PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιές έμειναν έγκυες με κλομιφαίνη-σεπραφαρ??

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20

nena38
02-04-12, 23:48
Το συζητησαμε με τον γιατρο μου και τον αντρα μου. Αυτον τον μηνα θα προσπαθησουμε δυστυχώς την μεγαλη εβδομαδα που θα ειναι οι γονιμες μέρες. Εγώ δεν πολυ θελω αλλα ο αντρας μου επιμενει παρα πολυ. Τέλος παντων μέχρι τα μέσα της εβδομαδας θα του το επιτρεψω δεν θελω να μαλωνουμε. Οπότε θα υπάρξει και ενας μηνας προσπαθειας χωρις χαπια και καποια βοηθεια απο γιατρους. Αλλα μετά λεω να ξεκινησω γιατι το καλοκαιρι δουλευω παρα πολλες ωρες και δεν θα έχω τον χρονο να τα κανω μεσα στο καλοκαιρι. Επιπλέον κονετευω τα 38μιση και δεν νομιζω να μεινω τοσο ευκολα μονη μου. Οπότε λεω να ξεκινησω.

nena38
02-04-12, 23:59
deppa,marmin,cherry ευχαριστω κοριτσακια μου για το ενδιαφέρον και για τις ευχες σας. cherry γιατι αγχωνεσαι πουλακι μου εδω το εκανα χωρις ναρκωση με ναρκωση τι φοβασαι? δεν θα καταλαβεις τίποτα? Οσο αφορα τον πολυποδα δεν εχει αποδειχτει απο ερευνες οτι μπορει να ευθύνεται για την υπογονιμοτητα αλλα δεν αποκλειεται σε καποιες περιπτώσεις να εμποδιζει τελικα. Αν ημουν πιο μικρουλα θα το αφηνα λιγο ακομη αλλα θελω να εχω περιθωρια μπροστα μου σε περιπτωση που δεν τα καταφερω συντομα. Γιατι δυστυχώς άλλο 38 άλλο 40.

nena38
03-04-12, 00:01
το πασχαλινό τικερακι μου πως σας φάνηκε?

deppa
03-04-12, 00:16

πολυ καλο φτιαχνει τη διαθεση βλεποντας το!!!!

luna 82
03-04-12, 07:55
Nena ξεμπερδεψες και απο αυτο....Μη σκεφτεσε τον πονο τωρα ,οτι εγινε, εγινε για καλο!!!!Δεν πειραζει που θα προσπαθησεις αυτο το μηνα ,ο σκοπος αγιαζει τα μεσα που λεμε και μη το σκεφτεσε καν !!Να εισαι αισιοδοξη!!!
Εγκυουλες μην αγχωνεστε!Φτανει το αγχος που τραβηξατε πριν οχι αλλο!!!!!Ολα θα πανε μια χαρα απο δω και περα!Φιλακια σε ολες....

cherry09
03-04-12, 08:19
deppa,marmin,cherry ευχαριστω κοριτσακια μου για το ενδιαφέρον και για τις ευχες σας. cherry γιατι αγχωνεσαι πουλακι μου εδω το εκανα χωρις ναρκωση με ναρκωση τι φοβασαι? δεν θα καταλαβεις τίποτα? Οσο αφορα τον πολυποδα δεν εχει αποδειχτει απο ερευνες οτι μπορει να ευθύνεται για την υπογονιμοτητα αλλα δεν αποκλειεται σε καποιες περιπτώσεις να εμποδιζει τελικα. Αν ημουν πιο μικρουλα θα το αφηνα λιγο ακομη αλλα θελω να εχω περιθωρια μπροστα μου σε περιπτωση που δεν τα καταφερω συντομα. Γιατι δυστυχώς άλλο 38 άλλο 40.

nena o polupodaas san polupodas oxi. apla kapoies fores einai se shmeia pou empodizoun thn sullhpsh...emena h giatros pou leei oti eide mia skia mia tholoura...leei oti an einai sto sygkekrimeno shmeio den meneis egkuos me tipota kai an meineis einai pallindromh h kuhsh. nomizo epithilio to eipe to shmeio. koritsaki oti se fotisei o Theos alla entaxei otan eipa na perimeneis ennoousa kana 2 kuklous...alla kai o enas kalos einai...oso gia thn nhsteia...nhstespse apo ola ta alla kai tha einai mia xara. Pantos h kouniada mou ekane paidi sta 40 kai exoume mia kouklitsa!!!exeis akoma 12 xronia...mhn agxonesai kai toso...

marmin
03-04-12, 10:18
Εγκυουλες μην αγχωνεστε!Φτανει το αγχος που τραβηξατε πριν οχι αλλο!!!!!Ολα θα πανε μια χαρα απο δω και περα!Φιλακια σε ολες....

έχεις απόλυτο δίκιο! Το ίδιο μου είπε και η γυναικολόγος μου τόσο καιρό μου λέει προσπαθούμε να μείνεις έγκυος κι αντί να το χαρείς αγχώνεσαι; Ηρεμία λοιπόν και όλα θα πάνε καλά και για εμάς που είμαστε έγκυες και για εσάς που θα μείνετε πολύ πολύ σύντομα:lol::lol::lol:

marmin
03-04-12, 10:19
Το συζητησαμε με τον γιατρο μου και τον αντρα μου. Αυτον τον μηνα θα προσπαθησουμε δυστυχώς την μεγαλη εβδομαδα που θα ειναι οι γονιμες μέρες. Εγώ δεν πολυ θελω αλλα ο αντρας μου επιμενει παρα πολυ. Τέλος παντων μέχρι τα μέσα της εβδομαδας θα του το επιτρεψω δεν θελω να μαλωνουμε. Οπότε θα υπάρξει και ενας μηνας προσπαθειας χωρις χαπια και καποια βοηθεια απο γιατρους. Αλλα μετά λεω να ξεκινησω γιατι το καλοκαιρι δουλευω παρα πολλες ωρες και δεν θα έχω τον χρονο να τα κανω μεσα στο καλοκαιρι. Επιπλέον κονετευω τα 38μιση και δεν νομιζω να μεινω τοσο ευκολα μονη μου. Οπότε λεω να ξεκινησω.
Νενα εγώ θα επιμείνω ξεκίνα από σήμερα κι όλας να διαβάζεις καθημερινά την προσευχή στον Άγιο Ιούδα το Θαδδαίο και θα δεις ότι ο Απρίλης θα είναι ο μήνας σου!

zarozinia12
03-04-12, 10:35
Νενα εγώ θα επιμείνω ξεκίνα από σήμερα κι όλας να διαβάζεις καθημερινά την προσευχή στον Άγιο Ιούδα το Θαδδαίο και θα δεις ότι ο Απρίλης θα είναι ο μήνας σου!

marmin μου καλημέρα! την ευχή αυτή που μπορώ να την βρώ?

cherry09
03-04-12, 10:37

kai sto google exei diafora site...an thes na eisai pio sigourh sthn ekklhsia ths geitonias sou:wink:

zarozinia12
03-04-12, 10:46
kai sto google exei diafora site...an thes na eisai pio sigourh sthn ekklhsia ths geitonias sou:wink:

Σε ευχαριστώ! κάτι βρήκα ήδη....

marmin
03-04-12, 10:49
Καλημέρα, όπως λέει και η Cherry υπάρχει στο ίντερνετ εμένα μου την έδωσε μια συνάδελφος μου αλλά θα σου παραθέσω παρακάτω δύο ιστοσελίδες που την έχουν σε όσες κι αν κοίταξα είναι ακριβώς η ίδια προσευχή και πάνω κάτω γράφει τα ίδια
http://douriosippos.blogspot.com/2011/08/o.html
http://ahdoni.blogspot.com/2010/06/saint-apostole-judas.html
Καλή επιτυχία!:p

lilitaki
03-04-12, 11:34
κοριτσια μου καλησπερα
Συγχαρητηρια lilitaki που ειδες το μωρακι σου. Εγώ παντως νιωθω οτι θα πανε ολα καλα και για τις τρεις δηλ. εσενα την μαρμιν και το μαρακι. Εγώ σημερα εκανα την διαγνωστικη υστεροσκόπηση η οποια μετατραπηκε σε επεμβατική χωρις ναρκωση! Καλά διαβάσατε αφου ξεκίνησε η εξεταση η οποια εμοιαζε πολυ στον πονο με την σαλπιγγογραφια αποφασισε ο γιατρός να που αφαιρεσει τον πολυποδα επιτοπου. Τα ειδα όλα απο πονο ακομη λίγο και θα λιποθημουσα. Βεβαια δεν το ήξερα ότι θα συμβει αυτό άλλά τελικα χαιρομαι που έγινε ετσι γιατι, όπως μου ειπε μετά και ο γιατρός μου που ηταν παρών και ο γιατρος που μου το έκανε ότι πονεσα ναι μεν 5΄ αλλα γλυτωσα την ταλαιπωρια της κλινικής, της ναρκωσης και τα 1000 και ισως παραπάνω ευρω για αυτό το 5 λεπτο αν θα γινόταν σε κλινική. Αν και τελικα απο ότι εμαθα δεν πονουσε η αφαιρεση παραπάνω από ότι ή ολη διαδικασια με το νερο που γεμίζουν την μητρα για να διογκωθει και που αυτό στη συνεχεια πιεζει το εντερο κσι αρχίζει να κανει συσπάσεις. Και να σκεφτειται ότι πριν εβαλα και υπόθετο και πηρα depon. Αυτα εγιναν το μεσημερι πονουσα μετα αρκετα το πρωτο 20' και μετα λιγότερο, πηρα και αλλα 2 παυσιπονα αργα το μεσημερι και το απογευμα και τωρα ειμαι τελειος καλά εκτος του οτι εχω λιγο αιμα. Βεβαια πιστευω ότι αυτό που έγινε σε εμενα γίνεται σπανια, σε ευκολες περιπτώσεις μονο και πιστευω ότι μεσολαβησε ο γιατρος μου για να γλυτώσω τα παραπάνω. Μια φίλη μου που το εκανε, με ναρκωση, είχε πολυ πιο δυσκολη αποθεραπεια και πολυ αιμα μετα που σημαινει ότι ήταν απαραιτητη η ναρκωση.
Και αφου τελειωσε και αυτό ορίσαμε στον επόμενο κύκλο εξωσωματική. Πηρα ηδη της πρώτες οδηγιες.
Καλημέρα nena μου όλα καλά ξεμπέρδεψες με λίγο παραπάνω πόνο αλλά τι να πείς εμείς οι γυναίκες είμαστε φτιαγμένες για να αντέχουμε .... προσπάθησε κανονικά και τη Μ.Εβδομάδα nena είναι για γονιμοποίηση τα είπαμε αυτά ο σκοπός είναι ΙΕΡΟΣ!!!Όλα θα πάνε τέλεια είμαι σίγουρη!!!

lilitaki
03-04-12, 11:37
Πήγα σήμερα και έκανα προγεστερόνη και ακόμα μία χοριακή αύριο αποτελέσματα!!!

marmin
03-04-12, 11:56
Πήγα σήμερα και έκανα προγεστερόνη και ακόμα μία χοριακή αύριο αποτελέσματα!!!
Καλά αποτελέσματα! Τώρα που το είδες το σποράκι σου μια χαρά θα είναι και τα αποτελέσματα:p Αλήθεια σου έδωσε κι άλλες εξετάσεις ο γιατρός;

lilitaki
03-04-12, 12:16
Καλά αποτελέσματα! Τώρα που το είδες το σποράκι σου μια χαρά θα είναι και τα αποτελέσματα:p Αλήθεια σου έδωσε κι άλλες εξετάσεις ο γιατρός;
Όχι ούτε εξετάσεις ούτε φάρμακα τίποτα για την ώρα μόνο utrogestan και filicine... τη Τρίτη που θα πάω να το ξαναδούμε και ίίίσως να το ακούσουμε εκεί μου είπε τα υπόλοιπα!!!

xinati
03-04-12, 19:02
Καλησπέρα τώρα μαζεύτικα βρήκα ευκαιρία και πήγα να ψωνίσω και στα βαφτηστίρια γι'αυτό άργησα χιχιχιχιχι!!!Όλα τέλεια το είδαμε το σποράκι μας και ξαναπάμε Μ.Τρίτη να το ξαναδούμε και μου είπε οτι μπορεί και να ακούσουμε καρδούλα....Αύριο θα πάω και στο Ι.Κ.Α. να μου γράψει μία εξέταση προγεστερόνης!!!Ούφ το πρώτο άγχος έφυγε το σποράκι μας είναι μέσα στη μήτρα!!!:D:D:D:D
τελεια μπραβο λιλιτακι πολυ χαιρομαι:D

xinati
03-04-12, 19:05
Καρδούλα άκουσα και στα 3 μωρά μου:(:(:(αγκαλιά δέν τα πήρα...
:(:(:(αυτη τη φορα ολα θα πανε καλα προσπαθησε κ εσυ οπως κ γω να μην σκαιφτεσαι τα παλια....να ξεκουραζεσαι κ να προσεχεις αληθεια δεν θυμαμαι τον λογο που εχασες τα προηγουμενα μωρακια τον ξερεις για να το πολεμησεις?

xinati
03-04-12, 19:16
κοριτσια μου καλησπερα
Συγχαρητηρια lilitaki που ειδες το μωρακι σου. Εγώ παντως νιωθω οτι θα πανε ολα καλα και για τις τρεις δηλ. εσενα την μαρμιν και το μαρακι. Εγώ σημερα εκανα την διαγνωστικη υστεροσκόπηση η οποια μετατραπηκε σε επεμβατική χωρις ναρκωση! Καλά διαβάσατε αφου ξεκίνησε η εξεταση η οποια εμοιαζε πολυ στον πονο με την σαλπιγγογραφια αποφασισε ο γιατρός να που αφαιρεσει τον πολυποδα επιτοπου. Τα ειδα όλα απο πονο ακομη λίγο και θα λιποθημουσα. Βεβαια δεν το ήξερα ότι θα συμβει αυτό άλλά τελικα χαιρομαι που έγινε ετσι γιατι, όπως μου ειπε μετά και ο γιατρός μου που ηταν παρών και ο γιατρος που μου το έκανε ότι πονεσα ναι μεν 5΄ αλλα γλυτωσα την ταλαιπωρια της κλινικής, της ναρκωσης και τα 1000 και ισως παραπάνω ευρω για αυτό το 5 λεπτο αν θα γινόταν σε κλινική. Αν και τελικα απο ότι εμαθα δεν πονουσε η αφαιρεση παραπάνω από ότι ή ολη διαδικασια με το νερο που γεμίζουν την μητρα για να διογκωθει και που αυτό στη συνεχεια πιεζει το εντερο κσι αρχίζει να κανει συσπάσεις. Και να σκεφτειται ότι πριν εβαλα και υπόθετο και πηρα depon. Αυτα εγιναν το μεσημερι πονουσα μετα αρκετα το πρωτο 20' και μετα λιγότερο, πηρα και αλλα 2 παυσιπονα αργα το μεσημερι και το απογευμα και τωρα ειμαι τελειος καλά εκτος του οτι εχω λιγο αιμα. Βεβαια πιστευω ότι αυτό που έγινε σε εμενα γίνεται σπανια, σε ευκολες περιπτώσεις μονο και πιστευω ότι μεσολαβησε ο γιατρος μου για να γλυτώσω τα παραπάνω. Μια φίλη μου που το εκανε, με ναρκωση, είχε πολυ πιο δυσκολη αποθεραπεια και πολυ αιμα μετα που σημαινει ότι ήταν απαραιτητη η ναρκωση.
Και αφου τελειωσε και αυτό ορίσαμε στον επόμενο κύκλο εξωσωματική. Πηρα ηδη της πρώτες οδηγιες.
νεννα μ κριμα που πονοσες τοσο αλλα οπως λεει κ η λουνα μας ηταν για καλο σκοπο!ειδη πονας λιγοτερο κ σε λιγακι θα το εχεις ξεχασει κιολας τουλαχιστον γλυτωσες την ταλαιπωρια με την κλινικη κ τα χρηματα.κ εγω στην θεση σου θα προσπαθουσα ακομα κανενα δυμηνο κανονικα κ μετα θα εκανα εξωσωματικη αλλα οσοι ειμαστε απ'εξω πολλα λεμε αν κουραστηκες κ σπασανε τα νευρα σου τοτε κανε εξωσωματικη να τελειωνεις πιο γρηγορα.

xinati
03-04-12, 19:17
τελειοοοοοοοοοοοοοοοοοο:D:D:D

marmin
03-04-12, 19:22
:(:(:(αυτη τη φορα ολα θα πανε καλα προσπαθησε κ εσυ οπως κ γω να μην σκαιφτεσαι τα παλια....να ξεκουραζεσαι κ να προσεχεις αληθεια δεν θυμαμαι τον λογο που εχασες τα προηγουμενα μωρακια τον ξερεις για να το πολεμησεις?
Συμφωνώ αλλά το ίδιο αναρωτιόμουν κι εγώ

cherry09
03-04-12, 22:42
τόσες ώρες τιποτα δεν εγινε ρε κοριτσια???

nena38
03-04-12, 23:45
τόσες ώρες τιποτα δεν εγινε ρε κοριτσια???

κατσε παιδι μου 4 εγκυες Μαρτιου τι αλλο? αν παμε ετσι σε λιγο θα κλεισει η ενοτητα.

cherry09
04-04-12, 08:21
κατσε παιδι μου 4 εγκυες Μαρτιου τι αλλο? αν παμε ετσι σε λιγο θα κλεισει η ενοτητα.

as meinoume nena kai tha anoixoume allh enothta!!!hdh kai auth pou exoyme exei pleon ena kyma drosias kai aisiodoxias...

lilitaki
04-04-12, 08:48
Συμφωνώ αλλά το ίδιο αναρωτιόμουν κι εγώ
Η πρώτη ήταν αποκόληση πλακούντα 2 ημέρες πρίν την αυχενική οι επόμενες ήταν παλίνδρομες λόγω χαμηλής προγεστερόνης....Σύλληψη μή ποιοτικού ωαρίου....Γι'αυτό πήρα τα serpafar για ποιοτηκή ωοριξία πέρνω και συμπλήρωμα προγεστερόνης και προσεύχομαι στη Παναγία!!!Σήμερα θα πάρω και τις τιμές μου (προγεστερόνης)για να δούμε τί άλλο θα πάρω από φάρμακα!!!

nena38
04-04-12, 09:21
Η πρώτη ήταν αποκόληση πλακούντα 2 ημέρες πρίν την αυχενική οι επόμενες ήταν παλίνδρομες λόγω χαμηλής προγεστερόνης....Σύλληψη μή ποιοτικού ωαρίου....Γι'αυτό πήρα τα serpafar για ποιοτηκή ωοριξία πέρνω και συμπλήρωμα προγεστερόνης και προσεύχομαι στη Παναγία!!!Σήμερα θα πάρω και τις τιμές μου (προγεστερόνης)για να δούμε τί άλλο θα πάρω από φάρμακα!!!

αν ειναι αυτο θα το αντιμετωπίσεις, σου ευχομαι να πανε ολα καλα.

lilitaki
04-04-12, 09:27
αν ειναι αυτο θα το αντιμετωπίσεις, σου ευχομαι να πανε ολα καλα.
Μακάρι nena μου μακάρι.....

marmin
04-04-12, 10:09
Καλημέρα κορίτσια!! Η γιαγιά μου έλεγε "ήρθε η Τεταρτίτσα, πάει η βδομαδίτσα" και γω άλλη μια μέρα για να δω το σποράκι μου ότι είναι μέσα στη μήτρα μου και να ησυχάσω αλλά θέλω να κάνω δύο ερωτήσεις ίσως χαζές 1. Κολπικό υπέρηχο θα κάνω; και 2. Πρέπει να είναι συγκεκριμένα χιλιοστά το μικρό μαύρο στρόγγυλο πραγματάκι που θα δω (όπως το περιέγραψε η Μαριούλα)
Lillitaki πιστεύω πως όλα καλά θα πάνε η Παναγίτσα θα το κάνει το θαύμα της δεν είναι τυχαίο που μείναμε έγκυες το μήνα της και μάλιστα πολύ κοντά στη γιορτή της!

lilitaki
04-04-12, 10:21
Καλημέρα κορίτσια!! Η γιαγιά μου έλεγε "ήρθε η Τεταρτίτσα, πάει η βδομαδίτσα" και γω άλλη μια μέρα για να δω το σποράκι μου ότι είναι μέσα στη μήτρα μου και να ησυχάσω αλλά θέλω να κάνω δύο ερωτήσεις ίσως χαζές 1. Κολπικό υπέρηχο θα κάνω; και 2. Πρέπει να είναι συγκεκριμένα χιλιοστά το μικρό μαύρο στρόγγυλο πραγματάκι που θα δω (όπως το περιέγραψε η Μαριούλα)
Lillitaki πιστεύω πως όλα καλά θα πάνε η Παναγίτσα θα το κάνει το θαύμα της δεν είναι τυχαίο που μείναμε έγκυες το μήνα της και μάλιστα πολύ κοντά στη γιορτή της!
Εμένα μου έκανε κανονικό υπέρηχο και το σποράκι μας ήταν 5 χιλιοστά!!!Και μου είπε ότι τη Τρίτη για να ακούσουμε καρδούλα μπορεί να κάνουμε κολπικό....Α και Καλημέρα!!!

marmin
04-04-12, 10:21
Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι! Θα περιμένουμε! Τώρα κατάλαβα γιατί σου έδωσε εξέταση προγεστερόνης!

lilitaki
04-04-12, 10:22
Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι! Θα περιμένουμε! Τώρα κατάλαβα γιατί σου έδωσε εξέταση προγεστερόνης!
Ναί έχω ιστορικό....

iriniv
04-04-12, 10:47
kalhmera koritsia!!!
pws eistw shmera; euxomai na eiste oles kala...
pantws h anoiji einai ontos h kalyterh epoxi...
egw aniponomo na erthei to pasxa gia na tsakisw ta tsourekia k ta arnia...

lilitaki
04-04-12, 10:58
kalhmera koritsia!!!
pws eistw shmera; euxomai na eiste oles kala...
pantws h anoiji einai ontos h kalyterh epoxi...
egw aniponomo na erthei to pasxa gia na tsakisw ta tsourekia k ta arnia...
Χαχαχαχα εμένα μου είπε ο γιατρός μακριά απο τσουρεκάκια και αρνάκια.....χαχαχαχα!!!

iriniv
04-04-12, 11:03
plaka mou kaneis.... giati;

cherry09
04-04-12, 11:23

lilitaki sto telos olon ayton ton diadikastikon tha pareis ena moro sthn agkalia!!!:wink::D

cherry09
04-04-12, 11:30
lilitaki sumfona me thn timh ths progesteronhs fainetai an kaneis oorixia alla kai an einai kalh?

lilitaki
04-04-12, 11:40
lilitaki sumfona me thn timh ths progesteronhs fainetai an kaneis oorixia alla kai an einai kalh?
Ναι κορίτσι πρίν την εγκυμοσίνη κάνεις μία μέτριση 19η με 21η μέρα του κύκλου....εγώ χωρίς τα serpafar είχα πολύ χαμηλές τιμές...με τα χάπια καλύτερα γι'αυτο και τα έπερνα τώρα θα κάνουμε πάλι μέτριση για να παρακολουθούμε τα επίπεδα και να πέρνω συμπλήρωμα άν χρειάζεται!!!

lilitaki
04-04-12, 11:40
plaka mou kaneis.... giati;
Για να μη πάρω κιλάκια :oops::oops::oops:

lilitaki
04-04-12, 11:41
lilitaki sto telos olon ayton ton diadikastikon tha pareis ena moro sthn agkalia!!!:wink::D
Είναι όνειρο ζωής και ελπίζω αυτή τη φορά να πραγματοποιηθεί.....:p

xinati
04-04-12, 13:05
καλημερα κοντευεις κοντευεις να το δεις κ εσυ το νινακι σου υπομονη!!!:Dχαρα δεν ειναι υποχρεωτικο να ειναι 5 χιλιοστα οπως ηταν της λιλιτουλας αλλα νομιζω οτι πρεπει να ειναι καπου εκει για να φανει οτι ο σακος μεγαλωνει κανονικα μερικες φορες αργει να γινει η εμφιτευση κ ετσι μπορει το φασολακι να ειναι πιο μικρο;) π.χ μια ξαδερφη μ που τωρα βεβαια ειναι 5 μηνων οταν ειχε παει για το πρωτο υπερηχο ο γιατρος της το εβρισκε μια εβδομαδα μικροτερο τωρα πως το βρηκε αυτο?δεν ξερω λογικα θα ηταν πιο λιγα χιλιοστα απ'οτι επρεπε.

xinati
04-04-12, 13:09
Για να μη πάρω κιλάκια :oops::oops::oops:
εμενα μ ειπε να μην φαω αλλα για αλλο λογο επειδη στην γεμιση του αρνιου βαζουμε το συκωτι δεν κανει λεει να τρωμε εντοσθια οι εγκυες κ ουτε την μαγειριτσα κ εγω τρελαινομαι γιαυτα:( επισης δεν κανει λεει να κανω ερωτα μεχρι τον τριτο μηνα:?::?:πρωτη φορα το ακουσα αυτο ασε δεν ξερω κ γω πως κραταω τον αντρα μ να μην με βιασει τοσο καιρο που τον εχω χωρις σ...ξ

marmin
04-04-12, 13:10
καλημερα κοντευεις κοντευεις να το δεις κ εσυ το νινακι σου υπομονη!!!:Dχαρα δεν ειναι υποχρεωτικο να ειναι 5 χιλιοστα οπως ηταν της λιλιτουλας αλλα νομιζω οτι πρεπει να ειναι καπου εκει για να φανει οτι ο σακος μεγαλωνει κανονικα μερικες φορες αργει να γινει η εμφιτευση κ ετσι μπορει το φασολακι να ειναι πιο μικρο;) π.χ μια ξαδερφη μ που τωρα βεβαια ειναι 5 μηνων οταν ειχε παει για το πρωτο υπερηχο ο γιατρος της το εβρισκε μια εβδομαδα μικροτερο τωρα πως το βρηκε αυτο?δεν ξερω λογικα θα ηταν πιο λιγα χιλιοστα απ'οτι επρεπε.
Ευχαριστώ Μαριούλα μου άντε αύριο θα έχω κι εγώ νέα κι ελπίζω ευχάριστα:o:p

xinati
04-04-12, 13:20
Ευχαριστώ Μαριούλα μου άντε αύριο θα έχω κι εγώ νέα κι ελπίζω ευχάριστα:o:p
σουτ ευχαριστα θα ειναι:D:D:D

Elenaki25
04-04-12, 14:16
Καλησπέρα κορίτσια!!!!Μετά από σχεδόν 2 χρόνια ανεξήγητης υπογονιμότητας με 4μήνες σε κύκλο κλομιφαίνης,με 2 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις, 1 επεμβατική υστεροσκόπηση για αφαίρεση πολύποδα και μια εξωσωματική,ήρθε επιτέλους και η ώρα μου να το βροντοφωνάξω!!!!ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!Ο στόχος επετευχθει με χοριακή 820!!!! Εύχομαι σε όλες σας να ζήσετε τη χαρά μου σύντομα και να δείτε τη χοριακή σας στα ύψη!!!Καλή επιτυχία σε όλες σας!!!!

cherry09
04-04-12, 14:26
Καλησπέρα κορίτσια!!!!Μετά από σχεδόν 2 χρόνια ανεξήγητης υπογονιμότητας με 4μήνες σε κύκλο κλομιφαίνης,με 2 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις, 1 επεμβατική υστεροσκόπηση για αφαίρεση πολύποδα και μια εξωσωματική,ήρθε επιτέλους και η ώρα μου να το βροντοφωνάξω!!!!ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!Ο στόχος επετευχθει με χοριακή 820!!!! Εύχομαι σε όλες σας να ζήσετε τη χαρά μου σύντομα και να δείτε τη χοριακή σας στα ύψη!!!Καλή επιτυχία σε όλες σας!!!!

Elenaki sunxarhthria!!!!sou euxomai ta kalutera!!!ante kai sta dika mas!!!pes mas eisai tou martiou h tou apriliou???mallon tou martiou e sumfona me thn xoriakh...se svino apo thn lista kai mhn mas xehnas...exoume kai alles egkuoules sthn parea mas pleon...vasika exoume arketes egkuoules pleon...:p

marmin
04-04-12, 14:27
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!! Τελικά η εξωσωματική ήταν η επιτιχυμένη σου ή έμεινες από μόνη σου;

cherry09
04-04-12, 14:29
1. luna82
2. aggelikaki
3. Siak
4. μαιος 2000
5. pepsi1
6. zarozinia12
7. deppa
8. baby girl
9. Elenaki25 egkuos
10. pontikaki
11. σκουντουφλης
12. dimi dimi
13. Κατερινα2512
14. Nena
15. rrrr
16. spr
17. staxi
18. latina
19. marioula1234 εγκυος
20. Nenos εγκυος
21. margi
22. lilitaki εγκυος
23. cherry09
24. marmin εγκυος

nena38
04-04-12, 14:33

Συγχαρητηρια σου ευχομαι μια τελεια εγκυμοσυνη. Και σε ειχα στο μυαλο μου γιατι ησουν απο τις πρωτες ισως και η πρωτη κοπελα που μιλησαμε στο φορουμ. Ολα να σου πανε καλά.

marmin
04-04-12, 14:34
1. luna82
2. aggelikaki
3. Siak
4. μαιος 2000
5. pepsi1
6. zarozinia12
7. deppa
8. baby girl
9. Elenaki25 egkuos
10. pontikaki
11. σκουντουφλης
12. dimi dimi
13. Κατερινα2512
14. Nena
15. rrrr
16. spr
17. staxi
18. latina
19. marioula1234 εγκυος
20. Nenos εγκυος
21. margi
22. lilitaki εγκυος
23. cherry09
24. marmin εγκυος

Cherry είσαι ανάμεσα σε δύο έγκυες εύχομαι να σου φέρουμε γούρι και να είσαι η επόμενη!

nena38
04-04-12, 14:36
1. luna82
2. aggelikaki
3. Siak
4. μαιος 2000
5. pepsi1
6. zarozinia12
7. deppa
8. baby girl
9. Elenaki25 εγκυος
10. pontikaki
11. σκουντουφλης
12. dimi dimi
13. Κατερινα2512
14. Nena
15. rrrr
16. spr
17. staxi
18. latina
19. marioula1234 εγκυος
20. Nenos εγκυος
21. margi
22. lilitaki εγκυος
23. cherry09
24. marmin εγκυος

Δεν πιστευω να ξεχασαμε καμια?

cherry09
04-04-12, 14:37
Cherry είσαι ανάμεσα σε δύο έγκυες εύχομαι να σου φέρουμε γούρι και να είσαι η επόμενη!

marmin epeitides me evala ekei!!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
aurio perimeno alla den to kovo...pleon perimeno thn usteroskopish!!!

marmin
04-04-12, 14:43
Εύχομαι ολόψυχα να έγινε και με σένα το θαύμα και να μην έρθει αύριο η ακατανόμαστη αλλά μια υψηλή χοριακή ως το τέλος της βδομάδας!:p:p:p:p

cherry09
04-04-12, 14:45
1. luna82
2. aggelikaki
3. Siak
4. μαιος 2000
5. pepsi1
6. zarozinia12
7. deppa
8. baby girl
9. Elenaki25 εγκυος
10. pontikaki
11. σκουντουφλης
12. dimi dimi
13. Κατερινα2512
14. Nena
15. rrrr
16. spr
17. staxi
18. latina
19. marioula1234 εγκυος
20. Nenos εγκυος
21. margi
22. lilitaki εγκυος
23. cherry09
24. marmin εγκυος

Δεν πιστευω να ξεχασαμε καμια?

bravo nena auto hthela na kano kai go alla den ginotan!!!

cherry09
04-04-12, 14:46
Εύχομαι ολόψυχα να έγινε και με σένα το θαύμα και να μην έρθει αύριο η ακατανόμαστη αλλά μια υψηλή χοριακή ως το τέλος της βδομάδας!:p:p:p:p

:-):-):-):-):-)

zarozinia12
04-04-12, 14:52

Εlenaki ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!! εύχομα μέσα απο την καρδιά μου να έχεις μία υπέροχη εγκυμοσύνη!!!! Πες μας , ήρθε μόνο του τελικά?????????????

Elenaki25
04-04-12, 14:56
Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!! Ναι με την πρώτη εξωσωματική έμεινα έγκυος και ναι είμαι του Μαρτίου, αφού 20/03 έκανα την εμβρυομεταφορά!!!Ειλικρινά δεν έχω πάρει τόσο μεγάλη χαρά μέχρι τώρα στη ζωή μου!!!Σας εύχομαι σύντομα να βγείτε και εσείς από τη λίστα της αναμονής και να χαρείτε το θαύμα!!!!

cherry09
04-04-12, 14:57
koritsakia kainouria sthn parea giati den enhmeronete thn lista mas me ta onomata sas???hthela na po oti meiname 19 alla eimaste ki alles!!!!mexri stigmhs mia xara to 2012...

cherry09
04-04-12, 14:58
Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!! Ναι με την πρώτη εξωσωματική έμεινα έγκυος και ναι είμαι του Μαρτίου, αφού 20/03 έκανα την εμβρυομεταφορά!!!Ειλικρινά δεν έχω πάρει τόσο μεγάλη χαρά μέχρι τώρα στη ζωή μου!!!Σας εύχομαι σύντομα να βγείτε και εσείς από τη λίστα της αναμονής και να χαρείτε το θαύμα!!!!

bravo sas!!!!ante me to kalo na exete mia teleia egkumosunh!!!ante mpas kai mas erthei kai mas ligh mpempedoskonh!!!

marmin
04-04-12, 14:59
Δεν ξέρω πολλά από εξωσωματικές οπότε έχω μια απορία αν και μένα η σύλληψη έγινε περίπου όταν έγινε εσένα η εμβρυομεταφορά (13/03 έκανα τη σπερματέγχυση) εσύ είσαι σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη; Είδες τίποτα στον υπέρηχο;

xinati
04-04-12, 15:01
τελεια τελεια τελεια μπραβο!!!!!!να εχεις μια καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη :D

cherry09
04-04-12, 15:02
kala milame martios rocks!!!!

xinati
04-04-12, 15:05
του απριλη εισαι αφου απριλη το εμαθες κ εγω 3 μαρτη το εμαθα κ λεω οτι ειμαι μια απο τις εγκυουλες του μαρτη αλλα λογικα τον φεβρουαριο εμεινα ετσι το μετραμε:D

xinati
04-04-12, 15:15
Δεν ξέρω πολλά από εξωσωματικές οπότε έχω μια απορία αν και μένα η σύλληψη έγινε περίπου όταν έγινε εσένα η εμβρυομεταφορά (13/03 έκανα τη σπερματέγχυση) εσύ είσαι σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη; Είδες τίποτα στον υπέρηχο;
μαρμιν αν κρινουμε τις ημερομηνιες κανονικα εσυ εισαι σε πιο προχωρημενη εγκυμοσυνη αφου εσενα εγινε πιθο νωρις η σπερματεγχυση επομενως κ η εμφιτευση

lilitaki
04-04-12, 15:43
Μπράβο κοριτσάκι μου εύχομαι μια τέλεια τελειόμηνη εγκυμοσίνη!!!:p:p:p

nena38
04-04-12, 15:46
kala milame martios rocks!!!!

ειναι που σου ελεγα εγω χθες δεν σου φτανουν 4 εγκυες του Μαρτιου.... δικιο ειχες να και η 5η!!!!!!!

lilitaki
04-04-12, 15:47
εμενα μ ειπε να μην φαω αλλα για αλλο λογο επειδη στην γεμιση του αρνιου βαζουμε το συκωτι δεν κανει λεει να τρωμε εντοσθια οι εγκυες κ ουτε την μαγειριτσα κ εγω τρελαινομαι γιαυτα:( επισης δεν κανει λεει να κανω ερωτα μεχρι τον τριτο μηνα:?::?:πρωτη φορα το ακουσα αυτο ασε δεν ξερω κ γω πως κραταω τον αντρα μ να μην με βιασει τοσο καιρο που τον εχω χωρις σ...ξ
Χαχαχαχα και εμάς το ίδιο μας είπε Μαριούλα NO SEX τι να κάνουμε ότι θυσία χρειάζεται θα τη κάνουμε.....Ε για τους άντρες μας κάτι μπορούμε να κάνουμε .....;););)If you Know what i mean.......χιχιχιχιχιχι;););)Δέν ντρέπομαι και νηστεύω κιόλας.....:oops::oops::oops:

lilitaki
04-04-12, 15:50
Ποτέ μη λές ποτέ κορίτσι κάτσε να δούμε μπορεί να μην έρθει να χάσει το δρόμο βρέ αδερφέ.....δέν είναι και δύσκολο.....:wink:

luna 82
04-04-12, 15:55

Συγχαρητηρια !!!!!!!!!!!!:grin::grin::grin::grin: Ευχομαι να πανε ολα τελεια απο δω και περα και να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη και με το καλο να υποδεχτητε ενα υγιεστατο μωρακι!!
Αξιζει τελικα τοση υπομονη οταν διαβαζω με τι χαρα γραφετε "ειμαι εγκυος"Τελειο συναισθημα και μακαρι να μας αξιωσει ο ΘΕΟΣ να το ζησουμε ολες μας!!!!

xinati
04-04-12, 16:00
Χαχαχαχα και εμάς το ίδιο μας είπε Μαριούλα NO SEX τι να κάνουμε ότι θυσία χρειάζεται θα τη κάνουμε.....Ε για τους άντρες μας κάτι μπορούμε να κάνουμε .....;););)If you Know what i mean.......χιχιχιχιχιχι;););)Δέν ντρέπομαι και νηστεύω κιόλας.....:oops::oops::oops:
xaxa katalava katalava;);)

iriniv
04-04-12, 16:01
Εlenaki SYNXARITIRIA KORITSAKI MOU!!!! euxomai pramgatika apo ta vatheis tis kardia mou na pane ola kala kai se 8 mines na exeis agalia sou ena polu ygiestato kai gliko moro...

Cherry09 vale kai emena stin lista... kai egw prospathw...

nena38
04-04-12, 16:32
1. luna82
2. aggelikaki
3. Siak
4. μαιος 2000
5. pepsi1
6. zarozinia12
7. deppa
8. baby girl
9. Elenaki25 εγκυος
10. pontikaki
11. σκουντουφλης
12. dimi dimi
13. Κατερινα2512
14. Nena
15. rrrr
16. spr
17. staxi
18. latina
19. marioula1234 εγκυος
20. Nenos εγκυος
21. margi
22. lilitaki εγκυος
23. cherry09
24. marmin εγκυος
25. irivin

iriniv
04-04-12, 16:36
Super!!!!
mipws kapoia apo ta koritsia einai kapoio me fasolaki stin koilia kai den mas to exei pei...;;;

Evg
04-04-12, 17:14
1. luna82
2. aggelikaki
3. Siak
4. μαιος 2000
5. pepsi1
6. zarozinia12
7. deppa
8. baby girl
9. Elenaki25 εγκυος
10. pontikaki
11. σκουντουφλης
12. dimi dimi
13. Κατερινα2512
14. Nena
15. rrrr
16. spr
17. staxi
18. latina
19. marioula1234 εγκυος
20. Nenos εγκυος
21. margi
22. lilitaki εγκυος
23. cherry09
24. marmin εγκυος
25. evg εγκυος

Evg
04-04-12, 17:19
1. luna82
2. aggelikaki
3. Siak
4. μαιος 2000
5. pepsi1
6. zarozinia12
7. deppa
8. baby girl
9. Elenaki25 εγκυος
10. pontikaki
11. σκουντουφλης
12. dimi dimi
13. Κατερινα2512
14. Nena
15. rrrr
16. spr
17. staxi
18. latina
19. marioula1234 εγκυος
20. Nenos εγκυος
21. margi
22. lilitaki εγκυος
23. cherry09
24. marmin εγκυος
25. irivin
26. evg έγκυος

Βρε κορίτσια δε σας προλαβαίνω! Αύριο πάω κ γω για καρδούλα επιτέλους. Μπαίνω, διαβάζω τα νέα αλλά έχω τόσες αναγούλες που δεν γράφω.
Συγχαρητήρια σε όσες δεν ευχήθηκα. Έχω αρχίσει και χάνω το λογαριασμό:)

marmin
04-04-12, 17:43
lillitaki πώς είναι τα αποτελέσματα των εξετάσεων;

cherry09
04-04-12, 18:28
lilitaki????we are waiting for your news!!!

cherry09
04-04-12, 18:38
1. luna82
2. aggelikaki
3. Siak
4. μαιος 2000
5. pepsi1
6. zarozinia12
7. deppa
8. baby girl
9. Elenaki25 εγκυος
10. pontikaki
11. σκουντουφλης
12. dimi dimi
13. Κατερινα2512
14. Nena
15. rrrr
16. spr
17. staxi
18. latina
19. marioula1234 εγκυος
20. Nenos εγκυος
21. margi
22. lilitaki εγκυος
23. cherry09
24. marmin εγκυος
25. irivin

nena afou ego eimai o idryths kai dieythynths ths listas se orizo proystameno!!!!pantos authn thn fora den exo ta enoxlhtika kafe...oxi oti shmainei kati auto telika...den exo kanena allo sumptoma!:rolleyes:

cherry09
04-04-12, 18:45
Ποτέ μη λές ποτέ κορίτσι κάτσε να δούμε μπορεί να μην έρθει να χάσει το δρόμο βρέ αδερφέ.....δέν είναι και δύσκολο.....:wink:

emena h synepeia tha me faei...opos fainetai den einai eykolo...afou leo na pao na kano thn exetash pou leei an parageis antisomata pou skotonei to sperma (den xero pos legetai) giati genika exo ligo aytarxoepithetiko xarakthra...mhn mou fas to dikio se exo skisei!alla katavahtos eimai polu glukia:lol::lol::lol::lol::lol:

lilitaki
04-04-12, 19:24
lillitaki πώς είναι τα αποτελέσματα των εξετάσεων;
Κορίτσια τώρα μαζεύτικα τα αποτελέσματα είναι τέλεια ο Γιατρός είπε πως με αυτές τις τιμές θα ακούσουμε ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ!!!Χοριακή 7216 και Προγεστερόνη με φυσιολογικές τιμές για πρώτο τρίμηνο από 12 εώς 44 εγώ Δόξα το Θεό και Τη Παναγία έχω 56!!!:p:p:p:p:p:p:p:p

cherry09
04-04-12, 19:33
Κορίτσια τώρα μαζεύτικα τα αποτελέσματα είναι τέλεια ο Γιατρός είπε πως με αυτές τις τιμές θα ακούσουμε ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ!!!Χοριακή 7216 και Προγεστερόνη με φυσιολογικές τιμές για πρώτο τρίμηνο από 12 εώς 44 εγώ Δόξα το Θεό και Τη Παναγία έχω 56!!!:p:p:p:p:p:p:p:p

BBBBBBRRRRRRAAAAAVVVVVOOOOO!!!!!!!!ola tha pane teleia tha deis!!!;-);-);-);-)ante margi tora perimenoume apo sena nea aurio!!!

cherry09
04-04-12, 19:34
BBBBBBRRRRRRAAAAAVVVVVOOOOO!!!!!!!!ola tha pane teleia tha deis!!!;-);-);-);-)ante marmin tora perimenoume apo sena nea aurio!!!8-)8-)8-)8-)8-)

MAIRY_
04-04-12, 19:47
Γεια σας και από μένα !!!!! Αν και έχω καιρό που σας διαβάζω σήμερα αποφάσισα να μπω και 'γω στην παρέα σας.
Πρώτα απ' όλα συγχαρητήρια στα κορίτσια που έμειναν έγκυος και εύχομαι σε όλες τις υπόλοιπες να τα καταφέρουν σύντομα.
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση και αν κάποια γνωρίζει ας μου απαντήσει.

Μπορεί να έχει γίνει ωορρηξία χωρίς να έχω καθόλου πόνο και υγρά (μόνο κάτι τσιμπιματάκια δεξιά είχα);

Α θα πρέπει να διευκρινήσω ότι είμαι στον δεύτερο κύκλο με κλομιφαίνη και πεγκνυλ την οποία έκανα την Δευτέρα το μεσημέρι αλλά αυτή τη φορά δεν κατάλαβα τίποτα ενώ στον προηγούμενο κύκλο και πονούσα και είχα υγρά.

lilitaki
04-04-12, 20:01
Γεια σας και από μένα !!!!! Αν και έχω καιρό που σας διαβάζω σήμερα αποφάσισα να μπω και 'γω στην παρέα σας.
Πρώτα απ' όλα συγχαρητήρια στα κορίτσια που έμειναν έγκυος και εύχομαι σε όλες τις υ πόλοιπες να τα καταφέρουν σύντομα.
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση και αν κάποια γνωρίζει ας μου απαντήσει.

Μπορεί να έχει γίνει ωορρηξία χωρίς να έχω καθόλου πόνο και υγρά (μόνο κάτι τσιμπιματάκια δεξιά είχα);

Α θα πρέπει να διευκρινήσω ότι είμαι στον δεύτερο κύκλο με κλομιφαίνη και πεγκνυλ την οποία έκανα την Δευτέρα το μεσημέρι αλλά αυτή τη φορά δεν κατάλαβα τίποτα ενώ στον προηγούμενο κύκλο και πονούσα και είχα υγρά.
Καλησπέρα Μαίρη και καλώς όρισες στη γουρλίδική παρεούλα μας!!!Εμένα δέν μου έχει τύχει να κάνω ωοριξία χωρις υγρά,χωρίς πονάκια ναι αλλά πάντα έχω υγρά φυσικά ο κάθε οργανισμός διαφέρει...Σου εύχομαι πραγματικά να είσαι εγκυούλα κοριτσάκι μου!!!

marmin
04-04-12, 20:03
Συγχαρητήρια!!!!:p:p:p:p:p

iriniv
04-04-12, 20:03
ax mpravo lilitaki!!!! eides ola kala tha pane auti ti fora!!!! pame dunata koritsia...!!!

lilitaki
04-04-12, 20:12
Συγχαρητήρια!!!!:p:p:p:p:p
Άντε κοριτσάκι μου αύριο θα το δείς και εσύ το φασολάκι σου και θα μας πείς εντυπώσεις.....τί ώρα θα πάς ?

lilitaki
04-04-12, 20:14
ax mpravo lilitaki!!!! eides ola kala tha pane auti ti fora!!!! pame dunata koritsia...!!!
Ναι Δόξα το Θεό και τη Παναγία όλα καλά είμαι τόσο ευτυχισμένη που θέλω να βγώ στο μπαλκόνι και να το φωνάξω να το μάθουν όλοι......αλλά κρατιέμαι:):):)

MAIRY_
04-04-12, 20:16
Καλησπέρα Μαίρη και καλώς όρισες στη γουρλίδική παρεούλα μας!!!Εμένα δέν μου έχει τύχει να κάνω ωοριξία χωρις υγρά,χωρίς πονάκια ναι αλλά πάντα έχω υγρά φυσικά ο κάθε οργανισμός διαφέρει...Σου εύχομαι πραγματικά να είσαι εγκυούλα κοριτσάκι μου!!!
Ευχαριστώ για την απάντηση lilitaki.

MAIRY_
04-04-12, 20:17
Να ρωτήσω κάτι ακόμα : είναι δυνατόν να φαίνονται στον υπέρηχο δύο ωοθηλάκια και μετά την πρεγκνυλ να μην γίνει ωορηξία; και αν δεν έγινε τι γίνανε αυτά τα έρμα τα ωοθηλάκια;

lilitaki
04-04-12, 20:23
Να ρωτήσω κάτι ακόμα : είναι δυνατόν να φαίνονται στον υπέρηχο δύο ωοθηλάκια και μετά την πρεγκνυλ να μην γίνει ωορηξία; και αν δεν έγινε τι γίνανε αυτά τα έρμα τα ωοθηλάκια;
Άν είδατε 2 ωοθυλάκια και ήταν μεγάλα με την pregnil σίγουρα έσπασαν όπως σου είπα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός το θέμα είναι να γονιμοποιήθικαν (και αυτό θα το μάθεις σύντομα)άν όχι απλά αποβάλοντε απο τον οργανισμό!!!Έυχομαι ολόψυχα να έχεις ένα μικρό θαύμα στή κοιλίτσα σου!!!

marmin
04-04-12, 20:30
Άντε κοριτσάκι μου αύριο θα το δείς και εσύ το φασολάκι σου και θα μας πείς εντυπώσεις.....τί ώρα θα πάς ?
Ναι ανυπομονώ κι εύχομαι να είναι όλα καλά! στις πέντε μου είπε να πάω αλλά φυσικά θα είμαι εκεί νωρίτερα! Έχω ένα άγχος.... Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι γιατί περνάνε διάφορα από το μυαλό μου.... χαζά τα περισσότερα:-)

marmin
04-04-12, 20:32
Ναι Δόξα το Θεό και τη Παναγία όλα καλά είμαι τόσο ευτυχισμένη που θέλω να βγώ στο μπαλκόνι και να το φωνάξω να το μάθουν όλοι......αλλά κρατιέμαι:):):)
Εγώ το έχω πει ήδη σε όλο τον κόσμο! Βέβαια εγώ έπρεπε να πάρω άδεια και από τη δουλειά οπότε το ένα έφερε το άλλο έπειτα ήταν και ο σύζυγος που μετά από τόσο καιρό προσπαθειών τον έβλεπα που δεν μπορούσε να κρατηθεί. Αχχχ σε καλό να μας βγει

lilitaki
04-04-12, 20:57
Εγώ το έχω πει ήδη σε όλο τον κόσμο! Βέβαια εγώ έπρεπε να πάρω άδεια και από τη δουλειά οπότε το ένα έφερε το άλλο έπειτα ήταν και ο σύζυγος που μετά από τόσο καιρό προσπαθειών τον έβλεπα που δεν μπορούσε να κρατηθεί. Αχχχ σε καλό να μας βγει
Μόνο η μαμά και 2 πολύ καλές μου φίλες το ξέρουν!!!Όλα καλά θα πάνε κοριτσάκι μου θα δείς!!!Κοριτσάκια Καληνύχτα απο εμένα νανάκια πάλι χιχιχιχιχι!!!:oops::)

cherry09
04-04-12, 20:59
Μόνο η μαμά και 2 πολύ καλές μου φίλες το ξέρουν!!!Όλα καλά θα πάνε κοριτσάκι μου θα δείς!!!Κοριτσάκια Καληνύχτα απο εμένα νανάκια πάλι χιχιχιχιχι!!!:oops::)

lilitaki mphkes sthn deuterh fash...meta to programmatismeno sex tora exeis programmatismeno upno???

cherry09
04-04-12, 21:14

lilitaki mphkes sthn deuterh fash...meta to programmatismeno sex tora exeis programmatismeno upno???

xinati
04-04-12, 22:40
λιλιτακι μπραβο πολυ χαιρομαι που ειναι πολυ καλες οι εξετασεις σου αντε με το καλο και η μαρμιν μας αυριο να δει το σπορακι της :p α δεν σας ειπα μαλλον θα παω κ γω αυριο για ενα υπερηχο στο νοσοκομειο εδω στο νησι αλλα οχι σε αυτον που μ εκανε την βλακεια την προηγουμενη φορα σε ενα καινουργιο που ηρθε δεν ειναι σιγουρο παντως παω δεν παω θα σας το πω.αν παω θα παω πρωι οποτε θα εχετε νεα μ συντομα...στην ροδο θα γεννησω αλλα λεω για κανενα απλο υπερηχο να πηγαινω κ εδω

nena38
04-04-12, 22:51
nena afou ego eimai o idryths kai dieythynths ths listas se orizo proystameno!!!!pantos authn thn fora den exo ta enoxlhtika kafe...oxi oti shmainei kati auto telika...den exo kanena allo sumptoma!:rolleyes:

κανονισε απο προισταμενο να μην σου έρθει τελικά αυριο και γινω σε κανα δυο μερες προερδος!!!!!!!

lilitaki μπραβο κοριτσακι μου. Να προσεχεις και όλα καλα θα πανε.

xinati
04-04-12, 22:55
κανονισε απο προισταμενο να μην σου έρθει τελικά αυριο και γινω σε κανα δυο μερες προερδος!!!!!!!

lilitaki μπραβο κοριτσακι μου. Να προσεχεις και όλα καλα θα πανε.
νεννα μ τι κανεις?:D

nena38
04-04-12, 23:01
νεννα μ τι κανεις?:D

καλα ειμαι κοριτσακι μου. Μονο που εχω λιγο δουλιτσα παραπανω αυτες τις μερες και ειμαι καπως κουρασμενη κατα τα αλλα μια χαρα. Εσυ πως εισαι?

xinati
04-04-12, 23:06
καλα ειμαι κοριτσακι μου. Μονο που εχω λιγο δουλιτσα παραπανω αυτες τις μερες και ειμαι καπως κουρασμενη κατα τα αλλα μια χαρα. Εσυ πως εισαι? εγω ειμαι λιγο αρρωστουλα κ δεν κανει να παρω και φαρμακα γιατι ειμαι μικροτερη απο 3 μηνων...πολυ βηχας ασε αφου λεω να παω αυριο για υπερηχο να δω αν το μωρακι ειναι καλα

nena38
04-04-12, 23:12
εγω ειμαι λιγο αρρωστουλα κ δεν κανει να παρω και φαρμακα γιατι ειμαι μικροτερη απο 3 μηνων...πολυ βηχας ασε αφου λεω να παω αυριο για υπερηχο να δω αν το μωρακι ειναι καλα

κανε κανα γιατροσοφι με φασκομηλο και μελι, ή λιγη κανελα επισης εχει και καποια φυτικα σιροπια για τον βηχα αλλα ρωτα τον γιατρο σου πρωτα.

nena38
04-04-12, 23:15
επισης τσαι βουνου με λεμονι γαρυφαλο και μελι

xinati
04-04-12, 23:16
κανε κανα γιατροσοφι με φασκομηλο και μελι, ή λιγη κανελα επισης εχει και καποια φυτικα σιροπια για τον βηχα αλλα ρωτα τον γιατρο σου πρωτα.
τρεις μερες ειμαι ετσι πινω πολλα ζεστα κ χαμομηλι με μελι σημερα σαν να ειμαι λιγο καλυτερα πηγα σε παθολογο καλυτερα να το παλεψω λιγο με ζεστα ροφηματα κ τετοια ειπε για να αποφυγουμε τα φαρμακα αν δεν καλυτερεψω ειπε αναγκαστικα κατι θα μου δωσει

xinati
04-04-12, 23:18
επισης τσαι βουνου με λεμονι γαρυφαλο και μελι
ευχαριστω πολυ νεννα μου θα βρω αυριο τσαι βουνου και θα το δοκιμασω και αυτο:p ευχαριστω πολυ παντως :) αυριο θα σας πω αν μεγαλωσε το μωρακι

nena38
04-04-12, 23:22
τρεις μερες ειμαι ετσι πινω πολλα ζεστα κ χαμομηλι με μελι σημερα σαν να ειμαι λιγο καλυτερα πηγα σε παθολογο καλυτερα να το παλεψω λιγο με ζεστα ροφηματα κ τετοια ειπε για να αποφυγουμε τα φαρμακα αν δεν καλυτερεψω ειπε αναγκαστικα κατι θα μου δωσει

Αφου εισαι καλυτερα μην παιρνεις τιποτα πινε τετοιες βλακειουλες για να νιωθεις καλυτερα

nena38
04-04-12, 23:22
ευχαριστω πολυ νεννα μου θα βρω αυριο τσαι βουνου και θα το δοκιμασω και αυτο:p ευχαριστω πολυ παντως :) αυριο θα σας πω αν μεγαλωσε το μωρακι

αντε περιμενουμε νεα

xinati
04-04-12, 23:25
Αφου εισαι καλυτερα μην παιρνεις τιποτα πινε τετοιες βλακειουλες για να νιωθεις καλυτερα
ναι νεννα μου αυτο κανω πολυ ησυχια αποψε ε? μονο εμεις ειμαστε μεσα:cool:

nena38
04-04-12, 23:32
ναι νεννα μου αυτο κανω πολυ ησυχια αποψε ε? μονο εμεις ειμαστε μεσα:cool:

τα περισσοτερα κοριτσια μπαινουν το απογευμα αλλα εγω δουλευω εκεινες τις ωρες. Ασε που εχει πεσει γενικη νυστα απο τις τοσες εγκυμονουσες.

marmin
04-04-12, 23:38
Περαστικά σου και καλή επιτυχία αύριο αν πας τελικά! Καληνύχτα!

nena38
04-04-12, 23:38
Και παρολο που δεν εγκυμονω παω κι εγω να ξαπλώσω μπροστα από την τηλεοραση γιατι πεθανα απο την κουραση σημερα επειδη δουλεβα ως τις 10 το βραδυ. Φιλακια καληνυχτα.

latina
05-04-12, 00:43
Και παρολο που δεν εγκυμονω παω κι εγω να ξαπλώσω μπροστα από την τηλεοραση γιατι πεθανα απο την κουραση σημερα επειδη δουλεβα ως τις 10 το βραδυ. Φιλακια καληνυχτα.

κι εγω εδω ειμαι! αλλα δεν εχω κατι να σας πω! ησυχια, ησυχια, ησυχια!

marmin
05-04-12, 07:18
Καλημέρα, καλημέρα επιτέλους θα το δω κι εγώ σήμερα (ελπίζω)! Έχω μια αγωνία! Μήπως φταίει που είναι η πρώτη μου φορά ή που περιμέναμε τόσα χρόνια αυτή τη στιγμή;

lilitaki
05-04-12, 08:50
Άστα κορίτσι πολύ ύπνο λέμε λίγο η εγκυμοσίνη λίγο τα utrogestan λιώνω στο κρεββάτι .....:oops:

lilitaki
05-04-12, 09:12
Καλημέρα, καλημέρα επιτέλους θα το δω κι εγώ σήμερα (ελπίζω)! Έχω μια αγωνία! Μήπως φταίει που είναι η πρώτη μου φορά ή που περιμέναμε τόσα χρόνια αυτή τη στιγμή;
Καλημέρα κοριτσάκι λογική η αγωνία θα δείς το σποράκι σου σήμερα καρδούλα μου:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:μεγάλη μέρα!!!Άντε περιμένουμε και εμείς μς αγωνία τα νέα σου!!!!

marmin
05-04-12, 09:59
Άστα κορίτσι πολύ ύπνο λέμε λίγο η εγκυμοσίνη λίγο τα utrogestan λιώνω στο κρεββάτι .....:oops:
Μάλλον σε ζηλεύω εμένα τίποτα κοιμαμαι όπως κοιμόμουν για να μην πω λιγότερο δηλαδή 5-6 ώρες το βράδυ στην καλύτερη και μεσημέρι όπως τύχει. Χθες για παράδειγμα πρέπει να τον πήρα κατά τη μία. Βέβαια εγώ κατά καιρούς είχα προβλήματα με τον ύπνο οπότε σκέφτομαι μήπως τα χάπια έκαναν την αντίθετη ζημιά σε μένα γιατί διάβασα στις παρενέργειες υπνηλία ή αυπνία. Λέτε να βρυκολακιάσω:shock:

lilitaki
05-04-12, 10:07
Μάλλον σε ζηλεύω εμένα τίποτα κοιμαμαι όπως κοιμόμουν για να μην πω λιγότερο δηλαδή 5-6 ώρες το βράδυ στην καλύτερη και μεσημέρι όπως τύχει. Χθες για παράδειγμα πρέπει να τον πήρα κατά τη μία. Βέβαια εγώ κατά καιρούς είχα προβλήματα με τον ύπνο οπότε σκέφτομαι μήπως τα χάπια έκαναν την αντίθετη ζημιά σε μένα γιατί διάβασα στις παρενέργειες υπνηλία ή αυπνία. Λέτε να βρυκολακιάσω:shock:
Λές???Μπά μάλλον η αγωνία σου είναι μόλις δείς το φασολάκι σου θα κοιμηθείς σαν πουλάκι:p:p:p:p

marmin
05-04-12, 10:15
Λές???Μπά μάλλον η αγωνία σου είναι μόλις δείς το φασολάκι σου θα κοιμηθείς σαν πουλάκι:p:p:p:p
Αμήν!

pepsi1
05-04-12, 10:33
Κοριτσακια τι κάνετε? Καλημερα. Εμενα με εχει πάρει πολύ από κάτω. Απογοητευτηκα πολύ. Δεν θα τα καταφέρουμε. Με εχει φάει το άγχος. Δεν είμαι καλά.

marmin
05-04-12, 10:42
Κοριτσακια τι κάνετε? Καλημερα. Εμενα με εχει πάρει πολύ από κάτω. Απογοητευτηκα πολύ. Δεν θα τα καταφέρουμε. Με εχει φάει το άγχος. Δεν είμαι καλά.
Καλημέρα, τα έχω περάσει κι εγώ αυτά και πιστεύω λίγο πολύ όλες μας εδώ που προσπαθούμε καιρό. Εκεί που ήμουν αισιόδοξη μόλις μου ερχόταν περίοδος ή και πριν έπεφτα σε μαύρη κατάθλιψη κι έλεγα πως αποκλείεται κ όμως να που σήμερα θα πάω να δω το σποράκι μου. Μην απελπίζεσαι σίγουρα θα τα καταφέρεις. Έγινε κάτι μήπως και σε άγχωσε;

pepsi1
05-04-12, 11:22
Οχι απλα περναει ο καιρός και προκοπή δεν βλεπουμε. Και κάθε μηνα η ίδια αναμονή και η ίδια απογοητευση. Κουράστηκα. Είπα για αυτον τον μήνα δεν θα με νοιάξουν οι γονιμες μέρες αλλά τελικά το έχω μέσα μου. Δεν μπορώ να το βγάλω.

lilitaki
05-04-12, 11:36
Οχι απλα περναει ο καιρός και προκοπή δεν βλεπουμε. Και κάθε μηνα η ίδια αναμονή και η ίδια απογοητευση. Κουράστηκα. Είπα για αυτον τον μήνα δεν θα με νοιάξουν οι γονιμες μέρες αλλά τελικά το έχω μέσα μου. Δεν μπορώ να το βγάλω.
Άχ ρε κοριτσάκι μου ξέρω πάρα πολύ καλά πώς νιώθεις θέλει υπομονή και πίστη στη Μεγαλόχαρη και όλα θα γίνουν!!!Ήμουν έτοιμη να τα παρατήσω είχα πει αυτός ο μήνας serpafar και τέλος και πραγματικά τέλος τα φάρμακα και οι προσπάθειες τέλος το άγχος και τα κλάματα τώρα μόνο χαμόγελα και η πιό γλυκιά αναμονή να πάρω το μωράκι μου αγκαλιά και να είναι γερό!!!:wink::wink::wink:

iriniv
05-04-12, 11:37
KALHMERA kai apo emena!!!!
Oute kai egw eimai kala shmera... exw polla neura... idika me tin douleia mou... to afentiko kathe mera jupnaei me alli diathesi kai prepei an einai kai i dikia mou to idio... sin oti den mporw na sugkentrwthw kai polu stin douleia.... tin Triti einai na adiathetisw kai den exw kanena sumptwma k den jerw ti na ypothesw... an den exw kai twra suptwmata pou pernw ta clomiphen pote tha exw...;;;; aaaaaaaaaaaaaaa

me re koritsia etsw ligo na mou pristei to stithws mou (to anuparkto) na me ponesei i kilia mou... kati kati k se emena... ena megalo tpt aisthanomai kai exw problimatistei...

Evg
05-04-12, 12:07
Μην προβληματίζεσαι. Και γω δεν είχα συμπτώματα γι'αυτό κ περίμενα 1 ολόκληρη βδομάδα πριν κάνω χοριακή πιστεύοντας πως μάλλον έχω καθυστέρηση. Τελικά είχα σποράκι:):):)

luna 82
05-04-12, 12:12

Συμπασχω και εγω....Τι να κανουμε?Υπομονη...δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο δυστυχως,και σε αυτη την αναμονη εχουμε τα πανω και τα κατω μας.Παντως αν σε παρηγορει δεν εισαι μονη :(

pepsi1
05-04-12, 12:18
Και σένα σε σκεφτομαι κοριτσακι μου. Εβλεπα εχτες την λίστα ήσουν η πρώτη που άνοιξες αυτό το θέμα. Και για να σου πω την αλήθεια από σενα παίρνω θάρρος.
Εγώ περιμενω να μου ρθει Μ. Σαββατο. Από το προηγουμενο Σαββατο βέβαια νιώθω να ζαλιζομαι αλλά τιποτα άλλο.Μάλλον θα έχω έλλειψη καμιάς βιταμίνης.Προσπαθώ να πιαστώ από κανενα σύμπτωμα αλλα δεν υπάρχει.
Απλά λόγω χρηματων δεν μπορώ να κάνω ουτε σπερματεγχυση πλέον ούτε τίποτα. Και αυτό με αγχωνει περισσότερο.

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ
05-04-12, 12:21

Άντε,όλες μαζί στο club των αγχωμένων. Άμα το έχεις δεν βγαίνει, όντως. Εγώ να δεις!!! Μα τι είναι αυτό το πράγμα ρε γαμώτο; Τόσο άγχος; Γιατί; Λες και έρχεται το τέλος του κόσμου. Δεν ξέρω εσύ αλλά εγώ θυμώνω πολύ με τον εαυτό μου.

luna 82
05-04-12, 12:25
Να σου πω οτι και εμεις λεγαμε για σπερματεγχυση και τωρα μετραμε τα λεφτα και δεν μας φτανουν αρα το αφηνουμε και αυτο για τωρα.....Οταν το ανοιγα το θεμα δεν πιστευα οτι μετα απο τοσο καιρο θα ειμαι ακομα στο 0...και για ποσο ακομα?
Μη ψαχνεις συμπτωματα δεν αξιζει να χαλας την ψυχικη σου υγεια ,αν ειναι να ερθει θα ερθει και χωρις συμπτωματα!Καταλαβαινω αυτο το αγχος γιατι και εγω το παθαινω μετα τις γονιμες και μυαλο δε θα βαλω ποτε μαλλον!!!!Ευχομαι να εισαι παντως ασχετα το τι νιωθεις, γιατι τα συμπτωματα μια ιδεα ειναι για μας και τιποτε αλλο!!!Υπομονη λιγες μερες μονο και θα ξερεις!

pepsi1
05-04-12, 12:47
Εμείς πλέον κανονιζουμε την καθημερινότητα μας σύμφωνα με τις γόνιμες. Θέλει ο συζυγος τον επομενο μήνα να πάει ταξίδι λόγω υποχρεωσεων και γω του κάνω ολοκληρο σκηνικό μα είναι οι γόνιμες μέρες..που θα πας? Εχω υπολογισει από τωρα τις γονιμες μέρες μεχρι και του Ιουνίου. Δεν είμαι άρρωστη? Πως θα το βγάλω απ το μυαλό μου?

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ
05-04-12, 12:53
Εμείς πλέον κανονιζουμε την καθημερινότητα μας σύμφωνα με τις γόνιμες. Θέλει ο συζυγος τον επομενο μήνα να πάει ταξίδι λόγω υποχρεωσεων και γω του κάνω ολοκληρο σκηνικό μα είναι οι γόνιμες μέρες..που θα πας? Εχω υπολογισει από τωρα τις γονιμες μέρες μεχρι και του Ιουνίου. Δεν είμαι άρρωστη? Πως θα το βγάλω απ το μυαλό μου?

Μέγα λάθος αυτό!!!Δεν πρόκειται να έρθει έτσι το παιδί, συγνώμη αν σε απογοητεύω!

luna 82
05-04-12, 12:58
Αρρωστη δεν εισαι γιατι τοτε ολες μαλλον ειμαστε!!Απλα ειναι που το θελεις πολυ και αυτο ειναι που μας αγχονει!Δε θελεις να χανετε καμια ευκαιρια και λογικο νομιζω....Το κακο ειναι οτι μερικα πραγματα δεν ερχονται τη στιγμη που τα θελουμε και ισως καθυστερησουν λιγο ή πολυ!!!!!Γι' αυτο σου λεω μονο υπομονη,Εγω πλεον ηρεμω και λεω στο Θεο αν δεν με κρινεις αξια για μανα μη μου στειλεις παιδι, και καμια φορα σκεφτομαι τον εαυτο μου μεγαλη πλεον και χωρις παιδι και λεω αν ειναι θελημα Του ας γινει ετσι και ας εχει καλα ολα τα ανηψια μου να με αγαπανε οσο τωρα και εγω αυτα!!Μονο να μας δωσει και υπομονη να αντεχουμε και οτι θελει ας γινει στο τελος!!

luna 82
05-04-12, 13:02
Νικη εχεις δικιο οτι η εμμονη κανει τα πραγματα χειροτερα ...αλλα δυστυχως εγω την καταλαβαινω γιατι ειναι και φορες που δεν ελεγχεις τα συναισθηματα και σε πιανει πανικος αν δεν ερχονται οπως τα θελουμε.....Ολα θελουν το χρονο τους ,και τα καλα και τα κακα,ο χρονος θα μας ωριμασει πιστευω αν συνεχισει να μας απογοητευει!Τα λεω και για μενα βασικα,μην παρεξηγηθω!!!!!!!!

cherry09
05-04-12, 13:16

pepsi mhn apogohteysesai!!!kane thn proseuxh sou kai mhn fovasai tipota...ola ginontai gia to kalutero...tha deis oti otan tha erthei tha petas apo eytyxia!!!kai tha to agapas 2pla!

cherry09
05-04-12, 13:19
Αρρωστη δεν εισαι γιατι τοτε ολες μαλλον ειμαστε!!Απλα ειναι που το θελεις πολυ και αυτο ειναι που μας αγχονει!Δε θελεις να χανετε καμια ευκαιρια και λογικο νομιζω....Το κακο ειναι οτι μερικα πραγματα δεν ερχονται τη στιγμη που τα θελουμε και ισως καθυστερησουν λιγο ή πολυ!!!!!Γι' αυτο σου λεω μονο υπομονη,Εγω πλεον ηρεμω και λεω στο Θεο αν δεν με κρινεις αξια για μανα μη μου στειλεις παιδι, και καμια φορα σκεφτομαι τον εαυτο μου μεγαλη πλεον και χωρις παιδι και λεω αν ειναι θελημα Του ας γινει ετσι και ας εχει καλα ολα τα ανηψια μου να με αγαπανε οσο τωρα και εγω αυτα!!Μονο να μας δωσει και υπομονη να αντεχουμε και οτι θελει ας γινει στο τελος!!

louna poso me kalypteis....!!!!

cherry09
05-04-12, 13:24
:?::?::?::?::?:re koritsia na rothso kati asxeto???giati den ekleise to forum me to thema mas???

pepsi1
05-04-12, 13:26
Γιατι μας καταλαβαίνουν και αυτοί τι άγχος περνάμε.

iriniv
05-04-12, 13:27
Re koritsia edw egw pou piga sto giatro oxi giati hthela na kanw paidi alla gt mou eixe stamatisei i periodos kai mou eipe oti i periodos tha ftiajei mono otan kaneis paidi kai eipa ok as to valpoume mpros (dil apofasisame na kanoume paidi mprosta ston giatro) k stin arxi den eixa katholou anxos giati skeutika oti eimai polu mikri (sufora mou) na kanw paidi alla molis jekinisa tin tharapia me ta clomiphen san na jupnise mesa mou to mhtriko estikto kai jafnika apektisa ena apisteuto anxos.

yparxoun meres pou aisthanomai apo apo to anxos tha mou kopei i anasa... exw tin kolodouleia pou me anxwnei polu k den mporw na hremisw katholou...

to pio periergo apo ola einai oti meta tis gonimes meres anxothika pio polu... eno mexri na kanw tin enesi k tin epomeni mera hmoun kapws cool meta trelathika... akoma k ston ypno mou evlepa mora...

edw mallon apo to anxos exw mia apisteuti ypnilia thelw na koimame apo tis 10 to vradu den mporw na kratisw ta matia mou anoixta k skeutomai oti to kanw yposinidita gia na perasoun oi merew kai na janapaw clomiphane mias k den elpizw oti egine kati gt me to anxos mou skotosa ola ta spermatozoaria...

pepsi1
05-04-12, 13:48
Εγω βασικά περναω άλλο άγχος και μπλοκαρω τον εαυτό μου. Είμαι μακρυά από το σπίτι μου και τον αντρα μου εδω και 4 χρόνια. Φετος που τον εχω κοντα λογω ανεργίας είμαστε και οι 2 χαλια για ξεχωριστους λογους. (εγώ νιωθω ενοχη που τον εχω εδώ και δεν βρισκει δουλειά εξαιτίας μου και αυτός νιωθει άχρηστος που δεν βγαζει λεφτά). Αν δεν φυγουμε από δω που είμαστε δεν προκειται να ξεμπλοκαρω τον εαυτό μου.

iriniv
05-04-12, 14:05
pou menete;

pepsi1
05-04-12, 15:41
το σπιτι μας το χουμε Θεσσαλονίκη αλλά εγώ λόγω δουλειάς είμαι Τριπολη.

iriniv
05-04-12, 15:48
popo friki... ton katalabenw ton antra sou apolita... einai polu diskola na eisia neos antras sto jekinima tis oikogeneia sou k na eisai xwris douleia... einai polu duskola ta pragmata gia allous perisotero kai gia allous ligotero... tha deis oti kapoia stigmi tha pane ola kala.... tha pate mazi thessaloniki k tha exete k to mwraki sas.... an kai an eisai d.y. voleuei na mineis twra egkios gia na fugeis... hehehehehe... ante sou euxomai na pane ola kala....

xinati
05-04-12, 16:03
φιλεναδιτσες μου να μαι κ γω εκανα το υπερηχο που σας ελεγα χθες ολα ειναι μια χαρα :Dτο μωρακι μεγαλωσε απο την τελευταια φορα που το ειδαμε η καρδουλα χτυπουσε πολυ δυνατα Δοξα το Θεο:D:D:D

marmin
05-04-12, 16:11
φιλεναδιτσες μου να μαι κ γω εκανα το υπερηχο που σας ελεγα χθες ολα ειναι μια χαρα :Dτο μωρακι μεγαλωσε απο την τελευταια φορα που το ειδαμε η καρδουλα χτυπουσε πολυ δυνατα Δοξα το Θεο:D:D:D
Μπράβο Μαριούλα χαίρομαι πολύ!:p:p:p:p

nena38
05-04-12, 16:17

μπραβο κοριτσακι αντε ριξε τωρα και μια ευχη και για μας

lilitaki
Μπράβο κοριτσάκι μου όλα μια χαρά!!!Το κρύωμα πώς πάει?

marmin
Κοριτσάκια απογοητευμένα σας καταλαβαίνω απόλυτα!Εγώ ευτυχώς έχω μια πολύ καλή γυναικολόγο που ήθελε όσο κ εγώ να μείνω έγκυος και τη σπερματέγχυση μου την έκανε η ίδια στο ιατρείο της χωρίς να με χρεώνει παραπάνω από έναν υπέρηχο (ενώ μου έκανε τουλάχιστον τρεις κάθε μήνα) έτσι ουσιαστικά το μεγαλύτερο έξοδο ήταν το σπέρμα (90€ στο Διαβαλκανικό). Παρόλαυτα ίσως μπορείτε απλά να πάρετε τα κλομιφαιν που αποδεδειγμένα βοηθάνε πολύ και να κάνετε υπέρηχο ίσως και πρεγκνυλ και επαφές μόνοι σας όταν πει ο γιατρός και με βοηθό την Παναγία να γίνει το θαύμα!

nena38
05-04-12, 16:22
Κοριτσάκια απογοητευμένα σας καταλαβαίνω απόλυτα!Εγώ ευτυχώς έχω μια πολύ καλή γυναικολόγο που ήθελε όσο κ εγώ να μείνω έγκυος και τη σπερματέγχυση μου την έκανε η ίδια στο ιατρείο της χωρίς να με χρεώνει παραπάνω από έναν υπέρηχο (ενώ μου έκανε τουλάχιστον τρεις κάθε μήνα) έτσι ουσιαστικά το μεγαλύτερο έξοδο ήταν το σπέρμα (90€ στο Διαβαλκανικό). Παρόλαυτα ίσως μπορείτε απλά να πάρετε τα κλομιφαιν που αποδεδειγμένα βοηθάνε πολύ και να κάνετε υπέρηχο ίσως και πρεγκνυλ και επαφές μόνοι σας όταν πει ο γιατρός και με βοηθό την Παναγία να γίνει το θαύμα!

εγω μπουμπου μετα απο 1 μηνα κλομιφαινη και επαφες, 1 μηνα μονο με υπερυχο και επαφες, 2 μηνες με σπερματεγχυση και κλομιφαινη δεν εχω υπομονη αλλα και χρονο να περιμένω δυστυχως στα 38 μου η εξωσωματική ειναι μονοδρομος

pepsi1
05-04-12, 18:03
Εμενα η διαδικασία με την κλομιφαινη δεν μου κατσε Από μόνη μου που λέει ο λόγος περισσότερα ωωοθηλάκισ εκανα. Και με αγχωσε περισσότερο η προγραμματισμένη επαφή. Με την σπερματεγχυση που το πήρα πολύ χαλαρά με ενεσεις μου στοιχισε 1000 ευρω σχεδον(φαρμακα, υπερηχους, διαδικασία,αμοιβή γιατρού) βγηκε αποτυχημενη και δεν μπορω να ξανακάνω.Οπότε είπαμε φυσικά και όποτε μας κάτσει. Απλά αυτο λεγαμε κ μεις μια εγκυμοσυνη θα ταν ότι καλυτερο για να φυγουμε. Απλα τελικα ο ανθρωπος κάνει σχεδια και ο Θεος γελάει.

lilitaki
05-04-12, 18:33
Marminaki ακόμα δέν γύρησες???

marmin
05-04-12, 18:51
Marminaki ακόμα δέν γύρησες???
Μόλις μπήκα και δεν άντεξα όλα καλά το είδαμε το σποράκι μας όντως σποράκι όμως με το ζόρι το είδα δεν το περίμενα τόσο μικρό:p:p:pΉταν μέσα στη μήτρα και για την εβδομάδα που είμαι (πέμπτη) η γυναικολόγος είπε ότι είναι πολύ ευχαριστημένη κ ότι αυτό ακριβώς περιμέναμε να δούμε:p! Την Τετάρτη του Πάσχα πάω για καρδούλα:lol::lol::lol::lol::lol::lol:! Τώρα μπορώ να πω ότι ηρέμησα και ανυπομονώ για την καρδούλα αλλά δεν αγχώνομαι αντιθέτως είμαι πολύ πολύ χαρούμενη:grin::grin::grin::grin::grin:

marmin
05-04-12, 18:55
εγω μπουμπου μετα απο 1 μηνα κλομιφαινη και επαφες, 1 μηνα μονο με υπερυχο και επαφες, 2 μηνες με σπερματεγχυση και κλομιφαινη δεν εχω υπομονη αλλα και χρονο να περιμένω δυστυχως στα 38 μου η εξωσωματική ειναι μονοδρομος
Νενα μου δεν εννοούσα εσένα αλλά τα άλλα κοριτσάκια που αγχώθηκαν. Εσύ είπαμε θα προσπαθήσεις χαλαρά αυτό το μήνα κ ποτέ δεν ξέρεις κι εγώ σ' ένα θαύμα ήλπιζα και να που τελικά έγινε! Ξεκίνα από σήμερα την προσευχή στον Άγιο Ιούδα το Θαδδαίο επιμένω γιατί είναι ο Άγιος για τις απελπισμένες υποθέσεις και κάνει πολλά θαύματα απαντάει πάντα στις εννιά μέρες και νωρίτερα ποτέ αργότερα έτσι έγραφε σε κάθε ιστοσελίδα που διάβασα και να παρακαλέσεις επίσης και την Παναγία μας. Έχω κι εγώ στενοχωρεθεί κ αγχωθεί πολύ με αυτή την ιστορία και ξέρω πως είναι και θέλω σύντομα όλες να μείνετε έγκυες κ πιστεύω πως θα γίνει σύντομα. Καλή δύναμη

marmin
05-04-12, 19:02
Εμενα η διαδικασία με την κλομιφαινη δεν μου κατσε Από μόνη μου που λέει ο λόγος περισσότερα ωωοθηλάκισ εκανα. Και με αγχωσε περισσότερο η προγραμματισμένη επαφή. Με την σπερματεγχυση που το πήρα πολύ χαλαρά με ενεσεις μου στοιχισε 1000 ευρω σχεδον(φαρμακα, υπερηχους, διαδικασία,αμοιβή γιατρού) βγηκε αποτυχημενη και δεν μπορω να ξανακάνω.Οπότε είπαμε φυσικά και όποτε μας κάτσει. Απλά αυτο λεγαμε κ μεις μια εγκυμοσυνη θα ταν ότι καλυτερο για να φυγουμε. Απλα τελικα ο ανθρωπος κάνει σχεδια και ο Θεος γελάει.
Χίλια ευρώ είναι πάρα πολλά! Πόσους κύκλους με κλομιφαίνη έκανες; Εμένα έπιασε στη δεύτερη σπερματέγχυση με κλομιφαίνη τρίτο μήνα που έπαιρνα τα χάπια. Ξέρω πως για να δράσουν αυτά τα χάπια θέλει πάνω από μήνα για να συνηθίσει ο οργανισμός το ίδιο και για τη σπερματέγχυση! Επίσης έτσι γλιτώνεις και τις πολλές ορμόνες και τις προγραμματισμένες και αγχωμένες επαφές. Εγώ πάντως χαλάρωσα κ η γυναικολόγος μου είπε ότι πιστεύει πως ο λόγος που πετύχαμε αυτή την φορά ήταν επειδή ήμασταν όλοι πολλοί χαλαροί. Αν μένεις Θεσσαλονίκη αν θες μπορώ να σου πω τη γυναικολόγο μου να πας να συζητήσεις μαζί της είναι πολύ γλυκιά και μπορείς να τη ρωτήσεις αν μπορεί να σου κάνει αυτή τη σπερματέγχυση με κλομιφαίνη ώστε να σου βγει οικονομικά.

lilitaki
05-04-12, 19:11
Μόλις μπήκα και δεν άντεξα όλα καλά το είδαμε το σποράκι μας όντως σποράκι όμως με το ζόρι το είδα δεν το περίμενα τόσο μικρό:p:p:pΉταν μέσα στη μήτρα και για την εβδομάδα που είμαι (πέμπτη) η γυναικολόγος είπε ότι είναι πολύ ευχαριστημένη κ ότι αυτό ακριβώς περιμέναμε να δούμε:p! Την Τετάρτη του Πάσχα πάω για καρδούλα:lol::lol::lol::lol::lol::lol:! Τώρα μπορώ να πω ότι ηρέμησα και ανυπομονώ για την καρδούλα αλλά δεν αγχώνομαι αντιθέτως είμαι πολύ πολύ χαρούμενη:grin::grin::grin::grin::grin:
Μπράβο κοριτσάκι μου είδες πόσο μικρούλη είναι το σποράκι μας?Χαχαχα άντε τώρα πάμε για καρδούλες δυνατές:p:p:p:p:lol::lol::lol::lol: Και κάτι άλλο 2 μέρες είχαμε διαφορά τώρα γιατί 8????

pepsi1
05-04-12, 20:06
μπραβο marmin αντε ακουμε και καλά νέα. Να σας πάνε ολα καλα κοριτσάκι μου. 1000 ευρώ πήγανε γιατί εκανα ενεσεις τις οποίες δεν μπορουσα να τις πάρω απο κρατικό φαρμακείο και τις αγόρασα με 25%.Μου στοιχισανε τα φαρμκα γυρω στα 300 ευρω. Μετα σε ολη τη διαρκεια κάναμε περίπου 4-5 υπέρηχους από 60 ευρώ ο καθένας. Και μετά ο γιατρός μου και το κέντρο 400 ευρώ. Και δεν σου εβαλα τα ταξίδια μου Τριπολη Θεσσαλονικη που επρπε να με παρακολουθεί. Είναι μεγάλη διαδικασία.
'Αντε.Προχωράμε μπροστά. Μετά απο ενα κλαματακι που ρίξαμε με τον αντρα μου τώρα είμαστε καλά και παίρνουμε θάρρος από εσας. ¨Αντε στον επομενο μήνα και άλλες εγκυούλες.

deppa
05-04-12, 20:45
μπραβο marmin αντε ακουμε και καλά νέα. Να σας πάνε ολα καλα κοριτσάκι μου. 1000 ευρώ πήγανε γιατί εκανα ενεσεις τις οποίες δεν μπορουσα να τις πάρω απο κρατικό φαρμακείο και τις αγόρασα με 25%.Μου στοιχισανε τα φαρμκα γυρω στα 300 ευρω. Μετα σε ολη τη διαρκεια κάναμε περίπου 4-5 υπέρηχους από 60 ευρώ ο καθένας. Και μετά ο γιατρός μου και το κέντρο 400 ευρώ. Και δεν σου εβαλα τα ταξίδια μου Τριπολη Θεσσαλονικη που επρπε να με παρακολουθεί. Είναι μεγάλη διαδικασία.
'Αντε.Προχωράμε μπροστά. Μετά απο ενα κλαματακι που ρίξαμε με τον αντρα μου τώρα είμαστε καλά και παίρνουμε θάρρος από εσας. ¨Αντε στον επομενο μήνα και άλλες εγκυούλες.

το ποσο σε καταλαβαινω δεν φανταζεσαι......για 5 μερες εκλαιγα μερα νυχτα δεν ξερω ακριβως το λογο αλλα η ψυχολογια μου ηταν πολυ χαλια
δεν ανοιγα ουτε τα μπατζουρια δεν ηθελα να βλεπω φως καθομουν στο σκοταδι και εκλαιγα με τις ωρες και ολο αυτο 5 ολοληρες μερες δεν μιλουσα σε κανεναν δεν ετρωγα και φυσικα δεν μαγειρευα ουτε για τον αντρα μου!!!δεν ξερω αν θα τα καταφερω αυτο που ξερω σιγουρα ειναι πως θα καταληξω σε ψυχιατρειο!!!

marmin
05-04-12, 20:58
Μπράβο κοριτσάκι μου είδες πόσο μικρούλη είναι το σποράκι μας?Χαχαχα άντε τώρα πάμε για καρδούλες δυνατές:p:p:p:p:lol::lol::lol::lol: Και κάτι άλλο 2 μέρες είχαμε διαφορά τώρα γιατί 8????
Το τικεράκι εννοείς; Εσένα πόσο σε είπε ο γιατρός ότι είσαι; Αν μετράς από το τικεράκι πρέπει να έκανα κάτι λάθος και να μη μου μετράει εμένα:wink: Κανονικά το τικεράκι μου λέει 5 εβδομάδων και δύο ημερών (το είδα εκεί που το δημιούργησα). Αλήθεια εσύ τι κύκλο είχες; πόσο ημερών;

nena38
05-04-12, 21:19
pepsi και εγώ εκανα 2 σπερατεγχύσεις που κοστιζε η καθε μια 400 ευρώ και μεσολαβησε ο γιατρος μου στο κεντρο και μου εκαναν καλυτερη τιμή. Ο λόγος που δεν πηρα δυνατα φαρμακα στις σπερματεγχύσεις και πηρα μονο κλομιφαινη ειναι γιατι ο γιατρός μου ειπε ότι, αν ειναι να με φορτώσει με φαρμακα και να πληρώσω τόσα λεφτα τότε καλύτερα να παμε στην εξωσωματική που εχει πολυ περισσοτερες πιθανοτητες.

marmin ξεκινησα ηδη απο χθες να διαβαζω την προσευχη όχι ομως 7 φορες που λεει την ημέρα αλλα μια φορα την ημέρα. Και θα συνεχίσω. χαιρομαι που ειδες το σπορακι σου.

pepsi1
05-04-12, 22:33
Εγώ Nena πιστευα στην σπερματεγχυση επειδή δεν υπάρχει σωματικο προβλημα αλλά μονο άγχους. Για αυτο δεν θελω να πάω ακομη σε εξωσωματική.
Είπαμε το καλοκαίρι Mohitos.χχχχχχχχχχχχχχχχ! Σε ποιο πόδι είσαι Χαλκιδικη να ρθουμε να σε βρουμε!

cherry09
05-04-12, 22:47
ta eipate ta kanonisate koritsakia e???ego pou den pino katholou na do ti tha pino to kalokairi....mallon tha xeskisto stous kafedes pou den katafeta na kopso telika!!!emena mou hrthe telika me kafe shmera kai mia stagona kokkinh pou aurio tha einai kanonikotato aima...auta ta nea kai autou tou kuklou pou molis ekleise kai perimenoume na anoixei o epomenos...ego tha to metrhso anapoda omos gia na mhn me rixnei apo kato giati ekneyrizomai!!!den tha po akoma enas tzampa mhnas....oxi....tha po enas mhnas pio konta!!!

marmin
05-04-12, 23:06
ta eipate ta kanonisate koritsakia e???ego pou den pino katholou na do ti tha pino to kalokairi....mallon tha xeskisto stous kafedes pou den katafeta na kopso telika!!!emena mou hrthe telika me kafe shmera kai mia stagona kokkinh pou aurio tha einai kanonikotato aima...auta ta nea kai autou tou kuklou pou molis ekleise kai perimenoume na anoixei o epomenos...ego tha to metrhso anapoda omos gia na mhn me rixnei apo kato giati ekneyrizomai!!!den tha po akoma enas tzampa mhnas....oxi....tha po enas mhnas pio konta!!!
Κρίμα που ήρθε τελικά και μπράβο σου για τον τρόπο που το αντιμετωπίζεις πραγματικά σου εύχομαι σύντομα ευχαριστα!

lilitaki
06-04-12, 09:50
Το τικεράκι εννοείς; Εσένα πόσο σε είπε ο γιατρός ότι είσαι; Αν μετράς από το τικεράκι πρέπει να έκανα κάτι λάθος και να μη μου μετράει εμένα:wink: Κανονικά το τικεράκι μου λέει 5 εβδομάδων και δύο ημερών (το είδα εκεί που το δημιούργησα). Αλήθεια εσύ τι κύκλο είχες; πόσο ημερών;
Εγώ τελευταία περίοδο είχα 27/2 και έχω 28 μέρες κύκλο....Κάτι έχεις κάνει λάθος σίγουρα γιατί θυμάμαι τελευταία περίοδο είχες 28/2...

lilitaki
06-04-12, 11:01
Κορίτσι όλα θα γίνουν καλά το πάς ξέρω πόσο δύσκολο είναι αλλά δέν μπορείς να κάνεις και κάτι άλλο χαλάρωσε απόλαυσε το καλοκαιράκι τα καφεδάκια σου και όλα θα πάνε καλά!!!Δοκίμασε και κανένα Μοχιτάκι θα εκπλαγείς!!!

cherry09
06-04-12, 11:49
Κορίτσι όλα θα γίνουν καλά το πάς ξέρω πόσο δύσκολο είναι αλλά δέν μπορείς να κάνεις και κάτι άλλο χαλάρωσε απόλαυσε το καλοκαιράκι τα καφεδάκια σου και όλα θα πάνε καλά!!!Δοκίμασε και κανένα Μοχιτάκι θα εκπλαγείς!!!

gia polla xronia to eftiaxna!!!douleua barwoman kai exo dokimasei ta panta...den mou aresei tipota...otan vgaino exo mono fusikous xumous - oute kan apo kouti!!!- kai sta bouzoukia nero...

xinati
06-04-12, 12:54
Μπράβο Μαριούλα χαίρομαι πολύ!:p:p:p:p
ευχαριστω πολυ μαρμιν μου:pειδες για ποτε περασες ο καιρος κ ειδες κ εσυ το νινακι σου?????δεν ειναι τεραστια η χαρα???που σαι ακομα να ακουσεις τον αμορφοτερο ηχο που υπαρχει την καρδουλα του!!!!!!!! εμενα κοριτσια χθες στο υπερηχο φανηκε κανονικα!!!ενα μικροσκοπικο ανθρωπακι ηταν ολα σχηματισμενα χερια ποδια κεφαλι τα παντα βεβαια δεν κουνιοταν ενα ελαχιστο κουνησε το ποδαρακι του γιατι ειναι μικρο ακομα 3 μηνων κουνιεται παρα πολυ στο υπερηχο:p:p

xinati
06-04-12, 12:57
μπραβο κοριτσακι αντε ριξε τωρα και μια ευχη και για μας
νεννα μ συνεχεια ευχομαι να μεινετε ολες σας εγκυουλες συντομα και συγκεκριμενα μπορει να μην σε ξερω αλλα στο λογο μου σε ειδα χθες το βραδυ ονειρο και πιστευω οτι το πολυ σε 3 μηνες θα εχεις μεινει εγκυος!!!!!πολυ περιεργο ονειρο αλλα ησουν εσυ μεσα!

xinati
06-04-12, 12:59
Μπράβο κοριτσάκι μου όλα μια χαρά!!!Το κρύωμα πώς πάει?
αχ ασε πημερα χειροτερα εχω κ συναχι σημερα :(

xinati
06-04-12, 13:03
Εγώ Nena πιστευα στην σπερματεγχυση επειδή δεν υπάρχει σωματικο προβλημα αλλά μονο άγχους. Για αυτο δεν θελω να πάω ακομη σε εξωσωματική.
Είπαμε το καλοκαίρι Mohitos.χχχχχχχχχχχχχχχχ! Σε ποιο πόδι είσαι Χαλκιδικη να ρθουμε να σε βρουμε!
αντε παλι με το μοχιτος θελω να το δοκιμασω δεν το εχω πιει ποτε:( κ ειμαι πολυ περιεργη γιατι ακουγεται καλο!λετε αν πιω μονο ενα να παθω τιποτα???????

cherry09
06-04-12, 13:28
αντε παλι με το μοχιτος θελω να το δοκιμασω δεν το εχω πιει ποτε:( κ ειμαι πολυ περιεργη γιατι ακουγεται καλο!λετε αν πιω μονο ενα να παθω τιποτα???????

peitharxia mikrh mou...mhn pernan tetoies skepseis apo to mualo sou!!!!den pathaineis kati alla giati na doseis aklool sto moraki???

xinati
06-04-12, 13:52
peitharxia mikrh mou...mhn pernan tetoies skepseis apo to mualo sou!!!!den pathaineis kati alla giati na doseis aklool sto moraki???
πριν λεγες μερες ξανα ανοιξαμε θεμα για το μοχιτο και μου κινησε την περιεργια να δω πως ειναι;)

cherry09
06-04-12, 13:54
πριν λεγες μερες ξανα ανοιξαμε θεμα για το μοχιτο και μου κινησε την περιεργια να δω πως ειναι;)

nai to thumamai to thema!!!auta einai ta pota ths parhgorias gia emas tis mh egkues!!!

xinati
06-04-12, 14:01
nai to thumamai to thema!!!auta einai ta pota ths parhgorias gia emas tis mh egkues!!!
απο εδω μου ειχε μια κοπελα δεν θυμαμαι πια ηταν οτι φτιαχνεται με λευκο ρουμι μια φιλη μ μου ειπε οτι φτιαχνεται απο βοτκα...τελικα απο τι φτιαχνεται?

cherry09
06-04-12, 14:38
απο εδω μου ειχε μια κοπελα δεν θυμαμαι πια ηταν οτι φτιαχνεται με λευκο ρουμι μια φιλη μ μου ειπε οτι φτιαχνεται απο βοτκα...τελικα απο τι φτιαχνεται?

akou: se megalo pothri vazeis maurh zaxarh, fullarakia mentas kai laim kommena sta 4 - 6 (analoga tp poso megalo einai - mazi me thn flouda) me ena goudi ta piezeis na vgalei zoumi kai na anakateytei me thn zaxarh. prostheiteis polu trimmeno pago kai meta leuko roumi mexri thn mesh peripou (ap oso thymamai) kai to upoloipo soda...

iriniv
06-04-12, 14:44
Koritsakia mou kalhspera ti kanete;
egw douleia.... polu xwsimo...
se 4 meres kanonika prepei na adiathetisw alla den aithanomai tpt!!!!! den einai periergo;

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ
06-04-12, 15:00
Koritsakia mou kalhspera ti kanete;
egw douleia.... polu xwsimo...
se 4 meres kanonika prepei na adiathetisw alla den aithanomai tpt!!!!! den einai periergo;

Καλησπέρα. Πολύ πήξιμο στο γραφείο και πολλά νεύρα εγώ προσωπικά πάλι στο γραφείο. Τίποτα, τίποτα δεν αισθάνεσαι; καλύτερα. Καλά, την Δευτέρα νομίζω ότι θα έχουμε κι άλλα ευχάριστα. Όχι απο μένα πάντως.

iriniv
06-04-12, 15:15
Re tpt afou skeutomai mipws exw kanei kati lathos me ta xapia.... to mono pou exw einai oti einai oi thiles mou kapws erethismenes alla auto mou exei janashmvei polles fores...

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ
06-04-12, 15:27
Re tpt afou skeutomai mipws exw kanei kati lathos me ta xapia.... to mono pou exw einai oti einai oi thiles mou kapws erethismenes alla auto mou exei janashmvei polles fores...

Αυτό είναι σύνηθες χαρακτηριστικό. Χέστα,βράστα!!:x Μου τη δίνει αυτό το πράγμα κάθε μήνα λίγο πριν την περίοδο. Λες και άμα είναι να έρθει δεν θα έρθει;

iriniv
06-04-12, 15:34
koita idika se emena den mou erxotan oute i periodos.... dilada exei tixei k 4 mines... opote kai periodos na mou erthei xaroumeni tha eimai.... jereis posa kalokairia pigena kathe mera sthn thalassa kai forousa opote ithela leuka.... hahahaha na kai ta kala....
aplws jerw oti otan einai na adiatheiseis kati aisthanesai egw tpt....
yparxei periptosi na kaneis enesi k na min adiathetiseis;

marmin
06-04-12, 15:36
Καλησπέρα, ούτε εγώ είχα κανένα σύμπτωμα ούτε περιόδου ούτε εγκυμοσύνη ή τουλάχιστον δεν τα κατάλαβα. Ακόμα και τώρα υπάρχει μέρα χωρίς κανένα σύμπτωμα. Γι' αυτό χαλαρά... ότι είναι να γίνει έγινε ήδη:p:p:p Περιμένουμε νέα

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ
06-04-12, 15:41
koita idika se emena den mou erxotan oute i periodos.... dilada exei tixei k 4 mines... opote kai periodos na mou erthei xaroumeni tha eimai.... jereis posa kalokairia pigena kathe mera sthn thalassa kai forousa opote ithela leuka.... hahahaha na kai ta kala....
aplws jerw oti otan einai na adiatheiseis kati aisthanesai egw tpt....
yparxei periptosi na kaneis enesi k na min adiathetiseis;

Δε νομίζω ότι δεν θα αδιαθετήσεις. Απ΄ότι διάβασα έκανες την ένεση πριν 12 μέρες. Πιστεύω ότι αν αδιαθετήσεις (μακάρι όχι λόγω εγκυμοσύνης) να γίνει την άλλη εβδομάδα και γιαυτό δεν έχεις συμπτώματα.

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ
06-04-12, 15:42
Καλησπέρα, ούτε εγώ είχα κανένα σύμπτωμα ούτε περιόδου ούτε εγκυμοσύνη ή τουλάχιστον δεν τα κατάλαβα. Ακόμα και τώρα υπάρχει μέρα χωρίς κανένα σύμπτωμα. Γι' αυτό χαλαρά... ότι είναι να γίνει έγινε ήδη:p:p:p Περιμένουμε νέα

Ούτε ενόχληση στο στήθος;

marmin
06-04-12, 15:48
Ούτε ενόχληση στο στήθος;
Ούτε! Η αλήθεια είναι ότι ένα σουτιέν που φορούσα και ήταν το αγαπημένο μου γιατί μου ερχόταν κουτί το φόρεσα την Κυριακή (Τρίτη περίμενα περίοδο) και δεν καθόταν συνεχώς το έφτιαχνα οπότε μάλλον είχε μεγαλώσει το άτιμο (το στήθος) αλλά δεν το είχα καταλάβει ή δεν ήθελα να το καταλάβω για να μην χαρώ άδικα (σε περίπτωση που μου ερχόταν η ακατανόμαστη). Ίσως αυτό μπορεί να θεωρηθεί ένα σύμπτωμα. Επίσης είχα κάτι πονάκια στην κοιλιά αλλά ήταν αρκετά ψηλά οπότε δεν ήταν από αυτή καθ' αυτή την εγκυμοσύνη ήταν από το έντερο (τα έχω ακόμη) απλά είπε η γυναικολόγος ότι έμεσα η εγκυμοσύνη μπορεί να το επηρρέασε δεν κατάλαβα και πολύ καλά. Αυτά:grin:
Αλήθεια εσύ πότε περιμένεις περίοδο;

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ
06-04-12, 15:50
Ούτε! Η αλήθεια είναι ότι ένα σουτιέν που φορούσα και ήταν το αγαπημένο μου γιατί μου ερχόταν κουτί το φόρεσα την Κυριακή (Τρίτη περίμενα περίοδο) και δεν καθόταν συνεχώς το έφτιαχνα οπότε μάλλον είχε μεγαλώσει το άτιμο (το στήθος) αλλά δεν το είχα καταλάβει ή δεν ήθελα να το καταλάβω για να μην χαρώ άδικα (σε περίπτωση που μου ερχόταν η ακατανόμαστη). Ίσως αυτό μπορεί να θεωρηθεί ένα σύμπτωμα. Επίσης είχα κάτι πονάκια στην κοιλιά αλλά ήταν αρκετά ψηλά οπότε δεν ήταν από αυτή καθ' αυτή την εγκυμοσύνη ήταν από το έντερο (τα έχω ακόμη) απλά είπε η γυναικολόγος ότι έμεσα η εγκυμοσύνη μπορεί να το επηρρέασε δεν κατάλαβα και πολύ καλά. Αυτά:grin:
Αλήθεια εσύ πότε περιμένεις περίοδο;

Στα μέσα της επόμενης εβδομάδας.

marmin
06-04-12, 15:53
Στα μέσα της επόμενης εβδομάδας.
Εύχομαι ολόψυχα να μη σου έρθει!:p

iriniv
06-04-12, 15:54
oxi mono i thiles mou einai erethismenes.... alla auto to exw apo polles meres... mporeis k 2 weeks... i dont know ti na pw... tha perimenw tin M. Evdomada logika tha adiathetisw...

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ
06-04-12, 15:56
Εύχομαι ολόψυχα να μη σου έρθει!:p

Άμα είναι να 'ρθει θα 'ρθει αλλιώς θα προσπεράσει. Καλό σαβ-κυρ σε όλες. Μακάρι την Δευτέρα να διαβάσουμε ευχάριστα από κάποιες κοπέλες!:p:p

nena38
06-04-12, 18:17
Κοριτσακια μου γεια σας
Εγώ ειμαι ενα πτωμα γιατι δουλεβα το πρωι και το μεσημερι ηρθε μια γυναικα να με βοηθησει στην δουλειες και καναμε γενικη τωρα κανω ενα διαλειμμα και συνεχιζω.
Μarioula μακαρι να βγει το ονειρο σου αληθινο και μολις γεννησουμε -εγώ λίγο αργότερα- θα ερθω στην Καλυμνο ή εσυ στη Χαλκιδικη και θα πινουμε moxito διπλα στη θαλασσα με τα μωρα μας στο καροτσακι.Cherry εσενα θα σου φτιαξουμε ενα χωρις αλκοολ μονο με σοδα. Pepsi ειμαι στο τριτο ποδι, ειναι ωραια εδω το καλοκαιρι πιο ηρεμα απο τα αλλα μερη, ιδιαιτερα για ζευγαρια και οικογενειες με παιδια.
Αυτα κοριτσακια από μενα. Φιλακια σε όλες.

marmin
06-04-12, 20:02
Κοριτσακια μου γεια σας
Εγώ ειμαι ενα πτωμα γιατι δουλεβα το πρωι και το μεσημερι ηρθε μια γυναικα να με βοηθησει στην δουλειες και καναμε γενικη τωρα κανω ενα διαλειμμα και συνεχιζω.
Μarioula μακαρι να βγει το ονειρο σου αληθινο και μολις γεννησουμε -εγώ λίγο αργότερα- θα ερθω στην Καλυμνο ή εσυ στη Χαλκιδικη και θα πινουμε moxito διπλα στη θαλασσα με τα μωρα μας στο καροτσακι.Cherry εσενα θα σου φτιαξουμε ενα χωρις αλκοολ μονο με σοδα. Pepsi ειμαι στο τριτο ποδι, ειναι ωραια εδω το καλοκαιρι πιο ηρεμα απο τα αλλα μερη, ιδιαιτερα για ζευγαρια και οικογενειες με παιδια.
Τρίτο πόδι ε; Τι μου θύμισες... Πριν 2-3 χρόνια είχα έρθει εκεί με τον αντρούλη μου τριήμερο και μείναμε σ' ένα πολύ ωραίο κατάλυμα που έβλεπες όλη τη θάλασσα και ήταν πολύ ήσυχα και όμορφα... Ίσως λοιπόν και να σε έχω συναντήσει:grin: Όσο για το όνειρο εύχομαι ολόψυχα να βγει αληθινό όχι σε τρεις αλλά αυτό το μήνα κι όλας:p:p:p:p αν όχι τότε το αργότερο σε τρεις! Καλή ξεκούραση!

cherry09
06-04-12, 20:38
Κοριτσακια μου γεια σας

νένα έχουμε έρθει και είναι τέλεια εκει στα μέρη σας!!!!αγγλικά ξέρεις???

nena38
06-04-12, 20:54
νένα έχουμε έρθει και είναι τέλεια εκει στα μέρη σας!!!!αγγλικά ξέρεις???

οχι τελεια αλλα κατι ξερω

cherry09
06-04-12, 23:08
οχι τελεια αλλα κατι ξερω

nena sou esteila pm.;)

lilitaki
07-04-12, 08:46
gia polla xronia to eftiaxna!!!douleua barwoman kai exo dokimasei ta panta...den mou aresei tipota...otan vgaino exo mono fusikous xumous - oute kan apo kouti!!!- kai sta bouzoukia nero...
Ε καλό είναι και αυτό εμένα πάλι μου λείπει λίγο το αλκοόλ χαχαχαχα Όχι ότι ήμουν μπεκρής αλλά όταν είχα καλή παρεούλα δέν έλεγα όχι .....και με τον αντρούλη πολλά βράδυα καλοκαιρινά αράζαμε στη βεραντούλα μας και τα πίναμε κανένα ποτάκι τώρα μόνο πορτοκαλάδες με ποτίζει....χιχιχιχιχιχιχ!!!!

nena38
07-04-12, 12:38
nena sou esteila pm.;)

σου απαντησα με pm κοριτσακι

pepsi1
07-04-12, 19:49
Παντως κοριτσακια να μην γκρινιάζουμε κιόλας. Εμείς που δεν εχουμε υποχρεωσεις βγαίνουμε ανετα έξω, πίνουμε το καφεδάκι μας, το ποτάκι μας, παίζουμε το ταβλάκι μας χωρίς να αναγκαζομαστε να κυνηγάμε μωρά........ οπότε ας απολαυσουμε ακόμη την ελευθερία μας.......

iriniv
07-04-12, 22:45
re koritsia na rwtisw kati pou isos einai xazo..??? pws metrane tin thermokrasia pou lene... den katalavenw...

cherry09
08-04-12, 03:59
Παντως κοριτσακια να μην γκρινιάζουμε κιόλας. Εμείς που δεν εχουμε υποχρεωσεις βγαίνουμε ανετα έξω, πίνουμε το καφεδάκι μας, το ποτάκι μας, παίζουμε το ταβλάκι μας χωρίς να αναγκαζομαστε να κυνηγάμε μωρά........ οπότε ας απολαυσουμε ακόμη την ελευθερία μας.......

auto xanapes to!!!to exo skeftei polles fores kai malista thn ora poy to skeftomai to xairomai pou isxuei...

cherry09
08-04-12, 04:01
re koritsia na rwtisw kati pou isos einai xazo..??? pws metrane tin thermokrasia pou lene... den katalavenw...

iriniv kathe proi metras thermokrasia thn idia ora...molis xupnhseis prin shkotheis apo to krevvati sou

iriniv
08-04-12, 10:49
ax re min gelaseis alla ok auto... alla me to klasiko thermometro? k pou to vazw? i yparxoun idika?

marmin
08-04-12, 11:01
ax re min gelaseis alla ok auto... alla me to klasiko thermometro? k pou to vazw? i yparxoun idika?
Καλημέρα σε όλες! Iriniv διάβασε αυτό http://www.gyn.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=56:2010-06-16-09-21-42&catid=20:2010-06-11-16-47-10&Itemid=154 πιστεύω πως είναι αρκετά κατατοπιστικό!

iriniv
08-04-12, 11:48
se euxaristw glikia mou.... nai jestavothika.... gt nomiza oti to vazeis ston masxali.... thanks....

lilitaki
08-04-12, 12:15
Καλημέρα κορίτσια μια όμορφη Κυριακή σε όλες εύχομαι!!! http://youtu.be/nKnfjdEPLJ0

deppa
08-04-12, 12:26

εγω παλι νιωθω το αντιθετο βγαινω για καφε και καθομαι ακινητη σαν χαζη εχω αν ειχα ενα μωρακι θα υπηρχε νοημα!!!ας ειχα ενα μωρακι κι ας ξενυχτουσα εξαιτιας του ας μην απολαμβανα ηρεμα τον καφε μου η την εξοδο μου ας μην επαιρνα τιποτα για μενα και και και.....αλλα πουντο!!!μου εχει γινει εμμονη και πραγματικα υποφερω!!!

cherry09
08-04-12, 12:53
Καλημέρα κορίτσια μια όμορφη Κυριακή σε όλες εύχομαι!!! http://youtu.be/nKnfjdEPLJ0

lilitaki teleio to vinteaki na to kanete kai seis!!!

lilitaki
08-04-12, 18:01
lilitaki teleio to vinteaki na to kanete kai seis!!!
Είναι λίγο δύσκολο να το κάνεις πρέπει να είσαι γνώστης εμείς στη καλύτερη να βγάζουμε φωτογραφίες!!!!

cherry09
08-04-12, 18:09
Είναι λίγο δύσκολο να το κάνεις πρέπει να είσαι γνώστης εμείς στη καλύτερη να βγάζουμε φωτογραφίες!!!!

ayto kanane!!!vgalane fotografifes polles kai ths valane sthn seira. vgalte foto kai to polu polu to dineis se fotografo...poso na sou parei...ase pou ginetai kai sto video maker tou upologisth nomizo einai...tora tha exeis xrono na paixeis!!!

lilitaki
08-04-12, 18:25
ayto kanane!!!vgalane fotografifes polles kai ths valane sthn seira. vgalte foto kai to polu polu to dineis se fotografo...poso na sou parei...ase pou ginetai kai sto video maker tou upologisth nomizo einai...tora tha exeis xrono na paixeis!!!
Αυτό είναι τολεγόμενο Stop care anyway φωτογραφίες θα βγάλουμε αυτό είναι το μόνο σίγουρο!!!!ΠΟΛΛΕΕΕΕΕΕΕΣ!!!!Α και τα νέα μου....
Κορίτσια την άρπαξα μάλλον εχθές που πήγα σε παιδικό πάρτυ πολύ φτέρνισμα και καταροή άντε να δώ πώς θα τη παλέψω!!!

lilitaki
09-04-12, 09:33
Καλημέρα κορίτσια Καλή Μ.Εβδομάδα να έχουμε!!!

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ
09-04-12, 09:53
Καλημέρα κορίτσια Καλή Μ.Εβδομάδα να έχουμε!!!

Καλημέρααααααα!!! Τι κάνει το σποράκι lilitaki;

lilitaki
09-04-12, 09:59
Καλημέρααααααα!!! Τι κάνει το σποράκι lilitaki;
Μια χαρά είμαστε αύριο πάω στο γιατρό και πρώτα ο Θεός θα ακούσουμε καρδούλα!!!:p

pepsi1
09-04-12, 10:51
ΚΑΛΗΜΕΡΑ κοριτσακια τι κανετε?

deppa
09-04-12, 11:47
καλημερα καλη Μ εβδομαδα!!!

deppa
09-04-12, 11:48
ΚΑΛΗΜΕΡΑ κοριτσακια τι κανετε?

ΧΑΛΙΑ!!!!!!!εσυ πως εισαι?

pepsi1
09-04-12, 11:57
Ουτε και εγω δεν ξερω πως είμαι. Προσπαθώ να είμαι καλά για να εμψυχωνω και τον συζυγο και εμενα. Περιμενω να μου ερθει Μ. Σαββατο. Συμπτωματα δεν εχω καθολου απλά εχω καμια βδομαδα με ποναει η μεση, ζαλιζομαι και απο χτες μου ρχεται για εμετο. Δεν πρπει να ναι τιποτα όμως.

deppa
09-04-12, 13:07
Ουτε και εγω δεν ξερω πως είμαι. Προσπαθώ να είμαι καλά για να εμψυχωνω και τον συζυγο και εμενα. Περιμενω να μου ερθει Μ. Σαββατο. Συμπτωματα δεν εχω καθολου απλά εχω καμια βδομαδα με ποναει η μεση, ζαλιζομαι και απο χτες μου ρχεται για εμετο. Δεν πρπει να ναι τιποτα όμως.

εγω δεν εχω ορεξη για επαφες οποτε δεν κοιταζω και συμπτωματα....δεν ειμαι καλα πρωτα εγω και φυσικα ακολουθει και η σχεση μου...για διαλυση μας βλεπω!!!!

pepsi1
09-04-12, 13:43
χαλαρωσε. Μηπως να πάτε ενα ταξιδακι αν σας το επιτρεπουν τα οικονομικα σας?

cherry09
09-04-12, 15:38
kalh M. evdomada na exoume!!!kala eiste koritsakia?ego arxisa ta pasxalina kai den mou eftane o geitonas pou xtizei spiti kai eimaste mesa sthn skonh pasxaliatika...vrexei kai sunexeia autes tis meres!pos tha katharisoume patzouria mou lete????

nena38
09-04-12, 17:26
καλησπέρα και από μένα
Τι μου κάνετε κοριτσάκια? Εγώ το μόνο νεο που εχω να σας πώ ειναι ότι σημερα το πρωι εξομολογήθηκα και πίστευω ότι βρηκα τον πνευματικό μου. Με τις ευχες του μου είπε να προσπαθήσουμε και αυτή την εβδομαδα- και παρόλο που δεν μου το ειπε δεν εννοώ και την Μ. Παρασκευή- καθώς αυτό μου λέει μέσα στον γάμο και όταν προκειται για παιδί είναι φυσιολογικά. Και μου είπε και να μεταλάβω. Δεν ξέρετε τι χαρά πήρα γιατί έχω πολλά χρόνια να μεταλάβω. Νομίζω ότι έφυγε ένα βάρος από πάνω μου.
Deppa μην απελπίζεσαι κορίτσι μου σου το ξαναείπα στη χειρότερη μπορεί να φτάσεις στην εξωσωματική. Και πρόσεξε κι εμεις περνάμε μπόρες στη σχεση μας και πολλές φορές φταιει και η κακή ψυχολογία που εχουμε με το θέμα του παιδιού. Αλλά τα κορίτσια εχουν δίκιο να χαρείς την ανεμελεια και την ελευθερία σου γιατί μόλις έρθει το παιδάκι δεν θα την ξαναπάρεις ποτέ μα ποτέ πίσω. Εγώ χθες ήμουν σε μια βάφτιση μετά στο πάρτι ήπια τα κρασάκια μου γύρισα στο σπίτι έριξα και ένα ύπνο και μετά την έβγαλα ξαπλωτή στη τηλεόραση. Κάτι τέτοιο είναι επιστημονική φαντασία με ένα μωρό. Εισαι μικρούλα ακόμη εγώ σου λέω ειλικρινά αν ημουν τώρα 30 δεν προκειται να έκανα τέτοιου τύπου προσπάθεια που κάνω τώρα.

marmin
09-04-12, 17:34
καλησπέρα και από μένα
Τι μου κάνετε κοριτσάκια? Εγώ το μόνο νεο που εχω να σας πώ ειναι ότι σημερα το πρωι εξομολογήθηκα και πίστευω ότι βρηκα τον πνευματικό μου. Με τις ευχες του μου είπε να προσπαθήσουμε και αυτή την εβδομαδα- και παρόλο που δεν μου το ειπε δεν εννοώ και την Μ. Παρασκευή- καθώς αυτό μου λέει μέσα στον γάμο και όταν προκειται για παιδί είναι φυσιολογικά. Και μου είπε και να μεταλάβω. Δεν ξέρετε τι χαρά πήρα γιατί έχω πολλά χρόνια να μεταλάβω. Νομίζω ότι έφυγε ένα βάρος από πάνω μου.
Deppa μην απελπίζεσαι κορίτσι μου σου το ξαναείπα στη χειρότερη μπορεί να φτάσεις στην εξωσωματική. Και πρόσεξε κι εμεις περνάμε μπόρες στη σχεση μας και πολλές φορές φταιει και η κακή ψυχολογία που εχουμε με το θέμα του παιδιού. Αλλά τα κορίτσια εχουν δίκιο να χαρείς την ανεμελεια και την ελευθερία σου γιατί μόλις έρθει το παιδάκι δεν θα την ξαναπάρεις ποτέ μα ποτέ πίσω. Εγώ χθες ήμουν σε μια βάφτιση μετά στο πάρτι ήπια τα κρασάκια μου γύρισα στο σπίτι έριξα και ένα ύπνο και μετά την έβγαλα ξαπλωτή στη τηλεόραση. Κάτι τέτοιο είναι επιστημονική φαντασία με ένα μωρό. Εισαι μικρούλα ακόμη εγώ σου λέω ειλικρινά αν ημουν τώρα 30 δεν προκειται να έκανα τέτοιου τύπου προσπάθεια που κάνω τώρα.
Μπράβο Νενα!!!Είδες όλα καλά θα πάνε!!!Λες να είσαι η εγκυούλα του Απρίλη;:lol::lol::lol: Σου το εύχομαι ολόψυχα

marmin
09-04-12, 17:36
Μια χαρά είμαστε αύριο πάω στο γιατρό και πρώτα ο Θεός θα ακούσουμε καρδούλα!!!:p
Άντε με το καλό να ακούσεις την καρδούλα του (μία ή δύο) και να πάρουμε σειρά κι εμείς αν και αργώ λίγο έχω άλλη μια βδομάδα + ως την Τετάρτη του Πάσχα:p:p:p. Λογικά αύριο θα σου δώσει και εξετάσεις

marmin
09-04-12, 17:37
kalh M. evdomada na exoume!!!kala eiste koritsakia?ego arxisa ta pasxalina kai den mou eftane o geitonas pou xtizei spiti kai eimaste mesa sthn skonh pasxaliatika...vrexei kai sunexeia autes tis meres!pos tha katharisoume patzouria mou lete????
Δεν θα τα καθαρίσουμε απλό;) Ας μείνει κάτι και για μετά το Πάσχα δεν πειράζει!

nena38
09-04-12, 17:39
Μπράβο Νενα!!!Είδες όλα καλά θα πάνε!!!Λες να είσαι η εγκυούλα του Απρίλη;:lol::lol::lol: Σου το εύχομαι ολόψυχα

Μακαρι να είμαι του Απρίλη αν και έχω πιο πολλες πιθανότητες με την εξωσωματική να είμαι του Μαη. Όπως και να χει αν τα καταφέρω μεχρι τα τέλη του καλοκαιριού θα είμαι υπέρ ευχαριστημένη.

latina
09-04-12, 17:57
Μακαρι να είμαι του Απρίλη αν και έχω πιο πολλες πιθανότητες με την εξωσωματική να είμαι του Μαη. Όπως και να χει αν τα καταφέρω μεχρι τα τέλη του καλοκαιριού θα είμαι υπέρ ευχαριστημένη.

κι εγω στο ευχομαι Νενα!
εγω μπηκα στα προεορτια της περιοδου. αρχισε να πονα η μεση μου και εβγαλα το χαρακτηριστικο σπαστικο σπυρακι περιοδου
απο σεπτεμβρη με βλεπω εμενα!
Καλη Μεγάλη Βδομαδα να χουμε

iriniv
09-04-12, 18:13
krifes mou filenades kalh m ebdomada na exoume!!!!
euxomai na exoume oles mas ena euxaristo pasxa...
egw exw proeortia periodou...
re koritsia stin periodo exete aeria? sugnwmi pou rwtaw...
lilitaki ti sumptwmata egkimosinis eixes?
sas glukofilo oles...

xinati
09-04-12, 19:12
κ γω το ειχα κανει αυτο στην προηγουμενη μ εγκυμοσυνη κ το κανω κ τωρα ειχα σκοπο να κανω παρομιο βιντεακι μονη μ εβγαλα φωτο το θετικο τεστ κ την χοριακη κ μετα εβγαζα καθε φορα που εκλεινα μηνα φωτο την κοιλια μου δυστηχως το βιντεο δεν προλαβε να ολοκληρωθει εβγαλα φωτο μεχρι τον εβδομο μηνα μετα στοπ:(:(:(:( τις φωτο ακομα τις εχω. τωρα εβγαλα παλι φωτο τα θετικα τεστ και 2 φωτο την κοιλια μ μια οταν ημουν 1 μηνου κ μια οταν ημουν 2 μηνων ας ελπισουμε οτι αυτη την φορα θα ολοκληρωθει το βιντεακι;)

marmin
09-04-12, 20:16
κ γω το ειχα κανει αυτο στην προηγουμενη μ εγκυμοσυνη κ το κανω κ τωρα ειχα σκοπο να κανω παρομιο βιντεακι μονη μ εβγαλα φωτο το θετικο τεστ κ την χοριακη κ μετα εβγαζα καθε φορα που εκλεινα μηνα φωτο την κοιλια μου δυστηχως το βιντεο δεν προλαβε να ολοκληρωθει εβγαλα φωτο μεχρι τον εβδομο μηνα μετα στοπ:(:(:(:( τις φωτο ακομα τις εχω. τωρα εβγαλα παλι φωτο τα θετικα τεστ και 2 φωτο την κοιλια μ μια οταν ημουν 1 μηνου κ μια οταν ημουν 2 μηνων ας ελπισουμε οτι αυτη την φορα θα ολοκληρωθει το βιντεακι;)
θα ολοκληρωθεί marioula μου και θα το βλέπουμε στο ίντερνετ και θα χαιρόμαστε:p

pepsi1
09-04-12, 20:25
Κοριτσακια να ρωτησω κατι γιατι με τρωει μεσα μου. Όσες κανατε σπερματεγχυση στο γιατρο πριν σας την κάνει σας εκανε υπερηχο? Εμας εδωσε σπερμα ο συζυγος κατα τις 10 το εμπλουτισανε και μετά ο γιατρός κατα τις 12 μου εκανε την σπερματεγχυση χωρίς να μου κάνει υπερηχο να βεβαιωθεί αν είχαν σπασει τα ωοθυλακια. Και αυτό που με προβληματιζει είναι ότι από τις 5 και μετά ήμουν διπλωμενη στα δυο και δεν μπορούσα να περπατησω απο τον πόνο. Μήπως λοιπον τα ωοθυλακια σπασανε αργοτερα και για αυτο αποτυχαμε?

iriniv
09-04-12, 20:39
glikia mou pepsi den exw idea .... den exw tetoia empiria pantws giatros einai k sugoura tha jerei...

xinati
09-04-12, 20:41
θα ολοκληρωθεί marioula μου και θα το βλέπουμε στο ίντερνετ και θα χαιρόμαστε:p
μακαρι μαρμιν μ μακαρι:p:p

xinati
09-04-12, 20:42
Κοριτσακια να ρωτησω κατι γιατι με τρωει μεσα μου. Όσες κανατε σπερματεγχυση στο γιατρο πριν σας την κάνει σας εκανε υπερηχο? Εμας εδωσε σπερμα ο συζυγος κατα τις 10 το εμπλουτισανε και μετά ο γιατρός κατα τις 12 μου εκανε την σπερματεγχυση χωρίς να μου κάνει υπερηχο να βεβαιωθεί αν είχαν σπασει τα ωοθυλακια. Και αυτό που με προβληματιζει είναι ότι από τις 5 και μετά ήμουν διπλωμενη στα δυο και δεν μπορούσα να περπατησω απο τον πόνο. Μήπως λοιπον τα ωοθυλακια σπασανε αργοτερα και για αυτο αποτυχαμε?
πεπσι μ ουτε εγω ξερω απο αυτα αλλα η λογικη λεει οτι πρεπει να γινει υπερηχο δεν ξερω βεβαια ας μας πει μια κοπελα που ξερει

xinati
09-04-12, 20:44
κοριτσακια μου εγω χαθηκα δεν πολυ μπαινω γιατι ειμαι χαλια τελικα εχω βροχιτιδα ασε μιλαμε για πολυ βηχα και κανω μασκακια εισπνοες με αερολιν κ πουλμικορτ μπας και συνελθω

deppa
09-04-12, 21:09

να σου πω κι εγω την γνωμη μου αν και δεν εχω κανει σπερματεγχυση αλλα ξερω οτι καλο ειναι οταν σπασει το ωοθυλλακιο να υπαρχει ηδη σπερμα στις σαλπιγγες για να γονιμοποιηθει το ωαριο.

marmin
09-04-12, 21:11

Μην ανησυχείς εγώ έχω κάνει αρκετές σπερματεγχύσεις και ποτέ δε με έβλεπε στον υπέρηχο αλλά καταλάβαινε πριν κάνει την έγχυση ότι έγινε η ωορρηξία (από τα υγρά και νομίζω ανοίγει και ο κόλπος). Σημασία έχει να γίνει 24 ώρες μετά την ένεση (η ωορρηξία γίνεται 24-36 ώρες μετά την pregnyl. Η τελευταία σπερματέγχυσή μου ήταν και η τυχερή μου και η γυναικολόγο λέει ότι πιστεύει πως πέτυχε γιατί είμασταν όλοι πιο χαλαροί (εγώ πιστεύω πως έκανε το θαύμα της η Παναγία και ο Άγιος Ιούδας ο Θαδδαίος). Πάντως όντως και το άγχος παίζει τρομερό ρόλο γι' αυτό προσπάθησε να είσαι ήρεμη! Καλή επιτυχία. Άρα μπορεί να είσαι και εσύ του Απρίλη:p ΑΑΑ επίσης απ' ότι θυμάμαι νομίζω ότι και γω πονούσα κάπως περισσότερο αλλά δεν θυμάμαι αν ήταν αυτή η φορά ή η προηγούμενη αλλά δε νομίζω ότι έχει τόση σημασία. Αν πάντως ο πόνος συνεχιστεί και σε ανησυχήσει τηλ στο γιατρό σου!

marmin
09-04-12, 21:13
κοριτσακια μου εγω χαθηκα δεν πολυ μπαινω γιατι ειμαι χαλια τελικα εχω βροχιτιδα ασε μιλαμε για πολυ βηχα και κανω μασκακια εισπνοες με αερολιν κ πουλμικορτ μπας και συνελθω

Περαστικούλια!

pepsi1
09-04-12, 21:45
Marminoula δεν εκανα τωρα σπερματεγχυση. Απλα ειναι απορια μας απο την προηγουμενη φορα γιατι το κουβαλαω μεσα μου κ δεν ρωτησα κ τον γιατρο μου επειδη ντραπηκα. Αυτο το μηνα και μαλλον μεχρι το καλοκαιρι θα προσπαθησουμε με φυσιολογικο τροπο και μετα απο σεπτεμβριο βλεπουμε. Απλα δεν μπορω να ξαναμπω στη διαδικασια της σπερματεγχυσης αν δεν ηρεμησουμε ψυχολογικα και έχουμε κ οι 2 μας πολυ άγχος.

marmin
09-04-12, 21:51
Marminoula δεν εκανα τωρα σπερματεγχυση. Απλα ειναι απορια μας απο την προηγουμενη φορα γιατι το κουβαλαω μεσα μου κ δεν ρωτησα κ τον γιατρο μου επειδη ντραπηκα. Αυτο το μηνα και μαλλον μεχρι το καλοκαιρι θα προσπαθησουμε με φυσιολογικο τροπο και μετα απο σεπτεμβριο βλεπουμε. Απλα δεν μπορω να ξαναμπω στη διαδικασια της σπερματεγχυσης αν δεν ηρεμησουμε ψυχολογικα και έχουμε κ οι 2 μας πολυ άγχος.
Σε καταλαβαίνω απόλυτα!Κι εγώ κάθε φορά που δεν πετύχαινε σκεφτόμουν διάφορα, μήπως έφταιγε αυτό; ή το άλλο; Ήμουν σίγουρη ότι κάτι κάνουμε λάθος. Μέχρι που σκεφτόμουν μήπως έπρεπε να πάω και σε άλλο γυναικολόγο για σπερματέγχυση αλλά ήταν τόσο καλή η δικιά μου που δε μου έκανε καρδιά να φύγω... και ευτυχώς γιατί να που τελικά έμεινα... Μακάρι να καταφέρετε να ηρεμήσετε και τότε όλα θα γίνουν. Εσείς έχετε κάποιο πρόβλημα εκτός από το άγχος; σπέρμα, ηλικία κτλ;

pepsi1
09-04-12, 22:15
Εγω 34 ο συζυγος 45 (αν αυτο είναι προβλημα) ολα καλα, το σπερμα ειχε προβλημα το φτιαξαμε με θεραπεία και ειχαμε 2 αποβολές λόγω θρομβοφιλιας. Εχω να μεινω εγκυος απο το Μαϊο του 2010. Απλα εχουμε αγχωθει με άλλα προβληματα(ανεργια, μεταθεσεις κτλ.)

cherry09
10-04-12, 09:24
marioula perastika koritsaki mou!!!tha kaneis giatrosofia kai tha perasei!koritsakia oi upoloipes mhn anxoneste...oti einai na ginei tha ginei...kai milao gia oloous tous tomeis!!!!ante na erthei kalokairaki na kanoume kai kana mpanaki na allaxei ligo h diathesi...xthes eixa gannethlia!ekleisa ta 30!shmera 30 kai mia mera...phgame ekklhsia kai otan gurisa spiti eixa parti akplhxh!!

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ
10-04-12, 09:39
marioula perastika koritsaki mou!!!tha kaneis giatrosofia kai tha perasei!koritsakia oi upoloipes mhn anxoneste...oti einai na ginei tha ginei...kai milao gia oloous tous tomeis!!!!ante na erthei kalokairaki na kanoume kai kana mpanaki na allaxei ligo h diathesi...xthes eixa gannethlia!ekleisa ta 30!shmera 30 kai mia mera...phgame ekklhsia kai otan gurisa spiti eixa parti akplhxh!!

Πολύχρονη!!:lol::lol::lol::lol:Να ζήσεις πολλά πολλά χρόνια, να είσαι υγιής και όλα τα άλλα θα έρθουν. Τέλεια τα πάρτυ έκπληξη; Μπράβο σας!! Η ζωή θέλει καλοπέραση.

cherry09
10-04-12, 09:43
Πολύχρονη!!:lol::lol::lol::lol:Να ζήσεις πολλά πολλά χρόνια, να είσαι υγιής και όλα τα άλλα θα έρθουν. Τέλεια τα πάρτυ έκπληξη; Μπράβο σας!! Η ζωή θέλει καλοπέραση.

kai to eixa katalavei prin fugume gia thn ekklhsia giati o antras mou petaxe ta xartia ths toualetas!!!to kanei panta otan perimenoume kosmo!!!alla otan gyrisame to xehasa!!!:roll::roll:

nena38
10-04-12, 09:53
kai to eixa katalavei prin fugume gia thn ekklhsia giati o antras mou petaxe ta xartia ths toualetas!!!to kanei panta otan perimenoume kosmo!!!alla otan gyrisame to xehasa!!!:roll::roll:

χρονια πολλα να εισαι γερη και να σου φερει ο θεος ότι επιθυμεις.

nefelim06
10-04-12, 10:24
Κοριτσια καλημερα !
Μπορειτε να μου δωσετε λιγο τα φωτα σας,ειναι ο πρωτος μηνας που θα παρω τα clomiphene μετα απο πανω απο 1 χρονο και 4-5 μηνες που προσπαθω για το 2ο παιδακι μου. Δεν εχω πολυκυστικες , απλα δεν κανω καλη ωορηξια γενικα τους τελευταιους μηνες , ή δεν ωριμαζει το ωαριο αρκετα ή σκαει υπερβολικα αργα για τον κυκλο μου και ειναι και πολυ μικρο και τελικα ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι ωρα για τα clomiphene.
Αυτο που θελω να σας ρωτησω ειναι καταρχην τι δοση πηρατε ? εμενα μου ειπε 2 χαπια απο την 2η μερα του κυκλου για 5 μερες , και ποια μερα πηγατε για το πρωτο υπερηχογραφικο ελεγχο ?? Θα λειπω για ταξιδι και οταν γυρισω θα ειναι 11η μερα του κυκλου μου ειναι οκ για τον πρωτο υπερηχο ?

pepsi1
10-04-12, 10:27
Cherry χρονια πολλά κοριτσακι μου. Να τα εκατοστήσεις και ότι επιθυμείς!!!!!!!!!!

iriniv
10-04-12, 10:48
nefelim06 KALHMERA!!!!
kai egw eimai sto prwto mina prospatheiwn alla nomizw oti den ta exw kataferei gt shmera aurio tha adiathetisw... den pirazei vevaia kai ton allo mina mia xara...
lipon egw pernw 2 tin imera ena proi ena vradi 4h me 8h mera tou kiklou kai meta otan orimasan ta auga mou ekana kai enesh...

agw apo tin 3 hmera toy kiklou ekana yperixo.... gia na doume an yparxei kapoia kisti... kai meta kathe 2-3 meres gia na doume an megalwnoun...

alla jerw apo polles pou pene polu pio meta....

twra pantws k egw epidei den tha mporw na kanw yperixo tin 3 h mera tou kiklou tha paw prwti fora stin 5-6 mera tou kiklou alla den nomizw na einai problima...

pantws afou exei idi ena mwraki (na sou zhsei..)den yparxei periptwsh na min ta katafereis...

pantws se ena site amerikaniko kali wra sas k to parents.gr diavaza oti ta dinoun polu stis gunaikes anejartitos an exoun pol. oothikes i oxi alla me allon tropo... dil tis jekinoun oles me 50mg stin prwti prospathia meta sta 100 mg kai meta sta 150 mg....

kai diavazw oti exei megali epitixia.... vevaia i kathe gunaika einai diaforetiki kai paizoun polu paragontes rolo...

egw eimai polu anxotheis as poume kai jerw oti tha duskoleutw polu na kanw paidi alla ennoeite oti pisteuw oti tha kanw paidi sugoura...

mmm auta pantw min anxwnese gia ton yperixo gt einai diskolo i 11 mera na einai i gonimi alla gia na eisai mesa mporeis na kaneis kathe 1-2 meres sex... hahahahhaa

nefelim06
10-04-12, 11:04
iriniv σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου, ευχομαι συντομα να εχεις το μωρακι σου , και να περιμενε πρωτα να σου ερθει περιοδος γιατι δεν ξερεις ακομα μπορει να εισαι εγκυουλα!!!:)
Ευχαριστω και για τις ευχες για την μικρη μου, να σαι καλα !!
Οσο ευκολα ηρθε η μικρουλα μου τοσο δυσκολα, μας εχει παει το 2ο ..
Οποτε λες ειναι οκ η 11η μερα ε? Και μενα οκ μου ακουγεται !!!
Και σενα 2 χαπια ε? Φοβηθηκα οτι μου ειχε γραψει πολυ μεγαλη δοση για πρωτη φορα γιατι και γω διαβασα στο internet οτι συνηθως ξεκινανε με 50mg..

iriniv
10-04-12, 11:24
oxi mia xara einai i dosi... skepsou oti eimai k 50 kila... kai den mou ekanan kamia apolitws parenergia...
k i 11 mera gia esena pou den exei pol. oothikes einai ok gt den exeis kistes...

nefelim06
10-04-12, 11:39
και γω 50 κιλα ειμαι :p!!!

iriniv
10-04-12, 13:14
Re koritsia na sas rwtisw... prin na adiathetisete exete leuka ygra... apo xtes exw polla ygra tosa pou nomizw oti katourieme...

den thimame an mou exei tuxei...

marmin
10-04-12, 18:25
iriniv σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου, ευχομαι συντομα να εχεις το μωρακι σου , και να περιμενε πρωτα να σου ερθει περιοδος γιατι δεν ξερεις ακομα μπορει να εισαι εγκυουλα!!!:)
Ευχαριστω και για τις ευχες για την μικρη μου, να σαι καλα !!
Οσο ευκολα ηρθε η μικρουλα μου τοσο δυσκολα, μας εχει παει το 2ο ..
Οποτε λες ειναι οκ η 11η μερα ε? Και μενα οκ μου ακουγεται !!!
Και σενα 2 χαπια ε? Φοβηθηκα οτι μου ειχε γραψει πολυ μεγαλη δοση για πρωτη φορα γιατι και γω διαβασα στο internet οτι συνηθως ξεκινανε με 50mg..
Καλησπέρα, εγώ την πρώτη φορά που πήρα τα χάπια (όχι με τη δική μου γυναικολόγο) έπαιρνα δύο την ημέρα 3-8 του κύκλου. Τους επόμενους δύο μήνες που με παρακολουθούσε η δικιά μου, μου είχε πει ένα τις ίδιες μέρες αλλά επειδή εμένα μου φαινόταν λίγο πήρα 1 τις τρεις πρώτες μέρες και από δύο τις δύο τελευταίες (δεν το ξέρει αυτό η γυναικολόγος μου) αλλά δε νομίζω ότι η δόση σου είναι μεγάλη. Επίσης υπέρηχο ξεκινούσαμε τη 10η μέρα του κύκλου με τη γυναικολόγο μου και μάλιστα την πρώτη φορά έπεσε Σάββατο και πήγα 12η και ήταν στη θέση τους όλα. Τελικά έμεινα έγκυος τη δεύτερη φορά που κάναμε και σπερματέγχυση με τη δικιά μου γυναικολόγο. Η πρώτη με είδε στην 8η μέρα αλλά είχε φαγωθεί για εξωσωματική ενώ είχα κάνει πολύ καλά ωάρια και δεν ξαναπήγα. Πιστεύω ότι θα πάνε όλα καλά αρκεί να χαλαρώσεις.

marmin
10-04-12, 18:30
Lillitaki περιμένουμε νέα από τον υπέρηχο!

cherry09
10-04-12, 18:46
[QUOTE=ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ;2350269]Πολύχρονη!!:lol::lol::lol::lol:Να ζήσεις πολλά πολλά χρόνια, να είσαι υγιής και όλα τα άλλα θα έρθουν. Τέλεια τα πάρτυ έκπληξη; Μπράβο σας!! Η ζωή θέλει καλοπέραση.[/QUOTE

ευχαριστώ πολύ κορίτσι!!!και σύ οτι επιθυμείς!!

cherry09
10-04-12, 18:47
χρονια πολλα να εισαι γερη και να σου φερει ο θεος ότι επιθυμεις.

ευχαριστώ πολύ και σύ οτι επιθυμείς σου ευχομαι!!!άντε και άλλαξε ο μήνας...

cherry09
10-04-12, 18:51
Cherry χρονια πολλά κοριτσακι μου. Να τα εκατοστήσεις και ότι επιθυμείς!!!!!!!!!!

κοριτσακι μου ευχαριστώ πολύ!!!και σύ οτι επιθυμείς...ξέρω τι επιθυμείς...σου το εύχομαι σύντομα!!!