PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ?

thomai1979
20-01-12, 23:54
καλησπερα πειτε μου που μπορω να βρω υφασματα κουρτινες οικονομικες εκτος της λαικης?μιλαμε μεχρι 15ε το m2.....

sophiesch
21-01-12, 08:20
Νικίου 22, 2ος όροφος, Αθήνα. Εχει υφάσματα από 1 ευρώ. Δεν έχω πάει αλλά έχω ακούσει τα καλύτερα. Θα το επισκευτώ την επόμενη εβδομάδα. Αν δεν βιάζεσαι θα σου πω εντυπώσεις.
Δες και αυτό το θέμα: http://www.parents.gr/forum/archive/index.php/t-51637.html

#ΕΛΕΝΑ#
21-01-12, 23:15
Kαλησπερα εχει στην καλλιθεα αγιων παντως απο θησεως προς δημοσθενους αν κατεβαινεις εχει ενα που πουλαει υφασμα ακομα κ με 0.50 λεπτα το μετρο βεβαια δεν εχω παει εδω κ καιρο να δω εκει,επισεις στην αθηνα εχει πολλα με υφασματα μαγαζια με μεγαλη ποικιλια σε οτι τιμες θελεις επισεις εχει κ στα τζαμπο κουρτινες σχετικα φθηνες.. κ εχει τωρα περιπου δεν θυμαμαι ακριβος που, ειναι κοκκινια λαικη κοντα στην δεη εκει ειχα παρει ετοιμη κουρτινα με 5 ευρω το κομματι για παιδικο δωματιο πολυ καλες εχει κ με το μετρο αλλα με 10 ευρω ...

antigoni84
22-01-12, 10:38
στο μαγαζί στη Νικίου θα βρεις σίγουρα,έχει πολύ όμορφα σχέδια!

ζώπυρον
22-01-12, 11:00
Kορίτσια, σε αυτό το μαγαζί που λέτε στη Νικίου... μπορεί να βρει κανείς και ύφασμα για να ράψει σεντόνια (βαμβακερά αλλά και φανελένια)?

Μαρία1982
22-01-12, 11:13
Ξέρετε και πουθενά πιο βόρρια. Ψάχνω και κουρτίνες και κουρτινόξυλα και χαλια. Μένω ένα χρόνο στο σπίτι και ακόμα τίποτα. Είναι μεγάλο το κόστος.

katerina71
27-01-12, 10:21
Kορίτσια, σε αυτό το μαγαζί που λέτε στη Νικίου... μπορεί να βρει κανείς και ύφασμα για να ράψει σεντόνια (βαμβακερά αλλά και φανελένια)?

οχι δυστυχως

Anthi24
27-01-12, 12:07
στην λαικη!!ωραιοτατες και καλοραμμενες!ειδα και τις δικες μου τις πανακριβες..

anna_pap
31-01-12, 23:28
εγώ πάντως έχω βρει στη θεσσαλονίκη που μένω πολύ φθηνές κουρτίνες και υφάσματα στον δίλζα και είμαι πολύ ευχαριστημένη! κουρτίνες υπάρχουν με 2-3 ευρώ το μέτρο πιο φθηνές και απο λαική!!! και υφάσματα με 3-4 ευρώ το μέτρο επίσης ποιοτικά και φθηνότερα από τη λαική

areti32
03-02-12, 17:06
Καλησπέρα.μήπως ξέρετε αν σ'αυτό το μαγαζί στην Νικίου στην Αθήνα έχει και πιο χοντρά υφάσματα.σκέφτομαι να ράψω ριχτάρια.θα βρώ ή έχει μόνο πιο λεπτά υφάσματα για κουρτίνες?Ευχαριστώ

europa
03-02-12, 17:58
καλησπερα ! εχει όλων των ειδων τα υφασματα! τα πιο χοντρα κοστιζουν και

περισσοτερο βεβαια , αλλα οι τιμες ειναι σουπερ και αξιζει.

αν πας απο κοντά θα τα δεις και μονη σου ειναι δυο οροφοι γεματοι με τοπια

ζώπυρον
17-03-12, 13:41
Επανέρχομαι στο θέμα.
Θέλω να ρωτήσω (για να μην πηγαίνουμε άδικα ως εκεί) : Αυτό το μαγαζί στη Νικίου έχει και ραμμένες/έτοιμες κουρτίνες? Πόσο κοστίζουν κατά μέσο όρο? Αν όχι, το μέτρο υφάσματος πόσο πάει?

Ψάχνω για απλή - οικονομική λύση, για κάποιους χώρους στο σπίτι της θείας μου.
(Οι μοδίστρες ζητάνε 4 ευρώ/μέτρο για ράψιμο...)

Επίσης, οι έτοιμες κουρτίνες του Τζάμπο - για όποια τυχόν έχει αγοράσει - κάνουν και για παλιούς σιδηρόδρομους, δηλαδή με θυλάκια?

Ευχαριστώ πολύ.

υ.γ. Στη λαική δεν βρήκε κάτι που να της αρέσει...

ζώπυρον
21-03-12, 11:58
Κάποιος... που να ξέρει κάτι...?

Λιζα14
21-03-12, 12:11
σε praktiker,σε jumbo μια χαρούλα είναι και άμα τις βαρεθείς...τις πετάς και παίρνεις άλλο χρώμα!!!5 -15 ευρω νομιζουν κάνουν!!!

ζώπυρον
21-03-12, 12:14
Λίζα, σ' ευχαριστώ πολύ!

Επίσης, οι έτοιμες κουρτίνες του Τζάμπο - για όποια τυχόν έχει αγοράσει - κάνουν και για παλιούς σιδηρόδρομους, δηλαδή με θυλάκια?
Ξέρεις αν έχουν τέτοιες?

kathi
22-03-12, 15:38
επισης στις εκθεσεις κατοικιας που ξεκινανε και κρατανε 1βδομαδα βαζουν προσφορες και σε παρα πολλα σχεδια και υφασματα.

val80
22-03-12, 17:42
στο ikea έχει πολύ ωραία υφάσματα απο 4,5 ευρώ - 10 ευρώ.

http://www.ikea.gr/DefaultCategory.aspx?page=textiles_in&cID=217&tCatID=193&Menu1=7&Menu2=0&currentIndex=0&sID=0

φαντάσου έδωσ 60 ευρώ το μέτρο για μια κουρτίνα από επώνυμο μαγαζί και βρήκα παρόμιο υφασμα με 9 ευρώ :mad:

val80
22-03-12, 17:54
επίσης και στο leroy merlin, μεγάλη ποικιλία σε καλές τιμές και απο ότι θυμάμαι με extra χρέωση στις ράβουν κιόλας. Εκεί θα βρείς και ωραία κουρτινόξυλα μεταλλικά σε ξύλο και γενικά σε αξεσουάρ κουρτίνας σε πολύ καλές τιμές

kathi
25-03-12, 21:17
στο ikea έχει πολύ ωραία υφάσματα απο 4,5 ευρώ - 10 ευρώ.

http://www.ikea.gr/DefaultCategory.aspx?page=textiles_in&cID=217&tCatID=193&Menu1=7&Menu2=0&currentIndex=0&sID=0

φαντάσου έδωσ 60 ευρώ το μέτρο για μια κουρτίνα από επώνυμο μαγαζί και βρήκα παρόμιο υφασμα με 9 ευρώ :mad:

val80, σιγουρα το υφασμα που πληρωσεσ 60ευρω στο επωνυμο μαγαζι δεν θα ηταν κινεζικο ή τουρκικο, αυτο με τα 9 ευρω το μετρο παιζει να ειναι και κινεζικο που σημαινει οτι μπορει με ενα πλυσημο να μην την ξανα κρεμασεις, γι άυτο μην νομιζεις οτι εκανες την λαθος επιλογη, και μην ξεχνας και αυτο που λεμε παντα οτι πληρωνεις παιρνεις.

starfish2581
26-07-12, 16:44
Επαναφερω το θεμα επειδη ειμαι στην αναζητηση για οικονομικες κουρτινες. Το μαγαζι αυτο στην αθήνα, στην οδο Νικιου που λενε καποιες κοπελες παραπανω, ξερετε αν συνεχιζει να υπαρχει? Επειδη το θεμα ειναι καπως παλιο, σκεφτηκα μηπως δεν υπαρχει πλεον. Υπαρχει καμια κοπελα που να το επισκεφθηκε σχετικα προσφατα? Επειδη δεν πολυ πηγαινω αθηνα γενικα, που περιπου ειναι αυτο το μαγαζι? υπαρχει καποιο τηλεφωνο ισως? Ζηταω πολλα?

Ευχαριστω:D