PDA

Επιστροφή στο Forum : οικονομικά έπιπλα μπάνιου. Που;

natassa-tasos
26-02-12, 12:41
Καλημέρα. Θέλω να αγοράσω 2 έπιπλα μπάνιου. Γνωρίζετε κάποιο μαγαζί στην Αθήνα κατά προτίμηση, που να έχει έπιπλα μπάνιου σε προσφορές;

C@ndy
26-02-12, 16:31
Κατι συγκεκριμενο δεν γνωριζω αλλα σιγουρα ολα τα καταστηματα με ειδη υγειηνης, ολο και καποια προσφορα θα εχουν. κοιτα στον πΠαπαπολιτη. αλλιως για κατι πιο απλο Ικεα και Πρακτικερ.

stella261011
26-02-12, 19:37
δεν ξερω τι ποιοτητα ακριβως ψαχνεις ομως ριξε μια ματια στο practiker,πηραμε απο εκει (Θεσ/νικης) ντουλαπια μπανιου κ ειναι μια χαρα.

dimmi
26-02-12, 19:40
Στο προηγούμενο σπίτι που έμενα είχε από το ΙΚΕΑ πολύ όμορφο έπιπλο κάτω από το νιπτήρα, όπως και ράφι με καθρέφτη πάνω από αυτόν, σίγουρα ήταν οικονομικά (σπίτι ενοικίου και ιδιοκτήτης που έδινε σε όλα όσο λιγότερα μπορούσε)

natassa-tasos
26-02-12, 20:16
Ψάχνω για τα απλά έπιπλα λάκα λευκή με ντουλάπι ενιαίο νιπτήρα και καθρέφτη.
Εδώ όμως ζητάνε για ένα 60αρι 380 ευρώ :shock:.

val80
26-02-12, 20:23
Δες στο www.ravenna.gr ξέρω ότι γενικά έχει χαμηλές τιμές.

Stellinula
26-02-12, 21:05
Εκτος της Ραβένας που έχει καταπληκτικες τιμές ειναι και ο Καραμιχάλης (http://www.stagona.gr/stagona/content.aspx?mid=bfe61afc-0013-498a-8a88-6541022207b2) στον Ανω Κορυδαλλό, έχεις καλές τιμές και για ΟΛΕΣ τις τσέπες...

Skybeam
26-02-12, 22:40
H Ravenna βρε κορίτσια είναι πανάκριβη! Καλές τιμές έχει το Praktiker, όπως προαναφέρθηκε.

natassa-tasos
26-02-12, 22:46
H Ravenna βρε κορίτσια είναι πανάκριβη! Καλές τιμές έχει το Praktiker, όπως προαναφέρθηκε.

Από ποιότητα στο praktiker πως είναι ;Έχει ποικιλία σχεδίων;

jo89
26-02-12, 23:05
Εγω τυχαια ειχα βρει ενα προσφορα στο lidl πριν καιρο 40 ευρω και το πηρα....μου εχει βγει μεχρι τωρα πολυ καλο και βολικο...αλλα ειχα κοιταξει και ικεα και πρακτικερ και ειχε οντως πολυ καλα και οικονομικα....

miamama
26-02-12, 23:14
ικέα να ρίξεις μια ματιά σίγουρα, έχει και αρκετή ποικιλία, οικονομικά και μια χαρά ποιότητα.
μήπως όμως κάποιο μαγαζί συνοικιακό έχει βάλει προσφορές σε κάποιο κομμάτι?
τον Λακιώτη ξέρω στη θηβών.
το ravena κάποτε είχε καλές τιμές...

mariathalis
27-02-12, 09:40
Εμεις πριν τρία χρονια παραγγείλαμε ενα επιπλο μπανιου απο μια εκθεση σπιτιού και είμαστε ευχαριστημενοι, θα σου στείλω το σαιτ της επιχείρησης με πμ! Το μόνο κακό ηταν οτι μας καθυστερησαν αρκετα την παραδοση!

Skybeam
27-02-12, 10:23
Από ποιότητα στο praktiker πως είναι ;Έχει ποικιλία σχεδίων;
Καλή είναι η ποιότητα, δεν είναι top αλλά είναι μια χαρά. Δεν είναι χειρότερη από το ΙΚΕΑ, θα έλεγα ίσως και λίγο καλύτερη. Απλώς τα ΙΚΕΑ έχουν πιο ενδιαφέρον design. Δε χάνετε τίποτα να ρίξετε μια ματιά!

Stellinula
27-02-12, 13:07
εγω παντως που ειχα επισκεφτει την ραβένα προ 4ετιας ειχε και με 6 ευρω το τετ. πλακακια και το ιδιο οικονομικα ειδη υγιεινης ....

Ανεβασε τοσο πολυ τις τιμες της?

Skybeam
27-02-12, 15:10
Ανεβασε τοσο πολυ τις τιμες της?
Πριν ένα χρόνο που ανακαίνιζα το ημιυπογειάκι μας για να μείνουμε, ήταν πανάκριβα! Παρότι διαφήμιζε στο ραδιόφωνο καλές τιμές... ούτε λόγος για πλακάκια έξι ευρώ το τ.μ., πολύ πιο ακριβά...

natassa-tasos
27-02-12, 16:34
Σε συνοικιακά μαγαζιά έχω ψάξει, αλλά είναι ακριβά. Θα πάω ικεα και praktiker, να ρίξω μια ματιά.

pk33
27-02-12, 16:43
φτιάξτο μόνος/μόνη σου. Δεν είναι πολύ δύσκολο. Θα το φτιάξεις με κόντρα πλακέ θαλάσσης και θα σου στοιχίσει φτηνότερα από τα έπιπλά από νοβοπάν που μόλις πέσει λίγο νερό φουσκώνουν

natassa-tasos
27-02-12, 17:14
φτιάξτο μόνος/μόνη σου. Δεν είναι πολύ δύσκολο. Θα το φτιάξεις με κόντρα πλακέ θαλάσσης και θα σου στοιχίσει φτηνότερα από τα έπιπλά από νοβοπάν που μόλις πέσει λίγο νερό φουσκώνουν

Πως θα το φτιάξω ;Να απευθυνθώ σε μαραγκό εννοείς;

Stellinula
27-02-12, 18:41

Δεν εχουν ΟΛΟΙ την δεξιοτεχνια να φτάχνουν πράγματα μόνοι τους.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
27-02-12, 18:57
Πριν ένα χρόνο που ανακαίνιζα το ημιυπογειάκι μας για να μείνουμε, ήταν πανάκριβα! Παρότι διαφήμιζε στο ραδιόφωνο καλές τιμές... ούτε λόγος για πλακάκια έξι ευρώ το τ.μ., πολύ πιο ακριβά...

Ρωτησατε καποια κοπελα μεσα στην ραβεννα?
Γιατι για μενα κανουν ενα λαθος... εχουν μια τιμη αρχικη και απο εκει κανουν εκπτωση 50%,,, δλδ οτι τιμες βλεπεις πχ στα πλακακια ειναι στην μιση τιμη ..αλλα πρεπει να το ξερεις...αν οχι υπολογιζεις με βαση οτ βλεπεις

Οσες φορες εχω παει ειναι φθηνα

Stellinula
27-02-12, 19:06
Ρωτησατε καποια κοπελα μεσα στην ραβεννα?
Γιατι για μενα κανουν ενα λαθος... εχουν μια τιμη αρχικη και απο εκει κανουν εκπτωση 50%,,, δλδ οτι τιμες βλεπεις πχ στα πλακακια ειναι στην μιση τιμη ..αλλα πρεπει να το ξερεις...αν οχι υπολογιζεις με βαση οτ βλεπεις

Οσες φορες εχω παει ειναι φθηνα

Ααααα Αφροδιτη δεν κανουν λάθος!!! Ειναι η πολιτικη τους αυτη...το κάνει και ο Καραμιχαλης που ανεφερα πιο πανω...Ειναι λεει θεμα εφοριας (κατι τετοιο)...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
27-02-12, 19:15
Ααααα Αφροδιτη δεν κανουν λάθος!!! Ειναι η πολιτικη τους αυτη...το κάνει και ο Καραμιχαλης που ανεφερα πιο πανω...Ειναι λεει θεμα εφοριας (κατι τετοιο)...

Δεν εννοω τετοιο λαθος ...χαχα...εννοω οτι εχω δει κοσμο να φευγει πριν μαθουν οτι η τιμη ειναι η μιση (τους ακουγα που συζηταγαν διπλα μου )
(εδω εγω που το ψιλοξερω ..και παλι... καθε φορα που παω ειμαι επιφυλαχτικη..οτι καποια στιγμη μπορει να μην ισχυει)

Stellinula
27-02-12, 19:52
Δεν εννοω τετοιο λαθος ...χαχα...εννοω οτι εχω δει κοσμο να φευγει πριν μαθουν οτι η τιμη ειναι η μιση (τους ακουγα που συζηταγαν διπλα μου )
(εδω εγω που το ψιλοξερω ..και παλι... καθε φορα που παω ειμαι επιφυλαχτικη..οτι καποια στιγμη μπορει να μην ισχυει)

Ααααααα οκ τότε:D:D:D:D

Επιφυλακτική? Αντε καλέ γιατι? Τα λεφτάκια σου θα δωσεις γιατι να μην ρωτάς??

natassa-tasos
27-02-12, 21:08
Κορίτσια μπερδεύτηκα. Δηλαδή στο site της ravenna οι τιμές είναι μείον 50% από αυτές που αναγράφονται;

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
27-02-12, 21:46
Κορίτσια μπερδεύτηκα. Δηλαδή στο site της ravenna οι τιμές είναι μείον 50% από αυτές που αναγράφονται;

Δεν ξερω για το σαιτ... για το καταστημα ξερω μονο

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
27-02-12, 21:49

Κοιταξα τωρα το σαιτ...εχει πουθενα τιμες? Εγω γιατι δεν τις βλεπω?

natassa-tasos
27-02-12, 22:19
Κοιταξα τωρα το σαιτ...εχει πουθενα τιμες? Εγω γιατι δεν τις βλεπω?

Α, Αφροδίτη μου έχεις δίκιο. Μόνο στο φυλλάδιο έχει. Μπερδεύτηκα. Sorry. :rolleyes:
Θα τηλεφωνήσω αύριο να ρωτήσω τιμές σε δύο που μου άρεσαν.

pk33
28-02-12, 10:23
Πως θα το φτιάξω ;Να απευθυνθώ σε μαραγκό εννοείς;

πιάνει το χέρι σου; Αν ναι τότε πας πχ στο praktiker και ζητάς να σου κόψουν τα κομμάτια όπως θέλεις.
Μπορείς να τα καρφώσεις (αφού βάλεις και κόλλα)
Το μόνο σχετικά δύσκολο είναι η καμπύλη του νιπτήρα, που αυτό μπορείς να το σχεδιάσεις με βάση το κατασκευαστικό σχέδιο του νιπτήρα (που πρέπει να πήρες μαζί με τον νιπτήρα).

Μετά ξύσιμο και βάψιμο με ριπολύνη. Αν μπορείς να το κάνεις με πιστόλι θα σου βγεί πιο όμορφο, αλλά και με πινέλο η ριπολύνη στρώνει καλά

danel
28-02-12, 11:26
πιάνει το χέρι σου; Αν ναι τότε πας πχ στο praktiker και ζητάς να σου κόψουν τα κομμάτια όπως θέλεις.
Μπορείς να τα καρφώσεις (αφού βάλεις και κόλλα)
Το μόνο σχετικά δύσκολο είναι η καμπύλη του νιπτήρα, που αυτό μπορείς να το σχεδιάσεις με βάση το κατασκευαστικό σχέδιο του νιπτήρα (που πρέπει να πήρες μαζί με τον νιπτήρα).

Μετά ξύσιμο και βάψιμο με ριπολύνη. Αν μπορείς να το κάνεις με πιστόλι θα σου βγεί πιο όμορφο, αλλά και με πινέλο η ριπολύνη στρώνει καλά

PK33, μήπως ξέρεις κάποιο site που να έχει ξυλοκατασκευές;

pk33
28-02-12, 12:38
οχι...sorry

Skybeam
28-02-12, 12:39
Για κατασκευές δεν ξέρω ούτε εγώ αλλά δημιουργικό βάψιμο και πολλές ιδέες θα βρείτε εδώ
http://soulouposeto.blogspot.com/

danel
28-02-12, 12:44
Για κατασκευές δεν ξέρω ούτε εγώ αλλά δημιουργικό βάψιμο και πολλές ιδέες θα βρείτε εδώ
http://soulouposeto.blogspot.com/

Πολύ καλό φαίνεται!

pk33
28-02-12, 15:06
Το βασικό είναι: αν κάτι είναι από μασίφ ξύλο, ή κόντρα πλακέ θαλάσσης ή οκουμε, τότε μπορείς να το τρίψεις και να το ξαναβάψεις κτλ. (οριακά ίσως θα μπορούσε να παιξει και OSB αλλά δεν το έχω δοκιμάσει. )
μοριοσανίδα δεν παίζει...αν χαλάσει τέλος. MDF οριακά. Μετά το τρίψιμο θέλει στοκάρισμα κτλ κτλ

DFR
28-02-12, 15:36
www.katoikianet.gr Δες σε αυτό . εγω πήρα και για το σπίτι μου και για το σπίτι της μαμας μου συνολικα 3 έπιπλα σε πολυ καλές τιμές και είμαι πολύ ευχαριστημένη. το καταστημα είανι στον πειραια

kathi
28-02-12, 16:02
ριξε μια ματια και στα leroy εχουν τα παντα σε πολυ καλες τιμες και πιστευω θα σε καλυψουν. εχει πολυ ωραιους νιπτηρες και γενικα οτι αφορα το μπανιο.

natassa-tasos
06-03-12, 20:08
[QUOTE=DFR;2317102]www.katoikianet.gr (http://www.katoikianet.gr) Δες σε αυτό . εγω πήρα και για το σπίτι μου και για το σπίτι της μαμας μου συνολικα 3 έπιπλα σε πολυ καλές τιμές και είμαι πολύ ευχαριστημένη. το καταστημα είανι στον πειραια[/QUOTE

Ωραία έπιπλα και σε λογικές τιμές. Θα πρέπει να βρω λίγο χρόνο να πάω να τα δω και από κοντά. Ευχαριστώ.

natassa-tasos
06-03-12, 20:10
ριξε μια ματια και στα leroy εχουν τα παντα σε πολυ καλες τιμες και πιστευω θα σε καλυψουν. εχει πολυ ωραιους νιπτηρες και γενικα οτι αφορα το μπανιο.

Δεν έχουν σελίδα να έπαιρνα μια ιδέα για τις τιμές τους :(

neogenitaki
12-03-12, 18:05
natassa-tassos ο δικος μου που μου τα έκανε λέγε σπύρος κουρσάρης 2105713044 ''studio επίπλων κουρσάρης' αν γκουγκλάρεις θα τον δεις.Είναι καταπληκτικός!Μου έκανε τα επιπλα των μπάνιων μου από μασίφ ξύλο και δεν συμαζεύεται-τέλεια δουλεια στο 1/3 της τιμής που τα βρίσκαμε έξω. Τον γνώρισα σε μια έκθεση, φτιάχνει όλα τα έπιπλα για το σπίτι, παιδικά και γενικά ότι θέλεις, ακομα και σχεδιο που ειδες αλλου στο αντιγραφει και το φτιαχνει ιδιο με λιγα χρηματα διοτι εχει εργοστασιο κ τα φτιαχνει ο ιδιος.Αν σε ενδιαφερει στειλε πμ να πας συστημενη

kathi
12-03-12, 18:51
Δεν έχουν σελίδα να έπαιρνα μια ιδέα για τις τιμές τους :(

ειναι πολυ λογικες. πηραμε τα ειδη μπανιου για τις δυο κουνιαδες μου, ψαξαμε παντου απο τιμες τις βρηκαμε καλυτερα εκει.

thomai1979
12-03-12, 19:03
να πατε μια βολτα και στο λακιωτη εχει βαλει προσφορες και εχει και -10% εκπτωση στους ανεργους....

sakisliar
03-06-14, 21:51
Μπορείτε να δείτε και στον kerafina.gr