PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΠΟ ΠΡΟΣΠΕΡΜΑΤΙΚΑ ΥΓΡΑ

xrisaki
14-03-12, 14:56
Και πάλι έγκυος, πάλι απρόοπτα όπως και την πρώτη φορά(αν πηγαίνουμε με αυτό το ρυθμό 40 παιδιά θα κάνουμε). Είχαμε συμφωνίσει με τον άντρα μου να κάνουμε ένα δεύτερο παιδάκι μετά το καλοκάιρι, αλλα.........
Δεν είχαμε ελεύθερες επαφές, αλλά τραβιόταν πριν τελειώσει και καθώς έχουμε συχνές επαφές καθ' ότι ερωτευμένα πιτσουνάκια, μια του κλέφτή, δυο του κλέφτη τρίτη και πιαστήκαμε. Εγκυμοσύνη από προσπερματικά υγρά, είπε ο γιατρός, μα τέτοια καρπερότητα πια??????
Το πρώτο μας παιδάκι το κάναμε την μόνη και μοναδική φορά που ολοκλήρωσε μέσα σε όλη μας την σεξουλική ζωή. Έλεος στο τέλος θα κάνουμε παιδιά με το φιλί, τι να πω, χαρήκαμε πάντως πολύ αν και ήρθε πιο νωρίς από ότι περιμέναμε.
Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν να μείνουν έγκυες να τους έρθει σύντομα και ανώδυνα και σε όσες δεν θέλουν να αποκτήσουν παιδάκι να προσέχουν γιατί η μέθοδος αντισύλληψης του τραβήγματος δεν πιάνει...........

nelly28
14-03-12, 15:47
με το καλοοοο.......

iliostalakti
14-03-12, 15:48
Με το καλό το δεύτερο μωράκι σας!:)

Dwra84
14-03-12, 19:38
Όλα καλά να πάνε εύχομαι. Να ρωτήσω όμως;μπορεί να καταλάβει ο γιατρός μια εγκυμοσύνη αν είναι απο προσπερματικά υγρά απο μόνος του ή το είπε επειδή του ανέφερες εσύ οτι δεν είχατε "ελεύθερη επαφή" με τον άντρα σου;

ster
14-03-12, 19:43
Εγώ πάντως ξέρω ότι με τα προσπερματικά υγρά δεν μένεις έγκυος. Προφανώς ο κάθε γιατρός έχει διαφορετική άποψη. Με το καλό το μωράκι σου.

poukis
14-03-12, 19:54
Εγώ πάντως ξέρω ότι με τα προσπερματικά υγρά δεν μένεις έγκυος.

Κ ομως μενεις!!!! Κ γω σε αυτην την εγκυμοσυνη μου ετσι εμεινα εγκυος,ο αντρας μου ορκιζεται οτι δεν ειναι δικο του το παιδι!!!!!!

Edit:xrisaki με το καλο να ερθει το μωρακι σου!

dimitris soula
14-03-12, 19:57
Και πάλι έγκυος, πάλι απρόοπτα όπως και την πρώτη φορά(αν πηγαίνουμε με αυτό το ρυθμό 40 παιδιά θα κάνουμε). Είχαμε συμφωνίσει με τον άντρα μου να κάνουμε ένα δεύτερο παιδάκι μετά το καλοκάιρι, αλλα.........
Δεν είχαμε ελεύθερες επαφές, αλλά τραβιόταν πριν τελειώσει και καθώς έχουμε συχνές επαφές καθ' ότι ερωτευμένα πιτσουνάκια, μια του κλέφτή, δυο του κλέφτη τρίτη και πιαστήκαμε. Εγκυμοσύνη από προσπερματικά υγρά, είπε ο γιατρός, μα τέτοια καρπερότητα πια??????
Το πρώτο μας παιδάκι το κάναμε την μόνη και μοναδική φορά που ολοκλήρωσε μέσα σε όλη μας την σεξουλική ζωή. Έλεος στο τέλος θα κάνουμε παιδιά με το φιλί, τι να πω, χαρήκαμε πάντως πολύ αν και ήρθε πιο νωρίς από ότι περιμέναμε.
Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν να μείνουν έγκυες να τους έρθει σύντομα και ανώδυνα και σε όσες δεν θέλουν να αποκτήσουν παιδάκι να προσέχουν γιατί η μέθοδος αντισύλληψης του τραβήγματος δεν πιάνει...........
με το καλο ,να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!
τα ιδια ελεγα στον αντρα μου οταν εμενα εγκυος καθε φορα .εσυ εμαθες ετσι οτι πρεπει να χρησιμοποιουν ολοι οσοι δεν θελουν να μεινουν εγκυες σωστη αντισυλληψη .εγω θελω να μεινω εγκυος στο τεταρτο και ο αντρας μου δεν θελει και ειχα καποια ελπιδα απο δυο επαφες ετσι οπως εσυ αλλα δεν εγινε.παντως απο οτι λες τοτε ισως εχω ελπιδες και ας μην θελει.ας προσεχε περισσοτερο αν τυχει χαχαχαχα
παντως ειναι πολυ δυσκολο να μεινεις με αυτο τον τροπο αφου πρεπει να πετυχεις την μερα!!!
συγχαρητηρια και παλι!!

matilda38
14-03-12, 21:18
Με το καλο να ερθει το νεο μελος! :-)
Εννοειται οτι μπορει να επιτευχθει εγκυμοσυνη με προσπερματικα υγρα. Ειδικα αν υπηρχε προηγουμενη εκσπερματιση μεχρι και 24 ωρες πριν. Ετσι εμεινε εγκυος η κολλητη μου που εχουμε τον ιδιο γιατρο και το ξερω απο πρωτο χερι. Αλλωστε για αυτο λενε οτι η "διακεκομμενη συνουσια" δεν αποτελει αντισυλληπτικη μεθοδο.
Σιγουρα ομως ειναι κατι με μικρες πιθανοτητες.:wink:

xrisaki
15-03-12, 08:05
Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου,
Ο γιατρός το υπέθεσε επειδή του είπαμε: "μα πως έγινε? αφου ελεύθερες επαφές δεν έχουμε?" ε και τότε μας είπε γελόντας πως η μέθοδος αντισύλληψης που χρησιμοποιούμε έχει τα μεγαλύτερα ποσοστά αποτυχίας παγκοσμίως. Ευχαριστώ και πάλι και εύχομαι σε όλες της μέλουσες μαμάδες να πάνε όλα τέλεια και σε όσες προσπαθούν να αποκτήσουν σύντομα ένα αγγελούδι.

pinelopi42
27-09-12, 18:49
geia sas.....egw th ithela na rwtisw oti ok meneis egkios me ta prospermatika igra alla dn exei megali simasia kai se pia mera tou kiklou sou eisai....euxaristw ek tn proterwn :)