PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΟΣΟΣ ΚΑΙΡΟΣ ΠΕΡΑΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝΕΤΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

mina-ni
14-04-12, 09:11
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 3,5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΟΛΟ ΕΜΠΟΔΙΑ ΣΥΝΑΝΤΑΜΕ ΠΡΩΤΑ ΕΓΩ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗΚΑΝΩ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΛΑΜΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΑ 6 ΜΗΝΕΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕΤΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΣΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΠΟΥ ΕΠΕΙΡΕΑΖΕ ΤΗΝ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ Η ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΞΑΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΧΛΑΜΗΔΙΑ ΤΡΑΧΟΜΑΤΙΚ.ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΗ ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ!!!!

Μπουρμπουρ1
14-04-12, 09:33
Καλημερα!
Εμεις δεν ειχαμε τα προβληματα που λες-οχι οτι το ψαχναμε ομως- αλλα εκανα 2 χρονια να μεινω εγγυος. Πανω που πιστεψαμε κι δυο οτι ειχαμε προβλημα και παραιτηθηκαμε απο την ιδεα, τοτε ...τσουπ:τεστ θετικο. Νομιζω η ψυχολογια παιζει ρολο οποτε μην το σκεφτεσαι οσο μπορεις, απασχολησε το μυαλο σου με κατι αλλο κι οτι ειναι να 'ρθει θε να 'ρθει...

mina-ni
14-04-12, 09:54
Τον προτο χρονο το σκεφτομουνα παρα πολυ μου ειχαι γινει εμμονη ιδεα μετα ομως που εμαθα οτι ειχα ενδομητριωση και περασα μεγαλο διαστημα χωρις περιοδο μου εφυγε απο το μιαλο τελειως μεχρι τωρα αλλα καθε χρονο σχεδον κοιταμε να δουμε τι γινετε και δεν μενω εγκυος και ολο κατι βρησκουμε γιαυτο και εχω κουραστη.

Μπουρμπουρ1
14-04-12, 10:03
Ηρεμησε κι αφου δεν εχετε αλλα προβληματα πιο βασικα το παιδακι σας θα ερθει καποια στιγμη! Απολαυσε μεχρι τοτε και τα υπολοιπα πραγματα που υπαρχουν στη ζωη!

maela
14-04-12, 10:13
Καλημερα!
Εγω εκανα 4,5 χρονια να μεινω εγκους!!Δεν ειχαμε καποιο θεμα.. ανεξηγητη υπογονιμοτητα λεγανε καποιοι .. αλλοι μου ειπαν οτι δεν βγαζω καλα ωαρια!Ειχα καναει ολες τις εξετασεις λαμπαροσκοπησεις κλπ καο τπτ!Εκανα μια σπερματεγχυση και μια εξωσωματικη και απετυγχα.Μετα την εξωσωματικη.. το αφησαμε λιγο.. γτ δεν αντεχα ψυχολογικα ααλλη μια αποτυγχια..αλλα και οικονομικα φυσικα.Εμεινα εγκυος λιγους μηνες μετα .. φυσιολογικοτητα και εκανα εναν παιδαρο 4.300!Θελει δυστηχως υπομονη.. παιδακι θα κανεις... απλα το ποτε το ξερει μονο ο Θεος!Σου ευχομαι συντομα!

mina-ni
14-04-12, 10:15
Σε ευχαριστω πολυ μακαρι να μην συναντησουμε αλλα προβληματα και να εχουμε μια φισιολογικη συληψη.εσεις αυτα τα 2 χρονια δεν ειχατε κανει εξετασεις?απλα περιμενατε να συμβει?Πως ενιωσες οταν εμαθες οτι εισαι εγκυος?

mina-ni
14-04-12, 10:17
Σε ευχαριστω πολυ maela μακαρι να πενε ολα καλα!!!!το εχω τοσο πολυ αναγκη!!!!

ELENAGEM
14-04-12, 19:33
Εμείς χρειαστήκαμε 7 μήνες για να πιάσουμε τον μπέμπη κι εκεί ανάμεσα έκανα εγώ κάποιες εξετάσεις διαγνωστικού τύπου για να ξέρω πού βρίσκομαι από γονιμότητα και πώς είναι οι σάλπιγγές μου. Είχα αρκετό άγχος λόγω που ξεκινήσαμε για μωρό όταν είχα ήδη κλείσει τα 41 αλλά τελικά όλα ήρθαν φυσιολογικά, χωρίς φάρμακα κλπ κλπ. Απλά σημείωσε ότι πρώτα πέταξα το άγχος μου κυριολεκτικά, σταμάτησα να μετράω μέρες και να ψάχνω ωορρηξία..τότε μας ήρθε το μπεμπέ!
Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια και σύντομα να πιάσετε και το μωράκι σας. Να είστε ήρεμοι και αγαπημένοι, να διατηρείστε υγιείς και δυνατοί και να περιμένετε πάντα τα καλύτερα στη ζωή σας:)

ΜΑΡΙΑ-ΕΥΓΕΝΙΑ
14-04-12, 21:08
Εγω ευτυχως κοριτσια εμεινα με την πρωτη και συγκεκριμενα περιπου μεσα σε 15 ημερες ευχομαι να ειναι το ιδιο ευκολο για ολες οσες θελουν να αποκτησουν ενα μωρακι.

Μπουρμπουρ1
15-04-12, 01:56
Σε ευχαριστω πολυ μακαρι να μην συναντησουμε αλλα προβληματα και να εχουμε μια φισιολογικη συληψη.εσεις αυτα τα 2 χρονια δεν ειχατε κανει εξετασεις?απλα περιμενατε να συμβει?Πως ενιωσες οταν εμαθες οτι εισαι εγκυος?

Παρολο που ειχα πολυκυστικες και αλλα μικροπραγματακια (κι ο αντρας μου καπνιζει πολυ) δεν καναμε εξετασεις γιατι ηξερα πως μονο μετα τα 2 ετη προσπαθειων υπαρχει λογος ανησυχιας. Μας περνουσε βεβαια απο το μυαλο μηπως εχουμε καποιο προβλημα αλλα δεν καναμε κατι. Οταν εξαντλησαμε αυτο το διαστημα των 2 ετων ε,τοτε πια ειπαμε παει... αλλα παλι δεν το ψαξαμε.
Κι ομως εμεινα εγκυος εναν μηνα που ειχαμε ολες κι ολες 3 επαφες κι εγω ειχα στο μυαλο μου αλλα πραγματα οπως πχ δουλεια.Τι ενιωσα οταν το εμαθα;;; να σου πω την αληθεια τρομαξα (πανικοβληθηκα)!...

Κι εσεις απ οτι καταλαβα δεν εχετε σοβαρο προβλημα υπογονιμοτητας, μονο δευτερευουσες δυσκολιες;

mimitsa
16-04-12, 22:35
εμεις καναμε προσπαθειες περιπου 6 μηνες οταν πηγα στο γιατρο ο οποιος μου ειπε οτι για να θεωρησει οτι προσπαθουμε να εχουμε επαφες μερα παρα μερα και οχι οποτε να ειναι οταν το προσπαθησαμε ετσι σε 3 μηνες ηρθε η μικρη μου

voula71
16-04-12, 23:00
χρονια πολλα και χριστος ανεστη.μπραβο σας κοριτσια!! να χαιρεστε τα παιδακια σας. υπηρχε καποια κοπελα που να ειχε προβλημα στις ορμονολογικες εξετασεις (σε καποια απο τις εξετασεις)και να τα καταφερε;γιατι εμενα η fsh ειναι 19,9.το προηγουμενο μηνα ηταν 3,4.θα τις δει ο γιατρος μου την αλλη βδομαδα.μαλλον παλι θα μου πει να τις ξανακανω...

Helen@
16-04-12, 23:17
εμεις 2-3 μήνες προσπαθούσαμε κ όλο στο μυαλό μου το είχα κ τίποτα..μέτραγα γόνιμες μέρες, αγχωνόμουν κ τίποτα δε γινόταν....τον τελευταίο μήνα κάναμε κάτι αγορές για τα έπιπλα του σπιτιού, το μυαλό μου είχε ξεφύγει ψάχνοντας σε μαγαζιά κλπ κ τσουπ... πιάστηκε η μπουμπου!!... δεν θέλει άγχος κορίτσια καθόλου!!!

voula71
16-04-12, 23:29
Helen@ το ξερω οτι δεν θελει αγχος.και εμεις 5 μηνες προσπαθουμε.αλλα με εχει αγχωσει λιγο οπως ειπα η fsh.

Σοφία s
16-04-12, 23:38
Καλησπερα κ απο μενα !
Εμεις ειμαστε 29 χρονων κ οι 2 κ προσπαθουμε για μωρακι περιπου 4 χρονια . Τον Οκτωβριο καναμε σπερματεγχυση (αφου ειχα κανει λαπαροσκοπηση για ενδομητριωση κ θεραπεια 5 μηνων με διακοπη περιοδου) η οποια ηταν επιτυχημενη , αλλα δυστυχως δεν προχωρησε . Τον Ιανουαριο καναμε την 1η μας εξωσωματικη η οποια ηταν κ αυτη "επιτυχημενη" , αλλα το χασαμε το μωρακι παλι . Αυτη τη στιγμη βρισκομαι στη 4η μερα της εμβρυομεταφορας με κατεψυγμενα εμβρυακια κ ελπιζω να ειναι κ η τυχερη μας !

Οι μανουλες να χαιρονται τα παιδακια τους κ καλη επιτυχια σε ολα τα κοριτσια που προσπαθουν !

voula71
16-04-12, 23:41
Σοφια σου ευχομαι καλη επιτυχια μεσα απο την καρδια μου!!

Σοφία s
16-04-12, 23:43
[QUOTE=voula71;2352555]Σοφια σου ευχομαι καλη επιτυχια μεσα απο την καρδια μου!![/

Σ'ευχαριστω παρα πολυ ! Ευχομαι κ σε σενα ο,τι καλυτερο !;)

mina-ni
17-04-12, 09:54
καλη επιτυχια σοφια μου και τοσο ειμαι ηλικιακα και 3,5 χρονια κανουμε ελευθερα σαν παντρεμενη και ειχα και εγω ενδομητριωση και διακοπη περιοδου 6 μηνων μονοχα που εμεις δεν εχουμε μπει σε αλλες διαδικασιες αλλα λεμε να κανουμε διλα-διλα μια σπερματενυση το καλοκαιρι εαν δεν εχει προκηψει φισιολογικα.τι κοστος εχει η σπερματενχυση?και περνουμε και φαρμακα?

Σοφία s
17-04-12, 11:36
καλη επιτυχια σοφια μου και τοσο ειμαι ηλικιακα και 3,5 χρονια κανουμε ελευθερα σαν παντρεμενη και ειχα και εγω ενδομητριωση και διακοπη περιοδου 6 μηνων μονοχα που εμεις δεν εχουμε μπει σε αλλες διαδικασιες αλλα λεμε να κανουμε διλα-διλα μια σπερματενυση το καλοκαιρι εαν δεν εχει προκηψει φισιολογικα.τι κοστος εχει η σπερματενχυση?και περνουμε και φαρμακα?

Καλημερα !
Ο γιατρος μας πηρε 250 ευρω κ 100 ευρω το εργαστηριο για την επεξεργασια του σπερματος .
Εγω ειχα παρει φαρμακα (serpafar απο τη 2η μερα της περιοδου κ pregnyl 36 ωρες πριν τη σπερματεγχυση) , αλλα νομιζω οτι μπορει να γινει κ σε φυσικο κυκλο .
Καλη επιτυχια σε ο,τι κ αν κανετε !

Xristinakip
26-04-12, 15:20
Εγώ έμεινα έγκυος μετά απο 2 μήνες περιπου, ευτυχώς γιατι είμαι αγχωδης γενικά και θα είχα τρελαθεί.

Zouzounakii
30-04-12, 14:38
Γεια σας κ απο μενα.. ειμαστε στον δευτερο μηνα προσπαθειων... σε 5 μερες (ΔΕΝ) περιμενω την ακατανομαστη... αντε να δουμε.... καλη επιτυχια σε ολες μας!!!!!

liliana
30-04-12, 14:53
Γεια σας! Εμείς στην πρώτη προσπάθεια πιάσαμε στον τρίτο μήνα αλλά δεν προχώρησε. Τώρα είμαι τρεις μήνες μετά την απόξεση, προσπαθούμε αλλά προς το παρόν τίποτα.

AGGELAKI 23
14-06-12, 12:58
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ
ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ FORUM. ΘΑ ΗΘΕΛΑ THN ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ. ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ 18 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ 15 ΜΗΝΕΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙ Η ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ. ΓΕΝΙΚΑ ΟΙ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ. ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑΤΟΓΡΑΦΗΜΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΚΑΛΟ. ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΟ ΑΡΙΘΜΟ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΩΝ ΚΑΙ 4% ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ. ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΒΗΜΑ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΤΙΣ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΕΑΝ ΒΓΕΙ ΚΑΛΗ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΧΕ, ΕΧΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΒΗΜΑ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ioanna81
14-06-12, 14:17
εμεις στους 3 μηνες πιασαμε το πρωτο σπορακι αλλα ηταν εξωμητριο, μετα το παιδακι μας το πιασαμε στο δευτερο μηνα προσπαθειων. Ευχομαι σε οσες προσπαθουν να εχουν γρηγορα μια θετικη χοριακη και μακρια απο το αγχος!

AGGELAKI 23
14-06-12, 15:02
ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ Η ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ? ΕΚΑΝΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗ, ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ

ΝΕΦΕΛΗ_
14-06-12, 15:38
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ 4 ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ ΛΗΨΗ ΑΝΤΙΣΥΛΛΙΠΤΙΚΩΝ,ΛΟΓΩ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΩΝ....ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ,ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ 6 ΜΗΝΕΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ....ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΜΕ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΠΙΑΣΕ?

BarbieAmelie
14-06-12, 17:40
Με πολυκυστικες, με ουρολοιμωξεις την μια πανω στην αλλη εμεινα εγκυος στον πρωτο μηνα. Απλα αφεθηκα δεν ειχα καθολου αγχος γιατι ελεγα 20 χρονων εισαι ακομα και να μην γιενι τωρα εχεις χρονια μπροστα σου. Και ετσι την Δευτερα που μας ερχεται παω στο γιατρο για να δουμε το "σακουλακι" στον υπερηχο!

ΚΑΜΠΙΟΣ
14-06-12, 20:24
ΑΓΓΕΛΑΚΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΕΜΕΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ 17 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ. ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΜΗΝΕΣ ΕΚΑΝΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ 28%( 5% ΠΡΟΣΘΙΑ ΚΑΙ 23% ΑΡΓΗ), ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΔΗΛΑΔΗ. ΕΓΩ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΟΥ. ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ, ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΒΡΗΚΑ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΘΕΡΑΠΕΙΑ 3 ΜΗΝΩΝ ΜΕ EVIOL-A KAI PERMEN ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ ΕΝΙΣΧΥΣΗΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΑΝΕΞΕΤΑΣΗ. ΝΑ ΜΗ ΣΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΩ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΑΝΓΧΟΣ ΜΑΣ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ . ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΦΟΡΑΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΠΟΞΕΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΛΙΠΑΚΙΑ ΚΑΙ ΥΦΑΣΜΑΤΙΝΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ, ΚΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΤΟ ΘΕΛΩ, ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ SERPAFAR ΟΡΜΟΝΕΣ 5-9 ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ! ΜΗ ΣΕ ΦΟΒΙΖΕΙ Η ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ! ΑΠΛΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ....ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ 7% ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ!!!!!!!!ΤΟ ΑΝΓΧΟΣ ΦΤΑΙΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ....ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ...ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟ ΙΔΙΟ!:-P

AGGELAKI 23
14-06-12, 22:59
ΑΓΓΕΛΑΚΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΕΜΕΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ 17 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ. ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΜΗΝΕΣ ΕΚΑΝΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ 28%( 5% ΠΡΟΣΘΙΑ ΚΑΙ 23% ΑΡΓΗ), ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΔΗΛΑΔΗ. ΕΓΩ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΟΥ. ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ, ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΒΡΗΚΑ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΘΕΡΑΠΕΙΑ 3 ΜΗΝΩΝ ΜΕ EVIOL-A KAI PERMEN ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ ΕΝΙΣΧΥΣΗΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΑΝΕΞΕΤΑΣΗ. ΝΑ ΜΗ ΣΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΩ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΑΝΓΧΟΣ ΜΑΣ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ . ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΦΟΡΑΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΠΟΞΕΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΛΙΠΑΚΙΑ ΚΑΙ ΥΦΑΣΜΑΤΙΝΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ, ΚΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΤΟ ΘΕΛΩ, ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ SERPAFAR ΟΡΜΟΝΕΣ 5-9 ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ! ΜΗ ΣΕ ΦΟΒΙΖΕΙ Η ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ! ΑΠΛΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ....ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ 7% ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ!!!!!!!!ΤΟ ΑΝΓΧΟΣ ΦΤΑΙΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ....ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ...ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟ ΙΔΙΟ!:-P

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση;)
Μακάρι γι 'ολες μας να είναι τόσο απλά τα πράγματα.
Σαλπιγγογραφία έχείς κάνει? Λένε ότι είναι μια πολύ σημαντική εξέταση ..
Σου έυχομαι να πάνε όλα καλά

AGGELAKI

ΚΑΜΠΙΟΣ
15-06-12, 13:52
ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΚΟΜΑ. ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΧΡΟΝΙΑ.

ariel1
15-06-12, 14:17
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ 4 ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ ΛΗΨΗ ΑΝΤΙΣΥΛΛΙΠΤΙΚΩΝ,ΛΟΓΩ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΩΝ....ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ,ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ 6 ΜΗΝΕΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ....ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΜΕ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΠΙΑΣΕ?

Νεφέλη και εγώ είχα πολυκυστικές. Βέβαια ο γιατρός δεν μου έδωσε ποτέ αντισυλληπτικά. Κύκλο είχα 40 και 45 ημέρες. Δηλαδή σκέψου περίοδο είχα μήνα παρά μήνα. Τώρα έχω ένα αγοράκι 7 μηνών. Βασικά ελεύθερες επαφές με τον άντρα μου είχα τα τελευταία 3 χρόνια αλλά αυτό που με βοήθησε και έπιασα αμέσως παιδί ήταν τα felicine. Δεν είναι τίποτα από το φολικό οξύ που πραγματικά στην περίπτωση μου τουλάχιστον έκανε θαύματα...Μην απελπίζεσαι. Ρώτα τον γιατρό σου εάν μπορείς να τα πιεις. Θα σε βοηθήσει πάρα πολύ.....Καλή δύναμη και εύχομαι να αποκτήσεις γρήγορα αυτό που ποθείς.