PDA

Επιστροφή στο Forum : Διακοπη εγκυμοσυνης κ σεξ.επαφη

matsia81
21-03-13, 14:12
Καλησπερα σας,
Θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση για ενα θεμα που με απασχολει εντονα τις τελευτεες μερες!!

Στις 9-3 ειχα μια εγκυμοσυνη και για λογους οικογενειακους δυστυχως εκανα αποξεση...ολα πηγαν καλα και αρχισα την ιδια μερα και αντισιλιπτικα χαπακια..Μετα απο 7 μερες ειχα μια σεξ.επαφη και απο τον φοβο μου μην τυχων μεινω εγκυος παλι μιλησα με εναν φιλο γυναικολογο και με προτεινε να παρω το χαπι της επομενης μερας που το πηρα υστερα απο 12 ωρες....εντομεταξη εκεινην την ημερα ειχα ακομη καφε υγρα δεν ειχα καθαρισει εντελως...

Θελω να σας ρωτηση ποσες πιθανοτητες εχω να εμεινα ξανα εγκυος??ειμαι πολυ πολυ ανχωμενη και φοβαμαι πολυ

Σας παρακαλω βοηθηστε με!!

kisha
21-03-13, 14:50
Δεν κατάλαβα 1 εβδ μετά την αποξεση έκανες σεξ; και ήταν ελευθερο; χωρίς προφύλαξη ; καταρχήν σου επέτρεψε ο γιατρός τόσο νωρίς επαφή;κατά δεύτερον μόλις έκανες αποξεση κσι έχεις ελεύθερη επαφή;; αφού πήρες το χάπι μάλλον δεν υπάρχει θέμα εγκυμοσύνης.

kisha
21-03-13, 14:52
Πάντα συγνώμη τώρα είδα ότι παίρνεις αντισυλληπτικα. Τιε μένα δεν ήταν απαραίτητο το χάπι αλλά αφού στο πρότεινε γυναικολόγος οκ

matsia81
21-03-13, 14:56
Δεν κατάλαβα 1 εβδ μετά την αποξεση έκανες σεξ; και ήταν ελευθερο; χωρίς προφύλαξη ; καταρχήν σου επέτρεψε ο γιατρός τόσο νωρίς επαφή;κατά δεύτερον μόλις έκανες αποξεση κσι έχεις ελεύθερη επαφή;; αφού πήρες το χάπι μάλλον δεν υπάρχει θέμα εγκυμοσύνης.

Ναιιι 1 εβδομαδα μετα ειχα σεξ.επαφη ελευθερη αλλα ειχα ακομη καφε υγρα κ μερικες φορες λιγο αιμα ακομη κ τωτα εχω καφε υγρα.μολις εκανα την αποξεση αρχισα κ αντισυλιπτικα χαπακια απλα οταν ειχα την σεξ.επαφη ειχα παρει το 7 χαπι φοβηθηκα κ πηρα κ το χαπι της επομενης μερας μετα απο 12 ωρες..axx Φοβαμαι πολυ κ εχω ανχωθει μηπως υπαρχει ξανα εγκυμοσυνη ...!!!

Julianna
21-03-13, 15:20
Γιατί δε ρωτάς τον γυναικολόγο σου;

matsia81
21-03-13, 18:21
Γιατί δε ρωτάς τον γυναικολόγο σου;

Το να τον ρωτησω θα μου πει περιμενε να ρθουν οι μερες σου να κανεις test απλα απο τις δικες σας εμπειριες θα θελα να ξερω ποσες πιθανοτητες εχω να ειμαι ξανα εγκυος??....τα αντισσυλιπτικα χαπακια τα συνεχιζω αλλα δεν θελω να χω αλλη επαφη μεχρι να μου ρθει περιοδος φοβαμαι τρομερα πολυ !!!!!:sad:

kisha
21-03-13, 20:16
me antisylljptika kai xapi epomenhw meras λογικα δεν υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης

viki35
22-03-13, 13:22
Μα βρε κοπελα μου και εσυ 1 βδομαδα μετα την εκτρωση τοσο πια δεν κρατιοσασταν και τοσο μεγαλη εξαψη για σεξ ειχατε ??? τεσπα μην μασας δε ξαναμενεις εγκυος , απορω κιολας γιατι ο γυναικολογος σου σε φορτωσε ενα τοσο δυνατο χαπι απο τη στιγμη που περνεις αντισυληπτικα

elenip
22-03-13, 13:30
Εφόσον κάνεις ελεύθερα σεξ, εγώ θα σου πρότεινα να μιλήσεις στον γυναικολόγο σου να σε ενημερώσει για τους τρόπους αντισύλληψης που υπάρχουν, τα υπερ / κατα και το ποσοστό επιτυχίας τους.... κάτι που που θα πρέπει να κάνει κάθε γυναίκα με την έναρξη της σεξουαλικής της ζωής... όσο για το ερώτημά σου, δεν νομίζω ότι με αντισυλληπτικά και χάπι επόμενης μέρας παίζει να είσαι έγκυος....

skountoufla
22-03-13, 14:15
Τα αντισυλληπτικά χάπια δεν ενεργούν με το πρώτο χάπι που θα πάρεις. Δεν ξέρω πόσες μέρες πρέπει να τα έχεις πάρει για έχουν αρχίσει την αντισυλληπτική τους δράση, νομίζω 7, χωρίς να είμαι σίγουρη, οπότε μάλλον είσαι οριακά. Το χάπι της επόμενης μέρας σίγουρα μια δουλειά την κάνει. Να ξέρεις ότι αφού είσαι καπάκι μετά από απόξεση και πήρες και το χάπι της επόμενης μέρας είναι πολύ πιθανό να σου αναστατωθεί αρκετά ο κύκλος, οπότε παρακολούθησέ το από κοντά το θέμα, για να είσαι σίγουρη (σε περίπτωση καθυστέρησης) για το αν πρόκεται για απλή αναστάτωση ή για εγκυμοσύνη.
Αν είσαι πάλι έγκυος, μάλλον κάποιος προσπαθεί να σου πει κάτι :|.

kisha
22-03-13, 16:06
.
Αν είσαι πάλι έγκυος, μάλλον κάποιος προσπαθεί να σου πει κάτι :|.[/QUOTE]

AXAXXA μ΄ ΑΡΕΣΕ ΑΥΤΟ!

mikio
22-03-13, 16:10
Σε μνμ σου εδώ γράφεις ότι ο σύντροφός σου δεν εκσπερμάτωσε καν μέσα σου! http://www.parents.gr/forum/showpost.php?p=2542946&postcount=29
Ταυτόχρονα έπαιρνες αντισυλληπτικά και πήρες και το χάπι της επόμενης ημέρας... Καλό θα ήταν να ενημερωθείς καλύτερα για τη σύλληψη και την αντισύλληψη γιατί έκτρωση και φόρτωμα του οργανισμού με ορμόνες δεν είναι κι ότι καλύτερο... Γνώμη μου: Έγκυος αποκλείεται να είσαι αλλά επειδή ο σοφός λαός λέει στερνή μου γνώση να σ΄είχα πρώτα καλό θα ήταν να μάθεις από τα λάθη σου και να σταματήσεις να τα επαναλαμβάνεις.
Κι όπως λέει η σκουντούφλα παραπάνω αν είσαι έγκυος, δλδ αν δεν είχαν ακόμα ενεργήσει τα αντισυλληπτικά, αν τα προσπερματικά υγρά του συντρόφου σου περιείχαν σπέρμα και τέλος είσαι από τις άτυχες που δεν λειτούργησε για αυτές το χάπι, τότε κάποιος πράγματι κάτι προσπαθεί να σου πει!

mikio
22-03-13, 16:12
.
Αν είσαι πάλι έγκυος, μάλλον κάποιος προσπαθεί να σου πει κάτι :|.

AXAXXA μ΄ ΑΡΕΣΕ ΑΥΤΟ!

Ε μα έτσι δεν είναι ρε κοπελιά??? ;)