PDA

Επιστροφή στο Forum : βοηθηστε με.ειναι χαμηλη η χοριακη???

γιαννα!
08-11-13, 12:52
κοριτσια σημερα εκανα χοριακη που ηταν 217.9...τελευταια περιοδος 9/10, ελευθερες επαφες 21-22/10 περιμενα περιοδο εχθες..εχω σταθερο κυκλο 28 ημερων.ομως πηρα τον γιατρο μου τηλ και μου ειπε πως η χοριακη ειναι χαμηλη.να την επαναλαβω την δευτερα κ βλεπουμε..δηλαδη βρε κοριτσια ειναι χαμηλη τι σημαινει?κατι δεν παει καλα?ξερω πως θα πρεπει να κανω υπομονη μεχρι την δευτερα..αλλα πειτε μου εινα χαμηλη?υπαρχει περιπτωση με χαμηλη χοριακη να πανε ολα καλα?εχει τυχει αυτο??σας παρακαλω πειτε μου

ρινιω
08-11-13, 13:10
κοριτσια σημερα εκανα χοριακη που ηταν 217.9...τελευταια περιοδος 9/10, ελευθερες επαφες 21-22/10 περιμενα περιοδο εχθες..εχω σταθερο κυκλο 28 ημερων.ομως πηρα τον γιατρο μου τηλ και μου ειπε πως η χοριακη ειναι χαμηλη.να την επαναλαβω την δευτερα κ βλεπουμε..δηλαδη βρε κοριτσια ειναι χαμηλη τι σημαινει?κατι δεν παει καλα?ξερω πως θα πρεπει να κανω υπομονη μεχρι την δευτερα..αλλα πειτε μου εινα χαμηλη?υπαρχει περιπτωση με χαμηλη χοριακη να πανε ολα καλα?εχει τυχει αυτο??σας παρακαλω πειτε μου

217,9 και ειναι χαμηλη με τελευταια περιοδο 9/10??????????......τεελειαααα ειναι οχι χαμηλη!!!!!!!!!!!!!!!!!
εγω με 156 πρωτη χοριακη κ ειχα διδυμα.......
σου ευχομαι μια τελεια κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!!!!

magdoulini
08-11-13, 13:30
ετσι και αλλιως σημασια εχει ο διπλασιασμος και η αυξηση...αλλα χαμηλη δεν την λες...μακαρι να πανε ολα καλα

γιαννα!
08-11-13, 14:43
αχ βρε κοριτσια τι να πω μακαρι ολα να πανε καλα..αλλοι μου λενε ειναι χαμηλη αλλοι μου λενε ειναι τελεια..τι να κανω???????????????????αντε μεχρι την δευτερα να κανω επαναλυπτηκη δηλαδη την δευτερα απο ποσο και πανω πρεπει να ειναι???

eleni13
08-11-13, 14:53
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι εννοεί ο γιατρός σου...εγω με κύκλο 27 ημερών ,μια μερα προν την καθυστερηση είχα χοριακη 54 κ τώρα ειμαι στην 35η βδομάδα :)

nota123
08-11-13, 15:03
Κοριτσια 8υμαμαι με τελευταια περιοδο 30/9 εκανα πρωτη χοριακη μετα απο 29 μερες 29/10 κι ειχα 512! Εχω κυκλο 24-26 ημερεσ, δε ξερω αν πεζει ρολο!
Ειναι λιγο μικρη η χοριακη, μην απογοητευεσαι γιατι πολλες φορες ξεκιναει μικρη και μετα περνει τα υψη!

lizzy
08-11-13, 15:10
μια χαρα ειναι η χοριακη σου!τελεια! εγω περιπου 17 μερες μετα την επαφη δηλαδη ειχα καθυστερηση 3-4 μερες ειχα χοριακη 40-41......ολα καλα πηναν...αμα διπλασσιαζεται να κοιτας!

Zorro
08-11-13, 15:12
Νομίζω πώς είναι καλή η χοριακή σου. Εμένα την 27η μέρα του κύκλου ήταν 119. Άρα περίπου εκεί παίζονται οι τιμές. Άσε που μπορεί να έγινε αργότερα η εμφύτευση. Το κυριότερο είναι να διπλασιάζεται κάθε 2 μέρες. Οπότε μέτρα 4 μέρες από τότε που την έκανες και θα πρέπει να είναι επί 4. Μην την κάνεις μετά από 3 μέρες - θα μπερδευτείς. ¨ολα καλά θα πάνε. ΖΖ.

Kalliopi M
08-11-13, 15:42
γιάννα καλησπέρα. Εμένα πρώτη χοριακή ήταν 19!!!!!
Αυτή ήταν χαμηλή χοριακή όχι η δική σου. Μετά απο δύο μέρες πήρε κάπου 56 μετά 90 κλπ. Όπως σου είπα τα κορίτσια σημασία έχει να ανεβαίνει.
Το αγοράκι μου τώρα είναι 13 μηνών.
Με το καλό να πάνε όλα εύχομαι

γιαννα!
08-11-13, 15:43
Δηλαδη την δευτερα ποσο πρεπει να ειναι???

lizzy
08-11-13, 16:51
435 περιπου να ειναι την τριτη! την δευτερα δεν ξερω!!!

SOPHAKI
08-11-13, 16:57
Μην αγχώνεσαι.Δεν είναι χαμηλή....
Στηνπρώτη μου εγκυμοσύνη,με μια μέρα καθυστέρηση ήταν 169 και στην δευτερη με μια εβδομαδα καθυστερηση ήταν 500..
Καλή συνέχεια!!!

γιαννα!
08-11-13, 17:23
ax sas eyxaristo olles

γιαννα!
09-11-13, 10:18
Καποια αλλη εμπειρια??

tomy25
09-11-13, 21:59
καλησπερα κοριτσια.ειμαι νεο μελος στο forum καλως σας βρηκα λοιπον!
μηπως μπορει καποια κοπελα να με βοηθησει εαν ειχε καποιο παρομοιο περιστατικο!
πρωτη χοριακη μετα απο δυο μερες καθυστερηση 31,27 και δευτερη χοριακη μετα απο αλλες δυο μερες 44,35...εχω ελπιδες να προχωρησει η εγκυμοσυνη?

Koalaki
09-11-13, 22:15
καλησπερα κοριτσια.ειμαι νεο μελος στο forum καλως σας βρηκα λοιπον!
μηπως μπορει καποια κοπελα να με βοηθησει εαν ειχε καποιο παρομοιο περιστατικο!
πρωτη χοριακη μετα απο δυο μερες καθυστερηση 31,27 και δευτερη χοριακη μετα απο αλλες δυο μερες 44,35...εχω ελπιδες να προχωρησει η εγκυμοσυνη?

Κανονικα πρεπει να διπλασιαζεται ανα 48 ωρες αλλα μην το προδικαζεις ακομα γιατι λογω του εισαι στην αρχη μπορει να να μην ανιχνευθηκε αμεσως...
Αν θελεις επανελαβε ακομα μια φορα η συμβουλευσου τον γιατρο σου αν δεν το εχεις κανει ηδη...
Σου ευχομαι καληηηη επιτυχια με μια τερααααστια επομενη χοριακη....!!!!!

γιαννα!
10-11-13, 09:12
ναι ομως βρε κοριτσια εμενα την δευτερα αυριο ποσο πρεπει να ειναι η χοριακη μου???απαντηστε μ γιατι απο αγχος....

roubies
10-11-13, 10:31
ναι ομως βρε κοριτσια εμενα την δευτερα αυριο ποσο πρεπει να ειναι η χοριακη μου???απαντηστε μ γιατι απο αγχος....

Καλημέρα κοριτσάκι μου.Η χοριακή σου είναι πολύ καλή.Αλλά το σημαντικό είναι να διπλασιάζεται ανά δύο μέρες.Άρα για να μπορείς να έχεις ασφαλές συμπέρασμα θα πρέπει να κάνεις χοριακή την Τρίτη.Η χοριακή σου λοιπόν την Τρίτη θα πρέπει κανονικά να είναι 871.6 δηλαδή τετραπλάσια από αυτήν της Παρασκευής.Και εγώ θυμάμαι είχα κάνει χοριακή ημέρα Παρασκευή και ο γιατρός μου μου είχε συστήσει να κάνω επανάληψη ημέρα Τρίτη γιατί οι γιατροί συνήθως μετράνε τον διπλασιαμό ανά δύο μέρες.Στη δική σου περίπτωση η δεύτερη μέρα είναι σήμερα και εφόσον τα μικροβιολογικά είναι κλειστά,πας την τέταρτη μέρα.Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να υποκαταστήσω το γιατρό σου.Απλά σου λέω τι έγινε στη δική μου περίπτωση.Μην ανησυχείς άδικα κοριτσάκι μου.Όλα θα πάνε καλά!!!Σου εύχομαι μια ήρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!!

robenula
10-11-13, 10:51
νομιζω γυρω στο 600 και κατι θα πρεπει να ειναι αυριο.ολα θα πανε καλα.με το καλο

γιαννα!
10-11-13, 11:40
Σε ευχαριστω πολυ που μου απαντησες.αυριο θα παω γιατι δν αντεχω μεχρι την τριτη...θα σας πω τα αποτελεσματα...ευχαριστω πολυ..ελπιζω να ειναι γυρο στο 600

γιαννα!
11-11-13, 11:34
Κοριτσια σημερα πηγα για χοριακη...630 ...η μαια μου ειπε πως ειναι καλη...να την επαναλαβω σε 2 μερες κ να περιμενω να παει πανω 1000 κ μετα να παω στο γιατρο μου να με δει για να φανει κατι.ετσι μου ειπε..το καλυτερο θα ηταν να παω την αλλη εβδομαδνα...αυτα!εσεις πως την βλεπετε την χοριακη μου?? Α μου ειπε οτι επειδη ακομη ειναι χαμηλη η χοριακη μου να μην συκωνω το αλλο μωρο..

γιαννα!
11-11-13, 12:43
Ρε κοριτσια εδω που διαβαζω στο ιντερνετ γενικα λεει οτι δεν ειναι καλο να εχεις χαμηλη χοριακη γιατι μπορει να αποβαλλεις...κ η χοριακ μ με βαση την τελευταια περιοδο ειναι χαμηλη...

kriaraki84
11-11-13, 12:54
Κοριτσια σημερα πηγα για χοριακη...630 ...η μαια μου ειπε πως ειναι καλη...να την επαναλαβω σε 2 μερες κ να περιμενω να παει πανω 1000 κ μετα να παω στο γιατρο μου να με δει για να φανει κατι.ετσι μου ειπε..το καλυτερο θα ηταν να παω την αλλη εβδομαδνα...αυτα!εσεις πως την βλεπετε την χοριακη μου?? Α μου ειπε οτι επειδη ακομη ειναι χαμηλη η χοριακη μου να μην συκωνω το αλλο μωρο..

Βρε κοριτσακι μου σταματα να σκας μια χαρα ειναι η χοριακη σου? Εμενα ηταν με 10 μερες καθηστεριση 431 και μετα απο 3 βδομαδες 21.000 πολυ χαμηλη και το μωρο ειναι 12 μηνων. Μην βασανιζεσε αδικα μια χαρα πανε ολα. Να εισαι συγουρη. Αυτο για το βαρος δεν στο ειπε για την χοριακη σε ολες μας το ειπαν στην αρχη για το βαρος γενικα. Για να μην γινει αποκοληση τωρα που ειναι νωρις ακομα.:p:p:p

Zorro
11-11-13, 15:14
Γιάννα ο ρυθμός αύξησης της ορμόνης σου είναι by the book, όσο πρέπει. Απλά, αν αγχώνεσαι μπορείς να κάνεις ζημιά, μόνο αυτό, ηρέμησε, ζήτα βοήθειες με τον μικρό σου και στις δουλειες του σπιτιού γιατί σε πρώτη φάση θέλει πολλή προσοχή. Όλα θα πάνε καλά, σκέψου μόνο θετικά.

γιαννα!
11-11-13, 16:16
Σας ευχαριστω πολυ βρε κοριτσια ολλες..θα σας ενοιμερωσω την τεταρτη που θα παω παλι για χοριακη...

kriaraki84
11-11-13, 16:36
Σας ευχαριστω πολυ βρε κοριτσια ολλες..θα σας ενοιμερωσω την τεταρτη που θα παω παλι για χοριακη...

Απορω ποιος γιατρος ζηταει τοσες χωριακες. Δεν ειναι 2 αρκετες? Για μενα παρτον τηλ και κλεισε ραντεβου απο βδομαδα να κανετε υπερηχο. Αυτη η κατασταση με τις χωριακες ειναι φαβλος κυκλος. Μονο ανχος προκαλει και τιποτα αλλο. Εμενα στην πρωτη αποβολη η χωριακη ανεβαινε μια χαρα αλλα εγω 8 εβδομαδων απεβαλα. Οτι θελει ο θεος θα κανει μην σκεφτεσαι βλακειες ξεκολα το μυαλο σου ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΜΗΝ ΑΝΧΟΝΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ. Ασε να ανχωθεις μετα μολις γεννησεις το μωρακι σου χαχαχαχαχ. Φιλακια κοριτσακι μου! Ζησε την ωραιοτερη περιοδο στην ζωη σου και μην κουραζεις το μυαλο σου με χωριακες. Ασε τον γιατρο σου να ανχωνεται γιαυτα. Να προσεχεις το βαρος μονο τιποτα αλλο.

γιαννα!
11-11-13, 17:53
Ο γιατρος μ ειναι απο τους καλυτερους που υπαρχουν..τουλαχιστον κατα την γνωμη μου..κ ζηταει κ αλλη χοριακ γιατι εχω περασει κιαλα.......εξαλου για να παω να με δει η χοριακη πρεπει να ειναι πανω απο 1000 για να φανει κατι..αυτα!τι να πω.μακαρι να πανε ολα καλα!!για ολλες τις μελλουσες μανουλες...θα σας πω νεα την τεταρτη..ευχαριστωωω

γιαννα!
12-11-13, 21:15
Ξοριτσια αυριο παω για χοριακη..λογικα αφου εχθεςς ηταν 633 αυριο πρεπει να ειναι 1200περιπου ε??

moody
12-11-13, 21:25
όπως σου είπαν και τα κορίτσια σημασία έχει να αυξάνετε κάθε 2-3 ημέρες.
Εγώ στην τωρινή εγκυμοσύνη μου ξεκίνησα με 6 μέρες καθυστέρηση και χοριακή 182. Ήμουν μέσα στη μαύρη απογοήτευση αλλά ο γιατρός μου ήταν κατηγορηματικός ότι σημασία έχει η αύξηση και όχι η αρχική τιμή. Η δεύτερη ήταν 340 και η τρίτη 1223! Είμαι στην 7η εβδομάδα και ήδη ακούσαμε καρδούλα! Είχα απλά καθυστερημένη σύλληψη!

Οπότε μη στενοχωριέσαι!!!!!!!!!

Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Πχ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη (που δεν ευόδωσε....) στην 36η μέρα είχα χοριακή 1360!

Άσε τον οργανισμό σου να ηρεμήσει και μη διαβάζεις οτιδήποτε βρίσκεις στο νετ! Να έχεις μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

γιαννα!
12-11-13, 21:30
Mooby σε ευχαριστω πολυ..μου εδειωξες λιγο αγχος..θα σ πω αυριο νεα!!!

moody
12-11-13, 21:34
περιμένουμε τα καλά νέα!

Koalaki
12-11-13, 21:52

ΗΡΕΜΗΣΕΕΕΕΕΕΕ μια χαρα ειναι ΚΑΙ Η 2η ΣΟΥ ΧΟΡΙΑΚΗ γιατι και με την πρωτη ειχες αγχος αλλα οπως βλεπεις ειναι ολα οκ.
Τωρα για το γεγονος οτι ο γιατρος σου ζητησε ΚΑΙ 3η ΧΟΡΙΑΚΗ δεδομενου οτι οι 2 προηγουμενεσ ειναι μια χαρα και η 2η διπλασιαστηκε δεν θα το σχολιασω καν...
Μηπως να αλλαζες γιατρο....??????? γιατι εχεις που εχει αγχος μου φαινεται οτι σου μεταφερει επιπλεον ο γιατρος σου και αυτο μονο καλο που δεν σου κανει......!!!!!!!!!

Φιλικα,

Izaki
12-11-13, 21:58
Και εμένα μου κάνουν εντύπωση οι τόσες χοριακές. Από τη στιγμή που ανεβαίνουν θα μπορούσε να σου πει να πας την άλλη εβδομάδα κατευθείαν για υπέρηχο. Κρίμα να είσαι μέρα παρά μέρα με τέτοιο άγχος.
Τέλοσπάντων εύχομαι καλά αποτελέσματα αύριο!

αγοροmummy!
12-11-13, 22:37
Κοριτσια και εμενα μου ειχε ζητησει 3 επειδη ηταν πολυ χαμηλη αλλα με 1 εβδομαδα καθυστερηση... και καλα εκανε και μου ζητησε πολλες οπως φανηκε στην πορεια. Η γιαννα ομως την εκανε με μια μερα καθυστερηση οποτε λογικο ειναι να ειναι τοσο χαμηλη.. και ο γιατρος γι'αυτο της ζητα πολλες, συνηθως κανουμε χοριακη με μεγαλυτερη καθυστερηση και ειναι πιο αξιοπιστη! αν εξαιρεσουμε το κοστος της χοριακης κατα τ'αλλα ανακουφιση ειναι μεχρι να φανει το μπεμπε στον υπερηχο.. ειναι ο μονος τροπος να δεις οτι ολα πανε καλα. ειδικα στην περιπτωση της φιλης μας που προχωρα μια χαρα!! γνωμη μου παντα κοριτσια...!! γενικα οντως δε ζητανε πολλες!

γιαννα!
12-11-13, 22:39
Κοριτσια ο γιατρος μου ειναι ο καλητερος για εμενα!! Απλα ο καλυτερος..αλλα οπως εγραψα κ παραπανω η μαια μου μου ειπε να κσνω κ αλλη χοριακη..οχι ο γιατρος μου...τελος παντων.εγω θα την κανω αυριο να δουμε..εξαλιυ εχω ιστορικο γιαυτο ισως μ ειπε η μαια να ξανα κανω.....!! Τζαμπα να μου ελεγαν θα με ξεγεναγε ο καλυτερος δεν τον αλλαζα με τιποτα..μιλαμε για ανθρωπο...τελις παντων...σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερων.τα λεμε αυριο

γιαννα!
12-11-13, 22:41
Αγοροmammy μες στο μοιαλο μου εισαι...

γιαννα!
13-11-13, 11:15
Κοριτσια.......1135.......πολυ καλα...θα παω στο γιατρο μ να με δει...μαλλον απο βδομαδα...σας ευχαριστω παρα πολυ ΟΛΛΕΣ..

moody
13-11-13, 11:25
Κοριτσια.......1135.......πολυ καλα...θα παω στο γιατρο μ να με δει...μαλλον απο βδομαδα...σας ευχαριστω παρα πολυ ΟΛΛΕΣ..

Μπράβο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! να πάνε όλα καλά και με το καλό να έρθει το νινί σου

αγοροmummy!
13-11-13, 13:29
μπραβο Γιαννα, καλη συνεχεια να εχεις με μια ομορφη εγκυμοσυνη. Οσο για τον γιατρο κι εγω για το δικο μου την ιδια αποψη εχω!! Ειναι ακριβουτσικος αλλα αξιζει!! κι εγω με τη μαια μιλουσα για τις χοριακες..παντα ενημερωνει τον γιατρο βεβαια. φιλια και ολα να πανε αψογα!

Koalaki
13-11-13, 19:06

Συγχαρητηριααααααααα.....!!!!!!!!!!
Βλεπεις λοιπον που ολα ειναι οχι απλα καλα αλλα υπεροχα......???!!! αντε ωραια να πας να κανεις τον υπερηχο (γιατι μονο αυτος πραγματικα αξιζει) και να ηρεμησεις κουκλα μου....!!!!!
Για την καθεμια απο εμας ο γιατρος της ειναι ο καλυτερος αλλα πραγματικα δεν χρειαζεται τοσο αγχος.....;);) απο κανεναν. Ξεκινησεσ ενα υπεροχο ταξιδι, μην αφησεις κανεναν για κανεναν λογο να το επισκιασει χωρις καν να υπαρχουν ενδειξεις, εστω και αν αυτος ο "κανενας" ειναι ο καλυτερος γιατρος ολων, εστω και αν αυτος ο λογος ειναι το ιστορικο που εχεις, γιατι οπως αποδεικνυεται ολα πανε κατ ευχην.

Ολα αυτα σου τα εγραψα κατοπιν πολυ καλης προσθεσεως...!!!
Με το καλο σου ευχομαι.....!!!!!!