PDA

Επιστροφή στο Forum : παιδικό δωμάτιο και διακόσμηση

Σελίδες : 1 [2]

ZIMAROULIS
02-09-09, 23:41
H ντουλάπα με έχει προβληματίσει πολύ γιατί θα ανέβει πολύ το κόστος για να την ζωγραφίσω σκεφτόμουν μήπως την ντύσω με ντύσω με ύφασμα δεν ξέρω. Πείτε καμιά ιδέα βρε κόρες τι να την κάνω την καφέ ντουλάπα με το παλ πράσινο κρεβάτι δεν ταιριάζει και το στυλ του με το κρεβάτι αυτό.

Minnie!
03-09-09, 01:57
Σε καμία περίπτωση(γνώμη μου)δεν θα συμφωνούσα να την ντύσεις με ύφασμα.Πρώτα απ΄όλα το ξύλο δεν αναπνέει........μετά είναι για μικρό παιδάκι και με αυτόν τον τρόπο '' βαραίνει '' το δωμάτιο, άσε που μετά ένα τράβηγμα να γίνει στο ύφασμα χαλάει και πρέπει να το ξυλώσεις αλλά και το ίδιο το παιδι μπορεί να το κόψει.:roll:
Βάψε μόνο τις πόρτες και το υπόλοιπο,τα πλαινά αν φαίνονται άστα όπως είναι ή πάρε αυτά τα διακοσμητικά σαν ζελεδάκια που είναι έχει διάφορα σχεδια και στα jumbo, ή τα διάφανα αυτοκολλητα και βάλτα........κάνε ένα θέμα, άλλαξε και τα πομολάκια κάτι σε πιο παιδικό και με χρώματα.(Εγώ την ντουλάπα την έχω ένα πολύ αχνο λαχανί και κόλλησα τα διαφανα αυτοκολλητα και φαίνεται σαν να είναι ζωγραφισμενα, τα πομολάκια είναι σε έντονο πράσινο άστρα ακανόνιστα, έχει πολλά σχέδια στα μαγαζιά θα προσπαθησω να βάλω φωτό να πάρεις μια ιδέα και από το καναπέ).

ZIMAROULIS
03-09-09, 10:46
Έχω και ένα ακόμα δίλλημα ο γιος μου λατρεύει τα αυτοκίνητα δεν έχω βρει όμως σε κρεβάτι εκτός από αυτά τα πλαστικά ψεύτικα και πανάκριβα αυτοκινητοκρεβάτια κάτι αξιόλογο ξέρω ότι αν του κάνω δωμάτιο με θέμα αυτοκίνητα θα τρελαθεί από την χαρά του ότι όμως βρίσκω δεν μου αρέσει μου φαίνεται ψεύτικο δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε πως το εννοώ. Ας πούμε τα αυτοκίνητα του disney δεν μου αρέσουν σαν θέμα. Έχει κανείς καμιά ιδέα για θέμα αυτοκίνητο εκτός από τα συνηθισμένα?
Τι ζητάω η μάνα πρωινιάτικα??

NOYNOY
03-09-09, 11:31
Κορίτσια Καλημερα,

θα ήθελα τη βοήθειά σας σε περίπτωση που έχετε δει κάτι κάπου, ψάχνω να βρώ ταπετσαρία και μπορντούρα για το δωματιάκι μας με θέμα τα BABY LOONEY TUNES (όχι μόνο με τον τουιτι!) αλλά δυστηχώς βρίσκω μόνο στο Internet. Εχετε δει τιποτα σε κάνα καταστημα εντός Ελλάδος πριν καταλήξω σε κάποιο site? :?:

Σπαρτακος
03-09-09, 19:26
κοριτσια χρειαζομαι τι βοηθεια σας! ο μικρος μου ειναι 6 μηνων και θα αρχισει να μπουσουλάει και δεν εχω χαλί. υπαρχει καποιο μαγαζί που να εχει χαλια αφοβα, οικολογικα ισως, για να μπορω να αφηνω το μωρό να μπουσουλαει πανω σε αυτό; φανταζομαι οτι θα πρεπει να ειναι οπως οι παλιες κουρελουδες σε υφανση για να μην βγαινει χνουδι και το τρωει το μωρό! Δεν εχω ιδέα που να ψαξω!

annina
04-09-09, 10:13
Kαι εγώ θέλω τη βοήθειά σας. ψάχνω για κουρτίνα για το δωμάτιο του μπεμπάκου μου, και θέλω να εχει επάνω τρενάκι για να δένει με το ξύλινο τρενάκι φωτιστικό μας. Εχω κοιτάξει σε 4 καταστήματα και δεν έχω βρει πουθενά.Αν ξέρει καμια ας μου πει. Ευχαριστώ

arhontia
15-09-09, 23:04
Zimarouli, η ντουλάπα βάφεται εύκολα, αλλά θέλει ένα τρίψιμο με γυαλόχαρτο, και ένα χέρι αστάρι. Μετα βάφεται ότι χρώμα θέλεις, μονόχρωμη ή με συνδυασμούς χρωμάτων, ή με τεχνοτροπία. Υπάρχουν χρώματα νερού για αυτήν τη δουλειά ειδικά για βρεφικά δωμάτια, οικολογικά άοσμα και ασφαλή.

sandy8
29-09-09, 15:04
Γνωριζει κανεις που θα βρω αυτοκολλητο ουρανιο τοξο?

sandy8
30-09-09, 00:45
Η και αφισα ουρανιο τοξο?

ΜΑΡΙΤΑ
01-10-09, 14:06
Sandy μου κάτι τέτοιο εννοείς;

http://www.wallies.gr/images/products/1198351791-b-W15215.jpg

sandy8
01-10-09, 14:31
Ναι ακριβως αυτο που θα το βρω ειναι ενιαιο αυτοκολλητο ολο μαζι?

sandy8
01-10-09, 14:33
Επισης ψαχνω κ συννεφακια ή οτιδηποτε αλλο για να βαλω στο ταβανι

ΜΑΡΙΤΑ
01-10-09, 14:36
Νομίζω πως είναι ενιαίο αλλά δες το καλύτερα στο σάιτ μόνη σου. Είναι ολόκληρα θέματα και πιάνουν αρκετό χώρο στον τοίχο. Η διεύθυνση είναι www.wallies.gr και θα μπεις στο big murals.

Εγώ αγόρασα από εκεί το θέμα με τα κάστρα και τις νεράιδες και έμεινα πολύ ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα. Όλοι νομίζουν πως είναι ζωγραφιά! Κολλάνε πολύ εύκολα με νερό και τα πλήρωσα με αντικαταβολή. Ήρθανε 2-3 μέρες μετά την παραγγελία μου.

Μπες και μες μου τις εντυπώσεις σου!

ΜΑΡΙΤΑ
01-10-09, 14:37
Μπες στο σάιτ που σου έγραψα.Έχει και συννεφάκια νομίζω!

sandy8
01-10-09, 14:43
Χιλια ευχαριστω Μαριτα ειναι ολα τελεια βεβαια η αληθεια ειναι οτι μου αρεσαν κι αλλα πραγματα αχ αχ μπερδευτηκα τωρα. Να σε ρωτησω επειδη δε ξερω απο αυτα οι τιμες ειναι καλες?

Minnie!
01-10-09, 14:43
Γράψε στο google : ''διακόσμηση για μεγάλους και νέους''.
Έχει πολύ ωραία αυτοκόλλητα τοίχου αλλά και για ντουλάπες με ωραία θέματα για παιδιά.

ΜΑΡΙΤΑ
01-10-09, 14:46
Οι τιμές είναι πολύ καλές για το αποτέλεσμα! Είχα βρει το ίδιο σε κατάστημα και είχε 10 ευρώ πάνω. Στα φέρνουν αμέσως και είναι εύκολα στη χρήση. Με ένα σφουγγαράκι κάνεις τη δουλειά σου τέλεια!

sandy8
01-10-09, 14:56
Καλα μιλαμε εχω κολλησει θελω να τα παρω ολα, για πες μου βρε Μαριτα μου το ταβανι ειναι ασπρο στο δωματιο του μικρου τι αλλο μπορω να βαλω εκτος απο συννεφακια

ΜΑΡΙΤΑ
01-10-09, 14:59
Εχω πάθει πλάκα με τους πλανήτες!Εάν είχα αγοράκι θα το έβαζα σίγουρα!

olive
01-10-09, 19:52
Καλα μιλαμε εχω κολλησει θελω να τα παρω ολα, για πες μου βρε Μαριτα μου το ταβανι ειναι ασπρο στο δωματιο του μικρου τι αλλο μπορω να βαλω εκτος απο συννεφακια
Μια ωραία τεχνοτροπία φαίνεται και στο ακόλουθο link, αντί για χελιδόνια μπορείς να βάλεις άλλα πουλιά αν και φαίνονται όμορφα!!
http://img39.imageshack.us/img39/2892/dsc1411rect640.jpg

sandy8
01-10-09, 23:41
Καλη η ιδεα σου olive

katiapol
16-10-09, 15:25
καλημέρα σε όλους!!!
φοβερές ιδέες, μπράβο!

goofy
22-10-09, 01:22
Το παιδικό μας δωμάτιο (περ. 12μ2, μέχρι σήμερα, άκρως κοριτσίστικο), θα στεγάσει ένα κοριτσάκι 3,5 ετών και ένα αγοράκι από κάτι μηνών.
Προσπαθώ να βρω κουρτίνες, χαλιά, τοιχογραφία και διακόσμηση γενικά που να ταιριάζει και στους δύο.
Εντωμεταξύ, επειδή έχω την τάση να φορτώνω τους χώρους με διάφορα μπιχλιμπίδια (να μην το κάνω καρακιτσαριό το δωμάτιο με λίγα λόγια), καλό είναι να ταιριάζουν όλα μεταξύ τους από το πάπλωμα μέχρι την ταπετσαρία.

Καμία ιδέα βρε κορίτσια;;;;
Μ'αρέσουν τα forever friends, στα οποία βρίσκω παπλώματα, χαλιά, διακόσμηση τοίχοι, αλλά πάει και για αγοράκι; Και μήπως είναι λίγο φορτωμένο;
π.χ.
Με αυτό για χαλί τι γίνεται παρακάτω;
http://www.halia.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1372&category_id=52&option=com_virtuemart&Itemid=56

Θα κοιτάξω να ανεβάσω και φωτογραφία με τον υπάρχον εξοπλισμό αύριο. Σημειωτέον, 1ον πως δεν πιάνει καθόλου το χέρι μου...
και 2ον πως αποκλείω θέματα με disney, looney tunes, dores κλπ.

ελενα τ.
30-10-09, 21:45
Καλησπέρα σε όλους σας! Βοηθήστε στην ταλαιπωρία μας. Έχει βρει κανείς σας ωραίες και πρωτότυπες μπορντούρες για το βρεφικό δωμάτιο; Εκτός των μεγάλων βρεφικών και γνωστών καταστημάτων (mothercare, prenatal, Λητώ, ΗΡΑ αλλά και ΙΚΕΑ ) που τα έχουμε δει όλα.

evita
30-10-09, 23:50
Το παιδικό μας δωμάτιο (περ. 12μ2, μέχρι σήμερα, άκρως κοριτσίστικο), θα στεγάσει ένα κοριτσάκι 3,5 ετών και ένα αγοράκι από κάτι μηνών.
Προσπαθώ να βρω κουρτίνες, χαλιά, τοιχογραφία και διακόσμηση γενικά που να ταιριάζει και στους δύο.
Εντωμεταξύ, επειδή έχω την τάση να φορτώνω τους χώρους με διάφορα μπιχλιμπίδια (να μην το κάνω καρακιτσαριό το δωμάτιο με λίγα λόγια), καλό είναι να ταιριάζουν όλα μεταξύ τους από το πάπλωμα μέχρι την ταπετσαρία.

Καμία ιδέα βρε κορίτσια;;;;
Μ'αρέσουν τα forever friends, στα οποία βρίσκω παπλώματα, χαλιά, διακόσμηση τοίχοι, αλλά πάει και για αγοράκι; Και μήπως είναι λίγο φορτωμένο;
π.χ.
Με αυτό για χαλί τι γίνεται παρακάτω;
http://www.halia.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1372&category_id=52&option=com_virtuemart&Itemid=56

Θα κοιτάξω να ανεβάσω και φωτογραφία με τον υπάρχον εξοπλισμό αύριο. Σημειωτέον, 1ον πως δεν πιάνει καθόλου το χέρι μου...
και 2ον πως αποκλείω θέματα με disney, looney tunes, dores κλπ.

Γιατί πρέπει ντε και καλά να έχει θέμα;
Εμένα, για να είμαι ειλικρινής κουράζεται το μάτι μου όταν όλα μέσα στο δωμάτιο, παπλώματα, κουρτίνες μπορντόυρες στους τοίχους κλπ είναι όπως το παραπάνω χαλί.
Εγώ θα έκανα το εξής: θα διάλεγα ένα ουδέτερο χρώμα για βασικό μέσα στο δωμάτιο, π.χ λαχανί, για κουρτίνες και για χαλί και για τα επιμέρους κάθε παιδιού όπως το πάπλωμα, κάτι που να κυριαρχεί αυτό το βασικό αλλά να έχει και μία δόση ενός άλλου χρώματος π.χ. φούξια στο κορίτσι και σιέλ στο αγόρι.

p-kassiani
31-10-09, 00:08
Καλησπέρα σε όλους σας! Βοηθήστε στην ταλαιπωρία μας. Έχει βρει κανείς σας ωραίες και πρωτότυπες μπορντούρες για το βρεφικό δωμάτιο; Εκτός των μεγάλων βρεφικών και γνωστών καταστημάτων (mothercare, prenatal, Λητώ, ΗΡΑ αλλά και ΙΚΕΑ ) που τα έχουμε δει όλα.

καλησπερα κοριτσια!ελενα αν θελεις μπορεις να μπεις στο google-παιδικες ταπετσαριες-στο site girgiris.gr.εκει εχει και μπολντουρες.ομως μην μπεις κατευθειαν στο girgiris γιατι δε θα σου βγαλει μονο τα παιδικα και πιστεψε με ειναι ατελειωτα αυτα που εχει και θα βαρεθεις να ψαχνεις....εγω πηρα ιδεες απο κει και απο βδομαδα παρημενω το μπογιατζη να μου ζωγραφισει το δωματιο με θεμα απο μια ταπετσαρια που μου αρεσε αλλα ειναι πολυ ακριβη για τα γουστα μας...

kalamaraki
31-10-09, 06:42
Γιατί πρέπει ντε και καλά να έχει θέμα;
Εμένα, για να είμαι ειλικρινής κουράζεται το μάτι μου όταν όλα μέσα στο δωμάτιο, παπλώματα, κουρτίνες μπορντόυρες στους τοίχους κλπ είναι όπως το παραπάνω χαλί.
Εγώ θα έκανα το εξής: θα διάλεγα ένα ουδέτερο χρώμα για βασικό μέσα στο δωμάτιο, π.χ λαχανί, για κουρτίνες και για χαλί και για τα επιμέρους κάθε παιδιού όπως το πάπλωμα, κάτι που να κυριαρχεί αυτό το βασικό αλλά να έχει και μία δόση ενός άλλου χρώματος π.χ. φούξια στο κορίτσι και σιέλ στο αγόρι.

Συμφωνό και επαυξάνω!!! Βέβαια γούστα είναι αυτά
Εγώ θα ταίριαζα χρωματικά όπως είπε και η Εβίτα χαλί κουρτίνες ίσως και φωτιστικό όπως έχω κάνει και στης μικρής το δωμάτιο και μετά τα αξεσουάρ και τα υπόλοιπα ας είναι στο γούστο για το κάθε παιδί!

ελενα τ.
31-10-09, 21:15
καλησπερα κοριτσια!ελενα αν θελεις μπορεις να μπεις στο google-παιδικες ταπετσαριες-στο site girgiris.gr.εκει εχει και μπολντουρες.ομως μην μπεις κατευθειαν στο girgiris γιατι δε θα σου βγαλει μονο τα παιδικα και πιστεψε με ειναι ατελειωτα αυτα που εχει και θα βαρεθεις να ψαχνεις....εγω πηρα ιδεες απο κει και απο βδομαδα παρημενω το μπογιατζη να μου ζωγραφισει το δωματιο με θεμα απο μια ταπετσαρια που μου αρεσε αλλα ειναι πολυ ακριβη για τα γουστα μας...
p-kassiani σ΄ευχαριστούμε πάρα πολύ που μπήκες στον κόπο να μας απαντήσεις. Μας έσωσες!!! Ο Γκιργκίρης στην Θεσαλλονίκη έχει πράγματι ό,τι ζητούσαμε. Τέλειες ταπετσαρίες και μπορντούρες. Βέβαια δεν έχω πάρει τηλ. να δω τιμές. Το κόβω λίγο τσουχτερό το μαγαζί. Αξίζει όμως! Ό,τι έχει είναι ονειρεμένο. Όπως και να΄χει, να΄ σαι καλά.

sandy8
01-11-09, 11:56
Οντως κοριτσια ο Γκιργκιρης στον Ευοσμο εχει απιστευτα σχεδια, μεγαλη ποικιλια, πηγα απο το μαγαζι κ τρελαθηκα αλλα σας λεω οτι οι τιμες του ειναι αρκετα τσουχτερες σε συγκριση με καποια αλλα μαγαζια που ειδα.

elen70
02-11-09, 01:02
εγώ με αγόρι και κορίτσι στο ίδιο δωμάτιο έκανα κάτι απλό.. άφησα το χρώμα του τοίχου όπως ήταν Σωμόν…
(και από την μια πλευρά έβαλα την κούνια τις κόρης μου , στον τοίχο έβαλα αυτοκόλλητα τις barbie από το jumbo, κουρτίνα εκρού με την barbie πάνω και πατάκι με την barbie
από την άλλη μεριά έβαλα κουρτίνα πάλι εκρού ιδiα ποιότητα με τον μπατμαν, αυτοκινητάκια και μπαντμαν στον τοίχο αυτοκόλλητα και χαλάκι αυτοκινητάκια και έτσι μοιράστηκαν το ίδιο δωμάτιο με δικά του στοιχειά το καθένα…)
(παντός τα αυτοκόλλητα τα βγάζουν συνέχεια )

pasxalitsa v
27-11-09, 11:20
καινουριο σχεδιο!!!!!
απλα υπεροχο!!!!!!!!

http://www.funtosee.com/room-makeover-kits/licensed-collection/fisher-price-animals-of-the-rainforest-room-make-over-kit

vanab
02-12-09, 10:06
Κορίτσια,

Είδα μια καταπληκτική ταπετσαρία τοίχου στο site www.muralsyourway.com με κάστρα και τοπία κι η κόρη μου ξετρελλάθηκε, αλλά είναι από Αμερική. Έχει ψωνίσει κανείς από' κει γιατί φοβάμαι ότι έχει τελωνείο...

kalamaraki
02-12-09, 10:12
δηλαδή είσαι σίγουρη ότι στέλνει ελλάδα? γιατί εγώ από το λίγο που το βλέπω τώρα δεν νομίζω ότι εννοει ευρώπη όταν λεει international....γιατί δείχνει τις σημαίες δίπλα της αγγλίας ,του καναδά και της αυστραλίας....

katerinak
02-12-09, 10:42
Κορίτσια,

Είδα μια καταπληκτική ταπετσαρία τοίχου στο site www.muralsyourway.com με κάστρα και τοπία κι η κόρη μου ξετρελλάθηκε, αλλά είναι από Αμερική. Έχει ψωνίσει κανείς από' κει γιατί φοβάμαι ότι έχει τελωνείο...

υπαρχει κ στην ελλαδα! http://wallies.gr/

kalamaraki
02-12-09, 10:43
Δεν είναι τα ίδια όμως.........
είναι αλλα σχέδια και άλλη μάρκα από την αμερικάνικη!

vanab
03-12-09, 15:18
Δε στέλνει Ελλάδα, αλλά έχω φίλους στην Αγγλία που ,μπορούν να παραγγείλουν, όμως μάλλον έχει τελωνείο, οπότε...

Δεν βρίσκω κάτι τόσο ωραίο για ολόκληρο τοίχο παρότι ψάχνω πολύ καιρό. Το www.wallies.com το έχω δει, δεν είναι όμως το ίδιο... Αν έχετε καμιά ιδέα, ευπρόσδεκτη!

katerinak
03-12-09, 22:45
Δεν είναι τα ίδια όμως.........
είναι αλλα σχέδια και άλλη μάρκα από την αμερικάνικη!

ΕΓΩ ΣΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΣΧΕΔΙΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ

Φλορα
05-12-09, 22:11
Εγω στης κορης μου το δωματιο εχω αυτα τα αυτοκολλητα στα οποια μπορεις να ζωγραφιζεις και να γραφεις οτι θελεις!!Η κορη μου αλλα και οι φιλες της τα καταευχαριστηθηκαν,χωρια που στολιζουν και το δωματιο!!Και η τιμη του wallies.gr πολυ καλη,εγω τα πληρωσα πολυ ακριβοτερα!
http://wallies.gr/details2.php?lang=1&wh=1&the1id=40&theid=40&open1=40&open2=&thepid=507&page=1

katerinak
05-12-09, 23:17
Εγω στης κορης μου το δωματιο εχω αυτα τα αυτοκολλητα στα οποια μπορεις να ζωγραφιζεις και να γραφεις οτι θελεις!!Η κορη μου αλλα και οι φιλες της τα καταευχαριστηθηκαν,χωρια που στολιζουν και το δωματιο!!Και η τιμη του wallies.gr πολυ καλη,εγω τα πληρωσα πολυ ακριβοτερα!
http://wallies.gr/details2.php?lang=1&wh=1&the1id=40&theid=40&open1=40&open2=&thepid=507&page=1

σκεφτομαι να παρω.οντως φαινονται σαν ζωγραφια;

Φλορα
07-12-09, 19:46
Ειναι σαν ζωγραφια και τα παιδια μπορουν με κιμωλιες να την αλλαζουν καθε φορα.Οσοι παντως εχουν μπει στο δωματιο γι αυτα ρωτανε!Εχω στειλει πελατες......

ΟΛΓΑ 29
15-12-09, 15:58
καλημέρα!υπαρχει καποιος που να γνωριζει απο παιδικες τοιχογραφιες????θα ηθελα να ζωγραφισω το δωματιο της μικρης μου που ερχεται σε λιγους μηνες!!!σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!:-)

ΟΛΓΑ 29
19-12-09, 11:48
http://www.crazypaint.gr/contact.php ΒΡΗΚΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ!!!!ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΞΕΤΡΕΛΑΘΕΙ!!!!!!Ο ΤΥΠΟΣ ΚΑΝΕΙ ΑΠΙΘΑΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ....ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ!!!!!

kalamaraki
19-12-09, 14:27
Έγινε ΟΛΓΑ29....... Το καταλάβαμε...!

sandy8
19-12-09, 17:30
http://www.crazypaint.gr/contact.php ΒΡΗΚΑ (http://www.crazypaint.gr/contact.php%20%CE%92%CE%A1%CE%97%CE%9A%CE%91) ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ!!!!ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΞΕΤΡΕΛΑΘΕΙ!!!!!!Ο ΤΥΠΟΣ ΚΑΝΕΙ ΑΠΙΘΑΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ....ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ!!!!!

Εγω γιατι δεν μπορω να δω τη σελιδα? Δε μου ανοιγει..

pasxalitsa v
23-12-09, 09:25
δες εδω... http://www.crazypaint.gr/main.php

eliana_1976_
30-12-09, 13:36
Εγώ πάντως σήμερα πήγα μια βόλτα στα τζάμπο και τυχαία βρήκα εγάλα αφρώδη αυτοκόλλητα με ζωάκια (λιοντάρι, καμηλοπάρδαλη κτλ), μεγάλα δέντρα, ήλιο, λουλούδια κτλ μόνο 4,99 ευρώ.
Είναι φανταστικά !!!

melisoula
30-12-09, 15:39
http://www.crazypaint.gr/contact.php ΒΡΗΚΑ (http://www.crazypaint.gr/contact.php%20%CE%92%CE%A1%CE%97%CE%9A%CE%91) ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ!!!!ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΞΕΤΡΕΛΑΘΕΙ!!!!!!Ο ΤΥΠΟΣ ΚΑΝΕΙ ΑΠΙΘΑΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ....ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ!!!!!
οντως πολυ ωραια ολγα αλλα τιμες δεν ειδα πουθενα να εχει...

kalamaraki
30-12-09, 15:47
Κιριακάκη έχει και πολύ ωραία πλαστικά αυτοκόλλητα με 2 ευρώ την καρτέλα αν θες να σου βγάλω φωτο πες μου τα έχω 1.5 χρόνο κοντά και δεν έχουν ξεκολλήσει!

melisoula
04-01-10, 15:27
Κιριακάκη έχει και πολύ ωραία πλαστικά αυτοκόλλητα με 2 ευρώ την καρτέλα αν θες να σου βγάλω φωτο πες μου τα έχω 1.5 χρόνο κοντά και δεν έχουν ξεκολλήσει!
kalamaraki αλλαξα ονομα , θα με ενδιεφερε να βαλεις φωτο γιατι την ανοιξη θα βαψω το σπιτι και θελω να αλλαξω δωματιο την κορη μου . απο που τα πηρες?

kalamaraki
04-01-10, 17:46
αχ...μελισούλα...!
Ως σωστή ποντια ξέχασα να αναφέρω από που τα αγορασα!
Τα πήρα από το τζάμπο και είναι ΑΘΑΝΑΤΑ!!!
Το βράδυ όταν γυρίσω σπίτι θα σου βγάλω φωτο να δεις έχω και μια καρτέλα κλειστή

Αναστασία Γιώννου
20-01-10, 09:54
Κορίτσια, έψαχνα πρόσφατα για τοιχογραφίες σε παιδικο δωμάτιο και πήρα κάμποσους τηλ. Σταμάτησα με ενδιαφέρον στο www.paramythochroma.gr (http://www.paramythochroma.gr) και μιλώντας μαζί τους μου έδωσαν να καταλάβω πως εγώ καθορίζω την τιμή της τοιχογραφίας.
Δηλ. τους λες θέλω ένα δωμάτιο να κοστίζει 250 ευρώ και σου φτιάχνουν σχέδιο για αυτά τα λεφτά.
Ελπίζω να βοήθησα!

MUMSOFIA
21-01-10, 08:48
κορίτσια τελικά πηγα και πήρα αυτοκόλλητα decofun από το Μουστάκα.. Θα δούμε πως θα βγει το βράδυ έχω κάνει συνδιασμό με baby luney tunes σαν να συμμετεχουν όλοι σε ένα μεγάλο αγώνα..

Ο taz στην πόρτα τον έβαλα να κρατα και σημαία εκίνησης

ravT
21-01-10, 10:57
Σοφία είδες μήπως είχε Minnie,Mickey, Daizy, Donald, Pluto κ.λπ?

stellina17
21-01-10, 18:13
Νομίζω ότι τα καλύτερα αυτοκόλλητα για παιδικό δωμάτιο και αυτό μετά από πολύ ψάξιμο, τα βρήκαμε σ' ένα site που είχε παιδικά πομολάκια και κουρτινόξυλα, το edit admin
Ήταν φοβερής ποιότητας και αν μετάνιωνες για τη θέση που τα έβαζες, έβγαιναν εύκολα και κολλούσαν αμέσως εκεί που ήθελες. Η κόρη μας τρελάθηκε με την Kitty και ο γιος μας με τον αγαπημένο του Τόμας το τρενάκι!
:lol:

Γαριδούλα
21-01-10, 18:50
Εγω ψαχνοντας μεσα στο internet ανακαλυψα την ακουλουθη ιστοσελιδα θα ξετρελαθειτε www.decofun.com (http://www.decofun.com) .Ετσι εφτιαξα και το δωματιο της μικρης.Υπαρχουν πολλα θεματα και για αγορακια και κοριτσακια.

Γαριδούλα
21-01-10, 18:52
Δεν συμφωνω με τα αυτοκολλητα απο το jumbo αγορασα και ξεκολλουσαν συνεχεια.Λεφτα για πεταμα........

katerinak
21-01-10, 19:04
Δεν συμφωνω με τα αυτοκολλητα απο το jumbo αγορασα και ξεκολλουσαν συνεχεια.Λεφτα για πεταμα........

εχω παρει πολλα κ δεν ξεκολλησε κανενα..

Γαριδούλα
21-01-10, 19:16
Τι να πω katerinak....Παντως αυτα που ακριβοπληρωσα ουτε ξεκολλησαν ουτε γυαλιζουν (καθρεφτιζουν) οταν τα κοιταω απο τα πλαγια.

kalamaraki
21-01-10, 19:24
εχω παρει πολλα κ δεν ξεκολλησε κανενα..

Και μενα επισης δεν ξεκόλλησαν αυτα που πηρα απο το τζάμπο και εχω και τα πειστήρια στο θεμα φωτο των δωματιων των ζουζουνιων!

Γαριδούλα
21-01-10, 19:36
Αυτα που εχω απο jumbo ειναι με ταινιες διπλης οψης που αγορασα εγω και εβαλα.Ευχαριστημενη δεν ειμαι.

kalamaraki
21-01-10, 19:39
Αυτα που εχω απο jumbo ειναι με ταινιες διπλης οψης που αγορασα εγω και εβαλα.Ευχαριστημενη δεν ειμαι.

αααααααα καλα αυτα εννοεις τα αφρώδη?
εγω δεν εχω τέτοια! Εχω κανονικά αυτοκόλλητα διακοσμητικά λεπτά! Το κουτάκι εχει μεσα 4 καρτέλες με τουλάχιστον 20-30 μεγάλα και μικρά αυτοκόλλητα! Και μονο 2ευρώ ! Να και τα αυτοκόλλητα http://www.parents.gr/forum/showthread.php?p=1453080#post1453080 οτι βλεπεις κολλημένο ειναι τζάμπο και το εχω 15 μηνες κολλημένα οι απώλειες μου ήταν 3 μονο...

Γαριδούλα
21-01-10, 19:56
πολυ ωραιο δωματιο καλαμαρακι μου.Εγω δεν εχω φωτο απο το δωματιο της μικρης μου.κλαψ.....

MUMSOFIA
22-01-10, 08:59
Σοφία είδες μήπως είχε Minnie,Mickey, Daizy, Donald, Pluto κ.λπ?

Ναι είχε με το mickey και την παρέα και είχε και ωραια καδράκια

Ακόμα στο www.cozycorner.gr που χαζεύω έχει με αυτο το θέμα - έχει και υψομετρητή.

Το ΣΚ που θα τα φτιάξω θα σας τα στείλω να τα δείτε.

Πάντως έγω που πήρα από το Jumbo δεν μου κολλάγανε καλά - μπορεί να έφταιγε και η μάρκα γιατί είχε δυο - αυτα που ήταν σε συσκευασία και αυτά που ήταν σε καρτέλα.

Εγώ πήρα αυτά που ήταν σε συσκευασία .

Τα πρώτα που είχα βάλει απο παραγγελια από το internet δεν χαλάνε καθόλου και όλο τα μεταφέρω.

casperαki
02-03-10, 10:16
Koritsia...ενω ειχαμε συμφωνησει να κανουμε τον εναν τοιχο με ζωακια ζουγκλα απο τα χερια της μαμας μου τελικα θα μας χαρισουν ενα κρεβατι σε 6 μηνες αυτοκινητο ραλλυ...και ειπαμε να κανουμε το δωματιο αυτοκινητακια ντισνευ!
Πηραμε μπορντουρα αυτοκινητακια κοκκινο θα παρουμε και αναλογη κουρτινα αλλα κολλαω στο ΤΙ χρωμα να βαψουμε τον τοιχο απο μπορντουρα και ΚΑΤΩ?απο πανω θα ειναι απλο ασπρο/Κατω ομως τι?δεν θελω κοκκινο γικατι θα ειναι πολυ εντονο ολο το δωματιο.....τι ταιριαζει?μην ξεχνατε οτι τα αυτοκινητακια εχουν κυριαχο χρωμα το κοκκινο και το ασπρομαυρο καρο...Εχω κολλησει...

katerinak
02-03-10, 10:25
πρασινο για να ναι σαν λιβαδι;

anti1980
02-03-10, 10:35
Εγώ σου προτείνω το μπλε. Ταιριάζει και με το κόκκινο και με το ασπρόμαυρο.;)

agappula
02-03-10, 13:06
κοριτσια για παιδικη κουρτινα?

RAF
09-03-10, 09:43
Κορίτσια όποια ενδιαφέρεται για διακόσμηση παιδικου δωματίου, έχω ένα κουτί τέραστια αυτοκόλλητα τοίχου με θέμα τον βυθό που τα πουλάω.Δεν έχουν ανοιχτεί ποτέ.Μετακομίσαμε ξαφνικά και δεν βολεύει να μπουν στο δωμάτιο του μικρού μου στο καινούργιο σπίτι γιατί είναι πολύ μικρό.Είναι της εταιρείας funtosee(πολύ καλή ποιότητα).Τα είχα παραγγείλει από το site της funtosee.Για να τα δείτε:
http://www.funtosee.com/room-makeover-kits/funtosee-collection/undersea-room-makeover-kit

Τιμή 50 ευρώ(τα αγόρασα 75)

Χρύσα Κ
10-04-10, 02:11
Αν κάποια από σας μένει στη θεσσαλονίκη, ας δει και εδώ: edit admin .Πρόκειται για τοιχογραφίες αλλά είναι οικονομικές. Γύρω στα 150 ε ο τοίχος, αν δε ζητάτε βέβαια κάτι πολύπλοκο.

sandy8
10-04-10, 10:25
Χρύσα Κ σε ευχαριστω πολυ για την πληροφορια εψαχνα αρκετο καιρο να βρω κατι αλλα ολα ηταν Αθηνα μολις αποφασισω το σχεδιο που θελουμε θα την παρω τηλ.

korina1973
13-04-10, 00:06
http://www.parents.gr/forum/C:%5CUsers%5Cfotini%5CPictures%5C%C3%8E%C2%94%C3%8E%C2%A9%C3%8E%C2%9C%C3%8E%C2%91%C3%8E%C2%A4%C3%8E%C2%99%C3%8E%C2%9F%20%C3%8E%C2%9C%C3%8E%C2%A0%C3%8E%C2%95%C3%8E%C2%9C%C3%8E%C2%A0%C3%8E%C2%91%C3%8E%C 2%A3

korina1973
13-04-10, 00:16
ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΦΟΤΟhttp://www.facebook.com/?ref=home#%21/photo.php?pid=198443&id=100000267743487&fbid=114333715252219

pasxalitsa v
21-04-10, 23:56
Εγω ψαχνοντας μεσα στο internet ανακαλυψα την ακουλουθη ιστοσελιδα θα ξετρελαθειτε www.decofun.com (http://www.decofun.com) .Ετσι εφτιαξα και το δωματιο της μικρης.Υπαρχουν πολλα θεματα και για αγορακια και κοριτσακια.
γαριδουλα απο που τα αγορασες?

athigeo
23-04-10, 17:33
Αστεράκια και πλανήτες για να γίνει το ταβάνι νυχτερινός ουρανός...

edit admin

gizlana
16-06-10, 12:21
Καλημέρα κορίτσια.Θέλω να δικοσμίσω το δωματίο του μωρού μου με αυτοκόλητα.Έχω ένα πανέμορφο αγοράκι,τώρα έγινε 4 μήνων.Είναι το πρώτο μου νινάκι.Είδα κάποια άπο ένα σαίτ αγγλίκο όμως δεν ξέρω πως μπόρω να παραγγείλω και αν είναι ασφαλές.Θα ήθελα την βοήθειά σας........

kalamaraki
16-06-10, 12:47
Πες μου ποια ειδες να σου πω!

pocoyo
23-06-10, 10:34
ψαχνω να βρω παιδικο καλογερο για το δωματιο των παιδιων αλλα δεν θελω απο καταστημα βαφτιστικων γιατι ειναι λιγο της πλακας εμας μας εσπασε αυτος που ειχαμε πολυ γρηγορα ξερετε που μπορω να βρω με λογικες τιμες;

Eli-0411
23-06-10, 10:49
Καλημέρα !
Στο Laro έχει τέλεια...
http://www.laro.gr/mc/index.html?gclid=CNWF1vfbtaICFYdh4wodYRlg4g#Products

pocoyo
23-06-10, 15:25
ειδα μονο ενα εκει....

mpnp
25-07-10, 23:35
ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΜΑΖΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΚΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΕΙ, ΝΑ ΤΗΣ ΓΙΝΕΙ ΟΙΚΕΙΟΣ Ο ΧΩΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΤΗΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

ΙΩΑΝΝΑ_30
23-09-10, 19:40
Αρχισαμε να ψαχνουμε για επιπλα για το δωματιο της μπεμπας.Απο οτι εχω δει τα βρεφικα ειναι πολυ μικρα και ετσι σκεφτηκα να παρω παιδικα επιπλα να σημειωσω οτι κρεβατακι εχω απο την αδερφη μου αρα ψαχνω για συρταριερα και ντουλαπα. Εσας ποια ειναι η γνωμη σας δεν ειναι καλυτερα να παρω απο την αρχη παιδικα? Εχετε να μου προτεινετε μαγαζια με παιδικα επιπλα στη θεσσαλονικη? Ευχαριστω πολυ!!!

titiki
06-11-10, 00:14
κοριτσια μηπως ξερετε στην Αθηνα καποιο καταστημα που να εχει δεστρες για κουρτινες για παιδικο δωματιο θελω κατι που να εχει σχεση με βυθο..αλλα δεν μπορω να βγω για ψαξιμο ...θα στειλω τον αντρα να τα παρει!
επισης και σαιτ δεκτο για την ακριβεια ακομα καλυτερα...

tamar
27-01-11, 17:11
Διάβασα οτι το cosycorner οταν παραγγέλνεις αυτοκόλλητα μαζί με την παραγγελία σου στέλνουν και οδηγίες πως να βάψεις τους τοίχους του δωματίου για να είναι ίδιο με την παράσταση που απεικονίζεται στη συσκευασία των αυτοκολλήτων.
Ισχύει; Εχει βάψει το δωμάτιο καμιά σύμφωνα με τις οδηγίες του cosycorner και το αποτέλεσμα να ειναι ικανοποιητικό;

elzu
14-04-11, 23:15
Διάβασα οτι το cosycorner οταν παραγγέλνεις αυτοκόλλητα μαζί με την παραγγελία σου στέλνουν και οδηγίες πως να βάψεις τους τοίχους του δωματίου για να είναι ίδιο με την παράσταση που απεικονίζεται στη συσκευασία των αυτοκολλήτων.
Ισχύει; Εχει βάψει το δωμάτιο καμιά σύμφωνα με τις οδηγίες του cosycorner και το αποτέλεσμα να ειναι ικανοποιητικό;
Ναι σου στέλνουν και οδηγίες αλλά εμείς τα κάναμε στο περίπου έτσι όπως το έλεγε... μπορείς και μόνη όμως αν σε βοηθήσει ο σύζυγος...

fantasy
02-10-11, 21:47
Καλησπέρα!
Μαμάδες που έχετε πείρα στα παιδικά δωμάτια θέλω τα φώτα σας!
1. Έχουμε βάψει το παιδικό δωμάτιο και τώρα ψάχνω για αυτοκόλλητη μπορντούρα (ίσως και για κάποια extra αυτοκόλλητα). Έχουν μπορντούρες τα jumbo? Και υπάρχει περίπτωση να βρω κάτι που α) να στρώνει καλά χωρίς να ξεκολλάει αλλά και β) αν θελήσω να το ξεκολλήσω μετά από καιρό να μη μου κάνει χάλια τον τοίχο? Α, και να λάβουμε υπόψη μας ότι λεφτά δεν υπάρχουν! Ζητάω πολλά ε?!
2. Πομολάκια για ντουλάπα πού μπορώ να βρω?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Kira
07-10-11, 23:14
Καλησπέρα!
Μαμάδες που έχετε πείρα στα παιδικά δωμάτια θέλω τα φώτα σας!
1. Έχουμε βάψει το παιδικό δωμάτιο και τώρα ψάχνω για αυτοκόλλητη μπορντούρα (ίσως και για κάποια extra αυτοκόλλητα). Έχουν μπορντούρες τα jumbo? Και υπάρχει περίπτωση να βρω κάτι που α) να στρώνει καλά χωρίς να ξεκολλάει αλλά και β) αν θελήσω να το ξεκολλήσω μετά από καιρό να μη μου κάνει χάλια τον τοίχο? Α, και να λάβουμε υπόψη μας ότι λεφτά δεν υπάρχουν! Ζητάω πολλά ε?!
2. Πομολάκια για ντουλάπα πού μπορώ να βρω?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

εγω να σου απαντησω στο πρωτο ερωτημα.Αν ενδιαφερεσαι για αυτοκολλητα μπορεις να βρεις στο e bay πολυ οικονομικα,οπως αυτο που εχω βαλει εγω στο δωματιο μας πανω απο την κουνια της μικρης.
http://www.ebay.co.uk/itm/Winnie-Pooh-Wall-Stickers-Decal-Nursery-Kids-Room-/300516965318?pt=UK_Wallpaper&hash=item45f834fbc6
πολυ οικονομικο,και 2 χρονια που το εχουμε δεν εχει ξεκολλησει καθολου.Σε αντιθεση με ενα αλλο που ειχαμε παρει απο τα τζαμπο που ξεκκολησε αμεσως.

fantasy
09-10-11, 16:22
Σ'ευχαριστώ για την απάντηση!

tzenik
26-10-11, 10:44
καλημερα μανουλες!!!! μηπως γνωριζει καποια απο εσας κανενα μαγαζι εντος Αττικης οικονομικο για ολη την επιπλωση του παιδικου δωματιου?? Γενικοτερα που τα εχω κοιταξει λιγο ειναι πολυ ακριβα ολα και ειδικα τετοιες εποχες..

spyrosma
21-03-12, 23:13
Καλησπερα σε ολους...εδω και 6 μηνες παρακολουθουσα απλα το forum.Τωρα ηρθε η ωρα να ζητησω κι εγω τη βοηθεια των πιο εμπειρων καθως ετοιμαζουμε το παιδικο δωματιο του μπεμπη που αναμενουμε αρχες ιουνιου.θελουμε να κανουμε το δωματιο με θεμα winnie the pooh,αλλα οι τιμες που βρισκουμε ειναι πολυ τσουχτερες για το βαλαντιο μας.αν καποιος μπορει να μου πει που μπορω να βρω προσιτες τιμες για σετ προικας,φωτιστικο,χαλακι και αλλαξιερα-σιφινιερα...ισως καποια αυτοκολλητα θα του ημουν υποχρεος.

sandy8
14-05-12, 15:19
Κοριτσια επειδη θα ανακαινισω το δωματιο των μικρων μου κ θελω να ζωγραφισω στρουμφακια εχετε καμια ιδεα να μου πειτε ή καμια φωτογραφια απο παιδικο δωματιο με στρουμφακια, δε ξερω τι φοντο να κανω μαλλον λαχανι ταιριαζει πιο πολυ?

sandy8
15-05-12, 17:45
Η μηπως εχει δει κανεις παιδικο χαλι με στρουμφακια?

Serba
16-05-12, 11:04
Δες εδώ έχει πολύ ωραίες ιδέες για τοιχογραφίες http://www.babyroom.gr/toixografies_zografiki_stroumfakia.html

sandy8
19-07-12, 07:48
Ετοιμο το δωματιο μας με τα στρουμφακια, τωρα αρχιζει η διακοσμηση...

http://img850.imageshack.us/img850/839/83891673973380265337142.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/850/83891673973380265337142.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img4.imageshack.us/img4/2921/12pict0157.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/4/12pict0157.jpg/)

http://img99.imageshack.us/img99/2064/73807423973377385265162.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/99/73807423973377385265162.jpg/)

http://img515.imageshack.us/img515/4801/6pict0151.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/515/6pict0151.jpg/)

http://img155.imageshack.us/img155/5782/dsc04947c.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/155/dsc04947c.jpg/)

Ελπίζω να σας αρεσει...

kiki_24
06-09-12, 15:24
http://my.imageshack.us/v_images.php

sandy8
06-09-12, 15:30
http://my.imageshack.us/v_images.php

Δε φαινεται τιποτα...

kiki_24
08-09-12, 01:41
http://i1159.photobucket.com/albums/p624/kikixip_13/5e679aae.jpghttp://i1159.photobucket.com/albums/p624/kikixip_13/7868af0c.jpghttp://i1159.photobucket.com/albums/p624/kikixip_13/4b88e067.jpghttp://i1159.photobucket.com/albums/p624/kikixip_13/ac471802.jpghttp://i1159.photobucket.com/albums/p624/kikixip_13/b10f187b.jpghttp://i1159.photobucket.com/albums/p624/kikixip_13/bbf9162d.jpghttp://i1159.photobucket.com/albums/p624/kikixip_13/38880962.jpghttp://i1159.photobucket.com/albums/p624/kikixip_13/bbf9162d.jpghttp://i1159.photobucket.com/albums/p624/kikixip_13/c593a411.jpghttp://s1159.photobucket.com/albums/p624/kikixip_13/?action=view&current=8ff31adb.jpghttp://s1159.photobucket.com/albums/p624/kikixip_13/?action=view&current=8ff31adb.jpghttp://http://imageshack.us/photo/my-images/253/dsc01356a.jpg/

kiki_24
12-09-12, 14:38
http://i1159.photobucket.com/albums/p624/kikixip_13/0e155c6e.jpg
http://i1159.photobucket.com/albums/p624/kikixip_13/85147d90.jpg
http://i1159.photobucket.com/albums/p624/kikixip_13/03a3d519.jpg
http://i1159.photobucket.com/albums/p624/kikixip_13/644957b6.jpg
http://i1159.photobucket.com/albums/p624/kikixip_13/843829cc.jpg
http://i1159.photobucket.com/albums/p624/kikixip_13/1cb48411.jpg
http://i1159.photobucket.com/albums/p624/kikixip_13/63c0868e.jpg
http://i1159.photobucket.com/albums/p624/kikixip_13/74c3926a.jpg
http://i1159.photobucket.com/albums/p624/kikixip_13/f906df97.jpg
http://i1159.photobucket.com/albums/p624/kikixip_13/c345ac4c.jpg
http://i1159.photobucket.com/albums/p624/kikixip_13/6e0125f5.jpg
http://i1159.photobucket.com/albums/p624/kikixip_13/61c160d3.jpg
http://i1159.photobucket.com/albums/p624/kikixip_13/9fb7f817.jpg
http://i1159.photobucket.com/albums/p624/kikixip_13/d0d8a15e.jpg
http://i1159.photobucket.com/albums/p624/kikixip_13/103220b6.jpg
http://i1159.photobucket.com/albums/p624/kikixip_13/637ac9f2.jpg
http://i1159.photobucket.com/albums/p624/kikixip_13/086fe307.jpg
http://i1159.photobucket.com/albums/p624/kikixip_13/3e452141.jpg

goofy
12-09-12, 23:39
Απίθανο!!!

kiki_24
13-09-12, 16:34
Απίθανο!!!

Ευχαριστώ πολύ!!!! :D

marina23
05-10-12, 15:40
Καλησπέρα σας. Έχω δύο αγόραρους, ένας 3.5 χρονών και ο άλλος 2. Θέλω να διακοσμήσω τα δωμάτια τους. Ο μεγάλος μου τρελαίνεται με τον Spiderman και ήθελα να κάνω μια ζωγραφιά με αυτόν. Ξέρετε καμία διακοσμήτρια που να βάφει και τοίχους ? ευχαριστω πολύ.

irini_kar
26-11-12, 17:03
Καλησπέρα σας. Έχω δύο αγόραρους, ένας 3.5 χρονών και ο άλλος 2. Θέλω να διακοσμήσω τα δωμάτια τους. Ο μεγάλος μου τρελαίνεται με τον Spiderman και ήθελα να κάνω μια ζωγραφιά με αυτόν. Ξέρετε καμία διακοσμήτρια που να βάφει και τοίχους ? ευχαριστω πολύ.

Καλησπέρα! Αναλαμβάνω τοιχογραφίες με ειδίκευση στα παιδικά υπνοδωμάτια σε πολύ προσιτές τιμές.
Για να επικοινωνήσετε μαζί μου και να δείτε υλικό από προηγούμενες δουλειές μου (και να εμπνευστείτε για το δικό σας χώρο!) μπορείτε να μπείτε στην ιστοσελίδα μου:
www.wallinart.gr

Minnie17
29-09-13, 23:31
Kalispera sas!!apofasisa na ananewsw to dwmatio tou paidiou mou kai tha ithela merikes idees.skeftomai na tou allaksw xrwma kai dn kserw ti na dialeksw..exete kamia idea na m proteinete?kapoio xrwma isws pou na voithisei stn sygkentrwsi i sthn psyxologia tou!sas eyxaristw poly!

νεφουλα
01-10-13, 20:33
καλησπέρα σας!
θέλω να βοηθήσω μια φίλη να διακοσμήσει το δωμάτιο του μωρού της. Έχει διαλέξει ως θέμα το winnie the pooh. μήπως έχετε καποια ιδέα? και επίσης θα ήταν εύκολο να ζωγραφίζω στον τοίχο? τι υλικά χρησιμοποιούν?

Edinburgh
01-10-13, 21:19
Θα πρότινα πράσινο απαλό ή θαλασσί.

Minnie17
02-10-13, 23:50
Το πρασινο μου αρεσει πιο πολυ..το θαλασσι παρ'οτι αγοριστικο το θεωρω μουντο χρωμα..θελω να εχει ενα τονο κεφατο..

maryspain
03-10-13, 09:59
καλησπέρα σας!
θέλω να βοηθήσω μια φίλη να διακοσμήσει το δωμάτιο του μωρού της. Έχει διαλέξει ως θέμα το winnie the pooh. μήπως έχετε καποια ιδέα? και επίσης θα ήταν εύκολο να ζωγραφίζω στον τοίχο? τι υλικά χρησιμοποιούν?

ευκολη τεχνοτροπια για ζωγραφικη σε τοιχους που μπορουν να το κανουν ολοι. Δεν ειναι απιθανο? http://www.homeguide.gr/innovative-wall-decorating-idea-eline-pellinkhofs/

κοκκινοσκουφίτσα
03-10-13, 18:37
Αυτή η τεχνοτροπία νεφούλα φαίνεται εύκολη, αλλά εγώ μπήκα στα siteς που γράφουν πιο κάτω κάποιες κοπέλλες γιατι αυτό που σου έγραψε η maryspain δεν μου δείχνει τόσο παιδικό.... Για το winnie θα έκανα το δωμάτιο περισσότερο κίτρινο.& σίγουρα με τις αντίστοιχες κουρτίνες, & σεντόνια :!: :!: :)

mariata
08-10-13, 00:03
καλησπέρα σας!

για να μη γίνει τελείως bebe θα σου πρότεινα να πάρεις τα βασικά χρώματα του WINNIE και σε αυτά να βασιστεί η διακόσμηση. Π.χ κίτρινες κουρτίνες και μπεζ χρώματα στους τοίχους ή καφέ κουρτίνες και ένα τοίχος κίτρινος απαλός, ένα ζωγραφισμένο WINNIE και οι υπόλοιποι μπεζ - ουδέτεροι.Το κόκκινο, από αυτό που φοράει, να είναι σε στοιχεία όπως κόκκινη μαξιλάρα ή ράφι. Ή κουρτίνα πουα κίτρινη με κόκκινα

mariata
08-10-13, 00:06
http://www.imommy.gr/deco-ideas/article/2413/10-eksypnes-idees-gia-ton-xwro-toy/#.Ua2aXDk2vaQ.facebook