PDA

Επιστροφή στο Forum : Μπομπονιέρες και προσκλητήρια (κείμενα ευχες φωτο)

Σελίδες : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12

ΚατερίναΒ
25-01-09, 09:45
Ευδοξία να χαίρεσαι τα ζουζούνια σου!!!!!!! Μπράβο ρε κοπέλα, είναι τόσο όμορφα όλα που αν ήμουν στη βάπτισή σας, δεν θα άφηνα κανέναν να τα πειράξει για να μη χαλάσει την εικόνα!!!
Σκέφτομαι και εγώ για το προσκλητήριο αστεράκι, αλλά ομολογώ πως τόσο όμορφο σαν το δικό σου δεν θα έβγαινε :oops:
Για πες και για τα γλυφιτσούρια, και αν επιτρέπεται έδωσες αυτά σαν γλυκάκι ή είχες και τα γλυφιτσούρια και γλυκάκι. Δεν σε ανακρίνω, απλά ρωτάω για να παίρνουμε και εμείς ιδέες. Ολα πάντως είναι πολύ όμορφα!

vana
25-01-09, 11:38
Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Α !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Να την χαιρεσαι την μικρη σου νεραιδουλα!!!!!

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Μπορεί κάποιος να βάλει ένα link για τις νεραϊδούλες της Αρχοντίας που αναφέρει η Ευδοξία? pleaseeee!

ΑΜΑΡΥΛΛΙΣ
25-01-09, 14:09
ΝΑΝΑ
δε ξερω πωσ να σου βαλο να τισ δεισ παντοσ ειναι πολυ ωραιεσ
δε ξερω ομωσ ποσο στηχισε η μια
αν καπια κοπελα το ξερει ασ το γραψη εδω

zoi-mpempis
25-01-09, 16:13
ευδοξια μπραβο!!!!
ολα φοβερα γεια στα χερια σου :lol: που πιανουν παρααααα πολυυυυυυ :D

Ευδοξια
25-01-09, 17:46
KατεριναΒ να χαιρεσε και εσυ την ψιψινουλα σου!Τα γλυφειτζουρια τα εδινα σαν γλυκακι στα παιδακια.Για τους μεγαλους(αλλα και για τα παιδακια επισης) μου ειχαν φερει απο catering μεγαλο ψυγειο που ειχε διαφορες γευσεις απο παγωτα και ο καθε καλεσμενος διαλεγε οτι παγωτο ηθελε και του το βαζανε σε κυπελακι Η σε χωνακι μπισκοτο.Ειχα επισης αναψυκτικα και παγωμενα νερακια.Αρεσε σε ολους αυτη η ιδεα με τα παγωτα μεχρι και οι παπαδες μου εκαναν καλα σχολια :)

ΕΛΙ
25-01-09, 18:04
ΕΥΔΟΞΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΙΕΓΩ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΠΑΓΩΤΑ ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΠΑΓΩΤΖΗ, ΑΝ ΒΡΩ ΒΕΒΑΙΑ. ΕΣΥ ΕΨΑΞΕΣ ΓΙΑ ΠΑΓΩΤΑΤΖΗ Η ΟΧΙ; ΑΝ ΒΡΗΚΕΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΩΣΕ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ, ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΟΛΟ. ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΥΠΕΡΟΧΑ.

boukie17
25-01-09, 18:14
ΕΥΔΟΞΙΑ,πές μας και πώς έκανες τους πρίγκιπές???
θάηθελα πολύ να μάθω....
σε ευχαριστούμε που τα μοιράζεσε μαζί μας...
:D :D :D :D

Ευδοξια
25-01-09, 19:17
ΜΑΡΑΚΙ^ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ, πολυ χαιρομαι που ειμαστε *κοντοχωριανες* :D :D :D.Οχι, να σου πω την αληθεια δεν εψαξα για παγωτατζη γιατι στο catering που το εκανα, δουλευει ενας φιλος του αντρα μου και δεν χρειαστηκε να το ψαξω πολυ.
Boukie17 αμα σου πω,πως το εγραψα πως γινονται οι πριγκιππες και δεν ξερω τι στο καλο εκανα και δεν σταλθηκε :evil: .Θα ξανα προσπαθησω, δεν σε ξεχνω :wink:

ΕΛΙ
25-01-09, 19:34
ΔΗΛΑΔΗ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΠΑΓΩΤΑ ΕΙΧΕΣ CATERING ΚΑΙ ΦΑΓΗΤΑ Η ΕΚΑΝΕ ΤΡΑΠΕΖΙ ΜΕΤΑ;

Ευδοξια
25-01-09, 20:02
Οχι δεν ειχα φαγητα,εκανα μετα τη βαφτιση, τραπεζι.

Ευδοξια
25-01-09, 20:14
Σας βαζω και αυτα τα αεροστατα που εφτιαξα στη βαπτιση απο ενα ανηψακι μου.http://i291.photobucket.com/albums/ll300/EYH33/IMG_0314.jpg

Ευδοξια
25-01-09, 20:36
Να σας πω και πως τα εφτιαξα, για οσες ενδιαφερονται.
ΑΕΡΟΣΤΑΤΑ
Παιρνουμε ετοιμα χαρτινα φωτιστικα απο το praktiker H το jumbo σε λευκο χρωμα.Τα βαφουμε με σφουγγαρακι βουτηγμενο σε λιγο αραιη τεμπερα και το βαφουμε με προσοχη για να μην σκιστει.Το αφηνουμε να στεγνωσει, με πινελο και με πιο σκουρα και πηκτη τεμπερα γραφουμε το ονομα και επειτα με ενα μαρκαδορο κανουμε το περιγραμμα απο τα γραμματα.Διακοσμουμε με πεταλουδες που κοβουμε απο χαρτονι κανσον για το ροζ αεροστατο και για το θαλασσι κοβουμε τετραγωνα κομματια απο χαρτι αφης, ενωνουμε ολες τις μυτες μαζι και πιανουμε το κεντρο απο το τετραγωνο και το στριβουμε με τα δαχτυλα μας και σχηματιζουμε ενα λουλουδακι.Επειτα το κολλαμε πανω στο αεροστατο, βαζουμε και τις κορδελες απο κατω με συραπτικο και μια κορδελα απο πανω για να το κρεμαμε και ΕΤΟΙΜΟ!!!

Ευδοξια
25-01-09, 20:48
Να και μια ολοκληρη.
http://i291.photobucket.com/albums/ll300/EYH33/IMG_0313-1-1.jpg

mpouki
25-01-09, 22:12
ΕΥΔΟΞΙΑ ΜΠΡΑΒΟ! Είναι όλα καταπληκτικά!.
Ευχαριστούμε πολύ που μας λες και πώς τα έφτιαξες. Αν θέλεις πες μας πως έφτιαξες και τα γλειφιτζούρια.

boukie17
25-01-09, 23:17
μπράβο ,ευδοξία τέλεια!!!
περιμένω οδηγείες για τους πρίγκιπες,μήν με ξεχνάς....
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink:

Ευδοξια
26-01-09, 00:01
http://i291.photobucket.com/albums/ll300/EYH33/192.jpg
ΠΩΣ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΙΓΚΙΠΠΕΣ
*Ξυλακια απο σουβλακια(μεγαλα)
*υφασμα γαζα σε χρωμα μπεζ
*νημα σε χρωμα μπεζ
*χαρτονι κανσον λευκο
*χαρτονι χρυσο
*κολλα
*τεμπερες σε χρωμα λευκο και μπεζ
*συρματακια πιπας σε χρωμα του δερματος
*μαρκαδορακι καφε
*μαρκαδορος μαυρος
*σιλικονη
*μπαλακια απο φελιζολ
*κορδελιτσες σε διαφορα χρωματα 0,3χιλ. φαρδος

Η διαδικασια για να φτιαξουμε το κεφαλι του πριγκιππα ειναι ιδια με αυτο της νεραιδας, μονο που το υφασμα της γαζας το κοβουμε σε μικροτερα τετραγωνα,ισα ισα για να καλυψουμε το μπαλακι του φελιζολ και να μπορεσουμε να το δεσουμε με την κλωστη στο ξυλακι.Στο σημειο που θα το δεσουμε και θα ειναι ο λαιμος δενουμε και την λεπτη κορδελιτσα για να καλυψουμε το δεσιμο.Στη συνεχεια σχεδιαζουμε ενα πατρονακι μπλουζα-παντελονι μονοκομματο οπως στη φωτο, που και οι δυο πλευρες να ειναι ιδιες και μετα το αντιγραφουμε στο λευκο κανσον Χ2φορες για την εμπρος και την πισω πλευρα.Μετα ζωγραφιζουμε το παντελονι με την μπλε τεμπερα και το μπλουζακι με την λευκη, που εχουμε προσθεσει λιγο μπλε.Με το μαρκαδορακι ζωγραφιζουμε τα γαζια στην μπλουζα και στο παντελονι, γραφουμε και το Im a prince με χρυσο μαρκαδορακι.Αφου στεγνωσουν κολλαμε την μπροστινη πλευρα πανω στο ξυλακι.Με τον μαυρο μαρκαδορο κανουμε το περιγραμμα με κοφτες κινησεις. Στην πισω πλευρα, αφου κοψουμε τα συρματακια πιπας σε κομματακια των 5εκ. περιπου, τα κολλαμε με την σιλικονη στα μανικακια και οταν κολλησουν λυγιζουμε το συρματακι στην ακρη του για να σχηματιστει το χερακι.Μετα κολλαμε την εμπρος με την πισω πλευρα μεταξυ τους.Τα μαλλακια γινονται ακριβως οπως της νεραιδας,μονο σε πιο κοντα και η κορωνα λιγο πιο μεγαλη.

Ευδοξια
26-01-09, 00:17
mpouki ειναι χαρα μου να τα μοιραζομαι μαζι σας :D :D :D.Μηπως τα γλειφιτζουρια να τα εγραφα στις συνταγες ,μαγειρικη?Αν και πηρε το ματι μου πως τα εχει και εκει, μονο που δεν ειναι τοσο αναλυτικα γραμμενα.Θα σας τα γραψω μαλλον εκει.Εσεις τι λετε?

saxpa
26-01-09, 01:48
Εμείς ΕΥΔΟΞΙΑ λέμε να αναλάβεις απο μια βάφτιση την φορά και θα μαστε μια χαρά...τι χέρι είναια υτό παιδάκι μου που έχεις.....

ΕΥΓΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ...ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ.....

Λοιπόν και μια που σου βρήκα δουλειά μπαίνω στην λίστα σου πρώτη....!!!!!!

1.ΒΑΦΤΙΣΗ saxpas τον ΜΑΙΟ

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

summerday
26-01-09, 01:51
http://i291.photobucket.com/albums/ll300/EYH33/192.jpg
ΠΩΣ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΙΓΚΙΠΠΕΣ
*Ξυλακια απο σουβλακια(μεγαλα)
*υφασμα γαζα σε χρωμα μπεζ
*νημα σε χρωμα μπεζ
*χαρτονι κανσον λευκο
*χαρτονι χρυσο
*κολλα
*τεμπερες σε χρωμα λευκο και μπεζ
*συρματακια πιπας σε χρωμα του δερματος
*μαρκαδορακι καφε
*μαρκαδορος μαυρος
*σιλικονη
*μπαλακια απο φελιζολ
*κορδελιτσες σε διαφορα χρωματα 0,3χιλ. φαρδος

Η διαδικασια για να φτιαξουμε το κεφαλι του πριγκιππα ειναι ιδια με αυτο της νεραιδας, μονο που το υφασμα της γαζας το κοβουμε σε μικροτερα τετραγωνα,ισα ισα για να καλυψουμε το μπαλακι του φελιζολ και να μπορεσουμε να το δεσουμε με την κλωστη στο ξυλακι.Στο σημειο που θα το δεσουμε και θα ειναι ο λαιμος δενουμε και την λεπτη κορδελιτσα για να καλυψουμε το δεσιμο.Στη συνεχεια σχεδιαζουμε ενα πατρονακι μπλουζα-παντελονι μονοκομματο οπως στη φωτο, που και οι δυο πλευρες να ειναι ιδιες και μετα το αντιγραφουμε στο λευκο κανσον Χ2φορες για την εμπρος και την πισω πλευρα.Μετα ζωγραφιζουμε το παντελονι με την μπλε τεμπερα και το μπλουζακι με την λευκη, που εχουμε προσθεσει λιγο μπλε.Με το μαρκαδορακι ζωγραφιζουμε τα γαζια στην μπλουζα και στο παντελονι, γραφουμε και το Im a prince με χρυσο μαρκαδορακι.Αφου στεγνωσουν κολλαμε την μπροστινη πλευρα πανω στο ξυλακι.Με τον μαυρο μαρκαδορο κανουμε το περιγραμμα με κοφτες κινησεις. Στην πισω πλευρα, αφου κοψουμε τα συρματακια πιπας σε κομματακια των 5εκ. περιπου, τα κολλαμε με την σιλικονη στα μανικακια και οταν κολλησουν λυγιζουμε το συρματακι στην ακρη του για να σχηματιστει το χερακι.Μετα κολλαμε την εμπρος με την πισω πλευρα μεταξυ τους.Τα μαλλακια γινονται ακριβως οπως της νεραιδας,μονο σε πιο κοντα και η κορωνα λιγο πιο μεγαλη.

Καλέ εγώ κουράστηκα και μονο που τα διάβασα...που να τα φτιάξω κιόλας :-))) :lol: :lol: :lol:

boukie17
26-01-09, 09:29
ευδοξία σε ευχαριστούμε πολύ!!!!!!

ΕΛΙ
26-01-09, 14:45
ΒΡΕ ΕΥΔΟΞΙΑ ΜΗΠΩΣ ΔΕΧΕΣΑΙ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΣΟΥ; (ΠΛΗΡΩΝΩ ΟΣΟ ΟΣΟ)

saxpa
26-01-09, 14:47
Μπες στην λίστα ΜΑΡΑΚΙ ^ ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ :wink: :wink: :wink:

μπας και την πείσουμε να δουλεύει για μας... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

lilouko
26-01-09, 14:56
ΕΥΔΟΞΙΑ ευχαριστώ πολύ πολύ για τη "συνταγή" για τα αερόστατα...Μια ερώτηση ακόμα...τα χειροποίητα νεραϊδάκια τα έδινες στα παιδάκια;;;ή στους μεγάλους;;;;ή σε όλους;;;

ΕΛΙ
26-01-09, 16:01
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ;
ΨΑΧΕΙ ΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗΣ ΓΙΑ ΒΑΤΙΣΗ ΚΑΙ ΓΑΜΟ ΜΑΖΙ.
ΕΥΔΟΞΟΥΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΙΟΤΙ ΜΙΛΑΩ ΣΟΒΑΡΑ, ΕΙΔΙΚΑ
ΓΙΑ ΤΟ ΑΕΡΟΣΤΑΤΟ.

saxpa
26-01-09, 17:45
Για δείξε αυτά στην φίλη σου ....αυτό το προσκλητήριο το έκανα στον γάμο - βάφτιση μου και εγώ....ίαως την αρέσει... :D

http://img141.imageshack.us/img141/6648/dsc03772qd7.jpg

http://img255.imageshack.us/img255/8463/dsc03774rj4.jpg

vana
26-01-09, 23:03
saxpa πολύ όμορφη η πρόσκληση!!! :)

vana
26-01-09, 23:15
Γνωρίζει κάποιος από ποιο μαγαζί στην Αθήνα (ή και site) μπορώ να παραγγείλω τα οικονομικότερα κουτάκια για μπομπονιέρες?

Και κάτι άλλο, τα κουτάκια που έχουν στο καπάκι τους χαντρούλες (τρούφα είδα να το λένε) "χρειάζονται" δέσιμο με κορδέλες ή σκέτα είναι καλύτερα? Τα έχετε δει?

summerday
27-01-09, 02:10
Για δείξε αυτά στην φίλη σου ....αυτό το προσκλητήριο το έκανα στον γάμο - βάφτιση μου και εγώ....ίαως την αρέσει... :D

Τα κείμενα ήταν απλά ή χιουμοριστικά; Γιατί δεν φαίνονται...

saxpa
27-01-09, 06:16
Την εποχή που έκανα γαμο-βάφτιση καταρχήν δυσκολεύτηκα τρομερά να βρώ 2 σε ένα προσκλητήριο ...καθώς δεν θα μου άρεζε να δώσω 2 προσκλητήρια....οπότε μετά απο πολύ ψαχτήρι και ιδέες βρήκα αυτό το οποίο το έκανα σε τυπογραφείο και μου βγήκε 1 ευρώ μόνο...τα λόγια είναι τα εξής..

Το πιστεύετε δεν το πιστεύετε εμείς παντρευόμαστε!
Ο γάμος μας θα γίνει όμορφα και απλά
την Κυριακή 20 Αυγούστου 2006
και ώρα 5,30 μ.μ
στον Ιερό Ναό Αγίου..........

Είμαι άνδρας και το κέφι μου θα κάνω
και θα ρίξω και ένα μπάνιο παραπάνω,
ακόμα και αν μου τάζουνε μέλι από την κερήθρα
εγώ θα κλάψω σίγουρα μέσα στην κολυμβήθρα.
Όπως εσείς ξέρετε και όπως όλοι λένε
να ξέρετε κυρίες μου
πως κι οι άντρες κλαίνε!

Βαπτίζομαι μετά
τη γαμήλια τελετή των γονιών μου

(ΑΧ και επειδή είχαμε πολύ κόσμο και καύσωνα !!την ημέρα εκείνη-ήταν τα 40 που χτυπούσε ο καιρός...μείναμε 3 ώρες στην εκκλησία !!!!)
:lol:

saxpa
27-01-09, 06:26
Τώρα για το δεύτερο μπουμπούκι μου θα κάνω προσκλητήριο (χωρίς γάμο φυσικά :lol: ) φωτογραφίες του μικρού σαν filmstrip - ταινία δηλαδή και να έχει το εξής κείμενο..

ΠPOΣOXH!
Mη χάσετε την καινούρια ταινία
"H MEΓAΛH BOYTIA"
Σε ένα υπερθέαμα τριών καταδύσεων που θα παιχθεί στον Άγιο …………………… το Σάββατο ? Μαίου 2009 και ώρα 12:00
Πρωταγωνιστής: EΓΩ Συμπρωταγωνίστρια: Οι νονοί μου ….ΤΑΔΕ ΤΑΔΕ Σκηνοθέτης: H μαμά μου Μαίρη
Παραγωγός: O μπαμπάς μου Φίλιππος
Θα χαρούμε πολύ να σας έχουμε κοντά μας.

Μόλις βγάλω άκρη θα σας ενημερώσω....δυσκολεύομαι ακόμα να το βρώ σε initations και μάλλον θα πρέπει να το κάνω αλλιώς....

gerakina
27-01-09, 08:43
http://img117.imageshack.us/img117/2223/mpompoic6.th.jpg (http://img117.imageshack.us/my.php?image=mpompoic6.jpg)

ποια από τις δύο σας αρέσει?
Η μία έχει ένα κόκκινο αστέρι-στολίδι για το δέντρο
η άλλη μανταλάκι με στολίδι αγγελάκι (κ διάφορα άλλα σχέδια)
η κορδέλα έχει το όνομα που θα δώσουμε

για πείτε..

(αν πατήσετε επάνω θα γινει μεγέθυνση)

Την κορδέλα με το όνομα της που την βρήκες;;;

την παρήγγειλα από το suxess. είναι αποθήκη υλικών στην Θεσσαλονίκη, έχει και σελίδα στο ιντερνετ.
ελάχιστη παραγγελία 400 μέτρα=97 ευρώ

xrysalis
27-01-09, 12:41
Γνωρίζει κάποιος από ποιο μαγαζί στην Αθήνα (ή και site) μπορώ να παραγγείλω τα οικονομικότερα κουτάκια για μπομπονιέρες?για ρίξε μια ματιά εδώ http://www.veryniceday.gr/eshop/home.php?cat=203

Και κάτι άλλο, τα κουτάκια που έχουν στο καπάκι τους χαντρούλες (τρούφα είδα να το λένε) "χρειάζονται" δέσιμο με κορδέλες ή σκέτα είναι καλύτερα? Τα έχετε δει?ε, να μη θέλει την κορδελίτσα του; σκέτο; ξέρω ;γω....

vana
27-01-09, 18:43
xrysalis σε ευχαριστω πολύ!

xrysalis
28-01-09, 01:06
καλέ τώρα το είδα :shock: και τα δυό σου παιδάκια έχουν γενέθλια;;;; απίστευτο!!! να τα 1000σουν!!! :lol: :lol: :lol:

zoi-mpempis
28-01-09, 14:42
καλέ τώρα το είδα :shock: και τα δυό σου παιδάκια έχουν γενέθλια;;;; απίστευτο!!! να τα 1000σουν!!! :lol: :lol: :lol: θα ηθελα να ηξερα πως πετυχε αυτο :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ΕΛΙ
28-01-09, 14:51
SAXPA ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΑΙΤ
ΓΙΑ ΚΕΙΜΕΝΟ ΓΑΜΟΥ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗΣ ΜΑΖΙ;

vana
28-01-09, 16:33
Ευχαριστώ για τις ευχές σας κορίτσια (τι μάτι xrysalis!!!) αλλά το τικεράκι μου έχει κολλήσει εδώ και καιρό στα γενέθλια και δεν προχωράει (μακάρι να το 'κανε και για τα δικά μου :lol: ). Πρέπει να το κοιτάξω όταν βρω χρόνο... :?

xrysalis
29-01-09, 11:28
το τικεράκι μου έχει κολλήσει εδώ και καιρό στα γενέθλια και δεν προχωράειέχει κολλήσει από τη μέρα των γενεθλίων γιατί το κάθε τικεράκι αφορά τον 1ο και τον 3ο χρόνο μόνο!! πρέπει να φτιάξεις καινούρια για τον 2ο και 4ο χρόνο! το ξέρω γιατί παλιά κι εγώ έτσι την πάτησα!!! :wink:

vana
29-01-09, 12:36
Αααααααααααααααααααααααα... :oops: :oops: :oops:
Έχω κι εγώ λίγες ανταύγειες, τι να κάνω... :) :) :)
Ευχαριστώ!

Ευδοξια
29-01-09, 17:19
ΕΥΔΟΞΙΑ ευχαριστώ πολύ πολύ για τη "συνταγή" για τα αερόστατα...Μια ερώτηση ακόμα...τα χειροποίητα νεραϊδάκια τα έδινες στα παιδάκια;;;ή στους μεγάλους;;;;ή σε όλους;;;
Τα νεραιδακια τα εδινα στα κοριτσακια και τους πριγκιππες τους εδινα στα αγορακια.

Ευδοξια
29-01-09, 17:37
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ;
ΨΑΧΕΙ ΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗΣ ΓΙΑ ΒΑΤΙΣΗ ΚΑΙ ΓΑΜΟ ΜΑΖΙ.
ΕΥΔΟΞΟΥΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΙΟΤΙ ΜΙΛΑΩ ΣΟΒΑΡΑ, ΕΙΔΙΚΑ
ΓΙΑ ΤΟ ΑΕΡΟΣΤΑΤΟ.
Καλε, με κανετε και κοκκινιζω μ' αυτα που μου λετε :oops: :oops: .Να σου πω την αληθεια ΜΑΡΑΚΙ^ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ,μεχρι τωρα εκανα τα δικα μου, αντε και απο καμια ξαδερφη μου,και τον Ιουνιο βαπτιζεται και ο ανιψιος μου, οποτε οπως καταλαβαινεις εχω να φτιαξω αρκετα!!Τωρα, αν δεν μπορεις να το φτιαξεις το αεροστατο, ενταξει, ενα αεροστατο στο φτιαχνω,αντε και δυο αμα θες :D :D :wink: :wink:

http://img30.glitterfy.com/29/glitterfy100353330D31.gif (http://www.glitterfy.com/)
[Glitterfy.com - *Glitter Photos*] (http://www.glitterfy.com/)http://counters.gigya.com/wildfire/IMP/CXNID=2000002.0NXC/bT*xJmx*PTEyMzMyNDUwMzUwMzEmcHQ9MTIzMzI*NTEwMDAzMSZwPTU*OTAxJmQ9Jmc9MSZ*PSZvPTYzYzRmMDhhMjQ5MTQzNTJhYjcyMmJmMTU5MDcwMTFj.gif

irenese
29-01-09, 19:23
Ευδιξια τελεια ολα και να σου ζησουν τα αγγελουδακια σου.
Δεν καταλαβαινω πως στεκονται τα φτερα στις νεραιδουλες με την κορδελα και πως φτιαχνουμε το σωμα. Που το βαζπυμε χιαστη;
Τα φωτα σου pleaseeeeeeeeee!!!!

irenese
29-01-09, 19:24
Ευδοξια ηθελα να πω....λαθος γραμμα πληκτρολογησα

lilouko
29-01-09, 20:51
Δεν καταλαβαινω πως στεκονται τα φτερα στις νεραιδουλες με την κορδελα και πως φτιαχνουμε το σωμα. Που το βαζπυμε χιαστη;

ΕΥΔΟΞΙΑ
Ναι και εγώ αυτά τα δύο κάπου.....τα έχασα......Επίσης όταν λες κορδέλα εννοείς είδος υφάσματος;;;;;;; :oops: :oops: :oops: Είπαμε είμαστε κ λίγο σκερπάνια...... :lol: :lol: :lol:
Ευχαριστώ επίσης κ για τη διευκρίνιση :D

ΕΛΙ
01-02-09, 17:52
ΕΥΔΟΞΙΑ ΜΟΛΙΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΑΠΟ ΧΑΡΑ. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑΠΟΛΥ. ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΣΤΟ EMAIL ΜΟΥ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΟΥ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΩ ΝΑ ΣΥΝΕΝΟΗΘΟΥΜΕ.

evi mou
02-02-09, 13:44
Κορίτσια μήπως έχει δει το μάτι σας κανένα αγοράκι πρίγκιπα σε μεταλλικό για να διακοσήσω της μπομπονιέρες μας; Ψάχνω ψάχνω αλλά όλα τα παιδάκια είναι μικροσκοπικά και σκέτα.

Ευδοξια
03-02-09, 13:58
Τα φτερα, οπως ειπα και παραπανω ειναι σε σχημα σταγονας,χρειαζομαστε 2 φτερα, επομενως κοβουμε 2 ιδια σε σχημα σταγονας.Βαζουμε θερμη σιλικονη στο πισω μερος της νεραιδουλας και κολλαμε τη μια μυτουλα απο το φτερο και μετα την αλλη μυτουλα απο το αλλο φτερο. Τα φτερα εγω τα εκανα απο κορδελα οργαντζα, απο αυτες που ειναι με το μετρο και τις χρησιμοποιουμε για να δενουμε τις μπομπονιερες κ.τ.λ.Η κορδελα ειχε φαρδος γυρο στα 4εκ.Επισης επειδη η κορδελα οργαντζα ειναι σκληρη στην υφη σε σχεση με αλλες, π.χ. σατεν, τα φτερα στεκονται απο μονα τους, αρκει να μην τα κανετε πολυ μεγαλα.
Οταν λεω για το σωμα, μην φανταστειτε οτι φτιαχνουμε κατι, απλα ετσι οπως δενουμε την κορδελα θυμιζει κατι σαν σωμα.
Το χιαστη εννοω οτι οταν δενουμε την κορδελιτσα την σατεν, κατω απο το κεφαλακι της νεραιδας που υποτιθεται οτι ειναι ο λαιμος, να πω οτι την κορδελα την κοβουμε γυρω στα 15εκ.Αφου τη δεσουμε, τη γυρναμε γυρω απο το ξυλακι, δηλ. σταθεροποιουμε το ξυλακι αναμεσα στα ποδια μας και κρατωντας στα χερια μας τις δυο ακρες της κορδελας τη γυρναμε 4 με 5 φορες σταυρωτα μεχρι ενα σημειο και μετα την δενουμε κομπο και κοβουμε τα περισευματα της κορδελας.Δεν ειναι δυσκολο, καντε μερικα δειγματακια και θα το καταλαβετε πως παει απο μονες σας :wink:

lilouko
03-02-09, 15:27
ΕΥΔΟΞΙΑ όπως πάντα κατατοπιστικότατη...Ευχαριστώ πολύ πολύ

Ευδοξια
03-02-09, 15:36
ΕΥΔΟΞΙΑ όπως πάντα κατατοπιστικότατη...Ευχαριστώ πολύ πολύ
Να' σαι καλα lilouko, καλη επιτυχια στις κατασκευες!!

irenese
03-02-09, 19:14
Βρε κοριτσια πως ανεβαζετε φωτογραφιες;;;; για εξηγηστε μου με απλα ελληνικα, που ειμαι ασχετη με το θεμα.......
και θελω να σας δειξω τι εχω φτιαξει.....

vana
04-02-09, 17:04
Irenese, ανοίγεις νέα καρτέλα και μπαίνεις στη διεύθυνση:
http://www.imageshack.us/
Πατάς εκεί που λέει "αναζήτηση" και βρίσκεις τη φωτογραφία που θέλεις να μπει.
Μετά πατάς το "resize image?" και του δίνεις στο διπλανό κουτάκι το 320x240 ή το 640x480 (καλύτερα το δεύτερο να βγουν λίγο μεγαλύτερες)
Μετά πατάς το "host it" και περιμένεις.
Όταν τελειώσει εγώ κάνω κλικ μέσα στο κουτάκι που λέει "Thumbnail for forums (1)", το αντιγράφω και κάνω επικόλληση στην απάντηση εδώ στο parents.
Κάνε μια προεπισκόπιση να δεις πώς βγαίνουν.

Κάπου διάβασα ότι στέλνεις και π.μ. στο διαχειριστή για να στις βάλει αυτός αλλά δε θυμάμαι πού. Πάντως κι έτσι είναι πολύ εύκολο, μια-δυο φορές να το κάνεις και το 'μαθες :D

irenese
04-02-09, 18:08
σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!θα το προσπαθησω σημερα!!!!!

irenese
04-02-09, 18:18
vana τα εκανα ολα οπως ειπες αλλα το κουτακι thumbnail for forums δεν το ειδα ........που ειναι;

vana
04-02-09, 18:26
Εμένα μου βγαίνει δεύτερο μετά ένα άλλο που λέει Thumbnail for Websites.
Πήγαινε κάτω στη σελίδα και βάλε αυτό που λέει Hotlink for forums (1) (το περιεχόμενο του πλαισίου που αρχίζει και τελειώνει με [URL .... URL]

vana
04-02-09, 18:31
Μετά το host it περιμένεις αρκετά έτσι?
Βγαίνει καινούρια σελίδα με τη φωτο σου μικρή και 3 πλαίσια

Thumbnail for Websites
Thumbnail for forums (1)
Thumbnail for forums (2)

και πιο κάτω άλλα 4 πλαίσια

Hotlink for forums (1)
Hotlink for forums (2)
Hotlink for Websites
Show image to friends

πάρε τη διεύθυνση του Hotlink for forums (1)

irenese
04-02-09, 18:45
ΤΙΠΟΤΑ!!! Τα κανω οπως μου λες, μου εμφανιζει την εικονα μου 1 φορα, κανω δεξι κλικ αντιγραφη και δεν μπορω να κανω επικοληση...... τοσο βλακας ειμαι;

irenese
04-02-09, 18:46
http://img207.imageshack.us/img207/4772/029vq7.th.jpg (http://img207.imageshack.us/my.php?image=029vq7.jpg)

τΟ ΒΡΗΚΑ!!!!!!ΤΟ ΠΕΤΥΧΑ ΜΑΛΛΟΝ

evi mou
04-02-09, 18:49
irenese κοίτα εδώ
http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?t=12889
τα λέει πολύωραία η Afroditi D

vana
04-02-09, 18:55
Μπράβο βρε Εύη!!!
Εκεί το είχα δει κι εγώ αλλά δεν θυμόμουν πού είναι! :D

maria3110
06-02-09, 11:20
Κορίτσια βαφτιζω την μπουμπου μου τον Μαϊο.
Επειδη στον γιο μου 3,5ετων οταν τον βαφτισα ειχαμε πενθος ολα ηταν πολυ λιτα και απλα.
στηνκορη μου θελω να κανω τα καλυτερα.
τι θεμα να βρω πως θα τα συντονισω ολα μαζι?που να απευθυνθω και οτι αφορα την θεματολογια πωσ θα την ταιριαξω με ολα?σκευτομαι νεραιδοκοσμος.πχ.εχω πει σε μια φιλη να μου φερει 2 κοπελες που γνωριζει να ειναι ντυμενεσ νεραιδες.το ειχε κανει και εκεινη στην βαφτιση τισ κορησ τησ .μετα πωσ θα ταιριαξω μπουμπουνιερεσ και προσκλητηριο ?

ΑΣΠΑΣΙΑ Β
06-02-09, 12:31
Καλημέρα,
Το προσκλητήριο που έφτιαξα στον πρώτο μου γιο ήταν μία μεγάλη καραμέλα (από ύφασμα ραμμένο σωλήνα και μέσα το προσκλητήριο σε ρολό για να κρατάει τον υφασμάτινο σωλήνα γεμισμένος με καραμέλες, πάνω κάτω τον έδεσα με κορδέλες).
Το προσκλητήριο τώρα του δεύτερου γιου μου που το έφτιαξα εγώ επίσης, ήταν σαν βιβλιαράκι με δύο σελίδες εσωτερικά, το εξώφυλλο είχε την φωτογραφία του παιδιού με ένα συννεφάκι από πάνω σαν να σκέφτετε π.χ στην αγαπημένη φίλη της μαμάς μου Ειρήνη, μέσα η πρώτη σελίδα είχε φωτογραφίες που τράβηξα για τον λόγω αυτό και των δύο μου γιων μαζί (4 σύνολο) σαν φωτορομάντσο ένα πράγμα, που λένε τα εξής:
μεγάλος"τα έμαθες ο μπαμπάς και η μαμά αποφάσισαν να σου δώσουν όνομα",
μικρός"πλάκα μου κάνεις και δεν μου είπαν τίποτα, και πως θα με πουν"
μεγάλος "δεν μπορώ να σου ρε χαζούλη είναι μυστικό",
μικρός "που και πότε μπορείς να μου πεις τουλάχιστον"
μεγάλος "στις 2 Νοεμβρίου και ώρα 12:00 στον Ι.Ν. ........",
μικρός "και έτσι σκέτα θα την βγάλουμε",
μεγάλος "μετά θα πάμε στο Τσιπουράδικο, κοιμήσου τώρα",
μικρός "γκρινιάρη"
και η τελευταία σελίδα είχε το κλασικό κειμενάκι.
Για μπομπονιέρες για τους άντρες είχα μπουκάλι κρασί τετράγωνο και πάνω έλεγε " Πιείτε από τούτο το κρασί, για να μου ευχηθείτε, άνδρας μεγάλος να γενώ, στο γάμο μου να ‘ρθείτε" και από την άλλη έλεγε "Το κρασί αυτό παράχθηκε από τον παππού μου Θάνο και εμφιαλώθηκε για την βάπτισή μου" και είχε δεμένο κομπολόϊ πάνω, για τις γυναίκες είχα βαζάκι με γλυκό του κουταλιού που έλεγε " Να’ ναι η ζωή μου ένα γλυκό, του κουταλιού σταφύλι, εχθρούς καθόλου να μη βρω, να’ ναι όλοι γύρω φίλοι" και από την άλλη πλευρά "Σπιτικό γλυκό, από τα χεράκια της γιαγιάς μου Κικής, φτιαγμένο για την βάπτισή μου" και είχε δεμένο έναν αστερία, για τα παιδάκια είχα κούπες γεμισμένες με σοκολάτες, καραμέλες, γλυφιτζούρια κλπ. Στο τραπέζι σε κάθε έναν μπροστά είχα μια σοκολάτα που είχα τυπώσει τα εξής:
2 Νοεμβρίου 2008

Όλους πολύ ευχαριστώ
που ‘ρθατε να με δείτε
στη κολυμπήθρα να βουτώ
και να μου ευχηθείτε

Μα πιο πολύ ευχαριστώ
μέσα από την καρδιά μου
στο σπίτι τους που με κρατούν
ο παππούς μου και η γιαγιά μου

Γιαγιά Χρυσούλα σ’ αγαπώ
που τόσο με προσέχεις
Παππού Βασίλη ευχαριστώ
τη γκρίνια μου που αντέχεις.

Θάνος
Αυτά τα λίγα :P :P αν μπορέσω κάποια στιγμή θα βάλω φώτο
Φιλάκια

evi mou
06-02-09, 13:07
Μπράβο ΑΣΠΑΣΙΑ Β όλα ακούγονται πολύ πολύ ωραία! Να βάλεις και φώτο να παίρνουμε και εμείς καμιά ιδέα. Αυτό με τις σοκολάτες-ευχαριστήρια που είπες πως το έκανες τα τύπωσες εσύ; σε τι χαρτί;

ΑΣΠΑΣΙΑ Β
06-02-09, 13:39
Αχ γλυκιά μου"evi mou" είσαι και από την Πάτρα που μου λείπει τόσο πολύ λόγω του ότι μεγάλωσα στην Πάτρα αλλά εδώ και 8 χρόνια ήρθα στην Αθήνα λόγω του αντρούλη μου.
Η σοκολάτα ήταν κλασική σοκολάτα γάλακτος που έβγαλα το περιτύλιγμα και άφησα το αλουμινόχαρτο, τύπωσα σε λαχανί κλασικό χαρτί (από το πλαίσιο) τα παραπάνω την τύλιξα και την έδεσα σαν δώρο με πορτοκαλί κορδέλα φαρδιά και λαχανί ποντικοουρά και στις άκρες της ποντικοουράς είχα βάλει 2 χάντρες πορτοκαλί λόγω του ότι το θέμα της βάπτισης ήταν πορτοκαλί λαχανί. Άρεσε πάρα πολύ πάντως. Αυτά, ότι άλλο θες ρώταμε. Φιλάκια στην λατρεμένη μου Πάτρα.

kalamaraki
06-02-09, 13:48

Έχω δυο μέρες που χαζεύω το προσκλητήριο σου!! Έίναι πολύ όμορφο και πρωτότυπο. Επειδή και εγώ θα κάνω γαμο-βάφτιση μαζί μήπως μπορείς να μου πεις που τα έκανες? :D

ΑΣΠΑΣΙΑ Β
08-02-09, 20:52
http://img25.imageshack.us/img25/1026/240608004ne1.jpg[/url]

ΑΣΠΑΣΙΑ Β
08-02-09, 21:00
http://img244.imageshack.us/img244/8263/240608005qy6.jpg

lama
09-02-09, 00:18
Για τα προσκλητήρια δείτε και το www.vistaprint.co.uk, εγώ παρήγγειλα από εκεί κάρτες για τον άντρα μου και έρχονται στον χρόνο που λέει και σε πολύ καλή ποιότητα. Επειδή όταν παραγγείλεις μια φορά αρχίζουν τις προσφορές, καταλήγεις να αγοράζεις πολλές βλακειούλες!!!

μπου μπου
09-02-09, 00:21
http://img25.imageshack.us/img25/1026/240608004ne1.jpg[/url]

Πολύ ωραία όλα! :idea: Μου άρεσε που για τον καθένα είχες κάτι ξεχωριστό :P Μπράβο σου!!!

ΑΣΠΑΣΙΑ Β
09-02-09, 17:36
αυτό ήταν το προσκλητήριο μας εσωτερικά δεν έχει πολύ πλάκα; :lol:
http://img11.imageshack.us/img11/7373/p2080057bi4.jpg

vana
09-02-09, 17:51
Πολύ όμορφα όλα!!! :D :D :D
Μπράβο σου Ασπασία!!!
Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου! :D

evi mou
10-02-09, 09:37
Καλημέρα! Πολύ έξυπνο το κάλεσμα! Μπράβο σου!

Ζήνα
10-02-09, 10:28
Κορίτσια θα τα φτιάξψ και εγώ μόνη μου. Προσκλητήριο θα κάνω τρισδιάστατο ιπποποταμο με βατραχοπέδιλα και μάσκα και μπομπονιέρες γλυκό του κουταλιού που πάνω στο καπάκι θα έχει μια μολυβοθήκη ζωακι που θα φτιάξω από πηλό.. ξερει κανείσ που να προμηθευτώ πηλό φθηνό?

irenese
10-02-09, 18:12
Ασπασια Β μπραβο!!!ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Λαμπρινή
12-02-09, 21:02

Έχω δυο μέρες που χαζεύω το προσκλητήριο σου!! Έίναι πολύ όμορφο και πρωτότυπο. Επειδή και εγώ θα κάνω γαμο-βάφτιση μαζί μήπως μπορείς να μου πεις που τα έκανες? :D

Συμφωνώ ! (βεβαια σε καμια περιπτωση μπιμπερον ...μπορει να μπει καροτσάκι :wink: ) Το κειμενο μεσα τι ελεγε ? :D

kalamaraki
13-02-09, 08:56

Συμφωνώ ! (βεβαια σε καμια περιπτωση μπιμπερον ...μπορει να μπει καροτσάκι :wink: ) Το κειμενο μεσα τι ελεγε ? :D

Δεν ξέρω ... πάντως από την ημέρα που ζήτησα βοήθεια δεν πήρα απάντηση καμία :(

zorra
13-02-09, 10:06
Νομίζω ότι τα κειμενάκια είναι στη σελ 86.

kalamaraki
13-02-09, 10:12

A ναι? Λάθος δικό μου τότε.. ήθελα όμως να βρω που τα έκανε η κοπέλλα αλλά δεν απάντησε γιατί πραγματικά μου άρεσαν πάαααρα πολύ, και εγώ γαμοβάφτιση θα κάνω για αυτό

kalamaraki
13-02-09, 10:15

έχεις δίκιο τώρα τα είδα! Είναι ωραία και απλά, άντε να δούμε αν θα μάθω γιατί και η τιμή είναι τρομερά οικονομική.

zorra
13-02-09, 10:23
Ρώτησες για τιμές προσκλητηρίου γαμο-βάφτισης? Πόσο κοστίζουν περίπου?

puzzleg
14-02-09, 00:14
Καλησπέρα. Είμαι η Δάφνη, έχω δίδυμα αγοράκια και θέλω να σας δείξω το προσκλητήριο που ετοίμασα για τη βάπτιση που θα γίνει τον Ιούνιο, να μου πείτε τη γνώμη σας. Θα προσπαθείσω να κατεβάσω τη φωτογραφία.

puzzleg
14-02-09, 00:27
http://img10.imageshack.us/img10/7118/17714923nm8.jpg[img]

puzzleg
14-02-09, 00:31
http://img19.imageshack.us/img19/1770/14297931sa1.jpg

puzzleg
14-02-09, 00:38
http://img19.imageshack.us/img19/1770/14297931sa1.th.jpg (http://img19.imageshack.us/my.php?image=14297931sa1.jpg)[/url]

Λαμπρινή
14-02-09, 20:42

A ναι? Λάθος δικό μου τότε.. ήθελα όμως να βρω που τα έκανε η κοπέλλα αλλά δεν απάντησε γιατί πραγματικά μου άρεσαν πάαααρα πολύ, και εγώ γαμοβάφτιση θα κάνω για αυτό

Δεν έχει πολυ πλάκα οταν το ακους το ...γαμοβάφτιση ??? :roll: :lol: :lol:

zorra ευχαριστουμε γλυκιά μου :D

Kalamaraki , που ειδες τιμη ? Ντιπ γκαβη ειμαι ... Εγω ελεγα για ενα κειμενο , εσυ πως το σκεφτεσαι ?
Τι την έντυσες λε την κουκλιτσα? Τρελα φαινεται :D

Λαμπρινή
14-02-09, 20:43
Καλησπέρα. Είμαι η Δάφνη, έχω δίδυμα αγοράκια και θέλω να σας δείξω το προσκλητήριο που ετοίμασα για τη βάπτιση που θα γίνει τον Ιούνιο, να μου πείτε τη γνώμη σας. Θα προσπαθείσω να κατεβάσω τη φωτογραφία.

Αγαπημένο το ονομα σου :D Πολυ ομορφο το προσκλητηριο σας ! Πρωτότυπο και πολυ χαριτωμένο ! Να χαιρεσαι τα παιδάκια σου και με το καλο :D

kalamaraki
15-02-09, 00:19

Δεν έχει πολυ πλάκα οταν το ακους το ...γαμοβάφτιση ??? :roll: :lol: :lol:

zorra ευχαριστουμε γλυκιά μου :D

Kalamaraki , που ειδες τιμη ? Ντιπ γκαβη ειμαι ... Εγω ελεγα για ενα κειμενο , εσυ πως το σκεφτεσαι ?
Τι την έντυσες λε την κουκλιτσα? Τρελα φαινεται :D

Την έντυσα λεοπαρδαλίτσα χε χε! Έιχε πει η κοπέλλα ότι τα έκανε 1 ευρώ μόνο σε τυπογραφείο(και εγώ για ένα κέιμενο λέω να προσκαλεί η Άρτεμις τον κόσμο στον γάμο του μπαμπά και της μαμάς με χιούμορ και μετά στα βαφτίσια της-ποτέ δεν ήμουν του πολύ σοβαρού και τυπικού) και είναι πραγματικά πολύ καλή τιμή για αυτό! Που να δεις που προχθες μιλούσα με ένα παπά στο τηλέφωνο και του λέω "Εγώ πάτερ θα κάνω γαμοβάφτιση!" επικράτησε νεκρική σιγή μετά.. χαχαχαχα τι να κάνω μου βγήκε αυθόρμητα!! Ο άντρας μου είχε πέσει στο πατωμα απο τα γέλια του και λεώ εγώ τι θα λεέι ο παπάς για τα νέα ζευγάρια χαχαχα Τεσπα αλλά θα σκάσω θέλω να βρω αυτό το τυπογραφείο γιατί έχω μια ιδέα να ζωγραφίσω εγώ το θέμα της πρόσκλησης .... Θα δούμε :D :D

ΛΕΝΑ_Π
15-02-09, 00:42
ασπασια το προσκλητηριο καταπληκτικο!!!! δεν εχω δει καλυτερο ..σορυ κοριτσια... ειναι τελειο λεμε

ΑΜΑΡΥΛΛΙΣ
15-02-09, 13:08
ασπασια το προσκλητηριο καταπληκτικο!!!! δεν εχω δει καλυτερο ..σορυ κοριτσια... ειναι τελειο λεμε

καλε;; που το ειδες και δε το βλεπω εγω;;
πλακα κανεις;;

lilouko
15-02-09, 19:05
Είναι στη σελ.89 Αμαρυλλις...πραγματικά πρωτότυπο

ΑΣΠΑΣΙΑ Β
16-02-09, 10:17
μπου μπου, vana, evi mou, irenese και Λένα, σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια, ξέρετε πολύ καλά ότι όταν κουραζόμαστε να τα ετοιμάσουμε όλα μόνες μας, η μόνη ανταμοιβή είναι τα καλά λόγια. Λένα ως αναφορά για το προσκλητήριο να φανταστείς ότι οι συγγενείς και κάποιοι πολύ καλοί μας φίλοι το κορνιζάρανε δεν είναι πολύ συγκινητικό;
Φιλάκια και καλή εβδομάδα :lol:

ANDEDANTINOS
24-02-09, 12:58
Irenese, ανοίγεις νέα καρτέλα και μπαίνεις στη διεύθυνση:
http://www.imageshack.us/
Πατάς εκεί που λέει "αναζήτηση" και βρίσκεις τη φωτογραφία που θέλεις να μπει.
Μετά πατάς το "resize image?" και του δίνεις στο διπλανό κουτάκι το 320x240 ή το 640x480 (καλύτερα το δεύτερο να βγουν λίγο μεγαλύτερες)
Μετά πατάς το "host it" και περιμένεις.
Όταν τελειώσει εγώ κάνω κλικ μέσα στο κουτάκι που λέει "Thumbnail for forums (1)", το αντιγράφω και κάνω επικόλληση στην απάντηση εδώ στο parents.
Κάνε μια προεπισκόπιση να δεις πώς βγαίνουν.

Κάπου διάβασα ότι στέλνεις και π.μ. στο διαχειριστή για να στις βάλει αυτός αλλά δε θυμάμαι πού. Πάντως κι έτσι είναι πολύ εύκολο, μια-δυο φορές να το κάνεις και το 'μαθες :D

THN BOHΘΕΙΑ ΣΑΣ ΠΩΣ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΝΕΑ ΚΑΡΤΕΛΑ
ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ ΒΗΜΑ ΒΗΜΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Stone
24-02-09, 15:21
Τώρα που τελείωσε και η δικη μας βάφτιση, σας βαζω φωτογραφίες απο όλα όσα φτιαξαμε με την αδερφη μου επι 2,5 μήνες για τη βάφτιση του πρίγκιπα μου....

Το προσκλητήριο μας
http://img9.imageshack.us/img9/6105/185a.th.jpg (http://img9.imageshack.us/my.php?image=185a.jpg)

http://img410.imageshack.us/img410/8739/80316212.th.jpg (http://img410.imageshack.us/my.php?image=80316212.jpg)

Οι μπομπονιέρες για τους μεγαλους(μπρελόκ με μεταλλικό πρίγκιπα)
http://img300.imageshack.us/img300/7213/188.th.jpg (http://img300.imageshack.us/my.php?image=188.jpg)

και το κουτί που φτιάξαμε για να τις βάλουμε
http://img300.imageshack.us/img300/4972/003z.th.jpg (http://img300.imageshack.us/my.php?image=003z.jpg)

Οι μπομπονιέρες για τους μικρούς μας φίλους (μια μολυβοθηκη που περιέχει μολύβι, στυλό, γλειφιτζουρακι, μανταλάκι, smarties κ καραμέλες)

http://img300.imageshack.us/img300/2954/46784976.th.jpg (http://img300.imageshack.us/my.php?image=46784976.jpg)

Το γλυκάκι μας
http://img23.imageshack.us/img23/2750/001lhr.th.jpg (http://img23.imageshack.us/my.php?image=001lhr.jpg)

http://img300.imageshack.us/img300/3599/41555553.th.jpg (http://img300.imageshack.us/my.php?image=41555553.jpg)

Το χωνάκι για τα πιτσιρικια

http://img410.imageshack.us/img410/7149/012q.th.jpg (http://img410.imageshack.us/my.php?image=012q.jpg)

Το μαρτυρικό μας
http://img410.imageshack.us/img410/3249/007vjz.th.jpg (http://img410.imageshack.us/my.php?image=007vjz.jpg)

Το τραπέζι υποδοχής της δεξίωσης και το μαγαζί, στολισμένα
http://img300.imageshack.us/img300/8930/016.th.jpg (http://img300.imageshack.us/my.php?image=016.jpg)

Ευχαριστηθηκαμε πάρα πολύ την όλη προετοιμασία...Μπορεί να μην είναι επαγγελματική δουλειά, όμως έγινε με πολύ μερακι και αγάπη!!! Συνιστώ σε όλες τις μανούλες που έχουν λίγο ελεύθερο χρόνο να τον αφιερώσουν για αυτή τη δουλειά, αξίζει τον κόπο...
Ευχαριστώ πολύ την αδερφή μου, καθώς και όλες τις "χρυσοχέρες" μανούλες του forum γιατί πήρα την απόφαση και αρκετες ιδέες απο εσάς!!

γιωτακι
24-02-09, 15:46
geia sas koritsia tha eithela kai ego kapoia keimena gia vaptisi tou giou m giorgo pou einai deutera tou pasxa.euxaristo polu :D

kallisto
24-02-09, 16:06
stone πολύ ωραία όλα!!!!!!!!! :D Μπράβο σου!!!!

irenese
24-02-09, 17:49
Stone ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ολα ειναι τελεια!!!!
Κι εγω παρομοιο προσκλητηριο εχω, τετοια μαρτυρικα λεω να φτιαξω και ιδιο γλυκο. Ηδη εχω τα αυτοκολητα ετοιμα......
(ναι ναι κι εγω απο δω πηρα ιδεες)
ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΓΙΟΣ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vana
24-02-09, 18:02
Stone ΜΠΡΑΒΟ σου!
ΥΠΕΡΟΧΑ ΟΛΑ!
Να σου ζήσει το παιδάκι σου να το χαίρεσαι! :D

vana
24-02-09, 18:04
γιωτακι εννοείς κείμενο για την πρόσκληση ή ευχαριστήριο?
Αν ναι, πήγαινε στο θέμα "υπέροχα κείμενα βάπτισης by mersy" όπου θα σε βοηθήσει η xrysalis και άλλα κορίτσια :D

pasxalitsa v
24-02-09, 20:50
stone παρα πολυ ωραια κ αρμονικα ολα...!!!!
να σας ζήσει!!!!!!!!!!! :D

Pola
24-02-09, 21:31
stone μπράβο σου, είναι όλα υπέροχα!! Να σου ζήσει το μωράκι σου!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Να κάνω μια χαζή ερώτηση?? :oops: :oops: :oops: Τα μαρτυρικά πως τα έφτιαξες?? Είναι τέλεια, πολύ καλύτερα από του εμπορίου...Θα το εκτιμούσα πολύ εάν μπορούσες να μου απαντήσεις...

Stone
24-02-09, 23:12
Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια!!
:P :P
Pola, το μαρτυρικό δεν είναι δυσκολο...για να φανταστείς αλλιώς το φανταζόμουν, κι οταν είδα οτι δε μου έβγαινε, κατέληξα σε αυτό το σχέδιο.. Πήρα παραμανες μικρες με μια τρυπα, πηρα κορδονι λεπτό, το πέρασα μεσα απο την τρύπα και στη μια ακρη πέρασα το ακρυλικό ματακι ενώ στην άλλη το σταυρουδάκι, έδεσα και απο ενα κομπάκι στις ακρες, το τσίτωσα κιόλας για να στρώσει και έτοιμο το μαρτυρικό..
Τα υλικά είναι όλα απο το NicolisGroup..

ότι άλλο χρειαστεις ρώτα με...

marilita
25-02-09, 08:01
Stone ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ!!!!!!!!!!!!!!! ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Ο ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΟΣ ΣΑΣ!!!!!!!!

xrysalis
26-02-09, 13:02
Stone ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ!!!!!!!!!!!!!!! ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Ο ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΟΣ ΣΑΣ!!!!!!!! :D :D :D :D

ANABELA
26-02-09, 13:03
κοριτσια θελω βοηθεια.
λοιπον ειμαι αναμεσα σε τρια κειμενα για το προσκλητηριο της κορης μου κ θελω την γνωμη σας.

1)Στις 31 του μαη στις 12 το πρωί
στη βάφτιση μου σας καλώ την ταπεινή
που όνομα θα πάρω και θα γίνω Χριστιανή

σας προσκαλω ολους στις 31 μαιου 2009
μπλα μπλα

(κειμενο by mersy)

2)μερα χαρας μερα γιορτης ηταν η γεννηση μου
κι αλλη μια χαρα μα κ γιορτη θα ειναι η βαφτιση μου.

σας προσκαλω στις 31 μαιου 2009 κ ωρα 12
κλπ κλπ

3)θα μας τιμησει ιδιαιτερα η παρουσια σας στην βαφτιση της κορης μας που θα γινει στις 31 μαιου 2009 κ ωρα 12 κλπ κλπ

ποιο ψηφιζετε?

ΑΜΑΡΥΛΛΙΣ
26-02-09, 13:25
TO ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ!!!

xrysalis
26-02-09, 13:30
Mέρα χαράς μέρα γιορτής
ήταν η γέννηση μου
άλλη μια χαρά μα και γιορτή
θα 'ναι κι η βάφτιση μου!

Στις 31 του Μάη στις 12 το πρωί
πρόσκληση έχετε ταπεινή
από κοντά να δείτε που όνομα θα πάρω
και θα γίνω Χριστιανή.

έκανα ένα συνδιασμό όλων!!

και μιά διορθωσούλα... κείμενο by xrysalis είναι... :oops: :lol: :lol: :lol:

kallisto
26-02-09, 13:34
Τέλειος ο συνδυασμός της xrysalis!!!!!!!!!!! :)

vana
26-02-09, 18:06
Τέλειος ο συνδυασμός της xrysalis!!!!!!!!!!! :)
:D :D :D

ANABELA
26-02-09, 18:06
Mέρα χαράς μέρα γιορτής
ήταν η γέννηση μου
άλλη μια χαρά μα και γιορτή
θα 'ναι κι η βάφτιση μου!

Στις 31 του Μάη στις 12 το πρωί
πρόσκληση έχετε ταπεινή
από κοντά να δείτε που όνομα θα πάρω
και θα γίνω Χριστιανή.

έκανα ένα συνδιασμό όλων!!

και μιά διορθωσούλα... κείμενο by xrysalis είναι... :oops: :lol: :lol: :lol:

xrysalis συγνωμη... :oops: :oops:

κι ευχαριστω συναμα.πολυ ωραιο κ παλι.!!!πρεπει να σε πληρωνουμε τελικα.

boukie17
26-02-09, 19:19
Stone ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ!!!!!!!!!!!!!!! ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Ο ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΟΣ ΣΑΣ!!!!!!!! :D :D :D :D

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

pasxalitsa v
27-02-09, 17:29
xrysalis πρεπει να σε πληρωνουμε τελικα.

:lol:

irev
27-02-09, 18:13
Κορίτσια,

όλα καλά με τα κείμενα, βοηθήθηκα πάρα πολύ
Όμως έχω θέμα με το φάκελο
Ξέρετε κανέναν που να κάνει (ή να έχει έτοιμους) σε ιδιαίτερα σχέδια?
Για παράδειγμα, θα ήταν ιδανικό αν έβρισκα φάκελο σε σχήμα γραβατας... ξέρω ότι ζητάω πολλά --- αλλά ποτέδεν ξέρεις

Ευχαριστώ!

lial
01-03-09, 03:02
Τώρα που τελείωσε και η δικη μας βάφτιση, σας βαζω φωτογραφίες απο όλα όσα φτιαξαμε με την αδερφη μου επι 2,5 μήνες για τη βάφτιση του πρίγκιπα μου....

Το χωνάκι για τα πιτσιρικια

http://img410.imageshack.us/img410/7149/012q.th.jpg (http://img410.imageshack.us/my.php?image=012q.jpg)

Πάρα πολύ μου άρεσε η δουλειά μου έκανες...
Θα ήθελα να σε ρωτήσω στο χωνάκι για τα πιτσιρίκια το εξωτερικό χαρτί με το όνομα του παιδιού είναι απλό Α4 που χρησιμοποιούμε στον εκτυπωτή ή κάτι άλλο; Και όταν το κάνεις χωνάκι, το κολλάς ή το δένεις με συρραπτικό;

Stone
04-03-09, 23:32
Lial, το χωνάκι είναι γυαλιστερό χαρτί Α4 στο οποίο εκτυπωσα τα σχεδια.. Για να τα ενώσω τα κολλούσα με απλή κολλα χαρτιού ακριβώς στις 2 άκρες..Πειραματίστηκα με 2-3 τρόπους κ' τελικά αυτός μου φάνηκε ο πιο εύκολος και συνάμα έδινε το καλύτερο αισθητικό αποτέλεσμα...

lial
05-03-09, 16:17
Lial, το χωνάκι είναι γυαλιστερό χαρτί Α4 στο οποίο εκτυπωσα τα σχεδια.. Για να τα ενώσω τα κολλούσα με απλή κολλα χαρτιού ακριβώς στις 2 άκρες..Πειραματίστηκα με 2-3 τρόπους κ' τελικά αυτός μου φάνηκε ο πιο εύκολος και συνάμα έδινε το καλύτερο αισθητικό αποτέλεσμα...
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Θα κάνω κι εγώ την προσπάθειά μου...

Pola
05-03-09, 17:40
Stone σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου :lol: :lol: :lol: . Νομίζω ότι θα το προσπαθήσω...

eldda
12-03-09, 00:45
Καλησπέρα. Ειμαι καινούργια στο φορουμ αλλα θα ηθελα να σας ζητήσω μια χάρη. Εχω την βάφτιση της κόρης μου συντομα και σκεφτηκα αντι να φτιαξω ξεχωριστα προσκλητηρια και μπομπονιέρες να φτιαξω ένα μαζί και να είναι καδράκι παιδικο σε διαφορα χρώματα και σχέδια και μέσα στην θέση της φωτογραφιας να βάλω την προσκληση. Πως σας φαινεται σαν ιδέα? :oops: :oops: :oops:

vickytsoch
12-03-09, 11:00
και θα δωσεις μονο γλυκο στη βαφτιση? Ειναι πολυ ωραια ιδεα αλλα μηπως δεν το καταλαβουν και "σχολιαστει" οτι δεν εδωσες μπομπονιερα?

εκτος αν δωσεις και κουφετα μαζι με την κορνιζουλα???

marilita
12-03-09, 22:03
Είναι έτοιμα 98 από τα συνολικά 300τεμάχια!!! Ουφ πολύ δουλειά ακόμη!!!!
http://i450.photobucket.com/albums/qq226/marilita_2008/beba001-1.jpg

katerinaki75
12-03-09, 22:23
μαριλίτα προσλαμβάνεσαι...!!!
τι καταπληκτικές μπομπονιέρες είναι αυτές...
τα τσαντάκια από που αν επιτρέπεται??

xrysalis
12-03-09, 23:32
marilita ξανα μανά ΕΥΓΕ!
καλά ε; εσύ ζωγράφισες!!
μπράβο χρυσοχέρα μανουλα! :D

marilita
13-03-09, 07:11
μαριλίτα προσλαμβάνεσαι...!!!
τι καταπληκτικές μπομπονιέρες είναι αυτές...
τα τσαντάκια από που αν επιτρέπεται??

Τα τσαντάκια έιναι "σετάκι" με το κουτί προσκλητηρίου!!!

Τα μοίρασα όλα και δεν έχω για μένα , ώστε να τα φωτογραφίσω και να σας τα δείξω μαζί..... επιφυλάσσομαι όμως άμεσα!!!

Τα σακουλάκια - όπως και τα υπόλοιπα ψιλικοκό - τα πήρα από το Ατλας - πακέτο.. κάτω στο κέντρο Χαβριού 7 έχει και site νομίζψ www.atlas-paketo.gr . Λογικά θα έχει και ο Μαμμωνάς (πολύ πιο ευχάριστη η εξυπηρέτηση από νέους ανθρώπους... αλλά το συνειδιτοποίησα κατόπιν εορτής)
Προτίμισα το σακουλάκι ώστε να μην τσουγκρίσουν μεταξύ τους οι μπομπονιέρες γιατί είναι κούπες και θα είχα φθορές! Το μόνο λίγο κακό με το σακουλάκι είναι ότι καταλαβάνει αρκετό χώρο στο καλάθι και χρειάζομαι αρκετά καλάθια για την μεταφορά! Αλλά νομίζω ότι ο καλεσμένος θα κρατήσει την κούπα για κανένα καφεδάκι......

marilita
13-03-09, 07:15
marilita ξανα μανά ΕΥΓΕ!
καλά ε; εσύ ζωγράφισες!!

Έυχαριστώ πολύ πολύ!!!

vana
13-03-09, 11:06
marilita ΕΥΓΕ!
:D

GEMINI
14-03-09, 06:57
για αξιες μαμαδες οπως του forum δειτε και

marzycards.com

ΑΜΑΡΥΛΛΙΣ
14-03-09, 18:41
Koριτσια σημερα πηρα τα προσκλιτιρια τησ βαπτησησ τησ κορουλα μου
πολυ μου αρεσαν
ειναι τσαντακι ροζ με λαχανι ριγοτο και δενετε με ροζ κορδελα
απλο και ομωρφο
αλα θα πρεπει εγω να δεσω τα φιογκακια και δε πολυξερω θελω να ειναι ιδια ολα
θα προσπαθισω με χιλιουσ δυο τροπουσ να το μαθω
μου εδειξε φιλη που εκανε μπομπο για γαμο με φιογκακια αλα δε τα δενει ολα ιδια
ομωσ εγω τα θελω ιδια κακο ειναι; πιτε μου τη γνωμη σασ!!

ΕΛΙ
14-03-09, 19:13
ΚΑΙΜΕΝΑ ΜΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΟΜΟΙΟΜΟΡΦΑ.ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ.

evi mou
15-03-09, 08:50
ΑΜΑΡΥΛΛΙΣ βάλε φώτο να μας δείξεις την πρόσκληση μπορεί να βρούμε κανα τρόπο για τα φιογκάκια. Από τι υλικό θα τα κάνεις;

apo+mpempa
15-03-09, 12:25

ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ!!! ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ!!!!

Ας περάσουμε στις συμβουλές τώρα. Από που πήρες 300 φανταστικές κούπες? Και πόσο κόστισαν η μια μαζί με το σακουλάκι?

ΑΜΑΡΥΛΛΙΣ
15-03-09, 15:21
ΑΜΑΡΥΛΛΙΣ βάλε φώτο να μας δείξεις την πρόσκληση μπορεί να βρούμε κανα τρόπο για τα φιογκάκια. Από τι υλικό θα τα κάνεις;

Οχι δε θα τα φτιαξω τα παργκιλα και μου τα εστιλαν 1,82 μου πηγε το 1 τελικα απο το 1,44 που εγραφε εδωσα και 20 ευρω ακομα για το οτι δε ηταν πολα κοματια και η μακετα επρεπε να γηνη μονο με αυτα που ηθελα τα 70 αλα μου χρεωσαν 75 τα 5 για δοκιμη αν βγη κανενα σκαρτο το κουριε στσαμπα γιατη πειρα και τησ μπομπο απο εκει και αυτεσ τσαμπα διστιχοσ δε μπορω να το βαλω δε ξερω να το δειτε παντοσ ειναι στο φορουμ αυτο το ριγοτο ροζ με λαχανι με την ροζ κορδελιτσα

Zaxaroula
17-03-09, 16:05
Γειά σας κορίτσια.. :D :D Να χαίρεστε τα παιδάκια σας. Εχετε φτιάξει όλες καταπληκτικά πράγματα :!: :!: Εμένα δυστυχώς δεν πολύ πιάνουν τα χέρια μου, :cry: αλλά θα κάνω μία προσπάθεια. Βαπτίζω την μικρή μου 6 Σεπτεμβρίου και έχω σκεφτεί για προσκλητήριο να φτιάξω ένα ραβδάκι, μιάς και το θέμα μας θα ειναι πριγκίππισες. Εχω φτάξει κάτι ,αλλα θέλω και την γνώμη σας. :oops:

http://img9.imageshack.us/img9/9789/380g.jpg (http://img9.imageshack.us/my.php?image=380g.jpg)
Τι νομίζεται ότι πρέπει να αλλάξω?? Μέσα στο δυχτάκι έχει σοκολάτακι και καραμέλα που έχουν επάνω τυπωμένο το όνομα τις μικρής και ένα μικρό ζαχαρωτό αστεράκι. Θα το δέσω από την πίσω πλευρά. Το καρτελάκι για την δεξίωση να το βάλω εκεί που έχω βάλει το όνομα της οικογένειας :?: :?: (χωρις το μικρό φιογκάκι).

xrysalis
18-03-09, 12:10
Zaxaroula είναι φανταστικό!
το μόνο που θα άλλαζα εγώ... είναι ο μεγάλος φιόγκος!
δε μου αρέσει πολύ αυτή η κορδέλα!
υπάρχουν κάποιες που έχουν συρματάκι περιμετρικά και μπορείς να κάνεις σχέδιο που να στέκεται πολύ καλύτερα!
γνώμη μου πάντα!

Zaxaroula
18-03-09, 15:00
Γειά σου xrysalis. Σε ευχαριστώ πολύ. :D Θα το δοκιμάσω, αλλά μάλλον έχεις δίκιο.

Νικη78
18-03-09, 17:35
Αντε κοριτσια μολις εφτιαξα ενα να δω πως θα γινει το προσκλητηριο μας.

Παρακαλω την γνωμη σας...http://i462.photobucket.com/albums/qq346/elpiniki78/18032009881.jpg

ELENA1974
18-03-09, 17:53
Μ΄'αρεσει που δηλωσες και στασιμη :)

Δειξε και το κειμενο!

Τρελαινομαι για πεταλουδες!

Νικη78
18-03-09, 18:01
Ρε συ δεν εφτασα εκει.... τωρα το εκανα αυτο και ηθελα γνωμες...
Αν ειναι να προχωρησω η να σταματησω...

Αντε πειτε πρασινο η κοκκινο????

jen
18-03-09, 18:02
zaxaroula με το καλό η βαπτιση σας και εγω Σεπτέμβριο θα βαπτίσω και επίσης με θεμα νεραιδες - πριγκίπισσες :D και μάλιστα μετα απο όλα αυτα τα υπέροχα που έχουν κανει ολά τα κορίτσια εδω, ειπα να κάνω και εγω μόνη κάποια πραγματα. Σχετικά με το ραβδάκι σου πιστεύω και εγω οτι θα πρέπει να βγάλεις την κορδέλα στο κέντρο. Επίσης πες μου σε παρακαλώ που βρήκες το μεταλλικό ραβδακι γιατί εψαχνα και εγώ.
Δεν ξερω αν εχεις δει το παρακάτω αλλα ισως θα μπορούσες να κανεις κατι παρόμοιο για το καρτελάκι
http://www.imageshack.gr/files/o6gggsfhhiv2i3udd69l_thumb.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=o6gggsfhhiv2i3udd69l.jpg)

Zaxaroula
18-03-09, 21:36
Γειά σου jen. :D Το ραβδί είναι το πλαστικό στίκ που βάζουν στα μπαλόνια και το οποίο το έχω βάψει με πινέλο.

ELISA
18-03-09, 21:43
...και από πού τα πήρες τα στικ, Zaxaroula?

vickytsoch
18-03-09, 22:05
ζαχαρουλα...

το avatar σου ειναι αυτο στη μεση του αστεριου??

αντι για το φιογκο θα μπορουσες να τυλιξεις ειτε ποντικοουρα, ειτε σατεν 3χιλιοστα να το τυλιξεις κατω κατω...

καταλαβαινω οτι χρειαζεται μια κορδελα για να δεσεις πανω τα καρτελακια ονοματων και δεξιωσης..

νομιζω οτι τα στικ τα πλαστικα μπορεις να τα παρεις απο μαγαζια με μπαλονια. Απλα τα δινουν σε μεγαλη ποσοτητα.

αλλα αν θες ξυλινα εχει και το πλαισιο

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=28&product=39527

Zaxaroula
19-03-09, 00:59
Τα στίκ τα πήρα απο το μαγαζί με μπαλόνια. Έχει πολλη δουλειά για να το βάψεις.. :x Μπορεί να μπεί και μεγάλο καλαμάκι για σουβλάκια που πουλάνε στα σούπερ μάρκετ. Την ιδέα για το προσκλητήριο την πήρα απο ένα περιοδικό που είδα όταν ήμουν ακόμη έγκυος. Ήταν από την vassiliki creations. Δείτε στην ιστοσελίδα της για ιδέες. Ξέχασα να πώ πως στο πίσω μέρος του αστεριού έχω κολλήσει χρυσόσκονη και μικρές ρόζ πούλιες.Σας ευχαριστώ όλες σας για τις συμβουλές σας.
Ναι είναι το avator μου...!! Μου΄αρέσει αυτή η μικρή πριγκιππισούλα.
Έφτιαξα και κάτι πρόχειρες πριγκίπ. λέω να τις δέσω πάνω στο στίκ των μπαλόνιών(ροζ,φούξια) μαζί με κουφετάκια για παιδική μπομπο. Έπίσης λέω να φτιάξω αυτά τα χωνάκια τα οποία για τους μεγάλους θα έχουν αμυγδαλωτά χειροπ. και για τα μικρά, ζαχαρωτά.
[img=http://img19.imageshack.us/img19/4665/356k.th.jpg] (http://img19.imageshack.us/my.php?image=356k.jpg)

Zaxaroula
19-03-09, 02:08
Sorry δεν φαινόταν οι φωτό.
http://img4.imageshack.us/img4/1451/359.jpg (http://img4.imageshack.us/my.php?image=359.jpg)
http://img8.imageshack.us/img8/5052/361i.th.jpg (http://img8.imageshack.us/my.php?image=361i.jpg)

Zaxaroula
19-03-09, 02:15
http://img4.imageshack.us/img4/1451/359.jpg (http://img4.imageshack.us/my.php?image=359.jpg)
http://img8.imageshack.us/img8/5052/361i.th.jpg (http://img8.imageshack.us/my.php?image=361i.jpg)

Zaxaroula
19-03-09, 02:16

Zaxaroula
19-03-09, 02:20
Καλά πως έγινε αυτό...... :oops: :oops: :oops: συγνώμη.....

marilita
19-03-09, 13:19
Καλά πως έγινε αυτό...... :oops: :oops: :oops: συγνώμη.....

Ζαχαρούλα είναι πανέμορφα πραγματικά!!!!!!!!!!!!!!!

marilita
19-03-09, 13:24

ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ!!! ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ!!!!

Ας περάσουμε στις συμβουλές τώρα. Από που πήρες 300 φανταστικές κούπες? Και πόσο κόστισαν η μια μαζί με το σακουλάκι?

Sorry που άργησα !!!

Κούπα Jumpo / παραγγελία 1 μήνα νωρίτερα κόστος 0,99 €
Σακουλάκι / 0,25 € - ΑΤΛΑΣ πακέτο
Λουλουδάκι / 13€ τα 120 τεμάχια
σακουλάκι οργάντζα για κουφέτα :0,20 € Ατλας πακέτο
διχτάκι / 38 € τα 300 τεμ μαζί με μεταφορικά από eshop gamou

Κατασκευή : Σε κάθε κούπα έβαλα γίγο χαρτίσ υσκευασίας. Μετά το διχτάκι και από πάνω το σακουλάκι με τα κουφέτα / χωρίς το χαρτί συσκευασίας χωνεύει το σακουλάκι με τα κουφέτα και δεν φαίνεται!!! ¨οτι άλλο θες στην διάθεσή σου

ELISA
19-03-09, 20:50
Zaxaroula, είναι τέλεια!!! :D :D :D
Αν και εγώ κοιτάω σε τυρκουάζ... :wink: (βλέπεις, έχω αγοράκι), μου άρεσαν πάααααααααααααααρα πολύ αυτά που έκανες.

Zaxaroula
19-03-09, 23:29
Σε ευχαριστώ πολύ Elisa ....:D :D :D .
Μπορείς να φτιάξεις πριγκιπόπουλα... .. :D Σκέφτομαι να φτιάξω και εγώ για τα αγοράκια.

ΚατερίναΒ
20-03-09, 22:39
Κορίτσια μπράβο σας, είναι όλα ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!

louk
21-03-09, 23:55
Κατερίνα μου τι κάνεις?

Πως πάνε οι ετοιμασίες για την μπουμπού?

boukie17
24-03-09, 12:47
ζαχαρούλα τέλεια!!!

μαριλίτα υπέροχα καλή συνέχεια!!

evoulita
26-03-09, 12:50
Γειά σας κορίτσια.. :D :D Να χαίρεστε τα παιδάκια σας. Εχετε φτιάξει όλες καταπληκτικά πράγματα :!: :!: Εμένα δυστυχώς δεν πολύ πιάνουν τα χέρια μου, :cry: αλλά θα κάνω μία προσπάθεια. Βαπτίζω την μικρή μου 6 Σεπτεμβρίου και έχω σκεφτεί για προσκλητήριο να φτιάξω ένα ραβδάκι, μιάς και το θέμα μας θα ειναι πριγκίππισες. Εχω φτάξει κάτι ,αλλα θέλω και την γνώμη σας. :oops:

http://img9.imageshack.us/img9/9789/380g.jpg (http://img9.imageshack.us/my.php?image=380g.jpg)
Τι νομίζεται ότι πρέπει να αλλάξω?? Μέσα στο δυχτάκι έχει σοκολάτακι και καραμέλα που έχουν επάνω τυπωμένο το όνομα τις μικρής και ένα μικρό ζαχαρωτό αστεράκι. Θα το δέσω από την πίσω πλευρά. Το καρτελάκι για την δεξίωση να το βάλω εκεί που έχω βάλει το όνομα της οικογένειας :?: :?: (χωρις το μικρό φιογκάκι).

απλά τέλειο...

να ρωτήσω κάτι? το ξυλάκι που το βρήκες?

evoulita
26-03-09, 12:51
:(

evoulita
26-03-09, 12:53

evoulita
26-03-09, 12:54

CC BOY
26-03-09, 22:09
Καλησπέρα σε όλες. Έγω θα βαπτίσω το γιό μου στις 30 Αυγούστου (έχω καιρό) αλλά μ'αυτά που διαβάζω μ'έχετε ξεσηκώσει :D και θέλω να κάνω τις μπομπονιέρες μόνη μου. Επειδή είμαι στη Θεσσαλονίκη θα το εκτιμούσα πολύ να με ενημερώσετε για μαγαζιά με υλικά κ.λ.π. στη Θεσσαλονίκη. Όποια ξέρει ό,τι ξέρει.
Ευχαριστώ πολύ πολύ!

monbebe
27-03-09, 13:06
εδω εχω ξεσηκωθει εγω που δεν εχω γεννησει ακομα και υπολογιζω να τον βαπτισω Σεπτεμβρη-Οκτωβρη... :D εσεις που εχετε ηδη τα μωρακια σας δεν θα ειστε ξεσηκωμενοι?

Zaxaroula
27-03-09, 23:27
Χίλια συγνώμη evoulita :( :( . Τα μικρά μου είχαν μία βαρύτατη γαστρεντερίτιδα και τρέχαμε στα νοσοκομεία, καταλαβένεις.... :cry: Σου απάντησα στο προσωπικό μύνημα που μου έστηλες. Άν θέλεις ξύλινα, βάλε καλαμάκια για σουβλάκια, υπάρχουν στα σούπερ μάρκετ. Και μετά μπορείς και να βάψεις. Ότι άλλο θέλεις ρωτησέ με.

evoulita
31-03-09, 17:07
Χίλια συγνώμη evoulita :( :( . Τα μικρά μου είχαν μία βαρύτατη γαστρεντερίτιδα και τρέχαμε στα νοσοκομεία, καταλαβένεις.... :cry: Σου απάντησα στο προσωπικό μύνημα που μου έστηλες. Άν θέλεις ξύλινα, βάλε καλαμάκια για σουβλάκια, υπάρχουν στα σούπερ μάρκετ. Και μετά μπορείς και να βάψεις. Ότι άλλο θέλεις ρωτησέ με.

Αυτα τα ξύλινα καλάμάκια για σουβλάκια δεν είναι λεπτά και κοντα?

Περαστικά σας

Νικη78
31-03-09, 17:42
Αιντε βρε κοπελες βοηθηστε με και μενα.
Εκανα τα προσκλητηρια και τωρα θελω κειμενο.
Κατι απλο και ωραιο. Επισης δεν ξερω πως να γραψω οτι θα υπαρχει μπουφες δεξιωση εκει...
Αντε πειτε τιποτις γιατι το μυαλο μου ακατοικητο πλεονννννν.
Εσβησε.

Zaxaroula
01-04-09, 01:47
evoulita. :D Σε ευχαριστώ..
Ναι είναι πιό μικρά και λεπτά από τα στίκ. Υπάρχουνε και τα λίγο πιο μεγάλα. Αν γράψεις το κείμενο πάνω στο αστέρι καλό είναι να βάλεις στίκ γιατί θα γίνει πιο μεγάλο το αστέρι με το κείμενο που θα γράψεις.
Άν πάλι κάνεις ένα αστέρι με χρυσόσκονη και από τις δύο πλευρές και κρεμάσεις από εκεί με κορδέλα ένα χαρτάκι με το κείμενο, τα καλαμάκια τα πιο μεγάλα είναι καλά.

CC BOY :D Δεν ξέρω καθόλου από αγορά θεσσαλονίκης, αλλά κάπου έχω διαβάσει μέσα στο site, διευθύνσεις. Για δες εκέι που λέει "καταστήματα για μπομπονιέρες" κάπως έτσι.

Νικη 78 :D Υπάρχουν πολλά κείμενα για βάπτιση για δες "κείμενα για προσκλητήρια" στο κεντρικό forυm της βάπτισης. Όσο για το μπούφέ μπορείς να γράψεις "Αμέσως μετά το μυστήριο ακολούθεί δεξίωση στο κέντρο ..... (Ονομα,διέυθυνση του μαγαζιού και ένα τηλέφωνο) " " Η "Σας περιμένουμε όλους στην δεξίωση που ακολούθεί μετά το μυστήριο στο κέντρο ..... (Ονομα,διέυθυνση του μαγαζιού και ένα τηλέφωνο) "

xrysalis
01-04-09, 01:57
Κατι απλο και ωραιο. Επισης δεν ξερω πως να γραψω οτι θα υπαρχει μπουφες δεξιωση εκει...
Εσβησε.εδώ έχουμε πολλές προτάσεις http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?t=5834&postdays=0&postorder=asc&start=585
αν δεν βρεις κάποιο έτοιμο εκεί... για πες...
ποιό είναι το θέμα σας; πώς είναι το προσκλητήριο;
δώσε κανένα στοιχείο για να κατέβει η ιδέα!!! :lol:

Νικη78
01-04-09, 09:24
Εσβησε.εδώ έχουμε πολλές προτάσεις http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?t=5834&postdays=0&postorder=asc&start=585
αν δεν βρεις κάποιο έτοιμο εκεί... για πες...
ποιό είναι το θέμα σας; πώς είναι το προσκλητήριο;
δώσε κανένα στοιχείο για να κατέβει η ιδέα!!! :lol:

Ευχαριστω πολυ κοριτσια. Θα τα φωτο και θα τα ριξω το μεσημερι μαλλον. Το προβλημα ειναι οτι θελω να τα γραψω στο χερι οποτε δεν θελω μεγαλο κειμενο βασικα λογω χωρου.
Θα τα δειτε πρωτα και μετα τα λεμε.

bovkon
03-04-09, 11:37
κοριτσια καλημερα.βαφτιζω τα ζουζουνακια μου τελη Ιουνιου και θα ηθελα τη βοηθεια σασ για κανενα ωραιο κειμενο για τα προσκλητηρια. μπηκα στο αλλο τοικ αλλα δε βρηκα κατι που να μου κανει "κλικ". εχω διδυμα(αγορι- κοριτσι) και δεν ξερω αν βοηθαει η πληροφορια οτι το προσκλητηριο θα εχει τη μορφη πανας

Νικη78
03-04-09, 20:36
Επανηλθα... οριστε τα προσκλητηρια..
Αυριο θα παρω επιτελους τα χαντρακια... θα τα περασω στα κορδελακια.
Για μπομπο σκεφτηκα γλαστρακι με βασιλικο. Παιδικη δεν αποφασισα... θα τις παρω ετοιμες σιγουρα εξαλλου δεν προλαβαινω..
http://i462.photobucket.com/albums/qq346/elpiniki78/CIMG2122.jpg

Αντε πειτε γνωμες και δωστε μου ενα κειμενακι ομορφο και μικρο γιατι θα τα γραψω με το χερι. Α θα εχουμε και μπουφε σε αλλο χωρο αυτα....

xrysalis
03-04-09, 23:04
Νικη78 είναι πάρα πολύ όμορφα!! μπράβο!!
λοιπόν... μπορείς αν θες να γράψεις...

Σαν την πεταλούδα κι εγώ
θα ανοίξω τα φτερά μου
την Κυριακή που θα βαπτιστώ
και θα πάρω τ' όνομά μου!

τα στοιχεία δεν ξέρω που έχεις σκοπό να τα γράψεις...

αν χωράει και λίγο πιό μεγάλο πες μου μπας και βρούμε και τίποτε άλλο!

bovkon σε ειδα και στο αλλο τοπικ...
μολις έχω κάτι θα σου γράψω! :)

Νικη78
04-04-09, 07:21
Χρυσαλιδα μου ειναι πολυ γλυκο. Τα στοιχεια θα τα γραψω σε ριζοχαρτο θα το τυλξω σαν παπυρο και θα κρεμασω απο ενα κορδελακι. Επισης σε αλλο κορδελακι θα κρεμασω ονοματακι παραληπτη. ΟΚ??? καλο η μαπα??

Εντομεταξυ δεν ξερω αλλα η λεξη δεξιωση δεν μου αρεσει για να γραψω" σας περιμενουμε μετα στην δεξιωωση... για πειτε κατι αλλο.!!

Ευχαριστω πολυ κοριτσια.

ELENA1974
04-04-09, 08:18
Καλημερα Νικη!
Μηπως να εγραφες:
ακολουθει γευμα,δειπνο , μπουφες κλπ
ή
Σας περιμενουμε για φαγητο και κρασι.........

ELISA
04-04-09, 08:28
Καλημέρα κορίτσια...είστε πρωϊνές και εσείς, ε???
Νίκη, πολύ γλυκά τα πεταλουδάκια σου! Πάντως και σε εμένα δεν αρέσει η λέξη "δεξίωση", για αυτό θα γράψω: "...μετά την βάφτιση, σαε περιμένουμε στο....", έτσι απλά!

Νικη78
04-04-09, 18:57
Κοριτσια για δειτε και αυτα...
Να τα συνεχισψ η εχετε να προτεινεται κατι αλλο???
http://i462.photobucket.com/albums/qq346/elpiniki78/CIMG2138.jpg

anthula
04-04-09, 18:59
Εμένα Νίκη μου αρέσουν, στο κάτω κάτω μαρτυρικά είναι...έχουν το σταυρουδάκι τους, έχουν το ματάκι τους, την κορδελίτσα τους τί άλλο να κάνεις;
Είναι ότι πρέπει. :lol:

Angela-tataki
05-04-09, 12:20
νομίζω οτι είναι πολύ ωραία και δεν χρειάζεται να είναι πολύ φορτωμένα, εγώ σκέφτομαι μαρτυρικά με σταυρουδάκι και κορώνα άσπρη σε πηλό , τα έχω δει στο νεραιδοραμα, 50 τεμ. 36ευρώ. ή απο αδορεξ με μια κορώνα στο μαρτυρικό με το σταυρουδάκι με στρας στην κορώνα, είναι πιο ακριβό αλλά όμορφο.

ΒΑΒΥ ΒΟΥ
05-04-09, 21:52
Μανούλες καλησπέρα, και εμείς θα βαπτίσουμε τον μπεμπάκο μας τον Σεπτέμβριο και ψάχνομαι σιγά σιγά. Το θέμα θα είναι πρίγκιππας, και η μητέρα μου με κοροιδεύει οτι " με τα στέμματα και τις κορώνες θα μας περάσουν για Βασιλικούς! "....
Να ρωτήσω την άποψη σας για τα χρώματα, σκέφτομαι να είναι σε γαλάζιο-λευκό ή γαλάζιο-λαχανί (παστέλ) ή ......το μωβ που μου αρέσει σας φαίνεται κοριτσίστικο ; :P

evi mou
05-04-09, 22:22
baby boy εγώ βάζω γαλάζιο μωβ, βγαίνει πολύ ωραίο. Είναι πολύ ασυνήθιστο αλλά σε όποιον το είπα π.χ. σε αυτόν για τα μπαλόνια ή γιατα λουλούδια όλοι ξετρελάθηκαν. Αν θες κοίτα πως δείχνουν τα χρώματα στις μπομπονιέρες μας!
http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?t=14917

ELISA
06-04-09, 09:08
ΒΑΒΥ ΒΟΥ, και εγώ σαν την evi mou τα χρώματα τα διάλεξα τυρκουάζ με λιλά και το θέμα είναι οι πειρατούληδες, οπότε όπου χρειάζεται βάζω και λίγο κοκκινάκι. Είναι πολύ ωραίος συνδυασμός, πολύ ρομαντικός και μόλις πάρω τα δείγματα από τις μπομπονιέρες, θα τις βάλω στο forum.
Πάντως, επειδή είχα και εγώ ενδοιασμό για το αν φαίνεται κοριτσίστικο το λιλά, σου λέω ότι είναι φοβερός συνδυασμός! Προχώρα!!! :D

xrysalis
06-04-09, 12:00
Νικη78 μια χαρά σκέφτεσαι να τα κάνεις τα προσκλητήρια!
και τα μαρτυρικά είναι υπέροχα!!

ΒΑΒΥ ΒΟΥ γαλάζιο-μωβ είναι γλύκα και καθόλου κοριτσίστικο!
επίσης για πριγκιπικό θέμα μπορείς να σκεφτείς το γαλάζιο ασημί!
αλλά μόνο "βασιλικοί" δε θα λέγεστε!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

boukie17
06-04-09, 12:15
Κοριτσια για δειτε και αυτα...
Να τα συνεχισψ η εχετε να προτεινεται κατι αλλο???
http://i462.photobucket.com/albums/qq346/elpiniki78/CIMG2138.jpg

νίκη 78 μου άρεσαν πάρα πολύ!!!
έτσι να τα κάνεις ,να μην αλλάξης τ'ιποτα!!!

ΕΛΙ
06-04-09, 14:25
ΝΙΚΗ78 ΤΕΛΕΙΑ ΤΑ ΜΑΡΤΥΡΙΚΑ. ΣΕΝΕΧΙΣΕ ΤΑ.

Zaxaroula
07-04-09, 00:49
Νίκη 78 :D είναι όλα τέλεια......μου αρέσουν πολύ...μπράβο.....

ELISA
07-04-09, 08:22
Νίκη 78, μου αρέσουν πολύ τα μαρτυρικά που κάνεις...
Μπράβο!!!

val
11-04-09, 09:37
http://img17.imageshack.us/img17/6489/karavia.jpg

γειά σας κορίτσια αναζητώ αυτά τα καραβάκια για μπομπονιέρα, ξέρει

κάποια που μπορώ να τα βρώ?

Ευχαριστώ πολυ

monbebe
13-04-09, 01:52
http://img17.imageshack.us/img17/6489/karavia.jpg

γειά σας κορίτσια αναζητώ αυτά τα καραβάκια για μπομπονιέρα, ξέρει

κάποια που μπορώ να τα βρώ?

Ευχαριστώ πολυ

εντελως συμπτωματικα χαζεβοντας χτες διαφορα site τις πηρε το ματι μου εδω... http://www.chiosmariage.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=183&category_id=27&option=com_virtuemart&Itemid=64
δεν ξερω βεβαια κατα ποσο σε εξυπηρετει! μαλλον πεφτει μακρυα!!

irenese
14-04-09, 11:01
τα ειδα χθες στον παπανδρεου στην ρομβης

Angela-tataki
15-04-09, 10:18
Επανηλθα... οριστε τα προσκλητηρια..
Αυριο θα παρω επιτελους τα χαντρακια... θα τα περασω στα κορδελακια.
Για μπομπο σκεφτηκα γλαστρακι με βασιλικο. Παιδικη δεν αποφασισα... θα τις παρω ετοιμες σιγουρα εξαλλου δεν προλαβαινω..
http://i462.photobucket.com/albums/qq346/elpiniki78/CIMG2122.jpg

Αντε πειτε γνωμες και δωστε μου ενα κειμενακι ομορφο και μικρο γιατι θα τα γραψω με το χερι. Α θα εχουμε και μπουφε σε αλλο χωρο αυτα....

Πολύ ωραία Νικη , αυτό το καρουδάκι το ροζ, τι είναι , ύφασμα? και που το βρήκες?

Angela-tataki
15-04-09, 10:20
Μανούλες καλησπέρα, και εμείς θα βαπτίσουμε τον μπεμπάκο μας τον Σεπτέμβριο και ψάχνομαι σιγά σιγά. Το θέμα θα είναι πρίγκιππας, και η μητέρα μου με κοροιδεύει οτι " με τα στέμματα και τις κορώνες θα μας περάσουν για Βασιλικούς! "....
Να ρωτήσω την άποψη σας για τα χρώματα, σκέφτομαι να είναι σε γαλάζιο-λευκό ή γαλάζιο-λαχανί (παστέλ) ή ......το μωβ που μου αρέσει σας φαίνεται κοριτσίστικο ; :P

χαχα και εμένα μια απο τα ίδια μου λέει η μάνα μου , οτι θα μας περάσουν για βασιλικούς, είναι και Παπανδρεική η μαμά μου και έχει λυσάξει!!

Angela-tataki
15-04-09, 10:22
bABY BOY , εγώ στου Στελάκου μου την βάπτιση είχα προσκλητήριο , μωβ χρώμα με διαφάνεια με σχέδιο ζωάκια επάνω και μωβ γράμματα και κορδελίτσα σιελ-φιογκάκι, και φάκελο ίδιο χρώμα μωβ!

Angela-tataki
15-04-09, 10:38
έψαχνα να σου βάλω φωτο το προσκλητήριο , αλλά δεν το βρίσκω! για να δεις τα χρώματα, γιατί σαν θέμα θέλεις άλλο πράγμα είπες!αν το βρω στο σπίτι θα στο βάλω

Angela-tataki
15-04-09, 10:42
τα ειδα χθες στον παπανδρεου στην ρομβης

Να σε ρωτήσω , τι είδες στον Παπανδρέου, είχε ωραία πράγματα? Για παιδική μπονμπονιέρα τι είχε? απο τιμές? εγώ ήθελα για παιδική να βάλω συραπτικό με ζωάκια που έχω δει, είδες κάτι τέτοιο? Απο εκεί είχα πάρει τις μπονμπον για τον Στελάκο μου και είχε ωραία πράγματα , αλλά στο σάιτ που μπήκα έχει μόνο γλυφιτζούρια, και 1 Ε για παιδική μπονμπονιέρα μόνο με γλυφιτζούρι δεν δίνω! προτιμώ κάτι που θα τους μείνει και θα θυμούνται την Μαριάντζελά μου!

γιωτα-γιωργος
17-04-09, 19:07
Καλησπέρα!!!!Ειμαι καινούργια και να πω την αλήθεια δεν ξέρω πολύ καλά την διαδικασία,μου αρέσουν πολύ οι ιδέες και η βοήθεια που δίνετε η μια στην άλλη.Είμαι σχετικά πρόσφατη μανούλα και πολύ πολύ αγχωμένη,θα μπορούσατε να με βοήθήσετε για την βάπτιση του μπέμπη μου θέλω να φτιάξω μόνη μου τα προσκλητήρια και μπομπονιέρες.

stella-alex
17-04-09, 22:29
γιωτα μπες στο "καταστηματα κ ειδη βαπτισης" εχει πολλες σελιδες με διευθυνσεις να παρεις ιδεες απο που μπορεις να προμηθευτεις υλικα για βαπτιση...

stella-alex
17-04-09, 22:30
και καλωσορισες στην παρεα μας φυσικα!!!!!! :-)

ELISA
18-04-09, 08:48
γιωτα-γιωργος, καλώς ήρθες και από μένα και με το καλό η βάφτιση του μωρού σου...
Αν δεν βρεις κάτι που να σου αρέσει από τα ήδη υπάρχοντα θέματα, μπορείς να ανοίξεις ένα νέο και εσύ, με κάποια αρχική ιδέα για την βάφτιση και να είσαι σίγουρη ότι θα την οργανώσεις όπως την φαντάζεσαι, μέσα από εδώ! Όλες θα βοηθήσουμε!

γιωτα-γιωργος
18-04-09, 13:09
Σκέφτηκα κάτι σε θέμα καλοκαιρινό δελφινάκια ή θέμα θάλασσας βυθου αφου θα γίνει τον Αύγουστο η βάπτιση.Δεν είμαι ακόμα σίγουρη εχω δει πολλά που μου αρέσουν και ακομα δεν εχω αποφασίσει και δεν ξέρω αν προλάβω.Ξέρει καμία σας κάποιο μαγαζι στον Πειραιά ή σχετικα κοντά με διακοσμητικά είδη όπως αστερίες και διάφορα τέτοια σε στιλ κρεμαστα για να τα βάλω στην μπομπονιέρα να τους μείνει κιόλας,και για τα παιδια μου άρεσε η ιδέα της καραμελίτσας με τα ζαχαρωτα που είχα δει απο εσας.Απλα λέω μηπως το φτιαξω και αυτο σε καποιο σχημα να ταιριαζει με το θεμα.

marilita
28-04-09, 15:40
Σκέφτηκα κάτι σε θέμα καλοκαιρινό δελφινάκια ή θέμα θάλασσας βυθου αφου θα γίνει τον Αύγουστο η βάπτιση.Δεν είμαι ακόμα σίγουρη εχω δει πολλά που μου αρέσουν και ακομα δεν εχω αποφασίσει και δεν ξέρω αν προλάβω.Ξέρει καμία σας κάποιο μαγαζι στον Πειραιά ή σχετικα κοντά με διακοσμητικά είδη όπως αστερίες και διάφορα τέτοια σε στιλ κρεμαστα για να τα βάλω στην μπομπονιέρα να τους μείνει κιόλας,και για τα παιδια μου άρεσε η ιδέα της καραμελίτσας με τα ζαχαρωτα που είχα δει απο εσας.Απλα λέω μηπως το φτιαξω και αυτο σε καποιο σχημα να ταιριαζει με το θεμα.

Λίγο δύσκολο να αλλάξεις το σχήμα στα χωνάκια.... ίσως αν μαζί με το όνομα του μωρού ζωγράφιζες και καραβάκια - κοχύλια κλπ...

xeni
30-04-09, 00:22
Κορίτσια μήπως ξέρει καμία να μου πει που μπορω να βρω στο internet εικόνες για να φτιαξω τα προσκλητήρια βάπτισης του γιου μου.

eirinibyronas
02-05-09, 23:09
Κορίτσια μόλις γράφτηκα στην παρέα σας και δεν ξέρω καν πώς να σας απευθυνθώ ! Βοηθήστε με !!

ANNA27!
02-05-09, 23:11
Απλά πατάς απάντηση και ρωτάς απαντάς σχολιάζεις και φτου κι απ την αρχή!

NANGOU
04-05-09, 12:12
[QUOTE=mamavasia;125008]αν μπορουσες πες μου που βρηκες τις μπομπονιερες τισ φθηνότερες και πως τροποποίησες την φωτο του προσκλητηρίου στο πρόγραμμα frame studio? Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων . το email μου ειναι nangoyl@gmail.com

akamatra
09-05-09, 01:17
Και εγώ μόλις γράφτηκα. Ετοιμάζομαι σιγά σιγά για τη βάφτιση της κόρης μου. θέλω να φτιάξω με θέμα λουλούδια.
:confused::confused::confused::confused: ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω φόντο στο προσκλητήριο την φωτογραφία του μωρού;

ιδέες για ΒΑΠΤΙΣΗ στο Αrt & Hobby

pitsipopaki
11-05-09, 16:14
geia xara se olous kai oles kai ego kainourgia eimai edo kai fisika k ego vaftizo to agoraki mou to kalokairi kai den exo apofasisei akoma tipota!!arxizo kai agxonomai omos giati pernane oi meres..den vrisko prototipes mpomponieres tha ithela na tis ftiakso ego, gnorizei kaneis kapoio site pou mporo na do ilika kai paixnidakia kapos oikonomika alla kai prototipa ?(opos miniatoures apo super iroes kai alla..thanks!!!:lol:

pitsipopaki
11-05-09, 16:33
agapiti akamatra, i idea sou me louloudia einai polu oraia, gia to prosklitirio tha mporouses na skanareis mia foto tis koroulas sou sto pc kai meta polu apla me to accesories/paint na zografiseis kai ena omorfo louloudi kai sti mesi vazeis to moutraki tis korousas sou ,na to ektiposeis (egxromo ennoeitai) na to kopseis kai na to kolliseis se ena ksilaki apo souvlaki pou tha exeis xromatisei prasino i oti allo theleis me nerompogia, prostheteis mia mikri karta me tis leptomeries tis vaptisis (pou mporeis na ti ftiakseis me ligo xartoni polu eukola) kai ti stereoneis me mia omorfi kordela..

akamatra
11-05-09, 19:38
Ευχαριστώ pitsipopaki. επειδή δεν ξερω να σου ανεβάσω το site θα σου στείλω το μήνυμα πουμου έστειλε μια κοπέλα. μπες στο hobby.gr, kάνε εγγραφή και θα ξετρελαθεις. έχει σελίδα για βάπτιση αγοριών, οδηγίες για βιβλία ευχων και μπομπονιέρες

pitsipopaki
11-05-09, 19:48
ok tha mpo na do, elpizo na sou edosa mia idea, ego exo provlimatistei ,gia koritsakia exei polla se diafora sites gia agorakia omos ola mou fainontai ta idia kai ta idia

akamatra
13-05-09, 20:52
pitsipopaki, αν μπορείς γράψε στα ελληνικά. θα ασχοληθώ εντατικά τις επόμενες μέρς και θα ζητήσω βοήθεια. προς το παρόν έχω κολικό εντέρου και περιμένω να περάσει. ευτυχώς έχω το πιο όμορφο,ήσυχο και γελαστό μωρό. βρήκες κάτι;

ΒΑΒΥ ΒΟΥ
14-05-09, 17:53
bABY BOY , εγώ στου Στελάκου μου την βάπτιση είχα προσκλητήριο , μωβ χρώμα με διαφάνεια με σχέδιο ζωάκια επάνω και μωβ γράμματα και κορδελίτσα σιελ-φιογκάκι, και φάκελο ίδιο χρώμα μωβ!

Όμορφο πρέπει να ήταν. Είμαι στην έρευνα αγοράς και συνεχίζω ακάθεκτη.Ελπίζω να καταλήξω κάπου σύντομα.Ευχαριστώ

Eleonor
26-05-09, 18:33
Ένα site που παράγγειλα εγω τα προσκλητήρια μου edit admin
(http://www.proskliseis.gr)

happy mummy
30-05-09, 13:59
καλημερα! ακαματρα μπηκα και εγω και γραφτηκα στο hobby.gr αλλα δεν τα βρισκω αυτα που λες! μονο ενα φορουμ που μιλανε για βαφτιση!!

akamatra
30-05-09, 14:10
HAPPY MUMMY, ΈΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΔΕΝ ΤΑ ΒΡΙΣΚΩ ΠΑΝΤΑ. ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ

happy mummy
30-05-09, 14:14
ΟΚ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ! ΘΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΨΑΞΩ ΛΙΓΟ!!

akamatra
30-05-09, 14:26
ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΣΤΗΝ ΚΟΚΚΙΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΕΧΕΙ ΤΗ ΛΕΞΗ ΑΡΧΕΙΟ
ΚΑΝΕ ΚΛΙΚ ΕΚΕΙ

stefy
30-05-09, 15:59
Γεια σας είμαι η Στέφη και μόλις μπήκα στο site.
1η Αυγούστου βαπτίζω την κόρη μου (3ο παιδάκι, μετά από δύο αγοράκια) και επειδή δεν δουλεύω θέλω να φτιάξω μόνη μου διάφορα. Δηλαδή θα φτιάξω τις μπομπο για τα παιδάκια (χωνάκια με το όνομα της μικρής τυπωμένο και αντί για γλυκά θα βάλω ποπ-κορν και ένα παιχνιδάκι). Το ευχαριστήριο καρτελάκι στο τραπέζι θα το κάνω εγώ, μαζί με κάτι (μάλλον μπισκότα σε διάφορα σχήματα σκέφτομαι),καθώς επίσης και το προσκλητήριο. Θέμα της βάπτισης η νεράιδα - πριγκίπισσα. Θέλω να στολίσω επίσης μόνη μου την εκκλησία, που είναι σε ένα τέλειο μέρος ακριβώς δίπλα στη θάλασσα. Έχετε να προτείνετε κάτι; Ευχαριστώ:D

Maraki82
30-05-09, 23:26
Γεια Σας
Τον αλλο μηνα θα βαφτισω τη μπεμπα μου και ψαχνω για να φτιαξω
τις μπομπονιερες της θα κανω σε μπαλαρινες και νεραιδες βρηκα ενα καταστημα μετα απο πολυ ποδαροδρομο στην αθηνα με τρομερα σχεδια και αρκετα οικονομικο το deris ομως θελω βοηθεια παρολο που ειδα πολλες φωτο με μπομπο δε ξερω πως να τις φτιαξω εχω μπερδευτει αν σας βαλω τις φοτο απο τισ μπαλαρινες και τις νεραιδες μπορει καποιος να μου πει :sad: αν και νομιζω τις εχει στο site του το καταστημα
edit admin
ευχαριστω

akamatra
31-05-09, 09:52
ΟΚ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ! ΘΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΨΑΞΩ ΛΙΓΟ!!

happy mummy,έχεις π.μ

happy mummy
02-06-09, 12:02
happy mummy,έχεις π.μ

σε ευχαριστω πολυ το ειδα!:p

MIKE 12
03-06-09, 15:48
Μήπως ξέρει κάποια να με ενημερώσει που θα βρω κουφέτα του Χατζηγιαννάκη?
ΚΟΥΦΕΤΑ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΑΚΗ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΣΕ ΜΑΣ 11 ΕΥΡΩ ΤΟ ΚΙΛΟ + ΦΠΑ ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ. ΔΕΙΤΕ ΤΟ SITE :
www.diorganosievents.gr

MIKE 12
03-06-09, 15:53
ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΕ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΓΙΑ ΓΑΜΟ Η ΓΙΑ ΒΑΠΤΙΣΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΩ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΜΟΥ. ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ S.M.S ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΙΣΤΙΟΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ
www.diorganosievents.gr

sisaki
04-06-09, 15:11
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΒΕΒΑΙΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΟ FORUM ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΗΣΑ(ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΤΑ ΣΚΟΥΡΑ).ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΚΕΙΜΕΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ.ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΝΑ ΣΥΝΤΟΜΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΜΕ 10 ΣΕΙΡΕΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΝΕΡΑΙΔΕΣ.ΛΙΓΟ ΡΟΜΑΝΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΟ.Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ''ΤΟ ΣΙΣΑΚΙ" ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΛΕΜΕ ΧΑΙΔΕΥΤΙΚΑ.ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΗ ΓΑΛΑΝΟΜΑΤΑ ΙΔΙΑ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΗΣ.ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

mama chryssa
04-06-09, 16:01
Γειά σου σισάκι και καλωσήρθες. Καταρχήν έχεις διαβάσει όλα αυτά τα φοβερά και τρομερά που έχουν γράψει τα κορίτσια εδώ μέσα??? Για δές πρώτα εδώ http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=30726
και άν δεν βρείς κάτι να σου αρέσει, τότε μπορείς να παραποιήσεις κάποιο, ώστε να ταιριάζει με τις νεραιδούλες που θέλεις.

sisaki
04-06-09, 16:30
Τα ειδα και ειναι ολα πολυ ωραια πραγματικα αλλα εχω κατι αλλο στο ταλαιπωρημενο μου μυαλο.:-(:-(

dudu
05-06-09, 20:08
Πηγαίνεις κάτω αριστερά στο κουμπάκι που λέει ΕΝΑΡΞΗ ή start
μετά settings >>> μετά control panel >>> Μετά βρίσκεις το φάκελο που λέει fonts και βάζεις εκεί μέσα τις γραμματοσειρές που θες
λειτουργούν μετά κανονικά

εναλλακτικά τις βάζεις στο
c:/windows/fonts

AXXXXX..ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΥΥΥΥΝ.... ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝΕ?

dudu
05-06-09, 20:09
όχι δεν είναι φωτοτυπία, τα τυπώσαμε κανονικά αλλά όλος ο σχεδιασμός έγινε από μένα
η γραμματοσειρά βρέθηκε από εδώ μέσα
http://www.backpacker.gr/pages/fonts/fonts.asp
είναι η BP child fatty

Πηγαίνεις κάτω αριστερά στο κουμπάκι που λέει ΕΝΑΡΞΗ ή start
μετά settings >>> μετά control panel >>> Μετά βρίσκεις το φάκελο που λέει fonts και βάζεις εκεί μέσα τις γραμματοσειρές που θες
λειτουργούν μετά κανονικά

εναλλακτικά τις βάζεις στο
c:/windows/fonts

VENETIA
07-06-09, 16:37
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!! ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΝΕΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ...ΕΨΑΞΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ..
Η ΒΑΦΤΙΣΗΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 12/7, ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΤΙΣ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΜΙΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΛΑΣΤΡΑΚΙΑ ΜΕ ΒΑΣΙΛΙΚΟ(ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΙΚΟ ΘΑ ΤΟΝ ΒΑΛΩ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ).
ΤΑ ΚΟΥΦΕΤΑ ΠΟΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑ???
ΜΠΑΓΙΑΤΕΥΟΥΝΕ? ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΜΟΝΕΣ ΣΑΣ ΠΟΤΕ ΑΡΧΙΣΑΤΕ?
ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΙΟΛΑΣ ΟΠΟΤΕ...

ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ.
ΕΑΝ ΕΧΩ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑ ΓΛΑΣΤΡΑΚΙ ΜΕ ΚΟΡΔΕΛΙΤΣΑ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ, ΤΑ ΚΟΥΦΕΤΑ ΣΕ ΕΞΤΡΑ ΧΑΡΤΙΝΟ ΧΩΝΑΚΙ, ΚΑΙ ΤΟ ΓΛΥΚΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΦΙΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΕΝΑ? Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΡΟΥΝΕ ΠΩΣ ΝΑ ΤΑ ΠΙΑΣΟΥΝΕ!!! ΤΟ ΤΟΥΛΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΓΛΑΣΤΡΑΚΙ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΧΩΝΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΣΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ.

ΣΟΡΡΥ ΕΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΑΓΧΩΘΗΚΑ!!!!!!!!

λελου
09-06-09, 00:06
κοριτσια καλος σας βρικα!!στην προσπαθεια μου να βρω στιχακια για την βαπτιση του γιου μου ωρικα το site ειμαι πολυ ενθουσιασμενη με της ιδεεσ σασ αλλα θελω στοιχακια...κατι ιδιεταιρο ...ασινηθιστο η βαπτιση ειναι σε εναν μηνα και δεν εχς κανει ακομα τιποτα sos!!!

ΒΑΒΥ ΒΟΥ
09-06-09, 15:48
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!! ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΝΕΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ...ΕΨΑΞΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ..
Η ΒΑΦΤΙΣΗΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 12/7, ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΤΙΣ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΜΙΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΛΑΣΤΡΑΚΙΑ ΜΕ ΒΑΣΙΛΙΚΟ(ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΙΚΟ ΘΑ ΤΟΝ ΒΑΛΩ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ).
ΤΑ ΚΟΥΦΕΤΑ ΠΟΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑ???
ΜΠΑΓΙΑΤΕΥΟΥΝΕ? ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΜΟΝΕΣ ΣΑΣ ΠΟΤΕ ΑΡΧΙΣΑΤΕ?
ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΙΟΛΑΣ ΟΠΟΤΕ...

ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ.
ΕΑΝ ΕΧΩ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑ ΓΛΑΣΤΡΑΚΙ ΜΕ ΚΟΡΔΕΛΙΤΣΑ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ, ΤΑ ΚΟΥΦΕΤΑ ΣΕ ΕΞΤΡΑ ΧΑΡΤΙΝΟ ΧΩΝΑΚΙ, ΚΑΙ ΤΟ ΓΛΥΚΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΦΙΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΕΝΑ? Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΡΟΥΝΕ ΠΩΣ ΝΑ ΤΑ ΠΙΑΣΟΥΝΕ!!! ΤΟ ΤΟΥΛΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΓΛΑΣΤΡΑΚΙ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΧΩΝΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΣΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ.

ΣΟΡΡΥ ΕΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΑΓΧΩΘΗΚΑ!!!!!!!!

Νομίζω πως ο σύζυγος έχει δίκιο.Σε τι συσκευασία θα είναι τα μάφιν,μήπως χωράει να βάλεις και λίγα κουφετάκια ή smarties μαζί;Η΄μήπως να είχες τουλάκια με τα κουφετάκια χωριστά για τα παιδάκια μόνο; Ή μήπως να μην έβαζες κουφέτα καθόλου;

VENETIA
09-06-09, 16:30
καλησπερα! το μαφιν θα ειναι σε ζελατινα ζαχαροπλαστειο με κρορδελιτσες.
ειναι πολλυ ομορφο και δεν χωρανε κουφετα...
μαλλον θα βαλω τις μπομπονιερες δεμενες με το γλαστρακι γιατι αλλη λυση δεν βλεπω..
ποτε λες να ξεκινησω? τα κουφετα χαλανε? ξερεις?

ΒΑΒΥ ΒΟΥ
09-06-09, 17:02
καλησπερα! το μαφιν θα ειναι σε ζελατινα ζαχαροπλαστειο με κρορδελιτσες.
ειναι πολλυ ομορφο και δεν χωρανε κουφετα...
μαλλον θα βαλω τις μπομπονιερες δεμενες με το γλαστρακι γιατι αλλη λυση δεν βλεπω..
ποτε λες να ξεκινησω? τα κουφετα χαλανε? ξερεις?

Νομίζω δεν θα έχεις πρόβλημα με τα κουφέτα.Τόσο σύντομα δεν μπαγιατεύουν.Ρώτησε όμως και εκεί που θα τα προμηθευτείς.Καλά βαφτίσια!!

VENETIA
09-06-09, 20:24
σε ευχαριστω πολυ!!! να χαιρεσαι τον μικρουλι σου..εχουμε μολις 2 εβδομαδες διαφορα!!!!!
καλα βαφτισια και σε εσας!!

menia25
14-06-09, 22:50
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΒΑΦΤΙΖΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΕΙΞΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙ ΕΧΩ ΦΤΙΑΞΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ

http://img200.imageshack.us/img200/7884/p6153571.jpg
http://img44.imageshack.us/gal.php?g=p6153567.jpg

μαρουλί
15-06-09, 13:10
πολυ ομορφα Μενια πρωτοτυπα!!! με αρεσαν τα αστερακια στο δεσιμο του προσκλητηριου. με το καλο να ναι γερη η μικρη σου να την χαιρεσαι

ΝΤΕΜΙ
15-06-09, 19:17
Πολυ ομορφα τα προσκλητηρια με την Αριελ καλοκαιρινα και πρωτοτυπα μπραβο:p
με το καλο η βαφτιση!!!!

Μπουμπουλιθρα
17-06-09, 15:36
ΚΕΙΜΕΝΑ ΓΙΑ ΒΑΠΤΙΣΗ http://www.wednet.gr/article.php?id=84http://www.printcenter.com.gr/vaptistika_keimena.htmlhttp://www.invitations.webtype.gr/keimena.html http://www.alfawed.gr/texts_baptise.asp ttp://bm4u.gr/keimena/baftisi/Keimena_baptisi.html

koulla
26-06-09, 23:32
[QUOTE=maria;123572]Τα παρακάτω κείμενα τα είχα μαζέψει από site όταν έψαχαν κειμενο για την δική μας βάπτιση. Τελικά κατέληξσα σε αυτό που έχω με bold γράμματα.
Κάποια είναι για αγοράκια, κάποια για κοριτσάκια, κάποια τροποποιούνται. Τα βάζω όλα ώστε να διαλέξεις εάν σου αρέσει κάποιο από αυτά

Θα χαρούμε πολύ να σας έχουμε κοντά μας
στη βάφτιση του γιου μας
που θα γίνει το Σάββατο 3 Μαΐου 2003
και ώρα 6.00 μ.μ.
στον Ιερό Ναό Αγίου Κωνσταντίνου και Ελένης
στη Γλυφάδα.

Οι γονείς

Ο νονός

Η Παρουσία σας
στη βάπτιση του γιού μας που θα γίνει
την Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου 2004
στις 12 το μεσημέρι
στον Ιερό Ναό Παμμεγίστων Ταξιαρχών
(Παλαιός) Περιστερίου
θα μας δώσει ιδιαίτερη χαρά.

Χρύσανθος & Αλέκα Κ

Νονά θα είναι
Η Μαρία Μ

Θα είναι ιδιαίτερη χαρά
η παρουσία σας στη βάπτιση του υιού μας
το Σάββατο 18 Ιανουαρίου 2003
στις 6 μ.μ.
στον Ιερό Ναό Προφήτη Ηλία
Παγκρατίου.

Οι γονείς

Ο νονός

Σας προσκαλούμε στη βάπτιση του γιού μας
που θα γίνει την Κυριακή
2 Ιουνίου 2004 ώρα 7 μ.μ.
στον Ιερό Ναό του Αγίου Γεωργίου
Π. Ηρακλείου.

Οι γονείς:

Οι νονοί:

Βαφτίζουμε το γιό μας
Θα σας περιμένουμε μαζί με τη νονά
...................................................
στον Ιερό Ναό Αγίου Δημητρίου Κηφισιάς.
την Κυριακή 11 Μαΐου 2003
στις 12 το Μεσημέρι.
Η συμμετοχή σας στο Μυστήριο και τη χαρά μας
θα είναι μεγάλη τιμή για μας.
...............................................................

Αμέσως μετά το Μυστήριο θα ακολουθήσει γεύμα
στο εστιατόριο "ΒΕΡΓΟΣ" Λεωφ. Δροσιάς-Σταμάτας 67.
Παρακαλούμε επιβεβαιώστε την παρουσία σας
έως 25 Απριλίου στα τηλέφωνα:

Θα χαρούμε πολύ να σας δούμε
στη βάπτιση του γιού μας
που θα γίνει την Παρασκευή
26 Δεκεμβρίου 2003
και ώρα 11 π.μ.
στον Ιερό Ναό Αγίων Θεοδώρων
Μαγούλας.

Οι γονείς:

Η νονές:

Είμαι τόσο δα μικρούλης
αλλά είμαι ζωηρούλης
κι΄ αν στην κολυμπήθρα κλάψω
υπομονή... θα ησυχάσω.

Ο νονός μου θα μου δώσει
ένα όνομα γλυκό
δεν θα σας το πω
το κρατάω μυστικό.

Σας περιμένω την Κυριακή
12 Μαϊου 2004, ώρα 5 μ.μ.
στον Ιερό Ναό Αγίου Ανδρέα
Λαμπρινής.

Ο νονός μου:

Οι γονείς μου:

Ένα θερμό φιλάκι
και χίλια ευχαριστώ
που θα με τιμήσετε
στο πρώτο κοσμικό
γεγονός της ζωής μου.

Την Κυριακή 25 Απριλίου 2004
στις 11 το πρωΐ
στον Ιερό Ναό Ζωοδόχου Πηγής
Καλογρέζας.

Η νονά μου:

Οι γονείς μου:

Όλοι εσείς που μ΄αγαπάτε
ευκαιρία θα ζητάτε
τσιτσιδούλη να με δείτε
για να ευχαριστηθείτε.

Προσοχή!!!
η βουτιά δεν θα επαναληφθεί
γι΄αυτό ελάτε όλοι στα βαφτίσια μου
την Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου
στις 12 το μεσημέρι
στον Ιερό Ναό Αγίου Γεωργίου
Ν. Κόσμος.

Ο νονός μου:

Οι γονείς μου:

Στα βαφτίσια μου να ρθείτε
θα χαρώ πολύ - πολύ
δεν θα κλάψω θα το δείτε
θάμαι φρόνιμο παιδί.

Την Κυριακή 26 Μαΐου 2002 ώρα 11 π.μ.
στον Ιερό Ναό Ζωοδόχου Πηγής
Άνω Καλαμάκι.

Η νονά μου:

Οι γονείς μου:

΄Ηρθε η ώρα μου κι΄εγώ
όνομα ν΄ αποκτήσω
μη μου ζητάτε να το πω
δεν θα το μαρτυρήσω.

Αν σας αρέσει το στριπ-τιζ
ιδού η ευκαιρία
θα δείτε όλη τη σκηνή
χωρίς λογοκρισία.

Την Κυριακή 25 Απριλίου 2004
ώρα 12 το μεσημέρι
στον Ιερό του Αγίου Ελευθερίου
Αχαρνών.

Η νονά μου

Οι γονείς μου

Είμαι ένα μωράκι
που δεν έχω ονοματάκι.
Έχω έξυπνα ματάκια
και πολυ γλυκά χειλάκια.

Όλοι μπέμπη με φωνάζουν
και πολύ με νευριάζουν.
Μου΄πανε θα με βαπτίσουν
όνομα θα μου χαρίσουν.

Η βάπτισή μου θα γίνει την Κυριακή
7 Σεπτεμβρίου 2003 και ώρα 11 το πρωΐ
στον Άγιο Νικόλαο Αχαρνών.

Οι νονοί μου:

Οι γονείς μου:

Μετά τη βάπτιση σας περιμένουμε στην Ταβέρνα
“Ο ΠΑΡΝΩΝ”
Τρώων 5, Μπουρνάζι, τηλ. 210 5740052

Είμαι αντράκι ζόρικο
θα πάρω μηχανάκι
κι αν θα αποκτήσω όνομα
θα βρω και γκομενάκι.

Όλα τ΄ αστέρια του ουρανού
κοιτούν την ομορφιά μου
και όλοι οι Στάρ του Σινεμά
τα χάνουνε μπροστά μου.

Και σαν τα χρόνια θα διαβούν
δεν θα΄μαι πια μωρούλι
και θα φωνάζουν όλες τους
“Ο ........ το μανούλι”.

Την Κυριακή 7 Σεπτεμβρίου 2003
και ώρα 11.00 π.μ. στον Ιερό Ναό
Αγίου Νικολάου Καισαριανής.

Οι νονοί μου:

Οι γονείς μου:

Είμαι ένα αγοράκι
όμορφο και καστανό
αποφάσισα λιγάκι
να βουτήξω στο νερό.

Ο νονός μου θα μου δώσει
ένα όνομα γλυκό
δεν το μαρτυράω όμως
γιατί τόχω μυστικό.

Η Βάπτισή μου θα γίνει το Σάββατο
13 Σεπτεμβρίου, ώρα 11 το πρωΐ
στόν Άγιο Ιωάννη Ρέντη.

Ο νονός μου:

Οι γονείς μου:

Μέρα χαράς, μέρα γιορτής
ήταν η γέννησή μου
κι άλλη χαρά μα και γιορτή
θάναι η βάφτισή μου.
Φίλους γνωστούς και συγγενείς
όλους σας περιμένω.

Το Σάββατο 30 Αυγούστου 2003
και ώρα 7:00 μ.μ.
στον Ιερό Ναό Κοιμήσεως Θεοτόκου
Καισαριανής (Παναγίτσα).

Οι γονείς μου:

Ο νονός μου:

Μ’ ένα φιλάκι τρυφερό
όλους εσάς σας προσκαλώ
να ρθήτε στη χαρά μου
απ την καλή μου τη νονά
θα ακούσετε το όνομά μου.

Την Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου 2004
ώρα 12:00 το μεσημέρι
στον Ιερό Ναό Αγίας Παρασκευής
στην Αγία Παρασκευή.

Η νονά μου:

Οι γονείς μου:

Οι γονείς μου και εγώ θα χαρούμε πολύ
αν έρθετε στη βάπτισή μου
που θα γίνει την Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου
στις 11 το πρωΐ
στον Ιερό Ναό Αγίας Άννας
στο Χαλάνδρι.

Οι γονείς μου:

Οι νονοί μου:

Σας καλώ στη βάφτισή μου
που θα γίνει
την Κυριακή 26 Μαΐου 2002
και ώρα 12 το μεσημέρι στον Ιερό Ναό
του Αγίου Φανουρίου
στον Καρελά του Κορωπίου.

Η νονά μου

Οι γονείς μου

Μετά τη βάπτιση σας περιμένω
στον Καρελά Κορωπίου
στην Ταβέρνα “ΦΩΛΙΑ”
επί της Λεωφόρου Κορωπίου.

Κωνσταντίνος

Αυτό θα είναι το όνομά μου
που θα μου δώσει ο νονός μου
και θα χαρώ πολυ - πολύ
που θα σας δω να είστε εκεί.

Την Κυριακή 12 Μαϊου 2004
ώρα 5 μ.μ
στον Ιερό Ναό Αγίου Ανδρέα
Λαμπρινής.

Ο νονός μου:

Οι γονείς μου[/QUOTE
τελεια τα κειμενα σου

koulla
26-06-09, 23:34
τελεια τα κειμενα σου με βοηθησες πολυ

koulla
27-06-09, 00:26
kala koritsia milame oti eiste teklies!!!!!!

koulla
27-06-09, 00:39
κοριτσια βοηθεια πωσ μπορω να σας βρω on line?

marianna9880
27-06-09, 01:00
venetia σκέφτηκες μήπως να αγοράσεις πουγκάκια στα οποία να βάλεις μέσα τα γλαστράκια με τον βασιλικό αφού τυλίξεις το καθένα σε σελοφάν και μέσα στο πουγκί να βάλεις τα κουφέτα ( ίσως μέσα σε τούλι; ). Φαντάσου το , φτιάξε ένα και αν σου αρέσει προχώρησε. όσο για τα κουφέτα, δεν νομίζω να μπαγιατεύουν

megaira
11-07-09, 19:32
Καλησπέρα,
βαφτίζουμε την κορούλα μας 30 Αυγούστου και έχω μπεί σε διαδικασία να φτιάξω τις μπομπονιέρες μόνη. Έχω καταλήξει στο γλυκάκι να είναι γλυκό βερύκοκο και έχω φτιάξει αρκετό μέχρι τώρα. Έχω δει κάτι ωραία βαζάκια στο site http://www.elxisdoro.com/list.php?subcatid=547 αλλά είναι εδώ και κάτι βδομάδες που προσπαθώ να επικοινωνήσω στο τηλέφωνο (σταθερό και κινητό) που δίδεται και δεν μπορώ να τους βρώ. Είμαι από Θεσσαλονίκη.
Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει και αν μπορώ να προμηθευτώ από αλλού τα βαζάκια αυτά?
Είναι αυτά
http://www.elxisdoro.com/details.php?productsid=4303 (χωρίς το κίτρινο).
Σας παρακαλώ βοήθεια γιατί έχω αγχωθεί αρκετά καθ'ότι τα χρονικά μου περιθώρια είναι μικρά. Ευχαριστώ πολύ

Minnie!
11-07-09, 19:44
Γειά σου με το καλό να γίνει η βάπτιση.
Τα βαζάκια είναι πολύ ωραία ιδίως εκείνα με τα ζωάκια και τα κουταλάκια αλλά δεν ξέρω γι'αυτο να σε βοηθήσω ξνά πάρε τηλέφωνο, εκτός αν πας σε μαγαζί που πουλάνε με αυτόν το τρόπο και παραγγείλεις.Τα προσκλητήρια τι θέμα θα έχουν ,έχεις κανει κάτι;;;;;;;;;;;;

megaira
11-07-09, 20:47
Ευχαριστώ πολύ,
Με την πρόσκληση δεν την έχω στα χέρια μου ακόμα αλλά την έχω σχεδιάσει, έχω επιλέξει κείμενο και γραμματοσειρά. θα έχει χρώμα φούξ με πεταλουδίτσες και λουλουδάκια μέσα σε φάκελο. Από επάνω από το κείμενο λέω να βάλω τη φωτογραφία της Χριστινούλας μου εκτυπωμένη σε ριζόχαρτο, δεμένη με κερωμεένες κλωστές σε 3 χρώματα κίτρινο, λαχανί, φουξ. Έχω κάνει μερικά δείγματα και μου αρέσουν πολύ. Θα ήθελα και τη γνώμη σας. Για τα βαζάκια οι προσπάθειες μου επικοινωνίας και σήμερα ήταν άκαρπες. Μάλλον έχει πάει διακοπές από τώρα...

Minnie!
11-07-09, 21:23
Ωραίο θέμα και για προσκλητήριο και το φουξ επισης με το λαχανι όπως και με το κίτρινο ταιριάζει πολύ........αλλά κανόνισε τα βαζάκια, ήταν πολύ ωραία ένα στολιδι από μόνο του!!!!!!!!!!

megaira
11-07-09, 21:33
Ναι βρε παιδι μου για αυτό είμαι απαρηγόρητη! Έχω βρεί μια εναλλακτική με απλό γυάλινο βαζάκι, στρογγυλό προς τα κάτω και μεταλλικό κουταλάκι, που λέω να χαράξω το ονοματάκι της επάνω, 0,40? και 0,19? αντιστοίχως αλλά μου αρέσουν τόσο πολύ τα άλλα που έχω κολλήσει...

Minnie!
11-07-09, 21:48
Kαι αυτά που λες καλα θα είναι και αν σου πιάνει το χέρι μπορείς να ζωγραφίσεις με ειδικα μαρκαδοράκια για γυαλί πεταλουδίτες στα χρώματα από το θέμα της πρόσκλησης για να δένουν και λουλουδάκια κάτι σαν μπουκετάκια μικρά..............

megaira
11-07-09, 22:47
ΚΑλή ιδέα, αν δω και αποειδώ θα πάρω αυτά.. τι άλλο να κάνω!!ΜΑ μου κάνει εντύπωση δεν υπάρχει κανένας άλλος που να τα πουλάει τα συγκεκριμένα??Είναι απορίας άξιον!

momitsi
12-07-09, 00:41
Καλησπέρα,
βαφτίζουμε την κορούλα μας 30 Αυγούστου και έχω μπεί σε διαδικασία να φτιάξω τις μπομπονιέρες μόνη. Έχω καταλήξει στο γλυκάκι να είναι γλυκό βερύκοκο και έχω φτιάξει αρκετό μέχρι τώρα. Έχω δει κάτι ωραία βαζάκια στο site http://www.elxisdoro.com/list.php?subcatid=547 αλλά είναι εδώ και κάτι βδομάδες που προσπαθώ να επικοινωνήσω στο τηλέφωνο (σταθερό και κινητό) που δίδεται και δεν μπορώ να τους βρώ. Είμαι από Θεσσαλονίκη.
Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει και αν μπορώ να προμηθευτώ από αλλού τα βαζάκια αυτά?
Είναι αυτά
http://www.elxisdoro.com/details.php?productsid=4303 (χωρίς το κίτρινο).
Σας παρακαλώ βοήθεια γιατί έχω αγχωθεί αρκετά καθ'ότι τα χρονικά μου περιθώρια είναι μικρά. Ευχαριστώ πολύ
ΔΕΣ ΕΔΩ http://www.eshopgamou.gr/eshop/eidh-vaptishs/ylika-gia-glyka.html ΚΑΙ ΕΔΩ http://www.invitations.webtype.gr/shop/index.html

megaira
12-07-09, 00:57
Ευχαριστώ πολύ για την αντπόκριση.. και συγνώμη αν γίνω κουραστική αλλά στο site http://www.invitations.webtype.gr/shop/index.html, όπως και σε μερικά άλλα που βρήκα, ναι μεν έχουν τα βαζάκια ακριβώς που θέλω, αλλά δεν τα δίνουν σκέτα. Άσε που η τιμή τους είναι σχεδόν η διπλάσια από το 0,89? του elxis, (τα έχω βρει 1,50 - 2,20?!!!).
Το http://www.eshopgamou.gr/eshop/eidh-...gia-glyka.html (http://www.eshopgamou.gr/eshop/eidh-vaptishs/ylika-gia-glyka.html) είναι καλή εναλλακτική, ευχαριστώ, θα το έχω υπόψιν.

Minnie!
12-07-09, 02:53
Επομένως και τα απλά βαζάκια μπορείς εσύ να τα κάνεις υπέροχα στόλισέ τα ζωγραφίζοντας όπως και το θέμα από την πρόσκληση που είπα και θα γίνουν τέλεια.Έτσι όπως το βλέπεις είναι........τίποτα αλλά βάλε την φαντασία και ξεκίνα και θα έχεις ωραίο αποτέλεσμα γιατί το έφτιαξες πάνω απ΄όλα εσύ:-)

lial
16-07-09, 00:03
http://img38.imageshack.us/i/dscn0582q.jpg

lial
16-07-09, 23:23
Θέλω να παρουσιάσω κι εγώ τα δικά μου χειροποίητα προσκλητήρια και μπομπονιέρες και να πω ότι η επιθυμία να τα κάνω με τα χεράκια μου προήλθε βλέποντας τις φανταστικές δημιουργίες όλων των κοριτσιών εδώ μέσα. Σκέφτηκα λοιπόν να κάνω κάτι που ξέρω καλά και κατέληξα στο να τα … γαζώσω!!!

http://img41.imageshack.us/img41/6785/dscn0582w.jpg (http://img41.imageshack.us/i/dscn0582w.jpg/)

Τα προσκλητήρια λοιπόν είναι γαζωμένα με απλή ραφή και έχουν διακοσμητικά σχέδια. Χρησιμοποίησα τα χαρτιά που είχα στο γραφείο μου. Έχουν κολλημένα αρκουδάκια κομμένα με το ανάλογο περφορατέρ.

http://img19.imageshack.us/img19/1117/dscn0584q.jpg (http://img19.imageshack.us/i/dscn0584q.jpg/)

Το ποίημα είναι δικό μου - εκτός από την τελευταία στροφή.

http://img9.imageshack.us/img9/4815/dscn0585h.jpg (http://img9.imageshack.us/i/dscn0585h.jpg/)

http://img50.imageshack.us/img50/1562/dscn0586.jpg (http://img50.imageshack.us/i/dscn0586.jpg/)

Οι φάκελλοι είναι διακοσμημένοι με κομμένα υφάσματα, ραμένα κουμπιά, κορδόνια και χάντρες καθώς και κολλημένα αρκουδάκια. Έφτιαξα 150 τεμάχια.

http://img13.imageshack.us/img13/5259/dscn0625.jpg (http://img13.imageshack.us/i/dscn0625.jpg/)

http://img13.imageshack.us/img13/3779/dscn0618v.jpg (http://img13.imageshack.us/i/dscn0618v.jpg/)

http://img16.imageshack.us/img16/9328/dscn0613o.jpg (http://img16.imageshack.us/i/dscn0613o.jpg/)

Την ιδέα για την μπομπονιέρα την είδα από εδώ και την προσάρμοσα στα γούστα μου. Πήρα 300 πετσέτες χειρός 30x50, τις κέντησα σε ραπτομηχανή singer, τις τύλιξα σε σελατίνα με κορδόνια, πήρα κουφέτα χατζηγιαννάκη και τούλι και να το αποτέλεσμα.

http://img32.imageshack.us/img32/2271/dscn0616u.jpg (http://img32.imageshack.us/i/dscn0616u.jpg/)

Για τα παιδιά είχα παιδικές μαράκες έτοιμες από το elxisdoro.gr. Από εκεί πήρα και τα κουφέτα – πολύ καλά.
Για όποια λεπτομέρεια θέλετε, μην διστάσετε.
Συμπέρασμα: όπως καταλαβαίνετε κουράστηκα πολύ, γιατί έχω μωρό παιδί, εργάζομαι, έχω το σπίτι κλπ... Βέβαια με βοήθησαν κυρίως ο αδελφός μου και η μαμά μου. Είμαι όμως πολύ υπερήφανη για τον εαυτό μου και πιστεύω η κόρη μου όταν μεγαλώσει να είναι υπερήφανη για την μαμά της και για όσα έκανε για την βάφτισή της...

mama xrysa
17-07-09, 00:07
Μπράβο κοριτσι μου!Πολύ όμορφα και πρωτότυπα όλα και φτιαγμένα με αγάπη και μεράκι!

nimar
17-07-09, 00:09
Απιστευτη δουλεια! Γεια στα χερια σου, φαινεται οτι εχεις κανει πολυ κοπο και σιγουρα το μικρο σου θα ειναι περηφανο για τη μαμα του! Και βεβαια περιττο να πω οτι ειναι υπεροχα και πολυ πολυ πρωτοτυπα ολα!