PDA

Επιστροφή στο Forum : Ρούχα εγκυμοσύνης

Σελίδες : 1 [2]

Nadine
02-12-08, 17:42
Σ' ευχαριστώ πολύ, bp μου..!
Απ' ό,τι βλέπω κολάν και μπλουζοφορέματα είναι πολύ δημοφιλή..!
Όσο για την κοιλιά, έχει πάρει μια ανοδική πορεία, εκτός από το πρήξιμο..!
Όλο εκπλήξεις είναι, η άτιμη..! :lol: :lol:

Jen.
11-12-08, 22:55
Μήπως έχετε δει πρόσφατα κάποιο μαγαζί να πουλάει ποντσος?
Ξέρετε αυτά τα μάλλινα η πλεκτά πανωφόρια που τα φοράς όπως οι μεξικάνοι και δεν είναι σώνει και καλά μόνο για εγκυμοσύνη...

Νομίζω ότι μου χρειάζεται...

:roll:

ravT
14-12-08, 14:18
Είδα στα Αχιλλέας Accessories. Βέβαια το είδα στη βιτρίνα σε λαδί, δεν ξέρω αν έχει άλλα χρώματα. Αν βρεθείς σε κανένα τέτοιο κατάστημα, δεν χάνεις τίποτα να κοιτάξεις :)

NANA
23-12-08, 10:28
Δεν ξέρω πως τα έβγαλα πέρα τις προηγούμενες 2 φορές (μάλλον είχα περισσότερο χρόνο, χρήμα και αντοχή) πάντως τώρα αντιμετωπίζω πρόβλημα με τα ρούχα εγκυμοσύνης.
Δεν είναι τόσο χρηματικό το θέμα όσο χρόνου και αγνοίας. Δηλαδή δεν ξέρω που να πάω για να πάρω ρούχα που να είναι ωραία (όχι τσουβάλια) και σε καλές τιμές. Δεν έχω χρόνο πλέον να ψάχνω, παλαιότερα πάνω στη βόλτα έβλεπα ένα μαγαζί, έμπαινε και όλο και κάτι φαρδύ και ωραίο έβρισκα και ας μην ήταν αποκλειστικά εγκυμοσύνης). Τώρα όμως δεν συμβαίνει το ίδιο, άλλο να περιμένεις παιδί, άλλο να έχεις ένα και άλλο δυο. Εννοώ έχω μεγαλύτερη κούραση, λιγότερο χρόνο και είναι και δυσκολότερο να τα αφήσω κάπου η' να τα πάρω μαζί μου. Δεν ξέρω αν έχει άλλο θέμα παρόμοιο ανοιχτό αν και έψαξα λίγο ούτε αν επιτρέπεται να γράψουμε μάρκες και μαγαζιά πάντως αν κάποια γνωρίζει για καταστήματα εγκυμοσύνης ή και αλλά που να βρίσκουν όμως ρούχα για έγκυες στην Θεσσαλονίκη (κέντρο και ανατολικά) θα ήθελα να με ενημερώσει έστω και με pm. Προς το παρόν δεν έχω μεγάλη κοιλιά αλλά στο μέλλον ξέρω ότι ενώ θα είμαι παντού αδύνατη θα έχω τεραστία κοιλιά.

mariapap82
23-12-08, 10:32
Nana υπαρχει ηδη ανοιχτο θεμα εδω

http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?t=613

Γενικα η ευκολη λυση ειναι τα zara που εχουν ειδiκα ρουχα zara for mum μπορει να εχουν λιγα πραγματα αλλα σιγουρα θα βρεις ευκολα ενα καταστημα στη γειτονια σου!!!

manina
23-12-08, 10:54
στη θεσσαλονικη στο κεντρο εχει σιγουρα ρουχα εγκυμοσυνης στο prenatal (ακριβουτσικα),στο mothercare (πιο οικονομικα) στη Βενιζελου και τα δυο,επειτα υπαρχουν ενα η δυο μαγαζια στον πεζοδρομο της αγιας θεοδωρας (πολυ περισσοτερο κλασικα ομως,οχι τοσο νεανικα οσο στα αλλα,ιδιως στο μαδερκεαρ εχει ομορφουτσικα)

αλλα

αν κανεις τον κοπο να πας στο ΛΗΤΩ στη Μοναστηριου κοντα στο Grand Hotel Palace,θα παθεις πλακα,εχει τεραστια ποικιλια και διαφορες τιμες :wink:

Diana Dee
23-12-08, 11:06
Και στα H&M εχει μοντερνα ρουχα εγκυμοσυνης. Αλλα δεν εχουν ολα τα H&M. Στο Avenue και στο Athen's Heart στα H&M παντως εχει.

MARGIO
23-12-08, 11:19
αλλα

αν κανεις τον κοπο να πας στο ΛΗΤΩ στη Μοναστηριου κοντα στο Grand Hotel Palace,θα παθεις πλακα,εχει τεραστια ποικιλια και διαφορες τιμες :wink:
Συμφωνω και επαυξανω

nina
25-12-08, 20:15
[ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΒΟΛΕΥΤΕΙ ΑΠ ΤΟ ΒΕΝΕΤΤΟΝ. ΟΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΙΔΙΚΑ, ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ. ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΑΡΤΙΟΥ ΤΟ ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ

NANA
29-12-08, 11:37
ΣΑΣ ΕΥΑΧΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ. ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΡΑ 2-3 ΜΠΛΟΥΖΟΦΟΡΕΜΑΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΒΟΛΕΥΤΩ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΤΑ ΚΟΛΑΝ. ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΤΙΝΑΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΨΩΝΙΣΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ MEGA OUTLET (REBECCA BLUE KAI MORE AND MORE). ΕΠΙΣΗΣ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΟΛΤΟΥΛΑ ΣΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΜΕ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ.

Eliza
12-01-09, 14:34
Την Παρασκευή -μετά από μια πρωινή κρίση "δεν έχω τίποτα να φορέσω :cry: :cry: " και έχοντας διαβάσει πολλά καλά λόγια εδώ, πήρα το δρόμο για το Η&Μ στο Avenue.
Ενθουσιασμός!
Πήρα 2 παντελόνια, 1 φουστάνι πλεκτό, 2 μπλούζες θηλασμού (πολύ σούπερ τις συστήνω ανεπιφύλακτα), 1 μπλούζα απλή όχι εγκυμοσύνης, 1 μπλούζα με τιραντάκι, 2 σουτιέν θηλασμού, 2 ζώνες που καλύπτουν την κοιλιά (τις φοράς μαζί με χαμηλοκάβαλο παντελόνι και δεν σου πέφτει και είναι και η κοιλιά μέσα) και πλήρωσα.....195? :D :D

Eirini_Dr
12-01-09, 16:18
:shock: :shock: :shock: Πλακα κανεις..... Παιρνω τωρα την αδερφη μου τηλεφωνο να ερθει να με παρει!!!!

anna75
17-02-09, 12:26
Εγω φαίνομουν έγκυος απο την 8η βδομάδα. Δεν με χωραγε τιποτα απο τα ρουχα μου και πηρα άμεσως ρουχα εγκυμοσύνης απο το prenatal που ήταν ΄τελεια και μοντέρνα. Να φανταστεις ειμαι στον 8ο και πήρα μολις 8 κιλά αλλα όλα στην κοιλια. Προτεινω ρουχα εγκυμοσύνης λοιπον για να μην ζορίζεσαι ουτε εσύ ουτε το μωράκι

Καλημέρα κι από εμένα! Κι εγώ ζορίζομαι λίγο με τα ρούχα. Βασικά με ενοχλούν τα καλσόν. Είμαι στην αρχή του τέταρτου μήνα και η κοιλιά μου είναι ελαφρώς πρησμένη. Είδα στα mothercare καλσόν με 35 ευρώ?? δεν υπάρχουν πιο οικονομικά? Στα prenatal ειναι καλύτερα? δεν έχω πάει να δω. Επίσης, θα ήθελα να μου προτείνετε καταστήματα που να έχουν λίγο πιο΄καλά ρούχα για εγκύους, γιατί η αδελφή μου βαφτίζει το μωράκι της σε δύο μήνες και θα ήθελα να χωράω σε κάτι όμορφο και ανάλογο της περίστασης.

Ευχαριστώ πολύ πολύ,

Άννα

ravT
17-02-09, 12:36
Άννα με το καλό το μωράκι σου. Τα Omor έχουν ρούχα για τέτοιες περιστάσεις. Έχουν ιστοσελίδα στο internet για να δεις που μπορείς να τα βρείς. Ελπίζω να βοήθησα

anna75
17-02-09, 13:10
Άννα με το καλό το μωράκι σου. Τα Omor έχουν ρούχα για τέτοιες περιστάσεις. Έχουν ιστοσελίδα στο internet για να δεις που μπορείς να τα βρείς. Ελπίζω να βοήθησα

Σ' ευχαριστώ πολύ, κάτι τέτοιο ήθελα!! από τιμές τι λένε?

ravT
17-02-09, 16:12
Νομίζω πως είναι τσιμπημένες αλλά σκέψου πως αν δεν ήσουν έγκυος κάτι σε τουαλετο-ειδές θα διάλεγες που θα σου πήγαινε περίπου τόσο.

anna75
17-02-09, 16:15
Νομίζω πως είναι τσιμπημένες αλλά σκέψου πως αν δεν ήσουν έγκυος κάτι σε τουαλετο-ειδές θα διάλεγες που θα σου πήγαινε περίπου τόσο.

Σωστό αυτό που λες, σχετικά με τα καθημερινα ρούχα, κολαν κλπ, τα prenatal έχουν καλυτερες τιμές από τα mothercare? ξέρεις κάποιο άλλο μαγαζι να μου συστήσεις που να έχει ποικιλια και λογικές τιμές?

ravT
17-02-09, 16:23
Για τα καθημερινά ρούχα, εγώ πήρα ένα παντελόνι από τα mothercare και ένα omor από τα ΛΗΤΩ. Τα ΛΗΤΩ στον Κηφισσό έχουν μεγάλη ποικιλία και αρκετές μάρκες. Τώρα για οικονομικά, εγώ προσωπικά δεν έχω δει πουθενά οικονομικά ρούχα εγκυμοσύνης, αν και τώρα είναι ευκαιρία να πας όσο έχουν εκπτώσεις. Αν και εκπτώσεις έχουν τα χειμερινά και εσύ τώρα θα χρειαστείς πιο ανοιξιάτικα. Για τα prenatal έχω ακούσει καλά λόγια αλλά δεν έχω προσωπική άποψη. Μπορείς επίσης να αγοράσεις κανονικές φόρμες, απλά θα αλλάξει το νούμερό σου. Εγώ αυτό έκανα από ένα σημείο και μετά. Μπλούζες κ.λπ δεν χρειάστηκα. Επίσης επειδή παραπάνω λες για καλσόν, θεωρώ πως δεν θα σε βολεύει για πολύ ακόμα. Γιατί δεν στρέφεσαι στις κάλτσες με σιλικόνη? Νομίζω είναι καλή επιλογή και δεν χρειάζεσαι "καλσόν εγκυμοσύνης" που εκτινάσει την τιμή στα ύψη!

anna75
17-02-09, 18:47
Για τα καθημερινά ρούχα, εγώ πήρα ένα παντελόνι από τα mothercare και ένα omor από τα ΛΗΤΩ. Τα ΛΗΤΩ στον Κηφισσό έχουν μεγάλη ποικιλία και αρκετές μάρκες. Τώρα για οικονομικά, εγώ προσωπικά δεν έχω δει πουθενά οικονομικά ρούχα εγκυμοσύνης, αν και τώρα είναι ευκαιρία να πας όσο έχουν εκπτώσεις. Αν και εκπτώσεις έχουν τα χειμερινά και εσύ τώρα θα χρειαστείς πιο ανοιξιάτικα. Για τα prenatal έχω ακούσει καλά λόγια αλλά δεν έχω προσωπική άποψη. Μπορείς επίσης να αγοράσεις κανονικές φόρμες, απλά θα αλλάξει το νούμερό σου. Εγώ αυτό έκανα από ένα σημείο και μετά. Μπλούζες κ.λπ δεν χρειάστηκα. Επίσης επειδή παραπάνω λες για καλσόν, θεωρώ πως δεν θα σε βολεύει για πολύ ακόμα. Γιατί δεν στρέφεσαι στις κάλτσες με σιλικόνη? Νομίζω είναι καλή επιλογή και δεν χρειάζεσαι "καλσόν εγκυμοσύνης" που εκτινάσει την τιμή στα ύψη!
Κι εγώ πήρα ένα τζιν από τα mothercare με μπάσκα. Έχεις δίκιο για τις τιμές. Πραγματική εκμετάλλευση στα πάντα. Βασικά θα ήθελα ρούχα και για την δουλειά (ανοιξιάτικα κλπ) τύπου κολάν φορεματάκι ή κάτι τέτοιο, γενικά casual Κι ευκολοφόρετα. Στα Λητώ δεν έχω πάει, μόνο από το Internet ο,τι έχω δει. Αφού έχει τα omor που μου είπες θα τα επισκεφτώ σύντομα!

Σ' ευχαριστώ πολύ πολύ για την απάντηση. Έχεις να μου προτείνεις καταστήματα για τα παιδικά έπιπλα? Ψάχνω ΄κούνια σε λευκό χρώμα, έχω δει μια (humphrey) στα Mothercare που μου αρέσεις περισσότερο από όλες και κάποιες στα Ήρα και στα Lapin αλλά μου φαίνονται πολύ κλασσικές και ψιλοακριβές? Τι λες κι εσύ?

zouzounel
17-02-09, 21:17
Κολάν εγκυμοσύνης πήρα απ' τα Η&Μ 12 ευρώ νομίζω τα δύο, είναι 60 den και επειδή πήρα XL ήταν αρκετά μακριά, οπότε τα έραψα στο κάτω μερος και τα έκανα καλτσόν. :D Με βόλεψαν πααααρα πολύ. Έχει και άλλα ρουχα εγκυμοσύνης στα Η&Μ, αν και προσωπικά δε με ενθουσίασε τίποτε αλλο.
Από φορεματάκια βρήκα αρκετά στο Λητώ, μάλιστα έχουν εκπτώσεις 60% σε μερικά και πήρα 2-3 με λιγότερα από 30 ευρώ το καθένα. Στα prenatal πήρα το χειμωνα ένα τζιν με μπασκα, αλλά κατα τ άλλα δεν εχω βρει τίποτα το ιδιαίτερο (άσε που είναι πανάκριβα και ακόμα και με τις εκπτώσεις δε βρίσκεις νουμερα στα χειμωνιάτικα, σου πασάρουν την καινούρια ανοιξιάτιaκή συλλογή με κανονικές τιμές βεβαια).
Ευτυχώς δεν πήρα πολλά κιλά και μου κάνουν τα ελαστικά φορεματάκια που είχα πριν την εγκυμοσύνη, επίσης κάποια φορεματάκια με φαρδιά φόρμα βρήκα σε μαγαζιά με κανονικά ρούχα. Α και φορμίτσες απ' το Ζara, μια χαρά τη βόλεψα! :D

anna75
17-02-09, 23:29
Κολάν εγκυμοσύνης πήρα απ' τα Η&Μ 12 ευρώ νομίζω τα δύο, είναι 60 den και επειδή πήρα XL ήταν αρκετά μακριά, οπότε τα έραψα στο κάτω μερος και τα έκανα καλτσόν. :D Με βόλεψαν πααααρα πολύ. Έχει και άλλα ρουχα εγκυμοσύνης στα Η&Μ, αν και προσωπικά δε με ενθουσίασε τίποτε αλλο.
Από φορεματάκια βρήκα αρκετά στο Λητώ, μάλιστα έχουν εκπτώσεις 60% σε μερικά και πήρα 2-3 με λιγότερα από 30 ευρώ το καθένα. Στα prenatal πήρα το χειμωνα ένα τζιν με μπασκα, αλλά κατα τ άλλα δεν εχω βρει τίποτα το ιδιαίτερο (άσε που είναι πανάκριβα και ακόμα και με τις εκπτώσεις δε βρίσκεις νουμερα στα χειμωνιάτικα, σου πασάρουν την καινούρια ανοιξιάτιaκή συλλογή με κανονικές τιμές βεβαια).
Ευτυχώς δεν πήρα πολλά κιλά και μου κάνουν τα ελαστικά φορεματάκια που είχα πριν την εγκυμοσύνη, επίσης κάποια φορεματάκια με φαρδιά φόρμα βρήκα σε μαγαζιά με κανονικά ρούχα. Α και φορμίτσες απ' το Ζara, μια χαρά τη βόλεψα! :D
ευτυχώς μας βολεύει αυτή η μόδα. Κι εγώ πήρα ένα ωραίο μακό φόρεμα σε σκούρο φούξια από το Ζάρα με 19 ευρώ! Κάτι μου λέει πως πρέπει να επισκευθώ τα Λητώ σύντομα! :-))) σ' ευχαριστώ για την πληροφόρηση, αν έχεις να συστήσεις και κάτι για παιδικό δωμάτιο...
Σε ποιο μήνα είσαι?

zouzounel
18-02-09, 01:29
Να είσαι καλά, με το καλό το μωρό σου!
Διανύω τον 8ο μήνα αυτη τη στιγμή, καλομελέτα κι έρχεται που λένε!
Για το παιδικό δωμάτιο ριξε μια ματιά στην ενότητα "οι πρωτες αγορες" εδώ:
http://www.parents.gr/forum/viewforum.php?f=35
θα βρεις πααααρα πολλές ιδέες, τα κορίτσια έχουν φοβερή φαντασία!
κι εγώ τις συμβουλές τους ακολούθησα. Απλά πρέπει να αποφασίσεις τι θες πρώτα απ' ολα, κουνια που να γινεται και κρεββατάκι, κούνια και μόνο κούνια, με χρώματα... χωρίς.... αλλιώς θα χαθείς.
Εγώ παρήγγειλα κρεββατάκι και συρταριέρα απ'το babynet στη Μεταμόρφωση (έχει και site: www.babynet.gr αν θες να δεις), έχει πολλά σχέδια και όχι μόνο τις κλασικούρες που έχουν τα άλλα καταστήματα.
Υπομονή να έχεις και κουράγιο για ποδαρόδρομους!
:D

katerina11
18-02-09, 09:16
εγω πάντως δε χωραω σε κανένα παντελονι και φούστα :lol: :lol:
στις μπλούζες είμαι οκ ..και τα φουστανακια που είχα :!:
όλη τη βδομάδα τη βγάζω με 1 jean εγκυμοσυνης που αγόρασα :lol: και μια φουστιτσα απο τα prenatal

mata
18-02-09, 09:57
Καλημέρα κι από εμένα! Κι εγώ ζορίζομαι λίγο με τα ρούχα. Βασικά με ενοχλούν τα καλσόν.

Αννα, ε........όχι και να πάρεις αυτά τα πανάκριβα καλσόν των 35€!!!!!!!!!Μα τους κλέφτες!!!! :x Να σου πώ τί έκανα εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη!Φορούσα καλτσοδέτες. Από αυτές που έχουν σιλικόνη και στέκονται ψηλά χωρίς να πέφτουν . Ήταν υπέροχες και δεν με ενοχλούσαν καθόλου!
Όταν ήθελα να φορέσω χοντρό καλσόν, έκοβα με το ψαλίδι το λάστιχο λίγο και έτσι δεν με ενοχλούσε! :wink:

Εγώ τώρα που μπαίνω στον τρίτο και με ενοχλούν τα στενά παντελόνια,αγόρασα 2 παντελόνες με λάστιχο από αθλητικό μαγαζί που όμως φοριούνται από πρωί μέχρι και για βράδυ. Δεν φαίνονται για αθλητικές γιατί δεν έχουν κανένα αθλητικό σήμα. Εχουν λάστιχο φαρδύ στη μέση και κάνουν μέχρι και για το τέλος, μια που είναι ελαστικά και μαλακά. Προς το παρόν φοράω και κάποια παντελόνια που μου κάνουν και δεν είναι σφικτά στη μέση. Το τζήν εγκυμοσύνης που αγόρασα, δεν μπορώ να το φορέσω ακόμα, γιατί είναι όταν θα έχω κοιλιά!
Ελπίζω να σας έδωσα ιδέα! :wink:

natasa-n
18-02-09, 10:04
αχ κοριτσια κι εγώ εδώ και 10 μερες έχω κάνει κοιλιά εγκύου! Ξαφνικά - λες και κοιμήθηκα χωρίς κοιλιά και ξύπνησα με εγκυμοσύνης! Τα ρούχα μου, μου κάνουν βέβαια (3 κιλά εχω πάρει μέχρι και τις 12/2 οιυ με ζύγισε πάλι ο γιατρός) αλλά δε φοράω τίποτα απο αυτά πια γιατί όταν κάθομαι νιώθω να με πνίγουν! οπότε τα παλιά μου ρόύχα ενδύκνοντε μόνο για ορθοστασία! χαχαχαχ
Πήγα πριν μια εβδομάδα στο πολυκατάστημα ΛΗΤΩ και πήρα ενα φορεμα κι ενα παντελόνι εγκυμοσύνης κι ενα μπλουζοφόρεμα κι από εκείνη τη μέρα ή το ένα θα φοράω ή το άλλο! σε λίγο θα με κοροιδεύουν στο γραφείο με τα ίδια ρουχα μέρα παρα μέρα! Τι να κάνω όμως, είναι πολύ άνετα! Τα ρούχα στο λητώ νομίζω ήταν΄σχετικά φτηνα, ίσως φταίνε και οι εκπτώσεις αλλά εγώ για αυτα που σας είπα έδωσα 75 ευρώ κι είναι πάρα πολύ ωραία - θα τα φορούσα δηλαδή κι ας μην ήμουν έγκυος!

katerina11
18-02-09, 10:18
αυτο λέω και εγω ..όλο τα ίδια φοράω στο γραφείο ....
και εγω ευτυχως βρηκα το παντελονι και τη φουστα με εκπτώσεις :wink:
γιατί με 75 € το jean δε μου φάνηκε φθηνό

Nadine
18-02-09, 10:36
αχ κοριτσια κι εγώ εδώ και 10 μερες έχω κάνει κοιλιά εγκύου! Ξαφνικά - λες και κοιμήθηκα χωρίς κοιλιά και ξύπνησα με εγκυμοσύνης! Τα ρούχα μου, μου κάνουν βέβαια (3 κιλά εχω πάρει μέχρι και τις 12/2 οιυ με ζύγισε πάλι ο γιατρός) αλλά δε φοράω τίποτα απο αυτά πια γιατί όταν κάθομαι νιώθω να με πνίγουν! οπότε τα παλιά μου ρόύχα ενδύκνοντε μόνο για ορθοστασία! χαχαχαχ
Πήγα πριν μια εβδομάδα στο πολυκατάστημα ΛΗΤΩ και πήρα ενα φορεμα κι ενα παντελόνι εγκυμοσύνης κι ενα μπλουζοφόρεμα κι από εκείνη τη μέρα ή το ένα θα φοράω ή το άλλο! σε λίγο θα με κοροιδεύουν στο γραφείο με τα ίδια ρουχα μέρα παρα μέρα! Τι να κάνω όμως, είναι πολύ άνετα! Τα ρούχα στο λητώ νομίζω ήταν΄σχετικά φτηνα, ίσως φταίνε και οι εκπτώσεις αλλά εγώ για αυτα που σας είπα έδωσα 75 ευρώ κι είναι πάρα πολύ ωραία - θα τα φορούσα δηλαδή κι ας μην ήμουν έγκυος!
Ακριβώς έτσι "έπαθα" κι εγώ..!
Εδώ και 2 εβδομάδες έκανε την εμφάνισή της μια κοιλιά από το πουθενά..!!
Απ' όσο βλέπω, είμαστε και πολύ κοντα στις μέρες, κι εγώ 3 κιλά έχω πάρει μέχρι τώρα.
Πάντως, κορίτσια, εκπτώσεις ουσιαστικές σε ρούχα εγκυμοσύνης δε γίνονται, τουλάχιστον στην επαρχία....!!

mata
18-02-09, 10:46
Πάντως, κορίτσια, εκπτώσεις ουσιαστικές σε ρούχα εγκυμοσύνης δε γίνονται, τουλάχιστον στην επαρχία....!!

Nadine, εγώ το παντελόνι εγκυμοσύνης το τζην που αγόρασα για αργότερα, είχε μισή τιμή. Επαρχία είμαι. Από 52 το είχαν 26!Ψάξε μήπως βρείς ευκαιρίες! :wink:

katerina11
18-02-09, 12:22
και εγω με 50% ψώνισα ..απο 60 για φουστα και παντελόνι απο 120 € αρχικη τιμή :!:

anna75
18-02-09, 13:33
Απ' όσο βλέπω, είμαστε και πολύ κοντα στις μέρες, κι εγώ 3 κιλά έχω πάρει μέχρι τώρα.

Πόσο μηνών είσαι? εγώ έκλεισα τους τρεις και η κοιλιά μου είναι σαν πρησμένη! μάλλον επειδή ήμουν ήδη 10 κιλά πάνω απο το κανονικό θα αργήσει να φανει! ¨:-)) Εμένα αυτές οι κάλτσες με την σιλικόνη γιατί μου πέφτουν??? :shock:

Nadine
18-02-09, 15:30

Πόσο μηνών είσαι? εγώ έκλεισα τους τρεις και η κοιλιά μου είναι σαν πρησμένη! μάλλον επειδή ήμουν ήδη 10 κιλά πάνω απο το κανονικό θα αργήσει να φανει! ¨:-)) Εμένα αυτές οι κάλτσες με την σιλικόνη γιατί μου πέφτουν??? :shock:
Έκλεισα τον 4ο και μπήκα στον 5ο.
Πήρα κι εγώ κάλτσες με σιλικόνη και επίσης μου πέφτουν..!
Σχετικά με τις εκπτώσεις, βρήκα αρκετά στη μισή τιμή, που όμως, δε θα φοριούνται καλοκαιριάτικα, που θα έχω την κοιλιά μέχρι το στόμα...!!!
Τα ρούχα, που με ικανοποίησαν, δεν είχαν έκπτωση......
:evil: :evil: :evil:

anna75
18-02-09, 15:40

Έκλεισα τον 4ο και μπήκα στον 5ο.
Πήρα κι εγώ κάλτσες με σιλικόνη και επίσης μου πέφτουν..!
Σχετικά με τις εκπτώσεις, βρήκα αρκετά στη μισή τιμή, που όμως, δε θα φοριούνται καλοκαιριάτικα, που θα έχω την κοιλιά μέχρι το στόμα...!!!
Τα ρούχα, που με ικανοποίησαν, δεν είχαν έκπτωση......

Κλασσική περίπτωση! αυτά που μας αρέσουν θα ανήκουν στην "νέα" κολεξιόν χωρίς έκπτωση πάντα! Τσίου! Αυτά τα σχεδιάκια πως τα βάζεις κάτω απο το κείμενό σου? Επίσης, έχεις φτιάξει παιδικό δωμάτιο ή όχι ακόμη?
:evil: :evil: :evil:

katerina11
18-02-09, 15:41
καλά ναι ...και εμενα η φούστα και το jean μεχρι Απριλη ..Μάη το πολυ :!: και είναι και πανακρίβου τα εγκυμοσυνης γενικα :!:

anna75
18-02-09, 15:54
καλά ναι ...και εμενα η φούστα και το jean μεχρι Απριλη ..Μάη το πολυ :!: και είναι και πανακρίβου τα εγκυμοσυνης γενικα :!:

κατάλαβα! θα καλοπεράσουμε! όσο σκέφτομαι ότι το καλοκαίρι με τη ζέστη θα είμαστε με τις κοιλιές μέχρι το στόμα!... θυμάμαι το ρητό Η ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΙΝΑΙ ΑΡΕΤΗ!
http://lilypie.com/pic/090219/nHIS.jpghttp://bd.lilypie.com/bLMYp2.png (http://lilypie.com)

Nadine
18-02-09, 16:13

κατάλαβα! θα καλοπεράσουμε! όσο σκέφτομαι ότι το καλοκαίρι με τη ζέστη θα είμαστε με τις κοιλιές μέχρι το στόμα!... θυμάμαι το ρητό Η ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΙΝΑΙ ΑΡΕΤΗ!
http://lilypie.com/pic/090219/nHIS.jpghttp://bd.lilypie.com/bLMYp2.png (http://lilypie.com)
Αχ, Παναγία μου, μέσα στις ζέστες.... :shock: :shock: :shock: :shock:
Το καλό είναι ότι δε θα κινδυνεύει ν' αρπάξει κρύωμα το μωράκι μας...! :wink: :wink:

zouzounel
18-02-09, 18:47
Για τις κάλτσες σιλικόνης κορίτσια ο γιατρός μου μου είχε πει απ'την πρώτη κιόλας επίσκεψη, όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος, να μη φοράω, γιατί σφίγγουν το πόδι και παρεμποδίζουν την ομαλή κυκλοφορία του αίματος.
Τώρα βέβαια όλα είναι σχετικα... όπως αισθάνεται κανείς καλύτερα.

ravT
18-02-09, 20:38
zouzounel, εμένα μου απαγόρευσε τα καλτσάκια που είναι μέχρι το γόνατο για τον λόγο που λες, αλλά όχι τις κάλτσες σιλικόνης. Πάντως εμένα ούτε με σφίγγουν, ούτε μου πέφτουν.

summerinxs
30-03-09, 11:11
Καλημέρα κι από μένα.

Έχει περάσει καιρός που εχει κάποια να γραψει σε αυτό το θέμα και έπιασε Ανοιξη για τα καλά!!!

Τα νέα που έχω να σας πω είναι πως τα Η&Μ παραμένουν κορυφή στις επιλογές.

Το Σάββατο πήγα και τα σήκωσα!!

Στο Αvenue έχει αρκετά εγκυμοσύνης, αλλά βασικά τα καλύτερα τα βρήκα στον επάνω όροφο που έχει casual γυναικεία, αλλά κορίτσια είναι τα περισσότερα τέλεια για γκαστροπούλες (δεν είμαι αδύνατη, είμαι 170 και 80 κιλά αισίως!!!)

Φέτος μου έκατσαν και δύο γάμοι και δύο βαφτήσεις.... (μέχρι τώρα είχα να πάω σε γάμο και βάφτιση 2 χρόνια...τώρα βρέθηκαν...τεσπα)
Για πιο καλά ρούχα (δεν είμαι του πολύ posh, αλλά κάτι λίγο πιο "αμπιγιέ" τελοσπάντων) στα Η&Μ δε βρήκα κάτι...

Ψώνισα όμως από τα www.isabellaoliver.com κάτι πολύ ωραία τοπ που είναι ιδανικά και για θηλασμό, και ένα παντελόνι. Είναι όμως ακριβά. Όχι υπερβολικά αλλά σίγουρα πολύ πιο ακριβά από τα τύπου Zara και Η&Μ...
Περιμενω να μου έρθουν και θα σας πω...

Τέλος πήρα και δύο παντελόνια από το www.laredoute.gr. Έχουν πολύ ωραία πραγματάκια και εκεί και όχι ιδιαιτέρα ακριβά.

Αυτά!

Ρούχα ξανά όταν επιστρέψω στα 68κ. για αρχή και στη συνέχεια στα παλιά μου 64... (εύχομαι να μη με προλάβει η επόμενη εγκυμοσύνη στο μεταξύ...)

YIOUPI
30-03-09, 11:26
Με το καλό!!!
επειδή κ εγώ ακόμα τη βγάζω με ρούχα εγκυμοσύνης :oops:
Ποια h&m έχουν??
Στη σταδίου πάντως δεν έχουν...

Jen.
30-03-09, 11:29
Με το καλό!!!
επειδή κ εγώ ακόμα τη βγάζω με ρούχα εγκυμοσύνης :oops:
Ποια h&m έχουν??
Στη σταδίου πάντως δεν έχουν...

στο αvenue

katerina11
30-03-09, 11:30
στο avenue στη Κηφισιας ..στο carefour..διπλα στη helexpo

summerinxs
30-03-09, 11:31
Στα Η&Μ στο Avenue, στο Μαρούσι.

irene77
30-03-09, 11:32
www.isabellaoliver.com αυτα τα ρουχα μονο στο Avenue υπαρχουν?
επισης ειχε αρκετα απο αυτα που βλεπουμε στην σελιδα?

YIOUPI
30-03-09, 11:51
Ρε κορίτσια μου πέφτει πολύ μακρυά το μαρούσι.....

summerinxs
30-03-09, 11:59
irene77 τα isabellaoliver ειναι online μαγαζι....

μάλλον σας μπερδεψα...

από όλα τα παραπάνω που έγραψα, μόνο τα Η&Μ είναι στο Avenue...

όλα τα άλλα είναι στο internet!!!

Λιζα Ν.
30-03-09, 12:51
Πολυ σικατα ρουχα, αλλα συγνωμη που θα το πω, ΟΚ?
Πολυ ακριβο δεν ειναι για μαγαζι στο ιντερνετ? Δινω πολλά χρηματα για ρουχα :oops: συνηθως, αλλά τωρα για λιγους μηνες δεν ξερω...εκτος αν ειναι να παμε καπου ιδιαιτερα, αλλα και παλι ενα φορεματακι αμπιρ απο οποιοδηποτε μαγαζι κανει και το δοκιμαζεις κι ολας :wink:

summerinxs
30-03-09, 13:43
Λίζα έχεις δίκιο.

Είναι ακριβά για αυτό που προσφέρουν (μονόχρωμα και λίγο βαρετά) αλλά δεν έχει σημασία που είναι στο ίντερνετ...
Επειδή είναι online θα πρέπει να είναι και φτηνά?

Πάντως η αλήθεια είναι πως αν δεν είχα τους γάμους και τα βαφτίσια ούτε εγώ θα τα αγόραζα...
Εγώ όμως δεν ποντάρω μόνο στους άλλους 3 μήνες που μου απομένουν...
Έχω και το θηλασμό που και αυτός χρειάζεται κρουαζέ τοπάκια...και επίσης δεν ευελπιστώ να χάσω τα κιλά που έχω πάρει από τη μια μέρα στην άλλη... Επομένως μέχρι και την άλλη άνοιξη μια χαρά θα τα κοτσάρω! (εμένα έτσι κι αλλιώς το σώμα μου είναι σαν εγκυμονούσας....αδύατα πόδια, καθόλου περιφέρεια, αλλά μπυροκοιλιά και στήθος, και μπράτσο και πλάτη φουλ!
Επομένως....μια χαρά θα φτουρίσουν!!!!!

Και να φτάσω να μου πέφτουν (μακάρι...), δεν νομίζω να μείνω με ένα παιδί στη ζωή μου...
οπότε τα φυλάω και τα ξαναβγάζω σε επόμενη εγκυμοσύνη... (σαν τα αποκριάτικα....χεχε!! :lol: )

Λιζα Ν.
30-03-09, 13:48
Εχεις δικιο οτι τα κρουαζε μπορεις να τα φορεσεις και αργοτερα, θα προσαρμοζονται κιολας...
Για γαμους κλπ παντως κι εγω ειχα και πηρα ενα μεταξωτο φορεμα αμπιρ με 95 ευρω απο τη γειτονια μου, δλδ μην δισταζετε να μπαινετε και σε αλλα μαγαζια η μοδα φετος εχει πολλα φαρδια και βοηθαει :D

katerina11
30-03-09, 15:10
η αληθεια ειναι οτι σε πολλα μαγαζια τα ρουχα μας κανουν ...εγω δοκιμαζα και Medium και ημουν οκ ...απλα δεν ξερω πως θα εξελιχθω :oops: :lol: :lol: οποτε λεω να περιμενω ...μονο ενα φορεματακια aπο ζαρα πηρα για το πασχα ( medium) :wink:

mata
31-03-09, 09:17
Αγόρασα ένα παντελονάκι τζην από το Mothercare(τσιμπημένη βέβαια η τιμή στα 70€), αλλά στρώνει φανταστικά!!!!!!!!
Και το καλό είναι ότι το λάστιχο δεν είναι μεγάλη μπάσκα, και έτσι μπορείς να το φοράς και αργότερα. Ειδικά ακόμα και μετά την εγκυμοσύνη, σε κατι εξόδους με μεγάλο ταβερνοφαγοπότι, είναι ωραιότατο και γλιτώνεις από το γνωστό κρυφό ξεκούμπωμα των κουμπιών κάτω απο το τραπέζι για να πάρεις ανάσα!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Πήρα επίσης και κάποια παντελονάκια με λάστιχο από μαγαζί αθλητικών, χρώματος μαύρο, που φοριούνται από γυμναστική μέχρι και για βραδυνή έξοδο. Η αδερφή μου που δεν είναι έγκυος, μόλις είδε το ένα, έσπευσε να αγοράσει κι εκείνη.
Γενικά ότι έχω πάρει, μπορώ να το φορέσω και μετά και αύτό είναι καλό για την τσέπη μου!!!!!!! :wink: :lol: :lol: :lol:

sissie
04-04-09, 18:54
Κορίτσια χρειάζομαι βοήθεια!!! Μέχρι τώρα δεν χρειάστηκε να αγοράσω ιδιαίτερα ρούχα εγκυμοσύνης, γιατί βολευόμουν με τα φορεματάκια προ εγκυμοσύνης και με καναδυό ακόμα που πήρα από το ATTRATIVO σε αμπίρ γραμμή τέλεια! Αυτά όμως ήταν μάλλινα, και δεν φοριούνται πλέον. Δυο μέρες τώρα που ψάχνω για κανένα φορεματάκι (όπως καταλάβατε είμαι πιο πολύ του φορέματος, αλλά δεν αποκλείω και το παντελόνι :wink: ), δεν βρίσκω κάτι αξιόλογο. Δεν έχω πάρει πολλά κιλά (περίπου 8 και είμαι 29η εβδομάδα), αλλά η κοιλιά μου μεγάλωσε αρκετά. Πήγα στο mothercare, premaman, Benetton & Zara και τίποτα αξιόλογο. Μήπως έχω τρελές απαιτήσεις, βρε κορίτσια; Έχετε να προτείνετε κάτι, έστω και σε στυλ ντυσίματος; Η κουνιάδα μου επιμένει να πάρω κολάν και από πάνω μακριές μπλούζες ή μπλουζοφορέματα, είναι πρακτικό; Κι αν ναι, κανονικό κολάν ή εγκυμοσύνης; Σας κούρασα με τις ερωτήσεις, αλλά πραγματικά έχω την αίσθηση ότι τα ρούχα εγκυμοσύνης είναι λίγο ακαλαίσθητα. Κακό είναι που θέλω να είμαι όσο γίνεται "κομψή" αν και εγκυμονούσα; :roll: :roll: :roll:
Mata από ποιο μαγαζί αθλητικών πήρες τα παντελόνια;

ΖΑΜΒΕΤΟ
04-04-09, 19:10
Sissie μου καλησπέρα!Εγώ ψωνίζω από μαγαζιά κανονικά και απλά πέρνω μεγαλύτερο νούμερο!Προχθές πήρα ένα φορεματάκι από τα toi-moi πολύ ωραίο και οτι πρέπει για αυτή την περίοδο.Κολάν πήρα πάλι μεγαλύτερο νούμερο.Σε καμία μου εγκυμοσύνη δεν πήρα ρούχα εγκυμοσύνης.Εξάλλου η μόδα μας ευνοεί :wink:

mata
06-04-09, 08:47
Sissie μου σε όποιο μαγαζί αθλητικών κι αν πάς υπάρχουν τα παντελονια που έχουν λάστιχο φαρδύ αλλα και κορδονάκι στη μέση. Με βόλεψαν πάρα πολύ. Μπορείς να πάς και στο gellino home. Από εκεί πήρα το δεύτερο τζην εγκυμοσύνης που το φοράω στη δουλειά και είναι με μεγάλη μπάσκα που έχει πολύ χώρο για την κοιλίτσα και είναι άνετο! :wink:

Varelaki
06-04-09, 11:55
Εγώ έχω βολευτεί με τα φορεματάκια του ROUGE (κατάστημα κέντρου στην οδό Κανάρη, Βριλήσσια Λ.Πεντέλης στο φανάρι Σισμανογλείου κτλ) :!: Είναι από βισκόζη, ελαστικά για την κοιλιά και τα παίρνω medium ή large (ανάλογα με το στήθος & την κοιλιά) :!: Είναι ανοιξιάτικα τα χρώματα, οικονομικές οι τιμές, έχει και μπλούζες και τ-shirt. :wink: Επίσης βρήκα και τρία, τέσσερα φορέματα βραδινά, μαύρο με σατέν και καρφίτσα με στρας κοντά και πιο μακρυά και τσίμπησα ένα για το Πάσχα!! Αυτά μπορείτε κάλλιστα να τα φορέσετε σε μια επίσημη εκδήλωση και κοστίζουν 60-70 ευρώ!! Ελπίζω να βοήθησα!

katerina11
06-04-09, 12:20
ROYGE εχει πολλα μαγαζια ..και εγω πηρα 2 μπλουζακια σε large πριν κανα μηνα :!: και θα το επισκεφθω και αργοτερα ...απλα κοιταγα βιτρινα τωρα με τα καλοκαιρινα και τα ειχε 40-50 ευρω τα μπλουζακια ( με τα στρασακια) και μου φανηκαν ψιλοακριβα :roll:

katerina11
06-04-09, 12:21
ROYGE εχει πολλα μαγαζια ..και εγω πηρα 2 μπλουζακια σε large πριν κανα μηνα :!: και θα το επισκεφθω και αργοτερα ...απλα κοιταγα βιτρινα τωρα με τα καλοκαιρινα και τα ειχε 40-50 ευρω τα μπλουζακια ( με τα στρασακια) και μου φανηκαν ψιλοακριβα :roll:

katerina11
06-04-09, 12:22

maria_s
06-04-09, 15:15
Γεια σας εγκυούλες!
Να ρωτήσω και γω κάτι;

Έχω γάμους στις αρχές του 6ου, στις αρχές του 7ου και στο τέλος του 7ου.
Καθώς και οι 3 είναι άσχετοι μεταξύ τους, θα ήθελα να πάρω ένα φόρεμα ή κάτι ανάλογο, έτσι ώστε να είμαι κομψή αλλά και να με χωράει σε όλες τις περιπτώσεις :D
Δεν με νοιάζει το κόστος, έχετε τίποτα να προτείνετε;
Ευχαριστώ! Φιλιά!

irida85
06-04-09, 15:18
www.isabellaoliver.com

maria_s αν ενδιαφερεσαι για αγορα μεσω ιντερνετ δες αυτο το σαιτ που εχουν γραψει τα κοριτσια πιο πανω, εχει τελεια φορεματα ειδικα για τετοιες περιπτωσεις και πολυ κομψα... αν η τιμη δεν ειναι - για σενα...
εγω τρελαθηκα με ολα τα ρουχα τους και σιγουρα στις εκπτωσεις του θα ψωνισω κατι! εχει 10 ευρω μεταφορικα για ελλαδα...

maria_s
06-04-09, 16:19
Τα έχω δει Ιριδούλα και είναι πολύ όμορφα...αλλά είμαι περίεργη με τα ρούχα...αν δεν δοκιμάσω, δεν πιάσω ύφασμα δεν μπορώ :)

Πως είσαι; Ακούσατε καρδούλα; :D

sissie
06-04-09, 21:32
Mata μου ευχαριστώ για την απάντηση. Θα ψάξω κι εγώ τέτοια παντελόνια.

Zambetto ειλικρινά δεν είχα σκεφτεί να ψάξω σε κανονικά μαγαζιά, αλλά μεγαλύτερο μέγεθος. Μάλλον φοβόμουν μην με δουν σαν "εξωγήινη" να ψάχνω ρούχα φυσιολογικά με την στρογγυλή μου κοιλίτσα :roll: :roll:
Θα το κάνω όμως γιατί είναι καλή ιδέα :D :D Ευχαριστώ πολύ :wink:

irida85
07-04-09, 15:24
Τα έχω δει Ιριδούλα και είναι πολύ όμορφα...αλλά είμαι περίεργη με τα ρούχα...αν δεν δοκιμάσω, δεν πιάσω ύφασμα δεν μπορώ :)

Πως είσαι; Ακούσατε καρδούλα; :D

Σε καταλαβαινω... Εμενα παντα μ'αρεσε να ψωνιζω απο το ιντερνετ ακομα και ρουχα, ειδικα απο lardoute ειμαι πολυυυ φαν!!!!!!!! Αλλα τωρα μου κανει καπως.... Δε ξερω ακριβως τι νουμερο να παρω, αν θα με πιεζει κλπ κλπ..... Οποτε μαλλον πρεπει να βρουμε... χειροπιαστα πραγματα!!!! :D :D :D

ΥΓ Ακουσαμε και καρδουλα!!!!!!! Ολα καλα!!!!!!!! Μετα το πασχα παλι!!!!!!!

maria_s
30-04-09, 11:19
Και έσπευσα να βρω το θέμα για να σας πω το εξής:
Το ρίσκαρα λοιπόν και παρήγγειλα από το www.isabellaoliver.com καθώς απογοητεύτηκα τρελλά από ότι είδα στην αγορά (δοκίμασα φουστάνι 325 ευρώ και ήμουν σαν αερόστατο έτοιμο να απογειωθεί)! Δύο φουστανάκια κουκλίστικα! Και δεν το μετάνιωσα καθόλου!
Έκανα χθες και δεύτερη παραγγελία, άλλο ένα φουστάνι και μια παντελόνα και ανυπομονώ!
Είναι κομψότατα, με μαλακά υφάσματα (βαμβάκι ή viscose) και πραγματικά το μόνο που φάινεται είναι η κοιλίτσα μου, τόσο όμορφα αγκαλιάζουν το σώμα!
Στο νούμερο δεν είχα πρόβλημα κανένα...επέλεξα το 3 που αντιστοιχεί στο 44 ιταλικό που φοράω οπότε και ήρθαν γάντι!

Σας το συνιστώ :)

vasdeli
08-06-09, 01:53
www.mamastore.se

vanilitsa
14-12-09, 15:09
εμενα η κοιλιτσα μου δεν εχει μεγαλωσει αρκετα αλλα τα παντελονακια μου τα τζιν γιοκ απο την 9 σχεδον βδομαδα , τα μπλουζακια μου δεν ....πια και λεω σιγα σιγα να παω να παρω κανενα φορεματακι με κολανακια.Μου ειπαν πως καποια καταστηματα π.χ. Λητω εχει αρκετα ρουχαλακια και για τους πρωτους μηνες.επειδη ομως ειναι η πρωτη μου φορα μη γινω και ρομπα.....πανε απο τον 3ο 4ο μηνα εκει??:oops:

Mara-76
14-12-09, 15:15
Λολ kale den xreiazete na pas σε εξειδκευμενο καταστημα. σε ολα τα μαγαζι αμπορεισ να βρεις υπεροχα μπλουζοφορεματα και κολαν και φορεματακια και να εισαι κουκλα

vanilitsa
14-12-09, 15:17
λες ε??να μην παμε ακομη προς τα εκει??εχεις δικιο !!!θα παω να παρω κανα 2-3 κομματακια και πιο περα παιρνουμε αλλα:p!!!αλλα τα ειδα το πρωι σε μια εκπομπη και ζουλεψααααα ........

angel25
14-12-09, 15:28
κοριτσια για εσας τις μελουσες μανουλες με τις φουσκομενες κοιλιτσες,, στα jumbo εφεραν ρουχα εγγυμοσινης, μην φανταστειτε τπτ τρελο, εχει ομως ωραια μπλουζακια κ λογοτυπα baby inside ωραιες φορμες κ διαφορα τετοια, καλη φαση για να εχετε να φορατε κατι ανετο μεσα στο σπιτι κ για μια βολτιτσα

_mpoumpou_
14-12-09, 15:31
Γεια σου Βανιλιτσα!
Γιατί καλέ να πας να δωσεις τα λεφτακια σου στα ρουχα εγκυμοσυνης (που ειναι και κακογουστα συνηθως)?
Φετος η μοδα ευνοεί, πηγαινε στα μαγαζια και θα βρεις απειρα μπλουζοφορεματα και φορεματακια, οπως και κολαν με μαλακο λαστιχο! Απλα ισως χρειαστεις κανα νουμερο μεγαλυτερο...
Εγω προς το παρον δεν εχω αποχωριστει τα τζινακια μου, μου κανουν κανονικοτατα (ειναι και αρκετα χαμηλοκαβαλα γι αυτο) και εχω και αρκετα μπλουζακια μακρια τυπου φορεματακια...
Πολλες φιλες μου δεν χρειαστηκαν καθολου σχεδον ρουχα εγκυμοσυνης, παραμονο κανα παντελονακι στους μεγαλους μηνες!
Αν παρολα αυτα θελεις να ριξεις μια ματια, ωραια ρουχαλακια σε σχεση με οσα κυκλοφορουν εχει στα benetton στη σειρά mamma!:D

angel25
14-12-09, 15:32
ααααα επισεις αν εχετε h&m εχει ωραια ρουχα κ jean σε καλεσ τιμεσ ειχα παρει απο εκει κ εβγαλα ολους τους μηνεσ .. το ενα jean εχει γυρω στα 30?,, ενω απο το λητω που πηρα ειχε 60 κ δεν ειχε λαστιχο στην μεση αλλα κορδονι κ πονουσα κ δεν το ξαναχρησιμοποιησα.. α!! εχει κ σουτιεν θηλασμου τα 2 -20?

Lioula
14-12-09, 15:36
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ ΑΠΟ ΤΑ JUMBO 10 ΕΥΡΩ ΤΕΛΕΙΩΣ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΚΡΙΒΟΠΛΗΡΩΣΕΙ!ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ!

angel25
14-12-09, 15:39
εχεις απολυτο δικιο. εγω εμπιστευτικα το λητω πριν 3 χρονια, κ πηρα 2 σουτιεν 80? αν τα δεις ..τετοιο χαλι ουτε στουσ παγκους.. τα εχω κρατισει ακομα για να δειχνω σε οσες μου λενε για τιμη -ποιοτητα.. ενω με τα 20? που εδωσα στην 2η γεννα ειναι απιστευτα.

ΝΟΥΝΟΥ
14-12-09, 15:58
τι μαρκα ειναι αυτα των 20 Ε?ειμαι ετοιμη να παρω για την 2η γεννα κι εγω

angel25
14-12-09, 16:18
h&m καλε,, εχει τα 2 20? ενα μαυρο κ ενα ασπρο ανοιγουν απο νπροστα με κλιπσ παω να ψαξω μπα κ βρω φοτο

ΝΟΥΝΟΥ
14-12-09, 16:48
ΚΑΛΑ ρωταει τωρα η ασχετη εχει τετοιο μαγαζι στην .θεσ-νικη?γιατι στο βερολινο τα βρηκα αλλα εδω δεν τα πηρε το ματι μου

BLUBLU
15-12-09, 14:48
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ ΑΠΟ ΤΑ JUMBO 10 ΕΥΡΩ ΤΕΛΕΙΩΣ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΚΡΙΒΟΠΛΗΡΩΣΕΙ!ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ!

Απο τα jumpo της Θεσ.νικης τα πήρες? Θέλω να πάρω ρούχα για μέσα στο σπίτι κ πυτζαμούλες. Εχει στα Jumpo στο λιμάνι?

xarma
15-12-09, 20:17
Κορίτσια γεια σας, είμαι και εγώ νέα στο φόρουμ και μέλλουσα μαμά και αντιμετωπίζω όλες τις ανησυχίες που έχετε και εσείς..(ευτυχώς που δεν είμαι μόνη).. Για το ντύσιμο είναι το θέμα μου.. Είμαι σχεδόν 4 μηνών και η κοιλίτσα μου δεν έχει φουσκώσει πολύ αλλά τα τζην μου δεν μου πάνε εδώ και αρκετό καιρό.. Τη βγάζω με κολάν και μπλουζοφορέματα, και στο σπίτι με φόρμες.. Τί γίνεται τώρα που έρχονται γιορτές και έχουμε εκκλησίες και επισκέψεις; Πού βρήκατε ρούχα καλά και σε καλές τιμές; (δεν μένω Αθήνα αλλά Πάτρα) Και κάτι άλλο.. φοράτε μόνο στρωτά παπούτσια;

Lioula
15-12-09, 20:26
Απο τα jumpo της Θεσ.νικης τα πήρες? Θέλω να πάρω ρούχα για μέσα στο σπίτι κ πυτζαμούλες. Εχει στα Jumpo στο λιμάνι?

ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΠΥΛΑΙΑΣ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΑ. ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΥΤΖΑΜΕΣ!ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΗΡΑ.

rrena
15-12-09, 21:49
Στην Θεσσαλονίκη έχει δύο H&M ένα στην Τσιμισκή σχεδόν απέναντι από τα Zara και ένα στην Αγ. Σοφίας απο την κάτω πλευρά. Όντως έχει πολύ ωραία ρούχα και τα παιδικά του είναι κουκλίστικα...

ΝΟΥΝΟΥ
15-12-09, 21:57
ευχαριστω πολυ ρενα!εχει και στο city gate?

rrena
15-12-09, 22:09
οχι, αλλα αυτο της τσιμισκης είναι αρκετα μεγάλο και άνετο και αν πας μεσημερι δεν θα εχεις και προβλημα απο άποψη κόσμου

ΝΟΥΝΟΥ
15-12-09, 22:13
thanksssss

Marigoula
15-12-09, 22:20
Τί γίνεται τώρα που έρχονται γιορτές και έχουμε εκκλησίες και επισκέψεις; Πού βρήκατε ρούχα καλά και σε καλές τιμές; (δεν μένω Αθήνα αλλά Πάτρα) Και κάτι άλλο.. φοράτε μόνο στρωτά παπούτσια;

Πέρυσι τέτοια εποχή είχα αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα αφού ήμουν 7 μηνών και με τεράστια κοιλάρα, είχα οργώσει την Ερμού να βρω κάτι πιο καλό, δεν ήταν και εύκολο αφού τα νούμερα πλέον είναι πολύ μικρά, τελικά βρήκα από το Lynne ένα μπλουζοφόρεμα πιο καλό σατέν με λίγη διαφάνεια και ήταν η επίσημη στολή μου στις γιορτές. Επίσης το ZARΑ έχει σειρά για εγκύους αλλα δεν υπάρχει σε όλα τα καταστήματα. Για παπούτσια ό,τι έχεις συνηθίσει, εγώ γενικά δεν φοράω τακούνι οπότε έπαιξε μπαλαρίνα όλες τις ώρες.
Ελπίζω να βοήθησα. Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας κορίτσια...:)

Σαβ
15-12-09, 23:47
καλησπερα girls...εγω αν κ στη 12βδομαδα δε χωραω στα περισσοτερα παντελονια μου κ αν ζοριστω κ το βαλω μετα σφιγγομαι φοβερα...πηγα με τον αντρα μου κ προμηθευτηκα ενα σετ φορμες,μαλιστα πηρα 1Νο μεγαλυτερο,αλλα το 100το σκασα κ τωρα μονο για τετοια εξοδα δεν ειμαστε...αν γνωριζει καποια, μαγαζια με ανετα για μας ρουχα παρακαλω ενημερωστε...κ με προσιτες τιμες...

EMC
17-12-09, 10:32
Εμένα με έχουνε βολέψει τo Benetton για παντελόνια και τo BSB για φορεματάκια. Έχω αγοράσει δυο παντελόνια και δυο φορέματα και έχω βολευτεί. Το καλό είναι ότι είναι στη μόδα τα κολάν και τα φοράς με μια μακριά μπλούζα ή μπλουζοφόρεμα και είσαι και άνετα και trendy ;)!

kounelitsa
17-12-09, 13:12
Κορίτσια εγώ με τα H&M εγκυμοσύνης σώθηκα κυριολεκτικά!!! Τζην με 30ευρώ, φόρμες με 14!!!
Πήρα εσώρουχα τα τρια 14ευρώ από οργανικό βαμβάκι...καθώς και σετ δύο κολάν εγκυμοσύνης πάντα 14 ευρώ τα οποία έχω καταβολευτεί!!! Έχει αρκετά ρούχα καθώς και μπλουζοφορέματα, σε εμάς είναι κοντά το athens heart που έχει εγκυμοσύνης καί το κατάστημα στην καραισκακη νομίζω, το κατάστημα της Ερμού δεν έχει. Προχθές μάλιστα πήρα και καλό φόρεμα από τη γυναικεί σειρά 35ευρώ και έκλεισα για τις γιορτές!!! Έχει τρομερά ρούχα και πολύ φτηνά!!!

xarma
17-12-09, 13:33
Πέρυσι τέτοια εποχή είχα αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα αφού ήμουν 7 μηνών και με τεράστια κοιλάρα, είχα οργώσει την Ερμού να βρω κάτι πιο καλό, δεν ήταν και εύκολο αφού τα νούμερα πλέον είναι πολύ μικρά, τελικά βρήκα από το Lynne ένα μπλουζοφόρεμα πιο καλό σατέν με λίγη διαφάνεια και ήταν η επίσημη στολή μου στις γιορτές. Επίσης το ZARΑ έχει σειρά για εγκύους αλλα δεν υπάρχει σε όλα τα καταστήματα. Για παπούτσια ό,τι έχεις συνηθίσει, εγώ γενικά δεν φοράω τακούνι οπότε έπαιξε μπαλαρίνα όλες τις ώρες.
Ελπίζω να βοήθησα. Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας κορίτσια...:)

Ευχαριστώ πολύ Μαριγούλα. Και εγώ συνήθως μπαλαρίνες και αθλητικά φοράω αλλά για πιο επίσημα φόραγα καμιά γόβα ή μπότα με ψηλό τακούνι.. Άσε τώρα που οι πιο πολλές μου λένε ότι τα στρωτά θα με κουράζουν υπερβολικά και καλό είναι να πάρω παπούτσια με τακούνι έστω και χαμηλό..:| !!!! Εσύ αντιμετώπισες ιδιαίτερο πρόβλημα με τις μπαλαρίνες;

πουλακι1989
17-12-09, 13:46
kalimera koritsia!
egw pira gia tin egymosini 2 formes .mia apo motherare me 60 euro(me ekptwsi giati itan kalokairi) kai mia apo jumbo me 15 euro..kai tis dio to kalokairi.forousa mia ti mia mia tin alli me tin idia syxnothta!loipon auth tou motherare exei idi xalasei sto kavalo enw tou jumbo einai sa kainouria..kai i stampa s ayth tou jumbo pou leei baby inside den exei oute kan ftharei!kai deite diafora sthn timi..sigoura tha ksanapaw na parw ki alles twra stis giortes!
kata ta alla ki egw mplouzoforemata me mauro kolan kai telos..poly akriba ta tis egymosynis kai de leei!!dyskoloi kairoi!!

xarma
17-12-09, 13:53
kalimera koritsia!
egw pira gia tin egymosini 2 formes .mia apo motherare me 60 euro(me ekptwsi giati itan kalokairi) kai mia apo jumbo me 15 euro..kai tis dio to kalokairi.forousa mia ti mia mia tin alli me tin idia syxnothta!loipon auth tou motherare exei idi xalasei sto kavalo enw tou jumbo einai sa kainouria..kai i stampa s ayth tou jumbo pou leei baby inside den exei oute kan ftharei!kai deite diafora sthn timi..sigoura tha ksanapaw na parw ki alles twra stis giortes!
kata ta alla ki egw mplouzoforemata me mauro kolan kai telos..poly akriba ta tis egymosynis kai de leei!!dyskoloi kairoi!!

Έχεις απόλυτο δίκαιο.. Προτιμώ να χαλάσω λεφτά για το μωράκι και τα πρόγματα που θα χρειαστώ μιας και είναι το πρώτο μου, και να αφήσω τα ακριβά ρούχα εγκυμοσύνης στην άκρη.. άσε που μας αδικούν! θα πρεπε να είναι πιο φθηνά..!

πουλακι1989
17-12-09, 14:03
em vevaia..ti xtypane toso de mporw na katalavw..egues eimaste..eleos!!gi ayto ki egw tous xtypaw me ton tropo mou!!den agorazw tipota pleon!kai ena gamo pou eixame pira ena foremataki me 20 euro apo zara pou eixe zonaraki mikro akribws kato apo to stithos kai meta anoige kai telos...me ena mpoleraki apo panw kai imoun koukla me tin koilitsa mou!eixa riksei mia matia prin paw zara se katasthmata gia eggyous kai katw apo 80 me 90 eyrw to pio aplo den eixane!!..diladi eleos!!

_mpoumpou_
17-12-09, 17:25
Kαι δεν είναι μόνο οτι οι τιμές ειναι ελλεινά υψηλές, είναι και το γεγονός οτι τα περισσότερα ειναι Α-θ-λ-ι-α σε αισθητική...Ουτε η γιαγια μου δεν θα τα φορουσε

Marigoula
19-12-09, 17:49
Ευχαριστώ πολύ Μαριγούλα. Και εγώ συνήθως μπαλαρίνες και αθλητικά φοράω αλλά για πιο επίσημα φόραγα καμιά γόβα ή μπότα με ψηλό τακούνι.. Άσε τώρα που οι πιο πολλές μου λένε ότι τα στρωτά θα με κουράζουν υπερβολικά και καλό είναι να πάρω παπούτσια με τακούνι έστω και χαμηλό..:| !!!! Εσύ αντιμετώπισες ιδιαίτερο πρόβλημα με τις μπαλαρίνες;

Όχι δεν είχα κανενα απολύτως πρόβλημα με τις μπαλαρίνες, για μενα ήταν πολύ πολύ άνετες. Για περπάτημα εννοείται πάντα αθλητικά!!
Είναι ό,τι βολεύει την καθεμία τελικά, εγώ και στα "επίσημα" μπαλαρίνα φορούσα...:)

Mamoli
20-12-09, 21:39
Kαι δεν είναι μόνο οτι οι τιμές ειναι ελλεινά υψηλές, είναι και το γεγονός οτι τα περισσότερα ειναι Α-θ-λ-ι-α σε αισθητική...Ουτε η γιαγια μου δεν θα τα φορουσε

Συμφωνώ και επαυξάνω! 9 στα 10 είναι πανάθλια... Και η ποιότητά τους επιεικώς μέτρια!!!

Ούτε εγώ αγοράζω ρούχα εγκυμοσύνης -με εξαίρεση δύο παντελόνια που αγόρασα από νωρίς η χαζή και ούτε τα φόρεσα!

Ψωνίζω από κανονικά μαγαζιά, απλά παίρνω πράγματα σε πιο ανοιχτή γραμμή... Όταν γεννήσω, μπορώ να τα στενέψω και να συνεχίσω να τα φοράω! ;)

popi.
21-12-09, 00:22
Τα ρούχα εγκυμοσύνης... άθλια και πανάκριβα!! Το μόνο που μου άρεσε ήταν ένα παντελόνι τζιν αλλά είχε 90 κάτι ευρώ και όταν το δοκίμασα δεν είχε και πολύ καλή γραμμή και ράψιμο. Στηρίζονται όλοι στην χαρά μας και τον ενθουσιασμό μας που περνάμε μια τόσο ωραία φάση και πραγματικά... κοπανάνε!!!

nano79
17-01-10, 12:15
αν και ειμαι στην 8η εβδομαδα (σχεδον) τα παντελονια μου δεν μπορω να τα φορεσω απο το πρηξιμο που εχω χαμηλα στη κοιλια. καπου διαβασα για το belly band το οποιο μπορεις να φορας πανω απο το παντελονι σου (το οποιο εχεις ανοιχτο) χωρις να φαινεται τιποτα... ξερετε κατι?

madrid05
19-01-10, 11:29
nano79 για το belly band δεν ξέρω κάτι ...αλλά θα είναι βολικό? Ηθελα να ρωτήσω την γνώμη των πιο προχωρημένων σε εγκυμοσύνη κοριτσιών(είμαι στην16η εβδομάδα με μικρή κοιλίτσα ακομα).Θα πάω να αλλάξω ένα τζίν που μου πήραν δώρο(ΤΕΡΑΣΤΙΟ!!) , είναι περισσότερο βολικά+πρακτικά τα παντελόνια με το χαμηλό λάστιχο κάτω από την κοιλιά ή με το φαρδύ που την καλύπτουν (κατά την γνώμη σας...)

Olympia99
19-01-10, 11:43
Εγώ έχει λίγες μέρες που ανακάλυψα αυτό εδώ και λέω να το πάρω, μου φαίνεται πολύ βολικό.
Είμαι αδύνατη και τα παντελόνια μου θα με χωράνε για καιρό ακόμα, το μόνο πρόβλημα που θα έχω θα είναι στο κούμπωμα, γι αυτό σκέφτομαι να το αγοράσω.

http://i823.photobucket.com/albums/zz156/mpimpiko/belly-belt.jpg
http://i823.photobucket.com/albums/zz156/mpimpiko/bb.jpg

madrid05
19-01-10, 12:03
Ωραίο φαίνεται!
Νομίζω οτι σε μεγάλο βαθμό θα την βγάλω καθαρή με κολάν και μπλουζοφορέματα αλλα 1-2 παντελονάκια θα τα χρειαστώ για την δουλειά...Προς το παρών με βολεύουν τα λάστιχα κάτω από την κοιλία αλλά όταν φουσκώσω δεν ξέρω τι θα εξυπηρετεί :confused:

_mpoumpou_
19-01-10, 18:45
Εγώ έχει λίγες μέρες που ανακάλυψα αυτό εδώ και λέω να το πάρω, μου φαίνεται πολύ βολικό.
Είμαι αδύνατη και τα παντελόνια μου θα με χωράνε για καιρό ακόμα, το μόνο πρόβλημα που θα έχω θα είναι στο κούμπωμα, γι αυτό σκέφτομαι να το αγοράσω.

φαινεται πολυ βολικό!!! από που θα το πάρεις?? Το εχεις βρει και online???

Iraki
19-01-10, 19:52
Yeap... και online:

http://www.amazon.co.uk/the-gro-company-USFABB-Belly/dp/B0010X4F02

κι εμενα μου φαινεται πολύ καλό. Η μονη μου επιφύλαξη είναι ότι πρέπει αναγκαστικά να το φοράς με μπλούζα που να το καλύπτει καλά... διαφορετικά... χμμμ... κυκλοφορείς με "τα μαγαζια σου ανοιχτα".

_mpoumpou_
19-01-10, 20:16
Eυχαριστώ :D :D

madrid05
19-01-10, 20:19
Nαι βέβαια...θα είναι το βρακί μας έξω...ούτε που φαίνεται βέβαια στην φωτογραφία :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::lol::lol::lol::lol:

nano79
21-01-10, 15:14
αν και ειμαι στην 8η εβδομαδα (σχεδον) τα παντελονια μου δεν μπορω να τα φορεσω απο το πρηξιμο που εχω χαμηλα στη κοιλια. καπου διαβασα για το belly band το οποιο μπορεις να φορας πανω απο το παντελονι σου (το οποιο εχεις ανοιχτο) χωρις να φαινεται τιποτα... ξερετε κατι?
πηγα σημερα στο Η&Μ και βρηκα belly band. ειναι 2 μαζι (ενα ασπρο & ενα μαυρο) και κανουν 13 ευρω. το δοκιμασα στο σπιτι και δειχνει οκ.... πηρα βεβαια και ενα παντελονι εγκυμοσυνης. επιτελους! μπαινω ακομα σε small!!!! βεβαια το πηρα medium για να μου κανει και σε 2-3 μηνες. τωρα απλα πρεπει να γυριζω το λαστιχο.
παντως το belly band προτεινω να το δοκιμασετε. στην ουσια παρατεινει το χρονο που φορας τα κανονικα σου ρουχα και δεν φαινεται οτι τα "μαγαζια" σου ειναι ανοιχτα....

_mpoumpou_
21-01-10, 15:58
Σε ποιο H&M πήγες Νano?? Ευχαριστω!

nano79
21-01-10, 16:01
Σε ποιο H&M πήγες Νano?? Ευχαριστω!
θεσσαλονικη στη τσιμισκη. αθηνα σιγουρα θα εχει αλλα δεν ξερω που... ηταν μαζι με τα εσωρουχα και τα φανελακια (εγκυμοσυνης)

_mpoumpou_
21-01-10, 16:08
θεσσαλονικη στη τσιμισκη. αθηνα σιγουρα θα εχει αλλα δεν ξερω που... ηταν μαζι με τα εσωρουχα και τα φανελακια (εγκυμοσυνης)

Αχ , είμαι και γκαβή δεν είδα το Θεσσαλονίκη δίπλα στο προφιλ σου!
Θα πάω στα κοντινα μου και ελπίζω να βρω..
Εμενα μου κανουν ολα τα ρουχα μου ακομη, αλλα τα τζινακια λογω του σκληρου υφασματος καλο θα ηταν να τα φοραω με bellybelt

nano79
21-01-10, 16:14
Εμενα μου κανουν ολα τα ρουχα μου ακομη, αλλα τα τζινακια λογω του σκληρου υφασματος καλο θα ηταν να τα φοραω με bellybelt
τυχερηηηηηηηη. εμενα το πρωι που ξυπναω κουμπωνουν αλλα μετα απο 2-3 ωρες τουμπανιαζω.... ειμαι σαν να εχω καταπιει ενα καρπουζι (ολοκληρο) και ειμαι μολις 8 εβδομαδων (στους 8 μηνες τι θα κανω?)

Olympia99
21-01-10, 16:14
φαινεται πολυ βολικό!!! από που θα το πάρεις?? Το εχεις βρει και online???

Εγω το βρηκα στο γερμανικο Ebay.

SWEET
21-01-10, 16:34
Εγω παντως που μπαινω στον 8ο σε ολη την εγκυμοσυνη αγορασα μονο 2 παντελονια εγκυμοσυνης. Μπλουζες φοραω τις πιο φαρδιες απο αυτες που ηδη ειχα και με εχουν βολεψει αφανταστα τα κολαν και τα μπλουζοφορεματα! Βεβαια εγω δε δουλευα φετος, οποτε δε χρειαζομουν μεγαλη ποικιλια αφου δεν πολυεβγαινα εξω. Αν δουλευετε ισως χρειαστειτε κατι παραπανω. Παντως η μοδα ειναι τετοια που δεν χρειαζεται να αγορασεις ειδικα ρουχα εγκυμοσυνης, βρισκεις ανετα και στα κανονικα μαγαζια και θα μπορεις να τα φορεσεις κι αργοτερα!

mom
21-01-10, 23:18
Καλησπέρα moms to be!!!:mrgreen: Με το καλό να υποδεχτείτε τα μωρουλίνια σας!

Θέλω να σας ρωτήσω κάτι, εκ μέρους της νύφης μου που είναι έγκυος.
Έχει ακούσει για κάτι καλσόν που είναι ειδικά για εγκυμοσύνη, δηλαδή δεν έχουν λάστιχο στην κοιλιά και συγχρόνως στα πόδια είναι ειδικά για φλεβίτη. Μήπως ξέρει καμία απο εσάς απο που τα αγοράζουμε?

Ευχαριστώ!:D

angel25
23-01-10, 12:37

Έχει ακούσει για κάτι καλσόν που είναι ειδικά για εγκυμοσύνη, δηλαδή δεν έχουν λάστιχο στην κοιλιά και συγχρόνως στα πόδια είναι ειδικά για φλεβίτη. Μήπως ξέρει καμία απο εσάς απο που τα αγοράζουμε?

Ευχαριστώ!:D

εγω βρηκα στα H&M στην πειραιως εχει πολλα ειδη εγγυμοσινης οπως σουτιεν θυλασμου τα 2 20? καλσον που πηρα απο εκει ειχε τα 2 νομιζω 6?, αλλα δεν ξερω αν ειναι για φλεβιτη!
επεισης φορμες κ μπλουζες για καφε μερα εχει φερει το jymbo

mom
23-01-10, 12:42
εγω βρηκα στα H&M στην πειραιως εχει πολλα ειδη εγγυμοσινης οπως σουτιεν θυλασμου τα 2 20? καλσον που πηρα απο εκει ειχε τα 2 νομιζω 6?, αλλα δεν ξερω αν ειναι για φλεβιτη!
επεισης φορμες κ μπλουζες για καφε μερα εχει φερει το jymbo

Angel25, σ'ευχαριστώ για την απάντηση σου! Θα τα μεταφέρω στη νύφη μου, σήμερα κιόλας!!:mrgreen:

Αν κάποια άλλη κοπέλα, ξέρει συγκεκριμένα για το καλσόν που ψάχνουμε, ας μας πεί απο που το πήρε. Ευχαριστώ!:D

pasxalitsa v
24-01-10, 12:38
εγω πλεον αποφασισα να αγορασω ενα τζην εγκυμοσυνης (zara) γιατι λογω κρυου δεν αντεχω με τις φουστες και τα φορεματα. εχω και μια φουστα εγκυμοσυνης απο την κουμπαρα μου και εχω ηδη καποια φορεματα και 1-2 φουστες δικες μου που μου κανουν ακομα..και πιστευω πως θα την βγαλω με τα ηδη υπαρχοντα ρουχα μου για αρκετο καιρο.
οι μπλουζες μου,μου κανουν ολες (παντα τις φοραγα λιγο πιο ανετες...)

arleta
24-01-10, 13:05

Ευχαριστώ!:grin:
λοπιον... η χρονια παθουσα με προβληματα στις φλεβες ειναι παρουσα... δουλευα σερβιτορα αρα καταλαβαινεις για τι θεμα μιλαμε... χρονια φοραω τετοια καλσον. ειναι ομως ταλαιπωρια το ανεβασε κατεβασε οταν πας τουαλετα.. ανακαλυψα λοιπον θαυματουργες καλτσες που φτανουν μεχρι το ριζομοιριο (δε ξερω αμα το γραφω σωστα), δηλαδη εκει που τελειωνει το μπουτι. εχουν και σιλικονη πανω να μη πεφτουν.ειναι σαν τις καλτσες που εχουν οι ζαρτιερες. σεξουλιαρες!!! ειναι πολυ πολυ καλες ομως. και στην εγκυμοσυνη μ' αυτες τις εβγαλα και δεν ειχα κανενα προβλημα. προσοχη ομως, να μη παρει πιο χαμηλες, μεχρι το γονατο δηλαδη, δημιουργουν προβλημα... επισης!!! ποτε μα ποτε μην τις φορεσει ορθια. παντα τις φοραμε πριν σηκωθουμε απο το κρεβατι, λογο οτι σφιγγουν πολυ το ποδι εγκλωβιζουν το αιμα στα κατω ακρα... εγω την ειχα πατησει κι ολο ζαλαδες ειχα... υπαρχουν διαφορες βαθμιδες στα ντεν, αν δεν εχει ξανα βαλει μη ξεκινησει απο μεγαλη βαθμιδα. αυτα... αν θες κατι στειλε μου πμ γιατι εδω μπορει να μη το δω...
αααααα!!!! ξεχασα, εγω τις αγοραζα απο μαγαζι με ορθοπεδικα ειδη... ειχα ψαξει αρκετα μεχρι να ανακαλυψω τις συγκεκριμενες.. κι επισης εμενα με βοηθανε πολυ οι πατοι σιλικονης παιρνω παπουτσια ενα νουμερο μεγαλυτερα και βαζω πατο σιλικονης... καλτσες πια δε φοραω αλλα οι πατοι εγγυηση μενουν στα παπουτσια μου....
οι καλτσες στοιχιζαν αν θυμαμαι καλα απο 20 μεχρι 25 ευρω κι οι πατοι απο 30 μεχρι 40 ευρω...

Ηλιάννα
25-01-10, 00:24
πηγα σημερα στο Η&Μ και βρηκα belly band. ειναι 2 μαζι (ενα ασπρο & ενα μαυρο) και κανουν 13 ευρω. το δοκιμασα στο σπιτι και δειχνει οκ.... πηρα βεβαια και ενα παντελονι εγκυμοσυνης. επιτελους! μπαινω ακομα σε small!!!! βεβαια το πηρα medium για να μου κανει και σε 2-3 μηνες. τωρα απλα πρεπει να γυριζω το λαστιχο.
παντως το belly band προτεινω να το δοκιμασετε. στην ουσια παρατεινει το χρονο που φορας τα κανονικα σου ρουχα και δεν φαινεται οτι τα "μαγαζια" σου ειναι ανοιχτα....
Κοριτσια εδω Κρητη δεν εχουμε Η&Μ και εστειλα γνωστη μου που πηγε Αθηνα,στην Ερμου για να μου βρει αλλα δεν ειχε της ειπαν και οτι στην Κολωκοτρωνη 3 εχει λεει καταστημα Η&Μ με ειδη εγκυμοσυνης
Ισχυει αυτο ή θα στειλω την ξαδελφη μου να ψαχνει και θα με βριζει αν δεν βρει....

Ηλιάννα
25-01-10, 00:28
λοπιον... η χρονια παθουσα με προβληματα στις φλεβες ειναι παρουσα... δουλευα σερβιτορα αρα καταλαβαινεις για τι θεμα μιλαμε... χρονια φοραω τετοια καλσον. ειναι ομως ταλαιπωρια το ανεβασε κατεβασε οταν πας τουαλετα.. ανακαλυψα λοιπον θαυματουργες καλτσες που φτανουν μεχρι το ριζομοιριο (δε ξερω αμα το γραφω σωστα), δηλαδη εκει που τελειωνει το μπουτι. εχουν και σιλικονη πανω να μη πεφτουν.ειναι σαν τις καλτσες που εχουν οι ζαρτιερες. σεξουλιαρες!!! ειναι πολυ πολυ καλες ομως. και στην εγκυμοσυνη μ' αυτες τις εβγαλα και δεν ειχα κανενα προβλημα. προσοχη ομως, να μη παρει πιο χαμηλες, μεχρι το γονατο δηλαδη, δημιουργουν προβλημα....
Κι εγω την 3η και αυην της εγκυμοσυνη με τετοιες καλτσες την εβγαλα
Μου τις "εγραψε" ο αγγειολογος 70 ντεν αν θυμαμαι καλα
και τις αγοραζω απο το φαρμεκειο,το τελευταιο ζευγαρι αν θυμαμαι καλα 23,5 ευρω
Και εκτος απο τα den μετρανε και τον υδραργυρο-ψευδαργυρο....δεν θυμαμαι καλα :oops:

mom
25-01-10, 09:07

Ευχαριστώ!:grin:
λοπιον... η χρονια παθουσα με προβληματα στις φλεβες ειναι παρουσα... δουλευα σερβιτορα αρα καταλαβαινεις για τι θεμα μιλαμε... χρονια φοραω τετοια καλσον. ειναι ομως ταλαιπωρια το ανεβασε κατεβασε οταν πας τουαλετα.. ανακαλυψα λοιπον θαυματουργες καλτσες που φτανουν μεχρι το ριζομοιριο (δε ξερω αμα το γραφω σωστα), δηλαδη εκει που τελειωνει το μπουτι. εχουν και σιλικονη πανω να μη πεφτουν.ειναι σαν τις καλτσες που εχουν οι ζαρτιερες. σεξουλιαρες!!! ειναι πολυ πολυ καλες ομως. και στην εγκυμοσυνη μ' αυτες τις εβγαλα και δεν ειχα κανενα προβλημα. προσοχη ομως, να μη παρει πιο χαμηλες, μεχρι το γονατο δηλαδη, δημιουργουν προβλημα... επισης!!! ποτε μα ποτε μην τις φορεσει ορθια. παντα τις φοραμε πριν σηκωθουμε απο το κρεβατι, λογο οτι σφιγγουν πολυ το ποδι εγκλωβιζουν το αιμα στα κατω ακρα... εγω την ειχα πατησει κι ολο ζαλαδες ειχα... υπαρχουν διαφορες βαθμιδες στα ντεν, αν δεν εχει ξανα βαλει μη ξεκινησει απο μεγαλη βαθμιδα. αυτα... αν θες κατι στειλε μου πμ γιατι εδω μπορει να μη το δω...
αααααα!!!! ξεχασα, εγω τις αγοραζα απο μαγαζι με ορθοπεδικα ειδη... ειχα ψαξει αρκετα μεχρι να ανακαλυψω τις συγκεκριμενες.. κι επισης εμενα με βοηθανε πολυ οι πατοι σιλικονης παιρνω παπουτσια ενα νουμερο μεγαλυτερα και βαζω πατο σιλικονης... καλτσες πια δε φοραω αλλα οι πατοι εγγυηση μενουν στα παπουτσια μου....
οι καλτσες στοιχιζαν αν θυμαμαι καλα απο 20 μεχρι 25 ευρω κι οι πατοι απο 30 μεχρι 40 ευρω...

Κι εγω την 3η και αυην της εγκυμοσυνη με τετοιες καλτσες την εβγαλα
Μου τις "εγραψε" ο αγγειολογος 70 ντεν αν θυμαμαι καλα
και τις αγοραζω απο το φαρμεκειο,το τελευταιο ζευγαρι αν θυμαμαι καλα 23,5 ευρω
Και εκτος απο τα den μετρανε και τον υδραργυρο-ψευδαργυρο....δεν θυμαμαι καλα :oops:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τώρα είδα τις απαντήσεις σας! Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες.:D Θα τα μεταφέρω όλα αυτούσια στη νύφη μου!!!!
Ευχαριστώ πολύ πολύ!!!!!:D:D:D

nektaria...
07-03-10, 19:29
Καλησπέρα...εγω ειμαι στα μεσα του 7ου και οσο και αν θελει η γυναικολογος μου να φοραω σουτιεν,ενω ξερει ηδη οτι εχω σφιχτο στηθος,εγω δεν μπορω να φορεσω.μεχρι τωρα μου εκαναν τα περισσοτερα .πλεον διαπιστωσα οτι σχεδον κανενα δεν μου κανει.εντωμεταξυ επειδη δεν δουλευω και ειμαι σχεδον απτην αρχη της εγκυμοσυνης στο σπιτι ,εχω να βαλω σουτιεν απο το καλοκαιρι εκτος απο 10-20 φορες που εχω φορεσει ρουχα που επρεπε να βαλω .Η γιατρος μου ομως επιμενει κ φωναζει οτι θα πεεεεεσει.....

kajoe2
07-03-10, 19:37
δικιο εχει και αυτη η κακομοιρα η γιατρος !!! Για σενα το λεει αλλωστε !!! Βαλε μπουστακι ! Ανετο , χαλαρο σχετικα , κατι κανει ! Εμενα η εγκυμοσυνη ( η τοπ κοιλια ) ηταν καλοκαιρι ! Για σενα που ειναι χειμωνας , κολαν , πουλοβερακια , μπλουζες μακο ριχτες , μποτες και εισαι σουπερ !!! Και δοκιμασε τα μπουστακια ή τιραντακια ( αλλα θα σε ενοχλουν στην κοιλια μαλλον ) εκτος και εαν τα σηκωσεις πανω απο την κοιλια !!! Με το καλο !!! αγορακι ή κοριτσακι ???

kounelitsa
07-03-10, 20:03
Εγώ από την αρχή επειδή με ενοχλουσε πολύ το λάστιχο από τα εσώρουχα πήρα κάτι τέλεια σορτσάκια-βρακάκια εγκυμοσύνης από τα H&M , δε φάινεται ότι είναι εγκυμοσύνης απλά το λαστιχάκι τους είναι πολύ μαλακο...σουτιεν είχα πάρει εγκυμοσύνης γιατί τα δικά μου είχαν μπανέλες και από την προηγούμενη εβδομάδα πήρα θηλασμού γιατί άλλαξε το νούμερό μου και για να μην πάιρνω πάλι πιο μεγάλα εγκυμοσύνης πήρα κατευθείαν πιο μεγάλα θηλασμού για να τα έχω και για μετά...
ΡΟύχα πάλι από τα H&M τζην παντελόνια (πολύ φτηνά και άνετα) καθώς και όλο το χειμώνα με κολάν - καλσόν εγκυμοσύνης και από πάνω μπλουζοφορέματα ...Η άνεση!!!!

fwfw
07-03-10, 20:20
είμαι στο τέλος της 25 εβδομάδας....και μέχρι ένα μήνα πριν φορούσα τα κανονικά μου ρούχα. αγόρασα από τα h&m 2 τζιν τα οποία έχω χιλιο ευχαριστηθεί και κολάν..για τα εσώρουχα επίσης είχα πάρει 2 σουτιέν εγκυμοσύνης από τα h&m τα οποία έχω πλήνε βάλε και βρακάκια ότι πιο χαμηλό και μαλακό υπήρχε στα intimissimi το έχω αγοράσει και με έχει βολέψει μια χαρά..
αυτά από εμένα

nektaria...
08-03-10, 10:56
κοριτσακι περιμενω....το θεμα ειναι οτι δεν με πειραζουν στην κοιλια,αλλα απλως δεν θελω να πνιγομαι στο στηθος.και συνηθως αυτο γινεται..δεν ξερω...οσο για τα h&m εχω παει πολλες φορες,ειχα παρει 2 παντελονακια εγκυμοσυνης αλλα μεχρι εκει...δεν εχω βρει ποτε κατι παραπανω δυστυχως.
ευτυχως που ειχα αρκετα ρουχα ριχτα απο περσυ και μου κανουν τελεια.κατι κολαν και κατι φορμες και ετσι μου περασε ο χειμωνας...
απο εσωρουχα πολλα και διαφορα....ξεκινησα τα βαμβακερα και ολοκληρα...ο αντρας μου ειχε φρικαρει στην αρχη...μπλιαχ ελεγε με τις βρακες σου..χιχι..ακομα το λεει..αλλα εδω τα απλωνει κιολας ,οποτε..................................

siderenia
09-03-10, 10:53
Εγώ την έβγαλα και την βγάζω με κολλάν και μπλουζο-φορέματα. Και φόρμες φυσικά! επίσης φοράω ακόμα τα παντελονια μου και τις φούστες μου, απλά τα βάζω κάτω από την κοιλιά! Για εγκυμοσύνης που είχα κοιτάξει δεν εντυπωσιάστηκα. Μου φάνηκαν πολύ μεγαλοκυριλε.

Εσώρουχα βαμβακερά απλά με βολεύουν. Και από σουτέν πήρα 3. Ενα από ΛΗΤΩ το οποίο βρήκα μισή τμή στο ίντερνετ και τσαντίστηκα και άλλα 2 που πήρα από το ιντερνετ με 11ευρώ /το ενα και τα οποία τελικά με βόλεψαν περισσότερο και από του ΛΗΤΩ.

ada9
09-03-10, 12:19
Εγώ θελω να βρώ σουτιεν χωρίς μπανέλα, αλλά με ενίσχυση, αλλά θέλω να είναι κοφτο δηλ 3/4 δεν θέλω να καλύπτει όλο το στήθος μέχρι το λαιμό, όπως τα σουτιεν θηλασμού!δεν μπορεις να βάλεις καθόλου ανοιχτή μπλούζα έτσι!Εχετε καμια ιδεα που μπορώ να βρω?

_mpoumpou_
09-03-10, 12:55
Αυτό ειναι μαρτυριο... Δεν εχω καταφερει να βρω 3/4 χωρις μπανελα ειδικα στο νουμερο μου....

sstamoul
10-03-10, 15:31

Κορίτσια, αν θέλετε, ρίξτε και μια ματιά εδώ (http://asterakislings.blogspot.com/2010/02/blog-post_27.html) για ιδέες χωρίς κόστος. Ίσως βρείτε κάτι που να σας ταιριάζει χωρίς να χρειαστεί να αγοράσετε τίποτα!

Angelique1981
19-03-10, 17:56
Κοριτσια εδω Κρητη δεν εχουμε Η&Μ και εστειλα γνωστη μου που πηγε Αθηνα,στην Ερμου για να μου βρει αλλα δεν ειχε της ειπαν και οτι στην Κολωκοτρωνη 3 εχει λεει καταστημα Η&Μ με ειδη εγκυμοσυνης
Ισχυει αυτο ή θα στειλω την ξαδελφη μου να ψαχνει και θα με βριζει αν δεν βρει....

Μάλλον θα έχει λυθεί το θέμα σου, από τον Ιανουάριο μέχρι τώρα.... αλλά παραθέτω τα αποτελέσματα που βρήκα για τα καταστήματα H&M (και για μελλοντική χρήση):

(1)
Διεύθυνση

Αγ. Σοφίας 11
Θεσσαλονίκη
<>
+30-2310281237
Ώρες λειτουργίας

Δευτ - Παρ 9:00 πμ - 9:00 μμ

Σάβ 9:00 πμ - 6:00 μμ

(2)
Διεύθυνση

Αιόλου 89
Αθήνα
<>
+30-2103223052
Ώρες λειτουργίας

Δευτ 9:00 πμ - 5:00 μμ
Τρίτ 9:00 πμ - 9:00 μμ
Τετ 9:00 πμ - 5:00 μμ
Πέμ - Παρ 9:00 πμ - 9:00 μμ

Σάβ 9:00 πμ - 5:00 μμ

(3) Εμπορικό κέντρο City Gate
Διεύθυνση

Εμπορικό κέντρο City Gate
Γιαννιτσών 61 & Κωλλέτη
Θεσσαλονίκη
<>
+30-2310-567-537
Ώρες λειτουργίας

Σάβ 9:00 πμ - 8:00 μμ

(4) Ερμού & Καπνικαρέα 1
Διεύθυνση

Ερμού & Καπνικαρέα 1
Πλατεία Καπνικαρέα,
Αθήνα
<>
+30-2103252507
Ώρες λειτουργίας

(5)
Διεύθυνση

Β. Γεωργίου 30 & Γρ. Λαμπράκη 134
Πειραιάς
<>
+30-2104114314
Ώρες λειτουργίας

Δευτ 9:00 πμ - 6:00 μμ
Τετ 9:00 πμ - 6:00 μμ

(6)
Διεύθυνση

Εμπορικό κέντρο Athens Heart
Πειραιώς 180
Αθήνα
<>
+30-2103428503
Ώρες λειτουργίας

(7)
Διεύθυνση

Πλάτωνος 5
Χαλάνδρι
<>
+30-210-6852-152
Ώρες λειτουργίας

( 8 )
Διεύθυνση

Ρούσβελτ 4
Λάρισσα
<>
+30-2410549618
Ώρες λειτουργίας

Δευτ 9:00 πμ - 9:00 μμ
Τρίτ 9:00 πμ - 5:00 μμ
Τετ - Παρ 9:00 πμ - 9:00 μμ

Σάβ 9:00 πμ - 5:00 μμ

(9)
Διεύθυνση

Α. Μεταξά 16
Γλυφάδα
<>
+30-2108983015
Ώρες λειτουργίας

(10)
Διεύθυνση

Εμπορικό κέντρο Avenue
Κηφισίας 41-45 Μαρούσι
Μαρούσι
<>
+30-2106104811
Ώρες λειτουργίας

(11)
Διεύθυνση

Εμπορικό κέντρο Pantheon Plaza
4 χλμ Λεοφ. Κ. Καραμανλή
Λάρισσα
<>
+30-2410661868
Ώρες λειτουργίας

Δευτ - Παρ 10:00 πμ - 9:00 μμ

Σάβ 10:00 πμ - 8:00 μμ

(12)
Διεύθυνση

Ερμού 22
Αθήνα
<>
+30-2103223420
Ώρες λειτουργίας

(13)
Διεύθυνση

Κολοκοτρώνη 3-5
Αθήνα
<>
+30-2103226150
Ώρες λειτουργίας

(14)
Διεύθυνση

Σταδίου 49-49Β
Αθήνα
<>
+30-2103249302
Ώρες λειτουργίας

(15)
Διεύθυνση

Τσιμισκή 40
Θεσσαλονίκη

<>
+30-2310268066

μ.π.
23-03-10, 16:46

καλησπερα ειμαι 2,5 μηνων κ ηδη εχω αρκετο πρηξιμο καλες οι λυσεις για τα h/m κ τα ζαρα αλλα εγω που μενω στον πυργο ηλειας που να τα βρω?παντως ολα τα μωρουδιακα θα τα παρω απο τα τζαμπο

μ.π.
23-03-10, 17:26
καλησπερα σας κοριτσια.πηγα σε τζαμπο κ εχουν μονο παντελονια για εγκυους μπλουζες δεν εχουν κ αντε παιρνεις το παντελονι απο πανω θα βγαινουμε με το σουτιεν εξω?ελεος ακομα δεν εχω ψαξει για ρουχα εγκυμοσυνης αλλα σε αυτο που λετε εχετε δικιο ολες οι μαρκες για εγκυες ειναι στυλ prenatal

μ.π.
23-03-10, 21:14
καλησπερα να ρωτησω κατι δηλαδη τα h/m sto athens εχουν βαλει ρουχα εγκυμοσυνης?ρωταω επειδη θα ανεβω στις 12/4 για να κανω την papp-a αν ειναι να παω μια βολτα.μια αλλη λυση εκτος ισως ειναι κ τα berska η αδερφη παρολο που δεν ειναι εγκυος παντα απο εκει κ ψωνιζει κ κατα καιρους εχει παρει ρουχα τετοιου στυλ που θελουμε.παντως ολα τα υπολοιπα οατν ερθει με το καλο το μπεμπακι μου στον κοσμο θα τα παρω απο τα τζαμπο εχει πορτ μπεμπε με 30ε κ μονιζω καρακλακι για το αυτοκινητο 50-70ε υπερχοχα ρουχαλακια με 5ε δουλευα εκει κ τα εβλεπα καθημερινα

μ.π.
23-03-10, 21:19

καλησπερα με ενδιαφερει πολυ αυτο απο μπορεις να το προμηθευτεις κ ποσο κοστιζει ξερει?

ada9
24-03-10, 18:54
Εγώ θελω να βρώ σουτιεν χωρίς μπανέλα, αλλά με ενίσχυση, αλλά θέλω να είναι κοφτο δηλ 3/4 δεν θέλω να καλύπτει όλο το στήθος μέχρι το λαιμό, όπως τα σουτιεν θηλασμού!δεν μπορεις να βάλεις καθόλου ανοιχτή μπλούζα έτσι!Εχετε καμια ιδεα που μπορώ να βρω?
τελικα βρηκα σουτιεν οπως το ήθελα!Είναι χωρίς μπανέλα με ενίσχυση πολύ σταθερό και αρκετά κοφτό (οχι 3/4) αλλά άνετα φοριεται με λεπτά ραντάκια!Είναι Μινερβα και έχει 17 ?!ειναι το πιο φθηνό σουτιεν που έχω αγοράσει!

belka13
14-04-10, 10:45
ρουχα εγκυμοσυνης με απιστευτες τιμες μπορειτε να δειτε εδω αν θελετε..

edit admin

belka13
14-04-10, 10:47
λαθος εγραψα το σαιτ...:D
το ξαναδινω..

edit (http://www.afuturemom.gr/) admin

_mpoumpou_
14-04-10, 13:29
τελικα βρηκα σουτιεν οπως το ήθελα!Είναι χωρίς μπανέλα με ενίσχυση πολύ σταθερό και αρκετά κοφτό (οχι 3/4) αλλά άνετα φοριεται με λεπτά ραντάκια!Είναι Μινερβα και έχει 17 ?!ειναι το πιο φθηνό σουτιεν που έχω αγοράσει!

πήγα να τα δω αλλα τελικα βγαινουν μονο σε μικρό νουμερο...κλαψ

mapolif
30-04-10, 09:31
Δείτε και αυτό, είναι ένα καινούριο e-shop με ρούχα εγκυμοσύνης

http://www.firstimemommy.gr/
Αν θυμαμαιι καλα ειναι αυτο που εχει μονο ασπρομαυρα ρουχα?

maritsol30
29-05-10, 13:49
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΔΙΑΝΥΩ ΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ ΜΗΝΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΖΟΡΙΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΡΟΥΧΑ. ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ Η&Μ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΩΡΑΙΑ. ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟ INTERNET ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΞΩ ΑΓΟΡΑ?
ΣΑΣ ΜΠΕΡΔΕΨΑ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΤΖΗΝ ΦΟΥΣΤΑ-ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ ΕΙΤΕ ΛΙΝΟ....ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ SMALL ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ Η&Μ Η Η ΓΡΑΜΜΗ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΣΤΕΝΗ?

ladycat
29-05-10, 13:55
κοριτσια πηγα κ πηρα κατι υφασματα μουρλια να ραψω 2-3 φορεματακια να περασω μεχρι τον νοεμβρη που θα γεννησω εχω απειρα κολαν κ μπλουζακια μακο

Tour_baby
30-05-10, 08:04
Έκανα και εγώ μια εξόρμηση στα μαγαζιά γιατί ο έβδομος μου χτύπησε τη πόρτα μάζι με τη ζέστη και δεν την βγάζω πλέον μόνο με φόρμες!! Πέρασα μια βόλτα απο γνωστά μαγαζία για εγκυούς και έχω να ρωτήσω κάτι.. Ακόμα και σε αυτά τα καταστήματα κάνουν διακρίσεις?!?! Έμεις που δεν είμαστε των μικρών διαστάσεων και θέλουμε ενα πιο όμορφο ρούχο θα πρέπει να ραφτούμε για 2 μήνες άγνωστης ανάπτυξης επείδη οι αγγλίδες βγάζουν νουμεράκια μέχρι 16 και εγώ πλέον είμαι στο 18-20?!?!?!?!?!

ladycat
30-05-10, 14:15
επειδη ειμαι χοντρη ναι το λεω ειμαι χοντρη κ παω στα μαγαζια κ δεν βρισκω αυτο που θελω τωρα στην εγκυμοσυνη βρηκα αερατα υφασματα κ με 3 φορεματακια που θα μου φτιαξει η μαμα μου θα περασω ζαχαρη στην εγκυμοσυνη δεν θα δωσω κ μια περιουσια σε ρουχα που μετα την εγκυμοσυνη δεν θα τα ξαναβαλω

παντελινο
30-05-10, 14:42
απο Θεσσαλονικη καποια κοπελα γνωριζει κανενα μαγαζι με ρουχα εγκυμοσυνης αλλα για γαμο θελω ,οχι καθημερινα...

Tour_baby
31-05-10, 08:33
ladycat είσαι τυχερή μιας και έχεις μια τέτοια μητέρα.. ελπίζω να βρώ κάτι στην αγορά της θεσσαλονίκης αλλιώς με βλέπω να φοράω και εγώ φορέματα :???::???::???:

παντελινο πέρα απο τα γνωστά που υπάρχουν για εγκυμοσύνη γενικά δυστηχώς δεν ξέρω κάποιο άλλο...!!!

kallia-poppy
31-05-10, 09:01
παντελινο μου ειμαστε εγκυες δεν ειναι απαραιτητο να βαλουμε τουαλετα εχω και εγω γαμο και πηρα ενα φορεματακι και κατι αλλα ασχετα απο τα ΗNM που σιγουρα εχει καταστημα στη Θεσσαλονικη, υπαρχουν πολυ ομορφα μπλουζοφορετα η φορετα στα hnm νεανικα και με χαμηλο κοστος. τα λεφτα στα ρουχα εγκυμοσυνης ειναι πεταμενα.

kallia-poppy
31-05-10, 09:02
ρε κοριτσια το μονο μου παραπανο (απο παλια βεβαια) ειναι οτι δεν βρισκω ευκολα σουτιεν στο νουμερο μου και φυσικα ουτε λογος στα ΗΝΜ για σουτιεν θυλασμου.....

mom
31-05-10, 09:39
Ζουμερά κορίτσια απο Θεσσαλονίκη! :p Τα ρούχα στο κατάστημα Phenomeno/Φαινόμενο δεν σας βολεύουν? Υπάρχει 1 στην Εγνατία και 2 στην Ηλιούπολη (Καραολή και Δημητρίου) που έχουν ρούχα σε μεγάλα νούμερα. Συγκεκριμένα ένα απο τα δύο καταστήματα στην Ηλιούπολη έχει και ρούχα εγκυμοσύνης. Και στο ένα κατάστημα έχει ρούχα καλά για κάποια εκδήλωση (γάμο κλπ)... Τα βλέπω περνώντας με το αυτοκίνητο. Αν σας ενδιαφέρει, να δώ συγκεκριμένο αριθμό και να σας πω...:mrgreen:

παντελινο
31-05-10, 09:44
Ευχαριστω κοριτσια!μαλλον θα επισκεφτω τα HnM!καλα τουαλεττα δεν θελω με τιποτα ειμαι αρκετα τροφαντουλα και κοντη που θα ειμαι αστειο θεαμα με τουαλεττα!απλα κατι οχι καθημερινο

παντελινο
31-05-10, 09:49
Ζουμερά κορίτσια απο Θεσσαλονίκη! :p Τα ρούχα στο κατάστημα Phenomeno/Φαινόμενο δεν σας βολεύουν? Υπάρχει 1 στην Εγνατία και 2 στην Ηλιούπολη (Καραολή και Δημητρίου) που έχουν ρούχα σε μεγάλα νούμερα. Συγκεκριμένα ένα απο τα δύο καταστήματα στην Ηλιούπολη έχει και ρούχα εγκυμοσύνης. Και στο ένα κατάστημα έχει ρούχα καλά για κάποια εκδήλωση (γάμο κλπ)... Τα βλέπω περνώντας με το αυτοκίνητο. Αν σας ενδιαφέρει, να δώ συγκεκριμένο αριθμό και να σας πω...:mrgreen:

phenomeno μηπως υπαρχει και στο COSMOS;να κοιταξω και εκει αν ειναι.το λεω γιατι μονο σε πολυκαταστηματα μπορω να δω,λογο οτι δεν ζουμε Θεσσαλονικη και με τον αντρα μου μονο σε πολυκαταστηματα μπορω να παω...:mrgreen:

kisha
31-05-10, 10:19
κοριτσακια ευτυχως φετος η καλοκαιρινημοδα ευνοει τις εγκυες!ειναι ολα μπλουζοφορεματα και ριχτα ανετα φορεματακια!εγω για καλυτερα φορεματα πχ στο γαμομου βολευτηκα οπο τον κυριτση-πλ. αριστοτελους γωνια με τσιμισκη

ladycat
31-05-10, 11:42
παντως κοριτσια με μκια ματια που εριξα στις βιτρινες ολα τα φορεματα ειναι ριχτα κ ανετα κ εαρινα οποτε ειμαστε τυχερες θα ειμαστε κμεσα στην μοδα κ ακομη κ σαν ινδικα διαφανα θα την περασουμε τελεια

mom
01-06-10, 09:55
phenomeno μηπως υπαρχει και στο COSMOS;να κοιταξω και εκει αν ειναι.το λεω γιατι μονο σε πολυκαταστηματα μπορω να δω,λογο οτι δεν ζουμε Θεσσαλονικη και με τον αντρα μου μονο σε πολυκαταστηματα μπορω να παω...:mrgreen:

Δυστυχώς δεν ξέρω παντελίνο! Εδώ έχει στην τελευταία σελίδα του καταλόγου, τα τηλέφωνα. Πάρε αν θες να ρωτήσεις...http://www.phenomeno.gr/

(Ήθελα να συμπληρώσω ότι δεν έχω ψωνίσει ποτέ απο εκεί, απλά το βλέπω στο δρόμο μου καθημερινά. Δεν μπορώ δηλαδή να εγγυηθώ για design ή ποιότητα....:roll: )

elena 79
13-08-10, 12:00
Σας παρακαλώ όποια κοπέλα γνωρίζει ας μου απαντήσει..... Τα παντελόνια μου κουμπώνουν πολύ δύσκολα και δεν μπορώ να φοράω φορεματάκια στο γραφείο. Τέλος πάντων όπως και να χει τα φορεματάκια σε λίγο καιρό δεν θα φοριούνται και θα χρειαστώ παντελόνια πουκάμισα και πανοφώρια σε καλής ποιότητας υφάσματα. Υπάρχουν καταστήματα στην Αθήνα στο κέντρο κυρίως ή στην κηφισίας ή σε μεγάλα πολυκαταστήματα που να μπορώ να βρω καλά σε ποιότητα και σε ποικιλία ρούχα είτε εγκυμοσύνης είτε σε μεγάλα νούμερα;;; Όμως θα ήθελα και διευθύνσεις μια και είμαι απο Χαλκίδα και εδώ τα ρούχα είναι για να μπουν γυναίκες 40 κιλών :roll:

pattito
10-12-10, 14:21
παντρευεται ο αδερφος μου και ψαχνω φορεμα εγυμοσυνης βραδυνο,δεν βρισκω πουθενα,μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος-α,εχω απελπιστει.ευχαριστω πολυ.

madchen
10-12-10, 14:33
Σας παρακαλώ όποια κοπέλα γνωρίζει ας μου απαντήσει..... Τα παντελόνια μου κουμπώνουν πολύ δύσκολα και δεν μπορώ να φοράω φορεματάκια στο γραφείο. Τέλος πάντων όπως και να χει τα φορεματάκια σε λίγο καιρό δεν θα φοριούνται και θα χρειαστώ παντελόνια πουκάμισα και πανοφώρια σε καλής ποιότητας υφάσματα. Υπάρχουν καταστήματα στην Αθήνα στο κέντρο κυρίως ή στην κηφισίας ή σε μεγάλα πολυκαταστήματα που να μπορώ να βρω καλά σε ποιότητα και σε ποικιλία ρούχα είτε εγκυμοσύνης είτε σε μεγάλα νούμερα;;; Όμως θα ήθελα και διευθύνσεις μια και είμαι απο Χαλκίδα και εδώ τα ρούχα είναι για να μπουν γυναίκες 40 κιλών :roll:

Elena 79 εγώ έχω πάρει παντελόνια κυρίως από το Prenatal και κολάν από το Λητώ, το οποίο βέβαια ήταν λίγο ακριβό, αλλά καλής ποιότητας. Μέχρι στιγμής με έχουν βολέψει πολύ. Και στο Premaman έχει ωραία ρουχαλάκια, αλλά και στα H@M Χαλανδρίου και στο Avenue στην Κηφισίας. Επίσης έχω αγοράσει από ίντερνετ από Topshop και asos.com,ειδικά το asos έχει πολύ ωραία ρούχα κ σε καλύτερες τιμές απ' ο,τι εδώ στην Ελλάδα. Μπες στις ιστοσελίδες των παραπάνω καταστημάτων να δεις διευθύνσεις. Εγώ πηγαίνω στο Prenatal στην Λ.Πεντέλης στα Βριλήσσια κ στο Premaman στο εμπορικό κέντρο του Χαλανδρίου.Επίσης στο Λητώ της Αγ.Παρασκευής. Μπορείς να πας και Zara, αν κι εγώ εκτός από κάποια μπλούζες-φορέματα δεν βρήκαν αξιόλογα παντελόνια. Μπες και στα mama-la-mode.com, seraphine.com και isabellaoliver.com να ρίξεις μια ματιά, αλλά και στο site του Λητώ letoshop.gr. Επιπρόσθετα, βρήκα κι ένα μαγαζί από το οποίο ακόμη δεν ψώνισα, αλλά είδα από το site ότι έχει πολύ ωραία ρούχα, Omor λέγεται κ είναι στο Ν.Ηράκλειο, μπες στο www.omor.gr (http://www.omor.gr). Ελπίζω να βοήθησα! Εύχομαι να πάνε όλα καλά για σένα και τα διδυμάκια σου!
Pattito για ρίξε μια ματιά στο Omor και στα υπόλοιπα sites.Μια φίλη μου μου είπε για ένα μαγαζί στη Βουκουρεστίου, πάνω από την Ακαδημίας, δεν θυμάται πώς το λένε, που έχει ωραία ρουχαλάκια αλλά λίγο ακριβά, δεν έχω πάει ακόμη.

kxristina
12-12-10, 09:49
παντρευεται ο αδερφος μου και ψαχνω φορεμα εγυμοσυνης βραδυνο,δεν βρισκω πουθενα,μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος-α,εχω απελπιστει.ευχαριστω πολυ.
pattito δες εδώ:
http://www.asos.com/
πήγαινε στο maternity, έχει πολλά φορέματα, ειδικά τώρα για τις γιορτές. Εχω παραγγείλει 3 φορές και είμαι πολύ ευχαριστημένη από την εξυπηρέτηση. και πολύ καλές τιμές. Μάλιστα έχει και french connection εγκυμοσύνης, που τα φτιάχνουν αποκλειστικα για αυτούς

Stellinula
13-12-10, 15:25
θα μου λυσετε μια απορία????

Οι εγκυούλες μπορούμε να φοράμε φορεματα τον χειμώνα, αλλά με τι απο κάτω??? Με κολάν, καλσόν, παντελόνι????

ρωτάω γιατι είμαι πολύ τροφαντούλα και τώρα με την κοιλιά δεν μου κάνουν τα καλσόν :(:(:(

τα κολάν δεν ξέρω αν μου κάνουν γιατι δεν έχω βρει κολάν σε πολύ μεγάλα νουμερα:(:(:(

Αρα εσεις οι τροφαντούλες που υπηρξατε εγκυούλες φοράγατε φουστανάκια το χειμώνα και με ποιό τρόπο??? Η φοραγατε μόνο παντελόνια???

Σας ρωτάω γιατι έχω πολύ ομορφες μακριές φουστές και φουστανάκια κια δεν τα βάζω για αυτο τον λόγο...

joan80
13-12-10, 15:50
Στα καταστήματα εγκυμοσύνης θα βρεις σίγουρα κολάν που θα σου κάνουν, όπως και παντελόνια. Το θέμα είναι ότι είναι σχετικά ακριβά. Αν δεν θέλεις να διαθέσεις αρκετά χρήματα για κολάν μπορείς να ψάξεις σε κάποιο μαγαζί και απλώς να πάρεις μεγαλύτερο νούμερο. Και καλτσόν νομίζω ότι μορείς να βρεις σε μεγάλο νου΄μερο.

mariath
14-12-10, 12:19
εγω πήρα καλσόν εγκυμοσύνης και μια χαρα βολικά είναι. Πήρα από τα h&m αλλά φαντάζομαι και στα υπόλοιπα μαγαζια με ρουχα εγκυμοσυνης θα εχει.

kxristina
14-12-10, 12:48
Στελλινούλα γιατί δεν φοράς καλτσοδέτες? θα έχουν σίγουρα τα μαγαζιά, σε όλα τα νούμερα. Εγώ φοράω τα κανονικά τα καλσόν και τα κολάν μου, απλώς δεν τα ανεβάζω πάνω στην κοιλιά και έχω πάρει κι ένα καλσόν εγκυμοσύνης, από asos. Υποτίθεται είναι one size, αλλά δεν νομιζω ότι ισχύει αυτό. δηλαδή δεν είναι και πολύ μεγάλο (εμένα μου είναι κανονικό και η κοιλιά μου είναι τώρα 94 εκατοστά).

Stellinula
14-12-10, 13:51
Στελλινούλα γιατί δεν φοράς καλτσοδέτες? θα έχουν σίγουρα τα μαγαζιά, σε όλα τα νούμερα. Εγώ φοράω τα κανονικά τα καλσόν και τα κολάν μου, απλώς δεν τα ανεβάζω πάνω στην κοιλιά και έχω πάρει κι ένα καλσόν εγκυμοσύνης, από asos. Υποτίθεται είναι one size, αλλά δεν νομιζω ότι ισχύει αυτό. δηλαδή δεν είναι και πολύ μεγάλο (εμένα μου είναι κανονικό και η κοιλιά μου είναι τώρα 94 εκατοστά).

με τις καλτσοδέτες δεν θα κρυώνω πιο πάνω που θα είναι γυμνό το δέρμα???

kxristina
14-12-10, 13:59
δεν έχεις αδικο, αλλά δεν κάνει και τόσο κρύο. μπορείς να δοκιμάσεις

poupoula
14-12-10, 14:05
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΚΟΛΑΝ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΤΗΣ ΜΕΣΗΣ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΡΥΠΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝΕΙ ΣΕ ΚΟΥΜΠΑΚΙ, ΟΠΩΣ ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ.
ΕΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΗ Η ΠΑΡΑΛΛΑΓΗ ΜΕ ΒΟΛΕΨΕ ΠΟΛΥ!!!

Coraline
14-12-10, 14:07
Εγώ έχω πάρει και καλσόν εγκυμοσύνης και κολάν και είναι απογοητευτικά μεγάλα και τα δύο. Ευτυχώς βολεύομαι με κάλτσες με σιλικόνη τις οποίες ούτως ή άλλως προτιμώ σε σχέση με τα καλσόν. Κολάν σε πολύ μεγάλα νούμερα έχει στο Λητώ σίγουρα, και έχει σε διάφορες ποιότητες και τιμές ( από 15 μέχρι 60 ευρώ είχα βρει). Εγώ θα σου έλεγα να προτιμήσεις κάλτσες σιλικόνης πάντως που έχει σε διάφορα σχέδια και μεγέθη και δεν χρειάζεται να τις ψάχνεις σε εξειδικευμένα καταστήματα και να πληρώνεις ένα σωρό λεφτά.

Μπεμπούλα10
29-10-11, 16:00
Μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω παντελόνι ελασικό στη μέση; Απ'οτι έχω καταλάβει οι γνωστές φίρμες τα έχουν πολύ ακριβά. Μήπως κάποια κοπέλα έχει βρει κάπου αλλού; Κάποια βιοτεχνία, πχ, ή κάποιο λογότερο γνωστό μαγαζί που έχει καλύτερες τιμές;

angel306
29-10-11, 16:39
Στα κινεζικα εχει ποικιλια δες εκει

mousoudi
29-10-11, 18:44
Μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω παντελόνι ελασικό στη μέση; Απ'οτι έχω καταλάβει οι γνωστές φίρμες τα έχουν πολύ ακριβά. Μήπως κάποια κοπέλα έχει βρει κάπου αλλού; Κάποια βιοτεχνία, πχ, ή κάποιο λογότερο γνωστό μαγαζί που έχει καλύτερες τιμές;

Γεια σου Μπεμπούλα. Γιατί δε βλέπεις και στα H&M; Έχει παντελόνια εγκυμοσύνης με ελαστική μέση και με τιμές που κυμαίνονται από 20 ως 45€ περίπου (τζιν, υφασμάτινα και κοτλέ), κολάν εγκυμοσύνης με 10€ και καλσόν με 5 ως 10€. Σήμερα έκανα από εκεί την πρώτη μου αγορά και έμεινα πολύ ικανοποιημένη!

Μπεμπούλα10
29-10-11, 21:50
Ποια Η&M έχουν ρούχα εγκυμοσύνης στην Αθήνα;

ValiaK
31-10-11, 13:58
Ποια Η&M έχουν ρούχα εγκυμοσύνης στην Αθήνα; στης Γλυφαδας, στο River West και στο Avenue σίγουρα. Αν θες παιρνεις τηλ σε οποιο καταστημα σε βολευει και ρωτας.
Μουσουδι, εγω γιατι το κολαν απο τα H&M το πήρα 20 ευρώ? Τι ναζια τους εκανες εσύ? :mrgreen:

ValiaK
31-10-11, 13:59
και στα μπενετον ειναι φτηνα και στα πρεμαμαν αλλά δε σκιζουν απο ποιοτητα...

hellokitty80
08-11-11, 14:04
Και τα Η&Μ στην Αιόλου έχουν εγκυμοσύνης. Εγώ έχω ψωνίσει από εκεί και από τα Η&Μ στο Avenue. Όντως έχουν ωραία ρούχα και σε καλές τιμές, να μην δίνουμε και
μια περιουσία τώρα για τα ρούχα εγκυμοσύνης και μετά να μην έχουμε τι να τα κάνουμε!
Υπάρχουν κολάν πιο λεπτά και πρόχειρα με 9,95 ευρώ και πιο χοντρά και ζεστά με 19,95, και είναι όντως πολύ βολικά και τα δύο!
Και καλτσόν πήρα από εκεί ένα πολύ χοντρό με 10 ευρώ αν θυμάμαι καλά, καθώς και από το mothercare 60 den με 13 ευρώ.

κατερινα30
18-11-11, 18:40
[SIZE="3"]γεια σας και από εμένα. είμαι 18 εβδομάδων και περιμένουμε την κορούλα μας το Πάσχα. βρε κορίτσια ξέρει κάποια που θα βρω παντελόνια εγκυμοσύνης σε μεγάλο μέγεθος? πήγα στα γνωστά καταστήματα, λητώ, mothercare, h&m αλλά τίποτα. τα πάντα κολλάνε στην περιφέρεια μου :oops:. τίποτα δεν ανεβαίνει πιο πάνω!!!!! την βγάζω διαρκώς με παντελόνια φόρμας αλλά πόσο ακόμα? γιορτές έρχονται. 'όσο για καλσόν και κολάν μια από τα ίδια. άρχισα να απελπίζομαι...... :(

dimmi
18-11-11, 19:41
εμένα του Λητώ μου έκαναν, διάλεξα κιόλα.
Τα prenatal ήταν απογοήτευση!
Τα πήρα στην αυχενική και δεν έχω αξιωθεί ακόμη να τα παω για κόντυμα, τώρα με πιέζουν απειλιτικά τα ρούχα μου...πρέπει να τα βάλω.
Πάντως αν παχύνω στην περιφέρεια, που ευτυχώς δεν παχαίνω πολύ εκεί, δε θα με χωράνε τα παντελόνια :-?

MAGNIFICENT X
31-01-14, 17:18
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΕΧΟΝΤΑΣ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ( ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ) ,
ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΒΟΛΕΨΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΤΑ H&M , TA ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ
ΑΡΚΕΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ Κ ΕΧΕΙ ΤΜΗΜΑ κ ΓΙΑ ΑΤΟΜΑ
'' OVERSIZE'' ( τουλαχιστον αυτο στην Ερμού ) για αυτό πριν πάτε, τηλεφωνήστε πρώτα στο κατάστημα γιατί δε διαθέτουν όλα ρούχα εγκυμοσύνης! :!:

Η μεγαλύτερη ποικιλία πάντως είναι στην Ερμού.
Το Prenatal όχι τόσο καλό .
Το ίδιο κ Λητώ ( με εξαίρεση καποια πολυ λίγα κομμάτια).
Το παραπάνω κατάστημα διαθέτει καλής ποιότητας εσώρουχα ( τουλάχιστον σουτιέν ).

Γενικά τα ρούχα που πουλάνε είναι αρκετά ακριβά σε σχέση με την ποιότητα που προσφέρουν.

Επίσης καλά ρούχα κ φορέματα βρήκα στο άγγλικό site Asos.

Ελπίζω να βοήθησα.:p

nikospapas
17-02-14, 05:15
Τελικά από καταστήματα ρούχων υπάρχουν τα H&M, λητω, Mothercare..

εγώ θέλω να αγοράσω για την γυναίκα μου (είναι στον 6ο μήνα) τι να πάρω.. θέλω να της κάνω έκπληξη... έχετε κάτι να προτείνετε;

Fanoula82
17-02-14, 10:33
Τελικά από καταστήματα ρούχων υπάρχουν τα H&M, λητω, Mothercare..

εγώ θέλω να αγοράσω για την γυναίκα μου (είναι στον 6ο μήνα) τι να πάρω.. θέλω να της κάνω έκπληξη... έχετε κάτι να προτείνετε;

Θα προτείνω ένα σκούρο τζιν παντελόνι (που θα το χρειαστεί σίγουρα!) και μια μπλούζα εγκυμοσύνης να το συνδυάσεις την οποία δε θα χρειαστεί ακόμα αλλά μετά τον 7ο θα σε ευχαριστεί!!! Κατά τ'άλλα μπορείς να της πάρεις ρούχα και ανάλογα με το στυλ που ντύνεται. Στα καταστήματα εγκυμοσύνης θα βρείς καί φούστες καί φορέματα! Εγώ βολεύτηκα πολύ στα H&M καί στις δυο εγκυμοσύνες μου! Πολύ καλές τιμές αλλά κυρίως, μοντέρνα ρούχα, όχι αυτά τα γιαγιαδίστικα της εγκυμοσύνης που βρήκα αλλου. ;)