PDA

Επιστροφή στο Forum : Γυναικολόγος στο Έλενα

Σελίδες : 1 2 3 4 [5] 6

zenia79
02-09-11, 19:30
Θα σας παρακαλούσα αν κάποια γνωρίζει κάποιον καλό γιατρό στο μαιευτήριο Ελένα που να την έχει ξεγεννήσει και να έμεινε ευχαριστημένη , να μου δώσει τα στοιχεία του. Η νύφη μου είναι 7 μηνών έγκυος και παρακολουθείται από γιατρό στο Έλενα και από την αρχή δεν ήταν ιδιαίτερα ευχαριστημένη καθώς είναι λίγο παράξενος και κρύος άνθρωπος αλλά μας είχαν πει καλά λόγια και μιας και ήταν και καθηγητής τον προτιμήσαμε. Δυστυχώς όταν όντας στον 7 μήνα του ζήτησε το κινητό του για παν ενδεχόμενο, εκείνος της το αρνήθηκε και της είπε ότι αν θέλει κάτι μπορεί να παίρνει στο ιατρείο του νοσοκομείου και πως αν δεν είναι αυτός εκεί εεε δεν πειράζει, θα είναι ο γιος του!!! Καταλαβαίνετε απογοήτευση! Δηλαδή αν της συμβεί κάτι βραδιάτικα ποιος θα βρεθει να απαντήσει από το ιατρείο του νοσοκομείου;;;;

Σας παρακαλώ βοηθήστε!!!

boulitsa
06-09-11, 16:30
γεια σας..ειμαι νεα στο φορουμ κ ψαχνω κ εγω εναν καλο γυναικολογο γιατι απο τον προηγουμενο απογοητευτηκα..μου εχουν προτεινει καποιον ΚΙΤΜΙΡΙΔΗ ΣΤΕΛΙΟ που ειναι στο ιασω..αν τον ξερει καποια κοπελα κ εχει καλη εμπειρια κ απο γεννα ας επικοινωνησει μαζι μου..κ βεβαια ακουω κ αλλες προτασεις ..

stasinopoulou
08-09-11, 16:29
κοριτσια ειμαι απο κερκυρα και υπαρχει περιπτωση και εγω να παω στο Ελενα ,,καποια εμπιειρια ακομη με το γυναικολογο εχετε για να μου πειτε ωστε να δω ποιν θα προτιμησω??

eirini12
16-09-11, 16:25
Κοριτσια καλησπερα,εχω κανει 2 καισαρικες σε ιδιωτικα νοσοκομεια και τωρα ειμαι παλι εγκυος αλλα λογω του κοστους δεν θελω να γεννησω παλι σε ιδιωτικο.Ξερει καμια σας κανενα καλο γιατρο που να εχει ιατρειο και να πηγαινει στο Ελενα γιατι εχω ακουσει πολυ καλα λογια για το νοσοκομειο.

maraki100
21-09-11, 15:05
Καλησπέρα. Βρίσκομαι στον τέταρτο μήνα της εγκυμοσύνης και πηγαίνω στο Έλενα. Μήπως γνωρίζει κανείς τη Δατσέρη και πως μπορώ να κλείσω ραντεβού μαζί της?

neogenitaki
21-09-11, 19:04
Δεν είναι φοβερός ιατρός, πριν από μια εβδομάδα γέννησε μια φίλη μου στο Έλενα, και ήταν τυχερή που βρήκε αυτό τον άνθρωπο τον κ.Καπετανάκη Νικόλαο και την ανέλαβε. Ο ενθουσιασμός της δεν περιγράφεται, δεν έφυγε λεπτό από επάνω της και οι δικοί της είχαν πλήρη ενημέρωση από τον ίδιο το κ.Καπετανάκη για την εξέλιξη του τοκετού.Όλα πήγαν τέλεια. Βέβαια, γέννησε με καισαρική κατ'όπιν δικής της επιθυμίας, αλλά εάν δείτε την τομή της, η οποία δεν φαίνεται καν, δεν θα το πιστεύεται ότι γέννησε με καισαρική τομή,Κεντάει ο άνθρωπος..........

FARFALLINA καλησπέρα!!Με ενδιαφέρει πολύ η περίπτωση του κ.Καπετανάκη Νικόλαου. Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις αν α)η φίλη σου έκανε καισσαρική με επισκληρίδιο ή ολική(διότι εγώ θέλω με επισκληρίδιο) β)αν την ανέβασε στο δωμάτιο με ορό και καθετήρα γ)αν πόναγε μετά την επέμβαση κ δ) πόσα χρήματα του έδωσε και αν κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης έκανε τις απαραίτητες εξετάσεις δωρεάν μέσα στο ΕΛΕΝΑ. Πραγματικά θα με βοηθήσεις πολύ διότι ψάχνω έναν γυναικολόγο να κεντάει όπως λες κι εσύ από θέμα καισαρικής-καθώς όταν γέννησα στο Ιασώ με τον Ζιώγα Βασίλειο με ανέβασε στο δωμάτιο χωρίς ορό και καθετήρα και δεν κατάλαβα τον παραμικρό πόνο από θέμα καισσαρικής ενώ κάποιες άλλες μανούλες σφαδάζανε στους πόνους. Δυστυχώς όμως λόγω των δύσκολων καιρών θα προσανατολιστώ σε δημόσιο μαιευτήριο

neogenitaki
21-09-11, 19:09
Κορίτσια όποια μανούλα γνωρίζει γυναικολόγο σε δημόσιο μαιευτήριο που να είναι άσσος στην καισσαρική παρακαλώ να με βοηθήσει!!!!!!!!!!!!!!!!

neogenitaki
21-09-11, 23:13
riki σου έστειλα πμ

mari mar
22-09-11, 23:24
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αυτό. Ενδιαφέρομαι να βρω κάποιον γυναικολόγο σε δημοσιο μαιευτήριο. Διάβασα ικανοποιητικά σχόλια για τον κ. Καπετανάκη Νικόλαο. Είναι μεγάλος σε ηλικία; Είναι καλός επιστήμονας, έμπειρος, προσιτός, συνεργάσιμος; Πόσα περίπου χρήματα παίρνει στην επίσκεψη;

susanna
23-09-11, 17:41
Καλησπέρα κι από μένα! Είμαι νέα στην παρέα σας και θα ήθελα την βοήθειά σας! Έχω ένα αγοράκι 2 ετών και τώρα είμαι έγκυος στο 2ο παιδάκι! Προσανατολίζομαι να γεννήσω στο Έλενα λόγω οικονομικών, έχω κλείσει ραντεβού αρχές Οκτώβρη με τον κ. Γιαλελή (πρώτη φορά θα τον δω) αλλά μου έχουν προτείνει επίσης τον Φαρμακίδη και τον Αλεξάτο! Ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει κάτι για τους παραπάνω; Τα πρωϊνά ραντεβού δεν χρεώνονται; Το πρώτο μου παιδάκι το γέννησα στο Ιασω φυσιολογικά με επισκληρήδιο αλλά .....πολλά τα λεφτά που τώρα δεν υπάρχουν καθώς εγώ είμαι άνεργη :( σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

ROARY
28-09-11, 14:17
FARFALLINA καλησπέρα!!Με ενδιαφέρει πολύ η περίπτωση του κ.Καπετανάκη Νικόλαου. Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις αν α)η φίλη σου έκανε καισσαρική με επισκληρίδιο ή ολική(διότι εγώ θέλω με επισκληρίδιο) β)αν την ανέβασε στο δωμάτιο με ορό και καθετήρα γ)αν πόναγε μετά την επέμβαση κ δ) πόσα χρήματα του έδωσε και αν κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης έκανε τις απαραίτητες εξετάσεις δωρεάν μέσα στο ΕΛΕΝΑ. Πραγματικά θα με βοηθήσεις πολύ διότι ψάχνω έναν γυναικολόγο να κεντάει όπως λες κι εσύ από θέμα καισαρικής-καθώς όταν γέννησα στο Ιασώ με τον Ζιώγα Βασίλειο με ανέβασε στο δωμάτιο χωρίς ορό και καθετήρα και δεν κατάλαβα τον παραμικρό πόνο από θέμα καισσαρικής ενώ κάποιες άλλες μανούλες σφαδάζανε στους πόνους. Δυστυχώς όμως λόγω των δύσκολων καιρών θα προσανατολιστώ σε δημόσιο μαιευτήριο
neogenitaki θα σε συμβούλευα να μην στηριχτείς στην FARFALLINA γιατί όπως έχει συζητηθεί και παλιότερα στο ίδιο θέμα το μόνο που κάνει είναι να διαφημίζει φανατικά τον καπετανάκη σε όλα της τα μηνύματα (21 στα 21):!:, οπότε αυτό όλο μοιάζει λίγο στημένο:rolleyes: Προσωπικά δεν έχω άποψη για τον γιατρό αυτό, απλά αναφέρομαι στη συμπεριφορά του συγκεκριμένου μέλος του forum, αν θες δες και μόνη σου:
http://www.parents.gr/forum/search.php?searchid=4453415

καλύτερα λοιπόν να αντλήσεις πληροφορίες από κάποιο άλλο μέλος

GEOELI
29-09-11, 09:48

Neogenitaki καλημέρα. Θα συμφωνήσω κι εγώ μαζί σου σε όλα όσα λες για τον κο Ζιώγα. Είναι γιατρός μου εδώ και 22 χρόνια. Με είχε χειρουργήσει σε μικρή ηλικία λόγω κύστης στην ωοθήκη και έχω γεννήσει μαζί του δύο υγιέστατα παιδάκια. Είναι πραγματικά εκπληκτικός επιστήμονας και ΑΝΘΡΩΠΟΣ. Εγώ θα σου πρότεινα να το συζητήσεις μαζί του το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις - το οικονομικό - και πιστεύω ότι θα σε βοηθήσει πολύ. Γνωρίζω περιπτώσεις αντίστοιχες, γιατί τον έχουν γιατρό πολλές φίλες μου και συγγενείς μου, που πραγματικά έχει βοηθήσει πολύ. Δεν χάνεις τίποτα να το κουβεντιάσεις μαζί του γιατί όπως τον γνωρίζεις κι εσύ είναι πραγματικά εξαιρετικός κι εκείνο που τον κάνει εξαιρετικό είναι γιατί αγαπάει πάρα πολύ αυτό που κάνει.

neogenitaki
29-09-11, 17:03
στέλνω πμ

neogenitaki
29-09-11, 17:06
neogenitaki θα σε συμβούλευα να μην στηριχτείς στην FARFALLINA γιατί όπως έχει συζητηθεί και παλιότερα στο ίδιο θέμα το μόνο που κάνει είναι να διαφημίζει φανατικά τον καπετανάκη σε όλα της τα μηνύματα (21 στα 21):!:, οπότε αυτό όλο μοιάζει λίγο στημένο:rolleyes: Προσωπικά δεν έχω άποψη για τον γιατρό αυτό, απλά αναφέρομαι στη συμπεριφορά του συγκεκριμένου μέλος του forum, αν θες δες και μόνη σου:
http://www.parents.gr/forum/search.php?searchid=4453415

καλύτερα λοιπόν να αντλήσεις πληροφορίες από κάποιο άλλο μέλος

roary σε ευχαριστώ. Αν και η farfallina δεν μου απάντησε- μπορεί να έχεις και δίκιο!!

katsaridoula
01-10-11, 16:49
Κορίτσια θα ήθελα λεπτομέριες για τον κ.Παπαδή στο Έλενα.Τι γίνετε με τις εξετάσεις κάθε μήνα,με τη γέννα και γενικά τι γιατρός ειναι?Έχω ακούσει καλά λόγια και απο το τηλέφωνο που μιλήσαμε καλός μου φάνηκε.Ειναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού?

susanna
05-10-11, 12:41
Τελικά γνώρισα και εγώ τον Γιαλελή! Πολύ καλός μου φάνηκε (έμπειρος στους υπερήχους) χαμογελαστός μας καλοδέχθηκε και ήρεμος! Μου είπε να πάω να μου κάνει ο ίδιος την αυχενική παρόλλο που του είπα ότι είχα κλείσει απο καιρό πριν να την κάνω στο Έλενα 12/10! Μου είπε ότι δεν πειράζει και θα μου την κάνει ο ίδιος! Πήγαμε Σάββατο και να πω ότι μου έκανε εντύπωση το ότι ήταν μόνος του στους υπερήχους και είχε μόνο δικές του ασθενείς, πολλές από τις οποίες ήταν έγκυες στο 2ο παιδάκι τους, οπότε άρπαξα την ευκαιρία και έμαθα λίγα πραγματάκια παραπάνω για εκείνον θετικά εννοείται! Τώρα συνεχίζουμε με αυτόν και βλέπουμε! Και εμένα ούτε λόγο μου έκανε για χρήματα, δεν ξέρω αν έχει να κάνει ότι μας σύστησε μια πρώην προϋσταμένη μαία του Έλενα........ θα δείξει!

efffiiiii
05-10-11, 14:33
Καλησπέρα κορίτσια ! Είμαι καινούρια και θέλω να σας ευχαριστήσω πάρα πολύ που τόσο καιρό εν αγνοία σας μου κρατάτε συντροφιά με τα θέματά σας ( τα έχω διαβάσει σχεδόν όλα) και έτσι πέρασαν γρηγορότερα οι μέρες μέχρι την καθυστέρηση που ήταν εχθές και πριν μια ωρίτσα το τεστάκι βγήκε θετικό! Τώρα το θέμα μου είναι ο/ η γιατρός και συγκεκριμένα θα ήθελα να μου στείλουν pm κοπέλες που γέννησαν στο Ελενα με τους γιατρούς Γαζή , Κονδυλιό και Παπαδή καθώς έχω καταλήξει σε αυτούς.Επειδή έχω διαβάσει και τις 20 σελίδες του θέματος έχω να κάνω 2-3 ερωτησούλες μόνο για τον καθένα! Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!!!!

maria ampelokipi
06-10-11, 10:56
καλό είναι να μην δίνονται με pm αυτές οι πληροφορίες, αλλά ανοιχτά στο forum για να τις διαβάζουμε και οι υπόλοιπες
δεν είμαι admin, απλά ενδιαφέρομαι και εγώ να μάθω, γιατί η δική μου γιατρός έφυγε από το Έλενα και προτιμώ να αλλάξω γιατρό παρά μαιευτήριο!
αν επιθυμείτε να δώσετε πληρ με pm αντί ανοιχτά, κάντε ένα κόπο και στείλτε σε μένα please!

ntinouli1986
06-10-11, 12:48
Καλημέρα...γέννησα και τα 2 μου παιδιά στο Γαζή...Εψαξα παρα πολύ για να βρω γιατρο και κατέληξα εκεί μετά από πολλές συστάσεις...Είναι πολυ οργανωμένος στη δουλεια του, ειλικρινής και υπέρ του φ.τ.Εμένα με ειχε 10 ωρες στην αιθουσα οδινών και εκανα καισαρική γιατι στρεσσαριστηκε το μωρο και με την εξώθηση έκανε αλλοίωση παλμών.Έφυγε απο το νοσοκομείο στις 8 όταν σιγουρευτηκε οτι δεν κινδυνεύω απο αιμορραγία. Είχα μέσα τον άντρα μου όλες τις ώρες μεχρι να παω για καισαρική επειδή ο ιδιος τον ανέβασε (από τη παραλαβη δεν τον ειχαν καν ενημερώσει ότι ανέβηκα στην αιθουσα).Επίσης,ενημερώνει τους συγγενείς ο ίδιος.Τον εκτιμω πολύ σαν γατρο και σαν ανθρωπο και σας τον συστήνω ανεπιφύλαχτα. Ότι θέλετε στείλτε μου

αγγρλικη
09-10-11, 20:34
γνωριζει καποια τον Σταθη Τσουκαλο?
πως ειναι σαν γιατρος?

xrysa80
13-10-11, 22:42
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΑΒΑΖΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ. ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΟΤΙ. ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗ. ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΤΕ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Ο ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΜΟΥ ΚΛΠ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΕΣ. ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Ο ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΑΛΛΑ Η ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ. ΝΑ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΖΕΣΤΕ ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΝΕΑΡΟΤΕΡΟΙ ΛΙΓΟΙ ΟΜΩΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΜΕΛΗΤΕΣ. ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΟΤΙ ΣΑΣ ΛΕΩ ΙΣΧΥΕΙ. ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΕΣ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑΤΡΟΥ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ. ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!

sofaki1978
17-10-11, 13:54
κοριτσια εχει καμια απο εσας το τηλεφωνο του Παπαδη ?

Brigitta
26-10-11, 19:08
Κορίτσια, καλησπέρα!
Μήπως έχετε ακούσει για τον γυναικολόγο κ. Σαλβάνο? Θα βοηθούσαν πολύ οι γνώμες σας.

boy'smam
27-10-11, 00:29
Κορίτσια, καλησπέρα!
Μήπως έχετε ακούσει για τον γυναικολόγο κ. Σαλβάνο? Θα βοηθούσαν πολύ οι γνώμες σας.
ηταν γιατρος μου στη 2η εγκυμοσυνη και εμεινα πολυ ευχαριστημενη!

Brigitta
27-10-11, 14:04
ηταν γιατρος μου στη 2η εγκυμοσυνη και εμεινα πολυ ευχαριστημενη!
Αν μπορεις γραψε δυο λογια για το πως γινονταν οι συναντησεις σας.
Γιατι πρωτη φορα που πηγα σ'αυτον μου ζητησε 60 ευρω..
Πηγα μεσημερι, μου ειπε απτο τηλεφωνο να περασω στις 1. Αλλα με το που πηγα, μου ειπε οτι μπερδεψα την ωρα και πρεπει να περασω το απογευμα, αλλα αφου ηρθα θα με δει, αλλα θα το χρεωσει σαν απογευματινο ραντεβου..

Δεν καταλαβενω τι γινεται κ γιατι πρεπει να πληρωσω. Μηπως κανω κατι λαθος ή κατι δεν καταλαβενω?
Νομιζα οτι στα δημοσια νοσοκομεια δεν χρεωνεται το ραντεβου..κ να χρεωνεται, οχι με 60 ευρω ομως..:(

ΚΑΡΔΙΑ
27-10-11, 14:13
καλησπέρα Brigitta.....είναι ξεκάθαρο ότι στα δημόσια νοσοκομεία δεν παίρνει το κόστος της επίσκεψης ο γιατρός αλλά πληρώνεις απευθείας στο ταμείο του νοσοκομείου. όσον αφορά το ύψος της επίσκεψης, μην σου κάνει εντύπωση, εξαρτάται τον "βαθμό" του γιατρού. μέχρι πρόσφατα πλήρωνα στον δικό μου (μέσω ταμείου εννοώ) 60 ευρώ και εδώ και κάποιο διάστημα έχει ανέβει το ποσό. και αυτό μιλάω για απογευματινό ραντεβού. οι γιατροί των δημοσίων νοσοκομείων όμως δεν πρέπει να έχουν εξωτερικά ιατρεία.
εσύ όταν είπες ότι σου ζήτησε 60, εννοείς να του δώσεις στο χέρι?? ή στο ταμείο??

Brigitta
27-10-11, 14:18
ΚΑΡΔΙΑ (http://www.parents.gr/forum/member.php?u=10086), ευχαριστω για την απαντηση!
Δεν καταλαβα καλα για ποιο πραγμα ακριβως με ρωτας, γιατι εχω μπερδευτει.
Μολις μπηκα στο νοσοκομειο, πηγα στο ταμειο, ειπα για ποιον λογο ερχομαι και πληρωσα 3 ευρω νομιζω.
τα 60 ευρω που ελεγα του τα εδωσα στο χερι, χωρις κανενα χαρτι, χωρις τιποτα..((

Brigitta
27-10-11, 14:20
και τι εννοείς οταν λες οτι πληρωνεις μεσω ταμειου?

ΚΑΡΔΙΑ
27-10-11, 14:23
άρα πλήρωσες στο ταμείο τα 3 ευρώ του πρωινού ραντεβού και στο χέρι τα 60 ευρώ του απογευματινού, που κανονικά κοστίζει......κοινώς μαύρα
ταμείο εννοώ εκεί στην είσοδο που πας, πληρώνεις και παίρνεις την απόδειξη σου

Brigitta
27-10-11, 14:47
a, οποτε ετσι ειναι τα πραγματα σε ολους, απ' οτι καταλαβα..
και παλι ευχαριστω για την απαντηση!

neraidoula mou
28-10-11, 01:40
κοριτσια γεια σας~!!~να σας ρωτησω εχει καμια την κ καργακου!!!!εκανα μια επισκεψει μαζη της την συμπαθησα πολυ..πληρωσα 8ε παραβολο κ 50ε επισκεψη!!αλλα δεν ρωτησα γτ την αμοιβη της αν καποια ξερει ασ μου πει γτ με καιει αυτο το θεμα κ θα αργησω να παω!!!!!ευχαριστωωωωωω εκ τον προτερων εχω σκασει γτ εκουσα ενα ποσο κ τρελαθηκα κ ειδηκα τωρα με της αυξησεις στα νοσοκομειαααα

sofaki1978
28-10-11, 14:24
κοριτσια γεια σας~!!~να σας ρωτησω εχει καμια την κ καργακου!!!!εκανα μια επισκεψει μαζη της την συμπαθησα πολυ..πληρωσα 8ε παραβολο κ 50ε επισκεψη!!αλλα δεν ρωτησα γτ την αμοιβη της αν καποια ξερει ασ μου πει γτ με καιει αυτο το θεμα κ θα αργησω να παω!!!!!ευχαριστωωωωωω εκ τον προτερων εχω σκασει γτ εκουσα ενα ποσο κ τρελαθηκα κ ειδηκα τωρα με της αυξησεις στα νοσοκομειαααα

καπου πιο πανω εγραφε μια κοπελα γι"αυτην,αν θυμαμαι καλα 1600 ευρω!

δεν ειναι παρα μα παρα πολλα???τοσοι γιατροι υπαρχουν,γνωμη μου ειναι να βρεις αλλον που δεν θα εχει ταριφα......

neraidoula mou
28-10-11, 22:21
καπου πιο πανω εγραφε μια κοπελα γι"αυτην,αν θυμαμαι καλα 1600 ευρω!

δεν ειναι παρα μα παρα πολλα???τοσοι γιατροι υπαρχουν,γνωμη μου ειναι να βρεις αλλον που δεν θα εχει ταριφα......
1600Ε :shock::shock::shock::shock: παρα πολλα δεν πεζονται ρε γαμωτο εδω στην ελλαδα,εννοειτε αν μου πει οτι θελει τοσα θα βρω αλλον,ειδηκα τωρα δεν με σηκωνει η τσεπη με της αυξησεις!!!!!

cristine30
29-10-11, 09:27
Νeraidoula έχεις πμ!

Serano
11-11-11, 00:21
Κορίτσια αν και διάβασα όλες τις σελίδες δεν βρήκα ουτε μια αναφορά στον κυριο Αυγουστίδη Θ. από το Ελενα. Μου τον συστησανε αλλα θα ηθελα αν εχει καμια σας εμπειρια απο τον συγκεκριμενο γιατρό να μου πει τη γνωμη της.
Ευχαριστω πολύ

natalia28
17-11-11, 00:14
[QUOTE=ntinouli1986;2167402]Καλημέρα...γέννησα και τα 2 μου παιδιά στο Γαζή...Εψαξα παρα πολύ για να βρω γιατρο και κατέληξα εκεί μετά από πολλές συστάσεις...Είναι πολυ οργανωμένος στη δουλεια του, ειλικρινής και υπέρ του φ.τ.Εμένα με ειχε 10 ωρες στην αιθουσα οδινών και εκανα καισαρική γιατι στρεσσαριστηκε το μωρο και με την εξώθηση έκανε αλλοίωση παλμών.Έφυγε απο το νοσοκομείο στις 8 όταν σιγουρευτηκε οτι δεν κινδυνεύω απο αιμορραγία. Είχα μέσα τον άντρα μου όλες τις ώρες μεχρι να παω για καισαρική επειδή ο ιδιος τον ανέβασε (από τη παραλαβη δεν τον ειχαν καν ενημερώσει ότι ανέβηκα στην αιθουσα).Επίσης,ενημερώνει τους συγγενείς ο ίδιος.Τον εκτιμω πολύ σαν γατρο και σαν ανθρωπο και σας τον συστήνω ανεπιφύλαχτα. Ότι θέλετε στείλτε μου[/QUO

diavasa to minima sou kai xarika oti epitelous vrika giatro gia to deutero paidaki, alla ekana lathos... to proto mou koritsaki to ekana sto elena me ton k.linopoulo kai den emeina katholou euxaristimeni den mou ferthike katholou kala.... afou vrika to til. tou gazi milisa me tin ginaika tou gia na kliso ena rantevou alla molis me rotise me poio giatro genisa to proto me aperipse amesos legontas oti einai stin idia kliniki kai den mporei na me analavei. :cry::cry::cry:
tha prepi pali apo tin arxi na ksekiniso na psaxno :(

Stellina21
17-11-11, 09:17
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!
ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΠΟΥ ΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΑΤΤΙΚΟ Η' ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ?

Σισσυ αννα
17-11-11, 09:35
Καλησπέρα. Βρίσκομαι στον τέταρτο μήνα της εγκυμοσύνης και πηγαίνω στο Έλενα. Μήπως γνωρίζει κανείς τη Δατσέρη και πως μπορώ να κλείσω ραντεβού μαζί της?

μαρακι εγω την ξερω την ΔΑΤΣΕΡΗ,ειναι βοηθος και συνεργατης του γιατρου μου του κυριου ΡΟΣΟΛΥΜΟΥ.και εγω ειμαι εγκυος 4 μηνων στο δευτερο μου παιδακι και καθε φορα που λειπει ο γιατρος μου με βλεπει εκεινη.ειναι παρα πολυ καλη και παρα πολυ γλυκια.και για να ειναι μαζι με τον κυριο Ροσολυμο μην φοβασαι τιποτα.για μενα ειναι απο τους καλητερους γιατρους που υπαρχουν.

thomai1979
17-11-11, 09:36
καλημερα γεννα η φιλη μου στο ελενας το δεκεμβριο με το δαγλα ειναι πολυ καλος λεει αλλα ειναι λιγο νευρικος....εχει μεινει ευχαριστημενη παρολο που εχει τρελο κοσμο.....εχω και μια φιλη μαια εκει η οποια λεει τα καλυτερα οτι ειναι ο καλυτερος εκει γι αυτο και εχει πολυ κοσμο....

thomai1979
17-11-11, 09:38
ξεχασα να σου πω οτι της ζητησε 1200ε για φτ ενω για κτ 1500ε....!!!! για το δαγλα λεω....

apollon
23-11-11, 00:52
καλησπερα στις μανουλες! χρειαζομαι την πολυτιμη συμβουλη σας ειμαι στον εβδομο μηνα δευτερη εγκυμοσυνη και μεχρι τωρα με παρακολουθουσε ο γιατρος μου που ξεγενναει στο μητερα αλλα λογω οικονομικων δε γινεται να ξαναγεννησω σε ιδιωτικο οποτε τον ρωτησα για το ελενα και μου συστησε τον γεωργακοπουλο που ειναι και διευθυντης εκει εχει γεννησει καποια στον συγκεκριμενο γιατρο και ποιες οι εντυπωσεις σαν γιατρος?και ποσα χρηματα παιρνει για φυσιολογικο τοκετο?επισης διαβασα τα πολλα θετικα σχολια για την γεωργιαδου και μπήκα σε σκεψεις να επικοινωνησω μαζι της εχετε το τηλ της¨? ευχαριστω!

Stella_P
30-11-11, 14:32
Καλησπέρα κορίτσια.
Ειμαι στον 8ο μηνα της κύησης μου και επισκέπτομαι το forum από την πρώτη στιγμή! Η επιλογή του μαιευτηρίου για εμένα ήταν πολύ εύκολη υπόθεση καθώς για εμένα σημασία είχε και έχει η ιατρική περίθαλψη και φροντίδα ενώ τον βασικότερο λόγο έχει η ασφάλεια του μωρου μου και όχι οι ξενοδοχειακές υποδομές του εκάστοτε ιδιωτικού 'ξενοδοχείου-σε μερικές περιπτώσεις νοσοκομειου'.Λαμβάνοντας όλα αυτα υπόψιν κατέληξα πολύ εύκολα στο Έλενα καθώς μην ξεχνάμε ότι ειναι το μόνο που διαθέτει μονάδα εντατικής θεραπείας νεογνών,δέχεται διακομηδες από την μισή Ελλάδα μαμαδων και μωρών που όταν κάτι δεν πάει καλά στα ιδιωτικά τις ξαποστέλνουν σχεδόν τελειωμένες στα δημόσια και εν πάσι περιπτώσει τα περιστατικά και οι εμπειρίες των γιατρών και του προσωπικού στα δημόσια γενικά δεν συγκρίνονται με αυτες του ιδιωτικού.Όσον αφορά το θεμα του γιατρού,μετά από μεγάλη έρευνα κατέληξα στον κύριο Α.Κονδυλιό και μέχρι στιγμης έχω δικαιωθεί στο 100%. Είναι απίστευτα επεξηγηματικός,σε κάνει να νίώθεις ασφάλεια (την είχα μεγάλη ανάγκη καθώς είχα πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη τους πρώτους 7 μηνες λόγω συνεχών αποκολλήσεων) και είναι εκπληκτικός υπερηχογραφιστής!
όσον αφορά την αμοιβή του γιατρού παρ'όλο που δεν πρέπει να υπάρχει σαν 'θεσμός' πλέον,όποια κοπέλα θέλει να την αποφύγει ειναι πολύ απλό να το κάνει.Αρκεί όταν έρθει η ώρα του τοκετού,να πάει στο νοσοκομείο που εφημερεύει και να την ξεγεννήσει ο γιατρός της εφημερίας. Όταν όμως θέλουμε να παιρνουμε τον γιατρό μας τηλέφωνο ανα πάσα στιγμή,ακόμα και 3 τα ξημερώματα που ίσως σπάσουν τα νερά,να ειναι πάντα έτοιμος να μας δεχτεί και να ειμαστε σε επικοινωνία μαζί του ανα πάσα στιγμη...είναι κατανοητό ότι υπερβαίνει τα καθήκοντα του και πέραν του 8ώρου του...οπότε οφείλουμε να σεβόμαστε και να ανταμοιβουμε αυτη την στάση.Είναι σα να κάνουμε υπερωρίες εμείς στη δουλειά μας και να μην τις πληρωνόμαστε.Αυτή είναι η αμοιβή του και όποιος συμφωνεί προχωράει,όποιος δεν συμφωνει απλά βαδίζει με τις ώρες εφημερίας και με τον εκαστοτε γιατρό που θα πετύχει εκείνη την ώρα.Δεν γίνεται να έχουμε και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο.Τόσο απλό είναι! Εύχομαι σε όλες τις μανούλες να χαίρονται τα παιδακια τους και σε όλες τις εγκυούλες 'καλή λευτεριά'!

mafalda@
02-12-11, 10:28
Stella_p καλωσηρθες στην παρέα μας.
Η επιλογή σου σεβαστή.
Αλλα μονάδες εντατικής θεραπείας νεογνών δεν έχει μόνο το Έλενα.
Επίσης, οι μαμάδες που καταφεύγουν στα δημόσια, τις παραπέμπουν στα πανεπιστημιακά, Αλεξάνδρας, κλπ.
Σου έχει πει αν θα γεννήσεις με καισαρικη ή φυσιολογικό;
Σου εύχομαι καλο υπολοιπο εγγυμοσυνησ και μια καλη γέννα! Με ένα γερό μωρακι.

vatzi
02-12-11, 11:39
Καλημέρα, καλό μήνα, και σε όσες κυοφορούν με έναν πόνο να ευχηθώ..
Μετα απο πολύ καιρό και έχοντας περάσει μια πολύ δύσκολη (2η) εγκυμοσύνη και ακόμα δυσκολότερη γέννα μπορώ πια να παραθέσω τις εμπειρίες μου για το Έλενας και να βοηθήσω όσο και αν μπορώ τις μέλλουσες μανούλες.
Το πρώτο μου παιδί το έκανα με τον Διακάκη. Εφυγα με τις χειρότερες εντυπώσεις και φυσικά δεν ξαναπήγα, ούτε καλημέρα ειπαμε όταν συναντηθηκαμε στο διαδρομο κατα την δευτερη εγκυμοσυνη.Στην δευτερη εγκυμοσύνη μετά απο ψάξιμο και με βοήθεια των μαμάδων του παρεντς καταλήξαμε στον Καπελάκη. Έχοντας στίγμα και εγω και ο άντρας μου κάναμε λήψη τροφοβλάστη κατα την 12 εβδομάδα σε ενα τμήμα του Αλεξανδρας (νομιζω λεγεται οικογενειακου προγραμματισμου κατι τετοιο) , ενα μηνα μετα αρχισαν τα προβλήματα με αιμοραγίες και απειρες εισαγωγες στο νοσοκομειο.Αποτέλεσμα 2, 5 μήνες νοσηλείας στο Ελενας και 5 μηνες στο κρεβατι. Ο γιατρός πάντα εκει ό,τι ώρα και να πήγαινα ήταν εκει....εχω κανει πανω απο 7 εισαγωγές παντα εκει.. πανω απο το κεφαλι μου. Τον ειχα συναντήσει ολές και ολες 2 φορές πριν συμβει η πρωτη αιμοραγια...δυσκολα τα πραγματα μου λεγανε ,σιγουρα θα είναι προωρο και κανεις δεν ήξερε τι προκαλουσε τις αιμοραγιες. Απίστευτες αντιβιωσεις ενδοφλέβιες βαριες με απιστευτο πόνο και μετα τον μηνα αφου κουραστηκαν οι φλέβες καθε μερα ψαχναμε για φλέβα. Ο γιατρος απο πανω μου. Σαββατο εκει, Κυριακη πρωι εκεινος εκει. Άρχισε να ερχεται με τον Ροσολύμο μαζι , σκεφτομουν μπα δεν το κατεχει το αντικειμενο, γιατι τον φέρνει και εκεινον μαζι.Τελικά κατάλαβα μετα και την γεννα και ακουγοντας διαφορα περιστατικα (δυσκολα παντα) ότι οι γιατροι στο Ελενας (δεν ξερω αλλου τι συμβαινει) συνεργαζονται. Για να μην μακρυγορώ και οι δυο γιατροι ήταν παντα μαζι με την ομάδα τους (Ρατσερη , Γκοντοπουλο και μια Πρίφτη,πανω απο το κεφάλι μου(ολοι τους ευγενεστατοι). Φτάνουμε με τα πολλα στη μερα της γεννας, λόγω των προβλημάτων προγραμματισμενη και νωρίτερα (37η εβδομαδα).Καισαρικη, μιας και με καισαρικη ειχα κανει το πρωτο μου παιδι, η μικρη μια χαρα ευτυχως. Η μαμα ομως ειχε θεμα...εξι εφτα ωρες στο χειρουργειο..με μεταγγισεις αιματος με τον Καπελάκη τον Ροσόλυμο τον Γιαλελή τον Γαζη ...στο κεφάλι μου και δεν ξερω αν περασε και κανενας αλλος..αυτους πηρε το ματι μου καθως συνερχομουν. Φατσικα ξερω το 50 % τον γιατρων του ελενας .:P
Θα πω τελος καλα ολα καλα και συνεχιζω να επισκεπτομαι τον Καπελάκη, μεχρι σημερα δεν εχω παραπονο. Και φυσικα οι νοσοκομες στον 6ο απιστευτες ολες, ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους, δεν εχω μετανιωσει λεπτο που επελεξα το συγκεκριμενο νοσοκομειο και τον συγκεκριμενο φυσικα γιατρο. Και να προσθεσω...οσο καιρο νοσηλευομουν ζητησα γνωμη απο ιδιωτη γιατρο ..μου ειπε εισαι σε καλα χερια μη φοβασαι.
Αρα λιγο πολυ οι γιατροι του Ελενας ειναι καλοι και με μεγαλη εμπειρια...το μεγαλο θεμα που προκυπτει, ειναι η συμπεριφορα, μερικοι ειναι απαραδεκτοι. Καπελακης φιλικος ευγενικος, Ροσολυμος ευγενικος τυπικος(γερμανο θα τον αποκαλπυσα μιας και σπουδασε εκει )Γιαλελης (γεννησε μια κοπελα διδυμα – φιλη πια, μαζι του για αυτο εχω αποψη)καλος θα ελεγα,φιλικος. Ολοι εχουν ενα κακο....πελατες αμετρητοι...περιορισμενος χρονος. Απο χρηματα Καπελακης ο πιο φθηνος 1000 , Ροσολυμος Ανγκελα Μερκελ (αν και εγω δεν του εδωσα τιποτα ουτε ζητησε ο ανθρωπος για να ειμαι δικαιη)απο 1500 και Γιαλελης καπου εκει στα 1500.
Αυτα ...γνωριζω, ευχομαι να βοηθαω.

santra84
05-12-11, 02:24
μηπως ξερει κανεις να με ενημερωσει για καποιον κυριο ροσολυμο στο ελενα. θα λειπει τις μερες που γενναω ο γιατρος μου και με στελνει σε αυτον. ξερει κανεις κατι? (χαρακτηρα / οικονομικο τι παιζει?)

Stella_P
07-12-11, 11:26
Stella_p καλωσηρθες στην παρέα μας.
Η επιλογή σου σεβαστή.
Αλλα μονάδες εντατικής θεραπείας νεογνών δεν έχει μόνο το Έλενα.
Επίσης, οι μαμάδες που καταφεύγουν στα δημόσια, τις παραπέμπουν στα πανεπιστημιακά, Αλεξάνδρας, κλπ.
Σου έχει πει αν θα γεννήσεις με καισαρικη ή φυσιολογικό;
Σου εύχομαι καλο υπολοιπο εγγυμοσυνησ και μια καλη γέννα! Με ένα γερό μωρακι.

Καλώς σας βρήκα!!
Η αλήθεια είναι πως όταν έψαχνα και ερευνούσα τα μαιευτήρια δεν είδα να υπάρχει σε κάποιο άλλο μονάδα εντατικής θεραπείας νεογνών και μονάδα προωρων.Ίσως να μου διέφυγε! Μπορείς να μου πεις σε ποιό άλλο λειτουργουν ανάλογες μονάδες?Από καθαρή περιέργεια και μόνο :)
Θα γεννήσω με καισαρική αλλά δεν με παρεπεμψε σε άλλο μαιευτήριο,ίσα ίσα που με προέτρεψε να πάω κατευθείαν στο Έλενα αν παρ'ελπίδα αποφασίσει η μικρή μου να έρθει πριν το καθόρισμένο ραντεβού.Χώρια ότι απ'ότι διάβασα τελευταία όσον αφορά το Αλεξάνδρας,ετοιμάζεται να κλείσει (διόρθωσε με αν κάνω λάθος γιατί ειναι πληροφορία που μου έδωσε κοπέλα που γέννησε στο Αλεξάνδρας με συγγενή της γιατρό αλλά που δεν επιβεβαίωσα προσωπικά από άλλη πηγή)
Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου και ανταποδίδω ένθερμα :D

neraidoula mou
08-12-11, 22:24
http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=431572&cid=4http%3A%2F%2Fwww.skai.gr%2Fnews%2Fgreece%2Farticle%2F188582%2Fdieuthudria-dimosias-maieutikis-klinikis-zitise-1300-euro-gia-na-kanei-kaisariki%2F#δειτε το να παθετε πλακα!!κ υπαρχουν κ πολη αλλη

neraidoula mou
08-12-11, 22:24
Zougla.gr
Πέμπτη, 08 Δεκεμβρίου 2011

Αναζήτηση
zougla.gr διαδίκτυο

Της ζήτησε 1300 ευρώ για να της κάνει καισαρική
Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 8 Δεκεμβρίου 2011, 19:22

Γυναικολόγος με διατριβή στα… φακελάκια συνελήφθη σήμερα από την αστυνομία, η οποία αντιμετωπίζει κατηγορίες για απόπειρα εκβίασης και παθητική δωροδοκία.

Πρόκειται για την 62χρονη διευθύντρια της Β’ Μαιευτικής Κλινικής (δημόσιου) του Μαιευτικού Γυναικολογικού Κέντρου «Έλενα» στην Αθήνα,Ελευθερία Γεωργιάδου, η οποία είχε ζητήσει, σύμφωνα με τις καταγγελίες, το ποσό των 1300 ευρώ προκειμένου να προβεί σε καισαρική επέμβαση 24χρονης εγκυμονούσας. Το ποσό αυτό απαίτησε η γιατρός επιπλέον των 1.700 ευρώ που ήταν τα νόμιμα έξοδα νοσηλείας στο Δημόσιο Νοσοκομείο.

Συγκεκριμένα, σύμφωνα με την καταγγελία της 24χρονης (εγκυμονούσας κατά το χρόνο της καταγγελίας), η γυναικολόγος – μαιευτήρας, της είχε ζητήσει το χρηματικό ποσό των 1.300 ευρώ, ως επιπλέον αμοιβή δική της και του αναισθησιολόγου που θα συνέδραμε στη διαδικασία της καισαρικής επέμβασης. Επιπλέον, είχε ενημερώσει την καταγγέλλουσα ότι σε περίπτωση που δεν διέθετε τα χρήματα αυτά, η γιατρός δεν θα την αναλάμβανε, αλλά την επέμβαση του τοκετού θα πραγματοποιούσε ο εφημερεύων ιατρός του Νοσοκομείου.

Σήμερα, ημέρα εξόδου της καταγγέλλουσας από το νοσοκομείο, λίγες ημέρες μετά την καισαρική της επέμβαση, ο σύζυγος της παρέδωσε στη γιατρό, σε προκαθορισμένο ραντεβού, το ποσό των 1.000 ευρώ, που αποτελούσε προκαταβολή του συνολικού ποσού των 1.300 ευρώ που είχε ζητήσει.
Αστυνομικοί της Υπηρεσίας Εσωτερικών Υποθέσεων που είχαν προσημειώσει τα χρήματα συνέλαβαν τη γιατρό στο γραφείο της με τα προσημειωμένα χρήματα στην τσάντα της.

Η συλληφθείσα γιατρός θα οδηγηθεί αύριο στον Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Αθηνών.

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 8 Δεκεμβρίου 2011, 19:25

marpaps
08-12-11, 22:58
Κορίτσια οποία ενδιαφέρεται για άνθρωπο-γιατρό χωρίς απαιτήσεις χρηματικές ούτε καν επίσκεψης μπορώ να της συστήσω τον γυναικολογο μουπου είναι και τοπ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ. Αυτά! Γιατί έχω βαρεθεί να ακούω για ηλίθιους που απαιτούν τρέλα χρηματικά ποσά τέτοιους καιρούς!!!! Άκου 1300 ευρώ!!!

karapinat
08-12-11, 23:09
Κορίτσια οποία ενδιαφέρεται για άνθρωπο-γιατρό χωρίς απαιτήσεις χρηματικές ούτε καν επίσκεψης μπορώ να της συστήσω τον γυναικολογο μουπου είναι και τοπ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ. Αυτά! Γιατί έχω βαρεθεί να ακούω για ηλίθιους που απαιτούν τρέλα χρηματικά ποσά τέτοιους καιρούς!!!! Άκου 1300 ευρώ!!!

Αν θέλεις στείλε μου π.μ το όνομα του γιατρού σου και σε ποιό νοσοκομείο ξεγεννάει.

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ , ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΓΥΝΑΊΚΑ ΜΕ ...." ΜΠΑΛΑΚΙΑ" !!!!
ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΜΜΑΖΕΥΟΝΤΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΟΙ ΑΣΥΝΕΊΔΗΤΟΙ:evil:

neraidoula mou
08-12-11, 23:17
και μενα στυλε μου αν εχεις την καλοσυνη!!εμενα 1500ε μου ζητησε αυτην που εχω τωρα :(:(:( αλλα ειμαι στο τελευταιο τριμηνο κ δεν με περνει να αλλαξω αλλα στυλε μου πμ για καλο κ για κακο

neogenitaki
08-12-11, 23:33
Zougla.gr
Πέμπτη, 08 Δεκεμβρίου 2011

Αναζήτηση
zougla.gr διαδίκτυο

Της ζήτησε 1300 ευρώ για να της κάνει καισαρική
Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 8 Δεκεμβρίου 2011, 19:22

Γυναικολόγος με διατριβή στα… φακελάκια συνελήφθη σήμερα από την αστυνομία, η οποία αντιμετωπίζει κατηγορίες για απόπειρα εκβίασης και παθητική δωροδοκία.

Πρόκειται για την 62χρονη διευθύντρια της Β’ Μαιευτικής Κλινικής (δημόσιου) του Μαιευτικού Γυναικολογικού Κέντρου «Έλενα» στην Αθήνα,Ελευθερία Γεωργιάδου, η οποία είχε ζητήσει, σύμφωνα με τις καταγγελίες, το ποσό των 1300 ευρώ προκειμένου να προβεί σε καισαρική επέμβαση 24χρονης εγκυμονούσας. Το ποσό αυτό απαίτησε η γιατρός επιπλέον των 1.700 ευρώ που ήταν τα νόμιμα έξοδα νοσηλείας στο Δημόσιο Νοσοκομείο.

Συγκεκριμένα, σύμφωνα με την καταγγελία της 24χρονης (εγκυμονούσας κατά το χρόνο της καταγγελίας), η γυναικολόγος – μαιευτήρας, της είχε ζητήσει το χρηματικό ποσό των 1.300 ευρώ, ως επιπλέον αμοιβή δική της και του αναισθησιολόγου που θα συνέδραμε στη διαδικασία της καισαρικής επέμβασης. Επιπλέον, είχε ενημερώσει την καταγγέλλουσα ότι σε περίπτωση που δεν διέθετε τα χρήματα αυτά, η γιατρός δεν θα την αναλάμβανε, αλλά την επέμβαση του τοκετού θα πραγματοποιούσε ο εφημερεύων ιατρός του Νοσοκομείου.

Σήμερα, ημέρα εξόδου της καταγγέλλουσας από το νοσοκομείο, λίγες ημέρες μετά την καισαρική της επέμβαση, ο σύζυγος της παρέδωσε στη γιατρό, σε προκαθορισμένο ραντεβού, το ποσό των 1.000 ευρώ, που αποτελούσε προκαταβολή του συνολικού ποσού των 1.300 ευρώ που είχε ζητήσει.
Αστυνομικοί της Υπηρεσίας Εσωτερικών Υποθέσεων που είχαν προσημειώσει τα χρήματα συνέλαβαν τη γιατρό στο γραφείο της με τα προσημειωμένα χρήματα στην τσάντα της.

Η συλληφθείσα γιατρός θα οδηγηθεί αύριο στον Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Αθηνών.

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 8 Δεκεμβρίου 2011, 19:25

καλά να πάθει!!!

neogenitaki
08-12-11, 23:34
marpaps αν θελεις πες μου κι εμενα για τον γυναικολογο σου!!είναι καλός στις καισσαρικές με επισκληρίδιο;;εννοώ να μην πονάς μετά την καισαρική κτλπ

kdaffy
08-12-11, 23:59
γεωργιαδου?αντε να παιρνουν κ αλλοι απο κει μεσα σειρα.υπαρχουν αφθονοι αλλωστε.μπραβο στην κοπελα.

dimitra-nikos
09-12-11, 11:08
Καλησπέρα κορίτσια! Έχει γεννήσει κάποια από εσάς στο ΕΛΕΝΑ με τον Ροσόλυμο? Ποιά η εμπειρία σας και οι εντυπώσεις σας :confused:

menia21
09-12-11, 14:10
ΜΠΡΑΒΟ στην κοπέλα για το θάρρος της να καταγγείλει το γεγονός, το οποίο φυσικά είναι κοινό μυστικό ότι συμβαίνει σε όλα τα νοσοκομεία. Και η αλητεία έχει ένα όριο.Στο ΕΛΕΝΑ υπάρχουν και γιατροί που δεν "απλώνουν" το χέρι σαν ζήτουλες. Ελεος πια μ' αυτήν την νοοτροπία!

anthiet
09-12-11, 14:38
Η συγκεκριμένη γιατρός το είχε παρακάνει!!!

mafalda@
09-12-11, 14:53
Γιατί υπάρχει γιατρός που δεν "παίρνει φακελάκι";
Καλο ανέκδοτο!!!!
Και που την έπιασαν; Θα της κάνουν τίποτα;
Σιγά!

mafalda@
09-12-11, 14:53
Και σε τέτοιους καιρούς, η ταρίφα, ταρίφα!

ntinouli1986
09-12-11, 15:19
[QUOTE=ntinouli1986;2167402]Καλημέρα...γέννησα και τα 2 μου παιδιά στο Γαζή...Εψαξα παρα πολύ για να βρω γιατρο και κατέληξα εκεί μετά από πολλές συστάσεις...Είναι πολυ οργανωμένος στη δουλεια του, ειλικρινής και υπέρ του φ.τ.Εμένα με ειχε 10 ωρες στην αιθουσα οδινών και εκανα καισαρική γιατι στρεσσαριστηκε το μωρο και με την εξώθηση έκανε αλλοίωση παλμών.Έφυγε απο το νοσοκομείο στις 8 όταν σιγουρευτηκε οτι δεν κινδυνεύω απο αιμορραγία. Είχα μέσα τον άντρα μου όλες τις ώρες μεχρι να παω για καισαρική επειδή ο ιδιος τον ανέβασε (από τη παραλαβη δεν τον ειχαν καν ενημερώσει ότι ανέβηκα στην αιθουσα).Επίσης,ενημερώνει τους συγγενείς ο ίδιος.Τον εκτιμω πολύ σαν γατρο και σαν ανθρωπο και σας τον συστήνω ανεπιφύλαχτα. Ότι θέλετε στείλτε μου[/QUO

diavasa to minima sou kai xarika oti epitelous vrika giatro gia to deutero paidaki, alla ekana lathos... to proto mou koritsaki to ekana sto elena me ton k.linopoulo kai den emeina katholou euxaristimeni den mou ferthike katholou kala.... afou vrika to til. tou gazi milisa me tin ginaika tou gia na kliso ena rantevou alla molis me rotise me poio giatro genisa to proto me aperipse amesos legontas oti einai stin idia kliniki kai den mporei na me analavei. :cry::cry::cry:
tha prepi pali apo tin arxi na ksekiniso na psaxno :(

Δεν ηξερα ότι γίνεται κάτι τέτοιο...Ο Λινόπουλος είναι τραγικός!!!!Ευτυχως που άλλαξες γιατρό....Κ για Βερύκιο-Κανακάκη έχω ακούσει πολυ καλά λόγια.Αν δεν με αναλάμβανε ο Γαζής σε κάποιον απο τους 2 θα κατέληγα

happymama
13-12-11, 08:51
και μενα στυλε μου αν εχεις την καλοσυνη!!εμενα 1500ε μου ζητησε αυτην που εχω τωρα :(:(:( αλλα ειμαι στο τελευταιο τριμηνο κ δεν με περνει να αλλαξω αλλα στυλε μου πμ για καλο κ για κακο
καλημερα νεραϊδουλα,ειμαι καινουρια στο φορουμ,γενναω σε μια εβδομαδα, μπορς να εχω κ εγω πληροφοριες σχετικα με το γυναικολογο που αναφερει η marpaps? ευχαριστω...

happymama
13-12-11, 09:10
Κορίτσια αν και διάβασα όλες τις σελίδες δεν βρήκα ουτε μια αναφορά στον κυριο Αυγουστίδη Θ. από το Ελενα. Μου τον συστησανε αλλα θα ηθελα αν εχει καμια σας εμπειρια απο τον συγκεκριμενο γιατρό να μου πει τη γνωμη της.
Ευχαριστω πολύ
καλημερα serano, εγω γενναω σε μια εβδομαδα με τον Αυγουστιδη στο Ελενα και ενδιαφερομαι να μαθω αν τελικα κατεληξες σε αυτον και τις εντυπωσεις σου. Εμενα μου παιρνει επισκεψη 30 ευρω καθε φορα που με βλεπει,αλλα δεν εχω παραπονο οποτε τον παιρνω τηλεφωνο τον βρισκω και για εξετασεις ποτε δε περιμενω πανω απο τεταρτο. Τωρα η ταριφα ταριφα ,για φυσιολογικο παω..

Zuzunaki
15-12-11, 10:31
Κορίτσια καλημέρα,
ξέρει καμια σας τον Φιλιππάτο στο Έλενα; Η ξαδέρφη μου θα γεννήσει σε αυτόν αλλά είναι προβληματισμένη γιατί πια επισήμως δεν είναι στο Έλενα, ωστόσο ξεγεννάει εκεί!!! έτσι κατάλαβε

tasia2011
19-12-11, 14:23

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ FORUM. ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΗ ΜARPAPS ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΑΝ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥ ΤΗΣ...ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑΣ;
ΕΠΙΣΗΣ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΠΟΣΑ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΓΙΑΛΕΛΗΣ ΓΙΑ ΓΕΝΝΑ;

newmom2010
19-12-11, 17:17
Γιατί υπάρχει γιατρός που δεν "παίρνει φακελάκι";
Καλο ανέκδοτο!!!!
Και που την έπιασαν; Θα της κάνουν τίποτα;
Σιγά!

πόσο δίκιο έχεις, εδώ Ελλάδα!

Serano
31-12-11, 11:58
Καλιο αργά παρά ποτέ! Να σου ζήσει το μωράκι σου! Ναι, τελικά εκεί κατέληξα, αφού μου φάνηκε πολύ ήρεμος και κατατοπιστικός. Η φίλη που μου τον συνέστησε λέει τα καλύτερα. Εσύ που έχεις και την εμπειρία της γέννας μαζί του τι λες;

venice
09-01-12, 12:17
καλημερα κορίτσια!!!να κανω μια ερωτηση ...γιατί πρεπει οι γιατροί των δημοσίων να ζητανε λεφτα για να μας ξεγεννησουν???και το κυριοτερο, γιατί πρεπει εμείς να τους τα δίνουμε???μήπως αν δεν δίνει κανεις φακελάκι τοτε ίσως σταματήσουν να ζητάνε κιόλας?

νανα 2
17-01-12, 22:28
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΛΕΞΑΤΟ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΚΙ ΑΝ ΕΙΣΑΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΕΣ.ΕΙΜΑΙ 7 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟς ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΘΕΤΟΣ Μ ΑΥΤΟ.ΕΣΕΙς ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ?ΚΙ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΥΤΗ

sofaki1978
17-01-12, 22:33
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΛΕΞΑΤΟ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΚΙ ΑΝ ΕΙΣΑΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΕΣ.ΕΙΜΑΙ 7 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟς ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΘΕΤΟΣ Μ ΑΥΤΟ.ΕΣΕΙς ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ?ΚΙ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΥΤΗ

σε ποια εβδομαδα εισαι ?αυτη η εξεταση γινεται μεταξυ 24ης και 28ης εβδομαδας.και ναι,ειναι απολυτα απαραιτητη,προσωπικα την θεωρω απο τις πιο σημαντικες.....

boy'smam
17-01-12, 23:39
καλησπερα!Στην 1η εγκυμοσυνη δεν την ειχα κανει!Στη 2η την εκανα...
Ειναι μαλλον αναλογα τον γιατρο!Ποσο χρονων εισαι?

mafalda@
18-01-12, 10:04
Είναι απο τις σημαντικές εξετάσεις. Μόνο μια κοπέλα ήξερα που δεν της την έκανε η γιατρός της.

spiderman
31-01-12, 17:02
Καλησπέρα σε όλους/όλες,

Μήπως κάποιος/α από εσάς έχει κάποια ιδία άποψη για τον Σαλβάνο στο Έλενα??

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

tasia2011
05-02-12, 21:37
κοριτσια καλησπερα,

εχετε πληροφοριες για τον γιαλελη στο ελενας;;;

sofiakav
07-02-12, 12:05

Μπορεις να μου πεις και εμεαν για το γιατρο σου ? Η οποια αλλη κοπελα της εχει στελει η marpaps τασ τοιχεια του γιατρου αν μπορει να μου τα στειλει ευχαριστω!

sofiakav
07-02-12, 17:50
Καλησπερα! Εχω μπει στην 9η εβδομαδα και θα ηθελα να μου συστησει καποια εναν γιατρο στο Ελενα που να μην παιρνει 50 ευρω επισκεψη πρωι (γτ καπου το ακουσα κ αυτο). Και γενικα να ειναι καλος υπομενετικοσ και να εμπνεει εμπιστοσυνη. Ευχαριστω

menia21
10-02-12, 14:05
Διαβάζω διάφορα για τους γυναικολόγους στο ΕΛΕΝΑ και πλέον μπορώ να πω την δικιά μου εμπειρία. Γέννησα με τον κο Παπαδή πριν από 10 μέρες κι έχω να πω μόνο καλά λόγια γι' αυτόν τον ΑΝΘΡΩΠΟ! Τρελαίνομαι όταν διαβάζω για "μαύρα" 50άρια στα πρωινά ιατρεία και αμοιβές που ξεπερνάνε το μισθό μου! Στα πρωινά ιατρεία πληρώνεις μόνο 5 ευρώ για το εισιτήριο κι εγώ προσωπικά δεν περίμενα πάνω από μισάωρο για να με δει ο γιατρός. Επειδή έψαξα πολύ το θέμα "γυναικολόγος" όσο ήμουν έγκυος, νομίζω ότι καλύτερη επιλογή δεν θα μπορούσα να κάνω και ευχαριστώ την κοπέλα από το φόρουμ που μου έδωσε πληροφορίες για τον συγκεκριμένο και με βοήθησε να τον επιλέξω! Οποια θέλει να της πω παραπάνω ας στείλει ΠΜ.

sofaki1978
10-02-12, 15:51
Διαβάζω διάφορα για τους γυναικολόγους στο ΕΛΕΝΑ και πλέον μπορώ να πω την δικιά μου εμπειρία. Γέννησα με τον κο Παπαδή πριν από 10 μέρες κι έχω να πω μόνο καλά λόγια γι' αυτόν τον ΑΝΘΡΩΠΟ! Τρελαίνομαι όταν διαβάζω για "μαύρα" 50άρια στα πρωινά ιατρεία και αμοιβές που ξεπερνάνε το μισθό μου! Στα πρωινά ιατρεία πληρώνεις μόνο 5 ευρώ για το εισιτήριο κι εγώ προσωπικά δεν περίμενα πάνω από μισάωρο για να με δει ο γιατρός. Επειδή έψαξα πολύ το θέμα "γυναικολόγος" όσο ήμουν έγκυος, νομίζω ότι καλύτερη επιλογή δεν θα μπορούσα να κάνω και ευχαριστώ την κοπέλα από το φόρουμ που μου έδωσε πληροφορίες για τον συγκεκριμένο και με βοήθησε να τον επιλέξω! Οποια θέλει να της πω παραπάνω ας στείλει ΠΜ.

Εχω ακουσει τοσο καλα λογια γι"αυτο τον γιατρο που σκεφτομαι πολυ σοβαρα να αλλαξω τον δικο μου.....απλα αναρωτιεμαι εαν θα με αναλαβει στην εβδομαδα που βρισκομαι :-?:-?:-?

ουφφφφφφ πρεπει να παρω μια αποφαση και μαλιστα συντομα :-|:-|:-|

sofiakav
15-02-12, 18:32
Μηπως ξερει καμια κοπελα το τηλεφωνο του κ Παπαδη στο Ελενα για να κλεισω ραντεβου!Ευχαριστωωωω!;)

mocha
03-03-12, 15:53
Κορίτσια καλησπέρα...
Καλό θα ήταν να αναφέροντε τα στοιχεία των γιατρών προκειμένου το συγκεκριμένο τοπικ να βοηθήσει και μελλοντικά άλλες κοπέλες, άλλωστε αυτή είναι και η λογική του... να ανφερόμαστε με ονόματα σε ότι αφορά γυναικολόγους-μαιευτήρες προκειμένου να σχηματίζουμε εικόνα και αποψη.
Παρακαλώ λοιπόν όποια έχει τα στοιχεία του γιατρού που αναφερόταν η marapaps να τα δημοσιεύσει.
Ευχαριστώ πάρα πολύ.

ΧριστιναΤσα
05-03-12, 16:09
Κοριτσια θελω κι εγω καποια βοηθεια σχετικα με γιατρο στο ελενα. Βασικα εχω μια γυναικολογο η οποια εκτος απο τα χρηματα του τοκετου μου εχει ζητησει και 40 ευρω σε καθε επισκεψη αλλα εχω παει 4 φορες μεχρι τωρα και δεν με εχει εξετασει ουτε μια φορα δεν εχει ακουσει καθολυο το μωρο ουτς μου εχει παρει πιεση και βαρος απολυτως τιποτα. Δεν ξερω τι να κανω. Μπορω να αλλαξω γιατρο να παω σε αλλον παλι στο Ελενα;

manti1014
06-03-12, 19:04
Κοριτσια θελω κι εγω καποια βοηθεια σχετικα με γιατρο στο ελενα. Βασικα εχω μια γυναικολογο η οποια εκτος απο τα χρηματα του τοκετου μου εχει ζητησει και 40 ευρω σε καθε επισκεψη αλλα εχω παει 4 φορες μεχρι τωρα και δεν με εχει εξετασει ουτε μια φορα δεν εχει ακουσει καθολυο το μωρο ουτς μου εχει παρει πιεση και βαρος απολυτως τιποτα. Δεν ξερω τι να κανω. Μπορω να αλλαξω γιατρο να παω σε αλλον παλι στο Ελενα;
Mπορείς να αλλάξεις αλλά δεν χρειάζεται να πεις στον νέο γιατρό ότι έιχες κάποιον απο το ίδιο νοσοκομείο. Εμένα ο Γαζής με απέρριψε ας πούμε γιατι πρίν 7 χρόνια είχα γεννήσει στο Έλενα με άλλον γιατρό. Αν δεν του το έλεγα δεν θα ύπήρχε πρόβλημα. Και ήταν πράγματι καλός.

feravgia
07-03-12, 10:22
Καλημέρα, με το καλό όλα να πάνε καλά, εγώ γέννησα και τα δύο μου μικρά στο Έλενα, δεν πλήρωνα καμμία επίσκεψη μόνο τον υπέρηχο 8 ευρώ τη φορά, παρόλο που ο γυναικολόγος μου είναι Διευθυντής (και τουλάχιστον από τη δική μου εμπειρία, πολύ καλός γιατρός, βέβαια γίνεται της τρελής από κόσμο, αλλά και με διάφορα θέματα που είχα, ήταν άψογος, εάν θέλεις στοιχεία στείλε μου πμ)... δεν μου ζήτησε λεφτά για τη γέννα... και όταν είχα γίνει πιεστική πάνω σε αυτό το θέμα... μου είπε ότι εδώ έχεις έρθει για να γεννήσεις δωρεάν... τελικά βέβαια του άφησε κάτι ο άντρας μου...
Δεν νομίζω ότι δεν μπορείς να αλλάξεις γυναικολόγο και βέβαια μπορείς...

feravgia
07-03-12, 10:26
και όταν λέω 8 ευρώ για υπέρηχο, πήγαινα απόγευμα, όχι πρωινά... και την πρώτη φορά που πήγα πρώτα κάτω στο ταμείο και πλήρωσα εξέταση διευθυντή 75 ευρώ, όταν πήγα επάνω και το είδε, μου έβαλε μία κατσάδα... μου λέει: σου είπα εγώ να πάς να πληρώσεις εξέταση, μην τυχόν και το ξανακάνεις, θα κλείνεις ραντεβού μαζί μου, θα έρχεσαι κατευθείαν και μετά εγώ θα σου λέω τι θα πηγαίνεις στο ταμείο να κόψεις...

mpemphs 2012
07-03-12, 17:24
καλησπέρα κορίτσια, γέννησα πριν 2 μήνες περίπου στο νοσοκομείο έλενα.Ο γυναικολόγος μου ήταν ο κ Παπαδής.Είναι πάνω από όλα άνθρωπος δεν σε βλέπει σαν φακελάκι αλλά σαν άνθρωπο. Εχω να πω τα καλύτερα. Πηγαίνεις τα πρωινά και πολλές φορές δεν σε αφήνει να πληρώσεις ούτε τα 5 ευρώ.Τον συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όσες θελουν γιατρό-ανθρωπο

menia21
08-03-12, 11:51
καλησπέρα κορίτσια, γέννησα πριν 2 μήνες περίπου στο νοσοκομείο έλενα.Ο γυναικολόγος μου ήταν ο κ Παπαδής.Είναι πάνω από όλα άνθρωπος δεν σε βλέπει σαν φακελάκι αλλά σαν άνθρωπο. Εχω να πω τα καλύτερα. Πηγαίνεις τα πρωινά και πολλές φορές δεν σε αφήνει να πληρώσεις ούτε τα 5 ευρώ.Τον συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όσες θελουν γιατρό-ανθρωπο

Συμφωνώ απόλυτα!!!

ΧριστιναΤσα
16-03-12, 15:48
Αφηστε εχω αγχωθει απιστευτα πρεπει αυτο το μηνα να καταληξω. Μου εχουν πει πολυ καλα λογια για Δεσυπρη ειναι δοκιμασμενος αλλα δεν ξερω αν θα με αναλαβει. Λεω να τον παρω ενα τηλ αλλα τι να κανω να του πω οτι πιο πριν με εβλεπε μια αλλη;

Vasulini
17-03-12, 13:03
Καλημέρα κορίτσια
και η δική μου γυναικολόγος είναι στο Έλενας και πριν από λίγες μέρες και συγκεκριμένα την Τρίτη έκανα την πρώτη μου σπερματέγχυση και τώρα περιμένω να περάσουν οι μέρες για να κάνω την χοριακή. Δεν έχω πρόβλημα με την συγκεκριμένη, μια χαρά είναι!
Θα ήθελα όμως και γω να δημιοσευτεί το όνομα του γιατρού- ανθρώπου που δεν δέχεται φακελάκι στο ίδιο νοσοκομείο εάν γίνεται...

mpemphs 2012
17-03-12, 13:33
Καλημέρα κορίτσια
και η δική μου γυναικολόγος είναι στο Έλενας και πριν από λίγες μέρες και συγκεκριμένα την Τρίτη έκανα την πρώτη μου σπερματέγχυση και τώρα περιμένω να περάσουν οι μέρες για να κάνω την χοριακή. Δεν έχω πρόβλημα με την συγκεκριμένη, μια χαρά είναι!
Θα ήθελα όμως και γω να δημιοσευτεί το όνομα του γιατρού- ανθρώπου που δεν δέχεται φακελάκι στο ίδιο νοσοκομείο εάν γίνεται...

Tο έχω αναφέρει λέγεται Παπαδής. Να ξέρεις ότι υπάρχουν και άλλοι γιατροί που δεν δέχονται φακελάκι σε αυτό το νοσοκομείο Ο δντης του νοσοκομείου είναι ένας από αυτούς.Απλά βλέπει πάρα πολλές κοπέλες.

Vasulini
17-03-12, 14:22
Tο έχω αναφέρει λέγεται Παπαδής. Να ξέρεις ότι υπάρχουν και άλλοι γιατροί που δεν δέχονται φακελάκι σε αυτό το νοσοκομείο Ο δντης του νοσοκομείου είναι ένας από αυτούς.Απλά βλέπει πάρα πολλές κοπέλες.
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
Έχεις δίκιο το είχες ξαναγράψει....

movement
26-03-12, 17:32

Καλησπέρα. Είναι η πρώτη φορά που μπαίνω στο forum. Θα μπορούσες να μου πεις ποιος είναι ο δ/ντης του νοσοκομείου που αναφέρεις;
Επίσης ξέρει κάποιος πληροφορίες για τον Κονδυλιό ή το Δρίτσα;
Ευχαριστώ πολύ.

Amelie2479
27-03-12, 02:23
Ο Κονδυλιος είναι ο δικός μου γιατρός! Τι θέλεις να μάθεις;

mafalda@
27-03-12, 10:35
Ψάξε για τον Κονδυλιό μήπως θέλει αμοιβη. Απλά λέω να ρωτήσεις όσες τον είχαν. Δεν ξέρω...

mpemphs 2012
27-03-12, 14:30
Καλησπέρα. Είναι η πρώτη φορά που μπαίνω στο forum. Θα μπορούσες να μου πεις ποιος είναι ο δ/ντης του νοσοκομείου που αναφέρεις;
Επίσης ξέρει κάποιος πληροφορίες για τον Κονδυλιό ή το Δρίτσα;
Ευχαριστώ πολύ.

Ο δντης του Νοσοκομείου ο Φαρμακίδης. Είναι πολύ καλός γιατρός απλα όπως είπα βλέπει πολλές κοπέλες. Οσό για τον Κονδυλίο επίς πολύ καλος γιατρός μου είχε κάνει την εξέταση για τον τροχοβλάστη που είχα κάνει στο τρίτο μήνα. Όμως από ότι είχα ακούσει έχει ταρίφα.Πάντως οποίον γιατρό και να επιλέξεις εχείσ κάνει σωστή επιλογή στο νοσοκομείο εγω έμεινα πολύ ευχαριστημένη.

sardegna
06-04-12, 15:37
Καλησπέρα! είμαι 2 μηνών έγκυος και θα ήθελα να με παρακολουθήσει κάποιος ιατρός στο "ΕΛΕΝΑ". Έχω ακούσει καλά λογια για τον Χατζηγίαννη. Έχετε να μου πείτε κάτι κι εσείς? Επίσης θα ήθελα να γνωρίζω πόσο κοστίζει μία γέννα στο "ΕΛΕΝΑ". Ευχαριστώ!

atalanti
17-04-12, 16:34
Vasulini, τη σπερματέγχυση με ποιον την έκανες στο Ελενα; Ποια ειναι η διαδικασία; Ειχα παει και εγω πριν 3 βδομαδες σε ενα ραντεβού με εναν Γαβαρη. Μου εκανε σχετικά καλή εντυπωση στο ραντεβου αλλα τωρα εχω αλλαξει λιγο γνωμη. Μου ειπε να τον παρω τηλέφωνο στο κινητό του την 11η μέρα του κυκλου μου για να κανονισουμε σπερματέγχυση και οταν εφτασε η μέρα και τον πήρα μου μιλησε πολυ αποτομα. Τι ωρα ειναι αυτη που παιρνω, και τετοια ωρα τρωνε οι ανθρωποι. Διευκρινιζω οτι ηταν 15.30 εργασιμη μέρα (το πρωι δεν το σηκωσε που πηρα μια) και γενικά για όποιον μένει Αθήνα και εργάζεται δεν είναι και τοσο ακαταλληλη ώρα πια! Ούτε καν με άφησε να του πω τι θέλω και ποια έιμαι. Και έχασα και έναν κύκλο τώρα. Δεν ξέρω αν είναι πάντα ετσι ή τον πέτυχα σε ακαταλληλη στιγμή αλλα εμένα οποια ωρα και να με πάρεις δε θα σε προσβάλω ούτε θα σου κάνω μαθήματα savoir-vivre. Οποτε σκεφτομαι να παω να δω καποιον αλλον. Δεν έχω καμια ορεξη να μου μιλανε ετσι προσβλητικά, και πως να ξέρω εγώ τι συνήθειες έχει ο καθένας. Το κινητό του αυτος μου το εδωσε, εγω δεν του ζητησα κάτι. Ξερει καμια σας καποιον καλό γιατρό αλλά και άνθρωπο στο Έλενα για εξωσωματικές και γενικά «βοηθητικές μεθοδους»; Ευχαριστώ!!

Vasulini
17-04-12, 20:59
Vasulini, τη σπερματέγχυση με ποιον την έκανες στο Ελενα; Ποια ειναι η διαδικασία; Ειχα παει και εγω πριν 3 βδομαδες σε ενα ραντεβού με εναν Γαβαρη. Μου εκανε σχετικά καλή εντυπωση στο ραντεβου αλλα τωρα εχω αλλαξει λιγο γνωμη. Μου ειπε να τον παρω τηλέφωνο στο κινητό του την 11η μέρα του κυκλου μου για να κανονισουμε σπερματέγχυση και οταν εφτασε η μέρα και τον πήρα μου μιλησε πολυ αποτομα. Τι ωρα ειναι αυτη που παιρνω, και τετοια ωρα τρωνε οι ανθρωποι. Διευκρινιζω οτι ηταν 15.30 εργασιμη μέρα (το πρωι δεν το σηκωσε που πηρα μια) και γενικά για όποιον μένει Αθήνα και εργάζεται δεν είναι και τοσο ακαταλληλη ώρα πια! Ούτε καν με άφησε να του πω τι θέλω και ποια έιμαι. Και έχασα και έναν κύκλο τώρα. Δεν ξέρω αν είναι πάντα ετσι ή τον πέτυχα σε ακαταλληλη στιγμή αλλα εμένα οποια ωρα και να με πάρεις δε θα σε προσβάλω ούτε θα σου κάνω μαθήματα savoir-vivre. Οποτε σκεφτομαι να παω να δω καποιον αλλον. Δεν έχω καμια ορεξη να μου μιλανε ετσι προσβλητικά, και πως να ξέρω εγώ τι συνήθειες έχει ο καθένας. Το κινητό του αυτος μου το εδωσε, εγω δεν του ζητησα κάτι. Ξερει καμια σας καποιον καλό γιατρό αλλά και άνθρωπο στο Έλενα για εξωσωματικές και γενικά «βοηθητικές μεθοδους»; Ευχαριστώ!!
καλησπέρα atalanti, στην θέση σου και γω θα αισθανόμουν άβολα να τον ξανακαλέσω γιατί σίγουρα σε αποθαρρύνει όταν ο γιατρός σου είναι λιγάκι απότομος....
θα σου στείλω μήνυμα προσωπικό για την γιατρό μου

vassoulaki
20-04-12, 00:19
Μήπως μπορεί κάποια κοπέλα να μου στείλει το κινητό ή κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας του Γαζή?Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

vassoulaki
22-04-12, 22:42
Καμία κορίτσια?

mafalda@
22-04-12, 23:29
Εφαγα την πρώτη μου κάρτα!!!!
Ελπίζω να είναι και η τελευταία.
Αποχωρω απο τη συζήτηση.
Καλο ξεμπερδεμα σε όσες μελλοντικές μανουλες ψάχνονται!
Με το καλο!!!

ΚΑΡΔΙΑ
23-04-12, 08:39
Καλημέρα σε όλους!
Vassoulaki έχεις π.μ.

mamaculpa
23-04-12, 09:11
Κορίτσια καλημέρα! Μήπως είναι εύκολο κάποια από σας να μου στείλει με πμ το τηλέφωνο του ιατρού Παπαδή στο Έλενα; Δεν θέλω να γεννήσω όμως έχω κάποιον πολύποδα που θέλω να χειρουργήσω και ψάχνω κάποιον καλό αλλά οικονομικό. Θα το εκτιμούσα αν με βοηθούσατε. Ευχαριστώ!

mpemphs 2012
23-04-12, 13:18
Ο Παπαδής βλέπει κόσμο και το πρωί. Γιατί να δώσεις 45 ευρώ επίσκεψη πήγαινε το πρωί με 8 ευρουλάκια. Θ α σου δώσει αυτός το τηλέφωνό του και εσύ θα δεις αν σου κάνει.

mamaculpa
23-04-12, 15:03
Ο Παπαδής βλέπει κόσμο και το πρωί. Γιατί να δώσεις 45 ευρώ επίσκεψη πήγαινε το πρωί με 8 ευρουλάκια. Θ α σου δώσει αυτός το τηλέφωνό του και εσύ θα δεις αν σου κάνει.

Σε ευχαριστώ πολύ.:) Από ότι κατάλαβα θα πάω ένα οποιοδήποτε πρωινό στο Έλενα και θα τον ζητήσω χωρίς ραντεβού. Μόλις με εξετάσει, θα μου δώσει λογικά και το τηλέφωνό του.

soch
03-05-12, 11:40
και όταν λέω 8 ευρώ για υπέρηχο, πήγαινα απόγευμα, όχι πρωινά... και την πρώτη φορά που πήγα πρώτα κάτω στο ταμείο και πλήρωσα εξέταση διευθυντή 75 ευρώ, όταν πήγα επάνω και το είδε, μου έβαλε μία κατσάδα... μου λέει: σου είπα εγώ να πάς να πληρώσεις εξέταση, μην τυχόν και το ξανακάνεις, θα κλείνεις ραντεβού μαζί μου, θα έρχεσαι κατευθείαν και μετά εγώ θα σου λέω τι θα πηγαίνεις στο ταμείο να κόψεις...

Τις ίδιες εμπειρίες έχουμε και μεις. Μέχρι τώρα έχουμε πάει 2 ραντεβού στον κ. Φαρμακίδη, απόγευμα 5:00 & 3:30 και το μόνο που έχουμε πληρώσει είναι 7 ευρώ περίπου την κάθε φορά για τους υπερήχους.

olya
07-05-12, 16:29
Τις ίδιες εμπειρίες έχουμε και μεις. Μέχρι τώρα έχουμε πάει 2 ραντεβού στον κ. Φαρμακίδη, απόγευμα 5:00 & 3:30 και το μόνο που έχουμε πληρώσει είναι 7 ευρώ περίπου την κάθε φορά για τους υπερήχους.
Μήπως μπορεί κάποιος να μου στείλει το τηλέφωνο του κ. Φαρμακίδη ; Ευχαριστώ

Babs Bunny
08-05-12, 00:41
Καλησπέρα! πολύ καλός γιατρός στο Έλενα είναι ο Δεσύπρης και μέχρι στιγμής από όσες κοπέλες ξέρω που τον έχουν δεν έχει ζητήσει ποτέ χρήματα!
Κ εγώ αυτόν έχω τώρα.. είναι φοβερός γιατρός και άνθρωπος πάνω απ' όλα!!

LiaG
10-05-12, 12:22
Καλησπέρα σας και από εμένα! Είμαι 5 μηνών έγκυος και σκέφτομαι να αλλάξω τον γιατρό μου (είναι μόνο σε ιδιωτικά) και να γεννήσω τελικά στο μαιευτήριο Έλενα.
Επειδή δεν γνωρίζω κάποιον ιατρό στο Έλενα, θα μπορούσατε να με κατατοπίσετε λίγο?
Συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι για έναν ιατρό (είτε άντρα είτε γυναίκα) όπου να είναι πάνω από όλα άνθρωπος. Θέλω να με ακούει, να μπορώ να τον πάρω τηλέφωνο για οποιαδήποτε απορία έχω, να μου κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και υπέρηχους και να μην είναι της αρπαχτής.
Γνωρίζετε κάποιον να μου συστήσετε?
Επίσης, θα μπορούσε κάποιος να με ενημερώσει σχετικά με τα δωμάτια? Έχω μία αγωνία ότι όταν με το καλό θα έρθει η στιγμή δεν θα μπορώ να πάω σε μονόκλινο και αντίθετα θα με βάλουν σε 3κλινο ή μπορεί και πιο πάνω........ Ξέρετε εάν υπάρχει θέμα γενικότερα ή αν δηλώσεις μονόκλινο δεν έχεις πρόβλημα θα βρεις?
Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας

LiaG
10-05-12, 12:41
Καλησπέρα Babs Bunny!!
Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις περισσότερα πράγματα για τον κ. Δεσύπρη? Με ενδιαφέρει να αλλά ξω γιατρό και ψάχνω για κάποιον στο Έλενα αλλά θέλω να είναι πάνω από όλα άνθρωπος και να μπορώ να του μιλήσω για ότι με αποσχολεί!
Περιμένω νέα σου!
Ευχαριστώ πολύ!

Καλησπέρα! πολύ καλός γιατρός στο Έλενα είναι ο Δεσύπρης και μέχρι στιγμής από όσες κοπέλες ξέρω που τον έχουν δεν έχει ζητήσει ποτέ χρήματα!
Κ εγώ αυτόν έχω τώρα.. είναι φοβερός γιατρός και άνθρωπος πάνω απ' όλα!!

mpemphs 2012
10-05-12, 14:03
Καλησπέρα σας και από εμένα! Είμαι 5 μηνών έγκυος και σκέφτομαι να αλλάξω τον γιατρό μου (είναι μόνο σε ιδιωτικά) και να γεννήσω τελικά στο μαιευτήριο Έλενα.
Επειδή δεν γνωρίζω κάποιον ιατρό στο Έλενα, θα μπορούσατε να με κατατοπίσετε λίγο?
Συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι για έναν ιατρό (είτε άντρα είτε γυναίκα) όπου να είναι πάνω από όλα άνθρωπος. Θέλω να με ακούει, να μπορώ να τον πάρω τηλέφωνο για οποιαδήποτε απορία έχω, να μου κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και υπέρηχους και να μην είναι της αρπαχτής.
Γνωρίζετε κάποιον να μου συστήσετε?
Επίσης, θα μπορούσε κάποιος να με ενημερώσει σχετικά με τα δωμάτια? Έχω μία αγωνία ότι όταν με το καλό θα έρθει η στιγμή δεν θα μπορώ να πάω σε μονόκλινο και αντίθετα θα με βάλουν σε 3κλινο ή μπορεί και πιο πάνω........ Ξέρετε εάν υπάρχει θέμα γενικότερα ή αν δηλώσεις μονόκλινο δεν έχεις πρόβλημα θα βρεις?
Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας

Ένας καλός γιατρός στο Έλενα είναι ο Παπαδής εγώ γέννησα πριν 4 μήνες. ’ Όποτε τον καλούσα στο τηλέφωνο το σήκωνε αμέσως αν δεν μπορούσε μου έλεγε σε πόση ώρα να τον καλέσω.Ε.ιναι νέος με όρεξη για δουλεία. Ητανε πολύ προσεχτικός με τις εξετάσεις και όχι του 5λεπτου εξέταση. Έχει και μια πολύ καλή μαία με την οποία συνεργάζεται.
Για τα δωμάτια πάντα βρίσκεις και αν δεν βρεις το πρώτο βράδυ σε πάνε σε μονόκλινο απλο και την επόμενη μέρα σε lux. Όσο για τις τιμές εγώ είχα ασφάλεια δημόσιου και πλήρωσα μόνο για την διαφορά θέσεις κάπου 300 για 3 βράδια.Αν θυμάμαι καλά το μονόλκινο έχει περίπου 80 και το μονόκλινο lux 100 ευρώ.Αν θέλεις ακριβώς τα χρήματα πες μου να κοιτάξω τις αποδείξεις. Με το καλό

LiaG
10-05-12, 14:40
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ mpemph 2012!
Θα μπορούσες σε παρακαλώ να μου δώσεις κάποιο τηλέφωνο του γιατρού?
Όσον αφορά τις τιμές του δωματίου, έχω μιλήσει ήδη με το Έλενα και μου τις έχουν δώσει! Σε ευχαριστώ πολύ!
Να σου ζήσει και να το δεις όπως επιθυμείς!

Ένας καλός γιατρός στο Έλενα είναι ο Παπαδής εγώ γέννησα πριν 4 μήνες. ’ Όποτε τον καλούσα στο τηλέφωνο το σήκωνε αμέσως αν δεν μπορούσε μου έλεγε σε πόση ώρα να τον καλέσω.Ε.ιναι νέος με όρεξη για δουλεία. Ητανε πολύ προσεχτικός με τις εξετάσεις και όχι του 5λεπτου εξέταση. Έχει και μια πολύ καλή μαία με την οποία συνεργάζεται.
Για τα δωμάτια πάντα βρίσκεις και αν δεν βρεις το πρώτο βράδυ σε πάνε σε μονόκλινο απλο και την επόμενη μέρα σε lux. Όσο για τις τιμές εγώ είχα ασφάλεια δημόσιου και πλήρωσα μόνο για την διαφορά θέσεις κάπου 300 για 3 βράδια.Αν θυμάμαι καλά το μονόλκινο έχει περίπου 80 και το μονόκλινο lux 100 ευρώ.Αν θέλεις ακριβώς τα χρήματα πες μου να κοιτάξω τις αποδείξεις. Με το καλό

mpemphs 2012
10-05-12, 15:00
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ mpemph 2012!
Θα μπορούσες σε παρακαλώ να μου δώσεις κάποιο τηλέφωνο του γιατρού?
Όσον αφορά τις τιμές του δωματίου, έχω μιλήσει ήδη με το Έλενα και μου τις έχουν δώσει! Σε ευχαριστώ πολύ!
Να σου ζήσει και να το δεις όπως επιθυμείς!

Μπορείς να πας το πρωί με 8 ευρώ και να τον δεις ή αν δεν μπορείς τα πρωινά κάθε τρίτη απόγευμα έχει ιατρείο στο Έλενα μπορείς να κλείσεις ραντεβού μέσα απο το τηλεφωνικό κέντρο του Έλενα.Το απόγευμα νομίζω πληρώνεις 45 εύρω.

LiaG
10-05-12, 15:50
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Θα πάω ένα πρωί να τον δω, ελπίζω μόνο να μην με αργήσουνε πολύ γιατί δουλεύω και δεν μπορώ να λείψω πολύ ώρα από το γραφείο!!!

Μπορείς να πας το πρωί με 8 ευρώ και να τον δεις ή αν δεν μπορείς τα πρωινά κάθε τρίτη απόγευμα έχει ιατρείο στο Έλενα μπορείς να κλείσεις ραντεβού μέσα απο το τηλεφωνικό κέντρο του Έλενα.Το απόγευμα νομίζω πληρώνεις 45 εύρω.

Babs Bunny
10-05-12, 23:55
Καλησπέρα Babs Bunny!!
Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις περισσότερα πράγματα για τον κ. Δεσύπρη? Με ενδιαφέρει να αλλά ξω γιατρό και ψάχνω για κάποιον στο Έλενα αλλά θέλω να είναι πάνω από όλα άνθρωπος και να μπορώ να του μιλήσω για ότι με αποσχολεί!
Περιμένω νέα σου!
Ευχαριστώ πολύ!

Καλησπέρα κ από εμένα Liag! Γνωρίζω 5 κοπέλες από την περιοχή μου που τις παρακολουθεί ο Δεσύπρης.. έτσι τον επέλεξα κ εγώ, γιατί έχω ακούσει τα καλύτερα. Σηκώνει πάντα το τηλ ότι ώρα κ αν τον καλέσεις και είναι πολύ σχολαστικός με τις εξετάσεις, δηλαδή τα κοιτάει όλα λεπτομερώς, και επίσης έχει κ εκείνος πολύ καλή μαία! Μόνο που είναι στα απογευματινά ραντεβού η μαία.. παρεμπιπτόντως πληρώνεις 75€ στα απογευματινά..
Όλες οι κοπέλες που γνωρίζω είχαν μείνει σε μονόκλινο.. και αν δεν βρείς την πρώτη μέρα σε βάζουν την δεύτερη σίγουρα, απ' όσο ξέρω.. κ επίσης σε καμία δεν ζήτησε χρήματα, η καθεμία έδωσε όσα νόμιζε και της περισσεύαν!
Είναι σοβαροφανής βέβαια σαν άνθρωπος αλλά ότι απορία έχεις θα στην λύσει. Εγώ του έχω τυφλή εμπιστοσύνη γιατί όπως και να το κάνουμε η εμπειρία αυτών των γιατρών στα δημόσια δεν συγκρίνεται..
Αν θες το κινητό του πες μου να στο στείλω με πμ.
Φιλιά!

LiaG
11-05-12, 10:30
Babs Bunny μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Ήσουν κατατοπιστικότατη!!! Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις περίπου τι ηλικίας είναι ο κ. Δεσύπρης? Με ενδιαφέρει να τον κρατήσω το γιατρό και για μετά και για τις επόμενες γέννες πρώτα ο Θεός!!! Επίσης, στείλε μου σε παρακαλώ με pm το τηλέφωνο του.....
Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι για την άμεση απάντησή σου!!!
Φιλιά

Καλησπέρα κ από εμένα Liag! Γνωρίζω 5 κοπέλες από την περιοχή μου που τις παρακολουθεί ο Δεσύπρης.. έτσι τον επέλεξα κ εγώ, γιατί έχω ακούσει τα καλύτερα. Σηκώνει πάντα το τηλ ότι ώρα κ αν τον καλέσεις και είναι πολύ σχολαστικός με τις εξετάσεις, δηλαδή τα κοιτάει όλα λεπτομερώς, και επίσης έχει κ εκείνος πολύ καλή μαία! Μόνο που είναι στα απογευματινά ραντεβού η μαία.. παρεμπιπτόντως πληρώνεις 75€ στα απογευματινά..
Όλες οι κοπέλες που γνωρίζω είχαν μείνει σε μονόκλινο.. και αν δεν βρείς την πρώτη μέρα σε βάζουν την δεύτερη σίγουρα, απ' όσο ξέρω.. κ επίσης σε καμία δεν ζήτησε χρήματα, η καθεμία έδωσε όσα νόμιζε και της περισσεύαν!
Είναι σοβαροφανής βέβαια σαν άνθρωπος αλλά ότι απορία έχεις θα στην λύσει. Εγώ του έχω τυφλή εμπιστοσύνη γιατί όπως και να το κάνουμε η εμπειρία αυτών των γιατρών στα δημόσια δεν συγκρίνεται..
Αν θες το κινητό του πες μου να στο στείλω με πμ.
Φιλιά!

Babs Bunny
11-05-12, 20:15
Liag σου έχω στείλει πμ!! :)

LiaG
13-05-12, 13:53
Ευχαριστώ πολύ!!! Το είδα!!!! Θα σε ενημερώσω όταν θα πάω να δω τον γιατρό!!!! Να'σαι καλά και ευχαριστώ για την βοήθεια!!
Φιλάκια

Liag σου έχω στείλει πμ!! :)

LiaG
13-05-12, 14:11
Αχ καλά μου κορίτσια αν κάποια γνωρίζει λεπτομέρειες για τον κ. Γάβαρη και τον κ. Γαζή σας παρακαλώ να με ενημερώσει!!!!!
Σας ευχαριστώ πολύ πολύ

soch
15-05-12, 20:23
Σήμερα είχαμε ραντεβού για αυχενική & PAPP-A. Η αυχενική έδειξε καλά απουελέσματα, περιμένουμε αυτά της αιματολογικής. Σε κάθε περίπτωση αποφασίσαμε να κάνουμε αμνιοπαρακέντηση.
Για όσους ενδιαφέρονται, το κόστος στο Έλενα είναι 97€ συνολικά για τις 2 εξετάσεις.

ozzy
16-05-12, 18:44
Καλησπέρα σας! Έχει καμία γυναικολόγο την κα. Κοκκινάκη στο Έλενα? Αν ναι θα ήθελα να μου πει εντυπώσεις και αν ξέρει κατά πόσο είναι υπέρ του φυσιολογικού. Ευχαριστώ!

aggelikife
17-05-12, 14:35
kalisperaaaa...mipws exei gennisei kapoia me ton diakaki sto elena??as m steilei kapoia gia na kserw,eimai stin 25evdomada k prokeitai na gennisw me giatro ton diakaki..

ZIBELINA
17-05-12, 14:57
ΓΕΙΑ ΣΟΥ AGGELIKIKIFE!!ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΤΟΥ 2010 ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΑΚΑΚΗ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΟΛΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΚΑΙ 4 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ 10ο, Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΡΧΟΤΑΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!
ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΜΗΝΥΜΑ ΓΙΑ Ο,ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΤΑ ΠΩ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ.

ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΕΜΕΙΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ.

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ

ΚΩΝΣΤΑ
17-05-12, 15:19
καλησπερα,σχετικα με τον γαβαρη ειναι οντως αποτομος!!!!!!!!!!ειχα κανονησει να κανω εξωσωματικη μαζι του,τελευταια στιγμη αποφασισε οτι επρεπε να βγαλω το ινομυωμα που εχω και με εδιωξε να ψαξω να βρω χειρουργο............μετα πηγα σε κεντρο εξωσωματικης ιδιωτικο και τωρα ειμαι εγκυος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!οποτε θα σου πω μακρια απο τον γαβαρη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Bookie
23-05-12, 10:58
O κυριος Διακάκης απεβίωσε κυρίες μου χθές τα ξημερώματα και σήμερα γίνεται η κηδεία του στη Κρήτη.

aggelikife
25-05-12, 10:09
O κυριος Διακάκης απεβίωσε κυρίες μου χθές τα ξημερώματα και σήμερα γίνεται η κηδεία του στη Κρήτη.

einai sigouro auto??eksakrivwmeno??ma pws??ti??

Bookie
25-05-12, 21:08
einai sigouro auto??eksakrivwmeno??ma pws??ti??

Τη κατανοω την εκπληξη σου αλλα δυστυχως απεβιωσε!

magdou
25-05-12, 23:33
κοριτσια εχετε ακουσει για το γιατρο Παππα Στεφανο? εχω μαθει οτι εινια και στο ικα και αναλαμβανει να γραψει και αδειες και οτι χρειαστει. γνωριζει καποιο κοριτσακι κατι?

aggelikife
26-05-12, 13:42
Τη κατανοω την εκπληξη σου αλλα δυστυχως απεβιωσε!

krimaa..ontws ekseplagin an k eixa na ton dw apo tis arxes aprili..k twra prepei na koitaksw gia neo giatro??pali apo tin arxi??iparxei kapoios aksiologos??efxaristw k paliii!!!

Bookie
26-05-12, 16:57
krimaa..ontws ekseplagin an k eixa na ton dw apo tis arxes aprili..k twra prepei na koitaksw gia neo giatro??pali apo tin arxi??iparxei kapoios aksiologos??efxaristw k paliii!!!

Δαγλας και δεν ειμαι ουτε ο Δαγλας ουτε εχω συγγενεια με αυτον ουτε εργαζομαι για αυτον. Εχω ακουσει απο ατομο που εργαζεται στο Ελενας οτι οι κουφαιοι ειναι ο Δαγλας και ο Διακακης. Και πιστευω πως παρα πολλοι γιατροι απο το Ελενας θα πουνε οκ ναι εχει δικιο Αυτοι οι δυο ειναι/ηταν οι κολονες του νοσοκομειου.Θα υπαρχουν και αλλοι πολλοι που θα ειναι καλοι απλα μετα το θανατο και μια συζητηση που ακουσα εκανα την εξης ερωτηση

Αν τυχει κατι μυστηριο κατι πολυ δυσκολο σε ενα τοκετο τι γινεται; Ειναι ο Δαγλας μου απαντησαν! Και σιγουρα σου λεω θα υπαρχουν πολλοι αλλοι εξισου καλοι γιατροι απλα ο αυθορμητισμος του ατομου που ρωτησα εβγαλε αυτο το ονομα!

aggelikife
26-05-12, 19:18
Δαγλας και δεν ειμαι ουτε ο Δαγλας ουτε εχω συγγενεια με αυτον ουτε εργαζομαι για αυτον. Εχω ακουσει απο ατομο που εργαζεται στο Ελενας οτι οι κουφαιοι ειναι ο Δαγλας και ο Διακακης. Και πιστευω πως παρα πολλοι γιατροι απο το Ελενας θα πουνε οκ ναι εχει δικιο Αυτοι οι δυο ειναι/ηταν οι κολονες του νοσοκομειου.Θα υπαρχουν και αλλοι πολλοι που θα ειναι καλοι απλα μετα το θανατο και μια συζητηση που ακουσα εκανα την εξης ερωτηση

Αν τυχει κατι μυστηριο κατι πολυ δυσκολο σε ενα τοκετο τι γινεται; Ειναι ο Δαγλας μου απαντησαν! Και σιγουρα σου λεω θα υπαρχουν πολλοι αλλοι εξισου καλοι γιατροι απλα ο αυθορμητισμος του ατομου που ρωτησα εβγαλε αυτο το ονομα!
euxaristw para polu bookie tha koitaksw na dw ton dagla..eide k apo alla atoma poli thetika sxolia gia ton sigekrimeno..k eixes dikio pira tixaia to prwi k m to epivevaiwsan gia to diakaki.katalavaineis gia na ksekinisw na psaxnw an k 6minwn..krima pantws ontwss..k pali seuxaristw..!!

Vassiliki P
28-05-12, 13:59

Γεια σου menia21!
Αύριο έχω ραντεβού με τον Παπαδή και συνειδητά τον επέλεξα γιατί αποφάσισα να μείνω έγκυος στο 2ο, αλλά το θεωρώ κοροϊδία να πάω σε ιδιωτικό νοσοκομείο πάλι. Ασε που είχα κακή εμπειρία με την πρώτη μου γυναικολογο και δοξάζω το Θεό που δεν είχα κανένα πρόβλημα με την κύηση μου!
Μπορείς να μου πεις περισσότερες λεπτομέρειες για τον συγκεκριμένο γιατρο; Θα το εκτιμούσα αν μου έστελνες πμ.
Σε ευχαριστώ.

LiaG
28-05-12, 17:34
Κορίτσια καλησπέρα,

Μήπως υπάρχει κάποια που να γέννησε πρόσφατα με τον γιατρό κ. Αλεξάτο? Θα ήθελα κάποιες πληροφορίες όπως υπέρηχους που κάνει, εξετάσεις που δίνει καθώς και εάν αφήνει τον μπαμπά να μπει στον τοκετό και πόσα χρήματα παίρνει (εάν παίρνει)!

Σας ευχαριστώ πολύ

Bookie
28-05-12, 17:53
euxaristw para polu bookie tha koitaksw na dw ton dagla..eide k apo alla atoma poli thetika sxolia gia ton sigekrimeno..k eixes dikio pira tixaia to prwi k m to epivevaiwsan gia to diakaki.katalavaineis gia na ksekinisw na psaxnw an k 6minwn..krima pantws ontwss..k pali seuxaristw..!!

Kαι ο Κανακακης μου ειπανε οτι ειναι πολυ καλος γιατρος και ανθρωπος!

maik
28-05-12, 19:57
Κορίτσια καλησπέρα,

Μήπως υπάρχει κάποια που να γέννησε πρόσφατα με τον γιατρό κ. Αλεξάτο? Θα ήθελα κάποιες πληροφορίες όπως υπέρηχους που κάνει, εξετάσεις που δίνει καθώς και εάν αφήνει τον μπαμπά να μπει στον τοκετό και πόσα χρήματα παίρνει (εάν παίρνει)!

Σας ευχαριστώ πολύ

Γέννησα την κόρη μου πριν 2 μήνες περίπου με τον κ.Αλεξάτο. Μου τον είχε συστήσει η θεία μου. Ήταν νομίζω αυτό ακριβώς που χρειαζόμουν. Ενας γιατρός με χιούμορ και ανθρωπιά, για να σε ηρεμεί από την τρελή σου καθημερινότητα, ειδικά εάν είναι το πρώτο σου παιδάκι. Εμένα μου έγραψε όλες τις αιματολογικές εξετάσεις και τους 3 υπερήχους από την πρώτη στιγμή,και ποιες ημ/νίες να τις κάνω.Την πρώτη φορά έκλεισα απογευματινό ραντεβού, ενώ τις άλλες φορές (μία φορά το μήνα) μου έκλεινε ραντεβού τα πρωινά. Εχει πάρα πολύ κόσμο που τον επισκέπτετε, θέλει λίγο υπομονή σε αυτό. Την Κυριακή των Βαίων που γέννησα, ήταν στο κεφάλι μου αυτός, οι μαίες και ένας άλλος γιατρός που τον βοηθούσε. Τον μπαμπά δεν τον άφησε να μπει μέσα, άλλωστε δεν είχαμε κάνει μαθήματα ανώδυνου τοκετού, αλλά και πάλι δεν νομίζω ότι θα τον άφηνε. Τέλος, για να μην γίνομαι κουραστική, χρήματα δεν ζητάει ποτέ. Δεν έχει αυτό που λέμε ταρίφα όπως κάποιοι άλλοι. Ωστόσο όταν θα έβγαινα από το νοσοκομείο και ήρθε να μου δώσει τα χαρτιά εξόδου και να μας δώσε οδηγίες, του έβαλε ο αντρας μου στην τσέπη κάποια χρήματα με το ζόρι. Αξιζαν πιστεύω και με το παραπάνω με την υπομονή και την ανθρωπιά που δείχνει...

LiaG
29-05-12, 10:54
Maik μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Πήγα χθες πρώτη φορά σε ραντεβού μαζί του και η αλήθεια είναι ότι όντως μας καθυστέρησε λίγο αλλά δεν πειράζει!
Γενικά κι εμένα μου φάνηκε πολύ καλός, σαν στρατηγός σε βάζει σε πρόγραμμα και να σου πω την αλήθεια το ήθελα κάτι τέτοιο! Βλέπεις είμαι και σε προχωρημένη εγκυμοσύνη και το έπαιξα λίγο κορώνα-γράμματα αν θα με δεχτεί αλλά ευτυχώς όλα καλά!!!!
Μου έγραψε κι εμένα τις τελευταίες εξετάσεις καθώς και την ημερομηνία που θα τις κάνω και τώρα έχω ραντεβού πάλι μαζί του σε 1 μήνα. Μου άρεσε πάντως που απάντησε αμέσως στο τηλέφωνο όταν τον πήρα να τον ρωτήσω κάτι που ξέχασα!!!
Ελπίζω να με αφήσει να έχω τον άντρα μου μαζί (νοιώθω πιο άνετα) έστω στην αρχή.....μαθήματα λέμε να κάνουμε και να κάνει και ο άντρας μου τα 2 υποχρεωτικά για να του δώσουν το χαρτί!!! Μακάρι να μας αφήσει....
Γέννησες σε μονόκλινο ή σε Lux? Γενικότερα ξέρεις εάν οι τιμές που σου δίνουν είναι με ΦΠΑ ή όχι? Και επίσης, αφήνουν κάποιον να μείνει μέσα στο δωμάτιο μαζί σου?
Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!
Να σου ζήσει η κούκλα σου και να την δεις όπως επιθυμείς!

Γέννησα την κόρη μου πριν 2 μήνες περίπου με τον κ.Αλεξάτο. Μου τον είχε συστήσει η θεία μου. Ήταν νομίζω αυτό ακριβώς που χρειαζόμουν. Ενας γιατρός με χιούμορ και ανθρωπιά, για να σε ηρεμεί από την τρελή σου καθημερινότητα, ειδικά εάν είναι το πρώτο σου παιδάκι. Εμένα μου έγραψε όλες τις αιματολογικές εξετάσεις και τους 3 υπερήχους από την πρώτη στιγμή,και ποιες ημ/νίες να τις κάνω.Την πρώτη φορά έκλεισα απογευματινό ραντεβού, ενώ τις άλλες φορές (μία φορά το μήνα) μου έκλεινε ραντεβού τα πρωινά. Εχει πάρα πολύ κόσμο που τον επισκέπτετε, θέλει λίγο υπομονή σε αυτό. Την Κυριακή των Βαίων που γέννησα, ήταν στο κεφάλι μου αυτός, οι μαίες και ένας άλλος γιατρός που τον βοηθούσε. Τον μπαμπά δεν τον άφησε να μπει μέσα, άλλωστε δεν είχαμε κάνει μαθήματα ανώδυνου τοκετού, αλλά και πάλι δεν νομίζω ότι θα τον άφηνε. Τέλος, για να μην γίνομαι κουραστική, χρήματα δεν ζητάει ποτέ. Δεν έχει αυτό που λέμε ταρίφα όπως κάποιοι άλλοι. Ωστόσο όταν θα έβγαινα από το νοσοκομείο και ήρθε να μου δώσει τα χαρτιά εξόδου και να μας δώσε οδηγίες, του έβαλε ο αντρας μου στην τσέπη κάποια χρήματα με το ζόρι. Αξιζαν πιστεύω και με το παραπάνω με την υπομονή και την ανθρωπιά που δείχνει...

LiaG
30-05-12, 12:01
Επίσης βρε καλό μου αν μπορείς να μου πεις που έκανες doppler......
Maik μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Πήγα χθες πρώτη φορά σε ραντεβού μαζί του και η αλήθεια είναι ότι όντως μας καθυστέρησε λίγο αλλά δεν πειράζει!
Γενικά κι εμένα μου φάνηκε πολύ καλός, σαν στρατηγός σε βάζει σε πρόγραμμα και να σου πω την αλήθεια το ήθελα κάτι τέτοιο! Βλέπεις είμαι και σε προχωρημένη εγκυμοσύνη και το έπαιξα λίγο κορώνα-γράμματα αν θα με δεχτεί αλλά ευτυχώς όλα καλά!!!!
Μου έγραψε κι εμένα τις τελευταίες εξετάσεις καθώς και την ημερομηνία που θα τις κάνω και τώρα έχω ραντεβού πάλι μαζί του σε 1 μήνα. Μου άρεσε πάντως που απάντησε αμέσως στο τηλέφωνο όταν τον πήρα να τον ρωτήσω κάτι που ξέχασα!!!
Ελπίζω να με αφήσει να έχω τον άντρα μου μαζί (νοιώθω πιο άνετα) έστω στην αρχή.....μαθήματα λέμε να κάνουμε και να κάνει και ο άντρας μου τα 2 υποχρεωτικά για να του δώσουν το χαρτί!!! Μακάρι να μας αφήσει....
Γέννησες σε μονόκλινο ή σε Lux? Γενικότερα ξέρεις εάν οι τιμές που σου δίνουν είναι με ΦΠΑ ή όχι? Και επίσης, αφήνουν κάποιον να μείνει μέσα στο δωμάτιο μαζί σου?
Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!
Να σου ζήσει η κούκλα σου και να την δεις όπως επιθυμείς!

maik
30-05-12, 16:23
Να' σαι καλά για τα καλά σου λόγια, σ'ευχαριστώ. Με το καλό να υποδεχθείς και το δικό σου παιδάκι στον κόσμο. Λοιπον, το ντοπλερ το έκανα στο Ελενα, πήρα τηλ. στο τηλ.κέντρο και έκλεισα ραντεβού. Ηταν ο ίδιος γιατρός που μου έκανε και το β επιπέδου. Θα κόψεις στο ισόγειο το παράβολο και θα πας στον πρώτο οροφο στην αίθουσα υπερήχων για να το κάνεις.(και εκεί έχει λίγη αναμονή, εξαρτάται τη μέρα).Οσο για τα δωμάτια, εγώ δεν ήθελα να ήμουν μόνη μου και ήμουν σε δίκλυνο. Πλήρωσα 35Ευρω τη βραδιά με το ΙΚΑ.Η πτέρυγα ήταν πολύ καλή,καθαρή,οι νοσοκόμες οκ, ειλικρινά δεν ξέρω αν υπάρχει διαφορά από το ιδιωτικό.Το βράδυ σου επιτρέπουν ένα συνοδό,γυναίκα πάντα.Τώρα στο λουξ ή στο μονόκλινο μπορεί να επιτρέπουν και άντρες, δεν ξέρω. Για τις τιμές, πήγαινε την επόμενη φορά που θα πάς στο λογιστήριο και ζήτησε να σου πουν τις τιμές των δωματίων για ΦΤ ή ΚΤ ανάλογα την κατηγορία,ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΣΟΥ.Εγώ έτσι είχα κάνει, και μου είχαν πει τα μικτά. Ο αντρας σου πάντως εάν έχει το χαρτί, και εξηγηθεί με το γιατρό λογικά θα τον αφήσουν στην αρχή, στο δωμάτιο των οδυνών. Απαξ και μπεις στο χειρουργείο,που είναι ακριβώς δίπλα..πίστεψέ με είναι ένα τέταρτο το πολύ υπόθεση..χαχαχα

maik
30-05-12, 16:27
Επίσης να σου πω ότι το μωράκι σου το έχεις από την πρώτη στιγμή μαζί σου..δεν το παίρνουν.Μόνο το πρωί για να σου το κάνουν μπάνιο.Ολα τα άλλα τα αναλαμβάνεις εσύ..οπότε θα χρειαστείς βοήθεια τις πρώτες μέρες..κάποιον που να μπορείς να του μιλήσεις άνετα και να μην σε παρεξηγήσει, οι ορμόνες μετά είναι μυστήριο πράγμα.

LiaG
30-05-12, 16:29
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Πήρα τηλέφωνο στο Έλενα και μου είπαν ότι το ντόπλερ είναι 41 ευρώ κόστος και είναι το μοναδικό που δεν γράφεται! Μου έδωσαν και το τηλέφωνο για να κλείσω ραντεβού οπότε από αύριο ξεκινάω μαραθώνιο χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!
Βασικά να σου πω την αλήθεια για το δωμάτιο των οδυνών τον θέλω κι εγώ γιατί μόνη μου δεν νομίζω να την παλέψω και πολύ!
Θα πάω και από το λογιστήριο να ρωτήσω για τα δωμάτια και θα ρίξω και μια κλεφτή ματιά στους ορόφους να δω πως είναι :p:p:p
Ευχαριστώ πολύ και πάλι!!!

Να' σαι καλά για τα καλά σου λόγια, σ'ευχαριστώ. Με το καλό να υποδεχθείς και το δικό σου παιδάκι στον κόσμο. Λοιπον, το ντοπλερ το έκανα στο Ελενα, πήρα τηλ. στο τηλ.κέντρο και έκλεισα ραντεβού. Ηταν ο ίδιος γιατρός που μου έκανε και το β επιπέδου. Θα κόψεις στο ισόγειο το παράβολο και θα πας στον πρώτο οροφο στην αίθουσα υπερήχων για να το κάνεις.(και εκεί έχει λίγη αναμονή, εξαρτάται τη μέρα).Οσο για τα δωμάτια, εγώ δεν ήθελα να ήμουν μόνη μου και ήμουν σε δίκλυνο. Πλήρωσα 35Ευρω τη βραδιά με το ΙΚΑ.Η πτέρυγα ήταν πολύ καλή,καθαρή,οι νοσοκόμες οκ, ειλικρινά δεν ξέρω αν υπάρχει διαφορά από το ιδιωτικό.Το βράδυ σου επιτρέπουν ένα συνοδό,γυναίκα πάντα.Τώρα στο λουξ ή στο μονόκλινο μπορεί να επιτρέπουν και άντρες, δεν ξέρω. Για τις τιμές, πήγαινε την επόμενη φορά που θα πάς στο λογιστήριο και ζήτησε να σου πουν τις τιμές των δωματίων για ΦΤ ή ΚΤ ανάλογα την κατηγορία,ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΣΟΥ.Εγώ έτσι είχα κάνει, και μου είχαν πει τα μικτά. Ο αντρας σου πάντως εάν έχει το χαρτί, και εξηγηθεί με το γιατρό λογικά θα τον αφήσουν στην αρχή, στο δωμάτιο των οδυνών. Απαξ και μπεις στο χειρουργείο,που είναι ακριβώς δίπλα..πίστεψέ με είναι ένα τέταρτο το πολύ υπόθεση..χαχαχα

LiaG
30-05-12, 16:30
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα συμφωνώ απόλυτα γι' αυτό θα επιστρατεύσω την μαμά που έχει ακούσει τόσα πια κι αυτή η κακομοίρα!!!
Σε ευχαριστώ πολύ πολύ για τις συμβουλές σου!

Επίσης να σου πω ότι το μωράκι σου το έχεις από την πρώτη στιγμή μαζί σου..δεν το παίρνουν.Μόνο το πρωί για να σου το κάνουν μπάνιο.Ολα τα άλλα τα αναλαμβάνεις εσύ..οπότε θα χρειαστείς βοήθεια τις πρώτες μέρες..κάποιον που να μπορείς να του μιλήσεις άνετα και να μην σε παρεξηγήσει, οι ορμόνες μετά είναι μυστήριο πράγμα.

maik
30-05-12, 16:37
Δεν χρειάζεται να ευχαριστείς, γι' αυτό είναι αυτό το φόρουμ..Στον τέταρτο όροφο πάντως είναι τα δίκλυνα που ήμουν και γω.Πήγαινε να δεις. Στο δωμάτιο των οδυνών είναι μαζί σου η μαία, εγώ είχα πετύχει δύο ευγενέστατα κορίτσια.
Η μαμά σου και ο συζυγος σου είναι νομίζω η καλύτερη επιλογή..γενικά ένας άνθρωπος που να παει με τα νερά σου και να μην σου δημιουργεί άγχος.Είναι πολύ σημαντικό αυτό.

LiaG
30-05-12, 16:42
Θα διαλέξω να πάω μία μέρα που θα έχω πάρει άδεια από την δουλειά ώστε να έχω χρόνο να δω και τα δωμάτια, αν και μάλλον σε μονόκλινο θα πάω γιατί θέλω τον αντρούλη μου εκεί, είναι ίσως και ο μόνος που καταφέρνει να με ηρεμήσει!!!!
Από την άλλη ας μαθαίνει κιόλας γιατί μετά στο σπίτι θα πρέπει να βοηθάει!!!! :lol::lol::lol::lol:

Δεν χρειάζεται να ευχαριστείς, γι' αυτό είναι αυτό το φόρουμ..Στον τέταρτο όροφο πάντως είναι τα δίκλυνα που ήμουν και γω.Πήγαινε να δεις. Στο δωμάτιο των οδυνών είναι μαζί σου η μαία, εγώ είχα πετύχει δύο ευγενέστατα κορίτσια.
Η μαμά σου και ο συζυγος σου είναι νομίζω η καλύτερη επιλογή..γενικά ένας άνθρωπος που να παει με τα νερά σου και να μην σου δημιουργεί άγχος.Είναι πολύ σημαντικό αυτό.

LiaG
31-05-12, 12:37
Maik μου και μία τελευταία ερώτηση........
Υπέρηχο κάθε πότε έκανες και που?

Θα διαλέξω να πάω μία μέρα που θα έχω πάρει άδεια από την δουλειά ώστε να έχω χρόνο να δω και τα δωμάτια, αν και μάλλον σε μονόκλινο θα πάω γιατί θέλω τον αντρούλη μου εκεί, είναι ίσως και ο μόνος που καταφέρνει να με ηρεμήσει!!!!
Από την άλλη ας μαθαίνει κιόλας γιατί μετά στο σπίτι θα πρέπει να βοηθάει!!!! :lol::lol::lol::lol:

mumtwice
01-06-12, 17:33
Καλησπέρα κι απο μενα κορίτσια! Με το καλο να υποδεχτείτε τα μωράκια σας. Είμαι κι εγω στην 5η βδομάδα της 2ης εγκυμοσύνης μου και αναζητώ γυναικολόγο στο Ελενα. Άκουσα καλά λόγια για τον κ.Φαρμακίδη,μπορεί κάποια που έχει το κινητό του να μου το στείλει; Έχω ήδη προσπαθήσει να τον βρω στο τηλέφωνο που μου εδωσαν απο τη γραμματεία αλλά μάταια...Έχει προφανώς πολύ δουλειά και δεν απαντάει στις κλήσεις...Ευχαριστω!

maik
01-06-12, 23:24
Πέραν των 3 υπερήχων καθολη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, έκανα και άλλο ένα όταν μπήκα στο μήνα μου στο Ελενα.Ετσι, ήθελα να δω άν το μωρό είναι καλά,αν έχει πάρει θέση.,κτλ.Κόβεις ένα παράβολο για υπέρηχο κύησης,8 Ευρώ νομίζω, και μετά πας στην παραλαβή ασθενών στην αίθουσα με τα επείγοντα και στο κάνουν.Αλλά δεν αφήνουν τον μπαμπά μέσα..μόνο την έγκυο.

maik
01-06-12, 23:27
Επίσης συμβουλή!!!
Όταν θα κάνεις τον υπέρηχο, κάνε όσες πιο πολλές ερωτήσεις μπορείς.Να σου δείξουν το κεφάλι,τα πόδια,αν είναι φυσιολογικές οι τιμές,..κτλ.Αν δεν ρωτήσεις εσύ, δεν σου λένε σχεδόν τίποτα.Μόνο αν δουν κάτι ανησυχητικό.

LiaG
04-06-12, 09:41
Αχ σε ευχαριστώ πολύ!!!! Βασικά ήθελα να πάω να κάνω ένα τώρα αν και δεν μου έχει γράψει ο γιατρός απλά έτσι για να δω ότι είναι όλα καλά!!!! Θα πάω και θα ρωτήσω όσα πιο πολλά μπορώ για να είμαι σίγουρη!!!
Ευχαριστώ πολύ και πάλι!!!!

Επίσης συμβουλή!!!
Όταν θα κάνεις τον υπέρηχο, κάνε όσες πιο πολλές ερωτήσεις μπορείς.Να σου δείξουν το κεφάλι,τα πόδια,αν είναι φυσιολογικές οι τιμές,..κτλ.Αν δεν ρωτήσεις εσύ, δεν σου λένε σχεδόν τίποτα.Μόνο αν δουν κάτι ανησυχητικό.

mumtwice
04-06-12, 18:55
Koρίτσια καλησπέρα ξανά! Μήπως κάποια ξέρει το κινητο του κ.φαρμακίδη και του κ.παπαδή; Αν μπορείτε,βοηθήστε με μια και ειμαι στην 6η βδομαδα της κύησης και δεν μπορώ να τους βρω μεσω γραμματειας. Ποιον απο τους 2 μου προτείνετε; Ευχαριστώ εκ των προτερων

mumtwice
04-06-12, 19:18
Καλησπέρα! Θα μπορουσες να μου πεις κι εμενα πως σου φανηκε ο γιατρος που επισκεφτηκες; Ειμαι στην 6η βδομαδα της κυησης και ακομα ψαχνομαι στο θεμα ''γιατρος''.Επισης,αν ειχες το κινητο του μια κ δεν το δινουν απο τη γραμματεια.

lucia
05-06-12, 13:43

Καλησπερα menia21, θα ηθελα σε παρακαλεσω να μου στειλεις τα στοιχεια του κου Παπαδη. Ειμαι στην 6η βδομαδα, ειμαι ανεργη, και ουτε λογος να μπορω να δινω 50 ευρω σε καθε επισκεψη. Επομενως οι μονες επιλογες ειναι ειτε ο εκαστοτε γιατρος στα εξωτερικα ιατρεια, ειτε ο κος Παπαδης.
Κι αν καποια κοπελα γνωριζει καποιον αλλο γιατρο που δε παιρνει επισκεψη (πρωινο ραντεβου) και δεν εχει και ταριφα στη γεννα, την παρακαλω να μου στειλει πμ. Φυσικα και θα δωσω κατι στη γεννα, οτι μπορω να διαθεσω ομως.
Ευχαριστω εκ των προτερων!

bebe19_
05-06-12, 14:29
καλησπερα!! ειμαι καινουργια στη παρεα κ θα ηθελα να με βοηθησετε..
ειμαι 7 μηνων εγκυος κ αποφασισα να γεννησω στο ελενα για οικονομικους λογουσ..Μου εχουν συστησει τον γεωργακοπουλο αν γνωριζεται οτιδηποτε παρακαλω στειλτε μ πληροφοριες..αν υπαρχει κ καποιος καλυτερος επισης!!ευχαριστω!!!:lol::lol::lol:

dimpap_4
05-06-12, 14:40
Το απλό μονόκλινο που'ναι στον 6ο όροφο κοστίζει 55 Eur/μέρα ενώ το μονόκλινο πολυτελείας που'ναι στον 5ο όροφο κοστίζει 125 Eur/μέρα. Οι τιμές αυτές είναι τελικές, αφορούν ασφάλιση ΙΚΑ και ίσχυαν τον Μάρτιο που γέννησα.

Εγώ έμεινα στον 5ο όπου η ΤV είναι προαιρετική και πλήρωσα επιπλέον 40 Eur εφάπαξ για να μου δώσουν το καλώδιο.

bebe19_
05-06-12, 14:51
Koρίτσια καλησπέρα ξανά! Μήπως κάποια ξέρει το κινητο του κ.φαρμακίδη και του κ.παπαδή; Αν μπορείτε,βοηθήστε με μια και ειμαι στην 6η βδομαδα της κύησης και δεν μπορώ να τους βρω μεσω γραμματειας. Ποιον απο τους 2 μου προτείνετε; Ευχαριστώ εκ των προτερων
θα τα ηθελα κ γω!!! ειμαι ακριβως στην ιδια κατασταση!!ευχαριστω!!!!

LiaG
05-06-12, 14:58
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την ενημέρωση! Κι εγώ σκέφτομαι να πάω να τα δω και να αποφασίσω γιατί τελικά δεν ξέρω εάν αξίζει να πληρώσω τα 125 του Lux εάν δεν έχει καμία διαφορά με το απλό μονόκλινο!

Το απλό μονόκλινο που'ναι στον 6ο όροφο κοστίζει 55 Eur/μέρα ενώ το μονόκλινο πολυτελείας που'ναι στον 5ο όροφο κοστίζει 125 Eur/μέρα. Οι τιμές αυτές είναι τελικές, αφορούν ασφάλιση ΙΚΑ και ίσχυαν τον Μάρτιο που γέννησα.

Εγώ έμεινα στον 5ο όπου η ΤV είναι προαιρετική και πλήρωσα επιπλέον 40 Eur εφάπαξ για να μου δώσουν το καλώδιο.

yogini
05-06-12, 17:17
σιγουρα το απλό μονόκλινο δεν εχει σχέση με το λουξ βρε κορίτσια. Ειχα μείνει στο απλό που ειχε μια καρεκλίτσα και τα υπόλοιπα οπως στα αλλα δωμάτια ενω στο λουξ ειχε πλάσμα κτλ. Δυστυχώς δεν ηταν έτοιμα τότε τα λουξ...οχι πως θα έβρισκα δωματιο δηλαδή....μάλλον πρέπει να λαδώσεις και εκει!

LiaG
05-06-12, 17:27
Καλησπέρα, δυστυχώς τον κ. Γεωργακόπουλο δεν τον γνωρίζω αλλά σίγουρα αν ψάξεις λίγο στο site κάτι θα βρεις! Παρόλα αυτά ο δικόςμου γυναικολόγος δυστυχώς δεν δέχεται προχωρημένες εγκυμοσύνες και από ότι γνωρίζω ούτε ο κ. Γαζής δέχεται!
Από τα κορίτσια εδώ καλοί γιατροί είναι ο κ. Δεσύπρης και ο κ. Παπαδής αλλά έχω ακούσει καλά λόγια και για τον κ. Φαρμακίδη.
Λυπάμαι που δεν μπορώ να σε βοηθήσω στην αναζήτηση αλλά όσον αφορά τα κόστη καλά κάνεις κι επιλέγεις το δημόσιο, κι εγώ το ίδιο έκανα γιατί ακόμα και με τον ΕΟΠΥΥ τα κόστη στα ιδιωτικά είναι μεγάλα!

καλησπερα!! ειμαι καινουργια στη παρεα κ θα ηθελα να με βοηθησετε..
ειμαι 7 μηνων εγκυος κ αποφασισα να γεννησω στο ελενα για οικονομικους λογουσ..Μου εχουν συστησει τον γεωργακοπουλο αν γνωριζεται οτιδηποτε παρακαλω στειλτε μ πληροφοριες..αν υπαρχει κ καποιος καλυτερος επισης!!ευχαριστω!!!:lol::lol::lol:

LiaG
05-06-12, 17:30
Δεν ξέρω βρε κοριτσάκι τελικά τι ισχύει! Πριν 2 χρόνια γέννησε μία φίλη μου σε μονόκλινο και μου είπε ότι είναι πάρα πολύ καλό, έχει δυο πολυθρόνες μέσα που μπορείς να τις ενωσείς και να κοιμηθεί κάποιος! Από την άλλη πάλι δεν ξέρω κάποια κοπέλα που να έχει γεννήσει πρόσφατα είτε σε απλό μονόκλινο είτε σε Lux γι'αυτό και ειπα να πάω να τα δω για να αποφασίσω!
Πάντως αυτό που λένε τα περισσότερα κορίτσια είναι ότι δεν αντιμετωπίζεις πρόβλημα με την αλλαγή θέσης και γενιότερα βρίσκεις ότι δωμάτιο θέλεις.

σιγουρα το απλό μονόκλινο δεν εχει σχέση με το λουξ βρε κορίτσια. Ειχα μείνει στο απλό που ειχε μια καρεκλίτσα και τα υπόλοιπα οπως στα αλλα δωμάτια ενω στο λουξ ειχε πλάσμα κτλ. Δυστυχώς δεν ηταν έτοιμα τότε τα λουξ...οχι πως θα έβρισκα δωματιο δηλαδή....μάλλον πρέπει να λαδώσεις και εκει!

menia21
05-06-12, 17:49

Θα διαφωνήσω! Εγώ έμεινα στα μονόκλινα του 6ου, το δωμάτιο ήταν τεράστιο, είχε μια μικρή πλάσμα τηλεόραση, σχεδόν καινούριο μπάνιο και μια σεζλόνγκ που γινόταν σαν κρεβάτι για τον συνοδό για το βράδυ, δεν θα το άλλαζα με τίποτα για λουξ μονόκλινο!

LiaG
05-06-12, 17:53
αχ αλήθεια βρε κορίτσι? Μήπως ξέρεις να μας πεις τις διαφορές τους? Γιατί κι εγώ έτσι άκουσα ότι δεν έχουν μεγάλη διαφορά....

Θα διαφωνήσω! Εγώ έμεινα στα μονόκλινα του 6ου, το δωμάτιο ήταν τεράστιο, είχε μια μικρή πλάσμα τηλεόραση, σχεδόν καινούριο μπάνιο και μια σεζλόνγκ που γινόταν σαν κρεβάτι για τον συνοδό για το βράδυ, δεν θα το άλλαζα με τίποτα για λουξ μονόκλινο!

menia21
05-06-12, 23:21
Ισως να εξαρτάται το δωμάτιο, όμως και κάποια άλλα δωμάτια που είδα φευγαλέα του 6ου ορόφου ήταν αξιοπρεπέστατα. Εχοντας δει και τον 5ο και τον 6ο όροφο, μπορώ να πω ότι δεν αξίζει να δώσεις τόσα παραπάνω χρήματα για να πας στα λουξ του 5ου. Μπορείτε να πείτε στην προϊσταμένη του κάθε ορόφου να σας δείξει ένα άδειο δωμάτιο.

zouzounix
06-06-12, 00:22

γεννησα τον Φεβρουαριο στο Ελενα σε λουξ δωματιο, η διαφορα του με τα μονοκλινα ειναι πως εχουν ωραιο ανακαινισμενο μπανιο και πιο προσεγμενη διακοσμιση , κατα τα αλλα και τα μονοκλινα ειναι μια χαρα πεντακαθαρα απλα πιο ....νοσοκομειακα. οταν πηγα εγω υπηρχε διαθεσιμοτητα
τοσο στα λουξ οσο και στα απλα μονοκλινα που πλεον ειναι και αυτα εξοπλισμενα με τη καρεκλα θηλασμου.

LiaG
06-06-12, 16:26
Ωραία, ευχαριστούμε πολύ!!!!! Θα πάω κι εγώ στα τέλη του μήνα να τα δω....ελπίζω να με αφήσουν!

γεννησα τον Φεβρουαριο στο Ελενα σε λουξ δωματιο, η διαφορα του με τα μονοκλινα ειναι πως εχουν ωραιο ανακαινισμενο μπανιο και πιο προσεγμενη διακοσμιση , κατα τα αλλα και τα μονοκλινα ειναι μια χαρα πεντακαθαρα απλα πιο ....νοσοκομειακα. οταν πηγα εγω υπηρχε διαθεσιμοτητα
τοσο στα λουξ οσο και στα απλα μονοκλινα που πλεον ειναι και αυτα εξοπλισμενα με τη καρεκλα θηλασμου.

dimpap_4
11-06-12, 16:40
Ειχα μείνει στο απλό που ειχε μια καρεκλίτσα και τα υπόλοιπα οπως στα αλλα δωμάτια ενω στο λουξ ειχε πλάσμα κτλ. Δυστυχώς δεν ηταν έτοιμα τότε τα λουξ...οχι πως θα έβρισκα δωματιο δηλαδή....μάλλον πρέπει να λαδώσεις και εκει!
Δεν ισχύει αυτό. Εγώ βρήκα δωμάτιο κανονικότατα, ούτε λάδωσα, ούτε η γιατρός ήξερε τί δωμάτιο μ'ενδιέφερε. Μάλιστα όταν γέννησα..άντε 3 δωμάτια να'ταν γεμάτα στον 5ο. Όλα τ'αλλα ήταν άδεια.

maik
12-06-12, 08:58
Εχουν στενέψει τα πράγματα,..ο κόσμος προτιμά πιο οικονομικές λύσεις..

yogini
12-06-12, 10:05
α ωραία χαιρομαι τότε που υπάρχει πλέον διαθεσιμότητα!
Τοτε ήταν πολύ δύσκολο να βρεις μονοκλινο αλλα πανε 3+ χρονια πισω. Αξιζει σιγουρα το μονοκλινο ακομα και το απλο, το θεμα ειναι αν εχεις συνοδο που θελει να κοιμηθει μεσα να μπορει στις πολυθρονες. Εμενα τοτε ίσως έτυχε και ειχε μονο μια καρεκλιτσα.

nataalex
29-06-12, 09:53
καλημέρα
έχει κάποια το τηλέφωνο του κ.Αυγουστίδη?

gogo72
29-06-12, 12:30
εγω γεννησα τον μαρτιο στο ελενα δεν ειχε στο 6ο οποτε πηγα στον 5ο ηταν ολα παρα πολυ καλα καλυτερα απο ιδιωτικο δεν χρειαστηκε να λαδωσω απλα οταν μου ειπαν οτι δεν εχει στο 6ο ζητησα 5ο οπου ηταν ο μισος αδειος καλο το φαγητο και η εξυπηρετηση και ο γιατρος μου φανταστικος

ssmr
03-07-12, 11:34
Καλησπερα σε ολους,

επειδη ειμαι και εγω εγκυος και επιδει βλεπω συχνα αυτα τα ονοματα στο forum, μηπως μπορειτε να μας στειλετε και σε μας πληρ για τους παρακατω ιατρους.

κ. Φαρμακίδης, ο Γαζής και κ. Παπαδής.

σας ευχαριστω ολους.

soch
03-07-12, 11:43
Η άποψη που έχουμε σαν ζευγάρι για τον κ. Φαρμακίδη είναι η καλύτερη. Αν θες περισσότερα, με πμ. Τους υπόλοιπους δεν τους ξέρω προσωπικά.

Sylvie
18-07-12, 13:22
Μπορεί κανείς να μου δώσει το τηλέφωνο του Παπαδή;

yogini
18-07-12, 14:10
καλά βρε κορίτσια γέννησε η κολλητή της κομμώτριας μας στο ΕΛΕΝΑ πριν ενα μήνα και ο γιατρός της ζήτησε 1700€!!!! Πάνε καλά;;;; δυστυχώς δεν θυμόταν το όνομα του

ΣΤΕΛΛΑ84
20-07-12, 12:26
Η άποψη που έχουμε σαν ζευγάρι για τον κ. Φαρμακίδη είναι η καλύτερη. Αν θες περισσότερα, με πμ. Τους υπόλοιπους δεν τους ξέρω προσωπικά.

καλημερα βλεπω πως γνωριζεις τον κυριο φαρμακιδη ειναι ευκολο να μου δωσεις καποια τηλ του προσπαθω να τα βρω και δεν γινεται με τιποτα να τον πιασω στην κλινικη του στο ελενα προερχομαι απο μια αποτυχημενη εγκυμοσυνη και ψαχνω εναν καλο γιατρο και πανω απο ολα ανθρωπο,σε ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

olympics
21-07-12, 08:03
καλά βρε κορίτσια γέννησε η κολλητή της κομμώτριας μας στο ΕΛΕΝΑ πριν ενα μήνα και ο γιατρός της ζήτησε 1700€!!!! Πάνε καλά;;;; δυστυχώς δεν θυμόταν το όνομα του

Δεν πάνε καθόλου καλά! Κι εμένα το 2008 1500 μου είχε πάρει συν 50 ευρώ στις επισκέψεις κάθε μήνα. Γι΄αυτό και τον άλλαξα στο επόμενο παιδί. Στο οποίο δεν μου ζήταγε λεφτά στους υπέρηχους κάθε μήνα καθόλου, εγώ του έδινα που και που κανένα 20ευρω, έτσι για να με προσέχει. Μόνο που μου είχε πει χαμογελώντας στον 1ο υπέρηχο θα σε αναλάβω, θα δώσεις όμως κάτι στο τέλος, ε; Αφού πρώτα του είχα πει ότι άλλαξα γιατρό γιατί έπαιρνε πάρα πολλά. Στο τέλος ήθελα να του δώσω 700 ευρώ αλλά επειδή ο τοκετός ήταν άψογος και το ευχαριστήθηκε μαζί μου και ο άντρας μου, αποφασίσαμε να του δώσουμε 900 ευρώ. Του τα έδωσα την τελευταία ημέρα που φεύγαμε από το μαιευτήριο. Δεν το μετάνιωσα έκτοτε.

mamm
25-07-12, 10:31
Καλημέρα σε όλους,

θα ήθελα την βοηθειά σας. Δεν έχω πάει ποτέ στο Έλενα, δεν έχω κάποιον συγκεκριμένο γιατρό εκεί, και θα ήθελα να κάνω ένα τεστ Παπ. Μήπως ξέρετε ποια είναι η διαδικασία, αν πρέπει να κλείσω κάποιο ραντεβού, πρωί ή απόγευμα και ποιό το κόστος αντίστοιχα? Γνωρίζει κάποια αν δέχονται ιδιωτικές ασφάλειες?
Ευχαριστώ πολύ

yogini
25-07-12, 10:38
Δεν ξέρω πως την έχουν δει οι γιατροί στα δημόσια αλλά βλέπω ζητάνε πιο πολλά απο αυτούς στα ιδιωτικά! Εγω θα δώσω 1000 στο ΡΕΑ τώρα μόνο στη γιατρό, είναι δυνατόν να δίνουν 1500-1700 στα δημόσια;;;; γιατί και για το Αττικό τόσα άκουσα ζητάνε...και στο Αρεταίειο οι καθηγητάδες μη χέθω!
Η γυναικολόγος που είχα στο ΙΑΣΩ μου ζήτησε 1200.

Υπο αυτές τις συνθήκες δεν αξίζει να πας στο δημόσιο!

olympics
26-07-12, 10:10
Δεν ξέρω πως την έχουν δει οι γιατροί στα δημόσια αλλά βλέπω ζητάνε πιο πολλά απο αυτούς στα ιδιωτικά! Εγω θα δώσω 1000 στο ΡΕΑ τώρα μόνο στη γιατρό, είναι δυνατόν να δίνουν 1500-1700 στα δημόσια;;;; γιατί και για το Αττικό τόσα άκουσα ζητάνε...και στο Αρεταίειο οι καθηγητάδες μη χέθω!

Ναι έχεις δίκιο να σκέφτεσαι έτσι. Όμως σκέψου πόσα γλιτώνεις στο δωμάτιο, που στα ιδιωτικά σαν τοκετός κοστίζει σίγουρα τουλάχιστον 3800 και βάλε. Και νερό να πιεις θα στο χρεώσουν, που λέει ο λόγος. Τουλάχιστον όταν είχα κάνει έρευνα όταν ήμουν έγκυος στο γιο μου το 2007 όλοι οι γιατροί μου λέγαν ότι δώσω για δωμάτιο άλλα τόσα ήθελαν κι αυτοί. Και όλες οι φίλες μου που γέννησαν σε ιδιωτικά μαζί και η αδερφή μου δεν πέσαν κάτω από 4000-4500 ευρώ. Ότι γάζες, σαπούνι για το μπάνιο, αντισηπτικό χεριών, γάλα για το μωρό (που σου το βάζουν αυτοί δίπλα στην γυάλα του μωρού και στο χρεώνουν κανονικότατα, κι ας το θηλάζεις, μόνο αν το ζητήσεις επίμονα να μην σου το βάζουν), κλπ τα πληρώνεις επιπλέον.
Τέσσερις φίλες μου, είχαν ζητήσει αποκλειστικό θηλασμό, εξαρχής και καμιά τους δεν τα κατάφερε, τα μωρά έμαθαν το μπουκαλάκι γιατί τους τα πήγαιναν ανά 4 ώρες στο δωμάτιο μαζί με τα υπόλοιπα μωρά. Δεν μπορεί όλα να μωρά να έχουν το ίδιο πρόγραμμα φαγητού! Επιπλέον ειδικά στην μια που μιλάγαμε κάθε μέρα, την ώρα που της το πήγαιναν το μωρό δεν ήθελε να φάει για 3 μέρες αυτό συνέχεια. Το μωρό ήταν είδη χορτασμένο, αφού έκανε και κακά του.
Με πολύ κόπο και πίεση από εμένα στο να πετάξουν τα κουτιά σκόνη που τους είχαν προμηθεύσει οι 3 κατάφεραν να θηλάσουν αποκλειστικά 1 μήνα μετά. Τώρα η μία θηλάζει ακόμα και το παιδάκι της είναι 3 χρονών και της άλλης είναι 14 μηνών, η 3η αποθήλασε νωρίτερα γιατί οι γιαγιάδες το μπούκωναν στο ξένο γάλα την ώρα που πήγαινε για δουλειά η μαμά, με αποτέλεσμα να αποθηλάσει μόνο του (το μωράκι ήταν 11 κιλά 11 μηνών, ενώ η κόρη μου είναι 10800 τώρα που είναι 21 μηνών και την θηλάζω ακόμα).
Τουλάχιστον στο θηλασμό στο δημόσιο έχεις περισσότερες πιθανότητες να πετύχεις!

Εγώ στο 1ο παιδί (2008) στο Έλενα είχα δώσει 430 περίπου για δίκλινο και 1500 στον γιατρό και στο 2ο παιδί (2010) πάλι στο Έλενα έδωσα 620 περίπου (αν θυμάμαι καλά θα ρωτήσω το σύζυγο γιατί εκείνος ασχολήθηκε με τις πληρωμές) για μονόκλινο και 900 στον γιατρό με την θέλησή μου (αν ήθελα μπορούσα να δώσω και λιγότερα δεν μου είχε ζητήσει συγκεκριμένα χρήματα). Μιλάω για φυσιολογικούς τοκετούς χωρίς επισκληρήδιο.

zouzounix
26-07-12, 11:07

αυτο δεν ειναι απολυτο γιατι γλυτωνεις πολλα απο το δωματιο, εγω για λουξ μονοκλινο στο ελενα πληρωσα για καισαρικη 700 ευρω αλλα εκατσα δυο μερες παραπανω, αλλιως θα πληρωνα 470(με τη προυποθεση πως εχεις ασφαλεια), ιδιως τωρα που υπαρχουν φημες οτι θα κοπει το επιδομα τοκετου:twisted: που δινοταν σε περιπτωση που μια γυναικα επιλεξει να παει σε ιδιωτικη κλινικη. αντιστοιχα για καισαρικη και μονοκλινο και διαμονη 6 ημερων σε ιδιωτικη κλινικη δε ξερω και εγω τι θα πληρωνα. ασε που δυστυχως το μωρακι μου νοσηλευτηκε και αυτο 6 μερες εκ των οποιων τις 4 σε θερμοκοιτιδα, και του εκαναν ενα καρο εξετασεις οπου παλι δε πλωρωσα τπτ και το κοστος ηταν 1500 ευρω.
οπως και να εχει βεβαια πιο σημαντικο ειναι να εχεις τον γιατρο σου εκεινη τη στιγμη και ολα τα αλλα ερχονται δευτερα, με το καλο !!!

mafalda@
26-07-12, 18:37
Εγω γεννησα σε ιδιωτικό πριν 5 μέρες. Μου πήγε για όλα και όταν λέμε όλα, όλα. Πάνες μωρού, σερβιετες, εσώρουχα μιας χρήσεως, αντισιπτικα σαπουνια για ευαίσθητη περιοχή, κλπ, κλπ (που στα δημόσια τα έχεις φέρει εσυ, ακόμα και κλινοσκεπασματα μωρού) 960€. Μέσα και η επισκληριδιος.
Και υπάρχουν και δωμάτια πιο οικονομικά.
Μη λέμε αερολογίες για 3.000 και 4.000€.
Παλιά μπορεί να ίσχυαν. Τώρα όχι.
Και έχεις και μαιες οπότε θες πάνω απο το κεφάλι σου.
Να πω ότι είχα το μωρο δίπλα μου συνέχεια. Μπουκαλακι δε μου έφεραν ποτε. Το μωρο δεν πήρε ούτε μια γουλια ξένο.
Και για να πάω τουαλέτα φωναζα Μαια και κράταγε το παιδι.
Οι παροχές είναι πολυ καλύτερες και πιο πολλές. Και αν έχεις επιλέξει rooming in, είναι μια πανέμορφη εμπειρία. Έρχονται συνέχεια μαιες. Ακόμα και για πρωτομαμαδες. Δε θα δυσκολευτουν.

sofaki1978
26-07-12, 23:24
Εγω γεννησα σε ιδιωτικό πριν 5 μέρες. Μου πήγε για όλα και όταν λέμε όλα, όλα. Πάνες μωρού, σερβιετες, εσώρουχα μιας χρήσεως, αντισιπτικα σαπουνια για ευαίσθητη περιοχή, κλπ, κλπ (που στα δημόσια τα έχεις φέρει εσυ, ακόμα και κλινοσκεπασματα μωρού) 960€. Μέσα και η επισκληριδιος.
Να πω ότι είχα το μωρο δίπλα μου συνέχεια. Μπουκαλακι δε μου έφεραν ποτε. Το μωρο δεν πήρε ούτε μια γουλια ξένο.
Οι παροχές είναι πολυ καλύτερες και πιο πολλές. Και αν έχεις επιλέξει rooming in, είναι μια πανέμορφη εμπειρία. Έρχονται συνέχεια μαιες. Ακόμα και για πρωτομαμαδες. Δε θα δυσκολευτουν.

Να σου ζησει !!!!!! :)
Και η κουμπαρα μου περιπου τοσα εδωσε στο νοσοκομειο αλλα μαζι με την αμοιβη του
γιατρου της κοστισε η γεννα 3.000.Γι'αυτο και αναφερθηκε αυτο το ποσο;)

Εγω γεννησα πριν 50 μερες στο Ελενα και εδωσα 220 ευρω για 4 μερες σε μονοκλινο και 400 στην γιατρο μου,συνολο 620 ευρω.Νορμαλ θα ελεγα....

Κατι ποσα που ακουω εδω για φακελακι 1500 ευρω σε δημοσιο νοσοκομειο πολυ απλα δεν θα εδινα.Προτιμουσα να γεννησω με τον γιατρο της βαρδιας!

soch
27-07-12, 07:30
+1 σε όλα

olympics
27-07-12, 10:40

Τα 3000 και 4000 χιλιάδες είναι τιμή κομπλέ. Μαζί και η αμοιβή του γιατρού. Δεν ξέρω τι τιμές παίζει τώρα στα ιδιωτικά, γι' αυτό και έγραψα και τις χρονολογίες 2008-2010 που τότε είχα εγώ την δική μου εμπειρία και των φιλενάδων μου. Οι τιμές αυτές αφορούσαν κυρίως 2 μαιευτήρια ιδιωτικά που όμως δεν θα ήθελα να τα αναφέρω, καθότι είναι απαγορευτικό να κάνεις οποιαδήποτε δυσφήμηση. Από τότε έχουν αλλάξει πάρα πολλά. Μακάρι να έχουν αλλάξει νοοτροπία στα ιδιωτικά.
Πάντως και με το γάλα που έγραψα, το είδα με τα ίδια μου τα μάτια, δεν έχω κανέναν λόγο να πω ψέματα. Μάλιστα επειδή η κοπέλα δεν ήξερε ότι θα τις το χρέωναν το άφηνε στην άκρη και όταν στο τέλος το είδαν στον λογαριασμό τους έκανε φασαρία γιατί τους είχε ζητήσει να μην της βάζουν και εκείνοι όχι απλά συνέχιζαν αλλά της το χρέωσαν κι' όλας.
Από τι κατάλαβα είχες μια υπέροχη εμπειρία, που όμως μπορεί να ήσουν τυχερή και να έπεσες και σε βάρδιες με καλές νοσοκόμες. Εγώ ανέφερα τα παραπάνω διότι οι 2 μανούλες πέτυχαν νοσοκόμες απότομες που δεν ήταν ευγενικές. Τι να πω, παντού είναι και θέμα τύχης. Απλά όταν πληρώνεις πολλά έχεις και κάποιες απαιτήσεις για να δικαιολογήσεις και τα παραπανίσια χρήματα που έδωσες. Εύχομαι όλες οι μανούλες να έχουν την τύχη την δική σου.
Αλήθεια ο γιατρός πόσα σου ζήτησε;

goofy
07-08-12, 23:05
Διαβάζω για τόσους πολλούς, που δεν ξέρω που να καταλήξω!
Ψάχνω κι εγώ γιατρό στο Έλενα και ας συνοψίσω τα βασικά μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε:
1. Να είναι ανθρώπινος, δηλ. προσιτός, διαθέσιμος και συζητήσιμος
2. Να μην έχει ταρίφα
3. Να κάνει ο ίδιος τους υπέρηχους
4. Και φυσικά το αυτονόητο, να είναι δοκιμασμένος επιστήμονας.

Καμία ιδέα;

GioJim
07-09-12, 01:10
Καλησπέρα σε όλες τις μανουλες, πριν λίγες μέρες έμαθα κι εγώ τα ευχάριστα είμαι στις 7 εβδομάδες και δεν έχω βρει ακόμα γυναικολογο. Θέλω να γεννησω στο Έλενα με καισαρικη μήπως γνωρίζετε ποιος απο τους γιατρούς που αναφέρθηκαν είναι καλύτερος και υποστηρίζει την καισαρικη? φυσικά και με ενδιαφέρει να είναι προσιτός και διακριτικος μιας και δεν έχω εμπειρία με γυναικολογο και έχω αγχωθει πολυ.
Αν γνωρίζετε και τηλέφωνο στείλτε μου πμ.

sofie
10-09-12, 17:49
Θα ήθελα να ρωτήσω αν ο κ.Παπαδής κάνει μόνος του τους υπερήχους.Αν γνωρίζει κάποια κοπέλα ας με διαφωτίσει.Ευχαριστώ!

poulia
11-09-12, 16:52
Καλησπερα σε ολες!Ειμαι εγκυος και θελω να γεννησω στο Ελενα.Εχω ακουσει καλα λογια για τους γιατρους εκει και προτιμω να γεννησω εκει που εχει καλη νεογνολογικη και για πιο οικονομικα και για να μεινω σε μονοκλινο γιατι μετα τη γεννα μπορει να θελω ησυχια, παρα σε καποια ιδιωτικη που θα τη πληρωσω το λιγοτερο 900 ευρω σε τετρακλινο εξω του γιατρου. Εχει καποια απο σας εμπειρια με τον κυριο Γιαλλελη;Ειναι καλος;Δειχνει ενδιαφέρον;Πόσα χρηματα παιρνει στο τελος;κανει επισκληριδιο αν του το ζητησεις;Πρεπει να δωσω κατι και στον αναισθησιολογο;Στη μαια;Οικονομικα δεν ειμαστε πολυ καλα και δεν ξερω αν θα μπορω να ανταπεξελθω;Σας παρακαλω οποια γνωριζει να μου δωσει τα φωτα της!!!!

Elena24Menidi
11-09-12, 23:52
sygnwmi na se rwtisw se poia giatro piges?

Elena24Menidi
11-09-12, 23:57
Kalispera se oles!!!eimai stin 34h evdomada tis egymosinis moy k emeina xwris giatro afoy ayti poy eixa mexri tin 28h evdomada me paratise epeidi den mporoyse na riskarei mazi moy opws eipe giati exw to stigma mesogeiakis anaimias xamilo aimatokriti kai 0 rezoys arnitiko k etsi aposyrthike k me afise ksekremasti na psaxnw gia giatro alla mataia giati den analamvanei kaneis ston mina poy eimai k exw trelathei apo to agxos moy gia to ti tha ginei k gia to pws k poy tha gennisw telika!to elena ontws mporei na einai kalo nosokomeio alla i sygekrimeni giatros(i kyria kokkinaki)poly aneythini!!!!!!!!!!1

Sylvie
12-09-12, 00:20
Sofie, ο Κος Παπαδής κάνει μόνος του τους υπέρηχους.

sofie
12-09-12, 16:07
Sofie, ο Κος Παπαδής κάνει μόνος του τους υπέρηχους.

Αχ σε ευχαριστώ πολύ!

dimitrafish1
18-09-12, 15:19

μπορεις να μου στειλεις μην ποιος ειναι ο γιατρος και σε ποιο νοσοσκομειο??συγνωμη αν το γραφεις ακπου παρακατω και δεν το εχω δει....:D

dimitrafish1
18-09-12, 15:27
γεια σας ειμαι πολυ καινουργια στο φορουμ ,μολις εμαθα οτι ειμαι εγγυος ουτε χοριακη δεν εχω κανει:lol: ακομη και επειδη ειμαι αγχωτικη και μεχρι τωρα δεν ειχα καποιο γιατρο και παντα πηγαινα απλα στα γυναικολογικα εξωτερικα ιατρεια ψαχνω και εγω ενα καλο γιατρο.
ηθελα να σας ρωτησω ξερετε αν ο αλεξατος γερασιμος ειναι στο ελενα ?αν /δεν/ ζηταει ταριφα και αν εχει καποια το τηλ του?
αχ και κατι ακομη κλεινω ραντεβου κατευθειαν με τον γιατρο η με το νοσοκομειο.....καποιες στιγμες σκεφτομαι οτι θα προτμουσα να μην ειχα καταλαβει οτι ειμαι εγγυος και ξαφνικα στο 9ο μηνα οπου θα ημουν θεα και αδυνατη θα με επιαναν οι πονοι και θα γενναγα το μωρο σπιτι και θα ημουν πανευτηχης οπως σε ενα αμερικανικο σηριαλ... ,αγχωνομαι με τα νοσοκομεια ηδη εχω ταχυκαρδια...:cry:.

poulia
18-09-12, 16:49
Καμμια που να χει εμπειρια με τον Γιαλελη;ποσα ζητα για το τελος;οποια ξερει ας μου στειλει πμ.

talimpanaki
18-09-12, 22:03
γεια σας ειμαι πολυ καινουργια στο φορουμ ,μολις εμαθα οτι ειμαι εγγυος ουτε χοριακη δεν εχω κανει:lol: ακομη και επειδη ειμαι αγχωτικη και μεχρι τωρα δεν ειχα καποιο γιατρο και παντα πηγαινα απλα στα γυναικολογικα εξωτερικα ιατρεια ψαχνω και εγω ενα καλο γιατρο.
ηθελα να σας ρωτησω ξερετε αν ο αλεξατος γερασιμος ειναι στο ελενα ?αν /δεν/ ζηταει ταριφα και αν εχει καποια το τηλ του?
αχ και κατι ακομη κλεινω ραντεβου κατευθειαν με τον γιατρο η με το νοσοκομειο.....καποιες στιγμες σκεφτομαι οτι θα προτμουσα να μην ειχα καταλαβει οτι ειμαι εγγυος και ξαφνικα στο 9ο μηνα οπου θα ημουν θεα και αδυνατη θα με επιαναν οι πονοι και θα γενναγα το μωρο σπιτι και θα ημουν πανευτηχης οπως σε ενα αμερικανικο σηριαλ... ,αγχωνομαι με τα νοσοκομεια ηδη εχω ταχυκαρδια...:cry:.

καλησπερα κοπελα μου κ με το καλο το μωρακι σου..δε θελω καν να θυμαμαι τη δικη μου εμπειρια με τον συγκεκριμενο γιατρο...ηταν ο τριτος μου τοκετος κ ο χειροτερος...με ειχε γραμμενη..εντελως ομως..μπηκα 11 το βραδυ στον πρωτοκετο..με πεθανε οταν μου εβαλε χερι το τι κλαμα εριξα δεν περιγραφεται..ηρθε μετα απο μιαμιση ωρα..δεν ειχα παραπανω διαστολη ειχα κολλησει στο 3...κ μου λεει τι θα γινει θα γεννησεις επιτελους σε περιμενουν κ οι δικοι σου απεξω....μου βαζει τεχνητους...κ εκει αρχισε το πανηγυρι..μιλαμε για πονο..ενιωθα οτι με σφαζανε..με τον..να μη πω.......ερχεται στις 3 παρα...4 η διαστολη....κ παει κ κοιμαται....05.35 το πρωι κ αφου φωναζα..ουρλιαζα....κ παει λεγοντας γενναω μονη μου...ναι..ναι..μονη μου....με αποτελεσμα το μωρο μου να εχει περυτιλιξη στο λαιμο..κ μεχρι να ερθουν οι μαιες..δευτερολεπτα δηλαδη.ηρθε κ μελανιασε..κ εμεινε 4 μερες εντατικη...φωναζουν οι μαιες τον γιατρο..κ τον βλεπω να ρχεται...νυσταγμενος...καλα δε μπορουσες να φωναξεις οτι εξωθεις μου λεει;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ειχα τον πονο μου..που πεθανα στην κυριολεξια ειχα κ αυτον να λεει τα δικα του..εννοειται δε πηρε μια..αλλα κ ποτε δεν εκανα το λαθος να ρωτησω ποσο παιρνει....δε ρωτησα ποτε...μια κοπελα που την εβλεπα εκει καθε μηνα που πηγαιναμε της ζητησε 1400 μου ειπε..κ της λεω εισαι χαζη που τον ρωτησες...κ βεβαια της τα πηρε ωραιοτατα....απο μενα δεν πηρε φραγκο ετσι που μου φερθηκε...αλλα δεν ειχα κιολας να του δωσω....σορυ για το κατεβατο..μπορει να ετυχε σε μενα ομως..κ σε σενα να μην ειναι ετσι.τι να πω κοπλε αμου παρε κ αλλες γνωμες....καλη εγκυμοσυνη σου ευχομαι..με το καλο!!!:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p

ελευθερίαγ
21-09-12, 11:32
Έχω τον κ. Κονδυλιό στο Έλενα αλλά είναι πολύ φιλοκερδής και θα ήθελα πληροφορίες για τον κ. Παπαδή!

ελευθερίαγ
21-09-12, 11:36
Γεια σου menia21!
Αύριο έχω ραντεβού με τον Παπαδή και συνειδητά τον επέλεξα γιατί αποφάσισα να μείνω έγκυος στο 2ο, αλλά το θεωρώ κοροϊδία να πάω σε ιδιωτικό νοσοκομείο πάλι. Ασε που είχα κακή εμπειρία με την πρώτη μου γυναικολογο και δοξάζω το Θεό που δεν είχα κανένα πρόβλημα με την κύηση μου!
Μπορείς να μου πεις περισσότερες λεπτομέρειες για τον συγκεκριμένο γιατρο; Θα το εκτιμούσα αν μου έστελνες πμ.
Σε ευχαριστώ.

Ο κ. Παπαδής δέχεται τα απογεύματα, γνωρίζουμε και γενικώς ότι πληροφορία καλή είναι.
Ευχαριστώ!

ζαχαρώ Παπά
21-09-12, 16:17
γειά σας και εγώ ψάχνω για γυναικολόγο στο ελενα. Άκουσα καλά λόγια για τον κ Φσρμακίδη αλλά αδυνατώ να τον βρω. δεν υπάρχει πουθενά κάποιο τηλέφωνο.. μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε?

mpemphs 2012
01-10-12, 22:43
Ο κ. Παπαδής δέχεται τα απογεύματα, γνωρίζουμε και γενικώς ότι πληροφορία καλή είναι.
Ευχαριστώ!

Καλησπέρα. Γέννησα πριν 9 μήνες στο ελενα με τον κ. Παπαδή από όσο ξέρω δεν βλέπει μόνο απόγευμα αλλά και πρωί. Κάνει πολλές φορές μ’όνος του τους υπερήχους. Έχει μαζί του μια πολύ καλή μαία. Είναι πολύ ομιλητικός σου εξηγεί τα πάντα και σηκώνει τα τηλέφωνα όταν τον χρειαστείς.Οτι άλλο χρειάζεται να μάθεται πειτε μου.

νεραϊδούλα
04-10-12, 12:10
Κορίτσια θα ήθελα να μάθω πληροφορίες για τον κ.Παπαδή. θα ήθελα το κινητό του και επίσης αν ξέρετε πόσα χρήματα θέλει για μια γέννα.Ευχαριστώ

LiaG
04-10-12, 13:24
Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα!
Θα σας πω κι εγώ την δική μου εμπειρία με τον συγκεκριμένο γιατρό (Αλεξάτος) μιας και γέννησα πριν από 3 εβδομάδες μαζί του στο Έλενα!!!
Έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένη με τον συγκεκριμένο γιατρό τόσο στον τοκετό όσο και στην μετέπειτα εξέταση μου από τον ίδιο! Είχα μία πολύ δύσκολη γέννα καθώς, εκτός από τους πόνους που με έπιασαν στις 9 το βράδυ και κράτησαν μέχρι τις 4 τα ξημερώματα, το μωρό είχε περιτύλιξη διπλή κιόλας με αποτέλεσμα να μην μπορεί να κατέβει ώστε να φτάσει διαστολή τέλεια και να γεννήσω! Έτσι όπως καταλαβαίνετε ταλαιπωρήθηκα αρκετά με τους πόνους αλλά πότε μα ποτέ ο γιατρός δεν μου έκανε τεχνητούς εξαρχής για να τελειώνει!
Μίλησα μαζί του το βράδυ και μου είπε ο ίδιος να πάω στο Έλενα όπου και με περίμενε ο βοηθός του (καταπληκτικός γιατρός και πολύ καλός άνθρωπος, με πρόσεξε τόσο πολύ που του χρωστάω ευγνωμοσύνη!) αλλά και αρκετές μαίες που με πρόσεξαν όσο δεν πάει άλλο! Να σημειώσω εδώ πως την μέρα που μπήκα στο Έλενα είχαν σπάσει το ρεκόρ γεννήσεων μετά από 32 ολόκληρα χρόνια οπότε καταλαβαίνετε πόση δουλειά είχαν! Παρόλα αυτά δεν με άφησαν δευτερόλεπτο, με ανέβασαν σε δωμάτιο όπου και έρχονταν να με τσεκάρουν ανά μία ώρα και μόλις έφτασα διαστολή 5 με κατέβασαν στην αίθουσα τοκετού!!! Εκεί μέσα σε μία ώρα είχε έρθει ο γιατρός μου ο οποίος και ξεκίνησε την όλη διαδικασία με τους τεχνητούς πόνους αφού είδε την περίδεση του μωρού!
Ειλικρινά πιστεύω ότι αν ήταν κάποιος άλλος στην θέση του θα με είχε βάλει κατευθείαν για καισαρική, πράγμα το οποίο και δεν έγινε καθώς αποφάσισε να το παλέψει και να γεννηθεί το μωράκι μου φυσιολογικά! Ήταν εκπληκτικός στην όλη διαδικασία και πολύ σχολαστικός, γρήγορος στα χέρια με αποτέλεσμα να κόψει τόσο γρήγορα την περίδεση και ο μικρός μου να μην χάσει καν τους παλμούς του! Στα ράμματα που μου έκανε μετά έχω να πω ότι ο άνθρωπος είναι καλλιτέχνης και ουδέποτε μου μίλησε απότομα ή άσχημα, αντιθέτως είναι πάντα γλυκομίλητος και αρκετά υπομονετικός (δεν ήμουν και πολύ συνεργάσιμη η αλήθεια είναι)!
Επίσης, να προσθέσω πως στάθηκε αντάξιος των απαιτήσεων καθώς είχα και μια επιπλοκή μετά την γέννα και χρειάστηκα μέχρι και αίμα.......
Καταλαβαίνω πως μπορεί για κάποιες κοπέλες να μην είναι ο καλύτερος γιατρός αλλά για μένα είναι καταπληκτικός, έσωσε και εμένα και το παιδί μου!
Εξάλλου γέννα είναι και σίγουρα θα πονέσει, το θέμα είναι να βγούνε και οι 2 (μαμά και μωρό) γεροί και δυνατοί!!!!!!

καλησπερα κοπελα μου κ με το καλο το μωρακι σου..δε θελω καν να θυμαμαι τη δικη μου εμπειρια με τον συγκεκριμενο γιατρο...ηταν ο τριτος μου τοκετος κ ο χειροτερος...με ειχε γραμμενη..εντελως ομως..μπηκα 11 το βραδυ στον πρωτοκετο..με πεθανε οταν μου εβαλε χερι το τι κλαμα εριξα δεν περιγραφεται..ηρθε μετα απο μιαμιση ωρα..δεν ειχα παραπανω διαστολη ειχα κολλησει στο 3...κ μου λεει τι θα γινει θα γεννησεις επιτελους σε περιμενουν κ οι δικοι σου απεξω....μου βαζει τεχνητους...κ εκει αρχισε το πανηγυρι..μιλαμε για πονο..ενιωθα οτι με σφαζανε..με τον..να μη πω.......ερχεται στις 3 παρα...4 η διαστολη....κ παει κ κοιμαται....05.35 το πρωι κ αφου φωναζα..ουρλιαζα....κ παει λεγοντας γενναω μονη μου...ναι..ναι..μονη μου....με αποτελεσμα το μωρο μου να εχει περυτιλιξη στο λαιμο..κ μεχρι να ερθουν οι μαιες..δευτερολεπτα δηλαδη.ηρθε κ μελανιασε..κ εμεινε 4 μερες εντατικη...φωναζουν οι μαιες τον γιατρο..κ τον βλεπω να ρχεται...νυσταγμενος...καλα δε μπορουσες να φωναξεις οτι εξωθεις μου λεει;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ειχα τον πονο μου..που πεθανα στην κυριολεξια ειχα κ αυτον να λεει τα δικα του..εννοειται δε πηρε μια..αλλα κ ποτε δεν εκανα το λαθος να ρωτησω ποσο παιρνει....δε ρωτησα ποτε...μια κοπελα που την εβλεπα εκει καθε μηνα που πηγαιναμε της ζητησε 1400 μου ειπε..κ της λεω εισαι χαζη που τον ρωτησες...κ βεβαια της τα πηρε ωραιοτατα....απο μενα δεν πηρε φραγκο ετσι που μου φερθηκε...αλλα δεν ειχα κιολας να του δωσω....σορυ για το κατεβατο..μπορει να ετυχε σε μενα ομως..κ σε σενα να μην ειναι ετσι.τι να πω κοπλε αμου παρε κ αλλες γνωμες....καλη εγκυμοσυνη σου ευχομαι..με το καλο!!!:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p

stella-alex
16-10-12, 22:09
Γεια σας κι απο μενα...εμας η νυφη μας γεννησε στο Ελενα με τον κυριο Δ....., πριν λιγες μερες...2 μερες πριν την γεννα ειχε παει για τον υπερηχο της κ επειτα την επιασαν πονοι,πηγε εκει εσπασαν τα νερα κ γεννησε....δυστυχως ομως υπηρξαν προβληματα...φυσικα ο ανθρωπος στεναχωρεθηκε...στο κεφαλι...αιματωμα,προβλημα οξυγονωσης στον εγκεφαλο...μετα τα νεφρα...ενω ολα ηταν καλα...το μωρο το χασαμε...η νεκροψια σε λιγες μερες θα δειξει τι συνεβη.....ποιος εφταιξε...γιατρος?παιδιατρος?καποιος δεν εκανε καλα την δουλεια του...δυστυχως ολοι κανουν τα λαθη τους...ομως σε αυτη τη φαση...δεν με νοιαζει καθολου...Δεν γραφω το ονομα γτ μπορει αλλος να ηταν ο φταιχτης.....αυτα...καλη τυχη λοιπον σε ολεσ μασ...κ σε μενα που διανυω την 7η εβδομαδα μου κ εχω φρικαρει απο τωρα...

ΝΑΤΑΣΑ82
17-10-12, 18:50
Και η κουμπαρα μου περιπου τοσα εδωσε στο νοσοκομειο αλλα μαζι με την αμοιβη του

Εγω γεννησα πριν 50 μερες στο Ελενα και εδωσα 220 ευρω για 4 μερες σε μονοκλινο και 400 στην γιατρο μου,συνολο 620 ευρω.Νορμαλ θα ελεγα....

Κατι ποσα που ακουω εδω για φακελακι 1500 ευρω σε δημοσιο νοσοκομειο πολυ απλα δεν θα εδινα.Προτιμουσα να γεννησω με τον γιατρο της βαρδιας!

Να σου ζησει το μωρακι σου!
ενδιαφερομαι κι εγω για γυναικα γυναικολογο στο Ελενα!θα μπορουσες σε παρακαλω να μου πεις το ονομα της γυναικολογου σου γιατι οντως ειναι πολυ νορμαλ το ποσο που δωσατε!γιατι διαβαζω απο το πρωι κατι 1500αρια κι εχω τρελαθει!δεν ειναι καιροι τωρα για τετοια!εδω με το ζορι βαζουμε μπρος για ενα παιδακι λογω οικονομικων δυσκολιων να δωσουμε τοσα μονο για τη γεννα ειναι δυσκολο!και σε γενικες γραμμες σαν ανθρωπος αυτη ειναι καλη;σε προσεξε, σε εκανε να νιωθεις ανετα;
σε ευχαριστω πολυ εκ των προτερων για τη βοηθεια!

sofaki1978
17-10-12, 23:31
Να σου ζησει το μωρακι σου!
ενδιαφερομαι κι εγω για γυναικα γυναικολογο στο Ελενα!θα μπορουσες σε παρακαλω να μου πεις το ονομα της γυναικολογου σου γιατι οντως ειναι πολυ νορμαλ το ποσο που δωσατε!γιατι διαβαζω απο το πρωι κατι 1500αρια κι εχω τρελαθει!δεν ειναι καιροι τωρα για τετοια!εδω με το ζορι βαζουμε μπρος για ενα παιδακι λογω οικονομικων δυσκολιων να δωσουμε τοσα μονο για τη γεννα ειναι δυσκολο!και σε γενικες γραμμες σαν ανθρωπος αυτη ειναι καλη;σε προσεξε, σε εκανε να νιωθεις ανετα;
σε ευχαριστω πολυ εκ των προτερων για τη βοηθεια!

Θα σου στειλω προσωπικο μηνυμα!

nikaki77
13-11-12, 09:03
koritsia, kalhmera se oles.
edw k 6 xronia exw metakomisei kupro, lefkwsia, padrefthka edw klp.
molis ematha oti eimai eguos 6 evdomadwn, alla 3upnhsa mia mera k suneidotopoihsa oti 8elw na th dw solwmos k na epistrepsw na gennhsw ellada. Outws h allws, gennaw ioulio, k dedomenou oti h mana mou de borei na fugei apo th douleia ths, protimw na er8w na gennhsw athina giati edw katw den 8a thn palepsw monh mou k me th zesth.
Sorry gia thn terastia eisagwgh, too much info?
Ystera apo psa3imo giati exw xasei epafh me athina, katelh3a oti 8elw na paw sto ELENA. E, k dedomenou oti o Papadhs einai o an8rwpos pou ola ta forum pinoune nero sto onoma tou, lew ta xmas pou 8a er8w na paw na me dei, 8a eimai 12 evdomadwn tote, de nomizw na mou pei oti de 8a me analavei, e...
Exw kapoies oikonomikes (k alles) apories.
NA SHMEIWSW OTI EGW DEN EXW ASFALEIA STHN ELLADA. OTI PLHRWSW 8A EINAI APO THN TSEPH MOU. ara mh mou peite ti plhrwsate me asfaleia, ika k tetoia....den isxuei gia mena.

1. Akouw gia episkepseis 45 euro k meta 8 euro. Ti einai afth h terastia diafora?
2. poso kostizei telika to monoklino sto elena...to aplo alla kai to lux? phre h mana mou thlefwno k alla grafete sto forum alla ths eipane.
3. xrewnontai xwrista oi uperhxoi?
4. an nai, poso kostizoun?
5. poia einai pragmatika h diafora anamesa sto lux k to aplo monoklino? akouw polla k diafora k de vgazw akrh. 8elw kapoia kopela pou na gennhse prosfata ekei na mou pei.
6. 8a h8ela kapoia kopela na me enhmerwsei an 3erei gia th stash tou Papadh apenanti sthn kaisarikh. 8elw na thn apofugw ektos k an einai anagh, eimai enandion.
Xilia efxaristw gia thn upomonh sas, exw toses apories pou borw na grafw k vivlio....eimai polu agxwmenh ka niw8w polu perierga...prwth fora gar....leipei k o adras mou e3wteriko k exw paranohsei ta psaxnw ola monh mou...:(

nikaki77
13-11-12, 09:13
koritsia, kalhmera se oles.
edw k 6 xronia exw metakomisei kupro, lefkwsia, padrefthka edw klp.
molis ematha oti eimai eguos 6 evdomadwn, alla 3upnhsa mia mera k suneidotopoihsa oti 8elw na th dw solwmos k na epistrepsw na gennhsw ellada.

Ystera apo psa3imo giati exw xasei epafh me athina, katelh3a oti 8elw na paw sto ELENA. E, k dedomenou oti o Papadhs einai o an8rwpos pou ola ta forum pinoune nero sto onoma tou, lew ta xmas pou 8a er8w na paw na me dei, 8a eimai 12 evdomadwn tote, de nomizw na mou pei oti de 8a me analavei, e...
Exw kapoies oikonomikes (k alles) apories.
NA SHMEIWSW OTI EGW DEN EXW ASFALEIA STHN ELLADA. OTI PLHRWSW 8A EINAI APO THN TSEPH MOU. ara mh mou peite ti plhrwsate me asfaleia, ika k tetoia....den isxuei gia mena.

1. Akouw gia episkepseis 45 euro k meta 8 euro. Ti einai afth h terastia diafora?
2. poso kostizei telika to monoklino sto elena...to aplo alla kai to lux? phre h mana mou thlefwno k alla grafete sto forum alla ths eipane.
3. xrewnontai xwrista oi uperhxoi?
4. an nai, poso kostizoun?
5. poia einai pragmatika h diafora anamesa sto lux k to aplo monoklino? akouw polla k diafora k de vgazw akrh. 8elw kapoia kopela pou na gennhse prosfata ekei na mou pei.
6. 8a h8ela kapoia kopela na me enhmerwsei an 3erei gia th stash tou Papadh apenanti sthn kaisarikh. 8elw na thn apofugw ektos k an einai anagh, eimai enandion.
Xilia efxaristw gia thn upomonh sas, exw toses apories pou borw na grafw k vivlio....eimai polu agxwmenh ka niw8w polu perierga...prwth fora gar....leipei k o adras mou e3wteriko k exw paranohsei ta psaxnw ola monh mou...:(

soch
13-11-12, 09:52
Σημερινά νέα από το Έλενα: με βιβλιάριο δημοσίου
- 2κλινο + 20€/ημέρα (πάνες, ρούχα κ.λπ. τα φέρνεις εσύ)
- 1κλινο + 40€/ημέρα (επίσης όλα τα φέρνεις εσύ)
- λουξ + 110€/ημέρα (δεν φέρνεις τίποτα, ίσως καμία αλλαξιά αν τύχει και χρειαστεί)
Τα δίκλινα (4ος όροφος) είναι σχετικά άνετα, επιτρέπουν να μείνει το βράδυ μια γυναίκα μαζί σου.
Τα μονόκλινα (6ος όροφος) είναι ανακαινισμένα, έχουν τηλεόραση και πολυθρόνα με ανάκληση όπου μπορεί να μείνει μαζί σου όποιος θέλει (γυναίκα ή άνδρας)
Τα λουξ (5ος όροφος) είναι σαν τα μονόκλινα απλά λίγο μεγαλύτερα και με μεγαλύτερη τηλεόραση. Η ίδια πολυθρόνα με ανάκληση για τη νύχτα.
Ο 5ος όροφος ήταν σχεδόν άδειος αφού - όπως μας ενημέρωσε η προϊσταμένη - με την οικονομική κρίση ο κόσμος ζητάει το απλό μονόκλινο πλέον.
Χωρίς βιβλιάριο θα πρέπει να πάρεις να ρωτήσεις.
Επίσης, οι υπέρηχοι είναι 8,25 το πρωί. Σε απογευματινό ραντεβού, τυπικά πληρώνεις επίσκεψη στο γιατρό (50€-75€ ανάλογα με τη θέση του) αλλά εξαρτάται από τον ίδιο αν θα πληρώσεις αυτό το ποσό ή την ίδια τιμή με το πρωί. Ξέρω γιατρούς που το κάνουν.
Τον Παπαδή δεν τον ξέρω, εμείς πάμε σε άλλον εκεί.
Καλή εγκυμοσύνη να έχεις και με υπομονή και ψυχραιμία όλα θα πάνε κατ'ευχήν

nikaki77
13-11-12, 12:40
Επίσης, οι υπέρηχοι είναι 8,25 το πρωί. Σε απογευματινό ραντεβού, τυπικά πληρώνεις επίσκεψη στο γιατρό (50€-75€ ανάλογα με τη θέση του) αλλά εξαρτάται από τον ίδιο αν θα πληρώσεις αυτό το ποσό ή την ίδια τιμή με το πρωί. Ξέρω γιατρούς που το κάνουν.
swkrath, arxika sorry pou anagasthkes na apadhseis sto "geia sas koritsia"!!

efxaristw gia thn apadhsh...

nikaki77
13-11-12, 12:45
Swkrath, sugnwmh gia to prh3imo.
Eseis se poion pate?
Pes kamia edupwsh k kanena paraleipomeno sxolio.
EImai teleiws asxeth, opws katalavaineis k prepei na apofasisw gia giatro amesa...
mia mera exw sthn athina k exw na dhlwsw gamo k na paw k giatro....dhladh oneiro...

λιλι88
13-11-12, 14:19
Αμα ειναι ευκολο ενημερωσε με και εμενα γιατι δυστυχως δεν μπορουμε να ανταπεξελθουμε οικονομικα στα υπερογκα ποσα που ζητανε...:( Ευχαριστω εκ των προτερων!!

nikaki77
13-11-12, 14:27
Αμα ειναι ευκολο ενημερωσε με και εμενα γιατι δυστυχως δεν μπορουμε να ανταπεξελθουμε οικονομικα στα υπερογκα ποσα που ζητανε...:( Ευχαριστω εκ των προτερων!!
Κ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ. ΟΧΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΩ, ΑΛΛΑ ΕΛΕΟΣ. ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. ΑΡΝΟΥΜΑΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΦΑΚΕΛΑΚΙ ΑΜΑ ΜΟΥ ΤΟ ΖΗΤΗΣΟΥΝΕ. ΑΜΑ ΘΕΛΩ Κ ΕΙΜΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ.

nikaki77
14-11-12, 11:07
Αποφάσισα οτι θέλω να γεννήσω στο Έλενα.
Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για πολλούς εκεί.
Θα ήθελα όμως να βρώ κάποιον.
1. Όχι παππού. Απο ότι διαβάζω, έχουνε βαρεθεί να εξηγούνε τα ίδια σε κάθε έγγυο κ δεν ειναι κ πολύ ενθουσιώδεις.
2. Να διαθέτει χρόνο, να μην "πνίγεται" στους ασθενείς.
3. Να κάνει τους υπέρηχους μόνος του, αν γίνεται.
4. Εννοείται άμα ζητήσει λεφτά, έχω κάνει καταγγελία αμέσως. Χωρίς ταρίφες.
5. Να είναι συνεργάσιμος και να εξηγεί. Έχω τσακωθεί με πολλούς γιατρούς γιατι ρωτάς κ σου συμπεριφέρονται λές κ είσαι ηλίθια κ δεν θα καταλάβεις θέματα που αφορούν την υγεία σου.
6. Να απαντάει στα τηλέφωνα....
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Sylvie
15-11-12, 00:17
Αποφάσισα οτι θέλω να γεννήσω στο Έλενα.
Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για πολλούς εκεί.
Θα ήθελα όμως να βρώ κάποιον.
1. Όχι παππού. Απο ότι διαβάζω, έχουνε βαρεθεί να εξηγούνε τα ίδια σε κάθε έγγυο κ δεν ειναι κ πολύ ενθουσιώδεις.
2. Να διαθέτει χρόνο, να μην "πνίγεται" στους ασθενείς.
3. Να κάνει τους υπέρηχους μόνος του, αν γίνεται.
4. Εννοείται άμα ζητήσει λεφτά, έχω κάνει καταγγελία αμέσως. Χωρίς ταρίφες.
5. Να είναι συνεργάσιμος και να εξηγεί. Έχω τσακωθεί με πολλούς γιατρούς γιατι ρωτάς κ σου συμπεριφέρονται λές κ είσαι ηλίθια κ δεν θα καταλάβεις θέματα που αφορούν την υγεία σου.
6. Να απαντάει στα τηλέφωνα....
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

nikaki, ο Παπαδής πληρεί όλες τις διαγραφές που αναφέρεις. Τον έχω γιατρό τώρα (είμαι έγκυος στην 21η εβδομάδα).
Είναι νέος (37 χρονών), και συνήθως μου κλείνει ραντεβού για 3-4 ήμερες από την ημέρα που τον παίρνω τηλέφωνο (στο προσωπικό του κινητό, το οποίο μου έχει σηκώσει πάντα), δεν συνηθίζει να αργεί στα ραντεβού, σε παίρνει στην ώρα σου δηλαδή (μιλάω πάντα για απογευματινά ραντεβού) και όταν είσαι μέσα δεν βιάζεται να σε διώξει. 45 € είναι το παράβολο για απογευματινό. Κάνει τους υπερήχους μόνος του.
Σχετικά με την καισαρική νομίζω ότι δεν επιμένει, είναι υπέρ του φυσιολογικού, αλλά αυτό βέβαια είναι εντύπωση μου. Δεν έχουμε φτάσει σε σημείο να μιλήσουμε για γέννα ακόμα (είναι νωρίς) αλλά από την αρχή του ξεκαθάρισα ότι δεν θέλω πίεση για καισαρική χωρίς σοβαρό λόγο ούτε για πρόκληση τοκετού και φάνηκε να συμφωνεί με την άποψη μου... Πάντως και απ'ότι έχω διαβάσει στο φόρουμ οι περισσότερες που τον είχαν γιατρό γέννησαν φυσιολογικά.

ggb2009
15-11-12, 11:23
Θα σου στειλω προσωπικο μηνυμα!

Καλημέρα, ενδιαφέρομαι κι εγώ. Μπορείς να μου στείλεις κι εμένα πμ;

Ευχαριστώ πολύ!

Cristy
22-11-12, 15:15
Γεια σας κι από μένα.
Ενδιαφέρομαι κι εγώ για στοιχεία επικοινωνίας των γιατρών Φαρμακίδη και Παπαδή από όποια/όποιον τα έχει.
Αν δεν διαθέτετε τέτοια, μήπως γνωρίζετε σε ποια από τις κλινικές είναι?
(Το Έλενας έχει 6 μαιευτικές κλινικές).
Ευχαριστώ πολύ.

annakar
23-11-12, 22:22
Γεια σας κι από μένα.
Ενδιαφέρομαι κι εγώ για στοιχεία επικοινωνίας των γιατρών Φαρμακίδη και Παπαδή από όποια/όποιον τα έχει.
Αν δεν διαθέτετε τέτοια, μήπως γνωρίζετε σε ποια από τις κλινικές είναι?
(Το Έλενας έχει 6 μαιευτικές κλινικές).
Ευχαριστώ πολύ.

Καλησπέρα είμαι καινούργια στο forum.
Ενδιαφέρομαι κι εγώ για τα τηλέφωνα των Παπαδή και Φαρμακίδη.
Επίσης ξέρετε αν κάποιος από τους δύο ασχολείται με περιπτώσεις υπογονιμότητας;
Ευχαριστώ πολύ
:-)

mariadolores
04-12-12, 11:05
Καλημέρα σας. Είμαι καινούρια στο φόρουμ και θέλω την βοήθειά σας. Ψάχνω μέρες τώρα τα τηλέφωνα των γιατρών Φαρμακίδη και Βαρβαρήγου. Δεν βρίσκω τίποτα πουθενά και ούτε στο Έλενα μου τα δίνουν. Μήπως μπορέι κανείς να με βοηθήσει??? Έχω αγχωθεί πάρα πολύ με το τι θα κάνω...

roubiba
18-12-12, 21:47
Καλησπερα! Ξερει καποιος αν ο κ.Παπαδης δεχεται προχωρημενη εγκυμοσυνη (6ος μηνας); Γιατι μενω εξωτερικο κ θα ερθω εκει σε λιγο καιρο για να γεννησω στη πατριδα!!! Μπορειτε να μου στειλετε και ενα τηλεφωνο του σας παρακαλω γιατι ειναι δυσκολο το ψαξιμο απο το εξωτερικο, ειμαι πολυυυυ μακρια.....ευχαριστω πολυ!

sofaki1978
18-12-12, 23:53
Καλησπερα! Ξερει καποιος αν ο κ.Παπαδης δεχεται προχωρημενη εγκυμοσυνη (6ος μηνας); Γιατι μενω εξωτερικο κ θα ερθω εκει σε λιγο καιρο για να γεννησω στη πατριδα!!! Μπορειτε να μου στειλετε και ενα τηλεφωνο του σας παρακαλω γιατι ειναι δυσκολο το ψαξιμο απο το εξωτερικο, ειμαι πολυυυυ μακρια.....ευχαριστω πολυ!

Τον ειχα παρει τηλεφωνο ακριβως στον μηνα που εισαι εσυ και δεν ειχε θεμα να με αναλαβει αλλα τελικα εμεινα στην παλια μου γιατρο....

roubiba
19-12-12, 15:38
Τον ειχα παρει τηλεφωνο ακριβως στον μηνα που εισαι εσυ και δεν ειχε θεμα να με αναλαβει αλλα τελικα εμεινα στην παλια μου γιατρο....

Καλημερα ευχαριστω!

mairas
03-01-13, 10:54
Καλημέρα κορίτσια.Μου σύστησαν πρόσφατα τον γιατρό Γεωργιάδη στο Έλενα κι επειδή είμαστε στη διαδικασία για παιδάκι θα ήθελα να μου πειτε άν έχετε κάποια εμπειρία απο τον συγκεκριμένο γιατρό.

dafni32
03-01-13, 12:24
Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια μανούλα αν έχει κάνει καισαρική με τον Παπαδή και πως ήταν η εμπειρία της και η ανάρρωσή της και αν έμεινε ευχαριστημένη μαζί του!

ΑρετηΖ
04-01-13, 17:29
Εγώ έκανα καισαρική με τον Παπαδή (λόγω 2ης καισαρικης) πριν 1 μήνα. Έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη σε όλα (παρακολούθηση ,καισαρικη, ανάρρωση). Η καισαρική έγινε με ραχιαία αναισθησία, που στην δικιά μου περίπτωση ήταν καλύτερη απο επισκληρίδιο ( είχα κάνει στην πρώτη καισαρική με άλλο γιατρό)

dafni32
07-01-13, 08:21
Εγώ έκανα καισαρική με τον Παπαδή (λόγω 2ης καισαρικης) πριν 1 μήνα. Έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη σε όλα (παρακολούθηση ,καισαρικη, ανάρρωση). Η καισαρική έγινε με ραχιαία αναισθησία, που στην δικιά μου περίπτωση ήταν καλύτερη απο επισκληρίδιο ( είχα κάνει στην πρώτη καισαρική με άλλο γιατρό)
Σε ευχαριστώ πολύ Αρετή μου για την απάντηση!!!Απλά επειδή υπέφερα πολύ στην πρώτη μου γέννα λόγω καισαρικής και γιατρού δεν θέλω να ξαναπεράσω τα ίδια!!!Εγώ πονούσα πάρα πολύ στην καισαρική με ολική αναισθησία και σηκώθηκα με πολύ δυσκολία μετά από 2 μέρες. Βέβαια είχα τέτοιους πόνους που δεν μπορούσα να κάνω τίποτα απολύτως! Εσύ πόναγες και πότε σηκώθηκες; Η τομή που σου έκανε ήταν εντάξει; Να χαίρεσαι και το μωράκι σου!!!!

ΑρετηΖ
09-01-13, 19:11
Έχεις μήνυμα.

phay
22-01-13, 00:11
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 22η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΓΙΑΤΡΟ...ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΠΑΠΑΔΗ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ.....ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΣΑ ΠΕΡΝΕΙ ΓΙΑ ΓΕΝΝΑ ??? ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ?? ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ??? ΠΗΓΕΝΩ ΣΤΟ ΙΑΤΡΙΟ ΤΟΥ Η ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ Κ ΤΟΝ ΖΗΤΑΩ??? ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

dafni32
27-01-13, 13:12
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 22η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΓΙΑΤΡΟ...ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΠΑΠΑΔΗ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ.....ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΣΑ ΠΕΡΝΕΙ ΓΙΑ ΓΕΝΝΑ ??? ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ?? ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ??? ΠΗΓΕΝΩ ΣΤΟ ΙΑΤΡΙΟ ΤΟΥ Η ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ Κ ΤΟΝ ΖΗΤΑΩ??? ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Εγώ πηγαίνω στον Παπαδή. Είναι πάρα πολύ καλός και υπέρ του φυσιολογικού. Θα πάρεις τηλ στην γραμματεία και θα ζητήσεις ραντεβού μαζί του.

OLITSKA
27-02-13, 20:44

Γεια σου Σοφακι να σου ζήσει το νινι ! Θα ήθελα να μου γράψεις πμ με ποιον γιατρό γεννησες

ggb2009
05-03-13, 10:28
Γεια σου Σοφακι να σου ζήσει το νινι ! Θα ήθελα να μου γράψεις πμ με ποιον γιατρό γεννησες

Κι εγώ, κι εγώ...Ευχαριστώ!

sofaki1978
08-03-13, 00:42
Κοριτσια δεν ειναι πλεον στο Ελενα,ξεγενναει στο Λητω (σημερα το εμαθα)

Ετσι κι αλλιως ομως δεν θα την συστηνα ποτε σε καμια μελλουσα μαμα ;)

ggb2009
08-03-13, 11:27
Κοριτσια δεν ειναι πλεον στο Ελενα,ξεγενναει στο Λητω (σημερα το εμαθα)

Ετσι κι αλλιως ομως δεν θα την συστηνα ποτε σε καμια μελλουσα μαμα ;)

Γιατί;:shock: Δεν έμεινες ευχαριστημένη;

sofaki1978
08-03-13, 11:28
Οχι ιδιαιτερα :?

OLITSKA
08-03-13, 17:57
Δυστυχώς κορίτσια μίλησα σημερα με το Κ Παπαδη και δεν μπορεί να με αναλάβει ειναι ήδη πολυ φορτωμένος :( έτσι ψάχνω κάποιον άλλον εκει τα φώτα σας παρακαλω όσες έχετε γιατρό και ειναι καλώς γράψτε μου . Δεν έχω και περιθώρια ειμαι 14 εβδομάδων .

μπου-ακι
22-03-13, 13:16
Δυστυχώς κορίτσια μίλησα σημερα με το Κ Παπαδη και δεν μπορεί να με αναλάβει ειναι ήδη πολυ φορτωμένος έτσι ψάχνω κάποιον άλλον εκει τα φώτα σας παρακαλω όσες έχετε γιατρό και ειναι καλώς γράψτε μου . Δεν έχω και περιθώρια ειμαι 14 εβδομάδων

γεια κ απο εμενα... OLITSKA βρηκες τελικα καποιον να σε αναλαβει?ειμαι στην 24 εβδομαδα κ ο Παπαδης μου ειπε ακριβως το ιδιο. για την Γεωργιαδου εχω ακουσει τα καλυτερα,ξερει καμια αν αναλαμβανει προχωρημενη??

soch
22-03-13, 21:10
Η κ.Γεωργιάδου έχει πάει στον εισαγγελέα για χρηματισμό (http://www.isarkadias.gr/8208/news/%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B5-1300-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%8E-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BD%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CE%B5%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%83%CE%B1/).
Επίσης αν ψάξεις στο forum θα διαβάσεις για την ιατρό π.χ. εδώ (http://www.parents.gr/forum/showpost.php?p=1529251&postcount=27)

magdou
24-03-13, 12:17
Γεια σας παιδια!! μπορει καποιος να μου στειλει το τηλεφωνο του Γιατρου Παπαδη? ευχαριστω!

μπου-ακι
27-03-13, 18:34
το τηλ του παπαδη ειναι 6977222307. διαβασα για τη γεωργιαδου κ το μετανιωσα!!! ξερει καμια για τον καπελακη κ για τον δαγλα?

sofaki1978
27-03-13, 18:36
Η Γεωργιαδου δεν δουλευει πλεον στο Ελενα!

delkat
28-03-13, 00:51
Μπόρει κάποια μανούλα που έχει κάνει καισαρική να μου συστήσει κάποιο καλό γιατρό στο Έλενα; Που να ειναι συζητήσιμος και να μην ζητάει συγκεκριμένο χρηματικό ποσό; Τι γνώμη έχετε για τον Πόθο Αλέξη; Είναι όντως στο Έλενα;

soch
28-03-13, 21:35
Δεν είμαι μανούλα αλλά μπορώ να σου συστήσω: Γιώργος Φαρμακίδης

OLITSKA
28-03-13, 21:55
Δυστυχώς κορίτσια μίλησα σημερα με το Κ Παπαδη και δεν μπορεί να με αναλάβει ειναι ήδη πολυ φορτωμένος έτσι ψάχνω κάποιον άλλον εκει τα φώτα σας παρακαλω όσες έχετε γιατρό και ειναι καλώς γράψτε μου . Δεν έχω και περιθώρια ειμαι 14 εβδομάδων

γεια κ απο εμενα... OLITSKA βρηκες τελικα καποιον να σε αναλαβει?ειμαι στην 24 εβδομαδα κ ο Παπαδης μου ειπε ακριβως το ιδιο. για την Γεωργιαδου εχω ακουσει τα καλυτερα,ξερει καμια αν αναλαμβανει προχωρημενη??

Γεια σου Μπου-ακι , εγω βρήκα αλλα δεν ειναι στο Έλενα αλλα στο Αλεξανδρας ειναι ο κος Κουτρουμανης για αρχή μου φάνηκε καλώς όμως με ενοχλεί που εχει πολυ κόσμο και χρειάζεται να περιμένω αρκετά την πρώτη φορά περιμένω τρεις ώρες και σημερα περίμενα 1,5 σημερα ήταν καλύτερα . Δέχεται στο απόγευματινο του Αλεξανδρας πληρώνεις 60€ εάν θέλεις μπορω να σου δώσω το τηλ εάν δεν βρεις στο Έλενα .

μπου-ακι
29-03-13, 11:15
Γεια σου Μπου-ακι , εγω βρήκα αλλα δεν ειναι στο Έλενα αλλα στο Αλεξανδρας ειναι ο κος Κουτρουμανης για αρχή μου φάνηκε καλώς όμως με ενοχλεί που εχει πολυ κόσμο και χρειάζεται να περιμένω αρκετά την πρώτη φορά περιμένω τρεις ώρες και σημερα περίμενα 1,5 σημερα ήταν καλύτερα . Δέχεται στο απόγευματινο του Αλεξανδρας πληρώνεις 60€ εάν θέλεις μπορω να σου δώσω το τηλ εάν δεν βρεις στο Έλενα .

καλημερα!!!! σε ευχαριστω παρα πολυ!!! εκλεισα ραντεβου για τεταρτη με τον καπελακη στο ελενα...ελπιζω ο χρονος αναμονης να μην ειναι τοσος!!! βεβαια κ στον ιδιωτικο που πηγαινα σιγουρα περιμενα 1 ωρα περιπου τη φορα,3 ωρες ομως...
θα στειλω κ τη τεταρτη εντυπωσεις απο τον καπελακη.
μιλησατε καθολου για το οικονομικο?ζητησε συγκεκριμενο ποσο?

delkat
29-03-13, 14:18
Σε ευχαριστώ πολύ soch. Αλλά από οτι έχω διαβάσει στο forum ο Φαρμακίδης ζητάει χρήματα.

soch
29-03-13, 14:31
Σε μένα αλλά και σε άλλους που ξέρω δεν ζήτησε.

μπου-ακι
29-03-13, 15:54
Σε ευχαριστώ πολύ soch. Αλλά από οτι έχω διαβάσει στο forum ο Φαρμακίδης ζητάει χρήματα.

χρηματα δε ζηταει σιγουρα ο αλεξατος... εμενα ομως δε μου ειναι αρκετο αυτο γιατι μπορει να ειναι ενας πολυ καλος κ εμπειρος γιατρος αλλα δε μπορεις να του τηλεφωνησεις οποτε θελεις η χρειαζεσαι...εχει θεσει συγκεκριμενες ωρες!!!

emmarina
29-03-13, 17:29
Kalispera sas manules ! me to kalo ta morakia sas ke evxome me ena pono! Ego tha sas pw ke tis 2 empiries poy ixa sto elena ... 1. Stin proti engimosini ixa mini poli evxaristimeni idika apo to gynekologo mou , ixa tin kiria Giorgiadoy... koritsia den ksero se mena prosopika den mou zitise lefta ke itan apolitos apsogy .... o toketos mou kartise 18 ores me texnitoys ponous ( ixa perasi tis 41 evdomades ke o traxilos mou koimotan sto ipno toy dikeoy) ke ipiskliridio, se oles avtes tis ores itan dipla mou kathe fora poy ekana emetoys idia itane poy mou efere to doxiaki ke mou to kratise na " ksernaw" , meta apo tis protes 6 ores me epiase panikos.... frikara ... idia itan eki ke oxi moni tis ala me 3 akoma megeis ke 1 voithos tis... den ipirxe oute kan thema sizitisis gia kesariki afu iksere oti ime apolitos kata tis kesarikis ..... gia na vgi to 4kg moro me ekopse ... ta ramata poy mou ekane den ixa apolitos thema! erxotan idia ke i voithi tis sto domatio ke tis 3 meres poy imouna sto elena ! ke vevea otan exeis tetoia apsogi simperifora apenadi soy den tha tis kaneis 1 doro "ena megalo evxaristo" ! Epalanvano apo mena den mou zitise tipota !2. stin devteri engimosini olo to 9-mino me parakolouthouse ekini distixos pros tin atixia mou den mporose na ine sto toketo !mou kanonise idia to gynekologo pou tha me ksegenisi ( den me kremase )! ke to lew atixia mou tha sas eksigiso giati! i 2 gena mou itan poli evkoli den kratise poles ores... i devteri gena itan me ton kirio papadi .. stin diarkia toketoy itan poli anetos itan les ke imouna i aderfi toy poy avto gia mena kapos mou xtipise... Egw thelw epistimona sti gena mou oxi kolitos .... telos pandon .. genisa ke skistika ( 4 kila moro pali) ... to pedi kodepse na genithi sto aera epo poli xalarotita poy ixe , o andras mou toy elege re pedi mou genai i gyneka mou vlepo to kefali toy pedioy toy lei , ke ekinos lei oti exei melos ... meta na mou fonazi min sproxnis, plaka mou kani ti na min sproxno ti na travaw piso ti to paidi ine "caca" gia na mporis na tin proxnis.... lipon ta ramata poy moy ekane o kirios papadis moy ta ekane poli grigora andifeta me tin kiria giorgiadoy afu malista elega ma toso grigoros i ali eki kato poy ekatse 15 lepta ti ekane stavrovelonia..... ala opos lei i paremia opios viazete skodafti ... erxotan ke ekinos ke tis 3 meres sto domatio... otan epestrepsa spiti meta apo ligo ksekinisa na kano ligo mastitida ton perno til ke ekinos moy lei na paw sto alo giatro gia eksetasi .... i giorgiadoy den exei kani avta pote apenadi mou andifeta an kati den mou arese tin eperna sto kinito ke mou elege "ela pedi mou na se do " malista proines ores pou plironis mono to 5 evro to isitirio... otan klino 60 meres apo tin gena perno sto papadi ke mou lei "GIA NA ME DI NA ERTHO APOGEVMA" ke na kliso randevou! Episimano oti ke ekinos exei ke proina giatria dexete ke to proi ... Emena avta den mou arese piga lipon tin ali mera to proi ke lipon koritsia den me dextike me tin dikologia an me theli emena singekrimena na erthi to apogevma ! Na min poli logo me eksetase alos giatro ( na ine kala ) ke stin eksetasi diapistose oti ta ramata ine asta na pai kinos prepi na ksanaginoyn pali apo tin arxi! OPOTE TORA PREPI NA KSANA TRAVAW AKOMA MIA FOARA RAPSIMO EKSETIAS TIS VIASINIS TOY KIRIOY PAPADI! den ksana pataw podi sto elena oute me to pistoli sto krotatho...... apo tin stigmi poy efige e giorgiadoy avto to nosokomio ine zoungla.... o giatros poy me eksetase itan pera apo ta "limit " filikos afoy me apokalipse ke filenada ! Katse re kirie "giatre " egw den erxome gia filoys sto nosokomio ala exo erthi gia epistimona anthropo ....ke den plirono toys filoys mou oyte den toys afino gia na doyn ti exw apo kato! Exoume poloy filous ala ligous epistimones avti tin xora!

emmarina
29-03-13, 17:43
το τηλ του παπαδη ειναι 6977222307. διαβασα για τη γεωργιαδου κ το μετανιωσα!!! ξερει καμια για τον καπελακη κ για τον δαγλα?

ego poy gia 2 xronia piga sto elena den toys exo akousta, koita ton aleksato ton giorgakopoylo, tin kokinaki ( poli kali ke san giatros ke san anthropo) ton farmakidis ( avtos ine onoma ke pragmatika apo oses manoules exo akousi poy sizitame sto diadromo ine poli poli kalos) o aleksatos den soy kani episkliridia ! o ghiorgakopoylos ine kapos san anthropo ala ine kalos san giatros ! tha s elega k giati giorgioadoy ala den ine eki ! ( ke ta dorakia pou theloune avti den prepi na ta dosoume an den kanoun kali doulia ke den aksizi ta lefta toys alosta min ksexname oti exoune ke misto exoun ke apogmatina randevou ke perories! kserw oti meriki ta lefta poy pernoun ine poli poli liga mprosa sto ergo pou kanoun ke avti aksizoun ala ali den aksizoun oute da 2 evro poy toys kolane tis perories)! kali engimosini ke kali elefteria!

OLITSKA
29-03-13, 20:36
καλημερα!!!! σε ευχαριστω παρα πολυ!!! εκλεισα ραντεβου για τεταρτη με τον καπελακη στο ελενα...ελπιζω ο χρονος αναμονης να μην ειναι τοσος!!! βεβαια κ στον ιδιωτικο που πηγαινα σιγουρα περιμενα 1 ωρα περιπου τη φορα,3 ωρες ομως...
θα στειλω κ τη τεταρτη εντυπωσεις απο τον καπελακη.
μιλησατε καθολου για το οικονομικο?ζητησε συγκεκριμενο ποσο?

Οχι δεν μιλήσαμε καθόλου ούτε εγω ρώτησα ούτε αυτός μου ανέφερε
Κάτι .

hope..
11-04-13, 21:12
Καλησπέρα, θα ήθελα και εγώ να μου πείς σε ποιόν γιατρό γεννησες...σκέφτομαι να πάω στην Καργάκου..

helena84
16-04-13, 23:33
καλησπερα σε ολους.ειμαι νεο μελοσ.μου συστησανε ενα γυναικολογο στο ελενα τον σαλβανο γεωργιο.τον γνωριζει κανεισ?ψαχνω ενα γιατρο που να μπορω να εμπιστευομαι ολη τη διαρκεια τησ εγκυμοσυνησ οταν ερθει η ωρα!!

sylvia_821
18-04-13, 09:16
Κοριτσια καλημερα σας.ΛΟιπον προκειται κι εγω να γινω μαμα,βρίσκομαι στην 13 εβδομαδα,ο γιατρός μου αν και εξαιρετικός συνεργάζεται μονο με ιδιωτικό μαιευτήριο,το θεμα μου εχει ως εξης,επειδη η προσληψη μου στη δουλεια μου εγινε μολις στις 13 Μαρτίου του 2013 κι εγω προκειται να γέννησω τον οκτώβριο το ΙΚΑ δεν θα μου καλύψει τα έξοδα τοκετού διότι λένε πως πρεπει να εχω τουλάχιστον ενα χρονο ένσημα στον ιδιο εργοδότη (ισχύει?) άρα βρίσκομαι στην αναζητηση ενός γιατρού σε δημόσιο νοσοκομείο και να μην ειναι σφαχτης οσο αφορά τα χρηματα.σας ευχαριστω πολυ περιμενω της απαντήσεις σας

samimas
18-04-13, 21:48
καλησπερα σε ολους σας!!!
ειμαι νεα στο forum κ θα ηθελα την βοηθεια σας!! ειμαι 27 εβδομαδων κ για οικονομικους λογους θελω να αλλαξω γιατρο...οχι γιατι δεν ειναι καλος (ισα ισα) απλα βρισκεται σε ιδιωτικη κληνικη... λεγαμε με τον αντρα μου οτι "θα τα καταφερουμε κ θα το πληρωσουμε" αλλα απο φιλες κ γνωστες ενημερωθηκα οτι δεν σε βοηθανε με τον θηλασμο κ το μωρο δεν το εχεις διπλα σου παρα μονο αν εισαι σε μονοκλινο.. οποτε αποφασισαμε να παμε στο Ελενα... θα ηθελα να με βοηθησετε για γιατρο που ειναι υπερ των φυσιολογικων τοκετων κ οποιαδηποτε παρεμβαση φαρμακευτικη να ειναι με δικη μου εγκριση κ οχι απο το κεφαλι του!!!!!

OLITSKA
19-04-13, 15:53
καλησπερα σε ολους.ειμαι νεο μελοσ.μου συστησανε ενα γυναικολογο στο ελενα τον σαλβανο γεωργιο.τον γνωριζει κανεισ?ψαχνω ενα γιατρο που να μπορω να εμπιστευομαι ολη τη διαρκεια τησ εγκυμοσυνησ οταν ερθει η ωρα!!

Γεια σου εγω τον γνώρισα οταν πήγα έκτακτα στο νοσοκομειο και ήταν ο εφημερευων γιατρός . Καλώς φάνηκε ,μου την είπε βέβαια ότι στα καλα μας πάμε σε ιδιώτες και στα δύσκολα πάμε στα δημόσια νοσοκομεία ( βέβαια δεν εχει αδικο). Ερχόταν να με δει όσες μέρες ήμουν εκει ήταν πολυ αυστηρώς στο θέμα νοσηλείας . Δεν ξέρω κάτι παραπάνω .