PDA

Επιστροφή στο Forum : Γυναικολόγος στο Έλενα

Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6

ΧΡΙΣΤΙΝΑ
25-09-07, 19:51
Θα ήθελα τη βοήθεια σας!Ψάχνω να βρώ ένα καλό γυναικολόγο στο Έλενα!Νομίζω ότι και ένα άλλο μέλος σας ρώτησε!Αν μπορείτε δώστε μου πληροφορίες

angelina
28-09-07, 17:40
Χριστίνα καλώς ήρθες! Όντως είχε ρωτήσει και μια άλλη κοπέλα και της σύστησα το γιατρό της αδερφής μου. Αν θες πες μου να σου στείλω πμ.

ΧΡΙΣΤΙΝΑ
01-10-07, 09:40
Ευχαριστώ πολύ!Ναι, θα ήθελα να μου στείλεις πμ για τη γυναικολόγο της αδερφής σου!

Chiara
21-11-07, 19:27
Γεια σας!
Είμαι νέα στο Φόρουμ και κατ'αρχήν ζητώ συγνώμη από όλους σας αν τα ελληνικά μου είναι έτσι κι έτσι, αλλά είμαι ιταλίδα και παρόλο που πήρα δίπλωμα ελληνομάθειας μπορεί πάντα να σου ξεφύγει κατι!
Σας γράφω επειδή είμαι στον έκτο μήνα κυήσεως και η γυναικολόγος μου είναι πολύ καλή αλλά συνεργάζεται μόνο με το ΙΑΣΩ, στο οποίο δεν θέλω με τίποτα να γεννήσω.
Εμείς στην Ιταλία θεωρούμε δεδομένο το ότι θα πάμε σε δημόσιο και ειλικρινά δεν βλέπω τον λόγο να αφήσω τους μάγκες τους ελληνάρες (συγνώμη, ε; ;)) να με κοροϊδεύουν και να μου κλέψουν λεφτά για το τίποτα...
Στην αυχενική διαφάνεια το καλοκαίρι με άφησαν να βγω από το ιατρείο χωρίς να μου δώσουν δύο δευτερόλεπτα να φορέσω το εσώρουχο μου - και τους έδωσα 140 ευρώ για την "εξυπηρέτηση"!!!

Λοιπόν έχω σκοπό να πάω να γεννήσω στο Έλενα, αλλά δεν ξέρω κανέναν γυναικολόγο εκεί και ξέρω ότι είναι πάντα καλύτερα να παρουσιαστείς για τοκετό με γιατρό που ήδη ξέρεις και όχι ουρανοκατέβατη...
τώρα, πέρα από το ότι είμαι ιταλίδα, οι φίλες μου δεν έχουν παιδιά και δεν μπόρεσα να αποκτήσω και τόσες πληροφορίες...
Μου είπαν ένα όνομα, αλλά μια μαία μου είπε ήδη ότι δεν κάνει ακριβώς για μένα, που δεν θέλω καισαρική και θέλω να γίνουν όλα όσο το περισσότερο δυνατόν φυσιολογικά...

Έχετε κάποιο γιατρό να μου προτείνετε; ζητάω πολλά όταν θέλω κάποιον τίμιο που δεν θα σε οδηγήσει στη καισαρική μόνο για να σου πάρει φακελάκι; :cry:
όλη αυτή η ιστορία μου δημιούργησε μέχρι και το κόμπλεξ του μετανάστη!!!

ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑ

Α! Αν υπάρχει ακόμα ενδιαφέρον για τις τιμές των Μαιευτηρίων, εγώ τις μάσεψα όλες! Είναι για γέλια και για κλάματα, όταν τα λέω στην Ιταλία μένουν όλοι έτσι :shock: !!!

Mirsini77
22-11-07, 00:10
ΓΕΙΑ ΣΟΥ CHIARA.
ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ.
ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 1 ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΓΙΑΤΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕ ΕΚΕΙ.
ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΕΠΕΜΒΑΣΗΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ, ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΕΣ ΜΑΙΕΣ, ROOM SERVICE κλπ ΗΤΑΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ. ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ.
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΛΕΝΑ ΑΛΛΑ Η ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΛΟΓΩ ΣΟΒΑΡΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ(ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΑΝΕ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ) ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ , ΤΙΣ ΜΑΙΕΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΑΠΟ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ.
ΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ. ΟΙ ΓΕΝΝΕΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΡΟΣΩΠΑ ΟΣΟ ΣΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΑ.
ΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΖΗΛΕΨΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ. ΜΗ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΒΟΗΘΟΥΝ ΠΟΛΥ ΣΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ, ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ.
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΝΟΜΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥ ΑΠΟ ΕΔΩ. ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ. ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΛΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ.

Μαρια Στυλιανακη
22-11-07, 00:36
βεβαίως και μπορείτε απο εδώ να συστήσετε γιατρό.

Layla Diop
22-11-07, 07:51
Εγώ γέννησα στο Ελενα με μια γιατρό που ήταν συνεχως κοντα μου όλες τις ώρες που πονούσα μέχρι και αρκετα μετα τον τοκετό, πράγμα που ήταν πολύ σημαντικό για μένα (ήταν η πρώτη γέννα βλέπεις :roll: ) Μου άρεσε γιατι είναι μια γυναίκα δυναμική και αισιοδοξη και με τον τρόπο της μου έδιωχνε όλα τα άγχη της εγκυμοσύνης . Είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού και έτσι γέννησα κι εγώ, παλεύοντας το μέχρι το τελος, παρόλο που το εμβρυο δεν είχε κανονικούς παλμούς και σκεφτόταν και την καισαρικη (όπως μου είπε αργότερα).
Για χρήματα δεν μου είχε αναφέρει τίποτα, είχα μάθει ότι ζητά 900, εγώ της είχα δώσει τα μισα 8)
Λέγεται Γεωργιάδου Ελευθερία και τηλέφωνο επικοινωνιας είναι το 6944474537.

Chiara
22-11-07, 09:31
Τέλεια!

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας!!! τόσο γρήγορες και τόσο θετικές!
Και οι δύο μου έφτιαξαν ήδη τη διάθεση!
Θα ψάξω και για το Αττικό, το οποίο δεν είχα ακούσει ποτέ, αλλά η είδηση ότι υπάρχει γυναίκα γυναικολόγος με αυτά τα χαρακτηριστικά μπορώ να πω ότι ήδη με καλύπτει!!
Πάντα είχα γυναίκες και ήμουν πάντα ευχαριστημένη!

Σας ευχαριστώ και πάλι! Και να χαίρεστε τα παιδάκια σας!

ΧΡΙΣΤΙΝΑ
22-11-07, 09:41
Καταρχας καλως ηρθες στην ωραια παρεα μας και με το καλο να γεννησεις το μωρακι σου!
Εγω αν θες μπορω να σου συστησω σε ενα επισης δημοσιο νοσοκομειο και συγκεκριμενα στο Αλεξανδρας ενα πολυ καλο γυναικολογο που και εμενα μου συστησαν και λεγεται Γουμαλατσος.
Αν θες περισσοτερες πληροφοριες....εδω θα ειμαι!!! :D

Chiara
22-11-07, 10:14
Εδώ είμαι και πάλι.
Έψαξα το Αττικό Νοσοκομείο και όντως φαίνεται σούπερ... αλλά είναι στο Χαϊδάρι... για μένα είναι στην άλλη άκρη της πόλης...
ήδη με βλέπω να γεννήσω στο αυτοκίνητο, ουρλιάζοντας στον σύζυγο "ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑΑΑΑΑΑ!!!!" :wink:

ΜΕΛΙΝΑ
27-11-07, 15:31
chiara εγώ γέννησα τον Ιουνιο σε δημόσιο νοσοκομείο και το είχα ψάξει πολύ. Για το Έλενα που θες ενας από τους καλύτερους εκεί είναι ο κύριος Κανακάκης που είναι και σαν άνθρωπος πολύ καλός. Μετά υπάρχει και ο Φαρμακίδης επίσης πολύ καλός . Σε αυτούε έχουν ξεγεννήσει πολλες φίλες μου και μάλιστα η μία είχε γεννήσει το πρώτο σε ιδιωτικό και επειδή είχε προβλήματα τα δύο επόμενα τα γέννησε στο Ελενα. Επίσης ξέρω και στο Αλεξάνδρα και σε αυθτό που γέννησα εγώ (Αττικό νΟΣΟΣΚΟΜΕΊΟ) που είναι και πανεπιστημιακό έχει φοβερολύς γιατρούς και μπορείς να κάνεις όλες τις εξετάσεις χωρίς ουρές γιατί οι έγκυες έχουν προτεραιότητα. Να φανταστείς για το καερδιογράφημα που με έβαλε ο γιατρός μου λίγο πριν γεννήσω πλήρωσα 1 ευρώ. Το υπερηχογράφημα του π΄ρωτου επιπέδου και το test papp-a 50 ευρώ τα επόμενα 20 ευρώ. Μετά τα πήγα στο ΙΚΑ και μου επεστρεψαν όλα τα χρήματα πίσω .Και αφού γέννησα μου έδωσαν επίδομα 800 ευρώ .Οπότε όλα αυτά καλύφθηκαν. Στον γιατρό έδωσα αμοιβή και τίποτε άλλο. όλα ΤΑ ΆΛΛΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΏΝΕΙς ΌΥΤΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΊΔΙΟ ΟΎΤΕ μαία γιατί έχεις αυτή που έχει βάρδια και αν θέλεις δικιά σου το νοσοκομείο κάνει μαθήματα τοκετού και μοορείς να βρείς μέσω του γιατρού σου. ουτως η άλλως οι μαίες στα νοσοσκομεία έχουν μεγάλη εμπειρία. Να φανταστείς ότι όταν γέννησα εγώ ο γιατρός μου είχε ξεγεννήσει 6 κοπέλες Ολες με φυσιολογικό τοκετό γιατί οι γιατροί των νοσοκομείων δεν θέλουν τις καισαρικές . Εαν θες περισσότερες πληροφορίες γράψε μου.

felinidoc
30-11-07, 21:47
Ciao Chiara

Σου στέλνω πμ αν θέλεις πληροφορίες για το Αττικό

ΤΑΤΗ
13-12-07, 18:54
Κορίτσια ενδιαφέρομαι για πληροφορίες για το αττικό(γιατρό,τηλ κλπ)
Είμαι ήδη στον έβδομο μήνα και επρόκειτο να γεννήσω στο Αρεταίειο αλλα δεν είμαι ευχαριστημένη ούτε με τον γιατρό ούτε με το νοσοκομείο.Είχα πεί να κάνω υπομονή γιατί ποιός θα με αναλάβει τώρα.έχω όμως χάσει τον ύπνο μου...Αν μπορεί κάποια να με βοηθήσει..
Ευχαριστώ.

ΛΙΑ
24-01-08, 16:10
Με έχει ανακουφίσει πολύ αυτό το forum.. Χαίρομαι που συνειδητοποιώ ότι όλες οι μέλλουσες μαμάδες έχουμε πάνω-κάτω τα ίδια άγχη. Είμαι στον 5ο, έχω ακόμα καιρό για να γεννήσω βέβαια, αλλά με απασχολεί το θέμα του μαιευτηρίου και θέλω να το λύσω από τώρα για να αισθάνομαι ασφαλής όταν έρθει η ώρα. Ψάχνω λοιπόν λεπτομέρειες σχετικά με τις συνθήκες στα δημόσια ή όπου αλλού, απλά με ενδιαφέρει να μπορώ να επιλέξω εγώ αν θα είμαι μαζί με το μωρό μου, αν θα χρησιμοποιήσω αναισθησία κλπ κι όχι να ενεργήσω κάτω από την πίεση που θα μου ασκήσουν γιατρός και προσωπικό για να κάνουν την δουλειά τους, όπως ακούω πολύ συχνά να συμβαίνει. Επίσης έχω ακούσει ότι καλό είναι να έχεις βρει μια δική σου μαία για να σε βοηθήσει με αναπνοές και άλλες συμβουλές. Πού και πώς μπορεί να βρει κανείς μια καλή μαία? :shock: :shock: :shock: Ούφ πόσες απορίες?? Εύχομαι όλα να πάνε καλά, για όλες μας...

ΜΕΛΙΝΑ
26-01-08, 15:21
έχουμε γράψει πολλά γι' αυτά που ρωτάς στην ενότητα για το Αττικό . Εαν όμως θέλεις περισσότερες πληροφορίες στείλε πμ Να ξέρεις πάντως ότι στο Δημόσιο θα έχεις γιατρό που θα σε παρακολουθεί και θα συζητάς γι' αυτά που ΄θέλεις και δεν θα σε πιέσει κανένας για κάτι που δεν θέλεςι ακόμη ο κάθε γιατρός μπορεί να σου προτείνει μαία και να πάς να κάνεςι κάποια μαθήματα στο νοσοκομείο. Πάντως στο Δημόσιο δεν έχεις επιλογή να κρατάνε αυτοί το παιδί θα το έχεις δίπλα σου από την πρώτη στιγμή. Βιάσου όμως γιατί είσαι ήδη πορχωρημένη και δεν θα είναι εύκολο να βρείς γιατρό την τελευταία στιγμή.

Oxygen2
30-01-08, 22:38
Καλησπερα, ειμαι στον 5 μηνα και ο γυναικολογος μου ειναι στο μητερα και στο Ιασω αλλα δεν ειμαι απολυτα ικανοποιημενη.
Εχω ακουσει πολυ καλα λογια πρωτα για το Ελενα και μετα για το Αττικο αλλα δεν ξερω καποιο γιατρο.
Σε περιπτωση που καποια θελει να γεννησει σε ενα απο αυτα τα δυο μαιευτηρια μπορει να εχει καποιον σταθερο γιατρο να την παρακαλουθει;
Το ρωταω γιατι οταν ειχα παει στα εξωτερικα του ελενα μου εκλεισαν ενα ραντεβου μετα απο καποιες μερες αλλα χωρις να ξερω με ποιον γιατρο.
Θα ηθελα αν καποια θελει να μου στειλει τα στοιχεια καποιου γυναικολογου απο τον οποιο θα εχει αποκομησει καλη γνωμη!
Ευχαριστω πολυ!!!

ΜΕΛΙΝΑ
31-01-08, 15:34
oxygen υσικά και μπορείς να έχεις προσωπικό γιατρό που θα σε παρακολουθεί αυτός και νομίζω πως είναι καλύτερα έτσι εαν θέλεις πληροφορίες για τους γιατρούς στείλε μου πμ να σου γράψω πως θα τους βρείς.

artemis
27-02-08, 20:44
Εγώ γέννησα στο Ελενα με μια γιατρό που ήταν συνεχως κοντα μου όλες τις ώρες που πονούσα μέχρι και αρκετα μετα τον τοκετό, πράγμα που ήταν πολύ σημαντικό για μένα (ήταν η πρώτη γέννα βλέπεις :roll: ) Μου άρεσε γιατι είναι μια γυναίκα δυναμική και αισιοδοξη και με τον τρόπο της μου έδιωχνε όλα τα άγχη της εγκυμοσύνης . Είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού και έτσι γέννησα κι εγώ, παλεύοντας το μέχρι το τελος, παρόλο που το εμβρυο δεν είχε κανονικούς παλμούς και σκεφτόταν και την καισαρικη (όπως μου είπε αργότερα).
Για χρήματα δεν μου είχε αναφέρει τίποτα, είχα μάθει ότι ζητά 900, εγώ της είχα δώσει τα μισα 8)
Λέγεται Γεωργιάδου Ελευθερία και τηλέφωνο επικοινωνιας είναι το 6944474537.

Και εμένα η κα Γεωργιάδου με ξεγεννησε!!!! Απίθανη γιατρός, με πάθος για τη δουλειά της!!!! Δεν θέλει να κάνει καισαρική, μόνο εάν κριθεί απολύτως απαραίτητο. Η συγκεκριμένη γιατρός είναι και Επιμελλήτρια (αναπληρωτής διευθύντρια) της Β' Μαιευτικής κλινικής του Νοσοκομείου!
Όλους τους μήνες που με παρακολουθούσε δεν μου ζήτησε ούτε ένα ευρώ, το μόνο που πλήρωνα είναι 3 ευρώ κάθε μήνα για την μία επίσκεψη στα ιατρεία και επίσης μπορείς να κάνεις και όλες τις εξετάσεις μέσα στο νοσοκομείο με τις λογικές επιβαρύνσεις!!!!
Στη συνιστώ ανεπιφύλακτα Chiara (αν δεν έχεις γεννήσει ακόμα)!!!!!

olympics
06-03-08, 09:24
Τους υπέρηχους κάθε πότε τους έκανες, ήταν μέσα και η κυρία Γεωργιάδου; Πόσο σου κόστισαν;

Ευχαριστώ πολύ.

Yannis09
08-03-08, 15:38
Ο τελευταίος (απλός) υπέρηχος , που κάναμε πριν λίγες μέρες , κόστισε 8 Ευρώ, και βέβαια η Γεωργιάδου δεν είναι μέσα.
Αλλά το βλέπει μετά όταν πας να σε δει.

alvadi
19-03-08, 08:57
Βρε κορίτσια, βοηθήστε με λίγο και μένα.

Έχω μία Γαλλίδα συνάδελφο που είναι έγκυος. Ενώ έχει γυναικολογο δυστηχώς είναι σε ιδιωτικό νοσοκομείο και έτσι η κοπέλα προτιμά τα χρήματα της γέννας να τα κρατήσει για το μωρό της και να γεννήσει σε δημόσιο.

Η κοπέλα μένει στην περιοχή του Παγκρατίου, αν γνωρίζετε λοιπόν κάνενα καλο γιατρό σε περιοχές Παγκράτι, κέντρο Αθήνας και στις γύρω περιοχές σας παρακαλώ ενημερώστε με να την εξυπηρετήσουμε τη κοπέλα.

alvadi
20-03-08, 14:03
Βρε κορίτσια, βοηθήστε με λίγο και μένα.

Έχω μία Γαλλίδα συνάδελφο που είναι έγκυος. Ενώ έχει γυναικολογο δυστηχώς είναι σε ιδιωτικό νοσοκομείο και έτσι η κοπέλα προτιμά τα χρήματα της γέννας να τα κρατήσει για το μωρό της και να γεννήσει σε δημόσιο.

Η κοπέλα μένει στην περιοχή του Παγκρατίου, αν γνωρίζετε λοιπόν κάνενα καλο γιατρό σε περιοχές Παγκράτι, κέντρο Αθήνας και στις γύρω περιοχές σας παρακαλώ ενημερώστε με να την εξυπηρετήσουμε τη κοπέλα.

Καμμιά συγκεκριμένη πρόταση για γιατρό στο 'Ελενα ή στο Αλεξάνδρα;

Layla Diop
20-03-08, 21:51
γεια σου pam
στο Ελενα ξέρω τη Γεωργιάδου, γραφω παραπάνω γι αυτή.

alvadi
21-03-08, 09:08
γεια σου pam
στο Ελενα ξέρω τη Γεωργιάδου, γραφω παραπάνω γι αυτή.

Σ'ευχαριστώ πολύ

Άννα
30-03-08, 16:16
Γνωριζετε αν η Γεωργιαδου εχει ιατρειο δικο της?

Άννα :D

Layla Diop
31-03-08, 07:14
Δεν εχει δικό της ιατρείο, μόνο στο μαιευτηριο μπορεις να την επισκεφτείς, πρωι και καποια απογεύματα

Άννα
31-03-08, 10:16
Γνωριζεις απογευματα ποιες ωρες δεχεται και ποιες μερες?

Άννα

Layla Diop
31-03-08, 11:16
Γέννησα πριν 21 μήνες και ως εκ τούτου δεν θυμάμαι :roll:
Δεν την παίρνεις ενα τηλέφωνο να τη ρωτήσεις?
6944474537

Άννα
31-03-08, 18:42
Ευχαριστω πολυ Layla Diop!

Άννα :D

Yannis09
02-04-08, 02:59
Εμείς πάντως μείναμε απόλυτα ευχαριστημένοι μαζί της.
Και βγήκαμε μόλις πριν 2 μέρες από το μαιευτήριο.
Δεν έχει ιατρείο και από χρήματα δεν ανέφερε ποτέ τίποτα.
Καμμία στιγμή.
Της δώσαμε εμείς στο τέλος (όταν φεύγαμε) ότι μπορούσαμε, κυρίως γιατί δεν ζήτησε , ούτε ανέφερε ποτέ τίποτα τέτοιο!
Ίσως να φαίνεται λίγο ...τυπική μερικές φορές (μάλλον συγκρατιέται) αλλά δεν γίνεται και διαφορετικά σε τέτοιο περιβάλλον και τέτοια δουλειά...
Συνιστάται ανεπιφύλακτα και ευχαριστώ ξανά πολύ την Layla για την προτροπή της να πάμε σε αυτήν.

nefelli
04-04-08, 17:47
Υianni 09. Να σας ζήσει το νέο της οικογένειας

Σε παρακαλώ δώσε μας περισσότερες πληροφορίες για τον τοκετό και την Κα Γεωργιαδού

Όπως αν η σύζυγος γέννησε με Φυσιολογικό Τοκετό, αν ναι η γιατρός την ενθάρρυνε για αυτό?
Ήταν δίπλα της όλη την ώρα ή ήρθε μόνο την ώρα του τοκετού? Την ενθάρρυνε να θηλάζει?
"Συμπαραστέκονταν" (εννοώ συναισθηματικά) την ώρα του τοκετού το ρωτάω αυτό γιατί αναφέρεις, αν κατάλαβα καλά- ως αρνητικό σημείο την τυπικότητα της, και θεωρώ ότι η γυναικολόγος πρέπει να είναι δοτική να μπορεί να στηρίζει την εγκυμονούσα συναισθηματικά καθόλα την διάρκεια της εγκυμοσύνης και ιδιαίτερα την ώρα του τοκετού.

Γράψε τι ήταν αυτό που σε ικανοποίησε περισσότερο σε αυτήν την ιατρό και όποια λεπτομέρεια θεωρείς εσύ χρήσιμη.

Επίσης θα ήθελα να μάθω αν το Έλενα είναι Πανεπιστημιακό νοσοκομείο (γιατί είχα ακούσει από γνωστή μου, που γέννησε σε άλλο Δημόσιο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο ότι στο χώρο αναμονής εκτός από την γιατρό την "ψαχούλευαν" και φοιτητές της Ιατρικής).

Sorry για το καταιγισμό των ερωτήσεων μου, άλλα σκοπεύω στο άμεσο μέλλον να μείνω έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι και θα ήθελα από τώρα να έχω επιλέξει γιατρό, αυτή που έχω τώρα είναι στο Ιασώ, άλλα την θεωρώ πολύ ακριβή σε σημείο κλεψιάς (απλός υπέρηχος 90€ )+ ότι ο χρόνος που σου διαθέτει στο ιατρείο της για οποιαδήποτε επίσκεψη είναι το πολύ 10 λεπτά –περάστε, σκουπίστε, τελειώσατε (φίλη μου γέννησε στην συγκεκριμένη γιατρό με καισαρική και παρόλο που είχε πληρωθεί ένα σωρό λεφτά για τον τοκετό- την πρώτη επίσκεψη μετά την γέννα στο ιατρείο της την χρέωσε κανονικά). Εκτός από καταρτισμένη ιατρό θέλω να είναι και άνθρωπος και όχι να σε κοιτάει ως πορτοφόλι.

Ουφ τα είπα….

Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου

Yannis09
05-04-08, 14:56
Nefelli καταρχήν ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές!

Γεννήσαμε με φυσιολογικό τοκετό και από την αρχή η γιατρός φαινόταν πως μας οδηγούσε εκεί.Παρόλο που (περισσότερο από φόβο στον...άγνωστο πόνο) η εγκυμονούσα σκεφτόταν πολλές φορές την επιλογή της επισκληριδίου , δεν χρειάστηκε όντως.
Η γιατρός είχε πει πονηρά "θα δούμε" , όταν το είχαμε αναφέρει.Αν τώρα σε δει και σπαράζεις φαντάζομαι πως θα σου κάνει, ΟΜΩΣ υπάρχουν ορισμένες λεπτομέρειες που αν γεννήσεις στο Έλενα και πας στα μαθήματα ψυχοπροφυλακτικής, θα τα ακούσεις αναλυτικά, και ίσως ΑΠΟ ΜΟΝΗ σου να μην την ζητάς σώνει και καλά.
(Μην τα χάσεις τα μαθήματα!Αν μπορεί και ο άντρας σου μαζί ακόμα καλύτερα)

Δεν ήταν όλη την ώρα δίπλα μας , και να σου πω την αλήθεια, δεν χρειάζεται κιόλας.Μην ξεχνάς πως εμείς αργήσαμε ΠΟΛΥ , και η γιατρός δεν μπορεί να κάθεται δίπλα σου χωρίς λόγο.
Άλλωστε μιλάμε για Δημόσιο νοσοκομείο και οι γέννες διαδέχονται η μια την άλλη κάποιες στιγμές.
Δίπλα μας ήταν μια εκπαιδευόμενη όλη την ώρα (για την ακρίβεια δύο) που σε παρακολουθούν και αν χρειαστεί ενημερώνουν και την γιατρό να έρθει.
Πέρασε και ο εφημερεύων γιατρός από το προηγούμενο βράδυ , και ήταν και ο ίδιος παρών στον τοκετό.
Για τον θηλασμό , στο Έλενα τουλάχιστον, σχεδόν θα σε πρήξουν! (και καλά θα κάνουν). Υπάρχει και μάθημα σχετικό πριν , όπου θα σου λυθούν ΠΟΛΛΕΣ απορίες.Μην βιαστείς να αγοράσεις πράγματα για θηλασμό πριν πας στα μαθήματα.Θα σε βοηθήσουν αρκετά να αποφασίσεις.

Όσο για την "τυπικότητα" που γράφω , είναι περισσότερο....κάτι σαν ..έμφυτη ντροπή ,αλλά και προσπάθεια για κάποια απόσταση "ασφαλείας", λόγω του ότι εκεί οι συνθήκες όπως και να το κάνουμε δεν είναι Ιδιωτικού...ξενοδοχείου, και αν δεν είσαι και λίγο έτσι, θα χάσεις την μπάλα.Θα σε μουρλάνει τόσος κόσμος, ενώ έτσι το σκέφτονται πριν...χιχι

Πάντως , δεν θα ανησυχούσα γιαυτό.Στα σημεία που χρειάζεσαι πραγματικά βοήθεια, κάνει αυτά που πρέπει, και η όλη "αύρα" της ήταν αυτό που μας έκανε να την επιλέξουμε τελικά (γιατί είχαμε δει και άλλους πριν -ΚΑΙ σε δημόσιο).Είχαμε επισκεφτεί π.χ. και έναν όντως ΠΟΛΥ καλό και έμπειρο γιατρό (στο Αλεξάνδρα) , αλλά σχεδόν μας έκανε διάλεξη στην επίσκεψη,και ήταν πέραν του δέοντος τυπικός και απόλυτος, πέραν του γεγονότος ότι ζήτησε (ανετότατα) περισσότερα από τον γιατρό του ιδιωτικού και πήρε και ένα σκασμό λεφτά για επίσκεψη , χωρίς βέβαια απόδειξη....
Σιγά μην μέναμε...

Βέβαια , μην περιμένεις από την Γεωργιάδου την ίδια ...(καμιά φορά δήθεν) συμπεριφορά ενός γιατρού που τον επισκέπτεσαι στο δικό του ιατρείο (και τα σκας) , και που μπορεί να κάτσει να ακούσει όοοοοοτι σου κατέβει στο κεφάλι ,ή να το συζητάει επί ώρα "δικαιολογώντας" Ευρώ και ...καπαρώνοντας πελάτες για το μέλλον, (χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν είναι καλοί γιατροί.)
Μου κάνει εντύπωση η συμπεριφορά του δικού σου (ψεκάστε σκουπίστε), αλλά αν σου ταιριάζει ή όχι , το ξέρεις εσύ καλύτερα από όλους.

Ότι μπορεί να περάσουν και εκπαιδευόμενοι από σένα κατά την διάρκεια της διαδικασίας , όντως ισχύει (αναλόγως και της ώρας που θα γεννήσεις).
Εμάς δεν μας ψαχούλεψε κάποια (πέραν της γιατρού και 2-3 φορές των υπεύθυνων για εμάς εκπαιδευόμενων), όμως ο "επικεφαλής"τους μπορεί να τους δείχνει 2-3 πραγματάκια για 3-4 λεπτά όλα κι όλα.
Όμως ήταν πάντα πολύ προσεκτικοί και τυπικοί και να θυμάσαι ότι τίποτα δεν γίνεται με το ζόρι.Αν σε ενοχλεί κάτι απλά πέστο.Είναι υποχρεωμένοι να σεβαστούν την επιθυμία σου, και θα το κάνουν.

Προσωπική μου γνώμη , για τις βασικές εξετάσεις (3 ουσιαστικά - αυχενική διαφάνεια - β' επιπέδου - doppler ) , πήγαινε σε ένα ιδιωτικό.
Δεν είναι δα τεράστιο κόστος (αν σκεφτείς αυτά που γλυτώνεις από το να γεννούσες σε ιδιωτικό) , και είναι λιγάκι πιο ήρεμα και τακτοποιημένα τα πράγματα.Αν δεν σε πειράζει η αναμονή και ο πολύς κόσμος, κάντες και στο Έλενα.
Για όλες τις άλλες επισκέψεις , θα χρεώνεσαι .... 3 Ευρώ για την γιατρό , 8 Ευρώ για κάθε υπέρηχο , και 14 Ευρω για κάθε nst προς το τέλος της εγκυμοσύνης.
Αυτά.
Ελπίζω να βοήθησα λιγάκι.

nefelli
07-04-08, 10:33
Γιάννη σε ευχαρίστω πολύ για την άμεση απάντηση σου.

Πραγματικά με βοηθήσες πολύ.

Θα επισκέπτω σύντομα την Κα Γεωργιάδου και θα γράψω τις εντυπώσεις μου.

elenik
09-04-08, 01:50
Μπορειται να μου συστησετε καποιο γιατρο στο Αττικο?

Επισης οταν σε πιασουν οι πονοι σε ξεγενναει ο γιατρος που σε παρακολουθουσε ή οποιος εφημερευεί?

Ευχαριστω

pantelena
09-04-08, 15:37
Στην Γεωργιαδου στο Ελενα εχει γενησει και μια φιλη μου-αρκετα cool και σοβαρη γιατρος. Αν δεμ μπορει αυτη, προσπαθησε να βρεις και τον Αντωνη Κονδυλιο, παρα πολυ μαιευτηρα επισης στο Ελενα, που συνεργαζεται και με την Γεωργιαδου.

MarinaG
03-06-08, 15:01
(Απ'ότι φαινεται αυτο το forum ειναι θησαυρος!!)

Μου εχουν συστησει τον γιατρο Καπελακη και την γιατρο Γεωργιαδου στο μαιευτηριο Ελενας. Εχει καμια παλια η νεα μανουλα εμπειρια απο τους γιατρους αυτους..;; Καταλαβαινω οτι ισως ειναι λεπτο ζητημα, οποτε μαλλον θα ηταν καλυτερα να στελνατε πμ.

Θα εκτιμουσα οποιαδηποτε γνωμη μιας και ειμαι πρωταρα και δεν θελω να..κακοπεσω!

:wink:

MARAKI_@
20-06-08, 14:24
Καλησπέρα,
εγώ έχω τον Κονδυλιό. Γενικά είμαι ευχαριστημένη (γέννησα με καισαρική). Το μόνο πρόβλημα ήταν ότι δεν τον έβρισκα εύκολα σε μη εργάσιμες ώρες. Μου είχε δώσει βέβαια τηλέφωνο για οτιδήποτε έκτακτο στο Έλενας και τον ειδοποιούσαν εκείνοι αν χρειαζόταν.
Σε όλα τα άλλα ήταν πολύ καλός, ήρεμος συζητήσιμος και το πιο βασικό πολύ καλός στον υπέρηχο.

yogini
20-06-08, 14:32
Εγω πήγα σε μια Ειρήνη Κωνσταντινίδου που μας φάνηκε πολύ καλή και έχουν γεννήσει σ'αυτήν 2 γνωστές και τους την σύστησε μαία που δουλευει εκεί. Τελικά όμως προτιμώ να πάω στο Αρεταίειο...αν και μεταξύ μας το μετάνιωσα γιατί αλλιώς θα σε καταλάβει η γυναίκα...νομίζω :(

Αν ομως κάτι μου στραβώσει με τον τωρινό γιατρό θα παω εκει σίγουρα.

yaki
26-06-08, 12:10
καλημερα.
ειμαι νέο μελος και χαιρομαι πολυ που θα μπω στην παρέα σας.
παρακαλώ θα ήθελα να με ενημερώσετε εάν γνωρίζετε κάποιον καλό γυναικολόγο στο ''Έλενα''

july
26-06-08, 12:22
καλημέρα σε όλες!
θέλω όποια γνωρίζει να μου δώσει στοιχεία γιατρού στο έλενας και τι διαδικασία υπάρχει για εξετάσεις αίματος, υπέρηχους κτλ.
είμαι νέα στο forum καθώς μόλι έμαθα ότι είμαι έγκυος διανύω την 6 εβδομάδα!!!
ευχαριστώ!

yaki
26-06-08, 12:48
καλημερα
ψαχνω και εγω για γυναικολογο στο Ελενα.
εαν δεν ειναι κοπος......

yaki
26-06-08, 13:00
παρακαλώ απεγνωσμενα για ένα καλό μαιευτήρα στο ''Ελενα''

Aggeloudia
26-06-08, 15:19
Γεωργακόπουλος και Δρίτσας.Ο πρώτος με ξεγέννησε ο δευτερος ξεγέννησε 3 άλλες φίλες μου.Καλοί και οι 2.

Μαριλίνα
27-06-08, 08:55
καλημέρα!!
Εμένα με είχε αναλάβει ο Διακάκης. Αναπληρωτής Δ/ντης, έχει ξεγεννήσει δύο από τις κουνιάδες μου, τη συνυφάδα μου.
Τον συστήνει η ξαδέλφη του άντρα μου που δουλεύει στο συγκεκριμένο νοσοκομείο.

yaki
27-06-08, 09:43
σας ευχαριστώ πολύ για την αμεση ανταπόκριση σας...

yaki
30-06-08, 11:42
καλημέρα.
είμαι και εγώ στην ίδια κατάσταση. εάν βρεις κάτι καλό please δημοσίευσέτο!!!!!!...

Christine1
01-07-08, 18:00
Αν και έγραψα και σε κάποιο άλλο τοπικ (δεν είδα το παρόν... :oops: ) αν γίνεται να μου στείλεις και εμένα τα στοιχεία θα σου ήμουν ευγνώμων.

ΚΑΡΔΙΑ
08-07-08, 15:21
Καλή σας μέρα,
Εγώ γέννησα στο Έλενα και τα δυο μου παιδιά με τον ίδιο καλό γιατρό! Όποια θέλει ας μου στείλει πμ για να την ενημερώσω. Τον συστήνω ανεπιφύλακτα, αλλά έχετε υπόψιν σας ότι ο γυναικολόγος είναι πολύ υποκειμενικό θέμα. Μπορεί να μην είστε ικανοποιημένες, με κάποιον που για μένα είναι τέλειος.
Τέλος πάντων, να ξέρετε ότι ο συγκεκριμένος, λόγω φόρτου εργασίας αναλαμβάνει εγκυμοσύνες από την αρχή. Θέλω να πω ίσως να μην ζσας εξυπηρετήσει εάν είστε στον 5 ή 6 μήνα.
Το τηλέφωνο που θα σας δώσω είναι στο σπίτι και τα ραντεβού τα κλείνει ο ίδιος.

Amelie2479
21-07-08, 20:00
Και εγώ ενδιαφέρομαι για γυναικολόγο στο Ελενα...
Εχω ακούσει και για κάποιον Ρωσόλυμο και και για κάποιον Δάγλα...Αν τους γνωρίζει κάποια θα ήθελα κάποια γνώμη.

ΚΑΡΔΙΑ
22-07-08, 08:21
Καλημέρα Amelie. Και τα 2 ονόματα που αναφέρεις τα άκουσα πολλές φορές όταν ήμουν στο ΕΛΕΝΑ για την γέννηση των παιδιών μου, αλλά δυστυχώς δεν ξέρω από προσωπική πείρα ή από κάποια φίλη. Εγώ τον Γαζή είχα (και έχω) και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Εάν θέλεις στείλε μου πμ για να σου δώσω στοιχεία.

Jen.
22-07-08, 21:32
Και εγώ ενδιαφέρομαι για γυναικολόγο στο Ελενα...
Εχω ακούσει και για κάποιον Ρωσόλυμο και και για κάποιον Δάγλα...Αν τους γνωρίζει κάποια θα ήθελα κάποια γνώμη.

Στον κύριο Ρωσόλυμο είχα πάει πέρσι για αναγνωριστική στο νοσοκομείο και για να κάνω τεστ παπ. Αρκετά καλός, ξεγέννησε την ξαδέρφη μου και είναι πολύ ευχαριστημένη αλλα εγώ δεν τον διάλεξα γιατί είχε πάρα πολύ πελατεία και πολύ αναμονή. Εγώ διάλεξα τελικά την κυρία Γεωργιάδου.

ΣΟΦΙΑ2
27-07-08, 12:22
ΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ. ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΟΩΡΑ ΣΤΗ 30η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΕ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΣΕ ΑΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΖΥΓΟ.ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ (π.χ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ). ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΛΟ ΟΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΑΜΕΣΑ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ (Ή ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ);ΕΠΕΙΔΗ ΚΙΝΔΥΝΕΨΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΝΥΣΗΧΩ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΦΟΡΤΟΥ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ. ΣΕ ΠΕΡΙΤΩΣΗ ΠΡΟΩΡΟΤΗΤΑΣ Η ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ; ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ Η ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΡΘΕΙ Η ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ; Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΡΟΝΟΒΟΡΑ ; ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΤΕ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :( :?:

PAVIVI74
31-07-08, 16:32
ΚΟΡΙΤΣΙΑ :lol: ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΑΚΟΔΗΜΟ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ / ΑΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ Π.Μ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ :P :P

az0uz0u
31-07-08, 22:38
Γειά σας,

θέλω σε κανά 1 1/2 χρόνο να κάνω παιδάκιπρώτα ο θεός), και θέλω να βρω ένα γυναικόλόγο που να έιναι σε κάποιο Δημόσιο μαιευτήριο.
Μία φίλη μου γέννησε το Αττικόν, αρκετά καλό αλλά μακριά απο εκεί που μένω.
Σκεφτόμουν το Ελενα αλλά δεν έχω κανέναν γνωστό και δεν ξέρω πως μπορώ να βρω έναν γυναικολό που να είναι καλός.
Αν γνωρίζει κάποιος έναν τρόπο για να βρω, παρακαλώ ας με ενημερώσει...
άλλη μου σκέψη είναι να πάω στο Ελενας και να ζητήσω να παρελάσουν μπροστά μου γιατροι...ίσως έτσι αποφασίσω.... :D
χιχιχιχ

Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων

monbebe
01-08-08, 18:33
opoia mporei na steilei kai s'emena stoixeia gia gynaikologo sto elena... endiaferomai na me analabei apo thn arxh ths egkymosynhs. skeftomste na baloume mprosta se ligo kairo gia 2o mwraki kai 8elw na kanw mia "erebna agoras"!

Λέγκω
04-08-08, 09:43
Εγώ και κάποιες φίλες μου είχαμε την Καργάκου στο Έλενα και είμαστε πάααρα πολύ ευχαριστημένες. Απ'την άλλη είμαι της άποψης ότι και το Έλενα όπως και το Αλεξάνδρα είναι πολύ καλά νοσοκομεία και ότι και να γίνει θα υπάρχει έγκαιρη αντιμετώπισει ότι γιατρό και να έχεις. Αυτός ήταν ο λόγος που διάλεξα να πάω και στο Έλενα. Αλλά πάντως για την γιατρό μου μπορώ να σου πω τα καλύτερα. Και υπάρχει και ένας άλλος γιατρός που μου είχανε πει πολύ καλά λόγια αλλά δεν θυμάμαι το όνομα. Θα προσπαθήσω να μάθω και να σου πω. Ελπίζω να βοήθησα κοπελούδα μου

Sun
08-08-08, 00:32
Σου έστειλα pm :D

ECO_NIKI
08-08-08, 15:04
Γειά σε όλες! Είμαι καινούργια στη συζήτηση αλλά και στην εγκυμοσύνη! Πριν λίγες μέρες έμαθα ότι είμαι έγκυος - μόλις 5 εβομάδων - και είμαστε κατενθουσιασμένοι :D με τον συζυγό μου! Μάλιστα δεν ήταν καν στα άμεσα σχέδιά μας και το μάθαμε τελείως ξαφνικά :shock: όταν πήγα στο νοσοκομείο για κάτι τελείως άσχετο (ευτυχώς προλάβαμε την ακτινογραφία). Αυτό βέβαια μας κάνει να το θεωρούμε μοναδικό δώρο ζωής...
Το μοναδικό "κακό" είναι ότι η εγκυμοσύνη με πέτυχε σε φάση που είχα αποφασίσει να αλλάξω γυναικολόγο με αποτέλεσμα τώρα να έχω αγχωθεί κάπως με το θέμα.
Μόλις χθες επισκέφθηκα μια γνωστή μου που γέννησε για δεύτερη φορά στο Έλενα και μου άρεσαν αρκετά τόσο το κλίμα όσο και οι χώροι και απ' ό,τι μου είπε και η ίδια είναι πολύ ευχαριστημένη απ' όλα. Διαβάζοντας και όλα αυτά τα καλά λόγια από εσάς σκέφτομαι πολύ σοβαρά πλέον να βρω έναν μαιευτήρα από το Ελενα.
Θα μπορούσατε να μου πείτε για τους δικούς σας; Είδα ότι μιλάτε πολύ για την Γεωργιάδου. Για τον Καπελάκη τι έχετε ακούσει;
Κι ένα τελευταίο...επειδή έχω και το Αλεξάνδρας ως δεύτερη επιλογή, μήπως γνωρίζει κάτι κάποια για τις συνθήκες που επικρατουν (π.χ. είναι περίπου σαν το Έλενα) και τις αμοιβές;

dudu
13-08-08, 09:04
κοριτσια μου τον ΔΕΣΙΠΡΗ τον ξερετε?ειναι καλοσ? το μονο που ξερω ειναι πωσ ειναι γελαστοσ και παιρνει 800 ε

dudu
18-08-08, 09:02
?

dudu
18-08-08, 09:02
?

dudu
18-08-08, 09:03
κατα λαθοσ...σορυ...guys..

Αστερακι
24-08-08, 16:16
καλησπερα σε ολες και καλη λευτερια στις εγκυμονουσες. σας γραφω την εμπειρια μου απο τον τοκετο που διεξειιχθη τον Μαιο στο Ελενα.ολα πηγαν πολυ καλα εως τελεια.πολυ καλη συμπεριφορα απο το προσωπικο και κυριως απο τη γιατρο μου την κα Γεωργιαδου η οιποια είναι φοβερη επιστημονας και πολυ καλος ανθρωπος.μαλιστα στον πεμπτο μηνα εγκυμοσυνης που ειχα μια επιπλοκη και χρειαστηκε να νοσηλευτω για 5 μερες ενδιαφερθηκε πολυ,βρηκαμε το προβλημα και το λυσαμε.αλλα και στον τοκετο με εκανε να νιωθω ασφαλεια οτι ολα θα πηγαιναν καλα και πραγματι πηγαν.μαζι δωσαμε τη μαχη.μαλιστα ειναι απο τις γιατρους που επιτρεπει να παρισταται και ο συζυγος στη φυσιολογικη γεννα και ετσι ο αντρας μου ηταν κοντα μου απο την αρχη ως το τελος .γενικα εχω να πω τα καλυτερα και για τις νοσηλευητριες και τις μαιες,αλλα και για το δωματιο.ανεπιφυλακτα Ελενα Βενιζελου

mariori
25-08-08, 08:52
Θα ήθελα να ρωτήσω ένα κάπως πρακτικό θέμα. Πώς μπορεί κάποια να κλείσει ραντεβού στο Έλενα με συγκεκριμένη γιατρό, αν πχ δεν κάνουν απογευματινά ιατρεία; Στο τηλέφωνο που πήρα για τα πρωινά ραντεβού μου είπαν ότι δεν μπορείς να κλείσεις ραντεβού με συγκεκριμένη γιατρό. Μόνο στα απογευματινά ιατρεία μπορείς μου είπαν, όμως δεν κάνουν όλοι οι γιατροί απογευματινά. Είμαι στην 13η εβδομάδα κύησης αλλά επειδή η γιατρός μου είναι στο ΜΗΤΕΡΑ και εγώ θα προτιμούσα σίγουρα να γεννήσω στο Έλενα, φοβάμαι ότι θα χρειαστεί να αλλάξω γιατρό, τουλάχιστον στον τοκετό.
Με ενδιαφέρουν οι γιατροί Γεωργιάδου, Κωνσταντινίδου και Καργάκου, οι οποίες έχουν πολύ καλές κριτικές εδώ στο φόρουμ. Με ποιον τρόπο κλείνατε ραντεβού με τις παραπάνω γιατρούς; Στα απογευματινά ιατρεία ή μετά από προσωπική επικοινωνία με τις ίδιες τις γιατρούς;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Eliza
25-08-08, 12:50
Αν ψάξεις λίγο εκεί που αναφέρονται τα ονόματα των γιατρών θα βρείς και τα τηλεφωνά τους (ή ποια κοπέλα μπορεί να σου τα στείλει με πμ). Νομίζω πως πρέπει να επικοινωνήσεις κατευθείαν με το γιατρό που θέλεις και για τα ραντεβού θα σου πει εκείνος.

Jen.
27-08-08, 00:19
καλησπερα σε ολες και καλη λευτερια στις εγκυμονουσες. σας γραφω την εμπειρια μου απο τον τοκετο που διεξειιχθη τον Μαιο στο Ελενα.ολα πηγαν πολυ καλα εως τελεια.πολυ καλη συμπεριφορα απο το προσωπικο και κυριως απο τη γιατρο μου την κα Γεωργιαδου η οιποια είναι φοβερη επιστημονας και πολυ καλος ανθρωπος.μαλιστα στον πεμπτο μηνα εγκυμοσυνης που ειχα μια επιπλοκη και χρειαστηκε να νοσηλευτω για 5 μερες ενδιαφερθηκε πολυ,βρηκαμε το προβλημα και το λυσαμε.αλλα και στον τοκετο με εκανε να νιωθω ασφαλεια οτι ολα θα πηγαιναν καλα και πραγματι πηγαν.μαζι δωσαμε τη μαχη.μαλιστα ειναι απο τις γιατρους που επιτρεπει να παρισταται και ο συζυγος στη φυσιολογικη γεννα και ετσι ο αντρας μου ηταν κοντα μου απο την αρχη ως το τελος .γενικα εχω να πω τα καλυτερα και για τις νοσηλευητριες και τις μαιες,αλλα και για το δωματιο.ανεπιφυλακτα Ελενα Βενιζελου

Αστερακι μας δίνει κουράγιο. Έχω επιλέξει το ίδιο μαιευτήριο και την ίδια γυναικολόγο με σένα. Μπορείς να μου πεις πιο πολλές λεπτομέρειες? Έμεινε μέσα η γιατρός σε όλη την διάρκεια του τοκετού? Σου πρότεινε αυτή μαίες? Εκανες καισαρική η φυσιολογικό? Σε τι δωμάτιο έμεινες? και ότι άλλο θυμηθείς θα μας βοηθούσε πολυ.
Σε ευχαριστώ!

despina100
28-08-08, 21:30
Κορίτσια καλησπέρα. είμαι στον εκτο μήνα και με παρακολουθεί μαιευτήρας στο ελενα. δυστυχώς, αν και δεν εχει κάνει κάτι που να τον χαρακτηρίζει ως "κακό" γιατρό, οι μεθοδοι που χρησιμοποιεί ειναι απαρχαιωμένες και επιπλέον δεν νοιώθω καθόλου ανετα όταν με εξετάζει... μηπως ξέρετε να μου συστήσετε καποιον άλλο γιατρό στο Ελενα?? (δεν αναφέρω το όνομα του γιατι δεν δελω να τον δυσφημίσω επειδη εγώ δεν νοιωθω άνετα μαζι του...)

oikat
28-08-08, 22:06
Προσωπικα δε τον γνωριζω αλλα εχω ακουσει καλα λογια για τον Καπελακη

nat-left
29-08-08, 17:56
Μία φίλη μου γέννησε με τον Δρίτσα, μία άλλη με τον Δάγλα, μία άλλη τον Γιαλελή. Δεν γνωρίζω προσωπικά κανέναν από τους τρεις αλλά οι φίλες μου λένε ότι είναι καλοί γιατροί.

stavento
01-09-08, 13:09
Καλημέρα,

Παρακολουθώ την ανταλλαγή πληροφοριών και απόψεων μεταξύ σας και ομολογώ πως είναι πάρα πολύ βοηθητική!!!! Συγχαρητήρια σε όλες!!!

Διανύω και εγώ την 7 εβδομάδα της εγκυμοσύνης και τα έχω σχετικά χαμένα σχετικά με το ποιον γιατρο και άρα ποιο μαιευτήριο είναι το καταλληλότερο για μένα. Στο Έλενα πήγα προχθές μετά από την παρακίνηση μιας φίλης μου για να επισκεφθώ τον κ.Σταυρινουδάκη. Ομολογώ πως ήταν μια από τις πιο σύντομες επισκέψεις που είχα ποτε....βέβαια ο άνθρωπος είχε χειρουργείο, οπότε είναι εν μέρει δικαιολογημένος...

Έχετε ακούσει εσεις σχόλια για τον κ.Σταυρινουδάκη?

yogini
05-09-08, 22:05
Καλημέρα,

Παρακολουθώ την ανταλλαγή πληροφοριών και απόψεων μεταξύ σας και ομολογώ πως είναι πάρα πολύ βοηθητική!!!! Συγχαρητήρια σε όλες!!!

Διανύω και εγώ την 7 εβδομάδα της εγκυμοσύνης και τα έχω σχετικά χαμένα σχετικά με το ποιον γιατρο και άρα ποιο μαιευτήριο είναι το καταλληλότερο για μένα. Στο Έλενα πήγα προχθές μετά από την παρακίνηση μιας φίλης μου για να επισκεφθώ τον κ.Σταυρινουδάκη. Ομολογώ πως ήταν μια από τις πιο σύντομες επισκέψεις που είχα ποτε....βέβαια ο άνθρωπος είχε χειρουργείο, οπότε είναι εν μέρει δικαιολογημένος...

Έχετε ακούσει εσεις σχόλια για τον κ.Σταυρινουδάκη?

Ο Σταυρινουδάκης ειναι απο το νησί μου Ικαρία και μιας και ρώτησες ρώτησα τη μητέρα μου και τη θεία μου και μου είπαν ΜΑΚΡΥΑ! Προσοχή λοιπόν!
Εχει και άλλον έναν Ικαριώτη εκεί τον Σκολαρίκο (το σκότωσα ορθογραφικά) αλλα κι αυτός όσες ξέρω με καισαρική τις έχει ξεγεννήσει. Πολλά μέλη εχουν πάει στην κα Γεωργιάδου και λένε οτι ειναι πολύ καλή γιατί δεν δοκιμάζεις εκεί;...και μένα με βλέπω να αλλάζω άμεσα γιατρό και ξέρω μια Ειρήνη Κωνσταντινίδου και λέω να παρω ενα τηλέφωνο να δω αν ειναι ακόμα εκει.

stavento
12-09-08, 17:02

Καλησπέρα, μήπως μπορείς να μου πεις πως μπορώ να έρθω σε επαφή με την κα.Γεωργιάδου? Είναι πράγματι τόσο καλή? Επισκληριδιο επιτρέπει?
Ευχαριστώ!

Jen.
12-09-08, 20:56

Καλησπέρα, μήπως μπορείς να μου πεις πως μπορώ να έρθω σε επαφή με την κα.Γεωργιάδου? Είναι πράγματι τόσο καλή? Επισκληριδιο επιτρέπει?
Ευχαριστώ!

stavento σου έστειλα pm.

spetzouras
17-09-08, 23:03
Καλησπερα, είμαι στην 37η εβδομάδα κυησης και θα γενναγα στο αρεταιειο το οποιο εχει κλεισει εδω και εναμισυ μηνα.
ο γιατρος μου ξεγενναει μετα στο μητερα αλλα επειδη ειναι πολλα τα εξοδα,τα 2λα,σκεφτηκα μηπωσ τελευταια στιγμη βρω ενα καλο γιατρο,συννενοησιμο να με αναλλαβει στο ελενα.ξερω οτι δεν εχω πολυ χρονο να τον γνωρισω απο μονη μου,γι αυτο ζηταω τη προσωπικη σας εμπειρια.

yogini
18-09-08, 11:07
Καλησπερα, είμαι στην 37η εβδομάδα κυησης και θα γενναγα στο αρεταιειο το οποιο εχει κλεισει εδω και εναμισυ μηνα.
ο γιατρος μου ξεγενναει μετα στο μητερα αλλα επειδη ειναι πολλα τα εξοδα,τα 2λα,σκεφτηκα μηπωσ τελευταια στιγμη βρω ενα καλο γιατρο,συννενοησιμο να με αναλλαβει στο ελενα.ξερω οτι δεν εχω πολυ χρονο να τον γνωρισω απο μονη μου,γι αυτο ζηταω τη προσωπικη σας εμπειρια.

Join the club!!!
Και εγω την πάτησα με το Αρεταίειο και πήρα μεταγραφή στο ΕΛΕΝΑ...φτηνότερη ευτυχώς :)

Θα σου πρότεινα να πας στη κα Γεωργιάδου που λένε παραπάνω τα κορίτσια γιατί η δικιά μου γιατρός δεν κάνει επισκληρίδιο...ειναι για σκληροπυρηνικές :D :D :D :D
Με το καλό!

elena36
18-09-08, 21:10
Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από εσάς έχει πληροφορίες για την κ. Κοκκινάκη. Σας παρακαλώ στείλτε μου μήνυμα. Ευχαριστώ!!!! :D

monbebe
22-09-08, 13:50
Kalimeres! Phra thl.sto Elena na brw thn Gewrgiadou kai na kanonisw kai kapoio rantebou -mias kai prepei na kanw taksidi gia na er8w A8hna! kai 8elei kai ayto ton programmatismo tou-. Mou fanhke poly ebgenikh ap'to thlefwno kai mikrh hlikiaka... den kserw an peftw eksw! pantws hmoun arketa pio aneth sto na milhsw mazi ths giati apo thn prohgoumenh kiolas egymosynh mou epsaxna gia gynaika gynaikologo! mou'pe na ksanakanw mia b' xoriaki thn tetarth gia na sygkrinei me thn prwth, giati akoma einai mikrouli! ayta! elpizw na ekana kalh epilogh me th giatro, giati exw mia amhxania me tous giatrous genika!

ROARY
22-09-08, 15:24
Εγώ είχα πάρει τηλ. στο ιατρείο της να ζητήσω ραντεβού και μου είπε η βοηθός της ότι δέχεται κάθε Δε, Τε & Πε μετά τις 10 χωρίς ραντεβού. Έτσι σηκώθηκα και πήγα την Πέμπτη, πάω στα εξωτερικά ιατρεία, λέω σε μια μαία ότι θέλω να δω την Κα Γεωργιάδου και μου λέει: "Χωρίς ραντεβού δεν ξέρω αν θα σας δει". Της λέω τι μου είχαν πει στο τηλέφωνο και με έστειλε δίπλα να ρωτήσω την ίδια αν θα με δεχτεί! Πάω δίπλα, με τρελλό άγχος! Λες να ήρθα τζάμπα, λέω;;; Ήταν ευγενέστατη! "Φυσικά και θα σε δω", μου λέει!

Όταν ήρθε η σειρά μου, άκουσε προσεκτικά το ιστορικό μου απ' την πρώτη εγκυμοσύνη, με έστειλε δίπλα για υπέρηχο και μετά με ξαναείδε και μου έδωσε οδηγίες, εξετάσεις κλπ... Έχω πιστεί πλέον ότι τζάμπα "έφαγα" την καισαρική... Πάντως η Γεωργιάδου δεν έχει αντίρρηση για επισκληρίδιο αφού θέλω να συμμετέχω και να δω το μωρό μου αμέσως!

Όσο για τον γιατρό που μου έκανε τον υπέρηχο μου άφησε την καλύτερη εντύπωση. Δοκίμασε απ'έξω πρώτα όμως δεν φαινόταν τίποτα και έτσι κάναμε κολπικό. Εγώ δεν μιλούσα και μου λέει "είναι επιθυμητή η εγκυμοσύνη;". "Φυσικά!", του λέω εγώ, "ε, τότε άκου λίγη μουσικούλα!" Και μου βάζει την καρδούλα του μωρού! Τρελάθηκα! Με έκανε να νιώσω πολύ άνετα και με έκανε πολλές φορές να γελάσω!

Γενικώς μου έμεινε πολύ καλή εντύπωση απ' το Έλενα και ευχαριστώ το forum για την βοήθειά του!!!

Αμαρυλις
23-09-08, 16:48
Και εγώ γέννησα το Μάρτιο με την Γεωργιάδου και ομολογώ πως ανταν κάποιος άλλος σίγουρα θα μου είχε κάνει καισαρική! Η γυναίκα ήταν συνέχεια από πάνω μου με υπομονή και πολύ ψυχραιμία και δεν ήμουν από τις εύκολες μπορώ να πω. Τη σινιστώ ανεπυφύλακτα

monbebe
23-09-08, 17:11
ax poly xairomai... an kai arxika hmoun ligo "kollhmenh" se kati... kserete otan mpaineis s'ena forum kai eisai agnwstos metaksy agnwstwn kapou mporei na skeftesai oti mhpws anamesa sta tosa onomata pou blepeis san kalous gynaikologous kapoia exoun eipwthei typou "diafhmistika". dhl. eskemena gia na mazepsoume pelateia.... bebaia, parolo pou dialeksa ontws diabazontas gnwmes kai an kai den exw synanth8ei akoma me th giatro, niw8w oti einai "kalh" periptwsh!
kati allo: h gewrgiadou dexetai ton patera mazi sth genna? ston gio mou o antras mou (einai ligo fobitsiarhs! skefteite oti otan tou elega gia ta rammata meta th genna, pou den eniw8a tpt logw episklhridiou, eixe ginei kataspros!) den htan mesa. twra omws 8elw na ton peisw na mpei... 'h estw mporei na mpei kapoios mazi mou? px h kollhth mou? merci!

Αμαρυλις
23-09-08, 17:23
Στο έλενα δεχονται την παρουσία του πατέρα στον τοκετό αλλά νομίζω ότι θα πρεπει να παρακολουθήσει για δυο μέρες κάτι μαθήματα. Η γεωργιάδου δεν έχει πρόβλημα μια φίλη μου που γέννησε σε αυτή ήταν και άντρας της μέσα

monbebe
23-09-08, 17:25
teleia! xxixixix!

monbebe
23-09-08, 17:40
allh mia asxeth erwthsh:
pote fainetai an exeis didyma? exw faei gero kollhma oti se ayth thn egymosynh 8a exw didyma!

yogini
23-09-08, 18:45
allh mia asxeth erwthsh:
pote fainetai an exeis didyma? exw faei gero kollhma oti se ayth thn egymosynh 8a exw didyma!

Μόλις πας για τον υπέρηχο θα δούνε αν εχεις ενα ή δυο σάκους :)

ROARY
24-09-08, 10:02
Μπορεί όμως να υπάρχει ένας σάκος με 2 καρδούλες (όπως ήταν τα αδέλφια μου - ομοζυγωτικά!)!! Στον υπέρηχο όταν έχεις κλείσει τις 7 εβδ. συνήθως φαίνεται και το έμβρυο ή τα έμβρυα, οπότε θα σου πουν σίγουρα! Εγώ στις 7εβδ+4ημ. άκουσα μουσικούλα από μόνο μία καρδούλα!!

gatoulaaleka
30-09-08, 22:19
γεια σας ειμαι νεο μελος και ισως και μανουλα θα δειξει ακομα δεν ξερουμε κατι.ψαχνω για εναν καλο γυναικολογο για το Ελενα μιλαω παντα οποια μπορει να με διαφωτισει θα την ευχαριστουσα

EM-EF
02-10-08, 09:53
Καλημέρα σε όλους και όλες! Είμαι νέα στο φόρουμ αν και εχω παρακολουθήσει αρκετές συζητήσεις. Έχω μπει στη διαδικασία να ψάχνω γιατρό στο Έλενα. Η μέχρι τώρα γιατρός μου είναι στο μητέρα αλλά επειδή μετά από λίγο ψάξιμο καταλήξαμε με τον άντρα μου όταν έρθει η ώρα να γεννήσω να πάμε σε δημόσιο ψάχνω εξ αρχής γιατρό. Λέμε να βάλουμε σιγά σιγά μπροστά... Διάβασα αρκετά για την Κα Γεωργιάδου και κάπου αναφέρετε και το κινητό της τηλ. σε αυτό μπορώ να την καλέσω για ραντεβού? Έχει ιδιωτικό ιατρείο ή δέχεται μόνο στο Έλενα. Εννοείται ότι και τις επισκέψεις θέλω να τις κάνω μέσω ΙΚΑ. Όποια μπορεί ας μου δώσει γενικότερα πληροφορίες. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια. :)

Jen.
02-10-08, 10:02
Τα ραντεβού τα κλείνεις στο τηλέφωνο 210 6402397 τα απογεύματα αλλά φυσικά μπορείς και να καλέσεις στο κινητό της και αν δεν είναι απασχολημένη να σε κατατοπίσει αυτή...εξωτερικό ιατρείο δεν έχει...πρωινά δέχεται χωρίς ραντεβού. Το ΙΚΑ δεν ξέρω πως μπορεί να συνδυαστεί με τις επισκέψεις σου στο Έλενα. Καλύτερα να το ρωτήσεις εκεί.

yogini
02-10-08, 10:11
Τα ραντεβού τα κλείνεις στο τηλέφωνο 210 6402397 τα απογεύματα αλλά φυσικά μπορείς και να καλέσεις στο κινητό της και αν δεν είναι απασχολημένη να σε κατατοπίσει αυτή...εξωτερικό ιατρείο δεν έχει...πρωινά δέχεται χωρίς ραντεβού. Το ΙΚΑ δεν ξέρω πως μπορεί να συνδυαστεί με τις επισκέψεις σου στο Έλενα. Καλύτερα να το ρωτήσεις εκεί.

Jen με βλέπω την ώρα της γέννας που δεν θα αντέχω τον πόνο και η δικιά μου να μ'εχει να σφαδάζω να ουρλιάζω ΓΕΩΡΓΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΔΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ στους διαδρόμους :)

Πάντως με το ΙΚΑ δεν νομίζω να πληρώνεις κάτι εκτος βέβαια απο το τι θα πληρώσεις στη γιατρό σου...και τα πρωινά ραντεβού θα ειναι τζάμπα φαντάζομαι.

Jen.
02-10-08, 10:39

Jen με βλέπω την ώρα της γέννας που δεν θα αντέχω τον πόνο και η δικιά μου να μ'εχει να σφαδάζω να ουρλιάζω ΓΕΩΡΓΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΔΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ στους διαδρόμους :)

Πάντως με το ΙΚΑ δεν νομίζω να πληρώνεις κάτι εκτος βέβαια απο το τι θα πληρώσεις στη γιατρό σου...και τα πρωινά ραντεβού θα ειναι τζάμπα φαντάζομαι.

Έλα μπορεί να μην πονέσεις και τόσο...να γίνουν όλα γρήγορα...η yoga σίγουρα βοηθάει πολύ οπότε νομίζω ότι δεν θα χρειαστείς επισκληρίδιο...

χθες που πήγα και την είδα πάντως και περίμενα πως και πως να κάνουμε υπέρηχο αν δούμε το φύλλο μας το ξέκοψε τον υπέρηχο αμέσως μιας και σε 15 μέρες έχω την Β επιπέδου και "δεν υπάρχει λόγος να βομβαρδίζουμε χωρίς λόγο με υπερήχους το μωράκι συνέχεια..." η κατάχρηση λέει κάνει κακό...οκ μπορεί να έχει δίκιο αλλά περίμενα πως και πως να δω το μωράκι μου να κουνάει τα χεράκια του...
κατά τα αλλά μου αρέσει πολύ γιατί με βλέπει ψαρωμένη με τεράστιες λίστες ερωτήσεων (πάντα κάνω λίστα πριν πάω) και να την ρωτάω ότι τρελό έχω ακούσει/διαβάσει και απλά χαμογελάει με συγκατάβαση και έτσι με καθησυχάζει πάρα πολύ...είναι πολύ χαλαρή γενικά...σε αντίθεση με μένα που είμαι γενικά σε μεγάλη ανυπομονησία... :)

stak
02-10-08, 13:28
Γεια σας κοριτσια. Και εγω ανήκα στην ομαδα των εκείνων που έψαχναν συστασεις για γιατρό από το ΕΛΕΝΑ και τελικά κατέληξα στην κα Γεωργιάδου. Βρίσκομαι στη 31η βδομαδα και ολα μεχρι στιγμης δοξα σοι ο Θεος εχουν παει μια χαρα. Θα ηθελα να μου πειτε την αποψη σας οσες γεννησατε στην εν λογω γιατρο. Χτες ειχα συνεχόμενους πονους στη κοιλια και αφου εκανα λιγο υπομονη και ειδα οτι δεν περνουσαν τι πιο φυσιολογικο τηλεφωνησα στη γιατρο. Το τηλ.απενεργοποιημενο. Ξαναπηρα τιποτα... μονη στο σπιτι περιμενα υπομονετικα τον αντρα μου - καποιες ωρες!- να δουμε τι θα κανω. Τελικα οι πονοι περασαν αλλα το πρωι παλι περασα τα ιδια. Μη σας τα πολυλογω εχει φτασει μεσημερι και ακομα δεν εχουμε μιλησει με τη γιατρο γιατι προφανως εχει φορτωμενο προγραμμα. Και ρωτω. Τι πρεπει να κανω? Μπορω να κρινω μονη μου αν ειναι κατι σοβαρο ή οχι? Εχω καθηλωθει στο κρεβατι με φοβο μηπως εχω κατι. Αν ηταν κατι πιο σοβαρο η γιατρος ποτε θα το μαθαινε? Εσεις την βρισκατε ανα πασα στιγμη? Μηπως ετσι λειτουργει το δημοσιο και εγω ζω σε συννεφακια? :roll: Σας παρακαλω οι απαντησεις σας θα μου ηταν πολυτιμες!

Jen.
05-10-08, 17:52
Γεια σας κοριτσια. Και εγω ανήκα στην ομαδα των εκείνων που έψαχναν συστασεις για γιατρό από το ΕΛΕΝΑ και τελικά κατέληξα στην κα Γεωργιάδου. Βρίσκομαι στη 31η βδομαδα και ολα μεχρι στιγμης δοξα σοι ο Θεος εχουν παει μια χαρα. Θα ηθελα να μου πειτε την αποψη σας οσες γεννησατε στην εν λογω γιατρο. Χτες ειχα συνεχόμενους πονους στη κοιλια και αφου εκανα λιγο υπομονη και ειδα οτι δεν περνουσαν τι πιο φυσιολογικο τηλεφωνησα στη γιατρο. Το τηλ.απενεργοποιημενο. Ξαναπηρα τιποτα... μονη στο σπιτι περιμενα υπομονετικα τον αντρα μου - καποιες ωρες!- να δουμε τι θα κανω. Τελικα οι πονοι περασαν αλλα το πρωι παλι περασα τα ιδια. Μη σας τα πολυλογω εχει φτασει μεσημερι και ακομα δεν εχουμε μιλησει με τη γιατρο γιατι προφανως εχει φορτωμενο προγραμμα. Και ρωτω. Τι πρεπει να κανω? Μπορω να κρινω μονη μου αν ειναι κατι σοβαρο ή οχι? Εχω καθηλωθει στο κρεβατι με φοβο μηπως εχω κατι. Αν ηταν κατι πιο σοβαρο η γιατρος ποτε θα το μαθαινε? Εσεις την βρισκατε ανα πασα στιγμη? Μηπως ετσι λειτουργει το δημοσιο και εγω ζω σε συννεφακια? :roll: Σας παρακαλω οι απαντησεις σας θα μου ηταν πολυτιμες!

stak οι προβληματισμοί σου είναι και δικοί μου προβληματισμοί...έχουμε την ίδια γιατρό αλλά μέχρι στιγμής δεν χρειάστηκε να την ενοχλήσω κάποιο βράδυ...συνήθως της τηλεφωνώ πρωινά ή μεσημέρια για απορίες και όταν έχει τοκετό μου το λέει και την παίρνω αργότερα...μακάρι να μην χρειαστεί να ζήσω αυτό που λες αλλά ναι νομίζω ότι είναι σημαντικό να μπορείς να βρεις τον γιατρό οποιαδήποτε στιγμή σε ώρα ανάγκης...το ίδιο με προβληματίζει και με τον παιδίατρο... :roll:

zoek
05-10-08, 21:31
Καλησπέρα σας, θα ήθελα εαν ήταν δυνατόν επειδή κ εγώ είμαι μια απ'αυτές που ψάχνουν γυναικολόγο, να μου στείλει όποια γνωρίζει σε pm τα τηλέφωνα των
Διακάκη, Κωσταντινίδου και Καργάκου του μαιευτηρίου ΕΛΕΝΑ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!!! :D :D

Maya
05-10-08, 23:48
Κάθε γιατρός στο Έλενα, όταν δεν είναι εκεί, έχει κάποιον που τον αναπληρώνει. Τηλεφωνείς στο κεντρικό τηλέφωνο, λες έχω γιατρό την κυρία Τάδε και θέλω να μηλήσω με τον αναπληρωτή της. Σε συνδέουν ή σου δίνουν ένα τηλέφωνο, γενικά βρίσκεις κάποιον, ο οποίος σου δίνει οδηγίες ή αν είναι σοβαρό, σου λέει να περάσεις από εκεί και επικοινωνεί με τη γιατρό (αυτός μπορεί κάθε στιγμή). Εμένα μου έτυχε μία φορά στην πρώτη εγκυμοσύνη και εξυπηρετήθηκα. Το αν θα απαντήσει εκτός ωραρίου είναι θέμα γιατρού. Πρέπει να το ρωτήσεις από την αρχή. Το καλό είναι ότι δεν μένεις ποτέ ακάλυπτη, γιατί υπάρχει ολόκληρο νοσοκομείο από πίσω.

ΝΑΝΤΙΑ1
07-10-08, 23:09
ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ.ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ.ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΤΙΝΟΣ ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΙΑΣΩ.ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΛΛΑ.ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΕΣΤ ΠΑΠ 100 ΕΥΡΟ.ΔΕΝ ΛΕΕΙ.ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΡΙΤΣΑ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ?ΕΧΩΓΕΝΝΗΣΕΙ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ??????ΕΙΔΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΒΡΙΣΚΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ.ΘΕΛΩ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ.ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ????????????

gatoulaaleka
08-10-08, 01:22
Καλησπερα σε ολες σας ειμαι σε αναζητηση γυναικολογου στο Ελενα,οποια μπορει και θελει να μου συστησει καποιον θα χαρω παρα πολυ για τον κοπο τις.
Εαν καποια θελει να μου προτεινει η να μου πει ο οτι δηποτε σας ευχαριστω
θα ειμαι σε λιγο καιρο και γω νεα μανουλα
φιλακια σε ολες σας[/b]

joan
08-10-08, 22:04
ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΓΙΑΝΝΑΚΟΔΗΜΟ . ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΤΡΕΛΟΥΤΣΙΚΟΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΟΣ.

gatoulaaleka
09-10-08, 00:01
σε ευχαρσιτω joan για την ενημερωση σου

joan
09-10-08, 09:04
Άντε βρε με το καλό και το μπεμπέ ! Φιλιά

gatoulaaleka
12-10-08, 19:52
thanks

EM-EF
14-10-08, 13:42
καλησπέρα!!! Εγώ τελικά έκλεισα ραντεβού με την Κα Γεωργιάδου και την επισκέφτηκα την προηγούμενη εβδομάδα. Απο την γιατρό έμεινα σχετικά ευχαριστημένη για πρώτη επίσκεψη. Ομως επειδη έχω ΙΚΑ δεν κάλυψε τίποτα. Πλήρωσα 60€ την επίσκεψη και 13€ το τεστ ΠΑΠ. Επίσης μου ζήτησε να κάνω κι έναν υπέρηχο ο οποίος ακόμα δεν γνωρίζω πόσο θα κοστίσει. Ο προηγούμενος γιατρός μου που ήταν στο Μητέρα μου έπαιρνε στο σύνολο 80€. Απλά είπα για όταν έρθει η ώρα να πάω σε δημόσιο για έναν πιο οικονομικό τοκετό. Τώρα έχω πληρώσει ήδη 73 € και στην χειρότερη περίπτωση ο υπέρηχος αν έχει 7€, που αποκλείεται, θα πληρώσω τα ίδια αλλά με πολύ μεγαλύτερη ταλαιπωρία. Στο φινάλε ο προηγούμενος γιατρός είχε και μιας ταξης ιατρείο και με σύγχρονο εξοπλισμο και εκανε και τον υπέρηχο επι τόπου ο ίδιος. Ποτέ δεν με έστειλε εξω για κάποιες εξετάσεις η οτιδήποτε άλλο. Τώρα πρέπει ή να περιμένω εναν μήνα για ραντεβού για τον υπέρηχο στο Ελενα ή να πάω σε κάποιο ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο και να ξαναγθυθώ σε κάποιον άλλον :oops: αυτή τη φορα και να ξαναπληρώσω. Μετά από όλα αυτά δεν ξέρω τελικά τι να αποφασίσω. :roll:

yogini
14-10-08, 15:11
60? την επίσκεψη και χωρίς υπέρηχο ειναι όντως πολλά αλλα αν πας το πρωί πάλι ειναι τζάμπα! Και σκέψου και πόσες χιλιάδες ευρώ θα γλιτώσεις γεννώντας στο ΕΛΕΝΑ αντι σε ιδιωτικό!
Οι γιατροί εκει τραβάνε πολύ ζόρι και γι'αυτο δεν εχουν και ιδιωτικό ιατρείο οι περισσότεροι. Αφου οταν κλείσεις απογευματινό ραντεβού θα πρέπει να μείνει η γιατρός απο το πρωί μέσα!

Εμένα η δικιά μου κάνει ιδιωτικό κάθε Κυριακή, πληρώνω 50 και εχει και υπέρηχο ευτυχώς....μια φορά όμως που ήρθε στα καπάκια μετά απο γέννα αλλα ντι άλλων θυμόταν :)

Jen.
14-10-08, 22:21
EM-EF σε συμβουλέυω να μην πας πρωινά στο Έλενα αν δεν είσαι διατεθειμένη να περιμένεις πολύ! Εγώ μια φορά που δυστυχώς το τόλμησα περίμενα 2,5 ώρες για υπέρηχο και άλλες 2 για την γιατρό...αν το ήξερα φυσικά δεν θα πήγαινα! Ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα απόγευμα δεν περίμενα ούτε λεπτό. Χαλάλι τα 60 ευρώ για μένα αν είναι να μην σε στήνουν καθόλου (εξάλλου κερδίζεις τόσα από τα έξοδα τοκετού που αυτά είναι αμελητέο ποσό συγκριτικά πάντα).

Απόγευμα κάνεις υπέρηχο εκεί πάλι σε έναν χώρο δίπλα με ειδικούς γιατρούς υπερηχογραφιστές. Κάποιες φορές χρειάστηκε να πληρώσω περίπου 10 ευρώ και άλλες όχι γιατί είχε έρθει και η γιατρός μου μαζί.
Επίσης το απόγευμα στον υπέρηχο μπορεί να είναι και ο σύζυγος παρόν ενώ το πρωί όχι!

Καταλαβαίνω τον προβληματισμό σου γιατί τον ίδιο είχα και εγώ κυρίως επειδή με χαλούσε να πηγαίνω σε άλλον γιατρό για υπέρηχο (εκτός γραφείου αλλά μέσα στο νοσοκομείο). Κατέληξα προσωπικά ότι δεν είναι και τόσο κακό τελικά μιας και αυτοί που σου κάνουν υπέρηχο είναι εξειδικευμένοι σε αυτό ενώ ο κάθε γιατρός δεν είναι. Ζύγισα αρνητικά και θετικά και αποφάσισα Έλενα ΜΟΝΟ για απογευματινές επισκέψεις όμως. Από την άλλη εσύ θα κρίνεις τα θετικά και τα αρνητικά σύμφωνα με τις δικές σου ανάγκες και θα αποφασίσεις. Καλή τύχη! :wink:

mama elena
15-10-08, 12:52
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΓΙΑΛΕΛΗ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΑΝ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ. ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΣΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΓΝΩΜΗ.

EM-EF
15-10-08, 12:57
Αυτό που λες Jen για το πρωί το έχω ακούσει κι από αλλού και πραγματικά δεν το είχα σκοπό. Αυτό που με κάνει έξαλλη είναι ότι επισκέπτομαι ένα δημόσιο νοσοκομείο και μου κοστίζει όσο μία επίσκεψη ιδιωτικά. Δεν καλύπτεται λέει το ΙΚΑ. Αν είχατε δημοσίου... Αν είχα δημοσίου θα ήμουν και δημόσιος υπάλληλος και αν κρίνω από κάτι γνωστές, όλες οι δημόσιες υπάλληλοι γενάνε σε ιδιωτικά γιατί μπορούν και να τα πληρώσουν. τώρα η δική μου γεννιά των "700€" τι να κάνει? Όπου και να πάω θα πληρώνω προφανώς. Οπότε γιατί να μην πληρώνω ιδιωτικά και να με αντιμετωπίζουν και σαν αφεντικό? Οι κυρίες που είναι στην υποδοχη - ταμείο στο Έλενα είναι πάντως αγενέστατες και σχολαστικές. Τουλάχιστον όταν πήγα εγώ αυτες συνάντησα δεν ξέρω αν είναι με βάρδιες και στην άλλη βάρδια είναι πιο συννενοήσιμες και εξυπηρετικές. Πάντως απογοητεύτηκα. Ισως τελικά να πρέπει να πληρώσουμε για το ιδιωτικό. Εκεί τουλάχιστον επειδή πληρώνεις σε υπολογίζουν και δεν σε αντιμετωπίζουν σαν ένα κομμάτι κρέας.

Jen.
15-10-08, 13:06
Αυτό που λες Jen για το πρωί το έχω ακούσει κι από αλλού και πραγματικά δεν το είχα σκοπό. Αυτό που με κάνει έξαλλη είναι ότι επισκέπτομαι ένα δημόσιο νοσοκομείο και μου κοστίζει όσο μία επίσκεψη ιδιωτικά. Δεν καλύπτεται λέει το ΙΚΑ. Αν είχατε δημοσίου... Αν είχα δημοσίου θα ήμουν και δημόσιος υπάλληλος και αν κρίνω από κάτι γνωστές, όλες οι δημόσιες υπάλληλοι γενάνε σε ιδιωτικά γιατί μπορούν και να τα πληρώσουν. τώρα η δική μου γεννιά των "700?" τι να κάνει? Όπου και να πάω θα πληρώνω προφανώς. Οπότε γιατί να μην πληρώνω ιδιωτικά και να με αντιμετωπίζουν και σαν αφεντικό? Οι κυρίες που είναι στην υποδοχη - ταμείο στο Έλενα είναι πάντως αγενέστατες και σχολαστικές. Τουλάχιστον όταν πήγα εγώ αυτες συνάντησα δεν ξέρω αν είναι με βάρδιες και στην άλλη βάρδια είναι πιο συννενοήσιμες και εξυπηρετικές. Πάντως απογοητεύτηκα. Ισως τελικά να πρέπει να πληρώσουμε για το ιδιωτικό. Εκεί τουλάχιστον επειδή πληρώνεις σε υπολογίζουν και δεν σε αντιμετωπίζουν σαν ένα κομμάτι κρέας.

Και εγώ δημόσιος υπάλληλος είμαι αλλά θα γεννήσω στο Έλενα και έχω ασφάλεια ΤΣΜΕΔΕ που μου δίνει πίσω τα 20 ευρώ από τα 60 της επίσκεψης αρκεί να μην αναφέρεται πάνω στην απόδειξη η λέξη κύηση.
Ένας πολύ καλός οικονομικός λόγος πάντως για μένα είναι ότι γλιτώνεις τα 3-4.000 που θα έδινες σε 4κλινο στα ιδιωτικά. Στο Έλενα με πάρα πολύ λιγότερα έχεις με την ασφάλεια του ΤΣΜΕΔΕ είτε μονόκλινο είτε δίκλινο.

EM-EF
15-10-08, 13:14
Προφανώς εσένα ή οποιοσδήποτε έχει το ίδιο ταμείο καλύπτεται έστω μερικώς αλλά όταν ακούν ΙΚΑ δεν καλύπτει τίποτα. Δεν ξέρω πως τα έχουν χωρίσει έτσι και γιατί αλλά από την στιγμή που δεν με καλύπτει δεν ξέρω αν θα ξαναπάω. Πάντως άσχετα με την γενική κατάσταση η γιατρός μου φάνηκε καλή. Για να μην την πάρει η μπάλα δηλαδή. 8)

mariori
15-10-08, 13:26
Πιστεύω κι εγώ ότι στο δημόσιο νοσοκομείο πας για να γλυτώσεις τα χρήματα του μαιευτηρίου όταν είναι να γεννήσεις. Στο γιατρό πληρώνεις περίπου τα ίδια, ανάλογα βέβαια με το γιατρό.
Για τακτικές ετήσιες γυναικολογικές εξετάσεις πιστεύω ότι είναι καλύτερα να τις κάνεις σε ιδιωτικό ιατρείο, γιατί τα χρήματα σε απογευματινό ιατρείο είναι πολλά. Στο πρωινό ιατρείο πληρώνεις λιγότερα αλλά έχεις αναμονή και πρέπει να πάρεις και άδεια από τη δουλειά. Αν δεν θέλεις να πληρώσεις και καθόλου φαντάζομαι ότι μπορείς να πας στα ιατρεία του ΙΚΑ (έχει και απογευματινά σε κάποια υποκαταστήματα).
Εγώ στη γιατρό που πήγαινα πλήρωνα 40 ευρώ την επίσκεψη και δεν είχα έξοδα κυτταρολόγου για το παπ (με περισσότερη ώρα αναμονής όμως από το πρωινό ιατρείο στο Έλενα). Αντίστοιχα σε άλλη γιατρό στην επαρχία πλήρωσα 50 ευρώ την επίσκεψη και άλλα 50 ευρώ την κυτταρολόγο για το παπ.
Οπότε τα δοκιμάζεις και διαλέγεις ποιος τρόπος σε εξυπηρετεί περισσότερο και αυτόν ακολουθείς.
Δυστυχώς το θέμα της γενιάς των 700 ευρώ είναι πολύ μεγάλο...

EM-EF
15-10-08, 13:43
Ναι αλλά είναι προτιμώτερο να έχεις έναν στάνταρ γιατρό που να τον ξέρεις και να τον εμπιστεύεσαι και όχι όταν έρθει η ώρα να ψάχνεσαι εξ αρχής... Σκεπτόμενη έτσι είπα κι εγώ να βρω έγκαιρα αλλά τελικά μάλλον δεν ευδοκίμησε η προσπάθεια.

sophie9
15-10-08, 15:57
ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ ΚΟΠΙΤΣΙΑ, ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ. :?
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ - ΖΑΧΑΡΟΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ :?:

Αμαρυλις
15-10-08, 16:06
Stak Εχουμε την ιδια γιατρο. Εγω στην εγκυμοσυνη ειχα 2 φορες κολικο νεφρου, τη μια μαλιστα Κυριακη απογευμα, τη βρηκα και τις δυο φορες που τη χρειαστικα. Επισης στην αρχη που ειχα αιμα οταν την πειρα τηλ εκανε καισαρικη και το κινητο της το σηκωσε μια αλλη κοπελα που την ενημερωσε και μου ειπε τη να κανω. Μια φορα δεν την βρηκα αμεσωσ αλλα περνωντασ τηλ στο νοσοκομειο σε ενημερωνει καποιος συνεργατης της

SODIA
15-10-08, 17:01
Mama Elena έχω γιστρό τον Γιαλελή και σου έστειλα pm.

Diana Dee
15-10-08, 17:49
Sophie9 sou eteila pm!

gatoulaaleka
16-10-08, 02:20
γεια σας κοριτσια,διαβαζω διαφορες που λετε για το Ελενα.Πηγα την προηγουμενη βδομαδα στον Δριτσα το πρωι με εξεταζει μου κανει εστ Παπ και μου γραφει να κανω υπερηχο.Φευγωντας το λεω εγω η βλαμενη σας οφειλουμε κατι και μου λεει οτι θελετε δινετε ο ανδρας μου δεν ειχε ψιλα και του δωσε 50 ευρω τα πηρε σε χρονο μηδεν σε 1 μηνα θα βγει το τεστ παπ,παω να κλεισω εκει μεσα για υπερηχω και μου ειπαν οτι ολα ειναι κλεισμενα μεχρι τον φεβρουαριο,ζησε μαι μου να φας τρυφιλλη...
παω εξω να το κανω και πληρωνα και 50 ευρω.Το λεγομενο που διαβαζω απο σας οτι αμα πας το πρωι δεν πληρωνεις κατι που κολλαει?

Layla Diop
16-10-08, 07:45
Εγώ, κορίτσια, γέννησα στο Ελενα και επειδή εγώ πρώτη εδώ μέσα πριν από πολύ καιρό συστησα τη Γεωργιάδου, έχω να πω ότι :

πρώτον η γιατρός είναι πολύ αγχολυτική, σε κάνει να πιστευεις ότι όλα είναι πολύ καλά (όταν είναι βέβαια) και στη διαρκεια του τοκετού βρίσκεται συνεχώς στο πλευρό σου-για μενα ήταν πολύ σημαντικά και τα τρια αυτά.

Εγώ πήγαινα πρωί στο Ελενα, δεν πλήρωνα τίποτα (καθότι δημόσιος υπάλληλος) και άλλες φορές περίμενα ελάχιστα, άλλες όμως μόλις λίγο πριν ερθει η σειρά μου, την καλούσαν για επείγουσα καισαρική και εφευγε και όσες περιμέναμε πηγαίναμε την επόμενη ημέρα. Αυτό μου είχε τύχει 2 φορές, αλλά φαντάζομαι αυτό μπορεί να τύχει και απόγευμα και είναι κάπως εκνευριστικό, αλλά άμα είσαι από την πλευρά αυτής που γεννάει, σίγουρα δεν θα θέλεις να περιμένεις ώσπου η γιατρός να τελειώσει τα ραντεβού της. Ετσι κι αλλιώς μιλάμε για συνολικά περίπου 10 ραντεβού σε όλη τη διαρκεια της εγκυμοσύνης. Βέβαια όταν είσαι εγκυος τα λεπτά σου φαίνονται ώρες ατελείωτες :)
Η καλύτερη ώρα για πρωινό ραντεβού, κατά τη γνώμη μου, είναι προς το τέλος, δηλαδη κατα τις 12.30 με 13.00.
Επίσης εγώ εκλεινα ραντεβού για υπέρηχο πααρα πολύ νωρίτερα, σχεδόν όταν έφευγα από το ένα ραντεβού έκλεινα υπέρηχο ίσως την ίδια μέρα με το επόμενο ραντεβού, πρωί ή απόγευμα δεν με πειραζε.

Τελειώνοντας, θέλω να πω ότι προσωπικά έχω τις καλύτερες δυνατές εντυπώσεις από το εν λόγω μαιευτήριο (καλα, για τη γιατρο δεν το συζητώ) και οσο για το προσωπικό του στη γραμματεία, δεν τους βρήκα λιγότερο ή περισσότερο στραβωμένους ή κακομούτσουνους 8) από άλλους δημοσίους υπαλλήλους που γνωρίζω (και ιδιωτικούς, μη σου πω), αλλά αυτό το ξεχνούσα μόλις έφευγα από το γκισέ τους.

Πάντως στη φάση της εγκυμοσύνης είσαι τόσο ευάλωτη και τόσο "στον κόσμο σου", που όλα τα παίρνεις κατάκαρδα και σε πειράζουν πολύ. Μετά αυτό περνάει κάπως και η όλη φάση περνάει στη μνήμη σα μια μακρινή ανάμνηση.
Ευχομαι να βρείτε το γιατρό που σας ικανοποιεί και με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας

ROARY
16-10-08, 08:37
Καλημέρα Layla Diop. Είχε τύχει να νοσηλευτείς όσο ήσουν έγκυος;

mariori
17-10-08, 09:41
γεια σας κοριτσια,διαβαζω διαφορες που λετε για το Ελενα.Πηγα την προηγουμενη βδομαδα στον Δριτσα το πρωι με εξεταζει μου κανει εστ Παπ και μου γραφει να κανω υπερηχο.Φευγωντας το λεω εγω η βλαμενη σας οφειλουμε κατι και μου λεει οτι θελετε δινετε ο ανδρας μου δεν ειχε ψιλα και του δωσε 50 ευρω τα πηρε σε χρονο μηδεν σε 1 μηνα θα βγει το τεστ παπ,παω να κλεισω εκει μεσα για υπερηχω και μου ειπαν οτι ολα ειναι κλεισμενα μεχρι τον φεβρουαριο,ζησε μαι μου να φας τρυφιλλη...
παω εξω να το κανω και πληρωνα και 50 ευρω.Το λεγομενο που διαβαζω απο σας οτι αμα πας το πρωι δεν πληρωνεις κατι που κολλαει?

Η πρωινή επίσκεψη σε γιατρό κοστίζει 3 ευρώ (αν έχεις ασφάλιση δημοσίου, ΟΓΑ κλπ δεν πληρώνεις τίποτα) και δεν είσαι υποχρεωμένη να δώσεις τίποτα στο γιατρό. Αν κάνεις κι άλλες εξετάσεις πληρώνεις αντίστοιχα το κόστος τους (τιμές δημοσίου). Τώρα που ρώτησες και σου είπε ό,τι θέλετε, μάλλον θα έπρεπε να έχετε και ψιλά μαζί. Αν δίνεις τόσα χρήματα σίγουρα συμφέρει να πηγαίνεις σε ιδιωτικό ιατρείο και να παίρνεις και την απόδειξη για την εφορία. Προσωπικά δεν έχω ρωτήσει σε επίσκεψη ίσως και με το φόβο ότι μπορεί να μου ζητήσουν χρήματα που δεν θέλω να δώσω.

agtog
24-10-08, 15:11
Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι ακόμα. Καθώς έχω κάνει ήδη μια καισαρική, μάλλον αν ξαναμείνω έγκυος θα με πάνε και για δεύτερη. Μήπως έχετε εμπειρία με κάποιον γιατρό από το Έλενα, αλλά με καισαρική;

jtse
29-10-08, 09:27
Καλημέρα κορίτσια,

Η μητέρα μίας συμμαθήτριας της κόρης μου μου σύστησε τον κ.Καπελάκη. Έχει καμιά σας περισσότερες πληροφορίες γι' αυτόν. Μου είπε ότι είναι υπερμαχος του φυσιολογικού τοκετού και κατά την επισκληριδίου.

Aligatoroula
03-11-08, 17:31
κοριτσια μου τον ΔΕΣΙΠΡΗ τον ξερετε?ειναι καλοσ? το μονο που ξερω ειναι πωσ ειναι γελαστοσ και παιρνει 800 ε

Μία φορά πήγα σε αυτόν στην αρχή της εγκυμοσύνης μου, και δεν ξαναπάτησα!!!
Καταρχήν, δεν μου έκανε υπέρηχο να διαπιστώσει την εγκυμοσύνη και ήμουν 6 εβδομάδων, παρά όταν τον ρώτησα εγώ για υπέρηχο μου είπε να πάω στους υπερήχους :roll: και να ζητήσω να μου κάνουν :roll:
Φεύγοντας για να πάω στους υπερήχους, μου είπε το θεϊκό "θα τα ξαναπούμε τώρα αφού κάνεις και την αυχενική διαφάνεια" :shock: :shock: :shock: :shock:

Προσωπικά εμένα δεν μου "έκατσε" σαν γιατρός :roll: και απορώ γιατί πήγα πρώτα σε αυτόν αντί να πάω κατευθείαν στον γιατρό που μου σύστησε μια φίλη μου, τον Γιαλελή, με τον οποίο είμαι υπέρ ευχαριστημένη.

Επίσης, δεν μπορώ να καταλάβω αυτό που λέτε για τα πρωινά και απογευματινά ραντεβού :roll:
Ολα τα ραντεβού (εκτός από 2) τα έχω κάνει πρωί.
(Ο,τι έχω πληρώσει σε απογευματινό ραντεβού, τα έχω πάρει πίσω από το ΙΚΑ (όχι 100% το ποσό)).
Μόνο μία φορά περίμενα μέχρι τις 10 για να δω τον γιατρό μου κι αυτό επειδή είχε χειρουργείο. Ολες τις άλλες φορές, πάω κατά τις 8 και κατά τις 9 έχω ήδη φύγει από το ΕΛΕΝΑΣ. Λίγες είναι οι φορές που έφυγα 9:30.
Να συμπληρώσω πως όλες τις εξετάσεις και υπερήχους τα έχω κάνει με τον γιατρό μου, τα ραντεβού τα κλείνω απευθείας με τον ίδιο, όσες φορές τον έχω ψάξει τον έχω βρει, ό,τι απορία έχω μου την εξηγεί.

matildaki
04-11-08, 11:39
Καλημέρα κορίτσια,
είμαι κι εγώ καινούργια στην παρέα σας.
Βρίσκομαι ήδη στο 4ο μήνα και θέλω να αλλάξω γιατρό.
Μου εχουν προτείνει διάφορους στο ΕΛΕΝΑ και προσπαθω να καταληξω κάπου..
Ξέρετε κάτι να μου πείτε για τον κ. Αλεξάτο;
Επισης αν γνωρίζετε καποιο γιατρό του ΕΛΕΝΑ που να έχει γραφείο για τις απογευματινες επισκεψεις?
(γιατι αν δεν μπορώ πρωινα ποιος ο λογος να "τρώω" τις μεγαλες αναμονές)

Jen.
04-11-08, 11:46

Μία φορά πήγα σε αυτόν στην αρχή της εγκυμοσύνης μου, και δεν ξαναπάτησα!!!
Καταρχήν, δεν μου έκανε υπέρηχο να διαπιστώσει την εγκυμοσύνη και ήμουν 6 εβδομάδων, παρά όταν τον ρώτησα εγώ για υπέρηχο μου είπε να πάω στους υπερήχους :roll: και να ζητήσω να μου κάνουν :roll:
Φεύγοντας για να πάω στους υπερήχους, μου είπε το θεϊκό "θα τα ξαναπούμε τώρα αφού κάνεις και την αυχενική διαφάνεια" :shock: :shock: :shock: :shock:

Προσωπικά εμένα δεν μου "έκατσε" σαν γιατρός :roll: και απορώ γιατί πήγα πρώτα σε αυτόν αντί να πάω κατευθείαν στον γιατρό που μου σύστησε μια φίλη μου, τον Γιαλελή, με τον οποίο είμαι υπέρ ευχαριστημένη.

Επίσης, δεν μπορώ να καταλάβω αυτό που λέτε για τα πρωινά και απογευματινά ραντεβού :roll:
Ολα τα ραντεβού (εκτός από 2) τα έχω κάνει πρωί.
(Ο,τι έχω πληρώσει σε απογευματινό ραντεβού, τα έχω πάρει πίσω από το ΙΚΑ (όχι 100% το ποσό)).
Μόνο μία φορά περίμενα μέχρι τις 10 για να δω τον γιατρό μου κι αυτό επειδή είχε χειρουργείο. Ολες τις άλλες φορές, πάω κατά τις 8 και κατά τις 9 έχω ήδη φύγει από το ΕΛΕΝΑΣ. Λίγες είναι οι φορές που έφυγα 9:30.
Να συμπληρώσω πως όλες τις εξετάσεις και υπερήχους τα έχω κάνει με τον γιατρό μου, τα ραντεβού τα κλείνω απευθείας με τον ίδιο, όσες φορές τον έχω ψάξει τον έχω βρει, ό,τι απορία έχω μου την εξηγεί.

Όταν λες ότι κάνετε τους υπερήχους μαζί εννοείς ότι έρχεται στο τμήμα υπερήχων μαζί σου ή ότι έχει υπέρηχο δικό του στο γραφείο του μέσα στο νοσοκομείο? :roll:
Όσο για την μικρή αναμονή που είχες τα πρωινά πιστεύω ότι είναι είτε λόγω οτι ο γιατρός σου δεν είχε τόσους πολλούς να περιμένουν κάθε μέρα είτε επειδή ήσουν εκεί 9 ακριβώς...
Ραντεβού πως ακριβώς κλείνεις μαζί του αφού τα πρωινά δεν είναι ποτέ με ραντεβού...πας και όταν έρθει η σειρά σου μπαίνεις...δεν είναι δηλαδή ονομαστικά.
Αν μπορείς σε παρακαλώ λύσε μου αυτές τις απορίες μου... :)

ROULITSA
04-11-08, 12:04
Εγώ γέννησα με τον Γαζή στο Έλενα. Μπορείτε να πάρετε τηλ. και να κλείσετε απογευματινό ραντεβού.

Είναι συνεπής και σοβαρός.

Ελπίζω να βοήθησα. :)

Καλή λευτεριά στις εγκυμονούσες ή αλλιώς μέλλουσες μανούλες.

despina100
04-11-08, 12:20
Eγω πήγαινα στον Καπελάκη αλλά τον άλλαξα γιατί δεν μου αρεσε και τωρα παω στη Γεωργιάδου την οποία βρίσκω παρα παρα πολύ καλή (στο Ελενα και οι δυο)

Aligatoroula
04-11-08, 15:24
Όταν λες ότι κάνετε τους υπερήχους μαζί εννοείς ότι έρχεται στο τμήμα υπερήχων μαζί σου ή ότι έχει υπέρηχο δικό του στο γραφείο του μέσα στο νοσοκομείο? :roll:

Εννοώ ότι μου τους κάνει ο ίδιος.
Ανεβαίνω στον πρώτο όροφο, στους υπερήχους.
Κι εκείνος είναι ήδη εκεί, κάνοντας υπερήχους.
Μια φορά που ήταν κάποιος άλλος γιατρός στον πρώτο, πήγαμε στον τρίτο όροφο.
Εμένα αυτό ήταν που με κέρδισε. Δεν πηγαίνω πέρα δώθε σε όποιον γιατρό κάτσει για υπέρηχο, αλλά έχω πάρε δώσε μόνο με τον γιατρό μου.

Όσο για την μικρή αναμονή που είχες τα πρωινά πιστεύω ότι είναι είτε λόγω οτι ο γιατρός σου δεν είχε τόσους πολλούς να περιμένουν κάθε μέρα είτε επειδή ήσουν εκεί 9 ακριβώς...

Δεν πάω στις 9, πάω στις 8, ακριβώς για να τελειώσω νωρίς και να μην περιμένω με τις ώρες.
Οπως είπα και παραπάνω, τις 7 από τις 9 φορές εκείνος είναι ήδη στους υπερήχους, και απ' έξω περιμένουν για υπέρηχο όχι μόνο πελάτισσές του, αλλά και εγκυμονούσες που τις έστειλαν οι γιατροί τους.
Οπότε θεωρώ ότι είναι καθαρά θέμα του τι ώρα θα πας ή και τι μέρα θα πετύχεις.
Σε λίγες μέρες γεννάω, και μόνο μια φορά δυσανασχέτησα σε πρωινό ραντεβού, που περίμενα μέχρι τις 10 επειδή είχε χειρουργείο.

Ραντεβού πως ακριβώς κλείνεις μαζί του αφού τα πρωινά δεν είναι ποτέ με ραντεβού...πας και όταν έρθει η σειρά σου μπαίνεις...δεν είναι δηλαδή ονομαστικά.

Τον παίρνω τηλέφωνο την προηγούμενη μέρα, να τον ενημερώσω ότι την επόμενη θα πάω.
Αυτό για μένα είναι ραντεβού. Περιμένει δηλαδή ότι θα πάω.
Αν είναι να πάω πρωί, με παίρνει όταν έρθει η σειρά μου και μην επαναλαμβάνομαι, τα είπα παραπάνω για τα πρωινά ραντεβού.
Και απόγευμα που έχουμε κανονίσει ραντεβού, πάλι όταν έρθει η σειρά μου με παίρνει. Ενδεικτικά, την προηγούμενη εβδομάδα είχα ραντεβού στις 7:30 το απόγευμα και με πήρε στις 9!

Και επίσης, όταν τον ρώτησα τώρα που είμαι στον μήνα μου, τι θα κάνω αν νιώσω πόνους ή σπάσουν τα νερά ή ή, μου είπε "θα με πάρεις τηλέφωνο ό,τι ώρα κι αν είναι". Δεν με παρέπεμψε στο "θα έρθεις στο νοσοκομείο και θα με ενημερώσουν εκείνοι" όπως έγινε με μια φίλη μου και τον γιατρό της. Στο τέλος, μπορεί όντως να μου πει να πάω στο νοσοκομείο και να τον ενημερώνουν εκείνοι για το πότε να έρθει, αλλά και μόνο που ξέρω ότι αν νιώσω το παραμικρό θα μιλήσω μαζί του πρώτα και θα με καθοδηγήσει στο τι να κάνω, νιώθω πιο σίγουρη.

Jen.
04-11-08, 15:46
Πάντως δεν είναι όλοι οι γιατροί πιστοποιημένοι να εκτελούν υπερηχογραφήματα και καλώς δεν μας κάνουν πάντα οι ίδιοι τους υπερηχογράφους αλλά πάμε σε πιο εξειδικευμένο προσωπικό. Από αυτά που μου λες συμπεραίνω ότι προφανώς ο δικός σου γιατρός είναι όντως πιστοποιημένος και για εκτέλεση υπερήχων οπότε και για αυτό μπορεί και σου τους κάνει. Και μένα στην αρχή με ξένιζε το ότι μου έκανε υπέρηχο άλλος αλλά αφού είναι πιο ειδικός δεν με πειράζει. Εσύ είσαι τυχερή [ου τυχαίνει ο ίδιος. Πρωινά πάντως δεν θα πάω ποτέ ξανά γιατί δεν τα μπορώ με τίποτα άσε που λόγω δουλειάς δεν μπορούσα ποτέ να είμαι εκεί 8 η ώρα η και 9. Μόνο μια φορά που είχα άδεια το δοκίμασα και το μετάνιωσα. Πάντως και εγώ την γιατρό μου την ενοχλώ όποτε έχω κάτι σημαντικό να ρωτήσω (για μένα πάντα σημαντικό).

Με το καλό να γεννήσεις και να χαρείς το μωράκι σου. Να σε ρωτήσω. Ξέρεις να μπορείς να χρησιμοποιήσεις δική σου μαία (εξωτερική) στο 'Ελενα ή δεν χρειάζεται?

jtse
04-11-08, 16:38
despina100 μπορείς να μου πεις τις δεν σου άρεσε στον κ. Καπελάκη ?

despina100
04-11-08, 17:31
despina100 μπορείς να μου πεις τις δεν σου άρεσε στον κ. Καπελάκη ?

Δεν ενοιωθα ανετα μαζι του...και μου φαινόταν λίγο ψυχρός. Και είχε συνέχεια παρα πολύ κόσμο (περίμενα πάντα το λιγότερο μια ωρα). Γενικά δεν μου εκανε κάτι ο ανθρωπος απλά δεν μου εδινε τη σιγουρια που χρειαζόμουν...
Ξερω αρκετες κοπέλες που είναι ευχαριστημένες μαζί του. Είναι υποκειμενικό το πως βλεπει καποιος το γιατρό του... Απλα εμενα δεν μου εκανε μαλλον...

bolaki
05-11-08, 16:30
Κορίτσια γεια σας κι από μενα, ειμαι κανούρια στο φόρουμ και μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος 5 βδομάδων. Απο οτι διαβασα είμαι στην ίδια κατάσταση με πολλές από εσάς, έχω δικό μου γιατρό γυναικολόγο που τόσα χρόνια κάνω τα παπ μου, αλλά δεν θέλω να δώσω τόσα λεφτα στο εμπόριο των μαιευτηρίων, οπότε με όσα είπατε με έχετε πείσει για το Έλενα. Ωστόσο, η απορία μου είναι η εξής. Την ημέρα του τοκετού, επιλέγεις ότι θες π.χ. μονόκλινο και αν δεν έχουν σε βάζουν σε δίκλινο μέχρι να αδειάσει. Υπάρχει περίπτωση να πας τελικά σε 3κλινο? Ρωτάω γιατί γέννησε μια ξαδέρφη μου στο Έλενα και στο τρίκλινο ήταν μαζί με δύο γύφτισσες, και πιστέψτε με το θέαμα δεν ήταν καλό, ειδικά όταν μαζεύτηκαν και οι συγγενείς.
Ευχαριστώ πολύ!

yogini
05-11-08, 16:55
Κορίτσια γεια σας κι από μενα, ειμαι κανούρια στο φόρουμ και μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος 5 βδομάδων. Απο οτι διαβασα είμαι στην ίδια κατάσταση με πολλές από εσάς, έχω δικό μου γιατρό γυναικολόγο που τόσα χρόνια κάνω τα παπ μου, αλλά δεν θέλω να δώσω τόσα λεφτα στο εμπόριο των μαιευτηρίων, οπότε με όσα είπατε με έχετε πείσει για το Έλενα. Ωστόσο, η απορία μου είναι η εξής. Την ημέρα του τοκετού, επιλέγεις ότι θες π.χ. μονόκλινο και αν δεν έχουν σε βάζουν σε δίκλινο μέχρι να αδειάσει. Υπάρχει περίπτωση να πας τελικά σε 3κλινο? Ρωτάω γιατί γέννησε μια ξαδέρφη μου στο Έλενα και στο τρίκλινο ήταν μαζί με δύο γύφτισσες, και πιστέψτε με το θέαμα δεν ήταν καλό, ειδικά όταν μαζεύτηκαν και οι συγγενείς.
Ευχαριστώ πολύ!

Φαντάζομαι υπάρχει περίπτωση να συμβεί αλλα θέλω να πιστεύω μικρή! Εντάξει πάντως δεν νομίζω να ειναι πάνω απο μια νύχτα με τόση ανακύκλωση που γίνεται εκεί. Υπάρχουν και τσιγγάνοι με πολλά φράγκα και γι'αυτό μάλλον έτυχε στην περίπτωση. Αυτό θα μπορούσε να συμβεί σε όλα τα δημόσια νοσοκομεία.
Πάντως δεν μπορείς για κανεναν λόγο να κλείσεις απο πριν δωμάτιο. Η σειρά πάει αυστηρά με την ώρα τοκετου.

xrysa80
05-11-08, 20:23
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΤΕ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟ ΣΑΣ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ΤΟΝ .Κ.ΔΑΓΛΑ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ .ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΗΜΟΥΝ ΠΕΡΔΙΚΙ. ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ ΔΙΕΥΘ/ΤΗΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ. ΚΑΙ ΚΟΡΥΦΗ ΣΤΟΥΣ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΑΝ ΚΑΝΕΤΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΡΩΙ ΣΤΟΝ 1 ΟΡΟΦΟ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΓΙΝΕΤΕ ΧΑΜΟΣ.

bolaki
06-11-08, 16:13
Ennoeitai pws den boreis na kleiseis dwmatio. Apla to riskareis ligo.
Egw 8a paw na vrw ton Rosolymo, ton opoio pira simera to prwi kai mou ekleise rantevou tin alli pempti! Den ton exw gnwrisei pote, apla mai gnwsti genise s' auton kai einai poly euxaristimeni. Exete kamia idea an einai kalos? An ton vriskeis eukola klp? Genika tin fimi tou!
Euxaristw poly kai pali!

Jen.
06-11-08, 16:24
Ennoeitai pws den boreis na kleiseis dwmatio. Apla to riskareis ligo.
Egw 8a paw na vrw ton Rosolymo, ton opoio pira simera to prwi kai mou ekleise rantevou tin alli pempti! Den ton exw gnwrisei pote, apla mai gnwsti genise s' auton kai einai poly euxaristimeni. Exete kamia idea an einai kalos? An ton vriskeis eukola klp? Genika tin fimi tou!
Euxaristw poly kai pali!

Έχει πολυ καλή φήμη είχα πάει πέρσι σε αυτόν για τεστ παπ για να κανω μια αναγνωριστική με το νοσοκομείο και γέννησε την ξαδέρφη μου που είναι πολυ ευχαριστημένη...απλά εγώ δεν τον προτίμησα γιατί ήταν πολυ πολυ περιζήτητος και απασχολημένος και είχε πολυ αναμονή...επίσης δεν σου αφιέρωνε πολύ χρόνο λόγω προφανώς των πολλών ασθενών του...

Όσο για τον Δάγλα εγώ δεν έχω ακούσει τα καλύτερα και σίγουρα θα τον απέφευγα...αλλά αυτό από εμπειρία γνωστής μου που την ειρωνεύτηκε πολύ άσχημα 1 μέρα πριν την γέννα και η γνωστή μου τελικά προτίμησε να γεννήσει σε άλλο δημόσιο νοσοκομείο...

Lilly
06-11-08, 16:38
Όσο για τον Δάγλα εγώ δεν έχω ακούσει τα καλύτερα και σίγουρα θα τον απέφευγα...αλλά αυτό από εμπειρία γνωστής μου που την ειρωνεύτηκε πολύ άσχημα 1 μέρα πριν την γέννα και η γνωστή μου τελικά προτίμησε να γεννήσει σε άλλο δημόσιο νοσοκομείο...

Συγγενικό μου πρόσωπο είχε τον παραπάνω γυναικολόγο.
Όταν τον έπαιρνε τηλέφωνο γεμάτη άγχος λόγω σοβαρής αποκόλλησης που είχε, την ειρωνευόταν συστηματικά και της έλεγε "Σιγά μωρέ, πώς κάνεις έτσι; Πάρε τα χάπια σου και σταμάτα τη γκρίνια"
(και τελικά το έχασε το μωρό της :cry:)

Jen.
06-11-08, 16:41

Συγγενικό μου πρόσωπο είχε τον παραπάνω γυναικολόγο.
Όταν τον έπαιρνε τηλέφωνο γεμάτη άγχος λόγω σοβαρής αποκόλλησης που είχε, την ειρωνευόταν συστηματικά και της έλεγε "Σιγά μωρέ, πώς κάνεις έτσι; Πάρε τα χάπια σου και σταμάτα τη γκρίνια"
(και τελικά το έχασε το μωρό της :cry:)

:shock: :shock: :shock:

Τελικά η γνωστή μου επιβεβαιώνεται... :(

nat-left
06-11-08, 16:51
Τον Δάγλα τον έχει μία φίλη μου και κοντεύει να γεννήσει κιόλας. Όταν τον είχα πάρει τηλέφωνο στο κινητό του πριν από αρκετό καιρό δεν μου άρεσε ούτε το ύφος του ούτε το στυλάκι που λένε και γι'αυτό δεν μπήκα καν στη διαδικασία να κλείσω ραντεβού. Πάντως η φίλη μου δεν έχει παράπονο!

Lilly
06-11-08, 17:03
Το θέμα "γιατρός" είναι καθαρά υποκειμενικό, αλλά δεν θα δεχόμουν ποτέ να έχω σοβαρή αιμορραγία και ο γιατρός να μου λέει "κοίτα να δεις, εγώ κάνω υπέρηχο κάθε Τετάρτη, σήμερα είναι Πέμπτη, έλα σε μια βδομάδα να σε δω" :?
Όσο να 'ναι, ακούγεται "κάπως"....
Αλλά ξαναλέω πως δεν τον γνωρίζω. Επέλεξα να γεννήσω σε ιδιωτικό μαιευτήριο για προσωπικούς λόγους.

nat-left
06-11-08, 17:09
Στον γιο μου γέννησα στο μητέρα, μετά στην παλίνδρομη που είχα πάλι στο μητέρα ήμουν και έκανα υπέρηχο όποτε ήθελα. Τώρα που επέλεξα δημόσιο πάλι κάνω τις εξετάσεις μου και τους υπέρηχους στο μητέρα και τους μεγάλους στον Νικολαϊδη (ΚΟΡΥΦΗ) για να γλιτώσω χρόνο. Δεν με πειράζει που τις πληρώνω. Πάντως να σου πω κάτι, στο παιδάκι που έχασα και είχα και εγώ αποκόλληση, δεν πάει να μου έλεγε ο γιατρός ότι ήθελε, εγώ έκανα υπέρηχο ο κόσμος να χάλαγε! άρα αν ήμουν στη θέση της φίλης σου θα έκανα υπέρηχο ιδιωτικά και θα άλλαζα γιατρό βέβαια δυστυχώς πάλι το αποτέλεσμα μπορεί να ήταν ίδιο.

Συμφωνώ στην υποκειμενικότητα της άποψης όσον αφορά έναν γιατρό!

xrysa80
06-11-08, 22:30
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΕΦΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΔΑΓΛΑ. ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΥΣΤΗΡΟΣ ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΕΓΩ, ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΣΕ ΚΟΠΕΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΛΕΝΑ, ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ. ΧΑΡΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΡΑΒΗ ΑΥΤΟΝ ΦΩΝΑΖΟΥΝΕ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΦΙΔΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΥΠΑ.......ΤΙ ΝΑ ΠΩ. ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΥΣΤΗΡΟΣ ΠΑΡΑ ΝΑ ΚΙΝΔΥΝΕΨΩ

gres
07-11-08, 23:49
Εχω τη χειροτερη γνωμη για τον Κο Δαγλα. Αντιμετωπισα την ιδια ειρωνια απο πλευρας του οταν παρουσιασα σοβαρη αποκολληση στον 3ο μηνα. Με ειδε μετα απο 1 1/2 εβδομαδα -γιατι οπως ειπε και μια αλλη κοπελα παραπανω "υπερηχα κανω μονο Τεταρτες" (και αν μου αρεσει ειναι αυτο που ενιωσα εκεινη τη στιγμη) - ο ιδιος για να μου κανει υπερηχο μετα απο πολλη ωρα αναμονης εξω απο το γραφειο των υπερηχων-ουτε καν προτεραιοτητα παρα τη σοβαροτητα της καταστασης μου-οπου τελικα το αποτελεσμα ηταν οτι εχασα το μωρο μου.

Almodobar
09-11-08, 00:03
Ζητήστε τον Χρήστο Τσιώνη(διευθυντής της Γ μαιευτικής).Με πρόσεξε ΠΑΡΑ πολύ και εμένα και την μικρή μου.Χρειάστηκα καισαρική, επειδή η μικρή ανέβαινε στο διάφραγμα(!) και δεν είχα καθόλου διαστολή.

Δεν με ταλαιπώρησε καθόλου, με έκανε να νιώσω πολύ άνετα και μου έκανε μια τομή, η οποία δεν φαίνεται καν.Μου ΄δειξε την κορούλα μου, σε 10-15 λεπτά και σε άλλα 15 ήμουν έτοιμη.

Τέλος βγαίνω έξω για δουλειές και γενικώς δεν πονάω καθόλου.Σίγουρα βέβαια, μετράει και το κατα πόσο ανταποκρίνεται, ο κάθε οργανισμός.

dhesi
09-11-08, 23:12
ΓΕΙΑ ΣΑΣ, ΑΝΑΖΗΤΩ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟΣ ΦΥΣΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΟΙΚΕΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΘΥΜΑΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ Η ΑΝ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΜΕΝΗ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΝΟΧΛΗΣΗ. ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΜΑΙΕΣ ΤΟΥ.
ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 9 ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ ΜΕ ΤΟ ΧΑΣΙΑΚΟ, ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΜΙΛΟΥΣΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΟΥ ΚΑΘΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ. ΚΑΙ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΑΝ ΜΕ ΘΥΜΟΤΑΝ, Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕ ΤΟ ΕΔΕΙΧΝΕ. ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ , ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΠΡΩΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ ΑΥΤΟΙ... ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΠΕΛΑΤΙΣΣΑ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΚΑΘΩΣ ΕΙΧΕ ΜΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΩΡΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ...
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΚΑΛΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ... ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΓΩΝΙΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΠΑΛΙ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

yogini
10-11-08, 09:25
ΓΕΙΑ ΣΑΣ, ΑΝΑΖΗΤΩ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟΣ ΦΥΣΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΟΙΚΕΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΘΥΜΑΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ Η ΑΝ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΜΕΝΗ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΝΟΧΛΗΣΗ. ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΜΑΙΕΣ ΤΟΥ.
ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 9 ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ ΜΕ ΤΟ ΧΑΣΙΑΚΟ, ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΜΙΛΟΥΣΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΟΥ ΚΑΘΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ. ΚΑΙ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΑΝ ΜΕ ΘΥΜΟΤΑΝ, Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕ ΤΟ ΕΔΕΙΧΝΕ. ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ , ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΠΡΩΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ ΑΥΤΟΙ... ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΠΕΛΑΤΙΣΣΑ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΚΑΘΩΣ ΕΙΧΕ ΜΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΩΡΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ...
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΚΑΛΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ... ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΓΩΝΙΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΠΑΛΙ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Πήγαινα στον Μπότση στο Αρεταίειο αλλα δεν τον συμπάθησα κι εγω και έφυγα. Τώρα στο ΕΛΕΝΑ με βλέπει η κυρία Ειρήνη Κωνσταντινίδου. Εχουμε ακούσει φοβερά λογια γι'αυτήν απο μέσα και της εχω εμπιστοσύνη. Περίμενε λίγες μέρες να γεννήσω για να εχω και πλήρη εικόνα και σου λέω μετά. 3 γνωστές μας γέννησαν σ'αυτήν και την εχουν ερωτευτεί. Πάντως το πλέον φιλικό νοσοκομείο για το θηλασμο ειναι το Αττικό (και το πιο σύγχρονο) και ενας σουπερ γιατρος που μου εχουν πει εκει λεγεται Χρέλιας.

dudu
10-11-08, 09:41
Koritsia μου την Κ. Λασιμη την ξερετε?????????

mary3
13-11-08, 17:22
Γεια σας
Μολις έκανα εγγραφη και θα ηθελα να σας πω την προσωπικη μου εμπειρία για το μαιευτήριο Ελενα και τους δυο γυναικολογους που γνώρισα.
Είμαι 32 χρονών,έχω κανει τρεις καισαρικές ( η τελευταία το 2007) και οι τρεις κόρες γεννήκαν υγιείς. Τις δύο πρώτες τις ξεγέννησε ο 1ος. Η πρώτη γεννηθηκε καισαρική γιατι είχε ισχιακή προβολή και μετά ακολούθησαν οι άλλες δύο. Την τρίτη την ξεγέννησε ο 2ος.

Στην πρώτη εγκυμοσύνη και καισαρική πήγαν ολα καλά. Στην δευτερη εγκυμοσύνη τον τελευταιο μήνα ειχα πρηστεί στο αιδίο από την αριστερή πλευρά και πονούσα χαμηλά στην κοιλιά μου απο την αριστερή πλευρά πάλι. Οταν ρωτούσα τον γιατρό μου μου έλεγε "δεν είναι τίποτα". Τελοσπάντων δεν είχε μείνει πολυς καιρός γέννηαα όλα καλά και τελίωσε εκεί.

Θα ηθελα να κάνω μια παρενθεση. Εχω χειρουργησει πριν αρκετά χρόνια την δεξιά βουβωνοκήλη μου.

Πάμε τωρα στην επεισοδιακή επίπονη τριτη εγκυμοσύνη και γέννα.
Αρχικα με είχε αναλάβει 1ος αλλά μια βδομάδα πριν γεννήσω
γνωρισα το γιατρό που τελικά με ξεγέννησε Αυτό γιατι μου είπε οτι το διαστημα που πρέπει να γεννήσω θα βρίσκεται σε άδεια.

Από το πρωτο μήνα της εγκυμοσύνης πονουσα αριστερα χαμηλα πάλι, έλεγα στον 1ο πονάω "δεν είναι τίποτα" μου έλεγε. Για να μην πολυλογώ την απορία μου μου την έλυσε ένας καταπληκτικος γιατρός και άνθρωπος που κανει υπερηχους (ιδιωτικος γιατρός).Μάλλον είναι κήλη, που ήταν αριστερη βουβωνοκηλη τελικά.Την οποία δεν μπορούσα να χειρουργήσω, θα έπρεπε να χειρουργηθώ μετά την γέννα (διάγνωση χειρούργου του Ελενα). Το μόνο που έπρεπε να κανω ήταν να πονάω.

Οι μήνες περνούσαν με ολο και πιο δυνατούς πόνους και πριζομουνα όλο και πιο πολυ στην αριστερη πλευρά του αιδίου.
Τον τελειταίο μήνα μου έίπε ο 1ος γιάτρός μου ότι τελικά δεν μπορεί να με αναλάβει και γνώρισα τον 2ο. Λεμε για να μας τον συστήνει πρέπει να είναι καλός. Με το που με βλέπει από κάτω λέει τι ειναι αυτό εσύ είσαι γεμάτη κιρσους μήτρας και αιδίου.Δεν σου το είπε ο 1ος? Οχι δεν μας είχε αναφέρει τίποτα του είπα.Πολυ επικίδυνο να αιμοραγίσουν κατά τη διάρκεια της καισαρικής και να χάσω τη μήτρα μου. Πανικός αλλα τι μπορούσα να κάνω? Μου ζητήσαν δυο μπουκάλες αίμα για να με χειρουργήσουν. Μετα απο μια βδομάδα εγινε η καισαρική. Θέλω να πιστεύω ότι ο 2ος έκανε ότι καλύτερο μπορούσε. Οι κιρσοί τελικά αιμοράγησαν, αλλα κατάφερε να μου σωσει τη μήτρα.Οταν τελείωσε μου είχε μείνει μια τομη με ένα σωληνάκι στη μέση για να βγει το αιμα που τυχόν έχει εγκλοβιστεί στη μήτρα. Πριν φύγω μου το έβγαλε κι αυτο και απλως πηγαινα και μετά τις 4 μέρες μέχρι να επουλωθεί η τρύπα στο κέντρο της τομής.

Το αξιοσημίωτο ήταν ότι είδα τυχαία τον 1ο γιατρό 2 μερες μετα την καισαρική μου στο διάδρομο του μαιευτηρίου. Δεν ήρθε καν να δει τι κάνω και δεν με κοιταζε καν στα μάτια. Η απάντηση του 2ου γιατρού στο τι συμβαίνει ήταν αστο είναι μια πονεμένη ιστορία.

Οταν πήγα σπίτι μου έπαθα και θρόμβωση με την οποία με βοήθησε ένας αγγειολόγος στο μητέρα.

Το συμπέρασμα μου, στα εύκολα όλοι καλοί είναι.

nat-left
13-11-08, 17:41
Στο ίδιο συμπέρασμα έχω καταλήξει και εγώ. Λυπάμαι για την ταλαιπωρία που πέρασες, όμως τέλος καλά όλα καλά. Δεν μου λες τον πρώτο γιατρό τον λένε Δρ...α;

mary3
13-11-08, 18:07
Οχι, αστο καλύτερα

agtog
17-11-08, 16:58
Εἰμαι έγγυος τελικά έξι εβδομάδων και έχω πανικοβληθεί γιατί δεν έχω γιατρό. Την πρώτη φορά (πρίν από δύο χρόνια) γέννησα στο Ιασώ, καισαρική με επισκληρίδιο. Λόγω της επισκληριδίου δεν μπορούσα να περπατήσω κανονικά για έξι μήνες και τώρα ακόμα πονάει κάπως το νεύρο. Ο γυναικολόγος που είχα εκεί ήταν σε όλη τη διάρκεια φιλικότατος πάντα διαθέσιμος και συζητήσιμος. Απλά όταν τελικά προέκυψε το πρόβλημα πήρα εξαγωγή από το Ιασώ χωρίς ούτε να αντιληφθεί κανείς, ούτε μετά να παραδεχθεί κανείς ότι είχα πρόβλημα. Ούτε ο γυναικολόγος μου με στήριξε σε αυτήν την υπόθεση. Όλοι υποστηρίζουν το συνάφι τους. Φοβάμαι να επιλέξω γυναικολόγο τώρα, φοβάμαι ότι κάτι μπορεί να μου τύχει και αυτή τη φορά πιο σοβαρό. Γενικά δεν τα πάω καλά με τις γυναίκες γιατρούς, η κυρία Γεωργιάδου όμως φαίνεται να είναι φαβορί στο φόρουμ. Έχει κάποια εμπειρία καισαρικής μαζί της; Έπειτα μου έχουν συστήσει και τον Δάγλα από δυό μεριές. Αυτά όμως που γράφονται γι' αυτόν εδώ είναι αποτρεπτικά. Και πάλι, έχει κἀποια εμπειρία καισαρικής μαζί του; Και τέλος, για τον Τσιώνη που αναφέρει η Almodobar υπάρχει και κάποια άλλη που τον είχε γιατρό; Πραγματικά φοβάμαι να διαλέξω γιατρό.

yogini
17-11-08, 18:18
Εἰμαι έγγυος τελικά έξι εβδομάδων και έχω πανικοβληθεί γιατί δεν έχω γιατρό. Την πρώτη φορά (πρίν από δύο χρόνια) γέννησα στο Ιασώ, καισαρική με επισκληρίδιο. Λόγω της επισκληριδίου δεν μπορούσα να περπατήσω κανονικά για έξι μήνες και τώρα ακόμα πονάει κάπως το νεύρο. Ο γυναικολόγος που είχα εκεί ήταν σε όλη τη διάρκεια φιλικότατος πάντα διαθέσιμος και συζητήσιμος. Απλά όταν τελικά προέκυψε το πρόβλημα πήρα εξαγωγή από το Ιασώ χωρίς ούτε να αντιληφθεί κανείς, ούτε μετά να παραδεχθεί κανείς ότι είχα πρόβλημα. Ούτε ο γυναικολόγος μου με στήριξε σε αυτήν την υπόθεση. Όλοι υποστηρίζουν το συνάφι τους. Φοβάμαι να επιλέξω γυναικολόγο τώρα, φοβάμαι ότι κάτι μπορεί να μου τύχει και αυτή τη φορά πιο σοβαρό. Γενικά δεν τα πάω καλά με τις γυναίκες γιατρούς, η κυρία Γεωργιάδου όμως φαίνεται να είναι φαβορί στο φόρουμ. Έχει κάποια εμπειρία καισαρικής μαζί της; Έπειτα μου έχουν συστήσει και τον Δάγλα από δυό μεριές. Αυτά όμως που γράφονται γι' αυτόν εδώ είναι αποτρεπτικά. Και πάλι, έχει κἀποια εμπειρία καισαρικής μαζί του; Και τέλος, για τον Τσιώνη που αναφέρει η Almodobar υπάρχει και κάποια άλλη που τον είχε γιατρό; Πραγματικά φοβάμαι να διαλέξω γιατρό.

Περίμενε λιγες μερες να γεννήσω με την κυρία Κωνσταντινίδου και θα σου πω! Ειναι τρελά ξηγημένη γιατρός και κατά της επισκληριδίου. Ειδωμεν λοιπόν! Πάντως μην πανικοβάλλεσαι ειναι νωρίς ακόμα...αλλαξα εγω γιατρούς στην εγκυμοσύνη!

agtog
17-11-08, 20:54
Ευχαριστώ πολύ, είναι πολύ μεγάλη παρηγοριά αυτό το φόρουμ. Άντε καλή λευτεριά yogini και όλα να πάνε καλά! Στο σπίτι δεν το συζητώ αυτἠ τη φορά το θέμα. Στο τέλος, ενώ εγώ υπέφερα πιο πολύ από όλους, ο άντρας μου απλώς μου λέει τώρα ότι αν είχα πάει από την αρχή στο Έλενα, όπως μου έλεγε εκείνος, δεν θα είχα πάθει τίποτα, και η πεθερά μου, που με είχε ταλαιπωρήσει τον τελευταίο μήνα να μην κάνω καισαρική παρόλο που το μωρό ήταν με ισχυακή προβολή, θεωρεί και αυτή ότι είχε δίκιο και ότι αν την είχα ακούσει (και είχα διακινδυνεύσει την ακεραιότητα του παιδιού μου σε περίπτωση που έβρισκα γιατρό που θα δεχόταν να με ξεγεννήσει φυσιολογικά) δεν θα είχα πάθει απολύτως τίποτα. Μάλιστα δεν το περίμενε από μένα να μην μπορώ να επιλέξω καλό γιατρό. Δεν μου φτάνει η αγωνία μου...

nat-left
18-11-08, 10:45
Μη στέκεσαι στο τι σου λέει ο καθένας γιατί θα τρελλαθείς. Εμένα ακόμη η πεθερά μου λέει ότι δεν έπρεπε να είχα κάνει καισαρική (147 κιλά είχα φτάσει με πίεση, προεκλαμψία και σάχκαρο με ινσουλινη)!

Τι να της πεις, λες έκανα ότι μου είπε ο γιατρός και τελειώνει η κουβέντα, στην τελική οι γιατροί μας έχουν την ευθύνη του τοκετού όχι οι μαμάδες ή οι πεθερές μας.

Η δική μου μαμά μου έχει ξεκινήσει πόλεμο για το θηλασμό από τώρα, του τύπου, σίγα μη θηλάσεις τα δίδυμα και δώσε τους ξένο εξ αρχής, και εσύ ξένο ήπιες εξ αρχής και δεν έπαθες τίποτα και τέτοια...
Το θέμα λοιπόν για μένα είναι να ξέρεις εσύ η ίδια τις επιλογές σου και να πράξεις αναλόγως χωρίς δεύτερη σκέψη.

mariori
18-11-08, 11:02
Μην κάθεσαι και στεναχωριέσαι για ό,τι σου λένε, ειδικά η πεθερά. Πιστεύω ότι θα βοηθούσε να συζητήσεις με τον άντρα σου και να του τονίσεις ότι δεν έχει νόημα τώρα να σου λέει τι θα είχε γίνει, κανείς δεν ξέρει τι θα γινόταν αν... μπορεί να ήταν καλύτερα μπορεί όμως να ήταν και χειρότερα. Για το θέμα του γιατρού να μην αισθάνεσαι καμία πίεση χρόνου. Έχεις πολύ καιρό ακόμη για να διαλέξεις γιατρό. Εγώ άλλαξα γιατρό στον 4ο μήνα μόνο και μόνο για να γεννήσω στο Έλενα.
Για τον Δάγλα που ρωτάς, μία φίλη που γέννησε με καισαρική και ολική αναισθησία έμεινε πολύ ευχαριστημένη και από τον γιατρό και από την αναισθησιολόγο. Προσωπικά έκανα με τον Δάγλα μόνο τη β επιπέδου, οπότε δεν μπορώ να έχω άποψη. Προβληματίστηκα κι εγώ από αυτά που διάβασα εδώ. Εγώ επέλεξα άλλο γιατρό, αλλά ακόμη δεν έχω γεννήσει, οπότε δεν εκφράζω άποψη.

zazazou
18-11-08, 11:18
Μη στέκεσαι στο τι σου λέει ο καθένας γιατί θα τρελλαθείς. Εμένα ακόμη η πεθερά μου λέει ότι δεν έπρεπε να είχα κάνει καισαρική (147 κιλά είχα φτάσει με πίεση, προεκλαμψία και σάχκαρο με ινσουλινη)!

Τι να της πεις, λες έκανα ότι μου είπε ο γιατρός και τελειώνει η κουβέντα, στην τελική οι γιατροί μας έχουν την ευθύνη του τοκετού όχι οι μαμάδες ή οι πεθερές μας.

Η δική μου μαμά μου έχει ξεκινήσει πόλεμο για το θηλασμό από τώρα, του τύπου, σίγα μη θηλάσεις τα δίδυμα και δώσε τους ξένο εξ αρχής, και εσύ ξένο ήπιες εξ αρχής και δεν έπαθες τίποτα και τέτοια...
Το θέμα λοιπόν για μένα είναι να ξέρεις εσύ η ίδια τις επιλογές σου και να πράξεις αναλόγως χωρίς δεύτερη σκέψη.

A K Ρ Ι Β Ω Σ
Το θεμα ειναι να ξερεις τι θες, να επιμεινεις σε αυτο και να το στηριξεις.
Οταν εμεινα την πρωτη φορα εγκυος, ημουν (οπως και ειμαι) με πολλα κιλα παραπανω απο μονη μου. Ειχαν λυσσαξει ολοι, εγω εκανα οτι μου ελεγε ο γιατρος.
Και τωρα αυτο σκοπευω να κανω.
Να ξερεις τι θες και να μενεις σταθερη σε αυτα που επιλεγεις.

agtog
18-11-08, 13:57
Ευχαριστώ πολύ κορίτσια, σήμερα έκανα και τον πρώτο υπέρηχο, το μπεμπάκι είναι στη θέση του και ... ξεκινάμε!

maria82
27-11-08, 10:34
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΤΕ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟ ΣΑΣ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ΤΟΝ .Κ.ΔΑΓΛΑ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ .ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΗΜΟΥΝ ΠΕΡΔΙΚΙ. ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ ΔΙΕΥΘ/ΤΗΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ. ΚΑΙ ΚΟΡΥΦΗ ΣΤΟΥΣ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΑΝ ΚΑΝΕΤΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΡΩΙ ΣΤΟΝ 1 ΟΡΟΦΟ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΓΙΝΕΤΕ ΧΑΜΟΣ.

Xrysa θέλεις να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες για τον κ. Δάγλα. Σκέφτομαι να κλείσω πρώτο ραντεβού για να τον γνωρίσω...
Σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Popi
27-11-08, 10:51
Μηπως γνωριζετε την κ.Δεμπεγιαννη?
ενδιαφερεται μια φιλη μου αλλα δεν εχουμε παρει αλλες γνωμες
ευχαριστω

StellaK
27-11-08, 18:24
Ο γιατρός που μου έκανε την Β' επιπέδου μου σύστησε να κάνω υπέρηχο στο έμβρυο στην κ. Κομνού που είναι στο Έλενα. Γνωρίζει καμιά σας πώς θα κλέισω ραντεβού μαζί της;
Ευχαριστώ πολύ κορίτσια

Solini
27-11-08, 19:38
Μήπως ξερει καποια κοπέλα τον Γαβαρη? ειναι στο Ελενα και ειναι καθηγητης μου εχουν πει!

Aligatoroula
27-11-08, 21:33
Ο γιατρός που μου έκανε την Β' επιπέδου μου σύστησε να κάνω υπέρηχο στο έμβρυο στην κ. Κομνού που είναι στο Έλενα. Γνωρίζει καμιά σας πώς θα κλέισω ραντεβού μαζί της;
Ευχαριστώ πολύ κορίτσια

Επειδή με τα τηλέφωνα που θα σου δώσουν για πρωινά και απογευματινά ραντεβού άκρη δεν θα βγάλεις (εγώ έπαιρνα τηλέφωνο 5 μέρες) θα πάρεις τηλέφωνο στο τηλεφωνικό κέντρο του ΕΛΕΝΑΣ και θα ζητήσεις να σε συνδέσουν με το καρδιολογικό, και αφού σε συνδέσουν πες τους ότι θες να κλείσεις ραντεβού με την κα Κομνού.

Πάντως είναι πολύ καλή σαν γιατρός και φιλική προς το περιβάλλον

StellaK
28-11-08, 19:48
Ευχαριστώ πολύ κορίτσια

Επειδή με τα τηλέφωνα που θα σου δώσουν για πρωινά και απογευματινά ραντεβού άκρη δεν θα βγάλεις (εγώ έπαιρνα τηλέφωνο 5 μέρες) θα πάρεις τηλέφωνο στο τηλεφωνικό κέντρο του ΕΛΕΝΑΣ και θα ζητήσεις να σε συνδέσουν με το καρδιολογικό, και αφού σε συνδέσουν πες τους ότι θες να κλείσεις ραντεβού με την κα Κομνού.

Πάντως είναι πολύ καλή σαν γιατρός και φιλική προς το περιβάλλον

Ευχαριστώ πολύ. Όντως όπως τα λες είναι...σήμερα προσπαθούσα όλο το πρωί και δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη. Τη Δευτέρα θα εφαρμόσω τη συμβουλή σου.

kellyk
07-12-08, 14:13
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ..ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ..ΑΝ ΞΕΡΑΤΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΦΙΛΙΚΟ ΓΙΑΤΡΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΝ ΜΑΘΩ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ :P :idea:

nat-left
08-12-08, 10:26
Διάβασε αυτό: Γυναικολόγος στο Έλενα
http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?t=1162 κι αν δεν σε καλύψει χρησιμοποίησε την αναζήτηση (πάνω αριστερά)

Birbilo
09-12-08, 21:42
Koritsia gia sas, ime k ego neo melos se aytin tin parea, an k edo k kapoio diastima parakoloutho sixna tis sizitisis sas, eos tora mou kaliptate kathe mou erotisi opote den xriastike na rotiso i na symetasxo se kati.....iste super!!! K sas eyxaristo poly gia ayto. Gia oses exete idi gini manoules na sas zisi to mikro sas aggelaki, oses apo sas akoma to perimenete me to kalo k me enan pono (opos len k i palies :lol:) Ego aniko stin deyteri katigoria.....
Kata arxin zito sygnomi gia ta greeklish mou alla ine o monos tropos na grapso ellinika k na me katalaveni kapoios.
Ime ston 8 mina, k eno eos tora logo gynekologou thelame na genisoume sto Mitera, to teleyteo diastima k me osa exo diavasi k di k ego me ta matia mou allaxame gnomi. Den simferi na pas se idiotiki kliniki na dosis tosa lefta k na sou symperiferonte les k......telospanton.
Apofasisame me ton antra mou loipon na genisoume k emeis sto Elena, me tin monoi diafora pos epidi imaste idi ston 8 mina k zoume ektos athinas (stin Paro) to na erthoume se epafi me kapoio gynekologo ine poly dyskolo, para mono dia mesou tilefonou efikto. Stin paro den yparxi epilogi gynekologou enas yparxi mono k ine sto giatriko kentro (ena idous dimosio proton voithion) nosokomio den exoume sto nisi opote anagastika tha prepi na katevoume athina. O gynekologos pou me parakolouthouse eos tora ine enas poly kalos giatros o opoios kateveni mia fora ana mina-dymino k vlepi mono ta epigonta peristatika k tis egies....opote ex archis den mou dothike k megali epilogi sto se pion giatro tha pao.....tora omos pou kontevoume k allaxame gnomi oson afora to meeytirio exoume ena mikro provlima......:
Apofasisame na pame sto ELENA na genisoume epidi mas kalipti tis epithimies mas oson afora to moro mazi me tin mitera sto domatio, ton apoklistiko thilasmo k olla ayta ta kala logia pou exo diavasi eos tora apo esas....to thema mas ine omos pos tha erthoume se apafi m kapoion gynekologo......k edo tha parakalousa gia tin voithia sas.......exo diavasi ta kalitera gia tin Kyria Konstantinidou k tin Kyria Georgiadou, ine dynaton na mou stilete me PM ta tilefona tous k isos kapoies plirofories tous?(opos tis dikes sas empiries mazi tous, ti amivi tous dosate telika esis)
Episis diavasa gia tin kenouria pteriga pou etimazotan to kalokairi, telika ine etimi? k tha ithela k kamia ligo pio prosfati, kontini empiria fisiologikou toketou sto sigekrimeno meeytirio, an ine vevea eyikto. Xilia sygnomi an sas kourasa me to toso megalo mou post, parasirthika k ithela na ime oso pio analitiki ginete.
Eyxaristo para poly gia tin voithia ek ton proteron, anameno apantisis sas.....

yogini
09-12-08, 22:10
Η καινούργια πτέρυγα δεν ειναι έτοιμη δυστυχώς και τα μονοκλινά ειναι δυσεύρετα. Εμας μας βρηκανε μετά απο 5 ημέρες (μειναμε 7 μέσα λογω προβλήματος). Να εχεις υπόψη σου οτι παραλαβή, χειρουργία κτλ ειναι δημοσιο καθαρά νοσοκομείο αλλα τα δίκλινα και άνω ειναι μια χαρά δωμάτια.
Εγω ειμαι ευχαριστημένη απο τη γιατρό μου αλλα δεν ξέρω αν προλάβεις να πας τελευταία στιγμή τι σχέση θα προλάβεις να αναπτύξεις μαζί της και πως θα σε αντιμετωπίσει. Αν θες το τηλεφωνο της κας Κωνσταντινίδου στείλε μου πμ. Εμεις δώσαμε φυσικά χρήματα και να σου πω δεν πηγαινα τζάμπα σε δημόσιο γιατρό γιατι θα με πετσόκοβε! Πάντως με το ΙΚΑ πληρωσαμε 105 ευρω το δικλινο τη μερα και 135 το μονόκλινο. Για το μωρό που μπήκε στα πρόωρα Β δώσαμε 100 περιπου τη μέρα πάλι αλλα αυτά τα παίρνεις πίσω απο το ταμείο....εκεί ήταν χαλια το σύστημα στα πρόωρα...εκει τραβας ταλαιπωρία και μεγάλο ζόρι, ελπίζω να μην χρειαστεί κάνενα παιδάκι να μπει εκεί.

Birbilo
10-12-08, 14:56
1000 eyxaristo gia tis plirofories.....k pos itan stin ethousa toketou i genikotera i oloi empiria sou?

ΚΑΡΔΙΑ
10-12-08, 14:57
Καλησπέρα και από μένα.

Yogini, να σου ζήσει το μωράκι σου!!! Ότι επιθυμείς εύχομαι, να είναι πάντα καλά!!!

Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες για τα πρόωρα, γιατί όταν νοσηλεύτηκε ο μικρός μου για 1 ημέρα πέρσι τον Νοέμβριο, μου έκανε εντύπωση η εντατική του Έλενα. Έμαθα μάλιστα ότι πρόσφατα είχε ανακαινιστεί οπότε για αυτό ήταν όλα τέλεια μέσα. Πεντακάθαρα και με ολοκαίνουρια μηχανήματα.

Εκτός εάν έχει διαφορετικές εντατικές αναλόγως την περίσταση (ο δικός μου ήταν μέσα για να παρακολουθήσουν την καρδούλα του).

Τι να πω???...............

ph_stl
17-12-08, 23:53
Γεια σας κι εγώ νέα στο forum και νέα υποψήφια μαμά.
Μου σύστησε μια γνωστή μου τον Κο Παπαγγελόπουλο στο Έλενα.
Γνωρίζει κάποια γι αυτό τον γιατρό;
Ευχαριστώ.

ph_stl
17-12-08, 23:55
Γεια σας κι εγώ νέα στο forum και νέα υποψήφια μαμά.
Μου σύστησε μια γνωστή μου τον Κο Παπαγγελόπουλο στο Έλενα.
Γνωρίζει κάποια γι αυτό τον γιατρό;
Ευχαριστώ.

yogini
18-12-08, 10:28
Καλησπέρα και από μένα.

Yogini, να σου ζήσει το μωράκι σου!!! Ότι επιθυμείς εύχομαι, να είναι πάντα καλά!!!

Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες για τα πρόωρα, γιατί όταν νοσηλεύτηκε ο μικρός μου για 1 ημέρα πέρσι τον Νοέμβριο, μου έκανε εντύπωση η εντατική του Έλενα. Έμαθα μάλιστα ότι πρόσφατα είχε ανακαινιστεί οπότε για αυτό ήταν όλα τέλεια μέσα. Πεντακάθαρα και με ολοκαίνουρια μηχανήματα.

Εκτός εάν έχει διαφορετικές εντατικές αναλόγως την περίσταση (ο δικός μου ήταν μέσα για να παρακολουθήσουν την καρδούλα του).

Τι να πω???...............

Α δεν ξέρω για την εντατική καθόλου. Εμας στα ΠΡΟΩΡΑ Β πήγε που δεν ειχε καν θερμοκοιτίδες...εκει ειναι για τα ελαφριά (ίκτερο κτλ).

mouxritsa
18-12-08, 17:56
Εγώ γέννησα στο Έλενας αλλά δεν τον έχω ακουστά. Συνιστώ όμως ανεπιφύλακτα τον γιατρό μου κ. Δάγλα. Αν και δύστροπος σαν άνθρωπος και οξύθυμος σαν γιατρός δεν παίζεται. Το έψαξα πολύ πριν καταλήξω σ' αυτόν. Αλλά προσοχή είμαι ανεκτική και υπομονετική με τους δύστροπους.

Συντονιστής Περιεχομένου
18-12-08, 18:02
Γεια σας,
αν μπορείτε επιλέξτε κάποιο απο τα θέματα που βρίσκονται εδώ και ξαναδημοσιεύστε την ερώτησή σας σε κάποιο απο αυτά τα θέματα.

ΕΛΕΝΑ Μαιευτήριο Γυναικολόγος Εξετάσεις
http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?t=8889

το θέμα κλειδώνεται για να συνεχιστεί η συζήτηση σε κάποιο απο τα υπάρχοντα θέματα.

Παρακαλούμε πριν την δημοσιευση νέων θεμάτων αναζητήστε την ύπαρξη ίδιων θεμάτων στην παρούσα ή στις προηγουμενες σελίδες της κατηγορίας

Με το να είναι συγκεντρωμένες οι δημοσιεύσεις ερωταπαντήσεων ίδιας θεματολογίας, βοηθάτε τα επόμενα μέλη/αναγνώστες στο να βρούν όλες τις πληροφορίες μαζεμένες και με μεγαλύτερη ευκολία.

mouxritsa
18-12-08, 22:45
Κορίτσια

Έχω δύο παιδάκια και τα γέννησα και τα δύο στο Έλενας στον Δάγλα είναι αναπληρωτής Δ/ντής καθηγητής με ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟ στο Dobler. Τις συστάσεις μου για αυτόν τις πήρα από ....... γυναικολόγο που πήγαιναι την γυναίκα του στο Δάγλα για υπηρήχους.

Τετάρτη πρωϊ που κάνει ο Δάγλας υπερήχους επικρατεί το αδιαχώρητο.

Και στις δύο γέννες μου ακουγα γύρω - γύρω (μαίες, αδελφές, τραυματιοφορείς, ειδικευόμενοι) προσοχή αυτή είναι του Δάγλα. Και όντως με προσέχαν σε όλα.

Σαν γιατρός δεν παίζεται είναι επιστήμονας. Βέβαια οφείλω να σας πω ότι είναι λίγο ιδιαίτερος σαν άνθρωπος, νευρικός πολύ. Αλλά εγώ δέκα παιδιά να γένναγα εκεί θα πήγαινα. Ούτως ή άλλως δεν τον θέλω για άνδρα μου, ούτε για φίλο μου.

ΣΑΣ ΤΟΝ ΣΥΝΙΣΤΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ

Birbilo
19-12-08, 19:05
Telika milisa me tin kyria Georgiadou tilefonikos kai mou ipe na ertho gia na me di.......pragma pou fisika k ekana para tin terastia taleporia tou taxidiou triti vradi 5.5ores na katevo athina k 4.5 gia na xanagiriso tetarti vradi....alla axize an exeresis tin atelioti anamoni pou ixa konta 3ores, mou epiveveothikan olla osa ixa diavasi apo sas edo k gia to nosokomio alla k gia tin sigekrimeni giatro, i opoia mou fenete os enas katapliktikos anthropos....tora eklisa k ta mathimata anodinou toketou gia tis 19.01.09 me to kalo giati diaforetika den tha mpori o antras mou na ine mazi mas katholoi tin diarkia tou toketou k imaste pleon isixi k kala organomeni.
Pleon mono menoun i agores k ta diafora prota pragmata pou xriazonte gia ton mikro Odyssea pou tha di sintoma to fos tou kosmou.....k i anamonoi...popo......aytoi i anamonoi......fagame ton giadaro legan i paloi stin oura tha kolisoume....ade loipon emine i oura k sintoma tha boro k ego na sas po tin empiria mou, apo proto xeri.......eyxaristo ollous k olles oses grapsan tis empiries tous na sas zisoun ta ageloudakia sas. eyxaristo gia tin voithia.....

kagiaki
09-01-09, 23:28
Καλησπέρα σε όλους!
Είμαι από τα καινούρια μέλη του φόρουμ.Και εγώ την Κα Γεωργιάδου έχω επιλέξει.
Την έχω συναντήσει 2 φορές λόγω του ότι βρίσκομαι σε νησί .Μου φάνηκε πολύ καλή και ευγενική απλά μου έχει λίγο κακοφανεί που δεν ανοίγει κάποια καρτέλα με το ιστορικό μου.Δεν σημειώνει τπτ για μένα.Όλα προφορικά .
Και αναρρωτιέμαι.....Ο κάθε γιατρός που επιλέγεις να σε ξεγεννήσει δεν πρέπει να γνωρίζει κάποια βασικά θέματα για σένα και το ιστορικό σου?
Σας παρακαλώ πείτε μου τις εμπειρίες σας!!!

yogini
10-01-09, 10:14
Καλησπέρα σε όλους!
Είμαι από τα καινούρια μέλη του φόρουμ.Και εγώ την Κα Γεωργιάδου έχω επιλέξει.
Την έχω συναντήσει 2 φορές λόγω του ότι βρίσκομαι σε νησί .Μου φάνηκε πολύ καλή και ευγενική απλά μου έχει λίγο κακοφανεί που δεν ανοίγει κάποια καρτέλα με το ιστορικό μου.Δεν σημειώνει τπτ για μένα.Όλα προφορικά .
Και αναρρωτιέμαι.....Ο κάθε γιατρός που επιλέγεις να σε ξεγεννήσει δεν πρέπει να γνωρίζει κάποια βασικά θέματα για σένα και το ιστορικό σου?
Σας παρακαλώ πείτε μου τις εμπειρίες σας!!!

Στο νοσοκομείο οπου γίνεται χαμός δεν μου φαίνεται και παραξενο που δεν κρατησε ιστορικό...αν ειχες πάει στο ιατρειο της και το ειχε κανει θα σου ελεγα οτι ειναι κουκου. Απλα την επομενη φορα θα πρεπει να εχεις παλι τις εξετασεις σου...εγω τις ειχα ολες σε ενα φάκελο και πηγαιναμε αλλα μπρατσετα 9 μήνες :lol:

ΡΕΝΕ
15-01-09, 21:50
Κορίτσια καλησπέρα.

Μήπως έχετε να μου προτείνεται κανένα καλό γιατρό στο μαιευτήριο ΈΛΕΝΑ????
Σκέφτομαι μήπως πάω εκεί για να γεννήσω.

Dinaki
15-01-09, 22:01
Κορίτσια καλησπέρα.

Εχω ακουσει για μια Γεωργιαδου που εχει και μια συναδελφος μου και κατενθουσιαστηκε αλλα την εχουν και πολλες κοπελες εδω.

ΡΕΝΕ
15-01-09, 22:10
Κορίτσια καλησπέρα.

Εχω ακουσει για μια Γεωργιαδου που εχει και μια συναδελφος μου και κατενθουσιαστηκε αλλα την εχουν και πολλες κοπελες εδω.

Πως μπορώ να κλείσω ραντεβού? Έχεις κάποιο τηλ????

Dinaki
15-01-09, 22:16
καλυτερα πμ θα στο στειλω βλακεια εκανα

georgette131
20-01-09, 20:11
Καλησπέρα,
είμαι νέα και στο site αλλά και στην εγκυμοσύνη. Διανύω την 7εβδομάδα αλλά ο γιατρός δεν είναι σίγουρος λόγω του ακανόνιστου κύκλου που έχω. Επειδή προσπαθούσα αρκετό καιρό τον τελευταίο χρόνο μετά από πολλές εξετάσεις αποφάσισα να αλλάξω γιατρό και να αναζητήσω κάποιον σε δημόσιο νοσοκομείο και ιδιαίτερα στο ΕΛΕΝΑ καθώς είχα ακούσει τα καλύτερα, από μία ξαδέρφη μου βρήκα τον κο.Καλκάκο. Στον γιατρό η ξαδερφή μου είχε κάνει μια επεμβασούλα, δεν γνωρίζουμε όμως σαν μαιευτήρας εάν είναι καλός, είναι μικρός σε ηλικία δηλαδή γύρω στα 33 αλλά πολύ συζητήσιμος και φιλικός. Μήπως η μικρή ηλικία θα έπρεπε να με προβληματίσει και να αναζητήσω άλλον γιατρό?Γνωρίζει μήπως κάποια τον γιατρό? ή έχει ακούσει κάτι? Είμαι ήδη αρκετά αγχωμένη καθώτι πρώτη εγκυμοσύνη και θέλω να πάνε όλα καλά. Όποια γνωρίζει...ευχαριστώ πολύ!

marina06
22-01-09, 21:31
καλημέρα!!
Εμένα με είχε αναλάβει ο Διακάκης. Αναπληρωτής Δ/ντης, έχει ξεγεννήσει δύο από τις κουνιάδες μου, τη συνυφάδα μου.
Τον συστήνει η ξαδέλφη του άντρα μου που δουλεύει στο συγκεκριμένο νοσοκομείο. :)

Καλησπέρα,

είμαι νέα στο site σας αν και παρακολουθώ τις συζητήσεις σας από καιρό τώρα βρήκα το χρόνο να σας γράψω.

Ενδιαφέρομαι να μου συστήσετε ένα καλό γιατρό στο ΕΛΕΝΑ, ο οποίος να είναι συζητήσιμος και φιλικός. Προσπαθούμε εδώ και ένα χρόνο με τον άντρα μου για παιδί και δεν έχει προκύψει ακόμα.
Αποφάσισα να αλλάξω γιατρό όχι μόνο για οικονομικούς λόγους στο ενδεχόμενο μιας γέννας εάν και όταν προκύψει, αλλά και στο ότι ο ιδιωτικός γιατρός μου δεν έχει καμία διάθεση να ασχοληθεί με το εάν υπάρχει κάποιο πρόβλημα, ούτε μου έχει ζητήσει να γίνουν κάποιες εξετάσεις.
Παρακαλώ πολύ εάν έχετε τηλέφωνα επικοινωνίας για τους γιατρούς Διακάκη, Χρήστο Τσιώνη θα ήθελα μου στείλετε ΠΜ.
:?: Ευχαριστώ πολύ

marina06
22-01-09, 21:39
:oops:

nat-left
23-01-09, 15:05
Ο νέος όροφος LUX θα είναι έτοιμος προς χρήση τέλη Φεβρουαρίου - Αρχές Μαρτίου, άντε να δω αν θα είμαι τυχερή να σας πω προσωπική εμπειρία...

Jen.
23-01-09, 16:50
Ο νέος όροφος LUX θα είναι έτοιμος προς χρήση τέλη Φεβρουαρίου - Αρχές Μαρτίου, άντε να δω αν θα είμαι τυχερή να σας πω προσωπική εμπειρία...

Αυτό είναι σίγουρο? :( Γιατί αν είναι έτσι δεν με βλέπω να προλαβαίνω...

yogini
23-01-09, 17:44

Ναι το κωλοβαρανε συνεχεια :(
Παντως και τα μονοκλινα ειναι μια χαρα....ειδικα αν πετυχεις με θεα το Λυκαβητο!....το θεμα ειναι να βρεις βεβαια...εμενα μου βρηκανε την 5η μερα (εκατσα παραπανω λογω του μωρου). Και το βραδυ εμενα μονη μου, ουτε φοβομουν ουτε τιποτα...ηταν κατι αλλες που και για να κλασουν μετα συγχωρησεως ηθελαν τη μαμα τους :lol: :lol: :lol:

nat-left
23-01-09, 21:01

Ναι το κωλοβαρανε συνεχεια :(
Παντως και τα μονοκλινα ειναι μια χαρα....ειδικα αν πετυχεις με θεα το Λυκαβητο!....το θεμα ειναι να βρεις βεβαια...εμενα μου βρηκανε την 5η μερα (εκατσα παραπανω λογω του μωρου). Και το βραδυ εμενα μονη μου, ουτε φοβομουν ουτε τιποτα...ηταν κατι αλλες που και για να κλασουν μετα συγχωρησεως ηθελαν τη μαμα τους :lol: :lol: :lol:

Μία νοσοκόμα μου είπε αρχές Φεβρουαρίου, αλλά η γιατρός μας μου είπε τέλη Φλεβάρη, τώρα τι να σου πω! μακάρι να είναι έτοιμη νωρίτερα....

Jen.
24-01-09, 01:17
yogini μωρέ μακάρι να βρω μονόκλινο και ας μην είναι λουξ...το θέλω κυρίως για να μπορεί να μείνει ο άντρας μου μαζί μου το πρώτο βράδυ σε περίπτωση που τελικά γίνει καισαρική... :( γιατί δεν προβλέπεται να μπορεί κανένας άλλος (διαφορετικά θα πάρω αποκλειστική)
αλλά από ότι κατάλαβα πολύ δύσκολο να το πετύχω το μονόκλινο από την πρώτη νύχτα... :(

ΡΕΝΕ
24-01-09, 10:28
Κορίτσια καλημέρα σας.

Ίσως είναι λίγο νωρίς για εμένα, αλλά επειδή ο γιατρός μου είναι στο ΜΗΤΕΡΑ και εγώ θέλω να γεννήσω στο ΕΛΕΝΑ ήθελα να σας ζητήσω το τηλ κάποιου καλού γιατρό στο τελευταίο.

Πάντως σας βλέπω πολύ θετικές για το ΕΛΕΝΑ και χαίρομαι γιατί είμαι πολύ δυστακτική σε αυτή την αλλαγή γιατρού. Όμως το θεωρώ μεγάλη κοροϊδία να δώσω 5000 για 4-5 μέρες :?

nat-left
24-01-09, 11:02
yogini μωρέ μακάρι να βρω μονόκλινο και ας μην είναι λουξ...το θέλω κυρίως για να μπορεί να μείνει ο άντρας μου μαζί μου το πρώτο βράδυ σε περίπτωση που τελικά γίνει καισαρική... :( γιατί δεν προβλέπεται να μπορεί κανένας άλλος (διαφορετικά θα πάρω αποκλειστική)
αλλά από ότι κατάλαβα πολύ δύσκολο να το πετύχω το μονόκλινο από την πρώτη νύχτα... :(

και σε μονόκλινο να μην είσαι το πρώτο βράδυ, θα σε βάλουν σε δίκλινο και μπορείς να συνεννοηθείς με τη διπλανή κοπέλα να βγαίνει ο άντρας σου όταν θέλει να θηλάσει ή όταν θέλει να σηκωθεί ή όποτε θα την "ενοχλεί", και εγώ μόνο τον άντρα μου θα έχω και αποκλειστική ΔΕΝ παίρνω!

yogini
24-01-09, 11:11
Παιδια και να συννενοηθειτε μεταξυ σας στο δικλινο τον αντρα σας δεν θα τον αφησουν με τιποτα! Περναει συνεχεια ενας σεκιουριτας και τους διωχνει ακομα κι αν δεν εχουν προβλημα οι κοπελες.

nat-left
24-01-09, 11:15
Παιδια και να συννενοηθειτε μεταξυ σας στο δικλινο τον αντρα σας δεν θα τον αφησουν με τιποτα! Περναει συνεχεια ενας σεκιουριτας και τους διωχνει ακομα κι αν δεν εχουν προβλημα οι κοπελες.

ωραία! να δω τι θα κάνω μέχρι να με πάνε σε μονόκλινο με καισαρική και δίδυμα!!!

edit: δεν μου λες, αν θέλει ο άντρας σου έστω να έρθει 8 το πρωί τον αφήνουν; ή η μαμά σου ή κάποιος τέλος πάντων ή θέλει ειδικό πάσο;

Anna and John
05-02-09, 14:15
Κορίτσια

Έχω δύο παιδάκια και τα γέννησα και τα δύο στο Έλενας στον Δάγλα είναι αναπληρωτής Δ/ντής καθηγητής με ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟ στο Dobler. Τις συστάσεις μου για αυτόν τις πήρα από ....... γυναικολόγο που πήγαιναι την γυναίκα του στο Δάγλα για υπηρήχους.

Τετάρτη πρωϊ που κάνει ο Δάγλας υπερήχους επικρατεί το αδιαχώρητο.

Και στις δύο γέννες μου ακουγα γύρω - γύρω (μαίες, αδελφές, τραυματιοφορείς, ειδικευόμενοι) προσοχή αυτή είναι του Δάγλα. Και όντως με προσέχαν σε όλα.

Σαν γιατρός δεν παίζεται είναι επιστήμονας. Βέβαια οφείλω να σας πω ότι είναι λίγο ιδιαίτερος σαν άνθρωπος, νευρικός πολύ. Αλλά εγώ δέκα παιδιά να γένναγα εκεί θα πήγαινα. Ούτως ή άλλως δεν τον θέλω για άνδρα μου, ούτε για φίλο μου.

ΣΑΣ ΤΟΝ ΣΥΝΙΣΤΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ

Καλησπέρα,

είμαστε στη διαδικασία επιλογής μαιευτήρα και είδαμε τον Δάγλα την περασμένη Δευτέρα στο ΕΛΕΝΑ. Η πρώτη εντύπωση που μας δημιουργήθηκε είναι πολύ θετική και για αυτό το λόγο θέλαμε να μας εξηγήσετε τί ακριβώς εννοείτε όταν λέτε πως είναι πολύ νευρικός...

ΝΙΚ-16
05-02-09, 14:27
Καλησπέρα
Θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε τον κύριο ΜΠΑΛΑΦΟΥΤΑ στο ΕΛΕΝΑ

Anna and John
05-02-09, 14:40
Καλησπέρα

Δυστυχώς, όχι. Ξέρουμε μονάχα τον Δάγλα και τον Δεσύπρη (και μάλιστα για τον δεύτερο έχουμε ακούσει και πολύ καλά σχόλια αλλά δυστυχώς δεν μας εξυπηρετούσαν οι ώρες που δέχεται) Ο Δάγλας μας έχει κάνει πολυ θετική εντύπωση (φιλικός, ζεστός αλλά ταυτόχρονα και μετρημένος)

pavmaria
05-02-09, 15:24
Καλησπέρα

Δυστυχώς, όχι. Ξέρουμε μονάχα τον Δάγλα και τον Δεσύπρη (και μάλιστα για τον δεύτερο έχουμε ακούσει και πολύ καλά σχόλια αλλά δυστυχώς δεν μας εξυπηρετούσαν οι ώρες που δέχεται) Ο Δάγλας μας έχει κάνει πολυ θετική εντύπωση (φιλικός, ζεστός αλλά ταυτόχρονα και μετρημένος)

Καλησπερα!!!
Εχω γιατρό τον Δάγλα και τον επέλεξα μετά απο αρκετές συστασεις απο πολυ κοντινα μου πρόσωπα . Η εμπειρια μου μεχρι τώρα είναι άριστη, έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη και την δική μου και του άντρα μου αποτην αρχή..Βεβαια ο καθένας έχει τα κριτηρία του για την επιλογη του γιατρού εγω ομως τον συνιστώ ανεπιφύλακτα.

http://bd.lilypie.com/v7Pop2/.png (http://lilypie.com)

marina06
06-02-09, 00:42
Καλησπέρα

:) Καλημέρα,
Επειδή ψάχνω και εγώ έναν καλό και συζητήσιμο γιατρό στο ΕΛΕΝΑ, μου τον έχει συστήσει τον Μπαλαφούτα Χρήστο γνωστή κολητής μου φίλης, που έχει γεννήσει μαζί του δύο παιδιά.
Μου είπε ότι ήταν πολύ ήρεμος και αγχολυτικός κατά την χρονική περίοδο που προσπαθούσε να μείνει έγγυος και δεν μπορούσε , αλλά δεν γνωρίζω τίποτα περισσότερο.
Έχω το κινητό του, αν θέλεις να κλείσεις ραντεβού μαζί του στείλε μου ΠΜ ή αν έχεις κάποιες επιπλέον πληροφορίες.

ΝΙΚ-16
06-02-09, 08:46
Μαρινά σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες
Τα έχω τα στοιχεία του απλά ήθελα κάποιες επιπλέον πληροφορίες γιατί τον έχει γιατρό η κουμπάρα μου και ήθελα να δω γενικά τί παίζει με αυτόν τον άνθρωπο
Μέχρι τώρα φαίνεται αρκετά καλός απλώς ήθελα να τα διασταυρώσω.

Άννα
06-02-09, 14:49
Kοριτσια μετα απο πολλους μηνες που δεν αποφασιζα σε ποιον γιατρο να παω (λες και θα αγοραζα σπιτι πια!) :lol: εχθες εκλεισα ραντεβου με την Καργακου στο Ελενα. Πριν καιρο ειχα διαβασει απο μια κοπελα γι΄αυτην τη γιατρο και ετσι το σκεφτηκα...ομως τωρα ψαχνω να το ξαναβρω και δεν βρισκω κατι.Μηπως μπορει να με βοηθησει καμια?

marina06
08-02-09, 17:37
Μαρινά σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες
Τα έχω τα στοιχεία του απλά ήθελα κάποιες επιπλέον πληροφορίες γιατί τον έχει γιατρό η κουμπάρα μου και ήθελα να δω γενικά τί παίζει με αυτόν τον άνθρωπο
Μέχρι τώρα φαίνεται αρκετά καλός απλώς ήθελα να τα διασταυρώσω.

Καλησπέρα ΝΙΚ-16,

Επικοινώνησα με τον γιατρό Μπαλαφούτα και όντως μου φάνηκε πολύ συνεργάσιμος και με διάθεση να βοηθήσει.
Σου στέλνω ΠΜ για να σε ρωτήσω κάποια πράγματα αν μπορείς να με βοηθήσεις.

Ευχαριστώ

Γκαλινα
08-02-09, 21:45
Είμαι καινούρια στο φόρουμ και θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε ακούσει κάτι για την Δημοπούλου απο το Έλενα.

mama_ari
09-02-09, 16:50
Κι εγώ είμαι σε αναζήτηση γιατρού στο Έλενα και παρακαλώ αν μπορεί κάποιος να μου στείλει π.μ. με στοιχεία - τηλέφωνα για τις Γεωργιάδου και Κωνσταντινίδου που φαίνεται να παίρνουν καλά σχόλια. Ευχαριστώ!

μαρια μπραχαμι
10-02-09, 20:17
καλησπερα κοριτσια στο ελενας υπαρχει κ ο σταυρινουδακης φοβερος γιατρος κ φοβερος ανθρωπος!!!!!!!!!

dinaki88
12-02-09, 23:45
μπορεί κάποια να μου πει κι εμένα το τηλ.της Γεωργιάδου?
είμαι 10 εβδομάδων αλλά ακόμα είμαι στις πρώτες εξετάσεις γιατί άργησα να το ανακαλύψω.. :oops:
Σκεφτόμουν όμως να πάω σε δημόσιο γιατί no money, no honey..
το θέμα είναι ότι προς το παρόν δεν έχω ταμείο|(ασφαλιση με λίγα λόγια) και θέλω να ξέρω πόσα θα δώσω για εξετάσεις προγεννητικού ελέγχου, υπερήχους και εξετάσεις εκεί..Η γιατρός πόσα θα πάρει?
απλά είναι δύσκολα από οικονομικής απόψεως για δυο 20χρονους γονείς :roll:
τέλος αν έχει κάποια διαφορά θα ήθελα να μάθω αν για κάποιον χωρίς ταμείο(εύχομαι προσωρινά)έχει διαφορά στην τιμή το πρωινό ιατρείο(που αν κατάλαβα καλά είναι με τον γιατρό που θες αλλά περιμένεις σε ουρά και δεν κλείνεις ραντεβου..)btw,ως τι ώρα είναι?
σορρυ για τις πολλές ερωτήσεις, ελπίζω να μη σας έμπλεξα και να μπορέσει καποια από εσάς να μου απαντήσει :roll:
ευχαριστώώώώ

μαρια μπραχαμι
13-02-09, 09:12
dinaki88 ολα καλα ευχομαι καταρχην.να πηγαινεις στο ελενας πρωινες ωρες δινεις 3 ε ισα για την εισοδο κ σε εξεταζει ο γιατρος μην πεις οτι δεν εχεις ασφαλεια αν τυχον σου ζητησουν βιβλιαριο πες το ξεχασα κ οσο για τις εξετασεις θα τις κανεις εκει μεσα παντα κλεινοντας ραντεβου κ πληρωνεις τιμες δημοσιου δηλαδη πολυ πολυ χαμηλοτερες απο αλλου.οτι αλλο θες ρωτα μας να σε βοηθησουμε

Maggie
13-02-09, 09:18
είμαι 10 εβδομάδων αλλά ακόμα είμαι στις πρώτες εξετάσεις γιατί άργησα να το ανακαλύψω..

dinaki μην το καθυστερήσεις άλλο, σε κανα δυο βδομάδες θα πρέπει να κάνεις την αυχενική διαφάνεια.

dinaki88
13-02-09, 13:12
ναι το ξέρω ότι σε δύο βδομάδες είναι η αυχενική διαφάνεια..
πήγα σε ιδιωτικό ιατρό και μου έκλεισε ραντεβού ντε και καλά στο λητώ |(με το οποίο προφανώς συνεργάζεται) :? και αναρωτιόμουν αν μπορώ να το κάνω και στο έλενα.. :roll:
είναι κάποια εξέταση που δεν μπορείς να κάνεις στα πρωινά ιατρεία?
και για να είμαι κατατοπισμένη,αν π.χ. παω στα πρωινά ιατρεία για τον προγεννητικό έλεγχο που έξω μου είπαν είναι 250 ευρώ, εκεί πόσα είναι?
σορρυ για τις 1000 απορίες πάλι..
ελπίζω να καταλαβαίνετε.. :oops:

Maggie
13-02-09, 14:10
dinaki δεν ξέρω τι συμβαίνει στα δημόσια νοσοκομεία, έχω ακούσει όμως ότι αργούν τα ραντεβού. Για αυτό μέχρι να σου απαντήσει κάποια που ξέρει καλύτερα να πιάσεις το τηλέφωνο και να πάρεις σε όλα τα δημόσια (Ελενα, ΑΤΤΙΚΟ κτλ) για να ρωτήσεις τιμές και να κλείσεις ραντεβού. Γιατί αν σου δώσουν ραντεβούν μετά από 40 μέρες τότε μάλλον είναι άχρηστο.

Δεν χρειάζεται να ζητάς συγγνώμη για τις 1000 απορίες, για αυτό υπάρχει το forum

μαρια μπραχαμι
13-02-09, 14:12
κανε ενα κοπο κ παρε ενα τηλ στο ελενας κ ρωτα αν τις κανουν κ ποσο στοιχιζουν για να ξερεις σιγουρα παντως το βεβαιο ειναι οτι θα σου κοστισουν τουλαχιστον τα μισα.εγω εκανα υπερηχο εξω κ πληρωσα 50ε κ μετα που εμαθα πηγα στο ελενας κ πληρωσα 22ε

μαρια μπραχαμι
13-02-09, 14:18
παντως απο το αττικο μακρια εμενα μου εβγαλαν λαθος ολες τις εξετασεις κ μου ελεγαν οτι το μωρο μου δεν μεγαλωνει κ οτι ειναι ενα κιλο στον 8 μηνα κ γω εκλαιγα κ ειχα σκασει οτι κατι επαθε το μωρο μου κ ειχα πεσει κ στις γιορτες κ δεν μπορουσα να κανω τιποτα κ μετα εκανα επαναληπτικες στο ελενας που ειναι κ ο γιατρος μου κ το μωρο μου ητν δυο μιση κιλα κ υγιεστατο κ μια χαρουλα ηταν κ ειναι κ μαλιστα αυριο χρονιζει.αργουν λιγο τα ραντεβου στα δημοσια αλλα μολις σε δει ο γιατρος κ μπεις σε σειρα θα ξερεις ποτε πρεπει να κανεις τις εξετασεις κ θα κλεινεις ραντεβου εγκαιρα

dinaki88
13-02-09, 17:16
να ρωτήσω και κάτι ακόμα?
αν κάνω εκεί τις προγεννητικές εξετάσεις πόσο καιρό θα κάνουν να βγουν τα αποτελέσματα?
το λέω γιατί τις βιάζομαι λίγο και έχω αγχωθεί... :cry:

μαρια μπραχαμι
13-02-09, 17:49
δεν ξερω καθολου για αιματος αλλα δεν πιστευω να αργουν γιατι κ ο γιατρος σου θα τις θελει γρηγορα.γιαυτο βρες εναν γιατρο απο εκει να σε παρακολουθει πεστου κ υο προβληματακι κ αν του αξηγησεις θα σε βοηθησει σιγουρα εισαι κ μικρουλα κ θα σε καταλαβει σιγουρα μην αγχωνεσε

eirini12
13-02-09, 21:28
Κοριτσια καλησπερα, ψαχνω γυναικολογο στο Ελενας.Γεννησα πριν απο 3μηνες και ο γυναικολογος μου που ηταν στο μητερα βγηκε σε συνταξη (Ουτα να με δει καν δεν μπορουσε).Γνωριζετε καποιον καλο στο Ελενας.
Θελω το επομενο παιδι να το γεννησω εκει γιατι δεν μειναμε καθολου ευχαριστημενοι απο το μητερα.

protoula
14-02-09, 18:40
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ - ΝΕΟ ΚΤΙΡΙΟ ΜΑΡΙΚΑ ΗΛΙΑΔΗ ΤΗΝ κα Γεωργιάδου. ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΡΥΦΗ ΤΟΥ ΕΛΕΝΑ! ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟ ΝΟΕΜΒΡΙΟ 2008 ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ. ΗΤΑΝ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ. ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΩΡΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΕΛΕΙΑ! ΣΤΗΝ ΣΥΝΙΣΤΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ (ΟΤΑΝ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΖΗΤΑ ΔΙΚΛΙΝΟ Η ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ - ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΣΤΕΙΕΣ)
ΟΤΙ ΑΛΛΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΕΧΕΙΣ ΜΗ ΔΙΣΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΙΣ
ΦΙΛΙΚΑ ΠΡΩΤΟΥΛΑ

nat-left
14-02-09, 18:57
Συμφωνώ και επαυξάνω

ΛΙΛΑΚΙ
16-02-09, 14:50
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ FORUM ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΑΖΗ? ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΘΕΛΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ?

ΛΙΛΑΚΙ
16-02-09, 15:00
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΝ ΑΝ ΘΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΤΕΙ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ .
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΤΟΝ ΓΑΖΗ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ! ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΕΙΝΑΙ?

dinaki88
18-02-09, 16:32
να ρωτήσω άτι που δημιούργησε απορία?
πήγα στο έλενα στην κυρία γεωργιάδου αλλά το μόνο που έκανε ήταν να μου πει τι ραντεβού έπρεπε να κλείσω για υπερήχους και μου έγραψε σίδηρο και ασβέστιο
βέβαια ακόμα δεν είχα τα αποτελέσματα από τις προγεννητικές και δεν ξέρω αν έπρεπε να κάνει και κατι άλλο... :oops:
η κύρια απορία μου είναι πώς λειτουργεί το θέμα των απλών υπερήχων στο έλενα.στην ιδιωτική ιατρό που είχα παει μονο 1 φορά μου έκανε και κολπικό υπέρηχο.στο έλενα δεν θα γίνεται συχνά?θα πρέπει να προνοώ εγώ για ραντεβού ή κάτι τέτοιο?

nat-left
18-02-09, 18:37
να ρωτήσω άτι που δημιούργησε απορία?
πήγα στο έλενα στην κυρία γεωργιάδου αλλά το μόνο που έκανε ήταν να μου πει τι ραντεβού έπρεπε να κλείσω για υπερήχους και μου έγραψε σίδηρο και ασβέστιο
βέβαια ακόμα δεν είχα τα αποτελέσματα από τις προγεννητικές και δεν ξέρω αν έπρεπε να κάνει και κατι άλλο... :oops:
η κύρια απορία μου είναι πώς λειτουργεί το θέμα των απλών υπερήχων στο έλενα.στην ιδιωτική ιατρό που είχα παει μονο 1 φορά μου έκανε και κολπικό υπέρηχο.στο έλενα δεν θα γίνεται συχνά?θα πρέπει να προνοώ εγώ για ραντεβού ή κάτι τέτοιο?

Το καλύτερο θα είναι είτε να το κλείνεις προκαταβολικά για τον επόμενο μήνα ή να τον κάνεις ιδιωτικά και να της τον πηγαίνεις να τον δει. Κατά τα άλλα, αφού η γιατρός δεν σου είπε να κάνεις κάτι περισσότερο ή λιγότερο, αυτά σημαίνει ότι χρειάζεται. Πάντως επειδή την έχω γιατρό, είναι πρόθυμη να σου απαντήσει σε οποιαδήποτε ερώτηση. Δεν δυσανασχετεί, ούτε έχει ύφος αν την πάρεις στο κινητό. Με το καλό.

mama_ari
18-02-09, 20:39
Πήγα κι εγώ στην Γεωργιάδου (πολύ δουλειά της έπεσε της γυναίκας!) και ήτανε πολύ τυπική. Δηλαδή κι εγώ δεν ήξερα τι να της πώ; Οτι θέλω να με αναλάβει; Το κινητό της ας πούμε δεν ένιωσα άνετα να της το ζητήσω αλλά τώρα σκέφτομαι οτι αν χρειαστώ κάτι ποιόν θα πάρω; Πείτε βρε κορίτσια εσείς που είσαστε πιο έμπειρες, πως πρέπει να την προσεγγίσω...;

yogini
18-02-09, 22:03
Ρε παιδια θα εχει παθει ταρακουλο η Γεωργιαδου απο τοσες εγκυμονουσες που πλακωσατε! Τι να πρωτοκανει η γυναικα..την πηρατε εργολαβια! :lol: :lol: :lol:

nat-left
19-02-09, 09:39
Πήγα κι εγώ στην Γεωργιάδου (πολύ δουλειά της έπεσε της γυναίκας!) και ήτανε πολύ τυπική. Δηλαδή κι εγώ δεν ήξερα τι να της πώ; Οτι θέλω να με αναλάβει; Το κινητό της ας πούμε δεν ένιωσα άνετα να της το ζητήσω αλλά τώρα σκέφτομαι οτι αν χρειαστώ κάτι ποιόν θα πάρω; Πείτε βρε κορίτσια εσείς που είσαστε πιο έμπειρες, πως πρέπει να την προσεγγίσω...;

Σε περίπτωση ανάγκης θα επικοινωνήσεις με το 2106402000 και θα ζητήσεις να σου δώσουν το κινητό της. Πάντως εγώ Κυριακή πρωί που είχα κάτι πονάκια πήγα κανονικά στο Έλενα μου έκαναν όλα τα απαραίτητα και την ενημέρωσαν και μου είπε τι να κάνω. Πάντως εγώ είμαι υπερ ευχαριστημένη.

neamitera
19-02-09, 14:50
Γεια σας, θα ήθελα να μου πείτε αν ξέρετε τον γιατρό Αρσένη Γεράσιμο που είναι στο Έλενα.

neamitera
19-02-09, 14:56
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΕΡΑΣΙΜΟ ΑΡΣΕΝΗ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ

minabebis
22-02-09, 23:02
καλησπερα.τι γνωμη εχετε για τον Φαρμακιδη στο Ελενα?

nat-left
23-02-09, 14:36
καλησπερα.τι γνωμη εχετε για τον Φαρμακιδη στο Ελενα?

προσωπικά έχω τη χείριστη, μου έκανε έναν υπέρηχο doppler πριν από 2 εβδομάδες και μόνο που δεν βριστήκαμε! απίστευτα κακότροπος (σαν γιατρός δεν έχω ιδέα αλλά σαν άνθρωπος.....)

Maya
23-02-09, 14:58
Εγώ πάλι εκεί που τον έβλεπα συνέχεια τον είχα για 'ψυχούλα'. Δύο φορές πάλι που έλειπε ο γιατρός μου με εξυπηρέτησε. Μου είχε κάνει μάλιστα την αυχενική και μου έδωσε και το τηλέφωνό του, αν θέλω να τον ρωτήσω κάτι. Δεν είχα όμως καμία άλλη επαφή. Από γιατρό μέσα στο Έλενα έχω ακούσε ότι είναι εξαίρετος επιστήμονας.

nat-left
23-02-09, 15:17
Κορίτσια όταν καταθέτεις τα χαρτιά στο Έλενα για το ληξιαρχείο σε πόσες ημέρες πήρατε το πιστοποιητικό γεννήσεως του παιδιού και από που;

mariori
23-02-09, 15:28
Κι εμένα μου φάνηκε καλός, απλά δεν είναι καλός στις δημόσιες σχέσεις. Ό,τι τον ρωτήσεις απαντάει ευγενικά. Δεν μιλάει όμως πολύ

Jen.
23-02-09, 15:48
Κορίτσια όταν καταθέτεις τα χαρτιά στο Έλενα για το ληξιαρχείο σε πόσες ημέρες πήρατε το πιστοποιητικό γεννήσεως του παιδιού και από που;

εμείς θα το πάρουμε την Παρασκευή και τα καταθέσαμε όταν γέννησα την επομένη...

nat-left
23-02-09, 15:51
Στις 2 εβδομάδες ε; από που το παίρνεις; από το μαιευτήριο ή ;;;;

(κοίτα που έχω κολλήσει η γυναίκα και τι σκέφτομαι! αντί να αγχώνομαι που γεννάω την παρασκευή, σκέφτομαι όλα τα άλλα εκτός από τον τοκετό... είμαι περίπτωση....)

Jen.
23-02-09, 15:54
Θα σε γελάσω γιατί με αυτά ασχολειται ο συζυγος...μαλλον απο το ληξιαρχείο...αλλα δνε ειμαι σίγουρη...

nat-left
23-02-09, 15:55
Θα σε γελάσω γιατί με αυτά ασχολειται ο συζυγος...μαλλον απο το ληξιαρχείο...αλλα δνε ειμαι σίγουρη... ρώτα αστέρι μου γιατί αν περιμένω από τον δικό μου άντρα να ενημερωθεί...... βράστα (αν μπορείς γράψε μου πριν την Πέμπτη γιατί μέχρι και Τετάρτη θα έχω πρόσβαση)

Maya
23-02-09, 16:26
Γεννάς εσύ, πράγματι! Σου εύχομαι να δεις τα ζουζούνια σου, να είναι γερά, δυνατά και να επανέλθεις γρήγορα από την καισαρική. Σου εύχομαι επί πλέον να πάνε όλα καλά με το θηλασμό, γιατί καταλαβαίνω πόσο το θέλεις. Να είσαι επιφυλακτική, όταν θα σου γράψουν ξένο γάλα. Θα δουν και δύο μωράκια και θα σου την πέσουν :wink: ! Να είσαι σταθερή. Καλή τύχη και με το καλό να γυρίσετε σπίτι σας!
ΥΓ. Από το ληξιαρχείο το παραλαμβάνεις το χαρτί, αλλά άσε τον να ψάχνει να περνάει και την ώρα του.....

ng
23-02-09, 16:57
Θα σε γελάσω γιατί με αυτά ασχολειται ο συζυγος...μαλλον απο το ληξιαρχείο...αλλα δνε ειμαι σίγουρη... ρώτα αστέρι μου γιατί αν περιμένω από τον δικό μου άντρα να ενημερωθεί...... βράστα (αν μπορείς γράψε μου πριν την Πέμπτη γιατί μέχρι και Τετάρτη θα έχω πρόσβαση)

Καλησπέρα nat και σου εύχομαι να πάνε όλα καλά με την εγχείρηση.

Όσο αφορά την ληξιαρχική πράξη γέννησης, αυτή την παραλαμβάνεις από το Ληξιαρχείο Αθηνών (Μητροπόλεως 60: Γραμματεία 2103246519, Γεννήσεων 2103240541).

Κατά το εξιτήριο, όταν θα πληρώσετε για το δωμάτιο στο Έλενα, θα σας δώσουν και ένα μικρό χαρτάκι -Υπηρεσιακό Σημείωμα του μαιευτηρίου- με το οποίο θα μπορείτε να παραλάβετε την πράξη γέννησης από το Ληξιαρχείο Αθηνών. Σας αναφέρουν και από ποια ημερομηνία και μετά θα είναι έτοιμη. Εμάς έγραφε την σημερινή, αλλά επειδή στις δημόσιες υπηρεσίες δεν τηρούνται πάντα οι ημερομηνίες, πήρα το Ληξιαρχείο και μου έδωσαν νέα ημερομηνία που θα είναι έτοιμη η πράξη. Ευτυχώς που υπάρχει και το τηλέφωνο και γλιτώνουμε άσκοπες μετακινήσεις και εκνευρισμούς.

Λογικά θα μπορείτε να δώσετε αυτό το υπηρεσιακό και στα ΚΕΠ για να αναλάβουν αυτοί να παραλάβουν την πράξη αλλά έτσι ίσως καθυστερήσει περισσότερο η όλη διαδικασία.

Με το καλό να δεχτείτε τα παιδιά σας :)

nat-left
23-02-09, 22:18
Maya σε ευχαριστώ για τις ευχές σου! :D πίστεψε με, είμαι ετοιμοπόλεμη καθώς άκουσα και την πάτησα με το γιο μου!

ng Σε υπέρ ευχαριστώ, ήσουν πραγματικά κατατοπιστικότατη ! Το κακό είναι ότι τα βιάζομαι τα πιστοποιητικά των μωρών γιατί θέλω να τα καταθέσω για α) επίδομα ΤΕΒΕ και πρέπει να το καταθέσω σε λιγότερες από 15 ημέρες (όπως οι περισσότεροι) β) ΟΓΑ για το επίδομα τριτεκνίας και για τα 2000 ευρώ όπου ξεκινά η διαδικασία αφού καταθέσεις όλα τα δικαιολογητικά και κρατάει 4 μήνες μέχρι να ξεκινήσεις να πάρεις χρήματα άρα the sooner the better. ... αλλά όπως είπες, οι δημόσιες υπηρεσίες δεν είναι πάντα τυπικές στο χρονοδιάγραμμα που σου δίνουν.

Να είσαστε καλά :D

monbebe
24-02-09, 12:08
βρε νατακι γεννας! αντε κοπελα μου με το καλο! τι εγινε σε βαλανε νωριτερα στο προγραμμα? 1/3 δεν ειχες αρχικα ή εγω θυμαμαι λαθος?
με το καλο να γεννησεις, να πανε ολα καλα, και να ειναι 2 υγιεστατα μωρουλια! και να τραβηξεις καμια φωτο-παπαρατσι να δω τα μονοκλινα στο Ελενα! α! και να πεις στην Γεωργιαδου εμας του φαν κλαμπ της στο παρεντς να μας προσεχει!

υ.γ. χτες το βραδυ ο πιτσιρικας μου με κλοτσαγε τοσο εντονα και τοσο χαμηλα που νομιζα οτι ηρθε η ωρα μου -2 μηνες νωριτερα...- χ@στηκα απο το φοβο μου 2.30 το βραδυ... :o

nat-left
24-02-09, 12:53
βρε νατακι γεννας! αντε κοπελα μου με το καλο! τι εγινε σε βαλανε νωριτερα στο προγραμμα? 1/3 δεν ειχες αρχικα ή εγω θυμαμαι λαθος?
με το καλο να γεννησεις, να πανε ολα καλα, και να ειναι 2 υγιεστατα μωρουλια! και να τραβηξεις καμια φωτο-παπαρατσι να δω τα μονοκλινα στο Ελενα! α! και να πεις στην Γεωργιαδου εμας του φαν κλαμπ της στο παρεντς να μας προσεχει!

υ.γ. χτες το βραδυ ο πιτσιρικας μου με κλοτσαγε τοσο εντονα και τοσο χαμηλα που νομιζα οτι ηρθε η ωρα μου -2 μηνες νωριτερα...- χ@στηκα απο το φοβο μου 2.30 το βραδυ... :o

Σε ευχαριστώ φιλενάδα και εσύ με το καλό. Τώρα ξεκινάω για το μαιευτήριο γιατί πονάει το στομάχι μου πολύ έντονα και δεν ξέρω αν θα με κρατήσει. Όντως είχα 1/3 αλλά το κάναμε νωρίτερα, οι 36+2 εβδομάδες που είναι ήδη τα δίδυμα είναι μια χαρούλα. Θα σας φέρω νεότερα.
(η νέα πτέρυγα που την είδα Live είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ! σου εύχομαι να βρεις δωμάτιο!)
Πες στον μπέμπη να κάτσει φρόνιμα.... είναι νωρίς ακόμη

monbebe
24-02-09, 14:36
ασε με γιατι καθε που χαλαρωνω αρχιζει το "παρτυ" στην κοιλια... γιατι ομως βαραει τοσο χαμηλα δεν μπορω να καταλαβω... ευτυχως αυριο εχω το ντοπλερ και θα το δω το αντρακι μου... :wink:

nat-left
24-02-09, 14:44
Μπορεί να είναι ακόμη ισχιακά και να μην έχει γυρίσει και γι'αυτό να νοιώθεις χαμηλά κλωτσιές. Έτσι είναι η μπέμπα. Όταν νοιώθω κάτω κλωτσιές είναι από τη ζουζού μου, ενώ ο μπέμπης είναι εγκάρσια (προς κεφαλική προβολή) και με κλωτσάει ψηλά στο στομάχι περίπου...

monbebe
24-02-09, 15:38
χτες που πηγα στο ικα να γραψω φαρμακα και ηθελε ο γιατρος σωνει και καλα να το δει κιολας καταλαβα οτι το κεφαλακι του ειναι κατω... τι να πω... και απο το μηχανημα του ικα δεν καταλαβαινω και πολλα... αυριο θα εχω λεπτομεριες!

ΡΕΝΕ
24-02-09, 19:22
nat-left αν δεν ξαναμπω μέχρι την Πέμπτη σου εύχομαι με το καλό να έρθουν τα μωράκια σου και όλα να πάνε τέλεια. :wink:

nat-left
24-02-09, 21:22
nat-left αν δεν ξαναμπω μέχρι την Πέμπτη σου εύχομαι με το καλό να έρθουν τα μωράκια σου και όλα να πάνε τέλεια. :wink:

Σε ευχαριστώ καλή μου! και εσύ με το καλό :D :D :D

Jen.
25-02-09, 12:01
Νατάσα καλά γεννητούρια!! Εύχομαι όλα να πάνε δεξιά και καλύτερα ακόμη από ότι τα περιμένεις!!! Με το καλό να δεχτείς τα μωράκια σου! :wink:

monbebe
25-02-09, 13:02
ειδα το μικρακι μου σημερα... τα ποδια ειναι οντως κατω... εριξε κλωτσια στην ακτινολογο οση ωρα εξεταζε.... :D

nat-left
25-02-09, 16:29
Jen Σε ευχαριστώ φιλενάδα! και εσύ να χαίρεσαι το αστεράκι σου :D

vivianli
25-02-09, 17:21
Μανούλες γεια σας.
Μόλις χθες επιβεβαίωσα με τεστ πως είμαι έγυος (για πρώτη φορά).
Απ' ότι υπολογίζω από μόνη μου πρέπει να είμαι γύρω στις 3,5 εβδομάδες και όπως καταλαβαίνεται ψάχνω για γιατρό. Καθώς έχω ακούσει τα καλύτερα για την κυρία Γεωργιάδου θα ήθελα εαν μπορεί κάποιο μέλος να μου στείλει το τηλέφωνό της (κινητο).
Θα ήθελα επίσης να ρωτήσω πόσο μπορεί να καθυστερούν τα ραντεβού στο Έλενα για τον πρώτο υπέρυχο που επιβεβαιώνει την ορθή κύηση καθώς και για προγενετικό έλεγχο. Έφόσον θα έχουμε γιατρό από εκεί δεν μπορεί να επισπευστούν τουλάχιστον τα πρώτα ραντεβού; Γιατί για να πω την αλήθεια έχω αγχωθεί λιγάκι μέχρι να πάρω την πρώτη -τουλάχιστον- επιβεβαίωση πως όλα βαίνουν καλώς.
Να είσται όλοι καλά.

LIN
27-02-09, 12:01
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΩ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ, ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΘΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΟΥΝ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΡΟΥΣ....
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Φοφικας
04-03-09, 11:13
Καλημέρα σε όλα τα μελη του parents..!!
Εδω και πολύ καιρό διαβάζω όλα αυτά τα ενδιαφέροντα πράγματα που γράφετε. Πραγματικά είναι πολύ σημαντικό να μπορείς να ρωτήσεις, να συζητήσεις και ν'αντλήσεις πληροφορίες οι οποίες μπορούν να σε βοηθήσουν οικονομικά,κοινωνικά και ψυχολογικά.
Έκανα λοιπόν την εγγραφή μου και 'γω και θα ήθελα να ρωτησω το εξής...
Είμαστε παντρεμένοι ενα χρόνο και κάτι με τον αντρα μου, δεν βιαζόμαστε για μωράκι αλλα ενδιαφέρομαι να βρώ εναν/μια γυναικολόγο στο δημόσιο μαιευτήριο "Έλενα" λόγω χαμηλότερου κόστους σε σχέση με κάποιο ιδιωτικό και περισσότερης ασφάλειας(απο αυτά που έχω ακούσει).
Θα ήθελα να είχα την ευκαιρία να γεννήσω απολύτως φυσιολογικά χωρίς επισκλιρίδιο και να εχω την ειλικρινή συμπαράσταση του/της γιατρού μου στον/ην οποίο/α να έχω απόλυτη εμπιστοσύνη και να νιώθω άνετα.

Υ.Γ: Α.Εάν υπάρχει κάποιος/α γυναικολόγος που έχει ξεγεννήσει έγκυο σε δίδυμα με φυσιολογικό τοκετό θα παρακαλούσα να μου τον αναφέρετε.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...

@demy@
05-03-09, 13:48
Γεια σας!!!είμαι καινούργια στο φορουμ κ σας παρακαλώ πολύ θα ήθελα την γνώμη σας για τον γιατρο ΛΙΑΡΓΚΟΒΑ στο ΕΛΕΝΑ...σας ευχαριστώ πολύ!!!

@demy@
05-03-09, 13:57
Γεια σας!!!Είμαι καινούργια στο φόρουμ...θα ήθελα τη γνώμη-άποψη σας για τον γυναικολογο ΛΙΑΡΓΚΟΒΑ στο Έλενας!Σας ευχαριστώ πολύ!!!