PDA

Επιστροφή στο Forum : 23/2/2008 ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΑΡΤΥ ΜΑΣΚΕ - Παιδοτοπος Stay and Play

Σελίδες : [1] 2

Marilena
05-01-08, 23:23
Καλησπερα,

οπως μιλαγαμε στο τσατ ριξαμε με τα κοριτσια την ιδεα να κανουμε ενα παρτακι μεσα στον Φεβρουαριο, οπότε γιατι όχι μασκέ και βασικά λέμε για Σάββατο ώστε να ερθουν και κάποιοι απο εκτος Αθηνων (π.χ. η θεα Αφροδιτη Δ.) !!! :wink:

Οπότε ανοιξα το ποστ χωρις να εχω ρωτησει την Νινεττα βέβαια, για να δουμε αν παιζουν συμμετοχες...

Άρα ας κανουμε μια γρηγορη λίστα και μιλαμε με το Νινεττακι (που θα το δει και θα το εχει υποψη της...). Αν μαζευτουμε αρκετοι, το κανονιζουμε...

1) Γιαννης - Μαριλενα - Αγγελιαννα - Μπεμπης

υ.γ. εγω λεω μασκε για μικρους και μεγαλους, εσεις ??? :wink:

Afroditi D
05-01-08, 23:33
2) Χαράλαμπος , Αφροδιτη & Κων/νος

Όσο για εμας μασκέ δαγκωτό!!! αυτό μας έλειπε !
Βεβαια για τον Κων/νο χλωμό το βλεπω...

ΡΟΥΛΑ
06-01-08, 08:42
3) Ρούλα - Φωκίωνας τέκνα (ντυμένα μονο αυτά)

IOKASTH
06-01-08, 11:29
4)ιοκαστη(ελενα)-μπεμπης βασιλης-δακης ντυμενοι παντα!

ELENA K.
07-01-08, 13:04
) Γιαννης - Μαριλενα - Αγγελιαννα - Μπεμπης
5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ

Καημό το έχω εδώ και 3 χρόνια να πάω το παιδάκι μου σε ένα αποκριάτικο πάρτυ ! Μόνο στολές του αγοράζω , του τις φοράω μιά δυό φορές μέσα στο σπίτι και αυτό είναι ! Πολύ καλή η ιδέα κορίτσια ! :D :D :D

Marilena
07-01-08, 13:12
Το θεμα ειναι ομως να ντυθουμε κι εμεις ρε παιδια !!!
Γιατι πρεπει να ξεχασουμε κι εμεις να ειμαστε... παιδια ???
Εγω παντως για φετος το εχω υποσχεθει στην κόρη μου και ΘΑ ΝΤΥΘΩ !!! Τι δεν ξερω ακομα, ισως ελεφαντας μου ταιριάζει.... χαχα !!!

ELENA K.
07-01-08, 13:17
Θα μου άρεσε να ντυθώ και ΄γω ! Μπορεί να έχω και 20 χρόνια να το κάνω ! Μέσα Μαριλένα ! :D

Marilena
07-01-08, 13:29
Ψηλη, προς το παρον δωλωνουμε για να δουμε ΑΝ μαζευομαστε για ΝΑ το οργανωσουμε, οποτε γραψτε οσοι ενδιαφερεστε!!!

ELENA K.
07-01-08, 13:50
Την ΕΛΕΝΑ Κ. την έχουμε πάρει υπό την προστασία μας, πάμε πάντα μαζί στης Νινέτας :D :D

Kαι σας ευχαριστώ πολύ γι ' αυτό ! :D :D :D Ελπίζω με κάποιο τρόπο να μπορέσω να ανταποδώσω και γώ κάποια στιγμή ! :D

ELENA K.
07-01-08, 13:55
Την ΕΛΕΝΑ Κ. την έχουμε πάρει υπό την προστασία μας, πάμε πάντα μαζί στης Νινέτας :D :D

Kαι σας ευχαριστώ πολύ γι ' αυτό ! :D :D :D Ελπίζω με κάποιο τρόπο να μπορέσω να ανταποδώσω και γώ κάποια στιγμή ! :D

Μ'ενα σουβλάκι χωρίς κρεμύδι ξεμπερδεύεις..... φρόντισε να'χεις ένα μαζί σου την επόμενη φορά.

:lol: :lol: :lol: :lol:

Marilena
07-01-08, 14:04
ΑΝΤΕ ΑΝΤΕ !!! Το ξε.... το θεμα !!! Εδω λεμε να ντυθουμε μασκαραδες, όχι να δείξουμε ότι είμαστε !!! :P :P :P :wink: χαχαχαχαχαχαχαχα !

Afroditi D
07-01-08, 14:27
ΑΝΤΕ ΑΝΤΕ !!! Το ξε.... το θεμα !!! Εδω λεμε να ντυθουμε μασκαραδες, όχι να δείξουμε ότι είμαστε !!! :P :P :P :wink: χαχαχαχαχαχαχαχα !

Α! μην το λες αυτό Μαριλένα μου.....εγω τουλάχιστον και είμαι και φαίνομαι ! :lol:

gerkon
07-01-08, 15:26
5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ
6) zana- τέκνο και σύζυγος
7) Να είμαστε καλά μέχρι τότε Κωνσταντίνα-Γιώργος-Άνη-Βασίλης

Tzeni d
07-01-08, 15:48
Θα ήθελα πολύ να έρθουμε με τον Γιάννη. Για εμάς δηλώνω συμμετοχή...
Δεν έχω καταλάβει τα ονόματα που δηλώνετε είναι από συγγενείς και φίλους που ενημερώσατε; Να ενημερώσω και άλλους με παιδιά για το πάρτυ;

gerkon
07-01-08, 15:50
Θα ήθελα πολύ να έρθουμε με τον Γιάννη. Για εμάς δηλώνω συμμετοχή...
Δεν έχω καταλάβει τα ονόματα που δηλώνετε είναι από συγγενείς και φίλους που ενημερώσατε; Να ενημερώσω και άλλους με παιδιά για το πάρτυ;

Είναι όσοι δηλώνουν συμμετοχή και ο καθένας βάζει την οικογένεια του από κάτω.

Tzeni d
07-01-08, 15:59
Το πιασα! Ευχαριστώ.

5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ
8) TΖΕΝΗ με τον μικρό Γιάννη (και αν τα καταφέρει και ο σύζυγος)

Michael
07-01-08, 17:35
Απ' ότι καταλαβαίνω η Νιννέτα είναι σημείο αναφοράς στο Forum. Μπορεί κάποιος να μας ενημερώσει και εμάς τα νέα μέλη, τι ακριβώς σημαίνει παιδότοπος Νιννέτα? Κατ' αρχήν που βρίσκεται?

Ευχαριστώ

Marilena
07-01-08, 23:09
Καταρχας ο παιδοτοπος της Νινεττας και τοτ Λευτέρη λέγεται Stay and Play και πανω πανω στις σελιδες του φορουμ θα βρειτε μπανερ !!!
Η Νινέττα ειναι συμφορουμίτισσα και οσοι την ξερουμε, απλα την αγαπαμε πολύ !!! Ο παιδότοπος της ειναι σουπερ και ολοι περναμε τελεια....

Δείτε κι εδω

http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?t=1079&start=30

Michael
08-01-08, 10:31
Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση!
Χωρίς να το ξέρω λοιπόν έχω ήδη δηλώσει συμμετοχή στη συνάντηση της 27ης Ιανουαρίου στον παιδότοπο της Νιννέτας και του Λευτέρη.

Είναι πολύ ωραία ιδέα το πάρτυ μασκέ για τα μωρά. Ο Αντώνης πέρυσι (8 1/2 Μηνών) είχε ντυθεί τιγράκι στο πάρτυ που κάναμε στο φροντιστήριο της γυναίκας μου και έκλεψε την παράσταση.

5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ
8)TΖΕΝΗ με τον μικρό Γιάννη (και αν τα καταφέρει και ο σύζυγος)
9)Μιχάλης - Άννα - Αντώνης

mimika
10-01-08, 00:08
Πολυ ωραια ιδεα!
Δηλωνουμε κατα 85 % συμμετοχη...

5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ
TΖΕΝΗ με τον μικρό Γιάννη (και αν τα καταφέρει και ο σύζυγος)
10)mimika - συζυξ - τεκναρος!

alvadi
10-01-08, 09:11
Αχ θα δηλώσω και βλέπουμε γιατί σήμερα έχω άρρωστο το Βασίλη. Αντε να φύγει αυτός ο χειμώνας!

) Γιαννης - Μαριλενα - Αγγελιαννα - Μπεμπης
5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ
11) Μαρία - Αλκμήνη - Βασίλης

NTINAT
10-01-08, 10:26
Γιαννης - Μαριλενα - Αγγελιαννα - Μπεμπης
5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ
12)Ντινατ +2 τεκνα + συζυξ(θα δειξει)

Marilena
10-01-08, 10:34
Οποτε αφου βλεπω οτι υπαρχει ενδιαφερον, περναω στην φαση οργανωσης και ξεκιναω να ρωτησω το Νινεττάκι μας....

angela
12-01-08, 11:09
Οποτε αφου βλεπω οτι υπαρχει ενδιαφερον, περναω στην φαση οργανωσης και ξεκιναω να ρωτησω το Νινεττάκι μας....
Ρώτησες Marilena για να είναι σίγουρο; να το συζητήσουμε σοβαρά για να δηλώσουμε συμμετοχή και να κάνουμε και αναζήτηση του "τι μας χωράει" να ντυθούμε;;; :shock: :oops: :wink: :lol: :lol: :lol:

Marilena
12-01-08, 11:29
Περιμενω απαντηση απο το Νινεττακι.... :wink:

Νινεττα
13-01-08, 19:19
Γεια χαρα σε ολους!!!!
Γυρισα και ειμαι καλα :D :D :D
Με μεγαλη μου χαρα θα ετοιμασω ενα μασκε παρτυ για ολους μας :D :D :D
θα τα πουμε και στην συναντηση!!!
φιλακια πολλα!!!!

Marilena
13-01-08, 19:32
ΠΑΙΔΕΣ .... πηραμε το πρασινο φως !!!
Παμε για οργανωση ???

Να προτεινω κατι ???
Θελετε να το κανουμε με εισοδο ανα κεφαλι ? Να μπει και κανα μεζεδακι ?

Νινέττακι... τι ωράριο μπορέι να έχει το παρτάκι μας μιας και θα ειναι Σαββατόβραδο ??? :wink: (καταλαβατε, την ψηνω...)

gavrias
13-01-08, 20:00
Να το κάνουμε, εγώ είμαι μέσα Μαριλένα :D :D :D

mimika
13-01-08, 20:58
Να ξεκινησει νωρις για να το ευχαριστηθουμε μιας και τα μικρα μωρακια θα πρεπει να την κανουνε νωρις.

fay
14-01-08, 09:02
Πολύ ωραία ιδέα!!! Είμαστε μέσα!!! Φυσικά αν τύχει κάτι και δε μπορέσουμε, θα ειδοποιήσουμε νωρίτερα.

5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ
12)Ντινατ +2 τεκνα + Πετρος
13) Φαίη + Σπύρος + Βασίλης (εκτός απροόπτου)

Marilena
14-01-08, 09:17
Λοιπον να ανακεφαλαιωσω και να κανουμε κι ενα τσεκ για το τι θελουμε...

1) Μιλαμε για το Σάββατο 23/2/08
2) Νινεττάκι θα είναι πολύ τραβηγμένο να ρωτήσω αν μπορεί να γίνει 5.30 με 22.00 ? (ξέρω ότι κλείνετε κανονικά στι 21.00, απλά ρωτάω λόγω πάρτυ αν μπορούμε να το τραβήξουμε λίγο ?)
3) Τι θα λέγατε να κανουμε ενα μπουφεδάκι και να πληρώσουμε με το κεφάλι, ώστε να είναι σίγουρο ότι δεν θα μπεί και η Νινέττα μέσα... και μάλιστα θα πρότεινα να προπληρώσουμε όσοι μπορούμε (π.χ. όσοι πάμε στις 27/1)...
4) Θα μασκαρευτούμε και οι μεγάλοι ???

Εγω θέλω να πώ ότι εννοείται οτι συμφωνω με ολα τα παραπάνω... :wink:

ΡΟΥΛΑ
14-01-08, 09:23
Συμφωνώ για το μπουφέ τώρα για το αν ντυθούμε κι εμείς μάλλον οχι!!!!!!

angela
14-01-08, 10:34
Για το να ντυθούμε και εμείς δεν το βλέπω για υποχρεωτικό άλλωστε τα παιδιά φοβούνται τους μεγάλους και τις μεταφιέσεις τους!
Δεν γίνεται να προπληρώσεις για μια εκδήλωση ένα μήνα πιο πριν όταν αυτή είναι για παιδακια ... δεν γίνεται να προεξασφαλίσεις ότι δεν θα τύχει μια αρρώστια! :wink:

Marilena
14-01-08, 10:39
Αντζελα μου δεν εχεις παει ποτε σε χορο κλπ ??? Ετσι γινεται παντα !!! Προπληρωνεις, την προσκληση, και αν δεν τα καταφερεις να πας, την λουζεσαι.... χαχα !!!
Απο την αλλη ομως δεν γινεται να κανει ετοιμασιε η Νινεττα και να μπει μεσα οπως την τελευταια φορα με τα Χριστουγεννα....
Μονα ζυγα δικα μας ???

Οκ, εφοσον υπαρχει εστω και μια διαφωνια, ξεχνα με το θεμα του μπουφε.

angela
14-01-08, 11:00
Ας ρωτήσουμε την Νιννέτα πως θέλει να γίνει με προπληρωμένες προσκλήσεις ή οχι , στο κάτω κάτω δικός της είναι ο χώρος , να κάνει μια προσφορά και τότε να δούμε ποιος συμφωνεί και ποιος όχι , τώρα έτσι δεν έχει νόημα!!!

mimika
14-01-08, 11:03
Συμφωνω με τον μπουφε.
Οσο για να μασκαρευτουμε οι μεγαλοι φοβαμαι για τα πιτσιρικια (εγω φοβομουν πολυ μικρη τις μασκες) αντε καμια περουκα ή τιποτα αξεσουαρ, ετσι για το καλο.

Το να προπληρωσουμε προσωπικα δεν εχω προβλημα, αλλα συμφωνω με την Αντζελα, ειναι πολυ νωρις για να ξερεις οτι ολα θα πανε καλα.
Επειδη ανηκω σε δυο συλλογους εδω και πολλα χρονια και καθε χρονο κανουμε χορους κλπ., δεν ειχαμε ποτε το συστημα της προπληρωμης της προσκλησης, πληρωναμε παντα το ιδιο βραδυ αν πηγαιναμε.
Να πληρωσουμε εκει ή να φτιαξει η καθεμια κατι δικο της σπιτικο (τυροπιτακια, κεηκ, σουφλε, μικρα σουβλακια, κεφτεδακια, κρουασανακια γεμιστα, μπομπες κλπ.)

Marilena
14-01-08, 11:07
Μιμικα μου οχι, αυτη η εναλλακτικη εχει ξανασυζητηθει για τα Χριστουγεννα και παλι δεν τα βρηκαμε....

Αντζελα, η Νινεττα ξερεις καλα οτι δεν θα πει τιποτα.... Απλα εμεις θα πρεπει να ειμαστε πιο ... πως να το πω ? Να την σκεφτομαστε λιγο παραπανω, εκεινη ΠΑΝΤΑ μας διαθετει με χαρα τον χωρο και ΠΟΤΕ δεν ζηταει τιποτα το ιδιαιτερο... οποτε εμεις πρεπει να την στηριξουμε !!!

Τεσπα, δεν νομιζω να βγει ακρη οπως και τα Χρισοτυγεννα... κι επειδη την πατησε τοτε κι ας μην ειπε τιποτα, οταν θα πλησιασει ο καιρος, οχι απο τωρα, οσοι θα δηλωσουμε συμμετοχη να το κανουμε με απολυτη σοβαροτητα την τελευταια εβδομαδα, γιατι στο κατω κατω αν ειχε ενα παιδικο παρτυ η κοπελα Σαββατιατικα, θα εβγαζε καποια χρηματα...
οκ ?

angela
14-01-08, 11:10
Εστειλα μήνυμα στην Νιννέτα θα της τηλεφωνήσω κιόλας αργότερα για να μπει να ξεκαθαρίσει το θέμα με το τι μπορεί να κάνει και τι την συμφέρει γιατί τα Χριστούγεννα δυστυχώς ούτε οι μισοί δεν ήρθαμε και ήταν πολύ άσχημο αυτό για εκείνην και αδικο !!!
Τουλάχιστον οι δηλώσεις συμμετοχής μας να είναι με υπευθυνότητα.
Αναμένουμε απάντηση της Νιννέτας.

Afroditi D
14-01-08, 11:13
εγω είμαι μέσα σε ότι και αν αποφασιστεί !!!
η μεγαλη μου χαρα ειναι οτι επιτέλους θα σας γνωρίσουμε απο κοντά !!! :D :D :D

mimika
14-01-08, 11:17
Ok, τοτε οτι αποφασισετε ειμαι μεσα.
Θα το συζητησουμε κι απο κοντα να γνωριστουμε κιολας επιτελους!

Νινεττα
14-01-08, 23:13
γεια σας και παλι :D (αχ εχω χαρει πολυ που μπορω και παλι να σας γραφω :lol: )εχω να κανω μια προταση για το παρτυ και νομιζω πως θα ειναι μια χαρα για ολους :wink: θα τα πουμε στην συναντηση με οσες ερθουν και θα βγαλουμε μια αποφαση ολοι μαζι :D
δεν μπορω να παρω χρηματα χωρις να ερθει καποιος ,ετσι θα δω απλα ποσοι θα δηλωσουν και θα πραξω αναλογα :D (αν ειναι να παρω μεζεδακια,πιατακια, και τα σχετικα δηλαδη)απλα αν καποιος δεν μπορει να ερθει θα παρακαλουσα να ενημερωσει εστω και μια μερα πριν το παρτυ ,και παλι ομως ανθρωποι ειμαστε και κατι μπορει να συμβει στο παρα πεντε.και αυτο ειναι μεσα στο προγραμμα :lol:

dora
15-01-08, 09:36
Εμεις μαλλον θα ερθουμε απλα δεν δηλωνουμε συμματοχη γιατι δεν μας θελει φετος με τις κωλοαρρωστιες..

Marilena
15-01-08, 12:50
Ε δεν περιμεναμε και τιποτα διαφορετικο απο εσενα Νινεττα !!! :D

Παιδες, η Νινεττα ΠΟΤΕ δεν θα πει οτι πρεπει να βγαλει χρηματα... εμεις οι υπολοιπες ειμαστε που ΠΡΕΠΕΙ να το σκεφτομαστε...

Λοιπον, αφου εχει ιδεα η Νινεττα, και θα ειναι ΣΟΥΠΕΡ οπως παντα, ελπιζω να ειμαστε ΟΛΟΙ καλα στις 27 και να τα πουμε απο κοντα !!!

Θα επανελθω... :wink:

Tzeni d
15-01-08, 15:23
Για το θέμα της μεταμφίεσης των γονιών νομίζω ότι θα μπορούσαμε όσες -οι θέλουμε να "ντυθούμε" κάτι χωρίς μάσκα, κάτι που απλά θα έχει κάποια "ζωγραφιά" στο πρόσωπο (π.χ. χίππισα, πιπη φακιδομίτη κ.α.).
Ακόμη, εμένα μου αρέσει η πρόταση που έγινε για να φέρουμε εμείς ότι μπορούμε (μετά από συζήτηση, πχ. εγώ θα φέρω τυροπιτάκια, εσύ μπόμπες κλπ).
Αύριο, τα λέμε και από κοντά.
Κι εγώ χαίρομαι που θα γνωρίσω και άλλες φορουμίτισες!

Μαρια Στυλιανακη
17-01-08, 14:30
θα ήθελα να αναφέρω ότι εξαιτίας του ότι εάν η Νινέττα αρχίσει και γράφει τιμές, εδώ, θα είναι παράδειγμα για άλλους επαγγελματίες που δεν έχουν συνεργασία (ευγενικής προσφοράς) να κάνουν το ίδιο
κάτι που δείχνει και λάθος εικόνα για το φόρουμ,
έχω παρακαλέσει την Νινέττα να μην ανακοινώνει απο εδώ τις τιμές ή προσφορές.
Δεν είναι κάτι που μπορεί να γίνει δημοσίως.
Μπορείτε να το συζητήσετε στο τσατ, με κάποιο ραντεβού πχ, σε ένα απο τα δύο δωμάτια ή απο κοντά.

όσον αφορά την κατα κεφαλή είσοδο, σας ενημερώνει απο κοντά την άλλη κυριακή η Νινέττα ή με πμ, αλλά μπορεί και κάποιος άλλος να τα γράψει εδώ όταν έχουν αποφασιστεί για να γίνει γνωστό στα άλλα μέλη. Απλώς η Νινέττα δεν γίνεται να κάνει μέσα απο το φόρουμ διαπραγματεύσέις για την τιμή.
(γιατί επίσης μπορεί να φανεί και σαν εμπορική δραστηριότητα της Εταιρείας).

οπότε θα παρακαλέσω να μην γίνονται απο εδώ προτάσεις η συζητήσεις για τα χρηματικά θέματα. ας γίνονται στο τσατ.
(α επίσης το θέμα στο τσατ διορθώθηκε με την αλλαγή του nickname - όποιος μπορεί να το επιβεβαιώσει, ας μου στείλει ένα πμ αν γίνεται ότι είναι οκ.....? )

αποφασίζει η Νινέττα τι και πως την παίρνει να κάνει, και το στέλνει πχ σε κάποιον - και το δημοσιεύει αυτός (δεν υπάρχει πρόβλημα σε αυτό). μετά, κάνετε ραντεβού στο τσατ και το συζητάτε εκεί πως συνεχίζετε με τα χρηματικά.

Η προσωπική μου άποψη για το φαγητό
- καλύτερα, να φέρουν όλοι απο κάποιο φαγητό - έτσι, όσοι φέρουν τόσοι θα φάνε.
ουτε η νινέττα δεν θα ξοδεύει να αγοράζει και να μην τα φάει κανένας.
πολύ απλά.
ο καθένας φέρνει κάτι να φάει ίσο μετην ποσότητα των ατόμων που θα φέρει μαζί του.

σε σύλλογο που είμαι αρκετό καιρό έτσι γίνονται οι εκδηλώσεις και λειτουργεί πολύ καλά.

Tzeni d
17-01-08, 15:00
Η προσωπική μου άποψη για το φαγητό
- καλύτερα, να φέρουν όλοι απο κάποιο φαγητό - έτσι, όσοι φέρουν τόσοι θα φάνε.
ο καθένας φέρνει κάτι να φάει ίσο μετην ποσότητα των ατόμων που θα φέρει μαζί του.
Εγώ πάλι θα προτιμούσα, να φέρουμε ναι μεν όσες μπορούμε κάτι (κατόπιν συζήτησης και συμφωνίας) αλλά όχι μόνο για μας. Μου κάθεται άσχημα...

Θα μπορούσαμε πχ να πούμε ότι κάποια θα φτιάξει μία ποσότητα (δεν ξέρω 30, 40,50) τυροπιτάκια ας πούμε, κάποια άλλη κεφτεδάκια κοκ. Εγώ προτίθεμαι να φτιάξω τυλιγμένα αραβικά πιτάκια που περιέχουν α) τυρί, ζαμπόν, μαρούλι, μαγιονέζα, β) τυρί, σολωμό, σως γ) ότι άλλο σκεφτούμε (τα είχα κάνει στα γενέθλια του Γιάννη και είχαν κάνει θραύση.

Marilena
17-01-08, 16:12
Μαρια οσον αφορα αυτο που λες για την Νινεττα, οκ, δνε μπορει να πει για τιμες κλπ σε κατι γενικο, εχεις δικιο... :wink:
Οταν ομως εμεις θελουμε να κανονισουμε και να της κλεισουμε τον παιδοτοπο για το παρτυ μασκε π.χ. ή για τα Χριστουγεννα κλπ, δεν ειναι δυνατον να θελουμε να το κανουμε αυτο ΤΣΑΜΠΑ !!!
Εγω διαφωνω με αυτη την νοοτροπια γενικα... Αν κλειναμε εναν ασχετο παιδοτοπο (ρωτηστε ολες στην γειτονια σας) θα μας το χρεωνε οπως γινεται και σε ενα παιδικο παρτυ... περιπου 200 με 300 ευρω ΜΟΝΟ για τον χωρο !!! :roll:
Η Νινεττα μας παρεχει ΚΑΘΕ φορα ΔΩΡΕΑΝ τον χωρο της και περιμενει να βγαλει απο οτι πιουμε κλπ...
Κατα την γνωμη μου αυτο ειναι ευγενεστατο απο την μερια της Νινεττας, αλλα πολυ γαϊδουρια απο την μερια μας... :oops: Αυτος ειναι και ο λογος που λεω παντα να εχουμε εναν μπουφε - απο την Νινεττα ομως για να μπορεσει να κερδισει κατι... Συνηθως αυτο δεν το δεχονται καποια ατομα και ειναι οκ... Αλλα να παει ο καθενας με το φαγητο του στην Νινεττα, Μαρακι μου ειναι too much... Αυτο μπορουμε να το κανουμε πολυ ωραια το καλοκαιρακι σε καποιο παρκο... Η Νινεττα ομως εχει επιχειρηση... το εν λογο Σαββατο που εμεις θελουμε να της κλεισουμε το μαγαζι για το παρτακι μας, αν ειχε ενα παιδικο παρτυ, μπορει να κερδιζε ενα χ ποσο στανταρ....
Σορρυ αν τα λεω καπως χυμα, αλλα ετσι ειναι !
Τεσπα, εγω απλα θελω να πω, οτι προσωπικα θα παω στις δυο επομενες συναντησεις ΟΤΙ κι αν αποφασιστει, αλλα αν νιωσω οτι η μπαινει παλι μεσα, δεν θα ξανα ασχοληθω με συναντησεις κλπ... :D

Tzeni d
17-01-08, 21:07
Για ένα λεπτό ρε κορίτσια γιατί εγώ ίσως δεν έχω καταλάβει που είναι το πρόβλημα... :roll:
Εγώ πρότεινα να φτιάξουμε όσες μπορούμε κάτι για το μπουφέ έτσι και για το καλό και να είναι πιο διασκεδαστικό και ποιο "οικογενειακό". Όσον αφορά στα χρήματα, θεωρούσα ότι θα υπάρχει χρέωση για όλους όπως στη χθεσινή συνάντηση ή λίγο παραπάνω (δεν χρειάζεται να αναφερθεί στο forum, πόσα λεφτά θα είναι πια για να έχουμε πρόβλημα να διαθέσουμε; ). Η ημέρα εκείνη οπότε θα λειτουργούσε σχεδόν όπως μία Τετάρτη αλλά με περισσότερο κόσμο εφ' όσον έχει δηλώσει συμμετοχή. Ούτως ή άλλως η Νινέτα μάλλον δεν είχε σκοπό για πάρτυ εκείνη την ημέρα στον παιδότοπο.
Που σκέφτομαι λάθος;
Eπειδή είμαι πιο καινούργια, έχετε κάνει άλλο τέτοιο happening ή είναι η πρώτη φορά;

Νινεττα
18-01-08, 10:31
Κοριτσια καλημερα!!!!
Σε λιγες ημερες θα τα πουμε απο κοντα στην συναντηση ,
ας βαλουμε λοιπον το οικονομικο στην ακρη και ας πουμε τα υπολοιπα.....
Εγω μεχρι τοτε δεν θα διαθεσω την ημερομηνια σε καποιον πελατη και δεν θα την χασουμε.Δεν ειναι πως δεν εχω σκοπο να κανω παρτυ εκεινη την ημερα(εγω εχω σκοπο να κανω ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ αν ειναι δυνατο :lol: )απλα οταν ειναι να γινει ενα παρτυ μεχρι να αποφασιστει το τι και πως, θελει παντα λιγο χρονο και εδω ειναι διαφορετικα τα πραγματα γιατι την αποφαση πρεπει να την παρουν πολλοι :D
Τωρα για να αλλαξουμε κλιμα(που λεει και ο Χατζηνικολαου :lol: )ας δουμε πως φανταζομαι το παρτυ μας :D
τα πιτσιρικια μας φυσικα θα βαλουν τις στολες τους και θα ερθουν στον παιδοτοπο.Εδω εχω να δωσω 2-3 συμβουλες.ΜΗΝ βαλετε χοντρα πουχα κατω απο την στολη του μικρου σας γιατι συχνα αυτες οι στολες δεν "αναπνεουν"και τα μικρουλια με το παιχνιδι στον παιδοτοπο ιδρωνουν πααααρα πολυ.Φερτε μαζι και μια αλλαξια ρουχα για τον ιδιο λογο και αν η στολη εχει σπαθια και μαγικα ραβδια παρακαλω οταν μπει το παιδι σας στην παιχνιδοκατασκευη ας μην το κραταει παρα μονο........στον ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ στολης που θα κανουμε!!!!!!
Τα παιδια μας λοιπον αρχικα θα παιξουν ,θα τρεξουν και θα ξεσαλωσουν στην παιχνιδοκατασκευη λιγο αργοτερα και μολις μαζευτουν θα κατσουν ολα σε ενα κυκλο.θα παιξουν ενα ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΝΩΡΙΜΙΑΣ και θα αποφασισουν ποια στολη τους αρεσει περισσοτερο.Με την βοηθεια της παιδαγωγου ενα-ενα παιδακι θα σηκωθει και τα παιδακια που ψηφιζουν την δικη του στολη θα του κολλησουν απο ενα αυτοκολλητο.τα παιδακια(ενα αγορακι και ενα κοριτσακι)που θα παρει τα περισσοτερα θα εχει κερδισει!!!!
Μετα απο αυτο θα ερθει μια ΚΛΟΟΥΝΙΤΣΑ χωρις μακιγιαζ για να μην τρομαξουν τα παιδια θα βαφτει με την βοηθεια τους.θα ΠΑΙΞΕΙ με τα παιδια θα τους κανει ΜΑΓΙΚΑ και......ΚΑΡΑΟΚΕ :lol: :lol: :lol: θα φτιαξει μπαλονοκατασκευες και μετα θα αρχισει ο ΧΟΡΟΣ ολα τα παιδια θα παρουν απο την παιδαγωγο ΚΟΡΔΕΛΕΣ και ΚΑΡΑΜΟΥΖΕΣ θα μπει ΜΟΥΣΙΚΗ και αν σας κανει κεφι βγαλτε παπουτσια και βουρ για ΧΟΡΟ παρεα με τα παιδια μας!!!!

Marilena
18-01-08, 10:44
Τζενακι δεν εκανες καπου λαθος... Εσυ καλα τα σκεφτηκες, απλα εγω επιμενω στο να εχει καποιο κερδος η Νινεττα γιατι σε αναλογο χαπενινγκ τα Χριστουγεννα, πηγαν πολλοι λιγοτεροι απο οσους ειχαμε δηλωσει κι ετσι φανταζεσαι οτι οικονομικα δεν πηγε καλα.... Απλα προσπαθω να εξηγησω σε ολους μας την νοοτροπια... Η Νινεττα εχει επιχειρηση και ΠΡΕΠΕΙ να εχει και καποιο οικονομικο οφελος απο την ολη κατασταση... Εχω αδικο ? Η λυση του μπουφε απο εμας δεν ειναι καθολου ασχημη και την εχω ξαναπροτεινει κι εγω παλια. Υπαρχει μια λυση για αυτο, αλλα οπως ειπε και η Νινεττα, να ειμαστε καλα πρωτα ο Θεος και θα τα πουμε και την Κυριακη απο κοντα... (την αλλη δυστυχως, αλλα αν εχει καλο καιρο, μπορει να παμε και αυτην !!!)...

Τωρα σε οτι αφορα αυτα που λεει η Νινεττα, να πω καταρχας οτι ΚΑΤΑΧΑΡΗΚΑ με την ιδεα για τον διαγωνισμο στολης !!! ΤΕΛΕΙΟ !!!!!!!!!!
Οσον αφορα ομως τις συμβουλες θα ηθελα να προσθεσω και πιστευω θα συμφωνησετε ολοι να μην επιτρεπεται ο χαρτοπολεμος και τα σπρει.... ε ?

Νινεττα
18-01-08, 11:04
Μαριλενακι μου, την κυριακη το πρωι εχουμε παρτυ αποκλειστικο σορρυ :(
Ελατε το απογεμα αν μπορειτε :D
Α ναι !οχι χαρτοπολεμο και σπρει ειναι λιγο μπλιαχ για τα παιχνιδια και επικινδυνα για τα παιδια.δεν υπαρχει λογος να φερετε εσεις αυτου του ειδους τα πραγματα.θα εχουμε εμεις για ολα τα παιδια :D

ΒΙΚΥ
18-01-08, 12:17
Θα συμφωνήσω απόλυτα με την Μarilena, κα επειδή έχω γνωρίσει την Νιννέτα (Νιννέτα σου έριξα και μια κάρτα στον παιδότοπο, ήταν κλειστά όταν πέρασα αλλά μάλλον δεν την βρήκες) και ξέρω οτι δεν είναι άνθρωπος του χρήματος αλλά της προσφοράς, θα ΄θελα να προτείνω, δεν ξέρω αν στέκει ή συμφέρει την Νιννέτα ας μας πει με π.μ. όπως είπε και η Μαρία, να μπει σε τέτοιου είδους συγκεντρώσεις, πέρα της όποιας κατανάλωσης φαγητού ή ποτού, μια χρέωση κατά άτομο, κάτι σαν συμμετοχή, να το πω έτσι. Γιατί εντάξει η κοπέλα έχει όλη την καλή διάθεση αλλά έχει και αυτόν τον άτιμο τον Τ.Ε.Β.Ε. και τον Δ.Ε.Η. και το νοίκι και τις αμοιβές των παιδαγωγών και τόσα άλλα.....
Και να σαι σίγουρη Νιννέτα μου οτι κανένας δεν θα σκεφτεί οτι προσφέρεις τον χώρο σου για να βγάλεις χρήματα. Να το κάνεις δωρεάν μία άντε δύο εντάξει αλλά παραπέρα καταντάει κατάχρηση. Άντε κανονίστε το να έρθουμε και εμείς. Με χρέωση όμως γιατί την άλλη φορά δεν μας πήρες και εγώ ντρέπομαι να ξανάρθω έτσι :oops: :oops: :oops:

Marilena
18-01-08, 12:22
Αντε βρε Νινεττα !!! :cry: :cry: :cry:
Δεν θελω απογευμα γιατι λεει οτι θα εχει φοβερο καιρο και ηθελα πρωι !!!
Καλα θα δουμε ομως... Στο θεμα μας τωρα...

Πες τα Βικυ να μην τα λεω μονη !!!

Marilena
18-01-08, 12:29
Εχεις δικιο βρε ψηλη !!!
Μεχρι να κατεβουν τα νεα, τα ξεχασα !!! χαχα !!!

ΒΙΚΥ
18-01-08, 12:31
Πες τα Βικυ να μην τα λεω μονη !!!

Γιατί εγώ δεν τα λέω?
Μάλλον φταίει το ύψος και δεν ακούγομαι καλά εκεί κάτω :lol: :lol:

Βρε Ζανού τι είναι αυτά που λές???? Έχε χάρη που έχεις κοράκλα και δεν μπορώ να σου απαντήσω ΑΚΟΥ εκεί κάτω???

Marilena
18-01-08, 12:34
χαχαχα
ωχ ωχ μπλεξαμε οι θεοτρελες !!!!! :wink:

dora
19-01-08, 15:01
Να σας κανω το διερμηνεα που βρισκομαι στο ενδιαμεσο? :P

ελισαβετ
19-01-08, 15:09
Τελικα βρε κοριτσακια δεν εχω καταλαβει τι θα κανουμε στις 23/2 :shock: θα φερουμε εμεις κατι απο το σπιτι ή η νινεττα θα παραγγειλει? :roll: δωστε μου τα φωτα σας

dora
19-01-08, 15:16
Δεν εχει αποφασιστει τιποτα ελισαβετ..

Afroditi D
19-01-08, 16:21
Να πώ και εγω μία ιδέα ?
.........................................................................
Άντε θα πώ αφού επιμένετε ! :P :P :P :P :P :P :P :P

Μήπως ειναι νωρίς για μπουφέ με φαγητάκια ...και είναι και ταλαιπωρία για όλες ? και την Νινέτα βέβαια!
Μήπως θα μπορούσαμε να ετοιμάσουμε ενα μπουφε ή κάτι τέτοιο ...με κάποια κέικ , κουρουράκια , μπισκοτάκια ....κ.τ.λ ????
Νωρίς το απόγευμα δεν θα είναι ? Πάνε με τον καφε καλύτερα πιστευω !
Και θα μπορέσω να φέρω και εγω κάτι που θα το ετοιμάσω την ίδια μέρα !!!

ΘΩΜΑΣ
19-01-08, 16:33
γιατι πανικοβαλεστε χωρις λογο. στην συναντηση που θα παμε τον ιανουαριο θα τα συζητησουμε ολλα.αν και δεν ξερω αν θα ερθω τις αποκριες θα σας πω την γνωμη μου.η συναντηση θα γινει απογευμα γιατι η νιννετα δεν μπορει πρωι.αρα δεν θα χρειαστουν φαγητα.μονο καποια γλυκα η κουλουρακια που αν τα πουμε στην νιννετα πιστευω να μας τα φερει.τωρα με τοσα που θα μας εχει η νιννετα στα παιδια μας λογικο ειναι να πληρωσουμε κατι για τα εξοδα της.αυτη ειναι η γνωμη μου και ελπιζω να σας ξεμπερδεψα λιγακι.

dora
19-01-08, 22:49
Θωμα η ολη συζητηση γινεται γιατι το ιδιο θεμα τεθηκε και στην εκδηλωση που καναμε τα Χριστουγεννα, και τελικα αποφασισαμε να τα κανονισει ολα η Νινεττα και να πληρωσουμε κατα ατομο , εκανε η κοπελα ετοιμασιες για 50 ατομα και πηγαμε 20... το αποτελεσμα ηταν ναι μεν οι 20 να πληρωσουμε αυτο που μας αναλογουσε αλλα οτι περισεψε μας το εκανε η Νινεττα... πακετο για το σπιτι.. χωρις φυσικα να μας το χρεωσει..
Και επισης για να το διευκρινησω κι εγω γιατι ισως καποιοι δεν εχουν καταλαβει, ο σκοπος δεν ειναι να βγαλει η κοπελα κερδος απο τη μια εκδηλωση που κανουμε εμεις στο τριμηνο, αλλα να μην βαζει και απο την τσεπη της.. Η ευγενικης της προσφαρα ας περιοριστει σε αυτο που η ιδια αποφασισε να προσφερει... απο κει και περα το οτι παραπανω ειναι μαλλον "ευγενικη γαιδουρια" δικη μας.. :P

Λοιπον η δικη μου προταση (εμεις μαλλον θα ερθουμε στο μασκε το εχω ξαναπει απλα ειμαστε λιγο περιεργα με τις αρρωστιες μας φετος ..ξερετε..)
η οποια ειναι η ιδια με τα χριστουγεννα..
Ας φερει η καθε μια απο κατι, οτι θελει, ειτε γλυκο, ειτε αλμυρο, με την προυποθεση οτι θα τρωγεται με το χερακι μας, χωρις κουταλια πιρουνια κλπ.. Δεν νομιζω βρε παιδια πως ειναι ποια κατι το τοσο τρομερο, να κραταμε απο ενα κεικ ή ενα κουτι κουλουρακια, ή μια πιατελα τυροπιτακια.. και το εχω ξαναπει.. δεν χρειαζεται να τρελαθουμε κιολας.. ας ψησουμε μια σακουλα κατεψηγμενα.. δεν θα παθουμε και τιποτα.. μην κοροιδευομαστε.. ολοι κανουμε στο σπιτι μας ενα κατεψυγμενο τυροπιτακι..
Ουτε νομιζω οτι θα υπαρξει παρεξηγηση επειδη δεν θα καθισω να ανοιξω μονη μου φυλλο.... τωρα αν καποια δεν εχει καθολου χρονο, τι να πω... ας μας φερει 2 σακουλες τυρογαριδακια (μην στεναχωριεστε δενθα προλαβουν να φανε τα παιδια.. θα τα φαω ολα εγω.. :P χιχι)

angela
20-01-08, 09:56
Θέλουμε πολύ να έρθουμε, αλλά επειδή είναι Σάββατο και ο άντρας μου δουλεύει κάποια Σαββατα και ακόμη δεν ξερουμε ποιο , θα το ξέρουμε το πολύ 10 μέρες πιο πριν, δεν έχουμε δήλώσει συμμέτοχή ακόμη και μαλλον θα αργήσουμε, αλλά γνώμη μου είναι να περιμένουμε να δούμε την πρόταση της Νιννέτας την ερχόμενη Κυριακή, για να μην ξαναμπει μέσα όπως τα Χριστουγεννα!!! Εκείνη ξέρει καλύτερα να μας πει!!!

ΒΙΚΥ
20-01-08, 16:37
Εγώ θα φέρω πακοτίνια αλλά δεν θα δώsω κανένα στην dora για να μάθει να μας ταίζει κατεψυγμένα! :twisted:

φεδρα
20-01-08, 21:11
Ax βρε παιδιά επιτέλους μια εκδήλωση Σάββατο, εύχομαι να ειμαστε καλά να έρθουμε και μεις στο πάρτυ μασκε.

dora
20-01-08, 21:54
Βικακι μου το εχετε καταλαβει μαλλον προ πολλου πως εγω και η υγιεινη διατροφη εχουμε τσακωθει προ πολλου... τωρα μαλιστα τρωω κατι καταπληκτικα κατεψυγμενα τυροπιτακια με ζυμη κουρου.. μουρλια..
Αλλα αν αποφασισετε να φερουμε αλλα να ειναι χειροποιητα σας δηλωνω οτι το μονο που μπορω να φερω ειναι μπομπα, η τυροπιτακια της θειας μου (που θα αγκαρεψω τη θεια δηλαδη...) Ειναι τοσο ωραια που μπορει και να μην προλαβουν να φτασουν να τα φαει ολα ο Θανασης στο αυτοκινητο..επισης αμα θελετε σας φτιαχνω μια φατσουλα με μικρουτσικα σουβλακια που την κανω γενικα στα παρτυ μου.. (τρωγονται και κρυα.. )

Tzeni d
21-01-08, 13:47
Κορίτσια καλημέρα!
Μ' αρέσει που το θέμα "χαλάρωσε" και σταματήσαμε λίγο να μιλάμε για τα οικονομικά.. (μπράβο Νινετάκι για την παρέμβαση αλλά και για τις ωραίες ιδέες, α και σήμερα θα σου ρθω με τον Γιαννάκη). Μ' αρέσει επίσης που βλέπω ενδιαφέρον από πολλές στο να φέρουμε όλες από κάτι. Θα τη βρούμε την άκρη, είμαι σίγουρη.
Να σας ρωτήσω και κάτι... εγώ επειδή είχα πολλές δουλίτσες από Παρασκευή και μόλις τώρα μπήκα στο forum δεν είχα δει τα θέματα γενικά. Όμως κάθε φορά που δημοσιεύεται απάντηση σε θέμα που έχω συμμετέχει ειδοποιούμαι από το e-mail μου και ενώ μπήκα στο mail για να δω τουλάχιστον γρήγορα αν κάτι έχει γραφτεί δεν είχε κάτι ενώ θα έπρεπε (π.χ. στο θέμα του Πάρτυ). Έχετε ιδέα; :roll:

alvadi
21-01-08, 14:11
Θα ΄ρθω να συμφωνήσω με την Δώρα αφού τα Χριστούγεννα φώναζα να μη φέρουμε τίποτα από το σπίτι και τελικώς ήμουν μια από τις απούσες λόγω ιώσεων...

Εγώ πρώτα ο Θεός να είμαστε καλά, είμαι υπέρ στο να πάω στον φούρνο της γειτονιάς ο οποίος φτιάχνει και ωραίο κέικ και ωραία τυροσπανακοζαμποντυροπιτάκια!

Νινεττα
21-01-08, 15:09
Α στο καλο! εκει που διαβαζα πεινασα παλι :( :lol: :lol: :lol:

fay
28-01-08, 09:17
Δυστυχώς, δε θα μπορέσουμε να έρθουμε, γιατί ο άντρας μου δε μπορεί να φύγει από Πάτρα αυτό το Σαββατοκύριακο λόγω δουλειάς.
Ότι κι αν κανονίσετε πάντως, να περάσετε πολύ πολύ καλά!!!!!
Μας έσβησα από τη λίστα.

5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ
12)Ντινατ +2 τεκνα + Πετρος

NTINAT
29-01-08, 23:44
Τελικα δεν αποφασισαμε τι θα κανουμε........
1)Θα γινει το παρτυ μασκε στις 23/2 ΝΑΙ Η ΟΧΙ?
2)Τι ωρα??????
3)Θα φερουμε εμεις το κατιτις μας ή Νιννετουλα θα το αναλαβει????

Πειτε οι μερες παιρνανε κ πρεπει να ξερουμε
κ τι θα ξοδεψουμε βρε αδερφε διοτι οι συναντησεις πληθαινουν
κ οι γιορτες πλησιαζουν και θα μεινουμε με τη γλυκα στο τελος
:lol: :lol:

mimika
30-01-08, 00:01
Λοιπον για να τελειωνουμε γιατι οι μερες περνανε:

Λεω κατα τις 5.30 με 6.00 να μαζευτουμε.
Να ντυθουν τα παιδακια κι οποιος μεγαλος θελει, ας βαλει ενα αξεσουαρ η οτι αλλο θελησει!
Εγω αναλαμβανω να φερω σπιτικο ρολο σφολιατας με ζαμπον κ τυρι. Ισως αν προλαβω να κανω κι ενα κεηκ με αμυγδαλα.

Αλλος κανεις?

Η λιστα με τα ονοματα ισχυει η να ανοιξουμε νεα?

Marilena
30-01-08, 00:03
Υποτιθεται οτι θα συζητιοταν στην συναντηση.... δεν ε ???

mimika
30-01-08, 00:07
Μαριλου δεν θυμαμαι να συζητησαμε κατι....
(εδω θα μου πεις δεν θυμασαι ποιους γνωρισες!!!)

NTINAT
30-01-08, 00:16
Εγω δεν ειχα ιδεα οτι θα υπηρχε συζητηση για αυτο το θεμα..... :roll:
Λοιπον μεταφερω τη λιστα:

5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ
12)Ντινατ +2 τεκνα + συζυξ (μαλλον)

mimika
30-01-08, 00:34
5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ
10)mimika - συζυξ - τεκναρος! (με ρολο ζαμπον τυρι)

biky
30-01-08, 00:45
Να κανω μια ερωτηση? ο παιδοτοπος που ειναι? :oops:

Μαρια Στυλιανακη
30-01-08, 08:52
αν δείς ένα μπάννερ, ψηλά στην σελίδα που βλέπεις αυτή τη στιγμή,
είναι κόκκινο και γράφει Stay and Play. εκεί.

biky
30-01-08, 11:36
:oops: ευχαριστω το ξανθο φταιει :lol:

ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ
30-01-08, 16:03
Κορίτσια, μπορώ και εγώ να λάβω μέρος με τα παιδάκια μου στο μασκέ?
Και αν ναί από ότι βλέπω είναι στον άλιμο.
Βεβαια πρώτα ο θεός να είναι καλά χωρίς καμιά ίωση.

Εμείς θα είμαστε¨
ΑΡΤΕΜΙΣ-ΣΩΤΗΡΗΣ-ΧΡΗΣΤΟΣ-ΔΩΡΑ

Περιμένω απάντησή σας.

Νινεττα
30-01-08, 16:03
ΑΜΑΝ!κουβεντα δεν καναμε στην συναντηση!
λοιπον.....λεω να φερει η καθε κοπελα οτι θελει απο τα χερακια της,απο της μαμας της απο τον φουρνο της γειτονιας της κ.λ.π :lol:
Αν σας αρεσει το προγραμμα με τον ανιματερ-κλοουν με παιχνιδια διγωνισμους, μπαλονοκατασκευες για ολα τα παιδια,και καραοκε.Τον διαγωνισμο στολης με 2 δωρακια για τα παιδακια που θα κερδισουν ,και τις κορδελες καραμουζες και τα σχετικα που θα παρουν τα παιδακια μαζι τους μου το λετε και το κανονιζω,τωρα για τις τιμες μολις αποφασιστει τι θελετε θα στειλω π.μ. :wink:

angela
30-01-08, 16:06
5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ
7) Κωνσταντίνα-Γιώργος-Άνη-Βασίλης (Να είμαστε καλά μέχρι τότε)
8 )TΖΕΝΗ με τον μικρό Γιάννη (και αν τα καταφέρει και ο σύζυγος)
13) ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ (ΑΡΤΕΜΙΣ-ΣΩΤΗΡΗΣ-ΧΡΗΣΤΟΣ-ΔΩΡΑ)
14)Angela (Γιώργος και Νεκτάριος) πάντα καλώς εχόντων των πραγμάτων

Sam
30-01-08, 16:09
Ξεχάσατε να συμπληρώσετε στη λίστα τα παιδιά θα νομίζουν ότι δεν τους θέλετε

ΑΡΤΕΜΙΣ-ΣΩΤΗΡΗΣ-ΧΡΗΣΤΟΣ-ΔΩΡΑ

καλά να περάσετε κι από εμάς :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ
30-01-08, 16:12
ΔΕΝ ΤΑ ΞΕΧΑΣΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ... ΣΑΜ.....

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΩΡΑ.

:?: :?: :?:

angela
30-01-08, 16:15
5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ
13) ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ (ΣΩΤΗΡΗΣ-ΧΡΗΣΤΟΣ-ΔΩΡΑ)
14)Angela (Γιώργος και Νεκτάριος) πάντα καλώς εχόντων των πραγμάτων)

ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΛΙΣΤΑ ΜΑΣ ΣΩΣΤΗ ;;;

mimika
30-01-08, 16:17
ΑΜΑΝ!κουβεντα δεν καναμε στην συναντηση!
λοιπον.....λεω να φερει η καθε κοπελα οτι θελει απο τα χερακια της,απο της μαμας της απο τον φουρνο της γειτονιας της κ.λ.π :lol:
Αν σας αρεσει το προγραμμα με τον ανιματερ-κλοουν με παιχνιδια διγωνισμους, μπαλονοκατασκευες για ολα τα παιδια,και καραοκε.Τον διαγωνισμο στολης με 2 δωρακια για τα παιδακια που θα κερδισουν ,και τις κορδελες καραμουζες και τα σχετικα που θα παρουν τα παιδακια μαζι τους μου το λετε και το κανονιζω,τωρα για τις τιμες μολις αποφασιστει τι θελετε θα στειλω π.μ. :wink:

Συμφωνω με ολα!

angela
30-01-08, 16:21
Και εγώ συμφωνώ και νομίζω ότι δεν θα διαφωνήσει και κανένας λοιπον συμπληρώστε δίπλα στο όνομά σας στην λίστα τι θα μπορέσετε να φτιάξετε/αγοράσετε να φέρετε!
Εγώ μπορώ να σας φτιάξω μια τούρτα αποκριάτική δηλαδή μια τούρτα μέσα κρέμα βανίλια/σοκολάτα με σαντυγί έξω και στολισμό παρδαλό ή μάσκα ή...σχετικά με τις απόκριες!!! :shock:
Πάντως θα τρώγεται!!! :D

5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ
14)Angela (Γιώργος και Νεκτάριος) πάντα καλώς εχόντων των πραγμάτων) (Τούρτα σπιτική ανάμεικτή)

Sam
30-01-08, 16:22
ΔΕΝ ΤΑ ΞΕΧΑΣΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ... ΣΑΜ.....

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΩΡΑ.

:?: :?: :?:

εννοούσα να περαστούν στη λίστα συνάντησης τα ονόματα σας :D :D

ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ
30-01-08, 16:35
Ευχαριστώ Σαμ,

Δεν το κατάλαβα ότι εννοούσες αυτό.

Πάντως εσένα δεν σε βλέπω στη λίστα...

Αντζελα εγώ μπορώ να φέρω πιτσούλες παιδικές αρκεί να ξέρουμε πόσα άτομα θα είμαστε.....

NTINAT
30-01-08, 16:37
Τελεια!!!!!!!!!
Οποτε παιρναμε στο κομματι της προετοιμασιας εγω θα φερω τυροπιτακια με φετουλα παραδοσιακα απο τα χερακια μου κ πιροσκακια λουκανικο.

5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ
12)Ντινατ +2 τεκνα + συζυξ (μαλλον) (Τυροπιτακια-Πιροσκι λουκανικο)
13) ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ (ΣΩΤΗΡΗΣ-ΧΡΗΣΤΟΣ-ΔΩΡΑ) (Πιτσακια)
14)Angela (Γιώργος και Νεκτάριος) πάντα καλώς εχόντων των πραγμάτων) (Τούρτα σπιτική ανάμεικτή)

Αρτεμουλα με το καλο να μας ερθετε να σας γνωρισουμε!!! Σου προσθεσα τα πιτσακια στη λιστα. Τα ατομα θα υπολογιστουν αναλογα με τις συμμετοχες. Η Σαμ μενει Θεσσ/κη γλυκεια μου.

ELENA K.
30-01-08, 16:37
Ok και γώ θα φέρω κάτι ή δικό μου άν έχω χρόνο ή από τον φούρνο της γειτονιάς ! Απλά δεν μου έρχεται και δεν μπορώ να προσδιορίσω από τώρα τι :!:

Sam
30-01-08, 16:39
Ευχαριστώ Σαμ,

Δεν το κατάλαβα ότι εννοούσες αυτό.

Πάντως εσένα δεν σε βλέπω στη λίστα...

Αντζελα εγώ μπορώ να φέρω πιτσούλες παιδικές αρκεί να ξέρουμε πόσα άτομα θα είμαστε.....

Μακάρι να μπορούσα να έρθω Αρτεμούλα αλλά μου πέφτετε μακρυά είμαι Θεσ/νίκη :D

ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ
30-01-08, 16:42
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, ΝΤΙΝΑΤ,

Ελπίζω να περάσουμε όλοι καλά και ειδικά τα παιδιά μας.
θα ναι πολύ όμορφο να μπορούμε να γνωριστούμε και απο κοντα αφου όλες μας έχουμε τόσα κοινά....... :D :)

NTINAT
30-01-08, 16:46
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, ΝΤΙΝΑΤ,

Ελπίζω να περάσουμε όλοι καλά και ειδικά τα παιδιά μας.
θα ναι πολύ όμορφο να μπορούμε να γνωριστούμε και απο κοντα αφου όλες μας έχουμε τόσα κοινά....... :D :)

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΕΙΤΟΝΙΣΣΑ ΠΕΙΡΑΙΩΤΙΣΣΑ!!!

maspir
30-01-08, 17:39
οπαιδοτοπος που ειναι κοριτσια?

ΡΟΥΛΑ
30-01-08, 17:47
maspir κοίτα πάνω σε αυτή τη σελίδα την διαφήμιση με το κόκκινο χρώμα.

maspir
30-01-08, 17:50
ευχαριστω. :wink:

dora
30-01-08, 18:02
5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ
15) Dora + ΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ + Χαρούλης

Θεου θελωντως παιδια γιατι δεν μας θελει φετος οπως εχετε καταλαβει..

ΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ
30-01-08, 18:55
Μαλλον η κυρια δωρα υπολογιζει χωρις το ξενοδοχο που δεν ειναι ο θεος αλλα ο καιρος!!!!

mimika
30-01-08, 19:54
Καταλαβα, παει η διαιτα!!!!!!!!!!

Marilena
30-01-08, 20:21
1) Γιαννης - Μαριλενα - Αγγελιαννα - Μπεμπης - ΑΝ μπορεσουμε απο υγεια, θα φερω... τι αλλο ? την αδυναμια μου !!! ΜΠΟΜΠΕΣ ζαμπον - τυρι , αναλογες με τα ατομα...
5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ

Γενικα ομως δεν απαντησαμε στην Νινεττα...
ΣΥμφωνω με ολα οσα προτεινες Νινεττα....

NTINAT
30-01-08, 22:18
Κ εγω Νιννετα συμφωνω!!!!!!!!!!!!!

alvadi
31-01-08, 09:18
Λοιπόν κορίτσια και εγώ συφωνώ και θέλω σαν τρελη να έρθωωωωωωω αλλά δεν λέω τίποτα. Αν πάνε όλα καλά (τι άλλο ζητάω τίποτα ) συγνώμη αλλά δεν έχω καμμία όρεξη να μαγειρέψω. Εχουμε ένα ωραίο φούρνο στη γειτονιά με ότι καλο μπορείτε να φανταστείτε...μπορώ να φέρω κρουασανζαμποντυροπιτολουκανικοπιτάκια....

Marilena
31-01-08, 11:33
Ε ρε ψηλη... αν φερουμε και αναφυκτικα η Νινεττα θα το κλεισει το μαγαζι ρεεεεεεεεε !!!! :lol:

ELENA K.
31-01-08, 11:43
Κ εγω Νιννετα συμφωνω!!!!!!!!!!!!!

:D :D :D

Marilena
31-01-08, 11:55
Καταρχας μεταφερετε την λιστα και γραφετε διπλα τι θα φερετε....
κατα δευτερον μεσα σε οσα θα πρεπει να εχουμε ειναι και τα πλαστικα πιατακια, χαρτοπετσετες κλπ. Αυτο βεβαια θα μπορουσε ο καθενας να εχει μαζι του μερικα - εμεις εχουμε ΠΑΝΤΑ στο σπιτι....

Αντζελα αν μου επιτρεπεις θα διαφωνησω με την τουρτα και γενικα με οτιδηποτε χρειαζεται πιατο,κουταλι, μαχαιρι κλπ κλπ
Να ειναι οσο γινεται του χεριου τα φαγωσιμα... ε ?

Tzeni d
31-01-08, 12:12
1) Γιαννης - Μαριλενα - Αγγελιαννα - Μπεμπης - ΑΝ μπορεσουμε απο υγεια, θα φερω... τι αλλο ? την αδυναμια μου !!! ΜΠΟΜΠΕΣ ζαμπον - τυρι , αναλογες με τα ατομα...
5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ
8 )TΖΕΝΗ με τον μικρό Γιάννη και αν τα καταφέρει και ο σύζυγος (τυλιγμένα αραβικά πιτάκια με διάφορα υλικά μέσα)

ELENA K.
31-01-08, 12:14
Μαριλένα εγώ δεν μπορώ να δεσμευτώ για το αν θα φέρω πιτσάκια ή τυροπιτάκια ή οτιδήποτε.
Εχω στο μυαλό μου να κάνω μια πίτα με πιπεριές και τυριά αλλά δεν ξέρω αν τελικά βρω τον χρόνο ή αναγκαστώ να αγοράσω κάτι έτοιμο .
Και γι ' αυτό δεν μπορώ να βάλω δίπλα στο ονομά μου κάτι και στο τέλος να φέρω κάτι άλλο ! :?

Tzeni d
31-01-08, 12:16
Μαριλένα εγώ δεν μπορώ να δεσμευτώ για το αν θα φέρω πιτσάκια ή τυροπιτάκια ή οτιδήποτε.
Εχω στο μυαλό μου να κάνω μια πίτα με πιπεριές και τυριά αλλά δεν ξέρω αν τελικά βρω τον χρόνο ή αναγκαστώ να αγοράσω κάτι έτοιμο .
Και γι ' αυτό δεν μπορώ να βάλω δίπλα στο ονομά μου κάτι και στο τέλος να φέρω κάτι άλλο ! :?
Νομίζω ότι αυτό μπορεί να συμβεί σε όλες μας. Δε νομίζω να παρεξηγήσει κανείς εάν φέρουμε κάτι άλλο από αυτό που γράφουμε τελικά, εάν δεν προλάβουμε για τον α,β λόγο...

ELENA K.
31-01-08, 12:19
Ωραία τότε .....

5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ -- πίτα με τυριά κ πιπεριές ( ή κάτι άλλο )
8 )TΖΕΝΗ με τον μικρό Γιάννη και αν τα καταφέρει και ο σύζυγος (τυλιγμένα αραβικά πιτάκια με διάφορα υλικά μέσα)

Marilena
31-01-08, 12:28
Ναι βρε κοριτσια.... οπως μπορει και καποιος να μην ερθει (βλεπε εμας με τις παλιοιωσεις μας)... οπότε, δεν θα ερθει και το αντιστοιχο εδεσμα... Τι θα κανουμε ? Θα σκοτωσουμε ? χαχα
ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ !!!
Το κανονιζουμε για να περασουμε καλα !!!!!

Afroditi D
31-01-08, 14:02
Θα κάνω και εγω μια προσπάθεια.... :lol:

2) Χαράλαμπος , Αφροδιτη & Κων/νος (ρολάκια , ζαμπόν τυρί) ή (πορτοκαλόπιτα)

NTINAT
31-01-08, 14:36

Αφροδιτουλα θα ερθεις???????????????
Μπες στη λιστα βρε!!!

angela
31-01-08, 14:49
Τώρα Μαριλέννα με έβαλες σε σκέψεις για τα πιατάκια και τα κουταλάκια που λες, αν τα φέρω παίζει;;; Να έχουμε και κανα γλυκό ε;;; (εγώ είμαι του γλυκού :oops: )
Τι λέτε καλέ κορίτσια;;;

dora
31-01-08, 15:07
Αφροδιτη εσυ φερε "το τομαρι σου" http://www.freesmileys.org/smileys/laughing020.gif (http://www.freesmileys.org)
Τοσο δρομο θα κανεις.... μας ειναι αρκετο...
Δεν ξερω τι θα φερω γιατι οσα μπορουσα να φτιαξω χωρις να σας δηλητηριασω μου τα κλεψατε (μπομπα δηλαδη http://www.freesmileys.org/smileys/think004.gif (http://www.freesmileys.org)
Οποτε θα φερω μάλλον εναν σκαντζοχοιρο με μικρουλικα σουβλάκια.... για να ειναι και λιγο παιδικο :P

15) Dora + ΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ + Χαρούλης (Σκαντζοχοιρακι)

Ας φερει ο καθενας και ενα πακετακι πιατακια.... νομιζω το κοστος ειναι απειροελαχιστο και θα μαζευτουν ετσι εκατονταδες πιατακια

ΡΟΥΛΑ
31-01-08, 15:10
3) Ρούλα - Φωκίωνας τέκνα (ντυμένα μονο αυτά) -(σουφλε)

Εγώ θα φτιάξω ένα σουφλεδάκι να μας βρίσκετε. Οσο για τα πιατάκια μπορούμε να φέρουμε ο κάθένας από ένα πακετάκι.

angela
31-01-08, 15:11
Ας φερει ο καθενας και ενα πακετακι πιατακια.... νομιζω το κοστος ειναι απειροελαχιστο και θα μαζευτουν ετσι εκατονταδες πιατακια

και εγώ αυτό σκέφτηκα γιατί όλα τα φαγητά θέλουν το πιατάκι τους !!!!
Επίσης θα φέρω εγώ κουταλάκια πλαστικά για την τούρτα μου και χαρτοπετσέτες!!! Να τα μοιράσουμε λίγο εκτός κι αν τα αναλάβει κάποιος αυτά που δεν μπορεί να φέρει κάτι φαγώσιμο!!! :idea:
Μπορεί καποιος αντί για φαγώσιμο να αναλάβει να φέρει πλαστικά φτηνά πιατο-κουταλο-χαρτοπετσέτες ;;;

NTINAT
31-01-08, 15:15
Μιαμ μιαμ!!!!!!!!!!!http://dl9.glitter-graphics.net/pub/883/883379pj94p6uymo.gif (http://www.glitter-graphics.com)

Συμφωνω για τα πιατακια.!!!!!!

Afroditi D
31-01-08, 15:30

Αφροδιτουλα θα ερθεις???????????????
Μπες στη λιστα βρε!!!

Ντινάκι πλάκα μου κάνεις ???? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Για μένα γίνετα όλο αυτό !!!
Δεν μας βλέπεις 2ους στη λίστα ????

Καλησπερα,

οπως μιλαγαμε στο τσατ ριξαμε με τα κοριτσια την ιδεα να κανουμε ενα παρτακι μεσα στον Φεβρουαριο, οπότε γιατι όχι μασκέ και βασικά λέμε για Σάββατο ώστε να ερθουν και κάποιοι απο εκτος Αθηνων (π.χ. η θεα Αφροδιτη Δ.) !!! :wink:

Αφροδιτη εσυ φερε "το τομαρι σου" http://www.freesmileys.org/smileys/laughing020.gif (http://www.freesmileys.org)

Dora μου !! περαστικά , καλή ανάρρωση !

Το τομάρι μου πάνω απο όλαααααααααααααααα! :lol: :lol: :lol:

NTINAT
31-01-08, 15:39
Αααααααα ετσι ε?
Που να το ξερω βρε Αφροδιτη μου οτι για την κορμαρα σου
κανουμε τετοια οργανωση!!!!!!!!!!!!!!
Αντε βρε χαλαλι σου γιατι εγω που σε εχω γνωρισει ξερω τι λεω :wink:

ΡΟΥΛΑ
31-01-08, 15:41
ααα δεν μας τα είπατε αυτά ότι έχετε γνωριστεί!!!!!!!!!!!!!

alvadi
31-01-08, 15:50
Α) Γιαννης - Μαριλενα - Αγγελιαννα - Μπεμπης - ΑΝ μπορεσουμε απο υγεια, θα φερω... τι αλλο ? την αδυναμια μου !!! ΜΠΟΜΠΕΣ ζαμπον - τυρι , αναλογες με τα ατομα...
11) Μαρία - Αλκμήνη - Βασίλης Λουκανικοπιτάκια, σπανακοπιτάκια,κρουασαν, ζαμπονοτυροπιτάκια
15) Dora + ΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ + Χαρούλης ντε Αφροδιτούλα να σε γνωρίσουμε!!

maspir
31-01-08, 15:53
βαλτε και εμας στην λιστα.θα προσπαθησουμε να ερθουμε.

Marilena
31-01-08, 15:56
Μασριπ δωσε τα ονοματα σε παρακαλω...

Να ριξω ιδεα ????????????
Επειδη η Αφροδιτουλα θα εχει και ταξιδι κλπ, να φερει εκεινη τα πλαστικα πιατακια, κουταλακια κλπ για να μην νιωθει οτι δεν συνυσφερει, αλαλ να μην κουβαλαει και φαγητα !!! ε ?

maspir
31-01-08, 15:57
δημητρα(η αφεντια μου)σπυρος και μαρινα.

Marilena
31-01-08, 16:01
) Γιαννης - Μαριλενα - Αγγελιαννα - Μπεμπης - ΑΝ μπορεσουμε απο υγεια, θα φερω... τι αλλο ? την αδυναμια μου !!! ΜΠΟΜΠΕΣ ζαμπον - τυρι , αναλογες με τα ατομα...
11) Μαρία - Αλκμήνη - Βασίλης Λουκανικοπιτάκια, σπανακοπιτάκια,κρουασαν, ζαμπονοτυροπιτάκια
15) Dora + ΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ + Χαρούλης ντε Αφροδιτούλα να σε γνωρίσουμε!!
16) δημητρα(η αφεντια μου)σπυρος και μαρινα.

ΔΗμητρα - μασριπ, αν θες μας λες και τι σκεφτεσαι να φερεις στον μπουφε ... ?

Νινεττα
31-01-08, 16:16
Εγω θα φτιαξω αυτοhttp://dl10.glitter-graphics.net/pub/682/682320w96rhp93g7.jpg (http://www.glitter-graphics.com)
πλακα κανω! δεν ειμαι και τοσο νοικοκυρα :( ομως κατι θα φερω :wink:

Michael
31-01-08, 16:26
Απ' ότι καταλαβαίνω κάθε συμμετοχή θ' αποτελείται από 3-4 άτομα και θα συνεισφέρει φαγητό για 8. Μετά τι θα κάνουμε? θα ταΐσουμε τους άστεγους της γειτονιάς ή τα αδέσποτα. Ως γνωστόν εμείς οι Έλληνες όταν καλούμε 4 άτομα για φαγητό, τρώμε για 8 και μαγειρεύουμε για 16. Παρόλο που η Άννα είναι καταπληκτική μαγείρισσα, προτιμώ να φέρουμε κάτι σε Kinder ή Ferrero Roche, που είναι συσκευασμένα και αν δεν καταναλωθούν (λέμε τώρα) μπορούν τα παιδάκια να τα πάρουν μαζί τους. Πάντως έχει ξεφύγει το θέμα από το Πάρτυ Μασκέ. Τείνει να γίνει Φεστιβάλ Μάσας

dora
31-01-08, 16:27
Να μην φερει τιποτα η Αφροδιτη... δεν θα κουβαλαει η γυναικα πραγματα απο την αλλη ακρη του κοσμου.. Τη φτανουν τα συμπραγκαλα της.
Δεν θα πεσει εξω και ο προυπολογισμος του κρατους αν καποιος δεν μπορεσει να φερει κατι... :P

NTINAT
31-01-08, 16:33
Μασριπ δωσε τα ονοματα σε παρακαλω...

Να ριξω ιδεα ????????????
Επειδη η Αφροδιτουλα θα εχει και ταξιδι κλπ, να φερει εκεινη τα πλαστικα πιατακια, κουταλακια κλπ για να μην νιωθει οτι δεν συνυσφερει, αλαλ να μην κουβαλαει και φαγητα !!! ε ?

Eγω συμφωνω φτανει να συμφωνει κ η ιδια.

Michael ετσι ειναι οταν μαζευονται πολλες γυναικες κ ιδιαιτερα μαμαδες!!!!

Παντως παρτυ μασκε ειναι κ γραψτε κ οι υπολοιπες εαν συμφωνειται με τις ιδεες της Νιννετας (πιο πισω) για το παρτυ.Για να κανονισει κ η κοπελα τα υπολοιπα.

NTINAT
31-01-08, 16:34
Να μην φερει τιποτα η Αφροδιτη... δεν θα κουβαλαει η γυναικα πραγματα απο την αλλη ακρη του κοσμου.. Τη φτανουν τα συμπραγκαλα της.
Δεν θα πεσει εξω και ο προυπολογισμος του κρατους αν καποιος δεν μπορεσει να φερει κατι... :P

ΔΩΡΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ!!!!!!!!!

Marilena
31-01-08, 16:48
Δωρα μου.... το ειπα για να μην νιωθει ασχημα... εγω ειδικα..... και τιποτα κανεις να μην φερει.... συγκλονιστηκα....

Απλα δεν μου αρεσει η τροπή των πραγματων.... αλλος αλμυρο, αλλος γλυκο, σοκολατακια .... !!!! ???
Εσας σας αρεσει ?

ELENA K.
31-01-08, 16:50
Γιατί όχι βρε Μαριλένα ? Θα έχει απ΄ όλα ο μπαξές .... :D :wink:

Marilena
31-01-08, 16:55
Ξερεις εγω αυτα τα μπερδεμενα τα φοβαμαι..... εχουμε βλεπεις τον εμετο κοληταρι.... :wink:

mimika
31-01-08, 17:26
Ναι βρε Μαριλενα αλλα πρεπει να υπαρχει και το αλμυρο και το γλυκο!
Μια χαρα μπουφες θα γινει, θα δεις!!!! Πρωτα θα βγαλουμε τα αλμυρα και καπακι ενα γλυκο!!!!!

Marilena
31-01-08, 17:36
Τωρα θελετε να πεινασω ε ??????????? νο νο νο !!! :P

Δωρακιιιιιιιιιιιιιι σε σκεφτομουνα κι εχω δυο προτασεις, ή να φτιαξεις αλλο ειδος μπομπας ή να φτιαξω εγω κατι αλλο........ θες ?

Michael
31-01-08, 17:41
Μαριλένα καλησπέρα,

Για να καταλάβω τώρα, με όλα αυτά (τελείες, θαυμστικά, ερωτηματικά) δίπλα στη λέξη σοκολατάκια, με έκραξες ή μου φάνηκε? Για να καταλάβω αν πρέπει να θυμώσω δηλαδή! (πράγμα δύσκολο)
Έκανα μια διαπίστωση όσον αφορά στο φαγητό και μία πρόταση! Εαν έχεις να προτείνεις κάτι άλλο καλοδεχούμενο!

Marilena
31-01-08, 17:51
Αμα ηθελα να σε κραξω θα το εκανα ευθεως.... που θα παει θα με μαθεις κι εσυ....

Αλλα να σου πω την αληθεια τα σοκολατακια μου φαινονται.... καπως.... εννοω θα εχει αλμυρα, θα εχει τουρτα,,,
περα ομως απο την πλακα, γουατ εβερ γιου γουαντ....

τωρα αμα θες και να θυμωσεις..... πες το μου να φερω και λιγο ξυδι..... :P :lol:

Michael
31-01-08, 17:57
Ασ' το δεν χρειάζεται, άλλωστε που να μπλέκουμε τώρα αλμυρά, γλυκά και ξινά μαζί?

Fivi
31-01-08, 18:04
Η μεταμορφωση θα γινει εκεινη την ημερα δηλαδη?????????

απο "αδυνατες" σε χοντρες.....???? :cry: :cry: :cry:

Παιδια με ολα αυτα .... που θα φερουμε....θα φαει ολο το καρναβαλι της Πατρας!!! :lol: :lol: :lol:

NTINAT
31-01-08, 18:20
Νιννετα δωσε μας μια λυση......... που θα χωρεσουν κοριτσακι μου ολα αυτα που θα φερουμε?
Εχεις χωρο?
Πες κ για τα υπολοιπα παιδι μου ανιματερ κλπ.

Marilena
31-01-08, 18:49
Σωστος.... Μισελ !!!!!!!!!!!! χαχαχα!!!

Μπορουμε να το αλλαξουμε το σκηνικο ??? Α ρε παιδακια... ακρη δεν βγαζουμε παλι ....

Ντινα τι εχει γινει με τον αντμιν και την συντονιστηκη ομαδα ???

NTINAT
31-01-08, 20:17
Σωστος.... Μισελ !!!!!!!!!!!! χαχαχα!!!

Μπορουμε να το αλλαξουμε το σκηνικο ??? Α ρε παιδακια... ακρη δεν βγαζουμε παλι ....

Ντινα τι εχει γινει με τον αντμιν και την συντονιστηκη ομαδα ???

Μαριλενα οπως ηδη σου εχω πει περιμενω οριστικη απαντηση.
Θα σας ενημερωσω.

φεδρα
31-01-08, 22:09
16) Φεδρα- Δημήτρης- σύντροφος (κατι θα σκεφτώ να φέρω που δε μου έρχεται τώρα)

Eύχομαι να τα καταφέρουμε και μεις επιτέλους να έρθουμε

Marilena
31-01-08, 22:12
Αν θελουμε να γινει τελικα ο μπουφες υπαρχει μια λυση... αναλογα με τα ατομα να πουμε τα ειδη και να τα μοιραστουμε σε κομματια... παραδειγμα, ειμαστε 30 ατομα, η ταδε θα κανει 20 τυροπιτακια και η ταδε αλαλ 20, το αντιστοιχο με ολα τα ειδη... ετσι θα εχουμε π.χ. 10 ειδη επι ολους μας, τι λετε ?

dora
31-01-08, 23:26
Μαριλενα δεν υπαρχει λόγος τα τεμαχια να αναλογουν στα ατομα..
Θα υπολογισουμε η καθεμια αυτο που θα φερουμε να βγαζει γυρω στα 25-30 κομματια και ειμαστε οκ.. Αλλωστε δεν τρωνε ολοι απ΄ολα και θα ειναι και παρα πολλα και θα μεινουνε...
Επειδη εχω ασχοληθει με μπουφεδες ξερω... Με ενα μπουφε για 30 ατομα βολευονται ανετα 50 αν τα πιατα ειναι πανω απο 6-7..
Ειδικα σε τετοιες περιπτωσεις που δεν πας να φας, απλα θελουμε να υπαρχει και ενα μεζεδακι...

Και ας φερει και καμια και κανα γλυκο :P

Νινεττα
31-01-08, 23:52
Λοιποοοον λεω να πω μια ιδεα και αν σας αρεσει το κανουμε.
Εχουμε και λεμε, τα παρακατω ειδη ειναι αυτα που τρωνε περισσοτερο στα παρτυ μικροι και μεγαλοι.
ισως ειναι πιο ευκολο να φερει η καθε μανουλα 20 τεμ. σε ενα απο αυτα.Ετσι δεν θα τα μπερδεψουμε και θα υπαρχουν ολα για ολους!
Απλα βαζουμε την λιστα με τα φαγητα και συμπληρωνουμε το ονομα μας.οταν 3κοπελες βαλουν σε ενα ειδος σταματαει η λιστα για το συγκεκριμενο φαγητο,(γιατι θα εχει μαζευτει 60τ.μ.χ και ειναι αρκετα)
Τυροπιτακια
πιροσκακια
πιτσακια
μπομπες
κρουασαν βουτυρου η μπριοςγεμιστα(ζαμπον-τυρι,κ.α)
κοτοκροκετες
κεφτεδακια
πατατοκροκετες
Γλυκο
ειναι παααρα πολυ καλος μπουφες κατα την γνωμη μου.με αρκετα φαγακια,και λιγοτερα να μαζεψουμε παλι πολλα θα ειναι.
Α!να σας πω, μην ξεχασετε να φερετε και ενα ταπερ στο αυτοκινητο :wink:

gavrias
01-02-08, 00:21
Συμφωνώ με Νινέτα,εγώ τυροπιτάκια :D

dora
01-02-08, 06:04
Χα χα Νινεττα πλάκα εχεις... θες οτι μεινει να μας το φορτωσεις να το παρουμε σπιτι.... :D

Marilena
01-02-08, 08:06
Καλημερα
κι εγω συμφωνω με το Νινεττακι...

Τυροπιτακια - Gavrias
πιροσκακια
πιτσακια
μπομπες - Marilena
κοτοκροκετες
κεφτεδακια
πατατοκροκετες
Γλυκο

Συνεχιστε την λίστα.... είπαμε μεχρι 3 ατομα σε καθε ειδος και απο 20 κομματια η καθε μια...

Fivi
01-02-08, 08:51
Βαζω και την λιστα με τα ονοματα γιατι εγω δεν ειχα συμπληρωσει οτι θα ερθουμε.

5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ
8 )TΖΕΝΗ με τον μικρό Γιάννη και αν τα καταφέρει και ο σύζυγος
16) Φεδρα- Δημήτρης- σύντροφος
17)Fivi-Μιχαλης-Ηλεκτρα-Μπεμπα

Τυροπιτακια - Gavrias
πιροσκακια
πιτσακια - fivi
μπομπες - Marilena
κοτοκροκετες
κεφτεδακια
πατατοκροκετες
Γλυκο

Συνεχιστε την λίστα.... είπαμε μεχρι 3 ατομα σε καθε ειδος και απο 20 κομματια η καθε μια..

Michael
01-02-08, 09:35
Τυροπιτακια - Gavrias
πιροσκακια
πιτσακια - fivi
μπομπες - Marilena
κοτοκροκετες
κεφτεδακια
πατατοκροκετες
Γλυκο Michael

ELENA K.
01-02-08, 09:41
Eγώ δηλαδή που ήθελα να φέρω κάτι ανάμεσα σε τυροπιτάκια και πιτσάκια ( κάτι σαν σκεπαστή πίτσα δηλαδή ) που πρέπει να το κολλήσω ? :) :roll:

angela
01-02-08, 10:06
Τυροπιτακια - Gavrias -
πιροσκακια
πιτσακια - fivi - ELENA K.-
μπομπες - Marilena
κοτοκροκετες
κεφτεδακια
πατατοκροκετες
Γλυκο- Michael-angela(τούρτα σπιτική)-

ΡΟΥΛΑ
01-02-08, 10:15
Τυροπιτακια - Gavrias - ΡΟΥΛΑ
πιροσκακια
πιτσακια - fivi - ELENA K.-
μπομπες - Marilena
κοτοκροκετες
κεφτεδακια
πατατοκροκετες

ELENA K.
01-02-08, 10:16
:D :D :D :D Eυχαριστώ Angela μου !! :D

ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ
01-02-08, 10:51
Κορίτσια καλημέρα,

ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ....

ΕΓΩ ΟΠΩς ΕΙΠΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΘΑ ΦΕΡΩ ΠΙΤΣΑΚΙΑ

Marilena
01-02-08, 10:55
Τυροπιτακια - Gavrias - ΡΟΥΛΑ
πιροσκακια
πιτσακια - fivi - ELENA K.- ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ - ΤΕΛΟΣ ΑΥΤΟ
μπομπες - Marilena
κοτοκροκετες
κεφτεδακια
πατατοκροκετες

alvadi
01-02-08, 10:58
Εγώ θα ΄φερω είπαμε από τον φούρνο! Θα τα παραγγείλω το Σαβ/κο και θα σας ενημέρωσω από Δευτέρα!

angela
01-02-08, 12:56
Για να συμπληρώνουμε τις λίστες παρακαλώ!!! :wink: :lol:

5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ

Τυροπιτακια - Gavrias - ΡΟΥΛΑ -
πιροσκακια -
πιτσακια - fivi - ELENA K.- ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ -/ ΤΕΛΟΣ /
μπομπες - Marillena-
κρουασαν βουτυρου η μπριοςγεμιστα(ζαμπον-τυρι,κ.α) -
κοτοκροκετες -
κεφτεδακια -
πατατοκροκετες -

κουταλάκια/πιατάκια/χαρτοπετσέτες/-

Marilena
01-02-08, 13:00
Μαρακι ενημερωσε μονο για το τι ειδος θα φερεις... και ψιτ... οχι επειδη θα ειναι ετοιμα να φερεις κανενα τονο !!! Γυρω στα 20 κομματια ο καθενας ειπαμε !!! :wink:
χιχιχι

Τωρα ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ............
Εφοσον συμφωνησαμε για τα του παρτυ... εχω νεαααααααααααααα!!!

Η τιμη για ΚΑΘΕ παιδακι θα ειναι 10 ευρω και περιλαμβανει την εισοδο του παιδιου στον παιδοτοπο,τον ανιματερ,τα 2 δωρακια του διαγωνισμου στολης,και καραμουζες κορδελες και τα σχετικα που θα παρουν ολα τα παιδια !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Σουπερ!!!

Παμε πολυ ωραιαααααααααααααααααα.....

Fivi
01-02-08, 13:02
:D :D :D :D

ELENA K.
01-02-08, 13:11
Πάρα πολύ ωραία !!!!! :D :D :D

alvadi
01-02-08, 13:16
Μαρακι ενημερωσε μονο για το τι ειδος θα φερεις... και .....

Θα ρωτήσω για οτιδήποτε εκτός από πιτσάκια, θα δω μάλλον για ζαμπονοτυροπιτάκια και λουκανικοπιτάκια! Θέλετε να φέρω και κανένα γλυκό κωκάκια και νεγράκια;

Marilena
01-02-08, 13:21
Οχι κοριτσακι.... ενα ειδος κι εσυ οπως ολες μας!!! Να ειμαστε δικαιοι......... ειμαστε πολλες καλεεεεεεεεεεεεε και πολλοι.....

ΠΗΝΕΛΟΠΗ
01-02-08, 13:38
Για να συμπληρώνουμε τις λίστες παρακαλώ!!!

5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ
18) Πηνελόπη-Νίκος-Γιάννης (με την προϋπόθεση να είμαστε καλά)

πιροσκακια - zana - Πηνελόπη
μπομπες - Marillena-
κοτοκροκετες -
κεφτεδακια -
πατατοκροκετες -

angela
01-02-08, 13:41

5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ
18 ) Πηνελόπη-Νίκος-Γιάννης (με την προϋπόθεση να είμαστε καλά)

μπομπες - Marillena-
κοτοκροκετες -
κεφτεδακια -
πατατοκροκετες -
κουταλάκια/πιατάκια/χαρτοπετσέτες/
να μη τα ξεχνάμε και αυτά γιατί θα φάμε με τα δάχτυλα και θα τα κρατάμε στην παλάμη μας!!! :wink:

Marilena
01-02-08, 13:48

5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ
1 Πηνελόπη-Νίκος-Γιάννης (με την προϋπόθεση να είμαστε καλά)

μπομπες - Marillena-
κοτοκροκετες -
κεφτεδακια -
πατατοκροκετες -
Πλαστικα πιατακια -
Πλαστικα κουταλακια -
Πλαστικα πιρουνακια -
Χαρτοπετσετες -

Σωστη Αντζελααααααααααα

NTINAT
01-02-08, 14:47
5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ
1 Πηνελόπη-Νίκος-Γιάννης (με την προϋπόθεση να είμαστε καλά)

Τυροπιτακια - Gavrias - ΡΟΥΛΑ - NTINAT-/TEΛΟΣ
μπομπες - Marillena-
κοτοκροκετες -
κεφτεδακια -
πατατοκροκετες -
Πλαστικα πιατακια -
Πλαστικα κουταλακια -
Πλαστικα πιρουνακια -
Χαρτοπετσετες -

Fivi
01-02-08, 14:57
Μια αλλαγη!!!! :?

Θα αλλαξουμε τα πιτσακια και θα φτιαξουμε κρουασανακια.
Δεν νομιζω να εχετε προβλημα?

5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ
18) Πηνελόπη-Νίκος-Γιάννης (με την προϋπόθεση να είμαστε καλά)

Τυροπιτακια - Gavrias - ΡΟΥΛΑ - ΝΤΙΝΑΤ/ ΤΕΛΟΣ
πιτσακια - ELENA K.- ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ -
μπομπες - Marillena-
κρουασαν βουτυρου η μπριοςγεμιστα(ζαμπον-τυρι,κ.α) - fivi
κοτοκροκετες -
κεφτεδακια -
πατατοκροκετες -
Πλαστικα πιατακια -
Πλαστικα κουταλακια -
Πλαστικα πιρουνακια -
Χαρτοπετσετες -

maspir
01-02-08, 15:29
εβαλτε και εμας στην λιστα.λεω να φερουμε 2 τουρτες.

Marilena
01-02-08, 15:49
δωσε τα ονοματα σε παρακαλω και νομιζω 1 τουρτα αφου θα εχουμε κι αλλη

maspir
01-02-08, 15:51
δημητρα-σπυρος-μαρινα σοφια.

dora
01-02-08, 15:54
Εγω θα φτιαξω το σκαντζοχοιρακι μου παντως.... Απλα για να ειμαι μεσα στο μενου θα το κανω με κεφτεδακια και τυροκροκετες.. ΟΚ???
Και δεν θελω να το φατε για να μην μου το χαλασετε :P

NTINAT
01-02-08, 15:55

5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ
18)Πηνελόπη-Νίκος-Γιάννης (με την προϋπόθεση να είμαστε καλά)
19)δημητρα-σπυρος-μαρινα σοφια (maspir)

μπομπες - Marillena-
κρουασαν βουτυρου η μπριοςγεμιστα(ζαμπον-τυρι,κ.α) - fivi
κοτοκροκετες -
κεφτεδακια -
πατατοκροκετες -
Γλυκο- Michael-angela(τούρτα σπιτική)- maspir- TELOS
Πλαστικα πιατακια -
Πλαστικα κουταλακια -
Πλαστικα πιρουνακια -
Χαρτοπετσετες -

Marilena
01-02-08, 16:02
Παιδακια με την ευκαιρια... απλα να πω.... προσοχη λιγο στις λιστες... την μαρσιπ την ειχα ξαναβαλει... και εξξαφανιστηκε... ας τσεκαρει ο καθενας το ονομα του καθε φορα....

Οσο για τα φαγητα,,,, βλεπω τα ταπερακια στο φουλλλλλ χαχαχα

NTINAT
01-02-08, 16:27
Παιδακια με την ευκαιρια... απλα να πω.... προσοχη λιγο στις λιστες... την μαρσιπ την ειχα ξαναβαλει... και εξξαφανιστηκε... ας τσεκαρει ο καθενας το ονομα του καθε φορα....

Οσο για τα φαγητα,,,, βλεπω τα ταπερακια στο φουλλλλλ χαχαχα

Σορρυ Μαριλενα αλλα δεν την ειδα πουθενα κ ειπα να βοηθησω.. :roll:

Marilena
01-02-08, 16:39
Οχι ρε Ντινα εσυ........... εσυ δεν την ειδες γιατι πιο πριν καποιος καταλαθος την εσβησε........ γιαυτο το ειπα σε ολους μας.....
λαθη ειμαστε κι ανθρωπους κανουμε........ :lol:

Νινεττα
01-02-08, 16:42
lets party!!!http://dl.glitter-graphics.net/pub/375/375821ohr1v8nccl.gif (http://www.glitter-graphics.com)

Marilena
01-02-08, 16:46
γιουχουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ
αχ ρε σεις μακρυα ειναι....
Νινεττα το ΣΚ αυτο εχεις παρτυ ?

NTINAT
01-02-08, 16:46
Οχι ρε Ντινα εσυ........... εσυ δεν την ειδες γιατι πιο πριν καποιος καταλαθος την εσβησε........ γιαυτο το ειπα σε ολους μας.....
λαθη ειμαστε κι ανθρωπους κανουμε........ :lol:

http://dl6.glitter-graphics.net/pub/489/489276zt3pgr21af.gif
(http://www.glitter-graphics.com)http://dl4.glitter-graphics.net/pub/702/702294n99ji9iriq.gif
(http://www.glitter-graphics.com)http://dl4.glitter-graphics.net/pub/943/943144bg5k4530lo.gif (http://www.glitter-graphics.com)

ελισαβετ
01-02-08, 20:35
maspir έγραψε:

5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ
1Πηνελόπη-Νίκος-Γιάννης (με την προϋπόθεση να είμαστε καλά)
20)ελισαβετ-κωστης
μπομπες - Marillena-
κρουασαν βουτυρου η μπριοςγεμιστα(ζαμπον-τυρι,κ.α) - fivi -ελισαβετ
κοτοκροκετες -
κεφτεδακια -
πατατοκροκετες -
Πλαστικα πιατακια - ελισαβετ
Πλαστικα κουταλακια - ελισαβετ
Πλαστικα πιρουνακια - ελισαβετ
Χαρτοπετσετες - ελισαβετ

mimika
02-02-08, 14:52
5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ
20)ελισαβετ-κωστης
μπομπες - Marillena-
κρουασαν βουτυρου η μπριοςγεμιστα(ζαμπον-τυρι,κ.α) - fivi -ελισαβετ - mimika
κοτοκροκετες -
κεφτεδακια -
πατατοκροκετες -
Χαρτοπετσετες - ελισαβετ

A ρε γαμωτο και πηγα προχθες τζαμπο και ειχε φθηνα μαχαιροκουταλοπιρουνα και χαρτοπετσετες για παρτυ και δεν πηρα η χαζη!

angela
02-02-08, 15:13
5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ
20)ελισαβετ-κωστης

======================================

Τυροπιτακια - Gavrias - ΡΟΥΛΑ - ΝΤΙΝΑΤ// ΤΕΛΟΣ
μπομπες - Marillena-
κρουασαν βουτυρου η μπριοςγεμιστα(ζαμπον-τυρι,κ.α) - fivi -ελισαβετ - mimika//ΤΕΛΟΣ
κοτοκροκετες -
κεφτεδακια -
πατατοκροκετες -
Γλυκο- Michael-angela - maspir// TΕΛΟΣ
Χαρτοπετσετες - ελισαβετ

dora
02-02-08, 15:14
Εγω εχω δεκαδες στο σπιτι μου, γιατι ολο μου νιμιζω οτι δεν εχω και αγοραζω :P

Νινεττα
02-02-08, 15:20
Μαριλενα μου, οχι αυτο στο Σαββατοκυριακο ειμαστε χωρις παρτυ χαλαρα.το επομενο να σας πω απο τωρα ειναι κλεισμενο, οοοολο το Σαββατοκυριακο πρωι-απογευμα με αποκλειστικα παρτυ.

chiquititas
02-02-08, 15:35
5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ
20)ελισαβετ-κωστης
21)chiquititas {τελευταια κι καταιδρωμενη χαχαχ}
Μ.Στυλιανακη θα ερθεις???? {θα ντυθεις αγιο βασιλη που δεν ντυθηκες τα χρστουγεννα}χαχαχα

Tzeni d
02-02-08, 20:13
5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ
20)ελισαβετ-κωστης

μπομπες - Marillena- Tzeni d
κρουασαν βουτυρου η μπριοςγεμιστα(ζαμπον-τυρι,κ.α) - fivi -ελισαβετ - mimika//ΤΕΛΟΣ
κοτοκροκετες -
κεφτεδακια -
πατατοκροκετες -
Χαρτοπετσετες - ελισαβετ

ελισαβετ
02-02-08, 20:37
πλαστικα πιατακια για γλυκο μονο? ή και για φαγητο?
κοριτσακια μου δωστε μου τα φωτα σας :roll:

ΡΟΥΛΑ
02-02-08, 20:38
ελα μωρέ μπορούμε να βολευτούμε με τα μικρά.

maryp
02-02-08, 20:40
Πειράζει που εγώ μόλις χτες το είδα αυτό το ποστ?????????????? :oops: Να έρθουμε κι εμείς?? Και τι να φέρουμε??

ΡΟΥΛΑ
02-02-08, 20:41
Φυσικά και να έρθετεεεεεεεεεεε, δες από την λίστα τι θες να φέρεις!!!!!

ελισαβετ
02-02-08, 20:43
θα φερω και μεγαλα και μικρα αλλα ποσα???????

maryp
02-02-08, 20:44
θα φερω και μεγαλα και μικρα αλλα ποσα???????
Τον καημό σου εσύ! :P

ελισαβετ
02-02-08, 20:46
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχχα α ρε μαιρουλα .Εχω καημο ποσαααα να φερωωωωωω? :lol: :lol:

maryp
02-02-08, 20:48
Ε φέρε... καμιά εκατοστή! ΕΓΩ τι να φέρω εκτός από άντρες??

Marilena
02-02-08, 21:13
Μαιρη κοιτα την λιστα με τα φαγητα, αλλα οκ, μπορεις να φερεις και κατι αλλο μωρε... οτι θες...

Ελισαβετ εσυ δεν ειναι σωστο να φερεις, ΟΛΑ τα πλαστικα και να φερεις και φαγωσιμο...

ελισαβετ
02-02-08, 21:15
οκ να φερω τα μισα πιατα μικρα και μεγαλα χαρτοπετσετες πηρουνια κουταλακια

Marilena
02-02-08, 21:37
εγω ειχα ριξει την ιδεα να τα φερει αυτα καποιος που δεν μπορει να φερει φαγωσιμο για να μην νιωσει ασχημα....
π.χ. Λιλη, Αφροδιτη....
τωρα μαζευομασατε βεβαια πολλα ατομα.... οποτε τι να πω ?
ηδη χρειαζονται καμια 70αρια κομματια απο το καθε ενα
να φερει ενα πακετο καθε οικογενεια και μετα να τα παρουν πισω οσοι θελουν ?????

ελισαβετ
02-02-08, 21:59
να φερω 20 κομματια μικρα πιατακια 20 μεγαλα πιατα 20 πηρουνια 20 κουταλακια και 20 χαρτοπετσετες ειναι καλα λες?

NTINAT
02-02-08, 22:04
Eγω προτεινω μιας κ οι συμμετοχες εχουν φτασει αισιως τις 22 να φερει απο 20 η ελισαβετ κ απο 20 η Λιλη συνολο 40 κομματια απο ολα. Λιλη συμφωνεις για τα πλαστικα βασικα?
Πιστευω οτι ειναι υπερ αρκετα.
Τι λετε?
Τα κοριτσια που θα φερουν τα πλαστικα εννοειται οτι δεν θα φερουν κ φαγωσιμα!!!!!!!!!!

dora
02-02-08, 22:13
Εγω λεω να φερει ο καθενας αυτα που θα χρησιμοποιησει να τελειωνει το θεμα..
Δηλαδη ο καθενας αναλογα με τα ατομα που ειναι η οικογενεια του, να φερει και τα αναλογα "σερβιτσια" τα οποια θα εχει για δικη του χρηση, ας υπολογισει για φαγητο, γλυκο, κι ας φερει οτι θελει. Ολοι εχουμε ενα πακετακι χαρτινα πιατακια στο σπιτι.. Ας το κανουμε ετσι, να ειναι πιο απλο, μην μπερδευομαστε και με πιατοκαταστασεις...
η Λιλη και η Ελισαβετ δεν χρειαζεται να φερουν τιποτα.. Η Λιλη ειναι παιδακι οποτε δεν πιανετε και η Ελισαβετ θα κανει τοσο κοπο για να ερθει να μας δει..

Marilena
02-02-08, 22:42
Τι λες μαρι Δωρα ????????? Εγω πηρα τα ληγμενα... εσυ παραμιλας... εννοουσες την Αφροδιτη κι οχι την Ελισαβετ.......... :lol:
τεσπα, ωραια η ιδεα να φερει ο καθενας τα δικα του, οκ ?

ελισαβετ
02-02-08, 22:46
Με μπερδευεται οοοεεεεοοοοοοο αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχ

NTINAT
02-02-08, 22:47
Τι λες μαρι Δωρα ????????? Εγω πηρα τα ληγμενα... εσυ παραμιλας... εννοουσες την Αφροδιτη κι οχι την Ελισαβετ.......... :lol:
τεσπα, ωραια η ιδεα να φερει ο καθενας τα δικα του, οκ ?

Πες τα ρε Μαριλενα με εστειλε μιλαμε :shock: :lol: :lol: :lol:
Παει το εκαψα ελεγα στον εαυτο μου :? :?

Marilena
02-02-08, 22:48
χαχαχα
Ασε ρε Ντινακι.... τα χει δει ολα η ξανθια!!!

chiquititas
02-02-08, 22:53
Eγω προτεινω μιας κ οι συμμετοχες εχουν φτασει αισιως τις 22 να φερει απο 20 η ελισαβετ κ απο 20 η Λιλη συνολο 40 κομματια απο ολα. Λιλη συμφωνεις για τα πλαστικα βασικα?
Πιστευω οτι ειναι υπερ αρκετα.
Τι λετε?
Τα κοριτσια που θα φερουν τα πλαστικα εννοειται οτι δεν θα φερουν κ φαγωσιμα!!!!!!!!!!

NΤΙΝΑΤ συμφωνω,οτι πειτε εσεις...αλλα αμα φερω κουταλακια,ποτηρακια, πειραζει αμα βρω πιατακια με εξωγιηνους να τα φερω???
Να αγοραρω κανονικα πιατα? η τα χαρτινα η τα πλαστικα?
οπως λεει και η ελισαβετ φωτιστεμεεεεεεεεεε :oops:

chiquititas
02-02-08, 23:04
Α! και κατι αλλο επειζη εχω το συνδρομο της ασχετοσυνης,κατι ασχετο θελω να πω,μπορει καπιος να μου βαλει αβαταρ?? πλιζζζζζζζζ
δεν μπορω να μικρινω την εικονα,οποιος μπορει να μου το κανει να του δωσω το password μου,να μου το κανει

ευχαριστω...

ΡΟΥΛΑ
02-02-08, 23:05
Φέρε ότι θέλεις εμείς θα φάμε πάντως :lol: :lol: :lol:

maryp
02-02-08, 23:26
5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ
20)ελισαβετ-κωστης
22) maryp ΜΑΙΡΗ-ΜΑΚΗΣ-ΔΗΜΗΤΡΗΣ-ΒΑΓΓΕΛΗΣ και θα σκεφτώ τι θα φέρω!

ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ
03-02-08, 12:16
Κορίτσια Καλημέρα,

ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΕΣ ΟΤΙ ΜΑΣ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΠΑΙΔΟΤΟΠΟΣ...........? ΕΜΕΙΣ ΟΠΩΣ ΠΑΜΕ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΜΕ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟ.

ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΩΣ ΘΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ. ΘΑ ΛΕΕΙ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΤΟ ΨΕΥΔΩΝΥΜΟ ΤΗΣ........ Η ΘΑ ΚΡΑΤΟΥΜΕ ΚΟΚΚΙΝΟ ΓΑΡΥΦΑΛΛΑ....?
ΧΙΧΙΧΙΧΙΧ.

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΠΑΛΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΗ ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΩ ΕΞΩ ΚΡΙΜΑ.

ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΦΕΡΩ ΠΙΑΤΑΚΙΑ Η ΠΟΤΗΡΑΚΙΑ........

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ......

angela
03-02-08, 12:19
5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ
20)ελισαβετ-κωστης
22) maryp ΜΑΙΡΗ-ΜΑΚΗΣ-ΔΗΜΗΤΡΗΣ-ΒΑΓΓΕΛΗΣ και θα σκεφτώ τι θα φέρω!

=========================================
κοτοκροκετες -
κεφτεδακια -
πατατοκροκετες -
Πλαστικα πιατακια - ελισαβετ -ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ-
Πλαστικα κουταλακια - ελισαβετ-ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ-
Πλαστικα πιρουνακια - ελισαβετ-ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ-
Χαρτοπετσετες - ελισαβετ- ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ-

Θα μας γνωρίσεις όλες από το φορουμ εδώ θα είμαστε και οι περισσότερες ήδη γνωριζόμαστε μεταξύ μας!!! :D

Marilena
03-02-08, 12:21
Αρτεμουλα μην ανησυχεις... θα μπεις κι εσυ στο κλουβι με τις τρελες και αμεσως θα μας μαθεις και θα σε μαθουμε..... χαχαχα !!!

Fivi
03-02-08, 12:48
Το θεμα ειναι οτι εσεις μας μαθαινετε αμεσως, εγω τουλαχιστον απο οσες γνωρισα θυμαμαι τις μισες...!!!! :oops: :oops: :oops:
Δεν ειμαι ιδιαιτερη καλη σε αυτα. 8)

angela
03-02-08, 14:31
Το θεμα ειναι οτι εσεις μας μαθαινετε αμεσως, εγω τουλαχιστον απο οσες γνωρισα θυμαμαι τις μισες...!!!! :oops: :oops: :oops:
Δεν ειμαι ιδιαιτερη καλη σε αυτα. 8)
Μη στεναχωριέσαι καλή μου !!! Εχω πάει σχεδόν σε όλες τις συναντήσεις και μονίμως ξεχνάω τα ονόματα, ή τις φατσούλες... από Αλτσχάιμερ έχει πράγμαααα!!!!

dora
03-02-08, 15:40
Εγω παντως θα φερω τα πιατακια μου με θεμα Μπομπ που μου μεινανε πολλα απο το παρτυ του χαρη..
Ας μην μπερδευομαστε με τα πιατακια, γιατι θα φερουμε ολοι πιατακια , και τα πιατα δεν τρωγονται. Ας φερει ο καθενας τα δικα του να τελειωνει το θεμα αυτο..
Ας επικεντρωθουμε στο μπουφε και στο αν θα ντυθουμε και οι εμεις οι μαμαδες + μπαμπαδες.
Δεν μου αρεσει η ιδεα να ντυθουνε μονο τα παιδια. Τα παιδια ντυνονται καθε μερα.

Marilena
03-02-08, 15:48
Εγω παλι βαρεθηκα με τα πλαστικα..... ας γινει οτι θελει... εγω ειμαι γυφτακι και τρωω και στο χερι....... χαχα
αυτο ομως που λεει η Δωρα.... να ντυθουμε και οι μεγαλοι (οσοι θελουμε) κι εστω ολοι κατι να εχουμε απο αποκριες πανω μας......

αντε ρε κι εχω βρει μια σουπερ στολη αγελαδιτσα που ειναι και για τα κυβικα μου !!!

NTINAT
03-02-08, 15:48
Εγω παντως θα φερω τα πιατακια μου με θεμα Μπομπ που μου μεινανε πολλα απο το παρτυ του χαρη..
Ας μην μπερδευομαστε με τα πιατακια, γιατι θα φερουμε ολοι πιατακια , και τα πιατα δεν τρωγονται. Ας φερει ο καθενας τα δικα του να τελειωνει το θεμα αυτο..
Ας επικεντρωθουμε στο μπουφε και στο αν θα ντυθουμε και οι εμεις οι μαμαδες + μπαμπαδες.
Δεν μου αρεσει η ιδεα να ντυθουνε μονο τα παιδια. Τα παιδια ντυνονται καθε μερα.

Δωρα μιας κ εχουν προτεινει η ελισαβετ κ η Αρτεμουλα ας φερουν κ φερε κ τα δικα σου.Δεν θα πανε χαμενα οτι περισσεψει θα δωθει πισω.
Για το μπουφε εχει δικιο η Δωρα γραφτε για να τελειωσει κ αυτο.
Τωρα για το ντυσιμο οποιος θελει ας ντυθει.......τι να πω?
Εγω παντως στολη δεν εχω κ δεν παω να ενοικιασω για ενα βραδυ!

dora
03-02-08, 16:22
Ουτε και γω εχω στολη Ντινα.. Ας ντυθουμε αυτοσχεδια οι μεγαλοι.. δεν χρειαζονται οι τρομερες και φοβερες στολες..
Προτεινω να ντυθουμε κατι αναλογο με τα παιδια μας...
Η να ντυθουμε ολοι οι μεγαλοι... μωρα

angela
03-02-08, 16:26
Ουτε και γω εχω στολη Ντινα.. Ας ντυθουμε αυτοσχεδια οι μεγαλοι.. δεν χρειαζονται οι τρομερες και φοβερες στολες..
Προτεινω να ντυθουμε κατι αναλογο με τα παιδια μας...
Η να ντυθουμε ολοι οι μεγαλοι... μωρα

Που να μου κάνει στολή και που να την βρώ κιόλας :oops:
Ενα βαψηματάκι και μια μάσκα όμως παντού βρίσκεις!!!

mimika
03-02-08, 19:46
Εγω σας το λεω απο τωρα, θα φοραω ενα καουμποικο ροζ καπελο!!!!!

Αν θελετε στα τζαμπο εχει πολλα αξεσουαρ και πολυ φτηνα.

angela
03-02-08, 21:12
και εγώ μάλλον το καπέλο του σερίφη του Νεκτάριου θα φοράω!!! γιατι σιχένεται τα καπέλα!!! :lol: :lol: :lol:

NTINAT
04-02-08, 12:27
Οκ θα παω στο Τζαμπο για αξεσουαρ!!!!!!!!!!!!!!!

Με τα φαγητα εχουμε τελειωσει????

mimika
04-02-08, 15:33
Για να καταλαβω θα φερουμε φαγητα και τα πιατακια μας με κουταλοπιρουνα?
(ειπαμε ξανθια!)

chiquititas
06-02-08, 20:49
γεια
εμ,ακυρω για εμενα δεν μπορω να ερθω στο μασκε παρτυ,θα ερθω στην επομενη συναντηση,οποτε καλα να περασεσε,χιλια συγνωμη :oops:

mimika
06-02-08, 20:52
ΚΑΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
ΘΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ?????????????????

Fivi
06-02-08, 23:12
Απανταω εγω....αλλα ουτε εγω εχω καταλαβει!!!! :shock: :shock: :shock:

NTINAT
06-02-08, 23:35
Aπ οτι καταλαβα θα φερουν η Αρτεμουλα κ η Ελισαβετ κ χρειαζεται κ αλλο ενα ατομο .........νομιζω...........

5)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ
20)ελισαβετ-κωστης
21) maryp ΜΑΙΡΗ-ΜΑΚΗΣ-ΔΗΜΗΤΡΗΣ-ΒΑΓΓΕΛΗΣ και θα σκεφτώ τι θα φέρω!

κοτοκροκετες -
κεφτεδακια -
πατατοκροκετες -

Αφαιρεσαι τη Λιλη...κριμα Λιλακι στην επομενη συναντηση......

alvadi
07-02-08, 09:36
Κορίτσια εγώ το ξέχασα να σας ενημερώσω! Θα φέρω ζαμπονοτυροπιτάκια ή λουκανικοπιτάκια. Επειδή θα είμαι σε αναγκαστική άδεια την επόμενη εβδομάδα μάλλον δεν θα καταφέρω να μπω, θα είμαι πίσω στο γραφείο στις 18/02!

Marilena
07-02-08, 09:40
Ουαουυυυυυυυυυυυυυυ ΑΔΕΙΑ ??? Μπραβο Μαρακι... Να περασεις τελεια !!!
Θα τα πουμε απο τηλ εμεις !!! χαχα

alvadi
07-02-08, 10:10
Ναι Μαριλενάκι μου! Να κοιτάξω και λίγο το σπίτι μου και τις εκρεμμοτητες μου!

IOKASTH
07-02-08, 10:10
εγω τι να φερω????????

mimika
07-02-08, 18:07
εγω τι να φερω????????

Τπυς αντρες σου γεοτινισσα και την κορμαρα σου!!!!!!
:lol: :lol: :lol:

mimika
11-02-08, 11:31
Να υποθεσω οτι θα γινει τελικα το μασκε???????????????

angela
11-02-08, 11:35
Φυσικά ...γιατί να μη γίνει ;;; :shock:
Εκτός κιαν χιονίσει τόοοοσοοοο πολύ που πάμε για σκι στην γειτονιά μας και δεν μπορέσουμε να φτάσουμε μιας και θα είμαστε αποκλεισμένοι!!! :lol: :lol: :lol:

Afroditi D
11-02-08, 11:40
Φυσικά και θα γίνει.... με τρέλα , πολυ τρέλα !

Τι δεν θα γνωρίσω εγω το Ρουλάκι , το Ελισαβετάκι , την Maryp .... και δεν θα ξαναδώ πάλι το Ντινάκι μου ??? δεν θα γνωρίσω την Angela ? την ξαδέρφη μου ??? δεν θα πάρω αγκαλιά το τρελό μουυυυυυυυυυυυ ????
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Εγω πάντως θα είμαι εκεί ..... θα σας περιμένωνω!!! :D
Το πολύ πολυ να το κάνω μόνη μου , με τον γιό μου και τον άντρα μου ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

angela
11-02-08, 11:41

Τι δεν θα γνωρίσω εγω το Ρουλάκι , το Ελισαβετάκι , την Maryp .... και δεν θα ξαναδώ πάλι το Ντινάκι μου ??? δεν θα γνωρίσω την Angela ? την ξαδέρφη μου ??? δεν θα πάρω αγκαλιά το τρελό μουυυυυυυυυυυυ ????
Το πολύ πολυ να το κάνω μόνη μου , με τον γιό μου και τον άντρα μου ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
και εγώ θα έρθω ... τώρα που πήραμε στολή του παιδιού μάσκα για μένα καπέλο για τον άντρα μου και ψάχνω να δω τι άλλο με χωράει :oops: :shock: δεν θα έρθω :lol: :lol: :lol: !!!

mimika
11-02-08, 11:47
Aκουσα παντως οτι θα φτιαξει ο καιρος.....

angela
11-02-08, 11:52
Aκουσα παντως οτι θα φτιαξει ο καιρος.....

ΜΑΚΑΡΙ !!!! 8)

IOKASTH
11-02-08, 12:23
εμεις θα ειμαστε εκει παντως!!!!!!!!!!!!θελουμε πολυ να σας αγκαλιασουμε ολουςςςςςςςςς :D :D :D :D :D :!: :!: :!:

ΡΟΥΛΑ
11-02-08, 12:39
Να υποθεσω οτι θα γινει τελικα το μασκε???????????????

mimika μου γιατί να μην γίνει??????? Εμείς πήραμε και στολή!!!!!!!

ΡΟΥΛΑ
11-02-08, 12:40

Θα το ήθελες να το κάνεις μόνη σου εεεεεεε??????? :lol: :lol: :lol: Πριτσ δεν θα σου κάνουμε τη χάρη, θα είμαστε εκεί!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Michael
11-02-08, 15:03
Αν έρθει και καμιά Ειρήνη, ας φέρει την πίπα της μαζί, να κάτσουμε γύρω-γύρω να την καπνίσουμε ένας - ένας μπας και ηρεμήσουν τα πνεύματα!(έξω εννοείται, μην ντουμανιάσουμε και τα παιδιά)

ELENA K.
11-02-08, 15:05
Αν έρθει και καμιά Ειρήνη, ας φέρει την πίπα της μαζί, να κάτσουμε γύρω-γύρω να την καπνίσουμε ένας - ένας μπας και ηρεμήσουν τα πνεύματα!(έξω εννοείται, μην ντουμανιάσουμε και τα παιδιά)

Aχ βρε Μιχάλη ! Εσύ μια πρόταση έριξες !!! :P :P

NTINAT
11-02-08, 15:16

Aχ βρε Μιχάλη ! Εσύ μια πρόταση έριξες !!! :P :P

:lol: :lol:

Νίκη
11-02-08, 15:29
Ζηλεύωωωωω http://dl4.glitter-graphics.net/pub/623/623244boxh8426mm.gif (http://www.glitter-graphics.com)http://dl4.glitter-graphics.net/pub/623/623244boxh8426mm.gif (http://www.glitter-graphics.com)

Marilena
11-02-08, 16:46
Δυστυχως εχω ενα θλιβερο καθηκον

1) Χαράλαμπος , Αφροδιτη & Κων/νος
2) Ρούλα - Φωκίωνας τέκνα (ντυμένα μονο αυτά)
3)ιοκαστη(ελενα)-μπεμπης βασιλης-δακης ντυμενοι παντα!
4)ΕLENA K. - ΜΑΡΙΟΣ
5) zana- τέκνο και σύζυγος
6) Κωνσταντίνα-Γιώργος-Άνη-Βασίλης (Να είμαστε καλά μέχρι τότε)
7 )TΖΕΝΗ με τον μικρό Γιάννη και αν τα καταφέρει και ο σύζυγος
8)Μιχάλης - Άννα - Αντώνης
9)mimika - συζυξ - τεκναρος!
10)Ντινατ +2 τεκνα + συζυξ (μαλλον)
11) ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ (ΣΩΤΗΡΗΣ-ΧΡΗΣΤΟΣ-ΔΩΡΑ)
12)Angela (Γιώργος και Νεκτάριος) πάντα καλώς εχόντων των πραγμάτων)
13) Dora + ΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ + Χαρούλης (Σκαντζοχοιρακι)
14) Φεδρα- Δημήτρης- σύντροφος
15)Fivi-Μιχαλης-Ηλεκτρα-Μπεμπα
16) Πηνελόπη-Νίκος-Γιάννης (με την προϋπόθεση να είμαστε καλά)
17)δημητρα-σπυρος-μαρινα σοφια (maspir)
18)ελισαβετ-κωστης
19) maryp ΜΑΙΡΗ-ΜΑΚΗΣ-ΔΗΜΗΤΡΗΣ-ΒΑΓΓΕΛΗΣ και θα σκεφτώ τι θα φέρω!

μπομπες - Tzeni d
κοτοκροκετες -
κεφτεδακια -
πατατοκροκετες -

Λυπαμαι αλλά λογω πένθους η Παμ δεν θα μπορέσει να έρθει, ούτε και εμείς σε ένδειξη συμπαράστασης ... :cry:

NTINAT
11-02-08, 17:19
Τι επαθε η Παμ τι εγινε?

Marilena
11-02-08, 17:21
Εχασε τον αντρα της :cry:

ΡΟΥΛΑ
11-02-08, 18:28
Σαν ελάχιστο φόρο συμπαράστασης και σεβασμού απέναντι στην Μαρία (PAM) για το χαμό του συζύγους της θα έλεγα η συνάντηση αυτή να ματαιωθεί.