PDA

Επιστροφή στο Forum : Θέμα Βάπτισης:Νεράιδες

Σελίδες : [1] 2

κατια
08-01-08, 23:27
γεια σαs.το καλοκαιρι θα βαφτισω τη μικρη Δαναη.θα ειναι 1 ετουs.θα ηθελα να παιξω με λιλα και λαχανι στη διακοσμηση.μου αρεσει πολυ σαν συνδυασμοs.δεν εχω βεβαια καταληξει σε καποιο θεμα συγκεκριμενο.αααα...θελουμε να φτιαξουμε μονοι μαs τιs μπομπονιερεs.εχετε καμια ιδεα?θα θελα κατι με νεραιδεs αλλα δεν ξερω τι ακριβωs.καμια ιδεα? :?: :idea: :?:

Marilena
09-01-08, 10:02
Νεραιδες υπαρχουν και οι Φερις απο Ντισνευ αλλα και γενικα πολλααααααααα πραγματακια.... Θα ψαξω και συγκεκριμενα site να σου δωσω !!! Με το καλο !!!

fatsoula
09-01-08, 12:04
Καλημέρα και καλή χρονιά!!
Είμαι μανούλα μιας κορούλας 7 μηνών η οποία ήλθε μετά από αρκετές δυσκολίες.
Τώρα όμως όλα είναι πολύ μακρινά και είμαστε χαρούμενοι και τρισευτυχισμένοι μαζί της.
Σας παρακολουθώ εδώ και καμιά βδομάδα σήμερα όμως αποφάσισα να γίνω μέλος σας. Πράγματι η βοήθεια σας είναι ουσιαστική.
βαπτιζόμαστε και εμείς το Μάιο και έχω επιλέξει και εγώ θέμα τις νεράιδες.
Οπότε κάθε βοήθεια σας θα μου είναι πολύτιμη.
Συγγνώμη Κάτια που γράφω σε αυτό το τόπικ, αλλά επειδή αφορά το ίδιο θέμα που με ενδιαφέρει θεώρησα προτιμότερο να μην ανοίξω άλλο.

κατια
09-01-08, 13:34
ΤΗΑΝΚS KOΡΙΤΣΙΑ.ΓΙΑ ΤΙΣ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΤΗΣ DISNEY ΕΙΧΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ?ΑΝΥWΑΥ.ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Marilena
09-01-08, 13:50
http://www.fairyshop.gr/index.php

Δεν βρηκα κατι ενδιαφερον για τωρα, απλα να το εχετε υποψην...

Ψαχνω....

BIZELI
09-01-08, 14:30
αγαπητη κατια μόλις το ειδα το topic :oops: :oops: :oops:

Λοιπον προσκλητηριο πηρα του mastora χειροποιητο (τα εχουν σχεδον ολα τα μαγαζια με προσκλητηρια) και κοστισε 1,90 ?/τεμ. και ειναι φακελος και προσκλητηριο μαζι , δηλαδη κλεινει σαν τριπτυχο και μεσα εχει το κειμενο (η νεραιδα ειναι το κουμπωμα)
http://i203.photobucket.com/albums/aa135/BIZELI_2007/1194195698-a-IMG_0009.jpg

υγ εξω ειναι φουξια και μεσα λαχανι

BIZELI
09-01-08, 14:33
τωρα για μπουμπονιέρες εχω γραψει και αλλου μαγαζια που μπορεις να βρεις υλικά αλλα στα ξαναγραφω και εδω:

τα μαγαζιά που ζητάς είναι τα εξής:

Χάντρες, ημιπολύτιμοι λίθοι, κορδόνια, βοηθητικά
Diva στη Λεωχάρους (ένα στενό κοντά στην Ερμού δίπλα στο αστυνομικό τμήμα) και στη Πραξιτέλους.

Γάζες λινάτσες Ανεστόπουλος Αγ. Ειρήνης 4
Τσεκαρισμένοι οικονομικοί.

Πούλιες (παγιέτες) σε όλα τα χρώματα και μεγέθη και ψιλό χαντράκι (εδώ ψωνίζουν και οι βιοτεχνίες ρούχων) ΧΑΝΔΡΟΕΙΣΑΓΩΓΙΚΗ Ρόμβης 18, Αθήνα

ΝΑΚΟΣ Ιλισού 191-193 Μοσχάτο τηλ: 2102828797 Τα πάντα από υλικά συσκευασίας, κεριά, εποχικά. Τιμές φανταστικές, ωράριο διευρημένο

Κουτιά συσκευασίας
Στρούμπας Γονατά 2Α, Περιστέρι, τηλ. 2105772696

BIZELI
09-01-08, 14:35
συμβουλή μου ειναι να παρεις κουτακια μικρα σε διαφορα χρωματα και να δεσεις απ'εξω χαρτινες νεραιδουλες (οπως του προσκλητηριου) με κορδελες μεταξωτες λεπτες...τωρα μενει απλα να βρουμε που θα βρεις χαρτινες νεραιδουλες.....χμμμμμμ θα το ψαξω και θα σου πω...

ΒΙΚΥ
09-01-08, 17:08
Καλά! Έγραψα πάλιιιιι η γυναίκα!!!!

http://www.nikolisgroup.gr/product_info.php?products_id=5500

Για τα κουτάκια σου!!!

Πάτα και στην αναζήτηση του παραπάνω site τη λέξη fairy και θα σου βγάλει και άλλες νεράιδες. Φανταστικές.

Μόλις δείτε και τον σύνδεσμο στο προηγούμενο μ΄νυμα μου πείτε να το σβήσω γιατί πιάνει Τεράαααστιο χώρο

Sam
09-01-08, 19:42
http://arhontia.blogspot.com/2007/06/blog-post_06.html
Οι πρώτες φαίνονται όμορφες και εύκολες στην κατασκευή τους :D

κατια
09-01-08, 21:17
ΕΙΣΤΕ SUPER.ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ FORUM ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΠΙΣΤΕΨΕΤΕ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ.ΤΙΣ ΔΙΕΥΘΗΝΣΕΙΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΑ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΣΒΗΣΕΙΣ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥΠΟΛΥ.

BIZELI
10-01-08, 09:22
σου βρηκα και χαρτινες νεραιδες εδω:

http://www.mamelok.co.uk/search.asp?numRecordPosition=1&strKeywords=fairies&cmdSearch.x=0&cmdSearch.y=0

αλλα εχει και ο tsironis

http://www.tsironis.gr/tsironis.php?&file=product-view.xml&id=8346

fatsoula
15-01-08, 19:42
Καλησπέρα!!
Μπορεί κανείς να με βοηθήσει να γράψουμε ένα ωραίο κειμενάκι για βάπτιση που να περιέχει κάτι από νεράιδες;;
Πχ. χρυσόσκονη, μαγεμένη, νεραιδόκοσμος.
Λέω εγώ τώρα....

BIZELI
16-01-08, 11:38
τύπου παραμύθι???

fatsoula
16-01-08, 12:09
Και τύπου παραμύθι.
Κάτι που να καλεί τον κόσμο, αλλά κάτι πρωτότυπο και σχετικό με το θέμα.

BIZELI
16-01-08, 14:32
«Mικρό μας λουλουδάκι/σταλίτσα/δροσοσταλίτσα (διαλεξε όποιο σου αρεσει),

Σήμερα το βράδυ νεραιδες θα ερθουν στα όνειρα σου να σου τραγουδήσουν… …θα φορουν φορεματα κεντημενα με τις ακτίνες του ηλιου και κολιέ από μαργαριταρια φτιαγμενα από δροσοσταλίδες των λουλουδιών….θα σε αγγίξουν με τα μαγικά τους ραβδακια και με στραφταλιστή χρυσόσκονη θα σε πασπαλίσουν για να σε γεμίσουν με δωρα αγαπης. Μετα θα σου ψυθιρίσουν το όνομα σου που φτιαχτηκε στη νεραιδοχωρα…βουτήχτηκε σε μαγεμένες θάλασσες, του ψυθυρισαν πολύχρωμα μυστικά και το γεμισαν με ελιξήρια ευτυχίας…και ξέρεις ε???είναι φτιαγμένο μόνο για σένα!!!! Υστερα θα αρπαξουν τις αχτίνες του φεγγαριού, θα στροβιλιστούν και θα γυρισουν πίσω στη χωρα τους, αλλα εσυ να ξέρεις ότι θα τις εχεις πάντα διπλα σου όποτε τις χρειαστείς….α και μη ξεχασεις: Μη μας μαρτυρησεις το ονομα σου…περιμένουμε με αγωνία να το μαθουμε…..

Με πολύ πολύ αγαπη
Η μαμα, ο μπαπας & η νονα σου»

Σας περιμενουμε όλους να ζησετε το παραμυθακι από κοντα την Κυριακη………………………………..κλπ κλπ κλπ

ΜΕΛΙΝΑ
16-01-08, 22:30
τέλειο το προσκλητήριο με την νεράιδα και πολύ καλή τιμή. Νεράιδες φοβερές είδα στα jumbo πριν τις γιορτές .Δεν ξέρω εαν έχει τώρα αλλά είχαν 2 ευρώ και ήταν υπέροχες ζήλεψα που δεν έχω κορίτσι είναι πιο εύκολο να βρείς πράγματα. όσο για το συνδυασμό λιλά λαχανί είναι απίθανος. Επίσης είδα σε ένα περιοδικό μια βάπτιση με θέμα νεράιδες από τα τραπέζια μέχρι το βιβλίο ευχών και τις μπομπονιέρες. Το είχε οργανώσει η εταιρεία artistic floral services τηλ 6231481 Αχαρνών 37 Κηφισιά εαν έχεις χρόνο ρίξε μια ματιά.

Ελένη
18-01-08, 21:33
δείτε εδώ: http://www.flowerfairies.com/home/index.cfm?cid=1

Fivi
19-01-08, 14:32
Κοριτσια δεν εχω διαβασει παραπανω τι ακριβως ψαχνετε, αλλα επειδη εχω μια φιλη που ασχολειται με προσκλητηρια-μπουμπουνιερες και εγραψα τη διευθυνση της αλλου για να δειτε το προσκλητηριο της Ηλεκτρας που ειχαμε στη βαφτιση.
Ομως, με ενημερωσε η Βικυ, οτι εχει προσκλητηριο και με νεραϊδες (το οποιο δεν ηξερα :shock: ) οποτε μπορειτε να μπειτε να παρετε και απο εκει ιδεες.
http://artworkbys.gr

ΜΕΛΙΝΑ
20-01-08, 21:56
bizeli όπως ρωτάει και η Αρτεμις ταιράζει να το χρησιμοποιήσουμε και εμείς οι αγορομάνες βέβαι ένα τόσο μεγάλο κείμενο δεν ξέρω πόσο θα κοστίσει τυπογραφικά αλλά δεν πειράζει είναι το πιο ωραίο κείμενο που έχω δει σε προσκλητήριο και το πιο πρωτότυπο. Βρες και κάτι για τους πριγκηπές μας και θα σου πρότεινα να βρεις τον ευγένιο Τριβιζά να συνεργαστείτε να γράψετε κανένα παραμύθι για την νεραιδούπολι. Περιμένουμε με αγωνία να μας πεις.

Fivi
20-01-08, 23:24
Μελινα απο οτι γνωριζω δεν χρεωνεσαι το προσκλητηριο αναλογα με το μεγεθος του κειμενου αλλα αναλογα με το χαρτι που θα χρησιμοποιησεις (χοντρο,λεπτο,γυαλιστερο κλπ) και αν θα βαλεις κορδελιτσες ή ασημενια σχεδιακια (π.χ.καρδουλες,αστερακια).

BIZELI
21-01-08, 10:12
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΕΛΑΤΙΣΣΕΣ :lol: :lol: :lol:
σημερα τα ειδα τα μηνυματα καθως δεν εχω pc στο σπίτι και πραγματικά χαιρομαι που σας αρεσε τόσο πολύ...η αλήθεια ειναι ότι δεν περίμενα τετοια αποδοχη :D :D :D Μελίνα αντε και τον βρισκω εγω τον Τριβιζα, αυτος λες να θελει?? :D :D

αγορομανες τωρα....ας ασχοληθουμε με σας!!! πειτε μου καταρχην με τί να εχει σχεση το κειμενο???? τί θα ειναι το προσκλητήριο?????

ΒΙΚΥ
21-01-08, 14:23
Bizelaki η κεντρική ιδέα είναι αυτή: "Αποφάσισα την πάνα μου να βγάλω,
Το κουστούμι μου να βάλω
Αφού ονομα επίσημο θα πάρω μα
και γενέθλια θα κάνω.

Σ΄αφήνω να εμπνευστείς και να δημιουργήσεις......

ΜΕΛΙΝΑ
21-01-08, 14:36
θα θέλει γιατι είναι εκπληκτικός τύπος . Εγώ ακόμη ψάχνω το concept΄χθές που έιδα το κειμεν.ό σου σκέφτηκα να συνδυάσω κάτι με νεράιδες (γιατί νεράιδες δεν πάνε μόνο στακ ορίτσια) και έτσι μου ήρθε η ιδέα για το παραμύθι του peter pan νομίζω ότι ο peter είχε μια νεραιδούλα που τον προστάτευε μπορώ να βρώ παιχνίδια σχετικ.α με τον peter pan από τα καταστήματα στην disneyland για τα αγόρια (πειρατές , καράβι, κουκλάκια με τον peterpan) και για τα κορίτσια την νεράιδα. Οπότε το κείμενο στο προσκλητήριο μπορεί να παίξει με νεράιδες αλλά κάπως τροποποιημένο . Κάτι άλλο που σκέφτηκα είναι το παραμύθι με τον πρίγκηπα που ήταν μεταμορφωμένος σε βάτραχο οπότε το προσκλητήριο θα παίξει σε ένα ωραίο πρασινολαδί με μια κορωνίτσα χρυσή οι μπομπονιέρες για τους μεγάλους κουτάκια με βατραχάκια και ο στολισμός στα τραπέζια πράσινα στέμματα γεμάτα με ζαχαρωτά. Αυτόν τον στολισμό τον΄είδα στο mec στην έκθεση γάμος-βάπτιση .

BIZELI
22-01-08, 12:40
μου αρεσει ο peter pan πολύ σαν ιδεα...η νεραιδουλα ειναι η tinker bell..θελεις να βρουμε κειμενο γι'αυτο????

BIZELI
22-01-08, 14:31
Bizelaki η κεντρική ιδέα είναι αυτή: "Αποφάσισα την πάνα μου να βγάλω,
Το κουστούμι μου να βάλω
Αφού ονομα επίσημο θα πάρω μα
και γενέθλια θα κάνω.

Σ΄αφήνω να εμπνευστείς και να δημιουργήσεις......

ρε βικακι για να δω αν εχω καταλαβει καλα...να γραψω κατι τυπου ιστοριουλα???γιατι αυτο το στιχακι μια χαρα ειναι....

ΒΙΚΥ
22-01-08, 14:43
Καλό το βρίσκεις??? Τι γνώμη του ειδικού ζητάω!!! :D
Για ποιηματάκι καλό είναι, δεν συγκρίνεται βέβαια με αυτό που έγραψες, και τι ιστοριούλα να γράψεις για ένα μωρό που βγάζει την πάνα του??? :shock: :roll:
Μόνο πουφ μπορείς να κάνεις :lol: :lol: :lol: :lol:

BIZELI
23-01-08, 10:42
για τη μελίνα!

Στη Χωρα του Ποτε επικρατεί αναστατωση…ο Peter Pan παρακολουθει με ενδιαφέρον την Tinker Bell να πεταει πανω κατω κουνώντας συνεχως τα φτερα της…είναι αναστατωμενη γιατι δεν εχει πολύ χρονο…πρεπει να διαλέξει γρήγορα ένα όνομα για τον μικρούλη πριν τον στείλουν πίσω στη μαμα του..
«Ελα μαζι μου», ειπε ο Peter, «μετά τη λίμνη με τις γοργόνες, κάτω από το μαγεμενο φεγγαρι, θα παρουμε το μονοπάτι των φεγγαραχτίδων και εκει στη σπηλιά των κουρσαρων είναι το μεγάλο βιβλίο των ονομάτων»
«Τέλεια»,αναφωνησε η Tinker bell και χαμογελασε μέχρι και η ψυχή της!!!
Πεταξανε μαζι και βρηκαν το βιβλιο…ωρες μετα κραυγουλες ευτυχιας γεμισαν τη σπηλιά, «Το βρηκα!!!!!!!!!!!!!!!!!!», φωναξε η Tinker Bell, “αυτό είναι το ονομα που του ταιριαζει», και πηρε αγκαλιά τον μικρουλη και πεταξανε γυρω τριγυρω από τη χαρα της!!!!Τότε εγραψε σε ένα χαρτακι το όνομα και το εβαλε στη τσεπουλα του μαζι με λίγη νεραιδόσκονη…
«Είναι ωρα να γυρισεις πισω μικρε μου», ειπε η Tinkerbell
«Και πως θα γυρισω πίσω????»
«Αυτό είναι ευκολο», ειπε ο Peter, «απλά κάνεις μία ευτυχισμενη σκέψη»
«Όντως είναι ευκολο», ειπε ο μικρούλης και σκέφτηκε την αγκαλιά της μαμας του…
«Και μη ξεχασεις μικρουλη….υπάρχει μια Χώρα του Ποτέ που σε περιμένει, όπου όλα τα ευτυχισμένα όνειρα πραγματοποιούνται…»
….ανοιγοντας τα ματια του ειδε το χαμογελο της μαμας του…
«δες τη τσεπουλα μου μαμα, δες», σκεφτηκε ο μικρουλης
«Τι να ναι αυτό που στραφταλίζει?»σκέφτηκε η μαμα….

BIZELI
23-01-08, 11:18
Καλό το βρίσκεις??? Τι γνώμη του ειδικού ζητάω!!! :D
Για ποιηματάκι καλό είναι, δεν συγκρίνεται βέβαια με αυτό που έγραψες, και τι ιστοριούλα να γράψεις για ένα μωρό που βγάζει την πάνα του??? :shock: :roll:
Μόνο πουφ μπορείς να κάνεις :lol: :lol: :lol: :lol:

ειναι καλο σε συνδιασμό με όλα αυτα που εχεις σκεφτει να κάνεις (σοκολατοφλυφιτζουρια και προσκλητηριο εμφανιση)...ειλικρινά δεν μπορω να σκεφτω ιστοριουλα με πανα γαμωτο....

vaner
24-01-08, 19:33
Γεια σας ! ειμαι νεα στο forum ...μπηκα γιατι και εγω ψαχνω ιδεες για τα βαφτισια της πριγκιπισσας μου!!!
Μου εχετε δωσει πολλες ιδεες!!!
Bizelακι φανταστηκα τα κειμενα σου!!!
Συγχαρητηρια!!!!
φιλια σε ολες/ολους!!!
smats!

Elsoyrio
25-01-08, 16:31
ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙΙΙΙΙ!!!! ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΤΗΣ ΜΠΙΖΕΛΑΣ:!: :!: :!:
ψάχνω κάπως τελευταία στιγμη για τη βάφτιση της κόρης μου που θα γίνει 9 Μαρτίου και είπα να σας ρωτήσω μερικά πραγματάκια γιατί το κατέχετε το αντικείμενο :D :D :D
Χρώματα εκρού και φούξια, όπως και τα ρουχαλάκια που διαλέξαμε με τη νονά της και θέμα νεράιδες κι εγω!!! :roll:
Δέν είχα τέτοιο σκοπό, αλλά βρήκα τέλειες μπομπονιέρες οι οποίες είναι μικρές νεραιδούλες με τούλινες φουστίτσες και φτεράκια.... Η αλήθεια είναι πως για μένα όλα αυτά είναι λίγο γλυκανάλατα και αρκετά ροζ :oops: αλλά ταιριάζουν απόλυτα στην μικρή στρουμπουλή πριγκήπισσά μου :).
Οι μπομπονιέρες κοστίζουν 1,5ε η μία. Θα έχω τις ίδιες μπομπονιέρες για μικρούς και μεγάλους. Τις θεωρείτε ακριβές; Πιστεύετε πως για τα αγοράκια θα πρέπει να έχω κάτι άλλο; Και αν ναι, ρίξτε και καμία ιδέα :lol: Σκέφτηκα σβούρες, αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρη.

sofoula
25-01-08, 16:38
θα θέλει γιατι είναι εκπληκτικός τύπος . Εγώ ακόμη ψάχνω το concept΄χθές που έιδα το κειμεν.ό σου σκέφτηκα να συνδυάσω κάτι με νεράιδες (γιατί νεράιδες δεν πάνε μόνο στακ ορίτσια) και έτσι μου ήρθε η ιδέα για το παραμύθι του peter pan νομίζω ότι ο peter είχε μια νεραιδούλα που τον προστάτευε μπορώ να βρώ παιχνίδια σχετικ.α με τον peter pan από τα καταστήματα στην disneyland για τα αγόρια (πειρατές , καράβι, κουκλάκια με τον peterpan) και για τα κορίτσια την νεράιδα. Οπότε το κείμενο στο προσκλητήριο μπορεί να παίξει με νεράιδες αλλά κάπως τροποποιημένο . Κάτι άλλο που σκέφτηκα είναι το παραμύθι με τον πρίγκηπα που ήταν μεταμορφωμένος σε βάτραχο οπότε το προσκλητήριο θα παίξει σε ένα ωραίο πρασινολαδί με μια κορωνίτσα χρυσή οι μπομπονιέρες για τους μεγάλους κουτάκια με βατραχάκια και ο στολισμός στα τραπέζια πράσινα στέμματα γεμάτα με ζαχαρωτά. Αυτόν τον στολισμό τον΄είδα στο mec στην έκθεση γάμος-βάπτιση .

http://s272.photobucket.com/albums/jj199/sofoula82/?action=view&current=phpbon2BNAM.jpg

κατια
27-01-08, 01:42
bizelaki οτι και να πω ειναι λιγο.ειλικρινα εισαι καταπληκτικη.παρακολουθω μερεσ τωρα.φωτογραφιεσ απο τη βαφτιση,τα πανεμορφα λογακια για τα προσκλητηρια....που αν δεν εχετε προβλημα θα δανειστω κι εγω εκεινο με τισ νεραιδουλεσ.....ταιριαζει τοοοοοσοοοο πολυ με τη μικρη δαναη μου...μπραβο σου κουκλα μου.προσφερεισ παρα πολλα εδω μεσα.να'σαι καλα και να χαιρεσαι την οικογενεια σου.
κατι ασχετο...προσπαθω καιρο τωρα να φτιαξω κι εγω αυτα τα tickers αλλα δε μπορωωω.ειμαι και ολιγοντι ασχετηαπο αυτα.ενω τα φτιαχνω ολα καλα δε ξερω πωσ να το μεταφερω στο δικο μου προφιλ.
βοηθηστε με μωρε κι εμενα την καημενουλα.......

σασ ευχαριστω εκ των προτερων

μπιζελακι και παλι συγχαρητηρια για την καλλιτεχνικη σου φυση.
πολλα φιλια.κατια

sassy
27-01-08, 18:24
μου φαίνεται ότι πρέπει να ανακυρήξουμε το bizelaki σε επίτημη πρόεδρο των Βαφτίσεων :)

με όλες αυτές τις ιδέες που μας δίνει νομίζω ότι της αξίζει :wink:

(φοβάμαι όμως μήπως ανακαλύψει το ταλέντο της και αρχίσει και μας χρεώνει... :lol:)

δώστε καμιά ιδέα για στολισμό εκκλησίας βρε παιδιά (στο προαύλιο, γιατί μέσα δεν μας αφήνουν)

BIZELI
28-01-08, 08:49
sassy εγω μονο μπαλονακια θα βαζα...να τα παρουν και τα παιδακια μετα στο τελος να χαρουν!!!λουλουδια και μπαλονια το θεωρω υπερβολή και δε μου αρεσει αλλα αυτο ειναι προσωπικο γουστο του καθενος...

BIZELI
28-01-08, 10:17
Bizeli, είσαι κρυφό ταλέντο... που τώρα φανερώθηκε!!! Μπράβο!!! Θέλω ιδέες και για τον μπέμπη μας!!!! Για προσκλητήριο, κείμενο και μπομπονιέρες!!! Όποιος-α έχει όμορφες ιδέες, ας μου πει!!!

θεμα βάτραχος που εγινε πρίγκηπας?? ειναι πολυ ωραιες οι μπουμπουνιέρες που πρότεινε η σοφουλα και ωραιο θεμα για να "παιξεις" με τα υπολοιπα γενικότερα...ενα αλλο αγαπημενο θεμα δικό μου ειναι το παραμύθι ο μικρός πριγκηπας (Ελενη εσυ δεν ειχες κανει τετοιο????)

Ελένη
28-01-08, 21:38
...ενα αλλο αγαπημενο θεμα δικό μου ειναι το παραμύθι ο μικρός πριγκηπας (Ελενη εσυ δεν ειχες κανει τετοιο????)

bizeli καλά θυμάσια είχα κάνει προσκλητήριο με θέμα τον μικρό πρίγκιπα (είχα φυσικά και τη βοήθειά σου). Δεν ήταν κάτι περίπλοκο, απλώς το φτιάξαμε και το τυπώσαμε σε φωτογραφικό χαρτί. Στη καλή πλευρά είχε την εικόνα από το βιβλίο με ένα απόσπασμα και στο πίσω μέρος ήταν σαν καρποστάλ. Όποια κοπέλα θέλει μπορώ να της το στείλω με e-mail και δεν έχει παρά να γράψει το κειμενάκι που επιθυμει και να το τυπώσει.

http://i187.photobucket.com/albums/x246/kleri/prosklisi0001.jpg

sofoula
29-01-08, 12:58
...ενα αλλο αγαπημενο θεμα δικό μου ειναι το παραμύθι ο μικρός πριγκηπας (Ελενη εσυ δεν ειχες κανει τετοιο????)

bizeli καλά θυμάσια είχα κάνει προσκλητήριο με θέμα τον μικρό πρίγκιπα (είχα φυσικά και τη βοήθειά σου). Δεν ήταν κάτι περίπλοκο, απλώς το φτιάξαμε και το τυπώσαμε σε φωτογραφικό χαρτί. Στη καλή πλευρά είχε την εικόνα από το βιβλίο με ένα απόσπασμα και στο πίσω μέρος ήταν σαν καρποστάλ. Όποια κοπέλα θέλει μπορώ να της το στείλω με e-mail και δεν έχει παρά να γράψει το κειμενάκι που επιθυμει και να το τυπώσει.

http://i187.photobucket.com/albums/x246/kleri/prosklisi0001.jpg

http://www.happyhappy.gr/shop/pop.php?img=1209072128524.JPG

ΜΕΛΙΝΑ
29-01-08, 15:59
Bizelaki σ'ευχαριστώ το κείμενο είναι φοβερό μου άρεσε και θα το κάνω προσκλητήριο.
ELSOYRIO νομίζω ότι για τα αγοράκια είναι καλό να πάρεις κάτι άλλο έχω δεί με 1,5 ευρώ στον Μουστάκα φοβερά αυτοκινητάκια(πλαστικά) σε όλα τα χρώματα .Νομίζω ότι θα τους αρέσουν.

Elsoyrio
29-01-08, 16:14
Eυχαριστώ Μελίνα. Τελικά, μετά από πολύ σκέψη και ψάξιμο, αποφάσισα να φτιάξω παιδικές γλειφιτζούρια ή καραμελίτσες. Βρήκα κάτι μπομπονιέρες που μου άρεσαν πολύ στο Happy Events, αλλά ξέφευγα από τα λεφτά που είχα υπολογίσει :? . Ετσι για να τις πάρω, θα φτιάξω μόνη μου τις παιδικές, για να έρθω στα λεφτά που υπολόγιζα.... Αν δεν καταφέρω να βρω ωραία γλειφιτζούρια, θα καταλήξω στις καραμελίτσες, κάτι σαν αυτό που έκανε η bizeli. Ελπίζω να μου πετύχουν :)

fatsoula
30-01-08, 10:29
Σκέφτομαι .....
Για τα παιδάκια να έχω έξω από την εκκλησία ένα καρότσι που θα δίνει μαλλί της γριάς, στολισμένο με μπαλόνια (έχω ρωτήσει μια γιαγούλα που πουλάει) και να τα δώσω και από ένα μικρό παιχνιδάκι (κάτι από τα Τζάμπο).
Επίσης σκέφτομαι να έχω άλλο ένα καρότσι που θα δίνει παγωτά στους μεγάλους, αντί να μοιράσω γλυκά. Επίσης διακοσμημένο με μπαλόνια.
Τι λέτε;;;

Elsoyrio
30-01-08, 10:43
Μου αρέσει τρελά :!: :!: :!: Αν και ο περίβολος της εκκλησίας είναι ωραίος, θα είναι τέλειο :) Δεν ξέρω πόσο εύκολο θα είναι για τους γονείς να τρώνε παγωτό και να κυνηγούν και τα πιτσιρίκια τους μόνο, αν κρίνω από τον δικό μου, ο οποίος δεν είναι να τον αφήσεις δευτερόλεπτο από τα μάτια σου :D :D

BIZELI
30-01-08, 10:45
Σκέφτομαι .....
Για τα παιδάκια να έχω έξω από την εκκλησία ένα καρότσι που θα δίνει μαλλί της γριάς, στολισμένο με μπαλόνια (έχω ρωτήσει μια γιαγούλα που πουλάει) και να τα δώσω και από ένα μικρό παιχνιδάκι (κάτι από τα Τζάμπο).
Επίσης σκέφτομαι να έχω άλλο ένα καρότσι που θα δίνει παγωτά στους μεγάλους, αντί να μοιράσω γλυκά. Επίσης διακοσμημένο με μπαλόνια.
Τι λέτε;;;

υπεροχη ιδεα...τελειο!!!

ΜΕΛΙΝΑ
30-01-08, 10:46
πολύ ωραία ιδέα με το μαλλί της γριάς εαν σου κάνει καλή τιμή . Νομίζω οτι τα παιδάκια θα το εκτιμήσουν πολύ γιατί κάνουν σαν τρελά για μαλλί της γριάς. Τουλάχιστον τα ανηψάκια μου.

fatsoula
30-01-08, 10:50
Με μια πρόχειρη κουβέντα με τη γιαγούλα είπαμε για το μαλλί της γριάς στο ένα ευρώ. Για το παγωτό δεν συννενοήθηκα ακόμη.
Σκέφτομαι άραγε πως θα φανούν στους καλεσμένους.
Το εκκλησάκι είναι μικρό και έξω έχει σέντρα, σαν μικρό παρεκάκι να φανταστείτε.
Πείτε καμιά ιδέα για να φαίνονται όμορφα. Μπαλόνια...τι άλλο;;

BIZELI
30-01-08, 10:53
ουκ εν το πολλω το ευ...το καροτσακι με τα μπαλονια και το μαλλί της γριας..ίσως και του παγωτου ειναι υπεροχα και φτανουν νομιζω...

Elsoyrio
30-01-08, 10:54
Αν έχει και δεντράκια, έχω δει και μου άρεσε που κρεμάνε διάφορα μπιρμπιλίκια στα κλαδιά, ανάλογα με το θέμα της βάφτισης. Εγώ το είδα με νεραιδούλες - αυτός είναι ο καημός μου :D :D - αλλά φαντάζομαι θα μπορεί να γίνει και με άλλα πράγματα π.χ. φαναράκια ή και απλές κορδέλες :wink:

fatsoula
30-01-08, 11:04
Αχ!! αυτές οι νεράιδες.
Εχω φάει χοντρό κόλλημα με αυτές.
Οπου σταθώ και όπου βρεθώ όλο νεράιδες κοιτάω.
Τι ακριβώς είδες σε σχεση με τις νεράιδες;
Α! και κάτι ακόμα.
Είδα το σάιτι του Nikolis groyp που προτείνεται και είδα κάποιες νεράιδες.
http://www.nikolisgroup.gr/advanced_search_result.php?keywords=fairy
Τους έστειλα εμαίλ εδώ και καμιά δεκαριά μέρες και δεν μου απάντησαν. Μήπως γνωριζετε τις τιμές τους;;Διάβασα από εσας ότι έχει μαγαζί και στο κέντρο Βολεύει καμία να πάει να ρωτήσει;
Εγώ είμαι από Λάρισα και είναι δύσκολο

Elsoyrio
30-01-08, 11:10
Πήγα το Σάββατο!!! Οι τελευταίες (86020117) κοστίζουν 11 ευρώ τα 100 κομμάτια, αλλά δεν είναι τόσος εντυπωσιακές όσο φαίνονται :cry: Είναι μικρούλες - τουλάχιστον γι'αυτό που έψαχνα εγώ - και μαυρισμένες... Και οι τρίτες στην πρώτη σειρά κάπου εκεί κυμαίνονται. Τις άλλες δεν τις πήρε πουθενά το μάτι μου, αλλά δεν είμαι και αξιόπιστη στο ψάξιμο :D :D

Elsoyrio
30-01-08, 11:12
Sorry ΛΑΘΟΣ Τώρα είδα πως αυτές είναι ασημένιες... Αυτές που είδα εγώ ήταν σαν τις 42072444, όσι ασημένιες, γι' αυτό και ήταν μαύρες οι καημένες...

venia
30-01-08, 13:24
εγώ απ' ότι θυμάμαι στοιχίζουν από 0,40-0,70 περίπου η κάθε μία (είναι σε σακουλάκια-συσκευασία). Επίσης έχω παραγγείλει από το www.perizitito.gr ένα παιδικό βιβλίο τις "Νεραϊδοκατασκευές" (περίπου 7,00 Ε+εξ. αποστολής 4,00) που έχει ωραίες ιδέες σχετικά με νεραϊδούλες.

ΜΕΛΙΝΑ
01-02-08, 13:32
elsoyrio σκέψου ότι τα παιδάκια θα είναι λίγα οπότε και δύο ευρώ να ΄δωσεςι δεν είναι μεγάλο το κόστος. τα μεγάλα γλυφιντζούραι τα βρήκα δύο ευρώ κομπλέ όπως είπα και κάπου αλλού. Οι μπομπονιέρες των μεγάλων ας είναι πιο φθηνές αφού ποιοι θα τις κρατήσουν? Για την εταιρεία που λες σκέψου το καλύτερα γιατί δεν έχω ακούσει τα καλύτερα ή εαν επιμένεις ότι παραγγείλεις και συμφωνήσεςι να βάλεις να στο γράψουν. Για περιέγραψε τις μπομπονιέρες γιατί μπορεί να την βρούμε πιο φθηνά . Στο γάμο μου είχα δεί σε μεγάλο κατάστημα της Ερμού μπομπονιέρες κουτάκια ιβουάρ με κοχύλια πάνω και αστερίες υπέροχες και τις είχαν σημερινά 4 € σας πληροφορώ μετά από πολύ ψάξιμο τηνβρήκα την ίδια σε συνοικιακό κατάστημα 1€. Από ότι κατάλαβα έρχονται τα container από Κίνα και διοχετεύονται με υλικά όλα τα μαγαζιά από κει και πέρα εαν το κατάστημα είναι στην Ερμού και πληρώνει ενοίκιο πανάκριβο το μετακυλούν σε μας. Μην σας πω ότι δύο χρόνια μετά που παντρέυτηκα πήγα στο Παρίσι και στην gallerie lafayette στον τελευταίο όροφο είχε νυφικά Γαλλικής γνωστής εταιρείας και είδα κάποιο που είχα δει στο μεγάλο κατάστημα της Ερμού (για το οποίο ζητούσαν 6.000 ευρώ ενοικίαση ) και όταν ρώτησα τις κοπέλες την ιμή μουείπαν 1000ευρώ. Για ενοικίαση ρώτησα και αυτές αφού κοιτάχτηκαν απορημένες μου είπαν όχι για πώληση δεν νοικιάζουμς νυφικά. Μου ήρθε κόλπος και πιστεύω ότι κάτι αντίστοιχο κάνουν για όλα μας χρεώνουν οι λοποδύτες 1000% πιο πάνω.

ΜΕΛΙΝΑ
01-02-08, 13:40
elsoyrio σου προτείνω τώρα που το σκέφτηκα να πάρεις για τα κοριτσάκια κάτι φοβερές μπαλαρίνες κουκλίτσες και με καμπαρντινούλες ρόζ (1,5 €) στα jumbo για τα αγοράκια τα αυτοκινητάκια που σου είπα στα τραπέζαι να βάλεςι κουβαδάκια γεμάτα με καραμελίτσες και δεμένα μπαλονάκια και για τους μεγάλους κουτάκια με μπρελοκάκια για το κινητό τους . Νομίζω ότι έτσι θα ικανοποιηθούν όλοι . Εαν πάρεις τις νεραιδούλες θα ξενερώσουν οι άντρες και τα απιδάκια δεν θα το εκτιμήσουν. Σκέψου το.

Elsoyrio
01-02-08, 14:48
Μelina σ'ευχαριστώ πολύ για τις ιδέες σου!!! Απλά έχω κολλήσει με μια νεραιδούλα που είδα στα Happy Events, και κατέληξα εκεί. Με προβλημάτισες όμως :? Η αλήθεια είναι ότι όλη η δουλειά έγινε μέσω internet, δηλ. μίλησα τηλεφωνικά με κάποια κοπέλα για κάτι που είδα στο site, και μου έφτιαξε ένα άλλο δείγμα, του οποίου είδα την φωτογραφία, κι έτσι συμφωνήσαμε... Έμεινα πολύ ευχαριστημένη από την άποψη του ότι, επειδή είμαστε μακριά, είχε τη διάθεση να ασχοληθεί και να μου προτείνει πράγματα από το τηλέφωνο, τη στιγμή που άλλοι δεν έδιναν ούτε τιμές τηλεφωνικά :evil: και να μου στείλει mail με φωταγραφίες και δείγματα (δεν ξέρω πως να την ανεβάσω να την δείτε) :oops: Δεν έχω τη δυνατότητα να γυρίζω πολύ σε μαγαζιά και να ψάχνω, γιατί έχω 2 παιδάκια και ο άντρας μου δουλεύει πολύ και μέχρι αργά και ... καταλαβαίνεις. Γι' αυτό και χάρηκα πολύ όταν βρήκα αυτό το forum, αφού από ιδέες και λύσεις εδώ άλλο τίποτε :D :D
Ευχαριστώ και πάλι για το ενδιαφέρον σου. Αν μάθω να ανεβάζω και φωτο, θα σας δείξω κι εγώ τί έφτιαξα :)

Elsoyrio
01-02-08, 15:15
http://i275.photobucket.com/albums/jj296/elsoyrio/DSC00068.jpg
Εδώ είναι το προσκλητήρια που έφτιαξα/αντέγραψα.... (δεν ξέρω αν το βλέπετε)

Elsoyrio
01-02-08, 15:20
Κι αυτή είναι η μπομπονιέρα....
http://i275.photobucket.com/albums/jj296/elsoyrio/bob.jpg

Elsoyrio
01-02-08, 15:21
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΧΟΛΙΑ ΕΝΑΓΩΝΙΩΣ...

bon-bon
01-02-08, 15:40
Εlsoyrio είναι φανταστικά, μπράβο κοπέλα μου :D :D :wink: :wink:

Virginia
01-02-08, 16:27
EINAI ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ
ΜΑ ΚΑΙ Η ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑ!!!
ΜΠΡΑΒΟ, ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΒΑΦΤΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΝΕΡΑΙΔΟΥΛΑ ΣΟΥ!!!!
ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΤΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ ΤΙ ΠΕΡΙΤΥΛΙΓΜΑ ΔΙΑΦΑΝΟ
ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ , ΠΩΣ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΕΣ??? ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΤΟΙΜΟ???
ΣΤΗΝ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑ Η ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΝΕΡΑΙΔΟΥΛΑ
ΠΟΥ ΚΡΕΜΑΣΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΗ, ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΡΗΚΕΣ????

venia
01-02-08, 16:32
πολύ ωραία και τα δύο!
Αυτή τη νεραϊδούλα έχω δει αλλά δεν την έχω βρει πουθενά!
Έψαξα στο Νicolis και στη DIVA χωρίς επιτυχία!΄
Έχετε καμιά ιδέα για το που να ψάξω?

Virginia
01-02-08, 16:35
BENIA, TI ΕΣΤΙ DIVA???
EINAI KAΠOIO KATAΣTHMA ME TETOIA EIΔH???

Elsoyrio
01-02-08, 16:45
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ :oops:
Το προσκλητήριο είναι ...clopyright από κάποια που είδα και μου άρεσαν, αλλά ήταν ακριβά για μένα.
Τις μπομπονιέρες τις παρήγγειλα στο Happy Events, γιατί κι εμένα μου άρεσε πολύ αυτή η συγκεκριμένη νεραϊδούλα που την είδα εκεί, αλλά δεν μπόρεσα να τη βρώ όπου κι αν έψαξα. Είναι επασημωμένη και θα μου τη βάλει με δερματάκι για να μπορεί μετά να φορεθει στον λαιμό. Υπάρχει στο ww.happyevents.gr με πουγκάκι, αλλά μπορεί να φτιάξει και άλλα πράγματα. Εμένα μου έκανε πολλλές προτάσεις. Η συγκεκριμένη μπομπονιέρα μου κόστισε 1,70, και φτάνει 1,60 αν γίνει μόνο με τούλι....

venia
01-02-08, 16:46
ναι! νομίζω 2 μαγαζιά κολλητά στην οδό Πραξιτέλους, το πρώτο μόνο ασημένια και δίπλα τα μέταλλα. Το τρίτο μαγαζί με μέταλλα (μιλάμε για DIVA πάντα) είναι στον από πίσω δρόμο -νομίζω παράλληλος- στη Λεωχάρους. Έψαξα όμως για τέτοιο είδος ανεπιτυχώς. Αν βρεις κάτι-κάπου πες μου και σε μένα σε παρακαλώ!

Elsoyrio
01-02-08, 16:47
Sorry Virginia :lol:
πήρα διάφανους φακέλους και τους έκοψα στη διάσταση που τους ήθελα, έβαλα μέσα παγιέτες και αστεράκια και το γάζωσα γύρω γύρω...

Virginia
01-02-08, 16:48
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ "ΠΕΡΙΤΥΛΙΓΜΑ" ΤΟΥ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟΥ ΣΟΥ??
ΠΩΣ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΕΣ??????

Elsoyrio
01-02-08, 16:53
ΣΥΝΕΧΕΙΑ
Υπάρχει και έτοιμο όμως ...
http://www.dreamwish.gr/baptish_prosklitiria.htm

Virginia
01-02-08, 17:10
Sorry Virginia :lol:
πήρα διάφανους φακέλους και τους έκοψα στη διάσταση που τους ήθελα, έβαλα μέσα παγιέτες και αστεράκια και το γάζωσα γύρω γύρω...

ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ :wink:

Virginia
01-02-08, 18:17
ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΚΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ, ΜΕ ΘΕΜΑ ΠΩΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΝΕΡΑΙΔΕΣ....
http://simmy.typepad.com/echoesofadream/2006/11/how_to_make_a_f.html

ΜΕΛΙΝΑ
01-02-08, 21:17
πολύ ωραία είναι και τα δύο. Απλά πρόσεξε όπως σου είπα να σου γράψουν την συμφωνηθήσα ποσότητα και την τελική τιμή μην σου πούνε ότι ήταν χωρίς φπα κλπ. Κατα τάλλα πολύ ωραία.

bon-bon
01-02-08, 23:03
Elsoyrio πως τους ζήτησες τους φακέλους :?:
Πόσο σου κόστησαν οι προσκλήσεις :?:
Πόσο καιρό σου πήρε να τις φτιάξεις :?:
Το σχεδιάκι (το κυμα) το είχαν οι φάκελοι ή εσύ το έφτιαξες :?:

Οπως καταλαβαίνεις έχω ξετρελαθει με το προσκλητηριο και σκέφτομαι να σε αντιγράψω :lol:

Εκανες φανταστική δουλειά :!: :!: :wink: :wink: :D :D

Elsoyrio
02-02-08, 10:11
Καλημέρα κορίτσια :) :) :)
Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Είναι η πρώτη φορά που αναλαμβάνω κάτι τέτοιο και χαίρομαι για τα σχόλιά σας. Μου δίνεται δύναμη να συνεχίσω και για τις παιδικές μπομπονιέρες :D :D :D
Βοn bon, αν θέλεις λεπτομέρειες, στείλε μου mail. Θα χαρώ να σε βοηθήσω. Κι όσο για την αντιγραφή, κι εγώ από αλλού το κόπιαρα - οι τιμές στα προσκλητήρια ξεκινούσαν από 1,90, κι εμένα μου στοίχισαν μισά λεφτά - μου έμειναν και υλικά - και max 5 ώρες δουλειάς... Οι κλέφτες :evil:

elen
02-02-08, 14:19
Elsoyrio μπράβο τέλειες οι προσκλήσεις!Και οι μπομπονιέρες πολύ όμορφες!

Αλήθεια ακόμη δεν έχω καταλάβει απο τι υλικό είναι ο φάκελος,είναι ύφασμα που γάζωσες εσύ?
Το όνομα του προσκεκλημένου που θα το γράψεις?

Elsoyrio
02-02-08, 18:50
Το εξωτερικό είναι πλαστική διαφάνεια που γάζωσα στην μηχανή. Το όνομα το έγραψα από την πίσω μεριά και δεν το έβαλα φάκελο - εκτός από κάποια λίγα που ταχυδρομήθηκαν.

Virginia
07-02-08, 16:40
Λοιπον κοριτσια, βρηκα και κατι αλλο ομορφο σαν ιδεα,
δυσκολο να κατασκευαστει ερασιτεχνικα,
απλως το παραθετω γιατι πολυ
μου αρεσε, ειναι πρωτοτυπο!
Μιλαω για κατασκευη πλεξιγκλας,
με λευκο-διαφανο ορθοστατη και στην
κορυφη του μια ροζ νεραιδα.
Αυτο μπαινει στο κεντρο του τραπεζιου
και χρησιμευει στην αριθμηση τους
και εχει και τρυπουλες για να δεθουν εκει
μπαλονια με ηλιο. Δεν εχω εικονα γιατι το βρηκα
σε καταστημα και δεν μπορουσα να το φωτογραφησω.
Επισης το ιδιο περιπου σε διαφανο πλεξιγκλας με ροζ
νεραιδουλα υπηρχε και σε τετραγωνο χαμηλο βαζο,
που εκτοσ απο το να στερεωσεις εκει τα μπαλονια,
θα μπορουσες να βαλεις καποια συνθεση με λουλουδια,
η' χρωματιστο ζελε, η' κερια.....
Εκτος απο νεραιδα, ειχε και γαλαζιο στεμμα πριγκηπα.
Τα νοικιαζει λοιπον, γιατι ποσα να αγορασει κανεις
και τι να τα κανει μετα??.......
Αν το βαλει βιτρινα, θα το φωτογραφησω να σας το δειξω........

artemis
07-02-08, 16:42
Σε ποιό μαγαζί το είδες? Το κόστος του?

Virginia
07-02-08, 17:18
Σε ποιό μαγαζί το είδες? Το κόστος του?
Eιναι ενα στην γειτονια μου, που εχει πολυ πρωτοτυπα πραγματα
θα σου στειλω πμ.
Φανταζομαι βεβαια θα υπαρχει και αλλου.
Οσο για το κοστος μου ειπε περιπου 15ευρω ενοικιαση,
αλλα θα το κοιταζε για ποιο φθηνα....
Θα ξαναπερασω να την ρωτησω και θα σου πω!

φιλιτσα
08-02-08, 11:47
http://arhontia.blogspot.com/2007/06/blog-post_06.html
Οι πρώτες φαίνονται όμορφες και εύκολες στην κατασκευή τους :D

εγω εποικ μαζι της και μου ειπε τιμουλα ειναι λιγο ακριβες αλλ μου ειπε οτι εχουν πολυ δουλεια ...

εσυ λες οτι φτιαχνονται ευκολα?

Virginia
08-02-08, 12:53
Λοιπον πηγα στο jumbo, εχει κατι νεραιδες μεγαλες που
ειναι και ακριβες, αλλα βρηκα και κατι πολυ ομορφες
νεραιδουλες μαγνητακια, που δεν τις ειχα ξαναδει....
κοστιζουν 0,99ε η μια, για οποια ενδιαφερεται!

Virginia
08-02-08, 16:15
Για τα κοριτσια που ενδιαφερονται για νεραιδες,
βρηκα καινουρια στην σελιδα του www.elxis.gr,
μελωδος νεραιδουλα, η οποια εξω σε ετοιμη μπομπονιερα
κυκλοφορει απο 2.50 ευρω και ανω......

Virginia
08-02-08, 19:45
http://www.neraidorama.gr/Fairy%20%20greeting%20%20bags.html
Μπητε και εδω κοριτσια να τρελαθητε, υπεροχες χειροποιητες νεραιδουλες!!!!
Νεραιδοσκονη, κερακια με γκλιτερ και νεραιδουλες, πουγκακια με μικρες νεραιδες μπομπονιερες,
καρτουλες και πολλα αλλα.....
Πιστευω πως ειναι και σε καλη τιμη....

Virginia
11-02-08, 16:46
Τελειες νεραιδες και καρτουλες και αλλα σχετικα ειδη,
εκτος απο το www.neraidorama.gr , ειδα και στο
www.gaitanaki.gr , αλλα στο τελευταιο δεν μπορω να βρω
διευθυνση η' τηλ.???

artemis
11-02-08, 17:41
Δες εδω.

http://www.gaitanaki.gr/greek/contact.html

artemis
11-02-08, 17:51
Δες εδω.

http://www.gaitanaki.gr/greek/contact.html

Και αν δεν το βλέπεις πάλι.....

Κεντρικό Κατάστημα Αθηνών
Λεωφ. Κηφισίας 31,
Τηλέφωνο: 210 6453069
Τηλ/τυπο: 210 6427067
Ηλ. ταχυδρομείο: gaitanaki@gaitanaki.gr

Κατάστημα Κολωνάκι
Ακαδημίας 18
Τηλέφωνο: 2103610361
Τηλ/τυπο:2103640314
Ηλ. ταχυδρομείο: kolonaki@gaitanaki.gr

Κατάστημα Γλυφάδας
Ανδρέα Παπανδρέου 17
Τηλέφωνο: 2108985290-1
Τηλ/τυπο: 2108980682
Ηλ. ταχυδρομείο: glyfada@gaitanaki.gr

Μαμά μπέμπας και Σοφίας
28-02-08, 00:58
γεια σας είμαι η Λίνα και μου αρέσει και εμένα πολύ το θέμα νεράιδες στην βαπτιση αλλά με προβληματίζει η μπομπονιέρα πάρα πολύ. Τι να δώσω στα αγοράκια καλεσμένους. Είναι το θέμα πολύ κοριτσίστικο και δεν θα τους αρέσει ότι μπομπονιέρα και να επιλέξω. Εσεις τι σκέφτεστε να δώσετε;

Elsoyrio
28-02-08, 09:36
Καλημέρα
Εγώ θα έχω και μπομπονιέρες γλειφιτζούρια, για τα μικρά και τα μεγάλα αγοράκια που μπορεί να έχουν ένα θέμα με τις νεραιδούλες..... :D

xrysalis
28-02-08, 10:27
κοριτσια ψαχνοντας για τα δικα μου βρηκα αυτο σχετικα με νεραϊδες...
http://www.an-agapas.gr/vaptisi/sets/set02.html
στο ιδιο site θα βρειτε πολυ ωραιες ιδεες γενικα!!

xrysalis
28-02-08, 10:55
βρηκα και αυτο!
http://www.giortazontas.gr/c01.htm

mersy
29-02-08, 12:44
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ:!: έχετε καταπληκτικες ιδεες:!: Ειδικα η προεδρος μπιζελινα :!: :!: για γοργονες εχεις κανενα κειμενακι :?: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: γιατι διαβασα και τα δυο που εγραψες και ειναι απιστευτα :!: :!: :!: εμεις θα κανουμε τη βαφτιση Ιουλιο διπλα στη θαλασσα και σαν αναλλακτικη σκευτικα γοργονες γιατι και εγω τρελαίνομαι για νεραϊδες απλα ελεγα μηπως ειναι καλη ιδεα για θαλασσα τι λετε κοριτσια :?: :?: :?: ψαχνω για γοργονες :roll: :roll: :roll: :!: :!:

xrysalis
29-02-08, 12:50
γοργονες ε;;; προτοτυπο!!
παρεμπιπτοντως και εμεις 5 Ιουλιου θα εχουμε βαφτιση παραθαλασσια!!
επειδη ομως ειναι αγορακι μαλλον το θεμα μας θα ειναι το χαρτινο καραβάκι!

xrysalis
29-02-08, 12:52
για νεραίδες αυτο το εχετε δει http://www.neraidorama.gr/Fairy%20%20greeting%20%20bags.html

mersy
03-03-08, 18:18
κορίτσια fun της ιδέας της νεράιδας δείτε κατι ωραίες νεραίδες εδώ... http://images.google.gr/imgres?imgurl=http://cameodesigns.com/original_creations/Fairies-6assort.jpg&imgrefurl=http://cameodesigns.com/original_creations/christmas_ornaments.html&h=418&w=300&sz=30&tbnid=lOG4IUxmzt-veM:&tbnh=125&tbnw=90&prev=/images%3Fq%3Dfairies%26um%3D1&start=1&sa=X&oi=images&ct=image&cd=1

sofoula
03-03-08, 22:51
http://www.gaitanaki.gr/greek/new/arxiki_selida/mpomponieres/mpompomesa.jpg

ΜΑΡΙΑ30
04-03-08, 10:23
Κορίτσια,

το γαϊτανάκι έχει έτοιμες μπομπονιέρες ή μπορείς να αγοράσεις μόνο τις νεράϊδες?
τι τιμές παίζουν?

sofoula
04-03-08, 21:50
μπορεις να αγορασεις μονο τις νεραιδες,τουλαχιστον στην πατρα..

ΜΑΡΙΑ30
05-03-08, 10:54
και από τιμές? γνωρίζετε?

Virginia
05-03-08, 17:11
ΦΟΒΕΡΑ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ , ΦΙΝΕΤΣΑΤΑ ΣΕ ΚΟΥΤΑΚΙ
ΜΕ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΚΑΙ ΠΡΙΓΚΙΠΗΣΣΕΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Ο "ΒΛΑΔΙΜΗΡΟΣ"
ΑΠΟ 0,60 , ΚΑΠΟΙΟ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΣΕ ΚΟΥΤΑΚΙ 2,45ΕΥΡΩ

Virginia
05-03-08, 17:14
http://www.vladimiros.gr/christening/VP3
ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΡΩΤΗΣΑ....

Virginia
07-03-08, 17:08
ριξτε μια ματια κι εδω......
http://www.neraidorama.gr/Fairy%20Jewellery%20decoration%20parts%20.html

Rula
16-03-08, 17:59
Βικυ, επειδή μου άρεσε πολύ το προσκλητήριό με την νεραιδούλα, θα μπορούσες να μου πεις που το βρήκες και πόσο; Ευχαριστώ...

GOGO9
19-03-08, 15:53
Που θα βρω μπουμουνιέρες ? Μπαλόνια ? όλα θα ήθελα να είναι σε χρώματα του σωμών , το μόνο που εχω κλεισει ειναι τα προσκλητήρια με φόντο νεραίδες και σε ελαφρή σωμων ...
Την βοηθεια σας ...

Elsoyrio
19-03-08, 16:00
Για δες αυτά...

http://www.orakel.com/GRE/ballonnen.php?product=35&sub=148&h=info
http://www.lionballoons.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=12&Itemid=27
http://pipis.gr/site_images/balloons/02102007_01big.jpg

ΜΑΡΙΑ30
19-03-08, 16:14
Δες
http://www.neraidorama.gr
και στο ποστ με θέμα νεράιδες

Elsoyrio
19-03-08, 16:53
Κι άλλο ένα για μπαλόνια....
http://www.bouketo-balonia.eu/??pt?s?.html

GOGO9
19-03-08, 17:48
ευχαριστω πολυ κοριτσια ... μπομπονιερες όμως ?

ΜΑΡΙΑ30
20-03-08, 09:44
Όπου έχω δει για μπομπονιέρες έχει κάτι σχετικό με νεράιδες.
Έγω θα τις φτιάξω γιατί μου φάνηκαν ακριβές αυτές που είδα.

Elsoyrio
20-03-08, 09:46
ευχαριστω πολυ κοριτσια ... μπομπονιερες όμως ?

Πάρα πολλές!!! Κοίτα στα σχετικά θέματα του φόρουμ και θα βρεις.... Έχει απασχολήσει πολύ κόσμο το θέμα νεράιδα (και εμένα φυσικά :D ) :lol: :lol:

evi-c
24-03-08, 00:03
μπορεις να αγορασεις μονο τις νεραιδες,τουλαχιστον στην πατρα..

μηπως γνωριζεις τιμες??

N.Αθανασία
24-03-08, 08:30
Καλημέρα κορίτσια
μια φίλη μου είπε να σας επισκεφτώ γιατί έχετε ωραίες ιδέες για βάπτιση
και απ΄ότι διαβάζω ξέρετε πολλά.
Ενδιαφέρομαι και εγώ για την μικρή μου που είναι 4 μηνών.
Δεν ξέρω από που να ξεκινήσω !!!!!!
Το μόνο που ξέρω είναι το θέμα΄΄ οι νεράιδες΄΄ !!!!
Περιμένω ιδέες και βοήθεια :o

ΒΙΚΥ
24-03-08, 09:42
Το jumbo έφερε stickers με νεραιδούλες Φ Ο Β Ε Ρ Α.

Όσες ενδιαφέρεστε σπεύσατε!

Είναι και οικονομικά πολύ! :wink:

N.Αθανασία
24-03-08, 13:58
Καλημέρα κορίτσια
μια φίλη μου είπε να σας επισκεφτώ γιατί έχετε ωραίες ιδέες για βάπτιση
και απ΄ότι διαβάζω ξέρετε πολλά.
Ενδιαφέρομαι και εγώ για την μικρή μου που είναι 4 μηνών.
Δεν ξέρω από που να ξεκινήσω !!!!!!
θέλω να είναι πολύ πρωτότυπα όλα και να έχουν θέμα τις νεράιδες
και τους νεραϊδότοπους!!! :idea:

Elsoyrio
24-03-08, 14:09
Καλημέρα και καλώς ήρθες!!! :D
Ξεκίνα διαβάζοντας αυτό το τόπικ. Η υπεύθυνη για όλη αυτή τη νεραϊδοκατάσταση που μας ξεσήκωσε - μαμά Bizeli - απουσιάζει αυτή την περίοδο, αλλά συνεχίσαμε το έργο της άλλες νεραϊδοχτυπημένες όπως βλέπεις :lol: :lol:

Για απορίες, ρώτα και θα σου απαντηθουν :D Να σου ζήσει η μικρή και καλές προετοιμασίες.....

ΜΑΡΙΑ30
24-03-08, 14:48
Καλώς ήρθες Ν. Αθανασία,

ο εμπνευστής μας για τις νεράϊδες είναι το bizelli, όπως είπε και το Elsoyrio. Θα βρεις μπόλικο υλικό. Εγώ πήρα νεράϊδες από το νεραϊδόραμα (www.neraidorama.gr), αν τελικά δεν φτιάξω τις μπομπονιέρες θα κρεμάσω τις νεράιδες παντού :lol: :lol: :lol: :lol:

gerakina
24-03-08, 18:36
http://img384.imageshack.us/img384/2177/dsc00039ts3.th.jpg (http://img384.imageshack.us/my.php?image=dsc00039ts3.jpg)http://img383.imageshack.us/img383/4536/dsc00038eb7.th.jpg (http://img383.imageshack.us/my.php?image=dsc00038eb7.jpg)

κορίτσια πήρα το Σάββατο αυτό το υπέροχο παζλ!!Δεν έχει σχέση με βάφτιση βέβαια...αλλά έχει με νεράιδες! :oops: :lol:

Όποια ενδιαφέρεται ας μου πει να της στείλω λεπτομέρειες.

Ξεκίνησα να το φτοιάχνω και είναι απλά τέλειο!

venia
24-03-08, 19:08

Eγώ πήγα και δεν βρήκα τίποτα :cry:
Σε ποιο jumbo πήγες?
Είναι αυτοκόλλητα χάρτινα? Με τι άλλο ήταν μαζί?

ΒΙΚΥ
24-03-08, 20:19

Eγώ πήγα και δεν βρήκα τίποτα :cry:
Σε ποιο jumbo πήγες?
Είναι αυτοκόλλητα χάρτινα? Με τι άλλο ήταν μαζί?

Στο jumbo στην Αλίμου. Είναι εκεί που έχει τα αυτοκόλλητα, τα στικεράκια.

'Εχει πάρα-πολλά, από barbie cars whinnie, micky κ.λ.π. εκεί είναι και αυτά.

Ρώτα κάποια κοπέλα που είναι τα αυτοκόλλητα.

N.Αθανασία
26-03-08, 09:28
Καλημέρα κι εγώ έριξα μια ματιά στο jumbo και δεν βρήκα κάτι το αξιόλογο

N.Αθανασία
28-03-08, 08:29
καλημέρα δεν τα βρήκα .Μήπως δεν τα έχουν όλα τα jambo ????
Μήπως δεν πρόσεξα καλά ???
Θα ξανά πάω

malouni
28-03-08, 15:20
κοριτσια, αυτο το εχετε δει?
www.fairyshop.gr

N.Αθανασία
29-03-08, 08:13
Καλημέρα Έλια.
Μπήκα τώρα και έχει πολύ καλά πράγματα.
Ενθουσιάστηκα αλλά δεν γνωρίζω εάν κάποια
από αυτά γίνονται μπομπονιέρες ?????
Μήπως γνωρίζει κανείς αυτό το κατάστημα ????
Έχετε άλλες πληροφορίες????

Virginia
29-03-08, 17:00
Καλημέρα Έλια.
Μπήκα τώρα και έχει πολύ καλά πράγματα.
Ενθουσιάστηκα αλλά δεν γνωρίζω εάν κάποια
από αυτά γίνονται μπομπονιέρες ?????
Μήπως γνωρίζει κανείς αυτό το κατάστημα ????
Έχετε άλλες πληροφορίες????
ΔΕΣ ΚΑΙ ΤΟ WWW.NERAIDORAMA.GR
Εγω απο εκει προμηθευτηκα νεραιδουλες για την βαφτιση,
εχει και ξυλινες και μεταλλικες νεραιδουλες και κουτακια,
κορδελες και πουγκακια,τουλια ...
απλως δεν τα εχει ολα τα προιοντα του στην σελιδα του!!

N.Αθανασία
30-03-08, 09:56
Καλημέρα Έλια
Είδα και το νεραιδοραμα έχει ωραία πράγματα

N.Αθανασία
03-04-08, 09:08
Καλημέρα
Πήγα στο'' elxis '' στα Ιλίσια δεν βρήκα κάτι το ενδιαφέρον .
Ασε που γίνεται ένας πανικός και δεν ξέρω αν από σας έχει πάει κάποια και το προτείνει .
Αλλά δεν έχει καμία σχέση με αυτό που βλέπεται στο site του
Όλα είναι άνω κάτω και δεν έχει δείγματα να δεις.
Κουτιά βαπτιστικών μου έδειχνε από καταλόγους
Λαμπάδες δεν είχε καν
Κάτι κουκλάκια είχε πάνινα νεραιδίτσες και αυτές χάλια
Ενα μοτιφάκι μεταλικό νεραιδίτσα δεν ήξερε να μου πει τιμή και μου είπε να τον πάρω τηλέφωνο

Virginia
03-04-08, 15:15
Καλημέρα
Πήγα στο'' elxis '' στα Ιλίσια δεν βρήκα κάτι το ενδιαφέρον .
Ασε που γίνεται ένας πανικός και δεν ξέρω αν από σας έχει πάει κάποια και το προτείνει .
Αλλά δεν έχει καμία σχέση με αυτό που βλέπεται στο site του
Όλα είναι άνω κάτω και δεν έχει δείγματα να δεις.
Κουτιά βαπτιστικών μου έδειχνε από καταλόγους
Λαμπάδες δεν είχε καν
Κάτι κουκλάκια είχε πάνινα νεραιδίτσες και αυτές χάλια
Ενα μοτιφάκι μεταλικό νεραιδίτσα δεν ήξερε να μου πει τιμή και μου είπε να τον πάρω τηλέφωνο
Πες για τι ακριβως ψαχνεις να σε βοηθησω, με τις νεραιδες....
Εγω απο το καταστημα που αναφερεις ψωνισα μονο με τηλ παραγγελια,
δλδ πηρα , του ειπα τι θελω και εστειλα καποιον να μου τα φερει....
Μου περιεγραψαν το ιδιο "χαος", αλλα εχει πολλα παραγματα, πιστευω καλες τιμες και απο το τηλ ειναι πολυ εξυπηρετικος.
Παντως για νεραιδες πηγα στο Κερατσινι, στο neraidorama, που ειχε και ποικιλια και καλες τιμες, απο εκει αγορασα και ξυλινες μινιατουρες νεραιδουλες και μεταλλικες και τωρα θελω να παω να παρω νεραιδες για λαμπαδες γιατι αυτες που κυκλοφορουν ετοιμες στην αγορα και χαλια ειναι και πανακριβες........ Για ριξε μια ματια, παντως εκει εχει περισσοτερα πραγματα , απο την ιστοσελιδα του!!!
Οτι θες ρωτα με!!!!

N.Αθανασία
09-04-08, 16:59
Virginia επικοινώνησα με το neraidorama και δίνουν μόνο χονδρική!!!
:(

οπότε δεν είναι για εμάς αλλά για τα μαγαζιά μόνο!!!

και οι κούκλες οι μεγάλες που έχουν για λαμπάδες τις δίνουν 12 τεμ δεν μπορείς να πάρεις μία μόνο

θα κοιτάξω και αλλού

ΜΑΡΙΑ30
10-04-08, 09:49
Virginia επικοινώνησα με το neraidorama και δίνουν μόνο χονδρική!!!
:(

οπότε δεν είναι για εμάς αλλά για τα μαγαζιά μόνο!!!

και οι κούκλες οι μεγάλες που έχουν για λαμπάδες τις δίνουν 12 τεμ δεν μπορείς να πάρεις μία μόνο

θα κοιτάξω και αλλού

ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ!
Χονδρική μάλλον εννοεί όλο το σακουλάκι.
Αγόρασα 100 νεράϊδες και 100 πουγκιά, χωρίς στοιχεία για τιμολόγιο, πριν από 10 μέρες.
Ξαναπροσπάθησε.

N.Αθανασία
10-04-08, 11:53
Μαρία αφού μου έστειλαν email και μου είπαν ότι δίνουν μόνο χονδρική
άσε που τι να τις κάνω 12 κούκλες για λαμπάδες?
να γεμίσω γύρω γυρω την εκκλησία με νεραϊδολαμπάδες ή να κρατάει κάθε καλεσμένος από μία? :D
θα γελάγαμε όλοι έτσι?

άσε που τα κουκλάκια το neraidorama τα έχει πάρει από το ELXIS
πήγα από το ELXIS και τα είδα όλα και ακόμα περισσότερα
και με καλύτερες τιμές

μάλλον πρέπει να το κάνουν λιανική το neraidorama

Virginia
10-04-08, 17:16
να γεμίσω γύρω γυρω την εκκλησία με νεραϊδολαμπάδες ή να κρατάει κάθε καλεσμένος από μία? :D
θα γελάγαμε όλοι έτσι?

και με καλύτερες τιμές

Ποια κουκλακια λες????????

Eleni30
05-07-08, 13:39
Κορίτσια ξέρετε που μπορώ να βρώ ξύλινο κουτί βάφτισης με πριγκήπισσες και νεράιδες;

Kelly26!!!
05-07-08, 21:17
Γεια σου Eleni30!ξερω μαγαζια που έχουν και μάλιστα πολυ ωραια κ σε πολυ καλες τιμες!!ενδιαφερεσαι ν το αγορασεις χονδρικη η λιανικη?αν θελεις στοιχεια των μαγαζιων στειλε μου πμ για να μην λεω δειυθυνσεις εδω μέσα..!

katerina@!!
06-07-08, 00:38
θελω και εγω!!!!
Στειλε μου πμ καλη μου kelly26!!!Χονδρικη-λιανικη δεν εχω προβλημα οτι να 'ναι...
ευχαριστω εκ των προτερων...!!! :wink:

Kelly26!!!
06-07-08, 01:13
Κατερίνα μου σου έστειλα πμ..τώρα είδα οτι εισαι απο ναυπλιο όμως..θα ανέβεις αθήνα υποθετω έτσι?

shine
08-07-08, 11:21
Καλημερα!Με ενδιαφερει κι εμενα!!!!Μηπως θα μπορουσατε να μου στειλετε κι εμενα τις διευθυνσεις;Θα με βοηθουσε πολυ!Ευχαριστω :D

evoulita
09-07-08, 20:53
βρηκα αυτα

http://i192.photobucket.com/albums/z31/evoulita/DSC02213.jpg
http://i192.photobucket.com/albums/z31/evoulita/DSC02206.jpg

αυτο δεν ειναι ξύλινο
http://i192.photobucket.com/albums/z31/evoulita/DSC02214.jpg

Agapi6
09-07-08, 21:12
Κατερίνα μου σου έστειλα πμ..τώρα είδα οτι εισαι απο ναυπλιο όμως..θα ανέβεις αθήνα υποθετω έτσι?

Κelly26 και εγω ενδιαφερομαι!!!!!!!

shine
09-07-08, 21:29
evoulita το κουτι στην 3η φωτογραφια το εχω δει απο κοντα και ειναι ομορφο!!Αν ραφτει μετα κι ενα μαξιλαρακι πανω γινεται ουσιαστικα παιχνιδοκουτο-καρεκλακι!!Πολυ καλο,το εχω στα υποψην!! :wink:

evoulita
09-07-08, 21:32
evoulita το κουτι στην 3η φωτογραφια το εχω δει απο κοντα και ειναι ομορφο!!Αν ραφτει μετα κι ενα μαξιλαρακι πανω γινεται ουσιαστικα παιχνιδοκουτο-καρεκλακι!!Πολυ καλο,το εχω στα υποψην!! :wink:
Πόσο το βρήκες?

shine
09-07-08, 22:54
75 ευρω!Καλη τιμουλα!Εχω δει και ενα σε στυλ "τουαλετα" με σκαμπο, καθρεφτακι ροζ και λαχανι ,ωραιο αλλα..... οταν ρωτησα τιμη.... :roll: 250 ευρω!!!Βασικα η υποθεση θελει ψαξιμο,δηλ τρεξιμο συγκριση τιμων κτλ.Προσωπικα δεν με πειραζει να δωσω κατι παραπανω για το παιδι θελω να βρω κατι που να μου αρεσει και προπαντων να αξιζει τα λεφτα που δινω, εκνευριζομαι οταν με θεωρουν κοροιδο.Ενταξει δεν λεω να βγαλει κι ο πωλητης αλλα οχι υπερβολες!Αν δεις κι εσυ κατι καλο evoulita στειλε μυνημα :D

evoulita
10-07-08, 00:00
ο καταλογος το εχει 60 ευρώ αν σε ενδιαφερει.

αυτα εννοεις μαλλον. Ενδεικτικα βαζω με αυτους τους στολισμους. το στολιζεις οπως θες και εχει 160 ευρώ και τα 2 μαζι. 30 ευρω το κουτάκι καλλυντικών και 55 η λαμπάδα (οπως τα βλέπεις στις φώτο)

http://i192.photobucket.com/albums/z31/evoulita/DSC02215.jpg
http://i192.photobucket.com/albums/z31/evoulita/DSC02216.jpg

evoulita
10-07-08, 00:02
Αν δεις κι εσυ κατι καλο evoulita στειλε μυνημα :D

απο κουτια εχει παρα πολλα και πολύ ομορφα σε διαφορες τιμες. ξεκίνησα με κουτια ξύλινα με νεραιδες που ειναι καπως περιορισμένα.

shine
10-07-08, 10:31
Ευχαριστω πολυ για την ενημερωση τιμων. :D Μου αρεσουν κι εμενα περισσοτερο τα κουτια με πριγκιπισσες και νεραιδες!Νομιζω οτι ειναι πρωτοτυπα και ταιριαζουν πολυ σε κοριτσακια.Επισης μπορεις να τα σεταρεις με πολλα! :wink:

Γενικα τα κοριτσακια εχουν μεγαλη γκαμα ενω τα αγορακια ηταν λιγο 'ριγμενα' στο παρελθον.Πριν 2 χρονια που εψαχνα για το γιο μου δεν εβρισκα προτοτυπα πραγματακια.

shine
11-07-08, 17:15
Για οσους ενδιαφερονται βρηκα αυτο www.maimou το οποιο απο οτι ειδα στο site εχει προτοτυπα κουτια και λαμπαδες.Τιμες δεν βλεπω αλλα θα το εχω σιγουρα στα υποψην :wink:

marilita
22-07-08, 15:57
βρηκα αυτα

http://i192.photobucket.com/albums/z31/evoulita/DSC02213.jpg
http://i192.photobucket.com/albums/z31/evoulita/DSC02206.jpg

αυτο δεν ειναι ξύλινο
http://i192.photobucket.com/albums/z31/evoulita/DSC02214.jpg

Είναι πολύ όμορφα!!!! Ξέρεις τιμή από το δεύτερο κουτί?? Αν θες στείλε μου pm. Επίσης μήπως έχεις δει κανένα κουτί προσκλητηρίου (πλακέ και μεγάλο) σε ροζ καρώ??? Σκέφτομαι να τα φτιάξω εγώ και να βάλω έναν ωραίο φιόγκο απέξω. Επίσης για μαρτυρικά που κοιτάμε???

mama elena
06-10-08, 16:28
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ ΣΑΙΤ. ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΡΤΣΑΚΙ 21 ΜΗΝΩΝ. ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΑ 2 ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΗΣ ΦΤΙΑΞΩ ΕΓΩ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΤΥ ΤΗΣ ΜΕ ΘΕΜΑ ΤΙΣ ΝΕΡΑΙΔΕΣ. ΕΨΑΞΑ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΑ ΦΩΤΟ ΜΕ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΑΙΤ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΟΜΟΡΦΕΣ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΤΥΠΩΣΩ. ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΑΣ ΚΟΠΕΛΑΣ ΕΝΑ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΦΤΙΑΞΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΜΕ ΝΕΡΑΙΔΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΕ ΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΕΙ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

ngeo23
06-10-08, 23:59
δες τις δικες μου μηπως σου κανουν

http://i425.photobucket.com/albums/pp331/ngeo23/neraida5.jpg

http://i425.photobucket.com/albums/pp331/ngeo23/neraida2.jpg

Virginia
07-10-08, 07:28
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/jigglefairyprincess.jpg
Θα σου αρεσε μια τετοια ιδεα, γραμμενο το κειμενακι σου στην φουστα της νεραιδουλας και κομμενο σε αυτο το σχημα.............. :wink:

Virginia
07-10-08, 07:29
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/fairy.png

Virginia
07-10-08, 07:31
δες και καποιες αλλες.....
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/SweetFairiesWallStickers.jpg

Virginia
07-10-08, 07:32
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/istockphoto_4833652_cute_fairy_p-1.jpg

Virginia
07-10-08, 07:33
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/_.jpg

Virginia
07-10-08, 07:34
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/main_bkg_fairy04.jpg

mama elena
07-10-08, 16:59
ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΤΡΕΛΛΑΘΩ ΕΙΣΑΣΤΕ ΤΕΛΕΙΕΣ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΤΙΣ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΗΣΩ ΟΛΕΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.

Γιωτούλα
07-10-08, 18:07
τι όμορφες που είναι ....μόλις έβαλα μια για άβαταρ...
μήπως να κάνω και μια από αυτές ταττού...αυτή
η σκέψη-ιδέα μου έχει καρφωθεί χρόνια ..άντε να δω πότε θα
το κάνω...
φιλιά σε όλεςςςςς!!!!!!!!!!!

mamiko
08-10-08, 00:53
Ειστε υπέροχες!!!
Μια νεράιδα ζητάει κάποιος και εσείς του στέλνετε ολόκληρη νεραιδοπολιτεία!!!

Μπράβο!

Μαμά Ελένης και Χριστίνας
26-11-08, 18:39
Κοριτσια , ειχα δει παλια στο forum ενα θεμα σχετικα με οδηγιες για την κατασκευη με μικρες νεραίδουλες για διακοσμηση . Το αλτσχαιμερ της μανας ομως, δεν με βοηθα και πολυ και δεν μπορω να εντοπισω πού το ειχα βρει :lol: Θυμαται καποια να με βοηθησεi?
thanks in advance .

boukie17
27-11-08, 09:19
http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?p=294404#294404

δές εδώ...

boukie17
27-11-08, 09:21
http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?p=230893#230893

και εδώ.

..

boukie17
27-11-08, 09:24
http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?p=348021#348021
,

ελπίζω να σε βοήθησα!!!!!

Virginia
27-11-08, 14:50
κι εδω.....................
http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?t=6381&start=0

venia
27-11-08, 17:45
http://s490.photobucket.com/albums/rr262/niovi_photos/?albumview=slideshow

ποιες νεραϊδούλες εννοείς? Αν αυτές που κρέμονται στο δεντράκι της βρήκα στο elxis. :)

28-11-08, 18:31
καλη μου τωρα το ειδα!!!!! :shock: ναι , ναι , ναι αυτες με το τουλι εννοω
yes!yes!!!!!!!
αυτες θελω να φτιαξω

28-11-08, 18:33
καλα , μυλο τα εκανα well, :oops:

venia μου το ειδα το μηνυμα , θα επικοινωνησω με elxis

virginia μου εδω σε εσενα παει ο προηγουμενος ενθουσιασμος.

:oops:
please στειλε μου τα φωτα σου για αυτες με το τουλι

28-11-08, 21:45
κι εδω.....................
http:/virginia μου εδω σε εσενα παει ο προηγουμενος ενθουσιασμος.

please στειλε μου τα φωτα σου για αυτες με το τουλι
/www.parents.gr/forum/viewtopic.php?t=6381&start=0

Virginia
04-12-08, 15:58
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!!

VIRGINIA !!ου!!!ου!!!ου!!!
περιμενω τους προβολεις σου :lol:
SORY, Εχω καιρο να μπω και δεν ειχα δει την ερωτηση σου.......
δες εδω, κι εγω ψαχνοντας πηγα, με λιγη υπομονη θα τα καταφερεις......
http://simmy.typepad.com/echoesofadream/2006/11/how_to_make_a_f.html :wink:
κι εδω.....
http://simmy.typepad.com/echoesofadream/2007/03/how_to_make_a_b.html

κι εδω.......
http://laurenm.blogs.splitcoaststampers.com/2008/06/26/flower-fairy-party/

Virginia
08-12-08, 14:17
οδηγιες κατασκευης για νεραιδουλες......
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/STOLISMOI/supplies-for-flower-fairy.jpg
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/STOLISMOI/adhesive-ribbon-applythumbnail.jpg
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/STOLISMOI/attach-armsthumbnail.jpg
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/STOLISMOI/buterfly-wingsthumbnail.jpg
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/STOLISMOI/slide-up-flower-dressthumbnail.jpg
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/STOLISMOI/tape-fairy-headthumbnail.jpg
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/STOLISMOI/flower-fairy-favor-project.jpg

08-12-08, 17:40
ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ , ΒΙΡΓΙΝΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

SAFARI
19-12-08, 10:30
pou btrikes ta xilakia gia tin neraida?

arhontia
04-01-09, 20:14
Τα ξυλάκια μοιάζουν με μανταλάκια.
Πολύ χαριτωμένες!

Virginia
04-01-09, 23:24
pou btrikes ta xilakia gia tin neraida?
δεν τα βρηκα, απλως την ιδεα ανεβασα απο μια ιστοσελιδα.....
παντως θα ηταν πολυ ομορφο αν βρισκαμε τετοια ξυλακια,
ξερει κανεις αν υπαρχουν Ελλαδα???

Virginia
04-01-09, 23:41
Δειγμα απο προσκλητηριο(γενεθλιων) - νεραιδα
που φτιαξαμε με μια φιλη για τα γενεθλια της κορουλας της!!!!

http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/PARTY/DSC05648.jpg

arhontia
05-01-09, 10:00
Πολύ ωραίο το προσκλητήριο!!
Ξυλάκια τέτοια δεν έχω δει πουθενά στα μαγαζιά που ψωνίζω υλικά. Θα δοκίμαζα να την κάνω με ξύλινα μανταλάκια.
Ασχετο: Πού να βρω πώς ανεβάζουμε φωτογραφία εδώ;

ΒΙΚΥ
06-01-09, 18:13

Virginia είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!!!

Μπράβο σας χρυσοχέρες!!!!!!!!

07-01-09, 08:54

SUPER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

boukie17
07-01-09, 09:22

ΣΥΜΦΩΝΩ!!!!!!
virginia πώς το εκτύπωσες είναι πολύ μεγάλο η κάνω λάθος???

ΗΛΙΡΙΑΝΝΑ
09-01-09, 17:27
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΒΑΦΤΙΣΩ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΝΕΕΣ ΙΔΕΕΣ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΒΑΦΤΙΣΗΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΕΡΑΙΔΕΣ, ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΨΑΧΝΩ ΕΝΑΝ ΩΡΑΙΟ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΧΩΡΟ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ. ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ[/b]

Diana Dee
11-01-09, 00:20
Που θα την βαφτίσετε??

ΗΛΙΡΙΑΝΝΑ
11-01-09, 11:20
ΓΕΙΑ ΣΟΥ DIANA DEE ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ. ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΥ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ ΠΡΟΑΣΤΕΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ. ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΟΝΗ ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΙΘΟΥΣΑ ΚΛΕΙΣΤΗ ΚΑΙ ΑΝΟΙΚΤΟ ΧΩΡΟ ΓΙΑ ΤΡΑΠΕΖΙ ΜΕ ΔΙΚΟ ΣΟΥ CATERING, ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ. ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ KAI ΓΙΑ ΤΟ FUNMILY ΣΤΗ ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΕΝΤΑΥΡΟ ΣΤΟ ΑΛΣΟΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ. ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΒΑΦΤΙΣΕΙ;

Diana Dee
11-01-09, 11:32
Καλημέρα! Εμεις θα την βαφτίσουμε το καλοκαίρι στην επαρχία σε παραθαλλάσιο εκκλησάκι! Επειδή σκοφτόμουν και εγώ για θέμα νεράιδες ή πεταλούδες το ψάχνω τις τελευταίες μέρες με την βοήθεια και του forum από βαφτίσεις άλλων κοριτσιών και έχω βρει μερικές καλές ιδέες για προσκλητήρια, μπομπονιέρες και διακόσμηση. Τώρα για το θέμα της δεξίωσης,δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν έχω ιδέα για την περιοχή που σκέφτεσαι. Αν θέλεις κάποια ιδέα για τα παραπάνω πολύ ευχαρίστως :wink: Με το καλό κι εσείς!

ΗΛΙΡΙΑΝΝΑ
11-01-09, 11:42
ΝΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΝΕΡΑΙΔΕΣ. ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΤΕ; ΕΧΕΤΕ ΚΛΕΙΣΕΙ; ΕΜΕΝΑ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 4 1/2 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΑΛΙΚΗ-ΜΙΧΑΕΛΑ. ΕΣΕΙς;

Virginia
11-01-09, 16:19
Κοριτσια ριξτε μια ματια σε αυτες τις σελιδες.....

http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?t=6381&start=0
http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?t=10804
http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?p=476645#476645
http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?p=230893#230893
:wink:

ΗΛΙΡΙΑΝΝΑ
11-01-09, 16:23
ΓΕΙΑ ΣΟΥ VIRGINIA ΣΕ ΠΟΙΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΕΝΝΟΕΙΣ; ΔΕΝ ΕΧΕΙ LINK

Virginia
11-01-09, 16:24

ΣΥΜΦΩΝΩ!!!!!!
virginia πώς το εκτύπωσες είναι πολύ μεγάλο η κάνω λάθος???
Δεν ειναι πολυ μεγαλο, χαρτι Α4 λευκο!!! :)

ΗΛΙΡΙΑΝΝΑ
11-01-09, 16:38
ΝΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. ΜΑ ΕΣΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΣΑΙ ΧΡΥΣΟΧΕΡΑ, ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ! ΤΑ ΚΟΥΤΑΚΙΑ -ΤΣΑΝΤΑΚΙΑ ΤΑ ΠΗΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΑΡΚΑ; ΤΙ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΣ; ΑΚΟΥ ΤΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ: ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΠΟ ΕΝΑ DVD ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΤΗΣ TINKERBELL ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ΤΟΥ PETER PAN. ENNOEITAI OTI TΙΣ ΕΧΩ ΤΙΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΙΣ ΑΝΤΙΓΡΑΨΩ ΣΕ DVD ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΩΦΥΛΛΟ ΤΗΣ ΘΗΚΗΣ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΜΙΑ ΑΦΙΕΡΩΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ. ΕΛΕΓΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΓΛΕΙΦΙΤΖΟΥΡΙΑ Η ΚΑΤΙ ΑΛΟ. ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΝΕΤΑΙ ΣΑΝ ΙΔΕΑ;

ΗΛΙΡΙΑΝΝΑ
11-01-09, 16:43
ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ ΝΕΡΑΙΔΑ - ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ! ΣΤΑ ΛΕΩ ΕΝΑ ΕΝΑ Γ ΓΙΑΤΙ ΤΑΒΛΕΠΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ. ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΝΑΤΕ;

Virginia
11-01-09, 17:09
ΝΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. ΜΑ ΕΣΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΣΑΙ ΧΡΥΣΟΧΕΡΑ, ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ! ΤΑ ΚΟΥΤΑΚΙΑ -ΤΣΑΝΤΑΚΙΑ ΤΑ ΠΗΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΑΡΚΑ; ΤΙ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΣ; ΑΚΟΥ ΤΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ: ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΠΟ ΕΝΑ DVD ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΤΗΣ TINKERBELL ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ΤΟΥ PETER PAN. ENNOEITAI OTI TΙΣ ΕΧΩ ΤΙΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΙΣ ΑΝΤΙΓΡΑΨΩ ΣΕ DVD ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΩΦΥΛΛΟ ΤΗΣ ΘΗΚΗΣ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΜΙΑ ΑΦΙΕΡΩΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ. ΕΛΕΓΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΓΛΕΙΦΙΤΖΟΥΡΙΑ Η ΚΑΤΙ ΑΛΟ. ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΝΕΤΑΙ ΣΑΝ ΙΔΕΑ;
πολυ καλη ιδεα, το ειχα κανει μαλιστα κι εγω ενα cd με παιδικα τραγουδακια για τα παιδακια και dvd με φωτος και βιντεακια της μπεμπας απο τον υπερηχο, την γεννηση εως λιγο πριν την βαφτιση που στο τελος εμπεριειχε και το προσκλητηριο της βαφτισης! Ηταν πολυ καλο , αλλα μονο για πολυ οικειους!!!!! :wink:

Virginia
11-01-09, 17:12
ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ ΝΕΡΑΙΔΑ - ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ! ΣΤΑ ΛΕΩ ΕΝΑ ΕΝΑ Γ ΓΙΑΤΙ ΤΑΒΛΕΠΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ. ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΝΑΤΕ;

Tυπωσαμε την εικονα σε Α4 χαρτι λευκο κανσον και μετα αφου το κοψαμε περιμετρικα,
γραψαμε τα λογια στην φουστα της νεραιδας με ασημι μαρκαδορο,
προσθεσαμε τουλι και στρασακια, γκλιτερ και ..ετοιμο!!!!!! :D

ΗΛΙΡΙΑΝΝΑ
12-01-09, 08:47
ΚΑΛΗΜΕΡΑ VIRGINIA. ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΝΕΡΑΙΔΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΡΗΚΕΣ;

Virginia
12-01-09, 12:36
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/PARTY/SL-DC-123-OP-01.jpg

ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ
14-01-09, 13:00
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΕΠΕΙΣΚΕΦΤΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ SITE www.neraidorama.gr ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΠΛΛΗ ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΝΕΡΑΙΔΕΣ .

Virginia
14-01-09, 17:33
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΕΠΕΙΣΚΕΦΤΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ SITE www.neraidorama.gr ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΠΛΛΗ ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΝΕΡΑΙΔΕΣ .

εχω ψωνισει πολλες φορες απο εκει!!!!!
:) :)

Virginia
15-01-09, 14:50
Δες κι αυτα τα νεραιδο-γλυκακια....
τελεια δεν ειναι??????
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/PARTY/fairiesindresses.jpg

boukie17
15-01-09, 15:48
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/PARTY/SL-DC-123-OP-01.jpg

VIRGINIA ,τέλειο!!!!
αν μπορούσες να βρείς και για μένα ένα στεμματάκι γουστόζικο για να το βάλω στο βάζο με την βανίλια θα με έκανες πολύ χαρούμενη...
σε ευχαριστώ....

Ελένη
15-01-09, 16:42
διάφορες ιδέες για πάρτυ με νεράιδες θα βρείτε και εδώ:
http://www.flowerfairies.com/home.html
Από τα αγαπημένα μου site!

fotinip
15-01-09, 17:00
διάφορες ιδέες για πάρτυ με νεράιδες θα βρείτε και εδώ:
http://www.flowerfairies.com/home.html
Από τα αγαπημένα μου site!
ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!!!! :D

kallisto
15-01-09, 19:49
VIRGINIA ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!! ΤΟ ΝΕΡΑΙΔΟΡΑΜΑ ΠΟΥΛΑΕΙ ΜΟΝΟ ΧΟΝΔΡΙΚΗ?

lilouko
15-01-09, 23:47
Στα site που έχει παραθέσει η Virginia δείχνει ένα νεραϊδάκι με ωραία καστανά μαλλάκια μπούκλες....που βρίσκουμε αυτό το υλικό; Επίσης εκείνο με το οποίο γεμίζει το κεφαλάκι είναι υαλοβάμβακας; Έκανα μια προσπάθεια με βαμβάκια αλλά δε γίνεται...Επίσης χρησιμοποίησα γάζα για το κεφαλάκι και γίνεται χάααααααααλια (για να ζωγραφίσω ματάκια και χειλάκια ούτε λόγος....)...Το φορεματάκι μου βγήκε τέλειο αντί γαι το υλικό που προτείνει έβαλα για τα χεράκια μια μπατονέτα αυτιών(για τη διάσταση που έχει το πατρον βγαίνει σούπερ)...
Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος με τα υλικά και από που τα αγοράζουμε;;;; Χίλια χίλια χίλια ευχαριστώ....
Μαμά Ελένης - Χριστίνας καλά έκανες και άνοιξες το θέμα....Αν βρεις καμία άκρη δώσε μια χείρα βοηθείας και από εδώ...

16-01-09, 17:19
Στα site που έχει παραθέσει η Virginia δείχνει ένα νεραϊδάκι με ωραία καστανά μαλλάκια μπούκλες....που βρίσκουμε αυτό το υλικό; Επίσης εκείνο με το οποίο γεμίζει το κεφαλάκι είναι υαλοβάμβακας; Έκανα μια προσπάθεια με βαμβάκια αλλά δε γίνεται...Επίσης χρησιμοποίησα γάζα για το κεφαλάκι και γίνεται χάααααααααλια (για να ζωγραφίσω ματάκια και χειλάκια ούτε λόγος....)...Το φορεματάκι μου βγήκε τέλειο αντί γαι το υλικό που προτείνει έβαλα για τα χεράκια μια μπατονέτα αυτιών(για τη διάσταση που έχει το πατρον βγαίνει σούπερ)...
Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος με τα υλικά και από που τα αγοράζουμε;;;; Χίλια χίλια χίλια ευχαριστώ....
Μαμά Ελένης - Χριστίνας καλά έκανες και άνοιξες το θέμα....Αν βρεις καμία άκρη δώσε μια χείρα βοηθείας και από εδώ...

lilouko , εγω αγορασα μπαλακια απο φελιζολ απο βιβλιοπωλειο και τα εντυσα μετα με γαζα για να μπορω να τα βαψω. Κοστιζαν 6 ευρω τα 20.
Υλικα , τι εννοεις . Συρματακι πιπας για τα χερια απο βιβλιοπωλειο , αλλα ωραια η ιδεα σου με τις μπατονετες!! :lol: Μαλλακια επισης σε βιβλιοπωλειο .

Να ξερεις τα υλικα αυτα τα βρισκεις σε μαγαζια με ειδη για χειτοτεχνιες και χομπι.

lilouko
16-01-09, 17:34
Ευχαριστώ Μαμά Ελένης και Χριστίνας...Έλεγα και εγώ...Δεν ακούει κανείς;;;;;
Μάλλον θα πάω σε μαγαζί με είδη για χομπι...

Virginia
17-01-09, 17:40
VIRGINIA ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!! ΤΟ ΝΕΡΑΙΔΟΡΑΜΑ ΠΟΥΛΑΕΙ ΜΟΝΟ ΧΟΝΔΡΙΚΗ?
οχι, πλεον και λιανικη!!!!!!!!!!!!

Virginia
17-01-09, 17:42
σε ποια συγκεκριμενα αναφερεσαι????????

19-01-09, 07:55
Βιργινια , ειναι τα νεραιδακια που κρεμονται απο ενε κλαρακι .Αυτα με το τσοχινο φορεματακι , τα μακρια μαλλακια και τα στεφανακια στα μαλλια.

lilouko
19-01-09, 19:44
σε ποια συγκεκριμενα αναφερεσαι????????

Virginia μου συγνώμη τώρα είδα την ερώτηση....Αυτά που λέει η μαμα Ελένης & Χριστίνας...
Τα μαλλάκια που τα βρίσκουμε;;;;;Δε βρήκα στο βιβλιοπωλείο...στα art&hobby ίσως;;;;;
ΟΥΦ έχω πάρει τόοοοοοσες πολλές ιδέες που τελικά μπερδεύτηκα :cry:

21-01-09, 13:46
Ναi lilouko εκει να ψαξεις . Επισης δοκιμασε και με νημα πλεξιματος . Δεν το εχω δοκιμασει εγω αλλα δες πως θα φαινεται και πες μας . Αν σου ειναι καλο , μην ψαχνεις μαλλακια .

vikiski
21-03-09, 00:31
Βαφτίζω την μπέμπα μου τέλος Μαϊου και σκέφτομαι να φτιάξω μόνη μου τα προσκλητήρια με θέμα νεράιδες. Ψάχνω εικόνες ή cliparts με νεράιδες που μπορώ να χρησιμοποιήσω στα προσκλητήρια. Έχω ψάξει αρκετά στο google αλλά δεν έχω βρει κάτι που να με ικανοποιεί. Έχετε κάτι να μου στείλετε; Ευχαριστώ!!!!!

xrysalis
21-03-09, 00:49
ρίξε μια ματιά εδω

http://office.microsoft.com/el-gr/clipart/results.aspx?qu=%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%AC%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%82&sc=20

http://www.webweaver.nu/clipart/fairies.shtml

http://www.webstarwest.com/Fairies/index.html

http://images.google.gr/images?hl=el&client=firefox-a&rls=org.mozilla:el:official&hs=RN8&q=free%20clipart%20fairies&revid=2123550253&ei=pBvESaP8OcXR-AaMu6yDBw&resnum=0&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

anthula
21-03-09, 00:49
http://www.dreamstime.com/fairy-magic-wand-thumb7577933.jpghttp://www.istockphoto.com/file_thumbview_approve/3255599/2/istockphoto_3255599-fairy-tale-castle-vector-illustration.jpghttp://www.dreamstime.com/fairy-tale-castle-thumb5835553.jpg

Access
23-03-09, 10:34
εγώ χρησιμοποίησα αυτή την σελίδα
http://www.pheemcfaddell.com/PageColoringProjects.htm
δές εδώ
http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?t=17898&highlight=
εγώ τα ζωγραφίζω με ακουαρέλα (στερνή μου γνώση........) αλλά μπορείς να τους βάλεις χρώμα με το paint του Office και να τους περάσεις glitter στα φτερά ας πούμε και στην φούστα.........

Lilian12
23-05-09, 18:10
ΠΑΙΔΙΑ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΝΕΡΑΙΔΑ,ΟΧΙ ΜΙΑ 2 ΜΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΠΑΔΑ ΤΗΣ ΒΑΠΤΙΣΗΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΣΑΝΤΑ ΜΕ ΤΑ ΒΑΠΤΙΣΤΗΚΑ,ΞΥΛΙΝΕΣ ΝΑ ΠΩ,ΛΟΥΤΡΙΝΕΣ ΝΑ ΠΩ ,ΑΠΟ ΤΟΥΛΙ,ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ!!ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ,ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΚΑΤΙ?ΚΑΝΕΝΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ,ΑΠΟΘΗΚΗ ΟΠΟΥΔΕΙΠΟΤΕ ΣΟΣ !!!!!!!ΚΑΝΩ ΒΑΠΤΙΣΗ ΜΕ ΘΕΜΑ ΝΕΡΑΙΔΑ ΚΑΙ Η ΛΑΜΠΑΔΑ ΚΑΙ Η ΤΣΑΝΤΑ ΜΕ ΤΑ ΒΑΠΤΙΣΤΗΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΚΕΤΑ ΜΕ ΛΙΓΗ ΔΑΝΤΕΛΑ ΦΡΙΚΗ,Η ΚΥΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΙΧΕ ΚΑΤΙ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΣΑΝ ΤΗ ΝΥΦΗ ΤΟΥ ΔΡΑΚΟΥΛΑ!!ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΗΣ ΒΡΩ ΑΝ ΔΕ Μ'ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΠΑΩ:cry:ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΚΑΤΙ HELP PLEASE!!!

Σοφία Τ.
23-05-09, 23:23
Κοιτα στο www.pupadonna.gr (http://www.pupadonna.gr) και στο www.neraidorama.gr (http://www.neraidorama.gr).

Lilian12
24-05-09, 18:02
ΣΟΦΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ,ΔΥΣΤΥΧΟΣ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ.ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ SITE ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ!!

Lilian12
24-05-09, 18:27
Κοιτα στο www.pupadonna.gr (http://www.pupadonna.gr) και στο www.neraidorama.gr (http://www.neraidorama.gr).
ΣΕ EYΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΟΦΙΑ ΜΟΥ,ΕΧΩ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ SITE ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ!ΑΚΟΜΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΨΑΞΙΜΟ ΚΑΙ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Η ΒΑΠΤΙΣΗ:sad::sad::sad:

Σοφία Τ.
24-05-09, 22:56
Ανοιξε αυτον τον συνδεσμο (αναφορικα με το πρωτο σαιτ-στο δευτερο δεν εψαξα κιολας για να λεμε την αληθεια απλα εχει πολλα πραγματα σχετικα με νεραϊδες) http://www.pupadonna.gr/products6.php?wh=1&lang=1&the1id=18&the2id=19&theid=19&open1=18&open2=19

Η νεραϊδα στην 2η φωτο κανει 15 ευρω η μια,απο οσο θυμαμαι.

irenese
26-05-09, 18:50
εγω νεραιδα για λαμπαδα και νεραιδουλες για διακοσμηση πηρα απο pupa donna.
Ειναι παρα πολυ ωραιες!!!! Και χειροποιητες!!!! Στην πραγματικοτητα ειναι πολυ πιο ωραιες απο το σαιτ......

Lilian12
27-05-09, 12:36
EYΧΑΡΙΣΤΩ IRENESE ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΕΠΙΤΟΠΙΟ ΝΤΑΡΑΒΕΡΙ,ΧΘΕΣ ΑΛΩΝΙΣΑ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ,ΑΠΟ ΡΟΜΒΗΣ ΜΕΧΡΙ ΚΟΥΜΟΥΝΔΟΥΡΟΥ ΠΙΚΡΑ!!!

candy1234
27-05-09, 12:48
Λοιπόν, πήγα απο κοντά και είδα τα πράγματα που έχει το neraidorama.gr (είναι στην περιοχή που μένω). Έπαθα πλάκα! Πάρααααα πολλά! Μια φάση σαν το elxisdoro.gr...Του λέω...γιατί δεν τα βάζετε στην ιστοσελίδα σας όλα αυτά; Μου απάντησε πως δεν προλαβαίνει! Μιλάμε πολύ δουλειά. Τα κάνει εισαγωγή ο ίδιος..Ό,τι θες, νεράιδες, κουτιά, τούλια, κορδέλες, διακοσμητικά, άγκυρες, καραβάκια, μπομπονιέρες, προσκλητήρια, δοκιμαστικοί σωλήνες...τα πάντα... Πού να το ήξερα νωρίτερα... να πάρω απο εκει μπομπονιέρες και προσκλητήρια (τα υλικα δηλαδή)...τα πήρα έτοιμα απο μαγαζι και μου πήγε ο κούκος αηδόνι!
Παρακαλώ, μην θεωρηθούν τα αναγραφόμενα διαφήμιση...απλά ενημερώνω γιατί η σελίδα τους δεν έχει ούτε το 1/1000στο απο τα είδη που πουλάνε...και αν καμια κοπέλα θέλει..καλυτερα να πάει απο κοντά..αξίζει..(ααα..μην ξεχάσω..δέχονται με ραντεβου..είναι σε σπίτι..δηλ. σπίτι ισογειο που το έχουν κάνει έκθεση/αποθήκη αλλά νόμιμο..με αποδείξεις..κανονικά)

Lilian12
27-05-09, 13:11
CANDY1234 ΠOY EINAI TO NEΡΑΙΔΟΡΑΜΑ?ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΤΟ SITE ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΤΙ,ΑΣΕ ΠΟΥ ΣΤΟ SITE ΟΠΟΥ ΚΛΙΚΑΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΡΟΙΟΝΤΑ,ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ LOGIN 200ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΜΠΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΜΟΥ

eleniza
28-08-09, 20:56
Νεραιδες ομορφες μικρες υφαινουν τ'ονομα μου και μου χαριζουνε ευχες για καθε πεταγμα μου.Να'χω χαρες και αρετες κατι να μην μου λειψει,να'ναι οι στιγμες μου διαλεχτες το πιο γλυκο χαμογελο,πονος να μην το αγγιξει...Μαζι με τουτες τις ευχες θελω και τις δικες σας αγνες και αληθινες μεσα απο τις καρδιες σας!!! Το βρηκα στο ιντερνετκαι το εβαλα στην προσκληση της κορουλας μου.Ελπιζω να σας αρεσει.

Mellisanthie
07-12-09, 17:03
Γεια σας κορίτσια και παλι!!
Ξέρω ότι είναι λίγο νωρίς, βλεποντας τις καταπληκτικές σας δημιουργίες όμως ομολογώ ότι ζήλεψα πρωτον, και δεύτερον μιας και θα έχω περισσότερο χρόνο μέσα στις γιορτές που πλησιάζουν, σκέφτηκα μήπως έφτιαχνα τα προσκλητήρια της κορούλας μου.
Η αλήθεια είναι ότι δνε το έχω ξαναδοκιμάσει, με τις συμβουλές σας όμως πιστεύω ότι θα τα καταφέρω.
Η ιδέα που μου ήρθε, είναι να γράψω κάτι σαν παραμυθάκι για πρικίπισα ή νεράιδα. Κάπου είδα ότι αρκετές κοπελες το έχουν ξανακάνει αυτό για τα αγοράκια τους.
Η ερωτηση μου λοιπόν...Έχει πέσει το μάτι σας πάνω σε κανένα σχετικά σύντομο παραμυθάκι? Η έχετε δει κάτι παρόμοιο σε κάποιο μαγαζί ώστε να πάρω ιδέες ή να τα πάρω έτοιμα σε περίπτωση αποτυχίας μου?
Ευχαριστώ πολύ πολύ εκ των προτέρων!!!Βασίζομαι στην πολύτιμη βοηθεια σας μιας και είμαι πρωτάρα!

Lora2
08-12-09, 00:48
Βασικά αυτο που παιζει πολύ ειναι ο "μικρος πριγκηπας" απο λογοτεχνικό βιβλίο, και αυτό που έχω δει ειναι να παιρνουν αποσπασματα απο το βιβλίο και να τα κάνουν προσκλητήριο.
Για κοριτσάκι δεν έχω δει κάτι αντιστοιχο σε κειμενο.

anemaxxx
08-12-09, 13:20
Ένα προσκλητήριο που είχα βρει εδώ και το έχω κρατήσει γιατί μου άρεσε πολύ αλλά έχω ένα αγοράκι οπότε δεν το έκανα είναι αυτό. Ξετρελάθηκα όταν το είδα. http://img4.imageshack.us/img4/6236/prosklitirio1.jpg (http://img4.imageshack.us/i/prosklitirio1.jpg/)

Mellisanthie
08-12-09, 17:20
Lora έχεις δίκιο..Αυτο είδα και εγώ απλά έλεγα μήπως υπάρχει κάτι αντιστοιχο σε κοριτσίστικο μιας και το βρίσκω πολύ ρομαντικό και όμορφο..

Anemaxxx σε ευχαριστώ πααααρα πάρα πολύ!!!!
Κάτι τέτοιο είχα στο μυαλό μου...Υπέροχο κείμενο!!
Ελπιζω να μην πειράζει την κοπέλα που το έγραψε να το δανειστώ και να το αλλάξω λιγάκι...
Καμία ιδέα για τη διακοσμηση?Τα πιο πολλά προσκλητηρια που έχω πάρει είναι μέσα σε φάκελο...
Ομως θα μου άρεσε κάτι πιο πρωτότυπο...Σκεφτηκα να το βάλω μέσα σε κουτί ή να το δέσω σε κανένα ραβδάκι αν βρω βεβαια...
Ευχαριστω πολυ και πάλι!!!Με σώζετε!!:D

stav
09-12-09, 13:54
Εγώ θα έχω επίσης θέμα νεράϊδες στη βάφτιση της μικρής. Για προσκλητήριο θα έχω κουτάκια σε διαστάσεις 13 χ 18mm λευκά. Σε αυτά θα ζωγραφίσω μία νεράϊδα απ'έξω η οποία θα είναι η Tinkerbell (με άλλο χρώμα φόρεμα). Θα δέσω κορδέλες και μέσα θα έχει μία κάρτα με το κάλεσμα σχετικά απλή.
Βασικά δεν ξέρω να περνάω φωτογραφίες για να έβαζα εδώ το δείγμα που έχω φτιάξει. Αν ξέρει κάποια ας μου πει πως το κάνουμε να σας την δείξω.

apo+mpempa
09-12-09, 17:25
Δες και εδώ http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=41140 Ε'ίναι η βάφτιση της κόρης μου με προσκλητήριο νεράιδα σε κουτάκι

stav
10-12-09, 10:13
Δες και εδώ http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=41140 Ε'ίναι η βάφτιση της κόρης μου με προσκλητήριο νεράιδα σε κουτάκι

Πολύ ωραία ιδέα το περιτύλιγμα!!! Μπράβο!

Mellisanthie
10-12-09, 16:14
Εγώ θα έχω επίσης θέμα νεράϊδες στη βάφτιση της μικρής. Για προσκλητήριο θα έχω κουτάκια σε διαστάσεις 13 χ 18mm λευκά. Σε αυτά θα ζωγραφίσω μία νεράϊδα απ'έξω η οποία θα είναι η Tinkerbell (με άλλο χρώμα φόρεμα). Θα δέσω κορδέλες και μέσα θα έχει μία κάρτα με το κάλεσμα σχετικά απλή.
Βασικά δεν ξέρω να περνάω φωτογραφίες για να έβαζα εδώ το δείγμα που έχω φτιάξει. Αν ξέρει κάποια ας μου πει πως το κάνουμε να σας την δείξω.΄

Γεια σου stav! σ ευχαριστώ για την απάντηση...
Μου αρέσει πολύ όπως το περιγράφεις..Μου φαίνεται ότι θα σου βγει όμορφο και κομψο το αποτέλεσμα. Και εγώ για χρώματα σκέφτομαι το λευκό, αλλά μαζί με ροζ, ίσως και λίγο λιλά για να είναι πιο χαρούμενο. Την νεράιδα θα τη ζωγραφισεις μονη σού;;;Δυστυχως εμένα δεν πολυπιάνουν τα χερια μου σε αυτά και φοβαμαι να το επιχειρισω...
Τις φωτογραφίες έχω δει ότι τις περνάνε στο photobucket αλλά δεν ξέρω ακριβώς πως τις στέλνεις μετα για να σου πω...:?

Mellisanthie
10-12-09, 16:22

Πολύ όμορφο!!!Τα ίδια χρώματα σκεφτόμουν και εγώ. Αν κάνω και εγώ προσκλητηριο τελικά σε κουτί κάπως έτσι το φανταζόμουν και στα χρώματα. Ρομαντικό και κομψό. Βέβαια μου έχει κολλήσει και η ιδέα με το ραβδάκι, αν και το ραβδάκι δε θα είναι χρήσιμο για τους καλεσμένους μου φαίνεται απλά πιο ασυνήθιστο...Σκεφτόμουν κάτι σαν αυτό: http://eflam.wordpress.com/%cf%87%ce%b5%ce%b9%cf%81%ce%bf%cf%80%ce%bf%ce%af%ce%b7%cf%84%ce%b1-%cf%80%cf%81%ce%bf%cf%83%ce%ba%ce%bb%ce%b7%cf%84%ce%ae%cf%81%ce%b9%ce%b1-handmade-invitations/img_3702/
Αλλά απο την άλλη δεν ξέρω που μπορώ να τα βρώ. Θα κοιτάξω στα jumbo που είναι το πιο πιθανο. Επιπλέον, σκεφτομαι ότι μάλλον θα πρέπει το προσκλητηριο μου να το ταιριάξω και με τις μπομπονιέρες..Ετσι δεν γίνεται;; Οπότε θα πρέπει να το σκεφτώ και αυτό σύντομα..:shock::shock:
Και θα πρέπει να ταιριάζει και η διακόσμηση και τα υπόλοιπα πραγματα τα οποία με βλέπω να τα ψάχνω όλα μόνη μου μιας και η νονά μας ζει μόνιμα στο εξωτερικό....Αχ πραγματικά δεν ξερω τι να κάνω. Ισως είμαι υπερβολική αλλά θέλω το καλύτερο...Οπως και εσείς φαντάζομαι.
Είναι τοσο αγχωτικό όλο αυτό ή εγω έχω πελαγώσει χωρίς λόγο;;;
Συγγνωμη για το κατεβατό, πιστευω ότι εσείς με καταλαβαίνεται...΄Θέλω απλά να κάνω το καλύτερο για το κοριτσάκι μου...Θα σκεφτώ και θα σας πω τι θα κάνω τελικά για να μου πείτε και εσείς...Και ο,τι πληροφορίες βρω θα είμαι προθυμη να βοηθήσω όποια μανούλα χρειαστεί και μπορώ, όπως βοηθάτε και εσείς εμένα!!Πολλά φιλιά, να χαίρεστε τα μωράκια σας!!!:D

dora
25-01-10, 15:54
Που θα βρω εικονες με νεραιδουλες-πριγκηπισσες οπως εχουν τα παραπανω προσκλητηρια??

Lora2
25-01-10, 17:25
Mellisanthie (http://www.parents.gr/forum/member.php?u=22208) Δεν οφελεί καθόλου το άγχος! Ισα ίσα που σε εμποδίζει να ευχαριστηθείς τη βαφτιση της κορούλας σου! Στο γάμο τα είχα όλα οργανωμενα τέλεια, και ηρθαν τα πάνω κάτω (γάμος χωρίς στεφανα και άλλα ευτράπελα...) οποτε αποφάσισα στη βαφτιση να ειμαι χαλαρή και όπως έρθουν! Προσωπικα εγω δε θα σετάρω προσκλητήρα μπουμπονιερες και λοιπά, απλά θα διαλέξω κάτι να μου αρεσει. Ετσι και αλλιως τα θεματα στα κορίτσια απ' ότι έχω δει ειναι: πριγκήπισσες, νεράιδες, λουλουδάκια.
Σου ευχομαι να πάνε όλα καλά όπως τα φαντάζεσαι!!!

stav
25-01-10, 20:06
Mellissanthie μου πως πας με τις προετοιμασίες? Βρήκες ραβδάκια? Εγώ μάλλον βρήκα αλλά θα είμαι σίγουρη μέσα στο σ/κ. Γενικά έχω καταλήξει στο τι και πως θα το κάνω στον τομέα προσκλητήριο, μπομπονιέρα και γλυκό.

Mellisanthie
29-01-10, 19:13
Καλησπέρα κοριτσια...Συγγνωμη που χάθηκα αλλά μας έτυχαν διάφορα...Το κοριτσάκι μου χρειάστηκε να κάνει μια επεμβασουλα στο ματακι της το δεξι...Συνηθισμενη μεν (για βουλωμενη βρυση) ωστοσο πιστευω καταλαβαινεται το ποσο σκασμενη ημουν τοσο καιρο...Το ποσο εψαξα για να βρουμε εμπιστους γιατρους και γενικα το ποσο καταρακωνεται μια μανουλα οταν το μωρο της εχει εστω και ενα μικρο προβλημα...:sad::sad: Θα γραψω σε αλλο τοπικ ομως για να μην σας χαλαω εδω το θεμα...
Επειτα απ ολα αυτα λοιπον, δεν μπηκα στη διαδικασια να αγχωθω και ιδιαιτερα...Καμια φορα ισως τα προβληματα της ζωης μας διδασκουν και ποτε πρεπει να αγχωνομαστε και να μην κολλαμε σε λεπτομερειες...Η υγεια μας να ειναι πανω απ ολα. Για τα προσκλητηρια λοιπον, εκανα κατι σχετικα απλο, ρομαντικο και ομορφο-πιστευω- γιατι το εκανα μεσα απο την καρδια μου...Πηρα λευκα κουτακια απο τον ατλα, εβαλα μεσα τυπωμενο χαρτι που το εφτιαξα εγω, απλο βεβαια σε σχέδιο, και επιπλεον εβαλα μεσα αυτα που περνουμε απο τα βιβλιοπωλεια η το τζαμπο, μικρα πολυχρωμα αστερακια, καρδουλες, νομιζω ξερετε τι εννοω. Δεν εχω ψηφιακη για να βγαλω φωτο, θα σας στειλω βεβαια απο τη βαπτιση, ωστοσο αν μου πει καποια κοπελα μπορω να ανεβασω το project μου με τις νεραιδοπριγκιπισσες να σας το δειξω. Αλλωστε μπορει να χρειαστει και σε κάποια.
Για τις μπομπονιερες επισης, σκεφτηκα αρχικα να χρησιμοποιησω κατι πολυ οικονομικα λευκα και ροζ κουτακια, που βρηκα πάλι απο τον ατλα. Τελικα επειδη δεν ειχα ορεξη ολο αυτον τον καιρο, αποφασισα να τις παρω έτοιμες. Νομιζω οτι βρηκα καλη τιμη σε πριγκιπισσουλες μαγνητακια, ξερετε αυτες με τα μακρια ποδαρακια, πανω σε πουγκακια λευκα και ροζ. Τα εχω παραγγηλει ηδη απο τα Εφ. Συνδιασαμε και ολα τα υπολοιπα με την νονα στα ιδια θεματα και χρωματα...και περιμενουμε να δουμε τα αποτελεσματα. Για τα γλυκα βρηκα καλη τιμη πιστευω για τα προφιτερολακια...Παλι κλασικο ισως αλλα γλυκο.
Η ημερομηνια της βαπτισης ειναι 21 Φεβρουαριου τελικα. Λεγαμε με τον αντρα μου μηπως το καναμε και στις 14 και να το συνδιασουμε με θεμα καρδια αλλα τελικα επικρατησε αυτη η ημερομηνια. Ελπιζω τουλαχιστον να ειναι τα πραγματα καλυτερα απο αποψη καιρου...
Συγγνωμη αν σας κουρασα και για τον απογοητευμενο μου τονο, πιστευω ομως οτι θα καταλαβετε. Φιλια πολλα σε ολες, σας ευχαιστω πολυ πολυ για το ενδιαφερον. Ευχομαι τα καλυτερα για τις ετοιμασιες σας,αν και ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι ολα σουπερ!;);):D

stamatina
31-01-10, 22:34
Ένα προσκλητήριο που είχα βρει εδώ και το έχω κρατήσει γιατί μου άρεσε πολύ αλλά έχω ένα αγοράκι οπότε δεν το έκανα είναι αυτό. Ξετρελάθηκα όταν το είδα. http://img4.imageshack.us/img4/6236/prosklitirio1.jpg (http://img4.imageshack.us/i/prosklitirio1.jpg/)
τελειο!!!!

Σοφία Τ.
05-02-10, 13:32
Εχω κανει τετοια βαφτιση.Ριξε μια ματια στο blog μου:http://crafts-and-me.blogspot.com/2009/07/blog-post_5015.html (http://crafts-and-me.blogspot.com/2009/07/blog-post_5015.html)
για να παρεις ιδεες αν θες!

espoir
22-02-10, 22:07
Θα ηθελα να φτιαξω μονη μου τα προσκλητηρια (θεμα νεραιδα) αλλα δεν ξερω τι υλικα να διαλεξω και ποια ειναι η διαδικασια (απο που μπορω να κατεβασω εικονες στο διαδικτυο, κλπ.

Πουλανε καπου "λευκα προσκλητηρια και φακελλους - δηλ εγω απλος να τυπωσω το σχεδιο που μου αρεσει? εαν οχι, πουθα βρω φακελλους να ταιριαζουν?

ευχαριστω πολυ

katerina1981
22-02-10, 22:23
Αν ψαξεις κ δεις τις φωτο των κοριτσιων , θα δεις πολυ ωραιο προσκλητηριο σε διαφανο χαρτι Α4 στο οποιο πανω εκτυπωνεις αυτο που θες. Όσο για φωτογραφιες αν πατησεις στο google εικόνες νεράιδες ή fairies θα σου βγαλει πολλες εικονες κ οποιες σου αρεσουν τις κανεις αντιγραφη και τις βαζεις στο word επικολληση στο κειμενο σου!! Οσο για φακελους τα βιβλιοπωλεια ειναι γεματα!!!

CHRISTI1980
02-03-10, 22:31
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΕ ΠΡΙΣΚΙΠΙΣΣΕΣ??ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΑΥΤΕΣ ΤΗΣ DISNEY...

aneraida
02-03-10, 23:07
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΕ ΠΡΙΣΚΙΠΙΣΣΕΣ??ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΑΥΤΕΣ ΤΗΣ DISNEY...

Βάλε στο Google (στις εικόνες) fairy princesses ή little princesses και ψάξε σε αρκετές σελίδες.;)

MUMSOFIA
03-03-10, 09:30
υπάρχουν και στο jumbo διαφορα αυτοκόλητα και πριγκιπησες και νεραίδες...

stav
26-03-10, 14:07
Κορίτσια θέλω τη βοήθεια σας. Ψάχνω νεραϊδούλες από αυτές που η μούρη τους είναι άσπρη και σαν γάζα και τα μαλλιά τους κορδόνια και είναι ζωγραφισμένα τα χαρακτηριστικά τους. Ελπίζω να καταλάβατε...
Μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω? Τις θέλω για να τις βάλω πάνω σε τούλια στα κολωνάκια της εκκλήσίας και στα τραπέζια.
Ευχαριστώ πολύ!

Aggeloudia
26-03-10, 14:48
Γιατι δεν παιρνεις αο το art and hobby ετοιμα τα φατσουλάκια και να βάλεις εσυ οτι θες στο κεφάλι...
Εχει -αποσο ξερω...-ετοιμες φατσουλες με λαιμο ή χωρις και τς κάνεις οτι θες...

stav
28-03-10, 16:57
Γιατι δεν παιρνεις αο το art and hobby ετοιμα τα φατσουλάκια και να βάλεις εσυ οτι θες στο κεφάλι...
Εχει -αποσο ξερω...-ετοιμες φατσουλες με λαιμο ή χωρις και τς κάνεις οτι θες...

Άλήθεια? Δεν ήξερα ότι είχε. Θα πεταχτώ να δω,ευχαριστώ πολύ!

Dimar
26-05-10, 16:39
Γειά σας φιλεναδίτσες μου!!!(αφου ετσι νιώθω...)λοιπον θα με βοηθήσετε έτσι?????Βαφτίσια της κορούλας μου ερχονται και το θέμα θα ειναι νεράιδες!!!....δεν ειναι και πρωτότυπο αλλα μ αρέσει πάρα πολύ!!περιμένω ιδέες και διευθύνσεις στο internet καθως ειμαι απο επαρχια.....θελω μονημου να τα κανω....λοιπον περιμένω με αγωνία!!!!!!:D

peny
26-05-10, 19:35
dimar σήμερα τελείωσα δύο φαναρια για τη βάπτιση μιας φίλης μου εδώ τα έχω βάλει http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=26412&page=30

beloved
26-05-10, 20:14
πενυ τελεια τα φαναρακια!!!συγχαρητηρια!!!κι εγω θα γινω νονα το σεπτεμβρη και το θεμα μας θα ειναι κι εμας νεραιδες!!!οποτε αρχιζουμε μαζι το ψαξιμο!!!

Dimar
26-05-10, 22:44
dimar σήμερα τελείωσα δύο φαναρια για τη βάπτιση μιας φίλης μου εδώ τα έχω βάλει http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=26412&page=30
σε ευχαριστω πολυ ειναι πολυ ωραια μπομπονιέρες?κάτι άλλο?

peny
27-05-10, 09:01
Οι νεραιδες που βλέπεις στη φωτό είναι μαγνήτης και την πήρα από τα τζαμπο μπορείς σε αυτή να κολλήσεις πίσω κορδέλες με κουφετάκια ένα ένα αν θες να ταιριαζει με το θέμα. Σαν ιδέα μου αρέσουν πολύ τα φαναράκια είναι κάτι που θα χρησιμοποιήσουν ολοι μετά.

ΤΡΕΛΟΚΟΤΣΙΔΟΥ
27-05-10, 15:42
Γειά σας φιλεναδίτσες μου!!!(αφου ετσι νιώθω...)λοιπον θα με βοηθήσετε έτσι?????Βαφτίσια της κορούλας μου ερχονται και το θέμα θα ειναι νεράιδες!!!....δεν ειναι και πρωτότυπο αλλα μ αρέσει πάρα πολύ!!περιμένω ιδέες και διευθύνσεις στο internet καθως ειμαι απο επαρχια.....θελω μονημου να τα κανω....λοιπον περιμένω με αγωνία!!!!!!:D

Φιλενάδα,μπές στο edit admin έχει καταπληκτικές νεραιδούλες και ότι άλλα υλικά χρειάζεσαι σε καλές τιμές.Κάνε εγγραφή για να τα δεις όλα.Είμαι σίγουρη ότι θα βρεις ωραία πραγματάκια!!!

neraidorama
03-10-10, 20:47
θα γελάγαμε όλοι έτσι?

και με καλύτερες τιμές

ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΤΕ ΣΩΣΤΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΟΥΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΕΣ ........??? ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΟΙ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΕΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ!!!!!...............

angie!
27-11-10, 00:07
Γεια σας κι απο μένα μανούλες!είμαι η Άντζυ,μαμά της μπισκοτίνας και μέλλουσας Χρυσάνθης! η κορούλα μου ειναι 7 μηνών και την Άνοιξη(τέλος Απρίλη λέμε να τη βαφτίσουμε!θα ήθελα απο σας ιδέες για την οργάνωση της βάφτισης μας,το στολισμό και όλα αυτά..τώρα θα ξεκινήσω να ψάχνω,αλλά βλέπω τόσα προσκλητήρια,μπουμπουνιέρες κτλ που ζαλίζομαι!γενικά τα θέλω όλα ροζ!είναι το αγαπημένο μου!θέλω να χουμε θέμα νεράιδα.αν κάποια έχει ιδέες για το που να ψάξω ή αν έχει κάνει βάφτιση με αυτό το θέμα να δω ,πολύ θα χαρώ!

cristina112
27-11-10, 00:53
Γεια σου Angie!Αν ψάξεις λίγο,θα βρεις πολλά θέματα με νεραιδοβαφτίσεις εδώ μέσα!Για αρχή σου βάζω αυτό που το θυμάμαι σαν πιο πρόσφατο:
www.parents.gr/forum/showthread.php?t=72268 (http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=72268)

angie!
27-11-10, 11:00
Γεια σου Angie!Αν ψάξεις λίγο,θα βρεις πολλά θέματα με νεραιδοβαφτίσεις εδώ μέσα!Για αρχή σου βάζω αυτό που το θυμάμαι σαν πιο πρόσφατο:
www.parents.gr/forum/showthread.php?t=72268 (http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=72268)

πολύ ωραία αυτή η βάφτιση!ευχαριστω Χριστινα!αν βρεις ή θημηθείς κι άλλα ,μου λες!γιατί εχω ψαξει τόσα πολλά που δε θυμάμαι πια:roll::grin:

vickytsoch
27-11-10, 12:50
δες ενα βιβλίο ευχων που ειχα φτιαξει....
edit admin