PDA

Επιστροφή στο Forum : Βαφτιση στην Θεσσαλονικη

mariam
16-01-08, 14:23
Σιγα σιγα πρεπει να ετοιμαζομαστε και εμεις... Το προβλημα μου ειναι η εκκλησια, η ενορια μας ειναι ακομα γιαπι και θα προτιμουσα ενα μικροτερο εκκλησακι με αυλη. Δεν θα εχω πολυ κοσμο, γυρω στα 100 ατομα, οποτε δεν θελω μια μεγαλη αδεια εκκλησια. Επεισης καλο θα ηταν να μην ειναι πολυ αυστηροι οι παπαδες, να μπορεσουμε να στολισουμε την κολυμβηθρα και ενα τραπεζι, χωρις να γινει θεμα.
Εχετε καμια προταση?

Σοφία Τ.
16-01-08, 14:47
Καλησπέρα.Εγώ θα σου προτείνω τον ΙΝ Ταξιαρχών στην Άνω Πόλη-εκεί βάφτιση την κορούλα μου.Εκτός του ότι δεν είναι τεράστιος,έχει υπέροχο αύλιο χώρο,λουλούδια παντού,είναι σε εξαιρετική τοποθεσία και όσο για τον ιερέα είναι πάρα πολυ καλός,ευγενικός και αστείος.Σου τη συστήνω ανεπιφύλακτα.Για οποία πληροφορία θέλεις εδώ είμαι να σε καλύψω.

mariam
16-01-08, 14:54
Σοφια μου κατι τετοιο ψαχνω!
Θα ρωτησω που ειναι να παω απο κοντα να δω!
Ευχαριστω!

Σοφία Τ.
16-01-08, 14:54
Επιπλέον μπορείς να κάνεις ότι διακόσμηση θέλεις:όλα επιτρέπονται!

eleana
16-01-08, 15:22
μαριαμ σε ποια περιοχη ψαχνεις εκκλησια?κατατοπισε μας λιγο να βοηθησουμε :D

mariam
16-01-08, 15:28
Η περιοχη δεν ειναι προβλημα, ετσι κι αλλιως με αυτοκινητα θα παμε.
Ο προσανατολισμος να ειναι ευκολος, και να εχει χωρο για τα αυτοκινητα.
Εχει παει κανεις σε βαφτιση στον Ι.Ν,Αγιου Βασιλειου κοντα στο Φιλιππιο?

ariana
16-01-08, 22:44
Εμεις βαφτισαμε την κορη μας στον Ιερο Ναο Οσιας Ξενης στην Χαριλαου(οχι στον παλιο επι της Παπαναστασιου, τον "καινουριο" οπως τον λενε). Εχει μεγαλο περιγυρο, αλλα το παρκαρισμα στην περιοχη ειναι δυσκολο. Οι παπαδες ηταν πολυ συμπαθητικοι και δεν δημιουργησαν προβλημα για το στολισμα της κολυμπηθρας.
Επειδη το καλοκαιρι σκεφτομαι να βαφτισω την δευτερη κορη μου, θα ηθελα καποιες πληροφοριες για κεντρα και ταβερνες, σχετικα φτηνα, οπουδηποτε στην Θεσσαλονικη.
Ακουσα για τιμες γυρω στα 35 ευρω το ατομο. Δεν ειναι υπερβολικο!!!

maira07
16-01-08, 22:59
Τον βαπτισιμιό μου τον βαφτίσαμε στον Ι.Ν. Αγίου Αλεξάνδρου πίσω από το γήπεδο της Καλαμαριάς. Είναι πολύ μικρό εκκλησάκι και ο εξωτερικός χώρος είναι ονειρεμένος. Επίσης για τα αυτοκίνητα δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα. Δε θυμάμαι μόνο αν στολίσαμε την κολυμβήθρα.

Σοφία Τ.
21-01-08, 11:41
" Εμεις βαφτισαμε την κορη μας στον Ιερο Ναο Οσιας Ξενης στην Χαριλαου(οχι στον παλιο επι της Παπαναστασιου, τον "καινουριο" οπως τον λενε). Εχει μεγαλο περιγυρο, αλλα το παρκαρισμα στην περιοχη ειναι δυσκολο. Οι παπαδες ηταν πολυ συμπαθητικοι και δεν δημιουργησαν προβλημα για το στολισμα της κολυμπηθρας.
Επειδη το καλοκαιρι σκεφτομαι να βαφτισω την δευτερη κορη μου, θα ηθελα καποιες πληροφοριες για κεντρα και ταβερνες, σχετικα φτηνα, οπουδηποτε στην Θεσσαλονικη.
Ακουσα για τιμες γυρω στα 35 ευρω το ατομο. Δεν ειναι υπερβολικο!!!"

Αναφορικα με τη δεξιωση,εγω την εκανα στον Βυσσινοκηπο,στον Κεδρινο Λοφο (Σεηχ-σου).Εχει μενου με 18-20-22 ευρω καθως και μπουφε (δηλαδη η σερβιριστο ή μπουφε).Στην τιμη εχει welcome-bar με παγωμενη βυσσιναδα και τον βασικο στολισμο στα τραπεζια (βυσσινι ρανερ και ενα κασπω με λουλουδια και βυσσινα).Εχει μεσα και εξω χωρο και ειδικα ο εξωτερικος χωρος ειναι πολυ ωραιος με στρογγυλες ροτοντες.Ολοι οι καλεσμενοι μας ενθουσιαστηκαν!

embryoyla
21-01-08, 21:24
Η περιοχη δεν ειναι προβλημα, ετσι κι αλλιως με αυτοκινητα θα παμε.
Ο προσανατολισμος να ειναι ευκολος, και να εχει χωρο για τα αυτοκινητα.
Εχει παει κανεις σε βαφτιση στον Ι.Ν,Αγιου Βασιλειου κοντα στο Φιλιππιο?
Εχω παει σε βαφτίσια μιας συναδέφου κ ήταν υπέροχα.Η βάφτιση έγινε Αυγουστο,μια Κυριακη πρωι κ ηταν ονειρικα.Μετα η δεξιωση εγινε στο Φιλιπειο αλλα δεν μου αρεσε..

antu
24-01-08, 21:29
ΓΙΑ ΤΟ ΦΙΛΛΙΠΕΙΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΩΡΑΙΟ ΦΑΓΗΤΟ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ COSMOS ΑΑΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΙΑΝΙ ΑΚΡΙΒΕΣ.

asteraki
29-01-08, 17:28
Τον βαπτισιμιό μου τον βαφτίσαμε στον Ι.Ν. Αγίου Αλεξάνδρου πίσω από το γήπεδο της Καλαμαριάς. Είναι πολύ μικρό εκκλησάκι και ο εξωτερικός χώρος είναι ονειρεμένος. Επίσης για τα αυτοκίνητα δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα. Δε θυμάμαι μόνο αν στολίσαμε την κολυμβήθρα.

tery, αν μπορέσεις μάθε τηλέφωνο για τον άγιο Αλέξανδρο στο γήπεδο της Καλαμαριάς. Ευχαριστώ

maira07
29-01-08, 18:20
ρώτησα την κουμπάρα μου αλλά ούτε αυτή το κράτησε, δυστυχώς. Αν περάσω αυτές τις μέρες θα σταματήσω να ρωτήσω μήπως και μάθω και άλλες πληροφορίες.

Franklin
29-01-08, 22:25
Το εγραψα και στο αλλο σχετικο τόπικ...δες κι εδω....www.ktimalikno.gr

Απο τις 2 ωραιοτερες βαπτισεις που εχω παει...

mariam
04-02-08, 22:25
Κοριτσια ευχαριστω πολυ για τις προτασεις σας, πηγα σχεδον σε ολα που μου προτεινατε και πρεπει να πω μου αρεσαν ολα.
Εκκλησια εκλεισα στον Αγιο Δημητριο (οχι τον γνωστο) μια εκκλησια μεσα στο στρατοπεδο στρεμπενιωτη, μικρη σχετικα, με παρκινγκ, ανοιχτωσια, πευκα τριγυρω, φανταζομαι τον Μαιο που θα γινει η βαπτιση θα ειναι ολα καταπρασινα. Περιορισμος στο στολισμα κανενας, οποτε εχω δουλεια....
Για τραπεζι μου αρεσε πολυ ο βυσσινοκηπος και μαλλον εκει θα κλεισω.
Ας ελπισουμε πως θα ειναι καλος ο καιρος και θα το απολαυσουμε !!!!
Και το ψαξιμο συνεχιζεται....ρουχα, προσκλητηρια, μπομπονιερες, και αλλα πολλα ξερετε εσεις!!!

SEFI
15-02-08, 14:31
κορίτσια καλησπέρα από Θεσ/νίκη,
είμαι και'γώ μανούλα ενός φυστικιού 5 μηνών και ψάχνω κέντρο για την βάπτιση του...το μυστήριο θα γίνει στον Ι.Ν. ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ Ν.ΚΡΗΝΗ
και για το τραπέζι υπολογίζω γύρω στα 150 άτομα οπότε ψάχνω σχετικά κάτι φθηνό.Μπορεί κάποια να με βοηθήσει;;;;;;;;;

bizoudaki
24-02-08, 12:59
Καλημέρα Θεσσαλονικιές :D

Και εγώ στον αγώνα για την βάφτιση της μπεμπούλας μου και έχω προβληματιστεί με το τραπέζι μετά την τελετή. Θα είμαστε περίπου 80-100 άτομα το πολυ.

Κοιταξα σε χώρους δεξιώσεων (www.dexiosi.gr) και δεν το βλέπω για κάτι τόσο επίσημο αλλά μάλλον κάτι σε ταβέρνα η οποία όμως θα πρέπει να είναι αρκετά μεγάλη για να μας χωράει.

Απο τις εξόδους σας γραψτε κάποια μέρη που σας άρεσαν και ισως να μου ταίριαζαν!

bizoudaki
24-02-08, 13:02
Sefi μου τωρα το είδα το post σου, αν δεν βρεις κατι στο site που δινω σκέψου και καμιά ταβέρνα προς Περαία μια που το κάνεις ανατολικά. Εμένα μου αρέσει ο Μανώλης στην Περαία και απο γνωρίζω κάνει βαφτίσεις, για τιμές πρέπει να είναι λογικές μια που είναι οικογενειακή ταβέρνα.

Βαλεντινα
24-02-08, 14:11
κορίτσια καλησπέρα από Θεσ/νίκη,
είμαι και'γώ μανούλα ενός φυστικιού 5 μηνών και ψάχνω κέντρο για την βάπτιση του...το μυστήριο θα γίνει στον Ι.Ν. ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ Ν.ΚΡΗΝΗ
και για το τραπέζι υπολογίζω γύρω στα 150 άτομα οπότε ψάχνω σχετικά κάτι φθηνό.Μπορεί κάποια να με βοηθήσει;;;;;;;;;

αφου θα εισαι εκει,προτεινω το Plaza στη πλατεια της Σκρα νομιζω λεγεται "η ταβερνα της Σκρα?"για φαγητο.Πολυ καλο φαγητο και πολυ καλες τιμες.Η κουμπαρα μου το εκαναν εκει και μειναμε ολοι πολυ ευχαριστημενοι.

SEFI
25-02-08, 09:42
στην ταβέρνα δίπλα στο food plaza πηγαίνω χρόνια και δεν θέλω να το κάνω εκεί.θα είναι σαν να κάνω τραπέζι στο σπίτι μου...!!αχ,τι θα κάνω;έχω στερέψει από ιδέες.... :?

Βαλεντινα
25-02-08, 23:39
τοτε να δεις ενα εστιατοριο απεναντι απο το νοσοκομειο Παναγια νομιζω λεγεται "Οινομελι"ειναι πολυ ζεστο και οικογενειακο...και πολυ νοστιμο φαγητο επισης :D

SEFI
26-02-08, 09:24
και εκεί πηγαίνω πολύ συχνά και ξέρω οτι έχει καταπληκτικό φαγητό (είναι και φίλος του πατέρα μου) αλλά είναι μικρό για τα άτομα που θέλω....σκέφτηκα το "Μεσόγειος" δίπλα στην Ρέμβη αλλά δεν ξέρω τι παίζει από φαγητό.Έχει πάει κάποια;

LENAV
26-02-08, 16:17
Sefi μου τωρα το είδα το post σου, αν δεν βρεις κατι στο site που δινω σκέψου και καμιά ταβέρνα προς Περαία μια που το κάνεις ανατολικά. Εμένα μου αρέσει ο Μανώλης στην Περαία και απο γνωρίζω κάνει βαφτίσεις, για τιμές πρέπει να είναι λογικές μια που είναι οικογενειακή ταβέρνα.
θα συμφωνήσω. Εκτός του ότι το φαγητό αλλά και οι τιμές είναι καλές δεν θα υπάρχει και το θέμα του παρκινγκ...
Γενικότερα στην περιοχή της Περαίας έχει καλά μαγαζιά για να γίνει η βάφτιση

LENAV
03-03-08, 23:17
Μπαίνουμε και εμείς στον αγώνα για τη βάφτιση.
Μόνο για τη ημερομηνία αποφασίσαμε 06.07.08 όλα τα άλλα τα ψάχνουμε.

bizoudaki
07-03-08, 18:02
Εγω τελικα επειδη εκλεισα στην Μονη Βλλαταδων και τραπέζι στην Κορυφη στο Ρετζίκι -μενω δυτικα :) .

Καμια ιδεα για βαφτιστικα και προσκλητηρια ???

ariana
08-03-08, 23:15
Κοριτσια απο Θεσσαλονικη μια βοηθεια!!Εμεις βαπτιζουμε τη μικρη το καλοκαιρι και ψαχνουμε απεγνωσμενα για εστιατοριο.Θα ειμαστε περιπου 40 ατομα.Κατι Αν.Θεσσαλονικη εως 25 ευρω το ατομο;Για οινομελι και food plaza που ειπατε ποσο παει;Τα μαγαζια αυτα εχουν εξωτερικο χωρο;Ξερετε τιποτε αλλο;Ευχαριστω!!

LENAV
10-03-08, 01:36
Εγώ ξετρελάθηκα με τα προσκλητήρια που είδα στο www. .com
αλλά δεν γνωρίζω τι γίνετε με τις τιμές.

το μύνημα επεξεργάστηκε μετά απο παράκληση της επιχείρισης που αναφέρθηκε edit admin

bizoudaki
10-03-08, 21:35
Lenav μου και εγω τα ειδα και ξετρελλαθηκα αλλα δεν προλαβα να ρωτησω τιμες κτλ.

Επισης βρηκα και αυτο www.inspyrus.gr , μου αρεσε γιατι βγαινει προσκλητηριο και μπομπονιερα στο ιδιο στυλ αλλα μαλλον λιγο ακριβα θα βγαινει. Συνεργαζεται με διαφορα τυπογραφεια στην Θεσσαλονικη (τα γραφει στο site)

Μπομπονιερα διαβασα εδω στο forum κανει και το Χαμογελο του παιδιου. Θα ρωτησω και εκει για τιμες και σχεδια, να πιασουν και τοπο τα λεφτα :)

Ariana μου αφου θα εισαστε 40 ατομα μπορεις να πας σε οποιο εστιατοριο σου αρεσει και να συμφωνησεις τιμη που δεν θα ξεπερναει τα 20€ και οχι τα 25 :P

Αναγκαζεσαι να περιορισεις τις επιλογες σου οταν εισαι 100 ατομα και βαλε ... (εμπλεξα εγω με τα σογια :? )

Σε τι στυλ θα σου αρεσε να σου προτεινω καποια (ο αντρας μου ειναι καλοφαγας, δεν εχουμε αφησει εστιατοριο που δεν δοκιμασαμε :D )

evi_mik
10-03-08, 21:44
LENAV θα συμφωνήσω ότι είναι εκπληκτικά τα προσκλητήριο στο site που πρότεινες!!!! Μου έδωσες μια πολύ καλή ιδέα. Σκέφτομαι να επιχειρήσω να το κάνω μόνη μου, σε αυτό το στιλ.

Κι εμείς κλείσαμε στη Μονή Βλατάδων για το μυστήριο της βάφτισης και για το τραπέζι στο Bon Chateau στο Ωραιόκαστρο. Η τιμή του θεωρώ ότι είναι πολύ λογική, η θέα του εκπληκτική, όσο για το μενού θα σας πω μέσα στην εβδομάδα.

LENAV
10-03-08, 21:49
Σε παρακαλώ αν τα φτιάξεις τα προσκλητήρια στείλε φωτο να τα δω.
Εμείς θα είμαστε 100-120 άτομα .
Δεν ξέρω αν θα κάνουμε τραπέζι ή catering...
Ακόμη δεν έχουμε καταλήξει στο που θα κάνουμε τη βάφτιση. Ψάχνουμε ανατολικά, καμιά ιδέα?
Γνωρίζει κανείς για την γεωργική σχολή. Λένε ότι είναι ακριβή η εκκλησία εκεί, δηλαδή πόσο?

bizoudaki
10-03-08, 22:48
Evi_mik στην Μονη Βλαταδων μου εκλεισαν 1.00 το μεσημερι για τις 22/06. Δεν λεω με βολευει η ωρα αλλα φοβαμαι μηππως εχει αλλη τελετη πιο νωρις και καθυστερησουμε. Εσενα τι ωρα σου εκλεισαν ?

Επισης σου ειπε τιποτα ο παπας οπως: να ειναι λευκα τα βαπτιστικα, οχι ζωακια-παιχνιδακια στην λαμπαδα κτλ ?

bizoudaki
10-03-08, 22:58
Lenav παντα μου αρεσε ενα εκκλησακι που εχει στον Ιστιοπλοικο Ομιλο στην Σοφουλη. Εκει μου εκανε προταση γαμου ο αντρας μου 8)

Νομιζω σε εκεινον τον χωρο (εχει αιθουσες) κανει catering ο ΤΟΤΤΗΣ, μπες στο site του να τα δεις.

Επισης ωραια εκκλησια με προαυλιο χωρο ειναι Μεθοδου και Κυριλλου στην παραλιακη. Πιο ανατολικα δυστυχως δεν ξερω αλλη εκκλησια :)

evi_mik
10-03-08, 23:09
Εγώ κανόνισα τη βάφτιση 15/06 το απόγευμα στις 6:00.

Ως προς τους περιορισμούς της Μονής μου είπαν τα εξής:
1) Λευκά Ρουχαλάκια για το μωρό ή τέλος πάντων ανοιχτόχρωμα αν δεν μπορούμε να βρούμε λευκά, γιατί αυτή είναι η παράδοση της εκκλησίας μας.
2) Δεν επιτρέπετε ο στολισμός του προαύλιου χώρου, επιτρέπεται μόνο ο στολισμός της λαμπάδας με λουλούδια.
3) Ένας νονός και ενήλικας
4) Ένα όνομα στο μωρό
5) Δεν έχει ρεύμα η εκκλησία οπότε φωτογράφος και video πρέπει να έχουν μπαταρίες
Αυτά νομίζω!

Από συμβουλή μιας φίλης που δούλευε παλιότερα με κάποιον φωτογράφο, βρες κάποιον που έχει ξανατραβήξει φωτογραφίες στην Μονή και ξέρει τις ιδιοτροπίες του παπά.

SEFI
11-03-08, 09:19
Κοριτσια καλημερα και καλη Σαρακοστη!!!!
εχω να σας ενημερωσω οτι τα προσκλητηρια που βλεπετε στο site www.prosklitiria.gr τα εχει ενα τυπογραφειο στην καλαμαρια(Πασσαλιδη)και οι τιμες ειναι φανταστικες....εκει εκανα του γαμου και τα ευχαριστηρια καρτελακια-ακριβως οτι ειχα επιλεξει απο το site- όσο για εσας που ψαχνετε εκκλησια για Ανατολικη περιοχή σας προτεινω το εκκλησακι κοντα στο κολυμβητηριο της Καλαμαριας Αγιος Αλεξανδρος ή την Μεταμορφωση του Σωτηρος-εκει παντρευτηκα-εγω παντως θα την κανω στην Αγια Παρασκευη(Κρηνη)
Κεντρο ψαχνω και δεν βρισκω.....εχω και μεγαλο σόι....τι θα κάνω??????
Κάποια προταση για φαγητό???Ακομη και με μουσικη για 150 άτομα.

bizoudaki
11-03-08, 09:49
Sefi καλημερα!

Για τοσα ατομα εγω θα πηγαινα και σε αιθουσα δεξιωσεων πχ privee, kiwi κτλ που θα εχει και μουσικη. Λιγα εστιατορια μπορουν να κλεισουν τοσο μεγαλη βαπτιση. Για τιμες δυστυχως δεν ξερω :?

Επίσης για καπου υπαιθρια μπορεις να το κανεις και σε καποιο "κτημα", δες στο www.dexiosi.gr

asteraki
11-03-08, 12:31
Εγώ ξετρελάθηκα με τα προσκλητήρια που είδα στο www. .com
αλλά δεν γνωρίζω τι γίνετε με τις τιμές.
Κορίτσια εγώ πήγα και είδα τα προσκλητήρια από κοντά, του παραπάνω site. Είναι εντελώς ξεχωριστά, οι φωτογραφίες είναι από το δικό σου μωρό και ο σχεδιασμός γίνεται ξεχωριστά με βάση τις δικές σου επιθυμίες, αλλά και οι τιμές του είναι αρκετά εντυπωσιακές. Κοστολογεί ανάλογα με το τι θέλεις και τις φωτογραφίες του μωρού. Εγώ για αυτό που ήθελα μου είπε περίπου 2,7 το κομμάτι. Το σκέφτομαι.....

το μύνημα επεξεργάστηκε μετά απο παράκληση της επιχείρισης που αναφέρθηκε edit admin

asteraki
11-03-08, 12:33
Ξέχασα να σας αναφέρω ότι το link συναντήσεις μελών, είχαμε ξεκινήσει μία προσπάθεια για να συναντηθούμε όσες μητέρες μπορούν κάπου στην θεσσαλονίκη. Για ρίξτε μία ματιά για να μπορέσουμε να τα πούμε και από κοντά για κανένα καφεδάκι.......

bizoudaki
13-03-08, 11:49
Κουκλες καλημερα !

Εδειξα στον αντρα μου αυτα τα προσκλητηρια με τις φωτογραφιες του μωρου και συμφωνησε οτι ειναι πολυ ομορφα αλλα μου ειπε κατι που δεν το ειχα σκεφτει.

Μου λεει "θελεις η φωτογραφια της μπεμπας να γυριζει σε τοσο κοσμο?" ή να πεταχτει στα σκουπιδια γιατι οι περισσοτεροι δεν τα κρατανε τα προσκλητηρια ή ακομα χειροτερα να γινει σουβερακι για καποιο πρωινο φραπε ???

Προβληματιστικα τωρα ... ...

asteraki
13-03-08, 12:13
Εγώ συμφωνώ με τον άνδρα σου γι΄αυτό δεν θα βάλω φωτογραφίες στο προσκλητήριο. Θα το κάνουμε σαν πρόσκληση σε party έχουμε συμφωνήσει με τον υπεύθυνο.

demi
13-03-08, 12:29
και εγω δεν θα εβαζα ποτε φωτογραφια του παιδιου μου στο προσκλητηριο...ΜΑ ΠΟΤΕ...

LENAV
14-03-08, 22:48
έχετε δίκιο για τα προσκλητήρια , δεν θα ήθελα και εγώ να δω τη φατσούλα του μπέμπη σουβέρ αν και είναι φανταστικά!!!
Να ρωτήσω κάτι άλλο...
Οι τιμές για βιντεοσκόπηση και φωτογραφίες που κυμαίνονται?
Επίσης βρε κορίτσια όταν λέμε ότι μια εκκλησία είναι ακριβή για πόσα χρήματα μιλάμε?? :?:

bizoudaki
15-03-08, 12:30
Καλημερα!

Lenav για την εκκλησια: η Μονη Βλαταδων ζητησε €200 απο τον νονο και €30 απο τον μπαμπα για τον νεοκορο.

Αν βρειτε καποιο καλο φωτογραφο στειλτε και σε μενα π.μ. :P

LENAV
16-03-08, 02:35
Εγώ συμφωνώ με τον άνδρα σου γι΄αυτό δεν θα βάλω φωτογραφίες στο προσκλητήριο. Θα το κάνουμε σαν πρόσκληση σε party έχουμε συμφωνήσει με τον υπεύθυνο.

με ποια εταιρία έχεις κλείσει την οργάνωση ? Μπορείς να μας πεις τιμές και που ακριβώς σε βοηθάνε?
:?:

NESTOROUDI
20-03-08, 22:16
Κοριτσια καλημερα και καλη Σαρακοστη!!!!
εχω να σας ενημερωσω οτι τα προσκλητηρια που βλεπετε στο site www.prosklitiria.gr τα εχει ενα τυπογραφειο στην καλαμαρια(Πασσαλιδη)και οι τιμες ειναι φανταστικες....εκει εκανα του γαμου και τα ευχαριστηρια καρτελακια-ακριβως οτι ειχα επιλεξει απο το site- όσο για εσας που ψαχνετε εκκλησια για Ανατολικη περιοχή σας προτεινω το εκκλησακι κοντα στο κολυμβητηριο της Καλαμαριας Αγιος Αλεξανδρος ή την Μεταμορφωση του Σωτηρος-εκει παντρευτηκα-εγω παντως θα την κανω στην Αγια Παρασκευη(Κρηνη)
Κεντρο ψαχνω και δεν βρισκω.....εχω και μεγαλο σόι....τι θα κάνω??????
Κάποια προταση για φαγητό???Ακομη και με μουσικη για 150 άτομα.
sefi που κοντα ειναι η Μεταμορφωση του Σωτηρος και Αγια Παρασκευη(Κρηνης?
επισης τα προοσκλητηρια στην πασσαλιδη σε ποιο υψος? καταστημα?

NESTOROUDI
20-03-08, 22:52
εμενα μου αρεσε σαν ιδεα η εκκλησια στο cosmos και μετα φαγητο απεναντι στο εστιατοριο. Οι τιμες ξεκινανε απο 21€/ ατομο. Επισης σαν χωρος μου αρεσε το onera του plaisir, παλιο "νησια" μου εδωσε τιμη 28€/ατομο. παρα πολυ ωραια επισης ειναι το polis προς ταγαραδες. Αλλα λιγο τσιμπιμενα....
για 25/5 που εψαχνα, δεν βρηκα τιποτα...μαλλον πρεπει να παμε για 18/5 αλλα δεν ξερω αν θα εχει ζεστανει ο καιρος ακομα... πρεπει να δουμε ποτε πεφτει και η εκθεση βιβλιου!!! τρελη βροχη καθε χρονο..

SEFI
21-03-08, 09:20
Η Μεταμόρφωση του Σωτήρος - Μητρόπολη είναι στον πεζόδρομο της Καλαμαριάς (πιάτσα ΤΑΧΙ) και η Αγία Παρασκευή είναι στην Κρήνη στον κεντρικό δρόμο που περνάει το λεωφορείο 5. Ταβέρνα για φαγητό δεν έχω βρει και ανησυχώ......

asteraki
21-03-08, 13:05
με ποια εταιρία έχεις κλείσει την οργάνωση ? Μπορείς να μας πεις τιμές και που ακριβώς σε βοηθάνε?
:?:[/quote]

Όταν μιλάω για τον υπεύθυνο αναφέρομαι στον γραφίστα για το προσκλητήριο όχι σε κάποια εταιρεία που αναλαμβάνει την οργάνωση της βάφτισης. Για αυτό έψαξα αλλά με τις τιμές που ζητούσαν τελικά θα τα κάνω όλα εγώ μόνη μου, με βοήθεια από τη νονά του μπέμπη.

bizoudaki
21-03-08, 18:22
Καλησπερα και απο μενα.

Σχετικα με τις τιμες. Το Polis οπως και το Terra di Totti ειναι πανεμορφα αλλα πανακριβα. Καναμε περισι τον Μαιο τον γαμο του αδελφου μου στο Terra και μας εκανε φιλικη τιμη λογω της νυφης μου που ειναι συγχωριανοι και την ξερει απο μικρουλα €45/ατομο.

Ο Βυσσινοκηπος που ρωτησα πριν απο ενα μηνα μου εδωσε τιμη απο €20 εως €27 ανα ατομο αναλογως το μενου. Μιλαμε παντα για καθιστοι (οχι μπουφε) και συγκεκριμενα πιατα.

Τηλεφωνικα το Κτημα Λικνο και το Skaras Village μου εδωσαν τιμη απο €18-25/ατομο. Φανταζομαι καπου εκει θα ειναι και το Χωριο της Ειρηνης.

Τελικα στην Κορυφη που εκλεισα μου εδωσε τιμη €16/ατομο. Την ταβερνα την ξερω χρονια, ειναι λιγο οικογενειακη και δεν εχει κατι το ιδιαιτερο αλλα ρε κοριτσια τα λυπαμαι τα επιπλεον χρηματα. Προτιμω να τα διαθεσω καπου αλλου για την μπεμπουλα.

haido
21-03-08, 21:16
Καλησπέρα και από μένα,

εγώ έκλεισα για την μπεμπούλα μου, το παρεκκλήσι της Αγ. Παρασκευής στο Παλαιόκαστρο, (Ωραιόκαστρο), 31/08, στις 12.00. Ψάχνω και γω ΄κάτι σε οικονομικό τύπου ταβέρνα, στη Δυτική πλευρά, μιας και μένω /Εύοσμο. evi_mik πόσο σου είπαν στο Bon Chateau αν επιτρέπεται?

Καλά, εκεί που κουφάθηκα, είναι με τις τιμές "ταρίφα" τησ Μονής Βλατάδων... :evil: :evil:
Δεν είπε ο αρχιεπίσκοπος κομμένα τα τυχερά των ιερέων? :shock:

Franklin
21-03-08, 22:48
Η Μεταμόρφωση του Σωτήρος - Μητρόπολη είναι στον πεζόδρομο της Καλαμαριάς (πιάτσα ΤΑΧΙ) και η Αγία Παρασκευή είναι στην Κρήνη στον κεντρικό δρόμο που περνάει το λεωφορείο 5.

Καμια σχεση ομως η μια με την αλλη εκκλησια ετσι? Η Αγ. Παρασκευη ειναι η πιο σκοτεινη εκκλησια που εχω δει σε βαφτιση που πηγα προσφατα δεν βλεπαμε την τύφλα μας ασε που δεν εχει καγκελα και στριμωχνονται ολοι γυρω απο την κολυμβηθρα και δεν βλεπει κανενας τιποτα... :?

Franklin
21-03-08, 22:52
Για οινομελι και food plaza που ειπατε ποσο παει;Τα μαγαζια αυτα εχουν εξωτερικο χωρο;

Ρωτησα προσφατα στο Οινομελι ειναι 10 ευρω το ατομο και 12 με απεριοριστο κρασι,εξωτερικο χωρο δεν εχει παρα ενα χωρο οπου εχουν βαλει νάυλον στο πεζοδρομιο. Προσφερει κλασικο φαγητο ταβερνας. Μπριζολα σουβλακι και αγγουροντοματα. Εχω ακουσει πολυ καλα λογια για το Aperito το νεοκλασσικο απεναντι απο την πιτσα Hut...

evi_mik
22-03-08, 01:39
evi_mik πόσο σου είπαν στο Bon Chateau αν επιτρέπεται?

Λοιπόν, να κάνω μια διευκρίνιση,
το Bon Chateau είναι ιδιοκτησίας Χούτος (catering) και τα πράγματα έχουν ως εξής:
- Τον εξωτερικό χώρο τον εκμεταλλεύεται το catering
- Τον εσωτερικό χώρο τον διαχειρίζεται το εστιατόριο αποκλειστικά,
δηλαδή
αν αποφασίσεις να κάνεις το τραπέζι έξω πρέπει να απευθυνθείς στο catering και σε περίπτωση άσχημου καιρού δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον κλειστό χώρο του εστιατορίου.

Εγώ έκλεισα το εστιατόριο (μέσα δηλαδή). Το εστιατόριο έχει ανεξάρτητη κουζίνα, σου προτείνουν 2μενού (δεν παίζει η περίπτωση του μπουφέ) ένα των 15euro και ένα των 18euro και διαλέγεις.
Εγώ δεν διάλεξα ακόμη!!!!! Δεν έχω βρεί ακόμη το χρόνο να περάσω από 'κει!

gerakina
22-03-08, 17:19
Καλησπερα και απο μενα.
Καναμε περισι τον Μαιο τον γαμο του αδελφου μου στο Terra και μας εκανε φιλικη τιμη λογω της νυφης μου που ειναι συγχωριανοι και την ξερει απο μικρουλα ?45/ατομο.

Τελικα στην Κορυφη που εκλεισα μου εδωσε τιμη ?16/ατομο. Την ταβερνα την ξερω χρονια, ειναι λιγο οικογενειακη και δεν εχει κατι το ιδιαιτερο αλλα ρε κοριτσια τα λυπαμαι τα επιπλεον χρηματα. Προτιμω να τα διαθεσω καπου αλλου για την μπεμπουλα.

Φιλική τιμή 45 ευρώ?? :shock: :shock:
Δηλαδή αν πάμε εμείς τελείως ξένοι πόσα θα μας πει?Χριστέ μου...

Πολύ καλή επιλογή η "Κορυφή",εμείς εκεί-στην μικρή αίθουσα μπαίνοντας δεξιά-κάναμε τον αρραβώνα πριν 3 χρόνια και μείναμε πολύ ευχαριστημένοι.Αλλά και ο εξωτερικός χώρος αν το κάνεις με καλό καιρό είναι πολύ όμορφος,μέσα στα δέντρα κι έχει και παιδική χαρά αν θυμάμαι καλά.Για το φαγητό δεν το συζητώ,έχει τα καλύτερα κρέατα!

SEFI
24-03-08, 11:45
Καλησπέρα και από μένα,

εγώ έκλεισα για την μπεμπούλα μου, το παρεκκλήσι της Αγ. Παρασκευής στο Παλαιόκαστρο, (Ωραιόκαστρο), 31/08, στις 12.00. Ψάχνω και γω ΄κάτι σε οικονομικό τύπου ταβέρνα, στη Δυτική πλευρά, μιας και μένω /Εύοσμο. evi_mik πόσο σου είπαν στο Bon Chateau αν επιτρέπεται?

Καλά, εκεί που κουφάθηκα, είναι με τις τιμές "ταρίφα" τησ Μονής Βλατάδων... :evil: :evil:
Δεν είπε ο αρχιεπίσκοπος κομμένα τα τυχερά των ιερέων? :shock:

καλά τα λες haido μου αλλά πάντα έτσι γίνεται με τους παπάδες.......
όσο για κάτι καλό και οικονομικό προς Εύοσμο σου προτείνω την μουσικοταβέρνα "Ο ΣΤΑΥΡΟΣ" μπες στο site www.gamosorganosi.gr και θα βρεις στοιχεία..... καποιά πρόταση για Ανατολικά υπάρχει???????

asteraki
24-03-08, 11:59
Για ανατολικά και όσες θέλουν ταβέρνα υπάρχει η ταβέρνα "Μαυρίδης" στην Αναξιμάνδρου, όπου είχα ρωτήσει το 2006 και είχε οικονομικές τιμές. Sorry δεν έχω τηλέφωνο. Εγώ πάντως τότε που έψαχνα είχα κάνει το τραπέζι της δεξίωσης στο Nodo, όπου και προσιτές - οχι φθηνές- τιμές έχουν, άψογη εξυπηρέτηση, πολύ καλή συνεννόηση με τα κορίτσια και το πιο σημαντικό έχουν φουσκωτό (μέσα στην τιμή) όπου τα πιτσιρίκια μπορούν να παίζουν για λίγη ώρα. Αν θέλετε ρωτήστε και εκεί.

Sam
24-03-08, 12:35
Η ταβέρνα Μαυρίδης είναι στη γειτονιά μου δεν έχω ακούσει και τα
καλύτερα με κάθε επιφύλαξη φυσικά μην τον πάρουμε και στο λαιμό
μας τον άνθρωπο οι απόψεις πάντα διαφέρουν περί ορέξεως :D

asteraki
24-03-08, 12:57
ΣΑΜ μπορεί να έχεις δίκαιο γιατί δεν έκανα εκεί τελικά την δεξίωση και δεν ξέρω. Επίσης έχει πολύ καιρό που πήγα να φάω εκεί ως απλή πελάτισσα. Τέλος εγώ συνηθίζω να τρώω μία φορά στον χώρο που θα κλείσω για μία δεξίωση ή οτιδήποτε άλλο και κυρίως το menu που θα προσφέρω στους καλεσμένους. Εσείς τι λέτε κορίτσια?

haido
25-03-08, 21:57
evi_mik και SEFI
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Αυτή την ταβέρνα την "Σταύρος", δεν την ξέρω, θα το κοιτάξω όμως.

Όταν βρω το χρόνο δλδ, γιατί δεν ξέρω πώς τα καταφέρνω, αλλά μπαίνω μόνο 1 φορά ανά 2-3 μέρες στο φόρουμ , και αυτό για 20-30 λεπτά, ούτε στα πμ δεν προλαβαίνω να απαντήσω...

φιλιά

LENAV
31-03-08, 00:18
Έχει πάει κανείς σε βάφτιση στο πορτο άκρη στην περαία?

ΜΑΡΙΑ30
03-04-08, 12:22
Εγω τελικα επειδη εκλεισα στην Μονη Βλλαταδων και τραπέζι στην Κορυφη στο Ρετζίκι -μενω δυτικα :) .

Πολύ ωραίο. Έχουμε κάνει παλιότερα τραπέζι εκεί και έχουμε φάει πολλές φορές. Δεν βρωμάει σαν ταβέρνα, δεν είναι εστιατόριο και ο χώρος είναι όμορφος και φιλικός.

ΜΑΡΙΑ30
03-04-08, 12:23

Πολύ ωραίο. Έχουμε κάνει παλιότερα τραπέζι εκεί και έχουμε φάει πολλές φορές. Δεν βρωμάει σαν ταβέρνα, δεν είναι εστιατόριο και ο χώρος είναι όμορφος και φιλικός.

NESTOROUDI
09-04-08, 00:36
κοριτσια, ρωτησα στο χαμοδρακα και λεω να το κανω εκει το "τσιμπουσι". τιμες απο 13 εως 19€ (χωρις ποτα) με ψαρικα (στα 19 εχουν και ψαρι για κυριως). Εχουν ανοιχτο και κλειστο χωρο, ανακαινισμενο, πολυ μου αρεσε..

ariana
09-04-08, 23:18
Γεια σας κοριτσια,για το Μαρσελ στη Θεσσαλονικη,τι ξερετε;Μου ειπαν οτι ειναι πολυ ωραιο.Γνωριζετε τιποτε;

Angiek
10-04-08, 17:11
Κορίτσια ξέρει κάποια λεπτομέρειες και αναλυτικές πληροφορίες για το εκκλησάκι Αγιο Αλέξανδρο στο κολυμβητήριο της Καλαμαριάς? Έκλεισα βάφτιση εκεί για 29/06 αλλά μου έθεσαν πολλούς περιορισμούς όσον αφορά την ενδυμασία του μωρού αλλά κυρίως των παριστάμενων (όχι εξώπλατα, ράντες, μίνι κλπ). Κάνουν τα στραβά μάτια άραγε ή θα μας την πουν αν κάποια καταπατήσει τους "νόμους"?

NESTOROUDI
10-04-08, 17:32
Κορίτσια ξέρει κάποια λεπτομέρειες και αναλυτικές πληροφορίες για το εκκλησάκι Αγιο Αλέξανδρο στο κολυμβητήριο της Καλαμαριάς? Έκλεισα βάφτιση εκεί για 29/06 αλλά μου έθεσαν πολλούς περιορισμούς όσον αφορά την ενδυμασία του μωρού αλλά κυρίως των παριστάμενων (όχι εξώπλατα, ράντες, μίνι κλπ). Κάνουν τα στραβά μάτια άραγε ή θα μας την πουν αν κάποια καταπατήσει τους "νόμους"?
Angiek, εχω παει σε γαμο εκει και φυσικα, ολες φορουσαν εξωμα, κοντα, κολλητα, κλπ. δεν χωραει και πολυς κοσμος μεσα και ολοι καθονται εξω. Να ξερεις επισης οτι εχει πολυ ζεστη μεσα στο εκκλησακι. Αν ειναι μεσημερι η βαφτιση, ισως εχεις προβλημα... απογευμα ειναι τελεια εκει παντως και εχει πολυ ωραια θεα...

Angiek
10-04-08, 17:55
Η αλήθεια είναι πως η βάφτιση είναι στη μια το μεσημέρι!! Θα βγάλουν όλοι ιλαρά και θα με βρίζουν?? καμιά άλλη ιδέα για εκκλησία? Πήγα και στον Άγιο Ελευθέριο αλλά κλείνουν ανα μισάωρο. Ποιος πρώτα δηλαδή. Το' χουν καταντήσει φασόν.

NESTOROUDI
10-04-08, 22:19
Η αλήθεια είναι πως η βάφτιση είναι στη μια το μεσημέρι!! Θα βγάλουν όλοι ιλαρά και θα με βρίζουν?? καμιά άλλη ιδέα για εκκλησία? Πήγα και στον Άγιο Ελευθέριο αλλά κλείνουν ανα μισάωρο. Ποιος πρώτα δηλαδή. Το' χουν καταντήσει φασόν.
Νομιζω πως εκτος απο ιλαρα θα βγαλουν και αλλα πραγματα!!! εγω εκλεισα στην Αγ. Κυριακη, πισω απο τη Ν. Ελβετια. Ωραια εκκλησιτσα και φωτεινή. Αν θελεις σου στελνω τηλ. Στο cosmos επισης εχει ωραια εκκλησια, μετα ειναι της Μεταμόρφωσης, Αγ. Παρασκευης στην Κρήνη, Αγ. Βασιλειου στο Αλλατινη, 3 ιεραρχων στη Βουλγαρη...κλπ, αν δεν σε καλυψα και θελεις κατι πιο ιδιαιτερο, τα ξαναλεμε...(στο τριαδι πχ, εχει πολυ ωραια εκκλησια και πολυ καλο παπα, οπως και στο Παπαφειο)

NESTOROUDI
10-04-08, 22:20
ειναι και του Αγ. Νικολαου στην Κρηνη, αλλα εχει διαθεσιμοτητα απο 6 ιουλίου και μετα....

Angiek
11-04-08, 01:43
Του Αγίου Νικολάου είναι πολύ ωραία αλλά τη σκέφτηκα αργά και όταν πήγα όντως μου είπαν για 6 Ιουλίου. Οι εκκλησίες που αναφέρεις ξέρεις αν έχουν ημερομηνία ελεύθερη και αν κλείνουν ανά ώρα ή μισάωρο? Γιατί το μισάωρο δεν ξέρω αν φτάνει. Η εκκλησία που έκλεισες εσύ που ακριβώς είναι? στείλε ένα τηλ να ρωτήσω κι εκεί. Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

SEFI
11-04-08, 09:05
Angiek καλημέρα,
εγώ έχω κλείσει στην Αγία Παρασκευή Ν.Κρήνη στις 01/06 και κάνουν βαπτίσεις ανα 1 ώρα.Πάνε να ρωτήσεις και εκεί...η Μεταμόρφωση του Σωτήρος είναι λίγο χλωμό να έχει ημερομηνίες γιατί είναι η Μητρόπολη και καταλαβαίνεις....ρώτα και στον Ι.Ν.Ταξιαρχών εκεί έχει και πολύ καλούς παπάδες

SEFI
11-04-08, 09:29
Καλημέρα NESTOROYDAKI μου τι κάνεις????
Ο μπεμπουλάκος σου ηρέμησε καθόλου,με τις κρεμούλες εντάξει????
Εμείς έχουμε πρόβλημα με τα δοντάκια μας...αντε να βγουν να ησυχάσει το μπεμπουλίνι μου γιατί ούτε να κοιμηθεί δεν μπορεί :cry: :cry:

mama-mia
11-04-08, 09:33
εμεις κλεισαμε στον Αγιο Βασιλειο, κοντα στο Αλλατινη....Εχει μεγαλο χωρο μπροστα στην εκκλησια για κετερινγκ κ τετοια, ο παπας ειναι νεος κ δεν θετει κανενα περιορισμο απ' οτι μου ειπε κ βαζει τις βαπτισεις ανα μια ωρα απ' οτι καταλαβα :D

NESTOROUDI
11-04-08, 12:14
Του Αγίου Νικολάου είναι πολύ ωραία αλλά τη σκέφτηκα αργά και όταν πήγα όντως μου είπαν για 6 Ιουλίου. Οι εκκλησίες που αναφέρεις ξέρεις αν έχουν ημερομηνία ελεύθερη και αν κλείνουν ανά ώρα ή μισάωρο? Γιατί το μισάωρο δεν ξέρω αν φτάνει. Η εκκλησία που έκλεισες εσύ που ακριβώς είναι? στείλε ένα τηλ να ρωτήσω κι εκεί. Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.
Eιναι πανω απο Αναξιμανδρου(2 δρομοι προς τα πανω παραληλλοι), 2310303216. Ολες αυτες οι εκκλησιες ειναι ανα 1 ώρα.

NESTOROUDI
11-04-08, 12:17
Καλημέρα NESTOROYDAKI μου τι κάνεις????
Ο μπεμπουλάκος σου ηρέμησε καθόλου,με τις κρεμούλες εντάξει????
Εμείς έχουμε πρόβλημα με τα δοντάκια μας...αντε να βγουν να ησυχάσει το μπεμπουλίνι μου γιατί ούτε να κοιμηθεί δεν μπορεί :cry: :cry:

καλημερα SEFI!! τις κρεμουλες τις κοψαμε δεν τις θελει καθολου. Αλλα ευτυχως του εδωσα ξενο γαλα και επιτελους το ηπιε. Βρηκα μια μαρκα που του αρεσει. s-26. Ετσι λιγο ηρεμησα, γιατι φοβομουν σε περιπτωση που δεν θα εχω αρκετο γαλα τι θα φαει!! Τι εκανες τελικα εσυ? βρηκες κεντρο?
αχ, αυτα τα δοντακια και εμεις δεν μπορουμε να κοιμηθουμε....

Sam
11-04-08, 12:23
Γειά σας κι από εμένα κορίτσια πραγματικά η Αγία Κυριακή είναι πολύ όμορφη
εκκλησία έκανα το γάμο μου εκεί κρίμα που δεν μπόρεσα να κάνω και τη βάφτιση του παιδιού
δεν έβρισκα ημερομηνία και την έκανα στη Ρωσική ευτυχώς όμως είχε καταπληκτικούς παπάδες :D

SEFI
11-04-08, 12:28
κέντρο δεν έχω βρει ακόμη.....να δούμε τι θα κάνω,είναι και πολλά τα άτομα :cry:
αυτό το γάλα εμένα δεν το ήπιε καθόλου...δύο γεύματα του είχα δώσει μόνο,άσε που μύριζε ψαρίλα!!!!!

bizoudaki
11-04-08, 12:43
Κουκλες ρωτησα το ιδιο πραγμα και στο θεμα Παραμανες.

Εκει που κλεισατε τα βαπτιστικα σας ειπαν τιποτα για μαρτυρικα??

Εγω πρωτη φορα εδω στο forum το ακουσα και φοβαμαι μηπως ειναι κατι συνηθησμενο και δεν το κανω και γινουμε ρεζιλι για 100 ευρω :)

Sam
11-04-08, 12:48
Προσωπικά δεν έκανα μαρτυρικά!!!!

SEFI
11-04-08, 12:49
bizoudaki μου δεν είναι απαραίτητο να το κάνεις...εμείς για παράδειγμα -οι πόντιοι εννοώ- δεν το έχουμε ως έθιμο και απ'ότι ρώτησα στα μαγαζία με βαπτιστικά δεν το κάνουν πολλοί γονείς πλέον

Lia2007
11-04-08, 13:10
Η μια νονα μας είναι Σερραία. Πριν 2 εβδομαδες που ητανε στις Σερρες και γενικα ρωτουσε για βαφτιστικά δεν της ειπε κανενας για τα μαρτυρικά. Γενικά που ρωτησε εκει δεν τα εχουνε. Ουτε οι γονεις της.
Από οτι καταλαβαμε μαλλον ειναι καθε τοπος και εθιμα.
Άρα δεν θα ειναι και υποχρεωτικό απο την εκκλησια.
Αλλη μια εφευρεση του εμποριου.

Angiek
11-04-08, 13:19
Τα μαρτυρικά τα συνηθίιζουν στη νότια Ελλάδα κυρίως. Εμείς εδώ πάνω σπάνια οπότε μην ανησυχείς. mama-mia που ακριβώς είναι ο Άγιος Βσίλειος, είναι εκείνη η μικρή εκκλησία στο δρόμο που βγάζει πυλαιώτικα απέναντι από το Χατζηνάκο? Αν έχεις τηλ. στείλε μου please. NESTOROUDI χίλια ευχαριστώ.

Sam
11-04-08, 13:27
[quote="Angiek"]Κορίτσια ξέρει κάποια λεπτομέρειες και αναλυτικές πληροφορίες για το εκκλησάκι Αγιο Αλέξανδρο στο κολυμβητήριο της Καλαμαριάς? Έκλεισα βάφτιση εκεί για 29/06 αλλά μου έθεσαν πολλούς περιορισμούς όσον αφορά την ενδυμασία του μωρού αλλά κυρίως των παριστάμενων (όχι εξώπλατα, ράντες, μίνι κλπ). Κάνουν τα στραβά μάτια άραγε ή θα μας την πουν αν κάποια καταπατήσει τους "νόμους"?[/quot

Τα πάντα είναι στο χέρι των παπάδων εγώ στη βάφτιση του γιου μου φορούσα
παντελόνι είχα ρωτήσει πιο πριν τον παπά και μου είχε πει
<< κανένα απολύτως πρόβλημα έτσι κι αλλιώς είναι πιο σεμνό από ορισμένα φορέματα>> :lol: :lol:

asteraki
11-04-08, 14:01
[quote="NESTOROUDI"][ εγω εκλεισα στην Αγ. Κυριακη, πισω απο τη Ν. Ελβετια. Ωραια εκκλησιτσα και φωτεινή.

Nestoroudi, πότε έχετε την βάφτιση για να σας δω από το μπαλκόνι μου.... μένω δίπλα στην εκκλησία που κλείσατε. Καλά εγώ είμαι δίπλα και ξενιτεύομαι σε χωριά και ξωκλήσια και έρχεστε εσείς και μας παίρνετε την εκκλησία μας!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Αλήθεια μένετε κοντά στην εκκλησία ή απλώς σας αρέσει. Είναι πράγματι πολύ ωραία και οι παπάδες φαίνονται συνεννοήσιμοι. Εγώ την βάφτιση της μικρής μου την έκανα στο Παπάφειο και έμεινα πολύ ευχαριστημένοι με τους παπάδες και κυρίως με τον νεοκόρο, που δεν με άγχωσε καθόλου, κρατούσε την μικρή σωστά και γερά και έδινε οδηγίες στους νονούς για το πως θα την λαδώσουν σωστά .

mama-mia
11-04-08, 21:16
Απ' οτι ξερω παλαιοτερα δεν κανανε μαρτυρικα ξεχωριστα, βαζανε ενα σταυρουδακι μεσα στην μπουμπουνιερα...

Ο Αγιος Βασιλειος ειναι πανω στον δρομο, μια μικρη εκκλησια με κεραμυδια...Απο μια οργανωση εκδηλωσεων που πηγα να ρωτηω μου εδειξαν πλανα απο αλλες βαπτισεις, και κανουν οτι φανταστεις στην αυλη...Ο παπας δεν λεει τιποτα...Και κατι φιλοι μου που κλεισαν εκει, θα κανουν κετερινγκ κ θα φερουν κ dj

Το τηλ ειναι 2310 300929

Asteraki μενουμε κοντα το ξερεις? :D

LENAV
11-04-08, 21:23
Αυτό με τα μαρτυρικά το ξέρω κι εγώ.
Βάζανε ένα σταυρουδάκι μέσα στη μπομπονιέρα.
Τώρα το καταργήσανε οι περισσότεροι δεν βάζουν.
Τα μαρτυρικά πάντως δεν συνηθίζονται στη Μακεδονία.

Angiek
12-04-08, 00:37
Κορίτσια τελικά έκλεισα στη Μεταμόρφωση του Σωτήρος στην Καλαμαριά (απίστευτο αλλά βρήκα)!!Ρώτησα για το ποσό που παίρνει η εκκλησία και μου είπαν γύρω στα 150 ευρώ. Δεν είναι λίγο υπερβολικό? Ρώτησε καμιά σας σε άλλη εκκλησία για να συγκρίνω?

mama-mia
12-04-08, 10:12
και ο Αγ. Βασιλειος 150 παιρνει απο τον νονο κ 10 απο τον μπαμπα για τον νεοκορο....

asteraki
12-04-08, 11:00
Angiek, στο παπάφειο το 2006 για την βάφτιση της μικρής μου έδωσε ο νονός 120 ευρώ, τώρα για τον μπέμπη μας θα πάμε σε ένα εκκλησάκι σε κτήμα, ελπίζω να είναι λιγότερα.
mama-mia, πολύ χαίρομαι που έχω γειτονισσες διαδικτυακές!!!!!!!!!!!! :lol: και η ΣΑΜ μένει κοντά μας, άντε να βρεθούμε σε καμιά κοντινή παιδική χαρά, τι λέτε????? και όσες άλλες βολεύει βέβαια, όχι μόνο τις Χαριλιώτισσες :wink: :wink: :wink:

mama-mia
12-04-08, 11:05
Να το κανονισουμε καμμια μερα, :D >
Μονο οχι σε παιδοτοπο. γιατι εχουμε κ την βαπτιση κ αρρωστιες τωρα δεν μπορω.. :lol:

Βαλεντινα
12-04-08, 14:31
Κορίτσια τελικά έκλεισα στη Μεταμόρφωση του Σωτήρος στην Καλαμαριά (απίστευτο αλλά βρήκα)!!Ρώτησα για το ποσό που παίρνει η εκκλησία και μου είπαν γύρω στα 150 ευρώ. Δεν είναι λίγο υπερβολικό? Ρώτησε καμιά σας σε άλλη εκκλησία για να συγκρίνω?

μια χαρα το βρισκω.Εμεις θα βαφτισουμε ενα αγορακι στην Αγ.Αναστασια στο μοναστηρι και μας ειπαν 300 ευρω. :?

LENAV
12-04-08, 14:36
, τώρα για τον μπέμπη μας θα πάμε σε ένα εκκλησάκι σε κτήμα, ελπίζω να είναι λιγότερα.
:

Σε ποιο κτήμα επιτρέπονται οι βαφτίσεις?
Εμείς δεν ψάξαμε καθόλου γιατί νομίζαμε ότι απαγορεύτηκαν.

NESTOROUDI
14-04-08, 12:18
Τα μαρτυρικά τα συνηθίιζουν στη νότια Ελλάδα κυρίως. Εμείς εδώ πάνω σπάνια οπότε μην ανησυχείς. mama-mia που ακριβώς είναι ο Άγιος Βσίλειος, είναι εκείνη η μικρή εκκλησία στο δρόμο που βγάζει πυλαιώτικα απέναντι από το Χατζηνάκο? Αν έχεις τηλ. στείλε μου please. NESTOROUDI χίλια ευχαριστώ.
2310300929 Άγιος Βσίλειος, μπορεις αν θελεις να κανεις και catering εκει.

NESTOROUDI
14-04-08, 12:21
μηπως πρεπει να το καταγγειλουμε αυτο καπου? στο cosmos μου ζητησαν 250€ για τους νεοκορους!!! δηλαδη 3 βαφτισεις την ημερα, 750€ οι νεοκοροι? νεο-κορες θελουν?!!!

NESTOROUDI
14-04-08, 16:31
[quote=NESTOROUDI][ εγω εκλεισα στην Αγ. Κυριακη, πισω απο τη Ν. Ελβετια. Ωραια εκκλησιτσα και φωτεινή.

Nestoroudi, πότε έχετε την βάφτιση για να σας δω από το μπαλκόνι μου.... μένω δίπλα στην εκκλησία που κλείσατε. Καλά εγώ είμαι δίπλα και ξενιτεύομαι σε χωριά και ξωκλήσια και έρχεστε εσείς και μας παίρνετε την εκκλησία μας!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Αλήθεια μένετε κοντά στην εκκλησία ή απλώς σας αρέσει. Είναι πράγματι πολύ ωραία και οι παπάδες φαίνονται συνεννοήσιμοι. Εγώ την βάφτιση της μικρής μου την έκανα στο Παπάφειο και έμεινα πολύ ευχαριστημένοι με τους παπάδες και κυρίως με τον νεοκόρο, που δεν με άγχωσε καθόλου, κρατούσε την μικρή σωστά και γερά και έδινε οδηγίες στους νονούς για το πως θα την λαδώσουν σωστά .
22/6 στις 11πμ. Αντε ελα να κεραστεις!!! μπορει να βαλω και παγωτο...μενω πισω απο Αναξιμανδρου, στα σχολεια. Κοντα δηλαδη. Συνηθως εκει κανουμε Πασχα κλπ. Μηπως βρεθουμε εκει για Ανασταση!! Εσυ που ξενιτευτικες δηλαδη?
Για το παπαφειο εχω ακουσει και εγω τα καλυτερα για τους παπαδες...

asteraki
14-04-08, 16:51
LENAV, η βάφτιση θα γίνει στην περιοχή Λευκοχώρι, έχει ένα κτήμα μέσα και έχουμε πάρει άδεια από την Μητρόπολη για το μυστήριο.
Nestoroudi, αν έχετε παγωτό θα έρθω σίγουρα !!!! τρελαίνομαι για ice-cream......
Πως και δεν σε έχω δει στον Μασούτη?θα σου στείλω πμ να τα πούμε.

NESTOROUDI
14-04-08, 17:18

Εγω πρωτη φορα εδω στο forum το ακουσα και φοβαμαι μηπως ειναι κατι συνηθησμενο και δεν το κανω και γινουμε ρεζιλι για 100 ευρω :)
bizoudaki, νομιζω ειναι αχρηστη αγορα. Οι περισσοτεροι δεν τα φορανε καν, για να μην τους χαλασουν τα ρουχα. Απλα εγινε μοδα, οπως τοσα άλλα πραγματα. Να εχουμε χρηματα να ξοδευουμε με λιγα λόγια. Το αστειο ειναι πως ολοι λενε, "ε, δεν το πληρωνουμε εμεις. Ο νονος." Λες και ειναι τσαμπα. Αφου το πληρωνει άλλος οκ. Ας το κανουμε κια ας ειναι και αχρηστο. Πρεπει να αλλαξει λιγο η νοοτροπια μας νομιζω. Πρεπει να βαλουμε ενα φρενο σε αυτες τις σπαταλες. Εξαλλου καποια στιγμη μπορει και εμεις να γινουμε νονοι. Εγω παντως δεν θα κανω μαρτυρικα...Κοριτσια μην το "μαρτυρήσετε" πουθενα...!!!

LENAV
14-04-08, 22:45
Το Λευκοχώρι δεν έχω ιδέα που είναι.... πρώτη φορά το ακούω :? :? :?

Παιδιά κοιτάξτε τι έπαθα
σήμερα πήρα τηλ. τον ιερέα από την εκκλησία στους Ν.Επιβάτες να τσεκάρω την ώρα για τη βάφτιση και χωρίς να πολυλογώ μου είπε ότι απογερευτηκε πλέον κάθε στολισμός κτλ κτλ.
Να σκεφτείτε ότι εγώ θα έκανα και μπουφέ στο προαύλιο.... ούτε να το ακούσει αυτό ο πάτερ :(
Τι θα κάνω τώρα ? :?:

NESTOROUDI
15-04-08, 09:28
Το Λευκοχώρι δεν έχω ιδέα που είναι.... πρώτη φορά το ακούω :? :? :?

Παιδιά κοιτάξτε τι έπαθα
σήμερα πήρα τηλ. τον ιερέα από την εκκλησία στους Ν.Επιβάτες να τσεκάρω την ώρα για τη βάφτιση και χωρίς να πολυλογώ μου είπε ότι απογερευτηκε πλέον κάθε στολισμός κτλ κτλ.
Να σκεφτείτε ότι εγώ θα έκανα και μπουφέ στο προαύλιο.... ούτε να το ακούσει αυτό ο πάτερ :(
Τι θα κάνω τώρα ? :?:
μηπως προλαβαινεις για αλλη εκκλησια? Αλλιως οπως ολοι θα τους δεξιωθεις!!

mama-mia
15-04-08, 09:59
LENAV, η βάφτιση θα γίνει στην περιοχή Λευκοχώρι, έχει ένα κτήμα μέσα και έχουμε πάρει άδεια από την Μητρόπολη για το μυστήριο.

Μη μου πεις στο Λυκνο...Εκει ηθελα εγω, αλλα ο συζυγος δεν ηθελε με τιποτα,
κ μου εμεινε αποθημενο....
:(

Τουλαχιστον θα το χαρειτε εσεις :D :D

manina
15-04-08, 10:02
ούτε κι εγώ θα κάνω μαρτυρικά 8)

LENAV
15-04-08, 14:21
βοηθηστε
θέλω εκκλησία προς την Περαία που επιτρέπεται ο στολισμός .
Υπάρχει καμία????????

katrin
15-04-08, 20:31
βοηθηστε
θέλω εκκλησία προς την Περαία που επιτρέπεται ο στολισμός .
Υπάρχει καμία????????

Απ'ότι ξέρω στην Ν. Μηχανιώνα έχει ένα εκκλησάκι κάτω στη θάλασσα (Άγιος Νικόλαος νομίζω) όπου επιτρέπεται ο στολισμός, catering κ.λ.π.

Στην Περαία - Ν. Επιβάτες δεν επιτρέπεται πουθενά.

Λαμπρινή
15-04-08, 22:01

bizoudaki, νομιζω ειναι αχρηστη αγορα. Οι περισσοτεροι δεν τα φορανε καν, για να μην τους χαλασουν τα ρουχα. Απλα εγινε μοδα, οπως τοσα άλλα πραγματα. Να εχουμε χρηματα να ξοδευουμε με λιγα λόγια. Το αστειο ειναι πως ολοι λενε, "ε, δεν το πληρωνουμε εμεις. Ο νονος." Λες και ειναι τσαμπα. Αφου το πληρωνει άλλος οκ. Ας το κανουμε κια ας ειναι και αχρηστο. Πρεπει να αλλαξει λιγο η νοοτροπια μας νομιζω. Πρεπει να βαλουμε ενα φρενο σε αυτες τις σπαταλες. Εξαλλου καποια στιγμη μπορει και εμεις να γινουμε νονοι. Εγω παντως δεν θα κανω μαρτυρικα...Κοριτσια μην το "μαρτυρήσετε" πουθενα...!!!

Τα μαρτυρικά δεν ειναι μόδα υπήρχαν και στα δικα μου βαφτίσια πριν ...γκουχ καμια 30αριά χρόνια . Απλα δεν συνηθίζονται στην Μακεδονία :)
Γενικα , επειδή έζησα 13 χρονια στη Θεσσαλονίκη , υπάρχουν διαφορετικά έθιμα στη βάφτιση και στο γάμο απο ότι στην υπόλοιπη Ελλάδα .

LENAV
15-04-08, 23:04
katrin, ευχαριστώ πάρα πολύ...
Αυτή η εκκλησία πάντα μου άρεσε (στη Μηχανιώνα ) .
Αυριο το πρωϊ θα πάρω τηλ.
:)

asteraki
16-04-08, 16:42
Μη μου πεις στο Λυκνο...Εκει ηθελα εγω, αλλα ο συζυγος δεν ηθελε με τιποτα,
κ μου εμεινε αποθημενο....
:(

Ναι στο κτήμα Λίκνο, ελπίζω να είναι ωραία!!!!!!
Levan, δυστυχώς δεν ξέρω καμμία εκκλησία προς την περιοχή που ψάχνεις αλλά αν ακούσω τίποτα θα σε ενημερώσω.

NESTOROUDI
16-04-08, 21:41
κέντρο δεν έχω βρει ακόμη.....να δούμε τι θα κάνω,είναι και πολλά τα άτομα :cry:
αυτό το γάλα εμένα δεν το ήπιε καθόλου...δύο γεύματα του είχα δώσει μόνο,άσε που μύριζε ψαρίλα!!!!!
sefi εκει στη στροφη αεροδρομιου ειχε ενα κεντρο με καλες τιμες που χωραει πολλα ατομα. το καλοκαιρινο του ειναι σχετικα ωραιο, με φυτα μεσα και τζαμαρια γυρω. Μετα εχει και κατι κεντρα πανω στον δρομο για Θερμη (τον πισω δρομο που παει practiker)...κατι αλλο δεν μπορω να σκεφτω....

mama-mia
16-04-08, 22:20

Ποσα ατομα δηλαδη? Εγω εκλεισα στο χωριο της Ειρηνης,στην ταβερνα του Ζορμπα, 18Ε ή 19Ε με απαεριοριστα κρασια,ουζο,αναψυκτηκα,νερα εμφιαλωμενα...Εχει ζωντανη μουσικη, κ στολιζουν....Αμα θελεις κανε μια ερωτηση....Εκει ειχα κανει κ την βαπτιση του γιου μου κ ηταν ομορφα...

SEFI
17-04-08, 09:39

Ποσα ατομα δηλαδη? Εγω εκλεισα στο χωριο της Ειρηνης,στην ταβερνα του Ζορμπα, 18Ε ή 19Ε με απαεριοριστα κρασια,ουζο,αναψυκτηκα,νερα εμφιαλωμενα...Εχει ζωντανη μουσικη, κ στολιζουν....Αμα θελεις κανε μια ερωτηση....Εκει ειχα κανει κ την βαπτιση του γιου μου κ ηταν ομορφα...

γύρω στα 150 άτομα....στο χωριό της Ειρήνης ρώτησα γιατί δουλεύει μια φίλη μου αλλά είχε κλειστεί για την ημερομηνία που θέλω και εξάλλου μου είχαν πει οτι δεν καλύπτουν τόσα άτομα,μόνο στις άλλες αίθουσες που πάει 22Ε το μενού
αφήστε που την πάτησα με τον φωτογράφο και τώρα ψάχνω και γι'αυτό.... :cry:

daffy
17-04-08, 12:51
SEFI για φωτογραφο εχω να σου συστησω εγω. Τέλειος, επαγγελματίας. Τον είχα και για τον γάμο μου και τον έκλεισα τωρα και για την βάφτιση.
Στέλιος, τηλ. 2310900185, ειναι στην Τριανδρια. Αν πάρεις τηλεφωνο θα ζητήσεις τον ίδιο και θα του πεις οτι εισαι φιλη μου για να σου κανει καλυτερη τιμη. :) :) :) Αν δεν θυμασαι το ονομα μου στειλε μου πμ.

NESTOROUDI
17-04-08, 15:16
SEFI για φωτογραφο εχω να σου συστησω εγω. Τέλειος, επαγγελματίας. Τον είχα και για τον γάμο μου και τον έκλεισα τωρα και για την βάφτιση.
Στέλιος, τηλ. 2310900185, ειναι στην Τριανδρια. Αν πάρεις τηλεφωνο θα ζητήσεις τον ίδιο και θα του πεις οτι εισαι φιλη μου για να σου κανει καλυτερη τιμη. :) :) :) Αν δεν θυμασαι το ονομα μου στειλε μου πμ.
daffy ποσο σου ζητησε για βαφτιση? εμενα με μεγαλο ψηφιακο αλμπουμ, μου ζητησε 850€.

NESTOROUDI
17-04-08, 15:18
sefi στο χαμοδρακα ειχε μενου απο 13€ χωρις τα ποτα. Δεν ξερω αν εχει για τις 1/6 ομως ελευθερο. 2310447943 αν θελεις κανε μια ερωτηση.

bizoudaki
17-04-08, 15:22
Sefi το κεντρο στην στροφη αεροδρομιου που σου προτεινουν τα κοριτσια ειναι το privee και ειναι οντως ομορφα και σχετικα οικονομικα.

Μια φιλη μου εκανε το γαμο της εκει και μας αρεσε παρα πολυ. Για βαφτιση στολιζουν τον χωρο αναλογα.

Για φωτογραφο εγω εκλεισα με 550 ευρω χειροποιητο αλμπουμ με 50 φωτογραφιες + dvd βαπτισης. Θα κρατησω εγω ολα τα δειγματα και για οσες φωτογραφιες θελω εκτος αλμπουμ 1,5-2 ευρω την μια αναλογα το μεγεθος.

Angiek
17-04-08, 16:01
Φωτογράφος γνωστής αλυσίδας 800Ευρώ ψηφικό άλμπουμ 40 σελίδες, DVD, 50 φωτογραφίες στο χέρι, όλα τα δείγματα και μια μεγέθυνση δώρο.

NESTOROUDI
17-04-08, 16:28
Φωτογράφος γνωστής αλυσίδας 800Ευρώ ψηφικό άλμπουμ 40 σελίδες, DVD, 50 φωτογραφίες στο χέρι, όλα τα δείγματα και μια μεγέθυνση δώρο.
Angiek ειναι καλος? δοκιμασμενος? στειλε στοιχεια του καπως....

Angiek
17-04-08, 17:01
Είναι από τα πιο γνωστά στη Θεσσαλονίκη. Εγώ εκεί έκανα και το γάμο μου και τη βάφτιση της κόρης μου. Απλά αυτό το "υποκατάστημα" με το οποίο εγώ συνεργάστηκα είναι στην Ηλιούπολη αν και μένω Καλαμαριά. Πως βρέθηκα εκεί, άλλη ιστορία. Είναι πολύ φιλικοί συνεργάσιμοι και πάνω απ' όλα τέλεια δουλειά. Ρώτησα και εδώ κάποιον καλό φωτογράφο και μου είπε τα ίδια λεφτά, μονο ψηφιακό άλμπουμ και DVD. εξτρα φωτογραφίες 1,5 ευρώ η μια και για δώρο ούτε λόγος. Αυτός όμως (αν σε ενδιαφέρει) κάνει επεξεργασία όλες τις φωτογραφίες και σου κάνει επιδερμίδα μωρού. Είδα δουλειά του και έμεινα!! Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πω ονόματα και καταστήματα. Αλλιώς π.μ

Angiek
17-04-08, 17:04
Πριν ένα λεπτό προέκυψε το θέμα και είπα να σας ρωτήσω:Αν κάνω τη βάφτιση του παιδιού σε άλλη εκκλησια απ' αυτή της γειτονιάς μου, πληρώνω και την ενορία μου? Δηλαδή πληρώνονται και οι δυο εκκλησίες?

asteraki
17-04-08, 17:07
Angiek, θα πας να πάρεις από την εκκλησία της ενορίας σου ένα χαρτί... δεν θυμάμαι τι ακριβώς και ο ιερέας θα σου πει να δώσεις ότι έχεις ευχαρίστηση. Αυτό τουλάχιστον αντιμετώπισα εγώ. Την άλλη εκκλησία την πληρώνεις κανονικά, δηλαδή ο νονός/α.

NESTOROUDI
17-04-08, 17:52
Είναι από τα πιο γνωστά στη Θεσσαλονίκη. Εγώ εκεί έκανα και το γάμο μου και τη βάφτιση της κόρης μου. Απλά αυτό το "υποκατάστημα" με το οποίο εγώ συνεργάστηκα είναι στην Ηλιούπολη αν και μένω Καλαμαριά. Πως βρέθηκα εκεί, άλλη ιστορία. Είναι πολύ φιλικοί συνεργάσιμοι και πάνω απ' όλα τέλεια δουλειά. Ρώτησα και εδώ κάποιον καλό φωτογράφο και μου είπε τα ίδια λεφτά, μονο ψηφιακό άλμπουμ και DVD. εξτρα φωτογραφίες 1,5 ευρώ η μια και για δώρο ούτε λόγος. Αυτός όμως (αν σε ενδιαφέρει) κάνει επεξεργασία όλες τις φωτογραφίες και σου κάνει επιδερμίδα μωρού. Είδα δουλειά του και έμεινα!! Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πω ονόματα και καταστήματα. Αλλιώς π.μ
για στειλε πμ.. τωρα Ηλιουπολη θα χαθω σιγουρα...!!!

bizoudaki
17-04-08, 22:44
Κοριτσια εγω δεν ενημερωσα την ενορια μου οτι κανω αλλου την βαπτιση. Ουτε εκει που θα την κανω μου ζητησαν κατι αλλο εκτος απο την ληξιαρχικη πραξη γεννησης.

Λετε τελευταια στιγμη να εχω προβλημα?

Angiek
18-04-08, 00:16
Εγώ όπου ρώτησα στις εκκλησίες της Θεσ/νίκης ήθελαν μόνο τη ληξιαρχική πράξη. Οι εκκλησίες της Καλαμαριάς μου ζητούν πίσω από τη ληξιαρχική πράξη να γίνει θεωρηση από την εκκλησία της ενορίας μου. Σήμερα που πέρασα από τη δική μας εκκλησία μου είπαν ότι όλες οι εκκλησιες το ζητούν αυτό και ότι πρέπει να πληρώσω σ' αυτούς 50 ευρώ. Τους είπα ότι οι άλλες εκκλησίες δεν μου ζήτησαν τέτοιο πράγμα και μου είπαν ότι όλοι το ζητούν.

mama-mia
18-04-08, 08:50
Εμενα παντως μου ζητησαν μονο ληξιαρχικη πραξη...Τιποτα αλλο....Και δεν βαπτιζεται στην ενορια μας....Συγγνωμη, μπορει να ειναι χαζη η ερωτηση, αλλα πού ξερουν πού μενουμε?Δηλαδη πώς γνωριζουν ποια ειναι η ενορια μας?Τους πηγαινουμε αποδειξη της ΔΕΗ?

SEFI
18-04-08, 09:03
Καλημέρα κορίτσια,
και'γώ απ'ότι ξέρω πληρώνεις και την δική σου ενορία και αυτήν στην οποία θα γίνει η βάπτιση...από παντού τα αρπάζουν!!!!! :evil:
Angiek,νομίζω ότι ο φωτογράφος σου είναι αρκετά "τσουχτερός"!!!!Εγώ εχθές πήγα στα PHOTOTECH και μου είπαν 800Ε το πακέτο με το ψηφιακό αλμπουμ(περίπου 60 φωτο)+30 φωτογραφίες 13χ18+2 dvd που δεν θα είναι "κλειδωμένα"+δώρο ένα ποτρέτο για τον τοίχο από camva ή ξύλο
και να φανταστείς ότι ήταν το πιο ακριβό πακέτο...με χειροποίητο αλμπουμ οι τιμές ξεκινούν από 500Ε ως 600Ε
Θα ρωτήσω και στον κύριο που μου είπε η daffy και αν δεν βρω κάτι άλλο θα κλείσω στα PHOTOTECH γιατί πιο φθηνά δεν νομίζω να βρω πουθενά.

SEFI
18-04-08, 09:10
...και οι επανεκτυπώσεις 1Ε η φωτο!!!!
'Οσο για το κέντρο privee sale έχω πάει...είχαν κλείσει οι κουμπάροι μας εκεί όταν τους παντρέψαμε πριν 3 χρόνια και δεν έμεινε κανένας μας ευχαριστημένος,ειδικά από θέμα φαγητού....εξάλλου είναι και πολύ σκοτεινή σαν αίθουσα.
Μου πρότειναν και το κέντρο "ΓΙΑΛΟΣ" στην Αρετσού δίπλα στον "ΕΡΩΤΙΚΟ" και λέω να πάω να δω τι παίζεται και εκεί. :?

bizoudaki
18-04-08, 11:23
Καλημερα :P

Ακομα μια χαζη ερωτηση:
τις μπομπονιερες και τα γλυκακια σε τι τραπεζακι τα τοποθετουμε ?
Δηλαδη μας δινει η εκκλησια ή κουβαλαμε κανενα πλαστικο δικο μας?

Ρωταω γιατι αν θυμαμαι καλα στον γαμο μου πριν 7 χρονια,στην εκκλησια Μεθοδου και Κυριλλου, το μαγαζι με τα ειδη γαμου ειχε φερει δικο του τραπεζακι για τις μπομπονιερες.

NESTOROUDI
18-04-08, 13:07
'Οσο για το κέντρο privee sale έχω πάει...είχαν κλείσει οι κουμπάροι μας εκεί όταν τους παντρέψαμε πριν 3 χρόνια και δεν έμεινε κανένας μας ευχαριστημένος,ειδικά από θέμα φαγητού....εξάλλου είναι και πολύ σκοτεινή σαν αίθουσα.
Μου πρότειναν και το κέντρο "ΓΙΑΛΟΣ" στην Αρετσού δίπλα στον "ΕΡΩΤΙΚΟ" και λέω να πάω να δω τι παίζεται και εκεί. :?
sefi αστο καλυτερα, πηγα προχτες. ο μπαρμπας λεει εχει 40 χρονια μαγαζι κια τοσα χρονια εχει να γινει και η ανακαινηση!!! ειναι μεν μπροστα στη θαλασσα, αλλα δεν μου αρεσε καθολου. ουτε το μενου του φυσικα. πρωτο πιατο σερβιρει "μισο αυγο, ταραμα, ντοματα, σαρδελα κλπ με ουζακι" οτι δηλαδη εβγαζε και πριν 40 χρονια!!!! να μην τα εχει κια στο ψυγειο τοσα χρονια..!!!

Sam
18-04-08, 13:12
sefi αστο καλυτερα, πηγα προχτες. ο μπαρμπας λεει εχει 40 χρονια μαγαζι κια τοσα χρονια εχει να γινει και η ανακαινηση!!! ειναι μεν μπροστα στη θαλασσα, αλλα δεν μου αρεσε καθολου. ουτε το μενου του φυσικα. πρωτο πιατο σερβιρει "μισο αυγο, ταραμα, ντοματα, σαρδελα κλπ με ουζακι" οτι δηλαδη εβγαζε και πριν 40 χρονια!!!! να μην τα εχει κια στο ψυγειο τοσα χρονια..!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sophia D
18-04-08, 13:16
Koritsia shmera kleisame kai emeis hmeromhnia....17 augoustou tha baftisoume thn mpempa mas. Opote arxizei kai gia mena to psaksimo !

NESTOROUDI
18-04-08, 13:18
Καλημέρα κορίτσια,
και'γώ απ'ότι ξέρω πληρώνεις και την δική σου ενορία και αυτήν στην οποία θα γίνει η βάπτιση...από παντού τα αρπάζουν!!!!! :evil:
Angiek,νομίζω ότι ο φωτογράφος σου είναι αρκετά "τσουχτερός"!!!!Εγώ εχθές πήγα στα PHOTOTECH και μου είπαν 800Ε το πακέτο με το ψηφιακό αλμπουμ(περίπου 60 φωτο)+30 φωτογραφίες 13χ18+2 dvd που δεν θα είναι "κλειδωμένα"+δώρο ένα ποτρέτο για τον τοίχο από camva ή ξύλο
και να φανταστείς ότι ήταν το πιο ακριβό πακέτο...με χειροποίητο αλμπουμ οι τιμές ξεκινούν από 500Ε ως 600Ε
Θα ρωτήσω και στον κύριο που μου είπε η daffy και αν δεν βρω κάτι άλλο θα κλείσω στα PHOTOTECH γιατί πιο φθηνά δεν νομίζω να βρω πουθενά.
SEFI μιλατε για το ιδιο πραγμα ακριβως...στη PHOTOTECH πηγε και η Angiek!!!

Angiek
18-04-08, 13:19
Καλημέρα κορίτσια,
Κι εγώ το ίδιο περίπου είπα. 800Ευρω ψηφιακό άλμπουμ 45 (τελικά) σελίδες με 130 φωτογραφίες μέσα μικρές μεγάλες, 50φωτογραφίες στο χέρι, DVD και μεγέθυνση. Και μάλιστα μια που το ανέφερες για Phototech μιλούσα.

Angiek
18-04-08, 13:27
Εμενα παντως μου ζητησαν μονο ληξιαρχικη πραξη...Τιποτα αλλο....Και δεν βαπτιζεται στην ενορια μας....Συγγνωμη, μπορει να ειναι χαζη η ερωτηση, αλλα πού ξερουν πού μενουμε?Δηλαδη πώς γνωριζουν ποια ειναι η ενορια μας?Τους πηγαινουμε αποδειξη της ΔΕΗ?
Σωστό!!! και πάνω που σκεφτόμουν να δηλώσω ψεύτικη διεύθυνση :lol: Διότι πήρα τηλ. στην εκκλησία (Μεταμόρφωση) και τους είπα πως οι άλλες εκκλησίες δεν ζητούν τέτοια πράγματα και ότι η ενορία μου ζητά 50 Ευρώ και ξέρετε τι μου απάντησαν????? Ότι δεν μπορούν να κοροιδεύουν ο ένας τον άλλον και ότι αν το μάθει η εκκλησία μου τι θα γίνει? (από που θα το μάθει καλέ?) και στην τελική να πάω από κει να μου δώσει αυτός τα 50 Ευρω!!!! Λες και το θέμα είναι τα χρήματα και όχι η γυφτιά τους (Συγγχώρα με Θεέ μου!!)

NESTOROUDI
18-04-08, 13:32
Σωστό!!! και πάνω που σκεφτόμουν να δηλώσω ψεύτικη διεύθυνση :lol: Διότι πήρα τηλ. στην εκκλησία (Μεταμόρφωση) και τους είπα πως οι άλλες εκκλησίες δεν ζητούν τέτοια πράγματα και ότι η ενορία μου ζητά 50 Ευρώ και ξέρετε τι μου απάντησαν????? Ότι δεν μπορούν να κοροιδεύουν ο ένας τον άλλον και ότι αν το μάθει η εκκλησία μου τι θα γίνει? (από που θα το μάθει καλέ?) και στην τελική να πάω από κει να μου δώσει αυτός τα 50 Ευρω!!!! Λες και το θέμα είναι τα χρήματα και όχι η γυφτιά τους (Συγγχώρα με Θεέ μου!!)
θα σε κανει "ντα"!! στην τσεπη τους πανε τα χρηματα... ειναι ντροπη. αφου μενεις καλαμαρια δηλωσε εναν δρομο εκει κοντα την εκκλησια. η καποιου συγγενη σου, αν εχεις. Βαλε Ποντου, που ειναι και μεγαλος δρομος!!

SEFI
18-04-08, 13:43

δεν νομίζω να λέμε το ίδιο γιατί αυτο που λέω εγώ είναι 4-5 χρόνια που έχει ανοίξει!!!!!μήπως μπερδεύεσαι με το "ΑΡΓΩ" ;;;;

NESTOROUDI
18-04-08, 14:09
εχεις δικιο, τα πηρα ολα σβαρνα στη σειρα το προηγουμενο ΣΚ. δεν δινει το κεντρο ο συγκεκριμενος για βαφτισεις σε ΣΚ- οπως και πολλοι αλλοι στην παραλια- γιατι χανει τους πελατες του ετσι....

δεν νομίζω να λέμε το ίδιο γιατί αυτο που λέω εγώ είναι 4-5 χρόνια που έχει ανοίξει!!!!!μήπως μπερδεύεσαι με το "ΑΡΓΩ" ;;;;

NESTOROUDI
18-04-08, 14:12
κατι εγινε και χαθηκε αυτο που εγραψα....
μπερδευτηκα οντως, ο γιαλος ομως δεν δινει το μαγαζι ΣΚ για βαφτισεις γιατι χανει πελατες του ετσι..... τα γυρισα ολα στην παραλιακη. εκει, απεναντι απο τη Ρεμβη ενα καινουριο νομιζω οτι δινει και ο χαμοδρακας. ολοι οι αλλοι μου απαντησαν αρνητικα.

SEFI
18-04-08, 14:19
κατι εγινε και χαθηκε αυτο που εγραψα....
μπερδευτηκα οντως, ο γιαλος ομως δεν δινει το μαγαζι ΣΚ για βαφτισεις γιατι χανει πελατες του ετσι..... τα γυρισα ολα στην παραλιακη. εκει, απεναντι απο τη Ρεμβη ενα καινουριο νομιζω οτι δινει και ο χαμοδρακας. ολοι οι αλλοι μου απαντησαν αρνητικα.

εγώ ξέρω οτι υπάρχουν κέντρα που κάνουν τραπέζια πχ ΦΩΛΙΑ,ΑΓΙΟΚΛΗΜΑ,ΧΑΡΚΑΣ,ΧΑΜΟΔΡΑΚΑΣ,ΚΥΡΑ ΤΗΣ ΣΜΥΡΝΗΣ,ΟΙΝΟΜΕΛΙ
απλώς τα περισσότερα δεν διαθέτουν χώρο για τόσα άτομα που θέλω....εσύ πού ρώτησες???

NESTOROUDI
18-04-08, 14:41
στην παραλιακη της κρηνης και μετα την ρεμβη στο θερμαϊκο και μαϊαμι...ολοι τα ιδια

Angiek
18-04-08, 15:01
Κορίτσια εγώ έκλεισα Οινόμελι την κάτω αίθουσα για 140 άτομα. Μου το έδωσε όλο το μαγαζί αποκλειστικά για 29 Ιουνίου. Και οι τιμές άπαιχτες!!!

SEFI
18-04-08, 15:12
Κορίτσια εγώ έκλεισα Οινόμελι την κάτω αίθουσα για 140 άτομα. Μου το έδωσε όλο το μαγαζί αποκλειστικά για 29 Ιουνίου. Και οι τιμές άπαιχτες!!!

έχει και κάτω αίθουσα?????έχω πάει τόσες φορές και δεν το ήξερα...άρα εγώ που έχω 150 άτομα να ρωτήσω αν έχει ημερομηνία

bizoudaki
18-04-08, 15:27
Κοριτσια και εγω στην prototech της Ηλιουπολης εκλεισα.

Οι τιμες ειναι ιδιες με αυτες που λετε αλλα δεν μου κανει κανενα δωρο, ουτε πορτραιτο σε καμβα ξυλο κτλ, ουτε φωτογραφιες στο χερι :( :( :(

bizoudaki
18-04-08, 15:28
Sorry phototech ηθελα να γραψω και οχι prototech

NESTOROUDI
18-04-08, 15:28
ρωτα κα σε αυτο και ενημερωσε με αν θελεις και αν βρεις κατι αλλο, γιατι στο χαμοδρακα πετανε αετο..ακομα περιμενω
http://www.taxeidi.gr/gr/menu.php

NESTOROUDI
18-04-08, 15:30
κατω αιθουσα πως δηλαδη? μεσα? υπογειο μου θυμιζει!!! χα, χα. το ειδα στο δρομο, αλλα δεν ρωτησα

NESTOROUDI
18-04-08, 15:36
κοριτσια, θα κανετε καποιο στολισμο στο κεντρο? ή ειναι περιττο? δεν ξερω τι να κανω... για βοηθηστε λιγο...

Sam
18-04-08, 15:37
Μπορείς να μεταφέρεις τον στολισμό της εκκλησίας στο κέντρο :wink:

NESTOROUDI
18-04-08, 15:42
ναι ε? ελεγα να μην στολισω την εκκλησια... !!! αστολιστα ολα!!! ωραια μαμα ειμαι!

daffy
18-04-08, 15:47
Και εγω δεν θα στολισω ουτε εκκλησια, ουτε το κεντρο.
Στην εκκλησια η κολυμπηθρα ειναι χτιστη οποτε δεν περνει τιποτα πανω και γυρω. Στο κεντρο τα τραπεζια και οι καρεκλες θα ειναι λευκα στρωμενα. Και να σας πω την αληθεια το θεωρω λιγακι περιττο. (Αχ εγω τελειωνω με αυτα, μια μερα εμεινε).

bizoudaki
18-04-08, 15:48
Εγω σκεφτομουν να βαλω μπαλονια στο κεντρο. Στην εκκλησια δεν μου επιτρεπει ο παπας :)

daffy
18-04-08, 15:51
Α! Ασχετο.
Πως σας φαινεται η ιδεα στο κεντρο (αιθουσα δεξιωσεων για την ακριβεια) να εχει παιδικη μουσικη, ο μπαρπα-Μαθιος κτλλλλ???
Μου περασε απο το μυαλο...

NESTOROUDI
18-04-08, 15:55
μου αρεσει daffy... εξαλλου η βαφτιση επρεπε να ειναι για να χαρουν τα παιδακια και το μωρακι μας...
σε ποια εκκλησια εχει χτιστη κολυμπηθρα?

daffy
18-04-08, 15:56
Εχω δει σε πολλες χτιστη κολυμπηθρα, αλλα εμεις θα την κανουμε στον Αγ.Χριστοφορο.

NESTOROUDI
18-04-08, 15:57

έχει και κάτω αίθουσα?????έχω πάει τόσες φορές και δεν το ήξερα...άρα εγώ που έχω 150 άτομα να ρωτήσω αν έχει ημερομηνία
sefi με ενημερωσε μια φιλη μου οτι στο laforchetta στη Σοφουλη, εκανε δεξιωση βαφτισης με 15€ το ατομο... πως σου φαινεται?

Angiek
18-04-08, 16:41
κατω αιθουσα πως δηλαδη? μεσα? υπογειο μου θυμιζει!!! χα, χα. το ειδα στο δρομο, αλλα δεν ρωτησα
Όταν λέω κάτω αίθουσα εννοώ αυτό που φαίνεται από το δρόμο μόλις μπαίνεις. Το κυρίως μαγαζί, πως να το πω. Το διευκρίνισα απλά γιατί έχει πατάρι που παίρνει γύρω στα 80-100 άτομα και συνήθως αυτό δίνει για εκδηλώσεις. Δε δεσμεύει όλο το μαγαζί του. Επειδή θα είναι καλοκαίρι και ενδεχομένως δε θα έχει κόσμο μας έδωσε όλο το μαγαζί αυτό εννοώ. και της κόρης μου τη βάφτιση πριν 4 χρόνια εκεί την έκανα αλλά ήταν Κυριακή του Θωμά και μας έδωσε μόνο το πατάρι. Με τα χίλια ζόρια χωρέσαμε 80 ατομα. Ελπίζω τώρα να ξεκαθαρίστηκε το πράγμα. Καλά σε υπόγειο θα πήγαινα :P :P

NESTOROUDI
18-04-08, 16:53
Όταν λέω κάτω αίθουσα εννοώ αυτό που φαίνεται από το δρόμο μόλις μπαίνεις. Το κυρίως μαγαζί, πως να το πω. Το διευκρίνισα απλά γιατί έχει πατάρι που παίρνει γύρω στα 80-100 άτομα και συνήθως αυτό δίνει για εκδηλώσεις. Δε δεσμεύει όλο το μαγαζί του. Επειδή θα είναι καλοκαίρι και ενδεχομένως δε θα έχει κόσμο μας έδωσε όλο το μαγαζί αυτό εννοώ. και της κόρης μου τη βάφτιση πριν 4 χρόνια εκεί την έκανα αλλά ήταν Κυριακή του Θωμά και μας έδωσε μόνο το πατάρι. Με τα χίλια ζόρια χωρέσαμε 80 ατομα. Ελπίζω τώρα να ξεκαθαρίστηκε το πράγμα. Καλά σε υπόγειο θα πήγαινα :P :P
καλα εννοειται πως το καταλαβα οτι δεν θα ηταν υπογειο... αστειακια κανω, για να μου φυγει το αγχος.

Angiek
18-04-08, 16:59
Πάντως πέρα από την πλάκα είναι μια καλή λύση αν έχεις πολλά άτομα. Καλο φαγητό και καλές τιμές. Αν δεν έκλεισες αλλού ρώτα. Πότε με το καλό η βάφτιση?

NESTOROUDI
18-04-08, 17:08
22/6. εχω λιγο καιρο ακομα. αλλα αν εχει ζεστη, καλο θα ειναι καπου εξω...μεσα σε κλειστο χωρο δεν λεει πολυ. Καλα, εσυ ομως εισαι μετα απο μενα, σωστα? για 29/6 το εκλεισες? δεν θα ειναι πολυ αποπνικτικα εκει μεσα?

Angiek
18-04-08, 17:27
Γύρω γύρω έχει τζαμαρίες που τις ανοίγει και αερίζεται όλος ο χώρος. Δε το διακινδυνεύω ξανα. Στο γάμο μου επίσης 29/6 έβρεχε μόνο πάνω από το χώρο που ήταν η δεξίωση και μας τα έκανε μαντάρα. Επίσης έχω πολλά άτομα και δε θέλω να δώσω 18-20 Ευρώ το άτομο. Είναι πολλά λεφτά.

tsitsini
18-04-08, 18:52
Καλησπέρα κορίτσια!
Εμείς βαπτίζουμε το μπεμπούλη μας 8 Ιουνίου στους Ν.Επιβάτες αν και δε μένουμε εκεί.Βρήκαμε κι ένα ωραίο μαγαζί παραθαλάσσιο όπου αν έχει καλό καιρό θα στρώσει έξω τα τραπέζια αλλιώς μέσα που ο χώρος είναι 'ομορφος και δεν θυμίζει καθόλου τις κλασικές οικογενειακές ταβέρνες(όχι οτι έχω πρόβλημα με αυτές).Στα κτήματα που είχα ρωτήσει οι τιμές ήταν τρελλές!Ελεος πια.Τελικά κατάλαβα οτι όσο πιο έξω πας από τη Θεσσαλονίκη τόσο καλύτερες είναι και οι τιμές!Εξάλλου σκεφτείτε οτι είναι απλά ένα ευχαρηστήριο τραπέζι και 'οσοι μας αγαπούν θα περάσουν καλά!
Μην αγχώνεστε!!!Τα μωράκια μας να είναι όλα καλοφώτιστα!

ΡΙΑΚΙ
18-04-08, 19:23
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ Σ΄ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΥΠΕΡΟΧΗ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΕΙΣ ΛΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΟΛΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM!ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!
ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΗΣ ΜΙΚΡΟΥΛΑΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΑΡΙΣΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΕΝΑ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΚΚΛΗΣΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΟΥΝ ΟΙ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ ΜΕ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ.
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΣΑΣ!

antu
18-04-08, 21:13
Εμεισ κλεισαμα την κυρα τις σμυρνης την πανω αιθουσα που βλεπει θαλλασα για τις 25/05 και ειχε πολυ καλη τιμη

NESTOROUDI
20-04-08, 22:37
Εμεισ κλεισαμα την κυρα τις σμυρνης την πανω αιθουσα που βλεπει θαλλασα για τις 25/05 και ειχε πολυ καλη τιμη
antu, που ειναι αυτο το μαγαζι?

SEFI
21-04-08, 09:25
NESTOROUDI μου,το μαγαζί "Η Κυρά Της Σμύρνης" είναι δίπλα στην Pizza HAT αλλά είναι για λίγα άτομα...ωραίο μαγαζί και με καλό φαγητό
Angiek και'γω στο ΟΙΝΟΜΕΛΙ έκλεισα,έχουμε και τον ίδιο γνωστό :D

athina_m
21-04-08, 10:40
Καλημερα υπαρχει ενα κτημα στο λευκοχωρι οπου εχει εκκλησακι ειναι ολα πετρινα και μπορειται να βγεται υπεροχες φωτογραφιες εχει εστιατοριο και παιδικη χαρα για τους μικρους. Ονομαζεται λικνο και το φαγητο ειναι πολυ καλο.

Angiek
21-04-08, 12:43
NESTOROUDI μου,το μαγαζί "Η Κυρά Της Σμύρνης" είναι δίπλα στην Pizza HAT αλλά είναι για λίγα άτομα...ωραίο μαγαζί και με καλό φαγητό
SEFI πότε είναι η δική σας βάφτιση? Ωραία σύμπτωση! Ποιον έχεις γνωστό? Τον Ανδρέα?

SEFI
21-04-08, 13:02
SEFI πότε είναι η δική σας βάφτιση? Ωραία σύμπτωση! Ποιον έχεις γνωστό? Τον Ανδρέα?
Η δική μας είναι στις 01/06 αλλά το Σαββατ/κο προέκυψε κάποιο πρόβλημα στους κουμπάρους και ίσως αναγκαστούμε να μεταφέρουμε την ημερομηνία για μετά..... :cry:
Ναι, ο Ανδρέας είναι πολύ καλός φίλος του πατέρα μου και το Σάββατο που πήγε τον ρώτησε...η φάση είναι οτι εγώ δεν ήξερα οτι έχει και πάνω αίθουσα γιατί πάντα καθόμασταν κάτω και είπα στον πατέρα μου να ρωτήσει για την "κάτω" αίθουσα -είμαι και ξανθιά- :lol: εκεί να δεις μπέρδεμα!!!!!Απ'οτι έμαθα είναι φίλος του άντρα σου ε?????

Angiek
21-04-08, 17:04
Μα καλά δεν είδες τη διευκρίνιση? Τι μπέρδεμα Θεέ μου!! Sorry. :roll: Ο Ανδρέας δεν είναι ακριβώς φίλος του άνδρα μου. Τον γνωρίσαμε πριν 4 χρόνια όταν κάναμε εκεί τη βάφτιση της μικρής. Η εξυπηρέτηση ήταν άψογη και έκτοτε γίναμε καλοί πελάτες. Και οι καλοί πελάτες είναι και καλοί φίλοι. Ο άνθρωπος είναι άψογος και πολύ φιλικός και άμεσος. Όχι ψυχρός επαγγελματίας που σε βλέπει σαν Ευρώ. Μου κάνει ότι "χάρη" του ζήτησα και σήμερα μάλιστα θα πάω να "ζητιανέψω" κάτι ακόμη. Ελπίζω να μη με βρίσει στο τέλος. Σκέψου ότι παρατήρησα τα κίτρινα τραπεζομάντηλα ότι δεν ταιριάζουν με τα χρώματα της βάφτισης και το αντιμετώπισε
ψύχραιμα, ενώ αντίθετα ο άντρας μου με έκραξε φεύγοντας "μα καλά τι του λες του ανθρώπου". Είναι να μη βρω άνθρωπο εξυπηρετικό. :roll:
Για πότε η βάφτισή σας αν όχι στην ημερομηνία που ορίσατε?

SEFI
22-04-08, 09:29
Μα καλά δεν είδες τη διευκρίνιση? Τι μπέρδεμα Θεέ μου!! Sorry. :roll: Ο Ανδρέας δεν είναι ακριβώς φίλος του άνδρα μου. Τον γνωρίσαμε πριν 4 χρόνια όταν κάναμε εκεί τη βάφτιση της μικρής. Η εξυπηρέτηση ήταν άψογη και έκτοτε γίναμε καλοί πελάτες. Και οι καλοί πελάτες είναι και καλοί φίλοι. Ο άνθρωπος είναι άψογος και πολύ φιλικός και άμεσος. Όχι ψυχρός επαγγελματίας που σε βλέπει σαν Ευρώ. Μου κάνει ότι "χάρη" του ζήτησα και σήμερα μάλιστα θα πάω να "ζητιανέψω" κάτι ακόμη. Ελπίζω να μη με βρίσει στο τέλος. Σκέψου ότι παρατήρησα τα κίτρινα τραπεζομάντηλα ότι δεν ταιριάζουν με τα χρώματα της βάφτισης και το αντιμετώπισε
ψύχραιμα, ενώ αντίθετα ο άντρας μου με έκραξε φεύγοντας "μα καλά τι του λες του ανθρώπου". Είναι να μη βρω άνθρωπο εξυπηρετικό. :roll:
Για πότε η βάφτισή σας αν όχι στην ημερομηνία που ορίσατε?

Την διευκρίνιση την είδα αφού πήγε ο πατέρας μου εκεί :lol:
Η ημερομηνία θα είναι 03/08 ή 10/08 ανάλογα τι θα βρω στην εκκλησία
Μπορείς να μου πεις τι είδους "χάρες" του ζήτησες γιατί και γώ σκέφτομαι να ζητήσω αλλά δεν ξέρω πως θα το πάρει...είναι και η φιλία με τον πατέρα μου στη μέση,εγώ δεν τον ξέρω καλά

ZANET
22-04-08, 19:12
Κορίτσια για μαλλιά-μακιγιάζ μιλήσατε καθόλου?
Αν ξέρετε τίποτα καλό...

NESTOROUDI
23-04-08, 00:12
Κορίτσια για μαλλιά-μακιγιάζ μιλήσατε καθόλου?
Αν ξέρετε τίποτα καλό...
εχω φοβερη μακιγιεζ αν σας ενδιαφερει....μου την προτειναν στο γαμο μου και ενθουσιαστηκα!! ειχα κανει ηδη 3 δοκιμαστικα αλλου και ειχα απογοητευτει. 10 μερες πριν το γαμο την βρηκα τη Μαριαννα. αν θελετε σας στελνω στοιχεια της. εγω θα την παρω σιγουρα παντως στη βαφτιση.

Angiek
23-04-08, 02:50
Την διευκρίνιση την είδα αφού πήγε ο πατέρας μου εκεί :lol: Η ημερομηνία θα είναι 03/08 ή 10/08 ανάλογα τι θα βρω στην εκκλησίαΜπορείς να μου πεις τι είδους "χάρες" του ζήτησες γιατί και γώ σκέφτομαι να ζητήσω αλλά δεν ξέρω πως θα το πάρει...είναι και η φιλία με τον πατέρα μου στη μέση,εγώ δεν τον ξέρω καλά
Επειδή θέλω να κάνω στολισμό των τραπεζιών και της αίθουσας, αλλά φυσικά δεν μπορώ να πάω εγώ εκεί να τα στήσω, και επειδή θα τα κάνω μόνη μου και όχι κάποιο γραφείο, τον παρακάλεσα να του πάω τα πράγματα από την προηγούμενη και να τα στήσουν αυτοί και μου είπε Ο.Κ. Επίσης κάποιες αλλαγές όσον αφορά τη διάταξη των τραπεζιών και βέβαια "πείραξα" λίγο και το μενού χωρίς οικονομική επιβάρυνση θέλω να πιστεύω. Σήμερα δεν μπόρεσα να πάω για τη νέα παράκληση γι' αυτό δεν την αναφέρω γιατί μπορεί να μη δεχτεί ο άνθρωπος. Αν δείτε κάποιον να εκσφενδονίζεται κλωτσηδόν απ' το Οινόμελι εγώ θα είμαι :D

εχω φοβερη μακιγιεζ αν σας ενδιαφερει....μου την προτειναν στο γαμο μου και ενθουσιαστηκα!! ειχα κανει ηδη 3 δοκιμαστικα αλλου και ειχα απογοητευτει. 10 μερες πριν το γαμο την βρηκα τη Μαριαννα. αν θελετε σας στελνω στοιχεια της. εγω θα την παρω σιγουρα παντως στη βαφτιση
NESTOROUDI με ενδιαφέρει η μακιγιέζ. Γράψε στοιχεία και κόστος αν ξέρεις, ή στείλε πμ.

SEFI
23-04-08, 09:06
Επίσης κάποιες αλλαγές όσον αφορά τη διάταξη των τραπεζιών και βέβαια "πείραξα" λίγο και το μενού χωρίς οικονομική επιβάρυνση θέλω να πιστεύω. Σήμερα δεν μπόρεσα να πάω για τη νέα παράκληση γι' αυτό δεν την αναφέρω γιατί μπορεί να μη δεχτεί ο άνθρωπος. Αν δείτε κάποιον να εκσφενδονίζεται κλωτσηδόν απ' το Οινόμελι εγώ θα είμαι :D
[/quote]

εγώ αυτά τα έχω σίγουρα,δλδ η διάταξη των τραπεζιών θα γίνει με βάση τα άτομα και όσο για το μενού, είπε ότι θέλουμε από φαγητά,ποτά,αναψυκτικά
εσύ σαν τι "πείραξες"δλδ????ρωτάω από απλή περιέργια γιατί εγώ κατάλαβα οτι θα έχει τα πάντα στο μενού (οτι διαλέξω εγώ δλδ)

ZANET
23-04-08, 09:10
εχω φοβερη μακιγιεζ αν σας ενδιαφερει....μου την προτειναν στο γαμο μου και ενθουσιαστηκα!! ειχα κανει ηδη 3 δοκιμαστικα αλλου και ειχα απογοητευτει. 10 μερες πριν το γαμο την βρηκα τη Μαριαννα. αν θελετε σας στελνω στοιχεια της. εγω θα την παρω σιγουρα παντως στη βαφτιση

Μας ενδιαφέρει φυσικά, αφού είναι και δοκιμασμένη ακόμα καλύτερα :wink:

ΜΑΡΙΑ30
23-04-08, 09:39
Καμιά καλή κομμώτρια που να πηγαίνει σε σπίτια για τη Δευτέρα του Πάσχα το πρωί, γιατί αυτή που είχα κλείσει αποφάσισε να πάει διακοπές?

NESTOROUDI
23-04-08, 12:52
Καμιά καλή κομμώτρια που να πηγαίνει σε σπίτια για τη Δευτέρα του Πάσχα το πρωί, γιατί αυτή που είχα κλείσει αποφάσισε να πάει διακοπές?
ΜΑΡΙΑ30 που μενεις? ανατολικα ή δυτικά?για ανατολικα κατι μπορω να κανω θα ρωτησω.

NESTOROUDI
23-04-08, 12:54
η μακιγιεζ μενει ανατολικα και το τηλ. της ειναι 6945704084. Μαριαννα. τιμες για βαφτιση δεν ξερω, γιατι οπως ξερετε οι τιμες για το γαμο ειναι υψηλες!!!

ΜΑΡΙΑ30
23-04-08, 14:52
Κομμώτρια θέλω για Πλαγιάρι.

Angiek
23-04-08, 23:32
εγώ αυτά τα έχω σίγουρα,δλδ η διάταξη των τραπεζιών θα γίνει με βάση τα άτομα και όσο για το μενού, είπε ότι θέλουμε από φαγητά,ποτά,αναψυκτικά
εσύ σαν τι "πείραξες"δλδ????ρωτάω από απλή περιέργια γιατί εγώ κατάλαβα οτι θα έχει τα πάντα στο μενού (οτι διαλέξω εγώ δλδ)
Στο μενού φυσικά και μπορείς να βάλεις ό,τι θέλεις, αλλά η επίλογή διαμορφώνει ανάλογα και την τιμή. Δεν ξέρω αν σε σενα λόγω γνωριμίας με τον παταέρα σου είναι πιο ελαστικός σε κάποια πράγματα, αλλά κανονικά δίνει τη συγκεκριμένη τιμή για ένα στάνταρ μενού και από κει και πέρα ό,τι αλλαγές κάνεις και όποια προσθήκη στο φαγητό, ανεβαίνει και το κόστος κατά άτομο. Δεν μπορείς να βάλεις τις διπλάσιες σαλάτες πχ και τα διπλάσια ορεκτικά και να αφήσει ίδια την τιμή. Αυτό εννοώ.

NESTOROUDI
24-04-08, 18:57
Κομμώτρια θέλω για Πλαγιάρι.
μαρια κομμωτρια δεν βρηκα. αυτες που ξερω δεν δουλευουν Δευτερα....

bizoudaki
29-04-08, 14:49
nestoroudi μου φαινεται οτι η Μαριαννα ειναι αυτη που με εβαψε στον γαμο μου :P

εχω χασει το τηλεφωνο και το εψαχνα (περασαν και 7 χρονια ... ... :P )

αν ειναι η ιδια ειναι οντως πολυ καλη

Angiek
30-04-08, 18:09
Κορίτσια θα ασχοληθεί καμιά σας με την κατασκευή προσκλητηρίων και μπομπονιέρων? Έχετε υπόψη σας κάποιο μαγαζί που να πουλάει πουγκιά, κουτάκια κορδέλες και γενικά τέτοια πράγματα? Ή κάποιο μαγαζί που να έχει μπομπονιέρες σε νορμάλ τιμές?

ΡΙΑΚΙ
30-04-08, 18:56
γεια σας κοριτσια
μηπως καμια γνωριζει σχετικα με βαφτιση στον ιππικο ομιλο και στη γεωργικη σχολη?δεν ειμαι απο τη θεσ/νικη οποτε για οτι ακουω ρωταω.ειναι ακριβες εκκλησιες?δεν δινουν αδεια παρα μονο κατ΄εξαιρεση?μονο την επιλογη του catering εχεις?HELP!

NESTOROUDI
01-05-08, 11:47
γεια σας κοριτσια
μηπως καμια γνωριζει σχετικα με βαφτιση στον ιππικο ομιλο και στη γεωργικη σχολη?δεν ειμαι απο τη θεσ/νικη οποτε για οτι ακουω ρωταω.ειναι ακριβες εκκλησιες?δεν δινουν αδεια παρα μονο κατ΄εξαιρεση?μονο την επιλογη του catering εχεις?HELP!
ριακι και οι 2 χωροι ειναι πολυ ακριβοι. ο ιππικος για γαμο -δεν ξερω αν εχει αλλη χρεωση η βαφτιση- εχει 3-4.000€ και σε χρεωνουν και πολλα εχτρα. εχει το καλο οτι μπορεις να τελεσεις το μυστηριο μεσα στο χωρο, σε μικρο εκκλησακι. στη γεωργικη σχολη, εχει γυρω στα 1500-2000€ νομιζω με εχτρα κατι νεοκορους κλπ που μου ειχαν πει οταν ρωτησα. για catering νομιζω οτι μπορεις να επιλεξεις οτι θελεις εσυ. θελεις να κανεις δεξιωση σε κτημα στη Θεσ/νικη? αν μπεις στο www.gamosorganosi.gr θα βρεις πολλους χωρους και φωτο.

NESTOROUDI
01-05-08, 11:55
Κορίτσια θα ασχοληθεί καμιά σας με την κατασκευή προσκλητηρίων και μπομπονιέρων? Έχετε υπόψη σας κάποιο μαγαζί που να πουλάει πουγκιά, κουτάκια κορδέλες και γενικά τέτοια πράγματα? Ή κάποιο μαγαζί που να έχει μπομπονιέρες σε νορμάλ τιμές?
νορμαλ τιμες βρηκα σε καταστημα στη Ν. Ελβετια-χαριλαου πανω στον κεντρικο μετα τη γεφυρα, στην κηφισια στην ρογκοτη και στην Κλεανθους, με πολυ ωραια πραγματακια. επισης μεσα στο χωριο της ειρηνης, λειτουργει καταστημα με πολυ ωραια πραγματα και ιδεες με λιγο πιο τσιμπημενες τιμες (20-40 λεπτα πιο ακριβα απο τα αλλα).
κουτακι-πουγκια-κορδελες -τουλια κλπ βρηκα στο internet σε μια εταιρια που μου εστειλε αμεσως και εντυπα της με τιμες. www.suxess.gr απεναντι απο τα κοιμητηρια θερμης.

ΡΙΑΚΙ
01-05-08, 21:35
γεια σας κοριτσια
ριακι και οι 2 χωροι ειναι πολυ ακριβοι. ο ιππικος για γαμο -δεν ξερω αν εχει αλλη χρεωση η βαφτιση- εχει 3-4.000€ και σε χρεωνουν και πολλα εχτρα. εχει το καλο οτι μπορεις να τελεσεις το μυστηριο μεσα στο χωρο, σε μικρο εκκλησακι. στη γεωργικη σχολη, εχει γυρω στα 1500-2000€ νομιζω με εχτρα κατι νεοκορους κλπ που μου ειχαν πει οταν ρωτησα. για catering νομιζω οτι μπορεις να επιλεξεις οτι θελεις εσυ. θελεις να κανεις δεξιωση σε κτημα στη Θεσ/νικη? αν μπεις στο www.gamosorganosi.gr θα βρεις πολλους χωρους και φωτο.

ΣΥΓΓΝΩΜΗ Η ΤΙΜΗ 3000 - 4000 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΠΠΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ Ή ΕΙΝΑΙ ΕΝΟΙΚΙΑΣΗ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ Ή ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΔΕΞΙΩΣΗΣ?ΕΧΩ ΣΟΚΑΡΙΣΤΕΙ!ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΩΡΓΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΜΟΝΟ?ΚΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ Η ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ?

Angiek
01-05-08, 23:25
νορμαλ τιμες βρηκα σε καταστημα στη Ν. Ελβετια-χαριλαου πανω στον κεντρικο μετα τη γεφυρα, στην κηφισια στην ρογκοτη και στην Κλεανθους, με πολυ ωραια πραγματακια. επισης μεσα στο χωριο της ειρηνης, λειτουργει καταστημα με πολυ ωραια πραγματα και ιδεες με λιγο πιο τσιμπημενες τιμες (20-40 λεπτα πιο ακριβα απο τα αλλα).
κουτακι-πουγκια-κορδελες -τουλια κλπ βρηκα στο internet σε μια εταιρια που μου εστειλε αμεσως και εντυπα της με τιμες. www.suxess.gr απεναντι απο τα κοιμητηρια θερμης.
Τη Ρογκότη την ξέρω, εκεί κοντά μένω. Στη νέα ελβετία που ακριβώς είναι αυτό που λες? Σε ποιο δρόμο?

NESTOROUDI
01-05-08, 23:25
γεια σας κοριτσια

ΣΥΓΓΝΩΜΗ Η ΤΙΜΗ 3000 - 4000 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΠΠΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ Ή ΕΙΝΑΙ ΕΝΟΙΚΙΑΣΗ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ Ή ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΔΕΞΙΩΣΗΣ?ΕΧΩ ΣΟΚΑΡΙΣΤΕΙ!ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΩΡΓΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΜΟΝΟ?ΚΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ Η ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ?
οι τιμες ειναι μονο για το χωρο!! και ζητανε εχτρα χρηματα για προσωπικο και καθαριοτητα. μπορει ομως για τη βαφτιση να χρεωνουν λιγοτερα χρηματα. οι τιμες ειναι για γαμο. εχουν νοικιασει πολλοι φιλοι μου το χωρο.
η μητροπολη δεν εχει να κανει με τις τιμες. τωρα στη γεωργικη, αυτες οι τμες ειναι για το χωρο και την εκκλησια, με εχτρα καποιες λαμπαδες κια χρηματα για τους νεοκορους που ζητανε. μπορεις ομως να παρεις να ρωτησεις για σιγουρια. πανω-κατω εκει ειναι οι τιμες.

NESTOROUDI
01-05-08, 23:27
Τη Ρογκότη την ξέρω, εκεί κοντά μένω. Στη νέα ελβετία που ακριβώς είναι αυτό που λες? Σε ποιο δρόμο?
πανω στον κεντρικο, μολις περασεις το παρκο, μετα τη γεφυρα, στο δεξι σου χερι.

Angiek
01-05-08, 23:29
Κατεβαίνοντας την κατηφόρα για Κηφισιά? Έχει εκεί μαγαζί με βαπτιστικά?

NESTOROUDI
01-05-08, 23:45
Κατεβαίνοντας την κατηφόρα για Κηφισιά? Έχει εκεί μαγαζί με βαπτιστικά?
μπομπονιερες κια προσκλητηρια εχει μονο. ειναι ημιυπογειο. τυχαια το βρηκα και εγω, επειδη μενω κοντα.

asteraki
02-05-08, 09:44
Κορίτσια για το κατάστημα με τα είδη γάμου και βάφτισης στην Βούλγαρη, λέγεται "Δια χειρός κυρκιλή", η υπεύθυνη κα. Λούλα, και το τηλ 2310-328505. Είναι πολύ καλή και ευγενική, έκανα εκεί την βάφτιση της μικρής μου. Αν θελήσετε οτιδήποτε άλλο στείλτε πμ.

asteraki
02-05-08, 09:46
επίσης το success είναι στον δρόμο πολυγύρου-θέρμης, πίσω ακριβώς από μία παλιά disco, δεν θυμάμαι όνομα, αλλά το τηλέφωνο είναι 2310-465028. Πολύ ευγενικοί και εκεί επίσης. Έχω ήδη παραγγείλει και περιμένω την Δευτέρα την κορδέλα που θα φτιάξω τις μπομπονιέρες.

mama-mia
02-05-08, 09:49
Καλημερα κοριτσια...
Εγω εκλεισα μπουμπουνιερες στο evendi που ειναι μεσα στο χωριο της ειρηνης...
Για την εκκλησια ειχα ρωτησει στην γεωργκη σχλη κ μου ειχαν πει οτι πρεπει να κλεισω 6 μηνες πριν γιατι κανουν μονο 2 μυστηρια την μερα...Οποτε οπως καταλαβαινετε δεν φτασαμε στο ζητημα της τιμης....Δηλαδη αν θελεις να βαπτισεις το μωρο σου 4μην,πρεπει να κλεισεις πριν καν το γεννησεις... :lol: :lol:

Angiek
02-05-08, 14:36
....Δηλαδη αν θελεις να βαπτισεις το μωρο σου 4μην,πρεπει να κλεισεις πριν καν το γεννησεις... :lol: :lol:

ΚΑΛΟ!!!!! Όντως ρε παιδί μου τι εκμετάλλευση είναι αυτή? Τι παζάρι τρελλό? Εγώ δεν είχα σκοπό να ασχοληθώ με καμια κατασκευή αλλά μου την έδωσε. Πήγα να ρωτήσω για μπομπονιέρες και μου λέγανε 3-3,5 ευρώ για σχέδια που πραγματικά αν βρεις τα υλικά τις φτιάχνεις άνετα μόνη σου. Άλλωστε και οι ίδιοι μου είπανε πως πρέπει να τις παραγγείλω ένα μήνα πριν τουλάχιστον γιατί θέλουν χρόνο για να παραγγείλουν τα υλικά και να τις δέσουν. Ε,άμα μπορούν αυτοί, εγώ δεν μπορώ? Και κει μια κοπέλα θα βάλουν να τις κάνει. Από μια μικρή έρευνα που έκανα στο ιντερνετ χθες βράδυ διαπίστωσα πως η ίδια μπομπονιέρα θα μου στοιχίσει 1 ευρώ με το ζόρι!!! :shock:

NESTOROUDI
02-05-08, 14:43
ξερει καμια που πουλανε smarties για τις μπομπονιερες? αν δηλαδη αποφασισω να τις φτιαξω εγω. ειδα κατι τελειους ανεμομυλους σε ενα καταστημα στο κεντρο, αλλα ειχαν 3,30 και δεν λεει... αλλα μου αρεσαν παρα πολυ!!!

Angiek
02-05-08, 14:58
Smarties νομίζω πως μπορείς να βρεις σε ζαχαροπλαστεία και σε μαγαζιά με καραμέλες και ξηρούς καρπούς. Επίσης εδώ με παραγγελία http://www.elxisdoro.gr/details.php?productsid=2699

evi_mik
28-05-08, 15:52
Σε παρακαλώ αν τα φτιάξεις τα προσκλητήρια στείλε φωτο να τα δω.

Κάλιο αργά παρά ποτέ!!!! Να το λοιπόν.

το μύνημα επεξεργάστηκε μετά απο παράκληση της επιχείρισης που αναφέρθηκε η οποία φέρει το πνευματικό δικαίωμα για το εν λόγω προσκλητήριο edit admin

ΡΙΑΚΙ
28-05-08, 16:04
ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΤΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΓΛΥΚΑΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΣΟΥ!!! ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΤΗΣ ΒΑΦΤΙΣΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ?

evi_mik
28-05-08, 16:17
Στο Bon Chateau στο Ωραιόκαστρο

Angiek
28-05-08, 23:49
Φανταστικό το προσκλητήριο!!! Αν επιτρέπεται που το έκανες και πόσο κόστισε? Γλύκας ο μικρούλης. Με το καλό.

gerakina
28-05-08, 23:58
Υπέροχη δουλειά!!!

μικρος πριγκιπας
29-05-08, 00:16
πολυ ωραιο το προσκλητηριο...
και ο μικρουλης κουκλος !!!!!!!
φτου φτου φτου να μην το ματιασουμε :wink:
με το καλο η βαφτιση :wink:

evi_mik
29-05-08, 01:10
Φανταστικό το προσκλητήριο!!! Αν επιτρέπεται που το έκανες και πόσο κόστισε? Γλύκας ο μικρούλης. Με το καλό.

Το φτιάξαμε εγώ κι ο άντρας μου και το δώσαμε σε κάποιον φίλο και μας το τύπωσε. Την ιδέα την "κλέψαμε" από το www. .com (βλ. σελ.2)

το μύνημα επεξεργάστηκε μετά απο παράκληση της επιχείρισης που αναφέρθηκε η οποία έχει το πνευματικό δικαίωμα για το εν λόγω προσκλητήριο edit admin

evi_mik
29-05-08, 01:11
Σας ευχαριστώ πολύ όλες.
Είστε πολύ γλυκές.

kasma31
29-05-08, 12:00
Έυη χάρηκα που σε είδα εχθές με τον μπεμπούλη σου.
Πολύ ωραίο το προσκλητήριο.
Με το καλό η βάπτιση.
Φιλάκια

asteraki
29-05-08, 16:39
super το προσκλήτήριο και σίγουρα δεν δώσατε τα χρήματα που έδωσα εγώ στον κύριο www. .com, που σημειωτέον μαλώσαμε χοντρά μέχρι να μου ετοιμάσει κάτι που άρεσε πρώτα σε εμένα και μετά σε εκείνον.........

bizoudaki
29-05-08, 23:32
evi τελειο το προσκλητηριο !!!

Και εμεις στην Μονη Βλαταδων το βαφτιζουμε το πιτσιρικι στις 22 Ιουνιου :)

Περιμενω να μου πεις εντυπωσεις !!!

Angiek
30-05-08, 01:08
Το φτιάξαμε εγώ κι ο άντρας μου και το δώσαμε σε κάποιον φίλο και μας το τύπωσε. Την ιδέα την "κλέψαμε" από το www. .com (βλ. σελ.2)το μύνημα επεξεργάστηκε μετά απο παράκληση της επιχείρισης που αναφέρθηκε edit admin

Με ποιο πρόγραμμα το φτιάξατε και από που βρήκατε αυτά τα σχεδιάκια και τις "κορδέλλες"?

th@lia
31-05-08, 00:34
Η αληθεια ειναι οτι απο εκει κλεψαμε την ιδεα για το δικο μας αλλα ειναι φυσικα λευκο κοκκινο και εγινε παρα πολυ ωραιο..και μολις με 80 ευρω τα 200 κομματια.

Angiek
31-05-08, 01:06
Η αληθεια ειναι οτι απο εκει κλεψαμε την ιδεα για το δικο μας αλλα ειναι φυσικα λευκο κοκκινο και εγινε παρα πολυ ωραιο..και μολις με 80 ευρω τα 200 κομματια.
200 προσκλητήρια :shock: :shock: :shock: Καλά πόσο κόσμο καλέσατε!!!!

rena
01-06-08, 18:08
Ευη μου εγω που το ειδα κι απο κοντα ειναι παρα πολυ ωραιο!!!Γλυκας ο Γιωργος!!Πολυ πετυχημενες οι φωτογραφιες!!!!!Ανυπομονω να τα πουμε κι απο κοντα και να συναντηθουνε τα ξαδερφακια!!!! :lol:

no1parent
01-06-08, 20:41
Γεια σας κι από μένα.
Έχω κάνει 3 βαπτίσεις, των παιδιών μου και 1 σαν νονά και βρήκα μετά από πολύ ψάξιμο ένα μαγαζί δυτικά με πάρα πολλά σχέδια (και αυτά που κυκλοφορούν στο internet) και το σημαντικότερο δεν με γδάρανε στην τιμή, γιατί σας λέω κατέληξα εκεί μετά από πολύ ψάξιμο.
Αν ενδιαφέρεται κάποια από σας μπορώ να σας δώσω το τηλέφωνό τους.
:D

bizoudaki
21-06-08, 16:56
Κοριτσια καποια ειχε γραψει οτι εψαχνε κουταλακια μικρα για βαζακια με γλυκο.

Επιτελους τα βρηκα!!!

Τα κουταλακια ειναι ιδια με αυτα του εσπρεσο.

Ειναι ενα καταστημα ακριβως απεναντι απο τον Σιδηροδρομικο Σταθμο και τα 40 τεμαχια κοστισαν 5,5 ευρω.

artemis
23-06-08, 17:19

Επιτελους τα βρηκα!!!

Ειναι ενα καταστημα ακριβως απεναντι απο τον Σιδηροδρομικο Σταθμο και τα 40 τεμαχια κοστισαν 5,5 ευρω.

Τι είπες τώρα? Αθήνα στέλνουν? Έχεις τηλέφωνο?

Angiek
24-06-08, 01:22

Επιτελους τα βρηκα!!!

EΓΩ ΤΑ ΕΨΑΧΝΑ!!! ΤΩΡΑ ΤΟ ΛΕΣ!!!!!!!!!! ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΛΞΙΣ, 0,20 ΤΟ ΕΝΑ (ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΕΞΟΔΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ, ΑΡΧΙΚΗ ΤΙΜΗ ΤΕΜΑΧΙΟΥ 0,17) ΚΛΟΠΗ!!!!!!!!!!!!!!!! ΤΩΡΑ ΘΥΜΩΣΑ :evil: :evil:
Είναι το μαγαζί που πουλάει πράγματα για εξοπλισμό καταστημάτων (καφετέριες κλπ) ελαφρώς ημιυπόγειο? Πες μου πως δεν είναι αυτό. γιατί μου έφαγε τα αφτιά η μαμά μου να πάω εκεί και εγώ βαριόμουνα από Καλαμαριά να φτάσω εκεί κάτω. Καλά να πάθω!

bizoudaki
24-06-08, 14:18
Πηγε ο αντρας μου και τα βρηκε.

Ειναι απεναντι απο τον Σταθμο 2-3 τετοια καταστηματα και πουλανε οπως ειπες ειδη εξοπλισμου για καφετεριες, ζαχαροπλαστεια κτλ.

Αρτεμις δεν ξερω αν στελνουν Αθηνα. Θα κοιταξω να βρω το τηλ. Διαφορετικα ψαξε και εσυ οπου πουλανε ειδη για εξοπλισμους εστιατοριων κτλ. Τα πουλανε σε ναυλον σκουλακια των 10

artemis
24-06-08, 17:20
OK θα κοιτάξω τώρα! Ευχαριστώ!

FIDUSA_ANGEL
29-06-08, 23:12

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΠΟΙΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΑΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Angiek
30-06-08, 14:09
ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΠΟΙΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΑΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Το τηλέφωνο κάπου το είχα, αλλά τώρα δεν το βρίσκω. Αν το βρω θα σου το γράψω. Πάντως το συγκεκριμένο εκκλησάκι ανήκει στον Ι.Ν. Αγίου Ιωάννη στην Πασσαλίδη. Αυτοί θα σε εξυπηρετήσουν, γιατί ούτως ή άλλως εκεί θα απευθυνθείς αν θέλεις να κλείσεις ημερομηνία. Ι.Ν. ΑΓ. ΙΩΑΝΝΟΥ ΚΑΤΙΡΛΗ : Πασαλίδη & Προύσης 454890

poukis
09-07-08, 13:20
καλημερα κοριτσια,ξερει καμια που πουλανε φθηνα βαζακια?για τη βαφτιση τα θελω κ γω.

ariana
17-07-08, 19:55
Κοριτσια απο Θεσσαλονικη γεια σας!Θα ηθελα να σας ρωτησω αν ξερετε που μπορω να βρω τουλια για να βαλυ στα τραπεζια.Εδω στηνΙταλια μου ζητανε δυομιση ευρω το μετρο,ειναι λογικη τιμη,με συμφερει να τα παρω απο εδω η στη Θεσσαλονικη ειναι πιο φτηνα;Και ηλιο για μπαλονια μηπως ξερετε παλι που μπορω να βρω και τιμες!Ευχαριστω!!

poukis
19-07-08, 15:42
Κοριτσια απο Θεσσαλονικη γεια σας!Θα ηθελα να σας ρωτησω αν ξερετε που μπορω να βρω τουλια για να βαλυ στα τραπεζια.Εδω στηνΙταλια μου ζητανε δυομιση ευρω το μετρο,ειναι λογικη τιμη,με συμφερει να τα παρω απο εδω η στη Θεσσαλονικη ειναι πιο φτηνα;Και ηλιο για μπαλονια μηπως ξερετε παλι που μπορω να βρω και τιμες!Ευχαριστω!!

ariana το μονο που ξερω ειναι που μπορεις να βρεις τουλια,δεν ξερω ομως ποσο εχουν.μεσα στην βδομαδα θα παω κεντρο κ θα ρωτησω ποσο παει το μετρο.μαγαζια παντως εχει στην βενιζελου μεσα στην στοα καρασου,εχει κανα δυο τρια μαγαζια το ενα διπλα στο αλλο.

Becky
10-09-08, 12:30
Καλημερα!
Ψαχνω εκκλησια για να κανω την βαφτιση του γιου μου τον δεκεμβρη.Μενω στο ρετζικι.Καμια ιδεα????Ευχαριστω!

marsa
11-09-08, 11:55
Για όσες μανούλες θέλουν να μάθουν πως μπορεί ένα catering στη Θεσσαλονίκη να καταστρέψει τη βάφτιση του παιδιού μας στείλτε μου πμ. Ακόμα προσπαθούμε να συνέλθουμε και εμείς και οι καλεσμένοι.Επειδή δεν έχω συνέχεια internet μπαίνω με λιγη καθυστέρηση

artemis
11-09-08, 16:13
Για όσες μανούλες θέλουν να μάθουν πως μπορεί ένα catering στη Θεσσαλονίκη να καταστρέψει τη βάφτιση του παιδιού μας στείλτε μου πμ. Ακόμα προσπαθούμε να συνέλθουμε και εμείς και οι καλεσμένοι.Επειδή δεν έχω συνέχεια internet μπαίνω με λιγη καθυστέρηση

Τι έπαθες ???? ή Μάλλον τι πάθατε????? Δηλητηρίαση?????

gerakina
11-09-08, 16:32
Καλημερα!
Ψαχνω εκκλησια για να κανω την βαφτιση του γιου μου τον δεκεμβρη.Μενω στο ρετζικι.Καμια ιδεα????Ευχαριστω!

Δεν έχω να προτείνω αλλά να ρωτήσω:γιατί Δεκέμβριο?
Εμείς που σκεφτόμαστε για Χριστούγεννα,όποιος το ακούει λέει οτι θα παγώσει το μωρό,θα είναι μικρό (6 μηνών) κλπ.
Εσείς πως πήρατε αυτή την απόφαση?

Λαμπρινή
11-09-08, 21:46
Γερακινάκι εμεις ΑΝ βαφτίσουμε εδω την μικρουλίνα θα το κάνουμε μεσα στα Χριστούγεννα .
Ειχα παει πριν 3 χρονια σε μια βαφτιση που έγινε Ιανουάριο στη Θεσσαλονικη . Ισως η πιο ομορφη βαφτιση που πήγα ποτε !!Εγω δεν ειμαι και τυπος της ζέστης οποτε το καταευχαριστηθηκα :D
Ηταν ο πατερ (καταπληκτικός !) ? Η εκκλησία (ξεχναω το ονομα της στο κέντρο ..Ερμου με ...πω πω τα ξεχασα ολα) ? Το ολο σκηνικό ? Το κρυο ? Δεν ξερω αλλα ηταν πολυ ομορφη βάφτιση . Το μωρο φυσικά δεν έπαθε τίποτα (Αυγουστο είχε γεννηθει ) οπως δεν παθαίνουν τίποτα ολα τα μωράκια απο το κρύο .
Με το καλό σας εύχομαι ! :D

gerakina
11-09-08, 23:04
Λαμπρινή μου σε ευχαριστώ!
Κι εμείς αυτό σκεφτόμαστε,οτι δε θα κρυώσει το μωρό.
Η εκκλησία είναι δίπλα στο σπίτι,έχει θέρμανση κι εντάξει πόσο θα μείνει γυμνή η μικρή?
Ύστερα όλο αυτό το κλίμα των Χριστουγέννων..δεν ξέρω..μου φαίνεται πολύ όμορφο! :D

evi_mik
12-09-08, 02:46
Καλημερα!

Έχεις σκεφτεί το παρεκκλήσι της Αγίας Παρασκευής στο Ωραιόκαστρο???

Σοφία Τ.
12-09-08, 09:04
Συγνωμη αλλα το παρεκλησι της Αγιας Παρασκευης ειναι μονο για καλοκαιρι αφου δεν εχει εσωτερικο χωρο.Θα παγωσουν γονεις,μωρο και καλεσμενοι!!!Εγω θα προτεινα καποια μικρη εκκλησια σε καποιο απο τα γυρω ορεινα χωρια της Θεσσαλονικης (Φιλυρο,Χορτιατη κλπ) ωστε να εχει θαλπωρη η ολη ιδεα της βαφτισης.Δυστυχως ομως δεν ξερω καποια συγκεκριμενη εκκλησια εκει!

evi_mik
12-09-08, 14:03
Συγνωμη αλλα το παρεκλησι της Αγιας Παρασκευης ειναι μονο για καλοκαιρι αφου δεν εχει εσωτερικο χωρο.

Sorry, δεν το είχα καταλάβει... :oops: :oops: :oops:

Becky
15-09-08, 10:14
[Δεν έχω να προτείνω αλλά να ρωτήσω:γιατί Δεκέμβριο?
Εμείς που σκεφτόμαστε για Χριστούγεννα,όποιος το ακούει λέει οτι θα παγώσει το μωρό,θα είναι μικρό (6 μηνών) κλπ.
Εσείς πως πήρατε αυτή την απόφαση?[/quote]

Καλημερα!Εμεις αρχικα για σεπτεμβρη λογαριαζαμε μιας και γεννηθηκε δεκεμβρη αλλα μετακομισαμε και πεσανε πολλα τρεξιματα και εξοδα μαζεμενα και δεν προλαβαιναμε για σεπτεμβρη.Για μαιο αν το αφησουμε παει μακρια και ασε που στη θεσσαλονικη παντα βρεχει τετοια εποχη!!!(φταιει η εκθεση βιβλιου!!!!)ασε που ολα τα παιδια εχουν εξετασεις και οι γονεις αγχος και τρεξιμο τοτε!Καταρχας γιατι να παγωσει το παιδι???Στο σπιτι δεν κανει μπανιο το χειμωνα???Αφου ολες οι εκκλησιες εχουν θερμανση και ζεστο νερο!(εκτος και αν ζητανε κατι τις παραπανω για να τα θεσουν σε λειτουργεια....ολα ειναι πιθανα πια!)Εξαλλου το χειμερινο σκηνικο ειναι πανεμορφο!Το μονο μου αγχος ειναι μηπως χιονισει τοτε και μενουμε και ρετζικι που το στρωνει πιο ευκολα και δεν μπορεσουν να ερθουν οι καλεσμενοι!!!Ακομα δεν καταληξαμε σε κατι σιγουρο για το που και πως...

myangel
16-09-08, 13:48
εμείς έχουμε βάπτιση 19/10 (αγοράκι, θα είναι 7 1/2 μηνών τότε το αστέρι μου!!!) στις 12.00 ωιμε τι πρόβλημα λόγω εποχής!!! έτρεχε η καημένη η νονά και τα ρούχα ήταν ή πολύ καλοκαιρινά ή θεόχοντρα βελούδα!!!
ευτυχώς υπάρχει η λύση κοτλέ παντελονάκι-πουκάμισο-μπουφανάκι, που είναι υπερτέλεια (απλά θα ξεπαραδιαστούν οι νονοί μιας που τα La*** τσιμπάνε λίγο... καταπληκτικό το μοντγκόμερι μπέρμπερι, αλλα 3 κατοστάρικα για 3 μήνες ρούχο???)
αντί για γλυκάκι θα δώσω μπισκοτολούκουμο (έτσι γράφεται αλήθεια??) το οποίο δεν ξέρω ακόμη ποιος θα κάνει ή αν θα το πάρω έτοιμο κι και από που!
αντί για μπομπονιέρες θα δώσουμε τα χρήματα στο Make a wish και θα δώσω παπύρους! (μια γνωστή που άκουσε ότι δεν θα εχω μπουμπουνιέρες, τρόμαξε!! και είναι και 25 χρονών, νέα γυναίκα με 2 παιδιά!! είναι δυνατόν να πρέπει να είμαστε τόσο "στημένοι" σε όλα ρε παιδιά!??? ) θα πάω στο γνωστό τσαμπαμάγαζο να πάρω δωράκια μόνο για τα παιδάκια, απ αυτά που κάνουν μπουρμπουλήθρες και μύλους και αστείς μπουγελοφατσούλες...
στολισμό θα βάλω μόνο ένα στεφανάκι γύρω από την κολυμβήθρα (ευτυχώς η εκκλησία δεν επιτρέπει και πολλα πολλά,κι εμένα δε μ αρέσουν τα μπαλόνια, μόνο τα λουλούδια κι αυτά λιτά)
και μετά το μυστήριο κέιτερινγκ έξω από την εκκλησία έχει ωραίο κήπο (με προσωπικό, ποτά, φαγητά, τέντες, κάποιες ροτόντες κλπ, περίπου 10€άτομο) καλά δεν είναι??? (βέβαια θα είναι καμιά 200αριά άτομα... αλλά μία φορά το βαφτίζεις το ζουζούνι!!!)
α και προσκλητήριο είπα σε φίλο την ιδέα μου, και τα τυπώνει σήμερα-αύριο ψιλοτζάμπα!
τα μαρτυρικά είναι "υποχρεωτικά"?? στη Θεσσαλονίκη δεν έχει σε όλες τις βαφτίσεις.....

να μην ανησυχεις για τον καιρο! στην ελλαδα ζουμε, δεν κανει δα και τοοοοσο κρυο! ακομη και να χιονιζει, ολες οι εκκλησιες εχουν ερκοντισιον! τα χειροτερα τα εχω ακουσει απο παιδια που καηκανε απο το ζεστο νερο στην κολυμβηθρα, οχι που κρυωσανε στη βαφτιση... :wink:

psileashampos
29-05-10, 14:39
Χαίρετε όλοι και όλες (μάλλον κυρίως όλες...) θα ήθελα να σας ευχαριστήσω πολύ, διότι μέσω του forum βρήκα ένα μαγαζί που με ικανοποίησε απολύτως σχετικά με τη συνεστίαση, μετά τη βάπτιση του γιου μου. Είναι το Bon Chateau στο Ωραιόκαστρο. Χαρακτηριστικά: Τιμές 20 ευρώ με ορεκτικά/ 15 ευρώ άνευ ορεκτικών (Όλα μέσα: ποτά απεριόριστα, γλυκό σιροπιαστά με παγωτό). Πιάτα πλούσια σε ποσότητα και υπέροχη ποιότητα σε σημείο που όλοι να μιλούν γι'αυτό (έκλεψε κυριολεκτικά την παράσταση). Υπεραρκετές θέσεις πάρκινγκ και ελεύθερος χώρος, παιδική χαρά, υπέροχη θέα της Θεσσαλονίκης, μέσα σε ένα πανέμορφο περιβάλλον (πευκοδάσος Ωραιοκάστρου). Υπάρχει εσωτερικός και εξωτερικός χώρος, εμείς προτιμήσαμε τον εσωτερικό λόγω εποχής (Άνοιξη), ωστόσο τα τραπέζια-καρέκλες τοποθετημένα σε καλές αποστάσεις και όχι ο ένας πάνω στον άλλο (είχαμε 85 μεγάλους και 30 μικρούς, αλλά χωρούσε άνετα άλλα 20 άτομα). Η βάπτιση έγινε στον Άγιο Δημήτριο και είχαμε ένα ελάχιστο θέμα με τον τρόπο πρόσβασης, αλλά με την κατάλληλη οργάνωση (χάρτες μέσω e-mail) και συντονισμό (ομάδες αυτοκινήτων) όλα πήγαν ρολόι. Μουσική υπάρχει επιλογή του cd, αλλά για ζωντανή ορχήστρα πρέπει να γίνει κατάλληλη συνενόηση.
Καλή συνέχεια σε όλους-ες.
ΥΓ: Μένω Αθήνα και με βοήθησε πάρα πολύ η παράθεση των σχολίων σας στο forum:grin:

Anastasia1
29-05-10, 17:07
Εγω πηρα απο την στοα στην Ερμου τουλι με 25 και 50 λεπτα το μετρο.

Επισης μου αρεσε πολθυ το υφασματινο χαρτι σε ρολο αλλα.....οταν το βρηκα στην Ερμου 15 ευρω τα 10 μετρα.

Μετα πηγα σε καταστημα στην Γιαννιτσων και το βρηκα 3.40 τα 20 μετρα. Να ουρλιαξω??

Επισης εκει βρηκα σμαρτις με 7,80 το κιλο και βαζακια και κουταλακια....και ο,τι επιθυμει η ψυχουλα σας. Ειναι ,μεγαλος χονδρεμπορας και δινει και λιανικη ....με τιμες παρα πολυ καλες. Ειναι στην Γιαννιτσων διπλα στην Δημοτικη Αστυνομια απενταντι απο ενα βενζιναδικο Shell. Για οσες ενδιαφερονται.......

tatis
31-01-11, 11:52
Καλημέρα κορίτσια. Γνωρίζετε μήπως αν στην Αγ. Αναστασία στο Παλαιόκαστρο επιτρέπεται το κέτερινγκ κ αν κάποια έχει εμπειρία βάπτισης από τον χώρο?

LA LATINA
31-01-11, 15:23
Καλημέρα κορίτσια. Γνωρίζετε μήπως αν στην Αγ. Αναστασία στο Παλαιόκαστρο επιτρέπεται το κέτερινγκ κ αν κάποια έχει εμπειρία βάπτισης από τον χώρο?

Εγω βαφτισα το μεγαλο μου γιο στην Αγ Παρασκευη αλλα επειδη ειμαι απο Ωραιοκαστρο και εχω παρευρεθει και σε πολλους γαμους και βαφτισεις εκει, ποτε δεν εχω δει catering αλλα ο πατερ ειναι πολυ συνεννοησιμος και καλος ανθρωπος οποτε δε νομιζω να σας δημιουργησει θεμα.... ωστοσο ακριβως διπλα στο παρεκκλησι εχει μια ταβερνουλα που την προτιμουν πολλοι (δεν εχω παει)
να ξερετε οτι το περιβαλλον ειναι υπεροχο, δεν υπαρχει τετοια ομορφια ειδικα την ανοιξη.... σηκωνει πολυ στολισμο και γινεται υπεροχο το εκκλησακι!!!!!! επισης να ξερετε οτι μεσα Οκτωβριου με μεσα Μαιου δε λειτουργει....

tatis
01-02-11, 10:41
Στέλλα σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου. Σκεφτόμαστε το κέτερινγκ για να αποφύγουμε την λύση της ταβέρνας. Μένουμε ανατολικά, οπότε δν ξέρω αν σε διαφορετική περίπτωση θα υπήρχε λόγος να βαπτίσουμε εκεί.

LA LATINA
01-02-11, 10:49
Στέλλα σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου. Σκεφτόμαστε το κέτερινγκ για να αποφύγουμε την λύση της ταβέρνας. Μένουμε ανατολικά, οπότε δν ξέρω αν σε διαφορετική περίπτωση θα υπήρχε λόγος να βαπτίσουμε εκεί.

απ ολη τη Θεσσαλονικη ερχονται εδω λογω του τοπιου ειναι πραγματικα υπεροχο.....οπως σας βολευει παντως...με το καλο!!!!!!!!

tatis
02-02-11, 00:06
Tελικά μίλησα με τον πάτερ -είναι καινούργιος- κ είπε ότι δν επιτρέπεται το κέτερινγκ αλλά ούτε κ ο στολισμος. Τι κρίμα, μου άρεσε πολύ αυτό το παρεκκλήσι.

angelino77
03-02-11, 17:08
καλησπέρα και από μενα, και εμείς θα βαπτιστούμε Ιούνη και μάλλον στον Αγ. Βασίλειο κάπου στην Πυλαία από οτι διάβασα εδω. Θα πάω απο βδομάδα να το δω. Ψαχνω για κετερινγκ και για θεμα βαπτισης και επειδη δεν το κατεχω το δημιουργικό&καλλιτεχνικό πολύ θα βοηθήσει καμια μανούλα ???;););););)

Εχω ήδη αποφασίσει οτι τις μπομπο θα τις παρω ειτε απο το κανε μια ευχή είτε από το χαμόγελο του παιδιού. Προσκλητήρια θελω να τα κάνω μονη μου :roll::roll::roll::roll::roll: αν μαθω πως!!!!!! Δεν πιανουν τα χερια μου σε αυτα δεν πιανουν!!!!

angelino77
03-02-11, 17:13
Ξεχασα να γράψω οτι θα χρειαστώ κομμώτρια και ίσως και μακιγιέζ :grin::grin::grin::grin::grin: Αλλαοχι να ξεπαραδιαστούμε :-D:-D:-D:-D:-D:-D

tatis
04-02-11, 00:27
καλησπέρα και από μενα, και εμείς θα βαπτιστούμε Ιούνη και μάλλον στον Αγ. Βασίλειο κάπου στην Πυλαία από οτι διάβασα εδω. Θα πάω απο βδομάδα να το δω. Ψαχνω για κετερινγκ και για θεμα βαπτισης και επειδη δεν το κατεχω το δημιουργικό&καλλιτεχνικό πολύ θα βοηθήσει καμια μανούλα ???;););););)

Εχω ήδη αποφασίσει οτι τις μπομπο θα τις παρω ειτε απο το κανε μια ευχή είτε από το χαμόγελο του παιδιού. Προσκλητήρια θελω να τα κάνω μονη μου :roll::roll::roll::roll::roll: αν μαθω πως!!!!!! Δεν πιανουν τα χερια μου σε αυτα δεν πιανουν!!!!

Noμίζω είναι πέρα από το πάρκο της Ν. Ελβετίας. Παλία ήταν ο Χατζηνάκος εκεί

angelino77
04-02-11, 00:41
νομίζω αγαπητή νενα71 οτι έπρεπε να περιμένεις την απάντηση στα εμαιλ σου και οχι να βάλεις απευθείας το σαιτ σου εδω

paul-beba
05-02-11, 15:35
angellino 77 και μεισ θα πουμε την κορη μασ Λυδια κ σασ περναμε κανα μηνα!λεσ να ειναι συμμαθητριεσ?με το καλο να γινει η βαπτιση σασ!

angelino77
05-02-11, 17:25
ε, καλούτσικο όνομα δεν είναι ;-);-);-);-)?
Πότε με το καλό θα βαπτιστήτε εσείς?? εμείς μάλλον 12/6 λέμε :)

paul-beba
08-02-11, 09:27
ε, καλούτσικο όνομα δεν είναι ;-);-);-);-)?
Πότε με το καλό θα βαπτιστήτε εσείς?? εμείς μάλλον 12/6 λέμε :)

3 Απριλιου!τελειωσαν τα ψεμματα,μονο προσκλητηρια μου εμειναν να κανω αφου πρωτα βρω το σχεδιο !σκεφτομαι γιααυτο που βγαινει μ το μνμ,πωσ σασ φαινεται?το κειμενο θα λεει ΄'θα χαρουμε να ειστε κοντα μασ στη βαπτιση τησ μικρησ μασ νεραιδουλασ κλπειναι καλο η βλακεια?επισησ διπλα στουσ γονεισ λεω να βαλω κ ο αδελφουλησ!περιμενω γνωμεσ!οι υπολοιποι βερεθηκαν να με ακουν!!!!!!!!!!!!!!!!SOS

Mother-of-two
08-02-11, 10:20
3 Απριλιου!τελειωσαν τα ψεμματα,μονο προσκλητηρια μου εμειναν να κανω αφου πρωτα βρω το σχεδιο !σκεφτομαι γιααυτο που βγαινει μ το μνμ,πωσ σασ φαινεται?το κειμενο θα λεει ΄'θα χαρουμε να ειστε κοντα μασ στη βαπτιση τησ μικρησ μασ νεραιδουλασ κλπειναι καλο η βλακεια?επισησ διπλα στουσ γονεισ λεω να βαλω κ ο αδελφουλησ!περιμενω γνωμεσ!οι υπολοιποι βερεθηκαν να με ακουν!!!!!!!!!!!!!!!!SOS

Μια χαρα μου φαινεται! Και μου αρεσει που θα βαλετε το ονομα του αδελφουλι :)

angelino77
20-02-11, 00:47

αντε με το καλό :D:D:D:D
Φωτογράφο που έκλεισες και πόσο? είμαι σε αναζήτηση αυτες τις μέρες και συγκεντρωνω info:p:p:p:p:p

xrpf
20-02-11, 21:52
Γειά σας θέλω χώρο για φαγητό μετα τη βάπτιση.
Θα είναι πρωτομαγιά, να είναι οποσδήποτε κάτι οικονομικό και φυσικά να έχει όλες τις προυποθέσεις που λίγο πολύ θέλουμε όλες για τη βάπτιση του παιδιού μας.
Περίπου 120 άτομα και Δυτικά

eirini79
02-06-11, 23:58
Και ενώ είχαμε κλείσει τη βάπτιση στη Μονή Βλατάδων και το τραπέζι εκεί δίπλα, ωστε να πάμε με τα πόδια, ο επιχειρηματίας μας ενημέρωσε ένα μηνα πριν οτι θα χτίσει :confused:....και τώρα; ξέρει κάποιος εκεί στα κάστρα καμια καλή ταβέρνα χωρητηκότητας 120 ατόμων; διαφορετικά σκεφτόμαστε να πάμε ανατολικά, μια και μετακομίσαμε πρόσφατα, στην Καλαμαριά, ξέρετε κατι καλό και οικονομικό, ευχαριστώ πολύ!