PDA

Επιστροφή στο Forum : ΧΩΡΟΣ ΔΕΞΙΩΣΗΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΑΦΤΙΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2008

ΜΕΛΙΝΑ
16-01-08, 23:23
Κορίτσια επειδή βλέπω ότι βαφτίζουμε πολλές αυτό το καλοκαίρι και οι ιδέες που δίνονται είναι ωραίες αλλά όχι ομαδοποιημένες σκέφτηκα να το οργανώσουμε λίγο με θεματικές για τις βαφτίσεςι του καλοκαιριού. Ξεκινάω με το θέμα της δεξίωσης μετά από ψάξιμο βρήακ πολύ ωραία μέρη με καλή τιμή για την βάφτιση στην Νοτιοανατολική Αττική εαν κάποια θέλει βοήθεια ας γράψει.

ΜΕΛΙΝΑ
16-01-08, 23:43
Νάσια επειδή ψάχνεις μαγαζιά κοντά στην Πεντέλη .
Βρήκα
http://www.amadriades.gr στην Λ. Μαραθώνος στο Πικέρμι πολύ ωραίος χώρος με κήπο με ροτόντες και πολύ καλό φαγητό με 30 € με τα ποτά και αναψυκτικά
δίπλα από ατό θα δείς και ένα άλλο πολύ ωραίο κι αυτό αλλά δεν ρώτησα γι' αυτό τιμή κάπως με το όνομα village θα το δώ και θα σου πω εαν θέλεις. Εγώ τελικά έκλεισα στο Κτήμα Προμπονά στην Λ. Μαραθώνος στον Μαραθώνα. Εχει και εκκλησάκι μέσα φοβερό που θα γίνει η βάφτιση οπότε δεν πειράζει που είναι λίγο μακρυά. Γύρω στα 30 λεπτά από τον Σταυρό. Τιμή 35€ με ποτά, αναψυκτικά νερά, πολύ πλουσιο μενού και την τούρτα της βάφτισης και παγωτά.Οπότε δεν θα χρειαστεί να αγοράσω γλυκά. Τα δοκίμασα παρεπιπτώντως και ήταν φοβερά.

ΛΗΤΩ
17-01-08, 00:16
Μελίνα εγώ ενδιαφέρομαι για δεξίωση προς Νότια Προάστια.
Αν μπορείς γράψε μου τι έχεις βρει...
Ευχαριστώ :) :) :)

ΜΕΛΙΝΑ
17-01-08, 00:35
είχα πάει στο ξενοδοχείο fenix στην Γλυφάδα και μου άρεσε . Δεν ξέρω τιμή αλλά τα ποαιδιά μου είχαν πει ότι ήταν πολύ καλή. Θα ρωτήσω αύριο και θα σου πω Πάντως δεν χάνεις να ρωτήσεςι τηλ 2108914000 Πές μου περίπου περιοχή που σε βολεύει.

ΛΗΤΩ
17-01-08, 00:42
Αργυρούπολη,Ελληνικό,Γλυφάδα....
Το Fenix το γνωρίζω αλλά έκανα το γάμο σε ξενοδοχείο,δεν θέλω και βάφτιση...θα προτιμούσα κάτι σε ανοιχτό χώρο ή κήπο με δέντρα κτλ.
Θα χω πολλά μωράκια σε καροτσάκια και δε θέλω να τους κλείσω σε μια αίθουσα καλοκαιριάτικα....

ΜΕΛΙΝΑ
17-01-08, 00:52
έχεις δίκιο απλά σκεφτόμουν μήπως έχει έξω χώρο και όχι σε αίθουσα. Δες και το Πέτρινο στην Γλυφάδα που έχει εξωτερικό χώρο. Πόσα άτομα υπολογίζεις και τι μέρα θα κάνεις την βάφτιση μεσημέρι βράδυ και βέβαια σε τι budget θα κινηθείς γιατί ξέρω πολλά αλλά δεν ξέρω τι τιμή έχεις όριο.

ΒΙΚΥ
17-01-08, 07:17
Για πες βρε Μελίνα για Νότια που λέει και η Λητώ, όχι ξενοδοχείο. Εγώ θα έχω 80-100άτομα και ψάχνω Νότια επίσης.Βαφτίζω 21 Ιουνίου, Σάββατο μεσημέρι μάλλον γιατί για βράδυ τόσο λίγα άτομα δεν δέχονται συνήθως, και το όριο είναι έως 30ευρώ το άτομο.

ΜΕΛΙΝΑ
17-01-08, 12:11
Βίκυ θα πάει η συμπεθέρα λητώ σήμερα στην Λιθαρίτσια και θα μας πεί γιατί έχω ακούσει πολύ καλά λόγια. Απλά μην ξεχάσετε να ρωτήσετε εαν περιλαμβάνεται και η μουσική σε όλα αυτά ή χρειάζεται dj Δείτε και το πάλαι ποτέ στην Γλυφάδα τηλ 9632739 Γρ. Λαμπράκη www.palepote.gr αυτό είναι λίγο ακριβό 39€ αλλά περιλαμβάνει και τον dj και τα γλυκά της βάφτισης. Ρωτήστε και στο porto Leone που έχει πολύ ωραίους χώρους στην θάλασσα και χώρο εξωτερικό στην Καστέλλα με φοβερή θέα. ΤΗΛ 2104115429 www.portoleone.gr

demi
17-01-08, 13:54
καλα πανακριβη η Αθηνα μιλαμε..τι τιμες ειναι αυτες?
αμα σας δειξω που εκανα την βαφτιση του παιδιου μου και τον γαμο μου και τι τιμες πληρωσα θα μετακομισετε.........
μου το ελεγαν οτι η ζωη στην Αθηνα ειναι πιο ακριβη και δεν το πιστευα...

Maya
17-01-08, 14:47
Υπάρχει στον Άλιμο ένας χώρος με πισίνα, πολύ όμορφος που διατίθεται για βαφτίσεις. Είχα πάει ως καλεσμένη και ήταν υπέροχα. Ήταν δροσερά και πολύ άνετα. Τα παιδιά που μας κάλεσαν είχαν κλείσει μόνο τη μία πλευρά της πισίνας. Τα μεγαλύτερα παιδάκια κολύμπησαν κιόλας, η μουσική ήταν πολύ καλή και το φαγητό ό,τι κανονίσεις. Νομίζω ότι είναι στην οδό Επτανήσου, αλλά δεν έχω λοιπά στοιχεία.

Μαρια Στυλιανακη
17-01-08, 14:52
υπάρχει και ο χώρος του αλμάκ!
στέλνω με πμ το τηλ του!

ΛΗΤΩ
17-01-08, 23:48
Βίκυ θα πάει η συμπεθέρα λητώ σήμερα στην Λιθαρίτσια και θα μας πεί γιατί έχω ακούσει πολύ καλά λόγια. Απλά μην ξεχάσετε να ρωτήσετε εαν περιλαμβάνεται και η μουσική σε όλα αυτά ή χρειάζεται dj

οι εντυπώσεις μου είναι αρκετά καλές..όποια θέλει λεπτομέρειες στέλνω πμ.....η μουσική περιλαμβάνεται στην τιμή,δεν χρειάζεται dj..

Δείτε και το πάλαι ποτέ στην Γλυφάδα τηλ 9632739 Γρ. Λαμπράκη www.palepote.gr αυτό είναι λίγο ακριβό 39€ αλλά περιλαμβάνει και τον dj και τα γλυκά της βάφτισης.

Απ ότι ξέρω είναι πολύ ωραίο αλλά κλειστός χώρος μόνο....

Ρωτήστε και στο porto Leone που έχει πολύ ωραίους χώρους στην θάλασσα και χώρο εξωτερικό στην Καστέλλα με φοβερή θέα. ΤΗΛ 2104115429 www.portoleone.gr

Αυτό που με προβληματίζει Μελίνα μου στην Καστέλλα, και στον Πειραιά γενικότερα είναι η κίνηση και το πάρκινγκ..όποτε έχω πάει ΣΚ έχω δεινοπαθήσει και να φτάσω και να παρκάρω...η θέα σίγουρα όμως είναι συγκλονιστική από το βράχο της Καστέλλας...

ΛΗΤΩ
18-01-08, 00:12
Υπάρχει στον Άλιμο ένας χώρος με πισίνα, πολύ όμορφος που διατίθεται για βαφτίσεις. Είχα πάει ως καλεσμένη και ήταν υπέροχα. Ήταν δροσερά και πολύ άνετα. Τα παιδιά που μας κάλεσαν είχαν κλείσει μόνο τη μία πλευρά της πισίνας. Τα μεγαλύτερα παιδάκια κολύμπησαν κιόλας, η μουσική ήταν πολύ καλή και το φαγητό ό,τι κανονίσεις. Νομίζω ότι είναι στην οδό Επτανήσου, αλλά δεν έχω λοιπά στοιχεία.

--------------------------------------------------------------------------------

ACQUA E SOLE Επτανήσου και Καβάφη, 17455 Αλιμος, τηλ: 2109841527, 2109881400, Κιν. 6936779718 Ε-mail: info@acquaesole.gr

Αυτό είναι που λέει η maya..ωραίο φαίνεται..βέβαια με προβληματίζει που είναι εντελώς καλοκαιρινό..εγώ που βαφτίζω 1η Ιουνίου προβληματίζομαι λίγο με τον καιρό...Ο Ιούνιος γενικά είναι απρόβλεπτος μήνας...

Marilena
18-01-08, 08:36
Κοριτσακι ενα παρα πολυ ωραιο κτηματακι ειναι στην Χριστουπολη Σπατων (ακριβως με το που βγαινεις απο την Αττικη οδο απεναντι, ευκολη προσβαση!) και ειναι πολυ ομορφο... Εχει πισινα, γκαζον, εχει μια πολυ ωραια λιμνουλα με ψαρακια κλπ, γενικα ειναι μαζεμενο και ομορφο. Εκανε εκει βαπτιση η μια φιλεναδα μου και περασαμε φανταστικα !!! Ετοιμαζεται να κανει και την δευτερη φετος !!!
Κόλλησα πως λέγεται... Θα σας το γραψω μετα, αφου την παρω τηλ...

ΒΙΚΥ
18-01-08, 09:10
Συμπεθέρα της Μελίνας :lol: :lol: :lol: ΛΗΤΩ
Στείλε μου π.μ. please!!!! Mε ενδιαφέρει πολύ!

Ξέρετε τι άλλο με προβληματίζει πολύ και μένα, ο καιρός, έχεις δίκιο Λητώ ο Ιούνιος είναι απρόβλεπτος. όταν γέννησα 21/06/2007, είχε καύσωνα. θα κάνω την βάπτιση την ημέρα των γενεθλίων που πέφτει Σάββατο, μεσημέρι μάλλον,και προβληματίζομαι γιατί αν είναι σαν πέρισυ θα σκάει ο τζίτζικας! άρα τι πρέπει να επιλέξω????? Κλειστό χώρο με air-codition ή εξωτερικό χώρο?

Τί λέτε?

Α! Να δούμε αν επιλέξουμε τον ίδιο χώρο να πάμε όλες μαζί να έχουμε και καλύτερη τιμή! Ε? δεν είναι κακή ιδέα!!! :lol:

Marilena
18-01-08, 09:11
Βικακι και καυσωνα να εχει, λεω εγω τωρα η τρελη, αν ειναι σε ενα ωραιο μερος, αξιζει να ειναι εξω (εννοω αν εχει το στοιχειο του νερου και πρασινο κλπ), αν ειναι στυλ ταβερνας, ε τοτε μαλλον θελει μεσα... !!!

ΒΙΚΥ
18-01-08, 09:19
Οπωσδήποτε από το στύλ ταβέρνας που λες Μαριλένα μου καλύτερο είναι αυτό που περιγράφεις και θα ήθελα περισσότερα στοιχεία, να το δω και αυτό, γιατί για τα παιδάκια είναι πολύ καλό ενώ στην ταβ'ερνα θα περιοριστούν, για πες το φαγητό ήταν καλό?

Marilena
18-01-08, 09:36
Γενικαηταν πολυ ομορφα και νομιζω ειναι και οικονομικο... Τωρα θα μιλησω με την φιλεναδα μου να δουμε τι παιζει.... Θα ενημερωσω...

ΛΗΤΩ
18-01-08, 15:05
Γενικαηταν πολυ ομορφα και νομιζω ειναι και οικονομικο... Τωρα θα μιλησω με την φιλεναδα μου να δουμε τι παιζει.... Θα ενημερωσω...

Για πες μας Marilenaki,κι εμένα με ενδιαφέρει...
Βίκυ σου στέλνω πμ για τα Λιθαρίτσια......

Marilena
18-01-08, 15:11
Λοιπον εχω νεα...

- Το κτήμα που έλεγα λέγεται Ποταμίδα και η τιμή που μας ειπε οτι ειναι ανακοινωσιμη (εννοω δεν ξερω αν μπορει κανεις να διαπραγματευτει κλπ) για βάπτιση είναι 1.500 ευρώ για τον χώρο μαζί με τον DJ, μέχρι 100 ατομα. Θα πω μονο τι ξερω εγω... Ο χώρος είναι πολύ όμορφος με πισινούλα, γκαζόν, λίμνη με ψαρακια κλπ κλπ Ειναι ζεστος, σαν να εισαι στον κηπο του σπιτιου σου... Το μειον που ειχε για εμενα, είναι ότι ήταν η πισινα χωρις καποιο προστατευτικο (δεν ξερω αν εχει αλλαξει αυτο). Ο DJ καταπληκτικός !!! Γενικά είναι όμορφο... Απο εκεί και πέρα ειναι θεμα το κετερινγκ...

- Άλλη μια ιδεα που τωρα θυμήθηκα είναι ο πολυχωρος kwaba που σας το εχω ξαναπεί, και μπορείτε να δείτε εδώ www.kwaba.gr αν και ειναι πολυ παραμελλημένο το site. Τιμές δεν ξερω αλλα σε μια αναπαράσταση γαμου που ειμασταν καλεσμενοι, ηταν πολυ ομορφα.

- Τελος υπαρχει ενα ωραιο κεντρο, αλλα στυλ ταβερνας μαλλον, που θυμηθηκα πριν λιγο και μαλλον θα παμε σημερα να φαμε και θα σας πω νεα... αυτο που μου εχει κινησει την περιεργεια να το δω ειναι οτι εχει μεσα παιδοτοπο !!!

Ελπιζω να βοηθησα λιγακι !!!

paros99
18-01-08, 15:56
Kορίτσια ξέρει καμία εδώ στα Βόρια κανένα σε στύλ κτήμα η κανένα ωραίο χώρο?? Θα κάνουμε τη Βάφτιση στην Πολιτεία και θέλω να είναι κάπου κοντά και το τραπέζι..

artemis
18-01-08, 17:52
Καλησπέρα σας, κορίτσια.
Κι εγώ κοιτάζω για τα Λιθαρίτσια στην Γούναρη. Ξέρω μια φίλη μου που πήγε πέρισυ το καλοκαίρι σε βάφτιση. Μου είπε πως έξω το πλακόστροτο στον κήπο του είναι πάρα πολύ ωραίο, άνετο και έχει ένα χτιστό πηγάδι. υπάρχει και site αν θέλεις να το δεις. www.litharitsia.gr. Εμένα πάντως μου φαίνετε ωραίο. Στο site έχει και μενού που μπορείς να επιλέξεις. Επειδή σκέφτομαι να κάνω τη βάπτιση ή στην Αγία Φωτεινή Νέας Σμύρνης ή στο Μοναστήρι του Αϊ Γιάννη στον Καρέα, νομίζω ότι είναι καλή η απόσταση. Τώρα από τιμές δεν έχω ρωτήσει. Θα ρωτήσω μέσα στο Σαββατοκύριακο τον γνωστό μας που έκανε τα βαφτίσια τι πλήρωσε, αλλά έχω σκοπό να πάω κάποια στιγμή να φάω κι' όλας για να έχω και προσωπική άποψη. Πάντως έχω ακούσει καλά λόγια.
:D :) 8) :lol: :wink:

ΛΗΤΩ
19-01-08, 00:44
artemiς,το μοναστήρι που λες που ακριβώς είναι;;;Είμαι στο ψάξιμο για εκκλησία και με ενδιαφέρει η περιοχή του Καρέα....

ΒΙΚΥ
20-01-08, 11:25
Άρτεμις σε ευχαριστώ που έβαλες το site, ο εξωτερικός χώρος είναι πολύ ωραίος!

ΒΙΚΥ
20-01-08, 11:28
Λητώ μου, ξέρεις εάν διαθέτουν την αυλή για βάπτιση το απόγευμα? Για Σάββατο? Γιατί σε κάνα δυό που ρώτησα στη Ζησιμοπούλου στο Π.Φάληρο μου είπαν μόνο Σάββατο μεσημέρι, αλλά θα έχει πολύ ζέστη...
Σκέφτομαι αν κάνω την βάφτιση 7 το απόγευμα κατά τις 8.30 να έχουμε μαζευτεί στο κέντρο, θα έχει δροσίσει κάπως έτσι δεν είναι?

Marilena
20-01-08, 18:03
Σημερα πηγαμε σε εκεινο το μαγαζι που ελεγα στον περιφερειακο Σπατων...
τα νεα... το μαγαζι σαν περιβαλλον και σαν φαγητο, εινα ΠΑΡΑ πολυ ωραίο !!! Το πρωσωπικο και οι ιδιοκτητες πολυ πολυ ευγενικοί, ΟΛΟΙ !!! Αυτο που μου αρεσε πιο πολυ ειναι οτι το μαγαζι ηταν ΓΕΜΑΤΟ με παρεες με παιδια !!! ΜΟΝΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ !!! Δεν ειχα ξαναπαει ποτε σε φαγαδικο Κυριακη μεσημερι και να βρω ΜΟΝΟ οικογενειες !!!
Σε γενικες γραμμες ο παιδοτοπος που εχει μεσα (ειναι σε αλαλον οροφο) δεν αξιζει και τιποτα, αλλα αν τον εχεις κλεισει τον χωρο αποκλειστικα για το τραπεζι σου π.χ. ειναι ωραιο απο την αποψη οτι δεν θα βαρεθουν τα πιτσιρικακια, καθηλωμενα στην καρεκλα. Βεβαια κατα την γνωμη μου παντα παιδακι κατω των 5 ετων δεν το αφηνεις μονο του... Α επισης να αναφερω οτι ενω επιτρεπεται στην ταβερνα το καπνισαμ, δεν ειχε ουτε μυρωδια τσιγαρου !!!

Λεγεται "Το στέκι του Ανδρέα" και ειναι στη περιφερειακη οδο Σπατων.
Αξιζει μια βολτα να το τσεκαρετε.... :D

ΒΙΚΥ
20-01-08, 18:27
Καλό Μarilena!

Marilena
20-01-08, 18:43
Βασικα εχει και ευκολη προσβαση απο Αττικη οδο... δεν ξερω βεβαια αν συμφερει...
Οποτε θες να παμε να φαμε να το δεις....

mimika
20-01-08, 21:37
Kοριτσια μου ο Ιουνιος ειναι πολυ τρελος μηνας.

Παντρευτηκα 10/6/06 και εβρεχε καταρρακτωδως και το κτημα δεν ειχε εσωτερικο χωρο (ηταν ιδιοκτητο σπιτι) και κατααγχωθηκαμε.

Βεβαια ολα πηγαν τελεια τελικα, βρηκα ενα κτημα στεγνωμενο και μετα ειχε ξαστερια και πανσεληνο, αλλα ειχε υγρασια και ψυχρα κι οποιος δεν ηπιε τσικουδια που ειχαμε απο το χωριο μου, κρυωνε.
Φανταστειτε μια νυφη με στραπλες να χορευει μεχρι τα χαραματα με 9 βαθμους Ιουνιο μηνα! (ειχα κατεβασει καμια δεκαρια ρακες βεβαια!)

Γι' αυτο το λογο να εχετε παντα εναλλακτικη μια εσωτερικη αιθουσα οπου κι αν ειστε. Την βαφτιση θα την κανω μαλλον Ιουλιο και οταν εκλεινα το κτημα πρωτα ρωτησα αν εχει αιθουσα αλλιως δεν πηγαινα ουτε στο Island (απο 90€ το κεφαλι εκει βεβαια :shock: !!)

ΜΕΛΙΝΑ
21-01-08, 00:20
Βίκυ μένεις και εσύ όπως η ασυμπεθέρα στα Νότια? Πάντως μην κλείσεις τον κόσμο μεσημεριάτικα και καλοκαιριάτικα μέσα . Η ιδέα της Μάγιας φαίνεται πολυ΄ωραία αλλά εαν δεν έχει τέντες είναι πρόβλημα γιατί μεσημέρι καλοκαίρι θα έχει ντάλα ήλιο. Και το μέρος πο λέει η Μαριλένα ακούγεται ωραίο και νομίζω να το δείτε αλλά μόνο ενα διαθέτει τέντες είτε για ήλιο είτε σε περίπτωση που έχει καμιά βρόχή. Πάντως εαν είναι να φτάσετε Σπάτα εκεί είναι όλα τα κτήματα αλλά οι τιμές εγώ που ρώτησα σε όλα είναι πάνω από 40€. Το πιο φτηνό ήταν αυτό που έκλεισα και έχει και το εκκλησάκι μέσα.

mimika
21-01-08, 00:39
Δε μου αρεσουν που δε μου αρεσουν τα βαφτισια μεσημερι, αν εχει και ηλιο στο κεφαλι καηκαμε!!!
Ο συζυξ ηθελε μεσημερι βαφτιση και του το ξεκοψα. Α πα πα πα πα.... Σε οσες εχω παει καλοκαιριατικα σκασαμε απο τη ζεστη και τον ηλιο, ειδικα περυσι που κοντεψα να παθω θερμοπληξια κι ημουν κι εγκυος.

Επισης να ξερετε οτι οι τεντες συνηθως χρεωνονται γυρω στα 3.000 € εκτος αν ειναι στις καλες του ο τεντας. Ε οχι δεν του τα δινω, προτιμω να ραψω κουρτινες και να κανω τη βαφτιση απογευμα που θα δροσισει κιολας!!!

ΧΡΥΣΑ
21-01-08, 08:10
Λητω, και εγω βαφτιζω στις 28 Ιουνιου στον Αγιο Κωνσταντινο στη Γλυφαδα. Επισης θα μεινουμε στην πεθερα μου στην Ανω Γλυφαδα. Στα Λιθαριτσια ειχα παει πριν πολλα χρονια. Σε παρακαλω στειλε μου πμ με λεπτομερειες.

ΧΡΥΣΑ
21-01-08, 08:16
Κοριτσια, αν η βαφτιση γινει μεσημερι και το τραπεζι το απογευματακι-βραδακι πως το βλεπετε? Στεκει? Η θα με κυνηγανε?

Marilena
21-01-08, 08:25
Χρυσα μου κατα κανονα το τραπεζι ακολουθει του μυστηριου... γιατι αν ο αλλος τωρα εχει ερθει απο αλλη περιοχη ειναι δυσκολο να γυρισει πισω και μετα παλι να τρεχει κλπ...
Οχι οτι δεν μπορει να γινει και αυτο, αλλα το βρισκω λιγακι ταλαιπωρια...

Μπορει ομως να γινει η βαπτιση στις 6 οποτε μια χαρα θα ειστε στο τραπεζι 7.30 με 8.

mimika
21-01-08, 11:11
Μαριλενα μου κι εγω μαλλον ετσι θα το κανω.
Γυρω στις 5.30-6.00 η βαπτιση ουτως ωστε να ειμαστε στο κτημα μεχρι τις 7.30-8.00 γιατι θα ειναι και Κυριακη και οσοι θα ερθουν απο Αθηνα θα φυγουνε νωρις, οποτενα το ευχαριστηθουμε λιγο.

Σας κολλαει εκεινη την ωρα (8.00 περιπου) να εχω κλοουν για τα μικρα παιδακια?

Fivi
21-01-08, 12:45
Εγω στην βαφτιση της Ηλεκτρας εκανα το τραπεζι στο μεζεδοπωλειο "Η ΣΤΡΟΦΙΛΙΑ" που ειναι στη Βουλα!
Μειναμε πολυ ευχαριστημενοι, πολυ ωραιο φαγητο, ωραιος χωρος και μεσα και εξω!!!
Αν θυμαμαι καλα ειχαμε περιπου 80-100 ατομα (σκασανε απο το φαϊ-δεν τα φαγανε ολα... μεινανε αρκετα) και δωσαμε 1100.
Και την βαφτιση της μικρης μου παλι εκει θα την κανω!!!
Αν θελετε να δειτε και εκει να σας γραψω το τηλεφωνο.

ΛΗΤΩ
21-01-08, 14:28
Καλημέρα σε όλες!!!
Βικάκι,τα Λιθαρίτσια κάνουν δεξίωση και το απόγευμα και στη μέσα αίθουσα και στον κήπο (ο οποίος διαθέτει και τέντα)...κι εγώ για Κυριακή απόγευμα ρώτησα...στο χω γράψει και στο πμ..γράφω και λεπτομέρειες για τη μουσική..άντε ρίξε μια ματιά κι εσύ να το δεις από κοντά,εγώ ξαναπήγα χτες και μάλλον για εκει με βλέπω τελικά...

Χρύσα σου στέλνω πμ..

mimika,κι εγώ Ιούνιο είχα παντρευτεί κι είχα καταγχωθεί με τον καιρό..ευτυχώς τελικά ήταν καλός,αλλά ακριβώς την επόμενη χρονιά την ίδια μέρα έριχνε καρεκλοπόδαρα..γι αυτό τον φοβάμαι τον Ιούνιο,ενώ είναι τέλειος κατα τα άλλα μήνας και γεμάτος φως,-έχει και τη μεγαλύτερη μέρα του χρόνου άλλωστε-, ο καιρός μας τα χαλάει λίγο...αλλά εγώ προσωπικά δεν μπορώ να τον αποφύγω τον Ιούνιο..Ιούνιο γνώρισα τον άντρα μου,Ιούνιο παντρεύτηκα,Ιούνιο γέννησα,εεεε,νομίζω ότι πρέπει να βαφτίσω και Ιούνιο.... :lol: :lol: :lol: :lol:

Όσο για την ώρα της βάφτισης ψηφίζω δαγκωτό απόγευμα-6 με 6μιση νομίζω είναι η καλύτερη ώρα-..μισώ το πρωινό ξύπνημα κι εγώ κι η μπέμπα,γενικά λειτουργώ καλύτερα το απόγευμα,αλλά άσχετα με αυτό νομίζω ότι το καλοκαιράκι ενδείκνυται για απογευματινή βάφτιση...

Fivi,στειλε λεπτομέρειες για το μεζεδοποωλείο που λες..καλό μου ακούγεται κι αυτό...

Καμμιά ωραία εκκλησία προς Ελληνικό ,Αργυρούπολη έχετε υπ όψιν σας;;;;;;;;

ΒΙΚΥ
21-01-08, 14:51
fivi μαι μένα το τηλεφωνάκι please!!! Και ότι άλλο μπορείς να πεις σχετικά, πότε βαφτίζεις??? μην συμπέσουμε ε?!
ΛΗΤΏ εντάξει για Κυριακή απόγευμα στο δίνει αλλά εμείς είναι για Σάββατο, θα πάω πάντως να δω γιατί αν δεν ξέρω αν το δίνουν για απόγευμα το κέντρο πως να κλείσω εκκλησία? Ανάποδα τα κάνω εγώ ε?! :lol:

ΛΗΤΩ
21-01-08, 15:04
ΛΗΤΏ εντάξει για Κυριακή απόγευμα στο δίνει αλλά εμείς είναι για Σάββατο,:

Βικούλι,νομίζω από αυτά που μου είπαν ότι είναι και για Σάββατο απόγευμα ok,αλλά αν θες αποκλειστικότητα πληρώνεις παραπάνω.......κάνε τους ένα τηλεφωνάκι να το σιγουρέψουμε..

θα πάω πάντως να δω γιατί αν δεν ξέρω αν το δίνουν για απόγευμα το κέντρο πως να κλείσω εκκλησία? Ανάποδα τα κάνω εγώ ε?! :lol:

:lol: :lol: :lol: Μην ανησυχείς,κι εγώ έτσι το κάνω... :lol: :lol: :lol:

artemis
21-01-08, 15:27
Καλημέρα σε όλες!!!
Βικάκι,τα Λιθαρίτσια κάνουν δεξίωση και το απόγευμα και στη μέσα αίθουσα και στον κήπο (ο οποίος διαθέτει και τέντα)...κι εγώ για Κυριακή απόγευμα ρώτησα...στο χω γράψει και στο πμ..γράφω και λεπτομέρειες για τη μουσική..άντε ρίξε μια ματιά κι εσύ να το δεις από κοντά,εγώ ξαναπήγα χτες και μάλλον για εκει με βλέπω τελικά...

Χρύσα σου στέλνω πμ..

mimika,κι εγώ Ιούνιο είχα παντρευτεί κι είχα καταγχωθεί με τον καιρό..ευτυχώς τελικά ήταν καλός,αλλά ακριβώς την επόμενη χρονιά την ίδια μέρα έριχνε καρεκλοπόδαρα..γι αυτό τον φοβάμαι τον Ιούνιο,ενώ είναι τέλειος κατα τα άλλα μήνας και γεμάτος φως,-έχει και τη μεγαλύτερη μέρα του χρόνου άλλωστε-, ο καιρός μας τα χαλάει λίγο...αλλά εγώ προσωπικά δεν μπορώ να τον αποφύγω τον Ιούνιο..Ιούνιο γνώρισα τον άντρα μου,Ιούνιο παντρεύτηκα,Ιούνιο γέννησα,εεεε,νομίζω ότι πρέπει να βαφτίσω και Ιούνιο.... :lol: :lol: :lol: :lol:

Όσο για την ώρα της βάφτισης ψηφίζω δαγκωτό απόγευμα-6 με 6μιση νομίζω είναι η καλύτερη ώρα-..μισώ το πρωινό ξύπνημα κι εγώ κι η μπέμπα,γενικά λειτουργώ καλύτερα το απόγευμα,αλλά άσχετα με αυτό νομίζω ότι το καλοκαιράκι ενδείκνυται για απογευματινή βάφτιση...

Fivi,στειλε λεπτομέρειες για το μεζεδοποωλείο που λες..καλό μου ακούγεται κι αυτό...

Καμμιά ωραία εκκλησία προς Ελληνικό ,Αργυρούπολη έχετε υπ όψιν σας;;;;;;;;

Λητώ, μήπως θα μπορούσες να μου πεις κι εμένα για τη μουσική στα Λιθαρίτσια? Είναι μόνο ζωντανή ή μπορείς να βάλεις και DJ? και αν επιτρέπεται πόσα πλήρωσες το άτομο? Το φαγητό πως είναι? Θα αρέσει στον κόσμο λες? Θα κάνω τη βάφτιση μεσημέρι. Αν έχει και τέντα όπως ανέφερες νομίζω πως θα είναι καλά!!!!!

mariab
21-01-08, 18:20
Γεια σας, μαμάδες. Είμαι καινούργια στην παρέα σας, αν και πρέπει να παραδεχθώ ότι παρακολουθώ το site εδώ και αρκετούς μήνες.
Εχω μία μπέμπα 8 μηνών, την οποία και πρόκειται να βαφτίσω μέσα Μαίου, ανήμερα των γενεθλίων της.
Εχει κάποια από εσάς ιδέα για χώρο δεξίωσης στην ευρύτερη περιοχή του Πειραιά?

Fivi
21-01-08, 20:50
Μεζεδοπωλειο Στροφιλια
210-8958255
210-8952032
6949-619756
και λεγεται Νικος

Εμεις παντως σας ξαναλεω μειναμε πολυ ευχαριστημενοι και απο ολο τον κοσμο ακουσα τα καλυτερα και φοβερο φαγητο!!!!
Ενω στο γαμο που το καναμε στο Αχιλλειον, παρολο που ηταν πολυ ωραια ολα, το φαγητο δεν ελεγε και πολλα πραγματα.
Μπορειτε επισης να πατε μια Κυριακη, να δοκιμασετε τα φαγητα(γιατι εχει περιεργα μεζεδακια...φανταστικα....μιαμ-μιαμ...κριμα που δεν θα ειμαι και αυτη τη φορα εγκυος, για να φαω ΟΣΟ ΘΕΛΩ!!!)και να δειτε και το χωρο.
Εμεις ετσι καναμε .... και κολλησαμε!!!

Fivi
21-01-08, 20:51
Πειραζει που τα εγραψα τα στοιχεια εδω και δεν εγραψα πμ???

Εγω θα τη βαφτισω τη μικρη τον Οκτωβριο!!!

ΒΙΚΥ
22-01-08, 14:29
Λητώ και Fivi σας ευχαριστώ πολύ, αν είμαστε καλά μέχρι το Σαββ/κο θα επισκεφτώ και τα 2 και θα επανέλθω!

almak
22-01-08, 15:09
Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες για να μην καταχραστώ περισσότερο την ιδιότητα του μέλους σε αυτό εδώ το φόρουμ.
όταν η δεξίωση γίνετε σε εξωτερικό χώρο , καλό είναι να υπάρχει η δυνατότητα "κάλυψης " από τα καιρικά φαινόμενα 100%.
Αυτή είναι η δουλειά μου και στα παρακάτω δύο λινκ οι χώροι που μπορείτε να δείτε.

www.vrvisit.gr/e-peloponnisos

www.plpsos.gr

felicita
27-01-08, 21:41
melinaki se blepw polu enimerwmeni!Gia pes mou an exeis brei tipota kai sta Boreia proastia!Pros kifisia h Barumpompi!

venia
28-01-08, 20:54
εγώ αν σκέφτεστε κάτι για προσωπικό χώρο ή για το χώρο της εκκλησίας μπορώ να σας βοηθήσω γιατί ο άνδρας μου είναι chef και αναλαμβάνει τέτοια catering. Εκτός και αν θέλετε να βαφτίσουμε τα παιδάκια μας όλα μαζί του χρόνου να μας πουν και τα ονόματα που θέλουν, που θα έχουμε και χώρους ! (χι χι χι χι αστειάκια). Σοβαρά τώρα όποια ενδιαφέρεται ας στείλει προσωπικό μήνυμα για να δώσει προτεινόμενα menu, τιμές ή να βοηθήσει σε ότι άλλο θέλετε που έχει σχέση με φαγητό.

xanp
28-01-08, 21:04
Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες για να μην καταχραστώ περισσότερο την ιδιότητα του μέλους σε αυτό εδώ το φόρουμ.
όταν η δεξίωση γίνετε σε εξωτερικό χώρο , καλό είναι να υπάρχει η δυνατότητα "κάλυψης " από τα καιρικά φαινόμενα 100%.
Αυτή είναι η δουλειά μου και στα παρακάτω δύο λινκ οι χώροι που μπορείτε να δείτε.

Χωρίς να γνωρίζω τον almak οι αίθουσες του είναι καλύτερες από ότι φαίνονται στις φωτογραφίες.Απλές γραμμές με αρχοντική ομορφιά....Επίσης όταν κλείνει τον κήπο κρατάει και την μια αίθουσα για περίπτωση άστατου καιρού.Αυτά επειδή ξέω τυχαία από τον γάμο που ρωτήσαμε σε όλα σχεδόν της περιοχής...μακράν το καλύτερο κατ΄εμε.

venia
28-01-08, 21:26
mariab μπορείς να επισκεφτείς το royal fare εντός του ΣΕΦ με 3 κήπους (για βάφτιση ωραίος είναι ο Atlantic, μικρός και πράσινος) και με αίθουσες αν χρειαστεί, φοβερό φαγητό και λογικές τιμές. Είχαμε κάνει το γάμο μας εκεί.

ΛΗΤΩ
28-01-08, 21:40
Λητώ και Fivi σας ευχαριστώ πολύ, αν είμαστε καλά μέχρι το Σαββ/κο θα επισκεφτώ και τα 2 και θα επανέλθω!

Βίκυ πήγες σε κανένα από τα δύο τελικά;;;

ΜΕΛΙΝΑ
29-01-08, 16:31
Στην Βαρυμπόμπη το anaisclub www.anaisclub.gr
casarma στο Πανόραμα Κηφισιάς τηλ 2108946625
grand chalet πολιτεία www.grandchalet.gr
Αλσος Νυμφών στο 27ο χλμ Εθνικής οδού Αθηνών -΄Λαμίας
www.alsosnimfon.gr
Κ΄τημα Νικολέλη 28ο χλμ Αθηνών Λαμίας www.anthoskifissias.gr
κτήμα καλυψώ 2295042832 κοντά στον κόμβο της Κηφισιάς.
Κτήμα Αρμονία www.ktima-armonia κόμβοσ Κηφισιάς
Ρώτα και στο catering day and night www.dayandnightcatering.gr γιατί μου είχαν βρεί φοβερούς χώρους στο Μαρούσι με φοβερή τιμή για Κυριακή
και επίσης την ταβέρνα Χρήστος WWW.OCHRISTOS.GR με πολύ καλή τιμή αξιοπρεπές περιβάλλον και καλή τιμή
Πάρε τηλέφωνο και ρώτα γιατί δεν ξέρω τιμές αλλά καλύτερες έχουν για Κυριακή συνήθως. Πάντως σαν χώροι είναι φοβεροί και εαν είναι ακριβοί πάρε στο catering . Καλή επιτυχία και ενημερωσέ μας τι έκανες.

mimika
29-01-08, 18:34
Βρε Μελινακι μηπως ξερουμε τιποτα και για Κερατεα, Λαυριο, λαγονησι, Αναβυσσο???????

ΜΕΛΙΝΑ
30-01-08, 10:26
μιμίκα για ρώτα στο κτήμα Γκίζα δρόμος κερατέας προς Ανάβυσσο τηλ 22990 66756 -42729
Κ΄τημα Χρυσοβιτσιώτη www.endlessblue.gr
edenbeach resort hotel www.eden.gr Ανάβυσσος
aegeon hotel Σούνιο www.aegeon-hotel.com
villapelagos www.villapelagos.gr Λαγονήσι

mimika
30-01-08, 14:50
Μελινακι εισαι σουπερ!!!!
Σ'ευχαριστω πολυ!

mariab
30-01-08, 15:06
mariab μπορείς να επισκεφτείς το royal fare εντός του ΣΕΦ με 3 κήπους (για βάφτιση ωραίος είναι ο Atlantic, μικρός και πράσινος) και με αίθουσες αν χρειαστεί, φοβερό φαγητό και λογικές τιμές. Είχαμε κάνει το γάμο μας εκεί.

Venia ευχαριστώ. Κλείσαμε τελικά στο beer academy στην Τερψιθέα. Η τιμή του λογική (28 €/άτομο, με τα ποτά μέσα), έχει ωραίο κήπο ΚΑΙ αδειάζει τελείως μία αίθουσα την οποία σε αφήνει να τη χρησιμοποιήσεις αποκλειστικά για τα παιδιά (κλόουν κ.λ.π.). Αυτό κυρίως μου φάνηκε καλή ιδέα.

ΒΙΚΥ
30-01-08, 16:25
Eμείς μάλλον θα κλείσουμε εδώ www.poolclub.gr

ΛΗΤΩ
30-01-08, 19:14
Bίκυ πολύ όμορφος χώρος φαίνεται :) Αν μπορείς στείλε μου πμ με λεπτομέρειες,τιμές,μουσική,αν σε καλύπτει σε περίπτωση βροχής...

ΒΙΚΥ
30-01-08, 19:54
Σαν χώρος είναι πολύ ωραίος αλλά τώρα προβληματίστηκα γιατί μόλις γύρισα από το ROYAL FARE, στο ΣΕΦ πολύ ωραίος χώρος και αυτός και στις τιμές τους είναι τα ίδια περίπου. Αυτό που με προβληματίζει είναι οτι στο ROYAL FARE τα φαγητά μαγειρεύονται εκεί άρα έιναι καλύτερα, έχει πολύ ωραίες τούρτες τύπου sugarart, άνετο παρκινγκ. Στα μείον είναι οτι πληρώνεις έξτρα για τις ομπρέλες, δεν έχει δέντρα ενώ το poolclub έχει πολλά δέντρα, καλύτερο γκαζόν, και τέντες 5χ8μ. Ενώ το άλλο ομπρέλες που γυρνώντας ο ήλιος δεν θα καλύπτεται όλος ο χώρος που θα κάθεται ο κόσμος.
Ένα άλλο μείον είναι οτι στο ROYAL FARE πρέπει να έχεις εξοφλήσει τα πάντα 2 μέρες πρίν το τραπέζι. Αυτό δεν μου άρεσε γιατί αν κάτι δεν είναι σωστό ή δεν τηρηθούν τα συμφωνημένα τι θα κάνεις?
Δεν ξέρω ας μας πει η venia που έκανε γάμο εκεί αν ήταν καλά και πρίν πόσο καιρό γιατί μου είπαν οτι είναι καινούργια διεύθυνση και έχουν ανακαινιστεί τα πάντα. Η διαφορά στην τιμή είναι μικρή θα σου στείλω π.μ.

Virginia
30-01-08, 20:32
Eμείς μάλλον θα κλείσουμε εδώ www.poolclub.gr
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!!!
ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΣΕ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΟΛΩΝ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΣΥΖΗΤΑΤΕ
ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΩΤΑ ΨΑΧΝΟΥΜΕ
ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΤΡΑΠΕΖΙΟΥ,
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΙ ΕΓΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΙΚΗ
ΓΙΑ ΤΟ poolclub.
ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟΣ ΧΩΡΟΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ
ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΩ 100-150 ΑΤΟΜΑ.

ΧΡΥΣΑ
30-01-08, 22:22
ΒΙΚΥ, μηπως θα μπορουσα να εχω και εγω πμ με λεπτομερειες για το poolclub? Please!!!!! and thank you!!!!

mimika
31-01-08, 02:06
Βικακι αν ζητησω κι εγω πληροφοριες και τιμες για το poolclub θα με .......δειρεις????????????????? :D

venia
31-01-08, 11:43
επειδή κατά καιρούς έχουμε πάει σε γάμους-βαφτίσεις με εντυπωσιακούς χώρους και μέτριο προς χάλια φαγητό (σε σημείο να λυπούμαστε το ζευγάρι που έδωσε τόσα λεφτά -τουλάχιστον εγώ αυτό παθαίνω) ψάξαμε περισσότερο να φάει ο κόσμος καλά και λιγότερο το χώρο. Το φαγητό στο royal fare ήταν καταπληκτικό και όλοι έμειναν ευχαριστημένοι! Ακόμη μας το λένε. Επίσης αν ο χώρος διακοσμηθεί είναι εντελώς διαφορετικός με αυτό που δείχνει (εγώ νόμιζα στο γάμο μου ότι πήγα αλλού)!
Το φαγητό δεν είναι ψευτογκουρμέ χωρίς γεύση. (το είχαμε ψάξει γιατί όπως έχω προαναφέρει ο άντρας μου είναι σεφ και ΕΠΡΕΠΕ το φαγητό να είναι εντάξει). Τώρα για την διεύθυνση που άλλαξε δεν το ξέρω. Από πότε άλλαξε? Αν μάθεις μπορώ και γω να ρωτήσω γιατί αυτά στο χώρο τους μαθαίνονται. Το σημαντικό είναι να μην άλλαξε η κουζίνα!

ΒΙΚΥ
31-01-08, 13:43
Να πω σε όλα τα κοριτσάκια οτι αμφιταλαντεύομαι μεταξύ POOLCLUB & ROYAL FARE για τους λόγους που προανέφερε η venia. Διαπιστώσαμε οτι δεν άλλαξε η διεύθυνση απλά έγινε γενική ανακαίνιση. Για όσες κοπέλες μου ζητάτε να σας πω τιμές θεωρώ οτι είναι λάθος να το κάνω και ίσως σας παραπλανήσω αφού εξαρτάται από την ημέρα αν θα είναι μεσημέρι ή βράδυ πόσα άτομα τι μενού κ.λ.π. Μπορείτε να καλέσετε στο poolclub ton k.ΒΛΑΒΙΑΝΟ και να του πείτε οτι είμαστε φίλες (έχω μια σχέση με το κέτερινγκ που συνεργάζεται) με την ΒΙΚΥ που έχει την βάφτιση στις 21/06/2008 για να σας πει τιμή από το τηλέφωνο, και να σας δώσει πιθανώς την τιμή που έδωσε σε μένα, είναι πολύ συνεργάσιμος και νεαρός οπότε μην διστάσετε.

ΧΡΙΣΤΙΝΑ
31-01-08, 14:16
Μπορω να σας προτείνω το μαγαζι Λίθος στη Γλυφάδα οπού εκέι εκανα το τράπεζι για το γαμο μου.Καλές τιμες,πολυ καλό φαγητο και πολυ ωραιος και ζεστος χώρος(εχει και μέσα και εξω χώρο,αυτό βέβαια εξαρταται και ποσα ατομα θελεις να καλέσεις).Εγω έμεινα πάντως πολύ ικανοποιήμενη!!!

mimika
31-01-08, 16:01
Xριστινα πμ με πληροφοριες παρακαλω!

Να ρωτησω κατι ασχετο????
Η βαφτιση μας θα γινει στο Λαυριο (18.00) αλλα ολα ειναι πααααααρα πολυ ακριβα για βαφτιση.
Αν τους γυρισω πισω (Φαληρο-Γλυφαδα) ειναι πολυ ασχημο?

venia
31-01-08, 16:06
αν μένετε Αθήνα και γίνει μόνο η βάφτιση στο Λαύριο, κάποια στιγμή όλοι θα γυρίσετε πίσω, οπότε δεν είναι τραγικό να γίνει Γλυφάδα κλπ. Αν όμως μένετε Λαύριο ...

ΒΙΚΥ
01-02-08, 09:05
Έχω νεώτερα! Μου έστειλαν το μενού από το ROYAL FARE σαφώς και κατά πολύ φτωχότερο ΚΑΙ θέλουν 400ευρώ για τον DJ kai 400έυρώ για τις ομπρέλες!!!! :shock: Η μαμά μου τρελάθηκε και μου είπε το εξής, στις χειμερινές δεξιώσεις που κάνουν στις αίθουσες τους χρεώνουν την θέρμανση???? Δεν είναι αυτονόητο οτι πρέπει να παρέχουν σκίαση???
Σήμερα έχω ραντεβού και στο ZERVAS που είναι πάνω στην παραλία της Γλυφάδας και μου είπαν οτι κάνει ανακαίνιση και έχει και καλύτερες τιμές θα πάω και εκεί και θα σας πω.

ΒΙΚΥ
01-02-08, 13:57
Τελικά απογοητεύτηκα.....Ένα σωρό λεφτά βρε παιδί μου και το μενού τους χάλια-χάλια!
Το καλύτερο τελικά είναι το poolclub και πιο πλούσιο μενού και πιο ωραίος χώρος και πιο συνεννοήσημος ο ιδιοκτήτης. Την Δευτέρα θα πάω να το κλείσω όποια κοπέλα ενδιαφέρετε ας μου στέιλει π.μ. να πάμε μαζί για καλύτερη τιμή :D

ΜΕΛΙΝΑ
01-02-08, 21:28
Βίκυ στείλε πμ για την τιμή στο poolclub να το έχω υπόψη

Virginia
04-02-08, 10:53
ΚΟΥΚΛΕΣ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!
ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ , ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ,
ΕΧΕΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΕΙ ΝΑ ΤΕΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ
ΣΤΙΣ ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΣΑ ΤΑ ΚΤΗΜΑΤΑ?
ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΠΠΑ ΤΗΣ ΕΝΟΡΙΑΣ
ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ
ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ,
ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΚΕΙ
ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ................ΟΥΦ!!!!!!!!!!!

ΜΕΛΙΝΑ
04-02-08, 11:23
εχουν απαγορευτεί οι τελετές σε ξωκκλήσια οπότε αποκλείεται να βρεις παπά να βαφτίσης εκεί τα απαγόρεψε η εκκλησία. Και στο Νάσιουζικ να πάς δεν γίνεται. Σε ποιο κτήμα έκλεισες?

Virginia
04-02-08, 13:02
εχουν απαγορευτεί οι τελετές σε ξωκκλήσια οπότε αποκλείεται να βρεις παπά να βαφτίσης εκεί τα απαγόρεψε η εκκλησία. Και στο Νάσιουζικ να πάς δεν γίνεται. Σε ποιο κτήμα έκλεισες?

MOΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ ΝΙΚΑΙΑΣ!
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΕΙ ΕΠΙΣΗΜΩΣ ΑΥΤΟ,
ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΑ ΚΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ
ΕΚΚΛΗΣΑΚΙΑ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ???
ΑΠΛΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΤΗΝ ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ ΚΟΡΙΝΘΟΥ
ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΦΟΡΙΚΗ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΚΕΙ
ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗ!?
ΑΝ Ο ΠΑΠΠΑΣ ΗΤΑΝ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΜΟΣ, ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
ΑΝΤΕ ΤΩΡΑ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΑ ΨΑΧΝΩ
ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΧΩΡΟ ΓΙΑ ΤΡΑΠΕΖΙ?!!!!!

artemis
04-02-08, 18:42
Κορίτσια Καλησπέρα!!!!!!

Ακούστε να ΓΕΛΑΣΕΤΕ!!!!
Είχα στείλει από περιέργεια mail στην εταιρεία INTERCATERING (http://www.intercatering.gr).
Είχε πολύ ωραίους χώρους και με πήραν πριν λίγο τηλέφωνο.
Ακούσατε, ακούσατε, "για ένα πλήρες μενού (μιλάμε μόνο για κρεατικά) μαζί με το φρούτο και τα ποτά" η τιμή κατ' άτομο είναι........ (τρέμω και να το γράψω!!!!!)
68-70 ευρωωωωωωωωωωωω
ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩΩΩΩΩΩΩ
Καλά είναι σοβαροί? και ευτυχώς που ήθελα να κάνω το τραπέζι μεσημέρι γιατί αν ήθελα βράδυ το min ατόμων είναι 200!!!!!
δηλαδή πρέπει να πάρω στεγαστικό δάνειο για να κάνω το τραπέζι!!!!
ΚΑΤΩ ΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ!!!! ΚΑΤΩ ΟΙ ΛΟΠΟΔΗΤΕΣ!!!!!

ΒΙΚΥ
04-02-08, 22:23
Σήμερα έκλεισα το poolclub. Eίμαι πολύ-πολύ ευχαριστημένη! Ο ιδιοκτήτης είναι super! Πολύ συνεννοήσιμος πολύ συνεργάσιμος! Μας έκανε όλα τα χατήρια! Έμαθα και για το catering που συνεργάζεται τα καλύτερα! Μέχρι που μου έβαλε μέσα στην τιμή και τον στολισμό με ράννερ και γυάλες κ.λ.π. θα του πάω και τις μπομπο να τις στολίσουν εκείνοι στα τραπέζια και τα μπαλόνια και όλα! Εγώ θα πάρω απλά το τσαντάκι μου και θα πάω! Το συνιστώ ανεπιφύλακτα για τα κορίτσια των Νοτίων Προαστείων!

ΧΡΥΣΑ
04-02-08, 22:37
Βρε Βικυ μου το ξερω οτι εχεις γραψει το τηλεφωνο για οσες θελουν να παρουν πληροφοριες για το poolclub αλλα για μενα ειναι λιγο δυσκολο λογω διαφορα ωρας. Μηπως θα μπορουσες να μου στειλεις πμ με τις τιμες τους στο περιπου. Δεν θελω με ακριβεια να μου πεις, απλα να δω που κυμαινοντα περιπου.

ΜΕΛΙΝΑ
05-02-08, 11:25
πάρε όποιο κτήμα θέλεις και ρώτα να δεις ότι από 1/1/2008 έχουν απαγορευτεί. Προφανώς αυτό που λες είναι ξωκκλήσι που έχει βιβλία δηλαδή λειτουγεί τις Κυριακές.
Δεν μπόρεσα να βρω την εγκύκλιο της Μητρόπολης αλλά διάβασε το άρθρο οταν ξεκίνησε η ιστορία τον Ιανουάριο του 2007

στις: Ιανουάριος 12, 2007, 12:13:34 »

--------------------------------------------------------------------------------
Ο γάμος και η βάπτιση στην Ελλάδα έχει συνδεθεί (και) με την εκκλησία και τα λοιπά συμπαρομαρτούντα. Βέβαια μερίδα ατόμων που προχωρούσαν στην απόφαση του γάμου προτιμούσαν κάποιο ιδιωτικό Παρεκκλήσι η κάποιο υπαίθριο χώρο για τους δικούς τους λόγους. Όσοι ήθελαν να το κάνουν και το έκαναν πρόλαβαν. Οι άλλοι πλέον δεν μπορούν. Απαγορεύεται…

Την Πέμπτη (11/01) η Διαρκής Ιερά Σύνοδος είχε στην ατζέντα της το θέμα της τέλεσης γάμων και βαπτίσεων σε ιδιωτικά Παρεκκλήσια και υπαίθριους χώρους. Το πόρισμα αρνητικό.

Ο εκπρόσωπος της Ιεράς Συνόδου, μητροπολίτης Αλεξανδρουπόλεως Άνθιμος, ανακοίνωσε ότι αυτό έγινε επειδή πολλοί αρχιερείς εξέφρασαν παράπονα και διαμαρτυρίες για την τέλεση μυστηρίων, χωρίς τάξη και ευλάβεια σε ιδιωτικά εκκλησάκια και «κτήματα» που προσφέρουν μετά και τελετή δεξίωσης.

Ο κ. Άνθιμος σημείωσε ότι έτσι «το μυστήριο χάνει την ιερότητά του» και συμπλήρωσε ότι «οι προσκεκλημένοι είναι όρθιοι, μιλούν στα κινητά, γελούν, καπνίζουν και μασούν μαστίχα».

Και κατέληξε ότι η Ιερά Σύνοδος αποφάσισε «να αποστείλει εγκύκλιο στους μητροπολίτες με την οποία θα απαγορεύονται στο εξής οι τελέσεις των ιερών μυστηρίων, εκτός ενοριακών ναών».

Με άλλα λόγια, όσοι επιθυμείτε θρησκευτικό γάμο ή βάπτιση εκτός των τειχών χάσατε…

ΜΕΛΙΝΑ
05-02-08, 11:32
Βίκυ στείλε την τιμή για όλα αυτά να δούμε έχω περιέργεια να συγκρίνω με αυτήν που έκλεισα εγώ. Περιμένω.

ΜΕΛΙΝΑ
05-02-08, 11:45
http://www.eur.gr/ask.htm#Επίκαιρη%20Ερώτηση

εδώ μπορείς να δεις την ανακοίνωση κτήματος για την απαγόρευση.

Virginia
05-02-08, 14:39
ΜΕΛΙΝΑΚΙ, ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ, ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΚΙ ΕΓΩ ΛΙΓΟ ΤΟ ΘΕΜΑ,
ΜΙΛΗΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ ΤΗΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ,
ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΔΛΔ ΠΟΥ ΑΝΗΚΕΙ ΤΟ ΚΤΗΜΑ
ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΙΟ ΑΥΤΗΝ.
ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΣΤΗΝ ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ ΤΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΜΟ
ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗΣ ΝΑ
ΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΦΟΡΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΝΟΡΙΑ ΤΟΥ....
ΟΠΟΤΕ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΔΙΛΛΗΜΑ.....
ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΗΣ ΜΠΟΥΜΠΟΥΣ...
ΡΙΞΤΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ-ΚΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΒΡΕΙ...
WWW.CFHDF.GR,
ΔΕΙΤΕ ΤΙΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ...

Virginia
05-02-08, 14:43
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ......
ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΚΕΙ
ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ
ΤΗΣ ΒΑΦΤΙΣΗΣ,
(ΕΙΝΑΙ 1 ΩΡΑ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ)
ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ
ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΚΤΗΜΑ,
ΔΛΔ ΠΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ, 5-10 ΛΕΠΤΑ ΑΠΟΣΤΑΣΗ??????
ΑΝΑΜΕΝΩ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ........

Marilena
05-02-08, 16:07
Εμενα μου φαινεται πολυ ομορφο παντως...

ΧΡΙΣΤΙΝΑ
05-02-08, 16:11
Δεν μπορω να το ανοιξω για να δω τις εγκαταστασεις :(

Marilena
05-02-08, 16:30
WWW.CFHDF.GR
τωρα ?

ΧΡΙΣΤΙΝΑ
05-02-08, 16:55
Ευχαριστω Μαριλένα μου!
Ωραιο ειναι ειδικα η λίμνη με την εκκλησια που φανταζομαι εκει θα κανεις τη βαφτιση!
Μηπως παραειναι κυριλλέ και δε δινει την αισθηση οτι χαλαρωνω,οτι παρακολουθω ενα μυστηριο ή απολαμβανω το γλέντι;;;;
Μια σκεψη κανω....

ΜΕΛΙΝΑ
05-02-08, 17:12
εξαιρετικό είναι υποθέτω ότι η εκκλησία είναι αυτή με την λιμνούλα και η δεξίωση στην πισίνα? Πες μου τιμή και το catering για να σου πω εαν αξίζει να πας κάπου τόσο μακρυάγιατί φαντάσου να έρθει ο κόσμος αυτός από Αθήνα με παιδάκια ?

Virginia
05-02-08, 17:45
εξαιρετικό είναι υποθέτω ότι η εκκλησία είναι αυτή με την λιμνούλα και η δεξίωση στην πισίνα? Πες μου τιμή και το catering για να σου πω εαν αξίζει να πας κάπου τόσο μακρυάγιατί φαντάσου να έρθει ο κόσμος αυτός από Αθήνα με παιδάκια ?
ΕΙΝΑΙ ΜΟΛΙΣ ΜΙΑ ΩΡΙΤΣΑ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ,
ΕΧΩ ΕΞΟΧΙΚΟ ΕΚΕΙ ΚΟΝΤΑ, ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΜΕΡΟΣ
ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ ΘΑΛΑΣΣΑ!
ΜΕ ΠΑΡΟΤΡΥΝΣΗ ΦΙΛΩΝ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΩΝ ΜΟΥ ΜΠΗΚΕ Η
ΙΔΕΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΚΕΙ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ,
ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ
ΜΑΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΜΕ ΥΠΕΡΟΧΑ,
ΕΙΔΙΚΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΕΞΟΧΗ!!!!!

Virginia
05-02-08, 17:51
.... ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΑΥΤΟΝ,
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΤΗΜΑ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ,
ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΙΔΡΥΜΑ ΚΑΙ ΧΩΡΟΣ
ΑΝΑΨΥΧΗΣ, ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ,
ΟΜΙΛΙΕΣ, ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΕΠΙΣΗΜΩΝ, Κ.Α.
ΕΓΩ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΟΥΝ
ΚΑΙ ΤΩΡΑ Ο ΠΑΠΠΑΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΚΕΙ
ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ......
ΒΕΒΑΙΑ, ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ
ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΗ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ...
ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΔΙΛΛΗΜΑ....
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΜΕΣ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΠΜ
ΚΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΙΣΕ ΤΕΣ, ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ
Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ!!!!
ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΤΡΑ ΚΟΠΟΣ,
ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΜΕΛΗΘΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ
ΚΑΙ ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΙΩΝ, ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΕΚΕΙ
ΓΙΑ ΚΟΜΜΩΤΡΙΑ ΚΑΙ ΜΑΚΙΓΙΕΖ,
ΙΣΩΣ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ, ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΨΑΞΙΜΟ....
ΚΑΙ ΤΡΕΞΙΜΟ..........

Virginia
05-02-08, 17:53
ΠΑΝΤΩΣ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΔΑΤΕ ΣΤΟ SITE ΤΟ ΑΔΙΚΟΥΝ,
ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΛΙΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΛΑ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΕΣ...
Ο ΧΩΡΟΣ ΑΥΤΟΣ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ
ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΦΩΤΟΣ...

Virginia
05-02-08, 18:26
ΜΕΛΙΝΑ ΣΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΠΜ ΜΕ ΤΟ ΚΕΤΕΡΙΝΚ.
ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΦΩΤΟΣ

bon-bon
05-02-08, 19:41
virginia φαίνεται πάρα πολύ ωραίος ο χώρος έστω και με αυτές τις φωτογραφίες. Αν σου αρέσει ο χώρος αξιζει να προσπαθήσεις για τα υπόλοιπα... :wink:
Καλή συνέχεια :D

artemis
05-02-08, 19:46
Και εγώ συμφωνώ για τον χώρο. Είναι υπέροχος!!! Αν συμφωνείς και με τα λεφτά για το cetering μην το σκέφτεσαι καθόλου. Άλλωστε πιστεύω, ειδικά όσοι έχουν παιδάκια, θα ψάχνουν αφορμή για "εκδρομή". Εγώ σου λέω προχώρα και για τα υπόλοιπα...... Ρώτα μας και όποια ξέρει να σε κατατοπίσει θα το κάνει με τον καλυτερο τρόπο!!!!!!

Virginia
06-02-08, 09:05
TEST
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/DSC00325.jpg
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/DSC00325.jpg

Virginia
06-02-08, 09:08
IMG]http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/DSC00350.jpg[/IMG

Virginia
06-02-08, 09:10
SORY, ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΚΑΝΑ, ΞΕΧΙΛΩΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ
ΘΑ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ........

Virginia
06-02-08, 09:10
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/DSC00339.jpg

Virginia
06-02-08, 09:15
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/DSC00335.jpg

Virginia
06-02-08, 09:16
IMG]http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/DSC00337.jpg[/

Virginia
06-02-08, 09:18
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/DSC00337.jpg

Virginia
06-02-08, 09:19
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/DSC00350.jpg

Virginia
06-02-08, 09:21
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/DSC00348.jpg

Virginia
06-02-08, 09:23
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/DSC00349.jpg

Virginia
06-02-08, 09:24
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΟΡΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ...!!!!!!!!!!
ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΑΛΛΕΣ...ΓΙΑΤΙ ΘΑ ......ΜΕ ΔΕΙΡΕΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Virginia
06-02-08, 15:16
Και εγώ συμφωνώ για τον χώρο. Είναι υπέροχος!!! Αν συμφωνείς και με τα λεφτά για το cetering μην το σκέφτεσαι καθόλου. Άλλωστε πιστεύω, ειδικά όσοι έχουν παιδάκια, θα ψάχνουν αφορμή για "εκδρομή". Εγώ σου λέω προχώρα και για τα υπόλοιπα...... Ρώτα μας και όποια ξέρει να σε κατατοπίσει θα το κάνει με τον καλυτερο τρόπο!!!!!!

ARTEMIS ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ,
ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ "ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ"! :wink:

ΜΕΛΙΝΑ
06-02-08, 23:51
Η τιμή είναι πολυ καλή δεν έχω ξαναβρεί τέτοια στην Αθήνα. όσο για τον στολισμό μπορείς να βάλεις όμορφες γυάλες με λουλούδια σε χρώματα ρόζ και λιλά και να στολίσεςι την πισίνα με μπαλόνια. Εχω φωτο από πολύ ωραίο στολισμό αλλά δεν μπορώ να τις ανεβάσω θα στις στείλω στο προσωπικό σου mail. Την εκκλησία κανόνισε και τα άλλα τα βρίσκεις. Πήγαινε και πες στον παπά ότι θέλετε να δωρίσετε 300€ στην εκκλησία σαν δώρο για την βάφτιση του παιδιού και αν μπορεί να κάνει μια παραχώρηση για την εκκλησία .

Virginia
07-02-08, 08:23
ΜΕΛΙΝΑΚΙ, ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!!!!

gogo
12-02-08, 17:10
Σήμερα έκλεισα το poolclub. Eίμαι πολύ-πολύ ευχαριστημένη! Ο ιδιοκτήτης είναι super! Πολύ συνεννοήσιμος πολύ συνεργάσιμος! Μας έκανε όλα τα χατήρια! Έμαθα και για το catering που συνεργάζεται τα καλύτερα! Μέχρι που μου έβαλε μέσα στην τιμή και τον στολισμό με ράννερ και γυάλες κ.λ.π. θα του πάω και τις μπομπο να τις στολίσουν εκείνοι στα τραπέζια και τα μπαλόνια και όλα! Εγώ θα πάρω απλά το τσαντάκι μου και θα πάω! Το συνιστώ ανεπιφύλακτα για τα κορίτσια των Νοτίων Προαστείων!
BIKY, να σε πάρω μαζί μου για τα παζάρια;;; :D

Πήγα σήμερα στο poolclub. Πράγματι είναι ένας συμπαθητικός χώρος και ότι πρέπει για 100-130 ατομα.
Δε μίλησα με σιγουριά ότι θα το κλείσω, αλλά θα του πω για το στολισμό. Τι γυάλες θα βάλει; μέσα τι θα έχουν δηλαδή; Εμένα μού ζήτησε όμως 400 ευρώ για να έρθουν όλα τα σαλονάκια (20) από την αποθήκη... :(
Θέλω lounge κατάσταση.

Την Πέμπτη έχω ραντεβού στο royal Fair, αλλά με απογοήτευσες με τα σχόλια... Θα σάς πω την Πέμπτη τι έγινε. Δε τούς βρήκα πάντως πολύ συνεργάσιμους... ούτε στο ραντεβού!
Τέλος πάντων, θα δούμε....

Στο poolclub πάντως, ο dj είναι χωριστά.

Να δηλώσω το εξής όμως, για κάποιους που θέλουν να διαθέσουν κάποια χρήματα παραπάνω.
Ένας υπέροχος χώρος κλειστός, είναι στα ΑΣτέρια Γλυφάδας. Είναι το καλοκαιρινό Balux.Το έχει η εταιρία Aria Γεύσεων. Από τιμές, κάτι σαν το Intercatering, Που έχει ήδη αναφερθεί.... Δυστυχώς! Είναι όμως υπέροχος χώρος, πάνω στην παραλία, με τεράστιες τζαμαρίες, ψιλοτάβανος και μεγάλος! Πολύ ωραίος!!

αυτά.... και καλή συνέχεια!

katerina24
12-02-08, 17:22
εγω θα το κανω εδω!!!!
www.ippikos.gr
πως σας φαινεται?

ΒΙΚΥ
12-02-08, 18:03
gogo μου δεν ξέρω αν αυτο το lounge θα το βρείς στο ROYAL FARE, εδώ τις τέντες δεν διαθέτουν.... Περιμένω νέα και αν δεις να κλείνεις προς το poolclub στείλε π.μ. να ξαναπάμε μαζί κάτι θα του κόψουμε πιστεύω! :wink:

TZOYTZA
12-02-08, 19:04
εγω θα το κανω εδω!!!!
www.ippikos.gr
πως σας φαινεται?

κατερινα μου ειναι τελεια στον ιππικο ομιλο μια φιλη βαφτισε εκει
την κορη της περυσι και περασαμε πολυ ωραια!!!!!
μονο που ειχε διακοπη ρευματος και δεν ειχαν προβλεψει γι αυτο,
ρωτα τους για καλο και για κακο γιατι η φιλη μου χαλαστηκε λιγο
εμεις παντως καθολου αφου ημασταν πολυ ρομαντικαμε κερακια!!!!
κατα τα αλλα ολα τα αλλα ηταν πολυ ομορφα!!!!! :D :D :D

Virginia
12-02-08, 21:14
εγω θα το κανω εδω!!!!
www.ippikos.gr
πως σας φαινεται?
Φανταστικος χωρος Κατερινα, με το καλο σου ευχομαι!!!
Να κανω μια ερωτηση, το μυστηριο θα το κανεις στο
εκκλησακι που εχει μεσα??? Επιτρεπεται???

katerina24
13-02-08, 00:42
εγω θα το κανω εδω!!!!
www.ippikos.gr
πως σας φαινεται?

κατερινα μου ειναι τελεια στον ιππικο ομιλο μια φιλη βαφτισε εκει
την κορη της περυσι και περασαμε πολυ ωραια!!!!!
μονο που ειχε διακοπη ρευματος και δεν ειχαν προβλεψει γι αυτο,
ρωτα τους για καλο και για κακο γιατι η φιλη μου χαλαστηκε λιγο
εμεις παντως καθολου αφου ημασταν πολυ ρομαντικαμε κερακια!!!!
κατα τα αλλα ολα τα αλλα ηταν πολυ ομορφα!!!!! :D :D :D
εγω θα το κανω μεσημερι,οποτε δεν εχω φοβο για το φωτισμο!!!!
μηπως μπορεις να μου πεις τι μενου ειχε?και αν ξερεις ποσο της ειχε παρει?

katerina24
13-02-08, 00:45
εγω θα το κανω εδω!!!!
www.ippikos.gr
πως σας φαινεται?
ναι,στο εκκλησακι θα το κανω.
εχεις ακουσει οτι δεν επιτρεπεται?

κατια
13-02-08, 01:34
εγω ρωτησα για τον ιππικο και ειναι πολυ ακριβα ρε κοριτσια...εκμεταλλευση σκετη.
περσι ενας φιλος μου βαφτισε τον γιο του με 19 ευρω το ατομο και φετοσ που ρωτησα εγω μου ειπαν οτι ξεκιναει απο 26.......ελεος...τι αυξηση,ετσι?πηγα απο κει εφτιαξα ενα μενου λογικο....μου κοστιζει λεει 32 ευρω αλλα αν το κανω παρασκευη θα πεσουμε στα 25 λογω και καποιασ κοινησ γνωριμιας....εγω νομιζω οτι ειναι ακριβουτσικα.

mimika
13-02-08, 08:10
εγω ρωτησα για τον ιππικο και ειναι πολυ ακριβα ρε κοριτσια...εκμεταλλευση σκετη.
περσι ενας φιλος μου βαφτισε τον γιο του με 19 ευρω το ατομο και φετοσ που ρωτησα εγω μου ειπαν οτι ξεκιναει απο 26.......ελεος...τι αυξηση,ετσι?πηγα απο κει εφτιαξα ενα μενου λογικο....μου κοστιζει λεει 32 ευρω αλλα αν το κανω παρασκευη θα πεσουμε στα 25 λογω και καποιασ κοινησ γνωριμιας....εγω νομιζω οτι ειναι ακριβουτσικα.

Μηπως να κατεβω τελικα στην Κρητη να κανω τη βαφτιση????
Για να πας σε αναλογο μερος στην Αθηνα, απο 50 ευρω και πανω!!!
(Εδω για να κανω κατι πιο απλο θα μου παει κανα 40αρι σιγουρα! :x )

ΧΡΥΣΑ
13-02-08, 08:26
Μηπως γνωριζει καποια τα Λιθαριτσια στην Α. Γλυφαδα? Εννοω αν εχει φαει καμμια σας εκει η αν εχετε ακουσει τιποτα για το αν ειναι καλα? Ειχα παει πριν πολλα χρονια αλλα δεν θυμαμαι.
Θελουμε να κλεισουμε εκει αλλα ακομα το ψαχνουμε.

TZOYTZA
13-02-08, 09:05
εγω θα το κανω μεσημερι,οποτε δεν εχω φοβο για το φωτισμο!!!!
μηπως μπορεις να μου πεις τι μενου ειχε?και αν ξερεις ποσο της ειχε παρει?

θα ρωτησω και θα σου πω γιατι δεν ξερω καθολου.

Virginia
13-02-08, 15:30
εγω θα το κανω εδω!!!!
www.ippikos.gr
πως σας φαινεται?
ναι,στο εκκλησακι θα το κανω.
εχεις ακουσει οτι δεν επιτρεπεται?
Εγω που ηθελα να το κανω το μυστηριο μεσα σε κτημα,
ο παππας δεν δεχεται και ετσι τωρα ψαχνομαι απο την αρχη!
(Δες την προηγουμενη σελιδα.)
Παντως κοριτσια οι τιμες που αναφερεστε, δεν εχουν καμια σχεση
με αυτες της Αθηνας και δεν καταλαβαινω γιατι εδω ειναι τοσο ακριβα!??

artemis
13-02-08, 17:53
Μηπως γνωριζει καποια τα Λιθαριτσια στην Α. Γλυφαδα? Εννοω αν εχει φαει καμμια σας εκει η αν εχετε ακουσει τιποτα για το αν ειναι καλα? Ειχα παει πριν πολλα χρονια αλλα δεν θυμαμαι.
Θελουμε να κλεισουμε εκει αλλα ακομα το ψαχνουμε.
Χρύσα μου, εγώ θα το κάνω στα Λιθαρίτσια. Είχε κάνει τη βάφτιση πέρισυ τον Οκτώβριο ένας συνάδελφος του άντρα μου (εμείς όμως δεν είχαμε πάει) και μου είπαν ότι ήταν πάρα πολύ όμορφα.
Δες εδώ και τις φωτογραφίες http://www.litharitsia.gr/index.htm
Και αν πατήσεις "Δεξιώσεις" θα δεις και τα προτεινόμενα menu.
Εγώ γνωρίζω τα εξής:
-Οι τιμές είναι από 22-28 ευρώ
- Ο κήπος είναι γεμάτος δέντρα, πλακόστρωτο, με ένα πολύ ωραίο χτιστό πηγάδι.
- Έχει μια μεγάλη τέντα που καλύπτει περίπου 140 άτομα (για ήλιο ή βροχή)
- Επίσης και γύρω-γύρω έχει τέντες διάφανες (σε περίπτωση που έχει πολύ αέρα) αλλά και παράλληλα να είναι και φωτεινά.
- Για το φαγητό έχω ακούσει από πολλούς τα καλύτερα, ιδιαίτερα για το μοσχαράκι στάμνας αλλά και μια σαλάτα που είναι μέσα σε καρβέλι ψωμί.
- Αν σε ενδιαφέρει για μεσημέρι Κυριακής (όπως εμένα) δεν έχει ζωντανή μουσική αλλά cd. Εγώ σκέφτηκα να γράψω 2 mp3 σε φίλο μου με πολλά τραγούδια και να μην αγχωθώ για dj και τέτοια.
-ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!!! Τα τραπέζια και οι καρέκλες που βλέπεις στον εξωτερικό χώρο ντύνονται με λευκά υφάσματα. Δηλαδή δεν φαίνεται αυτό το αντιαισθητικό σίδερο.
- Και ΑΚΟΜΑ πιο ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!! Οι άνθρωποι κάνουν την δουλειά αυτή (δηλαδή, χορούς, βαφτίσεις, γάμους και γενικότερα εκδηλώσεις) πολλά χρόνια, έχουν εμπειρία και είναι πολύ καλοί στο σερβίρισμα, ακόμα και αν πας σαν απλός πελάτης και έχει εκδήλωση, τουλάχιστον μου έχουν πει, ότι δεν φεύγεις παραπονεμένος.

Τώρα έχω δεί στο internet και άλλα δύο:
1) http://www.zervasrestaurant.gr/ (δεν ενθουσιάστηκα από τις φωτογραφίες και τιμές ξεκινάνε από 30 ευρώ)
2) http://www.petrinorestaurant.gr/homegreek.htm

Ο κυριότερος λόγος που απορρίπτω τα δύο τελευταία είναι η πισίνα, επειδή τα βλέπω και πολύ στριμωχτά, θα έχω και 25 παιδάκια, φοβάμαι μην πέσει μέσα κανένα (μαζί και το δικό μου).

Αυτά!!!!!! Ακόμα δεν έχω κλείσει γιατί έχω κάτι τρεχάματα (μας κλέψανε στο σπίτι προχτές το βράδυ) και δεν προλαβαίνω. Αν και μέχρι το Σεπτέμβριο έχω λίγο χρόνο ακόμα πιστεύω.
Εγώ πάντως στο προτείνω ανεπιφύλακτα!!!!!!!!!!!!!!!!

ΒΙΚΥ
13-02-08, 19:23
Αrtemis, to ZERVAS δεν έχει πισίνα. Οι φώτο που βλέπεις είναι από μια εκδήλωση που έκαναν σε κάποιο σπίτι ίσως και δικό τους. Πήγα από κοντά, το μενού είναι όντως στα 30 ευρώ και έχει 1ο πιάτο 2 κρέπες , σαλάτα χωριάτικη με ρόκα, 2ο πιάτο ψαρονέφρι με σάλτσα μανιταριών και τούρτα :shock: Δηλαδή αν κάποιος δεν τρώει κρέπες ή ψαρονέφρι θα μείνει νηστικός. Εμένα για 30 ευρώ μου φάνηκε ακριβό το μενού του.

Το ΠΕΤΡΙΝΟ το απέριψα και εγώ για το λόγο της πισίνας.

artemis
13-02-08, 19:58
Καταλαβαίνω ΒΙΚΥ. Και εγώ χάλια άποψη έχω και για τα δύο. Όσο για το POOL CLUB μου αρέσει πάρα πολύ αλλά δεν μπορώ να διαθέσω τόσα χρήματα. Ο μόνος λόγος που δεν σου είπα να πάμε μαζί είναι αυτός. Και με τα ΛΙΘΑΡΙΤΣΙΑ πάντως είμαι ευχαριστημένη.
Βασικά με ενδιαφέρει να το διασκεδάσουμε όλοι (εμείς και οι καλεσμένοι) και είτε 28 είτε 48 ευρώ το άτομο να δώσουμε κάποιος κάτι θα βρει να πεί. Έτσι δεν είναι?

ΒΙΚΥ
13-02-08, 20:17
Οπωσδήποτε Artemis έχεις δίκιο, κάποιος θα βρεθεί να πει, ακόμα και αν πάς και στο golf της Γλυφάδας, για να κάνεις το καλύτερο και να πληρώσεις ένα σωρό λεφτά,και να μην υπάρχει μειονέκτημα κανένα θα πουν οτι κοίτα η ΒΙΚΥ μεγαλοπιάνεται. 'Ετσι ή αλλιώς κάτι θα πουν. Εμείς κάνουμε το καλύτερο δυνατό που μπορούμε σύμφωνα με τις δυνατότητες μας και αν στους άλλους δεν αρέσει πρόβλημα τους. Πάντως μην νομίζεις οτι το ΠΕΤΡΙΝΟ είναι πιο οικονομικό.
Η περιγραφή για τα λΙθαρίτσια μου άνοιξε την όρεξη, γιαμ-γιάμ! Με βλέπω Κυριακή να τρώω το σταμνάτο :D
Γεροί να είμαστε και η βάφτιση μια μέρα είναι θα περάσει :lol:

artemis
13-02-08, 20:23
ΒΙΚΑΚΙ, πότε θα κάνεις τι βάφτιση με το καλό?

ΒΙΚΥ
13-02-08, 20:48
21/06/2008 Σαββατο μεσημέρι

artemis
13-02-08, 20:50
Οπότε αφού προηγείσαι, (21/9/2008) φρόντισε να μας στείλεις καμία φωτογραφία να δούμε τι "ΖΩΓΡΑΦΙΣΕΣ".....

ΧΡΥΣΑ
13-02-08, 21:14
Αρτεμης,
Χιλια ευχαριστω για τις πληροφοριες για τα Λιθαριτσια!!!
Η βαφτιση θα γινει Σαββατο μεσημερι αλλα δεν με ενδιαφερει ετσι και αλλιως η ζωντανη μουσικη. Και τα cd μια χαρα ειναι.
Επισης μου αρεσε πολυ αυτο με τις καρεκλες που ειπες.
Τωρα μια ισως χαζη ερωτηση. Απο τι εξαρταται η τιμη? Δηλαδη το πρωτο μενου εχει αλλη τιμη απο το δευτερο?
Και παλι ευχαριστω πααααρα πολυ Αρτεμης. Με βοηθησες μεχρι εκει που δεν μπορεις να φανταστεις :!: :D

venia
14-02-08, 12:48
Συνήθως το 1ο μενού είναι και το πιο απλό, άρα και το πιο οικονομικό. Όσο ανεβαίνει η αρίθμηση ανεβαίνει και η τιμή γιατί προστίθονται περισσότερα φαγητά ή ακριβότερα υλικά.

artemis
14-02-08, 15:24
Μάλλον έτσι είναι ΧΡΥΣΑ μου. Τώρα βέβαια λεπτομέρειες θα ξέρω μόλις πάω και από το μαγαζί να φάω και να τα συζητήσω με τον υπεύθυνο. Μόλις πάω θα σου πω και τα υπόλοιπα από πρώτο χέρι.

ΛΗΤΩ
14-02-08, 18:09
artemis και Χρύσα αν δεν κάνω λάθος είστε δύο από τις πολλές ενδιαφερόμενες που είχα στείλει εδώ και πολύ καιρό πμ με λεπτομέρειες για τα Λιθαρίτσια... :)
οι τιμές αλλάζουν σύμφωνα με το κυρίως πιάτο του κάθε μενού..υπάρχουν δηλαδή,4 μενού που αρχίζουν από 22-28 ευρώ.Το μενου των 22 ευρώ αποτελείται από κάποια ορεκτικά,σαλάτα,κυρίως πιάτο και γλυκό.Αν επιλέξεις το κυρίως πιάτο του μενού των 22 ευρώ και κάνεις συνδιασμούς στα ορεκτικά από τα υπόλοιπα ακριβότερα μενού πάλι 22 ευρώ θα πληρώσεις...
Στα Λιθάρίτσια είναι όντως επαγγελματίες και πολύ εξυπηρετικοί οι άνθρωποι και το φαγητό πάρα πολύ καλό...

gogo
14-02-08, 18:13
Πήγαμε και στο ΣΕΦ...
ΒΙΚΥ απόλυτο δίκιο είχες. Χάσιμο χρόνου και πήξιμο στην κίνηση για το τίποτε. Η αίθουσα ήταν απαράδεκτη, κλειστοφοβικη. Με τίποτε...
Ο κηπάκος, με ξερό γρασίδι.
Έπρεπε να ζητήσω καρέκλες. Απάντησαν πως μπορούν να φτιάξουν 2 ροτόντες.
Σαλονάκια και τέτοια, μόνο ενοικίαση. Ομπρέλες 40 ευρώ τη μία...

Μου αρέσει που κάνουν και 50% έκπτωση στα μενού, για λόγους προώθησης των νέων αιθουσών. :D :D :D

ΧΡΥΣΑ
14-02-08, 23:52
Κοριτσια ευχαριστω πολυ για τις διευκρινησεις.

Αρτεμης, οταν πας στα Λιθαριτσια πες μας πως ηταν.

annita
20-02-08, 10:53
και εγω ψαχνω για να βαφτισω τη μικρη μας το Σεπτεμβρη και αν ειναι ευκολο να μη μας φυγει μια περουσια..Αν ξερει κανεις καμια εκκλησια που να επιτρεπει τη χρηση του προαυλιου χωρου για ενα μινι παρτυ μετα..

miniMouse
20-02-08, 23:04
Κορίτσια, γεια σας και από μένα!
Πέρσι το καλοκαίρι παντρεύτηκε η αδερφή μου στο κτήμα Ιγγλέση στο Τατόι και σκέφτομαι για τη βάφτιση του μπέμπη μας να πάω εκεί γιατί πραγματικά περάσαμε υπέροχα!Σίγουρα πάντως θέλω ένα χώρο που να έχει και κλειστή αίθουσα γιατί ποτέ δεν ξέρεις...

ΧΡΥΣΑ
21-02-08, 00:01
Λοιπον Αρτεμης και οποιαδηποτε ενδιαφεροταν για τα Λιθαριτσια.

Επικοινωνησα με email και μου ειπε οτι δεν ντυνουν τις καρεκλες με λευκα υφασματα οπως νομιζω ανεφερες Αρτεμης. Μαλλον θα τις εντυσαν αυτοι που εκαναν την εκδηλωση.

Επισης μου ειπε οτι για Σαββατο μεσημερι μπορει να κλεισει αλλα οχι για Κυριακη γιατι δουλευουν με περαστικους. Βεβαια τι να πω, αλλα σου λενε απο κοντα και αλλα απο το τηλ. η με εμαιλ. Αυτο το αναφερω γιατι νομιζω εσυ Αρτεμης ηθελες να κλεισεις για Κυριακη μεσημερι.

Αυτα μπορεσα να μαθω. Οποιαδηποτε γνωριζει κατι αλλο ας μας ενημερωσει.

anap
21-02-08, 08:59
ΜΕΛΙΝΑΚΙ, ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ, ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΚΙ ΕΓΩ ΛΙΓΟ ΤΟ ΘΕΜΑ,
ΜΙΛΗΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ ΤΗΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ,
ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΔΛΔ ΠΟΥ ΑΝΗΚΕΙ ΤΟ ΚΤΗΜΑ
ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΙΟ ΑΥΤΗΝ.
ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΣΤΗΝ ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ ΤΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΜΟ
ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗΣ ΝΑ
ΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΦΟΡΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΝΟΡΙΑ ΤΟΥ....
ΟΠΟΤΕ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΔΙΛΛΗΜΑ.....
ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΗΣ ΜΠΟΥΜΠΟΥΣ...
ΡΙΞΤΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ-ΚΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΒΡΕΙ...
WWW.CFHDF.GR,
ΔΕΙΤΕ ΤΙΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ...

Virginia σε αυτόν το χώρο με πρήζει ο άντρας μου εδώ και καιρό να κάνουμε τη βάφτιση του μικρού μας!
Εγώ δεν έχω πάει άλλα έχει πάει ο άντρας μου και λέει ότι είναι πολύ ωραία.
Έχουμε κι εμείς εξοχικό εκεί κοντά.
Τελικά τί έχεις αποφασίσει?

Αν μπορείς σε παρακαλώ, στείλε μου σε pm οποιαδήποτε πληροφορία έχεις μαζέψει, τιμές, μενού, κλπ κλπ γιατί όπως βλέπεις το σκεφτόμαστε κι εμείς πολύ σοβαρά και οποιαδήποτε βοήθεια θα είναι χρήσιμη.

Με το καλό η βάφτιση σας.

Virginia
21-02-08, 16:19
Σου εστειλα πμ και
οτι αλλο χρειαστεις στην διαθεση σου.

artemis
21-02-08, 16:47

Επικοινωνησα με email και μου ειπε οτι δεν ντυνουν τις καρεκλες με λευκα υφασματα οπως νομιζω ανεφερες Αρτεμης. Μαλλον θα τις εντυσαν αυτοι που εκαναν την εκδηλωση.

Επισης μου ειπε οτι για Σαββατο μεσημερι μπορει να κλεισει αλλα οχι για Κυριακη γιατι δουλευουν με περαστικους. Βεβαια τι να πω, αλλα σου λενε απο κοντα και αλλα απο το τηλ. η με εμαιλ. Αυτο το αναφερω γιατι νομιζω εσυ Αρτεμης ηθελες να κλεισεις για Κυριακη μεσημερι.

Ωχ!!!! Τώρα αγχώθηκα. Θα προσπαθήσω να πάω το συντομότερο να το συζητήσω και από κοντά. Πάντως έχω την εντύπωση ότι ο γνωστός μας που είχε κάνει τη βάφτιση την είχε κάνει Κυριακή μεσημέρι. Θα το ρωτήσω και θα σου πω, Χρύσα. Εσύ τελικά τι θα κάνεις?

ΧΡΥΣΑ
21-02-08, 20:13

Ωχ!!!! Τώρα αγχώθηκα. Θα προσπαθήσω να πάω το συντομότερο να το συζητήσω και από κοντά. Πάντως έχω την εντύπωση ότι ο γνωστός μας που είχε κάνει τη βάφτιση την είχε κάνει Κυριακή μεσημέρι. Θα το ρωτήσω και θα σου πω, Χρύσα. Εσύ τελικά τι θα κάνεις?
Μαλλον θα το κλεισουμε. Στον αντρα μου αρεσει ο εξωτερικος χωρος με τα δεντρα κλπ. Ειναι και στην περιοχη μας....Οσο για το μενου θα το κανονισουμε 10 μερες πριν δηλαδη οταν ερθουμε ελλαδα.

ΛΗΤΩ
23-02-08, 22:01
λιθαριτσια:

Κυριακή μεσημέρι κάνουν δεξιώσεις και στον εξωτερικό χώρο..δεν τον κλείνουν όμως κατ αποκλειστικότητα,μπορεί δηλαδή να είναι και άσχετοι σε άλλα τραπέζια...επίσης δεν έχει ζωντανή μουσική..
Επίσης τα τραπέζια και τις καρέκλες στον εξωτερικό χώρο ΔΕΝ τα ντύνουν...αν θες να τα στολίσεις το κάνεις μόνος σου..αυτοί συνεργάζονται και με κάποια κοπέλα που μπορεί να αναλάβει το στολισμό αλλά πληρώνεται επιπλέον..

ΧΡΥΣΑ
23-02-08, 22:51
λιθαριτσια:

Κυριακή μεσημέρι κάνουν δεξιώσεις και στον εξωτερικό χώρο..δεν τον κλείνουν όμως κατ αποκλειστικότητα,μπορεί δηλαδή να είναι και άσχετοι σε άλλα τραπέζια...επίσης δεν έχει ζωντανή μουσική..
Επίσης τα τραπέζια και τις καρέκλες στον εξωτερικό χώρο ΔΕΝ τα ντύνουν...αν θες να τα στολίσεις το κάνεις μόνος σου..αυτοί συνεργάζονται και με κάποια κοπέλα που μπορεί να αναλάβει το στολισμό αλλά πληρώνεται επιπλέον..
Η πεθερα μου που πηγε για να ρωτησει της ειπαν οτι αν θελουμε για σαββατο μπορουμε να κλεισουμε αλλα για κυριακη και καλοκαιρι δεν μπορουμε γιατι δουλευουν με περαστικους.
Τι να πω αλλα λενε στον εναν και αλλα στον αλλον.

ΛΗΤΩ
24-02-08, 01:25
ΧΡΥΣΑ,περίεργο μου φαίνεται...εγώ αρχικά είχα ρωτήσει για Κυριακή μεσημέρι και μου παν ok...μετά το άλλαξα για βράδυ γιατί ήθελα ζωντανή μουσική..εκτός αν άλλαξαν τώρα πρόσφατα πολιτική...αυτά που σου λέω έγώ τα είχα κανονίσει πριν 1,5 μήνα περίπου...

ΧΡΥΣΑ
24-02-08, 08:20
ΧΡΥΣΑ,περίεργο μου φαίνεται...εγώ αρχικά είχα ρωτήσει για Κυριακή μεσημέρι και μου παν ok...μετά το άλλαξα για βράδυ γιατί ήθελα ζωντανή μουσική..εκτός αν άλλαξαν τώρα πρόσφατα πολιτική...αυτά που σου λέω έγώ τα είχα κανονίσει πριν 1,5 μήνα περίπου...
Η αλλαξαν πολιτικη οπως λες και εσυ η η πεθερα μου δεν καταλαβε καλα. Υπαρχει και αυτο το ενδεχομενο. Καμια φορα αλλα της λες και αλλα καταλαβαινει.

Virginia
24-02-08, 08:52
Κοριτσια για τι τιμη μιλαμε στην "Λιθαριτσα" το ατομο?
Ενδιαφερομαι για κυριακη απογευμα....
Μπορεις και να χορεψεις στον εξωτερικο χωρο?
Δεν μου ανοιγει καθολου το σαιτ τους.......

ΧΡΥΣΑ
24-02-08, 08:55
Οι τιμες ειναι απο 22-28 ευρω το ατομο.
Δεν γνωριζω για το χορο.

ΛΗΤΩ
24-02-08, 22:54

Ο εξωτερικός χώρος δεν ενδύκνειται για χορό...είναι κατοικημένη περιοχή τριγύρω και η μουσική δεν παίζει με πολύ μεγάλη ένταση...νομίζω δε ότι στι 23:30 σταματάει εντελώς...

Είδα κι άλλο ένα σήμερα..."Ενήλιον" στο λόφο Τρουμπάρι στο Ελληνικό...μου φάνηκε ωραίο (είναι πάνω σε πευκόφυτο λόφο)και οι τιμές προσιτές...μάλλον θα ξαναπάω για περισσότερες λεπτομέρειες...μήπως το έχει επισκεφτεί καμμία;;;;;;;

ΧΡΥΣΑ
25-02-08, 00:01

Ο εξωτερικός χώρος δεν ενδύκνειται για χορό...είναι κατοικημένη περιοχή τριγύρω και η μουσική δεν παίζει με πολύ μεγάλη ένταση...νομίζω δε ότι στι 23:30 σταματάει εντελώς...

Είδα κι άλλο ένα σήμερα..."Ενήλιον" στο λόφο Τρουμπάρι στο Ελληνικό...μου φάνηκε ωραίο (είναι πάνω σε πευκόφυτο λόφο)και οι τιμές προσιτές...μάλλον θα ξαναπάω για περισσότερες λεπτομέρειες...μήπως το έχει επισκεφτεί καμμία;;;;;;;
Που ακριβως ειναι αυτο στο Ελληνικο?

artemis
25-02-08, 15:28
Ναι ΛΗΤΩ πες μας που είναι?

χαχαχα!!!! Έτσι όπως πάμε θα κλείσουμε μάλλον και οι τρεις μαζί στο ίδιο μαγαζί (ΧΡΥΣΑ-ΛΗΤΩ-ARTEMIS).....
Κορίτσιαααααα.... δεν κανονίζουμε να τα κάνουμε την ίδια μέρα? Να βρούμε μόνο κανένα γήπεδο!!!! Πάντως καλύτερη τιμή στο φαγητό σίγουρα θα πετύχουμε!!!!!!

ΛΗΤΩ
25-02-08, 16:05
Ενήλιον: Λόφος Τρουμπάρι (πίσω από Λ. Αλίμου 89), Αργυρούπολη, 2109913811...

Δε ξέρω ,έχω προβληματιστεί λίγο...Τα Λιθαρίτσια μου αρέσουν πολύ και το φάγητό είναι super,δοκιμασμένο...Επίσης οι άνθρωποι είναι experts στις εκδηλώσεις καθ ότι δουλεύουν κυρίως με αυτές...Με χαλάει το ότι είναι πάνω στο δρόμο,δεν έχει δηλαδή δέντρα τριγύρω και χώρο για να παίξουν τα παιδάκια,κι επίσης το ότι δεν στολίζουν τα τραπέζια έξω και πρέπει να πληρώσω επιπλέον 250-300 ευρώ...
Το Ενήλιον είναι κάτι σαν πολυχώρος,είναι μέσα σε δασάκι, σαφώς υπάρχει χώρος για να παίξουν τα παιδάκια,το φαγητό καλό μου φάνηκε-όσο μπόρεσα να δοκιμάσω-....Επίσης στολίζουν ροτόντες και καρέκλες με λευκα τραπεζομάντηλα και ροζ-γαλάζιες κορδέλες ανάλογα με την περίσταση...
Ομως δεν έχει ζωντανή μουσική,ο μπουφές με 4 είδη κρεατικών,2 σαλάτες,1 ζυμαρικό κι ένα ορεκτικό στοιχίζει 27 ευρώ ανά άτομο,αλλά μπορείς να κατεβάσεις την τιμή ελαττώνωντας τα πιάτα...δηλαδή σαν κόστος έρχεται περίπου τα ίδια με τα Λιθαρίτσια..Αυτό που με χαλάει είναι ότι επειδή έχει κι άλλο χώρο για καφέ και φαγητό,θα ναι και καλοκαιράκι απόγευμα, και θα χουν μαζευτεί φυσικά πολλοί άσχετοι...Επίσης εξωτερικά μου φάνηκε λίγο απεριποίητος ο χώρος αλλά η υπέυθυνη μου είπε ότι είναι σε φάση μερικής ανακαίνισης εξωτερικά και ως τον Ιούνιο θα τα χουν φτιάξει και θα τα έχουν καθαρίσει...
Αυτά από μένα...δείτε το κι εσείς πάντως δεν χάνετε τίποτα...

artemis
25-02-08, 19:08
Λοιπόν, ρώτησα μια συνάδελφό μου που μένει στην Αργυρούπολη για το ΕΝΗΛΙΟΝ που είναι στον Λόφο Τρουμπάρι. Μου είπε ότι έχει αρκετά καλό φαγητό, είναι πάρα πολύ ωραίος χώρος - πάρκο, το μόνο μείον είναι ότι το σερβις του δεν ήταν πολύ καλό, βέβαια αυτό ήταν το καλοκαίρι. Αλλά σαν χώρος και τοποθεσία είναι πολύ ωραίο. Θα πάω και εγώ να το δώ - ΛΗΤΩ & ΧΡΥΣΑ - μάλλον μέσα στο Σαββατοκύριακο, θα μιλήσω και θα σας πω τις εντυπώσεις.
Πάντως για τα Λιθαρίτσια, εάν είναι να πρέπει να δώσω περίπου 28 ευρώ για το μενού (με τις επιλογές του κυρίως πιάτου) και να θέλω και άλλα περίπου 2 ευρώ επιπλέον για κάθε άτομο για την διακόσμηση, δηλαδή σύνολο 30 ευρώ, τότε μήπως να πάω στο Κτήμα Προμπονά, με 35 ευρώ που μας είχε πει η συμφορουμίτισα ΜΕΛΙΝΑ ?
http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?t=2409&sid=468855542c9e63c4d1a7e3774698e85a
ή τις Αμαδρυάδες που είναι με 30 ευρώ το άτομο?
Θα μου πεις είναι λίγο μακριά......
ΟΥΦΦΦΦΦΦ δεν ξέρω τι να κάνω, έχω μπερδευτεί!!!!!!!!

ΛΗΤΩ
25-02-08, 21:47
Αρτεμις,εγώ αν επιλέξω Λιθαρίτσια τελικά, θα διαλέξω το μενού των 22 ευρώ...μόνο το κυρίως πιάτο αλλάζει...οπότε +3 ευρώ/άτομο περίπου ο στολισμός (που δεν είναι απαραίτητος ή μπορείς να τον φτιάξεις και μόνη σου φυσικά),έρχεται στα 25 ευρώ/άτομο...
Ο μπουφές στο Ενήλιον με 25 ευρώ/άτομο περιλαμβάνει 2 είδη κρεάτων,ζυμαρικό,2 σαλάτες ένα ορεκτικό και γλυκό,αν θες αλλάζεις με γλυκό με κάτι άλλο σε κυρίως φαγητό...μήπως είναι πολύ φτωχός μπουφές όμως σκέφτομαι;;;;
Δεν ξέρω,πες μας κι εσύ τη γνώμη σου όταν πας...Εγώ πάντως είμαι μεταξύ των 2 γιατί είναι πιο κοντά στα δεδομένα μου όσον αφορά στο κόστος...και δυστυχώς με τις συγκεκριμένες τιμές δεν έχω βρει κάτι άλλο προς τα δικά μας προάστεια.... :cry:Δε θέλω να διαθέσω πολλά χρήματα αλλά θέλω και κάτι αξιοπρεπές...εκτός αν κερδίσω το τζόκερ την Πέμπτη :) :) :)

artemis
26-02-08, 16:01
ΛΗΤΩ και εγώ μάλλον για εκεί με βλέπω. Ξέρεις νομίζω ότι εκτός από το περιβάλλον που θέλω να είναι κάτι αξιοπρεπές, μεγάλη σημασία δίνω και στο φαγητό. Πιστεύω ότι εμείς αλλά ως επι το πλείστον και οι καλεσμένοι θα δώσουν βάση στο φαγητό. Στην ουσία είναι αυτό που θα τους μείνει πιο έντονα πιστεύω. Άλλωστε και εμείς όταν συζητάμε για κάποιο τέτοιου είδους μαγαζί το πρώτο πράγμα που ρωτάμε δεν είναι ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ? Τώρα όσον αφορά την διακοσμήτρια, εάν επιλέξω ένα πιό φτηνό μενου μπορώ να δώσω και 2 ευρώ παραπάνω για την διακόσμηση του χώρου. Άλλωστε αυτό που περισσότερο με ενδιαφέρει (εάν γίνεται φυσικά) είναι να είναι ντυμένες οι καρέκλες και όχι μια απλή σιδερένια έτσι όπως τις είδα.
Η αλήθεια είναι ότι σε όσους έχω μιλήσει για τα ΛΙΘΑΡΙΤΣΑ όλοι μου λένε ότι είναι η καλύτερη επιλογή που έχω και όσον αφορά την τιμή αλλά και τον χώρο, αφού είναι κάτι απλό αλλά συγχρόνως και αξιοπρεπές.

annita
28-02-08, 10:12
Λοιπον, τα Πετρινο εχει 28 για τους μεγαλους και 17 για τα παιδακια και ναι ενα αρνητικο του ειναι η πισινα και μη πεσει κανα μωρο μεσα. Βεβαια ειναι ωραιος χωρος. Απο την αλλη τα Λιθαριτσια ξεκιναν απο 21 και 15 το παιδικο. Το μονο ειναι οτι ειναι μπροστα στο δρομο. Δεν ντυνει τις καρεκλες αλλα βαφτισια ειναι και ιδιως για μεσημερι θες κατι αναλαφρο.Επισης δεν σου δινει ολο τον κηπο, εκτος αν εχεις 200 και ατομα οποτε το γεμιζεις. Εχει και δικια τους κοπελα για τη διακοσμηση του χωρου. Ειναι και το Αmigos στη Γλυφαδα με ωραιο κηπο αλλα εχει 28 για ολους και δεν εχει γλυκο. Στην παραλια ολα ξεκιναν απο 40 το ατομο..
Αν εχει κανεις να προτεινει και καμια αλλη ταβερνα-εστιατοριο εδω γυρω να προτεινει..

annita
03-03-08, 11:33
Exei ακουσει καμια τιποτα για το Δημαρχειο 13 στο Ελληνικο? Ειναι καινουριο λεει..

cybermama
01-04-08, 20:21
Exei ακουσει καμια τιποτα για το Δημαρχειο 13 στο Ελληνικο? Ειναι καινουριο λεει..
annita με καθε επιφυλαξη,επειδη δεν το εχω δει απο μεσα,ειναι μονοκατοικια κολλητα στον ΑΒ ΜΕGΑ δηλ.το σουπερμαρκετ Βασιλοπουλο του Ελληνικου,στο δεξι σου χερι κατεβαινοντας προς παραλια.Εξωτερικα ειναι απομιμηση αρχαιοελληνικου στυλ με κιονες κλπ. και ολο μαζι βαμμενο καφε-χρυσο?????
Ελπιζω να βοηθησα...

Virginia
02-04-08, 16:18
....

ΧΡΥΣΑ
05-04-08, 00:39
Τελικα κλεισαμε στα Λιθαριτσια για Σαββατο μεσημερι.
Δεν θελαμε χορους και πανηγηρια, απλα καπου να παμε
να φαμε ησυχα και ωραια.
Το τι ακουσα απο πεθερα και συνυφαδα δεν λεγεται.
Οχι οτι ακουσα εγω προσωπικα αλλα ξερετε αυτα
τα τυπου '' και αν θελουν οι καλεσμενοι να χορεψουν τι θα κανουν?'' και '' τι δεν θα χορεψω στη βαφτιση του
ανηψιου μου?"
Και η απαντηση του αντρα μου ''να πας στα πανηγηρια να χορεψεις!''
Η δικια μου απαντηση ηταν ''ξερετε συνηθηζεται αυτα τα πραγματα να τα κανονιζουν οι γονεις του παιδιου και οχι οι λοιποι συγγενεις!''
Πως σας φανηκε?

Αρτεμης εσυ τι εκανες τελικα?

artemis
07-04-08, 16:37
Εγώ Χρύσα δεν έχω κλείσει γιατί δεν έχω προλάβει να πάω ακόμα να συζητήσω, αλλά στα Λιθαρίτσια θα πάω και εγώ. Νομίζω ότι έχω ακόμα λίγο καιρό μπροστά μου αφού είναι για τον Σεπτέμβριο!
Και μην ακούς κανέναν Χρύσα. Να πας εκεί που εσένα σε ευχαριστεί περισσότερο. Οι συγγενείς θα πούνε τα δικά τους ακόμα και αν τους πας στη Μεγάλη Βρετάνια!!!!!

magda
19-04-08, 17:09
κοριτσια ςος επειδη διαβαζω κ σας βρισκω πολυ ενημερωμενες θα ηθελα να μου πειτε αν γνωριζετε χωρους κοντα στην περιοχη της καισαριανης για την βαφτιση της μπεμπας μου..

cybermama
23-04-08, 00:50
Eμεις καναμε την βαφτιση της κορης μου στον Αγ.Χαραλαμπο,που ειναι πανεμορφη εκκλησια,μεσα στο δασος πισω ακριβως απο το Holiday Inn και μετα πεζοι κατευθειαν μεσα στο δασος σε ενα ομορφο,καλο και απλο εστιατοριο,με τραπεζακια μεσα στο δασος,το saloon.Mαλιστα παπας κ ιδιοκτητης μπορουν κ να συνεννοηθουν για ημερομηνια που βολευει...Αλλη ιδεα ειναι το μοναστηρι του Αγ.ΙΩΑΝΝΗ Θεολογου στον περιφερειακο κ μετα το αναψυκτηριο ΄΄τα Ξυλινα΄΄ στο παρκο απεναντι απο το γηπεδο.Εκει σε καποιους αρεσε,σε καποιους οχι...Ελπιζω να βοηθησα

mohitaki
23-04-08, 13:18
Eπιτελους μετα απο μεγαλη ερευνα αγορας κλεισαμε χωρο δεξιωσης!Λεγεται blue water και ειναι στην πλαζ Βουλας.ειναι πανω στην θαλασσα ετσι ακριβως οπως το ηθελα και απο τιμες λογικες.

ismeni
23-04-08, 14:13
βοήθεια.... ψάχνω catering για το σπίτι για μετά τη βάφτιση. τρεις προσφορές που πήρα είναι της τάξης €35. μας φάνηκαν παρα πολλά . μήπως έχετε υπόψη σας κάτι πιο φτηνό;

ELE
23-04-08, 14:30
mohitaki kalispera!
otan ennois logikes times ,diladi??
afti pou eklises einai me fpa?mesa h toyrta?h moysikh?

cybermama
23-04-08, 15:00
mohitaki,εκανα τον γαμο μου στο blue water κι εμεινα ΕΚΣΤΑΣΙΑΣΜΕΝΗ με τα παντα....Σκεψου οτι 3 απο τις καλεσμενες μου παντρευτηκαν κι αυτες εκει,ακομα ο Ναζος ειναι υπευθυνος?

Ismeni ,Για catering,επειδη ψαχνω κι εγω,βρηκα το Dijon,me 22ευρω ΟΛΑ μεσα,μια χαρα μενου.Δεν εχω δοκιμασει ακομα απο κοντα, ομως μια φιλη που εμπιστευομαι την κριση της τους χρησιμοποιει 3 χρονια τωρα.Δεν εχω προχειρο το τηλ.,αλλα υπαρχει στο ιντερνετ

Aggeloudia
23-04-08, 15:01
Εχω ενα κετερινγκ που μας κάνει και εμάς και μου έκανε προσφορά πολύ καλή.4 σαλάτες 4 κρέατα, πλατό τυριών 4 παρελκόμετα, πχ κρέπες,και κατι άλλο που δεν θυμάμαι και 3 ζυμαρικά, αναψυκτικά κρασιά επώνυμα,τούρτα και wellcome drink 25 ευρώ και απο 0-5 ετών τίποτα, απο 5-15 12 ευρώ. Το βρήκα πολύ καλό.Απο κάτι άλλα που για τα ίδια μου π.... τον κ.... για πλάκα και δεν είχαν αυτή την διαφορά για τα πιτσιρίκια που κάνει διαφορά στην τιμή νομίζω.

ELE
24-04-08, 11:33
ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΤΗΣ ΒΑΠΤΙΣΗΣ ΣΤΟ KWABA ΣΤΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΧΩΡΟΣ ΜΕ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟ-ΓΥΠΕΔΟ ΤΕΝΝΙΣ-ΠΙΣΙΝΑ-ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΙΣΙΝΑ.ΕΙΝΑΙ 31euro το ατομο
ΜΕ ΤΟΥΡΤΑ ΜΕΣΑ-ΠΟΤΑ-ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ-ΜΠΟΥΦΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΝΟΙΚΤΟΣ.
ΚΑΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΕΙΝΑΙ SUPER.EXEI KAI istioselida.

mohitaki
24-04-08, 23:19
mohitaki kalispera!
otan ennois logikes times ,diladi??
afti pou eklises einai me fpa?mesa h toyrta?h moysikh?
Καλησπερα η τιμη ειναι 40.30ευρομε το φπα.περιλαμβανεται η τουρτα μπουφες με κρεατικα μπαρμπεκιουκαι αλλα,ο στολισμος του χωρου τα ποτα το κοκτειλ υποδοχης ομπρελες στα τραπεζια.τα παιδια εως 6 ετων ειναι δωρεαν και 6-12 ετων 50%.το μπαρμπεκιου το ψηνουν εκεινη την ωρα μπροστα στους καλεσμενους.extra ειναι οι 2παρκαδοροι150ευρο και ο dj300.

mohitaki
24-04-08, 23:25
mohitaki,εκανα τον γαμο μου στο blue water κι εμεινα ΕΚΣΤΑΣΙΑΣΜΕΝΗ με τα παντα....Σκεψου οτι 3 απο τις καλεσμενες μου παντρευτηκαν κι αυτες εκει,ακομα ο Ναζος ειναι υπευθυνος?

Ismeni ,Για catering,επειδη ψαχνω κι εγω,βρηκα το Dijon,me 22ευρω ΟΛΑ μεσα,μια χαρα μενου.Δεν εχω δοκιμασει ακομα απο κοντα, ομως μια φιλη που εμπιστευομαι την κριση της τους χρησιμοποιει 3 χρονια τωρα.Δεν εχω προχειρο το τηλ.,αλλα υπαρχει στο ιντερνετ
Αληθεια?μακαρι να ειναι ολα τελεια οπως τα χω ονειρευτει! :lol: ο υπευθυνος ειναι ο Γιαννης Αμαραντος.Παρα πολυ συνεργασιμος!

artemis
29-04-08, 19:15
Γνωρίζει κανείς για το Ελλάδος Εικόνες το καλοκαιρινό? Αυτό που είναι στη Γλυφάδα. Έχω πάει για φαγητό πέρισυ και είναι πάρα πολύ όμορφα! Άκουσα ότι τιμές για Βάφτιση - Γάμο ξεκινάει από 26 ευρώ.
Πως σας φαίνετε σαν ιδέα? Θα είναι και Κυριακή μεσημέρι.....

Για βοηθείστε βρε κορίτσια????

ΧΡΥΣΑ
29-04-08, 22:34
Αρτεμης, νομιζα οτι θα εκλεινες στα Λιθαριτσια.
Τι εγινε αλλαξες γνωμη?

Ursa Major
29-04-08, 22:44
Το "Φράγμα" είναι πολύ καλό, θα κάνω τα γενέθλιά μου εκεί.
Για ρίξτε μια ματιά στη σελίδα τους
http://www.fragma.gr/

ratataplan
29-04-08, 23:00
ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΤΗΣ ΒΑΠΤΙΣΗΣ ΣΤΟ KWABA ΣΤΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΧΩΡΟΣ ΜΕ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟ-ΓΥΠΕΔΟ ΤΕΝΝΙΣ-ΠΙΣΙΝΑ-ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΙΣΙΝΑ.ΕΙΝΑΙ 31euro το ατομο
ΜΕ ΤΟΥΡΤΑ ΜΕΣΑ-ΠΟΤΑ-ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ-ΜΠΟΥΦΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΝΟΙΚΤΟΣ.
ΚΑΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΕΙΝΑΙ SUPER.EXEI KAI istioselida.

Που ειναι ακριβώς στο Μαρκόπουλο?
Καθώς έρχεσαι απο Αθήνα μπαίνεις μεσα στην πολη η συνεχίζεις?
Καλή η τιμή και εχει όμορφο περιβάλλον.
Λεω να παω μια βολτα να το δω απο κοντά

ELE
30-04-08, 11:03
EXEI XARTH!!!
SRA FANARIA POY PAS GIA PORTO RAFTH STRIFEIS ARISTERA(EKEI POY EINAI O KOYRTAKHS)
KAI SE PANE TA BELAKIA...DEN EINAI MAKRYA APO TA FANARIA ANTE KANA DYO XILIOMETRA...
ESY GIA POTE LES??
EGW EXW KLEISEI GIA MESHMERI KHRIAKHS!!!

artemis
30-04-08, 17:24
Αρτεμης, νομιζα οτι θα εκλεινες στα Λιθαριτσια.
Τι εγινε αλλαξες γνωμη?

Δεν άλλαξα γνώμη Χρύσα, αλλά θα ήθελα να δώ και κάπου άλλου! Δεν έχω κλείσει ακόμα και θέλω να δω και στο Ελλάδος Εικόνες. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι Κυριακή μεσημέρι που θέλω, στα Λιθαρίτσια δεν έχει μουσική και είναι και αυτό ένα θέμα. Ενώ στο Ελλάδος Εικόνες έχει ζωντανή μουσική!
Από τιμές είναι περίπου στα ίδια και είναι και πάνω στη θάλασσα! Δεν ξέρω θα δω!

ratataplan
06-05-08, 11:58
EXEI XARTH!!!
SRA FANARIA POY PAS GIA PORTO RAFTH STRIFEIS ARISTERA(EKEI POY EINAI O KOYRTAKHS)
KAI SE PANE TA BELAKIA...DEN EINAI MAKRYA APO TA FANARIA ANTE KANA DYO XILIOMETRA...
ESY GIA POTE LES??
EGW EXW KLEISEI GIA MESHMERI KHRIAKHS!!!

Ευχαριστώ για την απάντηση ele.
Δεν ξερω ποτε ακριβως θα παω να δω γιατι εχω το μικρο λιγο αρρωστουλη. Αν το ΣΚ εχει καλο καιρο ισως τον παρω και παω.
Ο χαρτης του με μπερδευει λιγο. Εκτος αν και η Αττικη οδο που λεει ειναι το σημειο απο την Λαυριου.

ELE
06-05-08, 13:04
PERASTIKOYLIA!!!
OK..PHGENE KAI THA DEIS!!!EINAI POLY FILIKOS O Kos ORFANIDHS...

ratataplan
06-05-08, 18:50
PERASTIKOYLIA!!!
OK..PHGENE KAI THA DEIS!!!EINAI POLY FILIKOS O Kos ORFANIDHS...

Σε ευχαριστώ.
Θα γράψω εντυπώσεις μόλις πάω.

artemis
06-05-08, 18:57
Έκλεισα τελικά για το τραπέζι της Βάφτισης. Έκλεισα σε έναν φίλο που έχει Μεζεδοπωλείο με Ζωντανή Μουσική. Είναι κοντά στη Ζησιμοπούλου στο Παλαιό Φάληρο (για όποιον ξέρει).
Η τιμή πολύ καλή, σε σχέση με άλλα μαγαζιά που ρωτησα. Και αφού είναι και γνωστός με τη διακόσμηση και το φαγητό θα κάνω ότι θέλω!
Όποια ενδιαφέρετε για πληροφορίες, μπορώ να της στείλω στοιχεία με πμ.

Ουφ!!!! Τώρα μπορώ να ξεκινήσω από τα προσκλητήρια! Να κάνω μια αρχή βρε αδερφέ :lol: :lol: :lol:

ΧΡΥΣΑ
06-05-08, 22:52
Μπραβο Αρτεμης.
Καλο ξεκινημα.
Ευχομαι καλες προετοιμασιες!!

mersy
07-05-08, 10:05
Έκλεισα τελικά για το τραπέζι της Βάφτισης. Έκλεισα σε έναν φίλο που έχει Μεζεδοπωλείο με Ζωντανή Μουσική. Είναι κοντά στη Ζησιμοπούλου στο Παλαιό Φάληρο (για όποιον ξέρει).
Η τιμή πολύ καλή, σε σχέση με άλλα μαγαζιά που ρωτησα. Και αφού είναι και γνωστός με τη διακόσμηση και το φαγητό θα κάνω ότι θέλω!
Όποια ενδιαφέρετε για πληροφορίες, μπορώ να της στείλω στοιχεία με πμ.

Ουφ!!!! Τώρα μπορώ να ξεκινήσω από τα προσκλητήρια! Να κάνω μια αρχή βρε αδερφέ :lol: :lol: :lol:

μπράβοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!! ζήτωωωωωωωωωωωω!!!!!! καλή αρχήηηηηηηηη!!!!!! οτι θες εδω ειμαστεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!! 8) :D

ELE
07-05-08, 10:19
ARTEMIS...STHN TIMH ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΦΠΑ?ΚΑΙ ΤΟ ΓΛΥΚΟ?ΚΑΙ Η ΜΟΥΣΙΚΗ?
ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ ΤΙ ΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ?
ΕΙΝΑΙ ΕΞΩ Ή' ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΙΘΟΥΣΑ?

artemis
07-05-08, 17:02
ARTEMIS...STHN TIMH ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΦΠΑ?ΚΑΙ ΤΟ ΓΛΥΚΟ?ΚΑΙ Η ΜΟΥΣΙΚΗ?
ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ ΤΙ ΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ?
ΕΙΝΑΙ ΕΞΩ Ή' ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΙΘΟΥΣΑ?

Κοίτα δεν ξέρω για ΦΠΑ και τέτοια. Μου είπε μια τιμή τηλεφωνικά αλλά δεν νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο. Θα ρωτήσω πάντως και θα σου πω!
Ζωντανή μουσική έχει έτσι κι αλλιώς κάθε Κυριακή μεσημέρι.
Το γλυκό δεν είναι μέσα γιατί ούτως ή άλλως θα το έφτιαχνα σε "γνωστό μου" ζαχαροπλαστείο. Αλλά η τιμή είναι πολύ χαμηλή για να συμπεριλαμβανόταν και αυτό.
Γενικότερα και σαν απλός πελάτης αν πας να φας με τα πιό "ακριβά" του πιάτα, π.χ. παϊδάκια κλπ. μπορεί να φτάσει μέχρι και 22 ευρώ το άτομο. Δεν έχει ακριβές τιμές. Αν σε ενδιαφέρει μπορώ να σου στείλω στοιχεία με π.μ., πήγαινε μια μέρα να φας και αν σ' αρέσει θα σου πω και με ποιόν να μιλήσεις για λεπτομέρειες!

ΑΑΑΑΑ! Ο χώρος μέσα και έξω είναι ενιαίος, δηλαδή στον εξωτερικό χώρο έχει ξύλινη πέργκολα, η οποία έχει γύρω γύρω παράθυρα, που το χειμώνα κλείνουν και το καλοκαίρι παραμένουν ανοιχτά. Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητή, πως αλλιώς να το περιγράψω?????

artemis
07-05-08, 17:14
Για την διακόσμηση έχω μερικούς ενδοιασμούς.
Το μαγαζί έχει τραπέζια κλασικά, δηλαδή το τετράγωνο λευκό τραπέζι με ξύλινες καρέκλες με ψάθινο κάθισμα. Σαν αυτές που έχουν συνήθως τέτοιους είδους μαγαζιά. Δεν βάζουν τραπεζομάντηλα αλλά ατομικά σουπλά, χάρτινα με την φίρμα του μαγαζιού!
Να βάλω δικά μου τραπεζομάντηλα, ή να βάλω ένα σκέτο ραννερ :?: :?: Το σίγουρο είναι ότι στο κέντρο του τραπεζιού θα έχω τσιγγινα κουβαδάκια με βασιλικούς!
Μπαλόνια θα βάλω σίγουρα και τι άλλο λέτε?????

Για βοηθήστε :? :? :? :?

ELE
08-05-08, 09:58
OK!!MIA XARA MOY TO ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΕΣ!
ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΝΑΙ ΤΥΠΟΥ ΤΑΒΕΡΝΟΥΛΑ???

ELE
08-05-08, 09:58
ΜΕ ΜΕΝΟΥ?ΜΕ ΜΠΟΥΦΕ?ΕΣΥ ΘΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΤΑ ΦΑΓΗΤΑ??

mami
08-05-08, 14:20
Κορίτσια,

εγώ μένω Ν. Ηράκλειο και ψάχνω να βρω ένα κτήμα για τη βάφτιση της μπέμπας μου το Σεπτέμβριο. Με ενδιαφέρει όμως να εχει και εκκλησάκι μέσα και επιπλέον να μπορώ να κάνω τη βάφτιση εκεί !!!
Το λέω γιατί σε κάποιο κτήμα που βρήκα και είχε εκκλησάκι μέσα, μου είπαν ότι θα πρέπει να κανονίσω εγώ να βρω παπά κτλ κτλ, πράγμα λιγάκι δύσκολο γιατί έχουν απαγορευτεί τα μυστήρια σε τέτοιους χώρους.

Any ideas ???

ΗΛΙΡΙΑΝΝΑ
12-01-09, 15:50
Λοιπον εχω νεα...

- Το κτήμα που έλεγα λέγεται Ποταμίδα και η τιμή που μας ειπε οτι ειναι ανακοινωσιμη (εννοω δεν ξερω αν μπορει κανεις να διαπραγματευτει κλπ) για βάπτιση είναι 1.500 ευρώ για τον χώρο μαζί με τον DJ, μέχρι 100 ατομα. Θα πω μονο τι ξερω εγω... Ο χώρος είναι πολύ όμορφος με πισινούλα, γκαζόν, λίμνη με ψαρακια κλπ κλπ Ειναι ζεστος, σαν να εισαι στον κηπο του σπιτιου σου... Το μειον που ειχε για εμενα, είναι ότι ήταν η πισινα χωρις καποιο προστατευτικο (δεν ξερω αν εχει αλλαξει αυτο). Ο DJ καταπληκτικός !!! Γενικά είναι όμορφο... Απο εκεί και πέρα ειναι θεμα το κετερινγκ...

- Άλλη μια ιδεα που τωρα θυμήθηκα είναι ο πολυχωρος kwaba που σας το εχω ξαναπεί, και μπορείτε να δείτε εδώ www.kwaba.gr αν και ειναι πολυ παραμελλημένο το site. Τιμές δεν ξερω αλλα σε μια αναπαράσταση γαμου που ειμασταν καλεσμενοι, ηταν πολυ ομορφα.

- Τελος υπαρχει ενα ωραιο κεντρο, αλλα στυλ ταβερνας μαλλον, που θυμηθηκα πριν λιγο και μαλλον θα παμε σημερα να φαμε και θα σας πω νεα... αυτο που μου εχει κινησει την περιεργεια να το δω ειναι οτι εχει μεσα παιδοτοπο !!!

Ελπιζω να βοηθησα λιγακι !!! γεια σου μαριλενα, θα ηθελα να σε ρωτησω για το κτημα ποταμιδα 1500 με φαγητο;

Αθηνά
10-02-09, 10:34
Λοιπον εχω νεα...

Ελπιζω να βοηθησα λιγακι !!! γεια σου μαριλενα, θα ηθελα να σε ρωτησω για το κτημα ποταμιδα 1500 με φαγητο;

Καλημέρα κι απο εμένα :)
Τελικά 1500 ειναι μαζί με το φαγητο? (απιστευτο μου φαινεται αλλα ετσι για να σιγουρευτούμε)
Ευχαριστώ !
Να χαιρεσαι την οικογένειά σου :)

margdimitr
28-04-09, 19:33
'Εχετε να μου προτείνετε κάποιο μεζεδοπωλείο στα νότια προάστια?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

agentP
29-04-09, 00:00
Αναλαμβάνει βαπτίσεις ο "χορός των γεύσεων" στην Αργυρούπολη. Εγώ το τραπέζι για τη βάφτιση του μωρού το έκανα στον "Πράσινο Λόφο" στην Αργυρούπολη, που είναι σε πολύ ωραίο χώρο μέσα στο πράσινο και είχε πολύ νόστιμο φαγητό.

μανουλα32
12-01-10, 16:35
κοριτσια μηπως ξερετε καποιον χωρο ακομα και παιδοτοπο για βαπτιση στο πορτο ραφτη???εχω παει σε μερικα αλλα.......ευχαριστω πολυ

ΜΕΛΙΝΑ
12-01-10, 19:08
είδα αυτό το KWABA στην έκθεση του 2010 και μου φάνηκε ωραίο από φαγητό όμως και ποιότητα τι λέει εσείς που κάνατε εκεί γιατί ψάχνω για το καλοκαίρι για τον δέυτερο μπεμπάκο μου και θα ήθελα να το δώ αλλιώς στο γνωστό κ΄τημα που έκανα την πρώτη βάφτιση.

ekotsifi
18-01-10, 16:42
Κορίτσια, ψάχνω για ένα πολυχώρο συγκεκριμένα είναι κάπου Χαλάνδρι, Αγ. Παρασκευή το οποίο είναι σαν κτημα με παιδότοπο μαζί. Το είχα δει σε κάποιο περιοδικό. Αλλά η χαζή δεν το μνημόνευσα. Μήπως έχει καμία σας κάποια ιδέα?? το ψάχνω απεγνωσμένα.

GeorginaT
17-01-11, 22:53
είδα αυτό το KWABA στην έκθεση του 2010 και μου φάνηκε ωραίο από φαγητό όμως και ποιότητα τι λέει εσείς που κάνατε εκεί γιατί ψάχνω για το καλοκαίρι για τον δέυτερο μπεμπάκο μου και θα ήθελα να το δώ αλλιώς στο γνωστό κ΄τημα που έκανα την πρώτη βάφτιση.

Μελίνα…εγώ έκανα τη βάφτιση του μικρού στο Kwaba το 2009 και έμεινα πολύ ευχαριστημένη…ο τύπος μπορεί να φαίνεται λίγο χύμα στο κύμα…αλλά στο τέλος παραδίδει ότι έχει υποσχεθεί…το φαγητό είναι καλό και σε ποιότητα και σε ποσότητα…

Οι τιμές ήταν πολύ καλές…και για μένα το βασικότερο είναι ότι τα πιτσιρίκια (γιατί είχα και πολλά) ξέδωσαν και οι γονείς χαλάρωσαν λίγο…να πω ότι είχα κλείσει πίσω στον παιδότοπο και όχι μπροστά στην πισίνα…καθώς έχει 2 χώρους για τραπέζι…
Τώρα που ψάχνω για τη βάφτιση της μικρής προσπαθώ να βρω κάτι παρόμοιο…αλλά με τίποτα…και έχω απογοητευτεί...

GeorginaT
17-01-11, 22:54
Κορίτσια, ψάχνω για ένα πολυχώρο συγκεκριμένα είναι κάπου Χαλάνδρι, Αγ. Παρασκευή το οποίο είναι σαν κτημα με παιδότοπο μαζί. Το είχα δει σε κάποιο περιοδικό. Αλλά η χαζή δεν το μνημόνευσα. Μήπως έχει καμία σας κάποια ιδέα?? το ψάχνω απεγνωσμένα.

Μήπως εννοείς το Μουτζουρόπυργο…γιατί κάτι άλλο δεν ξέρω να υπάρχει…
http://www.moutzouropyrgos.gr/index.php?lang=gr

gogoca
23-01-11, 19:06
Καλησπέρα κι από εμένα! διαβάζω καιρό το φόρουμ και με έχετε βοηθήσει πολύ σε αναζήτηση χώρου για τη βάφτιση του μικρού μου...όμως κορίτσια λίγο βοήθεια ακόμα γιατι έχω αγχωθεί..Θέλουμε να πάμε στις "Αμαδρυάδες" στο Πικέρμι, και έχω διαβάσει θετικά σχόλια..υπάρχει καμία με πρόσφατη εμπειρία από μεσημεριανή δεξίωση στον εξωτερικό χώρο; μας αρέσει πολύ, το μενού και οι τιμές είναι ικανοποιητικά, αλλά έχω μεγάλη αμφιβολία για τον πιθανό θόρυβο από τα διερχόμενα αυτοκίνητα...αν γνωρίζεται κάτι παραπάνω δώστε τα φώτα σας!! :???:

GeorginaT
27-01-11, 10:13
Καλημέρα κι απο εμένα :)
Τελικά 1500 ειναι μαζί με το φαγητο? (απιστευτο μου φαινεται αλλα ετσι για να σιγουρευτούμε)
Ευχαριστώ !
Να χαιρεσαι την οικογένειά σου :)

1500 είναι μόνο η ενοικίαση του κτήματος...
Μετά πάει το catering... και χωριστά η τιμή για τις ομπρέλες...καθώς είναι ανοιχτό παντού...
το είχα δει...δεν είχα ενθουσιαστεί ιδιαίτερα....