PDA

Επιστροφή στο Forum : Ο ΜΥΘΟΣ ΤΟΥ ΑΣΩΠΟΥ

ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ
06-02-08, 12:50
Έχεις αναρωτηθεί άραγε τι πάει να πει να μην έχεις πρόσβαση σε καθαρό νερό; Να μη μπορείς να πιείς, να μη μπορείς να πλυθείς, να μη μπορείς να ποτίσεις; Έχεις αντιληφθεί τι επιπτώσεις μπορεί να έχει κάτι τέτοιο στη ζωή σου; Έχεις συνειδητοποιήσει ότι ήδη συμβαίνει έξω από την πόρτα σου; Ή ότι ίσως και να συμβαίνει ακόμα και μέσα στο ίδιο σου το σπίτι;
Εντάξει, μην πανικοβάλλεσαι. Χαλάρωσε κι άκου μια ιστορία. Έχεις όλο το χρόνο μπροστά σου. Ούτως ή άλλως, υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να είσαι ήδη νεκρός και να μην το ξέρεις…

http://nefelikas.wordpress.com/2008/02/05/asopos-sos/

Κορίτσια αξίζει τον κόπο να επισκεφθείτε το Link Μας αφορά άμεσα στο τι τρώμε και τι πίνουμε..........

Κ61207
06-02-08, 14:04
αρτεμουλα πολυ σωστα τα λογια σου :!: εδω που μενω το νερο ειναι ακαταλληλο κ για μπανιο :!: κ δεν κανει κανεις τιποτα μονο λογια

NANA
06-02-08, 14:04
ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΘΑ ΠΩ.... "ΣΕ ΤΙ ΚΟΣΜΟ ΦΕΡΑΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ..."

ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ
06-02-08, 14:51
Κορίτσια μπείτε στο block το αντίστοιχο και διαβάστε την προσπάθεια που έχουν κανει αυτοί οι άνθρωποι στα Οινόφυτα δίπλα μας εννοώ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ, ώστε να μην υποφέρουν άλλοι άνθρωποι.
Το 1969 το ποσοστό του καρκίνου ήταν 7% και τώρα έχει φτάσει στο 37 %.

Κάτι μπορούμε να κάνουμε έστω μαζικά στόμα με στόμα έστω και ετσι.
Δεν ξέρω για τα παιδιά μας ... Ας προλάβουμε τουλάχιστον τα παιδιά των παιδιών μας.

ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΠΟΙΕΙΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.. Εμείς οι γυναίκες έχουμε δύναμη....

Κ61207
06-02-08, 15:51
αρτεμουλα εχεις σχεση με οινοφυτα :?: απο κει που μενω μεχρι οινοφτα ειναι 5 λεπτα :!:

ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ
06-02-08, 15:54
Kouklitsa οχι δεν έχω σχέση με Οινόφυτα, είμαι Πειραιά, Αλλά αυτό έχει σχέση΄άμεση με σένα που είσαι δίπλα και μας που είμαστε Παραδίπλα, μην ξεχνάς ότι όλα τα προιόντα, πατάτες, που βαπτίζονται βιολογικά ακόμα και τα ζώα τρέφονται, και τα λαχανικά, τρέφονται,ποτίζονται , ποτιζόμαστε και απο ΕΚΕΙ......

Κ61207
06-02-08, 17:43
αχ το ξερω αστα να πανε κ το μωρακι μου με εμφιαλωμενο νερο το κανω μπανιο ειχαμε στειλει νερο στο χημειο του κρατους το τι βρηκανε δεν μπορεις να φανταστεις κ δεν κανουν τιποτα κανενας τοσα χρονια το πιναμε οι παρενεργειες θα φανουν στο μελλον :(

ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ
07-02-08, 11:22
KOYKΛΙΤΣΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

Νομίζω ότι όλοι πρέπει να ευαισθητοποιηθούμε και να ενεργήσουμε είτε να διαθοθεί στα μεσα μαζικής ενημέρωσης είτε να κάνουμε κάτι.
Δεν ξέρω δώστε καμιά ιδέα .

Τα παιδιά μας....... Ελεος...

Κ61207
07-02-08, 14:08
αρτεμουλα κατι πιστευω να γινει ο νεος αρχιεπισκοπος ΙΕΡΩΝΥΜΟΣμενει οινοφυτα απ οτι ξερω οποτε ειμαι αισιοδοξη :lol: :!: αλλιως υπαρχουν πολλοι τροποι για να κανουμε κατι που δεν μπορω να τους αναφερω για ευνοητους λογους

demi
07-02-08, 14:15
καλα κουκλιτσα περιμενε.....σορρυ αλλα δεν φανταζομαι να κανει και πολλα!

ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ
07-02-08, 14:22
kouklitsa,

Aν διαβάσεις το μπλοκ μέσα στο Link ΑΣΩΠΟΣ ΣΟΣ Θα δείς οτι ο συγκεκριμένος δεν έχει ασχοληθεί με τίποτα και αποσιωπά το θέμα παρά έχει ασχοληθεί ένας άλλος παπάς μέσα από το χωριό με δικιά του πρωτοβουλία.Διάβασε αν έχεις χρόνο..... και μετά συζητάμε όταν θα μπορείς.

Συμφωνώ με την DEMI....

Κ61207
07-02-08, 16:04
κοριτσια εχετε δικιο :!: τι να κανουμε ολοι αδιαφορουνε :!: :?: οταν τους δειξαμε τα χαρτια απο το χημειο ειπαν θα το ψαξουν θα το φτιαξουν οτι λενε κ οι πολιτικοι :!: θα θα θα :shock: :shock: το μονο που εκαναν ηταν να καθαρισουν τους σωληνες 2 φορες αλλα αυτο δεν λυνει το προβλημα :!: οσο κ αν σας φαινεται απιστευτο κανενας απο τους κατοικους δεν τρεχει :!: εχουν βρει εμας που εχουμε παιδια κ οι αλλοι στα @@#$καταλαβατε :!: :!: θα το φτασουμε στα ακρα μεχρι εκει που δεν παει :!: :!:

ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ
07-02-08, 16:34
Kouklitsa,

Πρέπει να κινητοποιηθούμε να κάνουμε κάτι σαν δημοσίευση δεν ξέρω,δεν ξέρω........