PDA

Επιστροφή στο Forum : γλαστρακια -κουβαδακια για μπουμπουνιερα!!!!!

malouni
05-03-08, 14:38
κοριτσια γεια σας!!!! βοηθηστε με και μενα!!! θελω να φτιαξω τις μπουμπουνιερες αυτες για τη βαπτιση της μικρουλας μου τον Ιουλιο και δεν ξερω που θα βρω τετοια κουβαδακια χρωματιστα. Μου ειπαν για την οδο Ανθεων στα Πατησια αλλα απο οτι ξερω δεν πουλανε λιανικη. Εχετε καμιά ιδεα????? ευχαριστω
http://i269.photobucket.com/albums/jj45/elia1976/mpompo_0x76.jpg

mariab
05-03-08, 15:08
Χρωματιστά κουβαδάκια πουλάει ο Μπάρκας στην πλατεία Κουμουνδούρου. Είναι όμως αρκετά μικρά. Από τη φωτογραφία δεν καταλαβαίνω τι μέγεθος τα θέλεις.

malouni
05-03-08, 15:12
για μπουμπουνιερα πιστευω γυρω στους 8-10 ποντους στο υψος θα ειναι αρκετο, μπορει να ειναι και μεγαλο τοσο ισως

malouni
05-03-08, 15:27
στο μπαρκα πουλανε λιανικη?

mariab
05-03-08, 15:34
Πουλάνε λιανική σίγουρα. Για το μέγεθος δεν είμαι σίγουρη. Θα πρέπει να τα δείς η ίδια. Αυτοί πάντως για μπομπονιέρες τα δίνουν.

malouni
05-03-08, 15:41
οκ!! θα τους επισκεφτω συντομα! πηρα τηλ και ειναι καθε μερα ανοικτα 8-4!

venia
05-03-08, 18:45
elia μπορείς να μου δώσεις το τηλέφωνο του MΠΑΡΚΑ που θέλω να ρωτήσω κάτι?

malouni
05-03-08, 19:57
φυσικα! ειναι 210 3252123

venia
06-03-08, 13:52
elia σε ευχαριστώ πολύ για το τηλέφωνο!
Θυμήθηκα ότι στο Agrinvest Deco (3 καταστήματα: Λ. Αλίμου, Λ.Χαλανδρίου-Αγ. Παρασκευή, Ανθέων-Πατήσια) είχα δει κουβαδάκια χρωματιστά γύρω στα 0,85/ένα αν σε ενδιαφέρει. www.Agrinvest.gr

bon-bon
06-03-08, 17:18
venia φανταστικό το site, μου έδωσες ιδέες για τη διακόσμηση των τραπεζιών. Αν έχεις υπόψη σου και καποιο άλλο ....?

Ευχαριστούμε πολύ!!

katerina@!!
06-03-08, 18:51
venia φανταστικό το site, μου έδωσες ιδέες για τη διακόσμηση των τραπεζιών. Αν έχεις υπόψη σου και καποιο άλλο ....?

Ευχαριστούμε πολύ!!
:D :D :D :D

euapap
06-03-08, 22:44
πολύ ωραίες ιδέες έχει και αυτό το σάιτ
http://www.gala.gr/photoalbum.php

euapap
06-03-08, 22:45
και αυτό
http://www.happyevents.gr/product-image/16278/531/2/

νεφελη
07-03-08, 11:01
Το happy events παρα πολυ καλο!!! Μπραβο euapap! Τους πηρα ηδη τηλεφωνο και ηταν εξυπηρετικοτατη η κυρια και οχι με τρελες τιμες. Αντε να δουμε.. Εχω αγχωθει με τη βαφτιση λιγο. Θελω το καλυτερο για τη μικρη μου αλλα και χωρις να μας φυγει μια περιουσια..

konstadina80
07-03-08, 22:44
fovera sites!!!

karfori's baby
07-03-08, 22:47
elia σε ευχαριστώ πολύ για το τηλέφωνο!
Θυμήθηκα ότι στο Agrinvest Deco (3 καταστήματα: Λ. Αλίμου, Λ.Χαλανδρίου-Αγ. Παρασκευή, Ανθέων-Πατήσια) είχα δει κουβαδάκια χρωματιστά γύρω στα 0,85/ένα αν σε ενδιαφέρει. www.Agrinvest.gr

venia, ξέρεις αν η Agrinvest πουλάει σε ιδιώτες (λιανική); :roll:

venia
07-03-08, 23:44
ναι πουλάει και λιανική όσα κομμάτια θέλεις και ότι θέλεις. Στα ράφια των προϊόντων έχει δύο τιμές μία με ΦΠΑ και μία χωρίς ΦΠΑ για τα τιμολόγια και φυσικά οι τιμές του δεν αλλάζουν από χονδρική σε λιανική όπως στα περισσότερα μαγαζιά!

karfori's baby
08-03-08, 00:22
Ευχαριστώ πολύ!!!! :wink: :wink:

venia
14-03-08, 23:46
κοριτσια γεια σας!!!! βοηθηστε με και μενα!!! θελω να φτιαξω τις μπουμπουνιερες αυτες για τη βαπτιση της μικρουλας μου τον Ιουλιο και δεν ξερω που θα βρω τετοια κουβαδακια χρωματιστα. Μου ειπαν για την οδο Ανθεων στα Πατησια αλλα απο οτι ξερω δεν πουλανε λιανικη. Εχετε καμιά ιδεα????? ευχαριστω
http://i269.photobucket.com/albums/jj45/elia1976/mpompo_0x76.jpg

Πήγα σήμερα στα ΙΚΕΑ και είδα κουβαδάκια (έχει όμως μόνο γαλβανιζέ χωρίς χρώμα) 0,85 τα τρία. Αν έχεις όρεξη στο ΠΛΑΙΣΙΟ έχει διάφορα χρώματα (ακόμη και spray) για να τα βάψεις !!! Αξίζει η τιμή τους!

euapap
15-03-08, 14:18
Το happy events παρα πολυ καλο!!! Μπραβο euapap! Τους πηρα ηδη τηλεφωνο και ηταν εξυπηρετικοτατη η κυρια και οχι με τρελες τιμες. Αντε να δουμε.. Εχω αγχωθει με τη βαφτιση λιγο. Θελω το καλυτερο για τη μικρη μου αλλα και χωρις να μας φυγει μια περιουσια..
είμαι σίγουρη ότι θα κάνετε το καλύτερο! περιμένουμε τις λεπτομέρειες της διοργάνωσης

Elsoyrio
15-03-08, 15:13
απο το happy events πήρα κι εγώ τις νεραϊδομπομπονιέρες της Ζούμπης μου - sorry Κατερίνα τώρα πια :lol: - κι έμενα πολύ ευχαριστημένη... Επειδή δεν μπορώνα βγαίνω συχνά και για πολλές ώρες από το σπίτι, η Σοφία ήταν πολύ εξυπηρετική. Της ζήτησα τιμή για μια μπομπονιέρα κι επειδή μου φάνηκε τσιμπημένη, μου πρότεινε άλλες λύσεις γι' αυτό που ήθελα. Μου έφτιαξε και αρκετά δείγματα, τα οποία έβγαλε φωτο και τα είδα στο pc μου.... άψογα όλα!!!

malouni
17-03-08, 17:28
Χρωματιστά κουβαδάκια πουλάει ο Μπάρκας στην πλατεία Κουμουνδούρου. Είναι όμως αρκετά μικρά. Από τη φωτογραφία δεν καταλαβαίνω τι μέγεθος τα θέλεις.
πηγα στο Μπαρκα... ειμαι πολυ ωραια αλλα πανακριβα.... αυτο με το χερουλι ειχε 1,95? και το λιγο πιο μεγαλο χωρις χερουλι 1,70?. κριμα και μου αρεσανε πολυ... θα κοιταξω και στην agrinvest και στο ΙΚΕΑ

venia
17-03-08, 17:35
καμία σχέση... μεγάλη διαφορά, στο Agrivest τα έχει 0,85 με ξύλο στο χερούλι.

Olg@
17-03-08, 19:17
σουπερ ιδέες τα sites .... ευχαριστούμε ευπαπ!!!

ΜΕΛΙΝΑ
17-03-08, 21:54
πήγα στο happy events μου ΄ζητησαν για δέκα ροτόντες 450 ευρ'ω. Κουτιά με χρωματιστά ριζόχαρτα και γλυφιντζούρια μέσα. και δύο μπαλόνια. Δεν μου φάνηκε και τόσο φτηνά όσο λέτε. Εαν το διαιρέσεςι είναι 45 ευρώ το τραπέζι. Εχω απογοητευτεί με τις εταιρείες διακόσμησης όλες τα ίδια και τα ίδια και από μπομπονιέρες και από στολισμούς.

Olg@
17-03-08, 23:03
Κορίτσια αυτή τη βδομάδα λέω και εγώ να πάω jumbo να δω για τα γλαστράκια που λέτε .... μου αρέσει η ιδέα της μπομπονιέρας γλαστράκι με βασιλικό μέσα και κορδέλα με τυπωμένο το όνομα της Κατερινούλας!!!

sofoula
17-03-08, 23:05
Κορίτσια αυτή τη βδομάδα λέω και εγώ να πάω jumbo να δω για τα γλαστράκια που λέτε .... μου αρέσει η ιδέα της μπομπονιέρας γλαστράκι με βασιλικό μέσα και κορδέλα με τυπωμένο το όνομα της Κατερινούλας!!!

ωραια και μυρωδατη ιδεα.. :wink: και η κορδελα σουπερ..

asteraki
18-03-08, 09:46
Μπορείτε να μου αναφέρεται σας παρακαλώ μέρη-sites για κορδέλα με τυπωμένο το όνομα του παιδιού?????

Olg@
18-03-08, 11:00
Εχουν γράψει πολλά τα κορίτσια και εγώ από εδώ μέσα τα βρήκα :wink: !!!
Κάτσε να το ψάξω και θα σου πω...

mariam
02-04-08, 01:21
Κοριτσια θελω την βοηθεια σας!!!
Η μπομπονιερα των μεγαλων θα ειναι γλαστρακι (κασπουδακι απο ΙΚΕΑ) μεσα φητεμενο λουλουδακι και στικακι με ζουζουνακι και τα κουφετακια δεμενα επανω του.
Το ερωτημα ειναι....τι λουλουδακι????
Ζουμπουλακι? Ακριβουτσικο...
:? Βασιλικος? .....???
:? Τι λετε????
Και πειτε μου πως :?: :?: σας φαινεται γενικα η ιδεα :idea: , δεκτες ολες οι αποψεις!!!
8) Παντως εγω τρελαινομαι για τα λουλουδια και ιδιως τον Μαιο που γινετε και η βαπτιση που με χανεις που με βρισκεις στις ανθοεκθεσεις ειμαι :D

asteraki
02-04-08, 13:06
mariam, ακριβώς την ίδια μπομπονιέρα θα έχουμε!!!!!!!!!Εγώ τα κασπώ τα έχω ήδη αγοράσει από το ΙΚΕΑ, και έχω μία πρόταση για το λουλούδι. Επειδή φοβάμαι τα ανθισμένα, πήγα σε φυτώρια και τελικά μάλλον θα αγοράσω μικρά γλαστράκια με πράσινα φυτά, λέγονται παχύφυλλα. Δεν είναι κακτοί αλλά έχουν παχιά φυλλώματα και αντέχουν αρκετά, από ότι μου είπαν. θέλω και μία ερώτηση, όταν λες ζουζουνάκι τι εννοείς, γιατί εγώ έχω σαν θέμα το αστεράκι και σκεφτόμουν να βάλω ένα στικ με ένα αστεράκι αλλά δεν μπορώ ακόμη να σκεφτώ μία βολική λύση. Κορίτσια για βοηθήστε όλες !!!!!!!!!!!!

mersy
02-04-08, 14:06
Κοριτσια θελω την βοηθεια σας!!!
Η μπομπονιερα των μεγαλων θα ειναι γλαστρακι (κασπουδακι απο ΙΚΕΑ) μεσα φητεμενο λουλουδακι και στικακι με ζουζουνακι και τα κουφετακια δεμενα επανω του.
Το ερωτημα ειναι....τι λουλουδακι????
Ζουμπουλακι? Ακριβουτσικο...
:? Βασιλικος? .....???
:? Τι λετε????
Και πειτε μου πως :?: :?: σας φαινεται γενικα η ιδεα :idea: , δεκτες ολες οι αποψεις!!!
8) Παντως εγω τρελαινομαι για τα λουλουδια και ιδιως τον Μαιο που γινετε και η βαπτιση που με χανεις που με βρισκεις στις ανθοεκθεσεις ειμαι :D επειδή και εμένα μου αρέσουν οι ανθοεκθέσεις και θα έχουμε συναντηθεί σίγουρα καποια στιγμη θα σου πω τη γνώμη μου που είναι ο βασιλικός γιατί θα μίνει και άρωμα απο τη βάφτιση σου φαντάσου 100-200 δεν ξέρω πόσες μπουμπουνιέρες γλαστράκια βασιλικό θα μοσχοβολάει οτόπος όλος!!!! φοβερό ναι ναι υπέροχη ιδέα :wink:

mariam
02-04-08, 17:43
asteraki, ζουζουνακια εννοω κατι ξυλινες φιγουριτσες, μελισσουλες, πασχαλιτσες κλπ που ειδα σε εναν καταλογογια μπομπονιερες.
Πολυ χαιρομαι που σας αρεσε η ιδεα με τα λουλουδια !!!!

evi_mik
01-05-08, 23:50
Χε χε. Κι εγώ γλαστράκια με βασιλικούς έχω κανονίσει για τις μπομπονιέρες!
Ακριβώς στη λογική της mersy, το άρωμά του.
Επίσης στην εκκλησία που κλείσαμε δεν επιτρέπεται ο στολισμός!
Έτσι θα βάλω λουλούδια στις μπομπονιέρες.
Αντίστοιχο στολισμό θα έχουμε και στη δεξίωση, με πολύχρωμα γλιφιτζούρια και καραμέλες να βγαίνουν από τους βασιλικούς!

NESTOROUDI
02-05-08, 00:22
αυτα σκεφτομουν και εγω, αλλα αυτα τα γλαστρακια του ικεα ειναι αχρωμα. εχετε βρει κατι αλλο? ποσο σας βγαινει αυτη η μπομπονιερα κοριτσια?

NESTOROUDI
02-05-08, 00:24
mariam, ακριβώς την ίδια μπομπονιέρα θα έχουμε!!!!!!!!!Εγώ τα κασπώ τα έχω ήδη αγοράσει από το ΙΚΕΑ, και έχω μία πρόταση για το λουλούδι. Επειδή φοβάμαι τα ανθισμένα, πήγα σε φυτώρια και τελικά μάλλον θα αγοράσω μικρά γλαστράκια με πράσινα φυτά, λέγονται παχύφυλλα. Δεν είναι κακτοί αλλά έχουν παχιά φυλλώματα και αντέχουν αρκετά, από ότι μου είπαν. θέλω και μία ερώτηση, όταν λες ζουζουνάκι τι εννοείς, γιατί εγώ έχω σαν θέμα το αστεράκι και σκεφτόμουν να βάλω ένα στικ με ένα αστεράκι αλλά δεν μπορώ ακόμη να σκεφτώ μία βολική λύση. Κορίτσια για βοηθήστε όλες !!!!!!!!!!!!
αστερακι εγινε η βαφτιση σας? κατι θυμαμαι για απριλιο που ελεγες....

asteraki
02-05-08, 09:39
NESTOROUDI, Χριστός Ανέστη και καλό μήνα!!!
Η βάφτιση μας είναι τον Ιούνιο, έχουμε ακόμη αλλά έχουμε αργήσει και στις προετοιμασίες... ούτε ρουχαλάκια μπέμπη - ούτε μαμάς ούτε αδερφής.. για τον μπαμπά μας δεν το συζητώ, μάλλον δεν θα πάρει τίποτα..... Για τις δικές μας μπομπονιέρες μάλλον θα βάλω φυτό που λέγεται παχύφυλλο, χωρίς άρωμα. Εσείς που θα βρείτε βασιλικό σε τόση μικρή συσκευασία? Έχετε επισκεφτεί κάποια ανθαγορά ?

mama-mia
02-05-08, 10:09
Κι εγω ειχα ξεκινησει να κανω τετοιες μπουμπουνιερες, αλλα απογοητευτηκα :(
Η βαπτιση της μικρης ειναι 18/5, κ ολως παραδοξως δεν ενδεικνειτε η ημερομηνια για φυσικο λουλουδι...
-Ρωτησα σε ανθοπωλειο, βρηκαν μετα απο ψαξιμο, γλαστρακι με μινι χρυσανθεμα με κασπω, 4,5Ε περιπου θα βγει,μου ειχαν πει...Αυτο μετα πρεπει να το κανεις μπουμπουνιερα
-Ρωτησα στο ιδεοραμα, βρηκαν μινι τριανταφυλλακι, 5Ε
-Ρωτησα σε φυτωρια για λεβαντα κ μου ειπαν οτι ο,τι κ να βαλω θα ειναι μοσχευμα αυτη την εποχη κ θα ειναι ενα κοτσανι μεσα στην γλαστρα....Ή θα ειναι παλαιοτερο μοσχευμα κ θα ειναι μεγαλο...Αν η βαπτιση ηταν αργοτερα,μου ειπαν κατι θα καναμε.....

Παντως εμενα μου αρεσε πολυ η ιδεα της λεβαντας με μωβ κορδελιτσα...Αλλα ειναι ωραιο να ειναι ανθισμενα τα φυτα...Αν ειναι ενα κοτσανι, τι να το κανεις...
:( :(

NESTOROUDI
02-05-08, 11:07
mama-mia λιγο ακριβα δεν σου βγαινει 4-5€? εγω θα ηθελα κατι πιο οικονομικο. ο βασιλικος μου αρεσει σαν ιδεα και εχει λιανικη 0,50 αλλα σου κανουν κατι καλυτερο για πολλα τεμαχια. πανσεδακια ή πετουνιες δεν σου αρεσουν. εχει πετουνιες σε ροζ-φουξ, για κοριτσακια ειναι τελειες!!

NESTOROUDI
02-05-08, 11:09
βασιλικος βγαινει σε μικρα γλαστρακια με 0,50€. εχει και ανθοεκθεση τωρα στην αρετσου. να πατε.

mama-mia
02-05-08, 11:20
βασιλικος βγαινει σε μικρα γλαστρακια με 0,50?. εχει και ανθοεκθεση τωρα στην αρετσου. να πατε.

mama-mia
02-05-08, 11:24
βασιλικος βγαινει σε μικρα γλαστρακια με 0,50?. εχει και ανθοεκθεση τωρα στην αρετσου. να πατε.

τελικα δεν εκανα τετοιες μπουμπουνιερες..Απλα εγραψα τι εχω βρει για οποιον ενδιαφερεται...Παντως εγω ηθελα κατι πολυετες κ μικρουλι, γι'αυτο δεν κοιταξα καθολου για πετουνιες...Μια αλλη ιδεα ηταν μικρουλες ελιες σε γλαστακι αλλα οπως ειπα η εποχη δεν ηταν καταλληλη...Αν βαφτιζα οκτωμβρη κατι θα γινοταν...

NESTOROUDI
06-05-08, 00:40
NESTOROUDI, Χριστός Ανέστη και καλό μήνα!!!
Η βάφτιση μας είναι τον Ιούνιο, έχουμε ακόμη αλλά έχουμε αργήσει και στις προετοιμασίες... ούτε ρουχαλάκια μπέμπη - ούτε μαμάς ούτε αδερφής.. για τον μπαμπά μας δεν το συζητώ, μάλλον δεν θα πάρει τίποτα..... Για τις δικές μας μπομπονιέρες μάλλον θα βάλω φυτό που λέγεται παχύφυλλο, χωρίς άρωμα. Εσείς που θα βρείτε βασιλικό σε τόση μικρή συσκευασία? Έχετε επισκεφτεί κάποια ανθαγορά ?
asteraki χτες το απογευμα, καναμε βολτιτσα στη γειτονια σου....πηγαμε και στις κουνιες στην αγ. Κυριακη διπλα.
στο θεμα μου τωρα. ποσο σου κοστισε το γλαστρακι? εχεις υπολογισει στο περιπου? σκεφτηκες που θα τα βαλεις? αυριο θα παρω και εγω ενα τετοιο γλαστρακι, θα δοκιμασω να το διακοσμησω, να δω αν μου αρεσει για να συνεχισω τελικα. σκεφτομουν να κανω επανω μια πατουσιτσα (γινεται ευκολα και γρηγορα) και να γραψω το ονομα του μικρου με χρωματα (εχω πολλα σπιτι επειδη ζωγραφίζω). πηρα μερικα κασονια απο την λαίκη και ελεγα να τα βαψω σιελ και να βαλω ρυζοχαρτο σε μπλε αποχρωσεις μεσα για να βαλω τα γλαστρακια. δεν ξερω να θα ειναι καλαισθητο ομως...εσυ τι σκεφτηκες?

evi_mik
06-05-08, 01:13
...Εσείς που θα βρείτε βασιλικό σε τόση μικρή συσκευασία? Έχετε επισκεφτεί κάποια ανθαγορά ?

Εγώ έχω την τύχη να έχω μια ξαδερφούλα που έχει ανθοπωλείο και θα μου τα φτιάξει αυτή.

Απ' όσο ξέρω αυτοί οι βασιλικοί είναι "baby", "μινι" κάπως έτσι τους ζητάνε δηλαδή δεν μεγαλώνουν και πάρα πολύ. ΄

Σχετικά με την τιμή τους μπορώ να πω ότι μόνο το κόστος για την αγορά των υλικών (κουβαδάκι, βασιλικός, κορδέλες, κουφέτα, τούλι, χώμα, πετρούλες) είναι περίπου 1,50-1,70 ευρώ/τεμάχιο.

...σκεφτηκες που θα τα βαλεις?...

Κι εμένα χρωματιστά καφάσια μου προτείνανε!

LouLou
06-05-08, 02:56
θα συμφωνήσω με την mersy για τον βασιλικό!!!είναι ότι καλύτερο... και εμφανισιακά, και μοσχομυρίζει, και είναι ανθεκτικός, είναι τέλειος!!!
θα μπορούσες να βάλεις μέσα και το στικ αστεράκι που σκέφτηκες
http://www.an-agapas.gr/f1l3s/product_images/BO019.jpg
εμένα θα μου άρεσε πολύ σαν μπομπονιέρα :)

asteraki
06-05-08, 12:54
asteraki χτες το απογευμα, καναμε βολτιτσα στη γειτονια σου....πηγαμε και στις κουνιες στην αγ. Κυριακη διπλα.
στο θεμα μου τωρα. ποσο σου κοστισε το γλαστρακι? εχεις υπολογισει στο περιπου? σκεφτηκες που θα τα βαλεις? αυριο θα παρω και εγω ενα τετοιο γλαστρακι, θα δοκιμασω να το διακοσμησω, να δω αν μου αρεσει για να συνεχισω τελικα. σκεφτομουν να κανω επανω μια πατουσιτσα (γινεται ευκολα και γρηγορα) και να γραψω το ονομα του μικρου με χρωματα (εχω πολλα σπιτι επειδη ζωγραφίζω). πηρα μερικα κασονια απο την λαίκη και ελεγα να τα βαψω σιελ και να βαλω ρυζοχαρτο σε μπλε αποχρωσεις μεσα για να βαλω τα γλαστρακια. δεν ξερω να θα ειναι καλαισθητο ομως...εσυ τι σκεφτηκες?[/quote]

αααα, ωραία, την επόμενη φορά πάρε τηλ να έρθουμε και εμείς να παίξουμε....Λοιπόν τις μπομπονιέρες θα τις έχω επάνω στα τραπέζια των καλεσμένων, μπροστά από το κάθε πιάτο. Επίσης εγώ παρήγγειλα κορδέλα σατέν που γράφει επάνω το όνομα του μωρού, και με αυτή θα τυλίξω το πουγκάκι με τα κουφετάκια. Σήμερα αύριο θα τα παραγγείλω και αυτά και μάλλον από βδομάδα θα έχω έτοιμο το δείγμα. Για τα κασόνια πολύ ωραία ιδέα, εγώ μάλλον θα χρειαστώ κασόνια για να βάλω ζαχαρωτά στο welcome table. Ξέρετε που μπορώ να βρω???? γιατί εγώ δεν είμαι μάλλον ικανή να τα βάψω.
Loulou, πολύ ωραία η ιδέα σου για το stickaki αστέρι, αλλά σίγουρα είναι πολύ ακριβό... ευχαριστώ πάντως.

asteraki
06-05-08, 12:55
Ξέχασα να σας ρωτήσω κάτι που μου έθεσε ο μπαμπάς ως ερώτηση. Πως θα μεταφέρουμε τα γλαστράκια, στην εκκλησία??????

evoulita
06-05-08, 12:59
Ξέχασα να σας ρωτήσω κάτι που μου έθεσε ο μπαμπάς ως ερώτηση. Πως θα μεταφέρουμε τα γλαστράκια, στην εκκλησία??????

με το αυτοκίνητο!!! η πλάκα είναι ότι θέλουν περιποίηση μέχρι τελευταία στιγμή. Θα πρέπει να τα ποτίζεις ακόμα και όταν θα είναι ετοιμα με τις κορδελίτσες και τα τούλια...

asteraki
06-05-08, 13:01
evoulita, σίγουρα με το αυτοκίνητο. Αυτό που ήθελα να πω είναι ποιος θα είναι ο αποθηκευτικός χώρος μέσα στο αυτοκίνητο, σακούλες, καφάσια,,,,,, γιατί αν τα βάλουμε σε καφάσια εγώ για 150 γλαστράκια μάλλον πρέπει να νοικιάσω φορτηγό, χα,χα,χα

evoulita
06-05-08, 13:08
http://i192.photobucket.com/albums/z31/evoulita/1194266290-b-10.jpg αυτα είναι χάρτινα

http://i192.photobucket.com/albums/z31/evoulita/Adorex246.jpg και αυτα πλαστικά, μπορείς να τα πάρεις χωρίς το περιεχόμενο

evoulita
06-05-08, 13:11
evoulita, σίγουρα με το αυτοκίνητο. Αυτό που ήθελα να πω είναι ποιος θα είναι ο αποθηκευτικός χώρος μέσα στο αυτοκίνητο, σακούλες, καφάσια,,,,,, γιατί αν τα βάλουμε σε καφάσια εγώ για 150 γλαστράκια μάλλον πρέπει να νοικιάσω φορτηγό, χα,χα,χα

δυστυχώς με το αυτοκινητό θα σου είναι λίγο δύσκολο εκτος αν πάει και ερθει πολλές φορές. δεν μπορείς να βάλεις το ένα πάνω στο άλλο όπως γίνεται με τις κλασσικές μπομπονιέρες... ασε που θα χρειαστείς πολλά καφάσια- κουτια...

asteraki
06-05-08, 13:11
Μπράβο βρε κορίτσι μου, Ξέρεις που να τα βρω και τιμές???

evoulita
06-05-08, 13:14
είναι απο χονδρικής καταλόγους. εχω κιάλλα. θα υπολογίζεις γύρω στο 10άρι τα χάρτινα και 14 τα άλλα... και τι θα τα κάνεις μετα??? απο ποια περιοχή είσαι?

evoulita
06-05-08, 13:16
α βλέπω είσαι απο θεσσαλονίκη. ίσως θα μπορούσα να σε καλύψω με μερικά ως ενοίκιο. Αλλα το θέμα είναι για πότε?

asteraki
06-05-08, 13:18
σου στέλνω πμ, για να μην χαλάω posts.

sunsun
06-05-08, 14:15
Δες στο www.agrinvest.gr που έχει είδη διακόσμησης και ειδικεύεται και στα άνθη-φυτά. Αλλά δυστυχώς βλέπω μόνο Αθήνα.
Πάντως πήρα λιανική κάποια διακοσμητικά για το σπίτι ανοιξιάτικα σε πολύ καλές τιμές. Πήρα και μικρά κουβαδάκια πολύχρωμα που ίσως σου κάνουν. Πουλάνε και χονδρική πάντως...

NESTOROUDI
06-05-08, 22:21
...Εσείς που θα βρείτε βασιλικό σε τόση μικρή συσκευασία? Έχετε επισκεφτεί κάποια ανθαγορά ?

Εγώ έχω την τύχη να έχω μια ξαδερφούλα που έχει ανθοπωλείο και θα μου τα φτιάξει αυτή.

Απ' όσο ξέρω αυτοί οι βασιλικοί είναι "baby", "μινι" κάπως έτσι τους ζητάνε δηλαδή δεν μεγαλώνουν και πάρα πολύ. ΄

Σχετικά με την τιμή τους μπορώ να πω ότι μόνο το κόστος για την αγορά των υλικών (κουβαδάκι, βασιλικός, κορδέλες, κουφέτα, τούλι, χώμα, πετρούλες) είναι περίπου 1,50-1,70 ευρώ/τεμάχιο.

...σκεφτηκες που θα τα βαλεις?...

Κι εμένα χρωματιστά καφάσια μου προτείνανε!
ποσο βρηκες τον βασιλικο αυτον τον μινι που λες? επισης καμια ιδεα για φτηνα κουβαδακια? αυριο παω σε success και cover pack για να παρω υλικα. αγορασα και ενα λευκο κασπω απο ικεα, 0,50€ και εγραψα το ονομα του μικρου επανω απο τη μια πλευρα και απο την αλλη εκανα πατουσακι. πολυ γλυκο εγινε. θα παρω και χοντρο τουλι για να φαινεται το σχεδιο απο κατω...ελπιζω να γινουν καλα.

NESTOROUDI
06-05-08, 22:30
asteraki αλλου θα εχεις τις μπομπονιερες και αλλου τα γλαστρακια? εγω θα δοκιμασω να βαζω αυτο το σκ αυτα τα καφασια που βρηκα και θα σου πω αν ειναι ωραια να κανεις και εσυ....η να σου δωσω αυτα που θα κανω και μου τα επιστρεφεις ( αν σου αρεσουν φυσικα) πρεπει να υπολογισω ομως ποσα θα χρειαστουν. θα εχω 120 περιπου γλαστρακια.
αληθεια, ποσα κουφετακια χρειαστηκες, ποσο τουλι κλπ?

Angiek
07-05-08, 00:08
αυριο παω σε success και cover pack για να παρω υλικα.
NESTOROUDI το cover pack που είναι και τι είδους υλικά πουλάει?

NESTOROUDI
07-05-08, 11:05
υλικα για συσκευασιες, απεναντι απο τα νεκροταφεια θερμης. θα παω να δω σημερα και θα σου πω

asteraki
07-05-08, 12:53
nestroroudi, τελικά παρήγγειλα τα πουγκάκια με το τούλια και τα smarties, στο κατάστημα στην Βούλγαρη, καθώς και τις παιδικές μπομπονιέρες, γιατί πολλά εχω φορτωθεί να κάνω και δεν θα προλάβω. Όσο για τα καφάσια, δες το αν μπορέσεις το ΣΚ και μάλλον θα τα πούμε από κοντά στην συνάντηση την Κυριακή. Θα έρθεις έτσι???,

NESTOROUDI
07-05-08, 15:54
λοιπον σημερα κατεβηκα κεντρο κια πηρα ματακια και αγκιστρουλες. εψαξα σε πολλα καταστηματα, αλλα βρηκα μονο στο "rintintin" πισω απο μπεζεστενι, βενιζελου μετα την ερμου αριστερα, προς το τελος του δρομου. (περναμε και τις "χαντρες του κοσμου"). τιμες πολυ καλες για πολλα τεμαχια. 0,10€ και 0,15€ / τεμαχιο-χονδρικη. www.rintintin.gr
ελπιζω μονο να μην εχουμε τους ιδιους καλεσμενους και γινουμε ρεζιλι!!!

ναι, θα τα πουμε την κυριακη, αν ολα πανε καλα μεχρι τοτε.

asteraki
07-05-08, 15:59
θα κάνεις τελικά μαρτυρικά ή τα θέλεις για άλλο σκοπό? Δεν κατάλαβα....

NESTOROUDI
07-05-08, 16:46
για τα προσκλητηρια...τα καραβακια

NESTOROUDI
07-05-08, 16:47
τα γλαστρακια δεν θα τα κανεις? νομιζα οτι τα ηθελες για μπομπονιερες

Angiek
07-05-08, 21:43
NESTOROUDI θα αποτολμήσεις τις προσκλήσεις καραβάκι? Βρήκες χαρτί για τα καραβάκια? Και μένα μου άρεσαν πάρα πολύ. Γράψε τι εφοδιάστηκες και από που please!

ΠΓ
07-05-08, 22:15
Κορίτσια πως γίνονται οι μπομπονιέρες με τα γλαστράκια? Που βάζεις τα κουφέτα? Είμαι άσχετη ε?? :?

Μαμά του Ωρίων
08-05-08, 10:01
Κορίτσια πως γίνονται οι μπομπονιέρες με τα γλαστράκια? Που βάζεις τα κουφέτα? Είμαι άσχετη ε?? :?

φαντάζομαι βάζεις τα κουφέτα σε ένα μικρό τούλι και τα δένεις με μία μεγάλη κορδέλα γύρω απ το γλαστράκι

ΠΓ
08-05-08, 10:32
Μαμά του Ωρίων, σ' ευχαριστώ.

Καλή ιδέα και αρκετά χρήσιμη αυτή η μπομπονιέρα.
Θυμάμαι όταν παντρευόμουν ήταν στη μόδα μπομπονιέρα με πραγματικό τριαντάφυλλο.
Αλλά σίγουρα καλύτερο το γλαστράκι. Σου μένει κιόλας. Αλλά τα φυτά απο φυτώριο είναι σε πλαστικά απλά μαύρα γλαστράκια συνήθως. Στην περίπτωση της μπομπονιέρας πρέπει να πάρεις εξτρά κασπουδάκι; :roll:
Πως φαίνεται η ιδέα για κουβαδάκι μεταλλικό με κεράκι?

NESTOROUDI
08-05-08, 13:58
NESTOROUDI θα αποτολμήσεις τις προσκλήσεις καραβάκι? Βρήκες χαρτί για τα καραβάκια? Και μένα μου άρεσαν πάρα πολύ. Γράψε τι εφοδιάστηκες και από που please!
Angiek τις ξεκινησα και μεχρι στιγμης πειραματιζομαι σε χρωμα κια χαρτι. δοκιμαστικα πηρα χαρτι απο το πλαισιο. σημερα πηρα στην success και πηρα διαφορα πραγματα, τουλι, κορδελες, πλαστικα, ριζοχαρτο κα. ειχε μεγαλη ποικιλια κια πολυ καλη εξυπηρετηση. σημερα θα φτιαξω και το κειμενακι στη σημαια (αυτο το θεωρω λιγο δυσκολο για να το στοιχισω αλλα θα το παλεψω. ) οτι ετοιμασω σε word (τα κειμενα γενικως) θα σου τα στειλω με mail για να μην κανεις και εσυ την ιδια δουλεια. στο cover pack δεν πουλανε λιανικη δυστυχως....www.coverpack.com

NESTOROUDI
08-05-08, 14:00
επειδη δεν ασχοληθηκα ακομα με τα γλαστρακια, θα σε ενημερωσω αμεσα...σιγουρα με κορδελα γυρω απο το γλαστρακι, αλλα δεν ξερω αν θα στερεωθει καλα. θελω να το δοκιμασω....

Angiek
08-05-08, 17:17
NESTOROUDI το success δίνει λιανική ό,τι θές? Το coverpack έχει μεγαλύτερη ποικιλία? Πότε είναι η βάφτιση σου? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη συνεργασία και την πολύτιμη βοήθεια.

NESTOROUDI
08-05-08, 17:38
to success δινει οτι θελεις λιανικη. το cover pack ενω εχει πολυ ωραια πραγματα δεν δινει λιανικη. η βαφτιση ειναι 22/9 πριν απο σενα!!! αποψε θα ασχοληθω με τα προσκλητηρια και θα σου πω τι γινεται αυριο, αν ερθεις την κυριακη στη συναντηση θα σου φερω δειγματα της δουλειας μου!!!

Angiek
09-05-08, 00:17
to success δινει οτι θελεις λιανικη. το cover pack ενω εχει πολυ ωραια πραγματα δεν δινει λιανικη. η βαφτιση ειναι 22/9 πριν απο σενα!!! αποψε θα ασχοληθω με τα προσκλητηρια και θα σου πω τι γινεται αυριο, αν ερθεις την κυριακη στη συναντηση θα σου φερω δειγματα της δουλειας μου!!!

22/9? Εγώ βαφτίζω 29/6 τώρα τον Ιούνιο, όχι Σεπτέμβριο!! Στη συνάντηση μάλλον θα έρθω, οπότε τα λέμε και από κοντά.

NESTOROUDI
09-05-08, 00:31
22/6...sory. εχω ζαλιστει...ακομα ορθια ειμαι, μολις τελειωσα μερος των κατασκευων....

Angiek
09-05-08, 00:34
Πως πήγε? Ευχαριστημένη?

asteraki
09-05-08, 09:04
Mπράβο κορίτσι μου που προετοιμάζεσαι τόσο νωρίς αλλά μην το λες τόσο απότομα γιατί εμείς που βαφτίζουμε ιούνιο..... κάτι παθαίνουμε!!!!!!!!!!!!

NESTOROUDI
09-05-08, 12:22
Λοιπον, αγορασα διαφορα χαρτια, αλλα με δυσκολεψαν αρκετα. τα χοντρα χαρτια, δυσκολα διπλωνουν, αλλα στο τελος στεκονται καλυτερα. πηρα 19γρ και 20γρ. θα δοκιμασω και με κατι αλλα το απογευμα... θα σας τα δειξω την κυριακη να μου πειτε τη γνωμη σας...
παντως θελει πολυ δουλεια!!! εγω θελω να κανω και χωνακια και μπομπονιερες...καηκαμε!!!

NESTOROUDI
09-05-08, 12:23
Mπράβο κορίτσι μου που προετοιμάζεσαι τόσο νωρίς αλλά μην το λες τόσο απότομα γιατί εμείς που βαφτίζουμε ιούνιο..... κάτι παθαίνουμε!!!!!!!!!!!!
22 Ιουνιου βαφτιζω και εγω...απο την κουραση και το ξενυχτι ομως, ολο λαθη κανω τελευταια. καηκε ο σκληρος!!!

asteraki
09-05-08, 13:06
η βαφτιση ειναι 22/9 πριν απο σενα!!!
Καλά εσύ θα μας τρελάνεις - ηρέμησε και όλα θα πάνε super... εγώ νόμιζα τον Σεπτέμβριο γιατί έτσι έγραψες......

Angiek
10-05-08, 02:34
NESTOROUDI η Vera απάντησε για το προσκλητήριό της ότι "Το χαρτι για τα καραβακια εχει βαρος 160 γραμμαρια και κοστιζει 6.90 απο το ΜΑΞ!" Δεν είναι πολύ μεγάλη η διαφορά από αυτά που χρησιμοποίησες εσύ?

minabebis
10-05-08, 09:09
http://i269.photobucket.com/albums/jj45/elia1976/mpompo_0x76.jpgωραια κουβαδακια εχει στο Σοφρωνα στη Βουλιαγμενης .Σου δινουν και μια προταση για το πως να τα φτιαξεις.νομιζω 0,90 το κουβαδακι.

NESTOROUDI
10-05-08, 09:59
NESTOROUDI η Vera απάντησε για το προσκλητήριό της ότι "Το χαρτι για τα καραβακια εχει βαρος 160 γραμμαρια και κοστιζει 6.90 απο το ΜΑΞ!" Δεν είναι πολύ μεγάλη η διαφορά από αυτά που χρησιμοποίησες εσύ?
μαξ εδω δεν εχουμε απ οσο γνωριζω....δοκιμασα και τα 160γρ. βρηκα φτηνο χαρτι στο μακρο. αλλα τα 160γρ που δοκιμασα απο το πλαισιο, ηταν πολυ καλυτερης ποιοτητας και δεν μου σκιστηκε καθολου, ενω το φτηνο στις τσακισεις μου σκιζοτανε καποιες φορές. το αλλο το δουλευα καλυτερα. νομιζω οτι θα κανω 2 ειδων προσκλητηρια. απο φτηνο χαρτι και ακριβο χαρτι... παντως θελει δουλεια, δεν ειναι τοσο ευκολο. εχω να φτιαξω 80 προσκλητηρια!!!

asteraki
10-05-08, 12:36
Να σας ρωτήσω κάτι... εγώ τις μπομπονιέρες - γλαστράκια θα τις έχω επάνω στα τραπέζια των καλεσμένων, μπροστά από κάθε πιάτο. Τις παιδικές θα τις μοιράσει κοπέλα-ψυχαγωγός στα παιδάκια. Το ερώτημα μου είναι : σε κάθε τραπέζι πόσες μπομπονιέρες να τοποθετήσουμε, εφόσον εκεί θα κάθονται και μεγάλοι αλλά και παιδιά, που ήδη θα έχουν πάρει μπομπονιέρες????? δεν θέλω να κάνω sitting, οπότε έχω μπερδευτεί... βοηθήστε με σας παρακαλώ!!!!!

NESTOROUDI
13-05-08, 16:37
Να σας ρωτήσω κάτι... εγώ τις μπομπονιέρες - γλαστράκια θα τις έχω επάνω στα τραπέζια των καλεσμένων, μπροστά από κάθε πιάτο. Τις παιδικές θα τις μοιράσει κοπέλα-ψυχαγωγός στα παιδάκια. Το ερώτημα μου είναι : σε κάθε τραπέζι πόσες μπομπονιέρες να τοποθετήσουμε, εφόσον εκεί θα κάθονται και μεγάλοι αλλά και παιδιά, που ήδη θα έχουν πάρει μπομπονιέρες????? δεν θέλω να κάνω sitting, οπότε έχω μπερδευτεί... βοηθήστε με σας παρακαλώ!!!!!
μηπως να μοιρασεις και τις παιδικες στα τραπεζια? Αλλιως θα διπλομοιρασεις... δεν εχω δει κατι αλλο

NESTOROUDI
22-05-08, 17:31
asteraki τι μπομπονιερες επελεξες τελικα?

asteraki
22-05-08, 21:42
Κορίτσια αύριο θα ανεβάσω φωτο από τα γλαστράκια μου να μου πείτε την άποψη σας.

NESTOROUDI
23-05-08, 13:11
εγω δυστυχως δεν θα κανω γλαστρακια τελικα...πηγα χτεα στο ικεα να παρω κασπω λευκα και ειχαν τελειωσει τα φτηνα. ειχαν με 1,5€...δεν λεει. ειχε και σχεδιο αναγλυφο απ εξω, αρα δεν μπορω να ζωγραφισω...κριμα και το δοκιμαστικο εγινε πολυ ομορφο...τωρα πρεπει αμεσα να αποφασισω τι θα κανω!!!

asteraki
27-05-08, 17:37
κορίτσια για πείτε τις απόψεις σας!!!!!

http://www.imageshack.gr/files/1nesvqm6dmet01y2r95l_thumb.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=1nesvqm6dmet01y2r95l.jpg)

http://www.imageshack.gr/files/97gsoubd1xxaygtfg5wi_thumb.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=97gsoubd1xxaygtfg5wi.jpg)

http://www.imageshack.gr/files/vt27tkavyk81h4fzwgpz_thumb.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=vt27tkavyk81h4fzwgpz.jpg)

το φυτό αυτό είναι δοκιμαστικό !!!!

evi_mik
27-05-08, 18:30
Ωραίο δείχνει. Πιο άλλο φυτό έχεις σαν εναλλακτική???

ΠΓ
27-05-08, 18:39
ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΕΣ ....!!!!

artemis
27-05-08, 18:53
asteraki περιττό να σου πω ότι μου βάζεις ιδέες!!!!!!!

POOPSIE
27-05-08, 22:10
ΑΣΤΕΡΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΕΣ. Η ΚΟΡΔΕΛΑ ΣΟΥ ΣΤΕΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΓΛΑΣΤΡΑΚΙ Ή ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΚΟΛΛΗΣΕΙ?

ΤΗΝ ΚΟΡΔΕΛΑ ΜΕ ΤΟ ΌΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΈΚΑΝΕΣ? ΉΤΑΝ ΑΚΡΙΒΗ΄?

NESTOROUDI
28-05-08, 01:52
αχ, μπραβο αστερακι, πολυ γλυκουλια εγιναν!! και το λουλουδακι ειναι ωραιο, του παει. σε αυτα τα γλαστρακια τα πολυ μικρα, δεν εχεις πολλες επιλογες. λιγα φυτα βγαινουν σε τοσο μικρα γλαστρακια. και η κορδελα φοβερη!!!
εγω τελικα πηγα και ψωνισα απο το coverpack. πηρα κατι ανθρωπακια σαν ναυτακια και τα ετοιμαζω τωρα. θα τα ανεβασω και εγω συντομα. βρηκες παρτερακια για να τα βαλεις μεσα? αυριο θα παω σε ενα γνωστο μου ξυλουργο που φτιαχνει διαφορα, να ρωτησω αν μπορει να μου τα φτιαξει. βρηκα στα λουλουδαδικα ενα μαγαζι που τα νοικιαζει. 7€ το παρτερακι. εχει ομως 1 σιελ, 1 ροζ, 1 πρασινο και 1 κιτρινο. εγω τα θελω ιδια...
δοκιμαζω και αλλες παραλλαγες....θα ενημερωσω

asteraki
28-05-08, 08:49
χάρηκα που σας άρεσαν γιατί εγώ δεν ενθουσιάστηκα και πολύ !!!!
την κορδέλα την τύπωσα στο success και έδωσα κοντά στα 80 ευρουλάκια για 400 μέτρα (δεν κάνουν λιγότερα). για να σταθεί το πουγκάκι έβαζα και μία σταγόνα σιλικόνη. τι άλλο????
nestoroudi, έχεις δίκαιο έχω παραγγείλει τελικά φυτά παχύφυλλα γιατί δεν έχω και πολλές επιλογές και αυτή την εποχή... ελπίζω να είναι όλες οι μπομπονιέρες όμορφες και κυρίως να αρέσουν στους φίλους μας....
Άντε να δούμε και τις δικές σου.

asteraki
28-05-08, 08:50
Ξέχασα να σας πω ότι δεν θα χρειαστώ καφασάκια γιατί θα τις μοιράζω στα τραπέζια των καλεσμένων.

ΠΓ
28-05-08, 15:37
Καλη επιτυχία σε όλες.
Περιμένουμε φωτο με τις τελικές μπουμπουνιέρες όλων σας!

Virginia
28-05-08, 16:05
Ξέχασα να σας πω ότι δεν θα χρειαστώ καφασάκια γιατί θα τις μοιράζω στα τραπέζια των καλεσμένων.
Μπραβο , πολυ ομορφες ειναι και ειδικα αν τις στολισεις
στα τραπεζια, φανταζομαι θα ειναι φανταστικο το αποτελεσμα!!!!!
Με το καλο λοιπον!!!!!!!!! :)

ΡΙΑΚΙ
28-05-08, 16:49
Αστερακι τελικα κι εμεις μετα απο ψαξιμο καταληξαμε στο κτημα λικνο. νομιζω οτι ειναι οτι πιο ομορφο.οι μπουμπουνιερες σου ειναι υπεροχες!και ταιριαζουν υπεροχα με το χωρο!!!

asteraki
29-05-08, 16:45
ΡΙΑΚΙ, πότε με το καλό η δική σας βάφτιση?
Ευχαριστώ όλες για τα καλά σας λόγια, άντε να δούμε τι θα πούνε και οι καλεσμένοι μας!!!!!!

POOPSIE
16-06-08, 15:35
Κορίτσια μήπως ξέρετε για Σεπτέμβριο τι μικρό φυτάκι θα μπορούσα να βάλω σε αυτά τα κουβαδάκια? Να είναι ανθεκτικά. Λατρεύω το βασιλικό αλλά το Σεπτέβριο δεν θα υπάρχει.

artemis
17-06-08, 15:24
Κορίτσια μήπως ξέρετε για Σεπτέμβριο τι μικρό φυτάκι θα μπορούσα να βάλω σε αυτά τα κουβαδάκια? Να είναι ανθεκτικά. Λατρεύω το βασιλικό αλλά το Σεπτέβριο δεν θα υπάρχει.

Και εγώ το έψαξα για βασιλικό και μου είπαν ότι δεν θα αντέξει! Θα κοιτάξω για κάποιο άλλο φυτό! Αν μάθω κάτι θα σε ενημερώσω!

POOPSIE
17-06-08, 15:29

Και εγώ το έψαξα για βασιλικό και μου είπαν ότι δεν θα αντέξει! Θα κοιτάξω για κάποιο άλλο φυτό! Αν μάθω κάτι θα σε ενημερώσω!

Kι εγω σήμερα θα πάω σε ένα ανθοκήπιο που το έχει γνωστός οπότε θα μου πει με ασφάλεια τί θα έιναι καλό για την εποχή και όμορφο συγχρόνως.
θα σε ενημερώσω κι εγώ αν μάθω κάτι.

artemis
17-06-08, 15:34
Επίσης χτες είχα πάει στο Carefour Μαρινόπουλος και είχε τσίγκινα κουβαδάκια (χωρίς χρώμα) 1 ευρώ τα μικρά-μικρά και 1,5 ευρώ τα μεσαία! Για όποιον ενδιαφέρετε!

mohitaki
19-06-08, 22:19
Επίσης χτες είχα πάει στο Carefour Μαρινόπουλος και είχε τσίγκινα κουβαδάκια (χωρίς χρώμα) 1 ευρώ τα μικρά-μικρά και 1,5 ευρώ τα μεσαία! Για όποιον ενδιαφέρετε!
εγω θελω να βρω κουβαδακια για να βαλω ενα στη μεση καθε τραπεζιου και μεσα αμμο και γλειφιτζουρια .αυτα κανουν η ειναι πολυ μικρα?

evi_mik
20-06-08, 01:21
Να τα και τα δικά μας κουβαδάκια με το βασιλικό.

http://www.imageshack.gr/files/nr0mvavywp0oei97jcmw.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=nr0mvavywp0oei97jcmw.jpg)
Φτιάξαμε και κάποιες για τα παιδάκια.

http://www.imageshack.gr/files/oy8shjqaz3wtzaayryil.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=oy8shjqaz3wtzaayryil.jpg)
Αυτοί είναι οι βασιλικοί του Γιώργου

http://www.imageshack.gr/files/lnaq76pbr77t6aiurz2e.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=lnaq76pbr77t6aiurz2e.jpg)
Και εδώ μαζί με το γλυκάκι του.

Με το καλό και στις υπόλοιπες.

Virginia
20-06-08, 08:55
Μπραβο, τελειες ειναι!!!!!!!!
......Σαν να μοσχοβολαει ο βασιλικος και μονο που τον βλεπεις........ :)

artemis
20-06-08, 17:54
Γαμώτο..... τι κρίμα να μην κρατάει ο βασιλικός τον Σεπτέμβρη! Έτσι μου έρχετε να ακυρώσω την βάπτιση και να την κάνω νωρίτερα!

evi_mik
21-06-08, 01:29
artemis?!
Τη λεβάντα την έχεις σκεφτεί?
Εγώ την σκεφτόμουν σαν εναλλακτική αν δεν έβρισκα βασιλικούς.
Τώρα για το αν η εποχή δεν είναι κατάλληλη δεν γνωρίζω...

μικρος πριγκιπας
21-06-08, 02:25
Μπραβο, τελειες ειναι!!!!!!!!
......Σαν να μοσχοβολαει ο βασιλικος και μονο που τον βλεπεις........ :)

όντως.......

Kelly26!!!
22-06-08, 19:09
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΧΑΣΙΣ ΣΤΟ ΚΟΥΒΑΔΑΚΙ ΤΙ ΛΕΤΕ?ΝΑ ΧΑΡΕΙ Κ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΗΛΑΔΗ!ΧΑΧΑ ΦΥΣΙΚΑ Κ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ :P :P :P

artemis
23-06-08, 15:52
artemis?!
Τη λεβάντα την έχεις σκεφτεί?
Εγώ την σκεφτόμουν σαν εναλλακτική αν δεν έβρισκα βασιλικούς.
Τώρα για το αν η εποχή δεν είναι κατάλληλη δεν γνωρίζω...

Δεν το είχα σκεφτεί! Θα ρωτήσω την Τετάρτη. Ευχαριστώ!

happy duckie
23-06-08, 16:16
Να τα και τα δικά μας κουβαδάκια με το βασιλικό.

http://www.imageshack.gr/files/nr0mvavywp0oei97jcmw.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=nr0mvavywp0oei97jcmw.jpg)

http://www.imageshack.gr/files/oy8shjqaz3wtzaayryil.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=oy8shjqaz3wtzaayryil.jpg)

http://www.imageshack.gr/files/lnaq76pbr77t6aiurz2e.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=lnaq76pbr77t6aiurz2e.jpg)

Με το καλό και στις υπόλοιπες.

επιεικως ΤΕΛΕΙΑ! :D

evi_mik
24-06-08, 00:10
Σε ευχαριστούμε πολύ dina_r.
Τα συγχαρητήρια πάνε σε μια θεία μου που είχε την υπομονή να φυτέψει 200βασιλικούς!!!!!

mikroula
16-04-09, 17:45
aftes oi mpoumpounieres einai para poly teleies!!

mou les se parakalw apo pou agorases ta koubadakia me to ksilino xerouli?
kai episis pws exeis sterewsei ta koufeta giati den mporw na katalavw kala apo tin foto. exeis valei kolla h aplws sterewnontai apo to touli-kordela?

efxaristw poly.

Με το καλό και στις υπόλοιπες.[/QUOTE]

katerinak
20-03-10, 17:42
που μπορω να βρω καποιο λουλουδακι (βασιλικο ισως) ν ακανω μπομπονιερα για βαφτιση;ειδα στο τζαμπο κουβαδακι τσιγκινι με 50 λεπτα,συμφερει λετε μαζι με το λουλουδι;

arleta
20-03-10, 18:05
A μαλιστα!!!
βαφτιζουμε το ποντικομικρουλη μας τον απριλη. θα παρω το κοουβαδακι το τσιγγινο που ειδες στο jumbo σε πορτοκαλι και γαλαζιο χρωμα. μεσα θα βαλω βασιλικο. ο βασιλικος κανει τωρα περιπου 1 η 1,5 ευρω. αργοτερα μπορεις να τους βρεις και 0,50 λεπτα. επισης ο βασιλικος μπορει και να ειναι αλλο λουλουδι αναλογα την εποχη. σαν ιδεα μου αρεσει πολυ. προτιμω τα ζωνατανα πραγματα.....

arleta
20-03-10, 18:06
Α! φτηνα φυτα βρισκεις παντα σε φυτωρια. εγω στη γειτονια μου εχω ενα πολυ καλο και φτηνο....

casperαki
21-03-10, 00:02
Με χωμα κανονικα στο γλαστρακι?

katerinak
21-03-10, 01:02
A μαλιστα!!!
βαφτιζουμε το ποντικομικρουλη μας τον απριλη. θα παρω το κοουβαδακι το τσιγγινο που ειδες στο jumbo σε πορτοκαλι και γαλαζιο χρωμα. μεσα θα βαλω βασιλικο. ο βασιλικος κανει τωρα περιπου 1 η 1,5 ευρω. αργοτερα μπορεις να τους βρεις και 0,50 λεπτα. επισης ο βασιλικος μπορει και να ειναι αλλο λουλουδι αναλογα την εποχη. σαν ιδεα μου αρεσει πολυ. προτιμω τα ζωνατανα πραγματα.....

ακριβο ειναι..

katerinak
21-03-10, 01:03
Α! φτηνα φυτα βρισκεις παντα σε φυτωρια. εγω στη γειτονια μου εχω ενα πολυ καλο και φτηνο....

σε ποια περιοχη;

casperαki
21-03-10, 01:17
μαζι τα ¨κυνηγαμε" τα θεματα!!!!
Πολυ ωραια ιδεα ομως αυτο με το γλασταρακι ετσι και το φυτο μεσα~~~

katerinak
21-03-10, 01:23
μαζι τα ¨κυνηγαμε" τα θεματα!!!!
Πολυ ωραια ιδεα ομως αυτο με το γλασταρακι ετσι και το φυτο μεσα~~~

χα χα! ετσι ειναι!σκεφτομαι μηπως παραφορτωνομαι κ τι να πρωτοκανω στο τελο;. αν βρω με 50 λεπτα οκ,αλλιως ακριβο βγαινει,εκανα κ κρεμαστες..παει πολυ!τι εκανες με τη λαμπαδα;

arleta
21-03-10, 01:30
Με χωμα κανονικα στο γλαστρακι?
ναι ρε κανονικα κι ειναι και μεγαλουτσικο το φυτο..... με 0,50 βρισκεις ωραια φυτα και με λουλουδακια πανω.... μου αρεσουν τα φυτα και ασχολουμε!!!!

arleta
21-03-10, 01:31
σε ποια περιοχη;
στο πριστερι εμενα αθηνα... τωρα αποκεντρωθηκα!!!!
αλλα νομιζω ολα τα φυτωρια εχουν καλες τιμες!!!! εκεινο το φυτωριο ειχε και φτηνες πηλινες γλαστρες γι αυτο μου ειχε κανει εντυπωση...

arleta
21-03-10, 01:34
ακριβο ειναι..
ναι για τωρα ακριβο ειναι. δικιο εχεις. αλλα σε ενα μηνα που ανοιγει ο καιρος και βγαινουν κι αλλα φυτα θα ειναι πιο χαμηλα η τιμη. αν ηταν να μου βγει 2 ευρω σιγα μη το εκανα.... τωρα η μανα του καλου μου θα πληρωσει τα λουλουδια και δε ξερω τι εχει πει με τον ανθοπωλη που ειναι και συγγενης της. αρα δε μπορω να πω με σιγουρια....

katerinak
21-03-10, 10:29
στο πριστερι εμενα αθηνα... τωρα αποκεντρωθηκα!!!!
αλλα νομιζω ολα τα φυτωρια εχουν καλες τιμες!!!! εκεινο το φυτωριο ειχε και φτηνες πηλινες γλαστρες γι αυτο μου ειχε κανει εντυπωση...

κοντα στο περιστερι ειμαι, στειλε πληροφοριες!

katerinak
21-03-10, 10:30
ναι για τωρα ακριβο ειναι. δικιο εχεις. αλλα σε ενα μηνα που ανοιγει ο καιρος και βγαινουν κι αλλα φυτα θα ειναι πιο χαμηλα η τιμη. αν ηταν να μου βγει 2 ευρω σιγα μη το εκανα.... τωρα η μανα του καλου μου θα πληρωσει τα λουλουδια και δε ξερω τι εχει πει με τον ανθοπωλη που ειναι και συγγενης της. αρα δε μπορω να πω με σιγουρια....

τα θελω για 8 μαη ..ποτε να δω λες;

arleta
21-03-10, 13:36
κοντα στο περιστερι ειμαι, στειλε πληροφοριες!

λοιπον.... το φυτωριο που πηγαινα εκει ηταν κοντα στο μπουρναζι, σχεδον πανω στη κωνσταντινουπολεως, προς τη πλευρα της θηβων. δε θυμαμαι πως λενε και μια μεγαλη εκκλησια εκει κοντα για να σε κατατοπισω. θα ρωτησω το καλο μου μολις σχολασει το απογευμα και θα σου πω.
αν θες πηγαινε και τωρα σε φυτωρια να δεις τι λουλουδακια παιζουν και τι τιμες και μπορεις να συννενοηθεις με καποιο για τη ποσοτητα και την ημερομηνια που τα θες. αν παρεις πολλα κομματια λογικα θα κανουν και καλυτερη τιμη. καλα, μπορεις να πας σε κανα δυο να παρεις προσφορες κι αποφασιζεις οταν θα εχεις μια γενικη εικονα!!!!

mariab
21-03-10, 19:42
Να ρωτήσω κάτι, επειδή δεν έχει τύχει ποτέ να δω από κοντά τέτοιες μπομπονιέρες:
Απ' ότι ξέρω τα φυτώρια στα δίνουν τα φυτά είτε σε μικρά πλαστικά γλαστράκια, είτε σε σακουλάκια. Αυτά βάζετε μεσα στα τσίγκινα κουβαδάκια ή κάνετε μεταφύτευση?
Δεν ξερένονται τα φυτά μέχρι που να τα δώσουμε? Εάν για παράδειγμα η βάφτιση είναι Κυριακή, πότε τα φέρνουμε σπίτι για να συναρμολογήσουμε τις μπομπονιέρες? Θα πρέπει να τα ποτίσουμε?
Οταν έχεις τραπέζι ΟΚ, τα βάζεις μπροστά στον καθένα και είναι SUPER. Εάν τα μοιράσεις στην εκκλησία είναι βολικό?

arleta
21-03-10, 20:35
Να ρωτήσω κάτι, επειδή δεν έχει τύχει ποτέ να δω από κοντά τέτοιες μπομπονιέρες:
Απ' ότι ξέρω τα φυτώρια στα δίνουν τα φυτά είτε σε μικρά πλαστικά γλαστράκια, είτε σε σακουλάκια. Αυτά βάζετε μεσα στα τσίγκινα κουβαδάκια ή κάνετε μεταφύτευση?
Δεν ξερένονται τα φυτά μέχρι που να τα δώσουμε? Εάν για παράδειγμα η βάφτιση είναι Κυριακή, πότε τα φέρνουμε σπίτι για να συναρμολογήσουμε τις μπομπονιέρες? Θα πρέπει να τα ποτίσουμε?
Οταν έχεις τραπέζι ΟΚ, τα βάζεις μπροστά στον καθένα και είναι SUPER. Εάν τα μοιράσεις στην εκκλησία είναι βολικό?

βαζεις το φυτο οπως ειναι με το γλαστρακι στο τσιγγινο κουβαδακι. οχι μεταφυτευση....
αν τα εχεις πιο νωρις στο σπιτι πρεπει και να τα ποτισεις αλλιως θα μαραθουνε...
οσο για την εκκλησια, αν φτιαξεις εξω ενα ομορφο τραπεζι με κερασματα και τις μπομπο θα ειναι πολυ ωραιο... αλλιως στο τραπεζι ενα για το καθενα....

casperαki
21-03-10, 23:44
Δηλαδη μπουνιτσα!Εχω βαφτιση Σαββατο και εχω φυτωριο τελικα κοντα στο σπιτι μου.Να ετοιμασω τα κουβαδογλαστρακια απο μια βδομαδα πριν και Σαββατο πρωι που ειναι ανοιχτα να παω να παραλαβω τα φυτα?
Επισης κουβαδακι λαστρακι τυπου τζαμπο το μεγαλο φανταζομαι μεγεθος ε?Αν εχω ομως 60 τετοια ΠΟΥ να τα βαλω???δεν χωρανε σε καλαθι...νομιζω?

katerinak
12-04-10, 23:11
καμια προταση γαι φυτωριο;;;

katerinak
18-04-10, 10:28
βρηκα τελικα βασιλικο με 45-50 λεπτα το 1

mary77
17-05-10, 01:52
Δηλαδη μπουνιτσα!Εχω βαφτιση Σαββατο και εχω φυτωριο τελικα κοντα στο σπιτι μου.Να ετοιμασω τα κουβαδογλαστρακια απο μια βδομαδα πριν και Σαββατο πρωι που ειναι ανοιχτα να παω να παραλαβω τα φυτα?
Επισης κουβαδακι λαστρακι τυπου τζαμπο το μεγαλο φανταζομαι μεγεθος ε?Αν εχω ομως 60 τετοια ΠΟΥ να τα βαλω???δεν χωρανε σε καλαθι...νομιζω?

βρε κοριτσια και εγω αυτο ηθελα να ρωτησω πιο μεγεθος απο το τζαμπο?το μεγαλο ή το μικρο κουβαδακι?

katerinak
27-05-10, 00:07
βρε κοριτσια και εγω αυτο ηθελα να ρωτησω πιο μεγεθος απο το τζαμπο?το μεγαλο ή το μικρο κουβαδακι?

εγω πηρα το μικρο,50 λεπτα.ειχα βαλει το κορδελακι στο χερουλι απο πριν κ 1-2 μερες πριν εβαλα τον βασιλικο.επειδη τα καλαθια δεν μου φτανανε πηρα απο την λαικη κατι ξυλικα κασονια που ειχαν στους παγκους κ τα εβαλα εκει!

glyka
27-05-10, 00:34
ASTERAKI ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΔΩ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ!ΜΟΛΙΣ ΠΑΤΑΩ ΣΤΗ ΦΩΤΟ ΜΕ ΠΑΕΙ ΣΤΟ WWW.STEKI.GR!PLEASE HELP ME!

fysalida
10-02-11, 15:40
καλησπερα!
επαναφερω το θεμα γιατι με ενδιαφερει πολυ...καθως προγραμματιζω την βαφτιση της κορης μου τον μαιο πρωτα ο θεος.
οποια κοπελα, απο αυτες που εκαναν την βαφτιση των παιδιων τους με μπομπονιερες γλαστρακια με βασιλικο, μπορει να μου δειξει φωτογραφιες με τις μπομπονιερες ετοιμες για να παρω καμια ιδεα θα με βοηθουσε απιστευτα πολυ...

επισης ηθελα να ρωτησω ποσο αντεχουν οι βασιλικοι χωρις ποτισμα.

σας ευχαριστω!!!!!

katerinak
10-02-11, 21:24
καλησπερα!
επαναφερω το θεμα γιατι με ενδιαφερει πολυ...καθως προγραμματιζω την βαφτιση της κορης μου τον μαιο πρωτα ο θεος.
οποια κοπελα, απο αυτες που εκαναν την βαφτιση των παιδιων τους με μπομπονιερες γλαστρακια με βασιλικο, μπορει να μου δειξει φωτογραφιες με τις μπομπονιερες ετοιμες για να παρω καμια ιδεα θα με βοηθουσε απιστευτα πολυ...

επισης ηθελα να ρωτησω ποσο αντεχουν οι βασιλικοι χωρις ποτισμα.

σας ευχαριστω!!!!!

θα προσπαθησω να βαλω αλλα χωρις δευτερη σκεψω ειναι πανεμορφα,μην ανησυχεις καθολου!οι βασιλικοιπαρολο που λεγανε οτι θελουν ποτισμα ειδα οτι αυτοι που περισσεψαν δεν παθαν τιποτα για μερες.παρε ενα κουβαδακι απο τζαμπο κ κανε δοκιμη.

arleta
10-02-11, 22:51
εγώ που δεν έχω φωτό οεο;;;;;;;;

fysalida
11-02-11, 16:05
θα προσπαθησω να βαλω αλλα χωρις δευτερη σκεψω ειναι πανεμορφα,μην ανησυχεις καθολου!οι βασιλικοιπαρολο που λεγανε οτι θελουν ποτισμα ειδα οτι αυτοι που περισσεψαν δεν παθαν τιποτα για μερες.παρε ενα κουβαδακι απο τζαμπο κ κανε δοκιμη.

κατερινα σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου..θα περιμενω τις φωτο σου αν μπορεσεις τελικα να τις βαλεις...

μπουνιτσα δεν καταλαβα τι εννοεις...:oops:

arleta
11-02-11, 16:28
κατερινα σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου..θα περιμενω τις φωτο σου αν μπορεσεις τελικα να τις βαλεις...

μπουνιτσα δεν καταλαβα τι εννοεις...:oops:

είχα κι εγώ βασιλικούς στη βάφτιση του γιου μου.... αλλά δεν έχω φωτό να βάλω....
είχα βάλει το γλαστράκι μέσα σε παρτοκαλί και γαλάζια κουβαδάκια τσίγκινα από το jumbo....

ήταν πολύ όμορφα γιατί το πράσσινο του βασιλικού έδενε και με το πορτοκαλί και με το γαλάζιο!!!!!!!

fysalida
11-02-11, 16:39
καπως ετσι το σκεφτομαι και εγω απλα τα τσιγκινα κουβαδακια να ειναι φουξια καθοτι εχω κοριτσακι...:D

ειχες κανενα θεμα με το ποτισμα των βασιλικων;

θελω να πω ποτε τους πηρες απο το φυτωριο και ποσο σου κρατησαν χωρις ποτισμα;

επισης πηρες τον βασιλικο σε γλαστρακι απο το φυτωριο και το εβαλες μεσα στο τσιγκινο ετσι;

ολο ερωτησεις ειμαι....:roll:

cristina112
11-02-11, 16:43
[QUOTE=fysalida;1901882]
επισης πηρες τον βασιλικο σε γλαστρακι απο το φυτωριο και το εβαλες μεσα στο τσιγκινο ετσι;

Μου έχουν δώσει σε μια βάφτιση τον βασιλικό σε γλαστράκι φυτωρίου, αυτό το πλαστικό,το οποίο ήταν τυλιγμένο σε άσπρη και λιλά γάζα,με κορδέλες από τις οποίες κρεμότανε ένα πουγκάκι με τα κουφέτα.Είναι μια λύση για όσες δεν θέλουνε να τα βάλουνε σε κουβαδάκι.

arleta
11-02-11, 16:47
ειχες κανενα θεμα με το ποτισμα των βασιλικων;

θελω να πω ποτε τους πηρες απο το φυτωριο και ποσο σου κρατησαν χωρις ποτισμα;

η βάφτιση ήταν Απρίλιο.... δε χρειάστηκαν πότισμα... τους πήραμε 2 μερες πριν...
αλλά και να χρειαστεί τους ποτίζεις εσύ λίγο!!!!

ναι ναι!!!! σωστά!!!!

arleta
11-02-11, 16:48
[QUOTE=fysalida;1901882]

Μου έχουν δώσει σε μια βάφτιση τον βασιλικό σε γλαστράκι φυτωρίου, αυτό το πλαστικό,το οποίο ήταν τυλιγμένο σε άσπρη και λιλά γάζα,με κορδέλες από τις οποίες κρεμότανε ένα πουγκάκι με τα κουφέτα.Είναι μια λύση για όσες δεν θέλουνε να τα βάλουνε σε κουβαδάκι.

πολύ καλή ιδέα!!!!!!!

ή το τυλίγεις με λινάτσα και τις κορδελες στα χρωματα που θες!!!!!!

fysalida
11-02-11, 17:03
κοριτσια ευχαριστω για τις ιδεες..πραγματικα πολυτιμες...

mama xrysa
11-02-11, 19:06
φυσαλιδα δες και εδω: http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=63764

arleta
11-02-11, 19:21
φυσαλιδα δες και εδω: http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=63764

α μπράβο!!!!
αυτό είχα στο μυαλό μου να ψάξω να βρω.....:p

cristina112
27-02-11, 22:17
Εισαι πολυ κοντα στην Ν. Ιωνια. Να πας Ανατολης 8 τηλ 2121014316. ειναι ενα καλλιτεχνικο δημιουργικο εργαστηριο γαμου και βαπτισης, θα σε εξυπερετησουν φανταστικα. Εκει εχω κλεισει και εγω τη βαπτιση της κορης μου. Μπορουν να φτιαξουν οτι θελεις αλλα και να διαλεξεις απο μοναδικες και πρωτοτυπες ιδεες γιατι ειναι εργαστηριο και εχει τιμες χονδρικης. Απο οτι θυμαμαι εχει τα κουβαδακια που ψαχνεις. Ειμαι πολυ ευχαριστημενη και απο οτι βλεπεις το συστηνω σε ολους.

Το βλέπουμε ότι το συστήνεις σε όλους...όπως επίσης μπορεί κάποιος να δει πολύ εύκολα,αν το ψάξει στο google,ότι το μαγαζί που προτείνεις λέγεται "Μετά χαράς",όπως είναι και το nickname σου...πόσο τυχαίο μπορεί να είναι αυτό??

mom
27-02-11, 22:28
Εισαι πολυ κοντα στην Ν****. Να πας ********. ειναι ενα καλλιτεχνικο δημιουργικο εργαστηριο γαμου και βαπτισης, θα σε εξυπερετησουν φανταστικα. Εκει εχω κλεισει και εγω τη βαπτιση της κορης μου. Μπορουν να φτιαξουν οτι θελεις αλλα και να διαλεξεις απο μοναδικες και πρωτοτυπες ιδεες γιατι ειναι εργαστηριο και εχει τιμες χονδρικης. Απο οτι θυμαμαι εχει τα κουβαδακια που ψαχνεις. Ειμαι πολυ ευχαριστημενη και απο οτι βλεπεις το συστηνω σε ολους.

Άντε πάλι....... Συνέχεια ξεφυτρώνουν.....

mom
27-02-11, 22:29
Το βλέπουμε ότι το συστήνεις σε όλους...όπως επίσης μπορεί κάποιος να δει πολύ εύκολα,αν το ψάξει στο google,ότι το μαγαζί που προτείνεις λέγεται "Μετά χαράς",όπως είναι και το nickname σου...πόσο τυχαίο μπορεί να είναι αυτό??

Cristina112, μια λέξη θα σου πώ....Αναφορά ;)

arleta
27-02-11, 22:48
Cristina112, μια λέξη θα σου πώ....Αναφορά ;)

άντε πάλι τα ίδια......
ρε τι πάθαμε........ :rolleyes:

cristina112
27-02-11, 22:58
Άντε πάλι....... Συνέχεια ξεφυτρώνουν.....

Σαν τα μανιτάρια!!!!!!!:lol::lol::lol:

mom
27-02-11, 22:58
Σαν τα μανιτάρια!!!!!!!:lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol::lol:

cristina112
27-02-11, 22:59
άντε πάλι τα ίδια......
ρε τι πάθαμε........ :rolleyes:

Αυτό που μου αρέσει πιο πολύ,είναι η στάνταρ ατάκα "κι εγώ εκεί έκλεισα την βάφτιση του παιδιού μου"!!!!!!!:lol::lol:

beloved
27-02-11, 23:01
χαχαχα!!!φοβερη!!!!!το χουμε ξαναπει....μασαει η κατσικα ταραμα????

mom
27-02-11, 23:02
Αυτό που μου αρέσει πιο πολύ,είναι η στάνταρ ατάκα "κι εγώ εκεί έκλεισα την βάφτιση του παιδιού μου"!!!!!!!:lol::lol:

like!

arleta
27-02-11, 23:07

ατάκα-εγγύηση!!!!!!!!!!

cristina112
27-02-11, 23:14
ατάκα-εγγύηση!!!!!!!!!!

Που τελικά γυρίζει μπούμερανγκ...;)

arleta
27-02-11, 23:16
Που τελικά γυρίζει μπούμερανγκ...;)

ε θέλει να κόβει και λίγο το μυαλό......... :rolleyes:

glitter
28-02-11, 05:58
Εισαι πολυ κοντα στην Ν. Ιωνια. Να πας Ανατολης 8 τηλ 2121014316. ειναι ενα καλλιτεχνικο δημιουργικο εργαστηριο γαμου και βαπτισης, θα σε εξυπερετησουν φανταστικα. Εκει εχω κλεισει και εγω τη βαπτιση της κορης μου. Μπορουν να φτιαξουν οτι θελεις αλλα και να διαλεξεις απο μοναδικες και πρωτοτυπες ιδεες γιατι ειναι εργαστηριο και εχει τιμες χονδρικης. Απο οτι θυμαμαι εχει τα κουβαδακια που ψαχνεις. Ειμαι πολυ ευχαριστημενη και απο οτι βλεπεις το συστηνω σε ολους.

Αλήθεια? Τέτοια εξυπηρέτηση? Να μαζευτούμε να πάτε!

Είναι όπως η ατάκα ''ήμουν κι εγώ στο κότερο''!

ε θέλει να κόβει και λίγο το μυαλό......... :rolleyes:

Όταν υπάρχει..

koalalou
06-03-11, 14:35
Eimai apo nisi pou den exei JUMBO!!! O antras mou 8a einai A8ina thn epomenh ebdomada kai 8a einai konta sto JUMBO Renti!!! 8a h8ela na pou pei kapoia ean exoun ta metalika koubadakia gia tis glastres se auto to JUMBO!!! Mh steilw ton antra mou gia tipota giati 8a exw na ta akousw meta!!! Episis 50 lepta pou exoun pei kapoies kopeles pou kostizoun einai ta mikra??? Ta ligo pio megala poso kostizoun???THANK YOU!!!!

paul-beba
06-03-11, 15:39
50 λεπτα εχουν τ μικρα κ ειναι οτι πρεπει!τα μεγαλυτερα εχουν 1 ευρο αλλα ειναι αρκετα μεγαλα για τ σκοπο που τα θελεις!

koalalou
06-03-11, 16:49
Euxaristo!!!....alla ta koubadakia ta exoun se ola ta JUMBO kai singegrimena sto Renti??? h ta exoun mono se kapoia JUMBO!!! Edw sto nisi pou menw ta poulane 2 euro gia ta mikra!!!!

NESTOROUDI
01-04-11, 00:23

http://www.suxess.gr/company/

KOSTANTINOULA
31-05-12, 10:36
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΡΩ ΜΕΤΑΛΛΙΚΑ ΚΟΥΒΑΔΑΚΙΑ ΛΙΓΟ ΜΕΓΑΛΑ ΟΧΙ ΧΡΩΜΑΤΙΣΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΓΛΑΣΤΡΑΚΙΑ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΟΣΟ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ?

rena_myst
31-05-12, 10:50
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΡΩ ΜΕΤΑΛΛΙΚΑ ΚΟΥΒΑΔΑΚΙΑ ΛΙΓΟ ΜΕΓΑΛΑ ΟΧΙ ΧΡΩΜΑΤΙΣΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΓΛΑΣΤΡΑΚΙΑ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΟΣΟ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ?

Σου στελνω pm για να μη θεωρηθει διαφημιση.

iast
04-06-12, 13:38
καλημερα...σκεφτομαι και εγω να κανω γλαστρακι για μπομπονιερα ...κατι οικονομικο ομως...και οχι βασιλικο...ειχε κανει το ιδιο και η αδερφη μου πριν 2 μηνες στη βαφτιση της κορης της...ε, μην κανουμε τα ιδια...τι αλλο φυτο θα μπορουσα να βάλω?...να ειναι σχετικα ανθεκτικο ,οικονομικο και καλοκαιρινο...μιας και η βαφτιση θα γινει ..πρωτα ο θεος , τελος αυγουστου!...περιμενω απαντηση!...ευχαριστω!

no doubt
04-06-12, 15:25
καλημερα...σκεφτομαι και εγω να κανω γλαστρακι για μπομπονιερα ...κατι οικονομικο ομως...και οχι βασιλικο...ειχε κανει το ιδιο και η αδερφη μου πριν 2 μηνες στη βαφτιση της κορης της...ε, μην κανουμε τα ιδια...τι αλλο φυτο θα μπορουσα να βάλω?...να ειναι σχετικα ανθεκτικο ,οικονομικο και καλοκαιρινο...μιας και η βαφτιση θα γινει ..πρωτα ο θεος , τελος αυγουστου!...περιμενω απαντηση!...ευχαριστω!
Λεβάντα, δυόσμο, ένα φυτό με μικρά λουλουδάκια διαφόρων χρωμάτων (δεν θυμάμαι το όνομα πετούγες νομίζω) ή να το γεμίσεις καραμέλες, μπαλονάκια, σφυρίχτρες ή ότι άλλο σου αρέσει.

ΧΑΡΟΥΛΙΤΑ
04-06-12, 17:36

μπορείς να βάλεις και αερόφυτα, που δεν χρειάζονται και χώμα, αλλά δεν ξέρω πόσο θα σου κοστίσει. Τα έχω δει σε ευχαριστήριο δώρο γάμου και ήταν πολύ όμορφα...

VASO.MITS
15-09-12, 18:45
Μπορείς να μου στείλεις κι εμένα σε παρακαλώ;;;

Αναστασια Μ
15-09-12, 21:58
τ ικεα εχουν με 0,65 η 0,69, δεν θυμαμαι καλα, σημερα τ ειδα

http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=37911

marianna123
04-10-12, 15:55
Υπάρχουν μικρα σε διαφορα χρωματα (κοκκινο, λαχανι) στην τιμη του 0,50€ στα JUMBO

axe@
24-03-13, 21:12
κλαησπερα κ συγνωμη για την ενοχληση,μπορεις να με ενημερωσεις σχετικα με τα κουβαδακια???σ εευχαριστω πολυ!!!!:wink:

axe@
24-03-13, 21:16
καλησπερα κ συγνωμη για την ενοχληση αφου παει καιρος απο τη δημοσιευση σου,μπορεις να μου στειλεις κ μενα για τα κουβαδακια???σε ευχαριστω πολυ:wink: