PDA

Επιστροφή στο Forum : Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες

Σελίδες : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

mousoudi
30-11-10, 12:11
καλωσηρθες λια και ελπιζω αυτοςο μηνας να ειναι γουρικος και για σενα.
μουσουδι μετρας μερες???????
βαλια τα εβαλες σε εφαρμογη τα τεστακια
μακαρι ολα να μας πανε καλα:lol::lol::lol:

Τίποτα δε μετράω. Απλά έχω γυρίσει τους μισούς γυναικολόγους της πόλης μου, οπότε παρακολούθησα αυτό το μήνα και την ωορρηξία (χωρίς φυσικά να είναι αυτός ο σκοπός)

mousoudi
30-11-10, 12:13
Θα τα ξεκινήσω απο σήμερα κι ελπιζω να προλάβω τις γόνιμες γιατί ο καλός μου θα φύγει επαγγελματικό ταξίδι εκτός Ελλάδας και εάν πέσουν τότε οι γόνιμες θα τραβάω τα μαλλιά μου!!! :evil:
Κι εσύ με το καλό να δεχτείς το τηλεφώνημα που περιμένεις!

Να αφήσεις τα μαλλάκια σου στη θέση τους!!! Τι να την κάνει το μωρό μια φαλακρή μαμά;

δεν εχω άδεια, δεν μπορώ να λείψω απο τη δουλειά... δυστυχώς...
Τα χριστούγεννα έπρεπε να με βρουν στο μαιευτήριο και η Πρωτοχρονιά με το μωρο στο σπίτι. Μου το χρωστάνε... Τουλάχιστον ας μου φέρουν τα νέα για ένα γερό και τελειόμηνο νέο μωρό τότε...
Με το καλό να μας πάει κορίτσια!

Μπορείς όμως να "αρρωστήσεις" ;):twisted:

mousoudi
30-11-10, 12:16
Καλημέρα κορίτσια!!! Δεν πρόλαβα να διαβάσω όοοοολες τις σελίδες σας αλλά θέλω να σας γράψω κ τη δική μου εμπειρία.
Λοιπόν, το Σεπτέμβρη του 2007 κάναμε πολιτικό γάμο με τον αγαπημένο μου. Μετά από 2 εβδομάδες, μια ζάλη που ένιωσα κ μια μικρή καθυστέρηση στην περίοδο μου, έκανα τεστ φαρμακείου κ δεν έβγαλε τίποτα! Ούτε θετικό ούτε αρνητικό. Πήγα λοιπόν στην μικροβιολόγο μου κ όντως ήταν θετικό το τεστ με πολύ χαμηλή τιμή όμως. Ήταν απρόσμενη η χαρά μας, γιατί δεν το επιδιώκαμε ιδαίτερα τότε. Περίμενα πως κ πως να γίνω 6 εβδομάδων για να πάμε για υπέρηχο. Στο μεταξύ είχα πόνους περιόδου κ κάτι καφέ υγρά, οπότε ήμουν ξάπλα. Όταν επιτέλους πήγαμε στο γιατρό για να δούμε το μωρό μας ανακαλύψαμε ότι η κύηση ήταν εξωμήτρια κ έπρεπε να μπω επειγόντως χειρουργείο με αποτέλεσμα εκτομή της δεξιάς μου σάλπιγγας.
Η ψυχολογία χάλια, η απογοήτευση τεράστια, οι γιατροί καθησυχαστικοί ότι μόλις αναρρώσω να αρχίσουμε προσπάθειες. Αποφάσισα να κάνω σαλπιγγογραφία της μοναδικής σάλπιγγας που μου απέμεινε κ είδαμε ότι ήταν κλειστή. Νόμιζα πως δεν θα τα καταφέρω ποτέ να κάνω παιδιά. Ένιωθα άδεια, άχρηστη κ ανάπηρη.
Ο αγαπημένος μου μου έδινε κουράγιο κ ήταν δίπλα μου να με στηρίζει. Αποφασίσαμε να μην χάνουμε χρόνο (32 ετών κ οι δύο τότε) κ προχωρήσαμε σε εξωσωματική. Πρώτη προσπάθεια Μάρτιο 2008 αποτυχημένη. Αιμορραγία λίγες μέρες μετά την εμβρυομεταφορά.
Αποφασίσαμε να χαλαρώσουμε, να περάσουμε το καλοκαίρι μας κ ξεκινησαμε απο Σεπτέμβρη τη 2η άκρως επιτυχημένη προσπάθεια.
Δεν ξέρω κορίτσια αν πιστεύετε στον Θεό. Εκείνες τις μέρες πριν την εμβρυμεταφορά ήμουν πολύ κοντά με τον πνευματικό μου, κοινώνησα, μου έδωσε τρομερό κουράγιο κ πίστη. Την ώρα που ήμουν στο κρεβάτι του διαβαλκανικού για την εμβρυομεταφορά, κρατούσα σφιχτά το φυλαχτό μου, προσευχόμουν, αφέθηκα ελέυθερη κ ήμουν σίγουρη πως θα μείνω έγκυος. Βέβαια αυτές τις 2 εβδομάδες που μεσολαβούν μέχρι να κάνεις τη χοριακή, δεν ζείς, δεν αναπνέεις, μόνο ελπίζεις κ περιμένεις. Όταν τηλεφώνησα στην μικροβιολόγο μου με κομμένη την ανάσα, η τιμή της χοριακής μου είχε πιάσει κόκκινο. Πάνω από 2000 μονάδες. Δηλ. έπιασαν κ τα τρία τα μωρά. Είδαμε τρεις σάκκους, αλλά στο τέλος ακούσαμε 2 καρδούλες. Το ένα μωράκι μας παλλινδρόμησε.
Για να μην σας κουράζω άλλο κορίτσια μου, το αποτέλεσμα είναι ότι ο Θεός μας χάρισε 2 υπέροχα κοριτσάκια που σήμερα είναι 17 μηνών!!!
Βέβαια από τη στιγμή που βγήκε θετικό το τεστ η αγωνία κ ο φόβος ήταν απίστευτος σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, ώστε να περάσει ο καιρός κ να γεννηθούν υγιέστατα τα μωρά μου. Σχεδόν όλο το διάστημα το πέρασα στο κρεβάτι κ στον καναπέ, κλωσσώντας τα αυγά μου.

Να μην απελπίζεστε, να μην απογοητεύεστε κ να μην το βάζετε κάτω. Έύχομαι σε όλες σας να είστε γερές κ δυνατές κ σύντομα να γεμίσει το σπίτι σας παιδικές φωνούλες.

Ευχαριστούμε για το θάρρος και το κουράγιο που μας δίνεις!!! Να σου ζήσουν οι κοράκλες σου!!!

Maniamounias
30-11-10, 13:00
Κοπελάρες καλημέρα!

Νέο αίμα έσκασε μύτη και είπε να πει μια καλημέρα και να συστηθεί.

...οκ...κόβω τον τρίτο ενικό και ξεκινάω...

Με λένε Δήμητρα (Μήτσο,Μητσάρα,Μίκο,Τούλα...όπως και να με φωνάξεις απαντάω) και είμαι 25 χρονών.Είμαι αρραβωνιασμένη 2 1/2 χρόνια και είμαι στην προσπάθεια για απόγονο 28 μήνες συνολικά...αλλά ακόμη τίποτα.

Έχω κλάψει,έχω πονέσει,έχω πιάσει πάτο,έχω μετρήσει μέρες,θερμοκρασίες,έχω "δει" συμπτώματα...έχω βιώσει και μια βιοχημική κύηση το Μάρτη του ΄09.Αλλά για τελειόμηνη εγκυμοσύνη...τσου.

Ως που τα πήρα κρανιοεγκεφαλικά,έπαθα κοκομπλόκο και στρούμπλαμπλα και παράτησα τις προσπάθειες το καλοκαίρι που μας πέρασε.Οχι πως δε κάνω σεξ,αν είναι δυνατόν!Κόβεται το σεξ;Απλά,είπα ότι όποτε είναι να'ρθει θε να'ρθεί,αλλιώς ας προσπεράσει.

Τι να κάνω δηλαδή;Να πέσω να (ξανα)πεθάνω;Τι μου φταίει και ο έρμος ο άντρας μου;Που όταν εγώ έπεφτα στα πατώματα μόλις έβλεπα την Αλέκα,κι αυτός έκανε τον καραγκιόζη για να γελάσω...Αρκετά τον ταλαιπώρησα κι αυτόν.ΓΙ'ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙ'ΑΥΤΟΝ,έφτασα στο σημείο να πω ΦΤΑΝΕΙ.

Και φτάνουμε στο σήμερα...που έχασα την περίοδό μου.Που τι στην ταράτσα ανέβηκα,έβαλα το ένα χέρι πάνω από τα μάτια για σκίαστρο και το άλλο στη μέση (πονάει,γι'αυτό,αλλά βόλεψε και στο να φαίνομαι σαν τη Γκόλφω) και φώναξα "Α-ΛΕ-ΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!" ...σιωπήήήήή... ξαναφώναξα "Α-ΛΕ-ΚΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!! ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΜΑΡΗ;;;" ,κι αντί να μου απαντήσει η Αλέκα-περίοδος,έκλεισε η πόρτα της ταράτσας κι έμεινα εκεί 3 ώρες.

Που τι βγήκα στους δρόμους κι έτρεχα πάνω κάτω να τη βρω,αλλά αυτή άφαντη.

Που αν βάλω στη σειρά τα χιλιόμετρα που έτρεξα να τη βρώ πάνω κάτω,θα'χα φτάσει στο Σουφλί το ζωντανό.

...Αλλά αυτή εκεί...πουθενάάάά...και γω αναρωτιέμαι που να πήγε...κι οχι τιποτ'άλλο,αλλά βρίσκομαι και σε δίαιτα.'Εχασα τα πρώτα 4 κιλά και μαζί τους έκοψε λάσπη και η περίοδος.Και δε λέει να'ρθει η σιχαμένη γιατί από τα 4 κιλά που έχασα,τα 2 γύρισαν πίσω.Ναι τα άχρηστα.

Και κει που λέτε που ανακαλύπτω ότι έχω μια μινι καθυστέρηση 4 ημερών,ψάχνω καπάκι και για τα συμπτώματα της σιχαμένης αλλά τίποτα...Ούτε ένας πόνος,στο ένα βυζί έστω (μόνο πρησμένα είναι) ,ούτε ένας τόσος δα πονουλάκος,έτσι,για το γαμώτο...που εγώ ΠΑΝΤΑ μετά την ωορηξία σχεδόν υποφέρω από το ΠΕΣ...

Μια-δυο μέρες μετά,ανακαλύπτω το ίδιο ξαφνικά,ότι με πονάει το στήθος λίίίγο (άσχετα από το πρήξιμο,αυτό προϋπήρξε του πόνου) και πονάει και η κοιλίτσα.Λέω "δόξα τον Ύψιστο,έρχεται επιτέλους" ...ναι καλά...

Σήμερα είμαι στην 8η μέρα καθυστέρησης και η Αλέκα άφαντη.Το στήθος μια πονάει,μια δεν πονάει (το πρήξιμο όμως,σταθερή αξία) ,το ίδιο και η κοιλιά.Για να μη μιλήσω για το πρήξιμο στην κοιλιά...πως είναι όταν έχεις φάει του θανατά και λες "παει,αυτό ήταν,τετέλεστε" ; Ε,κάπως έτσι....

Οχι τίποτ'άλλο,αλλά τσάμπα η δίαιτα.Όλα τα κιλά με βλέπω να τα παίρνω πίσω...

Αυτά τα δικά μου κοπελάρες μου.Κι αν δείτε την Αλέκα μου πουθενά,πήτε της να μη τη βρω...κάηκε!

Χάρηκα πολύ και συγνώμη για το σεντόνι!

Δήμητρα

newbie G
30-11-10, 13:07
Μίκο, καλώς ήρθες στην παρέα. Καλέεεε, τι username είναι τούτο; Τι θα πει Maniamounias (http://www.parents.gr/forum/member.php?u=18280)??? :lol: :lol: :lol:

Κορίτσι μου με 8 μέρες καθυστέρηση, πώς κρατιέσαι και δεν έχεις κάνει ακόμα χοριακή; Ένα τεστ ίσως; Άιντε, μην κάθεσαι, ίσα που προλαβαίνεις να μην κλείσουν τα φαρμακεία. ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!! :mrgreen:

xenia:-)
30-11-10, 13:08
Τίποτα δε μετράω. Απλά έχω γυρίσει τους μισούς γυναικολόγους της πόλης μου, οπότε παρακολούθησα αυτό το μήνα και την ωορρηξία (χωρίς φυσικά να είναι αυτός ο σκοπός)

oxi εννοω αντιστροφη μετρηση εως το 2011!!!!!!!!!!!!!!!με το καλο:p:p:p

30-11-10, 13:11
Μίκο, καλώς ήρθες στην παρέα. Καλέεεε, τι username είναι τούτο; Τι θα πει Maniamounias (http://www.parents.gr/forum/member.php?u=18280)??? :lol: :lol: :lol:

Κορίτσι μου με 8 μέρες καθυστέρηση, πώς κρατιέσαι και δεν έχεις κάνει ακόμα χοριακή; Ένα τεστ ίσως; Άιντε, μην κάθεσαι, ίσα που προλαβαίνεις να μην κλείσουν τα φαρμακεία. ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!! :mrgreen:

συμφωνω με την newbie.ακομα ψαχνεις την αλεκα???????

mousoudi
30-11-10, 13:19
oxi εννοω αντιστροφη μετρηση εως το 2011!!!!!!!!!!!!!!!με το καλο:p:p:p

Α, αυτό...να σου πω, ούτε αυτό προλαβαίνω να μετρήσω...τουλάχιστον ακόμη, γιατί με το να τρέχω σε γυναικολόγους, μικροβιολογικά εργαστήρια, αιματολόγους, νοσοκομεία (πάντα για εξετάσεις), δεν περισσεύει και πολύς χρόνος!
Κι ακόμη ο κύκλος των εξετάσεων δεν τελείωσε! Αισίως ελπίζω να τελειώσω τη Δευτέρα, εκτός κι αν μου βγει κανένα καινούργιο φασούλι και περάσω έτσι και όλο τον Δεκέμβριο!

Maniamounias
30-11-10, 13:45
newbg και xenia αντέχω και παραντέχω!

ΕΓΩ να κάνω τεστ από το φαρμακείο;;;Μετά από τόσα αρνητικά που'χω δει,τι να το κάνω άλλο ένα καλές μου;

Θα περιμένω μέχρι Δευτέρα (ΣΚ έχω κανονίσει ταξιδάκι με το φανταστικό σύζυγο και ένα ζευγάρι ακόμη) και μετά πάω για χοριακή.

Δε νόμιζω όμως να τίθεται θέμα εγκυμοσύνης,γιατί από τη μία ΑΔΥΝΑΤΩ να θυμηθώ αν ήρθαμε σε επαφή τις γόνιμες (αν υπήρξαν δηλαδή,αφού σύμφωνα με το γιατρό μου,από τους 12 μήνες του χρόνου,οι 10 είναι γόνιμοι,οι άλλοι δύο είναι ανωορρηκτικοί) και από την άλλη τα συμπτώματα της Αλέκας έρχονται και φεύγουν.'Εχω μπερδευτεί η 'ερμη wannabe μάνα...

Όσο για το ψευδόνυμό μου,έτσι με φώναζε ένας φίλος του πατέρα μου όταν ήμουν μικρή.Παρ'όλα αυτά,δε ξέρω τι θα πει...ε,εντάξει,ότι και να σημαίνει,δε με νοιάζει.Δε με είπε και καμπούρα ο χριστιανός.

30-11-10, 13:46
Α, αυτό...να σου πω, ούτε αυτό προλαβαίνω να μετρήσω...τουλάχιστον ακόμη, γιατί με το να τρέχω σε γυναικολόγους, μικροβιολογικά εργαστήρια, αιματολόγους, νοσοκομεία (πάντα για εξετάσεις), δεν περισσεύει και πολύς χρόνος!
Κι ακόμη ο κύκλος των εξετάσεων δεν τελείωσε! Αισίως ελπίζω να τελειώσω τη Δευτέρα, εκτός κι αν μου βγει κανένα καινούργιο φασούλι και περάσω έτσι και όλο τον Δεκέμβριο!

να σου ευχηθω να τελειωσουν ολα την δευτερα και να αλλαξεις σελιδα συντομαΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

30-11-10, 13:49
newbg και xenia αντέχω και παραντέχω!

ΕΓΩ να κάνω τεστ από το φαρμακείο;;;Μετά από τόσα αρνητικά που'χω δει,τι να το κάνω άλλο ένα καλές μου;

Θα περιμένω μέχρι Δευτέρα (ΣΚ έχω κανονίσει ταξιδάκι με το φανταστικό σύζυγο και ένα ζευγάρι ακόμη) και μετά πάω για χοριακή.

Δε νόμιζω όμως να τίθεται θέμα εγκυμοσύνης,γιατί από τη μία ΑΔΥΝΑΤΩ να θυμηθώ αν ήρθαμε σε επαφή τις γόνιμες (αν υπήρξαν δηλαδή,αφού σύμφωνα με το γιατρό μου,από τους 12 μήνες του χρόνου,οι 10 είναι γόνιμοι,οι άλλοι δύο είναι ανωορρηκτικοί) και από την άλλη τα συμπτώματα της Αλέκας έρχονται και φεύγουν.'Εχω μπερδευτεί η 'ερμη wanna
Όσο για το ψευδόνυμό μου,έτσι με φώναζε ένας φίλος του πατέρα μου όταν ήμουν μικρή.Παρ'όλα αυτά,δε ξέρω τι θα πει...ε,εντάξει,ότι και να σημαίνει,δε με νοιάζει.Δε με είπε και καμπούρα ο χριστιανός.

σε βρισκω SUPER.Θα περιμενουμε νεα σου τοτε:p

mousoudi
30-11-10, 14:11
να σου ευχηθω να τελειωσουν ολα την δευτερα και να αλλαξεις σελιδα συντομαΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

Μακάρι Xenia μου...σ' ευχαριστώ πολύ

Λία1979
30-11-10, 23:11
Θέλω κι εγώ πολύ να αρχίσω να μετράω μέρες... αντίστροφα όμως... περιμένω περίοδο γύρω στις 10/12, έχω και κάτι τσιμπιματάκια αυτές τις μέρες και δεν ξέρω που να τα αποδόσω..

Λία1979
30-11-10, 23:19
Σ'ευχαριστώ πολυ mousoudi για την συμπαράσταση σου... Α ! Σήμερα μίλησα και με τη γυναικολόγο μου για το θέμα της ωορρηξίας και μου είπε ότι αν κρίνουμε και σύμφωνα με την προηγούμενη σύλληψη τότε η ωορρηξία μου γίνεται νωρίς χωρίς κακό αυτό... και χωρίς να σημαίνει οτί μέσα στο κύκλο κάνω και δεύτερη, αυτό είναι λίγο σπάνιο... θα το παρακολουθήσω από τα υγρά μου. Βάζω κυάλια λοιπόν και ξεκινάμε για παρακολούθηση τον άλλο μήνα (αν και εύχομαι να μην χρειαστεί). Καληνύχτα σας

NIOBH
01-12-10, 16:13
Και φτάνουμε στο σήμερα...που έχασα την περίοδό μου.Που τι στην ταράτσα ανέβηκα,έβαλα το ένα χέρι πάνω από τα μάτια για σκίαστρο και το άλλο στη μέση (πονάει,γι'αυτό,αλλά βόλεψε και στο να φαίνομαι σαν τη Γκόλφω) και φώναξα "Α-ΛΕ-ΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!" ...σιωπήήήήή... ξαναφώναξα "Α-ΛΕ-ΚΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!! ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΜΑΡΗ;;;" ,κι αντί να μου απαντήσει η Αλέκα-περίοδος,έκλεισε η πόρτα της ταράτσας κι έμεινα εκεί 3 ώρες.

:lol::lol::lol::lol:....Τρελό γέλιο...:lol::lol::lol::lol:.

Εύχομαι να μη τη βρείς την Αλέκα...και στη θέση της να βρείς ένα σποράκι....:D.

TE.ANGEL
03-12-10, 16:47
καλησπερα σε ολες τις μελλουσες μαμάδες!!!!!
μπορεί με καποιες απο δω να τα εχουμε ξαναπει σε αλλο τοπικ ωστόσο εδώ είναι η πρώτη μου φορα!!!!!!!!
Είμαι και εγω μία από τις γυναίκες που θέλουν να γίνουν μαμάδες αλλά δεν ξέρουν το πότε!!!!
Αλλά εγώ δεν ξέρω και γιατί δεν μ'ενω έγκυος!!!
Προσπάθεια 2,5 χρόνων με ένα καλό σπέρμα και όλες τις εξετάσεις μου σωστές ( ορμόνες και σαλπιγγογραφία).
Έχω στο ιστορικό μου δύο αποτυχημένες σπερματεγχύσεις με πολύ καλές προοπτικές ( 12 ωάρια και 80000000 σπέρμα,τη μία φορά, για τρίδυμα πήγαινα αλλά τίποτα)
τώρα θέλουν να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία, αυτοάνοσα και Νκ κύτταρα γιατί δεν μπορούν να βρουν τι πραγματικά έχω!!!!
Αλλά εγώ δεν το αφήνω έτσι!!!
Εχω ξεκινήσει χαπια σερπαφαρ ( γιατι δεν έχω καθολου σταθερό κύκλο και δεν ξέρω πότε κάνω ωορρηξία) οπότε τις γόνιμες μου μέρες του δίνω και καταλαβαίνει.....!!!!!
Βέβαια ο πρώτος μήνας απέτυχε τώρα περιμένω τον δεύτερο ( περίμενω την καταραμένη 8-14/12) αλλά είμαι απαισιόδοξη!
Αφού δεν τα έχω καταφέρει 2,5 χρ και με δύο σπερματεγχύσεις θα τα καταφέρω τώρα μόνο με τα χαπια????
Κάτι μου λενε οτι δεν παει καλά αλλά τι?????

αγγελουδάκι
06-12-10, 15:08
Γεία σας. Είμαι καινούρια και γράφω πρώτη φορά.
Είμαι 34 χρονών και πριν λίγες μέρες ξεκίνησα την 4η προσπάθεια εξωσωματικής.
Οι πρώτες 3 ήταν αποτυχία και κυρίως φταίει ο τότε γιατρός μου ...αλλά αυτά είναι άλλη ιστορία. Ουσιαστικά αυτή είναι η πρώτη σωστή ολοκληρωμένη προσπάθεια με φάρμακα (έκανα και 1 φυσικό κύκλο).
Ελπίζω και εύχομαι να πάνε όλα καλά!!
καλως σας βρήκα

NIOBH
06-12-10, 16:28
Γεία σας. Είμαι καινούρια και γράφω πρώτη φορά.
Είμαι 34 χρονών και πριν λίγες μέρες ξεκίνησα την 4η προσπάθεια εξωσωματικής.
Οι πρώτες 3 ήταν αποτυχία και κυρίως φταίει ο τότε γιατρός μου ...αλλά αυτά είναι άλλη ιστορία. Ουσιαστικά αυτή είναι η πρώτη σωστή ολοκληρωμένη προσπάθεια με φάρμακα (έκανα και 1 φυσικό κύκλο).
Ελπίζω και εύχομαι να πάνε όλα καλά!!
καλως σας βρήκα
Κι εμείς σου ευχόμαστε να πάνε όλα καλά...και σύντομα να έχεις μια τεράστια και θετικότατη χοριακή.....:D. Να μας ενημερώνεις.....καλή επιτυχία....:D

XARIS!!!
07-12-10, 09:33
Καλημέρα κι από μένα..
Παρακολουθώ το forum εδώ και πολύ καιρό έχω κλάψει κι έχω χαρεί με ιστορίες μελών κι έτσι αποφάσισα να γράψω κι εγώ τη δικιά μου για να δείτε ότι κάποια στιγμή ο Θεός ακούει τις προσευχές όλων μας..!!
Με τον άντρα μου είμαστε μαζί παιδιά και τα τελευταία 5 χρόνια παντρεμένοι…
Από την πρώτη νύχτα του γάμου μας αποφασίσαμε πως δε θα προσέχουμε αφού ένας από τους λόγους που παντρευτήκαμε ήταν για να κάνουμε παιδιά.. Στους δύο μήνες εγώ είχα αρχίσει ήδη να αγχώνομαι ότι κάτι δε πάει καλά αλλά ευτυχώς στον τρίτο ήρθε το πολυπόθητο θετικό τεστ και απόκτησα το αστεράκι μου, τον Χαρούλη μου!!!
Λόγω του ότι ξεκίνησα καινούρια δουλειά είπαμε να αφήσουμε να περάσει λίγος καιρός και μετά να ξεκινήσουμε προσπάθειες για το δεύτερο… αλλά όταν το αποφασίσαμε εμείς το μωράκι δεν ερχόταν… Ο Χαρούλης μου μεγάλωνε και μου ζήταγε όλο και πιο έντονα αδερφάκι αφού όλοι γύρω του είχαν αρχίσει να αποκτούν αυτό το δώρο…(έτσι το έβλεπε και το βλέπει). Όσο μου ζήταγε αδερφάκι το μωρό μου τόσο εγώ αγχωνόμουνα & τρελαινόμουνα …
Μετά από 2,5 χρόνια προσπάθειας αποφασίσαμε με τον άντρα μου να πάμε για εξετάσεις κι εκεί ανακαλύπτουμε πως έχω χάσει τη μία σάλπιγγα από.. σκολεικωειδήτη και η άλλη δεν έχει καλή απορροφητικότητα... Συνεχίσαμε με παρακολούθηση ωορρηξίας και προγραμματισμένες επαφές και 5 κύκλους serpafar.
Όταν μας είπαν πως το επόμενο βήμα είναι η σπερματέγχυση πάγωσα…
Ευτυχώς έχω τον καλό μου τον αντρούλη που ήταν δίπλα μου σε όλα κι όταν αποφάσισα να μην πάμε σε σπερματέγχυση αλλά κατευθείαν εξωσωματική το δέχτηκε και προχωρήσαμε αν και όλοι γύρω μας (γονείς, αδέρφια κτλ) μας έλεγαν: «Τι τα θέλετε τώρα αυτά αφού έχετε ήδη ένα παιδί γιατί να μπείτε σε αυτή τη διαδικασία?»
Πήγαμε λοιπόν σε κάποια κέντρα καταλήξαμε που θα κάνουμε την προσπάθεια μας και με την πρώτη προσπάθεια …. ήρθανε τα διδυμάκια μας!!!!!!
Εχθές πήγαμε για την αυχενική… όταν είδα τα ματάκια του Χαρούλη μου να λάμπουν από χαρά και μας είπε ο γιατρός πως όλα είναι καλά και τα μωράκια μας είναι υγιέστατα και με φυσιολογική ανάπτυξη τότε κατάλαβα πώς όλη η προσπάθεια άξιζε και με το παραπάνω..!!!!
Όλα αυτά τα γράφω για να καταλάβουν όλες οι κοπέλες που προσπαθούν πως τίποτα δεν είναι δεδομένο, σε άλλους έρχονται τα πράγματα εύκολα και σε άλλους όχι και τόσο... αλλά στο τέλος όλοι μπορούν να τα καταφέρουν…!!!!!

Sorry για το μεγάλο post κι ευχαριστώ όσες κατάφεραν να διαβάσουν αυτά που έγραψα….

Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια καλή επιτυχία στην προσπάθεια τους και του χρόνου να έχουν αγκαλιά τους από ένα αγγελούδι…!!!!!!

ValiaK
07-12-10, 09:40
Σε ευχαριστούμε που μοιράστηκες μαζί μας την ιστορία σου. Να σας ζήσει ο Χάρης σας και με το καλό να έρθουν γερά τα μωράκια σας!!!

XARIS!!!
07-12-10, 09:54
Σε ευχαριστούμε που μοιράστηκες μαζί μας την ιστορία σου. Να σας ζήσει ο Χάρης σας και με το καλό να έρθουν γερά τα μωράκια σας!!!

Ευχαριστώ καλή μου και σε σένα ότι καλύτερο
Να σου ζήσει το αγγελουδι σου!!

Marilena2
07-12-10, 10:45
Καλημέρα κορίτσια, διαβάζω το φόρουμ καιρό τώρα σε όλα τα θέματα αλλά δεν έχω γράψει πολλές φορές. Επειδή τις τελευταίες μέρες διάβαζα κυρίως τα δικά σας θέματα είπα να σας γράψω κι εγώ την ιστορία μου που είχε πολύ ωραίο τέλος για να πάρετε κουράγιο και να ανέβει το ηθικό ενόψει χριστουγέννων! Λοιπόν, εμείς παντρευτήκαμε πριν επτά χρόνια. Είχαμε ψιλοαρχίσει τις προσπάθειες πριν τον γάμο αλλά όχι πολύ φανατικά γιατί τότε ήμασταν σε μια δουλειά πολύ απαιτητική και οι δύο και φοβόμουν λίγο να μείνω έγγυος. Για κανέναν χρόνο περίπου πότε κάναμε προσπάθειες πότε όχι αλλά δεν είχαμε αποτέλεσμα. Δεν είχα αγχωθεί ιδιαίτερα γιατί επειδή δεν μέτραγα μέρες και γενικά δεν το πάλευα πολύ κι έλεγα ότι μπορεί να φταίει αυτό. Όταν τελειώσαμε από τη δουλειά που με άγχωνε αρχίσαμε την προσπάθεια κανονικά (με τεστ ωορρηξίας κλπ.) Πέρασαν δυο, τρεις μήνες, πάλι τίποτα. Λέμε πάμε να ψαχτούμε. Εγώ εντωμεταξύ δεν είχα ούτε γυναικολόγο. Παίρνω τηλέφωνο σ'ένα κέντρο εξωσωματικής και μου λένε ότι χρειάζονται σπερμοδιάγραμμα και σαλπιγγογραφία για να μας δούνε. Κλείνουμε τα ραντεβού στο άσχετο και με το σπερμοδιάγραμμα τρώμε το χαστούκι. Ολιγοσπερμία και τερατοσπερμία, γενικά πολύ κακή εικόνα. Εμένα ευτυχώς οι εξετάσεις βγήκαν καλές. Βρίσκουμε ότι ο άντρας μου έχει κιρσοκήλη, εγχειρίζεται και στο καπάκι φεύγουμε για το εξωτερικό γιατί είχαμε βρει δουλειά εκεί. Κάναμε κάθε μήνα προσπάθεις αλλά τίποτα. Κάνουμε κι άλλο σπερμοδιάγραμμα και η εικόνα ήταν και πάλι κακή. Ψυχολογία υπό του μηδενός. Είχε περάσει και ενάμισι χρόνος ακόμη, είχα φτάσει 34 και τρελαινόμουν. Δεν ήμουν κι εδώ για να ψαχτώ σε γιατρούς, η χώρα που ζούσαμε ήταν και κάπως περίεργη, δεν ήξερα τι να κάνω. Μια μέρα που έψαχνα διάφορα στο ίντερνετ βάζω το όνομα της χώρας που μέναμε και εξωσωματική ή κάτι τέτοιο και μου βγαίνει μια συζήτηση σε φόρουμ όπου μια κοπέλα έλεγε ότι έκανε εξωσωματική εκεί και έμεινε έγκυος. Της έστειλά μέιλ και μου είπε το όνομα του γιατρού που πήγε. Πήγα εκεί, μου είπε κατευθείαν να κάνω εξωσωματική με μικρογονιμοποίηση και ξεκινήσαμε. Να πηγαίνω μόνη μου στις εξετάσεις (οι άντρες απαγορευόταν να μπαίνουν στους γυναικείους χώρους), να μην μιλάω τη γλώσσα τους και τα αγγλικά τους νά'ναι ψιλοχάλια, να μην ξέρω αν πηγαίνω καλά ή όχι (δεν μου πολυλέγανε), γενικά μια πολύ δύσκολη περίοδος και με λίγες ελπίδες. Κάνουμε την εμβρυομεταφορά και σε δυο βδομάδες μου λένε ότι είμαι έγγυος! Κόντεψα να πεθάνω από τη χαρά και την αγωνία μου! Όλα πήγαν καλά, γέννησα ένα υγιέστατο μωρό, τελειόμηνο (με πρόκληση γέννησα), με κανονικό τοκετό (γιατί άκουσα τις χίλιες μπούρδες όταν γύρισα εδώ για υποχρεωτική καισαρική επειδή το μωρό ήταν "πολύτιμο"!!! λες και τα άλλα δεν είναι) και μετά από 9 μήνες έμεινα έγκυος ξανά κανονικά κι έκανα τη δεύτερη κορούλα μου! Πιστεύω ότι σε πολύ μεγάλο βαθμό, από τη στιγμή που έγινε η εγχείρηση και διορθώθηκε κάπως το πρόβλημα του σπέρματος δεν έμενα έγκυος λόγω άγχους. Χαλαρώστε λοιπόν (ξέρω ότι είναι δύσκολο, το έχω περάσει) και εύχομαι φέτος τα χριστούγεννα ο άι βασίλης να φέρει καλά νέα σε όλες τις wannabe μανούλες! Φιλιά πολλά και συγγνώμη για τη φλυαρία!

Λία1979
10-12-10, 13:08
Κοριτσάκια από σήμερα περιμένω περίοδο (28 μέρες) και μέχρι Δευτέρα, λέτε να έρθει πάλι η άτιμη.... Έχω τα συνηθισμένα πονάκια της περιόδου, λέτε να μην παίρνω θάρρος ; Άσε που πάω κάθε τρεις και λίγο τουαλέτα για να ελέγχω την κατάσταση... Λέτε να απογοητευθώ πάλι αυτόν τον μήνα ;

angelina_
10-12-10, 13:17
Εμένα σήμερα μου τελείωσε η περίοδος...Από αύριο με το καλημέρα,συχνή επαφή γιατί δεν έχω σταθερό κύκλο...μα καθόλου....θα δείξει τέλος του μήνα..ελπίζω να είναι δώρο από τον Άη Βασίλη!!!:D

Λία1979
13-12-10, 13:35
Κορίτσια είμαι λίγο σε απόγνωση... Υπάρχει κάποια που μπορεί να με βοηθήσει σε κάτι ; Ενώ περίμενα περίοδο απο 26-30 μέρες, σήμερα 31 είπα να μην κάνω ακόμα το τεστ, βλέπω κάτι ροζ υγρά, έχω και πόνους στη μέση, αυτό που βλέπω θα εξελιχτεί σε περίοδο; Να απογοητεύομαι σιγά σιγά ;

NIOBH
13-12-10, 14:14
Κορίτσια είμαι λίγο σε απόγνωση... Υπάρχει κάποια που μπορεί να με βοηθήσει σε κάτι ; Ενώ περίμενα περίοδο απο 26-30 μέρες, σήμερα 31 είπα να μην κάνω ακόμα το τεστ, βλέπω κάτι ροζ υγρά, έχω και πόνους στη μέση, αυτό που βλέπω θα εξελιχτεί σε περίοδο; Να απογοητεύομαι σιγά σιγά ;

Απόσο έχω δει σε άλλα πόστ....αν τα ρόζ υγρά είναι λίγα...και πραγματικά ρόζ.....ακόμη τίποτε δε χάθηκε....είναι 50-50..:roll:....καλή επιτυχία....και προσπάθησε να μην αγχώνεσαι ....απασχόλησε το μυαλό σου...όσο είναι δυνατόν.....:roll:....περιμένουμε νέα σου.

Νικολετάκι
15-12-10, 12:56
Καλησπέρα!! Είμαι η νικόλ και θέλω τη βοήθεια σας... Μιας και είμαι μικρούλα έχω πολλέεεεςς απορίες!! Αν μπορείτε να μου λύσετε δυο από αυτές θα ήμουν τρισευτυχισμένη!!! Λοιπόν, εγώ δεν έχω σταθερό κύκλο αλλά έχω μάθει ότι όταν έχουμε ωορηξία συχνά νιώθουμε τσιμπήματα ή πονάκια, και αν έχουμε τέτοια συμπτώματα είναι σίγουρα ωορηξία. Εμένα αυτό το μήνα νομίζω ότι έγινε ακριβώς τη 14η μέρα αφού και τσιμπήματα ένιωσα γερα!! και λίγο πόνο περιόδου.. Αυτό σημαίνει πως σίγουρα είναι ωορηξία? και αν είναι πάντα μετά την ωορηξία η περίοδος κάνει 14 μέρες να έρθει?? αυτά!! ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

newbie G
15-12-10, 14:06
Καλησπέρα!! Είμαι η νικόλ και θέλω τη βοήθεια σας... Μιας και είμαι μικρούλα έχω πολλέεεεςς απορίες!! Αν μπορείτε να μου λύσετε δυο από αυτές θα ήμουν τρισευτυχισμένη!!! Λοιπόν, εγώ δεν έχω σταθερό κύκλο αλλά έχω μάθει ότι όταν έχουμε ωορηξία συχνά νιώθουμε τσιμπήματα ή πονάκια, και αν έχουμε τέτοια συμπτώματα είναι σίγουρα ωορηξία. Εμένα αυτό το μήνα νομίζω ότι έγινε ακριβώς τη 14η μέρα αφού και τσιμπήματα ένιωσα γερα!! και λίγο πόνο περιόδου.. Αυτό σημαίνει πως σίγουρα είναι ωορηξία? και αν είναι πάντα μετά την ωορηξία η περίοδος κάνει 14 μέρες να έρθει?? αυτά!! ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Συνήθως έτσι είναι, αλλά μην το δέσουμε και κόμπο. Τα τσιμπηματάκια καμιά φορά είναι κρύωμα ή μπορεί να είναι και εμφύτευση σε περίπτωση που προϋπήρξε επαφή σε γόνιμες μέρες. Εγώ αυτό το μήνα είχα τσιμπηματάκια, πήγα στη γιατρό να μου κάνει υπέρηχο και να σιγουρευτούμε και μου είπε ότι την είχαμε χάσει την ωορρηξία, οπότε τα τσιμπηματάκια δεν έχω ιδέα τι μπορεί να τα προκάλεσε. Πάντως μετά την ωορρηξία, συνήθως η περίοδος έρχεται σε 14-15 μέρες.

Νικολετάκι
15-12-10, 16:32
Ευχαριστώ πάρα πολύ!! Ρώτησα γιατι με τον φίλο μου πάντα χρησιμοποιούμε προφύλαξη εκτός από μια μέρα που ήταν η 9η μέρα του κύκλου.. Αλλά πάλι προσέξαμε... Βέβαια περιμένω αύριο περίοδο και δεν έχω πρηστεί καθόλου.. Λέω αύριο σύμφωνα με τα τσιμπήματα.. Αν υπάρχει περίπτωση αυτα να γίνουν και λόγω κρυώματος τότε λογικά δεν χρειάζεται να ανησυχω..

Νικολετάκι
15-12-10, 16:35
Και βέβαια για όσους θέλουν να γίνουν γονείς σας εύχομαι πολλά +++ :D

Λία1979
15-12-10, 23:22
Τελικά ήρθε πάλι και αυτόν τον μήνα... στις 31 μέρες... Τα ροζ που είδα ήταν κόκκινα αλλά έχω δεν ήθελα να δω... τι άτιμα παιχνίδια παίζει η ψυχολογία μας τελικά... πάει και αυτός ο μήνας και πάμε για τον επόμενο, να δούμε πόσες φορές ακόμα θα το πω αυτό... καλό βράδυ κορίτσια και εύχομαι όποια το επιθυμεί να μην δει κόκκινα για τους υπόλοιπους μήνες...

Νικολετάκι
16-12-10, 14:34
Έχει κανένας ιδέα γιατί δεν έχω ούτε ένα σύπμτωμα περιόδου ενώ ένιωσα την ωορηξία πριν 14 μερες??? μπορεί να είμαι χαζούλα που ανησυχώ αλλά θα σκάσωω!!!!!

NIOBH
16-12-10, 15:14
Έχει κανένας ιδέα γιατί δεν έχω ούτε ένα σύπμτωμα περιόδου ενώ ένιωσα την ωορηξία πριν 14 μερες??? μπορεί να είμαι χαζούλα που ανησυχώ αλλά θα σκάσωω!!!!!

Μπορεί να είναι απο το άγχος σου...που δημιουργεί καθυστέρηση στη περίοδό σου..:roll:....είναι μια πιθανότητα!!!
Όπως και να έχει σε λίγες μέρες θα μάθεις....γι'αυτό χαλάρωσε..:D

Νικολετάκι
16-12-10, 17:21
Ναι μακαρι να μάθω ότι ήταν από το άγχος μου!!!Δεν είμαι έτοιμη για κάτι σοβαρότερο!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση!!

Νικολετάκι
16-12-10, 23:19
κ παλι απορια!!!! αντί για περίοδο σήμερα είχα δύο κηλίδες καφέ πηχτό αίμα κ τίποτα άλλο... τι μπορεί να είναι αυτό??

nicoletta
29-12-10, 01:42
κ παλι απορια!!!! αντί για περίοδο σήμερα είχα δύο κηλίδες καφέ πηχτό αίμα κ τίποτα άλλο... τι μπορεί να είναι αυτό??

το πιο πιθανό να είναι κρύωμα. δε βλάπτει να ρωτήσεις τη γυναικολόγο σου.

harold32001
29-12-10, 10:30
online κατάστημα παπουτσιών ( http://www.*************.com/)

θα θελα τα φωτα σας αν καποιος χρησιμοποιει το internet για την
αγορα υποδηματων και ρουχων.
πανω απο ολα να ειναι δοκιμασμενα για την ποιοτητα τους οσων αφορα την αυθεντικοτητα και την αποστολη στην ελλαδα, οπως επισης αν γνωριζετε και τα εξοδα αποστολης για Ελλαδα.

Παπούτσια γυναικεία (http://www.*************.com/brand-shoes-ugg-c-53_892)

ASICS SHOES (http://www.*************.com/brand-shoes/asics-shoes)
ευχαριστω εκ των προτερων.

mortimer
29-12-10, 11:17
Πρόσφατα με ένα πολύ μεγάλο κατάστημα υποδημάτων (www.*********.com (http://www.*********.com/)
) Ανακαλύφθηκε που ειδικεύεται σε μεγάλα και μικρά μεγέθη και ακόμη πολλά παπούτσια από τα αποθέματα, θα δούμε σύντομα. Στην ιστοσελίδα τους έχω δει μερικά μοντέλα που μου αρέσει ακόμα. Και σύμφωνα με την ιστοσελίδα είναι μόνο ένα μέρος του φάσματος σε αυτόν τον ιστότοπο (χμμ, ένα κομμάτι από ένα περίεργο φράση).

Ποιος ξέρει που μπορώ να επίσης να υποβάλλουν προτάσεις για τα εμπορικά σήματα που δεν έχουν.
Vans της μάρκας Θα χαιρόμουν www.*********.com (http://www.*********.com/) ,

τα αγοράζουν για εμένα, διότι πολύ άνετα.

Εδώ έχετε το σύνδεσμο, ελπίζω να έχουν κάποιο όφελος.

πυγολαμπιδα
29-12-10, 11:58
καλημερα σε ολους.ειμαι καινουρια στην παρεα και πολυ μα πολυ πιεσμενη.προσπαθουμε εδω και εναμιση χρονο να κανουμε παιδι αλλα τιποτα και ηδη εχουμε κανει τρεις σπερματεγχυσεις. η τελευταια ηταν στις 15/12 και σημερα περιμενα περιοδο.μου ηρθε τελικα αλλα το χρωμα ηταν πολυ καφε. πηρα το γυναικολογο μου και μου ειπε να περιμενω αλλη μια μερα κι αν δεν εμφανιστει κανονικα αιμα να παω να κανουμε εξεταση για εγκυμοσυνη. αλλα δεν θελω να τρεφω τετοιες ελπιδες. απο την ωρα που ειδα περιοδο δεν μπορω να σταματησω το κλαμμα. με εχει παρει πολυ απο κατω. μηπως φταιει και η περιοδος των χριστουγεννων;:roll:

NIOBH
29-12-10, 12:47
καλημερα σε ολους.ειμαι καινουρια στην παρεα και πολυ μα πολυ πιεσμενη.προσπαθουμε εδω και εναμιση χρονο να κανουμε παιδι αλλα τιποτα και ηδη εχουμε κανει τρεις σπερματεγχυσεις. η τελευταια ηταν στις 15/12 και σημερα περιμενα περιοδο.μου ηρθε τελικα αλλα το χρωμα ηταν πολυ καφε. πηρα το γυναικολογο μου και μου ειπε να περιμενω αλλη μια μερα κι αν δεν εμφανιστει κανονικα αιμα να παω να κανουμε εξεταση για εγκυμοσυνη. αλλα δεν θελω να τρεφω τετοιες ελπιδες. απο την ωρα που ειδα περιοδο δεν μπορω να σταματησω το κλαμμα. με εχει παρει πολυ απο κατω. μηπως φταιει και η περιοδος των χριστουγεννων;:roll:

Αν δε δείς...κόκκινο....κατακόκκινο...τίποτα δεν έχει χαθεί...προσπάθησε να ηρεμήσεις.......και κάνε υπομονή μια μέρα ακόμη.Δε θέλω να σου δίνω ψεύτικες ελπίδες....αλλά έχω δεί πολλές φορές εδώ...κοπέλες που είχαν καφέ κηλίδες...και ήταν έγκυες...:D...αν δεν έρθει η ακατανόμαστη, μετά βαίων και κλάδων...όλα είναι πιθανά....:D. Σου εύχομαι να έισαι έγκυος και άυριο να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα...:D. Σήμερα...κάνε πράγματα για να μη το σκέφτεσαι και αγχώνεσαι....πήγαινε για ψώνια...ή για καφέ...ξέφυγε λίγο....:D.

alfred77
05-01-11, 14:20
:shock::shock::shock:

www.selluggboot.com (http://www.selluggboot.com/)

UGG laarzen (http://www.selluggboot.com/)

kerwin123
05-01-11, 16:11
Ναι μακαρι να μάθω ότι ήταν από το άγχος μου!!!Δεν είμαι έτοιμη για κάτι σοβαρότερο!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση!!

www.selluggboot.com

UGG Παπούτσια γυναικεία (http://www.selluggboot.com/)

ΙΝΑ 13
12-01-11, 14:08
κοριτσια το αγχοσ ειναι ο χειροτεροσ εχθροσ!!!!με τον αντρα μου προσπαθουσαμε 4 περιπου μηνεσ φυσικα λογω τρελου αγχουσ ειχα συνολο 7 φορεσ περιοδο.πηγαμε σε γιατρουσ σπερμοδιαγραματα γιατι ειχε κυρσοκηλη απομακρυνθηκαμε αοπ ολουσ κ απο ολα....ο ανδρολογοσ μασ ειπε για εξωσωματικη οταν το ακουσαμε πηγαμε σπιτι μασ κλαψαμε αν κ κατα βαθοσ δεν πιστευαμε οτι εχουμε καποιο ουσιαστικο προβλημα κ ειπαμε να το ξεχασουμε,αν ηταν να ρθει θα ερχοταν.....ετσι λοιπον με μια μονο επαφη κ αφου ειχαμε αποβαλει καθε αγχοσ κ ξεκινησαμε να φαιρομαστε φυσιολογικα εμεινα εγκυοσ!!!!:pουτε ποδια ψηλα ουτε τιποτα απλα αποδεχτηκα πωσ δεν ηταν ακομα η ωρα μας....και να πω πωσ οσο προσπαθουσαμε καθε μηνα μασ ανακεινωναν κ απο δυο εγκυμοσυνεσ γνωστων κ φιλων.....σημερα κραταω αγκαλια τον γιο μου:p.....ξεχαστε το κ θα ερθει.....ελπιζω συντομα ολςσ σασ να μεινετε εγκυεσ....

athina1
12-01-11, 19:19
καλησπερα κοριτσια θα ηθελα να κανω μια ερωτησουλα λιγο αννοητη αλλα θα την κανω!υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνησ αν ενω χρησημοποιησουμε προφηλακτικο..... κατα την διαρκια που το φοραει ο συντροφος μου λογικα ακουμπανε τα δαχτυλα του στα προσπερματικα....αν μετα στα προκαταρκτικα με αγγιξει?σορρυ για την αννοητη ερωτηση!!!

poppy giorgos
13-01-11, 14:00
Τελικά ήρθε πάλι και αυτόν τον μήνα... στις 31 μέρες... Τα ροζ που είδα ήταν κόκκινα αλλά έχω δεν ήθελα να δω... τι άτιμα παιχνίδια παίζει η ψυχολογία μας τελικά... πάει και αυτός ο μήνας και πάμε για τον επόμενο, να δούμε πόσες φορές ακόμα θα το πω αυτό... καλό βράδυ κορίτσια και εύχομαι όποια το επιθυμεί να μην δει κόκκινα για τους υπόλοιπους μήνες...

Εγω ειδα εναν αντρα σε μηχανη και με κρανος στο πεζοδρομιο και νομιζα οτι ειδα καροτσακι με μωρο.......επαθα σοκ με την ψυχολογια μου και τις φαντασιωσεις!

Λία1979
14-01-11, 19:10
Κορίτσια γεια σας μετά από πολλές μέρες. Καλή χρονιά σε όλους μας. Εύχομαι αυτή η χρονιά να έχει γερά όλα τα παιδάκια και σε μας που δεν έχουμε να κρατήσουμε ένα στην αγκαλίτσα μας... Λοιπόν κορίτσια 32 μέρες σήμερα και η περίοδος άφαντη... Συμπτώματα περιόδου είχα όπως κάθε φορά... δεν το έχω πει σε κανέναν παρά μόνο στη γιατρό μου. Τεστ δεν έκανα ακόμα αλλά μου είπε να κάνω μία χοριακή την Δευτέρα. Ελπίζω όλα να πάνε καλά.... Θα σας ενημερώνω

Λία1979
14-01-11, 22:02
Α...!!! Κορίτσια και κάτι ακόμα.... Ποιά είναι η γνώμη σας για τα πονάκια-τσιμπηματάκια που έχω ;

Ayame
21-01-11, 21:21
Καλησπέρα κοριτσια! ΘΑ ήθελα κι εγώ να προσθέσω μια ιστορία με αίσιο τέλος που δε συνέβη σε εμένα αλλά στη.... μαμά μου! Και σε μία εποχή που η λύση της εξωσωματικής δεν υπήρχε. Η μητέρα μου δεν έκανε ωορρηξία χωρίς φάρμακα, ο πατέρας μου με πολύ χαμηλή κινητικότητα στο σπέρμα και ολιγοσπερμία. Για οχτώ χρόνια έπαιρναν αδιάκοπα ορμόνες, πήγαιναν στους καλύτερους γιατρούς αλλά χωρίς αποτέλεσμα(μόνο 2 αποβολές). Πήγαν και στην Αμερική όπου δοκίμασαν κάποιο καινούργιο φάρμακο για την περίπτωση του πατέρα μου "Αν σε 6 μήνες δε δείτε αποτέλεσμα, θα πρέπει να σκεφτείτε τη λύση της υιοθεσίας" τους είπαν εκει. Αφού πέρασαν και αυτοί οι μήνες, αποφάσισαν να κυνηγήσουν το θέμα της υιοθεσίας. Ζητούσαν να υιοθετήσουν διδυμάκια ή αδελφάκια, θέλανε βλέπετε μεγάλη οικογένεια. Δυστυχώς η απαντητική επιστολή τους εξηγούσε οτι δεν ήταν κατάλληλοι υποψήφιοι λόγω ηλικίας (32 η μαμά και 45 ο μπαμπάς, τι να πω, άλλα χρόνια τότε...). Μετά από τόσα χρόνια αγχους και στεναχώριας το πήραν απόφαση, τελικά δε θα γίνονταν γονείς. Ευτυχώς όλη η δοκιμασία τους έδεσε πολύ σα ζευγάρι. Ερωτευμένοι όσο ποτέ και χωρίς άγχος πια, έκαναν τις πιο χαλαρές καλοκαιρινές τους διακοπές! Και τότε... μια αναπάντεχη εγκυμοσύνη και λίγο καιρό αργότερα τα πιο ευχάριστα νέα: δίδυμα! Λίγους μήνες μετά γεννήθήκαμε εγώ και ο αδελφός μου(3,4 κλά ο καθένας), αγόρι και κορίτσι με τη μία για ένα ζευγάρι που είχε πάψει να ελπίζει. Και 4 χρόνια αργότερα, ένα ακόμη θαύμα, ο μικρός αδελφός μου! Εκεί να δείτε έκπληξη (στα 37 η μαμά και στα 50 ο μπαμπάς)!
Πιστέψτε στο θαύμα κορίτσια! Μπορεί να συμβεί και σε σας! Ξέρω ότι αυτή είναι μια παλία ιστορία αλλά η ουσία δεν αλλάζει: νομίζω ότι όταν καταφέρνεις με κάποιο τρόπο να χαλαρώσεις ίσως βοηθάς περισσότερο τον εαυτό σου από το να αγχώνεσαι και να στεναχωριέσαι συνέχεια...
Καλή επιτυχία σε όλες μας!

margi
23-01-11, 20:51
κατα την διαρκια που το φοραει ο συντροφος μου λογικα ακουμπανε τα δαχτυλα του στα προσπερματικα....αν μετα στα προκαταρκτικα με αγγιξει?σορρυ για την αννοητη ερωτηση!!!

Nike Air Max 2009 Shoes (http://www.************.com/air-max-nike-shoes-nike-air-max-2009-shoes-c-53_688_784)

UGG Classic AAA Boots (http://www.************.com/ugg-ugg-classic-aaa-boots-c-53_892_896)

Ε, αν σε αφήσει έγκυο με αυτόν τον τρόπο, να σου στείλω τη διευθυνσή μου, να μας κάνει μία επίσκεψη!!! Το άγγιγμά του θα είναι μαγικό ( ούτε καν θα χρειαστεί να απατήσω τον άντρα μου:razz::razz:)

HELEN80
23-01-11, 23:13
Ε, αν σε αφήσει έγκυο με αυτόν τον τρόπο, να σου στείλω τη διευθυνσή μου, να μας κάνει μία επίσκεψη!!! Το άγγιγμά του θα είναι μαγικό ( ούτε καν θα χρειαστεί να απατήσω τον άντρα μου:razz::razz:)
Εγραψες παλι margi................:-P:-P:-P

ΣΟΦΙΑΖ
07-02-11, 09:40
Καλημέρα, έχω ήδη έναν μικρούλη 2 ετών και προσπαθούμε με τον άντρα μου να κάνουμε άλλο ένα παιδάκι. Το θέμα είναι ότι έχουν περάσει ήδη έξι μήνες και τίποτα. Το χερότερο από όλα είναι ότι έχω δώσει ένα σωρό λεφτά στα τεστ ωορηξίας και τίποτα. Ο κύκλος μου έχει αλλάξει , έχω περίοδο κάθε 30 με 31 ημέρες και δεν μπορώ να εντοπίσω την ωορηξία μου. Αυτό τον μήνα είχα αδιαθετήσει στις 02/01/11 και έκανα τεστ ωορηξίας από την πρώτη κι όλας ημέρα που τελείωσε η περίοδός μου, χάλασα δύο κουτιά των 7 τεστ αλλά τίποτα δεν φάνηκε. Κατά τις 25 του μήνα αισθάνθηκα τσιμπηματάκια και νομίζω ότι είχα ωορηξία. Αν έγινε κάτι τότε είναι λογικό που έκανα τεστ την δεύτερη ημέρα καθυστέρησης και βγήκε αρνητικό; Σήμερα είναι η πέμπτη ημέρα καθυστέρησης αλλά φοβάμαι ότι είναι από το άγχος μου.

newbie G
07-02-11, 09:44
κατα την διαρκια που το φοραει ο συντροφος μου λογικα ακουμπανε τα δαχτυλα του στα προσπερματικα....αν μετα στα προκαταρκτικα με αγγιξει?σορρυ για την αννοητη ερωτηση!!!

[/URL][URL="http://www.************.com/air-max-nike-shoes-nike-air-max-2009-shoes-c-53_688_784"]Nike Air Max 2009 Shoes (http://www.************.com/air-max-nike-shoes-nike-air-max-2009-shoes-c-53_688_784)

(http://www.************.com/ugg-ugg-classic-aaa-boots-c-53_892_896)UGG Classic AAA Boots (http://www.************.com/ugg-ugg-classic-aaa-boots-c-53_892_896)

Συγνώμη για τον ανόητο τρόπο που βρήκες να διαφημίσεις παπούτσια να ζητάς καλύτερα. :p

areti18.8
10-02-11, 21:50
κοριτσια καλησπερα.ειμαι κ εγω καινουρια στην τεραστια παρεα σας.σας παρακολουθω πολυ καιρο κ ηθελα να μοιραστω κ εγω μαζι σας την ιστορια μου.με τον αντρουλη μου παντρευτηκαμε τον αυγουστο του 08 κ βαλαμε αμεσως πλωρη για μωρακι χωρις αποτελεσμα ακομη.εχω πολυκυστηκες οωθηκες κ μου δυσκολευουν την ζωη.ευτυχως οι εξετασεις του αντρα μου ηταν τελειες.το κακο ειναι οτι χασαμε 1.5 χρονο με αδιαφορο γιατρο ευτυχως τωρα αλλαξα κ επιτελους επεσα σε πολυ καλο ανθρωπο κ αρχισα να νοιωθω παλι εμπιστοσυνη.με εστειλε για εξετασεις ορμονες καλες σαλπιγγογραφεια καλη κ σπερμοδιαγραμμα τελειο οπως προειπα.μου ξεκινησε 1 κυκλο με κλομιφενη αλλα ο οργανισμος δεν την δεχτηκε κ μου εκανε κυστη με αποτελεσμα την καθυστερηση περιοδου.ετσι μη γνωριζοντας τι γινεται εκανε τεστ εγγυμοσυνης κ βγαινει θετικο με πιανουν τα κλαματα κ δε μπορουσα να ηραμησω να πω στον αντρα μου τι επαθα.κανω κ 2 θετικο παιρνω γνωστους κ φιλους μεστη χαρα.την αλλη μερα παω για χοριακη καθως ηταν αυγουστος κ ο γιατρος μ ηταν σε αδεια κ τρωω το χαστουκι τιποτα μηδενικη.δε το πιστευα οτι 2 τεστ εκαναν λαθος,κ αντε να ξαναπαρω ολο τον κοσμο κ να τους πω ακυρο κ κυριως στον αντρα μου....μετα ξεκινησα με ενεσεις puregon για ελεγχομενη οωρηξια .εκανα ενα κυκλο τον νοεμβρη και δυστυχως ηρθε η σιχαμενη πριν τα χριστουγεννα κ μου χαλασε τις γιορτες.τωρα εκανα 2η προσπαθεια και ενω θα περιμενα γυρω στις 18/2 απο χθες αρχισε να κανει την εμφανιση της σταγονα σταγονα αλλα χωρις να ερθει καλα.νοιωθω πολυ χαλια αλλα δε θελω να το δειχνω για να μη μαυριζω κ τον αντρα μου που ειναι εκει κ μου δινει κουραγιο συνεχεια λεγοντας μου οτι ειμαι μικρη ακομη για να αγχονομαι (εγω 29 κ ο αντρας μου 36) .αυριο θα παω στο γιατρο να δει τι γινεται.δε ξερω γιατι αλλα ακομη ελπιζω μηπως μου πει οτι δεν τελιωσαν ολα ακομη κ οτι εχω ελπιδες.παιρνω κ κουραγιο κ απτην κολλητη μου κ ξαδερφη μου που κ αυτη με πολυκυστηκες κ σε πιο βαρια μορφη απο μενα μια φορα εκαναν ελευθερα κ τωρα ειναι εγγυος 10 εβδομαδων κ σε λιγο καιρο θα εχουμε το ανηψακι μου.ελπιζω να μη σας κουρασα καλη τυχη σε ολες μας μεσα απτην ψυχη μου.

yorkshire
15-02-11, 20:02
ΑΧ δεν ξερεις ποσο σε καταλαβαινω..και εγω προσπαθω εδω και εναμιση χρονο..τον περαμενο Μαιο ειχα εμεινει εγκυος αλλα το εχασα(συνδρομο κενου εμβρυικου σακου). Απο τοτε τιποτα ξανα και ολες γυρω μου να ειναι με μωρα η εγκυες. Ειμαι η μονη απο τους συγγενεις και γνωστους που δυσκολευομαι τοσο..Ξερω οτι δεν ειναι σωστο αλλα εχω αρχισει και ντρεπομαι. Ειδικα σημερα που ανακοινωσα στα πεθερικα μου οτι η αδερφη μου ειναι εγκυος. Δεν ξερω πως θα τους δω..τι θα σκεφτονται για εμενα..

xrysa1981
15-02-11, 23:45
τι ειναι αυτα που σκεφτεσαι καλη μου yorkshire!ειναι δυνατον να ντρεπεσαι;τι να κανουμε καποιες ειναι τυχερες και μενουν εγκυες με τον αερα και καποιες αλλες οπως εμεις δυσκολευομαστε!να μην σε νοιαζει τι σκεφτονται οι αλλοι!κοιτα τον εαυτουλη σου μονο και πως θα μπορεσεις να ηρεμησεις!αφου εμεινες μια φορα γιατι να μην ξαναμεινεις;χαλαρωσε!ξερω οτι δεν ειναι ευκολο αλλα πρεπει να βρεις ενα τροπο να το κανεις και θα δεις πως ολα θα ερθουν!αυτα λεω και σε μενα...δεν μπορει θα τα καταφερουμε!

ioanna-be
16-02-11, 00:32
Καλησπέρα σε όλες
είναι η πρωτη φορα που γραφω στο forum.. Με τον αντρα μου προσπαθούμε περίπου ενάμιση χρόνο και εχω αγχωθει παρα πολυ γιατι η μια αποτυχια διαδεχεται την αλλη.... Κανονικα αυριο το πρωι θα αδιαθετησω και ειμαι σε τραγικη κατασταση απο χθες που ενιωσα τα συμπτωματα.... Γιατι για μερικους να ειναι τοσο δυσκολο???? Νιωθω αχρηστη και ανημπορη....

giannaki
16-02-11, 13:11
Καλησπέρα σε όλες
είναι η πρωτη φορα που γραφω στο forum.. Με τον αντρα μου προσπαθούμε περίπου ενάμιση χρόνο και εχω αγχωθει παρα πολυ γιατι η μια αποτυχια διαδεχεται την αλλη.... Κανονικα αυριο το πρωι θα αδιαθετησω και ειμαι σε τραγικη κατασταση απο χθες που ενιωσα τα συμπτωματα.... Γιατι για μερικους να ειναι τοσο δυσκολο???? Νιωθω αχρηστη και ανημπορη....
Ιoanna καλώς ήρθες στην παρεούλα μας!Δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι για τίποτα,το διάστημα που προσπαθείτε άλλωστε είναι σχετικά μικρό.Τι να πουν κ άλλα κορίτσια εδώ μέσα που προσπαθούν 2-3-4 χρόνια:cry:??Θέλει υπομονή κ επιμονή το θέμα!Η αναμονή είναι δύσκολη κάθε μήνα κ σε καταλαβαίνω γιατί τα έχω περάσει κι εγώ, αλλά το να το σκέφτεσαι συνέχεια δεν ωφελεί,πίστεψέ με.Ειδικά αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα σε σας ,δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς!Χαλάρωσε,απόλαυσε τις στιγμές σου και θα έρθει σύντομα κ το πολυπόθητο μωράκι!!!!:p:p:p:p:p
φιλιά κ σύντομα να έχεις καλά νέα σου εύχομαι!!!

Psi
16-02-11, 21:02
Καλησπέρα σας! Κορίτσια να σας πω και εγώ την δική μου εμπειρία; 2 μήνες με ατελείωτο σεξ σε γόνιμες μέρες και 0 αποτέλεσμα, πανηγυρική περίοδος. Να τι σκέφτηκα σήμερα και ξεαγχώθηκα. Αντικειμενικά, δε ξέρω κανένα ζευγάρι μικρότερο ή μεγαλύτερο σε ηλικία που να θέλει παιδί και να μη τα κατάφερε. Όλοι έχουν παιδιά! Το πότε το απέκτησε ο καθένας δεν έχει σημασία, όσο το αποτέλεσμα. 'Ετσι κι εμεις λοιπόν. Κάποια στιγμή θα έρθει:)

http://www.tickerclub.com/cache/2f95....png?html"></a (http://www.tickerclub.com/cache/2f95f99f65.png?html"></a)>

ioanna-be
17-02-11, 00:04
giannaki σε ευχαριστω πολύ για τα πολυ γλυκα και ενθαρρυντικα σου λόγια... Ανακουφίζει πολύ να ξέρεις ότι υπάρχουν άνθρωποι που σε καταλαβαίνουν!!! Ο άντρας μου με στηρίζει πολύ αλλά νιώθω ότι και αυτός έχει άγχος και αυτό με καταβάλλει περισσότερο...
Να εισαι καλά και ο,τι καλύτερο για σένα και για όλες τις γυναίκες στη συζήτηση αυτή...
Μόνο καλά νέα να ακούμε

marmi
17-02-11, 01:44
Κορίτσια σκεφτείτε θετικά!σας καταλαβαίνω απόλυτα.7χρονια προσπαθούσα κ ο κάθε μήνας που περναγε με έριχνε πιο κάτω!τη μια στιγμή ήμουν αισιόδοξη την άλλη τελείως απαισιοδοξη κ ενιωθα τόση απόγνωση δεν το αντεχα!αλλά κορίτσια επιτέλους τώρα έχουν αλλάξει όλα έχουμε ένα μπεμπακο και ήρθε η απόλυτη ευτυχία πάλι Σπιτι μας!
Εύχομαι βέβαια να μη χρειαστεί να περιμένετε τόσο αλλά πιστέψτε το Θα γίνει!!!!!!!!

ΜΑΤΘΙΛΔΗ
17-02-11, 15:06
μην απογοητεύεστε κορίτσια !
Μην αγχόνεστε ! Ξέρω πόσο δύσκολο σας φαίνετε τώρα όμως η ψυχολογία είναι σοβαρότατος παράγοντας!
Προσπαθούσα σχεδόν πέντε χρόνια χωρίς επιτυχία όταν έκανα την πρώτη σαλπιγγογραφία!
Τρείς γυναικολογοι μου είπαν ότι είναι αδύνατον να συλλάβω φυσιολογικά.
Όλο αυτό μου στοίχισε συν τοις άλλοις και ένα διαζύγιο!
Τώρα έχω δύο μαναράκια υγιέστατα από φυσιολογικότατες συλλήψεις !!!
Αυτό που θα ηθελα να σας συμβουλεψω είναι να αποβάλετε το αγχος! Θέλει πολύ προσπάθεια... Αφήστε τα τεστ , τους υπολογισμούς και χαρείτε τον αντρούλη σας !
Κάντε έρωτα και όχι αναπαραγωγικό σεξ!

euais8itoula
17-02-11, 17:35
Καλησπέρα!Σας διαβάζω αρκετό καιρό τώρα, και σας νιώθω αρκέτα...Κι εγώ είμαι σε φάση που προσπαθω να μείνω έγκυος.Κι έτσι αποφάσισα να γράψω κι εγώ.. Λοιπόν θέλω τα φώτα σας. Έιμαι 26 χρονών και έχω πολυκυστικές ωοθήκες. Είναι η δεύτερη προσπάθεια που προσπαθώ αν και ουσιαστικα η πρώτη ήταν αποτυχία αφού κατέβασα μόνο ένα μικρό ωοθυλλάκιο και δε μεγάλωσε! Πήρα τα κλομιφέν για δεύτερη φορά (1 ωοθυλλακιο) και έκανα pregnyl 5000 μονάδες τη Δευτέρα 7 .Την Τετάρτη 9 για πρώτη φορά νομίζω ένιωσα την ωορρηξία. Από χθές με πονάει πάρα πολύ το στήθος το νιώθω να πρήζεται. 9 μέρες από την ωορρηξία. Γύρω στις 22 με 23 του μηνός περιμένω να αδιαθετήσω. Αυτό που με παραξενεύει είναι ότι πρήστηκε το στήθος μου. Συνήθως όταν μου έρχεται περίοδος δεν έχω κανένα σύμπτωμα. Μόνο το πρωί συνήθως πονάει λίγο η κοιλιά μου κι έρχεται. Θέλω να μου πει καμιά με ανάλογη εμπειρία αν υπάρχει πιθανότητα να έγινε η σύλληψη.

Alex Cross
20-02-11, 21:23
Καλησπέρα. Κατ' αρχήν να ευχηθώ σε όλες όσες προσπαθούν να γίνουν μανούλες σύντομα να τα καταφέρουν. Σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου. Μέχρι πριν από λίγο καιρό, δεν ήξερα πόση αγωνία έχει μία γυναίκα για να γίνει επιτέλους μανούλα. Βλέπετε, είμαι από τις "τυχερές" που δεν είχα προβλήματα και ο γιος μου ήρθε στη ζωή μου, από τη στιγμή που το θέλησα, σχετικά γρήγορα. Διαβάζοντας όμως ιστορίες ζωής μέσα στο φόρουμ, πραγματικά συγκλονίστηκα, συγκινήθηκα και κατάλαβα πόσο ευγνώμονες αφενός πρέπει να είμαστε όσες δεν αντιμετωπίσαμε "προβλήματα", και αφετέρου, όσες ακόμα δε γίνατε μανούλες, να μην το βάζετε κάτω, να είσαστε αισιόδοξες και θα δείτε που σίγουρα κάποια στιγμή "θα γυρίσει" και όλα θα πάνε καλά. ;)

Το τελευταίο διάστημα (2 χρόνια) ζω την αγωνία ενός πολύ πολύ αγαπημένου μου προσώπου που προσπαθεί να αποκτήσει παιδί. Η "αδελφή" μου, είναι 41 ετών, έχει προσπαθήσει 2 φορές με σπερματέγχυση, 4 εξωσωματικές ( εκ των οποίων οι 2 με ωάρια δότριας) και δεν κατάφερε να μείνει έγκυος (καμία φορά). Τώρα προσπαθεί με φυσιολογικό κύκλο, όπως της είπε ο νέος γιατρός που πήγε. Να σας πω, ότι δεν ξέρω λεπτομέρειες πολλές, (το θέμα είναι πολύ λεπτό και τη στενοχωρεί), όμως και ο προηγούμενος γιατρός και ο τωρινός δεν της έχουν αποκλείσει την περίπτωση να κάνει παιδιά. Δε μπορούν να βρουν μάλιστα τι φταίει, και δεν έχει τουλάχιστον συλλάβει.

Εχει κάνει πάρα πολλές εξετάσεις, έχει πάρει του κόσμου τα φάρμακα αλλά μέχρι στιγμής δυστυχώς δεν υπήρξε αποτέλεσμα, με συνέπεια να προσπαθεί μεν, αλλά να την έχει πάρει από κάτω (και λίγα λέω). Θα το εκτιμούσα πάρα πολύ εάν μου γράφατε περιπτώσεις ίσως ανάλογες που τελικά να πήγαν όλα καλά. Θέλω τόσο πολύ να τη βοηθήσω. Να της στείλω ένα μήνυμα αισιοδοξίας. Οτι κοίτα. Είχε τύχει και σε άλλες γυναίκες που τελικά τα κατάφεραν. Εγιναν μανούλες. :p Σας ευχαριστώ πολύ.

αρνάκι
20-02-11, 22:14
Καλησπέρα κορίτσια και απο εμένα!Γράφω για πρώτη φορά και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το πρόβλημα μου και να ανταλλάξουμε απόψεις και εμπειρίες!Κατ'αρχήν να ευχηθώ σε όλες μας το γρηγορότερο μια εγκυμοσύνη που τόσο επιθυμούμε!!Λοιπόν είμαι 30 ετών και εδώ και κάμποσο καιρό προσπαθούμε με τον άντρα μου να κάνουμε μωράκι.Έχω πολυκυστικές ωοθήκες και ο κύκλος μου ανέκαθεν ήταν άστα να πάνε... Έχει φτάσει και πάνω απο 60 ημέρες!Επίσης πριν 9 χρόνια έκανα και μια αφαίρεση κύστης ωοθήκης η οποία τελικα ήταν κολλημένη πάνω στη δεξιά μου σάλπιγγα και έτσι μου την αφαιρεσαν!!Για 3 περίπου χρόνια-πριν το γάμο-έπαιρνα αντισυλληπτικα για να φτιάξω τον κύκλο μου και να αποφύγουμε μια ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη!Το Σεπτέμβρη του 2009 έγινε ο γάμος και κατά το Γενάρη σταμάτησα τα χάπια και αρχίσαμε τισ προσπάθειες!1-2 μηνες μου ήρθε η περίοδοσ κανονικά.Μετά άρχισε τα τρελά της!!Άρχισα κι εγώ να ψάχνομαι!Έκανα κάποιες αιματ.εξετάσεις,πήγα και σε κανα-δυο άλλους γυναικολόγους να πάρω γνώμες και κατέληξα σε μια πολύ καλή γυναικολόγο που με εμψυχώνει συνεχώς!Αφού μ'αυτά και μ'αυτά πέρασε κάμποσος καιρός προσπαθειών χωρίσ καποια αλλη βοήθεια το Σεπτεμβη που μας πέρασε ξεκίνησα να παίρνω το glucophage(1 πρωι-1 βράδυ) για να μου φτιάξει τον κύκλο μου μήπως και βρούμε τισ μέρες ωορρηξίας!!Ταυτόχρονα ξεκίνησα και filicine που ειναι καλό για την εγκυμοσύνη!Τζίφος!Δεν τις πετυχαίναμε με τίποτα ή μπορεί και να μην έκανα καθόλου!Στη συνέχεια ξεκίνησα την clomiphene 2-7 ημέρα περιόδου (2 χαπια τις 3 πρωτες μέρες και απο 1 τις αλλες 2)και με παρακολούθηση της γιατρού με υπερηχογραφημματα είδαμε οτι αντέδρασε ο οργανισμός μου καλά και είχα 2 ωραια ωαρια,ένα απο κάθε ωοθήκη τα οποία οταν έφτασαν στο επιθυμητό μεγεθος μου 'χτύπησε'και μια ενεση pregnyl για να σπάσουν και να έχουμε προγραμματισμένες επαφές!1-2 μερες μετα το περας των επαφών πήρα και τα utrogestan(2 την ημέρα για 7 ημερες) που αυξάνουν το μέγεθος του ενδομητρίου για την πιθανή εμφύτευση!Ο πρώτος μήνας πήγε στράφει και τώρα είμαι στο δευτερο μηνα προσπάθειας με την ίδια αγωγή και περιμένω περιοδο γύρω στις 22/2 που μακάρι να μην έρθει για τους επόμενους 9 μήνες!!!!!Το ενστικτό μου όμως μου λέει πως πάλι δεν έγινε τίποτα και πάμε για 3η φορά!Πρέπει όμως να είμαστε αισιόδοξες!!!Κορίτσια συγγνώμη αν σας κούρασα με την έκθεση μου,αλλά δεν ήξερα πως αλλίως να έμπαινα στην παρέα σας αν δεν σας έλεγα πρώτα το δικό μου 'ιστορικό'!Θα ήθελα να μάθω αν είχαν θετικά αποτελέσματα κοπέλες με παρόμοια περιστατικά και αγωγή!!Ευχαριστώ πολύ που με διαβάσατε!!!

fraoulitsa35
22-02-11, 20:39
kalispera koritsia!!!!!!!!!!

kali epituxia euxomai katarxin se oles!!!egw ta katafera epeita apo 5 apotyximenes prospatheies!!! eimai twra stin 10 ebdomada!!!
apla epeidi kserw poso lepto einai ayto to thema, kai tha ithela na profilaksw kai alles gynaikes apo to na to valoun katw, tis prohgoumenes fores kai ola ayta ta xronia ekana adika prospathiees, gt o giatros mou mou eixe pei oti allou itan to provlima me apotelesma na min menw egyos.
Afou efyga apo ton Vergeti ola pigan kat eyxin!!
exw gia giatro enan iperoxo anthrwpo pou mou edwse mia teleiws diaforetiki therapeia!!!!!!!!
eyxomai kai pali oti kalytero!!!

αρνάκι
24-02-11, 13:39
Καλησπέρα!Σας διαβάζω αρκετό καιρό τώρα, και σας νιώθω αρκέτα...Κι εγώ είμαι σε φάση που προσπαθω να μείνω έγκυος.Κι έτσι αποφάσισα να γράψω κι εγώ.. Λοιπόν θέλω τα φώτα σας. Έιμαι 26 χρονών και έχω πολυκυστικές ωοθήκες. Είναι η δεύτερη προσπάθεια που προσπαθώ αν και ουσιαστικα η πρώτη ήταν αποτυχία αφού κατέβασα μόνο ένα μικρό ωοθυλλάκιο και δε μεγάλωσε! Πήρα τα κλομιφέν για δεύτερη φορά (1 ωοθυλλακιο) και έκανα pregnyl 5000 μονάδες τη Δευτέρα 7 .Την Τετάρτη 9 για πρώτη φορά νομίζω ένιωσα την ωορρηξία. Από χθές με πονάει πάρα πολύ το στήθος το νιώθω να πρήζεται. 9 μέρες από την ωορρηξία. Γύρω στις 22 με 23 του μηνός περιμένω να αδιαθετήσω. Αυτό που με παραξενεύει είναι ότι πρήστηκε το στήθος μου. Συνήθως όταν μου έρχεται περίοδος δεν έχω κανένα σύμπτωμα. Μόνο το πρωί συνήθως πονάει λίγο η κοιλιά μου κι έρχεται. Θέλω να μου πει καμιά με ανάλογη εμπειρία αν υπάρχει πιθανότητα να έγινε η σύλληψη.

Καλημέρα κορίτσια!!!
euais8itoula,τι έγινε τελικά με την περίοδο?Εύχομαι να μην ήρθε και να έγινε η επιθυμητή εγκυμοσύνη!Θα ήθελα να σου πω οτι απ'ότι ξέρω και έχω διαβάσει και εδώ μέσα τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης είναι ίδια με της περιόδου!Κι εγώ ποτέ δεν καταλάβαινα κανένα σύμπτωμα,αλλά τώρα πια που έφτιαξε ο κύκλος μου-με τόσα φάρμακα που παίρνουμε έρχεται στάνταρ η περίοδος στην ώρα της-και ωορρηξία καταλαβαίνω και κατόπιν το στήθος μου πρήζεται και πονάκια χαμηλά έχω όταν πλησιάζει!Έτσι και προχθές στις 22/2,ενώ ήλπιζα και όλο κοίταγα για κάποια επιπλέον διαφορά στο σώμα μου που θα μου έδειχνε οτι είμαι έγκυος,μου ήρθε τελικά και τώρα πάω για 3η προσπάθεια με κλομιφένη και πρεγκνύλ!Ελπίζω να μην συμβαίνει το ίδιο και με σένα και αν δεν σου ήρθε ακόμα περίοδος να τρέξεις να κάνεις τέστ......Καλή επιτυχία!!!

fribalina
24-02-11, 16:44
Καλημέρα κορίτσια!!!
euais8itoula,τι έγινε τελικά με την περίοδο?Εύχομαι να μην ήρθε και να έγινε η επιθυμητή εγκυμοσύνη!Θα ήθελα να σου πω οτι απ'ότι ξέρω και έχω διαβάσει και εδώ μέσα τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης είναι ίδια με της περιόδου!Κι εγώ ποτέ δεν καταλάβαινα κανένα σύμπτωμα,αλλά τώρα πια που έφτιαξε ο κύκλος μου-με τόσα φάρμακα που παίρνουμε έρχεται στάνταρ η περίοδος στην ώρα της-και ωορρηξία καταλαβαίνω και κατόπιν το στήθος μου πρήζεται και πονάκια χαμηλά έχω όταν πλησιάζει!Έτσι και προχθές στις 22/2,ενώ ήλπιζα και όλο κοίταγα για κάποια επιπλέον διαφορά στο σώμα μου που θα μου έδειχνε οτι είμαι έγκυος,μου ήρθε τελικά και τώρα πάω για 3η προσπάθεια με κλομιφένη και πρεγκνύλ!Ελπίζω να μην συμβαίνει το ίδιο και με σένα και αν δεν σου ήρθε ακόμα περίοδος να τρέξεις να κάνεις τέστ......Καλή επιτυχία!!!

Καλησπέρα, και σε σένα και σε όλα τα κορίτσια. Να κάνω μια χαζή ερώτηση, γιατί για πρώτη φορά αυτό το μήνα πήρα pregnyl 5000 μονάδες? Υπάρχει πιθανότητα παρά την pregnyl η ωορηξία να μην έγινε? Και μετά? αυτό το ωοθυλάκι θα γίνει κύστη? Ρωτάω αν ξέρεις εσύ ή κάποιο απο τα κορίτσια εδώ μέσα. Επίσης, είναι δυνατόν μία βδομάδα μετά την pregnyl να έχω πόνους περιόδου και ναυτία? Αυτά συνήθως είναι συμπτώματα για μένα ότι έρχεται περίοδος, αλλά μία βδομάδα πριν την αναμενόμενη μέρα? Δεν έχω ιδέα πώς γίνονται όλα αυτά και χρειάζομαι την πείρα σας (Εν συντομία, καλοκαίρι χειρουργήθηκα για μόρφωμα απο κυστικό, με πολλές συμφύσεις, μία υδροσάλπιγγα και μία σάλπιγγα με μανσέτα. Χαρακτηριστικά η γιατρός μου είπε έπειτα...ότι σε έχω αφήσει σε θέση να κάνεις παιδί! Για αυτό και προσπαθώ!)

αρνάκι
24-02-11, 17:35
Καλησπέρα, και σε σένα και σε όλα τα κορίτσια. Να κάνω μια χαζή ερώτηση, γιατί για πρώτη φορά αυτό το μήνα πήρα pregnyl 5000 μονάδες? Υπάρχει πιθανότητα παρά την pregnyl η ωορηξία να μην έγινε? Και μετά? αυτό το ωοθυλάκι θα γίνει κύστη? Ρωτάω αν ξέρεις εσύ ή κάποιο απο τα κορίτσια εδώ μέσα. Επίσης, είναι δυνατόν μία βδομάδα μετά την pregnyl να έχω πόνους περιόδου και ναυτία? Αυτά συνήθως είναι συμπτώματα για μένα ότι έρχεται περίοδος, αλλά μία βδομάδα πριν την αναμενόμενη μέρα? Δεν έχω ιδέα πώς γίνονται όλα αυτά και χρειάζομαι την πείρα σας (Εν συντομία, καλοκαίρι χειρουργήθηκα για μόρφωμα απο κυστικό, με πολλές συμφύσεις, μία υδροσάλπιγγα και μία σάλπιγγα με μανσέτα. Χαρακτηριστικά η γιατρός μου είπε έπειτα...ότι σε έχω αφήσει σε θέση να κάνεις παιδί! Για αυτό και προσπαθώ!)

Καλησπέρα κοπέλα μου!Απ'οτι ξέρω πάντα μετα την πρεγκνυλ γίνεται ωορρηξία μετά από 36 ώρες.Γι'αυτό αλλωστε και την κάνουμε,για να σπάσουν τα ωοθηλάκια και να απελευθερωθούν τα ωάρια!Η γιατρός μου μου έχει πει πως αν δεν την κάνουμε τότε τα ωοθηλάκια σπάνε όταν έρθει η ώρα τους,ή μπορεί να γίνουνε κυστούλες οι οποίες φεύγουν με την περίοδο!!Εγώ την έχω κάνει και τισ 2 φορές μετα απο τα ωοθηλακια που δημιουργήθηκαν με κλομιφαινη για να ξέρω πότε θα έχω ωορρηξια και να προγραμματισουμε τισ επαφές!(Οχι και ό,τι καλύτερο αυτό αλλά πιο σίγουρο γιατι αλλιώς ούτε ωορρηξία καταλαβαίνω ούτε τίποτα).Το μόνο που έκανα τον πρώτο μήνα ηταν μετα το 36ωρο μια εξέταση προγεστερόνης για να δούμε την τιμή και η γιατρος μου είπε οτι ο οργανισμός μου ανταποκρίνεται κανονικότατα!(Δηλ.οτι όντως έγινε η ωορρηξία και τα ωάρια που απελευθερώθηκαν είχαν ωριμάσει κανονικά).Κι έτσι προχωράω κανονικά με την ίδια μέθοδο.. Ελπίζω να σε κατατόπισα έστω και λίγο!!
Όσο αφορά τα συμπτώματα,μήπως έχουμε "ουα ουα"???Για κοιταξέ το αφου περασει η πιθανή ημερομηνια περιόδου γιατι τα συμπτώματα είναι τα ίδια!!

fribalina
25-02-11, 09:02
Αρνάκι σε ευχαριστώ. Ξέρω ότι όπως οι περισσότερες που θέλουν ένα μωράκι αγωνιούν όπως εγώ. Έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου να μην υπερβάλλω και επειδή εκτός απο τον άντρα μου κανείς άλλος δεν ξέρει για την προσπάθειά μου, έχω ανάγκη να το συζητήσω. Η γιατρός μου δεν ανησυχεί για τον πόνο που νιώθω και μου είπε να μην προτρέχω και τον θεωρώ ως πόνο περιόδου. Όσο για την ναυτία, συνηθισμένη καθε μήνα πριν την περίοδο φαντάζομαι ότι από αυτό δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Τεσπα, μια βδομάδα έμεινε, θα περάσει!

αρνάκι
25-02-11, 23:17
Καλησπέρα!!!
Μη νομίζεις-δεν ξέρω αν απο το γράψιμο φαίνομαι κουλ-αλλά κι εγώ μια από τα ίδια είμαι!Έχω πολύ άγχος και κάθε μέρα που περνάει τη ζω αναλύοντας το κάθε τι που μου συμβαίνει.. Ειδικά μετά την ένεση περιμένω πάντα να δω κάτι διαφορετικό... Δεν χρειάζεται όμως τόσο αγχος σε αυτές τις περιπτώσεις-η γιατρός μου άλλο που δε μου λέει οταν φεύγω απο εκεί!!Υπομονή θέλει και πίστη σ'αυτό που περιμένουμε και πιστεύω αργά ή γρήγορα θα έρθει για ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!!!

fribalina
26-02-11, 19:58
Έχεις δίκιο, απόλυτο κιόλας. Δεν τολμώ να τα συζητήσω αυτά με κανένα γύρω μου. Τουλάχιστον εδώ, ξέρω ότι όλες έχουμε πάνω κάτω τις ίδιες αγωνίες και μοιραζόμαστε το ίδιο άγχος. Ξέρεις όταν το δύσκολο μοιράζεται απαλαίνει...
Σήμερα που δεν πονάει καθόλου η κοιλιά μου και το στήθος μου είναι πρησμένο δεν του δίνω καν σημασία. Το αποφάσισα, αν θε να γίνει θα γίνει.
Αλήθεια, εσύ αρνάκι προσπαθείς για το πρώτο σου?

αρνάκι
27-02-11, 23:19
Καλησπέρα και πάλι!!!
Fribalina μου εννοείται οτι προσπαθούμε για το πρώτο μας,γι'αυτό εξάλλου και τόσο άγχος!(Λίγο παραπάνω στο 1ο μου μηνυμα έχω γράψει όλο το 'ιστορικό μου'..).Μετά πιστεύω θα είναι πιο εύκολα τα πράγματα.Απ'ό,τι μου λέει και η γυναικολόγος μου,εμείς με πολυκυστικές μετά την πρώτη εγκυμοσύνη,με όλα αυτά τα σκαμπανευάσματα ορμονών,φτιαχνει ο κύκλος μας και όλα στρώνουν..Βέβαια ξέρω και περιπτώσεις που έφτιαξε για κάμποσο διάστημα στην αρχή και μετά πάλι τα ίδια...Αλλά είπαμε ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και μπορεί να υπάρχουν και άλλα προβλήματα!
Τώρα όσο αφορά το άλλο θέμα που θίγεις καλύτερα να μην πω την αποψή μου...Κι εγώ μόνο εδώ μέσα,κρυμμενη πίσω απο την ανωνυμία,μπορώ και λέω όλα αυτά που μου συμβαίνουν και μοιράζομαι εμπειρίες μαζί με ομοιοπαθούσες που ξέρω οτι καταλαβαίνουν τον πόνο μου,γιατι περνάνε τα ίδια,περισσότερο από κάτι άλλους..Συζητάω κάποια πράγματα και με τους δικούς μου,αλλά τί ακριβώς περνάμε κάθε μήνα,αναλυτικά,μόνο εγώ και ο άντρας μου το ξέρουμε!!!Τώρα πια υπάρχει πολύ κακία στον κόσμο και οι περισσότεροι χαίρονται με τη δυστυχία σου παρά με τη χαρά σου!
Κι επειδή με το σύζυγο είχαμε μακροχρόνια σχέση,μόλις παντρευτήκαμε όλοι περίμεναν να με δουν με μια κοιλια ως εκειιιιιιι περα!!!Και όταν μου λένε αυτή την ατάκα 'κάνα μωράκι έχουμε',τρελαίνομαι και μου 'ρχεται να βάλω τα κλάματα.. Γι'αυτό πλέον αποφεύγω και έχω αποξενωθεί απ'όλους και όλα!!!Αλλά που θα μου πάει,κοντοζυγώνει...Πρέπει να το πιστέψουμε για να έρθει κι αυτό με το καλό!!!!Καλό βράδυ!!
Υ.Γ. Κι εσείς για το πρώτο σας προσπαθείτε ή όχι?

fribalina
28-02-11, 13:31
Καλησπέρα και πάλι!!!
Fribalina μου εννοείται οτι προσπαθούμε για το πρώτο μας,γι'αυτό εξάλλου και τόσο άγχος!(Λίγο παραπάνω στο 1ο μου μηνυμα έχω γράψει όλο το 'ιστορικό μου'..).Μετά πιστεύω θα είναι πιο εύκολα τα πράγματα.Απ'ό,τι μου λέει και η γυναικολόγος μου,εμείς με πολυκυστικές μετά την πρώτη εγκυμοσύνη,με όλα αυτά τα σκαμπανευάσματα ορμονών,φτιαχνει ο κύκλος μας και όλα στρώνουν..Βέβαια ξέρω και περιπτώσεις που έφτιαξε για κάμποσο διάστημα στην αρχή και μετά πάλι τα ίδια...Αλλά είπαμε ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και μπορεί να υπάρχουν και άλλα προβλήματα!
Τώρα όσο αφορά το άλλο θέμα που θίγεις καλύτερα να μην πω την αποψή μου...Κι εγώ μόνο εδώ μέσα,κρυμμενη πίσω απο την ανωνυμία,μπορώ και λέω όλα αυτά που μου συμβαίνουν και μοιράζομαι εμπειρίες μαζί με ομοιοπαθούσες που ξέρω οτι καταλαβαίνουν τον πόνο μου,γιατι περνάνε τα ίδια,περισσότερο από κάτι άλλους..Συζητάω κάποια πράγματα και με τους δικούς μου,αλλά τί ακριβώς περνάμε κάθε μήνα,αναλυτικά,μόνο εγώ και ο άντρας μου το ξέρουμε!!!Τώρα πια υπάρχει πολύ κακία στον κόσμο και οι περισσότεροι χαίρονται με τη δυστυχία σου παρά με τη χαρά σου!
Κι επειδή με το σύζυγο είχαμε μακροχρόνια σχέση,μόλις παντρευτήκαμε όλοι περίμεναν να με δουν με μια κοιλια ως εκειιιιιιι περα!!!Και όταν μου λένε αυτή την ατάκα 'κάνα μωράκι έχουμε',τρελαίνομαι και μου 'ρχεται να βάλω τα κλάματα.. Γι'αυτό πλέον αποφεύγω και έχω αποξενωθεί απ'όλους και όλα!!!Αλλά που θα μου πάει,κοντοζυγώνει...Πρέπει να το πιστέψουμε για να έρθει κι αυτό με το καλό!!!!Καλό βράδυ!!
Υ.Γ. Κι εσείς για το πρώτο σας προσπαθείτε ή όχι?

Εγώ πάλι είμαι στην άλλη περίπτωση! Δεύτερο δεν θα κάνετε? Έχω μία κόρη κοντεύει τα 9. Έμεινα έγκυος σε απίστευτη στιγμή, φυσικά χωρίς κανένα προγραμματισμό όταν ήμουν 24. Το ήθελα και το κράτησα, γιατί για μένα δεν υπήρχε άλλη επιλογή. Να φανταστείς ήθελα πολλά παιδιά στη ζωή μου. Πριν 4 χρόνια ξαναέμεινα έγκυος, με όχι καλή κατάληξη. Προφανώς! Σου εύχομαι ολόψυχα να αποκτήσεις σύντομα το πρώτο σου παιδάκι. Εγώ θεωρώ τον εαυτό μου πολύ τυχερό που τότε έκανα τη σωστή επιλογή. Δεν πίστευτα ποτέ ότι η ζωή θα μου έφερνε έπειτα τόσες αναποδιές. Και μιλάω για πολλές και σοβαρές αναποδιές. Για αυτό αν θέλει μάλλον ο θεός να στείλει άλλο ένα θα το στείλει. Από την άλλη εύχομαι να στείλει πρώτα στους ανθρώπους που λαχταρούν να κάνουν ένα και μετά ας πάρω κι εγώ σειρά. Εγώ πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά.
Καλή σου μέρα! (θα γυρίσω πίσω να διαβάσω και το 1ο σου μήνυμα να μη σε ρωτάω συνέχεια).

manoutita
28-02-11, 14:27
Κοριτσια καλησπερα,ποσο πολυ θα συμφωνησω με τα οσα ειπε η fribalina.
Εγω θα γινω 36 το Μαη,εχω ενα κοριτσακι που εκλεισε τα 10,και μετα απο μια αναγκαστικη διακοπη κυησης και μια παλινδρομη,προσπαθω για το δευτερο,αν και κατα πως φαινεται δεν θελει να μου κανει τη χαρη.
Πιστευω πως δεν εχει σημασια για το αν ειναι το 1ο,το 2ο και παει λεγοντας....αν ειναι κατι που το θελεις πολυ και αυτο δε γινεται η απογοητευση και το αγχος ειναι το ιδιο για ολες μας....
Ευχομαι να πανε ολα καλα και θα δειτε που ετσι θα γινει,αρκει να χαλαρωσουμε λιγο,νομιζω πως σε πολλες περιπτωσεις,αυτο ειναι το μυστικο:wink:

nasasia
28-02-11, 17:31
καλησπερα κοριτσια και απο εμενα γραφω και εγω πρωτη φορα εδω αν και δεν ειναι η πρωτη φορα που διαβαζω τισ ιστοριες σας
και εγω κανω προσπαθειες ενα χρονο τωρα και συνεχωσ ημουν απογοητευμενη (ειμαι 29 χρ) εφτασε η ωρα να κανω τις απαραιτητες εξετασεις για αρχη και εχω κανει τισ πρωτες ορμονικες και την πιο αγχωτικη για εμενα παντα την υστεροσαλπιγγογραφια αλλα μεχρι τωρα τα αποτελεσματα ηταν ικανοποιητικα αρα συνεχιζω με τισ επομενες ξεχασα να πω οτι και ο συζυγοσ εκανε σπερμοδιαγραμμα και καλλιεργεια και το αποτελεσμα ηταν πωσ το σπερμα ειναι πολυ καλης ποιοτητας και αρκετο αλλα χαμηλη κινητηκοτητα

συγνωμη αν σασ κουρασα με ολα αυτα αλλα νομιζω πωσ και εγω επρεπε να συστηθω με την ιστορια μου

πραγματικα εχω παρει δυναμη απο ολες σασ κοριτσια διαβαζοντασ τισ ιστοριεσ σας και λεω πωσ τελικα δεν ειμαι μονη μου ολες δινουμε τον αγωνα μας να γινουμε μανουλεσ τελικα
θελω επισης να αναφερθω και στην κοπελα με το ονομα <<alex cross>>
πως ειναι πολυ σημαντικο κοπελα μου που εισαι διπλα στην αδερφη σου οσο βεβαια εκεινη σου το επιτρεπει γιατι ειναι λεπτο το θεμα (δυστηχωσ οι δικεσ μου αδερφουλες ειναι πολυ πιο μικρες και δεν θα εκανα με τιποτα το λαθος να τους πω για ολα αυτα και να τισ αγχωσω οταν ερθει η ωρα θα μαθουν και εκεινεσ )

πρεπει η αδερφουλα σου μονο να χαλαρωσει το αγχος εχει τα αντιθετα αποτελεσματα ολα θα πανε καλα (δινω κουραγιο και σε εμενα) στις μερες μασ και οσο εχει προχωρησει η τεχνολογια ειναι πολυ δυσκολο να μην καταφερει μια γυναικα τουλαχιστον μια φορα να τεκνοποιησει

ελπιζω συντομα να ακουσουμε καλα νεα απο την αδερφουλα σου
ευχομαι συντομα ολες μας να κραταμε απο ενα αγγελουδι στην αγκαλια μας

αρνάκι
28-02-11, 21:03
Καλησπέρα κορίτσια!Συμφωνώ απόλυτα και με τις καινούργιες κοπέλες!!Το σίγουρο λοιπόν είναι πως δεν χρειάζεται καθόλου άγχος!!Όλες μας το ξέρουμε αλλά καμία δεν μπορεί να το αποβάλει..Γιατί κακά τα ψέμματα,όταν θέλεις και αποζητάς κάτι τόσο πολύ και αυτό δεν έρχεται,τότε απελπίζεσαι και σκέφτεσαι τα χειρότερα..(Κι αν εγώ ποτέ??)Γι'αυτό καποιες στιγμες σκέφτομαι οτι δεν χρειαζόταν να έχω τόσο προγραμματισμό στη ζωή μου και να ήμουν πιο χαλαρή απο την αρχή,τότε σιγουρα θα μου "καθόταν" γιατί δεν θα είχε κατακλυσει το μυαλό μας η αγωνία!!
Fribalina μου μπράβο σου για τη σωστή απόφαση που πήρες τότε και να χαίρεσαι την κορούλα σου,να τη δεις όπως επιθυμείς και σύντομα-πολύ συντομα πιστεύω-να της χαρίσεις ένα αδερφάκι!!!Κουράγιο βρε κορίτσια και υπομονή και όλες θα τα καταφέρουμε,θα το δείτε!Και όπως γράψατε παραπάνω η επιστήμη εχει προχωρήσει τόσο πολύ που έιναι σχεδόν απίθανο να μη συμβεί και σε μας!!

αρνάκι
28-02-11, 21:17
Nasasia επειδη εμένα δεν μου έχει συστήσει ακόμα η γιατρός μου να κάνω σαλπιγγογραφία ούτε υστεροσαλπιγγογραφία και δεν ξέρω και τη διαφορά τους,είναι κάτι πολύ επώδυνο????Γι'αυτό και δεν μου την κάνει ακόμα για να μη φοβηθώ και αγχωθω περισσότερο και γιατί δεν πιστεύει οτι είναι εκεί το πρόβλημα!Αλλά κι εγώ πιστεύω οτι αν δεν μείνω και τώρα το Μάρτιο μάλλον θα πρέπει να το πάρω απόφαση να την κάνω για να αποκλείσουμε κάθε ενδεχόμενο(το έχω κι αυτό συνέχεια στο μυαλό μου λόγω της μιας μου σάλπιγγας).Κι εμείς από σπερμοδιάγραμμα είμαστε "σουπερ",'οπως μας είπε η γυναικολόγος,αλλά με μένα προκοπή δε βλέπω..

nasasia
01-03-11, 11:52
Nasasia επειδη εμένα δεν μου έχει συστήσει ακόμα η γιατρός μου να κάνω σαλπιγγογραφία ούτε υστεροσαλπιγγογραφία και δεν ξέρω και τη διαφορά τους,είναι κάτι πολύ επώδυνο????Γι'αυτό και δεν μου την κάνει ακόμα για να μη φοβηθώ και αγχωθω περισσότερο και γιατί δεν πιστεύει οτι είναι εκεί το πρόβλημα!Αλλά κι εγώ πιστεύω οτι αν δεν μείνω και τώρα το Μάρτιο μάλλον θα πρέπει να το πάρω απόφαση να την κάνω για να αποκλείσουμε κάθε ενδεχόμενο(το έχω κι αυτό συνέχεια στο μυαλό μου λόγω της μιας μου σάλπιγγας).Κι εμείς από σπερμοδιάγραμμα είμαστε "σουπερ",'οπως μας είπε η γυναικολόγος,αλλά με μένα προκοπή δε βλέπω..

αχ αρνακι μου ποσο δικιο εχεισ για το αγχος :( πρεπει να το ξεπερασουμε!!
κοιτα αρνακι μου δεν θα σου πω ψεμματα η αληθεια ειναι οτι εγω πονεσα λιγο σαν να εχω περιοδο αλλα και λεω αλλα κοντευα να λυποθημισω απο το αγχος μου γιατι δεν ηξερα τι με περιμενει οταν τελειωσε τα εβαλα με τον εαυτο μου γιατι ειχα χασει τον υπνο μου αδικα και κοντευα να τρελλανω και τον συντροφο μου απο αλλες κοπελες που εχουν κανει την υστεροσαλπιγγογραφια (σαλπιγγογραφια ειναι το ιδιο για χαρην συντομιασ το εγραψα συγνωμη αν σε μπρδεψα) αλλες πονανε αλλες οχι παντωσ να ξερεις οτι ο πονοσ ειναι για οσο διαρκει η εξεταση οχι πανω απο 5 λεπτα.

τωρα πιστευω οτι πρεπει να μιλησεις με τον γιατρο σου και εκεινος να σε καθοδηγησει αν εκεινος πιστευει οτι δεν ειναι εκει το προβλημα θα εχει λογο να το λεει εμενα παντωσ μετα απο 1 χρονο προσπαθιων με εστειλε

στειλε μου νεα σου αρνακι μου

areti18.8
01-03-11, 19:48
καλησπερα κ απο μενα.αρνακι συμφωνω κ εγω απολυτα με την nasasia.δεν ειναι τιποτα η σαλπιγγογραφια κ εγω εκανα πριν κανα 4μηνο κ πονεσα κ εγω οπως ποναμε στην περιοδο οχι τιποτα εντονο.απο οσο ξερω πονας πολυ μονο οταν υπαρχει προβλημα,εγω δεν ειχα κ ευχομαι κ σε σενα το ιδιο.πιστεψε με ξενυχτησα κ εγω πολλες μερες απτο αγχος κ ενω ειχα προετοιμασει την ψυχολογια μου για να παω δευτερα μου ακυρωσαν 2φορες το ραντεβου κ πηγα τεταρτη κ ενω επρεπε να μπω στις 8.30 ειχαν καποιο εκτακτο κ μπηκα στις 1 οποτε μπορεις να φανταστεις τι αγωνια περασα κ οταν βγηκα καταλαβα οτι τζαμπα εχασα τον υπνο μου.σε συμβουλευω λοιπον αν κ ξερω οτι ειναι δυσκολο να μην το σκεφτεσαι καθολου.καλη τυχη σου ευχομαι κ περιμενουμε καλα αποτελεσματα.κ σε ολες μας γρηγορα τα σπορακια που θελουμε στις κοιλιτσες μας.

αρνάκι
01-03-11, 21:47
Καλησπέρα βρε κοριτσια!!!Τι κάνετε?Εγώ είμαι χάλια ψυχολογικά αυτη τη στιγμή!Εκεί που είμαι μια χαρά,ξαφνικά βάζω τα κλάματα χωρίς κανένα λόγο!Καλά αυτα τα φάρμακα με έχουν στείλει εντελώς...Η ψυχολογία μου είναι άστα να πάνε!!!Τι θα κάνω επιτέλους???Νωρίτερα μίλησα με τη γιατρό και θα πάω αύριο να δουμε τι αυγουλάκια φτιάξαμε με την κλομιφαινη.Λογικά την παρασκευή-αν όλα είναι εντάξει-θα μου πει να κάνω την πρεγκνύλ!Ε και μετά τα γνωστά...επαφές και ξανά πρηξήματα και ξανά να ψάχνομαι κτλ.κτλ.Μα πώς επιτέλους να χαλαρώσω και να ξεχαστώ όταν όλα είναι προκαθορισμένα???Anyway,σας αφήνω γιατί δεν έχω καλή διαθεση σήμερα και θα λέω όλο απαισιόδοξα πράγματα!Και να φανταστειτε οτι εγώ που σας γράφω ήμουν το πιο αισιόδοξο άτομο που υπάρχει!!!:-P

fribalina
01-03-11, 22:14
Καλησπέρα βρε κοριτσια!!!Τι κάνετε?Εγώ είμαι χάλια ψυχολογικά αυτη τη στιγμή!Εκεί που είμαι μια χαρά,ξαφνικά βάζω τα κλάματα χωρίς κανένα λόγο!Καλά αυτα τα φάρμακα με έχουν στείλει εντελώς...Η ψυχολογία μου είναι άστα να πάνε!!!Τι θα κάνω επιτέλους???Νωρίτερα μίλησα με τη γιατρό και θα πάω αύριο να δουμε τι αυγουλάκια φτιάξαμε με την κλομιφαινη.Λογικά την παρασκευή-αν όλα είναι εντάξει-θα μου πει να κάνω την πρεγκνύλ!Ε και μετά τα γνωστά...επαφές και ξανά πρηξήματα και ξανά να ψάχνομαι κτλ.κτλ.Μα πώς επιτέλους να χαλαρώσω και να ξεχαστώ όταν όλα είναι προκαθορισμένα???Anyway,σας αφήνω γιατί δεν έχω καλή διαθεση σήμερα και θα λέω όλο απαισιόδοξα πράγματα!Και να φανταστειτε οτι εγώ που σας γράφω ήμουν το πιο αισιόδοξο άτομο που υπάρχει!!!:-P

Και μέσα στην απαισιοδοξία σου παραμένεις αισιοδοξη, γιατί στο τέλος έβαλες ένα χαμογελάκι. Οι ορμόνες είναι δύσκολο πράγμα. Εάν θες να κλάψεις να κλάψεις κι όταν θες να γελάσεις...να γελάσεις. Υπομονή κορίτσι μου, υπομονή και όλα θα γίνουν. Εσύ να είσαι καλά.

manoutita
02-03-11, 10:39
Αρνακι μου υπομονη για τις διακυμανσεις στη διαθεση ευθυνονται οι ορμονες,να σκεφτεσαι μονο οτι οι προσπαθειες που κανεις μπορει να φερουν το θετικο αποτελεσμα.Χαλαρωσε κι ευχομαι να πανε ολα καλα;)

nasasia
02-03-11, 16:09
ax nai αρνακι μου ολα θα πανε καλα ηρεμησε εμεις παντως σου ευχομαστε τα καλυτερα!!!!:p

εγω βρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι αλλο οπως εγραψε και το αρνακι τι φαρμακα ειναι αυτα ?

ειναι αυτα που λενε οτι σου προκαλουν ωορηξια?
γιατι και εγω ασχετη ειμαι παω με τισ καθοδηγιες της γιατρου πρωτα με εστειλε για τισ κλασικες εξετασεις μετα απο αυτες μου ειπε (αν ειναι καλες) θα παρακολουθησει την ωορηξια μου και μετα τι γινετε ?

σου την προκαλει με καποιο φαρμακο δηλαδη να σπασει το αυγουλακι?
ή μπορει να μην σπαει και γι΄αυτο δινουν φαρμακο δεν καταλαβαινω

αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι θα μας φυγουν πολλα χρηματα και δεν ειναι και οτι πιο ευκολο στισ μερες μας αλλα τι να κανουμε << θελουμε ενα νινακι >> αλλα αν καποια κοπελα εχει εμπειρια ασ μου πει και εμενα
ευχαριστω :wink:

αρνάκι
02-03-11, 22:58
Καλησπέρα κορίτσια και ευχαριστω πολύ για το κουράγιο που μου δίνετε!Αλλά πολλές διακυμάνσεις στην ψυχολογία μου και φοβάμαι μήπως με βαρεθούν και οι γύρω μου,με βαρεθώ κι εγώ και τα παρατήσω όλα στο τέλος!!!
Anyway,Nasasia να σου γράψω μέσα απο τη δική μου αγωγή πως έχει η κατάσταση!Εγώ λογω των πολυκυστικών ωοθηκών που έχω έκανα κύκλο 40-60 ημέρες!Αρχικά ξεκίνησα να παίρνω το glucophage-είναι φάρμακο για διαβητικούς,αλλά βοηθάει στην ισορροπια των επιπέδων των ορμονών LH και FSH που εμένα ήταν αντίστροφα-και φτάσαμε γύρω στις 35-37 ημέρες κύκλο!Στην συνέχεια και μετά από στενή παρακολούθηση με υπερηχογρ/τα καταλάβαμε οτι δεν γίνεται σωστή ωρίμανση των ωοθηλακίων και δεν έχουμε ωορρηξία.Έτσι ξεκίνησα να παίρνω-3η με 7η μερα της περιόδου-τους 2 προηγούμενους μήνες και αυτόν τα clomifene που βοηθάνε να διαλεχτούν απο τον οργανισμό καλά αυγουλάκια και να μεγαλώσουν σωστά ωστε να έχουμε ωορρηξία!Όταν φτάσουν στο σωστό μέγεθος μου κάνει την pregnyl 5000 και έτσι μέσα σε 36 ώρες έχουμε στάνταρ ωορρηξία!Με αυτά τα φάρμακα λοιπόν-επειδη όλα γίνονται συγκεκριμένα και βοηθούν τον οργανισμό-κατέληξα να έχω τώρα κύκλο 32 ημερών ακριβώς!!Και πολλά νεύρα επισης και απαισιοδοξία,όπως έχουμε ξαναπεί!!!Πιστεύω να σε διαφώτισα κάπως με τα φτωχά μου ιατρικά...:lol: Αλήθεια εσύ, επειδή δεν θυμάμαι αν το έχεις αναφέρει,έχεις πολυκυστικές ωοθήκες ή απλά δεν έμενες έγκυος και τώρα ξεκινήσατε το ψάξιμο?Φιλιά και καλό βράδυ σε όλες!!!

eudora20112011
03-03-11, 11:45
ax nai αρνακι μου ολα θα πανε καλα ηρεμησε εμεις παντως σου ευχομαστε τα καλυτερα!!!!:razz:

εγω βρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι αλλο οπως εγραψε και το αρνακι τι φαρμακα ειναι αυτα ?

www.*********.com
brand shoes (http://www.*************.com/brand-shoes)

nasasia
03-03-11, 15:19

www.*********.com (http://www.*********.com)
brand shoes (http://www.*************.com/brand-shoes)

eudora και εγω ειχα μπρδευτει για αυτο ρωτησα το αρνακι αυτα που σου φτιαχνουν τα αυγουλακια μου ακογονται καλη ιδεα αλλα δεν ξερω σε ποιες περιπτωσεις τα δινουν οι γιατροι το αρνακι ειχε προβλημα με τα αυγουλακια γι αυτο τα περνει καλυτερα ρωτα τον γιατρο σου εγω αυτο θα κανω γιατι αν βοηθαει γιατι οχι? αλλα :!:κατοπιν συνενοησεωσ με τον γιατρο

σου ευχομαι και εσενα τα καλυτερα γλυκια μου :p

nasasia
03-03-11, 15:29
Εγώ πάλι είμαι στην άλλη περίπτωση! Δεύτερο δεν θα κάνετε? Έχω μία κόρη κοντεύει τα 9. Έμεινα έγκυος σε απίστευτη στιγμή, φυσικά χωρίς κανένα προγραμματισμό όταν ήμουν 24. Το ήθελα και το κράτησα, γιατί για μένα δεν υπήρχε άλλη επιλογή. Να φανταστείς ήθελα πολλά παιδιά στη ζωή μου. Πριν 4 χρόνια ξαναέμεινα έγκυος, με όχι καλή κατάληξη. Προφανώς! Σου εύχομαι ολόψυχα να αποκτήσεις σύντομα το πρώτο σου παιδάκι. Εγώ θεωρώ τον εαυτό μου πολύ τυχερό που τότε έκανα τη σωστή επιλογή. Δεν πίστευτα ποτέ ότι η ζωή θα μου έφερνε έπειτα τόσες αναποδιές. Και μιλάω για πολλές και σοβαρές αναποδιές. Για αυτό αν θέλει μάλλον ο θεός να στείλει άλλο ένα θα το στείλει. Από την άλλη εύχομαι να στείλει πρώτα στους ανθρώπους που λαχταρούν να κάνουν ένα και μετά ας πάρω κι εγώ σειρά. Εγώ πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά.
Καλή σου μέρα! (θα γυρίσω πίσω να διαβάσω και το 1ο σου μήνυμα να μη σε ρωτάω συνέχεια).

fribalina mou μπραβο για την καλη επιλογη σου τοτε απλα να σου πω το εξης η μητερα μου αφου με γεννησε μετα δεν μπορουσε να κανει αλλο παιδακι για χρονια μετα πηγε στον γιατρο ενα χαπακι ειχε παρει γαι μια μικρη ρυθμισουλα και τσουπ ηρθαν τα δυδιμακια μου (αδερφακια μου) :-Pτα οποια τα λατρευω πολυ και εχουμε 8 χρονια διαφορα με εμενα και 12 χρονια διαφορα με τον μεγαλο μου αδερφο επειτα στα ξαφνικα μενει παλι εγκυος στα 43χρ της δυστηχως δεν ειχε καλη καταληξη (εξωμητριο)αλλα ειδες ολα γινονται.. σε εμας κανονικα χωρισ προβλημα στα αδερφακια μου με καποια αγωγη και μετα ξανα φυσιολογικα χωρισ προβλημα τυχαινουν αυτα κοπελα μου
ειμαι σιγουρη πως ολα θα πανε κατ ευχην φιλακια:-P:razz:

nasasia
03-03-11, 15:39
κανουμε συστηματικες προσπαθειεσ (τεστ ωορηξιασ)1 χρονο και τιποτα οποτε παω στη γιατρο κανω υπερηχο δεν εβλεπε κατι καλο μου ειπε και τεστ παπ οκ με εστειλε για εξετασεισ ακου εκανα τισ πρωτες ορμονικες βρηκαμε προλακτινη απο ωσ 35 που ειναι το φυσιολογικο η δικια μου ειναι 50 ο αντρασ πολυ καλο σπερμα (καλησ ποιοτητας μασ ειπε συγκεκριμενα) αρκετο αλλα χαμηλη κινητικοτητα πρωτη ωρα 35% ενω για να ειναι καλο πρεπει πρωτη ωρα πανω απο 50% επειτα κανω την σαλπιγγογραφια και ειναι ολα οκ ευτυχως αρνακι μου
τωρα μου μενουν οι δευτερες ορμονικες που θα παω στην 21 μερα του κυκλου και εξεταση κολπικου υγρου μολισ τα ολοκληρωσω ολα αυτα εκει θα εχουμε την συνολικη εικονα

αλλα αρνακι μου πολυκιστικες δεν μου ανεφερε με ποια εξεταση το βλεπεις αυτο γιατι απ'οτι καταλαβες δεν ξερω τιποτα!!!

lenaki87
03-03-11, 16:06
Ακολουθω κι εγω ακριβως την ιδια αγωγη με το αρνακι!!
Οι πολυκυστικες ωοθηκες φαινονται με εναν απλο υπερηχο και ορμονικα η LH ειναι συμηθως μεγαλυτερη FSH.Επεισης καποιες εχουν και αντισταση στην ινσουλινη αυξημενη τριχοφυια(αυξημενα ανδρογονα) και περιττα κοιλα κυριως στην κοιλια!!!
Τα συμπτωματα τα βασικα ομως ειναι ακανονιστος κυκλος και ακανονιστη ωορηξια γι'αυτο και συνηθως η περιοδος αργει και δεν ερχετε στην ωρα της.Αν δεν εχει δει κατι ο γιατρος σας τοτε οκ.Αν εβλεπε κατι,θα σας το ελεγε!!!

Τα clomiphene ειναι χαπια διεγερσης των ωοθηκων και τα δινουν οι γιατροι οταν υπαρχει ακανονιστοι ωορηξια 'η και καθολου(συνηθως σε γυναικες με πολυκυστικες)!!!Απλα παραγεις παραπανω ωαρια και θεωρητικα μεγαλωνουν οι πιθανοτητες να συλλαβεις!!Ωορηξια γινετε κανονικα στις γυναικες χωρις προβληματα αλλα στις γυναικες με πολυκυστικες επειδη υπαρχει ο κυνδυνος να μην σκασουν οταν πρεπει και γινουν κυστεις συνηθως χορηγουν την ενεση Pregnyl,
Η pregnyl ειναι χοριακη γοναδοτροπινη (η ορμονη των εγκυων) και με αυτη γινετε η ωορηξια μεσα σε 36 ωρες οταν το αυγουλακι ειναι ωριμο και ετοιμο να σκασει!!!
Ετσι κανονιζονται οι επαφες και μετα την ενεση ξερεις οτι μεσα σε 14-16 μερες αν δεν εχει προκυψει εγκυμοσυνη ξερεις οτι θα αδιαθετησεις!!!

Οτι αλλες αποριες εχετε κοριτσια και αφορουν προσωπικα το δικο σας σωμα και τις δικες σας ανησυχιες καλυτερα να τα συζητησετεμε τον γιατρο σας,γιατι δεν σημαινει οτι ολες εχουμε το ιδιο προβλημα και μπορουμε να παρουμε ολες τα ιδια φαρμακα!!
Με το καλο ολες να γινουμε μανουλες!!!

nasasia
03-03-11, 16:19
ναι εχεις δικιο lenaki παντα με τον γιατρο αλλα ηθελα να δω πως φαινονται οι πολυκιστικες γαιτι οπως ειπα δεν ξερω και πολλα και ειναι ο πρωτος γιατρος που παω και απο κοπελες που εχω διαβασει εδω πολλες καταληγουν στο να αλλαξουν γιατρο για αυτο ηθελα να ρωτησω και εσας πως αυτες φαινονται
και κατι αλλο εμενα ο κυκλος μου ειναι απο 26 ως 34 - 35 μερες και δεν ξερω ακριβως την μερα που κανω ωορηξια γι αυτο απο πολυ νωρισ ξεκινησα κατι τεστ ωορηξιας
ουφ!!! θα σκασω κοριτσια:oops::oops::oops: συγνωμη αν σας κουρασα
ευχομαι και σε εσενα lenaki τα καλυτερα!!!!!:-P

lenaki87
03-03-11, 16:47
να εισαι καλα γλυκια μου!!!Καταλαβαινω την αγωνια σου και εγω το εχω περασει!!!Εγω δεν εχω αλλαξει γιατρο παντως παω σε αυτη που παω παντα!!!Της εχω εμπιστοσυνη και με καθοδηγει σωστα!!!Περα απο επιστημονας ειναι και ανθρωπος και την εχω σαν φιλη μου!!!Ρωταω οτι μου κατεβει στο κεφαλι αλλα μου λεει τα παντα,και αυτη την φορα που παρακολουθουσαμε την ωορηξια μου η τελευταια μερα που επρεπε να παω πριν την ενεση ηταν σαββατο,και ανοιξε το ιατρειο της πρωι-πρωι μονο για εμενα!!!Και εννοειται οτι δεν χρεωθηκα τιποτα!!!Ποτε δεν μου χρεωνει τους υπερηχους γενικα!!!!
Οσο για τα τεστακια ωορηξιας επειδη κι εμενα ο κυκλος μου ηταν ο,τι να'ναι ηταν ασκοπα λεφτα για εμενα τα τεστ.Τα πηρα εναν μηνα μονο ,δεν βοηθηθηκα καθολου καθολου κ απο τοτε απλα καναμε επαφες μερα παρα μερα!!!
Τα τεστ πιστευω οτι βοηθανε ποιο πολυ κοπελες με πιο μικρο και σταθερο κυκλο κατα την γνωμη μου !!!Για εμενα που μπορουσε να καθυστερηση η περιοδος απο 3 εως 15 μερες θα πηγαιναν τζαμπα τα τεστ!!!

nasasia
03-03-11, 19:36
ναι θα ηταν λεφτα πεταμενα η αληθεια ειναι οτι και εγω δεν τα εχω πολυ σιγουρα γιατι αλλες κοπελες λενε με το που σου δειξει μετα απο 1 με 2 μερες εχεισ κτλ τεσπα οντως δεν ειναι πολυ ακριβησ αλλα φαντασου οτι για μενα ηταν ενας μπουσουλας που λενε τουλαχιστον να ειμαι κοντα στισ μερες που θα ερθω σε επαφη αλλα οπως βλεπεις υστερα απο ενα χρονο και αποτελεσμα μηδεν αρα ψαχνουμε να εντοπισουμε τα προβληματα επισης η γιατρος μου ειπε οτι μετα τισ εξετασεις και αναλογα με το τι δειχνουν ξεκιναμε τον ελεγχο ωορηξιας ξερεις ποιο ειναι το αλλο μεγαλο προβλημα σε ολο αυτο?
δηλαδη σε καθε επισκεψη θα πληρωνω 50ε? εσενα οκ ειναι πιο κοντα σου εμενα τωρα ξεκινησα και το οικονομικο ειναι πολυ σοβαρο προβλημα στισ μερες δεν ξερω περιμενω να παει 10/3 να κανω τα τελευταια να παω μετα και θα σας πω κοριτσια

παντως θα κανω οτι και να χρειαστει ειμαι ετοιμη θα κανω τα παντα και με τη βοηθεια του Θεου θα τα καταφερουμε ολες μας το πιστευω:oops::):p

nasasia
03-03-11, 19:42
θελω να πω ειναι σαν φιλη ε? δεν περνει παντα χρηματα εμενα πως θα με χρεωσει

μπραβο παντως της δεν το κανουν πολλοι αυτο εγω ειχα μια απορια ειχα <<περιοδο 8-9 μερες πρωτη φορα>> και την πηρα τηλεφωνο την επομενη ειχα κλεισει ραντεβου για σαλπιγγογραφια και θα το εχανα το ραντεβου της τηλεφωνησα το σηκωσε η μητερα τησ την παρακαλεσα να της μιλησω και μου απανταει απο δευτερα στο ιατρειο!!!!! η μητερα ε!!
παντωσ εγω θα αναφερφω σε αυτο το κομματι την επομενη φορα που θα την δω

ειμαι καχυποπτη? δεν ξερω ρε κοριτσακια μου φοβαμαι

lenaki87
03-03-11, 19:55
H αληθεια ειναι οτι εγω δεν πληρωνω καθολου οταν πηγαινω γιατι ειναι συμβεβλημενη με το ταμειο ασφαλειας μου.Απλα εστω κι αν δεν πληρωνω οταν παω για υπερυχους για την ωορηξια ουτε καν τους γραφει και δεν χρεωνει ουτε επισκεψη.
Ευτυχως εχω και αυτο οτι γλιτωνω χρηματα απο αυτο πολλα!!!

Τ θεωρω απαραδεκτο να την παιρνεις τηλ και εκτως του οτι απανταει οποιοσδηποτε αλλος ασχετος δεν μπαινει στην διαδικασια να μιλησει καν μαζι σου να σε καθησυχασει!!!
Συγνωμη αλλα εγω θα την εβριζα και δεν θα ξανα πατουσα ποτε!!!
Μηπως να εβρισκες αλλο γιατρο καλη μου?
Εναν γιατρο που θα σε καθοδηγει σωστα και σπυ εμπνεει ασφαλεια και εμπιστοσυνη??

Πληρωνεις που πληρωνεις τουλαχιστον να αξιζουν και τα λεφτα που τρωνε!!!
Τελος παντων!!!Μην στεναχωριεσαι καλη μου ολα θελουν την ωρα τους!!Κανε τις εξετασεις σου ολες να τελειωνεις και μετα εχει ο καλος Θεουλης!!

nasasia
03-03-11, 20:12
ναι ναι εχεις δικιο θα κανω τις εξετασουλες μου θα παω ακομα λιγο και θα δω το προβλημα μου ειναι οτι δεν ειμαι απο αθηνα αλλα λιγο πιο εξω και αν εδω κανω πως αλλαξω γυναικολογο λιγο πολυ γνωριζονται μεταξυ τους και δεν θελω να ξεκινησουμε αλλα ξερεις τι σου ειπε εκεινος γιατι σου εδωσε αυτο θα κατσω λιγο να δω εδω θα της πω και για τη μερα εκεινη δεν θα την αφησω ετσι και θα δω

ευχαριστω παντως πολυ κοριτσια ολες σας

lenaki87
03-03-11, 21:10
Να εισαι καλα γλυκια μου!!Οπως και να εχει και οτι και να αποφασισεις να κανεις εγω σου ευχομαι συντομα με ενα μωρακι στην κοιλιτσα σου και ολα να πανε καλα :D!!!

αρνάκι
03-03-11, 23:24
Να 'μαι κι εγώ!!!Κοριτσάρες τι κάνετε?
lenaki87 που έχουμε το ίδιο πρόβλημα τα έγραψες τέλεια περι των φαρμάκων.Έτσι ακριβως είναι!nasasia άμα είχες κορίτσι μου πολυκυστικές θα στο έλεγε με τον πρώτο υπέρυχο!Ειναι αυτό ακριβώς που λέει και η λέξη,δηλ.πολλές μικρές κυστούλες περιμετρικα-μέσα-στις ωοθήκες!Είναι σαν τα κανονικά αυγουλάκια αλλά δεν ωριμάζουν και μενουν εκεί,ενώ θα έπρεπε να δημιουργειται 1 καθε φορά και μετά την ωορρηξία να εκφυλίζεται!Εμείς όμως εδώ μέσα δεν είμαστε γιατροί και ίσως καμία φορά να μεταφέρουμε λάθος καποια πράγματα που μας έχουν πει!Ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και πρέπει να συμβουλευόμαστε πάντα το γιατρό μας για ό,τι απορία κι αν έχουμε!Γι'αυτό και ογιατρός που θα διαλέξουμε πρέπει να είναι πάνω απ'όλα άνθρωπος!Και το οικονομικό είναι πάρα πολύ σημαντικό ζήτημα!Εγώ π.χ που έχω ικα και στη γιατρό πάω ιδιωτικά,εκτός απο τισ επισκέψεις,πρεπει να πληρώνω μόνη μου και όλα τα φάρμακα που μου γράφει!Έχουμε δηλαδή ένα επιπλέον πάγιο έξοδο κάθε μήνα!Βέβαια να αναφέρω ότι η γιατρός μου είναι πάρα πολύ συμπαθητική,με εμψυχωνει συνεχώς και εννοειται ό,τι χρειαστώ την παίρνω τηλ. Επίσης τότε πού με παρακολουθούσε στενά κάθε βδομάδα για να δούμε πώς πάνε τα ωοθηλάκια και αν θα κάνω ωορρηξία και πότε ή όταν μου ξεκίνησε τα χάπια και ήθελε να δει πως αντιδράει ο οργανισμός μου δεν μου έπαιρνε καθόλου χρήματα!Στις τόσες φορές,μία πήρε!Και τώρα μου πάιρνει την επίσκεψη μία φορά το μήνα που πάω και προθυμοποιείται και την ένεση να μου κάνει και έχει έρθει και Σάββατα και Κυριακές στο ιατρείο της για να με δει,λογω οτι δουλεύω και με βάρδιες και δεν μπορουμε πάντα να συναντηθούμε τις συγκεκριμένες μέρες που πρέπει να με δει!!Αυτά τα ολίγα πάλι απο εμένα... Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες τα καλύτερα σύντομα,γιατί θα τρελεθούμε!!!!

nasasia
04-03-11, 00:44
αχ ναι αρνακι μου δικιο εχεις τωρα με καθησυχασες γιατι φαντασου δεν ηξερα καν τι ειναι οι πολυκηστικες οποτε κοριτσια αυτο ειναι κατι που μπορει να σου δημιουργηθει ανα πασα στιγμη γι αυτο χρειαζεται η γυναικα να ελεγχετε συστηματικα
αχ!! τωρα καταλαβαινω

και κοριτσια αν γρηγορα με τα χαρμοσυνα γιατι ναι θα τρελαθουμε σας φιλω γλυκιεσ μου καλο βραδυ !!!!!!!!!:rolleyes::lol::lol:

lenaki87
04-03-11, 12:13
Αρνακι μου και συ ωραια τα εγραψες!!!Βρε λες να εχουμε την ιδια γιατρο ?Χιχιχι!!!
Ποσο καιρο προσπαθειτε για μωρακι εσεις κοριτσια?Εμεις απο τον Αυγουστο.
Αντε με το καλο συντομα γεματες κοιλιτσες!!!

nasasia
04-03-11, 13:14
εμεις απο τον απριλιο οποτε κλεινουμε το χρονο

ουφ!!!!!
αμαν βρε κοριτσια αμαν που τα ηξερα εγω αυτα τα πραγματα εγω νομιζα πως ολα ηταν μαγικα :shock:
προσεχεις ολα τα χρονια για ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη και τωρα που την θες που ειναι:?: καλα θα επρεπε να ντεπομαι ειμαι 29χρ και νομιζα οτι ετσι ερχονται τα παιδια ευτυχως που δεν περιμενα τον πελαργο :idea::shock::confused::rolleyes::oops:

εμ τι αλλο να πω:razz::razz::razz:

lenaki87
04-03-11, 13:30
Νομιζω οτι δεν παιζει ρολο οσο χρονων και να εισαι!!!
Ολες μας καναμε σεξ με προφυλαξεις γιατι φοβομασταν την εγκυμοσυνη νομιζοντας οτι με μια φορα μενεις!!!
Αν δεν ξεκινησεις ομως τις προσπαθειες ποτε δεν θα γνωριζεις ποτε και ποσο ευκολα μπορεις να μεινεις εγκυος!!!!Κι εγω ετσι ξεκινησα!Σκεπτομενη οτι το παιδι θα ερθει σχεδον αμεσως και σχεδιαζα και ποτε θα με βολευε να μεινω και να γεννησω την εποχη που μου αρεσει!!:shock::shock::shock:
Και παρ'ολο που ειμαι νεα ,βλεπω οτι δεν ειμαι απο αυτες που μενουν αμεσως!!
Δεν πειραζει,εμαθα και τωρα προσαρμοστηκα στα νεα δεδομενα σκεπτομενη πλεον "ας μεινω εγω εγκυος και ας γεννησω οποτε θελει και ας ειναι οτι εποχη θελει".....

nasasia
04-03-11, 15:25
πω πω λενακι μου :wink: ναι ναι ετσι οπως τα λες εποχη, ποτε με βολευει ναι ναι
τωρα τα σκεφτομαι ολα αυτα και γελαω ποσο ανοητη μπορει να ημουν καλα διαβασα καπου εδψ μεσα οτι οταν εμεις κανουμε σχεδια ο Θεος γελα

αρνακι !!!!! πες μας και εμας πως εισαι εσυ κοπελα μου? σημερα εχεις ραντεβου με τον γιατρο ε?

αντε αντε ολα καλα θα πανε σου το ευχομαι ολοψυχα!!!!!!!!!!!!1:p

lenaki87
04-03-11, 15:57
πω πω λενακι μου :wink: ναι ναι ετσι οπως τα λες εποχη, ποτε με βολευει ναι ναι
τωρα τα σκεφτομαι ολα αυτα και γελαω ποσο ανοητη μπορει να ημουν καλα διαβασα καπου εδψ μεσα οτι οταν εμεις κανουμε σχεδια ο Θεος γελα

αρνακι !!!!! πες μας και εμας πως εισαι εσυ κοπελα μου? σημερα εχεις ραντεβου με τον γιατρο ε?

αντε αντε ολα καλα θα πανε σου το ευχομαι ολοψυχα!!!!!!!!!!!!1:p

Τιποτα δεν ειναι τυχαιο,και καθε παροιμια εχει βγει για καποιο λογο!!!
Μακαρι να πανε ολα καλα κοριτσια πραγματικα !!Και παλι λεω δεν πειραζει οποτε ειναι να ερθει θα ερθει..!!!
Μεχρι τοτε εκμεταλευτειτε την "εργενικη" ζωη σας γιατι μετα αρχιζουν τα γλυκα βασσανακια το αγχος και οι υποχρεωσεις για την υπολοιπη ζωη μας!!:D

αρνάκι
04-03-11, 20:46
Έτσι ακριβώς είναι!Κι εγώ έβλεπα την αδερφή μου που έχει τρία πιτσιρίκια το ένα μετα το άλλο και λέω τόσο απλό είναι κάτσε να προσέχουμε λιγάκι!Η μία αδερφή μου έτσι γιατί η άλλη έκανε 4 χρόνια να΄κάνει το πρώτο της!!!Έπρεπε να πάρω παράδειγμα από τη δεύτερη περίπτωση και να κάνουμε ελεύθερα από καιρό και όποτε μας καθόταν που σίγουρα λόγω ανεμελιάς θα ερχόταν...Που να φανταστώ η έρημη οτι θα συναντούσα πρόβλημα στην πορεία!Βέβαια,ήξερα,μου είχαν πει οτι είχα εικόνα πολυκυστικων ωοθηκών αλλά δεν ήξερα πόσο σοβαρό είναι και τι επιπτώσεις έχει όταν θελεις να μείνεις έγκυος γιατί δεν με ενδιέφερε τότε!
lenaki κουβαλάμε νομίζω τα ίδια μυαλά!!Κι εγώ έτσι υπολόγιζα ποιό μήνα να γίνει η σύλληψη για να γίνει στον επιθυμητό μήνα και η γέννηση!Και οτι θα κάνω 2 παιδιά,το ένα αγόρι,το άλλο κορίτσι και πολλες άλλες τέτοιες βλακειούλες...Μακάρι να ήταν όλα τόσο απλά και παιδιάστικα!!!
Εμείς συστηματικά και με τα φάρμακα ξεκινήσαμε από Σεπτέμβριο,αλλά και από πιο πριν-λίγους μήνες μετά το γάμο-είχα σταματήσει τα αντισυλληπτικα που έπαιρνα και νόμιζα οτι θα πιάσω κατευθείαν.. αλλά μολις άρχισαν τα αλλοκοτα με την περίοδο πάλι λεω 'όπα' πρέπει να ψαχτούμε!!
nasasia προχθές την Τετάρτη πήγα στη γυναικολόγο!Όλα καλά!Με την κλομιφαίνη είχαν πάρει το προβάδισμα πάλι 2 ωοθηλάκια-όπως και τις προηγουμενες 2 φορές-μόνο που τώρα ήταν και τα 2 στην ίδα ωοθηκη μου,την αριστερή που απο εκεί έχω και την μία μου σάλπιγγα.Λέτε να είμαι τυχερή αυτή τη φορά:?::?::?:Βεβαια μου βρήκε και άλλα 2 νομίζω στην δεξιά αλλα είπε οτι εκείνα δεν θα μεγαλώσουν και η ωορρηξία θα γίνει απο την άλλη!Και γιάυτο το λόγο μου έιπε οτι την επόμενη φορά θα μου μειώσει τη δόση της κλομιφαινης γιατί άρχισαν να 'ξυπνούν' οι ωοθήκες μου και να παραγουν περισσότερα!Μάλλον κορίτσια τα φάρμακα επιδρούν και αθροιστικά-από κάθε μήνα-στον κάθε οργανισμό!Κυριακή πρωί θα κάνω την pregnyl και Δευτέρα βράδυ θα έχω ωορρηξία!Οπότε ξέρετε πώς θα περάσω τα Κούλουμα....:shock::p:lol:
Κοριτσάκια μου συγγνώμη που γράφω μεγάλα μηνύματα,αλλά σας διαβάζω και προσπαθώ μετά να χωρέσω τις απαντήσεις για όλες σας!

lenaki87
04-03-11, 20:56
Αρνακι μου εγω την pregnyl την εκανα την Κυριακη το πρωι που περασε οποτε εχουμε μια εβδομαδα διαφορα μονο!!!Κοντα θα μαθουμε τα νεα!!!
Εμεις ξεκινησαμε εντατικα με τα χαπια τον Νοεμβριο πρωτο κυκλο με κλομιφαινη.Δειχνω να μπαινω στην τελικη ευθεια κι εγω,αφου κανω ωαρια καλα,κανω και ωορηξια τωρα μενει να περιμενω να δεσει το γλυκο!!!!:lol:
την καταλαβαινεις την ωορηξια σου εσυ μετα την Pregnyl?Δηλαδη νιωθεις πονακια εχεις υγρα κλπ?
Εγω την εκανα αυτον τον κυκλο 1η φορα και εχει πριστει και ποναει το στηθος απο τωρα!!

αρνάκι
05-03-11, 00:46
lenaki μέχρι τώρα την έχω κάνει 2 φορές.Την πρώτη δεν καταλαβα απολύτως τίποτα!!Την προηγούμενη φορά όμως την κατάλαβα και με το παραπάνω,ποναγα πολύ κατω χαμήλά λες και μου είχαν βάλει πέτρες!Τώρα θα δούμε τη Δευτέρα αν θα καταλάβω τίποτα!Και εμένα μετά 1 βδομάδα απο την πρεγκνυλ περίπου αρχιζει και πρίζεται το στήθος μου και με πονάει πολύ!Κι όλο λέω μπας και είμαι έγκυος?Γιατί ποτέ πριν δεν είχα συμπτώματα τέτοια!!Εσύ την κατάλαβες?Πριν έπαιρνες απλά κλομιφενη,αλλα τα άφηνες να σπάσουν μόνα τους?Τότε καταλάβαινες ωορρηξία?Αντε μακάρι να μάθουμε τα καλά νέα πρώτα απο εσένα και να ακολουθήσω κι εγώ!Μακάρι Παναγιά μου αυτόν το μήνα να το πιάσουμε το μωράκι!Μετά δεν έχουμε και πολλά περιθώρια ακόμα.Θα πάμε γι άλλα!Εσένα τι σου έχει πει η γιατρός σου,πόσες φορές θα πάρεις κλομιφένη?Εμένα μου είπε οτι πάνω απο 6 δεν υπάρχει λόγος!Έχω διαβάσει όμως οτι έμειναν έγκυος και την 9η φορά!!!

lenaki87
05-03-11, 01:30
[QUOTE=αρνάκι;1932780]lenaki μέχρι τώρα την έχω κάνει 2 φορές.Την πρώτη δεν καταλαβα απολύτως τίποτα!!Την προηγούμενη φορά όμως την κατάλαβα και με το παραπάνω,ποναγα πολύ κατω χαμήλά λες και μου είχαν βάλει πέτρες!Τώρα θα δούμε τη Δευτέρα αν θα καταλάβω τίποτα!Και εμένα μετά 1 βδομάδα απο την πρεγκνυλ περίπου αρχιζει και πρίζεται το στήθος μου και με πονάει πολύ!Κι όλο λέω μπας και είμαι έγκυος?Γιατί ποτέ πριν δεν είχα συμπτώματα τέτοια!!Εσύ την κατάλαβες?Πριν έπαιρνες απλά κλομιφενη,αλλα τα άφηνες να σπάσουν μόνα τους?Τότε καταλάβαινες ωορρηξία?Αντε μακάρι να μάθουμε τα καλά νέα πρώτα απο εσένα και να ακολουθήσω κι εγώ!Μακάρι Παναγιά μου αυτόν το μήνα να το πιάσουμε το μωράκι!Μετά δεν έχουμε και πολλά περιθώρια ακόμα.Θα πάμε γι άλλα!Εσένα τι σου έχει πει η γιατρός σου,πόσες φορές θα πάρεις κλομιφένη?Εμένα μου είπε οτι πάνω απο 6 δεν υπάρχει λόγος!Έχω διαβάσει όμως οτι έμειναν έγκυος και την 9η φορά!!![/QUOTE

Κλομιφαινη πηρα 1η φορα τον νοεμβριο αλλα επειδη ηταν η πρωτη φορα δεν ανταποκριθηκα καλα και τα αυγα ηταν μικρα.Τον Δεκεμβρη πηρα 2 χαπια μονο γιατι για πρωτη φορα εδειξαν να με πειραζουν προκαλωντας μου νευρικοτητα και αυπνιες και κυριως το βραδυ,και η γιατρος μου ειπε να ξανα δοκιμασω αλλαζοντας την ωρα ληψης του χαπιου!!!Το γεναρη καθυστερησε η περιοδος περιπου 20 μερες με μια πολυ καθυστερημενη ωορηξια,ωσπου ηρθε ο Φεβρουαριος αδιαθετησα,ξεκινησα παλι κλομιφεν τα πηρα μια χαρα αυτη την φορα,εκανα ωραια ωαρια,καναμε την πρεγκνυλ για να γινει η ωορηξια και μετα ξερεις!!!!Με την πρεγκνυλ μεχρι την Δευτερα το βραδυ οπου και εγινε η ωορηξια,ενιωθα κι εγω πρισμενη,σαν να εχουν πετρες οι ωοθηκες μου το ενιωθα που εσκαγαν τα αυγουλακια και την επομενη μερα μια χαρα,περασανε ολα!!!Απο εχθες ομως πρηστικε το στηθος μου και ποναει οπως μια εβδομαδα πριν αδιαθετησω και νιωθω μερικες φορες μεσα στην μερα μικρα τσιμπηματακια δεξια και κατι μικρες κραμπες στην μητρα!!!
Δεν μιλαω για εγκυμοσυνη απο τωρα ουτε και μετα γιατι δεν κυνηγαω συμπτωματα ,μαλλον ειναι εξαιτιας της pregnyl.
Θα δειξει στις 15 που περιμενω περιοδο!!!Μακαρι να εχουμε καλα νεαααααα....

lenaki87
05-03-11, 01:36
A!Και η γιατρος μου μουειπε οτι θα μεινω σιγουρα εγκυος μεσα σε 3 κυκλους σιγουρα!!!Αντε να δουμε..............

αρνάκι
05-03-11, 12:38
Μακάρι βρε lenaki μακάρι!!!Απ΄το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!!!Την κλομιφένη πως την παίρνεις?Εγώ ξεκινάω 3η μερα της παριόδου και για 3 μερες παίρνω 2 χαπια την ημέρα μαζί.Και μετά άλλες 2 μέρες από 1 χάπι!!Τον πρώτο μηνα έκανα 2 ωραία ωάρια ένα ξεξιά κι ένα αριστερά!Αλλά τζίφος!Εντάξει ήταν η πρώτη φορά και μπορείνα μην είχε αρχίσει να επιδράει ακόμα!Το δευτερο μήνα κλασσικά πάλι το ίδιο!ένα κι ένα!Η μόνη διαφορετική λίγο φάση ήταν αυτό το μήνα που είχα 2 ωάρια απο την ίδια αριστερή πλευρά και αυτά είναι μου είπε που θα μεγαλώσουν γιατί αλλιως είχα και αλλα 2 απο την αλλη που μαλλον θα γίνανε κυστούλες..Γιάυτό μου είπε οτι το άλλο μήνα θα πάρω μικρότερη δόση!

lenaki87
05-03-11, 13:08
Γεια σου αρνακι μου!!Εγω παιρνω τα χαπια απο την 2η μερα για 5 μερες 2 χαπια την ημερα αλλα οχι μαζι.
Το πρωτο στις 7 το πρωι και το δευτερο στις 5 το απογευμα!!!Κι εμενα συνηθως 2 μεγσλωνουν σωστα και ωριμαζουν!!!Αντε να δουμε!!!
Ποσο καιρο προσπαθειτε εσεις και ποσο ετων ειστε.Αν θες μου λες!!!

nasasia
05-03-11, 13:34
αχ αντε κοριτσακια μου σας ευχομαι τα καλυτερα αντε μετα ναπαρω σειρα και εγω να μαθω τα ευχαριστα απο εσας να παρω και αλλη δυναμη
λενακι εσυ ειχες πει οτι εισαι πιο μικρουλα αν δεν κανω λαθος αντε κουκλιτσα μου να τα καταφερεισ γρηγορα

αρνακι ετσι και εμενα η κολλητη μου προγραμματισμενα ηρθε σε επαφη μονο μια φορα καθε φορα και τα μωρακια πεταγονταν το ενα πισω απο το αλλο

ετσι πιστευα και εγω μονο κοριτσια πως να σας το πω της ειπα οτι θα ξεκινησω και εγω προσπαθειες και οταν εκεινη ειδε οτι δεν επιασα αμμεσως αρχισε τισ κακιουλες κατι που εμενα με εκανε κομματια και απλα σταματησα να της λεω το μετανιωσα :-(:confused:

γι αυτο και χαιρομαι που ειμαι εδω μεσα σε αυτο το φορουμ συναντω κοπελες που ξερουν :-( και δεν με αντιπετωπιζουν σαν αλλιεν

μεσα μου ομως να ξερετε οτι το Πιστευω ολα θα πανε καλα για ολες μας αληθεια το πιστευω
απλα θελει να εισαι κοντα με τον συντροφο σου και να στηριζει ο ενας τον αλλο οι αλλοι απλα περισευουν

κοριτσια και εγω τελικα πολυλογω ε? :p
φιλακια:p:p

αρνάκι
05-03-11, 14:52
lenaki μου γιατί να μην θέλω να πω?Είμαι 30 ετών και ο αντρας μου 31!Εσύ πόσο μικρούλα είσαι γιατί δεν έχω διαβάσει?Είδες ο κάθε γιατρός ακολουθεί δικια του γραμμή!!Να σε ρωτήσω κατι άλλο΄με την κλομιφένη εχεις δει τίποτα παράξενο με τα μάτια σου,κυρίως στο μισοσκόταδο?Γιατί εγώ έχω και το έχω διαβάσει και από άλλες!Δεν πιστεύω να πάμε για μαλλι και να βγούμε κουρεμένες... Να έρθει το μωράκι και να μην μπορώ να το δω...:(
nasasia όπως έχω ξανααναφέρει εγώ δεν το λέω πουθενά!!Ούτε καν στις κολλητές μου..Κανένας δεν ενδιαφέρεται για μας τους ίδιους και δεν καταλαβαίνει απόλυτα το πρόβλημά μας,ίσως γιατι έχουμε γίνει έτσι τώρα πια που ο καθένας δεν προλαβαινει να ασχοληθεί μες τα δικά του (γενικά) προβλήματα!!Πάντως για να πω την αλήθεια μου,κι εγώ πιστεύω θα τα καταφέρουμε!!!!!!!!!Δεν θέλω να σκέφτομαι καθόλου τη συνέχεια αν δεν!!!

lenaki87
05-03-11, 15:34
Κοριτσια μου εγω ειμαι 24.Αρνακι οχι εγω δεν εχω οπτικες διαταραχες ευτυχως αλλα εχω διαβασει στις οδηγιες οτι ειναι στις ανεπιθυμητες ενεργειες!!!
Εγω κοριτσια το εχω πει στην μαμα μου και σε καποιες φιλες μου αλλα δεν μπορω να πω οτι με τσιγκλανε με υπονοουμενα ευτυχως!!Αν δεν πω κατι εγω ειναι διακριτικες!!Η κολλητη μου μονο εμεινε με την πρωτη εγκυος και στην αρχη με δασκαλευε να σηκωνω τα ποδια μετα το σεξ,και γενικα συμβουλες που εμενα προσωπικα δεν μου χρησιμευουν καθολου!!!Τον αλλο μηνα γενναει τον μπεμπη της και ειμαι χαρουμενη γιατι τουλαχιστον εχω αυτην και ξεχνιεμαι εγω απο τα δικα μου!!!

αρνάκι
06-03-11, 14:10
fribalina μου τι κάνεις?Έχουμε κανένα νέο?

αρνάκι
07-03-11, 19:37
Καλησπέρα και χρόνια πολλά!Καλή Σαρακοστή!!Πώς περνάτε κοριτσάκια?Χαλαρώσαμε καθόλου?lenaki μου είσαι αρκετά πιο μικρούλα,έχεις μεγαλύτερα περιθώρια!Μην ανησυχείς και χαλάρωσε περισσότερο για να έρθει..Εσένα δεν σε πήρανε τα χρόνια,ενώ εγώ.......θα με φωνάζει γιαγιά οταν έρθει!!!!χιχιχιχι:lol:

lenaki87
07-03-11, 22:24
Καλησπερααααα Καλη Σαρακοστη αρνακι μουουουοου και ολες οι αλλες τι κανετε????Καλε κοριτσια εκει κατω πως ειστε ????Μηπως θαφτηκατε κατω απο τα χιονια???????Σας εχωσε για τα καλε ετσι????:shock::shock:
εμεις εδω πανω στον Βορρα μια χαρουλα!!!!εριξε λιγες νυφαδες ισα να μας χαλασει την μερα για να μην πεταξουμε τον χαρταετο μας και τωρα ξαστερωσε ουτε συννεφακι!!!!!:twisted:

Αρνακι ειμαι μικρη αλλα για μενα ισχυει και το ρητο απο μικρη στα βασσανα δεδομενου οτι θεωρητικα ειμαι σε σουπερ γονιμη ηλικια μην χ@%ω!!!!Δεν βαριεσαι καποια στιγμη θα ερθει τι να κανουμε!!!!
Πως τα περασατε σημερα τι κανατε??

nasasia
08-03-11, 10:50
γεια σας κοριτσια και απο εμενα καλη σαρακοστη εδω που ειμαι εγω χιονιζει και σημερα αλλα για στρωσιμο ουτε λογος εγω κοριτσακια μου τι να πω απ' οτι καταλαβατε 3μερο δεν ανοιξα καθολου το λαπτοπ περασα ωραι και αληθεια χαλαρωσα

ναι λενακι οντως αν θες να γινεις μανουλα δεν πειραζει που εισαι 24χρ
απλα οντως το αρνακι εχει δικιο ακριβως επειδη εισαι μικρη ξερεις εκ των προτερον οτι εχεις πιο πολυ χρονο και ακριβως επειδη εισαι στη πιο γονιμη ηλικια χαλαρωσε

θα ερθει συντομα:!::!::-P:-P
αχ αρνακι μου ελπιζω να μην μας φωναζει γιαγια :razz::razz: χαχα!!

lenaki87
08-03-11, 11:03
Καλαμερα μολις ξυπνησα και μπηκα να σας διαβασω!!!!
Καλε σταματηστε να λετε οτι θα σας λεει γιαγια το παιδι σας,τι να πουν οι ανω των 40 γυναικες που κανουν παιδια!!!!
Καλα ειμαστε κι εμεις οι γυναικες με τις ηλικιες ...απαπαπα!!!
Nasasia χαιρομαι που τα περασες καλα,μπραβο!!!!
Αντε και του χρονου με ενα νινακι ολες!!!!:D:D:D

nasasia
08-03-11, 12:49
xixix ακου λενακι ξερω μια γυναικα που δεν θα πω την ιστορια της γιατι δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι ουτε να μας προκαλεσω επιπλεων ανγχος αλλα στο τελος βγηκε νικητρια και εκανε παιδακι εκει που δεν το περιμενε πλεων στα 52!!!!!!!!!! μπραβο της αλλα οταν πηγε στην παιδικη χαρα ελεγαν αχου κοιτα η γιαγια με το εγγονακι ελεος!!! αλλα να μου πεις που να ξερει ο κοσμος το σημαντικο ειναι οτι αυτη η γυναικα βγηκε νικητρια ΜΠΡΑΒΟ!!!!:p:p:p

αλλα κοπελα μου ναι περασα καλα μα σκεψου οταν καθομαστε στο τραπεζι να φαμε ο αντρας μου μου ευχηθηκε του χρονου να εχουμε ενα νινακι να καθεται διπλα μας και στεναχωρηθηκα λιγο γιατι καταλαβαινω ποσο το θελει και εκεινος και θελω τοοοσοοοοοοο πολυ να πραγματοπηοιθει αυτη η ευχη του :sad: ο γλυκος μου ποσο τον αγαπαω

ευχομαι κοριτσια του χρονου να μιλαμε και να λεμε πλεων τισ εμπειριες μας σαν μανουλες το ευχομαι σε ολες σας απο ψυχη :lol::-P

lenaki87
08-03-11, 13:52
Εχω κι εγω παραδειγμα με γυναικα που ειναι 58 και εχει ενα αγορακι 8 ετων και μαλιστα η καημενη μετα απο λιγο καιρο εχασε τον αντρα της και το παιδακι απο μωρο ειναι ορφανουλη χωρις πατερα!!!!
Οντως αυτα ειναι περιστατικα που αξιζουν πολλα μπραβο!!!!

Οσο για τον αντρουλη τον δικο μου ηθελε παιδακι ποοοοολυ νωριτερα απο εμενα,τα παιδια τα λατρευει και οταν του ανακοινωσα το καλοκαιρι οτι ηρθε ο καιρος να ξεκινησουμε για μωρακι μονο που δεν εκλαψε!!!Καθε μηνα οταν περιμενω περιοδο μου χαιδευει την κοιλιτσα και ευχετε να εχουμε μωρακι (μπεμπη συγκηκρημενα:D)και γω καθε μηνα αδιαθετουσα!!!ΠΟΤΕ δεν μου ειπε κατι παντα μου δινει δυναμη και ειναι ηρεμος αλλα εγω ξερω ποσο πολυ το θελει...ο καλος μου!!
Οταν με πιανει η απελπησια μου ειναι βραχος και με στηριζει διαρκως!!!!
Μακαρι να τους χαρισουμε ενα μωρακι νασασια μου...πραγματικα αξιζουν τα παντα!!!

fribalina
08-03-11, 20:06
fribalina μου τι κάνεις?Έχουμε κανένα νέο?

Είμαι καλά αρνάκι. Αυτό το μήνα δεν είχα κάποια εξέλιξη. Είχα δύο μέρες καθυστέρηση στις οποίες κόντεψα να πάθω κρίση, ελπίζοντας και σκεφτόμενη ότι λες να? Όμως όχι, η περίοδός μου ήρθε, επομένως πάμε για αυτό το μήνα. Ίσως να γίνει, ίσως και να μη γίνει. Η γιατρός μου είχε πει για σαλπιγγογραφία, την οποία όμως μάλλον θα προτιμήσω να μην κάνω, γιατί είμαι αλλεργική και το πιθανότερο θα με ζορίσει το ιώδιο που χορηγείται. Δεν νομίζω ότι θέλω να διακινδυνέψω για την εξέταση αυτή. Λέω να μείνω στα λόγια της γιατρού που με χειρούργησε και είπε ότι σε άφησα σε θέση να ξανακάνεις παιδί.
Εσύ πώς τα πας? Σε τί φάση είσαι?

lenaki87
08-03-11, 20:12
fribalina να σου ευχηθω κι εγω συντομα με ενα μωρακι στην κοιλια σου και ο επομενος μηνας να ειναι πιο τυχερος!!!!!

αρνάκι
08-03-11, 22:12
Καλησπέρα κοριτσάκια!!!Κι εγώ ωραία τα πέρασα το 3ημερο!!Ευτυχώς δεν δουλεύαμε ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου και ήμασταν όλο βόλτες τραπεζώματα κτλ.Και φυσικά όταν γυρνάγαμε σπίτι ή έφευγαν και μέναμε μόνοι μας,είχαμε και τα ωραία τα δικά μας...(!)Μόνο σήμερα είμαι όλη μερα μέσα στο σπίτι,κοντά στη φωτιά και κοιτάζω από το παράθυρο τις νυφάδες που πέφτουν,αλλά δυστυχώς δεν θα το στρώσει εδώ που είμαι!!!Και περιμένω τον αντρούλη μου να σχολάσει και να μην είναι πολύ κουρασμένος............χιχιχιχι
Ωραία και θετικά τα παραδείγματα που αναφέρατε για τις 'λιγο' μεγάλες μανούλες,αλλά δεν θέλω να το σκέφτομαι...Προτιμώ τότε να έχω ένα παιδάκι τουλάχιστον 15-20 χρονών!!Δεν ξέρω βρε κορίτσια τι θα έκανα αν έφτανα σ'αυτές τισ ηλικίες!!Σκέφτομαι πάντα και το ίδιο το παιδάκι πώς θα αισθάνεται..
Όσο για τους άντρες μας κορίτσια τι να πώ?Αν δεν είχαμε και αυτούς να μας στηρίζουν και να περιμένουν υπομονέτικα χωρίς τα δικά μας ξεσπάσματα,δεν ξέρω τι θα κάναμε...!Χάρηκα που περάσατε καλά,θα τα πούμε αύριο πάλι!!

lenaki87
08-03-11, 22:18
Καλως επεστρεψες αρνακι χαρηκα που τα περασατε ωραια!!!!
Και ζηλευω που εισαι διπλα σε φωτια και εξω χιονιζει!!!ΤΙ καλα!!!!
Εδω στα βορεια τιποτα!!!!Λιακαδα και καταγαλανος ουρανος αλλα τρομερο κρυο!!!!Δεν ειναι για τιποτα!!!!

Καλο βραδυ κοριτσακι!!!
Τα λεμε....

αρνάκι
08-03-11, 22:24
fribalina μου μην απελπίζεσαι!Είναι πολύ νωρίς ακόμα!Εύχομαι αυτός ο κρύος μήνας να είναι ο τυχερός για όλες μας!!Εγώ έιμαι στον 3ο μήνα κλομιφένης!Την κυριακή έκανα την pregnyl και τώρα δεν περιμένω την κυρία περίοδο στις 25/3!!Όσο για τη σαλπιγγογραφία που δεν έχω κάνει ούτε εγω ακόμα,το συζητησα με τη γυναικολόγο και μου είπε να περιμένουμε και αυτό το μήνα και μετά το βλέπουμε..Γιατί ούτως η άλλως άμα κάνω σαλπιγγογραφία θα πρέπει να σταματήσω την αγωγή και θα χασουμε το μήνα γιατι δεν πρέπει να έρθουμε σε επαφές λόγω του υγρού που χύνεται μέσα στη μήτρα!!Οπότε περιμένουμε..
Κορίτσια όσες την έχετε κάνει έτσι ήταν,χάσατε εκείνο το μήνα προσπαθειών??Φιλιά!!!

αρνάκι
08-03-11, 22:26
Ναι lenaki μου ωραία είναι,αλλά σε εσάς εκεί είναι πιο συχνό το φαινόμενο!!!Εσάς ζηλεύω...:p:p

lenaki87
08-03-11, 22:35
Μπαααα.....δεν ειναι παντα ωραιο το χιονι!!!!Εδω οταν ριχνει το κραταει μερες και ειναι δυσκολα!!!!Και η αληθεια ειναι οτι προτημω να χιονιζει αλλα να μην πιανει στον δρομο καθολου!!!!
Αντε αρνακι κανε σεξακι να ερθει το μωρακι!!!
Εγω σε μια εβδομαδα!!!!!

αρνάκι
08-03-11, 22:50
lenaki θα τα πουμε αύριο!Ήρθε ο κανακάρης μου!Θα φάμε,γιατι νηστικό αρκούδι δεν χορεύει,θα μου φουντώσει το τζάκι γιατί εγώ όλη μέρα ίσα που το κράταγα αναμμένο και βουρρρρρ............!!!Καλό βράδυ!!

nasasia
09-03-11, 10:38
καλημερα κοριτσια και απο εμενα!!!!!

φριβαλινα μου κοριτσι μου το μοτο μου ειναι υπομονη και επιμονη και πιστη δεν πειραζει βαλε τα δυνατα σου για αυτο το μηνα και εεμεις σου ευχομαστε ολοψυχα τα καλυτερα!!!!!:lol:

αχ αρνακι ποσο σε ζηλευω διπλα στην φωτια σου ελπιζω να περασες καλα εχθεσ!!!

και να σου πω για την σαλπιγγογραφια εγω τον μηνα δεν τον εχασα μετα απο 2 μερουλες κανονικοτατα για το ποθητο αποτελεσμα τουλαχιστον ετσι μου ειχε πει εμενα η γιατρος αλλα και απο αλλες κοπελες μεσα εδω στο φορουμ το ιδιο ειχα δει πως εκαναν

αντε κοριτσακια μου μια μεγαλη μεγαλη καλημερα
να στρωθω και λιγο στη δουλεια γιατι δεν ειμαστε για δυσαρεστα αποτελεσματα στις μερες χιχιχ ετσι και με επαιρνε χαμπαρι ο εργοδοτης :-P:-P:-P
φιλακια σε ολες

fribalina
09-03-11, 23:00
καλησπέρα και απο μένα κορίτσια,
θα σας φανεί περίεργο αλλά έχω ένα περίεργο προαίσθημα ότι όλα θα πάνε καλά. Τους τελευταίους μήνες πάω σε διαφορους γιατρούς και όλοι μου λένε ότι είναι μια ζαριά! Οκ, λοιπόν, αντί να αγχώνομαι θα ρίξω...ζάρια!!! Χαίρομαι που σας διαβάζω εδώ, γιατί παρά τα προβλήματα, θέματα, τις ανησυχίες ξέρω μέσα μου ότι όλα θα πάνε καλά για όλες και μία μία θα αρχίσετε να μας γράφετε τα καλά σας νέα.
Αρνάκι σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια, το ίδιο και το lenaki και τη nasasia.
Περιμένω τα καλά σας νέα!

kagly81
10-03-11, 00:38
"Ριξε μια ζαρια καλη και για μενα βρε ζωη"
Ποτε ομως θα τη ριξει αυτη τη ζαρια, θελω μωρο.
Οσο για τον αντρα μου τον προηγουμενο μηνα καθοταν και ακουγε την κοιλια μου και του λεω δεν εχει κατι μεσα, μου λεει σταματα κατι ακουω.Του λεω τι ακουσες; και μου λεει το μωρο μου ειπε ερχομαι και ειμαι υγιες. Να μην λυγισω;Ποτε θα παρουμε αυτη τη χαρα;
Κοριτσια ευχομαι σε ολες να ερθει γρηγορα, γιατι μονο εμεις που τα περναμε ξερουμε πως ειναι να μην ερχεται....................

nasasia
10-03-11, 10:45
kagly μου να μη το βαλεις κατω οχι σκεψου βρε :lol: αν δεν εχουμε τωρα υπομονη τι θα κανουμε μετα :-P στο λεω ουτε ανγχος χρειαζεται ουτε τιποτα ...ξερω ξερω και εγω τα ιδια σκεφτομαι με εσενα αλλα πρεπει να ειμαστε δυνατες :lol:

φιλακια κοριτσια:razz::razz:

lenaki87
10-03-11, 11:04
Καλημερα κουκλες μου!!!Καγκλυ αυτο μοου το κανει κι εμενα ο αντρας μου συν του οτι παριστανει οτι ταχα μας κλωτσαει!!!
Τι να κανω???Να αρχισω να κλαιω????Οοοοοοχι!!!!Κανω κι εγω χαβαλε και τα αντιμετωπιζω ολα πολυ ανετα!!!Τι να κανουμε ?Αλλες μενουν αμεσως κι αλλες πρεπει να δυσκολευτουν!!!
nasasia,fribalina,αρνακι τι κανετε κοριτσακια?

nasasia
10-03-11, 16:42
αχ λενακι μου δεν ξερω σημερα με επιασε μια απελπισια ετσι ξαφνικα και εχω βαλει τα κλαμματα :sad::sad: :wink: δασκαλε που διδασκες και λογο δεν εκρατης αν το εχω γραψει και σωστα.....:shock: αχ δεν ξερω δεν υπαρχει λογος στα ξαφνικα μου ηρθαν και ειμαι και στην δουλεια ακομα ευτηχως που λειεπει ο εργοδοτης ουφ!!!! και μονο που εγραψα κοριτσακια μου νιωθω λιγο καλυτερα σημερα εκανα και τισ τελευταιες εξατασεις και στο τελοσ τησ αλλησ βδομαδας ραντεβου με την γυναικολογο να μου πει τι δειχνουν

Θεουλη μου οτι και να δειχνουν να ξεπεραστουν γρηγορα και να πανε ολα καλα για Ολες μας φιλακια
ΥΓ.δεν ειναι για να γραφω σημερα μες την μαυριλα :oops::oops:

lenaki87
10-03-11, 17:08
Καλη μου ετσι καπως ημουν εγω εχθες!!!!Με τις μερες μας ειμαστε λιγο η πιεση λιγο οι ορμονες δεν θελει και πολυ!!!
Αυριο θα εισαι καλυτερα θα δεις!!!
Εγω σημερα ξυπνησα σουπερ!!!!
Μην αγχωνεσε και κατι να δειξουν οι εξετασεις ολα αντιμετωπιζονται ευκολα!!!Μακαρι να ειναι ομως σουπερ οι εξετασεις και να σου φυγει αυτη η αγωνια και το αγχος!!!

xrysa1981
10-03-11, 17:10
αχ λενακι μου δεν ξερω σημερα με επιασε μια απελπισια ετσι ξαφνικα και εχω βαλει τα κλαμματα :sad::sad: :wink: δασκαλε που διδασκες και λογο δεν εκρατης αν το εχω γραψει και σωστα.....:shock: αχ δεν ξερω δεν υπαρχει λογος στα ξαφνικα μου ηρθαν και ειμαι και στην δουλεια ακομα ευτηχως που λειεπει ο εργοδοτης ουφ!!!! και μονο που εγραψα κοριτσακια μου νιωθω λιγο καλυτερα σημερα εκανα και τισ τελευταιες εξατασεις και στο τελοσ τησ αλλησ βδομαδας ραντεβου με την γυναικολογο να μου πει τι δειχνουν

Θεουλη μου οτι και να δειχνουν να ξεπεραστουν γρηγορα και να πανε ολα καλα για Ολες μας φιλακια
ΥΓ.δεν ειναι για να γραφω σημερα μες την μαυριλα :oops::oops:

Αστα nasasia εγω ημουν ετσι χαλια χθες!Ολο το μεσημερι εκλαιγα!Ετρεχα για το νεφρο ολο το πρωι και το μεσημερι κατερευσα!Σημερα ομως ξυπνησα καλυτερα!Ολα θα γινουν και θα ερθουν τα μωρακια μας!Μας τυρανανε αλλα θα ερθουν!Ολα γινονται στις μερες μας!Ακομα και στις πιο δυσκολες περιπτωσεις γινονται θαυματα!Υπομονη μονο χρειαζεται!Ξερω καποιες φορες λυγιζουμαι...λογικο ειναι!Θα τα καταφερουμε ομως!Φιλακια;-)

nasasia
11-03-11, 10:21
καλημερα κοριτσια μου !!:?

εγω παλι σημερα ειμαι οπως η φατσουλα παραπανω τεσπα θα περασει το ξερω

xrysa μου συγνωμη αλλα δεν εχω διαβασει το ιστορικο σου πιο πανω τι εχεις εσυ με το νεφρο σου κοπελα μου (αν θες βεβαια μου λες)παντως τωρα ειναι ολα οκ?
ναι χρυσα μου το πιστευω οτι στις μερες μας ολα ειναι δυνατα και ολα γινονται θελει μονο υπομονη και πιστη απλα εγω ειμαι στη φαση που με πηρε λιγο απο κατω αλλα το σκ που εινα μπροστα μας και θα εχω χρονο με τον αντρουλη μου να ξεχαστω λιγο θα ειναι σουπερ

αρνακιιιιιιιι που εισαι εσυ δεν σε εχω δει καθολου
λενακι μου κοπελα το ξερω εχεις δικιο σημερα ειμαι λιιιιγο καλυτερα

σας φιλω :);)

nasasia
11-03-11, 14:42
κοριτσακια μου!!!!!!!!

ειμαι καλυτερα ε!! το ηξερα!!!!!! σκεφτομαι και τι θα κανω το σκ για να περασουμε ομορφα και ξεχαστηκα και με την δουλεια και μπηκα ξανα στο φορουμ να σας στειλω πιο αισιοδοξα μηνυματα τωρα :p:p:p:p

λοιποοοον σας ειπα οτι εχθες εκανα τισ τελευταιες εξετασεις προγεστερονη και κολπικου υγρου τωρα στην πρωτη πηρα τα αποτελεσματα δεν μπορω ομως να τα ερμηνευσω αλλα:evil: τα αποτελεσματα του κολπικου υγρου μου ειπαν οτι θα βγει σε μια βδομαδα και τωρα πρεπει να περιμενω πριν παω στη γυναικολογο για να τα δει ουφ αντε θα σκασω μεχρι τοτε πωπω!! να ετσι κανω και με το θεμα του νινιου και μετα τρελαινομαι

αυτα απο εμενα τα ολιγα εσεις :-P:-P:-P:-P????????

lenaki87
11-03-11, 21:48
Ειδες κοριτσακι πως αλλαζει η διαθεση????Ετσι να εισαι καθημερινα.ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ και ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ!!!
Εγω αυριο παω βολτουλα για 5 μερουλες.Εχει αδεια ο αντρουλης και θα παμε στα πεθερικα μου.
Ηδη νιωθω ωραια που θα ξεφυγουμε λιγακι και θα ξεκουραστουμε.
Και σε 4 μερες να μην ερθει!!!Αντε το πολυ σε 5 μερες να μην ερθει!!!:p

φιλια πολλα κοκονες μου...θα τα πουμε!

αρνάκι
12-03-11, 05:02
Hello κοριτσάρες!!!!!!!!!!!Με χάσατε,ε?1-2 μερούλες δεν μπήκα καθόλου!!Έχω πέσει με τα μούτρα σε ένα βιβλίο-βασικά τριλογία είναι απο 750 σελίδες το καθένα και προσπαθώ να τα τελειώσω γιατί στο τέλος θα ξεχάσω και την υπόθεση,χιχιχι!
Πάντως από ψυχολογία κοριτσάκια είμαστε όλες.......Μια έτσι,μια αλλιώς...θα τα παίξουμε εντελώς!!Μ'αρέσει που την περασμένη εβδομάδα με παρηγορούσατε και τώρα κάνετε τα ίδια!!!!Αχ τι θα απογίνουμε???Δεν ξέρω για εσάς,αλλά εγώ παρηγορούμαι κάπως όταν σας διαβάζω και λέω 'να όλες τα ίδια τραβάνε και έχουν και τα ψυχολογικά τους σκαμπανεβάσματα και δεν είσαι η μόνη'!Γιατί σιγά-σιγά μου φαινεται θα αρχίσω να επισκέπτομαι και ψυχολόγο εκτός από γυναικολόγο!!:rolleyes:
Αχ βρε ζουζούνες και να μας ερχόταν...Να δω τι θα κάνουμε τότε με τόσα που έχουμε τραβήξει,θα τρελαθούμε!!!!!!!!:-P:-P:-P
Πάντα στηριζόμουν στο ένστικτό μου για ό,τι σκεφτόμουν και με καθοδηγούσε,τώρα γιατί μου φαίνεται οτι μ'έχει εγκαταλήψει???Τόσο πολύ έχω κουράσει το μυαλό μου ήθελα να ήξερα???Δεν θέλω να είμαι αρνητική,αλλά πάλι ρε κορίτσια δεν νιώθω τίποτα ούτε γι' αυτον το μήνα,βέβαια είναι πολυ νωρίς ακόμα,αλλά..........
Τεσπα,ξέφυγα πάλι!!Λοιπόν πρέπει να δώσουμε μια υπόσχεση φιλενάδες εδώ μέσα΄να μην ξαναγράψουμε αρνητικά πράγματα!!!Οκ??
xrysa1981 περαστικούλια-για το νεφρό-αν και δεν ξέρω ούτε εγώ την περιπτωσή σου!Ελπίζω να είναι κάτι περαστικό!Δεν θέλουμε κι άλλα βάσανα στο κεφάλι μας,αρκετά!!!!
lenaki μου καλά να περάσετε,να ξεκουραστείτε και να ξεαγχωθείτε!!!Και σου εύχομαι όταν γυρίσετε να μην σου έρθει η ακατανόμαστη:!: και να μας πεις πρώτη τα ευχάριστα!!
nassasia και kagly81 μόνο θετικά μηνύματα από εδώ και πέρα είπαμε και που θα πάει θα την πάρουμε και εμείς αυτή τη χαρά της μητρότητας!!Δεν γίνεται να μας ξεχάσει εμάς ο Θεούλης!!!nassasia πες μας για τις απαντήσεις!Προγεστερόνη τι τιμή είχες και σε ποια μέρα του κύκλου?
fribalina,σε συγχαίρω για την αισιοδοξία σου!!!Πάντα έτσι και όλες μας!!Φιλάκια!!!!!!!!!!!!!!!

nasasia
13-03-11, 19:17
αχ κοριτσακια μου καλα ξεκουραστηκαμε απο αυριο τρεχουμε παλι αντε να δουμε αχ χαιρομαι που ακουω πως ειστε ολες καλα αντε λενακι να ξεκουραστεις και να μην σκεφτεσαι τιποτα καλα κανεισ και φευγεις αχ θελω και εγω νομιζω το χρειαζομαι λιγο

αρνακι ναι βρε οντως ειχες χαθει !!! τελος η τριλογια???:p:p

η προγεστερονη ηταν 18.2 και ηταν 21η μερα του κυκλου (νομιζω)
1. ξερεις κατι για αυτα τα αποτελεσματα?
2. να κανω μια μαλλον χαζη ερωτηση βρε κοριτσακια μου :oops::oops: εμενα περιοδος μου ηρθε βραδυ 9-11 μετραω και αυτη την μερα σαν πρωτη ή απο την επομενη :oops: σορρυ μπερδευτηκα λογο το οτι ηρθε βραδυ (καλα ολοκληρη γουρουνα φτου μου):shock::shock:

φιλακια κοριτσαρες!!!!

128
13-03-11, 20:56
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ 6 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ ΜΕΧΡΙ ΛΑΜΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ?:(

αρνάκι
14-03-11, 04:18
nassasia,καταρχήν δεν έχω τελειώσει ακόμα την τριλογία!Κοντεύω ομως!!!Και κατα δεύτερον θα σου μιλήσει η doctor αρνάκι... Εμένα όταν μου έρχεται περίοδος απόγευμα αργα ή βράδυ μου έχει πει η γυναικολόγος και μετράω σαν πρώτη μέρα την επόμενη!Όσο για την τιμή της προγεστερόνης μάλλον δειχνει οτι είναι χαμηλή για την συγκεκριμένη ημέρα,αν ο κύκλος σου είναι 28 ημερών!Εσένα πόσο είναι??Η τιμή αυτές τις μέρες δέιχνει αν έγινε ωορρηξία και απελευθερώθηκε η ορμόνη της προγεστερόνης!Αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι πάνω απο 20 μεχρι 25-καπου εκεί!Εγώ οταν πρωτοέκανα αυτή την εξέταση 21η μερα και σε κυκλο τότε πάνω από 35 μέρες,είχε δείξει πάρα πολύ λίγη.. Οταν όμως μπήκα στη θεραπεία με κλομιφένη και παρήγαγα σιγουρα ωάρια και μετά έκανα την pregnyl και σπάσανε,άρα απελευθερώθηκε και η ορμόνη ξέρεις πόσο είχα??24 παρακαλώ!!!Ο γιατρός σου τι σου είπε όμως γιατί εγώ είμαι fake doctor και μπορεί να λέω μαλ....ς!!!!!!!!!!!:lol:Φιλάκια

αρνάκι
14-03-11, 04:21
128 καλώς ήρθες!!!Λαπαροσκόπηση για ποιο λόγο έκανες?

nasasia
14-03-11, 10:20
καλημερα κοριτσαρες

αρνακι με τα λεγομενα σου τοτε την εξεταση την εκανα αν μετρησω ετσι στην 20η μερα ο κυκλος μου ειναι απο 26μ μεχρι και 34μ αστα βραστα

στην γιατρο δεν πηγα ακομα πρεπει να βγουν και οι εξετασεισ κολπικου που εκανα και θα παω μια και καλη ηταν να παω αυτη την βδομαδα αλλα λογο οικονομικου θα δουμε
θα σας πω
ουφ θα σκασω παλι!!!!:wink::wink:

128 καλως ηρθες γλυκια μου :lol:

nasasia
14-03-11, 10:24
βρε αρνακι τωρα ειδα τι ωρα εγραφες στο φορουμ χιχιχι βρε δεν κοιμασαι?

areti18.8
14-03-11, 14:32
κοριτσια καλησπερα κ απο μενα.θελω τα φωτα σας επειγοντως....εγω οπως σας ειπα εκανα 1μηνα κλομιφαινη κ δεν αντεδρασε καλα ο οργανισμος οποτε πηγαμε κατευθειαν σε puregon k pregnyl εκανα 2 μηνες κ τιποτα κ επειδη ο αντρας μ αγχωθηκε παρα πολυ με ολο αυτο ειπαμε να σταματησουμε κανα 2 μηνες τις ενεσεις κ να προσπαθησουμε μονοι μας. περιμενα την καταραμενη γυρω στις 10/3 απτις 8-9 μεχρι κ εχθες ειχα κατι πονακια οτι θα ρθει αλλα μπα..ειχα δει κανα 2 σταγονες αιμα προχθες κ μια ιδεα αιματος εχθες κ απο εχθες μονο καφε υγρα.τι να κανω?δε θελω ναχαρω αλλα κ η κολλητη μου ετσι ειχε της ξεκινησε η περιοδος με ελαχιστο αιμα μετα ειχε καφε υγρα τα οποια σταματησαν την 3μερα κ τωρα εχει στην κοιλιτσα της ενα μπεμπη 4 μηνων.τεστ δε θελω να κανω γιατι ειχα κακη εμπειρια οπως σας ειχα πει κ στο γιατρο λεω να μην παω ακομη να περιμενω μεχρι την παρασκευη.εσεις τι λετε ειχε καμοια σας καποια παρομοια εμπειρια?καλα που εχουμε η μια την αλλη εδω κ καταλαβαινομαστε απολυτα.γιατι κανενας εξω απτον χορο δεν μπορει να μας καταλαβει.καλη τυχη σε ολες μας.

anta1982
14-03-11, 14:50
Kalispera....Eimai kainourgia sto site , molis egrafika giati diavaza ta minimata sas kai mou edwsan kouragio afenos, afeterou mou edwsan ti epithymia na epikoinwnisw mazi sas giati sigoura mporeite na me katalavete....Kserw oti to thema afto exei eksantlithei, kserw oti exete varethei na diavazete tetoia themata,alla isws exete perasei oles apo ti fasi afti kai thelw tis simvoules sas...EImai pantremeni 2 xronia me ton andra mou kai ton 1,5 xrono prospathoume gia mwraki...dystyxws den exei ertehi akoma....egw ekana prosfatws arketes eksetaseis, apo kolpiki kalliergeia, mexri ormonikes kai to mono pou mou vrikan einai ena mikro pososto parapanw apo ta kanonika sta androgona mou pou den anisixise idiaitera tin gynaikologo mou...prin 6 mines se kolpiki kaliergieia diagnwistike oti eixa ouroplasma k mikoplasma kai pirame kai oi 2 mas therapeia antiviwsis vibramicin, kai meta apo 1 mina ksanakana eksetaseis k eixan apovlithei, itan sygkekrimena aristes opws mou eipe i giatros mou...Sas to lew giati eixa diavasei oti eiani ipogonima afta kai thewrisa tote oti afta itan o anastaltikos paragontas stis prospatheies mas...6 mines meta omws...den exw kanena apotelesma...Ti pistevete oti prepei na kanw?Na perimenw akoma i einai dwron adwron k prepei na paw sto epomeno stadio?Sas efxaristw ek twn proterwn...

areti18.8
14-03-11, 14:56
Καλημερα κουκλες μου!!!Καγκλυ αυτο μοου το κανει κι εμενα ο αντρας μου συν του οτι παριστανει οτι ταχα μας κλωτσαει!!!
Τι να κανω???Να αρχισω να κλαιω????Οοοοοοχι!!!!Κανω κι εγω χαβαλε και τα αντιμετωπιζω ολα πολυ ανετα!!!Τι να κανουμε ?Αλλες μενουν αμεσως κι αλλες πρεπει να δυσκολευτουν!!!
nasasia,fribalina,αρνακι τι κανετε κοριτσακια?

αχ βρε κοριτσια κ ο δικος μου το κανει αυτο.ολοι ιδιοι ειναι?απτο ιδιο εργοστασιο τους πηραμε?χαχαχα.ωρες ωρες σκεφτομαι οτι το θελω τοσο πολυ το παιδι οχι για μενα για τον φουκαριαρη τον αντρα μου.θελω τοσο πολυ νατου δωσω αυτη την χαρα.το ευχομαι σε ολες μας.

αρνακι: την σαλπιγγογραφια την κανεις 10-12 μερα του κυκλου.εμενα ο γιατρος μου μου χε πει μετα την περιοδο κ μεχρι να την κανω να μην εχω καμοια επαφη γιατι αν σπασει ο διαολος το ποδι του κ υπαρξει εγγυμοσυνη στο ενδιαμεσο θα επρεπε να την διακοψω γιατι σιγουρα το μωρο θα ειχε προβλημα.καλο ειναι να προσεχεις εκεινο τον μηνα κ να χασεις κ ενα μηνα δεν χαθηκε κ ο κοσμος ας μην το καταντησουμε μια μηνιαια υποχρεωση να κανουμε παιδι.τι λες?καλυτερα ενα μηνα αργοτερα κ υγιες μωρακι.(ρωτα κ τον γιατρο σου για σιγουρα παντως.) υπομονη κ επιμονη κοριτσακια...

areti18.8
14-03-11, 15:04
Kalispera....Eimai kainourgia sto site , molis egrafika giati diavaza ta minimata sas kai mou edwsan kouragio afenos, afeterou mou edwsan ti epithymia na epikoinwnisw mazi sas giati sigoura mporeite na me katalavete....Kserw oti to thema afto exei eksantlithei, kserw oti exete varethei na diavazete tetoia themata,alla isws exete perasei oles apo ti fasi afti kai thelw tis simvoules sas...EImai pantremeni 2 xronia me ton andra mou kai ton 1,5 xrono prospathoume gia mwraki...dystyxws den exei ertehi akoma....egw ekana prosfatws arketes eksetaseis, apo kolpiki kalliergeia, mexri ormonikes kai to mono pou mou vrikan einai ena mikro pososto parapanw apo ta kanonika sta androgona mou pou den anisixise idiaitera tin gynaikologo mou...prin 6 mines se kolpiki kaliergieia diagnwistike oti eixa ouroplasma k mikoplasma kai pirame kai oi 2 mas therapeia antiviwsis vibramicin, kai meta apo 1 mina ksanakana eksetaseis k eixan apovlithei, itan sygkekrimena aristes opws mou eipe i giatros mou...Sas to lew giati eixa diavasei oti eiani ipogonima afta kai thewrisa tote oti afta itan o anastaltikos paragontas stis prospatheies mas...6 mines meta omws...den exw kanena apotelesma...Ti pistevete oti prepei na kanw?Na perimenw akoma i einai dwron adwron k prepei na paw sto epomeno stadio?Sas efxaristw ek twn proterwn...

καλως ηρθες στην μεγαλη μας παρεα αντα.καλη τυχη κ σε σενα.φανταζομαι τις εξετασεις σου τις συστησε η γιατρος σου για να δειτε γιατι δεν εμεινες εγγυος ακομη.αφου πειρατε τα αποτελεσματα κ ηταν καλα τι σου ειπε?δε σου προτεινε καποιες επιλογες για να συνεχισετε?με πιο απλη την ελεγχομενη οωρηξια?

anta1982
14-03-11, 15:08
καλως ηρθες στην μεγαλη μας παρεα αντα.καλη τυχη κ σε σενα.φανταζομαι τις εξετασεις σου τις συστησε η γιατρος σου για να δειτε γιατι δεν εμεινες εγγυος ακομη.αφου πειρατε τα αποτελεσματα κ ηταν καλα τι σου ειπε?δε σου προτεινε καποιες επιλογες για να συνεχισετε?με πιο απλη την ελεγχομενη οωρηξια?

Se efxaristw poli gia tin amesi apantisi sou kouklitsa mou....Akou...tis eksetaseis tis ekana oles katopin entolis tis giatrou mou gia na dei ean einai ola kala...Afou eide pws ola apo plevras mou itan kala mou eipe pws to epomeno tha itan na kanoume spermodiagramma, pragma pou den afora emena dld alla ton andra mou ....proteine omws na mi ginei akoma...na kse agxwthw kai na afisw ligous mines k na tin ksanaepiskeptw prin to klaokairi giati eimai mikri thewrei akoma(28 eimai, den eimai kai toso mikri diladi!!!)...ti rwtisa gia ta test gonimwn imerwn k mou proteine na mi mpw se tetoia diadikasia giati tha agxwthw perisootero...episis sizitisa mazi tis ti salpiggografia k den mou ti sistinei akoma giati ti thewrei diskoli san eksetasi....ti allo na kanw pia?!!

anta1982
14-03-11, 15:19

Sou ksanagrafw defteri fora giati den eida na emfanistike i apantisi mou...Efxaristw areti mou pou mou apantises katarxin...Elega oti tis eksetaseis oles tis ekana katopin odigiwn tis giatrou mou....Afou eide oti ta apotelesmata mou itan kala mou eipe oti apomenei na kanei o andras mou spermodiagramma alla kata ti gnwmi tis o xi akoma...na perimenw ligous mines kai na kse agxwthw kai prin to kalokairi na tin episkeftw pali....thewrei oti eimai poli mikri akoma(eimai 28!!!siga ti mpempeka!!!!) gia na agxwnomai kai na mpainw se alles diadikasies opws ti salpigografia pou tis eipa egw tin opoia ekeini thewrei poli diskoli exetasi...den kserw, ti allo na kanw pia?????!!!!

areti18.8
14-03-11, 15:44
Se efxaristw poli gia tin amesi apantisi sou kouklitsa mou....Akou...tis eksetaseis tis ekana oles katopin entolis tis giatrou mou gia na dei ean einai ola kala...Afou eide pws ola apo plevras mou itan kala mou eipe pws to epomeno tha itan na kanoume spermodiagramma, pragma pou den afora emena dld alla ton andra mou ....proteine omws na mi ginei akoma...na kse agxwthw kai na afisw ligous mines k na tin ksanaepiskeptw prin to klaokairi giati eimai mikri thewrei akoma(28 eimai, den eimai kai toso mikri diladi!!!)...ti rwtisa gia ta test gonimwn imerwn k mou proteine na mi mpw se tetoia diadikasia giati tha agxwthw perisootero...episis sizitisa mazi tis ti salpiggografia k den mou ti sistinei akoma giati ti thewrei diskoli san eksetasi....ti allo na kanw pia?!!

ξερεις τι μου κανει εντυπωση?οτι δεν εκανε ο αντρας σ πρωτος εξετασεις.εγω κ πολλες κοπελες εδω οταν αρχισα να το ψαχνω ο γιατρος μου μου ειπε οτι πρωτα θα κανε ο αντρας μου την εξεταση κ που ειναι πολυ πιο απλη κ ανωδυνη απο ολες αυτες που πρεπει να κανουμε εμεις κ μετα θα ψαχτω εγω.ευτυχως ο αντρας μου δεν ειχε κανενα προβλημα ισα ισα που η μικροβιολογος ειπε οτι καιρο ειχε να δει τετοια αποτελεσματα. εγω προτεινω οταν αποφασισετε να το ξεκινησετε πιο σοβαρα να κανει πρωτα ο αντρουλης σου κ μετα να να μπεις εσυ στην διαδικασια.κ μεχρι τοτε απολαυσετε τον αντρουλη σου χωρις να σκεφτεσαι το μωρακι.ελπιζω να ερθει συντομα κ να μην χρειαστει να κανετε τιποτα περισσοτερο. α οσο για την ελεγχομενη οωρηξια που σου ειπα δεν εννοουσα τα τεστ του φαρμακειου αλλα κολπικο υπερηχο τις γονιμες μερες για να σου πει ο γιατρος ποτε ακριβως εχεις οωρηξια.αλλα ας μην σε αγχωνω θα σου τα πει κ ο γιατρος σ αν χρειαστε καλη συνεχεια.

anta1982
14-03-11, 16:12
ξερεις τι μου κανει εντυπωση?οτι δεν εκανε ο αντρας σ πρωτος εξετασεις.εγω κ πολλες κοπελες εδω οταν αρχισα να το ψαχνω ο γιατρος μου μου ειπε οτι πρωτα θα κανε ο αντρας μου την εξεταση κ που ειναι πολυ πιο απλη κ ανωδυνη απο ολες αυτες που πρεπει να κανουμε εμεις κ μετα θα ψαχτω εγω.ευτυχως ο αντρας μου δεν ειχε κανενα προβλημα ισα ισα που η μικροβιολογος ειπε οτι καιρο ειχε να δει τετοια αποτελεσματα. εγω προτεινω οταν αποφασισετε να το ξεκινησετε πιο σοβαρα να κανει πρωτα ο αντρουλης σου κ μετα να να μπεις εσυ στην διαδικασια.κ μεχρι τοτε απολαυσετε τον αντρουλη σου χωρις να σκεφτεσαι το μωρακι.ελπιζω να ερθει συντομα κ να μην χρειαστει να κανετε τιποτα περισσοτερο. α οσο για την ελεγχομενη οωρηξια που σου ειπα δεν εννοουσα τα τεστ του φαρμακειου αλλα κολπικο υπερηχο τις γονιμες μερες για να σου πει ο γιατρος ποτε ακριβως εχεις οωρηξια.αλλα ας μην σε αγχωνω θα σου τα πει κ ο γιατρος σ αν χρειαστε καλη συνεχεια.

den ekane o andras mou prwtos eksetaseis giati etyxe k piga egw gia to kathierwmeno test pap, kei anixneftikan kapoia igra ekana kolpikes eksetaseis, kai telos ekana k ormonikes gia thiroeidi (Asxeto) k vrethikan k ola ta alla...twra tha ton valw na paei mallon...i na min ton agxwsw akoma???1,5 xronos den einai ipervoliko diastima?? perases k esi tetoia agxi i isoun pio tyxeroula???

areti18.8
14-03-11, 16:27
για να μην ξαναγραφω την ιστορια μου κ κουραζω αν δε βαριεσαι πηγαινε στην 22 σελιδα να την διαβασεις κ εγω καινουρια ειμαι σχετικα στο φορουμ.να αγχωθει ο αντρας σ δεν χρειαζεται δεν ειναι τιποτα.καλο ειναι για μενα να αρχιζεις να το ψαχνεις,1.5 χρονος δεν ειναι κ λιγος κ αν υπαρχει κανενα προβλημα (που δεν σου το ευχομαι) να εχεις τον καιρο να το αντιμετωπισεις.εμεις παιδευομαστε 2.5 χρονια τωρα...

anta1982
14-03-11, 16:34
για να μην ξαναγραφω την ιστορια μου κ κουραζω αν δε βαριεσαι πηγαινε στην 22 σελιδα να την διαβασεις κ εγω καινουρια ειμαι σχετικα στο φορουμ.να αγχωθει ο αντρας σ δεν χρειαζεται δεν ειναι τιποτα.καλο ειναι για μενα να αρχιζεις να το ψαχνεις,1.5 χρονος δεν ειναι κ λιγος κ αν υπαρχει κανενα προβλημα (που δεν σου το ευχομαι) να εχεις τον καιρο να το αντιμετωπισεις.εμεις παιδευομαστε 2.5 χρονια τωρα...

Pwpw ti travikses k esi!!!2 test thetika???na sou pw kati???diavasa kati swsto edw mesa kai sto parathetw mipws osu xei diafygei gia na dwsw ligi aisiodoksia...grafei mia kopela:Αντικειμενικά, δε ξέρω κανένα ζευγάρι μικρότερο ή μεγαλύτερο σε ηλικία που να θέλει παιδί και να μη τα κατάφερε. Όλοι έχουν παιδιά! Το πότε το απέκτησε ο καθένας δεν έχει σημασία, όσο το αποτέλεσμα. 'Ετσι κι εμεις λοιπόν. Κάποια στιγμή θα έρθει

etsi den einai???kserw pws einai poli odiniro afto pou travame kathe mina pou pame stin toualeta ana mia wra kai erxetai i anathematismeni i periodos,alla sigoura kapoia stigmi oles tha ginoume miteres...eimaste k stin idia ilikia...me provlimatises vevaia me tin istoria sou k arxizw k pistevw mipws exw k egw adiafori giatro k prepei kati na kanw giafto....1,5 xronos sigoura den einai ligos apo tin mia, apo tin alli diavazw edw istories pou mprosta stis dikes mas einai to elaxisto afto to noumero...kserw k egw ti na pw....o giatros sou einai kalos e?

areti18.8
14-03-11, 16:41
etsi den einai???kserw pws einai poli odiniro afto pou travame kathe mina pou pame stin toualeta ana mia wra kai erxetai i anathematismeni i periodos,alla sigoura kapoia stigmi oles tha ginoume miteres...eimaste k stin idia ilikia...me provlimatises vevaia me tin istoria sou k arxizw k pistevw mipws exw k egw adiafori giatro k prepei kati na kanw giafto....1,5 xronos sigoura den einai ligos apo tin mia, apo tin alli diavazw edw istories pou mprosta stis dikes mas einai to elaxisto afto to noumero...kserw k egw ti na pw....o giatros sou einai kalos e?[/QUOTE]

πιστεψε με εχω αλλαξει 5 γιατρους μεχρι τωρα ευτυχως αυτος δειχνει οτι νοιαζεται.ειναι ξαδερφος μιας φιλης μου αυτη μου τον συστησε κ αν κ αργησε να με πεισει να παω τωρα την ευγνωμονω που επεμενε.δεν ξερω αν διαβασες νωριτερα που εγραψα σημερα ειμαι κ σε μια περιεργη φαση αρχισα να σκεφτομαι παλι μηπως ειμαι εγγυος οσο καθυστερει η συχαμενη να ερθει...

anta1982
14-03-11, 16:47
etsi den einai???kserw pws einai poli odiniro afto pou travame kathe mina pou pame stin toualeta ana mia wra kai erxetai i anathematismeni i periodos,alla sigoura kapoia stigmi oles tha ginoume miteres...eimaste k stin idia ilikia...me provlimatises vevaia me tin istoria sou k arxizw k pistevw mipws exw k egw adiafori giatro k prepei kati na kanw giafto....1,5 xronos sigoura den einai ligos apo tin mia, apo tin alli diavazw edw istories pou mprosta stis dikes mas einai to elaxisto afto to noumero...kserw k egw ti na pw....o giatros sou einai kalos e?

πιστεψε με εχω αλλαξει 5 γιατρους μεχρι τωρα ευτυχως αυτος δειχνει οτι νοιαζεται.ειναι ξαδερφος μιας φιλης μου αυτη μου τον συστησε κ αν κ αργησε να με πεισει να παω τωρα την ευγνωμονω που επεμενε.δεν ξερω αν διαβασες νωριτερα που εγραψα σημερα ειμαι κ σε μια περιεργη φαση αρχισα να σκεφτομαι παλι μηπως ειμαι εγγυος οσο καθυστερει η συχαμενη να ερθει...[/QUOTE]

pwpw!!!!!!!!!!skeftesai???efxomai na sou ferw gouri!!!!!!!!!!enimerwse me!!!!kai isws xreiastw kai egw ton giatro sou....giati exeis sigoura krisi kali meta apo 5 giatrous!!!

areti18.8
14-03-11, 16:52
pwpw!!!!!!!!!!skeftesai???efxomai na sou ferw gouri!!!!!!!!!!enimerwse me!!!!kai isws xreiastw kai egw ton giatro sou....giati exeis sigoura krisi kali meta apo 5 giatrous!!![/QUOTE]

προσπαθω να μην το σκεφτομαι η αληθεια ειναι αλλα δεν ειναι κ ευκολο στον αντρα μου δεν ειπα τιποτα να μην τον ξεσηκωνω αδικα για αυτο κ ειμαι ολη μερα στο φορουμ για να μοιραζομαι τις σκεψεις μου με σας.ευχαριστω που εισαι κ εσυ εδω με βοηθας πολυ.οσο για τον γιατρο πολυ ευχαριστως αν εισαι καπου κοντα.εγω ειμαι καβαλα.

anta1982
14-03-11, 17:20
pwpw!!!!!!!!!!skeftesai???efxomai na sou ferw gouri!!!!!!!!!!enimerwse me!!!!kai isws xreiastw kai egw ton giatro sou....giati exeis sigoura krisi kali meta apo 5 giatrous!!!

προσπαθω να μην το σκεφτομαι η αληθεια ειναι αλλα δεν ειναι κ ευκολο στον αντρα μου δεν ειπα τιποτα να μην τον ξεσηκωνω αδικα για αυτο κ ειμαι ολη μερα στο φορουμ για να μοιραζομαι τις σκεψεις μου με σας.ευχαριστω που εισαι κ εσυ εδω με βοηθας πολυ.οσο για τον γιατρο πολυ ευχαριστως αν εισαι καπου κοντα.εγω ειμαι καβαλα.[/QUOTE]

ax eimai poli makria dystyxws...athina....kala kaneis na mi to skeftesai....kai na mi tou peis tipota...xairontai kai aftoi kai meta tous apogoitevomai.....tha mpw k avrio na mou peis ta nea!!posi kathisterisi exeis?

areti18.8
14-03-11, 17:31
ax eimai poli makria dystyxws...athina....kala kaneis na mi to skeftesai....kai na mi tou peis tipota...xairontai kai aftoi kai meta tous apogoitevomai.....tha mpw k avrio na mou peis ta nea!!posi kathisterisi exeis?

δεν εχω πολυ καθυστερηση 5 μερες μονο απλα με προβληματιζει οτι εχω πονακια εδω κ μερες ειχα μια ιδεα αιματος προχθες κ εχθες το πρωι κ απτο μεσημερι κ μετα καφε υγρα κ πριν λιγο που πηγα τουαλετα δεν ειχα τιποτα κ επειδη η κολλητη μου ειχε την ιδια ακριβως πορεια κ τωρα εχει 1 σπορακο 4μηνων στην κοιλιτσα της για αυτο ξεσηκωθηκα αλλιως πιστευω δεθα εδινα τοση σημασια .ισως παρω τον γιατρο μου μετα να δω τι θα πει κ αυτος αλλα φοβαμαι μη μου χλασει το ονειρο που ζω εδω κ λιγες ωρες....χαχαχαχα.καλο σ απογευμα....ευχαριστω κ παλι για τον χρονο σου.

areti18.8
14-03-11, 17:36
!!!!!!!!!!!!

marin!
14-03-11, 18:09
καλησπέρα κορίτσια!!!!aretin μου θα σε συμβούλευα να πάρεις τον γιατρό σου τηλ να τον ενημερώσεις!Είχα και γώ παρόμοια εμπειρεία με δυσάρεστα δυστυχως αποτελέσματα! Ελπίζω να ακούσεις σύντομα καλά νέα και να πάνε όλα καλά!!!!!

areti18.8
14-03-11, 18:34
καλησπέρα κορίτσια!!!!aretin μου θα σε συμβούλευα να πάρεις τον γιατρό σου τηλ να τον ενημερώσεις!Είχα και γώ παρόμοια εμπειρεία με δυσάρεστα δυστυχως αποτελέσματα! Ελπίζω να ακούσεις σύντομα καλά νέα και να πάνε όλα καλά!!!!!

καλησπερα μαριν καλως ηρθες στην παρεα μας.ευχαριστω για την συμβουλη.ποια ειναι η εμπειρια σου αν δεν γινομαι αδιακριτη κ αν δεν ειναι κατι που σε ποναει κ δε θελεις να το συζητας?

φατσούλα 09
14-03-11, 18:58
kalhspera se oles!eimai kainouria edw...molis prin liges meres eggrafhka!h istoria mou einai paromoia me tis dikes sas! eimai pantremenh 2 xronia kai prospathoume ton teleutaio 1.5 xrono na kanoume mwraki alla tpt! twra tha kanoume prospatheia me spermatenxush kai exw pelagwsei.....

marin!
14-03-11, 20:19
Arretin μου πριν απο 2 βδομάδες είχα καθυστέρηση, όχι πολλές ημέρες 4-5 περίπου, αλλα κάτι μέρες πριν είχαν αρχίσει κάποια συμπτώματα όπως έντονη υπνηλία και ζαλάδες.Δεν είπα τίποτα στον άντρα μου για να μην τον αγχώσω και έτσι πήρα και έκανα ένα τεστ απο το φαρμακείο. Το έκανα λοιπόν και στην αρχή δεν έδειξε τίποτα, και φυσικά το πέταξα. Ελα όμως που και πάλι δεν καθυσυχάστηκα.Κατι δεν πήγαινε καλα!Εντωμεταξύ την μέρα που περίμενα να αδιαθετήσω το πρωί είδα καθώς σκουπιζόμουν λίγο καφέ αίμα. Και την επόμενη πάλι πολύ λίγο. Το τεστ το έκανα μετά από 3 μέρες. Την επόμενη ημέρα λοιπόν γυρνάω στο σπίτι και ξαναπάω στα σκουπίδια να βρω το τεστ.Λες κ το ήξερα!Το τεστ έδειχνε θετικό!Τρελάθηκα από την χαρά μου και πήγα πάλι στο φαρμακείο να πάρω άλλο. Το έκανα και βγήκε και αυτό θετικο.Το είπα λοιπόν στον άντρα μου και πέταξε και αυτός από την χαρά του. Ομως το ίδιο βράδυ πάω τουαλέτα και βλέπω περισσότερο καφέ αίμα και όταν ξάπλωσα ένιωθα πολύ χάλια, φόβο, ότι κάτι δεν πήγαινε καλά!Μάτι δεν έκλεισα όλη νύχτα και την επόμενη δούλευα!!!Το πρώι πήγα και έκανα χωριακή, και όταν πήγα στην δουλειά και πήγα πάλι τουαλέτα είδα πολύ αίμα κόκκινο σαν αιμοραγία.Πήρα τον γιατρό μου και μου είπε να πάω απο εκεί κατευθείαν γιατι φοβόταν για αποβολή!Απο την δουλειά δεν μπορούσα να λείψω γιατι ήμουν μόνη μου και είχα τρελαθεί απο την αγωνία μου βλέποντας το άιμα να τρέχει!Οταν πήγαμε στο γιατρό και μου έκανε υπέρηχο δεν βρήκε τιποτα απολύτως!!!Περιμέναμε λοιπόν να βγει η χωριακή οποτε και έδειξε οτι ήμουν έγγυος!Ογιατρός μου είπε ότι απλά συνέβη τυχαίο γεγονός, και με έβαλε να κάνω σε 3 - 4 μέρες πάλι χωριακή.Είχα περίοδο κανονικα από εκείνη την μέρα!Η χωριακή στην συνέχεια έπεσε στο 1. Και τελειώσαν όλα!

marin!
14-03-11, 20:22
Εχω αγχωθεί αφάνταστα από τότε και προσπαθώ να μην με καταβάλλει το άγχος αλλα είναι δύσκολο!Δεν μιλάω ούτε καν στον άντρα μου και προσπαθώ να το περάσω μόνη μου. Βέβαια μια αποτυχημένη προσπάθεια δεν είναι τίποτα μπροστά σε αυτά που περνάτε έδώ μέσα και διαβάζω!Τι να πώ..Γιατι πρέπει να τα τραβάμε όλα αυτά!!!!

marin!
14-03-11, 20:27
φατσούλα καλησπέρα!Βλέπω ότι είμαστε και πατριώτισσες!!!Και γω καινούρια στο site.Να σκέφτεσαι θετικά και όλα καλά θα πάνε!Μια φίλη μου έκανε το μωράκι της μετά από 17 χρόνια γάμου!Και δεν είχε κανένα πρόβλημα.Μόνο άγχος κάθε φορά που ερχόταν σε επαφή με τον άντρα της.Τόσα χρόνια να περιμένεις!!!Για φαντάσου!!Και είχε και μια φανταστική εγκυμόσύνη χωρίς κανένα πρόβλημα!!!!

marin!
14-03-11, 20:32
Arretin μου μόλις διάβασα την ιστορία σου!Εχω και εγώ πολυκυστικές ωοθήκες, γίνεται πανικός κάθε φορά που πάω για υπέρηχο!!!Γεμάτη με κύστες!Εχω κάνει και θεραπεία παλιότερα με αντισυλληπτικά αλλά αυτές εκεί επιμένουν!Ωορυξία έχω κανονικα όμως απλά επειδή ο κύκλός μου είναι 33-34 και όποτε του έρθει πρέπει να ψάχνομαι για τις βρώ!

nantia33
14-03-11, 20:49
καλησπερα και απο μενα...
να συστηθω..
Ναντια, παντρεμενη εδω και 1.5 χρονο, και ξεκινησαμε απο τοτε τις προσπαθειες..
απο τοτε μεχρι σημερα δεν ειχα κατι συγλονιστικο...περαν της αναμονης...μονο μια κυστουλα μου ειχε εμφανιστει που με θεραπεια 1 μηνα αντισυλληπτικα ευτυχως εξαφανιστηκε..
τα αποτελεσματα ολα οκ...εννοειται οτι ολος ο κυκλος μου, φιλες, γνωστες, γειτονισσες, θηλυκες γατες, ειναι εγκυες, ισως και στο δευτερο τωρα που μιλαμε...αλλα οκ..συνεχιζουμε!!!
η παρεα σας με κραταει συντροφια εδω και αρκετο καιρο, τωρα ομως πηρα την αποφαση να συμμετασχω...
ελπιζω να τα λεμε..και να μαθαινουμε μονο ευχαριστα!!!!

areti18.8
14-03-11, 21:51
Arretin μου πριν απο 2 βδομάδες είχα καθυστέρηση, όχι πολλές ημέρες 4-5 περίπου, αλλα κάτι μέρες πριν είχαν αρχίσει κάποια συμπτώματα όπως έντονη υπνηλία και ζαλάδες.Δεν είπα τίποτα στον άντρα μου για να μην τον αγχώσω και έτσι πήρα και έκανα ένα τεστ απο το φαρμακείο. Το έκανα λοιπόν και στην αρχή δεν έδειξε τίποτα, και φυσικά το πέταξα. Ελα όμως που και πάλι δεν καθυσυχάστηκα.Κατι δεν πήγαινε καλα!Εντωμεταξύ την μέρα που περίμενα να αδιαθετήσω το πρωί είδα καθώς σκουπιζόμουν λίγο καφέ αίμα. Και την επόμενη πάλι πολύ λίγο. Το τεστ το έκανα μετά από 3 μέρες. Την επόμενη ημέρα λοιπόν γυρνάω στο σπίτι και ξαναπάω στα σκουπίδια να βρω το τεστ.Λες κ το ήξερα!Το τεστ έδειχνε θετικό!Τρελάθηκα από την χαρά μου και πήγα πάλι στο φαρμακείο να πάρω άλλο. Το έκανα και βγήκε και αυτό θετικο.Το είπα λοιπόν στον άντρα μου και πέταξε και αυτός από την χαρά του. Ομως το ίδιο βράδυ πάω τουαλέτα και βλέπω περισσότερο καφέ αίμα και όταν ξάπλωσα ένιωθα πολύ χάλια, φόβο, ότι κάτι δεν πήγαινε καλά!Μάτι δεν έκλεισα όλη νύχτα και την επόμενη δούλευα!!!Το πρώι πήγα και έκανα χωριακή, και όταν πήγα στην δουλειά και πήγα πάλι τουαλέτα είδα πολύ αίμα κόκκινο σαν αιμοραγία.Πήρα τον γιατρό μου και μου είπε να πάω απο εκεί κατευθείαν γιατι φοβόταν για αποβολή!Απο την δουλειά δεν μπορούσα να λείψω γιατι ήμουν μόνη μου και είχα τρελαθεί απο την αγωνία μου βλέποντας το άιμα να τρέχει!Οταν πήγαμε στο γιατρό και μου έκανε υπέρηχο δεν βρήκε τιποτα απολύτως!!!Περιμέναμε λοιπόν να βγει η χωριακή οποτε και έδειξε οτι ήμουν έγγυος!Ογιατρός μου είπε ότι απλά συνέβη τυχαίο γεγονός, και με έβαλε να κάνω σε 3 - 4 μέρες πάλι χωριακή.Είχα περίοδο κανονικα από εκείνη την μέρα!Η χωριακή στην συνέχεια έπεσε στο 1. Και τελειώσαν όλα!

λυπαμαι πολυ κοριτσακι μου ειναι πολυ οδυνηρο αυτο που περασες,ως ενα βαθμο σε καταλαβαινω.εδω εγω επεσα στα πατωματα για ενα μηνα μονο κ μονο με τα 2 (υποτηθεμενα) θετικα τεστ οχι εσυ που ειχες κ μια ζωουλα μεσα σου εστω κ για λιγο.υπομονη κοριτσακι...πρεπει να τις προσπερναμε τις δυσκολιες κ να βλεπουμε μπροστα στα καλυτερα που θα ερθουν,γιατι θα ερθουν αν το πιστεψουμε πραγματικα ολες μας.εγω τελικα δεν τον πηρα τον γιατρο μου ισως παω αυριο να κανω μια χοριακη να δω τι γινεται παντως αν δω κατι περιεργο θα παω αμεσως στο γιατρο.μεχρι στιγμης απτο πρωι ειμαι καθαρη δεν εχω ουτε αιμα ουτε πονους ουτε καφε υγρα.ας ξημερωσει ο θεος την μερα κ βλεποντας κ κανοντας...καλο βραδυ σε ολες.

fribalina
14-03-11, 22:48
Κορίτσια καλησπέρα σε όλες!
Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα κέφια να είναι σούπερ!
Αρνάκι, lenaki87, nasasia, ελπίζω σύντομα να έχετε καλά νέα. Εγώ αυτό το μήνα αύριο ξεκινώ παρακολούθηση, πάλι σε φυσικό κύκλο γιατί δεν θέλω να πάρω κι αλλες ορμόνες. Είμαι όμως χαλαρή. Εϊπα αυτό που πέρασα τον προηγούμενο μήνα, κάθε τσιμπηματάκι στην κοιλιά, κάθε πονάκι να προσπαθώ να το ερμηνεύσω, δεν θα το ξανακάνω.
Πείτε μου τα νεα σας. Παρακολουθώ και τα υπόλοιπα κορίτσια.
Ήθελα να ρωτήσω, εάν κάποια έχει συζητήσει με το γιατρό της ποιές οι πιθανότητες μετά την pregnyl. Εννοώ η χορήγησή της αποσκοπεί στο να αυξήσει τις πιθανότητες σύλληψης?

128
15-03-11, 11:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!ΑΡΝΑΚΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΛΑΜΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ Η ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ.ΣΠΕΡΜΑΤΕΝΧΥΣΗ ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΜΟΝΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΙΛΑΜΕ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΕΛΙΚΑ.

anta1982
15-03-11, 11:36
λυπαμαι πολυ κοριτσακι μου ειναι πολυ οδυνηρο αυτο που περασες,ως ενα βαθμο σε καταλαβαινω.εδω εγω επεσα στα πατωματα για ενα μηνα μονο κ μονο με τα 2 (υποτηθεμενα) θετικα τεστ οχι εσυ που ειχες κ μια ζωουλα μεσα σου εστω κ για λιγο.υπομονη κοριτσακι...πρεπει να τις προσπερναμε τις δυσκολιες κ να βλεπουμε μπροστα στα καλυτερα που θα ερθουν,γιατι θα ερθουν αν το πιστεψουμε πραγματικα ολες μας.εγω τελικα δεν τον πηρα τον γιατρο μου ισως παω αυριο να κανω μια χοριακη να δω τι γινεται παντως αν δω κατι περιεργο θα παω αμεσως στο γιατρο.μεχρι στιγμης απτο πρωι ειμαι καθαρη δεν εχω ουτε αιμα ουτε πονους ουτε καφε υγρα.ας ξημερωσει ο θεος την μερα κ βλεποντας κ κανοντας...καλο βραδυ σε ολες.

ARETHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH ti egine????????????????????????????

areti18.8
15-03-11, 12:30
καλημερα αντα μου μολις μπηκα σπιτι.πηγα εκανα χοριακη τελικα αλλα δυστυχως αρνητικη....ειπα θα το αφηνα μεχρι την παρασκευη αλλα οταν ξυπνησα σημερα με το χερι του αντρα μου να μου χαιδευει την κοιλια ειπα να παω γιατι ειναι κριμα κ αυτος να ελπιζει μηπως γινει αυτη την φορα του θαυμα...πηρα κ τον γιατρο μου κ μου πε να περιμενω μεχρι την παρασκευη κ αν δεν ερθει να παω την δευτερα να με δει.βεβαια δε του πα οτι εκανα χοριακη γιατι θα μου βαζε τις φωνες που βιαστηκα...προσπαθω να μαι ηρεμη κ να μη το σκεφτομαι.τωρα περιμανω τον αδερφο μου να πιουμε κανενα καφεδακι να περασει η ωρα.

nasasia
15-03-11, 12:38
καλημερα καταρχην ενα μεγαλο καλως ηρθατε στισ νεες κοπελες
και σας ευχομαι τα καλυτερα δεν εχω διαβασει ολεσ τις ιστοριες αλλα θα το κανω εν καιρο (αν μπορειται παρακαλω γραφετε με ελληνικα)

καταρχιν αρετιν336 ναι εχεις δικιο σε οτι ειπες για την σαλπιγγογραφια μεχρι να την κανεις δεν πρεπει να ερθεισ σε επαφη μετα απο 2 μερες ομωσ μπορεις
(παντα κατοπιν συμβουλης γιατρου)
να ξερεις οτι στεναχωρηθηκα που δεν εγινε κατι πιστεψε με ειχα μεγαλες ελπιδες με τετοια καθυστερηση οτι θα τα καταφερνες αλλα ειπαμε μη το βαζεισ κατω ποτε

ευχαριστησου ον καφεδακι σου τωρα και μην σκοτιζεις το μυαλουδακι σου γιατι θα τρελλαθουμε τελειως

σε φιλω:razz::razz:

areti18.8
15-03-11, 12:49
καλημερα καταρχην ενα μεγαλο καλως ηρθατε στισ νεες κοπελες
και σας ευχομαι τα καλυτερα δεν εχω διαβασει ολεσ τις ιστοριες αλλα θα το κανω εν καιρο (αν μπορειται παρακαλω γραφετε με ελληνικα)

καταρχιν αρετιν336 ναι εχεις δικιο σε οτι ειπες για την σαλπιγγογραφια μεχρι να την κανεις δεν πρεπει να ερθεισ σε επαφη μετα απο 2 μερες ομωσ μπορεις
(παντα κατοπιν συμβουλης γιατρου)
να ξερεις οτι στεναχωρηθηκα που δεν εγινε κατι πιστεψε με ειχα μεγαλες ελπιδες με τετοια καθυστερηση οτι θα τα καταφερνες αλλα ειπαμε μη το βαζεισ κατω ποτε

ευχαριστησου ον καφεδακι σου τωρα και μην σκοτιζεις το μυαλουδακι σου γιατι θα τρελλαθουμε τελειως

σε φιλω:razz::razz:

σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι να σαι καλα.τωρα ειμαι καλα οταν ερθει ο αντρας μου δεν ξερω πως θα αντιδρασω.το πιστεψα αυτη την φορα πολυ...τα λεμε αργοτερα τωρα θα χαρω το αδερφακι μου.καλη συνεχεια κοριτσια....

nasasia
15-03-11, 13:10
αντα1892 προσπαθω κοπελα μου να διαβαζω μια μια τισ ιστοριες σας για να γρψω και εγω με τη σειρα μου την γνωμη μου

καταρχην σκεφτηκες οτι αφου εχεις ειδη κανει καποιες εξετασεις και ο γιατρος σου δεν ειναι ανυσυχιτικος μηπως δεν βοηθας και εσυ με το αγχοσ σου (γιατι εγω αυτο κανω τροπο να το σταματησω δεν εχω βρει)

μετα θελω να σου πω για το γιατρο και εγω με τον δικο μου κραταω μια πισινη που λενε 1 οκ ειχες καποιο προβλημα εσυ γιατι ομως ταυτοχρονα να μην κανει ενα σπερμοδιαγραμμα και ο σζγ και μια καλλιεργεια αφου ειναι μονο μια εξεταση και δεν θα εχανες χρονο ο αντρας μονο αυτο κανει και αν ειναι ολα καλα τελος οποτε μειων ενα αγχοσ 2 . δεν νομιζω κοπελα μου οτι ο γιατρος σου επρεπε να σε φοβισει σχετικα με την σαλπιγγογραφια ειναι οντωσ απο τισ πιο σημαντικες εξετασεις αλλα ωσπου να το κανω κοντεψα να πεθανω μολις το εκανα μειων ενα ακομη αγχοσ ουφ!!!!! (βεβαια μπορει να μην ειδε κατι σημαντικο με τον υπερηχο και να θεωρει οτι δεν χρειαζεται ακομα οκ με αυτο , απλα να μην σε φοβιζει!!)

τωρα θελω να σε ρωτησω ο γιατροσ ειναι για υπογονημα ζευγαρια?
το λεω γιατι ο δικος μου οχι αλλα τον εχω ακομα γιατι οκ δεν κανουμε κατι διαφορετικο μολισ πηγαμε απλα κανουμε με την σειρα τισ απαραιτητες εξετασεις οπωσ και εσεις αν ομως αργοτερα δω πως δεν γινετε κατι θα απευθυνθω σε αναλογο γυναικολογο να με καθοδηγησει και αναλογα αν κοιταξεις και την δικη μου ιστορια εγω ειμαι 29 και κανω προσπαθεις για ενα χρονο τωρα ξεκινησα εξετασεις

σου ευχομαι και σε εσενα ολοψυχα τα καλυτερα και τι να πω ??
ο Θεος ξερει

nasasia
15-03-11, 13:37
Αρνάκι, lenaki87, nasasia, ελπίζω σύντομα να έχετε καλά νέα. Εγώ αυτό το μήνα αύριο ξεκινώ παρακολούθηση, πάλι σε φυσικό κύκλο γιατί δεν θέλω να πάρω κι αλλες ορμόνες. Είμαι όμως χαλαρή. Εϊπα αυτό που πέρασα τον προηγούμενο μήνα, κάθε τσιμπηματάκι στην κοιλιά, κάθε πονάκι να προσπαθώ να το ερμηνεύσω, δεν θα το ξανακάνω.
Ήθελα να ρωτήσω, εάν κάποια έχει συζητήσει με το γιατρό της ποιές οι πιθανότητες μετά την pregnyl. Εννοώ η χορήγησή της αποσκοπεί στο να αυξήσει τις πιθανότητες σύλληψης?

αχ φριβαλινα μου ποσο σε καταλαβαινω ετσι ετσι καθε τι πονακι τραβηγμα να το ερμηνευσουμε τι πραγμα και αυτο τι τρελο παρτυ κανουν οι ορμονες μας αλλα παρτυ εκεινες παρτυ και εμεις οχι δεν θα τρελλαθω τελειως γιατι πριν ξεκινησω την προσπαθεια ετσι ημουν καθε τι το ερμηνευα ? οχι ε λοιπον ουτε τωρα καλα τα λες
ελπιζω αυτη η φορα να ειναι και η τυχερη αντε να περνουμε σειρα !!!!!!!

τωρα με το θεμα σου δεν μπορω να πω δεν εχω προσωπκη εμπειρια γαι να παρεις γνωμες :-P το αφηνω στα χερια των fake γιατρων χιχιχιχι!!!!:p:p:p

φιλακια!!!!

xrysa1981
15-03-11, 13:43
nasasia γεια σου!Ηθελα να σου πω οτι τα καταφερα τελικα αυτο το μηνα και εμεινα εγκυος!Κι εγω προσπαθουσα 1 χρονο!Ελπιζω μονο να πανε ολα καλα τωρα (γιατι πριν 3 μηνες εχασα ενα νινι) και να κρατησω και εγω στα χερια μου ενα γερο μωρακι!Το ιδιο ευχομαι και για σενα και ολες τις κοπελες!Προσπαθησε να χαλαρωσεις κοπελα μου στο λεω γιατι ξερω πως ανχωνεσαι και εσυ οπως και εγω!Το ανχος ομως μονο κακο κανει και οπως διαβασα καπου "το ανχος ειναι η καλυτερη αντισυλληψη!:shock:
Οσο για τους γιατρους συμφωνω μαζι σου οτι μια εξεταση σπερματος ειναι η πρωτη και η πιο ευκολη εξεταση για ενα ζευγαρι!Το πρωτο πραγμα που μας εβαλε να κανουμε ο γιατρος ηταν αυτο!Μου ειπε και για σαλπιγγογραφια αλλα δεν προλαβαμε αφου εμεινα μετα και αυτο ειναι μια εξεταση απο μονο της!Αλλα αν χρειαζοταν θα το εκανα!Ειναι καλο απο τη μια να ξερεις τι γινεται ετσι ωστε αν υπαρχει προβημα να το αντιμετωπισεις οσο πιο γρηγορα γινεται!Απο την αλλη ομως αν ολα ειναι καλα αναρωτιεσαι "τοτε γιατι;"Ολα ειναι στο μυαλο μας και ολα μπορουμε να τα καταφερουμε αν το θελουμε πολυ!Σου ευχομαι συντομα με φουσκωτη κοιλιτσα και ολα να πανε καλα!Φιλακια!:wink:

nasasia
15-03-11, 13:43
128 ενα θα σου πω απ οτι εχω ακουσει απο αλλες κοπελες εδω μεσα μια φορα εγκυος παντα εγκυος τι εννοω τωρα η τρελη θα μου πεις οτι ηδη εχεισ παιδακι αρα εχεισ συλλαβει μια φορα οποτε ολα οκ θα γινει και δευτερη

αχχχ εγω τρεχω τρεχωω να δω τι φταιει και ολοι λενε οκ οκ και δεν εχω συλλαβει ουτε μια τι να πιστεψω
να σε ρωτησω δεν ξερω αν εγραψες παραπανω ποσο καιρο προσπαθεις για δευτερο ?

γιατι συνηθως λενε γυναικες που εχουν ηδη ενα παιδακι το δευτερο ερχεται γρηγορα σχετικα γιατι η γυναικα εχει ηδη τεκνοποιησει και ειναι πιο χαλαρη

μονο να ξερεις οτι καθε μηνα με στοχευμενες προσπαθειες οι γιατροι δινουν επιτυχια 20%:confused::confused::rolleyes:

αρα τη λεξη την οποια σιχαθηκα υπομονη

nasasia
15-03-11, 13:47
nasasia γεια σου!Ηθελα να σου πω οτι τα καταφερα τελικα αυτο το μηνα και εμεινα εγκυος!Κι εγω προσπαθουσα 1 χρονο!Ελπιζω μονο να πανε ολα καλα τωρα (γιατι πριν 3 μηνες εχασα ενα νινι) και να κρατησω και εγω στα χερια μου ενα γερο μωρακι!Το ιδιο ευχομαι και για σενα και ολες τις κοπελες!Προσπαθησε να χαλαρωσεις κοπελα μου στο λεω γιατι ξερω πως ανχωνεσαι και εσυ οπως και εγω!Το ανχος ομως μονο κακο κανει και οπως διαβασα καπου "το ανχος ειναι η καλυτερη αντισυλληψη!:shock:
Οσο για τους γιατρους συμφωνω μαζι σου οτι μια εξεταση σπερματος ειναι η πρωτη και η πιο ευκολη εξεταση για ενα ζευγαρι!Το πρωτο πραγμα που μας εβαλε να κανουμε ο γιατρος ηταν αυτο!Μου ειπε και για σαλπιγγογραφια αλλα δεν προλαβαμε αφου εμεινα μετα και αυτο ειναι μια εξεταση απο μονο της!Αλλα αν χρειαζοταν θα το εκανα!Ειναι καλο απο τη μια να ξερεις τι γινεται ετσι ωστε αν υπαρχει προβημα να το αντιμετωπισεις οσο πιο γρηγορα γινεται!Απο την αλλη ομως αν ολα ειναι καλα αναρωτιεσαι "τοτε γιατι;"Ολα ειναι στο μυαλο μας και ολα μπορουμε να τα καταφερουμε αν το θελουμε πολυ!Σου ευχομαι συντομα με φουσκωτη κοιλιτσα και ολα να πανε καλα!Φιλακια!:wink:

χρυσα μου τι λες συγχαρητηρια αχ πηδαω απο την χαρα μου μπραβο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
πω πω πω κατσε ξεκουρασου και απολαυσε το μη σκεφτεσαι τιποτα να βρε κοριτσια δειτε ολεσ μπορουμε γουπιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!:-P:-P:-P:-P:-P

χρυσα μου μη σε χασω να μου στελνεις νεα σου θελω να μαθαινω μπραβο κουκλα μου μη σκεφταισε τιποτα απο τα παλια σκεψου μονο οτι αξιζε τιποτα τιποτα απολαυσε το:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P

κοιτα μη σε χασω να στελνεις μηνυμα
φιλακιααααααααααααααααααααααα

nasasia
15-03-11, 13:51
συγχαρητηρια στην κοπελα μασ την χρυσα:p:p:p:p:p:p:p:p

ολα δεξια απο δω και περα :p:p:p:p:p:p:p

xrysa1981
15-03-11, 13:56
Οχι βεβαια!Δεν θα με χασετε!Εδω θα ειμαι καθε μερα!:shock:
Σε ευχαριστω πολυ!Εισαι καλη!Φυσικα και μπορουμε ολες!Γυναικες ειμαστε και οτι βαλουμε στο μυαλο μας το πετυχαινουμε!:wink:

nasasia
15-03-11, 13:56
αχ ναι χρυσα μου ναι να φουσκωσει να φουσκωσει δεν με νοιαζει αυτο θελω σε ευχαριστω για τις ευχες σου

απ οτι καταλαβες ακομα πηδαω απο την χαρα μου χιχιχιχιχιχιχι

xrysa1981
15-03-11, 14:05
αχ ναι χρυσα μου ναι να φουσκωσει να φουσκωσει δεν με νοιαζει αυτο θελω σε ευχαριστω για τις ευχες σου

απ οτι καταλαβες ακομα πηδαω απο την χαρα μου χιχιχιχιχιχιχι

Θα φουσκωσει!Και θα φουσκωσει πολλες φορες γιατι θα κανουμε πολλα παιδακια!Βλεπω τις αδερφες μου που εχουν απο δυο η καθεμια και φωναζουν ολη μερα γιατι ειναι θηριακια και μου ελεγαν "τι ανχωνεσαι;και εσυθα φωναζεις μετα!"Ας φωναζω λεω μου αρεσει!:shock:
Αν θελεις ελα και στο αλλο θεματακι "δεν θελω να αδιαθετησω" να σε βαλουμε στη μαγικη λιστα με οσες δεν περιμενουν την ακατανομαστη!Ειναι γουρλιδικη!:wink:

nasasia
15-03-11, 14:16
α!! δεν την ειχα δει εχω μπει και στην αλλη wanna be a mother :lol:

128
15-03-11, 14:54
nasasia ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 6 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΣΧΕΔΟΝ ΕΝΤΑΤΙΚΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΟΛΟ ΛΕΩ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΠΛΕΟΝ ΤΙ ΝΑ ΠΩ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΑΝΩ ΓΙΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΣΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΚΑΙΡΟ ?

128
15-03-11, 14:57
xrysa1981 ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ !

xrysa1981
15-03-11, 15:02
xrysa1981 ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ !

Ευχαριστω πολυ!Αυτο ελπιζω και εγω!Ευχομαι και σενα τα καλυτερα!Φιλακια!:lol:

areti18.8
15-03-11, 15:58

fribalina μου γεια σου.ηθελα να σου πω για την pregnyl που ρωτησες.εμενα ο γιατρος μου μου ειπε οτι βοηθαει οχι στη συλληψη αλλα στο να πραγαματοποιηθει σωστα η οωρηξια.βοηθαει τα αυγουλακια μας να σπασουνε.εγω με τις πλυκιστικες δεν ειχα καθε μηνα οωρηξια μπορει να κανει κ 3 φορες τον χρονο ενω με την ενεση θα εχω κανονικα καθε μηνα που θα την κανω χωρις ομως να επειρεαζεται το αποτελεσμα.σας αφηνω για τωρα κοριτσαρες.παω να εκτονωθω στα μαθηματα παραδοσιακων χορων που παω γιατι σημερα το χρειαζομαι περισσοτερο απο ποτε.θα τα πουμε το βραδακυ.καλη συνεχεια σε ολες

areti18.8
15-03-11, 16:00
Ευχαριστω πολυ!Αυτο ελπιζω και εγω!Ευχομαι και σενα τα καλυτερα!Φιλακια!:lol:[/QUOTE]

συνχαρητηρια κ απο μενα χρυσα μου,τουλαχιστον καποια εφερε καλα αποτελεσματα σημερα.σου ευχομαι να πανε ολα καλα αυτη την φορα κ να χεις 1 υγιες κ τελειομηνο μωρακι

anta1982
15-03-11, 16:04
Xrysa sou efxomaste ta kalitera!!!!!!

Nasasia se efxaristw gia to xrono sou.....I giatros mou den eiani gia ipogonima zevgaria...eiani afti pou me parakolouthei xronia polla,ginaikologos k maieftiras....ekeini epimenei sto agxos, dinei poli megalo pososto st anea zevgaria pou den mporoun na syllavoun ekei....Den kserw ti na pw,isws tha prepei oso pernaei o kairos na skeftw kai kapoion pio eksidikevmeno an k den exw ipopsin mou kanenan...1,5 xrono pou prospathoume pantws den eiani k ligo...afto pou tha kanw twra einai afto pou mou proteienis k esi...na steilw ton andra mou gia eksetaseis....kaliergeia kai spermatografima prepei na kanei e??einai toso diskolo re gamoto na syllaveis to prwto sou paidi??esi parakoloutheis gonimes meres kai tetoia?giati den exw mpei se afti ti diadikasia....

anta1982
15-03-11, 16:06
Ευχαριστω πολυ!Αυτο ελπιζω και εγω!Ευχομαι και σενα τα καλυτερα!Φιλακια!:lol:

συνχαρητηρια κ απο μενα χρυσα μου,τουλαχιστον καποια εφερε καλα αποτελεσματα σημερα.σου ευχομαι να πανε ολα καλα αυτη την φορα κ να χεις 1 υγιες κ τελειομηνο μωρακι[/QUOTE]

Areti min agxwnesai .....k an edeikse swsta i xoriaki....o epomenos minas den argei...mi stenaxwriesai mono...se katalavainw oso kaneis allos....k kserw pws niwtheis otan vlepeis ton andra sou na sou xaidevei tin koilia....to idio niwthw k egw otan ton akouw na kanei oneiro gia to dwmatio tou paidiou....alla den mporei...toles tha ginoume manoules kapoia stigmi...

nasasia
15-03-11, 17:39
nasasia ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 6 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΣΧΕΔΟΝ ΕΝΤΑΤΙΚΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΟΛΟ ΛΕΩ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΠΛΕΟΝ ΤΙ ΝΑ ΠΩ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΑΝΩ ΓΙΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΣΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΚΑΙΡΟ ?

χμ και εγω ενα χρονο αντε να δουμε εγω ειμαι 29 και δεν εχω ενα παιδακι τιποτα:-(
(αν πας παραπανω ομως εχω αναφερει την μητερα μου με τα αδερφια μου εχω 8χρ διαφορα)

σου ευχομαι τα καλυτερα και συντομα!!!!!!!!!!!!!!

nasasia
15-03-11, 17:43
Xrysa sou efxomaste ta kalitera!!!!!!

Nasasia se efxaristw gia to xrono sou.....I giatros mou den eiani gia ipogonima zevgaria...eiani afti pou me parakolouthei xronia polla,ginaikologos k maieftiras....ekeini epimenei sto agxos, dinei poli megalo pososto st anea zevgaria pou den mporoun na syllavoun ekei....Den kserw ti na pw,isws tha prepei oso pernaei o kairos na skeftw kai kapoion pio eksidikevmeno an k den exw ipopsin mou kanenan...1,5 xrono pou prospathoume pantws den eiani k ligo...afto pou tha kanw twra einai afto pou mou proteienis k esi...na steilw ton andra mou gia eksetaseis....kaliergeia kai spermatografima prepei na kanei e??einai toso diskolo re gamoto na syllaveis to prwto sou paidi??esi parakoloutheis gonimes meres kai tetoia?giati den exw mpei se afti ti diadikasia....

ναι τις παρακολουθω πηρα τα τεστ ωορηξιας απο το ιντερνετ δεν λεω οτι τα εμπιστευομαι απολυτα με βοηθουν ομως να προσδιορισω τις μερες μου οπως εχω πει και παραπανω

128
15-03-11, 21:54
nasasia ΜΟΥ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 30 ΧΡΟΝΩΝ ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΕΓΙΝΕ Η ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΟΛΗΣΑΜΕ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝΑ ΣΤΟΝ 1 ΧΡΟΝΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ.ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΧΥΝΣΗ?

nasasia
16-03-11, 11:53
καλημερα σε οοοοολες τισ κοπελες

128 ακου η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω το ιστορικο σου και οπως ειπε και το αρνακι εμεις ειμαστε fake γιατροι (οποτε παντα με τις οδηγιεσ τουσ )

λοιπον η μητερα μου εκανε εμενα μια χαρα με τη πρωτη ελα που χρονια μετα δεν μπορουσε να κανει αλλο παιδι παει στο γιατρο ολα μια χαρα μονο μια ορμονη την εμποδιζε!!!!!! ακου τωρα !!!!!! μια και μονο μολισ την ρυθμισε εκανε διδυμα:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
φοβερο???
ετσι εχουμε 8 χρονια διαφορα με τισ κουκλαρες μου που ειναι και 2 μετρα γιατι εγω ειμαι μινιον οποτε μηπως η θεραπεια δουλεψε υπερ τουσ??? χμ!!!!:p:p:p:p:p

εσυ λες οτι εχεις κανει μεχρι και λαπαροσκοπιση και αυτο γιατι ειχες γεννησει με καισαρικη πριν ομως 4 χρονια το ειχες κανει????

μεσα σε ενα μηνα μπορει να αλλαξουν πολλα κυριως ορμονολογικα ή η ποιοτητα του σπερματος που φαντασου αλλοι φτανουν (παντα με ιστοριες που εχω διαβασει ) να κανουν με χρι και 3 σπερμοδιαγγραμματα ενα ανα τριμηνο για να βεβαιωθουν οτι οκ απο εκει δεν υπαρχει προβλημα γι'αυτο λεω δεν ξερω ολες τισ διαδικασιες που εχεις περασει κουκλα μου αλλα σε μια στιγμη τσουπ κατι ξερυθμιζεται (ζωντανο παραδειγμα η μανουλα μου)

αρα καταληγουμε 1 συχνος ελεγχος οποιος και να εχει το προβλημα αντιπετωπιζεται 2 δεν αλλα δεν υπαρχει γυναικα που εχει μητρα και δεν μπορει να μεινει εγκυος ( παλι ιστοριες απο εδω που εχουν αφαιρεθει και οι 2 σαλπιγγες και παλι με αλλους βεβαια τροπουσ εκαναν παιδι μπραβο τους χρειαζεσαι δυναμη ψυχησ για τετοιες καταστασεις) 3 οποτε μην αγχωνεσαι γιατι εκει ειναι που στηνουν τρελο χορο οι ορμονες

τωρα εγω δεν εχω μπει σε αλλη διαδικασια γιατι προσπαθω μονο 1 χρονο και τωρα αρχισα να ελεγχω το τι συμβαινει ενα ενα στοχευμενα θα προσπαθησουμε να τα λυσουμε και αν δεν τοτε θα ξεκινησω και εγω να βρω αλλους τροπους (προτιμω να μην το σκεφτομαι:oops:)

εσυ αν εχεις κανει ολα τα παραπανω και παλι δεν μπορεις οποτε ισως να πας λιγο παρακατω αν ομως ειστε και οι δυο απολυτα υγειης ??? δεν ξερω !!! δεν ειναι η ωρα του ? μηπως χρειαζεται να ηρεμησεις λιγο απ ολα γιατι δεν ξερω αν εισαι και εργαζομενη και εχεις και ενα παιδακι αν πιεζεσε πολυ σκεφτεσαι τωρα και αυτο και οντωσ σε καταβαλλει το αγχος??? ειλικρινα δεν ξερω

σου ευχομαι ολοψυχα ομως να αποκτησεις και αλλα παιδακια και να μεγαλωσεις την οικογενεια σου οσο επιθυμεις:-P:-P:-P

nasasia
16-03-11, 11:57
αρνακι?????????????
λενακι?????????????

που ειστε καλε!!!!!!!!!

areti18.8
16-03-11, 14:07
καλημερα κοριτσακια τι κανετε?ολα καλα?εγω καλυτερα σημερα ξεσηκωσα ολο το σπιτι για να εκτονωθω κ να μην σκεφτομαι.τωρα τελειωσα κ ειπα να δω τι κανετε? αντα μου που εισαι?τι νεα?χρυσα μου εσυ τι κανεις?ελπιζω να μην χοροπηδας ακομη γιατι δεν κανει κιολας κ αφου εχεις συνηδητοποιησει οτι εγινε το θαυμα να το απολαμβανεις...να δωσεις ενα γλυκο φιλι στην κοιλιτσα κ απο μας.κ να σκεφτεσαι οτι αφου εχεις ολη την θετικη ενεγεια κ την καλη σκεψη απο τοσα κοριτσια εδω μεσα δε μπορει απτο να πανε ολα τελεια.δε θα αφησουμε εμεις να σε πληγωσει τιποτα.εισαι η ενοια μας πια να το ξερεις...φιλακια σε ολες.....

nasasia
16-03-11, 15:15
χιχιχιχιχι αρετη μου εγω χοροπηδαγα για εκεινη :p

areti18.8
16-03-11, 15:33
χιχιχιχιχι αρετη μου εγω χοροπηδαγα για εκεινη :p

εσυ νασασια μου να χοροπηδας δε πειραζει η χρυσα πρεπει να προσεχει.θα χοροπηδηξω κ εγω για χαρη της σε λιγο που θα παω για χορο.ελπιζω πριν το πασχα να χοροπηδαμε ολες μας....καλη συνεχεια κοριτσακια.

nasasia
16-03-11, 15:40
χαχα πολυ με εκανες και γελασα καλα τα λες αντε ριξτο στο χορο τωρα που μπορεις γιατι μετα...........εγω ουτε δαχτυλακι δεν θα σηκωνω σαν την κλασσα χαχαχαχαχ:p:p:p

areti18.8
16-03-11, 15:51
χαχα πολυ με εκανες και γελασα καλα τα λες αντε ριξτο στο χορο τωρα που μπορεις γιατι μετα...........εγω ουτε δαχτυλακι δεν θα σηκωνω σαν την κλασσα χαχαχαχαχ:p:p:p

μη σου πω οτι θα βαζω τον αντρα μου να μου μασαει το φαγητο για να μην κουναω ουτε το στομα μου...μονο το ενα δαχτυλο για να αλλαζω καναλια στην τηλεοραση που απτο πολυ που θα βλεπω θα μαθω κ το προγραμμα απεξω μη σου πω κ ολα τα τηλεμαρκετινγκ.σε αφηνω παω να ετοιμαστω για να παω να εκτονωθωωωωω.οχι τιποτα εχθες μας εκανα κρητικα...πεντοζαλη μας μαθενε ο δασκαλος με 5 ζαλες γυρισα στο σπιτι εγω....ευτυχως που ειναι κ αυτα τα μαθηματα κ ξεχνιεμαι.καλο απογευμα κοριτσακι τα λεμε αργοτερα....

128
16-03-11, 16:12
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΙΕΣ.nasasia ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΠΕΡΜΠΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΟΚ ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ ΧΡΟΝΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ?ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ?

lenaki87
16-03-11, 16:38
αρνακι?????????????
λενακι?????????????

που ειστε καλε!!!!!!!!!

Γειαααααα...να'μαι κι εγωωωωω τι κανεις κουκλιτσα μου???
Σημερα γυρισα απο την βολτα μου αναζωογονημενη ξεκουραστη και γεματη ενεργεις και χαρα για τον επομενο κυκλο!!!
Ναι τελικα αδιαθετησα κι εγω....δεν ειμαι εγκυουλα!!!Αλλα για πρωτη φορα μετα απο αρκετο καιρο ηρθε η περιοδος στην ωρα της και ειμαι χαρουμενη γι'αυτο!!!

Εσυ τι κανεις ζουζουνα πως εισαι??ΝΕα???

αρνάκι
16-03-11, 17:18
Ε,αφού γύρησε και το lenaki και είσαστε όλες εδώ, να 'μαι κι εγώ κι ασ αργησα πάλι!!!Ποποοοο,κοριτσάκια μου δεν σας προλαβαίνω!!!Αργησα να μπώ και τρελλάθηκα,3-4 σελίδες μαζεμένες διάβασα!Καταρχήν να καλωσορίσω όλες τις καινούργιες κοπέλες!Και να στείλω τις καλύτερες ευχές μου,τα συγχαρητήριά μου και πολλα φιλιά στην xrysa1981!Μπράβο κοριτσάκι μου,να πάνε όλα καλά απο εδώ και πέρα και να μας κολλήσεις και τις υπόλοιπες:p:p
Παρατηρητική μου nasasia ήμουν βραδυνή(δούλευα) και γι'αυτό έγραφα εκείνη την ώρα!Ευτυχώς δεν βρυκολάκιασα ακόμα!!!Ομως δεν ανοιγα το laptop γιατι προσπαθούσα να τελειώσω το βιβλίο-και επιτέλους το τελείωσα!!Βγήκαν οι εξετάσεις,τις είδε ο γιατρός??Βλακείες πρέπει να σου έλεγα,είδα τα χαρτιά μου και εγώ τότε είχα τιμή 0.18 και ηταν χαμηλή, ενω η δικια σου μάλλον είναι πιο φυσιολογική-μέσα στα όρια των τιμών απότι είδα!!
lenaki πολύ χάρηκα που τα πέρασες όμορφα αλλά καθόλου που σου ήρθε η περίοδος!!!:-(Δεν πειράζει όμως δεν το βάζουμε κάτω και πάμε για τον επόμενο μήνα!Ξεκίνησες κλομιφεν?Εγώ έχω ερχίσει να πρίζομαι,αλλά προβλέπω να μου έρχεται κι εμένα στις 25/3!!
Κορίτσια,παλιά και καινούργια,όλες πρέπει να ηρεμήσουμε και να έχουμε και λίγο εμπιστοσύνη στους γιατρούς μας γιατί αυτοί ξέρουν καλύτερα από εμάς!Εκτός αν υπάρχει κάποιο σημαντικό παράπτωμά τους και πρέπει να ψαχτούμε... Όπως εχω πεί,εγώ εχω ξεκινήσει τη φαρμακευτική αγώγη μου χωρίς να έχω κάνει σαλπιγγογραφία-κι ας έχω και μία σαλπιγγα-επειδή δεν μου την συστήνει ακόμα η γιατρός και εγώ οφείλω να την ακούσω!!Βέβαια σπερμοδιάγραμμα,επειδη είναι και κάτι πολύ απλό,μας έβαλε και έκανε ο άντρας μου απ΄την αρχή και όλα ήταν οκ!Πιστεύει οτι η υπογονιμότητα μου οφείλεται στις πολυκιστικές,επειδή δεν κάνω ωορρηξία και παλευουμε να αντιμετωπισουμε αυτό!!!Τώρα θα δείξει τι θα ακολουθήσει αργότερα...Λοιπόν κουράγιο σε όλες μας και να παίρνουμε θετική ενέργεια απ τις κοπέλες που τελικά τα καταφέρανε!!Φιλιάααααα!!!

areti18.8
17-03-11, 16:06
κοριτσακια καλησπερα.που ειστε ολες?πολυ ησυχεια σημερα.εμενα σημερα αρχισε παλι να κανει σεναρια τρελα το μυαλο μου.οσο δεν ερχεται η καταραμενη κ δεν μου δειχνει κ κανενα σημαδι τοσο αρχιζω παλι να σκεφτομαι εαν υπαρχει εστω κ μια πιθανοτητα να κανει λαθος η χοριακη οπως ειχε γινει λαθος με τα τεστ που βγηκαν θετικα ενω δεν ημουν.δε μπορει κ τωρα να βγηκε αρνητικη κ να ειμαι?τωρα θα μου πειτε γιατι βασανιζομαι τζαμπα?τι να κανω δεν μπορω νατο ελενξω.κ ειμαι σιγουρη λιγο πολυ ολες βρεθηκατε σε αυτην τη θεση,να προσπαθητε να εγνοεισετε το προφανες.νομιζω θα λαλησω μεχρι την δευτερα που θα παω στο γιατρο.......

αρνάκι
17-03-11, 16:50
Καλησπέρα κοριτσάκι!Σε παρακαλώ ηρέμησε και κάνε λίγη υπομονή ακόμα μέχρι τη Δευτέρα να δεις τι θα σου πει και ο γιατρός!Σου εύχομαι μέσα απ'την καρδιά μου να έχει γινει λάθος και να είσει εγκυος αυτή τη φορά!!!Αλλά γλυκιά μου αν τυχόν και 'δεν' θα απογοητευτείς πολύ και δεν πρέπει να αφήνουμε τους εαυτούς μας να τα παθαίνουμε αυτά!Βγάλτο απ'το μυαλό σου εντελώς μέχρι τη Δευτέρα και προσπάθησε να ασχοληθείς με ένα σωρό άλλα πράγματα εκτός απο αυτό!!!Σε φιλώ!!

nasasia
17-03-11, 16:54
κοριτσια καταρχην γεια σας!!!!!!!

δεν εχω απαντησει σε καμμια κοπελα γιατι εχω πολλα νευρα (θα το κανω μολις ηρεμησω ζητω συγγνωμη

ακουστε σας παρακαλω λιγο την ιστορια μου γιατι θα τρελλαθω

1 στον τελευταιο μου κυκλο ηταν να κανω σαλπιγγογραφια και ειχα κλεισει ραντεβου το αποτελεσμα ηταν για πολλλες μερες μετα την περιοδο να εχω καφε αιμα πρωτη φορα για πολλες μερες μετα περνω την γυναικολογο μου να με καθυσηχασει και να ρωτησω τι συμβαινει απανταει η μητερα της η οποια δεν μου την εδινε στο τηλ μου ειπε απο δευτερα στο ιατρειο ενω ειχα ραντεβου για την σαλπιγγογραφια σαββατο

2 ενω δεν περιμενω ακομα περιοδο και αφου αυτες τις μερες κουραστηκα παρα πολυ ειδα 1 το πολυ δυο σταγονες αιμα (το πολυ!!!) καθαρο πεντακαθαρο ροζ αιματακι περνω τηλ να την ρωτησω αν ειναι απο την εξεταση η μηπως ειναι κατι αλλο επειδη ειμαι και φοβιτσιαρα συν τησ αλλησ και χωρισ να με αφησει να ολοκληρωσω την προταση μου ή να ρωτησει σε ποια μερα του κυκλου ειμαι μου πεταει ενα δεν ειναι τιποτα ενταξει και σαν να παει να μου το κλεισει εγω μενω μ@!$%&**(&%$#ς και της λεω ενταξει και το κλεινει μιλαω σοβαρα δεν προλαβα να τελειωσω την φραση μου ή εστω αν ειχα δουλεια να μοπυ πει να παρω αργοτερα ή κατι

το σιγουρα ειναι πως δεν γουσταρω καθολου την συμπεριφορα της για μενα ειναι απαραδεκτη αντιμετωπιση απεναντι σε εναν ανθρωπο που ειναι τελειως ασχετος με το θεμα (εγω)

περιμενω με ανυπομονυσια συμβουλες σας και κανενα καλο γιατρο αν εχετε να μου προτεινεται με πμ στην πρωτευουσα σας ευχασριστω πολυ

nasasia
17-03-11, 16:56
και δεν την εχω ζαλισει καθολου τηλ την εχω παρει μονο αυτες τις 2 φορες

οταν ομως παω στο ιατρειο ειναι μες στο μελι και λες τι γλυκια:evil::evil::evil:

marin!
17-03-11, 17:05
nasasia μου καλησπέρα!!Λοιπόν έχω φορτώσει και εγώ με αυτά που γράφεις!!!Ηταν υποχρεωμένη να σε ακούσει να σου εξηγήσει και να σε καθυσηχάσει!!Αν είναι δυνατόν!Δεν μας φθάνουν όλες οι αγωνίες μας, και στο κάτω κάτω τους πληρώνουμε και με το παραπάνω!Ελεος δλδ!Εχω αλλάξει και εγώ γιατρό γι΄αυτό ακριβώς τον λόγο!Γιατί δεν εξηγούσε!!!!Αν αισθάνεσαι έστω και τόσο λίγο ότι δεν σε καλύπτει να αλλάξεις γιατρό και να βρείς κάποιον που να είναι συζητήσιμος!!!

marin!
17-03-11, 17:07
κοριτσακια καλησπερα.που ειστε ολες?πολυ ησυχεια σημερα.εμενα σημερα αρχισε παλι να κανει σεναρια τρελα το μυαλο μου.οσο δεν ερχεται η καταραμενη κ δεν μου δειχνει κ κανενα σημαδι τοσο αρχιζω παλι να σκεφτομαι εαν υπαρχει εστω κ μια πιθανοτητα να κανει λαθος η χοριακη οπως ειχε γινει λαθος με τα τεστ που βγηκαν θετικα ενω δεν ημουν.δε μπορει κ τωρα να βγηκε αρνητικη κ να ειμαι?τωρα θα μου πειτε γιατι βασανιζομαι τζαμπα?τι να κανω δεν μπορω νατο ελενξω.κ ειμαι σιγουρη λιγο πολυ ολες βρεθηκατε σε αυτην τη θεση,να προσπαθητε να εγνοεισετε το προφανες.νομιζω θα λαλησω μεχρι την δευτερα που θα παω στο γιατρο.......

Aretin μου μην σε πιάνει άγχος κοίτα να χαλαρώσεις γιατί καμμιά φορά από το πολύ άγχος μας δεν έρχεται με τίποτα!Ολα καλά θα πάνε!!!!:D

areti18.8
17-03-11, 18:16
Καλησπέρα κοριτσάκι!Σε παρακαλώ ηρέμησε και κάνε λίγη υπομονή ακόμα μέχρι τη Δευτέρα να δεις τι θα σου πει και ο γιατρός!Σου εύχομαι μέσα απ'την καρδιά μου να έχει γινει λάθος και να είσει εγκυος αυτή τη φορά!!!Αλλά γλυκιά μου αν τυχόν και 'δεν' θα απογοητευτείς πολύ και δεν πρέπει να αφήνουμε τους εαυτούς μας να τα παθαίνουμε αυτά!Βγάλτο απ'το μυαλό σου εντελώς μέχρι τη Δευτέρα και προσπάθησε να ασχοληθείς με ένα σωρό άλλα πράγματα εκτός απο αυτό!!!Σε φιλώ!!

εχεις απολυτο δικιο αρνακι μου αλλα καποιες ωρες κολαει το μυαλο...τωρα ειμαι καλυτερα βγηκα μια βολτα πηγα περπατησα λιγο πηρα καθαρο αερα κ καθαρισε το μυαλο μου (βεβαια για ποσο δε ξερω).απλα εχω διαβασει πολλες ιστοριες με λαθος αποτελεσματα κ καποια κοπελα ειπε οτι η χοριακη δειχνει μετα την 12 μερα συλληψης κ οτι αυτη εκανε 1 αρνητικη κ ο γιατρος της της ειπε να ξαναπαει μετα απο 1 εβδομαδα ξανα κ ηταν εγγυος τελικα.τωρα θα μου πεις 1 στις 100 συμβαινει αυτο αλλα ποτε δε ξερεις...κ αν οχι δε θα πεθανουμε κιολας.την αλλη φορα....σας ευχαριστω για την ανταποκριση πραγματικα αν δεν ειχα κ εσας....ολα αυτα δεν μπορω να τα συζητησω με κανεναν αλλο κ κυριως με τον αντρα μου.σε καμοια περιπτωση δε θελω να του δινω ελπιδες.μετα τα 2 ακυρα θετικα τεστ που ειχα κ τα χιλιαδες ονειρα που εκανε εκεινο το 24ωρο δετολμαω να του πω τιποτα ξανα μεχρι να ειμαι 1000000/100 σιγουρη.

areti18.8
17-03-11, 18:24
και δεν την εχω ζαλισει καθολου τηλ την εχω παρει μονο αυτες τις 2 φορες

οταν ομως παω στο ιατρειο ειναι μες στο μελι και λες τι γλυκια:evil::evil::evil:

νασασια μου συμφωνω κ εγω απολυτα με την μαριν.καλυτερα να αλλαξεις γιατρο κοπελα μου.εμενα ο δικος μου μου χει πει οτι οτι κ να σκεφτομαι κ ναμε προβληματιζει εστω κ αν ειναι κατι πολυ χαζο να τον παιρνω οτι ωρα κ ναναι .κ παντα με ακουει με μεγαλη προσοχη κ με καθυσηχαζει.κ πολλες φορες μου λεει να παω κ απτο γραφειο του να συζητησουμε οτι με απασχολει κ βεβαια χωρις χρηματα.γιατι την πρωτη φορα που πηγα απλα για να μιλησουμε κ πηγα να βγαλω χρηματα να πληρωσω μου λεει ¨δεν ειμαι δικηγορος να χρεωνω με την συμβουλη η με την ωρα" εκει πραγματικα καταλαβα οτι επεσα σε ανθρωπο που κοιτουσε το προβλημα μου κ οχι μονο την τσεπη μου οπως εκανε η προηγουμενη που πηγαινα.

areti18.8
17-03-11, 18:25
Aretin μου μην σε πιάνει άγχος κοίτα να χαλαρώσεις γιατί καμμιά φορά από το πολύ άγχος μας δεν έρχεται με τίποτα!Ολα καλά θα πάνε!!!!:D

μαριν μου σε ευχαριστω πολυ κ σενα για την συμβουλη να σαι καλα.

GOYFI78
17-03-11, 19:21
Καλησπερα κοριτσια θελετε και εμενα στην παρεα σας?

Ειμαι η Κωνσταντινα 32 χρονων.Προσπαθω για παιδακι 16μηνες χωρις αποτελεσμα.Σημερα αδιαθετησα για αλλη μια φορα και ειμαι χαλια:sad:

JENNI1978
17-03-11, 19:47
Καλησπέρα κορίτσια ,
ειμαι σχετικά καινούργια στο φόρουμ.
Σχετικά με την δική μου ιστορία ,πέρυσι εμεινα εγκυος εκανα μια χοριακή χωρίς ακομα να γνωρίζω οτι είμαι εγκυος παιρνω την γυναικολόγο μου κ τελος παντων μου λεει να ξαναπαω να κανω αλλη μια χορικη κ να παω στο ιατρείο της..Παω κ τελικα μου λεει οτι δυστιχως δεν πηγε καλα κ οτι ευτηχως δεν χρειάστηκα καθάρισμα....Πάει αυτο με ενημερώνη ομως οτι υπάρχουν δυο ινομιώματα στην μητρα κ οτι δεν προκαλούν πρόβλημα.Με αποτέλεσμα να προσπαθούμε ακομα απο τότε κ να μην γίνεται τίποτα.Πριν μερικες μερες πηγα κ εκανα εναν υπερυχο κ τα ινομιωματα ειναι μεγαλουτσικα 5,74*4.70 κ 4.99*4.75 (αλλαξα γυναικολογο κ πηγα σε αλλον) με αποτελεσμα αυτος να μου πει οτι αν δεν υπαρχη προβλημα με αιμοραγιες να μην τα πειραξω αλλιως θα πρεπει να κανω αφαιρεση μητρας μου το ειπε ωμα κ με ειρωνια στην τελικη του ειπα πως εγω θελω να κανω παιδι.Τωρα εχω φτασει σε σημειο να κοιταω στο ελενα για γυναικολογο κ να παω απο εκει.
Κατι που ξεχασα υπαρχουν παιδια απο προηγουμενο γαμο κ απο τις δυο μεριες κ θελουμε κατι δικο μας που να μας κανει να νιωθουμε ακομα ποιο χαρουμενους.........
Οποια εχει κατι αναλογο ή ξερει καποιον καλο γυναικολογο στο ελενα παρακαλω να μου απαντηση ................................................................

128
17-03-11, 22:23
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ! nasasia ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΟΤΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΤΗΣ ΓΙΑΤΡΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΣ ΟΝΤΩΣ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ ΑΡΚΕΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΜΕΤΑ ΕΛΛΑΤΤΩΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΛΙΓΟ ΚΑΤΙ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΟΧΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΜΩΣ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΕΙΣ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΧΑΛΑΡΗ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ.

αρνάκι
17-03-11, 23:28
Καλησπέρα στα αγχωμένα κοριτσάκια μου!!
nasasia νομίζω το έχεις ξαναναφέρει και δεν δώσαμε σημασία.Φυσικά και πρέπει να τη σουτάρεις τη συγκεκριμένη γιατρό.Τι συμπεριφορά είναι αυτή,τι είμαστε ζώα?Και στην τελική πληρώνονται αδρά απόλες εμας για κάθε μας επίσκεψη,ας δώσουν και καμιά πληροφορία απο το τηλέφωνο δεν παθαίνουν τίποτα!!Πρέπει να το ψάξεις λίγο το θέμα,το ξέρω είναι δύσκολο να αλλαζεις γιατρό και φτου κι απ'την αρχή αλλά είναι για το καλό σου!!
JENNI1978 και ο δικός σου δεν πάει πίσω!!Τι λες κοπέλα μου που θα σου κάνει αφαιρεση μήτρας για τα ινομυώματα,τι είσαι καμιά γρια που πλέον οκ εκανες τα παιδάκια σου τώρα τι τη θες τη μήτρα??Ξέρω περιπτώσεις που αφαιρεσαν τα ινομυώματα ταυτόχρονα με τον τοκετό ή και άλλες περιπτώσεις που εμποδίζαν για τη σύλληψη στο σημείο που ήταν κι έτσι τα αφαίρεσαν αλλά φυσικά χωρίς να αφαιρέσουν και τη μήτρα κι ύστερα έμειναν έγκυες κανονικότατα!Μα τι πράγματα είναι αυτά,θα μας τρελάνουν οι χασάπηδες??Βέβαια δεν βράζουν όλοι στο ίδιο καζάνι,αλλά είναι κάποιοι....
GOUFI78 έχεις ξεκινήσει κοπέλα μου καθόλου το ψαξιμο,καμιά αγωγή?Υπάρχει κάποιο πρόβλημα συγκεκριμένο ή απλά δεν μένεις?Εύχομαι εδώ που ήρθες να είμαστε τυχερές και σύντομα να μείνουμε όλες έγκυες!!
Μπράβο ρε aretin336 που ξεχάστηκες για λίγο!Κι έτσι να κάνεις πάντα για να μην το σκεφτεσαι,να πηγαίνεις βόλτες!Αφού σε πιάνει,γιατί εγώ όταν είμαι χάλια,ο,τι και να κάνω δεν το ξεπερνάω!!Ευχομαι ένα όμορφο και ήρεμο βράδυ σε όλες σας!!!!!

nantia33
18-03-11, 08:52
καλημερα κουκλες!!
GOYFI στα ιδια ειμαστε...
ειμαι 33 και μετα από 16 μηνες απλα τιποτα....
ετσι απλά...

όσο για την αλλαγή γιατρου...
βρε μηπώς αν αλλάξουμε αλλάξει και το γούρι? τι να πω πια!!!
μην με παρεξηγείτε!!

μια τεραααααααααααστια καλή μερα σε όοοοολες!!!!

areti18.8
18-03-11, 10:04
καλημερα κ απο μενα κοριτσακια αν και τετοια ωρα που ξυπνησα κοντευει μεσημερι...εχει ποσες μερες ρε κοριτσια που δεν μπορω να ξυπνησω εγω που μεχρι τις 8 το αργοτερο ημουν ορθια αν δεν παει 9 και δεν ανοιγει το ματι με τιποτα...μαλλον φταιει κ ο καιρος που ειναι τοσο μουντος αυτες τις μερες.μολις εκανα κ το καφεδακι μου κ χαζευω την κοιλιτσα της σκορδα στην τηλεοραση.πηρα κ τον γιατρο μου δευτερα 11.30 να παω να με δει,να δει λεει γατι σκαλωσαμε ετσι παλι.καλημερα κ παλι σε ολες...:p:p:p:p

MARIL87
18-03-11, 10:40
καλη σας μερα. ειμαι ολοκαινουρια και εγω στο σαιτ...! ειπα να μπω μηπως κ μου φερει γουρι...!!

nasasia
18-03-11, 11:11
Γειαααααα...να'μαι κι εγωωωωω τι κανεις κουκλιτσα μου???
Σημερα γυρισα απο την βολτα μου αναζωογονημενη ξεκουραστη και γεματη ενεργεις και χαρα για τον επομενο κυκλο!!!
Ναι τελικα αδιαθετησα κι εγω....δεν ειμαι εγκυουλα!!!Αλλα για πρωτη φορα μετα απο αρκετο καιρο ηρθε η περιοδος στην ωρα της και ειμαι χαρουμενη γι'αυτο!!!

Εσυ τι κανεις ζουζουνα πως εισαι??ΝΕα???

μπραβο λενακι μου τουλαχιστον ηρεμησες ξεκουραστηκες αυτο εχει σημασια
κουκλιτσα μου και εμπρος για αυτο τον κυκλο8-)8-)8-)

nasasia
18-03-11, 11:15
nasasia μου καλησπέρα!!Λοιπόν έχω φορτώσει και εγώ με αυτά που γράφεις!!!Ηταν υποχρεωμένη να σε ακούσει να σου εξηγήσει και να σε καθυσηχάσει!!Αν είναι δυνατόν!Δεν μας φθάνουν όλες οι αγωνίες μας, και στο κάτω κάτω τους πληρώνουμε και με το παραπάνω!Ελεος δλδ!Εχω αλλάξει και εγώ γιατρό γι΄αυτό ακριβώς τον λόγο!Γιατί δεν εξηγούσε!!!!Αν αισθάνεσαι έστω και τόσο λίγο ότι δεν σε καλύπτει να αλλάξεις γιατρό και να βρείς κάποιον που να είναι συζητήσιμος!!!

ναι μαριν μου εχεις δικιο πωπω ζητω συγνωμη νομιζω πως αναστατωσα το φορουμ με τα νευρα μου αλλα βρε κοριτσακια μου αληθεια δεν πηγαινε αλλο

σε ευχαριστω μαριν μου

nasasia
18-03-11, 11:17
νασασια μου συμφωνω κ εγω απολυτα με την μαριν.καλυτερα να αλλαξεις γιατρο κοπελα μου.εμενα ο δικος μου μου χει πει οτι οτι κ να σκεφτομαι κ ναμε προβληματιζει εστω κ αν ειναι κατι πολυ χαζο να τον παιρνω οτι ωρα κ ναναι .κ παντα με ακουει με μεγαλη προσοχη κ με καθυσηχαζει.κ πολλες φορες μου λεει να παω κ απτο γραφειο του να συζητησουμε οτι με απασχολει κ βεβαια χωρις χρηματα.γιατι την πρωτη φορα που πηγα απλα για να μιλησουμε κ πηγα να βγαλω χρηματα να πληρωσω μου λεει ¨δεν ειμαι δικηγορος να χρεωνω με την συμβουλη η με την ωρα" εκει πραγματικα καταλαβα οτι επεσα σε ανθρωπο που κοιτουσε το προβλημα μου κ οχι μονο την τσεπη μου οπως εκανε η προηγουμενη που πηγαινα.

χα πλακα κανεις τωρα ε??
εμενα με το παραμικρο τα χρεωνει ολα και χωρισ εξεταση απλα για να μιλησουμε:x

μπραβο κοπελα μου εισαι τυχερη επεσες σε καλο ανθρωπο

nasasia
18-03-11, 11:20
Καλησπερα κοριτσια θελετε και εμενα στην παρεα σας?

Ειμαι η Κωνσταντινα 32 χρονων.Προσπαθω για παιδακι 16μηνες χωρις αποτελεσμα.Σημερα αδιαθετησα για αλλη μια φορα και ειμαι χαλια:sad:

τι λεσ γκουφυ μου καλωσορισες για αυτο ειμαστε ολες εδω οτι θες γλυκια μου

εγω σου ευχομαι ολοψυχα τα καλυετρα κοπελα μου και συντομα

φιλακια πολλα!!!!!:razz:

nasasia
18-03-11, 11:23
Καλησπέρα κορίτσια ,
Σχετικά με την δική μου ιστορία ,πέρυσι εμεινα εγκυος εκανα μια χοριακή χωρίς ακομα να γνωρίζω οτι είμαι εγκυος παιρνω την γυναικολόγο μου κ τελος παντων μου λεει να ξαναπαω να κανω αλλη μια χορικη κ να παω στο ιατρείο της..Παω κ τελικα μου λεει οτι δυστιχως δεν πηγε καλα κ οτι ευτηχως δεν χρειάστηκα καθάρισμα....Πάει αυτο με ενημερώνη ομως οτι υπάρχουν δυο ινομιώματα στην μητρα κ οτι δεν προκαλούν πρόβλημα.Με αποτέλεσμα να προσπαθούμε ακομα απο τότε κ να μην γίνεται τίποτα.Πριν μερικες μερες πηγα κ εκανα εναν υπερυχο κ τα ινομιωματα ειναι μεγαλουτσικα 5,74*4.70 κ 4.99*4.75 (αλλαξα γυναικολογο κ πηγα σε αλλον) με αποτελεσμα αυτος να μου πει οτι αν δεν υπαρχη προβλημα με αιμοραγιες να μην τα πειραξω αλλιως θα πρεπει να κανω αφαιρεση μητρας μου το ειπε ωμα κ με ειρωνια στην τελικη του ειπα πως εγω θελω να κανω παιδι.Τωρα εχω φτασει σε σημειο να κοιταω στο ελενα για γυναικολογο κ να παω απο εκει.
Κατι που ξεχασα υπαρχουν παιδια απο προηγουμενο γαμο κ απο τις δυο μεριες κ θελουμε κατι δικο μας που να μας κανει να νιωθουμε ακομα ποιο χαρουμενους.........
Οποια εχει κατι αναλογο ή ξερει καποιον καλο γυναικολογο στο ελενα παρακαλω να μου απαντηση ................................................................

καταρχην κοπελα μου καλωρισες και εσυ, μια αναλογη εμπειρια δεν εχω οποτε δεν μπορω να σου πω κατι παντως για ενα καλο γυναικολογο ενδιαφερομαι και εγω αν εσυ βρεις κατι πρωτη στειλε μου πμ σε ευχαριστω

και σε εσενα ευχομαι τα καλυτερα κοπελα μου:-P:-P

nasasia
18-03-11, 11:25
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ! nasasia ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΟΤΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΤΗΣ ΓΙΑΤΡΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΣ ΟΝΤΩΣ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ ΑΡΚΕΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΜΕΤΑ ΕΛΛΑΤΤΩΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΛΙΓΟ ΚΑΤΙ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΟΧΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΜΩΣ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΕΙΣ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΧΑΛΑΡΗ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ.

ευχαριστω 128 επειδη κονευα να τρελαθω λεω δεν ειχα στην αρχη και εχω τωρα?

nasasia
18-03-11, 11:28
nasasia νομίζω το έχεις ξαναναφέρει και δεν δώσαμε σημασία.Φυσικά και πρέπει να τη σουτάρεις τη συγκεκριμένη γιατρό.Τι συμπεριφορά είναι αυτή,τι είμαστε ζώα?Και στην τελική πληρώνονται αδρά απόλες εμας για κάθε μας επίσκεψη,ας δώσουν και καμιά πληροφορία απο το τηλέφωνο δεν παθαίνουν τίποτα!!Πρέπει να το ψάξεις λίγο το θέμα,το ξέρω είναι δύσκολο να αλλαζεις γιατρό και φτου κι απ'την αρχή αλλά είναι για το καλό σου!!
JENNI1978 και ο δικός σου δεν πάει πίσω!!Τι λες κοπέλα μου που θα σου κάνει αφαιρεση μήτρας για τα ινομυώματα,τι είσαι καμιά γρια που πλέον οκ εκανες τα παιδάκια σου τώρα τι τη θες τη μήτρα??Ξέρω περιπτώσεις που αφαιρεσαν τα ινομυώματα ταυτόχρονα με τον τοκετό ή και άλλες περιπτώσεις που εμποδίζαν για τη σύλληψη στο σημείο που ήταν κι έτσι τα αφαίρεσαν αλλά φυσικά χωρίς να αφαιρέσουν και τη μήτρα κι ύστερα έμειναν έγκυες κανονικότατα!Μα τι πράγματα είναι αυτά,θα μας τρελάνουν οι χασάπηδες??Βέβαια δεν βράζουν όλοι στο ίδιο καζάνι,αλλά είναι κάποιοι....
GOUFI78 έχεις ξεκινήσει κοπέλα μου καθόλου το ψαξιμο,καμιά αγωγή?Υπάρχει κάποιο πρόβλημα συγκεκριμένο ή απλά δεν μένεις?Εύχομαι εδώ που ήρθες να είμαστε τυχερές και σύντομα να μείνουμε όλες έγκυες!!
Μπράβο ρε aretin336 που ξεχάστηκες για λίγο!Κι έτσι να κάνεις πάντα για να μην το σκεφτεσαι,να πηγαίνεις βόλτες!Αφού σε πιάνει,γιατί εγώ όταν είμαι χάλια,ο,τι και να κάνω δεν το ξεπερνάω!!Ευχομαι ένα όμορφο και ήρεμο βράδυ σε όλες σας!!!!!

μπραβο αρνακι μου με καλυψες πωπω κοριτσια ειλικρινα συγνωμη για εχθες δεν μιλιωμουν

αν εχετε να προτεινεται καμμια κοπελα γυναικολογο ασ μου στειλει πμ

ευχαριστω

nasasia
18-03-11, 11:33
βρεεεεε καλημερα σας δεν σας ειχα δει ημουν αποροφημενη στο να δινω απαντησεισ

καλημερα αρετη χιχι μαλλον λογο καιρου το ιδιο παθαινω και εγω :-P

καλημερα ναντια

μαριλ σιγουρα θα το δεις γλυκια μου και καλωσηρθες!!!!!!!!!

ελπιζω μην ξεχασα κανεναν φιλουρεςςςςςς

areti18.8
18-03-11, 11:42
χα πλακα κανεις τωρα ε??
εμενα με το παραμικρο τα χρεωνει ολα και χωρισ εξεταση απλα για να μιλησουμε:x

μπραβο κοπελα μου εισαι τυχερη επεσες σε καλο ανθρωπο

μακαρι να μασταν κοντα να σου τον συναιστηνα.κ επειδη εχω αλλαξει 5 γιατρους μεχρι τωρα γιατι ειχα παντα προβλημα με την καταραμενη περιοδο πραγματικα ειναι ο πρωτος που εχω τοσο θαρος κ του μιλαω στον ενικο.παντα μεχρι να αποφασισω να παρω τηλεφωνο τους προηγουμενους γιατρους το σκεφτομουν για μερες κ δεν το αποφασιζα κ μεχρι να παω να με δει με ετρωγε το αγχος γιατι δεν ειχα το θαρρος κ φοβομουν.να σκεφτεις οτι πιο ευκολα πηγαινα στον οδοντιατρο παρα στον γυναικολογο,ενω τωρα ουτε το σκεφτομαι γιατι νοιωθω επιτελους ασφαλεια κ σιγουρια...σου ευχομαι πραγαμτικα να βρεις κ εσυ καποιον αντιστοιχο.:p:p:p

nasasia
18-03-11, 11:52
ναι κοπελα μου μακαρι να βρω καποιον καλο ετσι οπως τα λες ειναι και εγω σκεφτομουν πριν παρω τηλ και μπορω να σου πω οτι πηρα περισσοτερο επειδη μου εβαλε ο αντρας μου τις φωνες και μου λεει πας καλα γιατρος ειναι να την παρεις αμμεσως και σου λεω εγω τωρα οτι φτανουμε στο πολυποθητο αποτελεσμα και χρειαστω πχ κατι στον 5ο μηνα και την παρω τηλεφωνο ετσι θα μου φερθει?

και αντε τοτε να ψαχνεις για αλλο εγω θελω καποιν στην αθηνα αν ποτε εχεις υποψιν σου

σε ευχαριστω

areti18.8
18-03-11, 12:03
ναι κοπελα μου μακαρι να βρω καποιον καλο ετσι οπως τα λες ειναι και εγω σκεφτομουν πριν παρω τηλ και μπορω να σου πω οτι πηρα περισσοτερο επειδη μου εβαλε ο αντρας μου τις φωνες και μου λεει πας καλα γιατρος ειναι να την παρεις αμμεσως και σου λεω εγω τωρα οτι φτανουμε στο πολυποθητο αποτελεσμα και χρειαστω πχ κατι στον 5ο μηνα και την παρω τηλεφωνο ετσι θα μου φερθει?

και αντε τοτε να ψαχνεις για αλλο εγω θελω καποιν στην αθηνα αν ποτε εχεις υποψιν σου

σε ευχαριστω

λοιπον εχω μεγαλο σοι στην αθηνα συγκεκριμενα σε πειραια κ αιγαλεω σε βολευει, θα ρωτησω την θεια μου κ την ξαδερφη μου κ αν εχουν καποιον καλο υποψιν θα σου πω.γιατι πιστεψε με καταλαβαινω ποσο αναγκη εχεις να εμπιστευτεις καποιον αυτη την στιγμη.

SERI1
18-03-11, 12:20
ΚΑΛΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!

NASASIA KAI JENNI1978 , ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ , ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΛΕΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ .ΑΠΟ ΟΣΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΑΠΟ ΤΟ FORUM ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΛΕΝΑ ... ΕΓΩ ΤΟ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ....ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ NASASIA Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΣΕ ΧΑΛΑΡΩΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΑΚΟΥΕΙ ...ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ...ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΛΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΣΤΕΙΛΩ ΠΜ...

nasasia
18-03-11, 16:12
seri μου θελω εγω στειλε μου πμ σε παρακαλω κανω ερευνα για νεο γυναικολογο και η αληθεια ειναι οτι σκεφτομουν στο ελενα

ευχαριστω

αρνάκι
18-03-11, 18:38
MARIL87 και SERI1 καλώς ήρθατε στην παρέα μας!!
nasasia στείλε μου πμ σε ποια περιοχή μένεις να σου δώσω και την δικιά μου άμα θες!!Ενημέρωσέ με όμως για το μήνυμα γιατι δεν έχω ξαναλάβει ή ξαναστείλει και δεν ξέρω πως το βλέπω!!Φιλάκια!!

JENNI1978
18-03-11, 19:30
ΚΑΛΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!

NASASIA KAI JENNI1978 , ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ , ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΛΕΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ .ΑΠΟ ΟΣΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΑΠΟ ΤΟ FORUM ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΛΕΝΑ ... ΕΓΩ ΤΟ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ....ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ NASASIA Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΣΕ ΧΑΛΑΡΩΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΑΚΟΥΕΙ ...ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ...ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΛΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΣΤΕΙΛΩ ΠΜ...
Καλησπέρα SERI1 αν σου ειναι ευκολο κ μπορεις στειλε πμ για την γυναικολογο σου ,γιατι πραγματικα δεν αντεχω αλλο......................Σ ευχαριστω καλο βραδυ

GOYFI78
18-03-11, 22:44
τι λεσ γκουφυ μου καλωσορισες για αυτο ειμαστε ολες εδω οτι θες γλυκια μου

εγω σου ευχομαι ολοψυχα τα καλυετρα κοπελα μου και συντομα

φιλακια πολλα!!!!!:razz:

καλημερα κουκλες!!
GOYFI στα ιδια ειμαστε...
ειμαι 33 και μετα από 16 μηνες απλα τιποτα....
ετσι απλά...

όσο για την αλλαγή γιατρου...
βρε μηπώς αν αλλάξουμε αλλάξει και το γούρι? τι να πω πια!!!
μην με παρεξηγείτε!!

μια τεραααααααααααστια καλή μερα σε όοοοολες!!!!

Καλησπερα κοριτσακια σημερα επηξαα στη δουλεια κ δε μπορεσα να μπω καθολου.Ευχαριστώ πολυ για το καλοσωρισμα:pΘΑ σας διηγηθω την ιστορια μου.Παντρευτηκα τον Σεπτεμβρη 2009.Αφου γυρισαμε απο το ταξιδι βαλαμε μπρος για παιδακι.Για καλη μου τυχη εμεινα εγκυος με την πρωτη.Η χαρα δεν κραησε για πολυ γιατι ηταν βιοχιμικη η εγκυμοσυνη.Ο γυναικολογος μου ειπε να αφησω ενω μεινα για να χαλαρωσω και μετα παλι βουρ στο ψητο.΄Λογω ασταθους κυκλου ξεκινησα θεραπεια με κλομιφαινη (4 μηνες)και ενεση pregnyl(3μηνες).Παλι τζιφος.Τον Μαιο 2010 ο καλος μου εκανε σπερμοδιαγραμμα το οποιο εκτος απο ενα ασημαντο μικροβιο(ακολουθησαμε μια μικρη θεραπεια)ηταν πολυ καλο.Αλλα και παλι δεν εγινε τιποτα.Τον Αυγουστο 2010 εκανα σαλπιγγογραφια.Το αποτελεσμα ηταν καλο.Τον Σεπτεμβρη-Οκτωβρη ξαναπαρακολουθησα μονη μου την ωορηξια(με τεστακια).Τζιφος.Τον Φεβρουαριο 2011 πηγαμε για μια δευτερη γνωμη ο οποιος μας μπερδεψε πιο πολυ.Ισως ειπε να μην σπανε τα ωαρια μου.Η να μην ειναι καλα ποιοτικα.Τωρα κατα τις 28.03 θα παω στον δικο μου(για τσεκ απ)και για να δω τι θα κανω απο εδω και περα.Σε προηγουμενη συζητηση που καναμε μου είπε οτι οταν νιωσω ετοιμη να κανω λαπαροσκοπηση.Ο ιδιος ειναι πολυ χαλαρος και οτι ειναι θεμα χρονου να μεινω εγκυος..:rolleyes:Περιμενω τα δικα σας πορισματα:D

GOYFI78
18-03-11, 22:47
Επισης να αναφερω οτι εχω κοιταξει προλακτινη και προγεστερονη οι οποιες ηταν σε φυσιολογικα επειπεδα:rolleyes:

someday...
18-03-11, 23:55
Καλησπέρα κορίτσια ,

jenni, κάποιον γυναικολόγο στο έλενα δεν ξέρω για να σου συστήσω,σίγουρα θα βρεις κάποιον γιατί πολλά κορίτσια θα μπορέσουν να σε βοηθήσουν. Εγώ θα ήθελα μόνο να σου πω για τα ινομυώματα, σίγουρα να πάρεις κι άλλη γνώμη και φυσικά να μην αγχώνεσαι. Είχα κι εγώ ινομύωμα το οποίο ανακάλυψα μετά την πρώτη μου παλλίνδρομη.Ήταν σαν στραγαλάκι κι απλά το παρακολουθούσαμε. Κάποια στιγμή έκανα 6 μήνες να πάω στο γυναικολόγο κι είχε πάει 4,5 εκ.Το έβγαλα με λαπαροσκόπηση γιατί παρεκτόπιζε το ενδομήτριο.Μετά απ'την αφαίρεση, ξανάμεινα έγκυος στους 6 μήνες.
Οπωσδήποτε να πάρεις κι άλλη γνώμη!

areti18.8
19-03-11, 12:55
καλημερα κοριτσακια τι κανετε?εγω σημερα ξυπνησα με πολυ καλη διαθεση,παρολη την καταρακτωδη βροχη που μου εκανε την μπουγαδα λουτσα κ ξαναεβαλα το πλυντηριο δε πτοηθηκα...σταματησα να σκεφτομαι οτιδηποτε αφορα καθυστερηση χοριακη τον γιατρο που θα παω την δευτερα κ τι θαμου πει κλπ.πηγα μια βολτα στην αγορα κ τωρα μαζευτηκα επιτελους να μαγειρεψω στο αγορακι μου που θα γυρισει σε λιγο απτην δουλεια.κ εστι χαλια οπως ειναι ο καιρος θα χουχουλιασουμε στον καναπε κ θα λιωσουμε στις ταινιες.το συστηνω ανεπιφιλαχτα.καλο σαβ/κο κοριτσακια.να χαρειτε τους αντρουλιδες σας οσο περισσοτερο μπορειτε (κ μη παει το μυαλο σας στο πονηρο αμεσως).:razz::razz::razz::razz::razz::razz::razz::razz::razz::razz::razz::razz:

128
19-03-11, 15:16
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΓΕΝΙΚΗ ΦΑΣΙΝΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΤΩΜΑ ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΩ ΚΑΘΑΡΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΤΩ ΧΑΜΗΛΑ ΠΙΘΑΝΟΝ ΩΟΡΗΞΙΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΚΟΛΥΜΠΑΩ.....ΑΛΛΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΖΑΜΠΑ Η ΧΑΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15 ΜΕΡΕΣ ΠΑΛΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΝΕΥΡΑ ΚΑ ΞΑΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ!

αρνάκι
19-03-11, 17:50
καλημερα κοριτσακια τι κανετε?εγω σημερα ξυπνησα με πολυ καλη διαθεση,παρολη την καταρακτωδη βροχη που μου εκανε την μπουγαδα λουτσα κ ξαναεβαλα το πλυντηριο δε πτοηθηκα...σταματησα να σκεφτομαι οτιδηποτε αφορα καθυστερηση χοριακη τον γιατρο που θα παω την δευτερα κ τι θαμου πει κλπ.πηγα μια βολτα στην αγορα κ τωρα μαζευτηκα επιτελους να μαγειρεψω στο αγορακι μου που θα γυρισει σε λιγο απτην δουλεια.κ εστι χαλια οπως ειναι ο καιρος θα χουχουλιασουμε στον καναπε κ θα λιωσουμε στις ταινιες.το συστηνω ανεπιφιλαχτα.καλο σαβ/κο κοριτσακια.να χαρειτε τους αντρουλιδες σας οσο περισσοτερο μπορειτε (κ μη παει το μυαλο σας στο πονηρο αμεσως).:razz::razz::razz::razz::razz::razz::razz::razz::razz::razz::razz::razz:

Αχ aretin336 μην το παίρνεις πίσω!!!!!!!!!!!!!Αμ εκεί είναι που πρέπει να έχουμε το μυαλό μας:o αν θέλουμε να έχουμε θετικά αποτελέσματα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Καλό Σαβ/κο!!!:p:p:p

αρνάκι
19-03-11, 17:57
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΓΕΝΙΚΗ ΦΑΣΙΝΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΤΩΜΑ ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΩ ΚΑΘΑΡΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΤΩ ΧΑΜΗΛΑ ΠΙΘΑΝΟΝ ΩΟΡΗΞΙΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΚΟΛΥΜΠΑΩ.....ΑΛΛΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΖΑΜΠΑ Η ΧΑΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15 ΜΕΡΕΣ ΠΑΛΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΝΕΥΡΑ ΚΑ ΞΑΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ!

Καλησπέρα 128!Άσε τη φασίνα και ξεκουράσου λίγο γιατί εσύ σήμερα και ο αντρούλης σου πρέπει οπωσδήποτε να σκέφτεστε 'πονηρά' ;-) και να μην αφήσετε την ωορηξία να πάει χαμένη..........Και να σκέφτεσαι θετικά είπαμε!Άντε καλή διασκέδαση!!!

areti18.8
19-03-11, 18:08
Αχ aretin336 μην το παίρνεις πίσω!!!!!!!!!!!!!Αμ εκεί είναι που πρέπει να έχουμε το μυαλό μας:o αν θέλουμε να έχουμε θετικά αποτελέσματα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Καλό Σαβ/κο!!!:p:p:p

καλα ντε μη τα παιρνεις κ της μετρητης αυτα που ειπα....χαχαχαχα αστεια δε σηκωνετε?εγω παντως μια χαρα τον εκμεταλευτηκα μολις γυρισε κ ας μην εχω κ ωορηξια... ( δασκελε που διδασκες). τωρα του εκανα καφεδακι κ παλευω να τον ξυπνησω αλλα μαλλον τον κουρασα πολυ και δεν ξυπναει με τιποτα.να δουμε και εκεινες τις ταινιες που λεγαμε οχι τιποτα αλλο...

αρνάκι
19-03-11, 18:17
Καλησπερα κοριτσακια σημερα επηξαα στη δουλεια κ δε μπορεσα να μπω καθολου.Ευχαριστώ πολυ για το καλοσωρισμα:pΘΑ σας διηγηθω την ιστορια μου.Παντρευτηκα τον Σεπτεμβρη 2009.Αφου γυρισαμε απο το ταξιδι βαλαμε μπρος για παιδακι.Για καλη μου τυχη εμεινα εγκυος με την πρωτη.Η χαρα δεν κραησε για πολυ γιατι ηταν βιοχιμικη η εγκυμοσυνη.Ο γυναικολογος μου ειπε να αφησω ενω μεινα για να χαλαρωσω και μετα παλι βουρ στο ψητο.΄Λογω ασταθους κυκλου ξεκινησα θεραπεια με κλομιφαινη (4 μηνες)και ενεση pregnyl(3μηνες).Παλι τζιφος.Τον Μαιο 2010 ο καλος μου εκανε σπερμοδιαγραμμα το οποιο εκτος απο ενα ασημαντο μικροβιο(ακολουθησαμε μια μικρη θεραπεια)ηταν πολυ καλο.Αλλα και παλι δεν εγινε τιποτα.Τον Αυγουστο 2010 εκανα σαλπιγγογραφια.Το αποτελεσμα ηταν καλο.Τον Σεπτεμβρη-Οκτωβρη ξαναπαρακολουθησα μονη μου την ωορηξια(με τεστακια).Τζιφος.Τον Φεβρουαριο 2011 πηγαμε για μια δευτερη γνωμη ο οποιος μας μπερδεψε πιο πολυ.Ισως ειπε να μην σπανε τα ωαρια μου.Η να μην ειναι καλα ποιοτικα.Τωρα κατα τις 28.03 θα παω στον δικο μου(για τσεκ απ)και για να δω τι θα κανω απο εδω και περα.Σε προηγουμενη συζητηση που καναμε μου είπε οτι οταν νιωσω ετοιμη να κανω λαπαροσκοπηση.Ο ιδιος ειναι πολυ χαλαρος και οτι ειναι θεμα χρονου να μεινω εγκυος..:rolleyes:Περιμενω τα δικα σας πορισματα:D

Αχ βρε GOYFI78 τι μου θύμησες!Κι εμείς το Σεπτεμβρη του 2009 παντρευτήκαμε,κάναμε και ένα υπέροχο ταξίδι γεμάτο αγκαλίτσες..:wink:,αλλά δεν ήμασταν ακόμα έτοιμοι για παιδάκι,θέλαμε να συνηθήσουμε λιγο στα καινούργια δεδομένα!!Τι βλάκες που ήμασταν,με τέτοια χαλαρότητα που είχαμε τότε θα είχαμε πιάσει 5 παιδιά όχι ένα!!Κι έτσι ξεκινήσαμε λίγο αργότερα τις προσπάθειες!!Και μετά τα ψαξίματα του τί συμβαίνει!Με αποτέλεσμα τώρα να είμαι κι εγώ εδώ και 3 μήνες με κλομιφέν και πρεγκνύλ και προγραμματισμένες επαφές..Πως να ξεαγχωθούμε λοιπόν???Εσύ έχεις πολυκυστικές ωοθήκες ή απλά ακανόνιστο κύκλο?Γιατί εγώ είχα εντελώς τρελό κύκλο,αλλα λόγω πολυκυστικών!!Μόνο τώρα με τα χάπια που παίρνω και την ένεση έγινε σταθερός!Θα κάνω μέχρι 6 κύκλους κλομιφένη απ'οτι μου είπε η γιατρός και μετά ποιός ξέρει τι θα ακολουθήσει...Αντε υπομονή να δούμε τι θα σου πει και ο δικός σου γιατρός!!Καλό βράδυ!!

areti18.8
19-03-11, 18:43
Αχ βρε GOYFI78 τι μου θύμησες!Κι εμείς το Σεπτεμβρη του 2009 παντρευτήκαμε,κάναμε και ένα υπέροχο ταξίδι γεμάτο αγκαλίτσες..:wink:,αλλά δεν ήμασταν ακόμα έτοιμοι για παιδάκι,θέλαμε να συνηθήσουμε λιγο στα καινούργια δεδομένα!!Τι βλάκες που ήμασταν,με τέτοια χαλαρότητα που είχαμε τότε θα είχαμε πιάσει 5 παιδιά όχι ένα!!Κι έτσι ξεκινήσαμε λίγο αργότερα τις προσπάθειες!!Και μετά τα ψαξίματα του τί συμβαίνει!Με αποτέλεσμα τώρα να είμαι κι εγώ εδώ και 3 μήνες με κλομιφέν και πρεγκνύλ και προγραμματισμένες επαφές..Πως να ξεαγχωθούμε λοιπόν???Εσύ έχεις πολυκυστικές ωοθήκες ή απλά ακανόνιστο κύκλο?Γιατί εγώ είχα εντελώς τρελό κύκλο,αλλα λόγω πολυκυστικών!!Μόνο τώρα με τα χάπια που παίρνω και την ένεση έγινε σταθερός!Θα κάνω μέχρι 6 κύκλους κλομιφένη απ'οτι μου είπε η γιατρός και μετά ποιός ξέρει τι θα ακολουθήσει...Αντε υπομονή να δούμε τι θα σου πει και ο δικός σου γιατρός!!Καλό βράδυ!!

να σου πω εγω που ξερω τι θα ακολουθησει? (μιας κ απο οτι φενεται μονη μου θα το πιω το καφεδακι ο αντρας μου δεν ξυπναει) εγω πηρα 1 κυκλο μονο κλομιφαιν αλλα μου τα εκοψε αμεσως γιατι εκανα κυστη.βεβαια σου τα λεω μονο πληροφοριακα γιατι μεχρι τοτε ειμαι σιγουρη οτι θα ερθει το πολυποθητο αγγελουδι ειμαι σιγουρη κ δε θα τις χρειαστεις .μετα λοιπον εχουν σειρα οι ενεσεις πιουρεγκον η μενοπουρ οι κ τις 2 παραλληλα οπως θα τις παρω κ εγω την επομενη φορα γιατι μονο η πουρεγκον δεν εκανε δουλεια παραλληλα θα κανεις κ την ουλτραλουργκαν κ τελευταια την πρεγνυλ οπως κ τωρα.κοινως θα κανεις την κοιλιτσα σουρωτηρι.ευτυχως ειναι μικρες οι βελονες κ δεν πονανε καθολου.εγω μονη μου της κανω.εκπιζω να σε καλυψα...:-P:-P:-P:-P

JENNI1978
19-03-11, 21:33
jenni, κάποιον γυναικολόγο στο έλενα δεν ξέρω για να σου συστήσω,σίγουρα θα βρεις κάποιον γιατί πολλά κορίτσια θα μπορέσουν να σε βοηθήσουν. Εγώ θα ήθελα μόνο να σου πω για τα ινομυώματα, σίγουρα να πάρεις κι άλλη γνώμη και φυσικά να μην αγχώνεσαι. Είχα κι εγώ ινομύωμα το οποίο ανακάλυψα μετά την πρώτη μου παλλίνδρομη.Ήταν σαν στραγαλάκι κι απλά το παρακολουθούσαμε. Κάποια στιγμή έκανα 6 μήνες να πάω στο γυναικολόγο κι είχε πάει 4,5 εκ.Το έβγαλα με λαπαροσκόπηση γιατί παρεκτόπιζε το ενδομήτριο.Μετά απ'την αφαίρεση, ξανάμεινα έγκυος στους 6 μήνες.
Οπωσδήποτε να πάρεις κι άλλη γνώμη!
Someday,καλησπερα καταρχην χαρηκα για την εγκυμοσυνη σου....Να σε ρωτησω γιατι ειμαι ασχετη η λαμπαροσκοπηση πως γινεται εχω ακουσει διαφορα κ πραγματικα δεν ξερω αν ειναι κ σωστα........Γινεται με ολικη ναρκωση ???Σου κανουνε καισαρικη??

αρνάκι
19-03-11, 23:33
aretin336 και με κάλυψες και με άγχωσες κι άλλο!!Τι ενέσεις είναι όλες αυτές πάλι και τι διαφορά κάνουν απ'οτι τα χάπια που ήδη παίρνω?Κοριτσάκι ελπίζω να ξύπνησε ο αντρούλης σου και τώρα να παρακολουθείτε τις ταινίες και όχι μόνο.....Αλλά μην τον εξουθενώσεις τον άνθρωπο γιατί έρχονται και οι γόνιμες μέρες!!!!χιχιχιχι:lol:Καλό βράδυ!!!