PDA

Επιστροφή στο Forum : Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες

Σελίδες : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

αρνάκι
19-03-11, 23:37
nasasia και lenaki87 που είσαστεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε???

areti18.8
19-03-11, 23:41
aretin336 και με κάλυψες και με άγχωσες κι άλλο!!Τι ενέσεις είναι όλες αυτές πάλι και τι διαφορά κάνουν απ'οτι τα χάπια που ήδη παίρνω?Κοριτσάκι ελπίζω να ξύπνησε ο αντρούλης σου και τώρα να παρακολουθείτε τις ταινίες και όχι μόνο.....Αλλά μην τον εξουθενώσεις τον άνθρωπο γιατί έρχονται και οι γόνιμες μέρες!!!!χιχιχιχι:lol:Καλό βράδυ!!!

ξυπνησε ξυπνησε.ειδαμε 2 ταινιες κ οι 2 χαλια αστα να πανε.ελπιζω αυριο να πετυχουμε καμια καλυτερη.οσον αφορα τις ενεσεις απλα εμενα τα χαπια δεν τα δεχτηκε ο οργανισμος κ πηγαμε αμεσως στο επομενο σταδιο.το καλυτερο δε σου το πα οτι ολες αυτες οι ενεσεις που σου πα κοστιζουν 2000 ευρω περιπου για καθε προσπαθεια αν πεις να τα πληρωσεις.το ικα τα παρεχει δωρεαν απο οσο ξερω αλλα πρεπει να περασεις απο επιτροπη πρωτα κ το τεβε που εχω εγω πληρωωνω 25%

αρνάκι
20-03-11, 08:10
Καλημέρα κοριτσάρες!!!Μπράβο σου aretin336,τώρα με αποτέλειωσες!Και δεν πάω κατευθείαν για εξωσωματική να τα δώσω εκεί τα λεφτά και να είμαι και πιο σίγουρη??Anyway,ας ελπίσουμε οτι δεν θα φτάσω μέχρι εκεί...

areti18.8
20-03-11, 09:09
Καλημέρα κοριτσάρες!!!Μπράβο σου aretin336,τώρα με αποτέλειωσες!Και δεν πάω κατευθείαν για εξωσωματική να τα δώσω εκεί τα λεφτά και να είμαι και πιο σίγουρη??Anyway,ας ελπίσουμε οτι δεν θα φτάσω μέχρι εκεί...

καλημερα κοριτσακι κ κοριτσακια γενικοτερα...πρωινη πρωινη κ εσυ ε?συγνωμη αν σε αγχωσα περισσοτερο απλα επειδη ειμαστε ακριβως στην ιδια φαση με πολυκυστηκες κ στην ιδια ηλικια (σε 10 μερες γινομαι 30 αλλο βασανο κ αυτο μου χτυπαει στα νευρα το 30) ηθελα να σε ενημερωσω να ξεερεις τουλαχιστον το επομενοβημα αν κ οπως ειπαμε δε θα σου χρειαστε γιατι σε σενα θα κανουν σωστη δουλεια τα χαπια πιστεψε το...εγω συνεχιζω ακαθεκτη μετην καθυστερηση αισιως φτασαμε στην 10 μερα,αντε να παω στο γιατρο αυριο να δουμε τι γινεται?καλη κυριακη να χουμε.:p:p

marin!
20-03-11, 12:04
Καλημέρα κοριτσάκια!Εχω 2 μέρες να μπω και έχω χάσει επεισόδια!aretin μου ακόμα να αδιαθετήσεις..τι να πώ μακάρι να είναι όλα καλά!Τι αγωνίες περνάμε.Εγω μετά απο ότι έγινε έχω ψυχολογία μηδέν και δεν έχω διάθεση για τίποτα!Είμαι απαράδεκτη γιατί υπάρχουν κοπέλες που περνάνε χειρότερες διαδικασίες και αγωνίες και εγώ μόλις τώρα ξεκίνησα..Πρέπει να πάρω τα πάνω μου και να χάσω και τα κιλά που πήρα μαζεμένα, μιας και το έριξα στο φαγητό, γιατί οι πολυκυστικές θέλουν προσοχή με τα κιλά.Μετά τον γάμο και ενώ είχα χάσει όλα τα κιλά μου και ο κύκλος μου επανήλθε στα φυσιολογικά του, έχω πάρει 10 κιλά και ο κύκλος μου πάλι χάλασε!!!! Δεν το πίστευα όταν μου το έλεγε ο γιατρός μου...Πρέπει να αρχίσω να προσέχω τον εαυτό μου και να πάψω να αγχώνομαι χωρίς λόγο!Ουφ τα είπα κάπου!Sorry που σας ζάλισα αλλά ένιωσα την αναγκη να τα πω!!!

αρνάκι
20-03-11, 13:19
Γλυκιά μου marin! μην το ξαναπείς αυτό!!!Γι'αυτό είμαστε κι εμείς εδώ και θέλω να πιστεύω οτι ποτέ δεν ζαλίζουμε η μία την άλλη!!!Ξεαγχώσου λίγο και όλα θα πάνε καλά!!Καλή σου μέρα!!:-P

areti18.8
20-03-11, 13:57
Καλημέρα κοριτσάκια!Εχω 2 μέρες να μπω και έχω χάσει επεισόδια!aretin μου ακόμα να αδιαθετήσεις..τι να πώ μακάρι να είναι όλα καλά!Τι αγωνίες περνάμε.Εγω μετά απο ότι έγινε έχω ψυχολογία μηδέν και δεν έχω διάθεση για τίποτα!Είμαι απαράδεκτη γιατί υπάρχουν κοπέλες που περνάνε χειρότερες διαδικασίες και αγωνίες και εγώ μόλις τώρα ξεκίνησα..Πρέπει να πάρω τα πάνω μου και να χάσω και τα κιλά που πήρα μαζεμένα, μιας και το έριξα στο φαγητό, γιατί οι πολυκυστικές θέλουν προσοχή με τα κιλά.Μετά τον γάμο και ενώ είχα χάσει όλα τα κιλά μου και ο κύκλος μου επανήλθε στα φυσιολογικά του, έχω πάρει 10 κιλά και ο κύκλος μου πάλι χάλασε!!!! Δεν το πίστευα όταν μου το έλεγε ο γιατρός μου...Πρέπει να αρχίσω να προσέχω τον εαυτό μου και να πάψω να αγχώνομαι χωρίς λόγο!Ουφ τα είπα κάπου!Sorry που σας ζάλισα αλλά ένιωσα την αναγκη να τα πω!!!

κ πολυ καλα εκανες κ τα εβγαλες απο μεσα σου εμεις για αυτο ειμαστε εδω.αν μπορουσαμε να πουμε στους δικους μας ολα αυτα που περναμε κ σκεφτομαστε χωρις να τους στεναχωρουμε θα το καναμε...αφου ομως δε μπορουμε τα λεμε εδω η μια στην αλλη που καταλαβαινομαστε απολυτα οποτε μην νοιωθεις ασχημα ολες μας εχουμε τετοια ξεσπασματα κατα καιρους. οσο για μενα ναι ακομη καθυστερηση αυριο θα παω στο γιατρο κ ισως γυρισω η πιο ευτυχισμενη γυναικα στον κοσμο αν εκανα νωρις την χοριακη αν παλι οχι την αλλη φορα δε θα παιθανουμε κιολας...κ εσυ οπως ειπε κ το αρνακι χαλαρωσε κ απολαυσε την κυριακη σου.καλο μεσημερι κοριτσακια:razz::razz::razz::razz:

someday...
20-03-11, 18:48
Someday,καλησπερα καταρχην χαρηκα για την εγκυμοσυνη σου....Να σε ρωτησω γιατι ειμαι ασχετη η λαμπαροσκοπηση πως γινεται εχω ακουσει διαφορα κ πραγματικα δεν ξερω αν ειναι κ σωστα........Γινεται με ολικη ναρκωση ???Σου κανουνε καισαρικη??

Η εγκυμοσύνη δυστυχώς παλλινδρόμησε κι αυτή...Τώρα πάμε για την επόμενη...!!!
Η λαπαροσκόπηση γίνεται με ολική νάρκωση, είναι στην ουσία 4 τρυπούλες.(εμένα τουλάχιστον τόσες μου έκανε).Μία στον αφαλό, άλλη μία χαμηλά στην κοιλιά, κι άλλες 2 δεξιά κι αριστερά-σαν τα 4 άκρα ενός σταυρού φαντάσου.Συνέρχεσαι πολύ εύκολα-την επομένη πήρα εξιτήριο.Απ τον αφαλό νομίζω μπαίνει η κάμερα, απο τη μία τρυπούλα σου γεμίζουν την κοιλιά με αέρα, κι απο τις άλλες 2 μπαίνουν οι λαβίδες.
Τώρα, αν δεν σου κάνει λαπαροσκόπηση, λογικά θα σου κάνει λαπαροτομή_έχω κάνει κι απ αυτήν-η οποία είναι τομή μάλλον σαν της καισαρικής.Είναι χαμηλά, δεν φαίνεται.Απλά στην περίπτωση αυτή, ίσως χρειαστεί να μείνεις κάποιες μέρες παραπάνω-εγώ είχα κάτσει τότε 5.

Στην ηλικία αυτή θεωρώ απαράδεκτο να σου μιλησει για ολική αφαίρεση!!!!Εδώ η μητέρα μου που έχει ένα γύρω στα 7,5 εκ δεν της ανέφεραν σε καμία περίπτωση κάτι τέτοιο.
Μην αγχώνεσαι, απλά σου ξαναλέω πάρε κι άλλες γνώμες!!!

lenaki87
20-03-11, 19:17
nasasia και lenaki87 που είσαστεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε???

Αρνακιιιιι μου να 'μαι κι εγωωω!!!Συγνωμη που χανομαι αλλα δεν εχω παντα ιντερνετ και συνεπως δεν μπορω να μπαινω οπως πριν!!!Καλα ειμαι εγω....αν εξαιρεσουμε μια ιωση που με βασανιζει κατα τ'αλλα μια χαρουλα!!!Σημερα τελειωσα με τα κλομιφαιν και την πεμπτη παω για υπερηχο να δουμε τι καναμε και πως θα παμε κι αυτον τον μηνα!
Εσυ?Τι νεα εχεις???

nasasia
20-03-11, 19:37
γεια σας κοριτσακια μου και εγω δεν εχω ιντερνετ μολις το ξαπατωσα και ηρθα στη μανα μου να σας γραψω αχ τωρα θα με χασετε για λιγο και εγω εσας

αρνακι μου στειλε μου πμ πατα πανω στο ονομα μου και πατα εκει που λεει προσωπικο μηνυμα εκει θα στειλεισ πμ και για να διαβασεις το μηνυμα σου θα κοιταξεις πανω δεξια εκει που κανεις την συνδεση και θα λεει ποσο μηνυματα εχεις πατασ εκει και τα διαβαζεις

κοριτσακια ουτε εγω τα καταφερα αυτο μηνα βοθρ για τον επομενο

ευχομαι παντως αυτο που δεν καταφερα εγω να το παθετε εσεις:-P:-P
φιλακια

128
20-03-11, 20:34
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΩΣ ΠΑΤΕ?ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ? ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΠΟΤΕ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ?

areti18.8
21-03-11, 09:53
καλημερα κοριτσακιαααα τι κανετε?εγω ξυπνησα ηρεμη πινω το καφεδακι μου κ σιγα σιγα θα ετοιμαστω για τον γιατρο.ελπιζω οταν γυρισω να χω τα καλυτερα νεα της ζωης μου.αν οχι ενταξει δε θα παιθανουμε κιολας.τωρα το βλεπω ετσι ελπιζω οταν γυρισω να μη πεσω στα πατωματα...ξερω ομως θα εχω εσας να με συγρατησετε κ με μια καλη σας κουβεντα να το αφησω κ να παω παρακατω.καλη συνεχεια σε ολες τα λεμε αργοτερα...:razz::razz:

marin!
21-03-11, 11:26
καλημερα κοριτσια!!!κ καλη βδομαδα να εχουμε.εγω στην δουλεια κ γκρινιαζουν ολη μερα!!!arretin μου ελπιζω να πανε ολα καλα!!θα περιμενω νεα σου με αγωνια!!!!

areti18.8
21-03-11, 13:11
καλημερα κοριτσια!!!κ καλη βδομαδα να εχουμε.εγω στην δουλεια κ γκρινιαζουν ολη μερα!!!arretin μου ελπιζω να πανε ολα καλα!!θα περιμενω νεα σου με αγωνια!!!!

καλημερα μαριν μου σε ευχαριστω για το ενδιαφερον.μολις επεστρεψα μωρακι δεν ειδε ο γιατρος αλλα ειδε μια ωραιοτατη κυστη 3 εκατοστων...η αληθεια ειναι αφου εκανα την χοριακη την προηγουμενη βδομαδα μεσα μου ηξερα οτι δεν ειμαι αλλα ειπαμε η ελπιδα πεθαινει τελευταια...κ επειδη ακριβως ηξερα οτι δεν ειμαι το πηρα κ αρκετα χαλαρα ευτυχως.μου δωσε για 10 μερες πριμολουτ κ οταν ερθει η ακατανομαστη θα περω 1 κυκλο αντισυλιπτικα τα κλερα (ειναι καινουρια τα ξερει καμια?) κ μετα αφου φυγει η κυστη θα ξαναπαμε για ενεσεις οποτε παμε για μετα το πασχα ξανα.ελπιζω μεχρι να ξαναρχισω εγω να προσπαθω να χετε ολες σας τα σπορακια σας στις κοιλιτσες σας.:p:p:p

areti18.8
21-03-11, 13:19
[QUOTE=nasasia;1951216]χα πλακα κανεις τωρα ε??
εμενα με το παραμικρο τα χρεωνει ολα και χωρισ εξεταση απλα για να μιλησουμε:x

μπραβο κοπελα μου εισαι τυχερη επεσες σε καλο ανθρωπο[/

νασασια μου σχετικα με αυτο που λεγαμε την αλλη φορα μου πηρε 40 ευρω σημερα κ οταν ερθει η περιοδος θα ξαναπαω για να δει αν εφυγε η κυστη και δεν θα με χρεωσει μου ειπε.:razz::razz::razz:

lenaki87
21-03-11, 13:38
Γεια σας κουκλες!τι κανετε?καλε nasasia μου ακομα σ'αυτην την χαζη πας? Εγω θα την ειχα βρισει κ ηδη θα ημουν αλλου! Τα διαβασα αυτα που εγραψες τις προαλλες!Εγω δν πληρωνω τιποτα Στην γιατρο μου.ειναι Συμβεβλημενη με την ασφαλεια μου,αλλα ακομα κ ετσι ενω θα μπορουσε να εκμεταλευτει κ να γραφει ενα σωρο για να ''τρωει'' δν μου γραφει τιποτα. Μια φορα την πρωτη επισκεψη κ μετα καποιο φαρμακο αν χρειαστει συμπληρωΜα καποιο. Τους υπερυχους δν τους γραφει ποτε.τεΣπα.Αρετιν μου θα ερθει κ για εσενα το μωρακι καλη μου.ολα μια χαρα.

αρνάκι
21-03-11, 17:54
Καλησπέρα κοριτσάκια μου γλυκά!!!!Εύχομαι να έχετε ένα όμορφο απόγευμα!!lenaki87 είσαι πολύ τυχερή που έχεις γιατρό συμβεβλημένη με το ταμείο σου,ενώ εμείς τα σκάμε κανονικά κάθε φορά!Όσο για το πού βρίσκομαι,στην αναμονή ακόμα!Περιμένω περίοδο στις 25/3 αλλά ελπίζω να μην έρθει!Δεν έχω όμως καθόλου θετικά προαισθήματα!Θα δείξει..areti18.08-άλλαξες αριθμούς?-πολύ λυπάμαι για την κύστη,αλλα μη φοβάσαι θα φύγει!Η γιατρός τί σου είπε,από τι δημιουργήθηκε?Από τις ενέσεις?128 νομίζω οτι όταν έχει ανέβει η θερμοκρασία εχει γίνει ήδη η ωορρηξία οπότε έχει χαθεί το τρένο..Κατι τέτοιο έχω διαβάσει!Φιλιά σε όλες!!

marin!
21-03-11, 23:44
aretin μου ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι.κανε υπομονη θα περασει γρηγορα κ καιρος.να λες να φυγει η κυστη γρηγορα!!!τις ενεσεις γι αυτο τον λογο θα τις κανεις?καλο βραδυ σε ολες!!!

nasasia
22-03-11, 10:28
καλημερα κοριτσακια μου

τι κανετε χμ!! εγω παλι τα κατω μου εχω:wink: τι καλα που σας εχω ολους εδω και με παρηγοτητε :oops:

στη γυναικολογο δεν εχω παει ακομα γιατι δεν εχω χρηματα εγινε μειωση ωραριου και ηδη μου χρωστανε ενα σωρο λεφτα

αλλα δεν θα παω σε αυτη καποιες κοπελες μου εχουν ηδη στειλει πμ και σιγουρα θα ψαξω απο εκει

σας ευχαριστω ολες παρα πολυ

areti18.8
22-03-11, 13:31
aretin μου ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι.κανε υπομονη θα περασει γρηγορα κ καιρος.να λες να φυγει η κυστη γρηγορα!!!τις ενεσεις γι αυτο τον λογο θα τις κανεις?καλο βραδυ σε ολες!!!

καλημερα κοριτσακια.καλημερα μαριν μου.σε ευχαριστω για το κουραγιο.καλα ειμαι ευτυχως δεν με πηρε απο κατω.λιγο χθες μονο που εμαθα ποσο στεναχωρεθηκε το αγορι μου με τα νεα.ηταν μαζι του στη δουλεια ενας φιλος κ γειτονας μας (οταν βγηκα απτον γιατρο κ τον πηρα τηλεφωνο) κ μου πε οτι στεναχωρεθηκε παρα πολυ κ συνεχεια τον ρωτουσε γιατι να ναι τοσο δυσκολο για καποιους κλπ.οταν γυρισε σπιτι ομως ηταν εντελως ηρεμος σαν να μην εγινε τιποτα κλπ γιανα μην με στεναχωρησει, αυτο με κανε κομματια.προσπαθησα καποια στιγμη να του κανω κουβεντα χωρις να καταλαβει οτι μου μιλησε ο φιλος μας κ μου παραδεχτηκε οτι οντως σταναχωρηθηκε αλλα δεθα παιθανουμε κιολας απτην στιγμη που δεν υπαρχει σοβαρο προβλημα θα ερθει κ οτι το πιο σημαντικο ειναι οτι τον αγαπω κ με αγαπει κ αφου υπαρχει αγαπη θα ερθει κ το μπεμπε.κ τοτε θα μαστε πιο ευτυχισμενοι απο ποτε γιατι οτι σου ερχεται δυσκολα στην ζωη μαθαινεις κ να το εκτιμας.οσο για τις ενεσεις οχι δεν ειναι για την κυστη η κυστη θα φυγει με χαπια ειναι κατι που το χω περασει πολλες φορες δεν ειναι τιποτα σοβαρο.τις ενεσεις θα τις κανω αργοτερα γατι δεν κανω καλη οωρηξια οποτε οι ενεσεις ειναι καποιες ορμονες που λειπουν απτον οργανισμο μου κ τον βοηθαει να γινει σωστη οωρηξια.καη συνεχεια κοριτσακια.και νασασια μου καλη τυχη στην ανευρεση σωστου γιατρου.:razz::razz::razz:

areti18.8
22-03-11, 13:44
Καλησπέρα κοριτσάκια μου γλυκά!!!!Εύχομαι να έχετε ένα όμορφο απόγευμα!!lenaki87 είσαι πολύ τυχερή που έχεις γιατρό συμβεβλημένη με το ταμείο σου,ενώ εμείς τα σκάμε κανονικά κάθε φορά!Όσο για το πού βρίσκομαι,στην αναμονή ακόμα!Περιμένω περίοδο στις 25/3 αλλά ελπίζω να μην έρθει!Δεν έχω όμως καθόλου θετικά προαισθήματα!Θα δείξει..areti18.08-άλλαξες αριθμούς?-πολύ λυπάμαι για την κύστη,αλλα μη φοβάσαι θα φύγει!Η γιατρός τί σου είπε,από τι δημιουργήθηκε?Από τις ενέσεις?128 νομίζω οτι όταν έχει ανέβει η θερμοκρασία εχει γίνει ήδη η ωορρηξία οπότε έχει χαθεί το τρένο..Κατι τέτοιο έχω διαβάσει!Φιλιά σε όλες!!

αρνακι μου ειπαμε θετικη σκεψη θελει κ ολα θα γινουν.αλλαξα ναι γιατι το αλλο νουμερο ηταν πολυ χαρακτηριστικο μου για οσους με ξερουν κ δεν ηθελα σε καμοια περιπτωση να μαθει κανεις γνωστος τι γινεται.κ επειδη μια ¨φιλη" μου ειπε προσφατα οτι μπαινει σε τετοια φορουμ δεν ηθελα με τιποτα να μαθει τις σκεψεις μου αυτη κ ολοι οι γνωστοι μας κατα συνεπεια.οσο για την κυστη ειναι απο τα κοινα χαρακτηριστικα των πολυκυστηκων ωοθηκων οποτε για μενα ειναι κατι πολυ οικειο δεν εχει να κανει με τις ενεσεις κ πριν ειχα συχνα πυκνα αλλα με τα πριμολουτ που παιρνω φευγει παντα για αυτο δεν αγχωνομαι καθολου.

nasasia
23-03-11, 11:09
καλημερα κουκλιτσες μου !!!!! τι κανετε :wink::wink::wink::wink:

areti18.8
23-03-11, 11:25
[QUOTE=nasasia;1958213]καλημερα κουκλιτσες μου !!!!! τι κανετε :wink::wink::wink::wink:[/QUO

καλημερα κ σε σενα κ σε ολα τα κοριτσακια.αραχτη στο σπιτι πινω το καφεδακι μου αφου σαν καλη νοικοκυρα βλεποντας τον τελειο ηλιο επλυνα το μπαλκονι μου κ το ετοιμασα για πολλα πολλα ανοιξιατικα κ καλοκαιρινα καφεδακια με θεα την υπεροχη θαλασσα της καβαλας....καλη συνεχεια σε ολες.:razz::razz::razz:

nasasia
23-03-11, 11:30
ΑΧΟΥ ποσο σε ζηλευω!!!

πιες και για μενα μια γουλιτσα κουκλιτσα μου:p:p:p

areti18.8
23-03-11, 11:46
ΑΧΟΥ ποσο σε ζηλευω!!!

πιες και για μενα μια γουλιτσα κουκλιτσα μου:p:p:p

να υποθεσω οτι εσυ εισαι στη δουλεια ε?εγω δυστυχως ειμαι εποχιακη υπαλληλος δουλευω σε ξενοδοχειο η τουλαχιστον δουλευα γιατι για φετος ειναι λιγο δυσκολα τα πραγματα κ δε ξερω τι θα γινει.για αυτο κ κολλαει το μυαλο μου τις περισσοτερες φορες στο θεμα μωρο γιατι αν δουλευα δε θα προλαβαινα να σκεφτω πολυ ενω τωρα που ειμαι ολη μερα σπιτι μονη μου θελω δε θελω σκεφτομαι.ανυπομωνω να αρχισω να δουλευω γιατι αν δε δουλεψω φετος θα σαλταρω.καλη συνεχεια κ κοιτα να απολαμβανεις την δουλεια σου που σε κανει να ασχολεισαι με κατι κ να βλεπεις κ λιγο κοσμο θα σου κανει καλο.οποτε κ εγω σε ζηλευωωωωωωωωωω...:razz::razz::razz::razz:

Tzortzinaki
23-03-11, 16:02
Καλησπέρα κορίτσια, είμαι καινούρια στην παρέα κ θα ήθελα τη βοήθεια σας. Προηγούμενη περίοδος 16/02 με κύκλο 30 ημερών, άρα 6 μέρες καθυστέρηση.ήρθαμε σε επαφή με τον άντρα μου σε γόνιμη μέρα κ μετα από 7 μέρες ακριβός μου ήρθε λίγο αιματακι. Δεν ήταν περίοδος!! Υπεθεσα ότι είναι λόγο εμφυτευσης. Έκανα τεστ την ημέρα που περίμενα περίοδο και βγήκε αρνητικο. Έχω τραβιγματακια στην κοιλιά μου κ πονακια στη μέση όλη την ώρα όπως κ συχνοουρια.
Θα μου πείτε γιατί δεν κανείς άλλο ένα τεστ??
Φοβάμαι το αποτέλεσμα μην είναι πάλι (-)...
Λέω να περιμένω και άλλο.. Τι λέτε???

marin!
23-03-11, 17:16
tzortzinaki καλως ήρθες στην παρέα μας!!! Είχα ακριβώς την ίδια περίπτωση τον προηγούμενο μήνα, όχι με αίσιο τέλος.Είχα κάνει και εγώ τεστ και βγήκε αρνητικό στην αρχή και μετά απο μισή ώρα φανηκέ μια αχνή γραμμούλα.Θα σε συμβούλευα αν καθυστερήσει 1 με 2 μέρες ακόμα και συνεχίζεις να βλέπεις καφέ να πας να κάνεις μια χωριακή για να είσαι πιο σίγουρη!

marin!
23-03-11, 17:21
arreti μου ποσο τυχερή είσαι που μένεις επαρχία...τι να πούμε και εμείς στην Αθήνα!Αγχος και τρέξιμο όλη μερά και με την καθημερινή αγωνία της απόλυσης έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα. Νομίζω ότι έχεις αρκετό χρόνο για να κάνεις πράγματακια για να περνάει η μέρα σου.Όσο για το νινι όταν θα μας έρθει (γιατι θα έρθει σε όλες μας αυτό είναι σίγουρο!!!), θα ψάχνουμε να βρούμε χρόνο...χιχιχι! :-)

Tzortzinaki
23-03-11, 18:58
Marin mou se euxaristw Gia thn apantisi sou,
Den exw katholou kafe, eida prin 11 meres k kratise mono Gia 2 meres.
Ti na pw den kserw... Tha perimenw...

lenaki87
23-03-11, 20:46
Καλησπέρα κορίτσια, είμαι καινούρια στην παρέα κ θα ήθελα τη βοήθεια σας. Προηγούμενη περίοδος 16/02 με κύκλο 30 ημερών, άρα 6 μέρες καθυστέρηση.ήρθαμε σε επαφή με τον άντρα μου σε γόνιμη μέρα κ μετα από 7 μέρες ακριβός μου ήρθε λίγο αιματακι. Δεν ήταν περίοδος!! Υπεθεσα ότι είναι λόγο εμφυτευσης. Έκανα τεστ την ημέρα που περίμενα περίοδο και βγήκε αρνητικο. Έχω τραβιγματακια στην κοιλιά μου κ πονακια στη μέση όλη την ώρα όπως κ συχνοουρια.
Θα μου πείτε γιατί δεν κανείς άλλο ένα τεστ??
Φοβάμαι το αποτέλεσμα μην είναι πάλι (-)...
Λέω να περιμένω και άλλο.. Τι λέτε???

Τζορτζινακι μου...εγω λεω οτι μαλλον εισαι εγκυος!!!Δεν θελω να σου δωσω ελπιδες αλλα με ολα οσα γραφεις,εκει με πηγε η πρωτη σκεψη μου εμενα!ΕΓΚΥΟΣ σκεφτηκα αμεσως!:grin:
Επεισης επειδη πολλες την εχουν πατησει με τα τεστ του φαρμακειου,και κοπελες απο εδω και 2 φιλες μου,θα σου προτεινα να πας για χοριακη σε ενα μικροβιολογικο να μαθεις 100% !
Ο κυκλος σου ειναι σταθερος 30 μερες παντα?Ειναι η πρωτη φορα που εχεις τετοια καθυστερηση??

Tzortzinaki
23-03-11, 21:45
Lenaki87 και εγώ έτσι λέω, να πάω σε κανά 2 μέρες να κάνω χοριακη να τελειωνω απλά περιμένω έτσι ώστε αν είμαι να έχει αυξηθεί η ορμόνη... Αχ μακάρι να είμαι γιατί κ εγώ έχω ταλεπορηθει παρά πολυ όλο τον προηγούμενο χρόνο κ ένα μωρακι θα μου δώσει μεγάλη χαρά... Και παλιά προσπαθούσα αλλα δεν είχα μείνει, ευτυχως όμως γιατί είχα κάποια σοβαρά προβλήματα υγείας που δεν τα ξερά κ δεν έπρεπε να μείνω... Όλα κορίτσια για κάποιο λόγο γίνονται.. Εύχομαι απλά να έχουμε υγεία και να πάρουμε στην αγκαλιά μας κάποια στιγμή τα μωρακια μας...

Nandiapap
23-03-11, 21:53
Καλησπέρα και από εμένα!!:-)Είναι κάπως παρήγορο το ότι υπάρχουν και άλλα κοριτσάκια (!) που προσπαθούν με διάφορους τρόπους να αποκτήσουν παιδάκι!!
Είμαι η Νάντια, παντρεμένη -τρελλά ερωτευμένη- εδώ και 2 χρόνια. Προσπαθούμε να κάνουμε παιδάκι εδώ και σχεδόν 1-1,5 χρόνο...(ναι στην αρχή πρόσεχα...τρομάρα μου).
Αρχικά πιστεύω ότι οι μέρες μου δεν είναι 9-15 αλλά γύρω στη 18η, μπορεί να συμβεί αυτό αν ξέρετε??
Και κάτι ακόμα, πρόσφατα (!) ο γιατρός μου μου είπε ότι η μήτρα μου έχει σχήμα καρδούλας (μες την αγάπη είμαι) πράγμα που μπορεί να με δυσκολέψει στη φάση σύλληψης!! :-(
Θα ήθελα πάρα πολύ να ακούσω κάποια ακόμα γνώμη!!

Tzortzinaki
23-03-11, 22:15
Nandiapap φυσικά και μπορεί οι μέρες σου να είναι γύρω στη 18η. Έτσι είναι κ εμένα.. Απο κει κ πέρα αναφορικά με την "καρδούλα" σου, ξέρω μια ίδια περίπτωση!! Έμεινε εύκολα έγκυος κ είχε μια υπεροχή και εύκολη εγκυμοσύνη!!!!! Μόνο στον τοκετο πιθανότατα να χρειαστεί λίγο προσοχή.. Για παραδειγμα η δικια μου πηγε για φυσιολογικο αλλα τελικα γεννησε με καισαρικη γιατι ηταν δυσκολο με τη μυτρα.Απο κει κ πέρα να μην ανησυχείς!!!! Όλα θα είναι καλά...

lenaki87
23-03-11, 22:20
Καλυτερα πανε αυριο για χοριακη αν εισαι εγκυος με τοσες μερες καθυστερηση η ορμονη εχει ηδη εκτοξευθει !:DΜετα πας απο βδομαδα και θα αργησεις και θα σκασεις απο το αγχος που δεν ειναι καλο ουτε εαν εισαι εγκυος να αγχωνεσε ουτε εαν περιμενεις περιοδο και καθυστερει απο το αγχος!!!!

nasasia
23-03-11, 22:25
καλως τις νεες κοπελες!!!!!!
η παρεα μας εδω μεγαλωνει απ΄οτι βλεπω ευχομαι λοιπον και σε εσας τα καλυτερα και συντομα με ενα μωρακι

αρνακι λενακι μου λειψατε δεν εχω συνχη προσβαση στο ιντερνετ τωρα τελευταια πειτε μου τα νεα σας

ναντιαπαπ δεν ξερω κατι για αυτο το σχημα μητρας ή αν αληθευει κατι τετοιο το αγηνω σε αλλη κοπελα που ισως ξερει κατι παραπανω ή νομιζω πως στο φορουμ κατι εχει παρει το ματι μου ψαξε λιγο:shock: και ναι κουκλιτσα μου τελικα ολες στην αρχη προσεχαμε :wink: τρομαρα μας :? τι να κανουμε ομως δεν το βαζουμε ποτε κατω και παντα θετικη σκεψη

τζορτζινακι:-P:-P:-P ναι νομιζω θα συμφωνησω με το λενακι αφου κρατηθηκες τοσες μερες ομως ε ναι 2 ακομα μπορεισ αν και τα αποτελεσματα τα βλεπω:-P:-P

μαριν συμφωνω μαζι σου σχετικα με την απαντηση στην αρετη
λοιπον αρετη και εγω παλιοτερα ειχα δουλεψει σε ξενοδοχειο οσο αφορα τις δουλειες εχεισ δικιο αλλα ετσι οπως παει και η δικη μου η δουλεια πιστεψε με ειμαι σε ενα σημειο που καθομαι και δεν κανω τιποτα συντομα φοβαμαι οτι θα μεινω και εγω ανεργη αλλα ειναι τοσο νεκρα στη δουλεια που και εγω σκεφτομαι πολυ για το μωρακι αχ!!! και ηθεα της θαλασσας πιστευω θα με ηρεμουσε λιγο εγω νομιζω πως ετσι θα ξεχνιωμουν αν και εγω ειμαι κοντα σε θαλασσα απλα κλεισμενη σε ενα γραφειο χωρις να κανω τιποτα ολο εκει γυρναει στο μωρακι ενω δεν ξερω οταν κοιτω τη θαλασσα μαλλον δεν σκεφτομαι αληθεια βρε κοριτσια νομιζω πως ετσι αδειαζει ολο μου το μυαλο

αντε να ερθει το καλοκαιρακι να ξεχαστουμε λιγο :razz::razz::razz::razz:

Tzortzinaki
23-03-11, 22:26
Πριν με ρώτησες αν έχω σταθερό κύκλο. Συνήθως μου ερχετε κάθε 30 μέρες απο κει κ πέρα κάποιες φορές μπορεί να μου έρθει στισ 28 άντε το πολυ 32 αλλα μέχρι εκεί... Θα πάω μεθαύριο!!!! Και ότι είναι να γίνει θα γίνει... Πω πω μου φαίνεται απίστευτο ότι μπορεί να είμαι...
Βρε lenaki87 επειδή είμαι καινούρια πως έχεις βάλει να φαίνεται το πόσο καιρό είσαι παντρεμένη??

lenaki87
23-03-11, 22:48
nasasia μου γειαααα...καλα μην νομιζεις οτι κι εγω μπαινω συνεχεια!!!!Ολα καλα απο εμενα...εσυ??

Τζορτζινα μεθαυριο ειναι Παρασκευη και ειναι αργια 25 Μαρτιου you know....:rolleyes:οποτε 'η αυριο 'η την Δευτερα μετα!

nasasia
23-03-11, 22:55
τωρα και εγω ολα καλα σαλπαρε το πλοι και αυτη τη φορα αλλα βρε λενακι μου αληθεια ειμαι αισιοδοξη λεω να χαλαρωσω τωρα καθοτι ερχεται και καλοκαιρι και δεν ξερω δεν με περνει απο κατω αλλα και γιατρο θα αλλαξω για να ειμαι σιγουρη

ακου λενακι εχω κανει ολες τιε εξετασεις και δεν εχω παει να τις δει λογο οικονομικου αααααασε χαλια τα πραγματα στη δουλεια αλλα σκεφτομαι να παω κατευθειαν σε αλλο να τις δει γιατι θα αλλαξω σιγουρα γιατρο οποτε περιμενω να πληρωθω κοιτα να δεις ολο το μηνα αγχος για τις εξετασεις και τωρα που τις εκανα δεν υπαρχει μια για να επισκευτω το γιατρο πωωωωωωω αστα να πανε φαντασου ειμαστε μονο 2 ατοαμ δουλευουμε και οι δυο σε διαφορετικες δουλειες και οι 2 απληρωτοι
και ποιος θα μου ερμηνευσει εμενα τα αποτελεσματα????

lenaki87
23-03-11, 22:56
Α και σχετικα με το τικερακι του γαμου κατω στην υπογραφη μου...για να μην σε μπερδεψω πανε στην αρχικη σελιδα του φορουμ πανωπανω που λεει Ελληνικη εταιρεια ενημερωσης γονεων,ακριβως κατω με μικρα γραμματα γραφει οδηγιες για τα παντα,μετα βρισκεις και πατας το υπομνημα οδηγιες για τα παντα και εκει θα δεις πως θα το βαλεις .Το εξηγει με βιντεο και ειναι ευκολο!
Δεν ξερω να βαζω τα links που μπαινεις αμεσως εκει που λεω.Αν καποια ξερει να το κανει ας το βαλει να την βοηθησει...

lenaki87
23-03-11, 22:58
τωρα και εγω ολα καλα σαλπαρε το πλοι και αυτη τη φορα αλλα βρε λενακι μου αληθεια ειμαι αισιοδοξη λεω να χαλαρωσω τωρα καθοτι ερχεται και καλοκαιρι και δεν ξερω δεν με περνει απο κατω αλλα και γιατρο θα αλλαξω για να ειμαι σιγουρη

ακου λενακι εχω κανει ολες τιε εξετασεις και δεν εχω παει να τις δει λογο οικονομικου αααααασε χαλια τα πραγματα στη δουλεια αλλα σκεφτομαι να παω κατευθειαν σε αλλο να τις δει γιατι θα αλλαξω σιγουρα γιατρο οποτε περιμενω να πληρωθω κοιτα να δεις ολο το μηνα αγχος για τις εξετασεις και τωρα που τις εκανα δεν υπαρχει μια για να επισκευτω το γιατρο πωωωωωωω αστα να πανε φαντασου ειμαστε μονο 2 ατοαμ δουλευουμε και οι δυο σε διαφορετικες δουλειες και οι 2 απληρωτοι
και ποιος θα μου ερμηνευσει εμενα τα αποτελεσματα????

Κατι λιγα ξερω εγω....θες να γινω εθελοντρια γιατρος σου???:lol::lol:
Κατι εμαθα κι εγω.......

nasasia
23-03-11, 23:02
χαχα βρε σε ψαχνω απο θεμα σε θεμα χιχιχι εμ ετσι που παμε ολα τα εχουμε μαθει

αντε παω βολτα το μαυρο σκυλο και μετα νανι

καλο βραδυ και φιλακια πολλα:-P

nasasia
23-03-11, 23:04
ναι κοιτα αυριο θα μπω και θα γραψω τα αποτελεσματα αντε να δουμε!!!!!!!!:-P:-P:-P

τουλαχιστον θα ξερω αν κλεινω προς το καλο ή προς το κακο χιχι φιλακια κουκλα μου
ευχαριστω

lenaki87
23-03-11, 23:12
Μην ανησυχεις εγω θα σου δωσω την ερασιτεχνικη μου συμβουλη μεχρι να πας σε εναν γιατρο-την προκοπης ε!!!-και να σου τα πει σωστα οπως πρεπει!!
Καλυνηχτα και καλη βολτα με τον κουκλο!!!Τα δικα μου κοιμουνται τωρα...

Tzortzinaki
23-03-11, 23:20
Lenaki87 έχεις δικό!!!! Πωπω το ξέχασα τελείως ότι είναι αργία.. Θα πάω αύριο!!!!
Αχ μακάρι να σας έχω ευχάριστα....
Καλό βράδυ σε όλες!!!! :)))

αρνάκι
23-03-11, 23:40
Καλησπέρα!Παλιές μου φιλενάδες τι μου κάνετε??Και Tzorginaki kai Nantiapap καλώς ήρθατε στην παρέα μας!!Εγώ δεν έχω κάτι καινούργιο να σας πω!Περιμένω την Παρασκευή να δω αν θα μου έρθει...Tzorginaki και η δική μου άποψη απο τα γραφόμενά σου είναι οτι είσαι έγκυος!Πήγαινε κοπέλα μου και κάνε αύριο μια χοριακή και πες μας την απάντηση!Ευχομαι να είσαι και όλα να πάνε καλά!Nantiapap νομίζω πως η μήτρα που έχεις ονομάζεται 'δικερος' και ξέρω περιπτώσεις που εχουν κάνει μωράκια κανονικότατα...,οπότε μην αγχώνεσαι καθόλου!Καλό βράδυ σε όλες σας!!!

nikena
23-03-11, 23:43
κοριτσια καλησπερα!
μολις γραφτηκα κι εγω στην παρεα σας! σας παρακολουθω παρα, μα παρα πολυ καιρο τωρα, στην αρχη για ασχετους λογους (ειχα "πιθανη" ρηξη ωχρου σωματιου, οχι μονο μια φορα, αλλα 4:confused::confused::confused:ειναι μεγαλο θεμα..αλλα δεν χειρουργηθηκα ποτε!)και εψαχνα παρομοιες περιπτωσεις.Μετα πηρα αντισυλληπτικα με συνταγη ιατρου,αλλα επειδη φοβομουν μηπως περασω παλι τον ιδιο πονο δεν τα εκοψα και περασε ο καιρος...3χρονια.Αποφασισαμε με τον αντρα μου(εκεινος μου το ζητησε δηλαδη) να κανουμε παιδακι, πραγμα που με εντυπωσιασε, γιατι λεγαμε απο καλοκαιρι και βλεπουμε! αυτο το μηνα θα ειναι η 3 προσπαθεια..Τον γεναρη δεν ξαναπηρα αντισυλληπτικα, ξεκινησαμε δυναμικα..κακως..γιατι το καναμε μονο και μονο για το μωρο και πως σιγουρα θα ειχαμε αποτελεσμα! Ξαφνικα προς το τελους του κυκλου παλι ο ιδιος πονος..τελος ειπα, παλι ρηξη.. πηγα στο γυναικολογο και μου ειπε οτι ειχα ωοθηλακιο 18χιλ και την επομενη που ξαναπηγα ηταν 22χιλ.μου ειπε να μην χασω χρονο..ετσι κι εκανα!Ο πονος ηταν γιατι μεγαλωσε 4χιλ. σε ενα 24ωρο το ωοθηλακιο αντι για 2χιλ. Ειπε επισης οτι ολες οι προηγουμενες φορες δεν ηταν ρηξη..αλλα ΥΠΕΡλειτουργια των ωοθηκων! τι να πω.. η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι μηπως εχω καποιο προβλημα (ασχετα αν ολα ειναι νορμαλ πχ εχω σταθερο κυκλο 2 μηνες τωρα 30-32 μερες και ολες οι τυπικες γυν. εξετ. ειναι καλες). Να σας πω ακομα οτι πασχω απο ενα νευρολογικο προβλημα για το οποιο θα σας μιλησω αργοτερα..ηδη εγραψα αρκετα και σας κουρασα:shock:

lenaki87
23-03-11, 23:55
Τζορτζινα αυριο βουρ για χοριακη λοιπον...να μπεις να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα,γιατι ευχαριστα θα ειναι το πιστευω πολυ εντονα!!!

Αρνακι μου???Σε πετυχαινω ον,τι κανεις!???Εφτασαν και ο μερες για εσενα....μακαρι να μην ερθει η χαζη και να εχεις καλα νεααααααα.....
Και εγω μια απο τα ιδια τιποτα το νεοτερο.... μονο οτι αυριο ξεκιναω υπερυχους παρακολουθησης αυγουλακιων...:lol:

lenaki87
24-03-11, 00:00
nikena μου καλως ηρθες στο παρεακι μας και να σου ευχηθω κι εγω να γινεις μανουλα πολυ συντομα και να μην ταλαιπωρηθεις καθολου απο το περασμα των ακαρπων μηνων οπως εμεις οι υπολοιπες.
ΠΑνω απ'ολα οχι αγχος ειναι πολυ νωρις!!

Σχετικα με την περιπτωση δεν γνωριζω κατι για την υπερλειτουργια των ωοθηκων που λες!
Εχεις κανει ορμονικες εξετασεις?Αν λες οτι μεγαλωνει πολυ και αποτομα κατι με την FSH θα εχει να κανει ετσι πιστευω εγω.
Και μιλα μας για οτι θες,καμια δεν κουραζετε,και οποια κουραζετε απλα δεν απανταει.:rolleyes:

nikena
24-03-11, 00:14
lenaki δεν αγχωνομαι καθολου για αυτη την προσπαθεια.διαβασα τοσα απο ολες εσας και καταλαβα πως ολα θα πανε τελεια! Ειναι πολυ νωρις το ξερω κι για αυτο το αφηνω στην "τυχη " του. ορμονες εκανα, ολα ενταξει! στο νοσοκομειο που ουκ ολιγες φορες εχω νοσηλευτει ολοι ελεγαν οτι ειμαι περιπτωση προς παρακολουθηση γιατι εκανα ωορηξια στην μεση του κυκλου και στο τελος. οποτε η σαλπιγγα δεν αντεχε την πιεση και καποιο αγγειο της παθαινε ρηξη και υπηρχε αιμοραγια.αρα δεν ηταν ακριβως ρηξη ωχρου, αλλα ετσι το ονομαζαν για να δωσουν ενα χαρακτηρισμο. κινουμαι στο χωρο υγειας και το εψαξα οσο μπορουσα! θα επρεπε να χαιρομαι μου ελεγαν ολοι οι γιατροι. μου εδωσαν γιασμιν για να τις ξεκουρασω..πηγα σε 6 γιατρους και ολοι ειπαν το ιδιο. πιστευω πως θα ερθει το μπεμπακι που τοσο θελω,το εχω ταξει το ονομα στον Αγ. Ραφαηλ, προστατη των εμβρυων και των νεογνων που προερχονται απο αρρωστες μητερες...μιας και πασχω απο επιληψια μετα απο χτυπημα στο κεφαλι σε ατυχημα.. αλλα τα αντιμετωπιζω ολα με πολυ δυναμη..αλλωστε η μονη μου διαφορα απο ολους τους εσας ειναι οτι εγω που και που πεφτω στα πατωματα... χαχαχαχα

macarena
24-03-11, 00:27
καλησπερα σας!ειμαι καινουρια στο φορουμ αν και σας παρακολουθω περιπου ενα χρονο και σας συμβουλευομαι...θα σας παραθεσω τη δικια μου ιστορια για να μη χανετε τις ελπιδες σας.ο Θεος ειναι πολυ μεγαλος και περα απο ιατρικες επιστημες και εξετασεις...!!!ειμαι 27 ετων παντρεμενη και με διεγνωσμενο συνδρομο πολυκυστικων ωοθηκων με οτι συνεπαγεται αυτο (αυξηση βαρους, τριχοφυια,υπογλυκαιμιες κτλ μεγαλος ο καταλογος μη σας κουραζω)
περιοδος στη χαση και στην φεξη, οποτε θυμοταν...
παντρευτηκα απριλιο 2006 και γεννησα το γιο μου Φεβρουαριο του 2007 και την κορη μου τον Ιουνιο του 2008.
φυσικα μετα την δευτερη γεννα η περιοδος ηρθε στους 6 μηνες και μετα ξεχαστηκε ωσπου αποφασισα να κανω εξετασεις αρχες νοεμβρη για να δω που παει η κατασταση.αλλαξα γυναικολογο και μου ειπε οτι με την κλινικη εικονα που εχω δυσκολα θα ξαναμεινω εγκυος και οτι αν θελω κι αλλο παιδι ισως με καποια θεραπεια.
ειπα να τα πιασω ενα ενα αρχισα πριμολουτ για να μου ερθει περιοδος,τα πηρα 4 μερες και περιμενα,περιμενα αλλα τιποτα....
τελικα ημουν ηδη εγκυος στο τριτο μου παιδακι:):):):) φανταζεστε σοκ αλλα και μεγαλη χαρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
σας κουρασα αλλα σας μιλησα γιατι βλεπω ποσο θελετε τα παιδια και τα αγαπατε,και ελπιζω οτι με την ιστορια μου θα σας δωσω κουραγιο στον δυσκολο και γεματο αγωνια δρομο σας!πραγματικα απο τοτε που παρακολουθω το φορουμ σας εχω στο μυαλο και στις προσευχες μου γιατι το αξιζετε!!!
σημειωτεον οτι εγω ειχα 15-20% πιθανοτητες να μεινω εγκυος χωρις θεραπεια υπογονιμοτητας και εχω 3 αγγελουδια.
ο Θεος ειναι πανω απο ολα!!!συγγνωμη και παλι αν σας εκανα να με βαρεθειτε,φιλακια!

lenaki87
24-03-11, 00:44
macarena μου καλως ηρθες κι εσυ στην παρεουλα μας!!!Αρχικα να σου ευχηθω να χαιρεσαι τα παιδακια σου γλυκια μου,και με το καλο και το τριτο σου μωρακι!Μα ειναι γερο και τελειομηνο!!!
Ειναι πολυ ενθαρρυντικα τα οσα μας εγραψες!Και γω πολυκυστικες εχω,αλλα δεν φαινεται τουλαχιστον προς το παρον να εχω την δικη σου τυχη.Ασχετα με αυτο δεν χανω τις ελπιδες μου καθολου και εχω τεραστια πιστη στον Θεο και πραγματικα πιστευω οτι η επιστημη δεν αρκει αν δεν εχουμε πιστη εμεις και δεν μας βοηθησει ο Θεος.

Και ευχομαι σε εσενα Nikena μου ο Αγ.Ραφαηλ να σου χαρισει το μωρακι σου πολυ γρηγορα!!Και μπραβο σου και για την αισιοδοξια σου και για ολα!Εισαι δυνατη και η επιληψια δεν θα σταθει σε τιποτα εμποδιο στην ζωη σου!!
Θα εισαι καλα και ευτυχισμενη παντα με 'η χωρις επιληψια!Θα ερθει το μωρακι σου και θα εισαι κι εσυ μια ευτυχισμενη μανουλα!
Και απ'οτι καταλαβα μπορει να σου κατσουν και διδυμακια αν κανεις ωορηξια 2 φορες τον μηνα!:grin::grin:

Nandiapap
24-03-11, 09:39
Το ξανάκουσα αυτό και με παρηγόρησε η αληθεια είναι!Επίσης άκουσα -από τον γυναικολόγο μου- ότι κοπέλα που είχε τέτοιο σχήμα μήτρας είχε και σπιράλ και έμεινε έγκυος!!(βέβαια δεν το θελε και το έκανε έκτρωση) τραγικό αν με ρωτάτε!!!!
Καλημέρα και Καλή συνέχεια σε όλες!!!

lenaki87
24-03-11, 15:18
Lenaki87 έχεις δικό!!!! Πωπω το ξέχασα τελείως ότι είναι αργία.. Θα πάω αύριο!!!!

Γλυκια μου τι εγινε τελικα?Την εκανες????
Αντε μπες να μας πεις τα νεα σου..αγωνιωωωω...:p

macarena
24-03-11, 15:24
καλησπερα σε ολες!!!! lenaki87 σημειωση το τριτο μου παιδακι ειναι ηδη 8 μηνων...και δεν μου εχει ερθει ακομα περιοδος απο την γεννα...η γυναικολογος μου μου λεει οτι θα σκισει τα πτυχια της αν ειμαι ξανα εγκυος και χωρις να μου εχει ερθει ακομα περιοδος...!;)

lenaki87
24-03-11, 15:33
Καλεεεε τι εισαι εσυ????
Φτου φτου μπραβο σου κοπελα μου εισαι τοσο τυχερη...και μακαρι να εισαι παλι εγκυουλα αν το θελεις!!
Α και αφου το τριτο το εχεις γεννησει ηδη...να χαιρεσαι και τα 3 μπουμπουκακια σου και γιατι οχι να εχεις ενα τεταρτοοοο στην κοιλιτσα.....:D

Nandiapap
24-03-11, 16:13

Απο το πρωί μπαινω και βγένω περιμένοντας τα ευχάριστα!! ;):-)Αντε περιμένουμε!!!8-)
Φιλια!!

Tzortzinaki
24-03-11, 16:17
Κοριτσάκια μου, πήγα σήμερα όλο αγωνία αλλα κ με μια κρυφή ελπίδα να κάνω την εξέταση αίματος. Και ΌΧΙ δεν είμαι έγκυος... :( :(:( sok!!!
Τι να πω, δεν ξέρω... Δεν πειράζει μάλλον το σώμα μου δεν είναι ακόμα έτοιμο.. 2 χειρουργεια έκανα ένα πριν 7 μήνες κ το άλλο πριν 4. Ουσιαστικά ακόμα στην ανάρρωση είμαι.. Δικαιολογίες?? ίσως τι να πω? δεν ήταν ακόμα έτοιμο το σώμα μου?
Την επόμενη φορά...

Tzortzinaki
24-03-11, 16:18
Κοριτσάκια μου, πήγα σήμερα όλο αγωνία αλλα κ με μια κρυφή ελπίδα να κάνω την εξέταση αίματος. Και ΌΧΙ δεν είμαι έγκυος... :( :(:( sok!!!
Τι να πω, δεν ξέρω... Δεν πειράζει μάλλον το σώμα μου δεν είναι ακόμα έτοιμο.. 2 χειρουργεια έκανα ένα πριν 7 μήνες κ το άλλο πριν 4. Ουσιαστικά ακόμα στην ανάρρωση είμαι.. Δικαιολογίες?? ίσως τι να πω? δεν ήταν ακόμα έτοιμο το σώμα μου?
Την επόμενη φορά...

areti18.8
24-03-11, 16:40
κοριτσακια καλησπερα κ απο μενα κ ενα θερμο καλοσωρισμα στις καινουριες της παρεας.τζορτζινανακι πολυ λυπηθηκα πραγματικα πιστευα σε σενα, μετα την δικη μου αρνητικη εξεταση προχθες, πιστευα οτι εσυ θα μας φερεις καλα νεα.δε πειραζει ομως μην απελπιζεσαι ολες μας αργα η γρηγορα θα ανακοινωνουμε τα καλα νεα η μια στην αλλη.:razz::-P:-P

Nandiapap
24-03-11, 16:47
Την επόμενη φορά...

Δεν πειράζει Κοριτσαρα μου!!Η ζωή συνεχίζεται και η προσπάθεια για νέα ζωή συνεχίζεται!!!;)
Keep walking!! :)

lenaki87
24-03-11, 16:48
Την επόμενη φορά...

ε,ρε γμτ γιατι...και γω ημουν τοσο αισιοδοξη και ελεγα οτι αργεις γιατι ανακοινωνεις παντου τα ευχαριστα!Δεν πειραζει αγαπη μου,ολα θα γινουν,εχεις πολυ καιρο μπροστα σου για να απογοητευσε απο τωρα.Ολα καλα!!!!:grin:
Παρε δυναμη και βουρ στον επομενο μηνα με αγκαλιτσες και αγαπουλες με τον καλο σου...;)
Εχουμε και αυτο το καλο ευτυχως οταν δεν μενουμε εγκυος!
Συνεχιζονται οι επαφες γεματες αγαπη.....

Tzortzinaki
24-03-11, 21:00
:) ti glukies pou eiste oles!!! mono duo meres kai sas niwthw konta mou...
den apogoitevomaste gia tipota!!! den stamatame na prospathoume k na elpizoume!!! oles tha ginoume manoules arga h grigora ;)
areti18.8 eyxaristw gia to kalosorisma :)
ante koritsia pame dynataaaa agkalitses kai filakia me tous agaphmenous mas!!! :))

elli81
24-03-11, 22:23
Γεια σας κοριτσια, ειμαι και εγω καινουργια στην παρεα σας... Μακαρι και η δικη μου ιστορια να εχει αισιο τελος. Τζορτζινακι οι δυο επεμβασεις που ανεφερες ηταν γυναικολογικες;

Tzortzinaki
24-03-11, 22:51
Καλώς ήρθες στη παρέα μας elli81, εύχομαι σύντομα με ευχάριστα!!!!
Τα χειρουργεια που έκανα ήταν στους δυο πνεύμονες μου.. :( :( :(
Αλλα τέλος καλό όλα καλά, απλά θέλει προσοχή εφόρου ζωής κ έλεγχο που κ που...
Ευτυχώς απο γυναικολογικα καλά πάμε ;)

αρνάκι
24-03-11, 23:10
Καλησπέραααααααα!!Καταρχήν ενα μεγάλο καλοσώρισμα στα 2 ολόφρεσκα κορίτσια που ήρθαν στην παρέα μας!Είναι οι πιο αισιόδοξες περιπτώσεις που ήρθαν για να μας γεμίσουν θετικη ενέργεια και τις υπόλοιπες!nikena μπράβο κοπέλα μου για το χιούμορ σου και τον τρόπο που αντιμετωπίζεις τη ζωή!Δε σε φοβάμαι εσένα,σε λίγο καιρό να δεις που θα έχεις στην κοιλίτσα σου το μωράκι σου,αφού το έχεις και ταγμένο σίγουρα ο Θεούλης θα σε βοηθήσει να αποκτήσεις ένα υγειέστατο παιδάκι κι εσύ θα είσαι η καλύτερη μανούλα του κόσμου!Οπως βέβαια πιστεύω οτι θα βοηθήσει και όλες έμας τις υπόλοιπες κάποια στιγμή!makarena,τι να πω κορίτσι μου για τη δικιά σου περίπτωση?Εσύ είσαι η γυναίκα θαύμα,πως μπορούμε να μην πάρουμε όλες θάρρος και αισιοδοξία απο εσένα??Ευχαριστούμε που μας επισκέφτηκες και μας μίλησες για την τόσο θετική ιστορία σου!Tzortzinaki μου λυπάμαι γλυκια μου που δεν ήσουν εγκυος τελικά,αλλα δεν πτοούμαστε,έτσι?Πεφτουμε,σηκωνόμαστε και ξανασυνεχίζουμε με περισσότερο θάρρος και πίστη!Γιατί όμως δεν ήρθε η περίοδος?Σε είδε ο γιατρός σου?Οι άλλες 2 φιλεναδίτσες μου τι κάνουν?lenaki87 δεν ήξερα που ακριβώς μένεις!Κι εγώ σε ζηλέυω,όχι απλά γιατι έχεις κοντά σου και βλέπεις θάλασσα,αλλά γιατι είσαι από μια πανέμορφη πόλη όπως είναι η Καβάλα!Με τον αντρούκο μου μας αρέσουν τα ταξίδια πολύ και έχουμε γυρίσει σχεδόν όλο το Βορρά,αλλά η Καβάλα είναι απο τις πιο αγαπημένες μας!Είσαι τυχερούλα!!
Αααα,δεν σας είπα τα νέα!!!Μου ήρθε και πάλι περίοδος,πριν λίγο έκανε την εμφάνισή της!!Τι πρωτότυπο,ε?Αντε πάλι φτου κι απ'την αρχή... εμένα ο οργανισμός μου ψωφάει για χαπάκωμα και ενεσούλες...αντε να δούμε πάλι πόσο ακόμα θα τον επιβαρύνω!Πάω για τον τέταρτο μήνα με κλομιφένη,αν και δεν έχω μιλήσει ακόμα με τη γυναικολόγο μου!!Anyway,ας ελπίσουμε οτι ΑΥΤΗ θα είναι η τελευταία!Πολλά πολλά φιλάκια σε όλες και να περάσετε ένα όμορφο βράδυ!!!

nikena
24-03-11, 23:13
γεια σας κοριτσια! ελπιζω να μην κοιμαστε! Αργησα να μπω, αλλα ειπα στον αντρακο μου "τωρα εχω κουβεντα με τις φιλες μου". Νιωθω πολυ πολυ χαρουμενη που εχω παρεα εσας!! Σιγα σιγα θα σας μαθω ολες και θα μπω και γω στα δικα σας για να μιλαμε και να δινουμε ολη τη θετικη μας ενεργεια η μια στην αλλη! Τι κανετε; ολες καλα; ηθελα να ρωτησω και κατι αλλα δεν θελω να γελασετε....

αρνάκι
24-03-11, 23:18
elli81 τώρα σε είδα!Καλώς ήρθες κι εσύ στην παρεούλα μας!Εύχομαι πολύ σύντομα να αποκτήσεις το πολυπόθητο μώρακι!!Δεν μας μίλησες όμως καθόλου για σένα!Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα?Πόσο καιρό προσπαθείτε?Ό,τι θέλεις μπορείς να τα συζητάς μαζί μας και να αλληλοβοηθιόμαστε,όπως μπορούμε... Φιλιά

αρνάκι
24-03-11, 23:21
Άντε nikena,ρώτα μας,τι είναι?Κι ας γελάσουμε και λίγο σ'αυτή τη ζωή...

nikena
24-03-11, 23:23
η αληθεια ειναι οτι ειμαι πολυ τυχερη γιατι 7 στις 10 φορες εχω οργασμο:p.οχι ταυτοχρονα με τον αντρα μου( το οποιο δεν με ενοχλει καθολου αφου "καλοπερναω":lol::lol::lol:) και τωρα θα κανω την ερωτηση...αν εχω οργασμο μπορω ευκολα να μεινω εγκυος ή απο τα πολλα ..υγρα..δυσκολευω την κατασταση;;;;

δεν σας δουλευω..αληθεια λεω, αλλα ντρεπομαι να ρωτησω το γιατρο

αρνάκι
24-03-11, 23:49
Τι να σου πω βρε nikena μου?Μάλλον εδώ πρέπει να φωνάξουμε στην παρέα μας και τον κ.Ασκητή!χιχιχχι Η αλήθεια είναι οτι πολλές φορές έχω και έγω παρόμοιες απορίες!Νομίζω όμως οτι έχω διαβάσει σε βιβλία οτι είναι πολύ καλό να έχεις όργασμό γιατί γίνονται συσπάσεις στη μήτρα και γενικά σε όλο το σύστημα εκεί μέσα και προχωράει το σπερματάκι πιο εύκολα και γρήγορα στον προόρισμό του!Τώρα αν εμείς με τα υγρά μας το πνίγουμε,που θα πάει θα συνηθήσει και θα μαθει καλύτερο κολύμπι!αχαχαχα:lol:

nikena
25-03-11, 00:00
με εκανες και γελασα! κι εγω το διαβασα για τις συσπασεις, αλλα εφοσον ειμαι πιο "γρηγορη" απο τον αντρα μου, η μητρα εχει ηδη κανει τις συσπασεις μετα ερχεται το σπερμα να πνιγει το κακομοιρο... ουτε να το ευχαριστηθουμε δεν μπορουμε μου φαινεται! αμαν!

αρνάκι
25-03-11, 00:16
Άστα να πάνε.. Αλλά ας μην ψάξουμε και προσπαθήσουμε σ'αυτή τη φάση της ζωής μας και για ταυτόχρονο οργασμό με τους συντρόφους μας!!!!!Αρκετά έχουμε........ Ας είμαστε φιλενάδα ευχαριστημένες που τον έχουμε και ας έρχεται και νωρίτερα απο τους άντρες μας,το σπερμα θα τα βγάλει πέρα.. Τι να πουν κι αυτές που δεν τον ένιωσαν ποτέ τους?Αλλά νομίζω οτι βγήκαμε εκτός topic!!!!!Θα τα πουμε αύριο,πάω για νάνι!!Καληνύχτα nikena και σε όποιες άλλες μας παρακολουθούν ακόμα!!!

nikena
25-03-11, 00:19
βγηκαμε εντελως...sorry! καληνυχτα και τα λεμε ! σας φιλω!

elli81
25-03-11, 10:39
elli81 τώρα σε είδα!Καλώς ήρθες κι εσύ στην παρεούλα μας!Εύχομαι πολύ σύντομα να αποκτήσεις το πολυπόθητο μώρακι!!Δεν μας μίλησες όμως καθόλου για σένα!Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα?Πόσο καιρό προσπαθείτε?Ό,τι θέλεις μπορείς να τα συζητάς μαζί μας και να αλληλοβοηθιόμαστε,όπως μπορούμε... Φιλιά
Καλημερα καινουργιες μου φιλεναδες! Αρνακι εγω εχω ενδομητριωση και εχω ραντεβου την τριτη με τον γιτρο για να κανονισουμε τη λαπαροσκοπηση... Δεν εγραψα τιποτα εδω γιατι πρηζω αλλες σε αλλο τοπικ! Χιχι...απλα αποφασισα οτι και η δικη μου ιστορια ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΙΣΙΟ ΤΕΛΟΣ!!

elli81
25-03-11, 10:47
Καλημερα καινουργιες μου φιλεναδες! Αρνακι εγω εχω ενδομητριωση και εχω ραντεβου την τριτη με τον γιτρο για να κανονισουμε τη λαπαροσκοπηση... Δεν εγραψα τιποτα εδω γιατι πρηζω αλλες σε αλλο τοπικ! Χιχι...απλα αποφασισα οτι και η δικη μου ιστορια ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΙΣΙΟ ΤΕΛΟΣ!!

elli81
25-03-11, 11:26

αρνάκι
25-03-11, 11:40
Καλημέρα κοριτσάκι μου!Φυσικά και θα έχεις αίσιο τέλος,όπως όλες μας!Λιγη περισσότερη υπομονή χρειαζόμαστε!Ευχομαι όλα να σου πάνε καλά και να μας ενημερώνεις!Και μην ξαναπεις οτι μας ζαλίζεις,γι'αυτό είμαστε όλες μαζεμένες εδώ,για να δίνουμε κουράγιο η μία στην άλλη!
χιχιχιχι κάτι κάνεις όμως και στέλνεις τρία-τρία τα μηνύματα!!!

nikena
25-03-11, 11:40
καλημερα ! χρονια πολλα για την ημερα και σε οσες γοιρταζουν φυσικα! elli81 ολων η ιστοριες θα εχουν αισιο τελος.μπορει να εχουμε πολλα προβληματα υγειας, αλλα ο θεος δεν θα μας αφησει ετσι..τι κι αν δεν μας γιατρεψει,θα φροντισει απλα να κανουμε γερα μωρακια!!!!!!!!!!!!!

giannaki
25-03-11, 13:03
Καλημέραααααα,χρόνια πολάααααααααα σε όλες!!!!Κορίτσια,υπομονή και μακάρι του χρόνου τέτοια μέρα να είμαστε όλες με ένα μπεμπάκι-ή αγκαλιά ή στην κοιλίτσα:D......μωρέ, ας έρθει το νινί και θα πάω να παρελάσω κι εγώ.....χαχαχα....προς το παρόν,ας πάω για δουλειά....φιλιά και καλά να περάσετε σήμερα!!!!:p

αρνάκι
25-03-11, 14:37
giannaki έτσι όπως τα λές είναι!Μακάρι απ΄το στόμα σου και στου Θεού τ'αυτί!!Μακάρι μέχρι του χρόνου τέτοιο καιρό να είμαστε κι εμείς μανούλες!!!Καλή σου μέρα!!!:p

lenaki87
25-03-11, 17:50
Μπουμπουκες μου τι κανετε?Χρονια πολλα κι απο εμενα!Τωρα ξυπνησα και μπηκα!Απο το πρωι ημουν εξω παρελαση καφε,μετα φαγητο με μπολικο κρασι και ξαπλωσα μια ωρα να ξεσουρωσω λιγο!:lol:Τωρα θελω παγωτοοοο...

Αρνακι μου καλο σου ηρθε η βλαμμενη?Ε,ρε γμτ!!Δεν πειραζει αγαπη μου τον αλλο μηνα...!!!:grin:
Και μην με ζηλευεις δεν ειμαι εγω απο Καβαλα η Αρετι ειναι.Μπερδευτηκες!!Εγω ειμαι κεντρικη Μακεδονια διπλα στην Θεσσαλονικη μας...που φυσικα ειναι κι αυτη μια ομορφη πολη...αλλα και η Καβαλα δεν παει πισω...

Τα αλλα τα κοριτσακια τι κανουν πως ειστε σημερα???

eva kp
25-03-11, 19:20
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΣΕΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ!ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΜΟΥ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ 6 ΜΕΡΕΣΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ,ΠΡΗΞΙΜΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΓΟΥΡΓΟΥΡΙΣΜΑΤΑ ΠΟΛΛΑ!ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΕ ΑΧΝΗ ΓΡΑΜΜΗ.ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ.ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ?

nikena
25-03-11, 19:25
μακαρι ευα μου !!!!!!!!!!! στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!!!!!!

Πιστευω πως σιγουρα εισαι!!!!!
Γιατι δεν πας αυριο σε ενα ιδιωτικο διαγνωστικο κεντρο;;;;;;;
τρεχα!!!!!!
εχω κι εγω αγωνια....
σου ευχομαι τα καλυτερα!!!!!!!!!!!

να σε ρωτησω...τα τεδτ ηταν της ιδιας μαρκας;

eva kp
25-03-11, 19:30
ΜΑΚΑΡΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΜΑΙ!ΤΟ ΘΕΛΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΑΝΓΧΩΘΑΙ ΓΙΑΤΙ ΒΓΗΚΕ ΑΧΝΗ Η ΓΡΑΜΜΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΜΒΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΚΟ.

eva kp
25-03-11, 19:31
ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΕΥΤΕΡΑ!

eva kp
25-03-11, 19:32
ΝΑΙ ΗΤΑΝ ΙΔΙΑΣ ΜΑΡΚΑΣ!ΠΗΡΑ ΤΟ PREDICTOR.

nikena
25-03-11, 19:42
σωστος ο γιατρος για την δευτερα αλλα εχεις υπομονη;;;;; εδω ανυπομωνω εγω για να μαθω τα νεα σου!!!!1 εσυ πως νιωθεις;; εγκυος;;; δεν μπορει 2 τεστ να εχουν αχνη γραμμη!

nikena
25-03-11, 19:49
εχω διαβασει και πως αχνη γραμμη μπορει να σημαινει εγκυμοσυνη.
σε τρελανα αλλα εχω καλο προαισθημα!
προσπαθουσατε καιρο; ειμαι αδιακριτη ε;;;;

eva kp
25-03-11, 19:56
ΔΕΝ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ,ΓΙΑΤΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ!ΕΧΩ ΗΔΗ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ 15 ΜΗΝΩΝ ΠΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΑΝΓΧΟΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΧΝΗ ΓΡΑΜΜΗ,ΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ?

nikena
25-03-11, 20:05
τι να σου πω... θελω πολυ να εισαι εγκυος!!!!
να σου ζησει και το παιδακι σου!
εμεις παμε για την 3 προσπαθεια, αν και δεν ξερω αν μετραει ο γεναρης που εκοψα τα αντισυλληπτικα, αλλα ναι αυτη θα ειναι η 3 μας φορα! θελω πολυ να δω κι εγω αυτη την αχνη γραμμη και να ειμαι εγκυος..φοβαμαι ομως πολυ..σα να ξερω οτι θα δυσκολευτω, οτι αν μεινω θα κινδυνεψουμε λογω της επιληψιας μου και αλλα τετοια.
δεν αγχωνομαι με την κυριολεκτικη εννοια της λεξης, αλλα φοβαμαι. ελπιζω να μην με χτυπησει αλλο η μοιρα και να ναι ευκολα ολα! μου το χρωσταει αλλωστε!!!

σου στελνω ολη μου την θετικη ενεργεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

eva kp
25-03-11, 20:15
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ!ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΑΥΤΗ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΤΥΧΕΡΗ ΣΟΥ!ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΝΑ ΓΛΥΚΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!

nikena
25-03-11, 20:16
σε ευχαριστω! ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!
ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΦΥΣΙΚΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

areti18.8
25-03-11, 21:49
ΝΑΙ ΗΤΑΝ ΙΔΙΑΣ ΜΑΡΚΑΣ!ΠΗΡΑ ΤΟ PREDICTOR.

καλησπερα κοριτσακια κ απο μενα κ καλως ηρθατε οι καινουριες.ευα μου χρονια σ πολλα κιολας αν εισαι ευαγγελια.δε θελω να σε στεναχωρησω κ να σε απογοητευσω αλλα θελω να σαι προετοιμασμενη για ολα.δυστυχως το πρεντικτορ δεν ειναι κ πολυ αξιοπιστο.την εχω παθει εγω προσωπικα με 2 θετικα με αχνη γραμμη κ με μια αρνητικη χοριακη την επομενη μερα.κ μακαρι να μουν η εξαιρεση αλλα εχω διαβασει εδω μεσα παρα πολλες περιπτωσεις με θετικο πρεντικτορ κ αρντητικη χοριακη. μακαρι κ στο ευχομαι μεσα απτην καρδια μου εσυ να σαι η εξαιρεση.θα περιμενω με αγωνια τα νεα σου.:p:p:p

lenaki87
25-03-11, 21:56
Καλησπερα σας!!Εva αν εισαι απο Ευαγγελια χρονια σου πολλα και μακαρι να εισαι εγκυουλα καλη μου..αλλα οντως τα prentictor δεν ειναι και τοσο αξιοπιστα αν και στο θετικο ειναι πιο δυσκολο να κανει λαθος!
Για να εχεις ομως τοοοοσες μερες καθυστερηση εγω λεω οτι εισαι εγκυος και το αχνο θετικο ειναι απο εγκυμοσυνη!Την Δευτερα θα μαθεις ετσι κι αλλιως.Καλη επιτυχια!!

areti18.8
25-03-11, 22:01
αρνακι μου ηρθε παλι η καταραμενη ε?δε πειραζει το ξεχναμε κ παμε παρακατω.μπερδευτηκες λιγο ε?εγω ειμαι απτην ομορφη μας καβαλα η οποια σημερα ειχε κ τελειο καιρο.να σκεφτεις οτι ειπιαμε τον πρωτο μας κκαφε στο μπαλκονι.καλη συνεχεια κοριτσακια κ ολα θα πανε καλα.think positive.kisses:p:p:p:p:p

αρνάκι
25-03-11, 22:02
Καλησπέρα κοριτσάρες μου γλυκές!
eva kp καλώς ήρθες!μπράβο κορίτσι μου,να ξέρεις οτι κατά 99% είσαι έγκυος κατά τη γνώμη μου!Εστω και αχνά έδειξαν θετικά τα τεστ και τα δύο..ε,δεν γίνεται να είναι διαφορετικά,θα το δεις κι εσύ τη Δευτέρα με το καλό!Ελπίζω όλα να πάνε καλά και είσαι πολύ τυχερή αν εμεινες με τη μία έγκυος!!!!
lenaki87 μου,πως είσαι?Απ'ό,τι κατάλαβα πέρασες ωραία σήμερα,μπράβο!Ρε συ με αυτές τις παραθέσεις και τα μηνύματα όντως μπουρδουκλώθηκα!Πάντως έχεις απόλυτο δίκιο.Και η Θεσσαλονίκη είναι υπέροχη!!Είναι η μόνη πόλη που θα μπορούσα να μείνω μόνιμα αν έφευγα ποτέ από Αθήνα!Καταλαβαίνεις δεν αποχωρίζομαι εύκολα για μόνιμα την τρελοαθήνα μας!!Να έχετε ένα καλό βράδυ και καλό ξημέρωμα!!!

αρνάκι
25-03-11, 22:06
Τι έγινε κοριτσάκια,απαρτία βλέπω έχουμε απόψε!!!!!!!!!!Δεν αφήνουμε λεω γω το internet να κάνουμε τίποτα πιο επικοδομητικό........???Φιλάκια πολλά!!!!

areti18.8
25-03-11, 22:08
Καλησπερα σας!!Εva αν εισαι απο Ευαγγελια χρονια σου πολλα και μακαρι να εισαι εγκυουλα καλη μου..αλλα οντως τα prentictor δεν ειναι και τοσο αξιοπιστα αν και στο θετικο ειναι πιο δυσκολο να κανει λαθος!
Για να εχεις ομως τοοοοσες μερες καθυστερηση εγω λεω οτι εισαι εγκυος και το αχνο θετικο ειναι απο εγκυμοσυνη!Την Δευτερα θα μαθεις ετσι κι αλλιως.Καλη επιτυχια!!

lenaki μου εγω το καλοκαιρι που ειχα τα θετικα τεστ ειχα 1 μηνα καθυστερηση αλλα επειδη δουλευα παρα πολυ δε ειχα συνηδειτοποιησει οτι ειχε περασει τοσος καιρος,οποτε με το που ειδα τα θετικα τρελαθικα.κ πραγματικα οσα ονειρα ειχα κανει εκεινο το 24ωρο μεχρι την χοριακη δεν ειχα κανει ολη μου την ζωη.δεν θελω να γινομαι κακια απλα δε θελω σε καμοια περιπτωση να περασει η να νοιωσει η ευα ουτε στο ελαχιστο ολο αυτο που περασα εγω.

αρνάκι
25-03-11, 22:09
eva kp και από εμένα πολύχρονη αν είσαι εορταζούμενη!!!

areti18.8
25-03-11, 22:16
Τι έγινε κοριτσάκια,απαρτία βλέπω έχουμε απόψε!!!!!!!!!!Δεν αφήνουμε λεω γω το internet να κάνουμε τίποτα πιο επικοδομητικό........???Φιλάκια πολλά!!!!

να κανουμε εμεις, καλα..... εσυ πρωτη μερα αδιεθετη τι θα κανεις καλη μου?για ηρεμησε λιγο....χαχαχαχαχα

nikena
25-03-11, 22:20
αχχχχ.... 20/3 αδιαθετησα...απο σημερα αρχιζω τον ¨αγωνα¨.. για να ειμαι ειλικρινης το "ζεσταμα". Δεν θελω να το σκεφτομαι αλλα ολο στο site ολο διαβαζω,ολο γραφω κτλ.. λετε να ναι η 3 και τυχερη;;

areti18.8
25-03-11, 22:23
Οχι βεβαια!Δεν θα με χασετε!Εδω θα ειμαι καθε μερα!:shock:
Σε ευχαριστω πολυ!Εισαι καλη!Φυσικα και μπορουμε ολες!Γυναικες ειμαστε και οτι βαλουμε στο μυαλο μας το πετυχαινουμε!:wink:

ρε κοριτσακι εσυ που εισαι?μας ξεχασες?ολα καλα? το σπορακι σου μεγαλωνει?σε εχουμε στο μυαλο μας συνεχεια.στειλε μας τα νεα σου.

lenaki87
25-03-11, 23:11

Εγω φιλεναδα ειμαι χορτατη.Την πηρα την δοση μου για σημερα..και ηταν ιδιαιτερα ...δυνατη...:oops: δεν χρειαζομαι αλλο!Χιχιχι!!!
Καλα κι εγω,ναι ηταν μια χαρα σημερα περασα ωραια.Εγω η πολη που θα μπορουσα να ζησω για παντα ειναι η Θεσσαλονικη και τα Ιωαννινα!ΑΝΕΤΑ!
Τελος παντων αντε καλη σου νυχτα γλυκο μου.
Κι αυτο με της παραθεση πατας κατω απο το μηνυμα που θες να απαντησεις το guote αφηνεις μια γραμμη κενο και απο κατω γραφεις την απαντηση δεν ειναι τιποτα!

lenaki87
25-03-11, 23:15
αχχχχ.... 20/3 αδιαθετησα...απο σημερα αρχιζω τον ¨αγωνα¨.. για να ειμαι ειλικρινης το "ζεσταμα". Δεν θελω να το σκεφτομαι αλλα ολο στο site ολο διαβαζω,ολο γραφω κτλ.. λετε να ναι η 3 και τυχερη;;

Αχ μακαρι να ειναι!!Τριτη και φαρμακερη που λενε...αλλα γλυκο φαρμακακι!!!Σαν παιδικο σιροπακι με γευση τουτι φρουτι!!:lol:

nikena
25-03-11, 23:21
μακαρι..... διαβασα οτι θελει μερα παρα μερα και οχι καθε μερα που ξεζουμιζα τον ανθρωπο μου! εχω κυκλο 30 με 32 ημερες πλεον.ποτε ξεκιναω δυναμικα;;; στις 13 μερες; κανω σα τη χαζη λες και δεν εχω ιδεα, αλλα θελω να τ ακουω βρε αδερφε! χαχαχα!

lenaki87
25-03-11, 23:30
Αν εχεις κυκλο 30 με 32 μερες απο την 14η μεχρι την 20η δυναμικα!!!Παντα δινουμε 2 μερες πριν και 2 μερες μετα τις γονιμες για να ειμαστε μεσα σιγουρα γιατι αλλαζει καμια φορα και δεν ξερεις τι γινετε!Αν και υπαρχουν σημαδια που γνωριζεις την ωορηξια αλλα υπαρχουν και γυναικες που δεν καταλαβαινουν τιποτα.

lenaki87
25-03-11, 23:32
Α και σχετικα με το καθε μερα 'η μερα παρα μερα αν απο σπερμα ειστε ενταξει κανε και καθε μερα!Αν και μερα παρα μερα παλι καλα ειναι.Εγω αυτο το διαστημα κανω καθε μερα.Μετα οποτε θελουμε....

nikena
25-03-11, 23:35
ευχαριστω Λενακι μου! Μωρε καθε μερα θα τον βαζω κατω! χαχαχα!

lenaki87
25-03-11, 23:47
Μην μασας!!!!Βαρα!!!:lol::lol::lol:
Να κανουμε εναν Ελληνα ακομα ...

areti18.8
26-03-11, 13:35
μια υπεροχη κ γλυκεια καλημερα απο την ηλιολουστη καβαλα.τι κανετε κοριτσαρες μου?ολες καλα?εγω οπως καταλαβατε εχω πολυ καλη διαθεση σημερα.αυτος ο ηλιος με κανει να τα βλεπω ολα τελεια κ ανυπομωνω να αρχισουμε να πηγαινουμε στην θαλασσα.προς το παρον ας αρκεστω σε μια βολτα στις σερρες που θα παμε αυριο να δουμε κατι φιλαρακια μας.καλα να περασατε το σ/κ σας ολες.:p:p:p

giannaki
26-03-11, 14:21
Kαλησπέρα κι από μένα κ από τα ηλιόλουστα (σήμερα)χανιά!!τι κάνετε κοριτσάκια??Μμμμμμ,βλέπω όλες μάλλον βολτίτσα στη λιακάδα εεεε?Καλά κάνετε!Εγώ μόλις γύρισα από τη δουλειά κ λέω να κάνω καμιά δουλίτσα....Καλά να περάσετε σήμερα κ όλο το σ/κ!φιλιά

elli81
26-03-11, 14:42
Γεια σας κοριτσακια... Κι εγω χαιρομαι την ηλιολουστη μερα κανοντας δουλιτσες χαλαρα! Αντε καλο σ/κ να εχουμε και απο δευτερα να ερθουν τα καλυτερα!

nikena
26-03-11, 18:20
καλησπερα φιλεναδες μου!
Καλο απογευμα!
ειναι λιγο ασχετο αυτο που θα παραθεσω αλλα μπορει για μενα να εχει αισιο τελος...

το πρωι μιλουσα με μια κοπελα μεσω ιντερνετ "επιληψια και γυναικα" η οποια ειναι απο την Πατρα και νοσηλευτρια, βεβαια ειναι μικροτερη απο εμενα κι αν και παντρεμενη δεν σκοπευει να κανει ακομα παιδακι. Οι συμπτωσεις ειναι υπερβολικες μεταξυ μας. ειδα τον εαυτο μου μεσα απο αυτη.Εγω 14χρονια επιληπτικη απο οικογενειακο τροχαιο, εκεινη 5 σχεδον και αλλα τετοια, διαβολικες συμπτωσεις, αλλα για να μην σας ζαλιζω ηθελα να σας πω το εξης.. Εχει κι εκεινη πολλαπλες "ρηξεις ωχρου" απο την στιγμη που διαγνωστηκε η επιληψια και αρχισε τα φαρμακα... ετσι κι εγω..αρα μπορει να μην εχω προβλημα.. να ευθυνονται κατα καποιο τροπο τα φαρμακα για αυτο που συνεβαινε και επαιρνα αντισυλληπτικα.

Tzortzinaki
26-03-11, 20:45
Τι κάνετε κοριτσάκια μου? καλησπέρα!! Εύα μου και εγώ πιστεύω ότι έχεις σπορακι στην κοιλιτσα σου... Εύχομαι να μας πεις καλα νέα τη Δευτέρα!!!
Nikena μου έτσι δυνατά μη σταματας!!! Χιχιχι... Όλες αυτο κάνουμε και ελπίζουμε το ίδιο!!!
Άντε κορίτσια να στρογγυλευουμε σιγά σιγά...

αρνάκι
26-03-11, 22:23
Καλησπέρα και από εμένα!!!Μου φαίνεται οτι είμαι η μόνη που σήμερα πέρασα την ηλιόλουστη μέρα μου κάνοντας δουλειές στο σπίτι!Και τώρα χαζολογάω στη tv και το internet καθότι ο σύζυγος δουλεύει,οπότε καταλάβατε φοβερο το Σαββατοβραδό μου!!Οι υπόλοιπες πως θα το περάσετε?Ελπίζω υπέροχα ό,τι κι αν κάνετε!Φιλιά!

lenaki87
27-03-11, 13:58
Γεια σας φιλεναδες τι κανετε?
Πραγματικα φανταστικες μερες ..και μενα η διαθεση μου ειναι πολυ καλη.Σημερα ομως ξυπνησα με τον χειροτερο τροπο!Μια φιλη μου,επαθε ενδομητριο θανατο στον τεταρτο μηνα κυησης και γεννησε με τεχνητους πονους ενα μωρακι ..νεκρο!!!Αχ....γιατι να γινονται τετοια ρε γμτ!!!:cry:
Αυριο θα παω να την δω..να δω πως θα κρατηθω..να την εμψυχωσω,δεν λεει να με παρουν τα κλαμματα μπροστα της!Δεν θα σταματαμε μετα!
Τελος παντων τι κανετε εσεις γλυκες μου?

Tzortzinaki
27-03-11, 21:25
πω πω αυτά είναι τα άσχημα!!! Τι να πω? κουράγιο στην κοπέλα!!!! Λενακι να μη σε πάρουν τα κλάματα γιατί μετα αστα...!!! :( κρίμα..
κατα τ΄αλλα? τι κάνετε?

lenaki87
28-03-11, 02:02
Γεια σου Tzortzinaki μου...η αληθεια ειναι οτι ετσι οπως ξυπνησα το πρωι ...αν την εβλεπα σιγουρα θα με επαιρναν τα κλαμματα ειχα τοσα νευρα και τετοια στεναχωρια που δεν θα ηξερα πως θα μου εβγαινε...γενικα δεν κλαιω ευκολα...
Τωρα που περασε η μερα και συνηλθα κι εγω απο το σοκ ειμαι πιο ψυχραιμη...αυριο θα την δω και θα την παρω αγκαλιτσα μονο...δεν θα κλαψω....υποτιθετε παω να την στηριξω!!Τεσπα..αντε ας το αφησουμε αυτο το θεμα....δεν επρεπε να το αναφερω καν αλλα ηθελα να το πω καπου ....!!!

Ολα καλα εγω στον αγωνα....αυτη θα ειναι η γονιμη βδομαδα μου...και ελπιζω ο Απριλης να ειναι τυχερος μηνας...για ολες....
Εσυ τι κανεις γλυκια μου??

Φιλια πολλα κοριτσια μου θα τα πουμε αυριο....

marin!
28-03-11, 10:13
Καλημέρα κοριτσάκια!!!Εχω μέρες να μπω και έχω χάσει επεισόδια!Ελπίζω να ακούσουμε κανένα ευχάριστο αυτές τις μέρες.Ευάκι σήμερα θα πήγαινεςς για την χοριακή.Ελπίζω να είναι θετική!!!!!Εγώ πάνω που πάω να ανέβω ψυχολογίκα είμαι από το Σάββατο στο κρεβάτι με πυρετό και πόνο στα κοκαλα!Φυσικα ούτε συζήτηση να πάρω αντιβιώση, καλύτερα να είμαι ήσυχη.Δουλειά πήγα και έφυγα..δεν θα τους κάνω την χάρη..!!!!!φιλάκια!!!!!!

Tzortzinaki
28-03-11, 11:39
Καλημέρα!!!!! Λενακι γόνιμη βδομάδα?? μμμ σου στέλνω οοολη τη θετική μου ενέργεια!!! Εύχομαι το Πάσχα να σου "μυρίζει" το αρνί. Χι χι χι...
Μαριν μου περαστικά σου... Εύχομαι να περάσει γρήγορα χωρίς να σε ταλαιπωρήσει...
Ναι βρε Ευακι που είσαι να μας πεις τα νέα??? ελπίζω ευχάριστα ;)

lenaki87
28-03-11, 11:53
Tzortzinaki και marin καλημερα σας..
Ολα καλα??
Tzortzinaki σε ευχαριστω πολυ...ναι ειναι η γονιμη μου βδομαδα...την Τεταρτη 'η Πεμπτη θα εχω ωορηξια...αχ μακαρι Παναγια μου...
Σημερα εκανα και τεστ παπ να τελειωνω...γιατι αν μεινω τιποτα στα κοντα εγκυουλα μετα ποτε θα ξανακανω?

areti18.8
28-03-11, 14:18
καλημερα κ απο μενα.τι κανετε κοριτσακια?ολα καλα?εγω αφου εκανα την καλη νοικοκυρα ολο το πρωι τωρα τελειωσα κ περιμενω το αγορι μου να σχολασει. ευακι που εισαι?περιμενουμε πως κ πως να μας πεις τα ευχαριστα κ να με διαψευσεις πανηγυρικα.μαριν μου περαστικα σου καλη μου. καλα εκανες κ εφυγες απτην δουλεια ξεκουρασου οσο μπορεις κ θα γινεις γρηγορα καλα.λενακι περαστικα κ καλο κουραγιο στην φιλεναδα σου αν κ ειναι παρα πολυ σκληρο αυτο που περναει.προσπαθησε οσο μπορεις να την στηριξεις αν κ σε αυτη την φαση δεν νομιζω οτι μπορειτε να κανετε πολλα για να την βοηθησετε,μονη της θα το περασει.οσο για σενα βουρ στον αντρουλη σου αυτη την βδομαδα κ ευχομαι σε 2-3 βδομαδες να μας ανακοινωνεις τα πιο ευχαριστα νεα της ζωης σου.καλη συνεχεια ζουζουνες.:p:p:p

bananan
28-03-11, 15:17
κορίτσια, είμαι καινουρια στο forum και δεν ξέρω τι μου γίνεται με τα συμπτώματα εγκυμοσύνης! είχα τελευταία περίοδο 6.3.11 με κύκλο λιγο άστατο (από 24-30 ημέρες). εκανα test ωορρηξίας για 1 βδομάδα και ήταν όλα αρνητικά. Ποτέ δεν πονάει η κοιλιά μου πριν την περίοδο και τις τελευταίες μέρες υποφέρω! το στήθος μου έχει μεγαλώσει, έχω ναυτίες, κράμπες, και όλα όσα έχω διαβάσει!!! Από τη στιγμή που δεν είχα ωορρηξία, νομίζω πως είναι ψυχολογικο!!:(
Να κάνω αύριο τεστ εγκυμοσύνης ή να περιμένω;

lenaki87
28-03-11, 15:35
Mια καλησπερα στην ομορφη Καβαλα μας...σε ευχαριστω πολυ καλη μου για τις ευχες...τις ανταποδιδω με χιλια....σε ολες μας!!!

bananan μου καλως ηρθες κοπελα μου στο παρεακι μας.Απο εμενα αυτο που θα ακουσεις το λεω σε ολες εδω και ε εμενα εννοειται.ΜΗΝ ασχολησε με συμπτωματα. Να περιμενεις να δεις αν εχεις καθυστερηση και μετα πραττεις αναλογως.Το μονο που πετυχαινεις ειναι να αγχωνεσε και μετα αν δεν εισαι εγκυουλα να απογοητευεσε.
Εγω παντως θα σου ευχηθω απο την καρδια μου να εισαι ..και να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα...:D
Και δεν υπαρχει περιπτωση να μην ειχες ωορηξια...εκτως αν εχεις πολυκυστικες ωοθηκες και πιο βαριας μορφης...που αποκλειεται γιατι για να λες οτι εχεις κυκλο μεχρι 30 μερες ολα δουλευουν ρολοι.Το οτι δεν πετυχες κατι με τα τεστ δεν σημαινει τιποτα!!
Οταν εχεις ωορηξια δεν καταλαβαινεις καποια συμπτωματα?
π.χ πολλες γυναικες νιωθουν τραβηγματα και πονακια απο την πλευρα που θα γινει η ωορηξια...καποιες παρατηρουν αλλαγη στα υγρα που γινονται πιο διαφανη και ελαστικα να το πω...αλλα υπαρχουν και γυναικες που δεν εχουν τιποτα απολυτως.Οπως η κολλητη μου!!!Χαμπαρι δεν επαιρνε για τιποτα!!!Εμεινε εγκυος και το καταλαβε απο το στηθος της που δεν ειχε ξανα πριστει ποτε στο παρελθον.

areti18.8
28-03-11, 17:11
κορίτσια, είμαι καινουρια στο forum και δεν ξέρω τι μου γίνεται με τα συμπτώματα εγκυμοσύνης! είχα τελευταία περίοδο 6.3.11 με κύκλο λιγο άστατο (από 24-30 ημέρες). εκανα test ωορρηξίας για 1 βδομάδα και ήταν όλα αρνητικά. Ποτέ δεν πονάει η κοιλιά μου πριν την περίοδο και τις τελευταίες μέρες υποφέρω! το στήθος μου έχει μεγαλώσει, έχω ναυτίες, κράμπες, και όλα όσα έχω διαβάσει!!! Από τη στιγμή που δεν είχα ωορρηξία, νομίζω πως είναι ψυχολογικο!!:(

καλησπερα κοριτσακι κ καλως ηρθες κ εσυ στην παρεα μας.εγω θα σε συμβουλευα οπως ειπε κ το λενακι να περιμενεις λιγο γιατι ειναι πολυ νωρις αφου λες οτι ειχες περιοδο 6/3 που συμμενει οτι σιγουρα ησουν αδιαθετη μεχρι τις 10/3 περιπου, μεσα σε 15 μερες να εχεις συμπτωματα .κ να εχει γινει συλληψη, που σου το ευχομαι μεσα απτην καρδια μου,δεν φενεται καν ουτε σε τεστ οχι να εχεις συμπτωματα.ισως κρυωσες κ νοιωθεις ετσι.κανε λιγο υπομονη για να μην απογοητευεις τζαμπα.:-P

Nandiapap
29-03-11, 10:28
Καλή σας Μέρα από Κύπρο!!
Γόνιμη εβδομάδα για πολλές βλέπω!!
Μετά το μονόωρο βαλάντωμα -λόγω νησί- εχτές δεν έγινε τίποτα!!Τι τό θελα??Για κακή μου τύχη ο καλός μου δουλεύει και νυχτέρια οπότε σε τέτοιες περιπτώσεις (γόνιμες) κλείνουμε ραντεβού, δηλαδή μόλις σχολάσω και πριν φυγει....Σήμερα για παράδειγμα έχουμε ραντεβού στις 5:45 νταν!!!;)Υπάρχνουν και αυτά!!
Περιμένω τα ευχάριστα από Εύα!!
Τα φιλιά μου σε όλες!!

Nandiapap
29-03-11, 10:39

Είναι λιγάκι νωρίς για να μπεις στη διαδικασία για το test!! Ειναι καλύτερα να περιμένεις τουλάχιστον μετά τις μέρες του κύκλου σου!!Αφού λες είναι 24-30..δεν εχουν καν περάσει αυτές!! Καλή επιτυχία σε ότι κάνεις!! :-)

areti18.8
29-03-11, 10:43
Καλή σας Μέρα από Κύπρο!!
Γόνιμη εβδομάδα για πολλές βλέπω!!
Μετά το μονόωρο βαλάντωμα -λόγω νησί- εχτές δεν έγινε τίποτα!!Τι τό θελα??Για κακή μου τύχη ο καλός μου δουλεύει και νυχτέρια οπότε σε τέτοιες περιπτώσεις (γόνιμες) κλείνουμε ραντεβού, δηλαδή μόλις σχολάσω και πριν φυγει....Σήμερα για παράδειγμα έχουμε ραντεβού στις 5:45 νταν!!!;)Υπάρχνουν και αυτά!!
Περιμένω τα ευχάριστα από Εύα!!
Τα φιλιά μου σε όλες!!

καλημερα ναντια απτην συνεφιασμενη καβαλα.αχ πως σε καταλαβαινω να ξερες.εγω οταν κανω τις ενεσεις για να εχω οωρηξια πρεπει μετα την τελευταια ενεση να εχουμε επαφες στις 24 κ 36 ωρες οποτε καταλαβαινεις....ετυχε να σηκωθουμε κ 6 η ωρα το πρωι να κανουμε οτι κανουμε κ να ετοιμαστει ο καημενος να παει στη δουλεια.πραγματικα εκεινη την φορα ζοριστηκε τοσο πολυ που τον λυπηθηκα.ολημερα μετα ειχα τυψεις...τι τραβαμε κ εμεις αλλα τι τραβανε κ αυτοι...καλη τυχη κ σε σενα ελπιζω να ναι ο μηνας σου αυτος.:p:p

lenaki87
29-03-11, 11:28
Καλημερα κοριτσια..και δω ο καιρος δεν ειναι και στα καλυτερα του συννεφια...οποτε και λιγη μελαγχολια παραπανω την εχουμε.
Areti 18.8 γιατι κανεις ενεσουλα για να κανεις ωορηξια?Τι θεραπεια κανεις?ΚΑνω κι εγω γι'αυτο σε ρωταω..

Nandiapap
29-03-11, 11:29
καλημερα ναντια απτην συνεφιασμενη καβαλα.αχ πως σε καταλαβαινω να ξερες.εγω οταν κανω τις ενεσεις για να εχω οωρηξια πρεπει μετα την τελευταια ενεση να εχουμε επαφες στις 24 κ 36 ωρες οποτε καταλαβαινεις....ετυχε να σηκωθουμε κ 6 η ωρα το πρωι να κανουμε οτι κανουμε κ να ετοιμαστει ο καημενος να παει στη δουλεια.πραγματικα εκεινη την φορα ζοριστηκε τοσο πολυ που τον λυπηθηκα.ολημερα μετα ειχα τυψεις...τι τραβαμε κ εμεις αλλα τι τραβανε κ αυτοι...καλη τυχη κ σε σενα ελπιζω να ναι ο μηνας σου αυτος.:p:p

Εμένα θα μου πείς...?!Είναι τραγικό να βάζεις πρόγραμμα και ωράριο σ αυτό το θέμα αλλα πραγματικά δεν υπάρχει άλλος τρόπος...Αν ήταν στο χέρι μου θα παραχωρούσα άδεια γονιμοτητα :!: στις γυναικες που θέλουν να κάνουν παιδάκι...μια εβδομάδα κάθε μήνα!!Μέχρι να το πετύχουν!!
Μεγαλεπίβολο ακούγεται ε??:rolleyes:

nasasia
29-03-11, 11:32
καλημερααααααααα βρε κοριτσαρες μου μου λειψατε πραγματικα

να ξερετε οτι διαβαζω στα γρηγορα τα νεα σας και βγαινω εξω μετα δεν εχω προλαβει να σας γραψω καθολου

λοιπον κοριτσακια εγω την πηρα την αποφαση μου ---τελος--- δεν ξαναμετραω γονιμες δεν θα ειμαι με ενα ημερολογιο συνεχεια αααααααα κοριτσια μου δεν το αντεχω αλλο αυτο το ψυχολογικο ο αντρας μου δεν ηθελε να σταματησουμε αλλα οταν τον παρακαλεσα και ειδε ποσο αναγκη το ειχα για λιγο καιρο ετσι βρε αδερφε να περασει 1 μηνας χωρις αγχος μου ειπε πως πανω απο ολα η υγεια μου γιατι αν δεν ειμαι καλα τιποτα δεν θα γινει κοριτσια πραγματικα δεν ετρωγα δεν κοιμομουν ξυπναγα το βραδυ με εφιαλτες να καταλαβαιτε ποσο αναγκη το ειχα σημερα και λεω σημερα καταφερα να ηρεμησω υστερα απο ενα ολοκληρο χρονο παιδια πρωτη φορα κοιμηθηκα και δεν σηκωθηκα ουτε για εμ!! συγνωμη τουαλετα
γι αυτο κουκλιτσες μου να με συγχωρησετε δεν θελω να μπαινω συχνα στο φορουμ να διαβαζω και να στεναχωριεμαι εχω αναγκη να ακουω ευχαριστα νεα και ελπιζω να εχω συντομα απο εσας θα ερχομαι μονο εδω στο αισιο τελος γιατι κατι αλλο δεν θα το αντεξει η ψυχουλα μου

δεν σταματησα να θελω παιδακι ΠΟΤΕ!!! ισα ισα το θελω και μαλιστα πολυ αλλα αν η γυναικα δεν ειναι καλα δεν γινετε τιποτα
το μονο βημα που θελω να κανω τωρα ειναι να παω μονο σε ενα γυναικολογο να κοιταξει τις εξετασεις μου να ειμαι οκ και απο εκει (και να ειναι και καλος να μην τον ξαναλλαξω) χμμμμ!! φανταστειτε πως ειναι τα οικονομικα μας με δικο μας σπιτι και οι δυο δουλευουμε και λεφτα δεν εχουμε οχι λογο μεγαλης ζωης λογο του οτι ειμαστε απληρωτοι κατι μηνες και οι δυο χμ!! μου φαινεται κατι ηξερε Ο Θεουλης που δεν μας ειχε στειλει το μπεμπε ακομα !!!

αυτα τα δικα μου κοριτσακια μου ενα μεγαλο καλως ηρθατε στις νεες κοπελες και οπως ειπα να μπαινω και να διαβαζω μονο ευχαριστα απο εσας σας το ευχομαι ολοψυχα

φιλακιααααα:razz::razz::razz::razz::razz:

marin!
29-03-11, 11:42
Καλημέρα κοριτσάκια!Αλλη μια μέρα σπιτάκι μου.Ευτυχώς είμαι καλύτερα , αλλα δυστυχώς η φίλη μας...με επισκέφτηκε πολύ νωρίτερα αυτό το μήνα, στις 27 ημέρες, από 33-34!Οποτε ατυχήσαμε...με τις γόνιμες.Απο αυτό το μήνα πρέπει να παρω κανενα τεστάκι γιατί ούτε ξέρω ποτε είναι.

Nandiapap
29-03-11, 11:49
καλημερααααααααα βρε κοριτσαρες μου μου λειψατε πραγματικα

να ξερετε οτι διαβαζω στα γρηγορα τα νεα σας και βγαινω εξω μετα δεν εχω προλαβει να σας γραψω καθολου

λοιπον κοριτσακια εγω την πηρα την αποφαση μου ---τελος--- δεν ξαναμετραω γονιμες δεν θα ειμαι με ενα ημερολογιο συνεχεια αααααααα κοριτσια μου δεν το αντεχω αλλο αυτο το ψυχολογικο ο αντρας μου δεν ηθελε να σταματησουμε αλλα οταν τον παρακαλεσα και ειδε ποσο αναγκη το ειχα για λιγο καιρο ετσι βρε αδερφε να περασει 1 μηνας χωρις αγχος μου ειπε πως πανω απο ολα η υγεια μου γιατι αν δεν ειμαι καλα τιποτα δεν θα γινει κοριτσια πραγματικα δεν ετρωγα δεν κοιμομουν ξυπναγα το βραδυ με εφιαλτες να καταλαβαιτε ποσο αναγκη το ειχα σημερα και λεω σημερα καταφερα να ηρεμησω υστερα απο ενα ολοκληρο χρονο παιδια πρωτη φορα κοιμηθηκα και δεν σηκωθηκα ουτε για εμ!! συγνωμη τουαλετα
γι αυτο κουκλιτσες μου να με συγχωρησετε δεν θελω να μπαινω συχνα στο φορουμ να διαβαζω και να στεναχωριεμαι εχω αναγκη να ακουω ευχαριστα νεα και ελπιζω να εχω συντομα απο εσας θα ερχομαι μονο εδω στο αισιο τελος γιατι κατι αλλο δεν θα το αντεξει η ψυχουλα μου

δεν σταματησα να θελω παιδακι ΠΟΤΕ!!! ισα ισα το θελω και μαλιστα πολυ αλλα αν η γυναικα δεν ειναι καλα δεν γινετε τιποτα
το μονο βημα που θελω να κανω τωρα ειναι να παω μονο σε ενα γυναικολογο να κοιταξει τις εξετασεις μου να ειμαι οκ και απο εκει (και να ειναι και καλος να μην τον ξαναλλαξω) χμμμμ!! φανταστειτε πως ειναι τα οικονομικα μας με δικο μας σπιτι και οι δυο δουλευουμε και λεφτα δεν εχουμε οχι λογο μεγαλης ζωης λογο του οτι ειμαστε απληρωτοι κατι μηνες και οι δυο χμ!! μου φαινεται κατι ηξερε Ο Θεουλης που δεν μας ειχε στειλει το μπεμπε ακομα !!!

αυτα τα δικα μου κοριτσακια μου ενα μεγαλο καλως ηρθατε στις νεες κοπελες και οπως ειπα να μπαινω και να διαβαζω μονο ευχαριστα απο εσας σας το ευχομαι ολοψυχα

φιλακιααααα:razz::razz::razz::razz::razz:

Έχεις και εσυ τα δίκια σου!!!Είμαι και εγώ στα πρόθυρα μιας τέτοιας απόφασης!!Είναι κουραστικό..ειδικά με πρόγραμμα σαν το δικό μου! Σου εύχομαι πραγματικά ότι καλύτερο...(τα καλυτερα έρχονται εκει που δεν τα περιμένεις!!!)!!

lenaki87
29-03-11, 11:49
Καλα κανεις γλυκια μου και αν οντως το φορουμ λειτουργει αρνητικα σε εσενα και στην ψυχολογια σου,τοτε ναι...σταματα να μπαινεις!!!Εγω μπαινω σε συγκεκριμενα θεματα και ετσι ειμαι εκει που ταιριαζω και μπορω να μοιραστω πραγματα με κοπελες που με καταλαβαινουν και περνανε τα ιδια....
Οσο για τους εφιαλτες και ολα.. γιατι βρε κοπελα μου το εχεις παρει τοσο βαρια??Ειπαμε δεν θα γινουμε και παρανο'ι'κες γιατι θελουμε ενα παιδι το οποιο δεν ερχετε!!!
Λοιπον παρατα ημερολογια,χαλαρωσε με τον καλο σου...κανε πραγματα που σε ευχαριστουν και θα δεις οτι θα ηρεμησεις πολυ περισσοτερο και αυτο θα σε οδηγησει στο επιθυμητο αποτελεσμα!!Στο μωρο σου!!!
Χωρις καλη και ηρεμη ψυχολογια δεν καταφερνουμε και πολλα....!!!
ΝΑ εισαι καλα γλυκια μου..και ευχομαι να ξανα μπεις με ευχαριστα νεα κι εσυ...
Φιλακιααααα...

lenaki87
29-03-11, 11:55
Καλημέρα κοριτσάκια!Αλλη μια μέρα σπιτάκι μου.Ευτυχώς είμαι καλύτερα , αλλα δυστυχώς η φίλη μας...με επισκέφτηκε πολύ νωρίτερα αυτό το μήνα, στις 27 ημέρες, από 33-34!Οποτε ατυχήσαμε...με τις γόνιμες.Απο αυτό το μήνα πρέπει να παρω κανενα τεστάκι γιατί ούτε ξέρω ποτε είναι.

marin μου φτου της που ηρθε και νωριτερα!!!Αλλα μην στεναχωριεσαι δεν φταις εσυ ηταν πιο νωρις οι γονιμες και ισως την χασατε την ωορηξια αθελα σας!!!!Τον επομενο μηνα γερα....με Πασχαλιατικα αυγα...:grin:
Αν και εγω δεν ειμαι υπερ ουτε των τεστ ωορηξιας γιατι μεγαλωνουν την αγωνια και το αγχος να τα κανεις καθε μερα την ιδια ωρα,και ποτε και αν θα ειναι θετικο το τεστ...αλλα αν πιστευεις οτι θα σε βοηθησει δοκιμασετα.Εγω μια φορα τα πηρα και τα παρατησα!!Ειχα παρει και τα clearblue του φαρμακειου που εχει 7 μεσα και ειναι αρκετα ακριβα..και ειπα οτι δεν θα πεταω τα καλα μου τα λεφτα σε τεστ...και προτιμησα να ξεκινησω παρακολουθηση με την γυναικολογο μου που και 100% ειναι ολα σωστα,και δεν πληρωνω τιποτα!!!

marin!
29-03-11, 11:56
nasasia μου καλημέρα!Νομίζω ότι αυτό είναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις!Δεν λέω όλες θέλουμε ένα παιδάκι, αλλα μερικές φορές παραμελούμε πολύ τους εαυτούς μας και την σχέση μας , και ακόμα και έρωτα κάνουμε με πρόγραμμα!Ο άντρας μου όταν ξεκινήσαμε να το συζητάμε ξενέρωσε λίγο με την ιδέα και το μόνο που μου είπε ειναι ότι το όλο θέμα το έχει πολυ ρομαντικά στο μυαλό του και όχι στημένα. Και κάπου έχει και δίκιο.Αν δεν είναι υγιείς η σχέση μας τι να το κάνουμε το μπεμπέ! Ετσι και εγώ αποφάσισα να μην ξανακάνουμε προς το παρόν καμμια συζήτηση για το θέμα ακόμα και να ξέρω τις γονιμές μου δεν θα του το αναφέρω ποτέ! Μια φίλη μου έκανε παιδάκι μετά από 17 χρόνια γάμου και όλο αυτό από μια ορμόνη και εξαιτίας του μόνιμου άγχους της!!!Ολες θα κάνουμε μωράκια είμαι σίγουρη!!!!

marin!
29-03-11, 12:02
lenaki μου πραγματικά είμαι μια χαρά σήμερα, και ας μου ήρθαν, ίσα ίσα που θα προλάβω να χάσω και τα κιλάκια που με ταλαιπωρούν και να πάρω και λίγο τα πάνω μου. Θα κάνω και κανένα τρέξιμο στο γήπεδο! Ανοίγει και ο καιρός και θα χορτάσουμε και βολτούλες από εδώ και πέρα!!!!!Για τα τέστ έχεις απόλυτο δίκιο!!!!Μπορεί να κάνω μια δοκιμή αυτό τον μήνα αλλά δεν έχω σκοπό να μπώ σε αυτή την διαδικασία συνεχώς, γιατί και η ψυχολογία μου γενικά δεν τα σηκώνει αυτά!!!!!

lenaki87
29-03-11, 12:11
Ετσι ειναι marin μου καλα τα λες!!!Πρεπει πανω απ'ολα να βαζουμε τον εαυτο μας και την σχεση μας!!!!
Η αληθεια ειναι οτι με αγαπω πολυ για να επιτρεψω στον εαυτο μου να βασανιστει για ενα θεμα που δεν μπορω να καθορισω εγω!!!
Εχω μαθει να εχω τα παντα σε ενα προγραμμα...οργανωμενα...και οσα θελω με τον α 'η β τροπο να το αποκτω.ΤΟ παιδι δεν ειναι ετσι τελικα ομως οπως νομιζα πριν λιγους μηνες!!!Τι να κανω...δεν θα πεθανω κιολας!!!
τελος παντων....
Αντε μακαρι να σε βοηθησουν τα τεστ τον επομενο μηνα.ΕΙναι σημαντικο να ξερουμε εστω ποτε ειναι οι γονιμες μας...εγω απο τοτε που ξεκινησα παρακολουθηση με την γιατρο μου ηρεμησα τοοοοσο πολυ..
Αντε με το καλο!!!!

Daphne-
29-03-11, 12:17
λοιπον κοριτσακια εγω την πηρα την αποφαση μου ---τελος--- δεν ξαναμετραω γονιμες δεν θα ειμαι με ενα ημερολογιο συνεχεια αααααααα κοριτσια μου δεν το αντεχω αλλο αυτο το ψυχολογικο

Και νομίζω οτι πολύ καλά θα κάνεις.:wink:
Κάποτε ειχα μπει κι εγώ στην ίδια αγχωτική διαδικασία να μετράω μερες, να κάνω τεστ ωορηξίας (ειναι και πανάκριβο)....
Αφου ειδαμε κι αποειδαμε, και μετά απο 3 χρόνια ελευθερων σχέσεων με μηδέν αποτελέσματα καταφυγαμε σε εξωσωματική.
Διότι οπως μας επιβεβαιωσαν 2 γιατροι (!) δεν ειχαμε καμια ελπιδα να κάνουμε μωρό λόγω ηλικίας, υγειας, ενδομητρίωσης κτλ κτλ.
Μετά την πρωτη αποτυχημένη εξωσωματική και πλέον χωρις καμια ελπίδα αλλά και χωρίς αγχος και ενω σκεφτομουν να κάνω δευτερη εμεινα εγκυος.....
Ολα πήγαν καλά εχω μια κορη που κοντευει να γινει 1, 5 ετων....

nasasia
29-03-11, 12:25
κοριτσακια μου εδω ειμαι :p:p
εφτιαχνα λιγο τα πμ μου γι αυτο δεν ειχα βγει ακομα
θελω να ζητησω συγνωμη ξερω οτι ειμαστε εδω για να βοηθαμε η μια την αλλη το ξερω και πραγματικα ευχαριστω και εγω με εχετε ηδη στηριξει αρκετα

αλλα λενακι μου και μαριν μου ειναι αυτο που ειπατε αν δεν διαβαζω ευχαριστα νεα μου γυριζουν μπουμερανγ τα σκεφτομαι και τα κανω δικα μου:oops:

πρεπει να σταματησω να το κανω αυτο στον ευατο μου ειμαι τι να πω μαλλον ηλιθια!! :oops:

ας σταματησω λιγο καιρο να ενημερωνομαι για ολα αυτα να ξεκουραστω ψυχολογικα και να γυρισω πιο δυναμικα

μη μου κρατατε κακκια ξερω οτι εδω ειμαστε για στηριξη εφοσον ομως αποφασισα για λιγο να μην προσπαθησω (ερειπιο καταντησα) τουλαχιστον να μην διαβαζω αρνητικα αποτελεσματα θελω να ξερω οτι οι κοπελες τα καταφερνουν

σας φιλω γλυκιες μου και σας ευχαριστω θα τα πουμε συντομα:razz::razz::razz::razz: ε?
φιλακια

lenaki87
29-03-11, 12:26
Daphne καλως ηρθες στο παρεακι μας και να χαιρεσαι αυτην την γλυκια φατσουλα που γεμισει χαρα και ευτυχια το αβαταρ σου!!!:grin: Eιναι μια κουκλιτσα.

Ολα ειναι οπως τα λες...αλλωστε δεν ηταν τυχαιο οτι μολις χαλαρωσες ηρθε το κοριτσακι σου....εχω πολλα τετοια παραδειγματα που αποδεικνυουν οτι ΟΝΤΩΣ με το αγχος και την αγωνια και την απελπισια μπορει να μεινεις "πισω" στο θεμα παιδιου αθελα σου!!

nasasia
29-03-11, 12:29
Και νομίζω οτι πολύ καλά θα κάνεις.:wink:
Κάποτε ειχα μπει κι εγώ στην ίδια αγχωτική διαδικασία να μετράω μερες, να κάνω τεστ ωορηξίας (ειναι και πανάκριβο)....
Αφου ειδαμε κι αποειδαμε, και μετά απο 3 χρόνια ελευθερων σχέσεων με μηδέν αποτελέσματα καταφυγαμε σε εξωσωματική.
Διότι οπως μας επιβεβαιωσαν 2 γιατροι (!) δεν ειχαμε καμια ελπιδα να κάνουμε μωρό λόγω ηλικίας, υγειας, ενδομητρίωσης κτλ κτλ.
Μετά την πρωτη αποτυχημένη εξωσωματική και πλέον χωρις καμια ελπίδα αλλά και χωρίς αγχος και ενω σκεφτομουν να κάνω δευτερη εμεινα εγκυος.....
Ολα πήγαν καλά εχω μια κορη που κοντευει να γινει 1, 5 ετων....

συγχαρητηρια Daphne να κοριτσια μου ευχαριστα νεα μπραβο κοπελα μου μπραβο με εμψυχωσες πολυ :-P:-P:-P

σου ευχομαι τα καλυτερα και απο δω και περα μια ζωη γεματη με την κουκλα σου και ισως και με καποιο αλλο μωρακι αν και οποτε το αποφασισεις

φιλακια

Daphne-
29-03-11, 12:30
Daphne καλως ηρθες στο παρεακι μας και να χαιρεσαι αυτην την γλυκια φατσουλα που γεμισει χαρα και ευτυχια το αβαταρ σου!!!:grin: Eιναι μια κουκλιτσα.

Ολα ειναι οπως τα λες...αλλωστε δεν ηταν τυχαιο οτι μολις χαλαρωσες ηρθε το κοριτσακι σου....εχω πολλα τετοια παραδειγματα που αποδεικνυουν οτι ΟΝΤΩΣ με το αγχος και την αγωνια και την απελπισια μπορει να μεινεις "πισω" στο θεμα παιδιου αθελα σου!!
Ευχαριστούμε πολύ για τα καλα σου λόγια!
Οσο για τα παραδείγματα που αναφέρεις εσυ, εγω να δεις τι άκουσα από γιατρούς αλλά και φίλους όταν έμεινα εγκυος!
Ειναι αμέτρητες οι ιστορίες ανθρωπων που προσπαθουν, καταφευγουν στην εξωσωματικη χωρις αποτέλεσμα και τελικά επιτυγχάνουν μια εγκυμοσυνη, οταν ξεφύγουν από ολα αυτά....
Ολα καλά θα πάνε lenaki!

Daphne-
29-03-11, 12:35
συγχαρητηρια Daphne να κοριτσια μου ευχαριστα νεα μπραβο κοπελα μου μπραβο με εμψυχωσες πολυ :-P:-P:-P

σου ευχομαι τα καλυτερα και απο δω και περα μια ζωη γεματη με την κουκλα σου και ισως και με καποιο αλλο μωρακι αν και οποτε το αποφασισεις

φιλακια
Ευχαριστω πολύ! Πολλές ευχες κι απο μένα!:grin:

lenaki87
29-03-11, 12:41
Εγω ειμαι σιγουρη οτι θα πανε ολα καλα....ειμαι αισιοδοξη και εχω πολυ υπομονη ...βεβαια κανω οτι μπορω εγω σαν Λενα για να μην πω οτι δεν προσπαθησα αρκετα και απο εκει και περα το αφηνω στην τυχη του...δοξα τον Θεο εχω αρκετα χρονια μπροστα μου...προσπαθω μονο 7 μηνες για παιδι και δεν θελω να απελπιζομαι απο τωρα...

areti18.8
29-03-11, 15:44
Καλημερα κοριτσια..και δω ο καιρος δεν ειναι και στα καλυτερα του συννεφια...οποτε και λιγη μελαγχολια παραπανω την εχουμε.
Areti 18.8 γιατι κανεις ενεσουλα για να κανεις ωορηξια?Τι θεραπεια κανεις?ΚΑνω κι εγω γι'αυτο σε ρωταω..

δεν κανω καποια ειδικη θεραπεια απλα επειδη εχω πολυκυστικες οωθηκες δεν κανω καθε μηνα οωρηξια η αν κανω μπορει να μην ολοκληρωθει καλα δηλαδη η να σπασει το ωαριο νωριτερα η να μην μεγαλωσει σωστα,οποτε κανω ενεσεις πιουρεγκον μενοπουρ κ πρεγνυλ και σε συνδιασμο με κολπικο υπερηχο καθε 2 μερες κ ελεγχο ιστραδιολης ξερω ακριβως ποτε εχω οωρηξια οποτε μετα την τελευταια ενεση την πρεγκνυλ πρεπει να εχουμε επαφη στις 24 κ 36 ωρες οτι ωρα κ ναναι ξημερωματα μεσανυχτα κλπ.αστα να πανε μονο που τα εγραψα κουραστικα οχι που τα κανω κιολας.αχχχχχ τι τραβαμε.:-P:-P:-P

lenaki87
29-03-11, 15:55
μην αγχωνεσε....στην ιδια κατασταση ειμαι κι εγω....τα ξερω ολα!!!
Κι εγω λογο πολυκυστικων παιρνω clomiphene,glucophage κανω παρακολουθηση ωορηξιας καθε 2 μερες υπερηχο και οταν ειναι ετοιμο το μεγαλυτερο αυγο κανω την pregnyl.Ειμαι ηδη εντως αυτων των ημερων.Αυριο ειναι η τελευταια μου επισκεψη-λογικα-στην γιατρο μου..και την Πεμπτη θα κανω την ενεσουλα....
Τι τραβαμε κι εμεις...αλλα αφου ειναι για καλο σκοπο δεν πειραζει!!!Χαλαλι!!!
Σε διαφορετικη περιπτωση δεν υπηρχε περιπτωση να παρω κανενα χαπι και καμια ενεση!!!
Αλλα ειναι και οι πολυκυστικες λιγο ζορικες μ'αυτην την ακανονιστη ωορηξια!!!
Τι κυκλο ειχες πριν ξεκινησεις την θεραπεια?

athina1
29-03-11, 17:33
καλησπερα κοριτσια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση...υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης με προφυλακτικο και χωρις αυτο να εχει σπασει?

lenaki87
29-03-11, 17:51
ΣΑΦΩΣ και οχι γλυκια μου....!!!!Αν υπηρχε τετοια περιπτωση ολες οι γυναικες του πλανητη θα ηταν εγκυες για μια ζωη!!!!!
Ποσο χρονων εισαι αν επιτρεπεται???Γιατι αυτο επρεπε να το γνωριζεις ηδη απο πριν ξεκινησεις την σεξουαλικη σου ζωη....αυτο και πολλα ακομα για να εχεις μια ασφαλη σεξουαλικη ζωη και στο μελλον απο ολες τις αποψεις!!!

areti18.8
29-03-11, 18:30
μην αγχωνεσε....στην ιδια κατασταση ειμαι κι εγω....τα ξερω ολα!!!
Κι εγω λογο πολυκυστικων παιρνω clomiphene,glucophage κανω παρακολουθηση ωορηξιας καθε 2 μερες υπερηχο και οταν ειναι ετοιμο το μεγαλυτερο αυγο κανω την pregnyl.Ειμαι ηδη εντως αυτων των ημερων.Αυριο ειναι η τελευταια μου επισκεψη-λογικα-στην γιατρο μου..και την Πεμπτη θα κανω την ενεσουλα....
Τι τραβαμε κι εμεις...αλλα αφου ειναι για καλο σκοπο δεν πειραζει!!!Χαλαλι!!!
Σε διαφορετικη περιπτωση δεν υπηρχε περιπτωση να παρω κανενα χαπι και καμια ενεση!!!
Αλλα ειναι και οι πολυκυστικες λιγο ζορικες μ'αυτην την ακανονιστη ωορηξια!!!
Τι κυκλο ειχες πριν ξεκινησεις την θεραπεια?

εμενα οπως ειπα κ στην ιστορια μου (σελ 22 αν δε βαριεσαι για να μη τα ξαναγραφω) εκανα μονο 1 μηνα κλομιφεν αλλα μου καναν κυστη κ πηγα αμεσως σε ενεσεις.οσο για τον κυκλο μου πριν, αστα να πανε μπορει να κανε κ 2-3 μηνες να ερθει αν δεν επερνα αντισυλιπτικα, μπορει να ερχοταν 2 φορες τον μηνα μπορει να ερχοταν κ να μην τελειωνε με πιο χαρακτηριστικο οταν ημουν πρωτη λυκειου ειχα 40 μερες συνεχεια περιοδο κ τοτε πηγα για πρωτη φορα στο γιατρο κ δε με πιστευε κιολας.μου πε χαρακτηριστικα οταν αν εχανα τοσες πολλες μερες αιμα θα πρεπε να μουν λυποθυμη κ οταν με εστειλε για αιματοκριτη κ ειχα 22 εκανε τον σταυρο του.τωρα θα μου πεις γιατι δεν πηγα νωριτερα στο γιατρο ημουν κ 15 χρονων φοβομουν κ δε το λεγα σε κανεναν ουτε στην μαμα μου κ οταν της το πα με αρπαξε την ιδια στιγμη κ με πηγε.απο τοτε σχεδον τους 7 απο τους 12 μηνες του χρονου επερνε αντισυλιπτικα μονο τοτε ημουν καλα.μεχρι που κ αυτα τα συχαθηκα κ τα παρατησα ολα εδω κ καιρο. αρχισα να ασχολουμε ξανα απο τοτε που παντρευτηκα κ ξεκινησαμε να προσπαθουμε για μπεμπε.:p:p:p

αρνάκι
29-03-11, 21:03
Καλησπέρα βρε κορίτσια κι από εμένα!Δεν σας ξέχασα,μπαίνω και μαθαίνω τα νέα σας!Απλά δεν έχω κάτι νεότερο και ευχάριστο από εμένα να σας γράψω(είμαι με κλομιφεν και το τελευταιο χάπι το παίρνω την Πέμπτη)!Είμαι μία εβδομάδα αργότερα,στις διαδικασίες απο το lenaki!!Εχει ανοίξει και ο καιρός και μιας και έτυχε να ρεπάρουμε μαζί με τον αντρούλη μου είμαστε όλο στη γύρα και δεν πολυασχολούμαι με το pc!Πάντως εγώ ρε κορίτσια δεν την παρεξηγώ καθόλου τη nassasia,τραβάει και αυτή τα δικά της,όπως όλες μας εξάλλου και η κάθε μία έχει διαφορετικό χαρακτήρα και αντιμετωπίζει διαφορετικά την κατάσταση της!Μεγάλο ρόλο σε όλα αυτά πάιζει leneki μου και η ηλικία,όπως σου έχουμε ξαναπεί,όχι μόνο γιατί έχεις μεγαλύτερα περιθώρια,αλλά και γιατί λόγω της ηλικίας μπορείς ακόμα να αντιμετωπίζεις τη ζωή λίγο πιο χαλαρά και πιο ανέμελα απ'οτι ίσως εμείς!Ανάλογα βέβαια πάντα και με αυτά που έχει βοιώσει ο καθένας μας!!!Κι εγώ μη νομίζετε,έχω συχνά τις κλειστές μου(σας το έχω ξαναναφέρει) και προσπαθώ όσο μπορώ να αποφεύγω όλα αυτά που αφορούν το μεγαλύτερο "θέλω" μου αυτή τη στιγμή,που είναι ένα μωρό!!Πολλές φορές μου τη δίνει και λέω θα τα σταματήσω όλα αυτά τα προγράμματα και τα φάρμακα και θα τα πετάξω και δεν θα ξανασχοληθώ..Τώρα τελευταία έχω προσέξει ότι έχω παχύνει,προφανώς από τα φάρμακα που έχει ανοίξει η όρεξή μου και δεν κλείνω το στόμα μου καθόλου και με πιάνει το καταθλιπτικό μου και για αυτό μιας και πλησιάζει και το καλοκαιράκι και έγκυος δεν θα είμαι και σαν φάλαινα θα γίνω...Τεσπα κορίτσια να μην σας κουράζω άλλο και συγγνώμη κιόλας γι'αυτά που γράφω!!Δεν είμαι απόλυτη,είναι απλά η δική μου γνώμη!!Και nassasia μου σου εύχομαι να τα ξεπεράσεις γρήγορα όλα και να έρθει το αίσιο τέλος για όλες!Και να μπαίνεις στο forum όποτε το γουστάρεις!Μην ξεχάσω κι ένα καλοσόρισμα στις καινούργιες μας κοπέλες!!Φιλάκια σε όλες!!!!

lenaki87
29-03-11, 22:04
Areti 18.8 διαβασα την ιστορια σου....τι ηταν και αυτο με τα δυο αρνητικα βρε αγαπη μου....πωπω!!!Τεσπα...ατιμες πολυκυστικες μας βασανιζουν..αχ!!!Εγω ευτυχως δεν ειχα ποτε καποιες ιδιαιτερες ανωμαλιες μονο λιγο ακανονιστο κυκλο που αλλωτε ερχοτανε στι 30-31 μερες και αλλοτε εφτανε στις 37-38.Μονο ειχα αμηνορροια 3 μηνες στην εφηβεια μου οπου εγινε και η διαγνωση των πολυκυστικων και αλλη μια που μου καθυστερησε 20 μερες περιπου απο την αγωνια μου!!!
Και ευτυχως τα χαπια εμενα δεν μου κανανε κυστεις και δεν χρειαστηκε να παω σε ενεσουλες!!Κοντεψα μια φορα λογο παρενεργειων εντονων τον πρωτο μηνα..αλλα μετα ελλατωθηκαν ωσπου εξαφανιστηκαν εντελως....
Μακαρι να πανε ολα καλα και συντομα οι κοποι μας να ανταμοιφθουν...!!!

Αρνακι μου καλησπερα...καλα εισαι???Κανενας δεν ειπε στην nasasia κατι κακο και φυσικα σεβομαι την επιλογη της και καλα κανει και δεν θα μπαινει αν δεν αισθανεται καλα και χαλιεται παραπανω αντι να ξεδινει με την συζητηση..
Και συμφωνω εν μερη για την πιεση που ανεφερες και το ζορι οσον αφορα την ηλικια αλλα εγω δεν το βλεπω τοσο ετσι...το οτι καποια πιεζεται ηλικιακα δεν σημαινει οτι το θελει παραπανω απο εμενα που δεν ειμαι ουτε 25 ακομα,ουτε οτι εγω ειμαι γιουχου και ανετη επειδη εχω καμια 10αρια χρονια μπροστα μου...συναισθηματικα ειναι το ιδιο για ολες...κι εγω αγχωνομαι κι εγω σπαω...και γω στεναχωριεμαι....και γω πληγωνομαι...γιατι κι εγω θελω να γινω μανουλα οπως ολες!!!Που εγω μπορει να ειμαι νεα αλλα κι εχω καποια θεματα που δεν θα μου επετρεπαν-οπως και ηδη φαινεται-να μεινω γρηγορα εγκυος οπως οι περισσοτερες κοπελες στην ηλικια μου που ειναι υπεργονιμες και μενουν "καταλαθος" 'η αμεσως 'η επιτηδες για να παντρευτουν....!!!
Τελος παντων ...ο καθενας τα βλεπει διαφορετικα για τον εαυτο του...
Εστω απο την συναισθηματικη πλευρα.....γιατι κυριως αυτην προσπαθουμε να καλυψουμε σε αυτο το φορουμ με τις συζητησεις μας και τον μοιρασμο των ανησυχιων μας των εμπειριων μας και των αγωνιων μας!!!Οι ηλικιες δεν μετρανε και τοσο πολυ...

lenaki87
29-03-11, 22:22
Areti 18.8 διαβασα την ιστορια σου....τι ηταν και αυτο με τα δυο αρνητικα βρε αγαπη μου....πωπω!!!...

Θετικα ηθελα να πω...συγνωμη....:rolleyes:

giannaki
30-03-11, 12:37
Καλημέρα αγάπες!!!!!Για να μην σας ζαλίζω,μετά από 7 ημέρες καθυστέρηση έκανα clearblue σήμερα το πρωί κ βγήκε θετικό!!!Πήγα κι έκανα κ χοριακή κ περιμένω τα αποτελέσματα το μεσημέρι (που θα είμαι κ στη δουλειά κ δεν θα μπορώ να εκφραστώ).Με το πρόβλημα που έχω (έχω ανοίξει κ θέμα "υπάρχει τέτοια περίπτωση?αγχώθηκα") δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ ή να λυπηθώ!!Μου συμβαίνει ό,τι καλύτερο περίμενα στη ζωή μου κ δεν ξέρω αν θα κρατήσει η χαρά μου.....

αρνάκι
30-03-11, 13:07
Καλημέρα!!!giannaki συγχαρητήρια κοριτσάρα μου!!!Όλα να πάνε καλά σου εύχομαι!Αυτά είναι τα ευχάριστα που πρέπει να μαθαίνουμε μήπως και αναπτερωθεί και το δικό μας ηθικό!Θα προσπαθήσω να βρω και το θέμα που έχεις ανοιξει να δω περί τίνος πρόκειται και δεν ξέρεις αν πρέπει να λυπηθείς ή να χαρείς!!Πριν καν το διαβάσω όμως νομίζω πως πρέπει να χαρείς αφου πέτυχες κατι το επιθυμητό!!:p
lenaki μου είσαι μέσα?Συγγνώμη για εχθές,δεν ήθελα να σε θίξω,κάποια παραδείγματα ανέφερα!Δεν θεωρώ οτι έισαι "γιουχου" προς Θεού,αλλιώς δεν θα βρισκόσουν εδώ μέσα,ούτε θα ασχολιόσουν με τις όποιες θεραπείες που θα σου πρότεινε ο γιατρός.Θα το άφηνες στο φλου!Με το γραπτό λόγο εδώ μέσα ίσως κάποιες φορές να μην μπορούμε να εκφρασουμε ακριβώς αυτά που σκεφτόμαστε και θέλουμε να μοιραστούμε μαζί σας!!!
Φιλιά σε όλες!!!Πάω για ψώνια και επιστρέφω αργότερα....

lenaki87
30-03-11, 13:22
Γεια σου αρνακι μου ναι εδω κι εγω....που αλλου...???:lol:Γυρναω γυρω γυρω....
Δεν θιχτηκα γλυκια μου προς Θεου!!!!Αν ειναι δυνατον!!!Σεβομαι την καθε κοπελα και την γνωμη της και απλως λεω κι εγω την δικη μου...τιποτα αλλο!!!Υπερασπιστηκα το τομαρι μου γιατι ενιωσα οτι αδικηθηκα λιγακι αλλα ενταξει ολα καλα...!!!!:grin:
Σημερα εκανα την pregnyl..καλε μου Θεουλη κανε το θαυματακι σου.....
Εσυ τι κανεις κοπελα μου?

Giannaki ειδες η χρυσοσκονη??????:grin::grin::grin:
Συγχαρητηρια και εδω λοιπον!!!!!Ηρθε η στιγμη που θα χαμογελασεις κοπελα μου!!!Μην σκεφτεσαι αρνητικα!!!Εισαι εγκυουλα...και ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ολα να πανε καλα...να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη και ενα υγειστατο και τελειομηνο μωρακι!!!

areti18.8
30-03-11, 13:33
καλημερα κ απο μενα κοριτσαρες μου τι κανετε?εγω ειμαι πολυ καλα κ πολυ χαρουμενη γιατι εχθες ο αντρουλης μου μου ειπε οτι θελει οταν τελειωσω τωρα την θεραπεια για την κυστη να ξαναπροσπαθησουμε με τις ενεσεις.το τελευταιο δημινο προσπαθουσαμε μονοι μας γιατι το θεμα με τις ενεσεις κ τις προγραματισμενες επαφες τον ειχε αγχωσει κ αντιδρουσε παρα πολυ.τωρα ομως ηρεμησε κ ειναι παλι ετοιμος για ολα...του υποσχεθηκα κ εγω οτι θα κανουμε οτι θελει για να μην πιεζεται,δηλαδη θα προσπαθουμε με ενεσεις για οσο διαστημα ειναι ενταξει θα σταματαμε για κανα 2 μηνες να ηρεμουμε κ μετα παλι ετσι θα μαι κ εγω πιο ηρεμη οταν θα ξερω οτι δεν το κανει με το ζορι.
λενακι αντε βουρ στον καλο σου τωρα καλη τυχη.δε μου λες εγω οταν εκανα τον κυκλο με τα κλομιφεν μετα την πρεγκνυλ ειχαμε επαφες μερα παραμερα ενω τωρα με τις ενεσεις μετα την πρεγνυλ εχουμε 2 επαφες στις 24 κ 36 ωρες.:-Pεσενα τι σου πε ο γιατρος σου?το αυγουλακι σου σε τι μεγεθος ειναι?εμενα συνηθως γυρω στα 18-20 χιλιοστα μου λεει να κανω την πρεγκνυλ.

areti18.8
30-03-11, 13:37
Καλημέρα αγάπες!!!!!Για να μην σας ζαλίζω,μετά από 7 ημέρες καθυστέρηση έκανα clearblue σήμερα το πρωί κ βγήκε θετικό!!!Πήγα κι έκανα κ χοριακή κ περιμένω τα αποτελέσματα το μεσημέρι (που θα είμαι κ στη δουλειά κ δεν θα μπορώ να εκφραστώ).Με το πρόβλημα που έχω (έχω ανοίξει κ θέμα "υπάρχει τέτοια περίπτωση?αγχώθηκα") δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ ή να λυπηθώ!!Μου συμβαίνει ό,τι καλύτερο περίμενα στη ζωή μου κ δεν ξέρω αν θα κρατήσει η χαρά μου.....

κουκλιτσα μου σου ευχομαι τα καλυτερα κ περιμενουμε ολες με ανυπομονησια να μας πεις τα αποτελεσματα της χοριακης.ολα να σου πανε οπως τα θες.

128
30-03-11, 13:48
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΟΣΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΦΟΥ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΗΜΑΔΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ! ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ ΤΡΟΜΕΡΑ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΑΠΟ ΣΑΣ ΕΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΧΑΛΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ 5-6 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ!ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΗΡΘΑ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΚΟΜΑ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΤΩ ΧΑΜΗΛΑ ΓΕΝΙΚΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΚΕΦΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΙΒΑΣΜΕΝΗ ΤΙ ΛΕΤΕ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΜΗΝΑΣ?

lenaki87
30-03-11, 13:49
καλημερα κ απο μενα κοριτσαρες μου τι κανετε?εγω ειμαι πολυ καλα κ πολυ χαρουμενη γιατι εχθες ο αντρουλης μου μου ειπε οτι θελει οταν τελειωσω τωρα την θεραπεια για την κυστη να ξαναπροσπαθησουμε με τις ενεσεις.το τελευταιο δημινο προσπαθουσαμε μονοι μας γιατι το θεμα με τις ενεσεις κ τις προγραματισμενες επαφες τον ειχε αγχωσει κ αντιδρουσε παρα πολυ.τωρα ομως ηρεμησε κ ειναι παλι ετοιμος για ολα...του υποσχεθηκα κ εγω οτι θα κανουμε οτι θελει για να μην πιεζεται,δηλαδη θα προσπαθουμε με ενεσεις για οσο διαστημα ειναι ενταξει θα σταματαμε για κανα 2 μηνες να ηρεμουμε κ μετα παλι ετσι θα μαι κ εγω πιο ηρεμη οταν θα ξερω οτι δεν το κανει με το ζορι.
λενακι αντε βουρ στον καλο σου τωρα καλη τυχη.δε μου λες εγω οταν εκανα τον κυκλο με τα κλομιφεν μετα την πρεγκνυλ ειχαμε επαφες μερα παραμερα ενω τωρα με τις ενεσεις μετα την πρεγνυλ εχουμε 2 επαφες στις 24 κ 36 ωρες.:-Pεσενα τι σου πε ο γιατρος σου?το αυγουλακι σου σε τι μεγεθος ειναι?εμενα συνηθως γυρω στα 18-20 χιλιοστα μου λεει να κανω την πρεγκνυλ.

Αντε με το καλο να ξανα αρχισετε γλυκια μου και να ειναι η τελευταια φορα!!!
Κι εμενα η γιατρος μου ειπε μετα την ενεση να εχω επαφη σιγουρα σε 36 ωρες αλλα παραλληλα να κανω και οποτε θελουμε επιπλεον και πριν και μετα την ωορηξια.Το αυγουλακι μου ηταν στα 18χιλ το μεγαλυτερο και την εκανα σημερα!!Μου ειπε αν ηθελα εχω περιθωριο και αυριο να την κανω αλλα την καναμε για σιγουρια σημερα...ετσι κι αλλιως αυτο θα σκασει μετα απο 24 ωρες και εως τοτε θα εχει μεγαλωσει λιγο ακομα!

lenaki87
30-03-11, 13:55
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΟΣΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΦΟΥ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΗΜΑΔΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ! ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ ΤΡΟΜΕΡΑ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΑΠΟ ΣΑΣ ΕΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΧΑΛΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ 5-6 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ!ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΗΡΘΑ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΚΟΜΑ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΤΩ ΧΑΜΗΛΑ ΓΕΝΙΚΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΚΕΦΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΙΒΑΣΜΕΝΗ ΤΙ ΛΕΤΕ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΜΗΝΑΣ?

Γεια αου 128 μου.Εγω να σου πω την αληθεια δεν ασχολουμαι ποτε με συμπτωματα και θερμοκρασιες κλπ!!!Εαν εχω καποιες μερες καθυστερηση τοτε αρχιζω το ψαχνω.
Ειναι λογικο να απογοητευεσε και γω μεχρι και τωρα που εχω το προαισθημα καθε φορα οτι δεν ειμαι εγκυος...στενααχωριεμαι..αλλα ενταξει ...μετα λεω ε,και τι εγινε??Αφου ο Θεος αν ειναι να στο δωσει θα στο δωσει!!!
Γι'αυτο μεινε ψυχραιμη μεχρι την μερα που την περιμενεις και μετα βλεπεις,εγω πολλα υγρα εχω 2 φορες σε ολο τον κυκλο.Μια οταν εχω ωορηξια(και οχι παντα)και παντα λιγες μερες πριν την περιοδο!!!

Με το καλο συντομα να χαμογελασεις κι εσυ!!:grin:

128
30-03-11, 14:11
lenaki87 ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩ ΘΕΜΑ ΠΟΛΥ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΧΑΜΟΧΕΛΑΣΩ ΞΑΝΑ.ΠΟΣΟ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΩ ΠΙΑ ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΔΙΚΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ ΟΛΟ ΛΕΩ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΛΗΓΩ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ

HART
30-03-11, 14:19
Γειά σας κορίτσια. Είδα το θέμα και είπα να μπω να δώσω κουράγιο στα κορίτσια που το έχουν χάσει όπως το είχα χάσει και εγώ. Είμαι 38 χρονών και μετά απο μία παλλίνδρομη κύηση την 8η εβδομάδα που είχα τον Ιούλιο του 2010 είμαι έγκυος στον 5ο μήνα. Είχα τέτοιο φόβο που περίμενα να περάσει το τετράμηνο να παραδεχτώ. Ελπίζω σε όλες τις κοπέλες να συμβεί το καλύτερο και θα συμβεί. Είναι σίγουρο και είναι θέμα χρόνου.

lenaki87
30-03-11, 14:25
Μπορω να σε καταλαβω πολυ καλα....ο καθε ανθρωπος εχει και τις αντοχες του.Καποιοι αντεχουν πολυ καποιοι λιγοτερο!!!Η ψυχολογικη κουραση ειναι ανυποφορη αλλα στο χερι μας ειναι να το αναστρεψουμε κι αυτο εστω και τελευταια στιγμη!!!Εχουμε τοση δυναμη που ακομα δεν ξερουμε και δεν πιστευουμε οτι μπορει να εχουμε και καλο ειναι να την βγαζουμε και στα καλα και στα ασχημα!!!Απο την στιγμη που μπορουμε να κανουμε παιδι θα το κανουμε!!!Πανω απ'ολα η υγεια μας ομως!!!Και κυριως ψυχολογικα γιατι αλλιως δεν θα βρουμε ποτε αυτο το θαρρος και θα παραιτηθουμε πολυ νωρις!!!
Αν θελεις κανε ενα διαλειμμα απο ολο αυτο..ασε δυο μηνες κενους να ηρεμησεις καπως και μετα ξανα προσπαθεις.
Εαν δεν υπαρχουν παθολογικα αιτια που σε δυσκολευουν τοτε ολα ειναι απλα θεμα χρονου και τυχης!!!!

giannaki
30-03-11, 23:13
Αρνάκι,lenaki,areti σας ευχαριστώ για τις ευχές κ ανταποδίδω...σύντομα εγκυούλες κι ευτυχισμένες όλες μαζί!!!!!Θαυματουργή η χρυσόσκονηηηηηη.....λουστείτεεεεεε......!!!!!Έγραψα στο θέμα μου- ας τα ξαναπώ (μπας κ τα εμπεδώσω κι εγώ),η χοριακή 56,88,πολύ καλή στην περίπτωσή μας είπε ο γιατρός,θέλουμε να ανεβαίνει αργά κ σταθερά κι όχι απότομες αυξομειώσεις,την παρασκευή θα ξαναπάω για χοριακή που θα πρέπει να είναι γύρω στα 88-100.Ύστερα βλέπουμε,μου έδωσε κ filicin κ τα ξεκίνησα σήμερα.Πάντως κι ο γιατρός μου θεωρεί ότι υπάρχει πιθανότητα να έμεινα φυσιολογικά και να συνεχίσω κανονικά....Οπότε περιμένω μέχρι παρασκυή να δω τι γίνεται!Κ πάλι ευχαριστώ για όλα αγάπες μου...μου δώσατε κουράγιο όταν ήμουν αδύναμη κ το χρειαζόμουν!!!!φιλάκια πολλάααααααααααααααααααααααααααααααααααα:D:D:D:Dκαλό βράδυ!!!!!!

αρνάκι
31-03-11, 00:58
Καλησπέρα σε όλες τις ξενυχτούλες!!giannaki μου μην μου αγχώνεσαι καθόλου,δεν θέλει τέτοια η καταστασή σου!Αν και δεν ξέρω τι ακριβώς είναι το 'κωδωνικό σχήμα' στην σάλπιγγα,να υπενθυμήσω οτι κι εγώ έχω μία σάλπιγγα(που δεν έχω κάνει σαλπιγγογ/φια ακόμα και δεν ξέρω σε τί κατάσταση βρίσκεται) και με τα υπόλοιπα προβλήματα περι πολυκυστικών που έχω σίγουρα είναι πιο δύσκολα τα πράγματα,αλλά εσύ μου έδωσες και πάλι αισιοδοξία και κουράγιο για να συνεχίσω!!Είμαι σίγουρη οτι όλα είναι φυσιολογικά και θα πάνε κατ'ευχήν!!!!Φιλιά πολλά και μην χάνεσαι...να μας ενημερώνεις!!!!
lenaki μου δεν σε πρόλαβα online το μεσημεράκι!Πώς πέρασες τη μέρα σου?Λοιπόν εγώ αύριο παίρνω το τελευταίο χάπι κλομιφαινη και μάλλον κατά την άλλη Τετάρτη-Πέμπτη θα κάνω κι εγώ την πρεγκνύλ και ύστερα και πάλι αναμονή....Μακάρι αυτή τη φορά να πετύχει και για τις δυο μας και να μην ξαναταλαιπωρηθούμε άλλο!!!Εσύ ξέρεις τι πρέπει να κάνεις αυτές τις μέρες ή/και νύχτες.....;)
128 τί κάνεις,καιρό έχεις να μας τα πεις!Θέλω να σου πω οτι ούτε εγώ ασχολούμε τώρα πια με συμπτώματαγιατί έχω μπερδευτεί και όλα ίδια μου φαίνονται,βέβαια δεν έχω μείνει και ποτέ μου έγκυος για να ξέρω αν κάτι είναι διαφορετικό,οπότε περιμένω κάθε φορά μόνο να δω καθυστερηση και τότε θα αρχίσω να ελπίζω...Όσον αφορά τα υγρά και εγώ όπως το lenaki έχω πολλά τώρα πια και όχι μόνο στην ωορρηξία(μπορεί να οφείλεται και στα φάρμακα που παίρνουμε)!Ξέχνα τα λοιπόν όλα αυτά και σύντομα θα μας χαμογελάς μόνο για αυτό το θέμα!!!!
areti18.8 χαίρομαι που είσαι καλά!!!Θέλω να ξέρεις οτι αυτό με τις ενεσεις και τις προγραμματισμένες επαφές δεν είναι το καλύτερο οχι μόνο για τον δικό σου άντρα αλλα ολονών μας και για εμάς τις ίδιες συνεπώς!!!Αφού καμιά φορά σκέφτομαι μήπως φταίει και αυτό,ο τόσος προγραμματισμός και το άγχος εκείνης της στιγμής να το επιτύχουμε και τελικά δεν έρχεται...Όσο για τα αυγουλάκια εμένα μου τα σπάει γύρω στα 20-25 χιλ. κάθε φορά,ανάλογα πώς θα τύχει!Επίσης μου έχει πει ότι όταν κάνουμε την πρεγκνύλ στματάνει να μεγαλώνουν κι άλλο και μένουν στάσιμα και σε 36 ώρες σπάνε..Και σε επαφή ερχόμαστε και την προηγούμενη και την ίδια και την επόμενη δηλ.3 ημέρες σεριιιιι αν όχι και περισσοτερο ενδιάμεσα...τουλάχιστον προσπαθούμε δηλ.γιατί δεν το πετυχαίνουμε και πάντα ακριβώς έτσι...Ξέρεις όλα αυτά που είπαμε παραπάνω και δυστυχώς χωρίς τους αντρούληδές μας ορεξάτους και κάτι συγκεκριμένο από αυτούς :!::!: δεν γίνεται τίποτα...Αυτά είναι λοιπόν τα ζόρια μας φιλενάδες και πρέπει να κάνουμε υπομονή και εμείς και οι άντρες μας,γιατί όλοι κουραζόμαστε από αυτή τη διαδικασία που έχουμε μπλέξει και πρέπει να στηρίζουμε ο ένας τον άλλο και εμείς εδώ αναμεταξύ μας!!!!Τι πιο καλά και όμορφα που γίνονται όλα όταν το κάνουμε όταν γουστάρουμε σε όλες τις υπόλοιπες άσχετες μέρες χωρίς άγχος και πρόγραμμα.... Σας φιλώ...

giannaki
31-03-11, 09:32
Καλό μου αρνάκι καλημέρα!!!Το "κωδωνικό στόμιο" σημαίνει κλειστό στόμιο.Δηλαδή είναι κλειστή κ η αριστερή μου σάλπιγγα:(,σαν να μην έχω καμία!Γι'αυτό έχω τρελλαθεί.Πάντως αν μείνω εγώ κανονικά τώρα πάει να πει ότι ακόμα γίνονται θαύματα σε αυτή τη ζωή!!!!Καλή επιτυχία στην επόμενη "φάση" σου εύχομαι κ να είσαι σίγουρη ότι αυτή θα είναι κ η τελευταία για όλες!!!!:):):):):):):):):):)φιλιά

128
31-03-11, 14:40
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΑΡΝΑΚΙ lenaki ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ,ΣΑΣ ΚΑΤΑΒΑΙΝΩ ΚΑΙ ΣΑΣ ΝΙΩΘΩ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΟΚ ΑΝ ΟΧΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΑΣ ΜΩΡΑΚΙ ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΕΙ ΒΡΕΘΕΙ ΤΟ ΚΟΛΗΜΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΘΑ ΚΑΤΣΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ!ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΠΟΥ ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟ ΣΤΟ ΑΣΧΕΤΟ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΛΟΓΟΣ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ 6ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΦΡΑΓΗ ΤΙΠΟΤΑ ΔΗΛΑΔΗ ΕΛΕΟΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΚΟΛΗΣΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΛΑΜΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΔΥΤΥΧΩΣ ΟΛΑ ΗΤΝ ΜΙΑ ΧΡΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΤΟΤΕ.ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΜΑΜΑ ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΑΔΕΡΦΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΕΚΕΙ ΕΙΜΑΙ ΝΑ ΠΕΣΩ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΣΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΧΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΤΟΣΕΣ ΚΑΙ ΜΕΑΥΤΟ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΑΤΕ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΟΥ?

areti18.8
31-03-11, 19:17
καλησπερα κοριτσαρες μου τι κανετε?ολες καλα?λενακι που εισαι?????επεσες με τα μουτρα στην αναπαραγωγη?αντε κ καλη τυχη κ ευχομαι αυτη ναναι η τελευταια φορα.αρνακι τα ιδια ισχυουν κ για σενα την επομενη εβδομαδα..giannaki καλη συνεχεια κοπελα μου να εχεις μια καλη κ τελειομηνη εγγυμοσυνη με ενα υγιεστατο κ ζουμπουρλουδικο μωρακι.εγω κοριτσακια μου σημερα εχω εντελως διχασμενα συναισθηματα.απτην μια ειμαι παρα πολυ χαρουμενη γιατι πριν κανα 2 εβδομαδες ειχα παει για συνεντευξη σε ενα καινουριο ξενοδοχειο που θα ανοιξει σε κανα μηνα κ σημερα με πηραν να παω την δευτερα να με ξαναδουν,κ απτην αλλη αυριο γινομαι τριαντα χρονων κ αυτο το 30 μου τρυπαει το μυαλο,οσο ελεγα οτι ειμαι 20 κατι δεν με πειραζε τωρα δεν ξερω γιατι με ενοχλει τοσο πολυ το 30?το περασε καμοια σας αυτο?θα ζησω????μηπως πρεπει να παω σε κανα τρελογιατρο να με δει?μηπως απτις πολλες ενεσεις να εχει χαζεψει το μυαλουδακι μου?καλη συνεχεια σε εγγυουλες κ μελλοντικες εγγυουλες...:razz::razz::razz:

giannaki
31-03-11, 22:52
Αρετούλα μου κι εγώ το πέρασα όταν έφτασα τα τριάντα,μου χτύπησε κάπιως άσχημα είναι η αλήθεια!!!Φεύγεις πια από τα είκοσι...κάτι και πας...άντα κάτι....θα περάσει όμως,είναι το πρώτο σοκ:pχαχαχαχαχα.Τι να πω κι εγώ που κλείνω τα 36 το μάη????εεεε????τι να πω????Πάντως κάθε ηλικία έχει τα δικά της βρε:p παιδί μου,θα δεις...Τρελλογιατρό πάντως....δεν νομίζω να χρειαστείς!:p:pΦιλάκια πολλά κ μη μασάς....οι τριαντάρες είναι σαν δύο δεκαπεντάρες......χιχιχιχι.....κ σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου,ελπίζω τώρα στα πρώτα ..άντα να σου έρθει κ το μωράκι!!!

αρνάκι
01-04-11, 01:06
Καλησπέρααααααααααααααα!!!!
Να ζήσεις Αρετούλα και χρονια πολλά μεγάλη να γίνεις με άσπρα μαλλιά και πολλά παιδιάαααααααα.... Κοριτσάκι σου εύχομαι μέσα απ΄την καρδιά μου να τα εκατοστίσεις και σαν μοναδικό δωράκι να σου έρθει το μωράκι που τόσο επιθυμείς!!!Και μη κολλάς με τα άντα...δεν είναι τίποτα θα το συνηθίσεις...Σημασία έχει πώς νιώθεις και πρέπει να νιώθεις πολύ νέα γιατί όλη η ζωή είναι μπροστά σου και τα καλύτερα έρχονται!!!Εγώ παρόλο το χαρακτήρα μου όταν έκλεισα τα 30 δεν το σκεφτόμουν καθόλου μόνο οι άλλοι με δουλεύαν λίγο αλλά εγώ ούτε που αγχώθηκα...Εγώ έχω κολλήσει στα 25....χιχιχιχιχι αυτή η ηλικία με βολεύει!!!Να περάσεις όμορφα σήμερα!!!!!!!!!!!!!!!

αρνάκι
01-04-11, 01:30
Οι υπόλοιπες κοριτσάρες μου τί κάνουν??
lenaki που χάθηκες σήμερα???Άντε δικαιολογείσαι....Όλα τέλεια θα πάνε αυτή τη φορά!!!
128 ο γιατρός έχει δίκιο σ'αυτό που σου λέει!Αφού έμεινες μία φορά και δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα,θα έρθει πολύ σύντομα και το δεύτερο!!Άντε να έχει και ο μικρός παρέα..βάλε τα δυνατά σου...Αλλά....πρώτα απέβαλλε το άγχος που σε έχει πιάσει!Στάνταρ στην περιπτωσή σου αυτό φταίει!Αν μπορείς με κάποιο τρόπο να βγάλεις απο το μυαλό σου αυτό το θέμα και να ξεχαστείς λίγο με κάτι άλλο...να είσαι σίγουρη πως μετά θα έρθει..εκεί που δεν θα το περιμένεις!!!
giannaki περιμένουμε τα νέα αποτελέσματα απο τη χοριακή σήμερα!Να σου κάνω μια ερώτηση όμως?Δεν γίνεται με κάποιο τρόπο ή υπέρηχο να σε δει ο γιατρός από τώρα και να σου πει τι γίνεται??Βέβαια όλα θα είναι μια χαρά γιατι εγώ πιστεύω και ακόμη γίνονται θαύματα...Εξάλλου και η όλη φάση της αναπαραγωγής και της μητρότητας αν το σκεφτείς ένα θαύμα δεν είναι?Πολλά πολλά φιλάκια σε όλες!!!!

giannaki
01-04-11, 11:10
Αreti χρόνια πολλά κοριτσάκι μου,να τα εκατοστήσεις!!!Καλό μήνα σε όλες σας αγάπες!!!!Εγώ πριν λίγο πήρα τα αποτελέσματα της 2ης χοριακής κ είμαι χάλια.....:cry::cry:....64,48(!)μονάδες...πολύ λίγο λέει ο γιατρός....:cry:ίσως να είναι βιοχημική κύηση κ να αδιαθετήσω μέσα στο σ/κ είπε....:cry:αλλιώς να ξαναπάω Δευτέρα πάλι για χοριακή...είμαι χάλια....κλαίω από την ώρα που το άκουσα...γιατί η ζωή να μας παίζει τέτοια παιχνίδια ώρες ώρες??

areti18.8
01-04-11, 13:03
Αreti χρόνια πολλά κοριτσάκι μου,να τα εκατοστήσεις!!!Καλό μήνα σε όλες σας αγάπες!!!!Εγώ πριν λίγο πήρα τα αποτελέσματα της 2ης χοριακής κ είμαι χάλια.....:cry::cry:....64,48(!)μονάδες...πολύ λίγο λέει ο γιατρός....:cry:ίσως να είναι βιοχημική κύηση κ να αδιαθετήσω μέσα στο σ/κ είπε....:cry:αλλιώς να ξαναπάω Δευτέρα πάλι για χοριακή...είμαι χάλια....κλαίω από την ώρα που το άκουσα...γιατί η ζωή να μας παίζει τέτοια παιχνίδια ώρες ώρες??

καλημερα κοριτσακι μου σε ευχαριστω πολυ που μεσα στην στεναχωρια σου θυμηθηκες τα γενεθλια μου.λυπαμαι πολυ για τα αποτελεσματα,αλλα ακομη εχεις ελπιδες κ το να στεναχωριεσαι κ να κλαις ειναι το χειροτερο που μπορεις να κανεις αυτη την στιγμη ξερω οτι δεν ειναι ευκολο αλλα οσο υπαρχει ψυχουλακι ακομη στην κοιλιτσα σου πρεπει να κανεις τα παντα για να το κρατησεις.κ το πιο ευκολο που μπορεις να κανεις ειναι να κοιταξεις την κοιλιτσα σου κ να χαμογελας.πρεπει να σκεφτεσαι μονο θετικα να το πιστεψεις πραγματικα οτι αυτο το σπορακι θα παλεψει να φτασει καποια στιγμη στην αγκαλιτσα σου κ την δευτερα θα στο αποδηξει με την αυξηση της χοριακης στα υψη,οσο δεν φενεται η καταραμενη αυτο θα σκεφτεσαι κ τιποτα αλλο θετικη σκεψη κ χαμογελο κ εγω σημερα οταν θα σβησω τα κερακια μου θα ευχηθω για αυτο το σπορακι να ερθει στον κοσμο γερο κ δυνατο,κ να θυμασαι οι ευχες που κανουμε την μερα των γενεθλιων μας εχουν μεγαλυτερη βαρυτητα απτις υπολοιπες μερες.σε θελω δυνατη τωρα μην λυγιζεις μη το κανεις αυτο στον εαυτο σου κ κυριως στο ψυχουλακι σου.ολοι θα μαστε μαζι σου αυτες τις ωρες μπορεις να βασιζεσαι σε μας.καλη τυχη γλυκεια μου.:razz::razz::razz::razz::razz::razz::razz::razz::razz:

giannaki
01-04-11, 13:22
Αγάπη μου γλυκιά σε ευχαριστώ.....με συγκίνησες με τα λόγια σου...νομίζω πως παρ'όλα αυτά όμως το χάνω το νινάκι μου....με απογοήτευσε κ η μικροβιολόγος...."αν δεν δεις 2000 μονάδες (μου λέει) μην ελπίζεις....!"κι όπως καταλαβαίνεις με έχει πάρει από κάτω!!Τελοσπάντων,ελπίζω να μην έχω πρόβλημα αργότερα κ να κανονίσω την εξωσωματική μου όπως τα υπολόγιζα.Κι ας ευχηθώ να αδιαθετήσω σύντομα κ να τελειώνω μ'αυτό,μην μου γυρίσει σε εξωμήτριο κι έχω άλλα μετά....Φιλιά πολλά,καλά να περάσεις σήμερα κ ευχαριστώ πολύ πολύ για την συμπαράσταση....σας αγαπώ όλες....ευτυχώς που σας έχω κ μου δίνετε κουράγιο!!!!

areti18.8
01-04-11, 13:39
Καλησπέρααααααααααααααα!!!!
Να ζήσεις Αρετούλα και χρονια πολλά μεγάλη να γίνεις με άσπρα μαλλιά και πολλά παιδιάαααααααα.... Κοριτσάκι σου εύχομαι μέσα απ΄την καρδιά μου να τα εκατοστίσεις και σαν μοναδικό δωράκι να σου έρθει το μωράκι που τόσο επιθυμείς!!!Και μη κολλάς με τα άντα...δεν είναι τίποτα θα το συνηθίσεις...Σημασία έχει πώς νιώθεις και πρέπει να νιώθεις πολύ νέα γιατί όλη η ζωή είναι μπροστά σου και τα καλύτερα έρχονται!!!Εγώ παρόλο το χαρακτήρα μου όταν έκλεισα τα 30 δεν το σκεφτόμουν καθόλου μόνο οι άλλοι με δουλεύαν λίγο αλλά εγώ ούτε που αγχώθηκα...Εγώ έχω κολλήσει στα 25....χιχιχιχιχι αυτή η ηλικία με βολεύει!!!Να περάσεις όμορφα σήμερα!!!!!!!!!!!!!!!

σε ευχαριστω πολυ γλυκο μου νυχτοπουλι...να σαι καλα.πραγματικα αυτη ειναι κ η δικη μου ευχη τα τελευταια 3 χρονια.καθε χρονο ευχομαι στα επομενα γενεθλια μου αν δεν εχω ενα μωρακι στην αγκαλια μου ας εχω τουλαχιστον ενα σπορακι στην κοιλια μου αλλα μεχρι τωρα τιποτα.ελπιζω φετος να γινει η ευχη μου πραγματικοτητα κ του χρονου τετοια μερα να μαστε ολες οι πιο τρελομαμαδες η οι πιο going to be τρελομαμαδες κ οπως ειπα κ στο giannaki μας η ευχη μου φετος θα ειναι να μαστε ολες καταρχην υγιεις κ του χρονου ολες μανουλες.θετικη σκεψη παντα:-P

marin!
01-04-11, 18:05
Καλησπέρα κοριτσάκια!Αρετή μου να τα εκατοστήσεις!Ευχομαι ότι καλύτερο απο εδώ και πέρα και με ένα μωράκι σύντομα στην κοιλίτσα σου!Ακου να δεις η κολλητή μου την οποία την λένε Αρετή και έκανε παιδάκι φέτος μετά από 17 χρόνια γάμου μιας και παντρεύτηκε μικρή, έχει και εκείνη γενέθλια σήμερα....τυχαίο...δεν νομίζω είμαι σίγουρη ότι και εσύ σύντομα θα έχεις ευχάριστα...στο εύχομαι με όλη μου τη καρδια!!!
giannaki μου μην στεναχωριέσαι και να σκέφτεσαι πάντα θετικα.Ξέρω ότι είναι δύσκολο, αλλά έχε πίστη στο θεούλη..ολα καλά θα πάνε και αν όχι τώρα σύντομα θα τα καταφερείς και εσύ όπως όλες μας εδώ μέσα!!!!!! :-)

areti18.8
01-04-11, 19:06
Καλησπέρα κοριτσάκια!Αρετή μου να τα εκατοστήσεις!Ευχομαι ότι καλύτερο απο εδώ και πέρα και με ένα μωράκι σύντομα στην κοιλίτσα σου!Ακου να δεις η κολλητή μου την οποία την λένε Αρετή και έκανε παιδάκι φέτος μετά από 17 χρόνια γάμου μιας και παντρεύτηκε μικρή, έχει και εκείνη γενέθλια σήμερα....τυχαίο...δεν νομίζω είμαι σίγουρη ότι και εσύ σύντομα θα έχεις ευχάριστα...στο εύχομαι με όλη μου τη καρδια!!!
giannaki μου μην στεναχωριέσαι και να σκέφτεσαι πάντα θετικα.Ξέρω ότι είναι δύσκολο, αλλά έχε πίστη στο θεούλη..ολα καλά θα πάνε και αν όχι τώρα σύντομα θα τα καταφερείς και εσύ όπως όλες μας εδώ μέσα!!!!!! :-)

ευχαριστω πολυ μαριν μου να σε καλα.πραγματικα μου δωσες πολυ κουραγιο τωρα με την φιλεναδα σου, πολυχρονη να ναι κ αυτη κ γερο κ δυνατο το μωρακι της. κ συντομα ολες μας χοντρουλες αν κ εγω εχω κ λιγα κιλακια παραπανω αλλα δε με νοιαζει να γινω κ διπλη αν ειναι για να γινω μανουλα.:-P:-P:-P

marin!
01-04-11, 20:12
χαχααχα!απο κιλακια αλλο τίποτα!μετα τον γάμο στρουμπουλέψαμε!Αλλα με ενα μωράκι στην κοιλίτσα ας είμαι και διπλη και τριπλη!!!!Μας το εύχομαι ολόψυχα!!!!!!!!!!

αρνάκι
02-04-11, 00:42
Γειά σας γλυκές μου forumφιλενάδες!!!Ελπίζω να είσαστε όλες καλά,τουλάχιστον από υγεία που είναι και το σημαντικότερο,γιατί το ψυχολογικό θα φτιάξει με τον καιρό...
Αρετή μου πιστεύω να πέρασες ωραία την ημέρα των γενεθλίων σου και να μας συμπεριέλαβες κι εμάς τις υπόλοιπες στην ευχούλα σου,γιατί άμα περιμένω να την κάνω στα δικά μου που είναι τον Αύγουστο,καήκαμε....Θέλω μέχρι τότε να είμαστε ΟΛΕΣ εγκυούλες!!!!
giannaki μου πολύ λυπήθηκα μ'αυτό που διάβασα,αλλά τίποτα δεν είναι σίγουρο ακόμα,ε???Δεν θέλω να πέφτεις ψυχολογικά!Και όπως λένε και τα κορίτσια παραπάνω πρέπει να σκέφτεσαι θετικά και να το πιστέψεις για να γίνει πραγματικότητα!Εσύ θα το βοηθήσεις να δημιουργηθεί με την πίστη σου!!Τίποτα δεν τελείωσε ακόμα,θα δούμε και την Δευτέρα τι θα δείξει..Κουράγιο καλή μου και όλα θα πάνε καλά!!!
Όμως βρε κορίτσια όντως τι πράγματα είναι αυτά που μας συμβαίνουν στη ζωή?Εγώ ήξερα απο τις γυναίκες που έβλεπα οτι άλλες πιο εύκολα άλλες πιο δύσκολα έμεναν έγκυος και γενναγανε τα παιδάκια τους..Δεν ήξερα για βιοχημικές κυήσεις κτλ..τι πράγματα είναι αυτά.Υπάρχουν και τέτοιες κυήσεις και πώς δημιουργούνται και γιατί???Γιατί γμτ να μην είμαστε και εμείς απο τις λίγο πιο τυχερές γυναίκες και να ταλαιπωρούμαστε έτσι....???

αρνάκι
02-04-11, 02:00
Λοιπόν τώρα κορίτσια θέλω να αναφερθώ σε κάποιες ψυχές που επισκέφθηκαν κάποια στιγμή το topic μας και έκτοτε αγνοείται η τύχη τους....Τι έγινε βρε κορίτσια γιατί μας ξεχάσατε?Καταρχήν η κοπέλα μας με τα ευχάριστα και το αίσιο τέλος,η xrysa1981?Πως πάει γλυκιά μου η εγκυμοσύνη?
Fribalina μου δεν μας ξαναέγραψες.macarena?Nandiapap?Tzortzinaki?Nikena δεν πιστεύω να γυρεύεις τον ταυτόχρονο οργασμό?χιχιχι..Elli81 δεν ξέρω σε ποιο άλλο topic γράφεις,αλλά εμάς μας λησμόνησες!Επίσης JENNI1978,nantia33,GOYFI78 και anta1982 τι γίνατε,γιατί δεν μας ξαναμιλήσατε???Εύχομαι όλες σας να είσαστε καλά!!Nassasia μου,αν μας διαβάζεις,σου στέλνω πολλά φιλιά!!!Όσο για το lenaki,πρέπει να έχει πέσει με τα μούτρα...δεν εξηγείται αλλιώς!!!!:p:p

elli81
02-04-11, 10:09
Καλημερα κοριτσακια μου, φυσικα και δεν σας ξεχασα! Ειμαι καθε μερα μαζι σας διαβαζοντας τα νεα σας και πραγματικα εχω απορροφηθει απο την περιπετεια που περναει το giannaki! Τι να πω... Μακαρι να πανε ολα καλα. Εγω δεν εχω κατι νεο, τη δευτερα μπαινω για λαπαροσκοπηση ( ενδομητριωση) και με εχει φαει η αναμονη...

fapa
02-04-11, 12:45
είμαι 35, από Θεσσαλονίκη, και αναζητώ ιατρό ειδικό στην πρόωρη ωοθηκική ανεπάρκεια. Έχετε να πρότείνετε κάποιον?

αρνάκι
03-04-11, 00:53
Καλημερα κοριτσακια μου, φυσικα και δεν σας ξεχασα! Ειμαι καθε μερα μαζι σας διαβαζοντας τα νεα σας και πραγματικα εχω απορροφηθει απο την περιπετεια που περναει το giannaki! Τι να πω... Μακαρι να πανε ολα καλα. Εγω δεν εχω κατι νεο, τη δευτερα μπαινω για λαπαροσκοπηση ( ενδομητριωση) και με εχει φαει η αναμονη...

Καλή επιτυχία elli μου!!!!Χαλάρωσε,ξεκουράσου το Σ/Κ και όλα θα πάνε καλά!!!!:p

αρνάκι
03-04-11, 01:00
είμαι 35, από Θεσσαλονίκη, και αναζητώ ιατρό ειδικό στην πρόωρη ωοθηκική ανεπάρκεια. Έχετε να πρότείνετε κάποιον?

Καλώς την!!!Είμαι απο Αθήνα και δεν ξέρω να σου προτείνω γιατρό,αλλά θα ήθελες να μου εξηγήσεις τι είναι αυτό με την πρόωρη ωοθηκική ανεπάρκεια?Σταμάτησαν να παράγουν νέα ωάρια ή λέω βλακείες???Υπάρχουν και τέτοιες περιπτώσεις?

fapa
03-04-11, 08:26
πρόωρη ωοθηκική ανεπάρκεια = πρόωρη εμμηνόπαυση (στην δική μου περίπτωση στα 28). Υπάρχει αμηνόρροια, υψηλές τιμές κυρίως FSH και LH, πολύ χαμηλή προγεστερόνη και αρκετά χαμηλή οιστραδιόλη).

elli81
03-04-11, 09:31
Καλή επιτυχία elli μου!!!!Χαλάρωσε,ξεκουράσου το Σ/Κ και όλα θα πάνε καλά!!!!:p

Καλημερα κοριτσια! Σ' ευχαριστω πολυ αρνακι μου, αυτο κανω η τιυλαχιστον προσπαθω...

lenaki87
03-04-11, 12:31
Γεια σας κοριτσια μου τι κανετε? Εγω δν εχω ιντερνετ γι'αυτο δεν μπαινω συνεχεια μωρε οχι οτι επεσα με τα μουτρα στο...!παει περασανε οι γονιμες.Τωρα 14-15 ειναι να την περιμενω την χαζη!Ελπιζω να μην ερθει.
Τι κανετε εσεις?Αρετη,αρνακι κ τα αλλα κοριτσια?giannaki διαβασα κ τα νεα σου,λυπηθηκα!Εγω θα σου ευχηθω να γινει ενα γλυκο θαυματακι και η χοριακη σου αυριο να ειναι καλη!!!
Φιλακια πολλα σε ολεεεες..

nasasia
03-04-11, 13:01
καλημερα κοριτσαρες τι κανετε εδω ειμαι και εγω παλι σας διαβασα απο την αρχη μεχρι το τελος

ελπιζω να περνατε καλα παντως εγω ειμαι σουπερ παιδια αποδειχθηκε οτι το ειχα αναγκη
δεν το σκεφτομαι καθολου και η ψυχικη μου υγεια βελτιωνεται

δεν σας λεω οτι δεν θελω ενα μωρακι αλλα καταφερα υστερα απο ενα χρονο να πω την λεξη δεν με νοιαζει αν θα ερθει η περιοδος πραγματικα και λεω για ακομα λιγο να το αφησω ετσι πριν επιστρεψω κανονικα ααα!!! και δεν ξερω ποτε ειναι οι γονιμες επιτηδες δεν τις εψαξα καθολου γιατι υστερα αν θα ηξερα οτι ηρθα σε επαφη με τον αντρα μου εκεινες τις μερες παλι θα ανυπομονουσα ενω τωρα τι να πω κοριτσαρες μου ευχαριστηθηκα τον αντρουλη μου :-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P

σας ευχομαι τα καλυτερα :razz::razz::razz::razz::razz::razz::razz:

nasasia
03-04-11, 13:58
αρνακι εχεις πμ

128
03-04-11, 21:59
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΠΟΝΟΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΟΙΛΙΑ ΚΤΛ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΔΕΝ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ΥΓΕΙΑ ΕΙΠΑΜΕ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ!Elli81 ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΛΑΜΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΗΡΕΜΗΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!

giannaki
04-04-11, 13:31
Αγαπημένες μου φιλεναδίτσες καλημέρα κ καλή βδομάδα!!!Μόλις πήρα τα αποτελέσματα της 3ης χοριακή κ είναι 114 μονάδες!!!!Ο γιατρός μου είναι πολύ ικανοποιημένος κ μου είπε ότι μάλλον ξεπεράσαμε το ενδεχόμενο της βιοχημικής κύησης αφού δεν αδιαθέτησα μέσα στο σ/κ,την Πέμπτη ξανά χοριακή στην οποία θέλουμε να δούμε 2πλάσιο αποτέλεσμα ή κ λίγο παραπάνω για να αποφύγουμε κ την περίπτωση του εξωμητρίου...βέβαια όσο είναι άφαντη η ακατονόμαστη είμαι σε καλό δρόμο εεεε??
Elli μου εύχομαι καλά αποτελέσματα κ μην μασάς τίποτα,η λαπαροσκόπηση είναι πολύ απλή διαδικασία,την έκανα κι εγώ πριν 3 μήνες.Nα δεις που μετά θα έρθει γρήγορα το νινάκι....;);)Aretoula μου γλυκειά,ευχαριστώ που με συμπεριέλαβες στις ευχούλες σου στα γενέθλιά σου...μάλλον έπιασε.... κι ελπίζω να πιάσει σε όλες μας εδώ μέσα:D:D:D...lenaki μου να'σαι καλά για τις ευχές σου,ανταποδίδω κι εύχομαι να μην έρθει η καταραμένη σε λίγες μέρες κ να μας ανακοινώσεις ευχάριστα!!!:DΑρνάκι και marin ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου για τις ευχές κ γρήγορα κι εσείς μανούλες!!:DΑν κ είμαι σίγουρη πως αφού έγινε αυτό σε μένα με τέτοιο πρόβλημα που έχω,σε σας θα έρθει πολύ σύντομα η φουσκωμένη κοιλίτσα!!:pΠάντως θέλω να σας ευχαριστήσω που μου δώσατε κουράγιο όταν το είχα ανάγκη,κόντεψα να τρελλαθώ την τελευταία φορά κι εσείς μου δώσατε να καταλάβω πως πρέπει να κοτάξω να είμαι καλά εγώ πρώτα κι όλα τα άλλα θα έρθουν!!Ξε-αγχώθηκα κ είπα "ό,τι είναι να γίνει, θα γίνει"...Τι άλλο να σας πω....απλά είστε ΤΕΛΕΙΕΣ!!!!!

giannaki
04-04-11, 13:50
Ααααα,επίσης να σας πω ότι παντρεύομαι στις 28 του μήνα κ είμαι πολύ χαρούμενη κ γι' αυτό!!!:pΕπιτέλους...μετά από 11 χρόνια θα με πάρει το αγόρι μου....χιχιχι

vaso_76
04-04-11, 14:00
Καλησπέρα κοριτσάκια!
Θα με παίξετε κι έμένα? Θέλω να μοιραστώ κι εγώ τα προβλήματά μου που όπως βλέπω τα έχουν πολλές. Πάντως είναι πολύ ενθαρρυντικό όταν μιλάς με ομιοπαθείς. Θα σας πω κι εγώ την ιστορία μου. Έχω ένα κοριτσάκι 3 ετών (ευτυχώς έγινα μια φορά μάνα) και πριν από αυτή την εγκυμοσύνη είχα ξαναμείνει αλλά το έχασα στην 10η εβδομάδα (επιλογή της φύσης είπε ο γιατρός). Και στις δυο εγκυμοσύνες έμεινα έγκυος τον πρώτο μήνα που προσπάθησα και χωρίς υπολογισμό γόνιμων ημερών κλπ. Ήμουν απίστευτα τυχερή. Μέχρι πέρσι όμως. Από τον Άυγουστο βάλαμε μπρος για δεύτερο αλλά ... τζίφος. Μάλλον έπρεπε να πάρω κι εγώ δόση από άγχος εγκυμοσύνης. Γενικά ο κύκλος μου δεν ήταν ποτέ σταθερός αλλά από τότε που ξεκινήσαμε προσπάθειες για ένα ανεξήγητο λόγο σταθεροποιήθηκε στις 28-30 μέρες. Επίσης τους περισσότερους μήνες (από τον Αυγουστο)είχαμε επαφές τις γόνιμες μέρες. Δεν ξέρω τι συμβαίνει. Αυτό το μήνα πήρα και τεστ ωορρηξίας για να επαληθεύσω τις γονιμες το οποίο όντως μου έδειξε οτι είναι αυτές που υπολόγιζα. Γενικά δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα υγείας (γυναικολογικό κλπ). Πάντως νομίζω πως το άγχος με επηρεάζει πάρα πολύ. Σκέφτομαι πως αυτός είναι ο τελευταίος μήνας που προσπαθώ συνειδητά. Από τον επόμενο θα το αφήσω στο φλου και όποτε κάτσει. Μάλλον όλες πρέπει να κάνουμε έτσι γιατί όπως βλέπετε εμείς δεν το αφήνουμε να έρθει.
Αυτά τα "ολίγα" κοριτσάκια. Έχετε να μου δώσετε καμιά συμβουλή? Προσπάθησα να σας μάθω αλλά είστε πολλές και τα έχω χάσει λίγο. Θα σας μάθω όμως τώρα που σας βρήκα.
Να είστε όλες καλά και να αποκτήσετε σύντομα αυτό που ζητάτε (ένα σκατιάρικο ζουζούνι :rolleyes:)
Σας φιλώ! ;)

lenaki87
04-04-11, 14:03
Giannaki μου?τι ευχαριστα νεα ειναι αυτα.Αχ μακαρι να συνεχΙστουν ολα ετσι αγαπη μου.χαρηκα τοσο πολυ!!!Την Πεμπτη να ειναι πανω απο 250 ευχομαι...και να ηρθε για να μεινει το σπορακι σου!Επεισης με το καλο και ο γαμος σας...να γινετε ενα και επισημα,και να ειστε για παντα αγαπημενοι και ευτυχισμενοι,με το μωρακι σας να ολοκληρωσει την ευτυχια σας!

Τι κανετε κοριτσακια μου?nasasia μου χαιρομαι που εισαι καλα...και αναθεωρησες λιγακι τα πραγματα!Τωρα μενει να ερθει το μωρακι να σε απαλλαξει απο το αγχος μια κ καλη!
Τα αλλα κοριτσια καλα??

Εγω μια χαρουλα...ειμαι σουπερ και ανυπομονω να περασουν οι μερες γιατι παιρνουμε αδεια 20 μερες απο τις 15 και θα παμε ταξιδακι!τοτε περιμενω και την χαζη αλ
λα δν με νοιαζει τι θα γινει... Σας φιλωωω!

αρνάκι
04-04-11, 15:28
Καλησπέρα σε όλες σας!!Giannaki τι ωραιότατα νέα είναι αυτά?Είδες που στο λέγαμε??Μπράβο κορίτσι μου!Είσαι παράδειγμα για όλες μας.....αχ αυτό το αγχος φταίει για όλα!!!Η ώρα η καλή και για το γάμο σας,πάντα ευτυχισμένοι και όλα θα έρθουν..!!
lenaki μου πόσο ζηλεύω που θα πάρετε αδειούλα και θα φύγετε να ξεσκάσετε τις μέρες του Πάσχα,ενώ εγώ θα δουλεύω και έτσι δεν μπορούμε να φύγουμε ενώ ο άντρας μου θα κάθεται εκείνες τις μέρες!!
Vaso_76 καλώς ήρθες κοπέλα μου κι εσύ στην παρέα μας!!Γινόμαστε σιγά σιγά πολλές,αλλά που θα πάει,θα γνωριστούμε...Αν και ελπίζω μία μία να φεύγει με τα ευχάριστα και να επισκέφτεται καποιο άλλο topic που θα αφορά εγκυμοσύνες και γεννητούρια και να ξανασυναντιόμαστε εκεί το συντομότερο δυνατόν!!!Η συμβουλή που θα σου έδινα είναι πολύ κοινότυπη και τη βροντοφωνάζουμε όλες εδω μέσα προς τις άλλες....μηδέν άγχος!!Πολλά φιλιά και πολύ γρήγορα τα χαρμόσυνα..

areti18.8
04-04-11, 16:01
καλησπερα κοριτσαρες μου κ απομενα.τι κανετε?giannaki μου μπραβο σου πολυ χαρηκα.ειδες η ευχη μου επιασε κ αφου επιασε για σενα θα πιασει κ για ολες μας.ειδες που το ψυχουλακι σου ηρθε για να μηνει? κ να ξερεις οτι αφου παλευει απο τωρα για την ζωουλα του θα ειναι ενα πολυ δυνατο κ τυχερο παιδακι που θα πετυχυνει τα παντα πιστεψω το κ θαγινει.εγω ειμαι καλα ηρθε κ η δικια μου η ακατανομαστη χθες κ αρχισα κ τα αντισυλιπτικα για ενα μηνα για να την στρωσουμε λιγο κ τον επομενο μηνα βουρ παλι.τωρα που αρχισα να δεχομαι κ την ιδεα οτι ειμαι 30 ετων ολα θα πανε καλα.χαχαχαχα.στα γενεθλια μου δεν εκανα τιποτα το ιδιετερο γιατι ο αντρουλης μου δουλευε οποτε βγηκαμε εχθες με τους κουμπαρους μας για φαγητο κ περασαμε πολυ καλα,μετα εμεινε κ η κουμπαρα-κολλητη-ξαδερφη-πολυ εγγυος (σε μια μπουμπου) σε εμας γιατι θα πηγαινε σημερα στο γιατρο κ επειδη ο κουμπαρος δουλευει την πηγα εγω.η μπεμπα μας ειναι μια χαρα κ 300 γραμμαρια....καθομουν ολη μερα κ χαζευα μια κοιλιτσα που κυκλοφορουσε μεσα στο σπιτι μου κ ευχομουν πολυ γρηγορα να κυκλοφορει κ η δικη μου κοιλια, μαζι με εμενα φυσικα οχι μονη της.λενακι μου ευχομαι στο ταξιδακι σας να ανακηνωσεις στον αντρουλη σου τα ευχαριστα.αρνακι μου κ εσυ βουρ τωρα μην τον αφησεις να παρει ανασα.καλη τυχη σου ευχομαι.νασασιαααααααα μας λυπεις αλλα χαιρομαστε που ηρεμησες .εμεις εδω ειμαστε σε σκεφτομαστε κ οταν νοιωσεις πια τελειως ηρεμη με χαρα να σε δεχτουμε παλι πισω στην παρεα μας.κοριτσαρες σας αφηνω να ετοιμαστω γιατι 5,30 εχω ραντεβου για την συνεντευξη που σας ελεγα για το ξενοδοχειο κ εχω αρκετη αγωνια θα μπω μετα να σας πω τι εγινε,γιατι πραγματικα την θελω παρα πολυ αυτη την δουλεια για να βγω απτο σπιτι κ να σταματησω να σκεφτομαι εγγυμοσυνες ολη μερα.ελπιζω να μην σας κουρασω αλλα ειχα 3 μερες να σας γραψω κ μου λειψατε.φιλακιααααα

marin!
04-04-11, 16:42
Καλησπέρα κοριτσάκια!Επιτέλους και ενα ευχάριστο νέο!!giannaki μου πολύ χάρηκα που όλα πάνε καλά!Με το καλό σου εύχομαι για το γάμο σου, και να σκεφτεσαι πάντα θετικά!!!άλλωστε έχεις την θετική σκέψη από όλες μας!Και κοίτα να μην κουράζεσαι πολύ και να μην αγχώνεσαι και όλα καλα θα πάνε!!!!Areti μου καλή επιτυχία στην συνέντευξη σου εύχομαι!!!Μακάρι να ξεκινήσεις δουλίτσα να έχεις κάτι να ασχολείσαι για να περάσει γρήγορα ο καιρός! Lenaki πόσο σε ζηλεύω που θα φύγετε ταξιδάκι!Να περάσετε όμορφα!!!! Εγώ από την άλλη τα ίδια!Αυτή την βδομάδα είναι οι γόνιμές μου, καλό αυτό, αλλα έλα που εγώ έχω πέσει πολύ ψυχολογικά και δεν μπορώ να παρω τα πάνω μου με τίποτα!Πιέζομαι από δουλειά, πιέζομαι με τον εαυτό μου, αχώνομαι και για το θέμα της εγκυμοσύνης και έχω φρικάρει.Ολη την ώρα κοιμάμαι! Εχω περάσει στο παρελθόν μια καταθλιψούλα και τώρα μου ξαναχτυπάει ξανά την πόρτα! Μακάρι να βρω την δύναμη να ξαναπάρω τα πάνω μου! Φιλάκια!!!!

areti18.8
04-04-11, 18:36
κοριτσακια μου γυρισα παει κ αυτο το αγχος...μαριν μου ευχαριστω για την θετικη ενεργεια.καλα πηγε η συνεντευξη.μιλησα με τον αμεσα προισταμενο μου (σε περιπτωση που με παρουν).ηταν πολυ ευγενικος κ μου ειπε οτι εντυπωσιαστηκε απτο βιογραφικο μου .κ απο οτι μου ειπε ενας φιλος μου που δουλευει στο ξενοδοχειο που μενουν τωρα ολοι αυτοι φιμολογηθηκε οτι το 95% αυτων που καλουν δευτερη φορα θα τους παρουν κ πολυ χαρηκα αλλα απτην αλλη φιμολογηθηκε επισης οτι οποιους παρουν θα τους στειλουν 2 εβδομαδες στην αθηνα για εκπαιδευση κ πολυ χαλαστηκα.απο τοτε που αρραβωνιαστηκα δεν εχω κοιμηθει ουτε ενα βραδυ μακρυα απτον αντρα μου κ μονο με την ιδεα αρρωσταινω...τωρα ξερω οτι καποιες απο σας θα μου πειτε κ εμεις αγαπησαμε αλλα δε καναμε ετσι...αλλα ελπιζω οτι υπαρχουν κ καποιες που με καταλαβαινουν απολυτα κ νοιωθουν το μεγαλο διλημμα που θα προκυψει.τι θα κανω?????ελπιζω αφου τον εντυπωσιασε το βιογραφικο μου να μην χρειαστει παιρετερω εκπαιδευση, αλλα ας μην προτρεχω ας περιμενω να δω πρωτα αν με παρουν σε κανα 2 εβδομαδες θα ξερουμε ειτε θετικα ειτε αρνητικα...καλη συνεχεια σε ολες.:razz::razz::razz:

marin!
04-04-11, 18:44
Το ξέρω αυτό το συναίσθημα.Και εγώ δεν μπορώ να κοιμηθώ χωρίς τον άντρα μου, ακόμα και μερικές φορές που τον παίρνει ο ύπνος στο σαλόνι λόγω tv ξυπνάω μέσα στην νύχτα και ψάχνω! Ελπίζω να σε πάρουν στην δουλειά, και μην το σκέφτεσαι οι 2 βδομάδες δεν είναι τίποτα..θα περάσουν γρήγορα, αρκεί να σε ευχαριστεί η δουλειά σου..Οι ρυθμοί εδώ στην Αθήνα είναι τόσο γρήγοροι, που ουτε καν θα το καταλάβεις!!!

areti18.8
04-04-11, 18:55
[QUOTE=marin!;1975809]Το ξέρω αυτό το συναίσθημα.Και εγώ δεν μπορώ να κοιμηθώ χωρίς τον άντρα μου, ακόμα και μερικές φορές που τον παίρνει ο ύπνος στο σαλόνι λόγω tv ξυπνάω μέσα στην νύχτα και ψάχνω! Ελπίζω να σε πάρουν στην δουλειά, και μην το σκέφτεσαι οι 2 βδομάδες δεν είναι τίποτα..θα περάσουν γρήγορα, αρκεί να σε ευχαριστεί η δουλειά σου..Οι ρυθμοί εδώ στην Αθήνα είναι τόσο γρήγοροι που ουτε καν θα το καταλάβεις!!!

χαιρομαι που με καταλαβαινεις απολυτα.κ εγω ακριβως το ιδιο παθαινω ουτε καν για υπνο μονη μου δεν μπορω να παω πρεπει να ερθει κ αυτος στο κρεβατι αλλιως δε μπορω να κοιμηθω κ κυριως αν αργησει να κλεισει το μαγαζι (εχει ενα μικρο καφε) δεν υπαρχει περιπτωση να κοιμηθω οσο κ να νυσταζω η αν βγει για κανα ποτο με καποιον φιλο του πρεπει να ερθει κ μετα να κοιμηθω.μεχρι τωρα νομιζα οτι παρα ημουν ερωτευμενη αλλα ευτυχως ειναι κοινο το συναισθημα.σε ευχαριστω καλη μου με ηρεμεις λιγο,αν κ δεν παυω να το σκεφτομαι.θα δειξει....ας με παρουν πρωτα.φιλακια

giannaki
04-04-11, 20:16
Areti νομίζω ότι τη δουλειά την έχεις στο τσεπάκι!!!Μην μου αγχώνεσαι,ούτε αθήνα θα πας ούτε πουθενά!!!Με το καλό να ξεκινήσεις γιατί όντως είναι δύσκολο να κάθεσαι σπίτι και να μην σκέφτεσαι συνέχεια....διάφορα....όταν είσαι στη δουλειά ξεχνιέσαι βρε παιδί μου,αλλάζεις παραστάσεις...να δεις που όλα θα πάνε όπως τα θες!!:p:p
Ευχαριστώ για τις ευχούλες σας κ ξέρω πόσο πολύ χαρήκατε με τα νέα μου!!Άντε,μην τεμπελιάζουμε εεεε?να παίρνετε σειρά παρακαλώωωωωωω...........

areti18.8
04-04-11, 20:22
Areti νομίζω ότι τη δουλειά την έχεις στο τσεπάκι!!!Μην μου αγχώνεσαι,ούτε αθήνα θα πας ούτε πουθενά!!!Με το καλό να ξεκινήσεις γιατί όντως είναι δύσκολο να κάθεσαι σπίτι και να μην σκέφτεσαι συνέχεια....διάφορα....όταν είσαι στη δουλειά ξεχνιέσαι βρε παιδί μου,αλλάζεις παραστάσεις...να δεις που όλα θα πάνε όπως τα θες!!:p:p
Ευχαριστώ για τις ευχούλες σας κ ξέρω πόσο πολύ χαρήκατε με τα νέα μου!!Άντε,μην τεμπελιάζουμε εεεε?να παίρνετε σειρά παρακαλώωωωωωω...........

σε ευχαριστω μελουσα μανουλα να αρχιζουμε να στο λεμε να το συνιθιζεις οτι σε λιγους μηνες θα σε μια θεοτρελη μανουλαααααααααα.μακαρι να με παρουν κ να μη χρειαστει να ξενιτευτω πρωτα.καθομαι ηδη 8 μηνες κ εχω λαλισει.ο αντρας μου δουλευει με τα ωραρια της αγορας οποτε λειπει κ αυτος αρκετες ωρες κ δε περναει η ωρα σπιτι μονη μου.δωσε ενα γλυκο φιλακι στο ψυχουλακι σου απο μενα.καλη συνεχεια κοριτσαρα μου κ μονο θετικη σκεψη κ χαμογελο τωρα οκ?:-P:-P:-P

giannaki
04-04-11, 21:00
Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!Εγώ έχω 3ήμερο ρεπό από σήμερα κι ο αντρούλης μου λείπει όλη μέρα κ ήδη έχω βαρεθεί...Πόσες δουλειές να κάνεις πια?Μαγείρεψα,έφτιαξα γλυκάκι,ασχολήθηκα με το σπίτι..οκ.Αύριο?
Να σου πω μια σκέψη μου?μην με βρίσεις όμως...Μήπως είναι βλακεία να γράφω τώρα για μένα κ το πως προχωράει η εγκυμοσύνη μου??Τα κορίτσια μήπως τα φέρνω σε δύσκολη θέση?Μήπως να λέω μόνο άσχετα?Δεν ξέρω πως να φερθώ.....:(Μήπως λέω βλακείες??

areti18.8
04-04-11, 21:24
Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!Εγώ έχω 3ήμερο ρεπό από σήμερα κι ο αντρούλης μου λείπει όλη μέρα κ ήδη έχω βαρεθεί...Πόσες δουλειές να κάνεις πια?Μαγείρεψα,έφτιαξα γλυκάκι,ασχολήθηκα με το σπίτι..οκ.Αύριο?
Να σου πω μια σκέψη μου?μην με βρίσεις όμως...Μήπως είναι βλακεία να γράφω τώρα για μένα κ το πως προχωράει η εγκυμοσύνη μου??Τα κορίτσια μήπως τα φέρνω σε δύσκολη θέση?Μήπως να λέω μόνο άσχετα?Δεν ξέρω πως να φερθώ.....:(Μήπως λέω βλακείες??

τι χαζομαρες ειναι αυτες που σκεφτεσαι καλο μου?κ φυσικα θελουμε να μαθαινουμε τα νεα της εγγυμοσυνης σου που ευχομαι να ναι μονο ευχαριστα,να περνουμε κουραγιο κ μεις οι υπολοιπες που ειμαστε στην προσπαθεια.ειναι δυνατον να νοιωθεις ενοχικα για κατι που το ηθελες τοσο πολυ κ που δε σου ηρθε καθολου ευκολα?δηλαδη μονο τα δυσαρεστα θα μοιραζομαστε εδω μεσα?ετσι θα μαστε ολες καλα?αν εγω ημουν εγγυος εσυ δε θα θελες να ξερεις πως παει οταν ξερεις ποσο πολυ ταλαιπωρηθηκα για αυτο?ετσι θα σκεφτεσαι οκ?και μια μερα θα λεμε τις ιστοριες μας σαν μανουλες πια κ μονο θα γελαμε.:razz::razz::razz:

Μαιρη Π.
04-04-11, 21:35
Κοριτσια μου καλησπερα!
Ενα χρονο τωρα σας παρακολουθω και δισταζα να σας γραψω μεχρι που ειδα πως αναμεσα σας υπαρχει και μια κοπελα(nikena)που πασχει απο επιληψια.. Ουφ ποσο χαρηκα (οχι που ειναι αρρωστη η κοπελα προς θεου)αλλα που δεν ειμαι η μονη..
ειμαι επιληπτικη εκ γενετης και οπως ανεφερε και η κοπελα, κι εγω ολο ψευτορηξεις ωχρου παθαινω (πολυ πονο μιλαμε...).
Ειμαι παντρεμενη 5 χρονια και μεχρι τωρα επαιρνα αντισυλληπτικα,λογω φαρμακων δεν θελαμε μια εγκυμοσυνη.
Τα φαρμακα ελλατωθηκαν και τωρα ειμαστε ετοιμοι...αλλα τζιφος! 4 μηνες τιποτα σας λεω!
Τι προσευχες,τι παρακαλια..εχω κι εχω προστατη τον Αγ.ραφαηλ, οπως πολλες ασθενεις μανουλες και ιδιαιτερα οι επιληπτικες και προσευχομαι να βοηθησει και να γινει το θαυμα και να κρατησω κ εγω ενα παιδακι στην αγκαλια μου..

και θα επαναλαβω κατι που λενε ολοι οι επιληπτικοι...ειναι το μοτο μας!
στο μονο που διαφερουμε ειναι οτι εμεις πεφτουμε που κ που στα πατωματα!

ΥΓ:Nikena και γω μαζι σου κουκλα μου!και οπως λες οι συμπτωσεις ειναι διαβολικες..ασε που μπορει να ξερω κι εγω την αλλη κοπελιτσα απο την πατρα!
ειμαστε δικτυωμενοι εμεις οι επιληπτικοι! χαχαχαχα!!!

Σας αγαπω ολες! Ματς!

lenaki87
05-04-11, 14:14
Κοριτσια τι κανετε?
Εγω καλααα...λιγο αγχωμενη γενναει η κολλητη μου σημερα 'η αυριο το αργοτερο!αχ....
Μαιρη π.καλως ηρθες στο παρεακι μας.Σου ευχομαι συντομα να γινεις μανουλα καλη μου...εδω θα μοιραζεσε τις αγωνιες σου με εμας που σε καταλαβαινουμε.
Φιλια πολλααα..

Μαιρη Π.
05-04-11, 20:27
Σε ευχαριστω Λενακι!
Αντε και στα δικα μας μετα την κολλητη σου!:p:p:p

Βρε κοριτσια σημερα ειχα κατι πονακια χαμηλα, σα σουβλιες, ουτε να κατσω δεν μπορουσα ολο το πρωι.Ακομα και στο περπατημα με ενοχλουσε.. Προφανως σημερα ειχαμε ωορηξια;Ειμαι 17μερα με κυκλο 31 μερες. Τωρα δεν με ποναει βεβαια, αλλα αφηστε που χθες και προχθες δεν καναμε ζουζουνιες γιατι του κραταω μουτρα:!:.

Εσεις τι κανετε;

giannaki
05-04-11, 20:57
Σε ευχαριστω Λενακι!
Αντε και στα δικα μας μετα την κολλητη σου!:p:p:p

Βρε κοριτσια σημερα ειχα κατι πονακια χαμηλα, σα σουβλιες, ουτε να κατσω δεν μπορουσα ολο το πρωι.Ακομα και στο περπατημα με ενοχλουσε.. Προφανως σημερα ειχαμε ωορηξια;Ειμαι 17μερα με κυκλο 31 μερες. Τωρα δεν με ποναει βεβαια, αλλα αφηστε που χθες και προχθες δεν καναμε ζουζουνιες γιατι του κραταω μουτρα:!:.

Εσεις τι κανετε;
Καλώς ήρθες κι από μένα κοριτσάκι!!βρε παιδί μου......δεν κάνουμε τέτοιες κινήσεις όταν πρέπει να έχουμε επαφούλαααααα........τσ τσ τσ τσ.....δεν τα ξέρεις αυτάαααα??Μήπως να τον συγχωρήσεις τώρα κ να τον βάλεις κάτω????προλαβαίνεις??προλαβαίιιιιιιιιιιιιινειςςςςςςςςς>>>χαχαχα

giannaki
06-04-11, 12:59
Κοριτσιάκια μου καλή σας μέρα!Τι κάνετε??Areti-lenaki όλα καλά?Aρνάκι,marin εσείς??
Elli μου τι έγινε,όλα καλά με την επέμβαση??Ελπίζω να είστε όλες καλά κ να μου ετοιμάζετε ευχάριστα...χιχι
Εγώ καλά προς το παρόν,οι συχνοουρίες καλά κρατούν,τα πονάκια χαμηλά επίσης και το στήθος ακόμα τούμπανο.Αύριο η 4η χοριακή και βλέπουμε!
Lenaki εσύ που έχεις την χρυσόσκονη παιδί μου θα έπρεπε να μας ετοιμάζεις διδυμάκια...δεν λούστηκες που σου είπα????χαχαχα.Έχεις να ετοιμάσεις κ το ταξιδάκι σου τώρα....Ελπίζω να μην έχεις αδιαθετήσει ακόμα εεε?
Αretoula κανένα νεότερο από τη δουλειά??

αρνάκι
06-04-11, 17:32
Καλησπέρα κοριτσάρες!!!giannaki μου πολύ χαίρομαι που όλα πάνε καλά!!!Καλά είμαι κι εγώ!!!Εχθές έκανα την πρεγκνύλ και όπως καταλαβαίνετε έχω πολύ δουλειά........;) Areti καλή επιτυχία με τη δουλειά,άντε να ξεχαστείς λίγο... Elli μου εύχομαι όλα να πήγαν κατ'ευχήν και καλή ανάρρωση τώρα!!Οι υπόλοιπες που βρίσκονται?Ελπίζω να περνάτε ωραία και σας στέλνω πολλά φιλιά!!!

marin!
06-04-11, 18:43
Καλησπέρα κοριτσάκια!!!Μια χαρά και εγώ προς το παρόν, είμαι ακόμα στην δουλίτσα και είμαι πολύ κουρασμένη θέλω να πάω σπιτάκι μου!Κοντεύουν οι μέρες μου και εγώ δεν θα έχω κουράγιο να κάνω τίποτα..Giannaki αντε να πας αύριο για την χοριακή να μας πείς αποτελέσματα.Έχουμε εννοια..να προσέχεις τον εαυτό σου ε!!!!Αρνάκι μου άντε με τις ευχές μας ελπίζω να έχεις σύντομα χαρμόσυνα νέα!! φιλάκια!!!!

areti18.8
07-04-11, 11:45
καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε?ολα καλα?giannaki περιμενουμε με τρελα την μεγαλη χοριακη σου κ ελπιζω να αλλαξες εργαστηριο κ να μην πηγες σε αυτη την φαρμακογλωσσα που πηγες την αλλη φορα κ σου κοψε τα φτερα.οι υπολοιπες ειστε καλα?αρνακι τι εγινε τον ξεζουμησες τον αντρουλη σου?πανω του μην τον λυπασαι καθολου,καλη τυχη .ευχομαι αυτη ναναι η τελευταια σου πρεγκνυλ.λενακι ολα καλα με την κολητουλα σου γεννησε καλα?ομορφο το μωρακι σας?αντε κ στα δικα μας.εγω με την δουλεια δεν εχω ακομη καποια νεο σε καμοια 10ρια μερες θα ξερω.καλη συνεχεια ομορφες.:p:p:p

giannaki
07-04-11, 13:10
Αγάπες μου καλημέρα!Μάλλον δεν έχει αίσιο τέλος η ιστορία μου....:(απογοήτευση.....175 μονάδες η χοριακή,ο γιατρός μιλάει πλέον για εξωμήτριο με μηδαμηνές ελπίδες για φυσιολογική εγκυμοσύνη....Τη Δευτέρα άλλη μια χοριακή να δούμε αν πέφτουν οι μονάδες...αν όχι,θα πρέπει να κάνω υπέρηχο να δούμε που βρίσκομαι κ να κάνω απόξεση...μετά πρέπει να σταματήσω τις προσπάθειες για 6 μήνες....όνειρο ήταν κ πάει.....:cry::cry:πρέπει να βρω τη δύναμη να συνεχίσω όμως.....αλλά πως????είμαι χάλια.....:(

astage
07-04-11, 13:42
Αγάπες μου καλημέρα!Μάλλον δεν έχει αίσιο τέλος η ιστορία μου....:(απογοήτευση.....175 μονάδες η χοριακή,ο γιατρός μιλάει πλέον για εξωμήτριο με μηδαμηνές ελπίδες για φυσιολογική εγκυμοσύνη....Τη Δευτέρα άλλη μια χοριακή να δούμε αν πέφτουν οι μονάδες...αν όχι,θα πρέπει να κάνω υπέρηχο να δούμε που βρίσκομαι κ να κάνω απόξεση...μετά πρέπει να σταματήσω τις προσπάθειες για 6 μήνες....όνειρο ήταν κ πάει.....:cry::cry:πρέπει να βρω τη δύναμη να συνεχίσω όμως.....αλλά πως????είμαι χάλια.....:(

Ελα βρε κοριτσακι μου τωρα χρειαζεται να εισαι πιο δυνατη και να μην το βαλεις κατω...Στεναχωρεθηκα πολυ με τα νεα σου αλλα δες το σαν ενα ακομη εμποδιο που ΜΠΟΡΕΙΣ να το ξεπερασεις...Την δυναμη θα την βρεις οχι σημερα και αυριο αλλα συντομα.Τα ονειρα δεν σταματουν ποτε αν δεν το θελουμε...Σε φιλω γλυκα και σου ευχομαι τα καλυτερα για το μελλον...

matala
07-04-11, 13:43
Καλημέρα giannaki! Πραγματικά λυπάμαι γι'αυτά που γράφεις. Εύχομαι όλα αυτά να μην συμβούν και όλα να πάνε καλά! Ίσως και να υπάρχει ελπίδα! Να σκέφτεσαι θετικά και να μην στενοχωριέσαι! Μόνο έτσι θα έχεις τη δύναμη να συνεχίσεις! Και αν πάλι ο γιατρός σου έχει δίκαιο, εσύ να είσαι καλά και όλα θα γίνουν! Βασικό στοιχείο για ένα υγιές μωράκι είναι μια υγιής μανούλα!

areti18.8
07-04-11, 14:02

αχ κοριτσακι μου λυπαμαι παρα πολυ περιμενα πως κ πως τα νεα σου.ειναι σιγουρο δεν υπαρχει κανενα περιθωριο να αλλαξει κατι προς το καλυτερο εγω παντως ευχομαι να γινει το θαυμα.αν παλι οχι τοτε ευχομαι τουλαχιστον να μην χρειαστεις αποξεση κ να φυγει μονο του.να θυμασαι οτι οτι γινεται γινεται για καποιο λογο.οταν ο οργανισμος αποβαλει το εβρυο συνηθως γινεται γιατι υπαρχει προβλημα στο εμβρυο οποτε καλυτερα τωρα παρα αργοτερα που θα εχει γινει ηδη μωρακι.ξερω οτι ολα αυτα δε σε βοηθανε αλλα θα βρεις το κουραγιο μεσα σου να σταθεις ξανα στα ποδια σου κ να προχωρησεις μπροστα.κ να κοιτας παντα μπροστα κ ποτε πισω.ειμαστε διπλα σου οτι κ να χρειαστεις καλη μου.

Μαιρη Π.
07-04-11, 14:15

Αχ ψυχη μου..λυπαμαι..αλλα ολα θα σου ερθουν δεξια,θα δεις!
Μακαρι να μην χρειαστει να περιμενετε 6 μηνες,να αντιδρασει το σωμα σου κ να πανε ολα καλα!

elli81
07-04-11, 14:23
Κοριτσακια μου καλημερα! Ετοιμαζομουν ολο χαρα να σας γραψω τα νεα μου αλλα λυπηθηκα με οσα περναει το giannaki! Anyway, νομιζω οτι η αισιοδοξια και η θετικη μας σκεψη ειναι αυτα που χρειαζονται τωρα! Εγω ξεμπερδεψα με τη λαπαροσκοπηση και τωρα ειμαι σπιτακι μου οκ! Γενικα δεν ταλαιπωρηθηκα, πιο δυσκολα τα περιμενα! Το θετικο ειναι οτι οι δυο σαλπιγγουλιτσες μου χαιρουν ακρας υγειας και γλυτωσα και τη διακοπη περιοδου! Ενερξη προσπαθειων κατα τον γιατρο σε κανενα διμηνοα αλλα επειδη εγω φοβαμαι λιγο θα το καθυστερησω λιγακι ακομα! Φιλια πολλα σε ολες και ευχαριστω για το ενδιαφερον!!

Μαιρη Π.
07-04-11, 14:30
Κοριτσακια μου καλημερα! Ετοιμαζομουν ολο χαρα να σας γραψω τα νεα μου αλλα λυπηθηκα με οσα περναει το giannaki! Anyway, νομιζω οτι η αισιοδοξια και η θετικη μας σκεψη ειναι αυτα που χρειαζονται τωρα! Εγω ξεμπερδεψα με τη λαπαροσκοπηση και τωρα ειμαι σπιτακι μου οκ! Γενικα δεν ταλαιπωρηθηκα, πιο δυσκολα τα περιμενα! Το θετικο ειναι οτι οι δυο σαλπιγγουλιτσες μου χαιρουν ακρας υγειας και γλυτωσα και τη διακοπη περιοδου! Ενερξη προσπαθειων κατα τον γιατρο σε κανενα διμηνοα αλλα επειδη εγω φοβαμαι λιγο θα το καθυστερησω λιγακι ακομα! Φιλια πολλα σε ολες και ευχαριστω για το ενδιαφερον!!

Μπραβο ελλη. τελεια νεα! ξεκινα οταν εισι εσυ ετοιμη,σα νερο κυλα ο χρονος, δεν θα το καταλαβεις!

Κι εγω σημερα ξυπνησα απο πονακια πολυ χαμηλα και μια μεση σκατα!λες και εσκαβα! Πονακια ειχα παλι προχθες.να ειμαι εγκυος αποκλειεται, αφου αυτες τις μερες που ηταν γονιμες δεν καναμε τιποτα,ασε που χθες ξεραθηκα στον υπνο και παει κ η χθεσιμη μερα! λες και θα αδιαθετησω νιωθω.

elli81
07-04-11, 14:34
Μπραβο ελλη. τελεια νεα! ξεκινα οταν εισι εσυ ετοιμη,σα νερο κυλα ο χρονος, δεν θα το καταλαβεις!

Κι εγω σημερα ξυπνησα απο πονακια πολυ χαμηλα και μια μεση σκατα!λες και εσκαβα! Πονακια ειχα παλι προχθες.να ειμαι εγκυος αποκλειεται, αφου αυτες τις μερες που ηταν γονιμες δεν καναμε τιποτα,ασε που χθες ξεραθηκα στον υπνο και παει κ η χθεσιμη μερα! λες και θα αδιαθετησω νιωθω.

Ποτε μη λες "αποκλειεται"! Η ζωη ειναι γεματη εκπληξεις!

Μαιρη Π.
07-04-11, 14:48
Ποτε μη λες "αποκλειεται"! Η ζωη ειναι γεματη εκπληξεις!

το αποκλειω αγαπη γιατι δεν εγινε τιποτα τις γονιμες, τελος παντων ασε θελω να ξεκινησω και γενικη για πασχα και ποναει η μεση μου!
σας αφηνω παω να φαω τιποτα γιατι με εκοψε η λορδα σημερα!

καλο μεσημερι καλες μου!

marin!
07-04-11, 19:16
giannaki μου πολύ στεναχωρήθηκα από τα νέα σου!!Τωρα να σου πώ να μην στεναχωριέσαι είναι μάλλον αδύνατον, αλλά μην αφήνεις τον εαυτό σου και κοίτα να πάρεις γρήγορα τα πάνω σου και να κοιταξεις την ζωή που έχεις μπροστά σου!Δεν πρέπει να κοιτάμε ποτέ πίσω!!!Προσπάθησε να το βγάλεις από το μυαλό σου όσο μπορείς και κοίτα να ασχοληθείς με άλλα πράγματα που θα σου κάνουν καλό!Και το μωράκι σου θα έρθει στην ώρα του και όλα μια χαρά θα πάνε στο τέλος είμαι σίγουρη!!!!

giannaki
07-04-11, 23:08
Τώρα τι να πω??Είστε απίστευτες!!!!Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια κ για τη συμπαράσταση!!Πραγματικά νιώθω ότι μιλάω στις αδερφές μου ώρες ώρες!!!!Σήμερα ήταν μια δύσκολη μέρα για μένα,στη δουλειά ήμουν ράκος,όλο τριγυρνούσαν διάφορα στο μυαλό μου.....αλλά μετά σκέφτηκα ότι τουλάχιστον ΜΠΟΡΩ να κάνω παιδάκι με εξωσωματική οπότε γιατί να στεναχωριέμαι??δεν έχει τελειώσει τίποτα...όπως μου είπε κι ο γιατρός μου,"πες πως έπρεπε να κάνεις κάποιες επιπλέον εξετάσεις για την εξωσωματική...ούτως ή άλλως δεν το είχες στο πρόγραμμα τώρα το μωράκι.." κι έχει δίκιο!Δεν θα χάσω το στόχο μου,σε λίγους μήνες θα κάνω την εξωσωματική μου κ έχω πιθανότητες 99% να πετύχει...οπότε??
Όπως μου είπε κ η aretoula όλα γίνονται για κάποιο λόγο,ίσως να μην έπρεπε να έρθει τώρα...Θα προσπαθήσω να χαμογελάσω ξανά (από αύριο) γιατί κ ο αντρούλης μου δεν κάνει να με βλέπει έτσι...ε?
Έχω εσάς να ξεσπάω,να σας τρελλαίνω,να με επαναφέρετε στην πραγματικότητα,να πέφτω κ να προσπαθείτε με τα λόγια σας να με ξανασηκώσετε!!!!Ευχαριστώ όλα τα κορίτσια από τα βάθη της καρδιάς μου κι ελπίζω όλα να είναι περαστικά κ να τα θυμόμαστε κάποια μέρα σαν ένα κακό όνειρο......
ELLI μου πολύ χάρηκα που όλα πήγαν καλά κ οι σαλπιγγούλες σου είναι σε άψογη κατάσταση!!!!!Καλή ανάρρωση κ ξεκούραση!!!!!φιλάκια πολλά πολλά πολλά πολλά .... .... ....

lenaki87
08-04-11, 19:30

Γλυκουλα μου!!!Τωρα καταφερα να μπω και ειδα τα νεα σου....:-(
Ε,ρε γμτ γιατι!!!!!Αχχχχ!!!
Ευχομαι συντομα να ξανα μεινεις κοπελα μου εγκυουλα και το μωρακι σου να ερθει για να μεινει αυτη τη φορα!!!
Ευχομαι να αισθανθεις συντομα καλυτερα και να συνεχισεις μπροστα!!!!

lenaki87
08-04-11, 19:31
Τα αλλα κοριτσια μου τι κανουν???
Ειστε καλα??

αρνάκι
09-04-11, 01:26
Κοπελάρες μου τι μου κάνετε?Είμαι απογευματινή αυτές τις μέρες και δεν προλαβαίνω να μπαίνω και έτσι τώρα έμαθα τα νέα σας!!Giannaki μου γλυκό πόσο λυπάμαι να 'ξερες για την εξέλιξη του εμβρύου...δεν έχω λόγια παρηγοριάς!Όμως μην στενοχωριέσαι,ακόμα δεν έχει κριθεί τίποτα και αν τυχόν και δεν γίνει υπάρχει και ο σίγουρος τρόπος της εξωσωματικής!Εσύ και ο αντρούλης σου να είστε καλά και να ξεκουραστείτε και ύστερα με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα έρθει και το πολυπόθητο μωράκι!Είναι κρίμα που έμεις βασανιζόμαστε και ψάχνουμε έναν τρόπο να γίνουμε κι εμείς μια μέρα μανούλες και να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας το δικό μας μωράκι και κάποιες άλλες τα κάνουν τόσο εύκολα και μετά τα παρατάνε σε ορφανοτροφία και στους δρόμους...
Elli μου για σένα αντιθέτως χαίρομαι που όλα πήγαν πολύ καλά και τώρα είσαι έτοιμη και πιο αισιόδοξη να προχωρήσεις!Υπομονή,θετική σκέψη και όλα θα έρθουν!!Τα υπόλοιπα κοριτσάκια μου ελπίζω να περνάνε σούπερ μαζί με τους αντρούληδές τους και μην ξεχνάτε οτι έχει μπει η άνοιξη,έρχεται το καλοκαιράκι και όλα δείχνουν πιο όμορφα και πιο αισιόδοξα για όλες μας!!!Σας φιλώ γλυκά στα μουτράκια...:p:p:p

areti18.8
09-04-11, 12:29
καλημερα κορισακια μου τι κανετε?εγω πινω (ακομη) το πρωινο μου καφεδακι στο μπαλκονι κ δε λεω να μαζευτω μεσα να μαγειρεψω κ να λουστω (το λουσιμο ειναι μια πονεμενη για μενα ιστορια γιατι εχω πολυ μακρυ κ πολυ σγουρο μαλλι οποτε καταλαβαινετε ποσες ωρες πρεπει να το σκεφτομαι)...βλεπω το αγορι μου να γυρναει απτη δουλεια κ να με βρισκει ακομη στο μπαλκονι...κ οχι τιποτα αυριο θα με παει κ εκδρομη στην εδεσσα δε λεει να τον αφησω κ νηστικο σημερα δε συμφωνειτε?
εσεις ολες καλα?giannaki μου περιμενουμε την νεα χοριακη σου την δευτερα με τα καλυτερα δυνατα αποτελεσματα για σενα.ολα να πανε καλα ευχομαι.αρνακι πως πηγε η οωρηξια?????ολα καλα?αντε καλα αποτελεσματα κ εσυ κ το λενακι αυτο τον μηνα.καλως οριζω κ εγω με την σειρα μου τα καινουρια μας κοριτσακια κ χαιρετισματα σε ολες τις υπολοιπες.νασασιααααααααα μας ελειψες ελπιζω να σαι καλα.φιλακια σε ολες...

giannaki
09-04-11, 18:28
Καλά είμαι,καλύτερα!!!Εσείς????Αυτές τις μέρες είμαι πρωινή στη δουλειά (5:30) κ δεν έχω σηκωμό το πρωί βρε κορίτσια!!Βάρβαρο το πρωινό ξύπνημα....Ευτυχώς Τετάρτη κ Πέμπτη έχω ρεπό κ θα ξεκουραστώ λιγάκι...
Τι άλλα??Κανένα ευχάριστο από αυτές που περιμένουμε??Άντε, η άνοιξη θα το κάνει το θαύμα της πιστεύω;)

lenaki87
09-04-11, 19:00
γεια σου giannaki μου τι κανεις?
Χαιρομαι που εισαι καλυτερα!!!ειτε το πιστευεις ειτε οχι εγω σε ζηλευω που εχεις τουλαχιστον την δουλειτσα σου και ξεχνιεσαι!!!Εγω ειμαι ανεργη 1χρονο και εχω βαρεθει να καθομαι!!!!
Και τωρα με την κριση δεν κινειτε τιποτα!!!Τπυλαχιστον να κανω ενα παιδακι να ειμαι μανουλα και να εχω το παιδακι μου να μεγαλωνω!!!
Νεα εγω δεν εχω ακομα τιποτα!!!
Σε 5 μερες θα ξερω....

giannaki
09-04-11, 19:07
Κοριτσάκι μουουουουου,γειάαααα!!!!Εμένα μου έχει κολλήσει ότι θα είναι θετικά τα πράγματα αυτό το μήνα για αρκετές από εσάς!!!!Θέλω να το πιστεύω!!!!!
Κι εγώ εποχιακή είμαι,μη νομίζεις...3-4 μήνες (συνήθως νοέμβρη-γενάρη)κάθομαι..όντως σπαστικό!!!!
Αλήθεια,χωρίς να θέλω να γίνω αδιάκριτη :oops:,εσείς έχετε κάποιο πρόβλημα κ καθυστερεί το μπεμπέ???

lenaki87
09-04-11, 19:12
Εχω πολυκυστικες ωοθηκες και ειχα ακανονιστο κυκλο και ωορηξια.Εδω και 2 μηνες τα ρυθμισα ολα με παρακολουθηση ωορηξιας και προκληση την καταλληλη μερα και απλα τωρα περιμενω να ερθει το νινι.:grin:

giannaki
09-04-11, 19:16
Εχω πολυκυστικες ωοθηκες και ειχα ακανονιστο κυκλο και ωορηξια.Εδω και 2 μηνες τα ρυθμισα ολα με παρακολουθηση ωορηξιας και προκληση την καταλληλη μερα και απλα τωρα περιμενω να ερθει το νινι.:grin:

Εεεεε,οπότε δεν το συζητάμε!!!!!!Σίγουρα θα έρθει τώρα που όλα διορθώθηκαν!!!!Στο λέω εγώ....ό,τι λέω για τους άλλους συνήθως πιάνει!!!ΘΑ ΕΡΘΕΙ!!!!

lenaki87
09-04-11, 19:21
Μακαρι Giannaki μου απο το στομα σου και στου Θεου το αυτι!!!!
Ολες θα γινουμε μανουλες με τον εναν 'η τον αλλο τροπο!!!!
Απλα θελει τον χρονο του...και γι'αυτο πρεπει να ειμαστε καλα και να μην το βαζουμε κατω.Σε καποιες γυναικες ερχετε αμεσως και σε αλλες οχι!!!

giannaki
09-04-11, 19:27
Ναι βρε παιδί μου...τι είναι αυτό το πράγμα???Με το σάλιο μερικές..όντως!!!Μάλλον εμείς όμως θα το εκτιμήσουμε περισσότερο όταν με το καλό έρθει..που θα'ρθει δηλαδή....τελειωμένη υπόθεση.......δεν το συζητώ.....

lenaki87
09-04-11, 19:30
Ναι ρε και συ.....υποθεση ημερων ειναι ......:lol:
Στον δρομο ειναι!!!!Ερχετε!!!!:lol:

giannaki
09-04-11, 19:39
Είδες?Συμφωνούμε απόλυτα!!!οπότε....δεν υπάρχει περίπτωση λάθους!!Πότε είπαμε δεν περιμένεις???13-14?
Ε,19 με 20/4 θα έχεις καθυστέρηση,θα κάνεις τεστάκι κατά τις 25 του μηνός,θα είναι θετικό ,φυσικά, και μετά πας ήσυχη πλέον για τη χοριακούλα..απλά για να δούμε πόσες εκατοντάδες μονάδες είναι (για αρχή..)τη συνέχεια την ξέρεις....:D:D:D

lenaki87
09-04-11, 19:46
Μηπως εισαι μεντιουμ αστρολογος μελλοντολογος????:lol:
Πολυ σιγουρη σε βρισκω!!!!Βρε λεεεεςςςςς????

Περιμενω 14-15 και το αργοτερο 16 πρεπει να ερθει γιατι κανω ενεσουλα για προκληση και καθυστερηση σε μενα δεν παιζει εκτως αν ειμαι εγκος!!!Θα δειξει!!!!
ΜΑκαρι παντως ολα να πανε οπως τα λες αλλα και να μην πανε δεν θα σκασω...παμε για αλλο μηνα.......

elli81
10-04-11, 00:20
Κοριτσια μου καλησπερα! Σημερα εκανα την "πρωτη επισημη" εξοδο μετα την λαπαροσκοπηση και με εχει πιασει καλπαζουσα κριση αισιοδοξιας και χαρας! Τι να πω, μακαρι απο' δω και περα να πηγαινουν τελεια τα πραγματα για ολες μας και αν οχι ο απριλιος, τουλαχιστον ο μαιος να ειναι ο μηνας μας... Καλο βραδυ!

Nandiapap
10-04-11, 13:08
Καλημέρα Κοριτσάκια από Κύπρο!Όμορφη μέρα σήμερα!!Παρακολουθώ τις συζητήσεις με αγωνία κάθε μέρα...πως όταν παρακολουθεί κάποιος τα Μυστικά της Εδέμ...:D!Από εδώ τίποτα νεότερο,αφου ήρθε και η 'Θεία Περιοδία'. Δεν πειράζει...:neutral: τον άλλο μήνα!!

annami
11-04-11, 02:17
καλησπερα κοριτσια αν και η ωρα ειναι περασμενη.πριν λιγο εκανα εγγραφη. θα ηθελα να κανω μια ερωτηση,αν και δεν ξερω αν απευθυνομαι σωστα. με τον αντρα μου προσπαθω για παιδακι απο τον αυγουστο αλλα ακομα τιποτα...στισ 24/3 ειχα κανονικα περιοδο αλλα λιγες μερες πριν ειχα εντονη ταση για εμετο και ζαλαδα(η περιοδος μου κραταει 5 με 6 μερες και ο κυκλοσ μου δεν ειναι σταθερος).οταν μου τελειωσε η περιοδος μου η ζαλαδα και η ταση για εμετο δεν εφυγαν αλλα προστεθηκαν,ατονια κουραση πονοσ στην μεση στα νεφρα και εχω και συχνοουρια.εκανα αναλυσεις για αναιμια και για τα νεφρα και τα αποτελεσματα ηταν παρα πολυ καλα.:)υπαρχει λετε περιπτωση εγκυμοσυνης και τι μου προτεινετε?

annami
11-04-11, 02:21
λενακι 87 εισαι εδω

vaso_76
11-04-11, 10:02
καλησπερα κοριτσια αν και η ωρα ειναι περασμενη.πριν λιγο εκανα εγγραφη. θα ηθελα να κανω μια ερωτηση,αν και δεν ξερω αν απευθυνομαι σωστα. με τον αντρα μου προσπαθω για παιδακι απο τον αυγουστο αλλα ακομα τιποτα...στισ 24/3 ειχα κανονικα περιοδο αλλα λιγες μερες πριν ειχα εντονη ταση για εμετο και ζαλαδα(η περιοδος μου κραταει 5 με 6 μερες και ο κυκλοσ μου δεν ειναι σταθερος).οταν μου τελειωσε η περιοδος μου η ζαλαδα και η ταση για εμετο δεν εφυγαν αλλα προστεθηκαν,ατονια κουραση πονοσ στην μεση στα νεφρα και εχω και συχνοουρια.εκανα αναλυσεις για αναιμια και για τα νεφρα και τα αποτελεσματα ηταν παρα πολυ καλα.:)υπαρχει λετε περιπτωση εγκυμοσυνης και τι μου προτεινετε?

Γειά σου κοριτσάκι!
Την έχω ζήσει κι εγώ κανάδυο φορές αυτή την κατάσταση από τον Αύγουστο που προσπαθούμε κι εμείς. Δύο φορές ήμουν σίγουρη πως ήμουν έγκυος. (τη μία φορά μάλιστα ξεκίνησα και felicine :?) Τελικά οι αδιαθεσίες ήταν τυχαίες ή λόγω ωορρηξίας. Τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης δεν ξεκινούν τη μέρα της σύλληψης όπως νομίζουμε αλλά όταν πλησιάζει η περίοδος. Γι αυτό μην τρελένεσαι όπως έκανα εγώ και απογοητευτείς μετά. Περίμενε μέχρι τις 24/04 και κάνε τεστ αν δεν σου έρθει. Κι εγώ αυτή τη φορά ήμουν λίγο χάλια πριν λίγες μέρες (τελευταία περίοδος στις 22/03) αλλά τώρα ξέρω πως και να είμαι έγκυος αποκλείεται να το ένιωθα τόσο νωρίς. Δεν το σκέφτομαι, απλά περιμένω μέχρι τις 22-24/04. Έχουμε πολλά κοινά. Μακάρι το Πάσχα να έχουμε θετικά αποτελέσματα. Εγώ έχω αρχίσει να κουράζομαι με αυτή την κατάσταση. Τα κορίτσια που προσπαθούν μήνες ή χρόνια είναι ήρωες.
Τελοσπάντων αυτό που έχω να σου πω είναι να μην το σκέφτεσαι και να κάνεις υπομονή μέχρι τις 24. Μην ασχολείσαι με συμπτώματα και αγχώνεσαι. Τα λέμε.

vaso_76
11-04-11, 10:20

Giannaki καλημέρα! Έχω περάσει και εγώ αυτή την κατάσταση πριν μερικά χρόνια πριν την κανονική μου εγκυμοσύνη. Εμένα η περιπέτειά μου μέχρι να γεννήσω το κοριτσάκι μου ήταν ως εξής:΅
Μένω έγκυος και ξεκίνησαν όλα καλά και στην 10η εβδομάδα αποβάλω ξαφνικά. Δεν έκανα απόξεση γιατί μου είπε ο γιατρός οτι είναι καλύτερα να φύγει μόνο του. Μετά από 5 μήνες ξαναέμεινα έγκυος αλλά η κατάσταση ήταν όπως εσύ τώρα. Με τη δεύτερη χοριακή ο γιατρός μου είπε πως δεν αναπτύσσεται κανονικά και θα μου έρθει περίοδος τις επόμενες μέρες, όπως και έγινε. Κλάμα, κλάμα και απογοήτευση για δεύτερη φορά. Μετά από αυτό τα παράτησα για ένα εξάμηνο και όταν πήρα τα πάνω μου και ξαναξεκίνησα ήρθε το κοριτσάκι μου τον πρώτο μήνα που άρχισα και όλα ήταν καλά. Από τον Αύγουστο προσπαθώ για το δεύτερο... Για να δούμε..
Σε καταλαβαίνω απόλυτα πως αισθάνεσαι τώρα αλλά δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Μην απογοητεύεσαι και κάνε υπομονή. Κάποια στιγμή όλες θα χαρούμε. Πάντως εμένα ο γιατρός στην περίπτωσή σου μου είχε πει πως αρκούν τρεις μήνες για να ξαναρχίσεις γιατί η εγκυμοσύνη δεν ήταν προχωρημένη και δεν είναι απαραίτητη η απόξεση. Κουράγιο κοριτσάκι και περιμένουμε νέα σου. ;-)

vaso_76
11-04-11, 10:33
Μηπως εισαι μεντιουμ αστρολογος μελλοντολογος????:lol:
Πολυ σιγουρη σε βρισκω!!!!Βρε λεεεεςςςςς????

Περιμενω 14-15 και το αργοτερο 16 πρεπει να ερθει γιατι κανω ενεσουλα για προκληση και καθυστερηση σε μενα δεν παιζει εκτως αν ειμαι εγκος!!!Θα δειξει!!!!
ΜΑκαρι παντως ολα να πανε οπως τα λες αλλα και να μην πανε δεν θα σκασω...παμε για αλλο μηνα.......

Μακάρι lenaki87 να έχεις ευχάριστα νέα αυτό το Πάσχα. Για όλες μας δηλαδή να γίνει επιτέλους η Ανάσταση να ηρεμήσουμε! Εγώ εν τω μεταξύ αυτό τον καιρό περιβάλομαι από εγκύους (συνάδελφος, κολλητή, γειτόνισσα, γνωστή). Αν ήταν κολλητική η εγκυμοσύνη θα έπρεπε να γεννήσω ...δυμα. Αλλά δυστυχώς "έχουμε καλά αντισσώματα και δεν κολάμε" γμτ. Τελοσπάντων, βλακείες λέω πρωινιάτικα.
Υπομονή κοριτσάκια... Που θα πάει θα έρθει κάποια στιγμή.
Φιλάκια σε όλες 8-)

giannaki
11-04-11, 13:32
Καλημέρα κι από μένα μικρές μου κ καλώς ήρθατε τα νέα κορίτσια!
Τα νέα μου άσχημα...χθες βράδυ λίγες καφέ εκκρίσεις κ σήμερα το πρωί αίμα!Παίρνω το γιατρό μου τηλ κ λέει κάνε τη χοριακή κανονικά όπως είχαμε συννενοηθεί κ πές μου...περιμένουμε φυσικά να αρχίζει να πέφτει....Πριν λίγο πήρα αποτελέσματα....ανέβηκε 70 μονάδες...μαρτύριο....τρελλάθηκα!!!Τώρα τι γίνεται????:confused:
Για να μην σας ζαλίζω,απόψε το βράδυ φεύγω επειγόντως για Αθήνα γιατί το πρωί πρέπει να μπω στο Λητώ:cry::cry:...Πρέπει να με δει ο γιατρός μου,να μου κάνει ξανά χοριακή να δούμε αν έπεσε καθόλου,γενική αίματος.....μετά μια ένεση για να το αποβάλλω......αφήστε τα....εύχομαι να μην τυχαίνουν σε καμία κοπέλα τέτοιες καταστάσεις!!!Σας φιλώ κ σας έχω στο μυαλό μου!!!!
Υ.Γ.Κανένα νέο από τα κοριτσάκια που περιμένουμε να μην αδιαθετήσουν??

Ανθή!
11-04-11, 13:44
Καλή δύναμη giannaki ότι είναι να γίνει ας γίνει με το λιγότερο κόστος.Πάνω απ'όλα εσύ να είσαι καλά και οι χαρές έπονται.

giannaki
11-04-11, 14:07
Καλή δύναμη giannaki ότι είναι να γίνει ας γίνει με το λιγότερο κόστος.Πάνω απ'όλα εσύ να είσαι καλά και οι χαρές έπονται.

Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου!!!Να'σαι καλά!!!

areti18.8
11-04-11, 14:15
καλημερα κ απο μενα κοριτσακια μου.giannaki μου λυπαμαι παρα πολυ που βιωνεις τετοια πραγματα κ μη φτανοντας το ψυχολογικο κοστος που περνας θα πρεπει να υποστεις κ ολη αυτη την σωματικη ταλαιπωρεια.ευχομαι να το ξεπερασεις γρηγορα με τα νεα μιας υγιης κ τελιομηνης εγγυμοσυνης που θα σε κανουν να μην σταματας να χαμογελας.πιστεψε στο θαυμα κ θα γινει.

giannaki
11-04-11, 14:25
καλημερα κ απο μενα κοριτσακια μου.giannaki μου λυπαμαι παρα πολυ που βιωνεις τετοια πραγματα κ μη φτανοντας το ψυχολογικο κοστος που περνας θα πρεπει να υποστεις κ ολη αυτη την σωματικη ταλαιπωρεια.ευχομαι να το ξεπερασεις γρηγορα με τα νεα μιας υγιης κ τελιομηνης εγγυμοσυνης που θα σε κανουν να μην σταματας να χαμογελας.πιστεψε στο θαυμα κ θα γινει.

Αretoula μου χίλια ευχαριστώ!!Τι να πω...Ας ελπίσουμε να είναι κ η τελευταία άσχημη εμπειρία που περνάω!