PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΑΓΩΤΟ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΓΛΥΚΟ ΣΕ ΒΑΦΤΙΣΗ

vazelaki
08-03-08, 10:56
Περσι πήγα σε μια βάπτση και τελείωνε μια άλλη προς εκπλήξη όλων είδα ότι ήταν ενας κύριος με παγωτο μηχανή που έδινε σε χαρτινό κυπελλάκι παγωτάκι (με κουταλάκι πλαστικό-εννοείται) ανάμεικτο αντι για γλυκό και στο κυπελλάκι αναγραφόταν και το όνομα του παιδιού (εμένα μου άρεσε πολύ σαν ιδέα).Το μόνο αρνητικό είναι ότι αυτός που θα το πάρει πρέπει να το φάει εκείνη τη στιγμή άλλα απο ότι άκουγα όλοι το σχολίαζαν θετικά.Βεβαιά δεν ξέρω ούτε πόσο στοίχισε το κάθε κυπελλάκι ούτε κατα πόσο είναι εύκολο να βρείς παγωτατζή να κάνει αυτή τη δουλειά.

Maya
08-03-08, 11:36
Εμείς είχαμε παγωτό στη βάφτιση, από ζαχαροπλαστείο. Είχε φέρει αυτοκίνητο-ψυγείο και τα έβγαλε στην τελευταία στιγμή. Το όνομα του παιδιού το έχε στο κουταλάκι. Νομίζω ότι ήταν ό,τι χρειαζόταν μέσα στη ζέστη (η βάφτιση έγινε τον Αύγουστο). Το καλό είναι ότι επειδή έπρεπε να το φάνε αμέσως, έμεινε λίγο ο κόσμος στην αυλή της εκκλησίας και προλάβαμε να τους δούμε.

aggeliki
08-03-08, 12:34
και εμεις ειχαμε παγωτο στην βαφτιση που εγινε καλοκαιρι,ειχαμε συννενοηθει και μας τα ειχαν φερει 5-10 λεπτα πριν το τελος,αυτοι τα ειχαν σε ψυγειο στο -20 οποτε κρατησαν μια χαρα!

gerakina
08-03-08, 16:03
Στη βάφτιση της αδελφής μου είχαμε παγωτίνια από ζαχαροπλαστείο.Ήταν νοστιμότατα σε διάφορες γεύσεις κι επιπλέον λόγω της επικάλυψης σοκολάτας δεν λιώνανε τόσο εύκολα.Φυσικά μας τα φέρανε τελευταία στιγμή.Αυτό έγινε πριν 10 χρόνια και είχαν ενθουσιαστεί όλοι!!

konstadina
09-03-08, 08:54
Εγώ το έζησα ως καλεσμένη αυτό... σε μια βάπτιση τον Ιούλιο.
Ηταν πράγματι πάρα πολύ ωραία εκπληξη και το καταευχαριστήθηκε όλος ο κόσμος και κυρίως τα παιδιά...

Μαμά του Ωρίων
09-03-08, 17:26
το σκεφτόμουν κι εγώ αυτό!
αλλά σκεφτόμουν τον κλασικό παγωτατζή με τα άσπρα του και το καροτσάκι του...
που βρίσκεις όμως έναν τέτοιον? :?

ΒΙΚΥ
09-03-08, 20:36
Σε παζάρια, πανηγύρια και λαικές αγορές θα βρείς σίγουρα, αν ψάχνεις για τον κλασικό παγωτατζή αλλιώς σε κέτερινγκ. Στην βάφτιση που θα κάνουμε θα έχουμε καροτσάκι παγωτού, αν θα φοράει άσπρα δεν ξέρω αλλά φαντάζομαι οτι αν το ζητήσεις γίνεται. Αν θες να ρωτήσω.

Μαμά του Ωρίων
09-03-08, 20:48
Σε παζάρια, πανηγύρια και λαικές αγορές θα βρείς σίγουρα, αν ψάχνεις για τον κλασικό παγωτατζή αλλιώς σε κέτερινγκ. Στην βάφτιση που θα κάνουμε θα έχουμε καροτσάκι παγωτού, αν θα φοράει άσπρα δεν ξέρω αλλά φαντάζομαι οτι αν το ζητήσεις γίνεται. Αν θες να ρωτήσω.

αν δεν σου είναι κόπος!! σε ευχαριστώ πολύ!! :D

ΒΙΚΥ
09-03-08, 21:02

αν δεν σου είναι κόπος!! σε ευχαριστώ πολύ!! :D

Σου στέλνω π.μ.

gerakina
09-03-08, 23:10
Οι εταιρείες δεξιώσεων μπορούν να σε εξυπηρετήσουν.
(άμα θες βέβαια ντύνομαι κι εγώ παγωτατζής αλλά να ξέρεις:δύο θα δίνω ένα θα τρώω! :P :P )

biky
09-03-08, 23:20
(άμα θες βέβαια ντύνομαι κι εγώ παγωτατζής αλλά να ξέρεις:δύο θα δίνω ένα θα τρώω! :P :P )

ΕΜ! ετσι την κανω και εγω την δουλεια :lol: :lol:

Olg@
09-03-08, 23:45
Και εμείς θα έχουμε παγωτάκι μετά για τα παιδιά κυρίως ... τώρα αν θα λιγουρευτεί και κανένα μεγάλο παιδί δεν θα το αφήσουμε έτσι :lol: ... συννενοήθηκα με το catering και το αναλαμβάνουν αυτοί ...

Maya
10-03-08, 00:39
Είχα ψάξει και για τον κλασσικό παγωτατζή, όμως, όπως ο ίδιο μου είπε δημιουργούνταν το εξής πρόβλημα. Μετά τη μπομπονιέρα, γίνονταν μεγάλος συνωστισμός από κόσμου μπροστά στο καροτσάκι του και δεν μπορούσε να τους εξυπηρετήσει όλους. Το αποτέλεσμα είναι να φύγουν οι περισσότεροι χωρίς παγωτό, γιατί μέσα στη ζέστη δεν μπρορούσαν να περιμένουν. Αν το αποφασίσετε, να σκεφτείτε και αυτή την παράμετρο. Εγώ για το λόγο αυτό μόνο αποφάσισα το ήδη σερβιρισμένο παγωτό!

Μαμά του Ωρίων
10-03-08, 22:32

τώρα... πλάκα πλάκα αν το οργανώναμε μεταξύ μας και η μία μοίραζε το παγωτό, η άλλη μοίραζε τις μπομπονιέρες ντυμένη νεράιδα, η άλλη να πετάει πορτοκάλια στον αέρα και να παριστάνει τον κλόουν και γενικώς αν όλες όσες έχουμε σύντομα βάφτιση, κάνουμε γύρα αναμεταξύ μας, θα κερδίσουμε πολύ χρήμα που δεν θα το δώσουμε στους "ειδικούς των happenings" :lol:

fatsoula
11-03-08, 09:58
Μαμά του Ωρίων συμφωνώ απόλυτα!!!!
Και εγώ για κασικό παγηωτατζή σκέφτομαι για τη βάπτισή μας.
και επίσης μαλλί της γριάς για τα παιδάκια.
Τι λέτε;
Θα είναι όμορφα;

vazelaki
11-03-08, 10:34
Μαμά του Ωρίων συμφωνώ απόλυτα!!!!
Και εγώ για κασικό παγηωτατζή σκέφτομαι για τη βάπτισή μας.
και επίσης μαλλί της γριάς για τα παιδάκια.
Τι λέτε;
Θα είναι όμορφα;

Για μαλλί της γριάς δεν σου το συνιστώ θα σε σιχτιρίζουν οι υπόλοιπες μανούλες(αποψή μου).Παντώς προτότυπη ιδέα κι αυτή.

gerakina
11-03-08, 11:47
τώρα... πλάκα πλάκα αν το οργανώναμε μεταξύ μας και η μία μοίραζε το παγωτό, η άλλη μοίραζε τις μπομπονιέρες ντυμένη νεράιδα, η άλλη να πετάει πορτοκάλια στον αέρα και να παριστάνει τον κλόουν και γενικώς αν όλες όσες έχουμε σύντομα βάφτιση, κάνουμε γύρα αναμεταξύ μας, θα κερδίσουμε πολύ χρήμα που δεν θα το δώσουμε στους "ειδικούς των happenings" :lol:

Καλά φοβερή ιδέα!!Φοβερή όμως!! :P

νεφελη
12-03-08, 10:41
Λοιπον επειδη το εχω ψαξει ο παγωτατζης , οπως και το μαλλι της γριας πανε γυρω στα 300 ευρω. Αν παρεις στα γραφεια που διοργανωνουν παιδικα παρτυ και εχουν κλουουν και τετοια θα σου πουν,

Μαμά του Ωρίων
12-03-08, 13:38
Λοιπον επειδη το εχω ψαξει ο παγωτατζης , οπως και το μαλλι της γριας πανε γυρω στα 300 ευρω. Αν παρεις στα γραφεια που διοργανωνουν παιδικα παρτυ και εχουν κλουουν και τετοια θα σου πουν,

αν είναι έτσι, τότε μάλλον ψιλοσυμφέρει...
γιατί εγώ έχω κατά νου μου ότι θα χρειαστώ για το γλυκάκι γύρω στα 200ευρώ... άρα αν μου πουν 300 θα είμαι αρκετά ευχαριστημένη και θα κάνω και το χαβαλέ μου όπως θέλω :D
μακάρι! έχω όντως ζητήσει προσφορά από μια τέτοια εταιρία αλλά δεν έχω πάρει ακόμα απάντηση...
όταν έχω νεότερα θα σας ενημερώσω :D

νεφελη
12-03-08, 14:26
Παρε στα ΔΕΛΦΙΝΑΚΙΑ (6615366) ή ΠΑΙΧΝΙΔΟΚΑΜΩΜΑΤΑ(8259289)

Νινεττα
12-03-08, 15:32
Στην βαπτιση του Αλεξανδρου ειχαμε ετοιμο παγωτο γρανιτα μεσα σε πορτοκαλακια :D με κουταλακι φυσικα, και χαρτοπετσετα με το αρχικο του ονοματος του.Το εφεραν μεσα σε ψυγειο και μια και ηταν γρανιτα δεν ελιωνε γρηγορα.ηταν σε 2 γευσεις γρανιτα λεμονι και γρανιτα φραουλα.
Ετσι σαν ιδεα το λεω.....νομιζω το εχω ξαναγραψει :oops: δεν ειμαι σιγουρη :?

Μαμά του Ωρίων
12-03-08, 17:24
Παρε στα ΔΕΛΦΙΝΑΚΙΑ (6615366) ή ΠΑΙΧΝΙΔΟΚΑΜΩΜΑΤΑ(8259289)

μου ήρθε ολοκληρωμένη προσφορά απ τα παιχνιδοκαμώματα που είχα ζητήσει :wink:

όντως η τιμή για παγωτατζή είναι 300-350 απ ότι λένε (τώρα ποια ειναι η διαφορά για αυτα τα 50 ευρω δεν ξέρω να σας πω)
πάντως μου φαίνεται καλό deal
δεδομένου ότι όπως είπα το 200άρι το είχα στο νερό :wink:
με 100 παραπάνω κάνω και το κομμάτι μου :D

ΗΡΑ
13-03-08, 00:12
Στα <δελφινακια> τηλ.210-6615366 μου ειχαν πει 350 ευρω.
Στους <ανακατωσουρες> τηλ.210-2580806 για 80 μεριδες(απο 2 μπαλες σε χωνακι η κυπελακι) 270 ευρω.

ΛΗΤΩ
14-03-08, 01:06

όντως η τιμή για παγωτατζή είναι 300-350 απ ότι λένε (τώρα ποια ειναι η διαφορά για αυτα τα 50 ευρω δεν ξέρω να σας πω)

Μαμά,για πόσες μερίδες παγωτού είναι αυτή η προσφορά;;...μου αρέσει πολύ ως ιδέα και θέλω να το κάνω κι εγώ...πες λεπτομέρειες αν μπορείς..thanks!

Μαμά του Ωρίων
14-03-08, 08:35

Μαμά,για πόσες μερίδες παγωτού είναι αυτή η προσφορά;;...μου αρέσει πολύ ως ιδέα και θέλω να το κάνω κι εγώ...πες λεπτομέρειες αν μπορείς..thanks!

αυτό είναι ένα μελανό σημείο :lol:
εγώ στη ζήτηση προσφοράς έγραφα ότι είναι 180 ενήλικες και περίπου 25 παιδάκια...
αυτοί μου έστειλαν κομπλέ τον τιμοκατάλογο τους και για άλλες υπηρεσίες αλλά δεν ξέρω αν οι τιμές είναι τροποποιημένες βάσει των δικών μου αναγκών σε κόσμο... άρα θα πρέπει να τους ρωτήσω τηλεφωνικά αν η τιμή των 300 ευρώ ισχύει για τα 200 άτομα ή μη μου σκάσουν ότι 300 κάνει ΜΟΝΟ η παρουσία του παγωτατζή με το καρότσι του κι εγώ επιβαρύνομαι επιπλέον με τα υλικά του παγωτου και τα χωνάκια :lol:
είχα στο υπόψη μου να παρω τηλ να κάνω αυτη τη διευκρίνηση αλλά δε βιαζόμουν γενικώς... αν θες κι εσύ τώρα, να πάρω πιο σύντομα να ρωτήσω :wink:

Δημητρουλα
03-05-08, 10:38
Επειδη τον Ιούλιο βαπτιζω τη μικρη μου βρηκαμε εμαμ πλανοδιο παγωτατζη(που συμτωματικα μενει πολυ κοντα στην εκκλησια) ο οποιός μας ειπε 220€ ανεξαρτητως ατομων! :oops: Να το θεωρησω καλη τιμή;;

LouLou
03-05-08, 13:03
Μου έχουν στείλει και εμένα τιμοκατάλογο τα παιχνιδοκαμώματα.
Η τιμή είναι 300 ή 350 € γιατί έχει δύο διαφορετικά καροτσάκια παρουσίασης του παγωτού. Αυτό που είναι και το πιο όμορφο (είναι πολύχρωμο και πραγματικά δεν έχει καμμία σχεση στην εμφάνιση με τα άλλα) έχει 350€.
Η τιμή αυτή είναι για 100 μερίδες περίπου!!!

Εάν θελήσεις παραπάνω δεν έχουν μαζί τους εξτρα παγωτό.
Θα πρέπει να έχεις και 2ο ή και 3ο καρότσι...

LouLou
03-05-08, 13:04
Επειδη τον Ιούλιο βαπτιζω τη μικρη μου βρηκαμε εμαμ πλανοδιο παγωτατζη(που συμτωματικα μενει πολυ κοντα στην εκκλησια) ο οποιός μας ειπε 220€ ανεξαρτητως ατομων! :oops: Να το θεωρησω καλη τιμή;;

πάρα πολύ καλή τιμή!!!

ΗΛΙΡΙΑΝΝΑ
11-01-09, 16:12
ΓΙΑ ΤΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ ΨΑΧΝΩ ΚΑΤΙ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ ΓΙΑ ΓΛΥΚΟ. ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΓΙΑ ΠΑΓΩΤΑΤΖΗ. ΣΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ: DONUTS ΑΠΟ ΤΟ COFFEE TIME , ΦΟΒΕΡΑ , ΧΟΡΤΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ.[/code][/list]

ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ
11-01-09, 17:40
ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΠΑΓΩΤΟ :?:
ΠΙΟ ΜΗΝΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΒΑΦΤΙΣΗ :?:

ΗΛΙΡΙΑΝΝΑ
12-01-09, 08:44
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ.Η ΒΑΦΤΙΣΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΑΙΟ -ΙΟΥΝΙΟ.

ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ
12-01-09, 10:11
ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΤΕ ΠΟΛΛΗ ΚΑΛΗ Η ΣΚΕΨΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΓΩΤΑΤΖΗ
ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΝ :D

ΗΛΙΡΙΑΝΝΑ
13-01-09, 10:28
ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΧΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΝΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΠΑΓΩΤΑΤΖΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑ. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΗΣΕΤΕ;

vickytsoch
14-01-09, 12:54
ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΣ ΠΑΓΩΤΑΤΖΗΣ (ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ) 6977350709

giorgopap
08-03-09, 20:30
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΒΑΠΤΙΣΗ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΓΩΤΑΤΖΗ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΓΛΥΚΟ ΝΑ ΚΕΡΑΣΟΥΜΕ ΠΑΓΩΤΟ. ΚΟΣΤΟΛΟΓΙΚΑ ΠΟΣΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΟΣΤΙΣΕΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ?

monbebe
08-03-09, 20:31
κι εγω θα ηθελα πολυ να ξερω το κοστος! το βρισκω πολυ καλη ιδεα και πρωτοτυπη!

ria
08-03-09, 20:32
http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?p=160935#160935

ΧΡΙΣΤΙΝΑ
09-03-09, 12:49
Μου εδωσαν και εμενα ενα τηλεφωνο για παγωτατζη...μου ειπε 250€ για 200 άτομα...

afroditi_
09-03-09, 14:01
Προς ολες τις ενδιαφερομενες για το θεμα παγωτου: ειχα παει σε βαπτιση περυσι τον Σεπτεμβριο κ η κοπελα ειχε παγωτο(τον κλασσικο παγωτατζη με τα λευκα ρουχα, το αναλογο καπελακι κ φυσικα το επισης κλασσικο-παραδοσιακο καροτσακι) σε 3 γευσεις (βανιλια. σοκολατα φραουλα) χωνακι ή κυπελλακι.Ηταν απο το papagalino κ της ειχε στοιχησει γυρω στα 4,00ε το ατομο.Προσωπικα σχολια:νοστιμοτατο κ φρεσκοτατο παγωτο, ωστοσο μου φανηκε λιγο ακριβο.

Νικη78
09-03-09, 16:22

:lol: :lol: :lol: :lol:
γεια σου ρε Γερακινακι

konstance
27-05-09, 01:37
Μου εδωσαν και εμενα ενα τηλεφωνο για παγωτατζη...μου ειπε 250€ για 200 άτομα...

Χριστίνα καλημέρα!

Θα σου ήταν εύκολο να μου στείλεις πληροφορίες (τηλέφωνο κι ότι άλλο γνωρίζεις) για τον παγωτατζή;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

SOFTZ
27-05-09, 02:13
Εμείς στη θεσσαλονίκη θα βρούμε οικονομικό παγωτατζή???ξερει καμιά σας κανέναν??εκτός από δωδώνη και catering....αυτούς τους αφήνω ως έσχατη λύση γιατί η βάφτιση θα γίνει στο βουνό αρκετά χιλιομετρα από την πόλη και ζητάνε πολλά και οδοιπορικά....Κάπου διάβασα και για παγωτατζή από το ανθοπωλείο μή με λησμονή αλλά εκεί δεν ρώτησα ακόμα.

candy1234
27-05-09, 09:02
Και εμένα μου αρεσει πολύ σαν ιδέα ο παγωτατζής αλλά επειδή έχω ατομο στο σόι με ζαχαροπλαστείο...θα πρέπει να πάρω τα γλυκά μας απο εκεί. Η κοπέλα μου είχε κάνει δώρο στο γάμο μου όλα τα γλυκά για το κρεβάτι και την τούρτα! Ε, θα είμαι γαϊδούρι να μην την προτιμήσω για τα γλυκάκια της βάπτισης. Θα κάνουμε προφιτερολάκι (στο κλασικό χάρτινο κυπελάκι) το οποίο όμως είναι πολύ εύγευστο και διατηρήται κιόλας από άποψη ζέστης.

ELISA
27-05-09, 09:18
Και εμένα μου αρεσει πολύ σαν ιδέα ο παγωτατζής αλλά επειδή έχω ατομο στο σόι με ζαχαροπλαστείο...θα πρέπει να πάρω τα γλυκά μας απο εκεί. Η κοπέλα μου είχε κάνει δώρο στο γάμο μου όλα τα γλυκά για το κρεβάτι και την τούρτα! Ε, θα είμαι γαϊδούρι να μην την προτιμήσω για τα γλυκάκια της βάπτισης. Θα κάνουμε προφιτερολάκι (στο κλασικό χάρτινο κυπελάκι) το οποίο όμως είναι πολύ εύγευστο και διατηρήται κιόλας από άποψη ζέστης.

Πολύ καλά θα κάνεις και θα πάρεις από εκεί τα γλυκά της βάπτισης...και τα προφιτερόλ: ΤΕΛΕΙΑ!

Theni
27-05-09, 09:58
βρε κοριτσια εκλεισα εγω παγωτατζη απο ενα τηλεφωνο που βρηκα σε καποιο αλλο τοπικ.. ανθρωπος με ρωτησε αν ειναι κοριτσι η αγορι για να βαλει χαρτοπετσετα αναλογα... αλλα ξεσηκωθηκα τωρα με τα κυπελακια με το ονομα τα κουταλακια και τις χαρτοπετσετες και ειδικα για το τελευταιο γιατι θα εχει και χωνακια οποτε χαρτοπετσετες θα παρουν ολοι... αυτα που τα βρισκουμε λοιπον??

Σοφία Τ.
27-05-09, 10:02
Εμείς στη θεσσαλονίκη θα βρούμε οικονομικό παγωτατζή???ξερει καμιά σας κανέναν??εκτός από δωδώνη και catering....αυτούς τους αφήνω ως έσχατη λύση γιατί η βάφτιση θα γίνει στο βουνό αρκετά χιλιομετρα από την πόλη και ζητάνε πολλά και οδοιπορικά....Κάπου διάβασα και για παγωτατζή από το ανθοπωλείο μή με λησμονή αλλά εκεί δεν ρώτησα ακόμα.

Ρωτα ρωτα...Κι αμα σε ρωτησει η Μαρια που την βρηκες,πες της η Σοφια σε συστησε...Ετσι για να μην με ξεχναει!!!

bebarakos
27-05-09, 10:25
κι αμα ρωτησεις πες τιμη και σε μας που ψαχνουμε. Καλλλαά;(σαλονικιωτικο)

MyPrincess
27-05-09, 15:22
Κοριτσια εγω βαφτιζω την μπεμπα μου τον Σεπτεμβρη και εκλεισα
παγωτατζη με καροτσακι και τα παντα..
Μου ειπε 3 μπαλες (και κυπελακι και χωνακι), για 150 ατομα 180 ευρω!
Μου φανηκε πολυ καλη τιμη γιατι μεχρι και 600 μου ζηταγαν!!!

Οσες ειχατε παει σε βαφτιση με παγωτατζη, καθυστερουσε;;;

bebarakos
28-05-09, 21:09

πολυ καλη τιμη! εμενα μου ειπαν 300 ευρα τα 100 και με 2 μπαλες! Που εκλεισες;

ΜΑΜΑΕΦΗ
28-05-09, 21:15

μπορεις να μας πεις ποιος ειναι?γιατι η τιμη καλη και με ενδιαφερει

spyni
28-05-09, 22:05
και εγω που νομιζα οτι βρηκα πολυ καλη τιμη....για 100 ατομα 160 ευρω και ο καθενας μπορει να φαει οσα παγωτα θελει!!καλουτσικη παντως ειναι διοτι και εμενα καποιος μου ζητησε 600!!ελεος σχεδον ενας μισθος!!

Χαρά!
28-05-09, 22:40
Kαλησπερα κοριτσια!!!
Εμεις θα κανουμε την βαπτιση της μπεμπας τον Ιουλιο και εδιαφερομαι για παγωτο αντι για γλυκο.Θελω ομως παγωτο ετοιμο σε κυπελακι οχι παγωτατζη.Ειδα σε προηγουμενα ποστ οτι καποιες κοπελες βρηκανε και τους τα φερανε τελευταια στιγμη,δεν λιωσανε και μεινανε ευχαριστημενες.
Ξερει καποια κοπελα που μπορω να απευθυνθω?

MyPrincess
29-05-09, 00:50
Συγνωμη που αργησα αλλα τωρα σας ειδα..
Το τηλ ειναι 6939 682939.
Τον λενε Κωνσταντινο και μου ειπε οτι εχει εργαστηριο μαζι με τον
γαμπρο του που φτιαχνουν το παγωτο!!
Βαζει και σιροπακια..Τον βρηκα σε μια βαφτιση οταν πηγα
στην εκκλησια τα χαρτια.
Ελπιζω να μεινουμε ευχαριστημενες!!!

monbebe
17-06-09, 15:41
βρε κοπελες, τι τρελλες διαφορες εχουν οι εταιριες στις τιμες του παγωτατζη μεταξυ τους?
καλα δεν ξερουν οτι υπαρχει αναταγωνισμος, να ριχνουν λιγο τις τιμες για να μην χανουν πελατεια? πως γινεται να διαβαζω για τα ιδια ατομα να ζητανε απο 200-500ε?
τελος παντων, σκεφτομαι κι εγω τον παγωτατζη, αλλα εχω καποια ερωτηματικα... 1ον μενω επαρχεια, θα μπορεσω να βρω? 2ον υπολογιζω βαπτιση αρχες Οκτωβρη, θα ειναι "εκτος εποχης" το παγωτο? συνηθως μεχρι τελος Οκτωβρη τρωγεται ανετα, απο αποψη καιρου...(καλα, προσωπικα τρωω ολο το χρονο...!) 3ον ωραιο σαν ιδεα αλλα οι αλλοι πως θα το δουν? μηπως με κραξουν οι μαμαδες με παιδακια, αν πασαλιφτουν? αλλα και με γλυκο παλι πασαλειβονται!

bebarakos
19-06-09, 18:59
το λοιπον εκλεισα παγωτατζη στον Αβερωφ θεσσαλονικη 290ευρω τα 100 με 2 μπαλες παγωτο. Θα σας πω εντυπωσεις μετα τη βαφτιση!

katerinak
19-02-10, 15:12
σκεφτομαι τον παγωτατζη για τη βαφτιση..βρηκα κ καποιον που ειπε γαι 200 ατομα,270 ευρω..καλο ακουγεται μαλλον. ακουσα ομως απο γνωστη μου οτι οταν το ειδε στην εκκλησια γινοταν χαμος με τον κοσμο κ τελικα δεν πηρανε καν παγωτο!το εχετε ζησει;; τι γνωμη εχετε;

Niki81
19-02-10, 15:22
Πήγα φετος το καλοκαίρι σε μια βαφτιση και ειχαν παγωτο στην εκκλησια.Βασικα δεν ξερω τι εννοεις εσυ παγωτατζη αυτο που λεω εγω ειναι οτι ειχαν ερθει απο τη δωδωνη 2 ατομα με ενα καροτσακι με παγωτο 3 γευσεις και αντι για γλυκακι περναγαμε ενας ενας και περναμε παγωτο.
Λοιπον μου φανηκε εξαιρετικη ιδεα...πρωτη φορα το εβλεπα...και με τη ζεστη που ειχε ηταν οτι καλυτερο.Με τον κοσμο δεν υπηρξε κανενα απολυτως προβλημα...βεβαια δεν ηταν πολλα ατομα...γυρω στα 80.

polinaκι
19-02-10, 15:26
παγωτακι..μιαμ......πολυ καλυτερα απο γλυκο

katerinak
19-02-10, 18:55
Πήγα φετος το καλοκαίρι σε μια βαφτιση και ειχαν παγωτο στην εκκλησια.Βασικα δεν ξερω τι εννοεις εσυ παγωτατζη αυτο που λεω εγω ειναι οτι ειχαν ερθει απο τη δωδωνη 2 ατομα με ενα καροτσακι με παγωτο 3 γευσεις και αντι για γλυκακι περναγαμε ενας ενας και περναμε παγωτο.
Λοιπον μου φανηκε εξαιρετικη ιδεα...πρωτη φορα το εβλεπα...και με τη ζεστη που ειχε ηταν οτι καλυτερο.Με τον κοσμο δεν υπηρξε κανενα απολυτως προβλημα...βεβαια δεν ηταν πολλα ατομα...γυρω στα 80.

κατι τετοιο,καροτσι με ατομο. απλα φοβαμαι μηπως μαζευτουν ολοι γυρω του!

Niki81
19-02-10, 21:13
Τι να σου πω...στα βαφτισια που πηγα εγω δεν υπηρξε καθυστερηση.Ναι μεν μαζευτικαμε ολοιγυρω απο το παγωτο αλλα ολοι εξυπηρετηθηκαν χωρις καμια ταλαιπωρια.Ισως βοηθησε και το γεγογος οτι στο καροτσακι υπηρχαν 2 ατομα που εβαζαν παγωτο.Μαλιστα μεχρι να βγαλουν οι γονεις φωτογραφιες με το μωρο εμεις φαγαμε το παγωτακι μας...τους χαζευαμε και διπλα που φωτογραφιζονταν και μετα φυγαμε ολοι μαζι να παμεστο τραπεζι.Ποσους καλεσμενους εχεις?

katerinak
19-02-10, 21:18
.Μαλιστα μεχρι να βγαλουν οι γονεις φωτογραφιες με το μωρο εμεις φαγαμε το παγωτακι μας...τους χαζευαμε και διπλα που φωτογραφιζονταν και μετα φυγαμε ολοι μαζι να παμεστο τραπεζι.Ποσους καλεσμενους εχεις?

λοιπον..ισως καλυτερα να αργησουν χα χα!γιατι αν φυγουν για το τραπεζι επιδη εμεις θα αργησουμε θα εχουν φαει μεχρι να παμε,κ ετσι καλο εινια να καθυστερησουν!η αλλη επιλογη ηταν σοκολατα για γλυκο κ μ αρεσει κ αυτο..θα εχω 200 ατομα

Niki81
19-02-10, 21:28
χμ....εχεις αρκετο λαο!!Παντως αν μπορεσεις να κανονισεις να ειναι 2 ατομα να βαζουν παγωτακι...δε νομιζω να εχεις προβλημα.Εμενα παντως το παγωτο μιας και ηταν πρωτη φορα που το ειδα...ηταν αυτο που μου εκανε την καλυτερη εντυπωση απο αυτη τη βαφτιση.Και η σοκολατα δε θα με χαλαγε...μιας και ειμαι μεγαλο σοκολατοπαιδο...αλλα ψηφισω παγωτακι!!!

kathy23
20-02-10, 14:14
Επειδη τον Ιούλιο βαπτιζω τη μικρη μου βρηκαμε εμαμ πλανοδιο παγωτατζη(που συμτωματικα μενει πολυ κοντα στην εκκλησια) ο οποιός μας ειπε 220? ανεξαρτητως ατομων! :oops: Να το θεωρησω καλη τιμή;;

sos....πως θα μπορουσα να βρω το τηλ. του κυριου???
γιατι εχω κι εγω βαφτηση τον Μαιο . . .
αναμενω απαντηση.........ευχαριστω εκ των προτερων!!!!:confused:

ΝΟΥΝΟΥ
20-02-10, 16:44
κοριτσια τελικα για θεσσαλονικη βρηκαμε κανεναν?μου αρεσε παρα πολυ η ιδεα σας

Sila
20-03-11, 00:48
[QUOTE=MyPrincess;957803]Κοριτσια εγω βαφτιζω την μπεμπα μου τον Σεπτεμβρη και εκλεισα

Οσες ειχατε παει σε βαφτιση με παγωτατζη, καθυστερουσε;;;[

Γεια σας μανουλες !!!! Εγω βαφτιζω τα διδυμακαι μου τον ιουνιο και με ενδιαφερει πολυ ο παγωτατζης που βρηκες Princess Θα μπορουσα να εχω το τηλ του ??? Ειναι η kaλυτερη τιμη που εχεις βρει απ ολους που εχω ψαξει
Σ ευχαριστω:lol:

κατερινα κωστας
25-03-11, 10:08

το τηλ του????

κατερινα κωστας
25-03-11, 10:11
στην εκκλησια τα χαρτια.

τον πηρα τηλεφωνακι.. μου ειπε για 250 ατομα 300 ευρω με χαρτοπετσετες κ κουταλακι επειδη θα εχει κ χωνακι κ κυπελακι για οσους θελουν...ειναι στην καλλιθεα κ μας ειπε να παμε στο μαγαζι να δοκιμασουμε γευσεις...κ οπως ειπεσ κ 2 γευσεις σιροπι... ..ειδωμεν!!

gogoca
06-04-11, 22:55
τον πηρα τηλεφωνακι.. μου ειπε για 250 ατομα 300 ευρω με χαρτοπετσετες κ κουταλακι επειδη θα εχει κ χωνακι κ κυπελακι για οσους θελουν...ειναι στην καλλιθεα κ μας ειπε να παμε στο μαγαζι να δοκιμασουμε γευσεις...κ οπως ειπεσ κ 2 γευσεις σιροπι... ..ειδωμεν!!
Γεια σας παιδια! Φαίνεται καλή τιμή,ενδιαφέρομαι κι εγώ, δοκιμάσατε τελικά γεύσεις;

κατερινα κωστας
10-04-11, 10:49
Γεια σας παιδια! Φαίνεται καλή τιμή,ενδιαφέρομαι κι εγώ, δοκιμάσατε τελικά γεύσεις;

μπααα δεν εχω αξιωθει να παω ακομα... :(

paros
10-04-11, 10:57
μπααα δεν εχω αξιωθει να παω ακομα... :(

αν τυχον πας γραψε μας καποιο σχολιο..ειναι στην καλλιθεα?και παει παντου στην αττικη?

katerinak
10-04-11, 11:49
αν τυχον πας γραψε μας καποιο σχολιο..ειναι στην καλλιθεα?και παει παντου στην αττικη?

πρεπει να ναι ο ιδιος που μιλησα κ εγω ειναι στην καλλιθεα στην κρεμμου νομιζω

Απόλλωνας-Δανάη
19-04-11, 23:44
Κοριτσια στειλτε μου πμ με τα στοιχεια του παγωτατζη στην Καλλιθεα αν σας ειναι ευκολο σας παρακαλω πολυ.Ειναι ολοι πανακριβοι και αυτος πραγματικα συμφερει.Ευχαριστω πολυ!!:lol::lol:

κατερινα κωστας
21-04-11, 12:17
5 μυνηματα πιο πανω λεει το τηλεφωνο του...

κατερινα κωστας
29-04-11, 10:42
λοιπον ο παγωτατζης ειναι Κρεμου 138 στην καλλιθεα το τηλ του μαγαζιου ειναι 210 9567002 κ το κινητο του 6939682939..τον λενε κωνσταντινο
ωρες απο τις 9 το πρωι ως τις 9μιση το βραδυ κ κυριακες...8-)

κατερινα κωστας
29-04-11, 21:43
τον εκλεισα τον παγωτατζη κοριτσια
οι γευσεις που διαλεξα ειναι κανταιφι ,φερερο και πραλινα
μου ειπε για 250 ατομα 300 ευρω κ ας φανε οσο θελουν.. με κυπελακι ή χωνακι
σιροπακι κ 3 μπαλες παρακαλω...
χαρτοπετσετες κ κουταλακια δικα του...
ζητησα να με περιμενει κ παρω κ εγω μετα την γαμοβαπτιση κ μου ειπε πως θα μου βαλει ενα μπολ 1μιση κιλο να το παρω φευγοντας...
σουπερ ε?:razz:

cristina112
29-04-11, 22:37
Πολύ καλή τιμή,αλλά και η ποσότητα είναι σούπερ!Τρείς μπάλες...ποτέ δεν έχω δει παραπάνω από μία.Έκανες πολύ καλή επιλογή!;)

july
29-04-11, 23:24
λοιπον ο παγωτατζης ειναι Κρεμου 138 στην καλλιθεα το τηλ του μαγαζιου ειναι 210 9567002 κ το κινητο του 6939682939..τον λενε κωνσταντινο
ωρες απο τις 9 το πρωι ως τις 9μιση το βραδυ κ κυριακες...8-)

κορίτσια αυτόν τον κύριο τον είχα και εγώ στον γάμο-βάπτιση που έκανα τον σεπτέμβριο. στην αρχή οι δικοί μου γκρίνιαζαν και δεν το θεωρούσαν καλή ιδέα και ότι δεν θα αρέσει στον κόσμο΄αλλά όλοι το ευχαριστήθηκαν και η εξυπηρέτηση πολύ καλή αλλά και το παγωτό άψογο!!!αφήστε που δεν έχεις και άγχος το καλοκαίρι μην λιώσει το γλυκό!!!

ΝΕΦΕΛΗ_1
29-04-11, 23:39
ζητησα να με περιμενει κ παρω κ εγω μετα την γαμοβαπτιση κ μου ειπε πως θα μου βαλει ενα μπολ 1μιση κιλο να το παρω φευγοντας...

θεικες οι γευσεις που διαλεξες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
στειλε και σε μαςςςς:lol::lol::lol:

κατερινα κωστας
30-04-11, 10:30
μμμμ κατι θα κανουμε... 8-)

cristina112
30-04-11, 10:38
Το παγωτό κανταίφι πώς ακριβώς είναι??Έχει και τα "μαλλιά",που λέει και ένας φίλος μου,μέσα??

κατερινα κωστας
30-04-11, 11:00
ναι αλλα ξανθα ρε γμτ αχχαχαχαχα
σαν κανονικο παγωμενο κανταιφι..μιαμ μιαμ

glitter
30-04-11, 15:08
Aχ τέλειο θα είναι!!! Δεν έχω φάει ποτέ! Πώς μου ξέφυγε?

cristina112
01-05-11, 01:23
Aχ τέλειο θα είναι!!! Δεν έχω φάει ποτέ! Πώς μου ξέφυγε?

Ούτε εγώ!Ντροπή μας!!:lol:

κατερινα κωστας
14-05-11, 11:04
αντε ελατε στην βαπτιση να φατε οσο θελετε χεχε

paros
14-05-11, 12:05

300 ευρω για 250 ατομα??
γμτ τον πηρα κι εγω και μου ειπε 250 ευρω για 50-100 ατομα...:sad::sad:
βασικα οτι υπολογιζει τα 100 ατομα ως το ελαχιστο και οτι η ''παρασταση'' στοιχιζει 250..δεν με συμφερει καθολου για τοσο λιγο κοσμο..
μηπως του εκανες παζαρια και γι αυτο σου εκανε τετοια τιμη?

κατερινα κωστας
15-05-11, 09:42
οχι.. την πρωτη φορα που τον πηρα μου ειπε 300 ευρω για 200 ατομα..
μετα τον πηρα κ ειπα ενα τοσο δα μικρο κ αθωο ψεμματακι.. οτι μου ειχε πει 300 για 250 ατομα..
κ μετα απο μονος του μου ειπε πως οσο κ να φανε δεν τον νοιαζει..γιατι θα εχει μαζι για 2 φορες ανα ατομο..
κ λιγοτερα ατομα να ειναι κ περισσοτερα το ιδιο του κανει...

paros
16-05-11, 11:10
νομιζω κι εγω οτι τα λεει λιγο στην τυχη, γι αυτο σε ρωτησα..
ευχαριστω...

ELENI 27
16-05-11, 13:05
νομιζω κι εγω οτι τα λεει λιγο στην τυχη, γι αυτο σε ρωτησα..
ευχαριστω...

σημερα τον πηρα γιατι πηγαμε χθες και δοκιμασαμε και ηταν πολυυυ καλο!!μου ειπε για 250ατομα 300ευρω!χωρις παζαρια και θα γινει στη Λουτσα!εγω περιμενα οτι θα ζητουσε παραπανω λογω αποστασης!

gogoca
17-05-11, 20:35
εγώ μίλησα μαζί του για 120 άτομα και είπε 300 ευρώ. Η τιμή είναι αυτή άσχετα από τα άτομα, μου είπε, οπότε δεν με συμφέρει. Για όποιον έχει όμως πολλά άτομα είναι καλή φάση...

Lisa8
17-05-11, 20:42
Παιδιά, όλα ωραία και καλά! Το παγωτάκι ακουγεται νοστιμότατο!
Ομως! Σκεφτειτε λιγο και κάποια άτομα που πιθανον να μην μπορουν να φανε παγωτο (ηλικιωμενοι, μωρά, αρρωστουλικα κλπ), και κρατηστε και καποιο άλλο γλυκάκι και γι΄αυτους!

SEAGULL11
25-05-11, 00:06
καλησπέρα κυρίες μου,
edit admin Το καλύτερο ever, το εφαγα πριν λίγες μέρες. Πραγματικά όπως τον παλαιό καλό καιρό. Ήρθε ντυμένη η κοπέλα σαν παλαιός παγωτατζής, με το καροτσάκι της, χωνάκια, κυπελάκια, κουταλάκια, χαρτοπετσέτες, ομπρελίτσες και άλλα διάφορα. Άκουσα για 270 € όσα άτομα, όσο παγωτό, ... κάτι τέτοιο.

Η κοπέλα έχει πόσο εκεί που κατεβαίνουν τα καραβάκια στην Σαλαμίνα, την λένε Χριστίνα και η βάφτιση ήταν κυριακή μεσημέρι στον Περισσό.

kikitsa :-)
25-05-11, 09:32
Επανήλθα με μονιμη πλέον (ελπίζω) σύνδεση! Σκέφτηκα για τη βάπτιση της μικρής μου να έχω τα κλασσικα κουτάκια με ένα παγωτίνι. Θα ζητήσω να μου τα βάλουν σε φελιζόλ κ δε νομίζω να λιώσουν!!!
Κ για όσες παίδεψα για τη βάπτιση στο νησι (βλέπε christina112) θα την κάνουμε Θεσσαλονίκη! Θα πάω να ρωτήσω στο μοναστήρι του Αγ. Αρσενίου αν γίνονται βαπτισεις!!!

melu
30-05-11, 10:04
Καλά βρε κορίτσια τι είναι αυτό το πράγμα; Ψάχνω να φέρω έναν παγωτατζή, ξερετε το γνωστό καροτσάκι παγωτού, για μετά την βάφτιση της κόρης μου και οι τιμές που ακούω είναι :shock:.
Οι περισσότεροι ξεκινάνε απο 230- 250 και καλπάζουν.Ο μοναδικός που είχε νορμάλ προσφορά (160-180) ήταν ο Κωνσταντινίδης αλλά επειδή η εκκλησία είναι στην Ανάβυσο με χρέωσε άλλα 200:x.
Μήπως έχετε κάποιον υπόψιν να μου προτείνετε σε πιο ανθρώπινες τιμές;

paros
30-05-11, 11:42
σου εχω τον καλυτερο και οικονομικοτερο!
λοιπον, θα πας στον κεντρικο της Αναβυσου και ανεβαινοντας απο την παραλια, στο αριστερο σου χερι θα βρεις το ζαχαροπλαστειο DOLCE. (μετα τα φυτωρια)
παρε τηλεφωνο να ρωτησεις..ειμαι σιγουρη οτι εκει θα καταληξεις και επειδη θα με θυμηθεις οταν θα τρως το παγωτακι σου , φαε μια μπαλα και για μενα!

Λεωφόρος Καραμανλή Κωνσταντίνου 7, Ανάβυσσος - Παραλία, 19013, ΑΤΤΙΚΗΣ
Tηλεφωνο: 2291040877

για οποιαδηποτε αλλη πληροφορια πες μου.

κατερινα κωστας
30-05-11, 18:58
ποσα ατομα θα εχεις?

κατερινα κωστας
30-05-11, 18:58
edit admin εξαιτίας συγχώνευσης
δες κι εδώ

melu
30-05-11, 21:16
ποσα ατομα θα εχεις?100-130

melu
30-05-11, 21:18
edit admin εξαιτίας συγχώνευσης
δες κι εδώεννοείς να κοιτάξω τι γράφουν τα κορίτσια πιο πάνω απο παλιό τόπικ;αν ναι το κοίταξα πήρα τηλ. αλλά ο κύριος που προτείνουν είναι εξίσου ακριβός.

SEAGULL11
30-05-11, 21:45
Καλά βρε κορίτσια τι είναι αυτό το πράγμα; Ψάχνω να φέρω έναν παγωτατζή, ξερετε το γνωστό καροτσάκι παγωτού, για μετά την βάφτιση της κόρης μου και οι τιμές που ακούω είναι :shock:.
Οι περισσότεροι ξεκινάνε απο 230- 250 και καλπάζουν.Ο μοναδικός που είχε νορμάλ προσφορά (160-180) ήταν ο Κωνσταντινίδης αλλά επειδή η εκκλησία είναι στην Ανάβυσο με χρέωσε άλλα 200:x.
Μήπως έχετε κάποιον υπόψιν να μου προτείνετε σε πιο ανθρώπινες τιμές;

Καλησπέρα melu,

γιατί σου φαίνονται πολλά? άν έχεις 100-130 άτομα, ο άνθρωπος θα δώσει τουλάχιστον 150 μπάλες παγωτό, μαζί με ισάριθμα χωνάκια ή κυπελάκια με κουταλάκια. Βάλε και τιος χαρτοπετσέτες, κλπ. να μην χρεώσει 1 € το κάθε παγωτό? άρα ήδη τα 130 € (άσε που θα είναι περισσότερα αφού πολλοί τρώνε και δεύτερο) είναι εκεί. Βάλε πόσες ώρες χρειάζεται να δαπανήσει για την μισή ώρα που τον θες? Δεν είναι τουλάχιστον 3 ώρες? Γιατί μπορεί η βάφτιση να κρατάει 30-40 λεπτά, δεν θα χαιρετάτε και 20 λεπτά ακόμη, άντε και τις αναμνηστικές φωτογραφίες άλλα 20 λεπτά. Έχουμε φτάσει στην σχεδόν 1,5 ώρα. Βάλε πόση ώρα θέλει να έρθει και πόση να γυρίσει. Δεν θα είναι και άλλη 1,5 ώρες γι αυτό? άρα σύνολο 3 ώρες (άσε που καταλαβαίνεις ότι λέω πολύ λίγες, στην πραγματικότητα είναι ένα 5ωρο). Πόσο να πάρει για αυτές τις ώρες? Υπολόγιζε εσύ και πρόσθεσε και την παροχή υπηρεσίας, το κέρδος το εμπορικό δηλαδή, γιατί μέχρι τώρα έγραφα για εργατικό κέρδος και κόστος. άποψή μου νομίζω ότι το 230-250 είναι οκ.

melu
31-05-11, 07:51
Καλησπέρα melu,

γιατί σου φαίνονται πολλά? άν έχεις 100-130 άτομα, ο άνθρωπος θα δώσει τουλάχιστον 150 μπάλες παγωτό, μαζί με ισάριθμα χωνάκια ή κυπελάκια με κουταλάκια. Βάλε και τιος χαρτοπετσέτες, κλπ. να μην χρεώσει 1 € το κάθε παγωτό? άρα ήδη τα 130 € (άσε που θα είναι περισσότερα αφού πολλοί τρώνε και δεύτερο) είναι εκεί. Βάλε πόσες ώρες χρειάζεται να δαπανήσει για την μισή ώρα που τον θες? Δεν είναι τουλάχιστον 3 ώρες? Γιατί μπορεί η βάφτιση να κρατάει 30-40 λεπτά, δεν θα χαιρετάτε και 20 λεπτά ακόμη, άντε και τις αναμνηστικές φωτογραφίες άλλα 20 λεπτά. Έχουμε φτάσει στην σχεδόν 1,5 ώρα. Βάλε πόση ώρα θέλει να έρθει και πόση να γυρίσει. Δεν θα είναι και άλλη 1,5 ώρες γι αυτό? άρα σύνολο 3 ώρες (άσε που καταλαβαίνεις ότι λέω πολύ λίγες, στην πραγματικότητα είναι ένα 5ωρο). Πόσο να πάρει για αυτές τις ώρες? Υπολόγιζε εσύ και πρόσθεσε και την παροχή υπηρεσίας, το κέρδος το εμπορικό δηλαδή, γιατί μέχρι τώρα έγραφα για εργατικό κέρδος και κόστος. άποψή μου νομίζω ότι το 230-250 είναι οκ.μα τι είναι αυτά τα πράγματα που μου λές;ζαχαροπλάστης ή εργατολόγος είσαι;
επειδή το καλοκαίρι γίνονται οι βαφτίσεις και έχει ζήτηση το θέμα είναι ότι πιάσει ο...

κατερινα κωστας
31-05-11, 11:03
το κακο με σενα μελου μου ειναι οτι η Ανάβυσσος ειναι λιγο μακρια...
εγω θα προτεινα να κανεις λιγο τα παζαρια σου στον κυριο κωνσταντινο που ειναι στην καλλιθεα κ να κλεισεις μαζι του γυρω στα 200€... πιο φτηνα δυσκολα να βρεις... μετα η αλλη λυση ειναι να ξεχασεις την ιδεα του παγωτου... κ να πας στα κλασικα γλυκακια βαπτισης...βλεπε πασαρελα ή μπισκοτινο...

melu
31-05-11, 11:09
το κακο με σενα μελου μου ειναι οτι η Ανάβυσσος ειναι λιγο μακρια...
εγω θα προτεινα να κανεις λιγο τα παζαρια σου στον κυριο κωνσταντινο που ειναι στην καλλιθεα κ να κλεισεις μαζι του γυρω στα 200€... πιο φτηνα δυσκολα να βρεις... μετα η αλλη λυση ειναι να ξεχασεις την ιδεα του παγωτου... κ να πας στα κλασικα γλυκακια βαπτισης...βλεπε πασαρελα ή μπισκοτινο...εννοείς δεν θα βρω ποιο φτηνά απο 200 λόγω απόστασης;

κατερινα κωστας
31-05-11, 11:36
ναι αυτο λεω....
ας υποθεσουμε πως ερθουν κ τα 130 ατομα...
με ενα ευρω θα πληρωσεις 130€ σωστα?
δεν θελει κατι για την μετακινηση?
κ την "παρασταση"? εγω του ειπα εχω 200 με 250 ατομα κ μου ειπε για 3 μπαλες κ οσες φορες θελει ο καθενας να παρει παγωτο με χαρτοπετσετες κουταλακια σιροπακια 300 ευρω...(διαλεξα 3 γευσεις)
στην αρχη ηθελα να κανω κατι σφηνακια (μικρο γλυκακι σε ποτηρι απο σφηνακι) αλλα μετα σκεφτηκα πως πρεπει να τρεχω να τα παω στην εκκλησια κ να βρω τροπο να διατηρηθουν κ να μην λιωσουν..
κανε το εξης..παρτον παλι τηλεφωνο κ πεσ του ειχαμε μιλησει για μια βαπτιση στην αναβυσσο με τοσα χρηματα (πες εσυ τα δικα σου) κ θελω να περασω να δοκιμασω γευσεις... αυτος επειδη προφανως δεν θυμαται τι λεει στον καθενα αλλαζει καθε φορα τιμη... αν δεις πως στα μασαει πες του να σου πει αναλυτικα ποσο στοιχιζει το τεμαχιο... μπας κ βγαλεις καμια ακρη...
πιστεψε με δεν θελει να χασει πελατη...

paros
31-05-11, 11:42
melu πηρες τηλεφωνο στο ζαχαροπλαστειο που σου ειπα?
γιατι εχω κλεισει εκει με λιγοτερο απο 200 ευρω για 80 ατομα..
και πηγα απο εκει και δοκιμασα ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΠΑΓΩΤΟ!! ακομα το γευομαι..
γιατι δεν παιρνεις τηλ?

paros
31-05-11, 11:46
αυτος επειδη προφανως δεν θυμαται τι λεει στον καθενα αλλαζει καθε φορα τιμη... αν δεις πως στα μασαει πες του να σου πει αναλυτικα ποσο στοιχιζει το τεμαχιο... μπας κ βγαλεις καμια ακρη...
πιστεψε με δεν θελει να χασει πελατη...

παντως κι εγω νομιζω οτι δεν θυμαται τι λεει ο συγκεκριμενος.. κι εγω τον ειχα παρει και μου φανηκε λιγο οτι με ψαρευε για την τιμη..αλλα επειδη δεν μου αρεσουν αυτα,εψαξα αλλον..
βρηκα αυτους στην Αναβυσσο (απο κατοικο της περιοχης), μου εδωσε συστασεις για το παγωτο τους και πηγα εκει..
ηταν πολυ εξυπηρετικοι, εχουν ενα καροτσακι ολοκαινουργιο (μαλλον τωρα το εχουν ξεκινησει) και επιμενω για φανταστικο παγωτο..:lol:
εαν πας να σου πω τι γευσεις να δοκιμασεις!!

μαμαλευτερακι
31-05-11, 11:46
Έκλεισα κα εγώ παγωτό για την βάφτιση μας σε μπολάκια όμως 3 μπάλες για όλους φιξ όχι σε χωνάκι γιατί θα λερωθούν θα τα φέρει έτοιμα συσκευασμένα κ θα τα δινουμε όμως το προφιτελορ με το κουτάλι μέσα από φελεζολενια ψυγειακια α τιμη δεν μου ειεπ ακομη ενθουσιαστικά τόσο πολυ με την ιδέα που δεν ρώτησα καν το κόστος είναι από ζαχαροπλαστείο κ μια αλη ιδεα που θα κάνω πράξη είναι εμφιαλωμένο νερό
μα πόσες φόρες δεν πήγαμε σε βάφτιση καλοκαίρι- γάμο κ θέλαμε ένα δροσερό ποτήρι νερό στο προαύλιο τις εκκλησίας?
ε αυτό θα τουσ το παρέχω μαζί με το παγωτάκι ελπίζω να δροσιστούν κ να το ευχαριστηθούν

SEAGULL11
31-05-11, 13:46
μα τι είναι αυτά τα πράγματα που μου λές;ζαχαροπλάστης ή εργατολόγος είσαι;
επειδή το καλοκαίρι γίνονται οι βαφτίσεις και έχει ζήτηση το θέμα είναι ότι πιάσει ο...

Όπως βλέπεις melu και από τις άλλες απαντήσεις τα πράγματα που λέω στέκουν.

Παρεπιπτόντως δεν είμαι ούτε ζαχαροπλάστης, ούτε εργατολόγος, απλά βλέπω τα πράγματα ουδέτερα.
καλημέρα και καλή σου επιτυχία στην επιλογή σου.

"Το φθηνό σπάνια είναι καλύτερο, χωρίς το αντίθετο να είναι κανόνας."

melu
31-05-11, 13:57
melu πηρες τηλεφωνο στο ζαχαροπλαστειο που σου ειπα?
γιατι εχω κλεισει εκει με λιγοτερο απο 200 ευρω για 80 ατομα..
και πηγα απο εκει και δοκιμασα ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΠΑΓΩΤΟ!! ακομα το γευομαι..
γιατι δεν παιρνεις τηλ?πήρα και μου είπε €260.Τι να πω βρε παιδάκι μου....και είναι και δίπλα.

melu
31-05-11, 14:23
Όπως βλέπεις melu και από τις άλλες απαντήσεις τα πράγματα που λέω στέκουν.

Παρεπιπτόντως δεν είμαι ούτε ζαχαροπλάστης, ούτε εργατολόγος, απλά βλέπω τα πράγματα ουδέτερα.
καλημέρα και καλή σου επιτυχία στην επιλογή σου.

"Το φθηνό σπάνια είναι καλύτερο, χωρίς το αντίθετο να είναι κανόνας."Δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις απο τις άλλες απαντήσεις.
Μπορώ μόνο να σου πω ότι όσο αφορά την απόσταση τα μεταφορικά δηλ.ούτε αυτό παίζει όπως μου είπες πιο πάνω γιατί και αυτός που είναι δίπλα ακριβώς, στην Ανάβυσσο, πάλι 260 ζήτησε.Ε όχι ρε παιδια.Ελεος. Καλα λέω ότι πιάσει ο κ..
Και γιατί ο Κωνσταντινίδης το χρεώνει 160-180;απλά αυτός θέλει μεταφορικά.Ο άλλος που δεν τα χρειάζεται τα μεταφορικά γιατί το κοπανάει τόσο;ρε ότι πιάσει λέμε και τίποτις άλλο...

cristina112
31-05-11, 14:28
Γιατί δεν του λες ότι την ίδια τιμή σου ζήτησε και κάποιος που θα έρθει από μακριά,για να καταλάβει ότι έχεις και άλλες επιλογές και θα σε χάσει,κατά πάσα πιθανότητα??Να δούμε τί θα σου απαντήσει για την διαφορά στην τιμή.

μαμαλευτερακι
31-05-11, 14:45
ΠΩΣ θα το σερβιρετε εσεισ ? τι τιμεσ σασ ειπαν βρε κοριτσια εγω σε κυπελακια ντισνει λεει η σ εαπλο πλαστικο που μπενη η πουτιγκα απλα μεσα θα εχει το παγωτακι

paros
31-05-11, 15:34
πήρα και μου είπε €260.Τι να πω βρε παιδάκι μου....και είναι και δίπλα.
:???::???::???::???::???::???:
κριμα..εγω εκλεισα 80 ατομα περιπου, με 180 ευρω..ενω ο κυρ -κωνσταντινος μου ειχε πει 250 ευρω γιατι ηταν μακρια..
τι να πω...:cry:

spyni
31-05-11, 16:08
Έκλεισα κα εγώ παγωτό για την βάφτιση μας σε μπολάκια όμως 3 μπάλες για όλους φιξ όχι σε χωνάκι γιατί θα λερωθούν θα τα φέρει έτοιμα συσκευασμένα κ θα τα δινουμε όμως το προφιτελορ με το κουτάλι μέσα από φελεζολενια ψυγειακια α τιμη δεν μου ειεπ ακομη ενθουσιαστικά τόσο πολυ με την ιδέα που δεν ρώτησα καν το κόστος είναι από ζαχαροπλαστείο κ μια αλη ιδεα που θα κάνω πράξη είναι εμφιαλωμένο νερό
μα πόσες φόρες δεν πήγαμε σε βάφτιση καλοκαίρι- γάμο κ θέλαμε ένα δροσερό ποτήρι νερό στο προαύλιο τις εκκλησίας?
ε αυτό θα τουσ το παρέχω μαζί με το παγωτάκι ελπίζω να δροσιστούν κ να το ευχαριστηθούν

μαμαλευτερακι εισαι κουκλα!!!εξηγουμαι...μερες τωρα ψαχνω να βρω λυση για τη βαφτιση του γιου μας, η οποια θα γινει στην Κερκυρα ομως που ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να βρω παγωτατζη, ουτε καν ψυγειο να νοικιασω, διοτι μεχρι και αυτο κοιταω και θα το μοιραζει ειπαμε ο αδελφος μου...λοιπον αυτη την ιδεα δεν την ειχα σκεφτει...να συσκευασω εγω τελειο παγωτακι χειροποιητο που φτιαχνει ενας τυπος στη βορεια κερκυρα και να το μοιρασω εγω οπως το κανονικο γλυκο...σουπερ!!και παλι ευχαριστω!!!
αα κοπελιες το λεω και εδω και το εστειλα και σε πμ. σε δυο κοπελιες που με ρωτησαν, καντε αν θελετε ενα τηλ.στις ΣΦΥΡΙΧΤΡΟΥΛΕΣ! αν ισχυουν οι τιμες απο το 2009 ειχε παααρα πολυ καλες!!!

μαμαλευτερακι
31-05-11, 23:56
μαμαλευτερακι εισαι κουκλα!!!εξηγουμαι...μερες τωρα ψαχνω να βρω λυση για τη βαφτιση του γιου μας, η οποια θα γινει στην Κερκυρα ομως που ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να βρω παγωτατζη, ουτε καν ψυγειο να νοικιασω, διοτι μεχρι και αυτο κοιταω και θα το μοιραζει ειπαμε ο αδελφος μου...λοιπον αυτη την ιδεα δεν την ειχα σκεφτει...να συσκευασω εγω τελειο παγωτακι χειροποιητο που φτιαχνει ενας τυπος στη βορεια κερκυρα και να το μοιρασω εγω οπως το κανονικο γλυκο...σουπερ!!και παλι ευχαριστω!!!
αα κοπελιες το λεω και εδω και το εστειλα και σε πμ. σε δυο κοπελιες που με ρωτησαν, καντε αν θελετε ενα τηλ.στις ΣΦΥΡΙΧΤΡΟΥΛΕΣ! αν ισχυουν οι τιμες απο το 2009 ειχε παααρα πολυ καλες!!! αχ πολυ χαιρομαι κουκλα μου αχ πωσ θα κανεισ ομωσ τοση ποσοτητα ?????/ αχ πολυ χαιρομε που βοηθησα μουτσσσσσ μουτσ

True
01-06-11, 09:22
Ο Κωνσταντινίδης μας είπε 350 ευρώ για 150 άτομα για βάφτιση στο Παλαιό Φάληρο - 3 μπάλες και παραδοσιακό όχημα παγωτατζή με την επωνυμία του... Δε φτάνει που του κάνουμε διαφήμισή, το πληρώνουμε κι από πάνω... (το όχημα εννοώ...)

Ο Κωνσταντίνος της Καλλιθέας μας είπε 230 ευρώ για 150 άτομα.

spyni
01-06-11, 12:10
αχ πολυ χαιρομαι κουκλα μου αχ πωσ θα κανεισ ομωσ τοση ποσοτητα ?????/ αχ πολυ χαιρομε που βοηθησα μουτσσσσσ μουτσ

δε θα την κανω μονη μου...μου αρκουν ολα τα αλλα-μπομπο, μαρτυρικα, προσκλησεις και το κετερινγκ που θα κανουμε με την αδελφη κ μαμα μου εξω απο την εκκλησια!!!-λεω να το αγορασω απο εναν τυπο που φτιαχνει φανταστικο χειροποιητο παγωτο καιο ειναι διασημος σε ολο το νησι...μου το αφηνει 11,5 το κιλα...ενα τρικιλο ειπε δεινει περιπου 40 μπαλες παγωτο....το θεμα ειναι να βρω γουστοζικα κυπελλακια, ισως ανοιξω νεο τοπικ για αυτο...σουπερ ιδεα παντως!!!σε ευχαριστω κ παλι!!!!!με το καλο η βαφτιση σας!!!σματς σμουτς!!!

True
04-06-11, 12:56
Ο Κωνσταντινίδης μας είπε 350 ευρώ για 150 άτομα για βάφτιση στο Παλαιό Φάληρο - 3 μπάλες και παραδοσιακό όχημα παγωτατζή με την επωνυμία του... Δε φτάνει που του κάνουμε διαφήμισή, το πληρώνουμε κι από πάνω... (το όχημα εννοώ...)

Επανέρχομαι, καθώς πήρα προσφορά και από τη Δωδώνη...
Κάθεστε;;;

440 ευρώ για 150 άτομα για 2 μπάλες παγωτό σε κάθε καλεσμένο...
Το αφεντικό τρελάθηκε!!!

μαμαλευτερακι
05-06-11, 00:46
δε θα την κανω μονη μου...μου αρκουν ολα τα αλλα-μπομπο, μαρτυρικα, προσκλησεις και το κετερινγκ που θα κανουμε με την αδελφη κ μαμα μου εξω απο την εκκλησια!!!-λεω να το αγορασω απο εναν τυπο που φτιαχνει φανταστικο χειροποιητο παγωτο καιο ειναι διασημος σε ολο το νησι...μου το αφηνει 11,5 το κιλα...ενα τρικιλο ειπε δεινει περιπου 40 μπαλες παγωτο....το θεμα ειναι να βρω γουστοζικα κυπελλακια, ισως ανοιξω νεο τοπικ για αυτο...σουπερ ιδεα παντως!!!σε ευχαριστω κ παλι!!!!!με το καλο η βαφτιση σας!!!σματς σμουτς!!!
χμμμμμ ετσι ναι ειναι ενταξη γιατι δνε περνεισ τα διαφανα τα τετραγωνα οπωσ σκεφτομαι να το κανω κ εγω πουλανε σε μαγαζια με ειδη συσκεβασιασ http://www.e-technoplast.gr/data/home.php?sl=CY&cat=690 για ριξε μια ματια εδω καποσ ετσι λεω ν τα κανω με γουστοζικο δεσιμο με κορδελα http://www.e-technoplast.gr/data/product.php?sl=CY&productid=20107&cat=690&page=1

spyni
05-06-11, 22:18
χμμμμμ ετσι ναι ειναι ενταξη γιατι δνε περνεισ τα διαφανα τα τετραγωνα οπωσ σκεφτομαι να το κανω κ εγω πουλανε σε μαγαζια με ειδη συσκεβασιασ http://www.e-technoplast.gr/data/home.php?sl=CY&cat=690 για ριξε μια ματια εδω καποσ ετσι λεω ν τα κανω με γουστοζικο δεσιμο με κορδελα http://www.e-technoplast.gr/data/product.php?sl=CY&productid=20107&cat=690&page=1

μαμαλευτερακι μου, ναι και εγω το σκεφτομαι ετσι, καθοτι οι κορδελες που εχω ηδη αγορασει αν τις ενωσεις φτανεις Θεσσαλονικη, μη σου πω γυριζεις κιολας...επισης βρηκα και αυτο εδω αν σε ενδιαφερει http://www.maryland.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=141&category_id=49&option=com_virtuemart&Itemid=1
...αληθεια επειδη κανενα σιτε με ειδη συσκευασιας δε λεει τιμη, μηπως γνωριζεις εσυ καποια ενδεικτικη τιμη???

spyni
05-06-11, 22:20
Επανέρχομαι, καθώς πήρα προσφορά και από τη Δωδώνη...
Κάθεστε;;;

440 ευρώ για 150 άτομα για 2 μπάλες παγωτό σε κάθε καλεσμένο...
Το αφεντικό τρελάθηκε!!!

σου εχω καλυτερο...μου ειχαν ζητησει -το εχω ξαναπει νομιζω- για 120 ατομα 600 ευρω.....εεε να βαφτισουμε ειπαμε οχι να ξεπουληθουμε!!!

μαμαλευτερακι
05-06-11, 22:22
μαμαλευτερακι μου, ναι και εγω το σκεφτομαι ετσι, καθοτι οι κορδελες που εχω ηδη αγορασει αν τις ενωσεις φτανεις Θεσσαλονικη, μη σου πω γυριζεις κιολας...επισης βρηκα και αυτο εδω αν σε ενδιαφερει http://www.maryland.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=141&category_id=49&option=com_virtuemart&Itemid=1
...αληθεια επειδη κανενα σιτε με ειδη συσκευασιας δε λεει τιμη, μηπως γνωριζεις εσυ καποια ενδεικτικη τιμη???
εμενα ο ζαχαραπλαστεισ θα το κανει εκεινοσ ετοιμο με 1.30 το κοματι οποτε δνε θα ασχοληθω καθολου με την συσκευασια μου ειπε ητε ντισνει ειτε με το πλαστικο δεν ξερω τιμη αλαλ μπορουμε να τηλ να μαθουμε χιιχχι τι λεσ ?

μαμαλευτερακι
05-06-11, 22:23
σου εχω καλυτερο...μου ειχαν ζητησει -το εχω ξαναπει νομιζω- για 120 ατομα 600 ευρω.....εεε να βαφτισουμε ειπαμε οχι να ξεπουληθουμε!!!
το κορμι θα πουλησουμε για μια βαφτιση των παιδιων μασ χιχιιχιχχαχαχααχ

spyni
05-06-11, 22:36
το κορμι θα πουλησουμε για μια βαφτιση των παιδιων μασ χιχιιχιχχαχαχααχ

αχ αχ και πες το πουλαμε και τι να πιασει μετα απο δυο γεννες?????χαααααα χαααα!!!λοιπον ευελπιστω αυριο να μπορεσω να παρω τηλ.και θα σου πω τιμες...ετσι για να ξερουμε....σματς σμουτς...

cristina112
05-06-11, 22:42

Σε ποιόν πήγες καλέ,στον Παρλιάρο??:lol::lol:

spyni
05-06-11, 22:45
Σε ποιόν πήγες καλέ,στον Παρλιάρο??:lol::lol:

αχ οχι!!μμμ προσπαθω εδω και ωρα να το θυμηθω αλλα δεν..........παντως η κοπελα στο τηλ. επειδη καταλαβε οτι ακουγοντας την τιμη επαθα σοκ, μου ειπε ..περαστε ομως να τα δοκιμασετε ειναι υπεροχες γευσεις...νομιζω οτι ο παρλιαρος θα ηθελε να πουλησουμε οοοολο μας το σπιτι..κατα τα αλλα τον παω πολυ!!!

μαμαλευτερακι
05-06-11, 23:02
αχ αχ και πες το πουλαμε και τι να πιασει μετα απο δυο γεννες?????χαααααα χαααα!!!λοιπον ευελπιστω αυριο να μπορεσω να παρω τηλ.και θα σου πω τιμες...ετσι για να ξερουμε....σματς σμουτς...
χαχαχαχ το δικο μου στο χασαπη πολλα θα πιασει χαχαχαχ με το κιλο ....... αχχαχαχαχαχα

PEPI1979
06-07-11, 08:57

το κάθε κατάστημα λέει αλλα ?
Τελικά αν κάποιος δεν κάνει μετά είναι πιο ωραίο να έχει στανντ με παγωτό αντί για ένα απλό γλυκό ??Ρωτάω γιατι θέλω να ευχαριστήσω τον κόσμο που θα έρθει όσο το δυνατόν μπορώ ..

True
07-07-11, 09:45
Λοιπόν η δική μας βάφτιση έγινε, πήγαν όλα τέλεια, περάσαμε ωραία. Ο κόσμος καταευχαριστήθηκε με το παγωτό. Τα παιδάκια φάγανε 3 και 4 φορές.

Έχω να πω τα καλύτερα για τον κύριο Κώστα με το παραδοσιακό του μηχανάκι-παγωτατζίδικο. Είναι αληθινός παγωτατζής, το κάνει αυτό μια ζωή και όχι τώρα που έχει γίνει της μόδας στις βαφτίσεις. Είναι συνεπής και εξυπηρετικός.

Πληρώσαμε 200 ευρώ για 3 γεύσεις παγωτό, χωνάκια μπισκότο ή κλασσικά, κυπελάκια και δύο γεύσεις σιρόπι. Ήρθαν περίπου 180 με 200 άτομα. Όπως σας είπα ο καθένας έτρωγε όσο ήθελε, τα χωνάκια ήταν πάνφρεσκα, το όχημα και ο κύριος Κώστας πεντακάθαροι...

Τον συστήνω ανεπιφύλακτα και ευχαριστώ τα κορίτσια που τον ανέφεραν σε αυτό το θέμα και χάρη σ'αυτό τον βρήκαμε.

melu
07-07-11, 10:43
Λοιπόν η δική μας βάφτιση έγινε, πήγαν όλα τέλεια, περάσαμε ωραία. Ο κόσμος καταευχαριστήθηκε με το παγωτό. Τα παιδάκια φάγανε 3 και 4 φορές.

Έχω να πω τα καλύτερα για τον κύριο Κώστα με το παραδοσιακό του μηχανάκι-παγωτατζίδικο. Είναι αληθινός παγωτατζής, το κάνει αυτό μια ζωή και όχι τώρα που έχει γίνει της μόδας στις βαφτίσεις. Είναι συνεπής και εξυπηρετικός.

Πληρώσαμε 200 ευρώ για 3 γεύσεις παγωτό, χωνάκια μπισκότο ή κλασσικά, κυπελάκια και δύο γεύσεις σιρόπι. Ήρθαν περίπου 180 με 200 άτομα. Όπως σας είπα ο καθένας έτρωγε όσο ήθελε, τα χωνάκια ήταν πάνφρεσκα, το όχημα και ο κύριος Κώστας πεντακάθαροι...

Τον συστήνω ανεπιφύλακτα και ευχαριστώ τα κορίτσια που τον ανέφεραν σε αυτό το θέμα και χάρη σ'αυτό τον βρήκαμε.ποιος είναι ο κ.Κώστας;

paros
07-07-11, 10:51
στην εκκλησια τα χαρτια.

αυτος ειναι ο κ. Κωστας!

PEPI1979
07-07-11, 13:34

Τον συστήνω ανεπιφύλακτα και ευχαριστώ τα κορίτσια που τον ανέφεραν σε αυτό το θέμα και χάρη σ'αυτό τον βρήκαμε.
Πόσο καιρό πριν το είχες κλείσει ???Το σκέφτομαι να του τηλ ...Δεν εχεις καμμία φωτο να ανεβάσεις ?

SEAGULL11
30-07-11, 15:46
Πράγματι ο Κωστής (Κος Κώστας, Κωνσταντίνος) είναι πολύ καλός και το παγωτό πολύ καλό.

Πήγα προ ημερών στο πανηγύρι της Αγ. Παρασκευής και είδα ένα καροτ΄σακι με παγωτό.

Περιποιημένο, πεντακάθαρο και ο κύριος που σέρβιρε πραγματικός αριστοκράτης. Φορούσ εγάντια, δεν έπιανε τα χρήματα, αλλά σου έλεγε να τα βάλεις στο κουτάκι που είχε και έπαιρνες μόνος σου τα ρέστα για να μην ακουμπήσει τα χρήματα με τα γάντια.

Στο παγωτό με μπισκοτάκι, σιρόπια, ομπρελίτσες κλπ. Κυπελάκια και 2 ειδών χωνάκια. Αυτά με την μύτυ απο κάτω και τα κοφτά.

Πιάσαμε την συζήτηση γιατί μου άρεσε ο τρόπος του και το παρουσιαστικό του. Με κέρασε και παγωτό.

Το παγωτό είναι πολύ καλο. Το φτιαχνουν οι ίδιοι και είναι σαν να πίνεις γάλα πραγματικό. Πήρα μία κάρτα και σας μεταφέρω τα στοιχεία:
sd events, είναι στο Χαϊδάρι, Ηρ.Πολυτεχνείου 74. Τηλ 2105813788 ή 6973707569. Μιλήστε με την κυρία Τζένη και άν συνεργαστείτε, ζητήστε για παγωτατζή τον Νίκο.

PEPI1979
03-08-11, 14:03
Να πω και εγώ εντυπώσεις , ο Κωνσταντινιδης στο Μαρούσι μας είπε 350 για 150 ατομα .......πολλά μου φάνηκαν απλά λέω μήπως ο κοσμος δεν εμπιστευτεί κάποιον που δεν έχει το ονομα ? Εννοώ να πάρω και μια γνωμη απο τον παρπάνω που μου λέτε αλλα δεν ξέρω αν οι καλεσμένοι αντί να τους ευχαριστησω τα κάνω χειρότερα ...

SEAGULL11
03-08-11, 15:17
Να πω και εγώ εντυπώσεις , ο Κωνσταντινιδης στο Μαρούσι μας είπε 350 για 150 ατομα .......πολλά μου φάνηκαν απλά λέω μήπως ο κοσμος δεν εμπιστευτεί κάποιον που δεν έχει το ονομα ? Εννοώ να πάρω και μια γνωμη απο τον παρπάνω που μου λέτε αλλα δεν ξέρω αν οι καλεσμένοι αντί να τους ευχαριστησω τα κάνω χειρότερα ...

Στους 2 που αναφέρω έχω προσωπική άποψη. δεν ξέρω του κωνσταντινίδη, αλλά αυτων των 2 το παγωτό το έχω φάει. εκτός και αν οι καλεσμένοι σου, τρώνε μόνο κωνσταντινίδη, max perry, Διόνυσο, Αλέα, papagallino, κλπ;-);-):p:p

PEPI1979
04-08-11, 13:15
Πράγματι ο Κωστής (Κος Κώστας, Κωνσταντίνος) είναι πολύ καλός και το παγωτό πολύ καλό.

Πήγα προ ημερών στο πανηγύρι της Αγ. Παρασκευής και είδα ένα καροτ΄σακι με παγωτό.

Περιποιημένο, πεντακάθαρο και ο κύριος που σέρβιρε πραγματικός αριστοκράτης. Φορούσ εγάντια, δεν έπιανε τα χρήματα, αλλά σου έλεγε να τα βάλεις στο κουτάκι που είχε και έπαιρνες μόνος σου τα ρέστα για να μην ακουμπήσει τα χρήματα με τα γάντια.

Στο παγωτό με μπισκοτάκι, σιρόπια, ομπρελίτσες κλπ. Κυπελάκια και 2 ειδών χωνάκια. Αυτά με την μύτυ απο κάτω και τα κοφτά.

Πιάσαμε την συζήτηση γιατί μου άρεσε ο τρόπος του και το παρουσιαστικό του. Με κέρασε και παγωτό.

Το παγωτό είναι πολύ καλο. Το φτιαχνουν οι ίδιοι και είναι σαν να πίνεις γάλα πραγματικό. Πήρα μία κάρτα και σας μεταφέρω τα στοιχεία:
sd events, είναι στο Χαϊδάρι, Ηρ.Πολυτεχνείου 74. Τηλ 2105813788 ή 6973707569. Μιλήστε με την κυρία Τζένη και άν συνεργαστείτε, ζητήστε για παγωτατζή τον Νίκο.

edit admin.
Βασικά επειδή ο Κωνσταντινιδης ήταν κλειστός και οι καλεσμένοι μου βασικά θέλαν μόνο αυτον :lol::lol::lol: πήρα απο καθαρή πλέον περιεργεια τους άλλους . Ο Κος Κων/νος στην Καλλιθλεα ευγενεστατος τιμή δεν πήρα αλλά είχε φουλ πρόγραμμα , μου είπε να τον καλέσω μήπως βρει καποιον άλλο.
Ο Κος στο Χαιδαρι μου είπε 300 € για 150 ατομα , όσα και ο Κωνσταντινίδης δηλαδή !Νομίζω είναι πολλα ........................

SEAGULL11
04-08-11, 13:48
ναι, όντως είναι πολλά, αφού χρεώνει στην λιανική 2 € το παγωτό.

καλλιθεα
01-09-11, 14:20
γειά σας μανούλες. βαφτιίζω τον μπέμπη στις 11 Σεπτεμβρίου και με βοηθήσατε να βρω παγωτατζή. τι άκουσα και τι ζητάγανε.
Μίλησα με τον κύριο Κώστα απο Καλλιθέα και μου είπε για 180 άτομα 250ευρώ και να διαλέξουμε τρεις γεύσεις.:p:p

SEAGULL11
01-09-11, 16:05
γειά σας μανούλες. βαφτιίζω τον μπέμπη στις 11 Σεπτεμβρίου και με βοηθήσατε να βρω παγωτατζή. τι άκουσα και τι ζητάγανε.
Μίλησα με τον κύριο Κώστα απο Καλλιθέα και μου είπε για 180 άτομα 250ευρώ και να διαλέξουμε τρεις γεύσεις.:p:p

σίγουρα κατάλαβε τα άτομα? πολύ πολύ καλή τιμή

καλλιθεα
02-09-11, 01:09
μίλησα μαζί του δυο φορές και του τόνισα τα άτομα.
είναι πολυ καλή τιμή γιατί είχα ακούσει τρελλά νούμερα. ελπίζω να βγεί καλό;)

SEAGULL11
02-09-11, 13:46
καλό θα βγει. Δεν είναι το παγωτό που θα έφτιαχνες σπίτι σου, αλλά είναι πολύ πάνω από το μέσο όρο της αγοράς.

Με το καλό.

καλλιθεα
09-09-11, 14:35
σε ευχαριστώ πολυ. είναι η εβδομάδα που τρέχουμε.
ελπίζω να πάνε όλα καλά.

καλλιθεα
13-09-11, 13:28
κορίτσια όλα πήγανε μια χαρά.
όσο για το παγωτατζή ήτανε φοβερά.
άρεσε σε όλους πάρα πολύ έφαγαν όσα ήθελαν και το παγωτό φοβερό.

κατερινα κωστας
28-09-11, 21:32
αφου ο τυπος ειναι εγγυηση... αν ξαναπας απο εκει να παρεις παγωτο καταιφι θα παθεις πλακα!!!!!!!
να σου ζησει κι ολας...

SEAGULL11
29-09-11, 15:16
αφου ο τυπος ειναι εγγυηση... αν ξαναπας απο εκει να παρεις παγωτο καταιφι θα παθεις πλακα!!!!!!!
να σου ζησει κι ολας...
και που ξέρεις εσύ για το καταϊφι?

εγώ το έφαγα σε μία γαμοβάφτιση στον Αγ. Ιερόθεο. Ήσουν και εσύ εκεί? :):):)

sagia
11-06-13, 13:34

γεια σας και απο μενα!
πηρα και εγω τον παραπανω κυριο στη βαπτιση του μωρου μου. μειναμε γενικως ευχαριστημενοι απο το σερβις και απο το παγωτο, ειχα κανονισει για 180-200 ατομα 270€. πολυ καλη τιμη δηλαδη. ομως οταν τελειωνε η βαπτιση και φευγαμε και πηγαμε να τον πληρωσουμε μας ζητησε αλλα 60€ γιατι ειχαμε φαει παραπανω απο το συμφωνηθεν. Στεναχωρηθηκα εκεινη την ωρα, δεν το περιμενα, αλλα ο αντρας μου του τα εδωσε αμεσως γιατι δεν ηθελε να δημιουργηθει θεμα στην εκκλησια.(απορω πως ειχε τοσα λεφτα επανω του)

τελοςπαντων οταν τηλεφωνησα 2 μερες μετα στην κυρια, μου ειπε οτι δεν ειχα καταλαβει καλα και οτι μεσα στην τιμη ηταν ακριβως 180 χωνακια και τιποτα παραπανω. Δε ξερω, στεναχωρηθηκα με την εννοια οτι αισθανομαι περισσοτερο οτι εξαπατηθηκα παρα οτι το σωστο ηταν αυτο που συνεβει. παντως εγω τελικα ειχα 130 ατομα στην εκκλησια, αλλα βεβαια εφαγαν πολυ δεν μπορω να πω.