PDA

Επιστροφή στο Forum : παιδικοι σταθμοι στη θεσσαλονικη

demi
14-03-08, 14:22
Για πειτε βρε θεσσαλονικιες τι εμπειριες εχετε..ποιος ειναι καλος παιδικος σταθμος και που τα στελνετε εσεις?

asteraki
14-03-08, 16:11
demi, εγώ έστειλα την μικρή μου φέτος σε ιδιωτικό παιδικό σταθμό, ύστερα από αρκετό ψάξιμο αλλά και σύσταση φίλων. Τη στέλνω στο Παιδικόραμα, είναι στο δρόμο Θέρμης - Πανοράματος, έχει τμήματα από 2 ετών μέχρι και το τέλος του νηπιαγωγείου, δηλαδή την προετοιμασία για την πρώτη Δημοτικού. Είμαι αρκετά ευχαριστημένη σε θέματα ασφάλειας πρώτα απ΄όλα, καθαριότητας, ενημέρωσης των γονέων και φυσικά ενασχόλησης και δραστηριοτήτων των παιδιών.

daffy
17-03-08, 13:07
Εγω τον μεγάλο μου τον γιο τον στέλνω στην "Μέριμνα του παιδιού" στην Εθνικής Αμύνης. Έκανα αίτηση εκει γιατι πηγαινε το παιδι ενος γνωστου μου και μου ειχε πει τα καλυτερα λογια. Τελικα μετα απο 7 μηνες που πηγαινει εκει, οι εντυπώσεις μου ειναι οι καλυτερες. Συγκεκριμένα δεν ειναι απλώς "παρκινγκ" αλλα κάθε μέρα έχουν δραστηριοτητες. Έχουν προγραμμα αναρτημενο στην εισοδο το οποιο το αναναιωνουν καθε Δευτερα με Σκοπούς στοχους και επιδιώξεις και με ποιο τροπο τα πετυχαινουν αυτα. Καθε Παρασκευη στην τσαντα του βρισκω χαρτακι με το τι εχουν κανει ολη τη βδομαδα. Μια φορα τον μηνα εχουν συγκεντρωση γονεων. Πρωινο τρωνε δικό τους ενω μεσημεριανο μαγειρευω εγω και του δινω ταπερακι. Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενη με την εξελιξη του μικρου. Το μονο ομως που δεν μου αρεσει ειναι οτι στις γιορτες τους πχ χριστουγεννα δεν αφηνουν γονεις. Βεβαια ο δικος μου ειναι ακομα μικρος και δεν εχει ρολο στις γιορτες, ομως οταν πει το πρωτο του ποιημα πολυ θα ηθελα να τον καμαρωσω.

demi
19-03-08, 11:07
τι εχετε ακουσει για την Μοντεσορριανη αγωγη στο πανοραμα?εχει 2 βεβαια αλλα θα ηθελα γνωμη και για τα 2.

Franklin
19-03-08, 14:23
Κι εγω θα ηθελα πληροφοριες για τη μοντεσοριανη στο Πανοραμα... Για τη Μοντεσοριανη στην Νεα Κρηνη παντως δεν εχω ακουσει τα καλυτερα... :?

Αυτη η "Μεριμνα του παιδιου" μηπως λεγεται και "Ασυλο του παιδιου?"

Ποσο πληρωνεις? Θελει μεσον για να το παρουν το παιδι εκει?

Εγω μενω Καλαμαρια αλλα περναω καθε μερα για να παω στη δουλεια απο εκει,θα το δεχτουν ή πρεπει να μενω δημο Θεσσαλονικης?

Υπαρχει και ανατολικα καλα ακουσα?

Nantia
19-03-08, 14:33
Το ασυλο του παιδιου ειναι διαφορετικο απο την μεριμνα.
Τα ασυλο ειναι απεναντι απο το συντριβανι και και η μεριμνα εθνικης αμυνης.
Εγω το παιδακι μου το παω εδω και 2 χρονια στο ασυλο του παιδιου
Πληρωνω 165 το μηνα. Και η ωρες ειναι απο τις 6.00 το πρωι μεχρι τις 5 παρα τεταρτο. Εγω ειμαι ευχαριστημενη εχουν πολυ καλο φαγητο. Οι παιδαγωγοι αρκετα καλοι.

Κανεις αιτηση (πρεπει να παρεις τηλ να ρωτησεις ποτε γινονται νομιζω οτι τωρα γινονται) και αναλογα με την φορολογικη σου δηλωση σε παιρνουν. Ή αν εχεις μεσο.

asteraki
19-03-08, 16:02
κορίτσια στους σταθμούς αυτούς που είναι κέντρο, υπάρχει αυλή με χώμα ή χόρτο όπου μπορούν να παίζουν τα παιδιά?

daffy
19-03-08, 16:41
Η Franklin ειπε: Αυτη η "Μεριμνα του παιδιου" μηπως λεγεται και "Ασυλο του παιδιου?"
Ποσο πληρωνεις? Θελει μεσον για να το παρουν το παιδι εκει?

Όχι η Μεριμνα ειναι διαφορετικη απο το ασυλο. Πληρωνω 160 αλλα αν εισαι στο ικα νομιζω ειναι πολυ φτηνοτερα σε διψηφιο νουμερο αλλα δεν θυμαμαι. Αν σε ενδιαφερει μπορω να ρωτησω. Και στην μεριμνα τα περνουν με σειρα προτεραιοτητας.

Franklin
25-03-08, 13:37
Μηπως ξερετε πού μπορω να βρω μια λιστα με ολους τους παιδικους σταθμους της Θεσσαλονικης (ενδιαφερομαι για ανατολικα βασικα απο Πανοραμα μεζρι Θερμη) μαζεμενους?

np1
26-03-08, 19:52
Δες εδώ

http://www.schools.gr/results.asp?subcat_id=11&area_id=58

kasma31
27-03-08, 12:45
Καλημέρα κορίτσια,

Εμένα η κόρη μου πηγαίνει στο Κοπερτί (επι της Όλγας, πρώην Κοραή).
Είμαι τρομερά ευχαριστημένη και όποια θέλει μπορώ να της δώσω πληροφορίες.

daffy
27-03-08, 12:51
Καλημέρα κορίτσια,

Εμένα η κόρη μου πηγαίνει στο Κοπερτί (επι της Όλγας, πρώην Κοραή).
Είμαι τρομερά ευχαριστημένη και όποια θέλει μπορώ να της δώσω πληροφορίες.

Τι ωραιο το κοπερτι!!!!
Καθε φορα που περναω το χαζεω. Ο κηπος του ειναι φανταστικος!!!
Τι φαντασια που εχουν και κανουν τοσο ωραιες διακοσμησεις!!!
Πολυ χαρουμενο κεφατο.
Απο μεσα δεν ξερω, αλλα φανταζομαι το ιδιο θα ειναι.

asteraki
27-03-08, 14:07
kasma31, εσύ μάλλον θα ξέρεις. Γνωρίζεις αν στο κοπερτί διοργανώνονται και απογευματινές ώρες δημιουργικής απασχόλησης για παιδάκια εκτός σταθμού?

kasma31
27-03-08, 14:21
Κορίτσια, θα τα πούμε και από κοντά την Κυριακή βέβαια αλλά σας δίνω κάποιες πρώτες πληροφορίες. Κάθε Δευτέρα διοργανώνονται δράσεις γονείς και παιδιά μαζί. Εγώ πήγαινα πέρυσι κάθε Δευτέρα και έτσι κατέληξα ότι είναι ο σταθμός που μας ταιριάζει. Κάθε εβδομάδα υπάρχει διαφορετικό θέμα, διαβάζουμε παραμύθια, και στο τέλος κάνουμε κάποια κατασκευή μαζί με το παιδί. Απλώς πρέπει να δηλώσεις συμμετοχή εγκαίρως γιατί οι θέσεις είναι περιορισμένες. Το κόστος είναι 10 ευρώ γονιός-παιδί.
Οι αίθουσες του σταθμού είναι πολύ ωραίες, αλλά το βασικό είναι οι δασκάλες που είναι πολύ καλές. Η μικρή μου είναι 2,5, ξεκίνησε παιδικό όταν ήταν 23 μηνών και η δασκάλα της με βοήθησε σε όλα. Από το κόψιμο της πιπίλας, από το να κόψουμε τις πάνες και πολλά άλλα. Επίσης σημαντικό, κατά την προσαρμογή ήμουνα μια εβδομάδα μαζί με το παιδί στην τάξη και όποια μέρα θέλω (που δεν θέλω) μπορώ να μείνω με το παιδί στην τάξη. Τα παιδιά πάνε σε ένα αγρόκτημα περίπου μια φορά στους 2 μήνες, έχουνε πάει και θέατρο. Δεν είναι αυτό το ζητούμενο, απλώς το αναφέρω για όσες μαμάδες θέλουν τα παιδιά τους να κάνουν πολλές δραστηριότητες

Franklin
29-03-08, 23:41
Εγω παλι το Κοπερτι δεν το θελω με τιποτα ..... περναω καθε πρωι για να παω στη δουλεια μου και σκεφτομαι τι καυσαέριο τρωνε αυτα τα παιδακια μεσα στα μουτράκια τους...εκεινη η Ολγας ειναι μονιμως μποτιλιαρισμενη... Καποτε που δουλευα στο κεντρο σε παρομοιο δρομο εκανα μπανιο καθε βραδυ και τα μαλλια μου εβγαζαν μαυρα ζουμια... Ξερετε πώς ειναι να τρως τις εξατμισεις ολης της Θεσσαλονικης στη μάπα?γιατι να πληρωνω κιολας για να ειναι 8 ωρες μεσα στον πιο πολυσυχναστο δρομο της πολης...ενω υπαρχουν τοσοι παιδικοι πιο "εξοχικοι"? Προσωπικα θα επιλεξω προάστιο....

kasma31
01-04-08, 22:17
γιατι να πληρωνω κιολας για να ειναι 8 ωρες μεσα στον πιο πολυσυχναστο δρομο της πολης...ενω υπαρχουν τοσοι παιδικοι πιο "εξοχικοι"? Προσωπικα θα επιλεξω προάστιο.

Ισως επειδή για κάθε γονιό, οι λόγοι που επιλέγει ένα παιδικό σταθμό να είναι διαφορετικοί. Καταρχήν εμένα η δουλεία μου είναι στο κέντρο και μεγάλωσα κέντρο. Οπότε αυτό που λες δεν μου φαίνεται περίεργο. (να σημειώσω πως όταν λουζόμουν δεν έβγαζα μαυρίλες).
Έκρινα πως αυτά που μου προσφέρει το Κοπερτί είναι περισσότερα και πήρα την απόφαση μου. Πηγαίνω εγώ τη μικρή μου, έχω προσωπική επαφή με τη δασκάλα της, με το σχολείο και πολλά άλλα που μπορώ να τα αναφέρω σε κάποιον που ενδιαφέρεται.

Franklin
02-04-08, 18:11
Ισως επειδή για κάθε γονιό, οι λόγοι που επιλέγει ένα παιδικό σταθμό να είναι διαφορετικοί.

Σαφως και ειναι διαφορετικοι... :wink:

Για μενα ενα απο τα βασικοτερα κριτηρια για την επιλογη παιδικου ειναι το περιβαλλον και το να βγαλω το παιδι εξω απο το κλουβι του διαμερισματος για να το βαλω σε ενα αλλο διαμερισμα-κλουβί μεσα στην πολη δεν μου λεει κατι... Θελω οπωσδηποτε να ειναι στην εξοχη...και μακρια απο το καυσαεριο...αν δεν υπηρχαν τοσοι παιδικοι με κηπους αρκετων στρεμάτων γυρω μου θα το εβλεπα ως λυση αλλα ως λυση αναγκης... αλλα και παλι ποτέ σε ενα τοσο πολυσυχναστο δρομο με τις εξατμισεις μεσα στη μυτουλα του... :wink:

Γνωμη μου ετσι? Καθενας δινει βαρυτητα σε διαφορετικα πραγματα... :wink:

mama-mia
02-04-08, 18:25
Κι εγω περσι τον εστελνα στο παιδικοραμα.Δεν μειναμε κ πολυ , 4-5 μην, μετα σταματησαμε λογω ασθενειων:cry:
Σκεφτομαι να τον στειλω παλι εκει για νηπειαγωγειο του χρονου.

asteraki
02-04-08, 22:01
mama-mia, όταν λες λόγω ασθενειών εννοείς τις ιώσεις γενικά, ή υπήρχε κάτι στον συγκεκριμένο σταθμό (θέματα υγιεινής ή κάτι άλλο) που σας ανάγκασε να σταματήσετε??? Ρωτώ γιατί εκεί στέλνω την μικρή μου και θα ήθελα να ξέρω. Ευχαριστώ πολύ

mama-mia
02-04-08, 22:39
Ασθενειων εννοω επιπλοκες ιωσεων, οχι θεματα υγιεινης του σταθμου.Ισα ισα που θεωρω οτι ειναι ενας απο τους πιο καθαρους σταθμους, αν οχι ο πιο καθαρος :D

LENAV
19-04-08, 23:59
όπως έγραψα και σε άλλο ποστ ψάχνω βρεφικό. Μένουμε Περαία. Ο μικρός είναι 5 μηνών. Καμια πρόταση???? :?: :?: :?:

anna-a
10-05-08, 00:31
κοριτσια μακρια απο
edit admin αφαιρεση λόγω πιθανης δυσφήμισης
και ολα τα παρακλαδια του πασχει απο καθαριοτητα :evil:

mona-melita
22-04-09, 20:03
μηπως γωριζετε για τα Προτυπα Εκπαιδευτηρια?

sasasam
23-04-09, 10:28
μηπως γωριζετε για τα Προτυπα Εκπαιδευτηρια?

Kαταρχην καλωςηρθες..Τα Προτυπα ειναι πολυ ωραιο σχολειο(πηγα και τα ειδα ολα τα σχολεια πριν γραψω τα παιδια μου στα νηπια).Προσωπικα το παιδικοραμα και η κοκκινοσκουφιτσα (Πανοραμα και τα δυο)θεωρω οτι ειναι εκπληκτικα.Εγω μενω Πανοραμα και τα εστειλα στο δημοτικο παιδικο σταθμο Πανοραματος και ειναι καταπληκτικος.Οσες μενετε Πανοραμα τον συνιστω ανεπιφυλακτα.Απο σχολεια για νηπια και δημοτικο ο Μαντουλιδης ειναι μακραν η καλυτερη επιλογη με δευτερο τα Προτυπα.Το ανατολια elementary εχει το προβλημα των πυλωνων που για μενα ειναι πολυ βασικο θεμα και δε το συζητησα καν.

μαρουλί
23-04-09, 13:25
κοριτσια τι ξερετε για το ασυλο του παιδιου στη θερμη?

μαρουλί
23-04-09, 13:30
για το ασυλο του παιδιου στη θερμη ξερει κανα κοριτσι κατι?

mona-melita
23-04-09, 20:06
Kαταρχην καλωςηρθες..Τα Προτυπα ειναι πολυ ωραιο σχολειο(πηγα και τα ειδα ολα τα σχολεια πριν γραψω τα παιδια μου στα νηπια).Προσωπικα το παιδικοραμα και η κοκκινοσκουφιτσα (Πανοραμα και τα δυο)θεωρω οτι ειναι εκπληκτικα.Εγω μενω Πανοραμα και τα εστειλα στο δημοτικο παιδικο σταθμο Πανοραματος και ειναι καταπληκτικος.Οσες μενετε Πανοραμα τον συνιστω ανεπιφυλακτα.Απο σχολεια για νηπια και δημοτικο ο Μαντουλιδης ειναι μακραν η καλυτερη επιλογη με δευτερο τα Προτυπα.Το ανατολια elementary εχει το προβλημα των πυλωνων που για μενα ειναι πολυ βασικο θεμα και δε το συζητησα καν.
Ευχαριστω sasasam και καλως σας βρηκα...Μενω Καλαμαρια και εστελνα εως πριν 1 μηνα το γιο μου προνηπια στον Μαντουλιδη αλλα τον διεκοψα γιατι παρουσιασε εντονες κρισεις θυμου,πηγα σε ψυχολογο και ολα οφειλοταν στις φωνες της δασκαλας και την αυστηροτητα του σχολειου...

sasasam
23-04-09, 21:24
Ευχαριστω sasasam και καλως σας βρηκα...Μενω Καλαμαρια και εστελνα εως πριν 1 μηνα το γιο μου προνηπια στον Μαντουλιδη αλλα τον διεκοψα γιατι παρουσιασε εντονες κρισεις θυμου,πηγα σε ψυχολογο και ολα οφειλοταν στις φωνες της δασκαλας και την αυστηροτητα του σχολειου...

Aπιστευτο!!!!!!!!!Να σου πω την αληθεια εγω δεν αντιμετωπισα τετοιο προβλημα...οι δασκαλες στα νηπια φαινεται οτι ειναι πολυ καλες γιατι τα παιδια μου τις λατρευουν..Βεβαια προεκυψαν αλλα θεματα αλλα τελος παντων τα προσπερασαμε..Τα Προτυπα εχουν καλο ονομα,δες και το ΑΡΣΑΚΕΙΟ..Εχω φιλες με παιδια και στα 2 σχολεια και σε γενικες γραμμες ειναι ευχαριστημενες

Marina-
29-04-09, 14:00

Γεια σου mona-melita

εάν σου είναι εύκολο μπορείς σε παρακαλώ να μου πείς τι ακριβώς έγινε με στο Μαντουλίδη? Στέλνω και εγώ το μικρό μου για πρώτη φορά στα Προνήπια του Μαντουλίδη. Ίσως να ήταν και στο ίδιο τμήμα. Σε ευχαριστώ πολύ εάν μου απαντήσεις, διότι και εγώ το ψάχνω λίγο το θέμα με το εάν και του χρόνου τον συνεχίσω εκεί ή κάπου άλλου.

Marina-
29-04-09, 14:22
χαιρετώ και όλες τις υπόλοιπες μανούλες

θα ήθελα την γνώμη σας για παιδικό σταθμό - δημοτικό σχολείο της περιοχής γύρω από Τρίλοφο, Σχολάρι της Θεσσαλονίκης.
Υπάρχει κάτι που θα μπορούσατε να με προτείνεται. Ακόμα ακόμα και για τα Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη τι γνώμη έχετε και εσείς. Εκεί στέλνω το μικρό μου φέτος, αλλά θα ήθελα και την άποψη και άλλων γονέων.

sofiaalex
03-05-09, 15:20
χαιρετώ και όλες τις υπόλοιπες μανούλες

θα ήθελα την γνώμη σας για παιδικό σταθμό - δημοτικό σχολείο της περιοχής γύρω από Τρίλοφο, Σχολάρι της Θεσσαλονίκης.
Υπάρχει κάτι που θα μπορούσατε να με προτείνεται. Ακόμα ακόμα και για τα Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη τι γνώμη έχετε και εσείς. Εκεί στέλνω το μικρό μου φέτος, αλλά θα ήθελα και την άποψη και άλλων γονέων.

καλησπέρα μαρίνα,
εγω έχω 2 παιδάκια και τα στέλνω χρόνια τώρα στο μπλε μπαλόνι είναι λίγο πιο κέτω από το μαντουλίδη,στον ίδιο δρόμο..εκεί έχει μέχρι και νηπιαγωγείο.είμαι πολύ ικανοποιημένη από τις δασκάλες,τη δουλειά που κάνουν στα παιδια,τις εξορμήσεις που έχουν και γενικά από τα πάντα.το μεγάλο μου παιδάκι θα πάει το Σεπτέμβριο δημοτικό και πραγματικά είναι πανέτοιμο,έγινε πολύ καλή προετοιμασία.για το μαντουλίδη δε γνωρίζω τίποτα.

babina
04-05-09, 17:00
γεια σας θα ηθελα τη γνωμη σας για εναν πιδικο σταθμο στο κεντρο

sandy8
06-05-09, 23:15
Μηπως γνωριζει καμια τον παιδικο σταθμο βατραχακια στα Μετεωρα Θεσσαλονικης

Monica
07-05-09, 11:56
Γονείς, καλημέρα,

Είχα θέσει ένα ζήτημα σχετικά με την άποψή σας για τους παιδικούς σταθμούς Μαντουλίδη και Μοντεσοριανής στη Θεσσαλονίκη. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.... Ευχαριστώ.

christina1
13-05-09, 22:03
μηπως γνωριζετε τιποτα για τον συγκεκριμενο σταθμο¨?

SOFTZ
15-05-09, 00:35
Γνωρίζετε αν το λένε έτσι?Σήμερα άκουσα πως πρόκειται για πάρα πολύ καλό σχολείο,βασικά βρεφονηπιακό και νηπιαγωγείο, με εξαιρετικές εγκαταστάσεις και πραγματικά μεσ τη φύση....νομίζω πως είναι στον τρίλοφο....αν ξέρετε κάτι περισσότερο βοηθήστε...το ψάχνω και σας ενημερώνω και γω.............

SOFTZ
15-05-09, 00:38
sofiaalex από ποιά ηλικία τα στειλες στο μπλέ μπαλόνι???19 μηνων θα ναι ο δικός μου............

IOASMA
15-05-09, 13:16
Γνωρίζετε αν το λένε έτσι?Σήμερα άκουσα πως πρόκειται για πάρα πολύ καλό σχολείο,βασικά βρεφονηπιακό και νηπιαγωγείο, με εξαιρετικές εγκαταστάσεις και πραγματικά μεσ τη φύση....νομίζω πως είναι στον τρίλοφο....αν ξέρετε κάτι περισσότερο βοηθήστε...το ψάχνω και σας ενημερώνω και γω.............

EΓΩ ΕΣΤΕΛΝΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΜΠΛΕ ΜΠΑΛΟΝΙ ΑΠΟ 1 ΕΤΟΥΣ
ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΩ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ
ΕΧΕΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ..........ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ
ΑΝ ΘΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΕΙΛΕ PM

sofiaalex
18-05-09, 22:05
sofiaalex από ποιά ηλικία τα στειλες στο μπλέ μπαλόνι???19 μηνων θα ναι ο δικός μου............

εγώ στέλνω το μεγάλο από 7 μηνών και το μικρό από ενός έτους σχεδόν..
αν χρειαστείς παραπάνω λεπτομέρειες στείλε μου μήνυμα να σε ενημερώσω!

xaroula77
12-08-09, 10:22
καλήμερα,

κορίτσια θα ήθελα να μου προτείνετε βρεφικούς σταθμούς στο κέντρο της θεσσαλονίκης, συκιές, νεάπολη σε αυτές τις περιοχές. ο γιος μου είναι 9,5 μηνών. δεν θέλω με τίποτα να τον στείλω σε βρεφικό σταθμό, Αρχικα τα πράγματα πήγαιναν πολύ καλά με τη δούλεια του άντρα μου, και δεν χρείαζοταν να εργαστώ, δυστυχώς όμως πήραν άσχημη τροπη με όλα αυτά που γίνονται και πιθανόν να χρειαστεί να επιστρέψω στη δουλεία, εαν και εφόσον βρούμε ένα σταθμό που να μας εμπνεύσει εμπίστοσυνη. έχει στείλει καμιά το παιδί της τόσο μικρό σε σταθμό? ο δικόσ μου δεν περπατά ακόμα, θα τον έχουν όλη μέρα μέσα σε μια κούνια να κοιτάει το ταβάνι? τι ακριβώς κάνουν 8 ώρες με τα μικρουλια?
Νιωθω απαισια που ισως χρειαστει να τον στειλω σε σταθμο... :'(

Sring
07-09-09, 09:47
Γεια σας είμαι καινούριο μέλος και θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει κάποια γνώμη για τον παιδικό σταθμό της ΧΑΝΘ καθώς και για τις απογευματινές τους δραστηριότητες και αν κάποιος έχει άποψη για το "παιδικό κέντρο του ΑΠΘ" για τη δουλειά που γίνεται εκεί (σ'αυτόν πρέπει να είσαι εργαζόμενος ΑΠΘ ή ΑΧΕΠΑ) αν κάποιος έχει ακούσει κάτι ή εχει πάει το παιδάκι του εκεί. Ευχαριστώ πολύ.

elba
08-09-09, 23:06
Γεια σας φίλες και φίλοι γονείς! Πρωτη φορα συμμετέχω σε συζητηση αν και πολλές φορές διαβαζα το forum για να βοηθηθω.
Το θέμα μου είναι το εξής: Προέκυψε ξαφνικά ανάγκη να στείλω το μωρό μου 18 μηνών σε παιδικό σταθμό.Εχω δει 3 σταθμούς στο Πανόραμα.Κανένας από τους 3 δεν μου φανηκε αρκετά καλός για το παιδί μου. Θα δω σίγουρα και άλλους αλλά έλεγα μήπως μπορεί να με βοηθήσει κανείς από εσας που έχετε περάσει τα ίδια γιατί μας πιέζει και ο χρόνος...
Εγώ αυτό που θέλω από τον παιδικό είναι να αγκαλιάσουν το παιδάκι μου, να νιώθει ότι εκεί είναι ένας δικός του χώρος και όχι ότι το ξεφορτώνομαι.Είναι πολύ μικρός ακόμη, κάνει κακά πάνω του, δεν είναι ευκολος στο φαγητό και είναι αρκετά ευαίσθητουλης. Δεν μπορώ να αφήσω το παιδί κάπου που του φέρονται σα νήπιο και να ξέρω ότι καταπιέζεται και κάνει υπομονή μέχρι να γυρίσει σπίτι.Γιατί αυτό γίνεται πολλές φορές, τα παιδια συνηθίζουν σε ένα περιβάλλον καλό η κακό, αργά η γρήγορα.Αλλα με τι 'κόστος'? Τέλος πάντων να μη σας ζαλίζω, νομίζω ότι όλες οι μανούλες πανω κάτω τα ίδια θέλουμε δηλ. τα παιδια μας ευτυχισμένα!
Σας παρακαλώ αν μπορείτε να μου πείτε συγκεκριμένες πληροφορίες από τις εμπειρίες σας θα με βοηθήσουν πολύ. Η περιοχή μας είναι Πυλαια, Πανόραμα, Θέρμη και τριγύρω.

Ευάκι
09-09-09, 08:28
Καλημέρα, εγώ έχω να σας πω για τον Μικρό Πρίγκηπα στο Ασβεστοχώρι. Τη μεγάλη μου την κόρη την πήγα όταν ήταν 22 μηνών και τη μικρή όταν ήταν 18 μηνών. Τώρα η μεγάλη μου θα πάει Α' Δημοτικού,άρα έχουμε κάνει ολόκληρο τον κύκλο στον παιδικό-νηπιαγωγείο. Έχω να σας πω μόνο καλά λόγια και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Περιλαμβάνει και φαγητό κι έτσι δεν χρειάζεται το ταπεράκι. Όλες οι τάξεις έχουν πολύ καλές νηπιαγωγούς, ιδιαίτερα στα μικρούλικα είναι πολύ έμπειρες κοπέλες χρόνιαhttp://smileys.smileycentral.com/cat/15/15_2_141.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZCxdm490YYGR), τα παιδάκια μου αγαπάνε όλες τις δασκάλες τους. Έχουν πολύ καλό εκπαιδευτικό πρόγραμμα, αγγλικά, υπολογιστές, θέατρο,μουσική και αν μην πω για τις πολύ καλές εγκαταστάσεις. Η διευθύντρια είναι πολύ συζητήσιμη και υπάρχει και παιδοψυχολόγος για να βοηθήσει σε ό,τι χρειαζόμαστε. Υπάρχει αναρρωτήριοhttp://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_1_40.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZCxdm490YYGR) για άρρωστα παιδάκια, ντουζιέρες και κρεββατάκια για τα μικρούτσικα και μια ωραία αυλή με σπιτάκια για τα παιδάκια. Η τιμή είναι φυσιολογική γι'αυτά που προσφέρει. Όποιος χρειαστεί κι άλλες πληροφορίες, ευχαρίστως.

http://www.smileycentral.com/sig.jsp?pc=ZSzeb114&pp=ZCxdm490YYGR (http://www.smileycentral.com/dl/index.jhtml?partner=ZSzeb114_ZCxdm490YYGR&utm_id=7922)

elba
10-09-09, 11:48
ευχαριστώ για τις πληροφρίες αλλα τον μικρό πρίγκιπα τον έχω αποκλείσει λόγω απόστασης.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ70
08-11-09, 14:14
ΚΑΛΗΜΕΡΑ σε όλους τούς γονείς ,είμαι νέος στο φόρουμ και ήθελα και εγώ να ρωτήσω κάτι μένω ΠΕΡΑΙΑ και ψάχνω για παιδικό σταθμό
σωστό και όχι πυλωτή και υπόγεια , μέχρι τώρα έχω δει τρεις στην περιοχή μας
ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΗΝ ΦΥΣΗΣ-- ΣΥΝΝΕΦΟΥΛΑ ΚΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ
Οι δυο πιο παλιοί και ο τελευταίως νέος μου άρεσαν και οι τρεις .
Αν έχετε κάτι να μου προτείνετε πάνω σε αυτούς τους τρεις ευχαρίστως

:confused::confused::confused:

V1976M
12-01-10, 16:24
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΣΤΗΝ ΔΥΤΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ( ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ-HΛΙΟΥΠΟΛΗ

V1976M
13-01-10, 13:21
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΣΤΗΝ ΔΥΤΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ( ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ-HΛΙΟΥΠΟΛΗ:):):)

gpon
11-02-10, 10:36
Καλημέρα,
υπάρχει κάποιος που να στέλνει το παιδί του στον παιδικό σταθμό european prescholl college θα ήθελα τη γνώμη του βρίσκεται στους Ελαιώνες Πυλαίας.Επίσης θα ήθελα τη γνώμη σας για το Παιδικόραμα, την Κοκκονοσκουφίτσα, και τον Μαντούλιδη σκεφτόμουνα αλλά διάβασα τώρα κάποια αρνητικά σχόλια.Γενικά ψάχνω κάποιον Ανατολικά με βολικό ωράριο μέχρι 4.30 -5 .Επίσης αν κάποιος στέλνει το παιδί του στον Ρεβιθούλη στη Σοφούλη θα ήθελα τη γνώμη του.Ευχαριστώ πολύ αλλά είμαι πολύ μπερδεμένη και δεν ξέρω ποιο σχολείο θα είναι το καλύτερο.Το european είναι πολύ ακριβό.

savropinguinos
11-02-10, 14:11
:):):)

δεν ξερω εαν σε εξυπηρετει αλλα στον Ευοσμο εγω την παω στο Ουρανιο Τοξο στην Ευφροσυνης...

STAUROSZOO
12-02-10, 09:48
KΑΛΗΣΠΕΡΑ?ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΕΝΕΤΑΙ?ΕΙΣΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ?

Κολέτ
12-02-10, 18:40
Καλησπέρα! Ψάχνω ένα καλό παιδικό σταθμό στην ανατολική Θεσσαλονίκη και πήγα στο "Ρεβυθούλη" που διάβασα από το forum ότι είναι καλός. Εκτός του ότι μου είπαν 400€ :shock: το μήνα χωρίς καν πρωινό δεν μου έκανε γενικώς καλή εντύπωση! Καμμιά άλλη πρόταση?

palnan
12-02-10, 21:48
Γεια σας. Είμαστε καινούργοι στο forum. Έχουμε δύο αγοράκια 3,5 χρονών και 5 μηνών και αποφασίσαμε να στείλουμε τον μεγάλο παιδικό, διότι τελείωσε η άδεια λοχείας μου και γυρίζω στη δουλειά. Μήπως έχετε ακούσει κάποιες πληροφορίες για τους παιδικούς "Ρεβιθούλης", "Νέα Αγωγή", "Αργώ", "Παιδικόραμα" και "Bambino"? :D

palnan
12-02-10, 23:30
Εμένα στο ρεβυθούλη μου είπαν 350 με πρωινό, για προπρονήπιο

BALLERINA
16-02-10, 15:53
Αγαπητή Palnan,
Η μικρή μου (2,5χρονών) πηγαίνει εδώ και 2 εβδομάδες στον παιδικό σταθμό BAMBINO.
Η τιμή του είναι 330 Ευρώ με σχολικό, αλλά το δεκατιανό και το μεσημεριανό είναι δικά μας.
Προς το παρών είμαι ευχαριστημένη, θεωρώ όμως ότι είναι πολύ νωρίς για συμπεράσματα.Πάντως μία φίλη μου που στέλνει εκεί τον γιό της τα τελευταία 2 χρόνια είναι γενικά πολύ ευχαριστημένη.
Σε γενικές γραμμές όλο το προσωπικό είναι πολύ ευγενικό και αρκετά έμπειρο. Επίσης ο σταθμός είναι πολυ καθαρός !!

savropinguinos
18-02-10, 12:40
KΑΛΗΣΠΕΡΑ?ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΕΝΕΤΑΙ?ΕΙΣΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ?

ναι καινουργιος ειναι ,το Σεπτέμβρη λειτούργησε,οι εγκαταστάσεις ειναι ολοκαινουργιες,μου φαινεται πολυ καθαρος κ ειμαι μεχρι στιγμής πολύ ευχαριστημένη ,κ απο τπ χώρο κ απο το προσωπικό

STAUROSZOO
19-02-10, 08:54
και απο λευτα τι λεει.εγω το πηγαινω στο babyland κοντα στο lidl..ειναι λιγο πιο πανω απο το ουράνιο τόξο.ειμαστε εκει 2 χρονια τώρα.η κοπέλα που ανοιξε το ουράνιο τόξο εκεί δούλευε.και δεν μπορώ να πω οτι τρελενόμουν κιολασ με την συμπεριφορά της.ηταν λίγο απότομη οταν την ρωτούσα κατι για το παιδί μου.τουσ τελευταίουσ μήνεσ πριν ανοίξει τον δικο τησ μαλάκωσε.αχχχχχ.κακά τα ψέματα.όλα για τα λευτά γίνονται.οι ιδιοκτήτεσ συνήθωσ έιναι πιο καλοί μαζι σου,οι υπάλληλοι δουλεια το ΄βλέπουν.τι να κάνουμε αφού εχουμε ανάγκη και αφήνουμε εκεί τα παιδιά μας.οχι οτι δεν έχει πολλά θετικά αλλα εγώ πιστεύω τα μισά από όσα μου λένε.είδικα όταν ο μικρόσ δεν μπορούσε να μου τα πει όπωσ τα βλέπει.τώρα που τα καταλαβαίνει όλα και μπορώ να τον ρωτήσω ειναι πιο εύκολο.τωρα είμαι στο 2ο και μαλλον στον ιδιο παιδικο θα καταλήξω γιατι τουσ εχω μαθει και με έχουν μαθει πλεον και μπορώ να κανω τις παρατηρησεις μου πιο έυκολα.

savropinguinos
19-02-10, 10:18
και απο λευτα τι λεει.εγω το πηγαινω στο babyland κοντα στο lidl..ειναι λιγο πιο πανω απο το ουράνιο τόξο.ειμαστε εκει 2 χρονια τώρα.η κοπέλα που ανοιξε το ουράνιο τόξο εκεί δούλευε.και δεν μπορώ να πω οτι τρελενόμουν κιολασ με την συμπεριφορά της.ηταν λίγο απότομη οταν την ρωτούσα κατι για το παιδί μου.τουσ τελευταίουσ μήνεσ πριν ανοίξει τον δικο τησ μαλάκωσε.αχχχχχ.κακά τα ψέματα.όλα για τα λευτά γίνονται.οι ιδιοκτήτεσ συνήθωσ έιναι πιο καλοί μαζι σου,οι υπάλληλοι δουλεια το ΄βλέπουν.τι να κάνουμε αφού εχουμε ανάγκη και αφήνουμε εκεί τα παιδιά μας.οχι οτι δεν έχει πολλά θετικά αλλα εγώ πιστεύω τα μισά από όσα μου λένε.είδικα όταν ο μικρόσ δεν μπορούσε να μου τα πει όπωσ τα βλέπει.τώρα που τα καταλαβαίνει όλα και μπορώ να τον ρωτήσω ειναι πιο εύκολο.τωρα είμαι στο 2ο και μαλλον στον ιδιο παιδικο θα καταλήξω γιατι τουσ εχω μαθει και με έχουν μαθει πλεον και μπορώ να κανω τις παρατηρησεις μου πιο έυκολα.

τα χρηματα ειναι ακριβως τα ιδια ,ιτ να σου πω εγω τη συμπαθω και εγω αρχικα εκει που πας κ το δικο σου ηταν να την παω αλλα μετα σκεφτηκα νεος σταθμος νεες εγκατασταστεις λιγοτερα παιδια ,οσο γ παρατηρησεις εγω δεν κολαω σε τετοια ,ειμαι ευθυτατη

nina_apost
24-02-10, 18:55
Γεια σας. Είμαστε καινούργοι στο forum. Έχουμε δύο αγοράκια 3,5 χρονών και 5 μηνών και αποφασίσαμε να στείλουμε τον μεγάλο παιδικό, διότι τελείωσε η άδεια λοχείας μου και γυρίζω στη δουλειά. Μήπως έχετε ακούσει κάποιες πληροφορίες για τους παιδικούς "Ρεβιθούλης", "Νέα Αγωγή", "Αργώ", "Παιδικόραμα" και "Bambino"? :D
Δεσ και το Zoo Club στο Πανόραμα, εμείς πηγαίνουμε εκεί από 2,5 ετών και είμαστε πολυ ευχαριστημένοι.

palnan
24-02-10, 22:18
Δεσ και το Zoo Club στο Πανόραμα, εμείς πηγαίνουμε εκεί από 2,5 ετών και είμαστε πολυ ευχαριστημένοι.

Τον έστειλα ήδη στο Κοπερτί. Βέβαια είναι πρώτες μέρες ακόμα και δεν μπορώ να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα. Το Zoo Club το είδα, μου άρεσε αλλά μου πέφτει λίγο μακριά. Πάντως σε ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες

nirma
02-03-10, 15:40
Για το Κοπερτί έχω ακούσει πολύ καλά λόγια...Ελπίζω να ισχύουν γιατί κι εγώ σκέφτομαι να στείλω εκεί τη ζουζούνα μου, από Σεπτέμβρη.

Έχει ακούσει κανένας για την Ελληνογερμανική αγωγή? Άκουσα ότι είναι στο Πανόραμα αλλά δεν μπορώ να βρώ πληροφορίες στο Ιντερνετ.

natassap
09-03-10, 20:14
Σίγουρα το Παιδικόραμα είναι πολύ καλό. Στέλνουν εκεί οι κουμπάρες μου τα παιδιά τους και είναι απόλυτα ευχαριστημένες. Εγώ θα στείλω τη μεγάλη μου τον Σεπτέμβριο (θα είναι σχεδόν 3 ετών) αλλά δυστυχώς όχι εκεί, γιατί το καλοκαίρι κλείνει όλο τον Αύγουστο και δεν έχουμε πού να τα αφήσουμε τις 15 μέρες πέραν της άδειας. Κατά πάσα πιθανότητα θα τη στείλω στη Λίμνη των Κύκνων. Κάναμε ένα ραντεβού το καλοκαίρι, μού άρεσαν οι χώροι (εσωτερικοί και εξωτερικοί), το ωράριο βολεύει (είναι ως τις 5) και το καλοκαίρι κλείνει μόνο 15 μέρες. Την επόμενη εβδομάδα θα ξαναπάω γιατί έχουν ξεκινήσει οι εγγραφές για το Σεπτέμβριο. Ελπίζω η εντύπωσή μου να είναι και πάλι θετική.

mummymary
15-03-10, 22:30
kserei kaneis mipos pote ginontai oi eggrafes sto asilo tou paidou?

Stella06
19-03-10, 21:41
geia sas koritsia me ta aggeloudia sas...!exei kamia kamia pliroforia gia to kapelino ston euosmo?giati xtes pira ena filladio pou moirazan kai entipwsiastika apo tin douleia kai skeftomai n ton episkeftw giati thelw n steilw kapou ton mikro mou.gia peite mou an kserete kati kapoia?

pitsikoki
21-04-10, 12:37
Καλημέρα,
υπάρχει κάποιος που να στέλνει το παιδί του στον παιδικό σταθμό european prescholl college θα ήθελα τη γνώμη του βρίσκεται στους Ελαιώνες Πυλαίας.Επίσης θα ήθελα τη γνώμη σας για το Παιδικόραμα, την Κοκκονοσκουφίτσα, και τον Μαντούλιδη σκεφτόμουνα αλλά διάβασα τώρα κάποια αρνητικά σχόλια.Γενικά ψάχνω κάποιον Ανατολικά με βολικό ωράριο μέχρι 4.30 -5 .Επίσης αν κάποιος στέλνει το παιδί του στον Ρεβιθούλη στη Σοφούλη θα ήθελα τη γνώμη του.Ευχαριστώ πολύ αλλά είμαι πολύ μπερδεμένη και δεν ξέρω ποιο σχολείο θα είναι το καλύτερο.Το european είναι πολύ ακριβό.

Για την Κοκκινοσκουφιτσα μπορω να σου πω. Πηγα την προηγουμενη εβδομαδα με μια φιλη μου για το διχρονο αγγελουλι της και ενθουσιαστηκα!Υπεροχες εγκαταστασεις, καταπρασινος κηπος με δεντρα, οικογενειακη ατμοσφαιρα. Η διευθυντρια γλυκια και προσιτη, φαινεται οτι αγαπαει την δουλεια της.Σου το συστηνω ανεπιφυλαχτα για τα παιδακια μας.

mama nefelis
27-04-10, 15:58
καλησπέρα,
ξέρει κανείς να μου πει που βρίσκεται ο παιδικος σταθμός μαγεμένο δάσος στην Πυλαία κι εαν στέλνει κανείς εκεί το αγγελούδι του για να μου δώσει περισσότερες πληροφορίες;
Σας ευχαριστώ

Καρδουλίτσα
28-04-10, 22:41
δεν ξερω εαν σε εξυπηρετει αλλα στον Ευοσμο εγω την παω στο Ουρανιο Τοξο στην Ευφροσυνης...

Γλυκιά μου μανούλα, είμαι καινούργια και ήθελα να σε ρωτήσω για το Ουράνιο Τόξο!
Κάναμε την εγγραφή και ξεκινάμε με το καλό τον Σεπτέμβριο. Μας άρεσε σαν σταθμός, γιατί ήταν πολύ καθαρός, ωραίοι χώροι και πολύ χαρούμενα χρώματα!
Αυτό που δεν ξέρω και δεν μπορώ να δω, είναι την δουλειά που κάνουν με τα παιδιά.
Η καρδουλίτσα μου είναι 6 1/2 και τον Σεπτέμβριο θα είναι 11 μηνών και το καλό μου δεν θα μπορεί ακόμη να μιλάει!!! Αν και νομίζω καταλαβαίνεις αν το παιδί σου περνάει καλά ή όχι.
Φιλιά....

alexman
27-05-10, 15:53
καλησπερα, σε ολους!θα ήθελα να μου προτεινετε καποιον με καλες προδιαγραφές παιδικο σταθμο για την κορουλα μου που είναι 29 μηνων. στην ανατολικη θεσσαλονικη εφοσον μενουμε κοντα στο γηπεδο του αρη.βλέπετε πήγα στον δημοτικο σταθμο και μου ζητησαν 200€ οποτε ειπα......ας δώ και αλλού ίσως κάτι να βρεθει........σας ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση!

Lioula
27-05-10, 16:03
καλησπερα, σε ολους!θα ήθελα να μου προτεινετε καποιον με καλες προδιαγραφές παιδικο σταθμο για την κορουλα μου που είναι 29 μηνων. στην ανατολικη θεσσαλονικη εφοσον μενουμε κοντα στο γηπεδο του αρη.βλέπετε πήγα στον δημοτικο σταθμο και μου ζητησαν 200€ οποτε ειπα......ας δώ και αλλού ίσως κάτι να βρεθει........σας ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση!

alexman, Σου ζητησαν 200 ευρω για 8 μηνες ομως και το παιδι σου το στελνεις για 11 μιας που κλεινουν για 1 μηνα τον Αυγουστο! οποτε σου βγαινει πολυ λιγοτερο!Υπολογισε το!

flip
27-05-10, 22:54
Κοντα στο γηπεδο του ΑΡΗ ειναι ο ΠΑΡΑΜΥΘΕΝΙΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ,η ΚΑΡΑΜΕΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ.

eleni333
02-08-11, 11:52
καλημερααααα γνωριζει καμια για τον παιδικο καραμελα 25η Μαρτιου στον Ευοσμο μας πηραν με το εσπα αλλα δεν ξερουμε κατι για τον σταθμο βοηθειαααααααα

suzanna32
19-08-11, 01:40
Μήπως ξέρει κανείς πληροφορίες για έναν παιδικό σταθμό που λέγεται Αλέξανδρος στο κέντρο της Θεσσαλονίκης? Παλ. Πατρών Γερμανού. Είναι καλός σαν σταθμός? Παρακαλώ οι πληροφορίες σας είναι σημαντικές, ευχαριστώ

valeri
19-08-11, 10:02
καλημερα
εχει κανεις εμπειρια απο τον παιδικο στη ΧΑΝΘ?

SHARK1
19-08-11, 11:58
Καλησπέρα. Θα ήθελα να σας ρωτήσω για τον δημοτικό βρεφονηπιακό σταθμό Υψηλάντου. Έχει καμιά σας προσωπική εμπειρία? Πως είναι οι παιδαγωγοί? Πως συμπεριφέρονται στα ατίθασα μικρά? Η υγιεινή των χώρων? και ότι άλλο μπορείτε να μου πείτε.

valeri
21-08-11, 14:35
καλημερα
μα κανεις δεν διαβαζει αυτο το τοπικ:sad::sad:

Anett
25-08-11, 15:36
Kalispera,eimai anypantri kai moni mitera,exw ena koritsaki 20 minwn kai exw megali anaggi apo douleia alla den exw kanenan n amou prosexei ti mikri kai prepei atin valw se paidiko stathmo,kserei mipws kapoia apo sas kapoio oikonomiko?den exei katharisei akoma opote mallon idiotiko tha prepei na psaksw e?

kourkoumpini
25-08-11, 22:15
Λογικα αποτελεις ειδικη κατηγορια για τους δημοτικους βρεφιονηπιακους αλλα εχασες την προθεσμια. τα χαρτια γινονται μαιο-ιουνιο.
αν δεν βρεις σταθμο, προσπαθησε να εργαστεις απο το σπιτι. εγω σταθμο δεν εχω να σου συστησω γιατι δεν εκανα ερευνα. παντως ρωτα και στους δημοτικους και ρωτα και μεσω οαεδ η εργατικης εστιας μηπως υπαρχει κατι.

Anett
27-08-11, 13:45
Tha to psaksw,eimai stin Drama kai metakomizw stin Thessaloniki se 2 evdomades,ki egine etsi grigora kai ksafnika.Makari na mporesw estw apo to spiti na ergastw.mporw n akanw otidipote,mipws kserei kapoia kati?katharizw kai spitia kai tetoia....otidipote.kai kati akoma....poso kostizei o idiotikos paidikos stathmos?

λουκουμακιμου
28-08-11, 20:36
καλημερα

ναι,πολυ ασχημη εμπειρια.αν ενδιαφερεσαι ακομα στειλε πμ για να σου πω σε πμ.