PDA

Επιστροφή στο Forum : Καταστήματα με είδη βάφτισης

Σελίδες : 1 [2] 3 4 5 6 7

boukie17
08-03-09, 09:43
www.diva.com.gr

με πολύ μεγάλη ποικηλία και πολύ φτηνές τιμές..

naina
08-03-09, 13:12
www.diva.com.gr

Όταν λες φθηνές τιμές τι εννοείς? εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπορεί κάποιος να δει εξ αρχής πόσο κάνουν τα προϊόντα, γουρούνι στο σακί θα αγοράσουμε? Αν και έχουν συμπαθητικά πράγματα, στράβωσα λίγο με τη διαδικασία παραγγελίας...

boukie17
10-03-09, 12:56
www.diva.com.gr

Όταν λες φθηνές τιμές τι εννοείς? εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπορεί κάποιος να δει εξ αρχής πόσο κάνουν τα προϊόντα, γουρούνι στο σακί θα αγοράσουμε? Αν και έχουν συμπαθητικά πράγματα, στράβωσα λίγο με τη διαδικασία παραγγελίας...

Λοιπόν πήρα τον μικρό-πρίγκιπα . η συκευασία των 20 είχε 0,323 λεπτά...
δέν είναι φτηνά?

Marialena
14-03-09, 17:49
www.diva.com.gr

δέν είναι φτηνά?

0.323 λεπτα το ενα η η εικοσαδα???

markellos
14-03-09, 18:12
Kορίτσια καλησπέρα!
Πρόκειται να γίνω νονά τον Μάιο (πρώτα ο Θεός γιατί θα είμαι στον 8ο μήνα της εγκυμοσύνης) και έκανα μια μικρή έρευνα μέσω του φόρουμ, όπου πραγματικά έχετε βάλει απίστευτα πράγματα!! :lol: :lol: Μπράβο σε όλες σας!!!
Ξεχώρισα το μαγαζί "Αν αγαπάς" και ήθελα να ρωτήσω εάν κάποια κοπέλα έχει αγοράσει βαπτιστικά ρούχα, λαμπάδα κτλ από εκεί και εάν έμεινε ευχαριστημένη. :) :)
Σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σας...

Pola από το συγκεκριμένο μαγαζί είχα παραγγείλει τα προσκλητήρια για τη βάφτιση του γιού μου το 2007. Έμεινα γενικά ευχαριστημένη. Τα βρήκα φθηνότερα από ότι στο ΓΈΡΑΚΑ στις μ[πομπονιέρες όμως μου φάνηκε ακριβότερο και τις πήρα από το κέντρο στην Αθήνα.

Pola
14-03-09, 19:46
Markellos σ' ευχαριστώ πολύ. Κατά σύμπτωση πήγα σήμερα στο αν αγαπάς, μου άρεσαν πολύ αυτά που είδα (για τα ρούχα μόνο έχω ενδοιασμό, μάλλον θα τα πάρω μεμονωμένα από Lapin) και θα τα παραγγείλω την επόμενη εβδομάδα. Είχα πάει και στο Lapin προχθές, όπου τα βαφτιστικά δεν μου άρεσαν καθόλου - και πανάκριβα - και η αντιμέτωπιση ήταν πολύ ερασιτεχνική. Μας λέει η υπάλληλος: υπολογίστε 950 Ευρώ (χωρίς να μας δώσει προσφορά για κάποια συγκεκριμένα που θέλαμε). Στους δύσκολους αυτούς καιρούς πιστεύω ότι χρειάζεται μια διαφορετική προσέγγιση εάν θέλουν να πουλήσουν. Προφανώς δεν τους ενδιαφέρει. :? :? :?

mselini
15-03-09, 21:08
Κορίτσια δεν ξέρω αν το αναφέρετε σε προηγούμενη σελίδα του τοπικ. Ξέρει καμιά σας που ακριβώς βρίσκεται ο Παπανδρεόυ στη Ρόμβης; Έχει ποικιλία σε ήδη για μπομπονιέρες και μαρτυρικά; Έτσι μου έχουν πει. Γνωρίζει καμιά σας;

mpouki
15-03-09, 21:36
www.diva.com.gr

δέν είναι φτηνά?

0.323 λεπτα το ενα η η εικοσαδα???

Επειδή με ενδιαφέρει και εμένα το ένα ή τα 20????? :?: :?: :?:

jour
16-03-09, 07:23
Κορίτσια, βάφτισα ήδη το μεγάλο μου γιο και τώρα σε λίγο και το μικρότερο και θα σας πω το εξής: Εάν θέλετε φοβερή ποικιλία, με πρωτότυπες ιδέες για προσκλητήρια καθώς και φανταστικά ρούχα θα πάτε στο ΡΟΖ & ΣΙΕΛ είναι στην Αιμιλίου Βεάκη στο Περιστέρι 33 ή 35 δεν θυμάμαι καλά ... αλλά θα μείνετε...άφωνοι...από την εξυπηρέτηση...τις ιδέες και την ποιότητα...
Αρκεί να σας πω το εξής: Προσκλητήριο του πρώτου: Κουτί από πλέξι γκλας μέσα καραμελίτσες, πετρούλες και ένα μικρό παπιράκι...είναι εκεί μια κοπέλα ...Κατερίνα τη λένε...κεντάει...Ρίξτε μια ματιά εκεί και θα με θυμηθείτε...από τιμές για όλα τα γούστα....
Φιλιά σε όλες!!! Ελπίζω να βοήθησα....

markellos
17-03-09, 14:24
mselini δεν γνωρίζω το συγκεκριμένο κατάστημα, αλλά στη Ρομβης υπάρχουν πολλά καταστήματα - το ένα δίπλα στο άλλο - που έχουν μπομπονιέρες και είδη βάφτισης. Εγω από εκέιπήρα μπομπονιέρες για τη βάφτιση του γιου μου. Είχα βρει ένα συγκεκριμένο σχέδιο - ξύλινο παιχνιδάκι και κουτάκι- 1 ευρώ φθηνότεο το τεμάχιο απ' ότι στο ΑΝ Αγαπάς στην Παλλήνη. Αξίζει να κατέβεις μια φορά για να δεις και να συγκρίνεις τιμές. Η Ρόμβης είναι στην περιοχή του Συντάγματος, κάθετη στην οδό Περικλέους και Κολοκοτρώνη.

mselini
18-03-09, 10:54
Σε ευχαριστό Μarkellos. Ο Παπανδρέου βρίσκεται τελικά στην Ρόμβης 11 μέσα σε μία στοά. Σκοπεύω να πάω στην Ρόμβης σύντομα γιατί η βάπτιση πλησιάζει και εγώ δεν έχω κάνει ακόμη τίποτα!

marilita
20-03-09, 10:35
Markellos σ' ευχαριστώ πολύ. Κατά σύμπτωση πήγα σήμερα στο αν αγαπάς, μου άρεσαν πολύ αυτά που είδα (για τα ρούχα μόνο έχω ενδοιασμό, μάλλον θα τα πάρω μεμονωμένα από Lapin) και θα τα παραγγείλω την επόμενη εβδομάδα. Είχα πάει και στο Lapin προχθές, όπου τα βαφτιστικά δεν μου άρεσαν καθόλου - και πανάκριβα - και η αντιμέτωπιση ήταν πολύ ερασιτεχνική. Μας λέει η υπάλληλος: υπολογίστε 950 Ευρώ (χωρίς να μας δώσει προσφορά για κάποια συγκεκριμένα που θέλαμε). Στους δύσκολους αυτούς καιρούς πιστεύω ότι χρειάζεται μια διαφορετική προσέγγιση εάν θέλουν να πουλήσουν. Προφανώς δεν τους ενδιαφέρει. :? :? :?

Aν πάρεις τα ρούχα ξεχωριστά , κοίταξε και το stock house της Marasil που είναι στο Περιστέρι, έχει πολύ πολύ καλές τιμές για φόρεμα και ζακετάκι. Πήρε πρόσφατα μια φίλη ένα υπέροχο πραγματικά βαφτιστικό φόρεμα - kiiten - 99€!!!! Απλά δεν έχουν όλο το σετάκι με λαμπαδες κλπ..... αλλά φορεματάκι θα βρεις πιστεύω. αν θες μπορώ να βρω ακριβή διεύθυνση

Pola
20-03-09, 23:32
Marilita μου σ' ευχαριστώ πολύ, αλλά τα έχω ήδη αγοράσει.... :(

Diana Dee
21-03-09, 10:37
www.diva.com.gr

Να σε ρωτησω κατι??? Online τα πηρες??? Μολις εκανα εγγραφη και μου λεει οτι το ελαχιστο ποσο παραγγελιας ειναι 150 ευρω. Ισχυει???Επισης ενω εκανα την εγγραφη νομιζοντας οτι θα μου βγαλει τιμες, λεει οτι πρεπει να ολοκληρωσεις την παραγγελια και μετα σου βγαζει τις τιμες. Ετσι ειναι?? Δεν μας τα λεει καλα η diva.....

manoula23
21-03-09, 11:12
Καλημερα κοριτσια!τι απαισιος καιρος :( τεσπα εσεις οι ψαγμενες μανουλες μηπως μπορειτε να με βοηθησετε?ψαχνω να βρω υφασμα γαλαζιο η μπλε μικρο καρώ για να το βάλω στα βαζακια με το γλυκο αλλα και να το χρησιμοποιησω σαν επενδυση στο βιβλιο ευχων..μηπως ξερετε που θα βρω αλλα και τι ποιοτητα πρέπει να ειναι(τουλι, οργαντζα,λινατσα κλπ)?Εψαξα λιγο σε αυτα τα σαιτ με ειδη συσκευασιας αλλα δεν ειδα κατι καρω..τεσπα αν μπορει καποια μανουλα να με βοηθησει θα ημουν ευγνωμων Ευχαριστω :)

ζιζελ
21-03-09, 14:00
[quote="Diana Dee"]
diana dee και εγώ το ίδιο έχω πάθει με τη diva.Έχεις βρεί άκρη;

Diana Dee
21-03-09, 17:27
Ζιζέλ ναι με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι αν δεν ειμαι χονδρεμπορος, μπορει να γινει μια εξαιρεση και να μου στειλουν παραγγελια κατω απο 150 ευρω.Οι τιμες δεν αναγραφονται γιατι οπως μου ειπαν αναπροσαρμοζονται καθημερινα βαση της τιμης του ασημιου. Αρα δεν θα ηταν εφικτο να αλλαζαν τις τιμες. Γι'αυτο οταν κανεις την παραγγελια σε παιρνουν τηλεφωνο και σου λενε το κοστος...Απευθυνεται πιο πολυ σε επαγγελματιες απο οτι καταλαβα...Η αληθεια ειναι οτι πολλες φορες διαλεγουμε και βαση της τιμης. Τελος παντων, αμα κανω καμια αγορα απο εκει, θα σας ενημερωσω!

ELISA
23-03-09, 13:47
Κορίτσια καλημέρα!
Εχθές, ο μελλοντικός νονός του μωρού μου ζλητησε να πάμε μαζί για να πάρουμε τα βαπτιστικά ρούχα και το υπόλοιπο σετ της βάπτισης και ενώ από την μία χάρηκα (που θα βάλω και εγώ το γούστο μου) από την άλλη αγχώθηκα, γιατί θα έχει πολύ τρέξιμο και σε μαγαζιά που δεν έχω καν στον νου μου...ρίχνοντας μια ματιά στο τόπικ, είδα ότι παίζει πολύ το ef. Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κανένα άλλο ακόμη, για να αρχίσω το ψάξιμο??? :roll:

manoula23
23-03-09, 15:53
Αχ κοριτσια σας παρακαλω βοηθηστε και μενα :( Πηρα παλι σημερα τηλ. σε υφασματαδικα στο κεντρο και δεν εχουν μπλε καρο :( Δεν μπορω να βρω και θελω πολυ να ειναι αυτα τα πανακια μας!Αν ξερει καποια που θα βρω η καποια αλλη λυση οπως κορδελα(ας πουμε) καρω ας μου πει για να ξερω που να ψαξω..Ευχαριστω

ELISA
23-03-09, 16:16
Στην οδό Ρόμβης 22, αλλά και απέναντι στην Ρόμβης 17, έχουν υφάσματα που ξεκινούν από 1€ το μέτρο. Έχουν μεγάλη ποικιλία. Μόνο που δεν έχω κάποιο τηλέφωνο να σου δώσω...

manoula23
23-03-09, 16:21
Elisa ευχαριστω πολυ :) Δεν πειραζει για τα τηλ.θα παω ετσι και αλλιως το Σαββατο και θα δω

ELISA
24-03-09, 12:49
...πού είσαστε βρε κορίτσια??? :cry: με ξεχάσατε...

ψάχνω για καταστήματα βαπτιστικών (ρούχα, λαμπάδες, κ.λ.π.), λίγο περίεργα, όχι πολύ κλασσικά, χειροποίητα ίσως...
μπορείτε να μου προτείνετε κανένα???

manoula23
24-03-09, 14:47
elisa εγω δεν ξερω και πολλα αλλα τα κοριτσια εχουν γραψει παρα πολλα καταστηματα(και τις ευχαριστουμε!).Το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι η δικια μας η νονα θα με παει σε ενα στο φαληρο που πηρε και του παιδιου της στη βαφτιση και στο γαμο της(παντρευτηκε πολυ μετα τη γεννα) και απο αυτα που ειδα που φοραγε το παιδι της ειναι τελεια!εχει και site αλλα δειχνει λιγα πραγματα το site ειναι www.aliot.gr (αν θεωρηθει διαφημιση να διαγραφει)Δεν ξερω αν δινουν λιανικη απο του Φαληρου η νονα μας θα τα παρει χονδρικη αλλα απο οτι ξερω δινουν σε μαγαζια οποτε παρε τηλ αν σε ενδιαφερει και ρωτα.Αλλη ιδεα ειναι τα διαφορα stock που τα κοριτσια εχουν γραψει διευθυνσεις..Ελπίζω να βοηθησα λιγακι..

Pola
24-03-09, 16:22
Εlisa καλησπέρα :lol:
Εγώ πήγα στο Lapin και πήρα όλα τα ρουχαλάκια μεμονωμένα (όχι τα βαφτιστικά τους). Νομίζω ότι είναι πολύ συμπαθητικά. Για λαμπάδα, κουτί, λαδόπανα και λαδοσετ πήγα στο "αν αγαπάς" στην παλλήνη.

ELISA
24-03-09, 20:46
Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας... :D
Για ρούχα, κοίταξα και εγώ στo Frattina (ίδιο με το Lapin) και μου άρεσαν πολύ τα μεμονωμένα ρουχαλάκια. Επίσης, μου είπαν για τα ikks και το stock τους, βρίσκεται κάπου στο Ελληνικό (θα πάω να δω την Πέμπτη).
Αυτό που με προβληματίζει είναι για την λαμπάδα και το υπόλοιπο σετ. Ψάχνω κάποια κοπέλα να τα κάνει χειροποίητα... Από το topic αυτό, έψαξα και βρήκα μία στην Αγία Παρασκευή...Αλλά το ψάξιμο, δεν τελειώνει... :wink:
Πάντως, σας ευχαριστώ πολύ πολύ
:D :D :D Ματς μουτς

Marialena
26-03-09, 13:30
Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας... :D
Για ρούχα, κοίταξα και εγώ στo Frattina (ίδιο με το Lapin) και μου άρεσαν πολύ τα μεμονωμένα ρουχαλάκια. Επίσης, μου είπαν για τα ikks και το stock τους, βρίσκεται κάπου στο Ελληνικό (θα πάω να δω την Πέμπτη).
Αυτό που με προβληματίζει είναι για την λαμπάδα και το υπόλοιπο σετ. Ψάχνω κάποια κοπέλα να τα κάνει χειροποίητα... Από το topic αυτό, έψαξα και βρήκα μία στην Αγία Παρασκευή...Αλλά το ψάξιμο, δεν τελειώνει... :wink:
Πάντως, σας ευχαριστώ πολύ πολύ
:D :D :D Ματς μουτς

εχει ξαναγραφτει εδω,αλλα το ξαναλεω μιας και ψαχνεις για χειρποιητα. Πολυ πιο μεγαλη ποικιλια απο αυτα που εχουν στο σάιτ, πολυ καλη ποιοτητα και πολυ καλες τιμες. http://eflam.wordpress.com/

ELISA
26-03-09, 14:36
Marialena, σε ευχαριστώ πολύ!

ELISA
27-03-09, 09:03
Πήρα τηλέφωνο διάφορες εταιρείες για μπαλόνια (αυτά με το ήλιο) και απογοητεύτηκα :cry: :cry: :cry:
Καλά, είναι τόοοοοοσο ακριβά??? Μου είπαν, ότι για τον μπαλονοστολισμό να υπολογίζω από 190€ έως ...όσο φτάσει. Εγώ νόμιζα ότι τα μπαλόνια είνια πιο φθηνά...
Έχετε υπόψιν σας μπαλόνια με ήλιο, πιο οικονομικά??? :roll:

ELISA
27-03-09, 09:16
Επίσης εχθές, πήγα σε διάφορα μαγαζιά για βαπτιστικά...Πήγα και στο εφ. Τα θετικά είνια πολλά: Φοβερά ξύλινα κουτιά, χειροποίητες λαμπάδες με όποιο θέμα θέλουμε, παπουτσάκια όλων των ειδών, πολύ πολύ οικονομικά όλα αυτά (συγκρίνω με άλλα μαγαζιά που έχουν ίδια πράγματα), φοβερή εξυπηρέτηση. Το αρνητικό (κατά την γνώμη μου) είναι ότι τα ρουχαλάκια για τα αγοράκια δεν είναι πολύ πολύ μοντέρνα. Ενώ η ποιότητά τους είναι πολύ καλή, τα σχέδιά τους είναι λίγο ξεπερασμένα (πιστεύω να μην παρεξηγηθώ, αλλά νομίζω ότι είναι σημαντικό να γράφονται όλες οι γνώμες, ε?)
Πήγα κα ιστα stock των επώνυμων (lapin, marasil, grand) μαγαζιών, τα οποία έχουν πολύ καλές τιμές, αλλά έχουν περιορισμένο αριθμό βαπτιστικών...

fraoula
27-03-09, 09:20
Elisa και εγώ ρώτησα εδώ στην Θεσσαλονίκη. 5-6 μπαλονάκια μαζι με ενα βαρίδιο κοστίζουν 25,00 Ευρώ σε μαγαζί με είδη πάρτυ το πιο οικονομικό.
Ενω σε μαγαζί που στα φερνουν στην εκκλησία από 150,00 - 300,00.
Είχα διαβάσει εδώ στο forum ότι μπορείς να παραγγείλεις και στα Jumbo κάτι για 1,00 το μπαλόνι. Θα το ψάξω τώρα ξανά.

Μερεντακι
27-03-09, 15:28
Αχ και εγω βρε Ελιζα ακριβως το ιδιο σκεφτηκα για τα βαπτιστικα του εφ... :(
Ειχα τοσο ενθουσιαστει πριν παω με τις καλες τιμες που λεγανε ολοι...
Χειροποιητα εχει και η Dory στην Γλυφαδα αλλα ειναι πιο ακριβα, οπως ξερουμε συνηθως, οτι πληρωνεις παιρνεις... :roll:
Βαφτιζω και εγω το μικρουλι μου και η νονα ειναι η αδερφη μου που δεν εχει ιδεα οποτε ψαχνω εγω να τα βρω.

mamam01
30-03-09, 18:34
ELIZA καλησπέρα!
Είμαι και εγώ στο ψάξιμο για μπαλόνια. Ρίξε μια ματιά εδώ http://balloonissimo.gr/products.php?prd_cat_id=12
και εδώ επίσης http://www.4uthesite.com/products.php?pid=6511&pc=306
Αν μάθω κάτι νεώτερο θα σου πώ.

ELISA
30-03-09, 18:45
Σε ευχαριστώ πολύ mamam01.
Αν βρω και εγώ, θα σου πω... :D

vickytsoch
31-03-09, 10:59
ΕΓΩ πηρα τιμη για μια μπαλονοκατασκευη γοργονα γυρω στα 2μ και μας ειπαν 55 ευρω και θα το φερουν στην εκκλησια...

Μερεντακι
31-03-09, 14:48
Θα τα κοιταξω και εγω τα μπαλονια, με ενδιαφερουν...
Οσο για τα ρουχα ειδα κατι πολυ ομορφα και πολυ καλες τιμες στο Παλαιο Φαληρο πανω στην Αγιου Αλεξανδρου, οπως ανεβαινεις απο παραλια στο δεξι σου χερι, δεν θυμαμαι πως λεγεται αλλα απο ολα τα μαγαζια που εχουμε παει μεχρι τωρα αυτο μας αρεσε πιο πολυ. Ειχε ενα σετακι με καπρι παντελονακι τελειο!!!! Μαλλον απο εκει θα παρουμε. Λεω εγω τωρα που αλλαζω γνωμη 20 φορες την ημερα... :roll:

natexo
31-03-09, 16:00
ΕΓΩ πηρα τιμη για μια μπαλονοκατασκευη γοργονα γυρω στα 2μ και μας ειπαν 55 ευρω και θα το φερουν στην εκκλησια...
Από πού;;; Θέλω και εγώ...

marilita
31-03-09, 16:58
Πήρα τηλέφωνο διάφορες εταιρείες για μπαλόνια (αυτά με το ήλιο) και απογοητεύτηκα :cry: :cry: :cry:
Καλά, είναι τόοοοοοσο ακριβά??? Μου είπαν, ότι για τον μπαλονοστολισμό να υπολογίζω από 190€ έως ...όσο φτάσει. Εγώ νόμιζα ότι τα μπαλόνια είνια πιο φθηνά...
Έχετε υπόψιν σας μπαλόνια με ήλιο, πιο οικονομικά??? :roll:

Εγώ προχθές είχα 2 μαργαρίτες - βλέπε φωτό και 6 συνολικά ματσάκια από 3 μπαλόνια κάθε ματσάκι και σαν βάσει 5-6 μικρά γεμισμένα με άμμο. Στο τέλος τα ματσάκια αυτά τα μοίρασα στα παιδάκια και τις μαργαρίτες τις πήρα στο κέντρο!!! Συνολικό κόστος 155€http://i450.photobucket.com/albums/qq226/marilita_2008/baftisi095.jpg

natexo
31-03-09, 17:54
Tι ομορφιές είναι αυτές;;; Θα μας στείλετε κ εμάς τις διευθύνσεις να πάμε να ρίξουμε μια ματιά;;; Οικονομικά και ωραία :wink: ; Όχι, 300? η σύνθεση :roll: ...

ΑΜΑΛΙΑ
31-03-09, 18:08
Κι εγώ το θέλω αυτό.

marilita
31-03-09, 18:09
Tι ομορφιές είναι αυτές;;; Θα μας στείλετε κ εμάς τις διευθύνσεις να πάμε να ρίξουμε μια ματιά;;; Οικονομικά και ωραία :wink: ; Όχι, 300? η σύνθεση :roll: ...

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, η δ/νση είναι : Μ. Ασίας & Αγ. Φωτεινής 75τηλ. 2102724526 με το που κατέβεις στον σταθμό Ν. Ιωνίας προς την μεριά που το τρένο πάει προς Πειραιά προχωράς στον πεζόδρομο και είναι ένα στενάκι στο αριστερό σου χέρι. Νέα παιδιά εξυπηρετικά και σωστοί στην ώρα παράδοσης , όταν πήγα ήταν όλα στολισμένα και με περίμενε για να δει ότι όλα καλά. Το καβαλέτο το στόλισα εγώ - το είχα πάρει από ΙΚΕΑ

ΑΜΑΡΥΛΛΙΣ
31-03-09, 19:30
Εγω για 2 θεορατους τον μυκι και την μυνη 2 ονοματα γραμενα και μπαλονια στα τραπεζια του κεντρου 100 ευρω
ειχα ξανακανει βαπτηση σε αυτο το μαγαζη και εμεινα πολυ ευχαριστημενη!!

natexo
01-04-09, 09:27
Εγω για 2 θεορατους τον μυκι και την μυνη 2 ονοματα γραμενα και μπαλονια στα τραπεζια του κεντρου 100 ευρω
ειχα ξανακανει βαπτηση σε αυτο το μαγαζη και εμεινα πολυ ευχαριστημενη!!
Αμαρυλλίς μου πολύ καλές τιμές γι'αυτά που περιγράφεις. Κάνε ένα κόπο, πουλάκι μου, να γράψεις και εσύ διεύθυνση και τηλέφωνο του μαγαζιού. Τώρα που θα βγω στους δρόμους, θα τα χρειαστώ.

ELISA
01-04-09, 10:29
marilita, πανέμορφες οι μαργαρίτες σου!!!
Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες... :D

natexo
01-04-09, 10:36
Eίμαι γουρούνα :oops: :oops: :oops: . ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ marilita!!!

monbebe
01-04-09, 11:27
δεν ξερω αν απευθυνομαι στο σωστο τοπικ τωρα, αλλα να σας ρωτησω... κορδελες με τυπωμενο ονομα οπως εδω http://www.an-agapas.gr/node/798/?page=15 και ημερολογια σαν αυτα http://www.an-agapas.gr/node/949/?page=17 που αλλου μπορω να δω για να συγκρινω τιμες?

Diana Dee
02-04-09, 00:05
δεν ξερω αν απευθυνομαι στο σωστο τοπικ τωρα, αλλα να σας ρωτησω... κορδελες με τυπωμενο ονομα οπως εδω http://www.an-agapas.gr/node/798/?page=15 και ημερολογια σαν αυτα http://www.an-agapas.gr/node/949/?page=17 που αλλου μπορω να δω για να συγκρινω τιμες?

Αυτες τις κορδελες τις ειχα δει και εγω και μου αρεσαν, ρωτησα τα κοριτσια του forum και μου ειπαν για το suxess.gr. Σκεφτομαι να παω να ριξω μια ματια για να διαλεξω την κορδελλα αυτες τις μερες. Θα παρω αυριο τηλ. και θα σου πω οταν παω. Για τα ημερολογια, δεν τα εχω δει μεχρι στιγμης πουθενα... Εχει πολυ πρωτοτυπα πραγματα,το συγκεκριμενο site,αλλα "ψιλοτσιμπημενα" νομιζω...

kiko
02-04-09, 09:51

ego tiposa kordela me to onoma kai tin imerominia vaftisis tou mikrou mou apo ton mparka , oxi to kentriko katastima stin athina alla ena ypokatastima stin peania, mou stoixise ta 300m (einai standard, den mporei na tipothei ligotero) 100evro , distixos den gnorizo poso stoixizei apo to suxess, pantos psaxto oso mporeis.

xazomama
02-04-09, 13:59
Γειά σας κορίτσια!!!
Είμαι κι εγώ μια συμπάσχουσα στο θέμα της βάφτισης, βαφτίζω την κορούλα μου στα τέλη Μαίου.
Επειδή όμως είμαι και αρκετά παλαβή, με την καλή έννοια (ελπίζω :wink: ), είχα αρχίσει πολύ νωρίς το ψάξιμο για όλα.
Γενικά μου αρέσει να τα φτιάχνω μόνη μου, όσο έχω ελεύθερο χρόνο και κατάφερα και έφτιαξα προσκλητήρια και μαρτυρικά (θα ανεβάσω φωτος μόλις μπορέσω).
Αλλά δεν προλάβαινα να ασχοληθώ και με τις μπομπονιέρες κι έτσι έψαξα για έτοιμες.

Λοιπόν, μετά από αρκετό ψάξιμο στο ιντερνετ και αρκετό περπάτημα στο κέντρο της Αθήνας, ανακάλυψα ένα μαγαζί στην Ρόμβης που έχει ασυναγώνιστες τιμές με ΟΣΑ άλλα μαγαζιά είδα.
Δεν έχει ΜΕΓΑΛΗ ποικιλία, αλλά βρήκα μέσα σχεδόν ό,τι έβλεπα και αλλού με αισθητή διαφορά στις τιμές.
Κάτι τέτοιο εμένα πάντα με πονηρεύει, ιδίως για το θέμα ποιότητας. Αλλά ειλικρινά, δε μπόρεσα να βρω κάποια διαφορά. Ίδιος τρόπος ή χρόνος παράδοσης, ίδιος αριθμός κουφέτων, ίδια ποικιλία κουφέτων, δυνατότητα τροποποίησης ή άλλων συνδιασμών.
Για να σας δώσω ένα παράδειγμα, βρήκα το κλασικό κουτάκι (ριγέ ή πουά) τυλιγμένο με φαρδιά σατέν κορδέλα και στο δέσιμο ένα μπρελόκ-λουλούδι (πλαστικό αλλά αρκετά χαριτωμένο) στα 0.90 ευρώ! :shock: Με 5 κουφέτα επιλογής σου, κλασικό με αμύγδαλο, καρδούλες με σοκολάτα, πιτσιλωτά (σα βοτσαλάκια) με σοκολάτα, χρωματιστά με σοκολάτα και smarties. Του Χατζηγιαννάκη! Αν θέλετε τα καινούρια που είναι με αμύγδαλο και γέμιση σοκολάτας ή φρούτων, νομίζω ότι τα φέρνει απλά λίγο ακριβότερα (δε ρώτησα πόσο).
Τον ρώτησα αν μπορώ να αλλάξω το μπρελόκ και να βάλω ένα φοβερό μαγνητάκι-πριγκήπισσα με γκλίτερ και ποδαράκια κρεμαστά με χάντρες (όσες τα έχετε δει καταλάβατε τί εννοώ) και η τιμή έγινε 1.30 ευρώ! Τον ρώτησα γιατί το μπρελόν ήταν τόσο φθηνό και μου είπε ότι είναι από τον περσινό κατάλογο...
Την ίδια μπομπονιέρα με την πριγκήπισσα τη βρήκα στα περισσότερα μαγαζιά γύρω στα 2 ευρώ.

Σας τον συστήνω, είναι εξυπηρετικός και δέχεται παζάρια ιδίως αν ο αριθμός μπομπονιερών είναι μεγάλος.
Επειδή εγώ παρήγγειλα 250 τεμάχια, μου έριξε την τιμή από 1.80 σε 1.60 το τεμάχιο!
Όσες λοιπόν βγείτε στα μαγαζιά της Αθήνας για ψάξιμο, δε χάνετε τίποτα να ρίξετε μια ματιά στο μαγαζί του. Δε θα συγκλονιστείτε :) από την ποικιλία, αλλά υπάρχει δυνατότητα επιλογής από καταλόγους. Στην πριγκήπισσα που βρήκα εγώ είχε ένα σχέδιο, αλλά στον κατάλαγο είχε 4-5 σχέδια ακόμα! :wink:

Είναι λοιπόν ο,
Γεώργιος Κοττάς
Ρόμβης 26, Αθήνα
τηλ. 210 3220133

Δεν έχω κανένα προσωπικό συμφέρον, ούτε καμία σχέση μαζί του... :oops:
Αν θεωρηθεί διαφήμιση τότε ας κρίνουν οι administrators και ας διαγράψουν το μήνυμά μου. :oops:
Απλά επειδή έχω ήδη περάσει από ένα γάμο και μια βάφτιση (του γιού μου) έχω δει το πόσο μας εκμεταλεύονται σε όλα αυτά τα "απαιραίτητα".
Εξωφρενικές τιμές σε προσκλητήρια, 3 ευρώ το κομμάτι όταν το κόστος δεν ξεπερνάει τα 50-60 λεπτά! Τρελά ποσοστά κέρδους.
Τα μαρτυρικά που έφτιαξα μου στοίχισαν 55 λεπτά το κομμάτι και έξω βρήκα παρόμοια (όχι ίδια και φυσικά πολύ "φτωχότερα") με 2 ευρώ.

Μακάρι να μπορούσα να τα φτιάξω όλα μόνη μου, αλλά δε υπάρχει χρόνος με 2 παιδιά....

Καλή συνέχεια σε όλους και καλό ψάξιμο!
Με το καλό να βαφτίσουμε τα αγγελούδια μας!

νεραϊδομαμά
02-04-09, 14:20
xazomama μπήκα κι εγώ πριν από 1 μήνα κατά τύχη σ'αυτό το μαγαζάκι(όταν βάφτισε ο άντρας μου την ανηψούλα του είχαμε ψωνίσει βαπτιστικά από ένα άλλο μαγαζί στην Αγ. Μάρκου και από το ίδιο πήραμε και τις μπομπονιέρες στη βάφτιση της κόρης μου, αλλά ξεκίνησα το ψάξιμο από Ρόμβης γιατί είχα διαβάσει ότι έχει διάφορα μαγαζάκια με υλικά για μπομπονιέρες, μήπως τις φτιάξω μόνη μου στο γιο μου). Ο άνθρωπος μου είπε να ξαναπεράσω τον Απρίλη, για να μπορεί να μου δείξει καλοκαιρινά βαφτιστικά(η βάφτιση του γιου μου θα γίνει 28 Ιουνίου), αλλά μου έκανε εντύπωση η τιμή που μου είπε και κράτησα την κάρτα του. Για μπομπονιέρες δε ρώτησα, αλλά θα πάω εκεί τη νονά πρώτα, γιατί 300-350 ευρώ για πλήρη βάπτιση είναι η χαμηλότερη τιμή που βρήκα. Ελπίζω να μου αρέσουν και τα ρουχαλάκια, γιατί δε θέλω κοστούμια, σακάκια και τέτοια...Στο μαγαζί που είχα ψωνίσει παλιότερα μου είπαν ότι υποχρεωτικά θα βάλουν σακάκι ή μπουφανάκι-δε θέλω ούτε το ένα ούτε το άλλο!!!
http://m5.lilypie.com/zi9Zp2/.png (http://lilypie.com) http://m1.lilypie.com/HxiMp3/.png (http://lilypie.com)

νεραϊδομαμά
02-04-09, 16:23
Γειά σας κορίτσια!!!
Γενικά μου αρέσει να τα φτιάχνω μόνη μου, όσο έχω ελεύθερο χρόνο και κατάφερα και έφτιαξα προσκλητήρια και μαρτυρικά (θα ανεβάσω φωτος μόλις μπορέσω).

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για τα μαρτυρικά. Αν θες στειλε πμ από που πήρες τα υλικά. Και φωτο, αν γίνεται. Βλέπεις δεν "πιάνουν" και πολύ τα χέρια μου για τέτοια πράγματα...
http://m5.lilypie.com/uCnFp3/.png (http://lilypie.com)http://m1.lilypie.com/b4oPp3/.png (http://lilypie.com)

Marialena
02-04-09, 16:51
marilita φοβερα!!!τέλειος και καλόγουστος στολισμός!
elisa γιατι να παρεξηγηθούμε..ο καθένας γραφει τη γνώμη του εδώ για να βοηθάμε όσο μπορουμε..Να σου πω την αλήθεια μου και μένα δεν μου κάνανε ιδιαιτερη εντυπωση τα βπατιστικα του Εφ για αγόρια τα σπορ..Μονο τα κοστουμάκια. Αλλά και πάλι εψαχνα για κοριτσάκι οποτε δεν έδωσα ιδιαιτερη σημασια στα αγοριστικα και δεν μπορω να εκφερω γνωμη!!
Το μόνο που λέω για σιγουρια και για αγοράκια ειναι οτι έχει τα ιδια κουτια και λαμπαδες με άλλους σε πολύ καλυτερες τιμές (γενικά έχουν πολλα ιδια πραγματα σε πολυ καλυτερες τιμες)..Για τα άλλα πράγματα για αγοράκια δεν ξέρω καθόλου για να σας πω..ισως και να υστερούν στα ρουχα τους οντως!
Μερεντάκι με το οτι πληρωσεις περνεις θα συμφωνησω γενικά..Οχι στην συγκεκριμένη περίπτωση γιατι τουλάχιστον απο το φορεματάκι που πηρα το χειροποίητο όντως έχει πολύ καλή ποιότητα..Μπορει στα αγόρια να μην έχουν ωραία σχέδια, ούτε εμένα μου κάνανε κάποια εντύπωση όπως τα φορεματάκια. Πάντως γενικά η ποιότητα τους είναι καλή. Εσύ βαπτίζεις και κοντα μου ε?Αντε με το καλό! :wink:

xazomama
02-04-09, 22:55
Νεραϊδομαμά, να πω την αλήθεια, δεν κοίταξα καθόλου για βαφτιστικά ρούχα στο συγκεκριμένο μαγαζί, γιατί τα έχει ήδη πάρει από αλλού. Να φανταστείς ότι δεν πρόσεξα καν ότι έχει και τέτοια!
Οπότε δεν έχω απόψη γι'αυτά.
Όμως για τις μπομπονιέρες που τις έψαξα λιγάκι μπορεί να μην βρήκα αυτό που έψαχνα εξ' αρχής, αλλά βρήκα 2-3 αρκετά συμπαθητικές εναλλακτικές.

Όσο για τα μαρτυρικά, εκεί στους γύρω δρόμους αλλά και στην Ρόμβης έχει πάρα πολλά μαγαζιά με χάντρες και κοσμήματα. Εγώ πήγα στην Πραξιτέλους στο "NicolisGroup" και έπαθα πλάκα με την ποικιλία! Δεν ήθελα να φύγω απ'το κατάστημα... :D
Μόνο που πρέπει ή να κόψεις τιμολόγιο ή να κάνεις αγορά άνω των 50 ευρώ.

Μερεντακι
03-04-09, 14:48
Αχ σε ευχαριστω πολυ Μαριαλενα μου! Και εσυ οτι επιθυμεις!

Για να μην παρεξηγηθω, δεν ειπα οτι δεν ηταν καλα τα ρουχα στο Εφ, ηταν φοβερης ποιοτητας και ειχε και ποικιλια και τα κουτια πολυ ωραια και η κυρια φοβερα εξυπηρετικη και πραγματικα με εξεπληξε!
Τωρα αν ειμαι εγω λιγο περιεργη και θελω να βρω κατι πολυ ιδιαιτερο και διαφορετικο και δεν ξερω και εγω τι ( και αν θα καταληξω και ποτε...) δεν μου φταινε οι ανθρωποι... :oops:
Και τα γραφω αυτα δοτι δεν θα ηθελα να αποτρεψω καποια μαμα απο το να παει, γιατι ειναι κριμα μιας που εχει εκπληκτικα πραγματα! :)
Καλα εκανες και το σχολιασες το μηνυμα μου γιατι μπορει να ακουστηκε καπως...

ΜΑΡΙΤΑ
03-04-09, 22:11
Κορίτσια καλησπέρα!

Θα γίνω τον Μάιο και μετά από ψάξιμο στο forum αποφάσισα να πάω μαζί με την άλλη νονά και τη μαμά στο Παλαιό Φάληρο στο κατάστημα Εφ. Η αλήθεια είναι ότι ξετρελαθήκαμε όλες και με τα φορέματα και με τη κυρία που έχει το μαγαζί. Αποφασίσαμε να ξαναπάμε να τα κλείσουμε την άλλη βδομάδα αν και μας άρεσαν τόσο που ακόμα δεν έχουμε αποφασίσει ποιο θα πάρουμε. Και οι τιμές... φανταστικές! Τα φορέματα είναι σαν τα Letante (σε αυτά είχαμε καταλήξει ότι μας αρέσουν καθώς κάνουνν την διαφορά) αλλά σε μισή τιμή! Και όταν λέω μισή το εννοώ: 310ευρώ το Letante, 160 ευρώ τα φορεματάκια του Εφ και σε καταπληκτική ποιότητα!
Απλά ήθελα να σας ευχαριστήσω γιατί χωρίς εσάς δε θα πήγαινα σε αυτό το μαγαζί!!!

vickytsoch
03-04-09, 22:27
Κι εγώ το θέλω αυτό.

http://theartofballoon.gr/

Angela-tataki
05-04-09, 12:22
και εγώ θα πάω οποσδήποτε στην Εφ , μιας και είναι στο πατρικό μου στο Π.Φάληρο. Φυσικά δεν θα το ήξερα, απο εδώ το έμαθα και σας ευχαριστώ πολύ!!

korinaki
05-04-09, 20:59
Γεια σας κοριτσια!!Ψαχνω για 2-3 καταστηματα κεντρικα(Αθηνα)η' αν υπαρχουν και κοντα μου(μενω Παγκρατι) με πολλα ειδη για μπομπονιερες,για διαφορες διακοσμητικες κατασκευες για παρτυ κ.λ.π... :)

sunsun
06-04-09, 19:25
http://www.stockshops.gr/kids-baby-outlet/
Στοκ βαπτιστικών επωνύμων εταιριών ! δεν τα 'χω ψάξει ακόμα...[/list]

Χριστινα-Μαρινα
09-04-09, 12:58
Γεια σας κορίτσια,

Είμαι καινούρια στην παρέα και ψάχνω να βρω ένα τσαντάκι επασημωμένο που είδα στο elxisdoro. Το θέμα είναι πως προσπαθώ εδώ και μια εβδομάδα να επικοινωνήσω μαζί τους αλλά μάταια. Μήπως ξέρετε που αλλού μπορώ να βρω κάτι παρόμοιο?

greca003
09-04-09, 14:22
γραψε το ονομα ξανα γιατι στο επιασε σα διαφημιση..
γραψε το διχως λινκ... :wink:

Χριστινα-Μαρινα
09-04-09, 17:32
δεν το εγραψα με λινκ :( το ελξις

greca003
10-04-09, 12:43
βρηκα αυτα
http://www.nikolisgroup.gr/advanced_search_result.php?keywords=bag&osCsid=17389be9bd32faf896a39366625790b8&x=42&y=10

http://www.diva.com.gr/advanced_search_result.php?keywords=%D4%D3%C1%CD%D4%C1+&search_in_description=1&categories_id=&inc_subcat=1&x=55&y=12

αν τα κοψει σα διαφημιση μπες στο site του nikolisgroup και ψαξε με bag

και στο diva.com με ΤΣΑΝΤΑ

ευχομαι να βρεις κατι

παντως στον ελξις εγω καταφερα να μιλησω μαζι του και να ρωτησω κατι που ηθελα ενα Σαββατο...
δες τις ωρες λειτουργιας

ευχομαι να βοηθησα

val
11-04-09, 09:33
http://img17.imageshack.us/img17/6489/karavia.jpg

γειά σας κορίτσια ψάχνω αυτά τα καραβάκια για μπομπονιέρα, τα έχει δει

κάποια, σε ποιό κατάστημα ?

Ευχαριστώ

ΜΑΡΙΤΑ
11-04-09, 11:27
VAL καλημέρα.

έχω την εντύπωση ότι τα έχω δει σε ένα μαγαζί στην στάση μετρό Πανόρμου. Με το που βγεις από το σταθμό πας προς Κηφισίας και είναι στην γωνία. Είναι πολύ κοντά στο μετρό και αρκετά εξυπηρετικοί αυτοί που το έχουν. Οι τιμές τους είναι καλές αλλά δε ξέρω για το συγκεκριμένο γιατί έψαχνα για κοριτσίστικη μπουμπουνιέρα οπότε δε το κοίταξα καν.

Ελπίζω να σε βοήθησα.

Καλή συνέχεια στο ψάξιμο!

vera
11-04-09, 17:15
VAL βαλε ξεχωριστο τοπικ γιατι εδω δεν θα το δουν πολλοι......και διευκρινησε πως θελεις μαγαζι πυο πουλαει υλικα..... :wink:

vickytsoch
21-04-09, 15:52
http://www.klim-paper.gr/index.php?main_page=index&cPath=55

ELISA
24-04-09, 10:17
Μήπως, μπορείται να μου προτείνετε ανθοπωλείο στην περιοχή της Νέας Μάκρης και των περιχώρων??? Ενδιαφέρομαι για τον στολισμό της εκκλησίας...

stellitsaΚ
27-04-09, 22:26
Κορίτσια μήπως μπορείτε να μου συστήσετε από πού να πάρω βαπτιστικά ρούχα για τη μικρή μου??? Ενδιαφέρομαι ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ Ευχαριστώ πολύ.

chrysa.ps
28-04-09, 12:10
εγω πήρα τα βαπτιστικά απο την Λινα Πινατση στη Μητροπόλεως (Θεσσαλονίκη) Το πακέτο (ρούχα,λαμπάδα και κουτι ξυλινο) τα πήραμε 780 ε. Όλως παραδόξως είχε πολυ καλές τιμές ενω εγω περιμενα να ειναι πιο ακριβά. Την Κυριακή βαφτίζω την μπεμπούλα μου

katsampaki
28-04-09, 15:25
Αχ chrysa.ps με κάνεις πολύ ευτυχισμένη!
Το έβλεπα το μαγαζί και σκεφτόμουν οτι θα ειναι φωτιά και λάβρα!
Εμείς θα βαφτίσουμε τον μπεμπούλη των κουμπάρων μας τον Σεπτέμβριο! Και θέλω να του πάρω τα καλύτερα!
Αλλά δεν θέλω να ξεφύγω και τοσο που να ζοριστούμε οικονομικά....

Με ανέβασες πολυυυυυυυυυυυυυυ
Thanks!!!

chrysa.ps
28-04-09, 18:26
katsampaki, εχει πολυ ωραια πράγματα και πολυ καλή εξυπηρέτηση. Μεγάλη ποικιλα και σε μπομπιονιέρες αλλα επειδή εγω τις εφτιαξα μόνη μου δεν πήρα απο εκεί. Έχουν παράδοση περιπου 3 εβδομαδες.
αντε πανταξια!!

katsampaki
28-04-09, 18:40
Σε ευχαριστώ πολύ!
Κι εσείς με το καλό να κάνετε την βουτιά την Κυριακή!!!
Και να χαίρεσαι την μπέμπα σου!
Οι μπομπονιέρες είδες σε τι τιμές κυμαίνονταν???
Αν παρατήρησες πες!

Ευχαριστώ και πάλι!!!

chrysa.ps
28-04-09, 19:20
οι τιμες για μπομπονιέρες ξεκινούσαν απο 1,30 αν θυμαμαι καλά κια εφταναν τα 3,50 ευρω νομίζω. Η νονα δεν πληρωνει τις μπομπονιερες ομως, εμεις ετσι το εχουμε!εσυ θα πληρωσεις και τις μπομπονιέρες?

kathi
28-04-09, 22:20
katsampaki δεν ξερω αν ψαχνεις στην Θεσσαλονικη (δεν διαβασα απο πιο πριν την συζητηση) αλλα επειδη και εγω θα βαφτισω τον μαιο ενα κοριτσακι και περυσι ειχα βαφτισει ενα αγορακι (καταλαβαινεις οτι το εχω ψαξει αρκετα το θεμα) εχω να σου προτυνω ενα μαγαζι στην παλληνη και στο περιστερι εχει παραρτημα, ολο το πακετο 400ευρω καλα δεν ειναι? με 400 ευρω εκανα και την περσυνη ολα μεσα ειχε και με 300ευρω αναλογα τι θα σου αρεσει πολλυ μεγαλη ποικιλια.

kiko
29-04-09, 10:23
katsampaki δεν ξερω αν ψαχνεις στην Θεσσαλονικη (δεν διαβασα απο πιο πριν την συζητηση) αλλα επειδη και εγω θα βαφτισω τον μαιο ενα κοριτσακι και περυσι ειχα βαφτισει ενα αγορακι (καταλαβαινεις οτι το εχω ψαξει αρκετα το θεμα) εχω να σου προτυνω ενα μαγαζι στην παλληνη και στο περιστερι εχει παραρτημα, ολο το πακετο 400ευρω καλα δεν ειναι? με 400 ευρω εκανα και την περσυνη ολα μεσα ειχε και με 300ευρω αναλογα τι θα σου αρεσει πολλυ μεγαλη ποικιλια.

kathi, kalimera epeidi me endiaferei to magazi pou proteineis stin katsampaki mporeis na moy peis pou akrivos einai giati vaftizo ton mikro mou ton iounio kai theloume na pame me tin koumpara mou gia rouxalakia , an einai toso oikonomika oso les thelo na tis to proteino gia na mi xodevetai kai afti idiaitera.
efxaristo

katsampaki
29-04-09, 17:26
kathi se eyxaristw poly! alla eimai apo Xalkidiki! Opote endiaferomai gia Thessaloniki!
Chrysa.ps emeis edw to exoume tis mpomponieres tis plirwnoume mises mises me tous goneis opws kai ston gamo!
Autes me to 1,30 itan teleiws aples?

Diana Dee
29-04-09, 17:29
http://www.stockshops.gr/kids-baby-outlet/
Στοκ βαπτιστικών επωνύμων εταιριών ! δεν τα 'χω ψάξει ακόμα...[/list]

Πριν απο 2 μερες πηγα στο stock της Marasil στο Περιστερι και μαλλον θα τα κλεισουμε απο εκει. Εχει βαπτιστικα της προηγουμενης collection και ειναι ολα μιση τιμη (ισχυει και για τα ρουχα). Το μονο κακο ειναι οτι δεν μπορεις να παραγγειλεις, γιατι διαθεσιμο ειναι μονο οτι υπαρχει εκει. Το καλο βεβαια ειναι οτι το συνολο χωρις τα παπουτσια και τα μαρτυρικα μας βγαινει 260 ευρω! Θα ανεβασω φωτο απο βδομαδα να μου πειτε και εντυπωσεις

Α! και για τις μπομπονιερες ελεγα να τις κανω μονη μου,αλλα πηγα στον Παπανδρεου στην Ρομβης και βρηκα κατι τελεια φαναρακια σε πολλα χρωματα που τα στολιζει και βαζει και κουφετα και μου ειπε 1,70 (καλη τιμη νομιζω). Και για τα παιδια πολυχρωμα γλυφιτζουρια,στολισμενα με κουφετα και αυτα 1,50. Μαλλον για εκει με βλεπω!

chrysa.ps
29-04-09, 18:49
katsampaki απο οτι θυμαμαι ηταν σαν πουγκακια απλα με κορδελιτσα πολυ ομορφα. Βασικά αν πιανουν τα χερια σου οσον αφορα τα προσκλητηρια και τις μπομπονιερες , μετα απο συννενοηση φυσικα με τη μαμα, μπορεις ευκολα να τα κανεις μονη σου με λιγα χρηματα. Εγω να φανταστείς εκαν μονη μου προσκλητηρια(γυρω στα 80) με κοστοσ συνολικα 40ε και 200 μπομπονιερες (40 παιδικές και 160 για τους μεγαλους) με συνολικο κοστος υλικών 110 ε.

http://i632.photobucket.com/albums/uu50/198_02/DSC00683.jpg
μπομπονιερα μεγαλων
http://i632.photobucket.com/albums/uu50/198_02/DSC00711.jpg
μπομπονιερα παιδιων
http://i632.photobucket.com/albums/uu50/198_02/DSC00709.jpg

συν 40 χωνακια που εκανα με καραμελες και σοκολατες για τα παιδια με το τουλι που μου περισεψε.

Ενταξει δεν ειναι και επαγγελματικη δουλεια αλλα μια χαρα βγηκαν πιστευω

katsampaki
30-04-09, 02:27
Αχ chrysa.ps γιατι μπόρεσα να δω μονο την μπομπονιέρα για τους μεγάλους??? :(
Η ιδέα σου μου αρέσει! Και θα την προτείνω στην κουμπαρούλα μου!
και τώρα που το σκέφτομαι θα είναι και αυτη σε άδεια και εγώ δεν δουλεύω λόγω μεταπτυχιακού οπότε θα είναι πιο εύκολα τα πράγματα απο άποψη χρόνου! :))

MUMSOFIA
30-04-09, 09:36
κορίτσια εγώ πηρα τα βαπτιστικά .. από τα Grant - δεν είναι βαπτιστικά ακριβώς.. απλά τα συνδυάσα και μπορουμε να τα ξαναβάλουμε ...

Έχουν καλές τιμές : όλα μαζί τα πήραμε 172,00 ( παντελόνι, πόλο μπλουζάκι, μπουφανάκι,καπέλο)

Τα λαδόπανα και τις πετσέτες - άκουσα την συμβουλή σας και τα πήραμε από τα stock Allouette -100,00 €

chrysa.ps
30-04-09, 09:53
katsampaki, το διορθωσα. Μπορείς να δεις τις φωτο

katsampaki
30-04-09, 14:25
chrysa.ps μπράβο σου!
ειδικά οι παιδικές λένε τρελά!
κι εγώ με την κουμπάρα μου για κάτι τέτοιο σκεφτόμασταν!
και το προσκλητήριο είπες το εκανες μόνη σου έτσι?
πολύ καλό!
μια ερώτηση ακόμα........:))) τους μύλους απο που τους πήρες?και πόσο σου κόστισαν(αν επιτρέπεται να ρωτήσω κάτι τέτοιο)
Α! θα περιμένω να δω τα ρουχάκια με πολυυυυυυυυυυυ αγωνία!
με το καλό να πάρει το ονοματάκι της η μπεμπούλα σου!

kathi
30-04-09, 16:00
kathi, kalimera epeidi me endiaferei to magazi pou proteineis stin katsampaki mporeis na moy peis pou akrivos einai giati vaftizo ton mikro mou ton iounio kai theloume na pame me tin koumpara mou gia rouxalakia , an einai toso oikonomika oso les thelo na tis to proteino gia na mi xodevetai kai afti idiaitera.
efxaristo

kiko γεια σου το μαγαζι ειναι σε δυο περιοχες ενα στο περιστερι και ενα στην παλληνη λεγετε "μικελινα" εγω εχω ψωνισει απο την παλληνη δυο φορες που το χρειαστηκα (επειδη ειναι κοντα στην περιοχη μου) θα βαρεθειτε να σας βγαζει κοστουμακια παπουτσακια και τα συναφη οπως σας ειπα και πιο πριν ειναι ολα μεσα ρουχαλακια παπουτσακια μαρτυρικα λαδοπανα μπουκαλακι για το λαδι πετσετες το κουτι η λαμπαδα και συν οτι σου δινει δωρο σαν καταστημα μια κουβερτουλα για το μωρο ενα καδρακι για το παιδικο μια κρεμαστρουλα παιδικη με σχεδιακι και ενα αρκουδακι αυτα ειναι δωρα για την νονα. παντως ειναι καλο που σκεφτεσαι και την κουμπαρα σου. αν δεν μπορεσεις να το βρεις πες μου να σου δωσω τα τηλεφωνα τους

kathi
30-04-09, 16:02
κικο ξεχασα να σου πω οτι εχει και μεγαλη ποικοιλια σε μπομπονιερες αν θελεις να ριξεις μια ματια

chrysa.ps
30-04-09, 18:26
Katsampaki, τα προσκλητηρια τα εκανα μονη.
τους ανεμομυλους τους πηρα απο το jumbo 0,50 τον ενα. Τούλι χρησιμιποιησα το ιδιο που εβαλα και στις μπομπονιέρες των μεγαλων με χρωματιστα κουφετα που παρηγγειλα απο το www.veryniceday.gr προς 6,50 €/κιλο (5 κιλα+μεταφορικα όλα μαζι 40 €). με λιγα λεφτα λοιπον μπορεις να κανεις πολλα πραγματα, αν εχεις χρονο ασχολήσου. Περα απο το οικονομικο εινια ωραια διαδικασια. Γενικως εγω παρολο που δουλευω καθε μερα σπαστο ωραριο και εχω χρονο μονο το Σαββατοκυριακο , το βρηκα σαν εμπειρια διασκεδαστικη

kathi
30-04-09, 21:30
Katsampaki, τα προσκλητηρια τα εκανα μονη.
τους ανεμομυλους τους πηρα απο το jumbo 0,50 τον ενα. Τούλι χρησιμιποιησα το ιδιο που εβαλα και στις μπομπονιέρες των μεγαλων με χρωματιστα κουφετα που παρηγγειλα απο το www.veryniceday.gr προς 6,50 €/κιλο (5 κιλα+μεταφορικα όλα μαζι 40 €). με λιγα λεφτα λοιπον μπορεις να κανεις πολλα πραγματα, αν εχεις χρονο ασχολήσου. Περα απο το οικονομικο εινια ωραια διαδικασια. Γενικως εγω παρολο που δουλευω καθε μερα σπαστο ωραριο και εχω χρονο μονο το Σαββατοκυριακο , το βρηκα σαν εμπειρια διασκεδαστικη

χαρα στο κουραγιο σου κοπελα μου μπραβο σου..........

happymama2
30-04-09, 23:22
Κορίτσια καλησπέρα! Κι εγώ θα βαφτίσω το καλοκαίρι τη μπεμπούλα μας και έχω κόλλημα με το μέρος όπου θα κάνω το τραπέζι της βάπτισης. Σκέφτομαι για χωριο της Ειρήνης. Εχετε ακούσει θετικά σχόλια? Εχετε πάει τελευταία σε εκδήλωση βάφτισης εκεί?

chrysa.ps
04-05-09, 10:17
Κορίτσια καλησπέρα! Κι εγώ θα βαφτίσω το καλοκαίρι τη μπεμπούλα μας και έχω κόλλημα με το μέρος όπου θα κάνω το τραπέζι της βάπτισης. Σκέφτομαι για χωριο της Ειρήνης. Εχετε ακούσει θετικά σχόλια? Εχετε πάει τελευταία σε εκδήλωση βάφτισης εκεί?

εχω πάει σε γαμο περυσι και όλα ηταν πολυ καλά. Καλή εξυπηρέτηση και πολύ καλό φαγητό. Τωρα στις 31/5 ειμαστε καλεσμενοι σε βαφτιση και η δεξιωση ειναι στην αιθουσα ''ΙΡΙΔΑ''. Μπορώ να σου πω εντυπώσεις μολις πάω

kalamaraki
04-05-09, 12:35
Και εγώ έχω ραντεβού μαζί τους την Πέμπτη να δω τους χώρους γιατί μάλλον εκεί λεμε να κάνουμε το γλέντι της γαμο-βάφτισής μας! Αλλά για την ταβέρνα του Ζορμπά και το Μπαλκονάκι κατευθυνόμαστε! Θα σας πω και εγώ την Παρασκευή.

Michael
04-05-09, 17:08
Ετοιμάζουμε τη βάφτιση της μπεμπούλας μας και διάβαζα το πρωί το συγκεκριμένο θέμα γιατί θέλαμε να διαλέξουμε παιδικές μπομπονιέρες.

Για τις μπομπονιέρες ενηλίκων, έχει διαλέξει η γυναίκα μου και έχει παραγγείλει όλα τα υλικά που χρειάζονται για να τις φτιάξουμε μόνοι μας.
Μεταξύ αυτών είχε παραγγείλει και 7 κιλά κουφέτα προς 17€ το κιλό. (Δεν είχα διαβάσει ακόμα ότι κάποιοι τα πουλάνε 12€ το κίλο).

Πήγαμε λοιπόν σ' ένα μαγαζί στη Ν. Ιωνία που λέγεται "Μέλι και Αμύγδαλο". Το είχα δει περνώντας και μου άρεσε πολύ η βιτρίνα του, δείχνει ανθρώπους με γούστο. Βρήκαμε πολύ ωραίες μπομπονιέρες και η αίσθηση που έχω είναι ότι είναι σε πολύ καλές τιμές (απ'ότι θυμάμαι από τον Αντώνη 2 χρόνια πριν, τα ξύλινα παιχνίδια ήταν πιο ακριβά).
Αυτό όμως που μας έκανε πολύ καλή εντύπωση, ήταν ότι παρόλο που δεν πήραμε από αυτήν ούτε τα προσκλητήρια, ούτε τις μπομπονιέρες των ενηλίκων, προσφέρθηκε να μας βοηθήσει, δίνοντας μας κουτιά για τις μπομπονιέρες των ενηλίκων που να ταιριάζουν με αυτά των παιδικών, αλλά και συμβουλές για να φτιάξουμε ακόμα καλύτερες τις μπομπονιέρες των ενηλίκων. Όταν την ρωτήσαμε για τα κουφέτα, μας έιπε ότι μπορεί να μας φέρει τα κουφέτα του Χατζηγιαννάκη με τις γεύσεις, με 10€ το κιλό!
Φυσικά ακυρώσαμε την παραγγελία των κουφέτων από το άλλο κατάστημα και τα παραγγείλαμε από εκεί.

Γενικά μας έκανε τρομερή εντύπωση η κυρία Γωγώ που μας εξυπηρέτησε αλλά και μας βοήθησε γι' αυτά που δεν αγοράσαμε από εκεί.
Επίσης μου έκανε τρομερή εντύπωση ότι ο Αντώνης στριφογύριζε και πείραζε τα πάντα στο μαγαζί και η κυρία Γωγώ δεν ενοχλήθηκε καθόλου.

Για όποιον ενδιαφέρεται το μαγαζί βρίσκεται σε ένα πεζόδρομο κάθετο στην Ηρακλείου. Αθηνάς 1 και Ηρακλέιου 316, και το τηλέφωνο 210-2725200
Το γούστο είναι υποκειμενικό, η ευγένεια όμως και η καλή εξυπηρέτηση πρέπει να αναγνωρίζονται.

Αυτά προς το παρόν! Μετά τις 12 Απριλίου που είναι η βάπτιση μας θα επανέλθω με πιο ουσιαστικές εντυπώσεις.

Επανέρχομαι, έστω και καθυστερημένα, για να ευχαριστήσω την κυριά Γωγώ, που μας τα είχε ετοιμάσει όλα άψογα. Έβαλε το δικό της λιθαράκι σε μία βάπτιση η οποία εξελίχθηκε ονειρεμένα!

nikias
06-05-09, 15:54
Εγώ έχω καταχαρεί με τα προσκλητήρια & τις μπομπονιέρες του μπέμπη μας! Τα έκλεισα όλα -και τη φωτογράφηση- απο ένα μαγαζί στο Γαλάτσι &
μου τα έφτιαξαν φανταστικά & σε καλές τιμές: 1,20 το προσκλητήριο & 2,50 το κουτάκι. Είναι σετ με θέμα τον πειρατή & έχει & το όνομα του μπέμπη! Μου το έφτιαξαν κατα παραγγελία το σχέδιο χωρίς να με χρεώσουν έξτρα! Άν βρώ πώς, θα ανεβάσω φωτογραφίες. Λέγεται novia & έχει & site www.novia.gr (http://www.novia.gr) . Επίσης βρήκα μπισκοτάκια αντί για παστάκι στο www.mpiskotoula.gr (http://www.mpiskotoula.gr) & λέω αν προλάβω να τα παραγγείλω! Ελπίζω να βοήθησα γιατί εγώ έφαγα πολύ τρέξιμο μέχρι να καταλήξω!

letaki
07-05-09, 00:06
Nikias, μπήκα & είδα το site που προτείνεις & φαίνεται πολύ καλό. Τι προσφορά σου έδωσαν για τη φωτογράφιση? Έχω πάει σε καναδυο φωτογράφους στη γειτονιά μου & μου φαίνονται εξωφρενικές οι τιμές!

happymama2
07-05-09, 08:59
Θα περιμένω τις εντυπώσεις σου Chrysa.ps! Εγώ kalamaraki σκέφτομαι για την ταβέρνα του Ζορμπά, γιατί τα άλλα ξεφεύγουν από τον προϋπολογισμό μου για το τραπέζι της βάφτισης. Επίσης, αξιόλογη ειναι και η πισίνα. Κι επειδή θέλω να καταλήξω, σκέφτομαι αν προλάβω να πάω την Κυριακή που έχει βάφτιση να δω τι γίνεται, πώς είναι ο στολισμός, η εξυπηρέτηση, η ορχήστρα κ.λ.π.

agentP
07-05-09, 22:09
Γειά σας κορίτσια, βάφτισα πρόσφατα και μου έκανε πολύ καλή εντύπωση μιά βιοτεχνία στο Ελληνικό "Ρένα" - Γ. Μαρίνου 41, τηλ 2109623374. Δεν τα πήρα όλα από εκεί αλλά είχε πολύ καλές τιμές στα κουτιά, λαδόπανα, μαρτυρικά κλπ

nikias
07-05-09, 23:21
Letaki πήραμε ένα πακέτο 650Ε για φωτογραφία & βίντεο στην εκκλησία & μετά στο τραπέζι, με ψηφιακό άλμπουμ. Πάντως πάρε να ρωτήσεις γιατί μπορεί να θέλεις κάτι διαφορετικό. Είναι πολύ εξυπηρετικοί.

ΕΛΕΝΟΥΦΙ
08-05-09, 01:51
ειμαι τρισευτυχισμενη!!!!διαβαζοντας πολυυυυυ εδω μεσα,βρηκα κ γω το τελειο ρουχαλακι για τη μπεμπα μου,σ ενα αγγλικο site http://childrensalon.com/

εχοντας παει σε διαφορα μαγαζια,οπου εβλεπα αρκετα συνηθισμενα σχεδια,τα ιδια κ τα ιδια πανω κατω,αποφασισα να κινηθω στο πιο ρομαντικο κ ασυνηθιστο νομιζω στυλ των πολυ μακριων φορεματων(97cm) που ειναι δημοφιλες στο εξωτερικο ενω στην ελλαδα δεν το χω δει παρα μονο στη βαπτιση της κορης της μενεγακη.
επιλεξαμε λοιπον το http://childrensalon.com/product_info.php?cPath=2_3&products_id=3939
κ για παπουτσακια http://childrensalon.com/product_info.php?cPath=2_21&products_id=5277 (καθοτι ψωνακια εγω κ η νονα!-ο μπαμπας φωναζει αλλα μια φορα βαφτιζουμε τη μικρη μας πριγκιπισσα!)
ακουω γνωμες....!
ενα μεγαλο ευχαριστω στα κοριτσια που προτειναν αυτο το site!ειναι απλα τελειο!

vickytsoch
08-05-09, 09:57
η μαμα μου εχει μανια με αυτα τα φορεματα-βαφτιστικα..

οταν ειχε παει Ιταλια ηθελα να μου παρει με το ετσι θελω...

ΕΛΕΝΟΥΦΙ
08-05-09, 14:01
η μαμα μου εχει μανια με αυτα τα φορεματα-βαφτιστικα..

οταν ειχε παει Ιταλια ηθελα να μου παρει με το ετσι θελω...

να φανταστω οτι εσυ δεν εισαι πολυ fan αυτου του στυλ?¨ειναι πολυ κραυγαλεο?
αυτο ειναι το μονο που φοβαμαι,μη μας κραξουν(οπως εκανε ηδη ο συζυγος!)

kalamaraki
08-05-09, 14:26
να φανταστω οτι εσυ δεν εισαι πολυ fan αυτου του στυλ?¨ειναι πολυ κραυγαλεο?
αυτο ειναι το μονο που φοβαμαι,μη μας κραξουν(οπως εκανε ηδη ο συζυγος!)

Και εγώ δεν είμαι φαν του στυλ αλλά δεν μου πέφτει λόγος αν εσάς σας αρέσει! Να τα κάνεις όλα όπως σου αρέσουν εσένα και του αντρούλη σου, να βρεις μια χρυσή τομή, και να μην σκέφτεσαι τι θα πουν οι άλλοι. Μόνο εσύ θα τα θυμάσαι μετά από καιρό κανείς αλλος... άρα γιατί να μην είναι όπως σου αρέσει εσένα?
Και εγώ θα κάνω πολύ απλό και λιτό σε διακόσμηση γάμο και βαφτιση(έχω ήδη καβγάδες με την μητέρα μου που δεν θέλω να φορέσω νυφικό και που θα κάνω ένα ποιο ιδιαίτερο διαφορετικό προσκλητήριο)... δεν μου αρέσουν οι "παπάδες" ε και? Ξέρω ότι θα σχολιαστούν όλα... Ε και? Εγώ όμως θα είμαι ικανοποιημένη από τις επιλογές μου και ας κουρεύονται όλοι τους!! :D:D

vickytsoch
08-05-09, 15:47
Εμενα μου φαινεται πολυ Λατινικό και Καθολικό..

κατα τάλλα μου φαινεται οτι παει χαμενο.. Δεν θα το ξαναβαλει ποτε!!

θα μου πεις .. γιατι τα βαφτιστικά πόσες φορές θα τα βαλει??? αλλα λεμε τωρα...

ΕΛΕΝΟΥΦΙ
08-05-09, 15:58
α ναι,δεν το σκεφτομαι αν θα το ξαναβαλει,ουτως η αλλως εχει απειρα ρουχα που ουτε καν προλαβε να φορεσει(μεγαλωνει με τρομακτικους ρυθμους)

κ γω,οσο φαινεται περιεργο,ειμαι του τελειως λιτου στυλ-ακομα κ στο γαμο μου δεν ηθελα νυφικο(ουτε καν ανοιχτο γαμο!) κ φορεσα το πιο απλο νυφικο που υπαρχει.
οσο για τη βαπτιση,παλι θα θελα να ναι κλειστος(αλλα δε γινεται),οποτε λεω οκ,ανοιχτο θελετε?παρτε το φορεμα-υπερπαραγωγη να γουσταρετε!
ασχετο,αλλα εμενα μου κανει λιγο μαρκησια αυτο το φορεμα,κ καταλαβαινετε,μ αρεσει αφου τη φωναζω μαρκησια τη μπουμπου μου χαιδευτικα....
δηλαδη δεν αρεσει σε κανεναν?(εκτος απο μενα κ τη νονα?) :-(

konstance
08-05-09, 17:23
Δείτε κι αυτόν τον κατάλογο.

http://www.fotiadispanos.gr/pages.html

Είναι από το Φωτιάδη στο Π. Φάληρο.

vickytsoch
10-05-09, 00:34
δηλαδη δεν αρεσει σε κανεναν?(εκτος απο μενα κ τη νονα?) :-(

δεν ειπαμε??? στη μαμα μου!!! χι χι χι

ΕΛΕΝΟΥΦΙ
10-05-09, 01:19
δεν ειπαμε??? στη μαμα μου!!! χι χι χι

αχου!!!!ναι!σωστα!-ε λοιπον πολυ την παω τη μαμα σου!!!!να της το πεις να χαρει-η μαλλον οχι,μπορει να σε πρηξει(κατα την προσφιλη τους συνηθεια!) : ειειειδες?μα αυτα τα φορεεεεματα ειναι τελεια,στα λεγα εγω, αλλα βεβαια,ακους ποτε τη μανουλα?οοοοοχι,παντα του κεφαλιου σου κανεις,αλλα ετσι ειναι,μπλα μπλα μπλα μπλα!!!!!

το πετυχα??? χα χα χα !

happymama2
11-05-09, 02:10
Εάν σου αρέσει ΕΛΕΝΟΥΦΙ, πάρτο και μην ακούς κανέναν. Κανείς δε φροντίζει τη βάφτιση περισσότερο από τη μαμά, άρα ουσιαστικά, αυτή θα θυμάται τις λεπτομέρειες. Εγώ μπήκα στην ιστοσελίδα να δω το βαπτιστικό και είδα άλλα ενδιαφέροντα ρουχάκια και παπουτσάκια. Είναι original? Εχεις ξαναπαραγγείλει από εκεί?

ΕΛΕΝΟΥΦΙ
11-05-09, 13:06
Εάν σου αρέσει ΕΛΕΝΟΥΦΙ, πάρτο και μην ακούς κανέναν. Κανείς δε φροντίζει τη βάφτιση περισσότερο από τη μαμά, άρα ουσιαστικά, αυτή θα θυμάται τις λεπτομέρειες. Εγώ μπήκα στην ιστοσελίδα να δω το βαπτιστικό και είδα άλλα ενδιαφέροντα ρουχάκια και παπουτσάκια. Είναι original? Εχεις ξαναπαραγγείλει από εκεί?

να σου πω την αληθεια δεν εχω ιδεα>φανταζομαι πως θα ναι,με την εννοια κ οτι η τιμη καποιων επωνυμων(πχ παπουτσακια D&G) ειναι ιδια με ελλαδα που τα χω βρει-τωρα αν δεν ειναι κ απλα τα πουλανε σ αυτη την τιμη,τι να σου πω!
δεν εχω ξαναπαραγγειλει απο κει,οποτε παιρνω ρισκο κ μαλιστα για τα βαπτιστικα της,αλλα τι να κανω?ξετρελαθηκα!οταν τα παραλαβουμε θα πω εντυπωσεις για να ξερετε κ οι αλλες μανουλες

happymama2
11-05-09, 15:34
Chrysa.ps, τα προσκλητήριά σου μου άρεσαν πολύ. Πώς τα έκανες? Από πού πήρες υλικά, πώς έκανες την εκτύπωση? Σκέφτομαι κι εγώ να τα κάνω εγώ τα δικά μου, γιατί αυτά που μου αρέσουν κοστίζουν πολύ.

marilita
11-05-09, 18:08
Letaki πήραμε ένα πακέτο 650Ε για φωτογραφία & βίντεο στην εκκλησία & μετά στο τραπέζι, με ψηφιακό άλμπουμ. Πάντως πάρε να ρωτήσεις γιατί μπορεί να θέλεις κάτι διαφορετικό. Είναι πολύ εξυπηρετικοί.

Απίθανη τιμή!!!!!!

chrysa.ps
11-05-09, 18:26
[QUOTE=happymama2;910199]Chrysa.ps, τα προσκλητήριά σου μου άρεσαν πολύ. Πώς τα έκανες? Από πού πήρες υλικά, πώς έκανες την εκτύπωση? Σκέφτομαι κι εγώ να τα κάνω εγώ τα δικά μου, γιατί αυτά που μου αρέσουν κοστίζουν πολύ.[/QU

happymama2, πηρα αΑ4 χαρτι ακουαρελας απο τον Πανικιδη 9,90 €/100ΦΥΛΛΑ (βασικά μενω θεσσαλονικη αλλα καισ το πλαισιο αν πας νομιζω εχει), τυπωσα πρωτα το σχεδιακι στον εκτυπωτη στου σπιτιου μου (cannon laser) και μετα ξαναπερασα το ιδιο φυλλο και εκτυπωσα το κειμενακι. Πηρα κοπτικο μηχανηματακι απο το πλαισιο (11,40 €) και 80 φακέλους φουξ απο το πλαίσιο (16 € συνολο). τελος εκλεισα με αυτοκολλητακια που αγορασα απο το public με πεταλουδες (περιπου στα 1,99 € το πακετο που ειχε πανω απο 25 αυτοκολλητα) Συνολο δηλαδη μου βγηκαν τα 80 προσκλητηρια 50 € περιπου

Boobookaki
11-05-09, 20:09
γειά σας κορίτσια, είμαι νέα μανούλα, έχω ένα αγοράκι 4 μηνών και ετοιμάζω την βάπτισή του και τον θρησκευτικό γάμο μας για τις 20/9

chrysa.ps μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις που βρήκες αυτό το καταπληκτικό σχεδιάκι με τα απλωμένα ρουχαλάκια??? μου άρεσε πάρα πολύ!!! επίσης το κοπτικό που το χρησιμοποίησες???

chrysa.ps
11-05-09, 20:13
γειά σας κορίτσια, είμαι νέα μανούλα, έχω ένα αγοράκι 4 μηνών και ετοιμάζω την βάπτισή του και τον θρησκευτικό γάμο μας για τις 20/9

chrysa.ps μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις που βρήκες αυτό το καταπληκτικό σχεδιάκι με τα απλωμένα ρουχαλάκια??? μου άρεσε πάρα πολύ!!! επίσης το κοπτικό που το χρησιμοποίησες???

boobookaki Καλησπέρα,

να σου ζησει ο μπέμπης και με το καλό η βαπτιση και ο γάμος. Το σχεδιακι το βρήκα απο το site www.express-invitations.com
αποθηκευσα την καρτα, απομόνωσα το σχεδιακι και εκανα όλα τα παραπάνω. Το κοπτικό το χρησιμοποίησα για να κόψω ακριβςως το προσκλητήριο στις διαστάσεις του φακέλου

letaki
13-05-09, 00:05
Nikias, ευχαριστώ πολύ. Τελικά έκλεισα στη www.novia.gr (http://www.novia.gr) μόνο για φωτογραφία γιατί τα άλλα τα είχα ήδη κλείσει αλλού. Άν δεν είχα δώσει προκαταβολή θα έπαιρνα αυτά τα κουτάκια με το όνομα του παιδιού. Είναι τέλεια!

nikias
13-05-09, 11:29
Marilita, όντως μου έκαναν καλή τιμή & πήρα χθές τα δείγματα & είναι καταπληκτική δουλειά! Έμεινα πολύ ευχαριστημένη!

fairygodmother
13-05-09, 20:05
http://www.kerveloglou.gr/vaftisika-agori/images/%2859%29.jpg

Γεια σας! Πρόκειται κι εγώ να γίνω νονά τον Αύγουστο. Οι τιμές για τα βαπτιστικά εδω είναι εξωφρενικές. Διαβάσα τις συζητήσεις σας κι αναρωτιέμαι μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε. Ο χρόνος για να έλθω στην Αθηνα για ψώνια είναι πολύ περιορισμένος.
Έχω βρει ένα παρόμοιο κουστουμάκι με της φωτογραφίας. Η διαφορά ειναι ότι το μπουφάν ειναι γυαλιστερό και το πουκαμισο αντι ριγέ είναι καρουδάκι μπλε. Μηπως έχετε δει σε κάποιο μαγαζί κάτι παρόμοιο.
Θα ήμουν υπόχρεη αν μου στέλνατε μήνυμα με διευθύνσεις μαγαζιών με τέτοιου είδους βαπτιστικά!!!

antigoni84
18-05-09, 11:31
ξερετε μήπως που μπορώ να βρω κοχύλια?

vickytsoch
18-05-09, 11:42
sto praktiker, στο organizer stores και νομιζω οτι ειδα και στο jumbo

ELISA
18-05-09, 11:46

Έχει σίγουρα στο www.agrinvest.gr

antigoni84
18-05-09, 12:01
ευχαριστώ πολύ Ελιζάκι!Θα πάω μαλλον αυριο το απόγευμα,φιλια

kalamaraki
18-05-09, 12:24

Στο τζάμπο έχει σε αποχρώσεις του θαλασσί, ασημί, ροζουλί και κανονικό χρώμα!! Είναι και ποιο οικονομικά από του πράκτικερ

antigoni84
18-05-09, 12:32
αλήθεια που παίζουν οι τιμές??

kalamaraki
18-05-09, 17:20
αλήθεια που παίζουν οι τιμές??

Από όσο θυμάμαι ενα σετάκι σκέτα κοχύλια 2.99? ή 1.99? έχει και με άμμο ανάμεικτα έχει διάφορα, εγώ θα πάρω από εκει όλη την διακόσμηση της εκκλησίας εκτός από τις γάζες:wink:

tonia t
22-05-09, 19:00
καλημερα σε όλες. Όντως τελευταία μέρα δουλειάς!!!!!! Μετά τη βάφτιση της μικρής μας κόρης, θέλουμε να κάνουμε τραπέζι σπίτι. Εχετε υπόψη σας κάποιο catering; Έχω ρωτήσει σε 3 αλλα η τιμή που μου δώσανε ήταν €35 (πολλά θα έλεγα). Κάτι πιο φτηνό, έχετε υπόψη σας;

i timi boro na po oti einai kali...alla nomizo oti o stergiou prepei na exei kaluteres times....pare ena tilefono na deis..2102583600 kai 2102881940-3

tonia t
22-05-09, 19:23
kalispera se oles tis manoules...
emeis vaftisame ti mairoula mas to perasmeno savato 16 maiou
meta apo polu psaximo....vrikame se ena magazi tis kaluteres times tis agoras se bobonieres kai tetoia
i boboniera pou kaname sti mairoula ti vrikame se allo magazi oloidia 1 euro pio akrivi....
kai ti sunthesi me ta louloudia pou valame sta trapezia pou kostise 20 euro,se kapoia anthopoleia mas zitisane 29euro gia tin idia akrivos sunthesi....
imarton aspoume...
thelei polu psaximo koritsai giati oi times paizoun polu!!!

konstance
23-05-09, 01:56
i timi boro na po oti einai kali...alla nomizo oti o stergiou prepei na exei kaluteres times....pare ena tilefono na deis..2102583600 kai 2102881940-3

Ρώτα και στο Splendid Catering (http://www.splendidcatering.gr/contact.asp.htm).

Είχα κάνει το γάμο μου και όλοι είχαν να λένε για το φαγητό.

Επίσης ρώτα και στον "Ελαφοκυνηγό" (http://www.elafokinigos.gr/contact.htm, δες εδώ το τηλέφωνο και ζήτα το τηλέφωνο του catering γιατί δεν το βρίσκω).

Έχω φάει και ήταν καλό. Δεν ξέρω αν είναι φθηνότερο αλλά δε χάνεις να ρωτήσεις.

eddie_30
24-05-09, 00:49
ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΦΩΤΙΑΔΗΣ (ΒΙΟΤΕΧΝΙΑ) ΣΤΟ Π.ΦΑΛΗΡΟ, ΑΛΛΑ Κ ΕΚΕΙ ΑΠΟ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ.
ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΑΡΚΕΤΑ ΕΚΛΕΙΣΑ ΒΑΠΤΙΣΤΙΚΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΙΜΕΣ ΒΙΟΤΕΧΝΙΑΣ. ΣΤΕΛΙΝΟ ΤΟ ΛΕΝΕ.
ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ

xristianc
24-05-09, 15:57
Κάποτε (πριν από 15χρονια) κάποια από τα καταστήματα Μπαρκά συνεργάζονταν με κάποιο τρόπο, και είχαν ιδιόκτητο εργοστάσιο.
Τώρα πια, αδέλφια και ξαδέλφια έχουν κρατήσει τα καταστήματά τους και έχουν διαφοροποιηθεί ο ένας από τον άλλο.
Απλά πρόκειται για το ίδιο (μεγάλο) σόι με παρελθόν στα είδη συσκευασίας.
Προσωπικά, γνωρίζω μόνο το κατάστημα στην Κουμουνδούρου και πράγματι έχει πολύ μεγάλη ποικιλία και καλές τιμές.

xristianc
24-05-09, 16:03
Να προσθέσω κι εγώ ένα κατάστημα, με πολύ καλή εξυπηρέτηση και ικανοποιητικές τιμές (όταν τους πεις π.χ. ότι είναι για βάφτιση και ότι χρειάζεσαι ποσότητα σου κάνουν χονδρική) είναι το Λουκάς στη Νέα Ερυθραία (Ελ. Βενιζέλου 71. τηλ: 210 6202134).
Έχει μεγάλη ποικιλία σε κορδέλες, υφάσματα, χάντρες, ανθάκια καλάθια και κουτιά.
Από ότι μου είπαν σε κανένα μήνα θα είναι έτοιμο και το site τους www.lucas.com.gr

Lilian12
24-05-09, 19:18
ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΟΣ ΣΤΗΝ ΚΟΥΜΟΥΝΔΟΥΡΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΑΡΚΑΣ?

vls
25-05-09, 12:13
O Μπαρκας ειναι ακριβως επανω στην πλατεία Κουμουνδούρου, στο αριστερό σου χερι η πλατεία στο δεξί το μαγαζί...ειναι και γωνιακό.

Lilian12
27-05-09, 12:42
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ VLS ΤΟΝ ΒΡΗΚΑ,ΠΗΓΑ ΧΘΕΣ!

Lilian12
27-05-09, 12:46
:-):-):-):-):-)

ΑΜΑΛΙΑ
27-05-09, 23:45
ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΑΡΚΕΤΑ ΕΚΛΕΙΣΑ ΒΑΠΤΙΣΤΙΚΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΙΜΕΣ ΒΙΟΤΕΧΝΙΑΣ. ΣΤΕΛΙΝΟ ΤΟ ΛΕΝΕ.
ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ
Μπορείς να μου πεις διεύθυνση; Ή να μου τη στείλεις σε πμ; Επίσης θα με ενδιέφερε η τιμή όλου του σετ αν δε γίνομαι αδιάκριτη.
Ευχαριστώ πολύ.

kalamaraki
28-05-09, 08:09
Ξέρει καμία σας για Θεσσαλονίκη , την βιοτεχνία με μπομπο Πόπη στην Θέρμη? Μου είπαν να πάω εκεί γιατί έχει πολύ καλες τιμές

ΑΜΑΛΙΑ
29-05-09, 00:20
Στο ef τα βαπτιστικά έχουν νούμερα; Ή ειναι το κλασικό 2αρι;

mpempa
05-06-09, 14:09
μετα απο πολυ ψαξιμο εκλεισα εχτες τις μπομπονιέρες της κόρης μου απο το www.inspyrus.gr. πραγματικα πολύ καλές τιμες και φοβερη εξυπηρετηση. ειχα παει παντου , στο ροζ σιελ δε μου αρεσε η εξυπηρετηση. ειλικρινα με εκαναν να νιωθω απαισια!!! ωραια πραγματα αλλα.... βαλτε στο μυαλο σας και αυτο το καταστημα.

mama chryssa
06-06-09, 16:48
Εσείς που τα ξέρετε όλα, μήπως ξέρετε που μπορώ να βρώ μπομπονιέρες σαν κι αυτές???
http://www.evendi.gr/218C4161.el.aspx (http://www.evendi.gr/218C4161.el.aspx)
τις διάφορες με τα βατραχάκια???

elena36
09-06-09, 18:15
http://img17.imageshack.us/img17/6489/karavia.jpg

γειά σας κορίτσια ψάχνω αυτά τα καραβάκια για μπομπονιέρα, τα έχει δει

κάποια, σε ποιό κατάστημα ?

Ευχαριστώ

www.narlis.gr (κοίτα κατάλογο Parisis)

elena36
11-06-09, 16:19
Δείτε κι αυτόν τον κατάλογο.

http://www.fotiadispanos.gr/pages.html

Είναι από το Φωτιάδη στο Π. Φάληρο.

Πολύ ωραία πράγματα και καλές τιμές!! Και κυρίως δίνει λιανική όσα κομμάτια θες...Ευχαριστούμε!

mama xrysa
13-06-09, 15:53
Βρήκα στο adorex κάποια πουγκάκια πολύ όμορφα για να τα φτιάξω εγώ με κάποιο διακοσμητικό κόσμημα αλλά λεει στον κατάλογο οτι το κιβώτιο είναι 500 κομμάτια.Αυτό σημαίνει ελάχιστη παραγγελία 500 κομμάτια η μπορώ και λιγότερα;Έχει παραγγείλει καμμία απο κεί;Είναι αξιόπιστο σάιτ;

monbebe
14-06-09, 15:29
κοπελιες θελω βοηθεια γιατι εχω ψιλοχαθει μες στο φορουμ!!!
ψαχνω γλυφιτζουρια σαν αυτα http://an-agapas.gr/f1l3s/product_images/VAP078.jpg στο συγκεκριμενο γαλαζιο χρωμα για να φτιαξω προσκλητηρια. μεχρι στιγμης τα μονα που εχω βρει ψαχνοντας στο ιντερνετ και με ξυλινο μπαστουνακι που θελω ειναι αυτα http://www.elxisdoro.gr/details.php?productsid=4033 και συγκεκριμενα το Α. αλλα δεν μπορω να πω οτι τρελλαινομαι. -αν δεν βρω αυτο που ψαχνω θα καταλληξω μαλλον σε κατι τετοιο.- ψαχνω ομως μηπως βρω ακρβως αυτο που θελω και ισως και φτηνοτερα απο 1,20ε. μαλλον θα χρειαστω γυρω στα 50 κομματια. ξερει καμοια που να ψαξω για αυτα τα γαλαζια σαν του an-agapas?
επεισης για τις μπομπονιερες, θα παρω παπουτσακια απο το jumbo, οπου θα δινω απο ενα στον κοσμο. αλλα δεν εχω αποφασισει πως ειναι πιο ωραιες. να ειναι μεσα στο παπουτσακι το τουλι με τα κουφετα όπως πχ εδω http://an-agapas.gr/f1l3s/product_images/BO042.jpg ή να ειναι ολο το παπουτσακι μεσα σε τουλι όπως εδω http://an-agapas.gr/f1l3s/product_images/VAP179.jpg (με ενα παπουτσακι ομως).

marianna9880
14-06-09, 15:48
Νομίζω πως πιο ωραίο ( και πιο εύκολο ) είναι μέσα στο παπουτσάκι..Καλή επιτυχία

pasxalitsa v
15-06-09, 15:29
monbebe για τα γλειφιτζουρια εχεις δει εδω ???
http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=23882&highlight=%EC%F0%EB%E5+%E3%EB%E5%E9%F6%E9%F4%E6%EF%F5%F1%E9%E1
οσον αφορα το παπουτσακι κι εμενα το πρωτο μου αρεσει και ειναι και πιο ευκολο που λεει και η marianna...

monbebe
15-06-09, 16:14
το ειχα διαβασει το τοπικ, και μ'αρεσουν τρελλα του mytree αλλα θα χρειαστω μονο 50 και απ'οτι διαβασα δινουν 100δες. και επιπλεον ελεγα να τα βρω φτηνοτερα. αν δεν τα βρω οκ, απλα θα συμβιβαστω με κατι λιγοτερο -πχ τυπου ελξις-. αλλα το ιδανικο θα ηταν κατι σαν του αν αγαπας ή του mytree.

Marigoula
19-06-09, 14:03
Γεια σας και από μένα !! Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει καμιά σας επισκεφτεί το κατάστημα ΜΑΪΜΟΥ στη Ν.Φιλαδέλφεια με είδη βάπτισης; Το εντόπισα σε περιοδικό για τη βάπτιση και έχει τις ίδιες μπουμπουνιέρες (μπαλαρίνες-τσαντάκια-καπελάκια υφασμάτινα) που έχει το "αν αγαπάς" αλλά σε χαμηλότερες τιμές όπως μου είπαν στο τηλέφωνο. Δεν ξέρω για ποιότητα φαντάζομαι να είναι η ίδια.
Απλώς ήθελα πριν κάνω τον κόπο να πάω μήπως έχει πάει καμιά σας να μου πει τίποτα σχετικό γιατί είμαι και μακριά...

elena36
22-06-09, 10:35
Παίρνω το θάρρος να καταγγείλω μια εντελώς ανάρμοστη συμπεριφορά από την εν λόγω εταιρεία μόνο και μόνον γιατί την είχα πολλές φορές συστήσει σε φίλες του forum λόγω της ποικιλίας του καταλόγου της.....και της καλής εξυπηρέτησης στο τηλέφωνο.....Όταν όμως πήγα στο κατάστημα ερχόμενη ειδικά για αυτόν τον λόγο στην Αθήνα από την επαρχία και αφού πρώτα είχα επικοινωνήσει μαζί τους τηλεφωνικώς για να επιβεβαιώσω το ωράριο λειτουργίας και τη λιανική διάθεση των προϊόντων τους, τα πράγματα άλλαξαν ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ! Οι 8-10 υπάλληλοι που ήταν εκεί μας υποδέχτηκαν λες και ήμασταν ζητιάνοι, σχολίαζαν εμάς και τους άλλους πελάτες (2-3 ακόμα άτομα για λιανική προφανώς) ότι "όλοι οι τρελοί σήμερα μας ήρθαν" χωρίς καν να ζητήσουμε κάτι, απλά στο άκουσμα ότι θέλουμε κάποια πράγματα να αγοράσουμε λιανική ή απλά στο ότι αναπνέαμε από τον ίδιο αέρα που ανάπνεαν και αυτοί! Ο υπάλληλος βροντοφώναξε "σήμερα έχουμε πολύ δουλειά και δεν δίνουμε λιανική"!!! Ο άντρας μου ευγενικά του απάντησε "μπορούμε να έρθουμε τουλάχιστον αύριο?- Σάββατο- γιατί ήρθαμε από επαρχία μόνο για αυτό το λόγο αφού πρώτα είχαμε μιλήσει τηλεφωνικώς και για το ωράριο λειτουργίας και για τη λιανική διάθεση των προϊόντων!! Και ο υπάλληλος έξαλλος μας απάντησε "Δεν με νοιάζει εμένα που ήρθατε από την Λαμία, σήμερα και αύριο δεν γίνεται!! Από Δευτέρα και βλέπουμε!!!!!!!!!!!!!!" Δεν θα αναφερθώ πιο λεπτομερώς στην συμπεριφορά και των υπολοίπων υπαλλήλων, ούτε πως φερόντουσαν και στους άλλους πελάτες....απλά επειδή το έχω προτείνει σας ενημερώνω.....Έχω αρχίσει και πιστεύω στο Σύνδρομο Κακοποίησης Διοργάνωσης Βάπτισης...Δεν ξέρω αν συμφωνείτε μαζί μου....

mama xrysa
22-06-09, 10:57
Ντροπή τους!!!:evil::evil::evil:
Μήπως θα έπρεπε να πάρετε να μιλήσετε με τον υπεύθυνο;Γιατί προφανώς ο συγκεκριμένος κύριος ήταν υπάλληλος, και να του πείτε τι καλά παιδιά έχει στο μαγαζί του;

elena36
22-06-09, 15:19
Ντροπή τους!!!:evil::evil::evil:
Μήπως θα έπρεπε να πάρετε να μιλήσετε με τον υπεύθυνο;Γιατί προφανώς ο συγκεκριμένος κύριος ήταν υπάλληλος, και να του πείτε τι καλά παιδιά έχει στο μαγαζί του;

Τι να σου πω mama xrysa?? Δεν θέλω να δώσω καμία συνέχεια στο θέμα....Εγώ όφειλα να ενημερώσω το forum....Εκνευρίστηκα πάρα πολύ και εγώ και ο συζυγός μου...Όμως έτσι πρέπει να είναι...Μας κατηγόρησαν την συμπεριφορά τους και άλλοι...Παρόλα αυτά, ο ιδιοκτήτης οφείλει να γνωρίζει τι γίνεται στην επιχείρησή του...

mama xrysa
22-06-09, 15:41
Τι να σου πω mama xrysa?? Δεν θέλω να δώσω καμία συνέχεια στο θέμα....Εγώ όφειλα να ενημερώσω το forum....Εκνευρίστηκα πάρα πολύ και εγώ και ο συζυγός μου...Όμως έτσι πρέπει να είναι...Μας κατηγόρησαν την συμπεριφορά τους και άλλοι...Παρόλα αυτά, ο ιδιοκτήτης οφείλει να γνωρίζει τι γίνεται στην επιχείρησή του...
Mα γι'αυτό το λέω και εγώ όχι για να καρφώσεις κάποιον.Αλλά σκέφτομαι τον καημένο τον ιδιοκτήτη που πληρώνει τους υπαλλήλους και θεωρεί οτι κάνουν καλά την δουλειά τους!Και μετά αναρωτιώμαστε γιατί κλείνουν τόσες πολλές επιχειρήσεις!

afroditivenus
23-06-09, 17:47
μηπως ξερετε καποιο σαιτ με κουτια σκληρο χαρτονι η ξυλινο σκετα να τα φτιαξω εγω;

monbebe
23-06-09, 19:30
δεν ξερω τι ακριβως ψαχνεις, αλλα δες κι εδω...
http://www.atlas-paketo.gr/index.php
http://www.barkas.gr/index.php
http://www.suxess.gr/
http://www.eshopgamou.gr/eshop/eidh-vaptishs.html
http://coverpack.com/

afroditivenus
23-06-09, 23:36
ψαχνω για μεγαλα κουτια για βαφτιστικα,μαρτυρικων,λαδοσετ,λαμπαδας και κεριων σκετα ωστε να τα ζωγραφισω-διακοσμησω εγω...ειναι πολυ ακριβα εξω τα ετοιμα ποσο μαλλον στα χανια!!!!!
:-(

mama xrysa
24-06-09, 00:17
ψαχνω για μεγαλα κουτια για βαφτιστικα,μαρτυρικων,λαδοσετ,λαμπαδας και κεριων σκετα ωστε να τα ζωγραφισω-διακοσμησω εγω...ειναι πολυ ακριβα εξω τα ετοιμα ποσο μαλλον στα χανια!!!!!
:-(

Για δες στου Κεκάκη.Είχα κάνει πρίν λίγα χρόνια βάφτιση απο αυτόν και είχε καλά και σχετικά φτηνά πραγματάκια.Μήπως βρείς κάτι ετοιμο και φθηνό εκεί.

afroditivenus
25-06-09, 00:25
λοιπον βρηκα ολα τα κουτια που θα ζωγραφισω με 35 ευρω!!38 ευρω τα υλικα για τα μαρτυρικα 200τμχ απο ebay (θα τα φτιαξω εγω),103 ευρω το βαφτιστικο φορεμα απο το αγγλικο σαιτ,το κερι για την λαμπαδα και τα 3 κερακια 6 ευρω,500 ευρω στον σταυρο,10-13 ευρω το βιβλιο ευχων απο τις εκδοσεις πατακης,10 ευρω το στεφανακι,2 ευρω το μπουκαλι για το λαδι,τα διακοσμητικα,κορδελες,τουλια,δωρο μαμας μεινανε ακομα και παπουτσια-καλτσες-εσωρουχα-λαδοπανα-ζακετα τον αυγουστο με τις εκπτωσεις και η νεραιδουλα ετοιμη για βαφτιση στις 12/09/09 ....μολις τελειωσω φωτογραφιες και συνολο,ειμαι σιγουρη οτι ειμαι πολυ καλα!!!!!:p:p:p:p:p

monbebe
25-06-09, 13:57
τελικα, γλυφιτζουρια σαν του mytree -της 1ης σελιδας στο μπουκετο κατα προτιμηση- που θα βρω στην Αθηνα, φτηνοτερα απο 1,50ε? εχω χαθει στις σελ. του φορουμ αλλα κατι συγκεκριμενο δεν μπορω να βρω... κατι διαβασα για το getta στην Ηρακλειου, αλλα περα απο μια επικοινωνια της κοπελας που εγραφε απο το τηλ. δεν διαβασα κατι αλλο... αν τελικα αγορασε απο εκει, αν τα εχει το συγκεκριμενο κτλ...
βοηθηστε πλιιιιιιζζζζζζζ....

fairygodmother
25-06-09, 15:06
afroditivenus κι εγώ ενδαφέρομαι για το e-bay .Μπορεις να μου πεις συγκεκριμένο e-seller; σου έχω στειλει message. Αν μπορείς βοήθησε με.

EFTIHIA
25-06-09, 15:18
ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ... ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 21/6/09 ΠΡΑΓΑΜΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ Η ΒΑΠΤΙΣΗ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΟ!!! ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΤΕΛΕΙΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Ο ΛΑΙΜΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΛΕΙΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΜΕΡΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ... ΒΕΒΑΙΑ ΤΑ ΜΠΡΑΒΟ ΑΞΙΖΟΥΝ ΚΥΡΙΟΛΕΧΤΙΚΑ ΣΤΟ ΤΕΑΜ ΤΟΥ ROZ-SIEL!!!!!!! ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΓΩΓΟ!!!! ΤΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ!!!!!!!!!!

Ελένη
25-06-09, 15:30
λοιπον βρηκα ολα τα κουτια που θα ζωγραφισω με 35 ευρω!!38 ευρω τα υλικα για τα μαρτυρικα 200τμχ απο ebay (θα τα φτιαξω εγω),103 ευρω το βαφτιστικο φορεμα απο το αγγλικο σαιτ,το κερι για την λαμπαδα και τα 3 κερακια 6 ευρω,500 ευρω στον σταυρο,10-13 ευρω το βιβλιο ευχων απο τις εκδοσεις πατακης,10 ευρω το στεφανακι,2 ευρω το μπουκαλι για το λαδι,τα διακοσμητικα,κορδελες,τουλια,δωρο μαμας μεινανε ακομα και παπουτσια-καλτσες-εσωρουχα-λαδοπανα-ζακετα τον αυγουστο με τις εκπτωσεις και η νεραιδουλα ετοιμη για βαφτιση στις 12/09/09 ....μολις τελειωσω φωτογραφιες και συνολο,ειμαι σιγουρη οτι ειμαι πολυ καλα!!!!!:p:p:p:p:p

τελικά κουτιά που βρήκες;
Με το καλό η βάπτισή σας!

nat-left
25-06-09, 16:39
κορίτσια να δείτε και στον Ναρλή στην Καβάλα, έχει ωραία και οικονομικά πράγματα και τα στέλνει με ελάχιστο κόστος (εγώ διάλεξα για τα μωρά μου από τη συλλογή Nikos)

kalamaraki
25-06-09, 16:46
Και εγώ συλλογή Νίκος λέω να διαλέξω θα πάμε το σάββατο με τους νονούς να τα δούμε!

monbebe
25-06-09, 16:47
nataki τι κανετε? τι κανουν τα μπεμπακια?
εμενα γιατι δεν μου απανταει κανεις για τα γλυφιτζουρια?σνιφ, κλαψ, λυγμ!
προεκυψε μλκ με κατι μπομπονιερες παιδικες που μ'αρεσαν... γμτ... δεν τις δινουν σε λιγοτερα κομματια απο 120.. ηταν κατι ωραιες χιονομπαλες απο τον παριση... ο οποιος δεν καταλαβαινω γιατι δινει τα πραγματα του καταλογου του πιο ακριβα απο τον Ναρλη ο οποιος εχει τα ιδια πραγματα απο τον καταλογο του Παριση πιο φτηνα! κουφο?
μηπως ενδιαφερεται καμια για 70 χιονομπαλες να τα μοιραστουμε?

kalamaraki
25-06-09, 16:49
για πες ποιες είναι?

monbebe
25-06-09, 17:00
απο τον καταλογο http://www.parisis.com.gr/parisis-katalogos-2009.html πηγαινε στη σελιδα 81 με τα βελακια κατω δεξια. η σελιδα εχει μονο χιονομπαλες και μια κορνιζα. απο αυτες μ'αρεσαν οι προτελευταιες -που δεν εχουν καθολου ασημι διακοσμηση-. Δεν ξερω τιμη γιατι μου ειπε τιμες μονο για 2 αλλα σχεδια που ειχα ζητησει παλι τιμη, και που αυτα τα δινουν 50 τεμαχια. Αλλα μου ερχονται πολυ ακριβα αυτα.

kalamaraki
25-06-09, 17:05
Είναι πολύ όμορφες αλήθεια, και σκέφτεσαι να τις κάνεις μπομπό ή δωράκι?

elena36
25-06-09, 17:23
Κορίτσια συμφωνώ για τον Ναρλή!! Έχει πολύ καλές τιμές. και εγώ από εκεί παράγγειλα τις μπομπονιέρες μου και τις περιμένω να μου τις στείλει.. Αν όλα πάνε καλά μέχρι το τέλος τότε πραγματικά θα τον συστήνω ανεπιφύλακτα!

monbebe
25-06-09, 18:02
για παιδικες μπομπονιερες τις θελω... επειδη στους μεγαλους θα εχω τα παπουτσακια, σκεφτηκα οτι στα παιδακια θα τους φανει πιο καλα κατι τετοιο, παρα τα παπυτσακια... ειδα και αλλα πραγματακια απο τον καταλογο... κρεμαστρουλες, ημερολογια, σημειωματαρια, καρουσελ... αλλα καποια ηταν πολυ ακριβα για αυτα που διαθετω -πχ καρουσελ- και αλλα δεν τα δινουν κατω απο 100 κομματια... αλλα εχω κολλησει με τις μπαλιτσες... οκ, δεν ειναι τιποτα τρελλο, αλλα για παιδικες και με το ολο σκηνικο που εχω φανταστει τη βαπτιση μου κανουν...

monbebe
25-06-09, 19:07
γιουχου... μου'πεσαν τα μαλλια λεμε... οι χιονομπαλες που εχει εδω εχουν 3,50ε... μηπως η χρυσοσκονη μεσα ειναι απο αληθινο χρυσο???
http://www.happyevents.gr/vaptisi-mpomponiera-agori.html

fairygodmother
25-06-09, 21:05
afroditivenus κι εγώ ενδιαφέρομαι για το e-bay .Μπορεις να μου πεις συγκεκριμένο e-seller; σου έχω στειλει message. Αν μπορείς βοήθησε με.

mama xrysa
26-06-09, 09:04
Κοριτσάκια απο Πάτρα ψάχνω για υλικά για τις μπομπονιέρες αυτές τις μέρες.Έχετε κανένα μαγαζί υπόψην σας;Εγώ βρήκα αυτά:

Νικολές στην Πατρέως χαμηλά, μικρή ποικιλία σε κουτιά, πουγκάκια, κορδέλες και διακοσμητικά.

Αποθήκη συσκευασιας στην Καραισκάκη αρκετά όμορφα πράγματα, σχετικά μεγάλη ποικιλία και εξυπηρετικότατο προσωπικό!

Αμπαλάζ επίσης στην Καραισκάκη πολύ όμορφα πράγματα, έχει και ειδικό τμήμα με έτοιμες μπομπονιέρες και βαπτιστικά γενικά, πολύ ωραίες και ψαγμένες ιδέες, ίσως λίγο ακριβότερο απο τα υπόλοιπα.

nat-left
26-06-09, 11:56
monbebe βρήκα γλειφιτζούρια στη victory με 1,42? / τεμ. + ΦΠΑ 9% η κάθε συσκευασία περιέχει 12 τεμάχια και έχει γαλάζιο με άσπρο, ροζ με άσπρο και πολύχρωμα.

Τα μπεμπέκια είναι μια χαρούλα σε ευχαριστώ (διάβασα τα καλά σας νέα, να ζήσετε!!! )

άσχετο, την πάτησα σαν τον βλάκα με τον βασιλόπουλο, αγόρασα παγούρια παιδικά πανέμορφα με τους ήρωες του disney και πήρα μερικά γιατί δεν είχε πολλά και παρείγγειλα τα υπόλοιπα... ε ... τώρα δεν τα βρίσκουν και είμαι μέσα στα νεύρα!!!

monbebe
26-06-09, 12:45
βρε νατακι, μπηκα στη σελιδα τους τις προαλες και τους εστειλα μειλ, αλλα δεν εχουν αυτα που θελω, +οτι αυτα που εχουν ειναι με πλαστικο καλαμακι , ενω εγω θελω ξυλινο... -ειμαι και απαιτητικη!-
Σ'ευχαριστω για τις ευχες! ο μπεμπης μου δινει φιλακια τωρα... ακουμπαω το μαγουλο μου και κανει το χανακι... -χαζομαμα..............-

mama xrysa
02-07-09, 18:24
Κορίτσια σος!Ψάχνω έναν τέτοιο βάτραχο http://an-agapas.gr/f1l3s/product_images/VAP135.jpg (http://an-agapas.gr/f1l3s/product_images/VAP135.jpg) σε μενταγιόν να βάλω στις μισές μπομπονιέρες επάνω σε πράσινο κουτί.Σε όποιο μπομπονιεράδικο όμως το έχω βρεί μου ζητάνε γύρω στα 2,50 ευρώ μόνο για αυτόν!Το έχετε πετύχει σε κανέναν αντιπρόσωπο φθηνότερα;Έχω βρεί μόνο αυτόν http://www.adorex.gr/catalog.php?page=240 (http://www.adorex.gr/catalog.php?page=240) στην Αντορέξ σελίδα 246, πρώτη εικόνα αλλά θα ήθελα κάτι πιο προσεγμένο και χρωματιστό.
Στις άλλες μισες μπομπονιέρες θα βάλω αυτήν την νεράιδα : http://www.neraidorama.gr/com_eshop/neraides-xondriki-metallika-ejarthmata/76.html (http://www.neraidorama.gr/com_eshop/neraides-xondriki-metallika-ejarthmata/76.html) σε φούξια κουτί.Τα φώτα σας λοιπόν!

marianna9880
03-07-09, 02:20
μαμά Χρύσα δεν ξέρω που μπορείς να βρεις τέτοιον βάτραχο, μπορώ όμως να σου πω πως μάλλον λίγσ σου ζητάνε , αυτός είναι τέλειος... η δε νεράιδα με άφησε άφωνη, πες μου πότε είναι η βάφτιση να πεταχτώ και γω...Πολύ καλές επιλογές, καλή επιτυχία στην αναζήτηση

nat-left
03-07-09, 10:57
Φιλενάδα, τα γλειφιτζούρια τα μεγάλα που πήρα από τη victory είναι ΖΑΧΑΡΩΤΟ όχι το κλασικό γλειφιτζούρι που όλες ξέρουμε!!!! Τώρα τα πήρα... θα τα κρατήσω. Από μέγεθος όμως αξίζουν τα λεφτά τους, είναι αρκετά εντυπωσιακά, έρχονται σε κούτες, πάνω σε κόκκινη βάση είναι όλα στερεωμένα και είναι αρκετά όμορφα.
Ξεκίνησα να φτιάχνω τις μπομπονιέρες... ω θεε μου, τι δουλειά και αυτή και αύριο θα πάρω και τα προσκλητήρια που τα έφτιαξα μόνη μου και τα έδωσα για εκτύπωση σε τυπογραφείο. Όταν τα τελειώσω θα σας τα ανεβάσω, φιλάκια (σε όλες τις μαμάδες)

monbebe
03-07-09, 11:06
ναι το εχω δει... τους ειχα ρωτησει κι εγω γι'αυτα... τα μεγαλα πνευματα... ;)
ισως παρω για διακοσμηση... ακομα ειναι καπως συγκεχυμενα ολα στο μυαλο μου... δεν βρισκω τις παιδικες μπομπο που θελω... παντου ελλειψη εχουν... 40 κωδικους εχω ψαξει και απο αυτους εχουν 2 και οχι αυτο ακριβως που θελω αλλα διπλανο παρομοιο σχεδιο... και μαλλον θα συμβιβαστω... δεν θα βγει ενα θεμα στις μπομπο αλλα τεσπα.... ποσες βαφτισεις εχουν πια!

nat-left
03-07-09, 11:30
-διπλό μήνυμα-

nat-left
03-07-09, 11:32
εγώ τις μπομπονιέρες τις πήρα απευθείας από το εργοστάσιο του Νίκου στη Μάνδρα Αττικής, στην αρχή μου έκαναν λίγο τις δύσκολες (ότι και καλά δεν δίνουν λιανική) αλλά μια χαρά δίνουν, γιατί πριν και μετά από εμένα πήραν και κάποιες άλλες. Βέβαια το κέρδος του το βγάζουν κανονικότατα, γιατί χονδρική κάποιες που διάλεξα είχαν 50 λεπτά και τις πήρα 1 ευρώ και κάποιες άλλες που είχαν 1 τις πήρα 1,5.... Πάντως και εκεί από εξυπηρέτηση σκίζουν! Ενώ στην αρχή σε μαλώνουν ότι και καλά δεν δίνουν λιανική και να πας στην έκθεση στο περιστέρι... αλλά τελικά δεν ισχύει.

nat-left
03-07-09, 11:35
α πήρα και καλάθια, τα τεράστια τα πήρα 20 ευρώ τα 2 στολισμένα ενώ ο αντορεξ τα είχε 15 το ένα και πολυ μικρότερα. Πήρα και κουφέτα χατζηγιαννάκη (τα πικολινο) ωραία είναι, τρώω και κανένα ενδιάμεσα στα δεσίματα... και την πάτησα με τα κουτιά κουμπάρων που δεν είναι τα κλασικά διάφανα.... (τώρα δεν ξέρω αν επιστρέφονται) πάντως εμένα τελικά ... δεν θα μου έρθουν πιο φθηνά...

monbebe
03-07-09, 11:37
ειχα δει διαφορες απο τον Ναρλη που νομιζω οτι ειναι ο φτηνοτερος ως τωρα. εχω βρει το ιδιο πραγμα σε 3 site με 3 τιμες, και αυτος ο πιο φτηνος... αλλα τα πιο πολλα δεν τα εχει δυστυχως.. και ενω ειχα καταλληξει στις ρακετες αγορακι, τελικα εχει μονο τις ρακετες πειρατη. γλυφιτζουροπροσκληση, μπομπο παπουτσι για τους μεγαλους, ρακετα πειρατης για τους μιικρους... θα'ναι πολυ τσιρκο ή σκασιλα μας κι αν δεν ειναι ολα ενα θεματακι?

monbebe
03-07-09, 11:41
πιο φτηνα δεν νομιζω να μου ερθουν ουτε εμενα οι μπομπο, γιατι τα κουφετα που θελω να βαλω μεσα νομιζω τα ακριβαινουν... αλλα δεν με νοιαζει για 20-30 λεπτα πιο πανω... αφου δεν το χαρηκα τοσο στου μεγαλου τη βαπτιση ας το κανω τωρα... εν τω μεταξυ ψαχνω και για τυπωμενες κορδελες με το ονομα... για το αν-αγαπας δεν το συζηταω... βρηκα καπου αλλα ελαχιστα μετρα παραγγελιας ειναι τα 500! τι να τα κανω??? δεν θα κανω 1000 μπομπο... αλλα ειναι οικονομικα. δηλ 45ε+φπα/500μ. ενω το αν-αγαπας θελει 100+ για τα 50μ. 80-100μ θελω το πολυ...

mama xrysa
03-07-09, 11:52
Μαριάννα μου ευχαριστώ πολύ!Και εμένα μου αρέσει καλύτερα ο πράσινος αλλά βγαίνει πολύ ακριβός.Καμμιά κοπέλα τον έχει δεί πουθενά;

αρλα
05-07-09, 20:23
Ξέρετε αν τα καταστήματα στη Ρόμβης είναι ανοιχτά Δευτέρες;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

SOFTZ
06-07-09, 02:24
Τον ίδιο βάτραχο ψάχνω και γώ στη θεσσαλονίκη μα δεν τον βρίσκω πουθενά....στο αν αγαπάς τηλεφώνησα και τους ρώτησα αν ξέρουν καταστημα θεσ/νίκης που να χει ίδιο και μου παν πως δεν έχουν ιδέα..ενημερώστε και μένα αν τον εντοπίσετε κάπου...3 αυγούστου η δική μας βάφτιση...

katsampaki
08-07-09, 13:47
Καλησπερα σας!
Θα ηθελα την βοηθεια των φιλεναδων θεσσαλονικιων!
Ψαχνω την παιδικη βαλιτσα http://valitsa.gr/commerce/popup_image.php?pID=272
ή το σακβουαγιαζ http://valitsa.gr/commerce/popup_image.php?pID=314 (δεν εχω καταληξει ακομα)
μπορειτε να μου πειτε καταστηματα στην Θεσσαλονικη που μπορω να τα βρω?

ζιζελ
08-07-09, 21:56
Κοίτα στο lapin.Φαντάζομαι ότι έχει στη Θεσ/νίκη.

konstance
09-07-09, 02:15
Μου φέρανε μία ίδιας μάρκας αλλά κροκόδειλο δώρο στα βαφτίσια.

Είναι αγορασμένη από τα Alouette.

ΘΕΣ/ΝΙΚΗ: ΤΣΙΜΙΣΚΗ 42, ΤΗΛ. 2310-263115
ΘΕΣ/ΝΙΚΗ: ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΕΩΣ 38, ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ, ΤΗΛ. 2310-403932

GEMAKOAL
09-07-09, 02:28
ΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ALOUETTE , ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ !!

BabyBoom
13-07-09, 10:28
Καλημέρα!!
Καταρχήν πολλά συγχαρητήρια για αυτό το topic. Μου σώσατε πολύ χρόνο με όλα αυτά. Καταστάλαξα στις μπομπονιέρες που ήθελα και πήγα σε κάποιες από τις διευθύνσεις που αναφέρονται και βρήκα αυτό που έψαχνα.
Βρήκα τις κορνίζες που έψαχνα για μπομπονιέρα, που είχα δει σε site 2,70?, στη Ρώμβης μόνο 1,75? και μάλιστα με κουφέτα Χατζηγιαννακη και με τα καλάθια χωρίς χρέωση, μόνο με εγγύηση την οποία θα πάρουμε πίσω μόλις τα επιστρέψουμε!!!!
Μπράβο σε όλους που συμμετέχετε και σας ευχαριστώ!

elena36
13-07-09, 11:26
ειχα δει διαφορες απο τον Ναρλη που νομιζω οτι ειναι ο φτηνοτερος ως τωρα. εχω βρει το ιδιο πραγμα σε 3 site με 3 τιμες, και αυτος ο πιο φτηνος... αλλα τα πιο πολλα δεν τα εχει δυστυχως.. και ενω ειχα καταλληξει στις ρακετες αγορακι, τελικα εχει μονο τις ρακετες πειρατη. γλυφιτζουροπροσκληση, μπομπο παπουτσι για τους μεγαλους, ρακετα πειρατης για τους μιικρους... θα'ναι πολυ τσιρκο ή σκασιλα μας κι αν δεν ειναι ολα ενα θεματακι?

Δεν είναι θέμα Ναρλή η έλλειψη...είναι των εισαγωγέων...αν δεν τα έχει αυτός (που έχει και μεγάλο απόθεμα στις αποθήκες του) τότε δεν θα τα βρεις και αλλού δυστυχώς!! Πάντως εμένα μέχρι τώρα μου έχουν φερθεί άψογα και μάλιστα έκανα την όλη διαδικασία από μακριά..Μέχρι και τα δείγματα μου έδειξαν σε φωτογραφία μέσω email...Σήμερα τα πλήρωσα (πόσα πράγματα και μόνο 3 ευρώ τα μεταφορικά!) και περιμένω τη παραλαβή τους. Και θα σας πω! Πάντως monbebe μη στεναχωριέσαι! Μην τα κάνεις τσίρκο! έχεις τόσες επιλογές στην τελική!

baby_bloom
13-07-09, 16:39
κορίτσια να δείτε και στον Ναρλή στην Καβάλα, έχει ωραία και οικονομικά πράγματα και τα στέλνει με ελάχιστο κόστος (εγώ διάλεξα για τα μωρά μου από τη συλλογή Nikos)

Ο Ναρλής έχει πολύ ωραία κομμάτια, αλλά αν δεν είμαι Καβάλα, μπορώ να στείλω παραγγελία με e-mail και να τα στείλει Αθήνα? Και μπορείς να παραγγείλεις μεμονωμένα κομάτια ή όλο το σετ βάπτισης. Για παράδειγμα εγώ θέλω μόνο κουστούμι και παπούτσια από την συλλογή Ασλάνης, μπορεί να μου τα στείλει? Και μήπως ξέρει καμιά πόσο πάει περίπου ένα συνολάκι Ασλάνης γιατι στο site δεν έχει τιμές.
Ευχαριστώ

elena36
13-07-09, 17:27
Ο Ναρλής έχει πολύ ωραία κομμάτια, αλλά αν δεν είμαι Καβάλα, μπορώ να στείλω παραγγελία με e-mail και να τα στείλει Αθήνα? Και μπορείς να παραγγείλεις μεμονωμένα κομάτια ή όλο το σετ βάπτισης. Για παράδειγμα εγώ θέλω μόνο κουστούμι και παπούτσια από την συλλογή Ασλάνης, μπορεί να μου τα στείλει? Και μήπως ξέρει καμιά πόσο πάει περίπου ένα συνολάκι Ασλάνης γιατι στο site δεν έχει τιμές.
Ευχαριστώ

Τους παίρνεις τηλέφωνο και συνεννοείστε. Τώρα αν θες κάτι να σου δείξουν που δεν το έχουν στην ιστοσελίδα (π.χ δείγμα για τη μπουμπυνιέρα) τότε στο φωτογραφίζουν και στο στέλνουν στο email σου. Πάρτους τηλέφωνο για οτι θες, έχουν πολύ καλή εξυπηρέτηση!

fairygodmother
14-07-09, 16:33
Τους παίρνεις τηλέφωνο και συνεννοείστε. Τώρα αν θες κάτι να σου δείξουν που δεν το έχουν στην ιστοσελίδα (π.χ δείγμα για τη μπουμπυνιέρα) τότε στο φωτογραφίζουν και στο στέλνουν στο email σου. Πάρτους τηλέφωνο για οτι θες, έχουν πολύ καλή εξυπηρέτηση!

Συμφωνώ. Κι εγώ παρήγγειλα τα πάντα από τον Ναρλή.
Οικονομικός και εξυπηρετικότατος!
Είχα λίγο άγχος με τη μεταφορά αλλά μου τα έστειλε όλα με courier.
Τον συστήνω ανεπιφύλακτα!

baby_bloom
14-07-09, 17:23
Συμφωνώ. Κι εγώ παρήγγειλα τα πάντα από τον Ναρλή.
Οικονομικός και εξυπηρετικότατος!
Είχα λίγο άγχος με τη μεταφορά αλλά μου τα έστειλε όλα με courier.
Τον συστήνω ανεπιφύλακτα!

Γεια σου.
Χαιρομαι που βρήκα άτομο που τα πήρε από Ναρλή. Να σου κάνω κάποιες ερωτήσεις και αν μπορείς μου λες.
Πήρες κάποιο απο τα πακέτα βάπτισης ή ανεξάρτητα ρούχα? Τα ρούχα που έχει ανεξάρτητα, συνδιάζονται με πακέτο ή οι τιμές που αναγράφονται είναι μόνο το κουστούμι? Μπορώ να αγοράσω μόνο κουστούμι και παπούτσια ή πρέπει να πάρω όλο το βαπτιστικό σετ(κουτί, λαμπάδα...κτλ)?
Συγνώμη αν σε ζάλισα, αλλά τους έχω στείλει e-mail και δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα. Και ανάλογα απο αυτές τις απαντήσεις θα κατασταλλάξω σε σχέδιο για να τηλεφωνήσω.
Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!

fairygodmother
15-07-09, 08:05
Πήρα και το κουστούμι, τη λαμπάδα κούτα κ.λπ.
Την κούτα και τη λαμπάδα τη διάλεξα και του είπα να μου την παραγγείλει.
Αν ξέρεις τι θες θα του πεις συγκεκριμένα και αυτός παραγγέλνει αυτό που θες.
Εγώ μιλούσα με το Χάρη. Πολύ εξυπηρετικός.

fairygodmother
15-07-09, 08:07
Γεια σου.
Χαιρομαι που βρήκα άτομο που τα πήρε από Ναρλή. Να σου κάνω κάποιες ερωτήσεις και αν μπορείς μου λες.
Πήρες κάποιο απο τα πακέτα βάπτισης ή ανεξάρτητα ρούχα? Τα ρούχα που έχει ανεξάρτητα, συνδιάζονται με πακέτο ή οι τιμές που αναγράφονται είναι μόνο το κουστούμι? Μπορώ να αγοράσω μόνο κουστούμι και παπούτσια ή πρέπει να πάρω όλο το βαπτιστικό σετ(κουτί, λαμπάδα...κτλ)?
Συγνώμη αν σε ζάλισα, αλλά τους έχω στείλει e-mail και δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα. Και ανάλογα απο αυτές τις απαντήσεις θα κατασταλλάξω σε σχέδιο για να τηλεφωνήσω.
Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!

Νομίζω ότι μπορείς να πάρεις ό,τι θες και οι συνδυασμοί που έχει δεν είναι δεσμευτικοί.

sternchen
15-07-09, 17:33
Κοριτσια μια ερωτηση : Αν παρεις πχ μπομπονιερες απο τον Ναρλη , τα καλαθακια απο που τα παιρνεις ; τα στελνει αυτος και μετα εσυ παλι πισω ; ρωτω γιατι οντως ειναι ο πιο φτηνος , αλλα προβληματιστηκα με τα καλαθια και μηπως δωσω πολλα σε κουριερ και μετα μου ερθει μια ή αλλη . Οποια ξερει . Την ευχαριστω !!!!!!!!

mariadrama
15-07-09, 18:31
Αρχοντουλα κι εγω παρειγγειλα τις μπομπονιερες μου απο τον Ναρλη και ειχα το ιδιο προβλημα τελικα του τηλ και ζητησα να αγορασω ενα απλο καλαθι για τις μπομπονιερες δεν ξερω ποσο ακριβως εχει γιατι τα πραγματα ζητησα να μου τα στειλει τον Αυγουστο αλλα μου ειπε πως ειναι φθηνο και στοιχιζει γυρω στα 15 ευρω τωρα δεν ξερω αν μου εκανε αυτη την τιμη γιατι αγορασα πολλα πραγματα απο αυτον γιατι δεν τηλ ( ζητα τον Χαρη ) και ζητα του να αγορασεις ενα καλα θι κι εσυ

mariadrama
15-07-09, 18:40
ξεχασα να σας πως , πως ψαχνωντας στο ιντερνετ βρηκα ενα site απο Αγγλια που ειχε πολυ ομορφα φορεματακια βαφτιστικα και μη , ξετρελαθηκα με ενα βαφτιστικο φορεματακι ( η νονα ειναι η αδελφη μου και ετσι ειχα το ελευθερο να διαλεξω οτι θελω αρχικα ηθελε κατι επωνυμο απο ελλαδα αλλα δεν μου αρεσε τιποτα παραφορτωμενα και πολυ κιτσατα) ολολευκο απλο και ντελικατο τωρα αν σας πω και την τιμη του μπορει να μην το πιστεψετε ειχε μολις 30 λιρες αποφασισα να το παραγγειλω και αν δεν μου αρεζε θα το εστελνα πισω και θα επαιρνα κατι αλλο ( χρονο μεχρι τελη Αυγουστου ειχαμε) μαζι με τα παππουτσια και ενα ζευγαρι καλτσες πληρωσαμε 56 λιρες και αλλες 7 τα μεταφορικα . Ακουατε τωρα και την συνεχεια μεσα σε μερικα λεπτοα μου ηρθε ενα μαιλ π απο την εταιρια μου ζητουσαν συγγνωμη γιατι αντι για 3 εργασιμες ημερες θα κανουν 5 ολα αυτα 8/07 χθες ηρθαν τα πραγματα με το ταχυδρομειο αριστα πακεταρισμενα . Το φορεμα ειναι ονειρο με παρα πολυ καλη ποιοτητα και ανετα στην Ελλαδα εδινες και 200 ε τα παπουτσακια επισης καλα με τις καλτσες δεν τρελαθηκα . το site ειναι το http://www.justdresses.co.uk/ αν απο τους διαχειρηστες θεωρηθει διαφημιση ας το σβησουν εγω το βρηκα τυχαια στο ιντερνετ το δοκιμασα και σας το προτεινω το φορεμα που πηραμε ειναι αυτο http://www.justdresses.co.uk/index.php?inc=5&drid=1216

mama xrysa
15-07-09, 21:06
Μαρία πολύ όμορφο το φόρεμα!Με το καλό σου εύχομαι!

VENETIA
15-07-09, 22:34
ξεχασα να σας πως , πως ψαχνωντας στο ιντερνετ βρηκα ενα site απο Αγγλια που ειχε πολυ ομορφα φορεματακια βαφτιστικα και μη , ξετρελαθηκα με ενα βαφτιστικο φορεματακι ( η νονα ειναι η αδελφη μου και ετσι ειχα το ελευθερο να διαλεξω οτι θελω αρχικα ηθελε κατι επωνυμο απο ελλαδα αλλα δεν μου αρεσε τιποτα παραφορτωμενα και πολυ κιτσατα) ολολευκο απλο και ντελικατο τωρα αν σας πω και την τιμη του μπορει να μην το πιστεψετε ειχε μολις 30 λιρες αποφασισα να το παραγγειλω και αν δεν μου αρεζε θα το εστελνα πισω και θα επαιρνα κατι αλλο ( χρονο μεχρι τελη Αυγουστου ειχαμε) μαζι με τα παππουτσια και ενα ζευγαρι καλτσες πληρωσαμε 56 λιρες και αλλες 7 τα μεταφορικα . Ακουατε τωρα και την συνεχεια μεσα σε μερικα λεπτοα μου ηρθε ενα μαιλ π απο την εταιρια μου ζητουσαν συγγνωμη γιατι αντι για 3 εργασιμες ημερες θα κανουν 5 ολα αυτα 8/07 χθες ηρθαν τα πραγματα με το ταχυδρομειο αριστα πακεταρισμενα . Το φορεμα ειναι ονειρο με παρα πολυ καλη ποιοτητα και ανετα στην Ελλαδα εδινες και 200 ε τα παπουτσακια επισης καλα με τις καλτσες δεν τρελαθηκα . το site ειναι το http://www.justdresses.co.uk/ αν απο τους διαχειρηστες θεωρηθει διαφημιση ας το σβησουν εγω το βρηκα τυχαια στο ιντερνετ το δοκιμασα και σας το προτεινω το φορεμα που πηραμε ειναι αυτο http://www.justdresses.co.uk/index.php?inc=5&drid=1216

πολλυ ωραιο σιτε!!!! θα βλεπω για την βαφτισιμια μου!το φορεμα υπεροχο!!! με το καλο!

Gold
16-07-09, 00:33
οντως παρα πολυ ωραια ρουχακια στο προαναφερθεν site και καταπληκτικες τιμες!!
και ειδικα για μας τις κοριτσομανες ολα οσα ειδα ειναι παρα παρα πολυ ωραια!!!
με τα φρου-φρουδακια, τα λουλουδακια, βολανακια, σουπερ!!:D

και με το καλο η βαπτισης της μικρουλας σας!

mariadrama
16-07-09, 15:38
να στε καλα κοριτσια και εσεις να χαιρεστε τα μπουμπουκια σας οταν βαφτιστουμε θα αναρτησουμε και τις φωτογραφιες μας :-)

baby_bloom
16-07-09, 19:03
Φτηνά και ποιοτικά ρούχα βαπτιστικά πήρα από το πρατήριο της LAPIN HOUSE. Κατέβηκα Περιστέρι σε όλα τα πρατήρια αλλά μόνο εκεί βρήκα ολοκληρωμένο σετ(παντελονι, πουκάμισο, γραβάτα, μπουφάν,καπελάκι) προηγούμενης σεζόν με 139 ευρώ. Πραγματικά αξίζει η επίσκεψη. Τα πήρα από τώρα για τον Σεπτέμβρη που θα βαπτίσω και τώρα θα πρεπει να ψάξω για τα υπόλοιπα!!!

xmaria
20-07-09, 00:32
Καλησπέρα και απο εμένα.
Οποια μανούλα ενδιαφέρεται για ξύλινες μπουμπουνιέρες έχει τέλειες το www.eshopgamou.gr (http://www.eshopgamou.gr) , εξυπηρετικότατο και τις φτάχνεις και μόνη σου ή του λες τι θες και στις στέλνει έτοιμες δεμένες .
Οπως και μια άλλη ιδέα είναι το βαζάκι με μελι και καρύδια , το είχα φτάξει στο 2ο παιδάκι μου. Τέλειο , τις καλύτερες κριτικές πήρε .! Αμα μπορέσω θα ανεβάσω φωτο.

melita
24-07-09, 17:17
Μόλις ανακάλυψα το εξής η ίδια μπομπονιέρα στο eshopgamou.gr έχει 1.85 χωρίς κουφέτα ενώ στον Ναρλή έχει 1.20 μαζί με τα κουφέτα. http://www.eshopgamou.gr/eshop/eidh-vaptishs/ylika-gia-mpomponieres/stolidia/xylina-paixnidia.html

http://www.narlis.gr/cat/bobonieres_parissis.pdf

Το ίδιο συμβαίνει με πολλές άλλες μπομπονιέρες που είδα. Συγκρίνετε και μόνες σας.

melita
24-07-09, 17:20
Αναφέρομαι συγκεκριμένα στα ξύλινα σημειωματάρια με μαγνήτη, κωδ. στο eshop 611234 και στο ναρλή σελ.71 από τον κατάλογο του παρίση

kalamaraki
24-07-09, 17:24
Melita και εγώ είχα κλείσει ραντεβού στο eshopgamou και μολις μια μέρα πριν παω ανακάλυψα τον Ναρλή και φυσικά τους έριξα πιστόλι και δεν πήγα...
Τις δικές μου τις παιδικές τις παρήγγειλα ήδη καδράκια ξύλινα χρωματιστα σε ροζ , φουξ λαχανί και ροζ μεσαίο με κοριτσάκια καρτούν μέσα τρισδιάστατα 1.30?το τεμάχιο... και εδώ στην Θεσσαλονίκη που είχα ρωτήσει στο μαγαζί που πήρα τα βαφτιστικά για την ίδια μπομπονιέρα μου ζήτησε 2? παρακαλώ!! Και ο Ναρλής θα τα στείλει με μεταφορική (στέλνει παντού μου είπε σε όλη την Ελλάδα και Κύπρο) κόστος 6? , τα χρήματα θα του τα καταθέσω στην τράπεζα την ημέρα παραλαβής ή αποστολής δεν θυμάμαι καλά τι είπαμε,τα πανέρια καλάθια θα δώσω εγγύηση 15? για το κάθενα και θα τα πάω πίσω σε εναν συνεργάτη του στην Θεσσ και θα πάρω πίσω τα λεφτά μου. Νομίζω από την έρευνα που είχα κάνει ότι είναι ο φτηνότερος!

melita
24-07-09, 17:27
Melita και εγώ είχα κλείσει ραντεβού στο eshopgamou και μολις μια μέρα πριν παω ανακάλυψα τον Ναρλή και φυσικά τους έριξα πιστόλι και δεν πήγα...
Τις δικές μου τις παιδικές τις παρήγγειλα ήδη καδράκια ξύλινα χρωματιστα σε ροζ , φουξ λαχανί και ροζ μεσαίο με κοριτσάκια καρτούν μέσα τρισδιάστατα 1.30?το τεμάχιο... και εδώ στην Θεσσαλονίκη που είχα ρωτήσει στο μαγαζί που πήρα τα βαφτιστικά για την ίδια μπομπονιέρα μου ζήτησε 2? παρακαλώ!! Και ο Ναρλής θα τα στείλει με μεταφορική (στέλνει παντού μου είπε σε όλη την Ελλάδα και Κύπρο) κόστος 6? , τα χρήματα θα του τα καταθέσω στην τράπεζα την ημέρα παραλαβής ή αποστολής δεν θυμάμαι καλά τι είπαμε,τα πανέρια καλάθια θα δώσω εγγύηση 15? για το κάθενα και θα τα πάω πίσω σε εναν συνεργάτη του στην Θεσσ και θα πάρω πίσω τα λεφτά μου. Νομίζω από την έρευνα που είχα κάνει ότι είναι ο φτηνότερος!

'Οταν τις παραλάβεις με το καλό ενημέρωσέ μας αν όλα πήγαν καλά και πως έγινε με την πληρωμή. Μάλλον εκεί θα καταλήξω κι εγώ άν έχουν καλή εξυπηρέτηση.

kalamaraki
24-07-09, 17:31
Βεβαίως Μελίτα μου, έχουμε συμφωνήσει να μου τις στείλει 24 Αυγούστου , 3 βδομάδες πριν τη βάφτιση ουτως ώστε αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα να μπορούμε να το λύσουμε.Εγώ άκουσα τα καλύτερα από κορίτσια που τα έχουν ήδη παρει και κάναν την βάφτιση τους και έτσι πείστηκα , έστειλα και τον αδερφό μου να δει το μαγαζί, είναι φαντάρος στην Καβάλα, και μου είπε ότι το μαγαζί είναι "μουράτο" :rolleyes:ε και είπα εκεί θα τα κάνω!

ravT
25-07-09, 12:09
Όντως Μελίτα και εγώ είδα τις διαφορές. Ξύλινη κρεμάστρα που θέλω εγώ, ο Ναρλής κομπλέ 0,85 και το e-shopgamou 1,09. Βέβαια, επειδή είναι προϊόν του Παρίση, ο οποίος είναι 5 λεπτά απ το σπίτι μου, θα πάω μια βόλτα κι από εκεί να δω τιμή. Αν είναι ακριβότερος του Ναρλή, ας πληρώσω μεταφορικά αλλά θα τα πάρω από εκείνον! Να ναι καλά όλες οι κοπέλες που μας ανοίγουν τα μάτια!

melita
25-07-09, 18:31
Όντως Μελίτα και εγώ είδα τις διαφορές. Ξύλινη κρεμάστρα που θέλω εγώ, ο Ναρλής κομπλέ 0,85 και το e-shopgamou 1,09. Βέβαια, επειδή είναι προϊόν του Παρίση, ο οποίος είναι 5 λεπτά απ το σπίτι μου, θα πάω μια βόλτα κι από εκεί να δω τιμή. Αν είναι ακριβότερος του Ναρλή, ας πληρώσω μεταφορικά αλλά θα τα πάρω από εκείνον! Να ναι καλά όλες οι κοπέλες που μας ανοίγουν τα μάτια!

Μπήκα στο site του παρίση και είδα τον κατάλογο με πολύ ωραία πράγματα αλλά δεν έχει τιμές. Αν πας και συγκρίνεις τις τιμές με τον ναρλή πες μας σε παρακαλώ μήπως συμφέρει καλύτερα να αγοράσουμε κατευθείαν από τον παρίση και να τις φτιάξουμε μόνες μας. Άραγες, δίνει ο παρίσης λιανική ή μόνο χονδρική?

ravT
25-07-09, 23:16
Απ όσα έχω διαβάσει εδώ από άλλες κοπέλες, ο Παρίσης τα δίνει μόνο έτοιμες μπομπονιέρες. Και εγώ έτσι ξέρω δηλαδή τόσα χρόνια.

mariadrama
28-07-09, 20:09
πριν δωσω παραγγελια στον ναρλη τηλ στον Παριση και μου εδωσε αλλες τιμες για τα ιδια πραγματα συγκεκριμενα μου ειπε ενα κουτακι με το μπρελοκ ο ναρλης 1,18 και ο παρισης 2,80 το ιδιο ακριβως ασε που με πιεζε η κοπελα να της δωσω γρηγορα την παραγγελεια γιατι δεν ειχε πολλα κομματια . Ο ναρλης απο την αλλη δεν μου ειπε κατι τετοιο σε 10 μερες που θα παραλαβω τα πραγματα θα σας γραψω εντυπωσεις

Μπήκα στο site του παρίση και είδα τον κατάλογο με πολύ ωραία πράγματα αλλά δεν έχει τιμές. Αν πας και συγκρίνεις τις τιμές με τον ναρλή πες μας σε παρακαλώ μήπως συμφέρει καλύτερα να αγοράσουμε κατευθείαν από τον παρίση και να τις φτιάξουμε μόνες μας. Άραγες, δίνει ο παρίσης λιανική ή μόνο χονδρική?

vls
29-07-09, 11:37
πριν δωσω παραγγελια στον ναρλη τηλ στον Παριση και μου εδωσε αλλες τιμες για τα ιδια πραγματα συγκεκριμενα μου ειπε ενα κουτακι με το μπρελοκ ο ναρλης 1,18 και ο παρισης 2,80 το ιδιο ακριβως ασε που με πιεζε η κοπελα να της δωσω γρηγορα την παραγγελεια γιατι δεν ειχε πολλα κομματια . Ο ναρλης απο την αλλη δεν μου ειπε κατι τετοιο σε 10 μερες που θα παραλαβω τα πραγματα θα σας γραψω εντυπωσεις

Σου εδωσε 1,18 για ετοιμη μπομπονιέρα? Μεγαλη διαφορά, με δεδομένο ότι και αυτος απο τον Παριση τα αγοράζει.

ravT
29-07-09, 12:11
Εμ αυτό είναι το ωραίο! Ήμουν σίγουρη δε, πως ο Παρίσης θα τα δίνει ακριβότερα. Αλλά θα πάω για να γελάσω!

ANDEDANTINOS
29-07-09, 13:25

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΒΑΠΤΙΣΗ
ΤΟ ΦΟΡΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ
ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ? ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ? ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΟ ? ΓΙΑΤΙ ΨΑΧΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΒΑΠΤΙΣΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΦΟΡΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΩ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΚΛΗΡΑ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

mariadrama
29-07-09, 16:48
ναι ετοιμη δεμενη και με μια κορδελα επιπλεον και αλλα κουφετα που ζητησα ολα αυτα χωρις χρεωση. και εγω σκεφτομουν πως απο την στιγμη που αγοραζει απο τον Παριση ο Παρισης θα ειναι φθηνοτερος γιατι ειχναι η πηγη τελικα ειχα πολυ λαθος . Η πλακα ειναι πως πριν τις παραγγειλω εκανα μια βολτα σε καποια μαγαζια εδω στη Ροδο καλα εδω ειναι τρελλοι οι ανθρωποι δεν το συζητω , μπομπονιερα που την εχει ετοιμη δεμενη ο Ναρλης 0,83 η 0,89 δεν θυμαμαι ακριβως μου την ελεγαν 2,50-2,70 και ηταν και αισχος.

Σου εδωσε 1,18 για ετοιμη μπομπονιέρα? Μεγαλη διαφορά, με δεδομένο ότι και αυτος απο τον Παριση τα αγοράζει.

mariadrama
29-07-09, 16:51
το φορεμα δεν ειναι ουτε πολυ μαλακο ουτε πολυ σκληρο αν προσεξεις η σελιδα εχει διαφορες ποιοτητες , παντως δεν εχει να ζηλεψει σε τιποτα επνυμα φορεματα που ειδα σε διαφορα μαγαζια για να μην σου πω πως αυτο ειναι ταξεις ανωτερο ειναι σαν ενα μικρο διακριτικο νυφικο .τα παππουτσια εχουν τρομερη ποιοτητα ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΒΑΠΤΙΣΗ
ΤΟ ΦΟΡΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ
ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ? ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ? ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΟ ? ΓΙΑΤΙ ΨΑΧΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΒΑΠΤΙΣΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΦΟΡΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΩ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΚΛΗΡΑ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

melita
30-07-09, 00:16
Ο ναρλης απο την αλλη δεν μου ειπε κατι τετοιο σε 10 μερες που θα παραλαβω τα πραγματα θα σας γραψω εντυπωσεις

Περιμένομε εναγωνίως!
Τα κουφέτα στις μπομπονιέρες του ναρλή ειναι στάνταρντ ή μπορείς να διαλέξεις ό,τι θές?

ravT
30-07-09, 00:26
Και εγώ Μελίτα την απορία αυτή την έχω. Τις μάζεψα όλες (τις απορίες) και του έστειλα mail. Ελπίζω να μου απαντήσουν σ αυτη τη ζωή!

zwza
03-08-09, 19:38
έχασα επεισόδια από το θέμα των βαφτίσεων, μια που κι εμείς βαφτιστήκαμε.
Και εμείς πήραμε τα πάντα απο τον Ναρλή και έμεινα πολύ πολύ ευχαριστημένη για ακόμη μια φορά. Γιατί και την βάφτιση της πρώτης μου κόρης εκεί την έκανα πριν 2 χρόνια.
Αριστη εξυπηρέτηση και πολύ καλές τιμές. Πήγα η ίδια στο χώρο του και τα ψώνισα.
Θα θελα να ρωτήσω επειδή εγώ το είχα πρωτοπροτείνει το site του εδώ σε κάποιες κοπελιές που είχαν παραγγειλει απο αυτόν με κουριερ τι έγινε τελικά?
Ήρθαν τα πράγματα? Είστε ευχαριστημένες?
Ελενα36 σου έστειλα πμ αλλά δεν μου απάντησες
Απ όσο θυμάμαι πλησιάζει η βάφτιση σας έτσι? Με το καλό!
Για πείτε μου, γιατί λίγο νοιώθω να την έχω την ευθύνη.
Με το καλό οι βαφτίσεις σας!!!

mariadrama
03-08-09, 21:55
δεν γνωριζω να σου πω ξερω πως σε ολες τις μπομπονιερες βαζει καρδουλες σοκολατας εγω του ζητησα να βαλω τα κλασικα με το αμυγδαλο και δεν υπηρξε κανενα προβλημα ουτε και παραπανω χρεωση . Οι μερες πλησιαζουν στις 9 θα μου στειλει τα πραγματα και θα σας πω!!
Περιμένομε εναγωνίως!
Τα κουφέτα στις μπομπονιέρες του ναρλή ειναι στάνταρντ ή μπορείς να διαλέξεις ό,τι θές?

kalamaraki
04-08-09, 00:55
δεν γνωριζω να σου πω ξερω πως σε ολες τις μπομπονιερες βαζει καρδουλες σοκολατας εγω του ζητησα να βαλω τα κλασικα με το αμυγδαλο και δεν υπηρξε κανενα προβλημα ουτε και παραπανω χρεωση . Οι μερες πλησιαζουν στις 9 θα μου στειλει τα πραγματα και θα σας πω!!

Mariadrama επειδή λόγω τό ότι είμαι πρωτάρα δεν τον ρώτησα-έχω παραγγείλει τις παιδικές μπομπο απο τον Ναρλη-τι κουφέτα βάζει ξέρεις τι μάρκα βάζει?Σου είπε? :oops:

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ
04-08-09, 12:37
Κορίτσια συγχαρητήρια για τη φοβερή δουλειά που κάνετε με την έρευνα αγοράς ;) και βοηθάτε και εμάς που είμαστε ολίγον άσχετες...
Να σας κάνω μια ερώτηση γιατί η εμπειρία σας είναι επαγγελματική??:) Σχεδιάζω την βάφτιση του γυιου μου στις 11 Σεπτεμβρίου- η μέρα που ανοίγουν τα σχολεία-. Σκεφτόμουνα αντί για παιδικές μπομπονιέρες να αγοράσω τετράδια από τη UNISEF μαζί με μολυβάκια και να τα δέσω σε μορφή καραμέλας μαζί με κουφετάκια. Καταρχήν πώς σας ακούγεται σαν ιδέα?? Και δεύτερο, επειδή μου είναι πολύ δύσκολο να κατέβω στην Αθήνα ξέρετε κάποιο κατάστημα που να μπορώ να παραγγείλω ηλεκτρονικά τις ζελατίνες (δεν ξέρω αν λέγονται διαφορετικά, παρακαλώ διορθώστε με), που θα τυλίξω τα τετράδια και τις κορδελίτσες για να τις δέσω???

ravT
04-08-09, 13:34
Όπως είπα και σε άλλο θέμα, προ ολίγου παρήγγειλα τηλεφωνικά τις μπομπονιέρες για τη βάπτιση της μπέμπας από τον Ναρλή. Έχω άριστη πρώτη εικόνα για εκείνους! Θα σας πω αν όλα πήγαν καλά 'όταν παραλάβω! Πρόκειται για 12 διαφορετικά σχέδια κρεμαστρούλες σε super χρώματα από τον κατάλογο του Παρίση. Τιμή κρεμάστρας 0,85 με κουφέτα. Η κοπέλα μου είπε ότι κανονικά βάζει smarties αλλά επειδή θα ταξιδέψουν μακριά φοβάται μη ξεβάψουν τα χρώματα και δεν τρώγονται, γι αυτό προτείνει να βάλουμε λευκές καρδιές σοκολάτας. Ρώτησα εγώ για τα κουφέτα. Είναι Χατζηγιαννάκη!

Κωνσταντία μου πολύ όμορφη η ιδέα σου! Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω για τις ζελατίνες!

mariadrama
04-08-09, 16:42
κι εγω πρωταρα ειμαι kalamaraki αλλα με τοσα που διαβασα εδω μεσα κοντευω να παρω master στις βαφτισεις :-) χατζηγιαννακη ειναι τα κουφετα ( το εγραψα σωστα συγχωρεστε η μικρη με κρατησε αυπνη το βραδυ) και απο οσο ξερω δεν εχουν ολες οι μπομπονιερες ιδια κουφετα γιατι δεν τηλ να ρωτησεις για τις συγκεκριμενες δικες σου εμενα παντως πριν ξεκινησουν να τις φτιαχνουν μου τηλ για να επιβεβαιωσουν τα χρωμματακτλ.
Το πρωι μου ειπαν πως ειναι ετοιμα σε 3η 4 ημερες θα ειναι εδω
κοριτσια τι να σας πω 120 μπομπονιερες λαμπαδα λαδοπανα κουτι μαρτυρικα καλαθι με γνωστη courrier και αντικαταβολη για να μην τρεχω στην τραπεζα απο καβαλα για Ροδο ποσο λετε? 18 ευρω
εχω αγωνια πιστευω πως ολα θα πανω καλα

Mariadrama επειδή λόγω τό ότι είμαι πρωτάρα δεν τον ρώτησα-έχω παραγγείλει τις παιδικές μπομπο απο τον Ναρλη-τι κουφέτα βάζει ξέρεις τι μάρκα βάζει?Σου είπε? :oops:

melita
04-08-09, 17:30
κοριτσια τι να σας πω 120 μπομπονιερες λαμπαδα λαδοπανα κουτι μαρτυρικα καλαθι με γνωστη courrier και αντικαταβολη για να μην τρεχω στην τραπεζα απο καβαλα για Ροδο ποσο λετε? 18 ευρω

Με αντικαταβολή θα πληρώσεις μόνο τα έξοδα κούριερ ή και το κόστος από τα πράγματα? Σου ζήτησε και προκαταβολή για να τα στείλει?

kalamaraki
04-08-09, 23:57
κι εγω πρωταρα ειμαι kalamaraki αλλα με τοσα που διαβασα εδω μεσα κοντευω να παρω master στις βαφτισεις :-) χατζηγιαννακη ειναι τα κουφετα ( το εγραψα σωστα συγχωρεστε η μικρη με κρατησε αυπνη το βραδυ) και απο οσο ξερω δεν εχουν ολες οι μπομπονιερες ιδια κουφετα γιατι δεν τηλ να ρωτησεις για τις συγκεκριμενες δικες σου εμενα παντως πριν ξεκινησουν να τις φτιαχνουν μου τηλ για να επιβεβαιωσουν τα χρωμματακτλ.

mariadrama σε ευχαριστώ, τον πήρα σήμερα το πρωί μιλήσαμε τελικά και οι δικές μου έχουν χατζηγιαννάκη κουφετάκι καρδούλα ή choco almond αν θέλω . Επιβεβάιωσα την παραγγελία μου θα μου έρθουν στις 24 αυγούστου με μεταφορική στην Θεσσ κόστος....6ευρόπουλα!!!Θα δώσω εγγύηση για τα καλάθια την οποία θα πάρω πίσω όταν θα τα παραδώσω σε συνεργάτη του στην Θεσσ.Θα τον πάρω αύριο να πάρω και τα μαρτυρικά κατι παραμανούλες με σταυρουδάκι και τιαρα. Και είμαι σε συζητήσεις να πάρω και τις νυφικές μου μπομπό αλλά μου είπε το αργότερο παρασκευή να καταλήξω και να τον πάρω τηλ.Νομίζω ότι κάναμε καλή ντίλια!!(πως τα λεω ....):rolleyes::rolleyes:

kalamaraki
04-08-09, 23:58
Με αντικαταβολή θα πληρώσεις μόνο τα έξοδα κούριερ ή και το κόστος από τα πράγματα? Σου ζήτησε και προκαταβολή για να τα στείλει?

εγώ του είπα ότι θα του βάλω σε λογαριασμό τα μισά μπροστά την μέρα της αποστολής και όταν έρθουν και τα δω ότι είναι οκ θα του βάλω τα υπόλοιπα.

mariadrama
05-08-09, 00:27
melita δεν μου ζητησαν ουτε προκαταβολη ουτε τιποτα αλλο, με την κοπελα που μιλουσα το πρωι (Μαριαννα καλα μιλαμε για αστερι στην δουλεια της τουλαχιστον) οταν την ρωτησα τον τροπο πληρωμης που προτιμουν με αντικαταβολη η καταθεση σε τραπεζα μου ειπε οτι με βολευει και επειδη μεσα σ αυτη την ζεστη και στους τοσους χαζοτουριστες εδω δεν εχω την παραμικρη διαθεση να στηθω με τις ωρες στην ουρα της τραπεζας ζητησα να πληρωσω αντικαταβολη ετσι οταν ερθουν τα πραγματα μου θα πληρωσω αυτα την courrier και τα εξοδα αντικαταβολης . επισης μου ειπε να της τηλ αν δεν μου αρεσε κατι η χω καποιο προβλημα για να το διορθωσουμε με τοσα καλα που ακουσα γι αυτους δεν πονηρεύτηκα να σας πω την αληθεια τους εχω εμπιστοσυνη - σε καλο να μου βγει -θα φανει σε 3 ημερες
υγ. σας ειπα πως μου χρεωσε τελικα το καλαθι για τις μπομπονιερες στολισμενο 15 ευρω?

mariadrama
06-08-09, 15:53
κοριτσια ηρθαν ! οι μπομπονιερες τελικα ειναι πιο ομορφες απ ο τι περιμενα εκανα ενα κουτακι με ενα μπρελοκ τις εκαναν τελειες οπως και το καλαθι κτλ . το μονο προβλημα ηταν με την λαμπαδα. Βασικα ηρθαν οι κιβωτια το ενα με την λαμπαδα και το αλλο με ολα τα υπολοιπα. αυτο με την λαμπαδα ηταν ανοιχτο και οταν το ειπα στον courrier Μου ειπε πως ετσι το παρελαβε απο το αεροπλανο πως το τσακαραν και η λαμπαδα δεν ειχε σπασει. μπαινω στο σπιτι ανοιγω την λαμπαδα σοκ. πρωτον λαθος λαμπαδα εγω ειχα παραγγειλει μια λιτη με λευκο ροζ και 2-3 διακριτικα γυαλινα διακοσμιτικα και αντικριζω μια λευκη ροζ κτλ αλλα το διακοσμιτικο ειναι κατι με περλες και γυαλακια καρα κιτσ για γαμο με ενα σκνηνη φουξ αναρωτιεμαι το εβαλαν για να δεσω τον λαιμο μου? σοκ συνεχεια... αρχισουν και πεφτουν στα ποδια μου καποια κομματακια απο την λαμπαδα.. σηκωνω το τουλι και τι να δω η λαμπαδα ηταν κομματια στην μεση. χωρις πολλα πολλα τηλ στον Ναρλη και για να μην σας κουραζω με πολυ ευγενεια και χωρις καμια αντιρηση δεχτηκε να μου αλλαξει την λαμπαδα και να την στειλει χωρις χρεωση και να του στειλω την λαθος πισω. Τα πηρε με την courrier που εσπασαν την λαμπαδα και μετα απο λιγο εβαλε την κοπελα που η εκανε λαθος τον κωδικο η δεν τσεκαρε σωστε την παραγγελεια μου να μου τηλ και να μου ζητησει συγγνωμη (?) εκει ενιωσα ασχημα και ουτε απαιτησα κατι τετοιο ισα ισα στο τηλ του ελεγα ποσο ικανοποιημενη εμεινα και πως θα τον συστηνα ευχαριστως σε φιλες μου απλα εγινε ενα λαθος με την λαμπαδα ανθρωπινο και επειδη εχουμε χρονο μπορουμε να το διορθωσουμε. Τελικα συμφωνησαμε επειδη η βαση της λαμπαδας ειναι η ιδια να μου στειλει ενα σκετο κερι και τα διακοσμητικα με τις κορδελες και καποιες χαντρουλες για να την φτιαξω εγω οπως θελω μου βγηκε σε καλο γιατι τα διακοσμητικα που θα μου στειλει ειναι πιο ομορφα απο αυτα που ειχα παραγγειλει ειναι καποιες διακριτικες πεταλουδιτσες με τις οποιες μου στολισε και το καλαθι για τις μπομπονιερες. τα πραγματα θα μου τα στειλουν αυριο. αυτα τα νεα . εγω παντως θα ξαναεπαιρνα τα πραγματα απο αυτον ολα ειαι τελεια! αχ πολυ χαρηκα μου εφυγε ενα αγχος αν προλαβω( γιατι παραλληλα βγαζουμε δοντια και ξενυχταμε) θα σας στειλω φωτος διαφορετικα θα περιμενετε την βαφτιση

Kou
08-08-09, 16:22
Ναι καλε........ειναι απο την ερευνα αγορας μου

Βαζω κι αυτο εδω....εχει ωραια πραγματα.....

http://www.parisis.com.gr/

Παιδιά, έχω "λιώσει" στο ψάξιμο τόσο στο internet όσο και στα ίδια τα μαγαζιά.
Έτσι, παραθέτω και εγώ την εμπειρία μου.
Ο Παρίσης έχει όντως πολύ ωραία πράγματα αλλά όταν πήγα εκεί (ολόληρο ταξίδι από την Αργυρούπολη) μου είπαν ότι πρέπει να αγοράσω όλο το πακέτο, δηλ. και ρούχα και τα πάντα... οπότε "σκάλωσα" γιατί δεν τα ήθελα όλα.

ravT
15-08-09, 13:57
Βρε κορίτσια, για βοηθείστε λίγο... Πήγε ο σύζυγος στο Νικολις και μόλις έφτασε στο ταμείο του ζήτησαν ΑΦΜ... Ιδιωτικά δεν μπορούμε να ψωνίσουμε? Όσες ψωνίσατε από εκεί, δώσατε ΑΦΜ?

Melwpi
21-08-09, 15:00
Κορίτσια γεια σας! Επειδή πρόκειται να βαπτίσω και εγώ τον Σεπτέμβριο το κοριτσάκι μιας φίλης, άρχισα την καθιερωμένη έρευνα αγοράς μέσω ιντερνετ και έπεσα πάνω στο πολύ χρήσιμο φόρουμ σας, καθώς και σε 1-2 πολύ καλά ελληνικά σαιτ.

Επισκέφθηκα ένα κατάστημα στα νότια προάστεια (μου διαφεύγει το όνομα, έχω πάρει κάρτα όμως, που θα πάει θα την βρω!) όπου πολύ καλή εντύπωση μου έκανε ένα σετ βάπτισης από τον οίκο Stova Bambini. Το έψαξα στο ιντερνετ και μάλιστα έχουν και σαιτ
edit admin
Το φορεματάκι ήταν κουκλίστικο και μου άρεσε περισσότερο η μίνιμαλ διάθεση που είχε όλο το πακέτο. Σκέφτομαι να καλέσω απευθείας στον οίκο μήπως και πετύχω καλύτερη τιμή, διότι μου αρέσε πολύ το συγκεκριμένο πακετάκι.

Οποιαδήποτε άλλη συμβουλή είναι καλοδεχούμενη!

SAN
21-08-09, 21:45
Βρε κορίτσια, για βοηθείστε λίγο... Πήγε ο σύζυγος στο Νικολις και μόλις έφτασε στο ταμείο του ζήτησαν ΑΦΜ... Ιδιωτικά δεν μπορούμε να ψωνίσουμε? Όσες ψωνίσατε από εκεί, δώσατε ΑΦΜ?

Απλά ζητάς απόδειξη και όχι τιμολόγιο.

Ψώνισα πριν δύο μήνες...

ravT
24-08-09, 01:13
San μου, όταν έφτασε στο ταμείο του είπαν "μου δίνετε στοιχεία για το τιμολόγιο?", εκείνος απάντησε ότι θέλει απόδειξη και του είπαν "α δεν μπορώ απόδειξη" και τα άφησε και έφυγε. Στο μεγάλο πήγες? Με τους πολλούς ορόφους ή στο μικρό? Την Τρίτη θα τον ξαναστείλω αλλά απογοητεύτηκε ο καημένος που ενώ βρήκε μόνος του πραγματάκια για τη βάπτιση της μικρής, δεν μπόρεσε να τα αγοράσει...

kalamaraki
24-08-09, 01:14
Συγνώμη και ποιο είναι το πρόβλημα???
αν είναι κάτω από 300ευρώ το τιμολόγιο δεν είναι υποχρεωμένος να το περάσει ο σύζηγος αν είχε βιβλια αλλά ουτε και ο καταστηματάρχης θα το περάσει στις δηλωσεις προμηθευτών πελατών
ρώτα τον λογιστή σας
και πολυ απλά κόψτε τιμολόγιο όλοι μπορούμε να κόψουμε εφοσον έχουμε αφμ και μην το κάνετε τίποτα...

ravT
24-08-09, 02:25
Καλέ για καμιά 20αρια ευρώ μιλάμε...Δηλαδή τσάμπα το...χτύπημα των πλήκτρων! Απλά τα θέλαμε πολύ αυτά τα πραγματάκια και επειδή ξέρω ότι πολλές κοπέλες έχουν ψωνίσει απο εκεί, γι αυτό μου φαίνεται κουφό...

Melwpi
25-08-09, 12:10
Παιδιά τα παρήγγειλα και είναι υπέροχα!! Ένα λευκό βαμβακερό φορεματάκι βγαλμένο από παραμύθι που το συνδύασα με ένα καρώ παλτουδάκι με κόκκινα κουμπάκια!!

Έχω κατενθουσιαστεί!:p:p:p

Θα γράψω αναλυτικά για το πακέτο μέσα στην ημέρα ελπίζω..

:cool:

ravT
25-08-09, 13:20
Τελικά, πήγε πάλι ο σύζυγος σήμερα και του είπαν πως για να κόψουν απόδειξη πρέπει να κάνει λογαριασμό άνω των 50 ευρώ... Καλά κάνω εγώ και ψωνίζω από internet...

ΕΦΗ ΦΩΚΑ
25-08-09, 15:52
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!!!!!ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΓΙΑ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΒΑΠΤΙΖΟΜΑΣΤΕ ΣΤΙΣ 11/10 ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΒΡΙΚΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΤΟΥ ΠΑΡΙΣΗ ΜΕ ΤΙΜΕΣ ,ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ,ΣΤΟ SITE ΤΟΥ ΝΑΡΛΗ ΣΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ.....ΟΛΑ ΚΑΛΑ ,ΒΡΙΚΑ ΚΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΛΕΩ ΑΦΟΥ Ο ΠΑΡΙΣΗΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΑΘΗΝΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!ΟΜΩΣ..........ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΥΣ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΙΔΙΕΣ,ΦΥΣΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΧΙ!!!!!ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟΜΑΤΑΡΙΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ Ο ΝΑΡΛΗΣ 1,20 ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΤΟΥ ΠΑΡΙΣΗ ΠΑΝΤΑ,Ο ΠΑΡΙΣΗΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ 1,68!!!!!!!ΜΙΛΗΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΝΑΡΛΗ ΣΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΝΑΣ ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΟΣ ΚΥΡΙΟΣ ΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΗ ΕΙΝΑΙ 2 ΜΕ 3 ΕΥΡΩ ΤΟ ΔΕΜΑ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ.ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΙΣ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ!!!!!!!ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.......ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΨΑΧΝΩ!!!!!!!ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΤΗΣΕΙ ΕΝΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙ ΤΡΕΛΟ!!!!!!!!!ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΤΑ ΝΕΟΤΕΡΑ,

ΕΦΗ ΦΩΚΑ
25-08-09, 16:00
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ............ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑ ΠΩ ΠΩΣ ΓΕΝΙΚΑ Ο ΝΑΡΛΗΣ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΚΟΜΑ,ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ Η'ΑΠ ΤΟ INTERNET.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΒΛΑΚΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΙΣ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!

ravT
25-08-09, 16:54
Έχουμε παραγγείλει πολλές κοπέλες από τον Ναρλή και είναι γνωστό αυτό που επισημαίνεις για τις τιμές αλλά και για την ευγένεια και την εξυπηρετικότητά τους. Βαπτιζόμαστε την ίδια ημέρα και τέλος Σεπτέμβρη θα παραλάβω και τις δικές μου μπομπονιέρες από τον Ναρλή

babbis40
31-08-09, 19:21
Το πρωι κατεβήκαμε στην Λάρισα και κλείσαμε ενα απίθανο σύνολο για την βάπτιση του Δημήτρη με ρούχα Ferrari. Το κατάστημα που ανάφερα και το site edit admin χει απίθανα ρούχα , με καταπληκτικά αξεσουάρ και άψογη εξυπηρέτηση. Εχει ρούχα που δεν ειναι αυτο το στημένο βαπτιστικό (έχει βέβαια και τέτοια) απο εταιρείες όπως Ferrari, Burberry, Lapin, Timperland κ.α. φτάξαμε ενα υπέροχο κουστούμι βάπτισης και όχι μόνο.

tzazoni
02-09-09, 23:28
Κορίτσια γειά σας,

Συνεχίζω εδώ από άλλη ενότητα, υπέροχα βαπτιστικά βρήκα στο www.zachary.gr, πήγα εκεί για να αγοράσω οικολογικά σεντονάκια, είναι στο Χαλάνδρι αλλά και το site είναι πολύ καλό. Κλάσεις ανώτερο μαγαζί και είδη, καμία σχέση με οτιδήποτε άλλο, λίγο τσουχτερό βέβαια αλλά βρίσκεις και οικονομικά.

SAN
03-09-09, 00:41
San μου, όταν έφτασε στο ταμείο του είπαν "μου δίνετε στοιχεία για το τιμολόγιο?", εκείνος απάντησε ότι θέλει απόδειξη και του είπαν "α δεν μπορώ απόδειξη" και τα άφησε και έφυγε. Στο μεγάλο πήγες? Με τους πολλούς ορόφους ή στο μικρό? Την Τρίτη θα τον ξαναστείλω αλλά απογοητεύτηκε ο καημένος που ενώ βρήκε μόνος του πραγματάκια για τη βάπτιση της μικρής, δεν μπόρεσε να τα αγοράσει...

Πήγα σ' αυτό με τους πολλούς ορόφους αλλά πρέπει να είναι πάνω από 50€ τα πράγματα...

vickytsoch
03-09-09, 11:56
Κορίτσια γειά σας,

Συνεχίζω εδώ από άλλη ενότητα, υπέροχα βαπτιστικά βρήκα στο www.zachary.gr (http://www.zachary.gr), πήγα εκεί για να αγοράσω οικολογικά σεντονάκια, είναι στο Χαλάνδρι αλλά και το site είναι πολύ καλό. Κλάσεις ανώτερο μαγαζί και είδη, καμία σχέση με οτιδήποτε άλλο, λίγο τσουχτερό βέβαια αλλά βρίσκεις και οικονομικά.

εντελως τυχαια το κοιτουσα κι εγω μια μερα αυτό...

μου φανηκαν ομορφα αλλα λιγο παραπανω απο οσα θα διεθετα.. βεβαια καλα κανεις και το βαζεις εδω γιατι ο καθενας εχει άλλα βαλαντια...

:D

Nanouka
06-09-09, 02:09
αγχώθηκα! αγχώθηκα! αγχώθηκα!!!!!!!
κι εκεί που φτιάχτηκα ΤΡΕΛΛΑ βλέποντας το σάιτ του Φωτιάδη (δίπλα απο το σπίτι μου μπάι δε γουέι και δεν το γνωρίζω ΚΑΝ!!) και άρχισα να παίρνω τα πάνω μου, διαβάζω το πόστ της elena36 και πέφτω στα Τάρταρα (ίσως γι' αυτό το λόγο δεν το γνώριζα το εν λόγο κατάστημα :S )
στο δε σάιτ του Ναρλή.. ΧΑΘΗΚΑ .. δεν ξέρω ..
εεεεεεεεεν τω μεταξύ, ο κατάλογος του Παρίση που έχει ο Ναρλής δεν είναι ο ίδιος, λείπουν δηλαδή κάποιες σελίδες .. οι πιο ωραίες με αυτά που μου ταιριάzουν στο θέμα "μικρός πρίγκπας"!! :( :( άλλη απογοήτευση ..
βασικά έπεσα πάνω στο σάιτ φιέστα και μου άρεσε αυτή η μπομπο http://www.fiesta.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=13&Itemid=15 .. μπάς και τις έχετε πετύχει πουθενά έτσι σε καμια οικονομικότερη τιμή?? διότι ΣΤΑΝΤΕ θα είναι πανακρίβου στο φιέστα (κανα 3ε το κόβω :( )
και μια τελευταία ερώτηση, το άτλας πακέτο είναι απο τα πιο οικονομικά καταστήματα για να αγοράσω κουτάκια??
θένξ κοριτσάρες εκ των προτέρων ;)

ravT
06-09-09, 09:32
Λογικό δεν είναι βρε ο κατάλογος του Παρίση στο site του Ναρλή να μην είναι ακριβώς ο ίδιος? Δεν πρέπει να κρατήσει τα καλά γι αυτόν? Καλή συνέχεια στο ψάξιμο! Σίγουρα θα σε βοηθήσουν τα κορίτσια

Amelie2479
14-09-09, 11:37
Καλημέρα σας...
Ψάχνω και εγώ για βαπτιστικά μιας και θα γίνω νονά...
Μήπως γνωρίζει καμμια ποια καταστηματα φέρνουν τα ρούχα letante??Με έχουν ενθουσιάσει...

Sofia
18-09-09, 12:51
Άσχετο.... ψάχνωντας έπεσα τυχαία πάνω σε αυτό:

www.kings-queens.gr

Αν και εμείς πλέον κλείσαμε με γάμους-βαφτίσεις, σκέφτηκα ότι μπορεί να σας ενδιαφέρει κι έτσι το παραθέτω...