PDA

Επιστροφή στο Forum : Καταστήματα με είδη βάφτισης

Σελίδες : 1 2 [3] 4 5 6 7

pasxalitsa v
19-09-09, 15:09
www.zachary.gr (http://www.zachary.gr),
tzazoni να εισαι καλα...
ακριβα αλλα υπεροχα πραγματα....παραμυθενια....
ευχαριστουμε...

βασω λ.
22-09-09, 14:21
καλησπερα σε ολους,
ειμαι καινουριο μελος και θα ηθελα τη βοηθεια σας.ειμαι 4,5 μηνων μανουλα και τον Νοεμβριο βαφτιζουμε την ζουζουνα μας.Δεν εχω πολυ χρονο να ψαξω και πρεπει να βιαστω.Εχω βρει τα προσκλητηρια και ειναι σε σχημα πεταλουδας.Θελω αν ξερετε μαγαζια στη Θεσσαλονικη για μπομπονιερες και τα περαιτερω με αυτο το θεμα.Και οποια επιπλεον ιδεα δεκτη.
Ευχαριστω προκαταβολικα.

Διδυμακι81
22-09-09, 14:29
Καλως ηρθες Βασω! Την αλλη Κυριακη γινομαι νονα ! Ολα τα πηραμε απο την Πωρρα.Ειναι στους Αμπελοκηπους.Εχει πολυ ωραια πραγματακια!!!!!!

βασω λ.
22-09-09, 14:41
Σε ευχαριστω πολυ Διδυμακι81.Θα παω να δω.

Διδυμακι81
22-09-09, 14:46
Παρακαλω!Με το καλο να γινει η βαφτιση!:grin::grin::grin:

βασω λ.
22-09-09, 15:16
Παρακαλω!Με το καλο να γινει η βαφτιση!:grin::grin::grin:
Σημερα θα ξεκινησω το ψαξιμο με την αδερφη μου(νονα).Ελπιζω να γινουν ολα τελεια.Εισαι η πρωτη που επικοινωνω.Εχθες γραφτικα και αυτο τυχαια.Το Διδυμακι81 σημαινει κατι?Αν θελεις απαντας.

underage
22-09-09, 21:27
Σήμερα ανακάλυψα στον Πειραια, με είδη συσκευασίας, κορδέλες, τούλια, κουτιά και πολλά είδη βάφτισης στην οδο Καραολή-Δημητρίου και Κολοκοτρώνη. Interpack λέγεται.

Gold
23-09-09, 00:52
Καλως ηρθες Βασω! Την αλλη Κυριακη γινομαι νονα ! Ολα τα πηραμε απο την Πωρρα.Ειναι στους Αμπελοκηπους.Εχει πολυ ωραια πραγματακια!!!!!!
συμφωνω και επαυξανω!!
απο εκει πηρα το νυφικο μου
αχ,παλια μου γειτονια:-)

με το καλο η Βαπτιση σας Διδυμακι81!

ravT
24-09-09, 15:30
Σήμερα παρέλαβα τις μπομπονιέρες για τη βάπτιση της μπέμπας από τον Ναρλή. Χθες το πρωι μου τηλεφώνησαν ότι τις στέλνουν, σήμερα το πρωι ήταν στην πόρτα μου, όμορφες και άθικτες παρά τη μεταφορά Καβάλα- Αθήνα. Τα μεταφορικά για 250 μπομπονιέρες ήταν 18 ευρώ (δεν ξέρω κιλά) με speedex. Ακόμα και με τα μεταφορικά βγαίνει 0,92 η μια, δηλαδή επιβάρυνση 0,07 του ευρώ ανά μπομπονιέρα. Ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα! Και δεν έχω κανένα παράπονο από την εξυπηρέτηση!

monbebe
24-09-09, 17:18
αντε με το καλο!!!

ravT
24-09-09, 20:28
Ευχαριστώωωωωωωωωωω! Κατόπιν συννενόησης δεν μου έδεσαν το τούλι με τα κουφέτα για να μη γίνει καμιά στραβή και τα δένω εγώ. Και το χαίρομαι! Αυτό ήθελα άλλωστε! Έχω πάρει και καλάθι (praktiker) πήρα και τούλια και τώρα έχει γεμίσει ΟΛΟ το σπίτι με μπιχλιμπίδια!

melita
24-09-09, 20:55
Ευχαριστώωωωωωωωωωω! Κατόπιν συννενόησης δεν μου έδεσαν το τούλι με τα κουφέτα για να μη γίνει καμιά στραβή και τα δένω εγώ. Και το χαίρομαι! Αυτό ήθελα άλλωστε! Έχω πάρει και καλάθι (praktiker) πήρα και τούλια και τώρα έχει γεμίσει ΟΛΟ το σπίτι με μπιχλιμπίδια!

Δηλ. πήρες μόνο τις μπουμπουνιέρες χωρίς τα κουφέτα και τις φτιάχνεις εσύ με δικά σου υλικά? Αν έτσι, σου μείωσε την τιμή ανα μπουμπουνιέρα σε σχέση με τις τιμέσ του καταλόγου?

Nanouka
24-09-09, 21:48

Πόσο πήγε το καλαθάκι απο το Praktiker???

.. δεν είναι πολύ όμορφο να φτιάχνεις εσύ τις μπομπο??? εγώ έχω ψοφίσει αλλά το αποτέλεσμα πιστεύω θα με δικαιώσει!! :D

Nanouka
24-09-09, 21:52
.. κι επίσης, πόσες περίπου μπομπο χωράει??
thanks ;)

ravT
25-09-09, 00:03
Όχι Μελίτα, τα κουφέτα ήταν κανονικά έτοιμα στο τουλάκι με την κορδελίτσα απλά εγώ τα έδεσα με φιογκάκι πάνω στις κρεμαστρούλες. Επειδή το έψαξα, δεν με συνέφερε να τα αγοράσω μόνη μου αυτά τα υλικά. Καλάθι 10 ευρώ (9,90) αλλά χωράει καμιά 120αρια. Έπρεπε να χω πάρει ακόμα ένα αλλά ευτυχώς έχω διάφορα μικρο-μεσαια καλάθια στο σπίτι και θα τα βολέψω.

Nanouka
25-09-09, 10:22
nice :D thanks για την γρήγορη απάντηση!! :D
θα επισκευθώ το Σ/Κ το Praktiker για να εφοδιαστώ με 2 μιας κι εγώ έχω περίπου 200 μπομπο .. ;)

ravT
25-09-09, 14:02
Και εγώ 250 έχω, γι αυτό είπα πως επρεπε να χω πάρει 2... Και είναι ομορφούλικα, μετά βάζουμε τα παιχνιδάκια των παιδιών μέσα!

mersini
28-09-09, 20:49
Καλησπέρα σε όλες..παρακαλώ πολύ, μπορει κάποια μανούλα, να με βοηθησει να βρω προμηθευτες χονδρικης για μπομπονιερες και ειδη βαφτισης για γάμου? Σκέφτομαι να ανοιξω μαγαζί με μπομπονιερες. Όποια παρακαλώ γνωρίζει ας μου απαντήσει, δεν εχω βγαλει καμια ακρη απο την μεχρι τωρα ερευνα.......και απογοητευτηκα λιγο

Nanouka
30-09-09, 12:51
εάν κάνεις ένα ψάξιμο στο σχετικό θρέντ μπορείς να βρείς πάάάάάάάάάάάάάάάάάάάάάάάάάάάρα πολλά καταστήματα/αποθήκες με είδη γάμου/βάπτισης .. εγώ τουλάχιστον με καλό ξεψάχνισμα ΟΛΩΝ των σχετικών θεμάτων βρήκα τα δικά μου υλικά!!

demi
30-09-09, 13:54
http://www.activanet.gr/index.php?target=categories&category_id=342
ΑΠΟ

demi
30-09-09, 13:55
sorry ξαναγραφω λοιπον οτι αγορασα την σειρα baby party απο εδω και εκανα ενα welcome table φανταστικο!!!!!!!!!

Nanouka
30-09-09, 18:41
http://www.activanet.gr/index.php?target=categories&category_id=342
αγορασα την σειρα baby party απο εδω και εκανα ενα welcome table φανταστικο!!!!!!!!!

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
καλά έ!! ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ σάιτ!!! :D

letaki
19-10-09, 22:07
Μήπως ξέρετε κανένα καλό κατάστημα με μπομπονιέρες βάπτισης στο Παγκράτι? Ρωτώ εκ μέρους μιας φιλενάδας μου που έχει κάποιο πρόβλημα & δεν μπορεί να μετακινηθεί εύκολα έτσι ψάχνει κάτι κοντά στο σπίτι της. Βασικά νομίζω οτι ψάχνει για όλο το πακέτο προσκλητήρια, μπομπονιέρες, στολισμό, ρουχαλάκια κλπ. Ευχαριστώ εκ των προτερων

mama chryssa
20-10-09, 16:32
Σήμερα παρέλαβα τις μπομπονιέρες για τη βάπτιση της μπέμπας από τον Ναρλή. Χθες το πρωι μου τηλεφώνησαν ότι τις στέλνουν, σήμερα το πρωι ήταν στην πόρτα μου, όμορφες και άθικτες παρά τη μεταφορά Καβάλα- Αθήνα. Τα μεταφορικά για 250 μπομπονιέρες ήταν 18 ευρώ (δεν ξέρω κιλά) με speedex. Ακόμα και με τα μεταφορικά βγαίνει 0,92 η μια, δηλαδή επιβάρυνση 0,07 του ευρώ ανά μπομπονιέρα. Ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα! Και δεν έχω κανένα παράπονο από την εξυπηρέτηση!
Μιλώντας για εξυπηρέτηση, κι εγω κορίτσια απο το Ναρλή ψώνισα όλο το πακέτο βάφτισης σε απίστευτη τιμή, ( σχεδόν η μισή απο οτι στα μαγαζιά:D:D)
και πολύ καλή συμπεριφορά γενικά! Αν θέλετε περισσότερες πληροφορίες,στη διάθεση σας.

evita79
30-10-09, 13:00
Στον Ναρλή έχει επώνυμα ρούχα και σε τί τιμές?

vickytsoch
30-10-09, 13:17
γιατι δεν μπαινεις στο site του να τα δεις μονη σου??

www.narlis.gr (http://www.narlis.gr)

evita79
30-10-09, 13:59
Ευχαριστώ ,μπήκα μα δεν έχει στα ρούχα σε όλα τιμές. Ξέρει καμιά που ψώνισε αν είναι φθηνότερα από αλλού?

Sislou
30-10-09, 22:45
Κι εγώ προς Ναρλή κινούμαι (λόγω και των καλών σχολίων σας). Θα έχω θέμα "αερόστατο" και τη μόνη μπομπονιέρα που βρήκα πάνω στο θέμα την έχει ο Ναρλής. Αύριο θα πάρω τηλ. να δω αν έχει κομμάτια και ίσως και να τις παραγγείλω για σιγουριά, αν και ακόμα δεν έχουμε κλείσει ημ/νια βάπτισης. Η μπομπονιέρα είναι αυτή....
http://www.narlis.gr/cat/bobonieres_barcode.pdf

evita79
31-10-09, 09:38
Καλημέρα σε όλους! Απευθύνομαι σε όσες έχουν τις παιδικές τσάντες- ζωάκια της samsonite. Χωράνε τα πράγματα μιας βάπτισης(για την πασχαλίτσα ενδιαφέρομαι) ώστε να την έχουμε αντί κουτιού βαπτιστικών?

kalamaraki
31-10-09, 09:57
εγώ έχω όλη την σειρά πασχαλίτσα, το μεγάλο τρόλλευ, το μικρό τρόλευ, το μεγάλο σακ βουαγιάζ, το μικρό σακ βουαγιάζ και την μεγάλη σάκα για τους όμους όπου βάζω πια τα πράγματά της για τις βόλτες μας. Στο μεγάλο σακ βουαγίαζ χωράνε αλλά θα διπλωθούνε αρκετά...... όχι απλωτά! Αν θυμάμαι καλά , τις πετσέτες,τα εσώρουχα,τα ρούχα,τα παπούτσια,το λάδι το σαπούνι το πετσετάκι....αυτά δεν είναι?Ίσως να έπαιρνες καλύτερα το μεγάλο τρόλλευ? Εκεί σιγουρα χωράνε και όμορφα διπλωμένα

evita79
31-10-09, 10:38
Εννοείται ότι θα πάρω το πιο μεγάλο μα τώρα πήρα στα alouette και μου είπαν ότι δεν φέρνουν πια την πασχαλίτσα!!!!!!!!!!!! Εσύ όλα τα πήρες απο κει kalamaraki? Στο e shop του valitsa.gr την έχει ακόμα! H κοπέλα στα alouette είπε ότι είναι παλιό σχέδιο...ξέρει κανείς που να το βρώ?

ravT
31-10-09, 11:02
Εγώ από valitsa.gr την πήρα (το μεγάλο τρόλλει-πασχαλίτσα) προχθές. Είχα ζητήσει τιγράκι και με πήρε και μου είπε ότι μόλις την απέσυρε η εταιρία, γι αυτό κ πήρα πασχαλίτσα (που ήταν και η αρχική μου επιλογή)

evita79
31-10-09, 12:46
ΟΚ θα το ψάξω εκεί ευχαριστώ για την βοήθεια! Στα alouette thn e;ixan 81 ευρώ. Τόσο την πήρες και συ?

kalamaraki
31-10-09, 13:11
Εννοείται ότι θα πάρω το πιο μεγάλο μα τώρα πήρα στα alouette και μου είπαν ότι δεν φέρνουν πια την πασχαλίτσα!!!!!!!!!!!! Εσύ όλα τα πήρες απο κει kalamaraki? Στο e shop του valitsa.gr την έχει ακόμα! H κοπέλα στα alouette είπε ότι είναι παλιό σχέδιο...ξέρει κανείς που να το βρώ?

είχα σκοπό να τα πάρω από τα σαιτ που είπε η Ραβ αλλά βρέθηκα στον Χόντο για αλλαγή καποιων δώρων και είδα ότι τα έχει όλα τα σχεδια και με μια μικρή διαφορά στην τιμή κατά 1-3ευρώ, και εκείνη την μερα μου είπε ότι έχουν επιπρόσθετη έκπτωση -20% ε....τα πήρα όλα από εκεί! Δεν χάνεις κατι να ρωτήσεις τηλεφωνικά τον χοντο!!

marilena_th
31-10-09, 13:36
μανούλες που έχετε "οργώσει" την αγορά, μήπως έχετε δει πουθενά μπομπονιέρες πουγκάκια από δαντέλα άσπρη μπροντερι???

ravT
31-10-09, 13:46
Ναι, 81 ευρώ την πήρα. Εγώ δυστυχώς στο hondos εδώ κοντά μου δεν τις βρήκα και δεν μπορούσα να τρέχω κέντρο.

evita79
31-10-09, 14:02
Επειδή δεν έχω ξαναψωνίσει από το valitsa.gr είναι εντάξει? πλήρωσες με πιστωτική ή αντικαταβολή? πόσες μέρες έκανε? Θα πάρω και στον χοντο κι οτι βολέψει...

ravT
31-10-09, 14:30
Επειδή δεν είναι σωστό να χαλάμε ένα θέμα, πήγαινε στο topic με τις αγορές, στο θέμα "αγορές μέσω internet e-shops" που γραφω αναλυτικά. Με αντικαταβολή πληρώνω πάντα όταν υπάρχει αυτή η δυνατότητα

evita79
31-10-09, 16:06
:oops:Σόρυ αυθόρμητα μου ήρθε ειμαι πρωτάρα...

Ντέμπορα
15-11-09, 01:54
Κορίστια να ρωτήσω κάτι ? αυτός ο Ναρλής δεν έχει κατάστημα στην Αθήνα ? Μόνο από τον οδηγό θα δούμε για να ψωνίσουμε ?

ravT
15-11-09, 10:33
Αυτός ο Ναρλής έχει κατάστημα μόνο στην Καβάλα. Τόσες κοπέλες ψωνίσαμε μέσω ίντερνετ, δεν είναι τίποτα. Άλλωστε έχει και τις διαστάσεις οπότε μπορείς εύκολα να έχεις πλήρη εικόνα. Και αν έχεις κ άλλες απορίες είμαι βέβαιη πως αν πάρεις τηλ θα σου τις λύσουν.

Ντέμπορα
16-11-09, 17:17
Ο προβληματισμός μου δεν είναι η αγορά γενικά μέσω Internet έχω κάνει τέτοιες αγορές αλλά για πράγματα που αφορούσαν εμένα.

Τώρα ο προβληματιμσός μου είναι ότι θα κάνω παραγγελία για μπομπονιέρες που θα είναι και αρκετές χωρίς να έχω δει πραγματικά αυτό που θα αγοράσω αν ανταποκρίνεται στην ποιότητα που φαίνεται σε έναν κατάλογο. Από εμπειρία γνωρίζω ότι πολλές φορές απέχουν δυστυχώς αρκετά τα αντικείμενα στην φωτογραφία από την πραγματικότητα και εάν κάτι τέτοιο συμβεί δεν θα έχω την δυνατότητα να κάνω κάτι άλλο.

Γενικά θέλω να έχω δει το προίόν πριν το αγοράσω ίσως είναι ιδιοτροπία μου αυτή.:roll:

Εσείς γενικά είμαστε ευχαριστημένες από τα προϊόντα που παραλάβατε ?

georgioue
30-11-09, 19:14
θα ήθελά αν μπορείτε να με βοηθήσετε για καταστήματα online για βαφτιστικά και συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι για μαρτυρικά. Ευχαριστώ

lidia 4
01-12-09, 11:36
O Nαρλής,Αφήτεχνο,elxis,VeryniceDay

stellasef
13-12-09, 19:56
γεια σας μανούλες!! είμαι σχετικά καινούργια μανούλα. Διαβάζω το forum σας από πριν ακόμα γεννήσω και βρίσκω απαντήσεις για πολλά θέματα!!! Η μικρή μου είναι 6 μηνών και σκεφτομαστε να την βαφτισουμε την ανοιξη. μπορείτε να μου πείτε καταστήματα με βαφτιστικά μοντέρνα αλλά και οικονομικά στη Θεσ/κη??? και διάβασα οτι μιλάτε για το Ναρλή στην Καβάλα. βοηθείστε με please γιατί ζω στην περιφέρεια και είναι δύσκολο να ταξιδεύω συνέχεια και αυτός είναι ο λόγος που κάνω τις περισσότερες αγορές μου για την μικρή από το internet.:? ευχαριστώ

neraidoules
19-12-09, 21:28
kalispera kai apo mena! ws neo melos den gnwrizw kai polla. psaxnw katastimata alla kai viotexnies me ylika gia ti vaftisi

stavroula f
07-01-10, 18:39
:sad: δεν εχω κάνει αγορά αλλα μια φίλη που πήρε μπομπονιέρες μέσω internet το μετάωιωσε Ο προβληματισμός μου δεν είναι η αγορά γενικά μέσω Internet έχω κάνει τέτοιες αγορές αλλά για πράγματα που αφορούσαν εμένα.

Τώρα ο προβληματιμσός μου είναι ότι θα κάνω παραγγελία για μπομπονιέρες που θα είναι και αρκετές χωρίς να έχω δει πραγματικά αυτό που θα αγοράσω αν ανταποκρίνεται στην ποιότητα που φαίνεται σε έναν κατάλογο. Από εμπειρία γνωρίζω ότι πολλές φορές απέχουν δυστυχώς αρκετά τα αντικείμενα στην φωτογραφία από την πραγματικότητα και εάν κάτι τέτοιο συμβεί δεν θα έχω την δυνατότητα να κάνω κάτι άλλο.

Γενικά θέλω να έχω δει το προίόν πριν το αγοράσω ίσως είναι ιδιοτροπία μου αυτή.:roll:

Εσείς γενικά είμαστε ευχαριστημένες από τα προϊόντα που παραλάβατε ?

stavroula f
07-01-10, 18:41
:cry: δεν έχω κάνει αγορά εγώ αλλά μια φίλη που πήρε τις μπομπονιέρες μέσω internet το μετάνιωσε

Lydiaki
10-01-10, 01:23
καλησπερα κοπελες, καλη χρονια, θα εκτιμουσα τη βοηθεια σας. ψαχνω στο ιντερνετ σε πολλα καταστηματα για τη βαπτιση της λυδιας, φορεμα και τα συναφη σε φουξια-λαχανι. εχετε υποψη σας κανενα site?

kalamaraki
11-01-10, 11:33
γεια σας μανούλες!! είμαι σχετικά καινούργια μανούλα. Διαβάζω το forum σας από πριν ακόμα γεννήσω και βρίσκω απαντήσεις για πολλά θέματα!!! Η μικρή μου είναι 6 μηνών και σκεφτομαστε να την βαφτισουμε την ανοιξη. μπορείτε να μου πείτε καταστήματα με βαφτιστικά μοντέρνα αλλά και οικονομικά στη Θεσ/κη??? και διάβασα οτι μιλάτε για το Ναρλή στην Καβάλα. βοηθείστε με please γιατί ζω στην περιφέρεια και είναι δύσκολο να ταξιδεύω συνέχεια και αυτός είναι ο λόγος που κάνω τις περισσότερες αγορές μου για την μικρή από το internet.:? ευχαριστώ

Να μπεις στην ιστοσελιδα του www.narlis.gr ειναι τσεκαρισμενος απο πολλα κοριτσια εδω μεσα,και απο μενα, εχει ολα τα πραγματα που θα βρεις σε ολα τα μαγαζια στην πολη μας ,αλλα ποοοοοολυ φθηνοτερα!
Εγω πηρα απο εκει σχεδον τα παντα, πολυ οικονομικοτερα απο εδω και πηρα μπομπονιερα που εδω την εβρισκα με 3-4,5ευρω την πηρα με 1,45ευρω....
Αξιζει να το χαζεψεις!
Υπαρχει και το baptisis.gr

christoula
11-01-10, 13:31
Καλησπέρα κορίτσια! Αυτό είναι το πρώτο μήνυμα που στέλνω. Έκανα την εγγραφή μου πρόσφατα. Θέλω την βοήθεια σας... ψάχνω για προσκλητήρια (σε πρώτη φάση) και μπομπονιέρες(σε δεύτερη φάση).Μέχρι στιγμής βρήκα προσκλητήρια με 2 ευρώ (περιλαμβάνονται ΦΠΑ+έξοδα τυπογραφείου) και μπομπονιέρες με 2,5 ευρώ. Θεωρώ ότι είναι υπερβολικές τιμές.Μπορείτε να βοηθήσετε; Ενδιαφέρομαι για Καλλιθέα και Πειραιά.

stavroula f
12-01-10, 17:44
Θα μπορούσες να κάνεις το εξής να πας πρωϊ πριν τις 3 και οτι διαλέξεις να το παραγγείλει εκείνη τι στιγμή :eek: ετσι θα ξέρεις αν το έχει

lidia 4
12-01-10, 17:59
Καλησπέρα κορίτσια! Αυτό είναι το πρώτο μήνυμα που στέλνω. Έκανα την εγγραφή μου πρόσφατα. Θέλω την βοήθεια σας... ψάχνω για προσκλητήρια (σε πρώτη φάση) και μπομπονιέρες(σε δεύτερη φάση).Μέχρι στιγμής βρήκα προσκλητήρια με 2 ευρώ (περιλαμβάνονται ΦΠΑ+έξοδα τυπογραφείου) και μπομπονιέρες με 2,5 ευρώ. Θεωρώ ότι είναι υπερβολικές τιμές.Μπορείτε να βοηθήσετε; Ενδιαφέρομαι για Καλλιθέα και Πειραιά.
Πειραιά έχει στην Νοταρά καταστήματα με προσκλητήρια και βαπτιστικά.Και έχει κ στην Βασιλέως Γεωργίου επώνυμης αλυσίδας αλλα με τσιμπημένες τιμές.

Aggeloudia
14-01-10, 17:31
Με το ιντερνετ εχεις το θεμα του απροσωπου...

Η προσωπική επαφη πιστευω ειναι καλυτερα και ακομη καλυτερα ειναι οσοι απο αυτους μπορουν να ερθουν σπιτι σου...
Εμενα προσωπικά αυτο με βολεψε απιστευτα με 2 μωρα και με δουλειά...

Φυσικά μου τους συστησαν φιλη μου που της εχω εμπιστοσυνη στο γουστο και μεσα σε 3 ραντεβου τα εκανε ΑΚΡΙΒΩΣ οπως τα ηθελα χωρις επιβαρυνση και μου ηρθαν και πιο οικονομικά αφου δεν πήγα ουτε μεχρι τη γωνια...

Δες και αυτη την περιπτωση

Αμα το ηξερα στο γαμο θα ειχα γλυτώσει πολλά λεφτά και καθολου σπασμενα νευρα

christoula
15-01-10, 23:45
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ LIDIA 4.ΕΧΩ ΔΕΙ ΗΔΗ ΚΑΠΟΙΑ...

stellasef
24-01-10, 14:27
Να μπεις στην ιστοσελιδα του www.narlis.gr (http://www.narlis.gr) ειναι τσεκαρισμενος απο πολλα κοριτσια εδω μεσα,και απο μενα, εχει ολα τα πραγματα που θα βρεις σε ολα τα μαγαζια στην πολη μας ,αλλα ποοοοοολυ φθηνοτερα!
Εγω πηρα απο εκει σχεδον τα παντα, πολυ οικονομικοτερα απο εδω και πηρα μπομπονιερα που εδω την εβρισκα με 3-4,5ευρω την πηρα με 1,45ευρω....
Αξιζει να το χαζεψεις!
Υπαρχει και το baptisis.gr

thanks!!!

Pola
24-01-10, 17:54
Κοπελλιά ελεος....μάλλον για χαζους καταναλωτες μας περνάς ε??

Συμφωνώ!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Gold
24-01-10, 18:28
Συμφωνώ!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
κι εγω!!

ELPIDA2
28-01-10, 02:04
Κοριτσια ετσι οπως το κοβω με βέπω να καταληγω κι εγω στον Ναρλη
Πηρα τηλεφωνο και μου ειπε οτι μετα τις15-2 θα εχει και νεα σχεδι σε προσκλητηρια και μπομπο

spring
08-02-10, 01:26
Βαφτίζω την μικρή μου τον Απρίλιο και πριν από λίγες μέρες πήγα στο MARRIAGE στο Ελληνικό (έίχα πάει και σε άλλα 2 καταστήματα). Έχει πολύ μεγάλη ποικιλία από ρουχαλάκια, μπομπονιέρες και γενικά ό,τι χρειαζόμαστε σε μία βάπτιση.

Ήταν όλα καλόγουστα.

Μέσα σε μία ώρα ευτυχώς είχα επιλέξει τα πάντα. Μπομπονιέρες θα φέρει κι άλλες τέλος Φεβρουαρίου. Αν και κατέληξα σε σχέδιο, θα πάω να δω και τις καινούργιες.

Από εξυπηρέτηση ήταν όλοι άψογοι και οι τιμές ήταν πάρα πολύ καλές! Και φυσικά κάνουνε κι εκπτώσεις! Μπορείτε να πάρετε μια ιδέα από το site τους
http://www.marriage.com.gr/

zetaki28
08-02-10, 15:56
Πολυ ενδιαφερουσες προτασεις, αλλά τρομερη καχυποψια...ακομα και αν ο οποιοσδηποτε προσπαθει να κανει διαφημιση μια μεγαλη οικογενεια δεν ειναι εδω μεσα? Με ενοχλεί η ειρωνια και η αρνητικη διαθεση...
Καλη διαθεση να υπαρχει!!!!!!!!!!!

zetaki28
08-02-10, 16:02
Παρεπιπτοντως η Ρομβης και τα στενακια της ειναι πραγματι θυσαυρος, καπου ειναι και ενα μαγαζακι ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ εχει ωραια πραγματακια ψιλοκαλες τιμες, λιγο εκνευριστικη υπαλληλο αλλα ποικιλια... Επισης εχει ωραια μαγαζακια η οδος Ανθεων στα Ανω Πατήσια αν δεν κανω λαθος και πολλα ανθοπωλεια για στολισμο κλπ που μπορεις να αγορασεις λουλουδια, να αγορασεις μος (1,0-1,50 ευρω σε διαφορα σχηματα και να κανεις μια τελεια συνθεση...απο στολισμο κολυμπηθρας μεχρι τραπεζια κλπ και τερστια αποκλιση στο κοστος ενος ετοιμου στολισμου...

sofivsofi
08-02-10, 16:09
Κατά την άποψη μου η διαφήμιση είναι αναπόφευκτη....οπότε ρίξτε μία ματιά στην edit admin που έχει ανανεώσει και την ιστοσελίδα της και έχει πολλά καινούργια
πράγματα.

kalamaraki
09-02-10, 10:02
Κατά την άποψη μου η διαφήμιση είναι αναπόφευκτη....οπότε ρίξτε μία ματιά στην ..........που έχει ανανεώσει και την ιστοσελίδα της και έχει πολλά καινούργια
πράγματα.

Σιγουρα η διαφήμιση ειναι αναπόφευκτη!
αλλα όχι να μας πασάρεις ως νεο μελος το πρωτο σου μηνημα να αφορά την ενημέρωση μας για ενα μαγαζι....και οχι με την τοσο πλουσια θεματολογια του φορουμ μας που αφορά τα παιδια και τους γονεις....
Αυτο δειχνει δολο και ειναι εσκεμμένο!!!
Κοινώς γράφτηκες μονο και μονο για να μας πεις για το μαγαζι σου....!
Εχετε ζορια ε? εμ...με τετοιες τιμες....σας αποφευγουν σαν τις κατσαριδες οι καταναλωτές!!!

kalamaraki
09-02-10, 10:05
Πολυ ενδιαφερουσες προτασεις, αλλά τρομερη καχυποψια...ακομα και αν ο οποιοσδηποτε προσπαθει να κανει διαφημιση μια μεγαλη οικογενεια δεν ειναι εδω μεσα? Με ενοχλεί η ειρωνια και η αρνητικη διαθεση...
Καλη διαθεση να υπαρχει!!!!!!!!!!!

Το να γραφτει κάποιος σαν μελος εικονικά μονο και μονο για να διαφημισει το μαγαζι του ή το τσαρδι του αντιτίθεται στους κανονισμους αυτου του φορουμ που ολοι συμφωνουμε οτι θα τηρούμε αν θελουμε να ειμαστε μελη του!! Επισης δειχνει δολο και κουτοπονηρια.....απέναντι σε εμας τους ανίδεους προβατα καταναλωτες.....

ANNA27!
09-02-10, 10:56
καλημέρα!!!

δε ξέρω αν αυτό που θα ρωτήσω υπόκειται σε αυτό το τόπικ γιατί δε ψάχνω ακριβώς κατάστημα...
θα θελα να μάθω αν γνωρίζετε στοιχεία ανθρώπων με σταντ για παγωτά για έξω απ την εκκλησία. όχι μεγάλα αυτοκίνητα/φορτηγάκια που μοιράζουν γλυκά, αλλά τους στολισμένους πάγκους στυλ παλιού παγωτατζή.

ευχαριστώ

angel25
09-02-10, 13:33
κοριτσια!!! βρηκα ενα καταπληκτικο μαγαζι, ολα τα ρουχα ειναι χειροποιητα, θα παω σημερα κ θα σας πω εντυπωσεις δειτε το σιτε εχει κ τιμες ... το πρωτο φορεμα θα παρει η νονα στην μπεμπα,, :)

http://www.zachary.gr/uk/index.php

angel25
09-02-10, 13:35
καλημέρα!!!

δε ξέρω αν αυτό που θα ρωτήσω υπόκειται σε αυτό το τόπικ γιατί δε ψάχνω ακριβώς κατάστημα...
θα θελα να μάθω αν γνωρίζετε στοιχεία ανθρώπων με σταντ για παγωτά για έξω απ την εκκλησία. όχι μεγάλα αυτοκίνητα/φορτηγάκια που μοιράζουν γλυκά, αλλά τους στολισμένους πάγκους στυλ παλιού παγωτατζή.

ευχαριστώ

http://www.anakatosoures.gr/products8.php?wh=1&lang=1&the1id=10&the2id=35&the3id=38&theid=38&open1=10&open2=35&open3=38

κανε αναζητηση κ στο google βγαζεο πολλους! :smile:

zetaki28
09-02-10, 14:35
Σιγουρα η διαφήμιση ειναι αναπόφευκτη!
αλλα όχι να μας πασάρεις ως νεο μελος το πρωτο σου μηνημα να αφορά την ενημέρωση μας για ενα μαγαζι....και οχι με την τοσο πλουσια θεματολογια του φορουμ μας που αφορά τα παιδια και τους γονεις....
Αυτο δειχνει δολο και ειναι εσκεμμένο!!!
Κοινώς γράφτηκες μονο και μονο για να μας πεις για το μαγαζι σου....!
Εχετε ζορια ε? εμ...με τετοιες τιμες....σας αποφευγουν σαν τις κατσαριδες οι καταναλωτές!!!

Τι να πω, ισως προκειται για μια πολυ ικανοποιημένη πελατισσα... η αληθεια ειναι πως καθε αναρτηση ειναι και μια αναφορα στο συγκεκριμενο καταστημα... κ΄επειδη οντως εχει ωραια πραγματακια και ποικιλια θα ηταν πιο εντιμο αν επικοινωνουσε με τους υπευθυνους του φορουμ ωστε να βαλει μια διαφημιση ή να γνωστοποιησει την ιδιοτητα της στην εταιρεια και να μας προτεινει να ριξουμε μια ματια απλα και ξεκαθαρα... anywhy καλη καρδιά!!!

ANNA27!
09-02-10, 15:44
ευχαριστώ, είπα μήπως έχει χρησιμοποιήσει κάποια ένα τέτοιο κέρασμα, για να δω κατευθείαν κάτι συγκεκριμένο, για εντυπώσεις και τιμές. και πάλι ευχαριστώ!

kalamaraki
09-02-10, 19:22
Τι να πω, ισως προκειται για μια πολυ ικανοποιημένη πελατισσα... η αληθεια ειναι πως καθε αναρτηση ειναι και μια αναφορα στο συγκεκριμενο καταστημα... κ΄επειδη οντως εχει ωραια πραγματακια και ποικιλια θα ηταν πιο εντιμο αν επικοινωνουσε με τους υπευθυνους του φορουμ ωστε να βαλει μια διαφημιση ή να γνωστοποιησει την ιδιοτητα της στην εταιρεια και να μας προτεινει να ριξουμε μια ματια απλα και ξεκαθαρα... anywhy καλη καρδιά!!!

Και μονο αυτο αρκει για να καταλάβεις με τι σκοπό γράφτηκε!
Δεν λεω οτι έκανε το εγκλημα του αιώνα....απλά το φορουμ εχει κανόνες, οταν εγγράφεσαι οφειλεις να τους ακολουθεις πρωτον και δευτερον δειχνει κουτοπονηρια να γραφεται ο οποιοσδήποτε και να νομιζει οτι επειδη θα το γραψει εμεις σαν πρόβατα θα παμε και θα του κάνουμε σεφτε....

novpal
10-02-10, 00:21
Και μονο αυτο αρκει για να καταλάβεις με τι σκοπό γράφτηκε!
Δεν λεω οτι έκανε το εγκλημα του αιώνα....απλά το φορουμ εχει κανόνες, οταν εγγράφεσαι οφειλεις να τους ακολουθεις πρωτον και δευτερον δειχνει κουτοπονηρια να γραφεται ο οποιοσδήποτε και να νομιζει οτι επειδη θα το γραψει εμεις σαν πρόβατα θα παμε και θα του κάνουμε σεφτε....

Ακριβώς έτσι είναι! Απο τη στιγμή που επιλέγουμε να συμμετέχουμε στο φόρουμ αυτό, πρέπει να σεβόμαστε & τους κανόνες του! Και μιλάω με προσωπική πικρία καθώς εμένα μου "διέγραψαν" ολόκληρο τόπικ καθώς θεωρήθηκε οτι αποσκοπούσε σε προσωπικό κέρδος & παρ' ότι εξακολουθώ να έχω διαφωνίες, δεν ήθελα να κάνω κατάχρηση του φορουμ! Έτσι, το δέχτηκα! Βέβαια καλό θα ήταν να ισχύουν οι ίδιοι κανόνες για όλους! Τεσπά, δεν θέλω να επεκταθώ γιατί είμαι εκτός θέματος!

sofivsofi
10-02-10, 02:33
νομίζω ότι έτσι και αλλιώς το συγκεκριμένο θέμα δημιουργήθηκε με σκοπό την διαφήμιση οπότε δεν υπάρχει λόγος για κακεντρεχή σχόλια κορίτσια!έτσι και αλλιώς ο δρόμος από την ιστοσελίδα μέχρι τελικά να παραγγείλει κανείς κάτι είναι μεγάλος....και δεν νομίζω ότι θεωρεί κανείς τους καταναλωτές πρόβατα δεν σας πούλησα κάτι απλά σας πρότεινα να δείτε...και τελικά αν οι διαχειριστές αυτού του forum θεωρούν οτι παραβιάζω τους κανόνες ας διαγράψουν τις δημοσιεύσεις μου!!!

kalamaraki
10-02-10, 09:19
Κακεντρεχή δεν ήταν τα σχολια μου.....
Ηταν "αγανακτισμένα" γιατι σε ενα ολοκληρο φορουμ με θεματολογια τα παιδια την οικογένεια και τους γονεις τα πρωτα δημοσιευματα καποιων νεων μελών απο το πρωτο τους ποστ ειναι η αναφορά σε ενα μαγαζι και στις υπηρεσιες του!
Αυτο ειναι διαφήμιση και μονο..καθαροτατη!

Οποιος χρειάζεται διαφήμιση μπορει να μιλησει με τους υπευθυνους του φορουμ και να πληρώσει και να αναρτήσει διαφήμιση στις σελιδους του φορουμ δεξια και αριστερά!

Το θεμα δεν δημιουργήθηκε με στοχο την διαφήμιση...δημιουργηθηκε με στοχο την ανταλλαγη πληροφοριών για μαγαζια που εχουμε επισκεφθει , ή εχουμε αγοράσει απο εκει κατι κοινώς για ανταλλαγη πληροφοριών!!!

Και οταν έρχεται ο οποιοσδήποτε και με δολο σκεπτόμενος εγγράφεται και παριστάνει ευχαριστημένο πελάτη/μαμά ή οτιδήποτε άλλο για να μας πασάρει ενα κατάστημα ε τοτε ναι πιστευω οτι ειναι γελοιο το ολο θεμα!
Δεν αλλάζω τιποτα στις τοποθετήσεις μου και εξακολουθω να θεωρρώ οτι αυτα γινονται με δολο και κουτοπονηριά απο μερους τους!!

MUMSOFIA
10-02-10, 09:32
καλημέρα!!!

ευχαριστώ

Γραψε στο google ... παραδοσίακός παγωτατζής και θα σου βγάλει - απλά το είχα ψαξει στην βαπτιση του μικρού μου- δεν είναι και πολύ φθηνο παέι γύρω στα 1,80 με 2,00 το τεμάχιο.

Αν βρω τις σημειώσεις μου θα σου γράψω note

ANNA27!
11-02-10, 22:12
σ ευχαριστώ πολύ momsofia! θα το ψάξω!

marina26
12-02-10, 18:19
Κορίτσια ψαχνω κουτί πλεξιγκλας για προσκλητηριο,εχω δει στο ατλας πακετο στο σαιτ του,εχει παραγγειλει καμια τηλεφωνικα , ξέρετε αν εχουν καλη και γρηγορη εξυπηρετηση;;;

melita
15-02-10, 00:01
Σερφαρωντας ανακαλυψα κι αυτο το σαιτ http://neraidamit.blogspot.com/

zetaki28
17-02-10, 11:41
Ελπίζω να μην το παρακανω επειδη εχει διευθυνση-τηλεφωνο αλλα δεν αναφερει ιστοσελίδες κλπ οπότε... το "εκλεψα" απο αλλο site γιατί το βρηκα πολύ ενδιαφέρον...κριμα που δεν το ειχα ανακαλύψει οταν βαπτισα το ζουζούνι μου-νονά-αλλα ελπιζω καποια στιγμή ...μελλοντικά να το χρειαστω παλι...

Μπαλόνια!!!

Πόσες φορές δεν θα θέλαμε να γίνουμε προτότυποι, κάνοντας δώρο τα όμορφα και κάθε είδους μπαλλόνια που βλέπουμε να κυκλοφορούν.
Τα βρίσκουμε λοιπόν εδω:

ANNA BELL
Πηγάδι, Κορωπί 2106624136.
Ένα εργοστάσιο που θα πραγματοποιήσει κάθε σας παραγγελία. Μπαλόνια κάθε είδους και μεγέθους σε 12 διαφορετικά χρώματα.

ΤΟ ΚΟΚΟΡΑΚΙ
Αιόλου 57, Αθήνα & Νικίου 15, ημιόροφος 2103218166.
Φτιάχνουν μπαλόνια από το 1951 και μπορούν να σας προμηθεύσουν σε ό,τι σχήμα, χρώμα, τύπωμα και ποσότητα θέλετε.

LION BALLOONS
Λεβιδίου 26, Περιστέρι 2105733226.
Μπαλόνια σε κάθε σχήμα και χρώμα. Αναλαμβάνουν να τυπώσουν πάνω τους τις ευχές που θέλετε, για παραγγελίες άνω των 1.000 τεμαχίων.

ΤΟ ΜΠΑΛΟΝΙ
Δοϊράνης 30, Καλλιθέα 2109523805, 2109596783.
Μπορείτε να τους παραγγείλετε μπαλόνια φουσκωμένα ή όχι, με ήλιον και τυπωμένα με το μήνυμα της αρεσκείας σας. Αν το ζητήσετε θα σας στείλουν και συνεργείο διακοσμητών.

BALLONORAMA
Αγ. Σπυρίδωνος 17, Παγκράτι 2107243359.
Μπαλονοσυνθέσεις και φυσικά μπαλόνια γεμισμένα με ήλιον και τυπωμένα με προσωπικές ευχές.

ΜΠΟΥΚΕΤΟ ΜΠΑΛΟΝΙΑ
Γαλάτσι 2102117713.
Μαρούσι 2106140436.
Αγ. Παρασκευή 2106018634.
Αιγάλεω 2105317195.
Γλυφάδα 2108944144.
Καλλιθέα 2109566673.
Παγκράτι 2107600707.
Χαλάνδρι 2106810027.
Ν. Ερυθραία 2108002672.
Ν. Ιωνία 2102724526.
Περιστέρι 2105787175.
Π. Φάληρο 2109889344.
Ζωγράφου 2107784351.
Πειραιάς 2104137759.
Για τη γιορτή, τη βάπτιση, το γάμο ή για να στείλετε τυπωμένες ευχές σε φίλους. Η μεγαλύτερη αλυσίδα που ειδικεύεται στις διακοσμήσεις με μπαλόνια στην Ελλάδα, με 37 exclusive καταστήματα και 31 shop in shop.

afrati
22-02-10, 16:14
Καλησπέρα σε όλους!

Προετοιμάζω τη βάπτιση της αφράτης μου και επειδή είμαι άνθρωπος ορχήστρα και τα κάνω όλα μόνη μου διάβαζα και ξαναδιάβαζα το forum για καμιά ιδέα και έμπνευση και έπεσα πάνω στο post του Michael.
Λοιπόν εγώ στο συγκεκριμένο μαγαζί έφτιαξα τις μπομπονιέρες του γάμου μου, όχι γιατί δεν μπορούσα αλλά γιατί δεν προλάβαινα, ήθελα και 700, τρομάρα μου! Όντως η Γωγώ είναι σούπερ εξυπηρετική, της εξήγησα τι ακριβώς ήθελα, το φτιάξαμε μαζί και το αποτέλεσμα ήταν ακριβώς όπως το είχα ονειρευτεί!!!

Τώρα θα ξαναπάω για την βάπτιση και είμαι σίγουρη ότι θα έχω το ίδιο τέλειο αποτέλεσμα!

Ετοιμάζουμε τη βάφτιση της μπεμπούλας μας και διάβαζα το πρωί το συγκεκριμένο θέμα γιατί θέλαμε να διαλέξουμε παιδικές μπομπονιέρες.

Για τις μπομπονιέρες ενηλίκων, έχει διαλέξει η γυναίκα μου και έχει παραγγείλει όλα τα υλικά που χρειάζονται για να τις φτιάξουμε μόνοι μας.
Μεταξύ αυτών είχε παραγγείλει και 7 κιλά κουφέτα προς 17€ το κιλό. (Δεν είχα διαβάσει ακόμα ότι κάποιοι τα πουλάνε 12€ το κίλο).

Πήγαμε λοιπόν σ' ένα μαγαζί στη Ν. Ιωνία που λέγεται "Μέλι και Αμύγδαλο". Το είχα δει περνώντας και μου άρεσε πολύ η βιτρίνα του, δείχνει ανθρώπους με γούστο. Βρήκαμε πολύ ωραίες μπομπονιέρες και η αίσθηση που έχω είναι ότι είναι σε πολύ καλές τιμές (απ'ότι θυμάμαι από τον Αντώνη 2 χρόνια πριν, τα ξύλινα παιχνίδια ήταν πιο ακριβά).
Αυτό όμως που μας έκανε πολύ καλή εντύπωση, ήταν ότι παρόλο που δεν πήραμε από αυτήν ούτε τα προσκλητήρια, ούτε τις μπομπονιέρες των ενηλίκων, προσφέρθηκε να μας βοηθήσει, δίνοντας μας κουτιά για τις μπομπονιέρες των ενηλίκων που να ταιριάζουν με αυτά των παιδικών, αλλά και συμβουλές για να φτιάξουμε ακόμα καλύτερες τις μπομπονιέρες των ενηλίκων. Όταν την ρωτήσαμε για τα κουφέτα, μας έιπε ότι μπορεί να μας φέρει τα κουφέτα του Χατζηγιαννάκη με τις γεύσεις, με 10€ το κιλό!
Φυσικά ακυρώσαμε την παραγγελία των κουφέτων από το άλλο κατάστημα και τα παραγγείλαμε από εκεί.

Γενικά μας έκανε τρομερή εντύπωση η κυρία Γωγώ που μας εξυπηρέτησε αλλά και μας βοήθησε γι' αυτά που δεν αγοράσαμε από εκεί.
Επίσης μου έκανε τρομερή εντύπωση ότι ο Αντώνης στριφογύριζε και πείραζε τα πάντα στο μαγαζί και η κυρία Γωγώ δεν ενοχλήθηκε καθόλου.

Για όποιον ενδιαφέρεται το μαγαζί βρίσκεται σε ένα πεζόδρομο κάθετο στην Ηρακλείου. Αθηνάς 1 και Ηρακλέιου 316, και το τηλέφωνο 210-2725200
Το γούστο είναι υποκειμενικό, η ευγένεια όμως και η καλή εξυπηρέτηση πρέπει να αναγνωρίζονται.

Αυτά προς το παρόν! Μετά τις 12 Απριλίου που είναι η βάπτιση μας θα επανέλθω με πιο ουσιαστικές εντυπώσεις.

nekt
23-02-10, 20:55
Καλησπέρα σε όλους!

Προετοιμάζω τη βάπτιση της αφράτης μου και επειδή είμαι άνθρωπος ορχήστρα και τα κάνω όλα μόνη μου διάβαζα και ξαναδιάβαζα το forum για καμιά ιδέα και έμπνευση και έπεσα πάνω στο post του Michael.
Λοιπόν εγώ στο συγκεκριμένο μαγαζί έφτιαξα τις μπομπονιέρες του γάμου μου, όχι γιατί δεν μπορούσα αλλά γιατί δεν προλάβαινα, ήθελα και 700, τρομάρα μου! Όντως η Γωγώ είναι σούπερ εξυπηρετική, της εξήγησα τι ακριβώς ήθελα, το φτιάξαμε μαζί και το αποτέλεσμα ήταν ακριβώς όπως το είχα ονειρευτεί!!!

Τώρα θα ξαναπάω για την βάπτιση και είμαι σίγουρη ότι θα έχω το ίδιο τέλειο αποτέλεσμα!

Η εξυπηρέτηση είναι πολύ σημαντική.Στο κάτω κάτω λέφτά δίνουμε.Πήγα σήμερα σ΄'ενα (καθόλου φθηνό) μαγαζί στο Περιστέρι, έχει αναφερθεί και στο site, μου το είχαν συστήσει και φίλοι μου από την περιοχή.Είπα στην κυρία ότι θέλω να δώ κατ'αρχήν τι έχει μπομπονιέρες μέχρι 3 €.Λίγα χρήματα είναι για 250 κομμάτια;Μόνο που δεν με έδειρε.Με ρώτησε αν έχω θέμα για την βάπτιση και της είπα ότι ήθελα να μου δείξει τι υπάρχει γιατί δεν έχω ιδέα.Στραβομουτσιούνασε μου είπε ότι χρειάζεται να έχω θέμα.Συγγνώμη αυτή δεν είναι η δουλειά τους, να μου δείξουν τι έχουν, να μου συνδυάσουν προσκλητήρια κλπ.Πάντως από τις λίγες φορές που έφυγα από μαγαζί και ένοιωθα όχι σαν πελάτης που πήγα να δώσω λεφτά, αλλά λες και πήγα να ζητήσω χάρη.Θα δοκιμάσω και στο μαγαζί που αναφέρετε στα post αφού οι άνθρωποι είναι επαγγελματίες.

casperαki
25-02-10, 02:19
Ακου πρεπει να εχεις θεμα!!!χωρις θεμα δηλαδη δεν μπορουν να εξυπηρετησουν....το εχουν καβαλησει πολυ το καλαμι μερικοι.....

Ηθελα να μου λεγατε εαν γνωριζετε που να κοιταξω για ΖΑΚΕΤΑ για βαφτιση για το μωρο?Δεν θελω να παρω το κλασσικο συνολο βαφτισης γιαιτ κανενα δεν μου αρεσει και το παιδι δεν θα το ξαναβαλει.
Βρηκα απο αγγλια ενα πουκαμισο κ παντελονι λιβο πολυ ωραιο.
Βρηκα και απο εδω παπουτσια.Μονο που οσο κοιταξα δεν βρισκω αναλογο ζακετακι.
Ελεγα να παω σε ολα τα outlets να δω μηπως εχουν κατι.αλλα επειδη θα παρω το μωρο μαζι μου το πρωι το καθυστερω οσο μπορω μηπως τελικα καποια εχει υποψιν της κατι...???

katerina1981
25-02-10, 20:12
http://www.beau-coup.com/wedding-personalized-lollipop.htm?avad=170_b88a78b

κοριτσια ενδιαφερομαι γι αυτο. εχει καμια υποψην της αυτο το site???

agtog
25-02-10, 21:27
Κορίτσια προσπαθώ να αποτρέψω την αδελφή μου που πρόκειται να γίνει νονά της μικρής να ξοδέψει 800 ευρώ (χωρίς παπουτσάκια) για βαφτιστικά. Χρόνο πολύ δεν έχω για τρέξιμο, βρήκα διάφορα στο http://www.vaptistika.gr/ που προσφέρει πακέτο βάφτισης με 350 ευρώ (+20 μεταφορικά με κτελ από Θεσσαλονίκη) με μερικά φορεματάκια σχετικά χαριτωμένα (Aslanis, Τσέλιος). Έχει κανείς χρησιμοποιήσει το συγκεκριμένο σάιτ; Αξίζει τον κόπο ή βρίσκονται τέτοιες τιμές εύκολα κι εδώ; Έχετε κάποια άλλη συγκεκριμένη πρόταση (όχι με βαφτιστικά που να μοιάζουν με κακόγουστα νυφικά πλαστικοποιημένα...) στο κέντρο ή στα Νότια; Δεν προλαβαίνω με τα δυο παιδιά...

evita79
25-02-10, 22:28
Κορίτσια προσπαθώ να αποτρέψω την αδελφή μου που πρόκειται να γίνει νονά της μικρής να ξοδέψει 800 ευρώ (χωρίς παπουτσάκια) για βαφτιστικά. Χρόνο πολύ δεν έχω για τρέξιμο, βρήκα διάφορα στο http://www.vaptistika.gr/ που προσφέρει πακέτο βάφτισης με 350 ευρώ (+20 μεταφορικά με κτελ από Θεσσαλονίκη) με μερικά φορεματάκια σχετικά χαριτωμένα (Aslanis, Τσέλιος). Έχει κανείς χρησιμοποιήσει το συγκεκριμένο σάιτ; Αξίζει τον κόπο ή βρίσκονται τέτοιες τιμές εύκολα κι εδώ; Έχετε κάποια άλλη συγκεκριμένη πρόταση (όχι με βαφτιστικά που να μοιάζουν με κακόγουστα νυφικά πλαστικοποιημένα...) στο κέντρο ή στα Νότια; Δεν προλαβαίνω με τα δυο παιδιά...
Το σαιτ αυτο εχει καταστημα και ειναι κοντα στο σπιτι μου! Ειναι ωραιο μαγαζι,με φοβερη βιτρινα και εχει τις τιμες του σαιτ. Επειδη και μενα η αδερφη μου και η κουνιαδα μου θα το βαφτισουν και θελουν οτι καλυτερο,το θεωρω βλακεια να δωσεις τοσα λεφτα για πραγματα που θα φορεθουν 1-2 φορες. Ας ψωνισουν αργοτερα οτι θελουν να τα φοραει η μικρη! Πηγαινε στο Factory outlet( στο αεροδρομιο εχει καταστημα bambineria με ρουχα dior και τετοια στη μιση τιμη).Επισης καπου στο Περιστερι εχει στοκ του lapin, εχει φοβερα πραγματα(αν κρινω απο της Θεσσαλονικης). Και μεις στο ψαξιμο ειμαστε...α να μην το ξεχασω,αν μπορεις να πας πιο βορεια,στο εμπορικο κεντρο του Ψυχικου στη Κηφισιας εχει ενα καταστημα που ξεπουλαει λογω συνταξιοδοτησης, ειναι μια πολυ καλη κυρια και εχει τρελα και πανακριβα βαφτιστικα σε τιμες κοστους. Ελπιζω να βοηθησα...

agtog
25-02-10, 22:59
Ευχαριστώ πολύ, μάλλον πρέπει να τρέξω και λίγο και για τα ρούχα, η αδελφή μου είναι στο Ηράκλειο (Κρήτη) και αυτά που βρήκε ήταν τα μόνα που της άρεσαν... Και στα στοκ μπορείς να ετοιμάσεις ολόκληρο πακέτο (για να μην τρέχω και δεξιά και αριστερά);

ziu_zitsu
26-02-10, 15:44
Το σαιτ αυτο εχει καταστημα και ειναι κοντα στο σπιτι μου! Ειναι ωραιο μαγαζι,με φοβερη βιτρινα και εχει τις τιμες του σαιτ. Επειδη και μενα η αδερφη μου και η κουνιαδα μου θα το βαφτισουν και θελουν οτι καλυτερο,το θεωρω βλακεια να δωσεις τοσα λεφτα για πραγματα που θα φορεθουν 1-2 φορες. Ας ψωνισουν αργοτερα οτι θελουν να τα φοραει η μικρη! Πηγαινε στο Factory outlet( στο αεροδρομιο εχει καταστημα bambineria με ρουχα dior και τετοια στη μιση τιμη).Επισης καπου στο Περιστερι εχει στοκ του lapin, εχει φοβερα πραγματα(αν κρινω απο της Θεσσαλονικης). Και μεις στο ψαξιμο ειμαστε...α να μην το ξεχασω,αν μπορεις να πας πιο βορεια,στο εμπορικο κεντρο του Ψυχικου στη Κηφισιας εχει ενα καταστημα που ξεπουλαει λογω συνταξιοδοτησης, ειναι μια πολυ καλη κυρια και εχει τρελα και πανακριβα βαφτιστικα σε τιμες κοστους. Ελπιζω να βοηθησα...

evita79 επειδή κι εμείς θα βαφτίσοθμε ενα αγορακι και δεν θέλω να τα σκάσω χωρις να δω κάτι αλλο στα λαπέν μπορεις να μου πεις αν εχεις προσεξει τα αγοριστικα??? αξιζει αν παω να ριξω μια ματια???
θα ηθελα κατι σε πιο απλο απο κοστουμακι..υπαρχουν αρκετα σετακια με μπουφανακι??? και κατι ακομα, αν καταλαβα καλα εχει στη Θεσσαλονίκη στοκ η λαπεν???που???

evita79
26-02-10, 16:16
H Lαpin εχει στοκ στη Θεσσαλονικη στο mega outlet στην λεωφορο Γεωρ.Σχολης. Εχει γενικα και πιο σπορ αγοριστικα. Το απογευμα θα παω και θα σας πω...του γιου μου παντως που πηρε η κουμπαρα μου οταν τον βαφτισαμε ειχε απο πανω μπουφανακι με φερμουαρ αρκετα σπορ και πολυ καλο υφασμα και το φορεσαμε και σκετο,αν και ηαν σετ με τα υπολοιπα. Για το δευτερο ρουχο εχει παρα πολλα(ψωνιζω 3 χρονια τωρα στο γιο μου). Για κοριτσιστικα που ενδιαφερουν εμενα θα δω και θα σας γραψω

evita79
26-02-10, 16:18
Ευχαριστώ πολύ, μάλλον πρέπει να τρέξω και λίγο και για τα ρούχα, η αδελφή μου είναι στο Ηράκλειο (Κρήτη) και αυτά που βρήκε ήταν τα μόνα που της άρεσαν... Και στα στοκ μπορείς να ετοιμάσεις ολόκληρο πακέτο (για να μην τρέχω και δεξιά και αριστερά);
Για τα ρουχα σιγουρα...Η tricoteen παντως οταν ειχε εδω στοκ ειχε πληρες σετ βαφτισης, μα δυστυχως τωρα εχει μονο Αθηνα....:(

agtog
26-02-10, 23:43
Πήγα στο στοκ Grant κοντα στο μετρό της Δάφνης. Πήρα φορεματάκι με 45 και καπελάκι με 12. Παπούτσια δεν έχουν. Για τα υπόλοιπα χωρίς μαρτυρικά 156 και το κουτί δώρο. Να κοιτάξω και αλλού ή είναι καλά; Μου φαίνεται περίεργο που η λαμπάδα θα κοστίζει όσο και το φόρεμα, αλλά αν δε γίνεται αλλιώς... Ή ότι τα τρία κεράκια κάνουν 10 ευρώ, αλλά, πάλι καλά να λέμε μάλλον...

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!

agtog
26-02-10, 23:49
Κατά λάθος το δεύτερο, συγγνώμη...

Ντέμπορα
26-02-10, 23:53
Κάποιες κοπέλες έχουν γράψει παλιότερα για ένα κατάστημα Εf AMORE κάπως έτσι με καλές τιμές ...αλλά δέν έχω πάει ακόμα να δω τι παίζει ...

spring
27-02-10, 14:44
Καλησπέρα. Εγώ έκλεισα τα πάντα για τη βάπτιση (πακέτο βάπτισης-μπομπονιέρες-προσκλητήρια, εκτός φυσικά από τα λουλούδια της εκκλησίας) από το MARRIAGE στο Ελληνικό. Έχει τεράστια ποικιλία με πολύ γούστο και νέους ανθρώπους που είναι άκρως ευγενικοί και πολύ εξυπηρετικοί. Έκλεισα το πακέτο της βάπτισης με 560 ευρώ. Συμπεριλαμβάνει: Φορεματάκι NIKOS TAKIS με μπολερό και καπέλο, τα λαδόπανα, γουνάκι κοντό (σε περίπτωση που κάνει κρύο), μπαουλάκι δερμάτινο, την λαμπάδα, 200 μαρτυρικά και παπουτσάκια.

Έχει τιμές για κάθε τσέπη και μάλιστα κάνουν και καλές εκπτώσεις.

Μάλιστα έγινε και το εξής. Αυτά τα έχω κλείσει εδώ και 3 εβδομάδες περίπου. Είχαμε καταλήξει σ'ένα πολύ όμορφο φορεματάκι ASLANIS. Το θέμα είναι ότι η μικρή μου είναι ψηλή και το συγκεκριμένο φόρεμα όσο τέλειο κι αν ήταν, μετά από ενάμιση μήνα ενδεχομένως να της ήταν μίνι. (Ήταν λίγο πιο κοντούλι απ'τα άλλα). Έτσι λοιπόν για να μην γίνουμε ρεζίλι πήγα χθες και το άλλαξα με ένα άλλο πιο μακρύ. Οι άνθρωποι εκεί με εξυπηρετήσανε με το χαμόγελο και δεν μου φέρανε καμία αντίρρηση.

Πιστεύω ότι αξίζει να περάσετε από κει μια βόλτα.

evita79
27-02-10, 17:31
Πηγα χτες στο στοκ της lapin στο mega outlet στην Θεσσαλονικη.Για κοριτσακι που ηθελα εγω ειχε 4-5 ολα κι ολα, ωραια μεν αλλα λιγα. Ειπαν θα φερουν αργοτερα κι αλλα

ziu_zitsu
27-02-10, 17:43
Πηγα χτες στο στοκ της lapin στο mega outlet στην Θεσσαλονικη.Για κοριτσακι που ηθελα εγω ειχε 4-5 ολα κι ολα, ωραια μεν αλλα λιγα. Ειπαν θα φερουν αργοτερα κι αλλα

evita79 για αγοράκια είδες αν είχε ποικιλία??? καλοκαρινά έχουν φέρει ή ακόμα???

μανουλα32
27-02-10, 17:43
καλησπερα κοριτσια και εγω βαφτιζω τον μπεμπη μου το μαιο και θα ηθελα τη βοηθεια σας!!!!το θεμα μου ειναι θαλασσα γιατι μου αρεσει πολυ και γιατι προσφερεται και η περιοχη που θα γινει η βαφτιση.για να μην σας κουραζω πολυ ψαχνω κατι να στολισω τα τραπεζια ειτε γυαλες που θα τις γεμισω με αμμο αστεριες και λοιπα θαλασσινα.... ή ενα καραβι ωραιο στη μεση καθε ροτοντας ή αν εχετε καποια αλλη ιδεα ειναι ευπροσδεκτη!!!ψαχνω κατι οικονομικο.....εχετε κατι υποψην σας???

fourfouromama
27-02-10, 20:09
καλησπερα κοριτσια και εγω βαφτιζω τον μπεμπη μου το μαιο και θα ηθελα τη βοηθεια σας!!!!το θεμα μου ειναι θαλασσα γιατι μου αρεσει πολυ και γιατι προσφερεται και η περιοχη που θα γινει η βαφτιση.για να μην σας κουραζω πολυ ψαχνω κατι να στολισω τα τραπεζια ειτε γυαλες που θα τις γεμισω με αμμο αστεριες και λοιπα θαλασσινα.... ή ενα καραβι ωραιο στη μεση καθε ροτοντας ή αν εχετε καποια αλλη ιδεα ειναι ευπροσδεκτη!!!ψαχνω κατι οικονομικο.....εχετε κατι υποψην σας???

Αχ, να την πω την γνώμη μου για το κατάστημα με την ιστοσελίδα που ανέφερε η agtop;;;Θα την πω!Εχετε δει τσάντα πλαστική, αυτές που σε σετ με μικρότερη στολισμένες κτλ με το μπουκάλι λαδιού, σαπουνάκι ,πετσετούλα τις έχουν 70 ευρώ;;;Ε, αυτή μου την πουλούσε 130 ευρώ σκέτη κατάσκετη πριν 3 χρόνια, και το χειρότερο;;Με μια κορδέλα Guy Laroche που την κοτσάρει όπου βρει, κολλημένη με UHU!!Μου την έβαλε και στην λαμπάδα...ήμαρτον!!!Δυστυχώς είχα ήδη πάρει το ΄φόρεμα από εκεί (250 ευρώ) όταν βρήκα ένα ονειρεμένο lapin 130 ευρώ!Να μην τα θυμάμαι!Ηταν και γνωστή και αφού μπήκα, έπρεπε να πάρω!Ασε..βέβαια το συγκεκριμένο φορεματάκι ωραίο ήταν...αλλά όχι και να κοροιδεύουμε τον πελάτη μέσα στα μούτρα του (και ήμουν και γνωστή επαναλαμβάνω!). Για τη βάφτιση εγώ θα στολίσω μόνη μου..πήρα δίσκο και καφάσια που θυμίζουν αλμύρα και την ίδια μέρα τα βρήκα στη μισή τιμήεδώ www.agrinvest.gr (ευτυχώς και εμένα είχαν ένα 30 %!), πάρε γάζα, καραβόπανο, δίχτυ, και ό,τι θαλασσινό σου αρέσει!Για τα τραπέζια ένα απλό λευκό ξύλινο κασπό με ζαχαρωτά και φουρφούρια και ήλιους στη μέση θα ήταν τέλειο ή ακόμα και κουβαδάκια με φτυαράκια!!!

evita79
28-02-10, 00:12
evita79 για αγοράκια είδες αν είχε ποικιλία??? καλοκαρινά έχουν φέρει ή ακόμα???
ειχε καποια σετακια και ηταν καλουτσικα,απο βδομαδα θα φερουν και αλλα!

Mellisanthie
01-03-10, 18:23
Κάποιες κοπέλες έχουν γράψει παλιότερα για ένα κατάστημα Εf AMORE κάπως έτσι με καλές τιμές ...αλλά δέν έχω πάει ακόμα να δω τι παίζει ...

Γεια σου Ντεμπορα! Με το καλο η βαπτιση σας! Μαλλον λες αυτο το μαγαζι...; http://eflam.wordpress.com/
Αν ναι απο εκει ψωνισαμε με την νονα μας..Εχουν παρα πολυ ομορφα πραγματα!!
Πηραμε ενα τελειο μεταξωτο φορεματακι για τη μικρη και σεταραμε και τα υπολοιπα. Πολυ ομορφα και τα κουτια και η λαμπαδα και πολυ ιδιαιτερα λαδοπανα!
Ειναι ευγενικοι ανθρωποι και μας εξυπηρετησαν (δεν μπορω γενικα την αγενεια!!!). Το πακετο για να ξερεις βγηκε περιπου στα 500. Υποθετω οτι υπαρχουν και πιο οικονομικα πακετα στην αγορα...!!Ομως για αυτα που πουλανε (χειροποιητα και στα προσαρμοζουν στο γουστο σου) αλλα και για την ποιοτητα τους νομιζω οτι ειναι παρα πολυ καλα. Εγω εμεινα πολυ ευχαριστημενη και το προτεινω. Ελπιζω να βοηθησα!!:D

μανουλα32
01-03-10, 21:42
κοριτσια μηπως ξερετε τι ωρες ειναι ανοιχτα τα μαγαζια στη ρομβης???

Mamilein
02-03-10, 00:15
Ντεμπορα και Mellisanthie αγόρασα κι εγώ από εκεί καθώς γινόμουν νονά. Είναι πραγματικά πολύ όμορφα αλλά δεν ήταν καθόλου συνεπείς. Ταξίδευα στην άλλη άκρη της Ελλάδας Σάββατο, είχαμε πει Τρίτη να τα παραλάβς, δεν τα είχαν έτοιμα και δεν με ενημέρωσαν ωστε να μην κάνω το δρομο απο τα βόρεια στα νότια προάστεια, εν τέλει μου τα έφεραν Παρασκευη στις 9 το βράδυ!!!!!!! Το σοκ που είχα περάσει δεν λέγεται!!! Από αυτά που είχαμε συμφωνήσει δεν είχαν κάνει την Τρίτη ούτε τα μισά, έπρεπε να φωνάξω για να γίνει αυτό που είχαμε συμφωνήσει. Άλλα παπούτσια, άλλα κουμπιά, όλα στο φλου. Στην βάφτιση ήταν τελικά όλα ΟΚ, εμένα όμως μου είχε βγει η ψυχή!!!

Mellisanthie
04-03-10, 17:27
Εμένα παλι μου τα ετοιμασαν πιο νωρίς και με πηραν τηλ. για να παω οποτε θελω να τα παρω!! Αυτο μου εκανε και την μεγαλυτερη εντυπωση εκτος απο τα πραγματα τους, η πολυ καλη εξυπηρετηση!
Τι να πω, ισως και να επεσες σε ατυχη μερα.:confused: Βεβαια, ειμαι υπερβολικα αγχωδης και φανταζομαι το αγχος σου! Με κατι τετοια τρελαινομαι και εγω!!! Φαντασου οτι ειχα αρχισει να σκεφτομαι τη βαφτιση μηηηηνες και μηνες πιο πριν και να ψαχνομαι! Ειχαμε και κατι θεματα υγειας που με ταρακουνησαν και συνηλθα, διαφορετικα μου ειχε γινει εμμονη να τα εχω ολα τελεια! Τελικα τελος καλο, όλα καλα. Να χαιρομαστε τα μωρακια μας κοριτσια και υγεια πανω απ ολα!:D

Ντέμπορα
04-03-10, 18:25
Μόνο πρωί !!! το ακριβές ωράριο δεν το ξέρω

Blou-blou
04-03-10, 22:08
Καλησπερα κοριτσια και εγω βαφτιζω την μπέμπα μου τον Αύγουστο και θα ηθελα τη βοηθεια σας!!!!Ψάχνω μία ωραία εκκλησία με προαύλιο για να μπορώ να τη στολίσω κάπου από Γαλάτσι και πάνω και μαγαζί για τραπέζι μετά!!!ψαχνω κατι οικονομικο.....εχετε κατι υποψην σας??
Δώστε και καμία ιδέα για στολισμό!!!

no doubt
04-03-10, 22:10
Κι εγω ήθελα να ρωτήσω. Ξέρετε καμιά διακοσμήτρια πού να είναι καλή και οικονομική;

polinaκι
05-03-10, 14:12
εγω ξερετε τι ψαχνω???μπορει καμια μαμα να μου δανεισει το επαγγελματικο αφμ της να παραγγειλω κουφετα σε τιμη χονδρικης απο τον καραμανη>???εχω ενα αφμ εταιρειας α.ε μηπως μπορω ετσι???

MARIAEVA
05-03-10, 18:39
Κι εγω ήθελα να ρωτήσω. Ξέρετε καμιά διακοσμήτρια πού να είναι καλή και οικονομική;

Ξέρω μία πολύ καλή, θα αναλάβει και τη δική μας βάφτιση. Αν σε ενδιαφέρει στείλε μου π.μ

amalitsak
07-03-10, 07:47
Kαλημερα.ειμαι καινουργια στην παρεα σας.το αγορακι μας ειναι οκτω μηνων και θα το βαπτισουμε 29 Μαιου.το θεμα της βαπτισης ειναι πειρατης.ηδη εχουμε παραγγειλει την εκτυπωση των προσκλητηριων.το δεσιμο θα το κανουμε μονοι μας.θα ηθελα να σας παρακαλεσω αν γνωριζετε να μου πειτε αν εχετε δει πουθενα νοστιμα μαγνητακια πειρατη-τινα γιατι σκεπτομαστε να παρουμε πουγγακια αδεια σε λινατσα μπλε η σιελ και να δεσουμε το μανητακια επανω.επι τη ευκαιρια μηπως και ξερετε και για πουγγακια οικονομικα;θα ηθελα ενα προσεγμενο αλλα οικονομικο αποτελεσμα.

agtog
08-03-10, 00:35
Πάλι ερώτηση από μένα. Μήπως έχετε δει κάπου τα παρακάτω φαναράκια ως μπουμπουνιέρα έτοιμη;

http://www.sila.com.gr/el/seasoning.html?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=152&category_id=170

Το συγκεκριμένο κατάστημα (sila stefanidis) το ξέρετε; Λέει ότι η είσοδος στο κατάστημα είναι μόνο για εμπόρους. Ξέρει κανείς κάτι;

lidia 4
08-03-10, 11:32
Πάλι ερώτηση από μένα. Μήπως έχετε δει κάπου τα παρακάτω φαναράκια ως μπουμπουνιέρα έτοιμη;

http://www.sila.com.gr/el/seasoning.html?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=152&category_id=170

Το συγκεκριμένο κατάστημα (sila stefanidis) το ξέρετε; Λέει ότι η είσοδος στο κατάστημα είναι μόνο για εμπόρους. Ξέρει κανείς κάτι;
Αυτή η εταιρεία υπάρχει μεσα στο notos home.Ειχα πάρει απο εκει διακοσμητικά κ επι το πλείστον έχει λουλούδια ψεύτικα.Τωρα για τα φαναράκια δεν ξέρω,δεν τα εχω δει

agtog
08-03-10, 13:07
Ευχαριστώ πολύ, μόλις τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι δίνουν χονδρική μόνο. Πάντως επειδή έχω φροντιστήριο, μου είπε ο άνδρας μου να κάνω εγγραφή και να πω ότι θα τα πάρω σαν δώρο για τα παιδιά. Να δούμε αν γίνεται...

mariaskreta
09-03-10, 00:02
Βαπτίζω την κορούλα μου στις 5 Σεπτεμβρίου και ψάχνω από τον Ιανουάριο. Στην αρχή μου λέγανε ότι είναι νωρίς και ότι τα καινούργια ρούχα έρχονται τον Μάρτιο μετά από μια έκθεση χονδρικής.:D Ρωτόντας όμως πας και στην πόλη ελεγε παλία η γιαγιά μου, & έτσι ψάχνοντας βρήκα ποίες ημερομηνίες είναι η έκθεση. Πήγα λοιπόν και έπαθα την πλάκα. Άπο μπομπονιέρες τις καλύτερες κατά την αποψή μου της είχε ο yiaki - o οποίος όμως δεν δίνει λιανική, μου είπαν όμως που μπορώ να βρω τα προϊόντα τους & της εκλείσα στο Παγκράτι. Απο ρούχα τα καλύτερα της έκθεσης είχε xωρίς δεύτερη κουβέντα είχε ο Bambolino & Alexandros. Ο Bambolino δεν έχει site και του Alexandros το site είναι www.baptistika.com (http://www.baptistika.com). Απο το περιοδικό ΓΕΝΝΗΣΗ & ΒΑΠΤΙΣΗ που κυκλοφόρει έχει τα ρουχα Alexandros. Πήγα από το κατάστημα τους στην Καλλιθέα και είδα όντως ωραία ρούχα ασορτί με λαμπάδες και τσάντες. Οι τιμές τους είναι καλές και μάλλον θα πάω με την νονά εκεί. Απο προσκλητήρια έχω δει ενα κατάστημα στον Πειραιά που το λενε Καβαλιέρος στην Νοταρά, που είχε ωραία θέματα με νεραϊδες που θέλω. Εκεί που εχω πρόβλημα είναι για τον στολισμό της Εκκλησίας. Όποιος έχει καμια καλή ιδέα να μου προτείνει.

Ντέμπορα
09-03-10, 12:44
Για τι τιμές μιλάμε ?

agtog
09-03-10, 13:48
Λοιπόν,

σήμερα πήγα στο κέντρο για να δω διάφορα Ρόμβης και πέριξ. Για κουτιά βαφτιστικών έχει απλά ορθογώνιο στο Newman (Θησέως 10) με 15 ευρώ, έχει μονόχρωμα και πουά. Έχει σε διάφορα μεγέθη και μπορεί κανείς να το συνδυάσει με μικρότερο κουτί για τα μαρτυρικά, έτσι τουλάχιστον θα το κάνω εγώ. Στο very nice day έχει αντίστοιχα με περίπου 11 ευρώ:
http://www.veryniceday.gr/eshop/home.php?cat=179

Αν θέλετε κάτι πιο ιδιαίτερο, αλλά πάλι όχι αυτά τα βαλιτσάκια κτλ. που κυκλοφορούν (για κοριτσάκι) στο Νewman είχε κάτι ρομαντικά ρετρό με λουλουδάκια και σχέδια (χαρτονένια πάλι) με 28 ευρώ.

Κατά τα άλλα οι μπουμπουνιέρες που έβρισκα στο έλξις με 2,27 εκεί μου τις δίνουν από 2,50, δε λέει καθόλου. Όπως και στον Παπανδρέου οι λαμπάδες γύρω στα 60 νομίζω. Κάποια κοπέλα είχε αναφέρει τη Ρένα στο Ελληνικό (Μαρίνου 41). Η λαμπάδα που είδα 35 ευρώ και συμπαθητικά λαδόπανα στα 45. Αν και για τα λαδόπανα είχε μεγαλύτερη ποικιλία το Ότι γάμος ότι βάφτιση στην Κύπρου στην Αργυρούπολη. Εκεί επίσης τα παπουτσάκια μου είπαν γύρω στα 50, θα επανέλθω όμως για παπουτσάκια όταν το ψάξω καλύτερα.

zetaki28
09-03-10, 15:06
Kαλημερα.ειμαι καινουργια στην παρεα σας.το αγορακι μας ειναι οκτω μηνων και θα το βαπτισουμε 29 Μαιου.το θεμα της βαπτισης ειναι πειρατης.ηδη εχουμε παραγγειλει την εκτυπωση των προσκλητηριων.το δεσιμο θα το κανουμε μονοι μας.θα ηθελα να σας παρακαλεσω αν γνωριζετε να μου πειτε αν εχετε δει πουθενα νοστιμα μαγνητακια πειρατη-τινα γιατι σκεπτομαστε να παρουμε πουγγακια αδεια σε λινατσα μπλε η σιελ και να δεσουμε το μανητακια επανω.επι τη ευκαιρια μηπως και ξερετε και για πουγγακια οικονομικα;θα ηθελα ενα προσεγμενο αλλα οικονομικο αποτελεσμα.

Καλησπέρα!
Εγώ ειχα παρει τα διακοσμητικα για τις μπομπονιερες της κουμπαρας μου από την Σοφια-Αρη εχει υποκαταστημα στο κεντρο τηλ 210-3212014 είναι σε οροφο οποτε χρειαζεται να επικοινωνησεις μαζι τους για λεπτομερειες…σε ένα καταλογο που εχω του 2008 δεν βλεπω πειρατη αλλα και αυτό που ειχα παρει εγω δεν υπηρχε στον καταλογο γιατι ηταν νέο σχεδιο…ειχε πολύ καλες τιμες και ταχεια εξυπηρετηση αν σκεφτεις πως η βαπτιση ηταν Σαββατο εγω επικοινωνησα Τριτη πρωι και μεχρι το μεσημερι με ειδοποιησαν να παραλαβω αν και μπορουσαν να μου τα στειλουν! Σημειωνω μονο τα διακοσμητικα πηρα και τις εδεσα μονη μου όπως ηθελα!!!

Ακομη βλεπω πειρατες σε:
Μελι & αμυγδαλο-Ν. Ιωνία-210-2725200 που απ'οτι ειδα υπαρχει παραπανω αναφορα στο συγκεκριμενο καταστημα με πολυ καλα λογια
www.yeskid.gr/client/meli-kai-amygdalo (http://www.yeskid.gr/client/meli-kai-amygdalo)

και
ΠΑΡΙΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ & ΣΙΑ Ο.Ε.
-Τηλ.παραγγελιών: 210 2720154
210 2752305, 210 2758166
http://www.parisis.com.gr/ (http://www.parisis.com.gr/)

Επισης το «πακετο» στην Ρομβης εχει καποια μαγνητάκια και τα παντα για πουγκακια-κορδελακια κλπ
Ελπιζω να βοηθησα…

zetaki28
09-03-10, 15:52
ακομη για υλικα συσκευασιας
http://www.psirri.gr/kyriacou/
και αρκετα μαγαζακια γυρω στην πλατεια Κουμουνδουρου οπου καλο ειναι να πας 10-11 το πρωι γιατι ειναι λιγο περιεργες περιοχες δυστηχως γιατι αδικουνται πολυ τα καταστηματα...

amalitsak
09-03-10, 17:22
Ζετακι28,χιλια ευχαριστω για τις πληροφοριες σου.Σκεπτομαι αν ειμαστε καλα να παω την αλλη εβδομαδα να κοιταξω στα μαγαζια που μου ειπες.θα
πηγαινα αυριο κιολας αλλα δυστυχως το μωρακι μας αρρωστησε με βρογχιολιτιδα και ειμαστε σε μια τρελλη φαση.Και παλι σ ευχαριστω πολυ καιθα ενημερωσω για την ερευνα.

zetaki28
09-03-10, 17:46
Μια ωραια ιδεα για την βαπτιση ειναι οι ανεμομυλοι που συνδιαζονται με γλυφιτζουρι και μπορουμε πολυ ευκολα απ'οτι διαπιστωσα να κανουμε μονοι μας!!!!!!!!!!!!!!!
γερος χαρτοκοπτης-χαρακας-συραπτικο ή γερη κολα-χαρτι προτιμησης υπαρχουν σε βιβλιοπωλεια μεγαλες κολλες μετρου νομιζω σε διαφορα χρωματα εγω προτιμησα λαχανι χοντρο ριζοχαρτο που επισης μπορειται να βρειτε σε δρομους με ειδη χαρτιου οπως η Πραξιτελους στο κεντρο(παραλληλη Αγιου Μαρκου)και για το κεντρο διπλη πινεζα ή κουμπι (καταστηματα με ειδη ραπτικης απειρα στην Χαβριου-Ρομβης-Θησεως) το κουμπι σε μεγαλα κεφια το ραβουμε κιολας ή με μαρκαδορο να γραφτει το ονομα του παιδιου, μπορει να στηριχθει στο γλυφιτζουρι ή σε ξυλακι για σουβλακια... και ότι λεει η διαθεση και η φαντασια γενικως…

παντως είναι ευκολο και απλο και ακολουθει οδηγος για διευκολυνση:
Εδώ μία κατασκευή, ιδανική για τα χαρτιά διπλής όψης: Ανεμόμυλος.
Αλλάζοντας απλά το χαρτί που χρησιμοποιούμε, αλλάζει και το ύφος του ανεμόμυλου.
Από χριστουγεννιάτικο στολίδι μεταμορφώνεται σε παιδικό παιχνίδι, σε διακοσμητικό στοιχείο σε πάρτυ, σε αναμνηστικό δωράκι και σε ότι άλλο μπορείτε εσείς να σκεφτείτε.

1. κόβουμε ένα τετράγωνο με πλευρά 100 χιλιοστά.

2. σημαδεύουμε τις διαγώνιες γραμμές που ενώνουν τις απέναντι γωνίες. και κόβουμε κατά μήκος αυτών, ξεκινώντας από τις γωνίες του τετραγώνου.
Κόβουμε μόνο 50 χιλιοστά προς το κέντρο του τετραγώνου.

3. ανοίγουμε τρύπες διαμέτρου 3 χιλιοστών περίπου στο κέντρο και στις 4 γωνίες, στις θέσεις που βλέπετε στην εικόνα.

4. τέλος φέρνουμε τις άκρες που τρυπήσαμε στο κέντρο του τετραγώνου, φροντίζοντας να συμπέσουν όλες οι τρύπες. Εκεί στερεώνουμε όλες τις άκρες στο κέντρο με ένα πριτσίνι, ή ένα brad.

Ο ανεμόμυλος είναι έτοιμος να στολίσει ή να δωριστεί.

Oι διαστάσεις που αναφέρθηκαν είναι απλά ενδεικτικές. Εσείς φτιάξτε ανεμόμυλους σε διαφορετικά μεγέθη, ανάλογα με τη χρήση που έχετε υπόψη σας. Φτιάξτε έναν μεγάλο ανεμόμυλο για κεντρικό κομμάτι σε μια διακόσμηση, άλλους μικρότερους για να στερεώσετε σε ξυλάκια ως χαριτωμένα δώρακια ή να βάλετε σε ένα βάζο σε παιδικό πάρτυ.
Πειραματιστείτε σε μεγέθη, χρώματα και σίγουρα θα ενθουσιαστείτε.

zetaki28
09-03-10, 18:02
μαζι με την εικονα βγαινει τεραστιο...συγνωμη αν σας ζαλισα.....
amalitsak θα χαρω να βοηθησω οσο μπορω...ειναι κατι που μου αρεσει πολυ και θελω να πιστευω πως οταν και αν παντρευτω μια...μερα θα εχω το χρονο να τα κανω ολα μονη μου-με φιλες που θα τρεχω εννοειται-για να το ζησω απο την αρχη μεχρι τα σκαλοπατια... :-)))
αυτο τον καιρο κοιταζω για βαπτιση μπεμπε φιλης μου οποτε ασχολουμε πιο εντατικα με περιοδικα-site-δρομους και οτι σχετικο...

zetaki28
09-03-10, 19:18
Ζετακι28,χιλια ευχαριστω για τις πληροφοριες σου.Σκεπτομαι αν ειμαστε καλα να παω την αλλη εβδομαδα να κοιταξω στα μαγαζια που μου ειπες.θα
πηγαινα αυριο κιολας αλλα δυστυχως το μωρακι μας αρρωστησε με βρογχιολιτιδα και ειμαστε σε μια τρελλη φαση.Και παλι σ ευχαριστω πολυ καιθα ενημερωσω για την ερευνα.

...και περαστικα στο μικρο σου!!!!!!!!!!!!

Pola
09-03-10, 20:49
Koρίτσια καλησπέρα,

Σκεφτόμουν να φτιάξω μόνη μου τα μπρελόκ που θα συνοδεύουν τις μπομπονιέρες και θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν τα καταστήματα τύπου Nicolis, Diva κλπ δίνουν και σε ιδιώτες, χωρίς επαγγελματικό ΑΦΜ.

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!

marmar
09-03-10, 21:11
Για δες αυτό http://www.paper-pack.net/paperpack/gr/ProductDetails.action?pid=588&pcat=56

zetaki28
10-03-10, 15:01

Διορθωση, "το πακετο" ειναι στη Χαβρίου νομιζω καθετη στη Ρομβης καθε φορα τυχαια το βρισκω αφου χανομαι στα στενακια:oops::oops::oops:
για την ακριβια το βρηκα στο ιντερνετ:Κεντρικό : ΚΟΛΩΝΟΣ

Κηφησού 54

URL: www.atlas-paketo.gr (http://www.atlas-paketo.gr/)

ΑΘΗΝΑ

Χαβρίου 7
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Μοργκεντάου 9

no doubt
10-03-10, 15:12
Σήμερα αγόρασα από τα τζάμπο τσίγκινα κουβαδάκια με χερούλι σε διάφορα χρώματα. Κόστισαν 0,50ευρώ το ένα. Θα τα γεμίσω με καραμέλες και σοκολατίτσες, θα δέσω κι ένα μπαλόνι με ήλιον και θα τις δώσω στα παιδάκια.
Επίσης τα malsrow στο τζάμπο τα έχει 1,5ευρώ τα 175γρ. δηλ. 8,1ε. το κιλό αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να τα εμπιστευτώ. Εσείς τί λέτε;

sotiria2008
10-03-10, 15:23
κοριτσια εγω βαφτισα την κορη μου το καλοκαιρι του 2009 και ολα βαφτιστικα,λαδοπανα,λαμπαδεσ,μπομπονιερες,προσκλητηρια,γλυκο βαφτισης,στολισμο κολυμπηθρας και πολλα αλλα τα εκανα σε ενα μαγαζι στη θεσσαλονικα χωρισ να τρεχω σε μαγαζια συνεχεια και εμεινα ευχαριστημενη απο την εξυπηρετηση αλλα και απο τιμεσ.αν καποια κοπελα ενδιαφερεται μπορω να δωσω πληροφοριεσ.

diama
10-03-10, 15:28
ψάχνω εδώ και κάποιες μέρες ΑΠΛΑ βαφτιστικά ρουχαλάκια για μωρα - δεν είανι νύφες είναι παιδάκια, αλλά στην Ελλάδα μάλλον τα μπερδεύουμε λιγάκι αυτά...τελοσπάντων, ας μη μιλήσω καλύετρα για τις τιμές γιατί το θέμα το έχουν ήδη θίξει άλλα μέλη νωρίτερα. Κατέληξα λοιπόν να τα παραγγείλω τα ρουχαλάκια από το ιντερνετ όπου βρήκασε αγγλικά καταστήματα πανέμορφα ρουχαλάκια σε εξαιρετικές τιμές. Το αγαπημένο μου για ένα κοριτσάκι που βαφτίζουμε την ανοιξη είναι εδώ:
http://www.littlelinens.co.uk/cgi-bin/trolleyed_public.cgi?action=showprod_LL011F24

ενώ για το αγοράκι μου που θα το βαφτίσουμε το καλοκαιράκι διάλεξα αυτό:
http://www.littlelinens.co.uk/cgi-bin/trolleyed_public.cgi?action=showprod_LL003M24

επίσης, για κάτι πιο fancy αλλά σε καλές τιμές για κοριτσάκια ρίξτε μια ματιά και εδώ:
http://justdresses.co.uk/index.php?inc=5&drid=1184

zetaki28
10-03-10, 15:35
Σήμερα αγόρασα από τα τζάμπο τσίγκινα κουβαδάκια με χερούλι σε διάφορα χρώματα. Κόστισαν 0,50ευρώ το ένα. Θα τα γεμίσω με καραμέλες και σοκολατίτσες, θα δέσω κι ένα μπαλόνι με ήλιον και θα τις δώσω στα παιδάκια.
Επίσης τα malsrow στο τζάμπο τα έχει 1,5ευρώ τα 175γρ. δηλ. 8,1ε. το κιλό αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να τα εμπιστευτώ. Εσείς τί λέτε;

Δεν νομιζω πως τιθεται θεμα εμπιστοσυνης απλα υπαρχουν τοσα ελληνικα καταστηματα αν ψαχτεις που σιγουρα εχουν μεγαλυτερη αναγκη για στηριξη απο τα τζαμπο π.χ η Ευριπιδου & Αθηνας εχει αρκετα καταστηματα με γλυκισμτα κλπ και οδος Ανθεων στα Ανω πατησια κατω απο το σταθμο ΗΣΑΠ ειναι γεματη απο μαγαζακια που τα περισσοτερα πουλουν και λιανικως για κουβαδακια και διακοσμητικα....σαφως και ολοι ψαχνουν για το κερδος αλλα και τα τζαμπο μια χαρα κερδος εχουν απλα καμια σχεση στα ποσοστα....

no doubt
10-03-10, 15:42
ψάχνω εδώ και κάποιες μέρες ΑΠΛΑ βαφτιστικά ρουχαλάκια για μωρα - δεν είανι νύφες είναι παιδάκια, αλλά στην Ελλάδα μάλλον τα μπερδεύουμε λιγάκι αυτά...τελοσπάντων, ας μη μιλήσω καλύετρα για τις τιμές γιατί το θέμα το έχουν ήδη θίξει άλλα μέλη νωρίτερα. Κατέληξα λοιπόν να τα παραγγείλω τα ρουχαλάκια από το ιντερνετ όπου βρήκασε αγγλικά καταστήματα πανέμορφα ρουχαλάκια σε εξαιρετικές τιμές. Το αγαπημένο μου για ένα κοριτσάκι που βαφτίζουμε την ανοιξη είναι εδώ:
http://www.littlelinens.co.uk/cgi-bin/trolleyed_public.cgi?action=showprod_LL011F24

http://www.littlelinens.co.uk/cgi-bin/trolleyed_public.cgi?action=showprod_LL003M24

επίσης, για κάτι πιο fancy αλλά σε καλές τιμές για κοριτσάκια ρίξτε μια ματιά και εδώ:
zetaki ευχαριστώ. Θα κοιτάξω κι εκεί. Απλά με 3 μωρά σκαστή είμαι και τα τζάμπο είναι κοντά μου. Πήγα να πάρω κα΄τι και τα είδα.

diama συμφωνώ απόλυτα μαζί συο. Το πρώτο φόρεμα μου άρεσε πιο πολύ. Τα πνίγουν στα τούλια τα καημένα τα κοριτσάκι. Απορώ πώς δεν σκάνε.
Κάτι παρόμοιο σε λινό διάλεξα κι εγώ για τα δίδυμα από το ίντερνετ σε αντίθετα χρώματα άσπρο-γαλάζιο, γαλάζιο -άσπρο. Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι με τα νούμερα. Τί να πάρω 6-12 ή 12-18. Το 6-12 είναι για ύψος έως 76εκ. και ο ένας δικός μου τώρα είναι 73. Σε 3 μήνες πόσο θα είναι;
Τί λες, πώς θα διαλέξεις νούμερο;

MARIAEVA
10-03-10, 15:51

Για να είμαι ειλικρινής, θα τα φοβόμουν!
Δε θα επέτρεπα στα δικά μου να φάνε κάτι από το jumbo, γιατί δεν τα εμπιστεύομαι καθόλου!Οπως λέει και μία κοπέλα παραπάνω, υπάρχουν τόσα ζαχαροπλαστεία να απευθυνθείς, που το jumbo δε θα το σκεφτόμουν καν...

MARIAEVA
10-03-10, 15:53

Τα ρουχαλάκια για αγοράκια μου άρεσαν πάαααααααααρα πολύ!!! :lol:

zetaki28
10-03-10, 15:56
[QUOTE=frosobal;1502135]zetaki ευχαριστώ. Θα κοιτάξω κι εκεί. Απλά με 3 μωρά σκαστή είμαι και τα τζάμπο είναι κοντά μου. Πήγα να πάρω κα΄τι και τα είδα.

σε καμια περιπτωση δεν υπαρχει κριτικιη διαθεση προς εσενα ετσι?:oops:μην παρεξηγηθω!
απλα με εχει ενοχλησει που τα τζαμπο εβαλαν μεσα και την βαπτιση ελεος ας αφησουν λιγο ψωμι και για τους αλλους και δεν αναφερομαι στους μεγαλους οικους που βγαζουν τα κερ@@@ τους αλλα για τα μικρα μαγαζακια που προσπαθουν να επιβιωσουν και δεν μπορουν να αγγιξουν τις τιμες πολυκαταστηματων:roll::evil::-x:-(:(:!: ουφ τους τα ειπα και ξεθυμανα!!! καταλαβαινω αυτο που λες για θεμα χρονου και ευκολιας...

Aggeloudia
10-03-10, 16:02
Για να είμαι ειλικρινής, θα τα φοβόμουν!
Δε θα επέτρεπα στα δικά μου να φάνε κάτι από το jumbo, γιατί δεν τα εμπιστεύομαι καθόλου!Οπως λέει και μία κοπέλα παραπάνω, υπάρχουν τόσα ζαχαροπλαστεία να απευθυνθείς, που το jumbo δε θα το σκεφτόμουν καν...

Οπου δω τροφιμο του ΤΖΑΜΠΟ εφυγε καρφί για τα σκουπίδια...
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ και θα συμφωνήσω -οσον αφορά στα τροφιμα πάντα...- με οσες υποστηριζουν πως αυτο ειναι καθαρά δουλειά ζαχαροπλαστείου και μάλιστα γνωστου...που εχουμε ξαναπάρει...

no doubt
10-03-10, 16:25
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Θα τα αποφύγω λοιπόν.
Πάντως τις μπομπονιέρες και του γάμου και της βάπτισης του μεγάλου μου από την Ρόμβης τις πήρα. Και τώρα για τους μεγάλους από κει θα τις πάρω (αν καταφέρω και πάω). Αλλά για τα παιδάκια χρεώνουν ένα χωνάκι χάρτινο 2ευρώ! Σιγά ένα χαρτάκι είναι τυλιγμένο. Γιατί να μην το φτιάξω μόνη μου; Κι αυτό είχα σκοπό να κάνω. Αλλά πήγα τζάμπο είδα αυτά με μισό ευρώ και τα πήρα. Μην "πέφτετε" επάνω μου. Ζούμε σε χαλεπούς καιρούς. Το δώρο του Πάσχα ήδη θα έρθει μειωμένο. Έχω και 3 παιδάκια.

MARIAEVA
10-03-10, 16:55
Πάντως τις μπομπονιέρες και του γάμου και της βάπτισης του μεγάλου μου από την Ρόμβης τις πήρα. Και τώρα για τους μεγάλους από κει θα τις πάρω (αν καταφέρω και πάω). Αλλά για τα παιδάκια χρεώνουν ένα χωνάκι χάρτινο 2ευρώ! Σιγά ένα χαρτάκι είναι τυλιγμένο. Γιατί να μην το φτιάξω μόνη μου; Κι αυτό είχα σκοπό να κάνω. Αλλά πήγα τζάμπο είδα αυτά με μισό ευρώ και τα πήρα. Μην "πέφτετε" επάνω μου. Ζούμε σε χαλεπούς καιρούς. Το δώρο του Πάσχα ήδη θα έρθει μειωμένο. Έχω και 3 παιδάκια.

Frosobal μου, καλά έκανες και πήρες τα κουβαδάκια από τα jumbo. Απίστευτο να χρεώνουν 2 € ένα χάρτινο χωνάκι.
Δε σου την "πέφτουμε" απλά είμαστε κατά των γλυκών/τροφίμων του jumbo.

marmar
10-03-10, 17:02
Βρε κορίτσια κι εγώ για τα παιδάκια έκανα κουβαδάκια με σοκολάτες m&m's και αυτό το πραγματάκι που κάνει φουσκάλες και ένα διακοσμητικό με το θέμα μας, πεταλούδες.Και πήγα και πήρα και απο ένα γλυφιτζούρι κι ενα μαρσ μελοου απο τα jumbo έτσι για να δείχνει πιο γεμάτο. Λέτε να τα πετάξω;;;;Δεν έχω ξαναπάρει ποτέ γιατί τα παιδιά μου δεν τα τρώνε αλλά μην πάθουνε και τίποτα τα άλλα παιδάκια!!

Ντέμπορα
10-03-10, 18:11
Ρola ,Το diva δίνει και σε ιδιώτες έχω ψωνίσει από εκεί

diama
10-03-10, 18:19
zetaki ευχαριστώ. Θα κοιτάξω κι εκεί. Απλά με 3 μωρά σκαστή είμαι και τα τζάμπο είναι κοντά μου. Πήγα να πάρω κα΄τι και τα είδα.

diama συμφωνώ απόλυτα μαζί συο. Το πρώτο φόρεμα μου άρεσε πιο πολύ. Τα πνίγουν στα τούλια τα καημένα τα κοριτσάκι. Απορώ πώς δεν σκάνε.
Κάτι παρόμοιο σε λινό διάλεξα κι εγώ για τα δίδυμα από το ίντερνετ σε αντίθετα χρώματα άσπρο-γαλάζιο, γαλάζιο -άσπρο. Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι με τα νούμερα. Τί να πάρω 6-12 ή 12-18. Το 6-12 είναι για ύψος έως 76εκ. και ο ένας δικός μου τώρα είναι 73. Σε 3 μήνες πόσο θα είναι;
Τί λες, πώς θα διαλέξεις νούμερο;

Στο little linens είναι 0-6 & 6-12 οπότε είναι εύκολο να πέσεις μέσα. Γενικά θα διαλεγα το λίγο μεγαλύτερο γιατί τα λινα «πίνουν » στο πλύσιμο, αλλά και γιατί είναι απλά ρουχαλακια που φοριουνται ανετοτατα και μετά.

amalitsak
11-03-10, 15:33
Kαλησπερα κοριτσια,συγνωμη που δεν εχω απαντησει αλλα ειχα προβλημα με τον μικρουλη μας.Φθασαμε ενα βημα πριν το νοσοκομειο.ποσοχη τα μικρα σας διοτι υπαρχει μια ιωση που κτυπαει τα μικρουλια που δεν εχουν ωριμο ανοσοποιητικο και τους δημιουργει προβλημα με τους πνευμωνες.ευχαριστω πολυ τοσο το Ζetaki28 οσο και την Marmar για τις πληροφοριες τους.θα επανελθω με νεοτερα την αλλη εβδομαδα αν ολα πανε καλα.καλο Σ/Κ.

Pola
11-03-10, 15:39

Σ' ευχαριστώ πολυ!!!!:):)

no doubt
11-03-10, 15:43
Στο little linens είναι 0-6 & 6-12 οπότε είναι εύκολο να πέσεις μέσα. Γενικά θα διαλεγα το λίγο μεγαλύτερο γιατί τα λινα «πίνουν » στο πλύσιμο, αλλά και γιατί είναι απλά ρουχαλακια που φοριουνται ανετοτατα και μετά.
Aχ έχω πρόβλημα στο 6-12 ή στο 12-18. Το 6-12 είναι έως 76εκ. κι εμένα είναι 73 τώρα. Άρα καλύτερα να πάρω το 12-18 που είναι μέχρι 84. Φοβάμαι μόνο μην είναι σαν...φασουλήδες.
amalitsak περαστικά στο μωράκι σου.

marmar
11-03-10, 22:25
Κι εγώ απο εκεί ψώνισα. Ωραία πράγματα και πολλά!

evita79
11-03-10, 22:41
Κι εγώ απο εκεί ψώνισα. Ωραία πράγματα και πολλά!
Eχει και site?

Pola
11-03-10, 22:50
Eχει και site?

Nαι!!!

www.diva.com.gr

arleta
11-03-10, 22:57
μαλιστα!!!!!!!!!!!!!!
κι ελεγα να παρω ζαχαρωτα απο το jumbo για οικονομια..... θα τα εβαζα ατη βαφτιση.
ακυρο!!!!!!!!!!!!!!!!
πειτε μου καμια ιδεα να παραγγειλω μεσω ιντερνετ... δε μενω αθηνα και δεν εχω πολλες επιλογες. εχω κι ενα μωρο στη κοιλια να με ταλαιπωρει.... καταλαβαινετε!!!!

evita79
11-03-10, 23:32
μαλιστα!!!!!!!!!!!!!!
κι ελεγα να παρω ζαχαρωτα απο το jumbo για οικονομια..... θα τα εβαζα ατη βαφτιση.
ακυρο!!!!!!!!!!!!!!!!
πειτε μου καμια ιδεα να παραγγειλω μεσω ιντερνετ... δε μενω αθηνα και δεν εχω πολλες επιλογες. εχω κι ενα μωρο στη κοιλια να με ταλαιπωρει.... καταλαβαινετε!!!!
Zαχαρωτα εχει στις ιστοσελιδες www.narlis.gr (http://www.narlis.gr) και www.elxisdoro.gr (http://www.elxisdoro.gr) .Λογικα στελνουν παντου κι ειδικα ο Ναρλης με ελαχιστα μεταφορικα. Προσωπικα πιστευω οτι ποιοτικα μαρσμαλλοους δεμ υπαρχουν! Κι εγω θα παρω, για φιγουρα και μονο, δειχνουν ωραια τα ατιμα σε γυαλες στο τραπέζι:lol:

arleta
11-03-10, 23:38
Zαχαρωτα εχει στις ιστοσελιδες www.narlis.gr (http://www.narlis.gr) και www.elxisdoro.gr (http://www.elxisdoro.gr) .Λογικα στελνουν παντου κι ειδικα ο Ναρλης με ελαχιστα μεταφορικα. Προσωπικα πιστευω οτι ποιοτικα μαρσμαλλοους δεμ υπαρχουν! Κι εγω θα παρω, για φιγουρα και μονο, δειχνουν ωραια τα ατιμα σε γυαλες στο τραπέζι:lol:

ευχαριστω για την απαντηση... θα κοιταξω κι αυτα που μου εστειλες.
βασικα θα βαλω σε πορτοκαλι τσιγγινο κουβαδακι ενα γλαστρακι μαλλον με βασιλικο η αλλο φυτο και λεω να καρφωσω ενα ζαχαρωτο εκει... αρα θελω να ειναι καλο στη ποιοτητα, οχι μουφα τελειως...

evita79
12-03-10, 08:56
βασικα θα βαλω σε πορτοκαλι τσιγγινο κουβαδακι ενα γλαστρακι μαλλον με βασιλικο η αλλο φυτο και λεω να καρφωσω ενα ζαχαρωτο εκει... αρα θελω να ειναι καλο στη ποιοτητα, οχι μουφα τελειως...
Που θα βρεις τα γλαστρακια? θα βαλω κι εγω στο τραπεζι, δεμενα με κορδελες μα δεν ξερω ποσο θα κανουν, δεν θελω να ειναι ακριβα, θα χρειαστω αρκετα! Μετα θα τα μοιρασεις στον κοσμο?

agtog
12-03-10, 14:15
Τελικά, παράγγειλα μπουμπουνιέρες από το έλξις. Σε σχέση με όλους όσους ρώτησα ήταν ο φθηνότερος, ακόμα και σε σχέση με μια κοπέλα που έχει προταθεί στο φόρουμ. Είχα πάρει από κει και για την προηγούμενη βάπτιση, διάβασα όμως κάποια σχόλια εδώ και ανησύχησα ότι υπήρξα τυχερή την προηγούμενη φορά. Ελπίζω πως όλα θα πάνε καλά και αυτή τη φορά. Θα πάρω και τα μαρτυρικά (απλά φιλντισένια με κορδελίτσα) με 17 ευρώ τα εκατό.

Ξέχασα μόνο να κοιτάξω για παπουτσάκια. Έχετε καμια ιδέα για το που μπορώ να βρω οικονομικά (καλά όμως) κοριτσίστικα παπουτσάκια για βάφτιση; Κατά προτίμηση Ηλιούπολη, Αργυρούπολη, Ελληνικό, Γυφάδα ή κέντρο. Διαφορετικά θα ρωτήσω πάλι στο έλξις.

Επίσης έκανα μια μικρή γκάφα με το φωτογράφο που είχα χρησιμοποιήσει και την προηγούμενη φορά. Πείτε μου λοιπόν, αν σας φαίνεται καλή τιμή 450 ευρώ για εκατό φωτογραφίες και βίντεο, μόνο στην εκκλησία.

arleta
12-03-10, 14:16
Που θα βρεις τα γλαστρακια? θα βαλω κι εγω στο τραπεζι, δεμενα με κορδελες μα δεν ξερω ποσο θα κανουν, δεν θελω να ειναι ακριβα, θα χρειαστω αρκετα! Μετα θα τα μοιρασεις στον κοσμο?

Εvita αυτα θα τα μοιρασω για μπομπο... μ' αρεσουν τα φυτα γενικα και αποφευγω τυποποιημενα πραγματα. αρα θεωρω πως ενα λουλουδακι θα ειναι ομορφο. παραγγειλα τους βασιλικους σε μικρα γλαστρακια και θα παρω απο το jumbo (κλασσικα) τα τσιγγινα κουβαδακια κι εκει στο χερουλι τους λεω να δεσω γαλαζια κορδελιτσα η κατι αλλο, θα δω, δε ξερω ακριβως.... το κουβαδακι στο jumbo εχει 50 λεπτα... αλλα και σε φυτωριο να πας θα σου πουν και τιμες για πηλινα ή πλαστικα χρωματιστα...
εσυ πως το σκεφτεσαι;;; να τα μοιρασεις σα μπομπο η θα εχεις αλλες μπομπο;;;;

arleta
12-03-10, 14:18
Τελικά, παράγγειλα μπουμπουνιέρες από το έλξις. Σε σχέση με όλους όσους ρώτησα ήταν ο φθηνότερος, ακόμα και σε σχέση με μια κοπέλα που έχει προταθεί στο φόρουμ. Είχα πάρει από κει και για την προηγούμενη βάπτιση, διάβασα όμως κάποια σχόλια εδώ και ανησύχησα ότι υπήρξα τυχερή την προηγούμενη φορά. Ελπίζω πως όλα θα πάνε καλά και αυτή τη φορά. Θα πάρω και τα μαρτυρικά (απλά φιλντισένια με κορδελίτσα) με 17 ευρώ τα εκατό.

Ξέχασα μόνο να κοιτάξω για παπουτσάκια. Έχετε καμια ιδέα για το που μπορώ να βρω οικονομικά (καλά όμως) κοριτσίστικα παπουτσάκια για βάφτιση); Κατά προτίμηση Ηλιούπολη, Αργυρούπολη, Ελληνικό, Γυφάδα ή κέντρο. Διαφορετικά θα ρωτήσω πάλι στο έλξις.

Επίσης έκανα μια μικρή γκάφα με το φωτογράφο που είχα χρησιμοποιήσει και την προηγούμενη φορά. Πείτε μου λοιπόν, αν σας φαίνεται καλή τιμή 450 ευρώ για εκατό φωτογραφίες και βίντεο, μόνο στην εκκλησία;

εγω λογο ελλειψης χρηματων δεν ειχα φωτογραφο ουτε στο γαμο... αρα προτιμησα να παρω μια καλη φωτογραφικη μηχανη και τραβηξε πολυ καλες φωτο μια φιλη μου.... δεν ειναι η απολυτα επαγγελματικη δουλεια αλλα με λιγη φαντασια τα καταφεραμε....

agtog
12-03-10, 14:22
Επειδή τον ήξερα το φωτογράφο, τον ρώτησα αν θα είναι όπως την προηγούμενη φορά, και με ρώτησε εκείνος πόσο μου είχε ζητήσει πριν από δύο χρόνια. Κατάλαβα όμως μετά ότι δεν έχουν πολλές δουλειές, και αναρωτιέμαι αν θα μου τις έβγαζε φθηνότερα. Βέβαια τώρα τελείωσε, ντρέπομαι να πω κάτι άλλο....

arleta
12-03-10, 14:30
αν ρωτησεις και καποιον αλλον;;; η ειναι φιλος σου και δε θες να δημιουργησεις θεμα;;;

agtog
12-03-10, 15:12
αν ρωτησεις και καποιον αλλον;;; η ειναι φιλος σου και δε θες να δημιουργησεις θεμα;;;

Φίλος δεν είναι, αλλά είναι δίπλα στο φροντιστήριο στο οποίο δουλεύω και τον χαιρετάω συχνά... Ίσως βάλω άλλον να πάρει τηλ. να δω τι τιμή θα του πει!

MARIAEVA
12-03-10, 15:47
Φίλος δεν είναι, αλλά είναι δίπλα στο φροντιστήριο στο οποίο δουλεύω και τον χαιρετάω συχνά... Ίσως βάλω άλλον να πάρει τηλ. να δω τι τιμή θα του πει!

Νομίζω είναι καλή η τιμή....................

zetaki28
12-03-10, 17:09

Καλησπέρα,
ειπα πως δεν σε κρινω σε καμια περιπτωση:oops:και εννοειται πως ειναι δυσκολοι καιροι και ολοι προσπαθουν να μειωσουν ενα τεραστιο συνολικο κοστος βαπτισης;)
σημερα εκανα μια βολτα στα μαγαζακια που εχω αναφερει γιατι με καλυπτουν σε αυτα που ψαχνω και λογω χρονου ξερω καλυτερα τις περιοχες οποτε τελειωνω πιο γρηγορα...οποια ξερει αντιστοιχα μπορει να τα αναφερει εννοειται...
να σου βγαλω ενα κοστος χοντρικα μπορει να βγαινει λιγοτερο-περισσοτερο:
χωνακια χαρτινα τα 25=2,00
καραμελιτσες διαφορες γευσεις(γαλακτος-φρουτων κλπ) 7,20 (προτεινω Αθηνας-Ευριπιδου γωνιακο πολυ καλα προϊοντα και τιμες και εχει και κουφετα Χατζηγιαννακη)
κορδελα για να τυλιξεις πανω στο χωνακι ή να δεσεις απο πανω και στο τελειωμα να δεσεις καραμελιτσες ισως ή απλα φιογκακι να πω 5,00 εξαρταται απο το ειδος(κερινη,οργαντινα,σατεν)
δηλαδη αν το βαλουμε για 100 παιδακια κοστος 28,00 ευρω, το ατομο 0,28 λεπτα....
οταν λεω χωνακια εννοω:
http://www.atlas-paketo.gr/images/products/1237814229-b-SEL%20%2017%20%20A.jpg

Γωγω81
12-03-10, 20:35
Καλησπερα και από μενα!!!
Μπαινω καιρο στο φορουμ αλλα σημερα αποφασισα και να γραφτω για να σας δειξω ότι αν εχουμε διαθεση μπορουμε να κανουμε πολλα και με μικρο κοστος!!!
Βαπτιζει το μπεμπε της φιλη μου, οποτε ειμαστε σε αναζητηση… οποτε μετα από μια επιδρομη σε καποια από τα μαγαζια που αναφερετε εφτιαξα τα παρακατω…δεν εχουμε καταληξει σε κατι αλλα τα εκανα για να παρει μια ιδεα και να την εμπλουτισει αναλογως… δεν τα παω καλα με τους φιογκους οποτε ζητω επιείκεια…

Γωγω81
12-03-10, 20:46
Καλησπερα και από μενα!!!
Μπαινω καιρο στο φορουμ αλλα σημερα αποφασισα και να γραφτω για να σας δειξω ότι αν εχουμε διαθεση μπορουμε να κανουμε πολλα και με μικρο κοστος!!!
Βαπτιζει το μπεμπε της φιλη μου, οποτε ειμαστε σε αναζητηση… οποτε μετα από μια επιδρομη σε καποια από τα μαγαζια που αναφερετε εφτιαξα τα παρακατω…δεν εχουμε καταληξει σε κατι αλλα τα εκανα για να παρει μια ιδεα και να την εμπλουτισει αναλογως… δεν τα παω καλα με τους φιογκους οποτε ζητω επιείκεια…

για αγνωστο λογο και αιτια δεν εμφανιζει τις φωτογραφιες...:oops::oops::oops:

evita79
12-03-10, 23:03
Kαλη ιδεα τα τζαμπο. Τα φυτα απο που τα πηρες, φυτωριο?ποσο το ενα?

arleta
12-03-10, 23:10
τα φυτα μας τα παραγγειλε ενας φιλος του αντρα μου αλλα δε μας ειπε ποσο κανουν. μαλλον οταν τα παρουμε θα ξερω. παντως μπορεις εκεινη την εποχη σε φυτωριο να βρεις υπεροχα φυτα και με 50 λεπτα!!!! και 50 το κουβαδακι κι οτι αλλο θες. καλη τιμη νομιζω και κατι αληθινο...

evita79
12-03-10, 23:17
Εγω τα θελω για να στολισω τα τραπεζια στο εστιατοριο μετα την βαφτιση...οποτε δεν θα χρειαστω πολλα, απλα μετα θα λεω στις κυριες να τα παρουν σπιτι τους...λετε να γινει σκοτωμος? Καμια 30 αρια λεω να φτιαξω, δεμενα με κορδελες λιλα ροζ που ειναι τα χρωματα μας. Βαφτιζουμε 17 Απριλιου οποτε η ανοιξη θα ειναι στο φορτε της(ελπιζω...)και πιστευω θα ειναι καλυτερο απο μπαλονια και τετοια

arleta
12-03-10, 23:27
αν θες για τα τραπεζια με φυτο μεσα μπορεις να παρεις πιο μεγαλα που θα εινια και πιο εντυπωσιακα... κι εχεις μπαλκονι κι ασχολησε μπορεις μετα να τα φυτεψεις εσυ!!! αλλιως μπορεις να βαλεις καραμελες, ζαχαρωτα η κατι τετοιο... αλλα και τα λουλουδια εκεινη την εποχη θα ναι στα πανω τους, δικιο εχεις....

agtog
12-03-10, 23:42
Νομίζω είναι καλή η τιμή....................

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, έτσι για να μου φύγει και η ιδέα!

melita
13-03-10, 17:43
Προσπαθώ σήμερα να μπω στους καταλόγους του Ναρλή αλλά με στέλνει ξανά στην αρχική σελίδα. Εχει αλλάξει τίποτα ? γιατί έως πριν λίγο καιρό δεν είχα πρόβλημα.

Pola
13-03-10, 20:11
Προσπαθώ σήμερα να μπω στους καταλόγους του Ναρλή αλλά με στέλνει ξανά στην αρχική σελίδα. Εχει αλλάξει τίποτα ? γιατί έως πριν λίγο καιρό δεν είχα πρόβλημα.

Kαι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω...νομίζω ότι φτιάχνουν το site και δεν έχουν "περάσει" τα καινούργια προιόντα. Ιδωμεν...

no doubt
13-03-10, 22:21
Πήγα σήμερα για ψώνια. Λοιπόν αρχικά βρήκα τα βαπτιστικά (έχω συνεννοηθεί με τους νονούς να τα πάρω όλα εγώ και να τα βρούμε στη συνέχεια). Τα αγορίστικα βαπτιστικά δεν μου αρέσουν καθόλου και είναι και πανάκριβα. Ένα συνολάκι Ασλάνης έχει 300ευρώ και ένα bambolino 280ευρώ. Πεταμένα λεφτά και δεν μου άρεσαν καθόλου. Τελικά πήγα στα Lapin και βρήκα συνολάκι παντελόνι λινό με πουκαμισάκι λευκό και ασορτί γιακά για τον έναν και το ίδιο ακριβώς με σαλοπέτα. Επειδή ήταν περσινά μοντέλα είχαν έκπτωση 50%. Ετσι με 130ε. καθάρισα και για τους 2. Αλλά ήμουν και τυχερή γιατί είχε μόνο το μούμερο που ήθελα και 2 τελευταία.
Κοίταξα στη Ρόμβης για μπομπονιέρες και αυτή τη φορά πραγματικά τις βρήκα πολύ ακριβές. γι'αυτό λοιπόν και εγώ θα ξανακαταλήξω στα Τζάμπο για τα φαναράκια που θέλω. Το φαναράκι κάνει 0,90 το ένα και στη Ρόμβης το έδιναν έτοιμο 1,90.
Επίσης βρήκα στην Αγίου Μάρκου σε ένα μαγαζί που δεν το πιάνει το μάτι σου πάμφθηνες λαμπάδες και κουτιά. 25 και 35ευρώ αντίστοιχα. Δεν είναι τίποτα το φοβερό. Εγώ έτσι κι αλλιώς θέλω να βάλω αληθινά λουλούδια επάνω. Έχει και σάιτ www.vaptisi.gr

melita
14-03-10, 00:47
Kαι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω...νομίζω ότι φτιάχνουν το site και δεν έχουν "περάσει" τα καινούργια προιόντα. Ιδωμεν...

Μετά από δεύτερη σκέψη μάλλον δεν έχουν φτιάξει ακόμα τις νέες τιμές!!! ειδωμεν

martsi
14-03-10, 12:06
Εγώ μπαίνω κανονικά. Μη πάτε εκεί που λέει βάπτιση μονο αλλά Γάμος-Βάπτιση

Pola
14-03-10, 14:12

Nαι, στο "γάμος-βάπτιση" μπαίνω και εγώ κανονικά...Στο "βάπτιση" υπάρχει πρόβλημα!!!

evelinaκι
14-03-10, 18:45
koritsia thelo na stoliso ta trapezia me tetragona koutia kai glifitzouria to eida sto site www.happyhappy.gr (http://www.happyhappy.gr) mipos xerete pou mporo na vro ta koutia se kales times?

40+mama
15-03-10, 23:10
Οπου δω τροφιμο του ΤΖΑΜΠΟ εφυγε καρφί για τα σκουπίδια...
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ και θα συμφωνήσω -οσον αφορά στα τροφιμα πάντα...- με οσες υποστηριζουν πως αυτο ειναι καθαρά δουλειά ζαχαροπλαστείου και μάλιστα γνωστου...που εχουμε ξαναπάρει...

Νομίζω ότι τα Jumbo δεν έχουν άδεια για να πουλάνε τρόφιμα.......

melita
15-03-10, 23:36

ευχαριστούμε για την διευκρίνηση.

Aggeloudia
16-03-10, 13:58
koritsia thelo na stoliso ta trapezia me tetragona koutia kai glifitzouria to eida sto site www.happyhappy.gr (http://www.happyhappy.gr) mipos xerete pou mporo na vro ta koutia se kales times?

Bάλε ακριβως την εικονα που θελεις για να σου πω πως θα την φτιάξεις ...
Εχεις βαλει την κεντρική σελίδα του καταστήματος...

RMARY
18-03-10, 14:00
molis vrika tis parakato selides pou theoro oti exoun endiaferonta pragmata.gia rixte mia matia.

http://www.fasoulides.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=3%3A2009-03-12-12-06-05&catid=3%3A2009-03-12-12-02-58&Itemid=5&lang=el

http://www.balloonsdecor.gr/view_cat.php?cat_id=298

http://www.e-efstathiou.gr/index.php?lang=1

αν ξερει κανεισ την παραπανω βιοτεχνια με τα βαπτιστικα ας μου πει εντυπωσεις για ποιοτητα κ τιμες

melita
19-03-10, 13:22
Για όσες έχουνε παραγγείλει μπουμπουνιέρες από τον Ναρλή, επειδή πρεπει να αποφασίσω εαν θα τις πάρω από εκεί ή όχι θα ήθελα να μου πείτε πόσα περίπου πληρώσατε για μεταφορικά και με ποιον τρόπο ήρθαν.
Επίσης, επειδή σκέφτομαι να παραγγείλω γυάλινα διακοσμητικά πως σας φάνηκε η συσκευασία? υπάρχει περίπτωση να μου σπάσουν?

kalamaraki
19-03-10, 14:15
εγω πηρα ολες τις μπομπο γαμου και βαφτισης απο Ναρλη 6 κουτες μεγάλες συν 4 καλάθια με μεταφορικη 18ευρω ήταν τα μεταφορικα...Τιποτα κατ εμε!
Και επειδη ηταν καδρακι με γυαλι φροντισαν και τα συσκευασαν καλα με τουλια κτλπ για να μη σπασουν και μου ειχαν πει αν σπασουν καποια να τους το πω και θα μου στειλουν δωρεαν συμπλήρωμα!!!

melita
19-03-10, 21:12
Καλά ακούγεται. Βέβαια εγώ γύρω στις 100 μπομπο θέλω χωρις καλάθια οπότε αν και είμαι πιο μακρυα από εσένα πιστεύω να μην είναι πολυ ακριβά.
Να σε ρωτησω κάτι άλλο, σχετικά με τα κουφέτα. Επειδή θέλω να έχω τις μπομπο τουλάχιστον 2 βδομάδες νωρίτερα από την βάπτιση για κάθε ενδεχόμενο μήπως χαλάσουν τα κουφέτα όλο αυτόν τον καιρό?
Δεν ξέρω εάν δέχονται π.χ. να στείλουν μόνο τις μπομπο σαν τεμάχια και να φτιάξω εδώ το τούλι με τις καραμέλες.

katerina1981
26-03-10, 10:25
Κοριτσια καλημερα! Χτες πηγαμε βολτουλα στην εκθεση γαμος βαπτιση στο ανατολικο αεροδρομιο. Εισοδος δωρεαν. Αρχικα η εκθεση δεν ηταν τιποτα το ενδιαφερον κ τα μαγαζια δεν ειχαν τιποτα πρωτοτυπο. Ολοι εχουν εναν ιδιο καταλογο με τα κουτια κ τις λαμπαδες. Ειδα ομως φοβερους στολισμους. Δε ρωτησα τιμες αλλα καποιοι ειχαν στολισει φανταστικα. Οπως επισης κ μπομπονιερες κ προσκλητηρια ...ΧΑΜΟΣ ...για να διαλεξεις...
Αυτο τελικα που θελω να πω ειναι οτι απο ολους ξεχωρισα μια γλυκητατη κοπελα που τα φτιαχνει ολα μονη της κ ενα πακετο βαπτισης απο μερια νονου χωρις το φορεμα κ παπουτσια παει γυρω στα 500 ευρω. Πιστευω οτι ειναι καλα απο την αποψη οτι οτι κι αν ζητησεις μπορει να στο φτιαξει. Η κοπελα εχει κ σαιτ στο ιντερνετ. dory.gr Δειτε μια μιατια. Νομιζω αξιζει.

Aggeloudia
26-03-10, 15:04
500 χωρις το φορεμα και τα παπουτσια;;;
Πανακριβα ειναι...
500 -πριν 4 χρονια ομως -πειραμε απο το Lapin...ολο το πακετο...
Καλά...πάνε και 4 χρονια αλλά λετε να εχουν ακριβύνει τοοοοοσο πιά;;;

no doubt
26-03-10, 15:24
500 χωρις το φορεμα και τα παπουτσια;;;
Πανακριβα ειναι...
500 -πριν 4 χρονια ομως -πειραμε απο το Lapin...ολο το πακετο...
Καλά...πάνε και 4 χρονια αλλά λετε να εχουν ακριβύνει τοοοοοσο πιά;;;

Συμφωνώ. Πανάκριβη!

katerina1981
26-03-10, 22:54
Κοριτσια μπορει να θεωρειται ακριβη αλλα μην ξεχνατε τα κανει ολα μονη της κ σου φτιαχνει οτι θες. Εγω την εβαλα γιατι καποιοι τα διαθετουν τα λεφτα , οπως επισης πολλοι ψαχνουν το κατι διαφορετικο. Το πορτοφολι του καθενος ειναι διαφορετικο. Εγω παντως πριν 4 χρονια που βαφτισα πληρωσα μονο το κοστουμακι του μικρου 350 ευρουλακια απο το lapin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κ το σετ που μου εδιναν ηταν ενα κερι για λαμπαδα με μια κορδελα κ μια τσαντα αθλια. Παντα για τα δικα μου γουστα βεβαια. Τελος παντων οποια κοπελα ενδιαφερεται ας δει το σάιτ της. Δειτε τα λαδοπανα... ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!

Επισης μενω περαμα στον πειραια. Υπαρχει ενα συνοικιακο μαγαζι που μου δινει το σετ της βαπτισης παλι χωρις φορεμα κ παπουτσια 320 ευρω. Εχει οτι εχουν ολοι οι αλλοι απλα σε πολυ καλυτερες τιμες. Οποια ενδιαφερεται να στειλω πμ με τηλ. Δεν εχει σαιτ στο ιντερνετ.

Αυτα ... απλα θελω κι εγω να βοηθησω..οποια κοπελα ενδιαφερεται.

peper
31-03-10, 14:11
μία πολή καλή εταιρεία με προσκλητήρια-μπομπονιέρες είναι η www.absolutpro.gr (http://www.absolutpro.gr) στη Θεσ/νικη. έκανα τα προσκλητήρια βάπτισης εκεί με 1?

marmar
06-04-10, 21:14
Καλησπέρα! Εμείς με τον νονό πήραμε όλο το κουτί της βάφτισης κομπλέ, με παπουτσάκια babywalker, φόρεμα και ζακετάκι lapin, λαδόπανα απο βιοτεχνία με πολύ καλές ποιότητες, λαμπάδα lapin σετ με το φόρεμα, κεράκια, λαδάκι και τα μαρτυρικά όλα μαζί 400?. Απλά ήταν σχέδιο που κυκλοφόρησε τον Απρίλη κι εμείς το πήραμε Σεπτέμβρη και μας το δώσανε προσφορά γιατί είχαν ήδη βγεί τα χειμωνιάτικα. Βέβαια για να πετύχουμε την τιμή και να βρούμε κι αυτό που μας άρεσε στο νούμερο που θέλαμε τα πήραμε απο Σεπτέμβρη ενώ βαφτίζουμε την άλλη εβδομάδα.

vicky_2006
07-04-10, 10:43
Καλησπέρα!!
Marmar από ποιά βιοτεχνία τα πήρατε?

marmar
08-04-10, 20:50
Καλησπέρα! Δεν τα πήρα απο βιοτεχνία,τα πήρα απο κατάστημα, απλά για τα λαδόπανα μου έδιξε η κοπέλα της Lapin που ήταν σετ με το φόρεμα και ήταν υπέροχα αλλά στοίχηζαν 120 ? και μου έδειξε ένα προσπέκτους(όνομα βιοτεχνίας δεν ξέρω) που τα λαδόπανά τους είχαν 40? και επειδή αυτά μου είχε πάρει η κουμπάρα μου στην μεγάλη και τα ήξερα τα προτίμησα. Εντάξει δεν είναι ίδια η ποιότητα με της lapin αλλά είναι αρκετά προσεγμένα. Αν θές μπορώ να ρωτήσω για την βιοτεχνία και να σου στείλω πμ αύριο.

pchrissia
12-04-10, 10:38
Καλημέρα , δέν ξέρω εάν κάνω καλά και ρωτώ εδώ , όμως , μήπως κάποια απο σας είχε συνεργασία με την εταιρία Eλξις που έχει μέσω internet υλικά και διάφορα άλλα για βαπτήσεις???
Διότι παρήγγειλα κάποια πράγματα , έστειλα και τα χρήματα , και τώρα δέν μπορώ με τίποτε να επικοινωνήσω μαζί τους.. έστειλα και email , έστειλα και μήνυμα σε κινητό , πήρα και σε σταθερό αλλα τίποτε...
Την εταιρία την ανακάλυψα απο κάποιο forum... μήπως έχετε κάποια εμπειρία?Για να μήν ανησυχώ??

Aggeloudia
12-04-10, 14:29
Περαστικά....Εχουμε γράψει πολλές που την πατήσαμε για τον κυριουλη...
Μαλλον δεν τα διάβασες...
Ειναι στον κόσμο του Μαλμπορο ο τυπάκος και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι κάθε φορά που αναφέρομαι σαυτόν
Μονο αν πάς απο εκει και του στήσεις καρτέρι κάτι μπορει να γινει...
Εγώ θυμάμαι επαιρνα κάθε 3 λεπτά τηλέφωνο και κάπου στις 60 κλήσεις...(χωρις υπερβολη...λέω θα σου σπάσω τα νεύρα βλάκα αλλά θα το σηκώσεις...δεν μπορει...) το απάντησε

martsi
12-04-10, 15:09
Καλά ακούγεται. Βέβαια εγώ γύρω στις 100 μπομπο θέλω χωρις καλάθια οπότε αν και είμαι πιο μακρυα από εσένα πιστεύω να μην είναι πολυ ακριβά.
Να σε ρωτησω κάτι άλλο, σχετικά με τα κουφέτα. Επειδή θέλω να έχω τις μπομπο τουλάχιστον 2 βδομάδες νωρίτερα από την βάπτιση για κάθε ενδεχόμενο μήπως χαλάσουν τα κουφέτα όλο αυτόν τον καιρό?
Δεν ξέρω εάν δέχονται π.χ. να στείλουν μόνο τις μπομπο σαν τεμάχια και να φτιάξω εδώ το τούλι με τις καραμέλες.

Δεν υπάρχει προβλήμα εγώ παρήγγειλα μόνο για τις μπομπονιέρες τις παιδικές μπρελόκ σφυρίχτρες μόνο τα αξεσουάρ για να τα βάλω εγώ σε πουγκάκι.

pchrissia
12-04-10, 19:16
Εγώ παρήγγειλα μόνο τα κουφέτα , 7 κιλά.Με τα χίλια ζόρια τον βρήκα τελικά , και μου είπε οτι θα τα στείλει αύριο και θα τα έχω μεθαύριο... για να δουμε...

agtog
12-04-10, 22:34
Καλημέρα , δέν ξέρω εάν κάνω καλά και ρωτώ εδώ , όμως , μήπως κάποια απο σας είχε συνεργασία με την εταιρία Eλξις που έχει μέσω internet υλικά και διάφορα άλλα για βαπτήσεις???
Διότι παρήγγειλα κάποια πράγματα , έστειλα και τα χρήματα , και τώρα δέν μπορώ με τίποτε να επικοινωνήσω μαζί τους.. έστειλα και email , έστειλα και μήνυμα σε κινητό , πήρα και σε σταθερό αλλα τίποτε...
Την εταιρία την ανακάλυψα απο κάποιο forum... μήπως έχετε κάποια εμπειρία?Για να μήν ανησυχώ??

Στην προηγούμενη βάπτιση μας είχα πάρει μπουμπουνιέρες από το έλξις, μου τις έφερε συνεπέστατα στην εκκλησία, αλλά ενώ είχα παραγγείλει δύο σχέδια στις κορνίζες, μου έβαλε κυρίως από το ένα. Παρόλα αυτά και αυτήν τη φορά παράγγειλα από εκεί τις μπουμπουνιέρες. Στο τηλέφωνο θα τον βρεις το βράδυ νομίζω εγώ τον πέτυχα πολλές φορές τη μέρα που τον έψαχνα αλλά κάθε φορά με έκλεινε για να τον πάρω αργότερα γιατί είχε πολύ κόσμο. Όντως έχει πάρα πολύ κόσμο. Καλή τύχη.

Pola
14-04-10, 00:21
Εγώ παρήγγειλα μόνο τα κουφέτα , 7 κιλά.Με τα χίλια ζόρια τον βρήκα τελικά , και μου είπε οτι θα τα στείλει αύριο και θα τα έχω μεθαύριο... για να δουμε...

Eγώ τα κουφέτα, τα παρήγγειλα από το eshopgamou, στη Θεσσαλονίκη (και μένω Αθήνα!!!):rolleyes::rolleyes::rolleyes:

MAIRMAID
14-04-10, 12:04
Ξέρετε προσκλητηρια σαν αυτό που μπορώ να βρω
http://www.evendi.gr/dat/4DDD62F6/image.jpg?634068433711711250

mxv
14-04-10, 17:18
Κορίτσια ψάχνοντας (για ...στη φορά) για μπομπονιέρες βάφτισης βρήκα αυτή την ιστοσελίδα που από ό,τι διάβασα παραπάνω αρέσουν σε κάποιες κοπέλες www.partytimeshop.com. Δεν έχω παραγγείλει και δεν έχω ψάξει και πολύ απλά είδα κάποιες π.χ. αυτή που βγάζει καραμελίτσες δεν έχει ουσιαστική διαφορά από την ίδια σε αγγλικό site...

MARIAEVA
14-04-10, 17:39

ρίξε μια ματία στο www.vladimiros.gr

και στα προσκλητήρια mastoras, πρέπει να έχει κορώνες
αλλά είναι κάπως ακριβά...
Εχει και στο μαγαζί που σου είπα, αλλά είναι χειροποίητα τα συγκεκριμένα και είναι κ εκεί ακριβά

MAIRMAID
14-04-10, 17:46
Σ ευχαριστώ πολύ.Με βλέπω να κατεβαινω Νεα Μακρη.Μου άρεσαν πολύ και έχω κολλήσει.

MARIAEVA
14-04-10, 18:59
Καλά, μη φανταστείς δεν είναι και τα ίδια. Τώρα που το σκέφτομαι είναι μεγαλούτσικά, μάλλον για μπομπο είναι, όχι για πρόσκληση

liakar
17-04-10, 21:45
κοριτσια πηγα σε ενα μαγαζι στο bellissimo (αγια βαρβαρα σιφνου & θησεως) ειχε μεγαλη ποικιλια σε μπομπονιερες και βαπτιστικα με καλες τιμες και καλη εξυπηρετηση :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Anastasia
21-04-10, 18:34
Γεία σας!
Ακούσα οτί στο Ναρλή στην Καβάλα έχει πολύ καλές τιμές. Αν κάποια γνωρίζει περισσότερα μπορεί να μας πει, αξίζει να πάμε Καβάλα;
Ευχαριστώ

kalamaraki
21-04-10, 18:40
Anastasia μου δεν χρειάζεται να πας εως εκει! Εχει τα παντα στο σαιτ του www.narlis.gr ειναι (τουλάχιστον απο την δική μου ερευνα) ο ποιο οικονομικός σε ολα !!! Την ιδια μπομπο που εβρισκα εδω θεσσ με 2,5 και 3 ευρω εκεινος μου την έδωσε 1,45ευρω!!! Εκει εκανα και τις νυφικες και τις παιδικες και σιγουρα θα τον ξαναπροτιμήσω, εξυπηρετικότατα ολα τα παιδια που δουλευουν εκει και ολα μια χαρα, στα στελνει με μεταφορική , εγω πχ για 6 κουτες μπομπο δηλαδη 600μπομπονιέρες και 4 καλάθια πλήρωσα στην μεταφορική 18ευρω μονο!

Anastasia
21-04-10, 19:04
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση Kalamaraki. Είδα τους καταλόγους του και πραγματικά έμεινα και εγώ με τις τιμές του. Απλά λέμε να πάμε στην Καβάλα για να διαλέξουμε τα ρούχα κτλ. Άλλο να βλέπεις τις φωτογραφίες και άλλο να τα αγγίζεις. Θα κάνουμε και μικρή εκδρομούλα. Απλά έχω ένα μικρό φόβο μην τους κουβαλήσω όλους εκεί και τελικά δεν αξίζει. Αν κάποιος άλλος έχει σχόλια ας μας πεί.

axileas
21-04-10, 21:15
ψαχνω φωτο απο την μπομπονιερα μις μαμας σχετικα προσφατη που ηταν πουγκι καφε και κοκκινο πουα.μηπως θυμαστε που ηταν?

melita
22-04-10, 09:14
Όσον αφορά τον Ναρλή, αύριο περιμένω με κούριερ τις δικές μου μπομπό και θα σας πω. Από τιμή αν και ανα τεμάχιο ήταν φθηνότερες μαζί με τα μεταφορικά το κόστος ήρθε περίπου το ίδιο με το να τις παρήγγελνα από ενα κατάστημα εδώ. Με μεταφορική βέβαια θα ήταν φθηνότερα αλλά έχω γυαλικά μέσα και φοβόμουν μήπως σπάσουν γιατί θα ερχόταν μέσω 2 μεταφορικών.

bebinos
23-04-10, 11:08
Καλημέρα κορίτσια ετοιμάζω και γω τη δικιά μας βάπτιση και θα ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρετε κανένα εργαστήριο χρυσοχοϊας να πάρει ο νονός τον σταυρό σε τιμή χονδρικής? Ή έστω κάποιο κατάστημα με οικονομικές τιμές?
Δεν ξέρω αν ήδη υπάρχει κάτι αλλά λόγω χρόνου δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλα τα θέματα.

Ευχαριστώ!!

ΑΜΙ
23-04-10, 13:44
κορίτσια καλημέρα!εμεις σε δυο μηνες βαπτιζουμε τις μικρες μας διδυμες αδελφες!!!4 στο συνολο παρακαλω!!! λογο επαγγελματικης εμπειριας(διακοσμητρια) τα εχω αναλαβει ολα εγω!!!απο εδω μου εφταξαν και το κειμενακι της βαπτισης και τις ευχαριστω πολυ!λοιπον ηθελα να πω οτι η βαπτιση θα εχει θεμα το καρουσελ και βρηκα στο adorex πολυ ωραια και σχετικα σε καλες τιμες!νομιζω οτι αξιζει τον κοπο.
οποια κοπελα ενδιαφερεται για στολισμο βαπτισης η γαμου στην κρητη μπορω να το αναλάβω με προσιτες τιμες και ακόμα και κατασκευή μπομπονιέρας.

no doubt
23-04-10, 15:13
Μήπως ξέρει καμία που μπορώ να βρω καλαμάκια για μπαλόνια;
Επίσης έχετε καμιά ιδέα που μπορώ να τα βάλω μέχρι να τα δώσω στα παιδάκια;

marag
23-04-10, 16:43
frosabal καλαμακια για μπαλονια εχει σε ολα τα μαγαζια που πουλανε μπαλονια

lidia 4
23-04-10, 19:43
Μήπως ξέρει καμία που μπορώ να βρω καλαμάκια για μπαλόνια;
Επίσης έχετε καμιά ιδέα που μπορώ να τα βάλω μέχρι να τα δώσω στα παιδάκια;
Θα μπορούσες να τα βάλεις σε φελιζόλ το οποίο θα έχεις στολίσει,σε καφασάκια ή μπορείς να πάρεις απο jumbo χρωματιστά τσίγκινα κουβαδάκια κ να τα βάλεις εκεί.

no doubt
23-04-10, 21:24
Θα μπορούσες να τα βάλεις σε φελιζόλ το οποίο θα έχεις στολίσει,σε καφασάκια ή μπορείς να πάρεις απο jumbo χρωματιστά τσίγκινα κουβαδάκια κ να τα βάλεις εκεί.
Και φελιζόλ από πού θα βρω;

totastath
24-04-10, 00:13

κανονικα πουλανε στα μαγαζια με μονωτικα υλικα(υαλοτουβλα, κεραμιδια κτλ) αλλα αν θελεις λιγο, μπορεις να ζητησεις κανενα κομματι απο καμια οικοδομη, αν δεις καμια στο δρομο σου. δεν ειναι τιποτα σπουδαιο γι'αυτους.

lidia 4
24-04-10, 09:25
Ουπς:rolleyes: σε αυτό δεν μπορώ να σε κατατοπήσω.Απλα μου ήρθε σαν ιδέα κ το έγραψα:)

ravT
24-04-10, 11:05
Φυσιολογικά έχει σε καταστήματα με είδη συσκευασίας

no doubt
24-04-10, 21:59
Πήγα σε μπαλονάδικο της γειτονιάς μου να πάρω καλαμάκια και το έτοιμο μπαλόνι με καλαμάκι το έχει 0,50ε.! Και θα φέρει στην εκκλησία και στάντ στολισμένο στα χρώματα της βάπτισης. Οπότε τα πήρα έτοιμα και τελείωσε!

pasxalitsa v
25-04-10, 10:42
[QUOTE=bebinos;1541802]Καλημέρα κορίτσια μήπως ξέρετε κανένα εργαστήριο χρυσοχοϊας να πάρει ο νονός τον σταυρό σε τιμή χονδρικής? Ή έστω κάποιο κατάστημα με οικονομικές τιμές? [QUOTE]
bebinos δες εδω...http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=23277

Anastasia1
25-04-10, 11:03
Kalamaraki θελω να παραγγειλω κια εγω μπομπο απο τον Ναρλη. Ειπαμε αν τον επισκεφτουμε μιας και ο συζυξ ειναι απο εκει.....αλλα δεν ξερω αν θα προλαβω....

Τι ειδους περιπου μπομπο πηρες?? Σμαλτο? Φιλντισι? Γυαλι?? Γιατι ειδα κατι μπομπο του Παριση...και δεν ξερω αν ειναι ακριβουτσικες...δεν γραφει τιμες σε ολα του Παριση αλλα σε πολυ λιγα δειγματα...σε 5-6 νομιζω!!

stevi
25-04-10, 19:07
Κοριτσάκια μου καλά εσείς που τα ξέρετε όλα μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε με κάτι???
έχω βρει τις παρακάτω μπομπονιέρες αλλά θεωρώ πως η τιμή τους είναι ακριβή 2.00 ευρώ με το ΦΠΑ. Μήπως τις έχετε δει σε κάποιο από τους καταλόγους της χονδρικής (narli, parissi, adorex έχω κοιτάξει ήδη) ή μήπως σε κάποιο κατάστημα???
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!

http://www.invitations.webtype.gr/shop/pd-10590376.html

http://www.invitations.webtype.gr/shop/pd-909986421.html

http://www.invitations.webtype.gr/shop/pd-909986421.html (http://www.invitations.webtype.gr/shop/pd-909986421.html)

ΠΓ
25-04-10, 21:46
Κοριτσάκια μου καλά εσείς που τα ξέρετε όλα μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε με κάτι???
έχω βρει τις παρακάτω μπομπονιέρες αλλά θεωρώ πως η τιμή τους είναι ακριβή 2.00 ευρώ με το ΦΠΑ. Μήπως τις έχετε δει σε κάποιο από τους καταλόγους της χονδρικής (narli, parissi, adorex έχω κοιτάξει ήδη) ή μήπως σε κάποιο κατάστημα???
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!

http://www.invitations.webtype.gr/shop/pd-909986421.html

http://www.invitations.webtype.gr/shop/pd-909986421.html (http://www.invitations.webtype.gr/shop/pd-909986421.html)

Σου απάντησα σε αλλο τοπικ

Ναι το βρήκα όμως στο Ηράκλειο.

Υπάρχουν μάλλον 2 εταιρείες. Η μια το βγάζει σε ροζ - σιελ και το έχω βρει με 2,50?

Η άλλη το βγάζει σε πορτοκαλί, κόκκινο, πράσινο, κίτρινο και μωβ. Σε ένα κατάστημα (balloon planet νομίζω είναι αλυσίδα) το βρήκα 1,50 τελειωμένο και 1,20 να το φτιάξεις εσύ. Σε ένα άλλο τοπικό κατάστημα το βρήκα για να το φτιάξω εγώ με 0,90. Αν δεν βγάλεις άκρη ή δεν βρεις πιο οικονομικά μπορώ να τα αγοράσω να σου τα στείλω.

stevi
25-04-10, 22:35

Υπάρχουν μάλλον 2 εταιρείες. Η μια το βγάζει σε ροζ - σιελ και το έχω βρει με 2,50?

Η άλλη το βγάζει σε πορτοκαλί, κόκκινο, πράσινο, κίτρινο και μωβ. Σε ένα κατάστημα (balloon planet νομίζω είναι αλυσίδα) το βρήκα 1,50 τελειωμένο και 1,20 να το φτιάξεις εσύ. Σε ένα άλλο τοπικό κατάστημα το βρήκα για να το φτιάξω εγώ με 0,90. Αν δεν βγάλεις άκρη ή δεν βρεις πιο οικονομικά μπορώ να τα αγοράσω να σου τα στείλω.

Πρώτον, σε ευχαριστώ πάαααρα πολύ και δεύτερον με σκλαβώνεις με αυτό που γράφεις ότι μπορείς να μου τα στείλεις εσύ!!!! :D

Το καλό είναι πως έχω αρκετούς γνωστούς στο Ηράκλειο και αν δεν μπορέσω να βρω κάτι αντίστοιχο σε αυτή την τιμή όλο και κάποιον θα "αγκαρέψω"! Θα μπορούσες σε παρακαλώ να μου στείλεις τη διεύθυνση για το μαγαζί που τα βρήκες 0,90 ???

Και πάλι σε ευχαριστώ πάααααρα πολύ!!!!

ΑΜΙ
26-04-10, 10:57

Αχ αν μπορεισ μου λεσ σε παρακαλώ και εμένα που το βρήκεσ με 0.90 και εγω Ηράκλειο μένω!

nekt
28-04-10, 23:15
Εμείς ψωνίσαμε τελικά από το ΑΦΗΤΕΧΝΟ στην Καλλιθέα.Επειδή απόφασίσαμε για πολύ κλειστή βάπτιση, πήγαμε εκεί γιατί είχε πολύ ιδιαίτερα μαρτυρικά (το είχα δει στο αντίστοιχο τόπικ στο parents). Είπαμε αφού είμαστε λίγοι να κάνουμε κάτι ξεχωριστό που θα μείνει.Τελικά είχε και πολύ πρωτότυπες μπομπονιέρες και τα πήραμε όλα από εκεί (μπομπονιέρες μοιράσαμε αρκετές). Τα μαρτυρικά ήταν δερμάτινα βραχιολάκια, ευτυχώς που είχα κάνει λίγα παραπάνω και όχι ακριβώς όσοι ήταν οι παριστάμενοι γιατί έγιναν ανάρπαστα. Πάντως τώρα που τελειώσαμε πρέπει με λύπη να πω ότι σε ελάχιστα μαγαζιά ήταν καλή η εξυπηρέτηση.Μιλάμε για είδη που πωλούνται με κέρδος τουλάχιστον 100% και σε αντιμετωπίζουν λές και σου κάνουν χάρη.

AnnaT
29-04-10, 07:59
Εμείς ψωνίσαμε τελικά από το ΑΦΗΤΕΧΝΟ στην Καλλιθέα.Επειδή απόφασίσαμε για πολύ κλειστή βάπτιση, πήγαμε εκεί γιατί είχε πολύ ιδιαίτερα μαρτυρικά (το είχα δει στο αντίστοιχο τόπικ στο parents). Είπαμε αφού είμαστε λίγοι να κάνουμε κάτι ξεχωριστό που θα μείνει.Τελικά είχε και πολύ πρωτότυπες μπομπονιέρες και τα πήραμε όλα από εκεί (μπομπονιέρες μοιράσαμε αρκετές). Τα μαρτυρικά ήταν δερμάτινα βραχιολάκια, ευτυχώς που είχα κάνει λίγα παραπάνω και όχι ακριβώς όσοι ήταν οι παριστάμενοι γιατί έγιναν ανάρπαστα. Πάντως τώρα που τελειώσαμε πρέπει με λύπη να πω ότι σε ελάχιστα μαγαζιά ήταν καλή η εξυπηρέτηση.Μιλάμε για είδη που πωλούνται με κέρδος τουλάχιστον 100% και σε αντιμετωπίζουν λές και σου κάνουν χάρη.
Να σου ζήσει το μωράκι σου. Το ΑΦΗΤΕΧΝΟ δεν το έχω ακούσει. Καλά που μας το είπες γιατί βαφτίζει η φίλη μου το μωράκι της. Θα το επισκευτούμε. Συμφωνώ για αυτό που λες σχετικά με την εξυπηρέτηση στα μαγαζιά. Εμείς πήγαμε προχτές σε ένα μαγαζί με βαφτιστικά, που έχει χιλιοαναφερθεί στο forum, στο Αιγάλεω. Στην αρχή της είπαμε ότι θέλουμε να τις φτιάξουμε μόνες μας και να ρίξουμε μια ματιά. Ενώ κοιτάζαμε τις βιτρίνες με τα είδη για μπομπο μας ρώτησε η υπάλληλος αν θα παραγγέλναμε κι όταν της είπαμε "όχι σήμερα" έκλεισε τα φώτα στις βιτρίνες. Απαράδεκτο. Τι να πω και με τέτοια κρίση θα έπρεπε να είναι προσεκτικότεροι.

nekt
29-04-10, 08:49
Να σου ζήσει το μωράκι σου. Το ΑΦΗΤΕΧΝΟ δεν το έχω ακούσει. Καλά που μας το είπες γιατί βαφτίζει η φίλη μου το μωράκι της. Θα το επισκευτούμε. Συμφωνώ για αυτό που λες σχετικά με την εξυπηρέτηση στα μαγαζιά. Εμείς πήγαμε προχτές σε ένα μαγαζί με βαφτιστικά, που έχει χιλιοαναφερθεί στο forum, στο Αιγάλεω. Στην αρχή της είπαμε ότι θέλουμε να τις φτιάξουμε μόνες μας και να ρίξουμε μια ματιά. Ενώ κοιτάζαμε τις βιτρίνες με τα είδη για μπομπο μας ρώτησε η υπάλληλος αν θα παραγγέλναμε κι όταν της είπαμε "όχι σήμερα" έκλεισε τα φώτα στις βιτρίνες. Απαράδεκτο. Τι να πω και με τέτοια κρίση θα έπρεπε να είναι προσεκτικότεροι.

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές.Συνήθως δεν προτείνω πράγματα, γιατί τα γούστα διαφέρουν, αλλά νομίζω αν βολεύει η περιοχή αξιζει να πάτε.Έχει νορμάλ τιμές, δηλ. με το χρήματα που μου ζήταγαν αλλού για απλό χρωματιστό χάρτινο κουτάκι πήρα μεταξωτό πουγκί με μεταλλικό χρωματιστό διακοσμητικό και οι ιδιοκτήτες είναι ευγενέστατοι.Να δεις τι είχα πάθει σε ένα πολύ γνωστό μαγαζί στο Περιστέρι.Η ιδιοκτήτρια μας αντιμετώπισε λες και είχαμε πάει για επαιτεία!

AnnaT
29-04-10, 09:14
Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές.Συνήθως δεν προτείνω πράγματα, γιατί τα γούστα διαφέρουν, αλλά νομίζω αν βολεύει η περιοχή αξιζει να πάτε.Έχει νορμάλ τιμές, δηλ. με το χρήματα που μου ζήταγαν αλλού για απλό χρωματιστό χάρτινο κουτάκι πήρα μεταξωτό πουγκί με μεταλλικό χρωματιστό διακοσμητικό και οι ιδιοκτήτες είναι ευγενέστατοι.Να δεις τι είχα πάθει σε ένα πολύ γνωστό μαγαζί στο Περιστέρι.Η ιδιοκτήτρια μας αντιμετώπισε λες και είχαμε πάει για επαιτεία!

Λες να είναι το ίδιο μαγαζί?????

videxr
30-04-10, 12:18
Ο νονός της μπέμπας μου αγόρασε όλα τα της βάπτισης από ένα νέο κατάστημα στη γειτονιά μας και έμεινε κατενθουσιασμένος (και με τιμές και με την εξυπηρέτηση από τα 2 κορίτσια που είναι ιδιοκτήτριες). Μένουμε Δυτική Αττική (Καματερό) και το συστήνω σε γονείς και νονούς. Εγώ, έκλεισα από εκεί τις μπομπονιέρες (τις οποίες και μου τις άφησε 20 λεπτά φθηνότερα, από ότι την είχα βρει στην Νέα Ιωνία (ακριβώς την ίδια μπομπονιέρα!) Το κατάστημα βρίσκεται στη Λεωφόρο Γούναρη και έχει και ιστοσελίδα:www.preciousmoments.gr

bloublou
06-05-10, 12:49
Κορίτσια καλημέρα σας, ψάχνω για την κουμπάρα μου για να φτιάξουμε τις μπομπονιέρες, μπαίνω στο narlis αλλά δεν έχει τιμές, πρέπει να στείλω εμαιλ που να ρωτάω για κάθε κωδικό ή το βλέπω κάπου αλλού, please help. Διάβασα πολύ καλά λόγια εδώ στο φόρουμ και λέμε να το δοκιμάσουμε στέλνει και σε όλη την Ελλάδα απ' ότι είδα.

evibelle
07-05-10, 12:43
Κοριτσια,περασα απο το καταστημα ef amore ή eflam
και ενω μου έλεγαν τιμές οταν μου έδειχνα τα ρουχαλάκια στο τέλος οταν τους ζήτησα να τα μου τα γράψουν σ ενα χαρτι, μου είπαν οτι αυτες οι τιμές που μου ειχαν αναφέρει ειναι χωρις ΦΠΑ γιατι ειναι καταστημα χονδρικής και οτι πρεπει να προσθέσω το φπα, μου φάνηκε ύποπτο γιατι δεν εχει αναφερθεί ποτε κατι τετοιο στο forum.επίσης τα παπουτσια που ειναι ετοιμα μου είπαν 70 ευρω + φπα, ενω το κουτι εγραφε επανω 78 λανική και σε αλλο καταστημα τα ειχα βρει παλι 78 ευρω. Επισης στο site τους εχει το φορεμα 120 ευρω (δεν αναφέρει τιποτα για φπα) και στο καταστημα για το ιδιο μου ειπε 190 +φπα. Οσες μανουλες εχετε ψωνισει απο εκει, σας ελεγαν τις τιμες χωρις το φπα ή με κοροιδεψαν?

evibelle
07-05-10, 12:47
Επισης σχετικα με το παραπανω καταστημα ειχαν αφιερωθεί πρόσφατα 1-2 σελιδες "διαμαχης" μεταξύ των μελών του forum, αλλα δεν μπορώ να βρω σε ποιά ενότητα και σε ποιά σελίδα είναι. Εαν θυμαται καμια μανούλα ας με ενημερώσει να τα ξαναδιαβάσω.

kalamaraki
07-05-10, 14:17
Μωρε...μπορει και αυτοι να περνάνε κριση...και να θέλουν να κονομήσουν....

evibelle
07-05-10, 16:12
και θα κονομήσουν απο μενα!¨?.......

kalamaraki
07-05-10, 17:58
οχι απαραιτητα απο εσενα...
αυτο ειναι μια τακτική που ακολουθουν καποιο επιχειρηματίες..
τι να σου πω
δεν ξερω, δεν εχω αποψη.
Δεν το γνωρίζω το μαγαζι , μια υπόθεση εκανα

depecheΜ
08-05-10, 19:22
χαιρετώ
βαπτίζουμε τον μπέμπη μας τον Ιούλιο αναζητούμε μαζί με το νονό ρουχαλάκια (σετ) βάπτισης αλλά θέλουμε να αποφύγουμε κουστουμάκια, γραβατάκια κ.λ.π
αναζητούμε λοιπόν κάτι σε πιο σπορ, ένα σετ που να συνδυάζει ζακέτα & παντελόνι ή μπουφανάκι & παντελόνι
γνωρίζετε στην Αθήνα κάποιο κατάστημα με τέτοιου τύπου ρούχα βάπτισης?

ευχαριστώ

riana
08-05-10, 23:46
κορίτσια καλημέρα!εμεις σε δυο μηνες βαπτιζουμε τις μικρες μας διδυμες αδελφες!!!4 στο συνολο παρακαλω!!! λογο επαγγελματικης εμπειριας(διακοσμητρια) τα εχω αναλαβει ολα εγω!!!απο εδω μου εφταξαν και το κειμενακι της βαπτισης και τις ευχαριστω πολυ!λοιπον ηθελα να πω οτι η βαπτιση θα εχει θεμα το καρουσελ και βρηκα στο adorex πολυ ωραια και σχετικα σε καλες τιμες!νομιζω οτι αξιζει τον κοπο.
οποια κοπελα ενδιαφερεται για στολισμο βαπτισης η γαμου στην κρητη μπορω να το αναλάβω με προσιτες τιμες και ακόμα και κατασκευή μπομπονιέρας.

γεια σου,
ενδιαφερομαι και εγω για βαφτιση με θεμα καρτουζελ-κοριτσι.
Δεν ειμαι απο κρητη αλλα αν μπορεις να κανεις καποια ενδιαφερουσα μπομπονιερα στειλε μου φωτο στο αν ειναι να μου τις φτιαξεις.

ευχαριστω ελπιζω να τα πουμε

riana
09-05-10, 00:02
κοιτα αυτο

http://eflam.wordpress.com/handmade-invitations/%cf%80%ce%ba19/
εμενα μου ειπε 1.70 που ρωτησα.ειναι πλαστικο και μπορεισ να γραωεις ονομα η ακομη να βαλεις φωτογραφια

ROARY
10-05-10, 10:49
Κορίτσια θέλω να φτιάξω στολισμό για την κολυμπήθρα με τούλι, δίχτυ και πεταλούδες. Λέω να πάω στη Ρόμβης, όμως εκεί θα βρω μεγαλούτσικες και οικονομικές πεταλούδες;

aggelina
10-05-10, 17:35
κοριτσια εμεις αποφασισαμε μολις χθες οτι την μικρη θα την βαφτισουμε μαλλον Δεκεμβρη, εχετε καμια ιδεα για θεμα στολισμου?
η ελενα μανακου στο μοσχατο μακρυγγιανη κοντα στην εθνικη τραπεζα
:smile:

zetaki28
12-05-10, 20:24
Κοριτσια,περασα απο το καταστημα ef amore ή eflam
και ενω μου έλεγαν τιμές οταν μου έδειχνα τα ρουχαλάκια στο τέλος οταν τους ζήτησα να τα μου τα γράψουν σ ενα χαρτι, μου είπαν οτι αυτες οι τιμές που μου ειχαν αναφέρει ειναι χωρις ΦΠΑ γιατι ειναι καταστημα χονδρικής και οτι πρεπει να προσθέσω το φπα, μου φάνηκε ύποπτο γιατι δεν εχει αναφερθεί ποτε κατι τετοιο στο forum.επίσης τα παπουτσια που ειναι ετοιμα μου είπαν 70 ευρω + φπα, ενω το κουτι εγραφε επανω 78 λανική και σε αλλο καταστημα τα ειχα βρει παλι 78 ευρω. Επισης στο site τους εχει το φορεμα 120 ευρω (δεν αναφέρει τιποτα για φπα) και στο καταστημα για το ιδιο μου ειπε 190 +φπα. Οσες μανουλες εχετε ψωνισει απο εκει, σας ελεγαν τις τιμες χωρις το φπα ή με κοροιδεψαν?

Καλησπέρα,
δεν νομιζω πως σε κοροιδεψαν, γιατι απο οσο γνωριζω παντα στα καταστηματατα χονδικης αναγραφεται η τιμη χωρις ΦΠΑ απλα σε καποια αναγραφεται σε διπλανο ταμπελακι(μπροστα στα ραφια) και η τιμη λιανικης στην οποια περιλαμβανεται ο φπα...

zetaki28
12-05-10, 20:28
Σημερα βρηκα ενα sites που εχει καποια χαριτωμενα πραγματακια...δεν διευκρινιζει αν ειναι λιανικη ή χονρικη αλλα μια δοκιμη...
www.anthodiakosmitiki.gr (http://www.anthodiakosmitiki.gr/)

marag
13-05-10, 09:29
Σημερα βρηκα ενα sites που εχει καποια χαριτωμενα πραγματακια...δεν διευκρινιζει αν ειναι λιανικη ή χονρικη αλλα μια δοκιμη...
www.anthodiakosmitiki.gr (http://www.anthodiakosmitiki.gr/)

εχει ομορφα πραγματακια
σ' ευχαριστουμε!

marag
13-05-10, 09:38
κοριτσια πηρα τηλ και δινουν μονο χονδρικη:cry:

marag
13-05-10, 10:17
βρηκα αυτα τα ωραια sticks http://www.anthodiakosmitiki.gr/details2.php?lang=1&wh=1&the1id=1&the2id=10&theid=10&open1=1&open2=10&thepid=417&page=9 που ενουν μονο 45 λεπτα.
τα ιδια τα εχει και εδωhttp://www.invitations.webtype.gr/shop/pi-89780788.html (http://www.invitations.webtype.gr/shop/pi-89780788.html)
αλλα εδω εχουν 1,65
που αλλου μπορω να τα βρω? θελω μονο τα sticks oxi και τις μπομπο

3baby
13-05-10, 10:37
καταπληκτικα βαπτιστικα σε τιμες χονδρικης αποστελουν σε ολη την Ελλαδα κανουν 36 ατοκες δοσεις επωνυμα DOLCE,MOYMOY, BAMBOLINO,KITTEN,LAPIN... [προσφορες 350 ολη η βαπτιση σεταρισμενα λαδοπανα ιδια ]σελιδα edit admin αξιζει να τα δειτε!
edit admin

3baby
13-05-10, 10:39
γαμος ,στολισμος οπως θελετε σε τιμες χονδρικης σε ολη την Ελλαδα

kalamaraki
13-05-10, 10:45
Κυριε/α
αυτο που κάνετε, η δωρεάν διαφήμιση δηλαδη....δεν επιτρέπετε απο τους κανονισμους του φορουμ!

3baby
13-05-10, 10:47
βρηκα αυτα τα ωραια sticks http://www.anthodiakosmitiki.gr/details2.php?lang=1&wh=1&the1id=1&the2id=10&theid=10&open1=1&open2=10&thepid=417&page=9 που ενουν μονο 45 λεπτα.
τα ιδια τα εχει και εδωhttp://www.invitations.webtype.gr/shop/pi-89780788.html (http://www.invitations.webtype.gr/shop/pi-89780788.html)
αλλα εδω εχουν 1,65
που αλλου μπορω να τα βρω? θελω μονο τα sticks oxi και τις μπομπο
στο edit admin στικ ανεμομυλοι τελειωμενοι 5 κουφετα 1 ευρω!

3baby
13-05-10, 10:49
1 ευρω 1,2 ,1,30 ολα τα στικ του

3baby
13-05-10, 11:21
χαιρετώ
βαπτίζουμε τον μπέμπη μας τον Ιούλιο αναζητούμε μαζί με το νονό ρουχαλάκια (σετ) βάπτισης αλλά θέλουμε να αποφύγουμε κουστουμάκια, γραβατάκια κ.λ.π
αναζητούμε λοιπόν κάτι σε πιο σπορ, ένα σετ που να συνδυάζει ζακέτα & παντελόνι ή μπουφανάκι & παντελόνι
γνωρίζετε στην Αθήνα κάποιο κατάστημα με τέτοιου τύπου ρούχα βάπτισης?

ευχαριστώ
kales times sto edit admin stelnoun se oli thn ellada

ELPIDA2
13-05-10, 11:21
1 ευρω 1,2 ,1,30 ολα τα στικ του

Θα ηταν καλυτερα η διαφημιση σας να γινει επωνυμα ουτως η αλλως καταλαβαμε οτι περι διαφημισης προκειται. Θα προτιμουσα ολα αυτα να μου τα ελεγε καποιο μελος που εχει ψωνισει απο εσας ετσι ισως το πιστευα κιολας
Τωρα μου ακουγεται φθηνη διαφημιση και δεν ξερω αν ξερετε και το ρητο οπου ακους πολλα κερασια...

3baby
13-05-10, 11:23
Κυριε/α
αυτο που κάνετε, η δωρεάν διαφήμιση δηλαδη....δεν επιτρέπετε απο τους κανονισμους του φορουμ!
νομιζω κατι που ειναι συμφερον και ωραιο πρεπει να αναφερεται

3baby
13-05-10, 11:25
Θα ηταν καλυτερα η διαφημιση σας να γινει επωνυμα ουτως η αλλως καταλαβαμε οτι περι διαφημισης προκειται. Θα προτιμουσα ολα αυτα να μου τα ελεγε καποιο μελος που εχει ψωνισει απο εσας ετσι ισως το πιστευα κιολας
Τωρα μου ακουγεται φθηνη διαφημιση και δεν ξερω αν ξερετε και το ρητο οπου ακους πολλα κερασια...
μην ειστε κακοπροαιρετη και προτρεχετε ενημερωθηται πρωτα και μετα απαντηστε

ELPIDA2
13-05-10, 11:27
μην ειστε κακοπροαιρετη και προτρεχετε ενημερωθηται πρωτα και μετα απαντηστε

Δεν εχω να κανω κανενα σχολιο ειναι υποθεση της διαχειρησης απλα πραγματικα ενοχληθηκα με τον τροπο σας

kalamaraki
13-05-10, 11:32
νομιζω κατι που ειναι συμφερον και ωραιο πρεπει να αναφερεται

Εννοειτε οτι ειναι συμφέρον προς την τσέπη σας Κο/Κα.....
Τωρα εδω που βρήκατε τσάμπα πράμα διαφήμιση...τι λεμε τωρα...
Να κονομήσουμε σωστα ?????χαχαχαχαχ
Δεν πειράζει Κα/Κο χαρείτε οσο μπορειτε, αλλωστε τα μυνήματα σας θα διαγραφθούν!
Και παρόλα αυτα θα εχετε αφήσει κακή εντυπωση για τον επαγγελματισμό σας.... Εγω προσωπικα δεν προκειτε να μπω στην ιστοσελίδα σας ουτε να ερθω στο μαγαζί σας (ποσός που σας νοιάζει βεβαια... αλλου ειναι το μυαλό σας...στην κονόμα!!)
Φιλικά και ταπεινα
kalamaraki

kalamaraki
13-05-10, 12:55
Κα/Κο με το εν λογω κατάστημα...που διαφημίζεται τοοοοση ώρα
Αναφορικά με το προσωπικό μύνημα που μου στειλατε πριν απο λιγη ωρα
Εγω προσωπικα δεν εχω κανενα κατάστημα για να εχω συμφέρον προσωπικο....οπως εσεις αναρρωτηθήκατε....
Το μονο προβλημα μου ειναι με κυριους/ες σαν εσας που δεν τηρουν τους κανονισμους ενος φορουμ και κανουν οτι τους καπνίσει...
Καλο σας μεσημέρι
kalamaraki