PDA

Επιστροφή στο Forum : Καταστήματα με είδη βάφτισης

Σελίδες : 1 2 3 [4] 5 6 7

elizaa
13-05-10, 15:26
καλησπερα και απο μενα...δεν εχω διαβασει ολες τις σελιδες για να μη λεω και ψεματα παρα μονο τις τελευταιες...καταλαβα λοιπον για τη διαφημιση που γινεται και απλα ηθελα και εγω να πω οτι δεν ειναι ωραια πραγματα αυτα ... να προσπαθουνε καποιοι να εκμεταλευτουν μαμαδες που ψαχνουν το καλυτερο για τα παιδια τους...

και εγω δουλευω σε ενα τετοιο καταστημα και οπου εχει τυχει να πω τη γνωμη μου σε καποια μαμα δεν εχω ποτε αναφερει το ονομα του καταστηματος, δεν εχω στειλει καμια μαμα να παει εκει για να μην θεωρηθει οτι θελω να κανω διαφιμηση ... μαλιστα σε κανα δυο μαμαδες μου ψαχνανε καποια πραγματα τους εδωσα στοιχεια να επικοινωνησουν κατευθειαν με τον προμηθευτη και οχι εκει που δουλευω (μη με μαρτηρησετε ομως στην εργοδοτρια μου χιχιχι)...

συγνωμη που τα λεω ολα αυτα απλα δεν θεωρω σωστο σε ενα φορουμ να γινεται με αυτο τον τροπο διαφημιση θα προτειμουσα και εγω οπως ειπε μια κοπελα ποιο πανω να μαθω καλα πραγματα απο πελατες που εχουν μινει ευχαριστημενοι...

συγνωμη αν σας κουρασα...

MARIAEVA
13-05-10, 15:59
αμάν πια με τους αυτοδιαφημιζόμενους!

maestria
13-05-10, 16:48
Όντως, αμάν πια!!
Και με τους βρεφικούς/παιδικούς σταθμούς το ίδιο - απ' ότι κατάλαβα - γίνονται. Παινεύονται μόνοι τους!

marag
13-05-10, 16:59
αχ, εγω τελικα που θα βρω τετοια οικονομικα stick?

elizaa
13-05-10, 17:40

καλη μου marag απο μια μικρη ερευνα αγορας που εκανα νομιζω οτι αυτα με τα 45 λεπτα που βρηκες ειναι πολυ καλη τιμη...μπορει να υπαρχει και καπου καλυτερη αλλα δεν ξερω και ολους τους προμηθευτες...

MARIAEVA
13-05-10, 17:45
Ωραία φαίνονται, αλλά πριν παραγγείλεις, ρώτα διαστάσεις. Μην τυχόν και είναι πολύ μικρά για αυτό κ τόσο οικονομικά!

marag
13-05-10, 19:00
αυτα με τα 45λεπτα ειναι μονο χονδρικη.
εγω τα θελω για να τα κανω προσκλητηρια!!
ειμαι αναμεσα σε αυτα και σε γλυφιτζουρια
sos η βαπτιση ειναι 27-06

MARIAEVA
13-05-10, 19:01
ωραία και τα γλυφιτζούρια! Εναλλακτικά μπορείς να τα τυλίξεις σε χοντρό τούλι (που είναι σα δίχτυ) και να βάλεις μέσα το ρυζόχαρτο. Το έχω δει κ είναι super!

marag
13-05-10, 23:00
ωραία και τα γλυφιτζούρια! Εναλλακτικά μπορείς να τα τυλίξεις σε χοντρό τούλι (που είναι σα δίχτυ) και να βάλεις μέσα το ρυζόχαρτο. Το έχω δει κ είναι super!

ευχαριστω μαλλον εκει θα καταληξω γιατι δε βρισκω stick.
γλυφιτζουρια που να μου αρεσουν αραγε θα βρω???:p:p:p

MARIAEVA
13-05-10, 23:35
Εχει πολύ ωραία στο www.mytree.gr και στο www.an-agapas.gr
Ρίξε μια ματιά!

marag
13-05-10, 23:44
Εχω μια φιλη που θα μου κανει τη προσκληση, εγω απλα ψαχνω μονο το γλυφιτζουρι.
Το jumbo εχει το πολυχρωμο και εγω θελω το γαλαζιο-ασπρο

MARIAEVA
13-05-10, 23:45
Στα μαγαζιά που σου αναφέρω έχει τέτοια γλυφιτζούρια, αλλά δεν ξέρω καθόλου από τιμές. Νομίζω ότι στο αν αγαπάς τις γράφει.

marag
13-05-10, 23:50
τα δινει σκετα η πρεπει να να τα παρω πακετο??

marag
13-05-10, 23:54
MARIAEVA κατι ασχετο , πως βαζω τονους πανω στις λεξεις που γραφω??

marag
13-05-10, 23:57
κι'αλλο ασχετο, η γνωμη σου για μενα [οχι προς εμενα] μετραει
γιατι βλεπω οτι σε πολλα θεματα εχουμε τις ιδιες αποψεις

MARIAEVA
14-05-10, 00:51
Χαίρομαι που συμφωνούμε! :lol:
Λοιπόν, για τους τόνους. Πριν γράψεις το φωνήεν που είναι να τονίσεις, πατάς το πλήκτρο δίπλα στο λάμδα.
Οσο για τα γλιφιτζούρια, δεν έχω ιδέα. Φαντάζομαι ότι δίνει μεμονωμένα κομμάτια.
Εμείς από το an-agapas πήραμε μόνο ρούχα κ παππούτσια βάφτισης.

elizaa
14-05-10, 10:18
γλυφιτζουρια σκετα μπορεις να βρεις σε καταστηματα οπως ειναι το caramelini που εχει ολο καραμελες ,φλυφιτζουρια και διαφορα τετοια...

επισης μπορεις να πας σε καταστημα που φτιαχνει μπομπονιερες και να παρεις απο κει...προσεχε μην τους πεις οτι τα θες για μπομπονιερες πες οτι τα θες για παιδικο παρτυ για τα παιδακια... σε ποια περιοχη εισαι μηπως βρω κατι εκει κοντα σου???

marag
14-05-10, 13:08
γλυφιτζουρια σκετα μπορεις να βρεις σε καταστηματα οπως ειναι το caramelini που εχει ολο καραμελες ,φλυφιτζουρια και διαφορα τετοια...

επισης μπορεις να πας σε καταστημα που φτιαχνει μπομπονιερες και να παρεις απο κει...προσεχε μην τους πεις οτι τα θες για μπομπονιερες πες οτι τα θες για παιδικο παρτυ για τα παιδακια... σε ποια περιοχη εισαι μηπως βρω κατι εκει κοντα σου???

το caramelini που βρίσκεται? εγω μενω Νικαια

elizaa
14-05-10, 15:01
εγω ειμαι ν.σμυρνη και εχουμε εδω caramelini , δεν ξερω σε ποιες αλλες περιοχες εχει...συγνωμη

#ΕΛΕΝΑ#
15-05-10, 02:44

για δες εδω αυτο το σιτε http://www.agrinvest.gr/shop/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=4765&keyword=&manufacturer_id=0&Itemid=6&orderby=product_name&limit=30&limitstart=150 το συστησε μια κοπελα εδω απο το φορουμ και την ευχαριστω πολυ !για κατι πραγματα που ψαχνω ειναι πολυ ωραιο δεν εχω παει ακομα βεβαια....τα στικ που θες ειναι μηπως κατι τετοιο απ οτι καταλαβα ειναι 10 κομ μεσα αν εχει 7 ευρω συμφερει....:):):)

marag
15-05-10, 10:21
εχει ωραια πραγματα αν μπορεσω θα παω να τα δω από κοντά
σ' ευχαριστώ

katerina lu
16-05-10, 00:22
καλησπερα και απο μενα...δεν εχω διαβασει ολες τις σελιδες για να μη λεω και ψεματα παρα μονο τις τελευταιες...καταλαβα λοιπον για τη διαφημιση που γινεται και απλα ηθελα και εγω να πω οτι δεν ειναι ωραια πραγματα αυτα ... να προσπαθουνε καποιοι να εκμεταλευτουν μαμαδες που ψαχνουν το καλυτερο για τα παιδια τους...

και εγω δουλευω σε ενα τετοιο καταστημα και οπου εχει τυχει να πω τη γνωμη μου σε καποια μαμα δεν εχω ποτε αναφερει το ονομα του καταστηματος, δεν εχω στειλει καμια μαμα να παει εκει για να μην θεωρηθει οτι θελω να κανω διαφιμηση ... μαλιστα σε κανα δυο μαμαδες μου ψαχνανε καποια πραγματα τους εδωσα στοιχεια να επικοινωνησουν κατευθειαν με τον προμηθευτη και οχι εκει που δουλευω (μη με μαρτηρησετε ομως στην εργοδοτρια μου χιχιχι)...

συγνωμη που τα λεω ολα αυτα απλα δεν θεωρω σωστο σε ενα φορουμ να γινεται με αυτο τον τροπο διαφημιση θα προτειμουσα και εγω οπως ειπε μια κοπελα ποιο πανω να μαθω καλα πραγματα απο πελατες που εχουν μινει ευχαριστημενοι...

Γεια σας κοριτσια διαβασα τις τελευταιες σελιδες και προς ενημερωση εγω μενω στην Περαια και εχω κανει βαπτιση στο babyland, ειμαι ευχαριστημενη και εχει καλες τιμες. Ετσι για να μην ριχνουμε λασπη εκει που δεν πρεπει...

kalamaraki
16-05-10, 00:28
Κατερινάκη....Καλώς ήρθες στο φόρουμ
κανεις δεν έριξε λάσπη!
Απλα καλο θα ήταν καποιοι έξυπνοι επιχειρηματιες να μην ψάχνουν τον εύκολο τροπο διαφήμισης τους σε ενα χώρο που απαγορεύεται αλλα να τηρουν τους κανονες οπως αυτοι ειναι, αλλωστε οταν εγιναν μελη δηλωσαν οτι συμφωνουν με τους κανονισμους.....
Λάσπη θα ήταν Κατερινα μου αν λεγαμε οτι δεν εχει ωραια πράγματα,,,,αν λεγαμε αναλήθειες για το μαγαζι που με τοση χαρα γραφτηκες σε ενα φορουμ γονέων και το πρωτο σου ποστ ήταν να μας πεις την γνώμη σου για το μαγαζι αυτο...
Οπως και να έχει...Λασπη δεν έριξε κανεις....
Ο επιχειρηματιας έκανε το κομμμάτι του.... και ολες τον αγνοήσαμε γιατι ο τροπος του ήταν το λιγοτερο αστειος!!!!!!!!!!!!!

kalamaraki
16-05-10, 00:37
Ετσι για να μην ριχνουμε λασπη εκει που δεν πρεπει...

Και βασικα...θα ήθελα να μου υποδειξεις σε ποιο ποστ ριχνουν μέλη εδώ μεσα λάσπη στο μαγαζι...? Γιατι τοτε αν οντως υπάρχουν τετοια μυνήματα και τέτοια λογια, μπορει και ο ιδιοκτήτης να κανει τα παράπονα του στο φορουμ , γραπτα...τηλεφωνικα....
Θα ήθελα σε παρακαλώ αν δεν βαριεσαι να μου δειξεις το μύνημα που έριξε λάσπη κάποιος για το μαγαζι....πολυ θα το ήθελα να το διαβάσω....

ziu_zitsu
16-05-10, 00:59
μμμμμμμμμμμμμ
γιατι νυχτιατικα θα κανω τον δικηγορο του διαβολου κια και θα γραψω αυτο που σκεφτομαι........
κατερινα μου ευχομαι να πεφτω εξω αλλα γιατι μου μπηκε μια τρελη:?: σκεψη πως εισαι το ιδιο προσωπο με το αλλο ατομο που μας ελεγε για το καταστημα:?::?::?:
και να με συγχωρεις αν δεν ισχυει και το λεω τσαμπα.........αλλα αυτο σκεφτηκα με το που το διαβασα:oops::oops::oops:

kalamaraki
16-05-10, 01:02
Μια χαρα τα λες.... για αυτο και εγω ζήτησα αποδείξεις απο το νεότατο μέλος μας.....
αλλα δεν μου απάντησε...πάλι χαχαχαχαχα

ravT
16-05-10, 11:12
Κάποια στιγμή πρέπει κάποιοι να αντιληφθούν ότι δεν είμαστε πρόβατα και πως έχουμε όσο μυαλό χρειάζεται για να καταλαβαίνουμε το πότε μια μητέρα είναι όντως μητέρα καταρχην και όντως ευχαριστημένη ή δυσαρεστημένη από κάποιο κατάστημα. Όσοι θέλετε να διαφημιστείτε, επικοινωνήστε με τη διαχείρηση και πλερώστε. Όσοι δεν θέλετε να πλερώσετε, να φύγετε, να πάτε αλλού...

katerina lu
16-05-10, 22:40
Κάποια στιγμή πρέπει κάποιοι να αντιληφθούν ότι δεν είμαστε πρόβατα και πως έχουμε όσο μυαλό χρειάζεται για να καταλαβαίνουμε το πότε μια μητέρα είναι όντως μητέρα καταρχην και όντως ευχαριστημένη ή δυσαρεστημένη από κάποιο κατάστημα. Όσοι θέλετε να διαφημιστείτε, επικοινωνήστε με τη διαχείρηση και πλερώστε. Όσοι δεν θέλετε να πλερώσετε, να φύγετε, να πάτε αλλού...

κοριτσια καλησπερα..
καταρχην δεν ειμαι το ιδιο ατομο οπως λετε,απλα μας εστειλε μηνυμα στο κινητο για το καινουριο site που δημιουργησε και μπηκα στο google να το δω..και ειδα την συνομιλια σας..
θελησα να πω την γνωμη μου γιατι θεωρω οτι δεν ειναι σωστο να δημιουργειτε μια αρνητικη εντυπωση για καποιον οποιος και αν ειναι αυτος...
εγω εχω προσωπικη αποψη γιατι εχω ψωνισει και ειμαι ευχαριστημενη
τελος με αυτο το θεμα δεν θα ασχοληθω αλλο...
και για το θεμα που ανεφερε το kalamaraki πως δεν απαντησα δεν ειμαι ατομο που καθομαι με τις ωρες στο υπολογιστη....

kalamaraki
17-05-10, 04:41
Μάλιστα μάλιστα....αντε να δουμε τοτε...
Επιφυλάσσομαι.... συγχωρέστε με......

zetaki28
17-05-10, 13:05
αυτα με τα 45λεπτα ειναι μονο χονδρικη.
εγω τα θελω για να τα κανω προσκλητηρια!!
ειμαι αναμεσα σε αυτα και σε γλυφιτζουρια
sos η βαπτιση ειναι 27-06

Καλημέρα,
για γλυφιτζουρια εχω αναφερει και παλαιοτερα ενα γωνιακο μαγαζακι στο κεντρο Αθηνας και Ευρυπιδου. Ειχα παρει κουτι 18,00 αλλα δεν θυμαμαι τεμαχια,ηταν αρκετα παντως και εννοειται παιρνεις και μεμονομενα και σε διαφορα χρωματα...

zetaki28
17-05-10, 13:16
ΝΕΟ: παλι δεν καταλαβα αν ειναι χονδικη ή λιανικη αλλα ειναι φοβερο!!!!

Ζαχαρωτά-Γλειφιτζούρια

http://www.victory.com.gr/ (http://www.victory.com.gr/)
Picture & Taste.
Τα στοιχεία επικοινωνίας τους είναι τα παρακάτω:
Τηλέφωνο και fax 210-5134742, e-mail pictaste@otenet.gr

zetaki28
17-05-10, 14:08
δεν θυμαμαι αν εχει αναφερθεί παραπανω αλλα επειδη δεν θυμαμαι τα ιδια σχεδια σιγουρα εχει ανανεωθει!!!! Τουλαχιστον για πειρατες που ψαχνω ειναι τελειο και βρηκα πειρατη πανω σε μπαουλακι που ψαχνω καιρο!!!! ειμαι χαπιιιιι!!!!
http://www.adorex.gr/ (http://www.adorex.gr/)
δεν γραφω αλλο για σημερα θα φαω ξυλο :-)

zetaki28
17-05-10, 14:41
δεν θυμαμαι αν εχει αναφερθεί παραπανω αλλα επειδη δεν θυμαμαι τα ιδια σχεδια σιγουρα εχει ανανεωθει!!!! Τουλαχιστον για πειρατες που ψαχνω ειναι τελειο και βρηκα πειρατη πανω σε μπαουλακι που ψαχνω καιρο!!!! ειμαι χαπιιιιι!!!!
http://www.adorex.gr/ (http://www.adorex.gr/)
δεν γραφω αλλο για σημερα θα φαω ξυλο :-)

Πηρα τηλ. απαντησε μια πολυ γλυκια κυρια, ειναι για λιανικη μαζι με ΦΠΑ και αν δεν μπορουμε να παμε εκει δινοντας τον κωδικο μας λυνει την οποια απορια κλπ. πολυ χαρηκα!!! Βρηκα μετα απο μηνες αυτο που εψαχνα!!!! και στα δικά σας!!!!!! :-) :-) :-)

elizaa
18-05-10, 10:00

επειδη η κατερινα το δικο μου ποστ ειχε φατσα μοστρα στο αρχικο σχολιο της , δεν νομιζω να κατηγορησα κανενα μαγαζι και να δυσφημισα καποιον αφου ουτε καν ονομα δεν αναφερω... αυτο που γραφω ειναι ενα συμπερασμα συνολικο απο τις προηγουμενες συνομιλιες... κανω λαθος????

kalamaraki
18-05-10, 11:32
Ελιζα γλυκιά μου...μη δινεις βάση και βαρύτητα σε πράγματα που δεν αξίζουν....
Οι υπολοιποι ξέρουμε..

#ΕΛΕΝΑ#
18-05-10, 16:44
http://www.victory.com.gr/product.php?ids=43&label=%C3%CB%C5%C9%D6%C9%D4%C6%CF%D κοριτσια ξερει καμια τι τιμη εχουν πανω κατω ????

ELPIDA2
19-05-10, 12:20
http://www.victory.com.gr/product.php?ids=43&label=%C3%CB%C5%C9%D6%C9%D4%C6%CF%D κοριτσια ξερει καμια τι τιμη εχουν πανω κατω ????

Αυτοι πουλάνε μόνο χονδρικη ξερετε?

evibelle
20-05-10, 01:27
Νομίζω οτι πουλάνε μονο χονδρική αλλα καλύτερα να πάρεις τηλέφωνο. Παντως τα πολύ μεγαλα γλειφιτζούρια που υπάρχουν σε ροζ κ σε ασπρο έχουν γυρω στο 1,5 σε χονδρική.

#ΕΛΕΝΑ#
20-05-10, 12:24

δεν ξερω καθολου!! δεν πηρα τηλ ακομα.... και εγω αυτο θελω να μαθω και τι τιμες εχουν για τα ζαχαροτα που εβαλα ποιο πανω... αν μαθει καποια κοπελα ας το γραψει παρακαλω πολυ...

marag
20-05-10, 13:38
ναι μονο χονδρικη
βρες ενα φουρνο η ζαχαροπλαστειο που εχει αυτη την εταιρια και παρε απο κει

marilina
25-05-10, 14:16
ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΕ ΟΣΕΣ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΨΑΞΕΙ...
ΠΙΟ ΦΘΗΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ADOREX Η ΣΤΟΝ ΜΠΑΡΚΑ?? ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΑΘΗΝΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ(ΘΑ ΤΙΣ ΦΤΙΑΞΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΝΤΕ!!)
ΘΑ ΜΕ ΓΛΙΤΩΣΕΤΕ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΟΠΟ ΔΙΟΤΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΓΧΕΙΡΙΣΤΗΚΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΚΟΝΤΑ!(ΜΕΝΩ ΜΙΑΜΙΣΙ ΩΡΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ)

zetaki28
26-05-10, 15:10
ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΕ ΟΣΕΣ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΨΑΞΕΙ...
ΠΙΟ ΦΘΗΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ADOREX Η ΣΤΟΝ ΜΠΑΡΚΑ?? ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΑΘΗΝΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ(ΘΑ ΤΙΣ ΦΤΙΑΞΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΝΤΕ!!)
ΘΑ ΜΕ ΓΛΙΤΩΣΕΤΕ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΟΠΟ ΔΙΟΤΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΓΧΕΙΡΙΣΤΗΚΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΚΟΝΤΑ!(ΜΕΝΩ ΜΙΑΜΙΣΙ ΩΡΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ)

Πραγματικα δεν εχω ιδεα τι τιμες παιζουν στον Μπαρκα, οποτε κατα την γνώμη μου αν δεν γνωριζει καμια κοπελα κατι, σημειωσε τις τιμες απο adorex σε αυτα που σε ενδιαφέρουν και περνα πρωτα απο Μπαρκα, αν δεις πως σφαζει γλυκα και χαριτωμενα αποχωρεις....:cool:
ο πιο οικονομικος για πουγκια και κορδελες απο ολους και ολα τα sites ειναι ο Κυριακου

Σαρρή 24, (Πλ. Κουμουνδούρου)(καθετη στην Ευριπιδου)
Τ.Κ. 105 53 Αθήνα
Τηλ.: 210 3211041
www.kyriacou.gr (http://www.kyriacou.gr/)
αλλα αφου θα εισαι με τα παιδακια σου απαγορευται το περπατημα μονο αν παρκαρεις μπροστα με το αυτοκινητο..:oops:.ειναι λιγο περιεργη περιοχη...δυστηχως...
καλη επιτυχια και αν πας απο Μπαρκα τελικα ενημερωσε και εμας για τιμουλες....

mrini
26-05-10, 16:14
Έχω ψαξει σχεδον ολα τα μαγαζια της θεσσαλονικης...
Για μενα με διαφορα καλύτερο ειναι το κατάστημα edit admin
Εχουν καταπληκτικά πράγματα, πολύ ιδιαίτερα κ σε καλές τιμές!
Εγώ πάντως έμεινα πολύ ευχαριστημένη - μεγάλη ποικιλία και φοβερή εξυπηρέτηση!
Έχουν και τμήμα χονδρικής για τα κουτιά και τις λαμπάδες και τα φτιάχνουν ειδική παραγγελία για τον καθε πελάτη ξεχωριστά, θα σας δώσουν πολύ ωραίες ιδέες!

Μπειτε και στο site να πάρετε μια γεύση:
edit admin

kalamaraki
26-05-10, 16:45
Μαλιστα πολυ ωραια!

Aggeloudia
26-05-10, 19:20
Αρε καλαμαράκι....τιποτα δεν σου ξεφευγει....!!!!!!!!:p

ELPIDA2
27-05-10, 10:36
Έχουν και τμήμα χονδρικής για τα κουτιά και τις λαμπάδες και τα φτιάχνουν ειδική παραγγελία για τον καθε πελάτη ξεχωριστά, θα σας δώσουν πολύ ωραίες ιδέες!

edit admin

Επειδη κι εγω το εχω ψαξει πολυ πολυ για Θεσσαλονικη εχω βρει καταστημα στην Επταλοφο που εχει μπομπο απο 1-1,30 και μαλιστα κρεμαστη σε μεγαλο δεντρο. Η βλακεια μου ηταν οτι μια μερα πριν εκλεισα μπομπο με 1,7 και με πληροφορησε η κουμπαρα μου γι αυτο και χτυπουσα το κεφαλι μου γιατι η νεραιδουλα τους ηταν η καταπληκτικοτερη. Οποια θελει μου λεει να της στειλω πμ

ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ

kalamaraki
27-05-10, 10:58
Ελπιδα πολυ μου αρέσεις!!!!!!!!!!!!

ΤΡΕΛΟΚΟΤΣΙΔΟΥ
28-05-10, 00:06
edit admin
Δημιουργήστε κωδικό για να δείτε όλες τις τιμές!!!!

marilina
29-05-10, 17:59
λοιπον πηγα στον Μπαρκα και ειναι πανακριβος! τα κουτια προσκλητηριου τα εχει 1,60 ενω το ελξις 0,89! τα μαγνητακια εχουν 1,50 ενω στο ελξις 1,00 ευρω αλλα εμφανισιακα ειναι σαφως καλυτερα του Μπαρκα. Εν τελει ομως ουτε και στο ελξις οι τιμες ηταν και αυτο που ηθελα σε σχεση με την ποιοτητα. Ετσι κατεληξα στην Ρομβης σε ενα μαγαζακι και βρηκα τελειους πριγκηπες και πριγκηπισσες, πουγκια γαζα, κουφετακια με γεμιση φουντουκι και κορδελες 3 χρωματα που θελω εγω και μου βγαινει 1,70. επειδη θα τα φτιαξω εγω μου βγαινει στο 1,50 η μπομπο και ειναι αυτη που ειχα ονειρευτει!!! τελη της εβδομαδας θα εχω τα υλικα για την μπεμπα(ο πριγκηπακος θα αργησει λιγακι να ρθει,σε καμμια 10 μερες!)και μολις την φτιαξω θα βγαλω φωτο να δειτε!
εχω ενθουσιαστει!!
εν ολιγοις ο Μπαρκας ειναι του πανακριβου!!!

marilina
31-05-10, 12:37
λοιπον βρηκα κουτι προσκλητηριου 18χ13χ2 μολις 0,74 ευρω σε βιοτεχνια που φτιαχνει μονο κουτια!!!
για να μην θεωρηθει πως κανω διαφημιση οποια κοπελα θελει ας μου στειλει πμ να την ενημερωσω!!
επισης και σε οτι χρωμα θελετε!!!

marilina
31-05-10, 14:55
κοριτσια ξερετε αν στον Μαμμωνα πουλανε και ψαλιδια ζικ ζακ?

kalamaraki
31-05-10, 17:45
Πουλανε σε ολα τα μεγαλα βιβλιοπωλεια αν σε ενδιαφερει, ζικ ζακ , κυματιστα και αλλα σχέδια!

marilina
31-05-10, 19:45
Πουλανε σε ολα τα μεγαλα βιβλιοπωλεια αν σε ενδιαφερει, ζικ ζακ , κυματιστα και αλλα σχέδια!

σε ευχαριστω καλαμαρακι!!

zetaki28
31-05-10, 20:39
κοριτσια ξερετε αν στον Μαμμωνα πουλανε και ψαλιδια ζικ ζακ?

Ψαλίδι ζικ ζακ απο ατσαλι 10-12 ευρω εγω ειχα παρει σε ενα μαγαζακι καθετο στην Ευριπιδου κατεβαινοντας απο Αθηνας αριστερα, δεν θυμαμαι οδο, ισως στο πρωτο στενακι δευτερο-τριτο μαγαζι, ειναι μικρο και εχει και υπογειο που τα φτιαχνει μονος του οποτε αν φαινεται κλειστο τον φωναζεις απο το υπογειο.επισης εχει και στην Αθηνας & Λυκουργου. Αυτο βολευει αν θες να κοψεις υφασμα, για χαρτι βολευει και το παιδικο που υπαρχει σε ολα τα βιβλιοπωλεια και ισως υπαρχει και στο art & Hobby καπου στην Πραξιτελους νομιζω....

mina+beba
01-06-10, 02:40
κοριτσια γεια σας οπως καταλαβαινετε για να ειμαι ξυπνια τετοια ωρα ξυπνησε η μπεμπα , θηλασε και εγω δεν μπορω να κοιμηθω οποτε ειπα να ψαξω για υλικα για τις μπομπονιερες! Λοιπον , χθες μου εφερε μια φιλη μια μπομπονιερα κλουβακι(10 επι 10 εκατοστα) τελεια πηρα το πρωι στο τηλ που ειχε μεσα στα κουφετα και μου ειπε 7,65 ευρω . Αντε πνιξου ειπα μεσα μου και τυχαια ψαχνοντασ στο Ιντερνετ βρηκα το ιδιο στη Λαρισα με 3,5 ευρω. Παιρνω τηλ και λεω οτι ειμαι απο Αθηνα κτλ. και μου εδωσαν ονοματα και διευθυνσεις χονδεμπορων πρωτο χερι :
1. ΜΠΟΥΤΛΑΣ www.boutlas.com (http://www.boutlas.com)
2. Ευθυμιου τηλ 2102925400 το κλουβακι με 0,88 λεπτα
3. Φωτιαδησ www.fotiadispanos.gr (http://www.fotiadispanos.gr)
4. Μανος εισαγωγικη (yiaki.gr)
5. βεσταρχη αναστασια- Α.Β. IMPORT EXPORT)
6. AΡΧΟΝΤΗ Ο.Ε. ΕVALPEX
7. "ΠΕΡΗΣ" ΜΟΥΛΕΡ ΜΑΡΙΑ
8. ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΕΣ
9. k-kiourtzoglou.gr
10. kyriakou.gr
11. kapsianis.gr

αυτα προς το παρον και επανερχομαι! Οχι για να μην μας περνανε για χαζες!εχω συγχυστει γιατι ζηταει οτι θελει ο καθενας λεσ και εχουμε δεντρο που παραγει ευρω....

MARIAEVA
01-06-10, 02:50

edit admin

Mα πότε θα καταλάβουν επιτέλους ότι δεν είμαστε χαζές?! οεο

kalamaraki
01-06-10, 07:04
σε ευχαριστω καλαμαρακι!!

Τιποτα Marilina!

Ψαλίδι ζικ ζακ απο ατσαλι 10-12 ευρω εγω ειχα παρει σε ενα μαγαζακι καθετο στην Ευριπιδου κατεβαινοντας απο Αθηνας αριστερα, δεν θυμαμαι οδο, ισως στο πρωτο στενακι δευτερο-τριτο μαγαζι, ειναι μικρο και εχει και υπογειο που τα φτιαχνει μονος του οποτε αν φαινεται κλειστο τον φωναζεις απο το υπογειο.επισης εχει και στην Αθηνας & Λυκουργου. Αυτο βολευει αν θες να κοψεις υφασμα, για χαρτι βολευει και το παιδικο που υπαρχει σε ολα τα βιβλιοπωλεια και ισως υπαρχει και στο art & Hobby καπου στην Πραξιτελους νομιζω....

Ζετάκι πουλάνε και στα μεγάλα βιβλιοπωλεια της Maped τα οποια ειναι για χειροτεχνιες δεν ειναι ατσάλινα και ειναι ποοοοολυ ποιο οικονομικα απο 12ευρώ. Αν θυμαμαι καλα περυσι που πηρα 4 σχεδια νομιζω στα 4ευρώ το ενα ψαλιδι τα πηρα! Α επισης Marilina αν σε ενδιαφέρει η Maped βγάζει και διακορευτες σε διαφορα σχηματα οπως αρκουδακι πεταλουδα και αλλα πολλα!

marag
01-06-10, 09:29
Αχ βρε mina+beba (http://www.parents.gr/forum/member.php?u=21284) δε μπορούσες να ξενυχτήσεις πριν ένα μήνα …..
Ο κατάλογος του ΜΠΟΥΤΛ είναι φοβερός!!!

ravT
01-06-10, 09:58
Καλέ και σε συνοικιακό βιβλιοπωλείο έχω βρει ψαλίδια με σχέδια.

marilina
01-06-10, 11:23
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΟΥΣΤΟΥ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ..
ΕΧΩ ΟΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥ ΦΥΛΟΥ. Ο ΣΤΟΛΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΒΑΠΤΙΣΗΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΡΟΖ-ΣΙΕΛ-ΛΙΛΑ. ΤΑ ΚΟΥΤΙΑ ΤΩΝ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΩΝ ΤΑ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΣΕ ΧΡΩΜΑ ΛΙΛΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΓΟΡΑΚΙ ΚΑΙ ΣΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ.
ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΔΕΣΙΜΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΜΙΑ ΦΑΡΔΙΑ ΚΟΡΔΕΛΑ ΣΕ ΚΑΡΩ ΣΙΕΛ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΟΡΔΟΝΑΚΙ ΛΙΛΑ(ΠΟΝΤΙΚΟΟΥΡΑ) ΟΠΟΥ ΘΑ ΚΡΕΜΕΤΑΙ ΤΟ ΚΑΡΤΕΛΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΜΙΑ ΑΣΗΜΙ ΚΟΡΩΝΑ.
ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΛΕΤΕ?
ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΣΑΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΧΡΩΜΑΤΩΝ ΠΑΕΙ???

mina+beba
01-06-10, 15:36
Αχ βρε mina+beba (http://www.parents.gr/forum/member.php?u=21284) δε μπορούσες να ξενυχτήσεις πριν ένα μήνα …..
Ο κατάλογος του ΜΠΟΥΤΛ είναι φοβερός!!!

παραπονο δεν εχω το σπλαχνο μου αποφασισε τωρα που ειναι 11 μηνων να αρχισει τις ολονυκτιες , δεκα μερες τωρα ειμαι σαν τον βρυκολακα... δες και τον καταλογο www.fotiadispanos.gr (http://www.fotiadispanos.gr) και βρηκα την καρφιτσα στεφανακι μποβα/καρφσχ/12 που ο elxis την εχει 75λεπτα στο yiaki την βρηκα 42λεπτα τηλ yiaki 2109702714. Επειδη ολα δινουν με τιμολογιο και εμενα ο αντρασ μου ειναι εμποροσ με ταπετσαριες τοιχου (ασχετο προϊον αλλα μια χαρα βολεψε ) οποια χρειαστει τιμολογιο μπορει να μου στειλει μνμ να βοηθησω. υπολογιζω σε καμμια εβδομαδα να εχω ετοιμο ολοκληρο καταλογο με πανω απο 40 σαιτ και καταστηματα γιατι θα αρχισω την εξορμιση και τα καταχωρω ανα περιοχη αυτες τις μερες . Ερωτηση: επειδη ψαχνω για νυφικο εχει καποια αποψη για τον pronovia και τον Ζουλια? εχω βρει το ιδιο ακριβωσ νυφικο με διαφορα τιμησ ζουλιασ7000(χωρισ πεπλο) και pronovias3500με πεπλο.

marilina
01-06-10, 16:46
παραπονο δεν εχω το σπλαχνο μου αποφασισε τωρα που ειναι 11 μηνων να αρχισει τις ολονυκτιες , δεκα μερες τωρα ειμαι σαν τον βρυκολακα... δες και τον καταλογο www.fotiadispanos.gr (http://www.fotiadispanos.gr) και βρηκα την καρφιτσα στεφανακι μποβα/καρφσχ/12 που ο elxis την εχει 75λεπτα στο yiaki την βρηκα 42λεπτα τηλ yiaki 2109702714. Επειδη ολα δινουν με τιμολογιο και εμενα ο αντρασ μου ειναι εμποροσ με ταπετσαριες τοιχου (ασχετο προϊον αλλα μια χαρα βολεψε ) οποια χρειαστει τιμολογιο μπορει να μου στειλει μνμ να βοηθησω. υπολογιζω σε καμμια εβδομαδα να εχω ετοιμο ολοκληρο καταλογο με πανω απο 40 σαιτ και καταστηματα γιατι θα αρχισω την εξορμιση και τα καταχωρω ανα περιοχη αυτες τις μερες . Ερωτηση: επειδη ψαχνω για νυφικο εχει καποια αποψη για τον pronovia και τον Ζουλια? εχω βρει το ιδιο ακριβωσ νυφικο με διαφορα τιμησ ζουλιασ7000(χωρισ πεπλο) και pronovias3500με πεπλο.

κοριτσακι μου αν σε ενδιαφερει η νυφη μου πουλαει το νυφικο της το οποιο ειναι PRONOVIAS και το πηρε 3000 ευρω. παντρευτηκε με τον αδελφο μου 13 Φεβρουαριου, φετος δηλαδη και το νυφικο ειναι αυτο:
http://www.pronovias.com/wedding-dresses/last-collection-manuel-mota/
το 44 στη σειρα απο τα 74. Νουμερο σχετικα μικρο γιατι η νυφη μου ειναι αδυνατη. αν σε ενδιαφερει στειλε μου πμ να σου δωσω το τηλ της να μιλησετε.

RAF
03-06-10, 15:35
Γεια σας κορίτσια.Μήπως ξέρει καμία που μπορώ να βρω φαναράκια για μπομπονιέρα βάπτισης ναυτικά?Είδα κάποια στο site elxis αλλά ήταν λίγο ακριβά.

xiaouita
03-06-10, 15:42
[QUOTE=zetaki28;1588492]Ψαλίδι ζικ ζακ απο ατσαλι 10-12 ευρω εγω ειχα παρει σε ενα μαγαζακι καθετο στην Ευριπιδου κατεβαινοντας απο Αθηνας αριστερα, δεν θυμαμαι οδο, ισως στο πρωτο στενακι δευτερο-τριτο μαγαζι, ειναι μικρο και εχει και υπογειο που τα φτιαχνει μονος του οποτε αν φαινεται κλειστο τον φωναζεις απο το υπογειο.επισης εχει και στην Αθηνας & Λυκουργου. Αυτο βολευει αν θες να κοψεις υφασμα, για χαρτι βολευει και το παιδικο που υπαρχει σε ολα τα βιβλιοπωλεια και ισως υπαρχει και στο art & Hobby καπου στην Πραξιτελους νομιζω....[/QUOT

Τετοιο ψαλιδι εχει το ΙΚΕΑ, εκει που πουλανε υφασματα. Το πηρα αν θυμαμαι καλ γυρω στα 8Ε, μολις μπορεσω θα δω την αποδειξη και θα σας πω αν κανω λαθος στην τιμη!

marilina
03-06-10, 19:54
τελικα ψαλιδι πηρα ενα απο το πλαισιο πολυ ωραιο!μονο για χαρτια βεβαια αλλα δεν με πειραζει! μολις φτιαξω το πρωτο προσκλητηριο θα ανεβασω φωτο να δειτε!

mina+beba
04-06-10, 01:43
κοριτσακι μου αν σε ενδιαφερει η νυφη μου πουλαει το νυφικο της το οποιο ειναι PRONOVIAS και το πηρε 3000 ευρω. παντρευτηκε με τον αδελφο μου 13 Φεβρουαριου, φετος δηλαδη και το νυφικο ειναι αυτο:
http://www.pronovias.com/wedding-dresses/last-collection-manuel-mota/
το 44 στη σειρα απο τα 74. Νουμερο σχετικα μικρο γιατι η νυφη μου ειναι αδυνατη. αν σε ενδιαφερει στειλε μου πμ να σου δωσω το τηλ της να μιλησετε.

ευχαριστω πολυ για την σκεψη σου! τωρα καταφερα να μπω και να το δω αλλα ειναι σε τελειως διαφορετικο στυλ με αυτο που διαλεξα! λεω αυριο να κατεβω κεντρο να το κλεισω στον pronovia !

mina+beba
04-06-10, 02:01
raf για να μην τρεχεις δεσ στο site www.parissis.com.gr (http://www.parissis.com.gr) ο elxis απο εκει παιρνει και απο τον ευθυμιου ο οποιος τελικα ειναι ο χονδρεμπορος ολων . επειδη μπορω να παρω με τιμολογιο αν θελεισ στειλε φωτο απο αυτο που θελεισ για να σου πω τιμες γιατι σημερα πηγα και πηρα απο τον ευθυμιου καταλογο και απο τον parissi . Τα ψιλοπηρα στο κρανιο με τον elxis γιατι το ιδιο μπουκαλακι ( σκεψου πηρα 300 για μπομπονιερες) ο elxis μου το εδωσε 0.51 λεπτα χονδρικη τιμη και στον καταλογο του ευθυμιου εχει 0.38 λεπτα!τσεκαρε και www.adorex.gr (http://www.adorex.gr) ! ελπιζω να σε προλαβα και να μην πηγες!

kalamaraki
04-06-10, 02:03
Αν εχετε χρονο μπειτε και στον Ναρλη, περυσι ειχε του παρίση τα προιόντα φθηνοτερα και απο τον ιδιο τον παριση....

bloublou
04-06-10, 10:38
......

kalamaraki
04-06-10, 10:42
......

Εννοείς bloublou?

giagia
04-06-10, 10:53
O EYΘΥΜΙΟΥ ΕΧΕΙ SITE?

marilina
04-06-10, 10:55
ευχαριστω πολυ για την σκεψη σου! τωρα καταφερα να μπω και να το δω αλλα ειναι σε τελειως διαφορετικο στυλ με αυτο που διαλεξα! λεω αυριο να κατεβω κεντρο να το κλεισω στον pronovia !

τιποτα κοριτσακι μου!!!αντε με το καλο!!!:grin:

koralaki8
04-06-10, 13:47
κοριτσια γεια σας, βαφτιζω το κοριτσακι μου σε λιγους μηνες και εχω αρχισει το ψαξιμο, πηγα στη ρομβης οπως εχετε προτεινει και απογοητευτηκα οχι μονο απο την εξυπηρετηση (μονο ξυλο που δεν φαγαμε) και φυσικα δεν ψωνισα. πηγα και σε καποιες αποθηκες χονδρικης που εχετε προτεινει και μου δινανε τα υλικα να τα φτιαξω μονη μου. Επειδη υπαρχει ελλειψη χρονου λογω δουλειας, μου προτεινε μια φιλη που τισ κανανε τη βαφτιση να παω σε ενα μαγαζι στο περιστερι. Πηγα λοιπον και πηρα ολο το πακετο χωρισ να κανω απολυτοσ τιποτα, τα αναλαβανε ολα μπμπονιερες, προσκλητηρια, στολισμο εκκλησιας και δεξιωσεις, μεχρι και φουσκωτο πηρα για τα παιδακια, για να χαρουν και οι μαμαδες και ολα αυτα με πολυ καλες τιμες και αψογη εξυπηρετηση.

RAF
04-06-10, 13:59
raf για να μην τρεχεις δεσ στο site www.parissis.com.gr (http://www.parissis.com.gr) ο elxis απο εκει παιρνει και απο τον ευθυμιου ο οποιος τελικα ειναι ο χονδρεμπορος ολων . επειδη μπορω να παρω με τιμολογιο αν θελεισ στειλε φωτο απο αυτο που θελεισ για να σου πω τιμες γιατι σημερα πηγα και πηρα απο τον ευθυμιου καταλογο και απο τον parissi . Τα ψιλοπηρα στο κρανιο με τον elxis γιατι το ιδιο μπουκαλακι ( σκεψου πηρα 300 για μπομπονιερες) ο elxis μου το εδωσε 0.51 λεπτα χονδρικη τιμη και στον καταλογο του ευθυμιου εχει 0.38 λεπτα!τσεκαρε και www.adorex.gr (http://www.adorex.gr) ! ελπιζω να σε προλαβα και να μην πηγες!

Σ'ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση.Δεν πήγα στα καταστήματα.Το ψάχνω απ'το internet γιατί είμαι επαρχία(Αλεξανδρούπολη).Θα κοιτάξω αυτά που μου είπες.Τον κατάλογο του Ευθυμίου πώς μπορώ να τον βρώ?Αν πάρω τηλέφωνο θα μου τον στείλουν?Και κάτι ακόμα,αν ξέρεις.Βιβλίο ευχών που μπορώ να δω?

mina+beba
04-06-10, 15:05
κοριτσια εκλεισα νυφικο ! θα ντυθω τουρτα!!και με πεπλο!

Twinmum81
04-06-10, 20:28
Κοριτσια θα ηθελα τη βοηθεια σας.Τον Αυγουστο θα βαφτισουμε τα διδυμακια μας ομως επειδη τα τσουγκρισαμε με τη μια νονα τελικα αποφασισαμε να τα βαπτισει και τα δυο η αδερφη μου.Λογο του οτι ειναι ακομα φοιτητρια ομως θα εχουμε εμεις ολο το οικονομικο βαρος το οποιο απο μια μικρη ματια που εχω ριξει στην αγορα ειδα οτι θα ειναι μεγαααααλο.
Θα ηθελα να μου πειτε αν εχετε υποψιν σας καποιο καταστημα με πιο οικονομικες τιμες.
Παντος ειδα τον καταλογο του Μπουτλα και ξετρελαθηκα.Θα παω απο βδομαδα να ριξω μια ματια απο κει να δω τι παιζει και απο τιμες

RAF
05-06-10, 10:36
Καλημέρα κορίτσια.Μου άρεσαν κάτι μπομπονιέρες από τον Μπούτλα.Για να μάθω τιμές, αν τον πάρω τηλέφωνο να του πω ότι είμαι ιδιώτης?Θα με εξυπηρετήσει?

stavroulitsa
05-06-10, 11:03
κοριτσια εκλεισα νυφικο ! θα ντυθω τουρτα!!και με πεπλο!

Η ώρα η καλή κοριτσάκι μου.
Να είσαι πάντα ευτυχισμένη με τη νυφικάρα σου και την πεπλάρα σου !!!!

Μαρια Μιχαηλ
05-06-10, 11:25
γεια σας κοριτσια ειμαι απο κυπρο και σε λιγους μηνες θα βαπτησο ενα αγορακι. θελω την βοηθεια σας για να βρω ενα θεμα για την βαπτιση. για μπομπονιερες θα τες παρο απο την ελλαδα ειναι ενα γιαλυνο αλογακι, και το συμαντικο να ειναι και οικονομικα

flora-flora
05-06-10, 14:09
Για οικονομικά και πανέμορφα βαφτιστικά σας πρωτινό το http://eflam.wordpress.com/christening-clothes-for-boys/ πραγματικά αξεπέραστες τιμές για χειροποίητα βαφτιστικά !!!!!!!!!!!!!!! εγώ τα πήρα όλα από εκεί και έμεινα απόλυτα μα απόλυτα ικανοποιημένη από όλα !!!!

mina+beba
06-06-10, 13:13
Η ώρα η καλή κοριτσάκι μου.
Να είσαι πάντα ευτυχισμένη με τη νυφικάρα σου και την πεπλάρα σου !!!!

ευχαριστω!!ευχαριστω !! αντε να βρω και παπουτσια και προσκλητηρια κτλ...

mina+beba
06-06-10, 13:23
γεια σας κοριτσια ειμαι απο κυπρο και σε λιγους μηνες θα βαπτησο ενα αγορακι. θελω την βοηθεια σας για να βρω ενα θεμα για την βαπτιση. για μπομπονιερες θα τες παρο απο την ελλαδα ειναι ενα γιαλυνο αλογακι, και το συμαντικο να ειναι και οικονομικα

καλως ηρθες! ενα θεμα ευκολο και οικονομικο ειναι ο αστεριασ , μπορειτε να παρετε σακουλες με αστεριες και να τους κανετε μπομπονιερα (δενεις πανω κορδελιτσες με χαντρουλες και κουφετα ενα, ενα ) διακοσμηση και οτι αλλο καθως ειναι πολυ οικονομικοι σχεδον 0,47 λεπτα ο ενασ οι μεγαλοι αντε με κουφετα και κορδελες να παει 1,10ευρω!οποια χρειαζεται να μου πει να της τα παρω εγω μην σασ γδαρουν για μια βαπτιση ...

riana
06-06-10, 16:12
καλως ηρθες! ενα θεμα ευκολο και οικονομικο ειναι ο αστεριασ , μπορειτε να παρετε σακουλες με αστεριες και να τους κανετε μπομπονιερα (δενεις πανω κορδελιτσες με χαντρουλες και κουφετα ενα, ενα ) διακοσμηση και οτι αλλο καθως ειναι πολυ οικονομικοι σχεδον 0,47 λεπτα ο ενασ οι μεγαλοι αντε με κουφετα και κορδελες να παει 1,10ευρω!οποια χρειαζεται να μου πει να της τα παρω εγω μην σασ γδαρουν για μια βαπτιση ...

καλα εισαι τελεια προθυμοποιηθηκες να πας για ολες μας.Η ωρα η καλη!!!!!!!!!!!!

Τελικα ο Ευθυμιου εχει καταλογο?αν ναι τον στελνει?

ΤΡΕΛΟΚΟΤΣΙΔΟΥ
07-06-10, 13:29
Να χαίρεστε τα παιδάκια σας!!!!Βάφτισα πρίν λίγο καιρό και τα έκλεισα όλα από το edit admin αυτή την περίοδο έχει super,super προσφορές σε μπουμπουνιέρες.Υπόψιν κάτι που έμαθα πρίν 2 ημέρες έχει και νυφικά για τις νυφούλες,παπούτσια,εσώρουχα κτ.Το πιο σημαντικό νομίζω ότι είναι πέρα του κόστους και το καλαίσθητο αποτέλεσμα,το όμορφο όλοι το βλέπουν και το αναγνωρίζουν!!!Είχαμε πάει στο Jumbo για έρευνα και πραγματικά και τσάμπα να μου τα έδιναν δεν θα τα έπαιρνα κορίτσια,πολύ φτηνο κινέζικα!!!

marilina
07-06-10, 14:19
Να χαίρεστε τα παιδάκια σας!!!!Βάφτισα πρίν λίγο καιρό και τα έκλεισα όλα από το edit admin ,αυτή την περίοδο έχει super,super προσφορές σε μπουμπουνιέρες.Υπόψιν κάτι που έμαθα πρίν 2 ημέρες έχει και νυφικά για τις νυφούλες,παπούτσια,εσώρουχα κτ.Το πιο σημαντικό νομίζω ότι είναι πέρα του κόστους και το καλαίσθητο αποτέλεσμα,το όμορφο όλοι το βλέπουν και το αναγνωρίζουν!!!Είχαμε πάει στο edit admin για έρευνα και πραγματικά και τσάμπα να μου τα έδιναν δεν θα τα έπαιρνα κορίτσια,πολύ φτηνο κινέζικα!!!

ΔΗΛΑΔΗ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΨΩΝΙΖΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΤΖΑΜΠΟ ΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ???
ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΗΡΕΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΑ ΠΗΡΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΣΧΟΛΙΑ...
ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΤΣΕΠΗ ΚΑΠΟΙΩΝ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΜΟΝΟ ΜΕΧΡΙ ΤΑ "ΦΤΗΝΟ-ΚΙΝΕΖΙΚΑ" ΦΤΑΝΕΙ....

kalamaraki
07-06-10, 14:20
Μαριλινα μου μη τσιμπας.... δεν χρειαζεται!Το θεμα θα ληξει....
Δηληνω με τιμή και καμάρι ΦΤΗΝΟ-ΚΙΝΕΖΟΥ... ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
δεν ηξερα...να χρυσώσω τον καθε ενα μαγαζάτορα...που μου πουλάει φυκια για μεταξωτες κορδέλες!!!!!!!!!!!!!

giagia
07-06-10, 14:55
Συμφωνω και επαυξανω Kalamaraki!!!!!!!!!!!!!!

kalamaraki
07-06-10, 16:48
Ειδες...? Εληξε το θεμα! Δεν χρειαζεται να ασχολουμαστε με τετοια πραγματα!

ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΦΤΗΝΟ-ΚΙΝΕΖΟΥ!!!!

AnnaT
07-06-10, 16:51
Πειράζει που εγώ είμαι εκτός από φτηνο-κινεζού και ψιλικατζού και μαζεύω κάθε λογής ψιλολοϊ???

kalamaraki
07-06-10, 16:52
αν μαζευεις κορδελες κτλπ να στα στειλω....
Εγω δεν μαζευω σαν ατομο σχεδον τιποτα....αλλα τα μαζευω για την πεθερα μου....που το εχει το βιτσιο!!!

AnnaT
07-06-10, 16:54
kalamaraki από την πεθερά μου το κόλλησα. Φαντάσου ότι μαζευει άδεια μπουκαλάκια από κολώνιες απο το 1960...!!!!!!!!!!!!!

kalamaraki
07-06-10, 16:56
χχαχαχαχα Α καλα....! Μηπως εχουμε την ιδια πεθερα...?
και μενα...δεν μπορεις να φανταστεις τι μαζευει...την φωναζω μαζωχτρα και της αρέσει χαχαχαχα Να φανταστεις μενει αθηνα η πεθερα , και οπωτε πεσει στα χερια μου κατι που πιστευω πως το θελει, την τελεφωνω...την ενημερωνω και μου λεει αν το θελει ή οχι και αν ειναι το κραταω χαχαχαχα

AnnaT
07-06-10, 17:01
Καλόοοοοο. Εμείς μόλις βρούμε κάτι (όσο πιο σαβούρα τόσο καλύτερα) κοιτάμε ποια θα το βουτήξει. Νομίζω και η δική μου νύφη αργότερα τα ίδια θα λέει για μένα...

marilina
07-06-10, 19:35
καλαμαρακι δες τα προσκλητηρια μου και τις μπομπο στο αλλο τοπικ και πες μου!αα και τα γλειφιτζουρια που ειναι τζαμπο τυλιγμενα με γκοφρε χαρτακι τζαμπο και αυτο!

Twinmum81
07-06-10, 20:24
Κοριτσια μετα απο πολυυυυυ μελετη στις προηγουμενες σελιδες σκεφτομαι σοβαρα να παραγγειλω απο τον Ναρλη τουλαχιστον τις μπομπονιερες.Εχω δει μια πολυ ωραια με παγκακι και δυο πεταλουδιτσες επανω (μπλε-ροζ) για τα διδυμακια μου.Απο τιμη δε ξερω τι θα λεει αλλα θα παρω τηλ. αυριο να ρωτησω.Ειδα ομως και κατι πολυ ωραιες προσφορες στα αγοριστικα βαφτηστικα αλλα δεν ξερω αν θα τα στελνει.Εχει παραγγειλει καποια απο σας και αλλα πραγματα εκτος απο μπομπονιερες εκει?

RAF
07-06-10, 21:43
Κοριτσια μετα απο πολυυυυυ μελετη στις προηγουμενες σελιδες σκεφτομαι σοβαρα να παραγγειλω απο τον Ναρλη τουλαχιστον τις μπομπονιερες.Εχω δει μια πολυ ωραια με παγκακι και δυο πεταλουδιτσες επανω (μπλε-ροζ) για τα διδυμακια μου.Απο τιμη δε ξερω τι θα λεει αλλα θα παρω τηλ. αυριο να ρωτησω.Ειδα ομως και κατι πολυ ωραιες προσφορες στα αγοριστικα βαφτηστικα αλλα δεν ξερω αν θα τα στελνει.Εχει παραγγειλει καποια απο σας και αλλα πραγματα εκτος απο μπομπονιερες εκει?

Kαλησπέρα.Και'γω από Ναρλή θα παραγγείλω τις μπομπονιέρες.Μετά από πολύ ψάξιμο είδα ότι έχει τις καλύτερες τιμές.Να φανταστείς μια μπομπό του παρίση που την έβρισκα 3? σ'αυτον την βρήκα 1,70?.Του τηλεφώνησα και μου είπε ότι στέλνουν παντού,ακόμα και Κύπρο.Μάλιστα αν σκέφτεσαι να πάρεις και τα βαπτιστικά από εκεί πες του το γιατί θα σου κάνει ακόμα καλύτερη τιμή.

Twinmum81
07-06-10, 22:39
Kαλησπέρα.Και'γω από Ναρλή θα παραγγείλω τις μπομπονιέρες.Μετά από πολύ ψάξιμο είδα ότι έχει τις καλύτερες τιμές.Να φανταστείς μια μπομπό του παρίση που την έβρισκα 3? σ'αυτον την βρήκα 1,70?.Του τηλεφώνησα και μου είπε ότι στέλνουν παντού,ακόμα και Κύπρο.Μάλιστα αν σκέφτεσαι να πάρεις και τα βαπτιστικά από εκεί πες του το γιατί θα σου κάνει ακόμα καλύτερη τιμή.

Απ'οτι ακουω κι απο σενα εχει πολυ καλες τιμες.Θα παρω αυριο οποσδηποτε και θα γραψω νεα.Οχι τπτ αλλα εδω εχουν χασει τη μπαλα με τις τιμες που ακουω.Ειναι δυνατον σε τετοιες εποχες ο καθενας να ζηταει τα μαλλιοκεφαλα του?:D

kalamaraki
07-06-10, 23:01
Ναι κοριτσια ειναι...γιατι νομιζουν
πρωτον οτι τρωμε κουτοχορτο
δευτερον επειδη ειναι το παιδι μας οτι θα τους πληρώσουμε χρυσάφι
τριτον εχουν μια θεωρια οτι αρπάξει ο ω μας , η αρπαχτη, το ευκολο και γρηγορο κερδος.
Η ιδεολογια του Νεοέλληνα.... Δυστηχώς!
Αλλα δεν πειράζει.... (τα γραφω για να τα διαβάζουν ορισμένοι και ορισμένες) παει η εποχή αυτη....τα προβατα ξύπνησαν πια!!
Παντως οτι και να ειναι αυτο που θελετε να το ψαξετε πολυ γιατι θα εκπλαγειτε με τις διαφορες τιμων σε διαφορα καταστήματα!! Δεν σημαινει απαραιτητα οτι ο Ναρλης ειναι ο φθηνοτερος στην Ελλαδα....απλα ψάξιμο θελει!
Και να σας πω ενα ακομη παράδειγμα...Τα βαφτιστικα της παπουτσια τα ιδια μου τα αφηνε το μαγαζι που πηρανε οι νονες της 70ευρώ φιλική τιμη... (μη χε@#ω) και ο Ναρλής θα μου εδινε τα ίδια ακριβως....στα 40ευροπουλα! Ασχετα αν δεν μπορεσε να με εξυπηρετήσει γιατι δεν ειχε νουμερο....

ravT
07-06-10, 23:59
Μας κλέβουν και δυστυχώς όσοι δεν έχουν πρόσβαση στο ίντερνετ την πατάνε. Έτσι και μια φίλη μου. Μου λεει μια μέρα "Πήγα και έκλεισα μπομπο για τη βάπτιση. Βέβαια οι παιδικές είναι λίγο ακριβές αλλά δε πειράζει..." Πόσο? Τη ρωτάω. Μου λεει 3 ευρώ και μου την περιγράφει. Θυμάμαι ότι την είχα δει στο Ναρλή και σίγουρα όχι τόσο... Μπαίνω, ψάχνω...1,70! Να μάθεις να ρωτάς πρώτα της λεω....

koralaki8
08-06-10, 09:25
δεν ηξερα...να χρυσώσω τον καθε ενα μαγαζάτορα...που μου πουλάει φυκια για μεταξωτες κορδέλες!!!!!!!!!!!!!

Φιλεναδα kalamaraki θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι και εγω δεν εχω τα πολλα χρηματα αλλα επειδη σκεφτομαι και λιγο τα παιδακια δεν ψωνίζω ποτε γλυκα απο το jumbo διοτι γνωριζω απο εγκυρη πηγή οτι δεν έχουν πιστοποιηση iso . Μάλλον δεν το γνωριζεις αυτό...!!! (και απο τυχη μάλλον δεν εχει παθει κάποιο παιδάκι τιποτα). Δεν λεω οτι δεν ειναι καλα αλλα ρισκαρεις.

kalamaraki
08-06-10, 10:00

Ειδες...? Εληξε το θεμα! Δεν χρειαζεται να ασχολουμαστε με τετοια πραγματα!

ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΦΤΗΝΟ-ΚΙΝΕΖΟΥ!!!!

Ναι κοριτσια ειναι...γιατι νομιζουν
πρωτον οτι τρωμε κουτοχορτο
δευτερον επειδη ειναι το παιδι μας οτι θα τους πληρώσουμε χρυσάφι
τριτον εχουν μια θεωρια οτι αρπάξει ο ω μας , η αρπαχτη, το ευκολο και γρηγορο κερδος.
Η ιδεολογια του Νεοέλληνα.... Δυστηχώς!
Αλλα δεν πειράζει.... (τα γραφω για να τα διαβάζουν ορισμένοι και ορισμένες) παει η εποχή αυτη....τα προβατα ξύπνησαν πια!!
Παντως οτι και να ειναι αυτο που θελετε να το ψαξετε πολυ γιατι θα εκπλαγειτε με τις διαφορες τιμων σε διαφορα καταστήματα!! Δεν σημαινει απαραιτητα οτι ο Ναρλης ειναι ο φθηνοτερος στην Ελλαδα....απλα ψάξιμο θελει!
Και να σας πω ενα ακομη παράδειγμα...Τα βαφτιστικα της παπουτσια τα ιδια μου τα αφηνε το μαγαζι που πηρανε οι νονες της 70ευρώ φιλική τιμη... (μη χε@#ω) και ο Ναρλής θα μου εδινε τα ίδια ακριβως....στα 40ευροπουλα! Ασχετα αν δεν μπορεσε να με εξυπηρετήσει γιατι δεν ειχε νουμερο....

Φιλεναδα kalamaraki θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι και εγω δεν εχω τα πολλα χρηματα αλλα επειδη σκεφτομαι και λιγο τα παιδακια δεν ψωνίζω ποτε γλυκα απο το jumbo διοτι γνωριζω απο εγκυρη πηγή οτι δεν έχουν πιστοποιηση iso . Μάλλον δεν το γνωριζεις αυτό...!!! (και απο τυχη μάλλον δεν εχει παθει κάποιο παιδάκι τιποτα). Δεν λεω οτι δεν ειναι καλα αλλα ρισκαρεις.

Λοιπον για να ξέρουμε τι λεμε.....
Αυτα ειναι τα ποστ μου παραπάνω και δεν νομίζω οτι αναφέρθηκα σε οτιδήποτε βρώσιμο ή ποσιμο αγορασμένο πχ απο μαγαζια που διαθέτουν "κινέζικα" προιόντα...(αν και θα βρεθεις προ εκπλήξεως αν σε ενημερώσω οτι αρκετά απο τα προιόντα του τζάμπο ειναι ελληνικής και Ισραηλινής προελευσεως επίσης οπως καρεκλάκια, τραπεζάκια κτλπ ).
Το γνωρίζω οτι δεν ειναι πιστοποιημένα καποια απο όλα αυτα που πουλάει, μιλώντας για τα βρώσιμα , αλλα πουλαει επισης καραμέλες και σοκολάτες Mabel και αλλες γνωστές μαρκες. Και φυσικα πουθενα δεν αναφέρθηκα ή παρότρυνα καποιον να αγοράσει βρώσιμα προιόντα απο το τζάμπο.
Αναφερόμουν καθαρα στην ελευθερη επιλογη του καθενα να αγοραζει απο οπου θελει τα προιόντα που αναζητά στην καλυτερη δυνατη τιμη, χωρις να πρεπει να "πληρώσει" το ενοικιο του καθε μαγαζάτορα που υπερτιμολογει τα προιόντα του....πχ Δηλαδη τι νομιζετε ο Ναρλης δεν βγάζει κερδος στις φτηνες αυτες τιμες? Μαγαζι δεν εχει? Ενοικιο δεν πληρώνει οπως ολοι? Φυσικα και βγάζει κερδος....απλα οι αλλοι θελουν να βγάλουν 1000% κερδος.... εκει ειναι που την βιδώνω και δεν αγοράζω πεισματικα τιποτα..!!!!
Δεν προκειτε να υποστηριξω ξανα καμια τοπική αγορα , ή ελληνα μαγαζάτορα αν δεν βαλουν μυαλο πρωτα!!!!!!!!

kalamaraki
08-06-10, 10:01
Επισης ξαναδηλώνω με τιμή και καμαρι

ΥΠΕΡΗΦΑΝΗ ΦΤΗΝΟ-ΚΙΝΕΖΟΥ!!!!!!!!

marilina
08-06-10, 10:11

:grin:!!!ΜΕ ΤΟΟ!!

kalamaraki
08-06-10, 10:26
Οπως το περίμενα ακριβώς.....!:cool:

Χαιρομαι Μαριλινα μου χαχαχαχαχα

xiaouita
08-06-10, 14:43
Κοριτσια... για οποιες ψαχνουν γλυφιτζουρια για βαφτιση!!!!!!!!!
Δινουν λιανικη και το victory στην Αθηνα, και Paraschou στη Θεσσαλονικη (καντε ενα ψαξιμο στο γουγλη, εχει site) στις ιδιες τιμες και οι δυο.
Φυσικα καμμια σχεση οι τιμες με αυτες που βρηκα στα γνωστα μαγαζια με ειδη βαφτισης (1 ευρω κατω τουλαχιστον);)!
Ευχομαι να βοηθησα λιγο γιατι εγω ψαχνω πολυ καιρο!!!!!!!!!

Twinmum81
08-06-10, 22:19

Πες τα Καλαμαρακι!!!:lol:
Οποιος θελει πλεον να εχει δουλεια στο μαγαζακι του ας γινει ανταγωνιστικος και εμεις θα στηριξουμε.Οσον αφορα αυτο τουλαχιστον δεν νομιζω να εχει κανενας αντιρρηση

mina+beba
08-06-10, 23:18
kalamaraki βαλε και εμενα στον συνδεσμο των φτηνοκινεζουδων!!!!!!!!!!!!προτιμω τον κω*ο μου να μου τον πιανει ο αντρας μου παρα ο καθε επιτηδειος που προσπαθει να βγαλει απο εναν οσα εβγαζε παλια απο 15!αν ψαχτουμε λιγο , ενημερωνουμε η μια την αλλη και βαλουμε λιγο χερακι και φαντασια μια χαρα μπομπονιερες φτιαχνουμε!!!

zetaki28
09-06-10, 19:34
Καλημέρα κορίτσια.Μου άρεσαν κάτι μπομπονιέρες από τον Μπούτλα.Για να μάθω τιμές, αν τον πάρω τηλέφωνο να του πω ότι είμαι ιδιώτης?Θα με εξυπηρετήσει?

Εβαλα αναζητηση Μπουτλα και μου βγαζει εστιατορια-καθηγητες-αθλητικα... :Dμαλλον δεν ειναι καποιος απο αυτους:oops: εχει ιστοσελιδα ή καποιο τροπο να δω τον καταλογο του???

Twinmum81
09-06-10, 20:11
Εβαλα αναζητηση Μπουτλα και μου βγαζει εστιατορια-καθηγητες-αθλητικα... :Dμαλλον δεν ειναι καποιος απο αυτους:oops: εχει ιστοσελιδα ή καποιο τροπο να δω τον καταλογο του???

http://www.boutlas.com/
Eχει οντως πολυ ωραια πραγματα πριν κλεισω οπουδηποτε θα περασω μια βολτα κι απο κει

marag
10-06-10, 10:09
Τελικά ο μπουτλας δίνει λιανική?
Έχει φοβερά πράγματα ..
Εγώ έχω ήδη παραγγείλει μπομπο από αλλού αλλά μου αρέσουν κάτι διακοσμητικα και λέω αν δίνει λιανική να πάρω μερικά και να τα βάλω στο τραπέζι σαν δωράκι για κάθε οικογένεια

marag
10-06-10, 10:37
Μόλις πήρα τηλ. και μου είπαν ότι δίνουν μόνο χονδρική :cry:

Twinmum81
10-06-10, 22:02
Μόλις πήρα τηλ. και μου είπαν ότι δίνουν μόνο χονδρική :cry:

Κριμα :-( και ηθελα να παω.

Twinmum81
12-06-10, 20:43
Κοριτσια τελικα εκλεισα τα παντα στο Ναρλη.Εχει τις καλυτερες τιμες στην αγορα μακρααααν ο ανθρωπος.Δεν θελω να κανω διαφημιση αλλα ειναι κριμα να μη ριξει καποιος μια ματια στο site του πριν κλεισει οπουδηποτε.Ενα χαρακτηριστικο θα πω οτι τη μπομπονιερα του Παριση που εκλεισα την εβρισκα απο 3,20 - 3,50 και εκει τη πηρα με 2 ευρω.
Μπραβο ρε κοριτσια αν δεν ξεστραβωνομουν εδω μεσα θα μου τα μασαγανε κανονικα και δεν ειναι εποχες για τετοια.
Ελπιζω μονο να μου ερθουν οπως τα εβλεπα στο site και να μη χαιρομαι αδικα.
Ειδομεν....

Χαρα2010
13-06-10, 11:38
Twinmum81 ποια μπομπονιέρα διάλεξες? Να χαίρεσαι τα μπεμπάκια σου!

Twinmum81
13-06-10, 17:05
Twinmum81 ποια μπομπονιέρα διάλεξες? Να χαίρεσαι τα μπεμπάκια σου!

Διαλεξα μια με βιτρο του Παριση που ειναι ενα καροτσακι σε 4 χρωματα (ακριβως πανω απο τους χαρταετους).Ειπαμε να κανει σταυρωτο δεσιμο με δυο κορδελιτσες ροζ σιελ και μεσα θα εχει κατι καινουρια (τυπου κουφετα) με σοκολατα και φρουτογευσεις (γιαμ γιαμ).Οποια μπει στο καταλογο θα ηθελα πολυ να μου την αποψη της γιατι εχω μια ανασφαλεια οσον αφορα τη μπομπονιερα.

koralaki8
17-06-10, 11:04
Κοριτσια τελικα εκλεισα τα παντα στο Ναρλη.Εχει τις καλυτερες τιμες στην αγορα μακρααααν ο ανθρωπος.Δεν θελω να κανω διαφημιση αλλα ειναι κριμα να μη ριξει καποιος μια ματια στο site του πριν κλεισει οπουδηποτε.Ενα χαρακτηριστικο θα πω οτι τη μπομπονιερα του Παριση που εκλεισα την εβρισκα απο 3,20 - 3,50 και εκει τη πηρα με 2 ευρω.
Μπραβο ρε κοριτσια αν δεν ξεστραβωνομουν εδω μεσα θα μου τα μασαγανε κανονικα και δεν ειναι εποχες για τετοια.
Ελπιζω μονο να μου ερθουν οπως τα εβλεπα στο site και να μη χαιρομαι αδικα.
Ειδομεν....
Καλημερα να σε ρωτησω κατι ; την πηρες ετοιμη φτιαγμενη με κουφετα δεμενη ή σκετη και θα την φτιαξεις εσυ;

kalamaraki
17-06-10, 11:42
αν δεν κανω λάθος την πήρε ετοιμη!!! Ε μα ειπαμε ειναι ο φθηνότερος σε πολλα.....

koralaki8
17-06-10, 11:48
αν δεν κανω λάθος την πήρε ετοιμη!!! Ε μα ειπαμε ειναι ο φθηνότερος σε πολλα.....
οκ τοτε αξιζει !!!!:D

Twinmum81
17-06-10, 22:40
Καλημερα να σε ρωτησω κατι ; την πηρες ετοιμη φτιαγμενη με κουφετα δεμενη ή σκετη και θα την φτιαξεις εσυ;

Ναι ετοιμη κομπλε με φουλ εξτρα :lol:
Συμφαιρει λεμεεεεεεε

alex4
17-06-10, 23:29
Κορίτσια βαφτίζω τον Αύγουστο τον μπέμπη μου και δεν έχω κάνει τίποτα! Προλαβαίνω? Να πάω ναρλή κατευθείαν? Όπως λέτε είναι οικονομικός και βλέποντας από το site έχει και καλή ποιότητα. Twinmum81 μόνο μπομπονιέρες πήρες από εκεί? Εγώ σκέφτομαι να πάρω και τη νονά να δει για ρούχο.

Twinmum81
18-06-10, 20:39
Κορίτσια βαφτίζω τον Αύγουστο τον μπέμπη μου και δεν έχω κάνει τίποτα! Προλαβαίνω? Να πάω ναρλή κατευθείαν? Όπως λέτε είναι οικονομικός και βλέποντας από το site έχει και καλή ποιότητα. Twinmum81 μόνο μπομπονιέρες πήρες από εκεί? Εγώ σκέφτομαι να πάρω και τη νονά να δει για ρούχο.

Μονο τον Παπα δεν πηρα απο κει :lol:Απο τα ρουχα μεχρι και τα μαρτυρικα, ΟΟΟΟΟΟΛΑ λεμεεεε.Οσο για το αν προλαβαινεις μην ανησυχεις καθολου γιατι κι εγω αυγουστο τα βαφτιζω.Αντε με το καλο κι εσυ να βαφτισεις τον μπεμπουλη σου

alex4
18-06-10, 22:22
Μονο τον Παπα δεν πηρα απο κει :lol:Απο τα ρουχα μεχρι και τα μαρτυρικα, ΟΟΟΟΟΟΛΑ λεμεεεε.Οσο για το αν προλαβαινεις μην ανησυχεις καθολου γιατι κι εγω αυγουστο τα βαφτιζω.Αντε με το καλο κι εσυ να βαφτισεις τον μπεμπουλη σου

Ευχαριστώ πολύ Δυδιμομαμά! Να σου ζήσουν τα μανάρια σου και με το καλό η βάφτιση. :D

dora
19-06-10, 03:43
Βρε παιδια για εξηγήστε μου κατι... πως γινεται ο ναρλης να εχει τη συλλογη του Παριση λιανικη πιο φτηνα απ΄οτι τη δινει ο ιδιος χονδρικη??? εχω τρελαθει.. Μηπως τελικα ο Ναρλης ειναι ο χονδρο-χονδρεμπορας κ τους μοιραζει τα πραγματα για να βαζουν επωνυμιες??

ΡΙΑ
19-06-10, 13:46
κοριτσια γεια σας, βαφτιζω το κοριτσακι μου σε λιγους μηνες και εχω αρχισει το ψαξιμο, πηγα στη ρομβης οπως εχετε προτεινει και απογοητευτηκα οχι μονο απο την εξυπηρετηση (μονο ξυλο που δεν φαγαμε) και φυσικα δεν ψωνισα. πηγα και σε καποιες αποθηκες χονδρικης που εχετε προτεινει και μου δινανε τα υλικα να τα φτιαξω μονη μου. Επειδη υπαρχει ελλειψη χρονου λογω δουλειας, μου προτεινε μια φιλη που τισ κανανε τη βαφτιση να παω σε ενα μαγαζι στο περιστερι. Πηγα λοιπον και πηρα ολο το πακετο χωρισ να κανω απολυτοσ τιποτα, τα αναλαβανε ολα μπμπονιερες, προσκλητηρια, στολισμο εκκλησιας και δεξιωσεις, μεχρι και φουσκωτο πηρα για τα παιδακια, για να χαρουν και οι μαμαδες και ολα αυτα με πολυ καλες τιμες και αψογη εξυπηρετηση.

σε ποιο μαγαζι πηγες κοραλακι?Ενδιαφερομαι επειδη θα γινουμε νονοι.

mlr_Reiki
19-06-10, 15:15
γεια σε όλες τις μανούλες κια όχι μόνο.... ψάχνω προσκλητήρια με μπαλαρίνα ή παπουτσάκια μπαλέτου. εχετε καμια ιδέα;

ρίξε μια ματιά και εδώ έχουν πολύ ωραία θέματα σε μοντέρνο σχεδιασμό και πολύ καλές τιμές. Εχουν θέμα και με μπαλαρίνα που θέλεις και απ' οτι είδα μπορείς να κάνεις και μπομπονίερα με το ίδο σχέδιο --->edit admin

ravT
20-06-10, 11:05
Ναι...

giagia
20-06-10, 12:09
Εισαι τσακαλι ravT.

Aggeloudia
20-06-10, 14:11
:lol::lol::lol:

koralaki8
24-06-10, 10:08
σε ποιο μαγαζι πηγες κοραλακι?Ενδιαφερομαι επειδη θα γινουμε νονοι.
το μαγαζι λεγετε aspara και ειναι στο περιστερι στην Βασιλεως Αλεξανδρου 59. δες και το site για πληροφοριες και τηλεφωνα www.asparaevent.gr (http://www.asparaevent.gr) εμεινα πολυ ευχαριστημενη και τα πηρα ολα απο εκει
θα μου κανουν και τον στολισμο

alex4
27-06-10, 15:26
Κορίτσια βαφτίζω τον μπέμπη μου τον Αύγουστο. Βρήκα από το ναρλή (να'ναι καλά η twinmama) πολύ ωραίες μπουμπουνιέρες -parissis collection- και σκέφτομαι να τις παραγγείλω σκέτες και να αγοράσω από εδώ κουτάκια, κουφέτα κτλ. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο μαγαζί? Έχει και το jumpo κουτάκια?

mina+beba
27-06-10, 17:43
κοριτσια πηγα στη diva στη Λεωχαρους και εχει απιστευτα ματακια , οποια ψαχνει να μην ταλαιπωρηθει αλλου τα εχω ψαξει ολα..επειδη δεν προλαβα να δω τι αλλο εχει θα ξαναπαω και ενημερωνω ..

Twinmum81
28-06-10, 20:15
Κορίτσια βαφτίζω τον μπέμπη μου τον Αύγουστο. Βρήκα από το ναρλή (να'ναι καλά η twinmama) πολύ ωραίες μπουμπουνιέρες -parissis collection- και σκέφτομαι να τις παραγγείλω σκέτες και να αγοράσω από εδώ κουτάκια, κουφέτα κτλ. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο μαγαζί? Έχει και το jumpo κουτάκια?

Merci Merci :D
Παντως σκεψου μηπως τις φτιαξεις ολοκληρες στο ναρλη.Τη φτιαχνει οπως θελεις και οχι μονο με αυτα που βλεπεις (πουγκια,κουτακια κλπ).
Εγω του ειπα ακριβως πως τη θελω (κουτακι με δυο λεπτες κορδελιτσες ροζ-σιελ και αντι για smarties σοκολατενια κουφετα με φρουτογευσεις) και πηγε +50 λεπτα.
Για πες ομως πια διαλεξες?Εμενα μου αρεσαν σχεδον ολες του Parissi.

alex4
28-06-10, 22:14
Merci Merci :D
Παντως σκεψου μηπως τις φτιαξεις ολοκληρες στο ναρλη.Τη φτιαχνει οπως θελεις και οχι μονο με αυτα που βλεπεις (πουγκια,κουτακια κλπ).
Εγω του ειπα ακριβως πως τη θελω (κουτακι με δυο λεπτες κορδελιτσες ροζ-σιελ και αντι για smarties σοκολατενια κουφετα με φρουτογευσεις) και πηγε +50 λεπτα.
Για πες ομως πια διαλεξες?Εμενα μου αρεσαν σχεδον ολες του Parissi.

Γεια σου Twinmum:) Σου έστειλα και 2 πμ, δεν τα έλαβες?

Πολύ ωραίες και οι δικές σου μπουμπουνιέρες.

Λοιπόν το θέμα είναι μικρός πρίγκηπας και διάλεξα σελ 35 το μπρελόκ στέμμα. Σκέφτομαι όμως μήπως πάρω και λίγες παιδικές, σαν τα μαγνητάκια σελ 87. Δεν καταστάλαξα ακόμα.
Πάντως οι τιμές άπαιχτες. Το μπρελόκ σκέτο το έχει 1,59 ενώ ο Παρίσσης 2,20!!!

Αν πάρεις ποσότητα κάνει καλύτερη τιμή? (πόση πια, θα μου πεις)

Με κουτάκι πάει 2,15 το μπρελόκ. Σκεφτόμουν μήπως τα βρω με 0,10 (δεν ξέρω βέβαια τιμές), αγοράσω κουφέτα και κορδέλα και τις φτιάξω εγώ. Για πιο οικονομικά δηλ.

Twinmum81
29-06-10, 20:52
Γεια σου Twinmum:) Σου έστειλα και 2 πμ, δεν τα έλαβες?

Πολύ ωραίες και οι δικές σου μπουμπουνιέρες.

Λοιπόν το θέμα είναι μικρός πρίγκηπας και διάλεξα σελ 35 το μπρελόκ στέμμα. Σκέφτομαι όμως μήπως πάρω και λίγες παιδικές, σαν τα μαγνητάκια σελ 87. Δεν καταστάλαξα ακόμα.
Πάντως οι τιμές άπαιχτες. Το μπρελόκ σκέτο το έχει 1,59 ενώ ο Παρίσσης 2,20!!!

Αν πάρεις ποσότητα κάνει καλύτερη τιμή? (πόση πια, θα μου πεις)

Με κουτάκι πάει 2,15 το μπρελόκ. Σκεφτόμουν μήπως τα βρω με 0,10 (δεν ξέρω βέβαια τιμές), αγοράσω κουφέτα και κορδέλα και τις φτιάξω εγώ. Για πιο οικονομικά δηλ.

Alex μου χιλια συγνωμη ουτε που σκεφτηκα να κοιταξω εκει πανω στη γωνια...:oops:
Θα με περασες για γαϊδαρα...:lol:
Λοιπον αυτη με τη κορωνιτσα το σκεφτομουνα κι εγω γιατι ειναι πολυ φινετσατη αλλα ειπα να τις κανω λιγο πιο τσιρκο τελικα να ταιριαζουν και με τη μανουλα :lol:
Στον Parissi δεν ειχα το χρονο να παω αλλα ειχα δει το προσπεκτους σε αλλα καταστηματα βαφτηστικων και ηταν φωτια και λαβρα.Αρα δικιο ειχε ενα αλλο μελος που ελεγε οτι ο Ναρλης τα εχει πιο φτηνα και απο τον ιδιο το Parissi.
Οσο για να τις φτιαξεις μονη σου που σκεφτεσαι η αληθεια ειναι πως δεν εχω κοιταξει τιμες απο σκετα κουτακια,κουφετα κλπ.Νομιζω παντως πως αν στο τελος κανεις τη σουμα θα σου ερθει κανα 20 ευρω λιγοτερο.
Τελος αν παραγγειλεις μεγαλη ποσοτητα δε σου κανει καλυτερη τιμη γιατι λεει
πως ειναι ειδη πολυ καλες οι τιμες.Ρωτησα κι εγω...
Αντε με το καλο να βαφτησεις κι εσυ το ζουζουνακι σου :D

alex4
01-07-10, 01:03
Alex μου χιλια συγνωμη ουτε που σκεφτηκα να κοιταξω εκει πανω στη γωνια...:oops:
Θα με περασες για γαϊδαρα...:lol:...
Αντε με το καλο να βαφτησεις κι εσυ το ζουζουνακι σου :D

Ευχαριστώ :)
Και όχι καλέ δε σε παρεξήγησα. Αυτό σκέφτηκα ότι έγινε ή ότι δεν σταλήκανε.
Να σου πω για τα κουτάκια βρήκα με 0,20. Και το σκέφτομαι σοβαρά να τις φτιάξω εγώ. Φιλιά στα διδυμάκια σου.

xiaouita
01-07-10, 15:49
Ευχαριστώ :)
Και όχι καλέ δε σε παρεξήγησα. Αυτό σκέφτηκα ότι έγινε ή ότι δεν σταλήκανε.
Να σου πω για τα κουτάκια βρήκα με 0,20. Και το σκέφτομαι σοβαρά να τις φτιάξω εγώ. Φιλιά στα διδυμάκια σου.

Καλησπερα Alex4! Μπορεις να μου πεις που βρηκες τα κουτακια με 0,20? θελω κουτακια για προσκλησεις και τα βρισκω ακριβα:(!

alex4
01-07-10, 23:35
Καλησπερα Alex4! Μπορεις να μου πεις που βρηκες τα κουτακια με 0,20? θελω κουτακια για προσκλησεις και τα βρισκω ακριβα:(!

Βασικά η κουμπάρα μου τα βρήκε σε μια μικρή αποθηκούλα στο κέντρο κοντά στην Εκκλησία επί Πεσματζόγλου. Την Ντίβα τη ξέρεις? (Ένα τριόροφο κατάστημα) Ε, 2ο στενό πιο πάνω δεξιά.

Ελπίζω να σε κατατόπισα. Τη διεύθυνση δε τη θυμόταν.

Αν πάρεις πάνω από 50 κομμάτια τότε πληρώνεις χονδρική. Τα συγκεκριμένα των 0,20 αλλού τα είδε πάνω από 0,60!

xiaouita
01-07-10, 23:59
Βασικά η κουμπάρα μου τα βρήκε σε μια μικρή αποθηκούλα στο κέντρο κοντά στην Εκκλησία επί Πεσματζόγλου. Την Ντίβα τη ξέρεις? (Ένα τριόροφο κατάστημα) Ε, 2ο στενό πιο πάνω δεξιά.

Ελπίζω να σε κατατόπισα. Τη διεύθυνση δε τη θυμόταν.

Αν πάρεις πάνω από 50 κομμάτια τότε πληρώνεις χονδρική. Τα συγκεκριμένα των 0,20 αλλού τα είδε πάνω από 0,60!

Ευχαριστω πολυ!
Θα προσπαθησω να το βρω οταν παω στον Nikolis.

sofiap81
02-07-10, 03:30
δε γινεται να το χασεις ειναι ακριβως απεναντι..και τα δυο αν δεν κανω λαθος ειν αι στην σκουλενιου..απο την ντιβα ειχα παρει τις καρδουλες που εδεσα στις μπομπονιερες του γαμου..

alex4
07-07-10, 17:27
Κορίτσια και στο Μαρί Μπέλ, Σκοπευτηρίου 39 & Πλάτωνος στη Καλλιθέα έχει πολύ φτηνά. Βρήκα μαγνητάκι πρίγκηπα σε πολύ ωραίο πουγκί με 5 κουφέτα 1,50 ε. Θα ρωτήσω αύριο στο ναρλή πόσο θα πάει το ίδιο με πουγκί.

Πήγα και στο Σοφρονά επί της Βουλιαγμένης μετά το μετρό του Αγ.Δημητρίου για να δω τούλια κτλ αλλά μου φάνηκε λίγο ακριβό.

Να σας ρωτήσω κάτι βιβλίο ευχών από πού να πάρω? Τί μου προτείνετε? Είδα ένα έτοιμο με το μικρό πρίγκ αλλά δεν μου άρεσε. Τί βιβλίο να πάρω για να το φτιάξω μόνη μου?

alex4
07-07-10, 23:34
εντάξει για το τελευταίο ξεστραβώθηκα :cool: και βρήκα το σχετικό θέμα ;):oops:

efi-geo
10-07-10, 11:31
Να ρωτήσω κάτι ψιλοάσχετο μήπως και γνωρίζετε; Ο κατάλογος του Adorex γιατί σε μερικές σελίδες έχει τιμές και σε άλλες όχι; Θέλω να παραγγείλω κάτι λουλουδάκια για στολισμό των τραπεζιών και δεν αναγράφεται τιμή. Αν είναι έτσι πώς θα κάνω την παραγγελία;

RAF
10-07-10, 12:55
Να ρωτήσω κάτι ψιλοάσχετο μήπως και γνωρίζετε; Ο κατάλογος του Adorex γιατί σε μερικές σελίδες έχει τιμές και σε άλλες όχι; Θέλω να παραγγείλω κάτι λουλουδάκια για στολισμό των τραπεζιών και δεν αναγράφεται τιμή. Αν είναι έτσι πώς θα κάνω την παραγγελία;

Πάρε τηλέφωνο και πες τους σελίδα στον κατάλογο και τον κωδικό από αυτό που είδες και θα σου πουν αυτοί την τιμή.

bebebo
10-07-10, 18:16
ασχετο αλλα θα το πω αν θεωρηθει κακο ας το διαγραψουν.
ειμαι απο τα χανια και εψαχνα μεσω ιντερνετ να βρω κατι μεταλλικα στοιχεια .
επικοινωνησα με καμια 20εταιριες σε ελλαδα και εξωτερικο η diva και ο Nicolis ηταν οι μοναδικοι που δεν απντησαν στα μειλ και στις αιτησεις εγγραφης μου.και το προσπαθησα 2 φορες απο τον φλεβαρη .
και ζητουσα 80 κομματια μεγαλα και με τιμολογιο και εδωσα και στοιχεια για να κανω εγγραφη αλλα τιποτα αυτοι.
θα μου πειτε γιατι δεν πηρες τηλεφωνο με δυο παιδια δεν ειναι ευκολο και απο την στιγμη που εχουν σαιτ εινια ενας τροπος επικοινωνιας αλλιως ας μην βαζουν επικοινωνια.
στο τελος μεσω μιας κοπελιας βρηκα στο νικολι αλλα δεν τα πηρα .
τα ειπα ε μη λεμε μονο καλα
τα

efi-geo
10-07-10, 22:07
Ευχαριστώ πολύ RAF. Αυτό θα κάνω.

sofiap81
11-07-10, 02:48
Κορίτσια και στο Μαρί Μπέλ, Σκοπευτηρίου 39 & Πλάτωνος στη Καλλιθέα έχει πολύ φτηνά. Βρήκα μαγνητάκι πρίγκηπα σε πολύ ωραίο πουγκί με 5 κουφέτα 1,50 ε.

εκει κλεισαμε τα βαπτιστικα και τις μπομπονιερες μας-νεραιδες ρεσω!ειχαμε παει για να δουμε απο κοντα μια μπομπονιερα που ειχα σκοπο να παραγγειλω απο τον ναρλη..βρηκαμε κι αυτα που θελαμε και τα κλεισαμε..τις μπομπο τελικα δεν τις ειχε εκει,αλλα μου την εδινε 1,65(ο ναρλης 1,45)..και τις πηρα απο εκει..για να εχω το κεφαλι μου ησυχο-μη μου χαλασουν τα κουφετα η μου σπασουν οι μπομπονιερες στη διαδρομη κτλ..κι εξαλλου ας μη ξεχναμε και τα μεταφορικα..7 ευρω για τα 2 κιλα και απο εκει και πανω παει ενα ευρω ανα κιλο..μαλλον αυτη θα ειναι κι η εξηγηση γιατι ο ναρλης τα εχει πιο φθηνα απο ολους..δουλευει πανελλαδικα,εαν ηταν ακριβος και προσθεταμε και τα μεταφορικα δεν θα ειχε πιστευω τετοια δουλεια..

alex4
11-07-10, 10:55
sofiap81 κι εγώ από το Μαρί Μπελ τις έκλεισα για τον ίδιο λόγο με εσένα. Και μάλιστα βρήκα 1 τέλειο πουγκάκι που ο ναρλής δεν το είχε. :D

viviana
12-07-10, 20:17
:?::?::?::?::?:

viviana
12-07-10, 20:42
Καλησπέρα σας,

να χαιρεστε τα παιδακια σας! φυσικα σας απασχολει το θεμα βαφτιση , οι τιμες και καλα κανετε.
επειδη τυχαινει να εχω ενα καταστημα ,που ασχολειται με βαφτισεις - δεν θα σας πω φυσικα το ειδος, για να μην θεωρηθει διαφημιση-, θα ηθελα να σας πω οτι τα πραγματα δεν ειναι οπως τα λετε.
Εσεις φυσικα ψαχνετε τις καλυτερες τιμες και καλα κανετε, αν μπορειτε να βρειτε και την καλυτερη ποιοτητα. Η αγορα ειναι ελευθερη , και ως γνωστον οτι πληρωνεις , παιρνεις.
Αλλά προφανως αγνοειται - και φυσικα δεν σας αφορα- οτι ενα μαγαζι εχει τρελά εξοδα.
ενοικιο, φπα - που αυξηθηκε 2 φορες- , ρευμα , τηλεφωνο , προσωπικο , λογιστες , πρωτες υλες. ασφάλεια κλπ κλπ
και φυσικα κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να γνωριζει, ειναι λογικο όμως οτι δεν πληρωνει το ιδιο ενοικιο , ενα μαγαζι στο Κολωνακι και ενα μαγαζι στα Σεπόλια.
κακως ...αλλα ετσι είναι...αυτο ειναι ενα αλλο μεγαλο θεμα

ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΚΛΕΨΕΙ , ΟΥΤΕ ΠΛΟΥΤΙΖΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΝΟΜΙΖΕΤΕ

Αλλοι πλουτιζουν σε βαρος ολων μας και οχι τα μικρομαγαζα της γειτονιας και τα συνοικιακα καταστηματα.

τα τεραστια καταστηματα τυπου jumbo π.χ. με την απαραδεκτη ποιοτητα , που δεν τους ενδιαφερει καν για τον πελατη . Για πηγαινετε να ζητησετε καλυτερη τιμη , αν ψωνισετε π.χ 200 ευρώ !!!! το μαγαζακι της γειτονιας ομως , που δουλευει ο ιδιος μεσα απο το πρωι μεχρι το βραδυ , κανει τα παντα να σας ικανοποιησει.

Αλλά τελικά , δεν ξερω τι σας ενδιαφερει................

Απιστευτα λεφτα σε νυφικά , κτηματα , catering , ανθοπωλεία που κανείς δεν λέει κουβέντα , αλλά τεράστιο θεμα τα 0,30 διαφορα την τιμη.

Αυτος που θα φτιαξει την μπομπονιερα π.χ. θα αγορασει τα υλικα που θελετε , απο τα οποια φυσικα θα του μεινει ενα μερος, θα πληρωσει ανθρωπους να τα φτιαξουν και φυσικά πρεπει να βγαλει και κερδος. Δεν δουλευει κανεις για χομπι !!!!!

Είμαι σιγουρη οτι αν ξεραμε ο καθενας την δουλεια του αλλου , θα βρισκαμε πολλά πραγματα ακριβα. Αλλά ο καθενας πρεπει να κανει την δουλεια του.
Με αυτην την νοοτροπία σε λιγο δεν θα υπαρχει συνοικιακο μαγαζι , απλα εσεις οι ιδιοι θα πλουτιζετε τους μεγαλοεπιχειρηματίες !!!!!!!

Οπως ειπα , φυσικα η αγορα ειναι ελευθερη και διακαιωμα σας να ψαχνετε - απορω βεβαια που βρισκετε τοσο χρονο ? - , αλλα δεν ειναι δικαιωμα σας και δεν μπορειτε να κρινετε και να κατηγορείτε ζωντας στην αγνοια σας , οτι τα καταστηματα κλεβουν , οτι κοροιδεύουν κλπ κλπ
http://www.parents.gr/forum/images/statusicon/user_online.gif http://www.parents.gr/forum/images/buttons/report.gif (http://www.parents.gr/forum/report.php?p=1632820) http://www.parents.gr/forum/images/misc/progress.gif http://www.parents.gr/forum/images/buttons/edit.gif (http://www.parents.gr/forum/editpost.php?do=editpost&p=1632820) http://www.parents.gr/forum/images/buttons/quote.gif (http://www.parents.gr/forum/newreply.php?do=newreply&p=1632820) http://www.parents.gr/forum/images/buttons/multiquote_off.gif (http://www.parents.gr/forum/newreply.php?do=newreply&p=1632820) http://www.parents.gr/forum/images/buttons/quickreply.gif (http://www.parents.gr/forum/newreply.php?do=newreply&p=1632820)
vivianaΕμφάνιση Δημόσιου Προφίλ (http://www.parents.gr/forum/member.php?u=31667)Αποστολή προσωπικού μηνύματος στον/στην: viviana (http://www.parents.gr/forum/private.php?do=newpm&u=31667)Εμφάνιση περισσότερων μηνυμάτων του χρήστη viviana (http://www.parents.gr/forum/search.php?do=finduser&u=31667)Add viviana to Your Contacts (http://www.parents.gr/forum/profile.php?do=addlist&userlist=buddy&u=31667)

http://www.parents.gr/forum/images/buttons/reply.gif (http://www.parents.gr/forum/newreply.php?do=newreply&noquote=1&p=1632820)

kalamaraki
13-07-10, 08:04
Ασε βρε Βιβιανα.....
δεν χρειαζομαστε μάθημα οικονομιας. Χρονια τωρα κερδοσκοπείτε εις βάρος των καταναλωτων ολοι σας εσεις οι ιδιοκτήτες καταστηματων πχ βαφτιστικων ή ηλεκτρικων συσκευων....Γιατι δεν νοειτε να βρισκω τις ιδιες μπομπονιερες πχ του Παρισι σε σενα πχ 4ευρώ ....και σε εναν αλλο πχ στα 2ευρω....Εκεινος εξοδα δεν εχει??? Εκεινος ενοικιο δεν πληρώνει?
Αλλα ναι βεβαια....να δικαιολογήσουμε το ενοικιο του Κολωνακιου....αλλα ετσι ειναι εχεις δικιο...οι μεταξωτοι ω θελουν και μεταξωτά βρακάκια.....

Τωρα οσον αφορα το σχολιο σου το που βρισκουμαι το χρονο νομιζω ειναι ατοπο....ασκοπο...και ανουσιο!!! Ειναι σαν να υποννοεις οτι το ξυνουμε ολη μερα ενω εσυ τρεχεις.... Ολοι τρεχουμε στην καθημερινότητα μας οχι μονο εσεις! Για αυτο καλυτερα να ανακαλέσεις....γιατι προσωπικα θιγομαι με αυτο το σχολιο σου!!

Δεν ζουμε στην αγνοια μας πλεον!! Εκει ειναι το θεμα και αυτο σας πονάει! Ξυπνήσαμε επιτέλους ως καταναλωτες!!! Και αυτο σας καιει....πολυ ομως! Σας καιει που δεν μπορειτε πια να μας πουλησετε φυκια για μεταξωτες κορδέλες!!!
Και ναι με κλέβουν....με καθε ευκαιρια ,..........με κοροιδέυουν με κάθε ευκαιρια............
Και ολα αυτα στο βωμο του κέρδους! Για την κονομα.....!!!

ravT
13-07-10, 10:50
Ξέρω πολύ καλά (μα πάαααρα πολύ καλά) τι έξοδα έχει ένα κατάστημα. Ξέρω όμως ποσο υπερτιμολογούνται τα προϊόντα στα εμπορικά καταστήματα, τόσο που όχι απλά έχετε κέρδος αλλά υπερ-κέρδος. 2ον εμείς που ξυνόμαστε όλη μέρα, ξυνόμαστε τόσο που δεν έχουμε την πολυτέλεια να τρέχουμε στα μαγαζιά για να βρουμε κάτι φθηνό, γι αυτό το βρίσκουμε στο ίντερνετ. Η ποιότητα είναι κάτι απολύτως υποκειμενικό, όπως και το γούστο. Κάτι απολύτως αντικειμενικό δε, είναι το οικονομικό. Αν ΔΕΝ έχω άνεση ΔΕΝ θα πάω να πληρώσω ΤΗΝ ΙΔΙΑ μπομπονιέρα 2 ευρώ πάνω επειδή εσύ έχεις μαγαζί με υψηλό ενοίκιο... Όσο δεν αλλάζετε μυαλά, τόσο θα προσπαθείτε τόσο άκομψα να επιβάλλετε τις απόψεις σας στους καταναλωτές.

kalamaraki
13-07-10, 10:56
Το κυριοτερο ειναι οτι οι καταναλωτες πια εχουν ξυπνήσει!!!!!!!!!!!!!!!!
Δεν ειναι προβατα....απαιτουν και καποιες φορες κερδιζουν!!!!!!
Γιατι αγαπητη Βιβιανα....οταν εσυ πχ (οχι εσυ σιγκεκριμενα) μου δινεις σε περιοδο εκπτώσεων ενα αντικέιμενο -20-40-50%...........παλι κέρδος βγάζεις! Γιατι?
Γιατι υπερκοστολογεις, υπερτιμολογεις τα προιόντα σου και συνήθως εχεις εως και 1000% κέρδος....γιατι ολοι σας απο τον μανάβη....μεχρι και την μπουτικ κολωνακιου ετσι κανετε!Γιατι πχ ενα φορεμα Ντολτσε....εδω κανει 500ευρώ ενω στην Ιταλια κανει 300ευρώ????????????????????
Ελα παππου να σου δειξω τα χωράφια σου....
Ευτυχως εμεις οι των 30+ καταναλωτες ειμαστε ποιο υποψιασμένοι ξυπνήσαμε επιτέλους για να χαντακώσουμε τους κερδοσκόπους επιχειρηματιες...που νομιζουν οτι μονο αυτοι πουλανε προιόντα!

viviana
13-07-10, 11:31
Ξέρω πολύ καλά (μα πάαααρα πολύ καλά) τι έξοδα έχει ένα κατάστημα. Ξέρω όμως ποσο υπερτιμολογούνται τα προϊόντα στα εμπορικά καταστήματα, τόσο που όχι απλά έχετε κέρδος αλλά υπερ-κέρδος. 2ον εμείς που ξυνόμαστε όλη μέρα, ξυνόμαστε τόσο που δεν έχουμε την πολυτέλεια να τρέχουμε στα μαγαζιά για να βρουμε κάτι φθηνό, γι αυτό το βρίσκουμε στο ίντερνετ. Η ποιότητα είναι κάτι απολύτως υποκειμενικό, όπως και το γούστο. Κάτι απολύτως αντικειμενικό δε, είναι το οικονομικό. Αν ΔΕΝ έχω άνεση ΔΕΝ θα πάω να πληρώσω ΤΗΝ ΙΔΙΑ μπομπονιέρα 2 ευρώ πάνω επειδή εσύ έχεις μαγαζί με υψηλό ενοίκιο... Όσο δεν αλλάζετε μυαλά, τόσο θα προσπαθείτε τόσο άκομψα να επιβάλλετε τις απόψεις σας στους καταναλωτές.

1 /Συμφωνω , οτι αν δεν μπορεις δεν θα πας να πληρωσεις την πανακριβη μπομπονιερα. κι εγω το ιδιο κανω , αγοραζω αυτο που μπορω. Αλλά δεν χαρακτηριζω , οτι με κλεβουν χωρις να γνωριζω
2/ Δεν ειπα ποτε οτι ξυνεστε. Ισα ισα ειπα το αντιθετο , οτι απορω πως βρισκετε χρονο με παιδια , δουλειά κλπ. οποιος καταλαβε ...καταλαβε
3/ Δεν με ενδιαφερει να επιβαλω την αποψη μου σε κανεναν
4/ Μπορειτε να πιστευετε οτι θελετε , αν μπορουσατε να μεινετε 1 μηνα , σε ενα μαγαζι θα καταλαβαινατε. Δεν εχω δει κανεναν που εχει ενα μαγαζακι , και προσπαθει να επιβιωσει , να εχει μεζονετες κ κοτερα

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΑΣΧΕΤΟ , ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΩ ΚΑΙ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΦΤΕΣ

kalamaraki
13-07-10, 11:54
Ελα μου ντε....
Παντως αναμφισβήτητα...η ελλαδα υπερκοστολογει και υπερτιμολογει!
Αυτο ειναι φανερο....μια βολτα να κανεις εξω...η στο ιντερνετ να μπεις....το βλεπεις κανει μπαμ!!!!!! Πχ....πουκαμισο μπερμπερυ...παρισι 100ευρω...Ελλαδα...θεσσ...χοντος...180ευρώ!!! Τι λεμε τωρα....ασε ...!
Ποτε ξανα...ευρω τσακιστο!

kalamaraki
13-07-10, 11:58
Ελλαδα....ποδήλατο και τσουληθρα επωνυμότατης μάρκας ποδήλατο 140ευρώ...τσουλήθρα 120.........
Γερμανια....ποδήλατο 80ευρώ....τσουληθρα 70ευρώ... κερδος 60+50=110ευρω!!!!!
Μη μου πεις...ειναι τα μεταφορικα ειναι τα εισαγώμενα...ασε!
Προτιμω να μεινουν στην τσέπη μου!!!!!!!!
Τέλος!!!!!!!

Access
13-07-10, 12:09
Δεν ξερω τι κανατε ή τι κανετε ........

εγω μιλαω για τον εαυτο μου

Αυτό είναι το πρόβλημα, ότι μάλλον μιλάς μόνο για τον εαυτό σου καλή μου γιατί άντε αν δεν είναι το 99,00 % των Ελλήνων καταστηματαρχών είναι έτσι, είναι το 90% και δεν είναι μόνο ότι υπερ κοστολογούν υπηρεσίες που παραδοσιακά στην Ελλάδα θεωρούνται κερδοφόρες γάμος, βάφτιση, παιδικά ρούχα κ.α αλλά νομίζουν ότι μας κάνουν χάρη κιόλας, όταν ζητάμε να μας εξυπηρετήσουν, με αυτή την ωχ αδελφίστικη συμπεριφορά του Έλληνα.
Η λογική ότι όταν θέλεις να χαρείς ή να πεθάνεις πρέπει να πληρώσεις αδρά σε αυτό τον τόπο καλά κρατεί ………

Μην εθελοτυφλείς η κατάσταση στην Ελλάδα είναι έτσι και έτσι θα παραμείνει ΕΚΤΟΣ και αν τα πρόβατα καταναλωτές ξυπνήσουν και ΑΠΑΙΤΗΣΟΥΝ αυτό που σε άλλες χώρες είναι αυτονόητο

viviana
13-07-10, 12:11
Α τι μας λες???
Δεν θα μιλάμε γιατι δεν γνωριζουμε προσωπικα οοοοολους τους "επιχειρηματιες" της Ελλαδος? Σε κατηγορησε κανεις σε προσωπικο επιπεδο για να θιγεσαι? Η εισαι προεδρος καποιου συνδικάτου και θιγεσαι?
Κανεις δεν μιλησε για σενα σιγκεκριμένα ως επιχειρηματια ή καταστηματάρχη!

Το φορουμ ειναι δημοσιο και μπορουμε να εκφραζομαστε κοσμια μεν αλλα να λεμε την γνωμη μας! Και ναι θα επιμενω ειναι οοοολοι τους απαράδεκτοι και κλέβουν τον καταναλωτη οταν υπερτιμολογουν και υπερκοστολογουν τα προιόντα τους στο βωμο των εξόδων εισαγωγής φπα κτλπ

Και οχι δεν θα μετακομισω στο Παριση..........
Υπάρχει και το Internet Shopping ευτυχως!!!

Ζητω το Internet Shopping για να μη με κλέβουν!!!!

αχαχχααχα:p:p:p:p με κανετε και γελαω παντως !!!
Δεν θιχτηκα καν. παρολο που σε μενα απευθυνθηκες λεγοντας οτι κερδοσκοπουμε κλπ κλπ
απο την μια λες δεν μιλαω για ολους και 2 σειρες πιο κατω λες ολοι κλεβουν.

Φυσικά , να λες την γνωμη σου ....ειπα εγω το αντιθετο ?
και εγω την γνωμη μου λεω και απλα σας εξηγω και την αλλη πλευρα
Αν προτιμας να ψωνιζεις χωρις καν να βλεπεις το προιον , δικαιωμα σου!!!!

τα παιδακια σας μεθαυριο δεν τα στειλετε σε παιδικους , σχολεια , φροντιστηρια Ελληνικά ? Δεν θα τους κανετε ιδιατερα , με 30 !!!! ευρω την ωρα και μαυρα μαλιστα ?

ravT
13-07-10, 12:16
Καλά εμείς αποδεδειγμένα ξυνόμαστε, εσύ βρε σκληρά εργαζόμενη ιδιοκτήτρια καταστήματος που βρίσκεις το χρόνο και ασχολείσαι μαζί μας?

kalamaraki
13-07-10, 12:17
Ασε βρε Βιβιανα.....
δεν χρειαζομαστε μάθημα οικονομιας. Χρονια τωρα κερδοσκοπείτε εις βάρος των καταναλωτων ολοι σας εσεις οι ιδιοκτήτες καταστηματων πχ βαφτιστικων ή ηλεκτρικων συσκευων....Γιατι δεν νοειτε να βρισκω τις ιδιες μπομπονιερες πχ του Παρισι σε σενα πχ 4ευρώ ....και σε εναν αλλο πχ στα 2ευρω....Εκεινος εξοδα δεν εχει??? Εκεινος ενοικιο δεν πληρώνει?
Αλλα ναι βεβαια....να δικαιολογήσουμε το ενοικιο του Κολωνακιου....αλλα ετσι ειναι εχεις δικιο...οι μεταξωτοι ω θελουν και μεταξωτά βρακάκια.....

Τωρα οσον αφορα το σχολιο σου το που βρισκουμαι το χρονο νομιζω ειναι ατοπο....ασκοπο...και ανουσιο!!! Ειναι σαν να υποννοεις οτι το ξυνουμε ολη μερα ενω εσυ τρεχεις.... Ολοι τρεχουμε στην καθημερινότητα μας οχι μονο εσεις! Για αυτο καλυτερα να ανακαλέσεις....γιατι προσωπικα θιγομαι με αυτο το σχολιο σου!!

Δεν ζουμε στην αγνοια μας πλεον!! Εκει ειναι το θεμα και αυτο σας πονάει! Ξυπνήσαμε επιτέλους ως καταναλωτες!!! Και αυτο σας καιει....πολυ ομως! Σας καιει που δεν μπορειτε πια να μας πουλησετε φυκια για μεταξωτες κορδέλες!!!
Και ναι με κλέβουν....με καθε ευκαιρια ,..........με κοροιδέυουν με κάθε ευκαιρια............
Και ολα αυτα στο βωμο του κέρδους! Για την κονομα.....!!!

Το κυριοτερο ειναι οτι οι καταναλωτες πια εχουν ξυπνήσει!!!!!!!!!!!!!!!!
Δεν ειναι προβατα....απαιτουν και καποιες φορες κερδιζουν!!!!!!
Γιατι αγαπητη Βιβιανα....οταν εσυ πχ (οχι εσυ σιγκεκριμενα) μου δινεις σε περιοδο εκπτώσεων ενα αντικέιμενο -20-40-50%...........παλι κέρδος βγάζεις! Γιατι?
Γιατι υπερκοστολογεις, υπερτιμολογεις τα προιόντα σου και συνήθως εχεις εως και 1000% κέρδος....γιατι ολοι σας απο τον μανάβη....μεχρι και την μπουτικ κολωνακιου ετσι κανετε!Γιατι πχ ενα φορεμα Ντολτσε....εδω κανει 500ευρώ ενω στην Ιταλια κανει 300ευρώ????????????????????
Ελα παππου να σου δειξω τα χωράφια σου....
Ευτυχως εμεις οι των 30+ καταναλωτες ειμαστε ποιο υποψιασμένοι ξυπνήσαμε επιτέλους για να χαντακώσουμε τους κερδοσκόπους επιχειρηματιες...που νομιζουν οτι μονο αυτοι πουλανε προιόντα!

Ελα μου ντε....
Παντως αναμφισβήτητα...η ελλαδα υπερκοστολογει και υπερτιμολογει!
Αυτο ειναι φανερο....μια βολτα να κανεις εξω...η στο ιντερνετ να μπεις....το βλεπεις κανει μπαμ!!!!!! Πχ....πουκαμισο μπερμπερυ...παρισι 100ευρω...Ελλαδα...θεσσ...χοντος...180ευρώ!!! Τι λεμε τωρα....ασε ...!
Ποτε ξανα...ευρω τσακιστο!

Ελλαδα....ποδήλατο και τσουληθρα επωνυμότατης μάρκας ποδήλατο 140ευρώ...τσουλήθρα 120.........
Γερμανια....ποδήλατο 80ευρώ....τσουληθρα 70ευρώ... κερδος 60+50=110ευρω!!!!!
Μη μου πεις...ειναι τα μεταφορικα ειναι τα εισαγώμενα...ασε!
Προτιμω να μεινουν στην τσέπη μου!!!!!!!!
Τέλος!!!!!!!

Οριστε ολα μου τα ποστ........
Το συμπέρασμα δικό σου!
Σε παρακαλω πολυ αν βρεις ενα σημειο που αναφέρομαι σε σενα προσωπικα να μου το υποδειξεις....και εγω θα σου ζητησω και συγνώμη!

viviana
13-07-10, 12:20
Αυτό είναι το πρόβλημα, ότι μάλλον μιλάς μόνο για τον εαυτό σου καλή μου γιατί άντε αν δεν είναι το 99,00 % των Ελλήνων καταστηματαρχών είναι έτσι, είναι το 90% και δεν είναι μόνο ότι υπερ κοστολογούν υπηρεσίες που παραδοσιακά στην Ελλάδα θεωρούνται κερδοφόρες γάμος, βάφτιση, παιδικά ρούχα κ.α αλλά νομίζουν ότι μας κάνουν χάρη κιόλας, όταν ζητάμε να μας εξυπηρετήσουν, με αυτή την ωχ αδελφίστικη συμπεριφορά του Έλληνα.
Η λογική ότι όταν θέλεις να χαρείς ή να πεθάνεις πρέπει να πληρώσεις αδρά σε αυτό τον τόπο καλά κρατεί ………

Μην εθελοτυφλείς η κατάσταση στην Ελλάδα είναι έτσι και έτσι θα παραμείνει ΕΚΤΟΣ και αν τα πρόβατα καταναλωτές ξυπνήσουν και ΑΠΑΙΤΗΣΟΥΝ αυτό που σε άλλες χώρες είναι αυτονόητο

Τι να σας πω βρε κοριτσια ....εγω οπως σας ειπα προσπαθω να κανω το καλυτερο για τον πελατη μου:-P Δεν αλλαζω τιμες , αν προκειται για γαμο ή βαφτιση.
Οπως υπαρχουν καλοι κ κακοι επαγγελματιες , υπαρχουν καλοι κ κακοι πελατες.Πελατες που σου βγαζουν την ψυχη , που απαιτουν δωρα κ εκπτωσεις για μια παραγγελια των 50 ευρώ .
Το θεμα δεν τελειωνει ποτε , γιατι ολες μπορουμε να λεμε απειρα παραδειγματα. Αυτο που λεω μονο , ειναι οτι οι μικροεπιχειρησεις δεν βγαζουν τα κερδη που νομιζετε.

πειτε μου για ενα κτημα , που θελει 3000-4000 χιλιαρικα , μονο για τον χωρο , εξτρα κετερινγκ, παρακδοροι, dj s κλπ κλπ
και σε υποχρεωνουν να παρεις τους δικους τους , να συμφωνησω 1000%

viviana
13-07-10, 12:24
Καλά εμείς αποδεδειγμένα ξυνόμαστε, εσύ βρε σκληρά εργαζόμενη ιδιοκτήτρια καταστήματος που βρίσκεις το χρόνο και ασχολείσαι μαζί μας?

θα επαναλαβω , οτι δεν ανεφερα εγω , την λεξη ξυνεστε !!!

και δεν πιστευω οτι μια γυναικα , με παιδι κ δουλειά ξυνεται.

οσο για την ειρωνια σου , σε πληροφορω οτι ειναι τετοια η δουλεια μου , που δουλευω και Σαββατοκυριακα και αυτη την στιγμη καθομαι στο γραφειο του μαγαζιου μου.

kalamaraki
13-07-10, 12:25
Κοιτα ο πελάτης θα κανει οτι πιστευει για το κερδος της τσέπης του.... Και ο καθε καταστηματάρχης θα κανει αυτο που νομιζει για να κερδισει τον πελάτη....γιατι πια οι πελάτες ειναι σαν τις μυγες....δεν μπαινουν..μονο χαζευουν αφου η αγοραστικη τους δυναμη εχει κατακερματιστει!! Αρα...ψάχνω απο αλλου βρισκω φτηνοτερα εως και -70%...αγοράζω απο εξω...και μου δινουν και κουπονι για την επομενη αγορα μου πχ -10%

viviana
13-07-10, 12:36
Κοιτα ο πελάτης θα κανει οτι πιστευει για το κερδος της τσέπης του.... Και ο καθε καταστηματάρχης θα κανει αυτο που νομιζει για να κερδισει τον πελάτη....γιατι πια οι πελάτες ειναι σαν τις μυγες....δεν μπαινουν..μονο χαζευουν αφου η αγοραστικη τους δυναμη εχει κατακερματιστει!! Αρα...ψάχνω απο αλλου βρισκω φτηνοτερα εως και -70%...αγοράζω απο εξω...και μου δινουν και κουπονι για την επομενη αγορα μου πχ -10%

Πολύ καλα κάνεις !!!! αυτο αλυσιδα παει , όλων μας η αγοραστικη δυναμη εχει κατακερματιστει.
Κι αν νομιζετε οτι μπορεί π.χ ενας μικροεπιχειρηματιας , να κλεισει για ενα μηνα και να παει διακοπες στην Μυκονο ή στην Σαντορίνη ή στην Πάρο , γαιτι τα εχει κονομησει κανετε λαθος.

Μονο που το προβλημα ειναι οτι μας εφτασαν σε αυτο το σημειο και τελικα τρωγομαστε μεταξυ μας.

mantinop
13-07-10, 12:40
Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν έχουμε το δικαίωμα να τα κάνουμε όλα τα περί βαπτίσεως μόνες μας αν έχουμε χρόνο και διάθεση και μάλιστα με τεράστια επιτυχία...στην βάπτιση του μικρού μου πριν λίγες μέρες τα έκανα όλα...μπομπονιέρες, προσκλήσεις, βαζάκια με γλυκά, κουβαδάκια με καραμέλες, στολισμό εκκλησίας και κέντρου.
Ακόμα με παίρνουν τηλέφωνο για συγχαρητήρια...και όντως ήταν όλα υπέροχα και με τα καλύτερα υλικά στις καλύτερες τιμές...ας είναι καλά τα κορίτσια που μας ενημερώνουν. Μάλιστα είμαι από επαρχία και πήγα Αθήνα για τις παραγγελίες και δεν έχασα ούτε λεπτό...ήξερα που θα πάω και σε ποιό μαγαζί:D
Έβγαλα και τα έξοδα του ταξιδιού και πήγα και την βόλτα μου...
Μιλάμε για βάπτιση υπερπαραγωγή και προσεγμένη μέχρι την τελευταία λεπτομέρια...γιατί εμείς οι απλές μαμάδες μπορούμε να κάνουμε πάρα πολλά...λίγο να πιάνει το χέρι σου και όλα γίνονται:D

kalamaraki
13-07-10, 12:40
Φαύλος κυκλος.....
I rest my case!!

Access
13-07-10, 12:45
Τι να σας πω βρε κοριτσια ....εγω οπως σας ειπα προσπαθω να κανω το καλυτερο για τον πελατη μου:-P Δεν αλλαζω τιμες , αν προκειται για γαμο ή βαφτιση.
Οπως υπαρχουν καλοι κ κακοι επαγγελματιες , υπαρχουν καλοι κ κακοι πελατες.Πελατες που σου βγαζουν την ψυχη , που απαιτουν δωρα κ εκπτωσεις για μια παραγγελια των 50 ευρώ .
Το θεμα δεν τελειωνει ποτε , γιατι ολες μπορουμε να λεμε απειρα παραδειγματα. Αυτο που λεω μονο , ειναι οτι οι μικροεπιχειρησεις δεν βγαζουν τα κερδη που νομιζετε.

πειτε μου για ενα κτημα , που θελει 3000-4000 χιλιαρικα , μονο για τον χωρο , εξτρα κετερινγκ, παρακδοροι, dj s κλπ κλπ
και σε υποχρεωνουν να παρεις τους δικους τους , να συμφωνησω 1000%

Ναι αλλά εσύ δεν μίλησες για τον εαυτό σου άλλα για τα μαγαζιά γενικώς και ναι έχεις δίκιο ότι άλλο το ενοίκο στο Κολωνάκι και άλλο στα Πατήσια τώρα αν εσύ/εγώ θέλω να ψωνίσω από το Κολωνάκι καλά να πάθω ο καταστηματάρχης όμως στα πατήσια αν δει ότι το ίδιο προιόν ο άλλος του Κολωνακίου το χρεώνει π.χ 5 ευρώ και η τελική του τιμή είναι 1,5 δεν θα το βάλει 4? Και θα σου την πει και από πάνω που αλλού το έχουν ποιο ακριβά. Τέτοιες συμπεριφορές είναι που δεν κατανοώ ως καταναλωτής και προτιμώ για να μη φουντώνω κάθε φορά που πάω στα μαγαζιά να ψωνίζω χωρίς να βλέπω το προϊόν.

Όμως επιμένω δεν υφίσταται μόνο θέμα τιμής είναι και η συμπεριφορά/νοοτροπία το client service που ΔΕΝ αλλάζει στην Ελλάδα και θα το δείς από εκατοντάδες μηνύματα εδώ μέσα που αναφέρουν παρόμοιες συμπεριφορές.

Και στο κάτω κάτω της γραφής αφού εσύ (όχι εσυ προσωπικά) ως καταστηματάρχης δέχεσαι ότι η τιμή ενοικίασης ενός καταστήματος στο Κουκάκι πρέπει να είναι π.χ 1000 Ευρώ και δεν αντιδράς στις παράλογες απαιτήσεις του ιδιοκτήτη και το κόστος του το μεταφέρεις στον καταναλωτή εγώ γιατί θα πρέπει να ανεχτώ την υπερ κοστολόγηση και να μην ψωνίζω από ηλεκτρονικά καταστήματα που δεν έχουν τα ίδια κόστη σε βιτρίνα???

viviana
13-07-10, 13:04
Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν έχουμε το δικαίωμα να τα κάνουμε όλα τα περί βαπτίσεως μόνες μας αν έχουμε χρόνο και διάθεση και μάλιστα με τεράστια επιτυχία...στην βάπτιση του μικρού μου πριν λίγες μέρες τα έκανα όλα...μπομπονιέρες, προσκλήσεις, βαζάκια με γλυκά, κουβαδάκια με καραμέλες, στολισμό εκκλησίας και κέντρου.
Ακόμα με παίρνουν τηλέφωνο για συγχαρητήρια...και όντως ήταν όλα υπέροχα και με τα καλύτερα υλικά στις καλύτερες τιμές...ας είναι καλά τα κορίτσια που μας ενημερώνουν. Μάλιστα είμαι από επαρχία και πήγα Αθήνα για τις παραγγελίες και δεν έχασα ούτε λεπτό...ήξερα που θα πάω και σε ποιό μαγαζί:D
Έβγαλα και τα έξοδα του ταξιδιού και πήγα και την βόλτα μου...
Μιλάμε για βάπτιση υπερπαραγωγή και προσεγμένη μέχρι την τελευταία λεπτομέρια...γιατί εμείς οι απλές μαμάδες μπορούμε να κάνουμε πάρα πολλά...λίγο να πιάνει το χέρι σου και όλα γίνονται:D

Φυσικα και εχετε δικαιωμα , να τα φτιαξετε μονες σας , απλα πρεπει να καταλαβετε οτι το καθε μαγαζι πρεπει να πληρωθεί γι αυτη την δουλεια.
ειπαμε ελευθερη αγορα εχουμε , ο καθενας ψαχνει και επιλεγει.
αλλα να μην λεμε οτι ολοι ειναι κλεφτες.
και για την συμπεριφορα συμφωνω απολυτα. κι εγω αν παω καπου κι εχουν μια μουρη μεχρι κατω και δεν με εξυπηρετησουν δεν θα ξαναπαω.
τελοσπαντων , με κουρασε το θεμα ...ο καθενας κανει οτι θελει.
αυτο που λεω ειναι οτι τα μικρομαγαζα δεν βγαζουν αυτα που νομιζετε.
Τα ενοικια ειναι ενα αλλο μεγαλο θεμα. Υπαρχουν φυσικα μαγαζια με 500 ευρω , αλλα δεν περναει ανθρωπος απ εξω.
οσο πιο κοντα σε μετρό , σε κεντρικο δρομο , σε αγορα ...οι ιδιοκτητες χτυπανε αλυπητα. Εγω νοικιαζα ενα μαγαζι σε πολυ κεντρικη λεωφορο , με πολυ υψηλο ενικοιο , κι οταν πριν 2 χρονια μετακομισα 100 μετρα πιο πισω γιατι δεν εβγαινα πια οικονομικα βαρεθηκα να ακουω την γκρίνια του κοσμου

- μα γιατι φυγατε ?
- μα που ηρθατε εδω και σας ψαχνουμε ?
- δεν εχει να παρκαρουμε
- γιατι στην εισοδο εχει 1 σκαλι ?

ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του. ακομα και τωρα που κοντευουν 2 χρονια.

- δεν βαλατε χαρτια , να λενε μεταφερθηκαμε ( 1 χρονο , ηταν εκει τεραστια κοκκινα χαρτια , με την διευθυνση , το τηλ και βελος να δειχνει οτι ειναι 100 μετρα πιο πισω

αλλα φυσικα δεν ενδιεφερε κανεναν , πως πληρωνα εγω τα παντα και λογικο ειναι ...αλλα μην με σταυρωνεις..............

Access
13-07-10, 13:17
Θα σε έκανε να νοιώσεις καλλίτερα αν λέγαμε ότι δεν είναι όλοι κλέφτες αλλά το 95% είναι κακοί επαγγελματίες ?? να το πούμε λοιπόν, δεν είναι όλοι κλέφτες αν αυτό σε κάνει να νιώθεις καλλίτερα.
Το θέμα είναι ότι συνεχίζεις να μιλάς για τον εαυτό σου και όχι για τους υπόλοιπους επαγγελματίες.

viviana
13-07-10, 13:29
Θα σε έκανε να νοιώσεις καλλίτερα αν λέγαμε ότι δεν είναι όλοι κλέφτες αλλά το 95% είναι κακοί επαγγελματίες ?? να το πούμε λοιπόν, δεν είναι όλοι κλέφτες αν αυτό σε κάνει να νιώθεις καλλίτερα.
Το θέμα είναι ότι συνεχίζεις να μιλάς για τον εαυτό σου και όχι για τους υπόλοιπους επαγγελματίες.

Πως να μιλησω για τους υπολοιπους δηλαδή ? Φυσικα για τον εαυτο μου θα μιλησω.
Ειπα υπαρχουν και καλοι κ κακοι επαγγελματιες , τι αλλο να πω ?
οπως ειπα , ειμαι σιγουρη οτι θα εχετε απειρα παραδειγματα καλων κ κακων.Επίσης , ειπα οτι οι μεγαλες εταιριες , βγαζουν περισοτερα κερδη.
προτιμω να στηριζω τα καταστηματα της περιοχης μου και οχι τα πολυκαταστηματα , τα εμπορικα κλπ κλπ

και στις δικες σας δουλειες , δεν ειναι ολοι το ιδιο

Εγω δεν ξερω κανεναν συναδελφο , που ειναι κλεφτης λοιπον !!!!
τωρα εσεις πως το εννοειτε δεν με αφορα.
αν νομιζετε οτι κλεφτης ειναι καποιος που αγοραζει 2 ευρω και πουλαει 5 , τοτε σαφως και δεν προκειται ποτέ να συμφωνήσουμε.

Και στο κατω κατω γιατι ειναι κλεφτες οι επιχειρηματιες , και όχι οι γιατροι ?

Στο ΙΑΣΩ ας απουμε , που πληρωνεις μεχρι και τον αερα που αναπνεεις είναι ολα ΟΚ.

vls
13-07-10, 13:31
Ωραια η κουβέντα και αρκετα χρήσιμη...ειναι δυσκολα τα πραγματα για ολους τους επαγγελματίες του ειδους και αποψη μου παντα η περιοδος που διανύουμε ειναι καταλληλη για ενα καλο ξεκαθαρισμα της αγορας. Εφτασε εποχη που τα μαγαζια με μπομπονιερες ήταν πιο πολλά απο τα φαρμακεια, και αποψή μου παντα καλα θα κανουν να κλεισουν όλοι οσοι μπηκαν στον επαγγελμα αυτο βλεποντας το σαν αρπαχτή, ελπιζω να γίνομαι κατανοητη χρησιμοποιώντας αυτον τον όρο. Και θα το δείτε και μονες σας ότι σε λίγο καιρο θα παραμεινουν αυτοι που σεβονται τη δουλεια τους, αυτοι που τιμουν τον πελατη που θα μπει στο μαγαζί και αν μη τι αλλο θα προσφερουν υπηρεσιες αξιόλογες.

Ενα ακόμα όμως που πρεπει να σημειώσω ειναι ότι περαν των υλικών και των ενοικίων και δεν ξερω κι'εγω τι αλλα εξοδα μπορει να εχει ενα καταστημα, αυτό που καλείται να πληρωσει ο καταναλωτής ειναι η ιδέα και αυτη ας μου επιτρεψεται να πιστευω ότι δεν κοστολογείται ευκολα ;)

mantinop
13-07-10, 13:33
Κανείς δεν είπε ότι όλοι οι επαγγελματίες είναι κλέφτες. Εμείς ως καταναλωτές έχουμε κάθε δικαίωμα να κάνουμε έρευνα αγοράς και να επιλέγουμε αυτό που θέλουμε στις καλύτερες τιμές.
Να σου δώσω ένα παράδειγμα...κουτάκι συγκεκριμένων διαστάσεων, σχήματος και χρώματος μου ζητούσαν στην πόλη μου 1,80€ το τεμάχιο. Στην Αθήνα σε μαγαζί στο κέντρο για το ίδιο (τονίζω το ίδιο) κουτάκι η τιμή ήταν 0,90€/τεμάχιο. Τα κουφέτα γνωστής εταιρείας τα πήρα από Αθήνα 8€/κιλό και φρεσκότατα...στην πόλη μου μου ζητούσαν 19€/κιλό και μπαγιάτικα...η κορδέλα η σατέν των 3εκ διπλόφατση τα 100μ στην πόλη μου 20€ το καρούλι, από εκεί που την αγόρασα 3€ το καρούλι, άπειρα τέτοια παραδείγματα...τα βαζάκια μου στοίχισαν τελειωμένα 1,40€ το καθένα για να τα αγοράσω μου ζήταγαν 3,5€/τεμάχιο...βέβαια έβαλα και πολύ προσωπική εργασία αλλά για τα υλικά σκέτα γιατί τόσες διαφορές?
Τέλος να σας γράψω για την πρόσκληση που μαγαζί με προσκλήσεις μου ζήταγε 10,50€ το τεμάχιο (πρόσκληση υπερπαραγωγή βέβαια και το σχέδιο δικό μου, η όλη ιδέα και σχεδίαση δικά μου) και τις έφτιαξα εγώ με κόστος μόλις 4,5€...τα σχόλια δικά σας...
Όσον αφορά τα διακοσμητικά στις μπομπονιέρες ήταν καθαρό ασήμι και στην πόλη μου ήθελαν τουλάχιστον 5πλάσια τιμή:shock:
Δεν θα κατηγορήσω τους επαγγελματίες της πόλης μου αλλά και εγώ έχω κάθε δικαίωμα να αγοράζω από όπου θέλω σε συμφέρουσες τιμές...
Σκοπός αυτού του θέματος είναι η αλληλοενημέρωση των μελών για τα διάφορα μαγαζιά, τις τιμές και την εξυπηρέτηση που παρέχουν...οπότε κάθε άλλο σχόλιο από εμένα είναι περιττό;)

vls
13-07-10, 13:38
Δεν θα κατηγορήσω τους επαγγελματίες της πόλης μου αλλά και εγώ έχω κάθε δικαίωμα να αγοράζω από όπου θέλω σε συμφέρουσες τιμές...
Σκοπός αυτού του θέματος είναι η αλληλοενημέρωση των μελών για τα διάφορα μαγαζιά, τις τιμές και την εξυπηρέτηση που παρέχουν...οπότε κάθε άλλο σχόλιο από εμένα είναι περιττό;)

Εχουμε τα "χρωματα" μπορούμε όμως να "ζωγραφίσουμε" όλοι ?

mantinop
13-07-10, 13:38
Ενα ακόμα όμως που πρεπει να σημειώσω ειναι ότι περαν των υλικών και των ενοικίων και δεν ξερω κι'εγω τι αλλα εξοδα μπορει να εχει ενα καταστημα, αυτό που καλείται να πληρωσει ο καταναλωτής ειναι η ιδέα και αυτη ας μου επιτρεψεται να πιστευω ότι δεν κοστολογείται ευκολα ;)

Εγώ προσωπικά ένας βασικός λόγος (εκτός από το οικονομικό) που τα έφτιαξα όλα μόνη μου ήταν επειδή ήθελα να είναι όλα προτώτυπα:D τα σχέδια ήταν όλα δικά μου και να σας πω την αλήθεια είχα πολύ έμπνευση:wink: ιδιαίτερα για τις προσκλήσεις είμαι πολύ περήφανη :wink: όταν θα έχω λίγο χρόνο θα ανεβάσω φωτό στο ανάλογο θέμα...και θα περιμένω τα σχόλιά σας...

kalamaraki
13-07-10, 13:40

Δεν μιλαμε για το χειροποιήτο μονο......
Σου μιλησε για τα προιόντα ως μερη αυτων που θα εφτιαχνε! Οπως τα κουφέτα! οπως τις κορδέλες.... Η διαφορα ειναι παντα μεγάλη!
Το χειροποιητο ειναι αλλη υποθεση...το κονσεπτ...την ιδεα
Ξερω τι εννοεις....Ζωγραφος ειμαι.

vls
13-07-10, 13:41
Εγώ προσωπικά ένας βασικός λόγος (εκτός από το οικονομικό) που τα έφτιαξα όλα μόνη μου ήταν επειδή ήθελα να είναι όλα προτώτυπα:D τα σχέδια ήταν όλα δικά μου και να σας πω την αλήθεια είχα πολύ έμπνευση:wink: ιδιαίτερα για τις προσκλήσεις είμαι πολύ περήφανη :wink: όταν θα έχω λίγο χρόνο θα ανεβάσω φωτό στο ανάλογο θέμα...και θα περιμένω τα σχόλιά σας...

Αν λοιπόν έσύ ειχες ως επαγγελμα αυτο ακριβως που εκανες για την βαπτιση του παιδιού σου και επρεπε να "πουλήσεις" την εμπνευσή σου...πόσο θα την κοστολογούσες???

vls
13-07-10, 13:42
Σου μιλησε για τα προιόντα ως μερη αυτων που θα εφτιαχνε! Οπως τα κουφέτα! οπως τις κορδέλες.... Η διαφορα ειναι παντα μεγάλη!

Δεν διαφωνώ γι'αυτο και υπαρχει η καταναλωτική νοημοσύνη, ερευνα αγορας πρεπει να γινεται παντα ;)

viviana
13-07-10, 13:44
Ωραια η κουβέντα και αρκετα χρήσιμη...ειναι δυσκολα τα πραγματα για ολους τους επαγγελματίες του ειδους και αποψη μου παντα η περιοδος που διανύουμε ειναι καταλληλη για ενα καλο ξεκαθαρισμα της αγορας. Εφτασε εποχη που τα μαγαζια με μπομπονιερες ήταν πιο πολλά απο τα φαρμακεια, και αποψή μου παντα καλα θα κανουν να κλεισουν όλοι οσοι μπηκαν στον επαγγελμα αυτο βλεποντας το σαν αρπαχτή, ελπιζω να γίνομαι κατανοητη χρησιμοποιώντας αυτον τον όρο. Και θα το δείτε και μονες σας ότι σε λίγο καιρο θα παραμεινουν αυτοι που σεβονται τη δουλεια τους, αυτοι που τιμουν τον πελατη που θα μπει στο μαγαζί και αν μη τι αλλο θα προσφερουν υπηρεσιες αξιόλογες.

Θα συμφωνησω απολυτα:-P:-P ολα εχουν γινει σουπα.
Ας ασχοληθει επιτελους ο καθενας με το ειδος του , και οποιος ειναι καλος και το αξιζει και προσφερει σωστες υπηρεσιες , να συνεχισει.
Εδω, δεν ξερει πια τι πουλαει ο καθενας. ολοι θελουν να τα κανουν ολα.
Υπαρχει ανθοπωλειο στην περιοχη μου , που εχει

- λουτρινα
- προσκλητηρια
- μπομπονιερες
- βαφτιστικα ρουχα , μαρτυρικα , παπουτσια κλπ κλπ - 2-3 σχεδια φυσικα'
- δωρα
- μπαλονια
- το πασχα λαμπαδες κ κοτοπουλακια
- τα χριστουγενα δεντρακια κλπ
- Αγ.Βαλεντινου , καρδιες , δωρα
- καλαθια με ποτα

και ουτε θυμαμαι τι αλλο.............

δεν θα πηγαινα ποτε σε αυτο το μαγαζι , να παρω οτιδηποτε γιατι δεν εχει ταυτότητα. ολα μαζι ενα μπαχαλο , και ειναι φανερο οτι θελει να βγαλει απο παντου.
ΟΚ, οι εποχες ειναι δυσκολες για ολους ανεξαιρετως. αλλά ο καθενας ας κανει την δουλεια του. Ο φωτογραφος εχει αποψη για τα μπαλονια , ο ανθοπωλης για τα γλυκα και παει λεγοντας.

φυσικα ειναι πολλοι που το βλεπουν σαν αρπαχτη και γιατι νομιζουν επισης οτι ειναι ευκολο.
ξαναλεω δεν εχω μπομπονιερες και θα μπορουσα να εχω αλλα δεν θελω να μπλεχτω.

Οσο για την ιδέα που φυσικα πρεπει να πληρωθεί , δυστυχως υπαρχουν πολλοι που ερχονται να μας 'ψαρεψουν ' για το πως φτιαχνεται το καθε τι. Δεν καταλαβαινω δηλ γιατι πρεπει να δινω οδηγιες.
Προφανως , ο καθενας εχει επενδυσει παρα πολλά χρηματα σε ενα μαγαζί , που στις περισσοτερες περιπτωσεις ειναι με δανεια.
Πως και γιατι θα πουλησω την ιδεα μου ή την δημιουργία μου ?

Access
13-07-10, 13:45
καλά δεν είμαστε όλοι Βαν γκονγκ άλλα κάτι θα κουτσο καταφέρουμε άμα δοκιμάσουμε

vls
13-07-10, 13:51
καλά δεν είμαστε όλοι Βαν γκονγκ άλλα κάτι θα κουτσο καταφέρουμε άμα δοκιμάσουμε

Αν θελεις να κανεις μια "κουτσοκαλή" βάπτιση για το παιδί σου εισαι ελευθερη να το κανεις η αγορά ειναι ελευθερη ;)

kalamaraki
13-07-10, 13:54
Ωραια βρε κορίτσια....ψιλοσυμφωνουμε!
Και ερχομαι εγω και σε ρωτω το εξης
Γιατι εχεις ενα φορεμα Ντολτσε πχ ή Μπερμπερυ στα 600ευρώ...ενω αν βρεθω στην Ιταλια θα το παρω σιγουρα απο 100 εως 200ευρώ! Εκεινος δεν πληρώνει ενοικιο αερα στην Ρωμη στη Βενετια στη Νάπολη?
Για αυτο λεω οτι πολλοι αν οχι ολοι , αλλα οι περισσότεροι το 90% των καταστηματαρχων υπερκοστολογουν και υπερτιμολογουν τα προιόντα τους!
Πως γινεται το ιδιο ζευγαρι σταρακια εδω να εχει 66ευρώ και στο ιντερνετ να το βρισκω απο επωνυμο μαγαζι στις 30λιρες δηλαδη στα 36ευρω! Δεν ειναι κοροιδια...αυτα τα 30ευρώ εξτρα?
Ελεος δηλαδη πια......δεν αντεχω να ακουω για λειτουργικα εξοδα κτλπ
Συμφωνω οτι εχετε ζορια....και θα συνεχισετε να εχετε γιατι ο κοσμος ξύπνησε και ξάχνετε πια!

mantinop
13-07-10, 13:54

Κορίτσια μιλάω μόνο για τα υλικά και όχι για κάποιο έτοιμο προϊόν που φυσικά έχει μέσα στο κόστος και τα πνευματικά δικαιώματα. Όμως σε πολλές περιπτώσεις το δέσιμο μιας απλής κορδέλας σε ένα πουγκάκι και το γέμισμα με 5-6 κουφέτα τι πνευματικά δικαιώματα έχει για να κοστολογείτε σε κάποιες περιπτώσεις πανάκριβα?

Αν λοιπόν έσύ ειχες ως επαγγελμα αυτο ακριβως που εκανες για την βαπτιση του παιδιού σου και επρεπε να "πουλήσεις" την εμπνευσή σου...πόσο θα την κοστολογούσες???

Δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί το επάγγελμά μου είναι άλλο, τελείως άσχετο με το αντικείμενο αυτό...αλλά τα χέρια μου πιάνουν πολύ;)

viviana
13-07-10, 13:55
Κανείς δεν είπε ότι όλοι οι επαγγελματίες είναι κλέφτες. Εμείς ως καταναλωτές έχουμε κάθε δικαίωμα να κάνουμε έρευνα αγοράς και να επιλέγουμε αυτό που θέλουμε στις καλύτερες τιμές.
Εγω απο την αρχη λεω , οτι η αγορα ειναι ελευθερη και ο καθενας μπορει να κανει ερευνα αγορας και να επιλεξει οτι σου αρεσει

Να σου δώσω ένα παράδειγμα...κουτάκι συγκεκριμένων διαστάσεων, σχήματος και χρώματος μου ζητούσαν στην πόλη μου 1,80€ το τεμάχιο. Στην Αθήνα σε μαγαζί στο κέντρο για το ίδιο (τονίζω το ίδιο) κουτάκι η τιμή ήταν 0,90€/τεμάχιο.

Τα κουφέτα γνωστής εταιρείας τα πήρα από Αθήνα 8€/κιλό και φρεσκότατα...στην πόλη μου μου ζητούσαν 19€/κιλό και μπαγιάτικα...η κορδέλα η σατέν των 3εκ διπλόφατση τα 100μ στην πόλη μου 20€ το καρούλι, από εκεί που την αγόρασα 3€ το καρούλι, άπειρα τέτοια παραδείγματα...τα βαζάκια μου στοίχισαν τελειωμένα 1,40€ το καθένα για να τα αγοράσω μου ζήταγαν 3,5€/τεμάχιο...βέβαια έβαλα και πολύ προσωπική εργασία αλλά για τα υλικά σκέτα γιατί τόσες διαφορές?
Τέλος να σας γράψω για την πρόσκληση που μαγαζί με προσκλήσεις μου ζήταγε 10,50€ το τεμάχιο (πρόσκληση υπερπαραγωγή βέβαια και το σχέδιο δικό μου, η όλη ιδέα και σχεδίαση δικά μου) και τις έφτιαξα εγώ με κόστος μόλις 4,5€...τα σχόλια δικά σας...
Οσον αφορά τα διακοσμητικά στις μπομπονιέρες ήταν καθαρό ασήμι και στην πόλη μου ήθελαν τουλάχιστον 5πλάσια τιμή:shock:

Δεν θα διαφωνησω σε αυτο. Το μαγαζι της Αθηνας μπορει να τα φτιαχνει ο ιδιος ή να παιρνει πολυ μεγαλες ποσοτητες και φυσικα να εχει αλλες τιμες.
Το μαγαζι της πολης σου , ισως αγοραζει απο το μαγαζι της Αθηνας 0,90 και λογικα το πουλαει 1,80. Αυτο δεν τον κανει κλεφτη ή κακο επαγγελματια. Δυστυχως , οσο πιο πολυ μεσαζοντες υπαρχουν ανεβαινει το κοστος

Δεν ξερω τι σχεδιο ηταν και κοστιζε τοσο , αλλα προφανως επρεπε να γινει μακετα και ηταν κατι μονο για σενα κ όχι κατι που ηδη υπηρχε σαν μακετα
Φυσικα και εχεις διακιωμα να αγοραζεις απο οπου θελεις......

Access
13-07-10, 14:00
Αν θελεις να κανεις μια "κουτσοκαλή" βάπτιση για το παιδί σου εισαι ελευθερη να το κανεις η αγορά ειναι ελευθερη ;)
of course my dear μια ερώτησης μόνο γιατί δηλαδή θα πρέπει να χρυσοπληρώσω το δεικνύεστε της υπόθεσης ???
Υποτίθεται ότι η βάπτιση και ο γάμος είναι μυστήριο ποιος με υποχρεώνει να κάνω concept ?? άκου concept στην βάπτιση ………….αν θέλω να το κάνω η αγορά όπως λες είναι ελεύθερη όπως και το Internet......... :p
edit.........α.......και τι εννοείς με το κουτσοκαλη ?? ο καθείς με το πόσο αντέχει η τσέπη του πράττει

vls
13-07-10, 14:01
Γιατι εχεις ενα φορεμα Ντολτσε πχ ή Μπερμπερυ στα 600ευρώ...ενω αν βρεθω στην Ιταλια θα το παρω σιγουρα απο 100 εως 200ευρώ! Εκεινος δεν πληρώνει ενοικιο αερα στην Ρωμη στη Βενετια στη Νάπολη?
Για αυτο λεω οτι πολλοι αν οχι ολοι , αλλα οι περισσότεροι το 90% των καταστηματαρχων υπερκοστολογουν και υπερτιμολογουν τα προιόντα τους!
Πως γινεται το ιδιο ζευγαρι σταρακια εδω να εχει 66ευρώ και στο ιντερνετ να το βρισκω απο επωνυμο μαγαζι στις 30λιρες δηλαδη στα 36ευρω! Δεν ειναι κοροιδια...αυτα τα 30ευρώ εξτρα?
Συμφωνω οτι εχετε ζορια....και θα συνεχισετε να εχετε γιατι ο κοσμος ξύπνησε και ξάχνετε πια!

Και πάλι δεν διαφωνώ μαζί σου...μπορεις να πας στη Ρωμη (με αεροπλάνο?) να κατσεις δύο μερες (σε ξενοδοχείο?) και να κανεις τα ψώνια σου με την ησυχία σου και να πληρωσεις 400 ευρω φθηνότερα. Η αγορά το ξαναλέω ειναι ελεύθερη δεν διαφωνουμε

kalamaraki
13-07-10, 14:02
Το μαγαζι της πολης σου , ισως αγοραζει απο το μαγαζι της Αθηνας 0,90 και λογικα το πουλαει 1,80. Αυτο δεν τον κανει κλεφτη ή κακο επαγγελματια. Δυστυχως , οσο πιο πολυ μεσαζοντες υπαρχουν ανεβαινει το κοστος

Το μαγαζι της πολης της αποκλειεται να τα αγοράζει απο αλλο μαγαζι .....τα αγοράζει απο βιοτεχνια αποθήκη υλικων.... Γιατι και ο Αθηναιος απο αλλου τα αγοράζει και τα δινει 0,90....και εννοειτε οτι εχει κερδος! Και το επαρχιακο απο βιοτεχνια αποθηκη τα παιρνει...αλλα σου λεει...κατσε εδω ειμαστε...! Που θα πανε? Εδω εχουμε 5-6 μαγαζια...απο εδω θα ερθουν θελουν δεν θέλουν!!
Αμ δε....

kalamaraki
13-07-10, 14:03
Και πάλι δεν διαφωνώ μαζί σου...μπορεις να πας στη Ρωμη (με αεροπλάνο?) να κατσεις δύο μερες (σε ξενοδοχείο?) και να κανεις τα ψώνια σου με την ησυχία σου και να πληρωσεις 400 ευρω φθηνότερα. Η αγορά το ξαναλέω ειναι ελεύθερη δεν διαφωνουμε

Μαλλον δεν με κατάλαβες....δεν θα παω στη Ρωμη...δεν θα ξοδευτω!
Θα τα αγοράσω ον λαιν! Γιατι εχω απιστευτο κερδος στην τσέπη και ποιοτικως το ιδιο προιον!

vls
of course my dear μια ερώτησης μόνο γιατί δηλαδή θα πρέπει να χρυσοπληρώσω το δεικνύεστε της υπόθεσης ???
Υποτίθεται ότι η βάπτιση και ο γάμος είναι μυστήριο ποιος με υποχρεώνει να κάνω concept ?? άκου concept στην βάπτιση ………….αν θέλω να το κάνω η αγορά όπως λες είναι ελεύθερη όπως και το Internet......... :p

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, το μετριο ειναι χειροτερο από το καθόλου. Μυστήριο ειναι όχι λουνα πάρκ αρα γιατι να μπαινεις σε αυτες τις διαδικασίες για ενα μετριο αποτελεσμα? Μην το κανεις καθόλου να είσαι και ήσυχη.

viviana

Καλαμαράκι,

πραγματικα πιστευω οτι δεν θελεις να καταλαβεις κι απ οτι φαινεται δεν εχεις ιδεα απο τα εξοδα , απλα επιμενεις στο δικο σου. βαρεθηκες να ακους για τα λειτουργικα εξοδα ? κι ομως αυτα ειναι ο βραχνας ενος μαγαζιου. οταν θελεις minimum 100 ευρω την ημερα - αναλογικα , ενικοιο , ρευμα , κλπ κλπ και ολη μερα κανεις ενα ωραιοτατο μηδενικο γιατι φυσικα υπαρχουν πολλες τετοιες μερες ( δεν μιλαμε για φουρνο ή σουπερ μαρκετ ) , δεν μπαινεις μεσα ? Δεν ανεβαζουμε την αλλη μερα τις τιμες γι αυτο τον λογο.

vls
13-07-10, 14:05
Μαλλον δεν με κατάλαβες....δεν θα παω στη Ρωμη...δεν θα ξοδευτω!
Θα τα αγοράσω ον λαιν! Γιατι εχω απιστευτο κερδος στην τσέπη και ποιοτικως το ιδιο προιον!

Φυσικά αν βρεις το ίδιο δεν εισαι κορόιδο να μην το παρεις συμφωνώ και επαυξάνω, αν και εδω που τα λεμε ενα ταξιδάκι στη Ρωμη δεν ειναι κακο αχ να μπορούσα να φύγω τωρα :)

vls
13-07-10, 14:08
Καλαμαράκι,

πραγματικα πιστευω οτι δεν θελεις να καταλαβεις κι απ οτι φαινεται δεν εχεις ιδεα απο τα εξοδα , απλα επιμενεις στο δικο σου. βαρεθηκες να ακους για τα λειτουργικα εξοδα ? κι ομως αυτα ειναι ο βραχνας ενος μαγαζιου. οταν θελεις minimum 100 ευρω την ημερα - αναλογικα , ενικοιο , ρευμα , κλπ κλπ και ολη μερα κανεις ενα ωραιοτατο μηδενικο γιατι φυσικα υπαρχουν πολλες τετοιες μερες ( δεν μιλαμε για φουρνο ή σουπερ μαρκετ ) , δεν μπαινεις μεσα ? Δεν ανεβαζουμε την αλλη μερα τις τιμες γι αυτο τον λογο.

Κοιτα αν τα λειτουργικά σου εξοδα ειναι μεγαλα αυτο δεν σημαίνει ότι θα την πληρωσει ο πρωτος που θα μπει μεσα...καλος σχεδιασμός και προνοητικότητα ειναι η λύση. Μην τα ψαχνουμε και όλα ετοιμα

viviana
13-07-10, 14:11
Το μαγαζι της πολης της αποκλειεται να τα αγοράζει απο αλλο μαγαζι .....τα αγοράζει απο βιοτεχνια αποθήκη υλικων.... Γιατι και ο Αθηναιος απο αλλου τα αγοράζει και τα δινει 0,90....και εννοειτε οτι εχει κερδος! Και το επαρχιακο απο βιοτεχνια αποθηκη τα παιρνει...αλλα σου λεει...κατσε εδω ειμαστε...! Που θα πανε? Εδω εχουμε 5-6 μαγαζια...απο εδω θα ερθουν θελουν δεν θέλουν!!
Αμ δε....

Ο Αθηναιος μπορει να τα φτιαχνει ο ιδιος , να εχει δικη του βιοτεχνια οπως συμβαινει πολλες φορες.Επισης , τα μαγαζιά του κεντρου ειναι γνωστο οτι εχουν καλυτερες τιμες γιατι περναει εκατομυρια κοσμος καθε μερα.
Επισης , ο Αθηναιος μπορει να συγκεντρωνει παραγγελιες και να τις φτιαχνει μαζικα . Ειναι πολλά στη μεση ..........

Δυστυχως αρνεισαι εστω και να σκεφτεις λιγο διαφορετικα

viviana
13-07-10, 14:14
Κοιτα αν τα λειτουργικά σου εξοδα ειναι μεγαλα αυτο δεν σημαίνει ότι θα την πληρωσει ο πρωτος που θα μπει μεσα...καλος σχεδιασμός και προνοητικότητα ειναι η λύση. Μην τα ψαχνουμε και όλα ετοιμα

Μαλλον δεν καταλαβαινομαστε. αυτο που ειπα ειναι οτι δεν αλλαζουν οι τιμες.ειναι ιδιες ολες τις μερες του χρονου (ισως δεν το διατυπωσα σωστα)

τι εννοεις καλος σχεδιασμος κ προνοητικοτητα ? τα μαγαζια ετσι ειναι ....την μια μερα εχουν δουλεια την αλλη οχι......το γνωριζουμε και το αποδεχομαστε.

viviana
13-07-10, 14:20

Μαλλον δεν καταλαβαινομαστε ή εγω δεν το διατυπωσα σωστα.
αυτο που ειπα ειναι οτι δεν αλλαζουν οι τιμες.

τι εννοεις σχεδιασμος κ προνοητικοτητα ? τα μαγαζια ετσι ειναι....την μια μερα εχουν δουλεια ..την αλλη οχι ....το γνωριζουμε και το εχουμε αποδεχτει....

ειδικα , οπως το δικο μου που ασχολειται με βαφτισεις ειναι σαφες οτι περισσοτερη δουλεια εχουμε το καλοκαιρι

Δεν σημαινει οτι αλλαζουμε τιμες

kalamaraki
13-07-10, 14:28
Δυστηχως βιβιανα...τους καταστηματάρχες τους περιμένουν πολλες τετοιες μερες!
Σε καταλαβαινω απολυτα...αλλα δεν σε συμμεριζομαι
Μαγαζι ειχε και η μητέρα μου για 12χρονια, το εζησα το ξέρω.
Αλλα οχι και ετσι! Δεν θα μου πουλήσει εμενα καποιος 60-70% πανω για να βγάλει το ενοικιο του...
Οχι αυτο δεν το καταλαβαινω....επιτηδες δηλαδη και δεν το αποδέχομαι και για αυτο δεν αγοράζω...δεν παταάω και οπου μπορω ενημερωνω τους φιλους και τους γνωστους μου για ολα οσα εχω ανακαλύψει! Πχ αγορασα ωραιότατο φόρεματάκι για την βάφτιση της κουμπάρας μου Ralph Lauren 65ευρόπουλα...εδω το ειχα βρει στο χοντο με 100ευρω...!
Σιγα μη κατσω να σκάσω ή να τα σκάσω στο χοντο ? Μπα.... τζιφος!

kalamaraki
13-07-10, 14:32

Ακριβώς αυτο! Δεν φταιω εγω ή ο καθε καταναλωτης αν ο χ καταστηματάρχης ηθελε κατάστημα στο κολωνακι...αυτο το καταστημα για να μεινει ανοιχτο θελει και κεφάλαιο κινησης απο πισω του...οχι μονο τον τζιρο και τα καθαρα κερδη του για να λειτουργήσει! Αλλιως ναι θα πουλάει τα ντολτσε και τα μπερμπερυ μεχρι και 700% πανω για να βγει ο τζιρος του!

vls
13-07-10, 14:33
!

Ειπαμε ειναι καλη εποχή για ξεκαθάρισμα ;)

kalamaraki
13-07-10, 14:35
Δυστυχως αρνεισαι εστω και να σκεφτεις λιγο διαφορετικα

Ναι αρνουμαι... γιατι αν ειχα τα κότσια και το κεφάλαιο θα ανοιγα και εγω μαγαζι...και θα πουλουσα οτι να ναι! Δεν τα εχω ομως...αλλα ουτε θα πλουτισω κανεναν τους γιατι θελαν να ανοιξουν μαγαζι καπου με μεγάλη κινηση....Ειναι το λιγοτερο γελοιο να βλεπω τα ιδια προιόντα με αποκλιση εως και -50% μονο και μονο λογω λειτουργικων εξοδων...
Απλα δεν το δεχομαι..... και αυτη ειναι η δικη μου γνωμη και εγω πράττω αναλογως του πορτοφολιου μου!
Ευτυχως για μενα και για πολλούς ξυπνήσαμε και ανοιξαμε τα ματια μας
Και ευτυχως υπάρχει και το internet shopping!!!
Εχω γλιτώσει τα απειρα ευρω!!

vls
13-07-10, 14:37
Ακριβώς αυτο! Δεν φταιω εγω ή ο καθε καταναλωτης αν ο χ καταστηματάρχης ηθελε κατάστημα στο κολωνακι...αυτο το καταστημα για να μεινει ανοιχτο θελει και κεφάλαιο κινησης απο πισω του...οχι μονο τον τζιρο και τα καθαρα κερδη του για να λειτουργήσει! Αλλιως ναι θα πουλάει τα ντολτσε και τα μπερμπερυ μεχρι και 700% πανω για να βγει ο τζιρος του!

Eτσι ακριβώς προσέχουμε για να εχουμε ... οι καιροί αλλαζουν και οποιος δεν το αντιληφθεί εγκαιρως καλο ειναι να υποστεί τις συνέπειες, γιατι όταν το "αστρο" ελαμπε και μαζί και οι εισπραξεις που μυαλό και διαθεση για επαγγελματικό σχεδιασμο, τοτε ήταν καλά και πήραν φορα όλοι και φυτρωσαν τα μαγαζιά σαν μανιτάρια, τωρα ο καθε κατεργάρης στον πάγκο του (με την καλή εννοια που λεει και ο ψινάκης :) ).

Μεσα στον κοσμο ζούμε κι'εμεις δεν κατεβήκαμε από τον Αρη...

kalamaraki
13-07-10, 14:41
Μα αυτο λεω....αυτος που ψάχνει την κονόμα φαινεται...! Δεχομαι ενα +15% ενα +20% στις τιμες και ισως και να τα αγοραζω για να μη μπλέκω με κάρτες ή για να μη ψάχνω στο ιντερνετ αλλα αποκλίσεις του τυπου απο -50% εως και 80% μου φαινονται το λιγοτερο απαράδεκτες και προσβάλουν την νοημοσύνη μου και την αγοραστικη μου δυναμη!
Για αυτο και εγω σαν πολιτης μποικοτάρω το καθε τετοιο κατάστημα αγοράζοντας τα ιδια προιόντα απο αλλου κατα 99% απο ιντερνετ και ενημερωνω φιλους γνωστους!
Δεν εχω αγοράσει ρουχισμο για ολη την οικογένεια εδω και δυο χρονια απο Ελλαδα....
Απλα αρνουμαι! Αυτη ειναι η δυναμη μου και θα την χρησιμοποιω στο επακρο!

mantinop
13-07-10, 15:23
Μα αγαπητό θαλασσινό στις περιπτώσεις που αναφέρθηκα παραπάνω μιλάμε για υπερκοστολόγηση που ξεπερνάει το 100% στις περισσότερες των περιπτώσεων...και πίστεψέ με η πόλη μου δεν είναι χωριό για να υπάρχει μονοπώλειο ούτε πολύ μακρυά απ' την Αθήνα.
Γνωρίζω κι εγώ πολύ καλά από λειτουργικά έξοδα αλλά και οι μαγαζάτορες της Αθήνας δεν έχουν? γιατί τα μαγαζιά στην Ερμού είναι φτηνότερα από της Ερμού της Πάτρας? και ακόμα πιο πολύ γιατί όλα στην χώρα μας είναι τόσο ακριβότερα από το εξωτερικό? θυμήθηκα το ακατανόμαστο και φούντωσα:confused:

kalamaraki
13-07-10, 15:26
αχ αυτο το αγαπητο θαλασσινό! χε χε συμφωνω απολυτα μαζι σου απλα εγραψα επαρχια οχι αναφερομενη σε χωρια αλλα σε καθε μερος που δεν ειναι αθηνα!
Ουτε ευρώ τσακιστοοοοοοο στον ακατανόμαστο!! χεχεχχεεχ ο οποιος επαιξε και εχασε παταγωδως...μυγες βαρανε εχω μαθει στο καταστημα αναταλικής θεσσαλονικης!

vls
13-07-10, 15:33
αχ αυτο το αγαπητο θαλασσινό! χε χε συμφωνω απολυτα μαζι σου απλα εγραψα επαρχια οχι αναφερομενη σε χωρια αλλα σε καθε μερος που δεν ειναι αθηνα!
Ουτε ευρώ τσακιστοοοοοοο στον ακατανόμαστο!! χεχεχχεεχ ο οποιος επαιξε και εχασε παταγωδως...μυγες βαρανε εχω μαθει στο καταστημα αναταλικής θεσσαλονικης!

Ποιο ειναι το ακατανομαστο βρε παιδια ??

kalamaraki
13-07-10, 15:34
α...δεν παρακολουθεις το θεμα με τις ιντερνετικες αγορες...ειναι το code name για το μοδερκερ χαχαχαχαχαχα

vls
13-07-10, 15:37
α...δεν παρακολουθεις το θεμα με τις ιντερνετικες αγορες...ειναι το code name για το μοδερκερ χαχαχαχαχαχα

καταλαβα thanks παω να ενημερωθω

italiana
13-07-10, 16:34
Εγω βρηκα και για τον γαμο και για την βαφτιση εξαιρετικα πραγματα σε πολυ προσιτες τιμες γιατι για μενα μετραει το μυστηριο κι οχι η φιγουρα.Τελικα καναμε πολλη φιγουρα γιατι ακομα με ρωτανε για πολλα απο αυτα και χαιρομαι κι εγω με την σειρα μου να βοηθαω.Το μαγαζι για τα βαφτιστικα το βρηκα απο εδω(μετα για καποιο λογο το αφαιρεσαν).Η κοπελα για 500 ευρω εκανε απιστευτη δουλεια και οι μπομπονιερες 1,70.Ενταξει μπορει να υπαρχει και φτηνοτερη αλλα τη θεωρω λογικοτατη τιμη και μαλλον ηταν ωραιες αφου ειχαμε 80 καλεσμενους και πηραν και τις 250 με αποτελεσμα να ξαναπαραγγειλουμε.Στο τραπεζι δωσαμε 16 ευρω το ατομο και μας ειπαν οτι καναμε ακριβοτερο τραπεζι κι απ τον γαμο!Υπαρχουν καλοι και κακοι επαγγελματιες,εγω μαλλον θα επεσα στους καλους.Για τον φωτογραφο τα εχω ξαναπει 500 η 550 δεν θυμαμαι πια το ψηφιακο και το cd με ολες τις φωτογραφιες,ακομα τυπωνουμε!Η αδελφη μου παρηγγειλε καποια πραγματα απο ιντερνετ απο Αμερικη για να κανει την διαφορα.Λοιπον οι μπομπονιερες ερχονταν ανα 50αδες λογω τελωνειου,οι μισες λυγισμενες,μας βγηκε η ψυχη να βρουμε πατεντα να στερεωσουμε τα κουφετα και τελικα τα ριξαμε χυμα μεσα κι ηταν οτι χειροτερο εχω δει.Το νυφικο παπουτσι το επωνυμο και καλα......(θα εξηγησω γιατι λεω και καλα....)εσπασε το λουρακι του στην πρωτη δοκιμη.Λεω και καλα γιατι η κουμπαρα μου ειναι στυλιστρια σε εναν απο τους μεγαλυτερους οικους της Ιταλιας.Ας μην μαθετε καλυτερα που και πως ραβονται και τα επωνυμα και τα αντιγραφα τους.Dolce e Gabbana με 200 και 300 ευρω διαφορα απο τον υπολοιπο κοσμο δεν υπαρχουν ουτε στα outlet της Bologna.Ειχε ανεβει μια γνωστη μας και της εδειχνε τα D&G μπλουζακια της που ειχε αγορασει on line kai το μονο που της ειπε ηταν.Pολυ καλα!Κι εγω θα το πιστευα!

viviana
13-07-10, 17:30

καπως λαθος εχεις δει το πραγμα. Εννοειται οτι ο καθενας περιμενει απο το μαγαζι του να βγαζει τα εξοδα και να εχει κερδος. Αλλιως τι καθομαστε εδω?:confused::confused::confused:

το κερδος δεν βασιζεται μονο στον τζιρο , αλλα και στην καταναλωση

viviana
13-07-10, 17:34
Σε καταλαβαινω απολυτα...αλλα δεν σε συμμεριζομαι
Μαγαζι ειχε και η μητέρα μου για 12χρονια, το εζησα το ξέρω.
Αλλα οχι και ετσι! Δεν θα μου πουλήσει εμενα καποιος 60-70% πανω για να βγάλει το ενοικιο του...
Οχι αυτο δεν το καταλαβαινω....επιτηδες δηλαδη και δεν το αποδέχομαι και για αυτο δεν αγοράζω...δεν παταάω και οπου μπορω ενημερωνω τους φιλους και τους γνωστους μου για ολα οσα εχω ανακαλύψει! Πχ αγορασα ωραιότατο φόρεματάκι για την βάφτιση της κουμπάρας μου Ralph Lauren 65ευρόπουλα...εδω το ειχα βρει στο χοντο με 100ευρω...!
Σιγα μη κατσω να σκάσω ή να τα σκάσω στο χοντο ? Μπα.... τζιφος!

Δεν ξερω τι μαγαζι ειχε , αλλα τοτε θα επρεπε να καταλαβαινεις περισσοτερο. Και δεν μιλησα ποτε για 60-70%.

αλλα τι ακριβως εννοείς ? απο που θα βγαζει η καθε επιχειρηση , το ενοικιο της , τους μισθούς κλπ κλπ ? εννοείται απο τον τζιρο , οχι κλεβοντας, αλλα η μεγαλυτερη καταναλωση , φερνει και μεγαλυτερο κερδος.

Είναι σαφες όμως , οτι ο καθενας δουλευει για να κερδιζει ? ή μήπως όχι ?

kalamaraki
13-07-10, 17:35
Εγω ξερω πολυ καλα τι λεω.... εσυ το εχεις δει λαθος.....
Χρειαζεσαι και κεφάλαιο...για τετοιες περιόδους οπως αυτες.... αλλιως τζιφος το μαγαζι .... παει λουκετο! Δεν γινεται να περιμενεις καθε μηνα μα καθε μηνα και ολη την περιοδο να βγαινουν τα εξοδα κινησης του μαγαζιου και ο τζιρος σου και τα καθαρα σου κερδη... Αν κανεις ενα καλο σχεδιασμο...θα δεις οτι παντα μα παντα καθε εταιρεια που σεβεται την επιχειρηση της εχει ενα καλο κεφάλαιο στην άκρη...
Ειναι σαν να μου λες ....εχω εγω ενα δεκαχιλιαρο ευρω....ανοιγω οπως οπως ενα μαγαζι ... δινω μπροστα δυο τρια ενοικια , αγοράζω πιστωνομαι εμποριο...και κανω εγκαινια...!
Ε και? Τι ειμαι τοσο αφελης να νομιζω οτι θα εχω παντα μα παντα κερδος για να βγαλω τα εξοδα κινησης λειτουργιας συντήρησης του καταστήματος μου?
Ε αν το πιστευω αυτο τοτε παω για λουκετο!

zaharini
19-07-10, 12:34
Για να επανέλθω στο θέμα μας:-D έχω μερικές απορίες..
το adorex είναι αξιόπιστο έτσι; δεν θα έχω πρόβλημα λογικά να παραγγείλω από εκεί, για πείτε όσες έχετε εμπειρία από αυτό το κατάστημα...
το ατλας-πακέτο έχει καλύτερες τιμές από adorex? θέλει να πάρω τηλέφωνο για να μου δώσει τον τιμοκατάλογο, αν συμφέρι να το κάνω αλλιώς να το αφήσω.
γενικά θέλω να πάρω υλικά για μπομπονιέρες, κορδέλες και τούλια-τόπια για τον στολισμό. ίσως και κουφέτα αν βρω καλή τιμή. ποιο πιστεύετε ότι με συμφέρει καλύτερα;;;
αα έχω και την δυνατότητα να πάρω κάποια χονδρικής γιατί η κουνιάδα μου έχει ζαχαροπλαστείο και είδη δώρων οπότε φαντάζομαι ότι θα μπορώ να τα πάρω μέσω αυτής αλλά δεν ξέρω ποια έχουν χονδική πώληση...:roll:
όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη:cool:

despikar
19-07-10, 17:54
Καλησπέρα στις υποψήφιες σα και μένα νονες!!Εγώ πριν ένα μήνα έκλεισα τα βαπτιστικά μου σε 1 μαγαζί στη γειτονιά μου σε απίστευτη τιμή όλο το πακέτο.Περισσοτερες λεπτομέρειες μπορώ να πω με private message σε όποιον θέλει.Απλά ειμαι σίγουρη ότι τέτοια τιμή σε τέτοια ποιότητα δεν υπάρχει:-)

Twinmum81
23-07-10, 12:33
Κοριτσια εχθες παρελαβα απο Ναρλη τα πακετα μου.Να θυμησω οτι ειχα παραγγειλει απο 'κει τα παντα εκτος απο το φουστανακι της μικρης που το πηρα απο το justdresses και ειναι απλα τε-λει-ο.Ηρθαν ολα αψογα συσκευασμενα.Τα ρουχα του μικρου τελεια(να σημειωθει οτι ηταν μαρκα), οι μπομπονιερες το ιδιο (απο της μεγαλες του Παρισι, 72 κομματια) ,κουτια-λαμπαδες-λαδοπανα επι 2 για τα διδυμακια μου ολα υπεροχα.Ο Ναρλης μου εκανε δωρο και το στολισμο της κολυμπηθρας.
Τελικη τιμη για ολα τα παραπανω?620 ευρω μαζι με τα μεταφορικα
Τελικα οποιος το ψαχνει βρισκει.
Καλες βαφτησεις σε ολες μας κοριτσια ;)

kalamaraki
23-07-10, 14:05
Ετσι μπράβο Twinmum81! Γιατι οταν καποιος ελληνας καταστηματάρχης εχει νορμαλ τιμες πρεπει να το λεμε....και για την εξυπηρέτηση του και για ολα του και οταν ειναι φάουλ ομως! Με το καλο οι βαφτίσεις σας!!

alex4
23-07-10, 20:40
Ωραία twinmum . Με το καλό να βαφτίσεις τα διδυμάκια σου!

Εγώ στο παρατσάκ δεν παράγγειλα από το ναρλή τα στεμματάκια μπρελόκ. Ας όψεται ο σύζυγος που ήθελε εικόνες και πήραμε από έναν γνωστό. Τις παιδικές τις πήρα από το μαρι μπελ λίγο ακριβότερα από το ναρλή (0,15 νομίζω η διαφορά αλλά με ωραιότερο πουγκί). Πάντως αν γίνω νονά στο μέλλον σίγουρα θα προτιμήσω το ναρλή.

xiaouita
23-07-10, 21:41
Κοριτσια μου να ειστε καλα!!!!! Λεω να ανοιξουμε νεο post που να ειναι οι fun του Ναρλη!!!!
Παραγγειλα μπομπονιερα που εδω Αθηνα την εβρισκα απο 5,2Ε - 6Ε, μου την δινει 3,5Ε τελειωμενη!!!
Και δεν την ειχε στο site απλα του την περιεγραψα (ειναι πολυ χαρακτηριστικη) και ...... την ειχε! Γιουπιιιιιιιιιι! Ειμαι πολυ ενθουσιασμενη και τους εχω παρει τα αυτια ολων!!!:D:D:D:D:D:D
Ειπα να το πω και σε εσας που απο εσας εμαθα για τον Ναρλη.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩ:D:D:D:D:D:D

ΥΣ Και ναι συμφωνω με το καλαμαριον οτι οι καλοι επαγγελματιες πρεπει να λεγονται και δικαιουνται διαφημισης, προπαντων για να επωφελουνται οι καταναλωτες και μετα να κερδιζουν και αυτοι!!

Aggeloudia
23-07-10, 23:13
Σωστό!!!!!!!!!

kalamaraki
24-07-10, 00:12
Αλλά να εχουμε και τον νου μας μη καβαλήσουν και το καλαμι....
Πολυ χαιρομαι που βρηκατε αυτο που θελετε στην καλυτερη τιμη για το πορτοφόλι σας!

Δ+Β
24-07-10, 09:49
Βρε κορίτσια κάνω κάτι λάθος? Πώς μπορώ να δω τα οικονομικά πακέτα που λέει ο Ναρλής από 180 - 330?

Twinmum81
24-07-10, 10:22
Βρε κορίτσια κάνω κάτι λάθος? Πώς μπορώ να δω τα οικονομικά πακέτα που λέει ο Ναρλής από 180 - 330?

Θα πας εκει που λεει βαφτηση.Θα επιλεξεις κοριτσι (τη μικρη σου δε βαφτιζεις?) και μετα θα πας προσφορες.Για κοριτσι δε θα δεις πολλα παραγματα απο φουστανακια αλλα θα παρεις τηλ.τον Ναρλη και θα σου στειλει με mail ποια κομματια εχει σε προσφορα.Ειναι πολυ εξυπητετικος, εγω τον ειχα πρηξει...:mrgreen: μια με το ενα και μια με το αλλο.Αν θες λαδοπανα ή λαμπαδες και κουτια παλι θα κανεις το ιδιο.

Κοριτσια ειμαι υπερμαχος του ανταγωνισμου.Διαβαζοντας τις προηγουμενες σελιδες διαβασα αυτα που γραφατε για τους καταστηματαρχες.
Η αποψη μου ειναι οτι πλεον οι καταναλωτες ξυπνησαν.Το ψαχνουν και θελω να πιστευω οτι καποια στιγμη ολη η αγορα θα κινηται με γνωμονα τον ανταγωνισμο.Να υπενθυμησω βεβαια οτι και ο Ναρλης καταστηματαρχης ειναι στη Καβαλα κι ομως οι τιμες του ειναι τοσο ανταγωνιστικες που τρεχουμε απ'ολη την Ελλαδα.Να αναφερω επισης οτι πριν ενα χρονο ουτε να φανταστω δε τολμουσα οτι πολλα απο τα επωνυμα προϊοντα στα super market θα εφταναν να εχουν σχεδον την ιδια τιμη με τα ανωνυμα.Ξερω οτι ειμαι εντελως off topic αλλα θελω να πω οτι ολα αυτα ειναι αποτελεσμα του μποϊκοταζ των καταναλωτων στα πανακριβα επωνυμα που θα πρεπει να τους πληρωνουμε και τη διαφημηση.
Βεβαια δεν βαζω ολους τους καταστηματαρχες στο ιδιο τσουβαλι.
Αλλα η αγορα ειναι αρενα, ας επιβιωσουν οι καλυτεροι :grin:

kalamaraki
24-07-10, 22:14
Αλλα η αγορα ειναι αρενα, ας επιβιωσουν οι καλυτεροι

Συμφωνώ και επαυξάνω!.....

zaharini
26-07-10, 12:42
Και εμείς μαζί σας!!!;)

magnan
27-07-10, 13:32
Για τον Ναρλη ομως δειτε και εδω http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=38104 στο ποστ #28 τον αντιλογο, οπου ο Ναρλης σε καποια πραγματα ειναι φαουλ και θελει προσοχη και διευκρινισεις

sonia :)
27-07-10, 23:29
ΠΑΝΤΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ,ΤΙ ΤΙΜΕΣ ΕΧΕΙ Ο ΝΑΡΛΗΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ,ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΥΠΕΡ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ "FAMILY CLUB PRODUCTS". ON LINE ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΜΕ ΑΜΕΣΟΤΑΤΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ.ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΙΤΕΣ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΗΣΙΜΕΣ.ΠΕΡΑΣΤΕ ΚΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΟΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΕΣ ;)

dora
28-07-10, 03:22
Εγω παρηγγειλα χτες βραδυ στον ναρλη κατι μπομπονιερες του Παριση που εδω τις εβρισκα μονο σε συγκεκριμενα κομματια (πανω απο 100 κ ηθελα μονο 30)
Σημερα με πηραν τηλεφωνο να επιβεβαιωσουν την παραγγελια κ μου ειπαν οτι αυριο θα τα στειλουν.. μολις παραλαβω θα σας πω εντυπωσεις.
Παντως γενικα στο τηλεφωνο ηταν πολυ εξυπηρετικοι..

jtse
29-07-10, 10:49
Και εγώ έχω παραγγείλει μπομπονιέρες βαζάκι με γλυκό από ναρλή και περιμένω να παραλάβω. Ελπίζω να έρθουν σώες και αβλαβείς. Twinmum81 μου έδωσες κουράγιο που ήρθαν όλα τέλεια.

Κάτι άσχετο. Τις τελευταίες μέρες ακούω συνέχεια στο ράδιο διαφήμιση για 5 καταστήματα γάμου-βάπτισης με την επωνυμία "Αντωνόπουλος" στον Κορυδαλλό. Εμένα βέβαια μου έπεφταν μακριά και δεν το πολυέψαξα αλλά αν ξέρει καμία σας πληροφορίες μήπως βοηθηθούν άλλες μανούλες.

zaharini
29-07-10, 11:22
Kαι εμείς τελικά από Ναρλή παραγγείλαμε διότι στο adorex είχε εξαντληθεί η συγκεκριμένη μπόμπο που ήθελα οπότε παρήγγειλε κάτι άλλο έτοιμο από Ναρλή να γλιτώσω και τον κόπο της ετοιμασίας! Στο τηλέφωνο ήταν πολύ εξυπηρετικοί, μάλιστα η κοπέλα καθόταν και έψαχνε έναν έναν τους καταλόγους μήπως βρει κάτι σε μελισσούλα που ήθελα... Θα σας πω τις εντυπώσεις μου και όταν φτάσουν οι μπόμπο.

kornilia
01-08-10, 00:53
κοριτσια ψαχνοντας επεσα πανω σε ενα site ( www.ekounenaki.com ) που εχει ωραιες και αρκετα φθηνες μπομπονιερες. αν βεβαια οι τιμες που αναφερει περιλαμβανουν και το φπα. παντως αν βαλετε στο google " χειροποιητες μπομπονιερες ", θα βρειτε εκπληκτικα πραγματα. καποια απο αυτα βεβαια ειναι αρκετα " αλμυρα ", αλλα παλι λιγοτερο. το θεμα ειναι να παιρνουμε ιδεες, μηπως κουτσοφτιαξουμε και τιποτα μονες μας.

nicolai
03-08-10, 12:35
παιδιά θα ήθελα βοηθεια ειμαι απο την Κύπρο και θα ρθω Θεσσαλονικη θα μένω στην Καμαρα (εκει έχει διαμέρισμα ο γιός μου) και θα έχω μόνο 3 μέρες και θα πρέπει να βρω βαπτιστικά κάτι καλό αλλά όχι ακριβό.
Πιστεύω ότι τα Ελληνικά είναι πιο φθηνά απο τα εισαγώμενα .Στην Κύπρο δεν είναι και τόο φθηνά και δεν έχουμε και πολλά καταστήματα.
Υπάρχουν βιοτεχνές?
Αν μπορείται να με βοηθείσεται θα είναι αγόρι το βαπτιστικό.

alex4
03-08-10, 13:20
Nicolai
Από Θεσσαλονίκη δεν ξέρω. Μπορείς να πας Καβάλα??? Ο Ναρλής είναι
Φιλελλήνων 5, Φιλελλήνων 12 και Ερμού 18, Καβάλα - Τηλ. 2510.834706 - e-mail: info@narlis.gr
Κανά δίωρο είναι η διαδρομή? Νομίζω.

kalamaraki
03-08-10, 13:29
παιδιά θα ήθελα βοηθεια ειμαι απο την Κύπρο και θα ρθω Θεσσαλονικη θα μένω στην Καμαρα (εκει έχει διαμέρισμα ο γιός μου) και θα έχω μόνο 3 μέρες και θα πρέπει να βρω βαπτιστικά κάτι καλό αλλά όχι ακριβό.
Πιστεύω ότι τα Ελληνικά είναι πιο φθηνά απο τα εισαγώμενα .Στην Κύπρο δεν είναι και τόο φθηνά και δεν έχουμε και πολλά καταστήματα.
Υπάρχουν βιοτεχνές?
Αν μπορείται να με βοηθείσεται θα είναι αγόρι το βαπτιστικό.

Νικολαι εφοσον θα μενεις στην καμάρα, μπορεις να πεταχτεις κοντα σου ειναι στην Φράγκων που ειναι μαζεμένες ολες οι βιοτεχνιες Ελληνικες και μη βαφτιστικων ειδών, νυφικων κτλπ Θα ζητήσεις απο τον γιο σου να σε παει στην Φράγκων θα την παρεις ποδαράτη απο την αρχη και θα δεις οτι δεξια σου και αριστερά σου σε καθε πολυκατοικια εχει κατι ταμπελες να... που λεει για βαφτιστικα νυφικα κτλπ Οι βιοτεχνιες αυτες οι περισσότερες αν οχι ολες βρισκονται σε ορόφους στις πολυκατοικιες .
Ειδάλλως αν δεν εχεις προβλημα με το ιντερνετ, μπορεις να ψάξεις εδω www.narlis.gr που εχει ολους τους καταλογους προιόντως ελληνικων που θα σου δειξουν στις βιοτεχνιες αλλα τα εχει συνήθως απο -30% εως και -50% της τιμης που θα τα βρεις εξω στις βιοτεχνιες. Κανε μια ερευνα και εδω ειμαστε αν χρειαστεις κατι αλλο!

irias
04-08-10, 15:13
κορίτσια είμαι νέα στην παρέα - δεν ξέρω καν αν θα καταφέρω να σταλει το μηνυμα κ να το δείτε - ήθελα να μου πείτε που είναι αυτος ο παρίσης (θεσσαλονικη ή αθήνα) κ εναν yiaki αν γνωρίζετε που τον βρίσκουμε.

kornilia
04-08-10, 16:29
κορίτσια είμαι νέα στην παρέα - δεν ξέρω καν αν θα καταφέρω να σταλει το μηνυμα κ να το δείτε - ήθελα να μου πείτε που είναι αυτος ο παρίσης (θεσσαλονικη ή αθήνα) κ εναν yiaki αν γνωρίζετε που τον βρίσκουμε.

αμα μπεις στο www.narlis.gr θα βρεις αυτα και αλλα πολλα σε πολυ καλες τιμες και μπορεις να παραγγειλεις τηλεφωνικα.

xiaouita
04-08-10, 23:08

Parissis υπαρχει στην Ν.Ιωνια ή Ηρακλειο. Yiaki δεν εχει καταστημα αλλα πολλα καταστηματα με μπομπο συνεργαζονται. Και με τους 2 συνεργαζετε ο Ναρλης και για τον yiaki εχει τις καλυτερες τιμες του εμποριου (το εχω ψαξει πολυ). Για τον Παριση αυτο που μπορω να πω σαν προσωπικη εμπειρια ειναι οτι ηθελα να ρωτησω για παιδικες και δεν μου εδωσαν ουτε τιμη γιατι ηθελα λιγες (30 τεμαχια και αυτοι δινουν απο 80 και πανω:rolleyes:)!
Τελως παντων, και Παρισση εχει ο Ναρλης αλλα δεν εχω συγκρινει τιμες!!!

nicolai
06-08-10, 14:18
ευχαριστώ να εισαι καλά

irias
09-08-10, 18:14
ευχαριστώ πολύ όλες σας, δεν φαντάζεστε πόσο βοηθήσατε! ειδικά η κοπελιά η vera που έγραψε όοοολα εκείνα τα site!!!!

dora
11-08-10, 01:55
Λοιπον.. η παραγγελια μου ηρθα..
Οι μπομπονιερες ηρθα κ ηταν αψογες συσκευασμενες στα κουτακια τους με φελιζολ μεσα (προφανως ετσι τις παραλαμβανει) αλλα ηταν ανοιγμενες μαλλλον για να ελενξουν πως θα τις στειλουν..
Μεχρι εκει ολα καλα..
Η ποιοτητα της μπομπονιερας (γυαλινη χιονομπαλα) ηταν χαλια.. γι αυτο βεβαια δεν ευθυνεται ο Ναρλης αλλα ο προμηθευτης δηλ. ο παρισσης..:evil:
και ειλικρινα αν κ μου αρεσε τρομερα αυτο το κομματι χαιρομαι που της ειδα αργα κ δεν πηρα μονο αυτες γιατι μαλλον θα εμενα χωρις μπομπονιερες..
παρηγγειλα 30 κ μου σπασανε με την μια οι 5..
Τις εβαλα σε ενα ταψι (αυτο βρηκα την ωρα που τις ανοιγα) να της μεταφερω στο τραπεζι να τις φτιαξω κ στη μεταφορα οπως ακουμπησαν η μια με την αλλη εσπασαν..
και τις εκανα κολωτουμπες.. το παχος του γυαλιου ηταν το 1/4 απο ενα κανονικο ποτηρι του νερου.. καμια σχεση με τις χιονομπαλες που αγοραζουμε στο εμποριο που το γυαλι τους ειναι αρκετα χοντρο ωστε κ κατω να πεσουν δεν σπανε.

Τεσπα... αλλα μαλλον ανακαλυψα το μυστικο "της καλυτερης τιμης στην αγορα"
Πουθενα μεσα στην κουτα δεν υπηρχε αποδειξη, τιμολογιο, δελτιο αποστολης... τιποτα.. κανενα παραστατικο..:evil::evil:
Και φυσικα πουθενα στο σαιτ δεν αναγραφετε οτι οι τιμες ειναι χωρις ΦΠΑ ωστε να εχει δικαιολογια γι αυτην την "παραληψη"
οσες παραγγειλατε απο εκει πηρατε αποδειξη?
Γιατι αν το εχει συστημα δεν εχει τις καλυτερες τιμες στην αγορα..
τις ιδιες κ καλυτερες βρισκεις παντου χωρις αποδειξη..

kalamaraki
11-08-10, 02:05
Εγω εχω....και αποδειξη αγορας 600και ευρώ την εβαλα και στην φορολογικη μας δηλωση και δελτιο αποστολης τους προς την μεταφορική! Να τους παρεις και να την ζητήσεις....ειναι απαράδεκτο αν δεν στην έβαλαν.

zaharini
11-08-10, 12:29
Κοριτσάκια απο Πάτρα ψάχνω για υλικά για τις μπομπονιέρες αυτές τις μέρες.Έχετε κανένα μαγαζί υπόψην σας;Εγώ βρήκα αυτά:

Νικολές στην Πατρέως χαμηλά, μικρή ποικιλία σε κουτιά, πουγκάκια, κορδέλες και διακοσμητικά.

Αποθήκη συσκευασιας στην Καραισκάκη αρκετά όμορφα πράγματα, σχετικά μεγάλη ποικιλία και εξυπηρετικότατο προσωπικό!

Αμπαλάζ επίσης στην Καραισκάκη πολύ όμορφα πράγματα, έχει και ειδικό τμήμα με έτοιμες μπομπονιέρες και βαπτιστικά γενικά, πολύ ωραίες και ψαγμένες ιδέες, ίσως λίγο ακριβότερο απο τα υπόλοιπα.

mama xrysa μήπως μπορείς να μας βοηθήσεις; Θα γίνει και η δική μας βάφτιση Πάτρα και θέλω να πάρω ράνερ από εκεί για τα τραπέζια και τούλι για την κολυμβήθρα να μην τα κουβαλάω από εδώ (όχι ότι είχε και μεγάλη ποικιλία ένα μαγαζάκι που βρήκα εδώ...)
Απ'ότι έχεις γράψει μάλλον στην Καραϊσκάκη θα πρέπει να κοιτάξω. Η Αποθήκη συσκευασίας που γράφεις είχε και ράνερ ή μόνο υλικά συσκευασίας;

Κων/ντίνα
24-08-10, 14:31
Γεία σας και από μένα!
Θεωρώ απαραίτητη την παρέμβαση μου γράφοντας για ένα ηλεκτρονικό κατάστημα με το οποίο πρόσφατα συνεργάστηκα
και ευχαριστίθηκα απόλυτα από την εξυπηρέτηση,τα προϊόντα και φυσικά και τις τιμές!
Παρήγγηλα μπομπονιέρες βάπτισης με κάποιο διακοσμητικό,κουστουμάκι με όλα τα παρελκόμενα και προσκλητήρια.Εμεινα απόλυτα ευχαριστημένη!!
Πρόκειται για το edit admin (μάλλον νέο site μιας που δεν είδα να το αναφέρει κανείς) αλλά νομίζω οτί εάν κρατήσει όλα τα θετικά στοιχεία που διέκρινα θα κάνει τη διαφορά..
Το συνιστώ ανεπιφύλαχτα σε όσες κοπέλες ετοιμάζουν τη βάπτιση του μωρού τους και όχι μόνο αφού από είδα έχει και πάρα πολλά είδη!
Ελπίζω να βοηθήσω με την αναφορά του συγκεκριμένου ηλεκτρονικού καταστήματος..
PS Ελπίζω να είμαι "έντος" θέματος :D

zaharini
24-08-10, 14:58
Γεία σας και από μένα!
Θεωρώ απαραίτητη την παρέμβαση μου γράφοντας για ένα ηλεκτρονικό κατάστημα με το οποίο πρόσφατα συνεργάστηκα
και ευχαριστίθηκα απόλυτα από την εξυπηρέτηση,τα προϊόντα και φυσικά και τις τιμές!
Παρήγγηλα μπομπονιέρες βάπτισης με κάποιο διακοσμητικό,κουστουμάκι με όλα τα παρελκόμενα και προσκλητήρια.Εμεινα απόλυτα ευχαριστημένη!!
Πρόκειται για το edit admin (μάλλον νέο site μιας που δεν είδα να το αναφέρει κανείς) αλλά νομίζω οτί εάν κρατήσει όλα τα θετικά στοιχεία που διέκρινα θα κάνει τη διαφορά..
Το συνιστώ ανεπιφύλαχτα σε όσες κοπέλες ετοιμάζουν τη βάπτιση του μωρού τους και όχι μόνο αφού από είδα έχει και πάρα πολλά είδη!

Απάντησα και στο άλλο ποστ, θα το πω και εδώ ότι όποιος θέλει να διαφημιστεί μπορεί να επικοινωνήσει με τους διαχειριστές...

kornilia
24-08-10, 15:46
Γεία σας και από μένα!
Πρόκειται για το www.e-silver.gr (http://www.e-silver.gr) (μάλλον νέο site μιας που δεν είδα να το αναφέρει κανείς) αλλά νομίζω οτί εάν κρατήσει όλα τα θετικά στοιχεία που διέκρινα θα κάνει τη διαφορά..

το κανεις που το κανεις, αλλαξε τουλαχιστον και λιγο το κειμενακι σου μηπως και καποιος πισθει.

Κων/ντίνα
24-08-10, 21:43
το κανεις που το κανεις, αλλαξε τουλαχιστον και λιγο το κειμενακι σου μηπως και καποιος πισθει.

Το ότι δεν άλλαξα το κειμενάκι είναι στο ότι ενθουσιάστικα απόλυτα από το συγκεκριμένο κατάστημα και το έβαλα σε δύο συζητήσεις εκεί που θεώρησα οτι είναι σωστό.(Οπως διέκρινα και από κάποιες άλλες κοπέλες να αναφέρουν κάποια άλλα καταστήματα που εξυπηρετήθηκαν απόλυτα).
Τώρα εάν έκανα κάτι κακό και το μύνημά μου παρερμηνεύεται σαν διαφημιστικό, εάν είσαι εσύ μία από τις διαχειρίστριες ή όποιος είναι παρακαλώ διαγράψτε το.

kalamaraki
29-08-10, 18:18
Σαν κομήτης..................
φιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιςςςςςςςςςςςςςς και επεσε..............

irias
01-09-10, 14:33
Κοριτσια γεια σας κ παλι!
μεχρι τωρα ησασταν πολυ βοηθητικες αρα βασιζομαι πανω σας κ αυτη τη φορα!
Ειμαι απο Κυπρο κ προσπαθησα να επικοινωνησω με Ναρλη μεσω email εδω κ 3 βδομαδες αλλα δεν μ απαντησε ακομα κ η βαφτιση ειναι σε ενα μηνα...
Ξερει καποια αν μηπως δεν κοιταζουν τα mail τους η αν απλα καθυστερουν λογω φορτου εργασιας π.χ?
Η κατι αλλο που μπορω να κανω απο αυτη την "αποσταση" που βρισκομαι???

kornilia
01-09-10, 14:40
τι πιο μεθοδικο απο να τους παρεις τηλεφωνο; ετσι θα συνεννοηθεις πιο γρηγορα και σιγουρα.

ΤΖΕΠΕΤΟ
07-09-10, 13:18
κοριτσια επειδη το εχω ψαξει πολυ. το adorex και η οδο ρομβης εχουν τα πιο φθηνα πραγματα.

peny
07-09-10, 13:48
Κορίτσια από το adorex πήρα τα πράγματα για τη βάφτιση του γιου μου και δεν συνιστώ σε καμία!! Είμαι από επαρχία και πήγα εκεί στα τυφλά. Δεν το είχα ψάξει περισσότερο. Εδινα τα λεφτά μου και το μετάνιωνα την ίδια στιγμή!! Οι πωλήτριες με κοίταγαν με μισό ματι αλλά την χειρότερη αντιμέτωπιση την είχα από τον ίδιο τον ιδιοκτήτη.
Μετά κατέβηκα κέντρο για κατι ψιλοπράματα και μπήκα κατα τύχη στον Μαμμωνά ο οποίος ήταν ευγενέστατος και εξυπηρετικότατος. Δυστηχώς όμως τα είχα πληρώσει όλα ήδη.
Το αποτέλεσμα? Οταν μου έστειλαν τα πράγματα (ο adorex) ελειπε μία κούτα από αυτά που είχα παραγγείλει. Τους πήρα τηλέφωνο και μετά από 1 μέρα που κοίταξαν την αποθήκη τους διαπίστωσαν πως την είχαν ξεχάσει. Και αν την είχαν δώσει αλλού? Αντε να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελεφαντας!!

kornilia
07-09-10, 14:16
επειδη εχω δουλεψει πολλα χρονια σε καταστημα, οταν δινετε προκαταβολη για κατι να ζητατε ΠΑΝΤΑ μια αποδειξη εισπραξης. μονο ετσι κατοχυρωνεστε για τα λεφτα που δινετε και μπορειτε να βρειτε ακρη αν κατι παει στραβα. ευτυχως peny στη δικη σου περιπτωση πηγαν ολα κατευχην.

AnnaT
07-09-10, 14:22
Κορίτσια από το adorex πήρα τα πράγματα για τη βάφτιση του γιου μου και δεν συνιστώ σε καμία!! Είμαι από επαρχία και πήγα εκεί στα τυφλά. Δεν το είχα ψάξει περισσότερο. Εδινα τα λεφτά μου και το μετάνιωνα την ίδια στιγμή!! Οι πωλήτριες με κοίταγαν με μισό ματι αλλά την χειρότερη αντιμέτωπιση την είχα από τον ίδιο τον ιδιοκτήτη.
Μετά κατέβηκα κέντρο για κατι ψιλοπράματα και μπήκα κατα τύχη στον Μαμμωνά ο οποίος ήταν ευγενέστατος και εξυπηρετικότατος. Δυστηχώς όμως τα είχα πληρώσει όλα ήδη.
Το αποτέλεσμα? Οταν μου έστειλαν τα πράγματα (ο adorex) ελειπε μία κούτα από αυτά που είχα παραγγείλει. Τους πήρα τηλέφωνο και μετά από 1 μέρα που κοίταξαν την αποθήκη τους διαπίστωσαν πως την είχαν ξεχάσει. Και αν την είχαν δώσει αλλού? Αντε να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελεφαντας!!

Συμφωνώ και επαυξάνω για το adorex. Την άνοιξη ψάχναμε μπομπονιέρες για τη βάφτιση της μικρής της φίλης μου και πήγαμε στο συγκεκριμένο κατάστημα. Όταν τους είπαμε ότι απλά κοιτάμε και δεν θέλαμε ακόμα να αγοράσουμε έσβησαν τα φώτα του καταστήματος!!! Τι να πω. Σηκωθήκαμε και φύγαμε... Εντάξει μπορεί να έχουν καλές τιμές αλλά μη μας γ...σουν κιόλας...

peny
07-09-10, 14:26
επειδη εχω δουλεψει πολλα χρονια σε καταστημα, οταν δινετε προκαταβολη για κατι να ζητατε ΠΑΝΤΑ μια αποδειξη εισπραξης. μονο ετσι κατοχυρωνεστε για τα λεφτα που δινετε και μπορειτε να βρειτε ακρη αν κατι παει στραβα. ευτυχως peny στη δικη σου περιπτωση πηγαν ολα κατευχην.

Απόδειξη είχα πάρει ένα μπακαλόχαρτο που έγραφε το πόσο που είχα δώσει. Τίποτα παραπάνω. Το τιμολόγιο θα ερχόταν με τα πράγματα.

kornilia
07-09-10, 15:28
επειδη πολλοι δεν εχουν μπλοκ αποδειξης εισπραξης (τουλαχιστον ετσι ισχυριζονται) να ζητας σε αυτο το μπακαλοχαρτο να σου βαζουν μια σφραγιδα του καταστηματος.