PDA

Επιστροφή στο Forum : Καταστήματα με είδη βάφτισης

Σελίδες : 1 2 3 4 [5] 6 7

peny
07-09-10, 15:40
επειδη πολλοι δεν εχουν μπλοκ αποδειξης εισπραξης (τουλαχιστον ετσι ισχυριζονται) να ζητας σε αυτο το μπακαλοχαρτο να σου βαζουν μια σφραγιδα του καταστηματος.

ναι έτσι έκανα

vls
07-09-10, 16:11
Ασχετα με την ποιότητα της εξυπηρέτησης, (αν η πωλήτρια ειναι ξυνή ή όχι) η ποιότητα των προϊόντων που αγοραζετε δεν σας απασχολεί καθόλου?
Μήπως τελικά το πολύ "φτηνό" το πληρώνουμε πολύ ακριβά και δεν το αντιλαμβανόμαστε?

Μια σκεψη κανω....

peny
07-09-10, 16:31
Ασχετα με την ποιότητα της εξυπηρέτησης, (αν η πωλήτρια ειναι ξυνή ή όχι) η ποιότητα των προϊόντων που αγοραζετε δεν σας απασχολεί καθόλου?
Μήπως τελικά το πολύ "φτηνό" το πληρώνουμε πολύ ακριβά και δεν το αντιλαμβανόμαστε?

Μια σκεψη κανω....

Να σου πω... Όπως είπα πηγα μετά στον Μαμμωνά και οι τιμές του ήταν πολύ χαμηλότερες και ο άνθρωπος ήταν με το χαμόγελο και τι πήρα τελικά από αυτόν? 3? πράγματα Και στον άλλο 250? και ήταν ξυνός μέχρι την ώρα που του έδινα τα λεφτά στο χέρι και με ειρωνευόταν όλη την ώρα!!

mamaroma
09-09-10, 13:38
Καλησπέρα σε όλους

Ειμαι καινούργια στο φορουμ και ήθελα να γράψω οτι αφού διάβασα πολλές συμβουλες για την βάφτιση του γιόκα μου βρήκα μέσω μιάς φίλης ένα ηλεκτρονικό κατάστημα και πήρα απο εκεί τις μπουμπουνιέρες του.
Στην αρχή έλεγα κι εγώ να τις φτιάξω μόνη μου αλλά τελικά προτίμησα να αποφύγω την ταλαιπωρία.
Οι κοπέλες ήταν φοβερά ευγενικές, συναντηθήκαμε σπίτι μου με δείγματα γιατί απ'οτι κατάλαβα δεν έχουν κατάστημα, βρήκαμε ένα σχέδιο όπως περίπου το είχα φανταστεί και μου κάνανε όλες τις αλλαγές που ήθελα. Ηταν πολύ τυπικές σε όλα και έμεινα πολύ ευχαριστημένη.
Το αποτέλεσμα ήταν πολύ ξεχωριστό (μέχρι και ο φωτογράφος πήρε 3 μπουμπουνιέρες γιατί λέει δεν είχε ξαναδει παρόμοιες!!!)
Λεγεται mirabile visu. Απο τιμές ειναι μιά χαρά αλλά το πιο σημαντικό είναι το αποτέλεσμα που με ενθουσίασε.
Θα ανεβάσω φωτό να δείτε τον... μικρό μου πρίγκιπα.

Ευχαριστώ για όλες τις πολύτιμες συμβουλές... πέρασα αρκετές ώρες παρέα σας :)

Danai81
11-09-10, 15:08

Μια σκεψη κανω....
Και εγώ θα συμφωνήσω σε αυτό...Όχι μόνο για τη βάπτιση αλλά και γενικότερα....Τουλάχιστον απ ότι έχω προσεξει απο τα μαγαζιά για γυνακεία είδη που έχω πιο πολύ επειρία απ όσο στα παιδικά....Σημασία έχει να μπορούμε να συνεδιάσουμε το ποιοτικό με την καλύτερη δυνατή τιμή...Όμως αν αυτό είναι αδύνατο τότε τι κάνεις?Άλλωστε πολλές φορες και τα μαγαζιά με μάρκες έχουν κακή ποιότητα...εδώ έχω ακούσει για πολύ γνωστά μαγαζιά ότι πλέον γεμισαν με κινέζικα λόγω της κρίσης....Γι αυτό χρειάζεται πολύ προσοχή!Ευτυχώς τουλάχιστον που μπορούμε να ενημερωνόμαστε γιατί αλλιώς....:???:

ANNA X
12-09-10, 23:01
Καλησπέρα κορίτσια!!!

Στις 24-10-10 θα βαφτίσουμε τον μπεμπάκο μας και θέλω να βρω τούλι – κορδέλες και κουφέτα, μιας και αποφάσισα να φτιάξω εγώ τις μπομπονιέρες !!!!

Εσείς που έχετε πια master στο θέμα που προτείνεται να πάω;

Το θέμα της βάπτισης θα είναι το αερόστατο και θα κάνω ανάλογο στολισμό μάλλον με μπαλόνια (δεν έχω καταλήξει ακόμα )

Ευχαριστώ πολύ!!!!!

peny
12-09-10, 23:15
Γεια σου Άννα με το καλό η βάφτιση του μωρού σου. Λοιπόν έχω δει κατι μπομπό στη Ρομβης φοβερές για το θέμα σου. Μικρά αερόστατα και βάζεις στο καλαθάκι τους τα κουφέτα. Τιμή τότε δεν είχα ρωτήσει. Αλλά τα ξαναπέτυχα σε μαγαζί της περιοχής μου και μου είπαν 1,50 ? άρα σκετα και στο κέντρο θα είναι φθηνότερα. Είναι πάρα πολύ ωραία!!Πολύ εξυπηρετικός και με καλές τιμές είναι ο Μαμμωνάς επισης στη Ρόμβης. Εκεί όμως δεν είδα αυτά που σου λέω!! Πρεπει να υπάρχει και άλλο θέμα στο τόπικ. Θα ψαξω μήπως το βρω!!

peny
12-09-10, 23:19
Το βρήκα http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=50136&page=2 !!!

sofie
12-09-10, 23:21
Καλησπέρα κορίτσια!!!

Στις 24-10-10 θα βαφτίσουμε τον μπεμπάκο μας και θέλω να βρω τούλι – κορδέλες και κουφέτα, μιας και αποφάσισα να φτιάξω εγώ τις μπομπονιέρες !!!!

Το θέμα της βάπτισης θα είναι το αερόστατο και θα κάνω ανάλογο στολισμό μάλλον με μπαλόνια (δεν έχω καταλήξει ακόμα )

Ευχαριστώ πολύ!!!!!
Στα καταστήματα Jumbo έχει τούλια και κορδέλες για τις μπομπονιέρες!

ANNA X
12-09-10, 23:42
Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια για τις πληροφορίες !!!!!
Τα καταστήματα στη Ρόμβης είναι και το Σάβαττο ανοιχτά γιατί για καθημερινή λόγω δουλειάς δεν το βλέπω !!!

mamaroma
13-09-10, 12:23
Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια για τις πληροφορίες !!!!!
Τα καταστήματα στη Ρόμβης είναι και το Σάβαττο ανοιχτά γιατί για καθημερινή λόγω δουλειάς δεν το βλέπω !!!

ΤΑ αεροστατάκια τα είδα και στον newman αλλά τα είχε και το mirabile που έκανα τις δικές μου. Στον Newman έχει και τα υπόλοιπα υλικά βέβαια. Α! Αν είσαι νοτια προάστια είναι και ο Σωφρονάς στην βουλιαγμένης στο ύψος της Ηλιούπολης. Ειναι περίπου στις ίδιες τιμές με τον Newman αλλά πιστεύω πως έχει μεγαλύτερη ποικιλία.
Οι τιμές πάντως στο τελικό (mirabile vs φτιαξτο-μονος-σου) δεν είχαν διαφορές.
Το δύσκολο θα ειναι να βρείς που θα κρεμάσεις τα αεροστατάκια για την παρουσίαση... Εχεις κάτι στο μυαλό σου?

ANNA X
13-09-10, 22:53
Καλησπέρα και πάλι!!!
Ευχαριστώ mamaroma για τις πληροφορίες. Έχω σκεφτεί να αερόστατα να τα κρεμάσω σε δεντράκια που θα έχω στολίσει με κορδέλες. Βέβαια έχω μείνει στις σκέψεις να δώ πως θα τα φτιάξω !!!!

koralaki8
17-09-10, 18:48
Καλησπέρα κορίτσια!!!

Ευχαριστώ πολύ!!!!!
Καλησπέρα επειδη ψαχνει και μια φίλη μου για αεροστατα τα βρηκε στο Περιστερι με 0,93ευρώ και εκει εχει και υλικα για να τα φτιαξεις μονη σου ή θα στα φτιαξουν εκεινοι με 0,20 ευρω το καθενα και τα τουλια τα έχουν 3,70ευρώ τα 50 τουλια.

zaharini
17-09-10, 22:06
Nα σας γράψω και εγώ τις εντυπώσεις μου από τον Ναρλή αφού από εκεί πήραμε τελικά τις μπομπονιέρες μας. Αν και απλές ήταν πολύ ομορφές, ωραία δεμένες και γενικά περιποιημένες. Η κοπέλα με την οποία επικοινωνούσαμε ήταν εξυπηρετικότατη και με έπαιρνε τηλέφωνο για ότι πρόβλημα υπήρχε. Επίσης τους επέστρεψα και τα καλάθια και μου επέστρεψαν τα χρήματα σχετικά άμεσα.
Γενικά, πολύ ευχαριστημένη. Δεν έχω κάτι αρνητικό να πω.

ANNA X
17-09-10, 23:28
Καλησπέρα!

koralaki8 σε ποιό κατάστημα στο Περιστέρι τα βρήκε η φίλη σου; Είναι πολύ καλή η τιμή!!!!

koralaki8
18-09-10, 08:15
Καλησπέρα!

koralaki8 σε ποιό κατάστημα στο Περιστέρι τα βρήκε η φίλη σου; Είναι πολύ καλή η τιμή!!!!
καλημερα το καταστημα λεγεται ASPARA δες το site τους www.asparaevent.gr (http://www.asparaevent.gr)

koralaki8
18-09-10, 08:18
εχουνε και στο facebook profile εχει και αλλες φωτο λεγετε aspara.

xiaouita
18-09-10, 22:07
Καλησπερα και απο εμενα!! Μολις ηρθαν τα πραγματα απο τον Ναρλη! Πολυ καλα συσκευασμενα και ολα οπως τα ειχαμε συμφωνησει! (Σιελ κορδελα σε λευκο-καφε κουτι?? Τι σκεφτομουν?? Καλα που προλαβαινω να τα αλλαξω!!!) Αντε και μπαινουμε και εμεις στην τελευταια εβδομαδα πριν την βαφτιση του μπεμπη μας.... Ουφ!!
Μονο που ξεχασα να του πω να μου στειλει καλαθια και δεντρακι να κρεμασω τις παιδικες...

Fivi
20-09-10, 14:34
Αν και πλεον εμενα δεν μου χρειαζεται γιατι τα εχω βαφτισει τα παιδακια μου, απλα σας ενημερωνω οτι σε αυτο το site εχει φοβερα πραγματα μονο για βαφτιση!!!!!

Πηγε μια φιλη μου και εμεινε κατενθουσιασμενη. Της εφτιαξε εκτος απο προσκλητηρια και μπομπονιερες, βιβλιο ευχων και πολυ ωραια διακοσμηση εξω απο την εκκλησια, που τα εβαλε μετα και στο τραπεζι.

www.oneiremenivaftisi.gr

pennykkk
20-09-10, 16:50
Καλησπέρα σε όλες και όλους!!!
Καταρχήν, συγχαίρω τους εμπνευστές της ιδέας parents.gr !
Και κατά δεύτερον θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την μικρή ιστορία μου σχετικά με την αναζήτηση ειδών βάπτισης.. Καθότι πρόσφατα απέκτησα την τιμή να βαπτίσω ένα αγγελούδι 6 μόλις μηνών, επιθυμώ να εξιστορήσω την ιστορία μου ως παράδειγμα προς αποφυγήν για τις μέλλουσες νονές και τους μέλλοντες νονούς ..
όντως, η αναζήτηση ειδών βάπτισης είναι αρκετά κουραστική όταν ψάχνεις απλά και μόνο να βρεις ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟΓΟΥΣΤΑ ρουχαλάκια ...

Για να μην μακρυγορώ, θα ήθελα μέσα απο το forum να καταγγείλω και διαδικτυακά το μαγαζί littlebabyshop στο κολωνάκι (Σπευσίππου κάτι ...) καθώς 2 ημέρες πριν την βάπτιση με κορόϊδεψαν οικτρά! Μακριά μακριά μακριά!!!ΝΤΡΟΠΗ στις πωλήτριες και στην ιδιοκτητρια!!!! ΝΤΡΟΠΗ!!!!

ΠΗΓΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ 200? ΤΟ ΔΕΙΓΜΑ ΣΤΗΝ ΒΙΤΡΙΝΑ!!! ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΕΛΟ ΒΑΠΤΙΣΗΣ ΕΝΑ ΛΙΝΟ ΚΑΠΕΛΟ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ... 40? ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!

ΑΝ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΤΕ ΓΙΑ ΚΟΡΟΙΔΑ ΕΙΣΤΕ ΟΙΚΤΡΑ ΓΕΛΑΣΜΕΝΟΙ!!!!

marilita.papa
21-09-10, 17:58
και στην οδο Λέκκα έχει ωραία πράγματα. Εγώ έφτιαξα στο κοριτσάκι μου το καλοκαίρι τέλειες μπομπονιέρες στο Happy Ever After www.happyever.gr (http://www.happyever.gr)

elenada
21-09-10, 22:47
γεια σας κοριτσια!θα ηθελα την βοηθεια σας!μηπως εχετε δει καμμια παρομοια μπομπο σε αλλο σαιτ ή σε καταστημα?η συγκεκριμενη,εχει 3,5ε :shock: και θα θελαμε κατι πιο οικονομικο.ειναι η 2η,ενα βαζακι με γυψοφυλλο απο πανω και μια νεραιδουλα.

http://www.imatzika.gr/index.php#vaptisi

kornilia
21-09-10, 22:51
καλα αυτη τη μπομπονιερα την ειχα ερωτευτει κι εγω! γιατι δεν πας να παρεις μονη σου τα υλικα να τη φτιαξεις; κατω απο τη μιση τιμη θα σου ερθει. τετοιες νεραϊδουλες κυκλοφορουν απειρες στο εμποριο.

STAUROULA
22-09-10, 00:33
καλησπερα, προσπαθησα να διαβασω ολες σας τις σελιδες για να παρω πληροφοριες αλλα δεν τα καταφερα ειναι παρα πολλες, χρειαζομαι βοηθεια , θελω να φτιαξω τις μπομπονιερες μονη μου και μου αρεσουν τα καρουσελ ειδα οτι εχει το adorex στο site του αλλα λετ οτι συμπεριφερονται ασχημα εγω θα χρειαστω περιπου 120 μπομπο θα με εξηπηρετησουν? οι τιμες που λενε ειναι χωρις Φ.Π.Α ? δινουν και λιανικη? οι κοβουν μονο τιμολογιο? οσες εχετε ψωνισει απο εκει please ενημερωστε με
κατι αλλο λετε για τον Ναρλη και το ειδα και εγω καλα οι τιμες του δεν παιζονται μου αρεσαν καποιες του παρισι, αυτοι ειναι στην Καβαλα απο οτι ειδα λογικα στελνουν Αθηνα εχει παρει καμμια σας? ποσα μεταφορικα χρεωνοι? για τον ιδιο αριθμο μπομπο μιλαω, αξιζει να τα παρω απο εκει?
και κατι τελευταιο πειτε μου καποιο μαγαζι με τουλια κορδελες και κουφετα για να στολισο τις μπομπονιερες και καποιο μαγαζι για κουτια η καλαθια να τις βαλω μεσα

ξερω οτι ισως ζηταω πολλα αλλα εσεις εχετε κανει ολοκληρη ερευνα αγορας και εγω δυστηχωσ δεν μπορω να το κανω αυτο, οποτε κοριτσια βοηθατε pleaseeeeeee....... :)

peny
22-09-10, 10:28
καλησπερα, προσπαθησα να διαβασω ολες σας τις σελιδες για να παρω πληροφοριες αλλα δεν τα καταφερα ειναι παρα πολλες, χρειαζομαι βοηθεια , θελω να φτιαξω τις μπομπονιερες μονη μου και μου αρεσουν τα καρουσελ ειδα οτι εχει το adorex στο site του αλλα λετ οτι συμπεριφερονται ασχημα εγω θα χρειαστω περιπου 120 μπομπο θα με εξηπηρετησουν? οι τιμες που λενε ειναι χωρις Φ.Π.Α ? δινουν και λιανικη? οι κοβουν μονο τιμολογιο? οσες εχετε ψωνισει απο εκει please ενημερωστε με
κατι αλλο λετε για τον Ναρλη και το ειδα και εγω καλα οι τιμες του δεν παιζονται μου αρεσαν καποιες του παρισι, αυτοι ειναι στην Καβαλα απο οτι ειδα λογικα στελνουν Αθηνα εχει παρει καμμια σας? ποσα μεταφορικα χρεωνοι? για τον ιδιο αριθμο μπομπο μιλαω, αξιζει να τα παρω απο εκει?
και κατι τελευταιο πειτε μου καποιο μαγαζι με τουλια κορδελες και κουφετα για να στολισο τις μπομπονιερες και καποιο μαγαζι για κουτια η καλαθια να τις βαλω μεσα

ξερω οτι ισως ζηταω πολλα αλλα εσεις εχετε κανει ολοκληρη ερευνα αγορας και εγω δυστηχωσ δεν μπορω να το κανω αυτο, οποτε κοριτσια βοηθατε pleaseeeeeee....... :)
Γεια σου Σταυρούλα!! Καταρχήν μην αγχώνεσαι! Στον adorex θα σε στείλουν αρχικά απέναντι στο μαγαζί τους. Πιστεύω ότι μετά από πολλές δόσεις ειρωνίας του ιδιοκτήτη πολλά στραβοκοιτάγματα των πωλητριών, θα πάρεις τα υλικά για τις μπομπό. Και πες όλα αυτά τα προσπερνάς για να κάνεις τη δουλειά σου. Το θέμα είναι ότι κατά την παράδοση και αφού θα χεις ήδη πληρώσει μπορεί να σου λειπουν πράγματα.Αν και τότε είσαι τυχερή και τα έχουν εκεί τότε εντάξει τη γλίτωσες.
Αν είσαι από Αθήνα μπορείς να πας στον Μαμμωνά και στον newman που πήγε η μανα μου προχτές μου είπε ότι έχει πολύ ωραία πράγματα http://www.newman.com.gr
Αλλά να πας να τα δείς από κοντά.

marilita.papa
22-09-10, 12:30
Σταυρούλα στο Adorex έχει και λιανική, είχα πάει εγώ το καλοκαίρι. Τότε είχε καρουζελ αλλά ήταν μεγάλα σε μέγεθος, με μουσική, και μου είχαν πει ότι έκαναν περίπου 8 ευρώ το ένα. Νομίζω ότι κάνουν περισσότερο για διακοσμητικά. Είχε και κάποια μικρά πολύχρωμα, χωρίς μουσική, που έκαναν γύρω στο 1,5.Κουτιά και διάφορα υλικά υλικά έχει και στο "Πακέτο" είναι στην Χαβρίου και Πραξιτέλους και είναι πιο φθηνό γενικότερα απ'όλα όσα έχει εκεί με είδη συκευασίας

STAUROULA
22-09-10, 15:31
ευχαρστω κοριτσια για τις απαντησεις, για τα καρουζελ που λεω εννοω τα μικρα τα σταθερα να καποια κοπελα τα εχει δει και καπου αλλου ασ μου πει, πω πω μαλλον θα εκνευρστω στο adorex αλλα αν δεν βρω καπου αλλου πιο φθηνα τι να κανω? δλδ για να καταλαβω μπορει να πληρωσω και να μην παρω ολα τα κομματια? μετα αν δω οτι λοιπουν τι γινεται?

στον Ναρλη δεν εχει ψωνισει καποια κοπελα απο Αθηνα???

peny
22-09-10, 16:33
ευχαρστω κοριτσια για τις απαντησεις, για τα καρουζελ που λεω εννοω τα μικρα τα σταθερα να καποια κοπελα τα εχει δει και καπου αλλου ασ μου πει, πω πω μαλλον θα εκνευρστω στο adorex αλλα αν δεν βρω καπου αλλου πιο φθηνα τι να κανω? δλδ για να καταλαβω μπορει να πληρωσω και να μην παρω ολα τα κομματια? μετα αν δω οτι λοιπουν τι γινεται?

Εμένα μου έλειπε ένα κουτί με μπομπό. Το κατάλαβα 3 μερες αργότερα και τους τηλ. Μου είπαν ότι θα κοιτάξουν την αποθηκη τους και θα με πάρουν. Μετά από καμιά ώρα με πήραν και μου είπαν ότι ήταν εκεί.Αν δεν το καταλάβαινα εγώ δεν νομίζω ότι θα με ειδοποιούσαν εκεινοι

sonia :)
22-09-10, 19:07
Βρήκα αυτό στο site που αγόρασα υλικά για τη δική μας μπομπό και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένη ...αλλά δεν μου το βγάζει...!!θα προσπαθήσω να στο στείλω με πμ

marilita.papa
23-09-10, 16:52
Ελενάδα αυτήν την μπομπονιέρα με τη νεράιδα νομίζω την έιχα δει και στο Happy Ever After που έφτιαξα τις δικές μου, αλλά δεν ξέρω να σου πω τιμή. Αν θέλεις πάρε τηλ.να ρωτήσεις, πόσο την έχει.
Κορίτσια εγώ ψάχνω για στολισμό. Ξέρετε κάποιο καλό?Γενικά τιμές και τέτοια?Please!!

ANNA X
24-09-10, 23:51
Γεια σας και πάλι!!!!

Θέλω να σας πω ένα μεγάλο ευχαριστώ για τις πολύτιμες πληροφορίες που μου δώσατε.
Τελικά πήγα στο newman στη Θησέως και πήρα τα αερόστατα που έψαχνα για μπομπονιέρα με 0,90 το ένα και πολύ ωραίες κορδέλες. Μόλις τις ετοιμάσω θα βάλω φωτογραφία!!!!
Οι κοπέλες είναι πολύ ευγενικές και σε εξυπηρετούν άψογα.

Το μόνο μου θέμα τώρα είναι ότι ρώτησα για δεντράκι ώστε να κρεμάσω τις μπομπονιέρες αλλά μου είπαν ότι μόνο πώληση κάνουν και δεν μπορούν να μου το νοικιάσουν.

Μήπως ξέρεται από πού μπορώ να νοικιάσω δεντράκι? Γιατί δεν με συμφέρει να δώσω 65 € για αγορά(αφήστε που χρειάζομαι 2 δηλαδή 130€ ).

peny
25-09-10, 09:44
Μπράβο!!!! Μου είπε η μάνα μου ότι έχει πολύ ποικιλία και καλόγουστα πραγματάκια!!!!!!
Επίσης παίζει ρόλο να εκτιμάνε ότι αφήνεις τα λεφτά σουκαι όχι να σου κάνουν χάρη!

xiaouita
27-09-10, 14:16

Εγω ψωνισα απο Ναρλη! Το εχω γραψει λιγο πριν! Πολυ ευχαριστημενη εμεινα, και για τα καρουζελ ειχα ρωτησει και εγω και τα μεγαλα τα εχει περιπου 4-5Ε, τα μικρα δεν ξερω! Παρτα καλυτερα αδετα και χωρις κουφετα να σου ερθουν πιο οικονομικα και να μην καταστραφουν οι κορδελιτσες στη μεταφορα (εμενα ειχαν λιγο στραπατσαριστει μερικες)!
Κατα τα αλλα ολα ηταν πολυ καλα!

greenchoco
02-10-10, 20:31
Καλησπέρα και από μένα! :)
Αν θέλεις τη βοήθεια μου, υπάρχει ένα ηλεκτρονικό κατάστημα στο οποίο έκανα εγώ τις μπομπονιέρες της μικρής μου.. Έχει χιλιάδες σχέδια φωτογραφίες καθώς και υλικά να τις φτιάξεις μόνη, αλλά ακόμα και αν φαντάζεσαι ή θέλεις κάτι δικό σου της το λες και το φτιάχνει. Το site είναι το edit admin . Εάν σου αρέσει πες μου να σου στείλω το τηλ της κοπελας.

γεια σας κοριτσια!θα ηθελα την βοηθεια σας!μηπως εχετε δει καμμια παρομοια μπομπο σε αλλο σαιτ ή σε καταστημα?η συγκεκριμενη,εχει 3,5ε :shock: και θα θελαμε κατι πιο οικονομικο.ειναι η 2η,ενα βαζακι με γυψοφυλλο απο πανω και μια νεραιδουλα.

mantinop
05-10-10, 10:46
Καλησπέρα και από μένα! :)
Αν θέλεις τη βοήθεια μου, υπάρχει ένα ηλεκτρονικό κατάστημα στο οποίο έκανα εγώ τις μπομπονιέρες της μικρής μου.. Έχει χιλιάδες σχέδια φωτογραφίες καθώς και υλικά να τις φτιάξεις μόνη, αλλά ακόμα και αν φαντάζεσαι ή θέλεις κάτι δικό σου της το λες και το φτιάχνει. Το site είναι το edit adin . Εάν σου αρέσει πες μου να σου στείλω το τηλ της κοπελας.

Και η διαφήμιση συνεχίζεται....και τζάμπα...και εκ του πονηρού από δήθεν μανούλα:evil:

kalamaraki
05-10-10, 13:36
χμ.................μαντινοπ μου

greenchoco
05-10-10, 14:24

Ακριβώς.. χμ! πρέπει να ανεβάσω φωτογραφίες της κόρης μου ή οικογενειακές για να δείξω ότι είμαι μάνα;; χαχαχαχα
Μην ανησυχείς τα ban πλησιάζουν οσονούπω, και είναι το ελάχιστο που μπορείς να κάνεις όταν κάποιος αμφισβητεί την μητρότητα σου που είναι ιερό πράγμα.

vls
05-10-10, 14:31
Ακριβώς.. χμ! πρέπει να ανεβάσω φωτογραφίες της κόρης μου ή οικογενειακές για να δείξω ότι είμαι μάνα;; χαχαχαχα
Μην ανησυχείς τα ban πλησιάζουν οσονούπω, και είναι το ελάχιστο που μπορείς να κάνεις όταν κάποιος αμφισβητεί την μητρότητα σου που είναι ιερό πράγμα.

Το παρακάνεις και δεν ειναι σωστο....με μπαμπα βουλευτη κιολας....αλλα μαλλον ετσι σου εχουν μαθει...να τρομοκρατεις και να απειλεις...τσ τσ τσ τι θα πει ο κοσμος...ντροπη. χαχαχαχααχα

kalamaraki
05-10-10, 14:32

Το αν θα πεσουν ή οχι μπαναρισματα , καρτες , συστάσεις κτλπ ειναι θεμα των διαχειριστών να αποφανθουν αν καποιος κανει αμεση ή εμμεση διαφήμιση.....
Θα ελεγχθουν οι αναφορες...τα μυνήματα των μελών εκατέρωθεν....
Και θα αποσταλλουν τα "μπιλιετάκια"............
Απλα κανεις δεν σου ζήτησε αποδειξεις αν εισαι ή οχι μανουλα....
Οταν ομως ενα νεο μελος απο το πρωτο του ποστ σε διαφορα θέματα του ειδους.... σχολιαζει για ενα σαιτ κτλπ κτλπ και γραφει σχεδον μονο για αυτο...Εκει κινει υποψιες με τα γραφομενα του και εχει το δικαιωμα καθε αλλο μελος να κανει αναφορα οτι το ταδε μελος κανει εμμεση διαφήμιση απο το πρωτο ποστ του!!
Αντε καλα ξεμπερδέματα να εχουμε!

bebebo
05-10-10, 14:47
Το αν θα πεσουν ή οχι μπαναρισματα , καρτες , συστάσεις κτλπ ειναι θεμα των διαχειριστών να αποφανθουν αν καποιος κανει αμεση ή εμμεση διαφήμιση.....
Θα ελεγχθουν οι αναφορες...τα μυνήματα των μελών εκατέρωθεν....
Και θα αποσταλλουν τα "μπιλιετάκια"............
Απλα κανεις δεν σου ζήτησε αποδειξεις αν εισαι ή οχι μανουλα....
Οταν ομως ενα νεο μελος απο το πρωτο του ποστ σε διαφορα θέματα του ειδους.... σχολιαζει για ενα σαιτ κτλπ κτλπ και γραφει σχεδον μονο για αυτο...Εκει κινει υποψιες με τα γραφομενα του και εχει το δικαιωμα καθε αλλο μελος να κανει αναφορα οτι το ταδε μελος κανει εμμεση διαφήμιση απο το πρωτο ποστ του!!
Αντε καλα ξεμπερδέματα να εχουμε!

βρε παιδια ηρεμιστε .μην μπλεξουμε με τον παππου βουλευτη τωρα...

vls
05-10-10, 14:50
βρε παιδια ηρεμιστε .μην μπλεξουμε με τον παππου βουλευτη τωρα...

Μπαμπας ειναι βουλευτής ο παππους μπορει να ήταν αρχιμανδρίτης δεν μας το ειπε... :)

mantinop
05-10-10, 20:01

Ε μα βρε καλαμαράκι βαρέθηκα να διαβάζω μηνύματα για το ιντερνετικό κατάστημα που προωθεί...
μα τόσο χαζές μοιάζουμε? οεο...

Δεν σου ζήτησε ΚΑΝΕΙΣ φωτογραφίες της οικογένειάς σου...δεν αμφισβήτησε ΚΑΝΕΙΣ το ότι είσαι μάνα ΑΛΛΟΥ σε αμφισβητούμε και πάψε να το ρίχνεις αλλού...

mamaroma
20-10-10, 15:42
Για να μην μακρυγορώ, θα ήθελα μέσα απο το forum να καταγγείλω και διαδικτυακά το μαγαζί littlebabyshop στο κολωνάκι (Σπευσίππου κάτι ...) καθώς 2 ημέρες πριν την βάπτιση με κορόϊδεψαν οικτρά! Μακριά μακριά μακριά!!!ΝΤΡΟΠΗ στις πωλήτριες και στην ιδιοκτητρια!!!! ΝΤΡΟΠΗ!!!!

ΠΗΓΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ 200? ΤΟ ΔΕΙΓΜΑ ΣΤΗΝ ΒΙΤΡΙΝΑ!!! ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΕΛΟ ΒΑΠΤΙΣΗΣ ΕΝΑ ΛΙΝΟ ΚΑΠΕΛΟ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ... 40? ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!

ΑΝ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΤΕ ΓΙΑ ΚΟΡΟΙΔΑ ΕΙΣΤΕ ΟΙΚΤΡΑ ΓΕΛΑΣΜΕΝΟΙ!!!!

Καλά κι εσύ... στο κολωνάκι τι περίμενες? Ειναι κλέφτες οι άνθρωποι.
Εγώ έχω μια φίλη που έχει μαγαζί εκεί, κολλητή, και με έστειλε στους προμηθευτές τις να ψωνίζω. Πήγα με την νονά σε μια βιοτεχνία στην Αιόλου και πήραμε τα ρουχαλάκια που μου άρεσαν απ'το μαγαζί με το 1/4 της τιμής.

Το κουστουμάκι του μικρού το πήραμε 80ευρώ και στην βιτρίνα η φίλη μου το πουλάει 360! Τι να λεμε τώρα...
Συνολικά δώσαμε 350ευρω για όλα τα πράγματα (λαδόπανα, παπούτσια, λαμπάδα, τσάντα, μαρτυρικα, όλα)
Οποια θέλει της δίνω το όνομα και την διευθυνση. Ο κυριούλης δεν επιτρέπεται να πουλάει λιανική αλλά μου είπε "αν έχεις καμιά φίλη..."
Δεν το γράφω εδω μην βρούμε κάνα μπελά αλλά όποια ενδιαφέρεται να μου στείλε πμ.

mamaroma
20-10-10, 16:19
Γεια σας και πάλι!!!!

Θέλω να σας πω ένα μεγάλο ευχαριστώ για τις πολύτιμες πληροφορίες που μου δώσατε.
Τελικά πήγα στο newman στη Θησέως και πήρα τα αερόστατα που έψαχνα για μπομπονιέρα με 0,90 το ένα και πολύ ωραίες κορδέλες. Μόλις τις ετοιμάσω θα βάλω φωτογραφία!!!!
Οι κοπέλες είναι πολύ ευγενικές και σε εξυπηρετούν άψογα.

Το μόνο μου θέμα τώρα είναι ότι ρώτησα για δεντράκι ώστε να κρεμάσω τις μπομπονιέρες αλλά μου είπαν ότι μόνο πώληση κάνουν και δεν μπορούν να μου το νοικιάσουν.

Μήπως ξέρεται από πού μπορώ να νοικιάσω δεντράκι? Γιατί δεν με συμφέρει να δώσω 65 ? για αγορά(αφήστε που χρειάζομαι 2 δηλαδή 130? ).

Αργα σου απαντάω...
Κι εγώ τόσο τα είδα τα δεντράκια και εκεί και στο Σοφρωνά που σου ξαναείπα. Αλλά ίσως θα μπορούσες να φτιάξεις κάτι με κλαδιά στηριγμένα σε γύψο ή να τα κρεμάσεις εσωτερικά απο μια ανοιχτή ομπρέλα ή να φτιάξεις στηριγματα σε έναν πινακα φελλού...
Αυτά τα εμπνευσμένα :cool:
Αν δεν έχει γίνει ήδη η βάφτιση δηλαδή!!!

vls
20-10-10, 21:40
Καλά κι εσύ... στο κολωνάκι τι περίμενες? Ειναι κλέφτες οι άνθρωποι.
Εγώ έχω μια φίλη που έχει μαγαζί εκεί, κολλητή, και με έστειλε στους προμηθευτές τις να ψωνίζω. Πήγα με την νονά σε μια βιοτεχνία στην Αιόλου και πήραμε τα ρουχαλάκια που μου άρεσαν απ'το μαγαζί με το 1/4 της τιμής.

Το κουστουμάκι του μικρού το πήραμε 80ευρώ και στην βιτρίνα η φίλη μου το πουλάει 360! Τι να λεμε τώρα...
Συνολικά δώσαμε 350ευρω για όλα τα πράγματα (λαδόπανα, παπούτσια, λαμπάδα, τσάντα, μαρτυρικα, όλα)
Οποια θέλει της δίνω το όνομα και την διευθυνση. Ο κυριούλης δεν επιτρέπεται να πουλάει λιανική αλλά μου είπε "αν έχεις καμιά φίλη..."
Δεν το γράφω εδω μην βρούμε κάνα μπελά αλλά όποια ενδιαφέρεται να μου στείλε πμ.

Κλεφτες οι "κολωνακιώτες" αλλα και ο κυριουλης που δεν επιτρεπεται να πουλαει λιανική εεεεε???? super επαγγελματιας.....

Ριτακι
21-10-10, 00:27
ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΕΙΔΗ ΓΑΜΟΥ ΒΑΠΤΙΣΗΣ? ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΑΛΙΒΕΡΙ ΣΤΗΝ ΕΥΒΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΠΡΩΤΟΤΥΠΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΜΠΗΚΑΜΕ ΣΤΟ SITE ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ,ΑΥΤΗ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΕ ΚΑΡΑΦΑ ΚΑΙ ΠΟΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΕΥΧΩΝ (ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΓΟΥΣΤΟ ΜΑΣ)ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΛΙΓΟ ΑΣΧΕΤΟ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΣΑΓΙΟΝΑΡΕΣ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΕΣ ΜΕ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ.ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΚΗ ΜΟΥ ΤΙΣ ΕΣΤΗΛΕ ΜΕ E-MAIL ΝΑ ΤΙΣ ΔΩ ΠΡΙΝ ΜΟΥ ΤΙΣ ΣΤΗΛΕΙ.

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΚΑΙ SITE?

mamaroma
21-10-10, 14:29
Κλεφτες οι "κολωνακιώτες" αλλα και ο κυριουλης που δεν επιτρεπεται να πουλαει λιανική εεεεε???? super επαγγελματιας.....

ΧΑΧΑΧΑΧΑ
Δικιο έχεις! Αλλά εμάς μας βολεψε τρομερά!
Γλιτώσαμε αρκετά λεφτάκια και έτσι είχαμε την ευκαιρία και τα φάγαμε αλλού:lol:

kit_katerina
21-10-10, 22:01
ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΕΙΔΗ ΓΑΜΟΥ ΒΑΠΤΙΣΗΣ? ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΑΛΙΒΕΡΙ ΣΤΗΝ ΕΥΒΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΠΡΩΤΟΤΥΠΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΜΠΗΚΑΜΕ ΣΤΟ SITE ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ,ΑΥΤΗ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΕ ΚΑΡΑΦΑ ΚΑΙ ΠΟΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΕΥΧΩΝ (ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΓΟΥΣΤΟ ΜΑΣ)ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΛΙΓΟ ΑΣΧΕΤΟ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΣΑΓΙΟΝΑΡΕΣ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΕΣ ΜΕ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ.ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΚΗ ΜΟΥ ΤΙΣ ΕΣΤΗΛΕ ΜΕ E-MAIL ΝΑ ΤΙΣ ΔΩ ΠΡΙΝ ΜΟΥ ΤΙΣ ΣΤΗΛΕΙ.

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΚΑΙ SITE?

Ναιαιαιαιαι!!!! Please!!

cristina112
23-10-10, 13:59
Δείτε και ένα site που βρήκα τυχαία μόλις τώρα,για να πάρετε ιδέες για στολισμούς

www.stigmes.com.gr (http://www.stigmes.com.gr)

Φιλιά σε όλες!!!

KAMPOS
24-10-10, 21:44

υπαρχει ανα καταστημα που ισος την εχει η μπορει να σου τη φτιαξει αν το ζητησης εχει μεγαλη ποικηλια και η κοπελα που το εχει ειναι πολυ εξηπηρετικη
edit admin

AnnaT
25-10-10, 17:32
υπαρχει ανα καταστημα που ισος την εχει η μπορει να σου τη φτιαξει αν το ζητησης εχει μεγαλη ποικηλια και η κοπελα που το εχει ειναι πολυ εξηπηρετικη
http://www.alikicreations.gr

Άντε πάλι τα ίδια...
Την περασμένη εβδομάδα είχε γίνει θέμα με την έμμεση αλλά "αθώα" διαφήμιση. Σήμερα πάλι τα ίδια. Έχεις γράψει 4 μηνύματα και τα 4 αφορούν το ίδιο μαγαζί. Τι να πω... Άξιο παρατήρησης το πόσο ηλίθιους μας θεωρείτε.

jst
03-11-10, 12:29
Κορίτσια, εγώ μένω Θεσσαλονίκη και για τη βάφτιση του μικρού μου πήρα μπομπονιέρες, στολισμό κλπ από το μαγαζί στο Χωριό της Ειρήνης στη Καρδία (νομίζω μόνο ένα έχει εκεί). Γυρίσαμε σε πολλά μαγαζιά αλλά εκεί βρήκαμε τα πιο πρωτότυπα πράγματα και μας βγήκε και σε πολύ καλή τιμή. Το έχει μια κοπέλα πολύ αστέρι που μας εξυπηρέτησε καλά αν και πήγαμε τυχαία (γιατί πετύχαμε και πολλούς που βαριούνται τη ζωή τους σε άλλα μαγαζιά). Τώρα δε λέω και παραπάνω μη θεωρηθεί και διαφήμιση. Το προτείνω ανεπιφύλακτα!!!

kalamaraki
03-11-10, 12:33
jst από οσο ξερω εχει κλεισει τωρα το μαγαζι εκει στο χωριο της ειρηνης και εχει μονο ενα κατάστημα καβαλα ή δραμα δεν θυμαμαι καλα....

jst
03-11-10, 12:41
jst από οσο ξερω εχει κλεισει τωρα το μαγαζι εκει στο χωριο της ειρηνης και εχει μονο ενα κατάστημα καβαλα ή δραμα δεν θυμαμαι καλα....

kalamaraki μου, δεν έκλεισε. στο λέω υπεύθυνα γιατί εμείς την προηγούμενη βδομάδα επιστρέψαμε τα καλάθια (τα αργήσαμε τα γαϊδούρια και μας πήρε η κοπέλα 10 τηλέφωνα). ανοιχτό είναι σίγουρα

kalamaraki
03-11-10, 12:43
Δεν επιμένω τοτε....

cristina112
03-11-10, 12:43
Καλαμαράκι μου τί κάνεις??Σε ζητάει η γειτονιά σου!!Άντε,πότε θα έρθεις?:)
Μήπως εννοείτε το Εven...(δεν το γράφω όλο,αν και έχει αναφερθεί πολλές φορές)?Αυτό έχει πάει στην Αλεξανδρούπολη και δεν έχω καταλάβει πώς δουλεύουν τώρα.Το είδα πριν ένα μήνα που είχε αναλάβει βάφτιση στην Καλαμαριά και απόρησα..Είναι δυνατόν να έρχονται από εκεί??Θα στοιχίζει ακόμα περισσότερο,ήδη είχε τσουχτερές τιμές... Πάντως ο τύπος που ήταν υπέυθυνος εκείνη την ημέρα,μόνο ευγενικός δεν μπορεί να χαρακτηριστεί..Είχε ένα υφάκι...τί να σας λέω...

jst
03-11-10, 12:45
Κορίτσια για άλλο μιλάτε μάλλον. Αυτό που κλείσαμε εμείς λέγεται NU. Το NU ήταν άψογο και το έχει μιά κοπέλα.

kalamaraki
03-11-10, 12:46
Μήπως εννοείτε το Εven...(δεν το γράφω όλο,αν και έχει αναφερθεί πολλές φορές)?Αυτό έχει πάει στην Αλεξανδρούπολη και δεν έχω καταλάβει πώς δουλεύουν τώρα.Το είδα πριν ένα μήνα που είχε αναλάβει βάφτιση στην Καλαμαριά και απόρησα..Είναι δυνατόν να έρχονται από εκεί??Θα στοιχίζει ακόμα περισσότερο,ήδη είχε τσουχτερές τιμές... Πάντως ο τύπος που ήταν υπέυθυνος εκείνη την ημέρα,μόνο ευγενικός δεν μπορεί να χαρακτηριστεί..Είχε ένα υφάκι...τί να σας λέω...

Ακριβως αυτον εννοω................ και μου κανει εντυπωση! Και για τον ιδιο λογο δεν ξαναπηγα στο μαγαζι του.....απαράδεκτος σαν επαγγελματιας..... Το λιγοτερο που μπορώ να πω χωρις να φαω καρτουλα.....

kalamaraki
03-11-10, 12:49

χε χε και εγω θελω την γειτονια μουυυυυυυυυυυ!! Ερχομαι αυριο το απογευμα και εχω δουλειες με φουντες....ο συζηξ...εκαψε δυο αυγα στο μπρικι.... τα ξεχασε και εγινε μαυρος ο τοπος...εχω να πλύνω κουρτινες σπιτιου οοολες, καλυμματα , καναπεδες...τοιχους.... μαξιλάρια....παπλώματα και οοολα αυτα σε τρεις μερες!! ασε ασε.........

cristina112
03-11-10, 12:52
Δεν εννοώ το ΝU,το άλλο που καταλάβατε...Είχε μία συμπεριφορά αχαρακτήριστη..Κάποια στιγμή που πήγε μία κυρία να πάρει την μπομπονιέρα της,την άρπαξε από τα μούτρα και την ρωτούσε αν πήγε να χαιρετήσει και μήπως δεν είναι καλεσμένη...Τί ζόρι τραβούσε αυτός δεν κατάλαβα...Και γενικά ήταν μέσα στα νεύρα...αλλά το ύφος του, τουλάχιστον 100 καρδιναλίων....

cristina112
03-11-10, 12:53
Βρε καλαμαράκι μου,όποιος καίει τα αυγά,αυτός καθαρίζει κιόλας...:lol::lol:
Κάτσε να ξεκουραστείς εσύ και τα πλένεις άλλη φορά...Ούτως ή άλλως θα ξαναλερωθούν!!!

kalamaraki
03-11-10, 12:57
ναι ναι.....σιγουρα ....γυρναει στις 8 απο την δουλεια....στις 10 εχει αποκοιμηθει....
οποτε ο κληρος πεφτει στον γεναιο....
Δεν αντεχω την μυρωδια της αυγουλιλας ποσο μαλλον της καμένης αυγουλιλας.
Το σπιτι ειχε γεμισει μαυρους καπνους...γιατι τα εβαλε στις 9 και ξύπνησε απο βηχα στις 4 το πρωι..........αφου δεν καηκε το σπιτι και εκεινος παλι καλα!!

jst
03-11-10, 13:02
Καλά με κάνατε και πήρα στην κοπέλα και ρώτησα... Παλιά λεγόταν EVENTI και το είχε αυτός που λέτε, τώρα λέγεται NU λειτουργεί κάτω από νέα διεύθυνση, καμία σχέση με τον παλιό και την κοπέλα τη λένε Βάσω που το έχει. Πάντως δύσκολα να αναλαμβάνεις ένα μαγαζί και ενώ είσαι άψογος στη δουλειά σου να έχει τέτοια φήμη από παλιά κι ευτυχώς άνοιξα το θέμα και το διευκρινήσαμε. Η κοπέλα αυτή είναι επίσης μανούλα και μου έκανε εντύπωση οτι ήταν φιλική χωρίς να είναι γλοιώδης. Anyway, το συστήνω ανεπιφύλατα!

cristina112
03-11-10, 13:10
Μήπως ήτανε μαζί η κοπέλα με αυτόν και τώρα χωρίσανε τα μαγαζιά? Γιατί παλιότερα στην σελίδα του είχε σαν ιδιοκτήτες αυτόν και μια κοπέλα. Πάντως το ΝU πρέπει να έχει ωραίες μπομπονιέρες,γιατί κράτησα το καρτελάκι τους από βάφτιση ή γάμο,δεν θυμάμαι τώρα,αλλά για να το κρατήσω κάτι ωραίο και πρωτότυπο θα ήταν.

jst
03-11-10, 13:31
Μπα χριστινάκι δεν έχουν καμία σχέση. Τον γνωρίζει πολύ ελάχιστα μου είπε. Δεν μου είπε κάτι αρνητικό γι' αυτόν γιατί δεν τον ξέρει καθόλου καλά. Φέτος την πήρε αυτή την επιχείρηση. Εγώ πήγα εκεί τυχαία, τώρα είδα έχουν και σελίδα στο facebook. Και ο λόγος που πήρα τηλέφωνο να διευκρινήσω είναι γιατί είπα τόόόσο λάθος να ήμουν στην κρίση μου. Δε θα σύστηνα ποτέ ανθρώπους που δε μου φέρθηκαν καλά.

cristina112
03-11-10, 14:07
Εγώ δεν ξέρω ούτε αυτόν,ούτε την κοπέλα προσωπικά,απλά ο συγκεκριμένος κύριος μου έκανε άσχημη εντύπωση.Καλά κάνεις και το διευκρινίζεις,για να ξέρουν να πηγαίνουν οι άλλες κοπέλες στο μαγαζί που είπες.Ποιός ξέρει για ποιό λόγο το έκλεισε και αυτός και τα μάζεψε και έφυγε...Φιλάκια!!

marianda
09-11-10, 21:28
κοριτσια θα γινω νονα, ειμαι πολυ χαρουμενη, ξερετε κανενα μαγαζι για βαπτιστικα, δεν με ενδιαφερουν στολισμοι κτλ μονο το πακετο που εχει η νονα δηλ το φορεμα τα λαδοπανα το μπουκαλι την λαμπαδα κτλ, αν ξερετε καποιο με καλες τιμες γιατι ειναι και ζορικοι καιροι θα σας ημουν εγνωμον, προσπαθησα να διαβασω ειναι πολλες σελιδες και ανακατα στολισμοι κτλ και δεν βγαζω ακρη, μιλαω για αθηνα, σας ευχαριστω πολυ

kornilia
09-11-10, 22:41
κοριτσια θα γινω νονα, ειμαι πολυ χαρουμενη, ξερετε κανενα μαγαζι για βαπτιστικα, δεν με ενδιαφερουν στολισμοι κτλ μονο το πακετο που εχει η νονα δηλ το φορεμα τα λαδοπανα το μπουκαλι την λαμπαδα κτλ, αν ξερετε καποιο με καλες τιμες γιατι ειναι και ζορικοι καιροι θα σας ημουν εγνωμον, προσπαθησα να διαβασω ειναι πολλες σελιδες και ανακατα στολισμοι κτλ και δεν βγαζω ακρη, μιλαω για αθηνα, σας ευχαριστω πολυ

με το καλο κατ' αρχην. να πας να δεις κι εδω.

http://eflam.wordpress.com/

εγω δεν εχω παει ακομα, αλλα εχω ακουσει τα καλυτερα απο τις κοπελες του φορουμ για την εξυπηρετηση και τις τιμες της κυριας. ασε που εχει πολυ ξεχωριστα πραγματα.

marianda
09-11-10, 23:27
σε ευχαριστω πολυ κορνηλια καθε βοηθεια δεκτη, θα το κοιταξω!

marianda
10-11-10, 00:03
α ειναι και κοντα μου οποτε θα ριξω και απο κοντα μια ματια

Danai81
11-11-10, 22:21
Και εγω τα εφ αμορε θα πρότεινα εδω http://eflam.wordpress.com/ (http://eflam.wordpress.com/)
προσωπικα εκλεισα μαζι με τη νονα και μειναμε πολυ ευχαριστημενες!
επισης εχουν πολυ ιδιαιτερα πραγματα, συμφωνω με την Κορνηλια.
Καρνηλια τι κανεις? Πως τα πας?

kornilia
11-11-10, 23:03
εχω αρχισει να μπαινω σε ενα δρομο σιγα σιγα.εχω ξεκαθαρισει το τι θα κανω στο περιπου. το μονο μελανο σημειο ειναι η μπομπονιερα. ψαχνω απεγνωσμενα ενα χαριτωμενο, πρωτοτυπο και παμφθηνο αγγελακι κοριτσακι. λες να ζηταω πολλα;

Danai81
11-11-10, 23:06
μεταλλικο το θες?εχεις κοιταξει και σε δυσκολευει τοσο πολυ? θα κοιταξω και εγω και θα σου στειλω πμ αν βρω κατι για να μη χαλαμε το θεμα....αλλα πραγματικα μου κανει εντυπωση που δεν βρισκεις!!

kornilia
11-11-10, 23:10
ειμαι δυσκολο τραινο εγω παιδακι μου. μη ψαχνεις. το ενα δεν μου αρεσει γιατι το εχω δει παντου, το αλλο γιατι εχει χαζοφατσα, το παραλλο γιατι ειναι ακριβο. ελπιζω μεσα στις γιορτες, που ειναι και επικαιρο το θεμα, να βρω κατι. ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον. παρακολουθω και το αλλο θεμα και περιμενω να δω και τα δικα σου. με το καλο!

Danai81
11-11-10, 23:12
σ ευχαριστώ πολύ! Σιγουρα τωρα τα Χριστουγεννα θα αυξηθουν κατα πολυ οι επιλογες σου...Ευχομαι να βρεις αυτο που θες!:D

kornilia
11-11-10, 23:15
που θα μου παει το ατιμο, θα το βρω! στο χερι του ειναι; χα! χα!

cristina112
11-11-10, 23:28
Aχ βρε Κορνηλία,αν έμενες Θεσσαλονίκη στο είχα έτοιμο το αγγελάκι!Δύο διαφορετικά σχέδια βρήκα σε μαγαζί με υλικά για κόσμημα,πολύ όμορφα και τα δύο.Σε ιδανικό μέγεθος για να κρεμαστεί μετά και στο λαιμό.

kornilia
12-11-10, 00:00
να εισαι καλα. δεν πειραζει. ετσι κι αλλιως εγω ψαχνω κατι σε αντικειμενο που να ειναι χαριτωμενο και παιδικο. ευχαριστω πολυ!

superp
12-11-10, 08:56
Kornilia σου έστειλα με μνμ από εκεί που έκανα τις δικές μου αν βρεις κάτι.. μήπως και σε βοηθήσω!! Καλό ψάξιμο! :)

AnAlice
12-11-10, 18:34
Kalispera.Gnorizete kapoio kalo magazi me vaptistika kai idi gamou?? stin Athina..kai ftino ligo episis..xaxa

Velina
13-11-10, 12:04
κορίτσια καλημέρα!
σχετικά με τη Μικελίνα όταν πήγα εγώ να πάρω βαπτιστικά για το βαπτιστήρι μου (αγοράκι) οι τιμές ήταν πολύ ακριβές και ποιότητα χάλια! Μου είπαν λοιπόν για το BABY LAND στο Περιστέρι ΗΦΑΙΣΤΟΥ 6 και πήγα. Εξυπηρέτηση πολυ καλά, τιμές απίστευτες, ποιότητα άριστη!
Σχετικά με μπομπονιέρες, προσκλητήρια και στολισμό STRELITZIA ΘΗΒΩΝ 221 Περιστέρι! Θα μιλήσετε με το Δημήτρη που είναι και ο ιδιοκτήτης και είναι super! Την ποιότητα και τις τιμές που προσφέρει δε θα τα βρείτε πουθενά! Εγώ έκανα εκεί και το γάμο μου και τη βάπτιση του μικρού μας (το βαπτιστήρι) και θα κάνουμε και τη βάπτιση της μπεμπούλας μας όταν με το καλό...
http://hemot.blog.friendster.com/files/its-a-girl.jpg

Eve
14-11-10, 15:33
Και εγω τα εφ αμορε θα πρότεινα εδω http://eflam.wordpress.com/ (http://eflam.wordpress.com/)
προσωπικα εκλεισα μαζι με τη νονα και μειναμε πολυ ευχαριστημενες!
επισης εχουν πολυ ιδιαιτερα πραγματα, συμφωνω με την Κορνηλια.
Καρνηλια τι κανεις? Πως τα πας?

Μπηκα και ειδα το σαιτ, εχει καταπληκτικα πραγματα! θα παω να τα δω απο κοντα διοτι εχουμε σε 1.5 μηνα τη βαπτιση και δεν εχω βρει τα βαπτιστικα και τις μπομπονιερες ακομα!!!

melina8520
15-11-10, 12:00
κοριτσια , καλησπερα
σε αναζητηση μου στο google βρηκα μια ιστιοσελιδα με παιδικα κοσμηματα και οχι μονο, εχει και για μαμαδες και για μπαμπαδες χαχα...και ειπα να την μοιραστω μαζι σας...
eve εχει και αρκετα πραγματακια για βαφτιση...
η σελιδα ειναι q-jewelery (http://www.q-jewellery.gr/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=32&type=4&catid=1&product_type=9&cid=3&limitstart=0)

cristina112
15-11-10, 12:03
Εγώ το ήξερα αυτό το μαγαζί,έχει πολύ ωραία πράγματα,αλλά οι τιμές μου φαίνονται τσιμπημένες.

peny
15-11-10, 12:22
Όχι απλά ακριβό μαγαζί αλλά ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ θα έλεγα!!!!!!!

mamaroma
15-11-10, 12:25
Συμφωνώ! Πανακριβο μου φαίνεται κι εμένα! (κι αν έχω ασχοληθεί με το αντικείμενο!!!!)

cristina112
15-11-10, 12:29
Α,ωραία,δεν είναι ιδέα μου λοιπόν!!!

marianda
15-11-10, 22:49
κοριτσια το kosmima.gr που το ειχαν βαλει κοπελες εδω μεσα, εχει παρει καμια κατι ειναι εγκυρο για να το εμπιστευτω; ξερει καμια;

Ριτακι
16-11-10, 22:06
[QUOTE=marianda;1782249]κοριτσια θα γινω νονα, ειμαι πολυ χαρουμενη, ξερετε κανενα μαγαζι για βαπτιστικα, δεν με ενδιαφερουν στολισμοι κτλ μονο το πακετο που εχει η νονα δηλ το φορεμα τα λαδοπανα το μπουκαλι την λαμπαδα κτλ, αν ξερετε καποιο με καλες τιμες γιατι ειναι και ζορικοι καιροι θα σας ημουν εγνωμον,

καλησπερα και απο εμενα μπες να δεις και εδω http://dimiourgiesxeiros.webs.com/apps/photos/
εχει ωραια πραγματακια και στα στελνει....

Danai81
18-11-10, 13:59
Μπηκα και ειδα το σαιτ, εχει καταπληκτικα πραγματα! θα παω να τα δω απο κοντα διοτι εχουμε σε 1.5 μηνα τη βαπτιση και δεν εχω βρει τα βαπτιστικα και τις μπομπονιερες ακομα!!!

Για σου Eve! Συντομα βαπτιζεις και εσυ δηλαδη...Εχεις κατι στο μυαλο σου σε θεμα - χρωμα μηπως μπορω να σε βοηθησω?Με το καλο!:)

Eve
22-11-10, 23:32
τελικα κλεισαμε τα βαφτιστικα απο το καταστημα ΕΦ στον αγιο δημητριο, βρε παιδια τι θαυματα κανει η γυναικα εκει??!! απειρες οι επιλογες μπορω να πω..

και σημερα εκλεισα και τις μπομπονιερες απο το ΑΝ ΑΓΑΠΑΣ.

εμεις εχουμε γενεθλια-βαπτιση και γιορτη την ιδια μερα. 6-1 και θα την πουμε Φωτεινουλα. Θα σβησουμε και το πρωτο κερακι στο παρτυ της βαπτισης!!!

mina+beba
24-11-10, 02:36
κοριτσια γεια σας ! επιστρεφω μετα απο καιρο!Εμεις καναμε γαμο και βαπτιση 29 Αυγουστου και μετα απο πολυ πολυ ψαξιμο και απελπισια για τις τιμες που μας εδιναν καταλιξαμε για λουλουδια σε μια κοπελα στο Ζεφυρι η οποια με 1400 ευρω μας εκανε απιστευτα πραγματα για τα οποια μας ζητουσαν στον Πετριδη 5700!!! τις μπομπονιερες τις φτιαξαμε μονοι μας , πηραμε τα υλικα απο τον Ευθυμιου και τον παριση και μας βγηκαν με 0,90 και ολοι νομιζαν οτι τις ειχαμε χρυσοπληρωσει , προσκλητηρια καναμε στον Τσαλδαρη ο οποιος μας βγηκε λιγο ακριβος αλλα τα αξιζε μεχρι το τελευταιο ευρω καθως πουθενα δεν ειχαμε βρει τετοια πραγματα και εχει φανταστικα βιβλια ευχων 1300 ευρω 180 προσκλητηρια και βιβλιο ευχων.Ξερω ακριβοσ αλλα αν πατε θα καταλαβετε γιατι τα αξιζει.. Νυφικο pronovias μαζι με το πεπλο βγηκε αγορα 3550 . Ολη την διακοσμηση και του τραπεζιου των ευχων την εκανα μονη μου πηγα στην οδο Ανθεων στα κατω πατησια και πηρα ολα αυτα που χρειαζομουν με 180 ευρω και για να μου τα κανουν ρωτησα 6 οχι μια αλλα 6 εταιρειες που διοργανωνουν γαμουσ μου ζητουσαν minimum 2000 ευρω ! απο Θεσσαλονικη πηραμε το βαπτιστικο απο την Δανου στο κεντρο πισω απο τον Δάϊο 450 αλλα ηταν το πιο elegant που βρηκα σε Αθηνα και Θεσσαλονικη , φωτογραφο βρηκα σε μια εκθεση για γαμο στην Κηφισιασ helexpo και τον επελεξα βαση της δουλειας που ειδα στα αλμπουμ που ειχε εκει και βγηκε 2710 ευρω και για τα δυο μυστηρια με βιντεο και αλμπουμ ψηφιακα για 4 νονους -κουμπαρους αλλα 4 για γονεις και dvd για ολους .
Σαν χωρο θελαμε το island και επειδη ο αντρασ μου ξερει τον Πανα μας εκανε φιλικη τιμη 132 ευρω το ατομο με dj παρκαδορους τουρτες κτλ αλλα μασ φανηκε πολυ ακριβο και καταληξαμε στο balux prive με 63 ευρω το ατομο dj παρκαδοροι τουρτα μεσα στην τιμη και το μενου ειχε τα παντα απο σολωμο μεχρι μπιφτεκακια κοτοπουλο μπουτι γλασαριστο ζυμαρικα φρουτοσαλατες γλυκα θαλασσινα γκουρμε και ειχαν παθει ολοι πλακα !και σαν ποιοτητα καμια σχεση με φαγητο γαμου αλλα σαν να πηγαινεις σε πολυ καλο εστιατοριο. Α! Ξεχασα λαδοπανα πετσετες επειδη μας ζητησαν 220 ευρω ψαχνωντασ βρηκα τα ιδια ακριβωσ στην χονδρικη τους με 17ευρω!τα πηρα στο www.boutlas.gr για να καταλαβετε τι βγαζουν απο τη χαρα μασ !και την πριγκιπικη λαμπαδα με την λευκη δαντελα την πηρα 36 ευρω απο τον www.parissis.com.gr (http://www.parissis.com.gr) σασ εγραψα τα σαιτ για να δειτε τους καταλογους την λαμπαδα για να καταλαβετε την ιδια πουλαει η bambineria 460 ευρω !εγκεφαλικο μου ηρθε οταν την ειδα!οποια χρειαστει βοηθεια για μπομπονιερες ειδικα λαδοπανα διακοσμηση κλτ νομιζω πια με τοσο που το εψαξα μπορω να βοηθησω!

peny
24-11-10, 08:02
κοριτσια γεια σας ! επιστρεφω μετα απο καιρο!Εμεις καναμε γαμο και βαπτιση 29 Αυγουστου και μετα απο πολυ πολυ ψαξιμο και απελπισια για τις τιμες που μας εδιναν καταλιξαμε για λουλουδια σε μια κοπελα στο Ζεφυρι η οποια με 1400 ευρω μας εκανε απιστευτα πραγματα για τα οποια μας ζητουσαν στον Πετριδη 5700!!! τις μπομπονιερες τις φτιαξαμε μονοι μας , πηραμε τα υλικα απο τον Ευθυμιου και τον παριση και μας βγηκαν με 0,90 και ολοι νομιζαν οτι τις ειχαμε χρυσοπληρωσει , προσκλητηρια καναμε στον Τσαλδαρη ο οποιος μας βγηκε λιγο ακριβος αλλα τα αξιζε μεχρι το τελευταιο ευρω καθως πουθενα δεν ειχαμε βρει τετοια πραγματα και εχει φανταστικα βιβλια ευχων 1300 ευρω 180 προσκλητηρια και βιβλιο ευχων.Ξερω ακριβοσ αλλα αν πατε θα καταλαβετε γιατι τα αξιζει.. Νυφικο pronovias μαζι με το πεπλο βγηκε αγορα 3550 . Ολη την διακοσμηση και του τραπεζιου των ευχων την εκανα μονη μου πηγα στην οδο Ανθεων στα κατω πατησια και πηρα ολα αυτα που χρειαζομουν με 180 ευρω και για να μου τα κανουν ρωτησα 6 οχι μια αλλα 6 εταιρειες που διοργανωνουν γαμουσ μου ζητουσαν minimum 2000 ευρω ! απο Θεσσαλονικη πηραμε το βαπτιστικο απο την Δανου στο κεντρο πισω απο τον Δάϊο 450 αλλα ηταν το πιο elegant που βρηκα σε Αθηνα και Θεσσαλονικη , φωτογραφο βρηκα σε μια εκθεση για γαμο στην Κηφισιασ helexpo και τον επελεξα βαση της δουλειας που ειδα στα αλμπουμ που ειχε εκει και βγηκε 2710 ευρω και για τα δυο μυστηρια με βιντεο και αλμπουμ ψηφιακα για 4 νονους -κουμπαρους αλλα 4 για γονεις και dvd για ολους .
Σαν χωρο θελαμε το island και επειδη ο αντρασ μου ξερει τον Πανα μας εκανε φιλικη τιμη 132 ευρω το ατομο με dj παρκαδορους τουρτες κτλ αλλα μασ φανηκε πολυ ακριβο και καταληξαμε στο balux prive με 63 ευρω το ατομο dj παρκαδοροι τουρτα μεσα στην τιμη και το μενου ειχε τα παντα απο σολωμο μεχρι μπιφτεκακια κοτοπουλο μπουτι γλασαριστο ζυμαρικα φρουτοσαλατες γλυκα θαλασσινα γκουρμε και ειχαν παθει ολοι πλακα !και σαν ποιοτητα καμια σχεση με φαγητο γαμου αλλα σαν να πηγαινεις σε πολυ καλο εστιατοριο. Α! Ξεχασα λαδοπανα πετσετες επειδη μας ζητησαν 220 ευρω ψαχνωντασ βρηκα τα ιδια ακριβωσ στην χονδρικη τους με 17ευρω!τα πηρα στο www.boutlas.gr για να καταλαβετε τι βγαζουν απο τη χαρα μασ !και την πριγκιπικη λαμπαδα με την λευκη δαντελα την πηρα 36 ευρω απο τον www.parissis.com.gr (http://www.parissis.com.gr) σασ εγραψα τα σαιτ για να δειτε τους καταλογους την λαμπαδα για να καταλαβετε την ιδια πουλαει η bambineria 460 ευρω !εγκεφαλικο μου ηρθε οταν την ειδα!οποια χρειαστει βοηθεια για μπομπονιερες ειδικα λαδοπανα διακοσμηση κλτ νομιζω πια με τοσο που το εψαξα μπορω να βοηθησω!

Μίνα να ζήσετε και το παιδάκι σας να ναι παντα τυχερό και ευτυχισμένο!! Μου ακούγεται φανταστικός ο γάμος!!!!!! Πολύ θα ήθελα να δω φωτό!!Περιγραψε μας τον στολισμο το ιδιαίτερο προσκλητήριο, την μπομπο να μας βαλεις λίγο στο κλιμα!!!

cristina112
24-11-10, 13:14
'Η καλύτερα βάλε φωτογραφίες να θαυμάσουμε!Να ζήσετε και να χαίρεστε το μωράκι σας!!(Εντελώς άσχετο,αλλά ήξερα ότι 29 Αυγούστου δεν γίνονται γάμοι...)

vls
24-11-10, 14:09
Μινα να ζήσετε ευτυχισμενοι, με όλη την καλη διαθεση μηπως να ελεγξεις παλι τα νουμερα που μας δίνεις γιατι οι διαφορες ειναι τεραστιες τουλαχιστον στα λαδοπανα....κι'απ'την αλλη βρε Μινουλα εδωσες τοσα λεφτα για προσκλητήριο και τσιγγουνευτικες την μπομπονιερα κριμα μωρε θα ταλαιπωρήθηκες και να τις φτιαξεις. Πολυ θα ήθελα κι'εγω να δω φωτογραφίες.
Τις καλυτερες ευχές μου!!!

karavaeleni
30-11-10, 13:16
:arrow:Veryniceday.gr στο κέντρο της Αθήνας. Έχει και eshop στο www.veryniceday.gr (http://www.veryniceday.gr/) είναι μία πολύ εξυπηρετική κυρία, η κυρία Σούλα! έχει λύσεις και προτάσεις για ότι μπορείς να φανταστείς! Λίγο πολυλογού είναι.. αλλά εντάξει.. ότι πήρα από εκεί ήταν πολύ καλό!

Επίσης για είδη συσκευασίας βρήκα και στο www.nicepack.gr (http://www.nicepack.gr) έχει ειδίκευση σε είδη συσκευασίας.

zoniadim
01-12-10, 20:51
Τελικά στο nicolis μπορούμε να ψωνίσουμε και χωρίς επαγγλεματικό ΑΦΜ; Έχει μακράν τα ωραιότερα μεταλλικά στοιχεία της αγοράς (της ιντερνετικής τουλάχιστον, όσο το έχω ψάξει)

cristina112
01-12-10, 21:06
Τελικά στο nicolis μπορούμε να ψωνίσουμε και χωρίς επαγγλεματικό ΑΦΜ; Έχει μακράν τα ωραιότερα μεταλλικά στοιχεία της αγοράς (της ιντερνετικής τουλάχιστον, όσο το έχω ψάξει)

Στο κατάστημα της Θεσσαλονίκης τουλάχιστον δίνουν χωρίς ΑΦΜ.Απλά δεν μπορείς να πάρεις λίγα κομμάτια,αλλά όλο το σακουλάκι που συνήθως περιέχει 50 κομμάτια.Και αν τα θέλεις για να κάνεις μόνη σου τις μπομπονιέρες,έχει καλώς.Αλλά εγώ που τα ήθελα για να φτιάξω κοσμήματα για μένα,μου ήταν άχρηστη τόσο μεγάλη ποσότητα.

zoniadim
05-12-10, 11:16
Στο κατάστημα της Θεσσαλονίκης τουλάχιστον δίνουν χωρίς ΑΦΜ.Απλά δεν μπορείς να πάρεις λίγα κομμάτια,αλλά όλο το σακουλάκι που συνήθως περιέχει 50 κομμάτια.Και αν τα θέλεις για να κάνεις μόνη σου τις μπομπονιέρες,έχει καλώς.Αλλά εγώ που τα ήθελα για να φτιάξω κοσμήματα για μένα,μου ήταν άχρηστη τόσο μεγάλη ποσότητα.

Σ'ευχαριστώ Χριστίνα. Ναι τα θέλω για μπομπονιέρες της βάφτισης, οπότε θα με συμφέρει ολόληρο το σακουλάκι. Από τιμές τι λέει; π.χ. το σακουλάκι των 50 πόσο πάει περίπου (σε μεταλλικά στοιχεία);

kornilia
05-12-10, 12:05
Σ'ευχαριστώ Χριστίνα. Ναι τα θέλω για μπομπονιέρες της βάφτισης, οπότε θα με συμφέρει ολόληρο το σακουλάκι. Από τιμές τι λέει; π.χ. το σακουλάκι των 50 πόσο πάει περίπου (σε μεταλλικά στοιχεία);

zoniadim αμα πας δες σε παρακαλω αν εχει παραμανες χρυσες για μαρτυρικα. δεν βρισκω πουθενα. μονο τις απλες της ραπτικης. thank you!!!

cristina112
05-12-10, 13:49

Δεν ξέρω τί ακριβώς ψάχνεις,αλλά απ'ό,τι θυμάμαι γιατί μια φορά πήγα κι εγώ όλο κι όλο,περίπου στα 24-25 ευρώ κόστιζε το σακουλάκι με τα 50 κομμάτια.Εξαρτάται βέβαια και το σχέδιο και νομίζω πως είχε και πιο φθηνά με 12-13 ευρώ.Εγώ θα προτιμούσα βέβαια να τα πουλούσαν και μεμονωμένα,γιατί για μένα που φτιάχνω κοσμήματα για τον εαυτό μου είναι άχρηστα τόσα πολλά κομμάτια.Πάντως για μπομπονιέρα νομίζω συμφέρει.Για μαρτυρικό ίσως να βγαίνει λίγο ακριβό.

cristina112
05-12-10, 13:50
zoniadim αμα πας δες σε παρακαλω αν εχει παραμανες χρυσες για μαρτυρικα. δεν βρισκω πουθενα. μονο τις απλες της ραπτικης. thank you!!!

Στο site τους είδες αν έχουν??

kornilia
05-12-10, 14:06
εχουν μονο μια που ειναι πολυ μεγαλη. εχει μηκος 10 εκ. και δεν κανει για μαρτυρικο. θα με βολευε ιδιαιτερα να ειναι απο αυτες που εχουν κολλημενα χαλκαδακια επανω για να κρεμασω αυτα που θελω.

cristina112
05-12-10, 14:09
εχουν μονο μια που ειναι πολυ μεγαλη. εχει μηκος 10 εκ. και δεν κανει για μαρτυρικο. θα με βολευε ιδιαιτερα να ειναι απο αυτες που εχουν κολλημενα χαλκαδακια επανω για να κρεμασω αυτα που θελω.

Έχω την εντύπωση ότι αυτές με τα χαλκαδάκια που θες είναι όλες τόσο μεγάλες,γιατί συνήθως μπαίνουν σαν διακοσμητικό μπομπονιέρας. Υποψιάζομαι ότι το μαρτυρικό που σκέφτεσαι να κάνεις θα είναι υπερπαραγωγή,ε??:D

kornilia
05-12-10, 14:26
χα! χα! ναι! το θεμα μας θα ειναι τα αγγελακια-κοριτσακια και τα χρωματα μας λευκο με χρυσο. εχω βρει στο ebay κατι σκουλαρικακια με λευκοχρυσα (οχι πλατινα βεβαια, εννοω διχρωμα!) αγγελακια, ονειρεμενα και παμθηνα! θελω λοιπον να βαλω αυτα κι ενα σταυρουδακι φιλντισενιο λευκο σε χρυση παραμανα. υπαρχουν και πιο μικρες για μαρτυρικα, αλλα δεν εχω συναντησει πουθενα χρυσες.

cristina112
05-12-10, 14:36
χα! χα! ναι! το θεμα μας θα ειναι τα αγγελακια-κοριτσακια και τα χρωματα μας λευκο με χρυσο. εχω βρει στο ebay κατι σκουλαρικακια με λευκοχρυσα (οχι πλατινα βεβαια, εννοω διχρωμα!) αγγελακια, ονειρεμενα και παμθηνα! θελω λοιπον να βαλω αυτα κι ενα σταυρουδακι φιλντισενιο λευκο σε χρυση παραμανα. υπαρχουν και πιο μικρες για μαρτυρικα, αλλα δεν εχω συναντησει πουθενα χρυσες.

Καταπληκτικό μου ακούγεται!!Έχεις φωτό από τα αγγελάκια?

kornilia
05-12-10, 14:41
αυτα τα ειχα δει σε μια δημοπρασια που εχει ληξει. οταν ο πωλητης ξαναεβαλε το προϊον, δεν με αφηνει να το ανοιξω, γιατι λεει δεν επιτρεπετε να στελνουν καποια πρϊοντα κτλ. εγω βεβαια εχω συννενοηθει. θα προσπαθησω παντως να την ανεβασω εδω. περιμενε λιγο...

kornilia
05-12-10, 14:44
http://i906.photobucket.com/albums/ac269/kornilia31/1304247073926464_3.jpg

αυτα ειναι. δεν ξερω κατα ποσο μπορεις να τα διακρινεις. δυστυχως δεν μπορω να βαλω μεγαλυτερη εικονα.

cristina112
05-12-10, 14:51
http://i906.photobucket.com/albums/ac269/kornilia31/1304247073926464_3.jpg

αυτα ειναι. δεν ξερω κατα ποσο μπορεις να τα διακρινεις. δυστυχως δεν μπορω να βαλω μεγαλυτερη εικονα.

Τέλεια είναι!!!Πες μου πόσα εκατοστά θέλεις να είναι η παραμάνα,πόσα χαλκαδάκια να έχει και πόσα κομμάτια χρειάζεσαι και θα κοιτάξω σε δυο μαγαζιά που ψωνίζω.Αν έχουν κάτι,θα στο στείλω φωτό(στο κινητό διότι και το καλώδιο της μηχανής έχω ΞΑΝΑΧΑΣΕΙ και είμαι και άσχετη)και αν σε βολέψουν θα τα πάρω εγώ και θα στα στείλω.Α και για πότε είναι η βάφτιση?Γιατί το ένα μαγαζί είναι κοντά μου,αλλά το άλλο είναι στο κέντρο και δεν πάω συχνά.:)

kornilia
05-12-10, 14:59
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!! μην αγχωνεσαι! η βαφτιση ειναι τον Ιουνιο. τωρα για το μηκος της παραμανας, φανταζομαι οτι το ιδανικο θα ηταν γυρω στα 4 εκ. και να εχει 2-3 χαλκαδακια. χρειαζομαι 170 κομματια. αμα βρεις κατι θα καταλαβεις κι εσυ απο μονη αν κανει. ετσι δεν ειναι; θα κοιταξω κι εγω στην Αθηνα μηπως βρω κατι. στην αναγκη θα παρω ασημενιες και θα τις βαψω με σπρεϋ. κολλαει ο παλιος; χα! χα!

cristina112
05-12-10, 15:08
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!! μην αγχωνεσαι! η βαφτιση ειναι τον Ιουνιο. τωρα για το μηκος της παραμανας, φανταζομαι οτι το ιδανικο θα ηταν γυρω στα 4 εκ. και να εχει 2-3 χαλκαδακια. χρειαζομαι 170 κομματια. αμα βρεις κατι θα καταλαβεις κι εσυ απο μονη αν κανει. ετσι δεν ειναι; θα κοιταξω κι εγω στην Αθηνα μηπως βρω κατι. στην αναγκη θα παρω ασημενιες και θα τις βαψω με σπρεϋ. κολλαει ο παλιος; χα! χα!

Σωστή!!Έχουμε πολύ χρόνο μπροστά μας!Αύριο κιόλας θα πάω στο κοντινό μου μαγαζί και θα σου πω.Στο άλλο προσεχώς(έχει πολύ καλές τιμές και κάνει μεγάλη έκπτωση σε όσους ήταν σε σχολές;)).Σε φιλώ πολύ!:D

kornilia
05-12-10, 15:10
οκ. περιμενω νεα σου. ευχαριστω και παλι

cristina112
06-12-10, 16:44
Kornilia μου καλησπέρα και να χαίρεσαι τον γιο σου που βλέπω ότι γιορτάζει!Πήρα τηλέφωνο στο μαγαζί που είναι μακριά μου και έχει καλές τιμές και δεν έχει αυτό που ψάχνεις.Το βρήκα όμως το πρωί στο κοντινό μου μαγαζί.Χρυσή παραμάνα,4εκ,με τρία χαλκαδάκια.Μου φαίνεται αρκετά μεγάλη και κυρίως χοντρή,θα καταστρέψει δηλαδή τα ρούχα των καλεσμένων σου.Η τιμή της για ένα κομμάτι είναι 0,80 και για τα πολλά που θέλεις εσύ είναι 0,49x170=83,30.Η συγκεκριμένη κοπέλα έχει ακριβά πράγματα και εγώ βρίσκω την τιμή υψηλή για παραμάνες.Εσύ ξέρεις βέβαια.Από την άλλη μου είπε ότι είναι ακριβή λόγω χρώματος.Μήπως σε συμφέρει να πάρεις σε ασημί και να τις βάψεις??

kornilia
06-12-10, 17:23
καταρχην ευχαριστω πολυ για τις ευχες και την ερευνα αγορας που εκανες για μενα. η τιμη που βρηκες ειναι οντως τσιμπημενη για παραμανες, αλλα δεν κολλαω εκει τοσο. αυτο που με σταματαει περισσοτερο ειναι οτι ειναι χοντρη και δεν θα μπορει ο αλλος να τη φορεσει. θα ειναι και καλοκαιρι, αρα τα υφασματα πιο λεπτα κι ευαισθητα. μαλλον αυτο που βρηκες ειναι περισσοτερο για να φτιαξει κανεις διακοσμητικη καρφιτσα. θα κοιταξω κι εγω κι αν δεν βρω κατι, θα καταληξω στο ... σπρεϋ! χιλια ευχαριστω και παλι. να εισαι καλα! οταν τελικα τα φτιαξω, θα ανεβασω φωτο.

cristina112
06-12-10, 19:01
καταρχην ευχαριστω πολυ για τις ευχες και την ερευνα αγορας που εκανες για μενα. η τιμη που βρηκες ειναι οντως τσιμπημενη για παραμανες, αλλα δεν κολλαω εκει τοσο. αυτο που με σταματαει περισσοτερο ειναι οτι ειναι χοντρη και δεν θα μπορει ο αλλος να τη φορεσει. θα ειναι και καλοκαιρι, αρα τα υφασματα πιο λεπτα κι ευαισθητα. μαλλον αυτο που βρηκες ειναι περισσοτερο για να φτιαξει κανεις διακοσμητικη καρφιτσα. θα κοιταξω κι εγω κι αν δεν βρω κατι, θα καταληξω στο ... σπρεϋ! χιλια ευχαριστω και παλι. να εισαι καλα! οταν τελικα τα φτιαξω, θα ανεβασω φωτο.

Κι εγώ έτσι νομίζω...και για την τιμή αλλά κυρίως για το πάχος της παραμάνας.Είχα πάρει μια καρφίτσα από μπομπονιέρα γάμου,η οποία ήταν όντως καταπληκτική.Είναι σαφώς πιο λεπτή η παραμάνα της από αυτήν που βρήκα και όμως όταν την έβαλα σε ένα πουλόβερ άφησε μια τρύπα τεράστια που φαίνεται με γυμνό μάτι.Φαντάσου τώρα σε καλοκαιρινό ρούχο...

kornilia
08-12-10, 08:11
καταφερα και βρηκα μεγαλυτερη φωτο απο τα μαρτυρικα για να τα δεις καλυτερα.

http://i906.photobucket.com/albums/ac269/kornilia31/B1JBegB2kKGrHqQOKjwEq1RM7SvBMdU52WiI_35.jpg

καλημερα στην αγαπημενη μου Θεσσαλονικη!

peny
08-12-10, 09:22

http://i906.photobucket.com/albums/ac269/kornilia31/B1JBegB2kKGrHqQOKjwEq1RM7SvBMdU52WiI_35.jpg

Απλά τέλεια!!!! Τα ωραιότερα μαρτυρικά που έχω δει!!!!!

kornilia
08-12-10, 11:32
ευχαριστω πολυ! βασικα ειναι σκουλαρικια, τα οποια θα μετατρεψω σε μαρτυρικα. ΤΑ ΕΧΩ ΕΡΩΤΕΥΤΕΙ!!!

cristina112
08-12-10, 15:48

Γεια σου κοριτσάρα μου!!!Πραγματικά θα δημιουργήσεις το τέλειο μαρτυρικό!!!Και κανένας δεν θα έχει ίδιο!!Αχ,να μην μένω κοντά σου να κάνω "τυχαία" μια βόλτα από εκεί την ώρα της βάφτισής σας!!!:lol::lol::lol:

cristina112
08-12-10, 16:40
Α,Κορνηλία μου,τώρα που το θυμήθηκα...αν σου περισσεύουν κομμάτια, κράτησε ένα ζευγάρι σκουλαρίκια-αγγελάκια,να τα φοράει το κοριτσάκι σου όταν μεγαλώσει και να ξέρει ότι είναι από την βάφτισή της!!!

kornilia
08-12-10, 17:13
Α,Κορνηλία μου,τώρα που το θυμήθηκα...αν σου περισσεύουν κομμάτια, κράτησε ένα ζευγάρι σκουλαρίκια-αγγελάκια,να τα φοράει το κοριτσάκι σου όταν μεγαλώσει και να ξέρει ότι είναι από την βάφτισή της!!!

πολυ ωραια ιδεα! δεν το ειχα σκεφτει! θα της βαλω ενα ζευγαρι μεσα στο κουτι της βαφτισης. ετσι εκανα και στο γιο μου. του εχω φυλαξει μαρτυρικα, μπομπονιερες, προσκλητηριο, τα βαφτιστικα του και ολες τις ευχετηριες καρτες απο τα δωρα του.

cristina112
08-12-10, 17:15
Πόσο σου βγαίνει το κομμάτι τελικά??

kornilia
08-12-10, 17:40
1,2 δολλαρια (0,9 ευρω) το ζευγαρι και δωρεαν εξοδα αποστολης με απλο ταχυδρομειο, αλλιως +20 δολλαρια για να τα στειλει express.

cristina112
08-12-10, 18:00
1,2 δολλαρια (0,9 ευρω) το ζευγαρι και δωρεαν εξοδα αποστολης με απλο ταχυδρομειο, αλλιως +20 δολλαρια για να τα στειλει express.

Δηλαδή θα σου βγει περίπου 1 ευρώ το μαρτυρικό,ε??'Ισως και λιγότερο, αναλόγως την παραμάνα που θα βρεις.

kornilia
08-12-10, 18:11
καπως ετσι. εχω αρχισει να σκεφτομαι μηπως βαλω μια πιο απλη παραμανα, για να μου βγει πιο φθηνα. παντως μολις τα ετοιμασω θα σου στειλω ενα για να σε ευχαριστησω για ο,τι εκανες. για να το δεις κι απο κοντα που ηθελες.

cristina112
08-12-10, 18:23
καπως ετσι. εχω αρχισει να σκεφτομαι μηπως βαλω μια πιο απλη παραμανα, για να μου βγει πιο φθηνα. παντως μολις τα ετοιμασω θα σου στειλω ενα για να σε ευχαριστησω για ο,τι εκανες. για να το δεις κι απο κοντα που ηθελες.

Βρε Κορνηλία μου,με σκλαβώνεις!!!Αλλά δεν έκανα και τίποτα...μακάρι να είχα βρει την κατάλληλη παραμάνα σε καλή τιμή...και ακόμα καλύτερα να είμασταν και κοντά να σε βοηθούσα στην κατασκευή!

stavroulitsa
09-12-10, 10:34
Καλά, τα αγγελάκια είναι ...θεϊκά (όνομα και πράμα!!!).
Αλλά αν σου πάνε οι παραμάνες πιο πολύ από το ίδιο το μαρτυρικό δεν συμφέρει.
Εμάς τα μαρτυρικά του αγοριού που βαφτίσαμε έκτακτα τον Οκτώβρη (ήταν μία βάφτιση αστραπή, τα έχω πει και σε άλλο τόπικ) τα φτιάξαμε μόνοι μας γιατί είχαν περισσέψει σταυρουδάκια στην άλλη νονά από τη βάφτιση της κόρης της. Μιας και δεν υπήρχαν πολλά χρήματα να διαθέσουμε αγοράσαμε από το μαγαζί που πήραμε κουτί, λαμπάδα και τα παρελκόμενα (όχι το ρούχο γιατί το αγοράκι ήταν 5 ετών) ασημένιες παραμάνες γύρω στα 2,5 εκατοστά με ένα κρικάκι από κάτω 0,18 λεπτά το κομμάτι. Απλά έπρεπε να πάρουμε κατοστάδα. Νομίζω ότι είχε και σε χρυσό χρώμα λίγο πιο ακριβά, αλλά δεν ρώτησα πόσο γιατί εμείς θέλαμε σε ασημί χρώμα. Θέλεις να σου πω το μαγαζί να πάρεις να ρωτήσεις τιμή; Δεν χάνεις και τίποτα!

cristina112
09-12-10, 13:48
Γράψε το μαγαζί να το ξέρει και η Κορνηλία και όποια άλλη κοπέλα ξεκινάει τις ετοιμασίες τώρα.:)
Το μαγαζί που έψαξα εγώ πάντως θεωρείται από τα ακριβά,δυστυχώς όμως ήταν και το μόνο που είχε την συγκεκριμένη παραμάνα.

kornilia
09-12-10, 13:59
Καλά, τα αγγελάκια είναι ...θεϊκά (όνομα και πράμα!!!).
Αλλά αν σου πάνε οι παραμάνες πιο πολύ από το ίδιο το μαρτυρικό δεν συμφέρει.
Εμάς τα μαρτυρικά του αγοριού που βαφτίσαμε έκτακτα τον Οκτώβρη (ήταν μία βάφτιση αστραπή, τα έχω πει και σε άλλο τόπικ) τα φτιάξαμε μόνοι μας γιατί είχαν περισσέψει σταυρουδάκια στην άλλη νονά από τη βάφτιση της κόρης της. Μιας και δεν υπήρχαν πολλά χρήματα να διαθέσουμε αγοράσαμε από το μαγαζί που πήραμε κουτί, λαμπάδα και τα παρελκόμενα (όχι το ρούχο γιατί το αγοράκι ήταν 5 ετών) ασημένιες παραμάνες γύρω στα 2,5 εκατοστά με ένα κρικάκι από κάτω 0,18 λεπτά το κομμάτι. Απλά έπρεπε να πάρουμε κατοστάδα. Νομίζω ότι είχε και σε χρυσό χρώμα λίγο πιο ακριβά, αλλά δεν ρώτησα πόσο γιατί εμείς θέλαμε σε ασημί χρώμα. Θέλεις να σου πω το μαγαζί να πάρεις να ρωτήσεις τιμή; Δεν χάνεις και τίποτα!

ναι, αν θελεις πες μου ποιο ειναι το μαγαζι! θα με υποχρεωνες!

καρντασι μου τι κανεις;

cristina112
09-12-10, 14:03
Καλά είμαι κοριτσάρα μου!!Άντε,έλα επάνω μια βόλτα,να γνωριστούμε κιόλας!!:D

stavroulitsa
09-12-10, 14:03
ναι, αν θελεις πες μου ποιο ειναι το μαγαζι! θα με υποχρεωνες!

Σου στέλνω πμ.

kornilia
09-12-10, 14:18
Καλά είμαι κοριτσάρα μου!!Άντε,έλα επάνω μια βόλτα,να γνωριστούμε κιόλας!!:D

μια κουβεντα ειναι αυτη! μακαρι να μπορουσα τωρα κιολας να σηκωθω και να ερθω! τη λετρευω τη Θεσσαλονικη και παρα το οτι ειμαι πειραιωτισσα ειμαι κι αρειανη μεχρι το κοκκαλο! δεν πιστευω να εισαι κανενα παοκι;! χα! χα!

cristina112
09-12-10, 14:26
μια κουβεντα ειναι αυτη! μακαρι να μπορουσα τωρα κιολας να σηκωθω και να ερθω! τη λετρευω τη Θεσσαλονικη και παρα το οτι ειμαι πειραιωτισσα ειμαι κι αρειανη μεχρι το κοκκαλο! δεν πιστευω να εισαι κανενα παοκι;! χα! χα!

Είμαι,αλλά δεν θα κολλήσουμε τώρα εκεί!!Πάντως κάποια στιγμή στα επόμενα χρόνια θα έρθω να μείνω μόνιμα Αθήνα,οπότε θα συναντηθούμε εκεί!Τί να κάνω??Αγάπησα Αθηναίο!Και γάβρο!!

kornilia
09-12-10, 14:38
με το καλο!

κοριτσια μπειτε εδω για να μη χαλαμε το θεμα. εχω βαλει και το στολιδι της λαμπαδας. θελω τη γνωμη σας!

http://www.parents.gr/forum/showthread.php?p=1802499#post1802499

nefelli
13-12-10, 12:39
Το ειδα τυχαια και το μεταφερω ίσως κάποιος να ενδιεφερεται...

http://www.livemycity.gr/index.php?option=com_content\&view=category\&layout=blog\&id=41\&Itemid=97

Προσοχή δεν γνωριζω το μαγαζι και την ποιοτητα των προίοντων του..επειδη η προσφορα ληγει σε 10 ώρες αν καποιος ενδιαφερεται θα ηταν προτιμοτερο να τα δει απο κοντα πριν τα παραγγειλει

ada9
17-12-10, 02:16
Κορίτσια για ακομα μια φορά θέλω τη βοηθειά σας!
Θέλω αυτό:http://www.nikolisgroup.gr/product_info.php?cPath=67_182&products_id=13223 που μπορώ να το βρώ?αυτός λεει οτι δινει μονο χονδρικής!Εχετε ψωνίσει από κει?
Επίσης αυτό www.michiamo.com το ξέρει καμία?από τιμες τι λέει?
Μου αρεσε http://www.michiamo.gr/products_2.php?j=30 (to φόρεμα)

cristina112
17-12-10, 02:36
[QUOTE=ada9;1836344]Κορίτσια για ακομα μια φορά θέλω τη βοηθειά σας!
Θέλω αυτό:http://www.nikolisgroup.gr/product_info.php?cPath=67_182&products_id=13223 που μπορώ να το βρώ?αυτός λεει οτι δινει μονο χονδρικής!Εχετε ψωνίσει από κει?

Σε εμένα είπανε ότι χοντρική εννοούν τα σακουλάκια με τα πολλά κομμάτια(50).Όλες οι κοπέλες από τις σχολές ψωνίζουν εκεί και δεν είναι επαγγελματίες.Μιλάω πάντα για Θεσσαλονίκη,αλλά είναι το ίδιο.

ada9
17-12-10, 03:09
Χριστίνα σ ευχαριστώ για την απάντηση!
Αρα λες να μπορώ να παρω απο κεί?Αύριο θα τους τηλ κ να δω τι θα μου πουν, θελω να ρωτησω και τιμη γι αυτό!Παντως δεν το εχω βρει πουθενα αλλόυ κ εχω ψάξει αρκετα!!!

cristina112
17-12-10, 11:57
Καλύτερα να μας πει και κάποια κοπέλα που να έχει ψωνίσει από Αθήνα... αν και νομίζω ότι είναι το ίδιο.

zoumpoulia_2009
18-12-10, 20:42
[QUOTE=ada9;1836344]Κορίτσια για ακομα μια φορά θέλω τη βοηθειά σας!

Σε εμένα είπανε ότι χοντρική εννοούν τα σακουλάκια με τα πολλά κομμάτια(50).Όλες οι κοπέλες από τις σχολές ψωνίζουν εκεί και δεν είναι επαγγελματίες.Μιλάω πάντα για Θεσσαλονίκη,αλλά είναι το ίδιο.

Το είδα το προϊόν που ψάχνεις στο mpomponieracenter σου στέλνω το σύνδεσμο :

http://www.mpomponieracenter.gr/προϊόντα/ΔιακοσμητικάΜπομπονιέρων/Κρεμαστάλαιμού/Κρεμαστόλαιμούκερασάκιαδιπλά75060081.html

Επίσης έχει και άλλα περίπου όμοια σαν αυτό που ψάχνεις. Από τιμές δεν γνωρίζω κατά πόσο συμφέρει , εσύ ξέρεις καλύτερα.
Για το Νικολιςγκρουπ, επειδή έκανα το κόπο και ρώτησα , μου είπαν ότι ζητάνε τουλάχιστον 100 τεμάχια από αυτό , και η τιμή που μου έδωσαν ΄, μου είπαν ότι κάνει 1,40. και μεταφορικά αν θέλω να τα λάβω να στείλω κούριερ να τα παραλάβει και να πληρώσει εκεί.

ada9
18-12-10, 23:05
[QUOTE=cristina112;1836347]

Το είδα το προϊόν που ψάχνεις στο mpomponieracenter σου στέλνω το σύνδεσμο :

http://www.mpomponieracenter.gr/προϊόντα/ΔιακοσμητικάΜπομπονιέρων/Κρεμαστάλαιμού/Κρεμαστόλαιμούκερασάκιαδιπλά75060081.html (http://www.mpomponieracenter.gr/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B1/%CE%94%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%83%CE%BC%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC%CE%9C%CF%80%CE%BF%CE%BC%CF%80%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%AD%CF%81%CF%89%CE%BD/%CE%9A%CF%81%CE%B5%CE%BC%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%AC%CE%BB%CE%B1%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CF%8D/%CE%9A%CF%81%CE%B5%CE%BC%CE%B1%CF%83%CF%84%CF%8C%CE%BB%CE%B1%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CF%8D%CE%BA%CE%B5%CF%81%CE%B1%CF%83%CE%AC%CE%BA%CE%B9%CE%B1%CE%B4%CE%B9%CF%80%CE%BB%CE%AC75060081.html)

Επίσης έχει και άλλα περίπου όμοια σαν αυτό που ψάχνεις. Από τιμές δεν γνωρίζω κατά πόσο συμφέρει , εσύ ξέρεις καλύτερα.
Για το Νικολιςγκρουπ, επειδή έκανα το κόπο και ρώτησα , μου είπαν ότι ζητάνε τουλάχιστον 100 τεμάχια από αυτό , και η τιμή που μου έδωσαν ΄, μου είπαν ότι κάνει 1,40. και μεταφορικά αν θέλω να τα λάβω να στείλω κούριερ να τα παραλάβει και να πληρώσει εκεί.
zoumpoulia σ ευχαριστώ πολύ!!!!!!!
Εγώ εστειλα μειλ στο Νικολις και δεν μου απάντησαν!!!!!!:x:x
1,40 το ένα:confused::confused: Κατάλαβα καλά???Αν ειναι έτσι δεν με συμφέρει:-(:-(
Ομως τι άλλο θα μπορούσα να βάλλω πάνω στη μπομπο??Θα ήθελα να εχω θεμα κοκκινα κεράσια!

ada9
18-12-10, 23:11
Αυτό πως σας φαίνεται?http://www.mpomponieracenter.gr/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B1/%CE%94%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%83%CE%BC%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC%CE%9C%CF%80%CE%BF%CE%BC%CF%80%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%AD%CF%81%CF%89%CE%BD/%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B1%CE%94%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%83%CE%BC%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC/%CE%9A%CE%B5%CF%81%CE%AC%CF%83%CE%B9%CE%B1%CF%80%CE%BB%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%83%CE%BC%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC295152000002.html
Σε λευκό πουγκι με κόκκινη κορδέλα?

kornilia
18-12-10, 23:59
Αυτό πως σας φαίνεται?http://www.mpomponieracenter.gr/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B1/%CE%94%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%83%CE%BC%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC%CE%9C%CF%80%CE%BF%CE%BC%CF%80%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%AD%CF%81%CF%89%CE%BD/%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B1%CE%94%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%83%CE%BC%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC/%CE%9A%CE%B5%CF%81%CE%AC%CF%83%CE%B9%CE%B1%CF%80%CE%BB%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%83%CE%BC%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC295152000002.html
Σε λευκό πουγκι με κόκκινη κορδέλα?

για να ειμαι ειλικρινης δεν μου πολυαρεσουν σαν χρωμα. επισης επειδη ειναι πλαστικα, καλυτερα να τα εβλεπες πρωτα απο κοντα, μηπως δεν ειναι και πολυ της προκοπης. παντως αν ψαξεις σιγουρα θα βρεις κατι. στο Ναρλη κοιταξες; εχει τις καλυτερες τιμες της αγορας απ' οσα εχω δει.

cristina112
19-12-10, 00:28
Ούτε εμένα με ενθουσίασε ιδιαίτερα...το άλλο ήταν πιο όμορφο και θα το φορούσαν στον λαιμό.

AnnaT
19-12-10, 07:05
Κορίτσια για ακομα μια φορά θέλω τη βοηθειά σας!
Επίσης αυτό www.michiamo.com το ξέρει καμία?από τιμες τι λέει?
Μου αρεσε http://www.michiamo.gr/products_2.php?j=30 (to φόρεμα)

ada9 ίσως θα μπορούσες να κοιτάξεις και στο Diva είναι πολύ κοντά στο Nicolis. Τα είχα δει το καλοκαίρι αλλά δεν θυμάμαι τιμές. Τη Δευτέρα όμως θα πάω Αθήνα και θα τσεκάρω τα γυάλινα κρυσταλάκια.
Επίσης, στο Nicolis μπορείς πια να αγοράσεις χωρίς ΑΦΜ και χωρίς περιορισμό στο ποσό που αγοράζεις. Την προηγούμενη φορά πήρα ένα μικρό κρεμαστό για το λαιμό που έκανε νομίζω 2ευρώ. Τώρα με την κρίση έριξαν όλοι νερό στο κρασί τους.
Για χάντρες και τέτοιου είδους πραγματάκια μπορείς να δεις και στον Ταξιάρχη. Είναι στη Μιλτιάδου (εκεί γύρω με τα υπόλοιπα και αυτός). Έχει καταπληκτικά πραγματάκια και τρομερές τιμές. Το σαιτ του είναι http://www.taxiarchis.com/index.php?section=about
Θα επανέλθω τη Δευτέρα με νέα για τα κερασάκια. Να είσαι καλά.

ada9
19-12-10, 09:59
Σας ευχαριστώ όλες!Η αλήθεια είναι οτι ουτε κι εμένα με ενθουσίασε:-(:-(:-(
Θα ήθελα κεράσια κατακκόκινα!Βρήκα και αυτό http://www.hantrestoukosmou.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=132&category_id=11&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=el και τους εχω στειλει μειλ για να μου πουν τιμή!!!!!!!
Το θέμα ειναι οτι αυτά είναι μουράνο γι αυτό και ειναι ακριβά!
στο Ναρλή κοίταξα αλλά δε βρήκα κατι σε κεράσι!
Στον Παρίση ειδα αυτά http://www.parisis.com.gr/parisis-katalogos-2010.html
αλλά ουτε εδώ έχει τιμη!

cristina112
19-12-10, 13:30
Εγώ τις ξέρω τις Χάντρες του κόσμου,μια και μένω Θεσσαλονίκη.Εκτός του ότι είναι πανάκριβο μαγαζί,έχουν όλοι ένα υφάκι.Μια φορά ψώνισα πριν χρόνια κάτι πλαστικούρες και τις πλήρωσα σα να ήταν ασήμι.Και η μούρη κάτω στο πάτωμα.

cristina112
19-12-10, 13:32
[QUOTE=AnnaT;1838559]ada9 Επίσης, στο Nicolis μπορείς πια να αγοράσεις χωρίς ΑΦΜ και χωρίς περιορισμό στο ποσό που αγοράζεις. Την προηγούμενη φορά πήρα ένα μικρό κρεμαστό για το λαιμό που έκανε νομίζω 2ευρώ. Τώρα με την κρίση έριξαν όλοι νερό στο κρασί τους.

Στο κατάστημα της Θεσσαλονίκης τα έχουν όλα σε σακουλάκια των 50 τεμαχίων.Είχα δει κάτι ωραία σχεδιάκια,αλλά τί να τα κάνω 50 ίδια κομμάτια??Σίγουρα δεν μπορούσες να αγοράσεις κάτι μεμονωμένο.Λες να άλλαξαν και εδώ τα πράγματα??

ada9
19-12-10, 18:40
ada9 ίσως θα μπορούσες να κοιτάξεις και στο Diva είναι πολύ κοντά στο Nicolis. Τα είχα δει το καλοκαίρι αλλά δεν θυμάμαι τιμές. Τη Δευτέρα όμως θα πάω Αθήνα και θα τσεκάρω τα γυάλινα κρυσταλάκια.
Επίσης, στο Nicolis μπορείς πια να αγοράσεις χωρίς ΑΦΜ και χωρίς περιορισμό στο ποσό που αγοράζεις. Την προηγούμενη φορά πήρα ένα μικρό κρεμαστό για το λαιμό που έκανε νομίζω 2ευρώ. Τώρα με την κρίση έριξαν όλοι νερό στο κρασί τους.
Για χάντρες και τέτοιου είδους πραγματάκια μπορείς να δεις και στον Ταξιάρχη. Είναι στη Μιλτιάδου (εκεί γύρω με τα υπόλοιπα και αυτός). Έχει καταπληκτικά πραγματάκια και τρομερές τιμές. Το σαιτ του είναι http://www.taxiarchis.com/index.php?section=about
Θα επανέλθω τη Δευτέρα με νέα για τα κερασάκια. Να είσαι καλά.
Anna ευχαριστώ!Το site του Ταξιαρχη πρεπει να είσαι μέλος για να δεις τον πλήρη κατάλογο!Πηγα να γραφτώ αλλά λεει ειναι μονο για εταιρίες!
Αρα μενει να μένει να παω να το δω απο κοντα μετα τις γιορτες.Θα περιμένω να μου πείς για τα κερασάκια!:grin::grin::grin:

ada9
19-12-10, 18:42
Εγώ τις ξέρω τις Χάντρες του κόσμου,μια και μένω Θεσσαλονίκη.Εκτός του ότι είναι πανάκριβο μαγαζί,έχουν όλοι ένα υφάκι.Μια φορά ψώνισα πριν χρόνια κάτι πλαστικούρες και τις πλήρωσα σα να ήταν ασήμι.Και η μούρη κάτω στο πάτωμα.
Αρα το ξεχνάω κι αυτό!Πολύ φοβάμαι οτι αυτό που ψάχνω δε θα το βρώ φθηνά!

cristina112
19-12-10, 19:12
Αρα το ξεχνάω κι αυτό!Πολύ φοβάμαι οτι αυτό που ψάχνω δε θα το βρώ φθηνά!

Ρώτησε καλού κακού...Πότε είναι η βάφτιση???Κάποια από αυτές τις μέρες που θα κατέβω στο κέντρο,θα περάσω αν θέλεις να τα δω από κοντά και να σου πω αν αξίζουν και πόσο έχουν.Αυτά που είναι γυάλινα σαν μουράνο δεν ψάχνεις??Πες μου και πόσα κομμάτια χρειάζεσαι.:)

ada9
20-12-10, 22:52
Ρώτησε καλού κακού...Πότε είναι η βάφτιση???Κάποια από αυτές τις μέρες που θα κατέβω στο κέντρο,θα περάσω αν θέλεις να τα δω από κοντά και να σου πω αν αξίζουν και πόσο έχουν.Αυτά που είναι γυάλινα σαν μουράνο δεν ψάχνεις??Πες μου και πόσα κομμάτια χρειάζεσαι.:)
Cristina τώρα μπορεσα να γράψω!Λοιπόν ψαχνω τα κερασάκια τα γυαλινα για 100 κομμάτια!Αν περάσεις από κει και δεν σου κάνει κόπο δες πόσο τα έχουν!
Και πάλι ευχαριστώ!φιλιά

ada9
20-12-10, 22:56
Λοιπόν μολις τώρα ειδα το μειλ που έστειλαν οι χάντρες του κόσμου!Μου είπαν 25 ευρώ τα 100 τεμάχια και μου γραφουν να κάνω εγγραφή για να βλέπω τις τιμές χονδρικής!

Πολύ καλή τιμή!Σούπερ θα έλεγα!Το θέμα είναι θα μου τις δώσουν χωρίς ΑΦΜ:confused::confused::confused:
Η αποστολή δε με απασχολεί τόσο!Πόσο να είναι το κούριερ 10 ευρώ???
Θα επανέλθω γιατι κλαιει η μπέμπα!

cristina112
20-12-10, 23:51
Οι χάντρες του κόσμου δεν είναι μαγαζί χοντρικής.Δίνουν και μία χάντρα μόνο(τουλάχιστον πριν 6 χρόνια που πήγα για πρώτη και τελευταία φορά!),άρα δεν χρειάζεσαι ΑΦΜ.Η τιμή πάντως που σου είπαν είναι πολύ καλή!

zoumpoulia_2009
21-12-10, 00:06
Λοιπόν μολις τώρα ειδα το μειλ που έστειλαν οι χάντρες του κόσμου!Μου είπαν 25 ευρώ τα 100 τεμάχια και μου γραφουν να κάνω εγγραφή για να βλέπω τις τιμές χονδρικής!

Πολύ καλή τιμή!Σούπερ θα έλεγα!Το θέμα είναι θα μου τις δώσουν χωρίς ΑΦΜ:confused::confused::confused:
Η αποστολή δε με απασχολεί τόσο!Πόσο να είναι το κούριερ 10 ευρώ???
Θα επανέλθω γιατι κλαιει η μπέμπα!

Καλά βρε παιδιά , δεν καταλαβαίνω! Στο site Mpomponieracenter βλέπω και το έχει 0,21/τμχ, εμένα γιατί μου είπαν 1,40???? Μήπως μιλούσα για άλλο κωδικό>>??????
:confused::confused::confused::confused: Κάνε ένα κόπο κοπέλα μου και ρώτα αύριο , μη σε πάρω και στο λαιμό μου, πάντως πολύ καλή τιμή για κρεμαστό λαιμού! :D:D:D

ada9
21-12-10, 13:26
Κορίτσια είμαι πολύ χαρούμενη!:p:p:p:p
Εκανα την παραγγελία απο το μπομπονιερα σεντερ!!!zoumpoulia teλικά 0,21 ήταν η τιμή για τα κερασάκια!!!!!!!!!Πήρα κ κορδελα σύνολο για 105 τμχ με εξοδα αποστολής + αντικαταβολή 33 ευρω:grin::grin::grin:
Θα τα στειλουν μετα τις 7/01 μου είπαν!θα σας ενημερώσω όταν τα παραλάβω!
Cristina οι χαντρες του κόσμου ήθελαν ελάχιστη παραγγελία 50 ευρώ κ έξοδα αποστολής κ 0,25/τμχ οπότε δεν με σύμφερε!!!!!
Σας ευχαριστώ όλες για τη βοήθεια!!!!!!!Θα σας ξαναχρειαστώ για τα υπόλοιπα κ φυσικά θα σας ενημερώσω γ τις εξελίξεις!!!!!!!
Φιλια σε όλες

zoumpoulia_2009
21-12-10, 13:35
Κορίτσια είμαι πολύ χαρούμενη!:p:p:p:p
Εκανα την παραγγελία απο το μπομπονιερα σεντερ!!!zoumpoulia teλικά 0,21 ήταν η τιμή για τα κερασάκια!!!!!!!!!Πήρα κ κορδελα σύνολο για 105 τμχ με εξοδα αποστολής + αντικαταβολή 33 ευρω:grin::grin::grin:
Θα τα στειλουν μετα τις 7/01 μου είπαν!θα σας ενημερώσω όταν τα παραλάβω!
Cristina οι χαντρες του κόσμου ήθελαν ελάχιστη παραγγελία 50 ευρώ κ έξοδα αποστολής κ 0,25/τμχ οπότε δεν με σύμφερε!!!!!
Σας ευχαριστώ όλες για τη βοήθεια!!!!!!!Θα σας ξαναχρειαστώ για τα υπόλοιπα κ φυσικά θα σας ενημερώσω γ τις εξελίξεις!!!!!!!
Φιλια σε όλες

Χαίρομαι πολύ κοπέλα μου ! Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά! Θέλω να δώ έτοιμη την μπομπονιέρα σου οκ? Περιμένω !!!!!! Καλά Χριστούγεννα σε όλες!!!!!

cristina112
21-12-10, 13:53
Μπράβο Ada,χαίρομαι που βρήκες αυτό που ήθελες και στην καλύτερη δυνατή τιμή!!Πάντως βρε κορίτσια,με την σημερινή οικονομική κατάσταση δεν θα έπρεπε να βάζουν περιορισμούς στις παραγγελίες.Τί θα πει από 50 ευρώ και πάνω?Αν εγώ θέλω κάτι που στοιχίζει 30 θα αναγκαστώ να ψάξω αλλού και αυτοί θα χάσουν.Και μετά γκρινιάζουν που δεν έχουν δουλειά...

ada9
23-12-10, 00:09
Koritsia χωρίς τη βοηθειά σας δεν θα τα κατάφερνα!;-);-)
Εννοείται πως θα ανεβάσω φωτό οταν θα είναι έτοιμα!
Προς το παρόν ευχομαι σε όλες σας Καλά Χριστούγεννα με υγεία πάνω απ όλα!!!!!!!!

ada9
30-12-10, 01:05
Επανερχομαι με νεα!παρελαβα (ο αντρας μου δηλ γιατι εγω ειμαι στο χωριο) τα κερασακια κ την κορδελα μου ειπε οτι ειναι πολυ ωραια!!η παραδοση εγινε 5 μερες μετα την παραγγελια η οποια εγινε μεσω ιντερνετ κ με αντικαταβολη!αψογοι!!!!!
Εχω κ ενα ερωτημα ομως:θελω να βρω κοκκινο καρω υφασμα για τα βαζακια με το γλυκο (το οποιο θα φτιαξει η μαμα μου τελικα) εχει παρει το ματι σας πουθενα????

nanoukamama
03-01-11, 02:05
καλησπέρα κορίτσια!!! τον μαή κάνω τον γάμο μου και τη βάπτιση της κόρης μου(έχει προηγηθεί πολιτικός). παραθέτω λοιπόν την έρευνά μου.... τά πάντα, πέραν του νυφικού που το πήρα απο τη Μαρία Μπάμπαρη, κατέληξα να τα κάνω σ'ένα καινουργιο μαγαζί στο κορυδαλλό.Πήγα αρχικά να κάνω έρευνα για μπομπονιέρες, αλλα διαπίστωσα οτι έχει τα πάντα και όπως τα θέλω αφου η κοπελα,Εβίτα τη λένε, είναι διακοσμήτρια και μπορει να σου κάνει ότι θές, φέρνει και τα σέτ βάπτισης του ασλανη, που δεν τα βρήκα και ακριβά και τα προσκλητήρια του! Τελικα αποφάσισα να μου κάνει και το στολισμό.....και σε αρκετα καλές τιμές! έμεινα πολύ ευχαριστημένη! edit admin

μαρια 24
07-01-11, 13:57
εγω εκανα τις μπομπονιερες της κορης μου σε κατάστημα της θεσσαλονικης σε πολυ καλη τιμη. Γενικα η εξυπηρετηση ηταν πολυ καλη και εμεινα ευχαριστημενη, εχει τα παντα. βασικα μου αρεσε γιατι καθησαμε με την κοπελα και διαλεξαμε μαζι αυτο που ηθελα να κανω, με βοηθησε παρα πολυ μου εδειξε αρκετα σχεδια και τελικα απο πολυ ωρα καταληξαμε. το καταστημα ειναι η ωρα η καλη στην θεσσαλονικη περιοχη μαρτιου. σας στελνω το site:-edit admin-

Happy Dad
10-01-11, 11:28
Εμείς δεν είχαμε καθόλου χρόνο γιατί και η γυναίκα μου δούλευε και τελικά βρήκαμε μία κοπέλα πολύ ευγενική και ενημερωμένη που ήρθε από το σπίτι και κουβάλησε μαζί της το μισό μαγαζί σε δείγματα καταλόγους κλπ. είχε τα πάντα και βόλεψε πολύ. Δεν μας πίεσε και καθόλου και τελικά κάναμε έτσι τη δουλειά μας. Δεν ξέρω αν θέλετε να γράψω ποιά είναι, έχει πάντως ηλεκτρονικό κατάστημα και μας την είχε συστήσει γνωστή. Τη συστήνω ανεπιφύλακτα (σαν άντρας γλύτωσα και τον ποδαρόδρομο).

spyni
10-01-11, 14:31
Εμείς δεν είχαμε καθόλου χρόνο γιατί και η γυναίκα μου δούλευε και τελικά βρήκαμε μία κοπέλα πολύ ευγενική και ενημερωμένη που ήρθε από το σπίτι και κουβάλησε μαζί της το μισό μαγαζί σε δείγματα καταλόγους κλπ. είχε τα πάντα και βόλεψε πολύ. Δεν μας πίεσε και καθόλου και τελικά κάναμε έτσι τη δουλειά μας. Δεν ξέρω αν θέλετε να γράψω ποιά είναι, έχει πάντως ηλεκτρονικό κατάστημα και μας την είχε συστήσει γνωστή. Τη συστήνω ανεπιφύλακτα (σαν άντρας γλύτωσα και τον ποδαρόδρομο).

σε παρακαλω δωσε μας την ηλεκτρονικη διευθυνση διοτι με δυο μωρα χλωμο το κοβω και εγω να ριξω το τρεξιμο που εριξα για την κορη μου και την πρωτη βαφτιστηρα μας...

zoumpoulia_2009
12-01-11, 14:34
Επανερχομαι με νεα!παρελαβα (ο αντρας μου δηλ γιατι εγω ειμαι στο χωριο) τα κερασακια κ την κορδελα μου ειπε οτι ειναι πολυ ωραια!!η παραδοση εγινε 5 μερες μετα την παραγγελια η οποια εγινε μεσω ιντερνετ κ με αντικαταβολη!αψογοι!!!!!
Εχω κ ενα ερωτημα ομως:θελω να βρω κοκκινο καρω υφασμα για τα βαζακια με το γλυκο (το οποιο θα φτιαξει η μαμα μου τελικα) εχει παρει το ματι σας πουθενα????

Άντα , πάλι θα σε παραπέμψω στο ίδιο κατάστημα , νομίζω ότι έχει τα πάντα δες τους συνδέσμους.

http://www.mpomponieracenter.gr/προϊόντα/Υλικάγιαμπομπονιέρες/ΤούλιαΚομμένα/πανάκιστρογγυλόκαρώ12εκ0527059.html
http://www.mpomponieracenter.gr/προϊόντα/Υλικάγιαμπομπονιέρες/ΤούλιαΚομμένα/πανάκιστρογγυλόκαρώ9,5εκ0527057.html
http://www.mpomponieracenter.gr/προϊόντα/Υλικάγιαμπομπονιέρες/ΤούλιαΚομμένα/πανάκιστρογγυλόπουά12εκ0527060.html
http://www.mpomponieracenter.gr/προϊόντα/Υλικάγιαμπομπονιέρες/ΤούλιαΚομμένα/πανάκιστρογγυλόπουά9,5εκ0527058.html

έχει 12 και 9,5 εκατοστά , μέτρησε το βαζάκι πρώτα. Και το πουά κόκκινο τέλειο είναι νομίζω!

spyni
12-01-11, 21:08
Ευχαρίστως.. είναι το www.moments.gr (http://www.moments.gr) Από ότι θυμάμαι την λένε Μαρία Καραγιάννη. Σε εμάς ανταποκρίθηκε πολύ γρήγορα και έφερε μαζί της παραπάνω πράγματα από ότι βλέπεις στη σελίδα της (που είναι από μόνα τους αρκετά). Να την προτιμήσεις, είναι πολύ αξιόπιστη και πολύ καλές τιμές.

αν και ακθυστερημενα, σε ευχαριστω παρα πολυ...θα το κοιταξω!!!

ada9
13-01-11, 00:10
Άντα , πάλι θα σε παραπέμψω στο ίδιο κατάστημα , νομίζω ότι έχει τα πάντα δες τους συνδέσμους.

http://www.mpomponieracenter.gr/προϊόντα/Υλικάγιαμπομπονιέρες/ΤούλιαΚομμένα/πανάκιστρογγυλόκαρώ12εκ0527059.html (http://www.mpomponieracenter.gr/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B1/%CE%A5%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AC%CE%B3%CE%B9%CE%B1%CE%BC%CF%80%CE%BF%CE%BC%CF%80%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%AD%CF%81%CE%B5%CF%82/%CE%A4%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CE%9A%CE%BF%CE%BC%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%B1/%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CE%BA%CE%B9%CF%83%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%B3%CE%B3%CF%85%CE%BB%CF%8C%CE%BA%CE%B1%CF%81%CF%8E12%CE%B5%CE%BA0527059.html)
http://www.mpomponieracenter.gr/προϊόντα/Υλικάγιαμπομπονιέρες/ΤούλιαΚομμένα/πανάκιστρογγυλόκαρώ9,5εκ0527057.html (http://www.mpomponieracenter.gr/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B1/%CE%A5%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AC%CE%B3%CE%B9%CE%B1%CE%BC%CF%80%CE%BF%CE%BC%CF%80%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%AD%CF%81%CE%B5%CF%82/%CE%A4%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CE%9A%CE%BF%CE%BC%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%B1/%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CE%BA%CE%B9%CF%83%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%B3%CE%B3%CF%85%CE%BB%CF%8C%CE%BA%CE%B1%CF%81%CF%8E9,5%CE%B5%CE%BA0527057.html)
http://www.mpomponieracenter.gr/προϊόντα/Υλικάγιαμπομπονιέρες/ΤούλιαΚομμένα/πανάκιστρογγυλόπουά12εκ0527060.html (http://www.mpomponieracenter.gr/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B1/%CE%A5%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AC%CE%B3%CE%B9%CE%B1%CE%BC%CF%80%CE%BF%CE%BC%CF%80%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%AD%CF%81%CE%B5%CF%82/%CE%A4%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CE%9A%CE%BF%CE%BC%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%B1/%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CE%BA%CE%B9%CF%83%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%B3%CE%B3%CF%85%CE%BB%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%AC12%CE%B5%CE%BA0527060.html)
http://www.mpomponieracenter.gr/προϊόντα/Υλικάγιαμπομπονιέρες/ΤούλιαΚομμένα/πανάκιστρογγυλόπουά9,5εκ0527058.html (http://www.mpomponieracenter.gr/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B1/%CE%A5%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AC%CE%B3%CE%B9%CE%B1%CE%BC%CF%80%CE%BF%CE%BC%CF%80%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%AD%CF%81%CE%B5%CF%82/%CE%A4%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CE%9A%CE%BF%CE%BC%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%B1/%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CE%BA%CE%B9%CF%83%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%B3%CE%B3%CF%85%CE%BB%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%AC9,5%CE%B5%CE%BA0527058.html)

έχει 12 και 9,5 εκατοστά , μέτρησε το βαζάκι πρώτα. Και το πουά κόκκινο τέλειο είναι νομίζω!
Zoumpoulia γεια σου!Καλή χρονια να έχουμε!Σ ευχαριστώ για τους συνδέσμους!Τέλεια τα πανάκια!Κριμα που δεν το ειχα δει νωρίτερα!Τωρα θα πληρώσω παλι 8 ευρώ μεταφορικα

maraki1983
19-01-11, 20:43
κοριτσακια μου βρηκα γλυφιτζουρακια!!!!!!!!!!!αλλα τωρα θελω στολιδακια!!!βοηθηστε με βρε κοριτσια!!!!!!!

maraki1983
19-01-11, 20:59
αντε βρε κοριτσακαι μου..βοηθηστε ..κατι θα ξερετε εσεις.!!!!!!!!

LA LATINA
19-01-11, 21:43
για δες εδω

http://www.elxisdoro.com/products.php

fofi kal
19-01-11, 21:59
Ε-SHOP γαμου,ειναι στη Θεσ\νικη και στα στελνουν αντικαταβολη και στο mpomponiera center Ηρακλειο Κρητης,αντικαταβολη επισης!!!!Εγω τα πηρα ολα απο κει,τουλια,κουφετα,χαντρες,κορδελες...Ριξε μια ματια!!!!!!!!

maraki1983
20-01-11, 09:51
up!!!

ravT
20-01-11, 10:43
Στον χώρο που φιλοξενούνται τα θέματα για τη βάπτιση θα βρεις ΑΠΕΙΡΑ καταστήματα με αυτό ακριβώς που ζητάς. Το να ανοίγεις νέο θέμα για κάτι που ήδη υπάρχει και να κάνεις και up! προσφέρει μόνο εκνευρισμό...

sandy8
21-01-11, 15:13
Καλησπερα σας να κανω μια ερωτηση που θα βρω κουτια να βαλω μπομπονιερες 10*15 αλλα ρηχα οχι βαθια για θεσσαλονικη, ευχαριστω.

zoumpoulia_2009
22-01-11, 17:58
Καλησπερα σας να κανω μια ερωτηση που θα βρω κουτια να βαλω μπομπονιερες 10*15 αλλα ρηχα οχι βαθια για θεσσαλονικη, ευχαριστω.

Απ'ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΑ ΚΟΥΤΙΑ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΔΙΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ STANDARD ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ. EXEIS BREI KOYTI TETOIO>>? ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΚΡΗ. ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΤΙΝΟ? ΔΙΑΦΑΝΕΣ? ΥΦΑΣΜΑΤΙΝΟ? ΠΛΕΞΙ ΓΚΛΑΣ?>

sandy8
22-01-11, 18:13
Απ'ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΑ ΚΟΥΤΙΑ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΔΙΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ STANDARD ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ. EXEIS BREI KOYTI TETOIO>>? ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΚΡΗ. ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΤΙΝΟ? ΔΙΑΦΑΝΕΣ? ΥΦΑΣΜΑΤΙΝΟ? ΠΛΕΞΙ ΓΚΛΑΣ?>

Δεν εχω προβλημα στο υλικο οτιδηποτε απλα να ειναι οικονομικο κ οι διαστασεις ας ειναι λιγο πιο μεγαλα δεν υπαρχει προβλημα

marsolan
22-01-11, 18:16
κοριτσακια...
που θα βρω οικονομικα κουτακια πλεξιγκλας για παιδικες μπομπο???υπαρχουν καποια σαιτ να συγκρινω τιμες???Θελω κατι οικονομικο!!!
επισης ποσα καρουλια κορδελα πιστευετε οτι θα χρειαστω για να δεσω σε αυτα τα κουτακια???Περιπου 150 μπομπο θελω να φτιαξω????
επισης μεσα στο κουτακι πλεξιγκλας λεω να βαλω και ελαχιστο τουλι,εκει που ακουμπανε τα κουφετα...
Να παρω λετε σε κομματι??
Υπαρχουν διαφορες διαστασεις???

koalalou
24-01-11, 09:22
κοριτσακια...
που θα βρω οικονομικα κουτακια πλεξιγκλας για παιδικες μπομπο???υπαρχουν καποια σαιτ να συγκρινω τιμες???Θελω κατι οικονομικο!!!
επισης ποσα καρουλια κορδελα πιστευετε οτι θα χρειαστω για να δεσω σε αυτα τα κουτακια???Περιπου 150 μπομπο θελω να φτιαξω????
επισης μεσα στο κουτακι πλεξιγκλας λεω να βαλω και ελαχιστο τουλι,εκει που ακουμπανε τα κουφετα...
Να παρω λετε σε κομματι??
Υπαρχουν διαφορες διαστασεις???

www.coverpack.com (http://www.coverpack.com)

marsolan
24-01-11, 18:39
www.coverpack.com (http://www.coverpack.com)

koalalou, κοιταξα και σε αυτο αλλα πουθενα δεν φαινονται οι τιμες!!!
πρεπει να γινω μελος???
Εσυ εχεις αγορασει απο εκει??

kornilia
24-01-11, 18:41
για κοιτα κι εδω http://www.atlas-paketo.gr/details1.php?lang=1&wh=1&the1id=9&theid=9&open1=9&open2=&thepid=303&page=1. δεν λεει τιμες, αλλα μπορεις να παρεις τηλεφωο να σου πουνε. κοιτα και στο www.narlis.gr

koalalou
26-01-11, 16:24
koalalou, κοιταξα και σε αυτο αλλα πουθενα δεν φαινονται οι τιμες!!!
πρεπει να γινω μελος???
Εσυ εχεις αγορασει απο εκει??

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕΛΟΣ!!! ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΜΕΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΑΦΜ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ!! ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΜΑΡΤΙΡΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΠΟΥ ΘΕΛΩ!! ΠΑΡΕ ΤΟΥΣ ΤΗΛΕΦ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΟ CUSTOMERS SERVICE ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ!!

revythaki
30-01-11, 14:35
Γεια σας!Τελη Απριλιου βαπτιζω τη μικρη μου κ θελω να σας ρωτησω αν ξερετε που μπορω να βρω λαμπαδα βαπτισης σκετη,για να τη διακοσμησω μονη μου και τη βαση στην οποια θα στηριζεται.Επισης μου μενουν να παρω βαπτιστικα ρουχακια κ τα σετ λαδοπανα και λαδικα,αν εχετε καμια καλη ιδεα που μπορω να βρω ομορφα κ οικονομικα...ευχαριστω!

spyni
30-01-11, 17:01
λοιπον εγω λαμπαδα σκετη κερι πηρα με 4,5 ευρω απο την Ανθεων-περιοχη Προμπονα καθως και τουλι με περιπου 75 λεπτα το μετρο...εχει αρκετα μαγαζια εκει με απειρα πραγματα διακοσμησης και υλικα συσκευασιας...ειδικα ο Χατζηδακης εχει νομιζω τα πιο οικονομικα...ο Πλαστονας εχει μεγαλυτερη ποικιλια αλλα λιγο ακριβοτερα...πας και με το τρενο-Ανω Πατησια...εμεις γαμο και βαφτισεις απο εκει τα πηραμε σχεδον ολα...

spyni
30-01-11, 17:03
http://www.luxe.gr/, ααα εδω βρηκα εγω λαδοπανα αλλα δεν ξερω ποιοτητα...μπορεις να πας και εκει ειναι και φυσικο μαγαζι, στον Πειραια..λεω να στειλω την κουμπαρα μου να ριξει μια ματια....

spyni
30-01-11, 17:05
επισης αριστη εντυπωση μου εκανε και μια κοπελια που εχει το σαιτ mellonmeli, μου ακουστηκε πολυ εξυπηρετικη και φιλικη...αξιζει να ριξετε μια ματια!!!εγω το σκεφτομαι να τα παρω απο εκει...

revythaki
30-01-11, 17:56
Ευχαριστω πολυ!!Ο Πειραιας μου πεφτει λιγακι μακρια αλλα για τη λαμπαδα ως τα Πατησια μπορω να στειλω τον αντρα μου.Θα δω κ το αλλο σαιτ που ειπες,παντως ευχαριστω εισαι κατατοπιστικοτατη!:)

spyni
31-01-11, 15:09
Ευχαριστω πολυ!!Ο Πειραιας μου πεφτει λιγακι μακρια αλλα για τη λαμπαδα ως τα Πατησια μπορω να στειλω τον αντρα μου.Θα δω κ το αλλο σαιτ που ειπες,παντως ευχαριστω εισαι κατατοπιστικοτατη!:)

tipota κοριτσακι!!αν θες ριξε και μια ματια στο eflam, απο εκει πηραν οι νονες τις κορες μου ολο το πακετο βαπτισης...απο τα λαδοπανα δεν εμεινα βεβαια καθολου ευχαριστημενη διοτι ενω φαινονταν υπεροχα με το που τα βαλαμε στο παιδι μεσα στην εκκλησια σκιστηκαν στις ραφες τους-οταν το ειπα πριν καιρο στην κοπελια που μου εδωσε προσφορα για το παιδακι που βαπτιζω τον Απριλη μου ειπε οτι θα το επισημανει στους ραφτες...και εκεινη πολυ εξυπηρετικη μου ακουστηκε....αυτα με το Μικρο Πριγκιπα ειναι απλως υπεροχα αλλα τα εχει πολυ ακριβα βρε παιδι μου!!!

zoniadim
01-02-11, 13:30
λοιπον εγω λαμπαδα σκετη κερι πηρα με 4,5 ευρω απο την Ανθεων-περιοχη Προμπονα καθως και τουλι με περιπου 75 λεπτα το μετρο...εχει αρκετα μαγαζια εκει με απειρα πραγματα διακοσμησης και υλικα συσκευασιας...ειδικα ο Χατζηδακης εχει νομιζω τα πιο οικονομικα...ο Πλαστονας εχει μεγαλυτερη ποικιλια αλλα λιγο ακριβοτερα...πας και με το τρενο-Ανω Πατησια...εμεις γαμο και βαφτισεις απο εκει τα πηραμε σχεδον ολα...

μπράβο Spyni, χρειαζόμουν και εγώ αυτή τη πληροφορία, γιατί δεν βρίσκω κάπου στο internet μεγάλες λαμπάδες και οι έτοιμες είναι και πανάκριβες και χάλια!!..

spyni
01-02-11, 13:57
μπράβο Spyni, χρειαζόμουν και εγώ αυτή τη πληροφορία, γιατί δεν βρίσκω κάπου στο internet μεγάλες λαμπάδες και οι έτοιμες είναι και πανάκριβες και χάλια!!..

αν τη σκεφτεσαι μαλιστα σε φουσκωτο στυλ, ζητα να σου δωσει αυτο το πλαστικο που ειναι σα καπελο και παει κατω απο το τουλι!!!

zoniadim
01-02-11, 14:31
αν τη σκεφτεσαι μαλιστα σε φουσκωτο στυλ, ζητα να σου δωσει αυτο το πλαστικο που ειναι σα καπελο και παει κατω απο το τουλι!!!

Ααα! Ωραία, έχει και τέτοια;;!!!!!

spyni
01-02-11, 15:03
ναι, ο Χατζηδακης...ζητα το διοτι δεν το εχει σε ορατο σημειο!!καλα ψωνια!!

zoniadim
01-02-11, 18:17
Νομίζω οτι πρέπει να ξεκίνησω την αναζήτηση! Λέμε να βαφτίσουμε το καμάρι μας στις 11/6

cristina112
01-02-11, 21:43
Για όποια κοπέλα ψάχνει λαμπάδες σκέτες,έχω σημειώσει μια διεύθυνση που είπε παλιότερα κάποια κοπέλα από το φόρουμ.Είναι στην Ευδόξου,στο Νέο Κόσμο,αλλά δυστυχώς δεν είχε αναφερθεί το όνομα.
Επίσης www.keroplast.gr (http://www.keroplast.gr)
Kι αυτό έχει αναφερθεί εδώ παλιότερα.

spyni
01-02-11, 22:09
Για όποια κοπέλα ψάχνει λαμπάδες σκέτες,έχω σημειώσει μια διεύθυνση που είπε παλιότερα κάποια κοπέλα από το φόρουμ.Είναι στην Ευδόξου,στο Νέο Κόσμο,αλλά δυστυχώς δεν είχε αναφερθεί το όνομα.
Επίσης www.keroplast.gr (http://www.keroplast.gr)
Kι αυτό έχει αναφερθεί εδώ παλιότερα.

NOμιζω εινσι τα κερια Λεων η καπως ετσι τελοσπαντων...ειχα παρει τηλ. αλλα δε με βολευε η περιοχη..ο κυριος παντως που τα εχει-αυτο στο Ν. Κοσμο ηταν αψογος και ειχα αριστη εντυπωση...

zoniadim
01-02-11, 22:29
Spyni η λαμπάδα που πήρες από τον Προμπονά είναι σκέτη λευκή ή έχει σχέδια και χρώματα;

spyni
02-02-11, 14:40
ειναι σε λευκο χρωμα, αναγλυφη αλλα ειχε και λευκη σκετη...δεν ξερω αν ειχε χρωματιστες...παντως προσοχη με τα ωραρια τους εκει διοτι εγω την πατησα...7μμ. εκει επικρατει σκοταδι Αδης σε ολα τα μαγαζια της περιοχης...

marsolan
03-02-11, 03:00
βρε κοπελες...πραγματικα..ειδα κατι τιμες σε λαμπαδες...εμεινα!!200-230 ευρωωωωωω???Δηλαδη πραγματικα τι πανε να βγαλουνε???

ποσο κοστιζει μια λαμπαδα βαφτισης σκετη???

kornilia
03-02-11, 07:03
ασε, αυτο λεω κι εγω. προσπαθω να βρω κατι που να δικαιολογει τη τιμη μιας λαμπαδας, οχι των 200 ευρω που ειδες εσυ, αλλα και των 100. το ακριβοτερο κερι που ειδα ειχε 9 ευρω λιανικη γιατι ηταν μασιφ κερι η λαμπαδα ολη. εγω διαλεξα αυτο το σαγρε που το ειχε 6 ευρω, τουλια εχουν περισεψει απο το γαμο της αδερφης μου κι αγορασα απο το ebay μια κουκλα 70εκ. με 16 ευρω. δηλαδη εμας η λαμπαδα θα μας κοστισει 22 ευρω!

revythaki
03-02-11, 10:45
Καλημερα σας.Και εγω που δεν μου αρεσουν κ τα πολλα στολισματα στη λαμπαδα θα παρω μια μονη μου και με τουλι,γαζα και μια σειρα κορωνιτσες θα την στολισω και θα μου βγει...το πολυ 30ευρω!
Οσο για το τι θελουν να βγαλουν...ρωτησα σε διαφορα καταστηματα για λαδοπανα κ κατω απο 80ευρω δεν εβρισκα.Τελικα βρηκα καπου ιδια με αυτα που μου πουλουσαν 80ευρω,στα 30ευρω και θα μου ραψουν επανω κ το ονομα της μικρης!Πεφτει πολυ κλεψιμο τελικα!

kornilia
03-02-11, 11:08
για δωσε περισσοτερες πληροφοριες για τα λαδοπανα. μ' ενδιαφερει κι εμενα

revythaki
03-02-11, 11:21
Θα σου στειλω πμ καλυτερα

kornilia
03-02-11, 11:26
οκ. θα περιμενω. ευχαριστω!

spyni
03-02-11, 14:15
Θα σου στειλω πμ καλυτερα

moy στελνεις και σε εμενα παρακαλω???αν και θα μπορουσες να το πεις και δημοσια διοτι για τοσα λεμε εδω.....

revythaki
03-02-11, 14:24
κοριτσακι μακαρι να μπορουσα να βοηθησω,αλλα τελικα χαριστικα μου τα πουλησε κ εμενα...δεν δινει σε ιδιωτες-λιανικη:(

spyni
03-02-11, 14:27
δεν πειραζει!!!!καλοφορετα!!!!

revythaki
03-02-11, 14:29
να'σαι καλα,παντως επειδη γενικα αυτο τον καιρο το ψαχνω,αν δω κατι ενδιαφερον να ειστε σιγουρες θα το δημοσιευσω!Μην πληρωνουμε αδικα.

spyni
03-02-11, 14:36
οκ!!!και εγω το ιδιο!!!!

marsolan
04-02-11, 01:13
ασε, αυτο λεω κι εγω. προσπαθω να βρω κατι που να δικαιολογει τη τιμη μιας λαμπαδας, οχι των 200 ευρω που ειδες εσυ, αλλα και των 100. το ακριβοτερο κερι που ειδα ειχε 9 ευρω λιανικη γιατι ηταν μασιφ κερι η λαμπαδα ολη. εγω διαλεξα αυτο το σαγρε που το ειχε 6 ευρω, τουλια εχουν περισεψει απο το γαμο της αδερφης μου κι αγορασα απο το ebay μια κουκλα 70εκ. με 16 ευρω. δηλαδη εμας η λαμπαδα θα μας κοστισει 22 ευρω!

μα το θεωρω κοροιδια!!!πραγματικα...ενταξει,θα τα πληρωσει ο νονος αλλα οσα λεφτα κι αν εχει την καλη διαθεση να ξοδεψει...ρε κοριτσια μου τα λυπαμαι!!!
Θα του πω καλυτερα να τα δωσει να της παρει εναν καλυτερο σταυρο...παρα αυτο το πραγμα!!

Τελειωσε...το αποφασισα!!!Ενα ωραιοτατο απλο κερι και θα το παω στο ανθοπωλειο να μου το στολισουν με λουλουδια φρεσκοτατα κιολας!!
Χαχα..νυφικη λαμπαδα θα εχει η μπουμπουκα μου!!!

irias
06-02-11, 18:38
koritsia geia sas! tha ithela tin voithia sas gia allli mia fora :smile:
eixa kanonisei na erthw athina (apo kipro) gia na promitheftw apo parissi mpomponieres se timi xondrikis mias k etoimazomai na anoixw magazi gia na glitwsw ta metaforika k na tis dw k apo konta prin paraggeilw tis terasties posotites pou zitousan gia na m dwsoun xondriki.
k otan tous xanapira twra gia na epivevaiwsw afou se 3 meres erxomai m ta allaxan ola... k me afisan epi xilou kremmameni...
mporeite na m peite eseis an xerete magazia xondrikis stin athina me kales times p na mporoun na me promithefsoun amesa?
k afto to afm pou mou zitisan ti einai?

sas efxaristw k signwmi p sas kourasa...

revythaki
06-02-11, 21:26
Το ΑΦΜ ειναι αριθμος φορολογικου μητρωου απο την Εφορια.Για να παρεις χονδρικη χρειαζεσαι μαλλον επαγγελματικο.Ο λογιστης σου θα τα ξερει καλυτερα αυτα.
Μαγαζι που να δινει χονδρικη ξερω το adorex μπες στο site του..αν θυμηθω και καποιο αλλο θα σου πω

m2p
07-02-11, 15:50
καλησπέρα,
Το καλοκαίρι θα κάνουμε τη βάπτιση του μικρού μας και σκεφτήκαμε να έχουμε σαν θέμα "καραβάκι - ψαράκι - αστερίας". Η βάφτιση θα γίνει στην Αγ. Μαρίνα δίπλα στην θάλασσα και το τραπέζι επίσης.
Επειδη μου αρέσει να ασχολούμε σκέφτηκα να κάνω μόνη μου τα προσκλητήρια, τις μπουμπουνιέρες και το στολισμό του τραπεζιού.
Έχω σχεδόν βρει όλα τα υλικά που χρειάζομαι για τις μπουμπουνιέρες και το τραπέζι, όμως για το προσκλητήριο που θα είναι λεπτό ρυζόχαρτο λευκό με έντονα μπλέ σκούρα γράμματα, ρολλαρισμένο και δεμένο με λεπτό κορδόνι με μικρό μεταλλικό καραβάκι ή αστερίας να κρέμεται στο τελείωμα, ψάχνω για το κείμενο για να μην είναι πολύ απλό - μόνο γράμματα - κάποιο clipart καραβάκι, αστερίας ή ψαράκι να μπορώ να το βάλω μέσα στο word για να γίνει λίγο πιο όμορφο.
Μήπως κάποιος έχει κάτι σε clipart καραβάκι - ψαράκι - αστερίας σαν όλα αυτά τα σχεδιάκια που έχουν όλα τα τυπογραφία ?

matri
07-02-11, 16:01
καλησπέρα,
Το καλοκαίρι θα κάνουμε τη βάπτιση του μικρού μας και σκεφτήκαμε να έχουμε σαν θέμα "καραβάκι - ψαράκι - αστερίας". Η βάφτιση θα γίνει στην Αγ. Μαρίνα δίπλα στην θάλασσα και το τραπέζι επίσης.
Επειδη μου αρέσει να ασχολούμε σκέφτηκα να κάνω μόνη μου τα προσκλητήρια, τις μπουμπουνιέρες και το στολισμό του τραπεζιού.
Έχω σχεδόν βρει όλα τα υλικά που χρειάζομαι για τις μπουμπουνιέρες και το τραπέζι, όμως για το προσκλητήριο που θα είναι λεπτό ρυζόχαρτο λευκό με έντονα μπλέ σκούρα γράμματα, ρολλαρισμένο και δεμένο με λεπτό κορδόνι με μικρό μεταλλικό καραβάκι ή αστερίας να κρέμεται στο τελείωμα, ψάχνω για το κείμενο για να μην είναι πολύ απλό - μόνο γράμματα - κάποιο clipart καραβάκι, αστερίας ή ψαράκι να μπορώ να το βάλω μέσα στο word για να γίνει λίγο πιο όμορφο.
Μήπως κάποιος έχει κάτι σε clipart καραβάκι - ψαράκι - αστερίας σαν όλα αυτά τα σχεδιάκια που έχουν όλα τα τυπογραφία ?

m2p δεν βαζεις τις ιδεες σου στο θεμα θαλασσα, Και εγω θελω να κανω βαφτιση με αυτο το θεμα και εγω λιγο πελαγωσει.

Οσο γι αυτο που ρωτας ψαξε google

stavroulitsa
08-02-11, 09:39
Για πάτα στο Google photos, clip art boat ή clip art ship.

Βγάζει πολλές εικόνες που μπορείς να βάλεις στο προσκλητήριό σου.

irias
08-02-11, 17:01
mporei kapoios na mou pei se ti tous xrisimevei to AFM? diladei an zitisw apo kapoion gnwsto mou pou exei etairia na m grapsei to AFM tou tha ginei i douleia m? i den tous arkei apla to noumero? to elegxoun?

cristina112
08-02-11, 17:09
mporei kapoios na mou pei se ti tous xrisimevei to AFM? diladei an zitisw apo kapoion gnwsto mou pou exei etairia na m grapsei to AFM tou tha ginei i douleia m? i den tous arkei apla to noumero? to elegxoun?

Νομίζω ότι κάποιοι έχουν χρησιμοποιήσει το επαγγελματικό ΑΦΜ συγγενικού ή φιλικού τους προσώπου.Τώρα για ποιόν λόγο το θέλουν,δεν ξέρω...

revythaki
08-02-11, 17:11
Στο ΑΦΜ που θα δώσεις θα κοπει τιμολόγιο.Αυτό θα το χρησιμοποιήσεις κ εσύ αλλά κ οι προμηθευτές σου και θα το καταχωρίσετε στα βιβλία της επιχείρησής σας και θα φανεί στη εφορία.Αλλα να σου πω δεν γνωρίζω,αλλα φαντάζομαι εχεις λογιστή για το μαγαζί σου οπότε καλύτερα ρώτησε αυτόν:)

elekara
08-02-11, 22:40
Ξέρω μία πολύ καλή, θα αναλάβει και τη δική μας βάφτιση. Αν σε ενδιαφέρει στείλε μου π.μ
μηπως μπορεισ να μοθ πεισ και εμενα για την διακοσμητρια?εκτος απο εκκλησια στα εφερε και στο μαγαζι μετα?;)

elekara
08-02-11, 22:48
νασε ρωτησω κατι,τα πηρεσ με χονδρικη τιμη?δηλαδη αφμ?η' λιανικη?

vls
09-02-11, 12:10

Tελικά εχεις μαγαζί στην Κύπρο ή όχι?

spyni
09-02-11, 12:19
νασε ρωτησω κατι,τα πηρεσ με χονδρικη τιμη?δηλαδη αφμ?η' λιανικη?

χατχηδακης και agrinvest δινουν και τα δυο, δηλ. εκδιδουν και αποδειξη λιανικης και τιμολογιο για τον Plastonas-Mastershop δεν ειμαι σιγουρη διοτι δεν τον προλαβα λογω ωρας...νομιζω ομως και αυτος ναι...γενικα ολοι στην περιοχη δινουν και τα δυο...δηλ. μπορει να παει και καποιος διχως α.φ.μ.

spyni
09-02-11, 12:20
συγγνωμη ,χατζηδακης ειναι το ονομα....

elekara
09-02-11, 17:33
micnat ακόμη περιμένω τον κατάλογο! :cry:

Τώρα μίλησα πάλι μαζί τους τον έστειλαν λέει με acs μου έδωσαν και το νούμερο της αποστολής. Η διεύθυνση είναι Λ. Ηρακλείου 151 Ν.Ιωνία αλλά δεν δίνουν λιανική και σίγουρα όχι αν δεν έχεις παραγγείλει πιο πριν. Παίρνω τώρα ACS και σου λέω.

συγνωμη να σε ρωτησω τελικα πηρες απο την getta χονδρικη?με αφμ επαγγελματικο?σε ποσο καιρο στα εστειλαν?ευχριστω

elekara
09-02-11, 17:37
συγγνωμη ,χατζηδακης ειναι το ονομα....

ευχαριστω πολυ

elekara
09-02-11, 17:40
NOμιζω εινσι τα κερια Λεων η καπως ετσι τελοσπαντων...ειχα παρει τηλ. αλλα δε με βολευε η περιοχη..ο κυριος παντως που τα εχει-αυτο στο Ν. Κοσμο ηταν αψογος και ειχα αριστη εντυπωση...

μηπως ξερεις εαν δινει και λιανικη αυτος?δηλαδη μια λαμπαδα κλπ.:?:

spyni
09-02-11, 17:51
μηπως ξερεις εαν δινει και λιανικη αυτος?δηλαδη μια λαμπαδα κλπ.:?:

ναι, ακριβως εγω πηρα μια λαμπαδα και 10 μ. τουλιθ.............

spyni
09-02-11, 17:53
ωχχ μπερδευτηκα...........νομιζα λες το χατζηδακη...συγγνωμη...παντως στο τηλ. που μιλησα με τον κυριο του Λεων μου ειπε ναι...

elekara
13-02-11, 11:28
ΝΕΟ: παλι δεν καταλαβα αν ειναι χονδικη ή λιανικη αλλα ειναι φοβερο!!!!

Ζαχαρωτά-Γλειφιτζούρια

http://www.victory.com.gr/ (http://www.victory.com.gr/)
Picture & Taste.
Τα στοιχεία επικοινωνίας τους είναι τα παρακάτω:
Τηλέφωνο και fax 210-5134742, e-mail pictaste@otenet.gr

να σε ρωτησω κατι?πηρες ζαχαρωτα απο την victory?δινει και λιανικη?με παραλαβη απο εκει?:???:

rita_ki
13-02-11, 12:05
http://www.neraidorama.gr/about-neraidorama.html

εγω φτιαχνω μονη της μπομπονιερες του γιου μου κ επισκεφτηκα αυτο το καταστημα.ολα τα υλικα τα αγορασα απο κει κ εμεινα πολυ ευχαριμενη . εχει τα παντα
ριξτε μια ματια κ σεις
μπορειτε να παρετε κ τηλεφωνο με μενα ηταν πολυ εξυπηρετικος κ πριν την παραγγελια κ μετα την παραγγελια

πατως γενικα μας κοροιδευουν τα καταστηματα.την μπομπονιερα που ηθελα την εβρισκα κοντα στα 3 ευρω κ την εφτιαξα με 1.10

kornilia
13-02-11, 17:36
εγω πηρα καποια πραγματα απο το ebay και τα διακοσμητικα για τις μπομπονιερες τα πηρα απο το Μπαρκα. επειδη φτιαξαμε μονες μας και τα μαρτυρικα, τα υλικα τα πηρα απο τον Ταξιαρχη (Μιλτιαδου 7 Αθηνα). εχει απειρα και παμφθηνα πραγματα. παντως τα μαγαζια με τα βαπτιστικα βγαζουν τα μαλλιοκεφαλα τους! πηρα απο την Αθηνα μασιφ κερι για τη λαμπαδα με 4.50 ευρω! ασε που το φορεματακι που ηθελα ειχε 360 ευρω και βρηκα, μεσω μιας κοπελας απο εδω, εναν μοδιστρο που θα μου το ραψει με 150! να σας δωσω και τα στοιχεια του. Σταυρος Συμεωνιδης Π.Ραλλη & Κυπρου 62 Νικαια. τηλ.2104925589

ERIANTON
15-02-11, 01:32
εμεις πηραμε τις μπομπονιερες μας απο τον φωτιαδη εισαγωγεας και την ιδια μπομπονιερα που μου εδειχναν στα καταστηματα απο τον καταλογο του φωτιαδη την βρηκα στον ιδιο 0.30 λεπτα φθηνοτερη.επιπλεον εχει τα πανταααααααα υπαρχει και online καταλογο.
ολα τα καταστηματα δουλευουν πεντε καταλογους.adorex,φωτιαδης,παρισης,ελξις και μπουτλα.οι τιμες αλλαζουν μονο

revythaki
15-02-11, 09:00
erianton τι στυλ μπομπονιερας πήρες και πόσο περίπου σου κόστισε?εστειλα μειλ στο φωτιαδη με κάποιες απορίες μου αλλά δεν μου απάντησαν...απο εξυπηρέτηση είσαι ευχαριστημένη?

ERIANTON
15-02-11, 23:25
εγω πηγα απο εκει και ηταν αψογοι.στην αρχη ηταν λιγο σαν να τους χαλασα την ησυχια αλλα μετα πηραν μπρος και ηταν εξυπηρετικοτατη.φοβηθηκα και εγω με αυτα που διαβαζα εδω και το αναλυσαμε λιγο.μου ειπε οτι πολλες φορες εχουν τσακωθει με πελατες για λιανικη κυριως καλοκαιρινους μηνες που εχουν τρελη δουλεια και μου εξηγησε τους λογους.εμεις βαφτισαμε το προηγουμενο σαββατο και κλεισαμε τις μπομπο γυρω στις 15 μερες πριν.ηταν μια χαρα οι ανθρωποι
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/180160_1781773980682_1129417710_2000712_3175377_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=1706367&id=1129417710)
αυτες τις μπομπονιερες ειχαμε,κοστιζαν 1,35 με το μικρο τουλι και εμεις την ανεβασαμε στο 175 με το μικρο τουλι μεσα σε αυτο που βλεπεις.εκανε και μπουγιο.μολις τις ειδαμε στον καταλογο τις λατρεψαμε.ειναι αρκετα μεγαλες και χαριτωμενες .

beloved
15-02-11, 23:29
αυριο θα παω απο εκει, θελετε να ρωτησω κατι???

Mara-76
16-02-11, 01:27
Μαριλινα μου μη τσιμπας.... δεν χρειαζεται!Το θεμα θα ληξει....
Δηληνω με τιμή και καμάρι ΦΤΗΝΟ-ΚΙΝΕΖΟΥ... ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
δεν ηξερα...να χρυσώσω τον καθε ενα μαγαζάτορα...που μου πουλάει φυκια για μεταξωτες κορδέλες!!!!!!!!!!!!!

ΚΙΝΕΖΙΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ! ΑΜΕΣΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΚΑΙ DIRECT KAI ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΟΥ8ΕΛΕΙΣ. ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΠΙΟ ΣΑΦΗΣ. ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΨΩΝΑΡΑ ΕΧΩ ΒΑΦΤΙΣΗ ΜΕ ΚΟΝΣΕΠΤ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΓΟΥΣΤΑΡΩ..ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΘΑ ΔΩΣΩ ΜΠΟΜΠΟ USB STICKS ΜΕ ΤΗ ΦΑΤΣΑ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ ΠΑΝΩ... ΤΙΜΗ ΑΠΟ 14 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΣ ΜΕ ΕΙΔΗ PROMOTION ΕΛΛΑΔΑ: 5 ΕΥΡΩ... ΤΟ ΚΟΜΑΤΙ....ΚΑΙ ΧΑΤΗΡΙΚΑ ΓΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 200 ΤΕΜΑΧΙΑ ΤΙΜΗ ΑΜΕΡΙΚΗΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ. 3 ΕΥΡΩ ΤΟ ΚΟΜΑΤΙ. ΤΙΜΗ ΑΘΑΝΑΤΟΥ ΚΙΝΕΖΟΥ 1,30 ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΔΩΡΟΥ ΜΕ ΧΡΩΜΑ ΤΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΜΟΥ...ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ...

ΖΗΤΩ Ο ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΔΡΑΚΟΣ! ΖΗΤΩ Η ΩΡΑΙΑ ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ! ΖΗΤΩ Η ΠΟΥΚΑ!

kornilia
16-02-11, 08:08
κοριτσια κι εγω μαζι σας! ολη η βαφτιση σχεδον θα ειναι... made in china!

revythaki
16-02-11, 08:17
ΚΙΝΕΖΙΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ! ΑΜΕΣΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΚΑΙ DIRECT KAI ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΟΥ8ΕΛΕΙΣ. ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΠΙΟ ΣΑΦΗΣ. ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΨΩΝΑΡΑ ΕΧΩ ΒΑΦΤΙΣΗ ΜΕ ΚΟΝΣΕΠΤ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΓΟΥΣΤΑΡΩ..ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΘΑ ΔΩΣΩ ΜΠΟΜΠΟ USB STICKS ΜΕ ΤΗ ΦΑΤΣΑ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ ΠΑΝΩ... ΤΙΜΗ ΑΠΟ 14 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΣ ΜΕ ΕΙΔΗ PROMOTION ΕΛΛΑΔΑ: 5 ΕΥΡΩ... ΤΟ ΚΟΜΑΤΙ....ΚΑΙ ΧΑΤΗΡΙΚΑ ΓΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 200 ΤΕΜΑΧΙΑ ΤΙΜΗ ΑΜΕΡΙΚΗΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ. 3 ΕΥΡΩ ΤΟ ΚΟΜΑΤΙ. ΤΙΜΗ ΑΘΑΝΑΤΟΥ ΚΙΝΕΖΟΥ 1,30 ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΔΩΡΟΥ ΜΕ ΧΡΩΜΑ ΤΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΜΟΥ...ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ...

ΖΗΤΩ Ο ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΔΡΑΚΟΣ! ΖΗΤΩ Η ΩΡΑΙΑ ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ! ΖΗΤΩ Η ΠΟΥΚΑ!
Τι πρωτότυπο!!!Μπραβο!!!;)

revythaki
16-02-11, 10:38
αυριο θα παω απο εκει, θελετε να ρωτησω κατι???
Eγώ δεν θέλω κάτι,ευχαριστώ κοριτσάκι:p
Εριαντον πολύ ωραιες οι μουσουδομπομπονιερες σου!

mariantzou
16-02-11, 12:00
Καλημέρα σας!

Χρειάζομαι τη βοήθειά σας για τη βάφτιση της ανηψιάς μου.:confused: Ο νονός δεν έχει να δώσει πάνω από 300 για τα βαφτιστικά (χωρίς το σταυρό):oops:. Η βάφτιση είναι για το τέλος Μαΐου. Μπορείτε να μου προτείνετε κάτι;

ευχαριστώ!:mrgreen:

spyni
16-02-11, 12:06

bre κοριτσια μου πως το εννοειτε αυτο???

ERIANTON
16-02-11, 12:34
Eγώ δεν θέλω κάτι,ευχαριστώ κοριτσάκι:p
Εριαντον πολύ ωραιες οι μουσουδομπομπονιερες σου!
η μαμα μου οταν τις ειδε με σκυλοβρισε .μου ελεγε τι βλακειες ειναι και γιατι δεν πηρα κατι για μεγαλους.........????ηθελε λεει να παρω κατι που θα το βαλουν στο σαλονι τους........
α ρε μανουλαααααααα.εισαι χρυση αλλα ωρες ωρες με τρελενεις.εμεις τις πηραμε γιατι οταν τις ειδαμε σκασαμε στα γελια.

kornilia
16-02-11, 12:52
Καλημέρα σας!

Χρειάζομαι τη βοήθειά σας για τη βάφτιση της ανηψιάς μου.:confused: Ο νονός δεν έχει να δώσει πάνω από 300 για τα βαφτιστικά (χωρίς το σταυρό):oops:. Η βάφτιση είναι για το τέλος Μαΐου. Μπορείτε να μου προτείνετε κάτι;

εγω θα σου προτεινα να αγορασετε φουστανακι και ο,τι αλλο αμπορειτε απο το ebay. εχει ωραιοτατα φουστανακια που κοστιζουν απο 40 - 70 ευρω. επισης μπορειτε να φτιαξετε λαμπαδα, μαρτυρικα και το λαδομπουκαλο μονοι σας. θα βρειτε κι ενα ωραιο σετ πετσετες κι επειτα το μονο που θα αγορασετε ειναι τα λαδοπανα και τα εσωρουχα. αν θες περισσοτερη βοηθεια σε κατι, στειλε μου π.μ.
edit υπαρχει και η Μικελινα στο Περιστερι που εχει βαπτιστικα σετ απο 350 ευρω αν θυμαμαι καλα. βεβαια υπολογισε οτι τα πακετα δινουν 50 μαρτυρικα. αν χρειατεις 150 μπορει να φτασεις τα 400.
bre κοριτσια μου πως το εννοειτε αυτο???

προσωπικα εννοω οτι εχω παρει τα περισσοτερα απο το ebay μεσω Κινας. π.χ. τα διακοσμητικα για τα μαρτυρικα, τη κουκλα που θα στολισουμε τη λαμπαδα κ.α.
βασικα θα επαιρνα κι αλλα πραγματα, αλλα η νονα και αδερφη μου διαφωνουσε. την ετρωγε η τσεπη της...

kornilia
16-02-11, 12:52
η μαμα μου οταν τις ειδε με σκυλοβρισε .μου ελεγε τι βλακειες ειναι και γιατι δεν πηρα κατι για μεγαλους.........????ηθελε λεει να παρω κατι που θα το βαλουν στο σαλονι τους........
α ρε μανουλαααααααα.εισαι χρυση αλλα ωρες ωρες με τρελενεις.εμεις τις πηραμε γιατι οταν τις ειδαμε σκασαμε στα γελια.

χα! χα! μηπως εχουμε την ιδια μαμα και δεν το ξερουμε;

revythaki
16-02-11, 13:39
Κλασικές μαμάδες!Λες και δεν έχουμε να σκεφτούμε το κόστος,το τρέξιμο κλπ,θα σκεφτούμε και να ταιριάζει η μπομπο μας στο σαλονάκι της κάθε θειας...μπα!δεν θα μπορέσω!

cristina112
16-02-11, 13:40

Γιατί βρε κορίτσια,πού είναι το κακό??Μήπως και αυτά που αγοράζετε από τα μαγαζιά,πού νομίζετε ότι φτιάχνονται??Σημασία έχει να είναι κάτι όμορφο,όχι το πού κατασκευάστηκε και πόσο κοστίζει.;)

kornilia
16-02-11, 15:20
καλα Χριστινακι μη νομιζεις, μας νοιαζει ποσο κοστιζει. αμα ειχα την ευχερεια δεν θα τα εκανα ολα αυτα μονη μου. βεβαια εκ των υστερων μπορω να πω οτι το απολαυσα και το ψαξιμο και τη δημιουργια. λιγα λεφτακια να μπορουσα να ξοδεψω παραπανω και θα την εκανα υπερπαραγωγη εγω τη βαφτιση! χα! χα!

cristina112
16-02-11, 15:40
καλα Χριστινακι μη νομιζεις, μας νοιαζει ποσο κοστιζει. αμα ειχα την ευχερεια δεν θα τα εκανα ολα αυτα μονη μου. βεβαια εκ των υστερων μπορω να πω οτι το απολαυσα και το ψαξιμο και τη δημιουργια. λιγα λεφτακια να μπορουσα να ξοδεψω παραπανω και θα την εκανα υπερπαραγωγη εγω τη βαφτιση! χα! χα!

Αυτό ακριβώς εννοούσα,αλλά μάλλον δεν το διατύπωσα σωστά.Όταν λέω ότι δεν έχει σημασία πόσο κοστίζει,εννοώ ότι δεν έχει σημασία αν είναι από την Κίνα και είναι φτηνό,αρκεί να είναι καλόγουστο.Και πιστεύω ότι όλα αυτά που πουλάνε πανάκριβα στα μαγαζιά,έχουνε κατασκευαστεί εκεί.
Οπότε μιλάμε πάντα για την ίδια ποιότητα,η οποία είναι μια χαρά.

spyni
16-02-11, 16:22
προσωπικα εννοω οτι εχω παρει τα περισσοτερα απο το ebay μεσω Κινας. π.χ. τα διακοσμητικα για τα μαρτυρικα, τη κουκλα που θα στολισουμε τη λαμπαδα κ.α.
βασικα θα επαιρνα κι αλλα πραγματα, αλλα η νονα και αδερφη μου διαφωνουσε. την ετρωγε η τσεπη της...[/QUOTE]

ok!!καταλαβα..σε ευχαριστω!με το καλο!!!

spyni
16-02-11, 16:42
Καλημέρα σας!

εγω σου προτεινω, παπουτσακια απο το Μουγερ-εχει φανταστικα περσινα σχεδια με οχι πανω απο 40 ευρω,ειδικα στα κοριτσιστικα ειναι πολλα τα σχεδια- και ρουχα απο επωνυμη εταιρια, αλλα οχι με την ταμπελα του βαπτιστικου...ολες σχςδον Λαπεν, Αλουετ βγαζουν τωρα για το Πασχα ομορφα φορεματα...ααα ριξε και μια ματια στο http://www.justdresses.co.uk/
εμενα προσωπικα μου αρεσαν πολλα!!!
τωρα λαδοπανα, λαδοσετ, τσαντες ειναι δευτερευοντα και μπορεις να δεις και σε προηγουμενες σελιδες τι προτεινουν και τα κοριτσια...ριξε μια ματια στο εφ amore k sto mellonmeli...

spyni
16-02-11, 16:45
ta 300 δεν ειναι και λιγα στην ουσια μονο για τα ρουχα κ παπουτσια, απλα για να τα βρεις θελει λιγο ψαξιμο, διοτι δεν ειναι ολα απο το ιδιο μαγαζι...α η κοπελα στο mellonmeli μου ειχε ακουστει εξαιρετικη...κανε της ενα τηλ. και πες της τι εχει να σου προτεινει στα 300...

fotini33
17-02-11, 23:38
κορίτσια, ξέρει καμία να μου πει που θα βρω διάφανα σακουλάκια γύρω στο 15χ15?