PDA

Επιστροφή στο Forum : Τοπικ για Θαλασσινες βαφτισεις!

Σελίδες : 1 [2] 3 4

artemis
29-05-08, 19:10
Ενα κιλο μονο παραγγειλα!!!! Εσυ ποσο θες? Αν θες ολο το τρικιλο, θα του ζητησω να μου βαλει αλλο ενα μονοκιλο.....βασικα θελω 2 κιλα.......αν σου χρειαζεται ολο το τρικιλο κανονιζω για μενα εγω.......

Θα τον παρω αυριο τηλεφωνο να δω αν ειναι ετοιμα και θα παω αρχες βδομαδας γιατι θελω να κανω κι εξετασεις αιματος ταυτοχρονα στο νοσοκομειο που ειναι εκει κοντα.....

Αρχικά θέλω ένα κιλό βότσαλα και αναλόγως αργότερα θα κάνω και συμπληρωματική παραγγελία. Αν δεν το έχεις υπολογίσει άστο και θα μαζέψω και τα υπόλοιπα της παραγγελίας μου να τα κάνω όλα μαζί. ¶σε που θα κουβαλάς και βάρος!!!!

vera
29-05-08, 19:16
Οκ.......σου στειλα μειλ!!!!! :wink:

artemis
29-05-08, 19:20
Οκ.......σου στειλα μειλ!!!!! :wink:

Με τις φωτο? Το πήρα! ΑΠΙΘΑΝΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μπράβο σου!

Virginia
29-05-08, 22:56
..

Virginia
29-05-08, 22:58
Κοντοχωριανες ειμαστε καλε!!!!! Μενω πετρουπολη!!!!!

Παααααααρα πολυ ωραιο το μπουκαλι!!!!!!! :D

κι εγω ......κοντοχωριανη!!!!!!!
ΑΙΓΑΛΕΩ ΣΙΤΥ.......

angel27
29-05-08, 23:21
vera Μου πολυ ομορφα τα χωνακια σου....παρομοια εχω φτιαξει και γω για τη βαφτιση μας ομως μου βγαινουν λιγο μακροστενα και δεν μ αρεσουν...
μηπως σου ειναι ευκολο να μου πεις τι μεγεθος εχει το χαρτι?
σε ευχαριστω πολυ

LouLou
30-05-08, 01:14
vera, τα χωνάκια έγιναν ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ :!: :!: :!:
ΤΈΛΕΙΑ!!!.... :wink:

21x21 τα έκανες?

xrysalis
30-05-08, 13:35
vera, τα χωνάκια είναι σούπερ!! παρόμοια ετοιμάζω κι εγώ!! μόλις επιτέλους τα έχω έτοιμα θα σας τα δείξω!!

να σας πω πως βρήκα κουτί άσπρο σουετ σε σχήμα οβαλ για να το φτιάξω για την βάφτιση (για τα βαφτιστικά) με 35 ευρώ! και λαμπάδα (μόνο το κερί) 8 ευρώ!! στολίδια από 50 λεπτά και όλα αυτά σε ένα πρατήριο βιοτεχνίας στη γειτονειά μου!! χωρίς καν να κατέβω κέντρο που έχει όλες τις πηγές!!! :lol: :lol: :lol:

καιρός είναι να σπιντάρο λίγο και να αρχίσω να φτιάχνω τίποτε όμως!!! :? :lol: :lol: :lol:

xrysalis
30-05-08, 13:36
LouLou, εγώ 21Χ21 τα έχω κάνει!

LouLou
30-05-08, 14:07
xrysalis, σ'ευχαριστώ
κι εγώ 21x21 τα ετοιμάζω τελικά...αλλά το πιο πιθανό είναι να σας τα δείξω μετά την βάπτιση γιατί
δεν προλάβαίνω να αδειάσω ουτε το κινητό μου ούτε την ψηφιακή... :lol:

xrysalis
30-05-08, 14:20
:lol: :lol: :lol: πως τα καταφέρνουμε έτσι;;;;

vera
31-05-08, 19:50
Einai 2 μεγεθη τα χωνακια....21χ21 και 19χ19

LouLou
31-05-08, 21:27
vera, θυμάσαι που είδαμε την πουά (γαλάζιο- άσπρο) κορδέλα?
και που είδαμε το πουά χαρτί ?

vera
01-06-08, 01:45
Στο ατλας πακετο ειχε σιγουρα........και χαρτι και κορδελα.

LouLou
01-06-08, 11:23
Ευχαριστώ veraki!!!

venia
01-06-08, 11:30
χαρτί πουά είδα και στον Πατρώνη.

LouLou
01-06-08, 12:22
Σ'ευχαριστώ venia!!!
.....που είναι ο Πατρώνης?

venia
01-06-08, 15:57
στην Πραξιτέλους ακριβώς απέναντι από τον Νικολή.

ΒΙΚΥ
01-06-08, 16:02
στην Πραξιτέλους ακριβώς απέναντι από τον Νικολή.

από το πληκτρολογιο μου το πήρες!!!!

Γιατί? ΓΙΑΤΙ??????

Στην Πραξιτέλους!

LouLou
01-06-08, 16:07
Ευχαριστώ κορίτσια!!! :D

venia
01-06-08, 17:20
έλα μωλέ μωάκι μη καις, θα πολάβεις τσο άλλο! :lol:

vera
02-06-08, 01:11
Σ'ευχαριστώ venia!!!
.....που είναι ο Πατρώνης?

Perasame απο κει Λουλου ....πρεπει να στο εδειξα.......θα ξαναπαμε μαζι την επομενη φορα.....

Μαρία Κ.
02-06-08, 22:48
Κορίτσια, ήθελα να σας ρωτήσω και εγώ κάτι γιατί δεν μπορώ να καταλάβω.. Τα χωνάκια για τα κουφέτα με το όνομα μπορούμε να τα αγοράσουμε από κάποιο μαγαζί; Αν τα φτιάξουμε μόνες μας είναι εύκολο και πως;
Έχουμε βάφτιση και γάμο το Σεπτέμβριο.. και επειδή δε μου αρέσει καθόλου η ιδέα της μπομπονιέρας που πάει στα σκουπίδια μετά σκέφτομαι να βάλω κουφέτα ή σε ένα τραπέζι με βιβλίο ευχών ή σε γυάλινα μπωλ στα τραπέζια ανά κάμποσα άτομα..
Ευχαριστώ!!!!!!!
:D :D :D

LouLou
03-06-08, 00:12
Μαρία Κ. , αν θες να αγοράσεις χωνάκια με όνομα έχει στο mytree
http://www.mytree.gr/
......μπορείς όμως να τα φτιάξεις και μόνη σου, είναι εύκολο...
δουλεύεις στο word το κείμενό σου βάζοντας ότι χρώμα και ότι γραμματοσειρά θες και το τυπώνεις...

.....οι περισσότερες έχουμε χρησιμοποιήσει την γραμματοσειρά mistral , πλάγια γραφή και μέγεθος 72

......έχουμε κόψει το Α4 σε τετράγωνο 21x21

......μπορείς να το κολλήσεις με ειδική κόλλα για χαρτόνι , θα βρείς στο βιβλιοπωλείο

ουπς...ξέχασα...να αγοράσεις Α4 των 120 ή 160 gr.

vera
03-06-08, 01:32
160 gr τουλαχιστον για να ειναι αρκετα σκληρο......

Μαρια αν τα παρεις ετοιμα θα τα πληρωσεις τουλαχιστον 2 μισι ευρω το κομματι.....δεν συμφερει.......ειναι πολυ ευκολο να τα φτιαξεις.....μπορεις να παρεις και παιχνιδια μανταλακια με οτι θεμα θες (εχει στο Newman, Θησεως 10) και να βαλεις πανω στο χωνακι......

xrysalis
03-06-08, 11:13
μπορεις να παρεις και παιχνιδια μανταλακια με οτι θεμα θες (εχει στο Newman, Θησεως 10) και να βαλεις πανω στο χωνακι......
ενδιαφέρομαι για κάτι τέτοιο! πόσο πάει το κομμάτι;;; ξέρεις; μην κατεβαίνω άδικα :oops:

vera
03-06-08, 16:24
Θα σου πω οταν παω μεθαυριο.......τι θεμα θες? εχει πολλα θαλασσινα σχεδια.......κοχυλακια, ψαρακια, δελφινακια, βαρκες, αστεριες, σωσιβια, αγκυρες κλπ.........ειδα και στον Μπαρκα τετοια.......

Ελεγα να βαλω κι εγω αλλα μου φανηκε πλεονασμος!!!! Μονο ηλεκτρικες συσκευες δεν τους εχω ακομα κοτσαρει σαν δωρο!!!!

artemis
03-06-08, 16:27
δουλεύεις στο word το κείμενό σου βάζοντας ότι χρώμα και ότι γραμματοσειρά θες και το τυπώνεις...

.....οι περισσότερες έχουμε χρησιμοποιήσει την γραμματοσειρά mistral , πλάγια γραφή και μέγεθος 72

......μπορείς να το κολλήσεις με ειδική κόλλα για χαρτόνι , θα βρείς στο βιβλιοπωλείο

Κορίτσια δυστυχώς η γραμματοσειρά mistral είναι μόνο στο Microsoft OFFice 2003 και εγώ έχω την έκδοση 2002. Δεν μου ταιριάζει καμία άλλη! Ξέρετε πως μπορώ να την βρώ?

artemis
03-06-08, 16:28
Θα σου πω οταν παω μεθαυριο.......τι θεμα θες? εχει πολλα θαλασσινα σχεδια.......κοχυλακια, ψαρακια, δελφινακια, βαρκες, αστεριες, σωσιβια, αγκυρες κλπ.........ειδα και στον Μπαρκα τετοια.......

Ελεγα να βαλω κι εγω αλλα μου φανηκε πλεονασμος!!!! Μονο ηλεκτρικες συσκευες δεν τους εχω ακομα κοτσαρει σαν δωρο!!!!

Εγώ θέλω έναν καταψύκτη αν σου είναι εύκολο :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Α! και μια ηλεκτρική σκούπα για τη μαμά μου! :lol: :lol: :lol:

Angiek
03-06-08, 16:31
Κορίτσια δυστυχώς η γραμματοσειρά mistral είναι μόνο στο Microsoft OFFice 2003 και εγώ έχω την έκδοση 2002. Δεν μου ταιριάζει καμία άλλη! Ξέρετε πως μπορώ να την βρώ?
Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με Office XP. Βοήθεια!!!

vera
03-06-08, 16:32
Ναι καλα!!!!!!! :PPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP

θΕς να στο γραψω εγω και να στο στειλω? Απλα το εκτυπωνεις.......τι ονομα θες?

artemis
03-06-08, 16:55

Θάνος (καλά είσαι λεβεντιά!)

artemis
03-06-08, 16:56

Θάνος (καλά είσαι λεβεντιά!)

¶ντε και θα σου πάρω και ΨΥΓΕΙΟΟΟΟΟ μπρρρρρρρρρρ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

vera
03-06-08, 17:07
Στο φτιαχνω και στο στελνω...

Αντζι αν θες πες και το δικο σου και στειλε μου ενα μειλ.....

xrysalis
03-06-08, 22:05
[quote="vera"]Θα σου πω οταν παω μεθαυριο.......τι θεμα θες? εχει πολλα θαλασσινα σχεδια.......κοχυλακια, ψαρακια, δελφινακια, βαρκες, αστεριες, σωσιβια, αγκυρες κλπ.........ειδα και στον Μπαρκα τετοια.......quote]
κοίτα... το θέμα μας είναι το χαρτινο καραβάκι... αλλά και ένα από το καθένα που λες να βάλω, δε με χαλάει!! όλα θα εξαρτηθούν από την τιμή! γιατί και η δική μου μπομπονιέρα είναι γενικά πλουμιστή! μη μου κοστίσει τελικά περισσότερο από το να την έπερνα έτοιμη!!!

Μαρία Κ.
03-06-08, 23:13

Αχ!! Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ.. :P :P :P
Να σας ρωτήσω και κάτι ακόμα, με την κόλλα κολλάει ΟΚ ή γίνεται ψιλοχάλια; Μήπως θέλει κανένα κόλπο;

vera
03-06-08, 23:16
Ayta δεν πανε με το τεμαχιο αλλα με την συσκευασια που εχει καμμια 10ρια μεσα........οποτε αν παρεις διαφορετικα θα παρεις δεκαδες.....

Εχε υποψη οτι ο Μπαρκας στα δινει σε τιμη χονδρικης αν παρεις τουλαχιστον εξι (αλλα την ιδια μερα δεν θα παρεις τιποτα αλλο κατω απο 6 τεμαχια......)...εγω θα παω απο το νιουμαν και θα σου πω ποσο εχουν εκει.......

Τι μπομπονιερα εφτιαξες? Πες μας καλε!!!!! Μη ντρεπεσαι!!!! :PPPPP

xrysalis
03-06-08, 23:54
Ayta δεν πανε με το τεμαχιο αλλα με την συσκευασια που εχει καμμια 10ρια μεσα........οποτε αν παρεις διαφορετικα θα παρεις δεκαδες.....μωρέ ας μου κάνει η τιμή... και παίρνω δεκάδες!!

Εχε υποψη οτι ο Μπαρκας στα δινει σε τιμη χονδρικης αν παρεις τουλαχιστον εξι (αλλα την ιδια μερα δεν θα παρεις τιποτα αλλο κατω απο 6 τεμαχια :shock: :!: :!: :!:

εγω θα παω απο το νιουμαν και θα σου πω ποσο εχουν εκει.......ΟΚ! θα περιμένω!!

Τι μπομπονιερα εφτιαξες? Πες μας καλε!!!!! Μη ντρεπεσαι!!!! :PPPPP :lol: :lol: :lol: σιγά μην ντραπώ! χωνάκι είναι παρόμοια με αυτές που περιγράφετε! την είχα δει στην έκθεση στο ΜΕΚ και τη θεώρησα πολύ προτότυπη... τελικά βλέπω πως έχει πέρασει το συγκεκριμένο σχέδιο!! αλλά δε μου αρέσει και κάτι άλλο! η επόμενη επιλογή μου ήταν κουτάκια πλεξιγκλας... αλλά αυτό κι αν είναι συνηθισμένο!!!

Να κάνω μια παρένθεση;;; εφτιαξα τα προσκλητήρια για το παρτυ των γενεθλιων μας,
επειδή είναι γαλάζια... με ένα θαλασσινό στολίδι νομίζω άνετα τα έφτιαχνε κάποια κοπέλα και για βάφτιση... τί λέτε;;; http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?p=201983#201983

LouLou
04-06-08, 00:07
Να σας ρωτήσω και κάτι ακόμα, με την κόλλα κολλάει ΟΚ ή γίνεται ψιλοχάλια; Μήπως θέλει κανένα κόλπο;
Η κόλλα που πήρα είναι ρευστή ,λέγεται supervinil και είναι ειδική για χαρτόνια, χαρτιά, ρούχα...δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα στην χρήση της, δεν φαίνεται και δεν χρειάζεται κάποιο κόλπο... :wink:

LouLou
04-06-08, 01:10
Να κάνω μια παρένθεση;;; εφτιαξα τα προσκλητήρια για το παρτυ των γενεθλιων μας,
επειδή είναι γαλάζια... με ένα θαλασσινό στολίδι νομίζω άνετα τα έφτιαχνε κάποια κοπέλα και για βάφτιση... τί λέτε;;; http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?p=201983#201983
Καλέ τι υπέροχα προσκλητήρια είναι αυτά!!!!!?
Απίθανα!!!!

Virginia
04-06-08, 09:57
Καλέ τι υπέροχα προσκλητήρια είναι αυτά!!!!!?
Απίθανα!!!!
xrysalis οντως ειναι υπεροχα και πρωτοτυπα!!!!!!!! ΜΠΡΑΒΟ!!!!!
Να ρωτησω το χαρτι που τυπωσες ειναι πουα γαλαζιο ή το εφτιαξες εσυ??

xrysalis
04-06-08, 12:45
Να ρωτησω το χαρτι που τυπωσες ειναι πουα γαλαζιο ή το εφτιαξες εσυ??Εγώ το σχεδίασα! :)

μικρος πριγκιπας
04-06-08, 13:38
καταπληκτικα τα πρσκλητηρια...
Συγχαρητηρια!!!!!

xrysalis
04-06-08, 15:16
Αχ βρε κορίτσια... σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια!! :D :oops:

Μαρία Κ.
04-06-08, 23:21

Αχ!! Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ.. :P :P :P

Να σας πρήξω λίγο πάλι :?: :?: :?:

Επειδή μάλλον είμαι λίγο ούφο, έκανα μια δοκιμή σήμερα και ήθελα να σας ρωτήσω πως ακριβώς διπλώνουμε τα χωνάκια.
Η μύτη είναι η κάτω δεξιά γωνία; Και κολλάμε την κάτω με τη δεξιά πλευρά στις άκρες τους;

vera
05-06-08, 01:32
Tο κοβεις τετραγωνο και με την μυτη πανω (εγω βαζω την πανω αριστερη γωνια) ενωνεις τις δυο πλεευρες να κανει μυτη κατω.......θελει προσοχη να βγει σωστα.......βαζεις κολλα και κρατας λιγο να κολλησει.....

ria
06-06-08, 14:48
Κοριτσια καλησπερα σας. Ειμαι καινουρια στο forum , ονομαζομαι Ρια και εχω ενα αγορακι 4 μηνων το οποιο και βαπτιζω 31/8. Κατ αρχην συγχαρητηρια σε ολες σας!!! Φτιαχνετε υπεροχα πραγματα και ειστε πολυ ενημερωμενες!!
Το θεμα της βαπτισης θα ειναι σχετικο με καραβια μιας και ο μπαμπας μας ειναι ναυπηγος και εγω τρελαινομαι για τις χαρτινες βαρκουλες που φτιαχναμε παιδια... (εχω φτιαξει παααρα πολλες)
εχω ξετρελαθει με αυτες τις μπομπονιερες.. http://www.an-agapas.gr/f1l3s/product_images/BO081.jpg εχει παρει το ματι σας πουθενα στην Αθηνα τετοιες βαρκουλες... μιας και θελω να φτιαξω μονη μου τις μπομπονιερες...
Οσο για το προσκλητηριο εδω
http://www.prosklitirio.com/ εχει ενα φοβερο με χαρτινη βαρκουλα (γιωργος).
Τι λετε σας αρεσουν?

ria
06-06-08, 14:58
Αυτη την μπομπονιεριτσα εχω ερωτευτει προς το παρον!!!!!

http://www.happyevents.gr/product/16277/

κι εγωωωωωωω :D

Ρωτησες ποσο εχουν?

artemis
06-06-08, 16:35
Το έχει εδώ http://www.verynice.gr/eshop/product.php?productid=2460&cat=168&page=1

Ρώτησε όμως και την vera πόσο το πήρε! Κάπου σε κάποιο topic πρέπει να το γράφει. Θα ψάξω και θα σου πω!

ria
06-06-08, 16:45
Το έχει εδώ http://www.verynice.gr/eshop/product.php?productid=2460&cat=168&page=1

Ρώτησε όμως και την vera πόσο το πήρε! Κάπου σε κάποιο topic πρέπει να το γράφει. Θα ψάξω και θα σου πω!

να σαι καλα!!! Ευχαριστω πολυ!!! :)

artemis
06-06-08, 16:52
Την μπομπονιερα την δινει 3.20 και ειναι επασημωμενη.......την βαζει και σε πουγκι που ειναι πιο ωραιο και μαλλον αυτο θα κανω........την βρηκα και στο solution pack αλλα χωρις να ειναι επασημωμενη ζητανε 4 ευρω!!!! Ειναι ακριβη αλλα επειδη θα κανω λιγες δεν με απασχολει......
Αν την δειτε αλλου πειτε μου....θελει παραγγελια 2 μηνες πριν γιατι την επασημωνει..........

Δεν ξέρω αν αυτή που σου έβαλα εγώ είναι επιασημωμένη! Με την διαφορά τιμής που βλέπω μάλλον όχι! Πάρε τηλέφωνο να ρωτήσεις καλύτερα!

vera
07-06-08, 01:14

Ωχουυυυυυυ...με εκανες τωρα!!!!!!!!!!!

http://www.verynice.gr/eshop/images/D/X44_B.jpg

Ωραια ειναι και πολυ φθηνη, επασημωμενη φαινεται......συν φπα συν κουφετα αλλα παλι φθηνοτερη ειναι.........βεβαια η αλλη ειναι διαφορετικη!!!!!

Η δικια μου εχει 3.20

vera
07-06-08, 01:20
[quote]εγω θα παω απο το νιουμαν και θα σου πω ποσο εχουν εκει.......ΟΚ! θα περιμένω!!

Λοιπον πηγα και ειδα......τα λευκα μανταλακια με θαλασσινες χαζομαρουλες πανω εχουν 3.60 η 12αδα.......

Κατι αλλα πολυχρωμα μανταλακια, πιο ζουζουνιαρικα και πιο μεγαλα εχουν 2.40 η εξαδα......

Επισης με 1 ευρω και κατι εχουν μικρα κερακια σε διαφορα χρωματα σνα τα καραβακια μας........τα βαζεις σε γυαλες με νερο και βοτσαλα και επιπλεουν....πηρα μερικα, αν και δεν ξερω αν θα τα βαλω......

Μερσυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ......ειχε και φουξια.....τρεχααααααααα!!!!!

vera
07-06-08, 01:31
εχω ξετρελαθει με αυτες τις μπομπονιερες.. http://www.an-agapas.gr/f1l3s/product_images/BO081.jpg εχει παρει το ματι σας πουθενα στην Αθηνα τετοιες βαρκουλες... μιας και θελω να φτιαξω μονη μου τις μπομπονιερες...

Λοιπον αυτες τις βαρκουλες (ειναι περιπου 4-5 εκ μηκος), τις βρηκα οταν εψαχνα μονο στα solution pack χυμα αλλα τις πουλουσε 2 ευρω εκαστη......πολυ ακριβα δλδ....χωρις να ναι επασημωμενη......τοσο ακριβα δεν συμφερει να φτιαξεις μονη την μπομπονιερα........κι εγω ηθελα να τις φτιαξω και πιο προσωπικες αλλα θα μου βγαιναν ακριβοτερες......

βΕβαια μπορει τωρα να τις βρισκεις κι αλλου......παντως στα μαγαζια με μπιχλιμπιδια εχω βρει πολυ πολυ μικρες τετοιες βαρκες.......1 μισι εκατοστο μηκος......καμμια σχεση......μονο αν τις θες για μαρτυρικα (εχει στο ΝΤΙΒΑ)

ria
07-06-08, 08:34

Λοιπον αυτες τις βαρκουλες (ειναι περιπου 4-5 εκ μηκος), τις βρηκα οταν εψαχνα μονο στα solution pack χυμα αλλα τις πουλουσε 2 ευρω εκαστη......πολυ ακριβα δλδ....χωρις να ναι επασημωμενη......τοσο ακριβα δεν συμφερει να φτιαξεις μονη την μπομπονιερα........κι εγω ηθελα να τις φτιαξω και πιο προσωπικες αλλα θα μου βγαιναν ακριβοτερες......

βΕβαια μπορει τωρα να τις βρισκεις κι αλλου......παντως στα μαγαζια με μπιχλιμπιδια εχω βρει πολυ πολυ μικρες τετοιες βαρκες.......1 μισι εκατοστο μηκος......καμμια σχεση......μονο αν τις θες για μαρτυρικα (εχει στο ΝΤΙΒΑ)

Ευχαριστω πολυ !! Ειστε πολυ καλες βρε κοριτσια!! Ειχα πολυ αγχος για το που θα βρω τι... μιας και δεν εχω κανεναν να κρατησει το παιδι να κανω ερευνα αγορας... Ευχαριστω και παλι :D

vera
08-06-08, 01:37
Τιποτα καλε!!!! Οτι θες εδω ειμαστε!!!! :wink:

xrysalis
09-06-08, 10:29
[quote]εγω θα παω απο το νιουμαν και θα σου πω ποσο εχουν εκει.......ΟΚ! θα περιμένω!!
Λοιπον πηγα και ειδα......τα λευκα μανταλακια με θαλασσινες χαζομαρουλες πανω εχουν 3.60 η 12αδα.......
Κατι αλλα πολυχρωμα μανταλακια, πιο ζουζουνιαρικα και πιο μεγαλα εχουν 2.40 η εξαδα......
Πολύ χάρηκα με τις τιμές!! αλλά... που είναι το μαγαζί αυτό;;; :oops:

vera
09-06-08, 16:30
Θησεως 10, πανω απο τη ρομβης ακριβως........πολυ ωραιο μαγαζι.......

xrysalis
09-06-08, 23:36
σ' ευχαριστώ πολύ! :D

vera
10-06-08, 01:07
Περικαλω!.....περνα κι απο τον καψιανη διπλα! :wink:

xrysalis
10-06-08, 15:05
Μωρέ... θα τα πάρω σβάρνα!!! :lol: :lol: :lol:

vera
17-06-08, 18:06
Εφτιαξα το εξωφυλλο για το μπλοκακι που λεγαμε........τωρα το προβλημα ειναι να βρω ενα εκτυπωτη που να βγαζει σωστο τυρκουαζ!!!!! Ουφφφφφφ!!!!!

http://i15.photobucket.com/albums/a387/xelonitsa/sailor1.jpg

mohitaki
17-06-08, 23:32
kala ειναι τελειο!!και ο ναυτης φοβερος!!

xrysalis
17-06-08, 23:35
Αχ βρε vera... πάρα πολύ ωραίο έγινε... μπράβο σου!! απίθανη εικόνα!!
αλήθεια, η μουρίτσα είναι το καμάρι σου;;;
για το χρώμα τώρα... στην οθόνη μου το βλέπω μια χαρά! αν δε βρείς εκτυπωτή που να το τυπώσει καλά... κάνε πρόβα στο να αλλάζεις τις αποχρώσεις του αρχείου σου μέχρι να σ'αρέσει κάτι!

εγώ κατέβηκα κέντρο την Παρασκευή, για τη μπομπονιέρα τελικά πήρα κάτι ξύλινα κρεμαστράκια τοίχου σε 6 διαφορετικά σχεδιάκα ζωάκια, λουλούδια κλπ! με τα θαλασσινά θέματα δεν ξετρελάθηκα με αυτά που είδα (στην τιμή που ήθελα τουλάχιστον :wink: ) μόλις τα φωτογραφίσω θα σας τα δείξω! είναι πολύ όμορφα κι ας ξεφέυγουν από το θέμα!

Όμως στα μαρτυρικά το κράτησα θέμα μας... και σε μια πρόβα... έφτιαξα αυτό http://www.4freeimagehost.com/resized/f8463503bfb9.jpg (http://www.4freeimagehost.com/show.php?i=f8463503bfb9.jpg) σας αρέσει;;; για πείτε γνώμες!!
Να το αφήσω στην παραμανίτσα ή να βάλω κλασικά την καρφίτσα;;;
Α, και κάτι ακόμη! όταν με το καλό τα ολοκληρώσω... στην εκκλησία λέω να τα βάλω σε ένα μεγάλο χάρτινο καραβάκι και να τα έχω εκεί μέσα! τί λέτε;

NESTOROUDI
17-06-08, 23:55
κοριτσια βρηκα στα matou φοβερο σετακι, μπλουζα polo με παντελονακι κοντο, σε σιελ-ασπρο, με σχεδιο επανω καραβακι- θαλασσινο θεμα, καταπληκτικο, αλλα δεν ειχε νουμερα στη fena!!! οτι πρεπει για να πας στην εκκλησια, βερα θα ξετρελαθεις πιστευω. και ειναι και φτηνο. 50€ το σετ. παρα πολυ μου αρεσε!!!!

vera
18-06-08, 01:17
Αχ βρε vera... πάρα πολύ ωραίο έγινε... μπράβο σου!! απίθανη εικόνα!!
αλήθεια, η μουρίτσα είναι το καμάρι σου;;;

Όμως στα μαρτυρικά το κράτησα θέμα μας... και σε μια πρόβα... έφτιαξα αυτό http://www.4freeimagehost.com/resized/f8463503bfb9.jpg (http://www.4freeimagehost.com/show.php?i=f8463503bfb9.jpg) σας αρέσει;;; για πείτε γνώμες!!
Α, και κάτι ακόμη! όταν με το καλό τα ολοκληρώσω... στην εκκλησία λέω να τα βάλω σε ένα μεγάλο χάρτινο καραβάκι και να τα έχω εκεί μέσα! τί λέτε;

Ναι.......η μουριτσα ειναι το αστερι μου!!!!! Αχχχχχχχ....δεν παιζεται!!!!!

Τελικα τα εκτυπωσα....λιγο ακριβοτερα αλλα χαλαλι.....τωρα πρεπει να τα φτιαξω........λεω να βαλω και χρωματιστα χαρτια ενδιαμεσα.........μαζι με ενα σετ μικροκαμωμενα μολυβια χρωματιστα θα τα κανω δωρο στα παιδακια αλλα θα δωσω και σε οποιον μεγαλο θελει..........

Ενα θα φτιαξω στην νονα και θα βαλω φωτο απο τις πρωτες του στιγμες μεχρι σημερα με ενα κειμενακι απο κατω......

Πολυ ομορφα τα μαρτυρικα........ :D
Πολυ ωραια η ιδεα με το χαρτινο καραβακι!!!!!Μου αρεσει στην παραμανα.....μονο εχε υποψη...καπου διαβασα οτι μερικες ειναι χοντρες οι βελονες και δεν περνανε ευκολα στα ρουχα.....

Ξερεις τι σκεφτηκα......??? Να βρω ενα στεφανι ξυλινο και να κρεμασω απο αυτο κορδελες χρωματιστες και γιρλαντες με καραβακια.........

xrysalis
18-06-08, 10:25
NESTOROUDI πολύ μ' άρεσε αυτό το σετάκι που λες!

μονο εχε υποψη...καπου διαβασα οτι μερικες ειναι χοντρες οι βελονες και δεν περνανε ευκολα στα ρουχα.....το ξέρω... πήρα την ποιό ψιλή, είναι λίγο ποιό χοντρή από βελόνα :roll: ε, όποιος δε θέλει... ας το κρατήσει στο χέρι!

στην εκκλησία τα μαρτυρικά λέω να τα βάλω σε ένα μεγάλο χάρτινο καραβάκι και να τα έχω εκεί μέσα! δεν μου είπες... τί λες; να το κάνω αυτό;;; ή να τα βάλω σε καραμελίτσα;;;

Ξερεις τι σκεφτηκα......??? Να βρω ενα στεφανι ξυλινο και να κρεμασω απο αυτο κορδελες χρωματιστες και γιρλαντες με καραβακια.........σούπερ!! κάτι τέτοιο σκέφτομαι να κάνω κι εγώ! κοίτα τί είχα δει:
http://www.4freeimagehost.com/show.php?i=8e58c6f2c812.png
http://www.4freeimagehost.com/show.php?i=6757464daff0.png

mohitaki
18-06-08, 14:11
κοριτσια βρηκα στα matou φοβερο σετακι, μπλουζα polo με παντελονακι κοντο, σε σιελ-ασπρο, με σχεδιο επανω καραβακι- θαλασσινο θεμα, καταπληκτικο, αλλα δεν ειχε νουμερα στη fena!!! οτι πρεπει για να πας στην εκκλησια, βερα θα ξετρελαθεις πιστευω. και ειναι και φτηνο. 50€ το σετ. παρα πολυ μου αρεσε!!!!
ωραιο ακουγεται.που ειναι αυτο το καταστημα να παω να ριξω μια ματια?

NESTOROUDI
18-06-08, 19:07
http://www.matou.gr/katasthmata.php
δες για Αθηνα τι σε βολευει...

vera
18-06-08, 21:16
Nai πολυ ωραια ιδεα το χαρτινο καραβι........δεν το ειπα?

Ειδες καπου αυτα τα στεφανια???? Ψαχνω αλλα ακομα δεν βρηκα.....φθηνα δλδ!!!!

LouLou
19-06-08, 08:26
Εφτιαξα το εξωφυλλο για το μπλοκακι που λεγαμε........τωρα το προβλημα ειναι να βρω ενα εκτυπωτη που να βγαζει σωστο τυρκουαζ!!!!! Ουφφφφφφ!!!!!

http://i15.photobucket.com/albums/a387/xelonitsa/sailor1.jpg
vera, είναι φανταστικό :!: :τι υπέροχα τα χρώματα :!: ...........αλλά αυτό που το κάνει να ξεχωρίζει είναι ο Αλέξανδρος φυσικά :!: :!: :!: σκέτη τρέλα :wink:

LouLou
19-06-08, 08:34
εγώ κατέβηκα κέντρο την Παρασκευή, για τη μπομπονιέρα τελικά πήρα κάτι ξύλινα κρεμαστράκια τοίχου σε 6 διαφορετικά σχεδιάκα ζωάκια, λουλούδια κλπ! με τα θαλασσινά θέματα δεν ξετρελάθηκα με αυτά που είδα (στην τιμή που ήθελα τουλάχιστον :wink: ) μόλις τα φωτογραφίσω θα σας τα δείξω! είναι πολύ όμορφα κι ας ξεφέυγουν από το θέμα!

xrysalis, μου αρέσει πάααααρα πολύ :!: .....εγώ είμαι υπέρ της παραμάνας γιατί στη δική μας βάπτιση έχασα το μαρτυρικό , το οποίο ήταν διαφορετικό από των καλεσμένων και είχε ασημένιο σταυρουδάκι επάνω του :( ........έπρεπε να έχει παραμανίτσα...

.......... μέσα στο χάρτινο καραβάκι θα είναι τέλεια!!! :wink:

xrysalis
19-06-08, 10:30
Ειδες καπου αυτα τα στεφανια???? Ψαχνω αλλα ακομα δεν βρηκα.....φθηνα δλδ!!!!Δεν είδα... θα έχω το νου μου! Δεν ξέρω αν έχει στο κέντρο, στην Παλλάδος που έχει πλεχτά καλάθια κλπ...

mohitaki
19-06-08, 14:17
http://www.matou.gr/katasthmata.php
δες για Αθηνα τι σε βολευει...
σευχαριστω θα παω να ριξω μια ματια.

renik
19-06-08, 15:53
nestoroudi kai vera τέλεια τα προσκλητήρια σας!!!
xrysalis τα μαρτυρικά άψογα!!!μπράβο κορίτσια!!!

vera
19-06-08, 17:42
Koritsia τα κουφετα βοτσαλα χατζηγιαννακη ειναι σε ελλειψη στην αγορα.......μου παν οτι ο ιδιος ο χατζηγιαννακης ζητησε να του τα επιστρεψουν οι προμηθευετες του γιατι δεν εχει να δωσει σε πελατες του...... :? Δεν ξερουν ποτε θα αρχισει να βγαζει ξανα.......

Αν δειτε καπου σε νορμαλ τιμη ενημερωστε!!!!

Αναγκαστικα επειδη δεν μου φθανει η ποσοτητα που εχω, πηρα κατι αλλα βοτσαλακια μικρα και χρωματιστα με σοκολατα μεσα, αντι για σμαρτις μαλλον και δεν ξερω πως θα βολευτω......

Χρυσαλλις λες να χει στο τζαμπο τετοια στεφανια? Το θεμα ειναι να ειναι απλα και φθηνα.....αλλιως δεν λεει.....

artemis
19-06-08, 17:54
Ο Μαμμωνάς με ενημέρωσε ότι μάλλον θα του στείλει αύριο Βότσαλα αλλά τα χρεώνει 15 ευρώ το κιλό!

vera
19-06-08, 18:29
Des τι βοτσαλα θα φερει.........γιατι ο αλλος μου πε πως τωρα κυκλοφορουν τα χρωματιστα με σοκολατα.....

artemis
19-06-08, 18:30
Des τι βοτσαλα θα φερει.........γιατι ο αλλος μου πε πως τωρα κυκλοφορουν τα χρωματιστα με σοκολατα.....

Εγώ του διευκρίνισα ότι θέλω με την αμυγδαλόπαστα! και μου είπε ότι είχε πρόβλημα το εργοστάσιο αλλά "του είπαν" ότι αύριο θα του φέρουν!

LouLou
19-06-08, 18:50
Koritsia τα κουφετα βοτσαλα χατζηγιαννακη ειναι σε ελλειψη στην αγορα.......

Αναγκαστικα επειδη δεν μου φθανει η ποσοτητα που εχω, πηρα κατι αλλα βοτσαλακια μικρα και χρωματιστα με σοκολατα μεσα, αντι για σμαρτις μαλλον και δεν ξερω πως θα βολευτω
vera μου έχουν περισσέψει βότσαλα...τα θέλεις?

artemis
19-06-08, 19:01
Loulou, επικοινώνησα με το mytree και μου είπαν ότι μπορούν να φέρουν τουλάχιστον 50 γλυφιτζούρια! Πόσα θέλεις εσύ?

LouLou
19-06-08, 19:03
Loulou, επικοινώνησα με το mytree και μου είπαν ότι μπορούν να φέρουν τουλάχιστον 50 γλυφιτζούρια! Πόσα θέλεις εσύ?
ΤΕΛΕΙΑ!!!!!! Θα ήθελα 40.... :D

artemis
19-06-08, 19:05
ΤΕΛΕΙΑ!!!!!! Θα ήθελα 40.... :D

Οκ και τα υπόλοιπα 10 τα παίρνω εγώ! Θα την πάρω τηλέφωνο για την παραγγελία οκ?

LouLou
19-06-08, 19:30
OK !!!

vera
20-06-08, 03:13
Ξερω τι περιμενετε τωρα ποταπες κουφαλιτσες.......... 8)

Να πω οτι και εγω θελω κι αλλα γλειφυντζουρια....... :evil:

Αμ δεεεεεεεεεε!!!!!!! Δεν σας κανω τη χαρη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κρατηστε μου μονο μια πενταδα καλου κακου.............. :P

LouLou
20-06-08, 03:31
:lol: :lol: :lol:
μας κάνεις γυμνάσια veraki??? :lol: :lol:
λίγο ακόμα και θα έβγαζα τον μεγεθυντικό φακό απ'το συρτάρι... :lol: :lol:

όσο μικρά κι αν τα γράφεις δεν μπορείς να κρύψεις απο μένα την τεραααααάστια επιθυμία σου και για άλλα γλυφιτζούρια... :wink: 8) :lol:

vera
20-06-08, 03:38
Πως τολμας? :shock:

Ντροπη για τα αισχρα υπονοουμενα........... :?

Τς τς τς.......κατι πονηρες παρεες που βρισκω!!!!!!!!

Αναισχυντη γυνη!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P

LouLou
20-06-08, 03:52
:oops: :oops: :oops: ...με έβαλες στη θέση μου τώρα...αυτό το "αναίσχυντη" με τσάκισε... :?

πω πωωωωω τι είσαι συ παιδάκι μου!!!! φαρμάκι στάζεις... :roll: πάω να φάω ένα γλυφιτζούρι να έρθω στα ίσα μου....

vera
20-06-08, 04:00
Το "ξετσιπωτη" ειναι καλυτερο?????? :P

Σου μειναν γλειφιντζουρια βρε και θες κι αλλα????

Αχορταγη!!!!!!!!!!!!!!! :evil:

LouLou
20-06-08, 11:54
καλέ δεν μου έμεινε ούτε ένα για δείγμα!!!!!!!.....για να ζηλέψεις το έγραψα!!!!!!!!.......κι από τι φαίνεται τα κατάφερα!!!!!!
χε χε χε !!!!

vera
20-06-08, 17:38
Δεν εχω δοκιμασει ακομα....τα ζαχαρωνω απο αποσταση ασφαλειας..... 8)

Μονο μερικα βοτσαλακια χλαπακιασα και τωρα μου τρωνε τα σωθικα οι ερινυες....... :?

Μαρη να μου πεις που ειναι αυτη η νταιφωτη......με λιγωσες με τα μαρσμελους..........στα μερη σου ειναι? Πες λεπτομερειες..........σκεφτομαι να ανακατεψω τετοια με βοτσαλα οποτε και θα μου φτασουν και θα καλυψω τα γουστα.......σε μια φιλη δεν αρεσαν ιδιαιτερα τα βοτσαλα......οσο εξωπραγματικο κι αν ακουγεται...... :shock:

vera
20-06-08, 18:06
Αυτα ειναι τα χρωματιστα βοτσαλα.......

http://i15.photobucket.com/albums/a387/xelonitsa/DSC07405.jpg

Κι αυτα ειναι τα λαδοπανα απο το ελξις (35 ευρω)

http://i15.photobucket.com/albums/a387/xelonitsa/DSC07406.jpg
http://i15.photobucket.com/albums/a387/xelonitsa/DSC07407.jpg
http://i15.photobucket.com/albums/a387/xelonitsa/DSC07408.jpg

artemis
20-06-08, 18:39
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!! Πολύ όμορφα και τα ΒΟΤΣΑΛΑ αλλά και τα ΛΑΔΟΠΑΝΑ 8) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

mohitaki
20-06-08, 22:11
φανταστικα τα λαδοπανα!θελω και γω!τα παρειγγειλες απτο ιντερνετ?

LouLou
23-06-08, 10:48
Μαρη να μου πεις που ειναι αυτη η νταιφωτη......με λιγωσες με τα μαρσμελους..........στα μερη σου ειναι? Πες λεπτομερειες..........σκεφτομαι να ανακατεψω τετοια με βοτσαλα οποτε και θα μου φτασουν και θα καλυψω τα γουστα.......σε μια φιλη δεν αρεσαν ιδιαιτερα τα βοτσαλα......οσο εξωπραγματικο κι αν ακουγεται...... :shock:
vera θα σου γράψω λεπτομέρειες στο θέμα "Βαπτίσαμε τον Έκτορα" μπας και μου το ξαναγυρίσουν πίσω...(μου το πήγαν στις "εγκυμοσύνες των μελών του φόρουμ"!!!!!!! :shock: :shock: :shock: )

LouLou
23-06-08, 10:49
καταπληκτικά τα λαδόπανα!!!!!!!

....και τα χρωματιστά βότσαλα!!!!

xrysalis
23-06-08, 11:30
vera, βρήκα στεφάνι με διάμετρο περίπου 20 εκατοστά με 2,40 ευρώ! (σε πρατήριο βιοτεχνίας με είδη συσκευασίας κλπ στο Παγκράτι) δεν ξέρω σε ποιά περιοχή μένεις...

και επίσης κατάφερα χθες να φτιάξω τα ποσκλητήρια! να τυπώσω σήμερα και τα καρτελάκια με τα ονόματα και να αρχίσω τη διανομή τρέχοντας!!...
σε 2 εβδομάδες είναι η βάαααααααααφτιση!!!! ααααααχχχχχ... δε με βλέπω να τα προλαβαίνω όλα....

με την πρώτη ευκαιρία θα σας βάλω και φωτό!

vera
23-06-08, 16:03
φανταστικα τα λαδοπανα!θελω και γω!τα παρειγγειλες απτο ιντερνετ?

Oxi πηγα εκει τα ειδα και με τον κωδικο που ειχα τα παραγγειλα τηλεφωνικΑ.........μ εσκασαν βεβαια.......πηγα μια φορα για να παρω οσα ειχα παραγγειλει (μεταλλικα διακοσμητικα, βοτσαλα, μπουκαλο και λαδοπανα).......μπουκαλι τελικα ηθελαν παραγγελια (6-7 ευρω εχουν αστολιστα) τα ετοιμοπαραδοτα ηταν 2 σχεδια, μάπα και τα δυο......τα λαδοπανα δεν τα βρισκε που τα ειχε βαλει οποτε ειπε να μου τα στειλει μαζι με το μπουκαλι που ηθελα.......περασε μια βδομαδα, δεν εστελνε τιποτα και τελικα ζητησα κι αλλα βοτσαλα και ειπα οτι θα πηγαινα να τα παρω εγω......υποτιθεται τα ειχε ολα ετοιμα.....πηγα και δεν ειχε φερει μπουκαλι.....τους εβαλα να ξεστολισουν ενα για να το παρω........πολυ της ταλαιπωριας ειναι...... :? ....

Τα λαδοπανα τα εχει και με θαλασσι αντι για μπλε, και εκρου φοντο αν προτιμας.......Καλυτερα να πας εκει να τα παραγγειλεις γνωμη μου.......τοσο κουκουρουκου που ειναι μπορει να κανουν λαθος........σκεψου οτι με τον ιδιο κωδικο ειναι 2 σχεδια και πρεπει να διευκρινησουν καλα ποιο θες.....

vera
23-06-08, 16:06
Χρυσαλις μακρια ειναι...........θα δω μηπω βρω κατι κοντα η στο τζαμπο......

Εφτιαξα τα μπλοκακια μου και φτιαχνω βαρκουλες........τα χαρτια τα κανω ειτε με ριγες (μαρκαδορο η ακουαρελα) ειτε πουα........αμα τους δεσω πολυχρωμες κορδελες ειναι τρελλα αλλα δεν ξερω ακομα πως θα τα χρησιμοποιησω!!!!

vera
23-06-08, 16:43
Οριστε και το μπλοκακι!!!!

http://i15.photobucket.com/albums/a387/xelonitsa/DSC07410.jpg

Πλακα πλακα ειχαν πολλη δουλεια...το χειροτερο ηταν να κοπουν στη διασταση τοσα χαρτια χρωματιστα..........επηξα λεμε!!!!

μικρος πριγκιπας
23-06-08, 16:58
συγχαρητήρια...........είναι καταπληκτικά,
άξιζε τον κόπο!!!!!
:wink:

mohitaki
23-06-08, 18:22
και γω επειδη η βαφτιση θα παιξει σε χρωματα μπλε navyασπρο αυτα θα παρω μαλλον με καλυπτουν απολυτα.καλα που μου το πες ναμαι προετοιμασμενη!ναι απο κει θα παω.και το μπλοκακι τελειο χαρας στο κουραγιο σου και την υπομονη σου.εγω τα μαρτυρικα θελω να φτιαξω και το σκεφτομαι!!

vera
24-06-08, 01:23
Θενκς κοριτσια......

Πρεπει να μαι μαζοχιστρια κατα βαθος.........τωρα φτιαχνω το ιδιο θεμα σε πινακα για το welcome table.........λες και δε μου φτανουν τα αλλα......

Λοιπον πηγαινε να τα παρεις απο νωρις γιατι σε αργουν.......

Επισης σε ναυτικο εχει μια αλλη παραλλαγη χωρις αρκουδια.....μονο αγκυρες και σωσιβιο αν θυμαμαι καλα......αυτο ειναι ομως πιο χαριτωμενο.....τα εσωρουχα σε μεγεθος καλα φαινονται.....δεν τα δοκιμασα βεβαια.....

Κοιτα εγω δεν εχω πολυ κοσμο, γι αυτο και τα φτιαχνω......μαρτυρικα εκανα για 50 ατομα.......ενω δεν υπολογιζω πανω απο 30....αλλα κατα πασα πιθανοτητα θα μου ζητησουν οι γυναικες και μπρελοκ με το βραχιολι.......να δω αν θα μεινει σε μας κανα αναμνηστικο!!!! :lol:

xrysalis
24-06-08, 11:09
να δω αν θα μεινει σε μας κανα αναμνηστικο!!!! :lol:
να κρατήσεις προκαταβολικά! είναι κρίμα μετά από τέτοιο κόπο, να μην έχεις έστω ένα δικό σου!!!

Ααααα... και το μπλοκ... σούπερ!!!

Συμφωνώ πως όλα αυτά τα σκηνικά είναι μαζοχιστικά! αλλά εσύ βρε παιδάκι μου... και πίνακα;;;; :lol: :lol: :lol: μπράβο σου!! περιμένω να το δω ΚΑΙ αυτό!!!!

Εγώ χθες ξεκίνησα τα χωνάκια... είχα βοήθεια από άντρα και αδερφή... αλλά με βρίζανε...!!! και δύσκολα τους έβαλα... και τα ήθελα τέλεια!! αλλά τελικά αξίζει τον κόπο! γίνοντε σούπερ!!

vera
24-06-08, 15:49
Αυτο λεω κι εγω.....να κρατησω τα δικα μας (γονιων κι αδερφου) στην ακρη μη τυχον και δε μεινουν....συνηθως υπαρχουν παραπλευρες απωλειες!!!! :lol:

Εχεις ακουσει για κατι περιεργους που κολλανε σε βαπτισεις/γαμους αγνωστων (μεχρι και χαιρετανε!!!) για να τσιμπανε καλουδια και μπομπο??? :?

Αμα εχεις βοηθεια μια χαρα εισαι!!!!! Εγω τα κανω ολα μονη....συνηθως καθομαι μεχρι τις 3-4 τα ξημερωματα, αφου κοιμηθει το μωρο!!!!
Τωρα με τουςπινακες τα βρηκα σκουρα γιατι χρειαζεται φως ημερας και τον στελνω στους γονεις μου.......οπως και σημερα, μπας και τελειωσω τον πρωτο!!!!

Βαλε φωτο να δουμε!!!! :wink:

xrysalis
24-06-08, 15:56
Αμα εχεις βοηθεια μια χαρα εισαι!!!!! Εγω τα κανω ολα μονη....συνηθως καθομαι μεχρι τις 3-4 τα ξημερωματα, αφου κοιμηθει το μωρο!!!!
Βαλε φωτο να δουμε!!!! :wink:μη φανατστείς! περιστασιακή ήταν η βοήθεια!! είδαν τα σκούρα... και "στρίβειν δια του αρραβώνος"!!!! :lol: :lol: :lol:
μόλις τα ετοιμάσω... έρχοντε και οι φωτό!!!!!

mohitaki
24-06-08, 17:35
καλα και γω 80 θα χω περιπου αλλα με το μικρο να αλωνιζει και να τρεχω απο πισω του ειναι λιγο δυσκολο να κανω το οτιδηποτε :)

vera
25-06-08, 02:07
Ο δικος μου δεν αλωνιζει αλλα για να δουλεψω η πρεπει να τον κοιμισω και να δουλευω νυχτιατικα η να τον στειλω στους δικους μου.......ετσι θα κανω αυτες τις μερες για να τελειωσω τις ζωγραφικες......δεν γινεται αλλιως.......

LouLou
25-06-08, 08:42
vera μου , το έκανες τέλειο το μπλοκάκι!!! μπράβο σου!!!
....όσο για τον πίνακα καλά κάνεις και τον φτιάχνεις !!!...θα είναι υπέροχο....δίνει άλλον αέρα στο σκηνικό.....στο τραπέζι καλωσορίσματος έβαλα κι εγώ αυτόν που μου έκανες δώρο και ήταν τέλειο!!!......όλοι ξετρελάθηκαν με το τραπέζι και με τον πίνακα!!! :wink:

danah2008
25-06-08, 10:32
VERA , ΤΟ ΜΠΛΟΚ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!!ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΟ ΤΑΛΕΝΤΟ ΣΤΗΝ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ!!!!
ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΠΛΟΚ ΖΩΓΤΡΑΦΙΚΗΣ ΕΙΝΑΙ???ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ???

vera
25-06-08, 16:28
Δαναη θενκςςςςςςς!!!!!

εφτιαξα το εξωφυλλο και εβαλα την φωτο του μικρου.......μετα εκανα κοπιες.....σε σκληρο χαρτι ε?...εβαλα κα λιγο γκλιττερ.....εκοψα χρωματιστα χαρτια 16χ16, εκανα τρυπα στη μια ακρη και τα εδεσα με κορδελες........

Αρχικα ηταν μονο για παιδια αλλα επειδη ειναι λιγα εκανα καμμια 20ρια κομματια για οποιον θελει........σαν αναμνηστικο δλδ......

vera
26-06-08, 01:52
να και ο πινακας......

http://i15.photobucket.com/albums/a387/xelonitsa/CopyofDSC07419.jpg

LouLou
26-06-08, 02:09
vera :!: :!: :!: ......είναι ΥΠΕΡΟΧΟΣ :!: :!: :!:
.....και μου λες πως δεν είσαι ζωγράφος?.......φαντάσου αν ήσουν τι θα έφτιαχνες...!!!! :D...... κοιτάω πως ζωγράφισες τον Αλέξανδρο και έχω πάθει πλάκα!!!!
http://img15.glitterfy.com/177/glitterfy180834250D30.gif (http://www.glitterfy.com/)

vera
26-06-08, 02:23
Εδω εισαι καρδουλαμ????? :D

Ασε μου βγηκε η πιστη να τον κανω τοσο μικρο με λεπτομερεια.....ειχα και τους "κριτικους" να χουν αποψη.......ξερεις αλλιως ζωγραφιζεις καποιο πορτραιτο με εικαστικη προσεγγιση και αλλιως τον θελουν οι δικοι μου.......φωτογραφικα......αμα ειναι ετσι κοτσαρω μια φωτο και ησυχαζω!!!!

Τωρα θελω να τον φτιαξω σε μεγαλο πορτραιτο.......οπως ειναι καθισμενος σοβαρος με το ναυτικο κοστουμακι και υφος καρδιναλιου.... :lol: .....μου θυμιζει κατι πορτραιτα της αγγλικης αριστοκρατιας.......χαχαχα......

Τωρα ξεκιναω τον πινακα της νονας......εκανα το προσχεδιο σημερα αλλα δεν ξεκινησα χρωματα......ειπα αυριο αλλα θα πρεπει να κατεβω κεντρο για δουλεια και θα το συνδυασω με ψωνια απο τα γνωστα μαγαζια μας..... :wink:

LouLou
26-06-08, 02:34
εδώ είμαι... :D
.....μπήκα για λίγο μπας και νυστάξω γιατί ό Έκτορας βγάζει δοντάκι πάλι κι έχουμε ξενύχτι... 8)

......οι πιο δύσκολοι "κριτικοί" είναι αυτοί με τους οποίους ή μοιράζεσαι το ίδιο σπίτι ή έχεις δεσμούς αίματος... :lol: :lol: τους φαντάζομαι ήδη από πάνω σου, να κάνουν τις παρεμβάσεις τους... :lol: :lol:

vera
26-06-08, 02:43
Μα ποσα δοντια βγαζει αυτο το παιδι???? :lol:

Ο δικος μου εβγαλε τα δυο πανω χωρις να παρω πρεφα.....ως τωρα ουτε κιχ ακουσα με 4 δοντια..... :D

Καλα οι γονεις μου καθονται με μικροσκοπιο πανω απο τη μινιατουρα και αρχιζουν "δεν ειναι ακριβως εεεεεεεετσι αυτο το ματι.......!!!!!!!

Εεεεεεε μααααααα!!!!! 3 φορες πειραξα το προσωπο ως τωρα........μια χαρα ειναι....δεν ασχολουμαι αλλο!!!! Εν τωμεταξυ γελαει κι εχει την γλωσσα εξω και ειναι σαφως δυσκολοτερο.....εγω νυσταζω τρελλα αλλα ειπα να μπω να στειλεω κατι μειλ γιατι αυριο δεν θα μπω ιντερνετ με τα τρεξιματα που εχω....

LouLou
26-06-08, 02:51
Μα ποσα δοντια βγαζει αυτο το παιδι???? :lol:

Ο δικος μου εβγαλε τα δυο πανω χωρις να παρω πρεφα.....ως τωρα ουτε κιχ ακουσα με 4 δοντια..... :D
:lol: :lol:
έχουμε τα 2 επανω & τα 2 κάτω που έχουν ήδη βγει και τώρα του φυτρώνουν ταυτόχρονα τα διπλανά των επάνω δοντιών...

Καλα οι γονεις μου καθονται με μικροσκοπιο πανω απο τη μινιατουρα και αρχιζουν "δεν ειναι ακριβως εεεεεεεετσι αυτο το ματι.......!!!!!!!

:lol: :lol: :lol: είναι σαν να τους βλέπω... :lol: :lol: :lol:

vera
26-06-08, 03:02
Ωχωχωχχχχχχ........θα σας φαει ολους!!!! :lol:

LouLou
26-06-08, 03:12
Τωρα θελω να τον φτιαξω σε μεγαλο πορτραιτο.......οπως ειναι καθισμενος σοβαρος με το ναυτικο κοστουμακι και υφος καρδιναλιου.... :lol: .....μου θυμιζει κατι πορτραιτα της αγγλικης αριστοκρατιας.......χαχαχα......
Έμ πουλάκι μου τα βλέπεις?....το χει το παιδί στο αίμα του!!!.......κάτι ξέρει ο πεθερός σου που λέει πως θέλετε να τον κάνετε βασιλιά!!!.... :lol: :lol: :lol:

.......τώρα δεν μένει παρά να του στείλεις κι εκείνου ένα πορτραίτο, βάλε και το όνομα του Αλέξανδρου επάνω, να τον αποτελειώσεις τον άνθρωπο!!! :lol: :lol: :lol:

LouLou
26-06-08, 03:13
Ωχωχωχχχχχχ........θα σας φαει ολους!!!! :lol:

vera
26-06-08, 03:37
κοιτα να δεις που δεν το σκεφτηκα!!!!!! :lol:

Θα βαλω και κανα θυρεο απο πανω!!!!! :lol: :lol:

ΒΙΚΥ
26-06-08, 09:47
VERA!!!

Μ Ε Γ Α Λ Ο Υ Ρ Γ Η Σ Ε Σ !!!!!!

Ότι και να πω είναι λίγο!!! ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!!!! :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

μικρος πριγκιπας
26-06-08, 10:24
ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ......ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ........

Μα εσυ κοπελα μου εισαι καλλιτεχνης :wink: :wink: :wink:

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑ............

xrysalis
26-06-08, 10:40
Βρε Vera... είσαι φοβερή μιλάμε!! εσένα το χέρι σου πιάνει και στη ζωγραφική! όχι μόνο στις κατασκευές...
είναι υπέροχο! μπράβο σου κοπέλα μου! τυχερός ο μικρούλης σου!!

Κι εγώ κατάφερα να βγάλω φωτό τα προσκλητήρια... είχα πει θα σας τα δείξω!

Να τα λοιπόν! όλα μαζί έχουν γούστο ε;

http://www.imageshack.gr/files/ui6mlfksw5x6hg8m1ddc.gif (http://www.imageshack.gr/view.php?file=ui6mlfksw5x6hg8m1ddc.gif)

και εδώ το αναμνηστικό για μας!

http://www.imageshack.gr/files/xmkap23gzgwtxvma1q0c.gif (http://www.imageshack.gr/view.php?file=xmkap23gzgwtxvma1q0c.gif)

τελικά διάλεξα να προσκαλεί ο μπέμπης... και έκανα την πρόσκληση κάτι σαν παζλ!
επίσης στα καρτελάκια με τα ονόματα έγραψα
1. για τη μαμά μου & τον μπαμπά μου!
2. για τη γιαγιά ... και τον παππού ...
3. για τη νονά μου!
και για όλους τους άλλους... κλασικά, οικογένεια τάδε!!!! :lol: :lol: :lol:

fourfourina
26-06-08, 12:07
τι αψογα ειναι αυτα που φτιαξατε?????
μπραβο vera
μπραβο xrysalis
μπραβο στα θαυματουργα χερακια σας :wink:

μικρος πριγκιπας
26-06-08, 14:51
Συγχαρηρια και σε σενα xrysalis, ειναι τελεια.....
Μπραβο, Μπραβο, Μπραβο!!!

xrysalis
26-06-08, 14:54
:D :oops:

LouLou
26-06-08, 15:08
xrysalis μπράβο σου!!!!!!!!! :D
είναι υπέροχα!!!!!!!πρωτότυπα και χαρούμενα!!!!! :D

xrysalis
26-06-08, 15:15
LouLou μου... σ?ευχαριστώ πολύ και μιας που το είδα....
http://dl.glitter-graphics.net/pub/573/573311qknfhej4hx.gif (http://www.glitter-graphics.com)
να τα εκατοστήσει!!!!!!

LouLou
26-06-08, 17:49
:D :D xrysalis μου, σε ευχαριστώ πάρα πολύ !!! :D :D

vera
27-06-08, 00:33
Eτχαριστω κοριτσια!!!!!!

Χρυσαλις βγηκαν πολυ πολυ ομορφα!!!!! :D Ποσα εκανες καλε????

Σημερα βρηκα μετα κοπων και βασανων το στεφανι που εψαχνα........στο art & hobby......απο λυγαρια με διαμετρο 30 εκατοστα.....ακριβο σχεδον 10 ευρω, αλλα αν ειναι να τρεχω μια βδομαδα σε ολη την Αθηνα για να γλυτωσω 5-6 ευρω χαλαλι του.......

Εχει κανεις κανεις λαμπαδα???? Επιμενουν να μου λενε οτι μονο με σιλικονη κολλαει το σχοινι και τα συμπραγκαλα πανω, αλλα θελω να την γλυτωσω.....ξερετε καποια καλη κολλα???

vera
27-06-08, 00:35
Λουλου γραφεις καπου για τα γεννεθλια του μικρου???????

Χρονια πολλα και να σου ζησει !!!!!!! Να τον χαιρεσαι και να τον καμαρωνεις!!!! :D

LouLou
27-06-08, 12:11
veraki μου δεν έχω γραψει κάπου για τα γενέθλια του, το τικεράκι μου το γράφει :wink:

σε ευχαριστώ πολύ και σένα για τις ευχές σου!!! :D

vera
28-06-08, 01:37
Αληθεια????????? Ακουω για τικερακια και τικερακια δεν βλεπω..........περιεργο!!!!!!! :roll: Γιατι αραγε????

renik
30-06-08, 19:51
xrysalis μου τι γραμματοσειρά χρησιμοποίησες στα προσκλητήρια του παιδιού? μου αρέσει πολύ είναι σαν να τα γράφει το μπεμπε σου!

NESTOROUDI
01-07-08, 12:57
Vera εφτιαξα λαμπαδα, θα σας την ανεβασω συντομα, χρησιμοποιησα logo σιλικονη-κολλα διαφανη, κολλησα πανω σε διχτακι κοχυλια και κολλησαν ολα μια χαρα. Μετα τα εβγαλα και δεν χαλασε τιποτα... εγινε πολυ καλη...απλα δεν εχω laptop αυτες τις μερες και δεν μπορεσα να ανεβασω τιποτα....

vera
02-07-08, 00:30
Μπραβο κουκλα........... :D

Περιμενουμε φωτο!!!! :wink:

NESTOROUDI
02-07-08, 21:44
http://i300.photobucket.com/albums/nn8/nestoroudi/DSC03298.jpg (http://s300.photobucket.com/albums/nn8/nestoroudi/?action=view&current=DSC03298.jpg)

NESTOROUDI
02-07-08, 21:45
http://i300.photobucket.com/albums/nn8/nestoroudi/DSC03298.jpg
i valitsa mas

NESTOROUDI
02-07-08, 21:46
http://i300.photobucket.com/albums/nn8/nestoroudi/DSC03300.jpg
i lamopada mas ligo xalasmeni meta ti baftisi

NASIA
02-07-08, 21:47
nestoroudi
επειδή ψάχνω και εγώ για μπλέ αστερίες όπως αυτούς που έχεις βάλει στην βαλίτσα μήπως μπορείς να μου πείς που μπορώ να βρώ
ευχαριστώ

NESTOROUDI
03-07-08, 00:10
sory gia ta greek-english alla xalase to laoptop mas

tous asteries tous pira apo www>coverpack.com
http://coverpack.com/threadDetails.php?LangID=1&CategoryID=4&ArticleID=5

dinoun mono xondriki omos, ara an breis kapoion pu exei etairia, mporeis na agoraseis
kostizoun peripou 4,5 euro kai exei mesa 8-12 temaxia nomizo
exei polla thalassina eidi

xrysalis
03-07-08, 13:35
Να 'μαι κι εγώ!!
τρέχω πανικόβλητη με τις τελευταίες λεπτομέρειες της βάφτισης... (πάει πέρασαν οι μέρες!! το Σάββατο είναι!!!!!)

καλέ NESTOROUDI... τί καλούδια έφτιαξες κι εσύ;;;; μπράβο σου!! σούπερ είναι! και πολύ πολύ πρωτότυπα!!

εμένα με επιρρέασε η αδερφή μου (που θα γίνει η νονά του μικρού) να μην κάνω ΚΑΙ τη λαμπάδα κλπ για να μην πνιγώ... και τελικά τα πήραμε έτοιμα! Ευτυχώς μου τα έφτιαξαν ωραία!

Να σας δείξω τώρα φωτό που μπορώ να ξεκλέψω λίγο χρόνο... γιατί ποιός ξέρει πάλι πότε θα μπορέσω!!!

εδώ είναι τα κρεμαστράκια τοίχου που πήρα για τις μπομπονιέρες!

http://www.imageshack.gr/files/g70bs1n4c7gbre13uydm.gif (http://www.imageshack.gr/view.php?file=g70bs1n4c7gbre13uydm.gif)

να και μία μπομπονιέρα έτοιμη! (μέσα έβαλα ζαχαρωτά και γλειφιτζούρι!!)
το καρτελάκι που κρέμετε, έχει το ευχαριστήριο κειμενάκι
"Ένα ζεστό φιλάκι και χίλια ευχαριστώ που ήρθατε στη Βάστισή μου, Ωρίων"

http://www.imageshack.gr/files/3iuzo7v2i65w0y18g5ea.gif (http://www.imageshack.gr/view.php?file=3iuzo7v2i65w0y18g5ea.gif)

το καλάθι άδειο μεν... στολισμένο δε!!

http://www.imageshack.gr/files/9v7gv1yaqjmokkir6kwv.gif (http://www.imageshack.gr/view.php?file=9v7gv1yaqjmokkir6kwv.gif)

να, και γεμάτο!!

http://www.imageshack.gr/files/qmqz6ibu9260q1d7675p.gif (http://www.imageshack.gr/view.php?file=qmqz6ibu9260q1d7675p.gif)

πλάκα δεν έχουν όλες μαζί;;;

http://www.imageshack.gr/files/vunw67eqljjy3as8t9ib.gif (http://www.imageshack.gr/view.php?file=vunw67eqljjy3as8t9ib.gif)

κι εδώ το βιβλίο ευχών
μάλλον θα του συμπληρώσω και τίποτε ακόμη! μου φαίνεται λίγο αδειανό! λίγο φτωχούλικο!! δεν ξέρω... μην το κάνω και κιτς!

http://www.imageshack.gr/files/5mte7g5lz8h6cbhlzgll.gif (http://www.imageshack.gr/view.php?file=5mte7g5lz8h6cbhlzgll.gif)

τα βαφτιστικά μας τώρα...

η λαμπάδα με τον ναύτη!

http://www.imageshack.gr/files/812nbkjp7qqonp4d173l.gif (http://www.imageshack.gr/view.php?file=812nbkjp7qqonp4d173l.gif)

και η ασορτί βαλίτσα

http://www.imageshack.gr/files/issegyjda1penkdajjmz.gif (http://www.imageshack.gr/view.php?file=issegyjda1penkdajjmz.gif)

το μπουκάλι και οι πετσέτες!
καλέ... στο μπουκάλι μου βάλανε και κουπί!! (ζήτησα ναυτικό, θαλασσινό θέμα!!)

http://www.imageshack.gr/files/12kyxht6lj0vhonlk1sk.gif (http://www.imageshack.gr/view.php?file=12kyxht6lj0vhonlk1sk.gif)

τα λαδόπανα και τα εσώρουχα

http://www.imageshack.gr/files/lb2nqs5r8bfcde5cvoht.gif (http://www.imageshack.gr/view.php?file=lb2nqs5r8bfcde5cvoht.gif)

τα κεράκια
που σκέφτομαι να τους κρεμάσω και κανένα ασημένιο καραβάκι που μου περίσσεψε από τα μαρτυρικά!

http://www.imageshack.gr/files/a949wd8idgzabxd9693o.gif (http://www.imageshack.gr/view.php?file=a949wd8idgzabxd9693o.gif)

και το κουστουμάκι μας!

http://www.imageshack.gr/files/q89c6i5yty77sxcefs3n.gif (http://www.imageshack.gr/view.php?file=q89c6i5yty77sxcefs3n.gif)

τα παπούτσια ξέχασα να τα φτογραφήσω!!!

Αυτά... και εννοείτε πως θα επανέλθω! :D

POOPSIE
03-07-08, 13:40
Eίναι όλα τέλειααααααααα. Με το καλό. Τις κρεμαστρούλες από που τις πήρες και πόσο? Είναι φανταστικές. Και ποιος δε θα τις κρεμάσει. Τις έκανες για όλους ή μόνο για τα παιδάκια?

xrysalis
03-07-08, 13:51
Τις κρεμάστρες της πήρα από "ΑΦΟΙ ΜΑΜΜΩΝΑ" Ρόμβης 22 (στο κέντρο) 0,75 ευρώ τη μία! και ΝΑΙ! τίς έκανα για όλους!

αρχικά έλεγα να βάλω τίποτε με καραβάκια ή κάτι σχετικό... αλλά δε βρήκα κάτι να μου χτυπήσει στο μάτι!
Τουλάχιστον αυτές, δίνουν ένα χαρούμενο και παιδικό τόνο και νομίζω πως θα πιάσουν τόπο!

POOPSIE
03-07-08, 14:01
Τις κρεμάστρες της πήρα από "ΑΦΟΙ ΜΑΜΜΩΝΑ" Ρόμβης 22 (στο κέντρο) 0,75 ευρώ τη μία! και ΝΑΙ! τίς έκανα για όλους!

αρχικά έλεγα να βάλω τίποτε με καραβάκια ή κάτι σχετικό... αλλά δε βρήκα κάτι να μου χτυπήσει στο μάτι!
Τουλάχιστον αυτές, δίνουν ένα χαρούμενο και παιδικό τόνο και νομίζω πως θα πιάσουν τόπο!

ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΕΣ. ΜΠΡΑΒΟ

fourfourina
03-07-08, 14:06
xrysalis είναι πανεμορφα.
Οι μπομπονιερες με εντυπωσιασαν πραγματικά
ειναι υπεροχες.
Οχι οτι τα υπολοιπα πάνε πισω.
Αντε με το καλό η βάφτιση. :wink:

Κυριακή
03-07-08, 14:40
xrysalis είναι πανεμορφα.
Οι μπομπονιερες με εντυπωσιασαν πραγματικά
ειναι υπεροχες.
Οχι οτι τα υπολοιπα πάνε πισω.
Αντε με το καλό η βάφτιση. :wink:
Και εμένα και εμένα ...τέλειες είναι...μπράβο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

xrysalis
03-07-08, 14:44
Μωρέ μπράβο!! 3 στα 3! αυτό σημαίνει πως κατά πάσα πιθανότητα θα αρέσουν και στους καλεσμένους μας! μόνο που προβλέπω μάχες! είναι 6 τα σχεδιάκια... λέτε να μη μου φτάσουν αυτές που έφτιαξα;;; να πέρνουν περισσότερες;;; :lol: :lol: :lol: :lol:

fourfourina
03-07-08, 14:48
Να πεις στις κοπελες που θα μοιραζουν να ειναι αυστηρες.
Δεν θα παιρνουν και για το εγγονακι που δεν ηρθε και τη κορη τους που πηγε για μπανιο!!!!! :lol:
Να τους λενε, αν θελουν δευτερη να τη ζητησουν απο σενα και εσυ μετα κανονισε.
Αλλιως..... δεν θα μεινουν να παρουν ολοι οσοι θα σου ερθουν στη βαφτιση. :wink:

POOPSIE
03-07-08, 14:49
ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΟΥ ΧΑΡΤΙΟΥ ΣΤΟ ΧΩΝΑΚΙ ΠΟΣΟ ΕΊΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΚΡΕΜΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕΓΑΛΟΥΤΣΙΚΕΣ.

fourfourina
03-07-08, 14:49
Γιατι έχουν δει και αλλου τετοιες μπομπονιερες για να μη τους αρεσουν :roll: :roll:
Και ο κοπος σου?
τι λες καλε. Θραυση θα κανουν.

xrysalis
03-07-08, 14:57
ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΟΥ ΧΑΡΤΙΟΥ ΣΤΟ ΧΩΝΑΚΙ ΠΟΣΟ ΕΊΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΚΡΕΜΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕΓΑΛΟΥΤΣΙΚΕΣ.
21x21 cm όσο για τις κρεμαστρούλες η πασχαλίτσα που βλέπεις... πρέπει να είναι 7-8 εκ. πλάτος (ε, δεν έχω μαζί μου να μετρήσω!)

fourfourina σ΄ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! :D

μικρος πριγκιπας
03-07-08, 15:00
ειναι ολα Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Α
με το καλο η βαφτιση

το πιθανότερο είναι να πάρουν περισσότερες από μια μπομπονιέρα ο καθενας γιατί είναι τέλειες :wink:

artemis
03-07-08, 15:50
Απλά ΤΕΛΕΙΕΣ

Με το καλό κορίτσι μου!

elvi
04-07-08, 01:04
Είναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΕΣ!!!!! Με το καλό η βάφτιση.Εμείς τον Αύγουστο! Θα προσπαθήσω και εγώ να είναι καλοκαιρινό το θέμα, τώρα τι θα καταφέρω θα δούμε! Το προσκλητήριο είναι έτοιμο αν μου πει κάποιος πως μπορώ να βάλω φωτογραφία να το δείτε![/url] :arrow:

elvi
04-07-08, 01:10
Για μπομπονιέρες έχω επιλέξει τέσσερα διαφορετικά είδη ασημένιος αστερίας για τις γυναίκες, μπρελόκ για τους άντρες, κατασκευαστικούς γρίφους για τους έφηβους και δεν έχω επιλέξει ακόμα παιχνιδάκια για τα μικρά. Τώρα ψάχνω τρόπους να τα δέσω..... :idea:

elvi
04-07-08, 17:05
Nα το προσκλητήριο αν τα καταφερα !
http://i320.photobucket.com/albums/nn321/elvi30/P7011742.jpg

elvi
04-07-08, 17:14
Τα κατάφερα! Αναμείνατε (σε 15-20 μέρες) να σας δείξω και τις μπομπονιέρες.Περιμένω σχόλιο (και θετικό και αρνητικό) και αν θέλετε πιο κοντινή φωτό ορίστε
IMG]http://i320.photobucket.com/albums/nn321/elvi30/P7011745.jpg[/IMG]

elvi
04-07-08, 17:15
http://i320.photobucket.com/albums/nn321/elvi30/P7011745.jpg

NESTOROUDI
04-07-08, 17:28
koritsia teleia afta pu kanate!!!! xrysalis den exo logia!!oute epaggelmatias na isoun,,,, fantastika xonakia kai ti oraies grammatoseires? mpravo
elvi poli omorfo to oprosklitirio> pou ta vrikes ola afta? gia enimerose mas na to kseroume gia tin alli fora>

Angiek
04-07-08, 20:12
Τώρα που τελείωσε η βάπτισή μας και ηρεμήσαμε λιγάκι δείτε και τα δικά μας:

προσκλητήριο - κουτί εξωτερικά
http://i285.photobucket.com/albums/ll57/daep/mixed702-1-1.jpg και εσωτερικά http://i285.photobucket.com/albums/ll57/daep/043-1.jpg
http://i285.photobucket.com/albums/ll57/daep/044-1.jpg http://i285.photobucket.com/albums/ll57/daep/045-1.jpg

μπομπονιέρες για μεγάλους
http://i285.photobucket.com/albums/ll57/daep/014-1.jpg
http://i285.photobucket.com/albums/ll57/daep/001-1.jpg και για μικρούς http://i285.photobucket.com/albums/ll57/daep/018-1.jpg

Γλυκάκια για μεγάλους
http://i285.photobucket.com/albums/ll57/daep/mixed787-1.jpg http://i285.photobucket.com/albums/ll57/daep/mixed769-1.jpg
και μικρούς http://i285.photobucket.com/albums/ll57/daep/mixed772-1.jpg και μια πανοραμική http://i285.photobucket.com/albums/ll57/daep/mixed768-1.jpg

Λαμπάδα http://i285.photobucket.com/albums/ll57/daep/026-1.jpg
Κουτί βαπτιστικών http://i285.photobucket.com/albums/ll57/daep/030-1.jpg
Κουτί για λάδι σαπουνάκι κλπ http://i285.photobucket.com/albums/ll57/daep/033-1.jpg
Τα ρούχα μας http://i285.photobucket.com/albums/ll57/daep/036-1.jpg
Λαδόπανα http://i285.photobucket.com/albums/ll57/daep/040-1.jpg

Ελπίζω να σας άρεσαν και sorry για την πληθώρα των φωτογραφιών αλλά είμαι κατενθουσιασμένη με το αποτέλεσμα και ήθελα να σας τα δείξω όλα. Να διευκρινίσω πως προσκλητήριο, γλυκά για μεγάλους, χωνάκια για παιδιά και τα στολισμένα κουτιά είναι αποκλειστικά δικά μου δημιουργήματα. Για όλα τα άλλα "πέσαμε" στην ανάγκη του εμπορίου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την υπομονή και την κατανόησή σας. Είμαι μια ξετρελλαμένη μάνα που μόλις βάπτισε των κανακάρη της... ανεχθείτε τον ενθουσιασμό μου :D :D :D :D :!: :!: :!:

LouLou
04-07-08, 21:12
Angiek , τι υπέροχα που είναι όλα!!!!! :D
Τέλεια!!! Έχεις απόλυτο δίκιο που είσαι καταενθουσιασμένη με το αποτέλεσμα!!! :D

elvi, και το δικό σου προσκλητήριο είναι καταπληκτικό!!! :D Μπράβο και σε σένα!!!....περιμένουμε και τα υπόλοιπα :wink:

LouLou
04-07-08, 21:16
xrysalis, μόλις είδα και τα δικά σου!!! :D Είναι υπέροχα!!!! μπράβο, όλα καταπληκτικά!!!! :D

sesame
04-07-08, 21:45
Μπράβο κορίτσια....υπέροχα όλα....
Να σας ζήσουν τα παιδάκια σας και να τα καμαρώνετε πάντα....

elvi
06-07-08, 01:10
Angiek Όλα είναι φοβερά!Τα μπρελόκ απο που τα πήρες;Ήθελα και εγώ τέτοιο στυλ αλλα δυστυχώς διάλεξα κάποια άλλα! Τα παιδικά παιχνίδια απο που και πόσο; τέτοια δεν έχω πάρει ακομα!!

NESTOROUDI το προσκλητήριο το πήρα έτοιμο απο το elxisdoro στα Ιλίσια (το μαγαζί το βρήκα από το forum) 2,30 ευρώ αλλά μπορείς να πάρεις και μόνο τα υλικά και να το φτιάξεις μόνη σου (γλιτώνεις 0,30 με 0,40 ευρώ)Αν πας εκεί φρόντισε να πας εγαίρως και να έχεις υπομονή γιατί έχουν πολυ δουλειά!Έχουν όμως ωραία πράγματα!

elvi
06-07-08, 01:39
να τσεκάρω αν μπήκε το στικάκι!!!!

ΒΙΒΙΚΑ
06-07-08, 12:50
ANGIEK πολυ ωραια ολα σου.Μπραβο!!!! Τα γλυκα-βαζακια που τα εχεις βαλει?Θα κανω και αντι για παστακι και δεν εχω αποφασισει που να τα βαλω,πως να τα μεταφερω. Τα δικα σου ειναι πολυ ομορφα. Και παλι μπραβο!!!

happy duckie
06-07-08, 12:54
μπραβο κοριτσια ! ειναι όλα τελεια

Μαμά του Ωρίων
06-07-08, 15:07
όλα πανέμορφα angiek
μήπως να τα έβαζες κι εδώ http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?p=233816#233816
για να υπάρχουν μαζεμένα? :D

Angiek
07-07-08, 12:27
όλα πανέμορφα angiek
μήπως να τα έβαζες κι εδώ http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?p=233816#233816
για να υπάρχουν μαζεμένα? :D
Έχεις δίκιο. Το κάνω αμέσως!!!

Angiek
07-07-08, 12:52
Angiek Όλα είναι φοβερά!Τα μπρελόκ απο που τα πήρες;Ήθελα και εγώ τέτοιο στυλ αλλα δυστυχώς διάλεξα κάποια άλλα! Τα παιδικά παιχνίδια απο που και πόσο; τέτοια δεν έχω πάρει ακομα!!

Τις μπομπονιέρες τις πήραμε έτοιμες, δεν τις έφτιαξα εγώ γιατί δεν προλάβαινα, αν και δεν είναι κάτι δύσκολο. Τις πήρε η νονά μας από Βέροια - ακούστε κορίτσια τιμές!!! - 1,60 το κουτί με το μπρελόκ και 1 ευρώ η παιδική!!! Για τις ίδιες μπομπονιέρες (από τον κατάλογο της ίδιας εταιρίας) στη Θεσσαλονίκη μου ζήτησαν 2,8 το κουτί (και μάλιστα μικρότερο!!!) και 1,9 την παιδική!! ΚΛΕΦΤΕΣ!!!!!! Ποιος τους είπε ότι στα αστικά κέντρα ζουν οι πλούσιοι και στην επαρχία οι φτωχοί??????????? Εμείς πάντως που δεν είμαστε πρωτοξαδέρφια του Βαρδινογιάννη καταφύγαμε στην...ταπεινή :?: επαρχία

Angiek
07-07-08, 12:56
ANGIEK πολυ ωραια ολα σου.Μπραβο!!!! Τα γλυκα-βαζακια που τα εχεις βαλει?Θα κανω και αντι για παστακι και δεν εχω αποφασισει που να τα βαλω,πως να τα μεταφερω. Τα δικα σου ειναι πολυ ομορφα. Και παλι μπραβο!!!
Τα καλάθια μου έκαναν πράγματι φοβερή εντύπωση σε όλους. Όλοι μιλούσαν για τη φανταστική παρουσίαση την πραγμάτων. Λοιπόν ξέρεις τι είναι? Τα κουτιά από τα γλυκά του Lidl!!!! Όταν πήραμε τα γλυκά από το LIDL δεν τα βάλαμε σε σακούλα, αλλά τα πήραμε όπως ήταν με τα χαρτοκιβώτιά τους. Εντελώς τυχαία, όχι πως είχα σκεφτεί τότε κάτι. Όταν ήρθε η ώρα να βρω κάπου να βάλω τα γλυκά πελάγωσα, γιατί δε μπορούσα να σκεφτώ κάτι. Και τότε παρατήρησα πως τα χαρτοκιβώτια έχουν το ύψος που έχουν τα μικρά βαζάκια, και είναι πολύ σταθερά και ανθεκτικά. Πήρα λοιπόν υλικά και έντυσα και στόλισα αυτά τα κουτιά. Δεν ξέρω κατά πόσο φαίνεται από τη φωτογραφία, αλλά ήταν τέλεια!!Το καλύτερο απ' όλα είναι πως εκτός από την απόλυτη αρμονία στο ύψος, γεμισαν ακριβώς με 35 βαζάκια το καθένα, λες και ήταν φτιαγμένα γι' αυτό το σκοπό.

asteraki
07-07-08, 13:50
Καλά κοπέλα μου, είναι όλα τέλεια... και έτσι πρέπει να είσαι μία ξετρελαμμένη μάνα... μπράβο σου και να χαίρεσαι τα παιδάκια σου... να ρωτήσω τέτοια κουτάκια όπως αυτά που χρησιμοποίησες για τα προσκλήτηρια που τα βρήκες, έχει στο atlas-paketo?????

ΒΙΒΙΚΑ
07-07-08, 15:04
ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!! :o ΦΟΒΕΡΟ!!!

vera
07-07-08, 16:07
Κοριτσαρες μου, ειμαι πηγμενη καθοτι ειμαστε στην τελικη ευθεια......σε λιγες μερες φευγουμε για το νησι και τρεχω για τα τελευταια.....ακομα δεν στολισα λαμπαδες και κουτια.......(Νεστορουδι.....απιθανα τα εκανες....πολλα μπραβο κουκλα μου!!!!! :D )

Ελπιζω να βρω χρονο να δω και τα δικα σου Χρυσαλιδουλα......(πρεπει να τα ανοιξω ενα ενα γιατι εχω προβλημα με το σαιτ σου)

Και τα αλλα Αντζικ εγιναν πολυ ομορφα!!! :D
ελβι πολυ ωραιο το προσκλητηριο.... :wink:

Σας βαζω τον πινακα που εφτιαξα για τη νονα μας να δειτε....θα τον βγαλω ομως σε λιγες μερες καθοτι δεν ειναι θαλασσινος!!!!Δεν ειναι δικο μου το θεμα.....ζωγραφισα κατι που διαλεξε..... :wink:

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/CopyofCopyofDSC07422.jpg

και μια και τα βρηκα προχειρα ΦΩΤΟ απο το εκκλησακι που παντρεητκα και θα βαφτισουμε το αστερι μας!!!!

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/syros016.jpg

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/syros017.jpg

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/syros018.jpg

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/syros019.jpg

vera
07-07-08, 16:49
Χρυσαλιδουλα τα ειδα και ειναι πανεμορφα!!!!!! Τρελλαθηκα με τα χωνακια........μου αρεσε πολυ που χρησιμοποιησες διαφορετικες γραμματοσειρες......πολυ γλυκα και παιχνιδιαρικα.......τα εκανες μονο για τα παιδακια η και για μεγαλους?

Αντε με το καλο να σας πανε ολα!!!! :wink:

LouLou
07-07-08, 19:50
Eγώ ένα πράγμα θα πω μόνο... :lol:

ΖΗΛΕΥΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΤΗΝ ΝΟΝΑ (ΚΟΥΜΠΑΡΑ) ΤΗΣ VERAS :!: :!: :!: :wink:

Angiek
08-07-08, 00:00
Καλά κοπέλα μου, είναι όλα τέλεια... και έτσι πρέπει να είσαι μία ξετρελαμμένη μάνα... μπράβο σου και να χαίρεσαι τα παιδάκια σου... να ρωτήσω τέτοια κουτάκια όπως αυτά που χρησιμοποίησες για τα προσκλήτηρια που τα βρήκες, έχει στο atlas-paketo?????
Ευχαριστώ κατ' αρχήν για τα καλά σου λόγια. Το atlas-paketo έχει κουτιά τέτοιου είδους και ίσως μπορώ να πω ποιοτικά καλύτερα. Όμως είναι αρκετά ακριβά, 1,20-1,80 το ένα, οπότε δε συνέφερε. Αυτά που χρησιμοποίησα τα πήρα από το suxess στη Θέρμη. Ξέρεις, εκεί που έκανες την κορδέλα σου. Το μόνο μειονέκτημα κατ' εμέ είναι πως ήταν λίγο βαθύτερα απ' ό,τι έπρεπε για προσκλητήριο και χρειάστηκε το στόλισμα για να δείξουν καλά, αλλά το τελικό αποτέλεσμα ήταν μάλλον ικανοποιητικό.

NESTOROUDI
08-07-08, 23:25
Angiek μπραβο σου!! τι ομορφα και περιποιημενα!!! και εχεις και 2 παιδια!! που βρηκες χρονο? απο που πηρες πραγματα και στολισες τα κουτια? πολυ μου αρεσαν...τωρα πρεπει να σκεφτω τι θα κανω για τα γεννεθλια μας που πλησιαζουν!!!

Angiek
09-07-08, 00:54
Angiek μπραβο σου!! τι ομορφα και περιποιημενα!!! και εχεις και 2 παιδια!! που βρηκες χρονο? απο που πηρες πραγματα και στολισες τα κουτια? πολυ μου αρεσαν...τωρα πρεπει να σκεφτω τι θα κανω για τα γεννεθλια μας που πλησιαζουν!!!
Κορίτσια λάθος διατύπωση. Ήθελα να πω τα στολισμένα καλάθια για τα γλυκα και τα χωνάκια, όχι τα κουτιά από τα ρούχα. Δεν είναι βέβαια κάτι δύσκολο, αλλά με τα παιδιά και όλες τις άλλες ετοιμασίες ήθελε πολύ χρόνο και υπομονή,που κάποια στιγμή εξαντλήθηκαν και τα δυο :lol: :lol: Συγνώμη και πάλι για το λάθος!!

danah2008
09-07-08, 15:54
Eγώ ένα πράγμα θα πω μόνο... :lol:

ΖΗΛΕΥΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΤΗΝ ΝΟΝΑ (ΚΟΥΜΠΑΡΑ) ΤΗΣ VERAS :!: :!: :!: :wink:

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ!!!!!!

ΚΑΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΕΘΕΡΙΑΣΟΥΜΕ ΒΕΡΑ!!!!

ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟΡΗ 6 ΜΗΝΩΝ!!!!!

ΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΡΗΤΗ!!!!!

ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΣΕΙ ΑΛΛΕΣ ΤΟ ΝΑΥΤΑΚΙ ΣΟΥ!!!!!

ΘΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΙΚΙΑ ΜΑΣ....???

xrysalis
09-07-08, 16:06
Κοριτσάκια μου γλυκά...
όπως καταλάβατε... έτρεχα και δεν έφτανα!!
σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια!!

Τελικά έγινε η βάφτιση ήταν όλα τέλεια και τα σχόλια... πολύ κολακευτικά!
δεν έχω βρεί χρόνο να συγκεντρωθώ... θα ανοίξω τόπικ και θα σας τα πω αναλυτικά!!

elvi & Angiek κάνατε φανταστική δουλειά! μπράβο σας!! χρυσοχέρες και οι δύο!!!

vera... με το καλό και εσείς!!
το εκκλησάκι τέλειοοοοοο και ακόμη ποιό σούπερ ο πίνακας... έχεις ταλέντο εσύ!!!
όσο για τις μπομπονιέρες μου, που ρωτάς... τις έκανα για όλους! και για μικρούς... και για μεγάλους!

vera
09-07-08, 16:25
Μπραβο κουκλα μου!!!! Καλοφωτιστος ο Ωριωνας να τον καμαρωσεις γερο και ευτυχισμενο!!!! Περιμενουμε νεα σας!!!!!

Εμεις φευγουμε σαββατο και εχω τρελλαθει στη δουλεια........χθες μεχρι τις 4 τα ξημερωματα δουλευα κι ακομα δεν τελειωσα.....δεν με αφηνει και ο μικρος......

vera
10-07-08, 17:52
Οπως οπως τα ολοκληρωνω......δεν εχω χρονο πλεον....σημερα θα κανω και τη λαμπαδα......

Σας βαζω κουτι μαρτυρικων και κερακια....

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/3.jpg

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/1.jpg

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/2.jpg

danah2008
10-07-08, 20:43
ΒΕΡΑ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ, ΑΠΛΑ ΥΠΕΡΟΧΑ!!!!

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ , ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΒΑΦΤΙΣΗ.. :D :D :D :D

:lol: :lol:

Aggeloudia
10-07-08, 23:34
vera με το καλό το ...μπλούμ σας.Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΟΟΟΟΟΟΟΟΓΓΓΓΓΓΓΓΗΗΗΗ.
Καλό ταξίδι και ΟΛΑ να πανε κατευχη.Και μην ανησυχεις για το οτι δεν στέκεται όρθιο το πιτσιρικι σου.Εχω δει παιδιά που απλώς μια μέρα [........σχεδόν σε μια μέρα,τροπος του λέγειν.....] ΑΠΛΩΣ άρχισαν να περπατούν η να μιλούν αντιστοιχα.Και να σου πώ για να γελάσεις. Μια φίλη μου εκανε διδυμα κοριτσάκια που το ενα μιλούσε α κ α τ α π α υ σ τ α και το άλλο μούγκα στην στρούγκα. Η μητέρα τρους παραπονιόταν σαυτό που δεν μιλούσε και της έλεγε."Γιατι κοριτσάκι μου δεν λές τιποτα.Πές σε παρακαλώ κάτι" και τέτοια πράγματα.Αααααα τα κοριτσάκια ήταν 3 ετών περίπου και τότε απαντάει ΘΕΙΚΟ στην μητέρα της."...Γιατί βαριέμαι..."Τους έστειλε όλους και ηταν και η πρώτη λέξη-φράση που ξεστόμησε.Κα΄πως έτσι θα γίνει και με τον δικό σου. Μόλις επιστεψεται απο την βάπτηση ...θα περπατήσει. καλό ταξίδι.

elvi
14-07-08, 11:22
Vera με το καλό η βάφτιση!!!Όλα είναι τέλεια το εκκλησάκι πιο τέλειο :!: από σένα ξεκουνήθηκα και εγώ!!!!! για να φτιάξω έστω τα μισά!!

Μην ανησυχείς για το ότι δεν στέκεται όρθιος.
α)Της ξαδέρφης μου η μικρή πριν τη βάφτιση ίσα που στεκότανε αμέσως μετά, στο γεύμα έτρεχε και δεν μπορούσαμε να την πιάσουμε

β)Τι να πω και εγώ που θα είναι μόλις τεσσάρων μηνών και κάτι στη βάφτιση

Καλά να περάσετε!!!!

vera
26-07-08, 19:09
Γεια σας κοριτσαρες!!!!! :D

Βαφτιστηκαμε και γυρισαμε αλλα με το ζορι βρηκα λιγο χρονο να μπω σημερα.........θα σας βαλω και φωτο!!!!!

Λοιπον καλα πηγαμε αν και εκλαψε πολυ ο μικρος....τον τρομαξαν οι φωτογραφοι και πλανταξε στο κλαμμα........ :? Μετα την εκκλησια φυσικα ηταν ολο χαρουλες...ενας παιδαρος :D ...

Ευτυχως ηταν η μοναδικη μερα στο νησι που δεν φυσουσε μανιασμενα...αλλιως δεν θα μενε βαρκουλα για βαρκουλα.... :lol:

Ευχαριστω για τις ευχες σας και την συμπαρασταση σας στον τεμπελχανουλη μου!!!!

vera
27-07-08, 01:33
Ξεκιναω με φωτο.......αν και μου αργει πολυ ο φωτοκουβας.... :evil:

Το εκκλησακι μας.....

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/013.jpg

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/005.jpg

Εφτιαξα κορδελες με καραβακια για την εισοδο....

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/006.jpg

Το τραπεζι υποδοχης με ολα τα κερασματα......

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/DSC07626.jpg

Βασικα αυτοσχεδιασαμε με το υλικο (δλδ το τραπεζι και τα τραπεζομαντηλα που βρηκαμε στην εκκλησια)....ειχαμε δυο σεντονια και την τυρκουαζ γαζα.......το δαντελε ηταν της εκκλησιας....

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/DSC07624.jpg
http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/DSC07623.jpg

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/DSC07627.jpg

Τελικα τα γλειφιντζουρια ειναι εκπληκτικα για ντεκορ.....οτι εμεινε το χρησιμοποιησα και στα δωρα που εκανα σε οσους δεν ηρθαν.......θα δειτε παρακατω....

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/010.jpg

Μεσα στο καραβι εβαλα γλυκακια.....υπεροχα τοπικα αμυγδαλωτα, πεντανοστιμα που τυλιξαμε με τουλι και δεσαμε με κορδελες.....

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/011.jpg

Εφτιαξα χαρτινα καραβακια και τα στολισα με γουρια και κορδελες για να τα χρησιμοποιουν σαν πιατακια βαζοντας μεσα γλυκακια και βοτσαλα......μετα τα κρατησαν για αναμνηστικα....

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/008.jpg

Τα κερακια για την κολυμπηθρα ηταν απαιχτα κατ εμε.....μπορει να μην εκανα γιρλαντα αλλα τα κερακια στολιζαν πολυ ωραια....

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/043.jpg

Η λαμπαδα μας....βρηκα ενα καραβακι απο αλουμινιο και το διακοσμησα με γουρια....

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/DSC07610.jpg

Τα κουτια μας.....
http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/DSC07611.jpg

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/DSC07616.jpg

λΑΔΟμπουκαλο

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/DSC07614.jpg

Μολις φορτωσουν τα αλλα θα επανελθω....

vera
27-07-08, 01:48
Να ευχαριστησω την ΛΟΥΛΟΥ μου για τα υπεροχα τυρκουαζ marsmellows και το φανταστικο πλεξι καραβακι που μου χαρισε......ηταν απιθανα και νοστιμοτατα.... :D ..σλουρπ...... :wink:

Εγινε ενας χαμος με τα μαρτυρικα και χαθηκε ο ελεγχος.......πεσαν σαν ακριδες ακομα και ασχετοι για να τα παρουν......και οι κοπελες που ορισαμε να τα προσφερουν (και να προσεχουν) τα εδιναν σε οποιον ζητουσε.........(κατι περαστικοι μπαρμπαδες ζητουσαν για τις ανιψιες και εγγονες τους.. :? .....) Και στις μπομπονιερες εγινε πλιατσικο......δυο δυο τις επαιρναν μερικοι........τελικα δεν μπορεις να αποφυγεις τετοιες απωλειες.....με το ζορι καταφερα να κρατησω 2 μαρτυρικα για μενα και για το παιδι......Χαρηκα βεβαια που ειδα οτι τα φορουσαν και τις επομενες μερες οι καλεσμενοι.............μεχρι και οι παπαδες και οι ψαλτες μου τα ζητουσαν!!!! Τετοια ψυχωση!!!! Δεν μπορω να καταλαβω τι παθανε!!! Βασικα απο οτι ψυλλιαζομαι κατι τους πιανει με οτι ειναι μπρελοκ!!!!

Μου πε δικος μου οτι ακουσε κατι αγνωστους να λενε "ειναι μπρελοκ για τα κλειδια, τραβα να παρεις ενα!!!" :shock:

Τι αλλο? Καλες οι εντυπωσεις αλλα αν δεν εκλαιγε συνεχεια ο μικρος θα φχαριστιομουν περισσοτερο τη βαφτιση.......ειχα ενα αγχος συνεχεια να τον ηρεμησω...... :(

LouLou
27-07-08, 01:55
Αχ βρε φιλενάδα χρυσοχέρα :!: :!: :!: :D
Τι υπέροχα που είναι όλα!!! ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ!!!
Έδεσε τέλεια ο στολισμός και τα χρώματα με την εκκλησία και το περιβάλλον γενικότερα.
Η είσοδος με τα καραβάκια υπέροχη.....το ίδιο και τα φαναράκια στο πεζούλι!!! Η λεπτομέρεια στο παράθυρο με τα γλειφιτζούρια και τον ανεμόμυλο τρέλα!!!
Με το τραπέζι έχω πάθει πλάκα...είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!! ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ!!! :D

Όσο για την λαμπάδα και τα κεράκια που έφτιαξες μόνη σου...τι να πω...σου βγάζω το καπέλο!!! :wink:

vera
27-07-08, 02:04
Na sai καλα λΟΥΛΟΥ μου....κριμα που δεν ηρθατε!!!!

Τι αλλο επαθα? Ενω ντυναμε τον μικρο με το βαφτιστικο του χαθηκε ο δαχτυλιος που κρατουσε τη "γραβατα" και δεν μπορουσα να τον βρω.....αναγκαστικα φαινοταν σαν πιγκουινος.....μεχρι που καταφερα και του την εδεσα.....αλλα σπαστηκα που δεν βγηκε στις φωτο οπως επρεπε....τελικα τη βρηκα στα εσωρουχα του οταν του αλλαξα πανα στο μαγαζι!!!!! Παλι καλα γιατι θα εσκαγα!!!!

Ειδες τα μπλοκακια γυρω απο το καραβι? Σκεψου οτι ηρθε ενας ασχετος μπαρμπας και ζητησε ενα επειδη τον ελεγαν κι αυτον Αλεξανδρο!!!! :lol:

LouLou
27-07-08, 02:09
Ήμουνα σίγουρη ότι θα γίνει Ο χαμός με τα μαρτυρικά!!! :lol:
....ποιός σου'πε να τα κάνεις τόσο ωραία ?!!? :lol:

Α, ξέχασα να γράψω και για τις βαλίτσες....τις έκανες και αυτές τέλειες!!!
Αυτός ο αστερίας που έβαλες μου αρέσει πάαααρα πολύ!!!

Και οι μπομπονιέρες είναι τέλειες!!!..μέσα έχεις τυρκουάζ βότσαλα ή μαρσμέλοους ?

vera
27-07-08, 02:17
Βοτσαλα ειναι.......

Ασε και τελευταια στιγμη με ετρεχε για τις μπομπο........παρασκευη απογευμα πηγα να τις παραλαβω......γυρισα σπιτι σχεδον 10 το βραδυ και ειχα να μαζεψω πραγματα για να φευγαμε την επομενη.......τρελο αγχος!!!!

Αλλα θα τα πουμε απο κοντα πιστευω.......καλα ποτε μου απαντησες στο μηνυμα? Ξερεις οτι μου εστειλες σμσ στο σταθερο και ηρθε σημερα το απογευμα? :shock: Καλα που το σηκωσα εγω που ειχα υποψη για τα σμσ μεσω σταθερου....αν το σηκωνε ο αντρας μου δεν θα καταλαβαινε τιποτα.......χαχαχα........οχι οτι καταλαβα εγω τι ακριβως ελεγε!!! :lol:

LouLou
27-07-08, 02:21
Στεναχωρήθηκα που δεν γινότανε να έρθουμε... :( και βλέπω κι όλα αυτά τα υπέροχα που έφτιαξες και με σκέφτομαι στην εκκλησία να κάνω επιθεώρηση στο τραπέζι καλωσορίσματος... :lol: και να ρίχνω καρπαζιές σε όποιον πήγαινε να πάρει δεύτερη μπομπονιέρα... :lol:

.......φαντάζομαι τι θα έπαθες όταν έχασες τον δαχτύλιο...αυτό βρήκε να χαθεί?....το πιο βασικό για να δείξει το ρούχο ναυτικό?...όλα τα παράξενα κάτι τέτοιες στιγμές συμβαίνουν... :roll:

........τα μπλοκάκια γύρω από το καράβι δεν τα βλέπω... 8) έχεις καμμιά πιο κοντινή φωτό?

LouLou
27-07-08, 02:26
έστειλα sms στο σταθερό ??!!?? :shock:
πως τα κατάφερα??...είδες τι παθαίνει ο άνθρωπος που δεν κοιμάται?? :lol:

.....καλά οι μπομπονιέρες στο παρά πέντε? :shock: αγχώθηκα μόνο με τη σκέψη... :?

.....θα τα πούμε από κοντά.....φεύγω αύριο για το εξοχικό.....θα γυρίσω την Πέμπτη.

vera
27-07-08, 02:26
Αχ τι κριμα......μια τετοια γκεσταπινα χρειαζομουν στο team!!!!! :lol:

Oi alles πολυ μαλθακες μου προεκυψαν........οχι μονο δεν φροντιζαν να μη παιρνουν ασχετοι αλλ τους τις προσφεραν κιολας........

Φαινονται τα μπλοκακια κατω απο το καραβι αν προσεξεις......δες τις κορδελες.......

Ασε τα παιξα απο το κλαμμα του μικρου....αποσυντονιστικα εντελως και τα χασαν και οι δικοι μου........θα δεις τα δειγματα απο τις φωτο.......εγιναν πολυ ωραια....σαν αλμπουμ......

vera
27-07-08, 02:30
Χαχα.......την ειχα παθει κι εγω μια φορα........απο βιασυνη εστειλα σμσ σε σταθερο φιλης και με πηρε τηλεφωνο για να μου πει οτι το ελαβε μεσω μιας νεας υπηρεσιας......αν καταλαβα καλα φευγετε παλι? Την δευτερα? Ελπιζω να μη καταλαβα καλα......δεν θα σε δω καλε????

LouLou
27-07-08, 02:36
Ο καημένος ο Αλέξανδρος έκλαιγε τόσο πολύ, βρε παιδί μου?
Δεν μπορούσες να τον ηρεμήσεις με τίποτα?
Φαντάζομαι τι θα έπαθες...είναι να μην αποσυντονίζεσαι φιλεναδίτσα μου?

..φεύγουμε αύριο και θα γυρίσουμε την Πέμπτη στις 31.....πότε θα τα πούμε?.....εσείς πότε φεύγετε?

vera
27-07-08, 02:44
Εμεις θα φυγουμε μαλλον το σουκου........θες να κλεισουμε την παρασκευη απο τωρα? Αλλιως θα γυρισουμε κατα τις 17-18 αυγουστου.....

Εκλαιγε απο την πρωτη στιγμη που πατησε στην εκκλησια........ισως λογω φωτογραφων........σταματησε να κλαιει για μικρα διαστηματα, οταν προσπαθουσε να κλεψει το ευαγγελιο απο τον παπα :lol: κι οταν του εδιναν κατι που το πετουσε στο πατωμα (η μεγαλη του διασκεδαση εσχατως..... :lol: )

Κοιτα να δεις που δεν φορτωνει ο χαζοκουβας αλλες φωτο.... :evil:

LouLou
27-07-08, 03:04
Να πούμε για Παρασκευή εκτός απροόπτου... :wink:

......αχ αυτό το πάτωμα :lol: και τι δεν έχει δει!!! :lol: λατρεμένο παιχνίδι...εμάς τα ρίχνει και με δύναμη και όποιον πάρει... :lol:

vera
27-07-08, 03:06
Τελικα το προβλημα ειναι με συγκεκριμενες φωτο....συνεχιζω.....

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/DSC07633.jpg

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/DSC07636.jpg

Ο γιοκας μου μετα στο μαγαζι....

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/DSC07648.jpg

vera
27-07-08, 03:11
Πηγα και τον κουρεψα χθες.........εγινε ενας κουκλος!!!!! Απιστευτα ομορφος.....αχχχχχχ.........ειμαι μια καψουρεμενη μανα!!!! :lol: :lol: :lol:

Δες τις φωτο....απο την ταραχη μας ουτε το καπελο δεν του φοραγαμε σωστα........ :lol:

LouLou
27-07-08, 03:13
Τέλεια και η γωνιά με τον πίνακα, μαξιλάρα και φανάρι!!!......και φυσικά τα χωνάκια :wink:

άλλά.....το ΠΙΟ ΤΕΛΕΙΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΟΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΕΊΝΑΙ ΕΝΑΣ ΚΟΥΚΛΟΣ :!: :!: :!: :D
ΤΙ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ... :!: :!: :!: :D

LouLou
27-07-08, 03:16
Καψουρεμένη μάνα ε??? :lol: ......πως να μην είσαι φιλεναδίτσα μου ? :lol: .....ε ρε καρδιές που έχει να κάψει... :wink:

.....είναι και φτυστός εσύ!!! :wink:

vera
27-07-08, 03:18
http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/DSC07654.jpg

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/DSC07702.jpg

LouLou
27-07-08, 03:30
Σκέτη τρέλα το μωρό!!! Το μάγουλο είναι για πολύ δάγκωμα , λέμε!!! :D

οι άλλες 2 φωτο γιατί δεν φαίνονται?

vera
27-07-08, 03:43
Τωρα φαινεται.......

Με δυσκολευει το φορτωμα.......

Αυτο που φαινεται τωρα το εκανα για μπομπο να καλυψουμε αναγκες γνωστων......μιας και δεν περισσευαν οι αλλες...

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/DSC07772.jpg
Πηρα ενα απο τα καραβακια που εκανα με τα γουρια, εβαλα γλειφιντζουρι και γλυκακι και τα εδεσα με τουλι......

Αυτος ειναι ο σταυρος μας!!!Απλα υπεροχος!!!!

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/P7050032.jpg

LouLou
27-07-08, 03:49
Πολύ ωραία την έκανες.....τελικά τα γλειφιτζούρια ήταν η καλύτερη αγορά που κάναμε :wink: ....σου δίνουν λύση σε κάθε πρόβλημα, πάνε με όλα και το αποτέλεσμα είναι απίθανο!

Ο σταυρός είναι πράγματι υπέροχος!!!

vera
27-07-08, 17:04
Συμφωνω και επαυξανω!!!!

Εγω ειχα λιγα παιδακια και οι μεγαλοι δεν επαιρναν γλειφιντζουρια μαζι τους οποτε μου μειναν πολλα, αλλα πρωτον ως διακοσμηση ηταν υπεροχα και εδιναν το στιγμα της βαφτισης και της παιδικοτητας και δευτερον τα χρησιμοποιησα στις μπομποκατασκευες που ανεφερα!!!!

Μια αλλη κατασκευη που εκανα (αλλα δεν εβγαλα φωτο) ηταν να βαζω ζαχαρωτα στα χωνακια με ενα γλειφιντζουρι, γλυκακι, ενιοτε και κανα μαρτυρικο (αναλογως την υποχρεωση μιας και δεν εμειναν :( ) αν δεν περισσευε μπομπονιερα και τα δενα με τουλι και κορδελα........βγηκαν μια χαρα....
:wink:
Τωρα σκεφτομαι τα κουβαδακια που πρεπει να ετοιμασω για τους συγγενεις στο χωριο και πως θα τα βολεψω.....ο αντρας μου που θεωρουσε υπερβολη τις μπομπο και δεν τις ηθελε τωρα θελει οχι μονο μπομπο αλλα και σετ σε κουβαδακι με ζαχαρωτα και μαρτυρικο για ολους τους συγγενεις και φιλους του...... :evil:

Σκεφτομαι μηπως φτιαξω μερικα μπρελοκ με οτι υλικα εμειναν (χωρις σταυρους και αγκυρες) για να καλυψουμε τετοιες αναγκες.....

vera
27-07-08, 17:07
Παντως μας εμειναν απο τη βαφτιση πολλες ιδεες για τα επερχομενα παιδικα παρτυ που θα κανουμε........ :wink:

vera
27-07-08, 17:52
http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/P7190130.jpg
http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/P7190132.jpg
http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/P7190136.jpg
http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/P7190137.jpg

katerina24
27-07-08, 18:04
vera μου ολα ειναι υπεροχα!!!
χιλια μπραβο κοριτσακι μου!!!
ποσες μπομπονιερες εκανες?για ποσα ατομα?

vera
27-07-08, 18:12
http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/P7190138.jpg

Το καλαθι με τα γλυκα και τριγυρω τα αναμνηστικα μπλοκακια!!!

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/P7190142.jpg
http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/P7190149.jpg

Αυτο ειναι το μαγαζι που φαγαμε.......πολυ ομορφο κι εξαιρετικη κουζινα.....

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/P7190238.jpg

Οι μπομπονιερες μας.........τις ειχε σε πουγκακι και ηταν πολυ ομορφες....

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/baptism1004.jpg

Και αυτα ειναι τα κουβαδακια που εφτιαξα για τους συγγενεις που δεν ηρθαν....

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/baptism004_resize.jpg

Αυτα......

vera
27-07-08, 18:21
Κατερινακι σε ευχαριστω.......

Εκανα 60 μπομπονιερες, υπολογιζοντας οτι θα χαμε το πολυ 30 ατομα......τελικα ηρθαν 25 και απορω που εξαφανιστηκαν οι περισσοτερες.......δεν εγινε καλη διαχειρηση.......υπολογιζα να δωσω και σε καποιους συγγενεις αλλα θα κανουμε περικοπες.......αλλωστε δεν χρειαζεται να μαστε υπερβολικοι.......

Επειδη ηταν ακριβουλες (3 μισι το τεμαχιο) δεν ηθελα να κανω παραπανω και να μου μεινουν......

vera
27-07-08, 19:04
Θενκς ΑΡΙΑ!!!!!

Ξεχασα αυτο να βαλω!!!!

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/009.jpg

xrysalis
28-07-08, 15:00
Βρε Βέρα... έχω μείνει άφωνη!!
μπράβο κοπέλα μου! όλα τέλεια!! σούπερ ¶ΨΟΓΑ!!!

να σας ζήσει το κουκλί! άντε να το δούμε και κουρεμένο καλέ!!! :lol: :lol: :lol:

εγώ ακόμη δεν έχω αδειάσει όυτε να σας τα γράψω... ούτε να σας τα δείξω...
αλλά θα το κάνω κι αυτό που θα μου πάει!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

artemis
28-07-08, 15:56
Κατερινακι σε ευχαριστω.......

Εκανα 60 μπομπονιερες, υπολογιζοντας οτι θα χαμε το πολυ 30 ατομα......τελικα ηρθαν 25 και απορω που εξαφανιστηκαν οι περισσοτερες.......δεν εγινε καλη διαχειρηση.......υπολογιζα να δωσω και σε καποιους συγγενεις αλλα θα κανουμε περικοπες.......αλλωστε δεν χρειαζεται να μαστε υπερβολικοι.......

Επειδη ηταν ακριβουλες (3 μισι το τεμαχιο) δεν ηθελα να κανω παραπανω και να μου μεινουν......

Γύρισες κοκόνα μου???? Τα διάβασα όλα! είμαι σίγουρη ότι ήταν φανταστικά! Αλλά ρε φιλενάδα..... ρε φιλενάδα..... δεν σου είπα ότι "ζω σε μαύρο σκοτάδι?" 8)

Στείλε καλέ καμια φώτο να δω και εγώ το καημένο??????

POOPSIE
30-07-08, 12:52
εγώ ακόμη δεν έχω αδειάσει όυτε να σας τα γράψω... ούτε να σας τα δείξω...
αλλά θα το κάνω κι αυτό που θα μου πάει!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]

Xrysalis, τί έγινε τελικά με τις κρεμαστρούλες? Αρκέστηκαν ο καθένας σε μία ή ήθελαν από όλα τα σχέδια?

xrysalis
30-07-08, 13:04
Xrysalis, τί έγινε τελικά με τις κρεμαστρούλες? Αρκέστηκαν ο καθένας σε μία ή ήθελαν από όλα τα σχέδια?
Η μάχη του Δράμαλη έγινε!!! με το ζόρι έχω 1 για μένα!!! επίσης έγινε χαμώς με τα καραμελάκια που είχα βάλει μέσα! ήταν τσάρλεστον και ειδικά οι μεγάλοι θυμήθηκαν τα νιάτα τους!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

POOPSIE
30-07-08, 13:11
Tα πήρα κι εγώ τα κρεμαστράκια αφού τα ειδα από σένα (ευχαριστώ). Τα πήρα όμως μόνο για τα παιδάκια. Στους μεγάλους θα κάνω κουτάκια. Τώρα όμως μου έχει καρφωθεί η ιδέα ότι θα ζηλέψουν και οι μεγάλοι και θα γίνει χαμός.

xrysalis
30-07-08, 13:48
:lol: :lol: :lol: μη σκας! χαμώς γίνεται πάντα τελικά! ότι και να έχεις!! :wink:

Aggeloudia
30-07-08, 14:05
xrysalis που και ποσο τις βρηκες τις τσάρλεστον;

xrysalis
30-07-08, 14:30
Τις βρήκα τυχαία κάτω στο κέντρο, σε ένα μαγαζί λίγο ποιό κάτω από τον Τσακανίκα και είχαν 2,90 το κιλό! Ήταν ότι ποιό οικονομικό βρήκα με γεύση και εμφάνιση!!!! :)

Aggeloudia
30-07-08, 22:27
ΠΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Στον Πειραιά 6!!!!!!!!!!!!!!!! ευρώ το κιλό.Πάνε καλά;;;;;;;;;;Μηπως θυμάσαι που ακριβώς;;;;;;;;Θέλω πολύ να βάλω τέτοιες αντι για κουφέτα .Ευχαριστώ

xrysalis
31-07-08, 12:18
όχι μόνο στον Πειραιά!
και στην περιοχή μου αλλά και σε όλα τα άλλα μαγαζιά τέτοιες τιμές έβρισκα κι εγώ! 6-7-8- ακόμη και 9 ευρώ το κιλό! Μάλιστα αυτές είναι και μεγαλούτσικες και πιάνουν τόπο! να σκεφτείς πως στο χωνάκι έβαζα 3 τέτοιες κι ένα γλειφιτζούρι! (αν θες σου λέω και γι' αυτά... τα πήρα από αλλού!)

Λοιπόν.
το μαγαζί δε θυμάμαι τι όδο είναι! Αλλά είναι εύκολο να το βρείς! Είσαι στην κεντρική Αγορά στην Αθηνάς (στην απέναντι όμως πλευρά, όχι από την είσοδό της...) και με κατεύθυνση προς Μοναστηράκι συναντάς ένα γωνιακό μαγαζί (πάνω στο φανάρι) με καραμέλες κλπ ΤΣΑΚΑΝΙΚΑΣ εκεί κάνεις δεξιά και κατηφορίζεις... θα δεις στο αριστερό σου χέρι το μαγαζί, που έχει απ' έξω τσουβαλάκια με καραμέλες κλπ, τις τσαρλεστον τις έχει δεξιά από το σκαλί! σε γυάλινα κουτιά... θα δεις και την τιμή!

ελπίζω να σε κατατόπισα :?

stalitsa
19-08-08, 09:55
καλημερα...ειμαι η μονο νονα-οχι μαμα....
θελω να ρωτησω κατι μια και ειστε πιο σχετικες....κ γραφω σε αυτο το θεμα λογω του συσχετισμου...το θεμα της βαφτισης ειναι η θαλασσα..τελος σεπτεμβρη σε παραθαλασσιο μερος....και ολα θαλασσινα κτλ....αλλα προβληματιζομαι..τα ρουχα του μπεμπη τι να τα παρω????καλοκαιρινα η χειμωνιατικα...εχω δει στα νεονατο ενα κουστουμακι ασπρο με γαλαζιο πουκαμισο που ταιριαζει με το ολο σκηνικο......αλλα δε ξερω...κ η μαμα δεν μυ λεει τι προτιμαει....τι να παρω...?καλοκαιρινα ρουχα η χειμωνιατικα???????????????????

LouLou
19-08-08, 13:28
stalitsa, το κουστουμάκι που περιγράφεις μου φαίνεται μια χαρά και με το θέμα σας και με την εποχή της βάπτισης.
¶λλωστε μπορεί να φορεθεί τους περισσότερους μήνες του χρόνου, εκτός απ'τον χειμώνα.
Να του το πάρεις όμως μεγαλύτερο για να μπορεί να το ευχαριστηθεί περισσότερο.
Το χειμωνιάτικο, θα μου φαινότανε παράταιρο σε βάπτιση με καλοκαιρινό θέμα και καλοκαιρινή διάθεση.
¶σε που χειμωνιάτικο καλό ρούχο μπορείς να του πάρεις για τα Χριστούγεννα... :wink:

ΚΑΡΔΙΑ
19-08-08, 15:02
Ξεχασα αυτο να βαλω!!!!

http://i8.photobucket.com/albums/a37/bouboukara/009.jpg[/quote]

Vera, έστω και καθυστερημένα να σου ζήσει ο κούκλος και να τον δεις όπως επιθυμείς!! Όλα ήταν υπέροχα και έχω ενθουσιαστεί με τις φωτογραφίες που έχεις βάλει. Μπράβο σου για όλες τις ετοιμασίες. Επειδή έχω χαθεί λίγο στο τόπικ και ενδεχομένως να το έχεις ξαναπει: Τα φοβερά χωνάκια με το όνομα του γιού σου που τα βρήκες? Τα έδωσες στους μεγάλους αυτά ή στα παιδάκια? Όλα είναι τέλεια αλλά αυτά με τρέλαναν!!

ΚΑΡΔΙΑ
19-08-08, 15:23
Vera, νομίζω είναι από το mytree? Μόλις τώρα είδα το site και τα αναγνώρισα τα χωνάκια. Πράγματι πολύ ωραία. Να τολμήσω να ρωτήσω πόσο περίπου κόστισαν?

artemis
19-08-08, 15:49
Vera, νομίζω είναι από το mytree? Μόλις τώρα είδα το site και τα αναγνώρισα τα χωνάκια. Πράγματι πολύ ωραία. Να τολμήσω να ρωτήσω πόσο περίπου κόστισαν?

Δεν είναι από το mytree. Τα έφτιαξε μόνη της, στον εκτυπωτή με χαρτί λευκό κανσόν 160 γρ. Τα έφτιαξα και εγώ και νομίζω και η LouLou!
Είναι εύκολο! Φτιάχνεις το κείμενο στο word, επιλέγεις τα γράμματα να έχουν το χρώμα που θέλεις, βάζεις το χαρτί (Α4) στον εκτυπωτή, το τυπώνεις και το κόβεις σε διάσταση 21 Χ 21. Κάνεις χωνάκι, το κολλάς και ΕΤΟΙΜΟ! :wink:

ΚΑΡΔΙΑ
19-08-08, 15:53
Δεν το πιστεύω!! Είναι φανταστικά και ίδια με αυτά του site.
Η άσχετη ρωτώ: Το χαρτί κανσόν το βρίσκουμε σε οποιοδήποτε βιβλιοπωλείο? Και η κόλληση πως γίνεται? Απλή κόλλα?

LouLou
19-08-08, 16:19
ΚΑΡΔΙΑ το χαρτί το βρίσκεις σε οποιοδήποτε βιβλιοπωλείο και η κόλλα είναι ειδική για χαρτόνι.
Εγώ χρησιμοποίησα την supervinil.
Τα γράμματα που διαλέξαμε από το word είναι η σειρά mistral.
Όπως σου είπε και η ¶ρτεμις, είναι πανεύκολο και πολύ πολύ φθηνότερο από το mytree.....αν θυμάμαι καλά πάνω από 3€ το ένα τα έχει...

ΚΑΡΔΙΑ
19-08-08, 16:22
Σε ευχαριστώ πολύ Loulou. Θα πάω σήμερα κιόλας να ρωτήσω στο βιβλιοπωλείο μήπως και ξεκινήσω να τα κάνω. Πραγματικά μου αρέσουν πολύ και πιστεύω μπορώ να τα διακοσμήσω ανάλογα με διάφορα.......

artemis
19-08-08, 16:26
καλημερα...ειμαι η μονο νονα-οχι μαμα....
θελω να ρωτησω κατι μια και ειστε πιο σχετικες....κ γραφω σε αυτο το θεμα λογω του συσχετισμου...το θεμα της βαφτισης ειναι η θαλασσα..τελος σεπτεμβρη σε παραθαλασσιο μερος....και ολα θαλασσινα κτλ....αλλα προβληματιζομαι..τα ρουχα του μπεμπη τι να τα παρω????καλοκαιρινα η χειμωνιατικα...εχω δει στα νεονατο ενα κουστουμακι ασπρο με γαλαζιο πουκαμισο που ταιριαζει με το ολο σκηνικο......αλλα δε ξερω...κ η μαμα δεν μυ λεει τι προτιμαει....τι να παρω...?καλοκαιρινα ρουχα η χειμωνιατικα???????????????????

Και εγώ είχα τον ίδιο προβληματισμό με εσένα όταν διάλεξα τα βαφτιστικά! Τελικά του πήρα ένα λευκό παντελόνι με κωλότσεπες και τιράντες που βγαίνουν, ένα γαλάζιο με λευκή ρίγα κοντομάνικο πουκάμισο και ένα λευκό μπουφαν, ανοιξιάτικο, με λάστιχο στη μέση και στις μανσέτες! Σαν "κολεγιακό" αν καταλαβαίνετε τι εννοώ! Στην πλάτη του μπουφάν έχει κεντημένο ένα αυτοκίνητο και κάτι άλλα γράμματα και είναι πολύ σπορτίβικο αλλά δεν ξεφεύγει και από το επίσημο! Θα το φορέσει μέχρι το Οκτώβρη και σίγουρα από τον Απρίλιο και όλο το επόμενο καλοκαίρι!

ΚΑΛΑ ΠΩΣ ΒΡΕΘΗΚΑ ΕΔΩ???????? :shock: ΟΥΠΣΣΣΣΣ!!!! ΠΑΩ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ :?

vera
28-08-08, 02:45
Geia sassssss!!!!!

Γυρισαμε αλλα δεν εχω καθολου χρονο, στα πεταχτα μπηκα.......

Καρδια οπως σου τα παν τα κοριτσια για τα χωνακια....βρισκεις χαρτι 160 γραμ (σε πακετα σε μαγαζια ΜΑΧ η πλαισιοα) και τα φτιαχνεις μονη...πολυ ευκολο ειναι.......εκανα και μια τρυπουλ στη μυτη πισω και εδεσα κορδελες.........μεσα βαζεις χαρτι αφης χρωματιστο. Εδωσε σε ολους....

Σταλιτσα παρε ρουχα πουτ να μπορει να φορεσει το παιδι.......εγω τα ναυτικα τα πηρα απο εγγλεζικο σαιτ , μεταξωτο 100 ευρω.......θυμαμαι ειχε κι ενα καταπληκτικο ναυτικο παλτουδακι....

artemis
28-08-08, 15:53
Καλώς όρισες φιλενάδα!!!!!!

Να πω καλό χειμώνα??????? :)

vera
29-08-08, 02:39
Και δε λες?

Σου στειλα μειλ με φωτο γκαβαδι μου!!!!!

Ολα καλα με την βαφτιση?

artemis
29-08-08, 15:31
Και δε λες?

Σου στειλα μειλ με φωτο γκαβαδι μου!!!!!

Ολα καλα με την βαφτιση?

Δεν πήρα κανένα mail! :)

Με την βάφτιση, έχω έτοιμα τα χωνάκια, στολισμένα..., τα μαρτυρικά και μένει να τελειώσω μερικά προσκλητήρια ακόμα, να φτιάξω 2 μικρά μαξιλαράκια-καραμέλα για τα μαρτυρικα και φτιάχνω λίγο λίγο το γλυκό σταφύλλι και θα γεμίζω τα βαζάκια σιγά σιγά ώστε να ετοιμαστούν και αυτά!
Φόρεμα βρήκα, παπούτσια βρήκα, βαφτιστικά ΟΚ και μένει και ο σταυρός! Εσύ από που πήρες τελικά σταυρό?

Michael
29-08-08, 17:11
Βέρα Καλησπέρα,

Να σου ζήσει ο κούκλος σου, να τον χαίρεσαι και να τον δείς όπως επιθυμείς!
Μιά Ερώτηση: Πού είναι το εκκλησάκι αυτό στη Σύρο?

vera
31-08-08, 18:09
Σε ευχαριστω!!!!! :D

Ειναι ο Αγιος Αντωνης στο Μεγα Γιαλο!

Μαρη αρτεμιδουλα...........1 ωρα εκανε να φορτωσει τις φωτο το μειλ και να φυγει!!!! Δεν εφτασε τελικα? Πηρα σημερα ενα μειλ αποτυχιας απο την δουλεια σου.....τα νευρα μουυυυυυυυυ!!!!!

Θα στα δειξω απο κοντα!!!!

LouLou
31-08-08, 18:58
Μαρη αρτεμιδουλα...........1 ωρα εκανε να φορτωσει τις φωτο το μειλ και να φυγει!!!! Δεν εφτασε τελικα? Πηρα σημερα ενα μειλ αποτυχιας απο την δουλεια σου.....τα νευρα μουυυυυυυυυ!!!!!

Ότι και να κάνεις φιλεναδίτσα είναι χαμένη υπόθεση!!!.......στα μαύρα σκοτάδια το έχουν αυτό το κορίτσι 8) ....
Αρτεμάκι παραιτήσου για να βρείς το φως σου!!! :D

.

stalitsa
01-09-08, 10:10
Καλημερα σε ολες.... :D
ερωτηση:μηπως ξερετε που μπορω να βρω σαπουνακι σε σχημα κοχυλακι στον Πειραια?????????????????? :roll:

vera
01-09-08, 17:22
Σταλιτσα δες στα χοντος σεντερ....εκει πηρα τα δικα μου!

artemis
01-09-08, 18:29

Ότι και να κάνεις φιλεναδίτσα είναι χαμένη υπόθεση!!!.......στα μαύρα σκοτάδια το έχουν αυτό το κορίτσι 8) ....
Αρτεμάκι παραιτήσου για να βρείς το φως σου!!! :D

.

Λοιπόν δεν είναι κατάσταση αυτή :twisted: Πάω τώρα στον προϊστάμενό μου και ΠΑΡΑΙΤΟΥΜΑΙ !!!!
Μα να μην μπορώ να δω ούτε ένα mail με φωτο από τη βάφτιση της φίλης μου της vera? Τι κατάσταση είναι αυτή πλέον εδώ! Θα του πω....

"Δεν μπορείς κύριε εσύ να κάνεις την φιλενάδα μου τη LouLou να με κοροϊδεύει!!!! Η vera να με λέει γκαβάδι?????? Ξέρεις τι ψυχολογικός πόλεμος είναι αυτό για μένα? ε???? Ξέρεις????".....

και θα του πετάξω στα μούτρα μια κόλλα Α4 με την παραίτησή μου! Εμα!
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΕΛΟΣΣΣΣΣ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

vera
01-09-08, 18:35
Καλε ναι...αυτο να κανεις!!!!! Παραιτησουν να ησυχασουμε!!!!!

Η δουλεια σου μπλοκαρε το μειλ μου......μου στειλαν και μηνυμα να ξερω τα χαιρια τους...... :evil: ...κομπλεξικοι ανθρωποι...λες και σας εστειλα καμμια βομβα!!!!

artemis
01-09-08, 18:40
Καλε ναι...αυτο να κανεις!!!!! Παραιτησουν να ησυχασουμε!!!!!

Η δουλεια σου μπλοκαρε το μειλ μου......μου στειλαν και μηνυμα να ξερω τα χαιρια τους...... :evil: ...κομπλεξικοι ανθρωποι...λες και σας εστειλα καμμια βομβα!!!!

Εμά τι νόμιζες ???? Αυτό που εμπεριέχετε είναι ατομική Βόμβα. :shock:
Τα είχες φτιάξει όλα τόσο όμορφα που κοντέψαμε να εκραγούμε όλες εδώ μέσα από την ζήλια μας :lol: :lol: :lol: :lol:

vera
01-09-08, 18:48
Υπερβολεεεεεεεεεεεεεεεεεεςςςςςςςς!!!!!! :P

artemis
01-09-08, 18:53
Υπερβολεεεεεεεεεεεεεεεεεεςςςςςςςς!!!!!! :P

Δεν λέω υπερβολές!!!!!!!! :lol:

Αλλά άντε άντε τώρα.... ΚΑΤΕΒΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΑΜΙ ΣΟΥ :P :lol: :lol: