PDA

Επιστροφή στο Forum : ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΙ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

Σελίδες : 1 [2]

fairy's mom
22-03-11, 08:39
ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΕΥΑΓΓΕΛΟ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.ΣΑΝ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΛΟΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΣ....ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΤΟΝ Γ.ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΗ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ..ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.ΚΟΡΥΦΗ ΣΑΝ ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΣ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ..

Mία άπό τα ίδια.
Αλλά για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήμουν πιο ευχαριστημένη με τον Αλεξόπουλο. Και δεν ξέρω από πού συμπέρανες ότι είναι του χρήματος, αλλά εμένα μου είχε αποδείξει εμπράκτως ότι δεν ανήκει στις γνωστές κλίκες. Και σε μία φίλη μου το ίδιο. Όσο για τον τοκετό ήταν δίπλα μου σχεδόν συνέχεια.
Ο Δασκαλάκης είναι πιο έμπειρος γιατρός -και γι αυτό πήγα- αλλά δεν μπορώ μέχρι στιγμής να τον θεωρήσω καλύτερο σαν άνθρωπο από τον Αλεξόπουλο. Ίσα ίσα που αυτός μου φαίνεται πιο του χρήματος. Και ίσως είναι πιο ευχάριστος, αλλά όχι καλύτερος άνθρωπος... Όταν πλέον θα γεννήσω και θα έχω πιο εμπεριστατωμένη άποψη και γι αυτόν θα μπορώ να τους συγκρίνω και με μεγαλύτερη ασφάλεια.

babouraki
01-04-11, 13:08
Γνωρίζετε να μου δώσετε πληροφορίες για την κ. Ανθή Λιαπή στο Αλεξάνδρας;
Έχει κάποια εμπειρία μαζί της;
Έχει γεννήσει κάποια μαζί της;

babouraki
02-04-11, 14:37
γνωρίζετε τη γιατρό Λιαπή Ανθή στο Αλεξάνδρας;

πως είναι σα γιατρός;
...έχω ακούσει ότι είναι λιγάκι απότομη... και μάλιστα σ' ένα ραντεβού που είχα μαζί της το διαπίστωσα κι εγώ.
Να συνεχίσω μαζί της ή όχι; με φοβίζει λιγάκι ο τρόπος της!

έχει γεννήσει κάποια μαζί της;

stefanakos
04-04-11, 09:54
Καλημέρα. Να διευκρινίσω ότι δεν την ξέρω σαν γιατρό αλλά θα σου πω πως την ξέρω.
Όταν γέννησα τον γιο μου ήταν 1.20 ξημερώματα Κυριακής μέσα στο καλοκαίρι πράγμα που σημαίνει ότι στον δρόμο είχε κίνηση από τη Σαββάτο βραδινή έξοδο των Αθηναίων.
Μετά από μένα έρχεται μια κοπέλα που της είχαν σπάσει τα νερά και περίμενε να έρθει η γιατρός της. Γιατρό είχε την Κ.Λιάπη η οποία ήρθε μετά από κανένα τέταρτο και με το που μπήκε μέσα άρχισε να ουρλιάζει ότι ήταν αναίσθητη και την πήρε τελευταία στιγμή τηλέφωνο που σπάσαν τα νερά και ότι ήταν Σάββατο βράδυ και στην παραλιακή γίνεται χαμός και κόντεψε να τρακάρει για χάρη της για να έρθει και άλλα πολλά που δεν θυμάμαι τώρα.Θυμάμαι την κοπέλα να προσπαθεί να της λέει συνέχεια μα τώρα σπάσαν τα νερά τώρα σε πήρα πότε να έπαιρνα και αυτή σε κατάσταση πανικού να της τα χώνει.Και μετά την έβαλε μέσα να γεννήσει...Φαντάσου ταράχτηκα εγώ που την άκουγα και με ράβανε πόσο μάλιστα η κοπέλα που άκουσε τα εξ αμάξης. Και με το που γέννησε της λέει ήσουν πολύ ανεύθυνη αυτή την φορά δε το περίμενα από σένα.Να σου ζήσει τα λέμε το πρωί....
Αυτό που σου περιγράφω δεν μειώνει επουδενί την ιδιότητά της σαν γιατρό μπορεί να είναι η κορυφαία στο Αλεξάνδρα.Απλά στο είπα γιατί ειλικρινά ταράχτηκα εγώ από τις φωνές που δεν ήταν και γιατρός μου πόσο μάλιστα αν την είχα και γιατρό και λίγο πριν γεννήσω μου έκανε αυτή την σκηνή...Και φαντάσου μετά από 4 χρόνια ακόμα το θυμάμαι το περιστατικό. καλημερα εγω την συστησα σε μια φιλη μου γιατι ήθελε γυναικα δεν την ξερω προσωπικα αλλα όταν πήγε ή φιλη μου για προγεννητικό ελεγχο μου είπε ότι είναι ευχαριστημενη μαζί της τωρα δεν ξερω κατι περισσοτερο παντως ο δικος μου γιατρος ειναι ο γουμαλατσος ειναι απεναντι τα γραφεια τους με την λιαπη και είναι κορυφαιος

babouraki
05-04-11, 10:18
Σας ευχαριστώ εκ' των προτέρων για τις απαντήσεις σας!

Κάποια κοπέλα που να έχει προσωπική εμπειρία μαζί της; υπάρχει;

babouraki
07-04-11, 12:41
άλλα σχόλια? ... κατάλαβα...

Arzu
08-04-11, 16:19
Και εγώ είχα πολύ καλή εμπειρία απο τον Κουτρουμάνη!! Εγώ διακομίστηκα εκτάκτως από επαρχεία στο Αλεξάνδρας με αποκόλληση, εφημέρευε ο Κουτρουμαάνης και με ανέλαβε αυτός. Ημουν μέσα στην αίθουσα τοκετών 32 ώρες ήταν διπλά μου συνέχεια. Γέννησα πρόωρα. Ο γιατρός καταπληκτικός :D

Γέννησα πριν 4 μέρες και καλή μου τύχη ο γιατρός μου ήταν ο Κουτρουμανης. Είναι πολύ κάλος γιατρός και άνθρωπος. Με την πρώτη μου επίσκεψη τον είχα απόλυτη εμπιστοσύνη. Στις 3:30 τη μεσάνυχτα μου έσπασαν τα νερά και τον πήραμε τηλ. αμέσως σήκωσε και με χαλάρωσε όπως πάντα… Και εγώ με τον βοήθεια του γέννησα πόλη εύκολα και γρήγορα.
Ευχαριστούμε πολύ για όλα γιατρέ μου. Θα μας λείψεις….

Συντονιστής Ε
10-04-11, 05:51
Δειτε και εδω
Γυναικολογος σε δημοσιο νοσοκομειο. (http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=21374&highlight=%CB%E9%E1%F0%DE+%C1%ED%E8%DE)

Mylove
17-04-11, 16:18
Καλησπέρα σε όλες!
Είμαι νέο μέλος του forum!

Έχω μια κόρη 5 χρόνων την οποία γέννησα στο Μητέρα.
Τώρα, κυρίως λόγω οικονομικών, επέλεξα τον Δασκαλάκη τον οποίο μου σύστησε η κουνιάδα μου.
Αρχικά τον επισκέφτηκα γιατί έχω κύστη στην ωοθήκη και φοβόμουν μήπως δεν καταφέρουμε να κάνουμε 2ο παιδί. Μου έδωσε κουράγιο και μου τόνωσε το ηθικο.
Έμεινα έγκυος πολύ γρήγορα αλλά η κύηση ήταν παλλίνδρομη και έτσι κάναμε απόξεση (σε ιδιωτικό μαιευτήριο).
Δεν σκέφτομαι να αλλάξω γιατρό, πιστεύω ότι είναι καλός άνθρωπος και καλός γιατρός.
Θα συνεχίσω μαζί του προσπαθώντας για το 2ο πιτσιρίκι!

Πιστεύω ότι ο γυναικολόγος όπως και ο παδίατρος είναι "δύσκολη" κατηγορία γιατρών και αρκετά υποκειμενικό θέμα!!

Nefertiti
26-04-11, 08:05
Κορίτσια Καλημέρα,
Απ'τους γιατρούς στο Αλεξάντρας έχω εμπειρία με τον Δασκαλάκη, τον επισκέφθηκα στο ιατρείο του κατόπιν συστάσεων από το φόρουμ. Είχα κάνει αφαίρεση ινομυωμάτων και ήθελα μια δεύτερη γνώμη γιατί εξακολουθούσα να χω πόνους μετά από ένα 6μηνο της επέμβασης στο Λητώ. Μου φάνηκε σωστός επιστήμονας, οργανωμένος, ουσιαστικός στην κουβέντα του, αλλά λίγο απόμακρος.

Είμαι έγκυος τώρα 40 ημερών και σκέφτομαι να πάω στους
Πρωτόπαπα Αθανάσιο και Κουτρουμάνη Πελοπίδα γιατί θέλω μια πιο ανθρώπινη προσέγγιση, όχι αυτή τη στάση και ύφος του πανεστημιακού γιατρού...
Θα ήθελα να μου επιβεβαιώσετε πως είναι τα παρακάτω, μετά από ψάξιμο στο ιντερνετ
ευχαριστώ...

Πρωτόπαπας Αθανάσιος
Κουσίδου 32 Ζωγράφου τηλ.210 7759323

Κουτρουμάνης Πελοπίδας
Υψηλάντου 28
6979648279

FOP
24-05-11, 02:39
Καλημερα
μολις τωρα μπηκα στο forum και ειδα την ερωτηση σχετικα με τον Παπαζευκο
Η κουνιαδα μου εχει κανει 3 γεννες με αυτο το γιατρο και με φ.τ και εχει μεινει πολυ ικανοποιημενη
Αυτο μονο ξερω απο κει και περα η επιλογη ειναι δικη σου ;)

sinnefaki
27-05-11, 21:32
Καλησπέρα. Έχω τον Βλάχο Γιώργο γιατρό αλλά όχι τον καθηγητή. Έχει το ιατρείο του δίπλα από το Μετρό των Αμπελοκήπων. Είναι απίστευτος άνθρωπος! Εμένα με ξεγέννησε στο Ιασώ αλλά ξεγεννά και στο Αλεξάνδρας. Είναι ευγενέστατος, πάρα πολύ ομιλητικός και διαθέσιμος να σου εξηγήσει τα πάντα. Όταν γένναγα, ήταν συνέχεια δίπλα μου. Δεν άφησε κανέναν να με ακουμπήσει! Ακόμη και μετά, ότι ήθελα για το μωρό αυτόν έπαιρνα και παίρνω τηλέφωνο...

eleni210
14-06-11, 10:24
καλημερα φιλες μου και με το καλο σε ολες!!εγω γεννησα περυσι τον μαιο με γιατρο τον γ.δασκαλακη.πηρε λιγοτερα λεφτα απ'οτι επαιρναν αλλοι,ημουν η μονη που τελικα γεννησε με φ.τ απ'οσες ηταν κατω στις ωδινες και ηταν ο μοναδικος που εβγαινε εξω να ενημερωσει τους δικους μου καθ'οτι πονουσα 12 ωρες..ολοι οι αλλοι περα βρεχει.παρακαλουσαν οι μπαμπαδες τις μαιες να μαθουν αν οι γυναικες τους ειναι καλα!και εχω και πολλα αλλα καλα που μπορω να πω για εκεινον.κοριτσια το θεμα του γιατρου ειναι λιγο ρισκο..ξερω αλλες που τα πηγαιναν τελεια με τον γιατρο τους και εκεινος πηγε μονο την τελευταια στιγμη..και σε δημοσιο κανεις δεν κοβει αποδειξη..απαγορευεται..τα λεφτα που παιρνουν ειναι "φακελακι".φιλακια πολλα!

anthony
14-06-11, 10:42
Καλημερα κι απο εμενα. Γεννησα πριν απο ενα χρονο με τον Κουτρουμανη στο Αλεξανδρα και εμεινα πολυ ευχαριστημενη.Ειχα δυσκολο τοκετο και εκανα 12 ωρες (17:00- 05:00) να γεννησω (εγκαρσια προβολη). Ηταν κοντα μου καθ'ολη τη διαρκεια ηρεμος και υπομονετικος και με βοηθησε παρα πολυ. Ενημερωνε τους δικους μου τακτικοτατα. Ισως αλλος να μου εκανε καισαρικη μιας και η περιπτωση μου, οπως μου ειπε η παιδιατρος του μικρου μου μετα, ηταν δυσκολη. Η κουμπαρα μου γεννησε πριν λιγες μερες με προγραμματισμενη καισαρικη σε αυτον το γιατρο λογω καποιου προβληματος κι εμεινε κι εκεινη απολυτα ικανοποιημενη. Μονο θετικα σχολια εχω να κανω για αυτον. Το μονο ισως αρνητκο ειναι πως οπως ολοι οι γυναικολογοι δεν εχει πολυ χρονο και ειναι λιγο δυσευρετος (για ραντεβου κτλ, στα εκτακτα ομως ειναι super).

veronika kroneva
07-09-11, 11:48
Σημερα στις 3π.μ στο Αλεξανδρας είχε εφημερια ενας γυναικολογος νεαρος με πρασινα ματια και στη βιασυνη μου δεν ρωτησα το ονομα του και πρεπει τωρα να ξαναπαω στον ιδιο γιατρο.μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω ποιος γιατρος εφημερευε ή γνωριζει κανεις αυτον τον γιατρό? ειναι μεγαλη αναγκη

neogenitaki
07-09-11, 14:27
κορίτσια μήπως ξέρετε να μου πείτε με σιγουριά ποιος είναι ο καλύτερος στις καισσαρικές στο Αλεξάνδρας;

neogenitaki
07-09-11, 14:29
κοριτσια μήπως ξέρετε ποιος είναι ο καλύτερος στις καισσαρικες με επισκληρίδιο στο Αλεξάνδρας;;;

efitsek
16-09-11, 18:42
γεια σας και παλι

ειμαι εγκυος 5 μολις εβδομαδων και ειμαι ενα βημα πριν μιλησω με εναν απο τους παρακατω γιατρους για να αναλαβει την παρακολουθηση μου αλλα κ την γεννα και θα ηθελα την γνωμη σας αν γνωριζεται απο προσωπικη εμπειρια για τους δυο αυτους που ειναι στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ φυσικα

προκειται για τον κυριο Παπαντωνιου και τον κυριο Δασκαλακη

δεν εχω μιλησει με κανεναν απο τους δυο.Προς τα που να κλισω? εχω μπερδευτει...

πηγα σε μια γυναικολογο (μενω εκτος Αθηνων) για την διαγνωση αρχικα,καναμε υπερηχο και μου συστησε τις αρχικες κ βασικες εξετασεις (τις οποιες δεν εχω κανει ακομα) ,αλλα η συγκεκριμενη ξεγεννα μονο σε ιδιωτικο δυστυχως,οποτε πρεπει να δω κατι αλλο

θα σας ημουν ευγνωμων για μια συμβουλη σας

iouliam
26-09-11, 17:28
γεια σας και εγω ειχα γιατρο τον χατζηπαπα ο οποιος φερθηκε αψογα και δεν ειχα κανενα παραπονο!!!ενημερωνε και διαρκως τους δικους μου τι γινοταν και η ολη διαδικασια την θυμαμαι ευχαριστα και ηρθε και γρηγορα στο νοσοκομειο παροτι γεννησα με καισαρικη...εμενα παντως μου πηρε 1100€
Τον ρώτησες για την αμοιβή του και σου ζήτησε τόσα, ή εσύ τα έδωσες; Αχ, τώρα που γεννάω εγώ πόσο να έχει πάει; Κάθε μέρα καινούρια έξοδα μου βγαίνουν!

maryaa82
09-10-11, 11:35
ο Α. Αντσακλης ειναι καθηγητης στο Παν/μιο και προεδρος της περιγεννητικής ιατρικής στην Ελλαδα. Θεωρειται κορυφη και συχνα δυσκολες εγκυμοσυνης παραπεμπονται σ' αυτον για παρακολουθηση. Εμενα σ' αυτον με εστελνε ο δικος μου γιατρος για να μου κανει τις μετρησεις οταν διαπιστωθηκε το προβλημα της ενδομητριας υπολειπομενης αναπτυξης. Ειναι γλυκος και ηπιος ανθρωπος. Δεν εχω κατι αλλο να πω.

γεια σας να ρωτησω αυτος ο γιατρος Αντσακλης ποσα παίρνει γιατι ειναι και ενα θεμα το οικονομικο

athina8
18-10-11, 10:34
μπορω να γραψω το τηλ δημοσια?

psorogataki
05-01-12, 15:37
ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ ΝΑ ΨΑΧΝΩ....

Αν αναζητάς ΚΑΛΟ γιατρό στο μαιευτήριο Αλεξάνδρας, σου συνιστώ τον κύριο Κώστα Καλλιανίδη, είναι πολύ της λεπτομέρειας στις εξετάσεις, ήρεμος, ενθαρρυντικός, υπομονετικός και σοβαρός..

chiqui
06-01-12, 21:58
γεια σας κορίτσια, εγώ τον Σπυράκο μου τον γέννησα στο Αλεξάνδρα με γιατρό την κα Λιαπή αλλά το μπιζέλι θα το γεννήσω πάλι στο Αλεξάνδρα αλλά με γιατρό τον κ. Χατζηπαππά.στο πρώτο ραντεβού αν και δεν έχω συνηθίσει άντρα γυναικολόγο αισθάνθηκα αρκετά άνετα, είναι πολύ γλύκος άνθρωπος και συννενοήσιμος.

dimitra-nikos
21-01-12, 12:17
Καλημέρα κορίτσια. Εγώ μετά από μεγάλη αναζήτηση γιατρού κατέληξα στον Δασκαλάκη και μέχρι στιγμής είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη μαζί του. Μπορεί να γίνεται χαμός στο ιατρείο του κάθε φορά, μπορεί να μην σου αφιερώνει πολύ χρόνο λόγω φόρτου εργασίας πάντα και όχι γιατί θέλει να σε ξεπετάξει, αλλά τον βρίσκεις ότι ώρα και να είναι στο κινητό του και σου λέει λίγα λόγια αλλά σταράτα και κατατοπιστικά. Επίσης στο Αλεξάνδρας τον ξέρουν και τον εκτιμούν μέχρι και οι πέτρες. Εμπειρία από τοκετό δεν έχω μαζί του, αλλά στην λήψη τροφοβλάστη που κάναμε έμεινα πολύ ευχαριστημένη από την δουλειά του. ΕΡμένα μου αρέσει και σαν γιατρός και σαν χαρακτήρας

YIOTA_MAR
14-02-12, 14:43
Καλησπερα και απο εμενα.
Η αδερφη μου πριν απο 8 χρονια ξεκινησε την εγκυμοσυνη της με καποια προβληματακια και η γυναικολογος της που ηταν σε ιδιωτικο νοσοκομειο (δεν υπαρχει λογος να αναφερω το ονομα της) δεν της εδωσε καμια σημασια. Πηγαινε για αποβολη και ζητησαμε απο γνωστη μας να της συστησει εναν αλλον γυναικολογο.
Χαρη στον κ. Γουμαλατσο Νικολαο εχω δυο υγειεστατες ανιψουλες.
Ειχα και εγω δυσκολη εγκυμοσυνη (υψηλη ρηξη θηλακιου) αλλα με τις καθοδηγιες του γιατρου μου πηγαν ολα μια χαρα και γεννησα ενα υγιεστατο αγορακι με φυσιολογικο τοκετο.
Το θεμα του γυναικολογου ειναι καθαρα υποκειμενικο αλλα με την εμπειρια της αδερφης μου αλλα και την προσωπικη μου τον συστηνω ανεπιφυλακτα σε ολες τις γνωστες μου.

Δαγκωτο Γουμαλατσος.

dafni32
18-02-12, 01:06
Καλημέρα σας,

Θα ήθελα να ζητήσω τα στοιχεία επικοινωνίας για το ιδιωτικό ιατρείο του κου Πρωτόπαππα.

Κάνει γέννες μόνο στο Αλεξάνδρα ή και στο Λητώ όπως άκουσα;

Φυσικά, το Αλεξάνδρα είναι κορυφαίο σε ασφάλεια, αλλά ενδιαφέρεται και μια φίλη για τη δυνατότητα επιλογής ιδιωτικού με τον ίδιο ιατρό.

Ευχαριστώ πολύ!

Θα ήθελα να σου πω από προσωπική εμπειρία να βρεις κάποιον άλλο γιατρό να πας, γιατί ο συγκεκριμένος προωθεί πολύ τις καισαρικές λόγω φόρτου εργασίας. Εμένα μου τον είχαν συστήσει για τον καλύτερο! Η πρώτη εντύπωση μαζί του ήταν η καλύτερη. Ξέρει καλά να προωθεί την δουλειά του!Από εκεί και πέρα όμως, έξω από το ιατρείο του σε έχει στο γράψιμο.... Θα σου πω την δική μου ιστορία....ήμουν στις μέρες μου να γεννήσω, με καύσωνα εκείνες τις μέρες και με πηγαινοέφερνε κάθε μέρα στο Αλεξάνδρας. Την πρώτη μέρα που πήγα (ενώ είχαμε ραντεβού) ήταν εξαφανισμένος γιατί είχε όλο χειρουργεία και στο τηλέφωνο δεν απαντούσε μέχρι αργά το βράδυ...αν μου είχε τύχει κάτι σοβαρό θα ψαχνόμουνα....!!!Την άλλη μέρα κι ενώ μου ζήτησε συγνώμη πήγα πάλι στο Αλεξάνδρας να μου κάνει το καρδιοτοκογράφημα. Μόλις το έκανα και το είδαν οι μαίες μου είπαν πως ήμουν έτοιμη για γέννα. Αυτός όμως ενώ ήταν η μέρα πιθανού τοκετού θεώρησε ότι καλύτερα να φύγω και να ξαναπάω την επόμενη μέρα. Αφού πάω την επόμενη μέρα κι ενώ πήγαινα για φυσιολογικό τοκετό μου είπε τελευταία στιγμή ότι προτιμότερο θα ήταν να κάναμε καισαρική τομή διότι το παιδί ήταν μεγάλο και φοβόταν για αιμορραγία. Εγώ φυσικά δέχτηκα γιατί δεν μπορούσα να πάρω το ρίσκο. Μου ξαναβάζουν οι μαίες το καρδιοτοκογράφημα και βλέπουν ότι ήμουν έτοιμη να γεννήσω και ότι το παιδί είχε κατέβει. Τον φωνάζουν τότε γρήγορα, μπαίνει μέσα με λέει και γρουσούζα, μου είπε να μην κινούμαι και να τον περιμένω γιατί είχε άλλη καισαρική. Τέλος πάντων μου το πήρε το παιδί με καισαρική (με μία τεράστια τομή και ράμματα που υπέφερα).Ο σύζυγός μου που ρώτησε όλους τους γιατρούς είπαν ότι δεν είχα κάποιο πρόβλημα και ότι ήταν επιλογή του γιατρού η καισαρική.Άσε που και μετά την γέννα δεν ενδιαφέρθηκε να μου δείξει και να με συμβουλέψει στα βασικά πράγματα. Για να μην αναφέρω και τα χρήματα που ζητάει.....μόνο για αυτά ενδιαφέρεται!!!!Πάντως αν συνεχίζεις να ενδιαφέρεσαι πες μου να σου πω το τηλέφωνό του.

dafni32
20-02-12, 00:41
θα συμφωνήσω μαζί σου fairy's mom. Γέννησε με τον Αλεξόπουλο μία φίλη μου και είναι πολύ ευχαριστημένη. Επίσης όταν γέννησα εγώ η κοπέλα δίπλα μου είχε γεννήσει με τον Αλεξόπουλο και επίσης ήταν ευχαριστημένη. Γνώρισα τον γιατρό γιατί ερχόταν να την δει και τρελάθηκα για το ενδιαφέρον που της έδειχνε. Το μετάνιωσα που δεν πήγα σε αυτόν!!!Επίσης να πω ότι είναι και υπέρ του φυσιολογικού τοκετού!!!!

fairy's mom
20-02-12, 09:53
Ξερεις Δαφνη Εγώ πάντα είχα εμπειρία με ιδιώτες γιατρούς. Όταν λοιπόν στην 1η μου εγκυμοσύνη υψηλου κινδύνου επίσης, πήγα στον Αλεξόπουλο, αρχικά λίγο μου κακοφάνηκε που δεν υπήρχε το pampering του ιδιώτη. Αλλά πολύ λογικά κατάλαβα ότι αλλιώς λειτουργεί ένας δημόσιος και αλλιώς ένας ιδιώτης γιατρός. Ωστόσο ο Αλεξοπουλος όσο δουλειά και να είχε πάντα φερόταν ανθρώπινα, χωρίς να κανει ποτέ νύξη χρημάτων και όταν τον πλήρωσα στο τελος τα έπαιρνε κάπως με ντροπή να το πω? χωρίς να είναι αρπακτικό τεσπα...νομιζω καταλαβαίνετε την εικόνα. Το ίδιο και με τους υπερήχους. Ποτέ δεν με κατεύθυνε κάπου! Ξέρω μόνο ότι για τους 2 μεγάλους προτιμάει έναν πιστοποιημένο υπερηχολόγο. Πιστοποιημένο όμως! Έχει σημασία! Και πάλι σου δίνει την εναλλακτική του Αλεξάνδρας αν δεν θες να πας ιδιωτικά εκεί. Γι αυτόν δεν κάνουν φαίνεται τόσο κακή δουλειά....
Επίσης ήταν κάθε μέρα στο δωματιο και ήταν πολύ προθυμος πάντα να μου λύσει κάθε απορία. Επίσης ενώ βιαζόταν κάποιες φορές και αυτό φαινόταν, ποτέ δεν σε ξεπέταγε. Γενικά είναι σα να συγκρινω δύο ανόμοια πράγματα.

Αν λοιπόν δεν είχα την εμπειρία μαζί του και είχα πάει εξ αρχής στον Δασκαλάκη, ίσως να θεωρούσα ότι έτσι φέρονται στα δημόσια. Δεν φέρονται όμως όλοι έτσι! Και επειδή είχα μέτρο σύγκρισης, γι αυτό μπορώ και λέω μετα βεβαιότητας ότι ο Δασκαλάκης έχει μία φήμη υπερτιμημένη!

Όσο για τον φτ που λες, νομίζω ότι γενικά στο Αλεξάνδρας η πλειοψηφία είναι του φτ. Εσύ μάλλον έτυχες μία από τις εξαιρέσεις, δυστυχώς! Στο επόμενο σου εύχομαι να έχεις τον καλύτερο γιατρό!

athina8
21-02-12, 12:05
τον αλεξοπουλο τον ειχα κι εγω..δε σε βλεπει σαν ασθενη αλλα σα χρημα...οταν παρουσιαστηκε προβλημα στην εγκυμοσυνη δεν εμφανιστηκε γιατι οπως ειπε δεν ειχαμε λυσει το οικονομικο.........ειναι η χειροτερη εμπειρια που εχω απο γιατρο

fairy's mom
21-02-12, 17:01
Ειναι σα να μου λες για αλλον άνθρωπο!

Για να καταλάβετε εμάς μας γύρισε πίσω χρήματα, γιατί θεώρησε ότι του δώσαμε πολλά!

Και στην φίλη μου που μου τον είχε συστήσει, της πήρε 600 αντι για 1000 που ειχαν συμφωνησει, γιατί λεει γέννησε πολυ γήγορα και ο ίδιος δεν αφιερωσε τόσο χρόνο...

athina8
21-02-12, 17:37
Ειναι σα να μου λες για αλλον άνθρωπο!

Για να καταλάβετε εμάς μας γύρισε πίσω χρήματα, γιατί θεώρησε ότι του δώσαμε πολλά!

Και στην φίλη μου που μου τον είχε συστήσει, της πήρε 600 αντι για 1000 που ειχαν συμφωνησει, γιατί λεει γέννησε πολυ γήγορα και ο ίδιος δεν αφιερωσε τόσο χρόνο...
μακαρι να ηταν ετσι....

fairy's mom
21-02-12, 17:41
μακαρι να ηταν ετσι....
Σε μενα και στην φιλη μου παντως ετσι ηταν.

vivilag
05-03-12, 09:45
κι εγω ειχα τον αλεξοπουλο, εμεινα αρκετα ευχαριστημενη, πολυ υπερ του φ.τ και χωρις επισκληριδιο!παντα ευγενικος και δειχνει ενδιαφερον!!αλλα οτι ειναι του χρηματος ειναι γεγονος!οταν του ζητησα να μου κανει μια καλυτερη τιμη γιατι ειχαν κανει τρελες μειωσεις κι σε εμενα κ στον συζηγο μου ειπε οτι μπορω να γεννησω με τον εφημερευοντα κ να μην πληρωσω τπτ γιατι δεν ηταν απο αυτους που επαρνε 600 ευρω και να φανταστητε οτι ειμαι ειμαι και του χωρου(νοσηλευτρια)και πηγα και συστημενη! αν κανω 2ο παιδακι δεν ξερω σιγουρα αν θα παω παλι σε αυτον!

mother smother
22-03-12, 11:09
Θα ήθελα να σου πω από προσωπική εμπειρία να βρεις κάποιον άλλο γιατρό να πας, γιατί ο συγκεκριμένος προωθεί πολύ τις καισαρικές λόγω φόρτου εργασίας. Εμένα μου τον είχαν συστήσει για τον καλύτερο!

Με εντυπωσιάζουν όσα γράφεις, γιατί μου ανατρέπουν πλήρως την εικόνα που είχα σχηματίσει γι' αυτόν!
Θυμάμαι τον είχε πρόσφατα γυναίκα γνωστού και ήταν συνέχεια κοντά της.
Είναι να μην μου μπουν ιδέες...

Εσύ σε ποιον πήγες τώρα; Πάλι στο Αλεξάνδρας ή αλλού;
Για τον Αλεξόπουλο γνωρίζετε αν έχει ιδιωτικό ιατρείο;

vivilag
28-03-12, 22:45
Για τον Αλεξόπουλο γνωρίζετε αν έχει ιδιωτικό ιατρείο;
ο αλεξοπουλος εχει σιγουρα ιδιωτικο ιατρειο αλλα δεν ξερω που.καποιες απο τις κοπελες που καναμε μαζι μαθηματα ανωδυνου τοκετου τον ειχαν και τον επισκεπτονταν στο ιατρειο του.

fairy's mom
30-03-12, 11:31
Ο Αλεξόπουλος δέχεται κάθε Παρασκευή απόγευμα στα απογευματινά ιατρεία του Αλεξάνδρας. Και κάθε Τετάρτη βάζει τα έκτακτα και τις συχνές παρακολουθήσεις. Τηλ στην γραμματεα του για ραντεβού.
Το ιδιωτικό δεν το συστήνω, γιατί πρώτον δεν θα πάρεις απόδειξη και 2ον δεν θα βρεις πάρκινγκ με ΤΙΠΟΤΑ!!

Kristinaki
25-04-12, 23:44
Geia sas koritsia!! :smile:

Emai Ispanida kai psaxno ena kalo ginecologo (ginaika, akoma kalitera!) sto nosokomeiou Alexandra i se allo dimosio, stin Athina. Tha ithela na bro ena ginecologo pou borei na mileisei arketa kala agglika, na emai sigouri ta katalabaino ola kai autos/auti emena :)

Kserete kapion/a??!!

Sas euxaristw polu gia tin boithia sas!

Filakia!!

ANTAPO
09-06-12, 09:25
Γειά σας κορίτσια! Επισκεύτηκα και γω τον Δασκαλάκη τελικά και απ' αυτά που γράφεται ήξερα ακριβώς τι να περιμένω! Δεν είναι ο γιατρός που θα γίνει φίλος σου και θα χαχανίζεται παρέα. Είναι σοβαρός, μετρημένος αλλά για κάποιο λόγο μ' έκανε να αισθανθώ ασφάλεια παρόλη την σοβαρότητα της εγκυμοσύνης μου. Δεν μου είπε κάτι διαφορετικό απ' αυτό που μου είχαν πει άλλοι αλλά εκτίμησα την ευθύτητα. Μου είπε χωρίς περιστροφές ότι υπάρχει μεγάλη περίπτωση να μου αφαιρεθεί η μήτρα κατά την καισαρική λόγω του επιπωματικού πλακούντα που έχω. Αυτό όμως δεν με νοιάζει τώρα. Αυτό που θέλω είναι να ζήσει το μωράκι μου και γω και νομίζω πως είμαι σε καλά έμπειρα χέρια!

annoula_
25-06-12, 22:12
κοριτσια για σας...επειδη ειμαστε στη φαση του να κανουμε παιδακι εχω ενα μικρο προβλημα ..λογω γυναικολογικων θεματων στο παρελθον δεν ειχα ποτε ενα σταθερο γυναικολογο...γιατι με κανενα δεν εβγαζα ακρη,θελω να βρω τωρα ενα γυναικολογο μαιευτηρα στο αλεξανδρας συγκεκριμενα που θα με αναλαβει απο την αρχη μεχρι το τελος και θα γνωριζει και το ιστορικο μου..πανω απο ολα θελω να ειναι ανθρωπος...σας παρακαλω στειλτε μου οτι γνωριζετε και θα προτιμουσα αυτους τους γιατρους αν γνωριζετε αν εχουν ιδιωτικα ιατρεια ..περιμενω απαντησεις σας ευχαριστω

ANTAPO
29-07-12, 09:00
Οι γυναικολόγοι στο Αλεξάνδρας έχουν μεγάλη πείρα και πραγματικά φέρνουν σε πέρας δύσκολες περιπτώσεις. Προσοχή όμως κορίτσια μην πάτε για γέννα χωρίς να έχετε τον δικό σας γιατρό γιατί θα σας αναλάβουν αυτοί που κάνουν την ειδικοτητά τους και τότε τα πράγματα θα είναι πολύ δύσκολα!! Να φανταστείτε ένας από αυτούς δεν μπορούσε να μου βάλει το υπόθετο! Είναι για γέλια και για κλάματα μαζί! Εγώ ήμουν στην πτέρυγα Πετσάλη και παρόλο που ήταν χάλια το δωμάτιο το πρωσοπικό ήταν ευγενέστατο και οι προισταμένες με μεγάλη εμπειρία! Ειδικά μία απ' αυτές θα την θυμάμαι πάντα για την καλυσύνη της. Σε δύο μέρες παίρνω το μωράκι μου και γυρίζουμε σπίτι και είμαι τόσο χαρούμενη....!!! Εύχομαι σε όλες τις μανούλες να χαίρονται τα παιδάκια τους και σε όσες θα γίνουν μανούλες να νιώσουν στην καρδιά τους αυτό το υπέροχο δώρο της μητρότητας!

maria77777
31-07-12, 00:55
και γω παντως αλεξοπουλο ειχα και εμεινα υπερευχαριστημενη.και τον ειδα στα δυσκολα... και η κουμπαρα μου που της τον συστησα κατενθουσιασμενη...τι να πω...ισως ειναι και θεμα χημειας?

stela 35
20-08-12, 16:57
Για σας κορίτσια ! έχω και εγώ πρόβλημα όσων αφορά τι γονιμότητα , έχω κάνει 5 εξωσωματικές 3 φορές σε ιδιωτικό και 2 φορές σε δημόσιο . Απέτυχα σε όλες της προσπάθειες. μπορεί κάποια από σας να μου συστηση έναν καλώ γιατρό από το νοσοκομείο Αλεξάνδρα.

SunMum
14-10-12, 16:51
Για το Αλεξάνδρα δεν έχω καλή εικόνα, ίσως οφείλεται στο γιατρό που είχα. 9/10 πρέπει να κάνουν καισαρική και δεν είδα ούτε μια κοπέλα να έχει γεννήσει φυσιολογικά τις 4 μέρες που ήμουν εκεί.

zizelbaby
30-10-12, 20:01
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ
ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΓΟΥΜΑΛΑΤΣΟ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ?
ΑΝ ΝΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

fwteini_78
19-11-12, 21:03
Για σας κορίτσια ! έχω και εγώ πρόβλημα όσων αφορά τι γονιμότητα , έχω κάνει 5 εξωσωματικές 3 φορές σε ιδιωτικό και 2 φορές σε δημόσιο . Απέτυχα σε όλες της προσπάθειες. μπορεί κάποια από σας να μου συστηση έναν καλώ γιατρό από το νοσοκομείο Αλεξάνδρα.
Στελλα καλησπερα εχοντας ψαξει περι εξωσωματικης θα σου συνιστουσα να πας στο πανεπιστημιακο νοσοκομειο ιωαννινων που εχουν επιτυχια 99% και οι γιατροι πηγαινουν για νομπελ.Για αθηνα κ αλεξανδρουπολη δεν το συνιστω

soulimpouli
08-12-12, 19:35
Γνωρίζει καμία κοπέλα τον Ναμπίλ Αρεφέτζ στο Αλεξάνδρας?

anna.84
09-01-13, 15:20
Είναι η πρώτη φορά που μπαίνω στο φόρουμ και ίσως σας κουράζω, όμως θα ήθελα τη βοήθειά σας. Δεν έχω ακόμη παιδάκι, καθώς η πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν είχε αίσιο τέλος. Ταλαιπωρήθηκα πάρα πολύ με αποκολλήσεις, φάρμακα και νοσοκομεία και τελικά η καρδιά του μωρού σταμάτησε ενώ ήμουν στο δεύτερο τρίμηνο. Δεν ρίχνω ευθύνες στο γιατρό που είχα, αλλά για λόγους συναισθηματικούς θα ήθελα να αλλάξω γιατρό (με την κρυφή ελπίδα η επόμενη εγκυμοσύνη μου να είναι εντελώς διαφορετική από την πρώτη). Διαβάζοντας τα σχόλιά σας για διάφορους γυναικολόγους, κλίνω προς τον κύριο Πρωτοπαππα Αθανάσιο του Αλεξάνδρας. Θα μπορούσατε να μου στείλετε τα στοιχεία του (διεύθυνση ιατρείου του, τηλέφωνο, ώρες και μέρες που δέχεται στο ιατρείο του, κόστος επίσκεψης); Επίσης, αν κάποια κοπέλα είχε ιστορικό αποβολής και τελικά γέννησε με τον συγκεκριμένο γιατρό, θα ήθελα να μου πει αν την βοήθησε στη διαδικασία; Όπως καταλαβαίνετε, μία εύκολη εγκυμοσύνη μπορεί να διεκπεραιωθεί με οποιονδήποτε γυναικολόγο. Εγώ όμως μάλλον ανήκω στις δύσκολες περιπτώσεις και θα με βοηθούσε αν ξέρετε κατά πόσο ο συγκεκριμένος γιατρός είναι σε θέση να με αναλάβει αν κάποια στιγμή ξαναμείνω έγκυος.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας.

MARIALEFT
09-01-13, 15:47
Είναι η πρώτη φορά που μπαίνω στο φόρουμ και ίσως σας κουράζω, όμως θα ήθελα τη βοήθειά σας. Δεν έχω ακόμη παιδάκι, καθώς η πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν είχε αίσιο τέλος. Ταλαιπωρήθηκα πάρα πολύ με αποκολλήσεις, φάρμακα και νοσοκομεία και τελικά η καρδιά του μωρού σταμάτησε ενώ ήμουν στο δεύτερο τρίμηνο. Δεν ρίχνω ευθύνες στο γιατρό που είχα, αλλά για λόγους συναισθηματικούς θα ήθελα να αλλάξω γιατρό (με την κρυφή ελπίδα η επόμενη εγκυμοσύνη μου να είναι εντελώς διαφορετική από την πρώτη). Διαβάζοντας τα σχόλιά σας για διάφορους γυναικολόγους, κλίνω προς τον κύριο Πρωτοπαππα Αθανάσιο του Αλεξάνδρας. Θα μπορούσατε να μου στείλετε τα στοιχεία του (διεύθυνση ιατρείου του, τηλέφωνο, ώρες και μέρες που δέχεται στο ιατρείο του, κόστος επίσκεψης); Επίσης, αν κάποια κοπέλα είχε ιστορικό αποβολής και τελικά γέννησε με τον συγκεκριμένο γιατρό, θα ήθελα να μου πει αν την βοήθησε στη διαδικασία; Όπως καταλαβαίνετε, μία εύκολη εγκυμοσύνη μπορεί να διεκπεραιωθεί με οποιονδήποτε γυναικολόγο. Εγώ όμως μάλλον ανήκω στις δύσκολες περιπτώσεις και θα με βοηθούσε αν ξέρετε κατά πόσο ο συγκεκριμένος γιατρός είναι σε θέση να με αναλάβει αν κάποια στιγμή ξαναμείνω έγκυος.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας.

Απότι ξέρω ο κ.Πρωτόπαππας δέχεται στα εξωτερικά του Αλεξάνδρα στη Λαμψάκου 6 κάθε Δευτέρα και Τετάρτη από τις 3 το μεσημέρι. Η επίσκεψη είναι 60 ευρώ αλλά το καθεστώς είναι να πληρώνεις ανά δυο φορές που πηγαίνεις γιατί η μια θεωρείται επανεξέταση (αν γίνει σε διάστημα 1 μήνα). Θα σου τα πουν και οι κοπέλες στο ταμείο στο ισόγειο. Τηλέφωνο δεν έχω αλλά κάποια άλλη κοπέλα μπορεί να σε βοηθήσει καθώς δεν είναι ο γιατρός μου απλά είναι στον ίδιο χώρο με τον δικό μου και τον γνωρίζω. Έχω ακούσει και εγώ τα καλύτερα

anna.84
10-01-13, 09:28
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες Marialeft! Αν δεν καταφερω να βρω άλλα στοιχεία, θα απευθυνθώ εκεί.
Ωστόσο, απ' όσα διάβασα κατάλαβα ότι ο κος Πρωτόπαππας έχει και δικό του ιατρείο εκτός νοσοκομείου. Αν έχω δίκιο και μπορεί κάποια κοπέλα να βοηθήσει, θα με διευκόλυνε ιδιαίτερα. Ειδικά αν έχει προσωπική εμπειρία από το συγκεκριμένο μαιευτήρα!
Ευχαριστώ.

MARIALEFT
10-01-13, 10:09
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες Marialeft! Αν δεν καταφερω να βρω άλλα στοιχεία, θα απευθυνθώ εκεί.
Ωστόσο, απ' όσα διάβασα κατάλαβα ότι ο κος Πρωτόπαππας έχει και δικό του ιατρείο εκτός νοσοκομείου. Αν έχω δίκιο και μπορεί κάποια κοπέλα να βοηθήσει, θα με διευκόλυνε ιδιαίτερα. Ειδικά αν έχει προσωπική εμπειρία από το συγκεκριμένο μαιευτήρα!
Ευχαριστώ.

Γενικά οι γιατροί των απογευματινών ιατρείων εκεί, απαγορεύεται να έχουν δικά τους ιατρεία αλλά μπορείς να πάρεις στη Λαμψάκου και να ζητήσεις το κινητό του, που σε κάθε περίπτωση από κει θα κλείσεις ραντεβού, και να τον ρωτήσεις

anna.84
10-01-13, 12:49
Ευχαριστώ και πάλι! Ίσως εγώ κατάλαβα λάθος και ο άνθρωπος δεν έχει άλλο ιατρείο. :oops:

tatara
15-01-13, 15:55
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥΣ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ , ΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΚΟΡΥΦΗ ΡΟΔΟΛΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ , ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ, ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΟΥΤΕ ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΕΡΓΟ... ΖΩ ΚΑΙ ΕΖΗΣΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ 1,5ΧΡΟΝΟ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟ ΣΤΕΝΗ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΚΑΘΕ ΤΡΙΜΗΝΟ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΕΙΝΑΙ Α Ν Θ Ρ Ω Π Ο Σ ... ΕΠΑΣΧΑ ΑΠΟ HPV ΚΑΙ ΗΤΑΝ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΜΕ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΣΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΩ ΤΗΝ ΜΗΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΝΩ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕς ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΧΑΡΗ ΣΕ ΑΥΤΟΝ , ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕς ΘΕΛΗΣΕΤΑΙ ΜΗΝ ΔΙΣΤΑΣΕΤΑΙ

:!:

anna.84
21-01-13, 09:10
Θα μπορούσες να μου δώσεις κάποιες πληροφορίες για τον κο Ροδολάκη;

anna.84
21-01-13, 12:49
Σωτηρία σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τη συμβουλή!!! Ειλικρινά ψάχνω έναν γυναικολόγο που θα είναι καλός επιστήμονας αλλά και άνθρωπος! Δεν είμαι έγκυος αλλά αν κάποια στιγμή ξαναμείνω θα ήθελα να μην ψάχνομαι τελευταία στιγμή. Γι' αυτό ζητάω την βοήθεια σας. Μπορεί να γίνομαι κουραστική αλλά έχω περάσει πολύ άσχημες στιγμές και δεν θέλω να επαναληφθούν...
Ειλικρινά, αν μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον γιατρό που έχει αποδεδειγμένα σωστή συμπεριφορά και γνώσεις θα το εκτιμούσα!

ΣΩΤΗΡΙΑ
21-01-13, 12:53
Σωτηρία σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τη συμβουλή!!! Ειλικρινά ψάχνω έναν γυναικολόγο που θα είναι καλός επιστήμονας αλλά και άνθρωπος! Δεν είμαι έγκυος αλλά αν κάποια στιγμή ξαναμείνω θα ήθελα να μην ψάχνομαι τελευταία στιγμή. Γι' αυτό ζητάω την βοήθεια σας. Μπορεί να γίνομαι κουραστική αλλά έχω περάσει πολύ άσχημες στιγμές και δεν θέλω να επαναληφθούν...
Ειλικρινά, αν μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον γιατρό που έχει αποδεδειγμένα σωστή συμπεριφορά και γνώσεις θα το εκτιμούσα!

Εγω θα σου συνηστούσα τον δικο μου γιατρό τον κο Σίσκο επίκουρος καθηγήτής στο Αλεξάνδρα. Ειναι πολύ καλος ανθρωπος και γιατρός. Δυστυχώς η αδελφή μου δεν μπορούσε να πάει σε αυτον γιατι δεν την βόλευε το ωράριο της στο ιατρείο του. Δεν σου λεω οτι δεν θα του δώσεις λεφτά μετα την γέννα αλλα τουλάχιστον ειναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ και μπορείς να τον ενοχλήσεις για το οτιδήποτε. ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΘΥΣΗΧΑΣΤΙΚΟΣ ΑΥΤΟ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ.

anna.84
21-01-13, 13:00
Αν δεν είναι κόπος για σένα, θα μπορούσες να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες για τον γιατρό σου; Ιατρείο, τηλέφωνα, ώρες που δέχεται και ό,τι άλλο θεωρείς ότι θα έπρεπε να ξέρω. Ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρόνο σου Σωτηρία!

ΣΩΤΗΡΙΑ
21-01-13, 13:07
Αν δεν είναι κόπος για σένα, θα μπορούσες να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες για τον γιατρό σου; Ιατρείο, τηλέφωνα, ώρες που δέχεται και ό,τι άλλο θεωρείς ότι θα έπρεπε να ξέρω. Ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρόνο σου Σωτηρία!

Σου στέλνω μηνύμα προσωπικό.

anna.84
21-01-13, 13:17
Ευχαριστώ πολύ!

anna2004
12-02-13, 11:49
Κορίτσια καλή σας μέρα,

Θα ήθελα εάν είναι εύκολο να μου δώσετε κι εμένα τα στοιχεία του Κου Ροδολάκη.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Marart
12-02-13, 13:44
Κορίτσια καλημέρα,

Μήπως θα μπορούσε κάποια να με βοηθήσει?

Εδώ και ένα χρόνο προσπαθούμε για παιδάκι με τον άντρα μου και δεν μας κάθεται.

Θέλω να βρω ένα γυναικολόγο και αν αρχίσω το πιο σοβαρό ψάξιμο. Έχω γυναικολόγο και είμαι ικανοποιημένη ως τώρα, αλλά το κόστος είναι μεγάλο και ιδιαίτερα όσον αφορά τις εξετάσεις, και έτσι μου συνέστησαν να απευθυνθώ στο Αλεξάνδρα ως πολύ καλό στο χώρο αυτό.
Μπορείτε να μου εξηγήσετε πως γίνεται? Μπορώ να κλείσω ραντεβού με όποιον γιατρό θέλω στο Αλεξάνδρα ή σου “δίνουν” όποιον έχει διαθεσιμότητα? Πως κλείνω το ραντεβού, μέσω 184 ή στο Νοσοκομείο? Και η επίσκεψη ποσό κοστίζει? Καταλαβαίνω ότι τα απογευματινά ιατρεία είναι με πληρωμή (περίπου όσο και έξω) - κάνουν όμως και άλλα ιατρεία που μπορείς να επισκεφτείς με χαμηλότερη τιμή ή με καθόλου πληρωμή? Είμαι στο ΙΚΑ αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ καθώς έμενα στο εξωτερικό για πολλά χρόνια

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη αν ρωτάω πολύ απλά πράγματα αλλά είμαι εντελώς καινούργια – και στην προσπάθεια για παιδί αλλά και στα διαδικαστικά!

nanasi
09-05-13, 19:16
Κορίτσια καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να σας παραθέσω τη μικρή μου ιστορία καθώς και να ζητήσω τη βοήθεια σας!

Στις 5 Απριλίου μου ανακοινώθηκε ότι ήμουν 7 εβδομάδων. Σκέφτηκα αμέσως ότι η καλύτερα μέρα για να το πω στον Νίκο μου ήταν στις 29 του μηνός που είχε τα γενέθλια του!!!
Το είπα βέβαια στην κουμπάρα μας αλλά και σε μία πολύ καλή μου φίλη, ξέρετε τώρα πως είναι: πρόσεχε, μην τρέχεις, μην κάνεις δουλειές και άλλα τέτοια.
Σχεδιάσαμε με την κουμπάρα και την τούρτα γενεθλίων: μία γκαστρωμένη . Δυστυχώς τη μέρα που θα μάθαινε ο Νικολής το χαρμόσυνο έμαθε ότι είχα παλίνδρομη κύηση
τι να σας πω! ξεκίνησε ο γολγοθάς μου.......
ο γιατρός που μου το ανακοίνωσε, ήταν μόνο για test pap, δεν είχε ούτε κολπικό υπέρηχο, τη μέρα που μου το είπε με μισόλογα με έστειλε αλλού να μου το επιβεβαιώσουν με κολπικό. Όπως καταλαβαίνετε δεν τον ήθελε ούτε και ο Νικολής αφού, θα με άφηνε και 3 μέρες με ένα νεκρό φασολάκι μέσα μου και την ψυχολογία στο πάτωμα, μιας και δεν θα πήγαινε στο νοσοκομείο νωρίτερα.
Αυτός που έχει το ιστορικό μου εδώ και 13 χρόνια είναι και πολύ ακριβώς (και είμαι άνεργη κοντά 2 χρόνια) αλλά είναι και στο ΙΑΣΩ και δεν το θέλω καθόλου αυτό το μαιευτήριο.
Μου συστήνουν τον Φαρμακίδη στο "Έλενα", η απάντηση στο τηλεφώνημά μου ήταν: πάρε με αύριο να σου πω αν μπορώ να σε αναλάβω....! . Είχαμε πει με τον Νικολή σε άσχετη στιγμή ότι θα θέλαμε δημόσιο νοσοκομείο, παίρνω λοιπόν κάποια κυρία Γεωργιάδου Ελευθερία, ευγενέστατη κυρία αλλά στο ΛΗΤΩ τώρα πια. Να μην σας ταλαιπωρώ, με διαμεσολάβηση γνωστών επί γνωστών καταφέρνουμε να πάμε την επόμενη μέρα στο "Έλενα" και να με καθαρίσει ο κύριος Τσάντουλας, στην ερώτηση μου: μπορείτε να με αναλάβετε από δω και πέρα; η απάντηση με έκανε κομμάτια.....: άμα ξανά μείνεις έγκυος και έχεις ομαλή εγκυμοσύνη, ευχαρίστως . Με πείθει αυτή η φίλη μου να πάω στον δικό της αλλά στο "Γαία" από Μ. Τετάρτη που μίλησα πρώτη φορά στον κ. Παπανικόπουλο και μου είπε πάρε με την Τρίτη της Λαμπρής για να έρθεις, τον πήρα άλλες 3 φορές για να μου πει η γραμματέας του στο τέλος έλα στις 20 Μαίου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! για όνομα του Θεού! ότι ξέρω από πόνους, αιμορραγία και τυχών προφυλάξεις είναι γιατί η φίλη μου είχε παρόμοια περίπτωση πριν 2 χρόνια. Κανένας δεν με έχει δει, να κάνω εξετάσεις να μου πουν κάτι βρε κορίτσια να ηρεμήσω και εγώ και ο ταλαίπωρος ο άντρας μου που του ήρθε κεραμίδα το όλο θέμα.
Βοήθεια λοιπόν!!! πείτε μου σε ποιον γιατρό του δημοσίου παρακαλώ (σας επαναλαμβάνω είμαι άνεργη) να πάω να με δει! Διαβάζω πολλά για κάποιον κύριο Δασκαλάκη στο "Αλεξάνδρας" εσείς που τον έχετε γιατρό σας και τον ξέρετε όσο γίνετε, να τον πάρω; ή θα με στείλει και αυτός; και αν ναι μπορείτε να μου δώσετε στοιχεία του;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

halandritsa
09-05-13, 23:32
Κορίτσια καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να σας παραθέσω τη μικρή μου ιστορία καθώς και να ζητήσω τη βοήθεια σας!

Στις 5 Απριλίου μου ανακοινώθηκε ότι ήμουν 7 εβδομάδων. Σκέφτηκα αμέσως ότι η καλύτερα μέρα για να το πω στον Νίκο μου ήταν στις 29 του μηνός που είχε τα γενέθλια του!!!
Το είπα βέβαια στην κουμπάρα μας αλλά και σε μία πολύ καλή μου φίλη, ξέρετε τώρα πως είναι: πρόσεχε, μην τρέχεις, μην κάνεις δουλειές και άλλα τέτοια.
Σχεδιάσαμε με την κουμπάρα και την τούρτα γενεθλίων: μία γκαστρωμένη . Δυστυχώς τη μέρα που θα μάθαινε ο Νικολής το χαρμόσυνο έμαθε ότι είχα παλίνδρομη κύηση
τι να σας πω! ξεκίνησε ο γολγοθάς μου.......
ο γιατρός που μου το ανακοίνωσε, ήταν μόνο για test pap, δεν είχε ούτε κολπικό υπέρηχο, τη μέρα που μου το είπε με μισόλογα με έστειλε αλλού να μου το επιβεβαιώσουν με κολπικό. Όπως καταλαβαίνετε δεν τον ήθελε ούτε και ο Νικολής αφού, θα με άφηνε και 3 μέρες με ένα νεκρό φασολάκι μέσα μου και την ψυχολογία στο πάτωμα, μιας και δεν θα πήγαινε στο νοσοκομείο νωρίτερα.
Αυτός που έχει το ιστορικό μου εδώ και 13 χρόνια είναι και πολύ ακριβώς (και είμαι άνεργη κοντά 2 χρόνια) αλλά είναι και στο ΙΑΣΩ και δεν το θέλω καθόλου αυτό το μαιευτήριο.
Μου συστήνουν τον Φαρμακίδη στο "Έλενα", η απάντηση στο τηλεφώνημά μου ήταν: πάρε με αύριο να σου πω αν μπορώ να σε αναλάβω....! . Είχαμε πει με τον Νικολή σε άσχετη στιγμή ότι θα θέλαμε δημόσιο νοσοκομείο, παίρνω λοιπόν κάποια κυρία Γεωργιάδου Ελευθερία, ευγενέστατη κυρία αλλά στο ΛΗΤΩ τώρα πια. Να μην σας ταλαιπωρώ, με διαμεσολάβηση γνωστών επί γνωστών καταφέρνουμε να πάμε την επόμενη μέρα στο "Έλενα" και να με καθαρίσει ο κύριος Τσάντουλας, στην ερώτηση μου: μπορείτε να με αναλάβετε από δω και πέρα; η απάντηση με έκανε κομμάτια.....: άμα ξανά μείνεις έγκυος και έχεις ομαλή εγκυμοσύνη, ευχαρίστως . Με πείθει αυτή η φίλη μου να πάω στον δικό της αλλά στο "Γαία" από Μ. Τετάρτη που μίλησα πρώτη φορά στον κ. Παπανικόπουλο και μου είπε πάρε με την Τρίτη της Λαμπρής για να έρθεις, τον πήρα άλλες 3 φορές για να μου πει η γραμματέας του στο τέλος έλα στις 20 Μαίου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! για όνομα του Θεού! ότι ξέρω από πόνους, αιμορραγία και τυχών προφυλάξεις είναι γιατί η φίλη μου είχε παρόμοια περίπτωση πριν 2 χρόνια. Κανένας δεν με έχει δει, να κάνω εξετάσεις να μου πουν κάτι βρε κορίτσια να ηρεμήσω και εγώ και ο ταλαίπωρος ο άντρας μου που του ήρθε κεραμίδα το όλο θέμα.
Βοήθεια λοιπόν!!! πείτε μου σε ποιον γιατρό του δημοσίου παρακαλώ (σας επαναλαμβάνω είμαι άνεργη) να πάω να με δει! Διαβάζω πολλά για κάποιον κύριο Δασκαλάκη στο "Αλεξάνδρας" εσείς που τον έχετε γιατρό σας και τον ξέρετε όσο γίνετε, να τον πάρω; ή θα με στείλει και αυτός; και αν ναι μπορείτε να μου δώσετε στοιχεία του;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Εγώ είχα την Κ. Παππά και έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη. Είναι λέκτορας στο Αλεξάνδρας και έχει και ιατρείο έξω. Είναι πολύ καλή επιστήμονας, ευγενέστατη και πολυ προσιτή. Είναι ήρεμη και ψυχραιμη και θα απαντησει σε ολες σου τις αποριες. Το τηλ.του ιατρειου της ειναι 210-7227117 και ειναι στην Παπαδιαμαντοπουλου 18. Εχει γραφειο Δευτερα και Παρασκευη απο τις 4.00
Εαν δεν μπορεις να περιμενες και έχει αγχωθει μπορεις να πας στο Αλεξάνδρας στα επείγοντα και να σε δει εκει καποιος γυναικολογος. Έιναι ολη η ομαδα πολυ καλη.Ίσως αν εισαι τυχερη να πετυχεις και την Κ. Παππά.
Ευχομαι να πανε ολα καλα.

nanasi
10-05-13, 10:19
Σ΄ευχαριστώ πολύ halandritsa θα πάρω αμέσως τηλέφωνο

giouli28
12-05-13, 09:12
Καλημέρα σας.
Θα ηθελα την αποψη σας για ενα θεμα μου.
Με λένε Γιουλι, εχω ενα αγορακι 5 χρονών το οποίο γεννησα στο Ιασω
λόγω ιατρου και τωρα είμαι στον 7ο μηνα (παλι αγορι), αλλά επιλεξαμε
με τον αντρα μου να αλλαξουμε γιατρο και νοσοκομείο λόγω οικονομικου
θεματος αυτη τη φορα σε γιατρο στο Αλεξανδρα.
Ειναι πολυ καλος, η εγγυμοσυνη μου παει περιφημα αλλά το θεμα που
μας καίει είναι το άλλο.
Μεχρι στιγμής απο πλευρα μας δεν εχουμε ανοιξει κανενα θεμα οικονομικο
σε αυτόν θεωρωντας πως η επιλογη αλλαγης που καναμε νοσοκομειου και ιατρου απο το ιασω στο Αλεξανδρα, η καλυτερα απο ιδιοτικό σε δημόσιο, ηταν καθαρα οικονομικη.
Ο αντρας μου είναι ανενδοτος σε κατι τετοια που ακουγονται δηλ. να ρωτησουμε τον ιδιο ποσο θα είναι η δικιά του αμοιβη και παρολα αυτα
για το καλό σκεφτεται να του δόσει απο μονος του ότι μπορουμε εμεις
απο μερια μας.
Παρακαλω όλες σας θελω την αποψη σας στο θεμα αυτο, τι θα κανατε
εσεις ή τι εχετε κανει για όσες γεννησαν σε δημοσιο νοσοκομειο και
ιδιετερα στο Αλεξανρα.

OLITSKA
12-05-13, 19:57
Καλημέρα σας.
Θα ηθελα την αποψη σας για ενα θεμα μου.
Με λένε Γιουλι, εχω ενα αγορακι 5 χρονών το οποίο γεννησα στο Ιασω
λόγω ιατρου και τωρα είμαι στον 7ο μηνα (παλι αγορι), αλλά επιλεξαμε
με τον αντρα μου να αλλαξουμε γιατρο και νοσοκομείο λόγω οικονομικου
θεματος αυτη τη φορα σε γιατρο στο Αλεξανδρα.
Ειναι πολυ καλος, η εγγυμοσυνη μου παει περιφημα αλλά το θεμα που
μας καίει είναι το άλλο.
Μεχρι στιγμής απο πλευρα μας δεν εχουμε ανοιξει κανενα θεμα οικονομικο
σε αυτόν θεωρωντας πως η επιλογη αλλαγης που καναμε νοσοκομειου και ιατρου απο το ιασω στο Αλεξανδρα, η καλυτερα απο ιδιοτικό σε δημόσιο, ηταν καθαρα οικονομικη.
Ο αντρας μου είναι ανενδοτος σε κατι τετοια που ακουγονται δηλ. να ρωτησουμε τον ιδιο ποσο θα είναι η δικιά του αμοιβη και παρολα αυτα
για το καλό σκεφτεται να του δόσει απο μονος του ότι μπορουμε εμεις
απο μερια μας.
Παρακαλω όλες σας θελω την αποψη σας στο θεμα αυτο, τι θα κανατε
εσεις ή τι εχετε κανει για όσες γεννησαν σε δημοσιο νοσοκομειο και
ιδιετερα στο Αλεξανρα.

Γεια σου Γιουλη , και εγω έχω το ιδιο θέμα με σένα και εγω θα γεννησω στο Αλεξανδρας και επειδή το γιατρο τον γνωρίσαμε τον Μάρτιος και τον έχω δει μόλις δυο φορές δεν έχω οικειοτητα μαζί του και λόγω του οικονομικού προβλήματος που έχουμε δεν ξέρω εάν πρέπει να τον ρωτήσω η οχι διότι εάν μου πει υπέρογκο ποσο τότε τι κανω ; Ας μας συμβουλεύουν όσες είχαν παρόμοιο θέμα .

giouli28
12-05-13, 20:38
Tο θέμα είναι αυτό που λες!!! Να μήν τον ρωτήσεις.
Αμα τον ρώτησες....:confused: αστα. Γι'αυτό και γω με τον αντρα μου
δεν τον ρωτησαμε τοσο καιρο επειδη η αλλαγη που καναμε
νοσοκομείου και ιατρου απο ιδιοτικο σε δημοσιο είχε καθαρα
σαν πρωτο σκοπό το οικονομικό.
Επειδη ο αντρας μου θα εχει καθαρα την πρωτη επιλογη εχουμε
παρει μαζι είδη την απόφαση και μολις γεννησω με το καλό,
θα τον ευχαριστισει θερμα ομορφα και ωραία και ότι μπορουμε,
ετσι για το καλο της γεννας, απο οικονομικα θα του δόσουμε.

aphrodite 1977
19-05-13, 16:25
καλημερα εγω την συστησα σε μια φιλη μου γιατι ήθελε γυναικα δεν την ξερω προσωπικα αλλα όταν πήγε ή φιλη μου για προγεννητικό ελεγχο μου είπε ότι είναι ευχαριστημενη μαζί της τωρα δεν ξερω κατι περισσοτερο παντως ο δικος μου γιατρος ειναι ο γουμαλατσος ειναι απεναντι τα γραφεια τους με την λιαπη και είναι κορυφαιος

καλησπέρα.θα ήθελα να εκφράσω και έγω την αποψη μου για την Κυρία Λιαπή.Ηταν...και λέω ήταν γιατι δυστηχώς δεν είναι πλεον κοντά μας, μια πολύ λαμπρή γιατρός...θα μπορούσα να την χαρακτηρίσω κορυφαία.Μπορεί να ήταν "απότομη "αλλα πιστεύω ότι σε θέματα υγείας θέλεις να εμπιστεύεσαι τους καλύτερους.....και η κυρία Λιαπή ήταν μια απο τις καλύτερες!!!Έβαζε στην άκρη τα δικά της προβλήματα υγείας που αντιμετώπιζε για πολλά χρόνια και ήταν συνεπής στα καθηκοντά της!!Με παρακολουθούσε στα δίαφορα γυναικολογικά μου θέματα για 14 χρόνια!!Μόνο τα καλύτερα θα μπορούσα να πω γι'αυτην την γυναίκα!!!

sporos74
04-06-13, 20:34
καλησπερα και απο εμενα! ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποια ποσο παιρνει επισκεψη ο κουτρουμανης. εχω κλεισει ραντεβου μαζι του και ηθελα να ξερω τι γινεται. ευχαριστω εκ των προταιρων.

ελένη 22
20-06-13, 18:09
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ !!!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΣΥΣΚΟ,ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ,ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΣ...ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΕΙΕΣ ΤΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ....

zinobia
22-06-13, 10:24
δεν είχα τον συγκεκριμενο γυναικολογο αλλά γεννησα και τα δυο μου παιδιά στο αλεξάνδρα και έμεινα ικανοποιημένη. τη 2η μάλιστα φορά νοσηλεύτηκα στην πτέρυγα κόνσολα που είναι καινουρια και όλα τα δωματια είναι καθαρα και περιποιημενα.πληρωσα 20ευρω μονο τη διαφορα απο τρικλινο, που δικαουμαι απο τον ασφαλιστικο μου φορέα, σε δίκλινο που ήθελα.

maria79
03-07-13, 16:48
Zinobla μηπως μπιρεις να μου πεις ποιο γιατρο ειχες αν σου ζητησε χρηματα? Γεννησα κ γω το πρωτο μου παιδακι στο αλεξανδρα αλλα δε θελω ναπαω στον ιδιο γιατρο για οικονομικους λογους αλλα κ γιατι μετα τη γεννα εξαφανιστηκε..

μητσουκο
03-07-13, 21:42
Εγω γέννησα στο Αλεξάνδρα με τον Σισκο Κωνσταντίνο και ήταν άψογος σε όλα!

μητσουκο
03-07-13, 21:46
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ !!!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΣΥΣΚΟ,ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ,ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΣ...ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΕΙΕΣ ΤΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ....

Εγω γέννησα μαζί του και έχω να πω τα καλύτερα!

maria79
03-07-13, 22:58
Μητσουκο αν μπορεις πες μου λεπτομερειες 'η στειλε πμ

μητσουκο
04-07-13, 07:44
Μητσουκο αν μπορεις πες μου λεπτομερειες 'η στειλε πμ
Καλημέρα!Τι ακριβώς θές να μάθεις?Αν θες μπορω να σου δώσω το τηλέφωνό μου να τα πούμε

ninekaki
29-07-13, 14:57
Γεια σας κι από μένα!!!! Απ' ότι βλέπω πάει καιρός από την τελευταία δημοσίευση αλλά είπα να δοκιμάσω μήπως και παρακολουθεί κάποια την θεματική ενότητα. Κι εμένα ο γιατρός μου είναι στο Αλεξάνδρας και λέγεται Πρωτόπαπας. Μήπως έχει καμιά εμπειρία μαζί του; Μήπως έχει γεννήσει σε αυτόν; Προς το παρόν μου φαίνεται αρκετά καλός - ευγενικός, ομιλητικός, λεπτολόγος κτλ. - αλλά αν δεν τον δω και στη γέννα :( ......κι έτσι ψάχνω απεγνωσμένα κάποια που να ξέρει λεπτομέρειες...Μακάρι να βρεθεί κάποια να μου πει....
Καλησπέρα κι εγώ έχω τον Πρωτόπαπα κι ολα μια χαρα μεχρι σημερα που τον ψαχνω απεγνωσμένα λόγω έντονης φαγούρας κι λογω διακοπών έχει το τηλ. κλείστο κι να συμβεί κάτι δεν μπορώ να κάνω τίποτα όποιος με αναλάβει στο νοσοκομείο. Τα λεφτά όμως δεν τα ξεχνάει να τα πέρνει κι με το παραπάνω λόγω κάποιων εκτάκτων περιστατικών μεσα στην ίδια βδομάδα με το καθορισμενο ραντεβού

OLITSKA
30-07-13, 01:34
Καλησπέρα κι εγώ έχω τον Πρωτόπαπα κι ολα μια χαρα μεχρι σημερα που τον ψαχνω απεγνωσμένα λόγω έντονης φαγούρας κι λογω διακοπών έχει το τηλ. κλείστο κι να συμβεί κάτι δεν μπορώ να κάνω τίποτα όποιος με αναλάβει στο νοσοκομείο. Τα λεφτά όμως δεν τα ξεχνάει να τα πέρνει κι με το παραπάνω λόγω κάποιων εκτάκτων περιστατικών μεσα στην ίδια βδομάδα με το καθορισμενο ραντεβού

Φαγούρα στην κοιλια έχεις ; Εάν ναι το είχα και εγω και μου γραψαν μια κρέμα και πέρασε . Εάν δεν τον βρεις πήγαινε στο γιατρο του Ικα εγω εκει είχα παει . Αυτο με τις άδειες ειναι τραγικό εγω γένναω μάλλον μετα το 15 Αύγουστο ευτυχώς με κεσαρικη .

puzzled
02-08-13, 02:07
Καλημέρα φίλες,
Μπορεί να μου πει κανείς εαν γνωρίζει τον κ.Λουτράδη, γυναικολόγο στο Αλεξάνδρα και να μου πει για την εμπειρία της?
ευχαριστώ

puzzled
02-08-13, 02:34
ΕΙΜΑΙ Η ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 36 ΧΡΟΝΩΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟ ΧΑΣΙΑΚΟ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΘΑ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕΙ ΤΟ ΜΑΛΛΙ?
ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΝΑΚ
Mού ανέφεραν και εμένα το όνομα αυτό αν και μου είπαν ότι είναι στον Αρεταίειο, δεν γνωρίζω εάν είναι και στο Αλεξάνδρα. Μπορείς να μου πείς εαν συνεργάστικες μαζί του, πώς ήταν η εμπειρία σου και 'πόσο σου κόστισε το μαλλί'?
Σε ευχαριστώ πολύ

puzzled
02-08-13, 02:51
μαράκι χίλια ευχαριστώ για τις πληροφορίες στο μήνυμα και ό,τι άλλο χρειαστώ θα σου πω. Εσύ είσαι έγγυος ή κάνεις προσπάθειες; Οπως και να έχει, να σου πάνε όλα καλά. Εχω ακούσει κι εγώ τα καλύτερα για τον γιατρό σου.

ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΝΑΚ γεια σου. Θα ήθελα να σου πω πως αν εννοείς τον γνωστό Χασιάκο Δημήτριο, αυτός δεν είναι στο Αλεξάνδρας αλλά στο Αρεταίειο και απ' όσο ξέρω δεν ασχολείται εκεί με εξωσωματικές. Αν πας σε αυτόν, πιθανόν να σε παραπέμψει σε συνεργάτες του στο ιδιωτικό κέντρο embryoart που είναι κάπου στην οδό Αλεξάνδρας. Ελπίζω να σε κατατόπισα κάπως.

μαράκι και ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΝΑΚ μόλις βρήκα αυτή την συζήτησή σας και επειδή ψάχνω μέρες να βρω αυτόν το γιατρό για να μιλήσω μαζί του, μήπως έχετε κάποιο τηλ. του επικοινωνίας? τελικά συνεργαστήκατε μαζί του -πώς ήταν?
Εύχομαι και στις δύο σας να πήγαν όλα καλά με τον αγώνα σας.

alex1979
15-08-13, 00:19
καλησπέρα! Θα ήθελα να μάθω αν ο κύριος δασκαλάκης έχει δικό του ιατρείο, καθώς και το τηλέφωνό του. Είτε δημόσια είτε σε πμ. Ευχαριστώ!

Sophia
16-08-13, 09:12
καλημέρα,

Εγω εχω τον κο Δασκαλάκη εδώ και 14 χρονια. Με έχει ξεγεννήσει δυο φορές. Ειναι καταπληκτικος και ως γιατρός και ως άνθρωπος. Μονο τα καλύτερα εχω να πω.

velena
04-09-13, 10:25
καλημερα θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποια κοπελα που να έχει γεννησει στο Αλεξανδρας με τον κ.Γεωργούλια γιατι θα ηθελα να τη ρωτησω καποιες πληροφοριες...Ευχαριστω

Β.Ευγενια
22-10-13, 20:26
Καλησπερα κοριτσια!!! Ειμαι καινουρια στο φορουμ και γι'αυτο συγχωρεστε με αν κανω λαθακια!!!! Δεν ειμαι υποψιφια μανουλα...ακομα τουλαχιστον αλλα θα ηθελα τη βοηθεια σας οσον αφορα εναν μαιευτηρα-γυναικολογο τον κ.Αρεφετζ Ναμπιλ....θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για τον συγκεκριμενο κυριο!!!

Ευχαριστω Πολυ εκ των προτερων....

marilou13
06-11-13, 20:41
Κορίτσια καλησπέρα σας!Ενδιαφέρομαι να επισκεφτώ τον Πρωτόπαππα Αθανάσιο μιας και έχω διαβάσει αρκετά θετικά σχόλια μέσα από αυτό το φόρουμ. Θα μπορούσε κάποια που τον έχει γιατρό να μου δώσει στοιχεία επικοινωνίας;που ακριβώς βρίσκεται το ιατρείο του( έχω βρει δύο διαφορετικές διευθύνσεις);Γνωρίζετε ποιες ημέρες μπορώ να τον επισκεφτώ;Γενικότερα οποιαδήποτε πληροφορία είναι δεκτή είτε εδώ είτε σε πμ. (είμαι καινούρια στο φόρουμ γι αυτό συγχωρέστε με αν έχω κάνει ή πει κάτι λάθος).

ΖΗΣΗ
20-12-13, 13:53
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟΝ 5 ΜΗΝΑ Κ ΕΧΩ ΤΟΝ ΤΗΟΜΑΚΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ Κ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΓΝΟΜΗ ΑΝ ΤΟΝ ΓΝΟΡΙΖΕΤΕ.?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Dariapap
02-01-14, 17:57
καλημέρα,

Εγω εχω τον κο Δασκαλάκη εδώ και 14 χρονια. Με έχει ξεγεννήσει δυο φορές. Ειναι καταπληκτικος και ως γιατρός και ως άνθρωπος. Μονο τα καλύτερα εχω να πω.

Καλησπέρα Sophia! Μιας κ εχεις τον γιατρο για τον οποίο ενδιαφέρομαι θα ηθελα να σε ρωτήσω: πόσο παίρνει για την γέννα και αν παίρνει; Αν εχει δικό του γιατριο ή ειναι καθαρά στο νοσοκομείο και πόσο παίρνει για την επίσκεψη; Αν δεν θέλεις να μου απαντήσεις ανοιχτά μέσου του φόρουμ μπορω να σου δώσω το μαιλ μου να με πληροφορισεις. Σε ευχαριστω, περιμένω απάντηση σου!

ampeligi
16-01-14, 12:22
Καλησπέρα Sophia! Μιας κ εχεις τον γιατρο για τον οποίο ενδιαφέρομαι θα ηθελα να σε ρωτήσω: πόσο παίρνει για την γέννα και αν παίρνει; Αν εχει δικό του γιατριο ή ειναι καθαρά στο νοσοκομείο και πόσο παίρνει για την επίσκεψη; Αν δεν θέλεις να μου απαντήσεις ανοιχτά μέσου του φόρουμ μπορω να σου δώσω το μαιλ μου να με πληροφορισεις. Σε ευχαριστω, περιμένω απάντηση σου!

Αν ενδιαφέρεσαι ακόμα μπορω να σου απαντήσω εδώ σε πμ

demi1981
16-01-14, 12:34
Αν ενδιαφέρεσαι ακόμα μπορω να σου απαντήσω εδώ σε πμ

Και εγώ ενδιαφέρομαι αν μπορείς να απαντήσεις και σε μένα σε πμ!!!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Miss sunshine
18-01-14, 19:16
Κορίτσια έχει κάνει καμιά υστεροσκόπηση στο Αλεξάνδρα!Θέλω επειγόντως πληροφορίες!

Nemecis
09-02-14, 18:47

Κι εγώ το ίδιο διάστημα το ίδιο έπαθα. Τον έψαχνα... Αλλά βρήκα τη γραμματέα του και όλα οκ.

Έχει γεννήσει κάποια με τον Πρωτοπαπά ;

nefelik
11-02-14, 14:53
γεια σας κορίτσια!

κοίταγα το forum και έβλεπα ότι για το Αλεξάνδρα ο "γνωστός" γιατρός είναι ο Πρωτόπαππας... Εγώ πάω στον Μεσογίτη. Έχει καμιά να μου πει τίποτα για αυτόν;

sofi@p
11-02-14, 15:35
γεια σας κορίτσια!

κοίταγα το forum και έβλεπα ότι για το Αλεξάνδρα ο "γνωστός" γιατρός είναι ο Πρωτόπαππας... Εγώ πάω στον Μεσογίτη. Έχει καμιά να μου πει τίποτα για αυτόν;

πήγαινε σε αυτόν η αδερφή μου στο 1ο της μωρό και τον άλλαξε στις 38 + εβδομάδες....

nefelik
12-02-14, 10:34
πήγαινε σε αυτόν η αδερφή μου στο 1ο της μωρό και τον άλλαξε στις 38 + εβδομάδες....

γιατί;;;

sofi@p
12-02-14, 13:04
γιατί;;;
σου στέλνω προσωπικο μήνυμα

Miss sunshine
13-02-14, 17:13
σου στέλνω προσωπικο μήνυμα

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις και μένα?Πήγα σήμερα σ αυτον και ναι μεν είχε το ύφος του καθηγητή,ήταν λίγο αυστηρός αλλά μου έδωσε την εντύπωση ότι ξέρει πολύ καλά τι λέει και μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη.

Nemecis
14-02-14, 09:21
Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις και μένα?Πήγα σήμερα σ αυτον και ναι μεν είχε το ύφος του καθηγητή,ήταν λίγο αυστηρός αλλά μου έδωσε την εντύπωση ότι ξέρει πολύ καλά τι λέει και μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη.
Για τον Μ. εννοείς έτσι; Όχι για τον Πρωτοπαπά... Αγχώθηκα γιατί γεννάω σε 10 μέρες ! Στείλε pm

Miss sunshine
14-02-14, 15:16
Για τον Μ. εννοείς έτσι; Όχι για τον Πρωτοπαπά... Αγχώθηκα γιατί γεννάω σε 10 μέρες ! Στείλε pm

Ναι εγώ κατάλαβα για τον Πρωτοππαππά αλλα τα κορίτσια μιλάγανε για το Μεσογίτη!Ευχαριστημένη?Με το καλό το μωράκι σου!

Nemecis
16-02-14, 19:25
Ναι εγώ κατάλαβα για τον Πρωτοππαππά αλλα τα κορίτσια μιλάγανε για το Μεσογίτη!Ευχαριστημένη?Με το καλό το μωράκι σου!

Ούτε ζέστη, ούτε κρύο.
Σε ευχαριστώ πολύ ! :)

Dimm
18-02-14, 11:28
Γεια σας κοριτσια!!! Ειμαι καινουρια στο φορουμ κ το βρηκα πολυ ενδιαφερον !!! Μπορει να μου δωσετε πληροφοριες για τον Κ. ΡΟΔΟΛΑΚΗ ;;Ειναι στο Αλεξανδρα. Αν τον εχεο καποια γιατρο, αν τον εχει επισκεφτει! Οποιαδηποτε πληροφορια θα μου ηταν χρησιμη! Σας ευχαριστω εκ των προτερων!! Καλημερα!!!

anpapasid
27-02-14, 15:38
καλησπέρα.θα ήθελα να εκφράσω και έγω την αποψη μου για την Κυρία Λιαπή.Ηταν...και λέω ήταν γιατι δυστηχώς δεν είναι πλεον κοντά μας, μια πολύ λαμπρή γιατρός...θα μπορούσα να την χαρακτηρίσω κορυφαία.Μπορεί να ήταν "απότομη "αλλα πιστεύω ότι σε θέματα υγείας θέλεις να εμπιστεύεσαι τους καλύτερους.....και η κυρία Λιαπή ήταν μια απο τις καλύτερες!!!Έβαζε στην άκρη τα δικά της προβλήματα υγείας που αντιμετώπιζε για πολλά χρόνια και ήταν συνεπής στα καθηκοντά της!!Με παρακολουθούσε στα δίαφορα γυναικολογικά μου θέματα για 14 χρόνια!!Μόνο τα καλύτερα θα μπορούσα να πω γι'αυτην την γυναίκα!!!
Το έμαθα προχτές που ήθελα να κλείσω ραντεβού για μία φίλη μου και συγκλονίστηκα... Την ήξερα από το 2003 που είχα πάει πρώτη φορά και δεν ήθελα να την αλλάξω με τίποτα. Δεν είχα ιδέα για την ασθένειά της, πιστεύω πως δεν άφησε κανέναν να καταλάβει κάτι, τόση αξιοπρέπεια είχε... Πολύ σπουδαίος άνθρωπος, η επιστήμη και φυσικά οι ασθενείς της και τα μωρά που δεν πρόλαβε να φέρει στον κόσμο θα χάσουν... Καλό ταξίδι, αγαπημένη μου γιατρέ...:(

Newcomer77
25-03-14, 23:56
Καλησπέρα έχετε κάποια άποψη για τον κο Μεσογίτη?

sofi@p
26-03-14, 10:12
αν θες να γεννήσεις με καισαρική, καλός είναι.

nefelik
26-03-14, 12:03

Είναι καλός, έχει υπομονή και μπορείς να τον βρεις και να του μιλήσεις όποτε θες. Αλλά είναι και λίγο απόλυτος σαν άνθρωπος.... Δεν του φέρνεις και εύκολα αντίρρηση.

demi1981
26-03-14, 12:53
Θα σας φανεί λίγο χαζή η ερώτησή μου αλλά εγώ θα την κάνω με τόσα που ακούω τον τελευταίο καιρό. Στην τωρινή μου εγκυμοσύνη με παρακολουθεί ο κ. Δασκαλάκης που συνεργάζεται με Αλεξάνδρας. Δεν μπορώ να πω ότι έχω μείνει τελείως ευχαριστημένη ούτε όμως έχω φτάσει στο αμήν για να τον αφήσω! Ακούω τον τελευταίο καιρό ότι στα δημόσια νοσοκομεία και ειδικά στο "Αλεξάνδρας" σε φυσιολογικό τοκετό σπάνια κάνουν επισκληρίδιο. Υπάρχουν συγκεκριμένοι γιατροί μόνο!!! Είναι η δεύτερη μου εγκυμοσύνη οπότε πάω για δεύτερη φορά (ευελπιστώ πάντα) για φυσιολογικό τοκετό αλλά δεν μπορώ να διανοηθώ να μην κάνω επισκληρίδιο. Ισχύουν όλα αυτά που ακούω για τα δημόσια νοσοκομεία? Εμπειρίες από τον δικό μου τον γιατρό καμία? Υπάρχει γιατρός στο Αλεξάνδρας που να έκανε επισκληρίδιο σε φυσιολογικό τοκετό σε καμιά σας? Όπως καταλαβαίνεται τρέμω στην ιδεα.....:oops::oops::oops:

evi155
27-03-14, 10:43
Θα σας φανεί λίγο χαζή η ερώτησή μου αλλά εγώ θα την κάνω με τόσα που ακούω τον τελευταίο καιρό. Στην τωρινή μου εγκυμοσύνη με παρακολουθεί ο κ. Δασκαλάκης που συνεργάζεται με Αλεξάνδρας. Δεν μπορώ να πω ότι έχω μείνει τελείως ευχαριστημένη ούτε όμως έχω φτάσει στο αμήν για να τον αφήσω! Ακούω τον τελευταίο καιρό ότι στα δημόσια νοσοκομεία και ειδικά στο "Αλεξάνδρας" σε φυσιολογικό τοκετό σπάνια κάνουν επισκληρίδιο. Υπάρχουν συγκεκριμένοι γιατροί μόνο!!! Είναι η δεύτερη μου εγκυμοσύνη οπότε πάω για δεύτερη φορά (ευελπιστώ πάντα) για φυσιολογικό τοκετό αλλά δεν μπορώ να διανοηθώ να μην κάνω επισκληρίδιο. Ισχύουν όλα αυτά που ακούω για τα δημόσια νοσοκομεία? Εμπειρίες από τον δικό μου τον γιατρό καμία? Υπάρχει γιατρός στο Αλεξάνδρας που να έκανε επισκληρίδιο σε φυσιολογικό τοκετό σε καμιά σας? Όπως καταλαβαίνεται τρέμω στην ιδεα.....:oops::oops::oops:

Θα μπεις με πρόκληση, δηλ. θα σου βάλουν ωκυτοκίνη; αν ναι, τότε μάλλον θα χρειαστείς επισκληρίδιο γιατί οι πόνοι που προέρχονται από την τεχνητή πρόκληση τοκετού είναι από όσο μου λένε πιο δύσκολοι να τους αντέξεις, γιατί η ωκυτοκίνη που σου χορηγεί ο γιατρός δύσκολα αντιστοιχεί απόλυτα σε αυτή που έχει ανάγκη το σώμα σου για να κάνει τις συσπάσεις και οι συσπάσεις δεν ελέγχονται εύκολα όταν είναι τεχνητές, γιατί είναι πολύ δυνατές ή πολύ πυκνές. Εγώ γέννησα στο Αλεξάνδρα χωρίς πρόκληση και χωρίς επισκληρίδιο, και αυτό γιατί ήρθε πολύ γρήγορα το μωρό, ήμουν δηλαδή τυχερή!
Ήδη όμως είχα ενημερωθεί για τα θέματα του τοκετού, έκανα μερικά μαθήματα στο "Ευτοκία", διάβασα και κάποια άρθρα, και είχα δηλώσει ότι δεν ήθελα επισκληρίδιο και τότε ο γιατρός μου είπε πως "την επισκληρίδιο τη ζητάνε οι γυναιίες, δεν την προτείνουμε εμείς οι γιατροί". Τώρα στο Αλεξάνδρα δεν ξέρω τί γινεται γι αυτό το θέμα...

Οι πόνοι δεν ήταν αφόρητοι, προσωπικά ένοιωσα πως το σώμα μου "δούλευε" χωρίς φάρμακα, και αυτό δεν είναι μονο δική μου άποψη, πάλι μπορεί κανείς να πει πως εξαρτάται από την αντοχή του κάθε ανθρώπου, πάντως ενημερώσου γύρω από το θέμα.

sofi@p
27-03-14, 11:01
Θα μπεις με πρόκληση, δηλ. θα σου βάλουν ωκυτοκίνη; αν ναι, τότε μάλλον θα χρειαστείς επισκληρίδιο γιατί οι πόνοι που προέρχονται από την τεχνητή πρόκληση τοκετού είναι από όσο μου λένε πιο δύσκολοι να τους αντέξεις, γιατί η ωκυτοκίνη που σου χορηγεί ο γιατρός δύσκολα αντιστοιχεί απόλυτα σε αυτή που έχει ανάγκη το σώμα σου για να κάνει τις συσπάσεις και οι συσπάσεις δεν ελέγχονται εύκολα όταν είναι τεχνητές, γιατί είναι πολύ δυνατές ή πολύ πυκνές. Εγώ γέννησα στο Αλεξάνδρα χωρίς πρόκληση και χωρίς επισκληρίδιο, και αυτό γιατί ήρθε πολύ γρήγορα το μωρό, ήμουν δηλαδή τυχερή!
Ήδη όμως είχα ενημερωθεί για τα θέματα του τοκετού, έκανα μερικά μαθήματα στο "Ευτοκία", διάβασα και κάποια άρθρα, και είχα δηλώσει ότι δεν ήθελα επισκληρίδιο και τότε ο γιατρός μου είπε πως "την επισκληρίδιο τη ζητάνε οι γυναιίες, δεν την προτείνουμε εμείς οι γιατροί". Τώρα στο Αλεξάνδρα δεν ξέρω τί γινεται γι αυτό το θέμα...

Οι πόνοι δεν ήταν αφόρητοι, προσωπικά ένοιωσα πως το σώμα μου "δούλευε" χωρίς φάρμακα, και αυτό δεν είναι μονο δική μου άποψη, πάλι μπορεί κανείς να πει πως εξαρτάται από την αντοχή του κάθε ανθρώπου, πάντως ενημερώσου γύρω από το θέμα.
έχω γεννήσει και με τους 2 τρόπους που περιγράφεις και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

evi155
27-03-14, 11:09
έχω γεννήσει και με τους 2 τρόπους που περιγράφεις και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

Εγώ είχα μονο τον τρόπο χωρίς επισκληρίδιο και δεν έχω μέτρο σύγκρισης αλλά θα ξαναγεννούσα πάλι έτσι.
Έχω μια φίλη που γέννησε το πρώτο με πρόκληση και επισκληρίδιο και το δεύτερο χωρίς και έχει την ίδια γνώμη με σένα.

demi1981
28-03-14, 13:50
Εγώ είχα μονο τον τρόπο χωρίς επισκληρίδιο και δεν έχω μέτρο σύγκρισης αλλά θα ξαναγεννούσα πάλι έτσι.
Έχω μια φίλη που γέννησε το πρώτο με πρόκληση και επισκληρίδιο και το δεύτερο χωρίς και έχει την ίδια γνώμη με σένα.

Σας ευχαριστώ και τις δυο για τις απαντήσεις σας. Την πρώτη φορά μπήκα με πρόκληση με χρήση ωκυτοκίνης οι πόνοι ήταν αφόρητοι...... δεν μπορώ να φανταστώ το να μην έκανα επισκληρίδιο!!! Μαθήματα ανώδυνου τοκετού είναι ήδη κανονισμένο να κάνω. Αν ισχύει αυτό που λέτε σχετικά με την ωκυτοκίνη μπορώ να ζητήσω από το νοσοκομείο/γιατρό να μην μου κάνουν? Αλλά και πάλι Τ Ρ Ε Μ Ω (ασκήσεις θάρρους νομίζω ότι χρειάζομαι και όχι να το ψάξω καλύτερα;))

sofi@p
28-03-14, 14:07
Σας ευχαριστώ και τις δυο για τις απαντήσεις σας. Την πρώτη φορά μπήκα με πρόκληση με χρήση ωκυτοκίνης οι πόνοι ήταν αφόρητοι...... δεν μπορώ να φανταστώ το να μην έκανα επισκληρίδιο!!! Μαθήματα ανώδυνου τοκετού είναι ήδη κανονισμένο να κάνω. Αν ισχύει αυτό που λέτε σχετικά με την ωκυτοκίνη μπορώ να ζητήσω από το νοσοκομείο/γιατρό να μην μου κάνουν? Αλλά και πάλι Τ Ρ Ε Μ Ω (ασκήσεις θάρρους νομίζω ότι χρειάζομαι και όχι να το ψάξω καλύτερα;))

κι εγώ την πρώτη φορά που γέννησα, το έκανα με τον τρόπο που περιγράφεις και όντως οι πόνοι ήταν αφόρητοι.

τη 2η φορά έκανα πρόκληση με φυσικό τρόπο (με το χέρι) και όχι με ωκυτοκίνη. πίστεψέ με, οι φυσικοί πόνοι δεν έχουν καμμία σχέση με τους τεχνητούς. είναι πιό γλυκείς και έχεις μεσοδιαστήματα ανάπαυσης. όπως είπε και η μαία, η φύση προνοεί να μην εξαντλείται η μητέρα και να μην στρεσάρεται το μωρό. κάτι που δεν ισχύει με τους τεχνητούς πόνους.

evi155
29-03-14, 00:25
sofi@p κι εμένα η μαία μου έκανε με το χέρι πρόκληση, και αυτό όμως είναι μια παρέμβαση αμφισβητίσημη, εμένα μου προκάλεσε οξύ τοκετο.

demi1981 για να αποκτηθεί το θάρρος πρέπει πρώτα να αποκτηθεί η γνώση. Και η γνώση είναι δύναμη για τη γυναίκα. Η γέννα έχει μυθοποιηθεί και ιατρικοποιηθεί πολύ. Φυσικά έχεις δικαίωμα να γεννήσεις χωρίς ωκυτοκίνη, και όπως θα επιλέξεις εσύ, εφόσον τα πράγματα είναι φυσιολογικά. Πάρε να διαβάσεις το βιβλίο του Michel Odent, "Η γέννα στο δρόμο της φύσης" έιναι ένας γυναικολόγος που ξεκίνησε με την κλασική μαιευτική και στη συνέχεια έγινε υπέρμαχος του φυσικού τοκετού.
http://www.politeianet.gr/books/9789603490289-odent-michel-thumari-i-genna-sto-dromo-tis-fusis-175281

sofi@p
29-03-14, 08:49
[QUOTE=evi155;2658462]sofi@p κι εμένα η μαία μου έκανε με το χέρι πρόκληση, και αυτό όμως είναι μια παρέμβαση αμφισβητίσημη, εμένα μου προκάλεσε οξύ τοκετο.

demi1981 για να αποκτηθεί το θάρρος πρέπει πρώτα να αποκτηθεί η γνώση. Και η γνώση είναι δύναμη για τη γυναίκα. Η γέννα έχει μυθοποιηθεί και ιατρικοποιηθεί πολύ. Φυσικά έχεις δικαίωμα να γεννήσεις χωρίς ωκυτοκίνη, και όπως θα επιλέξεις εσύ, εφόσον τα πράγματα είναι φυσιολογικά. Πάρε να διαβάσεις το βιβλίο του Michel Odent, "Η γέννα στο δρόμο της φύσης" έιναι ένας γυναικολόγος που ξεκίνησε με την κλασική μαιευτική και στη συνέχεια έγινε υπέρμαχος του φυσικού τοκετού.
http://www.politeianet.gr/books/9789603490289-odent-michel-thumari-i-genna-sto-dromo-tis-fusis-175281[/QUOTE
στη δικη μου περιπτωση επρεπε να κανω προγραμματισμενο τοκετο γιατι επαιρνα αντιπηκτικη αγωγη. Εγινε στη 40η εβδομαδα.

evi155
30-03-14, 00:55
[QUOTE=evi155;2658462]sofi@p κι εμένα η μαία μου έκανε με το χέρι πρόκληση, και αυτό όμως είναι μια παρέμβαση αμφισβητίσημη, εμένα μου προκάλεσε οξύ τοκετο.

http://www.politeianet.gr/books/9789603490289-odent-michel-thumari-i-genna-sto-dromo-tis-fusis-175281[/QUOTE
στη δικη μου περιπτωση επρεπε να κανω προγραμματισμενο τοκετο γιατι επαιρνα αντιπηκτικη αγωγη. Εγινε στη 40η εβδομαδα.

Στη δική μου περίπτωση απλά δεν τους βόλευε να γεννήσω Χριστούγεννα... γιατρός και μαία φρόντισαν να επισπεύσουν και έτσι γεννησα λίγο πριν τις 24/12 :rolleyes: Εκνευρίζομαι τώρα που το θυμάμαι.

Μανούλα για πάντα!
30-03-14, 08:54
Καλημέρα!Το καλοκαίρι που γέννησα εγώ,με ρώτησε ο γιατρός αν θέλω επισκληριδιο.Δε μου είπαν ότι υπάρχει άλλη πολιτική και δεν κάνουν όλοι. Όσο για την πρόκληση που περιγράφουν τα κορίτσια...γέννησα το πρώτο με ωκυτοκινη,χωρίς επισκληρίδιο-γιατί δεν έπιασε-και οι πόνοι ήταν ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΟΙ....:(

demi1981
31-03-14, 10:06
Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις απαντήσεις σας. Μάλλον είμαι περισσότερο φοβισμένη και ανασφαλής απ' όσο πρέπει και αυτό γιατί άλλαξα νοσοκομείο άλλαξα γιατρό δεν θα έχω και τον αντρούλη μου μέσα στο τοκετό, κάπου να ξεσπάω βρε παιδί μου:shock: Θα το διαβάσω το βιβλίο που μου προτείνετε θα κάνω και τα μαθήματα ανώδυνου και είμαι σίγουρη ότι θα πάνε όλα καλά!!!

Όταν λέτε με το χέρι εννοείτε (δεν θα μπω σε λεπτομέρειες) μοιάζει σαν τον έλεγχο τραχήλου?

sofi@p
31-03-14, 10:18
Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις απαντήσεις σας. Μάλλον είμαι περισσότερο φοβισμένη και ανασφαλής απ' όσο πρέπει και αυτό γιατί άλλαξα νοσοκομείο άλλαξα γιατρό δεν θα έχω και τον αντρούλη μου μέσα στο τοκετό, κάπου να ξεσπάω βρε παιδί μου:shock: Θα το διαβάσω το βιβλίο που μου προτείνετε θα κάνω και τα μαθήματα ανώδυνου και είμαι σίγουρη ότι θα πάνε όλα καλά!!!

Όταν λέτε με το χέρι εννοείτε (δεν θα μπω σε λεπτομέρειες) μοιάζει σαν τον έλεγχο τραχήλου?
ναι, σαν τον έλεγχο τραχήλου. δεν πονάει ιδιαίτερα. απλά βγάζουν την τραχηλική βλέννη και δίνεται το σήμα στη μήτρα ότι αρχίζει ο τοκετός.

Μανούλα για πάντα!
31-03-14, 10:26
Ναι,μοιάζει με τον έλεγχο τραχήλου.Λέγεται αποκόλληση μεμβρανών (membrane sweep) και είναι τρόπος να ξεκινήσει ο τοκετός,χωρίς φάρμακα.Στο πρώτο μου παιδί, στις 40+1, που δεν είχα καθόλου διαστολή,ήταν εξαιρετικά ενοχλητική.Στο δεύτερο, με διαστολή 3,ήταν πολύ καλύτερα ανεκτή (και σούπερ αποτελεσματική,γιατί 5 λεπτά μετά με πιάσανε οι πόνοι και ύστερα από 2 ώρες γέννησα!).
Όλα θα πάνε μια χαρά,θα δεις!Οι δευτεροτοκες δεν έχουν καμία σχέση με τις πρωτοτόκες!

evi155
01-04-14, 09:02
Ναι,μοιάζει με τον έλεγχο τραχήλου.Λέγεται αποκόλληση μεμβρανών (membrane sweep) και είναι τρόπος να ξεκινήσει ο τοκετός,χωρίς φάρμακα.Στο πρώτο μου παιδί, στις 40+1, που δεν είχα καθόλου διαστολή,ήταν εξαιρετικά ενοχλητική.Στο δεύτερο, με διαστολή 3,ήταν πολύ καλύτερα ανεκτή (και σούπερ αποτελεσματική,γιατί 5 λεπτά μετά με πιάσανε οι πόνοι και ύστερα από 2 ώρες γέννησα!).
Όλα θα πάνε μια χαρά,θα δεις!Οι δευτεροτοκες δεν έχουν καμία σχέση με τις πρωτοτόκες!

Είναι όπως τα είπαν τα κορίτσια, υπάρχει και ο άλλος τρόπος, να σου σπάσουν τα νερά τεχνητά αλλά είναι πιο έντονη παρέμβαση. Το καλύτερο είναι βέβαια να μην υπάρχει καμμία πρόκληση και όλα αυτά να γίνουν από μόνα τους.

Κι εγώ είχα διαστολή 3 όταν μου την έκανε η μαία. Με έστειλε για περπάτημα και επί δύο ώρες περπατούσαμε πάνω κάτω την Βασ. Σοφίας με ήπιες ωδίνες σαν πόνους περιόδου. Μετά την ιεσαγωγή σπάσανε και τα νερά και σε τρία τέταρτα γέννησα...

Χαίρομαι που άκουσα τη συμβουλή άλλων να έχω και μια μαία stand by. Ρώτησα τον γιατρό αν συνεργάζεται με μαία, της τηλεφώνησα, τη συνάντησα, μου είπε κάποια πράγματα, σαν "ιδιαίτερο μάθημα" τοκετού και θηλασμού ένα μήνα πριν γεννήσω, που με βοήθησαν πολύ. Επειδή δεν πρόλαβε ο γιατρός γέννησα τελικά με εκείνη, και μετά τον τοκετό με βοήθησε να κάνω ένα μπάνιο. Θα σε συμβούλευα κι εγώ να βρεις κάποια μαία να είναι εκεί μαζί σου και πριν και μετά, καλό θα είναι βέβαια να τη γνωρίζει και ο γιατρός.

demi1981
01-04-14, 17:01
Είναι όπως τα είπαν τα κορίτσια, υπάρχει και ο άλλος τρόπος, να σου σπάσουν τα νερά τεχνητά αλλά είναι πιο έντονη παρέμβαση. Το καλύτερο είναι βέβαια να μην υπάρχει καμμία πρόκληση και όλα αυτά να γίνουν από μόνα τους.

Κι εγώ είχα διαστολή 3 όταν μου την έκανε η μαία. Με έστειλε για περπάτημα και επί δύο ώρες περπατούσαμε πάνω κάτω την Βασ. Σοφίας με ήπιες ωδίνες σαν πόνους περιόδου. Μετά την ιεσαγωγή σπάσανε και τα νερά και σε τρία τέταρτα γέννησα...

Χαίρομαι που άκουσα τη συμβουλή άλλων να έχω και μια μαία stand by. Ρώτησα τον γιατρό αν συνεργάζεται με μαία, της τηλεφώνησα, τη συνάντησα, μου είπε κάποια πράγματα, σαν "ιδιαίτερο μάθημα" τοκετού και θηλασμού ένα μήνα πριν γεννήσω, που με βοήθησαν πολύ. Επειδή δεν πρόλαβε ο γιατρός γέννησα τελικά με εκείνη, και μετά τον τοκετό με βοήθησε να κάνω ένα μπάνιο. Θα σε συμβούλευα κι εγώ να βρεις κάποια μαία να είναι εκεί μαζί σου και πριν και μετά, καλό θα είναι βέβαια να τη γνωρίζει και ο γιατρός.

Είναι τόσα τα πράγματα που έχω σκεφτεί και θέλω να οργανώσω. Μαία είχα και την προηγούμενη φορά και δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη γι' αυτό αυτή τη φορά είμαι λίγο πιο επιφυλακτική. Στα μαθήματα ανώδυνου που θα κάνω σε λίγους μήνες θα "κοζάρω" φατσούλες, φυσικά και θα ρωτήσω με ποια συνεργάζεται ο γιατρός, απλώς θέλω να αποφασίσω εγώ ποια μαια θα με αναλάβει (ανάλογα τα οικονομικά μας). Ποιά είναι η αμοιβή τους (στο περίπου) κορίτσια. Η μαια μου εμένα μου είχε πάρει 400 Ευρώ και ακόμα τα κλαίω.

evi155
02-04-14, 10:43
Είναι τόσα τα πράγματα που έχω σκεφτεί και θέλω να οργανώσω. Μαία είχα και την προηγούμενη φορά και δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη γι' αυτό αυτή τη φορά είμαι λίγο πιο επιφυλακτική. Στα μαθήματα ανώδυνου που θα κάνω σε λίγους μήνες θα "κοζάρω" φατσούλες, φυσικά και θα ρωτήσω με ποια συνεργάζεται ο γιατρός, απλώς θέλω να αποφασίσω εγώ ποια μαια θα με αναλάβει (ανάλογα τα οικονομικά μας). Ποιά είναι η αμοιβή τους (στο περίπου) κορίτσια. Η μαια μου εμένα μου είχε πάρει 400 Ευρώ και ακόμα τα κλαίω.

Εγώ της είχα δώσει 300. Χαίρομαι που ήταν εκεί και όταν γέννησα μου έβαλε το μωρό κατευθείαν στο στήθος, με ενόχλησε όμως ότι, όταν έκανε την αποκόλληση των μεμβρανών δεν με ενημέρωσε, δεν μου εξήγησε ότι έκανε επίσπευση, μόνο ότι δεν θα χρησιμοποιούσε φάρμακο. Το έμαθα πολλές εβδομάδες μετά, περιγράφοντάς τη διαδικασία σε μια άλλη μαία, και ένοιωσα ολίγον ηλίθια.

evi155
02-04-14, 10:45

Είχα πάει σε σεμινάρια της 'Ευτοκίας", για τον τοκετό, δεν είανι ακριβώς μαθήματα ανώδυνου αλλά έχουν πολλές ασκήσεις και πολύ καλή προετοιμασία. Με βοήθησαν αρκετά με γνώσεις και ψυχολογικά. Τις γνωρίζεις; Δεν ξέρω αν κάνουν ακόμα αυτά τα σεμινάρια.

demi1981
02-04-14, 12:08
Είχα πάει σε σεμινάρια της 'Ευτοκίας", για τον τοκετό, δεν είανι ακριβώς μαθήματα ανώδυνου αλλά έχουν πολλές ασκήσεις και πολύ καλή προετοιμασία. Με βοήθησαν αρκετά με γνώσεις και ψυχολογικά. Τις γνωρίζεις; Δεν ξέρω αν κάνουν ακόμα αυτά τα σεμινάρια.

Τις γνωρίζω και έχω διαβάσει διάφορα για την Ευτοκία (και καλά και κακά).Πολίτιμες οι απαντήσεις σου και οι γνώσεις σου φυσικά (όλων των κοριτσιών).

evi155
03-04-14, 11:42
Τις γνωρίζω και έχω διαβάσει διάφορα για την Ευτοκία (και καλά και κακά).Πολίτιμες οι απαντήσεις σου και οι γνώσεις σου φυσικά (όλων των κοριτσιών).

Κι εγώ διάβασα διάφορα, αφού γέννησα, πάντως ένοιωσα ότι πήρα γνώσεις από εκεί που δεν θα έπαιρνα από αλλού εκείνη την εποχή. Οπότε κρατάω τα θετικά τους.

ferbybaby
03-05-14, 23:51
εγω εχω τον δασκαλακη 8 χρονια και σε δυο εγκυμοσυνες. Στην τελευταια πριν 5 μηνες γεννησα με προκληση και επειδη ειχα εξαντληθει απο τους αφορητους πονους(μεχρι και καισαρικη ζητησα) και ειχα και μικρη διαστολη, μου προτεινε εκεινος να κανω επισκληριδιο. Μαλιστα μετα απο 2 ωρες ειχα τελεια διαστολη και μου ειπε οτι βοηθησε η ενεση. Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενη και τον θεωρω πολυ καλο σε αυτο που κανει.

demi1981
05-05-14, 13:38
εγω εχω τον δασκαλακη 8 χρονια και σε δυο εγκυμοσυνες. Στην τελευταια πριν 5 μηνες γεννησα με προκληση και επειδη ειχα εξαντληθει απο τους αφορητους πονους(μεχρι και καισαρικη ζητησα) και ειχα και μικρη διαστολη, μου προτεινε εκεινος να κανω επισκληριδιο. Μαλιστα μετα απο 2 ωρες ειχα τελεια διαστολη και μου ειπε οτι βοηθησε η ενεση. Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενη και τον θεωρω πολυ καλο σε αυτο που κανει.

Σε ευχαριστώ πολύ ferbybaby με καθυσήχασες πάρα πολύ. Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!

giomaraki
28-05-14, 23:46
Καλησπέρα κ απο μένα! Για τον Θωμακος Νικόλαο στο Αλεξάνδρας γνωρίζετε κάτι????

s.ria
03-06-14, 14:50
καλησπέρα είμαι 8 εβδομάδων και ξεκίνησα κάποιες επισκέψεις -εξετάσεις στο ελενα παρόλα αυτά δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη από τον γιατρό που με παρακολουθεί. Στα ιατρεία του νοσοκομείου ένιωσα οτι ήθελε να μας ξεπετάξει και ένιωθα οτι έβγαζε όλο προβλήματα(είδα και κάποιον για μια δεύτερη γνώμη που μας είπε οτι όλα πάνε πολύ καλά αλλά δυστυχώς είναι στο ιασώ και τα οικονομικά μας δεν το επιτρεπουν).. Επειδή γνωρίζω οτι οι γιατροί του έλενα δεν έχουν εξωτερικά ιδιωτικά ιατρεία, ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε κάποιον γιατρό σε Αλεξάνδρας ή Αρεταιιο όπου να έχει και κάποιο ιδιωτικό ιατρείο έξω ώστε να μας προσέξει και λίγο περισσότερο. Να μην είναι φιλοχρήματος κατα προτίμηση οσον αφορά στον τοκετό..Αν κάποια κοπέλα γνωρίζει κάποιον ας μου στείλει ένα πμ με τα στοιχεία του γιατρού και εμπειρία, είναι λιγάκι επείγον!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

marycake
04-08-14, 11:53
Καλημέρα!! Γνωρίζει κάποια τον ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟ ΕΥΑΓΓΕΛΟ στο Αλεξάνδρας; Ψάχνω να βρω το τηλέφωνο από το ιατρείο του και δεν βρίσκω τίποτα.
Ευχαριστώ!!

markella35
24-08-14, 13:36
Γεια σας κοριτσια! Ειμαι νεα στο forum και θα ηθελα τη γνωμη σας για τον κ. Ευαγγελου Αργυρη στο Αλεξανδρας.

vaso1980
29-08-14, 09:58
Καλημέρα κορίτσια! Μήπως κάποια γνωρίζει πληροφορίες επικοινωνίας με τον γιατρό Δασκαλάκη Γιώργο που είναι στο μαιευτήριο Αλεξάνδρα;;; Παίρνω στο 1535 αλλά μάταια....δεν βγάζω άκρη. Είμαι από επαρχία και δυστυχώς δεν μπορώ να πάω στο νοσοκομείο. Ξέρετε αν έχει και ιατρείο εκτός νοσοκομείου;; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Miss sunshine
29-08-14, 22:51
Καλημέρα κορίτσια! Μήπως κάποια γνωρίζει πληροφορίες επικοινωνίας με τον γιατρό Δασκαλάκη Γιώργο που είναι στο μαιευτήριο Αλεξάνδρα;;; Παίρνω στο 1535 αλλά μάταια....δεν βγάζω άκρη. Είμαι από επαρχία και δυστυχώς δεν μπορώ να πάω στο νοσοκομείο. Ξέρετε αν έχει και ιατρείο εκτός νοσοκομείου;; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Καλησπέρα!Πάρε τηλ. στο Αλεξάνδρα και ζήτα το κινητό του.Κάποιοι γιατροί δεν υπάρχουν στο 1535.

sgg
30-08-14, 18:50
Γεια σας κοριτσια τα τελευταια 4 χρονια προσπαθω με τον ανδρα μου να κανουμε παιδι αλλα ματαια εχω αλλαξει 3-4 γιατρους , δεν εμεινα ικανοποιημενη , εχω παραπανισια κιλα και θελω καποιον που να νοιαστει να με βοηθησει, οχι που να με δει και να πει α ενταξει χοντρη ειναι αστην εκει να παιδευεται ... τελωσπαντων μου συστησαν 2 γιατρους στο αλεξανδρα τον θωμακο και τον πρωτοπαππα, και θελω να μου πειτε την γνωμη σας.. ποιος ειδικευεται περισσοτερο στη θπογονιμοτητα και ποιος εχει τις καλυτερες εντυπωσεις. ευχαριστω εκ των προτερων!!

Christinaki81
01-09-14, 16:32
ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΙΑΤΡΕΙΟ 2107488561.ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ. ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ!ΔΕ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ. ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟς ΕΥΚΟΛΑ.

vaso1980
01-09-14, 19:39
Χριστινάκι γειά σου. Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Είναι όντως καλός γιατρός; Έρχομαι από επαρχία και είμαι αγχωμένη σχετικά με το ποιόν γιατρό να επιλέξω...Είναι συζητησιμος και προσιτός; Αν μπορούσες να με κατατοπισεις (με προσωπικό μήνυμα αν δεν θες να μιλήσεις δημοσιως ), θα με βοηθούσες πολύ. Σ ευχαριστώ..Βασω