PDA

Επιστροφή στο Forum : ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΙ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

Σελίδες : [1] 2

IOANNAG
09-04-08, 13:16
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΙΜΑΙ Η ΓΙΑΝΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕΙ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!

ΧΡΙΣΤΙΝΑ
09-04-08, 13:35
Ο δικος μου γιατρος λεγεται Γουμαλάτσος Νικόλαος αλλα εχω ακουσει και καποιον Γκιοσέ οτι ειναι πολυ καλος!!!!!

Jean
09-04-08, 13:40
Ο δικος μου λεγεται Ευαγγελου, καλα λογια εχω να πω και για το Δασκαλακη. Οποιον και να επιλεξεις πιστευω ολοι το ιδιο καλοι ειναι.

xanp
09-04-08, 15:52
Η δικιά μου λέγεται Παππά Καλλιόπη άριστη επιστήμονας και εξαιρετικός Άνθρωπος...!

myrto
09-04-08, 22:45
Εγώ έχω τον Δασκαλάκη...ωραίος τύπος και πολύ καλός γιατρός....

lenagr1
09-04-08, 22:46
Εγώ έχω τον κ.Αντσακλή Αριστείδη και ήμουν πολύ ευχαριστημένη.

elena36
05-09-08, 21:13
Μήπως έχει καμία τον Στεφανίδη??

yogini
05-09-08, 21:56

Η θεία μου τον είχε και με έπρηξε να παω σ'αυτόν. Επειδή ειναι όμως μεγάλος σε ηλικία και καθηγητής δεν ξέρω πόσο εύκολο ειναι πλέον να τον βρεις και αν κάνει γέννες στο Αλεξάνδρας (ήταν και σε ιδιωτικό νομίζω).
Πάντως απο πρόσφατη μου εμπειρία μακρυά απο ηλικιωμένους καθηγητές γυναικολόγους! Θεωρούν τον εαυτό τους παντογνώστη και ότι κι αν λες εσυ σε εχουν ολίγον τι γραμμένη!

ranetos
08-09-08, 12:51
Κορίτσια μήπως ξέρει καμία το Γιώργο Βλάχο; Είναι καλός;

hara
08-09-08, 12:57
Έχω την Ανθή Λιαπή, εξαιρετική!!

petalouda
08-09-08, 21:44

Η θεία μου τον είχε και με έπρηξε να παω σ'αυτόν. Επειδή ειναι όμως μεγάλος σε ηλικία και καθηγητής δεν ξέρω πόσο εύκολο ειναι πλέον να τον βρεις και αν κάνει γέννες στο Αλεξάνδρας (ήταν και σε ιδιωτικό νομίζω).
Πάντως απο πρόσφατη μου εμπειρία μακρυά απο ηλικιωμένους καθηγητές γυναικολόγους! Θεωρούν τον εαυτό τους παντογνώστη και ότι κι αν λες εσυ σε εχουν ολίγον τι γραμμένη!

ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΑΝΤΣΑΚΛΗ ΕΧΩ ΓΙΑΤΡΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΕΡΟΣ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕ ΠΡΟΣΕΞΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΕ ΕΙΧΕ ΓΡΑΜΜΕΝΗ.. ΣΕ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΠΕΣΕ ΜΕΣΑ
ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!

Athena
08-09-08, 22:09
Εγω επελεξα και τις δυο φορες γυναικα.Ειχα την Πειτσιδου Κατερινα στον Μαριο και ηξερα οτι θα ειχα δυσκολο τοκετο.τα καταφεραμε χωρις καισαρικη.

lenagr1
09-09-08, 10:05
εμένα μου τον σύστησαν σαν πολύ καλό γιατρό.
Πραγματικά από την πρώτη στιγμή που μπήκα μέσα αισθάνθηκα τόσο άνετα όσο ποτέ, πριν είχα γυναίκα γυναικόλόγο και ομολγώ ότι ντρεπόμουν λίγο.
Προφανώς μπορεί να ήμουν και προιδεασμένη επειδή μου είχαν πει τόσο καλά λόγια και μαζί του έχει μια μαια η οποία είναι ΦΙΛΗ!!! Τουλάχιστον από την πρώτη στιγμή γινεται φίλη σου, και αυτό πολύ καλό.

ΔΥΔΙΜΑΚΙ
24-11-08, 16:44
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΑΡΤΣΑΚΛΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ.

hara
24-11-08, 16:57
Έχει χειρουργήσει την μητέρα μου και έχει εξαιρετική φήμη σα γιατρός!
Νομίζω τώρα είναι Διευθυντής εκεί.

Jean
24-11-08, 16:58
ο Α. Αντσακλης ειναι καθηγητης στο Παν/μιο και προεδρος της περιγεννητικής ιατρικής στην Ελλαδα. Θεωρειται κορυφη και συχνα δυσκολες εγκυμοσυνης παραπεμπονται σ' αυτον για παρακολουθηση. Εμενα σ' αυτον με εστελνε ο δικος μου γιατρος για να μου κανει τις μετρησεις οταν διαπιστωθηκε το προβλημα της ενδομητριας υπολειπομενης αναπτυξης. Ειναι γλυκος και ηπιος ανθρωπος. Δεν εχω κατι αλλο να πω.

olzi
28-11-08, 20:49

Στη Λαμία επισκέπτεσαι κάποιο ή κάποια γυναικολόγο. Γνωρίζεις αν έχουν καλό μαιευτικό τμήμα ή πάντα πας στην Αθήνα.

ΧΡΙΣΤΙΝΑ
29-11-08, 13:56

Ειχε μια γνωστη μου το συγκεκριμενο γιατρο και δεν εμεινε καθολου ευχαριστημενη...ηταν αδιαφορος προς την εγκυμονουσα-πελατισσα του και δεν ειχε καθολου τροπους!

ECO_NIKI
11-02-09, 22:33
Γεια σας κι από μένα!!!! Απ' ότι βλέπω πάει καιρός από την τελευταία δημοσίευση αλλά είπα να δοκιμάσω μήπως και παρακολουθεί κάποια την θεματική ενότητα. Κι εμένα ο γιατρός μου είναι στο Αλεξάνδρας και λέγεται Πρωτόπαπας. Μήπως έχει καμιά εμπειρία μαζί του; Μήπως έχει γεννήσει σε αυτόν; Προς το παρόν μου φαίνεται αρκετά καλός - ευγενικός, ομιλητικός, λεπτολόγος κτλ. - αλλά αν δεν τον δω και στη γέννα :( ......κι έτσι ψάχνω απεγνωσμένα κάποια που να ξέρει λεπτομέρειες...Μακάρι να βρεθεί κάποια να μου πει....

olzi
12-02-09, 20:05
Όχι δυστυχώς δεν έχω ακούσει το όνομά του. Γνωρίζω για έναν Γουματσάτο ή κάπως έτσι όπου μια γνωστή μου που γέννησε δύο παιδιά και δύσκολες εγκυμοσύνες έμεινε πάρα πολύ ευχαριστημένη.

ματινα
12-02-09, 22:27

Καλησπερα.προσφατα γεννησα και με παρακολουθουσε ο κος Βλαχος..
εμεινα απολυτα ευχαριστημενη...και μαλιστα με γλυτωσε απο σοβαρο
προβλημα.Το θεμα γυναικολογου ειναι υποκειμενικο , μια δοκιμη
θα σε πεισει για τον συγκεκριμενο γιατρο..ή οχι :wink:

vera
15-02-09, 03:45
Ο Βλαχος θεωρειται πολυ καλος ως γιατρος αλλα ενδιαφερεται υπερβολικα για το οικονομικο .......αν εννοεις! (εχω ακουσει τρελα για το θεμα, μαλιστα και για προστιμα αλλα παλι το χαβα του). Γενικως ειναι αντιπαθης στο νοσοκομειο απο τους εργαζομενους.....αλλα επιστημονικως ειναι καλος.

ματινα
15-02-09, 13:36
Ο Βλαχος θεωρειται πολυ καλος ως γιατρος αλλα ενδιαφερεται υπερβολικα για το οικονομικο .......αν εννοεις! (εχω ακουσει τρελα για το θεμα, μαλιστα και για προστιμα αλλα παλι το χαβα του). Γενικως ειναι αντιπαθης στο νοσοκομειο απο τους εργαζομενους.....αλλα επιστημονικως ειναι καλος.

Δυσκολευομαι πολυ να πιστεψω οτι ενδιαφερεται για το οικονομικο....
εμενα τουλαχιστον μια χαρα λογικα χρηματα μου ζητησε....
Προσοχη παντως γιατι στο Αλεξανδρας υπαρχει και αλλος γυναικολογος
με το ιδιο ονομα(Γ.Βλαχος και αυτος!).....μηπως οτι εχει ακουστει
αφορα αυτον??? :roll:

vera
15-02-09, 17:09
Δεν ξερω αν υπαρχουν δυο...βασικα ενας ειναι ο γνωστος και οντως πολυ καλος......

Εγω τον ξερω οχι προσωπικα, αλλα απο συγγενη μου που δουλευε στο νοσοκομειο και απο αλλο συγγενη που ανελαβε να εγχειρησει.........ζητησε πολλα χρηματα για κατι οχι τοσο δυσκολο και δεν θυμαμαι τωρα λεπτομερειες αλλα ειχα ακουσει πολλα παραπονα.........αλλα η γιατρος και φιλη που τον ειχε τοτε συστησει στην συγγενη μου, ελεγε οτι σαν ανθρωπος δεν ειναι καλος, ειναι εντελως του χρηματος, αλλα στην δουλεια του θεωρειται εξαιρετικος.

Ο αλλος συγγενης μου που δουλευε στο νοσοκομειο μου πε οτι εχει φαει και προστιμα για τετοιες περιπτωσεις και ειχε φασαριες αλλα συνεχιζει απτοητος....δεν ειναι γενικως συμπαθης στο νοσοκομειο.

Παντως καθε περιπτωση δεν ειναι ιδια.......ειχε ξεγεννησει μια κοπελα που γεννησαμε κοντα και ηταν πολυ ευχαριστημενη......επειδη δουλευε κι αυτη στο νοσοκομειο δεν της ειχε ζητησει δεκαρα ουτε για τις επισκεψεις ουτε για την γεννα (φυσικα αυτη του δωσε αυτα που συνηθως παιρνουν)

ΖΟΥΜΠΟΥΡ
16-02-09, 10:41
Καλημέρα κορίτσια,
Και εγώ τον Βλάχο έχω αλλά δεν ξέρω αν λέμε τον ίδιο.Ξέρει καμία που έχει το ιατρείο του για να το τσεκάρουμε.Να σας πω την πικρή μου αλήθεια και εγώ δεν έχω μείνει και τελείως ικανοποιημένη και δεν ξέρω αν θα συνεχίσω μαζί του.Είμαι 3 1/2 μηνών και πήγα και σε άλλο γιατρό γιατί παρουσιάστηκε κάποια πρόβλημα στην εξέταση αίματος PAPPA και ήθελα και δεύτερη άποψη γιατί ο Βλάχος μου τα έκανε τόσο τραγικά και καταλαβένετε σε μία εγκυμονούσα που περιμένει το πρώτο της παιδί πρέπει να περιμένει και την κατάλληλη συμπεριφορά από τον γιατρό σου.
Εμένα έχει ιατρείο στο Γηροκομείο στην Κηφισίας.

Περιμένω νεότερά σας

vera
16-02-09, 16:17
Κουκλιτσα θα μαθω και θα σου στειλω σε μηνυμα......καλυτερα να μη λεμε πολλα πολλα εδω τελικα, μετανοιωσα δλδ και γι αυτα που ανεφερα, ποτε δεν ξερεις τι γινεται....θα μαθω και τι παραπονα ειχαν (δεν αφορουσαν γεννα παντως)

Παντως θα σου πω το εξης.......ο Βλαχος που ξερω θεωρειται πολυ καλος γιατρος και ειδικα για δυσκολα πραγματα....η κοπελα που γεννησαμε μαζι ειπε πως την γλυτωσε απο καισαρικη και την βοηθησε σε δυσκολη γεννα με εξυπνους χειρισμους.....

Απο την αλλη ακομα και ο καλυτερος γιατρος μπορει να κανει σοβαρη πατατα καποια στιγμη....δεν ειναι αλαθητοι!!!

Αν εσυ εχεις καποιο προβλημα, γνωμη μου ειναι να πας να σε δει κι αλλος γιατρος για να σαι σιγουρη.......αν 2-3 συμφωνησουν σε κατι, σημαινει οτι ισχυει! :wink:

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα!!! :D

TARA
16-02-09, 21:07
Εγώ έχω και στις δύο εγκυμοσύνες την Πεϊτσίδου. Είχα υψηλού κινδύνου εγκυμοσύνη, δύσκολο τοκετό και τα καταφέραμε χωρίς καισαρική. Πάρα πολύ καλή στην περίδεση τραχήλου.

ΝΑΝΤΙΑ1
17-02-09, 18:18
ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ ?ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ.

ΝΑΝΤΙΑ1
17-02-09, 21:44
ΜΑΛΛΟΝ ΑΤΥΧΗ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΨΕ.ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΝΑΝΤΙΑ1
20-02-09, 11:28
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΕΡΕΙ?
:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

elena36
26-02-09, 19:46

Στη Λαμία επισκέπτεσαι κάποιο ή κάποια γυναικολόγο. Γνωρίζεις αν έχουν καλό μαιευτικό τμήμα ή πάντα πας στην Αθήνα.

Στην Λαμία έχω τον Βλάση αλλά δεν εμπιστεύομαι το μαιευτήριο γιατί δεν έχει μονάδα Νεογνών η πόλη...στην περίπτωση ανάγκης τι θα έκανα?

xanthi9
26-02-09, 19:53

Στην Λαμία έχω τον Βλάση αλλά δεν εμπιστεύομαι το μαιευτήριο γιατί δεν έχει μονάδα Νεογνών η πόλη...στην περίπτωση ανάγκης τι θα έκανα?

και εγω τον Βλαση εχω στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ειμουν Αθηνα και γεννησα στο Αλεξανδρα με γιατρο τη κα.Λιαπη .Τι εννοεις οτι δεν εμπιστευεσαι το μαιευτηριο γιατι και εγω δεν εχω πολυ καιρο εδω και δεν ξερω τι γινεται γενικως με τη Λαμια

elena36
26-02-09, 21:16
Ξανθή μου ο Βλάσσης είναι πολύ καλός γιατρός και τον εμπιστεύομαι απόλυτα!!! Αυτός με παρακολουθούσε κατά τη διάρκεια όλης της εγκυμοσύνης. Στον 7ο όμως άρχισα να ανησυχώ... Τόσο τα 2 ιδιωτικά, όσο και το Δημόσιο Νοσοκομείο δεν έχουν μονάδα Νεογνών, ούτε τουλάχιστον καλή παιδιατρική Κλινική....Αν στην γέννα το μωρό χρειαστεί υποστήριξη το στέλνουν με ασθενοφόρο είτε Λάρισα είτε Αθήνα...Και υποστήριξη λέμε ακόμα και μια απλή λάμπα για ίκτερο....πόσο μάλλον αναπνευστική υποστήριξη ή και διασωλήνωση...Στη πολυκλινική προσπαθούν να πάρουν άδεια για τέτοια μονάδα αλλά δεν τα έχουν καταφέρει τουλάχιστον ακόμη...Έτσι, αποφάσισα να γεννήσω Αθήνα μιας και είμαι από εδώ και έχω σπίτι Αθήνα και τους γονείς μου...Λαμία είμαι μόλις 3 χρόνια...Το συζήτησα με τον Βλάσση και το βρήκε σωστό...Αν δεν είχα σπίτι Αθήνα δεν ξέρω αν θα έμπαινα στη διαδικασία...Θα τα πούμε και από κοντά τώρα που είσαι στην ομάδα...Ότι θες πες μου, καλύτερο στο "δικό" μας Θέμα "Μαμάδες στη Λαμία" να δούμε τι λένε και οι άλλες που είναι ντόπιες....Φιλιά

HELEINA
04-03-09, 11:01
Καλημέρα σας,
Είμαι μέλλουσα μητέρα, βρίσκομαι στην αρχή της κυήσεώς μου και ψάχνω έναν καλό μαιευτήρα στο "ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ". Μου έχουν πει για τον κο Αριστείδη Αντσακλή. Γνωρίζει κάοιος κάτι σχετικά? Ευχαριστώ

Άννα
16-03-09, 13:27

Εχω ακουσει οτι ειναι παρα πολυ καλος γιατρος και ανθρωπος!μια φιλη μου απο Ροδο τον εχει χρονια και ειναι ενθουσιασμενη! Αποφασισα να παω και σε αυτον να τον γνωρισω επιτελους. Οταν θα εχω νεα θα σου πω να εχεις μια παραπανω γνωμη.

SODIA
19-03-09, 16:33
Γειά σας! Μήπως γνωρίζει κάποια γιατρό στο νοσοκομείο Αλεξάνδρα που να είναι καλός και να είναι στον τομέα των κολποσκοπήσεων;

TARA
20-03-09, 20:06
Η γιατρός μου είναι η κα Πεϊτσίδου. Ξέρω ότι βρίσκεται κάθε Δευτέρα στις κολποσκοπήσεις, αλλά φυσικά δεν κάνει μόνο αυτό. Εγώ είμαι ευχαριστημένη. Είναι έμπειρη γιατρός και δοκιμασμένη σε δύσκολες καταστάσεις.

aria
15-05-09, 18:21
Εγώ έχω τον Δασκαλάκη...ωραίος τύπος και πολύ καλός γιατρός....

ειναι μεγαλος σε ηλικία;
κάποια άλλη που να τον έχει;
ειναι καλός;
κ επειδή στο αλεξάνδρα δεν εχω ξαναπάει είναι καλό νοσοκομείο;
δημόσιο δεν είναι;

bp-IOLH
15-05-09, 21:12
Σήμερα ήμουν στο ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ, για να κάνω κάποιες εξετάσεις θρομβοφιλίας.
Εκεί που περίμενα ήρθε μια κοπελιά έγκυος συνοδευόμενη από την πεθερά της, η οποία πεθερά φορούσε ρούχα νοσηλεύτριας (αν κατάλαβα καλά, πάντως σίγουρα ήταν στο προσωπικό του νοσοκομείου ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ).
Η κοπέλα κουβεντιάζανε με την πεθερά της για το Δασκαλάκη. Επειδή άκουγα την κουβέντα, κάποια στιγμή ρώτησα αν είναι καλός γιατρός. Η πεθερά που δουλεύει χρόνια στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ μου είπε ότι είναι από τους καλύτερους.

aria
16-05-09, 00:28
μα άλλο νοσοκομείο δεν ειναι το αρεταιειο κ αλλο το αλεξανδρα;
αφου η πεθερα φορουσε ρουχα νοσηλευτριας και δουλευει στο αλεξανδρα πως βρεθηκε ντυμενη στο αρεταιειο; ειναι κατι που δεν καταλαβα καλα..;;

μιλησα τηλεφωνικα παντως σημερα μαζι του και εκ πρωτης οψεως μου φανηκε καλος
το δικο μου θεμα ομως επειγει και δυστυχως απ΄οτι μου ειπε το αλεξανδρα μάλλον εχει απεργια.. άρα ειναι δημόσιο έτσι?!
δηλαδή για μια επέμβαση που θελω να κανω λογικα θα παω με το ταμείο;

chiqui
18-05-09, 09:45
και εγω τον Βλαση εχω στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ειμουν Αθηνα και γεννησα στο Αλεξανδρα με γιατρο τη κα.Λιαπη .Τι εννοεις οτι δεν εμπιστευεσαι το μαιευτηριο γιατι και εγω δεν εχω πολυ καιρο εδω και δεν ξερω τι γινεται γενικως με τη Λαμια

xanthi και εγώ την κα. Λιαπή έχω. Εξαιρετική γιατρός!!!

Oh-Mamy
19-05-09, 11:00
Γεωργιος Βλάχος.
ΑΝ κρατησα το παιδι μου, μετα απο μια πολυ δυσκολη εγκυμοσυνη το οφειλω στο ΘΕΟ, στον Βλάχο και στην Αναστασιου (την καθ Διαβητη Κυησης, τρομερη φροντιδα και γνωση στο τμημα αυτο).
Σε οτι αφορα τον τροπο του ειναι αποτομος και τα λεει τσεκουρατα (ως και ωμα θα ελεγα). Ομως
1. Μου ζητησε εξετασεις , βασει του Ιστορικου μου, που εσωσαν την εγκυμοσυνη μου γιατι χαρη αυτων αρχισα υποστηρικτικη της κυησης θεραπεια εγκαιρως
2. Βραδυ παντα εβγαινε στο τηλεφωνο (χρειαστηκε να κανουμε νοσηλειες στο νοσοκομειο κατι αγριες βραδυες).
Αυγουστο παραταγε το εξοχικο του ενω ηταν σε διακοπες και ερχοταν επισκεψη στο νοσοκομειο να με δει ακομα και σκ (και δε ζητησε γι αυτο χρηματα)

Ειναι ακριβος ναι (και ο αθεοφοβος ,,αυτο αληθεια μου εκανε ασκημη εντυπωση, ζητησε να πληρωθει την μετεγχειρητικη εξεταση), αλλά στον 8ο μηνα που πηγαιναμε καθε βδομαδα 2 και 3 φορες πληρωθηκε μια ή 2 φορες ολο και ολο και επισης μετα απο 2 χρονια που πηγε συναδελφος μου του πηρε λιγοτερα χρηματα απο εμενα, γιατι εργαζοταν μονο αυτος και οχι η συζυγος του (την οποια υποστηριξε σε μια διαδικασια μαραθωνιου φυσικου τοκετου).
Δε μας παρεπεμψε σε ιδιωτικα εξεταστηρια (ξερετε απο αυτα που παιρνουν οι γιατροι μιζες) παρα μονο στον 8ο μηνα οπου τα πραγματα ηταν πολυ σοβαρα για το παιδι και ηθελε συγκεκριμενο εξειδικευμενο γιατρο που να του εχει απολυτη εμπιστοσυνη, μεχτρ τοτε μας ελεγε και πηγαιναμε στο ταμειο μας ή στο Αλεξανδρας.
Στο Αλεξανδρας το προσωπικο τον σεβεται ως γιατρο αλλα δε τον πανε μερικοι γιατι δε σηκωνει πολλα πολλα με τους ασθενεις του, απαιτει γι αυτους σωστη νοσηλεια (παρεπιτοντως δεν εχω παρα μονο ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ καλα λογια να πω για την μοναδα εγκυμοσυνης σε κινδυνο, για ολο το προσωπικο ,,εκτος απο μια νοσηλευτρια . ΠΡΟΣΘΗΚΗ γεγονοτος. Ημουν με υψηλοτατο ζαχαρο, μπηκα να κανω ενεσεις κορτιζόνης και ενω η καθ Αναστασιου ειχε παρει τλεφωνα να μαθει τι και πως πηγαινα, η βοηθος ενδοκρινολογος ερχοταν καθε τρις και λιγο να με δει, το βραδυ καποια στιγμη κατεβασα ζαχαρο 40 , ξυπναω την νοσηλευτρια, η οποια με ρωτα με μισο ματι τι θελω να κανει , με προτρεπει να παω να κοιμηθω και θα το δουμε το πρωι. Ευτυχως ηδη ηξερα αρκετα ωστε να ξερω οτι επρεπε να φαω κατι, περιδρομιασα λιγο τυρακι και ενα ροδακινο και ηρθα στα ισα μου). Για το προσωπικο οταν γεννησα αφου βγηκα απο την εντατική (εξαιρετικο προσωπικο εκει) και μετα δε μπορω να πω τα ιδια καλα λογια,, δυστυχως,,εκει βλεπετε ειχαν μαθει σε αλλου ειδους συναλαγη χεχεχεχε,,,
Ο δε κος Βλαχος που λετε οτι ειναι περι του χρηματος, ,,,τον κυνηγουσε ο ανδρας μου να τον πληρωσει! Ομολογω οτι αφου γενησσα και μετα εχασε ενδιαφερον να εθει ο ιδιος προσωπικα, αλλα εστειλε βοηθους του και παρακολουθησαν την πορεια μου και ηρθε ο ιδιος και εκοψε τα 2 ραματα που ειχα δεξια και αριστερα απο την ουλη, η οποια εχει εξαφανιστει εντελως! Αλλα αμα γεννησεις παυει και ο ρολος του μαιευτηρα, ετσι δεν ειναι?

Εν κατακλειδι
δεν τον πηγα σε προσωπικο επιπεδο στην αρχη. Για ενα διαστημα ειχα και μια αλλη γιατρο, η οποια μου χαιδευε τα αυτια,,,, και στην οποια αν βασιζομουν δε θα ειχα το τερας μου τωρα να με αγκαλιαζει και να μου λεει μαμα σ αγαπω!

Οπως και να εχει το θεμα γυναικολογος ειναι προσωπικο.
Καταθετω ομως το ονομα μου σε οποιον το ζητησει σε πι εμ γιατι οντως ψηφιζω δαγκωτα Βλαχο Γ.

elena*
19-05-09, 13:58
εμενα ο δικος μου γιατρος ειναι ο Κουτρουμανης πολυ καλος γιατρος,ψειρας..και πανω απο ολα ανθρωπος!!!

bp-IOLH
19-05-09, 16:15
[QUOTE=aria;924527]μα άλλο νοσοκομείο δεν ειναι το αρεταιειο κ αλλο το αλεξανδρα;
αφου η πεθερα φορουσε ρουχα νοσηλευτριας και δουλευει στο αλεξανδρα πως βρεθηκε ντυμενη στο αρεταιειο; ειναι κατι που δεν καταλαβα καλα..;;QUOTE]

Η κοπέλα είχε έρθει στο ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ, για να κάνει εξετάσεις θρομβοφιλίας και τη συνόδευε η πεθερά της. Τα δυο νοσοκομεία είναι πολύ κοντά (πηγαινοέρχεσαι με τα πόδια).
Το παραπεμπτικό για τις εξετάσεις θρομβοφιλίας το είχε γράψει ο Δασκαλάκης. Αυτό το είδα με τα μάτια μου.
Προφανώς στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ δε γίνονται εξετάσεις θρομβοφιλίας ή, αν γίνονται, για κάποιο λόγο ο Δασκαλάκης την έστειλε στο ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ.

TARA
23-05-09, 12:30
ΑΝ κρατησα το παιδι μου, μετα απο μια πολυ δυσκολη εγκυμοσυνη το οφειλω στο ΘΕΟ, στον Βλάχο και στην Αναστασιου (την καθ Διαβητη Κυησης, τρομερη φροντιδα και γνωση στο τμημα αυτο).

Τελικά οι γνώμες διαφέρουν! Είμαι πολύ απογοητευμένη από την Αναστασίου!
Ανακαλύψαμε τον διαβήτη πριν λίγο καιρό, στον 8ο μήνα, με παρακολουθούσαν από τον 6ο και δυστυχώς τώρα στο τέλος εκτοξεύτηκαν οι τιμές του ζαχάρου. Αντί λοιπόν να με βομβαρδίσει με ινσουλίνη μια και είμαστε στο τέλος και είναι επικίνδυνη κατάσταση, με άφησε με πολύ μικρή δόση, ενώ οι μετρήσεις μου ήταν χάλια! Μέχρι που την περασμένη εβδομάδα την πήρα τηλέφωνο, ήταν αγενής, και το μόνο που είπε ήταν να ξαναπάω και θα δούμε...! Κάνω υπερηχογράφημα και βλέπω ότι το παιδί είναι ήδη 3500 κιλά, επηρρεάστηκε από το ζάχαρο, και πάω επιτόπου σε άλλον διαβητολόγο, κοντά στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ. Ο άνθρωπος έπαθε πλάκα που με άφησαν με ασταθές ζάχαρο στο τέλος του 8ου, αρχίσαμε αμέσως μεγάλες δόσεις ινσουλίνης, και τώρα, μόλις μετά από λίγες μέρες, οι μετρήσεις μου είναι πολύ καλές.΄Ισως γλυτώσω και την καισαρική. Το μωρό μου όμως δυστυχώς πήρε πολύ βάρος, και θα μπορούσαμε να το΄χαμε προλάβει.
Για μένα, η εν λόγω καθηγήτρια, ήταν απαράδεκτη, και ο διαβητολόγος μου είπε ότι υπάρχουν πολλές έγκυες που δεν έμειναν ευχαριστημένες το τελευταίο διάστημα και έφυγαν από κει.

Και επειδή λέγατε για τον Δασκαλάκη, μου΄κανε doppler σε 5 λεπτά στην κυριολεξία, ξέχασε να πάρει μετρήσεις και ξαναγύρισε, δε μέτρησε ούτε περίμετρο κοιλίας, μουρτζούφλης, μου φάνηκε ή πολύ άσχετος ή πολύ βαριεστημένος.

Aggela32
27-05-09, 11:12
Τον Δρακάκη στο Αλεξάνδρας τον ξέρει κανείς;

lena13forever
04-06-09, 19:42
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ Η ΛΕΝΑ!ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΡΟΔΟΛΑΚΗ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ?????ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ 2 ΚΥΣΤΕΣ Κ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΟ Κ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΑΝ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ!

abby
19-06-09, 12:44
ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ΓΕΝΝΕΣ ΜΟΥ ΤΙΣ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟΝ ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ Κ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ Κ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΠΡΟΣΕΞΕ ΑΛΛΑ Κ ΜΕΤΑ Κ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΠΙΠΩΜΑΤΙΚΟ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΙΝΔΥΝΕΨΑ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΗΝ ΜΗΤΡΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΨΟΓΟΣ.ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΛΛΑΖΩ Κ ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΝΩ ΥΠΕΥΘΥΝΑ!

nansoyla
29-06-09, 11:38
καλημερα μηπως γνωριζετε να με ενημερωσετε για τις τιμες των απλων υπερυχων στο νοσοκομειο αλεξανδρασ.και να χρειαζεται να κλεισω καποιο ραντεβου πρωτα?

TARA
29-06-09, 11:55
Θα παρεις στο 1535 και θα κλεισεις ραντεβου. Το κοστος ειναι 8,28 ευρω.

westie
02-07-09, 16:18
γεια σας κορίτσια και έμενα η γιατρός μου στο Αλεξάνδρα είναι και λέγεται Σαμπαλιώτη είναι πολύ καλή, είχα και ιδιώτη γυναικολόγο αλλά απ΄'οταν έμεινα εγκυος μόνο σ΄αυτη, είναι θέμα εμπιστοσύνης

Becky
02-07-09, 16:39
Καλημερα δεν θελω να σε απογοητευσω και εγω την Σαμπαλιωτη ειχα και πηγα συστημενη απο συναδελφους...ολα τελεια μαζι της μεχρι την πιθανη ημερομηνια τοκετου...2 μερες πριν τημ ΠΗΤ πηγα για το NST και δεν ηταν καλο αμεσως μς εστειλε για βιοφυσικο προφιλ που βγηκε οριακα καλο...δεν υπηρχε κινδυνος για μενα η το παιδι αμεσα και ηθελα να περιμενω να δω πως θα παει γιατι ηθελα να γεννησω φυσιολογικα....εκεινη την μερα εφημερευε και μου ειπε να με βαλει με καισαρικη επιτοπου...εννοιειται οτι δεν δεχτηκα και εφυγα!ξαναπηγα τις επομενες 2 μερες ολα ηταν καλα αλλα με ειδε καποιος ειδικευομενος βοηθος της...τελικα 2 μερες μετα με επιασαν κανονικα πονοι και εκανα εισαγωγη τη πηρα τηλεφωο και μου ειπε δεν ερχομαι εχω αδεια γιορταζει ο αντρας μου....εμεινα στην πιο δυσκολη στιγμη ξεκρεμαστη ενω μεχρι τοτε μου ελεγε μην ανυσυχεις παρε με τηλ οποτε γινει κατι μερα η νυχτα....
τελικα εμεινε αφαντη....στην εφημερια ηταν ο ευαγγελου που με ανελαβε και μετα απο 18 ωρες υπομονης επιμονης και προσπαθειας με εβαλε για καισαρικη...ηταν ενα τερας 4 κιλα με τεραστιο κεφαλι!!!ολα πηγαν καλα και η καισαρικη τελεια!
ετσι για πληροφορηση....ελπιζω σε σενα να πανε ολα καλα και να μην σου συμβει κατι παρομοιο....

aimi
03-07-09, 11:16
Τον Δρακάκη στο Αλεξάνδρας τον ξέρει κανείς;
καλημέρα και εγω την ιδια απάντηση ψάχνω.εμενα μου τον σύστησε γνωστός μου γυναικολογος.Για να καταλάβεις εγώ είμαι 19 εβδομάδων και λόγω κακόν οικονιμικών ψάχνω γιατρό του δημοσίου.Αν μάθεις κάτι για αυτόν απαντησέ μου.Ευχαριστώ!

ΔΑΦΝΗ
29-07-09, 21:53
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,
ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΣΤΗΝ 21η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΥΗΣΗΣ, ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟ - ΜΑΙΕΥΤΗΡΑ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ, ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΕΧΕΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

IRINARI
29-07-09, 22:43
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,
ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΣΤΗΝ 21η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΥΗΣΗΣ, ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟ - ΜΑΙΕΥΤΗΡΑ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ, ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΕΧΕΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Καλώς ήρθες και με το καλό σου εύχομαι!!
Ο Αθανασίου είναι ο γυναικολόγος μου,με αυτόν γέννησα τον μπεμπάκο μου και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη.Την ώρα της γέννας ήταν πάρα πολύ χαλαρός και ήρεμος και με βοήθησε πάρα πολύ.
Ότι άλλο θες,πες μου.

Evi_K
05-08-09, 13:50
Εγώ γέννησα το γιο μου Παναγιώτη κατόπιν προτροπής μιας συναδέλφου μου απο το αεροδρόμιο εκεί, με το γιατρό Ευάγγελο Κιοσέ. Έχει τεράστια φήμη και πείρα. Στο ιατρείο του επικρατούν ατελείωτες ουρές. Δέχεται στα εξωτ. απογευματινά του νοσοκομείου. Τώρα παρακολουθεί την εγκυμοσύνη της κόρης μου. Είμαι στις μέρες μου!........
Την 1η φορά που έμεινα έγκυος είχα αποβάλει στη 7w και πήγα στα επείγοντα (πριν κάνω τον γιο μου-το 2005) 12 τη νύχτα και με χειρούργησε ο Δασκαλάκης. Έξω από το χειρουργείο ήταν οι δικοί μου κλαμένοι και αγχωμένοι, και περνούσε το προσωπικό και τους έλεγε να μην ανησυχούν γιατί ήμουν στα καλύτερα χέρια. Πρόσφατα μια γιατρός του Παιδων Αγ. Σοφία μου είπε οτι 2 γέννες έκανε με το Δασκαλάκη και ήταν πολυ ευχαριστημένη. Ο Δασκαλάκης έίναι εκεί σε πολλές εφημερίες (τον εχω δει) και έτσι έχω σχηματίσει καλή γνώμη για αυτόν.
Αυτό που δεν μου άρεσε το 2006 στο νοσοκομείο ειναι τα δωμάτια και ότι εξαιτίας τους πέρασα τα πάνδεινα με το θηλασμό. Με έσωσαν κατόπιν 40ήμερης επίπονης δικής μου προσπάθειας οι εθελόντριες της LA LECHE LEAGUE ΕΛΛΑΔΑΣ, η κα Λώλου της ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΓΑΛΑΚΤΟΣ ΤΟΥ ΕΛΕΝΑΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ και ο παιδίατρος ΣΠΥΡΟΣ ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ, ολοι ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ!!!!!!!!!! (ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΕΙΧΑ ΠΛΡΩΣΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΛΑΨΟΥΝ-ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΔΕΝ ΠΗΡΑΝ ΧΡΗΜΑΤΑ)
Στο "Αλεξανδρας" η παιδίατρος μου είχε συνταγογραφίσει γάλα FRISOLAC, τη 3η μέρα, ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΑΥΤΟ!!!
Μου είχε δε συστηθεί σα φίλη του γιατρού. Τα γαλατάκια για τα προωρα δε πήγαιναν και έρχονταν εντος του Μαιευτηρίου στα υγιή τελειόμηνα -όπως ο γιος μου (στο 5ο όροφο)!!!
Μου είπαν παντως ότι τώρα και καλά άλλαξαν αυτά και ότι εφτιαξαν και καινούρια πτέρυγα!!! ΜΑΚΑΡΙ ΘΑ ΔΩ!!!!!!!!!!!!
ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ/ΓΙΑΤΡΩΝ/ΠΕΙΡΑΣ/ΚΛΠ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!

ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΕΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΑΝΟΙΧΤΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΑΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΕΜΠΟΡΙΟ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΕΠΙΤΗΔΙΩΝ ΠΡΙΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥΣ.
Αλλη μία απάτη είναι αυτή με τα βλαστοκύτταρα.
ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΟ SITE : www.hcbb.gr (http://www.hcbb.gr) της ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΑΘΗΝΩΝ στην ενότητα "'αρθρα".
Για το θηλασμό πριν τη γέννα ενδιαφερθείτε για τις ΔΩΡΕΑΝ ενημερωτικες συναντησεις του ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ (πάρτε τηλεφωνο η μπείτε στο ελληνικό site!
Επίσης φροντίστε να μην σας κάνουν ασκόπως καισαρική. Ενημερωθείτε απο το ΕΥΤΟΚΙΑ GR και απο τα κατα τόπους ιατρεία ΑΝΩΔΥΝΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ του ΙΚΑ...
ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Η ΓΕΝΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ -ΔΥΣΤΥΧΩΣ- ΕΜΠΟΡΙΟ!!!!

ΕΥΗ

Ζουζού1982
20-08-09, 16:43
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Γεννησα και τα 2 μου παιδια φυσιολογικά με τον Αθανασίου. Ήταν γνωστός του άντρα μου που είναι γιατρός. Για να καταλάβεις μενω Θεσσαλονίκη και κατέβαινα Αθήνα κάθε μήνα (μένουν και οι γονείς μου βέβαια εκεί) και γέννησα εκεί κυρίως λόγω του Αθανασίου που με παρακολουθούσε από την αρχή. Σου τον συνιστώ ανεπιφύλακτα. Ο άνθρωπος είναι φοβερός. Είναι πολύ φιλικός και σε υποστηρίζει αρκετά την ώρα του τοκετού. Και οι μαίες του είναι πολύ καλές, ειδικά η Πέρμα την οποία έχει στο Αλεξάνδρα. Πήγαινε και θα με θυμηθείς! Για οποιαδήποτε απορία στείλε μου pm που είναι πιο πιθανόν να το διαβάσω. Αν πας πες μου εντυπώσεις!

vera
23-08-09, 13:40
....στην εφημερια ηταν ο ευαγγελου που με ανελαβε και μετα απο 18 ωρες υπομονης επιμονης και προσπαθειας με εβαλε για καισαρικη...ηταν ενα τερας 4 κιλα με τεραστιο κεφαλι!!!ολα πηγαν καλα και η καισαρικη τελεια!

Ενημερωτικα τα 4 κιλα και το τεραστιο κεφαλι δεν ειναι απο μονα τους λογος για καισαρικη. Ο γιος ηταν 4.050 με μεγαλη περιμετρο κεφαλης (μαλιστα τον κρατησαν για υπερηχο γιατι τρομαξαν) και γεννησα φυσιολογικα σε δυομισι ωρες, απλα με εσκισαν αρκετα.
Το λεω για τις κοπελες που μπορει να εχουν μεγαλα παιδια και προσπαθησουν να τις πεισουν για καισαρικη λογω μεγεθους....

vera
23-08-09, 14:00
Ξερει κανεις τον Βαγγελη Αλεξοπουλο?

geokor08
25-08-09, 08:44
Καλημέρα ,
Πολύ καλά λόγια έχω ακούσει και για τον κο.Πρωτόπαπα.
Σοβαρός και μετρημένος επιστήμονας.Είναι λέκτορας του Πανεπιστημίου Αθηνών.

Lia2009
26-08-09, 23:28
Ξερει κανεις τον Βαγγελη Αλεξοπουλο?

Πρόσφατα, διάλεξα τον κο Ευάγγελο Αλεξόπουλο, και μέχρι τώρα είμαι ευχαριστημένη μαζί του, επειδή μου φαίνεται ανθρώπινος και ξέρει πως να επικοινωνεί μαζί μου. Πριν από αυτόν, ο σύζυγός μου και εγώ επισκεπτόμασταν τρεις γυναικολόγους : την κα Ανθή Λιάπη, έναν γιατρό από το Μητέρα και έναν από το Έλενα. Όλοι τους δεν ξέρουν Αγγλικά! Ο σύζυγός μου είναι Ευρωπαίος πολίτης και δεν είναι από την Ελλάδα. Επιτέλους, διαλέξαμε τον Αλεξόπουλο, επειδή μιλάει και Αγγλικά!

Έχω ακουστά τον κο Δασκαλάκη. Μια φίλη μου τον επισκέπτεται και είναι ευχαριστημένη μαζί του.

Ο κος Γεώργιος Βλάχος είχε κάνει εγχείριση στην αδερφή μου στο Αλεξάνδρα. Η αδερφή μου τότε ήταν 19 χρονών και είχε πρόβλημα με την κύστη. Ο κος Βλάχος είπε στην αδερφή μου ότι μπορεί να είχε καρκίνο μπροστά στη μητέρα μας! Μπορείτε να το φανταστείτε; Ευτυχώς, η αδερφή μου δεν είχε καρκίνο. Προφανώς, ο κος Βλάχος το είπε επειδή είχε έμμονη ιδέα με το οικονομικό.

Συναντήσαμε την κα Λιάπη μια φορά πριν από μερικούς μήνες. Δεν μας άρεσε η νοοτροπία της.

Βανέσσα
28-08-09, 17:17
ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ΓΕΝΝΕΣ ΜΟΥ ΤΙΣ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟΝ ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ Κ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ Κ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΠΡΟΣΕΞΕ ΑΛΛΑ Κ ΜΕΤΑ Κ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΠΙΠΩΜΑΤΙΚΟ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΙΝΔΥΝΕΨΑ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΗΝ ΜΗΤΡΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΨΟΓΟΣ.ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΛΛΑΖΩ Κ ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΝΩ ΥΠΕΥΘΥΝΑ!

abby μπορεις να μου δωσεις την διευθυνση του ιατρειου και το τηλεφωνο του δασκαλάκη? κι εγω είμαι τωρα εγκυος στον 5ο μηνα με επιπωματικο πλακούντα και ψαχνω έναν καλό γιατρο. για τον δασκαλακη έχω ακούσει καλά λόγια από πολλές κοπέλες εδω στο φορουμ. τι ακριβώς έγινε και κινδύνεψες να χάσεις την μήτρα σου?

lena13forever
06-09-09, 22:45
Γεια σας κορίτσια έχω 2 κύστες κ θα με χειρουργήσει ο πρωτόπαπας.Μου έχουν πει ότι είναι καλός γιατρός...ισχύει???και από άποψη οικονομικών αν γνωρίζει κάποια ή αν έχει κάνει το ίδιο χειρουργείο,επειδή δεν ξέρω πόσα χρήματα πιστέυετε ότι είναι καλά να του δώσω????Η μήπως ζητάει συγκεκριμένο ποσό???Βασικά η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ κ πάρα πολλά γιαυτό σας ρωτάω..

MarcoPolo
06-09-09, 23:12
Ο Δασκαλακης δεν ειναι ασχετος ουτε βαριεστημενος απλα ειναι ιδιαιτερα εμπειρος σε προβληματικες κυησεις και επειδη δουλευει απο το πρωι μεχρι το βραδυ και ειναι συνεχεια στο Αλεξανδρας δινει μεγιστη σημασια στις πραγματικα σοβαρες περιπτωσεις και οχι σε πραγματα ρουτινας. Και πιστεψτε με οτι κοβει τοσο πολυ το ματι του που δεν χρειαζεται να καθεται με τις ωρες στον υπερηχο. Δεν πεφτει εξω στις μετρησεις και ειδικα σε κυησεις υψηλου κινδυνου ειναι τοπ.

Το αρνητικο που εχει μονο ειναι οτι δεν εχει χρονο για χασιμο και σου λεει αυτα που χρειαζεται μονο, χωρις να χαιδευει αυτια και να κανει ψυχαναλυση στην εγκυο οπως κανουν αλλοι γιατροι. Στο Αλεξανδρας ανοιγουν ολες οι πορτες αν εισαι ασθενης του Δασκαλακη γιατι ολοι τον αγαπανε αλλα και τον σεβονται.

Εμενα αν δεν με παρακολουθουσε ο Δασκαλακης το πιο πιθανο ειναι οτι θα ειχα πεθανει και εγω και το μωρο. Σε ολα οσα μου ειπε επεσε μεσα ακομα και στο ακριβες βαρος του Μαριου που μας εκαιγε γιατι ηταν πολυ προωρος. Οταν σταθεροποιηθηκα αποφασισε αυτος ποτε ηταν η σωστη ωρα για το μωρο για να κανουμε καισαρικη ενω ολοι οι αλλοι γυναικολογοι του Αλεξανδρας τον πιεζαν απο την 28 εβδομαδα να με ξεγεννησει για να μην ρισκαρει ο ιδιος και το νοσοκομειο. Αυτος επεμενε να κερδισουμε οσο το δυνατον περισσοτερο χρονο για να εχει περισσοτερες πιθανοτητες να τα καταφερει το παιδι. Το πρωι ερχοντουσαν αλλοι γυναικολογοι και πιο μεγαλοι σε θεση και μου ελεγαν αυριο θα σου παρουμε το παιδι και μετα αυτος ερχοταν εβλεπε το παιδι στον υπερηχο εκανε τις μετρησεις και μου ελεγε οχι θα το παλαιψουμε να περασει κι αλλη εβδομαδα και ακυρωνε το χειρουργειο.

Εγω επειδη ηξερα απο την αρχη οτι θα εχω μια πολυ δυσκολη εγκυμοσυνη εψαξα πολυ πριν αποφασισω ποιος θα με αναλαμβανε. Και οποιον ρωτησα στον χωρο της υγειας μου ειπε τα καλυτερα για την εμπειρια του Δασκαλακη. Στο επικοινωνιακο ομως σιγουρα δεν ειναι ο γιατρος που σε εχει στα ωπα ωπα. Σου λεει την αληθεια παντα οπως αυτη ειναι. Και περιμενεις πολυ ωρα στο ιατρειο του.

geokor08
07-09-09, 15:17
Γεια σας κορίτσια έχω 2 κύστες κ θα με χειρουργήσει ο πρωτόπαπας.Μου έχουν πει ότι είναι καλός γιατρός...ισχύει???και από άποψη οικονομικών αν γνωρίζει κάποια ή αν έχει κάνει το ίδιο χειρουργείο,επειδή δεν ξέρω πόσα χρήματα πιστέυετε ότι είναι καλά να του δώσω????Η μήπως ζητάει συγκεκριμένο ποσό???Βασικά η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ κ πάρα πολλά γιαυτό σας ρωτάω..

Καλησπέρα & Καλή Εβδομάδα ,
Σαν γιατρός είναι πάρα πολύ καλός.
Εχει αντιμετωπίσει επιτυχώς 2 αρκετά δύσκολες γέννες συγγενικού
μου προσώπου.Είναι άρκετα φιλικός και προσιτός σαν άνθρωπος.
Οσο αναφορά το χρηματικό μέρος δεν γνωρίζω οποτε δεν μπορώ να
σε κατατοπίσω..

lena13forever
07-09-09, 15:44
ευχαριστώ πολύ...

katerina 27
16-09-09, 17:43
ειμαι απο κρητη νοσηλευτρια στο επαγγελμα κ εχω το νεφρο μου σε μια σπανια θεση οπου θα με επηρασει σε πιθανη εγκυμοσυνη! αφου εψαξα καλα για γιατρους που ειδικευονται σε δυσκολες περιπτωσεις κυησης μου συστησανβ τον κ πελοπιδα κουτρουμανη! το συναντησα κ εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο τη συμπεριφορα του κ απο το ενδιαφερον του. κυροιος γτ ειναι πολυ καλος ανθρωπος κ πολυ σχολαστικος! θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας!

vera
24-09-09, 19:14
Ο κος Γεώργιος Βλάχος είχε κάνει εγχείριση στην αδερφή μου στο Αλεξάνδρα. Η αδερφή μου τότε ήταν 19 χρονών και είχε πρόβλημα με την κύστη. Ο κος Βλάχος είπε στην αδερφή μου ότι μπορεί να είχε καρκίνο μπροστά στη μητέρα μας! Μπορείτε να το φανταστείτε; Ευτυχώς, η αδερφή μου δεν είχε καρκίνο. Προφανώς, ο κος Βλάχος το είπε επειδή είχε έμμονη ιδέα με το οικονομικό.

Ξερεις τι γινεται με το Βλαχο? Ασχολειται πολυ με τα αρνητικα σεναρια και στα λεει καταμουτρα.........και μπορει να σε πανικοβαλει χωρις λογο......αντι δλδ να περιμενει να δει πως θα εξελιχθουν τα πραγματα προιδεαζει αρνητικα τον ασθενη........

Το ιδιο προβλημα ειχε η ξαδερφη μου μαζι του......ελεγε πως καθε φορα που ειχαν ραντεβου εφευγε κλαμμενη απο το ιατρειο, της τα παρουσιαζε ολα μαυρα και τελικα η κοπελα δεν ειχε κανενα προβλημα (παλι για καρκινο της ελεγε) Δεν ειναι θεμα οικονομικου αυτο, απλα δεν ξερει πως να φερθει σε τετοια θεματα....

ANASTASIA-IRENE
29-09-09, 18:06
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΟΝΟΜΑΤΙ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ ΚΩΝ-ΝΟ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ή ΚΑΚΟΥΛΑΚΗ ΑΝΤΩΝΙΟ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ?
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΓΙΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

glykoula26
10-10-09, 12:24
ειμαι στην 26η εβδομαδα και αποφασισα ν αλλαξω γιατρο και βρηκα εναν πολυ καλο στο αλεξανδρας.υπαρχει καμμια κοπελα που να γεννησε εκει?να μου πει μερικα πραγματα για το μαιευτηριο?

theolvas
11-10-09, 20:03
...εγω γεννησα εκει,3 φορες.τι ακριβως θελεις να μαθεις???χαρα μου να σε βοηθησω οπου μπορω...

glykoula26
11-10-09, 20:10
θελω να μαθω αν ησουν ευχαριστημενη, αν σου εδιναν το μωρο αρκετες ωρες πως ηταν οι συνθηκες του νοσοκομειου σε τι δωματιο ησουν περιπου και αν θελεις ποσο σου κοστισε...ζηταω πολλα ε?ειμαι γεματη αποριες σαν νεα μαμα

theolvas
11-10-09, 20:30
λοιπον...το μωρο το ειχα συνεχεια μαζι μου (δεν εχεις επιλογη στο δημοσιο.το μωρο το εχεις διπλα,ανεξαρτητα απο το δωματιο που θα διαλεξεις.).το μωρο το ειχα συνεχως διπλα μου,απο τη στιγμη που μπηκα στο κανονικο μου δωματιο (γιατι γεννησα νυχτα,δηλ την επομενη μερα το πρωι).εμεινα ολες τις φορες σε δικλινο(την πρωτη φορα αμεσως μετα τη γεννα,τη δευτερη κ την τριτη,εμεινα μια μερα σε τετρακλινο μεχρι να βρεθει δωματιο (παντα βρισκεται το δωματιο που θελεις,το πολυ 12 ωρες μετα τη γεννα,).γενικα το βρηκα πολυ καθαρο.στο φαγητο υστερουσε λιγακι,αλλα βολευοταν η κατασταση με τους επισκεπτες που μου φερναν οτι ζητουσα.στο επισκεπτηριο ηταν αρκετα (εως σπαστικα) τυπικοι.σεντονια δεν μου αλλαζαν καθε μερα,ουτε ειχα την καλυτερη θεα,αλλα ειχα τον τελειο γιατρο,με τον οποιο θα γεννουσα κ στο δρομο(που λεει ο λογος).γενικα ομως εμεινα ευχαριστημενη..το καλυτερο????καπου 450 ευρω για 4 μερες σε δικλινο.....(δεν θυμαμαι ακριβως).κ το δωματιο ηταν πιο ευρυχωρο απο τα εξακλινα καποιων ιδιωτικων που τα πληρωνεις χρυσα....αν ξεχασα κατι,ρωτα ελευθερα...

glykoula26
11-10-09, 21:08
με βοηθησες αρκετα!σ ευχαριστω!
δεν ειχα ακουσει και τα καλυτερα και επειδη τωρα αλλαξα γιατρο, απο το ελενα, δεν υξερα τι τελικα ισχυει!
ποιον γιατρο ειχες?εγω τον χατζηπαπα και μου φαινεται μια χαρουλα...

theolvas
11-10-09, 22:16
γουμαλατσος λεγεται,ειναι αναπλ καθηγητης κ πολυ καλος ανθρωπος...τον δικο σου δεν τον ξερω,αλλα γενικα δεν ξερω κ πολλα απο γιατρους.σταθηκα πολυ τυχερη κ βρηκα το γιατρο που μου ταιριαζει πολυ νωρις,κ δεν χρειαστηκε να ψαξω...
οσο για το μαιευτηριο.....3 μερες ειναι,θα περασουν,κ θα σου μεινουν κ στην τσεπη καπου 2500 τουλαχιστο που θα εδινες σε ιδιωτικο,να πας πιο ανετα διακοπες,η οτι αλλο θες.....δεν ειναι τοσο ασχημα παντως...

glykoula26
11-10-09, 23:58
τον ξερω τον γιατρο σου!
οντως δεν ειναι τοσο σημαντικο το που θα γεννησεις αλλα να ειναι καλα το μωρακι και να πανε ολα καλα!σ ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!

theolvas
12-10-09, 00:03
με το καλο το μωρακι σου.....

MAROU
15-10-09, 22:07
κορίτσια ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από εσάς γέννησε σχετικά πρόσφατα στο Αλεξάνδρα τι πράγματα πήρατε μαζί σας στη βαλίτσα και τι πράγματα σας έδωσε το μαιευτήριο πχ.πάνες μωρού,σερβιέτες κ.α

MarcoPolo
15-10-09, 22:29
Με το καλο να ερθει το μωρακι σου!!!!!!!!!!!!!!! Εγω πανες ειχα παρει για το μωρο αλλα μπηκε θερμοκοιτιδα και δεν χρειαστηκαν εσυ καλο ειναι να εχεις μαζι. Σερβιετες παλι πρεπει να παρεις εσυ και ρουχα του παιδιου και οτι αλλο χρειαζεται το παιδι πετσετουλες, σελτεδες και κουβερτουλες, σεντονακια. Οτι χρειαζεσαι εσυ και το παιδι πρεπει να το εχεις μαζι σου.

glykoula26
15-10-09, 22:39
κορίτσια ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από εσάς γέννησε σχετικά πρόσφατα στο Αλεξάνδρα τι πράγματα πήρατε μαζί σας στη βαλίτσα και τι πράγματα σας έδωσε το μαιευτήριο πχ.πάνες μωρού,σερβιέτες κ.α
στο αλεξανδρα θα γεννησεις?ποιον εχεις γιατρο?ποτε το περιμενεις?
σου ευχομαι καλη εγκυμοσυνη και μια ευκολη γεννα..

MAROU
15-10-09, 23:26
Σ'ευχαριστώ glykoula.Ναι στο Αλεξάνδρα θα γεννήσω έχω γιατρό τον Γουμαλάτσο.ΠΗΤ μου έχει δώσει 22/12.Να σου ζήσει το αγοράκι!!

MAROU
15-10-09, 23:29
marco polo σ'ευχαριστώ.Απο ότι κατάλαβα το νοσοκομείο δεν σου δίνει και κάτι..καλού κακού θα τα έχω πάρει όλα μαζί μου

theolvas
16-10-09, 07:57
..πανες δινει το μαιευτηριο.εγω ειχα μαζι μου φορμακια κ ζιπουνακια,γαντακια,ενα σκουφακι κ μια σαλιαρα που δε χρησιμοποιησα,πετσετα για το μωρο,πετσετες για σενα,σεντονακια κ κουβερτουλα για το πυρεξακι,ενα ματακι (αν πιστευεις σε αυτα),πεσετουλες για το ρεψιμο,κ τα προσωπικα σου ειδη.μια αλλαξια(που εβαλαν κ οι τρεις την ιδια) για την εξοδο απο το μαιευτηριο.δεν θυμαμαι κατι αλλο...με το καλο...
υγ σερβιετες να εχεις παρει μαζι σου.εκει σου δινουν στην καλυτερη περιπτωση χαρτοβαμβακο.επισης εσωρουχα μιας χρησης.

glykoula26
16-10-09, 11:29
Σ'ευχαριστώ glykoula.Ναι στο Αλεξάνδρα θα γεννήσω έχω γιατρό τον Γουμαλάτσο.ΠΗΤ μου έχει δώσει 22/12.Να σου ζήσει το αγοράκι!!
αντε κοντευεις εσυ...με το καλο και εσυ το δικο σου μωρακι...

MAROU
16-10-09, 14:29
Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας!!να σας ζήσουν τα μικρά σας!

katerina 27
21-10-09, 11:09
εχω θορυηθει λιγο με το θεμα που βγηκε ξανα στο προσκυνυο με τα νεογνα που πεθαναν στο αλεξανδρα λογο μικροβιου το οποιο υπαρχει στις εντατικες μοναδες ολων των νοσοκομειων κ κλινκων! αυτο μου με ανησυχει ειναι οτι στο συγκεκριμενο νοσοκομειο εχει ξαναεμφανιστει το ιδιο μικροβιο αλλα δεν εχει γινει καμια κινηση απολυμασνσης γιαυο αλλα αντιθετο εχουν αποκρυπτει ολες οι πληροφοριες!! ανησυχω γτ λογο καποιου προβληματος που εχω σως χρειαστει να γεννησω εκει κ να μυ παρουν το παιδι νωριτερα... με αγχωνει τρομερα το γεγονος τι το παδι μου θα μπει στους ιδιους θαλαμους κ ισως ιδιους αναπνευστηρες τους οποιους ποτε δεν εχουν απολυμανει! ευχαριστω γ το χρονο σας1 καλημερα σας κ παλι

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13
21-10-09, 11:26
εχω θορυηθει λιγο με το θεμα που βγηκε ξανα στο προσκυνυο με τα νεογνα που πεθαναν στο αλεξανδρα λογο μικροβιου το οποιο υπαρχει στις εντατικες μοναδες ολων των νοσοκομειων κ κλινκων! αυτο μου με ανησυχει ειναι οτι στο συγκεκριμενο νοσοκομειο εχει ξαναεμφανιστει το ιδιο μικροβιο αλλα δεν εχει γινει καμια κινηση απολυμασνσης γιαυο αλλα αντιθετο εχουν αποκρυπτει ολες οι πληροφοριες!! ανησυχω γτ λογο καποιου προβληματος που εχω σως χρειαστει να γεννησω εκει κ να μυ παρουν το παιδι νωριτερα... με αγχωνει τρομερα το γεγονος τι το παδι μου θα μπει στους ιδιους θαλαμους κ ισως ιδιους αναπνευστηρες τους οποιους ποτε δεν εχουν απολυμανει! ευχαριστω γ το χρονο σας1 καλημερα σας κ παλι

Όταν ήμουν έγκυος το 2ο παιδί (ξεψαρωμένη πια ) σκέφτηκα να γεννήσω σε δημόσιο νοσ/μείο για να γλυτώσω χρήματα φυσικά. Είχα και γνωστό γιατρό στο Αλεξάνδρα, διευθυντη εκεί μέσα, και όλα καλά. Εκείνο το διάστημα γέννησε η αδελφή μιας φίλης μου εκεί η οποία κόλλησε και αυτή και το μωρό ένα νοσοκομειακό μικρόβιο (δεν με ενδιέφερε να μάθω το όνομά του). Το μωρό έμεινε 1 μήνα εκεί στην εντατική προκειμένου να το αντιμετωπίσει και η μαμά μεταφέρθηκε μετά από μία εβδομάδα για 3μήνες τελικά στο Ιπποκράτειο. Ούτε χαρά, ούτε θηλασμός! Ευτυχώς όμως έζησαν και οι δύο. Αυτό για μένα ήταν αρκετό να ξαναπληρώσω στο ιδιωτικό που γέννησα και το πρώτο μου παιδάκι!

MAROU
21-10-09, 11:49
κορίτσια να σας πω την αλήθεια έχω φοβηθεί και εγώ με αυτά που ακούω και διαβάζω για την Μονάδα αυτή στο Αλεξάνδρα.Τρομάζω με το γεγονός ότι αν χρειαστεί να γεννηθεί νωρίτερα ο μικρός μου θα πρέπει να μείνει εκεί και έτσι να είναι σε κίνδυνο η ζωή του.Δεν θέλω καν να το σκέπτομαι.Αλλά τι να κάνω;να αλλάζεις γιατρό στον 8ο μήνα και να δώσεις ένα σωρό λεφτά για να γεννήσεις σε ιδιωτικό δεν είναι και το πιο εύκολο.Τι θα κάνουμε;

small bart
31-10-09, 13:07
Γεια σας.Θα ηθελα τη βοηθεια σας.Ψαχνω γιατρο.Λογω προωρου τοκετου με πολυ δυσαρεστη εκβαση θελω να βρω εναν γιατρο που να ειναι πανω απ΄ολα καλος επιστημονας.Να μπορεσει να με βοηθησει να βρουμε αν υπηρχε καποια αιτια που δεν γνωριζω και σε επομενη εγκυμοσυνη να μην περασω τα ιδια.Θελω ομως γιατρο σε δημοσιο νοσοκομειο και με μια μικρη προτιμηση στο Αλεξανδρα.Επισης οι γιατροι του δημοσιου εχουν δικο τους ιατρειο? Γιατι θα το προτιμουσα.Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

athina15
31-10-09, 13:14
Σου έστειλα π.μ.

small bart
31-10-09, 14:58
:?::?::?:

natasaZ
31-10-09, 19:46
Κοριτσάκι μου, εχω διαβάσει την ιστορία σου κι έχω συγκινηθεί πολύ. Σου ευχομαι μέσα από την καρδιά μου να κρατήσεις συντομα ένα μωράκι στην αγκαλιά σου.
Οι γιατροί που δεν ανήκουν στο ΕΣΥ επιτρέπεται να έχουν ιδιωτικό ιατρείο (πχ οι πανεπιστημιακοί). Εμένα με παρακολουθεί ένας από το Αττικό με ιατρείο στην Ηλιούπολη. Μπορείς εκεί να μιλήσεις με το διευθυντή της κλινικής, τον Σλαμαλέκη, και να σου συστήσει κάποιον δικό του, αναλογα με την περίπτωση.
περιμένω σύντομα ευχάριστα νέα...

small bart
31-10-09, 22:04
Σε ευχαριστω πολυ.Τον δικο σου πως τον λενε?Γιατι μενω Υμηττο και θα με βολευε αν κατεληγα σε αυτον.

Sheena
31-10-09, 22:14
Να΄ξερες πόσο με χαροποιεί αυτό σου το post!!!
Αυτό σημαίνει <<ψηλά το κεφάλι>> και εννοείται ότι είμαι μαζί σου!!!
Ότι δεν με σκοτώνει με κάνει καλύτερο και δυνατότερο.
Οι ευχές μου μαζί σου.

elenik
31-10-09, 22:44
Να΄ξερες πόσο με χαροποιεί αυτό σου το post!!!
Αυτό σημαίνει <<ψηλά το κεφάλι>> και εννοείται ότι είμαι μαζί σου!!!
Ότι δεν με σκοτώνει με κάνει καλύτερο και δυνατότερο.
Οι ευχές μου μαζί σου.

Κι απο εδω το ιδιο :D:D:D

NONH
31-10-09, 23:31
[QUOTE=small bart;1367914]Γεια σας.Θα ηθελα τη βοηθεια σας.Ψαχνω γιατρο.Λογω προωρου τοκετου με πολυ δυσαρεστη εκβαση θελω να βρω εναν γιατρο που να ειναι πανω απ΄ολα καλος επιστημονας.Να μπορεσει να με βοηθησει να βρουμε αν υπηρχε καποια αιτια που δεν γνωριζω και σε επομενη εγκυμοσυνη να μην περασω τα ιδια.Θελω ομως γιατρο σε δημοσιο νοσοκομειο και με μια μικρη προτιμηση στο Αλεξανδρα.Επισης οι γιατροι του δημοσιου εχουν δικο τους ιατρειο? Γιατι θα το προτιμουσα.Σας ευχαριστω εκ των προτερων.[/QUO

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΓΕΡΟ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ
ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ ΟΤΙ Ο ΔΡΑΚΑΚΗΣ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΗ ΕΓΚΥΟΥΣ ΕΚΤΟΣ ΤΙΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΗΣ ΜΑΙΑΣ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗ ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΘΑ ΜΠΩ ΠΑΛΙ ΑΥΡΙΟ ΒΡΑΔΥ Η ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ PRIVE MESSAGE ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΤΗΛ

natasaZ
01-11-09, 11:45
Σου εστειλα πμ με τα στοιχεία του γιατρού μου, αλλα δεν το βγάζει στα απεσταλμένα μου. Το έχεις λαβει? Δεν θελω να δωσω το τηλ του δημόσια.

small bart
03-11-09, 17:33
ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ ΝΑ ΨΑΧΝΩ....

maraki2108
03-11-09, 18:14
Ενας γιατρος που γνωριζω οτι ειναι αστερι (παρολο που δεν ειναι ο γιατρος μου), ειναι ο Χασιακος στο Αρεταιειο. Υπαρχει κι εδω μεσα fun club του. Λενε οτι ειναι ο γιατρος για τις δυσκολες περιπτωσεις. Ειναι δυσκολος να τον βρεις γιατι ειναι παρα πολυ απασχολημενος αλλα πραγματικα λενε οτι αυτο που θα πει αυτο ειναι, και οτι μαζι του ολες νιωθουν απολυτη σιγουρια. Η ξαδερφη μου εκανε δυο αγορακια μαζι του και τον συστηνει κι αυτη ανεπιφυλακτα. Εχει ιατρειο στην λεωφ. Αλεξανδρας αλλα δεν εχω τηλ. του. Παντως αν βαλεις στην αναζητηση το ονομα του θα βρεις το φαν κλαμπ του και μπορεις να διαβασεις πολυ περισσοτερες λεπτομερειες.

bp-IOLH
03-11-09, 19:00
Εμένα ο γιατρός μου είναι ο Χασιάκος και είναι γιατρός για τα δύσκολα.
Είναι πανεπιστημιακός καθηγητής στο Αρεταίειο κι έχει ιδιωτικό ιατρείο έξω.
Του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη.
Αν θέλεις στοιχεια του, στείλε μου π.μ. να σου στείλω το τηλ. του.

small bart
05-11-09, 20:17
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΟΝ ΧΑΣΙΑΚΟ.ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ?

νινετα
05-11-09, 20:44
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΟΝ ΧΑΣΙΑΚΟ.ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ?
Κοριτσακι μου καλησπερα !εγω εχω τον Κων/νο Γαλατη !
Είναι ειδικευμένος στην υπογονιμοτητα !αν σε ενδιαφέρει να σου στείλω πμ τα στοιχεία του να σου πω ότι είναι κορυφή στο ειδώς του και είναι και άνθρωπος μια φίλη με μίση σάλπιγγα και μίση ωοθήκη τώρα έχει 2 ζουζούνια ! εμενα αυτος ο γιατρος μου εδωσε τα δυο μου ζουζουνια και τον μικρο μου των εσωσε απο τον θανατο ![/SIZE][/FONT]

small bart
05-11-09, 21:10
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΡΟΩΡΟ ΤΟΚΕΤΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΨΑΞΩ ΓΙΑ ΠΙΘΑΝΕΣ ΑΙΤΙΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΝΩΡΙΖΩ.ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΘΑ ΤΟ ΔΩ ΚΑΙ ΝΙΝΕΤΑ Ο ΓΑΛΑΤΗΣ ΣΕ ΠΟΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΙΝΑΙ?

νινετα
05-11-09, 21:17
κοριτσακι μου ειναι στο μητερα -ιασω -λητω!σου εχω στειλει και πμ .

MarcoPolo
05-11-09, 21:21
Πηγες στον Δασκαλακη και κατι σε χαλασε μαλλον??? Σε ρωταω γιατι εγω στο ειχα προτεινει και ελπιζω να μην εγινε κατι που δεν σου αρεσε.

small bart
05-11-09, 21:24
Τον ειχε η αδερφη κολητης μου και εκανε κατι απαραδεκτο.αν θες θα σου στειλω πμ

MarcoPolo
05-11-09, 21:26
Αν μπορεις στειλε μου γιατι οντως μου κανει εντυπωση καθως σε εμενα ηταν αψογος και μου εσωσε τη ζωη και του παιδιου μου.

MarcoPolo
05-11-09, 21:34
Τεραστια εμπειρια εχει ο Αντσακλης επισης. Ειναι ισως ο πιο καλος και εμπειρος γυναικολογος στην Ελλαδα. Το μονο αρνητικο του ειναι η ηλικια του αλλα ειναι πολυ σχολαστικος και προσεκτικος ειδικα σε δυσκολες περιπτωσεις. Αυτος εξελιξε την γυναικολογια στην Ελλαδα. Εχει γραφειο εξω απο οτι γνωριζω και ειναι ο πιο μεγαλος του Αλεξανδρας σε θεση.

small bart
05-11-09, 21:55
ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΗΡΕΣ ΤΟ ΜΗΝ?

MarcoPolo
05-11-09, 22:10
Ναι καλε μην στενοχωριεσαι δεν ειμαι και ο Δασκαλακης. Απλα μου εκανε εντυπωση γιατι σε εμενα ηταν πολυ ενταξει. Παντως ειτε τον Δασκαλακη επιλεξεις ειτε τον Αντσακλη εχουν μεγαλη εμπειρια. Ευχομαι ολα να σου πανε καλα, και απο εδω και περα στη ζωη σου να εχεις μονο χαρες!!!!!!!!!!!!!

small bart
05-11-09, 22:22
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΜΑΚΑΡΙ.

theolvas
06-11-09, 11:03
γουμαλατσος στο αλεξανδρα.δεν θυμαμαι αν στο εχω ξαναπει.....

loukomamy
06-11-09, 13:53
Αυτό ήταν απο τα καλύτερα post που διάβασα σήμερα! Πραγματικά χάρηκα πολύ που μπαίνεις στη διαδικασία για μια νέα αρχή. Δυστυχώς δε μπορώ να σε βοηθήσω με γιατρό σε Κρατικό Νοσοκομείο, αλλά πραγματικά πιστεύω οτι αυτό είναι το εύκολο κομμάτι.... Υπάρχουν πολλοί καλοί γιατροί. Το θέμα ήταν να πάρεις εσύ την απόφαση για μια νέα αρχή. Αυτό για μένα ήταν το δυσκολότερο.

Σου εύχομαι να αποκτήσεις γρήγορα ένα γερό μωράκι! Σου αξίζει.

small bart
06-11-09, 23:42
ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ.ΑΡΧΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΩ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΤΟΝ ΠΡΟΩΡΟ ΤΟΚΕΤΟ ΚΑΙ ΤΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΧΩ ΝΑ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ.ΕΞΑΛΛΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΤΗΣ ΕΡΥΘΡΑΣ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΗΘΕΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ 6 ΜΗΝΕΣ.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΝΤΩΣ loukomamy

ραφαελ
07-11-09, 00:51
ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ.ΑΡΧΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΩ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΤΟΝ ΠΡΟΩΡΟ ΤΟΚΕΤΟ ΚΑΙ ΤΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΧΩ ΝΑ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ.ΕΞΑΛΛΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΤΗΣ ΕΡΥΘΡΑΣ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΗΘΕΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ 6 ΜΗΝΕΣ.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΝΤΩΣ loukomamy

εγω μετα απο μια περιπέτεια που ειχα με ασχημη καταληξη αποφάσισα ότι θα πάω μονο σε ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ κ οχι σε γιατρουδάκο της πλάκας.Κοιτάζω μονο βιογραφικά πια.Προσπαθω να δω που έχει σπουδάσει, που εκανε μεταπτυχιακό κ αν μπορει να με στειλει Αγγλια.Αυτη την στιγμη εχω παει σε 4 κ κατεληξα σε καποιον που κανει προγεννετικη διαγνωση κ έχει κ την δυνατότητα για Αγγλια.
Πριν 6 μηνες έλεγα ο γιατρος μου εινια ΘΕΟΣ τωρα δεν το ξαναλέω.Επίσης έχω διαβάσει πολλά ονοματα στο φορουμ κ ειναι τρελαμενες με συγκεκριμένους γιατρος, απλα ετυχε σε αυτες να πάνε όλα καλά, δεν ειδαν την αλλη πλευρα το θεματος κ ποσες αλλες ειναι δυσαρεστημενες με τους ίδιους.

small bart
07-11-09, 08:47
εγω μετα απο μια περιπέτεια που ειχα με ασχημη καταληξη αποφάσισα ότι θα πάω μονο σε ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ κ οχι σε γιατρουδάκο της πλάκας.Κοιτάζω μονο βιογραφικά πια.Προσπαθω να δω που έχει σπουδάσει, που εκανε μεταπτυχιακό κ αν μπορει να με στειλει Αγγλια.Αυτη την στιγμη εχω παει σε 4 κ κατεληξα σε καποιον που κανει προγεννετικη διαγνωση κ έχει κ την δυνατότητα για Αγγλια.
Πριν 6 μηνες έλεγα ο γιατρος μου εινια ΘΕΟΣ τωρα δεν το ξαναλέω.Επίσης έχω διαβάσει πολλά ονοματα στο φορουμ κ ειναι τρελαμενες με συγκεκριμένους γιατρος, απλα ετυχε σε αυτες να πάνε όλα καλά, δεν ειδαν την αλλη πλευρα το θεματος κ ποσες αλλες ειναι δυσαρεστημενες με τους ίδιους.
ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΣ ΠΛΗΡΩΣ ΣΕ ΟΛΑ!ΤΕΛΙΚΑ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΚΑΤΕΛΗΞΕΣ?

loukomamy
09-11-09, 10:08
Κατ αρχήν συμφωνώ οτι όταν σου τύχει τέτοιο κακό ψάχνεις πολύ τον επόμενο γιατρό και θες τον καλύτερο.

Εμένα η εγκυμοσύνη μου ήταν αυτό που λέμε "υψηλού ρίσκου" και ευτυχώς το ήξερα πολύ πριν μείνω έγκυος γιατί θα μπορούσε να μου είχε κοστίσει πολλές αποβολές. Για το λόγο αυτό όταν μπήκαμε με τον άντρα μου στη διαδικασία για μωρό, άρχισα να βλέπω γυναικολόγους, να ψάχνω στο internet ποιός απο όλους αυτούς ειδικεύεται, τί μεταπτυχιακά έχει κάνει, τα πάντα. Δε σας κρύβω οτι έμπλεξα σε ένα φαύλο κύκλο.... Ο καθένας έλεγε ότι θεωρούσε σωστό, μας είχαν βάλει σε ένα κυκεώνα εξετάσεων που μου κόστισε και σε χρόνο και σε χρήμα και φυσικά και στην ψυχολογία μου. Είχα ένα αυτοάνοσο πιθανότατα εκ γενετής, και με έκαναν να νοιώθω άρρωστη... Τελικά κετέληξα στον γιατρό που μου φέρθηκε πιο ανθρώπινα και δε το μετάνοιωσα.

Θέλω απλώς να πω, οτι φυσικά ο γιατρός πρέπει να είναι καλός επιστήμονας, αλλά μην παραμερίζετε και την ανθρώπινη πλευρά του θέματος. Κυρίως εσείς που έχετε περάσει τόσο δύσκολες καταστάσεις....

Σας εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου ότι καλύτερο.

ραφαελ
09-11-09, 11:13
Κατ αρχήν συμφωνώ οτι όταν σου τύχει τέτοιο κακό ψάχνεις πολύ τον επόμενο γιατρό και θες τον καλύτερο.

Εμένα η εγκυμοσύνη μου ήταν αυτό που λέμε "υψηλού ρίσκου" και ευτυχώς το ήξερα πολύ πριν μείνω έγκυος γιατί θα μπορούσε να μου είχε κοστίσει πολλές αποβολές. Για το λόγο αυτό όταν μπήκαμε με τον άντρα μου στη διαδικασία για μωρό, άρχισα να βλέπω γυναικολόγους, να ψάχνω στο internet ποιός απο όλους αυτούς ειδικεύεται, τί μεταπτυχιακά έχει κάνει, τα πάντα. Δε σας κρύβω οτι έμπλεξα σε ένα φαύλο κύκλο.... Ο καθένας έλεγε ότι θεωρούσε σωστό, μας είχαν βάλει σε ένα κυκεώνα εξετάσεων που μου κόστισε και σε χρόνο και σε χρήμα και φυσικά και στην ψυχολογία μου. Είχα ένα αυτοάνοσο πιθανότατα εκ γενετής, και με έκαναν να νοιώθω άρρωστη... Τελικά κετέληξα στον γιατρό που μου φέρθηκε πιο ανθρώπινα και δε το μετάνοιωσα.

Θέλω απλώς να πω, οτι φυσικά ο γιατρός πρέπει να είναι καλός επιστήμονας, αλλά μην παραμερίζετε και την ανθρώπινη πλευρά του θέματος. Κυρίως εσείς που έχετε περάσει τόσο δύσκολες καταστάσεις....

Σας εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου ότι καλύτερο.

λουκουμάκι συμφωνω με οσα λες.αλλα εγω πηγα σε 4 οι δυο απλοι μαιυτηρες κ με συστησαν και μου ειπαν οτι ειναι ΘΕΟΙ και τελειοι...και και και δεν ξερω κ εγω γιατι πήγα.Η μια μου ειπε εχω παιδι κ δεν χρειάζομαι αλλο...όσο για το φολικο να κανω οτι θελω.ας το παρω ας μην το παρω δεν το δεχοταν.ειναι απάντηση γιατρου αυτη?Επίσης εχω ενα ινομυωμα ειναι μεγαλο 6εκ.,οι αλλοι οι γιατροι μου ειπαν να μην το πειραξω γιατι μπορει να γινει ζημια και να μην καταφερω να κάνω αλλο παιδι...αυτη ξερετε τι μου ειπε?Ειναι θαυμα που εφερες στον κοσμο ενα παιδι,και τι μανα ειμαι εγω που μενω εγκυος χωρις να βγαλω το ινομυωμα....κ της εξηγω στην 1η εγκυμοσυνη δεν το ηξερα οτι εχω ινομυωμα...κ στην 2η μου ειπε ο γιατρος δεν υπάρχει πρόβλημα.Εμένα μονο ο ΕΙδικος στην προγεννετικη διαγνωση(δεν γραφω ονομα μην εχουμε κ κανενα προβλημα) μου φέρθηκε αψογα.Δεν με έκανε να νιώσω αρρωστη.Ναι εχω ενα ινπμυωμα και μου ειπε οτι δεν ειμαι σωστη....

loukomamy
09-11-09, 13:11
λουκουμάκι συμφωνω με οσα λες.αλλα εγω πηγα σε 4 οι δυο απλοι μαιυτηρες κ με συστησαν και μου ειπαν οτι ειναι ΘΕΟΙ και τελειοι...και και και δεν ξερω κ εγω γιατι πήγα..

Πρώτα πρώτα για εμένα δεν υπάρχουν ΘΕΟΙ. Ολοι οι γιατροί ανεξαιρέτως είναι ανθρωποι που σημαίνει οτι μπορεί να κάνουν λάθος. Θα μου πεις υπάρχουν λάθη και λάθη.... δυστυχώς όμως , νομίζω οτι πρέπει να αποδεχτούμε την πραγματικότητα οτι δηλαδή μπορεί να γίνει και το τραγικό λάθος όσο καλός και συνειδητοποιημένος και αν είναι ο γιατρός. Δε συζητώ φυσικά για την περίπτωση της small bart (και ζητώ συγγνώμη που αναφέρομαι ξανά) που έγιναν τραγικά λάθη και απο πολλούς γιατρούς (έκτος αν έχω καταλάβει λάθος εγω...).

Η μια μου ειπε εχω παιδι κ δεν χρειάζομαι αλλο...όσο για το φολικο να κανω οτι θελω.ας το παρω ας μην το παρω δεν το δεχοταν.ειναι απάντηση γιατρου αυτη?Επίσης εχω ενα ινομυωμα ειναι μεγαλο 6εκ.,οι αλλοι οι γιατροι μου ειπαν να μην το πειραξω γιατι μπορει να γινει ζημια και να μην καταφερω να κάνω αλλο παιδι...αυτη ξερετε τι μου ειπε?Ειναι θαυμα που εφερες στον κοσμο ενα παιδι,και τι μανα ειμαι εγω που μενω εγκυος χωρις να βγαλω το ινομυωμα....κ της εξηγω στην 1η εγκυμοσυνη δεν το ηξερα οτι εχω ινομυωμα...κ στην 2η μου ειπε ο γιατρος δεν υπάρχει πρόβλημα.Εμένα μονο ο ΕΙδικος στην προγεννετικη διαγνωση(δεν γραφω ονομα μην εχουμε κ κανενα προβλημα) μου φέρθηκε αψογα.Δεν με έκανε να νιώσω αρρωστη.Ναι εχω ενα ινπμυωμα και μου ειπε οτι δεν ειμαι σωστη.....

Είναι αυτό ακριβώς που λέμε. Ο γιατρός δεν αρκεί να είναι καλός επιστήμονας. Πρέπει να είναι και άνθρωπος.

ekok
11-11-09, 13:30
Γεια σας μανουλες. ψαχνω για κάποιον καλό γυναικολόγο στην περιοχή ΙΛΙΟΝ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ.Γνωρίζετε κανέναν;
Να χαιρεστε τα παιδάκια σας.
φιλιά

glykoula26
23-11-09, 16:35
καλησπερα κοριτσια!να ρωτησω ξερει καποια τις τιμες των δωματιων στο αλεξανδρα?
τους εχω ρωτησει αλλα ποτε δεν μου απαντανε!

amarag76
26-11-09, 06:06
Kalimera se olous. Me to kalo! Gennisa stis 30/10 sto Alexandra. Emeina se diklino apo tin arxi kai emeina efxaristimeni. Gia 4 vradia edwsa 405 evrw. An pareis tilefwno sto Logistirio sou dinoun o,ti pliroforia theleis gia ta xrimata kai ta kosti. Pira mazi mou o,ti sou egrapsan parapanw oi alles mamades, afta mas eixe pei kai i maia tou Alexandra opou ekana Anwdino Toketo. Den allazoun sixna sentonia, na to zitas. Oso gia to mikrovio,to thema "eskase" mia vdomada peripou prin gennisw. Fisika kai ekanan o,ti eprepe, afto na min to amfisviteis. I koumpara mou einai mikroviologos kai gennise kai ta 2 padua tis sto Alexandra, i kopela dipla mou sto thalamo itan giatros, emena afto kati mou leei :-).

peny
26-11-09, 10:47
Σίγουρα το Αλεξάνδρας και το Έλενας είναι εξειδικευμένα!Και εγώ στο Αλεξάνδρας γέννησα το 2ο του 2008 και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη.Βέβαια εγώ είχα και τη μάνα μου που δούλευε χρόνια εκεί και ήταν όλοι γνωστοί. Έμεινα σε τετράκλινο γιατί στην αρχή δεν βρισκόταν δωμάτιο και όταν μετά από κάποιες ώρες βρέθηκε μονόκλινο εγώ έιχα γνωριστεί με τις κοπέλες και δεν ήθελα να φύγω.Το φαγητό ήταν πολύ καλό.Να φανταστείς ότι έτρωγα ότι μου έφερναν απεξω αλλά και το φαγητό ( στην εγκυμοσύνη μου είχα πρόβλημα με καούρες και δεν μπορούσα να φάω τίποτα).Ήταν πολύ καθαρά.Όλα μια χαρά. Στην τελική για 3 μέρες πας και ξέρεις ότι μπορούν να αντιμετωπίσουν και τις πιο δύσκολες καταστάσεις. Ο γιατρός μου ήταν ο Κιοσές που είναι διευθυντής της γυναικολογικής και ήταν πολύ καλός.Και κάτι που του αναγνωρίζω είναι πως αν και ερχόμουν από Κόρινθο την πρώτη φορά που έιχα ραντεβού στο νοσοκομείο δεν με έβαλε με τεχνητους πόνους γιατί δεν ήθελε να μου κάνει καισαρική αν δεν έπιαναν αυτοί και με έδιωξε.

MissPsipsina
29-11-09, 23:45
Γεια σας κοριτσια!!!
Και εγω σκεφτομαι να γεννησω στο Αλεξανδρα. Ομως δεν ειμαι πια τοσο σιγουρη αν έκανα καλη επιλογή. Το βασικο ηταν για μενα να εχω συνεχεια το μωρακι μου μαζι, να μην του δινουν αλλο γαλα, κτλ.

Δεν ειμαι απο δω και το πρωτο μου σοκ ηταν οτι ο γιατρος μου ζηταει 1500ε για τη γεννα!!!! Αυτο το θεωρω απαραδεκτο και δεν το περιμενα σε δημοσιο νοσοκομειο. Για πιο λογο να του δώσω κατι; δεν περνει μισθο απο νοσοκομειο; δεν καταλαβαινω...:confused:
Ειναι παρανομο αυτο, δεν ειναι;
Σκεφτομαι να μην πληροσω, αλλα δεν ξερω αν γινεται, και φοβαμαι για το μωρο οτι δεν θα το προσεξουν οσο πρεπει... Ο γιατρος μας ηταν συστεμενος απο καποιους γνωστους των δικων του φιλου μου, αλλα να σας πω την αληθεια δεν τον βρισκω "my person" αν ξερετε τι θελω να πω.
Τεσπα, νομιζω ειναι λιγο αργα για αλλαγη τωρα...
και δεν εχω ουτε χρονο ουτε λεφτα να κανω casting γυναικολογων...
Λενε οτι αυτος ειναι πολυ καλος, εγω παντως ελπιζω δεν θα χρειαστει να το τσεκαρουμε αν οντως ειναι καλος.
Οσο και καλος να ναι δεν αξιζει να του δοσω φακελακι με τοσα λεφτα για να κανει τη δουλεια του, κατι που ειναι υποχρεωμενος να το κανει...
Κανω λαθος;

Αλλο που με προβλιματιζει ειναι οτι ακουσα τωρα τελευταια οτι δεν μπορεις να εχεις τον ανδρα η κανεναν αλλον μαζι σου στην αιθουσα τοκετου. Οντος ισχυει;
αν εχεις ελευθερια να διαλεξεις σε τι σταση θελεις να γεννησεις, αν σε βοηθαει η μαια;
αν δινουν καποια φαρμακα να προχορησει γεννα πιο γριγορα;
αν κανουν περινεοτομη σε ολες η μονο αν χρειαστει;

Επισης θα ηθελα να μου πειτε αν θα με εξετασουν φοιτητες για να μαθουν καποια πραγματα επειδη ειναι πανεπιστημιακο νοσοκομειο. Δεν το θελω... Και βασικα που γινονται εξετασεις μετα το τοκετο; σε καποιο αλλο ειδικο δωματιο η σε δωματιο που θα με βαλουν και θα με κοιτανε και αλλες κοπελες που θα ειναι μαζι μου;

το ξερω, εχω πολλες αποριες, αλλα ειναι το πρωτο μου παιδακι και δεν ειμαι στην χωρα μου και ειναι λιγο διαφορετικα τα πραγματα εδω.

foulina
30-11-09, 00:17
Γεια σας κοριτσια!!!
Και εγω σκεφτομαι να γεννησω στο Αλεξανδρα. Ομως δεν ειμαι πια τοσο σιγουρη αν έκανα καλη επιλογή. Το βασικο ηταν για μενα να εχω συνεχεια το μωρακι μου μαζι, να μην του δινουν αλλο γαλα, κτλ.

Δεν ειμαι απο δω και το πρωτο μου σοκ ηταν οτι ο γιατρος μου ζηταει 1500ε για τη γεννα!!!! Αυτο το θεωρω απαραδεκτο και δεν το περιμενα σε δημοσιο νοσοκομειο. Για πιο λογο να του δώσω κατι; δεν περνει μισθο απο νοσοκομειο; δεν καταλαβαινω...:confused:
Ειναι παρανομο αυτο, δεν ειναι;
Σκεφτομαι να μην πληροσω, αλλα δεν ξερω αν γινεται, και φοβαμαι για το μωρο οτι δεν θα το προσεξουν οσο πρεπει... Ο γιατρος μας ηταν συστεμενος απο καποιους γνωστους των δικων του φιλου μου, αλλα να σας πω την αληθεια δεν τον βρισκω "my person" αν ξερετε τι θελω να πω.
Τεσπα, νομιζω ειναι λιγο αργα για αλλαγη τωρα...
και δεν εχω ουτε χρονο ουτε λεφτα να κανω casting γυναικολογων...
Λενε οτι αυτος ειναι πολυ καλος, εγω παντως ελπιζω δεν θα χρειαστει να το τσεκαρουμε αν οντως ειναι καλος.
Οσο και καλος να ναι δεν αξιζει να του δοσω φακελακι με τοσα λεφτα για να κανει τη δουλεια του, κατι που ειναι υποχρεωμενος να το κανει...
Κανω λαθος;

Αλλο που με προβλιματιζει ειναι οτι ακουσα τωρα τελευταια οτι δεν μπορεις να εχεις τον ανδρα η κανεναν αλλον μαζι σου στην αιθουσα τοκετου. Οντος ισχυει;
αν εχεις ελευθερια να διαλεξεις σε τι σταση θελεις να γεννησεις, αν σε βοηθαει η μαια;
αν δινουν καποια φαρμακα να προχορησει γεννα πιο γριγορα;
αν κανουν περινεοτομη σε ολες η μονο αν χρειαστει;

Επισης θα ηθελα να μου πειτε αν θα με εξετασουν φοιτητες για να μαθουν καποια πραγματα επειδη ειναι πανεπιστημιακο νοσοκομειο. Δεν το θελω... Και βασικα που γινονται εξετασεις μετα το τοκετο; σε καποιο αλλο ειδικο δωματιο η σε δωματιο που θα με βαλουν και θα με κοιτανε και αλλες κοπελες που θα ειναι μαζι μου;

το ξερω, εχω πολλες αποριες, αλλα ειναι το πρωτο μου παιδακι και δεν ειμαι στην χωρα μου και ειναι λιγο διαφορετικα τα πραγματα εδω.

Κοποέλα μου σου εύχομαι με το καλό. Εγώ γέννησα και τα δυο μου παιδια σε δημοσια νοσοκομεια (Αττικο & Ελενας) Ο λόγος που σου απαντώ είναι να σου πω πως νομίζω οτι αδικεις λίγο τους δημοσιους γιατρους. Αν πήγαινες στο Αλεξάνδρα για να σε ξεγγενήσει ο καθε τυχαρπαστος γιατρος που ουτε θα τον είχες ξαναδει στη ζωή σου σαφώς και δε θα του εδινες ευρω τσακιστο. Τωρα ομως που θες ενα γιατρο ανα πασα ωρα και στιγμη είτε μαυρη νύχτα, είτε αυτος είναι κομματια απο τις εφημεριες για να σε ξεγεννησει ή για να τον ρωτήσεις κάποια σου απορία ή φοβία που έχεις στην εγκυμοσυνη νομίζω οτι θα πρέπει να αμοιφθει. Οσον αφορα για συνοδους συνήθως στα δημοσια δεν επιτρεπουν. Στο Αττικο βεβαια ο γιατρος μου μου είχε πει πως αν δεν είχε χειρουργεια θα μπορούσε να αφήσει τον αντρα μου μεσα. Τελικα γεννησα με καισαρική παρολα αυτα του επετρεψε να μπει πριν μπω στο χειρουργείο. Στο Ελενας όμως ουτε λόγος. Ελπίζω να σε βοηθησα λιγο. Παντως αν ο γιατρος δε σε καλυπτει ποτε δεν είναι αργα να τον αλλάξεις. Οι γιατροι σε δημόσιο άλλωστε το ίδιο ποσο παίρνουν πανω κατω.

peny
30-11-09, 10:40
psipsina αν θέλεις μπορείς να γεννήσεις χωρίς να σε παρακολουθεί κάποιος γιατρός. Απλά όταν σε πιάσουν οι πόνοι θα πας στο Αλεξάνδρας και όποιος έχει βάρδια θα σε ξεγεννήσει.Τον άντρα σου δεν μπορείς να τον έχεις μαζί σου στην αίθουσα τοκετών για το λόγο ότι τα δωματιακια που περνας τους πόνους είναι διπλά και μπορεί να είσαι στο ίδιο δωμάτιο με κάποια άλλη.Τώρα για τη μαία και τις ιδιαίτερες στάσεις δεν ξέρω.Πάντως για να έχεις μαία πρέπει να την πληρώσεις γιατί ο γιατρός ξεγεννάει πολλές και έρχεται το τελευταίο πεντάλεπτο αλλιώς τους πόνους τους περνάς μόνη. Η δική μου συνεργαζόταν με τον γιατρό μου την είχα όλη την ώρα μαζί μου και πήρε 200?. Όσον αφορά την επισκληρίδιο άμα θες σου κάνουν αλλά πρέπει να πληρώσεις τον αναισθησιολόγο 120?. Τα ποσά που σου γράφω ήταν το 2008 που γέννησα εγώ. Φοιτητές δεν με εξέτασαν ούτε είδα να εξέτασαν κάποια άλλη κοπέλα. Μετά τον τοκετό θα σου κάνει μια επίσκεψη ο γιατρός στο δωμάτιο και θα σε εξετάσει εκεί. Όλες οι κοπέλες όμως για τον ίδιο λόγο είναι εκεί.Ελπίζω να σου έλυσα τις απορίες σου. Με το καλό το μωράκι σου!!

ΓΑΛΑΝΗ
02-12-09, 22:38
Γεωργιος Βλάχος.
Σε οτι αφορα τον τροπο του ειναι αποτομος και τα λεει τσεκουρατα (ως και ωμα θα ελεγα). Ομως
1. Μου ζητησε εξετασεις , βασει του Ιστορικου μου, που εσωσαν την εγκυμοσυνη μου γιατι χαρη αυτων αρχισα υποστηρικτικη της κυησης θεραπεια εγκαιρως
2. Βραδυ παντα εβγαινε στο τηλεφωνο (χρειαστηκε να κανουμε νοσηλειες στο νοσοκομειο κατι αγριες βραδυες).
Αυγουστο παραταγε το εξοχικο του ενω ηταν σε διακοπες και ερχοταν επισκεψη στο νοσοκομειο να με δει ακομα και σκ (και δε ζητησε γι αυτο χρηματα)

Ειναι ακριβος ναι (και ο αθεοφοβος ,,αυτο αληθεια μου εκανε ασκημη εντυπωση, ζητησε να πληρωθει την μετεγχειρητικη εξεταση), αλλά στον 8ο μηνα που πηγαιναμε καθε βδομαδα 2 και 3 φορες πληρωθηκε μια ή 2 φορες ολο και ολο και επισης μετα απο 2 χρονια που πηγε συναδελφος μου του πηρε λιγοτερα χρηματα απο εμενα, γιατι εργαζοταν μονο αυτος και οχι η συζυγος του (την οποια υποστηριξε σε μια διαδικασια μαραθωνιου φυσικου τοκετου).
Δε μας παρεπεμψε σε ιδιωτικα εξεταστηρια (ξερετε απο αυτα που παιρνουν οι γιατροι μιζες) παρα μονο στον 8ο μηνα οπου τα πραγματα ηταν πολυ σοβαρα για το παιδι και ηθελε συγκεκριμενο εξειδικευμενο γιατρο που να του εχει απολυτη εμπιστοσυνη, μεχτρ τοτε μας ελεγε και πηγαιναμε στο ταμειο μας ή στο Αλεξανδρας.
Στο Αλεξανδρας το προσωπικο τον σεβεται ως γιατρο αλλα δε τον πανε μερικοι γιατι δε σηκωνει πολλα πολλα με τους ασθενεις του, απαιτει γι αυτους σωστη νοσηλεια (παρεπιτοντως δεν εχω παρα μονο ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ καλα λογια να πω για την μοναδα εγκυμοσυνης σε κινδυνο, για ολο το προσωπικο ,,εκτος απο μια νοσηλευτρια . ΠΡΟΣΘΗΚΗ γεγονοτος. Ημουν με υψηλοτατο ζαχαρο, μπηκα να κανω ενεσεις κορτιζόνης και ενω η καθ Αναστασιου ειχε παρει τλεφωνα να μαθει τι και πως πηγαινα, η βοηθος ενδοκρινολογος ερχοταν καθε τρις και λιγο να με δει, το βραδυ καποια στιγμη κατεβασα ζαχαρο 40 , ξυπναω την νοσηλευτρια, η οποια με ρωτα με μισο ματι τι θελω να κανει , με προτρεπει να παω να κοιμηθω και θα το δουμε το πρωι. Ευτυχως ηδη ηξερα αρκετα ωστε να ξερω οτι επρεπε να φαω κατι, περιδρομιασα λιγο τυρακι και ενα ροδακινο και ηρθα στα ισα μου). Για το προσωπικο οταν γεννησα αφου βγηκα απο την εντατική (εξαιρετικο προσωπικο εκει) και μετα δε μπορω να πω τα ιδια καλα λογια,, δυστυχως,,εκει βλεπετε ειχαν μαθει σε αλλου ειδους συναλαγη χεχεχεχε,,,
Ο δε κος Βλαχος που λετε οτι ειναι περι του χρηματος, ,,,τον κυνηγουσε ο ανδρας μου να τον πληρωσει! Ομολογω οτι αφου γενησσα και μετα εχασε ενδιαφερον να εθει ο ιδιος προσωπικα, αλλα εστειλε βοηθους του και παρακολουθησαν την πορεια μου και ηρθε ο ιδιος και εκοψε τα 2 ραματα που ειχα δεξια και αριστερα απο την ουλη, η οποια εχει εξαφανιστει εντελως! Αλλα αμα γεννησεις παυει και ο ρολος του μαιευτηρα, ετσι δεν ειναι?

Εν κατακλειδι
δεν τον πηγα σε προσωπικο επιπεδο στην αρχη. Για ενα διαστημα ειχα και μια αλλη γιατρο, η οποια μου χαιδευε τα αυτια,,,, και στην οποια αν βασιζομουν δε θα ειχα το τερας μου τωρα να με αγκαλιαζει και να μου λεει μαμα σ αγαπω!

Οπως και να εχει το θεμα γυναικολογος ειναι προσωπικο.
Καταθετω ομως το ονομα μου σε οποιον το ζητησει σε πι εμ γιατι οντως ψηφιζω δαγκωτα Βλαχο Γ.
ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΡΚΕΤΟς ΚΑΙΡΟς ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΟΣΑ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙς ΜΑ ΟΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕς Ο ΒΛΑΧΟς ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΣΩΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΣΕ ΜΗ ΒΙΩΣΗΜΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΣΩΣΕΙ ΕΜΕΝΑ ΑΠΟ ΣΗΓΟΥΡΟ ΤΕΛΟς ΣΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΝΑς ΑΛΛΟς ΟΥΤΕ Ο ΓΙΑΤΡΟς ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΞΑΝΑΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ,ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΕΠΑΡΧΙΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΥΣΤΗΜΕΝΗ ΣΤΟ ΒΛΑΧΟ,ΟΤΑΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΟ ΧΑΡΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΑΝ ,ΜΕ ΕΣΩΣΕ .ΗΤΑΝ ΧΑΣΑΠΗς ΟΠΩς ΤΟΝ ΕΛΕΓΑ ΜΗΛΑΓΕ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΗΤΑΝ ΟΜΩς ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΗΤΟΥΣΑ ΚΑΠΟΙΟς ΠΟΥ ΗΞΕΡΕ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΗΞΕΡΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΣΕΙ ΚΑΙ ΑΣ ΗΤΑΝ ΣΠΑΝΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΜΕ ΤΙΣ ΛΙΓΟΤΕΡΕς ΣΥΝΕΠΕΙΕς ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΣΤΑΘΩ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΣΩ ΟΡΦΑΝΑ ΤΑ ΔΥΟ ΜΩΡΑ ΜΟΥ 2,5 ΕΤΩΝ ΚΑΙ 10 ΜΗΝΩΝ.ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΡΚΕΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝΕς ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΧΑΝΟΥΝ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ..ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ..ΚΑΙ Η ΜΟΝΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΑΡΗΓΟΡΙΑς ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΗΤΑΝ "ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥς ΜΑΓΚΕς" ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΤΥΠΗΜΑ ΣΤΟΝ ΩΜΟ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΔΥΣΚΟΛΕς ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙς ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ..ΓΙΑΤΡΟ ΘΕς ΟΧΙ ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΕΔΩ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΟΜΩς ΕΙΜΑΙ !!!!!

Λορα
02-12-09, 22:45
και εγω ψαχνω γυναικολογο εχασα το μωρο πριν εναμιση μηνα λογω αθρομβοφιλιας πες μου σε παρακαλω θελω εναν καλο γυναικολογο

ania
08-12-09, 00:38
Και εγώ γέννησα με τον Γιώργο Βλάχο, την γέννα μου μετά από αυτά που διάβασα εδώ θα την χαρακτήριζα δυσκολούτσικη αν και τότε πέρασα πολύ δύσκολα, ο Βλαχος με γλύτωσε από βέβαιη καισαρική και δεν άφησε κανέναν άλλον να με ακουμπήσει - ούτε καν στην παραλαβή. Εϊνια αλήθεια ότι τα λέει πολύ χύμα και πάντα θα σου παρουσιάσει το χειρότερο σενάριο χωρίς να σου πει έστω "μην ανησυχείς", για παρηγορήτρα δεν κάνει σίγουρα, το πεδίο του είναι η ιατρική. Με κλειστά μάτια και το δεύτερο με το καλο μαζί του θα το γεννήσω

ραφαελ
08-12-09, 17:45
κοριτσια καλησπερα..το θεμα του γιατρου ειναι πολυ περιεργο...και εγω εχω γνωστο στο αλεξανδρας και οταν εκανε ολικη αφαιρεση η μητερα μου μας συστησε τον Βλάχο...οντως ειναι δυο...αλλα μεγαλο .....αποδειχτηκε...κ πηρε κ φακελακι κ δεν περασε να την δει ποτε....κ με μεσον....καλος γιατρος μεν, αλλα....

οσο αφορα τους γιατρους η φιλη μου δουλευει στο ιασω εκει γεννησα κ ο γιατρος που ειχα θεωρειτε top...αλλα δυστηχως σε μενα εκανε μεγαλο λαθος κ στοιχισε την ζωη του μωρου μου....η κοπελα εχει ακουσει τα καλυτερα...αλλα να αναρωτηθουμε τι εννοουν καλυτερα....αυτος που φερνει την περισσοτερη πελατια?αυτος που χαμογελαει σε ολο το προσωπικο?αυτος που μιλαει σε ολους?...αρα ενας καλος γιατρος οπως εχω ξαναγραψει πρεπει να ειναι επιστημονας πανω απ ολα....

isidora
16-12-09, 14:31
Γεια σας κορίτσια! Γράφω πρώτη φορά σ'αυτό το topic. Πρόκειται να κάνω εξωσωματική στο Αλεξάνδρας. Εδώ και 1,5 χρόνο με παρακολουθεί η κα Λιαπή στο ιατρείο στειρώτητας. Μήπως καποια κοπέλα έχει κάνει εκεί εξωσωματική και μπορεί να μου πει την όλη διαδικασία; Ευχαριστώ

MAJA
16-01-10, 22:02
κοριτσια καλησπερα..γνωριζει καπια την Nατασα Πεσκο Τσακουμακη ,Μαιευτηρας-γυναικολογος στο Αλεξανδρας?

KDIMITRA
22-01-10, 14:35
καλησπέρα και απο μένα...ειμαι καινουργια στο forum και θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς για μια γυναικολόγο στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ

KDIMITRA
22-01-10, 14:38
το ονομα της ειναι ΛΙΑΠΗ ΑΝΘΗ...μου εχουν πει καλά λογια..προσπαθώ εδώ και ενα χρονο με τον σύζυγο μου και τίποτα.Αυτή λενε οτι ασχολείται με το ζευγάρι ..την ειδα λίγο αποτομη και όχι τοσο ομιλιτική αλλά μου ειπανε οτι ειναι πανω απ'όλα καλός άνθρωπος..ξερω γω???2 φορες την εχω δει...εχει κανεις ιδέα ?????

KDIMITRA
25-01-10, 21:44
γνωρίζετε καποιον ΚΙΟΣΕ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ στο αλεξάνδρας? γυναικολογος ειναι...μου τον συστήσανε.....pls help!!!!!

maria kanellopoulou
26-01-10, 14:58

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΛΑΧΟ. ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ. ΣΝΟΜΠ, ΜΕ ΤΟΥΠΕ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΟΤΑΝ ΜΕ ΠΙΑΣΑΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΓΙΑΤΙ ΞΕΓΕΝΑΓΕ ΑΛΛΟΥ.

maria kanellopoulou
26-01-10, 15:13
Ο δικος μου γιατρος λεγεται Γουμαλάτσος Νικόλαος αλλα εχω ακουσει και καποιον Γκιοσέ οτι ειναι πολυ καλος!!!!!
Κι εγώ τον Γουμαλάτσο έχω πολύ καλός. ΄Ητανε συνέχεια στο πλάι μου.

theolvas
27-01-10, 11:41
να ψηφισω κι εγω γουμαλατσο..για τεταρτη φορα....

christiana000
13-02-10, 21:39
κοριτσια κι εγω θα γεννησω στο αλεξανδρας,με παρακολουθει ο χατζηπαπας και μου φερεται αψογα!

Amali
14-02-10, 17:26
christiana000, και εγώ έχω τον χατζηπαπα, φαίνεται πολύ καλός .. ίσως ξέρετε κάποιος πόσο παίρνει για τη γεννα?

marynip
15-02-10, 09:19
Καλημέρα κορίτσια.Διάβασα στο"κορίτσια ποιον γυναικολόγο έχετε" ότι υπάρχει μια καταγγελία για γυναικολόγο στο Αλεξάνδρας στο θέμα ευχαριστίες και καταγγελίες αλλά δεν μπορώ να το βρώ.Αυτό μου έκανε εντύπωση γιατί ο γυναικολόγος είναι κορυφαίος και καλός άνθρωπος και όσες έχουν πάει είναι ευχαριστημένες.Γνωρίζει κάποια κάτι επί του θέματος ώστε να μου λυθεί κι εμένα η απορία???:???:

Amali
15-02-10, 16:09
Kαλησπερα κοριτσια, γνωριζει καμια απο εσας κυριο Χατζηπαπα (γυναικολογος στο Αλεξανδρας)?

Amali
19-02-10, 09:22
:confused:

strawberry211
09-03-10, 16:22
Κορίτσια εσείς που γεννήσατε στο "Αλεξάνδρας" και μείνατε ευχαριστημένες, ποιους γιατρούς είχατε? Μου έχουν συστήσει Παπαζεύκο και Παπαγεωργίου. Έχετε ακούσει τίποτα?

vera
09-03-10, 16:51
Poion παπαγεωργιου? υπαρχουν δυο.......ο δικος μου βεβαια απο οσο μου χε πει προ τριετιας δεν θα ξαναεκανε γεννα στο Αλεξανδρα........μονο στο Μητερα.....

ivet
09-03-10, 17:02
Γεννησα οπως σας ειπα παραπανω στο αλεξάνδρας με τον δασκαλάκη μπορει να ειναι λιγο ιδιομορφος αλλα ειναι πανω απο ολα γιατρος!!

ivet
09-03-10, 17:03
Εχω ακουσει και καλα λόγια για εναν πρωτοππαπα αλλα δεν τον ξερω προσωπικά.

Amali
14-03-10, 23:30
Kαλησπερα κοριτσια, γνωριζει καμια απο εσας κυριο Χατζηπαπα? Μήπως έχει γεννήσει σε αυτόν?

glykoula26
21-03-10, 11:41
κοριτσια κι εγω θα γεννησω στο αλεξανδρας,με παρακολουθει ο χατζηπαπας και μου φερεται αψογα!

christiana000, και εγώ έχω τον χατζηπαπα, φαίνεται πολύ καλός .. ίσως ξέρετε κάποιος πόσο παίρνει για τη γεννα?
γεια σας και εγω ειχα γιατρο τον χατζηπαπα ο οποιος φερθηκε αψογα και δεν ειχα κανενα παραπονο!!!ενημερωνε και διαρκως τους δικους μου τι γινοταν και η ολη διαδικασια την θυμαμαι ευχαριστα και ηρθε και γρηγορα στο νοσοκομειο παροτι γεννησα με καισαρικη...εμενα παντως μου πηρε 1100€

alia
12-04-10, 12:18
Ναι καλε μην στενοχωριεσαι δεν ειμαι και ο Δασκαλακης. Απλα μου εκανε εντυπωση γιατι σε εμενα ηταν πολυ ενταξει. Παντως ειτε τον Δασκαλακη επιλεξεις ειτε τον Αντσακλη εχουν μεγαλη εμπειρια. Ευχομαι ολα να σου πανε καλα, και απο εδω και περα στη ζωη σου να εχεις μονο χαρες!!!!!!!!!!!!!

Καλημέρα χρόνια πολλά. δεν έχουμε ξαναμιλήσει πάλι και θα ήθελα να σε ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με το γιατρό.
μπορώ να σου στείλω προσωπικό μύνημα??
ευχαριστώ

MarcoPolo
12-04-10, 12:23
Εννοειται οτι μπορεις οτι θελεις ρωτα με.

marietta_1973
14-04-10, 19:39
Μηπως κάποια θα μπορουσε να με πληροφορησει για τον Πρωτοπαππα (πως ειναι πριν την γέννα , πως ειναι στην γέννα κ.α)

petalouditsa
16-04-10, 23:08
Έχω την Ανθή Λιαπή, εξαιρετική!!

χαρα καλησπερα .πολυ παλιο το ποστ σου αλλα ας προσπαθήσω
μηπως μπορεις να με κατατοπίσεις.
μου εχουν συστήσει τη λιαπη.πως ειναι σαν ανθρωπος?στη γεννα πληρωνετε και ποσα?
γενικα οτι μπορεις να μου πεις καλο ειναι.
ευχαριστω

petalouditsa
16-04-10, 23:13
το ονομα της ειναι ΛΙΑΠΗ ΑΝΘΗ...μου εχουν πει καλά λογια..προσπαθώ εδώ και ενα χρονο με τον σύζυγο μου και τίποτα.Αυτή λενε οτι ασχολείται με το ζευγάρι ..την ειδα λίγο αποτομη και όχι τοσο ομιλιτική αλλά μου ειπανε οτι ειναι πανω απ'όλα καλός άνθρωπος..ξερω γω???2 φορες την εχω δει...εχει κανεις ιδέα ?????

δημητρα τι εγινε με τη λιαπη την ξαναειδες?

Κάκι
16-04-10, 23:25
Γουμαλάτσος Νικόλαος και ξερό ψωμί. Τον έχω γιατρό 8 χρόνια. Πάνω απόλα Ανθρωπος και μετά γιατρός. Στην γέννα μου αν και πολύ εύκολη όπως και εγκυμοσύνη δεν έφυγε από κοντά μου.

theolvas
18-04-10, 08:04
Γουμαλάτσος Νικόλαος και ξερό ψωμί. Τον έχω γιατρό 8 χρόνια. Πάνω απόλα Ανθρωπος και μετά γιατρός. Στην γέννα μου αν και πολύ εύκολη όπως και εγκυμοσύνη δεν έφυγε από κοντά μου.

τον ιδιο εχουμε.....

christina70
29-04-10, 12:15
γεια σας παιδια
ειμαι καινουρια στο φορουμ. ερωτηση: εχει καμια εμπειρια με τον καλλιανιδη στο αλεξανδρα ή ιδιωτικά?

evi155
29-04-10, 13:55
γεια σας παιδια
ειμαι καινουρια στο φορουμ. ερωτηση: εχει καμια εμπειρια με τον καλλιανιδη στο αλεξανδρα ή ιδιωτικά?

Ο Καλλιανίδης με παρακολουθούσε στην εγκυμοσύνη μου και γέννησα το Δεκέμβριο του ΄08 στο Αλεξάνδρα με φυσιολογικό τοκετό. Όλα πήγαν καλά. Θα σου στείλω pm το απόγευμα με λεπτομέρειες.

petalouditsa
30-04-10, 14:55
ξερει καποια κολπελα τη λιαπη???

marin28
03-05-10, 14:36
Γεια σας κορίτσια! Ψάχνω επειγόντως γυναικολόγο στο Αλεξάνδρα ή το Έλενα. Με απογοητεύει και με θυμώνει πολύ το θέμα με το φακελάκι. Θέλω να βρω κάποιο που να κάνει σωστά τη δουλειά του και να μην είναι φιλοχρήματος... Έχω καμιά ελπίδα;;!!! Άμα ξέρετε κάποιον, σας παρακαλώ ενημερώστε με! Μήπως επίσης να προτιμήσω τα απογευματινά ραντεβού; Τουλάχιστον άμα είναι να πληρώσω, να πληρώσω με "νόμιμο" τρόπο..

Ioanna G
03-05-10, 19:01
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΡΟΩΡΟ ΤΟΚΕΤΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΨΑΞΩ ΓΙΑ ΠΙΘΑΝΕΣ ΑΙΤΙΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΝΩΡΙΖΩ.ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΘΑ ΤΟ ΔΩ ΚΑΙ ΝΙΝΕΤΑ Ο ΓΑΛΑΤΗΣ ΣΕ ΠΟΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΙΝΑΙ?

Μου έχουν συστήσει τον Δασκαλάκη και η αλήθεια είναι ότι είχα 3 αποβολές μέχρι τώρα και από θέμα ηλικίας έχω φτάσει στα κόκκινα. Γιατί αποκλείεις τον Δασκαλάκη? Μου είπαν ότι είναι από τους καλύτερους και ειδικά σε δύσκολες περιπτώσεις... Τώρα που διαβάζω το δικό σου post ανησυχώ. Δεν έχω καταφέρει να κλείσω ακόμη ραντεβού μαζί του.

cmoustaka
05-05-10, 14:39
Κι΄εγώ θέλω να γεννήσω το 2ο παιδί μου στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ και όχι πάλι στο ΙΑΣΩ αλλά έχω μπερδευτεί γιατί κάτω από κάθε καλό σχόλιο ακολουθεί ένα αντίστοιχο κακό, τελικά υπάρχει γυναικολόγος της προκοπής και κυρίως να μην ζητάει λεφτά;

Ioanna G
06-05-10, 10:52
Κι΄εγώ θέλω να γεννήσω το 2ο παιδί μου στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ και όχι πάλι στο ΙΑΣΩ αλλά έχω μπερδευτεί γιατί κάτω από κάθε καλό σχόλιο ακολουθεί ένα αντίστοιχο κακό, τελικά υπάρχει γυναικολόγος της προκοπής και κυρίως να μην ζητάει λεφτά;
Τελικά από ότι κατάλαβα ο Δασκαλάκης είναι από τους καλύτερους του Αλεξάνδρας και μάλιστα σε δύσκολες περιπτώσεις, όχι μόνο εγκυμοσύνης αλλά και γενικότερων γυναικολογικών περιπτώσεων. Η τιμή που ζητάει - όπως μου είπαν - είναι απόλυτα λογική. Έχω ραντεβού σήμερα μαζί του.

elenaκι
06-05-10, 11:38
Γεια σας κορίτσια! Ψάχνω επειγόντως γυναικολόγο στο Αλεξάνδρα ή το Έλενα. Με απογοητεύει και με θυμώνει πολύ το θέμα με το φακελάκι. Θέλω να βρω κάποιο που να κάνει σωστά τη δουλειά του και να μην είναι φιλοχρήματος... Έχω καμιά ελπίδα;;!!! Άμα ξέρετε κάποιον, σας παρακαλώ ενημερώστε με! Μήπως επίσης να προτιμήσω τα απογευματινά ραντεβού; Τουλάχιστον άμα είναι να πληρώσω, να πληρώσω με "νόμιμο" τρόπο..

Αλεξόπουλος στο Αλεξάνδρα! Μπορείς να τον επισκέπτεσαι στα απογευματινά του Αλεξάνδρα, νόμιμα, με απόδειξη και αν χρειαστεί να σε δει 2 ή παραπάνω φορές μ΄ςσα στον ίδιο μήνα δεν πληρώνεις! Είναι επιστήμονας και άνθρωπος!!! Καθόλου φιλοχρήματος σε αντίθεση με το Δασκαλάκη που είναι υπερβολικά. Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα το Δασκαλάκη, στον οποίο λόγω περίδεσης τραχήλου μετά το β΄ επιπέδου τον επισκεπτόμουνα στο ιατρείο κάθε 15 μέρες και πλήρωνα κανονικά κάθε φορά, χωρίς απόδειξη φυσικά. Όταν γέννησα έστειλα τον άνδρα μου στο ιατρείο του να του δώσει το ποσό που είχε ζητήσει για φυσιολοικό τοκετό, επισκληρίδιος και μαία είχαν πληρωθεί επι τόπου, για να μην τον φέρουμε σε δύσκολη θέση αν του τα δώσουμε στο νοσοκομείο με αποτέλεσμα ενώ τα μέτρησε ο άνδρας μου μπροστά του και του τα δίνει εκείνος τα ξαναμετράει!!! Απιστευτο! Ρε φίλε, σου έχω εμπιστευτεί τη ζωή μου και του παιδιού μου και με φτύνεις έτσι? Άσε που με πετσόκοψε και πονούσα 2 βδομάδες μετά γιατί ένα ράμμα είχε ανοίξει και όταν του το έλεγα από το τηλέφωνο το επεκλειε μέχρι που πήγα στο ιατρείο!
Στη δεύτερη εγκυμοσύνη πήγα στον Αλεξόπουλο, υπέροχος ανθρωπος, ευγενικός, να σου εξηγήσει ότι θες χωρίς να θέλει να σε ξεπετάξει, κρατάει ιστορικό, τέλεια εμπειρία φυσιολογικού τοκετού, χωρίς επισκληρίδιο και 3 ώρες μετα τη γέννα έβγαζα τα φρύδια μου μέχρι να μου φέρουν τη μικρή. Άσε που ερχότανε 2 φορές την ημέρα να με δει, πρωι βράδυ και δε ζήτησε φακελάκι επειδικτικά, και όσα του δώσαμε χαλάλι του!

cmoustaka
06-05-10, 12:06
Όταν λέμε πληρώνουμε φακελάκι τους γιατρούς του ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ για τί ποσά μιλάμε;

cmoustaka
06-05-10, 12:08
Επίσης πόσο κοστίζουν οι μηνιαίοι υπέρηχοι εγκυμοσύνης;Άλλο ποσό για απόδειξη και άλλο άνευ αποδείξεως;Απαντήστε μου σας παρακαλώ οι έχοντες άμεση εμπειρία, έχω ΙΚΑ και πίστευα μέχρι τώρα ότι δεν κοστίζουν τίποτα

elenaκι
07-05-10, 09:40
Για το ΙΚΑ δε γνωρίζω. Με το βιβλιαριο του δημοσίου τα αποφευματινά του αλεξάνδρα πληρώνεις 60ευρω την πρώτη επίσκεψη κάθε μήνα, όπου φυσικά και συμπεριλαμβανεται και ο μηνιαίος υπέρηχος, πως αλλιώς θα εξετάσει ο γυναικολόγος?Αυχενική διαφάνεια και β΄ επιπέδου πάλι γίνονται στο αλεξάνδρα χωρίς συμμετοχή αρκεί να τα κλείσεις πολύ νωρίτερα, κάτι που συννενοήσε με το γιατρό σου. όσο για το φακελάκι της γέννας για φυσιολογικό τοκετό κυμαίνεται στα 800-1000 ευρώ, ανάλογα το γιατρό. Αν κάνεις επισκληρίδιο είναι 150 ευρώ, τα οποία πληρώνεις επί τόπου και αν θέλεις μαία επίσης το συννενοήσε με το γιατρό σου και είνια δική σου επιλογή. Νομίζω βέβεια ότι στο φυσιολογικό τοκετό χωρίς επισκληρίδιο η μαία είναι απαραίτητη! Νομίζω ότι και με το ΙΚΑ ισχύει το ίδιο, καλό θα ήταν να ρωτήσετε.

vera
07-05-10, 12:33
Αυχενική διαφάνεια και β΄ επιπέδου πάλι γίνονται στο αλεξάνδρα χωρίς συμμετοχή αρκεί να τα κλείσεις πολύ νωρίτερα, κάτι που συννενοήσε με το γιατρό σου. όσο για το φακελάκι της γέννας για φυσιολογικό τοκετό κυμαίνεται στα 800-1000 ευρώ, ανάλογα το γιατρό.

Sxetika με τις εξετασεις αυτες (επειδη το αντιμετωπισα και προσφατα) αυχενικη ειναι σχεδον αδυνατο να κλεισεις εγκαιρως.........μονο αν βαλει μεσο ο γιατρος σου......ειναι πολυ νωρις οι αυχενικες και ΠΑΝΤΑ ολα τα ραντεβου κλεισμενα..........δυο φορες που τις εκανα στο νοσοκομειο ηταν μετα απο επεμβαση του γιατρου μου.....

Κι ενω στην πρωτη εγκυμοσυνη μου χε κλεισει και τη Β επιπεδου, αυτη τη φορα μου ειπε οτι δεν ειχε πλεον το μεσο να κλεισει την συγκεκριμενη εξεταση. (Βασικα ο λογος ειναι οτι οι γιατροι που την κανουν επειδη κραταει αρκετη ωρα, την κανουν μονο αν η αυχενικη βγαλει προβλημα, αν η αυχενικη ειναι καλη δεν στην κανουν.....και ολως τυχαιως ο γιατρος αυτος εχει ιδιωτικο εργαστηριο και μου την εκανε εκει , επι πληρωμη -110 ευρω.............τελικα μεσω αλλου ατομου προσπαθησαν να μου την κλεισουν αλλα δεν υπηρχε περιθωριο για ραντεβου....ολα ειναι θεμα μεσου).

Εχε υποψη παντως οτι το πιο πιθανο ειναι να κανεις αυτες τις εξετασεις εξω......τωρα οποια εχει σκοπο να κανει αμνιο, να την κλεισει απο νωρις (κι ας ακυρωσει το ραντεβου μετα) γιατι απο νωρις βρισκεις ραντεβου-ειναι και πολυ ακριβη εξεταση για να κανεις εξωτερικα)

Το φακελακι γεννας τωρα, αν ειναι καθηγητης ο γιατρος μπορει να ζητησει και 1500. Οι μεγαλοι γιατροι τοσα ζητουσαν.........

vera
07-05-10, 12:35
Α κι επισης επειδη κι εγω Ικα ειχα, η Αυχενικη κοστιζει περι τα 75 ευρω και η Β επιπεδου (πριν 3 χρονια γυρω στα 8 ευρω)....η αυχενικη ειναι ακριβη περιεργως για δημοσιο νοσοκομειο.

evi155
07-05-10, 12:45
Παιδιά ξεφεύγω λίγο από το θέμα που αφορά σε γιατρούς στο Αλεξάνδρα για να αναφέρω εδώ πόσο σημαντικός είναι ο ρόλος της μαίας σε έναν φυσιολογικό τοκετό και πόσο με βοηθησε η μαία (συνεργάζεται και με τον Καλλιανίδη) με την οποία γέννησα.

Ο γιατρός μου δεν πρόλαβε να έρθει γιατί είχα οξύ τοκετό και έτσι γέννησα χωρίς γιατρό, αλλά η μαία που με ανέλαβε ήταν καταπληκτική. Το μωρό είχε περιέλιξη του ομφάλιου λώρου αλλά με πολύ γρήγορους χειρισμούς το ελυσε χωρίς να πάρω χαμπάρι. Μετά τη γέννα μου κρατούσε το χέρι και μου μιλούσε, και στο δωμάτιο με βοήθησε να πλυθώ και να τακτοποιηθώ. Είναι τρομερά υποστηρικτική στο θηλασμό, επικοινώνησα μαζί της ήδη από τον 8ο μήνα και μου έδωσε πολύ σημαντικές πληροφορίες και συμβουλές. Μετά τον τοκετό της έδωσα κάποια χρήματα αλλά χωρίς να μου τα έχει ζητήσει.
Τη λένε Χριστίνα Μάρα και αν τύχει να ακούσετε το όνομά της σας τη συνιστώ ανεπιφύλακτα.

marynip
08-05-10, 00:12
Ο Δασκαλάκης έχει σώσει πολλές γυναίκες από βέβαιο θάνατο.Είναι από τους καλύτερους επιστήμονες που έχει αυτός ο τόπος κι αν ακόμη το παιδί έρχεται αντίθετα στη γέννα έχει τρόπο εκείνη τη στιγμή να το γυρίσει ώστε να γεννηθεί φυσιολογικά και όχι να σε σκίσει με καισαρική που είναι το εύκολο.Σε αυτή τη χώρα όλοι οι γιατροί πληρώνονται...μακάρι να μην ήταν έτσι αλλά ό,τι δίνεις παίρνεις...αισθάνεσαι ότι βρίσκεσαι σε καλά και σίγουρα χέρια.Εγώ δεν τον αλλάζω.

Ioanna G
10-05-10, 18:02
Ο Δασκαλάκης έχει σώσει πολλές γυναίκες από βέβαιο θάνατο.Είναι από τους καλύτερους επιστήμονες που έχει αυτός ο τόπος κι αν ακόμη το παιδί έρχεται αντίθετα στη γέννα έχει τρόπο εκείνη τη στιγμή να το γυρίσει ώστε να γεννηθεί φυσιολογικά και όχι να σε σκίσει με καισαρική που είναι το εύκολο.Σε αυτή τη χώρα όλοι οι γιατροί πληρώνονται...μακάρι να μην ήταν έτσι αλλά ό,τι δίνεις παίρνεις...αισθάνεσαι ότι βρίσκεσαι σε καλά και σίγουρα χέρια.Εγώ δεν τον αλλάζω.

Μετά το πρώτο ραντεβού μαζί του, η αλήθεια είναι ότι και εγώ αισθάνομαι πολύ καλύτερά από ότι με τους προηγούμενους γυναικολόγους μου... Σου δημιουργεί ένα αίσθημα ασφάλειας χωρίς όμως να σου χαϊδέυει τα αυτιά... Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να καταφέρουμε αυτή τη φορά με τη βοήθεια του να φτάσουμε μέχρι το τέλος...

MarcoPolo
10-05-10, 18:26
Ολα καλα να σου πανε Ιωαννα και συντομα να κρατησεις στα χερια σου το μωρακι που ονειρευεσαι!!!!!! Ο Δασκαλακης ειναι ακριβως αυτο που περιγραφεις. Συγκεκριμενος ακριβης χωρις πολλες φανφαρες.

marynip
10-05-10, 18:31
Με το καλό Ιωάννα μου.Να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια.Σου εύχομαι τα καλύτερα.

Ioanna G
10-05-10, 19:51
Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια... Θα σας κρατάω ενήμερες... Είναι υπέροχο όμως που υπάρχει ένα τέτοιο forum που μπορούμε να λέμε τα προβλήματα μας!!! Συγχαρητήρια...

happyface
18-05-10, 11:53
Γειά σας! Είμαι καινουρια στο forum. Είμαι στην 6 εβδομάδα και δεν έχω καταλήξει ακόμα σε γιατρό και η αλήθεια είναι ότι έχω λίγο αγχωθεί. Γνωρίζει καμία να μου δώσει πληροφορίες για τον κ. Αθανασίου;;;

gougou
24-05-10, 17:26
ειναι απαραδεκτη η Λιαπη!!!ειναι κ σε ενα κεντρο με εξωσωματικη κ προσωπικα με κοροιδευε!!απλα τα λεφτα ηθελε να παρει. μου εκανε τισ ενεσεισ που επρεπε νε γινουν πριν την σπερματεγχυση στο τελοσ .οποια εχει ασχοληθει με σπερματεγχυσεισ καταλαβαινει..

gougou
24-05-10, 17:29
αστη καλυτερα!!!

gougou
24-05-10, 17:31
εγω εχω το βλαχο.φοβεροσ επιστημονασ αλλα ειναι κ λιγο φιλοχρηματοσ. αξιζει ομωσ!πολυ καλοσ ειναι και ενασ αλεξοπουλοσ στο αλεξανδρα.

Staisy
26-05-10, 12:18
Καλησπέρα. Βρίσκομαι σε αναζήτηση γυναικολόγου μαιευτήρα στο Αλεξάνδρας. Μου συστήσαν ως καλούς τους: Γ.Βλάχο και Ε.Κιοσέ. Με προβλημάτησαν όσα διάβασα για τον κ.Βλάχο όπως επίσης και το γεγονός ότι δεν είναι αρκετά επικοινωνιακός όπως μου είπε η κοπέλα που μου τον σύστησε.
Για τον κ.Κιοσέ μου είπαν καλά λόγια. Υπάρχει κάποια που να έχει ακούσει αν είναι εντάξει σαν άνθρωπος σαν γιατρός.
Εχώ προς το παρόν έχω να βγάλω ένα πολύποδα και με το καλό μετά το γάμο να μπούμε στη διαδικασία για ένα παιδί. Θα ήθελα να έχω έναν γιατρό που να μπορώ να βασιστώ και για το μέλλον.
Περιμένω τα φώτα σας!;)

elenaκι
26-05-10, 13:01
Πράγματι ο Αλεξόπουλος στο Αλεξάνδρα είναι πολύ καλός. Έχω ξαναγράψει γι΄αυτόν αλλά είναι ειλικρινά επιστήμονας και άνθρωπος, δίπλα σου. Παρ΄ότι γέννησα και οτ πρώτο μου παιδί με φυσιολογικό τοκετο, ο δευτερος τοκετος με τον Αλεξόπουλο ήταν εμπειρία ζωής!

gougou
26-05-10, 14:56
θα σε συμβουλευα να πασ στον βλαχο.ειχα γυρισει ολουσ τουσ γυναικολογουσ στην αθηνα γιατι ειχα πολλα προβληματα στο να μεινω εγκυοσ και οχι μονο.ο βλαχοσ δεν με κοροιδεψε ουτε μια φορα!οτι ειπε αυτο ηταν!!εχω ενα ξαδερφο καρδιολογο στο αλεξανρα και λεει οτι στα χειρουργεια του δεν τον φτανει κανεισ!οτιδηποτε στραβο παει σε αλλο γιατρο, φωναζουν τον βλαχο.και να σου πω κατι?γιατρο ψαχνεισ και οχι κολλητο!να πασ σε καλο γιατρο λοιπον .ολοι τα παιρνουν.τουλαχιστον δωστα σε αυτον που αξιζει!

gougou
26-05-10, 14:59
μια ερωτηση στο elenaki!ποτε γεννησεσ το 2 παιδι σου?σε ρωταω γιατι οταν γεννησα η κοπελα διπλα μου ειχε τον αλεξοπουλο κ ειχε πει ακριβως τα ιδια λογια!!

ania
26-05-10, 15:49
θα σε συμβουλευα να πασ στον βλαχο.ειχα γυρισει ολουσ τουσ γυναικολογουσ στην αθηνα γιατι ειχα πολλα προβληματα στο να μεινω εγκυοσ και οχι μονο.ο βλαχοσ δεν με κοροιδεψε ουτε μια φορα!οτι ειπε αυτο ηταν!!εχω ενα ξαδερφο καρδιολογο στο αλεξανρα και λεει οτι στα χειρουργεια του δεν τον φτανει κανεισ!οτιδηποτε στραβο παει σε αλλο γιατρο, φωναζουν τον βλαχο.και να σου πω κατι?γιατρο ψαχνεισ και οχι κολλητο!να πασ σε καλο γιατρο λοιπον .ολοι τα παιρνουν.τουλαχιστον δωστα σε αυτον που αξιζει!
Συμφωνω κ επαυξάνω ! Σαν επιστήμονας είνια άρτιος σαν άνθρωπος είναι με τις ώρες του ...

elenaκι
27-05-10, 10:07
gougou sου στέλνω πμ.

Theo-dora
27-05-10, 12:11
Έχω τον Αλεξόπουλο 2 χρόνια και έχουμε κάνει μαζί του μια εύκολη γέννα. Συνολικά έχει ξεγεννήσει 10 παιδιά φιλενάδων μου (από εύκολες έως εξαιρετικά δύσκολες γέννες). Έχει πολλές γνώσεις (εμπειρία και από Αγγλία γαρ), σε ξεαγχώνει και είναι τολμηρός. Δεν ακταφεύγει με την μία στις καισαρικές κάτι το οποίο προσωπικά το θεωρώ εξαιρετικά καλό. Σημαντικό επίσης ότι δεν έχει σκοπό το χρήμα (τσεκαρισμένο).

elenaκι
27-05-10, 14:00
Συμφωνώ απόλυτα με όσα αναφέρεις!

ανθή80
30-05-10, 19:02
και εγώ για καλή μου τύχη γνώρισα το κουτρουμάνη.μου τον σύστησαι ο γιατρός μου από την επαρχία που κατάγομαι γιατί είχα κάτι επιπλοκές στην εγκυμοσύνη μου και έμεινα αθήνα τους δύο τελευταίους μήνες.Πόλυ καλός άνθρωπος σωστός γιατρός ψείρας και όποτε μα όποτε τον έπερνα τηλέφωνο δεν υπήρχε περίπτωση να μην το σηκώσει αμμέσως,πράγμα δύσκολο για άλλους.Στις 5 τα ξημερώματα κυριακής που με έπιασαν οι πόνοι και τον πήρα τηλ μου είπαι να πάω νοσοκομείο και ήρθε από το χωριό του πατέρα του που ήταν κατευθείαν.Δεν με άφησε στα χέρια αλλου γιατρού που κάνουν οι περισσότεροι τέτοια μέρα.Ηρθε ήταν συνέχεια κοντά μου και με την βοήθεια του και την συνεργασία γέννησα πολύ εύκολα και γρήγορα!!Τον ευχαριστώ πολύ και έχω να πω τα καλλήτερα, να είναι καλά ο άνθρωπος γιατί κάνει πολυ καλά την δουλειά του και έχουμε ανάγκη από τέτοιους γειατρούς!!

ανθή80
30-05-10, 19:11
ναι πολύ καλός τον είχαι μια κοπέλα που γενήσαμε μαζί

ανθή80
30-05-10, 19:32
ειμαι απο κρητη νοσηλευτρια στο επαγγελμα κ εχω το νεφρο μου σε μια σπανια θεση οπου θα με επηρασει σε πιθανη εγκυμοσυνη! αφου εψαξα καλα για γιατρους που ειδικευονται σε δυσκολες περιπτωσεις κυησης μου συστησανβ τον κ πελοπιδα κουτρουμανη! το συναντησα κ εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο τη συμπεριφορα του κ απο το ενδιαφερον του. κυροιος γτ ειναι πολυ καλος ανθρωπος κ πολυ σχολαστικος! θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας!

Στον κουτρουμάνη γέννησα μου τον σύστησαι ο γιατρός μου από την επαρχία που μένω.Μου στάθηκε πολυ είνα πολυ καλός γιατρος ,φοβερος ανθρωπος έμεινα πραγματικα πολυ ευχαριστημενη.

GLAYKI
07-06-10, 14:11

Καλησπέρα,
είμαι καινούργια στο forum. Είμαι στην ένατη εβδομάδα στο δέυτερο παιδί και έχω κλείσει ραντεβού με τον κ.Δασκαλάκη. Δεν τον γνωρίζω (το πρώτο το γέννησα σε ιδιωτικό με άλλον γυναικολόγο) και με προβληματίζει αρκετά η στάση σου για τον Δασκαλάκη. Σε παρακαλώ θα μπορούσες να με ενημερώσεις σχετικά με το πρόβλημα που είχες?
Ευχαριστώ

elena 79
10-06-10, 00:18
Καλησπέρα,
είμαι καινούργια στο forum. Είμαι στην ένατη εβδομάδα στο δέυτερο παιδί και έχω κλείσει ραντεβού με τον κ.Δασκαλάκη. Δεν τον γνωρίζω (το πρώτο το γέννησα σε ιδιωτικό με άλλον γυναικολόγο) και με προβληματίζει αρκετά η στάση σου για τον Δασκαλάκη. Σε παρακαλώ θα μπορούσες να με ενημερώσεις σχετικά με το πρόβλημα που είχες?
Ευχαριστώ

Και εγώ θα ήθελα να μάθω τι το αρνητικό συνέβει, γιατί και εγώ θα κλείσω ραντεβού μαζί του. Αν είναι να μην πάω, αν δηλ. έγινε κάτι πολύ χοντρό. Μήπως μπορεί κάποια να μας ενημερώσει, έστω και με p.m.

MarcoPolo
10-06-10, 00:51
Eixa ρωτησει και εγω την small beart το ιδιο ακριβως πραγμα και μου απαντησε οτι τελικα δεν εννουσε τον Δασκαλακη αλλα καποιον αλλο γιατρο που μπερδεψε τα ονοματα τους.

fairy's mom
10-06-10, 15:15
Έχω τον Αλεξόπουλο 2 χρόνια και έχουμε κάνει μαζί του μια εύκολη γέννα. Συνολικά έχει ξεγεννήσει 10 παιδιά φιλενάδων μου (από εύκολες έως εξαιρετικά δύσκολες γέννες). Έχει πολλές γνώσεις (εμπειρία και από Αγγλία γαρ), σε ξεαγχώνει και είναι τολμηρός. Δεν ακταφεύγει με την μία στις καισαρικές κάτι το οποίο προσωπικά το θεωρώ εξαιρετικά καλό. Σημαντικό επίσης ότι δεν έχει σκοπό το χρήμα (τσεκαρισμένο).

Εχουμε τον ίδιο γυναικολόγο! Να προσθέσω ότι δεν δυσανασχετεί με όσες ερωτήσεις και αν του κάνεις και είναι αρκετά cool τύπος.

Οσο για το οικονομικό, όταν τον ρώτησα τι θέλει, μου είπε συγκεκριμένο ποσό. Εσύ όταν λες ότι τον τσέκαρες, τι εννοείς? Αν θες στείλε πμ. Γιατί και από φίλη μου ξέρω ότι την έχει την ταρίφα του, απλά δεν μου φαίνεται για αρπακτικό, όπως άλλοι.

GLAYKI
12-06-10, 20:44
Eixa ρωτησει και εγω την small beart το ιδιο ακριβως πραγμα και μου απαντησε οτι τελικα δεν εννουσε τον Δασκαλακη αλλα καποιον αλλο γιατρο που μπερδεψε τα ονοματα τους.

Ευτυχώς. Εγώ πήγα στο ιατρείο του για την πρώτη επαφή μαζί του. Μου έκανε πολύ καλή εντύπωση. Φαίνεται μετρημένος άνθρωπος και από εργαζόμενους του νοσοκομείου ακούς τα καλύτερα για αυτόν.
Σε άλλο θέμα διάβασα οτι πρέπει εμείς να φροντίσουμε για μαία (δεν ρώτησα τον Δασκαλάκη για δική του). Αυτό σε ποιόν μήνα γίνεται και αν κάποια κοπέλα έχει να προτείνει.

elenaκι
15-06-10, 13:34
Εχουμε τον ίδιο γυναικολόγο! Να προσθέσω ότι δεν δυσανασχετεί με όσες ερωτήσεις και αν του κάνεις και είναι αρκετά cool τύπος.

Οσο για το οικονομικό, όταν τον ρώτησα τι θέλει, μου είπε συγκεκριμένο ποσό. Εσύ όταν λες ότι τον τσέκαρες, τι εννοείς? Αν θες στείλε πμ. Γιατί και από φίλη μου ξέρω ότι την έχει την ταρίφα του, απλά δεν μου φαίνεται για αρπακτικό, όπως άλλοι.

Σίγουρα δεν είναι αρπακτικό αλλά φυσικά όλοι πέρνουν το φακελάκι τους. Πάντως τον βρίσκεις πάντα...τον ίδιο και όχι μόνο μέσω της μαίας του και σου απαντάει σε όλα αναλυτικά.

elenaκι
15-06-10, 13:37
Ευτυχώς. Εγώ πήγα στο ιατρείο του για την πρώτη επαφή μαζί του. Μου έκανε πολύ καλή εντύπωση. Φαίνεται μετρημένος άνθρωπος και από εργαζόμενους του νοσοκομείου ακούς τα καλύτερα για αυτόν.
Σε άλλο θέμα διάβασα οτι πρέπει εμείς να φροντίσουμε για μαία (δεν ρώτησα τον Δασκαλάκη για δική του). Αυτό σε ποιόν μήνα γίνεται και αν κάποια κοπέλα έχει να προτείνει.

Ο Δασκαλάκης σίγουρα συνεργάζεται με κάποια μαία. Ρώτησε τον και θα σου πει. Καλό θα είναι μπαίνοντας στον 7ο να το συζητήσεις μαζί του για να κάνεις τις απαραίτητες επαφές.

vkdm
15-06-10, 14:27
Κορίτσια, τον Χαϊδόπουλο στο Αλεξάνδρας τον ξέρει καμία?
Πείτε μου σας παρακαλώ κάτι παραπάνω για αυτόν. Μου τον έχουν προτείνει αλλά δεν ξέρω πολλά πράγματα...
Σας ευχαριστώ!!!

chocowm
21-06-10, 10:25
Ο Δασκαλακης δεν ειναι ασχετος ουτε βαριεστημενος απλα ειναι ιδιαιτερα εμπειρος σε προβληματικες κυησεις και επειδη δουλευει απο το πρωι μεχρι το βραδυ και ειναι συνεχεια στο Αλεξανδρας δινει μεγιστη σημασια στις πραγματικα σοβαρες περιπτωσεις και οχι σε πραγματα ρουτινας. Και πιστεψτε με οτι κοβει τοσο πολυ το ματι του που δεν χρειαζεται να καθεται με τις ωρες στον υπερηχο. Δεν πεφτει εξω στις μετρησεις και ειδικα σε κυησεις υψηλου κινδυνου ειναι τοπ.

Το αρνητικο που εχει μονο ειναι οτι δεν εχει χρονο για χασιμο και σου λεει αυτα που χρειαζεται μονο, χωρις να χαιδευει αυτια και να κανει ψυχαναλυση στην εγκυο οπως κανουν αλλοι γιατροι. Στο Αλεξανδρας ανοιγουν ολες οι πορτες αν εισαι ασθενης του Δασκαλακη γιατι ολοι τον αγαπανε αλλα και τον σεβονται.

Εμενα αν δεν με παρακολουθουσε ο Δασκαλακης το πιο πιθανο ειναι οτι θα ειχα πεθανει και εγω και το μωρο. Σε ολα οσα μου ειπε επεσε μεσα ακομα και στο ακριβες βαρος του Μαριου που μας εκαιγε γιατι ηταν πολυ προωρος. Οταν σταθεροποιηθηκα αποφασισε αυτος ποτε ηταν η σωστη ωρα για το μωρο για να κανουμε καισαρικη ενω ολοι οι αλλοι γυναικολογοι του Αλεξανδρας τον πιεζαν απο την 28 εβδομαδα να με ξεγεννησει για να μην ρισκαρει ο ιδιος και το νοσοκομειο. Αυτος επεμενε να κερδισουμε οσο το δυνατον περισσοτερο χρονο για να εχει περισσοτερες πιθανοτητες να τα καταφερει το παιδι. Το πρωι ερχοντουσαν αλλοι γυναικολογοι και πιο μεγαλοι σε θεση και μου ελεγαν αυριο θα σου παρουμε το παιδι και μετα αυτος ερχοταν εβλεπε το παιδι στον υπερηχο εκανε τις μετρησεις και μου ελεγε οχι θα το παλαιψουμε να περασει κι αλλη εβδομαδα και ακυρωνε το χειρουργειο.

Εγω επειδη ηξερα απο την αρχη οτι θα εχω μια πολυ δυσκολη εγκυμοσυνη εψαξα πολυ πριν αποφασισω ποιος θα με αναλαμβανε. Και οποιον ρωτησα στον χωρο της υγειας μου ειπε τα καλυτερα για την εμπειρια του Δασκαλακη. Στο επικοινωνιακο ομως σιγουρα δεν ειναι ο γιατρος που σε εχει στα ωπα ωπα. Σου λεει την αληθεια παντα οπως αυτη ειναι. Και περιμενεις πολυ ωρα στο ιατρειο του.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!!! Τον Δασκαλάκη τον ξέρω 11 χρόνια και τον γνώρισα όταν η μητέρα μου με λύκο στο αίμα πέθαινε από αιμοραγία με ινομιόματα στην μήτρα και δεν την αναλάμβανε κανείς εκτός από τον Δασκαλάκη. Από τότε τον έχω και εγώ γυναικολόγο. Ειλικρινά είναι από τους ανθρώπους δεν σηκώνω κουβέντα για το άτομό του. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη αν δεν ήταν αυτός θα με είχαν πάει για καισαρική με την πρώτη. Για να μην αναφερθώ στα διάφορα γυναικολογικά προβλήματα που είχα και τελικά έμεινα έγκυος φυσιολογικά και τώρα είμαι ξανά έγκυος σε δίδυμα με τον Γιώργο ξανά δίπλα μου και ειλικρινά είμαι πολύ περήφανη που τον γνώρισα και τον έχω γιατρό μου.

Bi75
22-06-10, 16:48
Κορίτσια, καλησπέρα! Γνωρίζει κάποια τον κ. Κιοσέ στο Αλεξάνδρας? Μου τον συνέστησε "με κλειστά μάτια" μια γνωστή που την ξεγέννησε και στα δυό της παιδάκια... κατενθουσιασμένη ... εγώ τον επισκέφτηκα κάποια στιγμή πέρυσι για τεστ ΠΑΠ για να δω τί είναι... σαν άνθρωπος φάνηκε καλός όπως και η μαία του... σαν επιστήμονας από αυτό το λίγο έδειξε να το κατέχει το αντικείμενο.... έχει κάποια σχετική εμπειρία να με ενημερώσει? Ευχαριστώ.

vkdm
25-06-10, 10:34
Για τον Χαϊδόπουλο καμιά πληροφορία κορίτσια????

TinaZ
30-06-10, 11:19
Καλημέρα κορίτσια! Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Είμαι στην 23η εβδομάδα της κύησης, στο πρώτο μου παιδί κι έχωέναν εξαιρετικό γιατρό εδώ και 10 χρόνια, ο οποίος όμως συνεργάζεται με το Ιασώ. Δεν θα ήθελα να τον αλλάξω, αλλά τα ποσά εκεί είναι παραφουσκωμένα κι έτσι σκέφτομαι σοβαρά να πάω στο Αλεξάνδρα. Μου συστήσαν την κα. Πεϊτσίδου. Γνωρίζετε κάτι που θα μα βοηθούσε??? είμαι σε μεγάλο δίλλημα, οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη! σας ευχαριστώ πολύ!

small bart
02-07-10, 00:50
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΟΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΧΕΙ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΝ ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗ Ή ΤΟΝ ΠΡΩΤΟΠΑΠΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΡΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑΣ ΤΟΝ ΙΑΤΕΙΩΝ ΤΟΥΣ(ΑΝ ΕΧΟΥΝ).

small bart
04-07-10, 23:04
?????????????????

Alice6
04-07-10, 23:26
Κοίτα, εγώ δεν ξέρω τίποτα γι αυτούς τους δύο, αλλά επειδή βλέπω ότι περιμένεις 2 μερούλες, και μου φαίνεσαι και αγχωμένη, ίσως πρέπει να μπεις σε μια συζήτηση, λέγεται "κορίτσια, εσείς ποιον γιατρό έχετε" και να δεις εκεί ποιες κοπέλες τους έχουν και να τους στείλεις πμ, γιατί μη νομίζεις, δεν ελέγχουν όλες καθε μέρα τις συζητήσεις στις οποίες έχουν λάβει μέρος ( που είναι και φυσιολογικό δλδ:)). Στη συζήτηση που σου λέω υπάρχουν λίστες με τα ονόματα των γιατρών και τα μέλη που τους έχουν.

small bart
05-07-10, 10:43
Ευχαριστω.Εστειλα ηδη πμ σε 2 κοπελες που ειχα διαβασει οτι τον εχουν γιατρο αλλα η μια κοπελα πηγαινει μονο στο νοσοκομειο και η αλλα δεν μου εχει απαντησει ακομη.Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

nikol+m
01-08-10, 11:42
Για τον Χαϊδόπουλο καμιά πληροφορία κορίτσια????
o xaidopoulos dimitris einai o giatros mou,einai eksairetikos kai panta prothumos na apantaei se oti ton rwtas!episis einai epimelitis sto aleksandra kai lektoras!!egw dn tn allazw me kanenan...telika esu ton epelekses?

efi25
05-08-10, 19:21
γεια σας κοριτσια ειμαι 11 εβδομαδων και ειμαι απο τις τυχερες γιατι δουλευω στο αλεξανδρας.εγω εχω επιλεξει το Πρωτοπαπα γιατι ειναι νεος γιατρος και πολυ φιλικος και πολυ καλος αλλα ολοι οι γιατροι ειναι πολυ καλοι!και ο Καλλιανιδης και η Λιαπη και ο Δασκαλακης και αλλοι πολλοι!επισης ο καλλιανιδης ειναι πολυ καλος στις εξωσωματικες απο οτι ξερω!εγω δε θα αλλαζα με τιποτα το δημοσιο!

cfrance6886
18-08-10, 15:24

εχεις γιατρο το στεφανιδη Κωνσταντινο?
Ποια η γνωμη σου?

MakMarAn
07-09-10, 16:53
Μου εχουν συστησει την κυρια Αραμπατζη στο Αλεξανδρας και θα ηθελα και τη δικη σας γνωμη Σας παρακαλω

Casper2008
30-09-10, 20:16
Καλησπέρα,
Ψάχνω για γυναικολόγο στο Αλεξάνδρα και από έρευνα που έχω κάνει μου έχουν προτείνει τον Πρωτόπαπα Α. Μου τον συνέστησε μάλιστα μία κυρία που μέχρι προσφάτως δούλευε εκεί και μου είπε ότι μέσα στο νοσοκομείο τον θεωρούν από τους κορυφαίους. Τον έχει καμία από εσάς γαι να με βοηθήσει για το αν είναι όντως καλός????:confused: Δεν θέλω κάποιον πολύ μεγάλο σε ηλικία!!!!!

misspigi
01-10-10, 11:33
Καλησπέρα,
Ψάχνω για γυναικολόγο στο Αλεξάνδρα και από έρευνα που έχω κάνει μου έχουν προτείνει τον Πρωτόπαπα Α. Μου τον συνέστησε μάλιστα μία κυρία που μέχρι προσφάτως δούλευε εκεί και μου είπε ότι μέσα στο νοσοκομείο τον θεωρούν από τους κορυφαίους. Τον έχει καμία από εσάς γαι να με βοηθήσει για το αν είναι όντως καλός????:confused: Δεν θέλω κάποιον πολύ μεγάλο σε ηλικία!!!!!
τον εχω εγω. θα γεννησω μεχρι 30/10. ειναι οντως καλος, δεν σου χρυσωνει το χαπι, ειναι ομως ομιλητικος και ευγενεστατος. αν δεν εισαι "καλο παιδι" στα χωνει κοσμιως και με τροπο μαλιστα που του λες και "ευχαριστω". τη δευτερα εχω ραντεβου στο ιατρειο του (ειμαι 36 εβδομαδων) και θα σε ενημερωσω για την αμοιβη και οτι αλλο θες. οσο για αυτο που σου ειπε η κυρια, ειναι αληθεια, ειναι λεκτορας προς το παρον.

Casper2008
04-10-10, 09:42
Με το καλό και ένα γερό μωράκι!!!!

druuna75
04-10-10, 11:24
Casper2008 (http://www.parents.gr/forum/member.php?u=34767) εγω γεννησα - στο Αλεξανδρα - με τον Βλάχο. 'Ο,τι και να πω γι' αυτόν, λίγο θα είναι. Δεν ξέρω τι και αν το εχεις σκεφτεί, αλλα θα σου συνιστούσα να εχεις μαια. Στη διαθεση σου για περαιτερω διευκρινησεις!

misspigi
04-10-10, 19:25
ο γιατρος μου ειναι (συμφωνα με την αποψη μου) εξαιρετικος ανθρωπος και επιστημονας. παρολο που ανηκω σε κοντινη ειδικοτητα με την γυναικολογια (δεν ειμαι γιατρος) και υποτιθεται οτι ξερω 2 πραγματα παραπανω, καθε φορα με εξεταζει και κουβεντιαζει μαζι μου σαν να ειμαι στο πρωτο παιδι. αν θες να σου πω για την αμοιβη στειλε μου πμ.

maria.tst
14-10-10, 08:24
ο γιατρος μου ειναι (συμφωνα με την αποψη μου) εξαιρετικος ανθρωπος και επιστημονας. παρολο που ανηκω σε κοντινη ειδικοτητα με την γυναικολογια (δεν ειμαι γιατρος) και υποτιθεται οτι ξερω 2 πραγματα παραπανω, καθε φορα με εξεταζει και κουβεντιαζει μαζι μου σαν να ειμαι στο πρωτο παιδι. αν θες να σου πω για την αμοιβη στειλε μου πμ.

Θα με ένδιεφερε και μένα να μου πεις για τον γιατρό σου...
Ευχαριστώ Μαρία

xixi
18-10-10, 14:16
Καλημέρα! Είμαι νέα στο forum και νέα υποψήφια μαμά!
Είμαι στην 9η εβδομάδα κύησης και βρίσκομαι σε αναζήτηση γιατρού.
Σκέφτομαι να πάω στο Αλεξάνδρα στον κ.Κιοσέ (μου τον έχει συστήσει μία γνωστή μου ως πάρα πολύ καλό) έχει κάποια από εσάς να μου πει κάτι παραπάνω? Τις δικες τις εμπειρίες, αν είναι όσο καλός λένε, τι χρήματα παίρνει κτλ?

kg27gr
18-10-10, 20:56
diabazontas tis dimosieuseis exw ftasei se eksis dilima
aleksopoulos h daskalakis;apo oso katalaba einai eksisou kaloi kai oi 2 to erwtima einai poios apo tous 2 einai pio sinergasimos,pou den tha talaiporiomaste stin anamoni dedomenou oti exouma anagkastika mazi mas kai to 1o mas paidaki 18 minwn kai tha einai diskolo na to kratisoume isixo se poliwres anamones,kai fisika den prepei na parablepoume to oikonomiko (dedomenou oti tha exoume kaisariki kathws etsi vgike kai o mikroulis mas)
an mporeite na mas diafotisete tha to ektimousame...

MarcoPolo
18-10-10, 21:30
Για τον Αλεξοπουλο δεν ξερω αλλα ο Δασκαλακης εχει πολυ κοσμο και αναμονη τις περισσοτερες φορες. Εγω του εδωσα με την καρδια μου 1300 ευρω για καισαρικη. Με κυηση υψηλου κινδυνου και πολλα προβληματα, ηταν αψογος απεναντι μου καθολη την διαρκεια της εγκυμοσυνης που χρειαστηκε να νοσηλευτω πολλες φορες.

glykoula26
18-10-10, 22:47
εγω ειχα τον χατζηπαπα για γυναικολογο που ηταν παρα πολυ καλος και με βοηθησε πολυ...

fairy's mom
21-10-10, 16:22
Εγώ τον είχα τον Αλεξόπουλο μόνο τους 2 τελευταίους μήνες και δεν μπορώ να πω ότι περίμενα ποτέ πολύ (το περισσότερο που μου έτυχε ήταν μισή ώρα). Αντίθετα η φιλη που μου τον σύστησε, μου έλεγε ότι είχε αναμονή. Δεν ξέρω, ίσως επειδή είχα εγκυμοσύνη υψηλού κινδύνου? Πάντως την αναμονή γενικά δεν την γλυτώνεις στους γυναικολόγους, δυστυχώς!

Marcopolo σκέφτομαι πολύ σοβαρα στην 2η εγκυμοσύνη να πάω στον Δασκαλάκη, γιατί θα χρειαστω σίγουρα περίδεση και έχω ακούσει γι αυτόν ότι είναι πολύ καλός στις περιδέσεις.
Τι τύπος είναι? Το σηκώνει το τηλ? Στον τοκετό εμφανίζεται τελευταία στιγμή ή είναι από την αρχή μαζί σου. Γενικά του μιλάς άνετα ή δεν σηκώνει πολλά πολλά? Με τον Αλεξόπουλο ήμουν πάρα πολύ ευχαριστημένη, απλά σκέφτομαι μήπως ο Δασκαλάκης είναι καλύτερη επιλογή για επαπειλούμενη εγκυμοσύνη. Τα 1300 στα ζήτησε ή τα έδωσες από μόνη σου? Σε ζάλισα, ε?

mtn
04-11-10, 17:49
Εγώ τον είχα τον Αλεξόπουλο μόνο τους 2 τελευταίους μήνες και δεν μπορώ να πω ότι περίμενα ποτέ πολύ (το περισσότερο που μου έτυχε ήταν μισή ώρα). Αντίθετα η φιλη που μου τον σύστησε, μου έλεγε ότι είχε αναμονή. Δεν ξέρω, ίσως επειδή είχα εγκυμοσύνη υψηλού κινδύνου? Πάντως την αναμονή γενικά δεν την γλυτώνεις στους γυναικολόγους, δυστυχώς!

Marcopolo σκέφτομαι πολύ σοβαρα στην 2η εγκυμοσύνη να πάω στον Δασκαλάκη, γιατί θα χρειαστω σίγουρα περίδεση και έχω ακούσει γι αυτόν ότι είναι πολύ καλός στις περιδέσεις.
Τι τύπος είναι? Το σηκώνει το τηλ? Στον τοκετό εμφανίζεται τελευταία στιγμή ή είναι από την αρχή μαζί σου. Γενικά του μιλάς άνετα ή δεν σηκώνει πολλά πολλά? Με τον Αλεξόπουλο ήμουν πάρα πολύ ευχαριστημένη, απλά σκέφτομαι μήπως ο Δασκαλάκης είναι καλύτερη επιλογή για επαπειλούμενη εγκυμοσύνη. Τα 1300 στα ζήτησε ή τα έδωσες από μόνη σου? Σε ζάλισα, ε?

Καλησπέρα.
Μιας και ειδα οτι ειχες ιατρο τον Αλεξόπουλο, και επειδη αλλάζω ιατρό την τελευταία στιγμή για λόγους ασυνέπειας του ιατρού που ήδη έχω, σου είναι εύκολο να μου δώσεις ένα τηλέφωνό του?
Είμαι νέα στο forum και πρέπει άμεσα να κάνω κάτι γιατί έχω ΠΗΤ 11-11-2010!

Ευχαριστώ εκ των προτέρω και εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!

mtn
04-11-10, 20:30
Γεια σε όλους και όλες!
Χρειάζομαι την βοήθεια όποιας γνωρίζει τον μαιευτήρα Αλεξόπουλο στο Νοσ. Αλεξάνδρας, και έχει το τηλέφωνό του, αν μπορεί να μου το δώσει, γιατί αποφάσισα να αλλάξω ιατρό τελευταία στιγμή (εχω ΠΗΤ 11-11-2010) γιατί ο ιατρός που έχω δεν ανταποκρίθηκε τελικά όπως περίμενα και νιώθω ότι πρέπει να δράσω άμεσα!
Δυστυχώς νιώθω τελείως ξεκρέμαστη, μιάς και εδώ και 2 ημέρες δεν απαντά στα τηλεφωνήματά μου και έχω τρελαθεί από αγχος...:cry:
Όποια έχει τηλέφωνα επικοινωνίας, please αν μπορεί μου το στέλνει για να κάνω ένα ραντεβού μαζί του, γιατί έχω φρικάρει...

Ευχαριστώ πολύ..

fairy's mom
04-11-10, 23:08
mtn σου στελνω πμ

karetaki
11-11-10, 10:50
Γεια σας,
ψάχνοντας στο διαδίκτυο για κάποια ονόματα γυναικολόγων που μου συνέστησαν στο νοσοκομειο Αλεξάνδρα και στο Γενεσσις, βρήκα αυτό το forum. Η ερώτησή μου είναι η παρακάτω. Διαγνώστηκε πολύποδας στο ενδομήτριο και μου πρότειναν να το αφαιρέσω με υστεροσκόπηση και να αποφύγω την απόξεση, καθότι είμαι 38 χρονών και δεν είχα εγκυμοσύνη μέχρι τώρα, για να μην αντιμετωπίσω προβλήματα σε μελλοντική πιθανή εγκυμοσύνη. Είμαι από Κρήτη και μου πρότεινε γυναικολόγος να προτιμήσω κάποιους συγκεκριμένους γιατρούς στην Αθήνα, καθηγητές στο συγκεκριμένο θέμα. Τα ονόματα είναι Μηλίγκος Σπυρίδων, αλλά δεν είναι πια στο Αλεξάνδρα, έχει πάρει σύνταξη και ίσως εξετάζει ιδιωτικά και κάποιος Μακρής Νικόλαος, στο Αλεξάνδρα (?).
Μήπως γνωρίζει κάποια περισσότερα στοιχεία για να επικοινωνήσω μαζί τους, έστω και σε ιδιωτικό ιατρείο;
Ή ακόμα καλύτερα, μήπως γνωρίζει κάποια κάποιον καλό γυναικολόγο που να ειδικεύεται στο θέμα των ενδομήτριων πολύποδων και της υστεροσκόπησης;
Ευχαριστώ πάρα πολυ.

kg27gr
12-11-10, 12:48
ston daskalaki twra pigame...me tin proti episkepsi fanike kalos kai tupikos to mono pou isws me xalase einai to oikonomiko...tosa anaisthisiologo sto dimosio xwris apodeiksi,ta dipla sto idiotiko me apodiksi...kai kapws exw strabwsei...tha deiksei stin poria...skeftomai mipos dokimasoume kai ton aleksopoulo...eseis pou ton eixate eixate analogi antimetopisi se auto ton tomea;

mtn
14-11-10, 10:38
και εγώ για καλή μου τύχη γνώρισα το κουτρουμάνη.μου τον σύστησαι ο γιατρός μου από την επαρχία που κατάγομαι γιατί είχα κάτι επιπλοκές στην εγκυμοσύνη μου και έμεινα αθήνα τους δύο τελευταίους μήνες.Πόλυ καλός άνθρωπος σωστός γιατρός ψείρας και όποτε μα όποτε τον έπερνα τηλέφωνο δεν υπήρχε περίπτωση να μην το σηκώσει αμμέσως,πράγμα δύσκολο για άλλους.Στις 5 τα ξημερώματα κυριακής που με έπιασαν οι πόνοι και τον πήρα τηλ μου είπαι να πάω νοσοκομείο και ήρθε από το χωριό του πατέρα του που ήταν κατευθείαν.Δεν με άφησε στα χέρια αλλου γιατρού που κάνουν οι περισσότεροι τέτοια μέρα.Ηρθε ήταν συνέχεια κοντά μου και με την βοήθεια του και την συνεργασία γέννησα πολύ εύκολα και γρήγορα!!Τον ευχαριστώ πολύ και έχω να πω τα καλλήτερα, να είναι καλά ο άνθρωπος γιατί κάνει πολυ καλά την δουλειά του και έχουμε ανάγκη από τέτοιους γειατρούς!!

Καλημερα και απο εμενα.
Ανθη80, εχω τον ιδιο ιατρο απο τον 4ο μηνα της εγκυμοσυνης μου και η επιλογη μου εγινε απο προσωπικο ψαξιμο που εκανα γι αυτον (και ενδονοσοκομειακα) με βαση την επιστημονικη του γνωση, την κατανοηση που εχει και το ποσο σε στηριζει κατα τον τοκετο..
Ειμαι με ΠΗΤ 11-11-2010 και ομολογω πως μεσα σε 2 εβδομαδες με εχει ταλαιπωρησει-αγχωσει οσο δεν περιμενα ο συγκεκριμενος, με αποτελεσμα να σκεφτομαι οτι μαλλον δεν θα τα καταφερω να γεννησω με αυτον...

Μαλλον θα κανω προκληση στις αρχες της εβδομαδας που μας ερχεται, γιατι δεν κατεβαινει το μωρο και ακομα και τωρα που γραφω δεν ειμαι καν σιγουρη οτι θα ειναι ο ιατρος μου...
Λογω ενος συνεδριου που εχει αυτο το διαστημα μου προτεινε να κανω προκληση πριν το συνεδριο και δεν το δεχθηκα, εφοσον δεν υπαρχει κατι παθολογικο.. εκτοτε δεν τον βρισκω στο τηλεφωνο, μου δινει ραντεβου τα οποια δεν τηρει, δεν απαντα ουτε στα μηνυματα που του στελνω (προκειμενου να μην τον ενοχλω) κτλ κτλ..
Ειναι απιστευτο και ομολογω οτι δεν το περιμενα απο αυτον, νιωθω τελειως ξεκρεμαστη και πικραμενη την τελευταια στιγμη οπως καταλαβαινεις και δεν ξερω τελικα τι γινει...
Για αυτο και αποφασισα να κοιταξω για αλλον ιατρο στην περιπτωση που ακομα και σημερα δεν καταφερω να συννενοηθω μαζι του..

Απο την μια καταλαβαινω οτι εχουν και οι ιατροι την προσωπικη τους ζωη και την καριερα τους αλλα πιστευω οτι χωρις τους ασθενεις τους δεν εχει νοημα οποιαδηποτε επιστημονικη γνωση οταν αδυνατεις να σταθεις σε αυτον που σε εχει αναγκη...

Ελπιζω ακομα και τωρα να αλλαξει η σταση του γιατι πραγματικα δεν θα ηθελα να αλλαξω ιατρο και να παω σε καποιον που δεν τον ξερω, την τελευταια στιγμη...

Sorry για το μεγαλο μηνυμα κοριτσια αλλα ειμαι να σκασω και ηθελα να το βγαλω απο μεσα μου, και παραλληλα να γνωριζετε οσες τον ειχατε και μια αλλη πλευρα των πραγματων..

χριστινα08βι
14-11-10, 16:13
Γειας σας κοριτσια
θα ηθελα να μου πειτε αν γνωριζει καμια σας τον Δρακακη Πετρο?

christiana000
14-11-10, 17:26
και εγω τον ιδιο γιατρο ειχα στην εγκυμοσυνη μου.απλα εξαιρετικος κοριτσια τον συστηνω ανεπιφιλακτα.καμια σχεση με τους περισοτερους που προσπαθουν να σε ξεπεταξουν.αυτος ακουει προσεκτηκα τις αποριες σου,απαντα αναλυτικα και γενικα ειναι ψειρας σε ολα.ευγενεστατος και εμενα προσοπικα με βοηθησε παρα παρα πολυ!!:Dα σορυ τον χατζηπαπα εννοω!!

ckalagia
18-11-10, 19:51
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.....ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΠΑΠΑΖΕΥΚΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΗΝΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ 4 ΓΙΑΤΡΟΥΣ......

livinath
19-11-10, 08:43
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.....ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΠΑΠΑΖΕΥΚΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΗΝΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ 4 ΓΙΑΤΡΟΥΣ......

Καλημέρα! Τον συγκεκριμένο δεν τον γνωρίζω. Ψάχνεις γιατρό σε δημόσιο νοσοκομείο ή για κάποιον με κάποια εξειδίκευση;

ckalagia
21-11-10, 15:57
καλήσπερα...δεν με πειράζει αν είναι σε ιδιωτικό ή σε δημόσιο νοσοκομείο απλά θέλω να είναι καλός ο γιατρός! Τον Παπαζεύκο μου τον συστήσανε σαν καλό γιατρό αλλά έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου και θέλω και απο άλλους γνώμη, έχω αλλάξει ήδη τρείς γιατρούς φοβάμε γιατί είναι και η πρώτη μου εγκυμοσήνη. Αν ξέρει κάποια άλλη κοπέλα για αυτόν το γιατρό θα ήθελα να μου πει την γνώμη της είναι στο Αλεξάνδρας διευθηντής!Ευχαριστώ!!

maria.tst
23-11-10, 14:19
Μιας και μιλάμε για το Αλεξάνδρας, γνωρίζεται την Παππά Καλλιόπη? Σκεφτομαι να την επισκεφτώ απλά θα ήθελα και την γνώμη σας εαν κάποια την γνωρίζει.
Ευχαριστώ πολύ

july
25-11-10, 09:15
Γεια σας,
ψάχνοντας στο διαδίκτυο για κάποια ονόματα γυναικολόγων που μου συνέστησαν στο νοσοκομειο Αλεξάνδρα και στο Γενεσσις, βρήκα αυτό το forum. Η ερώτησή μου είναι η παρακάτω. Διαγνώστηκε πολύποδας στο ενδομήτριο και μου πρότειναν να το αφαιρέσω με υστεροσκόπηση και να αποφύγω την απόξεση, καθότι είμαι 38 χρονών και δεν είχα εγκυμοσύνη μέχρι τώρα, για να μην αντιμετωπίσω προβλήματα σε μελλοντική πιθανή εγκυμοσύνη. Είμαι από Κρήτη και μου πρότεινε γυναικολόγος να προτιμήσω κάποιους συγκεκριμένους γιατρούς στην Αθήνα, καθηγητές στο συγκεκριμένο θέμα. Τα ονόματα είναι Μηλίγκος Σπυρίδων, αλλά δεν είναι πια στο Αλεξάνδρα, έχει πάρει σύνταξη και ίσως εξετάζει ιδιωτικά και κάποιος Μακρής Νικόλαος, στο Αλεξάνδρα (?).
Μήπως γνωρίζει κάποια περισσότερα στοιχεία για να επικοινωνήσω μαζί τους, έστω και σε ιδιωτικό ιατρείο;
Ή ακόμα καλύτερα, μήπως γνωρίζει κάποια κάποιον καλό γυναικολόγο που να ειδικεύεται στο θέμα των ενδομήτριων πολύποδων και της υστεροσκόπησης;
Ευχαριστώ πάρα πολυ.

κορίτσι μου σου εύχομαι να πάνε όλα καλά! αν δεν έχεις βρει ακόμα στο αλεξάνδρας είναι και ο γεωργιος βλάχος εξαίρετος γιατρός αναλαμβάνει εύκολα δύσκολες περιπτώσεις αλλά έχει ένα μειον δεν είναι πολυλογάς δεν θα σου πιάσει συζήτηση για τον καιρό και τίποτα τέτοιο αλλά θα σου μιλήσει για τα γυναικολογικά και μόνο! αλλά αυτό που θα σου πει αυτό και θα είναι! αν θες στείλε μου πμ να σου στείλω τα στοιχεία του!

christi80
26-11-10, 09:38

Πες μου και εμενα σε παρακαλω για τον γιατρό σου! Ειμαι πολυ μπερδεμένη, σευχαριστω.

christi80
26-11-10, 09:42
τον εχω εγω. θα γεννησω μεχρι 30/10. ειναι οντως καλος, δεν σου χρυσωνει το χαπι, ειναι ομως ομιλητικος και ευγενεστατος. αν δεν εισαι "καλο παιδι" στα χωνει κοσμιως και με τροπο μαλιστα που του λες και "ευχαριστω". τη δευτερα εχω ραντεβου στο ιατρειο του (ειμαι 36 εβδομαδων) και θα σε ενημερωσω για την αμοιβη και οτι αλλο θες. οσο για αυτο που σου ειπε η κυρια, ειναι αληθεια, ειναι λεκτορας προς το παρον.

Σίγουρα θα έχεις γεννήσει, Να σου ζήσει!!!! Και εμενα μου τον εχουν συστήσει Στείλε μου μήνυμα σε παρακαλώ για την αμοιβή του και θα ήθελα να μου πεις την εμπειρία του τοκετού μαζί του. Γεννησες φυσιολογικά?
Και πάλι να σου ζήσει!

christi80
26-11-10, 10:06
Παιδιά ξεφεύγω λίγο από το θέμα που αφορά σε γιατρούς στο Αλεξάνδρα για να αναφέρω εδώ πόσο σημαντικός είναι ο ρόλος της μαίας σε έναν φυσιολογικό τοκετό και πόσο με βοηθησε η μαία (συνεργάζεται και με τον Καλλιανίδη) με την οποία γέννησα.

Ο γιατρός μου δεν πρόλαβε να έρθει γιατί είχα οξύ τοκετό και έτσι γέννησα χωρίς γιατρό, αλλά η μαία που με ανέλαβε ήταν καταπληκτική. Το μωρό είχε περιέλιξη του ομφάλιου λώρου αλλά με πολύ γρήγορους χειρισμούς το ελυσε χωρίς να πάρω χαμπάρι. Μετά τη γέννα μου κρατούσε το χέρι και μου μιλούσε, και στο δωμάτιο με βοήθησε να πλυθώ και να τακτοποιηθώ. Είναι τρομερά υποστηρικτική στο θηλασμό, επικοινώνησα μαζί της ήδη από τον 8ο μήνα και μου έδωσε πολύ σημαντικές πληροφορίες και συμβουλές. Μετά τον τοκετό της έδωσα κάποια χρήματα αλλά χωρίς να μου τα έχει ζητήσει.
Τη λένε Χριστίνα Μάρα και αν τύχει να ακούσετε το όνομά της σας τη συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Γειά σου Ευή Στειλε μου σε μηνυμα το τηλεφωνο της σε παρακαλω. Σευχαριστω!

misspigi
05-12-10, 19:12
Σίγουρα θα έχεις γεννήσει, Να σου ζήσει!!!! Και εμενα μου τον εχουν συστήσει Στείλε μου μήνυμα σε παρακαλώ για την αμοιβή του και θα ήθελα να μου πεις την εμπειρία του τοκετού μαζί του. Γεννησες φυσιολογικά?
Και πάλι να σου ζήσει!
sorry για την καθυστερηση, αλλα η ζωη με ενα νεογεννητο ειναι αγωνας δρομου χωρις τελος. η ιστορια του τοκετου μου εχει ως εξης: γεννησα μεσα σε 10 λεπτα αφου ειχα οξυ τοκετο με τριπλη περιτυλιξη ομφαλιου λωρου. ο γιατρος μου σχεδον δεν με προλαβε :razz:. παρολα αυτα ολα πηγαν καλα και η μετεπειτα παρακολουθηση του οσο ημουν στο νοσοκομειο ακομη καλυτερα. οι αλλες κοπελες στο δωματιο με ζηλευαν γιατι ειχα οπως λενε ωραιο γιατρο :cool: που με προσεχε υπερβολικα;). η αμοιβη του ουσιαστικα δεν υφισταται γιατι πολυ απλα δεν μου ζητησε χρηματα. ομως τωρα που θα παω για επανελεγχο στο ιατρειο του θα του δωσω το "κατιτις" του.

Elen1tsa
16-12-10, 15:03

Και εγώ είχα πολύ καλή εμπειρία απο τον Κουτρουμάνη!! Εγώ διακομίστηκα εκτάκτως από επαρχεία στο Αλεξάνδρας με αποκόλληση, εφημέρευε ο Κουτρουμαάνης και με ανέλαβε αυτός. Ημουν μέσα στην αίθουσα τοκετών 32 ώρες ήταν διπλά μου συνέχεια. Γέννησα πρόωρα. Ο γιατρός καταπληκτικός :D

maria.tst
12-01-11, 08:31
Γνωρίζετε αν ο Πρωτοπαπας έχει ιατρείο ιδιωτικό ή δέχεται μόνο στο Αλεξάνδρας?

ΣΩΤΗΡΙΑ
13-01-11, 07:48
Να γραψα και εγω για τον γλυκο μου τον γιατρο στον αγαπημενο μου κυριο Σίσκο! Ειναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ και μετα γιατρος. Τον λατρευω! Επισης στο ιατρειο του δεν μου παιρνει χρηματα παρα τον πληρωνω στο τελος μετα την γεννα. Στην πρωτη μου γεννα μου πηρε 1200 αλλα κοριτσια ειναι ΠΑΡΩΝ σε οτι κι αν θελω

Anastasiababylove
22-01-11, 15:47
Καλησπέρα ψάχνω κάποιον καλό γιατρό στο Αλεξάνδρας για να κάνω κάποιες εξετάσεις όποια ξέρει ας με βοηθήσει παρακαλώ στείλτε μου τα στοιχεία του με πμ και θα κάνω την έρευνά μου... καθώς και την γνώμη σας για τον γιατρό ευχαριστώ εκ τον προτέρων

taptap
22-01-11, 16:08
Γεια σου. Γνωριζω τον Εαυγγελου ειναι πολυ καλοσ κατα την γνωμη μου μεγαλοσ σε ηλικια κ εμπειροσ. Ηταν ο μονοσ που αναλαμβανε να χειρουργησει την ξαδερφη μου γιατι ειχε 42 οινομοιωματα το τηλ του ειναι 6932221979.

glykoula26
22-01-11, 16:36
εγω εχω τον χατζηπαπα γιατρο και ειμαι πολυ ευχαριστημενη....αν θελεις τηλ πες μου..

Anastasiababylove
22-01-11, 17:19
σε ευχαριστώ πολύ!!!

Anastasiababylove
22-01-11, 17:20
εγω εχω τον χατζηπαπα γιατρο και ειμαι πολυ ευχαριστημενη....αν θελεις τηλ πες μου..

ναι στείλτε μου τα στοιχεία τους και εγώ θα κάνω την ερευνά μου

Συντονιστής Ε
29-01-11, 02:57
εχω γιατρο τον πρωτοπαππα κ ειμαι πολυ ευχαριστιμενη θα ηθελα να ακουσω κ αλλες εμπειριες με αυτον τον γιατρο.... γεννησε καμια με αυτον???
Επισης δειτε και αυτο
Κορίτσια ποιόν γιατρό έχετε ; (http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=58242)

marchalina
16-03-11, 16:07
Ο Πρωτοπαππας στο Αλεξανδρας που αναφετρετε καποιες λεγεται Βασιλειος ή Αθανασιος;; Ψαχνω στοgooglex τα στοιχεια του και μου βγαζει και τα δυο ονοματα
Βοηθειστε με...

ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΝΑΚ
21-03-11, 18:55
ΕΙΜΑΙ Η ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 36 ΧΡΟΝΩΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟ ΧΑΣΙΑΚΟ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΘΑ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕΙ ΤΟ ΜΑΛΛΙ?

φίλη
22-03-11, 00:28
ναι το ονομα του ειναι αθανασιος κ εγω εχω παει κ στο αλεξανδρας κ στο ιατρειο του...

μαράκι χίλια ευχαριστώ για τις πληροφορίες στο μήνυμα και ό,τι άλλο χρειαστώ θα σου πω. Εσύ είσαι έγγυος ή κάνεις προσπάθειες; Οπως και να έχει, να σου πάνε όλα καλά. Εχω ακούσει κι εγώ τα καλύτερα για τον γιατρό σου.

ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΝΑΚ γεια σου. Θα ήθελα να σου πω πως αν εννοείς τον γνωστό Χασιάκο Δημήτριο, αυτός δεν είναι στο Αλεξάνδρας αλλά στο Αρεταίειο και απ' όσο ξέρω δεν ασχολείται εκεί με εξωσωματικές. Αν πας σε αυτόν, πιθανόν να σε παραπέμψει σε συνεργάτες του στο ιδιωτικό κέντρο embryoart που είναι κάπου στην οδό Αλεξάνδρας. Ελπίζω να σε κατατόπισα κάπως.