PDA

Επιστροφή στο Forum : Όλα για βάφτιση στη Θεσσαλονίκη

Σελίδες : 1 [2] 3

Σοφία Τ.
19-03-10, 15:01
κοριτσια ξερει καμια απο που μπορω να νοικιασω τεντες ?

θελω να το κανω σε παρεκκλησι και φοβαμαι μη μας πιασει καμια βροχη ...

http://www.anthimos.com.gr/

Lioula
19-03-10, 15:07
Καμια προταση για δεξιωση?Ιουνιο σκεφτομαι να την κανω την βαφτιση.

mary77
19-03-10, 17:53
Άσε, δε λένε τίποτα. Πάντως να ξέρεις, πέρυσι κάποια στιγμή τέτοια εποχή έβαλαν 50% μόνο τα βαπτιστικά. (για λαμπάδες, λαδόπανα κτλ, αξίζει) Κατά τύχη το ανακάλυψα.

τι να πω ρε συ....λες και πανε στην τσεπη τους......τωρα με τα μωρα που τα βγαζω εξω πηγαινουμε τα σαββατα εκει και παντα μπαινω βλεπω αν μ'αρεσει κατι,αν δω τιποτα θα σας πω!
παντως λεω να μην τις χαρισω αυριο!!:x

bizoudaki
19-03-10, 18:11
http://www.anthimos.com.gr/

σοφια ευχαριστω !

Iwanna
19-03-10, 21:03
Για κομμωτή πείτε και σε μένα!
Αν βρείτε επώνυμα ρουχαλάκια πριν τα αγοράσετε, πάρτε τηλέφωνο στον Ναρλή (http://www.parents.gr/forum/www.narlis.gr) στην Καβάλα και ρωτήστε αν έχει τα συγκεκριμένα. Αν τα έχει μπορεί να εκπλαγείτε με τη διαφορά στην τιμή! ΚΑι εφόσον τα έχετε δει μπορείτε να τα παραγγείλετε και να τα στείλει!
Για μπομπονιέρες αξίζει, έχει πολύ καλές τιμές.

evita79
24-03-10, 19:16
Σημερα πηγα στο mega outlet να παρω τα ρουχα που θα βαλει ο μεγαλος στην βαφτιση...στο mini raxevsky ειχε ολοκληρωμενα πακετα βαφτισης με 270 ευρω! Και ηταν πολυ ομορφα...κριμα που εμεις ψωνισαμε ηδη...αν καμια ειναι στο ψαξιμο ας ριξει και καμια ματια εκει! Για μεγαλυτερα παιδακια καλα ρουχα παντως δυσκολευτηκα να βρω...σε κοστουμακι καταληξαμε, δεν τρελαθηκα μα ειναι ομορφο...

bizoudaki
24-03-10, 20:51
evita οταν λες ολοκληρωμενα πακετα τι εννοεις ?

ρουχακια, λαμπαδα, λαδοκουτι, κουτι, λαδοπανα ??

γιατι σκεφτηκα να μην παω σε μαγαζι με βαφτιστικα αλλα να αγορασω καποια ρουχα του γουστου μου ... μπομπο βρισκω ευκολα ομως κουτια κλπ που θα βρω ??

evita79
24-03-10, 21:32
Eγω καταλαβα οτι εννουσε το κουτι,λαδοπανα,λαδοσετ και λαμπαδα...αυτα που ειδα ηταν πανεμορφα(και φανταζομαι αν παω στο αντιστοιχο μαγαζι στο κοσμος θα ειναι πανακριβα!). Μου αρεσαν και τα παπουτσια. Ειχε και ρουχα αλλα δεν τα κοιταξα πολυ...τα κουτια ειδα απο μακρυα και μου εκαναν καλη εντυπωση...για επωνυμο τα 270 ακομη και χωρις τα ρουχα ειναι καλα, οχι φθηνα μα καλα...πηγαινε αξιζει.Το τηλ ειναι 2310383460. Παρε και ρωτα! Εχει και πυζαμακια felicita(τετοια ειχε παρει και η κουμπαρα μου στο γιο μου).Εγω τα κουτια κτλ τα πηρα απο την Ροζαλινα. Καλα και εκει.Ρουχο πηραμε απο τα matou france. Δικιο εχεις ρουχα βρισκεις οπου θες...στο mega εχουν και τα lapin και τα marasil...

bizoudaki
24-03-10, 21:58
evita thanks !

εχει τεραστια διαφορα στην τιμη ...
δες εδω, ο καταλογος mini raxevsky με τα βαπτιστικα
http://www.emultimedia.info/mmview/perm/RAXBAPTISTIKA2010.pdf/

bizoudaki
24-03-10, 22:12
κοριτσια στην Ροζαλινα που γραφετε, που παιζουν οι τιμες για το "πακετο" και ποσο για μπομπο ?

μηπως εχει σελιδα στο ιντερνετ ?

evita79
24-03-10, 22:18
Τα κοριτσιστικα που ειδα ηταν σαν αυτα στις σελ.24-25 και για αγορακι ειχαν κουτι ναυτικο. Ισως εχουν κι αλλαομως. Καλα οι τιμες φωτια!!!!

MELYDIA
25-03-10, 05:59
γεια σας κοριτσια,ειμαι νεα στην παρεα,αλλα βρηκα πολυ χρησιμο το φορουμ αυτο!πολυ καλες τιμες για λαμπαδες,κουτια βαφτισης,ανθοστολισμο...εχουν στο μυροδημιουργιες.υπαρχει πακετο βαφτισης με λαμπαδα,κουτι,εσωρουχα,πετσετες..(δεν τα θυμαμαι ολα) νομιζω με 200Ε.
εγω παντως θα βαφτισω τις δυο κορουλες μου μαζι.εχουμε διαλεξει το κτημα λικνο στο λευκοχωρι!αφου μας ρωτησε ο παππας τι δουλεια κανουμε,ζητησε και για τις δυο μαζι(κρατηθητε) 150Ε απο καθε νονα και 100Ε απο μας,δηλαδη συνολικα 400Ε!!!!!!!!μηπως να αλλαξω θρησκευμα?!:evil:
προβλημα υπαρχει τωρα δυστυχως με την νονα της μεγαλης,η οποια ειναι μολις 10 χρονων και παρα πολυ ανταγωνιστικη με την μητερα της.οταν ενημερωσα την μαμα της,πως ο πατερ θελει ενηλικο νονο,μου ειπε πως η μικρη δεν θα το ανεχτει και θα κανει σκηνη στην εκκλησια αν τυχων βοηθησει η μαμα της!και εγω τωρα τι να κανω που τα κανονισα ολα,εκλεισα ημερομηνια...΄?επεμενε πως δεν γινεται,οτι ειναι αδιανοητο,και ουτε καν κοντα της δεν την αφηνει να στεκεται!
εσεις τι αποψη εχετε?δεν θελω να κανω δυο ξεχωριστες βαφτισεις,διοτι δεν το αντεχει η τσεπη μας!κριμα δεν θα ηταν να βαφτισω την μεγαλη μου ετσι ξερα σε μια αλλη εκκλησια,χωρις στολισμο,καλεσμενους,μονο και μονο για να ζησει την φαντασιωση της η μικρη νονα?βοηθηστε με,εν ολιγης ψαχνουμε πατερ,ο οποιος θα δεχτει να βαφτισει 2 παιδια{3.5 χρονων και 1 χρονων),τα οποια θα εχουν 2 ονοματα το καθενα.ο οποιος θα δεχετε τους γονεις,που ειναι παντρεμενοι με πολιτικο,μια νονα 10 χρονων και μια νονα καθολικη!!!ευχαριστω που διαβασατε τον πονο μου,τουλαχιστον τα 'ξερασα' και ξελαφρωσα!!!!!!!;)

evita79
25-03-10, 11:35
Λοιπον καταρχην καλημερα! Σε διαβασα και αγχωθηκα και γω...προβληματα παντα υπαρχουν μην τρελαινεσαι.Για τον γαμο σας δεν νομιζω να το παρει κανεις χαμπαρι.Και στον γιο μου(βαπτιστηριο Λυδιας) και στην κορη μου(προφ.Ηλιας Πυλαια) δεν ρωρτησαν καν πως παντρευτηκαμε...ουτε για τις νονες(του γιου ειχε πολιτικο χωρις θρησκευτικο).Για τις ανηλικες νονες δεν ξερω μα δεν νομιζω να υπαρχει θεμα. Αρκει να λενε το Πιστευω και να μπορουν να παρουν αγκαλια το μωρο...σ αυτα δεν εχεις θεμα.Τωρα γιατι επελεξες ενα 10χρονο και οχι την μαμα του εσυ το ξερεις αυτο...Εννοειται θα βαφτισεις μαζι τα παιδακια σου ακου να κανεις 2 βαφτισεις..για τα 400 ευρω θα το αφησω ασχολιαστο! Εγω και μονο γι αυτο δεν θα τα βαφτιζα εκει και θα επαιρνα και ενα τηλεφωνακι στην μητροπολη! Μην ξεχνας το να ξεκανονισεις μια ημερομηνια(ειδικα αν δεν εχεις οικονομικο κοστος) δεν ειναι και το τελος του κοσμου...ψυχραιμια και ξανασκεψου το για την μικρη! Φιλικα...

mary77
25-03-10, 12:38
Λοιπον καταρχην καλημερα! Σε διαβασα και αγχωθηκα και γω...προβληματα παντα υπαρχουν μην τρελαινεσαι.Για τον γαμο σας δεν νομιζω να το παρει κανεις χαμπαρι.Και στον γιο μου(βαπτιστηριο Λυδιας) και στην κορη μου(προφ.Ηλιας Πυλαια) δεν ρωρτησαν καν πως παντρευτηκαμε...ουτε για τις νονες(του γιου ειχε πολιτικο χωρις θρησκευτικο).Για τις ανηλικες νονες δεν ξερω μα δεν νομιζω να υπαρχει θεμα. Αρκει να λενε το Πιστευω και να μπορουν να παρουν αγκαλια το μωρο...σ αυτα δεν εχεις θεμα.Τωρα γιατι επελεξες ενα 10χρονο και οχι την μαμα του εσυ το ξερεις αυτο...Εννοειται θα βαφτισεις μαζι τα παιδακια σου ακου να κανεις 2 βαφτισεις..για τα 400 ευρω θα το αφησω ασχολιαστο! Εγω και μονο γι αυτο δεν θα τα βαφτιζα εκει και θα επαιρνα και ενα τηλεφωνακι στην μητροπολη! Μην ξεχνας το να ξεκανονισεις μια ημερομηνια(ειδικα αν δεν εχεις οικονομικο κοστος) δεν ειναι και το τελος του κοσμου...ψυχραιμια και ξανασκεψου το για την μικρη! Φιλικα...

θα συμφωνησω με την εβιτα ενα τηλεφωνο στην μητροπολη θα ηταν καλο!!!!!!
επισης η νονα τους αδερφου οταν τον βαφτισε ηταν 7 χρονων!!!!!!
το πως ειναι παντρεμενοι δεν αφορα κανεναν και ουτε χρειαζεται να το πειτε!!!!

MELYDIA
25-03-10, 18:51
καλημερα και παλι!ευχαριστω για τις απαντησεις σας.την μικρη νονα δεν την διαλεξα εγω,την μητερα της ρωτησα και εκεινη επεμενε να γινει η κορη της αντι για την ιδια για να αποφυγει αντιζηλιες μαζι της(τι προβλημα και αυτο!).οσο για τον ακριβο παπα μου κακοφανηκε και εμενα πολυ!πως παει,παιρνω τηλ στην μητροπολη και τι λεω,τι θα συμβει μετα?μπορω λετε να ρωτησω καποιον αλλο παπα να μας βαφτισει στο κτημα λικνο?λετε να γινεται?

bizoudaki
26-03-10, 10:10
melydia καλημερα !

η μικρη νονα σιγουρα θα χρειαστει βοηθεια απο την μαμα της ή εναλλακτικα τον μπαμπα της ... πως ενα δεκαχρονο θα κρατησει αγκαλια για τοση ωρα ενα 3,5 χρονων !!!!
εξηγηστε το αυτο στο κοριτσακι και πιστευω θα καταλαβει, πειτε της οτι πχ ο μπαμπας της θα εχει αγκαλια την κορη σου αλλα αυτη θα πει το πιστευω, αυτη θα λαδωσει κλπ

με την καθολικη νονα φοβαμαι μηπως εχεις προβλημα ...
υποτιθεται ο νονος καθοδηγει το βρεφος στους κολπους της εκκλησιας μας ...

το οτι ειστε παντρεμενοι με πολιτικο γαμο δεν το ξερει κανεις και δεν θα το πειτε πουθενα !

τελος για το λικνο: αν σου αρεσε τοσο πολυ τοτε μην το χαλασεις για τα λεφτα ... ολα τα "δημοφιλη" μερη σε χτυπανε στην τιμη ... αν τα "βρεις' με τον παπα και στα βαφτιζει τα παιδια οπως θελεις τοτε δωστε τα λεφτα να ξεμπερδευετε

αν τελικα δεν πανε τα πραγματα οπως τα σχεδιαζεις .... τοτε παρε βαθια ανασα κουκλα και οργανωσε τα ολα απο την αρχη ... οπως ειπαν και τα κοριτσια δεν χαλασε και ο κοσμος να αλλαξεις ημερομηνια ... "καθε μεποδιο για καλο" λέει και η παροιμια ...

MELYDIA
27-03-10, 20:20
ευχαριστω κοριτσια!αποφασισαμε να μιλησουμε με την μικρη και να της εξηγησουμε,οτι θα χρειαστει σιγουρα την βοηθεια της μαμας της(ειναι χωρισμενη,δεν υπαρχει μπαμπας)διοτι ειναι μεγαλη η μικρη μου και βαρια,θα πρεπει να την κραταει αγκαλια,θα γλυστραει απο το λαδι και μπορει και η μικρη να ειναι εκτος εαυτου λογω των βουτιων που θα φαει,και οτι οι παπαδες επειδη τα ζουν και τα βλεπουν αυτα δεν επιτρεπουν να βαφτιζει ενα παιδακι μονο του.θα του πουμε την αληθεια χωρις να του τριψουμε στην μουρη οτι ουσιαστικα ο παπας θελει ενηλικο νονο.ειναι 10,νομιζω δεν ξερει και καταλαβαινει ολα τα εθιμα,και πιστευω ειναι ομορφος τροπος.και ετσι δεινεις την ευκαιρια να αποφασισουν τι θελουν να κανουν,θα προσπαθησουν η προτιμουν οχι?αλλωστε οπου και να βρεθουμε,και να της επιτρεπουν να βαφτισει,βοηθεια δεν θα χρειαστει?τι σε αυτην τι σε αλλη εκκλησια επομενως,σωστα?:cool:

ELPIDA2
27-03-10, 21:13
κοριτσια ευχαριστω πολυ που μου μαθατε την ροζαλινα γιατι εκανα το χρεος μου ως νονα με πολυ ωραια πραματα και σε πολυ καλη τιμη
φορεμα ζακετακι κ καπελακι κιτεν με παπουτσακια και τα σχετικα λαδοπανα κουτι λαμπαδα ολα στολισμενα οπως τα θελουμε (πολυ εξυπηρετικη) πιτζαμακι κ εσωρουχακια για το μπανιο 470 θεωρω οτι ειναι πολυ καλα στα μαραζιλ το καπελακι το χρεωναν ξεχωριστα 70 ευρω και το φορεμα εβγαινε 40 ευρω παραπανω
μου εμεινε ο σταυρος και η εκκλησια και τελειωσα
μαρτυρικα η αδερφη μου δεν θελει ουτε και δευτερο φορεμα εσεις τα πηρατε?
μενει τωρα να βγω με τις δικες μας τις νονες για την βαπτιση των κοριτσιων μου ανυπομονω να τελειωνω και με αυτο οπως και με τις μπομπο

evita79
28-03-10, 14:05
Πραγματι ειναι πολυ εξυπηρετικη η κυρια στη Ροζαλινα και δεν κοιταει μονο να σου παρει τα λεφτα...κι εγω δεν ηθελα δευτερο φορεμα μα θα το παρουν οι νονες τελικα οπως και μαρτυρικα...μπορεις να παρεις ενα ωραιο καθημερινο συνολο να το βαλει το παιδι ολο το καλοκαιρι...
στο γιο μου η νονα ειχε μια σαλοπετα απο τα λαπεν με ασορτι μπλουζακι που την λιωσαμε ενω το βαφτιστικο εμεινε(τι πρωτότυπο!) αφορετο...οποτε μια χαρα μας ηρθε!

ziu_zitsu
04-04-10, 11:28
Κορίτσια καλημέρα και χρόνια πολλά!
Χριστός Ανέστη!
Μια ερώτηση...κουφέτα στο μακρο έχει?
σε τι τιμές κυμαίνονται???

mor@ki_K
18-04-10, 20:34
Κορίτσια καλησπέρα σας!
Βαφτίζει το καλοκαίρι η κουνάδα μου και θέλει να κατέβει Θεσσαλονίκη να ψάξουμε για πακέτα βάφτισης αλλά να μην ξεφεύγουν πολύ.. μέχρι 350-400 ευρώ.
Για πείτε καμιά ιδέα που να την πάω να δει γιατί δεν έχω ιδέα???
Στη βάφτιση της μικρής μου τα πήρε η νονά όλα από Δράμα οπότε δεν ξέρω μαγαζία εδώ...:-?:-?

(Όποια ενδιαφέρεται για καλό μακιγιέρ, έχω τον αδερφό μου, πολύ καλός και έχει λογικές τιμές.)

bizoudaki
19-04-10, 12:37
... πηγα και εγω στην Ροζαλινα και τα εκλεισα απο εκει !!!

οι τιμες στα επωνυμα ειναι παντου οι ιδιες αλλά στη Ροζαλινα μπορεις να κανεις φθηνα κουτι-λαμπαδα-μπομπο και να διαλεξεις εσυ πως να τα στολισει

για πολυ οικονομικα βεβαια υπαρχουν πολλα μαγαζια στην Φραγκων

Σοφία Τ.
19-04-10, 13:02
Ως αυτη που ανοιξε το συγκεκριμενο τοπικ και ως αυτη που προτεινε τη Ροζαλινα, δεν εχω παρα να πω οτι κι εγω που θα γινω νονα, εκλεισα τα παντα (εκτος απο μπομπο που θα παρω απο τον Ναρλη-δεν προλαβαινω λεμε να τις κανω μονη μου) απο εκει.Τιμες πολυ καλες και παντα αριστη εξυπηρετηση...Αχ της εχω στειλει τοσους πελατες, πρεπει να μου κανει κι αλλο σκοντο χιχιχι...:p:p:p

tsitsini
19-04-10, 16:33
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ ΑΛΛΟΥ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΓΙΑ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΣΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΕ ΣΥΝΔΡΟΜΟ DOWN!ΕΜΕΙΣ ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΚΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ.ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΒΟΗΘΑΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΕΧΕΙ Ο,ΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΣΧΕΔΙΑ ΣΕ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΜΕ ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΕΣ ΕΥΧΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ!ΕΜΕΙΣ ΠΗΡΑΜΕ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.

bizoudaki
19-04-10, 17:49
κοριτσια για γλυκο βαφτισης εχει πολλα τοπικ ...

λεω να βαλουμε εδω προτασεις και τιμες (φετινες!) για θεσ/νικη

πουρακι Χατζηφωτιου μεγαλο 1,80 και μικρο τυλιγμενο σαν "καραμελιτσα" 0,90 €
μπισκοτουλα: μπισκοτο εως 10 εκ 1ευρω, τα μεγαλυτερα ανεβαινει η τιμη αναλογα με το μεγεθος πχ το αλογακι 1,30

συμπληρωστε οπου εχετε ρωτησει εσεις

.... απο βδομαδα θα παω σε Τερκενλη, Αγαπητο, Plaisir, Χατζη, Μιλτο, Αλεξουδα ... και θα ενημερωσω σχετικα :-)
.

Σοφία Τ.
19-04-10, 19:12
Μπισκοτα και cupcakes απο "Σκετη Γλυκα": 2,5 ευρω

lountem
19-04-10, 23:03
κοριτσια για γλυκο βαφτισης εχει πολλα τοπικ ...

λεω να βαλουμε εδω προτασεις και τιμες (φετινες!) για θεσ/νικη

πουρακι Χατζηφωτιου μεγαλο 1,80 και μικρο τυλιγμενο σαν "καραμελιτσα" 0,90 ?
μπισκοτουλα: μπισκοτο εως 10 εκ 1ευρω, τα μεγαλυτερα ανεβαινει η τιμη αναλογα με το μεγεθος πχ το αλογακι 1,30

συμπληρωστε οπου εχετε ρωτησει εσεις

.... απο βδομαδα θα παω σε Τερκενλη, Αγαπητο, Plaisir, Χατζη, Μιλτο, Αλεξουδα ... και θα ενημερωσω σχετικα :-)
.

Εμείς παραγγειλαμε απο Παντούδη με 50 λεπτά το τεμάχιο, κρέμες διάφορες και με κουτάκι της επιλογής μας!
Για βαφτιστικά θα πάρουμε από ένα μαγζί στη Βανιζέλου. Μας είπε το πιο φτηνό πακέτο στα 200 και το πιο ακριβό στα 280! Νομίζω καλές τιμές!

πουλακι1989
20-04-10, 00:09
καλησπερα κοριτσια..εμεις βαφτιζομαστε ιουλιο..
ψαχνω για μπομπονιερες που θα κανουμε ειδα καποιες αλλα θα θελα κατι οικονομικο..ξερει καμια κανενα καταστημα με οικονομικες μπομπονιερες?
θελω κατι που να μενει αλλα κατω απο 2 ευρω περιπου δε βρηκα κατι..

Σοφία Τ.
20-04-10, 00:15
www.narlis.gr -90% των μπομπονιερων ειναι κατω απο 2 ισως και 1,5 ευρω!

Irene Pap
20-04-10, 01:12
Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!
Πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες που έχετε δημοσιεύσει...και μιας και δεν έχω κάνει ακόμα τίποτα με βοηθάτε πολύ...
Κάτι άσχετο με το θέμα αλλά μιάς και όλες είστε από Θεσσ...Μήπως κάποια από εσάς γνωρίζει κάποιο μέρος για βάπτιση στην Χαλκιδική..???Θέλω να βαπτίσουμε το αγοράκι μας στο πρώτο πόδι και ψάχνω για κανα beach bar η για κάτι πάνω στην θάλασσα, αλλά δεν ξέρω πολλά μέροι...επίσης για κάποιο όμορφο εκκλησάκι....
Εάν έχετε κάποια ιδέα στείλτε πλιζ... δεν ξέρω μήπως πρέπει να βάλω ξεχωριστό θέμα..??

πουλακι1989
20-04-10, 02:05
ευχαριστω πολυ σοφια!

bizoudaki
20-04-10, 20:24
... συνεχιζω με το γλυκο βαφτισης

Ελενιδης (τριγωνα πανοραματος): μικρο τριγωνακι σε κουτακι 1,40 €

lountem που ειναι ο Παντουδης ??? 0,50 € μου ακουγεται πολυυυυ οικονομικο :-)

lountem
21-04-10, 21:01
... συνεχιζω με το γλυκο βαφτισης

Ελενιδης (τριγωνα πανοραματος): μικρο τριγωνακι σε κουτακι 1,40 ?

lountem που ειναι ο Παντουδης ??? 0,50 ? μου ακουγεται πολυυυυ οικονομικο :-)

Είναι Μπότσαρή με Γαμβέττα. Τα συστήνω ανεπιφύλακτα. Έχουν πολύ ωραίες γεύσεις και σου βάζει ότι κουτάκι θέλεις. Καλά από τιμή σίγουρα συμφέρει.
Όσο για βαφτιστικά πήγα στη Βενιζάλου σε ένα μαγαζί και έχει πολύ πιο οικονομικές τιμές και σε ρούχαλάκια και σε λαμπάδες και σε μπομπονιέρες. Προσκλητήρια, κομμωση και μακιγιάζ έχω φίλους που θα μα του κάνουν.. Όποια ενδιαφέρεται να μου πει!

mor@ki_K
22-04-10, 10:46
... πηγα και εγω στην Ροζαλινα και τα εκλεισα απο εκει !!!

οι τιμες στα επωνυμα ειναι παντου οι ιδιες αλλά στη Ροζαλινα μπορεις να κανεις φθηνα κουτι-λαμπαδα-μπομπο και να διαλεξεις εσυ πως να τα στολισει

για πολυ οικονομικα βεβαια υπαρχουν πολλα μαγαζια στην Φραγκων

Κατά που πέφτει η Ροζαλίνα κορίτσια?

mom
22-04-10, 11:04
Κατά που πέφτει η Ροζαλίνα κορίτσια?

Δεν θυμάμαι αν έχουμε γράψει παραπάνω τη διεύθυνση και δεν τη θυμάμαι κιόλας τώρα. Είναι μέσα στη στοά που βρίσκεται το OYZOY ΜΕΛΑΘΡΟΝ και η ΡΟΥΓΑ. (δίπλα απο τη Ρούγα). (στη στοά μπαίνεις απο Βενιζέλου, πάνω απο την Ερμού στο αριστερό σου χέρι)

ELPIDA2
22-04-10, 11:07
Ειναι διπλα ΟΥΖΟ ΜΕΛΑΘΡΟΝ οπως ανεβαινεις απο Ερμου για εγνατια στο αριστερο σου χερι εχει μια στοα εκαι μεσα ειναι δεν θυμαμαι την οδο αλλα καπου ειχαν γραψει τα κοριτσια και το τηλεφωνο

mor@ki_K
22-04-10, 11:26
Σας ευχαριστώ κορίτσια, θα πάω να ρίξω 1 ματιά και θα ενημερώσω την κουνιάδα μου για τα σχέδια!!!!
(θα το έχω και υπόψην για το 2ο όταν με το καλό κάνω:-D:-D:-D).

Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο, αυτός ο Ναρλής στην Καβάλα είναι καλός στα σχέδια και στις τιμές?

val36
22-04-10, 13:36
Βρε κορίτσια,αυτός ο Παντούδης είναι ποτέ εκεί;Δυο φορές πέρασα πρωί & απόγευμα και είναι θεόκλειστα,ούτε τηλέφωνο έχει!

ELPIDA2
22-04-10, 13:44
Βρε κορίτσια,αυτός ο Παντούδης είναι ποτέ εκεί;Δυο φορές πέρασα πρωί & απόγευμα και είναι θεόκλειστα,ούτε τηλέφωνο έχει!

KAla που το ειπες γιατι ηθελα να παω και ειμαι εντελως απο την αλλη μερια
Οποια παει ας μας πει νεοτερα

Επισης να ρωτησω εδω στην Θεσ/νικη ειδη συσκευασιας τοφιμων οπως αυτα που εχει ο Ατλας πακετο ξερετε που μπορω να βρω?

lountem
23-04-10, 16:58
ΑΠ, ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΕΧΕΙ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ. ΟΠΟΤΕ ΜΗΠΩΣ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ. ΕΧΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΣΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΜΕ ΠΜ.

val36
23-04-10, 21:20
thanks!

Anastasia1
24-04-10, 01:34
Καλησπερα...η μαλλον καλημερα

Να σας πω και εγω την εμπειρια μου στα βαπτιστικα....μια και γυρισα πολυυυυυυυυυ

Το λεπον στην Ροζαλινα για εαν κοστουμακι Guy Laroche ολο το πακετο 640 ευρω,....οχι και φθηνα..
Σε ενα καταστημα στα λουλουδαδικα...(δεν θυμαμαι ονομα.) 450 ευρω λογω γνωστου και 550 χωρις γνωστο για το ιδιο κοστουμακι.

Στην Ρανια στα διαβατα 540 για το ιδιο κοστουμακι.

Οι πιο φθηνες που βρηκα αλλα να εχουν επωνυμα προιντα..οπως D&G, Neonato, Mini Cooper, Ferre, Lapin.κτλ.....της αγορας.

Στις βιοτεχνιες στην Φραγκων εχει πακετα απο 300-400 ευρω αλλα η ποιοτητα..δεν μου αρεσε και τοσο. Ολα υποκειμενικα ειναι βεβαια...

Βαπτιζω το ενα κοριτσακι της Ελπιδας2 (γεια σου κουμπαρα..χα..χα) και βαπτιζω και τον γιο μου.

Πηραμε τα φορεματακια Νεονατο της Ελπιδας με 540 ευρω ολο το πακετο..εμενα παντως μου φανηκε καλη τιμη με αυτα που ειδα.

Ελπιδακο..δεν ξερω τι ακριβως συσκευασια ψαχνεις αλλα στην Περαν με Θερισου..εχει ολων των ειδων τις συσκευασιες..τι ακριβως ψαχνεις??..(ωραιο αυτο να μιλαμε μεσω ιντερνετ...μ αρεσε που μιλησαμε και στο τηλ.)...

Για μπομπονιερες τρελλαθηκα με τις τιμες του Ναρλη...και μια ακι ο αντρας μου ειναι Καβαλιωτης λεω να το επιχειρησω.

Ολα τα αλλα θα τα κανω μονη μου.

Μαγαζι βρηκαμε προς Ασβεστοχωρι Χορτιατη με 16 ευρω το ατομο και καπου στα 16 πιατα...(εχουμε βεβαια και 250 καλεσμενους) με ζωντανη μουσικη ( η οποια χρεωνεται 400 ευρω καιο 200 ο DJ)...

Τι αλλο??? Αν σκεφτω κατι αλλο θα σας πω....

Βαφτιζω τον πριγκηπακο μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Anastasia1
24-04-10, 01:47
Να προσθεσω η βαπτιση θα γινει σε κηπο...με παιδικη χαρα...προφυλαγμενη απο τον δρομο...θα μου κανει δωρο το γλυκο και θα εχει και ποτο υποδοχης...

Θα παρω μπαλονια, οργαντζες, κτλπ....απο καταστηματα που βρηκα χαρη σε εσας....για να στολισω τα τραπεζια και το τραπεζι υποδοχης που θα εχει και το βιβλιο ευχων.

Πηρα ενα βιβλιο ευχων ξυλινο...απο αντικερι 40 ευρω...με μπρουτζινο σκαλισμα εξωτερικα...επενδυμενο και στις 2 εξωτερικες σελιδες...και σκεφτομαι να το βαψω με ειδικα χρωματα βαφης ξυλου και να ζωγραφισω επανω του το θεμα..και αν γραψω τα σχετικα μιας και δεν βρηκα κατι αλλο να μ αρεσει.....σκεφτηκα αυτη τη λυση.Καμμια αλλη ιδεα??

Ειναι πολυτιμο τελικα αυτο το τοπικ.

Anastasia1
24-04-10, 08:55
Α και να προσθεσω γιατι νυσταζα χτες και το ξεχασα.

Πανω στην Καλλιθεας στους Αμπελοκηπους το πακετο τα βαπτιστικα εχει 400 ευρω.
Τα ρουχα ειναι Mi chiamo. Ενα ενα τα θυμαμαι.

ziu_zitsu
24-04-10, 11:38
Καλησπερα...η μαλλον καλημερα

Να σας πω και εγω την εμπειρια μου στα βαπτιστικα....μια και γυρισα πολυυυυυυυυυ

Το λεπον στην Ροζαλινα για εαν κοστουμακι Guy Laroche ολο το πακετο 640 ευρω,....οχι και φθηνα..
Σε ενα καταστημα στα λουλουδαδικα...(δεν θυμαμαι ονομα.) 450 ευρω λογω γνωστου και 550 χωρις γνωστο για το ιδιο κοστουμακι.

Στην Ρανια στα διαβατα 540 για το ιδιο κοστουμακι.

Οι πιο φθηνες που βρηκα αλλα να εχουν επωνυμα προιντα..οπως D&G, Neonato, Mini Cooper, Ferre, Lapin.κτλ.....της αγορας.

Στις βιοτεχνιες στην Φραγκων εχει πακετα απο 300-400 ευρω αλλα η ποιοτητα..δεν μου αρεσε και τοσο. Ολα υποκειμενικα ειναι βεβαια...

Βαπτιζω το ενα κοριτσακι της Ελπιδας2 (γεια σου κουμπαρα..χα..χα) και βαπτιζω και τον γιο μου.

Πηραμε τα φορεματακια Νεονατο της Ελπιδας με 540 ευρω ολο το πακετο..εμενα παντως μου φανηκε καλη τιμη με αυτα που ειδα.

Ελπιδακο..δεν ξερω τι ακριβως συσκευασια ψαχνεις αλλα στην Περαν με Θερισου..εχει ολων των ειδων τις συσκευασιες..τι ακριβως ψαχνεις??..(ωραιο αυτο να μιλαμε μεσω ιντερνετ...μ αρεσε που μιλησαμε και στο τηλ.)...

Για μπομπονιερες τρελλαθηκα με τις τιμες του Ναρλη...και μια ακι ο αντρας μου ειναι Καβαλιωτης λεω να το επιχειρησω.

Ολα τα αλλα θα τα κανω μονη μου.

Μαγαζι βρηκαμε προς Ασβεστοχωρι Χορτιατη με 16 ευρω το ατομο και καπου στα 16 πιατα...(εχουμε βεβαια και 250 καλεσμενους) με ζωντανη μουσικη ( η οποια χρεωνεται 400 ευρω καιο 200 ο DJ)...

Τι αλλο??? Αν σκεφτω κατι αλλο θα σας πω....

Βαφτιζω τον πριγκηπακο μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Αναστασια1 να σε ρωτησω....οταν λες ολο το πακετο τι περιλαμβανει?
κι εμενα ο αντρας μου θα βαφτισει ενα αγορακι και πηρα απο το μεγα αουτλετ το κοστουμακι απο τα λαπεν 160 ευρω και απο τα μινι ραξεβσκι κουτι, λαμπαδα, λαδοπανα, εσωρουχακια, πετσετες, κουτι μαρτυρικων, κερακια και μπουκαλακι για το λαδι 300 ευρω...καλα τα πηρα λες?

Σοφία Τ.
24-04-10, 11:58
Εγω παντως απο τη Ροζαλινα που πηρα σετ G.LAROCHE,λαδοπανα,κουτι-βαλιτσα,λαδοκουτο-βαλιτσακι,λαδομπουκαλα,πετσετες,εσωρουχακι,παπουτσια babywalker,καλτσακια-ολα αυτα μου βγηκαν 540 ευρω.Μηπως Αnastasia1 διαλεξες τα πιο ακριβα που ειχε;Γιατι αν ειναι ετσι, τι να σου κανει και η καημενη η γυναικα,οσο μπορει κοβει...:?

Anastasia1
24-04-10, 13:52
Σοφακο....το ιδιο μα το ιδιο κουστουμακι.....ειχε διαφορα ...Ακριβως το ιδιο ομως!!

640 η Ροζαλινα, 450 λογω γνωστου αυτη στα λουλουδαδικα και 540 η Ρανια στα Διαβατα...ακριβως το ιδιο κουστουμακι
http://www.baptisis.gr/product_info.php?manufacturers_id=16&products_id=988

Aυτο ειναι το κουστουμακι.....

Ζιου ζιτσου...μονο καλα καλε τα πηρες??? Σουπερ τιμη.....Τι λες τωρα!!!

Anastasia1
24-04-10, 14:11
Κοιτα εκτος και αν ....επειδη την ημερα που πηγαμε ειχε πολυ κοσμο....αν...ξεχασε να μας κανει την εκπτωση..:!::!:..και η τιμη των 640 ηταν ανευ εκπτωσης Τι να σου πω!!!

feniapar
25-04-10, 01:14
Καλησπέρα και από μένα. Είμαι νέα στο φόρουμ και ψάχνω πληροφορίες για κτήματα για βάπτιση τον Αύγουστο, τιμές κτλ. Διάβασα όλα τα κείμενα αλλά δεν είδα κάτι.

Anastasia1
25-04-10, 09:41
Κτηματα υπαρχουν 2-3 στο Λευκοχωρι.
Κτήμα Λίκνο Δεξιώσεις. Λευκοχώρι Θεσσαλονίκης Τηλ. 23940 92032-033 6942 409410 6942
Κτήμα Παπαϊωάννου - Λευκοχώρι Θεσσαλονίκης
Κτημα ΔΕδα
Κτημα Χρηστιδη
Κτημα Norte
Κτημα Ανατολη

Αυτα θυμαμαι...τα περισσοτερα ομως ειναι λιγο τσουχτερα στις τιμες. Μπες στις ιστοσελιδες τους να δεις τι σε ενδιαφερει.

feniapar
25-04-10, 16:54
Σε ευχαριστώ Anastasia1. Αύριο θα παω να δω Δέδα Χρηστίδη και Kiwi. Θα σας πω περισσότερα για τιμές και πληροφορίες αύριο !

mom
25-04-10, 18:10
Σε ευχαριστώ Anastasia1. Αύριο θα παω να δω Δέδα Χρηστίδη και Kiwi. Θα σας πω περισσότερα για τιμές και πληροφορίες αύριο !

Στο Kiwi πάντως, έγινε η δεξίωση του γάμου του αδερφού μου. Ήταν υπέροχα!!!! Χώρος, διακόσμηση, service, φαγητό, όλα ήταν άψογα. Δυστυχώς δεν θυμάμαι σίγουρα τιμή. Νομίζω γύρω στα 35ευρώ. (ο γάμος είχε γίνει Παρασκευή).

martsi
25-04-10, 23:33
Για κέντρο δυτικά κλείσαμε με 11? το άτομο για 150 άτομα.
Όποα ενδιαφέρεται να της στείλω πμ

bizoudaki
30-04-10, 18:33
Εγω παντως απο τη Ροζαλινα που πηρα σετ G.LAROCHE,λαδοπανα,κουτι-βαλιτσα,λαδοκουτο-βαλιτσακι,λαδομπουκαλα,πετσετες,εσωρουχακι,παπουτσια babywalker,καλτσακια-ολα αυτα μου βγηκαν 540 ευρω.Μηπως Αnastasia1 διαλεξες τα πιο ακριβα που ειχε;Γιατι αν ειναι ετσι, τι να σου κανει και η καημενη η γυναικα,οσο μπορει κοβει...:?

απο ροζαλινα, τα ιδια ακριβως για τον γιο μου 470ευρω !!!
σε μαγαζι στην Μαρτιου το ιδιο μου το ελεγαν 600 ...

bizoudaki
30-04-10, 18:49
... γλυκο βαφτισης ... η συνεχεια ...

- Λεονε (Ωραιοκαστρο): παστακι 1,40 σε χαρτινο κουτακι και ολα μαζι σε ενα πανεμορφο μεγαλο κουτι που κλεινει με μαγνητακι, παστακι σε χαρτινο κουτακι που παρουσιαζεται σε "πυργο" 1,80, πουρακι καραμελα με τουλι 1,10

-Χατζης: παστακι σε χαρτινο κουτακι 1,30, σφηνακι 1,50 σε χαρτινο κουτακι ενω αν τα αγορασεις για το σπιτι 1,20

-Αγαπητος: εχει τεραστιο καταλογο ... λοιπον
στολισμος για τραπεζι γλυκου 150 ευρω, φερνει αυτος το τραπεζι/τραπεζομαντηλο και βαζει γυαλες με ζαχαρωτα, το γλυκο σε σιδερενιο ποδηλατακι και ριχνει και σοκολατακια σκορπια
μπισκοτα (σαν της μπισκοτουλας) 1,80
cupcakes 0,90 αλλα ειναι σκετα, χωρις την ζαχαροπαστα επανω (νομιζω οτι εχει και μαφιν στολισμενο με σμαρτις αλλα δεν θυμαμαι τιμη ...)
μπισκοτολουκουμο 0,90, μαρζιπαν (2 "φρουτακια" απο αμυγδαλοψυχα σε κουτακι) 1,35
η σπεσιαλιτε του ειναι το "μακαρόν", πολυ νοστιμο, γαλλικο γλυκο σαν τον εργολαβο τον δικο μας αλλα σε διαφορες γευσεις πχ λεμονι/σοκολατα/βατομουρο, το ενα σε ζελατινα σακουλακι 0,90 (φαινεται λιγο ομως ...), τα δυο τυλιγμενα σαν καραμελα 1,60, τα τρια επισης σαν καραμελα 2,25

... αυτα προς το παρον :-)

αααα, εμεις για φαγητο κλεισαμε bon chateau στο ωραιοκαστρο
εχει παει κανεις εκει σε δεξιωση ??

Σοφία Τ.
30-04-10, 21:34
... γλυκο βαφτισης ... η συνεχεια ...

- Λεονε (Ωραιοκαστρο): παστακι 1,40 σε χαρτινο κουτακι και ολα μαζι σε ενα πανεμορφο μεγαλο κουτι που κλεινει με μαγνητακι, παστακι σε χαρτινο κουτακι που παρουσιαζεται σε "πυργο" 1,80, πουρακι καραμελα με τουλι 1,10

-Χατζης: παστακι σε χαρτινο κουτακι 1,30, σφηνακι 1,50 σε χαρτινο κουτακι ενω αν τα αγορασεις για το σπιτι 1,20

-Αγαπητος: εχει τεραστιο καταλογο ... λοιπον
στολισμος για τραπεζι γλυκου 150 ευρω, φερνει αυτος το τραπεζι/τραπεζομαντηλο και βαζει γυαλες με ζαχαρωτα, το γλυκο σε σιδερενιο ποδηλατακι και ριχνει και σοκολατακια σκορπια
μπισκοτα (σαν της μπισκοτουλας) 1,80
cupcakes 0,90 αλλα ειναι σκετα, χωρις την ζαχαροπαστα επανω (νομιζω οτι εχει και μαφιν στολισμενο με σμαρτις αλλα δεν θυμαμαι τιμη ...)
μπισκοτολουκουμο 0,90, μαρζιπαν (2 "φρουτακια" απο αμυγδαλοψυχα σε κουτακι) 1,35
η σπεσιαλιτε του ειναι το "μακαρόν", πολυ νοστιμο, γαλλικο γλυκο σαν τον εργολαβο τον δικο μας αλλα σε διαφορες γευσεις πχ λεμονι/σοκολατα/βατομουρο, το ενα σε ζελατινα σακουλακι 0,90 (φαινεται λιγο ομως ...), τα δυο τυλιγμενα σαν καραμελα 1,60, τα τρια επισης σαν καραμελα 2,25

... αυτα προς το παρον :-)

αααα, εμεις για φαγητο κλεισαμε bon chateau στο ωραιοκαστρο
εχει παει κανεις εκει σε δεξιωση ??

Εχω να πω τα καλυτερα...Εκει καναμε το τραπεζι για τον γιο μου περσυ...Ο,τι θες ρωτα με...

ziu_zitsu
30-04-10, 23:24
κορίτσια και αγόρια συγνωμη αν ειμαι εκτος....αλλα εχω μεγαλο προβλημα...αγορασα μια παντελονα χρωματος μπεζ-χρυση σατεν τυπου σερταμπ, αν θυμαστε, για την βαφτιση που θα γινει νονος ο αντρας μου στις 16 μαιου...αλλα ελα ομως που δεν βρισκω κατι για απο πανω....τα εχω τ ακιλάκια μου και δεν μου ταιριαζει τιποτα σε κολλητο με λεπτο υφασμα...ουτε κατι φαρδουλο γιατι και το παντελονι ειναι φαρδυ......εγω φαντάστηκα κατι σε κορσε...εχετε δει καπου στο κεντρο? η στο κοσμος? εχω απογοητευτει και τελειωνουν και οι μερες....
σημειωση: το παντελονι μου το πηραν απο ιταλια δωρο, αλλα επειδη ειναι πολυ καλο και το στυλ μου εινια τζην, αθλητικο, μπλουζακι σκεφτηκα να το βαλω στην βαφτιση..αν δεν βρω θα πρεπει να βρω ενα φορεματακι

bizoudaki
02-05-10, 21:32
Σοφια Τ σου στελνω πμ

τιτινα
02-05-10, 22:22
Σοφια Τ σου στελνω πμ
καλησπερα κια πο μενα.καναμε εκει τη βαφτιση της ηλιαχτιδας μας στις 11/4.μειναμε υπερευχαριστημενοι και απο τα σχολια που ακουσαμε και ολοι οι καλεσμενοι το ιδιο.αψογο σερβις και συμπεριφορα.με το καλο η βαφτιση σας

efi28
03-05-10, 08:31
Καλησπέρα..Βαφτίζω τέλη του μήνα και ψάχνω μια οικονομική ταβέρνα ανατολική Θεσσαλονίκη.....καθώς και φωτογράφο....Αν γνωρίζει κ'άποια κοπέλα ας μουστείλει πμ..Ευχαριστώ

eirtap
03-05-10, 10:17
Καλησπέρα..Βαφτίζω τέλη του μήνα και ψάχνω μια οικονομική ταβέρνα ανατολική Θεσσαλονίκη.....καθώς και φωτογράφο....Αν γνωρίζει κ'άποια κοπέλα ας μουστείλει πμ..Ευχαριστώ

Δεν ξέρω για πόσα άτομα ψάχνεις και τι στυλ θέλεις, αλλά μπορείς να ρωτήσεις στα:
Χάλαρο (Σοφούλη) Νομίζω μέχρι 50 άτομα δέχονται.
Τηγανιές και σχάρες (Σοφούλη) είχα πάει πέρσι σε βάπτιση και ήταν πολύ ωραία και οικονομικά.
Εγώ πέρσι το Μάρτιο είχα κάνει τη βάπτιση στο Ρακόμελο. Οικονομικό δεν είναι και τόσο, αλλά είχα πολλά άτομα και δεν έβρισκα αλλού. Ο καιρός δεν ήταν καλός οπότε έψαχνα μόνο για μέσα.
Ακόμη στο Λίχνο (είναι στην Πλαστήρα χαμηλά, ο δρόμος που πάει στο Πανόραμα). Έχει ωραίο φαγητό. Έχει και αυλή.
Μία καινούργια ταβέρνα είναι ο Ζιαμπέκας στη Σοφούλη και αυτή! Βασικά παλιά ήταν σε ένα στενό της Παπάφη και πηγαίναμε συνέχεια. Έχει εγγυημένα καλό φαγητό, αλλά δεν ξέρω αν κάνει βάπτιση. Αν κάνει θα πρέπει να βγαίνει οικονομικό.
Αν σκεφτώ κάτι άλλο θα σου πω....

efi28
03-05-10, 11:19
Μέχρι 50 άτομα θα έχω... Στην περιοχή Τούμπα μήπως γνωρίζετε καμία ταβέρνα?

mor@ki_K
03-05-10, 11:31
κορίτσια και αγόρια συγνωμη αν ειμαι εκτος....αλλα εχω μεγαλο προβλημα...αγορασα μια παντελονα χρωματος μπεζ-χρυση σατεν τυπου σερταμπ, αν θυμαστε, για την βαφτιση που θα γινει νονος ο αντρας μου στις 16 μαιου...αλλα ελα ομως που δεν βρισκω κατι για απο πανω....τα εχω τ ακιλάκια μου και δεν μου ταιριαζει τιποτα σε κολλητο με λεπτο υφασμα...ουτε κατι φαρδουλο γιατι και το παντελονι ειναι φαρδυ......εγω φαντάστηκα κατι σε κορσε...εχετε δει καπου στο κεντρο? η στο κοσμος? εχω απογοητευτει και τελειωνουν και οι μερες....
σημειωση: το παντελονι μου το πηραν απο ιταλια δωρο, αλλα επειδη ειναι πολυ καλο και το στυλ μου εινια τζην, αθλητικο, μπλουζακι σκεφτηκα να το βαλω στην βαφτιση..αν δεν βρω θα πρεπει να βρω ενα φορεματακι

Πήγενε στα Μat στην Μητροπόλεως και δες καθώς και στην Ερμού τα Σπυροπούλου harry sizes στην Ερμού με Αγ.Σοφίας.
Επίσης αν πιάσεις την ερμού από Ιωνος Δραγούμη εως αγ. Σοφίας έχει μαγαζιά αρκετα με αμπιγιε ρούχα. πάρε και το παντελόνι μαζί σου για να βρεις κάτι που να το ταιριάζει.

Σοφία Τ.
03-05-10, 14:37

Στην Τουμπα μπορεις να πας στην Αμπελο, ειναι στο δρομο πηγαινοντας για το ΓΕΝΝΕΣΙΣ στα Κωνσταντινουπολιτικα.Καλο φαγητο με 14 ευρω/ατομο.

fourfouromama
03-05-10, 16:55
"Ελαίας Γη" στην Τσιαπάνου, πάνω από Λαμπράκη. Ωραίο περιβάλλον και απέναντι από παιδική χαρά και πάρκο με αμφιθεατράκι κτλ!Πάνε, δε χάνεις τίποιτα να ρωτήσεις.Και μετά το τέρμα του 14, στο Λόφο!Ιδανικό.Με δική του παιδική χαρά, κλειστό χώρο ανεξάρτητο από την υπόλοιπη ταβέρνα, με θέα όοολη την πόλη και καφέ έξω για...μετά!!!!!Και εξωτερικό χώρο με ομπρέλες, καναπέδες κτλ!Άνάλογα και για τι καιρό το θες, νομίζω ότι θα είναι τέλειο!

ziu_zitsu
03-05-10, 18:08
Πήγενε στα Μat στην Μητροπόλεως και δες καθώς και στην Ερμού τα Σπυροπούλου harry sizes στην Ερμού με Αγ.Σοφίας.
Επίσης αν πιάσεις την ερμού από Ιωνος Δραγούμη εως αγ. Σοφίας έχει μαγαζιά αρκετα με αμπιγιε ρούχα. πάρε και το παντελόνι μαζί σου για να βρεις κάτι που να το ταιριάζει.

Σ' ευχαριστω για την απαντηση...αλλα ισως να μην το εθεσα καλα..οταν λεω εχω τα κιλακια μου εννοω πως ειμαι στα πιο χοντρα μου για τα δικα μου δεδομενα. λες ναχρειαζεται να ψαξω σε τετοιο καταστημα για τα 70 κιλα που κατεχω:?:
Κανενα αλλο μαγαζι ρε κοριτσια??????

efi28
03-05-10, 22:18
Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις...Θα ρωτήσω τα μαγαζιά που μου προτείνατε...

fesdu
04-05-10, 09:23
Σ' ευχαριστω για την απαντηση...αλλα ισως να μην το εθεσα καλα..οταν λεω εχω τα κιλακια μου εννοω πως ειμαι στα πιο χοντρα μου για τα δικα μου δεδομενα. λες ναχρειαζεται να ψαξω σε τετοιο καταστημα για τα 70 κιλα που κατεχω:?:
Κανενα αλλο μαγαζι ρε κοριτσια??????

Eγώ πάντως βολεύτηκα στο Mega Outlet στα DIL και στo Miss Raxevsky. Έχει και μεγάλη ποικιλία και μεγέθη. Και τιμές καταπληκτικές....σε σχέση τουλάχιστον με τα αντίστοιχα καταστήματα της Τσιμισκή!

ziu_zitsu
04-05-10, 17:28
Eγώ πάντως βολεύτηκα στο Mega Outlet στα DIL και στo Miss Raxevsky. Έχει και μεγάλη ποικιλία και μεγέθη. Και τιμές καταπληκτικές....σε σχέση τουλάχιστον με τα αντίστοιχα καταστήματα της Τσιμισκή!

fesdu μου σ'ευχαριστω πολυ...
θα κατεβω μεσα στην εβδομαδα με το παντελονι μου παραμασχαλα...και ευχομαι επιτελους να βρω κατι που να μου ταιριαζει:!:

fesdu
05-05-10, 00:10
fesdu μου σ'ευχαριστω πολυ...
θα κατεβω μεσα στην εβδομαδα με το παντελονι μου παραμασχαλα...και ευχομαι επιτελους να βρω κατι που να μου ταιριαζει:!:

Σου το εύχομαι! Εγώ πάντως δεν είχα ξαναπάει και εξεπλάγην με την ποικιλία και τις τιμές! Πίστευα ότι θα είναι πιο έρημη η κατάσταση και ότι δεν θα είχε και τόσο καλές ευκαιρίες...
Καλή τύχη λοιπόν!
:p

mary77
05-05-10, 02:06

εγω εχω κλεισει χαριλαου ψηλα ομως τερμα μαρτιου με παπαφη που εχει ενα παρκο λεγεται ουσιες και οινοπνευματα,πηγαινουμε σε αυτο το μαγαζι και μας αρεσει.εχει μενου με 13-15-17 ευρω το ατομο διαλεγεις.
εγω την βαφτιση θα την κανω στον αγιο χριστοφορο κων/κα.

mary77
05-05-10, 02:07
Στην Τουμπα μπορεις να πας στην Αμπελο, ειναι στο δρομο πηγαινοντας για το ΓΕΝΝΕΣΙΣ στα Κωνσταντινουπολιτικα.Καλο φαγητο με 14 ευρω/ατομο.

μμμμμμμ μ'αρεσει η αμπελος,μονο 14???αρε τι κανει η κριση:D:D

mary77
05-05-10, 02:14

φωτογραφο εγω εκλεισα στην θερμη πολυ καλη τιμη,πηγα πρωτα στην τουμπα πανω στην λαμπρακη ονομα δεν λεω,ειναι και γνωστος μας και γενικως γνωστος εκει...και ζητησε πολλα λεφτα....και χωρις αποδειξη:evil:
στην θερμη για 2 αλμπουμ οχι ψηφιακα+dvd+φωτο+2 καμβαδες κλπ 750.αμα θελεις στειλε πμ να στα γραψω αναλυτικα.

evita79
05-05-10, 11:32
Εμεις το τραπεζι το καναμε στο Λοφο στα Κωνσταντινοπολιτικα. Καλη εξυπηρετηση,15-16 ευρω το ατομο με κρασι,μπυρα και αναψυκτικα, ωραια αιθουσα. Εχει και μικρη παιδικη χαρα που αν ηταν 17 Απριλιου, τα πιτσιρικια δεν την αφησαν στιγμη!
Οι καλεσμενοι μπορουσαν να επιλεξουν απο 7 πιατα της ωρας, οχι ενα ειδος ολοι και μας κερασε και σιροπιστα στο τελος,οποτε γλυτωσα και το αγχος του γλυκου!
Για την θεα δεν θα πω τιποτα,οσοι εχετε παει για καφε ξερετε!

marypap
05-05-10, 14:22
καλησπέρα,βαφτιζω το γιο μου στις 23/5 και θελω οσον αφορα το στολισμο των τραπεζιων στη ταβερνα να κανω αυτον της φωτογραφίας: http://www.happyhappy.gr/shop/pop.php?img=1209072255271.jpg
εχω αγοράσει σχεδον ολα τα υλικα, αυτο που μου λειπει ειναι τα γλυφιτζουρια τα οποια ειναι αρκετα ακριβα (jumbo:2 ευρω,ζαχαροπλαστειο στη βασ.ηρακλειου 1,80 ευρω).Εχει καμμιά σας υπόψην κάποιο άλλο μαγαζι στη θεσσαλονίκη με οικονομικότερες τιμές?
Επίσης θέλω να φιλοξενήσω 2 φιλικα ζευγάρια και ψάχνω για ξενοδοχείο στο κέντρο της πόλης να είναι καλό και φυσικα με λογικές τιμές (να μην ξεπερνά το δίκλινο τα 70 ευρώ) έχετε να μου προτείνετε κατι?

swity
05-05-10, 14:34
ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ σε ολες τις Σαλλονικιωτικες μαμαδες ! ψαχνω εκκλησια για βαφτιση που να γινεται εξω αλλα σε περιπτωση βροχης να μπουν εστω οι βασικοι μεσα...μπορειτε να μου δωσετε τα φωτα σας? εχω ακουσει και για Κρηνη αλλα δυστηχως δεν εχω χρονο ουτε βοηθεια.. ευχαριστω θα εκτιμουσα πληροφοριες...

evita79
06-05-10, 00:52
καλησπέρα,βαφτιζω το γιο μου στις 23/5 και θελω οσον αφορα το στολισμο των τραπεζιων στη ταβερνα να κανω αυτον της φωτογραφίας: http://www.happyhappy.gr/shop/pop.php?img=1209072255271.jpg
εχω αγοράσει σχεδον ολα τα υλικα, αυτο που μου λειπει ειναι τα γλυφιτζουρια τα οποια ειναι αρκετα ακριβα (jumbo:2 ευρω,ζαχαροπλαστειο στη βασ.ηρακλειου 1,80 ευρω).Εχει καμμιά σας υπόψην κάποιο άλλο μαγαζι στη θεσσαλονίκη με οικονομικότερες τιμές?
Επίσης θέλω να φιλοξενήσω 2 φιλικα ζευγάρια και ψάχνω για ξενοδοχείο στο κέντρο της πόλης να είναι καλό και φυσικα με λογικές τιμές (να μην ξεπερνά το δίκλινο τα 70 ευρώ) έχετε να μου προτείνετε κατι?
Ξενοδοχειο η" Διακονια ",στα ορια Πυλαιας Χαριλαου.Οταν εψαχνα για την δικη μας βαφτιση μου ειχαν πει 55-60 ευρω με πρωινο. Αν δε βρεις το τηλ πες να ψαξω να το βρω

mary77
06-05-10, 01:46

τοσο μεγαλα δεν ξερω αν εχει αλλα ριξε μια ματια και στο μακρο

ELPIDA2
06-05-10, 10:47

Στο park hotel που ειναι πανω στην ολυμπου εχει καλες τιμες ειχα κλεισει για βαπτιση στο αφεντικο μου για πολλα ατομα βεβαια αλλα θυμαμαι ειχε καλες τιμες γενικοτερα

sakana
06-05-10, 11:09
γεια σας κ απο μενα κοριτσια.εχω την βαφτιση της κορουλας μου στις 30 του μηνος κ δεν ξερω πως να στολισω την κολυμπηθρα.εχει κανεις καμια ιδεα?κατι οικονομικο....σκεφτηκα τουλι σε 2 χρωματα κ μπουκετακια στο πλαι...εεεεε???????????

ΓΙΟΥΤΖΙΝ
06-05-10, 11:19
για marrypap
Δεν κανω διαφημιση αλλα στο www.booking.com (http://www.booking.com) εχει πολλα και φθηνα, το εχω χρησιμοποιησει πολλες φορές (λόγω καταγωγής απο Πύργο Ηλειας και διαμονη Θεσσαλονίκη χρειαστηκε να βρω για φιλοξενουμενους μου), δεν χρεωνεσαι τιποτα για προμηθειες και τετοια, ειναι κατατοπιστικότατο. Δες το !!! Επίσης για τα γλυφιτζούρια δεν ξερω σε μεγαλα , αλλα μου φαινονται πολυ ακριβα 2ευρω & 1,80. Μήπως να εβαζες του jumbo τα μικρότερα που εχουν 0,50 και αν θελεις να δωσεις ογκο βαλε περισσότερα. Αν οι γυάλες σου ειναι πολυ βαθιες μπορεις να γεμισεις με φελιζόλ ή σφουγγαρι , να τα καλυψεις με τα υφασματα που εχει και στη φωτο σου και να καρφωσεις εκει πανω τα γλυφιτζουρια για να εχουν το επιθυμητο υψος. Ισως να μπορούσες να τα ψηλώσεις προσθέτοντας απο κάτω ενα ξυλακι σουβλακιου ή καλαμακι. Λέω τώρα...

sakana
06-05-10, 11:27
τιποτα????

ΓΙΟΥΤΖΙΝ
06-05-10, 11:47
γεια σας κ απο μενα κοριτσια.εχω την βαφτιση της κορουλας μου στις 30 του μηνος κ δεν ξερω πως να στολισω την κολυμπηθρα.εχει κανεις καμια ιδεα?κατι οικονομικο....σκεφτηκα τουλι σε 2 χρωματα κ μπουκετακια στο πλαι...εεεεε???????????

Λοιπό sakana, ακου μπορεις να βαλεις 2 ορτανσίες (μία αριστερα, μια δεξια στα χερούλια) στις οποιες να κρεμάσεις κορδελίτσες ή για κατι πιο πλούσιο (αν και εγω ειμαι της γνώμης απλό λιτό και ομορφο) αντι για κορδέλες βάλε τούλι ή γαζα να πέφτει μεχει κάτω. Επίσης μπορείς να φτιάξεις ένα στεφανακι με λάστιχο όπου θα κρεμάσεις τούλια και κάποιο λουλουδάκι ή στοιχείο παιδικό, δεν ξερω το θεμα της βάπτισής σας, π.χ. νεραιδα, γοργονα, πριγκίπισα. Ειχα δει στο jumbo διάφορα τετοια καθως επίσης και ψευτικο λουλουδι ορχιδέα(χωρις κορμό, εκει που ειναι τα λουλουδια για να επιπλέουν στο νερό) σε φουξ με κιτρινο πολυ ωραιο και δεν φαινόταν καθολου για ψευτικο. Είχε και τριανταφυλλο σε παλ αποχρώσεις του ροζ-σαπιο μηλο. Ελπίζω να βοήθησα !!!
Με το καλο η βάπτιση και οτι χρειαστεις εδω ειμαστε !

ΓΙΟΥΤΖΙΝ
06-05-10, 11:59
sakana αυτο που σου ειπα με τις ορτανσίες μπορεις να το δεις εδω: http://www.antoinettaweddings.gr/gr/baptisms.html

πουλακι1989
06-05-10, 13:02
κοριτσια σκεφτομουν κι εγω γλυφιτζουρια για τη βαφτιση μας αλλα εβλεπα κι εγω κατι τιμες πανω απο 1,50 ευρω..τα θεωρω πολλα μιας και οικονομικα οτι μπορεσω να συμμαζεψω καλο θα ναι για την οικογενεια..σκεφτηκα λοιπον κι εγω για τζαμπο που ειναι πιο οικονομικα αλλα δεν εχω αγορασει ποτε και με απασχολει λιγο το αν θα ειναι καλα ποιοτικα.εχει παρει καμια κοπελα?ΓΙΟΥΤΖΙΝ μηπως ξερεις εσυ που το ανεφερες πιο πανω?

πουλακι1989
06-05-10, 13:06
σακανα αν εβαζες γυρω γυρω λουλουδια σα στεφανακι ενα πραγμα..εγω σε βαφτισεις που το χω δει μου αρεσε πολυ..στην τελευταια μαλιστα ηταν πολυ ομορφα πλεγμενο .ρωτησες αν επιτρεπεται ο στολισμος?γιατι εμεις που θα κανουμε τη βαπτιση σε μοναστηρι δεν το επιτρεπουν..

ΓΙΟΥΤΖΙΝ
06-05-10, 13:36
κοριτσια σκεφτομουν κι εγω γλυφιτζουρια για τη βαφτιση μας αλλα εβλεπα κι εγω κατι τιμες πανω απο 1,50 ευρω..τα θεωρω πολλα μιας και οικονομικα οτι μπορεσω να συμμαζεψω καλο θα ναι για την οικογενεια..σκεφτηκα λοιπον κι εγω για τζαμπο που ειναι πιο οικονομικα αλλα δεν εχω αγορασει ποτε και με απασχολει λιγο το αν θα ειναι καλα ποιοτικα.εχει παρει καμια κοπελα?ΓΙΟΥΤΖΙΝ μηπως ξερεις εσυ που το ανεφερες πιο πανω?

Ακου "πουλακι" μου επειδη εγω εκανα προσκλήτηρια με γλυφιτζούρια για την ανηψιά μου πήρα τα στρόγγυλα τα πολύχρωμα απο jumbo για να ειμαι συγκεκριμένη, και φυσικά τα δοκίμασα και ηταν τέλεια από γεύση, τώρα από αποψη υγειινής ε φαντάζομαι όπως όλα τα γλυφιτζούρια ειναι μια μικρή γλυκια αμαρτία. Προσοχή στη μεταφορά και στην τοποθέτηση γιατι αν πέσουν γινονατι κομματια !

πουλακι1989
06-05-10, 13:44
αχ ωραια!!ναι απο γευση με απασχολουσε!θα παω να παρω να δοκιμασω κι εγω αλλα εκει θα καταληξω μαλλον!σ ευχαριστω πολυ γιουτζιν!!

marypap
06-05-10, 16:00
Κορίτσια σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Evita79 επειδή η βάφτιση θα γίνει στη Σινδο η Πυλαία πέφτει μακριά.
Elpida2 μαλλον στο park hotel θα κλεισω,ειδα φωτογραφιες ειναι μια χαρα,θα εχουν και ολη την αγορα στα πόδια τους,τέλεια, και απο τιμή μέσα στο προυπολογισμό (τους πηρα τηλέφωνο υπάρχει και διαθεσιμότητα).
Μary77 για τα μάκρο μήπως χρειάζεται κάρτα?Παντως αν δεν βρω τελικά οικονομικό γλυφιτζούρι σε μεγάλο μέγεθος θα κάνω αυτό που μου είπε η Γιουτζιν με τα μικρά από τα jumbo.
Κάτι άσχετο τωρα:το δώρο στο νονό πρέπει να δοθεί πριν την ημέρα της βάφτισης?Αν του το δώσοουμε όταν θα έρθει για το μπάνιο του μικρού την τριτή μέρα λέτε να υπάρχει πρόβλημα?

mary77
07-05-10, 01:34
Elpida2 μαλλον στο park hotel θα κλεισω,ειδα φωτογραφιες ειναι μια χαρα,θα εχουν και ολη την αγορα στα πόδια τους,τέλεια, και απο τιμή μέσα στο προυπολογισμό (τους πηρα τηλέφωνο υπάρχει και διαθεσιμότητα).
Μary77 για τα μάκρο μήπως χρειάζεται κάρτα?Παντως αν δεν βρω τελικά οικονομικό γλυφιτζούρι σε μεγάλο μέγεθος θα κάνω αυτό που μου είπε η Γιουτζιν με τα μικρά από τα jumbo.
Κάτι άσχετο τωρα:το δώρο στο νονό πρέπει να δοθεί πριν την ημέρα της βάφτισης?Αν του το δώσοουμε όταν θα έρθει για το μπάνιο του μικρού την τριτή μέρα λέτε να υπάρχει πρόβλημα?

ναι χρειαζεται καρτα,δεν εχει καποιον γωστο?
θα παω μια απο αυτες τις μερες γιατι θελω και εγω κατι πραματα και θα δω αν εχει και θα σου πω.

ΓΙΟΥΤΖΙΝ
07-05-10, 09:26

Εγώ και στις δυο βαπτίσεις μας τα εδωσα μετα. Δεν τρεχει τίποτα. Αλλά ουτως ή αλλως νομίζω οτι μετα τη βάπτιση δινεται !

marypap
07-05-10, 20:36
Εγώ και στις δυο βαπτίσεις μας τα εδωσα μετα. Δεν τρεχει τίποτα. Αλλά ουτως ή αλλως νομίζω οτι μετα τη βάπτιση δινεται !

Έτσι θα κάνω λοιπόν και εγώ Γιουτζίν. Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου.

marypap
07-05-10, 20:40
ναι χρειαζεται καρτα,δεν εχει καποιον γωστο?
θα παω μια απο αυτες τις μερες γιατι θελω και εγω κατι πραματα και θα δω αν εχει και θα σου πω.

Αχ αν δε σου κάνει κόπο ενημέρωσε με όταν πας, για να ρωτήσω κάτι φίλους που υποψιάζομαι ότι έχουν κάρτα για Μακρο.Τα λέμε σε ευχαριστώ Mary77!:D

kathrin
07-05-10, 23:48
Καλησπέρα κορίτσια, και εγώ είμαι ένα μήνα πριν την βάφτιση. Πήρα γλυφιτζούρια για προσκλητήρια, αυτά που είναι σαν μπαστουνάκι, από ένα μαγαζάκι, 2 δρόμους κάτω από την φράγκων. Τα πήρα 25 λεπτά το ένα, ενώ στο εν καρπώ τα βρήκα 50 λεπτά. Έχει και άλλα σχέδια και καραμέλες και smarties για μπομπονιέρες (τέτοια θα πάρω, όταν βρω χρόνο να αρχίσω να δένω φιόγκους!).

mary77
08-05-10, 02:41
Αχ αν δε σου κάνει κόπο ενημέρωσε με όταν πας, για να ρωτήσω κάτι φίλους που υποψιάζομαι ότι έχουν κάρτα για Μακρο.Τα λέμε σε ευχαριστώ Mary77!:D

θα παω αυριο!

ELPIDA2
08-05-10, 14:06
Καλησπέρα κορίτσια, και εγώ είμαι ένα μήνα πριν την βάφτιση. Πήρα γλυφιτζούρια για προσκλητήρια, αυτά που είναι σαν μπαστουνάκι, από ένα μαγαζάκι, 2 δρόμους κάτω από την φράγκων. Τα πήρα 25 λεπτά το ένα, ενώ στο εν καρπώ τα βρήκα 50 λεπτά. Έχει και άλλα σχέδια και καραμέλες και smarties για μπομπονιέρες (τέτοια θα πάρω, όταν βρω χρόνο να αρχίσω να δένω φιόγκους!).

ΚΑΤΗΡΙΝ μπορεις να μου πεις που ακριβως κ πως λεγεται το μαγαζι αν θελεις στειλε μου πμ σε ευχαριστω

kathrin
08-05-10, 15:41
Δεν θυμάμαι που ακριβως είναι, αλλά θα πάω από εκεί την Τρίτη και θα σας πω μόλις γυρίσω! Περίπου είναι κάπου εδω :
http://www.ploigos.gr/?sessionid=05a59106d49cba7e3682a90b45ab0ed1 αλλά ακριβώς δεν θυμάμαι, έχω χάσει και την απόδειξη :(
Την Τρίτη θα σας πω με λεπτομέρειες!

mary77
09-05-10, 02:26

πηγα,δυστηχως δεν εχει μεγαλα....τα μονα μεγαλα που ειχε και ηταν εντυπωσιακα πολυ μπορω να πω,ηταν απο μασμελους.1,50 ευρω αν θυμαμαι καλα.

marypap
09-05-10, 18:33
πηγα,δυστηχως δεν εχει μεγαλα....τα μονα μεγαλα που ειχε και ηταν εντυπωσιακα πολυ μπορω να πω,ηταν απο μασμελους.1,50 ευρω αν θυμαμαι καλα.

Χίλια ευχαριστώ μόνο και που ασχολήθηκες Μαράκι μου:D. Θα δω πως θα κινηθώ με βάση και τις πληροφορίες που μου έδωσε και η Κατερίνα (Kathrin).

efi28
10-05-10, 12:37
Καλησπέρα!Ψάχνω για γλυκό βάφτισης...προφιτερόλ ή εκλαίρ...Ξέρετε κανένα καλό ζαχαροπλαστείο και σε καλές τιμές?

lountem
10-05-10, 16:04
Εμεις πηραμε από ΠΑΝΤΟΥΔΗ με 50 λεπτα την κρεμα και απο 10 εως 20 λεπτα το κουτακι, δηλαδή 70 λεπτά όλα μαζί. Έχει διαφορές γεύσεις. Αν θελεις σου στέλνω πμ με το τηλέφωνο.

efi28
10-05-10, 22:27
Σε παρακαλώ, στείλε μου πμ

bizoudaki
11-05-10, 09:53
lountem στειλε και σε μενα πμ !!

επισης για γλυκο ρωτησα σε ...

Χατζηφωτιου τα μεγαλα πουρακια που μοιαζουν με πραγματικα πουρα 1,80 ενω μικρα πουρακια, καριοκες κλπ τυλιγμενα με σατεν ή τουλι σαν καραμελα 0,90-1,10 ευρω

Αλεξουδας: μεγαλο κυπελακι προφιτερολ 1,40

Μιλτος: σφηνακι με πανακοτα 0,90, σουδακι καλυμενο με ασπρο/ροζ/σιελ γλασο 0,90, εκλαιρακι με γλασο επισης 1 ευρω, δυο μαρζιπαν τυλιγμενα σαν καραμελα 0,80πουρακι σε χαρτινο τσαντακι 1 ευρω,
πιστευω ο Μιλτος ειναι πολυυυυ οικονομικος
(ειδικα για μενα που οπως φαινεται θα εχω 200 ατομα στην εκκλησια ...)

ELPIDA2
11-05-10, 10:37
Κοριτσια τελικα λεω να μην κανω σοκολατα γιατι θα λειωσει αλλα να κανω μπεζεδες σαν σαντουιτσακια σε ροζ και λιλα στα χρωματα της βαπτισης
Μου εδωσαν προχθες ενα και μου αρεσε και το γλυκο και η ιδεα
Το θεμα ειναι οτι συσκευασμενο το πουλανε απο 1 εως 1,5 που θεωρω οτι για ενα μπεζε ειναι πολυ
Λεω να τα κανω μονη μου αλλα δεν ξερω που θα βρω διαφανεια κομμενη 25χ25 ξερει καμια που πουλανε τετοιες συσκευασιες για ζαχαροπλαστικη ?

martsi
11-05-10, 11:05
Κοριτσια τελικα λεω να μην κανω σοκολατα γιατι θα λειωσει αλλα να κανω μπεζεδες σαν σαντουιτσακια σε ροζ και λιλα στα χρωματα της βαπτισης
Μου εδωσαν προχθες ενα και μου αρεσε και το γλυκο και η ιδεα
Το θεμα ειναι οτι συσκευασμενο το πουλανε απο 1 εως 1,5 που θεωρω οτι για ενα μπεζε ειναι πολυ
Λεω να τα κανω μονη μου αλλα δεν ξερω που θα βρω διαφανεια κομμενη 25χ25 ξερει καμια που πουλανε τετοιες συσκευασιες για ζαχαροπλαστικη ?

Ελπίδα και ο μπεζές λιώνει...η κρέμα δλδ.
Εγώ είχα στο γάμο μου με γέμιση φανταστικοι!!! τους πήρα απο τον Μπεζέ στην Καραμανλή. Δε ξέρω αν λες για τον ίδιο αλλά ο συγκεκριμένος μπεζές είναι όνειρο και σκέψου ότι εγώ δε τρώω μαρέγκες

ELPIDA2
11-05-10, 11:30
Λειωνει και ο μπεζες δεν το ηξερα
Αυτο που λεω ειναι σαν μικρο σαντουιτσακι μπεζες πανω κατω και στην μεση κρεμα φραουλα κι ηταν πολυ πολυ νοστιμο

kathrin
12-05-10, 10:30
Δεν θυμάμαι που ακριβως είναι, αλλά θα πάω από εκεί την Τρίτη και θα σας πω μόλις γυρίσω! Περίπου είναι κάπου εδω :
http://www.ploigos.gr/?sessionid=05a59106d49cba7e3682a90b45ab0ed1 αλλά ακριβώς δεν θυμάμαι, έχω χάσει και την απόδειξη :(
Την Τρίτη θα σας πω με λεπτομέρειες!

Λοιπόν, πήγα εχθές, και πήρα τα στοιχεία: Κουποσούζης Ιωάννης λέγεται, είναι εμπορία ζαχαρωδών προϊόντων, στην Ολ. Διαμαντή 30 (http://www.ploigos.gr/?sessionid=05a59106d49cba7e3682a90b45ab0ed1), τηλ 2310536093.
Τα γλειφιτζούρια που θέλει η marypap δεν τα έχει ακριβώς τα ίδια, έχει παρόμοια. Γενικά,έχει ποικιλία και είναι πολύ ευγενικός και εξυπηρετικός, και σε πολύ καλύτερες τιμές από ζαχαροπλαστεία ή καταστήματα με ξηρούς καρπούς.

mpampi
13-05-10, 23:07
Κοριτσια καλησπερα.Ειμαι μανουλα 3 παιδιων και το Σεπτεμβρη βαφτιζω τον μικρουλη μου.Πηγα χθες στην εκκλησια να κλεισω μερα και ωρα και για την ημερομηνια που με βολευει εχει κενο μονο στις 2.30 το μεσημερι.Θα ειναι πολυ βαρβαρο να κανω βαπτιση τετοια ωρα?:-|:?::?:

evita79
13-05-10, 23:28
Ελπίδα και ο μπεζές λιώνει...η κρέμα δλδ.
Εγώ είχα στο γάμο μου με γέμιση φανταστικοι!!! τους πήρα απο τον Μπεζέ στην Καραμανλή. Δε ξέρω αν λες για τον ίδιο αλλά ο συγκεκριμένος μπεζές είναι όνειρο και σκέψου ότι εγώ δε τρώω μαρέγκες
Μπεζες λεγαται το μαγαζι? Σε ποιο υψος της Καραμανλη ειναι?

ΝΟΥΝΟΥ
13-05-10, 23:34
Κοριτσια καλησπερα.Ειμαι μανουλα 3 παιδιων και το Σεπτεμβρη βαφτιζω τον μικρουλη μου.Πηγα χθες στην εκκλησια να κλεισω μερα και ωρα και για την ημερομηνια που με βολευει εχει κενο μονο στις 2.30 το μεσημερι.Θα ειναι πολυ βαρβαρο να κανω βαπτιση τετοια ωρα?:-|:?::?:

θα εχεις και τραπεζι?παντως γενικα ειναι βαρβαρη ωρα

mpampi
14-05-10, 15:31
Ναι θα κανω τραπεζι οχι ομως σε ολους

mpampi
17-05-10, 15:33
Τελικα βρηκα αλλη εκκλησια (Αγιος Αλεξανδρος) στις 12 το μεσημερι.Ξερει καμια σας ποσο παει η ταριφα σ αυτην την εκκλησια κι αν επιτρεπεται ο στολισμος?

natassap
17-05-10, 17:23
Στον Άγιο Αλέξανδρο θα βαφτίσουμε εμείς τη μπέμπα μας τον άλλο μήνα. Πέρισυ που γίναμε νονοί εκεί δώσαμε 150 ευρώ. Όσον αφορά στο στολισμό,σίγουρα επιτρέπεται έξω, στις κολόνες, (το είδα προχθές που είχα ραντεβού για το catering) και απ΄ότι ξέρω και μέσα μπορείς να στολίσεις (τουλάχιστον την κολυμβήθρα).

mary77
17-05-10, 19:22
βρε κοριτσια ξερεται αν ολες οι εκκλησιες βαζουν καποιο ασπρο τραπεζομαντηλο στο τραπεζι για τις μπομπονιερες?
βαφτιζω στον αγιο χριστοφορο,αλλα ντρεπομαι να παρω να ρωτησω.....

mpampi
17-05-10, 22:14
Ευχαριστω natassap.Παντως εμας για την κολυμβηθρα μας ειπε οτι απαγορευεται.Δεν ηξερα για τον υπολοιπο χωρο αν επιτρεπουν.Και μας ειπε και διαφορα για το ντυσιμο το δικο μου και της νονας.μας εδωσε μαλιστα και ενα χαρτι με ΄΄τα πρεπει και τα απαγορευεται΄΄την ωρα της βαπτισης για να το βαλω λεει μεσα στα προσκλητηρια.οσο για το ασπρο τραπεζομαντηλο στην Μεταμορφωση στην καλαμαρια που βαφτισα τα δυο παιδια μου μου ειπαν οτι δεν εχουν κι εφερα απο το σπιτι μου.

mary77
17-05-10, 23:19
Ευχαριστω natassap.Παντως εμας για την κολυμβηθρα μας ειπε οτι απαγορευεται.Δεν ηξερα για τον υπολοιπο χωρο αν επιτρεπουν.Και μας ειπε και διαφορα για το ντυσιμο το δικο μου και της νονας.μας εδωσε μαλιστα και ενα χαρτι με ΄΄τα πρεπει και τα απαγορευεται΄΄την ωρα της βαπτισης για να το βαλω λεει μεσα στα προσκλητηρια.οσο για το ασπρο τραπεζομαντηλο στην Μεταμορφωση στην καλαμαρια που βαφτισα τα δυο παιδια μου μου ειπαν οτι δεν εχουν κι εφερα απο το σπιτι μου.

αμαν...λες?να παρω τηλ.να ρωτησω?

kalamaraki
18-05-10, 08:19
βρε κοριτσια ξερεται αν ολες οι εκκλησιες βαζουν καποιο ασπρο τραπεζομαντηλο στο τραπεζι για τις μπομπονιερες?
βαφτιζω στον αγιο χριστοφορο,αλλα ντρεπομαι να παρω να ρωτησω.....

Καλημέρα Μαρια, ολες οι εκκλησίες έχουν τραπεζομάντιλα για τα τραπέζια τους,(εγω δεν ειχα ντραπει και τους το ειχα ρωτήσει ετσι "Ε πρεπει να φερω τραπεζομάντιλο για το τραπέζι με τις μπομπο ή έχετε?" Και εχουν και κοφτο κάποιοι...Εμενα ειχαν δυο ωραιτατα κοφτα και εμοιαζε πολυ ωραιο!

kalamaraki
18-05-10, 08:21

Εχω παει σε τρεις βαφτισεις στον αγιο αλέξανδρο...ο παπάς που παει εκει γιατι το εκκλησάκι κατα τα αλλα μενει κλειστο, μενω εκει κοντα, ειναι το λιγοτερο βλάκας....να πω! Ειναι αρκετα δυστροπος.... και για αυτο εχε το νου σου...

marag
18-05-10, 08:52
kalamaraki κατι άσχετο
το avatar σου ειναι το καλύτερο από όλα τα προηγούμενα

kalamaraki
18-05-10, 08:55
kalamaraki κατι άσχετο
το avatar σου ειναι το καλύτερο από όλα τα προηγούμενα

χαχαχαχα Ευχαριστωωωω πολυ!!

martsi
18-05-10, 11:24
Μπεζες λεγαται το μαγαζι? Σε ποιο υψος της Καραμανλη ειναι?

κοντά στη Βούλγαρη είναι, όπως πηγαίνεις για Χαλκιδική στο αριστερό σου χέρι, μετά την Π. Συνδίκα πρίν την Μαρτίου δε θυμάμαι αριθμό.
Δεν είχε γέμιση φράουλα αλλά μια κρέμα εξαιρετική.
Το ξέρω ότι λιώνουν γιατί είχα πάρει για το γάμο μου στο κρεβάτι και τα είχα αφήσει έξω στο αυτοκίνητο μέχρι να κάνω κάτι δουλειές και η κρέμα εξαφανίστηκε, έλιωσε. Αν τα πάρεις δλδ θέλουν ψυγείο

mary77
18-05-10, 11:51
Καλημέρα Μαρια, ολες οι εκκλησίες έχουν τραπεζομάντιλα για τα τραπέζια τους,(εγω δεν ειχα ντραπει και τους το ειχα ρωτήσει ετσι "Ε πρεπει να φερω τραπεζομάντιλο για το τραπέζι με τις μπομπο ή έχετε?" Και εχουν και κοφτο κάποιοι...Εμενα ειχαν δυο ωραιτατα κοφτα και εμοιαζε πολυ ωραιο!

καλημερα,ευχαριστω πολυ,τελικα πηρα και μου ειπαν οτι εχουν:D

kalamaraki
18-05-10, 11:56
καλημερα,ευχαριστω πολυ,τελικα πηρα και μου ειπαν οτι εχουν:D

Τιποτις! Με το καλό η βάφτισή σας. Που βαφτίζεις στη καλαμαρια?

mary77
18-05-10, 16:02
Τιποτις! Με το καλό η βάφτισή σας. Που βαφτίζεις στη καλαμαρια?

ευχαριστω!!!την κυριακη στον αγιο χριστοφορο στα κων/κα,τερμα τουμπας ειναι η εκκλησια.

kalamaraki
18-05-10, 16:59
A πολυ ωραιος ναός ειναι!! Ειναι και το ονομα του αντρουλη μου χε χε! Καλοφώτιστα να ειναι και γερα! Να σου ζήσουν.

mpampi
18-05-10, 21:42
Βρε κοριτσια να ρωτησω κατι,στο jumbo στο φοινικα υπαρχει περιπτωση να βρω γυαλινα μπουκαλακια που θελω για το προσκλητηριο?Διαβασα οτι στης Αθηνας τα jumbo υπαρχουν αλλα εδω δε θυμαμαι να ειδα κατι τετοιο.

kalamaraki
19-05-10, 00:02
Υπάρχουν στον διάδρομο που ειναι τα ειδη για μπομπο πισω πισω προς τα αριστερά του μαγαζιου

ΓΙΟΥΤΖΙΝ
19-05-10, 11:21
Βρε κοριτσια να ρωτησω κατι,στο jumbo στο φοινικα υπαρχει περιπτωση να βρω γυαλινα μπουκαλακια που θελω για το προσκλητηριο?Διαβασα οτι στης Αθηνας τα jumbo υπαρχουν αλλα εδω δε θυμαμαι να ειδα κατι τετοιο.

Εχει σιγουρα δεν ξερω που ακριβως γιατι μενω δυτικά αλλα τα ειδα προχθες (Ωραιόκαστρο) και τιμές 0,99 και 1,50 ευρω.

mary77
19-05-10, 11:36

εχει σιγουρα,απλα ειναι με καποιο σχεδιο στον φελο.πειρατη,νεραιδουλα,ενα ζωακη δεν θυμαμαι πιο,εχει με 1 ευρω και με 1,50.μεσα εχουν και τις κορδελιτσες για να τις βαλεις απο εξω.

καλαμαρακι ευχαριστω!!
αυτη η εκκλησια μ'αρεσει και εμενα πολυ,εκει εκανα και τον γαμο μου.

επισης να πω οτι εχθες κατεβηκα κεντρο,εψαχνα για μασμελοους,ο κυριος που εχει γραψει μια κοπελα πιο πανω που ειναι στα λαδαδικα απο πανω,τα εχει 8 ευρω το κιλο,τα σμαρτιες τα εχει 7,70 το κιλο,τα χωνακια παγωτο γλυκακια,20 λεπτα.
ειναι ομως μεχρι τις 3 το μεσημερι.λεω ας δω και στο εν καρπω.......τι να πω....τα μασμελοους 12,90 το κιλο τα παγωτακια 40 λεπτα,τα σμαρτιες 10 ευρω μπορει και παραπανω δεν το θυμαμαι καλα....
τελικα πηγα και τζαμπο για αλλο πραγμα και εχει μασμελοους halibo σε σακουλακι των 175γρ. 1,50 ευρω τελικα πηρα απο εκει με 9 ευρω περιπου και τελειωσα.

val36
19-05-10, 12:30
Κορίτσια το γλυκό που είχα στη βάπτιση ''έσπασε ταμεία''.Το ζαχαροπλαστείο("άρτος και γλυκό")είναι γωνία Δελφών&28ης Οκτωβρίου, 1.10 το μεγάλο χάρτινο κουτάκι και 75λ. το μικρό πλαστικό που πουλάει στο μαγαζί.Είναι αυτό με το oreo μπισκότο(πραλίνα,κρέμα κτλ...),μου το πρότεινε και ο ίδιος ως πρωτότυπο και οι καλεσμένοι ενθουσιάστηκαν!

mpampi
19-05-10, 14:38
Ευχαριστω κοριτσια.Λεω να κανω τη βαπτιση με θεμα τον πειρατη και ειπα μηπως με συμφερει να κανω τα προσκλητηρια μονη.Οτι γλυτωσω καλο ειναι!παντως και στα γλυκα οι τιμες ειναι απαραδεκτες.Σε ζαχαροπλαστειο της Καλαμαριας που ρωτησα μια φατσουλα με πειρατη εχει 2,30.

Σοφία Τ.
19-05-10, 14:41
mpampi αν θες μπισκοτα με πειρατη,ετσι οπως το εχω ψαξει, η πιο οικονομικη ειναι η ΜΠΙΣΚΟΤΟΥΛΑ (www.mpiskotoula.gr) με 12,5ευρω/12 μπισκοτα.Ολοι οι αλλοι ειναι φωτια και λαβρα...

mpampi
19-05-10, 16:25
θα ηθελα να τα δοκιμασω πριν αποφασισω αλλα στη σελιδα τους δε βρισκω διευθυνση.

natassap
19-05-10, 16:37
Εχω παει σε τρεις βαφτισεις στον αγιο αλέξανδρο...ο παπάς που παει εκει γιατι το εκκλησάκι κατα τα αλλα μενει κλειστο, μενω εκει κοντα, ειναι το λιγοτερο βλάκας....να πω! Ειναι αρκετα δυστροπος.... και για αυτο εχε το νου σου...

Έχω γίνει νονά στον Άγιο Αλέξανδρο και, πίστεψέ με, δεν ήταν καθόλου δύστροπος. Όσο για το ντύσιμο νονάς και μαμάς, νομίζω πως τα περί σεμνότητας τα λένε σε όλες τις εκκλησίες (και στην Κυρίλλου και Μεθοδίου, στην πρώτη μας βάπτιση μάς τα είχαν πει). Και μένα το φόρεμά μου έχει λίγο βαθύ ντεκολτέ, οπότε τουλάχιστον κατά τη διάρκεια της τελετής θα το κλείσω. Δεν έγινε και τίποτα. Όσο για τα καρτελάκια για τα προσκλητήρια, χθες που τηλεφωνήσαμε για να επιβεβαιώσουμε ότι δεν θα έχει άλλη τελετή πριν ή μετά, μάς το είπαν και εμάς. Και πολύ ευγενικά απαντήσαμε ότι .........κάποια στιγμή θα περάσουμε.

Σοφία Τ.
19-05-10, 17:02
θα ηθελα να τα δοκιμασω πριν αποφασισω αλλα στη σελιδα τους δε βρισκω διευθυνση.

Ειναι καπου στην Ανατολικη Θεσσαλονικη.Παρε τηλ να κανονισεις ενα ραντεβου μαζι της.

mpampi
19-05-10, 21:32
Σιγουρα δεν ειναι ενας ο παπας που κανει μυστηρια στην συγκεκριμενη εκκλησια.Απο τον Αγιο Ιωαννη οπου υπαγεται στελνουν με εφημεριες παπαδες.Ας ελπισουμε οτι θα πετυχω καποιον ηρεμο γιατι δε θα ηθελα να μου χαλασει κανεις την διαθεση τετοια μερα.θα παρω και στην μπισκοτουλα να δω και για γλυκο αν και μου φαινονται λιγο ¨φτωχα¨ τα μπισκοτα για γλυκο βαπτισης.Αλλα κι αυτα τα προφιτερολ παραφορεθηκαν!Για την δεξιωση κλεισαμε χθες στο χωριο της Ειρηνης.Μονο η περιοχη του μπαρμπεκιου ηταν ελευθερη.Κριση σου λεει μετα!

martsi
20-05-10, 10:45
mpampi αν θες μπισκοτα με πειρατη,ετσι οπως το εχω ψαξει, η πιο οικονομικη ειναι η ΜΠΙΣΚΟΤΟΥΛΑ (www.mpiskotoula.gr (http://www.mpiskotoula.gr)) με 12,5ευρω/12 μπισκοτα.Ολοι οι αλλοι ειναι φωτια και λαβρα...

Εγώ που ρώτησα για το πρόσωπο του πειρατή μου είπε 1,30 το μπισκότο γιατί λέει είναι μεγάλο.

bizoudaki
20-05-10, 12:04
Κορίτσια το γλυκό που είχα στη βάπτιση ''έσπασε ταμεία''.Το ζαχαροπλαστείο("άρτος και γλυκό")είναι γωνία Δελφών&28ης Οκτωβρίου, 1.10 το μεγάλο χάρτινο κουτάκι και 75λ. το μικρό πλαστικό που πουλάει στο μαγαζί.Είναι αυτό με το oreo μπισκότο(πραλίνα,κρέμα κτλ...),μου το πρότεινε και ο ίδιος ως πρωτότυπο και οι καλεσμένοι ενθουσιάστηκαν!

ωραια ιδεα και καλη τιμη (ειδικα για μενα που θελω 150 γλυκα ...)

χθες περασα απο Αλεξουδα και μου ειπε ολα τα παστακια, ταρτακια, κοκακα, εκλαιρακια κλπ σε χαρτινο κουτακι disney ή forever friends 1 ευρω !!
αν θυμαμαι καλα πριν απο καναδυο εβδομαδες μου ειχαν πει 1,30

μαλλον με την κριση κατεβασαν τις τιμες ...

Σοφία Τ.
20-05-10, 14:55
Εγώ που ρώτησα για το πρόσωπο του πειρατή μου είπε 1,30 το μπισκότο γιατί λέει είναι μεγάλο.

Εγω μιλησα για τα μικρα μπισκοτα.Αλλωστε στη σελιδα αναφερονται τιμες για μεγαλα και μικρα.Ενδεχομενως ο πειρατης λογω σχεδιου να βγαινει μονο σε μεγαλο.

tsitsini
20-05-10, 20:24

ΕΝΝΟΕΙΣ ΜΠΙΣΚΟΤΟ ΣΕ ΚΟΥΤΑΚΙ?ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΧΑΖΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΓΛΥΚΟ.

ELPIDA2
20-05-10, 21:02
ΕΝΝΟΕΙΣ ΜΠΙΣΚΟΤΟ ΣΕ ΚΟΥΤΑΚΙ?ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΧΑΖΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΓΛΥΚΟ.

ουτε εγω δεν μας βαζεις καμια φωτο να δουμε το γλυκο ειναι το μονο που εχω κολησει απιστευτα
Ειπα για σοκολατα αλλα λιωνει ειπα για προφιτερολ αλλα πολυφορεμενο ειπα για μπεζε αλλα λιωνει η κρεμα
Για πες αυτο λιωνει????

val36
21-05-10, 12:16
Είναι μέσα στο κουπάκι σε στρώσεις μπισκότο σαν παντεσπάνι-κρέμα κτλ,με επικάλυψη πραλίνα.Είναι μαλακό και βελούδινο σαν προφιτερόλ αλλά με άλλη γεύση και δεν έλιωνε.Βέβαια μου το έφερε ακριβώς πριν αρχίσει η βάπτιση,αλλά μέσα στην εκκλησία δεν έχει και ζέστη,έτσι δεν είναι;

ioanna21
24-05-10, 14:49
Κορίτσια την βοήθεια σας...

Μήπως ξερετε που μπορώ να βρω δεντρακι για να κρεμάσω μπομπονιερες??
Θα με ενδιέφερε περισσότερο να νοικιάσω παρά να το αγοράσω.

Σοφία Τ.
24-05-10, 14:55
Μπορεις να πας στη Ροζαλινα στη Στοα Καρυπη (ή και σε ενα οποιοδηποτε καταστημα με βαφτιστικα) και να το νοικιασεις.

ioanna21
24-05-10, 15:48
Μπορεις να πας στη Ροζαλινα στη Στοα Καρυπη (ή και σε ενα οποιοδηποτε καταστημα με βαφτιστικα) και να το νοικιασεις.

Η Ροζαλίνα δηλ λες οτι θα μου το νοικιάσει??
Δεν ήξερα ότι το κάνουν αυτό.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Annie77
02-06-10, 21:21
Καλησπερα σε ολες! Ουφ! δε ξερω απο που ν'αρχισω! Λεμε για τη βαφτιση της μαγουλίθρας μας για τελη αυγουστου

ANASTASIA_RAFAHL
14-06-10, 11:07
ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΕΙΜΑΙ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΟΙΚΟΝΟΙΜΙΚΕΣ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΓΙΑ ΒΑΠΤΙΣΗ!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ :p

ELPIDA2
15-06-10, 10:56
ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΕΙΜΑΙ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΟΙΚΟΝΟΙΜΙΚΕΣ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΓΙΑ ΒΑΠΤΙΣΗ!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ :p

Αναστασια πρωτα απο ολα πρεπει να καταληξεις στο τι θες να κανεις και απο εκει και περα να αρχισεις να συγκρινεις . Ο ναρλης οπως θα δεις ειναι οικονομικος αν κι εγω βρηκα στον ευοσμο τις ιδιες τιμες στις μπομπο που ηθελα και γλυτωσα τα μεταφορικα. Αν σε βολευει στειλε μου πμ

mpampi
19-06-10, 23:39
Για φτηνες μπομπο και γενικα για φτηνη και πολυ ωραια βαφτιση θα σου συστησω ενα μαγαζι στη χαλαστρα.ειναι ενα 20λεπτο βγαινοντας απο θεσ/νικη πηγαινοντας Αθηνα.αξιζει τον κοπο.μπομπο που στο κεντρο την βρηκα 3,80 σε αυτον 1,60.δουλευει τους ιδιους καταλογους με τα μαγαζια στο κεντρο.καταπληκτικο στολισμο με φαναρια,ποδηλατο,γυαλες 150ευρω.εμας η βαφτιση με 200 μπομπο μας βγηκε 600ευρω εκτος απο τα ρουχα.αν σε ενδιαφερει να σου πω λεπτομεριες.Εγω να ρωτησω κατι αλλο,ενας κλοουν ποσα λεφτα μπορει να ζηταει για να ρθει σε μια βαφτιση?παιρνω κατι τρελες τιμες και δεν τους εχω δει live να ξερω τουλαχιστον οτι θα κρατησουν αμειωτο το ενδιαφερον των παιδιων και θα περασουν καλα.εχετε καποιον δοκιμασμενο και καλο?

demi
24-06-10, 10:50
ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ??Η βαφτιση θα γινει στον χορτιατη τον σεπτεμβριο σε παρεκκλησι...
θεμα π πριγκιπας του ΕΞΥΠΕΡΥ ομως ΟΧΙ κορωνες ραβδακια κλπ...
ολη η βαφτιση θα ειναι ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ..Η προσκληση ολο το παραμυθι και εναν πριγκιπα με ενα μανταλακι να κραταει το προσκλητηριο..ακριβο αλλα τα τυπωνω εγω οποτε ολα οκ.
στολισμος απο το τεσσεροφυλλι στην μποτσαρη η οποια ειναι απλα ΤΕΛΕΙΑ...Πλανητες αστερια και κορδελες θα κρεμονται απο τα δεντρα κλπ
μπομπονιερα απο τον ΠΑΡΙΣΗ η χιονομπαλα που θα εχει τον πριγκιπα μεσα και για τους μεγαλους μπρελοκ πριγκιπας(επαναλαμβανω αυτος με την μπερτα και το λουλουδι)
εχω συσκευη για νεροφουσκες ,συντριβανι σοκολατας,μηχανη για μαλλι της γριας και ποπ κορν...
μηχανημα που βγαζει τσιχλες και τροχο με γλυφιτζουρια.
απο τ ανεραιδοσκορπισματα θα κλεισω εναν πριγκιπα που θα μοιραζει διαφορα και εκανα και μολυβακια που γραφουν το ονομα του μωρου απο την ΝΕΧΤ..
Την ονειρευομαι πολυ καιρο την βαπτιση μια που θα ειναι και η τελευταια μας εκδηλωση..(2 παιδια μαλλον φτανουν για μενα)
οτι αλλο θα σας γραψω..

demi
24-06-10, 10:52
Για φτηνες μπομπο και γενικα για φτηνη και πολυ ωραια βαφτιση θα σου συστησω ενα μαγαζι στη χαλαστρα.ειναι ενα 20λεπτο βγαινοντας απο θεσ/νικη πηγαινοντας Αθηνα.αξιζει τον κοπο.μπομπο που στο κεντρο την βρηκα 3,80 σε αυτον 1,60.δουλευει τους ιδιους καταλογους με τα μαγαζια στο κεντρο.καταπληκτικο στολισμο με φαναρια,ποδηλατο,γυαλες 150ευρω.εμας η βαφτιση με 200 μπομπο μας βγηκε 600ευρω εκτος απο τα ρουχα.αν σε ενδιαφερει να σου πω λεπτομεριες.Εγω να ρωτησω κατι αλλο,ενας κλοουν ποσα λεφτα μπορει να ζηταει για να ρθει σε μια βαφτιση?παιρνω κατι τρελες τιμες και δεν τους εχω δει live να ξερω τουλαχιστον οτι θα κρατησουν αμειωτο το ενδιαφερον των παιδιων και θα περασουν καλα.εχετε καποιον δοκιμασμενο και καλο?

οντως στην χαλαστρα εχει πολυ καλ αμαγαζια και φτηνα..απλα για εμας ειναι πολυ μακρια αλλιως θα ηταν τελεια..

Σοφία Τ.
24-06-10, 15:00
ολη η βαφτιση θα ειναι ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ..Η προσκληση ολο το παραμυθι και εναν πριγκιπα με ενα μανταλακι να κραταει το προσκλητηριο..ακριβο αλλα τα τυπωνω εγω οποτε ολα οκ.
στολισμος απο το τεσσεροφυλλι στην μποτσαρη η οποια ειναι απλα ΤΕΛΕΙΑ...Πλανητες αστερια και κορδελες θα κρεμονται απο τα δεντρα κλπ
μπομπονιερα απο τον ΠΑΡΙΣΗ η χιονομπαλα που θα εχει τον πριγκιπα μεσα και για τους μεγαλους μπρελοκ πριγκιπας(επαναλαμβανω αυτος με την μπερτα και το λουλουδι)
εχω συσκευη για νεροφουσκες ,συντριβανι σοκολατας,μηχανη για μαλλι της γριας και ποπ κορν...
απο τ ανεραιδοσκορπισματα θα κλεισω εναν πριγκιπα που θα μοιραζει διαφορα και εκανα και μολυβακια που γραφουν το ονομα του μωρου απο την ΝΕΧΤ..
Την ονειρευομαι πολυ καιρο την βαπτιση μια που θα ειναι και η τελευταια μας εκδηλωση..(2 παιδια μαλλον φτανουν για μενα)
οτι αλλο θα σας γραψω..

Παναγια μου, demi θα με καλεσεις κι εμενα?Δεν θα φαω τιποτα,υποσχομαι,μονο να ειμαι εκει θελω....:grin:

ELPIDA2
01-07-10, 12:35
Για εμας η βαπτιση τελειωσε και ειμαι πολυ ανακουφισμενη λεπτομερειες θα γραψω αλλου οπου θα βαλω και φωτο όταν τις πάρω

Τεσπα θα ηθελα να εκφρασω το παραπονο μου για την Ροζαλινα απο οπου και πηρα τα πραγματα για την μπουμπουκα που βαπτισαμε.

Οταν πηγα να παραλαβω παρατηρησα οτι το ζακετακι ηταν και διαφορετικο ύφασμα αλλα και χρωμα απο το φορεμα και λέω στην κοπέλα ότι διαφερει και μου αρχιζει μια επιθεση του τυπου να πάω στα μαραζιλ να το τσεκαρω οτι αυτο ειναι το ζακετακι κτλ κτλ. Οκ της λεω αλλα εγω το πηρα απο εσάς. ΚΑι για να μην τα πολυλογω έκανα μια ερώτηση και δέχτηκα μια επίθεση και όταν της ειπα για τον στολισμό μου φώναξε την μητερά της και με έβγαλε και ψευτρα.
Πραγματικα δεν καταλαβα την επίθεση από μέρους της διότι έκανα μια ερώτηση ή οποία μάλιστα κατέληγε στο ότι εγώ δεν το είχα παρατηρησει. Τεσπά κι εγώ και η μητερά της δώσαμε τόπο στην οργή λόγω νεαρής ηλικίας
Το μποκαλακι ήταν πολύ πρόχειρο αλλα μου το άλλαξε αμέσως ( αν δεν ειχε προηγηθει το επεισόδιο δεν ξέρω αν θα το έκανε αλλα τεσπά)
Όταν ζητήσαμε στήριγμα για λαμπάδα μας ειπε ότι δεν έχει και μπορεί να μας δώσει κάποιο παλιό σχέδιο σε μπαμπού το οποίο το νοικιάζαμε για 30ευρώ. Είναι δυνατόν να δίνω 500 ευρώ και να μου ζηταεί ενοίκιο? Ούτε και οι κουμπάρες μου για δύο στηρίγματα στα Διαβατα πλήρωσαν.

Τελικα πήγα εκει που έκανα της δικές μου μπομπο και μου έδωσε ένα καινούριο δωρεάν για να κάνουμε την δουλειά μας και ως κουμπαροι. Από την συγκεκριμένη ειχα παρει μόνο μπομπό για την δική μας βάπτιση για 250 ευρω πριν απο δεκα μέρες και ευτυχώς που τελικά τις έκανα εκεί γιατι θα τα έκανα ολα στην Ροζαλίνα

Πραγματικα απογοητευτηκα γιατι όταν πρωτοπήγα είχα δει αλλα και περίμενα καλύτερη εξυπηρέτηση.Απλά το αναφερω γιατι νομιζω οτι πρεπει να λεγονται και τα καλα και τα "άσχημα"

demi
01-07-10, 12:51
Παναγια μου, demi θα με καλεσεις κι εμενα?Δεν θα φαω τιποτα,υποσχομαι,μονο να ειμαι εκει θελω....:grin:

με μεγαλη μου χαρα θα σε καλεσω...θα σου στειλω πμ..απο τωρα να ξερεις οτι θα γινει 12 σεπτεμβριου στις 12 ..λεπτομερειες με πμ οταν θα ερθει η ωρα η καλη....

swity
02-07-10, 00:53
Mανουλες και γω πελαγωμενη και χρειαζομαι βοηθεια...ξερετε μαγαζι με μεγαλη ποικιλια για βαφτιστικο ρουχαλακι???? να εχει πολλα να μη ψαχνω σε πολλα....αν ξερει καποια...πρεπει να παω αυριο με την κουμπαρα και δε ξερω που..θα προτειμουσα ανατολικα

ευχαριστω!!!!

demi
02-07-10, 14:38
να σημειωσω οτι ο στολισμος θ αγινει τελικα απο Σαλαμανιοτη..καλο παιδι ,ομορφη δουλεια..
ετσι απλα γιατι μ ετα λεφτα μου δεν μου αρεσει να μου μιλανε ασχημα...και μιλαμε για στολισμο 1000 ευρω ενω στον σαλαμανιοτη και φτηνα και ωραια....για θεσσαλονικη μιλαω παντα..

athens2006
06-07-10, 11:57
Τι ψαχνω τοσο καιρο στο σαιτ δε ξερω.
εμεις κανουμε τι βαπτιση τον Σεπτεμβριο θεσ/νικη,δυτικα.
Δεν εχω κανει σχεδον τιποτα και το οτι πρεπει να τα εχω ολα ετοιμα απο αθηνα με προβληματιζει πολύ.
καταρχην,ψαχνω για μαγαζι για μετα τη βαπτιση. Οι καιροι ειναι δυσκολοι και θελω κατι οικονομικο. Μου προτειναν το συλλογο των κυνηγων στο ωραιοκαστρο, για να μπορουν να απασχοληθουν και τα παιδια αλλά ειναι λιγο σαν ταβερνα μου ειπαν. εγω δεν το εχω δει. αν καποιος εχει αποψη,παρακαλω ενημερωστε. και επισης, καμια προταση για τραπεζι.
μπομπο εχω βρει απο το e-shopgamou.,για στολισμο δεν ξερω πως να κανονισω μιας και ολοι λενε ελατε απο κοντα,ουτε φωτογραφο εχω. επίσης, επειδη θα ανεβουμε επανω πρεπει να κανονισω μαλλι-μακιγιαζ και για εμενα και για τη νονα, οπως και ξενοδοχειο για την τελευταια. Αλλά η νονα δεν ξερει απο θεσ/νικη και η κομμωτρια/μακιγιερ που εχω δεν πανε στο ξενοδοχειο,δεν μπορω τουλαχιστον να τα συνδυασω. Πως να τα κανονισω και αυτα; βοηθηστε λιγο..

kalamaraki
06-07-10, 12:03
Για κομμώτρια σου εχω φιλη μου αν θελεις με χτενισε και με εβαψε στο γαμο μου.
Για φωτογράφο επισης εχω την δικη μου
αν θελεις πεσμου να σου στειλω στοιχεια.
Για στολισμο μπορεις να απευθυνθεις σε ενα ανθοπωλειο,ισως καποιο κοντα στην νονα.
Για το συλλογο κυνηγων ....δεν ξερω τιποτα!

salomi
06-07-10, 12:17
Τι ψαχνω τοσο καιρο στο σαιτ δε ξερω.
εμεις κανουμε τι βαπτιση τον Σεπτεμβριο θεσ/νικη,δυτικα.
Δεν εχω κανει σχεδον τιποτα και το οτι πρεπει να τα εχω ολα ετοιμα απο αθηνα με προβληματιζει πολύ.
καταρχην,ψαχνω για μαγαζι για μετα τη βαπτιση. Οι καιροι ειναι δυσκολοι και θελω κατι οικονομικο. Μου προτειναν το συλλογο των κυνηγων στο ωραιοκαστρο, για να μπορουν να απασχοληθουν και τα παιδια αλλά ειναι λιγο σαν ταβερνα μου ειπαν. εγω δεν το εχω δει. αν καποιος εχει αποψη,παρακαλω ενημερωστε. και επισης, καμια προταση για τραπεζι.
μπομπο εχω βρει απο το e-shopgamou.,για στολισμο δεν ξερω πως να κανονισω μιας και ολοι λενε ελατε απο κοντα,ουτε φωτογραφο εχω. επίσης, επειδη θα ανεβουμε επανω πρεπει να κανονισω μαλλι-μακιγιαζ και για εμενα και για τη νονα, οπως και ξενοδοχειο για την τελευταια. Αλλά η νονα δεν ξερει απο θεσ/νικη και η κομμωτρια/μακιγιερ που εχω δεν πανε στο ξενοδοχειο,δεν μπορω τουλαχιστον να τα συνδυασω. Πως να τα κανονισω και αυτα; βοηθηστε λιγο..

Καλημέρα!
εχω κ γω κομμωτρια οικονομικη και φωτογραφο και στολισμο εγω εκανα με 500€ στολισμο για γαμοβαφτισια απλα το μονο κακο ειναι πως το παιδι ειναι στην Ασυρο.1 φορα πηγα να διαλεξω. ολα τα αλλα τα κανονισε ο ιδιος και δεν χρειαστηκε να ξαναπαω. το μυστήριο το κάναμε κ μεις δυτικά. αμπελοκηπους σε ενα παλιο στρατοπεδο που εχει τεραστιο χωρο και χωρις ενοικιαση στο παραχωρουν αν θες να κανεις catering κανονικα me dj! ειναι πανεμορφα! αν θελεις πες μου. εμεις βεβαια το τραπεζι το καναμε στο οπερα.

demi
06-07-10, 12:20
απο την ασηρο τι εκλεισες δεν καταλαβα....

athens2006
06-07-10, 12:38
και εμεις και η νονα ειμαστε απο αθηνα.
1)για μενα εχω κομμωτρια και μακιγιερ, χρειαζομαι για τη νονα για να πανε στο ξενοδοχειο-οποτε στειλτε μου στοιχεια
2)φωτογραφο δεν εχω, δεκτα τα στοιχεια
3)στολισμο, πως θα διαλεξω απο αθηνα; περιθωρια χρονικα για να ανεβω θεσ/νικη δεν εχω. με οποιον μιλησα μου ειπαν πως πρεπει να διαλεξω επιτοπου
4)η βαπτιση θα γινει στην αγ.παρασκευη. εμενα μου αρεσει λιγο η γκλαμουρια και δεν θα ηθελα εντελως ταβερνα για το τραπεζι αλλά ενεκα οικονομικων το σκεφτομαι και αυτο. Περιμενω να μου πει βεβαια τιμη το rose garden, το le chaleou, πως γραφεται δεν ξερω στο ωραιοκαστρο δεν το θελει ο συζυγος γιατι ακουσε οτι η διευθυνση αλλαξε και η εξυπηρετηση δεν ειναι καλή. οι δικοι μου προτεινουν το συλλογο, εγω δεν ειμαι καθολου σιγουρη, και εκτος αυτου ειναι εντελως ταβερνα και ειπαν και 14 ? το ατομο με μια ρετσινα, και δυο αναψυκτικα.

Σοφία Τ.
06-07-10, 12:44
Αφου θα κανεις το μυστηριο στο Ωραιοκαστρο, τοτε Bon Chateau δαγκωτο!Ποτε ομως αλλαξε διευθυνση;Περσυ τον Ιουνιο καναμε τη βαφτιση μας εκει και μειναμε απολυτα ευχαριστημενοι!Εχει μενου με 18 ευρω και με 20 ευρω, χορταστικοτατο και ποιοτικο και ποτα απεριοριστα.Εχει και παιδικη χαρα για τα παιδια και τελεια θεα και τελεια εξυπηρετηση.Γιατι δεν κανεις μια ερωτηση;Τον υπευθυνο τον λενε κο Νικο-κανε ενα τηλ να μαθεις αν ειναι ακομη αυτος και να παρεις και οτι πληροφορια θες.Τον Σεπτεμβρη ποτε ειναι η βαφτιση;Μπορω να σου συστησω αν θες καποια μαγαζια για στολισμο (ή ιδιωτες).Μακαρι να ημουν εκει και να αναλαμβανα εγω αλλα 5 Σεπτεμβριου επιστρεφω στην Κω.Μηπως ειναι 4 Σεπτεμβριου η βαφτιση;Αν ναι τοτε μπορω να αναλαβω εγω!

kalamaraki
06-07-10, 12:46
Για το τραπεζι ποσα ατομα εχεις περιπου...?
Μπορω να σου συστησω το Nodo di Totti ενας χωρος και το Χωριο της Ειρηνης.
Ψαξτα λιγο στο Γουγλη και αν σου αρέσει το Τοττη πεσμου να μιλησουμε
Τα υπολοιπα στοιχεια θα στα στειλω το απογευμα που θα παω σπιτι μου

salomi
06-07-10, 14:02
απο την ασηρο τι εκλεισες δεν καταλαβα....

τον στολισμο!:)οι κουμπαροι μου, μου τον συστησαν. οικονομικοτατος!

athens2006
06-07-10, 14:53
ευχαριστω για τις απαντήσεις. υπολογίζω απο άτομα περιπου στα 60 το πολυ. απλά ηθελα καπου για δυτικα. εμενα το bon chateau μου αρεσει, θα το συζητησω και με το συζυγο απλά επειδη θα ειναι και καποιοι εκτος θεσ/νικης που δεν ξερουν δρομους και καποιοι χωρις οχημα (οπως τα πεθερικα μου αλλα δεν ξερω καν αν θα ερθουν) θελουμε κατι κοντινο στην εκκλησια.

Danielaki
06-07-10, 15:17
Σοφια Τ ειναι η δουλεια σου αυτη ή σου αρεσει και ασχολησε..κατι σαν χομπυ δλδ?Σε ποια περιοχη μενεις στη Θεσσαλονικη γιατι ετοιμαζομαι σιγα σιγα για τη βαφτιση της μπεμπας και ισως θα μπορουσες να με βοηθησεις..Εμαθα οτι φτιαχνεις και ωραιες τουτου(ή καπως ετσι..δεν ειμαι σιγουρη για το πως λεγονται) και θα ηθελα πολυ να με βοηθησεις..Αν θες στειλε μου ενα πμ για την περιοχη σου..

Iwanna
14-07-10, 13:48
Καλησπέρα κορίτσια!

Ετοιμάζω κι εγώ τη βάφτιση του γιού μου στις 22 Αυγούστου!

Θα ήθελα να μου πείτε, αν ξέρετε, πού μπορώ να βρω κουφέτα Χατζηγιαννάκη σε καλή τιμή. Σε ηλεκτρονικά μαγαζιά που είδα στέλνουν συγκεκριμένη ποσότητα, δλδ δεν ανοίγουν κουτιά ενώ εγώ θέλω λιγότερα.

Επίσης, αν κάποια ξέρει κάποια καλή κομμώτρια σε λογική τιμή θα το εκτιμούσα! Είμαστε και 3 για εκείνη την ημέρα! Η μαμά μου, η αδερφή μου κι εγώ! Άντε και μια μπουκλίτσα στον μπέμπη! ;) :lol:

Ευχαριστώ πολύ!

Για όποια ψάχνει για μαγαζί, προτείνω εκεί που κλείσαμε κι εμείς, στο "λόφο", στο τούνελ του περιφερειακού, με 13? το άτομο + τα ποτά. Που ανάλογα τί θα επιλέξεις μπορεί να βγει από 15 ως 17, και φυσικά ανάλογα με την κατανάλωση που θα γίνει. Μας άρεσε και το φαγητό και η θέα! Μας άρεσε και η ελαστικότητα ως προς τον αριθμό των καλεσμένων γιατί δεν έχουμε ιδέα πόσοι τελικά θα έρθουν μέσα στο καλοκαίρι. Μας είπαν πως και τελευταία στιγμή να τους ειδοποιήσουμε αν δούμε πολλές απουσίες.

siburaki
14-07-10, 23:25
οτι αλλο θα σας γραψω..

demi κ γω υποσχομαι να μην φαω τπτ κ να μην βγαλω τσιμουδια αρκει να δω την βαφτιση-υπερπαραγωγη!!!!

RAF
15-07-10, 11:23
Καλησπέρα κορίτσια!

Ετοιμάζω κι εγώ τη βάφτιση του γιού μου στις 22 Αυγούστου!

Θα ήθελα να μου πείτε, αν ξέρετε, πού μπορώ να βρω κουφέτα Χατζηγιαννάκη σε καλή τιμή. Σε ηλεκτρονικά μαγαζιά που είδα στέλνουν συγκεκριμένη ποσότητα, δλδ δεν ανοίγουν κουτιά ενώ εγώ θέλω λιγότερα.

Επίσης, αν κάποια ξέρει κάποια καλή κομμώτρια σε λογική τιμή θα το εκτιμούσα! Είμαστε και 3 για εκείνη την ημέρα! Η μαμά μου, η αδερφή μου κι εγώ! Άντε και μια μπουκλίτσα στον μπέμπη! ;) :lol:

Ευχαριστώ πολύ!

Για όποια ψάχνει για μαγαζί, προτείνω εκεί που κλείσαμε κι εμείς, στο "λόφο", στο τούνελ του περιφερειακού, με 13? το άτομο + τα ποτά. Που ανάλογα τί θα επιλέξεις μπορεί να βγει από 15 ως 17, και φυσικά ανάλογα με την κατανάλωση που θα γίνει. Μας άρεσε και το φαγητό και η θέα! Μας άρεσε και η ελαστικότητα ως προς τον αριθμό των καλεσμένων γιατί δεν έχουμε ιδέα πόσοι τελικά θα έρθουν μέσα στο καλοκαίρι. Μας είπαν πως και τελευταία στιγμή να τους ειδοποιήσουμε αν δούμε πολλές απουσίες.

Καλημέρα Iwanna. Βαπτίζουμε την ίδια μέρα και'μεις τον μπέμπη μας.Βέβαια έμεις βαπτιζόμαστε Αλεξανδρούπολη.Όσον αφορά τα κουφέτα έγω αγόρα σα από τον narli στην Καβάλα mini frutakia 7?/kg και choco almond με γεύσεις(πεντανόστιμα,σε λίγο θα τα έχω φάει όλα και δεν θα μείνουν για την βάπτιση...:D:D:D)13?/kg.Όλα του Χατζηγιαννάκη.Κάλες τιμές σε σχέση με άλλους που είχα ρωτήσει.Παίρνεις όση ποσότητα θες και στα στέλνει όπου θες.Ελπίζω να βοήθησα γιάτι δεν ξέρω τι ακριβώς ψάχνεις.Όσο για τα υπόλοιπα θα σε ενημερώσουν οι μανούλες από Θεσσαλονίκη.

RAF
17-07-10, 17:35
Kορίτσια που μπορώ να βρω διάφανο σακουλάκι για να βάλλω μέσα ζαχαρωτά που σκέφτομαι να κάνω για τα παιδάκια?

madipemi
18-07-10, 20:23
Rε κοριτσια παρολο που εχω διαβασει σχεδον παντου-ή ετσι νομιζω- για τη βαπτιση στη θεσσαλονικη, δεν εχω βρει πουθενα πληροφοριες για τη δεξιωση της βαπτισης στο ξενοδοχειο Νεφελη ή στο ξενοδοχειο Πανοραμα!

Υπαρχει καμια να μου δωσει τα φωτα της???

sofie
24-08-10, 13:53
Μανούλες θέλω κι εγώ τη βοήθειά σας!Βαφτίζω τέλη Οκτώβρη τη μικρή μου αλλά εκτός από τα προσκλητήρια που φτιάχνω εγώ δεν έχω οργανώσει τίποτε ακόμη.Δυστυχώς έχω λίγο καιρό στη Θεσσαλονίκη και δε γνωρίζω και πολλά.Μένω δυτικά,έχετε να μου προτείνετε κάποιο φωτογράφο με καλές τιμές;Επίσης ξέρετε που θα μπορούσα να κάνω το τραπέζι μετά τη βάφτιση;Θα είμαστε περίπου 50 άτομα.
Πωπω έχω αγχωθεί πολύ...

Σοφία Τ.
24-08-10, 14:57
Μανούλες θέλω κι εγώ τη βοήθειά σας!Βαφτίζω τέλη Οκτώβρη τη μικρή μου αλλά εκτός από τα προσκλητήρια που φτιάχνω εγώ δεν έχω οργανώσει τίποτε ακόμη.Δυστυχώς έχω λίγο καιρό στη Θεσσαλονίκη και δε γνωρίζω και πολλά.Μένω δυτικά,έχετε να μου προτείνετε κάποιο φωτογράφο με καλές τιμές;Επίσης ξέρετε που θα μπορούσα να κάνω το τραπέζι μετά τη βάφτιση;Θα είμαστε περίπου 50 άτομα.
Πωπω έχω αγχωθεί πολύ...

Λοιπον αφου μενεις Δυτικα εγω θα σου ελεγα να πας στην Phototech στην Κατω Ηλιουπολη (οδος Ωραιοκαστρου).Καλη δουλεια και λογικες τιμες.

Οσο για τον χωρο...Τι θα ελεγες για Ωραιοκαστρο και Bon Chateau?Eξαισιο μενου και αριστο σερβις...

Για ο,τι θες, μην διστασεις να με ρωτησεις, ισως μπορω να βοηθησω;)

Raw_Shooter
24-08-10, 15:11
vegas εγώ έκανα πέρσι τέτοιο καιρό τη βάφτιση στο νεφέλη αλλά ενώ πήγα με καλές εντυπώσεις τελικά απογοητεύτηκα πολυ και λυπήθηκα και τα 5500 Ευρώ που έδωσα.Είχαμε κανονίσει μπουφέ 140 άτομα και ενώ μου είπανε οτί οι πιατέλες συνέχεια θα ανανεωνόντουσαν από τα 5 πρώτα λεπτα που αρχιζαν να αδειάζουν οι πιατέλες δεν ξαναέφερναν ενώ μου έλεγαν τώρα σε λίγο έρχονται.Το αποτέλεσμα να είναι άδειος ο μπουφές και να μην ανανεώνεται,ώσπου πήγε η μητέρα μου στην κουζίνα και έιδε ότι μας κοροιδεύουν.Επίσης από σέρβις ήταν απαράδεκτοι.Κρίμα γιατί πόνταρα πολύ στο φαγητό και έδωσα και πολλά λεφτά.Τους ξέχεσα και έφυγα.Α!!Και ο υπεύθυνος έλειπε.

sofie
25-08-10, 13:58
Σε ευχαριστώ πολύ Σοφία!Για μπομπονιέρες και βαφτιστικά,προτείνετε Ροζαλίνα;
Έχω κι άλλο θέμα που δεν ξέρω τι να κάνω.Θα βαφτίσω στην εκκλησία που βρίσκεται στην πλατεία του Ευόσμου.Ο παπάς μου είπε δεν δέχονται στολισμό καθόλου.Εγώ όμως περνάω πολλές φορές απο κει κι εχω δει την εκκλησία σε μυστήρια,στολισμένη φουλ.Τι να κάνω;Μήπως έχει βαφτίσει κάποια από εσας εκει;

sofie
31-08-10, 20:28
......?

madipemi
31-08-10, 20:49
vegas εγώ έκανα πέρσι τέτοιο καιρό τη βάφτιση στο νεφέλη αλλά ενώ πήγα με καλές εντυπώσεις τελικά απογοητεύτηκα πολυ και λυπήθηκα και τα 5500 Ευρώ που έδωσα.Είχαμε κανονίσει μπουφέ 140 άτομα και ενώ μου είπανε οτί οι πιατέλες συνέχεια θα ανανεωνόντουσαν από τα 5 πρώτα λεπτα που αρχιζαν να αδειάζουν οι πιατέλες δεν ξαναέφερναν ενώ μου έλεγαν τώρα σε λίγο έρχονται.Το αποτέλεσμα να είναι άδειος ο μπουφές και να μην ανανεώνεται,ώσπου πήγε η μητέρα μου στην κουζίνα και έιδε ότι μας κοροιδεύουν.Επίσης από σέρβις ήταν απαράδεκτοι.Κρίμα γιατί πόνταρα πολύ στο φαγητό και έδωσα και πολλά λεφτά.Τους ξέχεσα και έφυγα.Α!!Και ο υπεύθυνος έλειπε.

ααα μαλιστα.....
καλα που μου το ειπες! Την πατησα ηδη μια φορα στο γαμο μου στο κτημα ΕΛ στο χορτιατη κ ειμαι λιγο επιφυλακτικη με ολα αυτα τα φουμαρα που μας πουλανε....

Εγω εκανα ραντεβου μαζι τους κ μου εδωσαν τιμη για σερβιριστο 100 ατομων 23 ευρω για τους ενηλικες κ 14 ευρω για τα παιδια 5-15 κ δωρεαν για τα παιδακια κατων των 5 ετων. Η δεξιωση θα γινοταν στο ΕΣΤΙΑ hall κ στη μεση θα μου τοποθετουσαν τεραστεια φουσκωτα παιχνιδια

Για να σου πω την αληθεια με επεισαν με τις τιμες κ αυτα που μου ειπαν αλλα θα παρω σοβαρα τα λεγομενα σου μιας που δεν ειμαι διατεθημενη να την πατησω παλι.

Μα δεν υπαρχει καποιος χωρος για μια μεση δεξιωση στην ανατολικη θεσσαλονικη??? Ολοι της αρπαχτης ειναι βρε παιδι?????

sonia17
31-08-10, 21:12
ααα μαλιστα.....
καλα που μου το ειπες! Την πατησα ηδη μια φορα στο γαμο μου στο κτημα ΕΛ στο χορτιατη κ ειμαι λιγο επιφυλακτικη με ολα αυτα τα φουμαρα που μας πουλανε....

Εγω εκανα ραντεβου μαζι τους κ μου εδωσαν τιμη για σερβιριστο 100 ατομων 23 ευρω για τους ενηλικες κ 14 ευρω για τα παιδια 5-15 κ δωρεαν για τα παιδακια κατων των 5 ετων. Η δεξιωση θα γινοταν στο ΕΣΤΙΑ hall κ στη μεση θα μου τοποθετουσαν τεραστεια φουσκωτα παιχνιδια

Για να σου πω την αληθεια με επεισαν με τις τιμες κ αυτα που μου ειπαν αλλα θα παρω σοβαρα τα λεγομενα σου μιας που δεν ειμαι διατεθημενη να την πατησω παλι.

Μα δεν υπαρχει καποιος χωρος για μια μεση δεξιωση στην ανατολικη θεσσαλονικη??? Ολοι της αρπαχτης ειναι βρε παιδι?????
Για ποσα ατομα μιλας;

madipemi
31-08-10, 21:14
100 ατομα το πολυ

sonia17
31-08-10, 21:21
100 ατομα το πολυ
Eγω μενω Ανατολικη Θεσ/νικη.Θελεις ταβερνα; Με το καλο η βαφτιση σας.Ποτε με το καλο;

madipemi
31-08-10, 21:34
κ εγω ανατολικη θεσσαλονικη μενω αλλα δεν προτιμω ταβερνα. Θα ηθελα κατι λιγο πιο-ας πουμε- επισημο. Βεβαια κ η ταβερνα δε αποκλειεται αν ακουσω τιποτα κουλες τιμες δεξιωσης.

Δεν εχουμε καταληξει ακομη σε ημερομηνια εχουμε ακομη μελλον. Λεμε με το νεο ετος

sonia17
31-08-10, 21:45
Αγγελικόν

Θεσσαλονίκη Διεύθυνση:
Αλεξάνδρου Παπαναστασίου 87Δ

2310938937 Ειναι πολυ καλη ταβερνα & εχει πολυ καλες τιμες.Που μενεις ακριβως ανατολικη θεσ/νικη; Εγω μενω λιγο πιο κατω απο τον Αγιο Στυλιανο αν γνωριζεις τον βρεφονηπιακο σταθμο.
http://www.capsishotel.gr/thes/events.html Για δες εδω.Ειναι το Καψης το ξενοδοχειο.2310 596800
http://www.hotelpanorama.gr/gr/index.htm

madipemi
31-08-10, 21:53
αυτο το αγγελικον τι ειναι???
το capsis ειναι μακρυα ρε παιδι. ανατολικα θα προτιμουσα αν εχεις κατι δοκιμασμενο υποψιν σου

sonia17
31-08-10, 21:56
αυτο το αγγελικον τι ειναι???
το capsis ειναι μακρυα ρε παιδι. ανατολικα θα προτιμουσα αν εχεις κατι δοκιμασμενο υποψιν σου
Το Αγγελικον ειναι ταβερνα.Για το ξενοδοχειο πανοραμα εχω ακουσει καλα λογια.

madipemi
31-08-10, 22:00
το πανοραμα μου αρεσει κ μενα αλλα δεν εχω καποιον γνωστο να εκανε εκδηλωση εκει ωστε να γνωριζω απο πρωτο χερι

maria.dim
04-09-10, 14:45
κοριτσια ψαχνω γλυκο κουταλιου με το κιλο .που θα βρω και ποσο κανει?Θεσσαλονικη.:confused:

mom
04-09-10, 14:50
κοριτσια ψαχνω γλυκο κουταλιου με το κιλο .που θα βρω και ποσο κανει?Θεσσαλονικη.:confused:

Καλησπέρα maria.dim. Τυχαία έχω δει ένα μαγαζάκι το οποίο πουλάει γλυκό του κουταλιού συσκευασμένο σε βαζάκια σε διάφορα σχέδια, ακριβώς όπως γίνεται στις βαπτίσεις. Αν σε ενδιαφέρει, ρίξε μια ματιά. Δεν ξερω διεύθυνση. Είναι στον παράλληλο δρόμο επάνω απο την Τσιμισκή, πηγαίνοντας απο την Ίωνος Δραγούμη στην Βενιζέλου. Ελπίζω να κατάλαβες..:roll:

eirtap
06-09-10, 11:12
κ εγω ανατολικη θεσσαλονικη μενω αλλα δεν προτιμω ταβερνα. Θα ηθελα κατι λιγο πιο-ας πουμε- επισημο. Βεβαια κ η ταβερνα δε αποκλειεται αν ακουσω τιποτα κουλες τιμες δεξιωσης.

Δεν εχουμε καταληξει ακομη σε ημερομηνια εχουμε ακομη μελλον. Λεμε με το νεο ετος

Καλημέρα. Εγώ πέρυσι τη βάπτιση του μεγάλου μου την έκανα στο Ρακόμελο στη Σοφούλη. Δεν είναι σαν ταβέρνα. Ούτε βέβαια σαν δεξίωση. Κάτι ενδιάμεσο. Το περιβάλλον είναι ωραίο και οι άνθρωποι πολύ συνεννοήσιμοι. Εγώ είχα 130 άτομα και μου στοίχησε γύρω στα 25 ευρώ / άτομο.
Δες το σαν μία λύση, αν σε ενδιαφέρει.

kisha
06-09-10, 11:18
ανατολικη θεσσαλονικη κοριτσια εκανα πολιτικο γαμο στομαρσελ ειναι κρηνη!πολυ ομορφο μαγαζι και μεσα και εξω και πολυ οικονομικες τιμες σε σχεση με αυτα που ειδα σε αλλα μαγαζια,επιλογε ςμενου 2 πιατα,2 σαλατες,πολα ορεκτικα ,ωραια κρασια και γλυκα και τιμη σχεδιν μιση απο τα αλαλ που ειδ ακαι προσεφεραν φυκι αγια μεταξωτες κορδελες,ειναι διπλα στο μιστραλ ακριβως,δεν ξερω οδο ειναι σε δρομο παραλληλο μ ετην πλαστηρα!(κοινως αρετσου)

sofie
07-09-10, 23:32
Να'μαι πάλι!Είδα τα βαπτιστικά neonato και μου άρεσαν πάααρα πολύ!Γνωρίζετε μήπως που θα μπορούσα να τα βρω;

chris 81
09-09-10, 16:59
Τι εγινε βρε κοριτσια??που πηγαν η Σαλονικιες???:roll::roll::roll::roll:

Ερχονται χειμερινα βαφτισια μαζευτειτε!!!:mrgreen:

Λοιπον θα βαφτισω τον ανηψιο μου τον Νοεμβριο μολις σαραντησω γιατι περιμενω το κοριτσακι μου αυτον το μηνα.
Για βαφτιστικα θα παμε αυριο στο Τραμπολινο στην Μαρτιου και η αδερφη μου θα παει και στην Ρανια στην Σινδο.
Εχουν καλες τιμες???εχει καμια ψωνισει απο αυτα να μου πει???

επισης τι χρωματα ρε κοριτσια σε αγορι χειμωνιατικα??και απο θεμα??εχετε καμια ιδεα????:roll:

Σοφία Τ.
09-09-10, 20:47
Τι εγινε βρε κοριτσια??που πηγαν η Σαλονικιες???:roll::roll::roll::roll:

Ερχονται χειμερινα βαφτισια μαζευτειτε!!!:mrgreen:

Λοιπον θα βαφτισω τον ανηψιο μου τον Νοεμβριο μολις σαραντησω γιατι περιμενω το κοριτσακι μου αυτον το μηνα.
Για βαφτιστικα θα παμε αυριο στο Τραμπολινο στην Μαρτιου και η αδερφη μου θα παει και στην Ρανια στην Σινδο.
Εχουν καλες τιμες???εχει καμια ψωνισει απο αυτα να μου πει???

επισης τι χρωματα ρε κοριτσια σε αγορι χειμωνιατικα??και απο θεμα??εχετε καμια ιδεα????:roll:

Λοιπον για αγορι τα χρωματα του φθινοπωρου:κοκκινο,πρασινο και πορτοκαλι (συνδυασμος και τα τρια) ή μπλε και κοκκινο (που ακουγεται καλοκαιρινο αλλα ειναι πολυ ωραιο και τον χειμωνα.

Για θεμα δεν θα επελεγα κατι συγκεκριμενο τετοια εποχη.Ομως θα μπορουσες να κανεις συνθεσεις με αποξηραμενα πορτοκαλια,κανελοξυλλα κλπ και να εχεις πολλα ξυλινα αντικειμενα (πχ μαριονετες) για ντεκορ ή ακομη και για μπομπο.Το εχω δει και ειναι απιθανο.

Το Τραμπολινο δεν το ξερω οποτε δεν μπορω να βοηθησω...:(

madipemi
09-09-10, 20:56
Καλημέρα. Εγώ πέρυσι τη βάπτιση του μεγάλου μου την έκανα στο Ρακόμελο στη Σοφούλη. Δεν είναι σαν ταβέρνα. Ούτε βέβαια σαν δεξίωση. Κάτι ενδιάμεσο. Το περιβάλλον είναι ωραίο και οι άνθρωποι πολύ συνεννοήσιμοι. Εγώ είχα 130 άτομα και μου στοίχησε γύρω στα 25 ευρώ / άτομο.
Δες το σαν μία λύση, αν σε ενδιαφέρει.

πολυ καλη ιδεα!ευχαριστω!!!!
ειναι κατι ενδιαμεσο οπως θα ηθελα αν κ το βρισκω λιγακι τσιμπημενο. θα κανω ενα ραντεβου ομως γιατι θα εδινα κατι παραπανω αν αξιζει τον κοπο!

madipemi
09-09-10, 20:59
ανατολικη θεσσαλονικη κοριτσια εκανα πολιτικο γαμο στομαρσελ ειναι κρηνη!πολυ ομορφο μαγαζι και μεσα και εξω και πολυ οικονομικες τιμες σε σχεση με αυτα που ειδα σε αλλα μαγαζια,επιλογε ςμενου 2 πιατα,2 σαλατες,πολα ορεκτικα ,ωραια κρασια και γλυκα και τιμη σχεδιν μιση απο τα αλαλ που ειδ ακαι προσεφεραν φυκι αγια μεταξωτες κορδελες,ειναι διπλα στο μιστραλ ακριβως,δεν ξερω οδο ειναι σε δρομο παραλληλο μ ετην πλαστηρα!(κοινως αρετσου)

κ αυτο πολυ καλο! κ μου αρεσει πολυ η περιοχη.
ευχαριστω πολυ για τις ιδεες! πραγματικα τελειες!

chris 81
10-09-10, 13:18
Λοιπον για αγορι τα χρωματα του φθινοπωρου:κοκκινο,πρασινο και πορτοκαλι (συνδυασμος και τα τρια) ή μπλε και κοκκινο (που ακουγεται καλοκαιρινο αλλα ειναι πολυ ωραιο και τον χειμωνα.

Για θεμα δεν θα επελεγα κατι συγκεκριμενο τετοια εποχη.Ομως θα μπορουσες να κανεις συνθεσεις με αποξηραμενα πορτοκαλια,κανελοξυλλα κλπ και να εχεις πολλα ξυλινα αντικειμενα (πχ μαριονετες) για ντεκορ ή ακομη και για μπομπο.Το εχω δει και ειναι απιθανο.

Το Τραμπολινο δεν το ξερω οποτε δεν μπορω να βοηθησω...:(

Λοιπον ειπα στην αδερφουλα μου-κουμπαρα μου για μπλε με κοκκινο και της αρεσε παρα πολυ το κορυφιο δε ητανε οτι εκει που πηγαμε ειχαν τυχαια μπομπονιερες μπλε με κοκκινο ετοιμες για μια βαφτιση και ετσι το ειδα και σαν συνδοιασμο και μας αρεσε ακομα περισσοτερο.Τωρα για το πακετο με τα ρουχα μας ειπανε 570 ενα συνολο που μας αρεσε με ακριβουτσικα ρουχακια αλλα ολα τα αλλα πολυ οικονμικα.Εμενα μου φαινεται ακριβο εσεις τι λετε???:roll::roll::roll:
Τωρα μενει να δουμε τι θα μας πει και η Ρανια

Σοφακι σε ευχαριστω για την βοηθεια!!!!!!:mrgreen:

Σοφία Τ.
10-09-10, 13:21
Χαρα μου οταν βοηθαω...;)

sofie
10-09-10, 13:27
Κορίτσια τα neonato τα πήρε το μάτι σας πουθενά;Θα σκάσω αν δεν τα βρω!

Σοφία Τ.
17-09-10, 14:55
Eπειδη το ΡΑΚΟΜΕΛΟ εχει προταθει σαν κεντρο για δεξιωση βαφτισης, σκεφτηκα να σας ενημερωσω οτι ελαβαν προστιμο απο τον ΕΦΕΤ:

9. Πρόστιμο ? 5.000 στο εστιατόριο με την επωνυμία Δ. ΑΝΔΡΙΟΛΑΤΟΣ - Κ. ΚΑΝΟΝΙΔΗ και Σία Ο.Ε. "ΡΑΚΟΜΕΛΟ" που βρίσκεται στην οδό Σοφούλη 36 στη Θεσσαλονίκη, διότι διαπιστώθηκαν : μη ασφαλή - ακατάλληλα για ανθρώπινη κατανάλωση τρόφιμα, μη σωστή διαρρύθμιση των χώρων των τροφίμων ώστε να επιτρέπεται ο καθαρισμός τους, μη ύπαρξη αποδυτηρίων, ελλιπείς συνθήκες καθαρισμού του προσωπικού και μη αναγραφή επί του τιμολογίου των κατεψυγμένων προϊόντων.

Read more: http://re-troktiko.blogspot.com/2010/09/54.html#ixzz0zmrVTFeP

kalamaraki
17-09-10, 14:58
Ήμουν σιγουρη...........Ειχα περάσει μια φορα και δεν μου ειχε γεμισει το ματι το φαγητο....
Εγω δεν το εφαγα χε χε αλλα η παρέα μου τα εφαγαν.......!

madipemi
17-09-10, 15:03
μεγαλεια....

sofie
18-09-10, 15:32
Κορίτσια έκλεισα τελικά τα βαφτιστικά από ένα κατάστημα στους Αμπελόκηπους και είμαι πολύ ευχαριστημένη!Υπέροχα και ιδιαίτερα σχέδια στα ρουχαλάκια!Το πακέτο δεν είναι το φθηνότερο της αγοράς(γύρω στα 550-600ευρώ) αλλά αξίζει!

fraoulina
20-09-10, 15:27
Καλησπερα σας ονομαζομαι Στελλα και βαπτιζω τον μικρουλι μου 3 Οκτωβριου δηλαδη σε 2 εβδομαδες,εχω ομως ενα προβλημα δεν μπορω να βρω κομμωτρια να ερθει να με χτενισει στο σπιτι,μενω στο σταθμο και θα παρακαλουσα οποια κοπελα ξερει καμια καλη κομμωτρια να μου δωσει το τηλ.θα σας ειμουν υποχρεει,σας ευχαριστω εκ τον προτερων!!!!

sofie
20-09-10, 17:30
Εγώ θα κανονίσω με το beautyathome.gr!

dora123
21-09-10, 05:12
mpampi μπορείς να μου στείλεις στοιχεία για το μαγαζί στη χαλάστρα σε παρακαλώ;

mpampi
22-09-10, 21:20
mpampi μπορείς να μου στείλεις στοιχεία για το μαγαζί στη χαλάστρα σε παρακαλώ;

Το μαγαζί λέγεται Πεταλούδα και βρίσκεται στην πλατεία του χωριού κοντά στο ρολόι.Έτσι αν ρωτήσεις θα σε κατατοπίσουν οι κάτοικοι εκεί.Διεύθυνση δεν ξέρω.Πάντως εμένα πριν δυο εβδομάδες μου έκαναν μια βάφτιση όνειρο με τέντες,ποδήλατα,καροτσάκια, πειρατές,γυάλες ,φανάρια κ.λ.όλα εκτός των ρούχων 600 ευρώ(με 200 μπομπονιέρες).πες της να σου δείξει φωτο από την βάφτιση στον Αγιο Αλέξανδρο να δεις.θα παθεις πλάκα.όχι τίποτα αλλά σε τόσο δύσκολες εποχές που ζούμε αξίζει να επιβραβεύονται αυτοί που δεν προσπαθούν να εκμεταλλευτουν τη χαρά σου.

dora123
23-09-10, 10:38
mpampi σ ευχαριστώ πολύ είσαι πολύ εξυπηρετική!

sofie
23-09-10, 13:08
Σοφία Τ. μήπως γνωρίζεις να μου πεις απο που θα μπορούσα να αγοράσω υφάσματα για στολισμό σε καλές τιμές;έστω και κατάστημα on-line!Επίσης ψάχνω αυτό το χαρτί που χρησιμοποιούν τα ανθοπωλεία,δε ξερω πως το λένε.Καμιά ιδέα για μαγαζί με τέτοια πράγματα;:confused:

Σοφία Τ.
23-09-10, 13:18
Αν θελεις γαζες και τουλια για στολισμο θα πας στη ΜΑΡΙΑΝΝΑ στην Βενιζελου, διπλα στο ΡΙΧΤΑΡΙ.

Ποιο χαρτι λες, το χαρτι αφης (μαλακο και χρωματιστο)?Αυτο θα το βρεις σε μεγαλα βιβλιοπωλεια, πχ στον ΜΑΛΛΙΑΡΗ σε πολλα χρωματα.

sofie
23-09-10, 16:27
Ναι αυτό λέω!Σε ευχαριστώ πολύ Σοφία για τις πληροφορίες!:D:D

greenchoco
02-10-10, 20:57
ΜΕγάλη ποικιλία έχει και το edit admin .. Εγώ εκεί τα έκανα.. είναι eshop για όλη την ελλάδα αλλά εδρεύει Θεσσαλονίκη.. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη!

cristina112
13-10-10, 21:36
Γεια σας Θεσσαλονικιές μαμάδες και να χαίρεστε τα μωράκια σας!:D

Ξέρω ότι τελειώνουν σιγά σιγά οι βαφτίσεις,αλλά επειδή κι εγώ τώρα το ανακάλυψα,είπα να σας το πώ για όσες ενδιαφέρονται για το μέλλον.Είχα πάει πρόσφατα στο στρατιωτικό πρατήριο που είναι πίσω από το παλιό 424,στον επόμενο δρόμο κάτω από Εγνατία και έχει ένα μικρό κομμάτι σε ένα από τα κτίρια διάφορα είδη γάμου και βάφτισης.Όχι πολλά βέβαια,κάτι πουγκάκια,κορδέλες,τούλια,αλλά σε τυχαία ερώτηση κάποια από τις κυρίες εκεί μου είπε ότι υπάρχουν κατάλογοι από όπου μπορεί κάποιος να διαλέξει διάφορα πράγματα και μάλιστα σε τιμές χονδρικής.Μάλιστα κάποιες κοπέλες που δουλεύανε εκεί είχαν κάνει μόνες τους τις μπομπονιέρες του γάμου τους.Όποια έχει γνωστό με πρόσβαση στο στρατιωτικό ας πάει να δει και εκεί.

Σοφία Τ.
13-10-10, 21:52
Γεια σας Θεσσαλονικιές μαμάδες και να χαίρεστε τα μωράκια σας!:D

Ξέρω ότι τελειώνουν σιγά σιγά οι βαφτίσεις,αλλά επειδή κι εγώ τώρα το ανακάλυψα,είπα να σας το πώ για όσες ενδιαφέρονται για το μέλλον.Είχα πάει πρόσφατα στο στρατιωτικό πρατήριο που είναι πίσω από το παλιό 424,στον επόμενο δρόμο κάτω από Εγνατία και έχει ένα μικρό κομμάτι σε ένα από τα κτίρια διάφορα είδη γάμου και βάφτισης.Όχι πολλά βέβαια,κάτι πουγκάκια,κορδέλες,τούλια,αλλά σε τυχαία ερώτηση κάποια από τις κυρίες εκεί μου είπε ότι υπάρχουν κατάλογοι από όπου μπορεί κάποιος να διαλέξει διάφορα πράγματα και μάλιστα σε τιμές χονδρικής.Μάλιστα κάποιες κοπέλες που δουλεύανε εκεί είχαν κάνει μόνες τους τις μπομπονιέρες του γάμου τους.Όποια έχει γνωστό με πρόσβαση στο στρατιωτικό ας πάει να δει και εκεί.

Δηλαδη εννοεις οτι ειναι μεσα στο πρατηριο?Αν ειναι ετσι θα το τιμησω, ο αντρας μου ειναι στρατιωτικος.Ευχαριστουμε πολυ!;)

cristina112
13-10-10, 21:58
Nαι,μέσα!Είναι το δεύτερο κτίριο όπως μπαίνεις(τρία είναι όλα κι όλα). Συγκεκριμένα είναι στο βάθος αριστερά και έχει και κάποια ωραία δώρα για γάμο και για βάφτιση.Να ρωτήσετε όμως όποια κοπέλα είναι εκεί να σας δείξει τους καταλόγους που μου είπε γιατί εκεί δεν έχουν πολλά πράγματα.

ditop
15-10-10, 17:51
.....

cristina112
15-10-10, 19:33
?????????

kalamaraki
15-10-10, 19:40
.....

?????????

Καλε...τι εγινε??? Και εγω αναρωτιεμαι?

cristina112
15-10-10, 19:59
Ναι κι εγώ επίσης...

Καλαμαράκι όταν έμενες στη Θεσσαλονίκη πρέπει να είμασταν γειτόνισσες αν κρίνω από την εκκλησία που είχες παντρευτεί!

kalamaraki
15-10-10, 20:03
Αντε βρε ναι? Ακομα εκει μενουμε.....απλα εγω ειμαι μονη μου με την μικρη στην Κοζάνη λογω διορισμου..... Εμεις μέναμε ενα στενο πανω απο τον αγιο νικολαο!

cristina112
15-10-10, 20:31
Eγώ πάλι 10 βήματα από την εκκλησία των Ταξιαρχών και προφανώς πολύ κοντά σου!Καλά να περνάς στην Κοζάνη και καλό...επαναπατρισμό!!!!!

kalamaraki
15-10-10, 20:33
sory admin για το οοοοφ τοπικ

καλε εμεις ειμαστε γειτόνισσες χχαχαχα

Σε ευχαριστώ πολυ!! Υπομονή και θα περάσει....

sofie
15-10-10, 22:14
Τι κρίμα να μην το ξέρω αυτό για το πρατήριο!Ο άντρας μου είναι στρατιωτικός και θα μας εξυπηρετούσε πολύ:(

cristina112
15-10-10, 22:19
Για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω ούτε τι τιμές έχει ούτε τι καταλόγους δουλεύει.Κι εγώ μέχρι να το ανακαλύψω τυχαία ότι μπορεί να φέρει ποσότητα για γάμο ή βάφτιση,νόμιζα ότι πρόκειται για είδη συσκευασίας.Δεν πειράζει βρε,στο επόμενο!

ditop
17-10-10, 00:07
Το ..... ειναι για να εχω το τοπικ στον πινακα ελεγχου γιατι αλλιως δεν βρισκω καποια πραγματα που ειχα διαβασει και με ενδιαφέρουν,οποτε για να μην ψαχνω δυο ωρες κανω αυτό.

Σοφία Τ.
17-10-10, 00:09
Μπορουσες να κανεις ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΘΕΜΑΤΟΣ απο τα ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΘΕΜΑΤΩΝ χωρις να κανεις αναρτηση...;)

cristina112
21-10-10, 11:55
Να πω και άλλα δύο καταστήματα με είδη συσκευασίας τώρα που τα θυμήθηκα??
Για όσες μένουν Καλαμαριά,υπάρχει η Συσκευαστική,ακριβώς απέναντι από το γήπεδο του Απόλλωνα.Έχει από πουγκιά(ακριβά)μέχρι σακούλες σε πολλά σχέδια για να βάλετε τα δωράκια των παιδιών σε βάφτιση ή πάρτυ. Έχει ζελατίνες σε τιμή πιο χαμηλή από τα βιβλιοπωλεία και επίσης διάφορα διακοσμητικά.Φτιάχνει και μπομπονιέρες(ακριβούτσικες)αλλά προμηθεύει και τα υλικά για να τις φτιάξει κανείς μόνος του.
Για όσες μένουν Αμπελόκηπους,στην οδό Πέραν,μεταξύ Βενιζέλου και Φιλιππουπόλεως υπάρχει ένα μαγαζί του οποίου το όνομα δεν μπορώ να θυμηθώ με τίποτα,αλλά αποκλείεται να μην το δει κανείς,γιατί στην βιτρίνα έχει όλο κουτιά.Βασικά έχει ενωθεί με το διπλανό που έχει είδη δώρων και διακοσμητικά.Έχουν ό,τι και η συσκευαστική αλλά σε άλλα σχέδια και την τελευταία φορά που πέρασα,άρχισαν να φτιάχνουν και μπομπονιέρες.
Αν μη τι άλλο,μπορείτε να πάρετε και από τα δυο ιδέες!
Φιλιά σε όλες τις Θεσσαλονικιές!!!!!!

nyx
21-10-10, 13:37
Καλησπερα σας ονομαζομαι Στελλα και βαπτιζω τον μικρουλι μου 3 Οκτωβριου δηλαδη σε 2 εβδομαδες,εχω ομως ενα προβλημα δεν μπορω να βρω κομμωτρια να ερθει να με χτενισει στο σπιτι,μενω στο σταθμο και θα παρακαλουσα οποια κοπελα ξερει καμια καλη κομμωτρια να μου δωσει το τηλ.θα σας ειμουν υποχρεει,σας ευχαριστω εκ τον προτερων!!!!

2310 304849 εφη.

pokopikos
21-10-10, 13:57
Να πω και άλλα δύο καταστήματα με είδη συσκευασίας τώρα που τα θυμήθηκα??
Για όσες μένουν Καλαμαριά,υπάρχει η Συσκευαστική,ακριβώς απέναντι από το γήπεδο του Απόλλωνα.Έχει από πουγκιά(ακριβά)μέχρι σακούλες σε πολλά σχέδια για να βάλετε τα δωράκια των παιδιών σε βάφτιση ή πάρτυ. Έχει ζελατίνες σε τιμή πιο χαμηλή από τα βιβλιοπωλεία και επίσης διάφορα διακοσμητικά.Φτιάχνει και μπομπονιέρες(ακριβούτσικες)αλλά προμηθεύει και τα υλικά για να τις φτιάξει κανείς μόνος του.
Για όσες μένουν Αμπελόκηπους,στην οδό Πέραν,μεταξύ Βενιζέλου και Φιλιππουπόλεως υπάρχει ένα μαγαζί του οποίου το όνομα δεν μπορώ να θυμηθώ με τίποτα,αλλά αποκλείεται να μην το δει κανείς,γιατί στην βιτρίνα έχει όλο κουτιά.Βασικά έχει ενωθεί με το διπλανό που έχει είδη δώρων και διακοσμητικά.Έχουν ό,τι και η συσκευαστική αλλά σε άλλα σχέδια και την τελευταία φορά που πέρασα,άρχισαν να φτιάχνουν και μπομπονιέρες.
Αν μη τι άλλο,μπορείτε να πάρετε και από τα δυο ιδέες!
Φιλιά σε όλες τις Θεσσαλονικιές!!!!!!
Το μαγαζί που λές είναι το melt από εκεί τα πήρα όλα.Εξυπηρέτηση στο φούλ.

cristina112
21-10-10, 16:51
Μπράβο βρε κορίτσι!!!Και σπάω το κεφάλι μου απ'το πρωί να θυμηθώ!!!Ου γαρ έρχεται μόνο βλέπεις...:lol:
Κι εγώ ψωνίζω διάφορα από εκεί τα τελευταία χρόνια και πριν κάποιους μήνες που πήγα είδα ότι είχε και μπομπονιέρες.

Επίσης για διάφορα μεταλλικά σε πολλά σχέδια(αν κάνετε μόνες τις μπομπονιέρες)υπάρχει το Χανδροέλξη.Δεν θυμάμαι αν έχει αναφερθεί ξανά,
αλλά είπα να το γράψω γιατί μόλις γύρισα από εκεί.Είναι σε ένα στενό της Βενιζέλου,απέναντι από το ανθοπωλείο Μη με λησμόνει.Έχει πολύ καλές τιμές και η κοπέλα είναι πολύ ευγενική.Κι εγώ δυστυχώς τώρα τελευταία το ανακάλυψα και τόσα χρόνια ακριβοπλήρωνα τα υλικά για το κόσμημα...:evil:

Sofia_Tsak
25-10-10, 14:31
Καλημέρα,
ετοιμαζόμαστε κι εμείς για βάφτιση το 2011. Αρχικά ένα μεγάλο μπράβο γιατί ... κάθε αρχή (για μας τις πρωτάρες) και δύσκολη. Μήπως να κάνουμε την λίστα από την αρχή γιατί μεζεύτικαν πολλά μαγαζιά και πολλές σελίδες; Θα αρχίσω άμεσα και διορθώστε με αν χρειαστεί η προσθέστε:

Κουφέτα - Γλυφιτζούρια - Marshmellows - Μαρμελάδες - Μπισκότα
Εν καρπώ (Βασ.Ηρακλειου 22) - Τηλ. 2310 272598 - Τσουχτερές οι τιμές.
Nuοva Vita (http://www.nuovavita.gr/)(Μαργαροπουλου 20) - Τηλ. 2310 533818 - Θέλει επαγγελματικό ΑΦΜ.
Τα περί γάμου (http://www.taperigamou.gr/)(Ηλεκτρονικό κατάστημα) - Τηλ. 2312 209889 - Καλές τιμές.
Παπαγεωργίου (http://www.papageorgiou.com.gr/)(Αγ Μηνά 11) - Τηλ. 2310 278562 -
Συνταγή της γιαγιάς (http://www.sintagigiagias.gr/)(Νάουσα) -Τηλ. 2332 026326 -
Kiwi Events (http://www.kiwievents.gr/)(Θέρμη) - Τηλ. 2310 692030 - Μεγάλη ποικιλία και καλές τιμές.
Μπισκοτούλα (http://www.mpiskotoula.gr/)(Χαριλάου) - Τηλ. 6986 700555 - Λίγο ακριβή.

ΚΟΥΤΙΑ-ΚΟΡΔΕΛΕΣ-ΤΟΥΛΙΑ-ΧΑΝΤΡΕΣ-ΠΟΥΓΚΙΑ
ΑΤΛΑΣ πακέτο (http://www.atlas-paketo.gr/)(Μοργκενταου 9) - Τηλ. 2310 250093 - Ακριβούτσικο.
Nuοva Vita (http://www.nuovavita.gr/)(Μαργαροπουλου 20) - Τηλ. 2310 533818 - Θέλει επαγγελματικό ΑΦΜ.
Τα περί γάμου (http://www.taperigamou.gr/)(Ηλεκτρονικό κατάστημα) - Τηλ. 2312 209889 - Καλές τιμές.
Μαριάννα (http://www.mariana.gr/)(Βενιζελου) - Τηλ. 2310 530841 - Τιμές χοντρικής.
******* (Λουλουδαδικα) - Ποικιλία αλλά όχι πολύ χαμηλές τιμές.
Kiwi Events (http://www.kiwievents.gr/)(Θέρμη) - Τηλ. 2310 692030 - Μεγάλη ποικιλία και καλές τιμές.
Cover Pack (http://www.coverpack.com/)(Θέρμη) - Τηλ. 2310 805560 - Θέλει επαγγελματικό ΑΦΜ.
Suxess (http://www.suxess.gr/)(Θέρμη) - Τηλ. 2310 465028 -

Προσκλητήρια
Diamant (Ελ. Βενιζέλου 78) - Τηλ. 2310 282134 -
Κυρκίλη Λούλα (Υψηλάντου 47) - Τηλ. 2310 328505 -

Ρουχαλάκια - Λαδόπανα - Στολισμός
Το σπιτάκι (Περραιβού 16) - Τηλ. 2310 904809 -
Μη με λησμόνει (Καρύπη 31) - Τηλ. 2310 267225 - Όμορφες ιδέες αλλά τσουχτερό.
Ροζαλίνα (Καρύπη 26) - Τηλ. 2310 238344 -

Χάντρες-Μπρελόκ - Διακοσμητικά
Χάντρες του κόσμου (http://www.hantrestoukosmou.gr/) (http://www.hantrestoukosmou.gr/)(Κουντουρά & Παπαδοπούλου) - Τηλ. 2310 228341 - Τιμές χόντρικης και λιανικής.

ΚΑΣΠΩ-ΚΕΡΙΑ
Jumbo (http://www.jumbo.gr/) (http://www.jumbo.gr/)- Κλασσικη αξια
ΙΚΕΑ (http://www.ikea.gr/)- Ομοιως

mom
25-10-10, 14:39
Ουάου!! Αυτό που έκανες, είναι φοβερό!!! :wink:

Σοφία Τ.
25-10-10, 15:04
Μπραβο για τη λιστα Sofia_Tsak (http://www.parents.gr/forum/member.php?u=35777)

Raw_Shooter
25-10-10, 16:54
Χίλια μπράβο για το χρόνο που διέθεσες Sofia-Tsak για να κάνεις τη λίστα.Μας γλιτώνεις από το ψάξιμο!!Να είσαι καλα!!

madipemi
26-10-10, 10:04
sofia μπραβο σου!
χιλια μπραβο!!!!!!!
εχουμε κ εμεις βαφτιση μετα το πασχα κ με γλυτωσες απο μεγαλο ψαξιμο!!!!

madipemi
26-10-10, 10:07
κ με την ευκαιρια να ρωτησω απο τιμες το kiwi τι λεει????

iron mam
16-11-10, 16:18
θεσσαλονικιες καλησπερα! Ετοιμαζομαι να βαφτισω τον μαγκα μου τα χριστουγεννα και ψαχνω να βρω κατι ιδιαιτερο σε ρουχο βαφτιστικο! Επειδη ομως δεν βλεπω να το βρισκω ελεγα μηπως το ραψω! Ξερει καμια σας κανενα ραφτη ή μοδιστρα που να ξερει να φτιαχνει παιδικα?

cristina112
16-11-10, 18:59
Σε ποιά περιοχή μένεις??

μπουρμπουλη
17-11-10, 12:51
Βαφτιζω το μικρο μου στις 18-12.
Για τις μπομπο επελεξα μπαλα χριστουγεννιατικη σε διαφορα χρωματα ή κρεμαστο στολιδι, συνοδεια κουφετων smarties σε μικρο πουγκακι ή τουλι με κορδελα.
Για μαρτυρικα επιλεχθηκε απο το συζυγο τα δακρυα της παναγιας- κομποσκηνι- που θα μπει μαζι με την μπομπο.
Για γλυκα εχω αφθονες επιλογες: στικακια σοκολατας σε διαφανη σακουλα με χριστουγεννιατικο μοτιβο, μπισκοτα μεγαλα που θα χρωματισω εγω παλι σε διαφανο σακκουλακι, μαρσμελοους που θα βαλω σε γυαλες μεγαλες στην υποδοχη με μικρα σακουλακια να γεμισουν τα παιδια!!!!!
Για στολισμο εχω το ασπρο δεντρακι μας που θα χαρει να στολιστει με led φωτακια χρωματος μπλε κ στολιδια-μπομπο.
Για την κολυμβηθρα γιρλαντα λευκη με στολιδια παιδικα επανω
Εξω απο την εκκλησια φαναρακια μικρα-μεγαλα διαφορων χρωματων ωστε να παραπεμπει στο πνευμα των γιορτων, μαζι με διακοσμητικες φιγουρες!!!
Αν σας φιανονται ακριβα, με συμφερει οικονομικα μιας κ οτι κανω θα το ετοιμασω εγω κ οτι αγορασθει απο βιοτεχνιες, θα μεινει για τα επομενα χριστουγεννα!!!!!!!!!!!!

demi
17-11-10, 12:56
τελειο θα ειναι..στο πνευμα των ημερων..

cristina112
17-11-10, 13:06
Βαφτιζω το μικρο μου στις 18-12.
Για τις μπομπο επελεξα μπαλα χριστουγεννιατικη σε διαφορα χρωματα ή κρεμαστο στολιδι, συνοδεια κουφετων smarties σε μικρο πουγκακι ή τουλι με κορδελα.
Για μαρτυρικα επιλεχθηκε απο το συζυγο τα δακρυα της παναγιας- κομποσκηνι- που θα μπει μαζι με την μπομπο.
Για γλυκα εχω αφθονες επιλογες: στικακια σοκολατας σε διαφανη σακουλα με χριστουγεννιατικο μοτιβο, μπισκοτα μεγαλα που θα χρωματισω εγω παλι σε διαφανο σακκουλακι, μαρσμελοους που θα βαλω σε γυαλες μεγαλες στην υποδοχη με μικρα σακουλακια να γεμισουν τα παιδια!!!!!
Για στολισμο εχω το ασπρο δεντρακι μας που θα χαρει να στολιστει με led φωτακια χρωματος μπλε κ στολιδια-μπομπο.
Για την κολυμβηθρα γιρλαντα λευκη με στολιδια παιδικα επανω
Εξω απο την εκκλησια φαναρακια μικρα-μεγαλα διαφορων χρωματων ωστε να παραπεμπει στο πνευμα των γιορτων, μαζι με διακοσμητικες φιγουρες!!!
Αν σας φιανονται ακριβα, με συμφερει οικονομικα μιας κ οτι κανω θα το ετοιμασω εγω κ οτι αγορασθει απο βιοτεχνιες, θα μεινει για τα επομενα χριστουγεννα!!!!!!!!!!!!

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ!!
'Ολα όσα επέλεξες είναι τέλεια!!
Καλέ σε ποιά εκκλησία θα γίνει η βάφτιση να περάσουν όλα τα κορίτσια να κλέψουν ιδέες??:lol::lol::lol:
Και αυτό το μαρτυρικό που διάλεξες και πρωτότυπο είναι και σίγουρα κανείς δεν θα το πετάξει!!Τα δάκρυα της Παναγίας τί ακριβώς είναι??(άσχετηηηηηηη!)

iron mam
17-11-10, 13:14
Σε ποιά περιοχή μένεις??

Δεν εχω προβλημα! Παω οπου να ναι! Φτανει να ξερει να φτιαχνει παιδικα!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

μπουρμπουλη
17-11-10, 13:23
ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ!!
'Ολα όσα επέλεξες είναι τέλεια!!
Καλέ σε ποιά εκκλησία θα γίνει η βάφτιση να περάσουν όλα τα κορίτσια να κλέψουν ιδέες??:lol::lol::lol:
Και αυτό το μαρτυρικό που διάλεξες και πρωτότυπο είναι και σίγουρα κανείς δεν θα το πετάξει!!Τα δάκρυα της Παναγίας τί ακριβώς είναι??(άσχετηηηηηηη!)

Στην εκκλησια των Τριων Ιεραρχων στον Ευοσμο. Ανοιχτη προσκληση σε ολες τις μανουλες του φορουμ:
Σαββατο 18-12 στις 12!!!!
Μολις τυπωθει το προσκλητηριο θα το αναρτησω στο σχετικο θεμα με τις μπομπο των μελων!
Τα δακρυα της Παναγιας ειναι κομποσκηνι. Δεν ειναι το κλασσικο μαυρο κορδονι με τους "κομπους", αλλα βραχιολακι με διακοσμητικα σαν σπορους, μοιαζουν με χαντρες αλλα δεν ειναι! Αν κανω λαθος οποια θελει ας με διορθωσει. Τα συγκεκριμενα θα ειναι φτιαγμενα κ διαβασμενα απο το Αγιο Ορος.:grin:

cristina112
17-11-10, 13:50
Πω,πω,κοριτσάρα μου έχεις δώσει ρέστα!!Όλα θα είναι τέλεια!Σε ευχαριστούμε και για την πρόσκληση και με το καλό να γίνει η βάφτισή σας! Θα ξετρελαθούν σίγουρα όλοι!!

μπουρμπουλη
17-11-10, 13:51
:oops::oops::oops::oops::oops:

cristina112
17-11-10, 13:56
Δεν εχω προβλημα! Παω οπου να ναι! Φτανει να ξερει να φτιαχνει παιδικα!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σε ρωτάω γιατί εγώ μένω στην Καλαμαριά και ξέρω 2 μαγαζιά,το ένα σχετικά καινούριο,το άλλο παλιά αξία,οι οποίοι έχουν και ρουχαλάκια.Άν κρίνω από τις μπομπονιέρες τους που είναι τέλειες,ίσως έχουν και κάτι καλό και δεν χρειαστεί να μπεις στην διαδικασία να ράβεις.Μη νομίζεις,αλλιώς το έχεις στο μυαλό σου και αλλιώς σου το κάνουν.Την έχω πατήσει,γι'αυτό στο λέω.

pokopikos
17-11-10, 17:17
Στην εκκλησια των Τριων Ιεραρχων στον Ευοσμο. Ανοιχτη προσκληση σε ολες τις μανουλες του φορουμ:
Μολις τυπωθει το προσκλητηριο θα το αναρτησω στο σχετικο θεμα με τις μπομπο των μελων!
Τα δακρυα της Παναγιας ειναι κομποσκηνι. Δεν ειναι το κλασσικο μαυρο κορδονι με τους "κομπους", αλλα βραχιολακι με διακοσμητικα σαν σπορους, μοιαζουν με χαντρες αλλα δεν ειναι! Αν κανω λαθος οποια θελει ας με διορθωσει. Τα συγκεκριμενα θα ειναι φτιαγμενα κ διαβασμενα απο το Αγιο Ορος.:grin:
Οταν τα πάρεις βάλε φωτογραφίες.Πρέπει να είναι φανταστικά.Με το καλό να γίνει η βάφτιση.Το μωρούλι σου να είναι γερό,τυχερό και καλοφωτισμένο.

sonia17
18-11-10, 00:48
Θα ηθελα πολυ να ερθω αλλα δυστυχως δεν μπορω διοτι εγω μενω Ανατολικα.:(:(Θα ηθελα παρα πολυ ομως να δω & να εχω τα ''δακρυα της Παναγιας.Με το καλο η βαφτιση σας.:)

superp
18-11-10, 11:32
Με το καλό να βαφτίσεις το παιδάκι σου!! Πραγματικά τέλειες επιλογές!!! :D

etziamp
19-11-10, 10:02
Εγώ βαφτίζω τον μικρό μου στις 27/11. σκέφτηκα να κάνω για τα παιδάκια αντι για το κλασικο κώνο γεμισμένο με καραμέλες, το σοκολατένιο ημερολόγιο -αυτο που καθε μέρα ανοίγεις ένα παραθυρακι και τρως το σοκολατακι και όταν τελείωσουν τα σοκολατακια ...ήρθαν τα Χριστούγεννα! πώς σας φαίνεται σαν ιδέα?

cristina112
19-11-10, 19:35
Εγώ βαφτίζω τον μικρό μου στις 27/11. σκέφτηκα να κάνω για τα παιδάκια αντι για το κλασικο κώνο γεμισμένο με καραμέλες, το σοκολατένιο ημερολόγιο -αυτο που καθε μέρα ανοίγεις ένα παραθυρακι και τρως το σοκολατακι και όταν τελείωσουν τα σοκολατακια ...ήρθαν τα Χριστούγεννα! πώς σας φαίνεται σαν ιδέα?

Εγώ το βρίσκω τέλειο και δεν το έχω δει ποτέ σε βάφτιση!

etziamp
19-11-10, 20:17
Ευχαριστώ cristina112 (http://parents.gr/forum/member.php?u=17757)!!!το μόνο που με προβληματιζει είναι οτι ειναι μεγαλα σε μεγεθος και δεν ξέρω πως θα τα βάλω στο τραπέζι για να φαινονται ωραία (καθότι απο διακοσμηση ....δεν....:()
Καμια ιδέα ???;)