PDA

Επιστροφή στο Forum : Όλα για βάφτιση στη Θεσσαλονίκη

Σελίδες : 1 2 [3]

cristina112
19-11-10, 20:43
Ευχαριστώ cristina112 (http://parents.gr/forum/member.php?u=17757)!!!το μόνο που με προβληματιζει είναι οτι ειναι μεγαλα σε μεγεθος και δεν ξέρω πως θα τα βάλω στο τραπέζι για να φαινονται ωραία (καθότι απο διακοσμηση ....δεν....:()
Καμια ιδέα ???;)

Για να είμαι ειλικρινής,εγώ θυμάμαι αυτά τα ημερολόγια τα απλά,γιατί τον καιρό που ήμουν εγώ παιδάκι δεν υπήρχαν με σοκολατάκια.Επίσης επειδή παιδιά δεν έχω,δεν τα πρόσεξα κάπου.Μπορείς να μου πεις περίπου τί μέγεθος έχουν για να κατεβάσω καμιά ιδέα??

etziamp
19-11-10, 21:28
Για να είμαι ειλικρινής,εγώ θυμάμαι αυτά τα ημερολόγια τα απλά,γιατί τον καιρό που ήμουν εγώ παιδάκι δεν υπήρχαν με σοκολατάκια.Επίσης επειδή παιδιά δεν έχω,δεν τα πρόσεξα κάπου.Μπορείς να μου πεις περίπου τί μέγεθος έχουν για να κατεβάσω καμιά ιδέα??

http://www.aldi.gr/gr/html/product_range/2744_13382.htm εδω βρηκα μια καλή φωτο. υπάρχουν και στο carefour. για τις διαστάσεις δεν θυμάμαι αλλά είναι ισως 30x 40cm.

cristina112
19-11-10, 21:39
http://www.aldi.gr/gr/html/product_range/2744_13382.htm εδω βρηκα μια καλή φωτο. υπάρχουν και στο carefour. για τις διαστάσεις δεν θυμάμαι αλλά είναι ισως 30x 40cm.

Καλέ είναι υπέροχα!!Και ακριβούτσικα για βάφτιση βέβαια,αλλά μπράβο σου!!Νομίζω πως αναγκαστικά θα πρέπει να τα βάλεις σε κουτιά,με χριστουγεννιάτικα σχέδια αν βρεις και θα έχεις μερικά όρθια πάνω στο τραπέζι για εφέ.Κάτι άλλο δεν μπορώ να σκεφτώ,τα κορίτσια όμως σίγουρα θα έχουν πιο εμπνευσμένες ιδέες...
Θα σου έλεγα να τα έβαζες σε κάτι τεράστιες αγιοβασιλιάτικες μπότες που είδα στα jumbo,αλλά δεν ξέρω αν θα έχεις γενικά χριστουγεννιάτικη διακόσμηση...
Σε ποιά εκκλησία θα γίνει η βάφτισή σας???:)

etziamp
20-11-10, 18:03
Καλέ είναι υπέροχα!!Και ακριβούτσικα για βάφτιση βέβαια,αλλά μπράβο σου!!Νομίζω πως αναγκαστικά θα πρέπει να τα βάλεις σε κουτιά,με χριστουγεννιάτικα σχέδια αν βρεις και θα έχεις μερικά όρθια πάνω στο τραπέζι για εφέ.Κάτι άλλο δεν μπορώ να σκεφτώ,τα κορίτσια όμως σίγουρα θα έχουν πιο εμπνευσμένες ιδέες...
Θα σου έλεγα να τα έβαζες σε κάτι τεράστιες αγιοβασιλιάτικες μπότες που είδα στα jumbo,αλλά δεν ξέρω αν θα έχεις γενικά χριστουγεννιάτικη διακόσμηση...
Σε ποιά εκκλησία θα γίνει η βάφτισή σας???:)

Έχει και πιο φθηνά ανάλογα με την ποιότητα της σοκολάτας.
Αρχικά η βάπτιση δεν θα είχε χριστουγεννιάτικο θέμα (οι μπομπο είναι το κλασικό σπιτάκι από το χαμόγελο του παιδιού http://www.hamogelo-eshop.gr/p.Mpomponiera-Spitaki-diafora-chromata-No-100.51145.html . Σκεφτικά να βάλω όμως πάνω τους λίγη χρυσόσκονη και δεξιά αριστερά του τραπεζιού δυο χριστουγεννιάτικα χωριουδάκια για να έχει χριστουγιενιατικη νότα…

Η βάπτιση μας είναι στην εκκλησία των Δώδεκα Απόστολων στο Βαρδάρη στις 6 το απογευμα,δεν την ξέρει ο κόσμος αλλά είναι μια πανέμορφη παλιά εκκλησία με έναν ιερέα που …πώς να το γράψω.. εμπνέει κατάνυξη. θα χαρώ πολύ να σε δω !:grin:

cristina112
20-11-10, 19:56
Έχει και πιο φθηνά ανάλογα με την ποιότητα της σοκολάτας.
Αρχικά η βάπτιση δεν θα είχε χριστουγεννιάτικο θέμα (οι μπομπο είναι το κλασικό σπιτάκι από το χαμόγελο του παιδιού http://www.hamogelo-eshop.gr/p.Mpomponiera-Spitaki-diafora-chromata-No-100.51145.html . Σκεφτικά να βάλω όμως πάνω τους λίγη χρυσόσκονη και δεξιά αριστερά του τραπεζιού δυο χριστουγεννιάτικα χωριουδάκια για να έχει χριστουγιενιατικη νότα…

Η βάπτιση μας είναι στην εκκλησία των Δώδεκα Απόστολων στο Βαρδάρη στις 6 το απογευμα,δεν την ξέρει ο κόσμος αλλά είναι μια πανέμορφη παλιά εκκλησία με έναν ιερέα που …πώς να το γράψω.. εμπνέει κατάνυξη. θα χαρώ πολύ να σε δω !:grin:

Σε ευχαριστώ πολύ για την πρόσκληση!Ρώτησα για την εκκλησία για να δω αν είναι καμιά που ο παπάς δεν σηκώνει και πολλά πολλά από στολισμούς!
Αφού θα έχεις και μπομπονιέρα σπιτάκι,μήπως να έβρισκες και κανένα κουτί σε αυτό το σχήμα και να έβαζες εκεί τα γλυκά?

elfie
21-11-10, 00:07
Μολις χτες είδα στο Jumbo χριστουγεννιατικα κουτιά δωρου με σχημα σπιτακι. Ήταν σε δύο μεγέθη και το καπάκι ήταν η σκέπη. Δες το είναι καλή ιδέα.

cristina112
21-11-10, 00:42
Μολις χτες είδα στο Jumbo χριστουγεννιατικα κουτιά δωρου με σχημα σπιτακι. Ήταν σε δύο μεγέθη και το καπάκι ήταν η σκέπη. Δες το είναι καλή ιδέα.

Κι εγώ χτες εκεί ήμουνα και μάλιστα δεν άφησα διάδρομο για διάδρομο... πρώτη φορά ήμουν ολομόναχη και έκατσα πάνω από 2 ώρες...ε,τέτοιο κουτί δεν είδα πουθενά...αρχίζω να πιστεύω ότι δεν φέρνουν όλα τα ίδια πράγματα...

etziamp
21-11-10, 03:21
θα πάω αυριο να ψαξω! ευχαριστώ πολύ!:-D
Όντως έχω παρατηρήσει οτι δεν υπάρχουν τα ίδια πραγματα στο κάθε jambo. Στο λιμάνι που με βολεύει έχει λίγα, ίσως επειδή είναι μικρότερο......

cristina112
21-11-10, 17:13
θα πάω αυριο να ψαξω! ευχαριστώ πολύ!:-D
Όντως έχω παρατηρήσει οτι δεν υπάρχουν τα ίδια πραγματα στο κάθε jambo. Στο λιμάνι που με βολεύει έχει λίγα, ίσως επειδή είναι μικρότερο......

Εγώ πήγα σε αυτό της Πυλαίας και δεν είδα πουθενά τέτοιο κουτί σπιτάκι.

tania 30
24-11-10, 22:22
κοριτσια καλησπερα ετοιμαζω την βαπτιση του κανακαρη μου με θεμα πειρατης εχω κλεισει το κουτι και την λαμπαδα για μπομπο επελεξα μανταλακια 0,39 απο το e-shop ηταν τα πιο οικονομικα και θα τις δεσω μονη μου σε στιλ κομπολοι γιατι μου ζητουσαν 0,40 για το δεσιμο μηπως καμια ξερει για προσκλητηρια οικονομικα (λογο κρισης) η καμια ιδεα να ταφτιαξω μονη μου και απο που να αγορασω υλικα? και τελος γλυκακια???? 1 ευρω το προφιτερολ και 0,80 παστακι μου βγαινουν πιο ακριβα απο την μπομπο και χριαζομαι 160 κομματια εχετε ακουσει καπου καλητερα ..... ουφ τα ειπα ολα με μια ανασα σημειωση η βαπτιση ειναι για τον απριλιο-μαιο:-P:?::-P

Σοφία Τ.
24-11-10, 22:59
κοριτσια καλησπερα ετοιμαζω την βαπτιση του κανακαρη μου με θεμα πειρατης εχω κλεισει το κουτι και την λαμπαδα για μπομπο επελεξα μανταλακια 0,39 απο το e-shop ηταν τα πιο οικονομικα και θα τις δεσω μονη μου σε στιλ κομπολοι γιατι μου ζητουσαν 0,40 για το δεσιμο μηπως καμια ξερει για προσκλητηρια οικονομικα (λογο κρισης) η καμια ιδεα να ταφτιαξω μονη μου και απο που να αγορασω υλικα? και τελος γλυκακια???? 1 ευρω το προφιτερολ και 0,80 παστακι μου βγαινουν πιο ακριβα απο την μπομπο και χριαζομαι 160 κομματια εχετε ακουσει καπου καλητερα ..... ουφ τα ειπα ολα με μια ανασα σημειωση η βαπτιση ειναι για τον απριλιο-μαιο:-P:?::-P

Εχει στο jumbo δοκιμαστικο σωληνα που στο φελο εχει εναν πειρατη.Ειναι στο 1,5 ευρω νομιζω.Κανε και μια εκτυπωση ενα κειμενακι στο σπιτι σου και ετοιμο το κομψοτατο σου προσκλητηριο!

Οσο για γλυκο, γιατι δεν προσφερεις υποβρυχιο?Ειναι πολυ πρωτοτυπο για εμενα και παει με το θεμα σου.Παρε βανιλια απο το ΣΜ, ομορφα πλαστικα ποτηρια και κουταλακια κι ετοιμη!!!

cristina112
24-11-10, 23:02
Τάνια κοίταξες στο τόπικ με τις θαλασσινές βαφτίσεις??Θυμάμαι ότι είχε χειροποίητα προσκλητήρια με πειρατή.
Ένα που πήρα εγώ τον Σεπτέμβριο του '09 είχε ένα όμορφο σχεδιάκι πειρατή σε βάρκα,από κάποιον που έπιανε στοιχειωδώς το χέρι του και το κείμενο το έγραψε η φίλη μου στο χέρι,θέλω να πω δεν είχε βάλει κάποια γραμματοσειρά.Ήταν τυπωμένο σε παραλληλόγραμμο γαλάζιο χαρτί,του οποίου το πάχος ήταν σαν του κανσόν.Είναι πολύ εύκολο να φτιάξεις κάτι οικονομικό και όμορφο...:)

cristina112
24-11-10, 23:05
Αυτό με το γλυκό υποβρύχιο το είδα κι εγώ σε βάφτιση...και ήταν πολύ ωραίο και δροσιστικό!

sofie
24-11-10, 23:25
Θα σου πω ότι πολύ απλά θα μπορούσες να κόψεις χαρτόνι σε τετράγωνο σχήμα,σίγουρα θα βγάλεις πάνω από δέκα στο καθένα και να το δέσεις με κορδέλες στα χρώματα της βάφτισης.Το κείμενο θα τυπωθεί σε αυτοκόλλητα και θα τα κολλήσεις στο κέντρο.

madipemi
25-11-10, 11:45

τοτε περιπου θα βαφτισω κ εγω τον δικο μου μπεμπουλη!
μπορεις μηπως να μου δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για το που βρηκες γλυκακια σε αυτες τις τιμες γιατι εγω οπου κ να ρωτησα ηταν ακριβοτερα...

για προσκλητηρια εγω λεω να ριξω μια ματια στα τυπογραφεια μεσω ιντερνετ κ μπομπονοερες στο χαμογελο του παιδιου τα κλασικα σπιτακια με 1,40 περιπου.

Καμια ιδεα για δεξιωση κανεις?????

madipemi
25-11-10, 11:54
Καλησπερα...η μαλλον καλημερα

Μαγαζι βρηκαμε προς Ασβεστοχωρι Χορτιατη με 16 ευρω το ατομο και καπου στα 16 πιατα...(εχουμε βεβαια και 250 καλεσμενους) με ζωντανη μουσικη ( η οποια χρεωνεται 400 ευρω καιο 200 ο DJ)...

Τι αλλο??? Αν σκεφτω κατι αλλο θα σας πω....

Βαφτιζω τον πριγκηπακο μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

θα μπορουσες σε παρακαλω να μου στειλεις το ονομα του μαγαζιου της δεξιωσης??? Μενω στην περιοχη εκεινη κ ψαχνω μαγαζι για βαφτιση>:p

cristina112
26-11-10, 16:51
Σχετικό-άσχετο:στο Art time(μαγαζί με διάφορα είδη για hobby)oργανώνουν κάθε Σάββατο 11-1 δωρεάν σεμινάρια με διάφορα θέματα και αυτόν τον καιρό διδάσκουν διάφορες χριστουγεννιάτικες κατασκευές και την τεχνική του ντεκουπάζ.Ίσως θα μπορούσε να σας φανεί χρήσιμο σε κάτι σχετικό με την βάφτιση,πχ.στολισμό ή και μπομπονιέρα.Το κατάστημα είναι στον πρώτο πεζόδρομο της Αγίας Σοφίας ανεβαίνοντας από Τσιμισκή.
Και κάθε Σάββατο μετά τις γιορτές θα έχουν άλλο θέμα.
Φιλάκια σε όλες!:D

peny
26-11-10, 17:16
Σχετικό-άσχετο:στο Art time(μαγαζί με διάφορα είδη για hobby)oργανώνουν κάθε Σάββατο 11-1 δωρεάν σεμινάρια με διάφορα θέματα και αυτόν τον καιρό διδάσκουν διάφορες χριστουγεννιάτικες κατασκευές και την τεχνική του ντεκουπάζ.Ίσως θα μπορούσε να σας φανεί χρήσιμο σε κάτι σχετικό με την βάφτιση,πχ.στολισμό ή και μπομπονιέρα.Το κατάστημα είναι στον πρώτο πεζόδρομο της Αγίας Σοφίας ανεβαίνοντας από Τσιμισκή.
Και κάθε Σάββατο μετά τις γιορτές θα έχουν άλλο θέμα.
Φιλάκια σε όλες!:D
Ααααα! Τι ωραία!!! Αντε οργανωθείτε ,παρακολουθείστε τα σεμινάρια οι Θεσσαλονικιες και μετά ελατε να μας κάνετε e-μαθήματα!!!

Raw_Shooter
26-11-10, 18:18
Και πού είναι το art time παρακαλώ?

cristina112
26-11-10, 23:20
Και πού είναι το art time παρακαλώ?

Όπως ανεβαίνεις από Τσιμισκή την Αγίας Σοφίας,στο αριστερό σου χέρι το πρώτο κάθετο στενό-πεζόδρομος.Βγαίνει και από Καρόλου Ντηλ.Τέτοια δωρεάν σεμινάρια γίνονται εδώ και μήνες,αν όχι χρόνια,στην Αθήνα. Καιρός μας ήταν και μας...

cristina112
26-11-10, 23:21
Ααααα! Τι ωραία!!! Αντε οργανωθείτε ,παρακολουθείστε τα σεμινάρια οι Θεσσαλονικιες και μετά ελατε να μας κάνετε e-μαθήματα!!!

Εσύ κοριτσάρα μου είσαι για να παραδίδεις μαθήματα,όχι να μαθαίνεις από άλλους!;-)

cristina112
27-11-10, 00:05
Και επειδή ό,τι θυμάμαι χαίρομαι,να σας πω ότι βρήκα σε γνωστό κατάστημα στο κέντρο της πόλης το περίφημο κουπ πατ-κορώνα του Παρλιάρου!Όχι μόνο του δυστυχώς,αλλά σε συσκευασία με 4-5 άλλα σχεδιάκια,στην τιμή των 14,90 περίπου,αν θυμάμαι καλά.Δεν το αγόρασα όμως,αν και το ήθελα από καιρό,γιατί το μέγεθος είναι πολύ μικρό.Ειδικά για βάφτιση,μια και έχω πάρει πολλά μπισκότα κορώνα σαν γλυκό,σε άλλο σχέδιο και διπλάσιο μέγεθος.

peny
27-11-10, 13:11
Εσύ κοριτσάρα μου είσαι για να παραδίδεις μαθήματα,όχι να μαθαίνεις από άλλους!;-)

Ναι ουουουουου. Μου έχουν βγει τα μάτια να ψάχνω στο ίντερνετ!!!!Και επειδή βαριέμαι να κοιτάω ολόκληρα τα βίντεο κάνω τα μισά και μετά λεώ γιατι δεν πέτυχε!!

cristina112
27-11-10, 13:14
Ναι ουουουουου. Μου έχουν βγει τα μάτια να ψάχνω στο ίντερνετ!!!!Και επειδή βαριέμαι να κοιτάω ολόκληρα τα βίντεο κάνω τα μισά και μετά λεώ γιατι δεν πέτυχε!!

Κι εσύ της "υπομονής",ε???:lol::lol::lol:

tania 30
01-12-10, 19:47
καλη μου τα προφιτερολακια ειναι μεγαλα και χωρταστικα τα ειχα κανει στην βαπτιση του μεγαλου μου γιου το ζαχαροπλαστειο ειναι στο δρομο ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ ΣΙΘΩΝΙΑΣ 1ο χιλ το παλικαρι το λενε Aλεκο Γιανταη τηλ θα βρεις στο 131 αν το θελεις πες μου να σου το δωσω τελικα τα προσκλητηρια θα τα κανω μονη μου και απλα κορδελες χαντα και ετοιμο . κοριτσια το μακρο εχει πολυ οικονομικα σμαρτις τα 2 κιλα 10,50 και ειναι λιγακι μεγαλητερα και γιαλιστερα μπομπο πηρα απο το eshop στην πυλαια μανταλακια πειρατες 0,39 οικονομικα εχει και το τζαμπο με ζωακια 1,99 η 0,99 τα 6 !!!!!!αστα τραβουσα τις κοτσιδες που δεν εχω

tania 30
01-12-10, 19:50
VEGAS τον μεγαλο σου γιο τον λενε Μιχαλη!!!!!!!!!!!! αν ναι και τον δικο μου

tania 30
01-12-10, 19:52
christina μου σε ευχαριστω ναι το ειδα και πηρα αρκετες ιδεες απλα δεν ξερω πως να τα επεξεργαστω

tazman
04-12-10, 16:47
Μία καλή ιδέα για βάφτιση το καλοκαίρι είναι το Αγίασμα Τιμίου Προδρόμου στην Ευκαρπία.
Πολύ όμορφος χώρος, με πολλές δυνατότητες.
Εμείς κάναμε catering στο χώρο της εκκλησίας και μας βγήκε πολύ πιο οικονομικά από κέντρο (περίπου 11-13 ? / άτομο) και πιο ξεκούραστα γιατί γλυτώσαμε τις μετακινήσεις.
Μπορείτε να δείτε φωτό

http://www.badongo.com/pic/11177660

http://www.badongo.com/pic/11177661

http://www.badongo.com/pic/11177662

http://www.badongo.com/pic/11177658

cristina112
15-12-10, 20:56
Ποιό καλό κορίτσι ξέρει να μου πει πού θα βρω φτηνούς φακέλους σε όμορφα σχέδια και χρώματα??Ίσως και σε σετ με καρτούλα μέσα,για να μην κάνω και χαρτοκοπτική.Τα θέλω για ευχετήριες κάρτες,οπότε δεν θέλω μεγάλη ποσότητα...θέλω όμως ποικιλία!!
Σας μερσώ προκαταβολικά!!!:D

angie1981
03-01-11, 14:23
Κορίτσια Καλη Χρονιά,

Κι εμείς βαφτίσαμε το λουκουμάκι μας τον Αυγουστο και μας περισεψαν 70 σβουρες πειρατες. Αν ενδιαφερεται κάποια κοπέλα τις δινω με 50 ευρώ.
Επισυνάπτω φωτο.
file:///C:/Users/GEORGE%7E1/AppData/Local/Temp/moz-screenshot.png

angie1981
03-01-11, 14:28
Sorry to link http://www.badongo.com/pic/11404893

madipemi
04-01-11, 11:37
VEGAS τον μεγαλο σου γιο τον λενε Μιχαλη!!!!!!!!!!!! αν ναι και τον δικο μου

nai ναι! μιχαλη τον λενε!!
να τους χαιρομαστε βρε!!!!!!!!!!!:p

madipemi
04-01-11, 11:40
παντως παιδια σκεφοτμαι πολυ σοβαρα την μπομπονιερα να τα κανω στο χαμογελο του παιδιου. Οι τιμες ειναι νορμαλ αλλα κ εκτος αυτου βοηθας κ για εναν καλο σκοπο.

Τα προσκλητηρια δεν με ενθουσιασαν κ για το λογο αυτο ψαχνω σε ενα σαιτ που ΄προτεινεται εδω μεσα το vistaprint.www.vistaprint.co.uk (http://www.parents.gr/forum/www.vistaprint.co.uk)

madipemi
04-01-11, 11:41

:lol::lol::lol::lol:

tatis
04-01-11, 16:06
Εμείς κάναμε catering στο χώρο της εκκλησίας και μας βγήκε πολύ πιο οικονομικά από κέντρο (περίπου 11-13 ? / άτομο) και πιο ξεκούραστα γιατί γλυτώσαμε τις μετακινήσεις.

Ποιό κετερινγκ είχατε? Κ μεις κάτι τέτοιο σκεφτόμαστε να κάνουμε.

madipemi
04-01-11, 21:36
ενημερωτικα να σας πω οτι τηλεφωνησα σε 2 εστιατορια για να ρωτησω τιμες για το τραπεζι της βαφτισης του γιου μου και μου ειπαν τα εξης:
Κιοσκια-στο χορτιατη- 15 ευρω ή 18 με ουζακι
Λιχνος -πλαστηρα- 17 περιπου ευρω κατ ατομο.

angie1981
08-01-11, 17:51
Κορίτσια μια φίλη μου βαφτίζει στις 21 Μαϊου την μπεμπούλα της. Εκλεισε μαγαζι με 13 ευρώ το άτομο με ζωντανη μουσική. "Ο Σταυρος" λέγεται στην Ευκαρπία.
Εμείς κάναμε την βάφτιση τον Αυγουστο στο "Στέκι των Κυνηγών" στο Ωραιόκαστρο. ΧΑΛΙΑ!!!!! Απαίσιο φαγητό, απίστευτη κάπνα απο τις ψησταριες και 16? το άτομο. Από φαγητό μη φανταστείτε τίποτα σπουδαίο!!! Ρεζίλι γίναμε!!!!! :oops::oops::oops:

leta80
08-01-11, 20:12
καλησπερα κοριτσια....

εμεις θα βαφτισουμε το αγορακι 01/05

κλεισαμε εκκλησια αλλα τραπεζι οχι ακομα....μαλλον λεμε στο πλανηταριο...

ακομα δεν εχω αποφασισει τι θελω για την βαφτιση...οποια βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη..

tazman
11-01-11, 00:46
Ποιό κετερινγκ είχατε? Κ μεις κάτι τέτοιο σκεφτόμαστε να κάνουμε.

Κλείσαμε με τον Αλεξούδα.

tatis
11-01-11, 10:51
Σε ευχαριστώ τρελλομπαμπά!!;)

madipemi
11-01-11, 11:06
καλησπερα κοριτσια....

εμεις θα βαφτισουμε το αγορακι 01/05

κλεισαμε εκκλησια αλλα τραπεζι οχι ακομα....μαλλον λεμε στο πλανηταριο...

ακομα δεν εχω αποφασισει τι θελω για την βαφτιση...οποια βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη..
θα μπορουσες να μου δωσεις πληροφοριες για το πλανηταριο. το Μαιο βαφτιζουμε κ εμεις το αγορακι μας κ εχω πελαγωσει.

Για να ειμαι ειλικρινης δεν ξερω τι ακριβως θελω....

τι τιμες παιζουν στο πλανηταριο? ποσα ατομα περιπου μπορω να εχω μινιμουμ???

leta80
11-01-11, 21:01
θα μπορουσες να μου δωσεις πληροφοριες για το πλανηταριο. το Μαιο βαφτιζουμε κ εμεις το αγορακι μας κ εχω πελαγωσει.

Για να ειμαι ειλικρινης δεν ξερω τι ακριβως θελω....

τι τιμες παιζουν στο πλανηταριο? ποσα ατομα περιπου μπορω να εχω μινιμουμ???

Δεν έχω παει να δω ακόμα.....εκεί έκανα το γλέντι πριν τον γάμο μου και δεν θυμάμαι καθόλου τιμές....πάντως το είχα κάνει εξω και είχα γύρω στα 100 άτομα....
Νομίζω οτι εσωτερικός χώρος χωράει γύρω στα 100 άτομα θα ρωτήσω και θα σας ενημερώσω....

e-vasiliki
21-01-11, 09:13
Καλημέρα κορίτσια
Εμείς βαπτίζουμε την μπέμπα μας τον Μάιο.
Τώρα θα αρχίσω να οργανώνω τη βάπτιση και έχω πελαγώσει. Σκέφτομαι τις μπομπονιέρες και τα γλυκάκια να τα φτιάξω μόνη μου. Για γλυκάκι θα κάνω βαζάκια με βανίλια αλλά τα βαζάκι δεν ξέρω ακόμα από που να τα προμηθευτώ. Στα παιδάκια θέλω να δώσω γλυφιτζούρια αλλά δεν ξέρω που θα βρώ ώστε και οικονομικά να είναι και να μην φεύγουν με μπλε γλωσσίτσες από την εκκλησία. Για τα προσκλητήρια μου άρεσε η ιδέα να τα τυπώσω σε σοκολάτα (όχι μόνη μου βέβαια, βρήκα μια εταιρεία στην Αθήνα που αναλαμβάνει τέτοιες εκτυπώσεις) οι τιμές βέβαια είναι λίγο τσιμπιμένες. Για το τραπέζι δεν έχω ακόμα καμιά ιδέα.
Άνγχος!!! Θα τα προλάβω; δεν ξέρω από που να αρχίσω.
όποια βοήθεια καλοδεχούμενη

mom
21-01-11, 09:30
Καλημέρα κορίτσια
Εμείς βαπτίζουμε την μπέμπα μας τον Μάιο.
Τώρα θα αρχίσω να οργανώνω τη βάπτιση και έχω πελαγώσει. Σκέφτομαι τις μπομπονιέρες και τα γλυκάκια να τα φτιάξω μόνη μου. Για γλυκάκι θα κάνω βαζάκια με βανίλια αλλά τα βαζάκι δεν ξέρω ακόμα από που να τα προμηθευτώ. Στα παιδάκια θέλω να δώσω γλυφιτζούρια αλλά δεν ξέρω που θα βρώ ώστε και οικονομικά να είναι και να μην φεύγουν με μπλε γλωσσίτσες από την εκκλησία. Για τα προσκλητήρια μου άρεσε η ιδέα να τα τυπώσω σε σοκολάτα (όχι μόνη μου βέβαια, βρήκα μια εταιρεία στην Αθήνα που αναλαμβάνει τέτοιες εκτυπώσεις) οι τιμές βέβαια είναι λίγο τσιμπιμένες. Για το τραπέζι δεν έχω ακόμα καμιά ιδέα.
Άνγχος!!! Θα τα προλάβω; δεν ξέρω από που να αρχίσω.
όποια βοήθεια καλοδεχούμενη

Καλημέρα και με το καλό η βάπτιση σας!! Γαι βαζάκια και οδηγίες δες εδώ: http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=24867

και εδώ: http://www.vazakia.gr/index.php

Για τα γλυφιτζούρια τώρα, τα περισσότερα που οικονομικά αλλά όμορφα και με χρώματα, θα χρωματίσουν τις γλώσσες των παιδιών και πολλά απο αυτά δεν έχουν καν ωραία γεύση.... Είναι μόνο για το μάτι... Ίσως δυσκολευτείς λίγο αν έχεις πολλές απαιτήσεις...:mrgreen:

Για τις σοκολάτες. Μπορείς να τις αγοράσεις, να βγάλεις το περιτύλιγμα του εμπορίου και να κάνεις το καινούριο περιτύλιγμα μόνη σου στο word ή σε άλλο πρόγραμμα. Μετά πας σε ένα κατάστημα που εκτυπώνουν (και βγάζουν φωτοτυπίες) και σου τα τυπώνουν και σου τα κόβουν. Σε οποιοδήποτε, δεν είναι ανάγκη να απευθυνθείς σε εταιρεία εξειδικευμένη και μάλιστα στην Αθήνα. ;) Δεν είναι κάτι δύσκολο και θα σου βγεί οικονομικό.

e-vasiliki
21-01-11, 10:12
mom σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Η σελίδα για τα βαζάκια είναι πολύ καλή και μπορώ να πάω από εκεί να τα δω από κοντά. Για τις σοκολάτες, το κείμενο της πρόσκλησης είναι τυπωμένο πάνω στην σοκολά, αλλά και η ιδέα που μου έδωσες είναι εξίσου καλή και πρωτότυπη.
Για τα γλυφιτζούρια έχεις δίκιο θέλει ψάξιμο.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

mom
21-01-11, 10:30
Να'σαι καλά Βασιλική!! Καλή επιτυχία και πάλι με το καλό σου εύχομαι!! :D

ditop
24-01-11, 00:49
ξερετε καμια ταβέρνα που να εχει και παιδοτοπο. Στη βαφτηση θα εχω πολλα παιδια και θα με βολευε να υπαρχει καποιο μερος να παιζουν.
Για προσκλητήριο σοκολατα πια σοκολατα θα προτείνατε;

Σοφία Τ.
24-01-11, 11:52
ξερετε καμια ταβέρνα που να εχει και παιδοτοπο. Στη βαφτηση θα εχω πολλα παιδια και θα με βολευε να υπαρχει καποιο μερος να παιζουν.
Για προσκλητήριο σοκολατα πια σοκολατα θα προτείνατε;

Ειναι η ΛΑΔΟΚΟΛΛΑ στον Ευοσμο που εχει παιδοτοπο με κοπελα στον πανω οροφο, το BON CHATEAU στο Ωραιοκαστρο που εχει παιδικη χαρα στην οποια εχεις οπτικη επαφη,ο ΛΟΦΟΣ στα Κωνσταντινοπολιτικα με εξωτερικη περιφραγμενη παιδικη χαρα,το NOUVELLE στο Ωραιοκαστρο με παιδοτοπο και μια πολυ ωραια ταβερνα στις δωδεκαοροφες,δεν θυμαμαι το ονομα, με παιδοτοπο και ιντερνετ στο υπογειο.

mom
24-01-11, 11:58
Ειναι η ΛΑΔΟΚΟΛΛΑ στον Ευοσμο που εχει παιδοτοπο με κοπελα στον πανω οροφο, το BON CHATEAU στο Ωραιοκαστρο που εχει παιδικη χαρα στην οποια εχεις οπτικη επαφη,ο ΛΟΦΟΣ στα Κωνσταντινοπολιτικα με εξωτερικη περιφραγμενη παιδικη χαρα,το NOUVELLE στο Ωραιοκαστρο με παιδοτοπο και μια πολυ ωραια ταβερνα στις δωδεκαοροφες,δεν θυμαμαι το ονομα, με παιδοτοπο και ιντερνετ στο υπογειο.

Να συμπληρώσω και την ΚΟΡΥΦΗ στο Ρετζίκι που έχει παιδική χαρά όμως όχι παιδότοπο. ;)

ditop
24-01-11, 15:23
εχει κανει κανεις τραπεζι στη Λαδοκολλα; Εκει δεν ειναι που δεν εχει πιατα; Θα ειναι ωραιο να σερβιρουν στη λαδοκολλα;

mom
24-01-11, 15:33
εχει κανει κανεις τραπεζι στη Λαδοκολλα; Εκει δεν ειναι που δεν εχει πιατα; Θα ειναι ωραιο να σερβιρουν στη λαδοκολλα;

Δεν έχω πάει ακόμη, παρόλο που το ξέρω το μαγαζί και έχω ακούσει καλά λόγια.
http://www.paskedi.gr/news/article.asp?code=5205 Είναι αυτό. Φαίνεται και το τηλ. Μπορείς αν θέλεις να τηλεφωνήσεις και να τους ρωτήσεις αν γίνεται για βάφτιση να σερβίρουν σε πιάτα. Αν και εμένα, δεν θα με χαλούσε. Μ'αρέσει το σκηνικό.:p

Ας σου πει όμως καλύτερα, κάποια κοπέλα που το έχει επισκεφθεί....;)

Σοφία Τ.
24-01-11, 17:00

Τραπεζι δεν εχω κανει αλλα εχω παει πολλες φορες για φαγητο.Το σερβις ειναι πολυ καλο και το φαγητο πεντανοστιμο.Υποθετω οτι θα μπορουσες να ρωτησεις τι γινεται σε περιπτωση τραπεζιου βαφτισης-δεν νομιζω να σερβιρουν σε λαδοκολλα σε αυτη την περιπτωση.

ditop
24-01-11, 17:04
Πηρα τηλ. και μου ειπαν οτι δουλευουν πια με πιατο οποτε θα περάσω να το δω.

tatis
27-01-11, 18:48
Πάει η λαδόκολλα? Κάτι πρωτότυπο ήταν κ αυτό κ το σταμάτησαν? Κρίμα, αλλά σίγουρα τα πράγματα είναι πιο εύκολα τώρα, αν πρόκειται για βάπτιση. Να μας πεις εντυπώσεις

cristina112
27-01-11, 18:53
Έχω πάει σε βάφτιση στο "Ελιά-λεμόνι",αν δεν κάνω λάθος και είχε φανταστικό φαγητό.Παιδότοπο δεν έχει,αλλά θυμάμαι ότι είχε ένα παρκάκι δίπλα.Κάπου στην Μπότσαρη νομίζω ότι είναι.

tatis
27-01-11, 19:43
Στην Μπότσαρη είναι! Κάτω από την Δελφών κ πάνω από την Β. Όλγας. Όντως έχει πάρκο δίπλα

cristina112
27-01-11, 23:06
Στην Μπότσαρη είναι! Κάτω από την Δελφών κ πάνω από την Β. Όλγας. Όντως έχει πάρκο δίπλα

Άσχετο,αλλά εκεί έφαγα τις πιο ωραίες πατάτες στα 36 χρόνια που υπάρχω σ'αυτόν τον πλανήτη!!!;)
Και γενικά θυμάμαι ότι είχε καταπληκτικό φαγητό,πολύ μεγάλες μερίδες και όσοι καλεσμένοι δεν μπόρεσαν να τα φάνε όλα,τους τα έδωσαν σε πακέτο.Απλά,εκτός από τον κόσμο της βάφτισης,είχε και άλλους.Σε άλλα τραπέζια βέβαια,αλλά όχι σε ξεχωριστό χώρο.

sonia17
27-01-11, 23:21
Άσχετο,αλλά εκεί έφαγα τις πιο ωραίες πατάτες στα 36 χρόνια που υπάρχω σ'αυτόν τον πλανήτη!!!;)
Και γενικά θυμάμαι ότι είχε καταπληκτικό φαγητό,πολύ μεγάλες μερίδες και όσοι καλεσμένοι δεν μπόρεσαν να τα φάνε όλα,τους τα έδωσαν σε πακέτο.Απλά,εκτός από τον κόσμο της βάφτισης,είχε και άλλους.Σε άλλα τραπέζια βέβαια,αλλά όχι σε ξεχωριστό χώρο.
Θα συμφωνησω μαζι σου.Εχει πολυ καλο φαγητο!!

sofie
04-02-11, 12:37
Κορίτσια γνωρίζετε σε ποιο κατάστημα στη Θεσσαλονίκη μπορώ να βρω ποικιλία από άλμπουμ βάφτισης;έχω βρει sites που πουλούν άλμπουμ αλλά χρεώνουν μεταφορικά οπότε δεν πολυσυμφέρει.

cristina112
04-02-11, 13:44
Κορίτσια γνωρίζετε σε ποιο κατάστημα στη Θεσσαλονίκη μπορώ να βρω ποικιλία από άλμπουμ βάφτισης;έχω βρει sites που πουλούν άλμπουμ αλλά χρεώνουν μεταφορικά οπότε δεν πολυσυμφέρει.

Έχω βρεί πολύ όμορφα και σε συνοικιακά φωτογραφεία,αλλά και σε βιβλιοπωλεία.

ditop
05-02-11, 19:54
Πηγα σημερα με τη νονα για βαφτιστικά. Βρηκαμε αυτο το μαγαζι που ειχε αρκρτα ωραια πραγματα και σε καλες τιμές http://elekon-art.gr/index.php.

Raw_Shooter
10-02-11, 20:34
ditop τελικά στη Λαδόκολλα πήγες να ρωτήσεις?Ψάχνει η κουμπάρα μου για μαγαζί και ήθελα να μάθω περισσότερα.

Σοφία Τ.
10-02-11, 21:18
:-):-):-)

ditop
11-02-11, 15:50
Πηγα προχθες στη Λαδοκολλα. Μου ειπε 14 ? το ατομο, που ειχε σαλατα , αλοιφή και πατατες ανα τεσσερα ατομα, κρεας και ποτο οσο θελεις. Δεν ξερω αν ειναι καλά γιατι δε ρωτησα αλλου ακομα.Σαν μαγαζι ειναι μια χαρα εχει και τον παιδότοπο που βολευει.

taz18
13-02-11, 13:38
κι εμεις εκει καναμε το τραπεζι της βαπτισης
ακουσα απο ολους τα καλυτερα σχολια και για το σερβις και για το φαγητο

ασχετο αλλα ειχαμε ψιλοστολισει και το μαγαζι εμεις, με ενα τραπεζι με μπαλονια και βιβλιο ευχων.
το λεω αυτο για να δεις οτι επιτρεπουν, αν θελεις να στολισεις...

ditop
13-02-11, 23:29
ευχαριστω ταζ γιατι το εχω ενα αγχος αλλά αφου λες οτι το εχεις δοκιμασει μάλλον θα το κανω και εγω εκει.

taz18
14-02-11, 17:44
με το καλο να βαπτισετε το παιδακι σας

charasofaki
23-02-11, 21:04
Geia sas koritsia,

euxomai na me voithisete,

ton maio tha kanoume ta vaftisia tou giou mas.Tha erthoume apo to exoteriko , giati ekei metakomisame kai tha prepei na kanonisoume tin organosi apo makria kai me voitheia ton siggenon mas.

Auto pou xreiazomai ego na organoso einai , to pou tha fame kai tis mpoumpounieres kai oti sxetika allo tha mporousate na mas protinete.

Vasika tha ithela na einai idietera kai poli omorfa ola ta pragmata, tha ithela an exei kalo kairo na to kanoume exo kai na exei xoro stathmeuseis.

Kai kapoies idees gia fotografo , stolismo iklisias ktlp. dexomaste euxaristos kai tha eisastan megali voitheia.

Ti mporeite na mas protinete???

Sas euxaristo poli ek ton proteron , koritsia.

Na eiste kala.!!:razz:

charasofaki
23-02-11, 21:18
Geia sas koritsia,

euxomai na me voithisete,

ton maio tha kanoume ta vaftisia tou giou mas.Tha erthoume apo to exoteriko , giati ekei metakomisame kai tha prepei na kanonisoume tin organosi apo makria kai me voitheia ton siggenon mas.

Auto pou xreiazomai ego na organoso einai , to pou tha fame kai tis mpoumpounieres kai oti sxetika allo tha mporousate na mas protinete.

Vasika tha ithela na einai idietera kai poli omorfa ola ta pragmata, tha ithela an exei kalo kairo na to kanoume exo kai na exei xoro stathmeuseis.

Kai kapoies idees gia fotografo , stolismo iklisias ktlp. dexomaste euxaristos kai tha eisastan megali voitheia.

Ti mporeite na mas protinete???

Sas euxaristo poli ek ton proteron , koritsia.

Na eiste kala.!!:razz:
http://parents.gr/forum/images/statusicon/user_online.gif http://parents.gr/forum/images/buttons/reputation.gif (http://parents.gr/forum/reputation.php?p=1918969) http://parents.gr/forum/images/buttons/report.gif (http://parents.gr/forum/report.php?p=1918969) http://parents.gr/forum/images/misc/progress.gif http://parents.gr/forum/images/buttons/edit.gif (http://parents.gr/forum/editpost.php?do=editpost&p=1918969)

angie1981
24-02-11, 10:21
για ποια περιοχη ενδιαφερεσαι?

KaterinaV.
01-03-11, 19:22
Κορίτσια γειά σας......

Σε λιγότερο από 2 μήνες βαφτίζουμε την κόρη μας και είμαστε σε αναζήτηση για το τραπέζι της βάφτισης. Έχω βρεί 2 κτήματα/χώρους δεξιώσεων στο Χορτιάτη. Ένα είναι το Ξάστερο και ένα το Κτήμα Ελ. Θα ήθελα τη γνώμη/συμβουλή σας αν γνωρίζεται κάτι σχετικά με αυτά. Αν έχει καλό φαϊ, πόσο κοστίζει η μερίδα, πώς είναι η ατμοσφαίρα/χώρος. Θα είμαστε γύρω στα 120 άτομα.
Το Ξάστερο φαίνεται πολύ όμορφο από τις φωτό. Κάτι τέτοιο είχα κατά νου. Για το κτήμα Ελ δεν έχω καθόλου εικόνα, απλά μου το είπε ένας γνωστός γνωστού κλπ.

Μήπως έχετε να μας προτείνετε και άλλους χώρους. Είμαστε ανοιχτοί για άλλες προτάσεις.

Σας ευχαριστώ πολύ......
;):-)

tatis
01-03-11, 19:32
στο κτήμα ελ είχαμε παει για τον γάμο. Ζητήσαμε να κάνουμε γευστική δοκιμή σε γάμο κ μας είπαν οτι δν επιτρέπεται γιατί το γάμος είναι κλειστός!!!! Ξέρουμε πολύ καλά πως λειτουργούν τα κέντρα. Κ στον δικό μας γάμο, είχε έρθει ένα ζευγάρι για δοκιμή. Τεσπα, αυτό κ μόνο μας έκανε να μην ξαναασχοληθούμε με το εν λογω κτήμα

madipemi
01-03-11, 20:16
ξουτ μακρυα απο το κτημα ελ....Μεγαλοι απατεωνες. Εκανα εκει το γαμο μου κ πραγματικα ωρυομουν με το νυφικο σαν την υστερικη μπροστα στους καλεσμενους....για μεγαλο χαλι. Για περισσοτερες πληροφοριες ευχαριστως να σας τα πω αναλυτκα μεσω πμ

kikitsa :-)
03-03-11, 23:37
Έχω τη λύση για τις μαμάδες που δε μπορούν να φτιάξουν μόνες τους μπομπο, προσκλητήρια κλπ για τη βάπτιση!!
Το μαγαζί έχει τεράστια ποικιλία κ η κ.Ζωή είναι όλα τα λεφτά!!!
Έκανα τα πάντα για το γάμο μου κ μάλλον θα το τιμήσω κ για τη βάπτιση!
Ήμουν έτοιμη να τα φτιάξω όλα μόνη μου αλλά ευτυχώς πέρασα μια βόλτα από εκεί.
Ακούστε τιμές:
-προσκλητήριο από ρυζόχαρτο μέσα σε κουτί: 1,30 (η εκτύπωση δώρο)
-μπομπο κραμαστή με μεγαλο μεταλλικό μπρελόκ: 1,50
-βαζάκι έτοιμο δεμένο με γλυκό κουταλιου: 1,20
-μαρτυρικά: 25 τα 50
Δε γραφω όνομα για να μη θεωρηθεί διαφήμιση. Όποια θέλει να της στείλω πμ με περισσότερες πληροφορίες

KaterinaV.
03-03-11, 23:51
Γεια σου Κικίτσα,

εμένα θα με ενδιεφερε πολύ το μαγαζί αυτο........θα μπορούσες να μου στείλεις πμ με περισσότερες πληροφορίες, please............

Σε ευχαριστώ πολύ.

ditop
22-03-11, 17:13
Τελικα το τραπεζι το εκανα στο Μαιστραλι ειανι κοντα στην οδο Λαγκαδα και εχει και παιδοτοπο. Λογικες τιμες (13 €) και καλη εξυπηρετηση. ΚΑι καλο το φαγητο.

mpempoulini
22-03-11, 17:17
κορίτσια καλησπέρα,αποφάσισαμε με τονσυζυγο μου να βαφτίσουμε τον μπέμπη μας οπότε και ξεκίνησε ο γολγοθάς της έρευνας. Έπειτα από πολύ ζάλη καταλήξαμε σε ένα κατάστημα μέσα σο χωριό της Ειρήνης. Οι ιδέες πολύ πρωτότυπες και το μεράκι τους απίστευτο και το σημαντικότερο αφιέρωσαν χρόνο για το τι θέλουμε και δεν μας ξεπέταξαν στο λεπτό.Είμαστε πολύ ικανοποιημένοι και χαρούμενοι σας το συστήνω ανεπιφύλακτα. Καλό είναι να επιβραβεύονται τέτοιες προσπάθειες γιατί η στιγμή της βάπτισης έιναι σημαντική για εμάς τους γονείς και καποιοι το εκμεταλλεύονται.

sisika
05-04-11, 13:48
Θα γινω νονα σε 3 μηνες.Ειμαι απο Θεσ.νικη αλλα το βαφτιστηρι απο Αθηνα.
Ποιος πληρωνει τις μπομπονιερες?
Για τον Feneris τι πιστευετε στις Συκιες?
Καποια αλλα μαγαζια με βαπτιστικα να προτεινετε?

cristina112
05-04-11, 14:46

Ο Feneris έχει πολύ όμορφα πράγματα και κάνει τέλειους στολισμούς.Από τιμές δεν έχω ιδέα.

κατερινα1
05-04-11, 22:41
την βαπτιση της πρωτης κορης μου,τα πηραμε ολα απο τον feneris.Στα ρουχα ήταν φθηνος πολυ καλες τιμες αλλα στις μπομπονιερες πανω απο 1,20 ηταν μια ωραια να πουμε.Οι φθηνες ηταν χαλια

ditop
07-04-11, 16:26

εμεις τα πηραμε απο εδω. http://elekon-art.gr/index.php Ειναι Αμπελοκηπους και εχει πολυ ωραια πραγματα σε λογικες τιμες.
Τις μπομπο τις εκα να εγω (μαμα). Δε ζητησα λεφτα απο την κουμπαρα. Αλλοι τα κανουν μισα μισα.

LOUCIA K
08-04-11, 11:05
ΜΠΡΑΒΟ πολύ χρήσιμα όλα αυτά.
Μήπως έχεις όμως και διευθύνσεις για έτοιμα προσκλητήρια, μπομπονιέρες κτλ. για εμάς που δεν είμαστε και τόσο προκομένες και δεν μπορούμε να τα φτιάξουμε μόνες μας?

Φίλη LEVAN, δες εάν θέλεις στο www.weddinggallery.gr είναι Θεσσαλονίκη και νομίζω πως έχουν πολύ καλές τιμές. Τώρα εάν θέλεις πάλι να τα φτιάξεις μόνη σου ή να προσπαθήσεις μπορεί να πουλούν και υλικά, παρ' τους τηλέφωνο προσωπικά. πιστεύω να σε βοήθησα.

Ο ΝΟΒΑ VITA νομίζω πως επίσης έχει καλές τιμές αλλά αυτοί νομιζω πως δίνουν μόνο χονδρική, πάρε τηλέφωνο εάν θέλεις.

zorra
10-04-11, 00:43
Κορίτσια, θέλω να αγοράσω πολλά μέτρα γάζα για στολισμό. Ποια είναι μια καλή τιμή (φτηνή δηλαδή) στο μέτρο; Σε ποια μαγαζιά να πάω στη Θεσνίκη; Ή μήπως να παραγγείλω από Ναρλή μέσω νετ; Ευχαριστώ προκαταβολικά!

mom
10-04-11, 10:34
Κορίτσια, θέλω να αγοράσω πολλά μέτρα γάζα για στολισμό. Ποια είναι μια καλή τιμή (φτηνή δηλαδή) στο μέτρο; Σε ποια μαγαζιά να πάω στη Θεσνίκη; Ή μήπως να παραγγείλω από Ναρλή μέσω νετ; Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Καλημέρα! στα μαγαζιά που φαίνονται στα σημεία που έχω βάλει στον χάρτη, είχα βρει γάζες σε καλή τιμή. Δυστυχώς δεν θυμάμαι την τιμή...:p Σε κείνα τα στενά πάντως καθώς και στην στοά, μπορείς να βρεις πολλά τέτοια μαγαζιά με υφάσματα. Ελπίζω να φαίνονται στο λινκ.:D
http://www.ploigos.gr/?sessionid=bb2580fdf5be42f0271e3303de54f362

zorra
10-04-11, 13:11
mom, σ' ευχαριστώ πάρα πολύ! Πολύ κατατοπιστικός ο χάρτης! Ευχαριστώ!

mom
10-04-11, 14:30
mom, σ' ευχαριστώ πάρα πολύ! Πολύ κατατοπιστικός ο χάρτης! Ευχαριστώ!

Να'σαι καλά, τίποτα βρέ! :D Καλές αγορές!;)

"φασολακι"
13-04-11, 11:39
καλημερα!!!
εχθες πηγα στην στοα και εκει οντως εχει γαζες τουλια και τα σχετικα
λιγο πιο περα(καλυτερα να ρωτησεις) εχει και μαγαζια με χαντρες
εγω εψαχνα για το τραπεζι τουλι,το αγορασα σχετικα φτηνα ειχε 0,50 το μετρο αλλα λιγο πιο περα (αφου το αγορασα) ειδα οτι υπηρχε ειδικο για τα τραπεζια και κομμενο οπως πρεπει για τετοιες περιστασασεις...:evil:
δεν πειραζει μετα παρηγορηθηκα διοτι δεν μου ταιριαζαν τα χρωματα...οποτε καλως επελεξα τα τουλια!!!!
εκει που περπατουσαμε στο γυρισμο βλεπουμε ενα μαγαζι με βαπτιστικα!!!
μου λεει η κουμπαρα μου παμε να ριξουμε μια ματια....
πηγαμε για μια ματια και κλεισαμε τα βαπτιστικα
δεν ξερω που κειμενονται οι τιμες σε τετοια ειδη αλλα μου φανηκαν πολυ λογικες...εκλεισα ολο τα πακετο με 370ευρω!!!!!
κοστουμακι(makis tselios) καλτσακια παπουτσακια λαδοπανα τσαντα λαδακι και εσωρουχα σαν δευτερη αλλαξια
οταν στην αρχη ειδα την μαρκα λεω την κουμπαρα παμε να φυγουμε θα παθουμε εγκεφαλικο...:lol::lol::lol::lol:
οταν ακουσα το συνολο επαθα καρδια....:lol::lol::lol::lol:

στην τελικη πηγα για τουλια και χαντρες και γυρισα με κλεισμενα βαπτιστικα :cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool:
καλο???????

να ρωτησω και κατι αλλο
η νονα πρεπει να παρει και δευτερα ρουχα?η μονο εσωρουχα?
(μπιτζαμουλες οκ ξερω οτι περνουν)

mom
13-04-11, 11:45
............
εκει που περπατουσαμε στο γυρισμο βλεπουμε ενα μαγαζι με βαπτιστικα!!!
μου λεει η κουμπαρα μου παμε να ριξουμε μια ματια....
πηγαμε για μια ματια και κλεισαμε τα βαπτιστικα
δεν ξερω που κειμενονται οι τιμες σε τετοια ειδη αλλα μου φανηκαν πολυ λογικες...εκλεισα ολο τα πακετο με 370ευρω!!!!!
κοστουμακι(makis tselios) καλτσακια παπουτσακια λαδοπανα τσαντα λαδακι και εσωρουχα σαν δευτερη αλλαξια
οταν στην αρχη ειδα την μαρκα λεω την κουμπαρα παμε να φυγουμε θα παθουμε εγκεφαλικο...:lol::lol::lol::lol:
οταν ακουσα το συνολο επαθα καρδια....:lol::lol::lol::lol:

στην τελικη πηγα για τουλια και χαντρες και γυρισα με κλεισμενα βαπτιστικα :cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool:
καλο???????

να ρωτησω και κατι αλλο
η νονα πρεπει να παρει και δευτερα ρουχα?η μονο εσωρουχα?
(μπιτζαμουλες οκ ξερω οτι περνουν)

Λένε ότι πρέπει να τα βάλει όλα καινούρια, σαν συμβολισμό για την νέα του ζωή σαν χριστιανός.;-)

Μη μου πεις ότι τα βαπτιστικά τα πήρες απο τη Ροζαλίνα??

"φασολακι"
13-04-11, 11:52
αν θυμαμαι καλα (δεν εχω την καρτα μαζι μου)σκαρλατος πρεπει να εγραφε...
οταν γεννησα μου εφερε η νονα το ματακι ενα ρουχο και ενα εσωρουχο...τωρα πρεπει να ξαναπαρει?δεν θελω να κανουν εξοδα παραπανω
αν κανει μονο το εσωρουχο και τα μπιτζαμακια?

mom
13-04-11, 11:57
αν θυμαμαι καλα (δεν εχω την καρτα μαζι μου)σκαρλατος πρεπει να εγραφε...
οταν γεννησα μου εφερε η νονα το ματακι ενα ρουχο και ενα εσωρουχο...τωρα πρεπει να ξαναπαρει?δεν θελω να κανουν εξοδα παραπανω
αν κανει μονο το εσωρουχο και τα μπιτζαμακια?

Α οκ, είπα μήπως απο σύμπτωση ψώνισες απο εκεί.:D

Καλά εννοείται ότι αυτή είναι απόφαση της νονάς ούτως ή άλλως. Εγώ δεν θα έλεγα σε καμία περίπτωση: "Εμείς έτσι το έχουμε και θέλω αυτό, αυτό, αυτό κλπ"

Εγώ μπερδεύτηκα και νόμισα προς στιγμήν ότι είσαι η νονά... Κι εγώ δεν ήθελα να βάζω σε άσκοπα και πολλά έξοδα τους κουμπάρους μου και κάποια που θεωρούσα περιττά τους είπα να μην τα κάνουν καθόλου και όπου μπορούσα να τους κάνω οικονομία (π.χ. στα βαπτιστικά) το έκανα. ;)

"φασολακι"
13-04-11, 12:09
η τιμη μηπως ειναι τσιμπημενη στα βαπτιστικα?δεν μου ειπατε τα πηραμε καλη τιμη η μας επιασαν τον κ@$&^λο???
οι κουμπαροι μου θα παντρευοντουσαν το καλοκαιρι αλλα λογο χρηματων το ανεβαλαν για του χρονου..
ενα παραπανω να νοιωθω λιγο αβολα....
βαπτιστικα σταυρο και μισες μπομπονιερες(αυτα θα πληρωουν)πιστευω το πολυ 900ε να τους βγουνε

Galadriel
14-04-11, 15:01
Κορίτσια κανένα καλό φωτογράφο ανατολικα εχετε να μου προτεινετε;;;

NESTOROUDI
18-04-11, 09:02
εχω βρει αυτο το site με μπομπο και μου αρεσε πολυ. ειναι θεσ/νικη καπου στην τουμπα. www.artobjects.gr

rena_myst
18-04-11, 09:35
Κορίτσια κανένα καλό φωτογράφο ανατολικα εχετε να μου προτεινετε;;;

δοκιμασε εδω.η αδερφη μου εκανε τον γαμο της εκει, τελειες φωτογραφιες, πολυ ωραια ψηφιακα αλμπουμ ......www.photo-orasis.gr (http://www.photo-orasis.gr)

elimeli
18-04-11, 13:04
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΘΑ ΒΑΦΤΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΜΑΣ.ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΤΕ ΟΛΕΣ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΣΑΣ ΝΑ ΒΡΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΦΑΝΤΑΣΤΗΚΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΒΑΦΤΙΣΗ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΠΟΡΙΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΜΟΥ.
ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΔΥΤΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.ΓΙΑ ΣΤΟΛΙΣΜΟ ΚΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΕΤΗΙΜΑ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ. ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΕΣ ΙΔΕΕΣ, ΚΑΛΟΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ.ΑΝ ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΟ FACEBOOK ΚΑΙ ΠΑΤΗΣΕΤΕ ΕΤΗΙΝΑ & EVENTS ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ ΜΠΑΙΡΑΚΤΑΡΗ ΝΕΑΠΟΛΗ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ. ΕΨΑΞΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ ΜΕ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ.ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΒΡΗΚΑ.
ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΘΑ ΚΑΝΩ CATERING. ΕΨΑΞΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ. ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΔΙΑΜΑΣΤΗΣ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΑΘΑΝΑΣΙΟ. ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΣΟ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ!!!

tella
19-04-11, 16:47
Γεια σας κορίτσια!!!
Να ρωτήσω αν έχει πάρει το μάτι σας αυτήν εδώ (την πράσινη) την κορδέλα σε μαγαζί της Θεσσαλονίκης:
http://lucas.com.gr/index.php?page=shop.product_details&product_id=816&flypage=flypage.tpl&pop=0&option=com_virtuemart&Itemid=1
ή έστω και παρόμοια (ψάχνω για πολύχρωμη)... θα με βοηθούσατε πολύ!!!
Επίσης, πανέρι για μπομπονιέρες που μπορώ να βρω φτηνά? Στο τζάμπο δεν είχαν και λέω μήπως ξέρετε τπτ....
Α και μια συμβουλή για φόρεμα... DAK PIU στο citygate στη Γιαννιτσών! Πήγα τις προάλλες για φόρεμα... είχα πάρει πέρσι όταν έγινα νονά από το κανονικό τους μαγαζί 250 ευρώ ωραίο φορεματάκι αλλά δεν ήθελα να δώσω πάλι τόσα... οπότε πήγα τώρα εκεί που είναι τα στοκ τους και πήρα όχι ένα αλλά δύο φορέματα, 49 ευρώ το ένα, ολομέταξα και τα δύο και πανέμορφα, πολύ καλή ποιότητα... εντάξει, είναι παλιά σχέδια αλλά σκασίλα μου μεγάλη!!! Το ένα που πήρα είχε αρχική τιμή 340 (!) ευρώ και το δεύτερο 260... αξίζει να πάτε μια βόλτα μήπως βρείτε κάτι που να σας αρέσει!!!
Αυτά!
Ευχαριστώ πολύ!!!

Υ.Γ. Εν τω μεταξύ τα έχω πάρει και με αυτό:
Τιμή χοντρικής:
http://www.kyriacou.gr/details2.php?lang=1&wh=1&the1id=54&the2id=60&theid=60&open1=54&open2=60&thepid=276&page=1
Τιμή λιανικής:
http://www.123-mpomponieres.gr/p.KORDELES-ORGANTINA-FIOGKAKIA-ME-SYRMA-KOD-900-060-PR-86665.324176.html

Έλεος δηλαδή

dimitrak
27-04-11, 00:08
Γειά σας και απο μένα!

Μήπως ξέρει καμία μανούλα που μπορώ να βρώ για κέρασμα βανίλια σε βαζάκι?

Σοφία Τ.
27-04-11, 00:30
Γεια σας κορίτσια!!!
Να ρωτήσω αν έχει πάρει το μάτι σας αυτήν εδώ (την πράσινη) την κορδέλα σε μαγαζί της Θεσσαλονίκης:
http://lucas.com.gr/index.php?page=shop.product_details&product_id=816&flypage=flypage.tpl&pop=0&option=com_virtuemart&Itemid=1
Επίσης, πανέρι για μπομπονιέρες που μπορώ να βρω φτηνά? Στο τζάμπο δεν είχαν και λέω μήπως ξέρετε τπτ....
Α και μια συμβουλή για φόρεμα... DAK PIU στο citygate στη Γιαννιτσών! Πήγα τις προάλλες για φόρεμα... είχα πάρει πέρσι όταν έγινα νονά από το κανονικό τους μαγαζί 250 ευρώ ωραίο φορεματάκι αλλά δεν ήθελα να δώσω πάλι τόσα... οπότε πήγα τώρα εκεί που είναι τα στοκ τους και πήρα όχι ένα αλλά δύο φορέματα, 49 ευρώ το ένα, ολομέταξα και τα δύο και πανέμορφα, πολύ καλή ποιότητα... εντάξει, είναι παλιά σχέδια αλλά σκασίλα μου μεγάλη!!! Το ένα που πήρα είχε αρχική τιμή 340 (!) ευρώ και το δεύτερο 260... αξίζει να πάτε μια βόλτα μήπως βρείτε κάτι που να σας αρέσει!!!
Αυτά!
Ευχαριστώ πολύ!!!

Τιμή χοντρικής:
http://www.kyriacou.gr/details2.php?lang=1&wh=1&the1id=54&the2id=60&theid=60&open1=54&open2=60&thepid=276&page=1
Τιμή λιανικής:
http://www.123-mpomponieres.gr/p.KORDELES-ORGANTINA-FIOGKAKIA-ME-SYRMA-KOD-900-060-PR-86665.324176.html

Έλεος δηλαδή

Για κορδελα κανε μια ερωτηση στο www.mpomponieradiko.gr - φερνει τα παντα κι ας μην τα εχει στη σελιδα του.

cristina112
27-04-11, 00:31
Γειά σας και απο μένα!

Μήπως ξέρει καμία μανούλα που μπορώ να βρώ για κέρασμα βανίλια σε βαζάκι?

Αγίας Σοφίας με Παύλου Μελά,πίσω από την εκκλησία.Ένα γωνιακό είναι,θα το καταλάβεις αμέσως.
Ο Παραγωγός "Το Τέλειον",κάπως έτσι λέγεται,στην Όλγας,στο ύψος της Μπότσαρη.Αν δεν κάνω λάθος δηλαδή.
Στο πρώτο έχει σίγουρα,στο δεύτερο πιστεύω πως ναι,γιατί είναι της ίδιας φιλοσοφίας.
Επίσης ξέρω και μαγαζί βαφτιστικών το οποίο μπορεί να στα προμηθεύσει.
Το έχω πάρει και εγώ από αυτούς σαν κέρασμα δύο φορές σε βάφτιση.

tella
27-04-11, 00:39
Για κορδελα κανε μια ερωτηση στο www.mpomponieradiko.gr - φερνει τα παντα κι ας μην τα εχει στη σελιδα του.

Ευχαριστώ πολύ, θα το κοιτάξω!!!

nikol1981
27-04-11, 09:23
Γεια σας κορίτσια!!!
Αυτά!
Ευχαριστώ πολύ!!!

Τιμή χοντρικής:
Τιμή λιανικής:

Έλεος δηλαδή

λες για το γνωστο dak επι της κορομηλα???

tella
27-04-11, 11:27
λες για το γνωστο dak επι της κορομηλα???

Ναι για αυτό λέω... έχει ένα μαγαζί με στοκ φορέματα και άλλα ρούχα στη Γιαννιτσών στα City Gate, που κατά καιρούς συμφέρουν πολύ!!!

nicole23
12-05-11, 19:33
Καλησπέρα κορίτσια της Θεσσαλονίκης!!
βαπτίζω και γω την κορούλα μου και προβληματίζομαι για το γλυκό...
Σκέφτομαι να πάρω ζελατίνες και να βάλω μέσα από δύο μάρσιπαν, δύο φιογκάκια στις άκρες και όξω από την πόρτα.. Ξέρει καμια την τιμή τους αν τα παραγγείλω έτοιμα? συμφέρει να τα κάνω μόνη? πολύχρωμες ζελατίνες που θα βρώ? αυτά προς το παρόν...ευχαριστώ!!

mom
12-05-11, 19:38
Καλησπέρα κορίτσια της Θεσσαλονίκης!!
βαπτίζω και γω την κορούλα μου και προβληματίζομαι για το γλυκό...
Σκέφτομαι να πάρω ζελατίνες και να βάλω μέσα από δύο μάρσιπαν, δύο φιογκάκια στις άκρες και όξω από την πόρτα.. Ξέρει καμια την τιμή τους αν τα παραγγείλω έτοιμα? συμφέρει να τα κάνω μόνη? πολύχρωμες ζελατίνες που θα βρώ? αυτά προς το παρόν...ευχαριστώ!!

Καλησπέρα! Με το καλό η βάπτιση σας!
Ζελατίνες θα βρεις σε καλή τιμή απο e-shop με είδη συσκευασίας. Αν πας στο ανάλογο θέμα με τα e-shop, θα βρεις. Απο βιβλιοπωλείο και ζαχαροπλαστείο μπορείς να πάρεις επίσης, αλλά νομίζω θα σου βγουν πολύ ακριβότερα.
Τώρα για τα μαρσιπάν. Η δική μου εμπειρία απο βάπτιση που έχω πάρει μαρσιπάν, είναι ότι ήταν ωραιότατα σε εμφάνιση αλλά απο γεύση...μάπα! Δεν τρωγόταν με τίποτα. Όλοι τα ανοίξαμε με λαχτάρα και τελικά τα πετάξαμε... Ήταν μόνο για το μάτι... Δεν είμαι απόλυτη πάντως, μια και η εμπειρία μου με τα μαρσιπάν περιορίζεται στο γλυκό εκείνης της βάπτισης και σε μια φορά που μας έφεραν κάτι απο το ζαχαροπλαστείο για τα παιδιά με το ίδιο αποτέλεσμα.:wink:

cristina112
12-05-11, 22:23
Τώρα για τα μαρσιπάν. Η δική μου εμπειρία απο βάπτιση που έχω πάρει μαρσιπάν, είναι ότι ήταν ωραιότατα σε εμφάνιση αλλά απο γεύση...μάπα! Δεν τρωγόταν με τίποτα. Όλοι τα ανοίξαμε με λαχτάρα και τελικά τα πετάξαμε... Ήταν μόνο για το μάτι... Δεν είμαι απόλυτη πάντως, μια και η εμπειρία μου με τα μαρσιπάν περιορίζεται στο γλυκό εκείνης της βάπτισης και σε μια φορά που μας έφεραν κάτι απο το ζαχαροπλαστείο για τα παιδιά με το ίδιο αποτέλεσμα.:wink:

Συμφωνώ απολύτως.
Εγώ τρελαινόμουν γι'αυτό το γλυκό από μικρή,αλλά έφαγα και αυτές τις φατσούλες και καμία σχέση στην γεύση.Σαν χόρτο ήταν,εντελώς άνοστο.
Ίσως αν πάρεις τα φρουτάκια από μεγάλο ζαχαροπλαστείο να είναι πιο νόστιμα,αλλά και πάλι είναι ένα γλυκό που αρέσει σε λίγους και δεν θα ικανοποιηθούν όλοι στην βάφτιση.

nicole23
12-05-11, 23:25
μμμμμ θα το ξανασκεφτώ...ευχαριστώ κορίτσια για τις παρατηρήσεις σας. Το άλλο που σκέφτηκα είναι γλυκό του κουταλιου...σε μια βιοτεχνία στην βαλαωρίτου βρήκα με 1,30 ευρώ το βαζάκι (διακοσμημένο με χάντρες, πολύ όμορφο) καλή τιμή? τι λέτε?

mom
12-05-11, 23:35
Πέρσυ είχα ακούσει για 1.00 το βαζάκι, οπότε λογικό είναι να ανέβηκε και λίγο...βάλε και την διακόσμηση με τις χάντρες...άρα ναι, είναι καλή τιμή θεωρώ. :D

Επίσης, μπορείς να κάνεις και βαζάκι με βανίλια υποβρύχιο. Πιο φρέσκια σαν ιδέα και μπορεί ο κόσμος να το φάει και επιτόπου αν θέλει...

dimitrak
12-05-11, 23:43
Αυτό για το γλυκό βανίλια το σκέφτηκα και εγώ, είναι αρκετά πρωτότυπο σαν ιδέα! Επίσης στην μεγάλη μου είχα λουκουμάκια και νομίζω πως άρεσαν πολύ. Μήπως ξέρετε πού μπορούμε να βρούμε γλυκό βανίλια ή πόσο εύκολο είναι να το συσκευάσουμε σε βαζάκια μόνες μας?

mom
12-05-11, 23:50
Υποβρύχιο μπορείς να βρεις στο super market και σε ζαχαροπλαστείο νομίζω. (ίσως και σε κάβα μαζί με τα γλυκά του κουταλιού) Αλλά, πιστεύω ότι δεν θα βγεί μεγάλη διαφορά απο το να το πάρεις έτοιμο βαζάκι απο κατάστημα, γιατί σκέψου ότι δεν θα τα πάρεις σε τιμή χονδρικής, οπότε θα έρθεις μια ή άλλη με την τιμή του καταστήματος. Δεν νομίζω δηλ. ότι αξίζει τον κόπο να το κάνεις μόνη σου, για την τιμή. Εκτός αν απλά θέλεις να το κάνεις, γιατί σ'αρέσει η ιδέα να ασχοληθείς μόνη σου με τα της βάπτισης και να τα καμαρώνεις.:grin:

nicole23
12-05-11, 23:52
Πέρσυ είχα ακούσει για 1.00 το βαζάκι, οπότε λογικό είναι να ανέβηκε και λίγο...βάλε και την διακόσμηση με τις χάντρες...άρα ναι, είναι καλή τιμή θεωρώ. :D

Επίσης, μπορείς να κάνεις και βαζάκι με βανίλια υποβρύχιο. Πιο φρέσκια σαν ιδέα και μπορεί ο κόσμος να το φάει και επιτόπου αν θέλει...
ωραία ιδέα!!!:D αλλά πώς ακριβώς γίνεται? το υποβρύχιο δεν είναι αυτό με το κουταλάκι βουτηγμένο σε ένα ποτήρι νερό? θα προσφέρουμε το βαζάκι με το υποβρύχιο και από δίπλα ένα κουταλάκι με ένα ποτήρι νερό?( Σορι για τις βλακώδεις απορίες μου, αλλά κόλλησα:oops:)

mom
13-05-11, 00:07
ωραία ιδέα!!!:D αλλά πώς ακριβώς γίνεται? το υποβρύχιο δεν είναι αυτό με το κουταλάκι βουτηγμένο σε ένα ποτήρι νερό? θα προσφέρουμε το βαζάκι με το υποβρύχιο και από δίπλα ένα κουταλάκι με ένα ποτήρι νερό?( Σορι για τις βλακώδεις απορίες μου, αλλά κόλλησα:oops:)

http://www.parents.gr/forum/showthread.php?p=268075 ποστ #56 είναι ο ένας τρόπος. (δηλ. βαζάκι με κουταλάκι. Αν θέλει κάποιος, ανοίγει και τρώει καμιά κουταλίτσα, αν δεν θέλει, το παίρνει σπίτι.)
δείτε κι εδώ: http://www.google.gr/search?hl=el&biw=1024&bih=610&tbm=isch&sa=1&q=%CE%B3%CE%BB%CF%85%CE%BA%CF%8C+%CE%B2%CE%AC%CF%80%CF%84%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82+%CE%B2%CE%B1%CE%BD%CE%AF%CE%BB%CE%B9%CE%B1+%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%B2%CF%81%CF%8D%CF%87%CE%B9%CE%BF&btnG=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7&aq=f&aqi=&aql=&oq=

και ο άλλος τρόπος, που δεν βρίσκω τώρα την φωτό, είναι: Σε πλαστικό διάφανο ποτήρι γεμάτο με νερό, βουτηγμένο το κουταλάκι γεμάτο με βανίλια. Τοποθετημένα, έτοιμα επάνω στο τραπέζι με τις μπομπονιέρες. Και προσφέρεται στον κάθε καλεσμένο στην έξοδο του απο το μυστήριο, όπως συνηθίζεται. ;)

cristina112
13-05-11, 00:12

Δυο φορές που το πήρα σε βάφτιση σαν γλυκό,το είχανε σε μεγάλο στρογγυλό βαζάκι,πολύ μεγαλύτερο από αυτά που βάζουμε το γλυκό του κουταλιού.Και τις δυο φορές ήταν από συγκεκριμένο μαγαζί με είδη βάφτισης και δεν είχε κουταλάκι μαζί,κανένας δεν το έφαγε δηλαδή εκείνη την στιγμή.
Άλλες φορές πάλι,το έχω δει σαν ένα έξτρα κέρασμα,σε μικρά σφηνοπότηρα ή πλαστικά ποτηράκια με νεράκι.Τώρα,πώς θα διατηρηθεί αυτό το νερό κρύο,είναι ένα θέμα.
Α...αυτά τα βαζάκια που πήρα ήταν με γεύση λεμόνι το ένα και τριαντάφυλλο το άλλο και η ποσότητα ήταν γύρω στις 7-8 κουταλιές.

nicole23
17-05-11, 19:08
Κορίτσια επανήλθα με νέες απορίες (για το γλυκό ακόμα το σκέφτομαι:-))
Που θα βρώ φθηνά και αξιοπρεπή προσκλητήρια?

cristina112
17-05-11, 21:49
Κορίτσια επανήλθα με νέες απορίες (για το γλυκό ακόμα το σκέφτομαι:-))
Που θα βρώ φθηνά και αξιοπρεπή προσκλητήρια?

Εγώ θα έφτιαχνα ένα μόνη μου και θα το έδινα σε τυπογραφείο,που βγαίνει και πιο φτηνά.;)

μπουρμπουλη
17-05-11, 23:04
μπορεις αν μενεις θεσσαλονικη να πας σε ενα τυπογραφειο που ειχα συνεργαστει στο παρελθον στην περιοχη των αμπελοκηπων. εγω εκει εκανα τα προσκλητητρια 300 στον αριθμο σαν καρτ ποσταλ εκπληκτικα. μου εμειναν για να τα αξιοποιησω ως καρτες!!!!!!!!οσον αφορα την δημιουργια μπορεις να της πας ενα αντιγραφο σε φοτο σοπ επαγγελματικο ή απλη εκδοση επεξεργασιας εικονας
κ να δειτε τις οποιες αλλαγες θελετε απο κοντα. αν θελεισ να σου στειλω πμ. θα εξυπηρετηθεις κ απο τις τιμες εξαιιρετικα χαμηλες!!!!!!!!!!!!!!!!

nicole23
17-05-11, 23:33
μπορεις αν μενεις θεσσαλονικη να πας σε ενα τυπογραφειο που ειχα συνεργαστει στο παρελθον στην περιοχη των αμπελοκηπων. εγω εκει εκανα τα προσκλητητρια 300 στον αριθμο σαν καρτ ποσταλ εκπληκτικα. μου εμειναν για να τα αξιοποιησω ως καρτες!!!!!!!!οσον αφορα την δημιουργια μπορεις να της πας ενα αντιγραφο σε φοτο σοπ επαγγελματικο ή απλη εκδοση επεξεργασιας εικονας
κ να δειτε τις οποιες αλλαγες θελετε απο κοντα. αν θελεισ να σου στειλω πμ. θα εξυπηρετηθεις κ απο τις τιμες εξαιιρετικα χαμηλες!!!!!!!!!!!!!!!!

Ναι, αν μπορείς στείλε μου τα στοιχεία του. Σ'ευχαριστώ:grin:

nicole23
19-05-11, 18:13
Λοιπόν κορίτσια, νομίζω ότι με πιάσανε κότσο και δεν μπορώ να ησυχάσω...
Σήμερα παρήγγειλα τις μπομπο και το γλυκό του κουταλιού από το ίδιο κατάστημα...όλα καλά μέχρι εδώ. Τελευταία στιγμή αποφάσισα να πάρω και τις παιδικές απο εκεί, συγκεκριμένα κάτι φουρφούρια με smarties (ενώ σκεφτόμουν να τις κάνω μονη) γιατί μου είπε ο πωλητής ότι θα μου τα αφήσει 20 λεπτά το ένα λόγω του ότι πήρα πολλά από το κατάστημα. Τουλάχιστον έτσι κατάλαβα η συφοριασμένη. Γιατί στην παραγγελία έγραψε 48 φουρφούρια που κοστίζουν 40 ευρώ, δηλαδή 83,3 λεπτά το ένα. Σημειωτέον η αρχική τιμή ήταν 90 λεπτά το ένα (έτσι μου είπε).
Εγώ εκείνη την ώρα δεν πρόσεξα το δελτίο παραγγελίας (καλό ζώο και εγώ:(). Όταν γύρισα σπίτι και το συνειδητοποίησα πήρα τηλ αμέσως. Μίλησα με έναν άλλο υπάλληλο (έλειπε ο δικός μου) και μου είπε ότι δεν κατάλαβα καλά και ότι η μία 24άδα στοιχίζει 24 ευρώ κανονικά και ότι μου την άφησε 20 ευρώ. Αυτή ήταν η έκπτωσή μου.
Τέλως πάντων μπορεί να μην κατάλαβα καλά εγώ (δύσκολο) . Η έκπτωση όμώς που μου έκανε δεν είναι αστεία? 8 ευρώ μόνο ενώ άφησα στο μαγαζί 600 ευρώ? και για φουρφούρι η τιμή δεν είναι τσουχτερή? Πείτε μου ρε κορίτσια γιατί πάω να σκάσω στην ιδέα ότι με κοροιδέψαν:evil:

cristina112
19-05-11, 19:05
Νομίζω ότι το πιο φτηνό που μπορείς να βρεις στα τζάμπο έχει 50 λεπτά.Αν βάλεις και τα σμάρτις,τις κορδέλες,τα τούλια και τα σχετικά,κάπου εκεί βγαίνει η τιμή του,στα 83 λεπτά,να μην σου πω και παραπάνω.
Τώρα,η έκπτωση που σου έκανε είναι όντως ένα τίποτα.

dora123
05-07-11, 01:24
κορίτσια αν θέλετε για θεσ.κη εγώ νόλις έκανα γάμο-βάφτιση σε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ τιμές και κυρίως όλα ωραία κ με γούστο, όπως είπαν όλοι. Κυρίως για νυφικό-προσκλητήρια-μπομπονιερες-στέφανα φωτογράφο έχω νομιζω τις καλύτερες τιμες. όποιος θέλει στοιχεία στείλτε μου πμ!

ultraviolet
27-07-11, 16:25
κοριτσια μου για βοηθηστε με, ψαχνω για δυτικη θεσσαλονικη μπομπονιερες προσκλητηρια. γιατι χρονος μηδεν για τρεξιμο στο κεντρο κ να τα κανω μονη μου τελικα, ονειρο απατηλο........
(παιδικο ραντεβου κ ελεκον ξερει καμια τιμες? εχω ακουσει ειναι ακριβα)

cristina112
27-07-11, 23:25
κοριτσια μου για βοηθηστε με, ψαχνω για δυτικη θεσσαλονικη μπομπονιερες προσκλητηρια. γιατι χρονος μηδεν για τρεξιμο στο κεντρο κ να τα κανω μονη μου τελικα, ονειρο απατηλο........
(παιδικο ραντεβου κ ελεκον ξερει καμια τιμες? εχω ακουσει ειναι ακριβα)

Οι περισσότεροι πάνε στην Πώρρα,είναι στους Αμπελόκηπους,στον κεντρικό δρόμο.Από τιμές δεν έχω ιδέα,αλλά για να προτιμούνε τόσοι πολλοί το συγκεκριμένο μαγαζί,κάτι θα ξέρουν.

ultraviolet
28-07-11, 15:07
σ'ευχαριστω christina, οντως την πωρρα δεν τη σκεφτηκα, εχεις δικιο.. να ρωτησω κ κατι αλλο? μεσα στη στοα στην ερμου ξερετε αν κανουν και μπομπονιερες?? ψαχνω σε κουτακι με καποιο στολιδι πανω..

cristina112
28-07-11, 15:28
σ'ευχαριστω christina, οντως την πωρρα δεν τη σκεφτηκα, εχεις δικιο.. να ρωτησω κ κατι αλλο? μεσα στη στοα στην ερμου ξερετε αν κανουν και μπομπονιερες?? ψαχνω σε κουτακι με καποιο στολιδι πανω..

Ξέρω ότι έχει μπομπονιέρες σε μια στοά που είναι στην Βενιζέλου, ανεβαίνοντας από Τσιμισκή στο αριστερό χέρι,δεν ξέρω πώς ακριβώς λέγεται,αλλά είναι λίγο σκοτεινή.Πρέπει να έχει και καλές τιμές,είχα ρωτήσει κάποτε.
Στην στοά που λες έχει πολλά υλικά,δεν ξέρω αν σου τις ετοιμάζουν,αλλά λογικά ναι.

cristina112
28-07-11, 15:33
Πες και τί ακριβώς σκέφτεσαι να κάνεις,μήπως και έχω κάτι πιο συγκεκριμένο να σου πω.
Επίσης,θα βρεις πολύ καλές τιμές στα μαγαζιά που είναι σε ορόφους στην Φράγκων κυρίως,αλλά και σε κάποια στην Δραγούμη.

ultraviolet
29-07-11, 15:23
λεω κατι με κουτακι λευκο(μια που ειναι ολα λευκα), φουξ σπαγγο(οχι κορδελα) και ενα μπρελοκακι μεταλλικο κοριτσακι η νεραιδουλα η εν πασει περιπτωσει κατι κοριτσιστικο, θελω κατι να μεινει στον καθενα απο την μπομπο κ αν γινεται να μην ξεπερνουν τα 2ε.. πολλα θελω ε?

α, και κατι αλλο τετραγωνο ταρτακι με φρουτα για γλυκακι λεει?

cristina112
29-07-11, 18:18
λεω κατι με κουτακι λευκο(μια που ειναι ολα λευκα), φουξ σπαγγο(οχι κορδελα) και ενα μπρελοκακι μεταλλικο κοριτσακι η νεραιδουλα η εν πασει περιπτωσει κατι κοριτσιστικο, θελω κατι να μεινει στον καθενα απο την μπομπο κ αν γινεται να μην ξεπερνουν τα 2ε.. πολλα θελω ε?

α, και κατι αλλο τετραγωνο ταρτακι με φρουτα για γλυκακι λεει?

Για γλυκάκι μου αρέσει,το έχω δει κάποιες φορές.
Τις μπομπονιέρες παίζει να τις κάνεις μόνη σου???
Αν βρεις τα κουτάκια και τα μεταλλικά διακοσμητικά.Έχω κάποιες ιδέες και ένα κατάστημα με πολύ καλές τιμές,τουλάχιστον για να φτιάξεις τα μπρελόκ.Και εγώ από εκεί ψωνίζω,αν πιστεύεις ότι έχεις τον χρόνο για να τις φτιάξεις,μπορούμε να πάμε και μαζί αν θέλεις.Είναι στο κέντρο.Και για κουτάκια θα μπορούσες να δεις στο Άτλας Πακέτο.Πιστεύω ότι θα σου βγει πιο οικονομικά στο τέλος.

mariath
29-07-11, 19:29
Για γλυκάκι μου αρέσει,το έχω δει κάποιες φορές.
Τις μπομπονιέρες παίζει να τις κάνεις μόνη σου???
Αν βρεις τα κουτάκια και τα μεταλλικά διακοσμητικά.Έχω κάποιες ιδέες και ένα κατάστημα με πολύ καλές τιμές,τουλάχιστον για να φτιάξεις τα μπρελόκ.Και εγώ από εκεί ψωνίζω,αν πιστεύεις ότι έχεις τον χρόνο για να τις φτιάξεις,μπορούμε να πάμε και μαζί αν θέλεις.Είναι στο κέντρο.Και για κουτάκια θα μπορούσες να δεις στο Άτλας Πακέτο.Πιστεύω ότι θα σου βγει πιο οικονομικά στο τέλος.

Ψάχνω κι εγω για μπρελοκ ή μεταλλικά κρεμαστά για τις μπομπονιερες που θα κάνω για τη βάφτιση του γιου μου.... Μήπως θα μπορούσες να μου πεις ποιο είναι αυτο το μαγαζί στο κέντρο;
Σε ευχαριστω εκ των προτέρων...

cristina112
30-07-11, 00:11
Ψάχνω κι εγω για μπρελοκ ή μεταλλικά κρεμαστά για τις μπομπονιερες που θα κάνω για τη βάφτιση του γιου μου.... Μήπως θα μπορούσες να μου πεις ποιο είναι αυτο το μαγαζί στο κέντρο;
Σε ευχαριστω εκ των προτέρων...

Αν και το έχω ξαναγράψει εδώ,θα σου το στείλω σε πμ καλύτερα.

mariath
30-07-11, 08:16
Αν και το έχω ξαναγράψει εδώ,θα σου το στείλω σε πμ καλύτερα.

Σε ευχαριστω πολυ, να είσαι καλα!

ultraviolet
30-07-11, 15:24
cristina να σαι καλα, και μονο που προσφερθηκες αρκει, απλα, ενω εξαρχης ελεγα να τα κανω μονη μου ολα.. ανωτερα βια... anyway.. χθες ειδα σ'ενα συνοικιακο μαγαζι αυτο, στο 1,60ε

http://www.weddinggallery.gr/prd_images/15PR5H0IG.jpg
ηταν βεβαια για αρραβωνα αλλα μου αρεσε και με φουξ κορδελιτσα ηταν ομορφο.. γνωμες?

cristina112
30-07-11, 22:47
cristina να σαι καλα, και μονο που προσφερθηκες αρκει, απλα, ενω εξαρχης ελεγα να τα κανω μονη μου ολα.. ανωτερα βια... anyway.. χθες ειδα σ'ενα συνοικιακο μαγαζι αυτο, στο 1,60ε

http://www.weddinggallery.gr/prd_images/15PR5H0IG.jpg
ηταν βεβαια για αρραβωνα αλλα μου αρεσε και με φουξ κορδελιτσα ηταν ομορφο.. γνωμες?

Να σου πω εγώ που έχω 5 τέτοια,σε διαφορετικά σχέδια??Είναι πολύ όμορφα,αλλά τα έχω συνδέσει με γάμο και όχι με βάφτιση.Και δεν κολλάει να βάλεις κάποιο διακοσμητικό,για να το κάνεις πιο παιδικό,γιατί δεν είναι το κλασικό χάρτινο κουτάκι.

ultraviolet
30-07-11, 23:23
αχ, κι εγω εκει κολλαω στο οτι παραπεμπουν σε γαμο.. γι'αυτο δεν τις εκλεισα ακομη αλλα μου αρεσαν πολυ κ σκετα χωρις στολιδι.. αλλα ειναι κατι που θα μεινει.. και θα το κρατησουν ολοι ενω κατι παιδικο καποια στιγμη θα πεταχτει.. αχ.. δεν ξερω, παντως μολις τα ειδα επαθα .. και δεν τα εχω πετυχει εγω προσωπικα σε γαμο κλπ.. μου φανηκαν πρωτοτυπα..:confused::confused::confused:

cristina112
31-07-11, 13:42
Σίγουρα θα τις κρατήσουν οι περισσότεροι,αν όχι όλοι(βλέπεις,μερικοί πετάνε ακόμα και πολύ όμορφα πράγματα).Αφού σου άρεσαν τόσο,να τις πάρεις.Στο κάτω κάτω εσύ αποφασίζεις.

melisoula
01-08-11, 17:44
γεια σας κοριτσια, εγω σκεφτομαι για οικονομικο γλυκο , τυλικτο τυλιγμενο με τουλι σαν καραμελα, πως σας φαινεται η ιδεα? στο τζαμπο θα μπορουσα να βρω τουλι κομμενο ετοιμο για να τα τυλιξω? τι αλλο οικονομικο θα μπορουσα να κανω?

melisoula
01-08-11, 17:45
κ κατι ακομη προσκλητηριο οικονομικο που μπορω να βρω?

melisoula
01-08-11, 18:50
γαζα φτηνη για στολισμο που μπορω να βρω?

mariahn
01-08-11, 23:38
κ κατι ακομη προσκλητηριο οικονομικο που μπορω να βρω?

Melisoula,εγω πηρα προσκλητηρια και μπομπονιερες απο το Χαμογελο του Παιδιου. Οι τιμες μου φανηκαν παρα πολυ καλες (σε σχεση με τυπογραφεια και μαγαζια που ειχα κοιταξει),εχει ποικιλία αρκετη και το πιο βασικο τα χρηματα πανε για καλο σκοπο. Μπες στην ιστοσελιδα τους να παρεις μια γευση
www.hamogelo.gr

melisoula
09-08-11, 15:12
εχει παρει κανεις απο το nuovavita μπομπο?

sonia17
09-08-11, 22:35
Η ξαδερφη μου ειχε παρει απο κει οταν ειχε γινει νονα.Ηταν παρα πολυ ωραιες.Θα σου γραψω εδω την ιστοσελιδα να δεις & δειγματα.
[/URL][url]http://www.nuovavita.gr (http://www.nuovavita.gr.%CE%91%CF%85%CF%84%CE%BF) Αυτο ειναι το site.Εχει πολλα δειγματα για μπομπονιερες.Με το καλο & η βαφτιση σας.:D

kourkoumpini
09-08-11, 22:44

Και ο ξαδερφος μου στο γαμο του ειχε παρει απο εκει τις μπομπο. ωραιες και οικονομικες. εγω κοιταξα εκει εκει για μπομπο αλλα τελικα πηρα απο το 123-mpomponieres.gr. πηρα ομως απο το νουαβιτα τα στεφανα, ασημι με χρυσος, σφυρηλατα και οικονομικα. αξιζει να δεις τα πραγματα και να διαλεξεις αμα σ' αρεσει κατι

NESTOROUDI
13-09-11, 17:09
φοβερο στολισμο μου εκανε ο ανθοπωλης μου!! Ο "Ανθος" απεναντι απο την εκκλησια της Αναληψεως!!! πηρε φοβερες κριτικες και οι φωτο απιθανες!!!

cristina112
13-09-11, 21:56
Ε,βάλε καλέ φωτό να δούμε...

NESTOROUDI
17-09-11, 10:48
πολυ θα το ηθελα,αλλα ξεχασα πως ανεβαζεις....
δειτε εδω καποιες...
http://s300.photobucket.com/albums/nn8/nestoroudi/vaprism%20beba/

cristina112
17-09-11, 10:55
Πολύ ωραίος ο στολισμός και η μπουμπού μια κούκλα!!!
Οι μπομπονιέρες καδράκια είναι τέλειες!!!Ειδικά αυτή με το φορεματάκι!!!
Μόνη σου τα έφτιαξες?

NESTOROUDI
17-09-11, 11:12
ευχαριστω πολυ!! ολα μονη μου τα εκανα και πολυ οικονομικα!! αλλα θελει δουλεια...με 2 παιδια, ξενυχτουσα καθε βραδυ...

cristina112
17-09-11, 11:16
Μπράβο σου!!Αλουμίνιο δεν είναι ή δεν βλέπω καλά?

swanocean
17-09-11, 11:20
πολυ θα το ηθελα,αλλα ξεχασα πως ανεβαζεις....
δειτε εδω καποιες...
http://s300.photobucket.com/albums/nn8/nestoroudi/vaprism%20beba/

Πολύ όμορφα όλα!Μπράβο!Κι ο στολισμός λιτός και πολύ όμορφος.

NESTOROUDI
17-09-11, 12:09
Μπράβο σου!!Αλουμίνιο δεν είναι ή δεν βλέπω καλά?

μεταλλικο φυλλο Α4 ειναι....

sonia17
17-09-11, 13:13
Πολυ ωραια ολα!! Ο στολισμος ειναι παρα πολυ ομορφος!!

cristina112
17-09-11, 14:43
μεταλλικο φυλλο Α4 ειναι....

Μια και είμαστε στην ίδια πόλη,μπορείς να μου πεις από πού το πήρες και πόσο?Φτιάχνω και εγώ διάφορα και καλό είναι να συγκρίνουμε τιμές.

NESTOROUDI
17-09-11, 16:35
Μια και είμαστε στην ίδια πόλη,μπορείς να μου πεις από πού το πήρες και πόσο?Φτιάχνω και εγώ διάφορα και καλό είναι να συγκρίνουμε τιμές.

απο art time ψωνισα τα παντα. εχουν πολυ χαμηλες τιμες. στο κεντρο ειναι στον πεζοδρομο Αγ.Σοφιας. περιπου 1,20- 1,30€. αν παρεις πολλα, εχεις αλλες τιμες...

cristina112
17-09-11, 16:58
απο art time ψωνισα τα παντα. εχουν πολυ χαμηλες τιμες. στο κεντρο ειναι στον πεζοδρομο Αγ.Σοφιας. περιπου 1,20- 1,30€. αν παρεις πολλα, εχεις αλλες τιμες...

Από εκεί ψωνίζω και εγώ!Ευχαριστώ πολύ!

nelli79
26-01-12, 19:46
Κορίτσια καλησπέρα.Κάποιον οικονομικό και καλό φωτογράφο Θεσσαλονίκη? Τώρα ξεκινάω τις ετοιμασίες για τη βάφτιση,αλλά με τις τιμές που διάβασα για τους φωτογράφους αγχώθηκα:shock:

dora123
26-01-12, 21:15
αυτη που μου εκανε τη φωτογραφιση παιρνει 250, ισως λογω κρισης να σηκωνει κι αλλο παζαρι, εχει πολυ καλο πακετο και σου δινει το ψηφιακο υλικο που ειναι πολυ σημαντικο. αν θελεις σου στελνω στοιχεια της.

bea
27-01-12, 01:05
αυτη που μου εκανε τη φωτογραφιση παιρνει 250, ισως λογω κρισης να σηκωνει κι αλλο παζαρι, εχει πολυ καλο πακετο και σου δινει το ψηφιακο υλικο που ειναι πολυ σημαντικο. αν θελεις σου στελνω στοιχεια της.

αν σου ειναι ευκολο στειλε κ σε μενα τα στοιχεια της φωτογραφου!μου φανηκε απιστευτη η τιμη :shock::shock::shock: αλλα τι περιλαμβανει:confused:

nelli79
27-01-12, 12:59
250??? Ακούγεται πολύ καλό! Dora αν μπορείς στείλε μου τα στοιχεία της.Να υποθέσω ότι δε μιλάμε για ψηφιακό άλμπουμ.Όχι ότι θέλω ψηφιακό,αλλά είναι πολύ της μόδας κ όλοι αυτό φτιάχνουν.

dora123
27-01-12, 15:28
κοριτσια σας στελνω με πμ στοιχεια της. λεω εδω τι περιλαμβανει το πακετο και για τις 2 σας. ψηφιακο φωτομπουκ (σαν το αλμπουμ αλλα σε βιβλιο) τρειλερ, βιντεο κλιπ, πολλες εκτυπωμενες φωτογραφιες, βιντεο και ΟΛΟ ΤΟ ΨΗΦΙΑΚΟ ΥΛΙΚΟ. το τελευταιο ειναι πολυ σημαντικο γιατι εκτυπωνεις οποτε θελεις κ οπου θελεις οσες φωτογραφιες θελεις.
ειναι πραγματικα πολυ καλη τιμη κ η κοπελα ειναι πολυ συζητησιμη.

nelli79
27-01-12, 16:24
Dora,σ'ευχαριστώ πολύ-πολύ!
Κορίτσια οποιαδήποτε άλλη ιδέα για μπομπό,προσκλητήρια ευπρόσδεκτη.Βέβαια μετά απο αναζήτηση έχω βρει πολλά για μπομπό κ προσκλητήρια,αλλά όχι κάποια οικονομική πρόταση για στολισμό.

europa
27-01-12, 17:36
κοριτσια σας στελνω με πμ στοιχεια της. λεω εδω τι περιλαμβανει το πακετο και για τις 2 σας. ψηφιακο φωτομπουκ (σαν το αλμπουμ αλλα σε βιβλιο) τρειλερ, βιντεο κλιπ, πολλες εκτυπωμενες φωτογραφιες, βιντεο και ΟΛΟ ΤΟ ΨΗΦΙΑΚΟ ΥΛΙΚΟ. το τελευταιο ειναι πολυ σημαντικο γιατι εκτυπωνεις οποτε θελεις κ οπου θελεις οσες φωτογραφιες θελεις.
ειναι πραγματικα πολυ καλη τιμη κ η κοπελα ειναι πολυ συζητησιμη.

καλησπερα! μπορεις να μου δωσεις και εμενα τα στοιχεια της ; σ ευχαριστω πολυ!!!

τιτινα
28-01-12, 19:25
nelli καλησπερα.εχεις πμ.εγω ετοιμασα τις μπομπονιερες μονη μου με υλικα που πηρα απο ebay και το προσκλητηριο ειναι εικονα απο google με κειμενο απο ιντερνετ παλι.αν θελεις πες μου να σου πω διευθυνσεις.για το κοριτσακι μου εχω θεμα hello kitty

soragia
07-02-12, 13:00
Κοριτσια μολις ειχα προσφορα απο φωτογραφο για Θεσσαλονικη με ψηφιακο σε ωραιο μεγεθος και βιντεοσκοπηση και 50 φωτογραφιες στο χερι συν 7 μεγαλες για καδραρισμα στα 340-350 ευρω.Μου φανηκε καλη προσφορα ...οποια ενδιαφερεται μπορω να στειλω πμ.Αν γνωριζετε γραψτε και για καμια προσφορουλα σε φορεματα για τις μανουλες;)

bea
07-02-12, 16:31
Κοριτσια μολις ειχα προσφορα απο φωτογραφο για Θεσσαλονικη με ψηφιακο σε ωραιο μεγεθος και βιντεοσκοπηση και 50 φωτογραφιες στο χερι συν 7 μεγαλες για καδραρισμα στα 340-350 ευρω.Μου φανηκε καλη προσφορα ...οποια ενδιαφερεται μπορω να στειλω πμ.Αν γνωριζετε γραψτε και για καμια προσφορουλα σε φορεματα για τις μανουλες;)
θελωωωωω!!!:D:D:D

mariampad
07-02-12, 17:10
αυτό με τα γλυκάκια πολύ χρήσιμο :)
Διάβαζα πιο πάνω για τα άλμπουμ σας.. εμείς δεν έχουμε αποφασίσει ακόμη...
Είναι μόδα τα ψηφιακά , αλλά η κοπέλα που μου φτιαξε τα προσκλητήρια κάνει χειροποίητα άλμπουμ πανέμορφα όσα έχω δει και στολίζει και τις φωτογραφίες στο εσωτερικό, είναι χειροποίητα και τα στολίζει με τα χρώματα και το θέμα της βάπτισης. Εσείς τι από τα δύο θα επιλέγατε;
Το χειροποίητο που σας λέω το κάνει όλο στο χέρι με την παραδοσιακή βιβλιοδεσία και μου είπε οτι δε φθείρεται, όπως τα βιβλία. Γνωρίζεται τίποτα σχετικά;; Έχετε δει πουθενά κάτι αντίστοιχο για να συγκρίνω τόσο δουλειά όσο και τιμή; Γιατί ομολογουμένως δεν έτυχε να δουμε πουθενά τέτοια δουλειά και επειδή μου άρεσε πάρα πολύ και το είχαμε δει σε φιλικό ζευγάρι και ήρθαμε σε επαφή μαζί της αλλά ούτε κι εκείνοι ξέρανε παραπάνω πράγματα.. Από την άλλη σκέφτομαι οτι μπορεί να κάνω το βιβλίο ευχών στο στυλ αυτό και να κάνω το ψηφιακό άλμπουμ αλλά βρε κοριτσια πολύ στητό μου φαίνεται δεν ξέρω ακόμη αν μου αρέσει ή όχι..

bea
07-02-12, 18:55
αυτό με τα γλυκάκια πολύ χρήσιμο :)
Διάβαζα πιο πάνω για τα άλμπουμ σας.. εμείς δεν έχουμε αποφασίσει ακόμη...
Είναι μόδα τα ψηφιακά , αλλά η κοπέλα που μου φτιαξε τα προσκλητήρια κάνει χειροποίητα άλμπουμ πανέμορφα όσα έχω δει και στολίζει και τις φωτογραφίες στο εσωτερικό, είναι χειροποίητα και τα στολίζει με τα χρώματα και το θέμα της βάπτισης. Εσείς τι από τα δύο θα επιλέγατε;
Το χειροποίητο που σας λέω το κάνει όλο στο χέρι με την παραδοσιακή βιβλιοδεσία και μου είπε οτι δε φθείρεται, όπως τα βιβλία. Γνωρίζεται τίποτα σχετικά;; Έχετε δει πουθενά κάτι αντίστοιχο για να συγκρίνω τόσο δουλειά όσο και τιμή; Γιατί ομολογουμένως δεν έτυχε να δουμε πουθενά τέτοια δουλειά και επειδή μου άρεσε πάρα πολύ και το είχαμε δει σε φιλικό ζευγάρι και ήρθαμε σε επαφή μαζί της αλλά ούτε κι εκείνοι ξέρανε παραπάνω πράγματα.. Από την άλλη σκέφτομαι οτι μπορεί να κάνω το βιβλίο ευχών στο στυλ αυτό και να κάνω το ψηφιακό άλμπουμ αλλά βρε κοριτσια πολύ στητό μου φαίνεται δεν ξέρω ακόμη αν μου αρέσει ή όχι..

κατα την γνωμη μου το χειροποιητο ειναι κ πιο ευαισθητο,ενα σωρο λεφτα θα δωσουμε τουλαχιστον να μας μεινει!!!κ συμφωνω οτι αν θες κανεις κ μονη σου το βιβλιο ευχων ;)τα προσκλητηρια σου ειναι χειροποιητα?αν ναι ποσο σου βγηκε το ενα?δεν θελω κατι ακριβο γιατι το διαβαζουν κ το πετανε!λοιπον εγω αν και αργω ακομα αλλα πριν την δικια μας βαφτιση γινομαι νονα καναμε με την κουμπαρα μου μια βολτα κ βρηκα 50ρακια μπουκαλακια τα οποια κοστιζουν 30 λεπτα μαζι με την εμφιαλωση τα οποια θα γεμισω με τσιπουρο κ ρακομελο κ θα κρεμασω με σπαγγο κοχυλια κ τα σμαρτις αυτο για μπομπονιερα τον μεγαλων μου βγαινει αν το κανω μονη 80 λεπτα το ενα!η πιο φτηνη μπομπονιερα που ειδα η οποια θα πεταχτει κιολας μετα ειχε 1,70:twisted:επισης αυτο μπορει να το κανει καποια αλλη με λικερ,ρακομελο κοκ!επισης τα υποβρθχια μαζι με το βαζακι το κουταλακι κ την βανιλια βγαινει επισης γυρω στα 0.80!αυταααα ;)

soragia
08-02-12, 14:17
θελωωωωω!!!:D:D:D
bea εχεις πμ.....

martsi
09-02-12, 11:09

Θα ήθελα και εγώ στοιχεία soragia, σε ευχαριστώ.

soragia
09-02-12, 13:08
[QUOTE=martsi;2301220]Θα ήθελα και εγώ στοιχεία soragia, σε ευχαριστώ.[/QUOTE

martsi εχεις πμ

nelli79
10-02-12, 11:58
Για φορεματάκια MAT στην μητροπόλεως.Όμορφα φορεματάκια,έχει και νουμεράκια για εμάς που δε χάσαμε ακόμα όλα τα κιλά της εγκυμοσύνης και λόγω εκπτώσεων τώρα έχει κ καλές τιμές.

peponi
13-02-12, 13:36
καλησπέρα κυρίες μου!μηπως ξέρετε κάποιο μαγαζί στο κέντρο ή γενικώς στην θεσσαλονίκη που να έχει καλές τιμές για κουτιά βαφτισης. πχ. να κλείνει ή να εχει εκποιηση κτλ

nelli79
16-02-12, 11:40
Κορίτσια,να ρωτήσω κάτι.Το στολισμό της εκκλησίας,δηλ. φαναράκια κτλ. τα παίρνουν αυτοί που έχουν αναλάβει το στολισμό?Χθες που μίλησα με ένα μαγαζί μου είπε πως όλα μετά θα μου τα δώσει.Με άλλους που είχα μιλήσει δε μου είχανε αναφέρει τπτ.Εγώ πάλι το θεωρούσα δεδομένο.Τι ισχύει τελικά?

dora123
18-02-12, 00:52
peponi στη λαμπρακη στην α.τουμπα απεναντι απο τα καταστηματα με τα ηλεκτρικα ειδα να λεει η βαφτιση γυρω στΑ 270 ΕΥΡΩ δε θυμαμαι ακριβως. τωρα αν θελεις μονο κουτι δεν ξερω... κανε μια βολτα mega outlet

glam
05-03-12, 09:01
καλημερα κορίτσια
θα ηθελα να σας ρωτησω επειδη ειμαι απο επαρχεια και δεν γνωριζω
που εχει καταστηματα στη θεσσαλονικη που μπορω να βρω ρουχακια για αγορακι 1-2ετους tommy hilfiger η raulph lauren η dolce gabbana.

πηγαμε να δουμε βαπτιστικα για αγορακι και απογοητευτηκα.δεν μου αρεσε τιποτα και ηταν και πανακριβα οποτε σκεφτηκα ισως βρω κατι πιο απλο στις ιδιεσ τιμες σε αυτα τα καταστηματα.γνωριζει καποια να με βοηθησει?
ευχαριστω

jo89
05-03-12, 09:06
καλημερα κορίτσια
θα ηθελα να σας ρωτησω επειδη ειμαι απο επαρχεια και δεν γνωριζω
που εχει καταστηματα στη θεσσαλονικη που μπορω να βρω ρουχακια για αγορακι 1-2ετους tommy hilfiger η raulph lauren η dolce gabbana.

πηγαμε να δουμε βαπτιστικα για αγορακι και απογοητευτηκα.δεν μου αρεσε τιποτα και ηταν και πανακριβα οποτε σκεφτηκα ισως βρω κατι πιο απλο στις ιδιεσ τιμες σε αυτα τα καταστηματα.γνωριζει καποια να με βοηθησει?
ευχαριστω

Kαλημερα...υπαρχουν σιγουρα στον φωκα....στην τσιμισκη...και επισης υπαρχει ενα μαγαζι πανω στην τσιμισκη νομιζω λεγεται bimbo και εχει ολο μαρκες για μικρα παιδακια ειναι παιδικο...;);)

glam
05-03-12, 23:56
ευχαριστω για την απαντηση
να σε ρωτησω στον φωκα εχει και βαπτιστικα?
να δουμε μηπως εχει κατι διαφορετικο γιατι βλεπω εχει πολλα επωνυμα ρουχα που στην συλλογη τους εχουν και βαπτιστικα

dalvampira
10-03-12, 12:43
koritsi apo pou brikes profiterol me 80 lepta? ego opou pao mou zitane apo 1.20 kai pano kai ama einai kai se xartino bazaki 2 eyro!!!esena se ti suskeyasia itan kai apo pou>eyxaristo

NATALIA
12-03-12, 23:40

Θέλω κι εγω πμ.

voula24
13-03-12, 02:25

dora123 an mporeis se parakalw steile mou kai emena ta stoixeia tis... euxaristw.para poly kali timi einai.elpizw kai se poiotita an einai kali

soragia
13-03-12, 09:35
Θέλω κι εγω πμ.

Ναταλια δες τα πμ σου

dora123
14-03-12, 01:39
dora123 an mporeis se parakalw steile mou kai emena ta stoixeia tis... euxaristw.para poly kali timi einai.elpizw kai se poiotita an einai kali

βουλα πολυ ευχαριστως να σου στειλω αλλα βλεπω οτι μενεις αιγαλεω. η κοπελα δουλευει στη θεσσαλονικη κ γειτονικους νομους.
απο ποιοτητα ναι, εμεινα ευχαριστημενη.

tatia
16-03-12, 12:45
θα μπορουσα και γω να εχω πμ με τα στοιχεια της φωτογραφου????

fraoulitsa_1
30-03-12, 15:31
Ενδιαφέρομαι κι εγώ για τα στοιχεία της φωτογράφου..την επέλεξε καμιά άλλη να μας πει εντυπώσεις?

alexandra.b
02-04-12, 17:06
dora θα θελα κ εγω τα στοιχεία της φωτογράφου αν σου είναι εύκολο.

mima1977
03-04-12, 16:37

κι εγω θα ηθελα πληροφορις και τηλεφωνο....

soragia
03-04-12, 20:20
εχεις πμ με τα στοιχεια

maria_e_papadopoulou
24-05-12, 18:34

ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ!!!!!!!!!!!

ΟΦΗΛΙΑ
24-05-12, 20:59
Θα ήθελα και εγω τα στοιχεια του φωτογραφου αν γινεται!!!

επισης εχω να προσθεσω,οτι για στολισμο εκκλησιας (οχι μεσα, μονο εξω) και δεξιωσης μετα, εκλεισα με 100 ευρω μονο, με τα υλικα δικα μου(κυριως τουλια και γυαλες δλδ). βεβαια αναλογα τι θελει κανεις, αλλα ειναι οικονομικο και ειπα να σας το προτεινω.

kourkoumpini
26-05-12, 23:35
κοριτσια, επειδη δεν θυμαμαι δεδομενυ οι περσαν 2 χρονια, ξερει καμια αν στη μαριαννα στη βενιζελου εχει υφασματα για στολισμο; επισης ξεετε που θα βρω πολυ οικονομικη γαζα η τουλι ή οργαντινα για στολισμο;

taniakar
29-05-12, 22:34
Ρε κορίτσια όποια ξέρει ας μου πει από που μπορώ να αγοράσω γλυφιτζούρια οικονομικά κ ωραία? επίσης χρειάζομαι να τυλίξω τα βιβλία που πήρα δωράκι για τα πιτσιρίκια! Που να πάω για χαρτιά περιτυλίγματος? ξέρει καμία οικονομικό κατάστημα με είδη συσκευασίας?

moon child
29-05-12, 22:48
κοριτσια, επειδη δεν θυμαμαι δεδομενυ οι περσαν 2 χρονια, ξερει καμια αν στη μαριαννα στη βενιζελου εχει υφασματα για στολισμο; επισης ξεετε που θα βρω πολυ οικονομικη γαζα η τουλι ή οργαντινα για στολισμο;

kourkoumpini stoa karasso - ξέρεις που είναι το άγαλμα του λαμπράκη (τα χέρια?) ερμού με βενιζέλου - η στοά έχει δύο εισόδους, μία από ερμού και μία από βενιζέλου. και γενικά εκείνη η γειτονιά έχει πολύ πράμα... βαφτιστικά φτηνά έχει πολλά και στην φράγκων, κοντά στο ύψος της δωδεκανήσου.

kourkoumpini
29-05-12, 23:27
Ρε κορίτσια όποια ξέρει ας μου πει από που μπορώ να αγοράσω γλυφιτζούρια οικονομικά κ ωραία? επίσης χρειάζομαι να τυλίξω τα βιβλία που πήρα δωράκι για τα πιτσιρίκια! Που να πάω για χαρτιά περιτυλίγματος? ξέρει καμία οικονομικό κατάστημα με είδη συσκευασίας?

το τζαμπο εχει τα μεγαλα γλυφιτζουρια 1 ευρω το ενα. εχει και μπισκοτα σς ξυλακι ετοιμα με ζαχαροπαστα.

επισης μεσα στο τοπικ αυτο αλλα δεν θυμαμαι σε ποια σελιδα ελεγαν τα κοριτσια για ενα μαγαζι με ζαχαρωτα στη φραγκων η καπου στα λαδαδικα. ισως εκει να εχει πιο φθηνα γλυφιτζουρια.

για χαρτι δεν ξερω. ισως παλι τζαμπο.

kourkoumpini
29-05-12, 23:29
kourkoumpini stoa karasso - ξέρεις που είναι το άγαλμα του λαμπράκη (τα χέρια?) ερμού με βενιζέλου - η στοά έχει δύο εισόδους, μία από ερμού και μία από βενιζέλου. και γενικά εκείνη η γειτονιά έχει πολύ πράμα... βαφτιστικά φτηνά έχει πολλά και στην φράγκων, κοντά στο ύψος της δωδεκανήσου.

οκ σ' ευχαριστω πολυ. δεν θυμομουν αν μεσα στη στοα ειχε και υφασματαδικα.

taniakar
30-05-12, 11:50
το τζαμπο εχει τα μεγαλα γλυφιτζουρια 1 ευρω το ενα. εχει και μπισκοτα σς ξυλακι ετοιμα με ζαχαροπαστα.

επισης μεσα στο τοπικ αυτο αλλα δεν θυμαμαι σε ποια σελιδα ελεγαν τα κοριτσια για ενα μαγαζι με ζαχαρωτα στη φραγκων η καπου στα λαδαδικα. ισως εκει να εχει πιο φθηνα γλυφιτζουρια.

για χαρτι δεν ξερω. ισως παλι τζαμπο.

Στα τζάμπο δε βρήκα ποικιλία σε χαρτί! Τα γλυφιτζούρια τα είδα! Έλεγα μήπως βρω κ αλλού πιο οικονομικά από 1 ευρώ, άσε που με ανησυχεί η γεύση τους. Θα πάρω να δοκιμάσω αν είναι...
Ξέρει κάποια άλλη κοπέλα που θα βρω χαρτί περιτυλίγματος?

newbiee
30-05-12, 18:05
Κορίτσια καλησπέρα σας.
Βρίσκομαι Αλεξ/πολη αλλά θα ήθελα εφόσον όλες εσείς ξέρετε από Θεσ/νικη να μου πείτε μερικά site να μπω να ρωτήσω για βάπτιση(αν γίνεται να έχουν απ'όλα) γιατί εδώ Αλεξ/πολη που ρώτησα δεν αγγίζονται...

kourkoumpini
30-05-12, 20:31
Στα τζάμπο δε βρήκα ποικιλία σε χαρτί! Τα γλυφιτζούρια τα είδα! Έλεγα μήπως βρω κ αλλού πιο οικονομικά από 1 ευρώ, άσε που με ανησυχεί η γεύση τους. Θα πάρω να δοκιμάσω αν είναι...
Ξέρει κάποια άλλη κοπέλα που θα βρω χαρτί περιτυλίγματος?

η γευση τους ειναι μια χαρα.εγω τετοια εδωσα στην βαφτιση του μεγαλου.
αλλα 1 ευρω που τα πηγε τα ακριβυνε πολυ.

χαρτι περιτυλιγματος μαλλον θα βρεις στον μαλλιαρη αλλα δεν ξερω σε τιμη.

kourkoumpini
30-05-12, 20:34
Κορίτσια καλησπέρα σας.
Βρίσκομαι Αλεξ/πολη αλλά θα ήθελα εφόσον όλες εσείς ξέρετε από Θεσ/νικη να μου πείτε μερικά site να μπω να ρωτήσω για βάπτιση(αν γίνεται να έχουν απ'όλα) γιατί εδώ Αλεξ/πολη που ρώτησα δεν αγγίζονται...

μπορεις να δεις στο ναρλη. εχει καλες τιμες.
επισης στο www.deco24.gr
www.123-mpomponieres.gr

newbiee
06-06-12, 14:56
από το 1-2-3 είχαμε πάρει μπομπονιέρες του γάμου! Πολύ καλή εξυπηρέτηση,αν και λίγο ακριβά μου φαίνονται....
Το πρόβλημα μου εκτός από το οτι οι τιμές εδώ Αλεξ/πολη δεν αγγίζονται είναι οτι θέλω και κάτι να ξεφύγω από τα θέματα τα κλασσικά

oneiraki
08-07-12, 22:32
Καλησπέρα!!!Η ξαδέρφη μου βαφτίζει τέλη Αυγούστου Θεσσαλονικη και μου είπε πως δεν επιτρέπουν στολισμούς στις εκκλησίες εκεί.Το μόνο που μπορούν να στολίσουν είναι το τραπεζι με το βιβλίο ευχών -γλυκά κλπ αλλά πήγε και της είπαν 200-250ε!!!!!!!!!!!!!!Είναι δυνατόν?????Υπάρχει κάποια πιο οικονομική λύση να γνωρίζετε?(μου ζήτησε να κάνω έρευνα αγοράς στο φόρουμ γιατί εκείνη δεν έχει χρόνο να το ψάξει)

moon child
09-07-12, 14:11
μμμ, ναι, οι περισσότεροι δεν επιτρέπουν στολισμούς...

εγώ δεν είχα πολλά πράγματα, αλλά και τον παπά που ρώτησα μου είπε οχι στολίδια στην κολυμπήθρα, μόνο φυσικά λουλούδια, και να σου πω συμφωνώ, τα μπαλόνια κτλ μου φαίνονται και αταίριαστα...

όσο για τιμές, 80 ευρώ έδωσε η νονά μας σε ξωκλήσι σε χωριό 25 χιλ από την Θεσσαλονίκη, κέντρο δεν ξέρω τι παίζει...

melsas
04-10-12, 19:19

κορίτσια μπορείτε να μου στείλετε στοιχεία? ψάχνω και για μενα και για την κουμπάρα μου.
αρχίσαμε το ψάξιμο. να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε...
ευχαριστώ!!!

mirtoula4
29-11-12, 08:46
κορίτσια για οικονομικό γλυκό βάφτισης βαζάκι με μέλι στη Θεσσαλονίκη αν θέλετε κοιτάξτε και εδω meliboboniera (http://www.meliboboniera.blogspot.gr)

stella-alex
03-02-13, 11:06
Εγω παντως κοριτσια απο οσες σελιδες εψαξα αναλυτικα για υλικα να κανω μπομπονιερες κ υλικα για λαμπαδα κ τον στολισμο της...βρηκα το www.123-mpomponieres.gr (http://www.123-mpomponieres.gr) και τα κουτακια...και τα πουγκακια...και τα τουλια...και τα κουφετα ειναι πιο οικονομικα απο αλλα sait...το εψαξα αρκετα και εβγαζα τιμη σε καθετι που χρειαζεται για να γινει μια μπομπονιερα ποσο κανει το ενα τεμαχιο κ ετσι τα συγκρινα..και στις τιμες συμπεριλαμβανεται το φπα...επειτα ειδα οτι ειναι και στον Ευοσμο...εγω εγραψα κωδικους και θα παω να τα δω πρωτα απο κοντα...επειτα για προσκλητηρια ειδα υλικα στο www.kalogiannis.gr (http://www.kalogiannis.gr) ειναι απ'οτι ειδα Φραγκων...θα παω κι απο εκει μια βολτα...και μεταλλικα αντικειμενα (επειδη κατα καιρους ασχολουμαι και με κοσμηματα) θα παρω απο www.bostonmoda.gr (http://www.bostonmoda.gr) εχει υλικα για κοσμηματα,για σαγιοναρες και διαφορα(σε αυτο το σαιτ η τιμες ειναι χωρις φπα)...αυτα απο μενα...αν βρω τιποτα αλλο θα ενημερωσω...

supermama
03-02-13, 12:17
Καλησπερα!με το καλο οι βαφτισεις σας!!για σαιτ λιανικης οικονομικο σε υπαρχει και eshopgamou που ειναι Θεσσαλονικη για τι ςμανουλες που πιανει το χερι τους.εχει καποια κομματια οπως υλικα κουτια κτλ ακομαπιο φθηνα απο το 123μπομπονιερες.
για τις μανουλες που δεν πιανει το χερι τους εχω λυσεις και για μπομπονιερες και για βιβλια χειροποιητα.οποια θελει το συνεχιζουμε σε πμ!

fourfouromama
16-04-13, 14:12
κορίτσια, καλησπέρα!Πριν από αρκετές σελίδες και σε 2-3 θέματα νομίζω παίνευα το μη με λησμόνει στη Θεσσαλονίκη! Το είχα στο γάμο μου και είχα μείνει με τις καλύτερες εντυπώσεις (κάποια λαθάκια έγιναν πάλι,π.χ. δεν στεκοντουσαν τα στεφανάκια για παρανυφάκια και δεν τα φόρεσαν και διάφορα άλλα, γιατί η Μαρία, η υπεύθυνη τα ανέθεσε στα κορίτσια και η ίδια δεν φρόντισε να τα δει πριν τα στείλει. Είχε και άλλους γάμους προφανώς!)Στη βάφτιση όμως φέτος, η πλήρης απογοήτευση!600ευρουλάκια που τα κλαίω ακόμα για να μας σερβίρει το γλυκό της βάφτισης (που ήταν σοκολάτα από το lidl!Τη γνώρισαν όσοι ψωνίζουν από εκεί. Εϊναι η πιο φθηνή του σοκολάτα. Κοστίζει 0,50 λεπτά.) Εμένα μ0ου την πούλησε 1,50 λέγοντάς μου, ότι οι σοκολάτες ΤΗΣ εδώ γελάνε(!) είναι άριστης ποιότητας, και μου το εγγυάται η ίδια!Δεν το έψαξα παραπάνω και με εξέθεσε στους καλεσμένους μου. Μου ειπε επίσης να δώσω 100 ευρώ παραπάνω για τραπέζι με ζαχαρωτά τα οποία της είπα να είναι τιρκουάζ ή σιέλ και μαντέψτε: Βγήκαν για 5 λεπτά δύο γυάλες με maximum 10 ζαχαρωτά η καθεμιά...ΡΟΖ!!!Μου είχε πει ότι θα σέρβριραν δικά της άτομα ντυμένα με ποδιές κτλ. Μόλις τέλειωσε η βάφτιση και φύγαν οι δικοί μου...τότε ντύθηκαν, για να σερβρίρουν στην επόμενη βάπτιση που επίτηδες είχε κλείσει η υπέυθυνη του καταστήματος μετά τη δική μου, για να μην πηγαινοέρχεται, μιας και ήταν δικού της ατόμου! Στο χώρο είχε στήσει πράγματα άσχετα με τη δική μου βάφτιση, π.χ. τραπέζι με τσίπουρα, τα οποία ήταν κλειστά και οι καλεσμένοι μου τα έβλεπαν χωρίς να μπορούν να πάρουν φυσικά!Ο στολισμός μου είχε πιπεριές σε τηγάνια και τα έβλεπα έκπληκτη-μετά κατάλαβα ότι στην δική της βάφτιση είχανε και κάτι σαν μπουφέ , εξ ού και τα φαγώσιμα διακοσμητικά!!! Να πω κι άλλα;;Α!Να πω!Α-γε-νέ-στα-τη!Μέχρι την προκαταβολή άγγελος και μετά πήγαινα και μου έλεγε...έχω δουλειά, ξαναέλα σε μισή ώρα, μετά το ίδιο και όταν εκνευρίστηκα και της είπα δε φεύγω, μέχρι να σου πω δυο πράγματα και να τελειώνουμε με ανέβασε επάνω και περίμενα 3 τέταρτα να τελειώσει τη δουλειά της!Με ανάγκασε να πληρώσω από την προηγούμενη της βάφτισης όλο το ποσό και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να προστατεύσω κάποια από εσάς που θεωρεί ότι έχω δίκιο και δε θα ήθελε να περάσει τα ίδια! Σημειώνω ότι εγώ η ίδια έχω αφήσει εγκωμιαστικά σχόλια από το 2009! Αλλά..αν βγει η ψείρα στο γιακά...βάλε και την κρίση...πολλά γίνονται! Πλέον το πήρα το μάθημά μου!Θα συνεργάζομαι με ανθρώπους που θαυμάζω, που μπορώ και έχω το θάρρος να τους μιλήσω και να ζητήσω τί ακριβώς θέλω και θα είναι κατά προτίμηση ερασιτέχνες στην κυριολεξία ή τουλάχιστον στο μυαλό!Φιλιά σε όλες!!!

bea
17-04-13, 03:41
600e για το τραπεζι που στηνεις εξω απο την εκκλησια :shock::shock::shock: και και εχουν πελατες:confused::confused::confused: ολα τα υπολοιπα περασμενα ξεχασμενα!

madipemi
17-04-13, 13:20
κ εγω καπου τοσο πληρωσα πριν 2 χρονια στο συγκεκριμενο κ δεν εμεινα κ πολυ ευχαριστημενη.Πηρα κ εγω τις σοκολατες του lidl το 1μιση ευρω! Χαχα!
Ετσι οταν εγινα κουμπαρα πηγα σε εναν πολυ γνωστο στα διαβατα αλλα κ αυτος μαπα το καρπουζι. Ερασιτεχνες .... τι να πεις

bea
17-04-13, 23:21
καταλαβα για ποιον λες στα διαβατα εκεινος τουλαχιστον απ οτι ξερω ειναι πολυ πιο οικονομικος!αλλα 600ε ρε κοριτσια???επρεπε να στολισει και εμας!στον γαμο μου να φανταστεις το 08 ειχαμε πληρωσει 850 στον σταγκο!!!

madipemi
18-04-13, 10:19
Αυτος στα διαβατα ειναι πολυ φτηνος συμφωνω αλλα μαπα το καρπουζι!
Αφου για γαμο φετος (στην κουμπαρια) πληρωσα σ'αυτον γυρω στο 1000αρικο ενω για τον δικο μου γαμο το 2008 στην μη με λησμονει -αχ δε θελω να θυμαμαι-2500!!!!!

Αργοτερα στο 600αρι της βαπτισης την βρηκα υπερτιμημενη...

Σε γδερνουν οπως οπως οι ατιμοι...

bea
19-04-13, 02:11
:shock::shock::shock: απορω πως ειναι ακομα ανοιχτο!

eftychia1
20-04-13, 11:20
Καλημερα κοριτσια.επειδη κ εγω εκανα βαφτιση περυσι κ ενδιαφερομουν για φθηνη φωτογραφο μου συστησε η dora123 (http://www.parents.gr/forum/member.php?u=26442) την δικη της. Οχι μονο ηταν φθηνη, 350 ευρω εδωσα με ψηφιακο αλμπουμ, 100 φωτος, 10 μεγαλες,1 τεραστια,βιντεο ολο το υλικο των φωτογραφιων κ ποσα αλλα ακομα που δεν τα θυμαμαι, αλλα η κοπελα ειναι καλλιτεχνης!!! η δουλεια που κανει ειναι αξιεπαινη,οι φωτογραφιες που εβγαλε ειναι πολυ καλυτερες απο αυτες που φανταζομουν. Να καταλαβετε οτι την εχει παρει ολοι η οικογενεια,αδερφες,ξαδερφια,φιλοι κ ολοι ειναι πολυ ευχαριστημενοι.Επισης μπορει να κανει κ καλυτερες τιμες αναλογα κ με αυτα που ζηταει ο καθενας.
Ευχομαι να βοηθησα εστω κ λιγο!!!:cool:

sunshine_girl
01-06-13, 11:19
Κορίτσια, έχω φρίξει! Ψάχνω για λαμπάδα βάφτισης (κερί δηλαδή και να τη φτιάξω εγώ) και βρήκα το decor που τελικά γράφεται dekor.gr
Έχει κατηγορία "Κεριά Και Προιόντα Ειδικής Χρήσεως" όπου οδηγεί σε μια σελίδα 5alfa!!! Τρομάζω μην πάρω λαμπάδα βάφτισης από αυτούς...

[QUOTE=manoula giorgou;985414]λοιπον,βρηκα με 6 ευρω στο www.e-candles.gr,στο (http://www.e-candles.gr,στο) www.decor.gr (http://www.decor.gr) αλλα δεν λεει ποσο,απο ενα αλλο σαιτ που εχει φορουμ για βαφτιση,ελεγε μια οτι υπαρχει μια βιοτεχνια κεριων στην Ολυμπιου Διαμαντη απεναντι απο το 25,τωρα αυτο που ειναι θα σε γελασω,επισης εχει στην κοκκινη εκκλησια,κατω απο την πλατεια διοικητηριου μαγαζια με εκκλησιαστικα κ φανταζομαι οτι μπορει να εχουν κ λαμπαδες σκετες,κ εχει κ ενα μαγαζι που εχει χονδρικη λιανικη διαφορα,nuova vita λεγεται,το βρισκεις πολυ ευκολα,ειναι πισω απο τον σταθμο,πριν την αστυνομια.αχ δεν ξερω κατι αλλο....![/QUOT

ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΥΡΙΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΦΕΥΓΩ ΓΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

babaki2
04-06-13, 13:55
Καλημερα κοριτσια.επειδη κ εγω εκανα βαφτιση περυσι κ ενδιαφερομουν για φθηνη φωτογραφο μου συστησε η dora123 (http://www.parents.gr/forum/member.php?u=26442) την δικη της. Οχι μονο ηταν φθηνη, 350 ευρω εδωσα με ψηφιακο αλμπουμ, 100 φωτος, 10 μεγαλες,1 τεραστια,βιντεο ολο το υλικο των φωτογραφιων κ ποσα αλλα ακομα που δεν τα θυμαμαι, αλλα η κοπελα ειναι καλλιτεχνης!!! η δουλεια που κανει ειναι αξιεπαινη,οι φωτογραφιες που εβγαλε ειναι πολυ καλυτερες απο αυτες που φανταζομουν. Να καταλαβετε οτι την εχει παρει ολοι η οικογενεια,αδερφες,ξαδερφια,φιλοι κ ολοι ειναι πολυ ευχαριστημενοι.Επισης μπορει να κανει κ καλυτερες τιμες αναλογα κ με αυτα που ζηταει ο καθενας.

μπορω να εχω σε παρακαλω το τηλεφωνο της?

NANOYKA
04-06-13, 16:12
Κορίτσια καλησπέρα .επειδή βλέπω ότι ψάχνεται οικονομικά πράγματα ,εχω να σας πω ότι βαπτίζω τα παιδάκια μου και έψαχνα και εγώ να τα κάνω μόνη μου αλλά πρόσφατα πήγα σε ενα μαγαζί στο κέντρο της θεσσαλονίκης και βρήκα πολύ ωραία πράγματα και πολύ οικονομικά!ειδικά το πακέτο βάπτισης σε πολύ καλή τιμή!!έχει και site
http://www.3stigmes.gr/%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CE%B7-%CE%B2%CE%B1%CF%80%CF%84%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%83/%CF%83%CE%B5%CF%84-%CE%B2%CE%B1%CF%80%CF%84%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%83/sb601
έκλεισα και προσκλητήρια σοκολάτας εκεί .και την σοκολάτα μου έδωσε και την δοκίμασα πρώτα.πολύ καλή εξυπηρέτηση.

alex_vas
19-06-13, 19:04
καλησπέρα κορίτσια, κλείσαμε τη βάπτιση της μικρής μας για 01/09/2013 στον Άγιο Βασίλειο στην Αλλατίνη. Ψάχνω για οικονομικό τραπέζι για 100 άτομα στην ανατολική θεσσαλονίκη...θα περιμένω τη βοήθεια σας!

melsas
20-06-13, 00:20
καλησπέρα κορίτσια, κλείσαμε τη βάπτιση της μικρής μας για 01/09/2013 στον Άγιο Βασίλειο στην Αλλατίνη. Ψάχνω για οικονομικό τραπέζι για 100 άτομα στην ανατολική θεσσαλονίκη...θα περιμένω τη βοήθεια σας!
1/6/2013 βαφτίσαμε τον γιο μας. μένουμε δυτικά και κάναμε το τραπέζι στην Κορυφή στο Ρετζικι. Ξέρω ότι έχει και στη Χαριλάου τέτοιο, είναι αλυσίδα. Νομίζω ότι κι αυτοί αναλαμβάνουν εκδηλώσεις
Για τα κρέατα δεν το συζητώ... απλά κορυφή! σούβλες να γλείφεις τα δάχτυλά σου!!!
Λοιπόν, το μενού ανά 4 άτομα...
πιατέλα με 4 μερίδες κρεατικών (ό,τι επιλέξεις, εμείς είχαμε μπριζόλα σούβλας, κοντοσούβλι κοτόπουλο, κοντοσούβλι χοιρινό και σουτζουκάκια), μία ρόκα μαρούλι κρουτόν κλπ, μία αγγουροντομάτα, μία μερίδα κολοκυθάκια τηγανητά, χτυπητή-τζατζίκι, πιατέλα με πατάτες, πιατέλα με ρύζι, ποτό ό,τι ήθελε ο καθένας χωρίς περιορισμούς. ήμασταν 98 άτομα τελικά. τιμή 13€ το άτομο.
φάγαμε, σκάσαμε, περισσέψανε κιόλας και όοοολοι ήταν ευχαριστημένοι.
Δε χάνεις να κάνεις μία ερώτηση εκεί, αν σας βολεύει ο χώρος.

Με το καλό!

anag
12-07-13, 12:20

θα ήθελα και εγώ τα στοιχειά της φωτογράφου, ευχαριστώ πολύ. Και καλώς σας βρήκα καθώς είμαι νέα στο φόρουμ και είναι το πρώτο μου μήνυμα.

Panagiotis73
15-07-13, 15:48
http://mymelt.gr/m/

zizellitsa
23-07-13, 08:13

Καλημέρα!!! Θα μπορούσες να μου στείλεις κι εμένα το τηλ της φωτογράφου;;

elsail
07-04-14, 15:55
Καλημέρα!!! Θα μπορούσες να μου στείλεις κι εμένα το τηλ της φωτογράφου;;

κοριτσια θα ηθελα κ εγω το τηλεφωνο της φωτογραφου αν ειναι ευκολο!!!!:D:D