PDA

Επιστροφή στο Forum : περίοδος και εγκυμοσύνη?

Σελίδες : 1 [2] 3

marialenaki_
13-09-11, 01:09
Καλησπέρα σας!! Θέλω και εγώ να ρωτήσω κάτι.. Τους τελευταίους μήνες λόγω αντισυλληπτικών που παίρνω για τις πολυκυστικές ωοθήκες ο κύκλος μου είναι σταθερός με μικρές φυσιολογικές αποκλίσεις(1-2-3 μέρες μόνο). Ωστόσο, αυτό το μήνα συνέβη κάτι περίεργο. Αν και μου καθυστέρησε η περίοδος μόλις 4 ημέρες, 1 βδομάδα πριν είχα ελαφρύ ροζ-καφετί αιματάκι και η περίοδός μου αν και συνήθως κρατάει 7-8 ημέρες αυτή τη φορά διήρκησε 6 μέρες με το ζόρι,με πολύ λίγη ροή,ανεπαίσθητη(είχα και δεν είχα δηλαδή) και με ανοιχτόχρωμο αίμα. Επιπλέον, έχω κάθε τρεις και λίγο αναγούλες,ζαλάδες σε σημείο να πέσω κάτω και συναισθηματικά είμαι φορτισμένη και πολύ ευαίσθητη. Λογικά είναι θέμα ορμονών, αλλά θα θελα να μου πείτε τη γνώμη σας και σεις. Ευχαριστώ :)

mariaVdr
13-09-11, 07:32
Καλησπέρα σας!! Θέλω και εγώ να ρωτήσω κάτι.. Τους τελευταίους μήνες λόγω αντισυλληπτικών που παίρνω για τις πολυκυστικές ωοθήκες ο κύκλος μου είναι σταθερός με μικρές φυσιολογικές αποκλίσεις(1-2-3 μέρες μόνο). Ωστόσο, αυτό το μήνα συνέβη κάτι περίεργο. Αν και μου καθυστέρησε η περίοδος μόλις 4 ημέρες, 1 βδομάδα πριν είχα ελαφρύ ροζ-καφετί αιματάκι και η περίοδός μου αν και συνήθως κρατάει 7-8 ημέρες αυτή τη φορά διήρκησε 6 μέρες με το ζόρι,με πολύ λίγη ροή,ανεπαίσθητη(είχα και δεν είχα δηλαδή) και με ανοιχτόχρωμο αίμα. Επιπλέον, έχω κάθε τρεις και λίγο αναγούλες,ζαλάδες σε σημείο να πέσω κάτω και συναισθηματικά είμαι φορτισμένη και πολύ ευαίσθητη. Λογικά είναι θέμα ορμονών, αλλά θα θελα να μου πείτε τη γνώμη σας και σεις. Ευχαριστώ :)
Καλημέρα.Τα αντισυλληπτικά γενικά μειώνουν την ροή.Προσωπικά εμένα μετά απο 5 μήνες χρήσης άρχισαν να μου προκαλούν δυσφορία και τότε είναι που ζήτησα από τον γιατρό να τα σταματήσω.

dimitris soula
13-09-11, 10:23
οχι δεν σκεφτεσαι σκληρα. και εγω θα παρω σημερα το αποτελεσμα και το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι με το αιμα που ειχα καλυτερα να ειναι αρνητικα παρα να ημουν και να πηγε στραβα.το εχω περασει ξανα και δεν θελω.θα δουμε.θα σoυ πω οταν μαθω sissy

sissy20
13-09-11, 14:52
οχι δεν σκεφτεσαι σκληρα. και εγω θα παρω σημερα το αποτελεσμα και το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι με το αιμα που ειχα καλυτερα να ειναι αρνητικα παρα να ημουν και να πηγε στραβα.το εχω περασει ξανα και δεν θελω.θα δουμε.θα σoυ πω οταν μαθω sissy

Ετσι λέω και γω με τόσο αίμα σιγά μην υπήρχε μωρό εκεί μέσα...Καλύτερα να ξεκινήσω απο την αρχή σωστά παρά με προβλήματα.....Καλά αποτελέσματα λοιπόν Φιλάκια

marialenaki_
13-09-11, 15:34
Καλημέρα.Τα αντισυλληπτικά γενικά μειώνουν την ροή.Προσωπικά εμένα μετά απο 5 μήνες χρήσης άρχισαν να μου προκαλούν δυσφορία και τότε είναι που ζήτησα από τον γιατρό να τα σταματήσω.
Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή σου. Απλά τα παίρνω με διαλείμματα εδώ και δύο χρόνια και πρώτη φορά συμβαίνει κάτι τέτοιο και έχω αρχίσει να ανησυχώ μιας και τα συμπτώματα είναι έντονα και καθημερινά.

mariaVdr
13-09-11, 19:57
Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή σου. Απλά τα παίρνω με διαλείμματα εδώ και δύο χρόνια και πρώτη φορά συμβαίνει κάτι τέτοιο και έχω αρχίσει να ανησυχώ μιας και τα συμπτώματα είναι έντονα και καθημερινά.
Ναι καταλαβαίνω.Σε όλες μια φορά συμβαίνει..τον επόμενο μήνα μπορει να μην αισθάνεσαι τίποτα.Εμένα μου δημιουργησαν δυσκολία στην αναπνοή..δεν μπορουσα να παρω βαθια ανάσα..στην κολλητη μου ψυχολογικες μεταπτωσεις..Δεν βγαζεις ακρη μ'αυτα.Καλο να πάρεις ενα τηλ τον γυναικολογο σου..Τωρα αν εχεις υποψια εγκυμοσυνης..ειναι λιγακι δυσκολο...εκτος και αν ξεχασες καποιο χαπι αλλα παλι δυσκολο το βλεπω.

marialenaki_
13-09-11, 20:26
Ναι καταλαβαίνω.Σε όλες μια φορά συμβαίνει..τον επόμενο μήνα μπορει να μην αισθάνεσαι τίποτα.Εμένα μου δημιουργησαν δυσκολία στην αναπνοή..δεν μπορουσα να παρω βαθια ανάσα..στην κολλητη μου ψυχολογικες μεταπτωσεις..Δεν βγαζεις ακρη μ'αυτα.Καλο να πάρεις ενα τηλ τον γυναικολογο σου..Τωρα αν εχεις υποψια εγκυμοσυνης..ειναι λιγακι δυσκολο...εκτος και αν ξεχασες καποιο χαπι αλλα παλι δυσκολο το βλεπω.
Έχω ξεχάσει ένα αλλά και πάλι ούτε εγώ πιστεύω πως υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης. Απλά καλό είναι να εξαντλώ ένα ένα τα ενδεχόμενα. Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου καλή μου!

evaggelia///
13-09-11, 21:39
koritsia kalispera... :-) eimai kainouria edw k thelo na kano mia erotisi... iparxei pithanotita egkimosinis ean pesei sperma panw mou... ki otan lew panw mou... katalabainetai......pou ennow,... na toniso pos htan mera woriksias!!!

dimitris soula
14-09-11, 17:32
κοριτσια καλησπερα.ελπιζω να ειστε ολες καλα.αργησα να μπω γιατι περιμενα να παρω τα αποτελεσματα της χοριακης και να παω στον γιατρο.δυστυχως ημουν εγκυος και απεβαλα.την πατησα επειδη περιμενα να περασουν 5-6 μερες καθυστερησης επεσα και στο σαββατοκυριακο και την Δευτερα που ειχα πει να παω ηρθε το αιμα και θεωρησα οτι ηταν η περιοδος. τι να πω:( ολα στραβα πηγανε. μαλλον δεν ηταν γραφτο....

marialenaki_
14-09-11, 18:56
κοριτσια καλησπερα.ελπιζω να ειστε ολες καλα.αργησα να μπω γιατι περιμενα να παρω τα αποτελεσματα της χοριακης και να παω στον γιατρο.δυστυχως ημουν εγκυος και απεβαλα.την πατησα επειδη περιμενα να περασουν 5-6 μερες καθυστερησης επεσα και στο σαββατοκυριακο και την Δευτερα που ειχα πει να παω ηρθε το αιμα και θεωρησα οτι ηταν η περιοδος. τι να πω:( ολα στραβα πηγανε. μαλλον δεν ηταν γραφτο....
Καλή μου λυπάμαι! Ελπίζω την επόμενη φορά να είσαι πιο τυχερή!

dimitris soula
14-09-11, 21:14
δυσκολο το βλεπω για επομενη φορα. ο αντρας μου δεν θελει τεταρτο παιδακι και βλεπει και εμενα που χαλιεμαι ψυχολογικα .εδω που τα λεμε δεν του δινω αδικο γιατι ειναι δυσκολα τα πραγματα οικονομικα αλλα εσεις κοριτσια με καταλαβαινετε που θελω και αλλο παιδακι.εντωμεταξυ δεν με παιρνει και η ηλικια να περιμενω πολυ ειμαι 41 μηπως ειμαι λιγο τρελλη που θελω ?ισως να εχει δικιο τι να πω.αν εμενε αυτο θα ηταν οτι επρεπε. δεν πειραζει τα παιδακια μου να ειναι καλα και βλεπουμε .δεν ξερεις τι γινεται στο μελλον .ευχαριστω για την συμπαρασταση σας.

sissy20
16-09-11, 14:03

Καλημέρα τί κάνεισ? πως κατάλαβε ο γιατρός σου ότι απέβαλες ? στο λέω γιατί και γω είχα πολλές μέρες καθυστέρησης και άργησα να πάω για χοριακή...Εχω αγωνία πες μου ..Φιλάκια..

dimitris soula
16-09-11, 23:11
Καλημέρα τί κάνεισ? πως κατάλαβε ο γιατρός σου ότι απέβαλες ? στο λέω γιατί και γω είχα πολλές μέρες καθυστέρησης και άργησα να πάω για χοριακή...Εχω αγωνία πες μου ..Φιλάκια..
κοιταξε ειχα 8-9 μερες καθυστερηση και ηταν το σαββατοκυριακο στη μεση .ετσι ειχα πει να παω για χοριακη την Δευτερα αλλα ειδα αιμα και ειπα οτι ηρθε η περιοδος.επειδη ομως ηταν λιγοτερη η ροη απο τη συνηθισμενη και εβλεπα και μικρα κομματακια σαν ινες πηγα στο γιατρο και με εστειλε για χοριακη 2 φορες με διαφορα 2 μερες και εκει φανηκε οτι ημουν και απεβαλα. μονο με την χοριακη μπορουν να καταλαβουν πως παει μια κυηση στην αρχη της.πρεπει να φτασει περιπου στο 1500 με 2000 για να φανει στον υπερηχο. μην ανησυχεις αν τρεχει κατι θα στο πει ο γιατρος.ευχομαι να σου πανε ολα καλα sissy.ελπιζω να σε βοηθησα:p

sissy20
17-09-11, 12:43
κοιταξε ειχα 8-9 μερες καθυστερηση και ηταν το σαββατοκυριακο στη μεση .ετσι ειχα πει να παω για χοριακη την Δευτερα αλλα ειδα αιμα και ειπα οτι ηρθε η περιοδος.επειδη ομως ηταν λιγοτερη η ροη απο τη συνηθισμενη και εβλεπα και μικρα κομματακια σαν ινες πηγα στο γιατρο και με εστειλε για χοριακη 2 φορες με διαφορα 2 μερες και εκει φανηκε οτι ημουν και απεβαλα. μονο με την χοριακη μπορουν να καταλαβουν πως παει μια κυηση στην αρχη της.πρεπει να φτασει περιπου στο 1500 με 2000 για να φανει στον υπερηχο. μην ανησυχεις αν τρεχει κατι θα στο πει ο γιατρος.ευχομαι να σου πανε ολα καλα sissy.ελπιζω να σε βοηθησα:p
Καλημέρα ευχαριστώ για την απάντηση ...μην στεναχωριέσαι ! εγώ προσπαθώ να μην σκέφτομαι αν έγινε ή δεν έγινε και να ξεκινήσουμε απο την αρχή ..Φιλάκια;-);-);-)

dimitris soula
17-09-11, 16:40
sissy ετσι σκεφτομαι και εγω. ελπιζω να εισαι τυχερη τον επομενο μηνα. συχνες επαφες με τον αντρα σου και να δεις που θα ερθει. χαλαρα. αν καταφερω και εγω τον αντρα μου μπορει να ειμαστε παρεουλα. ελπιζω τουλαχιστον....:p:p:p φιλακια

sissy20
17-09-11, 18:24
sissy ετσι σκεφτομαι και εγω. ελπιζω να εισαι τυχερη τον επομενο μηνα. συχνες επαφες με τον αντρα σου και να δεις που θα ερθει. χαλαρα. αν καταφερω και εγω τον αντρα μου μπορει να ειμαστε παρεουλα. ελπιζω τουλαχιστον....:p:p:p φιλακια

Τέλεια θα ήταν...αυτόν τον μήνα έχω βάλει το χαλαρό πρόγραμμα = μέρα παρά μέρα .Αν δεν δω αποτέλεσμα θα βάλω το εντατικό πρόγραμμα = κάθε μέρα :!::!: Κάποια μέρα θα είναι η τυχερή μας γιατί με γόνιμες μέρες και ωορηξίες δεν βγάζω άκρη...Τί λές ?? ;-)

dimitris soula
17-09-11, 23:17
Τέλεια θα ήταν...αυτόν τον μήνα έχω βάλει το χαλαρό πρόγραμμα = μέρα παρά μέρα .Αν δεν δω αποτέλεσμα θα βάλω το εντατικό πρόγραμμα = κάθε μέρα :!::!: Κάποια μέρα θα είναι η τυχερή μας γιατί με γόνιμες μέρες και ωορηξίες δεν βγάζω άκρη...Τί λές ?? ;-)
ποιες γονιμες και ωορηξιες ? 3παιδια και 2 παλινδρομες δηλαδη συνολο 5 εγκυμοσυνες και ολες ηταν οποτε θελαμε. απλως οποτε το ηθελα να μεινω ειχα επαφες μερα παρα μερα η καθε 2 μερες ετσι ωστε οποτε και να ειχα ωορηξια να τα καταφερω. και επιασε το κολπο καθε φορα. αυτο θα σου ελεγα να κανεις γιατι με αυτο τον τροπο δεν αγχωνεσαι και το χαιρεσαι;) εγω νομιζω οτι θα τα καταφερεις ετσι.και μην αρχισεις με τα τεστ και χαλαστεις. μολις περασει μια βδομαδα με 10 μερες απο την τελευταια επαφη θα πας για χοριακη η μπορεις να περιμενεις την περιοδο και αμεσως με την πρωτη μερα να πας. πιστευω οτι με το χαλαρο προγραμμα(χαχαχα) θα τα πας super.φιλακια:p:p:p:p

dimitris soula
19-09-11, 08:17
καλημερα κοριτσια . τι κανετε? ελπιζω να ειστε ολες καλα:p

sissy20
19-09-11, 12:51
καλημερα κοριτσια . τι κανετε? ελπιζω να ειστε ολες καλα:p

Καλημέρα !! είμαι στην δουλειά( δυστυχώς ) πολύ θα ήθελα νά ήμουν για κανένα καφεδάκι ...

evri
20-09-11, 23:25
Καλησπέρα! Είμαι και εγώ καινούρια εδώ. Διάβασα αρκετά πριν αποφασίσω να γράψω. Το δικό μου θέμα έχει ως εξής. Αδιαθέτησα στις 26 μέρες όπως τις περισσότερες φορές αν και αυτή τη φορά ήλπιζα για εγκυμοσύνη. Το στήθος μου είχε πρηστεί πολλές μέρες νωρίτερα από το συνηθισμένο. Είχα δύο μέρες μόνο ροή ενώ συνήθως έχω 5. Το στήθος παραμένει πρησμένο, έχω συχνουρία,καθημερινα πονοκεφάλους και κάποιες αναγούλες.Σήμερα 6 μέρες μετά την περίοδο είδα ροζ εκκρίσεις. Υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης? Ευχαριστώ πολύ
http://www.parents.gr/forum/images/statusicon/user_online.gif http://www.parents.gr/forum/images/buttons/reputation.gif (http://www.parents.gr/forum/reputation.php?p=2146371) http://www.parents.gr/forum/images/buttons/report.gif (http://www.parents.gr/forum/report.php?p=2146371) http://www.parents.gr/forum/images/misc/progress.gif http://www.parents.gr/forum/images/buttons/edit.gif (http://www.parents.gr/forum/editpost.php?do=editpost&p=2146371)

dimitris soula
21-09-11, 07:54
Καλησπέρα! Είμαι και εγώ καινούρια εδώ. Διάβασα αρκετά πριν αποφασίσω να γράψω. Το δικό μου θέμα έχει ως εξής. Αδιαθέτησα στις 26 μέρες όπως τις περισσότερες φορές αν και αυτή τη φορά ήλπιζα για εγκυμοσύνη. Το στήθος μου είχε πρηστεί πολλές μέρες νωρίτερα από το συνηθισμένο. Είχα δύο μέρες μόνο ροή ενώ συνήθως έχω 5. Το στήθος παραμένει πρησμένο, έχω συχνουρία,καθημερινα πονοκεφάλους και κάποιες αναγούλες.Σήμερα 6 μέρες μετά την περίοδο είδα ροζ εκκρίσεις. Υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης? Ευχαριστώ πολύ
http://www.parents.gr/forum/images/statusicon/user_online.gif http://www.parents.gr/forum/images/buttons/reputation.gif (http://www.parents.gr/forum/reputation.php?p=2146371) http://www.parents.gr/forum/images/buttons/report.gif (http://www.parents.gr/forum/report.php?p=2146371) http://www.parents.gr/forum/images/misc/progress.gif http://www.parents.gr/forum/images/buttons/edit.gif (http://www.parents.gr/forum/editpost.php?do=editpost&p=2146371)
καλημερα κοριτσι μου.δεν θελω ουτε να σε κανω να ανησυχησεις ουτε να χαρεις αλλα επειδη εχω εμπειρια σε αυτα που γραφεις αν ημουν στη θεση σου θα εκανα μια χοριακη ασχετα απο την περιοδο που ειδες. υπαρχει πιθανοτητα 50-50 να εισαι η να μην εισαι. ο μονος τροπος να εισαι σιγουρη ειναι να κανεις χοριακη.πρεπει ομως να την κανεις αμεσα ετσι ωστε να ηρεμησεις ειτε εισαι ειτε δεν εισαι. ρωτα και τον γιατρο σου και ρωτα αν πρεπει να κανεις και προγεστερονη αν ειναι θετικη η χοριακη. εγω ετσι εκανα ειχα πει στην μικροβιολογο αν βγει θετικη η χοριακη να κανει και προγεστερονη.ρωτα και τον γιατρο παντως. ελπιζω να παρεις τα αποτελεσματα που θελεις. περιμενω νεα σου .ελπιζω να βοηθησα. φιλακια:p

evri
21-09-11, 11:29
eyxaristw para polu gia thn apanthsh.eimai toso apeirh se afta pou xreiazomoun thn apanthsh afth.8a to koitaksw amesa :-)kai 8a sas enhmerwsw! kalhmera!!

evri
21-09-11, 16:54
exei nohma na kanw test h oxi? efxaristw kai pali

dimitris soula
21-09-11, 17:02
exei nohma na kanw test h oxi? efxaristw kai pali
αν εχεις σκοπο να πας σημερα για χοριακη δεν υπαρχει λογος για το τεστ ασε που εγω δεν τα εμπιστευομαι καθολου. πεταμενα λεφτα.η χοριακη ειναι ετοιμη σε 2 ωρες με 3 ωρες οποτε πηγαινε για χοριακη για σιγουρια, ιδια τιμη ειναι περιπου μου φαινεται λιγο πιο ακριβη η χοριακη νομιζω. αντε κοριτσακι και ελπιζω να εισαι αφου το θελεις κιολας. φιλακια:p:p:p:p:p

evri
21-09-11, 17:12
to 8ema m einai pws shmera den prolavainw kai avrio exw rantevou edw kai kairo gia mia mikrh epemvasoula sto oulo m kai exw ligo agxw8ei mhpws 8a exw kapoio provlhma an tyxon yparxei egkumosunh..tlp.8a dw ti 8a kanw.efxaristw gia thn amesh antapokrish :-)

dimitris soula
21-09-11, 18:15
to 8ema m einai pws shmera den prolavainw kai avrio exw rantevou edw kai kairo gia mia mikrh epemvasoula sto oulo m kai exw ligo agxw8ei mhpws 8a exw kapoio provlhma an tyxon yparxei egkumosunh..tlp.8a dw ti 8a kanw.efxaristw gia thn amesh antapokrish :-)
αν υπαρχει θεμα κανε τεστ γιατι αν εισαι τοτε ισως να μην πρεπει καποια φαρμακα να τα παρεις. πρεπει να πεις στο γιατρο οτι υπαρχει η πιθανοτητα εγκυμοσυνης. περιμενω νεα σου :grin::grin::grin::grin::grin:

evri
22-09-11, 21:00
kalhspera! to ekana to test.einai arnhtiko dystxws :-( thn epomenh fora elpizw.exei o 8eos.efxaristw gia th voh8eia :-)

dimitris soula
22-09-11, 21:05
kalhspera! to ekana to test.einai arnhtiko dystxws :-( thn epomenh fora elpizw.exei o 8eos.efxaristw gia th voh8eia :-)
δεν θελω να σε αγχωσω αλλα αν εκανες τεστ φαρμακειου πολλες φορες κανουν λαθος για αυτο και επεμενα για χοριακη.δικη σου αποφαση αλλα αν ακομα εχεις υποψιες εγω θα το εψαχνα λιγο. ελπιζω παντως και να μην εισαι τωρα να μεινεις την επομενη φορα. αν παντως εχεις καθυστερηση πηγαινε για χοριακη. εχει πολλες κοπελες εδω που το τεστ ηταν αρνητικο και αυτες ηταν εγκυες. παντως ελπιζω να σε βοηθησα και περιμενω τα νεα σου. φιλακια:grin:

LIZA75
23-09-11, 14:17
Κορίτσια, γεια. Θα ήθελα τη συμβουλή σας. Τις τελευταίες μέρες έχω έντονες ενδείξεις πιθανής εγκυμοσύνης (πονάκια στη μέση, αφόρητες αναγούλες, ατέλειωτη υπνηλία, μούδιασμα στα πόδια, πονάκια στην κοιλιά χαμηλά και έντονη ανακατοσούρα, αηδία για συγκεκριμένα φαγητά). Η τελευταία μου περίοδος ήταν στις 11 Σεπτεμβρίου (κανονικός κύκλος 26 ημερών) και κράτησε μόνο 2 μέρες και είχε κανονικό χρώμα αίματος (ενώ συνήθως διαρκεί 3- 4 μέρες). Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγγυος; Στη μέση του κύκλου που προηγήθηκε είχαμε ελευθερες σχέσεις με το σύντροφό μου, χωρίς όμως να ολοκληρώσει μέσα μου. Επίσης, μετά την περίοδο που σας ανέφερα - και σχεδόν στη μέση του κύκλου που διανύω τώρα - είχα επαφές όπου ο σύντροφός μου ολοκλήρωσε μέσα μου. Τί με συμβουλεύεται να κάνω; Να κάνω τώρα το τεστ εγκυμοσύνης (που έχω ήδη αγοράσει) ή να περιμένω την άλλη περίοδο; Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγγυος και να είχα περίοδο; Σας ευχαριστώ. Περιμένω με αγωνία νέα σας.

dimitris soula
23-09-11, 16:51
Κορίτσια, γεια. Θα ήθελα τη συμβουλή σας. Τις τελευταίες μέρες έχω έντονες ενδείξεις πιθανής εγκυμοσύνης (πονάκια στη μέση, αφόρητες αναγούλες, ατέλειωτη υπνηλία, μούδιασμα στα πόδια, πονάκια στην κοιλιά χαμηλά και έντονη ανακατοσούρα, αηδία για συγκεκριμένα φαγητά). Η τελευταία μου περίοδος ήταν στις 11 Σεπτεμβρίου (κανονικός κύκλος 26 ημερών) και κράτησε μόνο 2 μέρες και είχε κανονικό χρώμα αίματος (ενώ συνήθως διαρκεί 3- 4 μέρες). Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγγυος; Στη μέση του κύκλου που προηγήθηκε είχαμε ελευθερες σχέσεις με το σύντροφό μου, χωρίς όμως να ολοκληρώσει μέσα μου. Επίσης, μετά την περίοδο που σας ανέφερα - και σχεδόν στη μέση του κύκλου που διανύω τώρα - είχα επαφές όπου ο σύντροφός μου ολοκλήρωσε μέσα μου. Τί με συμβουλεύεται να κάνω; Να κάνω τώρα το τεστ εγκυμοσύνης (που έχω ήδη αγοράσει) ή να περιμένω την άλλη περίοδο; Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγγυος και να είχα περίοδο; Σας ευχαριστώ. Περιμένω με αγωνία νέα σας.
υπαρχει περιπτωση να εισαι.αλλα δεν θα ηταν καλυτερα να περιμενεις την περιοδο σου? νομιζω οτι ειναι πολυ νωρις για να δειξει το τεστ η ηχοριακη κανε λιγο υπομονη γιατι αδικα θα κανεις το τεστ,ετσι πιστευω εγω.αν παλι δεν μπορεις να περιμενεις κανε το αλλα μην απογοητευτεις αν δεν δειξει γιατι ειναι πολυ νωρις.αφου ειχες περιοδο στις 11 σεπτεμβριου τοτε ακομα στη μεση του κυκλου εισαι.εκτος και αν δεν καταλαβα εγω σωστα και μπερδευτηκα. αν παλι πιστευεις οτι εισαι κανε το .εγω ετσι και αλλιως δεν τα εμπιστευομαι τα τεστ.μονο την χοριακη πιστευω ελπιζω να σε βοηθησα φιλακια:grin:

Mpimpikoudi
25-09-11, 17:48
kalispera. meta apo ena periergo sumvan pou mou etuxe phra to 8arros na zhthsw voh8eia apo kapoion pou profanws exei kapoies gnwseis sto sugkekrimeno 8ema kai 8a h8ela na sas milisw gia to diko mou provlhma. exw arxisei na exw sexoualikes epafes me ton suntrofo mou edw kai 6 me 7 mhnes peripou. ka8e fora pou kanoume kati xrisimopoioume panta profula3eis. alla merikes fores otan 8elei na oloklhrwsei to kanei epanw mou kai epeita sunexizoume kanonika afou me skoupisei. tis teleutaies 15 meres niw8w ena periergo sfu3imo sto stomaxi exw anagoules ponakia xamhla sthn koilia suxnoouria zalades kai upervolika polu ponokefalo. h periodos mou ekane kanonika ton kuklo ths kai afou mou hr8e paratirisa pws h rwh ths htan polu ligoterh se sxesh me alles fores kai ektos autou den eixe to suni8ismeno kokkino xrwma pou exei. to aima htan perissotero kafe para kokkino kai ligo. h periodos mou krathse kanonika gia 5-6 hmeres alla h roh ths htan polu ligh kai to xrwma ths periergo opws anefera. uparxei loipon periptwsh na exw meinei egkuos na mou hr8e periodos kai to sumperasma na to vgalw stis epomenes hmeres?

dimitris soula
25-09-11, 18:11
kalispera. meta apo ena periergo sumvan pou mou etuxe phra to 8arros na zhthsw voh8eia apo kapoion pou profanws exei kapoies gnwseis sto sugkekrimeno 8ema kai 8a h8ela na sas milisw gia to diko mou provlhma. exw arxisei na exw sexoualikes epafes me ton suntrofo mou edw kai 6 me 7 mhnes peripou. ka8e fora pou kanoume kati xrisimopoioume panta profula3eis. alla merikes fores otan 8elei na oloklhrwsei to kanei epanw mou kai epeita sunexizoume kanonika afou me skoupisei. tis teleutaies 15 meres niw8w ena periergo sfu3imo sto stomaxi exw anagoules ponakia xamhla sthn koilia suxnoouria zalades kai upervolika polu ponokefalo. h periodos mou ekane kanonika ton kuklo ths kai afou mou hr8e paratirisa pws h rwh ths htan polu ligoterh se sxesh me alles fores kai ektos autou den eixe to suni8ismeno kokkino xrwma pou exei. to aima htan perissotero kafe para kokkino kai ligo. h periodos mou krathse kanonika gia 5-6 hmeres alla h roh ths htan polu ligh kai to xrwma ths periergo opws anefera. uparxei loipon periptwsh na exw meinei egkuos na mou hr8e periodos kai to sumperasma na to vgalw stis epomenes hmeres?
κοριτσακι ετσι οπως εχετε τις επαφες σιγουρα δεν ειναι προφυλαξη .υπαρχει πιθανοτητα και τωρα να εισαι,γιατι και εγω ετσι ημουν αλλα τελικα απεβαλλα.ο μονος τροπος να ξερεις ειναι να κανεις μια χοριακη εξεταση αιματος η οποια θα σου δειξει σιγουρα αν εισαι η οχι.αν δεν εισαι απο εδω και περα αν δεν θελεις να μεινεις τοτε προφυλακτικο παντα και οχι βλακειες.αν παλι θελεις ελευθερα.ελπιζω να σε βοηθησα και να εχεις τα αποτελεσματα που θες φιλακια

LIZA75
26-09-11, 15:18
υπαρχει περιπτωση να εισαι.αλλα δεν θα ηταν καλυτερα να περιμενεις την περιοδο σου? νομιζω οτι ειναι πολυ νωρις για να δειξει το τεστ η ηχοριακη κανε λιγο υπομονη γιατι αδικα θα κανεις το τεστ,ετσι πιστευω εγω.αν παλι δεν μπορεις να περιμενεις κανε το αλλα μην απογοητευτεις αν δεν δειξει γιατι ειναι πολυ νωρις.αφου ειχες περιοδο στις 11 σεπτεμβριου τοτε ακομα στη μεση του κυκλου εισαι.εκτος και αν δεν καταλαβα εγω σωστα και μπερδευτηκα. αν παλι πιστευεις οτι εισαι κανε το .εγω ετσι και αλλιως δεν τα εμπιστευομαι τα τεστ.μονο την χοριακη πιστευω ελπιζω να σε βοηθησα φιλακια:grin:

Σε ευχαριστώ πολύ. Δυστυχώς δεν περνάνε οι μέρες και τα συμπτώματα παραμένουν. Με έχει φάει η αγωνία. Φιλιά!

Efoulini85
28-09-11, 20:31
καλησπέρα, παρακολουθώ το forum καιρό αλλά μόλις έγινα νέο μέλος και θα ήθελα να μοιραστώ το πρόβλημά μου μαζί σας.. προσπαθούμε 2 μήνες με τον σύζυγό μου για το πρώτο μας παιδάκι και δυστυχώς ακόμα τίποτα. Περίμενα σήμερα κανονικά περιόδο και μου ήρθανε εχθές με τρελούς πόνους, μικρή σχετικά ροή και σήμερα εχω ελαχιστη ροή (σαν να τελείωσε με χρώμα απαλό ροζ με πολλα υγρά), γενικά εχω μικρή περίοδο 3-4 μερες το πολύ, με προβληματίζει που δεν εχω καφε τελειώματα, είναι πολύ πρησμένη η κοιλιά μου, δεν εχει πρηστει το στηθος μου αλλα νιωθω τσιμπιες που και που και έχω δέκατα έως 37,4, υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος ενώ μου ήρθε αίμα??

dimitris soula
29-09-11, 08:14
καλησπέρα, παρακολουθώ το forum καιρό αλλά μόλις έγινα νέο μέλος και θα ήθελα να μοιραστώ το πρόβλημά μου μαζί σας.. προσπαθούμε 2 μήνες με τον σύζυγό μου για το πρώτο μας παιδάκι και δυστυχώς ακόμα τίποτα. Περίμενα σήμερα κανονικά περιόδο και μου ήρθανε εχθές με τρελούς πόνους, μικρή σχετικά ροή και σήμερα εχω ελαχιστη ροή (σαν να τελείωσε με χρώμα απαλό ροζ με πολλα υγρά), γενικά εχω μικρή περίοδο 3-4 μερες το πολύ, με προβληματίζει που δεν εχω καφε τελειώματα, είναι πολύ πρησμένη η κοιλιά μου, δεν εχει πρηστει το στηθος μου αλλα νιωθω τσιμπιες που και που και έχω δέκατα έως 37,4, υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος ενώ μου ήρθε αίμα??
υπαρχει περιπτωση και ο μονος τροπος για να μαθεις ειναι να κανεις εξεταση αιματος χοριακη.δεν υπαρχει κατι αλλο για σιγουρα.ακομα και τα τεστ πολλες φορες κανουν λαθος.πηγαινε αμεσως για χοριακη και ελπιζω ολα να πανε καλα κουκλιτσα μου.μην το αφησεις πηγαινε να μαθεις να μην αγχωνεσαι,ειναι πολυ λιγο το διαστημα που σου ηρθαν πηγαινε για χοριακη και επειδη ξερω απο την δικη μου εμπειρια ,πες στην μικροβιολογο σου να σου κανει προγεστερονη αν ειναι θετικη η χοριακη.ελπιζω να εχεις τα αποταλεσματα που θελεις φιλακια!!!!!!!

spr
29-09-11, 13:13
efoulini85 φαινεται πολυ πιθανο να εισαι εγκυος. συνηθως ετσι γινεται...διαφορετικο χρωμα στο αιμα, μικροτερη ροη...γενικα διαφορετικη περιοδος.
εγω αδιαθετησα στις 10 Σεπτ μετα απο 5 ημερες καθυστερηση. η ροη ηταν κανονικη κ ειχα κ πολλα ''κομματια ιστου'' στο αιμα. η περιοδος τελειωσε μετα απο 4 ημερες (κανονικα δλδ) αλλα το στηθος μου δεν εχει ξεπρηστει ακομα κ ποναει. οσο περνανε οι μερες πρηζεται κ περισσοτερο. οι σαλπιγγες μου πονανε επισης εδω κ μερες. ποτε η μια κ ποτε η αλλη. ενιωσα πριν 5 ημερες να εχω ωορρηξια όμως ακριβως το ιδιο ενιωσα παλι προχτες!υπαρχει πιθανοτητα να ειμαι εγκυος?!

dimitris soula
30-09-11, 10:11
[QUOTE=spr;2158766]efoulini85 φαινεται πολυ πιθανο να εισαι εγκυος. συνηθως ετσι γινεται...διαφορετικο χρωμα στο αιμα, μικροτερη ροη...γενικα διαφορετικη περιοδος.
εγω αδιαθετησα στις 10 Σεπτ μετα απο 5 ημερες καθυστερηση. η ροη ηταν κανονικη κ ειχα κ πολλα ''κομματια ιστου'' στο αιμα. η περιοδος τελειωσε μετα απο 4 ημερες (κανονικα δλδ) αλλα το στηθος μου δεν εχει ξεπρηστει ακομα κ ποναει. οσο περνανε οι μερες πρηζεται κ περισσοτερο. οι σαλπιγγες μου πονανε επισης εδω κ μερες. ποτε η μια κ ποτε η αλλη. ενιωσα πριν 5 ημερες να εχω ωορρηξια όμως ακριβως το ιδιο ενιωσα παλι προχτες!υπαρχει πιθανοτητα να ειμαι εγκυος?![/QUOT
η ιστορια σου ειναι ιδια με την δικη μου .εγω ειχα 8 μερες καθυστερηση και μου ηρθε η περιοδος σαν την δικη σου ακριβως μονο που κρατησε περισσοτερες μερες 8 και για αυτο πηγα στον γιατρο που με εστειλε για χοριακη και ανακαλυψαμε οτι ημουν εγκυος και ειχα αποβαλει.ουτε καθαρισμο δεν χρειαστηκα.ελπιζω να εισαι εγκυος και μονο με χοριακη θα το μαθεις.εγω στη θεση σου θα πηγαινα σημερα να κανω,σε 2-3 ωρες θα ξερεις.δεν θα περιμενα καθολου.πηγαινε κοριτσακι μου και ελπιζω σε καλα νεα.περιμενω με αγωνια.φιλακια:grin::grin::grin:

spr
01-10-11, 19:35
[QUOTE=spr;2158766]efoulini85 φαινεται πολυ πιθανο να εισαι εγκυος. συνηθως ετσι γινεται...διαφορετικο χρωμα στο αιμα, μικροτερη ροη...γενικα διαφορετικη περιοδος.
εγω αδιαθετησα στις 10 Σεπτ μετα απο 5 ημερες καθυστερηση. η ροη ηταν κανονικη κ ειχα κ πολλα ''κομματια ιστου'' στο αιμα. η περιοδος τελειωσε μετα απο 4 ημερες (κανονικα δλδ) αλλα το στηθος μου δεν εχει ξεπρηστει ακομα κ ποναει. οσο περνανε οι μερες πρηζεται κ περισσοτερο. οι σαλπιγγες μου πονανε επισης εδω κ μερες. ποτε η μια κ ποτε η αλλη. ενιωσα πριν 5 ημερες να εχω ωορρηξια όμως ακριβως το ιδιο ενιωσα παλι προχτες!υπαρχει πιθανοτητα να ειμαι εγκυος?![/QUOT
η ιστορια σου ειναι ιδια με την δικη μου .εγω ειχα 8 μερες καθυστερηση και μου ηρθε η περιοδος σαν την δικη σου ακριβως μονο που κρατησε περισσοτερες μερες 8 και για αυτο πηγα στον γιατρο που με εστειλε για χοριακη και ανακαλυψαμε οτι ημουν εγκυος και ειχα αποβαλει.ουτε καθαρισμο δεν χρειαστηκα.ελπιζω να εισαι εγκυος και μονο με χοριακη θα το μαθεις.εγω στη θεση σου θα πηγαινα σημερα να κανω,σε 2-3 ωρες θα ξερεις.δεν θα περιμενα καθολου.πηγαινε κοριτσακι μου και ελπιζω σε καλα νεα.περιμενω με αγωνια.φιλακια:grin::grin::grin:
καλησπερα! με εβαλες σε σκεψεις τωρα. η αληθεια ειναι οτι μου ειχε περασει απο το μυαλο αλλα δεν ασχοληθηκα κ πολυ. αν ημουν εγκυος τωρα σιγουρα δεν ειμαι. ολα αυτα τα κομματια ιστου θα ηταν απο την πιθανη εγκυμοσυνη που χαθηκε. δε νομιζω οτι θα μπορουσα να εχω καλα αποτεσματα απο μια χοριακη τωρα...εχεις ακουσει να σωζονται εγκυμοσυνες μετα απο τετοια περιοδο?να ελπιζω??? ο γιατρος σου τι σου ειχε πει για σενα?
παντως το στηθος μου ειναι ακομα πρησμενο!
λυπαμαι που δεν πηγαν καλα τα πραγματα με τη δικη σου εγκυμοσυνη!
ελπιζουμε παντα για ο΄τι καλυτερο!!!
φιλακια!!!! σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον. θα περιμενω νεα σου!

dimitris soula
01-10-11, 23:22
απο spr
καλησπερα! με εβαλες σε σκεψεις τωρα. η αληθεια ειναι οτι μου ειχε περασει απο το μυαλο αλλα δεν ασχοληθηκα κ πολυ. αν ημουν εγκυος τωρα σιγουρα δεν ειμαι. ολα αυτα τα κομματια ιστου θα ηταν απο την πιθανη εγκυμοσυνη που χαθηκε. δε νομιζω οτι θα μπορουσα να εχω καλα αποτεσματα απο μια χοριακη τωρα...εχεις ακουσει να σωζονται εγκυμοσυνες μετα απο τετοια περιοδο?να ελπιζω??? ο γιατρος σου τι σου ειχε πει για σενα?
παντως το στηθος μου ειναι ακομα πρησμενο!
λυπαμαι που δεν πηγαν καλα τα πραγματα με τη δικη σου εγκυμοσυνη!
ελπιζουμε παντα για ο΄τι καλυτερο!!!
φιλακια!!!! σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον. θα περιμενω νεα σου![/QUOTE]
ο γιατρος μου ειπε οτι δεν εχει σημασια το αιμα και να παω για χοριακη.εγω οπως λες και εσυ ειπα οτι ετσι οπως ειδα το αιμα και να ημουν το ειχα χασει και τελικα ετσι ηταν.μερικες φορες δεν πανε καλα τα πραγματα.μπορεις να το ελεγξεις γιατι εμενα το αιμα μου κρατησε 8 μερες ,ενω συνηθως εχω 4-5 μερες.ετσι το υποψιαστηκα και πηγα στον γιατρο μου.εσυ απο οτι καταλαβα ηταν λιγες οι μερες.δεν ξερω αν εχεις πιθανοτητες αλλα μπορεις να το κοιταξεις τουλαχιστον .ισως εισαι τυχερη που στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου.εγω στενοχωρηθηκα αλλα εχω ηδη 3 παιδια 2 μεγαλα και μια μικρουλα 27 μηνων.οποτε εχω αυτα και ειμαι ηρεμη.τωρα βεβαια δεν θελει ο αντρας μου τεταρτο και αυτο που εχασα τυχαιο ηταν.ελπιζω να εχεις καλα νεα.φιλακια:grin:

spr
02-10-11, 14:29
ο γιατρος μου ειπε οτι δεν εχει σημασια το αιμα και να παω για χοριακη.εγω οπως λες και εσυ ειπα οτι ετσι οπως ειδα το αιμα και να ημουν το ειχα χασει και τελικα ετσι ηταν.μερικες φορες δεν πανε καλα τα πραγματα.μπορεις να το ελεγξεις γιατι εμενα το αιμα μου κρατησε 8 μερες ,ενω συνηθως εχω 4-5 μερες.ετσι το υποψιαστηκα και πηγα στον γιατρο μου.εσυ απο οτι καταλαβα ηταν λιγες οι μερες.δεν ξερω αν εχεις πιθανοτητες αλλα μπορεις να το κοιταξεις τουλαχιστον .ισως εισαι τυχερη που στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου.εγω στενοχωρηθηκα αλλα εχω ηδη 3 παιδια 2 μεγαλα και μια μικρουλα 27 μηνων.οποτε εχω αυτα και ειμαι ηρεμη.τωρα βεβαια δεν θελει ο αντρας μου τεταρτο και αυτο που εχασα τυχαιο ηταν.ελπιζω να εχεις καλα νεα.φιλακια:grin:

καλημερα! σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.
θα το δω μαλλον απο βδομαδα που περιμενω παλι περιοδο. θα εχετε νεα μου τοτε!
να εισαι καλα!
πολλα φιλια!!!

silvia86
06-10-11, 20:29
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ. ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕ "ΤΕΛΕΙΟ ΣΠΕΡΜΑ" (ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ) ΚΑΙ ΕΓΩ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ (ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΛΕΝΕ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ). ΔΗΛΑΔΗ: ΟΡΜΟΝΕΣ ΟΚ, ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΟΚ ΟΛΑ ΟΚ) . ΗΛΙΚΙΑ 25. ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗΣΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ: ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ 28 ΗΜΕΡΩΝ. ΕΚΑΝΑ ΩΟΡΗΞΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ & ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΜΕΝΑ.(ΗΡΑΘΑΜΕ ΣΕ ΕΠΑΦΕΣ) 4 ΗΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΩΟΡΗΞΙΑ ΕΙΔΑ 2-3 ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ. ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ.Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ 36.9-37.1. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΑ-ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΠΡΗΣΤΗΚΕ ΦΟΒΕΡΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ. ΧΘΕΣ ΞΕΠΡΗΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΝΟΥΣΑ ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΕΡΧΕΤΕ Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΦΕ ΑΛΛΑ ΣΚΟΥΡΟ ΚΑΦΕ "ΑΙΜΑ?". ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ? ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΜΕΘΑΥΡΙΟ. ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 26Η ΗΜΕΡΑ.Α! ΚΑΙ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΤΩΡΑ 36.5 :confused:.
http://www.parents.gr/forum/images/statusicon/user_online.gif http://www.parents.gr/forum/images/buttons/reputation.gif (http://www.parents.gr/forum/reputation.php?p=2168071) http://www.parents.gr/forum/images/buttons/report.gif (http://www.parents.gr/forum/report.php?p=2168071) http://www.parents.gr/forum/images/buttons/edit.gif (http://www.parents.gr/forum/editpost.php?do=editpost&p=2168071)

dimitris soula
06-10-11, 23:22
σου εγραψα στο αλλο σαιτ να πας για χοριακη και μαλιστα αμεσως για να δεις τι γινεται.ελπιζω να εισαι και να σου πανε ολα καλα.περιμενω νεα σου φιλακια

evri
22-10-11, 19:58
kalhspera! exw elef8eres sxeseis me ton antra m tous teleftaious 3 mhnes..aftes oi meres einai oi gonimes m k exoume ka8hmerinh epafh.shmera eida sta kolpika ygra ena ixnos aimatos,prepei na anhsyxw?

Whispering
23-10-11, 20:58
Καλησπέρα! Γράφω για πρώτη φορά, ενώ σας διαβάζω εδώ και τρεις μήνες περίπου. Θα ήθελα τη γνώμη σας και στο δικό μου ζήτημα, που είναι παρόμοιο...Ηλικία 37. Κύκλος σταθερός (26-27 ημερών). Διεγνωσμένη υδροσάπιγγα δεξιά, ελαχίστως ανοιχτή. Αριστερή σάλπιγγα διαβατή. Προσπαθούμε για σύλληψη δύο μήνες περίπου. Η περίοδος μου ήρθε ακριβώς την 26η ημέρα (22/10). Είμαι στην δεύτερη ημέρα. Η ροή είναι κανονική. Το αίμα κόκκινο και διαυγές(ελαφρύ), καθαρό. Πρώτη φορά πονάω τόσο πολύ στην κοιλιά. (ο πόνος δεν φεύγει ούτε με αναλγητικά, όπως συνήθως. Σήμερα πήρα τρία αναβράζοντα και πάλι δεν μπορώ να πω ότι είμαι εντάξει). Και χθες και σήμερα ξυπνάω στις 8.00π.μ. από τους πόνους αυτούς. Πριν την περίοδο, είχα για 15 μέρες πρησμένη κοιλιά, πρησμένο και ευαίσθητο στήθος. Η θερμοκρασία μου ήταν για 15 ημέρες 37 - 37,5. Γενική κόπωση. Τώρα η θερμοκρασία μου (με περίοδο) είναι στους 37 βαθμούς, και παρατήρησα έντονες τις φλέβες στην (πρησμένη)κοιλιά και στο στήθος. Οι θηλές ελαφρώς πιο σκούρες. Υπάρχει λέτε περίπτωση να είμαι έγκυος με περίοδο; Γιατί η θερμοκρασία μου δεν έχει πέσει στη φυσιολογική τιμή (36,6); Επίσης, το πρόσωπό μου φαίνεται συνεχώς κουρασμένο και έχω παρατηρήσει και μια ελαφριά τριχόπτωση.
Θα ήθελα τη γνώμη σας γιατί ενώ ποθώ την εγκυμοσύνη, φοβάμαι μήπως όλα αυτά είναι ενδείξεις για κάτι κακό...Τι λέτε;
Σας ευχαριστώ...

dimitris soula
27-10-11, 21:47
Καλησπέρα! Γράφω για πρώτη φορά, ενώ σας διαβάζω εδώ και τρεις μήνες περίπου. Θα ήθελα τη γνώμη σας και στο δικό μου ζήτημα, που είναι παρόμοιο...Ηλικία 37. Κύκλος σταθερός (26-27 ημερών). Διεγνωσμένη υδροσάπιγγα δεξιά, ελαχίστως ανοιχτή. Αριστερή σάλπιγγα διαβατή. Προσπαθούμε για σύλληψη δύο μήνες περίπου. Η περίοδος μου ήρθε ακριβώς την 26η ημέρα (22/10). Είμαι στην δεύτερη ημέρα. Η ροή είναι κανονική. Το αίμα κόκκινο και διαυγές(ελαφρύ), καθαρό. Πρώτη φορά πονάω τόσο πολύ στην κοιλιά. (ο πόνος δεν φεύγει ούτε με αναλγητικά, όπως συνήθως. Σήμερα πήρα τρία αναβράζοντα και πάλι δεν μπορώ να πω ότι είμαι εντάξει). Και χθες και σήμερα ξυπνάω στις 8.00π.μ. από τους πόνους αυτούς. Πριν την περίοδο, είχα για 15 μέρες πρησμένη κοιλιά, πρησμένο και ευαίσθητο στήθος. Η θερμοκρασία μου ήταν για 15 ημέρες 37 - 37,5. Γενική κόπωση. Τώρα η θερμοκρασία μου (με περίοδο) είναι στους 37 βαθμούς, και παρατήρησα έντονες τις φλέβες στην (πρησμένη)κοιλιά και στο στήθος. Οι θηλές ελαφρώς πιο σκούρες. Υπάρχει λέτε περίπτωση να είμαι έγκυος με περίοδο; Γιατί η θερμοκρασία μου δεν έχει πέσει στη φυσιολογική τιμή (36,6); Επίσης, το πρόσωπό μου φαίνεται συνεχώς κουρασμένο και έχω παρατηρήσει και μια ελαφριά τριχόπτωση.
Θα ήθελα τη γνώμη σας γιατί ενώ ποθώ την εγκυμοσύνη, φοβάμαι μήπως όλα αυτά είναι ενδείξεις για κάτι κακό...Τι λέτε;
Σας ευχαριστώ...
τωρα ειδα την ιστορια σου,αν και ειναι αργα τωρα καλα θα ηταν να ρωτουσες τον γιατρο σου αν εχεις υποψιες οτι κατι δεν παει καλα.εγω εχω φιλες που ηταν εγκυες και ειχαν περιοδο μεχρι τους τρεις και τους τεσσερις μηνες.ελπιζω να εισαι εγκυος και ολα να πανε καλα.φιλακια

Whispering
27-10-11, 23:23
dimitris soula
ευχαριστώ πολύ. Μάλλον ήταν η ιδέα μου...
Για την ώρα φαίνεται να επανήλθαν τα πράγματα στη φυσιολογική τους κατάσταση...

Να 'σαι καλά...:)

dimitris soula
28-10-11, 09:25
dimitris soula
ευχαριστώ πολύ. Μάλλον ήταν η ιδέα μου...
Για την ώρα φαίνεται να επανήλθαν τα πράγματα στη φυσιολογική τους κατάσταση...

Να 'σαι καλά...:)
συγνωμη που αργησα! ελπιζω να τα καταφερεις!!!φιλακια

velena
30-10-11, 15:39
καλησπερα...εχώ να κάνω μια ερώτηση...περιμενα περιοδο 29-30 οκτωβριου, στις 27 είχα μόνο λίγα καφέ υγρα ολη μερα, στις 28 μου ήρθε περίοδος με πολλους πόνους(όπως πάντα βέβαια) και με αρκετά μεγάλη ροή,στις 29 λιγότερο και σήμερα λίγα απο αυτα τα καφε υγρά πάλι...μου φαίνεται περιεργο το να κράτησε τόσο λιγο η περίοδος μου..συνήθως κρατάει περισσοτερο..έχετε καμια ιδέα?

dimitris soula
30-10-11, 15:47
πρωτα απο ολα εχεις ελευθερες επαφες και συνηθως ποσο σου κραταει η περιοδος?παιζουν ολα τα ενδεχομενα αλλα πρεπει να μου απαντησεις για να μπορω να σε βοηθησω.
παντως παρε τηλ.τον γιατρο σου και ρωτα τον ,η μπορεις να κανεις μια χοριακη .εγω πριν 2 μηνες ειχα καθυστερηση μετα ειδα αιμα και επειδη ηταν περιεργη η ροη με εστειλε ο γιατρος μου για χοριακη και ανακαλυψαμε οτι ημουν εγκυος αλλα ειχε παλινδρομησει.αλλα εμενα ειχαν περασει μερες με το αιμα πριν παω για χοριακη .για αυτο παρε τηλ.τον γιατρο σου η κανε χοριακη.ελπιζω να εχεις τα νεα που θες!!!μπορει βεβαια να ειναι και μια απλη ανωμαλια του κυκλου σου.ο γιατρος σου θα σου πει.φιλακια

velena
30-10-11, 16:24
ναι έχουμε ελεύθερες επαφές με τον αντρα μου εδώ και δύο μήνες που προσπαθούμε για παιδακι..κανονικά μου κρατάει 5-6 μέρες και τις 2 τελευταιες έχω καφέ υγρα..αυτη τη φορά μου ήρθε 2 μέρες νωρύτερα ενώ πονούσε η κοιλιά μου απο μια βδομάδα πριν περιπου...έχω τεστακι στο σπιτι αλλα δεν θέλω να το κάνω γιατι σκεφτομαι μήπως απλά έτυχε και εγώ φαντάζομαι διαφορα επειδη το θελω..καταλαβαίνω οτι κανένας δεν μπορει να μου απαντήσει με σιγουριά σε κάτι τετοιο περά απο το γιατρο...ευχαριστω πάντως για την άμεση απάντηση σου...

dimitris soula
30-10-11, 16:30
το τεστ μπορεις να το κανεις αφου μαλιστα το εχεις και στο σπιτι.τι περιμενεις καλε?αφου πιστευεις οτι κατι δεν παει καλα με την περιοδο σου και απο αυτα που γραφεις ,της ιδιας γνωμης ειμαι και εγω.ξερεις ποσες ηταν εγκυες και ειχαν αιμα?.κανε το και μετα αναλογα βλεπουμε τι κανουμε.εγω δεν ειμαι και των τεστ,υποστηριζω μονο την χοριακη,αλλα κανε το και αυριο μια χοριακη.ελπιζω σε καλα αφου το προσπαθειτε κιολας!!!περιμενωωωωω καλα νεα :p:p:p

k_loulou
01-11-11, 16:16
Κορίτσια τα φώτα σας...Λοιπόν είχα περίοδο στις 3/10 και ωορρηξία στις 19/10 (με τεστ ωορρηξιας) Στις 29/10, 30/10 ειδα λιγο καφε και μετά αίμα ..ελαχιστο ομως ..σημερα παλι τπτ. Εχω κυκλο καθε 26 με 27 μέρες. Πηγα και έκανα β χορικη σήμερα και βγηκε αρνητικη...τι μπορεί να συμβαίνει?? πειτε μου σας παρακαλω την γνώμη σας!!!!!

Whispering
01-11-11, 23:12
k_loulou
από όσα έχω διαβάσει, νομίζω ότι μάλλον πρέπει να επαναλάβεις τη χοριακή σε λίγες μέρες. Ίσως να είναι λίγο νωρίς και να μην έδειξε...Με βάση αυτά που λες, είναι πιθανόν να έχεις συλλάβει, εκτός και αν το αίμα που είδες ήταν όντως περίοδος (που για κάποιο λόγο έχει διαταραχθεί)... Λέω να αφήσεις να περάσουν λίγες μέρες (5-6) και να ξανακάνεις τη χοριακή. Επίσης μια επίσκεψη-ερώτηση στο γυναικολόγο σου, δεν θα έβλαπτε...μπορεί να σε διαφωτίσει...
Ελπίζω να σε βοήθησα...και σου εύχομαι το καλύτερο να έχει συμβεί!!!!:p

k_loulou
01-11-11, 23:21
Σε ευχαριστω παρα πολυ...μιλησα και με την γυναικολογο και μου ειπε και εκεινη να περιμενουμε...ελπιζω να πανε καλα και να μην εχω καποιου ειδους διαταραχη (αν και ποτε ως τωρα δεν ειχα )

Whispering
02-11-11, 00:21
Ελπίζω να είναι όλα καλά...
Κάτι μου λέει ότι θα είναι θετικά...:D
Περιμένουμε νέα σου...
Φιλια!

neraida11
02-11-11, 00:29
ελπιζω αυριο να μας εχεις ενα καλο νεο

dimitris soula
03-11-11, 11:08
Κορίτσια τα φώτα σας...Λοιπόν είχα περίοδο στις 3/10 και ωορρηξία στις 19/10 (με τεστ ωορρηξιας) Στις 29/10, 30/10 ειδα λιγο καφε και μετά αίμα ..ελαχιστο ομως ..σημερα παλι τπτ. Εχω κυκλο καθε 26 με 27 μέρες. Πηγα και έκανα β χορικη σήμερα και βγηκε αρνητικη...τι μπορεί να συμβαίνει?? πειτε μου σας παρακαλω την γνώμη σας!!!!!
ισως να εκανες νωρις την χοριακη,οποτε κανε λιγο υπομονη οπως σου ειπε και η γιατρος σου και ξανακανε χοριακη να δεις τι γινεται.ελπιζω να εχεις ευχαριστα νεα ,φιλακια πολλα και περιμενουμε τα νεα σου!:p

velena τι εγινε τελικα?πηγες για εξεταση ?περιμενω τα νεα σου και ελπιζω να ειναι καλα!!!φιλακιααα

Liliko
07-11-11, 12:47
Καλημέρα σε όλες σας!Είμαι καινούρια στο site σας αλλά το διαβάζω συχνά.Είμαι νιόπαντρη,και εδώ και λίγο καιρό,προσπαθούμε για παιδάκι!Αυτή τη φορά,ένιωθα περίεργα...Είχα καούρες στο στομάχι έντονες,κούραση τρομερή,πονοκέφαλο σχεδόν κάθε μέρα,πόνο και πρήξιμο στο στήθος και πόνο στην κοιλιά.Εχθές λοιπόν(ήμουνα στις μέρες να αδιαθετήσω) μετά από έντονους πόνους στην κοιλιά, πήγα στο μπάνιο, και είχα τα πρώτα καφέ!!Για να μη μακρυγορώ, έτσι είμαι ακόμα και σήμερα(πράγμα που δεν μου έχει ξανά συμβεί)...Πονάει αρκετά η κοιλιά μου,αλλά έχω περιοριστεί στα καφέ υγρά και τίποτα παραπάνω!Ο πόνος στο στήθος και ο πονοκέφαλος παραμένουνε...Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης ενώ έχω αυτά τα σημάδια περιόδου?

maela
07-11-11, 13:08
Οταν εμεινα εγκυος ειχα λιγα καφετια για 24 ωρες... σαν αυτα στο τελειωμα της περιοδου και μετα τπτ ξανα.Ετσι την ψιλιαστικα γτ δεν μου ειχε ξανασυμβει.Αλλα συπτωματα δεν θυμαμαι γτ ηταν ο μοναδικος μηνας που δεν ειχα προσεξει!

Liliko
07-11-11, 13:10
Και εμένα δεν μου έχει ξανα συμβεί,για αυτό και απορώ...Συνήθως από τη πρώτη κιόλας μέρα,έχω κανονική ροή...

Liliko
07-11-11, 15:24
Βέβαια ο κύκλος μου είναι σταθερός και πρώτη φορά μου συναίβει αυτό..Υποθέτω πως αν ήτανε κάποιο κρύωμα θα πονούσα κ περισσότερο.Μιας και εμένα είναι αρκετά επόδυνη η περίοδος μου,αυτή τη φορά,εχω ναι μεν πόνο αλλά περισσότερο σα κράμπες...Δώστε μου κάποιες συμβουλές...το θέλω τόσο πολύ που απο μόνη μου δεν μπορώ να σκεφτώ λογικά.

Whispering
09-11-11, 14:53
Liliko, νομίζω ότι η φάση που βρίσκεσαι είναι δύσκολο να ερμηνευθεί...Και τα δύο θα μπορούσαν να ισχύουν: και περιόδος (για κάποιο λόγο διαταραγμένη) και εγκυμοσύνη:D...τι να πω; Μάλλον χρειάζεται να περιμένεις λίγο για να σιγουρευτείς...ξέρω ότι είναι δύσκολο! Και αν δεις ότι σε 2-3 μέρες δεν έχει έρθει η περίοδος κανονικά, κάνε μια επίσκεψη ή ερώτηση στο γιατρό σου...αυτός θα σε καθοδηγήσει...Υπάρχουν βέβαια και τα τεστ εγκυμοσύνης ή μια χοριακή που μπορούν να δώσουν ένα στίγμα της κατάστασής σου...
Εύχομαι να είναι θετικά τα αποτελέσματα;)...
Περιμένουμε νέα σου....

dimitris soula
14-11-11, 20:42
καλησπερα κοριτσια.χαθηκα γιατι εχασα τον μπαμπα μου στις 8 νοεμβριου.ειχε καρκινο στον πνευμονα και εκανε μετασταση στον εγκεφαλο.τουλαχιστον δεν υπεφερε.συγνωμη που γραφω εδω για αυτο αλλα ειστε σαν δικοι μου ανθρωποι.
ελπιζω να ειστε ολες καλα.φιλια

@παπακι
15-11-11, 08:06
καλημέρα κορίτσια,εγώ είχα 3 μέρες καθυστέρηση και έκανα ένα τεστ το οποίο βγήκε θετικό η γραμμή ήταν όμως αχνή την ίδια μέρα έκανα και χοριακή 6,2 και μετά αδιαθέτησα. Δεν έχει περάσει εβδομάδα απο τη χοριακή για να την επαναλάβω έχω πολλή αγωνία τι να κάνω έχω ελαχιστη ροή και λίγο περισσότερο κατα την ούρηση.Φοβάμαι πολυ μην έχει γινει κάτι κακό γιατι δεν θα το αντεξω για δευτερη φορά

newbie G
15-11-11, 08:28
καλημέρα κορίτσια,εγώ είχα 3 μέρες καθυστέρηση και έκανα ένα τεστ το οποίο βγήκε θετικό η γραμμή ήταν όμως αχνή την ίδια μέρα έκανα και χοριακή 6,2 και μετά αδιαθέτησα. Δεν έχει περάσει εβδομάδα απο τη χοριακή για να την επαναλάβω έχω πολλή αγωνία τι να κάνω έχω ελαχιστη ροή και λίγο περισσότερο κατα την ούρηση.Φοβάμαι πολυ μην έχει γινει κάτι κακό γιατι δεν θα το αντεξω για δευτερη φορά

Δεν χρειάζεται να περιμένεις ολόκληρη βδομάδα για να επαναλάβεις τη χοριακή. Πήγαινε σήμερα κιόλας, έτσι ώστε να ξέρεις τι γίνεται. Και μετά πάρε τηλέφωνο το γιατρό σου.

mylittlestar
15-11-11, 08:59
Κορίτσια καλημέρα,
αυτό το μήνα τα πραγματα ήταν περίεργα και για εμένα, μετά την ωορρηξία άρχισαν πονάκια και τραβήγματα στην αριστερή πλευρά (απ'όπου έγινε και ωορρηξία), η περίοδος μου κρατάει πάντα 4 μέρες. Στις 9/11 ήρθαν κάποια καφέ υγρα, μέχρι το βράδυ δεν είχα παρα μόνο καφέ, ώσπου άρχισα να πονάω πάρα πολύ και μόνο όταν πήγαινα τουαλέτα υπήρχε μια σχετική ροή αίματος (αλλά περισσότερο πηγμένο).
Την επόμενη μέρα είχα ελάχιστο αίμα, την 3η μέρα σταμάτησε το αίμα και είχα μόνο καφέ τα οποία συχεχίστηκαν πολύ λίγο μέχρι και 14/11.
Πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο, πάντα την τέταρτη ημέρα τελείωνα και πάντα είχα κανονικότατη ροή...
Αυτή τη φορά πέρα από το πρήξιμο στη κοιλιά δεν είχα κανένα άλλο σύμπτωμα(στήθος κλπ)..

Πραγματικά δεν ξέρω τι να πώ...οι φίλες μου με ρωτούν "ρε μήπως είσαι έγκυος???"
Υπάρχει τέτοια περίπτωση? Δεν θα είχα άλλα συμπτώματα??

eirini ag
15-11-11, 19:46
Καλησπερα σε ολες!!!Και καλως σας βρηκα,εχω καιρο να γραψω.Λοιπον εχω ενα θεματακι,αν μπορειτε βοηθειστε!!!Εχω σταθερο κυκλο 30 ημερες,παντα ειχα πολυ αιμα και 7 μερες διαρκεια.Τις τελευταιες φορες το αιμα ειναι λιγο μειωμενο και σταματαει στις 5 ημερες.τελος παντων,δεν εδωσα σημασια.Τον τελευταιο καιρο,αισθανομαι οτι κουραζομαι πολυ ευκολα,νευριαζω με το παραμικρο και τσακωνομαι ολη μερα!!!!Οι ημικρανιες μου εχουν πυκνωσει,εκει που παθαινα μια φορα το τριμηνο,τωρα με επιασαν 3 φορες μεσα στο Σεπτεμβρη και μια τον Οκτωβρη.Σκεφτηκα μηπως ειναι καμια ορμονικη διαταραχη(ο θυρεοειδης μου πχ) και εμεινα στο να παω να κανω καμια εξεταση,δεν πηγα ακομη βεβαια... Το περιεργο ομως εχει ξεκινησει εδω και δυο εβδομαδες:νιωθω ενα τικ-τικ στην κοιλια και τις τελευταιες δυο μερες νιωθω κατι σαν αυτα τα τραβηγματακια που ενιωθα οταν ημουν εγκυος στην Ελενη μου.Δε νομιζω να ειναι η ιδεα μου,γιατι μου συμβαινει σε ασχετες στιγμες κι οχι οταν το σκεφτομαι.Απο τη μια λεω οτι ειναι τρελλο να ειμαι εγκυος,αφου εχω περιοδο,αλλα απο την αλλη ειναι πολυ χαρακτηριστικο αυτο που νιωθω.Να παω για τεστ ή θα με παρουν για τρελλη?!:lol:Εχει συμβει σε καμια κοπελα κατι αντιστοιχο?

eirini ag
15-11-11, 20:13
Α,παρελειψα να σας πω οτι εχω παρει κανα δυο κιλα τελευταια και εχει ψιλοπεταχτει η κοιλια μου.Μπορει να ειναι κατι αλλο?

dimitris soula
19-11-11, 09:13
Καλησπερα σε ολες!!!Και καλως σας βρηκα,εχω καιρο να γραψω.Λοιπον εχω ενα θεματακι,αν μπορειτε βοηθειστε!!!Εχω σταθερο κυκλο 30 ημερες,παντα ειχα πολυ αιμα και 7 μερες διαρκεια.Τις τελευταιες φορες το αιμα ειναι λιγο μειωμενο και σταματαει στις 5 ημερες.τελος παντων,δεν εδωσα σημασια.Τον τελευταιο καιρο,αισθανομαι οτι κουραζομαι πολυ ευκολα,νευριαζω με το παραμικρο και τσακωνομαι ολη μερα!!!!Οι ημικρανιες μου εχουν πυκνωσει,εκει που παθαινα μια φορα το τριμηνο,τωρα με επιασαν 3 φορες μεσα στο Σεπτεμβρη και μια τον Οκτωβρη.Σκεφτηκα μηπως ειναι καμια ορμονικη διαταραχη(ο θυρεοειδης μου πχ) και εμεινα στο να παω να κανω καμια εξεταση,δεν πηγα ακομη βεβαια... Το περιεργο ομως εχει ξεκινησει εδω και δυο εβδομαδες:νιωθω ενα τικ-τικ στην κοιλια και τις τελευταιες δυο μερες νιωθω κατι σαν αυτα τα τραβηγματακια που ενιωθα οταν ημουν εγκυος στην Ελενη μου.Δε νομιζω να ειναι η ιδεα μου,γιατι μου συμβαινει σε ασχετες στιγμες κι οχι οταν το σκεφτομαι.Απο τη μια λεω οτι ειναι τρελλο να ειμαι εγκυος,αφου εχω περιοδο,αλλα απο την αλλη ειναι πολυ χαρακτηριστικο αυτο που νιωθω.Να παω για τεστ ή θα με παρουν για τρελλη?!:lol:Εχει συμβει σε καμια κοπελα κατι αντιστοιχο?
να πας για χοριακη να δεις αν τρεχει τιποτα.εγω εχω φιλη που ηταν 3 μηνων εγκυος και δεν το ηξερε γιατι ειχε κανονικα περιοδο.ελπιζω να εχεις το αποτελεσμα που επιθυμεις.φιλια
Κορίτσια καλημέρα,
αυτό το μήνα τα πραγματα ήταν περίεργα και για εμένα, μετά την ωορρηξία άρχισαν πονάκια και τραβήγματα στην αριστερή πλευρά (απ'όπου έγινε και ωορρηξία), η περίοδος μου κρατάει πάντα 4 μέρες. Στις 9/11 ήρθαν κάποια καφέ υγρα, μέχρι το βράδυ δεν είχα παρα μόνο καφέ, ώσπου άρχισα να πονάω πάρα πολύ και μόνο όταν πήγαινα τουαλέτα υπήρχε μια σχετική ροή αίματος (αλλά περισσότερο πηγμένο).
Την επόμενη μέρα είχα ελάχιστο αίμα, την 3η μέρα σταμάτησε το αίμα και είχα μόνο καφέ τα οποία συχεχίστηκαν πολύ λίγο μέχρι και 14/11.
Πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο, πάντα την τέταρτη ημέρα τελείωνα και πάντα είχα κανονικότατη ροή...
Αυτή τη φορά πέρα από το πρήξιμο στη κοιλιά δεν είχα κανένα άλλο σύμπτωμα(στήθος κλπ)..

Πραγματικά δεν ξέρω τι να πώ...οι φίλες μου με ρωτούν "ρε μήπως είσαι έγκυος???"
Υπάρχει τέτοια περίπτωση? Δεν θα είχα άλλα συμπτώματα??
δεν ειναι απαραιτητο οτι θα ειχες αλλα συμπτωματα.εγω στη θεση σου θα εκανα μια εξεταση χοριακης για να ξερω αν τρεχει κατι.ελπιζω να εχεις τα νεα που θες.φιλακια
γιατι περιμενεις ?πηγαινε να κανεις επαναληψη χοριακης να δεις τι γινεται.ελπιζω ολα να ειναι καλα για σενα.φιλακια

γωγώGR
19-11-11, 21:00
Καλησπέρα σε όλους!!! διαβάζω αρκετό καιρό το site και σήμερα είπα να γράψω κι εγώ για μια απορία που έχω... Έχω συγκινηθεί πολύ με τις ιστορίες που έχω βρει εδώ και νοιώθω πολύ οικεία με τους χρήστες, κι ας μου είναι όλοι άγνωστοι!! Ασ σας πω λοιπόν και τα δικά μου : Ξεκινήσαμε προσπάθειεσ για μπεμπέ (πρώτος μήνας) και είχαμε επαφές όλες τις γόνιμες μέρεσ μου. Εγω περίμενα περίοδο στις 19.11. Ολες αυτές τις μέρες είχα κούραση αρκετή, με το παραμικρό λαχάνιαζα, κοιμόμουν αρκετά (ετσι νομίζω δηλαδή!) και είχα εντονο πρήξιμο, και κοιλιά και στήθος. Στισ 18.11 όμως είχα αίμα (πιο πολυ καφε σκουρο δηλ.) μονο όταν σκουπίστηκα, και μετά τίποτα!!! έχω μονάχα κατι καφέ πολύ πολύ πολύ λιγα και πιο πολύ μοιάζουν βλενόδεις... αν το περιγράφω και σωστά.. Στήθος και κοιλιά δεν ξεπρήστηκαν, ούτε όμως και πονάω... Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος? Ή απλά θέλω τόσο πολύ και με βολεύει να το σκεφτομαι??
Σας παρακαλώ ξέρει καμία να με διαφωτίσει??
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!! ΦΙλιά σε όλες σας!!!
Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν

Whispering
20-11-11, 01:23
γωγώGR καλώς όρισες!!!:D
Και εγώ είμαι σχετικά καινούργια αλλά θα προσπαθήσω να σου φανώ χρήσιμη...(Έχω κι εγώ αυτό το θέμα σε αυτό τον κύκλο)
Τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης πολλές φορές είναι ιδια με αυτά της περιόδου...και κάπως έτσι παιδευόμαστε όλες μας...

Αν σου έχει έρθει περίοδος που δεν μοιάζει με όλες τις υπόλοιπες, είναι πιθανό να οφείλεται σε εγκυμοσύνη, αλλά δεν είναι και σίγουρο. Μπορεί αυτή η διαφορά να οφείλεται και σε άλλους λόγους... Αυτό που μπορείς να κάνεις -κατά τη γνώμη μου- είναι να περιμένεις λίγο για να δεις μήπως η ροή και το χρώμα της περιόδου πάρουν τη συνηθισμένη τους μορφή... Αν όχι, κάνεις ένα τεστ εγκυμοσύνης για να σιγουρευτείς ή μια χοριακή. Αν είναι θετικά τα παραπάνω τεστ και είσαι έγκυος :D, τότε το αίμα που είδες, μάλλον θα σημαίνει την εμφύτευση του γονιμοποιημένου ωαρίου στη μήτρα!!! Στο εύχομαι!!!;) Βέβαια, πάντα μπορείς να συμβουλευτείς και το γυναικολόγο σου. Αυτός θα ξέρει καλύτερα...
Ελπίζω να βοήθησα λιγάκι...
Περιμένουμε νέα σου...:p

γωγώGR
20-11-11, 09:29
Καλημέρα whispering!!! ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντησή σου... ευτυχώς έχω με κάποιον να μοιραστώ τις απορίες μου, γιατί δε θέλω να αναστατώσω αδερφή, μαμά και μετά να τους το πάρω πίσω!! :p Από χτες που έγραψα έχει αλλάξει το εξής... δεν έχω τίποτα.. ούτε καφέ ούτε κόκκινα! τίποτα! ούτε στο χαρτι... Βασικά κόκκινο δεν είχα καθόλου..
κι εγώ σκέφτομαι να περιμένω και σήμερα και αύριο να κάνω τεστ και βλέπουμε!
ευχαριστώ και πάλι!!!! καλή σου μέρα!!! (θα ενημερώσω για εξελήξεισ!!!!):p

maela
20-11-11, 11:34
Καλημερα γωγώGR (http://www.parents.gr/forum/member.php?u=51424) !Οταν εμεινα εγκυος .. την μερα που περιμενα να αδιαθετισω.. ειχα καφε υγρα στο σκουπισμα "βλεννωδη" οπως λες.!Τα ειχα για 24 ωρες και οχι πολλα .. σαν το τελειωμα της περιοδου.Στην αρχη μπερδευτηκα οτι αδιαθετισα αλλα μετα πονηρευτηκα γτ δεν μου ειχε ξανασυμβει!Αλλοι γιατροι λενε οτι ειναι η εμφυτευση.. ο δικος μου ελεγε οτι ηταν ενα ειδος μικρης αποκολλησουλας!Παντως ειναι παρα πολυ πιθανο να εισαι!Σου ευχομαι καλα αποτελεσματα!

γωγώGR
20-11-11, 15:22
αχ Maela λες??? Ακόμα δεν έχω ίχνος καφε ή περιόδου.. Πήρα ένα τεστ.. λεω να το κάνω λιγο αργότερα.. Θα ενημερώσω για τα αποτελέσματα!!!
ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση!!!! :p

γωγώGR
20-11-11, 16:19
Κορίτσια... τρέμω!!! έκανα το τεστ και βγήκε ΘΕΤΙΚΟ!!!! παναγίτσα μου!! δεν το πιστεύω... υπάρχει περίπτωση λάθους??? τι κανω τώρα?? ωχ με επιασε πανικός!!! είμαι και μόνη μου... δεν έχω σε ποιον να το φωνάξω!! :)
Για πείτε μου κάποια... τι κάνω τώρα/?? ξανακάνω τεστ.. παω στο γιατρό αμέσως, περιμένω καποιες μέρεσ.. τι???
Ω Θεέ μου.. Θετικό!!! ΑΠίστευτο!!! είστε οι πρώτες που το μοιράζομαι!!!!
:lol:

dimmi
20-11-11, 16:21
Συγχαρητήρια! Είσαι εγγυούλα! Το πρώτο που κάνεις είναι να πας για χοριακή σε κάποιο μικροβιολογικό το συντομότερο και να τηλ. του γυναικολόγου σου!!!
:) :) :) Bravo!!!

γωγώGR
20-11-11, 16:25
ευχαριστώ πολύ dimmi!! ευχαριστώ!!! αύριο δηλαδή βουρ στο γιατρο... απιστευτο... :p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p

dimmi
20-11-11, 16:27
Ναι βούρ!!! Εκανε η Παναγία το θαύμα της πάλι!

γωγώGR
20-11-11, 16:32
:grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin:

Christab83
20-11-11, 17:52
Συγχαρητήρια!!!!!!!!!

γωγώGR
20-11-11, 19:58
ευχαριστώ πάρα πολύ! γουρλίδικο το site.. ελπίζω όλα να πανε καλα!!! :)

dimitris soula
20-11-11, 20:39
γωγωGR συγχαρητηρια!!! αυριο χοριακη και στον γυναικολογο σου αμεσως μετα!
περιμενουμε νεα σου.φιλακια

eirini ag
20-11-11, 20:46
dimitris soula ευχαριστω πολυ!Τελικα μαλλον ειμαι γιατι το ακουω κανονικα και η κοιλιτσα ειναι τουρλα!!!Την τριτη θα παω κατευθειαν για υπερηχο να δω οτι ειναι καλα!!!Συγχαρητηρια γωγω!Θα ενημερωσω απο τριτη βραδυ.Εχω ετοιμασει και τικερακι,ελπιζω να μην χαιρομαι τσαμπα και να ειναι ολα φυσιολογικα.:D

dimitris soula
20-11-11, 21:03
dimitris soula ευχαριστω πολυ!Τελικα μαλλον ειμαι γιατι το ακουω κανονικα και η κοιλιτσα ειναι τουρλα!!!Την τριτη θα παω κατευθειαν για υπερηχο να δω οτι ειναι καλα!!!Συγχαρητηρια γωγω!Θα ενημερωσω απο τριτη βραδυ.Εχω ετοιμασει και τικερακι,ελπιζω να μην χαιρομαι τσαμπα και να ειναι ολα φυσιολογικα.:D
ελπιζω ολα να ειναι οπως τα θελεις.περιμενω τα νεα σου με αγωνια.φιλακια πολλα

Whispering
21-11-11, 02:36
:D:D:D:D:D:D:D!!!!!!!!!
γωγώGR ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!
Να σου πάνε όλα καλά....περιμένουμε τα νέα σου....:D:D
Μπράβο...μπράβο...!!!!
Άντε να κολλήσουμε κι υπόλοιπες....χαχαχα!!!!;)

eirini ag, εύχομαι να είναι όλα εντάξει....:D

Φιλιά:-D
(http://www.parents.gr/forum/member.php?u=51424)

v & a
21-11-11, 09:07
μπραβο μπραβο κοριτσακια να μη σας χασουμε!!!! εσεις τουλαχιστον το καταλαβατε νωρις κ θα χαρειτε ολη τη διαδικασια(οχι σα κι εμενα στο 4ο!!!!:-o:-o:-o:-o:-o)

Liaki!
21-11-11, 10:32
Καλημέρα κοριτσάκια!!!
Ήθελα μια βοήθεια!!
Η πρωτελευταία μου περίοδος ήταν στις 08-10-11. εχω σταθερό κύκλο.
Τον οκτώβριο από την μέση του κύκλου και μετά άρχισα να έχω συμπτωματα όπως πολύ πρησμένο στήθος και απίστευτο πόνο στις θηλές, περίεργη ψυχολογια και πολλά κλάμματα, το στομάχι μου περίεργο και απίστευτη συχνοουρια. Γενικά ειδα συμπτώματα που είχα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη πριν παλλινδρομήσει. Στην αρχή έλεγα ειναι της φαντασίας μου.
Κάνω ένα τεστ πολύυυυυυ αχνο θετικό, κάνω 2ο μετά από μια εβδομαδα ήταν θετικο. Το έκανα μια εβδομάδα πριν την αναμενόμενη περίοδο τον Νοέμβρη.
Πάω στο μικροβιολογικο και εχω χωριακή 2... Τίποτα δηλαδή...
Μου ήρθε η περίοδος νωρίτερα... στις 06-11-11 αλλά πολύ περιεργη... εγώ κανονικά τις πρωτες 2 μέρες έχω πααααρα πολύ αίμα και μετα σταματαει και έχω πάρα πολύ λίγο. Αυτή τη φορά ήταν ακανόνιστη ροή. Είχα και λιγο αίμα αλλά στην 3η μέρα σταμάτησε και μετά μου ξαναήρθε με λίγα καφετί αιματάκι για άλλες 3 ημέρες.Επίσης είχε την ίδια μυρωδιά το αίμα όπως όταν είχε παλλινδρομήσει το μωρό μου και ακόμα πως σε κάθε περίοδο έχω κομμάτια(συγγνώμη για την έκφραση!:oops:) ενώ σε αυτήν τώρα ήταν καθαρό αίμα...
Ο πόνος στο στήθος εξακολουθεί και να είναι πρησμένο και ειδικά οι θηλές μου πονάνε απίστευτα..
Νοιώθω ένα γενικό πρήξιμο στο σώμα μου... και περίεργη ψυχολογία..
Προσπαθώ να λέω πως όλα είναι τυχαία και να μην τα σκέφτομαι, αλλά στριφογυρνάνε στο μυαλό μου... και φοβάμαι γιατί και η προηγούμενη εγκυμοσυνη μου παλλινδρόμησε γιατί είχα αίμα και νόμιζα ότι ήταν περίοδος .... και τότε έμαθα ότι ημουν 8w & 5d...
Λέτε να έχουμε πιάσει το σποράκι και να έχουμε κάποιο πρόβλημα; :confused::confused::confused:
Συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα και αν σας κουρασα... :oops::oops:

Christab83
21-11-11, 10:44
Καλημέρα κοριτσάκια!!!
Ήθελα μια βοήθεια!!
Η πρωτελευταία μου περίοδος ήταν στις 08-10-11. εχω σταθερό κύκλο.
Τον οκτώβριο από την μέση του κύκλου και μετά άρχισα να έχω συμπτωματα όπως πολύ πρησμένο στήθος και απίστευτο πόνο στις θηλές, περίεργη ψυχολογια και πολλά κλάμματα, το στομάχι μου περίεργο και απίστευτη συχνοουρια. Γενικά ειδα συμπτώματα που είχα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη πριν παλλινδρομήσει. Στην αρχή έλεγα ειναι της φαντασίας μου.
Κάνω ένα τεστ πολύυυυυυ αχνο θετικό, κάνω 2ο μετά από μια εβδομαδα ήταν θετικο. Το έκανα μια εβδομάδα πριν την αναμενόμενη περίοδο τον Νοέμβρη.
Πάω στο μικροβιολογικο και εχω χωριακή 2... Τίποτα δηλαδή...
Μου ήρθε η περίοδος νωρίτερα... στις 06-11-11 αλλά πολύ περιεργη... εγώ κανονικά τις πρωτες 2 μέρες έχω πααααρα πολύ αίμα και μετα σταματαει και έχω πάρα πολύ λίγο. Αυτή τη φορά ήταν ακανόνιστη ροή. Είχα και λιγο αίμα αλλά στην 3η μέρα σταμάτησε και μετά μου ξαναήρθε με λίγα καφετί αιματάκι για άλλες 3 ημέρες.Επίσης είχε την ίδια μυρωδιά το αίμα όπως όταν είχε παλλινδρομήσει το μωρό μου και ακόμα πως σε κάθε περίοδο έχω κομμάτια(συγγνώμη για την έκφραση!:oops:) ενώ σε αυτήν τώρα ήταν καθαρό αίμα...
Ο πόνος στο στήθος εξακολουθεί και να είναι πρησμένο και ειδικά οι θηλές μου πονάνε απίστευτα..
Νοιώθω ένα γενικό πρήξιμο στο σώμα μου... και περίεργη ψυχολογία..
Προσπαθώ να λέω πως όλα είναι τυχαία και να μην τα σκέφτομαι, αλλά στριφογυρνάνε στο μυαλό μου... και φοβάμαι γιατί και η προηγούμενη εγκυμοσυνη μου παλλινδρόμησε γιατί είχα αίμα και νόμιζα ότι ήταν περίοδος .... και τότε έμαθα ότι ημουν 8w & 5d...
Λέτε να έχουμε πιάσει το σποράκι και να έχουμε κάποιο πρόβλημα; :confused::confused::confused:
Συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα και αν σας κουρασα... :oops::oops:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!Εγώ αυτό που σου προτείνω είναι αν έχεις την παραμικρή ένδειξη ή ακόμα και υποψία ότι μπορεί να είσαι έγκυος να κάνεις ξανά μία χοριακή!Μην το αφήνεις!Και φυσικά να μιλήσεις με τον γιατρό σου!Μακάρι όλα να πάνε καλά!

Liaki!
21-11-11, 11:33
Καλημέρα κοριτσάκι μου!Εγώ αυτό που σου προτείνω είναι αν έχεις την παραμικρή ένδειξη ή ακόμα και υποψία ότι μπορεί να είσαι έγκυος να κάνεις ξανά μία χοριακή!Μην το αφήνεις!Και φυσικά να μιλήσεις με τον γιατρό σου!Μακάρι όλα να πάνε καλά!

Καλημερούδια σου!!
Σε ευχαριστώ πολυ για την γρήγορη απάντησή σου!!!
Έχω ενδείξεις και συνεχώς αυξάνονται.... Δηλάδη νοιώθω την ίδια υπνηλιά, την ίδια κούραση, φριχτους πονοκεφάλους, πόνους στην κοιλια, όπως επίσης μου έχουν πυκνώσει τα μαλλιά απότομα (κάτι απου είχε συμβεί στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και όταν παλλινδρόμησε και μέχρι να ηρεμήσουν οι ορμόνες για κανα 3μηνο είχα τριχόπτωση..ότι έβγαλα το έχασα!:shock::shock::shock:) Και γενικότερα συμπτώματα που είχα και στην προηγουμενη εγκυμοσύνη...
Απλά, καθομαι και σκέφτομαι, μήπως είναι του μυαλού μου όλες οι ενδείξεις επειδή θέλω πολύ ένα μωράκι;;; Και σκέφτομαι αυτό και με κρατάει από το να κάνω ενα τεστ... μην πάθω κανενα σοκ πάλι.. Θα το αφήσω (αν αντέξω..) κανα 2 μερούλες να δω πως θαπάνε τα συμπτώματα και θα κάνω ένα τεστάκι...
Υ.Γ. Άσε κιόλας που βλέπω την κοιλιά μου να πρήζεται λιγάκι σιγα σιγά και δεν ξέρω αν αυθυποβάλω τον εαυτο μου και πρήζεται ή αν πραγματικά πρήζεται... :confused::confused::confused::confused::shock::shock::shock::shock::-?:-?:-?

γωγώGR
21-11-11, 12:57
Πήρα τα αποτελέσματα της πρώτης χωριακής, 130... Ο γιατρός μου είπε ότι είναι νωρις γι'αυτο και η μικρη τιμη, θα κάνω αλλη μία σε δυο μερες.. πωπω!!! μ'εχει πιασει πανικός! (με την καλή έννοια).. Είναι και ο σύντροφός μου μακριά και είναι δύσκολο να χαρούμε παρεα... μόνο τηλεφωνικά!:p

Liaki.. αν έχεις υποψίες κάνε όπως λες υπομονή και κάνε το τεστ.. εγώ είπα θα έκανα υπομονη και έκανα το τεστ μια μέρα νωρίτερα απ'οτι έλεγα! δεν με απογοήτευσε... Και όσο για τα συμπτώματα, ηρέμησε και σκέψου αν όντως υπάρχουν.. αν τα νιώθεις είναι εκει αλλα δε αφήνεις τον εαυτο σου να το πιστεύψει για τυχον απογοήτευση.. Κι εγώ αισθανόμουν κούραση και ίσως λιγακι υπνηλια.. αλλά έλεγα ιδέα μου θα είναι... Και δεν ήταν!!!
Καλή επιτυχία λοιπον !!!!!

φιλιά σε όλες!!!!
φιλάκια πολλά κορίτσια!!!

Liaki!
21-11-11, 14:53
Πήρα τα αποτελέσματα της πρώτης χωριακής, 130... Ο γιατρός μου είπε ότι είναι νωρις γι'αυτο και η μικρη τιμη, θα κάνω αλλη μία σε δυο μερες.. πωπω!!! μ'εχει πιασει πανικός! (με την καλή έννοια).. Είναι και ο σύντροφός μου μακριά και είναι δύσκολο να χαρούμε παρεα... μόνο τηλεφωνικά!:p

Liaki.. αν έχεις υποψίες κάνε όπως λες υπομονή και κάνε το τεστ.. εγώ είπα θα έκανα υπομονη και έκανα το τεστ μια μέρα νωρίτερα απ'οτι έλεγα! δεν με απογοήτευσε... Και όσο για τα συμπτώματα, ηρέμησε και σκέψου αν όντως υπάρχουν.. αν τα νιώθεις είναι εκει αλλα δε αφήνεις τον εαυτο σου να το πιστεύψει για τυχον απογοήτευση.. Κι εγώ αισθανόμουν κούραση και ίσως λιγακι υπνηλια.. αλλά έλεγα ιδέα μου θα είναι... Και δεν ήταν!!!
Καλή επιτυχία λοιπον !!!!!

φιλιά σε όλες!!!!
φιλάκια πολλά κορίτσια!!!

Γωγούλα συγχαρητήριααααααααα!!!! Να έχεις μια ευχαριστη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!
Εύχομαι η πεμπεδόσκονή σου να πέσει πάνω μας και να μας κολλήσει για τα καλά!!!
Θα κάνω αύριο ένα τεστάκι να δούμε... Εύχομαι να είναι το χριστουγεννιάτικο δωρο μας....
Προσπαθώ να εντοπίσω αν όντως υπάρχουν συμπτώματα ή είναι του μυαλού μου ή μήπως είναι καμια ίωση.....
Αλλά τα νοιώθω... τα βλέπω... δεν ξέρω... φοβάμαι...
Θα μάθουμε σύντομα πάντως!!!!!
Φιλάκια πολλάαααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και στην κοιλίτσα ακόμα περισσότερα!!!

Christab83
21-11-11, 15:58
Γωγούλα συγχαρητήριααααααααα!!!! Να έχεις μια ευχαριστη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!
Εύχομαι η πεμπεδόσκονή σου να πέσει πάνω μας και να μας κολλήσει για τα καλά!!!
Θα κάνω αύριο ένα τεστάκι να δούμε... Εύχομαι να είναι το χριστουγεννιάτικο δωρο μας....
Προσπαθώ να εντοπίσω αν όντως υπάρχουν συμπτώματα ή είναι του μυαλού μου ή μήπως είναι καμια ίωση.....
Αλλά τα νοιώθω... τα βλέπω... δεν ξέρω... φοβάμαι...
Θα μάθουμε σύντομα πάντως!!!!!
Φιλάκια πολλάαααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και στην κοιλίτσα ακόμα περισσότερα!!!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!Όλες νιώθουμε τον φόβο ότι τα συμπτώματα που νιώθουμε είναι παιχνίδια του μυαλού μας!Και εγώ από την μία λέω δεν θα ασχοληθώ ξανά με συμπτώματα και από την άλλη πιάνω τον εαυτό μου να καταγράφει το παραμικρό που αισθάνομαι σαν σύμπτωμα!Θα γίνω παρανοϊκή στο τέλος!Κάνε αύριο μεθαύριο το τεστάκι ή την χοριακή και εύχομαι να είναι όντως το Χριστουγεννιάτικο δώρο σας!!!(το ίδιο δώρο έχω ζητήσει και εγώ από τον Άγιο Βασίλη!!!Σύμπτωση????? :wink:)

Liaki!
21-11-11, 17:55
Σε καταλαβαίνω απόλυτα!Όλες νιώθουμε τον φόβο ότι τα συμπτώματα που νιώθουμε είναι παιχνίδια του μυαλού μας!Και εγώ από την μία λέω δεν θα ασχοληθώ ξανά με συμπτώματα και από την άλλη πιάνω τον εαυτό μου να καταγράφει το παραμικρό που αισθάνομαι σαν σύμπτωμα!Θα γίνω παρανοϊκή στο τέλος!Κάνε αύριο μεθαύριο το τεστάκι ή την χοριακή και εύχομαι να είναι όντως το Χριστουγεννιάτικο δώρο σας!!!(το ίδιο δώρο έχω ζητήσει και εγώ από τον Άγιο Βασίλη!!!Σύμπτωση????? :wink:)

Σύμπτωση;;;;; Δεν νομίζω!!!!! Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν να είναι το χριστουγεννιάτικο δωρο τους!!!!
Θα σας πω νεοτερα αυριο το πρωί που θα κάνω το 1ο self clear
και αν βγει αρνητικό θα περιμένω αν θα έχω καθυστέρηση.. περιμένω να αδιαθετησω στις 06/12 ή στις 08/12...εύχομαι να μην έρθει...
Περιμένω και τα δικά σου νέα!!! ;);););););)

Christab83
21-11-11, 19:32
Σύμπτωση;;;;; Δεν νομίζω!!!!! Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν να είναι το χριστουγεννιάτικο δωρο τους!!!!
Θα σας πω νεοτερα αυριο το πρωί που θα κάνω το 1ο self clear
και αν βγει αρνητικό θα περιμένω αν θα έχω καθυστέρηση.. περιμένω να αδιαθετησω στις 06/12 ή στις 08/12...εύχομαι να μην έρθει...
Περιμένω και τα δικά σου νέα!!! ;);););););)

Θα περιμένω με αγωνία τα νέα σου!Και φυσικά θα σου πω και τα δικά μου όταν πάρω απόφαση να κάνω και εγώ την χοριακή!!!

Liaki!
21-11-11, 20:23
Θα περιμένω με αγωνία τα νέα σου!Και φυσικά θα σου πω και τα δικά μου όταν πάρω απόφαση να κάνω και εγώ την χοριακή!!!

Έχεις καθυστέρηση κοριτσάκι μου εσύ ή είσα στο μαρτυρικό ¨περίμενε την καθυστέρηση;¨

Christab83
21-11-11, 20:54
Δυστυχώς είμαι στο περίμενε!!!Περιμένω στα τέλη του μήνα. Από 26-30 δηλαδή...Άστα να πάνε!

Liaki!
21-11-11, 21:03
Δυστυχώς είμαι στο περίμενε!!!Περιμένω στα τέλη του μήνα. Από 26-30 δηλαδή...Άστα να πάνε!

ποποοοοο..... χάλια... και γω στις 06 με 08-12-11.....
αλλά θα κάνω το πρωί ένα τεστάκι να δω....
3 περιοχες γυρισα σημερα για να βρω φαρμακειο με την απεργια που εχουν...:shock::shock::shock::shock::shock:
και ενω έβρισκα φαρμακείο είχαν όλα το μονό self clear .. αν είναι δυνατόν... και τελικά κατέληξα στο 1ο φαρμακείο που του λέω ¨τελικα δωσε μου το μονό.. δεν μπορώ να περιμένω μέχρι το πρωί να πάρω το διπλό¨ και μου λέει θα σου δωσω 2 μονά στην τιμή του διπλού!!!! Τι καλοοος!!!! Πολύ χάρηκα!!!!!!!!!:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
Εγώ σκεφτόμουν να πέσω νωρίς για ύπνο για να μην έχω την μαρτυρική αναμονή μέχρι το πρωί.. να πράσουν δηλαδή οι ώρες χωρίς να τις βλέπω!!:shock::shock::shock::shock:
Δεν έχω πολλή αισιοδοξία μην τυχόν και πέσω από τα σύννεφα... προτειμώ να μου έρθει η χαρά παρά η λύπη..... :roll::roll::roll::roll:

eirini ag
22-11-11, 14:35
Καλησπερα σε ολες!Μπηκα να σας πω το κακογουστο αστειο που μου εκανε η τυχη:Οπως εγραψα πιο πανω,ημουν 100% σιγουρη οτι ειμαι εγκυος.Η κοιλια μου τουρλα,ενιωθα φτερουγισματα ολα κανονικα.Χτες πηγα στη γιατρο μου και μου λεει,δεν εισαι εγκυος!Μου εκανε και κολπικο και εξωτερικο υπερηχο
και δε φαινοταν τιποτα!Η μητρα αδεια!ΣΟΚ!!!:shock::shock::shock:Μου ειπε οτι μαλλον ειναι το εντερο μου.Και τωρα θα παω σε παθολογο να δω τι εχω τελικα...
Αν δεν ειχα κανει πρωτο παιδι,δεν θα σοκαριζομουν τοσο,θα το περιμενα οτι μπορει να ειναι κατι αλλο.Αλλα επειδη το εχω νιωσει,ειναι τοσο ιδια η αισθηση...θα ορκιζομουν οτι ειναι εγκυμοσυνη!!!Προς γνωση και συμμορφωση...:wink:

Liaki!
22-11-11, 16:11
Καλησπερα σε ολες!Μπηκα να σας πω το κακογουστο αστειο που μου εκανε η τυχη:Οπως εγραψα πιο πανω,ημουν 100% σιγουρη οτι ειμαι εγκυος.Η κοιλια μου τουρλα,ενιωθα φτερουγισματα ολα κανονικα.Χτες πηγα στη γιατρο μου και μου λεει,δεν εισαι εγκυος!Μου εκανε και κολπικο και εξωτερικο υπερηχο
και δε φαινοταν τιποτα!Η μητρα αδεια!ΣΟΚ!!!:shock::shock::shock:Μου ειπε οτι μαλλον ειναι το εντερο μου.Και τωρα θα παω σε παθολογο να δω τι εχω τελικα...
Αν δεν ειχα κανει πρωτο παιδι,δεν θα σοκαριζομουν τοσο,θα το περιμενα οτι μπορει να ειναι κατι αλλο.Αλλα επειδη το εχω νιωσει,ειναι τοσο ιδια η αισθηση...θα ορκιζομουν οτι ειναι εγκυμοσυνη!!!Προς γνωση και συμμορφωση...:wink:

Ειρηνάκι καλησπέρα! Θα ξεκινήσει καινουριος κύκλος και θα είσαι πιο φορτσάτη!!! ;););););)
Και θα δεις που θα είναι το χριστογεννιάτικο δωράκι μας!!!!!:D:D:D:D
Τα λέω για να τα ακούω και γω!! Γιατι και γω μια από τα ίδια είμαι...!:?:?:?:?:?

Liaki!
22-11-11, 16:15
Κοριτσάκια καλησπέρα!
Εγώ έκανα το πρωί τεστάκι και ήταν αρνητικό... Ακόμα δεν απογοητεύμαι ;););););).. θα περιμένω την καθυστέρηση!! Αν μου χτυπήσει την πόρτα!! ;);););)
Αλλιώς..... τα χριστούγεννα είναι μπροστά και θα του δώσουμε να καταλάβει!! Θα βάλουμε τους άντρες μας κάτω και θα δουν πρωτοχρονιά νωρίτερα!!!! χαχαχαχαχα;););););););););)
Εύχομαι σε όλες μια μεγάααααααλη καθυστερηση και μια μεγάαααααλη χωριακή!!!!

Liaki!
22-11-11, 16:19

Κοριτσάκι τι κάνεις; Πώς είσαι σήμερα:?:

Christab83
22-11-11, 16:49
Κοριτσάκι τι κάνεις; Πώς είσαι σήμερα:?:

Καλησπέρα καλή μου!Έκανες τελικά το τεστάκι ε?Εννοείται πως δεν πρέπει να απογοητευτείς είναι πολύ νωρίς ακόμα!Εγώ καλά είμαι.Εδώ αμφιταλαντεύομαι στο αν θα κάνω τεστ ή δεν θα κάνω!Από την μία λέω κρατήσου από την άλλη θέλω να τρέξω στο φαρμακείο!

Liaki!
22-11-11, 16:53
Καλησπέρα καλή μου!Έκανες τελικά το τεστάκι ε?Εννοείται πως δεν πρέπει να απογοητευτείς είναι πολύ νωρίς ακόμα!Εγώ καλά είμαι.Εδώ αμφιταλαντεύομαι στο αν θα κάνω τεστ ή δεν θα κάνω!Από την μία λέω κρατήσου από την άλλη θέλω να τρέξω στο φαρμακείο!

όχι ζουζουνίτσα μου... κρατησου...μην πας... είναι νωρις... κάτσε να φτάσει η μέρα της περιοδου σου.. εγώ όπως έλεγα εχθες, εψαχνα να βρω φαρμακειο, βρήκα, πήρα 2 τεστ και σήμερα μου ήρθαν τα υπόλοιπα τεστ που ειχα παραγγείλει απο το ιντερνετ και δεν πήγα να τα πάρω από την κουριερ για να μην μπω στον πειρασμο να τα κανω... ωσπου με πηραν τελικα εκεινοι τηλέφωνο και θα μου τα φερουν αυριο...:-?:-?:-?
θα δοκιμάσω την υπομονή μου τώρα που θα τα εχω μες στο σπίτι...:roll::roll::roll::roll:

Liaki!
22-11-11, 16:56
κοριτσάκι σου εστειλα πμ!

Christab83
22-11-11, 19:44
κοριτσάκι σου εστειλα πμ!

Σου έχω απαντήσει.;)

eirini ag
22-11-11, 21:06
Ειρηνάκι καλησπέρα! Θα ξεκινήσει καινουριος κύκλος και θα είσαι πιο φορτσάτη!!! ;););););)
Και θα δεις που θα είναι το χριστογεννιάτικο δωράκι μας!!!!!:D:D:D:D
Τα λέω για να τα ακούω και γω!! Γιατι και γω μια από τα ίδια είμαι...!:?:?:?:?:?
Ευχαριστω καλη μου!!!Ευχομαι να εχει κεφια ο Αη Βασιλης και να φερει πολλα τετοια δωρακια σε ολες!!!:D

Liaki!
22-11-11, 21:45
Ευχαριστω καλη μου!!!Ευχομαι να εχει κεφια ο Αη Βασιλης και να φερει πολλα τετοια δωρακια σε ολες!!!:D

Μακάρι!!!!! Φιλάκια πολλά!!!! καλά ρεκορ!!!!;););););););););););)

γωγώGR
25-11-11, 09:26
Καλημέρα κορίτσια!!! ΕΛπίζω να είστε όλες καλά!
Εγώ είμαι μια χαρούλα, έκανα και τη δευτερη χωριακη και ειχα 322..οπότε όλα φυσιολογικά (έφυγε το άγχος εξωμητριου, σωστά?)... και τώρα θα περιμένω το ραντεβου με το γιατρο για τον υπερηχο...
ΕΛπίζω όλες μα όλες να έχετε τα αποτελέσματα τα δικά μου και τα χριστούγεννα να είναι όλο εκπλήξεις και χαρμόσυνα μαντάτα!
Εύχομαι να πανε όλα καλά (και σε μένα που ακόμα είναι τοοοοοσο νωρίς :p) και θα τα λέμε, οκ????
Φιλάκια πολλά και τις γλυκές μου καλημέρες σε όλες!!!!!!!!!!!!!!;);););););););)

ksanthi
25-11-11, 09:29
Εγώ είμαι μια χαρούλα, έκανα και τη δευτερη χωριακη και ειχα 322..οπότε όλα φυσιολογικά (έφυγε το άγχος εξωμητριου, σωστά?)... και τώρα θα περιμένω το ραντεβου με το γιατρο για τον υπερηχο...
ΕΛπίζω όλες μα όλες να έχετε τα αποτελέσματα τα δικά μου και τα χριστούγεννα να είναι όλο εκπλήξεις και χαρμόσυνα μαντάτα!
Εύχομαι να πανε όλα καλά (και σε μένα που ακόμα είναι τοοοοοσο νωρίς :p) και θα τα λέμε, οκ????
Φιλάκια πολλά και τις γλυκές μου καλημέρες σε όλες!!!!!!!!!!!!!!;);););););););)

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα .

Liliko
25-11-11, 12:48
Kalhmera sas kai xronia polla se oses giortazoune!!Apo exthes exw xasei ton upno mou...Phga sto giatro,gia na kanw enan uperhxo na exw mia eikona dioti opws sas exw hdh pei prospathoume gia mwraki...Ola kala mou eipe htane,apla eide mia paxunsh ths mhtras...Mou eipe vevaia oti einai fusiologiko,eite giati perimenw periodo stis 4/12,eite giati ontws borei na exw meinei egkuos (kati pou akoma einai polu nwris na fanei) Diavazontas omws sto net shmera,apelpistika,dioti grafoune kati gia upogonitikothta,steirothta ktl,kai lew ti egine...Mhpws kserei kapoia apo esas na mou pei duo logakia??

Elenaki25
25-11-11, 12:54
Liliko καλημέρα! Βρε μην αγχώνεσαι και μην σκέφτεσαι αρνητικά!!! Αφού περιμένεις να αδιαθετήσεις (που σου εύχομαι να μην αδιαθετήσεις για τους επόμενους 10μήνες!!!), πως είναι δυνατόν να μην είναι το ενδομήτριο φουσκωμένο?? Εξάλλου ο γιατρός σου σου είπε τις δυο περιπτώσεις που μπορεί να ισχύουν (1ον περίοδος, 2ον εγκυμοσύνη). Οπότε χαλάρωσε και όλα καλά θα πάνε!!:)

veti
25-11-11, 12:55
Καλημερα Liliko!!!! Δεν υπαρχει λογος να εχεις ανχγος γιατι ο γιατρος σου σου εξηγησε τους λογους που η μητρα ειναι πιο παχια,για αυτο χαλαρωσε και μην ψαχνεις στο ιντερνετ και ζαλιζεις το κεφαλακι σου.Και εγω το εκανα αυτο πιο παλια και με ανχωνε περισοτερο.
ΑΑΑ περιμενουμε και μαζι περιοδο και εγω 4/12 περιμενω,ευχομαι να μην μας ερθει καθολου.
Εσεις προσπαθειτε καιρο?Εμεις ειμαστε στον 3 μηνα προσπαθειας.

Liliko
25-11-11, 13:10
Eimaste ston 2 mhna pou kanoume prospatheia,alla gia na eimai eilikrinhs,o prwtos htane ligo leipsos logw kapoiwn thematwn...Sas euxaristw eilikrina gia tis apanthseis sas kai pragmatika euxomai k se esena olopsuxa na mhn adiathethseis stis 4/12 alla na kaneis to testaki k na rozhsei...Apla auto pou ontws ithela na mathw einai an pragmati an eisai egkuos yparxei auth h paxunsh kai dn mou to eipe apla gia na me kseagxwsei...H mama mou epimenei pws nai...Ouf re koritsia,exw saltarei...Ma panta na prepei na skeftomaste mono to kako?Eleos...

γωγώGR
25-11-11, 13:22
Γεια σου liliko! συμφωνώ κι εγώ με τις υπόλοιπες κοπέλες... Περίμενε πρώτα να δεις τι γίνεται με την περίοδο (ξέρω η αναμονή τσακίζει κόκκαλα!!!) και μετά βλέπεις.. Μην ανησυχείς προκαταβολικά, δεν είναι καλό για την περίπτωση που είσαι εγκυος! Αν ο γιατρός έπρεπε να σου πει κάτι θα σου το έλεγε.. σ'αυτές τις περιπτώσεις δεν μασάνε τα λόγια τους.. οπότε be cool και όλα καλά σου εύχομαι!
φιλιααααααααααααααα!!!!!

Liliko
25-11-11, 13:36
Makari!!!!!!!!!!Se euxaristw poluuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!

dimitris soula
25-11-11, 20:32
μια χαρα πανε ολα.περιμενω τα νεα σου μολις πας για τον υπερηχο.φιλακια πολλα

dimitris soula
25-11-11, 20:34
Σου ευχομαι να πανε ολα καλα .
κοριτσακι τι κανεις εσυ?τι εγινε με τον γιατρο ,τι σου ειπε?δεν σε ξεχασα αλλα συνεβησαν τοσα που εχασα την μπαλα.φιλακια πολλα

aadd
26-11-11, 09:27
κορίτσια καλημέρα.
φωτίστε με αν μπορείτε...
ήταν να μου έρθει περίοδος την Τετάρτη, τελικά από τότε μέχρι σήμερα έχω ελάχιστα καφέ και ελάχιστα κόκκινα μόνο στο σκούπισμα.Την Πέμπτη που μίλησα με τη γιατρό μου είπε να περιμένουμε.Σήμερα όμως είναι Σάββατο και δεν αλλαξε τίποτα.Εγώ να συνεχίσω τις επαφές;Δεν είμαστε τώρα για να χάνουμε μέρες και μήνες...Δεν ξέρω τι να κάνω...

γωγώGR
26-11-11, 10:41
κορίτσια καλημέρα.
φωτίστε με αν μπορείτε...
ήταν να μου έρθει περίοδος την Τετάρτη, τελικά από τότε μέχρι σήμερα έχω ελάχιστα καφέ και ελάχιστα κόκκινα μόνο στο σκούπισμα.Την Πέμπτη που μίλησα με τη γιατρό μου είπε να περιμένουμε.Σήμερα όμως είναι Σάββατο και δεν αλλαξε τίποτα.Εγώ να συνεχίσω τις επαφές;Δεν είμαστε τώρα για να χάνουμε μέρες και μήνες...Δεν ξέρω τι να κάνω...

Καλημέρα aadd.. θα σου πω την δική μου εμπειρια : εγώ περίμενα περίοδο σάββατο, την παρασκευή μου ήρθε κάτι σαν αίμα αλλα πιο πολύ καφέ, μόνο στο σκούπισμα..Φαντάσου ότι έβαλα σερβιέτα γιατί νόμιζα ότι ήρθε η περίοδοσ... όμως μετά για όλη τη μέρα και την επόμενη είχα κάτι σταγονίδια καφέ ΜΟΝΟ όταν σκουπιζόμουν κι αυτό όχι πάντα.. Τελικά την Κυριακή έκανα τεστ.. δεν άντεξα.. Και ήταν θετικό!!! έκανα χωριακή και έδειξε ότι είμαι έγκυος αλλα ήταν πολύ πολύ νωρίς και ο γιατρός δεν μπόρεσε να δει κατι στον υπέρηχο... Τώρα συνεχίζω κανονικα (με αύξηση στη δεύτερη χωριακή) και θα κάνω το επόμενο βήμα την άλλη εβδομάδα με τον πρώτο μου υπερηχο.. :p:p:p Οπότε βάση της δικής μου εμπειρίας είναι πολλές οι πιθανότητες να είσαι!!!!! Αφού έχεις καθυστέρηση 3μέρες, γιατί δεν κάνεις τεστάκι???

Καλή επιτυχία!!!
περιμένω νέα σου!!!!!!!!!!!!
φιλακια πολλά!!!!!

aadd
26-11-11, 11:11
Καλημέρα aadd.. θα σου πω την δική μου εμπειρια : εγώ περίμενα περίοδο σάββατο, την παρασκευή μου ήρθε κάτι σαν αίμα αλλα πιο πολύ καφέ, μόνο στο σκούπισμα..Φαντάσου ότι έβαλα σερβιέτα γιατί νόμιζα ότι ήρθε η περίοδοσ... όμως μετά για όλη τη μέρα και την επόμενη είχα κάτι σταγονίδια καφέ ΜΟΝΟ όταν σκουπιζόμουν κι αυτό όχι πάντα.. Τελικά την Κυριακή έκανα τεστ.. δεν άντεξα.. Και ήταν θετικό!!! έκανα χωριακή και έδειξε ότι είμαι έγκυος αλλα ήταν πολύ πολύ νωρίς και ο γιατρός δεν μπόρεσε να δει κατι στον υπέρηχο... Τώρα συνεχίζω κανονικα (με αύξηση στη δεύτερη χωριακή) και θα κάνω το επόμενο βήμα την άλλη εβδομάδα με τον πρώτο μου υπερηχο.. :p:p:p Οπότε βάση της δικής μου εμπειρίας είναι πολλές οι πιθανότητες να είσαι!!!!! Αφού έχεις καθυστέρηση 3μέρες, γιατί δεν κάνεις τεστάκι???

Καλή επιτυχία!!!
περιμένω νέα σου!!!!!!!!!!!!
φιλακια πολλά!!!!!

Αχ κοπέλα μου, μου άναψες φωτιά!!!:grin::-P:grin: Το θέμα είναι ότι εγώ είμαι τόσο σίγουρη ότι δεν είμαι που δεν πολυπροσέχω...πιστευω ότι προκειται για καμια ενοχλητική κυστούλα...Όπως τα λες ήταν κι εμένα αλλά τα δικά μου θυμίζουν "μη κανονική περίοδο", στο σκούπισμα υπάρχει και κόκκινο κυρίως το πρωί μετά τον ύπνο.όλα είναι περίεργα και ανεξήγητα...εσύ όμως δεν είχες κι άλλα συμπτώματα; Γιατί εγώ...τίποτα απολύτως.Άσε που έβγαλα κ 2 μικρά σπυράκια...:sad::(:(κλαψ!

γωγώGR
26-11-11, 11:25
Αχ κοπέλα μου, μου άναψες φωτιά!!!:grin::-P:grin: Το θέμα είναι ότι εγώ είμαι τόσο σίγουρη ότι δεν είμαι που δεν πολυπροσέχω...πιστευω ότι προκειται για καμια ενοχλητική κυστούλα...Όπως τα λες ήταν κι εμένα αλλά τα δικά μου θυμίζουν "μη κανονική περίοδο", στο σκούπισμα υπάρχει και κόκκινο κυρίως το πρωί μετά τον ύπνο.όλα είναι περίεργα και ανεξήγητα...εσύ όμως δεν είχες κι άλλα συμπτώματα; Γιατί εγώ...τίποτα απολύτως.Άσε που έβγαλα κ 2 μικρά σπυράκια...:sad::(:(κλαψ!

Εγώ το μόνο που έχω... ακόμα και τώρα είναι πρησμένο στήθος.. τίποτα άλλο! πριν την καθυστέρηση στη γυμναστική που έκανα λαχάνιαζα με το παραμικρό και θεωρητικά είναι ένα σύμπτωμα η κούραση και ίσως νυστάζω παραπάνω.. κι αυτό όμως σχετικό!

Μέχρι στιγμής δεν έχω τίποτα άλλο, αν δεν είχα καθυστέρηση δεν θα έλεγα ότι είμαι έγκυος.. ΑΠλά εγώ επειδή είχα την υποψία και η περίοδος μου δεν το έχει ξανακάνει αυτο ποτέ, είπα να κάνω το τεστ νωρίτερα απ'οτι κάποια άλλη κοπέλα που θα είχε καθυστέρηση 1μέρα στην ουσία!
Τι να πω... εσυ ξέρεις! αλλά αν έχεις τόσες μέρες γιατί δεν κάνεις? εκτός κι αν φοβάσαι μην απογοητευτεις, οποτε πάω πάσο και σου λέω περίμενε έως τη δευτέρα... :p
Όπως και νάχει let me know!!!!! μου κέντρισες το ενδιαφέρον!!!

φιλάκια πολλααααααααααα

aadd
26-11-11, 11:38
γωγώGR μου σε υπέρευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου.Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου, εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!

Σίγουρα φοβάμαι μήπως απογοητευτώ, γιατι στη δική μου περίπτωση δεν είναι η πρώτη φορά που βλέπω τετοια περίοδο.Την βλέπω έτσι συνήθως μετά από κύστη...τώρα δεν ξέρω αν είχα γιατι κάνω θεραπεία με primolut 10μέρες/μήνα. Αν βγάζω κύστες και με τα primolut η περίπτωση μου είναι...τραγική. Αν δεν είχα αυτό το θέμα θα είχα ήδη κάνει το τεστ!!!

Με έβαλες όμως σε υποψίες, ίσως πάω να πάρω ένα τεστάκι...Τελευταία επαφή ήταν 19/11, οπότε αν έγινε τότε η σύλληψη-λέμε τωρα- μια εβδομάδα είναι αρκετή για να δείξει το τεστ;

γωγώGR
26-11-11, 13:53
Να'σαι καλά σ'ευχαριστώ!!!!! κι εγώ ελπίζω να'ναι όλα καλά :-P:D
Χμμμμ... για τις κύστες δεν έχω ιδέα! αλλά για τις επαφες, αν είχες στις γόνιμες μέρες θα έχει περασει καιρος.. γιατι λογικά 19 δεν ήταν απ'τις γόνιμες, αφού περίμενες στις 23, σωστά? οπότε άν είσαι θα είσαι παραπάνω από μια βδομάδα..
Αφού .εχεις τέτοιο ιστορικό κι εγώ προτείνω υπομονή λιγάκι τουλάχιστον ως τη δευτέρα.. και μετά κάνεις τεστ... :idea:
;);););)

aadd
26-11-11, 18:05
Να'σαι καλά σ'ευχαριστώ!!!!! κι εγώ ελπίζω να'ναι όλα καλά :-P:D
Χμμμμ... για τις κύστες δεν έχω ιδέα! αλλά για τις επαφες, αν είχες στις γόνιμες μέρες θα έχει περασει καιρος.. γιατι λογικά 19 δεν ήταν απ'τις γόνιμες, αφού περίμενες στις 23, σωστά? οπότε άν είσαι θα είσαι παραπάνω από μια βδομάδα..
Αφού .εχεις τέτοιο ιστορικό κι εγώ προτείνω υπομονή λιγάκι τουλάχιστον ως τη δευτέρα.. και μετά κάνεις τεστ... :idea:
;);););)

Επειδή έσκασα ξαναπήρα τη γιατρό τηλ. να της πω ότι περασαν κι αλλες μερες και μένουμε στα ίδια και δεν ξέρω πως να μετρήσω τις μέρες για να πάρω τα χάπια πάλι και μου είπε τωρα δεν παίρνουμε χάπια, περιμένουμε λίγο ακόμα μήπως έρθει και μετά θα δούμε. :roll: ααχχχχ!

γωγώGR
26-11-11, 19:49
άντε άντε... κουράγιο τότε!!! κι εγώ μαζί σου! Φιλιακια κουκλα! τα λέμε σύντομα με νέα!!!! ;););)

Liliko
30-11-11, 12:54
Polu Kalh sas hmera kai pali kai xronia polla se oses giortazoune...Eimai se trelh anamonh,dioti stis 4/12 perimenw periodo (pou eilikrina elpizw oso tpt allo na mhn erthei) kai auth h anamonh me skotwnei...Apla na sas rwthsw kati?Exw ponakia xamhla,san ths periodou,apla nomizw me ligoterh entash k diarkeia...dld to prwi sunithws kai to vrady...gnwrizete auto thewreite sumptwma,h polu apla tha adiathethsw...shmera wstoso exw kai mia zalh...oxi olh mera...eixa otan ksupnhsa,kai twra as poume pou sas grafw,ligaki zalizomai...

Elenaki25
30-11-11, 13:27
αχχχ liliko μου, μην παραμυθιάζεσαι με συμπτώματα γιατί θα την πατήσεις και θα στεναχωρηθείς περισσότερο σε περίπτωση αρνητικού αποτελέσματος!! Στο λέω εκ πείρας γιατί και εγώ πριν από κάποιες μέρες ήλπιζα οτι ήμουν έγκυος, αφού είχα κάτι ποναλάκια χαμηλά (που ποτέ δεν ξαναείχα) και που και που ένιωθα σαν μια μικρή ζάλη, αλλά η καταραμένη ήρθε, συνεπής στο ραντεβού της όπως πάντα!!! Στο εύχομαι ολόψυχα να έχεις θετικές εξελίξεις στης 4/12 αλλά μην το σκέφτεσαι!!!Αν είναι να'ρθει θε να'ρθει, αλλιώς θα προσπεράσει....

Liliko
30-11-11, 13:35
Ax koritsi mou to kserw kai gia na eimai eilikrinis,pio polu pisteuw se arnhtiko apotelesma para se thetiko...apla oso plhsiazoune oi meres trww sidera...Ti na pw...isws epeidh to thelw toooooooso polu...SOu euxomai olopsuxa ton allo mhna na exeis thetika apotelesmata!!!!!!!!!!

Elenaki25
30-11-11, 13:51
Βρε Liliko είπαμε να μην πετάς στα σύννεφα με τα συμπτώματα, όχι όμως και να είσαι στα πατώματα πριν καλά καλά μάθεις το αποτέλεσμα!!!! Κάνε υπομονή, προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι 24 ώρες το 24ωρο (γύρω στις 16ώρες είναι καλά, για να κοιμάσε και ένα 8ωρο!!!:Ρ), και ποτέ δεν ξέρεις!!!Μακάρι να είναι αυτός ο μήνας σου!!! Όσο για εμένα, σε ευχαριστώ για τις ευχές σου αλλά ο Δεκέμβριος δεν θα είναι τελικά ο μήνας μου γιατί δεν έκανα καμία προετοιμασία αυτή τη φορά, αφού σκέφτομαι να κάνω αφαίρεση του πολύποδα. Δεν πειράζει, τον άλλο μήνα, πρώτα ο Θεος! Θα έχει μπει και ο νέος χρόνος και που ξέρεις ίσως να είναι πιο τυχερός απ'οτι ήταν το 2011!!!

Liliko
30-11-11, 13:54
HAhahahaha...E kapou stis 16-17 wres paizw...Eimai ths apopshs na thn kaneis thn afairesh...gia kalo tha einai...gia kako den tha einai...

Elenaki25
30-11-11, 14:04
Θα τον βγάλω τον άτιμο, οχι τίποτα άλλο αλλά για να μην υπάρχει κάτι που να λέω 'και αν φταίει αυτό??', γιατί κατά τα άλλα όλα είναι ρολόι!! Σήμερα έχω ραντεβού με άλλο γιατρό να δω τι θα μου πει και αυτός (γιατί ο κανονικός γιατρός μου επιμένει οτι δεν είναι πρόβλημα γιατί είναι μικρός και σε θέση που δεν εμποδίζει). Τότε καλέ μου γιατί δεν πιάνω παιδί?? Τελοσπάντων, μην συγχιστώ άδικα!!!:)

Liliko
30-11-11, 14:05
Nai den uparxei logos...Emena pantws h koubara mou pou eixe kai ekeinh vgalei,ths ton evgale amesa giati prepei na to steileis kai gia viopsia,giati ths eipe oti afou prospathei gia bebaki,prepei na einai katharh...mh fovasai omws...dn einai apolutws tpt...

Elenaki25
30-11-11, 14:22
Δεν φοβάμαι ευτυχώς, γενικά δεν είμαι άνθρωπος που φοβάμαι! απλά είχα πει οτι δεν θα τον βγάλω γιατί άκουγα τον γιατρό μου. Τώρα όμως και μετά την 1η αποτυγχημένη σπερματέγχυση που έκανα, το ξανασκέφτηκα το θέμα και είπα οτι πρέπει να τον βγάλω. Εσείς πόσο καιρό προσπαθείτε για μπεμπέ?

aadd
30-11-11, 19:38
άντε άντε... κουράγιο τότε!!! κι εγώ μαζί σου! Φιλιακια κουκλα! τα λέμε σύντομα με νέα!!!! ;););)

Καλησπέρα! Τελικά τη Δευτέρα μου ήρθε μετα κόπων και βασάνων η περίοδος και σήμερα πήγα στη γιατρό. Μου έδωσε κάτι ορμονικές να κάνω και μου είπε κλασικά να αποβάλω το άγχος...
Εσυ όλα καλά;

γωγώGR
30-11-11, 20:42
φτου φτου την κακούργα την περίοδο! χιχι! πλάκα κάνω.. δεν πειράζει.. υπομονή και όχι άγχος... καλά τα λέει ο γιατρός!
Εγώ κούκλα, ήσυχα.. περιμένω αύριο να κάνω τον 1ο υπέρηχο να δώ τι γίνεται.. Δεν έχω καμία ενοχλήσεις και τέτοια οπότε καμιά φορά αγχώνομαι μήπως δεν υπάρχει σπορακι... Αλλά κι εμείς οι άνθρωποι έχουμε μέσα μας το δράμα.. αν συμβαίνει κάτι λέμε γιατί συμβαίνει.. αν δεν συμβαίνει λέμε πωπω! είναι όλα καλά?? είναι όλα φυσιολογικα?? και τέτοια χαζα!
Τι να πω... αυτές είναι οι σκεψεις μου αυτές τις μέρες.. ;) Αυριο το βράδι θα σου πω τι ειδα στον υπέρηχο...

Φιλιά πολλά και μην στεναχωριέσαι.. όλα θα πανε μια χαρα, οκ??
φιλακιααααααααααααα

Liliko
01-12-11, 13:59
Kala tha kaneis kata thn apopsh mou...Oxi polu...2 mhnes...alla exw peismwsei polu kai to kako dustuxws einai oti to programma tou antra mou einai tetoio pou dn uparxei kai polus xronos kai kourash polu...ase...

γωγώGR
01-12-11, 21:01
Όλα καλά με τον υπέρηχο ευτυχώς!!!! είδα το σποράκι μου αν και μικρούλι! καρδούλα θα ακούγαμε σε 3-4 μέρες, οπότε τώρα θα παω σε 10μέρες και θα το δω και θα το ακούσω μια και καλή!!!! ουφ! έφυγε ένα βάρος να'ναι εκει μέσα!!!!
Ολα καλά λοιπόν!!!
εύχομαι σε όλες να πάθουν τά ιδια με μένα!!! χιχιχι!!
φιλιά πολλά και ευχαριστώ πολύ για την παρέα σας!!! τη χρειάζομαι τώρα που λείπει και ο μέλλον πατέρας...;)

maria 28
02-12-11, 12:52
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ FORUM.Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΩΣ ΕΞΗΣ 28 ΟΚΤΩΒΡΗ ΗΤΑΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΗΡΘΑ ΣΕ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΚΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΙΣ 28 ΝΟΕΜΒΡΗ ΑΔΙΑΘΕΤΩ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΙΑΜΙΣΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΜΙΚΡΗ ΡΟΗ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΟΠΗΚΕ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΜΟΝΟ ΚΑΦΕ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΤΥΧΕΙ ΑΥΤΟ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΜΙΑ ΑΧΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΟ ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ?ΤΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ?

georgia6575
02-12-11, 16:01
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ FORUM.Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΩΣ ΕΞΗΣ 28 ΟΚΤΩΒΡΗ ΗΤΑΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΗΡΘΑ ΣΕ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΚΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΙΣ 28 ΝΟΕΜΒΡΗ ΑΔΙΑΘΕΤΩ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΙΑΜΙΣΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΜΙΚΡΗ ΡΟΗ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΟΠΗΚΕ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΜΟΝΟ ΚΑΦΕ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΤΥΧΕΙ ΑΥΤΟ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΜΙΑ ΑΧΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΟ ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ?ΤΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ?

Πήγαινε κάνε μια β-χοριακή έτσι θα μάθεις σίγουρα καμιά φορά συμβαίνει να έχεις λίγο αίμα όταν γίνεται η εμφύτευση στην μήτρα.Το στήθος σου είναι πρησμένο?Αν ναι αυτό είναι ένα πρώτο σημάδι αλλά η χοριακή θα σου δίξει 100%

maria 28
02-12-11, 20:12
Πήγαινε κάνε μια β-χοριακή έτσι θα μάθεις σίγουρα καμιά φορά συμβαίνει να έχεις λίγο αίμα όταν γίνεται η εμφύτευση στην μήτρα.Το στήθος σου είναι πρησμένο?Αν ναι αυτό είναι ένα πρώτο σημάδι αλλά η χοριακή θα σου δίξει 100%

ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΕΤΣΙ ΠΗΡΑ ΑΛΛΑ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΤΟ ΠΡΩΙ

georgia6575
02-12-11, 20:16
ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΕΤΣΙ ΠΗΡΑ ΑΛΛΑ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΤΟ ΠΡΩΙ

Eύχομαι καλά αποτελέσματα.Περιμένω νέα σου αύριο.

maria 28
03-12-11, 12:24
Eύχομαι καλά αποτελέσματα.Περιμένω νέα σου αύριο.

Καλημέρα το έκανα και ήταν αρνητικό...τι να κάνουμε φαίνεται δεν ήρθε ακόμα η ώρα μου...σε ευχαριστώ πολύ...

maroulini20
12-12-11, 16:37
Γεια σας...
Πρωτη φορα γραφω σε ενα φορουμ σαν το δικο σας...
Το Σεπτεμβρη εκανα σεξ με το αγορι μου ενω ειχα περιοδο,η επομενη περιοδος μου ιταν κανονικη σε ροη και μερες... Αλλα η επομενη μετα απο αυτη δεν εχει ερθει... Ουσιαστικα εχω 20 μερεσ καθυστερηση... Θα πρεπει να ανησυχω για εγκυμοσυνη η κατι ορμονικο??

Christab83
12-12-11, 21:54
Γεια σας...
Πρωτη φορα γραφω σε ενα φορουμ σαν το δικο σας...
Το Σεπτεμβρη εκανα σεξ με το αγορι μου ενω ειχα περιοδο,η επομενη περιοδος μου ιταν κανονικη σε ροη και μερες... Αλλα η επομενη μετα απο αυτη δεν εχει ερθει... Ουσιαστικα εχω 20 μερεσ καθυστερηση... Θα πρεπει να ανησυχω για εγκυμοσυνη η κατι ορμονικο??

Γεια σου!Για μένα θα πρέπει να το ψάξεις λίγο από την στιγμή που έχεις τόσο μεγάλη καθυστέρηση.Αν με το αγόρι σου γενικά δεν παίρνετε προφυλάξεις υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης.Να κάνεις ένα τεστ να αποκλείσεις το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης και να επισκεφτείς τον γυναικολόγο σου.

maroulini20
12-12-11, 23:35
Γεια σου!Για μένα θα πρέπει να το ψάξεις λίγο από την στιγμή που έχεις τόσο μεγάλη καθυστέρηση.Αν με το αγόρι σου γενικά δεν παίρνετε προφυλάξεις υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης.Να κάνεις ένα τεστ να αποκλείσεις το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης και να επισκεφτείς τον γυναικολόγο σου.

Skeftomai na tn episkeutw sts epomenes meres...Euxaristw!!

agapoulitsa
28-12-11, 16:26
καλησπέρα! δεν ξερω αν γραφω στο σωστο σημειο. εχω πολυκυστικες ωοθηκες, χωρις σταθερο κύκλο αλλα όταν εχω περιοδο μου κραταει παντα 6-7 μερες(μαζι με τα καφε). λοιπον τελευταια φορα ειχα αδιαθετησει 14 οκτωβριου και μεχρι τισ 23 δεκεμβριου δεν ειχα αλλη περιοδο. οταν αδιαθετησα 23/12 ειδα για πρωτη φορα "κομματια" αιμα μονο την 1η μερα. η περιοδος κρατησε περιπου 3 μερες και δεν ειχα αλλο αιμα. σηκωσα ομως κατι βαρυ και ειδα τοτε παλι αιμα με κομματια. τι μπορει να συμβαινει?υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης? προσεχουμε(εννοω τη χρηση προφυλακτικου λιγο πριν την ολοκληρωση) αλλα υπαρχει εστω και μικρη πιθανοτητα?

dimitris soula
29-12-11, 09:11
καλησπέρα! δεν ξερω αν γραφω στο σωστο σημειο. εχω πολυκυστικες ωοθηκες, χωρις σταθερο κύκλο αλλα όταν εχω περιοδο μου κραταει παντα 6-7 μερες(μαζι με τα καφε). λοιπον τελευταια φορα ειχα αδιαθετησει 14 οκτωβριου και μεχρι τισ 23 δεκεμβριου δεν ειχα αλλη περιοδο. οταν αδιαθετησα 23/12 ειδα για πρωτη φορα "κομματια" αιμα μονο την 1η μερα. η περιοδος κρατησε περιπου 3 μερες και δεν ειχα αλλο αιμα. σηκωσα ομως κατι βαρυ και ειδα τοτε παλι αιμα με κομματια. τι μπορει να συμβαινει?υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης? προσεχουμε(εννοω τη χρηση προφυλακτικου λιγο πριν την ολοκληρωση) αλλα υπαρχει εστω και μικρη πιθανοτητα?
παντα υπαρχει πιθανοτητα ακομα και με την χρηση προφυλακτικου.τωρα επειδη λες οτι δεν εχεις σταθερο κυκλο ο μονος τροπος για να ξερεις σιγουρα ειναι μια εξεταση αιματος για χοριακη,αυτη θα σου δειξει σιγουρα αν εισαι η οχι.και εγω σε μια καθυστερηση τον σεπτεμβρη αφου ειχα δει αιμα για 9 μερες και δεν ηταν φυσιολογικο εκανα εξαταση χοριακη που με εστειλε ο γιατρος και βγηκε οτι ημουν και ειχε παλινδρομησει.ουτε που θα το καταλαβαινα.κανε μια εξεταση να σιγουρευτεις και ελπιζω να παρεις τα αποτελεσματα που θελεις.φιλακια

agapoulitsa
30-12-11, 15:31
παντα υπαρχει πιθανοτητα ακομα και με την χρηση προφυλακτικου.τωρα επειδη λες οτι δεν εχεις σταθερο κυκλο ο μονος τροπος για να ξερεις σιγουρα ειναι μια εξεταση αιματος για χοριακη,αυτη θα σου δειξει σιγουρα αν εισαι η οχι.και εγω σε μια καθυστερηση τον σεπτεμβρη αφου ειχα δει αιμα για 9 μερες και δεν ηταν φυσιολογικο εκανα εξαταση χοριακη που με εστειλε ο γιατρος και βγηκε οτι ημουν και ειχε παλινδρομησει.ουτε που θα το καταλαβαινα.κανε μια εξεταση να σιγουρευτεις και ελπιζω να παρεις τα αποτελεσματα που θελεις.φιλακια

σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση!! φιλακια

Nandia83
03-01-12, 13:04
kali xronia se oles. eimai kainourgia sto forum sas. i8ela kai egw na sas pw ti mou simvenei. edw kai 2 mines i periodos mou erxete 4 meres pio nwris an kai panta eixa sta8ero kuklo 28 imeron. ton dekemvrio adia8etisa stis 14 arga to apogevma kai eixa kanonika aima. stis 17 to prwi otan 3upnisa den eixa aima paramono ligo kafe. den mou exei 3anatixi kati tetoio. simiwste oti apo tin septemvrio 3ekinisame prospa8ies gia 2 paidaki. entometa3u teleiwsa apo tin periodo kai sinexizw na noiw8w fouskoma stin kulia. lete na einai egkumosini i einai i idea m apo tin epi8imia. euxaristw polu kai sugnwmi an sas kourasa.

Christab83
04-01-12, 10:16
kali xronia se oles. eimai kainourgia sto forum sas. i8ela kai egw na sas pw ti mou simvenei. edw kai 2 mines i periodos mou erxete 4 meres pio nwris an kai panta eixa sta8ero kuklo 28 imeron. ton dekemvrio adia8etisa stis 14 arga to apogevma kai eixa kanonika aima. stis 17 to prwi otan 3upnisa den eixa aima paramono ligo kafe. den mou exei 3anatixi kati tetoio. simiwste oti apo tin septemvrio 3ekinisame prospa8ies gia 2 paidaki. entometa3u teleiwsa apo tin periodo kai sinexizw na noiw8w fouskoma stin kulia. lete na einai egkumosini i einai i idea m apo tin epi8imia. euxaristw polu kai sugnwmi an sas kourasa.

Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα!Λοιπόν, εγώ θα σου πρότεινα από την στιγμή που έχεις αμφιβολίες να κάνεις ένα τεστάκι!Σου εύχομαι να είσαι!

Nandia83
04-01-12, 12:13
Christab83 euxaristw polu gia tin apantisi. ekana test kai vgike arnitiko. den peirazei ton epomeno mina :)

papi2
08-01-12, 18:45
ΕΔΩ ΚΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ.ΕΧΩ ΠΟΛΥΚΙΣΤΙΚΕΣ ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔςΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΟΜΟΝΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΠΟΥ ΗΤΑΝ ΟΛΕΣ ΚΑΛΕΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΝΔΡΟΓΕΝΕΙΣ ΟΡΜΟΝΕΣ ΟΠΟΥ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΕΣ.ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ 30 ΗΜΕΡΩΝ.ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΟΔΟ ΛΟΙΠΟΝ 29-12-11 ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΔΑ ΡΟΖ-ΚΑΦΕ ΟΠΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ.ΞΗΜΕΡΟΝΟΝΤΑΣ 30 ΕΙΔΑ ΑΙΜΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΙΘΗΣΜΕΝΗ ΡΟΗ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕ ΜΕΧΡΙ Κ 31-12-11.ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1-12-12ΕΩΣ Κ 3 ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΦΕ ΣΤΑΓΟΝΕΣ.ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΩ ΠΑΝΤΑ ΜΕΓΑΛΙ ΡΟΗ ΜΕ ΠΟΛΥ ΑΙΜΑ ΧΩΡΙΗΣ ΡΟΖ Κ ΚΑΦΕ ΠΟΤΕ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΓΥΜΟΣΥΝΗΣ?Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ Β- ΧΩΡΙΑΚΗ.ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ?ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

vasoula30
09-01-12, 13:56
Καλημερα σας,εχω κ εγω τις αποριες μ κ ελπιζω να με βοηθησετε!!!
αδιαθετησα τελευταια φορα στις 26/11 και ενω περιμενα στις 24/12 να μου ερθει παλι...δεν ηρθε τιποτα εχω καθυστερηση απο τοτε, εκανα 2 τεστ εγκυμοσυνης το πρωτο μου βγηκε λαθος (καθοτι κ πρωταρα) και το δευτερο αρνητικο!!!!με το αγορι μ κανουμε ελευθερα πια εδω κ 3,5 μηνες!!!!
το στηθος μ εχει αρχισει κ ποναει εδω κ λιγες μερες!!!
λετε να ειμαι εγκυος??εχω σταθερο κυκλο 24-28 μερες!!!

tiki gemitzh
15-01-12, 15:23
geia sas koritsia k kalh xronia!!!!!!
egw exw to ekseis pou tha hthela na me bohtheisete ama mporeite!
perimena periodo stis 14-1 k mou hrthe stis 12 alla to periergo einai oti kanonika mou kratouse 7 meres k tous duo teleftaious mhnes 5...
auto pou me paraksenebei einai oti eixa stis 12 aima ligo prwths meras mexri na katebei thn deuterh oute polu oyte ligo k stis 14 exthes mexri to bradu stagones ws katholou tha elega k shmera exw ksana aima alla pali oute kanonikh roh oute ligo!! shmenei kati auto mhpos kserete na me bohtheisete pote den mou exei ksana sumbei....edw k 4 mhnes prospathoume gia paidaki me ton antra mou uparxei periptosei na emeina k na mou ta kanei auta?
eyxaristw polu.....

tiki gemitzh
15-01-12, 15:30
k epeisei kati pou ksexasa na grapsw einai oti thn trith hmera pou me stamathse to aima eixa pollous ponous xwris na exw aima omos mono stagones na pernw xapia k na mhn mporw na hremhsw..... k pali euxaristw

ritsapap
17-01-12, 00:06
[QUOTE=Άρτη;273136]Κορίτσια γεια σας!!!

15/3 είχα περίοδο και ενώ η διάρκεια τησ ήταν κανονική και γενικά χωρίς κανένα πρόβλημα , το στήθοσ μου εξακολουθεί να είναι πρησμένο. Λέτε να υπάρχει η πιθανόττα εγκυμοσύνης παρόλο που είχα περίοδο?
Πάντως πριν 1 μήνα που πήγα στο γιατρό για παπ τεστ όλα ήταν οκ?

Είχε καποια ανάλογη

καλησπερα σας
και εγω εχω μια αναλογη εμπειρια και θελω αν σας ειναι ευκολο να με βοηθησετε.
εχω και εγω σταθερο κυκλο 28ημερων αλλα εδω και 7 ημερες δεν μου εχει ερθει η περιοδος.την τριτη ημερα απο την ημερα που πριμενα ειδα μερικες σταγονες και ησυχασα αλλα μετα σταματησε και εδω και 2 μερες ειναι κατι σαν ιχνη απο αιμα.σημερα θα πηγαινα στην γιατρο αλλα το μετανιωσα γιατι νομιζα οτι ειχα περιοδο αλλα τελικα ηταν μονο υγρα.συνηθως εχω πολυ πρισμενο στηθος οταν περιμενω να αδιαθετησω αλλα τωρα δεν εχω.αυτο που νιωθω ειναι πονους χαμηλα στην κοιλια και την καθυστερηση με τα πολυ λιγα υγρα.δεν θα με ανησυχουσε αν την τελευταια φορα με τον συντροφο μου ημασταν πιο προσεκτικοι.τι λετε; οτι γινει βεβαια καλοδεχουμενο
ρα ο συντροφος

ritsapap
17-01-12, 00:12
επισης κατι που ξεχασα ειναι οτι εκανα χτες το βραδυ το test predictor και δεν εδειξε κατι ξεκαθαρο.

ritsapap
17-01-12, 00:13
[QUOTE=Άρτη;273136]Κορίτσια γεια σας!!!

15/3 είχα περίοδο και ενώ η διάρκεια τησ ήταν κανονική και γενικά χωρίς κανένα πρόβλημα , το στήθοσ μου εξακολουθεί να είναι πρησμένο. Λέτε να υπάρχει η πιθανόττα εγκυμοσύνης παρόλο που είχα περίοδο?

Είχε καποια ανάλογη

καλησπερα σας
και εγω εχω μια αναλογη εμπειρια και θελω αν σας ειναι ευκολο να με βοηθησετε.
εχω και εγω σταθερο κυκλο 28ημερων αλλα εδω και 7 ημερες δεν μου εχει ερθει η περιοδος.την τριτη ημερα απο την ημερα που πριμενα ειδα μερικες σταγονες και ησυχασα αλλα μετα σταματησε και εδω και 2 μερες ειναι κατι σαν ιχνη απο αιμα.σημερα θα πηγαινα στην γιατρο αλλα το μετανιωσα γιατι νομιζα οτι ειχα περιοδο αλλα τελικα ηταν μονο υγρα.συνηθως εχω πολυ πρισμενο στηθος οταν περιμενω να αδιαθετησω αλλα τωρα δεν εχω.αυτο που νιωθω ειναι πονους χαμηλα στην κοιλια και την καθυστερηση με τα πολυ λιγα υγρα.δεν θα με ανησυχουσε αν την τελευταια φορα με τον συντροφο μου ημασταν πιο προσεκτικοι.τι λετε; οτι γινει βεβαια καλοδεχουμενο
ρα ο συντροφος

mairilou
23-01-12, 12:51
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΛΙΣ ΗΡΘΑ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ.ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΘΕΛΩ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΛΥΣΕΤΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΕΙΕΣ.ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΤΩΡΑ?? ΑΝ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΓΙΑΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟ.. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ..!!!:razz:

Nandia83
30-01-12, 08:44
kalimera koritsia. se mia vdomada 8a adia8etisw elpisw pws oxi vevaia. den antexete i anamoni. nomizw arxisa na agxonomai kai den 8a ta kataferw na meinw egkuos :( :(

giannismaria
31-01-12, 10:18
γεια σας και απο μένα...εγω αδιαθέτησα στις 5/1 και στις 30/1 (χθές).. έχω κανονικά αίμα...υπάρχει περίπτωση να είμαι και έγκυος???

maela
31-01-12, 10:24
γεια σας και απο μένα...εγω αδιαθέτησα στις 5/1 και στις 30/1 (χθές).. έχω κανονικά αίμα...υπάρχει περίπτωση να είμαι και έγκυος???
Εφοσον εχεις κανονικο αιμα ειναι λιγο δυσκολο !

gkougkou
31-01-12, 11:13
kalimera koritsia. se mia vdomada 8a adia8etisw elpisw pws oxi vevaia. den antexete i anamoni. nomizw arxisa na agxonomai kai den 8a ta kataferw na meinw egkuos :( :(
Κορίτσι καλημέρα! Σου εύχομαι να μην έρθει η ακατανόμαστη σε μια εβδομάδα και να έχεις θετικά αποτελέσματα... Μην αγχώνεσαι και να έχεις πίστη... Θα τα καταφέρεις, να το λες συνέχεια αυτό!

Melina77
01-02-12, 11:06
Καλημέρα και καλό μήνα
Τελευταία περίοδο είχα 29/12/2011 συνήθως έχω κύκλο από 28-32 ήμερων.

Σήμερα έχω φτάσει 35 μέρες δεν έχω περίοδο έχω βεβαία ενοχλήσεις που όλο λέω τώρα ήρθε … με πονάει η ωμοπλάτη μου σα να σήκωσα κάτι βαρύ.
Όταν κοιμάμαι μπρούμυτα νιώθω σαν κάτι να κρέμεται. Δεν έχω ενοχλήσεις ούτε νιώθω το στήθος πρησμένο όπως έχω διαβάσει. Το μόνο ότι πονάω στέρνο στα κόκαλα σα να είμαι πιασμένη.

Έχω κάνει 3 τεστ και όλα αρνητικά …. Τι να κάνω?

Έχει βρεθεί καμία σε παρόμοια περίπτωση?

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Xrysafh
02-02-12, 03:44
γεια σας,

ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης...στις 24 νοεμβριου ειχα ελευθερη επαφη και μετα απο αυτο για 7 μερες ειχα ροζ κηλιδες(ελαχιστες)..γυρω στις 30 νοεμβριου με αρχες δεκεμβρη περιμενα την περιοδο μου η οποια δεν ηρθε..(η τελευταια ηταν 29 οκτωβριου)....γυρω στις 17 δεκεμβρη εκανα τεστ εγκυμοσυνης αλλα βγηκε αρνητικο...στις 25 δεκεμβρη ειδα παλι ροζ κηλιδες για 2 μερες και στις 27 μου ηρθε η περιοδος...την 2η η 3η μερα ειδα και δυο μεγαλους θρομβους(πηχτο αιμα) να πεφτουν οταν πηγα τουαλετα... η ποσοτητα αιματος ηταν λιγο λιγοτερη απο αλλες φορες...δεν ξερω τι να υποθεσω απο την μια σκεφτομαι μηπως ειμαι εγκυος απο την αλλη πως δεν ειμαι επειδη τελικα μου ηρθε περιοδος αλλα αφοτου περασαν 59 μερες,πραγμα που δεν ειχε ξανασυμβει και απο την αλλη μηπως ημουν εγκυος και απεβαλλα γιατι διαβασα πως η αποβολη ειναι σαν περιοδος και εχεις θρομβους(κομματια πηχτου αιματος) και συνηθως η περισσοτερες γυναικες δεν το καταλαβαινουν οταν συμβαινει...ειπα να κανω και αιματολογικες εξετασεις για εγκυμοσυνη αλλα επειδη αδιαθετησα το αφησα...εσεις τι νομιζεται?ποια ειναι η γνωμη σας?ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις που θα λαβω...

Nandia83
02-02-12, 10:39
Κορίτσι καλημέρα! Σου εύχομαι να μην έρθει η ακατανόμαστη σε μια εβδομάδα και να έχεις θετικά αποτελέσματα... Μην αγχώνεσαι και να έχεις πίστη... Θα τα καταφέρεις, να το λες συνέχεια αυτό!

kalimera. prospa8w na min to skeftomai gia na min agxwnomai giati 3erw oti otan agxonomai den prokite na meinw egkuos alla exei 5 mines pou prospa8oume kai kapou arxisa na apelpizwmai. to 3erw den einai polus kairos alla epidi sto prwto ektos tou oti den to programmatisa emeina kai apo tin prwti kai twra pou diskoleuwmai arxisa na agxwnomai.

dimitris soula
13-02-12, 20:00
Καλημέρα και καλό μήνα
Τελευταία περίοδο είχα 29/12/2011 συνήθως έχω κύκλο από 28-32 ήμερων.

Σήμερα έχω φτάσει 35 μέρες δεν έχω περίοδο έχω βεβαία ενοχλήσεις που όλο λέω τώρα ήρθε … με πονάει η ωμοπλάτη μου σα να σήκωσα κάτι βαρύ.
Όταν κοιμάμαι μπρούμυτα νιώθω σαν κάτι να κρέμεται. Δεν έχω ενοχλήσεις ούτε νιώθω το στήθος πρησμένο όπως έχω διαβάσει. Το μόνο ότι πονάω στέρνο στα κόκαλα σα να είμαι πιασμένη.

Έχω κάνει 3 τεστ και όλα αρνητικά …. Τι να κάνω?

Έχει βρεθεί καμία σε παρόμοια περίπτωση?

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.
δεν ξερω αν σου εχει ερθει η περιοδος,σου ευχομαι οχι.παντως μια εξεταση χοριακης θα σου δειξει τι γινεται και ελπιζω να ειναι αυτο που θελεις!!!!
φιλακια

ath_gal1
23-02-12, 22:26
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...
ειναι καποια εδω???
να ρωτησω κατι σημαντικο!
περιμενα το σαββατο περιοδο...μουηρθε την κυριακη ...το μεσημερι ..με ροζ υγρα...και το απογευμα κανονκη ροη ..συνεχιστηκε κανονικα δευτερα τριτη,,, και τεταρτη τιποτα ..κοπηκε
δλδ στην ουσια .2.5 μερες.(μου κραταει συνηθως 5-6 μερες)
επαφεσ πολλεσ σε γονιμεσ...(με τεστ ωορηξιας)
τι να υποθεσω????εχω ναυτιεσ και ζαλαδεσ συνεχεια...!!!!!
η αληθεια ειναι οτι εχω απιστευτο αγχοσ με διαφορεσ.. .παλιοκαταστασεισ στη δουλεια...
το αποδιδω στο αγχοσ μου το ..τρομερο!!!
πηρα το γυναικολογο ...μου ειπε δεν πιστευει οτι ειμαι ..
βεβαια ..ο ιδιοσ γιατροσ ,με ειχε " αναλαβει" πριν 14 χρονια..οταν ετυχε να μεινω ,και την διεκοψα καθοτι ημουν πολυ μικρη .
τοτε ειχα περιοδο και το καταλαβα τον δευτερο μηνα που περιμενα περιοδο και δεν ηρθε ποτέ!
λεω, αν υπαρχει περιπτωση να συμβει δευτερη φορα το ιδιο σκηνικο!?
τι να πω...βοηθηστε με ...οποια εχει καποια αναλογη εμπειρια..
αδιαθετησα κυριακη και την προηγ. δευτερα (απ την κυριακη) ...(δλδ μια εβδομαδα πριν) ,ειχα συμπτωματα περιοδου ...και πονουσ στην κοιλια,και ενοχληση στις θηλεσ ,περα απο τουσ πονουσ στο στηθοσ ..και ολα αυτα,μια εβδομαδα πριν μου ερθει ,ελεγα τωρα θα ερθει .ετσι ενιωθα ,αλλα απ την αλλη ,ηταν πολυ νωρισ για να ερθει
δεν ξερω ,κοντευω να τρελλαθω ...

ALEX210
24-02-12, 08:59
Καλημέρα!!Να κάνεις μια χοριακή τώρα οπως εισαι φυγε...γιατί αν εισαι πρέπει να σε δει κα μεσα ο γιατρος...

ALEX210
24-02-12, 09:06
Καλημέρα!!Να κάνεις μια χοριακή τώρα οπως εισαι φυγε...γιατί αν εισαι πρέπει να σε δει κα μεσα ο γιατρος...

ath_gal1
24-02-12, 09:09

καλημερα ...σ ευχαριστω ..το σκεφτομαι να σου πω την αληθεια ..
ειχεσ κατι παρομοιο ?
πιστευεισ οτι μπορει κ να παιζει ?

ath_gal1
24-02-12, 09:09
μου χει κατσει μια φορα...τι σημαινει οτι μπορει να κατασει και δευτερη ? δεν ειναι too much?

ALEX210
24-02-12, 11:40
προσωπικη εμπειρια δεν εχω..αλλα συνεβη να εχεις κ περιοδο κ να εισαι κ εγκυος κ να το μαθαινεις στον 3 μηνα...εσυ απο μονη σου λες οτι σου ειχε συμβει παλια στον 2 μηνα...απλως να κανεις μια χοριακη να αποκλεισεις τις πιθανοτητες γιατι αν υπαρχει περιπτωση μπορει να ειναι κ εξωμητριο κυηση(πολυ σπανιο)ή να ελελιχθει σε μια φυσιολογικη κυηση(πιο συνηθες)αλλα ειναι κ συμπτωματα στρεσαρισματος...

Nandia83
02-03-12, 10:51
koritsia nomizw eimai egkuos kai lew nomizw giati ekana simera to prwi ena test kai vgike mia polu apali deuteri grammi. kanonika 8a adia8etisw avrio (an kai elpizw pws oxi) 8a 3anakanw mallon aurio akoma ena kai elpizw na vgei 8etiko. uparxi periptosi na di3i la8os?

tania87
13-03-12, 18:18
kalispera koritsia....

tha xreiastw thn politimh kai endiaferousa apoci sas!!! eimai 25 etwn. h teleutaia mou periodos htan stis 15/02, h opoia dihrkese 4-5 hmeres ( o kuklos mou einai 25 meres). stis 2 & 3 tou mhna eixa epafh me ton filo mou kai oloklhrwse mesa mou...h epomenh periodos mou kanonika tha eprepe na htan stis 15/03 alla den....ponous omws periodou xekinhsa na exw apo tis13/03 ews kai shmera, opou shmera eida kai ligo kafe aimataki.........ti mporei na sumvainei???einai h prwth fora pou mou sinaivei kati tetoio!!!

sas euxaristv ek tvn proterwn...;)

jo89
13-03-12, 18:29
kalispera koritsia....

tha xreiastw thn politimh kai endiaferousa apoci sas!!! eimai 25 etwn. h teleutaia mou periodos htan stis 15/02, h opoia dihrkese 4-5 hmeres ( o kuklos mou einai 25 meres). stis 2 & 3 tou mhna eixa epafh me ton filo mou kai oloklhrwse mesa mou...h epomenh periodos mou kanonika tha eprepe na htan stis 15/03 alla den....ponous omws periodou xekinhsa na exw apo tis13/03 ews kai shmera, opou shmera eida kai ligo kafe aimataki.........ti mporei na sumvainei???einai h prwth fora pou mou sinaivei kati tetoio!!!

sas euxaristv ek tvn proterwn...;)

μπερδευτηκααααααα....:confused::confused: 13/03 εχουμε σημερα.....13/02 εννοεις μηπως??

dimitris soula
13-03-12, 18:57
koritsia nomizw eimai egkuos kai lew nomizw giati ekana simera to prwi ena test kai vgike mia polu apali deuteri grammi. kanonika 8a adia8etisw avrio (an kai elpizw pws oxi) 8a 3anakanw mallon aurio akoma ena kai elpizw na vgei 8etiko. uparxi periptosi na di3i la8os?
εγω στη θεση σου θα εκανα μια χοριακη για να εισαι σιγουρη .ελπιζω να εισαι εγκυος και συγχαρητηρια απο τωρα!!

tania87
13-03-12, 23:12
μπερδευτηκααααααα....:confused::confused: 13/03 εχουμε σημερα.....13/02 εννοεις μηπως??

exeis dikio....na to xanaparw ap thn arxh...

tha xreiastw thn politimh kai endiaferousa apoci sas!!! eimai 25 etwn. h teleutaia mou periodos htan stis 15/02, h opoia dihrkese 4-5 hmeres ( o kuklos mou einai 25 meres). stis 2 & 3 tou mhna eixa epafh me ton filo mou kai oloklhrwse mesa mou...h epomenh periodos mou kanonika tha eprepe na htan stis 11/03 alla den....ponous omws periodou xekinhsa na exw apo tis 09/03 ews kai shmera, opou shmera eida kai ligo kafe aimataki.........ti mporei na sumvainei???einai h prwth fora pou mou sinaivei kati tetoio!!! ;-)

jo89
13-03-12, 23:15
exeis dikio....na to xanaparw ap thn arxh...

tha xreiastw thn politimh kai endiaferousa apoci sas!!! eimai 25 etwn. h teleutaia mou periodos htan stis 15/02, h opoia dihrkese 4-5 hmeres ( o kuklos mou einai 25 meres). stis 2 & 3 tou mhna eixa epafh me ton filo mou kai oloklhrwse mesa mou...h epomenh periodos mou kanonika tha eprepe na htan stis 11/03 alla den....ponous omws periodou xekinhsa na exw apo tis 09/03 ews kai shmera, opou shmera eida kai ligo kafe aimataki.........ti mporei na sumvainei???einai h prwth fora pou mou sinaivei kati tetoio!!! ;-)

Ειπα και εγω...;);) περιμενε 2-3 μερες ακομα και αν δεν ερθει πανε κανε μια χοριακη....η ενα τεστακι καλυτερα χοριακη γ ν σαι πιο σιγουρη..... πιθανον να εισαι αφου ολοκληρωσε και μεσα σου...καλα αποτελεσματα!!

tania87
14-03-12, 10:23
Ειπα και εγω...;);) περιμενε 2-3 μερες ακομα και αν δεν ερθει πανε κανε μια χοριακη....η ενα τεστακι καλυτερα χοριακη γ ν σαι πιο σιγουρη..... πιθανον να εισαι αφου ολοκληρωσε και μεσα σου...καλα αποτελεσματα!!
apogohteuthka................adiathetisa shmera!!!
s' euxaristw pantws pou apanthses!!!

MyrtoM
15-03-12, 14:42
Geia sas ki apo mena!
Exw diabasei oles tis endiaferouses istories sas kai me agwnia perimena na dw to mhnuma pou 8a estelne kapoia apo sas anakoinwnontas oti emeine egkuos!!!
Einai h prwth fora pou grafw kai 8a h8ela na kanw mia erwthsh. Den exw meinei pote ws twra egkuos (h toulaxiston etsi pisteuw). Apo ton Ianouario arxisame me ton suzugo mou tis pio stoxeumenes epafes (xwris na upologizw apoluta tis gonimes meres, alla sto peripou). Mono meta thn teleutaia periodo mou arxes Martiou, arxisame tis pio susthmatikes epafes. Exw kuklo 28-30 meres. Teleutaia periodos htan stis 29.2 kai basei upologismwn prepei na eimai stis gonimes meres, opou ki exoume enteinei tis krouseis me ka8hmerines epafes tis teleutaies 3 meres. Epeidh kserw oti kapou edw egine/8a ginei h worhksia hmoun upopsiasmenh gia ta ponakia pou 8a exw. Omws auth th fora exw ponakia gia 4 sunexomenes meres, polu pio entona apo alles fores. Mporei auto na einai apotelesma twn suxnwn epafwn? Mporei na einai deigma gonimopoihshs tou wariou?
Sas euxaristw polu ki elpizw na mhn sas kourasa me to makroskeles mhnuma mou!

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ
15-03-12, 15:03
Geia sas ki apo mena!
Exw diabasei oles tis endiaferouses istories sas kai me agwnia perimena na dw to mhnuma pou 8a estelne kapoia apo sas anakoinwnontas oti emeine egkuos!!!
Einai h prwth fora pou grafw kai 8a h8ela na kanw mia erwthsh. Den exw meinei pote ws twra egkuos (h toulaxiston etsi pisteuw). Apo ton Ianouario arxisame me ton suzugo mou tis pio stoxeumenes epafes (xwris na upologizw apoluta tis gonimes meres, alla sto peripou). Mono meta thn teleutaia periodo mou arxes Martiou, arxisame tis pio susthmatikes epafes. Exw kuklo 28-30 meres. Teleutaia periodos htan stis 29.2 kai basei upologismwn prepei na eimai stis gonimes meres, opou ki exoume enteinei tis krouseis me ka8hmerines epafes tis teleutaies 3 meres. Epeidh kserw oti kapou edw egine/8a ginei h worhksia hmoun upopsiasmenh gia ta ponakia pou 8a exw. Omws auth th fora exw ponakia gia 4 sunexomenes meres, polu pio entona apo alles fores. Mporei auto na einai apotelesma twn suxnwn epafwn? Mporei na einai deigma gonimopoihshs tou wariou?

Μην ανησυχείς για τα πονάκια. Δεν έχουν να κάνουν με τις συχνές επαφές.Τα είχα κι εγώ αυτό τον μήνα και ο γιατρός μου είπε ότι οφείλονται στην οωρηξία.

MyrtoM
15-03-12, 15:14
Μην ανησυχείς για τα πονάκια. Δεν έχουν να κάνουν με τις συχνές επαφές.Τα είχα κι εγώ αυτό τον μήνα και ο γιατρός μου είπε ότι οφείλονται στην οωρηξία.

S'euxaristw para polu gia thn apanthsh sou!!!
Apla elpizw na petuxa auth th fora tis gonimes meres ;)

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ
15-03-12, 15:22
S'euxaristw para polu gia thn apanthsh sou!!!
Apla elpizw na petuxa auth th fora tis gonimes meres ;)

Μακάρι!Εγώ τις πέτυχα μέσω υπερήχου αλλά σύλληψη δεν έγινε. Άυριο, μεθαύριο θα αδιαθετήσω.:(:(:(:(

MyrtoM
15-03-12, 15:36
Pws to gnwrizeis? Exeis kanei kapoio test?

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ
15-03-12, 15:39
Pws to gnwrizeis? Exeis kanei kapoio test?

Τίποτα δεν έχω κάνει πέρα από μια εξέταση ούρων σήμερα το πρωί λόγω ουρολοίμωξης. Αν ήταν θα είχε φανεί μέσω αυτής.

MyrtoM
15-03-12, 15:44
Τίποτα δεν έχω κάνει πέρα από μια εξέταση ούρων σήμερα το πρωί λόγω ουρολοίμωξης. Αν ήταν θα είχε φανεί μέσω αυτής.

Fantasou poso asxeth eimai pou den hksera kan oti mporei na fanei apo thn eksetash ourwn!!!! Einai omws to idio aksiopisth me thn xoriakh???
Alla kai pali, egw 8a elega na mhn apogohteuesai....

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ
15-03-12, 15:47
Fantasou poso asxeth eimai pou den hksera kan oti mporei na fanei apo thn eksetash ourwn!!!! Einai omws to idio aksiopisth me thn xoriakh???
Alla kai pali, egw 8a elega na mhn apogohteuesai....

Έτσι λέω, ότι θα φαίνεται. Ίσως κάνω λάθος. Άντε να έρθει να τελειώνουμε. Αυτή η αναμονή σκοτώνει.

MyrtoM
15-03-12, 15:58
Έτσι λέω, ότι θα φαίνεται. Ίσως κάνω λάθος. Άντε να έρθει να τελειώνουμε. Αυτή η αναμονή σκοτώνει.

Na exeis 8etikh skepsh!!!! Den exw akousei apo kapoia allh kopela na diapistwse egkumosunh apo eksetash ourwn (ektos bebaia apo ta test pou kaneis monh sto spiti, alla kai pali me auta ta test metras mia sugkekrimenh ormonh pou auksanetai me thn egkumosunh). Ara h eksetash pou ekanes den mporei na metrage auth thn ormonh, apo thn stigmh pou htan gia ouroloimwksh!

Na skeftesai mono aisiodoksa pragmata! Ki an den einai auton ton mhna, 8a einai kapoion apo tous epomenous! Kai mhn apogohteuesai, shmera oloi kanoun paidia, akoma ki autoi pou exoun problhmata!

PRAYER
15-03-12, 16:33
Na exeis 8etikh skepsh!!!! Den exw akousei apo kapoia allh kopela na diapistwse egkumosunh apo eksetash ourwn (ektos bebaia apo ta test pou kaneis monh sto spiti, alla kai pali me auta ta test metras mia sugkekrimenh ormonh pou auksanetai me thn egkumosunh). Ara h eksetash pou ekanes den mporei na metrage auth thn ormonh, apo thn stigmh pou htan gia ouroloimwksh!

Na skeftesai mono aisiodoksa pragmata! Ki an den einai auton ton mhna, 8a einai kapoion apo tous epomenous! Kai mhn apogohteuesai, shmera oloi kanoun paidia, akoma ki autoi pou exoun problhmata!

Θα συμφωνήσω μαζί σου Myrto, όλοι μπορούν να κάνουν παιδιά..!!!!Και για μας θα έρθει η μέρα που θα δούμε αυτό το μαγικό γεγονός στην κοιλίτσα μας...Ίσως πρέπει να αφήσουμε την φύση να λειτουργίσει για μας με λιγότερο άγχος...!!(δύσκολο το ξέρω..) Εύχομαι σε όλες μας άμεσα να είμαστε εγκυούλες....!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ
15-03-12, 16:39
Θα συμφωνήσω μαζί σου Myrto, όλοι μπορούν να κάνουν παιδιά..!!!!Και για μας θα έρθει η μέρα που θα δούμε αυτό το μαγικό γεγονός στην κοιλίτσα μας...Ίσως πρέπει να αφήσουμε την φύση να λειτουργίσει για μας με λιγότερο άγχος...!!(δύσκολο το ξέρω..) Εύχομαι σε όλες μας άμεσα να είμαστε εγκυούλες....!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Αυτό το άγχος τα κάνει όλα,το ξέρω.

amarillo81
15-03-12, 17:55
Geia sas ki apo mena!
κοριτσακι μου καλωσ ηλθεσ!!εγω ειχα μεινει εγκυοσ πριν 1 1/2 χρονο(αλλα δεν ειχε καλη εκβαση) θυμαμαι οτι κ γω γυρω στισ γονιμεσ μερεσ ειχα εντονο πονο, σε βαθμο που ηθελα να ξαπλωσω...τισ επομενε σμερεσ ενιωθα μια ενοχληση....ειχαμε παρολα αυτα επαφεσ γιατι μεσα στο μυαλο μου ειχα κ γω οτι μηπωσ ηταν εντονοσ πονοσ ωορηξιασ....τελικα δε ξερω αν ηταν αυτο η εμφυτευση η κατι αλλο, κατι τυχαιο ασ πουμε κ να μην συνδεεται με την εγκυμοσυνη....

amarillo81
15-03-12, 17:56
γιατι ζητησεσ απο τον μικροβιολογο να σου κανει κ χοριαρη περα απο την καλλιεργεια ουρων....???:confused::confused:

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ
15-03-12, 17:57
γιατι ζητησεσ απο τον μικροβιολογο να σου κανει κ χοριαρη περα απο την καλλιεργεια ουρων....???:confused::confused:

Γιατί δεν έχω καθυστέρηση.

amarillo81
15-03-12, 17:57
δε νομιζω να φαινεται αν δε το ζητησεισ να γινει κ διερευνηση πιθανησ εγκυμοσυνησ

amarillo81
15-03-12, 18:01
Γιατί δεν έχω καθυστέρηση.
αυτο λεω οτι μην προκαταβαλεισ το αποτελεσμα...το οτι εκανεσ καλλιεργεια δε παει να πει οτι δεν εισαι εγκυοσ...αλλη εξεταση η μια αλλη η αλλη...στην καλλιεργεια βλεπει αν υπαρψει μικροβιο ενω για εγκυμοσυνη κοιταει αν υπαρχει η lh στα ουρα:pοποτε!!!ακομα δεν περιμενεισ!!!!:p:p

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ
15-03-12, 18:01
δε νομιζω να φαινεται αν δε το ζητησεισ να γινει κ διερευνηση πιθανησ εγκυμοσυνησ

Θα περιμένω 2 μέρες ακόμα. Εσύ τι λες;

amarillo81
15-03-12, 18:02
Θα περιμένω 2 μέρες ακόμα. Εσύ τι λες;
τι κυκλο εχεισ??σταθερο??ποτε κανονικα ειναι να σου ρθει περιοδοσ??

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ
15-03-12, 18:08
τι κυκλο εχεισ??σταθερο??ποτε κανονικα ειναι να σου ρθει περιοδοσ??

Σταθερό σε γενικές γραμμές. Αυτος θα είναι μικρότερος είπε ο γιατρός οπότε περιμένω μέσα στο σαβ-κυρ.

amarillo81
15-03-12, 18:17
Σταθερό σε γενικές γραμμές. Αυτος θα είναι μικρότερος είπε ο γιατρός οπότε περιμένω μέσα στο σαβ-κυρ.
εγω θα εκανα με την πρωτη μερα καθυστερισης!!μην το προκαταβαλλεισ οτι δεν εισαι!δεν υπαρχει καποιο συμπτωμα τρανταχτο περα απο την απουσια περιοδου!

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ
15-03-12, 18:23
εγω θα εκανα με την πρωτη μερα καθυστερισης!!μην το προκαταβαλλεισ οτι δεν εισαι!δεν υπαρχει καποιο συμπτωμα τρανταχτο περα απο την απουσια περιοδου!

Μα γιαυτό είπα να περιμένω. Εσύ πως είσαι;

amarillo81
15-03-12, 18:24
Μα γιαυτό είπα να περιμένω. Εσύ πως είσαι;
καλα!!τη τριτη εχω υπερηχο να δω την ωορηξια μου!εκανα κ επναληψη των ορμονικων εξετασεων και ειναι ολα οκ!!!!πριν ενα χρονο μου χαν βγει οι ορμονεσ αλλα ντι αλλων!!!λογω το στρεσσ που χα τοτε!!φαντασου ποσο κακο μασ κανει!!

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ
15-03-12, 18:28
καλα!!τη τριτη εχω υπερηχο να δω την ωορηξια μου!εκανα κ επναληψη των ορμονικων εξετασεων και ειναι ολα οκ!!!!πριν ενα χρονο μου χαν βγει οι ορμονεσ αλλα ντι αλλων!!!λογω το στρεσσ που χα τοτε!!φαντασου ποσο κακο μασ κανει!!

Σε ποια μέρα του κύκλου θα είσαι την Τρίτη; Κακό δε λες τίποτα.

amarillo81
15-03-12, 18:29
Σε ποια μέρα του κύκλου θα είσαι την Τρίτη; Κακό δε λες τίποτα.
10 με 11η

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ
15-03-12, 18:56
10 με 11η

Συγνώμη που σε άφησα απότομα πριν. Άντε με το καλό να πετύχετε το μωράκι αυτή τη φορά. Μακάρι!!!:p:p

amarillo81
15-03-12, 19:27
Συγνώμη που σε άφησα απότομα πριν. Άντε με το καλό να πετύχετε το μωράκι αυτή τη φορά. Μακάρι!!!:p:p
μακαρι κοριτσακι μου!!!ευχομαι κ συ να μην την δεισ την περιοδο αυτο το μηνα!!!για να δουμε!!!!:p:p

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ
15-03-12, 19:30
μακαρι κοριτσακι μου!!!ευχομαι κ συ να μην την δεισ την περιοδο αυτο το μηνα!!!για να δουμε!!!!:p:p

Το καλό με σας είναι ότι έχετε κάνει όλες τις απαιτούμενες εξετάσεις οπότε είναι θέμα χρόνου να συλλάβεις.

amarillo81
15-03-12, 19:32
Το καλό με σας είναι ότι έχετε κάνει όλες τις απαιτούμενες εξετάσεις οπότε είναι θέμα χρόνου να συλλάβεις.
μακαρι να ναι ετσι!!!προγραμματιστε κ σεισ τισ δικιεσ σασ τουλαχιστον να ξερετε οτι δεν εμποδιζει κατι κ να χαλαρωσετε!!!

MyrtoM
16-03-12, 09:36
κοριτσακι μου καλωσ ηλθεσ!!εγω ειχα μεινει εγκυοσ πριν 1 1/2 χρονο(αλλα δεν ειχε καλη εκβαση) θυμαμαι οτι κ γω γυρω στισ γονιμεσ μερεσ ειχα εντονο πονο, σε βαθμο που ηθελα να ξαπλωσω...τισ επομενε σμερεσ ενιωθα μια ενοχληση....ειχαμε παρολα αυτα επαφεσ γιατι μεσα στο μυαλο μου ειχα κ γω οτι μηπωσ ηταν εντονοσ πονοσ ωορηξιασ....τελικα δε ξερω αν ηταν αυτο η εμφυτευση η κατι αλλο, κατι τυχαιο ασ πουμε κ να μην συνδεεται με την εγκυμοσυνη....

Σ' ευχαριστώ πολύ amarillo για την απάντησή σου!!! Ίσως κι εγώ να παρατηρώ εντονότερα τα συμπτώματα τώρα λόγω του σκοπού που έχουμε! Απλά έχω την αίσθηση οτι είναι πιο έντονος ο πόνος και μεγαλύτερης διάρκειας από άλλες φορές, γι' αυτό κι αναρρωτήθηκα αν μπορεί να έχει σχέση με εμφύτευση ή όχι!

Για να δούμε...
Σου εύχομαι καλή επιτυχία και γρήγορα!!!!!!!!

Nandia83
16-03-12, 10:44
εγω στη θεση σου θα εκανα μια χοριακη για να εισαι σιγουρη .ελπιζω να εισαι εγκυος και συγχαρητηρια απο τωρα!!

euxaristo gia tin apantisi sou. eimai egkuos telika. piga ston giatro to perasmeno savvato kai fanike kai den faike mia mikri telitsa. 8a paw stis 24/3 3ana kai mou eipe kanonika 8a fani kai to mwro. exw agonia kai agxos na pane kala. makari kai fanei to mwro na isixasw ligo.

MyrtoM
16-03-12, 11:49
euxaristo gia tin apantisi sou. eimai egkuos telika. piga ston giatro to perasmeno savvato kai fanike kai den faike mia mikri telitsa. 8a paw stis 24/3 3ana kai mou eipe kanonika 8a fani kai to mwro. exw agonia kai agxos na pane kala. makari kai fanei to mwro na isixasw ligo.

Ti teleia!!!!!!!!!!!!!! Bravo bravo, sugxarhthria!!!!!! Ola kala 8a pane, na mhn agxwnesai ka8olou!!!!!!

Nandia83
16-03-12, 12:10
Ti teleia!!!!!!!!!!!!!! Bravo bravo, sugxarhthria!!!!!! Ola kala 8a pane, na mhn agxwnesai ka8olou!!!!!!

euxaristw poli. prospa8w na skeftomai 8etika. e3allou eixw eidi ena paidaki kai i egkumosini mou itan apoluta fisiologiki me kanena apolutos provlima. prospa8o na skeftomai afou perasa mia fisiologiki egkumosini den pistevo na min einai kai auti fusiologiki. o giatros mou pantos den me agxonei ka8olou kai 8imonei otan tou lew oti agxonomai.

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ
16-03-12, 12:24
μακαρι να ναι ετσι!!!προγραμματιστε κ σεισ τισ δικιεσ σασ τουλαχιστον να ξερετε οτι δεν εμποδιζει κατι κ να χαλαρωσετε!!!

Η σαλπιγγογραφία σε ποια φάση του κύκλου γίνεται; Με το τέλος της περιόδου;

amarillo81
16-03-12, 12:35
Η σαλπιγγογραφία σε ποια φάση του κύκλου γίνεται; Με το τέλος της περιόδου;
7-10 μερα μου χε πει ο γιατροσ...ανπαρεισ τηλ στο νοσοκομειο να κλεισει σ ραντεβου θα σου πουν κ αυτοι οδηγιεσ...δεν πρεπει να εχεισ επαφεσ μεχριτη μερα τησ σαλπιγγογραφιασ(εννοω στο κυκλο που θα τυν κανεισ) κ θα σου πουν να παρεισ ενα δυο παυσιπονα πριν κ αντιβιωση..εμενα αυτα μου χαν πει

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ
16-03-12, 12:38
7-10 μερα μου χε πει ο γιατροσ...ανπαρεισ τηλ στο νοσοκομειο να κλεισει σ ραντεβου θα σου πουν κ αυτοι οδηγιεσ...δεν πρεπει να εχεισ επαφεσ μεχριτη μερα τησ σαλπιγγογραφιασ(εννοω στο κυκλο που θα τυν κανεισ) κ θα σου πουν να παρεισ ενα δυο παυσιπονα πριν κ αντιβιωση..εμενα αυτα μου χαν πει

Γίνεται και σε δημόσιο νοσοκομείο αυτή η εξέταση;. Νόμιζα πως όχι.

amarillo81
16-03-12, 12:44
Γίνεται και σε δημόσιο νοσοκομείο αυτή η εξέταση;. Νόμιζα πως όχι.
λογικα ναι...παρε να ρωτησεισ..απλα δε ξερω αν στο δημοσιο θα βρεισ ευκολα τισ μερεσ που θεσ...παντω εδω στην αθηνα στο ελενα κ στο αλεξανδρα νομιζω γινεται...εγω πηγα σε ιδιωτικο βεβαια...για λογουσ ευκολιας...δεν ειναι κ φτηνη εξεταση βεβαια...αασε εχω δωσει τα μαλλια τησ κεφαλησ μου αυτο το χρονο σε γιατρουσ κ εξετασεισ

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ
16-03-12, 13:05
λογικα ναι...παρε να ρωτησεισ..απλα δε ξερω αν στο δημοσιο θα βρεισ ευκολα τισ μερεσ που θεσ...παντω εδω στην αθηνα στο ελενα κ στο αλεξανδρα νομιζω γινεται...εγω πηγα σε ιδιωτικο βεβαια...για λογουσ ευκολιας...δεν ειναι κ φτηνη εξεταση βεβαια...αασε εχω δωσει τα μαλλια τησ κεφαλησ μου αυτο το χρονο σε γιατρουσ κ εξετασεισ

Στα Χανιά που είμαι εγώ σιγά μην την κάνουν και με τις απεργίες κι όλα τα συναφή άντε να βγάλεις άκρη. Θα πάω στην ιδιώτη γυναικολόγο μου να τελειώνω. Είναι ένα θέμα το κόστος αλλά όχι δυσβάσταχτο.

amarillo81
16-03-12, 13:09
Στα Χανιά που είμαι εγώ σιγά μην την κάνουν και με τις απεργίες κι όλα τα συναφή άντε να βγάλεις άκρη. Θα πάω στην ιδιώτη γυναικολόγο μου να τελειώνω. Είναι ένα θέμα το κόστος αλλά όχι δυσβάσταχτο.
ναι καντη να τελειωνεισ!κ γω δε θα περιμανα ποτε θα ξυπνησει το δημοσιο...

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ
16-03-12, 13:11
ναι καντη να τελειωνεισ!κ γω δε θα περιμανα ποτε θα ξυπνησει το δημοσιο...

Αν δεν πληρώσεις στις μέρες μας δεν κάνεις τη δουλειά σου,δυστυχώς!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

amarillo81
16-03-12, 13:12
Αν δεν πληρώσεις στις μέρες μας δεν κάνεις τη δουλειά σου,δυστυχώς!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
ναι κ το λεω με καθε επιγνωση γιατι το χω περασει....εχεισ ακουστααα το ........... ΙΚΑ:mad: απιστευτη ταλαιπωρια.....κ τελικα τα περισσοτερα απο την τσεπη μου τα εβαλα

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ
16-03-12, 13:16
ναι κ το λεω με καθε επιγνωση γιατι το χω περασει....εχεισ ακουστααα το ........... ΙΚΑ:mad: απιστευτη ταλαιπωρια.....κ τελικα τα περισσοτερα απο την τσεπη μου τα εβαλα

Έτσι είναι δυστυχώς.

PRAYER
16-03-12, 13:43

ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!!!!
Εύχομαι ένα υγιέστατο νινι και μια καλή γέννα!!!!!!!:mrgreen::mrgreen:

Xristinaa
17-03-12, 00:33
Καλησπέρα, ειμαι 21 χρονων, επαιρνα το χαπι για αντισυλληψη 3 χρονια χωρις διακοπη. Μολις το σταματησα διαγνωστηκα με πολυκυστικες, οποτε το συνεχισα για να διορθωθουν. Τον τελευταιο χρονο ο γιατρος μου με συμβουλεψε να το κοψω για 1-2 μηνες κ μετα να το αρχισω παλι, αυτη τη στιγμη το εχω κοψει για 2 μηνες (περιμενω τωρα τη δευτερη μου περιοδο). Η πρωτη μου ηρθε με 2 μερες καθυστερηση και τωρα βρισκομαι στην 5η!!! ‘Εχω αγχωθει φουλ κ σκεφτομαι οτι για αυτο δε μου εχει ερθει ακομα.. Καλεσα τον γιατρο μου κ μου ειπε να περιμενω 10-15(!) μερες κ θα μου ερθει.. Οπως καταλαβαινετε δεν μπορω να περιμενω τοσο πολυ!!!!!! Εχω κανει τεστ κ εχει βγει ΕΥΤΥΧΩΣ αρνητικο!! Εχω κλεισει κ ραντεβου με τον γιατρο μου. Τι αλλο να κανω? Σκεφτομαι τη Δευτερα να κανω β’ χοριακη για να ηρεμησουμε οσων αφορα σ’αυτο το θεμα, ομως η περιοδος?! παει αλλαξε? Υπαρχει περιπτωση τα 3 χρονια χαπιου να μου ¨χαλασαν¨ τον κυκλο? Πιο πριν ειχα 28 μερες ακριβως για να μη σας πω οτι ηξερα κ την ωρα!!(οπως ακριβως κ με το χαπι) (παρεπιπτοντως! Δεν εχω κανενα συμπτωμα πολυκυστικων ευτυχως! Ουτε σπυρακια, τριχοφυια, εξτρα κιλα, λιπαρο δερμα κ.α.)
Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας!! http://www.woman-on-top.gr/wp-includes/images/smilies/icon_smile.gif

κωνσταντά
17-03-12, 02:35
Κορίτσια γεια σας!!!

Είχε καποια ανάλογη εμπειρία?

:D

έκανα τον γιο μου κ είχα περίοδο για 3 μήνες η εξέτασης μου έβγαιναν αρνητικές έκανα υπέρηχο κ τίποτα με έψαξε ο γυναικολόγος τίποτα άρχισα να ανησυχώ οτι ήμουν άρρωστη τελικά ενας γυναικολόγος μου έδειξε απο οτι επασχα στον υπέρηχο ειμουν πλέων 4 μηνών. νανε καλά το παλικάρι μου......:p

dimitris soula
17-03-12, 19:17
μην αγχωνεσαι καθολου και παλι συγχαρητηρια!!να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη,και θα δεις ολα καλα θα πανε,θα περιμενω τα νεα σου οταν ξαναπας στον γιατρο.να σου ζησει το παιδακι που εχεις!!!φιλακια πολλα

Nandia83
19-03-12, 08:34
ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!!!!
Εύχομαι ένα υγιέστατο νινι και μια καλή γέννα!!!!!!!:mrgreen::mrgreen:

euxaristw polu!!!

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ
19-03-12, 08:44
euxaristw poli. prospa8w na skeftomai 8etika. e3allou eixw eidi ena paidaki kai i egkumosini mou itan apoluta fisiologiki me kanena apolutos provlima. prospa8o na skeftomai afou perasa mia fisiologiki egkumosini den pistevo na min einai kai auti fusiologiki. o giatros mou pantos den me agxonei ka8olou kai 8imonei otan tou lew oti agxonomai.

Καλημέρα! Προσπάθησε να είσαι ήρεμη για το μωράκι σου και όλα θα πένε καλά!:p:p:p

MyrtoM
19-03-12, 16:52
Γεια σας κορίτσια!
Τουλάχιστον πήρα τις εξετάσεις για θρομβοφιλία (έχουμε ιστορικό στην οικογένεια) κι όπως είπε ο γιατρός είμαι απόλυτα φυσιολογική. Κάτι είναι κι αυτό!;)

maria_v
19-03-12, 19:04
Γεια σας κορίτσια!
Τουλάχιστον πήρα τις εξετάσεις για θρομβοφιλία (έχουμε ιστορικό στην οικογένεια) κι όπως είπε ο γιατρός είμαι απόλυτα φυσιολογική. Κάτι είναι κι αυτό!;)
Καλησπέρα Μυρτώ, την εξέταση για θρομβοφιλία, που την έκανες, σε νοσοκομείο ή σε ιδιωτικό κέντρο? Πόσο κόστισε?

MyrtoM
20-03-12, 16:19
Καλησπέρα Μυρτώ, την εξέταση για θρομβοφιλία, που την έκανες, σε νοσοκομείο ή σε ιδιωτικό κέντρο? Πόσο κόστισε?

Γεια σου Μαρία! Την έκανα σε ιδιωτικό, αλλά μέσω ενός πολύ καλού αιματολόγου! Μου είπαν και για το Λαϊκό που είναι εξειδικευμένο, αλλά τις απαντήσεις τις παίρνεις περίπου 3 μήνες μετά...:( Έτσι επέλεξα το ιδιωτικό. Η τιμή μαλλον κυμαίνεται, αναλόγως τις εξετάσεις. Εμένα μου στοίχισαν γύρω στα 250€.

ΕλένηΠ
22-03-12, 12:41
Κοριτσια να σασ πω και το δικο μου αγχοσ.
Μετά απο δύο παλλινδρομεσ, προσπαθούμε και πάλι για δευτερο παιδι. Είχα 4 μέρεσ καθηστέρηση αλλά την πέμπτη μέρα εμφανιστηκαν λιγα καφε υγρά το πρωι και την επόμενη μέρα μου ήρθε περίοδοσ. Και σήμερα την τρίτη μέρα περιόδου έχω πολύ λιγο αιμά (7-8 μερεσ μου κραταει η περίοδοσ).
Ξέρετε αυτή τη φορά ήμουν σχεδον σίγουρη ότι είμαι έγκυοσ επειδη, δεν ξέρω αν έίχε καμια άλλη τα ίδια συμπτόματα. Στο πρώτο παιδί μου όταν έμεινα έγκυοσ είχα πολύ έντονη μυρωδιά σώματοσ, η οποία κράτησε σχεδον μια βδομάδα και εξαφανήστηκε. Το ίδιο βίωσα και τωρα. (Στισ δυο παλλίνδρομεσ δν είχα καθόλου οσμέσ).
Παρ' όλο που μου ήρθε περίοδοσ κάτι μου λέει μέσα μου ότι ίσωσ να είμαι έγκυοσ. Νιώθω υπερβολικά κουρασμένη, νυστάζω συνέχεια πράγμα που στα φυσιολογικά μου δεν τα αισθάνομαι.
Λέτε να είμαι?????????΄Είναι ερώτησει κρίσεωσ αλλά πείτε μου κάτι

MyrtoM
22-03-12, 13:29
Κοριτσια να σασ πω και το δικο μου αγχοσ.
Μετά απο δύο παλλινδρομεσ, προσπαθούμε και πάλι για δευτερο παιδι. Είχα 4 μέρεσ καθηστέρηση αλλά την πέμπτη μέρα εμφανιστηκαν λιγα καφε υγρά το πρωι και την επόμενη μέρα μου ήρθε περίοδοσ. Και σήμερα την τρίτη μέρα περιόδου έχω πολύ λιγο αιμά (7-8 μερεσ μου κραταει η περίοδοσ).
Ξέρετε αυτή τη φορά ήμουν σχεδον σίγουρη ότι είμαι έγκυοσ επειδη, δεν ξέρω αν έίχε καμια άλλη τα ίδια συμπτόματα. Στο πρώτο παιδί μου όταν έμεινα έγκυοσ είχα πολύ έντονη μυρωδιά σώματοσ, η οποία κράτησε σχεδον μια βδομάδα και εξαφανήστηκε. Το ίδιο βίωσα και τωρα. (Στισ δυο παλλίνδρομεσ δν είχα καθόλου οσμέσ).
Παρ' όλο που μου ήρθε περίοδοσ κάτι μου λέει μέσα μου ότι ίσωσ να είμαι έγκυοσ. Νιώθω υπερβολικά κουρασμένη, νυστάζω συνέχεια πράγμα που στα φυσιολογικά μου δεν τα αισθάνομαι.
Λέτε να είμαι?????????΄Είναι ερώτησει κρίσεωσ αλλά πείτε μου κάτι

Γεια σου Ελένη!!!
Στο εύχομαι πραγματικά! Δεν έχω προσωπική εμπειρία, αλλά πολλές κοπέλες έχουν μοιραστεί στο forum αντιστοιχες εμπειρίες, που αδιαθέτησαν και ήταν έγκυες. Η ερώτηση είναι, πέρα από την περιορισμένη ροή (λιγοτερες μέρες περιόδου) παρατήρησες και κάτι άλλο, π.χ. αλλαγή στο χρώμα? Από οτι έχω καταλάβει πρέπει κι αυτό να παίζει ρόλο...

sofiagou
22-03-12, 14:05
γεια σας κορίτσια... στις 25/2 είχα αδιαθετήσει..πριν αδιαθετήσω είχα κανονικά σεξουαλική ζωη δλδ από τς 2/2 ως και 15/2.. το αγόρι μου έβαζε προφυλαχτικο κανονικα αλλα οταν τελειωνε εξω και πανω μου τα υγρα του πηγαιναν στην εβεστητη περιοχη μου...για να μην τα πολυλογο, αφου αδιαθετησα και δεν ειχα κανονικο αιμα ειχα καφε και κρατησε 4 μερες η περιοδο μου ειχα καουρες και οι ρογες στο στηθος μου ηταν πρισμενες παρα πολυ.. εχω 1 βδομαδα και που με πιανει σαν κραμπες στην κοιλια μου και που και που με ποναει η μεση μου..αλλα οι ρογες μου ξεπριστικαν..υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος??

Nandia83
28-03-12, 20:14
μην αγχωνεσαι καθολου και παλι συγχαρητηρια!!να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη,και θα δεις ολα καλα θα πανε,θα περιμενω τα νεα σου οταν ξαναπας στον γιατρο.να σου ζησει το παιδακι που εχεις!!!φιλακια πολλα

telika den pigan kala ta pragmata. tin paraskevi 3ekinisa na exw ligo kafe aima piga ston giatro kai fenontan ola kala eidame kai tin kardoula tou na ktipa alla to savvatokuriako sinexise aima kai telika tin deutera pou piga 3ana ston giatro sxedon to eixe apovali o organismos mou to emvrio. piga tin triti gia apo3isi kai telika den xriastika. mou evale duo xapakia kai 8a 3anapaw tin paraskevi na doume an exw ka8arisi entelos. 8elw na teleiwsi olo auto na 3ana3ekinisw tis prospa8ies gia na meino egkuos kai elpizw na ta katafero na meinw kai na pane ola kala

giannazouzou
04-04-12, 15:39
Κοριτσια γεια σας.Ειμαι καινουργια εδω και θα ηθελα την βοηθεια σας γιατι παω να τρελαθω.Λοιπον στισ 11/03 αδιαθετησα κανονικα, απο 17/03 μεχρι 21/03 ειχαμε επαφεσς με τον αντρα μου, λιγεσ μερεσ μετα αρχισε να ποναει το στηθος μου και να ειναι πρισμενο (το μυαλο μου πηγε σε εγκυμοσινη) αλλα μετα στισ 28/03 ξανα αδιαθετησα (δεν μου εχει ξανατυχει να πεσω τοσες μερες), η ροη ηταν καπως ασηνιθηστη απο τισ αλλες φορες.Ακομα κ σημερα ποναει το στηθος μου που κ που κ το νιωθω ελαχιστα πρισμενο.Να πω οτι πριν απο 5 μηνες εμεινα εγκυος αλλα το εχασα ηταν παλινδρομη κυηση.Ας με βοηθησει καποια. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

ζενεσεπα
03-05-12, 16:55
Καλησπέρα σας, η αλήθεια είναι οτι έχω πάρει πολλές φορές απο εσάς κουράγιο αλλα πρώτη φορά δεν άντεξα και θέλω να ρωτήσω.
Ο κύκλος μου αν και ήταν σταθερός στις 31 μερες τους 4 τελευταίους μήνες ήταν 28 οπότε μπερδεύτηκα λιγάκι.Αυτόν τον μήνα λοιπόν έπρεπε να έρθει 23 και ήρθε 26.Είχα πολύ λιγο αίμα πράγμα πολυ σπάνιο και αυτό για 4 μέρες και τις υπόλοιπες 3 είχα καφέ υγρά (τα οποία εχω να δώ απ το γυμνάσιο) και έντονους πονους στην κοιλιά τις 3 τελευταίες μέρες επίσης.Τις ανακατοσούρες δεν τις βάζω μέσα γιατί το στομάχι μου είναι ευαίσθητο και μάλλον είναι ασχετο με τα υπόλοιπα! Τι μπορεί να συμβαίνει?ανυσηχώ αρκετά!! δεν μου κάνει και πολύ για εγκυμοσύνη αλλα........?Απλά το άγχος με κάνει να μην θέλω να πάω στον γιατρό.
Ευχαριστω πολυ!

maria94
11-05-12, 11:10
Καλημερα σε ολες! διαβαζοντας τις συζητησεις σας ,πηρα το θαρρος να σας ρωτησω και εγω ,για το προβλημα που εχω...με το αγορι μου κανουμε παντα σεξ με προφυλαξεις και δεν τελειωνει ποτε μεσα μου..την τελευταια φορα του φανηκε πολυ υγρο το προφυλακτικο απ'εξω και το κοιταξε μηπως ειχε τρυπισει..τελικα δεν ειχε.Παρ'ολο που μου ηρθε περιοδος κανονικα και το αγορι μ με διαβεβαιωσε και το ειδα και μονη μου οτι και το προφυλακτικο δεν ειχε τρυπισει,εχω αγχωθει για αυτο που συζητατε περιοδο και εγκυμοσυνη μαζι.Η περιοδος μου ηταν φυσιολογικη οπως παντα με πολυ αιμα.Υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος; και οτα λετε οτι γινεται περιοδος και εγκυμοσυνη μαζι, το αιμα ειναι κανονικο και για 6μερες τουλαχιστον η λιγο αιμα ροζ και για 2-3 μερες..ευχαριστω για τον χρονο σας και συγνωμη αν σας κουρασα.

dimitris soula
11-05-12, 18:16
Καλημερα σε ολες! διαβαζοντας τις συζητησεις σας ,πηρα το θαρρος να σας ρωτησω και εγω ,για το προβλημα που εχω...με το αγορι μου κανουμε παντα σεξ με προφυλαξεις και δεν τελειωνει ποτε μεσα μου..την τελευταια φορα του φανηκε πολυ υγρο το προφυλακτικο απ'εξω και το κοιταξε μηπως ειχε τρυπισει..τελικα δεν ειχε.Παρ'ολο που μου ηρθε περιοδος κανονικα και το αγορι μ με διαβεβαιωσε και το ειδα και μονη μου οτι και το προφυλακτικο δεν ειχε τρυπισει,εχω αγχωθει για αυτο που συζητατε περιοδο και εγκυμοσυνη μαζι.Η περιοδος μου ηταν φυσιολογικη οπως παντα με πολυ αιμα.Υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος; και οτα λετε οτι γινεται περιοδος και εγκυμοσυνη μαζι, το αιμα ειναι κανονικο και για 6μερες τουλαχιστον η λιγο αιμα ροζ και για 2-3 μερες..ευχαριστω για τον χρονο σας και συγνωμη αν σας κουρασα.
αυτο που δεν καταλαβα ειναι αν ειχες κανονικα την περιοδο σου η ειχες προβλημα ροης?αν ειχες κανονικα τοτε γιατι ανησυχεις?ηρεμησε και αν δεν μπορεις πηγαινε στον γιατρο σου για να ησυχασεις!!

Καλησπέρα σας, η αλήθεια είναι οτι έχω πάρει πολλές φορές απο εσάς κουράγιο αλλα πρώτη φορά δεν άντεξα και θέλω να ρωτήσω.
Ο κύκλος μου αν και ήταν σταθερός στις 31 μερες τους 4 τελευταίους μήνες ήταν 28 οπότε μπερδεύτηκα λιγάκι.Αυτόν τον μήνα λοιπόν έπρεπε να έρθει 23 και ήρθε 26.Είχα πολύ λιγο αίμα πράγμα πολυ σπάνιο και αυτό για 4 μέρες και τις υπόλοιπες 3 είχα καφέ υγρά (τα οποία εχω να δώ απ το γυμνάσιο) και έντονους πονους στην κοιλιά τις 3 τελευταίες μέρες επίσης.Τις ανακατοσούρες δεν τις βάζω μέσα γιατί το στομάχι μου είναι ευαίσθητο και μάλλον είναι ασχετο με τα υπόλοιπα! Τι μπορεί να συμβαίνει?ανυσηχώ αρκετά!! δεν μου κάνει και πολύ για εγκυμοσύνη αλλα........?Απλά το άγχος με κάνει να μην θέλω να πάω στον γιατρό.
Ευχαριστω πολυ!
για να μην εχεις αγχος να πας στο γιατρο σου αφου μονο αυτος μπορει να σου τι γινεται και ελπιζω να εχεις τα νεα που θελεις!

telika den pigan kala ta pragmata. tin paraskevi 3ekinisa na exw ligo kafe aima piga ston giatro kai fenontan ola kala eidame kai tin kardoula tou na ktipa alla to savvatokuriako sinexise aima kai telika tin deutera pou piga 3ana ston giatro sxedon to eixe apovali o organismos mou to emvrio. piga tin triti gia apo3isi kai telika den xriastika. mou evale duo xapakia kai 8a 3anapaw tin paraskevi na doume an exw ka8arisi entelos. 8elw na teleiwsi olo auto na 3ana3ekinisw tis prospa8ies gia na meino egkuos kai elpizw na ta katafero na meinw kai na pane ola kala
στενοχωρηθηκα με το μηνυμα σου αλλα τουλαχιστον δεν χρειαστηκες αποξεση.η φυση εχει τον τροπο της και διορθωνει οταν κατι δεν παει καλα.σιγα σιγα θα περασει,εχω προσωπικη εμπειρια δυο φορες.ελπιζω γρηγορα να τα καταφερεις και ολα να σου πανε καλα!φιλακια πολλα

Ελένη7
19-05-12, 21:30
γεια σας είμαι 25 χρονών ήθελα να ρωτήσω κάτι άσχετο.. πριν την περίοδο μ είχα κάτι ροζ κουκκίδες κ δεν της είχα ξανά παρατήρηση στης περιόδους μ.. κ ήθελα να ρωτήσω αν είναι φυσιολογικό.. τώρα άρχισα να σημειώνω της περιόδους μ.. κ είναι :26/2-1/3 , 22/3-27/3 , 14/4-19/4 , 10/5-14/5 κ στην τελευταία περίοδο αν θυμάμαι καλά.. είχα 2 μέρες αίμα μετά από τις ροζ κουκκίδες κ 2 μέρες καφέ..

dimitris soula
19-05-12, 21:34
εγω συνηθως εχω ροζ σημαδι πριν μου ερθει η περιοδος,ισως ειναι το ιδιο πραγμα.παντως ο γιατρος σου θα σου πει αν συμβαινει κατι .ελπιζω ολανα ειναι οκ.φιλακια

Ελένη7
19-05-12, 21:41
εγω συνηθως εχω ροζ σημαδι πριν μου ερθει η περιοδος,ισως ειναι το ιδιο πραγμα.παντως ο γιατρος σου θα σου πει αν συμβαινει κατι .ελπιζω ολανα ειναι οκ.φιλακια

αχ κ εγω ελπιζω να ειναι οκ!! δεν εχω ακομα γιατρο.. διλ δεν εχω κανει ακομα εξετασεις γενικες :/ μολις τελειωσω κατι σεμιναρια που κανω θα παω..

δημητρα 21/6
19-05-12, 21:50
γεια σας κοριτσια!!θελω να με βοηθησετε αν μπορειται!!τελευταια περιοδος 18/3 εκ'τοτε δεν μου ξαναηρθε δηλαδη εχασα τον κυκλο του απριλιου,ειχα παει στο γιατρο και ειχα κανει χοριακη και ηταν αρνητικη και αφου απεκλεισα το ενδεχομενο(με στεναχωρια),το αφησα μιας και δεν εχω σταθερο κυκλο (συχνες μεγαλες καθυστερησεις) ειχα κανει και θεραπεια παλια αλλα τιποτα!!αφησα λοιπον να μου ερθει οταν αποφασισει!!και εχθες 18/5 δηλαδη ακριβως την ιδια μερα που επρεπε να μου ερθει 1 μηνα πριν ειχα κατι καφε εκκρισεις στο σκουπισμα αυτο εγινε το απογευμα,μεχρι και που κοιμηθηκα τιποτα ξανα και σημερα παλι λιγα καφε στο σκουπισμα!παντα την πρωτη μερα περιοδου ειχα καφε,αλλα συνοδευοταν με εντονους χαρακτηριστικους πονους!τωρα ομως τιποτα απο πονο!μονο κατι ενοχλησεις χαμηλα που δεν μοιαζουν με περιοδου!το ερωτημα μου ειναι αφου δεν ειχα περιοδο τον προηγουμενο μηνα,δεν εκανα και οωρηξια σωστα??αρα δεν γινεται να εγινε συληψη!!αρα τι γινεται?ειναι ανωμαλια του κυκλου?προκειται να μου ερθει?η υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος απο τον προηγουμενο μηνα και να εγινε κατι λαθος με τη χοριακη?ξερω πως αν εισαι εγκυος,υπαρχει περιπτωση την ημερα που θα σου ερχοταν περιοδος,να εχεις καφε υγρα.σας εχει τυχει?χιλια συγνωμη για το τεραστιο μηνυμα,αλλα εχω αγχωθει κοριτσακια!!φυσικα δευτερα θα το κοιταξω στο γιατρο,η με χοριακη,αλλα μεχρι τοτε θελω βοηθεια!!

ΕΛΕΝ@
19-05-12, 21:57
Δημητρα καλησπέρα κ πάλι! Ακόμα χωρίς περίοδο είσαι; λοιπόν σου ήρθε πριν δυο μήνες σωστά; Χοριακή πότε έκανες κ πόσο ήταν; ματά τη χοριακή κάνατε ελεύθερα;; Σορυ που το ρωτάω έτσι αλλα για να καταλαβαινόμαστε..

δημητρα 21/6
19-05-12, 22:06
Δημητρα καλησπέρα κ πάλι! Ακόμα χωρίς περίοδο είσαι; λοιπόν σου ήρθε πριν δυο μήνες σωστά; Χοριακή πότε έκανες κ πόσο ήταν; ματά τη χοριακή κάνατε ελεύθερα;; Σορυ που το ρωτάω έτσι αλλα για να καταλαβαινόμαστε..

πλακα κανεις κοριτσακι μου??μιλαμε ελευθερα υποτιθεται!!εγραψα και στο οθεμα μου,αλλα δεν το ειδε καμια!!ασε ακομα ταλαιπωρουμε!!ναι ειχα πριν 2 μηνες,χοριακη εκανα 10η μερα καθυστερησης νομιζω ηταν αρνητικη 2 αν θυμαμαι καλα!απο τοτε ναι εκανα ελευθερα,τελευταια ελευθερη επαφη ηταν 2 μερες πριν δω τα καφε υγρα που λεω,αλλα αφου βρε ελενακι μου δεν ειχα περιοδο,αρα δεν εκανα και οωρηξια ετσι δεν ειναι??αρα πως να εγινε το καλο??και τωρα με βασανιζουν πολλα ερωτηματα,ενα ειναι μηπως τα καφε ειναι απλα ορμονικη διαταραχη η αρχη περιοδου,το αλλο μηπως ειναι απο αυτο που λενε οτι αν εισαι εγκυος μπορει να δεις τα καφε αντι για περιοδο,τη μερα που περιμενεις και ενα αλλο που διαβασα πριν οτι μετα τη συληψη η εμφυτευση καποιες τα εχουν!τι να πω??αυτος ο μηνας κολαση ηταν...πρωτη φορα τοσο αγχος!!

δημητρα 21/6
19-05-12, 22:13
και ποσο γαιδουρα ειμαι HELEN@?? ουτε ρωτησα....πως παει η εγκυμοσυμη σου εσενα??συνεχιζεις να μην αγωνιας για τιποτα???χαχαχα!!

δημητρα 21/6
19-05-12, 22:14
και ποσο γαιδουρα ειμαι HELEN@?? ουτε ρωτησα....πως παει η εγκυμοσυμη σου εσενα??συνεχιζεις να μην αγωνιας για τιποτα???χαχαχα!!
ΕΛΕΝ@ για σένα παει λαθος στο ονομα εκανα!

ΕΛΕΝ@
19-05-12, 22:19
Δήμητρα δεν είμαι γιατρός ( Κ να ήμουν δηλαδή απ το ίντερνετ μιλάμε!!). Θα σου πω μόνο μια γνώμη κ την εμπειρία μου. Οωρηξία δεν έκανες τον ΑΠρίλιο μάλλον. Το Μάιο που είμαστε τώρα μπορεί κ να έκανες μάλλον θα έκανες δηλαδή. Καταρχήν όταν πήγες στο ντόκτορ σου είπε τίποτα για οωρηξία;;
Τώρα σε ότι αφορά τις ημερομηνίεες ασ μην είμαστε κ απόλυτοι. Εγω όπως σου ξαναείπα με σταθερό κύκλο έμεινα έγκυος μετα την 21η μέρα οπότε όλα μπορούν να συμβούν. Σε ότι αφορά το αίμα, εγώ ήμουν με το θετικό τεστ στο χερί κι είχα καφε κι ελεφρυα αιμοραγία (5η βδ εγκ μετά πο 14 μέρες καθυστέρησης). Τώρα εικάζω οτι μπορεί να είχε προκληθεί είτε απο το βάρος που είχα σηκώσει είτε επειδη με είχε πιάσει ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΜΕΡΑ η προκοπή κ σιδέρωνα δυο ώρες. Αυτή η αιμοραγία είχε κρατήσει μια βδομάδα. Βέβαια όταν καταλαβα για την εγκυμοσύνη ο γιατρός μου δωσε χάπια κ δεν είχα σηκωθεί απ το κρεβάτι. Αν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης ξάπλαρε την κ χτύπα ένα τεστάκι αυριο, στο μεταξύ εδω είμαστε αν σε βοηθάει!

ΕΛΕΝ@
19-05-12, 22:26
Ασε δημητρα εγω είμαι τελείως ηλίθια! Για να καταλάβεις σήμερα κατάλαβα πως μετράμε τους μήνες (ενω έλεγα οτι είμαι στον 4 τελικά είμαι στον 5!). Κατα τα άλλα ανησυχω που δεν παίρνω κιλά καθόλου κ τρώω όλη μέρα φρούτα! Σήμερα έφαγα ένα κιλο κεράσια, χθες εξι μήλα... αστα να πάνε στο καλο..!! Την Τρίτη μάαααααλλον θα δούμε το φύλο αλλα ετσι κι αλλιώς έχω μεγάλο υπερηχο 8/6 για πιο σίγουρα..

δημητρα 21/6
19-05-12, 22:26
Δήμητρα δεν είμαι γιατρός ( Κ να ήμουν δηλαδή απ το ίντερνετ μιλάμε!!). Θα σου πω μόνο μια γνώμη κ την εμπειρία μου. Οωρηξία δεν έκανες τον ΑΠρίλιο μάλλον. Το Μάιο που είμαστε τώρα μπορεί κ να έκανες μάλλον θα έκανες δηλαδή. Καταρχήν όταν πήγες στο ντόκτορ σου είπε τίποτα για οωρηξία;;
Τώρα σε ότι αφορά τις ημερομηνίεες ασ μην είμαστε κ απόλυτοι. Εγω όπως σου ξαναείπα με σταθερό κύκλο έμεινα έγκυος μετα την 21η μέρα οπότε όλα μπορούν να συμβούν. Σε ότι αφορά το αίμα, εγώ ήμουν με το θετικό τεστ στο χερί κι είχα καφε κι ελεφρυα αιμοραγία (5η βδ εγκ μετά πο 14 μέρες καθυστέρησης). Τώρα εικάζω οτι μπορεί να είχε προκληθεί είτε απο το βάρος που είχα σηκώσει είτε επειδη με είχε πιάσει ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΜΕΡΑ η προκοπή κ σιδέρωνα δυο ώρες. Αυτή η αιμοραγία είχε κρατήσει μια βδομάδα. Βέβαια όταν καταλαβα για την εγκυμοσύνη ο γιατρός μου δωσε χάπια κ δεν είχα σηκωθεί απ το κρεβάτι. Αν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης ξάπλαρε την κ χτύπα ένα τεστάκι αυριο, στο μεταξύ εδω είμαστε αν σε βοηθάει!

μα πως εκανα χωρις να προγηθηκε περιοδος?αυτο δεν καταλαβαινω?γιατι αν εκανα ειχα αρκετες ελευθερες επαφες!τον γιατρο να σου πω την αληθεια στη φαση που ημουν,δεν τον ρωτησα για οωρηξια!μα και εγω χθες που ειδα τα καφε με ειχε πιασει προκοπη,χαλι επλυνα και καθαρισα το σπιτι!και τωρα που πηγα και σκουπιστηκα ειχα καφε βλενα,αλλα μονο στο χαρτι φαινεται ελαχιστα μην φανταστεις τιποτα ιδιαιτερο!λεω να μην κανω τεστ αυριο μιας και δεν ξερω τι εγινε αυτον τον μηνα με τις μερες και αν δειξει κατι.τη δευτερα θα παω στο γιατρο και αν μου πει για χοριακη!ευχαριστω πολυ για την απαντηση παντως!φυσικα και με βοηθαει:-):-):-)

δημητρα 21/6
19-05-12, 22:31
Ασε δημητρα εγω είμαι τελείως ηλίθια! Για να καταλάβεις σήμερα κατάλαβα πως μετράμε τους μήνες (ενω έλεγα οτι είμαι στον 4 τελικά είμαι στον 5!). Κατα τα άλλα ανησυχω που δεν παίρνω κιλά καθόλου κ τρώω όλη μέρα φρούτα! Σήμερα έφαγα ένα κιλο κεράσια, χθες εξι μήλα... αστα να πάνε στο καλο..!! Την Τρίτη μάαααααλλον θα δούμε το φύλο αλλα ετσι κι αλλιώς έχω μεγάλο υπερηχο 8/6 για πιο σίγουρα..

χαχαχα:lol: ενταξει εισαι απιστευτη κοριτσι μου!!μα καλα εγω η ασχετη ξερω οτι τη μετραμε απο την τελευταια περιοδο.σωστα?ο γιατρος σου δεν σου ειπε ποσο εισαι και πως μετριεται???ενα κιλο κερασια λεει....:lol::lol: μπραβο παντως που προτιμας τα φρουτα,εγω τωρα τρωω μια ωραια πιτσουλα απο τα χερακια μου!!χαχα:oops:αντε με το καλο να το δειτε εσυ τι θελεις πιο πολυ??ξερω οτι δεν εχει σημασια,αλλα σιγουρα το σκεφτηκες!!κατα τα αλλα πονους,εμετους,δεν εχουμε ε??