PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοήθεια... για τα πρώτα μας γενέθλια! (χρησιμες διευθυνσεις)

Σελίδες : [1] 2

xrysalis
06-05-08, 13:19
Κορίτσια Help!!
Έρχονται τα πρώτα μας γενέθλια (15/6) και έχω πελαγώσει!!
θα τα κάνουμε στο σπίτι μας, αλλά με τόσα που σκέφτομαι... δεν ξέρω από που ν' αρχίσω!!
Θέλω ιδέες, προτάσεις και συμβουλές και από όσες το έχετε δεί το έργο... και από σας που έχετε δημιουργικό μυαλό!!

Πρόσκληση/κείμενο, θέμα/στολισμός, φαγητά (μπουφές με καναπεδάκια ή μαγειρευτά;;; ), δωράκια & εκπλήξεις για τους μικρούς καλεσμένους μας...

και κάτι ακόμη.
Τα γενέθλια πέφτουν Κυριακή! σκέφτομαι μηπως κάποιοι δεν έρθουν καθόλου ή έρθουν απλά αγγαρεία και φύγουν γρήγορα αν τα κάνω απόγευμα.... (σ' αυτή την περίπτωση σκέφτομαι μπουφέ με καναπεδάκια...)
αλλιώς λέω μήπως τα κάνω νωρίς το μεσημεράκι (σ?αυτή την περίπτωση όμως, μάλλον θα πρέπει να έχω μαγειρευτά για να ικανοποιήσω και τους μεγάλους!)

Όπως και να 'χει θέλω να περάσουμε καλά αλλά να μη μου βγεί και η πίστη γιατί την άλλη μέρα δουλεύω κιόλας!!

Σας ζάλισα;;; αυτό ήταν μόνο η αρχή!!
please... help meeeeeeeee!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ντέπυ
06-05-08, 14:00
Γεια σου Χρυσαλις
Κοίτα λίγο στο http://www.paixnidokamomata.gr/
για να πάρεις μια γεύση.

Ντέπυ
06-05-08, 14:02
και σ' αυτό ... http://www.balloonsdecor.gr/

Afroditi D
06-05-08, 14:48
από φαγητά , ο μπουφές πιστεύω ότι εξυπηρετεί τους μεγάλους αλλά και τα παιδάκια.

στολισμός απο μπαλόνια , γιρλάντες -σημαιάκια , φωτάκια , γυάλες με κεριά στο μπαλκόνι που θα είναι οι μεγάλοι
(ψάχνω να νοικιάσω ή να αγοράσω μηχ/μα που κάνει σαπουνοφουσκές... όταν βγάλω άκρη θα σου πώ) :)

τα πιο μεγάλα παιδάκια θα μπορούσες να τα απασχολίσεις ,με διάφορα παιχνίδια , πχ. διαγωνισμός ζωγραφικής ! 1 παιδάκι(αυτό που έχει φτιάξει όλη το ζωγραφιά ...) θα πάρει δωράκι ας πούμε ενα βιβλίο και όλα τα υπόλοιπα απο ένα παραμυθάκι...

εδώ επίσης έχουν γραφτεί διάφορα άλλα παιχνίδια...
http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?t=6517

ακόμα θα μπορούσες να ετοιμάσεις ένα σακουλάκι-πουγκάκι , οπου θα έχει διάφορα καλούδια (καραμελίτσες , σοκοματάκια ...κτλ) να το δέσεις με μια ωραία κορδέλα και να το προσφέρεις σε κάθε παιδάκι φεύγοντας...
:)

Νινεττα
06-05-08, 15:08
Καλησπερα και να σου ζησει ο μικρος σου πριγκιπας!!
Τι θα ελεγες να ειναι αυτο το παραμυθι το θεμα του παρτυ σας!!
Η προσκληση να ειναι ενα κομματι που θα διαλεξεις απο το παραμυθι,ενω απο κατω θα γραφει τα στοιχεια του παρτυ(ημερα ωρα κ.λ.π.),και....σε περιμενω να ζησουμε μαζι το δικο μας παραμυθι στα πρωτα μου γενεθλια!
Θα μου αρεσε να γινει απογευμα ωστε να εχει την ατμοσφαιρα του στολισμου που εχω στο μυαλο μου.
Φωτακια λοιπον λευκα(χριστουγεννιατικα οσο πιο πολλα μπορεις.Στις κουρτινες,γυρω απο τον μπουφε τυλιγμενα σε μπλε τουλι,στην βεραντα.
Κιτρινα αστερακια στις γλαστρες,και κοκκινα τριανταφυλλα στα βαζα.Οταν φευγουν τα παιδακια μπορουν να παρουν απο ενα λουλουδι και να το δωσουν στις μαμαδες τους(αν εχεις διαβασει το παραμυθι θα καταλαβεις :wink: )για τα παιδακια παρε το παραμυθι η αστερακια που λαμπουν στο σκοταδι για το δωματιο τους.
Τυπωσε μια εικονα και δωσε στο ζαχαροπλαστειο που θα επιλεξεις να στην βαλει στην τουρτα ωστε να ειναι σχετικη με το θεμα.
πολλα μπαλονια μπλε και κτρινα με αστερακια θα ειναι επισης ομορφα για τον στολισμο!
Μπορεις να τυπωσεις εικονες απο το παραμυθι, ωστε να τις χρωματισουν αν θελουν τα παιδακια.
Αυτα απο εμενα.Μια ιδεα ειναι.Ευχομαι χρονια του πολλα και καλη επιτυχια σε οτι διαλεξεις :D

Afroditi D
06-05-08, 20:22
(ψάχνω να νοικιάσω ή να αγοράσω μηχ/μα που κάνει σαπουνοφουσκές... όταν βγάλω άκρη θα σου πώ) :)

ναι! με ενδιαφέρει!!

Λοιπόν κατέληξα σε αυτό :
(το μαγαζί είναι εώ στην Πάτρα , αλλα απο οτι μου είπε έχει συνεργασία με όλη την Ελλάδα)

http://www.balloon-fire.com/balloon/modules.php?name=emsGallery&do=viewgal&id=22

ακόμα έχω βρεί και αυτό :
(αλλα προσπαθώ μέρες να τους βρώ στο τηλ.και δεν τα καταφέρνω ) :(

http://www.artsound.gr/catalog/product_info.php?products_id=1039

Η ενοικίαση μου είπαν θα στοιχίσει περίπου 50€(την ημέρα) με όλα τα υγρά και σαπούνια-γλυκερίνες....
Διαρκεί όλη την ημέρα ........ και είναι πολύ ευκολή η ρύθμιση του , εκκίνηση , με τηλεκτρόλ !

IOKASTH
06-05-08, 20:31

ναι! με ενδιαφέρει!!

(το μαγαζί είναι εώ στην Πάτρα , αλλα απο οτι μου είπε έχει συνεργασία με όλη την Ελλάδα)

http://www.balloon-fire.com/balloon/modules.php?name=emsGallery&do=viewgal&id=22

Η ενοικίαση μου είπαν θα στοιχίσει περίπου 50€(την ημέρα) με όλα τα υγρά και σαπούνια-γλυκερίνες....
Διαρκεί όλη την ημέρα ........ και είναι πολύ ευκολή η ρύθμιση του , εκκίνηση , με τηλεκτρόλ !

ΞΑΔΕΡΦΗ ΕΙΣΑΙ ΑΣΤΕΡΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

xrysalis
07-05-08, 10:50

ναι! με ενδιαφέρει!!

Η ενοικίαση μου είπαν θα στοιχίσει περίπου 50?(την ημέρα) με όλα τα υγρά και σαπούνια-γλυκερίνες....

Bρήκα και αυτά αλλά δεν ξέρω αν είναι μόνο για αγορά ή και για ενοικίαση... δεν πήρα τηλέφωνο!!

http://www.balloons-merlin.gr/store/product_info.php?products_id=627

http://musica.gr/pegasus/h002/showproduct.php?code=18664&pcode=H002_I0018664

γι' αυτούς που δεν βρίσκεις στο τηλέφωνο... εγώ είμαι λίγο επιφυλακτική... τί επαγγελματίες είναι αυτοί, αν σε νορμαλ ώρες δεν τους βρίσκεις;;; και ζητάνε και τα λεφτουδάκια μας... ξέρω 'γω;;;

Νινεττα
07-05-08, 12:48
Κοριτσια καλημερα! :)
Μια μηχανη για σαπουνοφουσκες εχει το e.l.c. το μαγαζι με τα Αγγλικα παιχνιδια?η αγορα του κοστιζει γυρω στα 30 ε.Δεν ειναι τοσο επαγγελματικο μα την δουλεια του την κανει μια χαρα!!!
Πρεπει να σας πω,πως ενω ειναι πολυ ομορφο το παιχνιδι με τις σαπουνοφουσκες, ειναι επικινδυνο γιατι γλυστραει!!Αρα πρεπει να βαζουμε την μηχανη σε κηπο που δεν γλιστραει και οχι στα πλακακια η το μαρμαρο του σπιτιου μας!!!
Και κατι ακομα,ολα τα παιδακια κοιταζουν ψηλα για να τις πιασουν και αν μπει στα ματακια τους τσουζει αρκετα,καλο ειναι λοιπον να κανετε το δικο μου κολπο που κανω στον παιδοτοπο,βαζω σαμπουαν που δεν τσουζει στα ματια στην θεση του ειδικου υγρου.
καλη διασκεδαση!!!

xrysalis
07-05-08, 13:07
Κοριτσια καλημερα! :)
Μια μηχανη για σαπουνοφουσκες εχει το e.l.c. το μαγαζι με τα Αγγλικα παιχνιδια?η αγορα του κοστιζει γυρω στα 30 ε.Δεν ειναι τοσο επαγγελματικο μα την δουλεια του την κανει μια χαρα!!!

να κανετε το δικο μου κολπο που κανω στον παιδοτοπο,βαζω σαμπουαν που δεν τσουζει στα ματια στην θεση του ειδικου υγρου.
καλη διασκεδαση!!!

καλόοοοοοοοοο!!! το μαγαζί που λες, είναι ένα στο The Mall :?:

και επίσης... πολύ χρήσιμη η συμβουλή σου!!

Ντέπυ
07-05-08, 13:39
Χρυσαλίς - θα μπορούσες την πρόσκληση να την βάλεις μέσα σε...μπαλόνια! Το κάθε παιδάκι θα πάρει την πρόσκλησή του μέσα σ' ένα μικρό μπαλονάκι με ένα καρτελάκι πολύχρωμο ν' αναγράφει τ' όνομά του. Για να το ανοίξει θα πρέπει να το σκάσει. Είναι πρωτότυπη ιδέα και θ' αρέσει στα παιδιά.

Οσον αφορά τον μπουφέ σου, τα φαγητά όλα να είναι πάνω σε πάγκο πχ της κουζίνας σου συγκεντρωτικά όλα μαζί για να περνάνε οι καλεσμένοι σου και να σερβίρονται μόνη σου χωρίς να τρέχεις εσύ δεξιά και αριστερά. Αυτό θα σου λύσει τα χέρια και δεν θ' αγχωθείς

Και τέλος για τα μικροδωράκια των παιδιών φεύγοντας και επειδή έχεις απο πολύ μικρές ηλικίες μέχρι και 10χρονα, αν πας στον Μουστάκα, Ζαχαριά κτλ θα βρεις αυτό που θ' αρέσει στο κάθε παιδί.

xrysalis
07-05-08, 13:49
Σ' ευχαριστώ πολύ Ντέπυ!
Τελικά όντως για μπουφέ σκέφτομαι!! απλά τώρα κάνω πλάνα για τα χωροταξικά του σπιτιού!! ε, δεν είναι και κανένα τεράστιο... μην κουτουλάμε πάνω σε κεφτεδάκια!!!

Νινεττα
07-05-08, 13:57
Ναι αυτο ειναι στο επανω οροφο με τα εστιατορια και τα σινεμα

renik
07-05-08, 18:35
για πρόσκληση εγώ είχα κάνει μια με φωτογραφία του στον φωτογράφο, αριστερά ο μικρός γύρω από την φωτογραφία τούρτες, γιρλάντες, μπαλόνια και δεξιά το κειμενάκι, 'ηθελα γενικά τα πρώτα του γενέθλια να είναι ξεχωριστά και είχα φάει κόλλημα να είναι τέλεια όλα μέχρι και η πρόσκληση, επίσης επειδή το σπίτι μου δεν είναι έπαυλη αλλά ένα τριάρι 72 τετραγωνικών δεν έκανα τραπέζι αλλά μπουφέ, επειδή κάπου έχω γράψει τι είχα στον μπουφέ θα το βρω και θα στο γράψω,όσο για θέμα δεν είχα κάποιο θέμα του στυλ winnie, bob σφουγγαράκι και τα σχετικά αλλά έκανα την τούρτα πολύ μπεμπέ γιατί είναι η μοναδική φορά που θα έχω την δυνατότητα να το κάνω, μετά θα διαλέγει εκείνος το θέμα και φυσικά δεν θα του χαλάω χατίρι, στο ζαχαροπλαστείο που πήγα είχε μια τούρτα με ένα μωράκι, πιπίλες και τα σχετικά επάνω και αυτήν έκανα, στολισμό δεν έκανα τίποτα ιδιαίτερο γιατί τα γενέθλια του πέφτουν μέσα στα χριστούγεννα και ήταν ήδη πολύ στολισμένο, μόνο πάνω από τον μπουφέ έβαλα μια γιρλάντα με αρκουδάκια και πάνω από το λευκό τραπεζομάντηλο του μπουφέ έβαλα 2 οργάντζες σε άλλο χρώμα΄, θα βρω και αυτά που είχα γράψει σε προηγούμενο θέμα και θα στα βάλω

renik
07-05-08, 18:47
Eγω στα πρώτα γενέθλια του μωρού μου κάλεσα τους πολύ δικούς μας ανθρώπους -γιαγιά, παππούς, θείοι, νονός και τέρμα- αν είχα τη δυνατότητα θα καλούσα παραπάνω άτομα αλλά το σπίτι μου είναι 72 τετραγωνικά και ήδη γέμισε με αυτά τα άτομα, συνολικά είχαμε 20 μεγάλους και 10 παιδάκια περίπου- αρχικά δεν ήθελα να κάνω τίποτα γιατί δούλευα και αγχωνόμουν στα διαδικασία να τα ετοιμάσω όλα μόνη μου, μετά απο συζήτηση που κάναμε με τον άντρα μου αποφασίσαμε να κάνουμε μπουφε και τα περισσότερα να τα πάρουμε απο τον φούρνο και εγώ να έχω ελάχιστες ετοιμασίες.Ο μπουφές είχε:
1)τυροπιτάκια (άλλα με φύλλο κρούστας και άλλα κουρού)
2)σπανακοπιτάκια
3)πιτσάκια
4)πεινιρλί
5)μπουρεκάκια με τυρί
6)μπουρεκάκια με ζαμπόν τυρί
7)κολοκυθοκεφτέδες και κεφτεδάκια περασμένα σε καλαμάκι απο σουβλάκι
σαλάτα με κοτόπουλο, μακαρόνια πένες και μαγιονέζα(σπιτική)
9)ρώσικη (έτοιμη απο το σούπερ μάρκετ)
10)2 μπόμπες η μία με ζαμπόν και η άλλη με γαλοπούλα
11)κρέπες με τυρί ζαμπόν μπέικον και μανιτάρια
12)κανελόνια γεμιστά με κιμά

Από όλα αυτά εγώ έφτιαξα μόνο την κοτοσαλάτα, τις κρέπες και τα κανελόνια. Δυστυχώς δεν ήξερα και παρήγγειλα πολλά και σχεδόν μου έμειναν αρκετά. Σίγουρα του χρόνου δεν θα έχω τόσα πολλά, πχ τις μπόμπες δεν τις άγγιξαν καθόλου, κολοκυθοκεφτέδες και κεφτεδάκια δεν τα προτίμησαν πολύ καθώς και αντί για κανελόνια σίγουρα του χρόνου θα κάνω κάτι άλλο γιατί μου πήρε πολύ χρόνο να τα γεμίσω.
Επίσης πήγα και στον φωτογράφο της γειτονιάς και έκανα εκεί τις προσκλήσεις του παιδιού .Βγήκαν αρκετά καλές αλλά αν ήξερα να χρησιμοποιώ προγράμματα του υπολογιστή σίγουρα θα είχα κάνει εγώ πολύ καλύτερες αλλά δεν πειράζει και αυτή απο τον φωτογράφο βγήκε αρκετά καλή.
Τώρα για τα παιδάκια πήρα στο καθένα ένα δωράκι απο το jumbo (πχ κούπες με την ομάδα του καθένα, μολύβια και κασετίνες, αυτοκινητάκια, αυτό το μπουκαλάκι που κάνεις σαπουνόφουσκες-όλα περίπου 1 το πολύ 1,5 ευρώ-) και τους έβαλα μέσα μπαλόνια και έφτιαξα πουγκιά από χαρτί γκοφρέ και τους έβαλα μέσα σμαρτις ,γκοφρέτες μικρές, γλειφιτζούρια-στα lidl έχει σακούλα με πολλά γλειφιτζούρια και πολύ φθηνά καθώς και σοκολάτες πολύ φθηνές-και καραμελίτσες και τα έβαλα σε παιδικές τσαντούλες τις οποίες τους τις έδωσα καθώς έφευγαν.
Όσο για τη διακόσμηση του σπιτιού δεν το παραστόλησα το σπίτι γιατί ήταν χριστούγεννα τα γενέθλια του και ήταν ήδη στολισμένο με χριστουγεννιάτικα και δεν ήθελα να το παραφορτώσω.
Επίσης στο σκλαβενίτη στα είδη πάρτυ βρήκα ποτηράκια για παιδιά με καπάκι απο πάνω για να μην χύνεται το αναψυκτικό τους, πολύ πρακτικό

αυτό το αντέγραψα από άλλο θέμα που έχει τι έφτιαξα για τον μπουφέ-ή μάλλον καλύτερα τι αγόρασα έτοιμο για τον μπουφέ :lol: - ελπίζω νε σε βοηθήσει

xrysalis
07-05-08, 21:20
renik μου, σ' ευχαριστώ πάρα πολύ που μπήκες στον κόπο και έκανες ανασκαφή σε παλία ποστ σου! Δε σου κρύβω πως τα είχα ήδη διαβάσει! όλες αυτές τις μέρες έχω ξεσκονίσει όλα τα ανάλογα θέματα του φόρουμ μας και όχι μόνο!!!

κι εγώ θα έχω καμιά 20ρια μεγάλους και καμιά 10ρια παιδάκια, από 10 μηνών μέχρι 10 χρονών!! Θα βγάλω τους μεγάλους στη βεράντα και τα πιτσιρίκια μέσα!! ο μπέμπης δεν ξέρω τι θα κάνει!! ευτυχώς με ευνοεί η εποχή γιατί και μένα το σπίτι μου 73τμ είναι... θα εκραγεί αν φέρω κι άλλους!

Για φαγητό έχω καταλήξει σε κατάσταση μπουφέ! όχι μόνο για να μην ψωφίσω... αλλά δεν έχω 30 θέσεις διαθέσιμες και αντίστοιχα σερβίτσια!!!
θα παραγγείλω μπινελικάκια από το φούρνο, μερικές πίτσες, μη σου που και τίποτα ζυμαρικά και σαλάτες από ντελίβερι!!!
Εγώ θα αναλλοθώ περισσότερο στο στολισμό και το ίδιο το πάρτυ!! τη νοικοκυροσύνη μου την ξέρουν! αν είναι να με κρινουν απο δαύτη τη μέρα... ας είναι!! Στα πρώτα γενέθλια του γιόκα μου δε θέλω να είμαι τελικά σαν πατημένο σύκο!!! :lol: :lol: :lol:

xrysalis
15-05-08, 12:34
Ρε κορίτσια... πήτε μια γνώμη ακόμη!
Είχα αποφασίσει για τα γεννέθλια θέμα "ο μικρός πρίγκιπας"...
ψάχνοντας τί φαγητά να φτιάξω, μου έφερε μια φίλη το βιβλίο της Αλεξίας Αλεξιάδου για παιδικά πάρτυ και έχει μέσα μια φανταστική τούρτα μπεμπέ... που γράφει γυρω-γυρω ΒΑΒΥ και επάνω είναι στολισμένη με μπιμπερό κλπ!!
Ε, να... σκέφτομαι μήπως τώρα που είναι τα πρώτα του γεννέθλια να έχω θέμα "μπεμπέ" και ο πρίγκιπας να περιμένει για του χρόνου;;;
αλλά, έχω & το εξείς πρόβλημα! Αν καταλήξω στο μπέμπε... τι σόι διακόσμηση να κάνω στο μπουφέ και στο σπίτι;;; ε;;;
Βοηθήστε... πείτε γνώμες...
ο άντρας μου με δουλεύει!! κοροϊδεύει που ψάχνω σόνι και καλά θέμα!! :lol: :lol: :lol:

Νινεττα
15-05-08, 13:28
Σωστο!!!πρωτο σας παρτυ ειναι!!!!!!πολυ καλο και το θεμα μπεμπε :D
Αρα το παλευουμε με τον αριθμο ενα και.....πιπιλες,μπιμπερο κ.α.
στην διακοσμηση μπορει ενας μπαλονας να σου φτιαξει μπαλονια σε σχημα πιπιλας και μπιμπερο,(υπαρχει σε μπαλονι φοιλ αρκουδακι με μπιμπερο) και φυσικα το νουμερο 1.Ακομα υπαρχουν γλυφιτσουρακια-πιπιλες και μικρα μπιμπερο με καραμελες για δωρακια και στολισμο.Στον στολισμο αρκετα μπεμπε και χαριτωμενα ειναι τα αρκουδακια
μπορεις να γεμισεις τον κοσμο αρκουδια :lol: παρε απο το ιδιο ομως σχεδιο αρκουδιου ωστε να μην θυμιζει το σπιτι σου το τζαμπο!!
Μπορεις να στολισεις τον μπουφε γυρω-γυρω,να βαλεις στην βεραντα εναν δισκο με κερια και μπροστα να βαλεις καθιστο το γνωστο αρκουδι κ.λ.π,εμενα σε αρκουδι μου αρεσει το κλασικο καφε και θα του εβαζα καρω φιογκο!
Δεν μου αρεσουν τα forever friends μα ξερω πως αρεσουν σε πολυ κοσμο (τα εχω βαρεθει!)
Αυτα......αν σκεφτω κατι ακομα θα επανελθω.

xrysalis
20-05-08, 13:49
Να 'μαι πάλιιιιιιι!!! :)
Λοιπον ετοιμάζω την πρόσκληση για το παρτυ... καμιά ιδέα για μπεμπέ κείμενο;;;
Τελικά πήρα γαλάζια μπιμπερό και μέσα θα βάλω το χαρτάκι της πρόσκλησεις και καραμελίστες, θα το δέσω και με κορδελίστες...
ίσως βάλω και κανένα παιχνιδάλκι ή στολιδάκι!! θα δώ!

δε μου κατεβαίνει όμως καμία ιδέα για χαριτωμένο κειμενάκι...
για ξετυλιχτε το ταλέντο σας!!!

άντε... να κάνω κανένα προσχέδιο πριν σχολάσω! (εδώ μόνο μπορώ να το δω και εκτυπωμένο!!)

xrysalis
20-05-08, 15:44
μιας που δε βλέπω να έχετε έμπνευση...
Μου βγήκε εμένα ένα ποιηματάκι...

Πέρασε κιόλας ένας χρόνος
και γίνομαι παιδάκι
τούρτα θα έχω κι εγώ
μ' ένα μόνο κεράκι!

"Φου" μου μαθαίνει τώρα η μαμά
στο κεράκι μου να κάνω...
να το σβήσω μονομιάς
και να σας ξετρελάνω!

Όλους λοιπόν σας προσκαλώ
στο πάρτυ που θα κάνω
να φάμε και να χορέψουμε
με το παραπάνω!!

Ελάτε να γιορτάσουμε μαζί
τα πρώτα μου γενέθλια
την Κυριακή 15 Ιουνίου 2008
και ώρα 19:00 στο σπίτι μου!

πώς σας φαίνεται;;; αλήθεια! ε!! :)

fourfourina
21-05-08, 11:09
[quote="xrysalis"]Να 'μαι πάλιιιιιιι!!! :)
Λοιπον ετοιμάζω την πρόσκληση για το παρτυ... καμιά ιδέα για μπεμπέ κείμενο;;;
Τελικά πήρα γαλάζια μπιμπερό και μέσα θα βάλω το χαρτάκι της πρόσκλησεις και καραμελίστες, θα το δέσω και με κορδελίστες...
ίσως βάλω και κανένα παιχνιδάλκι ή στολιδάκι!! θα δώ!
quote]

αγορασες κανονικά μπιμπερό?
φοβερη ιδεα!!!!!!

xrysalis
21-05-08, 12:06
αγορασες κανονικά μπιμπερό?
φοβερη ιδεα!!!!!!Ναι!! πλαστικά :)

xrysalis
30-05-08, 11:28
Επίσης.... βρήκα μηχάνημα που κάνει μπουρμπουλήθρες (είναι για το μπάνιο... αλλά μας κάνει!!) με 17 ευρώ! στο κατάστημα cartridge world, Σταθμός Μετρό Συγγρού Φιξ, T: 210 9239991 :)

fourfourina
30-05-08, 11:32
με το καλο λοιπον ολα.
τωρα που τελειωσα με τη βαφτιση τρωγομαι για τα γενεθλια που μαλλον θα γινουν στο εξοχικο μας οποτε και θα ερθουν παιδακια που δεν ηρθανε στη βαφτιση.
Ετσι να τους κανουμε κατι ξεχωριστο για όλα και για οσο μπορουν να καταλαβουν βεβαια.

Η ιδεα του μπιμπερο μου αρεσε πολύ (παιδακια που το εχουν κοψει μαλλον θα γινω η αιτια να το ξαναρχισουν :lol: :lol: ) και επισης μια ιδεα που ειχε πει παλιοτερα η Νινεττα με το μπαλονι ήταν αψογη.

Σας ευχαριστώ πολυ. Καλη συνεχεια

xrysalis
02-06-08, 12:47
Επιτέλους... όχι μόνο εφτιαξα τα προσκλητήρια... αλλά μοίρασα και πολλά!!
για πείτε λοιπόν... σας αρέσουν;;;

http://www.imageshack.gr/files/fccr58725puqza1kva20.jpg

μπροστά φαίνεται το ποιηματάκι που του έγραψα!

http://www.imageshack.gr/files/531lfztb0upmxebs63p8.jpg

τα γέμισα με χρωματιστά χάρτινα κομφετί κομμένα σε καρδούλες, αστεράκια, κύκλους κλπ και έβαλα και καραμελίστες τυλιχτές σε διάφορες φρουτένιες γεύσεις!!

http://www.imageshack.gr/files/97lhj5fr7u7iq6lme1ad.jpg

εδώ φαίνονται και τα καρτελάκια που κρέμασα απ' έξω
με λεπτομέρειες για το πότε και πού γίνεται το πάρτυ!

Afroditi D
02-06-08, 13:11
Απίθανα !!!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock:

μπράβο σου !!! :D :D :D

xrysalis
02-06-08, 13:22
Σ' ευχαριστώ Αφροδίτη!
Αλήθεια, εσύ πως πας με τις ετοιμασίες;;;; όλα εντάξη;;; :roll:

Afroditi D
02-06-08, 13:49
κάνω προσπάθεια σοβαρή ...χαχαχα
όλα οκ προς το παρόν ! (την άλλη εβδομάδα θα σου πώ ..που θα καταλήξω στο μενού των φαγητών και γλυκών .... χαχαχα) :D

xrysalis
02-06-08, 13:50
κι εγώ, εκεί έχω κολλήσει τώρα!! στο ριμαδομενού!! :lol: :lol: :lol:

Νινεττα
02-06-08, 14:18
Εινα ΑΠΙΘΑΝΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!!! :D :D :D

xrysalis
02-06-08, 14:58
Εινα ΑΠΙΘΑΝΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!!! :D :D :D
:D ναι! κι εγώ είμαι ικανοποιημένη με το αποτέλεσμα!! (θα μπορούσαν πάντα να είναι και πολύυυυυυυυυυυυ καλύτερα βεβαίως βεβαιώς.... αλλά τότε δεν θα τα μοίραζα ποτέ!!! :lol: :lol: :lol: :lol: )
Τουλάχιστον παίρνω θετικά σχόλια απ' όλους!! και από σας εδώ... και από όσους τα έδωσα! Μάλιστα όλοι τα περνάνε για προσκλητήρια βάφτισης!! :D

karfori's baby
04-06-08, 01:00
Α Ψ Ο Γ Α!!!! :o :o :o :o

Christie
04-06-08, 10:05
Είναι πάρα πολύ όμορφα, μπράβο σου.... Παρεπιμπτόντως αυτό το μπιμπερό το έχουμε κι εμεις σε κίτρινο :lol:

Κι εμείς έχουμε γενέθλια στις 21/6 αλλά δεν θα κάνουμε και πολύ μεγάλη γιορτή, γιατί έχουμε 2 θανατους συγγενικών προσώπων τον τελευταίο μήνα :cry: Φυσικά θα κόψουμε τούρτα κλπ αλλά ήσυχα πράγματα...

katerina24
04-06-08, 11:01
ειναι τελεια!!!
μπραβο σας!!!

fourfourina
04-06-08, 11:38
Ειναι καταπληκτικά!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μπραβο σου.
Αντε χαλαλι η αναμονη τοσο καιρο :wink:
Καλη επιτυχια στο παρτυ σας λοιπον και να θυμασαι για παντα τα πρωτα γενεθλια του αστεριού σου και εκεινο να βλεπει τις φωτογραφιες και να ειναι υπερήφανο για τη μανουλα του και το κοπο που εκανε. :)

τανια
04-06-08, 14:46
Aplos kataplhktika,fantazomai oti epitrepetai to clopein alla poy brhkes ayta ta ypeoxa mpoykalakia kai ta xartia?
eyxari :wink: sto

NESTOROUDI
04-06-08, 15:18

ναι! με ενδιαφέρει!!

Η ενοικίαση μου είπαν θα στοιχίσει περίπου 50?(την ημέρα) με όλα τα υγρά και σαπούνια-γλυκερίνες....

Bρήκα και αυτά αλλά δεν ξέρω αν είναι μόνο για αγορά ή και για ενοικίαση... δεν πήρα τηλέφωνο!!

http://www.balloons-merlin.gr/store/product_info.php?products_id=627

http://musica.gr/pegasus/h002/showproduct.php?code=18664&pcode=H002_I0018664

γι' αυτούς που δεν βρίσκεις στο τηλέφωνο... εγώ είμαι λίγο επιφυλακτική... τί επαγγελματίες είναι αυτοί, αν σε νορμαλ ώρες δεν τους βρίσκεις;;; και ζητάνε και τα λεφτουδάκια μας... ξέρω 'γω;;;
κοριτσια μην τους μαλωνετε!! με αυτη την εταιρια www.artsound.gr συνεργαζομαστε χρονια, ειναι στη Θεσ/νικη, καλα παιδια, αλλα εχουν πολλη δουλεια. ειναι κοντα στη δουλεια μου 2310949602. αν θελετε κατι, ευχαριστως να μεσολαβησω....

NESTOROUDI
04-06-08, 15:21
xrysalis τι ομορφα προσκλητηρια!! πως εκτυπωσες σε γαλαζια καρτελακια τα λευκα γραμματα? εγω που προσπαθησα δεν τα καταφερα...θελει corel μαλλον...μπραβο παντως εγιναν καταπληκτικα.

asteraki
04-06-08, 23:13
Η ιδέα σου με τα μπιμπερό μ΄έχει αφήσει άφωνη!!!!!!!!!!!και η δημιουργία τους είναι τέλεια , συγχαρητήρια κορίτσια μου και σου εύχομαι να περάσετε ΥΠΕΡΟΧΑ, και φυσικά να χαίρεστε τον γιόκα σας!!!!!!!!!!!!!!!!1

ninette
05-06-08, 11:42
Είναι πραγματικά καταπληκτικά και για προσκλητήρια βάφτισης ή για να βάλεις κάποιο δωράκι για τα παιδάκια στο πάρτυ των πρώτων γενεθλίων. Φοβερή ιδέα :D

xrysalis
05-06-08, 16:11
Κι εμείς έχουμε γενέθλια στις 21/6 αλλά δεν θα κάνουμε και πολύ μεγάλη γιορτή, γιατί έχουμε 2 θανατους συγγενικών προσώπων τον τελευταίο μήνα :cry: Φυσικά θα κόψουμε τούρτα κλπ αλλά ήσυχα πράγματα......λυπάμαι :(

Christie
05-06-08, 16:15
Τι να κάνουμε, συμβάινουν και τα απρόοπτα :cry:

xrysalis
05-06-08, 16:20
Aplos kataplhktika,fantazomai oti epitrepetai to clopein alla poy brhkes ayta ta ypeoxa mpoykalakia kai ta xartia?
eyxari :wink: stoΚαι το clopy επιτρέπεται (εννοείτε!!!) και βοήθεια παρέχουμε αν θέτε!!
τα μπουκαλάκια τα βρήκα στα jumbo με 0,90 ή 0,99 ευρώ δε θυμάμαι... και όπως είπε και η Christie, υπάρχει και σε κίτρινο αλλά και σε κόκκινο, φυσικά όχι με σαλιγκαράκι! Το κόκκινο έχει πασχαλίτσα, το κίτρινο δε θυμάμαι!!!
Όσο για τα χαρτιά, τα σχεδίασα εγώ και τα τύπωσα! Δηλαδή, έγραψα το κείμενα και το γέμισα γυρο γύρο με κύκλους σε διάφορα μεγέθη και τόνους του γαλάζιου! βγήκε τέλος πάντων ένα αφηρημένο πουά!! :)

xrysalis
05-06-08, 16:26
xrysalis τι ομορφα προσκλητηρια!! πως εκτυπωσες σε γαλαζια καρτελακια τα λευκα γραμματα? εγω που προσπαθησα δεν τα καταφερα...θελει corel μαλλον...μπραβο παντως εγιναν καταπληκτικα. πρέπει να γίνεται και στο word... τώρα δεν προλαβαίνω... θα το δοκιμάσω αύριο και θα σου πω!!

alvadi
05-06-08, 16:28
Βρε τι ταλέντα είστε εσείς;;;;;;;;;

Nα μη σας γνωρίσω νωρίτερα.....!!!!!!!!!!

Χρυσαλίς τέλεια ιδέα κορίτσι μου

Christie έτσι είναι η ζωή δυστηχώς!
Να ειναι γερά όλα τα παιδάκια και έχουν να κάνουν πολλά πολλά γενέθλια!

xrysalis
06-06-08, 00:43
karfori's baby, Christie, katerina24, fourfourina, τανια, NESTOROUDI, asteraki, ninette, pam... σας ευχαριστώ! :D :oops:

επίσης να πω σε όσες ενδιαφέροντε πως βρήκα μηχάνημα που κάνει μπουρμπουλήθρες (είναι για το μπάνιο... ε, και;;; !!) με μόνο 17 ευρώ!
στο κατάστημα cartridge world, Σταθμός Μετρό Συγγρού Φιξ

και κάτι ακόμη!
σκέφτομαι διάφορα στιχάκια για το ευχητήριο καρτελάκι στα δώρα των μικρών μας φίλων... σας γράφω όσα έχω σκεφτεί, να μου πείτε γνώμες, να διαλέξετε ή ακόμη και να μου προτύνετε κανένα άλλο!!

Λοιπόν, έχουμε και λέμε:

Νο1:
Λόγια δεν ξέρω να σου πω
μα νοιώθω στην καρδιά μου
πως θέλω να σου πω ευχαριστώ
που ήρθες στα γενέθλιά μου!

Νο2:
Ένα γλυκό ευχαριστώ
κι ένα φιλί για σένα
που ήρθες να δεις να σβήνω
το κεράκι μου το ένα!!

Νο3:
Χρόνια Πολλά ήρθες να μου πείς
για τα γενέθλιά μου...
να 'σαι πάντα καλά
είναι η ευχή η δικιά μου!!

Νο4:
Ένα ζεστό ευχαριστώ
που ήσουνα κοντά μου
τη μέρα την ξεχωριστή
στα πρώτα γενέθλιά μου!!

Νο5:
Αξέχαστες θα μου μείνουνε
οι ώρες απ' το πάρτυ...
σ' αντάλαγμα σου δίνω εγώ φιλιά
και όλη μου την αγάπη!

λοιπόν..... τι λέτε;;;;;;

τανια
06-06-08, 01:01
karfori's baby, Christie, katerina24, fourfourina, τανια, NESTOROUDI, asteraki, ninette, pam... σας ευχαριστώ! :D :oops:

επίσης να πω σε όσες ενδιαφέροντε πως βρήκα μηχάνημα που κάνει μπουρμπουλήθρες (είναι για το μπάνιο... ε, και;;; !!) με μόνο 17 ευρώ!

και κάτι ακόμη!
σκέφτομαι διάφορα στιχάκια για το ευχητήριο καρτελάκι στα δώρα των μικρών μας φίλων... σας γράφω όσα έχω σκεφτεί, να μου πείτε γνώμες, να διαλέξετε ή ακόμη και να μου προτύνετε κανένα άλλο!!

Λοιπόν, έχουμε και λέμε:

Νο1:
Λόγια δεν ξέρω να σου πω

Νο2:
Ένα γλυκό ευχαριστώ
κι ένα φιλί για σένα
το κεράκι μου το ένα!!

Νο3:
για τα γενέθλιά μου...
να 'σαι πάντα καλά

Νο4:
Ένα ζεστό ευχαριστώ
που ήσουνα κοντά μου
τη μέρα την ξεχωριστή
στα πρώτα γενέθλιά μου!!

Νο5:
οι ώρες απ' το πάρτυ...
και όλη μου την αγάπη!

εγ'ω ψηφίζω για το νούμερο τρία. Διαβαζοντας ολο το τοπικ έχω να σου προτείνω για δημιουργική απασχόληση των παιδιών ζωγραφική, παιχνίδια με πηλό και πλαστελίνη, χειροτεχνία και αν βοηθάει η ηλικία οργανώσε ένα παιχνίδι κρυμμένου θησαυρού, χωρίσε τα παιδάκια σε δύο ομάδες δώσε τους στοιχεία και άσε τα να ψάξουν ένα υπέροχο έπαθλο... που ξέρεις μπορεί να συμμετέχουν και αρκετοί μεγάλοι. Για χειροτεχνίες σου γράφω εδώ μια διεύθυνση http://www.dltk-kids.com/ έχει και και κάποια άλλα sites που μπορείς να κατεβάσεις κάποιες εικόνες για ζωγραφική στείλε πμ αν θέλεις καμία βοηθεια. :D :D Εμείς την ίδια μέρα έχουμε την βάπτιση του μπουμπουκάκου μου ή παπί και τα γενέθλια του ανιψιού μου , να είναι καλά όλα τους τα γλυκά μου. Φιλια

τανια
06-06-08, 01:01

και κάτι ακόμη!

Λοιπόν, έχουμε και λέμε:

Νο1:
Λόγια δεν ξέρω να σου πω

Νο2:
Ένα γλυκό ευχαριστώ
κι ένα φιλί για σένα
το κεράκι μου το ένα!!

Νο3:
για τα γενέθλιά μου...
να 'σαι πάντα καλά

Νο4:
Ένα ζεστό ευχαριστώ
που ήσουνα κοντά μου
τη μέρα την ξεχωριστή
στα πρώτα γενέθλιά μου!!

Νο5:
οι ώρες απ' το πάρτυ...
και όλη μου την αγάπη!

εγ'ω ψηφίζω για το νούμερο τρία. Διαβαζοντας ολο το τοπικ έχω να σου προτείνω για δημιουργική απασχόληση των παιδιών ζωγραφική, παιχνίδια με πηλό και πλαστελίνη, χειροτεχνία και αν βοηθάει η ηλικία οργανώσε ένα παιχνίδι κρυμμένου θησαυρού, χωρίσε τα παιδάκια σε δύο ομάδες δώσε τους στοιχεία και άσε τα να ψάξουν ένα υπέροχο έπαθλο... που ξέρεις μπορεί να συμμετέχουν και αρκετοί μεγάλοι. Για χειροτεχνίες σου γράφω εδώ μια διεύθυνση http://www.dltk-kids.com/ έχει και και κάποια άλλα sites που μπορείς να κατεβάσεις κάποιες εικόνες για ζωγραφική στείλε πμ αν θέλεις καμία βοηθεια. :D :D Εμείς την ίδια μέρα έχουμε την βάπτιση του μπουμπουκάκου μου ή παπί και τα γενέθλια του ανιψιού μου , να είναι καλά όλα τους τα γλυκά μου. Φιλια

xrysalis
06-06-08, 01:07
εγ'ω ψηφίζω για το νούμερο τρία.κι εμάνα αυτό μου κάνει πιό πολύ!

στείλε πμ αν θέλεις καμία βοηθεια. :D :DΟκ! σ' ευχαριστώ!

Εμείς την ίδια μέρα έχουμε την βάπτιση του μπουμπουκάκου μου ή παπί αχ, 'αντε... με το καλό!!

και τα γενέθλια του ανιψιού μου να τον χαίρεστε!!
δηλαδή ο ανηψιό σου και ο προγκιπάκος μου, έχουν την ίδια μέρα γενέθλια, ε; τι καλά!!!

Φιλιαφιλιά, συμφορουμίτισα ξενύχτισα!!!

vasso
09-06-08, 02:58
τέλεια τα ποιηματάκια σου....δεν σε πειράζει να σου δανειστώ κάποιο φαντάζομαι....

xrysalis
09-06-08, 09:50
τέλεια τα ποιηματάκια σου....δεν σε πειράζει να σου δανειστώ κάποιο φαντάζομαι....καλά το φαντάζεσαι!! αλλά πες μου κι εμένα ποιό να διαλέξω!! :)

katerina24
09-06-08, 10:58
εμενα μου κανει κλικ περισσοτερο το 4 ή το 5.
λεω εγω τωρα... :roll:
η επιλογη δικη σου βεβαια :P

xrysalis
09-06-08, 11:03
:D

Νινεττα
09-06-08, 18:36
Μου αρεσουν ολα μα περισσοτερο το 4 :D

ninette
10-06-08, 09:28
Το 2 μου αρέσει πολύ!Σε μπερδέψαμε ε; :D

vasso
10-06-08, 09:52
εμένα πάλι μου άρεσε πολύ το 3 και μετά σαν 2η επιλογή το 5....

xrysalis
10-06-08, 10:15
Ε, ναι λοιπόν! τώρα μπερδέυτηκα!
λίγο πολύ μου αρέσουν όλα! γι' αυτό λοιπόν θα τα γράψω από 3 φορές το καθένα, θα τα βάλω σε μια γυάλα και θα βάλω τον μπέμπη να πιάσει ένα!
Δικά του γενέθλια είναι... ας διαλέξει αυτός!!! :lol: :lol: :lol:

δηλαδή vasso, εσύ θα γράψεις το 3 ε;;; :)

Πωπω ρε κορίτσια... έχει αρχίσει το άγχος μου τώρα!
τα τελευταία ψώνια για διακόσμηση κλπ θα τα κάνω την Παρασκευή
το Σάββατο θα βγώ για φαγώσιμα, ποτά κλπ...
και ότι προλαβαίνω μεσοβδόμαδα να αποτελειώσω!

Έχω ξεκινήσει το βιβλίο ευχών γενεθλίων, μένει να το ψιλοστολίσω με κορδελάκια, χαντράκια κλπ. όταν το έχω έτοιμο θα σας το δείξω κι αυτό!
(δε με ξετρελένει... μπορούσα και καλύτερο... αλλά δεν έχω χρόνο!)

Έχω πάρει και κάτι πλαστικές σακουλίτσες για τα δωράκια των παιδιών, αλλά σκέφτομαι να πάρω χαρτί να τις φτιάξω ποιό προσωπικές με τυπωμένα τα ονόματά τους επάνω! να δούμε! αυτό αν προλάβω!

Επίσης μου μένουν δύο βασικές αποφάσεις!
το μενού και τα γλυκά!

Βασικά σκέφτομαι όπως έχω ξαναπεί να έχω μπουφέ
με σφολιατοειδή, να κάνω σαλάτες, μπόμπες, χοτντογκάκια, μπεργκεράκια, να παραγγείλω και πίτσες και μερικά καλαμάκια και πιτούλες!

επίσης λέω να φτιάξω ποπκορν και ίσως γρανίτα φράουλα ή μπορεί να πάρω χωνάκια παγωτού να τα γεμίσω με γιαουρτάκι και να τα πασπαλίσω με τρούφα κλπ!

Είμαι υπό σκέψη αν θα φτιάξω την τούρτα εγώ ή αν τελικά την παραγγείλω! όπως και να 'χει, θα έχει σχήμα το Νο 1 και από ντεκόρ... πιπίλες και μπιμπερό!

σας κούρασα πάλι ε; :lol: :lol: :lol: μα πως το πετυχαίνω!!
ελάτε για πείτε γνώμες!! ειδικά όσες το έχετε δεί το έργο... θα είναι χρήσιμες οι συμβουλές σας!!!

katerina24
10-06-08, 10:45
Έχω πάρει και κάτι πλαστικές σακουλίτσες για τα δωράκια των παιδιών, αλλά σκέφτομαι να πάρω χαρτί να τις φτιάξω ποιό προσωπικές με τυπωμένα τα ονόματά τους επάνω! να δούμε! αυτό αν προλάβω!
μ'αρεσει η τουρτα νο1 αλλα θα προλαβεις να την φτιαξεις???
μ'αρεσουν οι ιδεες σου πολυ....
μπορεις αντι για σακουλακια να κανεις πουγκακια με χαρτι γκοφρε γεμισμενα με καραμελιτσες και ζελεδακια και να βαλεις μεσα το δωρακι με ενα καρτελακι με το ονομα του καθε παιδιου επανω....
δεν ξερω αν σου αρεσει :?

timmy'smom
10-06-08, 10:53
Τέλεια τα ποιηματάκια σου!
Όλα μου αρεσαν πολύ, ίσως λιγάκι παραπάνω το Nο 4...
Είμαι σίγουρη πως όλα θα γίνουν τέλεια γιατι φαίνεται πως τα κάνεις όλα με διάθεση και πολύ κέφι!

fourfourina
10-06-08, 11:48
Εκτος του οτι μ'αρεσουν ολες οι ιδεες σου για τα γενεθλια του μπομπιράκου, μ'εχεις αγχωσει. :oops: :oops:

Και εγω την ιδια λυση θα εβρισκα για το ποιηματακι.
Ειναι ολα πολυ ωραια.
Τα εχω διαβασει απειρες φορες και προσπαθω να διαλεξω αλλα δεν.... καλυτερα ασε το μικρό μονο του.
:wink:

xrysalis
10-06-08, 16:19
γιατί βρε fourfourina σε έχω αγχώσει;;; :lol: :lol: :lol: :lol:

katerina24 ωραία η ιδέα σου!! αλλά σκέφτομαι αν δεν προλάβω να κάνω αυτό που θέλω... να γεμίσω τα δωράκια με λιχουδιές! ναι!! αφού για δώρο τους πήρα από ένα ποτηράκι που κλείνει με καπάκι και έχει και καλαμάκι, ξέρεις τα παιδικά!! με διαφορετικό ήρωα για κάθε παιδί! σκέφτηκα πως τώρα το καλοκαίρι θα είναι χρήσιμο στην παραλία και αργότερα το παίρνουν στο σχολείο :wink:

τώρα για την τούρτα... χλωμό το κόβω να προλαβαίνω να τη φτιάξω εγώ!
αλλά ρε γμτ... είναι που μου έβαλε ιδέες μια άλλη συμφορουμίτισσα, να την κάνω με αγνά υλικά για να φάει ένα κουταλάκι και ο πριγκιπάκος μου, από την πρώτη του τουρτιτσα.... αχχχχχ..δεν ξέρω!!!

timmy'smom, και διάθεση έχω... και κέφι έχω... χρόνο δεν έχω και τρέχω!!! :lol: :lol: :lol:

ΔΕ ΜΟΥ ΕΙΠΑΤΕ... τα φαγητά πως τα βρίσκετε;;;
είναι ΟΚ;;; να βάλω κάτι ακόμη;;; να βγάλω τίποτε... πείτε μου καλέεεεεεε!!!!

Αχ κορίτσια... σοβαρά τώρα!
σας ευχαριστώ πάαααααααρα πολύ που με ανέχεστε!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

katerina24
10-06-08, 16:42
εγω θα προτεινα επισης τοστακια κομμενα ή σχηατιζεις εναν ανθρωπο με αυτα.
κεφτεδακια και αγγουρακια μπαστουνια με οδοντογλυφιδες :wink:
τι λες????

katerina24
10-06-08, 17:04
βασικα διαφωνω με την πιτσα,αντι αυτου:
τα παραπανω που σου εγραψα ,
επισης,τυρι σε κυβακι,τυροψωμα,κοτομπουκιτσες.....
αυτα :wink:

timmy'smom
11-06-08, 09:37
Θα συμφωνήσω και εγω με την Κατερινα, θεωρώ περιττό να παραγγείλεις πιτσες... Κάνε ενα μπουφεδάκι με αυτα που ανέφερες και επίσης μπορείς να παίξεις λίγο με τη διακόσμιση, κάνοντας ενα πιο "παιχνιδιάρικο" και χρωματιστό μπουφε.
Το Σάββατο που πέρασε είχαμε τα δικά μας γενέθλια, (αν προλάβω στο σπίτι μετά θα βάλω κάποιες φωτος) να σου πω περίπου τι περιλάμβανε ο δικός μας μπουφες :
είχε τοστακια με φατσούλες (ματάκια, μυτούλες και χαμόγελα απο ελιες, λουκάνικα, τυριά και για μαλλάκια έβαζα μαρούλι), κοτομπουκιες τυλιγμένα με bacon, τυροπιτάκια (δοκίμασα να φτιάξω κατι πουγγάκια με δέσιμο bacon... αλλα δεν πολυέμοιαζαν με πουγγιά τελικα! :lol:) πιατέλα λαχανικών μαζι με sauce, τυρακια, λουκανικάκια, σαλαμάκια σε διαφορα σχήματα κομμένα με χρωματιστες οδοντογλυφίδες, και χρωματιστές ομπρελίτσες πάνω, κεφτεδάκια, τονοταρτάκια (παρήγγειλα ετοιμα ταρτάκια ζαχαροπλαστείου και τα γέμισα μετά), τοστάκια τριγωνάκια τυπου club σαντουιτς, πεινιρλάκια, και γενικά είχαμε ποικιλία απο finger food φαγητά περισσότερο (με πλαστικά χρωματιστά πιατάκια και χωρίς μαχαιροπίρουνα).
Δεν ξέρω αν βοήθησα καθόλου ...
Μην αγχώνεσαι πάντως και απόλαυσε το όσο μπορείς, ήδη έχεις κάνει εκπληκτική δουλειά για την προετοιμασία του παρτυ σας! Όλα θα είναι σουπερ με τη διαθεση που έχεις! Διάθεση και μουσική να υπάρχει και όλοι θα περάσουν τέλεια :D
Περιμένουμε νεώτερα (και να βγάζεις και φωτογραφίες να δούμε!)
:lol: :lol: :lol:

Νινεττα
12-06-08, 13:41
Ολα θα ειναι σουπερ ειμαι σιγουρη :D
Το φαγητο ειναι μια χαρα(μου αρεσε και η ιδεα με τα ετοιμα ταρτακια που τα γεμιζεις μετα ,της timmy'smom :D )Αν θελεις βαλε και αυτα και ολα καλα!
ΚΑΛΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ!!!!

Marle
12-06-08, 13:53
Xrysalis καλή επιτυχία στο πάρτυ σας και να χαίρεσαι το μωρούλι σου! Να'ναι πάντα καλά κι ευτυχισμένο!!!
Κι εμείς σε δύο βδομάδες κλείνουμε τον πρώτο μας χρόνο και ετοιμαζόμαστε για πάρτυ!!! Πήρα πολλές ιδέες από αυτό το τόπικ.
Αυτή την τούρτα, με τα αγνά υλικά.... υπάρχει καμμία συνταγή; :oops:

Εγώ λέω να ετοιμάσω τυροπιτάκια, λουκανικοπιτάκια, πίτσα και τοστάκια. Θα είμαστε περίπου 30 άτομα (10-12 μικρά και οι υπόλοιποι μεγάλοι). Λέτε να φτάσουν;

Marle
12-06-08, 13:56
Επίσης, επηρεασμένη από το ποιηματάκι της πρόσκλησης της xrysalis έφτιαξα κι εγώ ένα, έβαλα και μια φωτογραφία του Ιάσονα ως backround και λέω να την τυπώσω σε φωτογράφο. Σας γράφω το ποιηματάκι να μου πείτε πώς σας φαίνεται:

Γρήγορα πέρασε ο καιρός
και γίνομαι αντράκι
Θα κάνω και γενέθλια
το πρώτο μου κεράκι!

Τραγουδάκι σαν θ’ ακούσω
το κεράκι μου θα σβήσω
Παλαμάκια θα χτυπήσω
και θα σας ευχαριστήσω!

Σας περιμένω όλους σας
στο σπίτι μου, στο Γκάζι
το Σάββατο στις 28,
και ώρα 19.30 ακριβώς

Λοιπόν, πώς σας φαίνεται;

xrysalis
12-06-08, 14:42
Ευχαριαστώ πολύ για τις ευχές σας!

χθές ψώνισα τα φαγητά... κλασική ελληνίδα γαρ... έχω άγχος αν θα μας φτάσουν!! (ο άντρας μου λέει πως είναι υπεραρκετά...) τέλος πάντων... αν δω πως δεν... θα παραγγείλω στο τέλος καμιά πίτσα!

Τώρα σχεδιάζω κάτι καρτελάκια... για τα φαγητά και τα δώρα... θα σας τα δείξω όμως έτοιμα!

Ουφφφφφ...
Βαράτε με κι ας κλαιω είμαι!! Αγχώνομαι αλλά γουστάρω με τρέλα όλη τη φάση!!

Βρε Marle... βαλθήκαμε να γίνουμε καλλιτέχνες για χάρη των μωρών μας;;; πάρα πολύ ωραίο είναι το ποιηματάκι!! όπως και το όνομα του μικρού σου! (όμως... να σου πωωωωωω :oops: γράφεται με "Ω" είναι Ιάσωνας....). Με το καλό και το δικό σας πάρτυ
Να έρχεσαι εδώ να μας λες τα νέα σας... προετοιμασία και τα κατόπιν εορτής εε;;; :lol: :lol: :lol: :lol:

Αυτή την τούρτα, με τα αγνά υλικά.... υπάρχει καμμία συνταγή;
κάπου είχα δει μία και την ψάχνω κι εγώ... δε θυμάμαι που την πέτυχα! θα σου πώ αν την βρώ!!

Εγώ λέω να ετοιμάσω τυροπιτάκια, λουκανικοπιτάκια, πίτσα και τοστάκια. Θα είμαστε περίπου 30 άτομα (10-12 μικρά και οι υπόλοιποι μεγάλοι). Λέτε να φτάσουν;Αν δεις πως δε φτάνουν... παραγγέλνεις κι εσύ πίτσες!!! :lol: :lol: :lol:

Νινεττα
12-06-08, 15:18
Κοριτσια στο βιβλιο της Πολυξενης Μεγα "Παιδικα παρτυ"εχει πολλες συνταγες για θεματικα παρτυ,(παιχνιδια,οργανωση,στολισμο κ.α)οπως Καλοκαιρι,τσιγγανικο παρτυ,Αγρια Δυση,Τσιρκο,Πειρατες,Ζουγκλα,Μαγισσες,Μονο για κοριτσια,Γυρω απο το τρενο κ.α.
Εχει και συνταγες για τουρτες :D

fourfourina
13-06-08, 11:05
Xrysalis μου αγχωθηκα γιατι φανταστηκα το σκηνικο μεσα στο σπιτι με τρελες ετοιμασιες, ο φουρνος να εχει παρει "φωτιά", να μπαινουν να βγαινουν τα ταψια, ο μπεμπης να προσπαθει να σκαρφαλωσει στα ποδια σου.... εσενα να προσπαθεις να δεις τι εχεις φτιαξει και μη ξεχασεις τιποτα :shock: :?
Και απο την άλλη αγχωθηκα γιατι σε ενα μηνα ακριβως εχουμε τα δικο μας παρτυ και πρεπει να ξεκινησω καποια στιγμη εστω απο τον σχεδιασμο για αρχη :roll: :roll:

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Μ'αρεσε η ιδεα σου με τα ταμπελακια. Θα το κανω και στις δικες μας γιορτες που καθε φορα με ρωτανε, τι ειναι αυτο και τι ειναι εκεινο :P :lol:

Marle
13-06-08, 12:26
(όμως... να σου πωωωωωω :oops: γράφεται με "Ω" είναι Ιάσωνας....).

Xrysalis μου ο Ιάσων γράφεται με "ω", ο Ιάσονας γράφεται με "ο" :?
Αν ωστόσο έχεις κάποια αμφιβολία δες το σε κάποιο λεξικό :wink:

Με το καλό και το δικό σας πάρτυ
Να έρχεσαι εδώ να μας λες τα νέα σας... προετοιμασία και τα κατόπιν εορτής εε;;; :lol: :lol: :lol: :lol:

Ευχαριστώ πολύ!!!! :D

τανια
15-06-08, 00:36
Χ Ρ Ο Ν Ι Α Π Ο Λ Λ Α
ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΤΕ, ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΟ ΠΑΡΤΥ ΣΑΣ
ΚΑΙ.....ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΣΧΟΛΙΑ, ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΑ ΓΑΡ...... :lol: :lol:

vasso
15-06-08, 02:47
xrysalis να σου ζήσει...Χρόνια Πολλά!!!!!

Marle
15-06-08, 19:34
Xrysalis εύχομαι Χρόνια Πολλά στον πρίγκηπά σου!!!! :) Να τον χαίρεσαι!!!!
http://dl.glitter-graphics.net/pub/712/712621bnockccvv7.gif (http://www.glitter-graphics.com)

Νινεττα
15-06-08, 23:16
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/1011/1011432dganijl1e6.gif (http://www.glitter-graphics.com)

Να ειναι παντα καλα!!!!χρονια πολλα και καλα!!!
Να τον χαιρεστε!!!

fourfourina
16-06-08, 09:57
http://i287.photobucket.com/albums/ll149/glittergn/happybirthday/birthday026.gif

renik
17-06-08, 13:15
XRYSALIS να χαίρεσαι το παιδάκι σου, περιμένουμε φωτογραφίες από το πάρτυ!!!

fourfourina
17-06-08, 13:16
Xrysalis, πες μας νέα για το πάρτυ!!!!!!!

xrysalis
17-06-08, 13:36
(όμως... να σου πωωωωωω :oops: γράφεται με "Ω" είναι Ιάσωνας....).
Xrysalis μου ο Ιάσων γράφεται με "ω", ο Ιάσονας γράφεται με "ο" :?
Αν ωστόσο έχεις κάποια αμφιβολία δες το σε κάποιο λεξικό :wink:

:oops: :oops: :oops: ούπς! ρεζίλι έγινα!! γράψε λάθος!!

xrysalis
17-06-08, 14:53
τανια, vasso, Marle, Νινεττα, fourfourina, renik
σας ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ για τις ευχές σας!!!
να είστε πάντα καλά και εσείς και τα παιδάκια σας και οι οικογένειες σας γενικά!!

Λοιπόν! όλα ήταν υπέροχα τελικά! μπορεί να τα ψιλοέπαιξα από το άγχος, να ψώφισα στην κούραση... αλλά άξιζε τον κόπο!!
Για να τα πάρω από την αρχή! έχουμε και λέμε!!

Ο στολισμός
Mια αφίσα υποδοχής έξω από την πόρτα, ένας μπαλονοκλόουν στην είσοδο του σπιτιού, σημαιάκια στους τοίχους... μπαλόνια γαλάζια και λευκά στα κάγκελα και χάρτινα στολίδια με μπιμπερό, καλτσάκια, κουδουνίστρες (που έφτιαξα) μπηγμένα στις γλάστρες!!

Ο μπουφές
H τραπεζαρία μου είναι όλο γυαλί, κόλλησα από την κάτω πλευρά χριστουγεννιάτικα λαμπάκια, έριξα από πάνω ένα λευκό τραπεζομάντηλο και το ράντισα με τα πολύχρωμα κονφετί που περίσσεψαν από τα προσκλητήρια :wink: .
Στις πιατέλες έστρωσα κάτω από τα εδέσματα, είτε φύλλα λόλας για το ντεκόρ και το χρώμα είτε έφτιαξα χάρτινα τυρκουάζ λουλούδια (με χαρτί αφής) και σκόρπισα μερικά ντοματίνια τσέρρυ!
Είχα πάρει και καλαμάκια παρτυ με τις γυαλιστερές κορδέλες τύπου βεγγαλικά, έβαλα και ταμπελάκια που έγραφαν τί λιχουδιά είναι....
Πιατάκια χάρτινα με σχέδια μπαλονάκια και ασορτί χαρτοπετσέτες!
Τιπ!! τα έβαλα ως εξείς: ένα πιάτο, μια χαρτοπετσέτα διπλωμένη τρίγωνη, η μία άκρη μέσα στο πιάτο, η άλλη να εξέχει, επόμενο πιάτο και πάλι χαρτοπετσέτα αλλά μετατοπισμένη τόσο ώστε να μην καλύπτει την προηγούμενη και ου το καθεξης! στο τέλος είχα ένα πύργο από πιάτα στολισμένα με μια γιρλάντα από χαρτοπετσέτες!!!
Τα φαγητά έφτασαν με το παραπάνω!! ευτυχώς πετάχτηκαν ελάχιστα!

Το μενού
* Σε μιά γυάλα έβαλα μικρά κουτάκια smarties, έγιναν ανάρπαστα!!
* Σπιτικό ποπ κορν και πατατάκια
* Τοστάκια τριγωνάκια και κομένα σε σχήματα!
* Μικρά τάκος, κριτσίνια και τορτίγιες με διάφορα ντιπ (κοτοσαλάτα, ρώσικη, κρεατοσαλάτα, άλλειμα γιαουρτιού)
* στικς καρότου και αγγουριού
* Τυροπιτάκια, σπανακοπιτάκια, λουκανικοπιτάκια και κάτι άλλα με μπέικον και τυρί
**Μπερκεράκια με μπιφτεκάκι από τα χεράκια μου, τυρί και ντομάτα
**Χοτντογκάκια με βραστό λουκάνικο και σε μπολάκια είχα ξεχωριστά μαγιονέζα, κέτσαπ και μουστάρδα να βάζει ο καθένας μέσα ότι ήθελε!
* Παιδικούς χυμούς (αυτούς με το καλάμι τους) για να αποφύγουμε τυχόν ατυχήματα!!

Η τούρτα
Τελικά παρήγγειλα... με σχήμα το Νο 1, παράσταση μπεμπέ και γεύση cookies που ξετρελάθηκαν όλοι!! Μόνο που τελικά ο μπέμπης δεν το έσβησε το κεράκι του... έμεινε να χαζεύει την τούρτα και τα βεγγαλικά...
και εγώ... εγώ κρυβόμουν πίσω από το μωρό μου... γιατί με πήραν κάτι ζουμιά, άλλο πράγμα!! :oops: συγκινήθηκα πάρα πολύ βρε παιδιά... πάντα πήγενα σε γενέθλια άλλων παιδιών... πρώτη φορά ήμουν η μαμά που καθοταν στον καναπέ πίσω από την τούρτα και τραγουδούσε για το δικό της παιδάκι... τρόμαξα να συνέλθω!!! :lol: :lol: :lol:

Το παρτυ...
Μοίρασα σε κάθε παιδάκι το καπελάκι του και την καραμούζα του (ξεσηκώσαμε τη γειτονιά!!!!) καπελάκια πήραν και οι μαμάδες!!!!
Είχαμε διαγωνισμό χωρού με παιδικό φυσικά ρεπερτόριο! η κριτική επιτροπή έβγαλε όλα τα παιδάκια νικητές οπού στο τέλος συγκεντρώθηκαν στο κέντρο της πίστας για να βραβευτούν με τη βροχή κονφετί που έπεφτε από τα κανόνια που είχα προμηθευτεί!! έγινε χαμώς!! (ένα σπίτι να μην ξέρεις από που να πιάσεις!!!!).... το κακό είναι πως τα κονφετί μου έβαψαν το ταβάνι και το πάτωμα... (το κάναμε λαμπόγιαλο το σπίτι από την κορυφή ως τα νύχια!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: )

Το μωρό μου
Ο μπέμπης έδειχνε ξετρελαμένος! μες τη χαρά ήταν το μικρό μου!! μπουσουλούσε και μάζεβε κονφετί (αφού τη γλίτωσε και δεν το πάτησε κανείς... πάλι καλά!!!) χορέψε κίολας!!! ε, σε κάποια φάση δυσανασχέτησε και το απομονώσαμε στην κούνια του παρέα με τη γιαγιά!! αν και είχε κοιμηθεί μόνο 1 ώρα το πρωϊ...τελικά κράτησε μέχρι αργά τη νύχτα... όπου τελικά το εγκατέλειψαν οι δυνάμεις του και κοιμήθηκε όρθιο στην αγκαλιά του μπαμπά χωρίς βυζάκι ή νανούρισμα από τη μαμά!!!

Στο τέλος
Φεύγοντας τους έδινα να γράψουν στο βιβλίο ευχών (το θυμήθηκα όμως αφού είχαν φύγει κάποια παιδάκια.... :oops: ) μιλάμε για πολύ πλάκα!! άλλο παιδάκι του έγραψε να γίνει ποδοσφαιριστής, άλλο τενίστας και άλλο οδηγός φόρμουλα 1!!
Στην έξοδα τους έδινα και το δωράκι τους! ενθουσιάστηκαν μικροί μεγάλοι με το ονομαστικό καρτελάκι και την ευχή/ευχαριστώ του μπέμπη!!

Το καλό είναι που έμειναν όλοι ευχαριστημένοι, είχαν να λένε τα καλύτερα και τα παιδιά ξεφάντωσαν με το παραπάνω!! Εγώ τα απασχολούσα όλη την ώρα, με το ζόρι ψιλοτσίμπησα κάτι και στο τέλος δεν είδα κανέναν από τους μεγάλους!! Δεν είχαν όμως παράπανω! κατάφεραν κι αυτοί ανενόχλητοι να απολάυσουν φαγητό, ποτό και κους-κους :wink:

Αυτά! δε νομίζω πως ξέχασα να σας πω κάτι!! θα επανέλθω με φωτογραφίες!
Σόρρυ αν σας κούρασα... απλά τα γράφω εδώ εν είδη ημερολογίου! και ελπίζω να φανούν χρήσιμα και σε άλλες μανούλες!
Να σας ευχαριστήσω όλες για την πολύτιμη βοήθεια και τις συμβουλές σας... την υπομονή σας και τη συμπαράσταση!
Εύχομαι με το καλό σε όσες μανούλες ετοιμάζουν τα δικά τους πάρτυ!!
Μέχρι του χρόνου... που θα οργανώνω τα 2α γενέθλια μας... σας επιτρέπω να χαλαρώσετε!!!

πολλά φιλιά! :D

xrysalis
18-06-08, 10:54
Λοιπόν... να και μερικές φωτό:

εδώ ο μπαλουνοκλόουν μισοδιαλυμένος! με σκασμένη μύτη και υπό κλίση!!

http://www.4freeimagehost.com/resized/99883c0d0d9c.jpg (http://www.4freeimagehost.com/show.php?i=99883c0d0d9c.jpg) η τούρτα μας... http://www.4freeimagehost.com/resized/08ecf3e266b7.jpg (http://www.4freeimagehost.com/show.php?i=08ecf3e266b7.jpg) τα καρτελάκια μου... http://www.4freeimagehost.com/resized/5f7ab73c6b39.jpg (http://www.4freeimagehost.com/show.php?i=5f7ab73c6b39.jpg)

ο μπουφές των μικρών... πριν περάσουν οι βάρβαροι!!! http://www.4freeimagehost.com/resized/4b648cbc3cc2.jpg (http://www.4freeimagehost.com/show.php?i=4b648cbc3cc2.jpg) http://www.4freeimagehost.com/resized/bac6873f50d2.jpg (http://www.4freeimagehost.com/show.php?i=bac6873f50d2.jpg)

και το βιβλίο ευχών (που δεν κατάφερα να το ολοκληρώσω όπως ήθελα :oops: ....)

http://www.4freeimagehost.com/resized/b1514c8b0086.jpg (http://www.4freeimagehost.com/show.php?i=b1514c8b0086.jpg) http://www.4freeimagehost.com/resized/5da1aec2bb4d.jpg (http://www.4freeimagehost.com/show.php?i=5da1aec2bb4d.jpg)

ΥΓ: αν θέλετε κάντε κλικ για μεγαλύτερη φωτό! :wink:

ninette
18-06-08, 11:17
Να σου ζήσει ο πρίγκιπάς σου και να τον καμαρώσεις όπως επιθυμείς. Όλα καταπληκτικά αυτά που έφτιαξες. Έριξες πολλή δουλειά αλλά άξιζε τον κόπο!Να σε ρωτήσω κάτι;Τα κανόνια με κονφετί από που τα πήρες;

xrysalis
18-06-08, 11:47
Τα κανόνια με κονφετί από που τα πήρες;
Απο τα τζάμπο! τα έχει πολύ φτηνά!! από 0,50 μέχρι 2 ευρώ!
στο γάμο μου είχα πάρει ένα από το μπουκέτο μπαλόνια 13 ευρώ...
Όμως να σας πω για να ξέρετε... μην την πάθετε όπως εγώ!!
Έχει ένα πιστόλι σαν 6σφαιρο που βγάζει μικρά τερτράγωνα πολύχρωμα γυαλιστερά κονφετί (αυτό έχει πλάκα γιατί όλα τα παιδιά θέλουν να ρίξουν και η αλήθεια είναι πως μπορούν! δεν είναι επικύνδινο!)
Έχει ένα άλλο σε κίτρινο κύλινδρο περίπου 20 εκατοστά μακρύ που βγάζει χάρτινα πολύχρωμα κορδελάκια και είναι εύκολο στη χρήση
Έχει κάτι στενούλικα μωβ που έχουν κι αυτά χάρτινα πολύχρωμα κορδελάκια αλλά κανείς δε βρήκε πως δουλεύει!! μάλιστα και μια φίλη μου το έιχε πάρει για το δικότους πάρτυ... και τα ίδια έπαθαν!!
τέλος βρήκα ένα μεγάλο πολύχρωμο, περίπου 70 εκατοστά, που έχει γυαλιστερές πολύχρωμες μακριές κορδέλες και είναι εύκολο στη χρήση και πολύ πολύ εντυπωσιακό όταν σκάει... αλλά ΠΡΟΣΟΧΗ! μου έβαφε το ταβάνι... (και καλά, αυτό είναι άσπρο.. και κάπως θα το καθαρίσω!) αλλά μου έβαψε και τα γρανιτοπλακάκια, όπου πατήθηκε...
Να φανταστείς πως τα κορίτσια έβαλαν τις κορδέλες στο κεφάλι σαν το ράμπο... και κατέληξαν οι μικρές ινδιάνες μέσα σε λίγα λεπτά... τόσο πολύ ξεβάφει/βάφει...
Το αποτέλεσμα είναι πως με το σφουγγάρισμα δεν έφυγε και προσπάθησα να το κάνω με τη μαγική γόμα... και δυστυχώς κατάστρεψα τα πλακάκια μου :( :( :( , όπου έτριψα έκανε ασπρίλες και θολούρα και δε φεύγει...
έχω σκάσει... ψάχνω να δω τί θα κάνω!

xrysalis
18-06-08, 12:35
Ξέχασα να σας δείξω τα ευχαριστήρια καρτελάκια που έβαλα στα δωράκια των παιδιών!

Απ' έξω με το όνομα του κάθε παιδιού, και μέσα το ευχαριστώ του μπέμπη :D

http://www.4freeimagehost.com/resized/b7411ce36773.jpg (http://www.4freeimagehost.com/show.php?i=b7411ce36773.jpg) http://www.4freeimagehost.com/resized/e0b53c80cb75.jpg (http://www.4freeimagehost.com/show.php?i=e0b53c80cb75.jpg)

fourfourina
18-06-08, 12:56
xrysalis, ΣΥΓΧΑΡΤΗΡΙΑ
ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ Φ Ο Β Ε Ρ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
Τα μισα να καταφερω να κανω θα ειμαι ευχαριστημενη.
Αντε και του χρονου.... τα διπλά :wink:
Μπραβο σου.
Να σου ζησει το αντρακι σου.

Νινεττα
18-06-08, 16:03
ΜΠΡΑΒΟ και παλι ΜΠΡΑΒΟ!!!!
ειναι ολα υπεροχα!!!!!!
Και του χρονου να'σαι καλα!!!!!

evita
18-06-08, 23:38
Δεν παίζεσαι! (κάπου στο έχω ξαναγράψει αυτό :D ) Όλα είναι φανταστικά. Θα σου κλέψω και καμία ιδέα γιατί πλησιάζουν και τα δικά μας γενέθλια και η ανεπρόκοπη η μάνα δεν έχω κάνει ούτε πλάνο για το τι θα κάνουμε.
Να τα εκατοστήσει ο μπεμπούλης!!!

katerina24
19-06-08, 00:54
εννοειται πως ολα ηταν τελεια!!!
και του χρονου κοπελα μου!!!

xrysalis
19-06-08, 13:51
σας ευχαριστώ πολύ όλες για τα κολακευτικά σας λόγια!
τί να κάνω;;; μια χαζομάνα είμαι κι εγώ και το προσπαθώ όσο μπορώ!!! :)

LouLou
20-06-08, 00:48
xrysalis, τι τέλεια που τα είχες όλα !!!!! μπράβο σου!!! :D
http://img15.glitterfy.com/171/glitterfy164347105D31.gif (http://www.glitterfy.com/)
ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΙ Ο ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ ΣΟΥ!!! :D

.......σου ξαναβάζω την κάρτα στο σωστό μέρος και σε λάθος χρόνο... :lol:

xrysalis
23-06-08, 12:19
.......σου ξαναβάζω την κάρτα στο σωστό μέρος και σε λάθος χρόνο... :lol: :lol: :lol: :lol:
σε ξαναευχαριστώ!!!!!

Marle
23-06-08, 13:06
Καλά ε; τώρα μπήκα εγώ και είδα τί φοβερά πράγματα έφτιαξες xrysalis!! Μπράβο σου!! Να το χαίρεσαι το ζουζούνι σου!!!

Κορίτσια SOS!!! Κοντεύουμε τα γενέθλιά μας και η αγωνία έχει φτάσει στην κορύφωσή της!!! Θέλω να ρωτήσω αν ξέρετε πώς φτιάχεται η μπόμπα.

Ευχαριστώ

xrysalis
23-06-08, 13:16
Marle... λοιπόν!
παίρνεις από το σούπερ ψωμί του τοστ κατά προτίμηση στρογγυλό!
στρώνεις ένα μεγαλούτσικο κομμάτι φύλλο αλουμινόχαρτου κάτω και μετά στρώνεις μιά φέτα ψωμί, βάζεις ότι γέμιση θες... (πχ, βούτυρο, τυρί, ζαμπόν ή βούτυρο, τυρί, γαλοπούλα ή μαρούλι, τόνο, μαγιονέζα.... ότι θες!!) μετά βάζεις 2 φέτες ψωμί και πάλι γέμιση κλπ... όταν φτάσεις στο ύψος που θες... (μην ξεχάσεις, στην κορυφή να βλέπεις ψωμί (μία φέτα!) με το ένα χέρι πιέζεις ελαφριά προς τα κάτω τον πύργο! και με το άλλο με ένα μεγάλο μαχαίρι, πχ ψωμιού, κόβεις κάθετα μέχρι κάτω σε σχήμα σταυρού! έτσι θα έχεις 4 τριγωνάκια στο τέλος που θα είναι τα μεμονομένα τοστάκια που θα παίρνουν! τυλίγεις με το αλουμινόχαρτο τη βάση του πύργου για να μη διαλύσει και για να το βάλεις πχ στο ψυγείο, χωρίς να κυνηγάς κομμάτια στο πάτωμα.... μπήξε σε κάθε τριγωνάκι από ένα καλάμάκι για σουβλάκια!

είσαι έτοιμη! καλή επιτυχία! :D

xrysalis
23-06-08, 13:17
Ξέχασα να σου πω... αν είναι να το βάλεις ψυγείο... καλό είναι το μέρος πάνω από το αλουμινόχαρτο, να το τυλίξεις με τη μεμβράνη φαγητών για να μην ξεραθεί το ψωμί! :wink:

Marle
23-06-08, 13:51
Ευχαριστώ πολύ χρυσαλίδα μου!!! Κι εγώ πάλευα μια ζωή να πετύχω μπόμπα με τετράγωνο ψωμί!!!! :roll:
Όμως υπάρχει στρογγυλό ψωμί του τοστ ή πρέπει να το παραγγείλω από φούρνο;;; (με βλέπετε που είμαι άσχετη έτσι;)

xrysalis
23-06-08, 14:51
:) !!
στο τετράγωνο ψωμί είναι ποιό εύκολο να το χωρίσεις μόνο σε 2 τρίγωνα!
στρογγυλό πάντως βρίσκεις και στα σούπερ μάρκετ! μπορεί όχι πάντα (κυρίως στα μικρά...) εγώ πχ στα carrefour είχα βρεί!

usernameelm
28-06-08, 18:21
Σχεδόν ΔΩΡΕΑΝ (πληρώνετε μόνο για τα αναψυκτικά!!!) στον Βοτανικό κήπο, στις αρχές της Ιεράς Οδού στο Χαιδάρι, μπορείτε να διοργανώσετε παιδικά πάρτι κάθε Σάββατο στο χώρο της καντίνας (κλείστε νωρίς θέση....)

Εχω κάνει 2 φορές γενέθλια στον γιό μου και έχουμε περάσει ΤΕΛΕΙΑ !!!

Υπάρχει και η ευκαιρία για επίσκεψη στον ανθώνα του κήπου, με λουλούδια από όλο τον κόσμο, κοκκινόψαρα, χελώνες, και πολλές ακόμη εκπλήξεις...

Μοναδικό μειονέκτημα ότι τα πάρτυ γίνονται μόνο το Σάββατο, και ότι ο κήπος κλείνει στις 3...

Χρήσιμες πληροφορίες: τηλ. 2105811557. Καθημερινά 8 π.μ.-2 μ.μ. Σάβ., Κυρ. 10 π.μ.-3 μ.μ. Κλειστά την Πρωτομαγιά. Είσοδος ελεύθερη.

Για να δείτε πώς θα πάτε, κάτε κλικ εδώ (http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=en&msa=0&msid=102042401413637739792.000450795b4b2ecb4ca3d&ll=38.068095,23.68309&spn=0.12109,0.300751&z=12) και επιλέξτε "Βοτανικός Κήπος Διομήδους"...

http://lh3.ggpht.com/elamazi/SGZWIULHRaI/AAAAAAAAADI/w_vLs_ngFYo/IMG_0185.jpg

Virginia
06-08-08, 22:45
Λοιπον κοριτσια σκεφτηκα να φορτωσω κι εγω καποιες φωτος απο το καλοκαιρινο παρτυ γενεθλιων της μεγαλης μου κορης (7ετων)
και επι την ευκαιρια να σας ευχαριστησω γιατι παρακολουθοντας τις
συζητησεις σας πηρα ιδεες και καταφερα να κανω κατι ιδιαιτερο για το κοριτσακι μου..........!!!!!!!!!! Ευχαριστω ολες σας θερμα!!!!!!!!!!! :)

Ξεκινω απο την τουρτα, προσπαθησα να φτιαξω καστρο,
αυτο ηθελε η εορταζομενη, παντως στην γευση ηταν καλη!!!!!!!!
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/DSC04489.jpg

Virginia
06-08-08, 22:48
μερος του παιδικου μπουφε.....
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/DSC04395-1.jpg

Virginia
06-08-08, 22:50
Διακοσμηση του χωρου......
καλυπτει εναν ολοκληρο τοιχο 5μετρα μηκος χ 2,50 υψος!!!!!
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/DSC04459.jpg

Virginia
06-08-08, 22:54
φαναρακια με ρεσω και κορδελες να ανεμιζουν στα δεντρα......
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/DSC04503.jpg

Virginia
06-08-08, 22:56
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/DSC04563.jpg

Virginia
06-08-08, 22:57
"δεντρακι ευχων " για την εορταζουσα......
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/DSC04421.jpg

Virginia
06-08-08, 23:00
το παιχνιδι με την πινιατα (δικη μου χαρτινη κατασκευη, γεμισμενη με ζαχαρωτα, καραμελες, γλυφιτζουρια
και πολλα παιχιδακια, μπρελοκ για τα παιδακια........) Τα παιδια το λατρεψαν!!!!!!!!!![

http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/DSC04504-1.jpg

Virginia
06-08-08, 23:03
κι αλλη "πινιατα" δικης μου κατασκευης......
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/DSC04416.jpg

Virginia
06-08-08, 23:06
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/DSC04437-1.jpg

Virginia
06-08-08, 23:12
το ευχαρηστηριο καρτελλακι, το "πηρα" απο εσας
απο την αλλη οψη υπηρχε φωτο της εορταζουσας......
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/princess-thank-you-birthday.jpg

Virginia
06-08-08, 23:14
χαρτινα ντεκορ
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/invitation.gif

Virginia
06-08-08, 23:16
διακοσμημενα παιδικα γλυφιτζουρια...
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/ScreenHunter_21Oct301857.jpg

ελπιζω να μην κουρασα,
να χαιρομαστε ολες τα παιδακια μας!!!!!!!!!!!! :)

xrysalis
07-08-08, 11:16
Βρε Virginia... 1000 μπράβο!! http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c011.gif
όλα τέλεια! http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c014.gif
έπαθα πλάκα!! http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c045.gif
Αν το 2ο μου βγεί κορίτσι... στα 7α γενέθλιά της θα σε αντιγράψω!!!!! http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c033.gif

Virginia
07-08-08, 14:09
Βρε Virginia... 1000 μπράβο!! http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c011.gif
όλα τέλεια! http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c014.gif
έπαθα πλάκα!! http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c045.gif
Αν το 2ο μου βγεί κορίτσι... στα 7α γενέθλιά της θα σε αντιγράψω!!!!! http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c033.gif
ΕΣΥ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΣΑΙ!!!!!!!!!!! :)
ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΑΝΤΕΓΡΑΨΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΙΔΕΕΣ.......!!!!!!!

ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΙΣ ΠΙΝΙΑΤΕΣ ΔΟΚιΜΑΣΤΕ ΤΟ,
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΙΚΟ ΣΑΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙ,
ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ
ΚΑΙ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ!!!!!!!!!!!!!! :wink:

katerina24
08-08-08, 11:21
πολυ ομορφα!!!
μπραβο σου!!!
τελεια η διακοσμηση!!!
ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΚΟΥΚΛΑ!!! :D :D

Christie
08-08-08, 11:24
Παρα πολύ όμορφα όλα :D :D

ευδοκία
13-08-08, 23:06
λοιπον εχω γραψει τον προβληματισμο μου για τα πρωτα μας γενεθλια σε λαθος ενοτητα και τωρα τα ειδα αυτα! ειστε χρυσοχερες!!!
xrysalis και Βιργινια τα παρτυ σας ηταν τελεια! θα σας αντιγραψω!
το προβλημα μου ειναι οτι δεν θα εχω πολλα παιδακια στο παρτυ.μια καλη μου φιλη θα λειπει εκτος Κρητης και μου μενουν 6 που δεν ειναι κι ολα σιγουρα και ειναι ηλικιες 6 μηνων,9 μηνων,2 χρονων,3 χρονων.

xrysalis
01-09-08, 10:33
το προβλημα μου ειναι οτι δεν θα εχω πολλα παιδακια στο παρτυ...
μου μενουν 6 που δεν ειναι κι ολα σιγουρα και ειναι ηλικιες 6 μηνων,9 μηνων,2 χρονων,3 χρονων.

Με το καλό το πάρτυ! και μη σκας που θα έχεις λίγα παιδάκια!
Τη διαφορά την καταλαβαίνεις εσύ! όχι αυτά!
θα περάσετε τέλεια!! θα δεις!
καλή επιτυχία και καλή δύναμη!!!
ότι θες... εδώ είμαστε! :D

ευδοκία
01-09-08, 23:10
λοιπον επειδη κι εμεις εχουμε τα πρωτα μας γενεθλια αυτον τον μηνα εχω σκεφτει και οργανωσει αυτα μεχρι στιγμης :
το θεμα μας ειναι..ταρα τα τα ταααα..η πριγκιπισσα Ρενια!
πηρα απο το jumbo αρκετα πραγματακια για τον στολισμο του μπουφε και τον χωρο :
γιρλαντα για την εξωπορτα,
ειδικα ζελεδακια happy birthday (θα μπουν στον καθρεφτη μπαινοντας στο σπιτι),
ποτηρια-πιατα-πιατελες-χαρτοπετσετες σετ ροζ για να ταιριαζει με το θεμα,
ταμπελιτσα the party is here που θα μπει καρφωμενη μεσα σε ενα κοντο βαζο,
σακουλακια για τα δωρακια των παιδιων,
μπαλονια.
στολισα δυο φαναρακια με κορδελιτσες που θα μπουν στο τραπεζακι οπου θα υπαρχουν τα καρτελακια ευχων που αργοτερα θα τα ενταξω σε σελιδα του scrapbook της Ρενιας.
ακομα πολεμαω τις προσκλησεις,τα ευχαριστηρια και τα ταμπελακια με το τι ειναι το καθε φαγητο.
πηρα 5 μετρα ειδιο χαρτι,απαλο για να ριξω στον μπουφε σε δυο καθετες λωριδες που θα δεσω με φιογκους.
για το μενου δεν θα κανω παρα πολλα γιατι μονο θα κουραστω και στην τελικη ειναι παιδικο παρτυ,οχι μπουφες κανονικος!
διαφορα σφολιατοειδη,
καναπεδακια με διαφορα πραγματακια απο πανω,
μακαρονοσαλατα,
σνιτσελακια κοτοπουλο σε μπουκιτσες,
κεφτεδακια,
πατατακι-γαριδακια
τουρτα(την οποια δεν ξερω,να την φτιαξω μονη ή να την αγορασω;)
και κανενα γλυκακι ακομα.δεν αποφασισα.
ελπιζω το αποτελεσμα να με δικαιωσει και μα μην παει χαμενος ο κοπος! :wink:

xrysalis
02-09-08, 11:00
Α! σε βρίσκω πανέτοιμη και απ' οτι διάβασα... ψιλοπράγματα θα ετοιμάσεις! που να ήταν κανονικός μπουφές! :lol: :lol: :lol:
Άντε με το καλό το πρώτο σας "φου" :D

Ερώτηση: τί ειδικό χαρτί είναι αυτό που λες; σε ρολό; που το βρίσκεις και πόσο;

Φιλιώ και Ασημένια
02-09-08, 12:25
ΝΑ 'ΜΑΙ Κ ΕΓΩ ..ΛΟΙΠΟΝ ΤΩΡΑ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΡΤΙ...
ΣΤΑ ΠΡΩΤΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΕΘΛΙΑ...ΚΑΝΑΜΕ ΤΗ ΤΟΥΡΤΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ (ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΓΟΡΑΣΤΟ) ,ΧΑΡΤΟΠΕΤΣΕΤΕΣ ΗΤΑΝ FOREVER FRIENDS ,Ο ΜΠΟΥΦΕΣ ΕΙΧΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΕΦΤΕΔΑΚΙΑ,ΤΥΡΟΠΙΤΑΚΙΑ, ΡΟΛΟ, ΚΤΛ, ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΠΑΡΤΙ (ΓΑΙΤΙ ΕΓΩ ΤΟΤΕ ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗ...) ΣΤΟΛΙΣΤΙΚΕ ΜΕ ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΣΕ ΣΧΗΜΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΣ...ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΠΟΛΕΣ ΚΑΡΔΟΥΛΕΣ ΜΠΑΛΟΝΙΑ...ΚΑΙ ΟΙ ΝΟΝΟΙ ΣΤΥΛΑΝΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΜΕ ΗΛΙΟΝ...ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ...ΛΕΠΤΕΝΑΜΕ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΗΛΙΟΝ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ...ΣΚΑΣΑΝΕ Κ ΚΟΜΦΕΤΙ ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ...ΗΤΑΝ ΟΜΟΡΦΑ ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΗΣΕ ΛΙΓΟ.

ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΗΤΕΡΑ...ΕΙΧΑΝ ΜΑΖΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΣΑ ΟΛΑ ΕΓΩ ΜΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ...ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΚΑΡΕΚΛΕΣ,ΚΡΥΜΕΝΟΣ ΘΥΣΑΥΡΟΣ,ΣΠΑΣΑΜΕ ΤΑ ΓΕΜΙΣΤΑ ΜΕ ΣΟΚΟΛΑΤΑΚΙΑ ΜΠΑΛΟΝΙΑ...ΚΑΙ ΞΕΤΡΕΛΑΘΙΚΑΝ. ΟΛΑ ΤΑ ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ, 120 ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ...Η ΤΟΥΡΤΑ ΗΤΑΝ ΔΥΟΡΟΦΗ ΜΕ ΖΑΧΑΡΟΤΑ ΣΕ ΡΟΖ ΑΠΟΧΡΟΣΕΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ,ΟΙ ΧΑΤΟΠΕΤΣΕΤΕΣ ,ΤΑ ΚΥΠΕΛΑ,ΚΑΙ ΟΙ ΦΥΣΑΛΙΔΕΣ ΗΤΑΝ ΟΛΑ BARBIE...ΣΤΟ ΜΠΟΥΦΕ ΕΙΧΑ ΠΑΝΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ,ΚΕΦΤΕΔΕΚΙΑ,ΤΟΣΤΑΚΙΑ ΚΤΛ, ΕΚΑΝΑ ΚΙ ΕΝΑ ΣΤΕΦΑΝΙ ΜΕ ΚΟΡΔΕΛΕΣ ΚΑΙ ΜΙΚΡΑ ΔΙΑΚΟΣΜΙΤΙΚΑ...ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΔΕ ΘΕΛΑΝΕ ΝΑ ΦΗΓΟΥΝ...ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ(ΤΗ ΤΡΙΤΗ ΤΟΥΡΤΑ ΜΕ ΤΑ ΚΕΡΑΣΙΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ)
ΝΑ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΤΙ ΤΗΣ ΑΗΜΕΝΙΑΣ
http://i520.photobucket.com/albums/w321/FILIOASIMENIA/DSC04726.jpg http://i520.photobucket.com/albums/w321/FILIOASIMENIA/DSC04724.jpg
ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ Η ΤΟΥΡΤΑ ΜΑΣ...;;;ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ...ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΤΗ ΣΥΝΤΑΓΗ ΠΗΤΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΗ...ΠΑΝΤΩΣ Η ΜΙΚΡΗ ΤΗΝ ΛΑΤΡΕΨΕ!!!
ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΓΕΝΕΘΛΙΑ... http://img30.glitterfy.com/242/glitterfy093415179D39.gif (http://www.glitterfy.com/) http://img30.glitterfy.com/242/glitterfy093735385D31.gif (http://www.glitterfy.com/) ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΦΤΙΑΞΑ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ... http://img30.glitterfy.com/242/glitterfy095554526D30.gif (http://www.glitterfy.com/)
ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΡΤΙ ΤΗΣ ΑΣΗΜΕΝΙΑΣ....
ΠΟΛΛΕΣ ΙΔΕΕΣ...ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ...ΤΟΥΡΤΕΣ ..ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ...ΜΠΑΛΟΝΙΑ...ΜΠΟΥΦΕ...ΟΛΑ ΜΕ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ...ΓΙΑ ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΑΓΓΕΛΑΚΙ...ΤΗΝ ΑΣΗΜΕΝΙΑ!!!!
http://img18.glitterfy.com/224/glitterfy-flpbk11163841982518.gif (http://www.glitterfy.com/) http://img18.glitterfy.com/224/glitterfy-flpbk11165334684318.gif (http://www.glitterfy.com/) http://img18.glitterfy.com/224/glitterfy-flpbk11165853747518.gif (http://www.glitterfy.com/) http://img18.glitterfy.com/224/glitterfy-flpbk11170346377318.gif (http://www.glitterfy.com/) http://img18.glitterfy.com/224/glitterfy-flpbk11171101396818.gif (http://www.glitterfy.com/) ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΤΙ!!!!(120) ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΤΑ ΣΤΟΛΗΣΑ ΣΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΣΠΙΤΙ... ΟΛΑ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ...ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΑΠΟ ΤΟ YOUDUBE... KAI OI ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΖΩΓΡΑΦΙΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ...ΜΕ ΝΕΡΟΜΠΟΓΙΑ Κ ΧΡΥΣΟΚΟΛΕΣ...ΠΑΡΤΕ ΙΔΕΕΣ!!!
http://i520.photobucket.com/albums/w321/FILIOASIMENIA/049.jpg http://img30.glitterfy.com/242/glitterfy050622639D39.gif (http://www.glitterfy.com/) http://img30.glitterfy.com/242/glitterfy051145316D34.gif (http://www.glitterfy.com/) http://img30.glitterfy.com/242/glitterfy091122327D30.gif (http://www.glitterfy.com/) http://img30.glitterfy.com/242/glitterfy091246370D30.gif (http://www.glitterfy.com/) http://img30.glitterfy.com/242/glitterfy091317649D34.gif (http://www.glitterfy.com/) http://img30.glitterfy.com/242/glitterfy092053537D38.gif (http://www.glitterfy.com/) http://img30.glitterfy.com/242/glitterfy091826885D32.gif (http://www.glitterfy.com/)[/

xrysalis
02-09-08, 12:35
Μπράβο σου κοπέλα μου! είσαι φοβερή!!!
ειδικά με τις τούρτες... έπαθα πλάκα!!!
να χαίρεσαι την κορούλα σου και να σε χαίρεται κι αυτή!!!! :D

Φιλιώ και Ασημένια
02-09-08, 12:41
Ευχαριστώ xrysalis εσυ εχεις φωτο απο το παρτι ή ακομα..;;;

xrysalis
02-09-08, 13:00
Τις είχα ανεβάσει πολύ καιρό πριν... και τώρα σβηστήκανε!
ξέρεις αλήθεια καμιά διεύθυνση που να τις ανεβάζει αλλά να μην τις σβήνει;;;; :)

Φιλιώ και Ασημένια
02-09-08, 13:22
Kαλημέρα...λοιπόν αν θες να κατεβάσεις σε μεγαλύτερο μέγεθος τις φωτογραφίες σου , κάνε τις upload σε αυτό το site
http://photobucket.com/?special_track=nav_logo μολις το κάνεις αυτό μετά απλά κάνεις αντιγραφή επικόληση τον τελαυταίο κωδικό της φωτογραφιας που θες να κατεβάσεις, στο κειμενό σου...η φωτογραφία θα ενφανιστεί σε μεγάλο μέγεθος ..για δοκήμασε...

Φιλιώ και Ασημένια
02-09-08, 13:35
όσο για αυτές τις μικρές με τα στρασάκια απλά κάνε κλικ πάνω στις δικές μου κ θα μπείς στο site , θα ανεβάσεις πια θέλεις κ μετά βάζεις τα στρας και κάνεις κόπι πειστ στο 2ο κωδικό που σου δίνει όταν είναι έτοιμη

xrysalis
02-09-08, 13:39
Σ΄ευχαριστώ πολύ!
αυτό το δέυτερο το ξέρω!
το θέμα είναι πως είμαι στο γραφείο και δεν έχω μαζί μου τις φωτό! ας ελπίσουμε πως θα αδειάσω στο σπίτι και να τις ξανανεβάσω!!! :lol:

Φιλιώ και Ασημένια
02-09-08, 13:40

ελπιζω να μην κουρασα,
τι να κουρασες ειναι ολες υπεροχες τωρα τις ειδα ...το παρτι πρεπει να ηταν πολυ τελειο με αυτες τι πινιατες θα κανω κ εγω του χρονου...πως τις κανεις;;; αληθεια εχεις κ αλλες φωτο απο το δωματιο ή βαφτιση ;;;

Φιλιώ και Ασημένια
02-09-08, 13:41
Σ΄ευχαριστώ πολύ!
αυτό το δέυτερο το ξέρω!
το θέμα είναι πως είμαι στο γραφείο και δεν έχω μαζί μου τις φωτό! ας ελπίσουμε πως θα αδειάσω στο σπίτι και να τις ξανανεβάσω!!! :lol:
παρακαλω..πολλα φιλια

Virginia
02-09-08, 23:03

ελπιζω να μην κουρασα,
τι να κουρασες ειναι ολες υπεροχες τωρα τις ειδα ...το παρτι πρεπει να ηταν πολυ τελειο με αυτες τι πινιατες θα κανω κ εγω του χρονου...πως τις κανεις;;; αληθεια εχεις κ αλλες φωτο απο το δωματιο ή βαφτιση ;;;

ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΜΟΥ ΝΕΡΑΙΔΟΥΛΑΣ,
θα την βρεις στην "ΝΕΡΑΙΔΟΒΑΦΤΙΣΗ" http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?t=6381&postdays=0&postorder=asc&start=75

ΦΩΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΘΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΣΥΝΤΟΜΑ........
(Θα σου πω αναλυτικα οδηγιες για τις πινιατες........,
ηταν πολυ διασκεδαστικο παιχνιδι για τα παιδακια!!!)

ευδοκία
02-09-08, 23:11
σ'ευχαριστω πολυ xrysalis!
ενα γενικο πλανο των αγορων -που δεν ειναι και κατι τρομερο.
http://img160.imageshack.us/img160/9250/dsc00134bk4.jpg (http://imageshack.us)
http://img160.imageshack.us/img160/dsc00134bk4.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img160/dsc00134bk4.jpg/1/)

τα φαναρακια
http://img505.imageshack.us/img505/4815/dsc00135eh8.jpg (http://imageshack.us)
http://img505.imageshack.us/img505/dsc00135eh8.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img505/dsc00135eh8.jpg/1/)

χαρτινα "πετσετακια" για να στολισουν μια πιατελα ή κατι αλλο
http://img49.imageshack.us/img49/1507/dsc00136ib0.jpg (http://imageshack.us)
http://img49.imageshack.us/img49/dsc00136ib0.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img49/dsc00136ib0.jpg/1/)

τα ειδικα ζελεδακια που κολλανε παντου!
http://img178.imageshack.us/img178/9025/dsc00137wu7.jpg (http://imageshack.us)

εχω αγωνια να δω πως θα περασουμε!
http://img178.imageshack.us/img178/dsc00137wu7.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img178/dsc00137wu7.jpg/1/)

η μπροστινη οψη της προσκλησης,θα ειναι με την μορφη παραμυθιου οπου η πριγκιπισσα Ρενια θα καλει στο παρτυ της τους φιλους της
http://img187.imageshack.us/img187/8067/dsc00138qt7.jpg (http://imageshack.us)
http://img187.imageshack.us/img187/dsc00138qt7.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img187/dsc00138qt7.jpg/1/)

ευδοκία
02-09-08, 23:17
Ερώτηση: τί ειδικό χαρτί είναι αυτό που λες; σε ρολό; που το βρίσκεις και πόσο;

δεν ξερω αν η περιγραφη μου ειναι καλη.ειναι σαν πολυ φαρδια κορδελα 'η φαντασου χαρτι περιτυλιγματος μαλακο στην υφη και ευπλαστο.πολυ φτηνο ειναι παντως τα 5 μετρα 3 ευρω.αν πας σε μαγαζι με ειδη συσκευασιας θα εχουν.
δεν ξερω αν σε μπερδεψε περισσοτερο! 8)

xrysalis
03-09-08, 10:15
δεν ξερω αν σε μπερδεψε περισσοτερο! 8)όχι! νομίζω ότι κατάλαβα!!

Virginia, περιμένουμε τις οδηγίες ε;;; :lol: :lol: :lol:

Φιλιώ και Ασημένια
03-09-08, 13:21

ελπιζω να μην κουρασα,

ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΜΟΥ ΝΕΡΑΙΔΟΥΛΑΣ,
θα την βρεις στην "ΝΕΡΑΙΔΟΒΑΦΤΙΣΗ" http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?t=6381&postdays=0&postorder=asc&start=75

ΦΩΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΘΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΣΥΝΤΟΜΑ........
(Θα σου πω αναλυτικα οδηγιες για τις πινιατες........,
ηταν πολυ διασκεδαστικο παιχνιδι για τα παιδακια!!!)
η βαφτιση ηταν υπεροχη δεν εχω λόγια !!! οποτε εχεις χρόνο για τη πινιατα .. ευχαριστω πολυ ..νεραιδιστικη βαφτιση εκανα κι εγω για τη μπουμπου μου ....http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?t=8944
ΕΥΔΟΚΙΑ ΟΛΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΤΑ ΖΕΛΕΔΑΚΙΑ ΤΑ ΕΙΧΑ ΚΙ ΕΓΩ ΚΟΛΑ ΤΑ ΣΕ ΛΕΥΚΟ ΜΠΑΛΟΝΙ!!! ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ... http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?t=8927

Φιλιώ και Ασημένια
05-09-08, 12:12
το ειδατε αυτο;; υπεροχες ιδεες για τουρτες...
http://www.coolest-birthday-cakes.com/index.html

Νινεττα
05-09-08, 15:18
Ειναι παρα πολυ ομορφα!!!!!!
Το εβαλα στα "αγαπημενα "μου :D
Ευχαριστουμε!!!

Φιλιώ και Ασημένια
05-09-08, 19:05
παρακαλω... εχω τρελαθει κι εγω με τοσες ιδεες...εμενα μου αρεσει πιο πολυ... http://www.coolest-birthday-cakes.com/happy_birthday_cake.html#c12 και λεω να τη κανω στα γενεθλια της μικρης μου το απριλιο αλλα πρεπει να μαθω να κανω αμυγδαλοπασστα...

Νινεττα
05-09-08, 22:25
Στο vefa;s house εχει αυτο http://www.vefashouse.gr/vefashouse/product1.asp?dept%5Fid=8&sub%5Fdept=67&pf%5Fid=73100&flaglist=0
Σε περιπτωση που κατι δεν παει καλα :wink:

Φιλιώ και Ασημένια
06-09-08, 10:56
ΝΙΝΕΤΑ είσαι θεά !!!!! δεν ξέρεις πόσο καιρό το έξαχνα αυτό!!!! Άραγε το κατάστιμα εδώ στο Βόλο να το έχει;;;Θα πάω να ρωτήσω...

Νινεττα
06-09-08, 11:48
:D Παρε ενα τηλεφωνο για να μην τρεχεις....ε,και αν δεν το εχουν πες τους ποσοτητα για να σου το φερουν :wink:
Καλη επιτυχια!!!!

Φιλιώ και Ασημένια
06-09-08, 11:56
λες;;;;θα πάρω τη Δευτέρα...ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ

xrysalis
08-09-08, 10:44
Μ' αυτά και μ' αυτά... με κάνετε να σκέφτομαι από τώρα... τί τούρτα να στρωθώ να του φτιάξω για του χρόνου!! λέτε να κάνω 1η απόπειρα στην γιορτή του που είναι ποιό κοντά;;; :lol: :lol: :lol:

Νινεττα
08-09-08, 12:55
Φυσικα και να κανεις!!!εσυ, και γουστο εχεις και πιανουν τα χερια σου τελεια θα την κανεις :D

xrysalis
08-09-08, 13:09
Τί καλό παιδί που είσαι... τί να σε κεράσω;;; :lol: :lol: :lol: :lol:

όσο για την τούρτα... ελπίζω να έχω λιγότερο άγχος αυτή τη φορά και ποιό οργάνωση στις ετοιμασίες... και να καταφέρω να τη φτιάξω!! (την έτοιμη... δεν την ευχαριστήθηκα... εμφανισιακά! γιατί απο γέυση.... σλουυυυυυυρπ!!!!)

Virginia
09-09-08, 00:20
δεν ξερω αν σε μπερδεψε περισσοτερο! 8)όχι! νομίζω ότι κατάλαβα!!

Virginia, περιμένουμε τις οδηγίες ε;;; :lol: :lol: :lol:
Κοριτσια σορυ που αργησα να απαντησω, αλλα εμπλεξα με δουλεια...
Ριξτε μια ματια στα παρακατω σαιτ και θα σας πω πως εφτιαξα
κι εγω πινιατα αναλυτικα......
("μπητε στο πνευμα" και οτι θελετε , ρωτηστε με.....)
www.familyfun.go.com
http://www.pinatas.com
www.best-preschool-games.com
www.sutree.com
www.bry-backmanor.org
www.kidzworld.com

Φιλιώ και Ασημένια
11-09-08, 13:05
Κοριτσια μηπως ξερει καποια αν υπαρχει site απο Ελλαδα...για προμυθιες παρτι (πιατακια,ποτιρακια κτλ) ... γιατι δεν αντεχω αλλο τα ιδια και τα ιδια..μικρη πηκιλια... εχεται παραγγηλει ποτε απο internet κατι τετοιο ;;;

katerina24
11-09-08, 14:26
Κοριτσια μηπως ξερει καποια αν υπαρχει site απο Ελλαδα...για προμυθιες παρτι (πιατακια,ποτιρακια κτλ) ... γιατι δεν αντεχω αλλο τα ιδια και τα ιδια..μικρη πηκιλια... εχεται παραγγηλει ποτε απο internet κατι τετοιο ;;;
στο perfectparty.gr εψαξες???

ευδοκία
11-09-08, 22:24
χθες το βραδυ εφτιαξα τα tags ευχων.δηλαδη καρτελακια οπου καθε καλεσμενος θα γραφει μια ευχη για την εορταζουσα!αντι για ξεχωριστο βιβλιο ευχων θα ενταξω τα καρτελακια στο scrapbook της Ρενιας που ακομα ετοιμαζεται για ολον τον πρωτο χρονο της ζωης της.

http://img253.imageshack.us/img253/5929/dsc00163vb3.jpg (http://imageshack.us)
http://img253.imageshack.us/img253/dsc00163vb3.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img253/dsc00163vb3.jpg/1/)

πως σας φαινονται;
τα προσκλητηρια και τα ευχαριστηρια καρτελακια θα τα κανω σημερα,οχι τιποτα πρεπει και να τα μοιρασω!

ΡΟΥΛΑ
11-09-08, 22:55
Ευδοκία παρα πολυ ωραία μπράβο!!!!!!!!!

ευδοκία
11-09-08, 23:02
Ρουλα μου σε ευχαριστω! η αληθεια ειναι οτι εχω πολυ μερακι για κατι τετοια! :wink:

Afroditi D
11-09-08, 23:05
Μπράβο Ευδοκία !!! πολύ ομορφα & πρωτότυπα!!! :D

ευδοκία
11-09-08, 23:06
thanx Αφροδιτακι! :wink:

Virginia
11-09-08, 23:29
χθες το βραδυ εφτιαξα τα tags ευχων.δηλαδη καρτελακια οπου καθε καλεσμενος θα γραφει μια ευχη για την εορταζουσα!αντι για ξεχωριστο βιβλιο ευχων θα ενταξω τα καρτελακια στο scrapbook της Ρενιας που ακομα ετοιμαζεται για ολον τον πρωτο χρονο της ζωης της.

http://img253.imageshack.us/img253/5929/dsc00163vb3.jpg (http://imageshack.us)
http://img253.imageshack.us/img253/dsc00163vb3.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img253/dsc00163vb3.jpg/1/)

πως σας φαινονται;
τα προσκλητηρια και τα ευχαριστηρια καρτελακια θα τα κανω σημερα,οχι τιποτα πρεπει και να τα μοιρασω!

EINAI TEΛΕΙΑ!!!!!!!!!!! ΜΠΡΑΒΟ!!!

ευδοκία
11-09-08, 23:31
σ'ευχαριστω Βιργινια μου!α!σου εκλεψα το στιχακι για το ευχαριστηριο καρτελακι,πειραζει;μου αρεσε πολυ! :oops:

xrysalis
12-09-08, 11:23
μπράβο βρε ευδοκία! όχι μόνο πολύ ωραία... αλλά πολύ προτότυπη ιδέα...
αυτο το scrapbook του πρώτου έτους... να δω πότε θα το ξεκινίσω!!!
εδώ ακόμη δεν έχω αξιωθεί να γράψω ευχές στα βιβλία ευχών γενεθλίων και βάφτισης.... :oops: φτού μου!

katerina24
12-09-08, 13:40
μπραβο σου Ευδοκια!!!!
ειναι πανεμορφα ειλικρινα!!! :D

ευδοκία
12-09-08, 14:50
σας ευχαριστω κοριτσια! :oops:
το scrapbook το ξεκινησα xrysalis τον Φεβρουαριο και οσο μεγαλωνει η μικρη της βγαζω νεες φωτο και φτιαχνω καινουριες σελιδες.

xrysalis
12-09-08, 15:12
Εσύ τουλάχιστον... το ξεκίνησες! εγώ ακόμη στον υπολογιστή τις έχω!
δε λέω... καλή η ψηφιακή τεχνολογία... αλλά όλο φωτό τραβάω και δεν έχω τυπώσει καμία! :(

Virginia
12-09-08, 16:29
σ'ευχαριστω Βιργινια μου!α!σου εκλεψα το στιχακι για το ευχαριστηριο καρτελακι,πειραζει;μου αρεσε πολυ! :oops:

Κι εγω το " δανειστηκα" απο την ΧΡΥΣΑΛΙΔΑ, σε εκεινη τα μπραβο!!!!!! :)

Φιλιώ και Ασημένια
12-09-08, 16:33
Ευδοκια...τα καρτελακια ειναι πολυ ιδιαιτερα...και η ιδεα φοβερη!!! πολυ θα ηθελα να παρω ιδεες για scrapbook... θα κανεις το κοπο να στηλεις καμια φωτογραφια;;;
katerina ευχαριστω παρα πολυ..για το site ειναι καλο...
xrysalis ...τα ιδια κι εγω

ευδοκία
12-09-08, 23:14
ωραια,τοτε ευχαριστω xrysalis για το κειμενακι στα καρτελακια!

Βιργινια μου σου βαζω καποιες απο τις τελευταιες σελιδες που εφτιαξα :

Edit από administrator κατόπιν υπόδειξης χρήστη

Φιλιώ και Ασημένια
13-09-08, 00:11
ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ!!!Χιλια μπαβο...προσεγμενο σε καθε λεπτομερια...υπεροχη η μπεμπα σου,πολυ γλυκια και ομορφη!!!Η χειροτεχνια σου ειναι φανταστικη... Το αλμπουμ και ολα αυτα τα υπεροχα υλικα απο βιβλιοπολειο;;;Στην ομορφη Κρητη εζησα για 3 χρονια...οι νονοι της μικρης ειναι Κρητικοι...περασα υπεροχα!!!
http://dl10.glitter-graphics.net/pub/1534/1534350m5ls32uyzn.gif (http://www.glitter-graphics.com)

ευδοκία
14-09-08, 00:19
τελειωσα τις προσκλησεις!!!
πρωτα τα καρτελακια που θα μπουν στις σακουλιτσες των παιδιων,δεν ειναι κατι ιδιαιτερο:
http://img206.imageshack.us/img206/5113/dsc00179hg7.jpg (http://imageshack.us)
http://img206.imageshack.us/img206/dsc00179hg7.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img206/dsc00179hg7.jpg/1/)

εδω οι προσκλησεις ολες μαζι :
http://img185.imageshack.us/img185/6308/dsc00184rt3.jpg (http://imageshack.us)
http://img185.imageshack.us/img185/dsc00184rt3.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img185/dsc00184rt3.jpg/1/)

ξετυλιγεται σαν παραμυθι.το μπροστα :
http://img381.imageshack.us/img381/8011/dsc00191ws0.jpg (http://imageshack.us)
http://img381.imageshack.us/img381/dsc00191ws0.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img381/dsc00191ws0.jpg/1/)

η αμεσως επομενη σελιδα :
http://img523.imageshack.us/img523/7547/dsc00192by6.jpg (http://imageshack.us)
http://img523.imageshack.us/img523/7547/dsc00192by6.a5978c8d8f.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=523&i=dsc00192by6.jpg)

η συνεχεια...
http://img529.imageshack.us/img529/7161/dsc00193na2.jpg (http://imageshack.us)
http://img529.imageshack.us/img529/dsc00193na2.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img529/dsc00193na2.jpg/1/)

τελος η πισω σελιδα :
http://img128.imageshack.us/img128/2174/dsc00195ek9.jpg (http://imageshack.us)
http://img128.imageshack.us/img128/dsc00195ek9.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img128/dsc00195ek9.jpg/1/)

Φιλιω,τα υλικα τα παιρνω απο διαφορα μερη.απο οπου βρω! υπαρχει ενα σαιτ που μπαινω και ειναι καταστημα τετοιων ειδων,αν θες πες μου να σου στειλω πμ για να μην θεωρηθει διαφημιση

Λαμπρινή
14-09-08, 22:25
Ευδοκία μου τι υπέροχα που ειναι ολα ? :D Μπράβο σου !!!!

(Ευχαριστώ για την πρόσκληση :lol: :lol: :lol: )

ευδοκία
15-09-08, 10:52
χαιρομαι που σου αρεσαν Λαμπρινη!
εισαι καλοδεχουμενη! :wink:

xrysalis
15-09-08, 11:16
ωραια,τοτε ευχαριστω xrysalis για το κειμενακι στα καρτελακια! :D να 'σαι καλά!!!!

κρίμα που δεν πρόλαβα να το δω! αλλά είμαι σίγουρη πως θα ήταν τέλειο!
όπως άλλωστε είναι και τα καρτελάκια και οι προσκλήσεις...
πραγματικά απίθανα! μοναδικά και με πολύ μαμαδίστικο μεράκι :wink:
μπράβο! μπράβο και πάλι μπράβο!

Virginia
15-09-08, 15:03
ωραια,τοτε ευχαριστω xrysalis για το κειμενακι στα καρτελακια! :D να 'σαι καλά!!!!

κρίμα που δεν πρόλαβα να το δω! αλλά είμαι σίγουρη πως θα ήταν τέλειο!
όπως άλλωστε είναι και τα καρτελάκια και οι προσκλήσεις...
πραγματικά απίθανα! μοναδικά και με πολύ μαμαδίστικο μεράκι :wink:
μπράβο! μπράβο και πάλι μπράβο!

:( OYTE KI ΕΓΩ προλαβα να τα δω............. :cry: :cry: :cry:
Αν θες να σου δωσω το μειλ μου , να μου τα δειξεις εκει.............. :wink:

Οσο για τις προσκλησεις σου ειναι απλα τελειες, καταπληκτικες!!!!!!!!!!
.(...και θα ζητησω οδηγιες...συντομα......) :D

Virginia
19-09-08, 12:16
IΔΕΕΣ για μωρουδιστικο προσκλητηριο γενεθλιων...
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/12_3166.jpg

Virginia
19-09-08, 12:20
προσκλητηριο πανα και το σχεδιο κοψιματος
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/card_babygirl_diaper-1.jpg

Virginia
19-09-08, 12:27
οποια το χρειαστει, το εχω και σεμεγαλυτερο....
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/card_diaperpattern2-1.png

Virginia
19-09-08, 12:31
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/19-7112-z-1.jpg

Virginia
19-09-08, 12:36
κατασκευες-ντεκορ...
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/E74674-1.jpg

Virginia
19-09-08, 12:37
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/flower_favors_l.jpg

Virginia
19-09-08, 12:37
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/mla102472_0607_lights_l.jpg

xrysalis
19-09-08, 14:11
όλα πάρα πολύ όμορφα! (σ' ευχαριστούμε!!) αλλά να πω την αλήθεια μου... το δικό μου μπιμπερό ήταν ποιό όμορφο!! (ψωνάρα ε;;;) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ειρήνη
19-09-08, 14:25
Μπράβο σας κοπελάρες μου. Όλα είναι θαυμάσια. Είναι τυχερά τα παιδάκια μας που τα λατρεύουμε τόσο που δίνουμε όλο μας το είναι για εκείνα.

Ετοιμάζομαι και γω τώρα για τα γεννέθλια του μικρού μου. Είναι τα 3α μας και ενώ γεννήθηκε στις 31/10 θα τα κάνω την επόμενη που είναι Σάββατο 1/11.

Θα κάνω "παπάδες" πάλι και ειδικότερα με τόσες καταπληκτικές ιδέες που υπάρχουν εδώ από όλες σας! :lol:

xrysalis
19-09-08, 14:32
Ειρήνη θα περιμένουμε λοιπόν τις εξελίξεις, τα νέα και φυσικά φωτό!
καλή επιτυχία!!!! (όσο για τους παππάδες... βοήθειά μας!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )

ευδοκία
19-09-08, 17:14
αχου,Βιργινια!γιατι μου βαζεις φωτιες;;;
Χρυσαλις οντως το μπιμπερο σου ηταν απαιχτο!
Ειρηνη καλη επιτυχια σε ο,τι κι αν κανεις!

Virginia
20-09-08, 11:36
όλα πάρα πολύ όμορφα! (σ' ευχαριστούμε!!) αλλά να πω την αλήθεια μου... το δικό μου μπιμπερό ήταν ποιό όμορφο!! (ψωνάρα ε;;;) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

σιγουρα ηταν ποιο ομορφο
και μια και το ανεφερες για ξαναβαλε κυρια μου την φωτο
να δουμε αν μπορουμε να σε αντιγραψουμε λιγο........ :lol: :roll:

Virginia
20-09-08, 11:38
κατασκευες-ντεκορ...
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/E74674-1.jpg
ειναι φωτος που βαζω σαν ιδεες, δεν ειναι δικες μου κατασκευες...... :wink:

ευδοκία
20-09-08, 17:07
για ριξτε μια ματια εδω!μου φανηκε καταπληκτικη ιδεα!!!σοκολατακια χαραγμενα με σχεδια!ειναι και για βαφτιση και για γενεθλια!ξετρελλαθηκα!
http://www.chocolategraphics.gr/Samples.aspx

renik
20-09-08, 21:55
τέλειες ιδέες!!!

Φιλιώ και Ασημένια
30-09-08, 21:36
http://i520.photobucket.com/albums/w321/FILIOASIMENIA/DSC06086.jpg
σας στέλνω μερικες καρτουλες που εκανα... νομιζω οτι κανουν κ για γενεθλια..

xrysalis
01-10-08, 10:48
:shock: βρε σύυυυυυυ.... ασχολείσε επαγγελματικά; ή το έχεις χόμπυ τελικά;;;; :lol: :lol: :lol: :lol:

Φιλιώ και Ασημένια
01-10-08, 11:04
καλημέρα...οι χειροτεχνίες μου άρεσαν απο παιδί.. αυτό που κάνω τωρα επαγγελματικά είναι να ζωγραφίζω.. οι καρτουλες μου, ειναι χόμπι τώρα που δεν εργάζομαι..βασικά εχω κολλήσει με το srapbooking, συνδυάζει τη τρέλα μου για τη φωτογραφία με τη χειροτεχνία!

xrysalis
01-10-08, 11:24
και καλά κάνεις! έχεις ταλέντο! :D

Virginia
01-10-08, 12:33
http://i520.photobucket.com/albums/w321/FILIOASIMENIA/DSC06086.jpg
σας στέλνω μερικες καρτουλες που εκανα... νομιζω οτι κανουν κ για γενεθλια..

Φιλιω ειναι τελειες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλιώ και Ασημένια
01-10-08, 19:46
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ... ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ!!

Virginia
01-10-08, 23:38
ιδεες για στολισμο παιδικου παρτυ.......
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/decoration.jpg

Virginia
01-10-08, 23:38
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/decofresita5.jpg

Virginia
02-10-08, 00:36
Tα φαναρακια (ικεα) που ειχα ζωγραφισει στο καλοκαιρινο παρτυ γενεθλιων της μεγαλης μου κορης........
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/PARTY/DSC05135.jpg

Virginia
02-10-08, 00:42
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/DSC05134.jpg

Virginia
02-10-08, 00:46
Και τα δωρακια για τις μαμαδες-προσκαλεσμενες,
γυαλινα βαζακια, απο μελι, μαρμελαδες, που ζωγραφισα
με χρωματα βιτρο και γεμισα με χρωματιστη αμμο, κοχυλακια
και αποξηραμενα λουλουδακια......
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/DSC05023.jpg

asteraki
06-10-08, 12:39
Κορίτσια πριν από λίγες ημέρες είχαμε τα πρώτα γενέθλια του Μάριου και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας κάποιες ιδέες που εφάρμοσα και ίσως βοηθήσουν και μελλοντικά άλλες μανούλες...
Λοιπόν το θέμα μας ήταν μπεμπε και έφτιαξα diaper cake δηλαδή μία τούρτα από πάνες και την στόλισα με κορδέλες - παραμάνες-πιπίλες και μωράκια... Έφτιαξα μπαλόνια - πιπίλες άπό αντίστοιχο κατάστημα και τα τοποθέτησα σε πλαστικά μπιμπερό.. πολύ ωραία..
Για τα πιατάκια - ποτηράκια και χαρτοπετσέτες αγόρασα αντίστοιχα με θέμα "First birthday for a boy" και ειδικές σακουλίτσες όπου έβαλα τα δωράκια των παιδιών... για την τούρτα παρήγγειλα τούρτα με τον αριθμό 1 όπου και αυτή ήταν διακοσμημένη με πιπίλες και παραμάνες... πραγματικά ενθουσιάστηκαν όλοι..
Βάζω τις αντίστοιχες φωτο

τούρτα
http://img509.imageshack.us/img509/5468/060by2.th.jpg (http://img509.imageshack.us/my.php?image=060by2.jpg)

διακόσμηση
http://img296.imageshack.us/img296/3168/058aj2.th.jpg (http://img296.imageshack.us/my.php?image=058aj2.jpg)

http://img206.imageshack.us/img206/8655/056jk6.th.jpg (http://img206.imageshack.us/my.php?image=056jk6.jpg)

http://img261.imageshack.us/img261/8499/055uf7.th.jpg (http://img261.imageshack.us/my.php?image=055uf7.jpg)

diaper cake
http://img253.imageshack.us/img253/2969/048sp8.th.jpg (http://img253.imageshack.us/my.php?image=048sp8.jpg)

http://img142.imageshack.us/img142/1452/046no8.th.jpg (http://img142.imageshack.us/my.php?image=046no8.jpg)

http://img186.imageshack.us/img186/8315/046wk1.th.jpg (http://img186.imageshack.us/my.php?image=046wk1.jpg)

xrysalis
06-10-08, 12:56
asteraki τέλεια!! μπράβο!! υπέροχη τούρτα σου έφτιαξαν! (όχι σαν τη δική μου :( ... δε μου άρεσε εμφανισιακά... αλλά πάει τώρα!)
Αλήθεια μου άρεσαν πολύ τα υλικά "First birthday for a boy", που τα βρήκες καλέ;;; :lol: :lol: :lol: :lol: έχει και για τα 2α;;;; και κάτι ακόμη! ποιές πάνες είναι αυτές με τα γλυκούλικα σχεδιάκια;;;

asteraki
06-10-08, 13:03
xrysalis, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.. σε σχέση με τις πάνες δεν θυμάμαι μάρκα γιατί πήρα τις πιο φθηνές... χα,χα,χα
Όσον αφορά τα είδη για τα πρώτα γενέθλια δεν υπάρχουν για τα δεύτερα κλπ.. αλλά μόνο για τα πρώτα και ίσως για τα επόμενα 50!!! τα αγόρασα από το partyland... στην θεσσαλονίκη αλλά νομίζω ότι μπορείς να τα βρεις παντού...

xrysalis
06-10-08, 13:14
καλέ;;; σήμερα έχει τα γενέθλια; τώρα είδα το τικεράκι σου! να τα εκατοστήσει!! να τον καμαρώσεις όπως ποθείς!! :D

ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

την πάνα-τούρτα πάντως... θα τη θυμάμαι! έχει πολύ φάση!
μπορεί να την κάνω στα 2α μας! (ούτως ή άλλως δε μας βλέπω να τις έχουμε αποχωριστεί μέχρι τότε!!!!) :lol: :lol: :lol:

asteraki
06-10-08, 13:19
και εγώ τώρα το είδα.. όχι δεν είναι σήμερα έχουν περάσει τα γενέθλια μας.. αλλά δεν ξέρω τι έγινε.. θα το κοιτάξω
Πάντως ευχαριστώ για τις ευχές

kasma31
07-10-08, 10:22
Δήμητρα ένα θα σου πω. Απλά τέλεια!!!
Μπράβο ρε κορίτσι και ειδικά ένα μεγάλο μπράβο που είναι και το δεύτερο σου παιδί και έχεις πάλι αυτή τη διάθεση!

Virginia
12-10-08, 18:09
Φωτος που βρηκα μετα απο πολυωρη περιηγηση στο ιντερνετ
και ισως μας βοηθησουν να παρουμε ιδεες.....
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/p3.jpg
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/elsie_butterflybirthday_5.jpg
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/elsie_butterflybirthday_8.jpg
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/princess_tn.jpg

Virginia
12-10-08, 18:14
Επισης υπαρχει "μπισκοτοσπιτο" ετοιμο στο ΙΚΕΑ,
γυρω στα 4ευρω, αν θυμαμαι καλα,
που θελει μονο συναρμολογηση και διακοσμηση...
κατι σαν αυτο....
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/122_1.jpg

Φιλιώ και Ασημένια
12-10-08, 18:47
ΒΡΕ Virginia μεσ το μυαλο μου εισαι;;; Αυτο ελεγα να κανω τα Χριστουγεννα με το καλο...!!!!

Φιλιώ και Ασημένια
12-10-08, 19:17
Virginia να σε καλα για τα site .. εδω στελνω καποιες καλες ιδεες κ για παιδικο παρτυ, που μερικες θα τις κανω για τα επομενα γενεθλια!!!
http://www.happyhappy.gr/shop/pop.php?img=0915081730351.JPG
http://www.happyhappy.gr/shop/pop.php?img=0915081731063.JPG
http://www.happyhappy.gr/shop/pop.php?img=1209072247381.JPG
http://www.happyhappy.gr/shop/pop.php?img=1209072254397.JPG
http://www.happyhappy.gr/shop/pop.php?img=1209072314584b.jpg
http://www.happyhappy.gr/shop/pop.php?img=1209072232183.JPG
http://www.happyhappy.gr/shop/pop.php?img=1209072313352b.jpg
http://www.victoria-wedstories.gr/start.php?page=7#

Φιλιώ και Ασημένια
12-10-08, 19:40
asteraki πολυ ομορφο το παρτυ σου. :!: :!: . το diaper cake μου αρεσε πολυ σαν ιδεα κ εμενα :wink: κ μια μερα δοκιμασα να το κανω..

http://i520.photobucket.com/albums/w321/FILIOASIMENIA/c8052fe2.jpg

dora
12-10-08, 21:54
Να ρωτησω κατι?
Αυτα τα ντειπερ κεικς τα ειχα δει και γω σε ενα σαιτ (που τα πουλουσε )
Τα κανεις και καλα για διακόσμηση? Αν το κανω και το στήσω στο τραπέζι θα με κοροιδεύουν όλοι. :lol:

asteraki
13-10-08, 07:48
Virginia, τέλειες οι ιδέες που μας προτείνεις και μου αρέσει που τοποθετούν φρέσκα λουλούδια μαζί με γλυκάκια!!!!!!!!!!!!! και ειδικά τουλίπες που είναι απο τα αγαπημένα μου.. Φιλιώ και Ασημένια περιμένουμε να δούμε τις χριστουγεννιάτικες κατασκευές σου με ανυπομονησία και dora μου νομίζω ότι μπορείς να κάνεις ότι θέλεις και να το έχεις ως διακόσμηση !!!! νομίζω ότι είναι δικαίωμα σου!!!!!!!!

Φιλιώ και Ασημένια
18-10-08, 20:51
Να ρωτησω κατι?
Αυτα τα ντειπερ κεικς τα ειχα δει και γω σε ενα σαιτ (που τα πουλουσε )
Τα κανεις και καλα για διακόσμηση? Αν το κανω και το στήσω στο τραπέζι θα με κοροιδεύουν όλοι. :lol:

δεν νομίζω να σε κοροιδευσει κανείς...
Αν δεν κάνω λάθος το κεικ αυτό το κανουν στην Αμερική ..όταν η μέλλουσα μανούλα είναι στο μήνα της μαζεύονται φίλες και δίνουν τα πρώτα δώρα του μωρού.. το λεγόμενο baby shower. Οπότε αυτό το κεικ το πάνε σαν δώρο ή το κάνει η οικοδέσποινα σαν διακόσμηση στο μπουφέ . Μια φίλη απο Αμερική μου είπε οτι βάζουν και εσωτερικά στη "τούρτα" δώρα και συνήθως επειδή είναι για νεογέννητο πάνω του στολίζουν με λαδάκι, πούδρα, αρωματάκι,σαλιάρες ακόμα και λούτρινα.. δεν είναι ωραία ιδέα όλο αυτο;; http://www.coolest-birthday-cakes.com/diaper-cake.html
Ας πούμε αυτό εδώ εχει το παντα για το μπανιο ( τα λουλουδάκια τα κάνουν με καλτσούλες ή πανάκια (σελτεδάκια) http://www.coolest-birthday-cakes.com/diaper-cake.html#Diaper03

dora
18-10-08, 23:17
Πρεπει και εμεις να κανουμε παρτυ πριν την γεννηση... :lol: Μαλλον θα ειναι το τελευταιο μας τουλαχιστον μεχρι τα πρωτα γενεθλια του παιδιου.. (τπυλαχιστον εμεις στις δικες μας γιορτες δεν το καψαμε κιολας τον πρωτο χρονο)

Νινεττα
18-10-08, 23:24
Πλακα,πλακα μια φιλη μου εκανε.
Το οργανωσε η αδελφη της.Με καφε και γλυκακια...
Και εμεις περασαμε καλα και η φιλη μου μαζεψε διαφορα μικροδωρακια.
Το κονσεπτ της υποθεσης ηταν να παρουμε διαφορα δωρακια για το μικρο (τα κανονικα τα καναμε στην βαπτιση και στην γεννα)και η φιλη μου εκατσε σε μια καρεκλα και επρεπε να μαντεψει τι ηταν το καθε ενα.Τα κουνουσε τα γυριζε τα μυριζε...πλακα ειχε :D τελικα μαντεψε σωστα τα περισσοτερα...ακομα ψαχνω πως το εκανε.

Virginia
21-10-08, 08:06
Κουκλες να ρωτησω αν εχετε ψωνισει απο καποιο σαιτ του εξωτερικου
προμηθειες για παιδικο παρτυ και εαν μεινατε ευχαριστημενες???? :?:

xrysalis
21-10-08, 12:17
Καλώς μας ήρθες λοιπόν ΜΑΓΙΑ! :D να χαίρεσαι το παιδάκι σου!

η αλήθεια είναι πως φάνηκε σαν να κάνεις για κάποιο λόγο διαφήμιση στο συγκεκριμένο παιδότοπο... αλλά πάει! λύθηκε το μυστήριο, οπότε όλα καλά! :)

Καλημέρα!

Virginia
21-10-08, 13:01
Πειτε μου δεν ειναι τελειο για ντεκορ σε κοριτσιστικο παιδικο παρτυ
σε συνδιασμο με καποια μπαλονια ???
http://www.pupadonna.gr/details2.php?lang=1&wh=1&the1id=18&the2id=19&theid=19&open1=18&open2=19&thepid=346&page=1 :idea: :idea:

xrysalis
21-10-08, 13:32
Βιργινία έχεις έρωτα με τις νεράϊδες ε;;;; :D
είναι πολύ γκυκιά! το μαλλί της μ΄αρέσει!! πολύ belle epoque βρε παιδί μου!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

bebebo
22-10-08, 08:06
Επισης υπαρχει "μπισκοτοσπιτο" ετοιμο στο ΙΚΕΑ,
γυρω στα 4ευρω, αν θυμαμαι καλα,
που θελει μονο συναρμολογηση και διακοσμηση...
κατι σαν αυτο....
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/122_1.jpg
το καναμε περισυ μαζι με τον γιο μου ,ο οποιος ξετρελαθηκε με τα χρωματακια.
σε μια ωρα ''σεισμος'' και κατερευσε το σπτακι,επεσε μονο του μετα απο δυο ωρες

Agapi6
29-10-08, 22:50
Να κάνω μια ερώτηση;

Άντε και κάνουμε προσκλήσεις για το πάρτυ; Πως τις μοιράζουμε όταν ο άλλος μένει μακρυά; Μη μου πείτε ταχυδρομικώς γιατί ένα πάρτυ γενεθλίων είναι όχι γάμος!!

xrysalis
29-10-08, 23:22
εγώ τους το είπα τηλεφωνικά και για αναμνηστικό τους έδωσα το προσκλητήριο φέυγοντας από το πάρτυ :wink:

Agapi6
29-10-08, 23:27
εγώ τους το είπα τηλεφωνικά και για αναμνηστικό τους έδωσα το προσκλητήριο φέυγοντας από το πάρτυ :wink:

ΚΑΛΟ!!!!!!!! ΕΝΝΟΕΙΣ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΑ ΚΑΡΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ.

xrysalis
29-10-08, 23:33
όχι! εννοώ το προσκλητήριο! :) άλλο το ευχαριστήριο καρτελάκι! αυτό συνόδευαι το δωράκι! :wink:
βέβαια μόνο σε μιά φίλη μου το έκανα αυτό! τα υπόλοιπα κατάφερα και τα μοίρασα! :D

Agapi6
30-10-08, 11:11
και γιατί έδωσες το προσκλητήριο στο πάρτυ αφού τους είχες ήδη καλέσει; κάτι δεν καταλαβαίνω καλά! για αναλυσέ το γιατι δε στροφάρω εύκολα!

xrysalis
30-10-08, 12:04
Δεν είχα κάνει μια απλή καρτούλα, ήταν ένα γουστόζικο μπιμπερό-προσκλητήριο και είπα πως μπορεί να θέλανε να το έχουν είτε ως αναμνηστικό από τα γενέθλια του Ωριωνάκου μου είτε ως παιχνιδάκι για το παιδί τους! :D

Agapi6
30-10-08, 17:02
Το έχεις σε φωτό;

Virginia
31-10-08, 08:45
Το έχεις σε φωτό;

http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?t=5427&postdays=0&postorder=asc&start=15
πηρα το θαρρος να το ποσταρω, ηταν απλα τελειο
γι αυτο η ΧΡΥΣΑΛΛΙΔΑ το εδωσε και εκ των υστερων :)

Virginia
31-10-08, 08:52
Λοιπον καταληξαμε σε ποιηματακι για το προσκλητηριο των 1ων μας γενεθλιων, εμπνευσμενο-ΚΛΕΜΜΕΝΟ απο της xrysalis!!!

ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΔΕΡΦΟΥΛΑ,
ΟΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΤΣΑΧΠΙΝΟΥΛΑ
Σ΄ ΟΛΟΥΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΩ
ΠΩΣ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΑΓΑΠΩ

ΠΕΡΑΣΕ ΚΙΟΛΑΣ ΕΝΑΣ ΧΡΟΝΟΣ
ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΙΔΑΚΙ
ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΤΑ ΤΗΣ ΘΑ ΣΒΗΣΕΙ
ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΗΣ ΚΕΡΑΚΙ

"ΦΟΥ" ΤΗΣ ΜΑΘΑΙΝΩ ΤΩΡΑ ΕΓΩ
ΤΟ ΚΕΡΑΚΙ ΤΗΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ
ΝΑ ΤΟ ΣΒΗΣΕΙ ΜΟΝΟΜΙΑΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ...!!!

Εχω την μεγαλη μου κορη, η οποια θελει και πρεπει να συμμετεχει.......
:wink:
περιμενω σχολια, για να προχωρησω και να ανεβασω φωτος......

Φιλιώ και Ασημένια
03-11-08, 12:53
Ειναι υπεροχο.. μου αρεσει σαν ιδεα!

xrysalis
03-11-08, 13:02
Virginia καταρχήν ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! :oops:
κατά δέυτερον... το clopy-write... απίθανο και πολύ πολύ γλυκό!
τί ωραία που συμμετέχει η μεγάλη αδερφούλα!!!!

αχ... άντε! με το καλό!!

περιμένω τις φωτό! :D

Virginia
03-11-08, 13:06
Κοριτσια χαιρομαι που σας αρεσει,
σε καμια ωριτσα θα ανεβασω φωτος,
να ειστε stand-by.......... :wink:

Virginia
03-11-08, 15:37
τα προσκλητηρια των 1ων μας γενεθλιων ειναι σχεδον ετοιμα......

http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/PARTY/DSC05403.jpg

Virginia
03-11-08, 15:40
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/PARTY/DSC05415-1.jpg

xrysalis
03-11-08, 15:41
:shock: απίστευτα! :D
δε βάζεις ποιό μεγάλη φωτό την έξω έστω μεριά να τα απολάυσουμε;;; :lol: :lol: :lol: :lol:

μπράβο βρε χρυσοχέρα... εντυπωσιάστηκα!!! :D

Virginia
03-11-08, 15:47
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/PARTY/DSC05398.jpg

Virginia
03-11-08, 15:48
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/PARTY/DSC05397.jpg

Virginia
03-11-08, 15:50
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/PARTY/DSC05401.jpg

Virginia
03-11-08, 15:51
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/PARTY/DSC05406.jpg
εδω το προσκλητηριο ειναι μεσα σε κουτακι-φορεματακι,
απο το ιδιο πατρον με καραμελιτσες και καποιο μοτιφ που θα προσθεσω
θα τα μοιρασω καπως ετσι......

Virginia
03-11-08, 15:55
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/PARTY/DSC05412-1.jpg
και καποια γλυφιτζουρια που εφτιαξα, με φενιζολ και χαρτονια,
για ντεκορ......

xrysalis
03-11-08, 15:56
ε, δεν έχω λόγια....... :D :D :D :D

Virginia
03-11-08, 15:58
:shock: απίστευτα! :D
δε βάζεις ποιό μεγάλη φωτό την έξω έστω μεριά να τα απολάυσουμε;;; :lol: :lol: :lol: :lol:

μπράβο βρε χρυσοχέρα... εντυπωσιάστηκα!!! :D

ευχαριστω πολυ :oops: :oops: :oops: :oops:

Virginia
03-11-08, 16:00
ηθελα κατι κοριτσιστικο-μπεμπε και λιγο πρωτοτυπο,
το πετυχα λες????
Τωρα φτιαχνω , με πατρον που βρηκα στο ιντερνετ,
μπεμπε παπουτσακια.........
που λεω μεσα να τα γεμισω με καραμελιτσες για τα παιδακια....
κατι τετοιο περιπου......
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/PARTY/scarpa_bara.jpg

επισης εχω φτιαξει διακοσμητικες τετοιες μπορντουρες,
τις οποιες μεγενθυνα και εκτυπωσα σε κανσον χαρτονι,
θα κρεμασω σε κορδελα με μανταλακια για ντεκορ...

http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/PARTY/Baby_Dress_w_Legs_-m-web3.jpg

xrysalis
03-11-08, 16:04
το πετυχα λες????μπααααααααααα έτσι το 'πα! το πίστεψες;;;; :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

τα παπουτσάκια σαν τσαντάκια θα είναι δηλαδή; :roll:

Virginia
03-11-08, 16:10
διακοσμητικο στικ το οποιο θα τοποθετησω στον μπουφε με περιγραφη των φαγητων...
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/PARTY/amscan199650.jpg

Virginia
03-11-08, 16:12
το πετυχα λες????μπααααααααααα έτσι το 'πα! το πίστεψες;;;; :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

τα παπουτσάκια σαν τσαντάκια θα είναι δηλαδή; :roll:
δεν τα εχω ολοκληρωσει ακομη, μαλλον σε σακουλακι ζελατινης θα τοποθετησω τα ζαχαρωτα και μεσα στο παπουτσακι,
παντως με το πατρον βγαινει πανευκολα...
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/PARTY/BabyShoe.gif

Virginia
03-11-08, 16:14
για τα μεγαλυτερα παιδακια θα φτιαξω αυτα τα τσαντακια παλι με πατρον απο το ιντερνετ , που θα βαλω μεσα και καποιο μικροδωρακι....http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/PARTY/minnie_treat_box_z.jpg

Virginia
03-11-08, 16:17
Επισης , επειδη στην βαφτιση ειχα τα παπυρακια αντι μπομπο,
και μου εμεινε το αποθειμενο.... :?
εχω παραγγειλει στην αγαπητη Αggeloudia
τις μπομπο που ειχε στην βαφτιση του ΧΡΗΣΤΟΥ,
τις καταπληκτικες χιονομπαλες σε ροζ,
απο μια για την καθε μαμα...
(παντα κανω ενα δωρακι και στις μαμαδες που συνοδευουν τα παιδακια..)

Virginia
03-11-08, 16:19
κι αλλα διακοσμητικα που τυπωσα και κολλησα σε χοντρο χαρτονι...
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/PARTY/55131-2.jpg

Virginia
03-11-08, 16:22
και περιτυλιγμα για σοκολατες που θα γραψω πανω το ονομα και
την ημερομηνια γεννησης του παιδιου μαζι με το ευχαρηστηριο καρτελλακι...
http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/PARTY/bbygrlaashwrprntblst_2.jpg

Virginia
03-11-08, 16:24
σορυ για την καταχρηση του χωρου,
τα περισσοτερα δεν ηταν δικες μου ιδεες,
τα εμπνευστηκα ή δανειστηκα απο εσας
και με πολυ ψαξιμο στο ιντερνετ!!!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΣΤΕΙΡΕΥΤΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟΤΗΤΑ ΣΑΣ
που βαζει κι εμενα στην ..μπριζα!!!!!!!!!
Τα πατρον ειναι στην διαθεση οποιου τα χρειαστει
για να μην γεμιζω τις σελιδες δεν τα βαζω ολα......
ελπιζω να μην κουρασα........ :oops: :wink: :roll:

xrysalis
04-11-08, 11:37
για να μην γεμιζω τις σελιδες δεν τα βαζω ολα......
ελπιζω να μην κουρασα........ :oops: :wink: :roll:
πλάκα μας κάνεις! τα θέλω όλα! τώρα!!! :lol: :lol: :lol:
έψαχνα στο νετ και δεν έβρησκα!! τώρα θα αφήσω την ευκαιρία να πάει χαμένη;;; αυτό το σκοπό έχουμε εδώ! να βοηθά η μιά την άλλη!
ΔΕΝ ΚΟΥΡΑΖΕΙΣ!!! έλα... :D

dora
04-11-08, 13:45
Μπραβο virginia.. πολυ ομορφα ολα.. αυτο το σαιτ να μας το δωσεις με αυτα τα τσαντακια με τα πατρον .. σιγουρα θα χρειαστουν

Agapi6
04-11-08, 21:57
για τα μεγαλυτερα παιδακια θα φτιαξω αυτα τα τσαντακια παλι με πατρον απο το ιντερνετ , που θα βαλω μεσα και καποιο μικροδωρακι....http://i268.photobucket.com/albums/jj38/SXINO/PARTY/minnie_treat_box_z.jpg

σε ποιο site το βρήκες το πατρόν;

Virginia
05-11-08, 14:46
AGAPI ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΑΥΤΟ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΟΜΟΡΦΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ

www.familyshoppingbag.com

ΜΑΓΙΑ
13-11-08, 19:10
δεν εχω δει ωραιοτερη ιδεα μπραβο ειναι καταπληκτικα........εμεινα με το στομα ανοιχτο χαζεβοντας τα

elena73
03-01-09, 14:28
virginia να σε ρωτησω.....το προσκλητηριο που το τυπωσες??
θελω κι εγω να φτιαξω μονη μου το προσκλητηριο και να το τυπωσω σε σκληρο χαρτι η' ακομα και τα ταμπελακια φαγητου , αλλα δεν ξερω ...πρεπει να παω σε τυπογραφειο???σε απλο φωτοτυπειο??? :roll: :roll: :roll:

xrysalis
05-01-09, 01:58
Έλενα, αν έχεις εκτυπωτή... τα τυπώνεις μόνη σου ακόμη και σε χοντρό χαρτί!!!
αν όχι... μπορείς να σχεδιάσεις ότι θες και να γράψεις το αρχείο σε ένα cd και να το πας σε φωτοτυπείο (είναι ποιό οικονομικά από τυπογράφο) :wink:

elena73
05-01-09, 09:48
xrysalis σε ευχαριστω πολυ!!
μου ειπαν απλα σε τυπογραφειο οτι θα εχει πιο πολλα ειδη χαρτιων και χρωματα που θελω εγω .......σε φωτοτυπειο θα εχει λες ποικιλια??? :roll: :roll: :roll: