PDA

Επιστροφή στο Forum : Θάσος?

Franklin
30-05-08, 20:58
Εχει παει καποια στη Θάσο σε ξενοδοχειο με εστιατοριο για οικογενειες πανω στην παραλια? Πασα εμεπιρια δεκτη. :wink:

evoula k
31-05-08, 14:26
Πρίν από πέντε χρόνια είχα πάει στο Ποτό της Θάσου σε μπάνγκαλόους με ατομική παραλία. Πάρα πολύ καθαρή θάλασσα και ταβέρνες τρείς τέσσερεις δίπλα. Ήταν πολύ καλά και σχετικά οικονομικά. Δεν θυμάμαι το όνομα αλλά ήταν στην άκρη του χωριού και το είχα βρεί από το δίκτυο. Για ξενοδοχείο δεν είχα βρεί κάτι που να μου κάνει. Είχα πάει βέβαι και με τα τρία παιδιά και το τρίτο βρέφος έτσι χρειαζόμασταν λίγη απόσταση από τους γείτονες, για το δικό τους καλό!!

jodido
31-05-08, 21:17
Δώσε περισσότερες πληροφορίες για να μπορέσω να βοηθήσω.
Έχω καταγωγή απο Θάσο και μαζί με την καταγωγή και ένα εξοχικό.
Την ξέρω πολύ καλά οπότε πιστεύω πως μπορώ να σε βοηθήσω.

Έχει δεί κατι που σε ενδιαφέρει;
Σε ποιό χωριό;
Τι ακριβώς σε ενδιαφέρει;

Franklin
01-06-08, 00:49
Θελω ξενοδοχειο ή μπανγκαλοους πρωτα στο κυμα,με οσο το δυνατον λιγοτερο κοσμο και να εχει οπσωδηποτε κηπο με σκια για τα παιδια. Αν υπαρχει κατι με δικο του εστιατοριο ή μπουφε ακομη καλυτερα για να μην τραβιομαστε απο δω κι απο κει.

Ειχα δει σε καποιο διαφημιστικο ενα μεγαλο ξενοδοχειο αστεράτο αλλα δεν θυμαμαι το ονομα...

Μεχρι 100 ευρω για σκετο δωματιο και 150 για ημιδιατροφη δινω.

daffy
01-06-08, 12:30
Θα ήθελα και εγω πληροφοριες για τη σκαλα ραχωνιου. Η θαλασσα εκει πως ειναι? εχει φυκια? Καθε πληροφορία δεκτη, ευχαριστω και συγνωμη Franklin που ρωταω και εγω στο ποστ σου. :)

evoula k
01-06-08, 13:48
Τότε αυτό που σου έγραψα στον Ποτό είναι ιδανικό. Και η θάλασσα πολύ καλή. Το ονομα είναι ξενικό. αμα ψαξεις θα το βρείς στο δίκτυο έχει site. Η θαλασσα στη σκαλα Ραχωνίου δεν είναι αλή από όσο Θυμάμαι έχει πολύ καλύτερες παραλίες η Θάσος.

gp1
02-06-08, 07:46
δες τα παρακάτω
alexandra beach A, tel 2593052391/7 (το καλύτερο έχω πάει 2 φορές )
Kamari beach B , tel 2593051181
makedonia B , tel 259352412
coral Beach B, tel 259352402
Όλα τα παραπάνω είναι στον Ποτό
Σκάλα Ραχωνίου
filippos B , tel 2593081229
coral C, tel 2593081247
lazaridis bay C, tel 2593081150

Για περισσσότερες πληροφορίες ΕΟΤ Καβάλας 2510231653, 2510228762
Τουριστική Αστυνομία Θάσου 2593022200
ένωση ξενοδόχων Θάσου 2593023610

jodido
02-06-08, 14:59
Δες μερικές φωτογραφίες απο το νησί
http://www.gothassos.com/gr/index.html
http://www.thassos-island.gr/greek/index.htm
http://www.kavalanet.gr/thassos/

και ένα ακόμη πολύ ωραίο ξενοδοχείο
http://www.makryammos-hotel.gr/index.php

Franklin
02-06-08, 15:37
Στο Μακρυάμμος ρωτησα και ειναι ακριβο για μας...220 ευρω το δικλινο. :shock: Προτιμω να παω Μαλδιβες... :lol:

Βρηκα ενα στα μετρα μας ESPERIDES SOFRA RESORT λεγεται στο Γλυκαδι.

Το ξερει καποια κοπελα? Η παραλια Γλυκαδι τι λεει?

Στα αλλα θα παρω το απογευμα να μαθω τιμες. Ευχαριστω πολυ.

Franklin
02-06-08, 15:41
Τότε αυτό που σου έγραψα στον Ποτό είναι ιδανικό. Και η θάλασσα πολύ καλή. Το ονομα είναι ξενικό. αμα ψαξεις θα το βρείς στο δίκτυο έχει site. Η θαλασσα στη σκαλα Ραχωνίου δεν είναι αλή από όσο Θυμάμαι έχει πολύ καλύτερες παραλίες η Θάσος.

Εβαλα στο γουγλη τη λεξη Θάσος ξενοδοχειο και βγαζει ΤΙΣ απειρες σελιδες... Δεν θυμασαι καθολου ονομαααααα? :cry:

evoula k
02-06-08, 17:13
http://www.lysistrata.gr/
Αυτό είναι το site. Εχει πολύ καλό κήπο, άμμεση πρόσβαση στη θάλλασα. Τώρα στα δωμάτια μην περιμένεις μεγάλη πολυτέλεια. Καλά είναι. Νομίζω ότι είχε σχετικά καλές τιμές.

Franklin
03-06-08, 22:01
Τελικά εκλεισα σ αυτο εδώ http://www.hotelkamari.gr. Το εχει δει καποια απο κοντα να μου πει αν αξιζει τα λεφτα του? Η αληθεια ειναι οτι θελει 115 ευρω τη βραδια αλλα ηταν το μονο που ειχε τοσο αμεση προσβαση στη θαλασσα και κηπους για τα μωρα... :roll:

Olg@
09-06-08, 19:12
Στο Μακρυάμμος ρωτησα και ειναι ακριβο για μας...220 ευρω το δικλινο. :shock: Προτιμω να παω Μαλδιβες... :lol:

Βρηκα ενα στα μετρα μας ESPERIDES SOFRA RESORT λεγεται στο Γλυκαδι.

Το ξερει καποια κοπελα? Η παραλια Γλυκαδι τι λεει?

Στα αλλα θα παρω το απογευμα να μαθω τιμες. Ευχαριστω πολυ.

Mείναμε στις Εσπερίδες το καλοκαίρι του 2001. Μας άρεσε πολύ, καθαρό ήσυχο με μπροστά ακριβώς του την παραλία αλλά και δική του πισίνα. Αν θα κλείσετε τελικά εκεί πες τους να σας βάλουν με θέα τη θάλασσα, αξίζει τον κόπο.

Olg@
09-06-08, 19:16
Βρήκα και το λινκ για όποιον τον ενδιαφέρει ....

http://www.esperides-thassos.com/

Tελικά το έχουν φτιάξει ακόμα καλύτερο από ότι το θυμόμουν :wink: !

Franklin
23-08-08, 18:17
Γυρισαμε απο τη Θασο πριν μια βδομαδα... Το ξενοδοχειο ηταν απλα τέλειο για μωρομανες σαν εμενα... Πανω στο κυμα,με απεραντη παραλια σχεδον ιδιωτικη,παιδικη χαρα,ατομικους κηπους,αριστη εξυπηρετηση και καθαριοτητα απιστευτη. 3 πισινες τεραστιες,υπεροχη θέα θαλασσα....

Τα δωματια μονο ειναι υπερβολικα μικρα ισως τα μικροτερα που εχω μεινει ποτέ,αλλα ειναι πταισμα μπροστα στα αλλα χαρακτηριστικα του.

Τη Θασο δεν την ειδα...γιατι η μικρη κλαιει στο αυτοκινητο αντεχει κανενα 10λεπτο ηρεμη,ξερνανε και οι δυο εναλλαξ...οπώτε πηγαμε μονο σε 2-3 χωρια εκει γυρω...Απ οσο ειδα ομως ειναι νησι πανεμορφο και κυριως φτιαγμενο για ΠΑΙΔΙΑ!!!

Η χαρα της μαμας σας λεω... Παντου παιδικες χαρές (στα μαγαζια εννοω),καθισματακια,παιδικα μενου...οι παραλιες τεραστιες και ρηχες...ωραια...Θα ξαναπμε οταν μεγαλωσουν λιγο ακομη... :wink:

Franklin
23-08-08, 18:21
Mείναμε στις Εσπερίδες το καλοκαίρι του 2001. Μας άρεσε πολύ, καθαρό ήσυχο με μπροστά ακριβώς του την παραλία αλλά και δική του πισίνα. Αν θα κλείσετε τελικά εκεί πες τους να σας βάλουν με θέα τη θάλασσα, αξίζει τον κόπο.

Τελικα καλα που δεν εκλεισα στο Εσπεριδες... Περασα απο εξω και δεν εκανε με τιποτα για μωρα... Θα καταστρεφαμε τις διακοπες εμεις προσωπικα,δεν ξερω πώς ειναι απο μεσα...αλλα ειναι ΕΠΑΝΩ στον κεντρικο και σε στροφη,που σημαινει οτι για να πας στη θαλασσα πρεπει να περασεις το δρομο αγκαλια με τα μωρα....ενα δρομο που τρεχουν σαν παλαβοι και στο σημειο εκεινο εχεις ως πεζος μηδενικη ορατοτητα... Και η παραλια απο κατω,περαν του οτι εχεις τα αμαξια απο πανω απο το κεφαλι σου γιατι ειναι πολυ στενη...ειχε πετρες...

Σαν ξενοδοχειο μπορει να ειναι τελειο δεν ξερω...αλλα για μωρα...οχι... :wink: Ευτυχως που ειχα ρωτησει μια συναδελφο και μου το απεκλεισε για τους παραπανω λογους τελευταια στιγμη.

Sam
23-08-08, 18:35
Γυρισαμε απο τη Θασο πριν μια βδομαδα... Το ξενοδοχειο ηταν απλα τέλειο για μωρομανες σαν εμενα... Πανω στο κυμα,με απεραντη παραλια σχεδον ιδιωτικη,παιδικη χαρα,ατομικους κηπους,αριστη εξυπηρετηση και καθαριοτητα απιστευτη. 3 πισινες τεραστιες,υπεροχη θέα θαλασσα....

Τα δωματια μονο ειναι υπερβολικα μικρα ισως τα μικροτερα που εχω μεινει ποτέ,αλλα ειναι πταισμα μπροστα στα αλλα χαρακτηριστικα του.

Τη Θασο δεν την ειδα...γιατι η μικρη κλαιει στο αυτοκινητο αντεχει κανενα 10λεπτο ηρεμη,ξερνανε και οι δυο εναλλαξ...οπώτε πηγαμε μονο σε 2-3 χωρια εκει γυρω...Απ οσο ειδα ομως ειναι νησι πανεμορφο και κυριως φτιαγμενο για ΠΑΙΔΙΑ!!!

Η χαρα της μαμας σας λεω... Παντου παιδικες χαρές (στα μαγαζια εννοω),καθισματακια,παιδικα μενου...οι παραλιες τεραστιες και ρηχες...ωραια...Θα ξαναπμε οταν μεγαλωσουν λιγο ακομη... :wink:

Καλώς ήρθατε πίσω δεν έχει σημασία που δεν είδατε το νησί σημασία έχει ότι περάσατε όμορφα...
Όσο για τα δωμάτια υποθέτω ότι δεν μείνατε και πολύ μέσα!!!!

resident
24-08-08, 23:59

Η χαρα της μαμας σας λεω... Παντου παιδικες χαρές (στα μαγαζια εννοω),καθισματακια,παιδικα μενου...οι παραλιες τεραστιες και ρηχες...ωραια...Θα ξαναπμε οταν μεγαλωσουν λιγο ακομη... :wink: και να σκεφτεις,οτι δεν πηγατε στις πιο ωραιες παραλιες.Ο Ποτος δεν εχει τοσο ωραια θαλασσα,καλυτερα ειναι στο βορειο τμημα,η Χρυση Αμμουδια και Χρυση Ακτη.Πεντακαθαρα και ρηχα νερα,αλλα πιο ησυχα το βραδυ(Ο Ποτος μαζι με τα Λιμεναρια θεωρουνται τα hot spot για βραδυνη εξοδο).

Franklin
25-08-08, 15:18
Α δεν μεναμε στον (μπλιαχ) Ποτό...αν ηταν εκει το ξενοδοχειο θα φευγαμε τρεχοντας το ιδιο βραδυ... Ειμασταν στην ακτη Αγιου Αντωνιου...που ειναι τεραστια αμμωδης και ησυχη.... Γενικα δεν μας αρεσουν καθολου οι κοσμικες παραλιες οπότε γι αυτο και απεκλεισα τη Χρυση Αμμουδια... :wink:

asteraki
10-06-09, 22:59
Κορίτσια θα ήθελα την βοήθεια σας για δωμάτια ή studios στην Θάσο στην Χρυσή ακτή/αμμουδιά δίπλα στην θάλασσα - δηλαδή καθόλου αυτοκίνητο για μπάνιο, σε ικανοποιητική τιμή. Αν έχετε κάτι υπόψιν σας ....

Mammyblue
19-06-09, 13:47
http://www.gothassos.ws/thassosen/thassos-hotels.htm
http://www.go-thassos.gr/thassos-online-directory/thassos-accommodations/rooms

H χρυσή αμμουδιά είναι η παραλία, περιοχή σκάλα Ποταμιάς, συγκεκριμένο κατάλυμμα υπόψη μου δεν έχω αλλά οι τιμές από 60-120 ?.

Αν βρω κανένα e-mail με τιμές θα σου το στείλω

zwza
20-06-09, 19:33
στο μοναδικό που πήγα στη Θάσο με την 7μισι μηνών τότε κορούλα μου και έμεινα πολύ ευχαριστημένη είναι το http://www.iliomare.gr/default.aspx στη σκάλα του Πρίνου.
Η θάλασσα πολύ κοντά , πηγαίναμε κάθε πρωί και απόγευμα για να κάνει το μπανιο της η μικρή μας και όλες τις άλλες ώρες είμασταν στη τεράστια πισίνα του ξενοδοχείου.

mariantinos
20-06-09, 19:57
Πριν 2 χρόνια ήμασταν εδώ http://www.piatsamichalis.gr/gr/index.html
45 αν θυμάμαι καλά πληρώσαμε το 2κλίνο.
Θάλασσα παρά πολύ κοντά αλλά δεν πήγαμε εκεί για μπάνιο γιατί κάναμε τον γύρω του νησιού.
Είναι στον Ποτό

korinaki
20-06-09, 23:52
στο μοναδικό που πήγα στη Θάσο με την 7μισι μηνών τότε κορούλα μου και έμεινα πολύ ευχαριστημένη είναι το http://www.iliomare.gr/default.aspx στη σκάλα του Πρίνου.
Η θάλασσα πολύ κοντά , πηγαίναμε κάθε πρωί και απόγευμα για να κάνει το μπανιο της η μικρή μας και όλες τις άλλες ώρες είμασταν στη τεράστια πισίνα του ξενοδοχείου. Ποσο περιπου πληρωσατε και για ποιο δωματιο?Μπηκα στο site και φαινεται πανεμορφο το ξενοδοχειο αλλα και το μερος που βρισκεται!Η παραλια ηταν καλη για μπανιο?

mariantinos
21-06-09, 00:27
Αχ όλες οι παραλίες της θάσου είναι φανταστικές!!!

zwza
21-06-09, 01:30
Ποσο περιπου πληρωσατε και για ποιο δωματιο?Μπηκα στο site και φαινεται πανεμορφο το ξενοδοχειο αλλα και το μερος που βρισκεται!Η παραλια ηταν καλη για μπανιο?

Πήγαμε πρόπερσι, δεν θυμάμαι πολύ καλά πόσο πληρώσαμε, κάπου 150-200 ευρώ με ημιδιατροφή την ημέρα και παρκοκρέβατο σε τζούνιορ σουίτα με θέα την μεγάλη πισίνα. Αν και είχα κάνει την κράτηση μέσω ιντερνετ είχα διευκρινήσει τηλεφωνικά στην υπεύθυνη κρατήσεων πως θα πάω με μωρό και οπωσδήποτε το δωμάτιο να είναι εύκολα προσβάσιμο και με θέα γιατί ενδεχομένως να περνούσαμε πολλές ώρες στο μπαλκόνι.
Κανένα παράπονο, άψογη εξυπηρέτηση, πολύ καλό φαγητό, άξιζε τα λεφτά του και με το παραπάνω. Η θάλασσα που έχει είναι καλή προπάντων καθαρή αν και κρύα, η παραλία πολύ καλά αξιοποιημένη με beach bar, η παραλιακή τους ταβέρνα μάπα αλλά η τεράστια πισίνα τους με τους καταράκτες και το μπαρ μέσα στο νερό όλα τα λεφτά.
Έχε υπόψιν σου πως είναι οικογενειακό ξενοδοχείο που αυτό σημαίνει πως μετά τις 11 είναι νέκρα οπότε αν
έχετε σκοπό να αράξετε και να κοιμάστε νωρίς ή να την βγάζετε στο μπαλκόνι με κρασάκι είναι η ιδανική λύση
αν απο την άλλη θέλετε νυχτερινή διασκέδαση χρειάζεστε απαραίτητα αυτοκίνητο γιατί ο Λιμένας (το χωριό-λιμάνι) που έχει πολύ καλή νυχτερινή ζωή είναι κανένα 20λεπτο μακρυά.

αλεξια και δημητρης
21-06-09, 10:38
Καλημερα,,εμεις κλεισαμε στη Χρυση Αμμουδια σε κανουργια διαμερισματα πολυ ωραια... με 65 ευρω χωρις πρωινο... zwza αν θελεις περισσοτερες πληροφοριες ενημερωσε με ....

αλεξια και δημητρης
21-06-09, 10:44
Κορίτσια θα ήθελα την βοήθεια σας για δωμάτια ή studios στην Θάσο στην Χρυσή ακτή/αμμουδιά δίπλα στην θάλασσα - δηλαδή καθόλου αυτοκίνητο για μπάνιο, σε ικανοποιητική τιμή. Αν έχετε κάτι υπόψιν σας ....
http://www.elekon-apartments.gr/ εμεις κλεισαμε σε αυτο ειναι στην χρυση αμμουδια με 65 ευρω,ειναι ολοκαινουργιο...

asteraki
22-06-09, 13:32
κορίτσια και εγώ έκλεισα σε ενοικιαζόμενα δωμάτια δίπλα στη θάλασσα.. αυτό ήταν το κυριότερο για μένα με 75 ευρώ. Εγώ θα είμαι εκεί από 15-8- και μετά.. άντε ίσως να κάνουμε καμιά βουτιά μαζί!!!

Franklin
22-06-09, 23:45
Το ΣΚ θα παμε στη Θασο για να δουμε απο κοντα το δωματιο που θα κλεισουμε....Θελω οποσδηποτε να ειναι πανω στη θαλασσα ...Λεμε να παμε προς Χρυση Αμμουδια. Εχει τετοια στουντιος προς τα εκει,χτισμενα πανω στη θαλασσα?

Αν οχι σε ποια περιοχη-ες εχω περισσοτερες πιθανοτητες να βρω δωματια πανω στην αμμο?

Επισης εχω μπερδευτει....αλλο Σκαλα Ποταμιας και αλλο Χρυση Αμμουδια?

Mammyblue
24-06-09, 13:54
H σκάλα Ποταμιάς είναι η περιοχή, η χρύση αμμουδιά είναι η παραλία, εχει επικρατήσει προφανώς το όνομα της παραλίας και όλοι το λένε έτσι κι εγώ μέχρι να το μάθω έκανα.Κυρίως το Ποταμιά το χρησιμοποιούνε για το χωριό που είναι στο βουνό.

athina_m
26-06-09, 13:06
Γεια σας μανουλες και εμεις στην θασο θα παμε τελη ιουλιου θα ειναι περιπου η 15η φορα που θα παμε. Ελπιζω να συναντησω καποιες εκει. Παντως ειναι απο τα ωραιοτερα νησια με απιστευτες θαλασσες μια απο αυτες ειναι και ο παραδεισος (δυσκολη προσβαση αλλα αξιζει τον κοπο).

Genie
03-07-09, 11:08
Kαλημέρα, και μεις Θάσο φέτος!
Κοντά στην Χρυσή Αμμουδιά.
Κλείσαμε στο www.nikolas-studios.gr, 100m απο την παραλία, ελπιζω να είναι ωραία. Μήπως το γνωρίζει κανείς?
Αsteraki θα είμαστε την ίδια περίοδο και θα μένουμε και κοντά αν κατάλαβα καλά.
Θα χαρώ πολύ να γνωριστούμε!

nenaki
04-07-09, 16:12
Koritsia boitheiste k emena.teleutaia stigmh apofasistike me ton suzhgo gia thasso gia tis 16 iouliou.de kserw pou na pame.ti proteinete?thelw na nai konta se kentro k paralia.dhl to apogeuma na pairnoume to karotsi k na kanoume boltes sta magazia.please peite oti gnwrizete.eite studio eite dwmatio se ksenodoxeio arkei na exei kouzinaki.apo euro na mh ksepernaei ta 80 thn bradia.perimenw me anupomonhsia.

alcyon
04-07-09, 17:09
Κι εμείς Θάσο....Ποταμιά (εκείνο στο βουνό, 2km από παραλία)!
Στη γιαγιά μου! ;)

nenaki
04-07-09, 18:48
Mia xara alcyon eseis.emeis na doume ti tha kanoume.koritsia h xrush ammoudia exei tavernes k tetoia?pros ta ekei kleinoume.to ioannis resort ekei to kserei kamia?apo eishthria pws ginetai?epitopou kobontai?

resident
04-07-09, 21:19
nenaki,αν εννοεις εισιτηρια για το πλοιο,ναι,επιτοπου κοβονται.Δες στη σελιδα της ανεθ www.anethferries.gr εχει τα δρομολογια.Καλυτερα ειναι να πας απο Κεραμωτη ωστε να μην εισαι πολλη ωρα πανω στο πλοιο.Η χρυση αμμουδια και χρυση ακτη(κατα τη γνωμη μου οι καταλληλοτερες παραλιες για παιδια) εχουν μαγαζια καθε ειδους,ταβερνες,καφετεριες,σουπερ μαρκετ.Επισης ειναι πολυ κοντα(περιπου 10 χλμ) ο Λιμενας δηλ η πρωτευουσα του νησιου που εχει περισσοτερα μαγαζια και κοσμο.Το ioannis resort δεν το ξερω,εχει ομως παρα πολλα ενοικιαζομενα και ξενοδοχεια

SEFI1911
26-05-10, 16:00
Καλησπέρα σε όλη την παρέα,
φέτος λέω να πάω διακοπές με τον μικρό (2μισυ ετών) στη Θάσο και θα ήθελα να μου πείτε
κάποιο καλό και φθηνό δωμάτιο για 8-10 μέρες.Αν γνωρίζετε κάποιο studio με 2 δωμάτια και αυλή για να παίζουμε,θα είναι ακόμη καλύτερα (θα είμαστε εγώ ,ο μικρός και η μητέρα μου)
Περιμένω νέα σας.....

MarinaG
05-07-10, 09:08
Καλημερα!

Πλησιαζουν οι διακοπες - ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!

Ενα απο τα μερη που σκοπευουμε να επισκεφθουμε ειναι η Θασος, δεν εχουμε ξαναπαει ωστοσο και θα ηθελα συμβουλες για πραγματα που πρεπει να αποφυγουμε και πραγματα που δεν πρεπει να χασουμε!

ΥΓ. Η μικρη μας ειναι 1,5 ετους και περιμενουμε σε 3 μηνες και το δευτερο μικρουλι!

kisha
05-07-10, 09:23
Η Θασος ειναι οικογενειακο νησι με αγρια ομορφια,σχετικα αναξιοποιητο,εχωπερασει ολες τις παιδικες μου διακοπες εκει και ξαναπηγ απροσφατα πριν 4 χρονια....απο συμπεριφορα οι θασιτες δενειναικαι τοσοκαλοι,σε βλεπουν σαν ευρωπουλο,αποκομισα ασχημες εμπειριες απο τη συμπεριφορα τουςμ,μας ετυχνα πολλα,μεχρικαι αστυνοομια φεραμε...
αλλα γιατο μικρουλι σου συστηνω να πας,παραμενει σχετικα φτηνο νησι με ομορφες παραλιες...καλες διακοπες!

lewis
14-07-10, 16:26
καλησπέρα σε όλους,

πέρσυ, είχα πάρει πληροφορίες και βρήκα ξενοδοχείο απο εδώ, πράγμα που με βοήθησε πάρα πολύ..
Φέτος σκέφτομαι να πάρω τη φαμίλια και να πάμε προς Θάσο μεριά..

ψάχνω κάτι all-inclusive, με πισίνα (τρελλαίνονται τα πιτσιρίκια μου) και σαφώς οικονομικό..

έχει να προτείνει κανείς τίποτε ;

lewis
18-07-10, 13:39
καλησπέρα σε όλους,

πέρσυ, είχα πάρει πληροφορίες και βρήκα ξενοδοχείο απο εδώ, πράγμα που με βοήθησε πάρα πολύ..
Φέτος σκέφτομαι να πάρω τη φαμίλια και να πάμε προς Θάσο μεριά..

ψάχνω κάτι all-inclusive, με πισίνα (τρελλαίνονται τα πιτσιρίκια μου) και σαφώς οικονομικό..

έχει να προτείνει κανείς τίποτε ;

ή κανένας δεν προτίμησε τη Θάσο φέτος,
ή όλοι είναι ακόμα εκεί και δεν εχουν wi-fi :)

kiriaki76
18-07-10, 15:23
ή κανένας δεν προτίμησε τη Θάσο φέτος,
ή όλοι είναι ακόμα εκεί και δεν εχουν wi-fi :)

γεια σου!
για δες αυτο το σειτ.
http://www.studios-katerina.gr/
ειναι τελεια αλλα δεν εχει πισινα!!

marios08
03-05-11, 15:33
ποιος έχει πάει σε all inclusive στην θάσο η κάτι σε πολύ κοντά στην θαλασσα???2 μικρά έχουμε!!

evita79
04-05-11, 01:57
Δες μερικές φωτογραφίες απο το νησί
http://www.gothassos.com/gr/index.html
http://www.thassos-island.gr/greek/index.htm
http://www.kavalanet.gr/thassos/

και ένα ακόμη πολύ ωραίο ξενοδοχείο
http://www.makryammos-hotel.gr/index.php
στο μακρυαμμος πηγαμε περσι, ειναι αυτο ακριβως που ψαχνεις. πηγαμε με δυο παιδια 3 και 1 ετους και ηταν τελεια. Μεσα στην φυση, με ημιδιατροφη και μια ανασα απο τη ν θαλασσα. Με δικια σου ομπρελα στην παραλια, ζωολογικο κηπο με ελαφακια,παιδοτοπο κι αλλα. Στα μειον ηταν για μας ο πολυς κοσμος αλλα το βραδυ κοιμομασταν ακουγοντας τα τριζονια. Α και η θαλασσα οτι πρεπει για μωρα. δεν ειχαμε πληρωσει τοσα πολλα ομως...
οικονομικη κριση σου λεει( αν και οι πρισσοτεροι ηταν ξενοι,,,)

marios08
04-05-11, 09:06
ξέρεις εαν η τιμή που δίνει έιναι για all inclusive η είναι μόνο για το δωμάτιο...γιατί μου βγάζει μια τιμη στα 175 το απλό δωμάτιο..

μαμουιτσα
25-05-11, 13:38
Καλησπέρα.Εγώ έκλεισα για 15 αυγούστου στην Θάσο στην Χρυσή αμμουδιά.Στο avra-studios.gr 60ευρώ και θα είμαστε 5 άτομα απλά θα έχω πάρκο για τον μικρό.Η θάλασσα εκεί είναι πολύ ρηχιά και ότι πρέπει για τα μικρά.Εγώ πήγα όταν ήμουν μικρή.Μικρό νησί αλλά όταν έχεις και μικρά παιδιά δεν πας για να γυρίσεις οπότε αυτό μας βολεύει.

Stone
04-06-11, 23:42
Καλησπέρα!Κι εμεις fun της Θασου και τα τελευταια τρια χρόνια την επισκεπτόμαστε ανελλιπως..Θεωρω πως ειναι ο καλύτερος προορισμος για οικογενειακες διακοπές!!Το σκεφτόμαστε και για φετος και μιας και εχουμε και τον jr φετος, εψαχνα κι εγω all inclusive..Πριν λίγο κοιτουσα το site του Makryammos αλλα φωτια και λάβρα οι τιμές..1500 ευρω για μια εβδομαδα σε 3κλινο??Μου φανηκε καλή περίπτωση αλλα οταν ειδα τις τιμες απογοητευτηκα..Θα προσπαθησω να επικοινωνησω μαζι τους για μια προσφορα
Εχετε καμια αλλη ιδεα;;;

evita το συστηνεις δλδ???

ziu_zitsu
08-06-11, 23:47
Να ρωησω κι εγω με την σειρα μου...Κλεισαμε για 5 βραδυα στην σκαλα Ποταμιας..
Θελω προτασεις για ταβερνες-εστιατορια-μπαρακια!!!

Αιντε πολυταξιδευμενες μου μανουλες!!!
Περιμενω προτασεις!

alcyon
09-06-11, 09:31
Η σκάλα Ποταμιάς είναι γεμάτη από όλα αυτά. Κάθε μέρα και σε διαφορετικό! ;) Όπου σου κάνει "κλικ". :D Δε θα δυσκολευτείς καθόλου!
Πότε πάτε; Ιούλιο, Αύγουστο;;

ziu_zitsu
09-06-11, 10:28
Η σκάλα Ποταμιάς είναι γεμάτη από όλα αυτά. Κάθε μέρα και σε διαφορετικό! ;) Όπου σου κάνει "κλικ". :D Δε θα δυσκολευτείς καθόλου!

ALCYON μου...δεν θελω καθε μερα να ειμαι στην σκαλα Πουαμιας! Θελω καιθε μερα και αλλου! Μια που δεν εχω παιδια ακομα...;)
Τον Αυγουστο παμε...12-17
Απο Θασο εχεις καταγωγη ε?? Εμενα η νονα μου! Και θα μεινουμε στα ενοικιαζομενα του αδερφου της..

A! Kαι θελω και κανα ψιλοκυριλατο-ρομαντικο μαγαζακι για να γιορτασουμε την επετειο μας, μιας που θα'μαστε στο νησι τοτε!

alcyon
09-06-11, 12:29
Χωρίς παιδιά....! Τέλεια!!! Τότε θα κάνετε το γύρο όοοοοολου του νησιού!!!
Δυστυχώς εμείς είμαστε "δεμένοι" στην Ποταμιά (στο χωριό). Είμαστε αρκετά δυσκίνητοι ακόμα.

Δε γνωρίζω περισσότερα, παρόλη την καταγωγή.... Θα περάσετε καλά!!

ziu_zitsu
09-06-11, 12:42
Χωρίς παιδιά....! Τέλεια!!! Τότε θα κάνετε το γύρο όοοοοολου του νησιού!!!
Δυστυχώς εμείς είμαστε "δεμένοι" στην Ποταμιά (στο χωριό). Είμαστε αρκετά δυσκίνητοι ακόμα.

Δε γνωρίζω περισσότερα, παρόλη την καταγωγή.... Θα περάσετε καλά!!

Δεν πειραζει! Θα την βρουμε την ακρη μας!
Πιστευω να μας βοηθησει οι ιδιοκτητες απο τα δωματια!:):):)

bobirakia
09-06-11, 12:46
Εμεις επισκεφτηκαμε τη Θασο πριν 3χρονια και μειναμε στη Σκαλα Ποταμιας στο στουντιο Ελισαβετ http://www.agnanti-elisavet.gr .Το δωματιο ειχε κουζινακι απαραιτητο για το φαγητο της μικρης που ετρωγε ακομα αλεσμενα. Μια ταβερνα με ποολυ ωραιο φαγητο ηταν η κραμπουσα καπως ετσι λεγοταν...επισης φαγαμε ωραια και στις πιτσαριες αλλα και σε μια ταβερνα σε ενα χωριουδακι το Καταβυτι.Πολυ θα ηθελα να ξαναπαω αλλα δε προβλεπεται συντομα.Καλα να περασετε!

bobirakia
09-06-11, 12:48
..............

ziu_zitsu
09-06-11, 16:41
Εμεις επισκεφτηκαμε τη Θασο πριν 3χρονια και μειναμε στη Σκαλα Ποταμιας στο στουντιο Ελισαβετ http://www.agnanti-elisavet.gr .Το δωματιο ειχε κουζινακι απαραιτητο για το φαγητο της μικρης που ετρωγε ακομα αλεσμενα. Μια ταβερνα με ποολυ ωραιο φαγητο ηταν η κραμπουσα καπως ετσι λεγοταν...επισης φαγαμε ωραια και στις πιτσαριες αλλα και σε μια ταβερνα σε ενα χωριουδακι το Καταβυτι.Πολυ θα ηθελα να ξαναπαω αλλα δε προβλεπεται συντομα.Καλα να περασετε!

Ευχαριστουμε!!!:):):)

Dinosdiaman
09-06-11, 16:47
Η Κραμπουσα εχει απιστευτο φαγητο και καλες τιμες......Οπως και η πιτσαρια στον πεζοδρομο με τον χτιστο φουρνο......Τελεια...

mama-lia
10-06-11, 00:02
Για κατσικάκι στο Θεολόγο!:D

stafroditi2353
16-06-11, 11:13
καλημερα κοριτσια θα ηθελα για αλλη μια φορα την πολυτιμη βοηθεια σας!!!ψαχνω ξεωοδοχειο/δωματιο/η κατι τετοιο, all inclusive, στην θασο που να εχει κηπο και κοντα σε θαλασσα. και καλη τιμη.ζηταω πολλα???οποια πηγε και ειναι ευχαριστημενη ας μου δωσει πληροφοριες

Dinosdiaman
16-06-11, 12:31
Εγω εκλεισα 17-20/07 στο www.nikolas-studios.gr (http://www.nikolas-studios.gr) στην Χρυση Αμμουδια, Σκαλα Παναγιας.....Ειναι διπλα στην Σκαλα Ποταμιας και διπλα στην θαλασσα, εχει μεγαλα δωματια, καινουριο φαινεται, εχει κηπο και παιδικη χαρα για την μικρη μου και 55 ευρω την βραδια.....Τι αλλο θελουμε?

mpampi
17-06-11, 15:17
Εσεις που έχετε πάει στη Θάσο ή που μένετε εκεί βοηθείστε λίγο.Ψάχνω κι εγώ,μάλλον studio,γιατί στα ξενοδοχεία δεν παρέχουν κουζινάκι,και ο μπέμπης τρώει αλεσμένα.Είδα στo indernet το studio kastro και το studio aigaio στην ανατολική πλευρά του νησιού.τα ξέρετε?Επειδή θα πάω με 3 παιδιά δε θέλω εκπλήξεις!

Stone
17-06-11, 15:44
Η Κραμπουσα εχει απιστευτο φαγητο και καλες τιμες ...

Συμφωνω!!!

Για το Μακρυαμμος η τιμη που μου εδωσαν για superior δικλινο ειναι 200 ευρω με πρωινό και ημιδιατροφή..:???::???:

Stone
17-06-11, 15:55
Εσεις που έχετε πάει στη Θάσο ή που μένετε εκεί βοηθείστε λίγο.Ψάχνω κι εγώ,μάλλον studio,γιατί στα ξενοδοχεία δεν παρέχουν κουζινάκι,και ο μπέμπης τρώει αλεσμένα.Είδα στo indernet το studio kastro και το studio aigaio στην ανατολική πλευρά του νησιού.τα ξέρετε?Επειδή θα πάω με 3 παιδιά δε θέλω εκπλήξεις!

Εδω μειναμε περισυ http://www.summerdreams.gr/
Μειναμε παρα πολύ ευχαριστημενοι κυριως απο τους ιδιοκτητες!!Καθημερινη καθαριοτητα, πολύ ευγενικοι και προθυμοι να εξυπηρετησουν, ωραια αυλή με μια μικρη παιδικη χαρα για τα παιδια και ελευθερη χρηση bbq..Δεν ειναι μπροστα στη θαλασσα, περναμε αυτοκινητο για να επισκεφτουμε τις παραλιες του νησιου ενω για τη βραδυνη μας βολτα περπατουσαμε γυρω στο δεκαλεπτο για να φτασουμε στο χωριο
Η τιμη παρα πολύ καλή (αν θυμαμαι καλά 50 ευρω το μηνα Ιουλιο)
Αν ξαναπήγαινα με 2 παιδια θα ζητουσα δωματιο στο ισογειο

ziu_zitsu
18-06-11, 00:07

εμεις κλεισαμε σε αυτο http://www.sunrise-studios.gr/
αλλα δεν πηγαμε ακομα! τον Αυγουστο θα ειμαστε εκει!

stafroditi2353
18-06-11, 14:50
ψαχνω τα καταλυμματα της θασου . ποια περιοχη να προτιμησω???που ειναι πιο ωραια σαν θαλασσα αλλα και απο κοσμο???

stafroditi2353
20-06-11, 11:36
?????

ziu_zitsu
20-06-11, 13:05
ψαχνω τα καταλυμματα της θασου . ποια περιοχη να προτιμησω???που ειναι πιο ωραια σαν θαλασσα αλλα και απο κοσμο???

Εγω θα σου προτεινα την σκαλα ποταμιας, αν εχεις παιδακια ειναι ιδανικη παραλια, αμμουδερη και ρηχη..τωρα για καταλυμματα τι να σου πω...εγω εκει που εκλεισα ειναι πρωτο στην παραλια και καινουριο, 2ος χρονος λειτουργιας

resident
20-06-11, 14:20
οπως σου εγραψε κι η ziu zitsu,αν εχεις μικρα παιδια ειναι καλυτερα να μεινεις στη Σκαλα Ποταμιας που εχει ρηχη και καθαρη θαλασσα (εμεις εκει πηγαινουμε τα τελευταια χρονια).Το βραδυ εχει κοσμο ,αν και κλασσικο μερος για βραδυνη εξοδο θεωρειται ο Ποτός.Επισης κοσμο τα βραδυ θα βρεις και στα Λιμεναρια(κοντα στον Ποτο) και στην πρωτευουσα του νησιου που ειναι ο Λιμενας.Μενοντας στη Σκαλα Ποταμιας μπορεις να βγεις βραδυ στον Λιμενα(περιπου ενα δεκαλεπτο με το αυτοκινητο).Γενικα να προτιμησεις να μεινεις σε μερος με καλη παραλια,και το βραδυ που εχει δροσια μπορεις να πας με το αυτοκινητο και καπου πιο μακρια για βολτα.Το νησι ειναι μικρο,ενας δρομος ειναι ουσιαστικα γυρω-γυρω,ομως οπως σε ολα σχεδον τα νησια εχει στροφες (περισσοτερες στην ανατολικη πλευρα).

gp1
20-06-11, 14:22
emeis perisi meiname sto Metsikas einai sto limena den einai konta se paralia ehei pisina einai mikro kai oikogeneiako itan poli kathara miname eyxaristimeni gia mpanio kathe fora dialegame diaforetiki paralia

artemis41
20-06-11, 18:39
εγω εχω την χειροτερη εμπειρια απο κατι μπανγκαλοους μεσα στο Ποτο. Δεν λεω ουτε το ονομα για να μηνν κανω και διαφημηση. Οι ανθρωποι στο συγκεκριμενο σε βλεπουν σαν ευρω μονο. Σαν χαρτονομισμα. Ασε που ζητησαν σαν προκαταβολη το 50% του συνολικου ποσου. Δεν το δεχτηκα γιατι ο νομος λεει το πολυ 25% του συνολικου ποσου .....Εκει φενετε ειναι εξυπνοι και ζηταν 50%

Δεν ξερω τι κανουν αλλοι εκτος Ποτού αλλα εξαιτιας αυτου του γεγονοτος ειμαι πλεον δυσαρεστημενος απο ολη την Θασο.
Κριμα ενα ωραιο νησι σε λαθος ανθρωπους

pitsikoki
20-06-11, 18:54
Και μεις για Θασο φετος...και επειδη ειμαι εκ φυσεως αγχωδης εχει καλο κεντρο υγειας με παιδιατρο;Για παν ενδεχομενο βρε παιδια.Καποια φιλη μου ειπε οτι τηλ σε τρεις ιδιωτες παιδιατρους και κανεις δεν δεχτηκε να τους εξυπηρετησει.

alcyon
20-06-11, 23:05
εγω εχω την χειροτερη εμπειρια απο κατι μπανγκαλοους μεσα στο Ποτο. Δεν λεω ουτε το ονομα για να μηνν κανω και διαφημηση. Οι ανθρωποι στο συγκεκριμενο σε βλεπουν σαν ευρω μονο. Σαν χαρτονομισμα. Ασε που ζητησαν σαν προκαταβολη το 50% του συνολικου ποσου. Δεν το δεχτηκα γιατι ο νομος λεει το πολυ 25% του συνολικου ποσου .....Εκει φενετε ειναι εξυπνοι και ζηταν 50%

Δεν ξερω τι κανουν αλλοι εκτος Ποτού αλλα εξαιτιας αυτου του γεγονοτος ειμαι πλεον δυσαρεστημενος απο ολη την Θασο.
Κριμα ενα ωραιο νησι σε λαθος ανθρωπους

Αν βγάζεις συμπέρασμα για όλο το νησί από έναν στραβό.... τότε σύντομα δε θα έχεις να κάνεις πουθενά διακοπές... στον πλανήτη! :lol:

Ξαναδοκίμασε την τύχη σου... ρωτώντας! :rolleyes: Αυτό κάνουν όλοι εδώ γύρω και όχι μόνο για τη Θάσο. :D

Σου εύχομαι η επόμενη φορά να είναι υπέροχη (όπου κι αν πάτε).

mpampi
21-06-11, 23:08
Κορίτσια ευχαριστώ για τις προτάσεις σας.Εψαξα αρκετά και τολμώ να πω πως περίμενα να είναι πιο φθηνό σα νησί.Για Αύγουστο που θέλουμε εμείς σε αξιοπρεπές κατάλυμα κάτω από 120 ευρώ δε βρίκαμε.Καλά δε σας μιλάω για το πού φθάνουν!!!Κλείσαμε στο Aigaion studio.Εχει καλές τιμές,είναι μπροστά σε οργανωμένη παραλία,και διαθέτει κουζινάκι.Βρίσκεται στη σκάλα ποταμιάς που από ότι διαβάζω είναι ωραία για τα παιδιά.Άντε να δούμε.

alcyon
21-06-11, 23:15
Εμείς να δεις... που θα βρεθούμε και δε θα το ξέρουμε! :lol:

Stam
29-06-11, 00:31
Καλησπέρα (ή μήπως καλημέρα???) κι από εμένα. Και εμείς φέτος στα τέλη Ιουλίου θα βάλουμε με το καλό πλώρη για τη Θάσο.Μετά από πολύ ψάξιμο, αλλεπάλληλα τηλεφωνήματα κι έντονο προβληματισμό, καταλήξαμε και κλείσαμε στο συγκεκριμένο κατάλυμα: www.studios-corali.gr
Βρίσκεται στη Χρυσή αμμουδιά (σκάλα Παναγίας), έχει καθημερινή καθαριότητα, κουζινάκι, internet Wi-fi, και προϊόντα καθημερινού μπανιαρίσματος Κορρέ. Η τιμή του δωματίου είναι εξαιρετικά χαμηλή για τις προδιαγραφές των studios και ο κύριος στο τηλέφωνο και ιδιοκτήτης ακούστηκε πολύ ευγενικός κι εξυπηρετικός. Εύχομαι να κάναμε καλή επιλογή και να περάσουμε όμορφα και τις φετινές μας διακοπές, ευχή που δίνω σε όλες και όλους τους συμφορουμίτες!:lol:

Tiroula
11-07-11, 11:15
Μετά απο ένα μαραθώνιο ψαξίματος καταλήξαμε στο IOVI, στη Σκάλα Ποταμιάς. Έχει πάρκο, κοινόχρηστο τραπέζι στο Μπάρμπεκιου, και σκια. Και είναι και το πιο οικονομικο που βρήκαμε. Πάντως αν είχα τη δυνατότητα θα πήγαινα στο Makryammos.

stafroditi2353
12-07-11, 08:32
για την σκαλα πρινου γνωριζει καποια κατι???ειναι ωραια???

κατερινακο
12-07-11, 14:46
για να παει κανεις στη Θασο ξεκινωντας απο Αθηνα, ποια ειναι η πιο ιδανικη λυση μεσου μεταφορας??
δε θελουμε να παρουμε αυτοκινητο & σκεφτομασταν αεροπλανο.
Και απο οσο ξερω το κοντινοτερο αεροδρομιο ειναι καβαλα, σωστα?..μετα ομως,τι?

anastasie
12-07-11, 15:39
για να παει κανεις στη Θασο ξεκινωντας απο Αθηνα, ποια ειναι η πιο ιδανικη λυση μεσου μεταφορας??

απο το αεροδρομιο της Χρυσουπολης στην Καβαλα παιρνεις ταξι που σε παει στο λιμανι της Κεραμωτης απο οπου φευγουν φερρυ μποτ για Θασσο...

resident
12-07-11, 16:13
απο το αεροδρομιο της Χρυσουπολης στην Καβαλα παιρνεις ταξι που σε παει στο λιμανι της Κεραμωτης απο οπου φευγουν φερρυ μποτ για Θασσο...
εναλλακτικα ,εχεις κανονισει με εταιρεια ενοικιαζομενων αυτοκινητων,το παραλαμβανεις απο το αεροδρομιο,πηγαινεις Κεραμωτη και σε 30 λεπτα με το φερυ εισαι στη Θασο.Καλο ειναι να υπαρχει αυτοκινητο για να γυρισετε και λιγακι το νησι

kiriaki76
13-07-11, 14:07
ΕΧει παει κανεις???θελουμε να μινουμε εκει;) για 2μερες...
ξερετε καποια δωματια???απλα να ειναι καθαρα..θα εχουμε και τα παιδακια μας..

kiriaki76
20-07-11, 23:54
τελικα κλεισαμε στο εσπεριδες χοτελστο γλυκαδι..
το ξερει καμια????ειναι οκ???διααβσαπιοπριν οτι για να πας παραλια πρεπει να περνασ δρομο...:(
στο τηλ.μας ειπαν οτι εχει δικια τους παραλια:confused:

stafroditi2353
21-07-11, 08:45
πηρα τηλ να κλεισω ακτοπλοικα καβαλ-θασο και μου ειπαν οτι δεν κανουν τηλ κρατησεις, πας εκει και βγαζεις κατευθειαν και δεν υπαρχει περιπτωση να μη βρεις.ισχυει???ξερετε κατι???

elen73
21-07-11, 09:03
πηρα τηλ να κλεισω ακτοπλοικα καβαλ-θασο και μου ειπαν οτι δεν κανουν τηλ κρατησεις, πας εκει και βγαζεις κατευθειαν και δεν υπαρχει περιπτωση να μη βρεις.ισχυει???ξερετε κατι???

Ισχυει.Θα βρεις σιγουρα κοβεις επιτοπου εισητηριο.Για πιο συντομη διαδρομη με το καραβι να πατε απο Κεραμωτη.Δεν χρειαζεται να κανεις κρατηση.Ευχομαι να περασετε καλα και να σας αρεσει το νησι.Εμενα παντως μου ειναι εντελως αδιαφορο.Παω 10 χρονια στην Καβαλα για διακοπες πηγα 1 φορα στην Θασο για 4 ημερες και ακομα δεν μου λεει τιποτα.Βεβαια αυτα ειναι γουστα.

kiriaki76
21-07-11, 09:19
Ισχυει.Θα βρεις σιγουρα κοβεις επιτοπου εισητηριο.Για πιο συντομη διαδρομη με το καραβι να πατε απο Κεραμωτη.Δεν χρειαζεται να κανεις κρατηση.Ευχομαι να περασετε καλα και να σας αρεσει το νησι.Εμενα παντως μου ειναι εντελως αδιαφορο.Παω 10 χρονια στην Καβαλα για διακοπες πηγα 1 φορα στην Θασο για 4 ημερες και ακομα δεν μου λεει τιποτα.Βεβαια αυτα ειναι γουστα.
καλημερα!καβαλα που πας??δεν εχει καλεσ θαλασσες..;)
σιγουρα εχει και καλυτερα νησια:lol:

elen73
21-07-11, 09:33
καλημερα!καβαλα που πας??δεν εχει καλεσ θαλασσες..;)
σιγουρα εχει και καλυτερα νησια:lol:

Κυριακη μου σε πληροφορω οτι η Καβαλα εχει περιπου τις ιδιες παραλιες με την Θασο ειναι φανταστικες.Ειναι ο αντρας μου απο εκει και οπως καταλαβαινεις ξερουμε παραλιες που καποιος τουριστας δεν μπορει να τις βρει μονο αν γνωριζει καποιον ντοπιο.Σιγουρα η Καβαλα δεν ειναι ο καλυτερος τουριστικος προορισμος αλλα συνδυαζει τα παντα εννοω και βουνο και θαλασσα.Οσον αφορα τη Θασο ειναι η προσωπικη μου αποψη δεν κατηγορησα το νησι απλα δεν μου λεει κατι γιατι παω στην Καβαλα που οι παραλιες που παμε εμεις ειναι σαν της Θασου και για διασκεδαση εχουμε πολλες εναλλακτικες οπως η Δραμα και η Ξανθη που ειναι μιση ωρα απο το χωριο του αντρα μου.Παντως μην ανησυχεις για την μεταβαση θα βρειτε σιγουρα εισητηριο και περιμενω εντυπωσεις μετα που θα γυρισετε.Καλα να περασετε!!

ΥΓ.Α!Εφοδιασου με αντικουνουπικα σπρευ, τσιροτα για εσας και τα παιδια.Τα κουνουπια γενικως και στην Καβαλα και στην Θασο ειναι παρα πολλα και τσιμπανε τα ατιμα!!!!

kiriaki76
21-07-11, 09:47
βρε καβαλα μενω!!!:p
εχει παραλιες αλλα οχι μεσα καβαλα...ενοεις μαλλον αμμολοφους ε??
ε ναι σαν εκει δεν εχει!!!!!!!

elen73
21-07-11, 12:19
βρε καβαλα μενω!!!:p
εχει παραλιες αλλα οχι μεσα καβαλα...ενοεις μαλλον αμμολοφους ε??
ε ναι σαν εκει δεν εχει!!!!!!!

και αμμολοφους και στον παλιο δρομο προς Θεσσαλονικη, στο Almyra & sto Ocean View!!Ε αφου μενεις Καβαλα τοτε τα ξερεις!!Εμεις ανεβαινουμε καθε καλοκαιρι και μας αρεσει πολυ.Και τα τελευταια 8 χρονια που κανει και ζεστη ακομα καλυτερα.

kiriaki76
21-07-11, 12:38
και αμμολοφους και στον παλιο δρομο προς Θεσσαλονικη, στο Almyra & sto Ocean View!!Ε αφου μενεις Καβαλα τοτε τα ξερεις!!Εμεις ανεβαινουμε καθε καλοκαιρι και μας αρεσει πολυ.Και τα τελευταια 8 χρονια που κανει και ζεστη ακομα καλυτερα. ε τοτε οκ!!εγω νομιζα ελεγεςκαβαλα μεσα!!!απλοσ αν μενεις καβαλα και εχεις παιδακια μικρα...δεν μπορειςνα κανεις κα8ε μερα αυτον το δρομο...ειναι μακρια.:)

eft
03-07-12, 17:37
Γεια σας έχει μείνει καμία στο royal parαdise με παιδιά...

sofouli
04-07-12, 11:34
Γειά χαρά! Θα ήθελα κι εγώ να μάθω για κάποιο καλό οικογενειακό ξενοδοχείο στην Θάσο, αν έχει κανείς να προτείνει, για να πάμε με 2 μικρα παιδιά. Ευχαριστώ!

ΝΙΚΟΛΕΤΑ
06-07-12, 15:15
εγω πηγα προσφατα στο astir notos και εμεινα ευχαριστημενη,ειναι στον Ποτο..

sofouli
06-07-12, 15:47
Νικολέτα, ευχαριστώ καταρχήν για την απάντηση! Μπορεις να δωσεις πιο πολλές λεπτομέρειες? ΄Εχει πάρκο, παιδότοπο, πρωινό, σε τι τιμη το δίκλινο?

ΝΙΚΟΛΕΤΑ
09-07-12, 15:27
η αληθεια ειναι οτι δεν εχω παει και σε αλλα ξενοδοχεια στη θασο και ετυχε να παμε εκει

εχει παιδοτοπο και γευματα παρε τηλ να μιλησεις και τιμες θα δεις στο internet οπου ειχαμε

βρει και εμεις προσφορα,εχει πισινα καθαρη και παιδοτοπο και φιλικο προσωπικο...παρ'ολα αυτα δες

και αλλα ξενοδοχεια που μπορει να σου αρεσουν.

georgia80
10-07-12, 09:45
Σας ζηλεύω που θα πάτε Θάσο. Έχω πάει δύο φορές με τον άντρα μου και περάσαμε τέλεια και τις δύο. Νομίζω ότι σε ομορφιά μπορεί να συγκριθεί μόνο με την Σάμο (μας αρέσουν τα πράσινα νησιά), με τη διαφορά ότι μπορείς να τη γυρίσεις πολύ πιο εύκολα και γρήγορα.

Την πρώτη φορά μείναμε στη Σκάλα Πρίνου. Μέτρια πράγματα, αλλά σε καλό μέρος για να φεύγεις καθημερινά προς άλλη παραλία. Την δεύτερη φορά, πήγαμε στη Μακρύαμμο και μείναμε στα ομώνυμα bungalows (http://www.makryammos-hotel.gr/home/). Κατά τη γνώμη μου αυτό είναι το τέλειο μέρος για διακοπές στη Θάσο, αλλά δεν ξέρω πόσο μπορεί να έχουν ρίξει τις τιμές τους.

Όσο για το πήγαινε-έλα, αν δεν πας με δικό σου αυτοκίνητο, τότε το αεροπλάνο είναι η μοναδική λύση. Το ΚΤΕΛ κάνει περίπου 11 ώρες από Αθήνα, ενώ με το αεροπλάνο και το φέρυ από την Κεραμωτή θες περίπου 2 ώρες συνολικά.

eft
10-07-12, 15:22
γεια σας σας πάλι έχει μείνει κανεις στα δωμάτια amfitriti ...σκάλα σωτήρος, η θάλασσα τι λέει...(δεν μπορώ να βάλω ερωτηματικό)

sissy82
25-07-12, 18:45
Εγω εκλεισα 17-20/07 στο www.nikolas-studios.gr (http://www.nikolas-studios.gr) στην Χρυση Αμμουδια, Σκαλα Παναγιας.....Ειναι διπλα στην Σκαλα Ποταμιας και διπλα στην θαλασσα, εχει μεγαλα δωματια, καινουριο φαινεται, εχει κηπο και παιδικη χαρα για την μικρη μου και 55 ευρω την βραδια.....Τι αλλο θελουμε?

Και μεις εδώ λέμε να κλείσουμε..Πώς σας φάνηκε?

baby7
20-02-13, 17:52
Καλησπερα κοριτσια, ξερει καποια να μου πει μερικα λογια για αυτο το ξενοδοχειο http://www.bluedreampalace.gr/en.html
Ευχαριστω :p

little lamb
21-02-13, 00:44
Επισης εχω μπερδευτει....αλλο Σκαλα Ποταμιας και αλλο Χρυση Αμμουδια?[/QUOTE]

η Σκάλα Ποταμιάς και η Χρυσή Αμμουδιά (ή Σκάλα Παναγίας) είναι δύο παραλίες δίπλα δίπλα, και είναι οι παραλίες των χωριών Ποταμιά και Παναγία αντίστοιχα, που βρίσκονται στην ενδοχώρα του νησιού

little lamb
21-02-13, 01:23

Όταν φτάσετε στο αεροδρόμιο είτε πάτε στην Κεραμωτή απ'όπου φεύγουν τα φέρρυ για τον Λιμένα (την πρωτεύουσα) είτε στην Καβάλα απ'οπου φεύγουν τα φέρρυ για τον Πρίνο.

Και για τις άλλες κοπέλες, αξιοθέατα που πρέπει κανείς να δει (αν και πολλά από αυτα είναι δύσκολα με παιδιά) είναι η αρχαία αγορά και το αρχαίο θέατρο στην ακρόπολη του Λιμένα (εκεί γίνονται και εκδηλώσεις τα καλοκαίρια και η θέα είναι εκπληκτική -βλέπεις τη θάλασσα και τα φώτα της Καβάλας απέναντι, αλλά ανεβαίνεις πολλά σκαλιά για να φτάσεις), το πανέμορφο παραδοσιακό χωριό Καζαβίτι (νομίζω πως δεν πάει όμως το ΚΤΕΛ) και η Αλυκή, που εκτός από πολύ ωραία θάλασσα έχει εντυπωσιακά αρχαία λατομεία και ενδιαφέρουσες πρωτοβυζαντινές εκκλησίες (και διάφορους άλλους αρχαιολογικούς χώρους). Πολύ καλά οργανωμένο από εκπαιδευτικής άποψης είναι το μουσείο του Λιμένα, εύκολα κατανοητό και ευχάριστο για παιδιά δημοτικού. Επίσης στο χωριό Θεολόγος βρίσκεται ένα ωραίο λαογραφικό μουσείο που στεγάζεται σε παραδοσιακό σπίτι και ακολουθεί τη διαρύθμισή του, καθώς και ένα παλιό ελαιοτριβείο. Όμορφο παραδοσιακό χωριό είναι και η Παναγία. Από παραλίες, εκτός από την Αλυκή που προανέφερα, πολύ όμροφος είναι και ο Παράδεισος, στα Κοίνυρα. Και οι δύο όμως έχουν πολυκοσμία.

Ως προς ξενοδοχεία, το καλοκαίρι έμεινα στο "Ωκεανός" στη Σκάλα Ποταμιάς και είδα πως εκτός από τη μεγάλη πισίνα είχαν και μία παιδική, οπότε υποθέτω πως ίσως θα έχουν και άλλες διευκολύνσεις για οικογένειες με παιδιά (δεν ξέρω όμως επειδή δεν έχω ακόμα οικογένεια!) Η τιμή ήταν 60 ευρώ η βραδιά σε δίκλινο με πρωινό τέλος Αυγούστου. Μου φάνηκε αρκετά φτηνό συγκριτικά με άλλες τιμές που βλέπω, και μάλιστα τα δωμάτια ήταν πολύ κομψά, και πολυτελή θα έλεγα σε μερικά στοιχεία όπως τα υφάσματα πχ, είχε μεγάλους κήπους πολύ ωραία περιποιημένους και διακοσμηνένους, και όπως είπα δύο πισίνες και πρωινό. Δεν ήταν όμως πάνω στην παραλία, είχε περπάτημα 5-10 λεπτά μέχρι τη θάλασσα.

ta11
08-03-13, 16:20
Καλησπερα, ξερετε να μου πειτε ποσο ειναι η διαδρομη απο την Καβαλα- θασο?
Ευχαριστω:(

sofouli
08-03-13, 17:56
Η διαδρομή Καβάλα-Πρίνος Θάσου είναι 1 ώρα και 20 λεπτά με το καραβάκι.

little lamb
03-10-13, 15:14

Καβάλα-Πρίνος όπως έγραψε και η άλλη κοπέλα είναι περίπου 1 ώρα και ένα τέταρτο. Αλλά υπάρχει και η άλλη εναλλακτική Κεραμωτή-Λιμένας που είναι τρία τέταρτα.

Lisbet
09-06-14, 22:11
Καλησπέρα, σκεφτόμαστε φέτος για διακοπές στη Θάσο. Βρήκα μια καλή προσφορά σε ένα ενοικιαζόμενο στην παραλία του Παχύ (ισόγειο διαμέρισμα με 2 κρεββατοκάμαρες και χωριστή κουζίνα, κήπο/παιδική χαρά, δίπλα στη θάλασσα, 55 ευρώ/βραδιά τον Ιούλιο). Ξέρει κανείς να μου πει αν είναι καλή η τιμή και, κυρίως, η συγκεκριμένη παραλία;

ev-cooking
13-06-14, 15:25
πολύ οικονομικό νησί και με καλά ξενοδοχεία είναι η Μυτιλήνη από αυτό που είδα όσο έψαχνα, ότι πρέπει για οικογενειακές διακοπες!

Lisbet
14-06-14, 16:28
Έχουμε πάει Μυτιλήνη. Είναι πολύ όμορφο νησί, αλλά με χαλάει που δεν έχει καλές θάλασσες, ενώ στη Θάσο δεν ξέρεις πού να πρωτοκολυμπήσεις. Επίσης, η Θάσος έχει πολύ καλύτερο οδικό δίκτυο, στη Μυτιλήνη το μωρό είχε βγάλει τα συκώτια του στους δρόμους.

ManiMama
19-06-14, 12:05
Η Θάσος είναι υπέροχη, όπως και όλα τα νησιά του Βορείου Αιγαίου!! Είχαμε πάει πέρυσι κι ενθουσιαστήκαμε με τις παραλίες! Ο Παχύς είναι καλή παραλία, αν και σαφώς υπάρχουν και πιο όμορφες! Αν έχετε αμάξι εκεί γύρω υπάρχουν διάφορες όμορφες παραλίες! Έχει και πολλές οργανωμένες, αλλά αν θες τη γνώμη μου πάρε την ομπρελίτσα σου και τις πετσετούλες σου και πήγαινε λίγο πιο πέρα από τον πολύ κόσμο! Όχι μόνο θα έχεις χώρο και ηρεμία στην ακτή, αλλά και τα νερά θα είναι πιο καθαρά!

Νικολετα2011
14-07-14, 18:03
Καλησπέρα..!!δν ξέρω πως ακριβώς να γράψω σχόλιο,αλλα επειδή βιάζομαι αρκετά δν έχω χρόνο να ψάξω..ξέρει καμία κοπέλα να μου πει για την Παναγία ..;έχω βρει το ξενοδοχείο που θέλω απλώς πηγαίνω με ενα παιδι 3 χρόνων κ θέλω μέσα στο χωριό παιδότοπος η τέλος πάντων δραστηριότητες για το παιδι..θέλω το βράδυ να βγαίνω μια βόλτα με το παιδι χωρις αυτοκίνητο..θα τα βρω αυτα στην Παναγία η να ψάξω στα λιμεναρια..;;