PDA

Επιστροφή στο Forum : ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Σελίδες : 1 2 [3] 4

athina00
17-05-11, 00:43
Κορίτσια ξέρει καμιά σας τον Τσάκο Ηλία απο Θεσσαλονίκη? Συνεργάζετε με την κλινική 'Αγιος Λουκάς.Γνωρίζει κάποια κάτι γι'αυτήν την κλινική?

babybou
25-05-11, 12:30
κοριτσια καλησπερα!διαβασα παρα πανω πως δεν επιτρεπουν τα δημοσια νοσοκομεια τον συζηγο την ωρα της γεννας.ο γιατρος μου ειναι στην γενικη κλινικη αλλα λογω κοστος σκεφτομαστε για το ιπποκρατειο η το παπαγεωργιου...οποιο εφυμερευει.το θεμα ειναι πως ημουν οκ ξεροντας πως θα ειναι μεσα και ο αντρας μου μιας που δεν θα εχω κανενα οικειο προσωπο απο το ιατρικο προσωπικο και τωρα διαβαζω πως απαγορευεται να ειναι και ο συζηγος παρεα!θα ηθελα να μου πει και καποια που γεννησε γενικη κλινικη ποσο της κοστισε.ευχαριστω!

redrose
30-05-11, 14:58
Καλησπερα,για τη γυναικολογο Βαιτση Βιολετα γνωριζει καμια??Ειναι συμβεβλημενη και με οαεε.

martavani
09-06-11, 15:55
Κορίτσια ξέρει καμιά σας τον Τσάκο Ηλία απο Θεσσαλονίκη? Συνεργάζετε με την κλινική 'Αγιος Λουκάς.Γνωρίζει κάποια κάτι γι'αυτήν την κλινική?
Το συγκεκριμένο γιτρό δεν τον ξέρω αλλα γέννησα στον Άγιο Λουκά και έμεινα πολύ ευχαριστημένη απο το προσωπικο, την εξυπηρέτηση και τις τιμές.

triantafillia
10-06-11, 23:21
ΣΕΡΓΕΤΖΗΣ ΘΩΜΑΣ ΤΣΙΜΙΣΚΗ 119

Γεια σου κούκλα. Θέλω να μου πεις την γνώμη σου για τον Σεργετζή. Έχω κλείσει ραντεβού μαζί του την τρίτη μετά από μια αποβολή που είχα τον Δεκέμβριο ώστε να με βοηθήσει να προχωρήσω ξανά. Σε ευχαριστώ!
Τριανταφυλλιά.:confused:

στοφαινα
21-06-11, 22:24
γεια σας κοριτσια! ειμαι πολυ καινουρια στο forum και θα ηθελα να ζητησω την βοηθεια σας..μολις εμαθα πως ειμαι εγγυος στο πρωτο μου παιδι και ο γυναικολογος μου ο οποιος δεν κανει μαιευτικη με συστησε σε καποιον ασλανιδη τασο στην ερμου 36. γνωριζει καμια κατι να μου πει? σας παρακλω αν γνωριζετε γιατι αγχωθηκα! ευχαριστω πολυ!

aristoulis
25-06-11, 20:30
κοριτσια καλησπερα!διαβασα παρα πανω πως δεν επιτρεπουν τα δημοσια νοσοκομεια τον συζηγο την ωρα της γεννας.ο γιατρος μου ειναι στην γενικη κλινικη αλλα λογω κοστος σκεφτομαστε για το ιπποκρατειο η το παπαγεωργιου...οποιο εφυμερευει.το θεμα ειναι πως ημουν οκ ξεροντας πως θα ειναι μεσα και ο αντρας μου μιας που δεν θα εχω κανενα οικειο προσωπο απο το ιατρικο προσωπικο και τωρα διαβαζω πως απαγορευεται να ειναι και ο συζηγος παρεα!θα ηθελα να μου πει και καποια που γεννησε γενικη κλινικη ποσο της κοστισε.ευχαριστω!
καλησπερα1 εγω ειχα γεννησει στην γενικη παιρνα απο εκει απο το ταμειο εχουν πακετα προσφορων λογο κρισης καμια σχεση με πριν απο 2 χρονια

Συντονιστής Ε
14-07-11, 01:20
Γειά σας,

παρακαλώ λάβετε υπόψη τον τίτλο του θέματος,
και προσπαθήστε να παραμείνετε εντός αυτής της θεματολογίας.

Είναι σημαντικό για τους μελλοντικούς αναγνώστες και για τον χρήστη που δημοσίευσε το αρχικό ερώτημα,
να ανοίγετε ένα νέο θέμα με στόχο την κάλυψη της νέας θεματολογίας που προέκυψε,
στην περίπτωση που μια συζήτηση αρχίζει να αποκλίνει απο θέμα στο οποίο αναφέρεται ο τίτλος.

Τα μηνυματα που δεν σχετίζονται με τον τίτλο του thread μεταφερθηκαν σε νεο Εξετάσεις και συμπληρώματα κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης? (http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=94989)

Magia_melissa
03-08-11, 14:27
Κορίτσια καλησπέρα, έχει καμιά σας γυναικολόγο την Δεληγιώργη?

grosso10
25-08-11, 12:17
Τελικα εχω και εγω να ανφέρω μόνο τα καλύτερα για τη Κα Βάτση ... Ημουν τυχερη πολυ που τελικα την επέλεξα ...13 ώρες τοκετου χωρις επισκληριδιο όλη την ώρα δίπλα μου ..Πολυ ψύχραιμη καποια στιγμη που οι παλμοι του μωρου πεφταν και οι μαιες στο Γεννεσις για δικους τους λόγουσ προετοιμαζαν το εδαφος για καισαρικη αυτη δεν πτοηθηκε και φυσικα γεννησα φυσιολογικα .Ανθρωπος με Α κεφαλαια ,Ιατρος με Ι κεφαλαίο ...Πολυ σημαντικό να νοιωθεις εμπιστοσυνη και να αφηνεσαι στον γιατρο σου..Πλέον δεν την αλλάζω με τιποτα ...Α και να σημειώσω οτι ουτε κουτάλες ουτε βεντούζες δεν χρησιμοποιησε !!!Απλά φοβέρη

fotinopsaro
25-08-11, 13:05
καλησπερα1 εγω ειχα γεννησει στην γενικη παιρνα απο εκει απο το ταμειο εχουν πακετα προσφορων λογο κρισης καμια σχεση με πριν απο 2 χρονια

γεννησα στην γενικη πριν 35 μερες.εχουν κανει προσφορες λογω κρισης αλλα οχι σημαντικη διαφορα σε σχεση με πριν.ζητα τιμοκαταλογο ειτε με mail ειτε να περασεις απο εκει για ξεναγηση.επισης ζητα δωματιο με οχι θεα μπροστα ειναι κριμα να πληρωσεις ενα σωρο λεφτα απλα για να βλεπεις θαλασσα...

SANDY1980
25-08-11, 13:50
γεια σας κοριτσια! ειμαι πολυ καινουρια στο forum και θα ηθελα να ζητησω την βοηθεια σας..μολις εμαθα πως ειμαι εγγυος στο πρωτο μου παιδι και ο γυναικολογος μου ο οποιος δεν κανει μαιευτικη με συστησε σε καποιον ασλανιδη τασο στην ερμου 36. γνωριζει καμια κατι να μου πει? σας παρακλω αν γνωριζετε γιατι αγχωθηκα! ευχαριστω πολυ!
Ειναι ο γιατρος μου εδω και 7 χρονια, ειναι πολυ καλος, εγω δε θα τον αλλαζα με τιποτα, ειναι καλος επιστημονας αλλα και ανθρωπος, να φανταστεις δεν αναλαμβανει να κανει εκτρωσεις παρολο που θα βγαζε χρημα ετσι....σ΄ολη την εγκυμοσυνη ημουν τρομερα αγχωμενη λογω του οτι διαβαζα στο ιντερνετ, τον επαιρνα τηλ. οτι ωρα και να ταν και αν ειχε γεννα μολις τελειωνε μ΄επαιρνε αμεσα, στις επισκεψεις δε σε ξεπεταει οπως εκανε ο παλιος που ειχα και οσο κοσμο και να χει σου αφιερωνει το χρονο που χρειαζεται!

zoivrana
29-08-11, 10:32
Μπάμπας Ευάγγελος στη Τσιμισκή 111 καμοια?
Νεος, καλός και προχωρημένος... τον γνωρίζει καμια? Ακούω σχόλια και εντυπώσεις!

Victwria
29-08-11, 10:54
Τελικα εχω και εγω να ανφέρω μόνο τα καλύτερα για τη Κα Βάτση ... Ημουν τυχερη πολυ που τελικα την επέλεξα ...13 ώρες τοκετου χωρις επισκληριδιο όλη την ώρα δίπλα μου ..Πολυ ψύχραιμη καποια στιγμη που οι παλμοι του μωρου πεφταν και οι μαιες στο Γεννεσις για δικους τους λόγουσ προετοιμαζαν το εδαφος για καισαρικη αυτη δεν πτοηθηκε και φυσικα γεννησα φυσιολογικα .Ανθρωπος με Α κεφαλαια ,Ιατρος με Ι κεφαλαίο ...Πολυ σημαντικό να νοιωθεις εμπιστοσυνη και να αφηνεσαι στον γιατρο σου..Πλέον δεν την αλλάζω με τιποτα ...Α και να σημειώσω οτι ουτε κουτάλες ουτε βεντούζες δεν χρησιμοποιησε !!!Απλά φοβέρη

Καλημέρα!Κι εμένα η κυρία Βάτση με παρακολουθεί!Είμαι στις 39w+2d και απευθύνθηκα σε εκείνη από την αρχή της εγκυμοσύνης μετά από παρότρυνση μιας φίλης. Όπως γράφεις κι εσύ, είναι Άνθρωπος και Ιατρός...αυτό που εκτίμησα πιο πολύ και που τελικά με κέρδισε είναι η αμεσότητά της και το γεγονός ότι συμμετέχει στη χαρά ή στη λύπη σου. Χρησιμοποιεί εκφράσεις του τύπου "το μωρό μας", "η καρδούλα μας" σαν να μιλάει για το δικό της μωρό κι επίσης σου αφιερώνει όσο χρόνο χρειάζεσαι για να απαντήσει σε όλες τις απορίες χωρίς να κοιτάζει το ρολόι της ή αν γίνεται χαμός από κόσμο στην αίθουσα αναμονής!

anthiberg
30-08-11, 15:38
καλημερα κοριτσια ειμαι καινουργια στο foroum!!!! εμενα ο γιατρος μου ειναι ο HOLGER WAGNER Θεσσαλονικη στο γενεσις...!!!! ξερει κανεις τιποτα??γιατι εγω τωρα θα αρχισω να προσπαθω για να γινω μανουλα...μεχρι τωρα πηγαινα απλα για εξεταση μονο... ειναι καλος????

anthiberg
30-08-11, 16:27
για τον wagner κανενα σχολιο????

ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ 26
01-09-11, 13:56
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ.....ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ...ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΣΚΟΠΕΥΩ...ΨΑΧΝΩ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ....ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΤΟΝ ΤΑΝΤΑΝΑΣΗ ΘΕΟΦΙΛΟ...ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ....ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ

sofia@
01-09-11, 18:52
Καλησπέρα!Θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζει κάποια τον κύριο Φλώρο και ποια η γνώμη σας....μου τον έχουν συστήσει αλλά το σκέφτομαι να πάω......

ginni
06-09-11, 16:18
Γειά σας!Μόλις έκανα εγγραφή στο φόρουμ, αν κ σας διαβάζω αρκετά τακτικά!
Μου συστήσαν την κ. Βραζιώτη Βιολέττα στην Πολίχνη, άκουσα πολύ καλά λόγια γι αυτήν. Οτι είναι πολύ καλη επιστήμονας κ άνθρωπος. Γνωρίζει κάποια να μου πει κάτι παραπάνω? Έχω σκοπό να πάω στα μέσα του μήνα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

annat29
08-09-11, 10:13
για τον ΜΠΡΑΤΑΝΗ στον ευοσμο γνωριζει καποια κατι?
ή για την ΤΟΓΚΑΡΙΔΟΥ στη μητροπολεως?

lovaki
10-09-11, 00:02
Κορίτσια καλησπέρα, οποιαδήποτε πληροφορία για τον γιατρό Θεόδωρο Ξενίδη στη Σταυρούπολη?

ΠΕΖΗ
10-09-11, 01:13
Κομβιο ειδαν και σε μενα στο β επιπεδου και μου ειπε ο γιατρος Αθανασιαδης οτι ειναι αξιολογισιμο μετα τα 35 χρονια και αυτο εξαρταται και απο την αυχενικη διαφανεια. Δεν ειναι λογος ανησυχιας και εξαφανιζεται αυτα ηταν τα ακριβη λογια του γιατρου.

katkar1
12-09-11, 12:07
Γεια σας κορίτσια!

Συγνώμη που θα βγω λίγο εκτός θέματος...ενδιαφέρομαι για μαστολόγο στη Θεσσαλονίκη. Έχω δύο ιναδενώματα¨Το ένα 9 χιλ περίπου το άλλο 1,5 εκ. Το μεγαλύτερο προβλημάτισε κάπως τον ακτινολόγο: μου είπε ότι από τη λίστα με τα 10 χαρακτηριστικά καλοήθειας είχε τα 8 αλλά έλειπαν δύο: 1. δεν έχει υπερηχογραφική κάψα (ελάσσον κρίτηριο) 2. είναι κάθετο προς το δέρμα (μεσαίας σημασίας). Μου έκανε λοιπόν FNA (κυταρολογική εξέταση με υλικό που το παίρνουν με λεπτή βελόνη καθοδηγούμενη από υπέρηχο), η οποία βγήκε αρνητική για κακοήθεια και για ατυπίες. Επίσης η κλινική του εξέταση είναι άριστη (έτσι μου είπαν, γιατί είναι πολύ κινητό), το σχήμα του σαφές, ομαλό, ομοιογενές κτλ. Επειδή το έχω ήδη ένα χρόνο και μισό και δεν έχει μεγαλώσει σημαντικά, ο ακτινολόγος μου πρότεινε να το παρακολουθώ μία φορά το χρόνο. Ο χειρουργός μαστού μου είπε να μην ανησυχώ, να το δούμε σε τρεις μήνες προληπτικά και κάποια στιγμή να το ξεφορτωθώ. Εγώ ανησύχησα πολύ (ειδικά μέχρι να βγούν και τα αποτελέσματα της κυταρολογικής) αλλά ανησυχώ ακόμη και τωρα. Είχε κάποια από εσας παρόμοια εμπειρία? Θα με βοηθούσατε πάρα πολύ αν τη μοιραζόσασταν μαζί μου.

Επίσης, πείτε μου αν γνωρίζετε τους γιατρούς¨ο ακτινολόγος ήταν ο Γεώργιοςο Κυρόπουλος στην Αλεξάνδρεια και ο μαστολόγος ο Ιωάννης Νατσιόπουλος. Και οι δύο μου έκαναν καλή εντύπωση. Τους έχετε καθόλου ακουστά? Επίσης άκουσα για κάποιον Αντωνίτση? Ποιόν προτείετε εσείς? Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα...σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

jenoa
28-09-11, 21:41
Γνωριζετε καποια Σαρρη Σοφια στη Θεσσαλονικη? Το ιατρειο βρισκεται στην Τσιμισκη (απεναντι απο το Replay).

bitchoni
28-09-11, 22:50
Καλησπερα,για τη γυναικολογο Βαιτση Βιολετα γνωριζει καμια??Ειναι συμβεβλημενη και με οαεε.

Καλημέρα!Κι εμένα η κυρία Βάτση με παρακολουθεί!Είμαι στις 39w+2d και απευθύνθηκα σε εκείνη από την αρχή της εγκυμοσύνης μετά από παρότρυνση μιας φίλης. Όπως γράφεις κι εσύ, είναι Άνθρωπος και Ιατρός...αυτό που εκτίμησα πιο πολύ και που τελικά με κέρδισε είναι η αμεσότητά της και το γεγονός ότι συμμετέχει στη χαρά ή στη λύπη σου. Χρησιμοποιεί εκφράσεις του τύπου "το μωρό μας", "η καρδούλα μας" σαν να μιλάει για το δικό της μωρό κι επίσης σου αφιερώνει όσο χρόνο χρειάζεσαι για να απαντήσει σε όλες τις απορίες χωρίς να κοιτάζει το ρολόι της ή αν γίνεται χαμός από κόσμο στην αίθουσα αναμονής!

Και γω έχω να πω μόνο τα καλύτερα για τη Βιολέτα. Οικογενειακή γιατρός, η οποία κυριολεκτικά έσωσε τη μητέρα μου. Αν και πολλές φορές φαίνεται να είναι απότομη ή σκληρή, είναι άψογη στη δουλειά της και κυρίως είναι άνθρωπος. Πηγαινοερχόμουν με αεροπλάνο κάθε μήνα Θεσσαλονίκη ώστε να με παρακολουθεί αποκλειστικά και όπως αποδείχτηκε αποζημιώθηκα με το παραπάνω μιας και το μωράκι μας γεννήθηκε περιπετειωδώς!

eve_s
11-11-11, 16:28
Καλησπέρα και από εμένα!Είμαι καινούρια και ζητώ την κατανόηση αν κάνω κάποιο λάθος.
Κορίτσια συγχαρητήρια!!!
Είναι πολύ καλό να μοιραζόμαστε τις εμπειρίες που είχε η καθεμιά μας και να βοηθάμε...
Έκανα υπέρηχο και ο γιατρός μου βρήκε κάτι (πολύποδα ή ινομύωμα-δεν μπορούσε να πει) και θα χρειαστεί να κάνω υστεροσκόπηση και αφαίρεση και κατόπιν θα το στείλουμε για βιοψία. Δεν έχω κάνει ακόμη παιδί και επειδή φοβήθηκα αποφάσισα να πάω στη Θεσσαλονίκη.
Μου είπαν για την κα.Ταβανιώτου και για τη κα.Σαρδέλη, αλλά δε ξέρω τι να κάνω.
Έχετε να μου προτείνεται κάποιον καλό επιστήμονα-ειδικευμένο σε αυτο?
Θέλω να την κάνω άμεσα την εξέταση-επέμβαση...
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων....

patty1980
12-11-11, 11:36
Παπαχατζοπουλος;-)

nelli-k
12-11-11, 12:22
Καλησπέρα και από εμένα!Είμαι καινούρια και ζητώ την κατανόηση αν κάνω κάποιο λάθος.
Κορίτσια συγχαρητήρια!!!
Είναι πολύ καλό να μοιραζόμαστε τις εμπειρίες που είχε η καθεμιά μας και να βοηθάμε...
Έκανα υπέρηχο και ο γιατρός μου βρήκε κάτι (πολύποδα ή ινομύωμα-δεν μπορούσε να πει) και θα χρειαστεί να κάνω υστεροσκόπηση και αφαίρεση και κατόπιν θα το στείλουμε για βιοψία. Δεν έχω κάνει ακόμη παιδί και επειδή φοβήθηκα αποφάσισα να πάω στη Θεσσαλονίκη.
καλησπερα. τις συγκεκριμενες δεν τις γνωριζω. εμενα ο γιατρος μου ειναι ο μανωλης ο διβανιδης. εχουμε κανει 2 χειρουργεια, ενα λαπαροσκοπικα πολυ δυσκολο και ενα το καλοκαιρι υστεροσκοπικα και λαπαροσκοπικα ταυτοχρονα. ειναι πολυ καλος και σαν γιατρος και σαν ανθρωπος πανω απ' ολα. συνεργαζεται και με ταμεια. αν θελεις περισσοτερες λεπτομερειες πες μου. να πανε ολα καλα σου ευχομαι.

zounzoun
14-11-11, 12:13
Κορίτσια συγχαρητήρια!!!
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.... καλημερα και με το καλο οτι κανεις..... ο γιατρος μου λεγεται Γουλης Δημητρης ειναι πολυ καλος γιατρος και ανθρωπος και ασχολειται αποκλειστικα με λαπαροσκοπηση και υστεροσκοπηση. Σου τον συστηνω ανεπιφυλακτα.... εαν ενδιαφερεσαι στειλε πμ για να σου δωσω τα στοιχεια του. Καλη επιτυχια

mvlan
14-11-11, 14:01
Καλημερα και απο μενα,

ειμαι στην 9η εβδομαδα και πριν 3 μερες εμαθα οτι ειναι διδυμα! εχω φρικαρει και θελω να παω και σε ακομα ενα γιατρο! Για καποιο λογο φοβαμαι....
Συγκεκριμενα σκεφτομαι να παω σε γυναικα αυτη τη φορα...
Ποια θα προτεινατε?

zoitsa!
14-11-11, 14:40
Καλησπερα! Αναγνωστου Ευτυχια λεγεται η δικια μου, ειναι Αλεξανδρου Σβωλου 30! ειναι παρα πολυ καλη! Εαν θελεις μπορεις να μου στειλεις μηνυμα να σε δωσω τηλεφωνο!
την εμπιστευομαι! Ειναι ανθρωπος!!
παει και η θεια μου και οι ξαδερφες μου και πολυς κοσμος που γνωριζω!
Γενναει Γενικη και Διαβαλκανικο!
Τωρα τιμη για τη Γενικη που ρωτησε μια κοπελα πιο πανω.Εγω εκανα καισαρικη και με πηρε 1200ε η γιατρος, 1220 ηκλινικη και 200ε η αναισθησιολογος!
Εχω ακουσει στο γενεσις ή διαβαλκανικο να ειναι υψηλοτερες οι τιμες!
αα! Και εγω τον υπερηχο το μεγαλο τον εκανα στην Αγιας Σοφιας, δεν θυμαμαι πως λεγεται!:p

peper
14-11-11, 14:45
[QUOTE=zoitsa!;2210863]Καλησπερα! Αναγνωστου Ευτυχια λεγεται η δικια μου, ειναι Αλεξανδρου Σβωλου 30!

Και η δική μου!;)

yorkshire
14-11-11, 23:05
Κορίτσια συγχαρητήρια!!!

καλημερα και με το καλο οτι κανεις..... ο γιατρος μου λεγεται Γουλης Δημητρης ειναι πολυ καλος γιατρος και ανθρωπος και ασχολειται αποκλειστικα με λαπαροσκοπηση και υστεροσκοπηση. Σου τον συστηνω ανεπιφυλακτα.... εαν ενδιαφερεσαι στειλε πμ για να σου δωσω τα στοιχεια του. Καλη επιτυχια

Καλησπερα, εγω εκανα το καλοκαιρι διαγνωστικη-επεμβατικη υστεροσκοπηση στον κ.Γουλη και ειναι πραγματικα αψογος πανω απο ολα σαν επιστημονας αλλα και ως ανθρωπος. Δεν καταλαβα τιποτα και καταφερε να με κρατησει ηρεμη και να ξεπερασω τον φοβο μου για την επεμβαση..δεν εχω λογια για αυτον το ανθρωπο, αν θελεις πληροφοριες εδω ειμαι και εγω!

zoitsa!
14-11-11, 23:14
[QUOTE=peper;2210875][QUOTE=zoitsa!;2210863]Καλησπερα! Αναγνωστου Ευτυχια λεγεται η δικια μου, ειναι Αλεξανδρου Σβωλου 30!

Και η δική μου!;)[/QUOTΕ
Δεν ειναι φοβερη? Μ'αρεσει πολυ σαν ανθρωπος!

siaki_kathrin
20-11-11, 00:27
κι εγω τον μανωλη διβανιδη εχω ειναι απο τους καλυτερους γιατρους εκανα μια γεννα και 2 χειρουργεια μαζι του και πραγματικα ειναι φοβερος. απλα γεννας με σιγουρια!!!! τον προτεινω ανεπυφυλακτα!!!!

bea
10-12-11, 11:31
γεια σας!!!εγω και στις 2 γεννες μου ειχα την κ βατση και εχω να πω τα καλυτεροτερα!!!στην δευτερη μαλιστα ειχα κ μονηρη ομφαλικη αρτηρια και ηταν η μοναδικη που με καθησυχαζε σε αντιθεση με την β επιπεδου που μου ειχε συστησει 100000 εξετασεις!!!εκεινη μου λεγε οτι εφοσον δεν εχουμε αλλα ευρηματα να μην κανω τπτ (ειμαι πολυ αγχωδης!!)και τελικα πηγαν ολα τελεια οπωσ και μου ελεγε!!ο μπεμπης μου γεννηθηκε 3620 με προκληση στις 38εβ γιατι εγω φοβομουν την γυρανση του πλακουντα!δλδ αν δεν ειχα μια αρτηρια θα πηγαινε 5 κιλα :D σημειωτεον οτι την ωρα του τοκετου μεταμορφωνεται!ουτε επισκληριδιο δεν μου κανε γιατι το μωρο κατεβαινε με οπισθια ινιακη προβολη και πηγαινε προς την σπονδυλικη μου στηλη!θα την σκοτωνα εκεινη την ωρα αλλα τελικα αν ηταν αλλη στην θεση της θα το ειχα φαει το μαχαιρι για να ξεμπερδεψει!!!ειναι πολυ ηρεμη να το πω ψυχραιμη να το πω...δεν ξερω πωσ θα ημουν με αλλο γιατρο της εχω απολυτη εμπιστοσυνη και την ευχαριστω για ολα!!!

marios08
10-12-11, 13:07
Σορτσης ανδρεας....μητροπολεως 105 !!!αυτος ο ανθρωπος ειναι καταπληκτικος!!!!ειναι ανθρωπος!!!!!με το χρημα δεν εχει την ιδια σχεση που εχουν οι αλλοι γιατροι....ασε που μου απανταει σε ολεσ τισ αποριεσ μου..ειμαι πολυ ευχαριστημενη!!!

να συμφωνήσω πολλαπλασιάζοντας επί 10!!
δύσκολα συναντάς γιατρό που πάνω από όλα είναι Ανθρωπος!

violin
11-12-11, 16:19
Ο wAgner ειναι πολυ καλος.γεννησαμε πριν 10 μερες το δευτερο μωρακι μας σε αυτον.
Δυστυχως στο πρωτο παιδι μας ειχαμε ενΑν σαμιχ σουεζ.ολο αστεια και καλαμπουρια αλλα απο σοβαροτητα μηδεν.και σα να μην εφταναν ολα (αρνητικος στον θηλασμο,χαλια καισαρικη),οταν ειδε την γυναικα μου με την ρομπα να κανει μια βολτιτσα στο γενεσις 2 μερες μετα τον τοκετο,την εκρΑξε λεγοντας οτι τον προσβαλε που αλλαξε γυναικολογο!!!!!!!!ημαρτον,λεχωνα γυναικα,ουτε ρωτησε τι κανει αυτη και το παιδακι ,αρχισε να την μαλλωνει!!!!!!!!

ευλαμπια3
17-12-11, 23:09
καλησπερα, ειμαι καινουρια στην παρεα σας, προσπαθουμε 1,5 χρονο περιπου για μωρακι, προσφατα αλλαξα γυναικολογο, ο νεος μου γιατρος λεγεται Δελλης Δημητρης στην Θεσσαλονικη, αν γνωριζει καποια κοπελα , θα ηθελα μια γνωμη για τον συγκεκριμενο γιατρο, γιατι απ'οσο εψαξα δεν μπορεσα να βρω κατι.

afroad
21-01-12, 22:04
Καλησπέρα! Θα ήθελα σας παρακαλώ όποια απο εσάς ξέρει να με ενημερώσει. Είμαι έγκυος και μόλις το έμαθα αποφάσισα να αλλάξω την γιατρό που με παρακολουθούσε καθώς δεν ήμουν ευχαριστημένη και δεν μπορούσα να το ρισκάρω στη συγκεκριμένη φάση. Έχω επισκεφτεί δύο φορές τον κύριο Αργυρίου Θεόδωρο. Τον γνώριζει κάποια απο εσάς;Έχει γεννήσει κάποια με αυτόν τον γιατρό? Σας παρακαλώ ότι γνωρίζετε θα με βοηθούσε πολύ! Εύχομαι ό,τι καλύτερο σε όλες!

silvia twins
22-01-12, 00:11
Aνήκω και γω στο club του Γρηγόρη Γκριμπίζη!
Εχω περάσει απο πάρα πολλούς γυναικολόγους (τους καλύτερους) θεσσαλονίκη και Αθήνα λόγω υπογονιμότητας και μπορώ να πω με σιγουρια οτι είναι ένας απο τους ασφαλεστερους γιατρούς, και το γράφω έτσι γιατί στο τέλος αυτό που μετράει όταν έρχεται η δυσκολη στιγμή είναι η ασφάλεια που θα νιώσουμε. Όσον αφορά τον πολύ κόσμο είναι αλήθεια αλλά μπροστά στην ασφάλεια σου δεν είναι τίποτα.Προαναφέρθηκαν πολλά ονόματα κάκιστων γιατρών ως πολύ καλών, αυτά προέρχονται απο περιπτώσεις πολύ εύκολες που σίγουρα δεν υπήρχαν προβλήματα ο γιατρός ο καλός όμως εκεί φαίνεται και ο Γκριμπίζης το έχει αποδείξει. Μου κάνει βέβαια εντύπωση ότι δεν διάβασα ούτε μια φορά το όνομα του Πάντου έναν εξίσου εξαιρετικό γυναικολόγο!

annat29
24-01-12, 08:27
κοριτσια γνωριζετε γιατρο που ειναι συμβεβλημενος με τον ΕΟΠΥ και να ειναι και στο Παπαγεωργιου?

bea
25-01-12, 19:25
[QUOTE=annat29;2282598]κοριτσια γνωριζετε γιατρο που ειναι συμβεβλημενος με τον ΕΟΠΥ και να ειναι και στο Παπαγεωργιου?[/απ οτι ξερω ο γκριμπιζης που αναφερει πιο πανω μια κοπελα ειναι στο παπαγεωργιου αλλα δεν ξερω αν ειναι σθμβεβλημενος με το ταμειο σου.

bea
25-01-12, 19:30
Καλησπέρα! Θα ήθελα σας παρακαλώ όποια απο εσάς ξέρει να με ενημερώσει. Είμαι έγκυος και μόλις το έμαθα αποφάσισα να αλλάξω την γιατρό που με παρακολουθούσε καθώς δεν ήμουν ευχαριστημένη και δεν μπορούσα να το ρισκάρω στη συγκεκριμένη φάση. Έχω επισκεφτεί δύο φορές τον κύριο Αργυρίου Θεόδωρο. Τον γνώριζει κάποια απο εσάς;Έχει γεννήσει κάποια με αυτόν τον γιατρό? Σας παρακαλώ ότι γνωρίζετε θα με βοηθούσε πολύ! Εύχομαι ό,τι καλύτερο σε όλες!
ο αντρας μου γεννηθηκε με γιατρο τον αργυριου....τον πατερα ;) μετα εκεινοσ βγηκε στην συνταξη κ η πεθερα μου συνεχιζει να εχει τον υιο!αν λεμε τον ιδιο (ειναι αυτος που πηγαινει αγιο λουκα) και μια φιλη που τον εχει ειναι πολυ ευχαριστημενη και απο τις γεννες της φιλης μου ξερω οτι εχει κ δικη του μαια!αυτα!!!σου ευχομαι μια πολυ καλη εγκυμοσυνη!

afroad
25-01-12, 22:50
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Γνωρίζω κοπέλες που τον έχουν γιατρό αλλά όχι για εγκυμοσύνες γι'αυτό κ ήθελα οποιεσδήποτε λεπτομέρειες προκειμένου να μην αγχώνομαι! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!

Elem
26-01-12, 10:21
Κορίτσια συγχαρητήρια!!!

Σαρδέλη Χρύσα ανεπιφύλακτα! Νέα, ενημερωμένη, επίκουρος στο ΑΠΘ, και...δε σε βλέπει ως "ΕΥΡΩ"

ESTHER
01-02-12, 15:51
κοριτσια!! μεθαυριο εχω ραντεβου με τον Διβανιδη Μανωλη. απλη γυναικολογικη εξεταση, δεν ειμαι εγκυος... ποια τον ξερει??? με ενδιαφερει να μαθω αν μπορω να ειμαι ανετη και χαλαρη-πρωτη φορα παω σε αντρα γιατρο...

nelli-k
02-02-12, 09:00
κοριτσια!! μεθαυριο εχω ραντεβου με τον Διβανιδη Μανωλη. απλη γυναικολογικη εξεταση, δεν ειμαι εγκυος... ποια τον ξερει??? με ενδιαφερει να μαθω αν μπορω να ειμαι ανετη και χαλαρη-πρωτη φορα παω σε αντρα γιατρο...

καλημερα! ειναι ο γιατρος μου τα τελευταια 2 χρονια (και εχουν παει και 3 φιλες μου),ειναι πολυ φιλικος, θα σε κανει να αισθανθεις ανετα. ειναι πολυ καλος και γιατρος αλλα και ανθρωπος.

ESTHER
02-02-12, 21:44
καλημερα! ειναι ο γιατρος μου τα τελευταια 2 χρονια (και εχουν παει και 3 φιλες μου),ειναι πολυ φιλικος, θα σε κανει να αισθανθεις ανετα. ειναι πολυ καλος και γιατρος αλλα και ανθρωπος.

ευχαριστω πολυ ;)
μακαρι να μεινω ευχαριστημενη σαν και σενα ;) φιλακια

ntinaki82
03-02-12, 13:44
Καλησπέρα κορίτσια
Ψάχνω γυναικολόγο και μου έχουν συστήσει την κα.Κότσυφα και τον κ.Ματσίγγο. Υπάρχει κάποια από δω που να πηγαίνει σε αυτούς και να μου πει μια γνώμη?

demi
03-02-12, 14:02
τωρα να ρωτησω κατι?αν καποια κοπελα για καποιο λογο μεινει δυσαρεστημενη απο τον γιατρο που προτεινει μετα θα ενημερωσει και τις υπολοιπες?
διοτι διαβασα τουλαχιστον 2 ονοματα εδω μεσα που θα προτιμουσα να καταπιω προκες παρα να παω ξανα στους χασαπηδες...βεβαι πολυ δυσκολη η περιπτωση μου αλλα ο ενας μου εκανε ηλεκτροσοκ στην μητρα στην κυριολεξια ομως και μπουκαρε ο συζυγος (τοτε γκομενος)και με πηγε στο νοσοκομειο με αιμοραγια..απο το νοσοκομειο οι γυναικολογοι (συναδερφοι )τον αποκαλεσαν χασαπη και μου ελεγαν να του κανω καταγγελια.
ΑΠΛΑ επει,ενω να ειστε πολυ σιγουρες για αυτους που συστηνεται...

rena_myst
03-02-12, 14:09
Εγω παντως για την συγκεκριμενη κυρια στην Θεσσαλονικη που εξαιτιας της εχασα το παιδακι μου στην πρωτη μου εγκυμοσυνη....παλιοτερα εδωσα στοιχεια για να προειδοποιησω.Θυμαμαι μαλιστα πως ειχαν απαντησει πολλες ακομα δυσαρεστημενες κοπελες.....

Giotako
03-02-12, 14:09
θα συμφωνησω κ γω με την demi,(χωρις να την ξερω την κοπελα βεβαια)εγω ξερω τον ενα γυναικολογο απ τους 2 κ εχω ακουσει κ δει τα χειροτερα,τωρα οι γνωμες διαφερουν βεβαια γιατι μπορει καποια κοπελα να εμεινε ευχαριστημενη,αλλα γνωμη δικη μου παντα μακρυα απ αυτους

little_prince
03-02-12, 14:59
Κορίτσια, είναι ίσως καλό να αναφερόμαστε ονομαστικά για να μη δημιουργούμε σύγχυση για τους γιατρούς. :)

Palladin
03-02-12, 15:41
Κορίτσια, πιστεύω ότι καλό θα ήταν να αναφέρετε την γνώμη σας για τους γιατρούς, ακόμα και αρνητική. Αν δεν θέλετε, μην πείτε όλο το ιστορικό. Πείτε απλά "εγώ από τον τάδε έφυγα δυσαρεστημένη". Δεν είναι κακό

soon to be mama
03-02-12, 16:04
Εγω ειμαι στην 25η εβδομαδα και εχω τον Ρομπερτ Ναιντετσκι στον ευοσμο.Ειμαι ικανοποιημενη μεχρι στιγμης μου τον συστησε μια φιλη μου που την ξεγεννησε αυτος πριν 1μιση χρονο και μου ειπε τα καλυτερα.Ξερει καμμια σας τιποτα?

jst
03-02-12, 23:05
Κι εγώ έχω γνώμη για πολλούς που αναφέρονται εδωμέσα αλλά θα έκραζα δημοσίως μόνο αν μου είχε κάνει κάτι χοντρό πχ αποβολή από υπαιτιότητα του, πρόκληση μεγάλου πόνου ή κ αιμοραγίας από λάθος χειρισμό του κλπ. Κι αυτό γιατί οι γνώμες είναι πάντα υποκειμενικές κ το τι ζητά η καθεμιά είναι σχετικό. Κ επίσης αποκλείεται να πήγαινα σε πολυδιαφημιζόμενο μέσω του φόρουμ γιατί μπορεί το εγκώμιο να το έχει πλέξει το team από ανηψουλές του...

olina1106
06-02-12, 09:03
Γειά σας κορίτσια έγω έχω να πω μόνο τα καλύτερα για τον γιατρό μου. ΤΑΣΟΣ ΚΟΤΑΝΙΔΗΣ Γέννησα 3 παιδάκια τα δύο είχαν και περιτύλιξει αλλά του είχα τόση εμπιστοσύνη. Είναι φοβερός άνθρωπος πάνω απ'όλα και εξαιρετικός γιατρός. :p:p:p:p

mirtoula4
06-02-12, 09:27
Καλησπέρα κορίτσια
Ψάχνω γυναικολόγο και μου έχουν συστήσει την κα.Κότσυφα
Είμαι πολύ πολύ δυσαρεστημένη απ την εν λόγω...

pink cat
07-02-12, 11:27
καλημέρα!
γνωρίζει κάποια γιατρό στη θεσσαλονίκη που να ειδικεύεται στον ιό hpv?

psixi
07-02-12, 12:09
Παπαχατζοπουλος;-)
Ναι,τι να σου πω...Οταν μου εβγαλε τη γαζα,επειδη ελειπε ο δικος μου ο γιατρος μου λεει "εγω δεν ειμαι ο Αντρεας να σε χαιδευω,ειμαι στρατιωτικος" και την τραβαει μια που πηδηξα μεχρι το ταβανι,μου εβγαλε μαζι και δερμα και μας ακουσε ολο το γεννεσις...Σαν γιατρος δεν ξερω αλλα σαν ανθρωπος πολυ με σεβαστηκε:evil:...Εμενα με βοηθησε να αποκτησω τα διδυμα ο Ανδρεας ο Σορτσης.Διπλα μου και στην εξωσωματικη και οταν νοσηλευτηκα και στα εξοδα και στο ικα ειναι και με ξελασπωσε με τα φαρμακα και τις αδειες που χρειαστηκα...Τι ναπω ,μεχρι διακοσια ευρω απο την αμοιβη του εβγαλε και μου τα εδωσε οταν γεννησα και μου ειπε "για τα μωρα!"...να σημειωσω οτι δεν χρεωσε διπλο τοκετο στα διδυμα οπως κανουν αλλοι και δεν μου επαιρνε πανω απο μια επισκεψη(40ευρω) τομηνα αν και εγω λογω εξωσωματικης,διαβητη και διδυμιας πηγαινα στην αρχη ανα βδομαδα και μετα δυο φορες το μηνα

psixi
07-02-12, 12:14
Σορτσης ανδρεας....μητροπολεως 105 !!!αυτος ο ανθρωπος ειναι καταπληκτικος!!!!ειναι ανθρωπος!!!!!με το χρημα δεν εχει την ιδια σχεση που εχουν οι αλλοι γιατροι....ασε που μου απανταει σε ολεσ τισ αποριεσ μου..ειμαι πολυ ευχαριστημενη!!!
...και απορουσα που δεν βρηκα αλλη...

psixi
07-02-12, 12:24
Γειά σας κορίτσια είμαι καινούργια και θα ήθελα να πώ ότι έχω γυναικολόγο ττον Σόρτση Ανδρέα ,Μητροπόλεως 105.Εχει μετεκπαιδευτει στο Λονδίνο.Τι να πώ γιαυτόν τον άνθρωπο έκανα δύο παιδιά το 2007 και 2009 μου πήρα τα ίδια λεφτά με φ.τοκετόωόπως και στην νύφη μου που γέννησε το 2006 με κτ.Και μια γνωστή πήγε που είχε πρόβλημα με ζάχαρο και ινσουλίνες και έχει και μωράκι.Δεν έπερνε πάντα χρήματα στην επίσκεψη,και τα χρήματα που πήρε στην γέννα ήταν πολύ λιγότερα από αυτά που ακούω από άλλους.Είναι άνθρωπος και καθόλου φιλοχρήματος.Μόλις τον έπερνα τηλ καταλάβενε ποια είμαι και με έλεγε με το όνομά μου χωρίς να του πω ποια είμαι,όποτε πήγενα και πάω στο ιατρείο του πάντα έχει κόσμο.Με έπερνε ο ίδιος τηλ να μου πεί τα αποτελέσματα των εξετάσεων(ποιος γιατρός το κάνει αυτό).Ηταν δύπλα μου σε ότι ήθελα,αισθάνομαι ότι μου τον έστειλε ο Θεός δεν θα τον άλλαζα με τίποτα.Χαμογελαστός με τα αστεία του σε κάνει να νιώθεις άνετα.Είναι και στο ικα αμπελοκήπων οπότε τις εξετάσεις τις έκανα εκεί.Κάθε μήνα γενικές και ούρων εξετάσεις είναι πολύ προσεκτικός με αυτά τα πράγματα.Στο πρώτο μου παιδί με περίμενε από τις 12 το βράδυ και γέννησα 11,30 το πρωί φυσιολογικά και στο δεύτερο από τις 12.30μμ και γ΄εννησα στις 5,30πμ φυσιολογικά.Αυτόσ με έραψε(γιατί ακούω και τέρατα) δεν με παράτησε μετά την γέννα.Έγραψα πολλά αλλά άξηζε τον κόπο.;)
Ετσι,ακριβως,μονο που τωρα ειναι διευθυντης στο ικα ευοσμου...

piccolo
07-02-12, 14:46
ΤΥΜΠΑΝΙΔΗ κ εγω!!! Απιστευτος γιατρος κ ανθρωπος!!! Γεννησα πριν απο λιγο καιρο κ ημουν σε 4κλινο. Ημουν η μοναδικη που την επισκεπτοταν ο γιατρος καθε μερα

stella261011
07-02-12, 15:44
τωρα να ρωτησω κατι?αν καποια κοπελα για καποιο λογο μεινει δυσαρεστημενη απο τον γιατρο που προτεινει μετα θα ενημερωσει και τις υπολοιπες?
διοτι διαβασα τουλαχιστον 2 ονοματα εδω μεσα που θα προτιμουσα να καταπιω προκες παρα να παω ξανα στους χασαπηδες...βεβαι πολυ δυσκολη η περιπτωση μου αλλα ο ενας μου εκανε ηλεκτροσοκ στην μητρα στην κυριολεξια ομως και μπουκαρε ο συζυγος (τοτε γκομενος)και με πηγε στο νοσοκομειο με αιμοραγια..απο το νοσοκομειο οι γυναικολογοι (συναδερφοι )τον αποκαλεσαν χασαπη και μου ελεγαν να του κανω καταγγελια.
ΑΠΛΑ επει,ενω να ειστε πολυ σιγουρες για αυτους που συστηνεται...

ποιος χασαπης ηταν αυτος???αν θελεις μου λες!

stella261011
07-02-12, 15:46
Γειά σας κορίτσια έγω έχω να πω μόνο τα καλύτερα για τον γιατρό μου. ΤΑΣΟΣ ΚΟΤΑΝΙΔΗΣ Γέννησα 3 παιδάκια τα δύο είχαν και περιτύλιξει αλλά του είχα τόση εμπιστοσύνη. Είναι φοβερός άνθρωπος πάνω απ'όλα και εξαιρετικός γιατρός. :p:p:p:p

ειμαι δυστυχως δυσαρεστημενη.

lucky-sylvester
08-02-12, 13:04
ποιος χασαπης ηταν αυτος???αν θελεις μου λες!

Θα ήθελα κι εγώ να μάθω. Ανατρίχιασα με την περιγραφή.

anchelita
10-02-12, 11:39
Ξέρει καμια το Λουφόπουλο?Ειναι Διαβαλκανικό και Ιπποκράτειο.Επίσης θα ηθελα γνώμες για Ζεπειριδη και Τσιβελεκίδου.Ψαχνω γιατρό όπως καταλάβατε και εχω καταμπερδευτεί:roll:

demi
10-02-12, 11:43
επειτα απο μεγαλη αναζητηση λογο σοβαρου προβληματος επελεξα τον ζεπειριδη.ΓΙΑ ΜΕΝΑ ειναι εξαιρετικος ως επιστημονας.Απο εκει και περα εσυ πρεπει να επιλεξεις και να σου αρεσει ο γιατρος σου..

kikileuteris
10-02-12, 11:46
επειτα απο μεγαλη αναζητηση λογο σοβαρου προβληματος επελεξα τον ζεπειριδη.ΓΙΑ ΜΕΝΑ ειναι εξαιρετικος ως επιστημονας.Απο εκει και περα εσυ πρεπει να επιλεξεις και να σου αρεσει ο γιατρος σου..

Συμφωνώ απόλυτα για το Ζεπειρίδη.

Πριν το Ζεπειρίδη είχα τη Τζιβελεκίδου. Ωραίος άνθρωπος, αλλά όταν ήθελα κάτι μιλούσα με γραμματέα και θα με έπαιρνε τηλ η Ελένη και δε με έπαιρνε ποτέ. Ενώ ο Ζεπειρίδης ήταν απίκο!

anchelita
10-02-12, 12:27
Σας ευχαριστώ κορίτσια για τις άμεσες απαντήσεις

takis79
10-02-12, 14:20
Γεια σας!εχω βιβλιαριο του δημοσιου και ψαχνω εναν καλο γιατρο συμβεβλημένο με ΕΟΠΠΥ!
μπορειτε να μου προτεινετε καποιον για να μπορω να καλυπτω καποια απο τα εξοδα των επισκεψεων μου αλλα και απο καποιες εξετασεις μου;;
γυναικολογος μου τωρα ειναι η κυρια μπλουχου και μου προτειναν και τον χρηστο καρυδα αλλα κανενας απο τους τους 2 δεν ειναι με ΕΟΠΠΥ!(καμια γνωμη γιαυτους;; )

μαρια.

Phyllis
10-02-12, 15:01
Γεια σας!εχω βιβλιαριο του δημοσιου και ψαχνω εναν καλο γιατρο συμβεβλημένο με ΕΟΠΠΥ!
μπορειτε να μου προτεινετε καποιον για να μπορω να καλυπτω καποια απο τα εξοδα των επισκεψεων μου αλλα και απο καποιες εξετασεις μου;;
γυναικολογος μου τωρα ειναι η κυρια μπλουχου και μου προτειναν και τον χρηστο καρυδα αλλα κανενας απο τους τους 2 δεν ειναι με ΕΟΠΠΥ!(καμια γνωμη γιαυτους;; )

μαρια.
οπως εχω ξαναπει γιατρος μου ειναι ο Μπυροσ στη σταυρουπολη και ειναι στον εοπυ

anchelita
12-02-12, 10:01

Συμφωνώ απόλυτα για το Ζεπειρίδη.

Πριν το Ζεπειρίδη είχα τη Τζιβελεκίδου. Ωραίος άνθρωπος, αλλά όταν ήθελα κάτι μιλούσα με γραμματέα και θα με έπαιρνε τηλ η Ελένη και δε με έπαιρνε ποτέ. Ενώ ο Ζεπειρίδης ήταν απίκο!

Κορίτσια, πόσες μέρες πριν πρέπει να πάρω τηλ για να κλείσω ραντεβού στον Ζεπειριδη? Και που ξεγεννάει, χειρουργεί κτλ.?Θα χρειαστεί να κάνω μια υστεροσκόπηση για αφαίρεση πολύποδα σύντομα και ήθελα να ξέρω με ποιες κλινικές συνεργάζεται. Τα στοιχεία του τα βρήκα από το ίντερνετ. Είναι στην Αγ. Σοφιας 34. Σωστά?

zoitsa!
12-02-12, 10:16
Εγω εχω την Ευτυχια Αναγνωστου! Πολυ καλη σαν γιατρος και ανθρωπος.Οτι ωρα και να την παρεις θα σε απαντησει και οτι βλακεια με ερχοταν στο νου, την επαιρνα και απαντουσε σε ολα! Ειναι στο κεντρο, Σβωλου 30.
Ειναι υπερ του φυσιολογικου τοκετου, εγω γεννησα βεβαια με καισαρικη γιατι ο μικρος ηταν τυλιγμενος με λωρο και δεν τον αφηνε να κατεβει!Το παλεψε ομως για 14 ωρες

kikileuteris
12-02-12, 11:53
Κορίτσια, πόσες μέρες πριν πρέπει να πάρω τηλ για να κλείσω ραντεβού στον Ζεπειριδη? Και που ξεγεννάει, χειρουργεί κτλ.?Θα χρειαστεί να κάνω μια υστεροσκόπηση για αφαίρεση πολύποδα σύντομα και ήθελα να ξέρω με ποιες κλινικές συνεργάζεται. Τα στοιχεία του τα βρήκα από το ίντερνετ. Είναι στην Αγ. Σοφιας 34. Σωστά?

Ανάλογα την περίπτωση φαντάζομαι κλείνει ραντεβού.

Εκεί είναι, αγίας σοφίας.

Εγώ γέννησα το πρώτο παιδάκι μου στη γενική και το 2ο στο παπαγεωργίου μαζί του.

ferminadasa
13-02-12, 16:06
Ετσι,ακριβως,μονο που τωρα ειναι διευθυντης στο ικα ευοσμου...

Και εγώ κορίτσια το Σόρτση έχω γιατρό εδώ και χρόνια! Τώρα βέβαια είναι η πρώτη εγκυμοσύνη και γεννάω με το καλό τον Ιούλιο! Δεν τον αλλάζω. Αν και ήμουν δυσαρεστημένη μόνο και μόνο για έναν λόγο: Έχει τόσο κόσμο κάθε φορά, που πας στις 5 και φεύγεις στις 11!!!Αν το σκεφτείς βέβαια πιο λογικά έχει απίστευτη πείρα ο άνθρωπος. Για τα άλλα, όπως τα είπατε, δεν τον ενδιαφερουν τα χρήματα και είναι πάνω απ' όλα άνθρωπος!!

ferminadasa
13-02-12, 16:09

μαρια.

Ο Ανδρέας ο Σόρτσης δέχεται βιβλιάριο του Δημοσίου. Είμαι και εγώ του δημοσίου και αυτός είναι ο γιατρός μου! Το ιατρείο του είναι Μητροπόλεως 105. Είμαι πολύ ευχαριστημένη! Τους τελευταίους μήνες όμως, πολλοί γιατροί απεργούν από το Δημόσιο (γιατί δεν τους πληρώνει!!) και δεν δέχονται βιβλιάριο. Ρώτα πρώτα.

takis79
13-02-12, 16:19
ευχαριστω πολυ!

psixi
13-02-12, 17:32
Και εγώ κορίτσια το Σόρτση έχω γιατρό εδώ και χρόνια! Τώρα βέβαια είναι η πρώτη εγκυμοσύνη και γεννάω με το καλό τον Ιούλιο! Δεν τον αλλάζω. Αν και ήμουν δυσαρεστημένη μόνο και μόνο για έναν λόγο: Έχει τόσο κόσμο κάθε φορά, που πας στις 5 και φεύγεις στις 11!!!Αν το σκεφτείς βέβαια πιο λογικά έχει απίστευτη πείρα ο άνθρωπος. Για τα άλλα, όπως τα είπατε, δεν τον ενδιαφερουν τα χρήματα και είναι πάνω απ' όλα άνθρωπος!!
E,αν δεν ειχε κοσμο θα ανησυχουσα!!!Παντως τοσο μεγαλη καθυστερηση δεν ειχα ποτε,ισως γιατι εκλεινα παντα απο τα πρωτα ραντεβου του.Δοκιμασε το,κλεισε ραντεβου στο ξεκινημα και θα γλιτωσεις την οποια αναμονη...Αλλα δεν παιζεται ο χριστιανος,να ειναι καλα που μας εδωσε τα αγγελουδακια μας να μας τρεχουνε....

annat29
14-02-12, 09:51
κοριτσια και εγω τον Σορτση εχω.
πραγματικα ο ανθρωπος ειναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΣ!!!
δν σε κοιταει σαν πορτοφολι κατι που ειναι πολυ σημαντικο στις μερες μας και ειναι παντα εκει.
το μονο αρνητικο ειναι αυτο με τον πολλη κοσμο , αλλα και απο την αλλη αν δν ειχε τοσο κοσμο κατι δν θα πηγαινε καλα.
εψαξα πολυ για γιατρο και ευτυχως κατεληξα σε καποιον πολυ πολυ καλο!!!

ΡΑΦΑ
15-02-12, 11:08
Κορίτσια εγώ έχω τον Αλμάλογλου στον Εύοσμο.Είναι καλός σαν γιατρός.Εχω δοκιμάσει αρκετούς και έχω να πώ ότι από τα μεγάλα ονόματα δεν μου άρεσε κανείς. Θέλω έναν γιατρό να είναι καταρτισμένος επιστημονικά και καλός σαν άνθρωπος. Ο συγκεκριμένος είναι συμβεβλημένος και με τι ΙΚΑ

anchelita
17-02-12, 10:37
Ανάλογα την περίπτωση φαντάζομαι κλείνει ραντεβού.

Εκεί είναι, αγίας σοφίας.

Εγώ γέννησα το πρώτο παιδάκι μου στη γενική και το 2ο στο παπαγεωργίου μαζί του.

Μπορείς σε παρακαλώ να μου στειλεις το τηλ του ιατρείου του.Βρηκα το εξής τηλ στο ιντερνετ 2310232777 αλλά έχω εδώ και 3 πρωινά που παίρνω για να κλέισω τηλ και δεν απαντάει κανείς.Σε ευχαριστώ

liza_
17-02-12, 17:37
geia sas! ego exo ton nikolao anesidi. kalamaria kai einai gennesis kai agio louka. einai neos, prositos polu, apantaei panta sto til genika se kanei na niotheis polu aneta.

vertigo
17-02-12, 17:42
:p Κι εγώ τον Ανεσίδη έχω. Είναι απλά super. Να προσθέσω ότι δε χρειάζεται να περιμενεις και σου κανονίζει αμέσως επίσκεψη. Τον έχω πάρει άπειρα τηλέφωνα και απάντησε σε όλες τις χαζές απορίες μου χωρίς να δυσανασχετεί. Πολύ κατανόηση και υπομονη ο άνθρωπος. Είμαι υπερευχαριστημένη!

maraki...
21-02-12, 14:10
Κορίτσια γνωρίζει καμία τον Δέλκο Δημήτρη???

annat29
22-02-12, 09:13
ο δελκος ειναι π.κ.γιατρος πηγαινα παλιοτερα σ'αυτον αλλα τον αλλαξα γιατι δν ηταν μεσω ΕΟΠΠΥ.Αν και ειναι στη λιστα δυστυχως δν γραφει εξετασεις.βεβαια ειναι γιατρος του Ιπποκρατειου οποτε και παλι συμφερει.
θα μεινεις ευχαριστημενη ειναι επικοινωνιακος και οτι ωρα και να τον παρεις τηλεφωνο απανταει.
ελπιζω να σε βοηθησα!

nyfoyla
01-03-12, 12:41
Γνωρίζετε γιατρό που να έχει σωστές γνώσεις πάνω στο σύνδρομο πολυκυστικών και στην αντιμετώπισή του?

ΝΙΚΟΣΧΡΙΣΤΙΝΑ
01-03-12, 12:51
εμεις οσο ημασταν θεσσαλονικη που σπουδαζαμε (και γεννησαμε κιολας εκει) ειχαμε την Γαιτάνη Μαρία. Κάπου στην Όλγας ήταν αν θυμαμαι καλα. γεννησαμε διαβαλκανικο αφου εκει δουλευε. ηταν λιγο ακριβη αλλα ολα οκ στην γεννα ηταν πολυ καλη.

ροζαμαρια
21-03-12, 21:00
καλησπερα! βρηκα προσφατα το site και με ενδιεφερε πολυ! εδω και 3 χρονια περιπου εχω κολποτραχηλιτιδα ειμαι νεα κοπελα (21) και παλευω με φαρμακευτικες αγωγες αλλα δε βλεπω καμια βελτιωση. μενω στη θεσσαλονικη και εχω αλλαξει διαφορους γιατρους και μαλλον θα χρειαστει να κανω καυτηριασμο (κρυποηξια). η αληθεια ειναι οτι ανησυχω. εχει καμια προηγουμενη εμπειρια και κανενα καλο γιατρο να μου προτεινει? μου ειπαν για τον τσοκα. τον ξερει καμια? ειναι καλος ?

litsa79
21-03-12, 22:43
καλησπερα κοπελια και περαστικα σου
γιατι να κανεις κρυοπηξια ?σου το προτεινε ο γιατρος σου?δεν εχω κανει ποτε αλλα εχω ακουσει πως ποναει και θελει αρκετο χρονο επουλωσης
αν ειναι απαραιτητο να κανεις γιατι δεν προτειμας το λειζερ που ειναι πιο συνχρονο κ δεν ποναει καθολου...
τωρα για τον γιατρο που ρωτας δεν τον γνωριζω αν θελεις μπορω να σου συστησω αυτον που πηγαινω εγω και ειναι αστερι!αν θελεις πεσμου να σου δωσω στοιχεια

marilmar
01-04-12, 12:54
κορίτσια είμαι νέα στο φόρουμ! μήπως έχει γεννήσει κάποια στη Θεσ/κη στην Αθηνά Κασιμίδου????

marilmar
01-04-12, 12:55
Κορίτσια έχει γεννήσει κάποια στην Θεσ/κη στην Αθηνά Κασιμίδου????

ροζαμαρια
03-04-12, 00:54
γεια σου λιτσα! η γιατρος που εχω τωρα μου ειχε πει παλιοτερα οτι αυτη η μεθοδος δεν ειναι και οτι καλυτερο και γι'αυτο δε συνισταται ειδικα στις νεες κοπελες. και μου ειπε οτι θα προσπαθησουμε με φαρμακευτικη αγωγη ομως ο καιρος περναει και δε μπορω να το εχω για παντα. θα πρεπει καπως να θεραπευτει. αλλοι γιατροι λενε οτι η κολποτραχηλιτιδα ειναι πολυ συνηθισμενη στις νεες κοπελες και περναει μονη της καποια στιγμη. δεν ξερω ποιον να πιστεψω τελικα. ναι θα με ενδιεφερε να μου δωσεις τα στοιχεια του γιατρου σου! σ'ευχαριστω πολυ

rena_myst
03-04-12, 08:42
Γνωρίζετε γιατρό που να έχει σωστές γνώσεις πάνω στο σύνδρομο πολυκυστικών και στην αντιμετώπισή του?

Ο Ηλιας ο Κατσικης. Αν μπεις στην σελιδα του θα δεις και πολλα αρθρα και μελετες που εχει κανει για το θεμα. http://www.drkatsikis.gr/
Τον συστηνω ανεπιφυλακτα.

maria3000
03-04-12, 18:15
ΨΑΧΝΩ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΣΥΖΗΤΙΣΗΜΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ....ΕΧΩ ΤΟΝ ΤΣΑΠΙΚΙΔΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΜΕΝΗ....

annat29
03-04-12, 22:01
ΨΑΧΝΩ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΣΥΖΗΤΙΣΗΜΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ....ΕΧΩ ΤΟΝ ΤΣΑΠΙΚΙΔΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΜΕΝΗ....

Σορτσης ή Δελκος
και οι δυο ειναι εξαιρετικοι πανω απ'ολα ανθρωποι κ μετα γιατροι.

maria3000
03-04-12, 22:40
Ο ΣΟΡΤΣΗΣ ΠΟΣΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΠΙΣΚΕΨΗ?ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ?ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ?ΚΑΙ Ο ΔΕΛΚΟΣ ΠΟΣΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΕΥΓΝΩΜΩΝ......................

annat29
04-04-12, 09:32
Ο ΣΟΡΤΣΗΣ ΠΟΣΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΠΙΣΚΕΨΗ?ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ?ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ?ΚΑΙ Ο ΔΕΛΚΟΣ ΠΟΣΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΕΥΓΝΩΜΩΝ......................

ο δελκος ειναι στο ιπποκρατειο παιρνει επισκεψη 50 ευρω
ο σορτσης ειναι μονο σε κλινικη αλλα κ στο ικα ευοσμου παιρνει επισκεψη 40 ευρω.
κ οι 2 ειναι εξαιρετικοι οποιον κ να επιλεξεις θα μεινεις ευχαριστημενη

maria3000
05-04-12, 09:29
ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ Ο ΑΝΕΣΙΔΗΣ?

xa_kiki
16-04-12, 16:34
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.
τον Δελκο τον ειχα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη και δεν εμεινα ευχαριστημενη.
Τωρα ειμαι παλι εγκυος και παω στον Χαραλαμπίδη Ιωαννη τον γνωριζει καμια απο σας?

Iwanna
22-04-12, 17:19
Καλησπέρα!
Είμαι έγκυος στο δεύτερο και έχω αλλάξει γιατρό για κάποιους λόγους που δεν σχετίζονται τόσο με τον τοκετό, όσο με κάποια γυναικολογικά προβλήματα που είχα. Τώρα πηγαίνω στο Απόστολο Μαμόπουλο και είμαι γενικά ευχαριστημένη -όσο μπορεί να είμαι, από 3 φορές που τον έχω δει!- αλλά ψάχνομαι πολύ για όσο το δυνατόν φυσικότερο τοκετό (όχι τομή, όχι ορό ωκυτοκίνης κλπ) και δεν έχω συζητήσει ακόμη μαζί του για αυτά τα θέματα.

1.Είχε καμιά τέτοιες επιθυμίες στον τοκετό και αν ναι, εισακούστηκαν από τον Μαμόπουλο;

2.Είχε καμιά εμπειρία τοκετού με τον Παπανικολάου Νίκο να μου πει εντυπώσεις και πληροφορίες; Στο facebook που τον παρακολουθώ καλά τα λέει και φαίνεται πως υποστηρίζει το φυσικό τοκετό αλλά θα ήθελα να μάθω κι από κάποια μαμά πώς είναι σαν γιατρός.

3. Έχετε κάποιον άλλο να προτείνετε που αποδεδειγμένα στηρίζει το φυσικό τοκετό; Με την πρώην γιατρό μου τα είχαμε συζητήσει όλα και φαινόταν πολύ δεκτική, αλλά στη γέννα σχεδόν τπτ δεν έγινε όπως θα το ήθελα χωρίς να υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος ιατρικός λόγος, απλώς φάνηκε πως ακολούθησε την πεπατημένη...

Σας ευχαριστώ πολύ!

xazomama2010
24-04-12, 20:30
Ψάχνω κι εγω γυναικολογο. Για λογους αιμοραγιας ο γιατρος που ειχα εξω και ημουν ευχαριστημενη πολυ με εστειλε στο Ιπποκρατειο μετα απο 1 μηνα βγήκα αλλα επειδη καταλαβα οτι θα ξαναμπαινα (το ενστικτο...) με το που βγήκα πήγα στον κ. Τανταναση και του ειπα οτι θελω να με αναλαβει γιατι εχω δυσκολη εγκυμοσινη και μπορει να ξαναμπω στο νοσοκομειο. Ετσι κι εγινε μετα απο ενα μηνα εξω ξαναμπηκα για αλλους 3 με συσπασεις αυτη τη φορα. Πολυ καλος γιατρος σχολαστικοτατος με τις εξαιτασεις (ουρων, αιματος κολπικων) ερχοταν καθε μερα και με εβλεπε και στην καισαρικη τελειος παντα ηθελε να ενημερωνει και τον αντρα μου για την πορεια μου γι αυτο ερχοταν μια φορα τη βδομαδα και στο επισκεπτηριο και αφου γεννησα ερχοταν και με εβλεπε σχεδον καθε μερα. Το θεμα ειναι οτι αυτο που με εκανε να μην συνεχισω μαζι του ηταν οτι ετυχε δυο με τρεις φορες να μου "πεταξει το μπαλακι" στο θεμα της ποριας της εγκυμοσινης. Δεν ξερω πως αλλιως να το πω.
Πιστευω οτι ενας γιατρος πρεπει να λεει πιο ξεκαθαρα την αποψη του εννοειτε οτι τον τελευταιο λογο τον εχει η μανα.Ετυχε να με ρωτησει αν θελω μετα απο καποιο σοβαρο πλεον προβλημα που ετυχε και κινδυνευε η υγεια μου αν θα παρουμε το παιδι ή οχι προωρα ενω ημουν στην 36 βδομαδα. Την αποφαση την πηρα εγω και ειπα το ναι. Εχω την εντυπωση οτι με τα αποτελεσματα των εξετασεων και την εβδομαδα που ημουν δεν θα επρεπε να το συζηταμε καν. Ξαναλεω παντως οτι σαν γιατρος ηταν πολυ καλος και σωστοε με ολους τους υπερηχους που επρεπε να κανει.Ειναι γλυκος ανθρωπος, ευγενικος και ετυχε πολλες φορες μετα το ιατρειο του το βραδυ να περασει να με δει για να δει αν ειμαι καλα.

Τελος θελω να συμπληρώσω οτι δεν ειμαι ευχαριστιμενη απο τον κυριο Παπαχατζαπουλο αλλα ειναι πολυ καλος επιστημονας αλλα λιγο περιεργος σαν ανθρωπος ισως επειδη ειναι και στρατιωτικος, απο τον κυριο Γαβοτση που επισκευθηκα αλλα στην δικη μου ωρα επισκεψης μιλουσε συνεχεια στο κιν. για ασχετα θεματα και δεν μου εδωσε τιποτα για το προβλημα που ειχα (κολπιτιδα) και το προβλημα συνεχιστηκε. Επισης δεν ειμαι ευχαριστημενη και απο τον κυριο Γιαννουλη ειναι πολυ μεγαλος σε ηλικια και εχει πολυ παλιες ιδεες.
Θελω να παω στον κ. Μαμοπουλο τον θυμαμαι και απο το νοσοκομειο αλλα ακουω καλα λογια και για τον Σορτση. Θελω τη αποψη σας. Δεν ειμαι περιεργη τον προιγουμενο γιατρο τον ειχα χρονια αλλα τωρα για προσωπικους λογους κανει δυο φορες τηνε βδομαδα ιατρειο και μαλιστα πρωι και εγω δουλευω και δεν μπορω να παω.

nyfoyla
25-04-12, 10:00
Για τον Τσάκο Ηλία έχετε εντυπώσεις?Πήγα πέρυσι στα πλαίσια τσεκ απ αλλά μου άφησε ουδέτερη εντύπωση

fapa
25-04-12, 10:49
Για τον Τσάκο Ηλία έχετε εντυπώσεις?Πήγα πέρυσι στα πλαίσια τσεκ απ αλλά μου άφησε ουδέτερη εντύπωση

Και εγώ όταν πήγα στο ιατρείο του δεν ενθουσιάστηκα. Θεωρώ ότι λειτουργεί περισσότερο εμπορικά

nikidel
25-04-12, 23:34
Ψάχνω κι εγω γυναικολογο. Για λογους αιμοραγιας ο γιατρος που ειχα εξω και ημουν ευχαριστημενη πολυ με εστειλε στο Ιπποκρατειο μετα απο 1 μηνα βγήκα αλλα επειδη καταλαβα οτι θα ξαναμπαινα (το ενστικτο...) με το που βγήκα πήγα στον κ. Τανταναση και του ειπα οτι θελω να με αναλαβει γιατι εχω δυσκολη εγκυμοσινη και μπορει να ξαναμπω στο νοσοκομειο. Ετσι κι εγινε μετα απο ενα μηνα εξω ξαναμπηκα για αλλους 3 με συσπασεις αυτη τη φορα. Πολυ καλος γιατρος σχολαστικοτατος με τις εξαιτασεις (ουρων, αιματος κολπικων) ερχοταν καθε μερα και με εβλεπε και στην καισαρικη τελειος παντα ηθελε να ενημερωνει και τον αντρα μου για την πορεια μου γι αυτο ερχοταν μια φορα τη βδομαδα και στο επισκεπτηριο και αφου γεννησα ερχοταν και με εβλεπε σχεδον καθε μερα. Το θεμα ειναι οτι αυτο που με εκανε να μην συνεχισω μαζι του ηταν οτι ετυχε δυο με τρεις φορες να μου "πεταξει το μπαλακι" στο θεμα της ποριας της εγκυμοσινης. Δεν ξερω πως αλλιως να το πω.
Πιστευω οτι ενας γιατρος πρεπει να λεει πιο ξεκαθαρα την αποψη του εννοειτε οτι τον τελευταιο λογο τον εχει η μανα.Ετυχε να με ρωτησει αν θελω μετα απο καποιο σοβαρο πλεον προβλημα που ετυχε και κινδυνευε η υγεια μου αν θα παρουμε το παιδι ή οχι προωρα ενω ημουν στην 36 βδομαδα. Την αποφαση την πηρα εγω και ειπα το ναι. Εχω την εντυπωση οτι με τα αποτελεσματα των εξετασεων και την εβδομαδα που ημουν δεν θα επρεπε να το συζηταμε καν. Ξαναλεω παντως οτι σαν γιατρος ηταν πολυ καλος και σωστοε με ολους τους υπερηχους που επρεπε να κανει.Ειναι γλυκος ανθρωπος, ευγενικος και ετυχε πολλες φορες μετα το ιατρειο του το βραδυ να περασει να με δει για να δει αν ειμαι καλα.

Τελος θελω να συμπληρώσω οτι δεν ειμαι ευχαριστιμενη απο τον κυριο Παπαχατζαπουλο αλλα ειναι πολυ καλος επιστημονας αλλα λιγο περιεργος σαν ανθρωπος ισως επειδη ειναι και στρατιωτικος, απο τον κυριο Γαβοτση που επισκευθηκα αλλα στην δικη μου ωρα επισκεψης μιλουσε συνεχεια στο κιν. για ασχετα θεματα και δεν μου εδωσε τιποτα για το προβλημα που ειχα (κολπιτιδα) και το προβλημα συνεχιστηκε. Επισης δεν ειμαι ευχαριστημενη και απο τον κυριο Γιαννουλη ειναι πολυ μεγαλος σε ηλικια και εχει πολυ παλιες ιδεες.
Θελω να παω στον κ. Μαμοπουλο τον θυμαμαι και απο το νοσοκομειο αλλα ακουω καλα λογια και για τον Σορτση. Θελω τη αποψη σας. Δεν ειμαι περιεργη τον προιγουμενο γιατρο τον ειχα χρονια αλλα τωρα για προσωπικους λογους κανει δυο φορες τηνε βδομαδα ιατρειο και μαλιστα πρωι και εγω δουλευω και δεν μπορω να παω.

Nα σου ζήσει το παιδακι σου και να το καμαρώσεις όπως ονειρευεσαι!
Λοιπόν εγώ γέννησα με τον Παπαχατζόπουλο και έμεινα πολύ ευχαριστημένη γιατί ό,τι μπορουσε να στραβώσει σε μια εγκυμοσύνη,στράβωσε και τελικα όλα πηγαν καλά χάρη σ'αυτον. Βέβαια και άλλες κοπέλες μου έχουν πει ότι τον βρίσκουν απρόσιτο αλλά αυτό ειναι υποκειμενικό. Η ξαδέρφη μου γέννησε 2 φορές με τον Σόρτση που συνεργάζεται με τον Παπαχατζόπυλο και ειναι λέει τέλειος και οικονομικός. για τουσ άλλους που ρωτάς δεν ξέρω.
Εύχομαι να βρεις τον καλύτερο που να σου ταιριάζει,φιλια

nyfoyla
25-04-12, 23:38
Κανέναν άλλο που να μπορεί να δώσει συμβουλές και καθοδήγηση για υποβοηθούμενη εγκυμοσύνη γνωρίζετε?

fraoulitsa74
26-04-12, 11:04
Ο δικός μου γιατρός είναι ο κ. Παντελής και με βοήθησε να συλλάβω. Ταλαιπωρούμαι χρόνια από πολυκυστικές ωοθήκες . Έμεινα πολύ ευχαριστημένος από αυτόν. Είχα επισκεφθεί και εγώ στο παρελθόν τον κ. Τσάκο που προαναφέρατε, δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη

nyfoyla
26-04-12, 11:45
Ο δικός μου γιατρός είναι ο κ. Παντελής και με βοήθησε να συλλάβω. Ταλαιπωρούμαι χρόνια από πολυκυστικές ωοθήκες . Έμεινα πολύ ευχαριστημένος από αυτόν. Είχα επισκεφθεί και εγώ στο παρελθόν τον κ. Τσάκο που προαναφέρατε, δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη

Ευχαριστημένος?????Εσύ?

jenna
26-04-12, 12:52
Γεια σας, πρόσφατα ανακάλυψα οτι έχω ενδομητρίωση και είμαι σε φάση αναζήτησης γυναικολόγου - χειρουργού.
Πληροφορηθηκα οτι χρειάζεται λαπαροσκοπική αντιμετώπιση αλλά αυτό είναι κάτι που δεν το κάνουν όλοι οι γυναικολόγοι, δεν έχουν την ειδίκευση και τις γνώσεις πάνω στην ενδοσκοπική χειρουργική.

Έχω καταλήξει σε κάποια ονόματα και θα ήθελα τη βοήθειά σας για την τελική επιλογή μου:

Ζεπειρίδης Λ. - άκουσα πολύ καλά λόγια, και απ'οτι διαβάζω εδω, επίσης πολλές ικανοποιημένες κυρίες.

Μπόντης Ι. - πολύ καλός επίσης δεν βρήκα κάτι αρνητικό.

Πράπας. - διχασμένες οι απόψεις μου, κάνει λαπαροσκοπήσεις?

Σας ευχαριστώ πολύ, αν έχετε να προτείνετε κάποιον άλλον, παρακαλώ χωρίς δισταγμό να το κάνετε.

jst
26-04-12, 13:29

Είναι καλός γιατρός ο Παντελής, νέος και πολύ καλό παιδί. Εγώ γέννα δεν έκανα ακόμη εκεί αλλά μου έλυσε ΡΙΖΙΚΑ ένα γυναικολογικό με το οποίο τυραννιόμουν καιρό και οι 4 προηγούμενοι πετούσαν αετό (Λιόλιο, Χριστοπούλου, Τοπουζίδης, Σόρτσης -ο Σόρτσης και δε με έκανε καλά και με πανικόβαλε, ο Τοπουζίδης είναι καλός αλλά εμένα δε με βοήθησε ουσιαστικά αν και είδα μικρή βελτίωση-). Με κάθε σεβασμό στη γνώμη των άλλων και δεδομένης της υποκειμενικότητας των αντιλήψεων συστήνω μεγάλη προσοχή κι αν κάτι σας χαλάει 2η, 3η....103η γνώμη.

nyfoyla
26-04-12, 22:10
Το θέμα είναι ότι ο καθένας λέει τα δικά του, πρέπει να έχουμε έναν μόνιμο γιατρό. Εχω γυρίσει πάνω από 6 γιατρούς και θέλω έναν μόνιμο πια

jst
26-04-12, 23:15
Το θέμα είναι ότι ο καθένας λέει τα δικά του, πρέπει να έχουμε έναν μόνιμο γιατρό. Εχω γυρίσει πάνω από 6 γιατρούς και θέλω έναν μόνιμο πια

Δε διαφωνούμε σε κάτι. Εγώ δεν πήγαινα ταυτόχρονα κ στους 5. Κάτι γινόταν κάθε φορά, τους φιλούσα σταυρωτά κ δε με ξαναβλέπανε. Δεν πίστευα οτι έχω κάτι που δε γιατρεύεται κ να που δικαιώθηκα! Μόνιμος γίνεται κάποιος όταν αποδείξει οτι μπορεί να βοηθήσει ουσιαστικά, αλλιώς τρώει μούντζα κ πάμε για άλλον. Δεν υπάρχει μονιμότητα, το συμφέρον μας κοιτάμε σε τέτοια θέματα κ την υγεία μας. Σιγά μη δεθώ κ συναισθηματικά...
Σε καταλαβαίνω πάντως πολύ φίλη μου, την ανάγκη σου να καταλήξεις κάπου, να σε εμπνεύσει κάποιος. Αφού έλεγα στις κολλητές "έχω ανοίξει τα πόδια στο μισό ιατρικό σύλλογο, έλεος...". ΄Σου εύχομαι να βρεις τον καλύτερο γιατί είναι θέμα χημείας τελικά.

jst
26-04-12, 23:26

Γκριμπίζη δοκίμασες; Ξέρω υπεύθυνα οτι είναι καλός απλά έχει πολλή πελατεία κ αναμονή. Φίλες έμειναν σε αυτόν μετά από χρόνια προσπαθειών

στεκια3
27-04-12, 11:04
καλημερα κοριτσια..μετα την πρωτη γεννα με καισαρικη ειπα να αλλαξω γιατρο απο τωρα..εχω ακουσει για τον αλμαλογλου κ χατζηαστεριου στον ευοσμο..ξερει καμμια αν καποιος ειναι καλος κ αν μπορει να αναλαβει φυσιολογικο μετα απο καισαρικη?

xazomama2010
27-04-12, 11:44
Nα σου ζήσει το παιδακι σου και να το καμαρώσεις όπως ονειρευεσαι!
Λοιπόν εγώ γέννησα με τον Παπαχατζόπουλο και έμεινα πολύ ευχαριστημένη γιατί ό,τι μπορουσε να στραβώσει σε μια εγκυμοσύνη,στράβωσε και τελικα όλα πηγαν καλά χάρη σ'αυτον. Βέβαια και άλλες κοπέλες μου έχουν πει ότι τον βρίσκουν απρόσιτο αλλά αυτό ειναι υποκειμενικό. Η ξαδέρφη μου γέννησε 2 φορές με τον Σόρτση που συνεργάζεται με τον Παπαχατζόπυλο και ειναι λέει τέλειος και οικονομικός. για τουσ άλλους που ρωτάς δεν ξέρω.
Εύχομαι να βρεις τον καλύτερο που να σου ταιριάζει,φιλια

Σ' ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση. Μου φαινεται θα τον επισκευθω συντομα οσο για τον Παπαχατζοπουλο ειναι πολυ καλος σαν γιατρος δεν αντιλεγω αλλα δεν μπορω ετσι.

xazomama2010
27-04-12, 11:49
Γεια σας, πρόσφατα ανακάλυψα οτι έχω ενδομητρίωση και είμαι σε φάση αναζήτησης γυναικολόγου - χειρουργού.
Πληροφορηθηκα οτι χρειάζεται λαπαροσκοπική αντιμετώπιση αλλά αυτό είναι κάτι που δεν το κάνουν όλοι οι γυναικολόγοι, δεν έχουν την ειδίκευση και τις γνώσεις πάνω στην ενδοσκοπική χειρουργική.

Έχω καταλήξει σε κάποια ονόματα και θα ήθελα τη βοήθειά σας για την τελική επιλογή μου:

Ζεπειρίδης Λ. - άκουσα πολύ καλά λόγια, και απ'οτι διαβάζω εδω, επίσης πολλές ικανοποιημένες κυρίες.

Πράπας. - διχασμένες οι απόψεις μου, κάνει λαπαροσκοπήσεις?

Σας ευχαριστώ πολύ, αν έχετε να προτείνετε κάποιον άλλον, παρακαλώ χωρίς δισταγμό να το κάνετε.
Για τον Ζεπειριδη δεν ξερω, για τον Μποντη ξερω και ειναι καλος και για τον Πραπα ξερω θα σου ελεγα να ψαξεις λιγο ακομα πριν πας. Ολα αυτα πυ ξερω δεν ειναι δικες μου εμπειριες αλλα πολυ δικων μου ατομων οποτε δεν μπορω να τις αναφερω απ οτι ξερω.

xazomama2010
27-04-12, 11:52
Με κάθε σεβασμό στη γνώμη των άλλων και δεδομένης της υποκειμενικότητας των αντιλήψεων συστήνω μεγάλη προσοχή κι αν κάτι σας χαλάει 2η, 3η....103η γνώμη.

Θα συμφωνησω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ

lena12
27-04-12, 13:13

Καλησπερα. Ο κ.Τσακος ειναι ο δικος μου γιατρος. Ειμαι ευχαριστημενη δεδομενου οτι μπορω παντα να βρω καποιον να επικοινωνησω -εκεινον ή και βοηθο γιατρο / μαια - για οτιδηποτε χρειαστω (ειμαι πλεον 8 μηνων εγκυος). Να σημειωσω οτι δεν ειχα καποιο γυναικολογικο προβλημα οταν ομως εμαθα οτι ειμαι εγκυος θελησα να αλλαξω τον γιατρο που ειχα επι χρονια μονο για το ετησιο τσεκ απ καθως τυχαινε να τον ψαχνω μερες ολοκληρες και να μην μπορω να τον βρω!(δεν ειχε γραμματεα). Ετσι μου συστησε τον κ.Τσακο ενας φιλος που ειναι ιατρικος επισκεπτης και ξερει ολους τους γυναικολογους τις Θεσαλονικης. Γνωριζω οτι ειναι σουπερ σε οτι αφορα τις εξωσωματικες. Ελπιζω να σας βοηθησα με την γνωμη μου :grin:.

nyfoyla
27-04-12, 13:21
Εχει κανεις το τηλέφωνο του Μαμοπουλου?

physcomum
27-04-12, 14:09
Κανέναν άλλο που να μπορεί να δώσει συμβουλές και καθοδήγηση για υποβοηθούμενη εγκυμοσύνη γνωρίζετε?

Ιωακειμίδου Χρίστίνα.Χωρίς πολλά λόγια

physcomum
27-04-12, 14:11
Εχει κανεις το τηλέφωνο του Μαμοπουλου?

εχω πάει και σε αυτόν...

nyfoyla
27-04-12, 14:19
Βγήκαν σήμερα οι ορμονικές μου και είναι χάλια. Πρέπει να βρω γιατρό σύντομα

Phyllis
27-04-12, 15:11
Βγήκαν σήμερα οι ορμονικές μου και είναι χάλια. Πρέπει να βρω γιατρό σύντομα
εγω πηγαινω στον Μπυρο στη σταυρουπολη και εχω να πω τα καλυτερα!!!

Iwanna
27-04-12, 17:06
To τηλέφωνο του Μαμόπουλου: 2310 275601. Το ιατρείο είναι Τσιμισκή 133.
Καλή επιτυχία σε όλες!

nelli-k
28-04-12, 14:09
Ιωακειμίδου Χρίστίνα.Χωρίς πολλά λόγια

Θα συμφωνησω μαζι σου για τη Χριστινα. Εμενα με παρακολουθουσε για την εξωσωματικη στο embryolab. Ειναι φοβερη, καμια σχεση με αλλες γυναικες που εχω δει. Και μια φιλη μου εκτος απο την εξωσωματικη την παρακολουθουσε και στην εγκυμοσυνη της και ειναι πολυ ευχαριστημενη.

lucky-sylvester
28-04-12, 14:28
Καλησπέρα!
1.Είχε καμιά τέτοιες επιθυμίες στον τοκετό και αν ναι, εισακούστηκαν από τον Μαμόπουλο;

2.Είχε καμιά εμπειρία τοκετού με τον Παπανικολάου Νίκο να μου πει εντυπώσεις και πληροφορίες; Στο facebook που τον παρακολουθώ καλά τα λέει και φαίνεται πως υποστηρίζει το φυσικό τοκετό αλλά θα ήθελα να μάθω κι από κάποια μαμά πώς είναι σαν γιατρός.

3. Έχετε κάποιον άλλο να προτείνετε που αποδεδειγμένα στηρίζει το φυσικό τοκετό; Με την πρώην γιατρό μου τα είχαμε συζητήσει όλα και φαινόταν πολύ δεκτική, αλλά στη γέννα σχεδόν τπτ δεν έγινε όπως θα το ήθελα χωρίς να υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος ιατρικός λόγος, απλώς φάνηκε πως ακολούθησε την πεπατημένη...

Σας ευχαριστώ πολύ!

Κατ'αρχάς με το καλό! 1. Δεν έχω εμπειρία σε τοκετό με τον Μαμόπουλο, αλλά σε άλλο θέμα ακούστηκε ότι είναι του φυσικού. Αναλαμβάνει υπεύθυνα φυσιολογικό μετά από καισαρική, δεν θεωρεί απαραίτητα ξύρισμα-κλίσμα και δέχεται πλάνο τοκετού. Επίσης, το birthchoices μου τον πρότεινε ως φιλικό προς τον φυσικό τοκετό. 3. Άλλοι αποδεδειγμένα φιλικοί του φυσικού είναι η Αγγελική Μπουζάκη κι ο Αλέξης Παπανικολάου.

lucky-sylvester
28-04-12, 14:30
καλημερα κοριτσια..μετα την πρωτη γεννα με καισαρικη ειπα να αλλαξω γιατρο απο τωρα..εχω ακουσει για τον αλμαλογλου κ χατζηαστεριου στον ευοσμο..ξερει καμμια αν καποιος ειναι καλος κ αν μπορει να αναλαβει φυσιολογικο μετα απο καισαρικη?

Γεια και σ'εσένα! Παθούσα κι εγώ! Αγγελική Μπουζάκη, Αλέξης Παπανικολάου, Απόστολος Μαμόπουλος είναι οι κορυφαίοι στη Θεσσαλονίκη που το κατέχουν αποδεδειγμένα το αντικείμενο.

Iwanna
28-04-12, 21:08
lucky-sylvester, σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Σας διαβάζω αυτές τις μέρες στο θέμα vbac και σας χαίρομαι πάρα πολύ! Έχω διαβάσει και για μια μαία, την Ειρήνη εκεί και νομίζω θα την προτιμήσω κι εγώ!

στεκια3, τώρα πρόσεξα τα ονόματα που ανέφερες... Τον Χατζηαστερίου τον είχα εγώ στην αρχή της πρώτης μου εγκυμοσύνης και δεν έμεινα ευχαριστημένη γι'αυτό και τον άλλαξα. Σε κάθε συζήτηση μαζί του ενώ είναι ευχάριστος και φιλικός, δε με έκανε να αισθανθώ πως θα το πάλευε για φυσιολογικό τοκετό, αλλά θα προχωρούσε με την παραμικρή ένδειξη σε καισαρική. Και επειδή πιστεύω πως τον γιατρό πρέπει να ψάξεις πολύ για να μπορείς να τον εμπιστευτείς χωρίς να αμφιβάλεις για ό,τι σου λέει, τον άλλαξα. Τα παραπάνω που σου λέω βέβαια είναι μια προσωπική εντύπωση, αλλά όταν τον είχα ρωτήσει πόση παράταση δίνει, ήταν κάθετος πως αν δεν γεννήσω ως την πιθανή ημερομηνία θα μπω με πρόκληση, και αυτό είναι αρκετά σοβαρό ώστε να με πείσει πως δε θα αναλάμβανε vbac!
Πέρα από την ιατρική πλευρά να αναφέρω και το εξής: μου είχε τηλεφωνήσει λίγο καιρό αφού είχα πάει σε άλλη γιατρό να με ρωτήσει τί συνέβη, του είπα ειλικρινά πως δεν ταίριαζαν οι φιλοσοφίες μας γι' αυτό και έφυγα και με κατηγόρησε πως "εκμεταλλεύτηκα" το γεγονός πως ήταν και στο ΙΚΑ (έτσι τον είχα βρει αρχικά, πριν την εγκυμοσύνη) για να μου γράφει εξετάσεις και συμπληρώματα (κάτι που μπορούσα να κάνω, όπως και έκανα χωρίς κανένα πρόβλημα, για το μεγαλύτερο κομμάτι της εγκυμοσύνης μου στο "κέντρο μάνας και παιδιού"). Με έφερε σε πολύ δύσκολη θέση με εκείνο τηλεφώνημα γιατί και ένιωσα προσβεβλημένη αλλά και έτσι όπως μου μίλησε ήταν σαν τον είχα βλάψει προσωπικά, ενώ είχα κάθε δικαίωμα να κάνω τις επιλογές μου, είχα πληρώσει τις επισκέψεις που είχα κάνει στο ιατρείο του όσο μου είχε ζητηθεί και πήγα στο ΙΚΑ για συνήθεις εξετάσεις που μου παρέχονται από το ταμείο μου.
Αυτά...

jenna
30-04-12, 09:49
Καλημέρα σε όλες, θα σας κουράσω άλλη μια φορά για το θέμα που με απασχολεί, καταλαβαίνω οτι οι εγκυμοσύνες συνοδεύονται από πολύ άγχος και είναι φυσικό να έχουν προτεραιότητα στις συζητήσεις, αλλά εσείς οι πιο παλιές που ξέρετε και δυο ονόματα γιατρών παραπάνω, είτε από προσωπική εμπειρία είτε από βιώματα φιλικών προσώπων θα ήθελα πολύ να με βοηθείσετε, στην επιλογή χειρουργού, που πρέπει να κάνω άμεσα.

Εδω και μερικές μέρες ανακάλυψα οτι έχω ενδομητρίωση και είμαι πλέον σε φάση άμεσης αναζήτησης γυναικολόγου - χειρουργού.

Έχω καταλήξει σε τρια ονόματα και θα ήθελα τη βοήθειά σας για την τελική επιλογή μου:

Γουλής Δ. - επίσης θετικά τα σχόλια.

Σας ευχαριστώ πολύ, δεν θα ήθελα σε αυτή τη φάση να μου προτείνετε κάποιον άλλον, γιατί δεν θα τελειώσει ποτέ η αναζήτηση που κάνω και ήδη είμαι οριακά για τον προγραμματισμό του χειρουργείου.

xazomama 2010 ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά όπως καταλαβαίνεις δεν μου δίνεις τη βεβαιότητα που χρειάζομαι. Ήδη σημερα έχω ραντεβού με εναν από τους παραπάνω, οπότε θα έχω μια προσωπική επαφή.
Σας ευχαριστώ, εγώ απλά ελπίζω να τελειώσει σύντομα αυτή η ιστορία αισθάνομαι οτι έχω χάσει χρόνια ζωής...

jst
30-04-12, 12:03
xazomama 2010 ...ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά όπως καταλαβαίνεις δεν μου δίνεις τη βεβαιότητα που χρειάζομαι...

πώς μπορεί μία άγνωστη κοπέλα σε ένα δημόσιο φόρουμ να σου "δώσει βεβαιότητα"; η κοπέλα σου είπε την προσωπική της γνώμη μήπως και βοηθήσει. εδώ χρόνια μπορεί να πηγαινοέρχεσαι σε έναν γυναικολόγο και την ώρα της γέννας ή σε άλλη φάση ανάγκης να σε κρέμασει κ να πέσεις από τα σύννεφα. μπορεί επίσης όλοι να επαινούν κάποιον αλλά εσύ να μη θέλεις να ξαναπεράσεις ούτε απ έξω. είναι σαν αυτό που έλεγε ο Λάκης στους 10 Μικρούς Μήτσους "ωραίος αλλά εμένα δε μ' αρέσει". εγώ δηλαδή που πήρα πληροφίες για γυναικολόγο από μέλη του φόρουμ και τελικά δεν ευχαριστήθηκα φταίνε τα μέλη που συν τοις άλλοις ήταν κι ευγενέστατα; φταίει απλά η διαφορετικότητα του χαρακτήρα μας κι ίσως κ η μέρα που πέτυχα εγώ το γιατρό. άρα επαναλαμβάνω περαστικά κ να ταιριάξεις με το νέο σου γυναικολόγο... :wink:

jenna
30-04-12, 13:14
πώς μπορεί μία άγνωστη κοπέλα σε ένα δημόσιο φόρουμ να σου "δώσει βεβαιότητα"; η κοπέλα σου είπε την προσωπική της γνώμη μήπως και βοηθήσει. εδώ χρόνια μπορεί να πηγαινοέρχεσαι σε έναν γυναικολόγο και την ώρα της γέννας ή σε άλλη φάση ανάγκης να σε κρέμασει κ να πέσεις από τα σύννεφα. μπορεί επίσης όλοι να επαινούν κάποιον αλλά εσύ να μη θέλεις να ξαναπεράσεις ούτε απ έξω. είναι σαν αυτό που έλεγε ο Λάκης στους 10 Μικρούς Μήτσους "ωραίος αλλά εμένα δε μ' αρέσει". εγώ δηλαδή που πήρα πληροφίες για γυναικολόγο από μέλη του φόρουμ και τελικά δεν ευχαριστήθηκα φταίνε τα μέλη που συν τοις άλλοις ήταν κι ευγενέστατα; φταίει απλά η διαφορετικότητα του χαρακτήρα μας κι ίσως κ η μέρα που πέτυχα εγώ το γιατρό. άρα επαναλαμβάνω περαστικά κ να ταιριάξεις με το νέο σου γυναικολόγο... :wink:

Ίσως να μην έκανα κατανοητό αυτό που ζητάω. Αυτό που θα ήθελα να μαθω και να μου ανακουφίζει έστω και λίγο το άγχος που έχω, είναι αν τα παραπάνω ονόματα είναι ικανοί χειρουργοί για την περίπτωσή μου. Φυσικά και θα τους επισκευτώ για να έχω την δική μου γνώμη και φυσικά θα επιλέξω με βάση αυτό που νιώθω και την εντύπωση που θα μου κάνουν.
Η αρχή όμως θα γίνει από αυτό που θα μου πει η "άγνωστη κοπέλα" αυτού του φόρουμ, μιας και εγω δεν έχω εμπειρία, δεν είμαι καν απο Θεσσαλονίκη και δεν γνωριζω κανέναν, από την μικρή προσωπική μου έρευνα κατεληξα σε αυτούς και ευελπιστώ η δική σας εμπειρία να με βοηθήσει να μάθω αν θα είμαι σε καλά χέρια.

Ειλικρινά ζητώ συγνώμη αν αυτό που έγραψα, ή έτσι όπως το έγραψα έθιξε κάποια συμφορουμίστρια, σε καμία περίπτωση δεν σκόπευα κατι τέτοιο.

jst
30-04-12, 13:32
Ίσως να μην έκανα κατανοητό αυτό που ζητάω. Αυτό που θα ήθελα να μαθω και να μου ανακουφίζει έστω και λίγο το άγχος που έχω, είναι αν τα παραπάνω ονόματα είναι ικανοί χειρουργοί για την περίπτωσή μου. Φυσικά και θα τους επισκευτώ για να έχω την δική μου γνώμη και φυσικά θα επιλέξω με βάση αυτό που νιώθω και την εντύπωση που θα μου κάνουν.
Η αρχή όμως θα γίνει από αυτό που θα μου πει η "άγνωστη κοπέλα" αυτού του φόρουμ, μιας και εγω δεν έχω εμπειρία, δεν είμαι καν απο Θεσσαλονίκη και δεν γνωριζω κανέναν, από την μικρή προσωπική μου έρευνα κατεληξα σε αυτούς και ευελπιστώ η δική σας εμπειρία να με βοηθήσει να μάθω αν θα είμαι σε καλά χέρια.

Ειλικρινά ζητώ συγνώμη αν αυτό που έγραψα, ή έτσι όπως το έγραψα έθιξε κάποια συμφορουμίστρια, σε καμία περίπτωση δεν σκόπευα κατι τέτοιο.

Οχι, κορίτσι μου. Συγνώμη αν ακούστηκα επιθετική. Κι ούτε κ θίχτηκα φυσικά κι από κάτι που είπες εσύ. Ίσα ίσα σου εύχομαι ειλικρινά περαστικά. Απλά είπα αυτό που πιστεύω που ξαναδιαβάζοντάς το απλά νομίζω οτι σε στεναχώρεσα επειδή είσαι ήδη στρεσαρισμένη, ενώ εγώ περιγράφω μια γενική αλήθεια. Και να τονίσω οτι δεν έχω πάει ποτέ σε κανέναν από αυτούς τους τρεις που αναφέρεις οπότε μιλάω γενικά. Και πάλι περαστικά κ με συχωρείς!

VeLouTeLa
30-04-12, 14:19
jenna
έχω κάνει λαπαροσκοπικό χειρουργείο και καταλαβαίνω την αγωνία σου.. εγώ την γιατρό μου την διάλεξα γιατί ήξερα την δουλειά της από το άμεσο φιλικό μου περιβάλλον και πήγα με κλειστά τα μάτια. Είναι μεγάλη υπόθεση να είσαι σίγουρη.
Τους γιατρούς που αναφέρεις δεν τους γνωρίζω, σου εύχομαι όμως όλα να πάνε καλά. :)

demi
30-04-12, 14:22
TI να πουμε βρε κοριτσι μου...παντως αν σε παρηγορει εχω παει μετρημενα στα δαχτυλα σε 24 γυναικολογους απο την ηλικια των 13 ετων και κατεληξα στον ζεπειριδη.να πω οτι δεν ειμαι δυσκολος ανθρωπος ουτε εχω απαιτησεις απλα μετα απο τοσοα χρονια ο ζεπειριδης καταλαβε τι εχω και εγινα μανουλα για 2 φορα σε εγκυμοσυνη υψηλοτατου κινδυνου.με καθαριζε απο τα αιματα διοτι η νοσοκομες με εβλεπαν και με αφηναν σαν σφαγμενο αρνι ενω αυτος ηταν να ταξιδεψει και παρολα αυτα σηκωσε τα μανικια απο το λευκο πουκαμισο και ...τι να πω ......ειναι απιστευτα καλα διαβασμενος εξειδικευμενος και απο εκει και περα εσυ ξερεις καλυτερα..μια επισκεψη θα σε πεισει διοτι εγω δεν θελω και πολυ pampering και τον θελω τον γιατρο επηξηγηματικο και να κραταει και τις αποστασεις του..οποτε εσυ ξερεις τι σου ταιριαζει.

demi
30-04-12, 14:24
lucky-sylvester, σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Σας διαβάζω αυτές τις μέρες στο θέμα vbac και σας χαίρομαι πάρα πολύ! Έχω διαβάσει και για μια μαία, την Ειρήνη εκεί και νομίζω θα την προτιμήσω κι εγώ!

στεκια3, τώρα πρόσεξα τα ονόματα που ανέφερες... Τον Χατζηαστερίου τον είχα εγώ στην αρχή της πρώτης μου εγκυμοσύνης και δεν έμεινα ευχαριστημένη γι'αυτό και τον άλλαξα. Σε κάθε συζήτηση μαζί του ενώ είναι ευχάριστος και φιλικός, δε με έκανε να αισθανθώ πως θα το πάλευε για φυσιολογικό τοκετό, αλλά θα προχωρούσε με την παραμικρή ένδειξη σε καισαρική. Και επειδή πιστεύω πως τον γιατρό πρέπει να ψάξεις πολύ για να μπορείς να τον εμπιστευτείς χωρίς να αμφιβάλεις για ό,τι σου λέει, τον άλλαξα. Τα παραπάνω που σου λέω βέβαια είναι μια προσωπική εντύπωση, αλλά όταν τον είχα ρωτήσει πόση παράταση δίνει, ήταν κάθετος πως αν δεν γεννήσω ως την πιθανή ημερομηνία θα μπω με πρόκληση, και αυτό είναι αρκετά σοβαρό ώστε να με πείσει πως δε θα αναλάμβανε vbac!
Πέρα από την ιατρική πλευρά να αναφέρω και το εξής: μου είχε τηλεφωνήσει λίγο καιρό αφού είχα πάει σε άλλη γιατρό να με ρωτήσει τί συνέβη, του είπα ειλικρινά πως δεν ταίριαζαν οι φιλοσοφίες μας γι' αυτό και έφυγα και με κατηγόρησε πως "εκμεταλλεύτηκα" το γεγονός πως ήταν και στο ΙΚΑ (έτσι τον είχα βρει αρχικά, πριν την εγκυμοσύνη) για να μου γράφει εξετάσεις και συμπληρώματα (κάτι που μπορούσα να κάνω, όπως και έκανα χωρίς κανένα πρόβλημα, για το μεγαλύτερο κομμάτι της εγκυμοσύνης μου στο "κέντρο μάνας και παιδιού"). Με έφερε σε πολύ δύσκολη θέση με εκείνο τηλεφώνημα γιατί και ένιωσα προσβεβλημένη αλλά και έτσι όπως μου μίλησε ήταν σαν τον είχα βλάψει προσωπικά, ενώ είχα κάθε δικαίωμα να κάνω τις επιλογές μου, είχα πληρώσει τις επισκέψεις που είχα κάνει στο ιατρείο του όσο μου είχε ζητηθεί και πήγα στο ΙΚΑ για συνήθεις εξετάσεις που μου παρέχονται από το ταμείο μου.
Αυτά...

απαραδεκτος ...μα καλα ζητουσε τον λογο επειδη εφυγες?ημαρτον..

jenna
30-04-12, 14:52
TI να πουμε βρε κοριτσι μου...παντως αν σε παρηγορει εχω παει μετρημενα στα δαχτυλα σε 24 γυναικολογους απο την ηλικια των 13 ετων και κατεληξα στον ζεπειριδη.να πω οτι δεν ειμαι δυσκολος ανθρωπος ουτε εχω απαιτησεις απλα μετα απο τοσοα χρονια ο ζεπειριδης καταλαβε τι εχω και εγινα μανουλα για 2 φορα σε εγκυμοσυνη υψηλοτατου κινδυνου.με καθαριζε απο τα αιματα διοτι η νοσοκομες με εβλεπαν και με αφηναν σαν σφαγμενο αρνι ενω αυτος ηταν να ταξιδεψει και παρολα αυτα σηκωσε τα μανικια απο το λευκο πουκαμισο και ...τι να πω ......ειναι απιστευτα καλα διαβασμενος εξειδικευμενος και απο εκει και περα εσυ ξερεις καλυτερα..μια επισκεψη θα σε πεισει διοτι εγω δεν θελω και πολυ pampering και τον θελω τον γιατρο επηξηγηματικο και να κραταει και τις αποστασεις του..οποτε εσυ ξερεις τι σου ταιριαζει.

Ευχαριστώ πολύ Demi, ελάχιστα τα αρνητικά σχόλια που διάβασα για τον Ζεπειρίδη.
Έχω την εντύπωση όμως οτι το βάρυνα το κλίμα. Δεν φέρει καμιά ευθύνη η όποια κοπέλα, συστήσει κάποιον γιατρό, και εγώ ή όποια άλλη κοπέλα, δεν μείνει ευχαριστημένη μαζί του.

Έχω χαρακτηριστικό παράδειγμα γιατρού - σφάχτη (στην πόλη μου - όχι γυναικολόγος) που μόνο μια κυρία από τον κόσμο που γνωρίζω και τον έχει επισκεφτεί, έμεινε ικανοποιημένη. Ισως ο γιατρός εκείνη τη μέρα να είχε πνευματική διάυγεια και μπόρεσε αποτελεσματικά να βοηθήσει τη εν λόγω κυρία με το δύσκολο ιστορικό της. Άντε όμως να αλλάξεις γνώμη στην κ.Αντωνία, οτι ο γιατρός της δεν είναι καλός και οτι έχει σακατέψει κόσμο και κοσμάκη. Η θεία Αντωνία εξακολουθεί να τον επισκέπτεται και δηλώνει πανευτυχής.

Οπότε σαν συμπέρασμα, πείτε την γνώμη σας ελεύθερα!

Από τη μέρα που έμαθα για αυτήν τη ρημάδα τη κύστη, έχω επισκεφτεί γιατρούς και έχω ακούσει διάφορα, τρομακτικά και μή.

jenna
30-04-12, 15:16
jenna
έχω κάνει λαπαροσκοπικό χειρουργείο και καταλαβαίνω την αγωνία σου.. εγώ την γιατρό μου την διάλεξα γιατί ήξερα την δουλειά της από το άμεσο φιλικό μου περιβάλλον και πήγα με κλειστά τα μάτια. Είναι μεγάλη υπόθεση να είσαι σίγουρη.
Τους γιατρούς που αναφέρεις δεν τους γνωρίζω, σου εύχομαι όμως όλα να πάνε καλά. :)

Veloutela σε ευχαριστώ

jst
30-04-12, 15:21
απαραδεκτος ...μα καλα ζητουσε τον λογο επειδη εφυγες?ημαρτον..

demi, συμφωνώ κι εγώ. δεν υπάρχει ο συγκεκριμένος...

jst
30-04-12, 15:36

Ρε συ πώς να μην αλλάξεις τους 24... Αφού παίζει πολλή ασχετίλα και πάνω απ' όλα συμφερολοντογία.

VeLouTeLa
30-04-12, 16:49
Μόνο συμφεροντολογία?
Πήγε η κόρη της κουμπάρας μου , 19 χρονών κορίτσι, για τσεκαπ και την άρχισε ο γιατρός της ότι έχει ινωμυώματα και πρέπει να κάνει χειρουργείο και χίλια δύο με κλάματα ήρθε στο σπίτι. Την άλλη μέρα πήγε στην δικιά μου, τίποτα δεν έχει μλκς τις έλεγε για να βγάλει φράγκα.

anty
02-05-12, 11:02
SOS!
Ψάχνω γυναικολόγο κατά προτίμηση στο κέντρο της πόλης για εύκολη πρόσβαση.
Ο δικός μου απεβίωσε τις αρχές του χρόνου και έχω μείνει ξεκρέμαστη.
Σήμερα το πρωί ψηλάφισα κάτι, δεν ξέρω αν θεωρείται στήθος η περιοχή είναι 3 δάχτυλα κάτω από την κλείδα και έχω παγώσει από τον φόβο μου.
Αν μπορούσατε να με βοηθήσετε άμεσα θα σας ήμουν ευγνώμων.

physcomum
02-05-12, 11:15
SOS!
Σήμερα το πρωί ψηλάφισα κάτι, δεν ξέρω αν θεωρείται στήθος η περιοχή είναι 3 δάχτυλα κάτω από την κλείδα και έχω παγώσει από τον φόβο μου.

Μήπως να ζητούσες την γνώμη ενός χειρουργού-μαστολόγου?Αν και απο το σημείο εντόπισης που περιγράφεις δεν νομίζω να είναι τίποτα το ανησυχητικό
:grin::grin::grin::grin:

anty
02-05-12, 11:20
Μήπως να ζητούσες την γνώμη ενός χειρουργού-μαστολόγου?Αν και απο το σημείο εντόπισης που περιγράφεις δεν νομίζω να είναι τίποτα το ανησυχητικό
:grin::grin::grin::grin:

Ούτως ή άλλως θα χρειαστώ γυναικολόγο, αν όμως έχεις τα στοιχεία κάποιου χειρουργού μαστολόγου είναι ευπρόσδεκτα. Μακάρι να μην είναι τίποτα, και πιθανόν να μην είναι, αλλά το μυαλό έχει την τάση να υποθέτει τα χειρότερα………..

anty
02-05-12, 20:24
SOS!

επαναφέρω...............

Καλός γυναικολόγος? Αν γίνεται και τηλ για να κλείσω ραντεβού άμεσα?

Υπατία
02-05-12, 21:48
Να σας πω και εγώ ότι οι γυναιικολόγοι που δεν μου άρεσαν είναι Τσάκος και ο Ταρλατζής. Αυτή τη στιγμή εδώ που είμαι έχω έναν πολύ καλό γυναικολόγο που ανεβαίνει ανά τακτά διαστήματα στη Θεσσαλονίκη, για να εξετάσει στο Ιατρείο και για επεμβάσεις στο Γένεσις. Χάϊτας λέγεται και στο νησί που βρίσκομαι είναι νοσοκομειακός γιατρός κι ενώ δεν του δίνω τίποτα μου δείχνει πιο πολύ ενδιαφέρον από άλλους που τους χρυσοπλήρωνα.

στεκια3
02-05-12, 21:53
lucky-sylvester ευχαριστω πολυ για τα ονοματα κ ευχομαι να πραγματοποιησουμε την απλη επιθυμια μας να γεννησουμε φυσιολογικα!! μα καλα γιατι το κανουν να φαινεται τοσο δυσκολο καποιοι γιατροι????
Iwanna οντως απαραδεκτος ο γιατρος(?)

pitsirik
04-05-12, 13:31
Καλημέρα και από εμένα. Δεν ξέρω αν είμαι στο κατάλληλο θέμα αλλά και εγώ για γιατρό θέλω να ρωτήσω...Συγκεκριμένα ο γιατρός που με παρακολουθούσε στην εγκυμοσύνη μου ήταν ο Κ. Γιώργος Γεωργιαδης...ήταν τέλειος γιατρός, πάνω από όλα άνθρωπος. Ομιλιτικότατος, δεν αγχώθηκα ποτέ και για τίποτα, μου απαντούσε πάντα σε κάθε χαζή απορία μου..Δυστυχώς όπως πιθανόν πληροφορηθήκατε κάποιες έφυγε από τη ζωή ξαφνικά και εγω το έμαθα όταν πήρα τηλέφωνο για ραντεβού για να με εξετάσει (ένα εξάμηνο μετά τη γέννα μου). Λίγο από το σοκ της είδησης και λίγο γιατί είμαι δύσκολος άνθρωπος στο να εμπιστευτώ γιατρό δεν έκλεισα ακόμη ραντεβού σε κανέναν άλλον! Μήπως κάποια από τις κοπέλες τον ήξερε-τον είχε γιατρό και μπορεί να μου προτείνει σε ποιον πήγε και αν είναι ευχαριστημένη;

anty
05-05-12, 13:02
Καλημέρα και από εμένα. Δεν ξέρω αν είμαι στο κατάλληλο θέμα αλλά και εγώ για γιατρό θέλω να ρωτήσω...Συγκεκριμένα ο γιατρός που με παρακολουθούσε στην εγκυμοσύνη μου ήταν ο Κ. Γιώργος Γεωργιαδης...ήταν τέλειος γιατρός, πάνω από όλα άνθρωπος. Ομιλιτικότατος, δεν αγχώθηκα ποτέ και για τίποτα, μου απαντούσε πάντα σε κάθε χαζή απορία μου..Δυστυχώς όπως πιθανόν πληροφορηθήκατε κάποιες έφυγε από τη ζωή ξαφνικά και εγω το έμαθα όταν πήρα τηλέφωνο για ραντεβού για να με εξετάσει (ένα εξάμηνο μετά τη γέννα μου). Λίγο από το σοκ της είδησης και λίγο γιατί είμαι δύσκολος άνθρωπος στο να εμπιστευτώ γιατρό δεν έκλεισα ακόμη ραντεβού σε κανέναν άλλον! Μήπως κάποια από τις κοπέλες τον ήξερε-τον είχε γιατρό και μπορεί να μου προτείνει σε ποιον πήγε και αν είναι ευχαριστημένη;

Και γω τον Γεωργιάδη είχα και τώρα είμαι σε αναζήτηση..................
Ήταν όντως πολύ καλός...........

pitsirik
09-05-12, 15:37
Και γω τον Γεωργιάδη είχα και τώρα είμαι σε αναζήτηση..................
Ήταν όντως πολύ καλός...........

Επειδή διάβασα και αυτά που έγραψες παραπάνω για το στήθος σου τι έκανες τελικά? Για το θέμα του στήθους εννοώ, πήγες σε κάποιο χειρουργό όπως είπε κάποια κοπέλα? Αν θελήσεις χειρουργό έχω κάποιον κατά νου ( αν και δεν νομίζω οτι πάς κατευθείαν εκει). Είναι όμως χειρούργος, όχι γυναικολόγος, απλά ξέρω οτι ασχολείται και με εγχειρίσεις μαστού. Μήν πανικοβάλεσαι ομως έτσι γρήγορα, ας το δει πρώτα γιατρός....
Και μην μας ξεχνάτε...κανεναν καλό γιατρό στη Θεσσαλονίκη;;;

KONSTANTINA.NIDINA
09-05-12, 15:43
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ,ΨΑΧΝΩ Κ ΓΩ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.....ΑΜΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ!!!!!!!!

bea
10-05-12, 00:50
[QUOTE=KONSTANTINA.NIDINA;2368372]ΚΟΡΙΤΣΙΑ ,ΨΑΧΝΩ Κ ΓΩ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.....ΑΜΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ!!!!!!!![/Qεχω ξαναγραψει εχω την κ βατση (2 γεννες μαζι της) κ ειμαι πολυ ευχαριστημενη!δεν την αλλαζω!το ιατρειο της ειναι εγνατια με δωδεκανησου.αν σας ενδιαφερει πειτε μου θα χαρω να βοηθησω :grin:

anty
10-05-12, 17:01
Επειδή διάβασα και αυτά που έγραψες παραπάνω για το στήθος σου τι έκανες τελικά? Για το θέμα του στήθους εννοώ, πήγες σε κάποιο χειρουργό όπως είπε κάποια κοπέλα? Αν θελήσεις χειρουργό έχω κάποιον κατά νου ( αν και δεν νομίζω οτι πάς κατευθείαν εκει). Είναι όμως χειρούργος, όχι γυναικολόγος, απλά ξέρω οτι ασχολείται και με εγχειρίσεις μαστού. Μήν πανικοβάλεσαι ομως έτσι γρήγορα, ας το δει πρώτα γιατρός....
Και μην μας ξεχνάτε...κανεναν καλό γιατρό στη Θεσσαλονίκη;;;

περιμένω να τελειώσει η περίοδός μου για να πάω να το δω. Μου σύστησαν τον Πύργο Γεώργιο (γυναικολόγο) στην Παπαναστασίου απέναντι από το ιπποκράτειο τον ξέρει κάποια κοπέλα?

KONSTANTINA.NIDINA
11-05-12, 10:38
[QUOTE=KONSTANTINA.NIDINA;2368372]ΚΟΡΙΤΣΙΑ ,ΨΑΧΝΩ Κ ΓΩ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.....ΑΜΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ!!!!!!!![/Qεχω ξαναγραψει εχω την κ βατση (2 γεννες μαζι της) κ ειμαι πολυ ευχαριστημενη!δεν την αλλαζω!το ιατρειο της ειναι εγνατια με δωδεκανησου.αν σας ενδιαφερει πειτε μου θα χαρω να βοηθησω :grin:

ΕΙΧΕΣ ΑΠΛΕΣ ΓΕΝΝΕΣ;;;;ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΑΣΑ ΕΝΑ ΜΩΡΟ,ΕΚΑΝΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕΤΑ ,ΕΧΩ ΔΙΔΥΜΑ.....ΨΑΧΝΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΔΙΚΕΥΕΤΑΙ ΣΕ ΚΥΗΣΕΙΣ ΥΨΗΛΟΥ ΚΙΝΔΥΝΟΥ........ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟΥ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟΥ,ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.......ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΘΕΛΩ(ΕΑΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ)ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ........ΘΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΜΟΠΟΥΛΟ.....ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΨΑΧΝΟΜΑΙ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ

KONSTANTINA.NIDINA
11-05-12, 10:39
ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ!!!!!!!!!ΟΠΟΙΑ ΒΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΛΟ,ΑΣ ΜΑΣ ΠΕΙ Ε;;;;;;;ΜΗΝ ΜΑΣ ΞΕΧΝΑΤΕ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ!!!!!ΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙ!!!!!ΤΑ ΛΕΜΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!

LIA-KOSTAS
14-05-12, 22:19
εγω ψηφιζω Μπυρο Αποστολο !

piscina
14-05-12, 22:27
[QUOTE=bea;2368717]

ΕΙΧΕΣ ΑΠΛΕΣ ΓΕΝΝΕΣ;;;;ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΑΣΑ ΕΝΑ ΜΩΡΟ,ΕΚΑΝΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕΤΑ ,ΕΧΩ ΔΙΔΥΜΑ.....ΨΑΧΝΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΔΙΚΕΥΕΤΑΙ ΣΕ ΚΥΗΣΕΙΣ ΥΨΗΛΟΥ ΚΙΝΔΥΝΟΥ........ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟΥ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟΥ,ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.......ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΘΕΛΩ(ΕΑΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ)ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ........ΘΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΜΟΠΟΥΛΟ.....ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΨΑΧΝΟΜΑΙ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ
Εγώ που επίσης είχα δίδυμα από εξωσωματική με πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη και πολύ πρόωρο τοκετό (γέννησα στο Ιπποκράτειο) είχα τον κ.Νίκο Πράπα που δεν τον αλλάζω με τίποτα! Ξαναέκανα εξωσωματικη πάλι μαζί του και απέκτησα και τρίτο παιδάκι. Έχει φοβερή εμπειρία στις κυήσεις υψηλού κινδύνου και είναι και στο Ιπποκράτειο. Εύχομαι όλα καλά να πάνε με την εγκυμοσύνη σου!

annat29
15-05-12, 10:14
Καλημερα κοριτσια
μηπως καποια εχει αποψη για τον Ναβροζιδη Τριαντ. στον ευοσμο?

ΔΗ+ΧΡ
15-05-12, 11:16
περιμένω να τελειώσει η περίοδός μου για να πάω να το δω. Μου σύστησαν τον Πύργο Γεώργιο (γυναικολόγο) στην Παπαναστασίου απέναντι από το ιπποκράτειο τον ξέρει κάποια κοπέλα?

Εγώ γέννησα με τον Πύργο!
Δεν έχω ξαναδεί τόσο συζητήσιμο και επεξηγηματικό γιατρό.
Με ανέλαβε και έκτακτα(στις αρχές του 8ου) παρόλα αυτά μου φέρθηκε σαν να με ήξερε χρόνια :p
Πραγματικά είναι πολύ καλός γιατρός.
Αν θέλεις οτιδήποτε στείλε μου πμ

anty
15-05-12, 19:50
Εγώ γέννησα με τον Πύργο!
Δεν έχω ξαναδεί τόσο συζητήσιμο και επεξηγηματικό γιατρό.
Με ανέλαβε και έκτακτα(στις αρχές του 8ου) παρόλα αυτά μου φέρθηκε σαν να με ήξερε χρόνια :p
Πραγματικά είναι πολύ καλός γιατρός.
Αν θέλεις οτιδήποτε στείλε μου πμ

Πήγα σήμερα!
Πραγματικά ενθουσιάστηκα! Με είχε μέσα μία ώρα και μου μιλούσε. Μου εξήγησε τα πάντα. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη!
Τελικά όλα καλά με το στήθος μου! Μάλλον ήταν κάποιος αδένας, έχει ήδη ξεπρηστεί και δεν κατάφερε να ψηλαφίσει κάτι.
Παρ όλα αυτά μου έδωσε να κάνω και μια μαστογραφία καλού κακού.

xazomama2010
17-05-12, 13:29
Τον κ. Πυργο τον ειχε η διπλανή μου στο νοσοκομειο την ειχε ξεγεννησει και ηταν πολυ ευχαριστιμενη. Τον ειδα και εγω γιατι ηρθε να τη δει και μου φανικε απο τον τροπο του οτι ειναι καλος.

KONSTANTINA.NIDINA
25-05-12, 19:53
[QUOTE=KONSTANTINA.NIDINA;2369510]
Εγώ που επίσης είχα δίδυμα από εξωσωματική με πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη και πολύ πρόωρο τοκετό (γέννησα στο Ιπποκράτειο) είχα τον κ.Νίκο Πράπα που δεν τον αλλάζω με τίποτα! Ξαναέκανα εξωσωματικη πάλι μαζί του και απέκτησα και τρίτο παιδάκι. Έχει φοβερή εμπειρία στις κυήσεις υψηλού κινδύνου και είναι και στο Ιπποκράτειο. Εύχομαι όλα καλά να πάνε με την εγκυμοσύνη σου!

ΕΙΝΑΙ Ο ΝΙΚΟΣ ΠΡΑΠΑΣ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ;;;;;;;;;;ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ;;;;;;;;;ΠΩΠΩ....ΘΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.........ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΕΚΑΝΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ Κ ΠΕΤΥΧΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ.............ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ....ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ....ΣΤΗΝ Δ ΚΛΙΝΙΚΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ;;;;;

P&F
27-05-12, 19:14
Γεια σας, είχα μια παλίνδρομη κύηση πριν ένα μήνα και αποφάσισα να αλλάξω γιατρό, μου σύστησαν τον Σόρτση Ανδρέα, τι γνώμη έχετε?

piscina
27-05-12, 21:49
[QUOTE=piscina;2371733]

ΕΙΝΑΙ Ο ΝΙΚΟΣ ΠΡΑΠΑΣ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ;;;;;;;;;;ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ;;;;;;;;;ΠΩΠΩ....ΘΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.........ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΕΚΑΝΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ Κ ΠΕΤΥΧΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ.............ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ....ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ....ΣΤΗΝ Δ ΚΛΙΝΙΚΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ;;;;;

Ναι πράγματι στην Δ κλινική του Ιπποκρατείου είναι. Εύχομαι όλα καλά!

vasiliki83
28-05-12, 12:02
ΤΣΙΒΕΛΕΚΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ!!!! δεν την αλλαζω με τιποτα!!! ειναι αριστη στην δουλεια της και προ παντως ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!εγω γεννησα τον μαρτιο ενα κοριτσακι μετα απο 18 ωρες τοκετου...ηταν συνεχεια διπλα μου...την ευχαριστω για την υπομονη της!!!

Maria 31
31-05-12, 17:33
Γεια σας, είχα μια παλίνδρομη κύηση πριν ένα μήνα και αποφάσισα να αλλάξω γιατρό, μου σύστησαν τον Σόρτση Ανδρέα, τι γνώμη έχετε?

Πολυ καλός.εψαξα παρα πολυ και τελικά κατεληξα σε αυτόν.μεχρι στιγμής είμαι πολυ ευχαριστημένη.το θέμα είναι τι ακριβώς θελεις και πως θα δεσεις με τον γιατρό σου.

jst
01-06-12, 12:50
Επειδή γίνονται συνέχεια αναφορές στο Σόρτση να πω κι εγώ τη γνώμη μου... Ζήτησα πληροφορίες από ευγενέστατη κοπέλα - μέλος του φόρουμ και μου έδωσε τηλέφωνο. Έκλεισα ραντεβού, πήγα κ δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη. Σε εξέταση ρουτίνας με πανικόβαλε αναφέροντας μέχρι και τη λέξη "καρκίνος" προσπαθώντας να με πείσει να κάνω κολποσκόπιση για θέμα που όπως αποδείχτηκε εκ των υστέρων ήταν ανάξιο λόγου. Επίσης, με πόνεσε πολύ στην εξέταση, τραβώντας έντονα την ευαίσθητή μου περιοχή. Όλα αυτά μπορείς να πεις οτι είναι υποκειμενικά. Αυτό που σίγουρα ΔΕΝ είναι υποκειμενικό ήταν η αγένειά του να σηκώσει κατά τη διάρκεια του υπερήχου που μου έκανε το κινητό, να πιάσει πεντάλεπτη κουβεντούλα για μη σοβαρό θέμα (μπαμπάς που τον έψαχνε να τον πληρώσει επειδή γεννήσανε), με το ματσούκι του υπερήχου να περιφέρεται μέσα μου!!!!!!! Φυσικά ούτε που πήγα να πάρω τα αποτελέσματα του παπ, ας τα βάλει στο αρχείο του να με θυμάται. Δεν θα κάνω χαρακτηρισμούς σεβόμενη τους όρους του φόρουμ, την κοπέλα που μου τον σύστησε που είναι ευγενέστατη -επαναλαμβάνω- και τα άλλα κορίτσια που τον έχουν σα γιατρό.
Ένα και μόνο θετικό βρήκα, το οτι ήταν φτηνός σε τιμές.
Αυτά και συγνώμη αν βλέπει κανένας συγγενής του και θιχτεί!

katerina23.12
22-06-12, 13:14
καλησπερα κοριτσια. ειμαι καινουρια στη θεσσαλονικη και στο forum. ψαχνω γιατρο και κεντρο εξωσωματικης βασικα. πηγαμε σε 3 αλλα περισσοτερο μας αρεσε το embryolab και η γυναικολογος που ειδαμε εκει μου αρεσε πολυ. Ιωακειμιδου Χριστινα λεγεται. Φιλικη, ειλικρινης και πανω απ ολα μας εξηγησε τα παντα. σκεφτομαι να προχωρησω μαζι της και σα γιατρο και για εξωσωματικη. την ειχε καμια κοπελα να μου πει τη γνωμη της?

alex-paula
22-06-12, 16:03
Καμία που να πηγαίνει στην κα Τηρεκίδου Κική στη Μητροπόλεως?

mil_sof
20-07-12, 12:41
Εχει καμιά κοπέλα εμπειρία από τον Χατζηγεωργίου?

lloullou
30-07-12, 12:16
ο Χατζηγεωργίου με ξεγέννησε, όπως και πολλές φίλες μου. έμεινα πολύ ευχαριστημένη, είναι ευγενέστατος, πολύ προσεχτικός, αναλυτικότατος και διακριτικός. απαντάει σε όλες τις απορίες σου και δε βιάζεται ποτέ, όσο κόσμο και να έχει. υπέρ του φυσιολογικού τοκετού και του θηλασμού. από όλες τις φίλες μου που ξέρω, καμιά δεν είχε απολύτως κανένα παράπονο. καταπληκτικός άνθρωπος και γιατρός!

budekina
07-08-12, 09:40
καλησπερα κοριτσια. ειμαι καινουρια στη θεσσαλονικη και στο forum. ψαχνω γιατρο και κεντρο εξωσωματικης βασικα. πηγαμε σε 3 αλλα περισσοτερο μας αρεσε το embryolab και η γυναικολογος που ειδαμε εκει μου αρεσε πολυ. Ιωακειμιδου Χριστινα λεγεται. Φιλικη, ειλικρινης και πανω απ ολα μας εξηγησε τα παντα. σκεφτομαι να προχωρησω μαζι της και σα γιατρο και για εξωσωματικη. την ειχε καμια κοπελα να μου πει τη γνωμη της?

Εγω θα σου έλεγα να δεις το Φωτη Γκουτζιουλη.Εχει γραφειο στη Κ.Καραμανλή 32 και εργάζεται και στην εξωσωματική του Διαβαλκανικου

moon child
12-08-12, 00:54
Εγω θα σου έλεγα να δεις το Φωτη Γκουτζιουλη.Εχει γραφειο στη Κ.Καραμανλή 32 και εργάζεται και στην εξωσωματική του Διαβαλκανικου

2 παιδιά με τον Φώτη, πάνω απο 4 κιλά και φυσιολογικά, έχω να πω τα καλύτερα... άψογος και ανθρώπινος, με ξενική νοοντροπία, πράγμα πολύ καλό.

για εξωσωματική - για δύσκολες περιπτώσεις όμως, Πάντος, βάση εμπειρίας κοπέλας που έχει σχεση με διαβαλκανικό, και έκανε 10 πριν καταλήξει με επιτυχία στην 11η...

Bunny81
04-10-12, 20:03

Καλησπερα, λοιπον ο κυριος ασλανιδης ειναι παρα πολυ καλος! Ηταν παλαιοτερα ο γυναικολογος μου( αναγκαστικα να τον αλλαξω λογω μετακομισης σε αλλη πολη:( ...) σε κανει να νιωθεις ανετα σαν ασθενης και σου εξηγει τα παντα! Ειναι πανω απο ολα ανθρωπος! Ευχομαι οτι καλυτερο

AnnaG.
10-10-12, 01:55
Τον κ. Πυργο τον ειχε η διπλανή μου στο νοσοκομειο την ειχε ξεγεννησει και ηταν πολυ ευχαριστιμενη. Τον ειδα και εγω γιατι ηρθε να τη δει και μου φανικε απο τον τροπο του οτι ειναι καλος.
Kαλησπέρα σας

Αν μιλάμε για τον Γεώργιο Πύργο που το ιατρείο του είναι έναντι του Ιπποκρατείου , τότε ναι θα συμφωνήσω πως είναι εξαιρετικός.

Είχα πρόσφατη εμπειρία και ομολογώ πως είναι εξαιρετικός. Φιλικός, επικοινωνιακός και άριστος επαγγελματίας.

jeni-jeni
23-10-12, 13:21
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ..
ΨΑΧΝΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΛΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ,ΚΑΙ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΑΤΕΙΟ Ή ΣΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ..
ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΑ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΙΑΤΡΟ,ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΑΓΧΩΜΕΝΗ..

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ....
ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΘΑΝΑΤΟ ΔΗΜΗΤΡΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΞΕΓΕΝΝΑΕΙ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:p

nuvola
26-10-12, 12:29
Για Ιπποκρατρειο εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τον Α. Μαμόπουλο και για Παπαγεωργιου για τον Α.Παπανικολαου. Για τον Μαμοπουλο ξερω οτι αναλαμβανει εγκυμοσυνες μονο απο την αρχη, όχι προχωρημένες. Μόνο μια επισκεψη στο ιατρειο τους θα σε πεισει ποιον να διαλεξεις!

jeni-jeni
26-10-12, 21:23
Για Ιπποκρατρειο εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τον Α. Μαμόπουλο και για Παπαγεωργιου για τον Α.Παπανικολαου. Για τον Μαμοπουλο ξερω οτι αναλαμβανει εγκυμοσυνες μονο απο την αρχη, όχι προχωρημένες. Μόνο μια επισκεψη στο ιατρειο τους θα σε πεισει ποιον να διαλεξεις!

σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου :p
το ερευνω το θεμα ακομη!!
θα βγαλω ακρη ελπιζω συντομα,πριν γεννησω :) :rolleyes: :shock:

princess_mp
30-10-12, 13:37
Καλημερα
γνωριζετε κατι για αυχενικη στον Παπαγεωργίου στις Σερρες?
Να παω Θεσσαλονικη ή να μεινω Σερρες?

DESPOINA.GER
30-10-12, 22:13
Καλημερα
γνωριζετε κατι για αυχενικη στον Παπαγεωργίου στις Σερρες?
Να παω Θεσσαλονικη ή να μεινω Σερρες?

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΕΡΡΕΣ. ειναι ο μονος πιστοποιημενος στις σερρες. επειδη ειχα την εμπειρια της θεσσαλονικης οχι αυχενικη μα β επιπεδου θα σου πω με κλειστα τα ματια Παπαγεωργιου

xamogelaste
06-11-12, 00:54
Γειά σας, μήπως γνωρίζει κάποια τη γυναικολόγο Μπίλη (ιατρείο στη Μητροπόλεως - Θεσσαλονίκη);

papaki79
07-11-12, 12:51
καλημερα!ειμαι καινουρια στο forum και θα ηθελα τη γνωμη σας για τη γιατρο Αγγελιδου Αναστασια.το ιατρειο της ειναι στην εγνατια,αν δεν κανω λαθος.ευχαριστω προκαταβολικα!

DOMINIQUE18
14-11-12, 11:17
ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΣΤΗΝ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ?

nuvola
14-11-12, 14:49
Στην Καλαμαρια ξερω δύο, ο ένας ειναι ο Αλέξης Παπανικολάου και ο αλλος ειναι ο Νίκος Παπανικολάου. Δεν εχω παει αλλα ξερω κοπελες που έχουν παει και εχουν πει καλα σχολια.

DOMINIQUE18
16-11-12, 13:59
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ

zozo80
21-11-12, 11:45
καλημερα! μολις ολοκληρωσα την εγγραφη μου! τοσο φρεσκια! ας μπω κ στο θεμα, ε? λεμε σιγα σιγα με τον αγαπημενο μου να προσπαθησουμε για ενα μωρο. ειμαι αναμεσα στην κασιμιδου αθηνα κ στην αναγνωστου κατερινα, στην καλαμαρια. επισης εχω ακουσει καλα σχολια κ για την ιωακειμιδου χριστινα. εχετε εμπειρια ή αποψη για καποια απο τις παραπανω. ευχαριστω!

dorita m.
04-12-12, 12:19
θελω να μου πειτε αν γνωριζετε καποιον απο τους παρακατω : γκουτζιουλη φωτη , κωσταντουλα μιχαλη . Ειμαι ειδικη περιπτωση και χρειαζομαι εναν πολυ καλο γυναικολογο και επιστημονα . Ευχαριστω

kikispy
04-12-12, 16:47
στον Κωνσταντουλα πήγαινε η μητέρα μου και ήταν πολύ ευχαριστημένη αλλά στο τελευταίο χειρουργείο μας τα χάλασε λίγο και άλλαξε γιατρό. Είναι καλός αλλά νομίζω ότι έχει πάρα πολύ δουλειά και εμείς τουλάχιστον απαιτούσαμε περισσότερη προσοχή. Για τον άλλο που ρωτάς δεν έχω ιδέα. Καλή τύχη

moon child
06-12-12, 13:44
θελω να μου πειτε αν γνωριζετε καποιον απο τους παρακατω : γκουτζιουλη φωτη , κωσταντουλα μιχαλη . Ειμαι ειδικη περιπτωση και χρειαζομαι εναν πολυ καλο γυναικολογο και επιστημονα . Ευχαριστω

Φωτης forever…

Και δέκα παιδιά να έκανα, εκεί θα τα έκανα!

Για να τον βρω έψαξα και εγώ και φίλη μου συστάσεις από παλιές μαίες, και όλες είχαν να πουν τα καλύτερα. Άριστος μαιευτήρας.
Μία συγχωριανή μου που συνάντησα στο διαβαλκανικό τυχαία και την είχα ρωτήσει, μου είχε πει τα καλύτερα, πως ξεγεννά ακόμη και δίδυμα φυσιολογικά, πράγμα εξαιρετικά σπάνιο πια. Είναι ήρεμος, σου μεταδίδει αυτή την σιγουριά του, και δεν κόβει εύκολα, αν δεν συντρέχει σοβαρός λόγος δεν κάνει καισαρικές.

Εγώ γέννησα δύο μεγάλα μωρά φυσιολογικά και πολύ όμορφα, η όλη διαδικασία μου έχει προσφέρει πολύ ωραίες αναμνήσεις. Με περίμενε παραμονή Χριστουγέννων 16 ώρες… έκανα δυστοκία και πάλι όλα καλά…

Στο δεύτερο είχα κλείσει 41 εβδομάδες και παρέμενε ψύχραιμος, όχι σαν κάποιους που μόλις κλείσεις τις 40 σε πάνε κατευθείαν για πρόκληση και καταλήγεις καισαρική…

Δεν ξέρω την περίπτωση σου, απλά έγραψα για μένα, σου εύχομαι καλή επιλογή και μια καλή εγκυμοσύνη με ένα εξίσου καλό αποτέλεσμα!

budekina
10-12-12, 10:54
Με τον Φώτη γέννησα κι εγώ και με περίμενε 18 ωρες είναι πολυ καλος γυναικολογος και δε θα σε αγχωσει τον συνιστώ ανεπιφύλακτα και ειδικός σε δύσκολες περιπτώσεις γιατί έχει μεγαλη εμπειρία.

kisha
11-12-12, 03:16
τοσουνιδης ισαακ καλαμαρια.απιστευτος και πολυ καλος επιστημονας,με κλειστα τα ματια, ανδριανουπολεως καλαμαρια

valiasemer
11-12-12, 11:05
γνωριζει καμια σας τον Δανιηλιδη Αγγελο; ειναι στον ευοσμο θεσ/νικης. χρειαζομαι πληροφορίες.
ενδιαφερομαι για υστεροσκοπηση.
αν εχει καμια σας να μου προτεινει καποιον στη θεσ/νικη θα με βοηθουσατε πολυ.
ευχαριστω:-P

Grigoria1984
04-01-13, 17:50
Επειδή γίνονται συνέχεια αναφορές στο Σόρτση να πω κι εγώ τη γνώμη μου... Ζήτησα πληροφορίες από ευγενέστατη κοπέλα - μέλος του φόρουμ και μου έδωσε τηλέφωνο. Έκλεισα ραντεβού, πήγα κ δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη. Σε εξέταση ρουτίνας με πανικόβαλε αναφέροντας μέχρι και τη λέξη "καρκίνος" προσπαθώντας να με πείσει να κάνω κολποσκόπιση για θέμα που όπως αποδείχτηκε εκ των υστέρων ήταν ανάξιο λόγου. Επίσης, με πόνεσε πολύ στην εξέταση, τραβώντας έντονα την ευαίσθητή μου περιοχή. Όλα αυτά μπορείς να πεις οτι είναι υποκειμενικά. Αυτό που σίγουρα ΔΕΝ είναι υποκειμενικό ήταν η αγένειά του να σηκώσει κατά τη διάρκεια του υπερήχου που μου έκανε το κινητό, να πιάσει πεντάλεπτη κουβεντούλα για μη σοβαρό θέμα (μπαμπάς που τον έψαχνε να τον πληρώσει επειδή γεννήσανε), με το ματσούκι του υπερήχου να περιφέρεται μέσα μου!!!!!!! Φυσικά ούτε που πήγα να πάρω τα αποτελέσματα του παπ, ας τα βάλει στο αρχείο του να με θυμάται. Δεν θα κάνω χαρακτηρισμούς σεβόμενη τους όρους του φόρουμ, την κοπέλα που μου τον σύστησε που είναι ευγενέστατη -επαναλαμβάνω- και τα άλλα κορίτσια που τον έχουν σα γιατρό.
Ένα και μόνο θετικό βρήκα, το οτι ήταν φτηνός σε τιμές.
Αυτά και συγνώμη αν βλέπει κανένας συγγενής του και θιχτεί!
Αγαπητή jst. Παίζει σημαντικό ρόλο το τι ψάχνει κάθε ένας από έναν γιατρό. Εγώ είχα 2 αποβολές μέχρι να καταλήξω στον σόρτση. μάλιστα στη δεύτερη αποβολή μου δε μου έκανε απόξεση αλλά ρίσκαρε να περιμένει τον οργανισμό μου να το αποβάλλει. με εξετάσεις συνέχεια βέβαια και αντιβιώσεις αλλά σημασία έχει ότι μετά από 3 μήνες ξανα έμεινα έγκυος. είχα μια πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη με αιμορραγία, διαβήτη και έναν τεράστιο όγκο που εμφανίστηκε κολλητά με τον σάκο τον 6ο μήνα. από 6 μηνών νοσηλευτηκα σε ιδιωτικη κλινικη σε ακινησια, ο γιατρος ερχόταν καθε μερα ποσες φορες και μετα απο 2 μηνες νοσηλειας δε πληρωσα τιποτα γιατί αυτο ειχε κανονισει ο ιδιος. 8 μηνων γεννησα λόγω του όγκου εσπασαν τα νερα και ο γιατρος δεν εφυγε στιγμη απο το πλαι μου και μου εκανε διπλό χειρουργείο να αφαιρεθει ο ογκος. και καθε μερα τηλ να δει τι κανει η μικρουλα μου στην εντατικη. Γι αυτο σου λέω είναι τι ψάχνει ο κάθε ένας. Εγώ ψάχνω επαγγελματία και πάνω απ' όλα άνθρωπο. Συγνώμη αν σε κούρασα αλλά δε διαγράφουμε έτσι έναν γιατρό. Για μένα πάντως αν δεν ήταν αυτός δε θα είχα τη κόρη μου, δε ξέρω αν θα ζούσα λόγω του όγκου και φυσικά δε θα ήμουν τώρα πάλι έγκυος στο δεύτερο.

mil_sof
06-01-13, 19:07
Αγαπητή jst. Παίζει σημαντικό ρόλο το τι ψάχνει κάθε ένας από έναν γιατρό. Εγώ είχα 2 αποβολές μέχρι να καταλήξω στον σόρτση. μάλιστα στη δεύτερη αποβολή μου δε μου έκανε απόξεση αλλά ρίσκαρε να περιμένει τον οργανισμό μου να το αποβάλλει. με εξετάσεις συνέχεια βέβαια και αντιβιώσεις αλλά σημασία έχει ότι μετά από 3 μήνες ξανα έμεινα έγκυος. είχα μια πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη με αιμορραγία, διαβήτη και έναν τεράστιο όγκο που εμφανίστηκε κολλητά με τον σάκο τον 6ο μήνα. από 6 μηνών νοσηλευτηκα σε ιδιωτικη κλινικη σε ακινησια, ο γιατρος ερχόταν καθε μερα ποσες φορες και μετα απο 2 μηνες νοσηλειας δε πληρωσα τιποτα γιατί αυτο ειχε κανονισει ο ιδιος. 8 μηνων γεννησα λόγω του όγκου εσπασαν τα νερα και ο γιατρος δεν εφυγε στιγμη απο το πλαι μου και μου εκανε διπλό χειρουργείο να αφαιρεθει ο ογκος. και καθε μερα τηλ να δει τι κανει η μικρουλα μου στην εντατικη. Γι αυτο σου λέω είναι τι ψάχνει ο κάθε ένας. Εγώ ψάχνω επαγγελματία και πάνω απ' όλα άνθρωπο. Συγνώμη αν σε κούρασα αλλά δε διαγράφουμε έτσι έναν γιατρό. Για μένα πάντως αν δεν ήταν αυτός δε θα είχα τη κόρη μου, δε ξέρω αν θα ζούσα λόγω του όγκου και φυσικά δε θα ήμουν τώρα πάλι έγκυος στο δεύτερο.
Λίγο μαγειρεμένη και δήθεν απάντηση μου κάνει αυτή!

nikidel
07-01-13, 15:10
Συγγνώμη, αποκλείεται δηλαδη η κοπέλα να είναι ευχαριστημένη απο το γιατρό της? Είναι άδικο να λέμε κάτι τέτοιο ιδιαίτερα όταν δεν γνωρίζουμε την περίπτωση. Αν δεν την πιστεύεις απλά αγνόησέ το. Τί λόγο θα είχε να μας γράψει ψέματα?

mil_sof
10-01-13, 11:17
Μπαίνεις σε ένα φόρουμ,κάνεις ΜΟΝΟ ΜΙΑ ανάρτηση για να εκθειάσεις το γιατρό δηλ???

bea
11-01-13, 01:04
Μπαίνεις σε ένα φόρουμ,κάνεις ΜΟΝΟ ΜΙΑ ανάρτηση για να εκθειάσεις το γιατρό δηλ???
μπορει να εψαχνε σχολια για τον γιατρο της και να ετυχε να πεσει σ αυτο!μαλλον δεν το χει πολυ με το νετ (ποια μιλαει :rolleyes:)γιατι εχει βαλει οοολα τα στοιχεια της μεσα :shock::shock::shock:

ESTHER
18-01-13, 15:16
Κορίτσια γεια σας! Είμαι σχετικά καινούρια στην παρέα σας αλλά ξέρω ότι θα είστε πολύ καλή συντροφιά για μένα από δω και πέρα..!! Μόλις χτες έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό...!!! να σας ρωτήσω, μιας κ δεν΄είχα σταθερό γυναικολόγο ως τώρα, έχετε να μου προτείνετε κάποια γυναίκα γυναικολογο στη Θεσσαλονίκη συμβεβλημένη με εοπυυ που να είναι υπερ του φυσιολογικού τοκετού? (ή μήπως ζητάω πολλα? :smile: ) Ευχαριστώ πολύ :smile:

sk29
18-01-13, 18:36
Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια! Ξέρει καμία σας για τον Στάθη Ευσταθιάδη;

Ema30
18-01-13, 23:22
Κορίτσια, καλησπέρα!

Προσωπικά με θίγει να θεωρούν ότι επειδή έγραψα τη γνώμη μου για έναν γιατρό είμαι συγγενής του ή φίλη του ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο!!!!!
Όταν έψαχνα γιατρό, έβλεπα όλες τις γνώμες και από εκεί και πέρα έκρινα τι θα κάνω. Ή επειδή είχα ένα μήνυμα πάλι σημαίνει ότι με έβαλε ένας γιατρός να γράψω υπέρ του;;;;;
Όποια έχει αμφιβολίες για το ποια είμαι και τι κάνω μπορεί με προσωπικό μήνυμα να με ρωτήσει και πολύ ευχαρίστως θα της απαντήσω!!!
Α, και τώρα που είδα ότι με ένα μήνυμα θεωρείσαι συγγενής γιατρού, πρέπει να μπαίνω συχνότερα να γράφω, μπας και γλιτώσω τις συκοφαντίες!:) Αλλά με ένα μωρό που θηλάζει δεν είναι το πιο εύκολο πράγμα στον κόσμο...
Εδώ τις γνώμες και τις εμπειρίες μας καταθέτουμε, για να βοηθήσουμε άλλες κοπέλες, μαμάδες κ.ο.κ.. Τουλάχιστον εγώ έτσι το βλέπω!

yioulipa
19-01-13, 01:47
Διπλό μήνυμα

yioulipa
19-01-13, 01:48
Κορίτσια, καλησπέρα!

Προσωπικά με θίγει να θεωρούν ότι επειδή έγραψα τη γνώμη μου για έναν γιατρό είμαι συγγενής του ή φίλη του ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο!!!!!
Όταν έψαχνα γιατρό, έβλεπα όλες τις γνώμες και από εκεί και πέρα έκρινα τι θα κάνω. Ή επειδή είχα ένα μήνυμα πάλι σημαίνει ότι με έβαλε ένας γιατρός να γράψω υπέρ του;;;;;
Όποια έχει αμφιβολίες για το ποια είμαι και τι κάνω μπορεί με προσωπικό μήνυμα να με ρωτήσει και πολύ ευχαρίστως θα της απαντήσω!!!
Α, και τώρα που είδα ότι με ένα μήνυμα θεωρείσαι συγγενής γιατρού, πρέπει να μπαίνω συχνότερα να γράφω, μπας και γλιτώσω τις συκοφαντίες!:) Αλλά με ένα μωρό που θηλάζει δεν είναι το πιο εύκολο πράγμα στον κόσμο...
Εδώ τις γνώμες και τις εμπειρίες μας καταθέτουμε, για να βοηθήσουμε άλλες κοπέλες, μαμάδες κ.ο.κ.. Τουλάχιστον εγώ έτσι το βλέπω!

Εεε... νομίζω ότι δεν το είπαν αυτό για σένα. Άλλωστε δεν ξαναέγραψες σε αυτό το θέμα (εκτός και αν δεν το είδα). Για τη Grigoria1984 ήταν το σχόλιο για το ένα μήνυμα, και ότι είναι λίγο ύποπτο κλπ. Μήπως μπέρδεψες λίγο τους λογαριασμούς? Ε?

jst
20-01-13, 12:26
Λίγο μαγειρεμένη και δήθεν απάντηση μου κάνει αυτή!

Μπορεί και ναι, μπορεί και όχι ρε φιλενάδα μου, τι να πω; Η κοπέλα που μου τον σύστησε είναι ενεργότατο μέλος του φόρουμ και πολύ καλό παιδί. Εγώ είπα τη γνώμη μου για το μεσιέ με πάσα ειλικρίνεια. Ο κάθε επιστήμονας είναι ενεργή διαφήμιση ή δυσφήμιση του εαυτού του. Μπορεί κάποιες να τις έσωσε εμένα μου γύριζε 5 λεπτά τη ματσούκα μέσα μου και μιλούσε στο κινητό σαχλαμαρίζοντας. Ο νοών νοείτω...

Ema30
22-01-13, 18:04
yioulipa, καλησπέρα!

Φρόντισα απλώς να ξεκαθαρίσω την κατάσταση σε ό,τι αφορά εμένα προσωπικά. Δεν μου αρέσει να αφήνονται υπόνοιες έτσι γενικά και αόριστα, το θεωρώ υποτιμητικό. Δεν το θεωρώ κομψό να πει κάποια τη γνώμη της και μετά να της λένε ότι έχει συμφέροντα για να το κάνει. Και επειδή με προηγούμενα μηνύματα εννοήθηκε ότι μπορεί να είμαστε και συγγενείς γιατρού (ΕΛΕΟΣ!!!!!!), σκέφτηκα ότι πρέπει να διαχωρίσω τη θέση μου τουλάχιστον.
Θα το ξαναπώ λοιπόν. Εδώ μαζευόμαστε να πούμε τη γνώμη μας και είναι απλώς μια γνώμη, τίποτα περισσότερο. Προφανώς, όλες για να πηγαίνουμε σε κάποιον γιατρό είμαστε ευχαριστημένες.
Κι αν κάποια κοπέλα ζητήσει γνώμη για κάποιον από τους γυναικολόγους που είχα πάει παλιότερα (πέντε τον αριθμό), πάλι θα γράψω τη γνώμη μου...

jst
22-01-13, 21:21
Εδώ να πω επειδή ακούγεται πολύ το όνομα οτι η κουμπάρα μου έχει τον Παπαχατζόπουλο και είναι πάρα πολύ ευχαριστημένη. Είναι όντως σοβαρός και κοφτός ο άνθρωπος αλλά πολύ επεξηγηματικός και αναλυτικός και τον έχει Θεό. Αυτό γιατί το καλό πρέπει να λέγεται.

erofma
24-01-13, 14:30
Γεια κι από 'μένα κοπελιές! Διάβασα πολύ το όνομα της κας Βάτση και μάλιστα πολύ καλά σχόλια. Έχει καμιά να πει λεπτομέρειες; Απ' όσο ξέρω συνεργάζεται με τη Βιοκλινική και με βολεύει. Φαντάζομαι είναι υπέρ του φ.τ., για την πρόκληση όμως τι γνώμη έχει; Αλλαξα γιατρό γιατί επιμένει να με ξεγεννήσει με πρόκληση κι επειδή μεσολαβεί Δεκαπενταύγουστος (ΠΗΤ 28/8 ) δεν διατείθεμαι να ζορίσω το μωράκι μου για να πάει ο γιατρός τις διακοπούλες του. Επίσης, θέλω να ρωτήσω αν κάνει αυχενική η ίδια ή σε στέλνει έξω και από τιμές πώς είναι. Ευχαριστώ!!!

erofma
24-01-13, 14:33
Α, ξέχασα! Και για την κα Μπουζάκη ενδιαφέρομαι, αλλά επειδή μου έδωσε την εντύπωση ότι θεωρείται κορυφαία φοβάμαι μη χρειαστεί να πουλήσω το σπίτι μου για να την ξεχρεώσω. :lol::lol::lol:

bea
25-01-13, 04:07
Γεια κι από 'μένα κοπελιές! Διάβασα πολύ το όνομα της κας Βάτση και μάλιστα πολύ καλά σχόλια. Έχει καμιά να πει λεπτομέρειες; Απ' όσο ξέρω συνεργάζεται με τη Βιοκλινική και με βολεύει. Φαντάζομαι είναι υπέρ του φ.τ., για την πρόκληση όμως τι γνώμη έχει; Αλλαξα γιατρό γιατί επιμένει να με ξεγεννήσει με πρόκληση κι επειδή μεσολαβεί Δεκαπενταύγουστος (ΠΗΤ 28/8 ) δεν διατείθεμαι να ζορίσω το μωράκι μου για να πάει ο γιατρός τις διακοπούλες του. Επίσης, θέλω να ρωτήσω αν κάνει αυχενική η ίδια ή σε στέλνει έξω και από τιμές πώς είναι. Ευχαριστώ!!!
γεια σου!!!εγω εχω την κ βατση κ ειμαι πολυ ευχαριστημενη!με ανελαβε και στα δυο μου παιδια και γεννησα φυσιολογικα!ειναι υπερ του φτ στον δευτερο ειχα οπισθια ινιακη προβολη και ζοριστικα αρκετα αλλα τα καταφερα απ οτι ξερω η θεση που ειχε το μωρο ειναι κ αιτια κτ!απο χρηματα ειναι αρκετα οικονομικη 40ε η επισκεψη μια φορα τον μηνα οσες φορες και αν χρειαστει να πας και 1000ε η γεννα σου λεω τιμες μαρτιου του 12.τωρα για την προκληση μην ρωτας εμενα γιατι εχεις πεσει σε ατομο που μολις μπαινει στον μηνα του θελει να γεννησει:rolleyes: στον πρωτο πηγα με προκληση 38+5 γιατι δεν αντεχα αλλο (εγω της ειπα)και στον μικρο στις 38 ακριβως παλι της ειπα εγω λογω οτι επρεπε να κανονισω που θα αφησω τον μεγαλο κ λογω μοα στην 2 φορα ηθελε να περιμενω λογω οπισθιας ινιακης προβολης μηπως κ αλλαξει κατι αλλα εγω ημουν ανενδοτη απο τον φοβο που μου ειχε δημιουργησει η μοα!!!!ε τελικα χαρη του να γεννησω φυσιολογικα δεν αφησε να γινει επισκληριδιος γιατι παρετεινε την κατασταση!εκεινη ηταν η φαση που ειλικρινα ΘΑ ΤΗΝ ΣΚΟΤΩΝΑ :rolleyes: μετα απο διαφορα που μπορεις να διαβασεις που περασα στην 2εγκυμοσυνη και με στηριξε απιστευτα της εχω πλεον πολυ εμπιστοσυνη και εγω προσωπικα δεν την αλλαζω με κανεναν!!!

ESTHER
25-01-13, 13:19
Μπάμπας Ευάγγελος στη Τσιμισκή 111 καμοια?
Νεος, καλός και προχωρημένος... τον γνωρίζει καμια? Ακούω σχόλια και εντυπώσεις!

πάντως κορίτσια σχετικά με τον Μπάμπα, εγώ είχα κλείσει ραντεβού στο ΙΚΑ καλαμαριάς μαζί του. Ήταν στα γραφεία της γραμματείας για καλαμπουράκι και καφέ με όλους τους γιατρούς, με είδε που περίμενα, με ρώτησε αν είμαι για γυναικολόγο, είπε "'ερχομαι" και ήρθε μετά απο 10-15 λεπτα αφού συνέχισε να καλαμπουρίζει με τους υπόλοιπους. Όταν μπηκα μέσα και του είπα ότι είμαστε στις προσπάθειες για παιδί ξαφνικά έγινε φιλικότατος, μου έδωσε κάρτα του ιατρείου του και μου έκανε και μια θερμή χειραψία στο τέλος. Ε αυτά με έκαναν να σκεφτώ ότι με βλέπει στην τσέπη και τον απέκλεισα εντελώς από γιατρό μου. Επειδή δηλ. πάω στο ΙΚΑ είμαι λιγότερο άνθρωπος?!

erofma
25-01-13, 13:32
bea ευχαριστώ πολύ!!! :) Με κάλυψες πλήρως. Αν αποφασίσω να γεννήσω Θεσ/νίκη θα την επισκεφτώ.

Μίνα_
19-02-13, 22:14
καλησπερα Θεσσαλονικιες!:p
ακουω παρα πολυ δυο ονοματα Παπανικολαου κ Μαμοπουλο!εχει καποιον απο τους 2 καμια γιατρο της?θελω λεπτομερειες! ειναι καλος? παιρνει πολλα? ειναι επεξηγηματικος υπμονετικος κ ανθρωπινος? οσον αφορα τις κυησεις υψηλου κινδυνου? etc etc etc:confused::confused::confused::confused::confused:

dianaa
25-02-13, 21:15
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΟΣ...ΜΠΥΡΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ,ΚΑΤΣΙΚΗΣ ΗΛΙΑΣ,ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Η Ο ΑΘΑΝΑΤΟΣ?? ΤΙ ΡΩΤΑΩ Η ΓΥΝΑΙΚΑ Ε....ΧΑ ΧΑ

dianaa
25-02-13, 21:20
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΟΣ...ΜΠΥΡΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ,ΚΑΤΣΙΚΗΣ ΗΛΙΑΣ,ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Η Ο ΑΘΑΝΑΤΟΣ?? ΤΙ ΡΩΤΑΩ Η ΓΥΝΑΙΚΑ Ε...ΧΑ ΧΑ

stella261011
02-03-13, 10:21
ο Μαμοπουλος ειναι κορυφη,σε τιμες απ οτι βλεπω σε σχεση με τον Παπανικολαου παιρνει πολυ παραπανω...60 την επισκεψη (αυξηθηκε) και πολυ παραπανω απο 800...καπου στα 1300 ειτε φυσιολογικα ειτε καισαρικη.

minampouf
06-03-13, 10:41
ακουω παρα πολυ δυο ονοματα Παπανικολαου κ Μαμοπουλο!εχει καποιον απο τους 2 καμια γιατρο της?θελω λεπτομερειες! ειναι καλος? παιρνει πολλα? ειναι επεξηγηματικος υπμονετικος κ ανθρωπινος? οσον αφορα τις κυησεις υψηλου κινδυνου? etc etc etc:confused::confused::confused::confused::confused:
μηπως εχει καποια κοπελα η γνωριζει πληροφοριες για χαραλαμπιδη ιωαννη..???εχω αγχωθει..

beauty bee
22-03-13, 21:28

καλησπερσ εγω πηγαινα στον μαμοπουλο το 2001 εξωσωματικη στον κ.παντο πολυ υψηλου κινδυνου κυηση οπως καταλαβαινεις......ειχα διδυμα αγορακια δυστυχως στην22 βδομαδα τα χασαμε...τωρα με παρακολουθει ο σιδεροπουλος ευθυμιος ανθρωπος και πολυ καλος επιστημονας και πανω απο ολα σηκωνει το τηλ και 3 τα ξημερωματα κατι που δεν εκανε ο αλλος...

nuvola
23-03-13, 17:52
καλησπερσ εγω πηγαινα στον μαμοπουλο το 2001 εξωσωματικη στον κ.παντο πολυ υψηλου κινδυνου κυηση οπως καταλαβαινεις......ειχα διδυμα αγορακια δυστυχως στην22 βδομαδα τα χασαμε...τωρα με παρακολουθει ο σιδεροπουλος ευθυμιος ανθρωπος και πολυ καλος επιστημονας και πανω απο ολα σηκωνει το τηλ και 3 τα ξημερωματα κατι που δεν εκανε ο αλλος...
Τον Μαμοπουλο γιατι τον αλλαξες; Δεν σου αρεσε κατι; Κι εγω θα ηθελα να μαθω γι'αυτον τον γιατρο. Μεχρι τωρα εχω ακουσει μονο καλα λογια. Θα με ενδιεφερε η γνωμη σου.

titikamimi
23-03-13, 18:13
πάντως κορίτσια σχετικά με τον Μπάμπα, εγώ είχα κλείσει ραντεβού στο ΙΚΑ καλαμαριάς μαζί του. Ήταν στα γραφεία της γραμματείας για καλαμπουράκι και καφέ με όλους τους γιατρούς, με είδε που περίμενα, με ρώτησε αν είμαι για γυναικολόγο, είπε "'ερχομαι" και ήρθε μετά απο 10-15 λεπτα αφού συνέχισε να καλαμπουρίζει με τους υπόλοιπους. Όταν μπηκα μέσα και του είπα ότι είμαστε στις προσπάθειες για παιδί ξαφνικά έγινε φιλικότατος, μου έδωσε κάρτα του ιατρείου του και μου έκανε και μια θερμή χειραψία στο τέλος. Ε αυτά με έκαναν να σκεφτώ ότι με βλέπει στην τσέπη και τον απέκλεισα εντελώς από γιατρό μου. Επειδή δηλ. πάω στο ΙΚΑ είμαι λιγότερο άνθρωπος?!

ολοι οι γιατροι του ικα ετσι ειναι!απλα μου τη δίνουν οσο ημουν στο ικα τους ειχα συχαθει.ελα απο το ιατρειο ειναι ολοι τους!Παλι καλα που ειναι και το ικα και παει κανενας στα ιατρεία τους. ο καλος γιατρος δεν εχει λογο να ειναι σε κανενα ικα (αποψη μου).αλλωστε τι κανει στο ικα?γραμματειακη υποστηριξη .αργόσχολοι του ΙΚΑ.καλαμπουρακια καφεδακια. Τετοιους δε θέλω! ολοι ευγενικοι ειναι για να σε κερδισουν στο ιατρειο. ειχα παει σε καποια επαρχιακη πολη στο ΙΚΑ πριν 4 χρόνια μου την επεσε στη ψυχρα ενας παθολογος.εκνευριστηκα και εφυγα! μετα ημουν στο δημοσιο ειχα παει να σφραγησω βιβλιαριο για κατι εξετασεις ηταν μια παιδιατρος και στη ψυχρα μου εδωσε την καρτα της, ας σταματησουν τα ικα και θα σου πω ποιος θα πηγαινει στο ιατρειο τους και αν εισαι γιατρος δε συμβιβάζεσαι να μην ασχολεισαι με ασθενεις και να κανεις τη γραμματεα και μη ξεχναμε ολοι με βισματα πηραν αυτες τις θεσεις! ενας γνωστος μας το παιδι βρεθηκε στη Συρο να ανοιξει ιατρειο ξεκινοντας απο το μηδεν.Μπραβο σε τετοιους γιατρους!

mil_sof
23-03-13, 20:45
Άψογος γιατρός είναι ο κ. Χατζηγεωργίου πάντως. Εγώ κατέληξα σε αυτόν!

beauty bee
25-03-13, 21:59
[QUOTE=nuvola;2543997]Τον Μαμοπουλο γιατι τον αλλαξες; Δεν σου αρεσε κατι; Κι εγω θα ηθελα να μαθω γι'αυτον τον γιατρο. Μεχρι τωρα εχω ακουσει μονο καλα λογια. Θα με ενδιεφερε η γνωμη σου.[/Q

και γω μονο καλα λογια λογια ακουγα κυριως βεβαια για τον πατερα του και για αυτον ομως ομως δεν καταλαβε οτι ειχα συσπασεις απο τις 15 βδομαδες μου λεγε οτι ειναι εντερικο ενω δεν ειχα προβλημα με το εντερο μου και του το ψα πει....στις 18 βδομαδες εβλεπα πολλα υγρα παρα πολλα και μου λεγε οτι επειδη κυοφορω διδδυμα αυξηθηκαν οι ορμονες μου και θα χω πολλα υγρα απο δω και περα ενω απο τις συσπασεις ειχε τρυπησει ο σακος του ενος μωρου με εξετασε 15 ιουλιου και μου πε ολα μια χαρα παρα τα συμπτωματα που του λεγα και εν ολιγης μου λεει τι σας παινει ολες τις εγκυες και νομιζετε οτι κατι θα παθετε?? 16 ιουλιου εφευγε διακοπες και γυρνουσε 1 αυγουστου στις 23 ιουλιου τον ξαναπερνω τηλ και του λεω εχω πονακια μηπως να παω να με δουνε? οχι μου λεει εισαι στην 20-21 βδομαδα δεν ανησυχω αν ησουν στην 27 αλλαζε το πραγμα στις 27 ιουλιου 1 τα ξημερωματα μπηκα στο ιπποκρατειο με 6 διαστολη ειχε ανοιξει ο τραχηλος απο τις συσπασεις 21 βδομαδων και 5 ημερων ηταν τα μωρα μου....παρα τα επιμονα τηλεφωνηματα του συζυγου μου της ιοκογενειας μου και του νοσοκομειου το σηκωσε ειπε στο νοσοκομειο οτι θα παρει στις 12 για το αν θα μου κανουν περιδεση ( γιατι επεμενα εγω μεχρι τελευταια να παρουν την γνωμη του) ποτε δεν πηρε και φυσικα με σακο ανοιχτο δεν γινοταν περιδεση....συγνωμη που ειμαι πολυ αναλυτικη και ισως κουραστικη ( γαιτι διαβασες την ιστορια μου) αλλα ακομα πνιγομαι ακομα δεν μπορω να το ξεπερασω...

nuvola
25-03-13, 22:15
[QUOTE=nuvola;2543997]Τον Μαμοπουλο γιατι τον αλλαξες; Δεν σου αρεσε κατι; Κι εγω θα ηθελα να μαθω γι'αυτον τον γιατρο. Μεχρι τωρα εχω ακουσει μονο καλα λογια. Θα με ενδιεφερε η γνωμη σου.[/Q

και γω μονο καλα λογια λογια ακουγα κυριως βεβαια για τον πατερα του και για αυτον ομως ομως δεν καταλαβε οτι ειχα συσπασεις απο τις 15 βδομαδες μου λεγε οτι ειναι εντερικο ενω δεν ειχα προβλημα με το εντερο μου και του το ψα πει....στις 18 βδομαδες εβλεπα πολλα υγρα παρα πολλα και μου λεγε οτι επειδη κυοφορω διδδυμα αυξηθηκαν οι ορμονες μου και θα χω πολλα υγρα απο δω και περα ενω απο τις συσπασεις ειχε τρυπησει ο σακος του ενος μωρου με εξετασε 15 ιουλιου και μου πε ολα μια χαρα παρα τα συμπτωματα που του λεγα και εν ολιγης μου λεει τι σας παινει ολες τις εγκυες και νομιζετε οτι κατι θα παθετε?? 16 ιουλιου εφευγε διακοπες και γυρνουσε 1 αυγουστου στις 23 ιουλιου τον ξαναπερνω τηλ και του λεω εχω πονακια μηπως να παω να με δουνε? οχι μου λεει εισαι στην 20-21 βδομαδα δεν ανησυχω αν ησουν στην 27 αλλαζε το πραγμα στις 27 ιουλιου 1 τα ξημερωματα μπηκα στο ιπποκρατειο με 6 διαστολη ειχε ανοιξει ο τραχηλος απο τις συσπασεις 21 βδομαδων και 5 ημερων ηταν τα μωρα μου....παρα τα επιμονα τηλεφωνηματα του συζυγου μου της ιοκογενειας μου και του νοσοκομειου το σηκωσε ειπε στο νοσοκομειο οτι θα παρει στις 12 για το αν θα μου κανουν περιδεση ( γιατι επεμενα εγω μεχρι τελευταια να παρουν την γνωμη του) ποτε δεν πηρε και φυσικα με σακο ανοιχτο δεν γινοταν περιδεση....συγνωμη που ειμαι πολυ αναλυτικη και ισως κουραστικη ( γαιτι διαβασες την ιστορια μου) αλλα ακομα πνιγομαι ακομα δεν μπορω να το ξεπερασω...
Δικαιολογημενη η αγανακτηση σου. Τι να πει κανεις διαβαζοντας ολα αυτα... Ποσο λυπαμαι :(

nicol_milou
27-03-13, 17:19
Καλησπέρα,επειδή κι εγώ απογοητεύτηκα από τον επαγγελματία υγείας που κακώς εμπιστεύτηκα για να φέρει στο κόσμο το πρώτο μου παιδί,θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιον φιλικό προς τον φυσιολογικό τοκετό και αν γίνεται συμβεβλημένο με ΕΟΠΥ,αν είναι και ανατολικά θα είναι τέλεια.Λόγω κακής ψυχολογίας δεν έχω πάει ακόμα για την τυπική εξέταση μετά τον σαραντισμό και το μωρό μου είναι 4 μηνών!Ξέρω ότι δεν είναι σωστό,αλλά απογοητεύτητα τελείως................ευχαριστώ

kisha
28-03-13, 19:24
για ποια περιοχη?

nicol_milou
28-03-13, 21:05
για ποια περιοχη?

Εγώ βρίσκομαι τέλος Καλαμαριάς-όρια με Φοίνικα,οποιοσδήποτε είναι προς Ανατολικά και έχει τις προϋποθέσεις που είπα είναι καλοδεχούμενος(ειδικά μέσω ΕΟΠΥ),ούτως ή άλλως ο προηγούμενος ήταν κέντρο..... ολόκληρο ταξίδι!

val-kos
24-04-13, 21:50
καλησπερα... μηπως ξερει κάποια ο κ. Κατσίκης Ηλιας ποσο περνει την επίσκεψη? θελω καποιον γυναικολογο με ειδικοτητα στην ενδοκρινολογια, αν εχετε κατι να προτεινετε...

mil_sof
25-04-13, 08:33
καλησπερα... μηπως ξερει κάποια ο κ. Κατσίκης Ηλιας ποσο περνει την επίσκεψη? θελω καποιον γυναικολογο με ειδικοτητα στην ενδοκρινολογια, αν εχετε κατι να προτεινετε...
Δεν ξέρω πόσο παίρνει αλλά από συμπεριφορά είναι απαράδεκτος, όταν τον επισκεφτόμουνα παλιά.

physcomum
25-04-13, 14:38
εμένα δεν με έπεισε γενικά σαν γιατρός πόσο μάλλον για τις γνώσεις του πάνω στην ενδοκρινολογία!

Anna.K
25-04-13, 18:03
γυναικολογος με ειδικευση στην ενδοκρινολογια ?? ανεκδοτο ειναι αυτο? κοριτσια μην τρωτε παραμυθια!!!

eira-b
11-05-13, 16:37
Γυναικολογος μαιευτηρας χειρουργος Χατζηιωακειμιδης χαραλαμπος κοριτσια....ξεγεννησε ολο το σοι.ο καλυτερος!!! (οχι ενδοκρινολογος)

divinogirl
12-05-13, 17:39
κοριτσια καλησπερα!!!:p:p:p:p.το θεμα του γυναικολογου ειναι παρα πολυ σοβαρο για καθε γυναικα.εχω αλλαξει παρα πολλους γιατρους γιατι κανενας δεν ηταν εμπιστοσυνης κ ολους τους θεωρουσα απλους εκμεταλλευτες της ιατρικης ειδικοτητας.κοιτουσαν πως να παιρνουν τις επισκεψεις παρα πως να κανουν τον ασθενη καλα.:cry:πριν 3 χρονια ξεκινησα να πηγαινω στον χατζηαστεριου χρηστο οπου μου ειπαν αρχικα τα καλυτερα λογια.οντως ξεκινησε μια συνεργασια-επαφη κ κατοπιν μια επεμβαση μεγαλου κοστους (κλινικη, αμοιβη γιατρου,αμοιβη αναισθησιολογου,ιστολογικη εξεταση κ.τ.λ.).πραγματοποιηθηκε η επεμβαση με επιτυχια κ κερδισε την εμπιστοσυνη μου.:smile::smile::smile:γνωρισα εναν γιατρο που δεν ειχε πολυ πελατεια .μεσα σ'αυτα τα χρονια που κουραρε εμενα ανεβηκε κατακορυφα αλλαζοντας τη συμπεριφορα του στους ασθενεις.συνεχισα να πηγαινω εκει γιατι δεν ηθελα να αλλαξω παλι γιατρο.επαθα μια μυκητιαση καθαρα απο σεξ.επαφη ,πηγα στο ιατρειο του με ειδε ουτε καν 2 λεπτα ,διεγνωσε τη μυκητιαση διχως να παρει κολπικο υγρο κ μου εδωσε μια αντιβιωση η οποια με εκανε χειροτερα.δεν μου ειπε οτι χρειαζοταν να με ξαναδει κ μου μιλησε πολυ περιφρονητικα.τωρα πηγαινω στον καλογιαννιδη γιαννη.διακριτικοτατος,σοβαρος,με ορεξη να κανει καλα τον ασθενη,ανθρωπος κ πολυ ηρεμος.αυτα κ ευχαριστω

maryspain
12-05-13, 22:12
Κοτανιδης Τασος στη Δημ.Γουναρη
και στα χωραφια να ξεγεννουσε μονο, εκει θα πηγαινα.
Ηταν ο ανθρωπος μου και στο πρωτο , και στα διδυμα και στα..... δυσκολα( που ηταν πολλα)

bakiefi
22-05-13, 13:17
Καλημέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας για τους δύο αυτούς γιατρούς, τον Αμπελά και τον Δέλκο..

Τι προτείνετε;;

teddybear
30-05-13, 23:16
Όσες είστε από Θεσσαλονίκη θα ήθελα τα φώτα σας. Εδώ και καιρό είμαι σε αναζήτηση γυναικολόγου αφού δεν έχω κάποιον σταθερό και με την προοπτική να μείνω έγγυος! Το κριτήριο μου είναι κατά κύριο λόγο να υποστηρίζει το φυσιολογικό τοκετό και να μπορώ να ανοιχτώ, να έχουμε μια καλή επικοινωνία.. 3 υποψήφιοι είναι η Σαρρή Σοφία, η Μπουζάκη Αγγελική και ο Ρόμπερτ Ναιντέτσκι. Αν ξέρετε κάτι γι'αυτούς, κυρίως από άποψη φυσιολογικού τοκετού παρακαλώ να με βοηθήσετε!!!!
Ευχαριστώ πολύ :razz:

thalasso
07-06-13, 20:10
κοριτσια καλησπερα, θα ηθελα αν καποια ξερει τον παντελη αθανασιο να μου πει τη γνωμη της. ευχαριστω πολυ

perlina
07-06-13, 20:58
Νικος παπανικολαου!!!!οτι κ να πω ειναι λιγο!!!!https://www.facebook.com/papaniknick?fref=ts καιεχει δημιουργησει κ αυτη τη σελιδα και απανταει σε καθε ερωτηση που μας απασχολει!https://www.facebook.com/groups/gynaika.ygeia/εχει ιατρειο στη θεσσαλονικη!
http://www.drpapanikolaou.gr/el

mmannaa
08-06-13, 21:36
κοριτσια καλησπερα, θα ηθελα αν καποια ξερει τον παντελη αθανασιο να μου πει τη γνωμη της. ευχαριστω πολυ

Ανήκω στο fun club του Θαλασσώ, μόνο τα καλύτερα έχω να πω και για τον συγκεκριμένο έχω ξαναγράψει. Αν χρειάζεσαι πληροφορίες μπορώ να σου στείλω πμ:p

Elinak
09-06-13, 19:43
Όσες είστε από Θεσσαλονίκη θα ήθελα τα φώτα σας. Εδώ και καιρό είμαι σε αναζήτηση γυναικολόγου αφού δεν έχω κάποιον σταθερό και με την προοπτική να μείνω έγγυος! Το κριτήριο μου είναι κατά κύριο λόγο να υποστηρίζει το φυσιολογικό τοκετό και να μπορώ να ανοιχτώ, να έχουμε μια καλή επικοινωνία.. 3 υποψήφιοι είναι η Σαρρή Σοφία, η Μπουζάκη Αγγελική και ο Ρόμπερτ Ναιντέτσκι. Αν ξέρετε κάτι γι'αυτούς, κυρίως από άποψη φυσιολογικού τοκετού παρακαλώ να με βοηθήσετε!!!!
Ευχαριστώ πολύ :razz:

Καλησπέρα

Για την Αγγελική Μπουζακη εχω να πω τα καλύτερα σου την προτείνω ανεπιφύλακτα είναι υπέρ του φυσιολογικου τοκετού είναι πολύ φιλική και χαλαροσ τύπος γενικότερα ακόμη και τη στιγμή της γεννας -χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν είναι καλή γιατρός-μετά από αλλαγή δυο γνωστων γιατρών εντοσ Θεσσαλονικης ήταν η τριτη και πραγματικά αποδείχθηκε η καλύτερη επιλογή.μας έδωσε σιγουριά ότι όλα θα πανε για τον φυδιολογικο τοκετο που επιδιωκαμε εγω και ο συζυγος μου,μου έδωσε πολύ καλές συμβουλές για την αποκατάσταση μου και γενικά συμβουλές για το μωρό.Πραγματικα η εμπειρία μας με την Αγγελική ήταν ξεχωριστή,δεν πίστευαμε ότι τέτοιο κλίμα μπορει να επικρατισει σε μια γέννα.Οποια και να είναι η επιλογή σου τελικά να επιδιώξεις τον φυσιολογικό τοκετο είναι πολλοί οι γιατροί που τρομάζουν τα ζευγάρια με δήθεν ασθενιες....

dianaa
14-06-13, 00:15
κοριτσια εχει ακουσει καποια σασ για τον ΤΣΟΛΑΚΙΔΗ ΔΗΜΗΤΡΗ?

Mama27
25-06-13, 19:52
Καλησπέρα κι από μένα!
Μήπως έχει κάποια προσωπική εμπειρία απο Ανδρέα Τζιόβα;

demi89
26-06-13, 18:11
καλησπέρα!
Για την Αγγελική Μπουζάκη ξερει καμια τιμές επίσκεψης και τοκετού?
Ευχαριστώ!

mil_sof
08-07-13, 08:19
Για Αυγουστινάκη Εμμανουήλ?

Vavavoum
16-08-13, 23:26
Εγω εχω τον Τριανταφυλλιδη Γιάννη, το ιατρείο του ειναι στη Θερμη, κ ξεγενναει Γενική Κλινική, Γενεσις και Αγιο Λουκά. Ειναι και συμβεβλημενος με Εοπυυ. Ειναι πολυ καλός, πολυ αναλυτικός, και ενώ νιωθω ωρες ωρες οτι τον ζαλιζω (χωρια τα ποσα τηλέφωνα που του κανω), με κανει να νιωθω άνετα και να μη κολλαω να ρωτάω οτιδήποτε, σημαντικο για μενα που εχω ενα σωρό απορίες!!

mariellaki
02-09-13, 16:51
skeftomai na paw ston Sortsi stin Mitropoleos....leei oti einai ston eoppy....kserei kamia an pairnei lefta se mia apli eksetasi???(xwris uperixo kai test pap)

kikispy
03-09-13, 14:44
skeftomai na paw ston Sortsi stin Mitropoleos....leei oti einai ston eoppy....kserei kamia an pairnei lefta se mia apli eksetasi???(xwris uperixo kai test pap)

τι εννοείς απλή εξέταση; πως να σε εξετάσει ένας γυναικολογος αν δε σου κάνει υπέρηχο; φανταζομαι θα παίρνει επίσκεψη. ποιός γιατρός και γιατί να σε εξετάσει δωρεάν στο ιατρείο του?

markela22
20-09-13, 01:22
Καλησπερα και απο εμενα!! Ειμαι νεο μελος στην ομαδα σας και θεωρω πολυ εδιαφεροντα τα αρθρα και τις συζητησης οπου γινονται..Θα ηθελα σε κατι την γνωμη σας. Μου προεκυψε καποιο προβλημα και που προτειναν καποιους γυναικολογους στην Θεσσαλονικη. Θα ηθελα να ξερω αν γνωριζει καποια κοπελα κατι να μου πει. Με ενδιαφερει παρα πολυ!! Τα ονοματα των ιατρων ειναι τα ακολουθα: 1) Της Κας Θωμαης Βατση 2) του Κου Κων/νου Χατζηγεωργιου και 3) του κου Χαραλαμπου Χατζηιωακειμιδη. Με ενδιαφερει να μαθω αν καποια κοπελα γνωριζει.

Σας ευχαριστω πολυ και περιμενω καποια απαντηση σας.

Καλο βραδυ!

nikidel
20-09-13, 14:12
Καλησπερα και απο εμενα!! Ειμαι νεο μελος στην ομαδα σας και θεωρω πολυ εδιαφεροντα τα αρθρα και τις συζητησης οπου γινονται..Θα ηθελα σε κατι την γνωμη σας. Μου προεκυψε καποιο προβλημα και που προτειναν καποιους γυναικολογους στην Θεσσαλονικη. Θα ηθελα να ξερω αν γνωριζει καποια κοπελα κατι να μου πει. Με ενδιαφερει παρα πολυ!! Τα ονοματα των ιατρων ειναι τα ακολουθα: 1) Της Κας Θωμαης Βατση 2) του Κου Κων/νου Χατζηγεωργιου και 3) του κου Χαραλαμπου Χατζηιωακειμιδη. Με ενδιαφερει να μαθω αν καποια κοπελα γνωριζει.

Σας ευχαριστω πολυ και περιμενω καποια απαντηση σας.

Καλο βραδυ!

Είχα επισκεφθεί την κ. Βάτση αλλά τελικά δεν την επελεξα. Τους αλλους ύο γιατρούς δεν τους Γνωρίζω, δυστυχως. Καλή επιλογη!

markela22
20-09-13, 15:46
Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου θα το κοιταξω.

markela22
20-09-13, 15:47
Είχα επισκεφθεί την κ. Βάτση αλλά τελικά δεν την επελεξα. Τους αλλους ύο γιατρούς δεν τους Γνωρίζω, δυστυχως. Καλή επιλογη!

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου, θα το κοιταξω!!

lloullou
21-09-13, 13:54
τον Χατζηγεωργίου τον είχα εγώ, και αυτός με ξεγέννησε. είναι πολύ καλός, πολύ ευγενικός, αναλυτικότατος και πολύ διακριτικός σαν γιατρός. προσέχει πολύ και δε βιάζεται στις επισκέψεις ποτέ. είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού και του θηλασμού. εγώ έμεινα πολύ ευχαριστημένη πάντως... για οποιαδήποτε απορία σου εδώ είμαι!

zogaki
26-09-13, 12:31
καλησπερα ξερεια καμια τον Τσακο?