PDA

Επιστροφή στο Forum : ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Σελίδες : [1] 2 3 4

lenaki
24-05-08, 08:41
ΒΑΜΒΑΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ(ΣΤΗΝ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ)
ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΕΤΥΧΩ 5-6 ΑΠΟ ΕΣΑΣ.....!!! :) :) :)

nikol28
24-05-08, 09:09
Θεσσαλονικιά αλλά δεν τον γνωρίζω!
εγώ έχω τον Γκριμπίζη είναι στο Γένεσις και στο Παπαγεωργίου!
καλή σου μέρα :roll:

lenaki
24-05-08, 09:13
ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ ΝΙΚΟΛ...
ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΓΕΝΝΕΣΙΣ Κ ΣΤΟ ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ..

kalamaraki
24-05-08, 09:46
Εγώ τον ξέρω, πάω σε αυτόν απο τα 21 μου τα τελευταία 10 χρόνια, και η μητέρα μου και η θεία μου και η ξαδέρφη μου.Προσωπικά είμαι ευχαριστημένη. Γιατί ρωτάς?

lenaki
24-05-08, 09:49
:D :D :D

ΤΙ...?ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ...???
ΞΕΓΕΝΝΗΣΕ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ??
Κ ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΕΙΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ .

sardelaki
24-05-08, 11:12
μπα δεν τον ξέρω...
τον Γκριμπίζη που λέει η nikol28 τον ξέρω σαν όνομα, εκεί θα πήγαινα αλλά αργούσε πολύ για ραντεβού και δεν μπορούσα να περιμένω 2 μήνες για να μου κάνει επιβεβαίωση εγκυμοσύνης :? :? :shock: :shock:

Έτσι πήγα στον Σόρτση Ανδρέα...τέλειος...φανταστικός γιατρός, είμαι πάρα μα πάρα πολύ ευχαριστημένη! Είναι στο Γένεσις και στο Διαβαλκανικό :wink:

nikol28
24-05-08, 11:22
μπα δεν τον ξέρω...
τον Γκριμπίζη που λέει η nikol28 τον ξέρω σαν όνομα, εκεί θα πήγαινα αλλά αργούσε πολύ για ραντεβού και δεν μπορούσα να περιμένω 2 μήνες για να μου κάνει επιβεβαίωση εγκυμοσύνης :? :? :shock: :shock:

Έτσι πήγα στον Σόρτση Ανδρέα...τέλειος...φανταστικός γιατρός, είμαι πάρα μα πάρα πολύ ευχαριστημένη! Είναι στο Γένεσις και στο Διαβαλκανικό :wink:

όντως αργούν τα ραντεβού του, αλλά όταν πρόκειται για εγκυμοσύνη και τον ενημερώσεις τότε σε δέχεται στο γένεσις αμέσως :!:

linaki
24-05-08, 14:08
NIKOL 28 και εγω τον Γκριμπιζη εχω .Εχει πολυ κοσμο αλλα αξιζει Εγω γεννησα τον γιο μου με καισαρικη στο παπαγεωργιου .απιστευτα ευχαριστημενη και το ιδιο θα κανω με το καλο και στο δευτερο

sardelaki
26-05-08, 08:57
μπα δεν τον ξέρω...

όντως αργούν τα ραντεβού του, αλλά όταν πρόκειται για εγκυμοσύνη και τον ενημερώσεις τότε σε δέχεται στο γένεσις αμέσως :!:

εμένα πάντως η δεσποινίς στο τηλ. δεν μου είπε κάτι τέτοιο...πως αν πάω στο Γένεσις θα με δεχτεί...και γιατί δηλ. να μην με δεχτεί στο Ιατρείο του, αλλά στο Γένεσις ναι;;; Αυτά ακούω εδώ στην Ελλάδα και με πιάνει κρίση και μου έρχεται να τους σφάξω όλους :evil: :evil:

Τώρα ούτως ή άλλως τον δικό μου γιατρό δεν τον αλλάζω με τίποτε :wink:

peny21gr
26-05-08, 11:36
Καλημέρα κορίτσια κι εγώ Σαλονικιά είμαι αλλά έχω τον Κυριαζίδη Γεώργιο Δημ. Γούναρη..........

grande
26-05-08, 12:38
Γειά και από εμένα κορίτσια...... δε γνωρίζω τα προαναφεθέντα ονοματα των γιατρών σας.....εγώ πάω στης αδελφής μου τον γιατρό ...Κυριάκος Κελτιμλίδης , Καρόλου Ντηλ 6,......τον ξέρει καμιά σας?

ΣΤΕΛΙΝΑ
16-06-08, 16:43
ΕΣΕΙΣ ΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΕΧΕΤΕ?ΕΙΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ?

sardelaki
17-06-08, 10:19
Σόρτσης Ανδρέας...είναι στην Μητροπόλεως...
πάρα πολύ ευχαριστημένη...δεν τον αλλάζω με τίποτε :)

nnm004
17-06-08, 10:26
Χατζηιωακειμιδης Χαραλαμπος , ενας απο τους καλυτερους επιστημονες και γιατρους και πολυ τελειος ανθρωπος οπου παντα ειναι εκει οποτε τον χρειαστεις ανα πασα ωρα και μερα , το κινητο του δεν κλινει ποτε και μπορει να καθεται με τις ωρες να σου εξηγει οτι σε απασχολει χωρις να κουραζεται . Στο ιατρειο του γινεται παντα πανικος και θυμαται παντα τις παραμικρες λεπτομερειες . Τον εμπιστευομαστε απολυτα και εγω και ο αντρας μου .

peny21gr
17-06-08, 11:37
Κυριαζίδης Γεώργιος Δημ. Γούναρη κάτι..........
Καλός έχω ακούσει πολύ καλά λόγια τώρα τι να σου πω θα δείξει μέχρι στιγμής πάντως όποτε χρειάστηκα κάτι ήταν εκεί........ :wink:

maria_23
17-06-08, 16:03
Βάτση Θωμαή Πλατεία Δημοκρατίας στον Βαρδάρη. Με παρακολουθεί απο 10 χρονών περίπου. Πολύ καλή και φυσικά "ΑΝΘΡΩΠΟΣ".

Mammyblue
17-06-08, 17:39
Τσιαούση Ελένη. Την έχω χρόνια και δεν την αλλάζω με τίποτα.

maira07
18-06-08, 08:26
Κι εγώ τη Βάτση έχω. Πολύ υπομονετικός άνθρωπος. Πολύ καλή γιατρός

Kotopoulo
19-06-08, 15:53
Μπίλλη Ελένη. Ιατρείο στη Μητροπόλεως (κοντά στα Ηλύσια, δεν θυμάμαι αριθμό απ'έξω).
Παπαγεωργίου + Γενική Κλινική.
50 ευρώ/επίσκεψη + 1200 φυσιολογικός τοκετός.
Είμαι πολύ ευχαριστημένη, κυρίως επειδή είναι πολύ καλή επιστήμονας και λόγω της ακαδημαϊκής της ιδιότητας (επίκουρος στο Α.Π.Θ.) βρίσκεται πάντα στην πρώτη γραμμή της έρευνας.
Επίσης είναι ειδική σε προβλήματα γονιμότητας για όποια ενδιαφέρεται...

Ονειράκι
19-06-08, 16:17
Κατσίκης Ηλίας, Στρ. Καλλάρη (Ηλίσσια).Απλά άνθρωπος...

2/2012 edit admin αλλαγή του κειμένου μετά απο παράκληση του μέλους

Τον είχε η αδερφή μου!Δεν παίρνει καθόλου χρήματα στις επισκέψεις του,αλλά παίρνει στο τέλος ενα ποσό,αν θυμάμαι καλά 400 ή 600Ε.
Μαλιστα ο ανηψιός του εχει εδω στη Καβάλα ιατρείο. :D

nikol28
23-06-08, 12:22
Γκριμπίζης Γρηγόρης
Τσιμισκή 51

για μένα ιδανικός!

miaou
01-07-08, 18:05
Τιμόλογος, στην Μητροπόλεως. Άλλος θα με έκανε καισαρική.

embryoyla
01-07-08, 19:58
Ρασούλη,στο ιατρικό της εξπρές σέρβις κ στην Περαία με δικό της ιατρείο.

Ζωγια
02-07-08, 23:10
Βάτση Θωμαή ,Πλατεία Δημοκρατίας. Πολυ καλή γιατρος! Μετά από δυο δυσκολές γέννες! Και ΑΝΘΡΩΠΟΣ

poukis
07-07-08, 21:57
Σορτσης Ανδρεας ο καλυτερος γυναικολογος που υπαρχει!εκτος απο γυναικολογος ειναι κ ψυχολογος,ακουει οτι του λες κ ειναι παντα εκει για να σε απαντηση.τελειος!!!!sardelaki ξεχασα να σου απαντησω,οταν πηγα του ειπα για σενα.στην αρχη δεν καταλαβαι αλλα μετα σε θυμηθηκε.

pegi
08-07-08, 20:02
Μπίλλη Ελένη. Ιατρείο στη Μητροπόλεως (κοντά στα Ηλύσια, δεν θυμάμαι αριθμό απ'έξω).
Είμαι πολύ ευχαριστημένη, κυρίως επειδή είναι πολύ καλή επιστήμονας και λόγω της ακαδημαϊκής της ιδιότητας (επίκουρος στο Α.Π.Θ.) βρίσκεται πάντα στην πρώτη γραμμή της έρευνας.
ΚΟΤΟΠΟΥΛΑΚΗ,κι εγω την ΜΠΙΛΛΗ ΕΧΩ.
ΑΨΟΓΗ Επιστημονας.
και στους 2 τοκετους ηταν αυτη και ειδικα στην πρωτη γεννα που υπηρχαν επιπλοκες στην εγκυμοσυνη αν και δεν ηταν η γιατρος που με παρακολουθουσε τοτε,στον τοκετο εκανε οτι καλυτερο μπορουσε και χαρη σ'αυτην τωρα εχω τον μικρουλη μου.

fanie4ever
09-07-08, 10:45
Τιμόλογος, στην Μητροπόλεως. Άλλος θα με έκανε καισαρική.

Και εγώ τον Κο. Τιμόλογο έχω ... και μάλλον γλύτωσα και γω από την καισαρική (15 ώρες αναμονή με σπασμένα νερά, αίμα και διαστολή ελάχιστη).
Με όλα αυτά που ακούω για σούπερ βιαστικούς γιατρούς που δε περιμένουν και πολύ-πολύ, με στυλ "να κάνουμε μία καισαρική, να τελειώνουμε για να μην ταλαιπωρείται ούτε η μητέρα (!) ούτε το μωράκι (?)", εκτίμησα το γεγονός ότι τουλάχιστον με περίμενε...
Πέρα από αυτό, είχα μία πολύ δύσκολη 1η εγκυμοσύνη, στην οποία με βοήθησε πάρα πολύ και έχω τώρα τη Φανουλίτα μου...

Λίλια
29-07-08, 18:21
Γκριμπίζης Γρηγόρης
Τσιμισκή 51

Πολύ καλός.

DALIA
30-07-08, 13:29

και εγω την ΚΥΡΙΑ Μπίλη εχω.Σου μεταδιδει την ηρεμια της με εναν μαγικο τρόπο.Θυμαμαι το 2005 που γεννησα εγω ή φυσιολογικά ή καισαρική τα ίδια λεφτα επερνε 1000€ και 40€ την επισκεψη καθε μήνα. Ο θεοφιλος ερχόταν με το χερακι του κολλημενο στο κεφαλι με αποτελεσμα μεγαλυτερη διαμετρο κεφαλιου και ομως παιδια τα καταφεραμε και γεννησαμε φυσιολογικοτατα.Την ευχαριστω γιατι ειναι πολυ γλυκος ανθρωπος.

Katsarida
23-08-08, 14:00
Καλημέρα. Κωνσταντούλας Μιχάλης. Π.Π.Γερμανού. Απλά τέλειος.... Μου τον σύστησε η νύφη μου. έκανε 2 γέννες αυτή και 2 η αδερφή της. Τον συστήνω με κλειστά μάτια!

Katsarida
23-08-08, 14:02
Ξέχασα να αναφέρω. 60? η πρώτη επίσκεψη, 30? κάθε επισκεψη μηνιαία και 1.000? τοκετός. 1400? καισαρική. 200? επισκληρίδιος που την κάνει αυτός.

thessalonikia
23-08-08, 16:12
φελεσακης Νικος με λιγα λογια εχω να πω οτι χαρη σε αυτον τον ανθρωπο ζει ο γιος μου και εγω

επαιξε το κεφαλι του και πανω απο ολα ανθρωπος

sisi an
28-08-08, 21:25
εγω εχω τον διχαλα αγ.σοφιας και ειμαι ευχαριστημενη ειναι πολυ καλος και ευγενικος

krvrisi
28-08-08, 22:25
Εμείς επιλέξαμε τελικώς Γκινάλη

ΚατερίναΦ
12-10-08, 20:35
Η γιατρός μου ονομάζεται Λέκκα Μαργαρίτα κι έχει ιατρειο στην Περαία. Συνεργάζεται με Γένεσις και Διαβαλκανικό. Είναι υπέροχη και υπομονετική. Ειναι υπερ του φυσιολογικού τοκετού και του θηλασμού.

SEFI
27-10-08, 12:47
Ο γιατρός μου είναι ο ΧΑΙΝΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ , μαιευτήρας/γυναικολόγος+ογκολόγος+μαστολόγος...είναι πολύ καλός ως επιστημόνας αλλά κυριως ως άνθρωπος.
Είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού , δίνει μεγάλη προσοχή στις δύσκολες κυήσεις και συνεργάζεται με το ΓΕΝΕΣΙΣ.

mirto
06-11-08, 15:13
Εγω είχα τον κυριο Ακτσαλή 8ανάση και είμαι πολυ ευχαριστημενη.Τυφλή εμπιστοσύνη που λέμε...Με το καλό και στο δεύτερο και στο τριτο εκεί 8α πάω...

sofi-geo
06-11-08, 15:38
Εγω είχα τον κυριο Ακτσαλή 8ανάση και είμαι πολυ ευχαριστημενη.Τυφλή εμπιστοσύνη που λέμε...Με το καλό και στο δεύτερο και στο τριτο εκεί 8α πάω...

mirto, τον Ακτσαλή τον έχει η νύφη μου και μια φίλη μου. Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και από εκείνες.
Εγώ έχω την Αναγνώστου Ευτυχία. Δεν την αλλάζω με τίποτα...

mirto
06-11-08, 16:51
Οντως ειναι ολυ καλος...Τον συστηνω ανεπιφυλακτα...

gerakina
07-11-08, 00:53
Βάτση Θωμαή Πλατεία Δημοκρατίας στον Βαρδάρη. Σ".

γνωρίζει καμιά αν είναι συμβεβλημένη με το δημόσιο και που κάνει γέννες?

maira07
09-11-08, 20:09
Για το δημόσιο δεν γνωρίζω, σίγουρα είναι στο ταμείο των φαρμακοποιών που είναι η ξαδέρφη μου και από εκείνη τη γνώρισα.
Συνεργάζεται με το Γενεσις και κάποιο ακόμα, δε θυμάμαι.
Είναι πάρα πολύ καλή

ΧΕΛΙΔΟΝΙ
09-11-08, 20:19
ΒΑΤΣΗ ΘΩΜΗ!!! Γιατραρα η γυναικα!!!!!! Και πραγματι ΑΝΘΡΩΠΟΣ.

MARIAGALS
10-11-08, 07:27
Εμείς έχουμε τον Τζιαφετα στο Διαβαλκανικό

mamageor
10-11-08, 12:36
Εγω εχω τον Πραπα ..εχει ιατρειο με τον αδερφο του και μια κλινικη το ********... εμεινα πολυ ευχαριστημενη καθως γεννησα αρκετα δυσκολα ...με εμβρυουλκους αλλα παρολα αυτα ολα πηγαν μια χαρα...Πολυ χαλαρος ανθρωπος..δεν σε αγχωνει...Τον ειχε καμμια σας???

Bachiemama
11-11-08, 15:05
Γεια σας :) εγώ έχω τον κ. Χατζηγεωργίου Κωνσταντίνο. Μου τον σύστησε ο γυναικολόγος που είχα τόσα χρόνια ο κ. Ζησόπουλος επειδή πλέον εκείνος δεν αναλαμβάνει γέννες. Πήγα στον κ. Χατζηγεωργίου επειδή εμπιστεύομαι τυφλά τον κ. Ζησόπουλο που μέχρι τώρα με έχει σώσει με κάτι ψιλοπροβλήματα που είχα. Είναι στο Γέννεσις και στην Γενική Κλινική και στο Παπαγεωργίου επιστημονικός συνεργάτης. Εγώ θα πάω στην Γενική Κλινική (είναι και κοντά στο σπίτι μου!

xuito
12-11-08, 09:31
Γεια σας :) εγώ έχω τον κ. Χατζηγεωργίου Κωνσταντίνο. Μου τον σύστησε ο γυναικολόγος που είχα τόσα χρόνια ο κ. Ζησόπουλος επειδή πλέον εκείνος δεν αναλαμβάνει γέννες. Πήγα στον κ. Χατζηγεωργίου επειδή εμπιστεύομαι τυφλά τον κ. Ζησόπουλο που μέχρι τώρα με έχει σώσει με κάτι ψιλοπροβλήματα που είχα. Είναι στο Γέννεσις και στην Γενική Κλινική και στο Παπαγεωργίου επιστημονικός συνεργάτης. Εγώ θα πάω στην Γενική Κλινική (είναι και κοντά στο σπίτι μου!

Bachiemama ,κι εγώ τον Χατζηγεωργίου έχω , μετά από σύσταση του
κου Ζησόπουλου και μάλλον στη Γενική με βλέπω!

maraki 1
12-11-08, 09:47
mamageor κι εγώ τον Πράπα είχα. Όντως είναι πολύ χαλαρός και χάρη σ' αυτόν γλίτωσα την καισαρική στην 1η μου κόρη. Με χαλάει όμως λίγο η χαλαρότητά του όσον αφορά τις γυναικολόγικές πλέον εξετάσεις (δεν μιλάω για εγκυμοσύνη). Με χαλάει το γεγονός ότι δεν κρατάει ιστορικό και είναι πολύ βιαστικός στην εξέταση.

gerakina
13-11-08, 08:08
Για το δημόσιο δεν γνωρίζω, σίγουρα είναι στο ταμείο των φαρμακοποιών που είναι η ξαδέρφη μου και από εκείνη τη γνώρισα.
Συνεργάζεται με το Γενεσις και κάποιο ακόμα, δε θυμάμαι.
Είναι πάρα πολύ καλή

πηγαίνει μήπως στο Παπαγεωργίου?

maira07
14-11-08, 01:09
Δεν γνωρίζω για το Παπαγεωργίου. Αν θέλεις να σου στείλω πμ με τηλέφωνο για να επικοινωνήσεις μαζί της.

maria250499
20-11-08, 12:03
Κορίτσια ξέρετε κανέναν καλό γιατρό που να ξεγεννάει στο Παπαγεωργίου?
Δεν είμαι ακόμα έγκυος αλλά είμαστε στηις προσπάθειες.
Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα έναν πολύ καλό γιατρό αλλά είναι μόνο στο Γένεσις. Το 2005-2006 έπαιρνε 40 ευρώ επίσκεψη και 1500 καισαρική που γέννησα εγώ.Πολλά λεφτά ρε σεις. Συν την κλινική μας βγήκε 3500 ευρώ. Το δεύτερο θέλω να το γεννήσω στο Παπαγεωργίου και να πληρώσω κάτι το γιατρό. Θέλω να με παρακολουθεί κάποιος στο ιατρείο του όλη την εγκυμοσύνη, να πληρώνω επισκέψεις αλλά να μη χρειαστεί να τον πληρώσω για τη γέννα. Τουλάχιστον όχι τόσο μεγάλο ποσό. Ένα δωράκι φυσικά θα του δώσουμε (πχ 500 ευρώ). Γίνονται αυτά που θέλω ή είναι πολύ ουτοπικά?

μπου μπου
21-11-08, 00:32

Bachiemama ,κι εγώ τον Χατζηγεωργίου έχω , μετά από σύσταση του
κου Ζησόπουλου και μάλλον στη Γενική με βλέπω!

Κορίτσια έχω και εγώ τον Χατζηγεωργίου, τον γνώρισα από την κουμπάρα μου. Με παρακολουθούσε στην εγκυμοσύνη και γέννησα μαζί του φυσιολογικά στην Γενική Κλινική. Πολύυυυυυυ καλός και δεν τον αλλάζω! Από την πρώτη μέρα ήταν σαν να μην γέννησα! Υπέρ του φυσιολογικού τοκετού και του θηλασμού :P Αν ου μη γέννητο χρειαστεί καισαρική ντε και καλά παίρνει τα ίδια λεφτά.

ditop
21-11-08, 10:50
[quote="maria250499"]Κορίτσια ξέρετε κανέναν καλό γιατρό που να ξεγεννάει στο Παπαγεωργίου?
[/
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΕΙΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ ΕΚΕΙ. ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΘΕΡΘΕΙ ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ. ΕΓΩ ΜΕ ΔΙΔΥΜΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΜΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΗ ΟΠΟΙΟΣΔΥΠΟΤΕ. ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΙ ΕΙΝΑΙ. ΑΠΛΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ ΕΞΩ Η Κ. ΠΑΝΑΓΟΥ ΠΟΥ ΤΟΤΕ ΕΡΓΑΖΟΤΑΝ ΕΚΕΙ. ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΗ ΤΩΡΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΑΡΟΝ ΣΤΗ ΓΕΝΝΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΕΙΛΗΚΡΗΝΑ ΝΑ ΕΧΩ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟ.

PAKEL
02-12-08, 16:05
nikol28 έγραψε:
sardelaki έγραψε:
μπα δεν τον ξέρω...
τον Γκριμπίζη που λέει η nikol28 τον ξέρω σαν όνομα, εκεί θα πήγαινα αλλά αργούσε πολύ για ραντεβού και δεν μπορούσα να περιμένω 2 μήνες για να μου κάνει επιβεβαίωση εγκυμοσύνης

Έτσι πήγα στον Σόρτση Ανδρέα...τέλειος...φανταστικός γιατρός, είμαι πάρα μα πάρα πολύ ευχαριστημένη! Είναι στο Γένεσις και στο Διαβαλκανικό

όντως αργούν τα ραντεβού του, αλλά όταν πρόκειται για εγκυμοσύνη και τον ενημερώσεις τότε σε δέχεται στο γένεσις αμέσως

εμένα πάντως η δεσποινίς στο τηλ. δεν μου είπε κάτι τέτοιο...πως αν πάω στο Γένεσις θα με δεχτεί...και γιατί δηλ. να μην με δεχτεί στο Ιατρείο του, αλλά στο Γένεσις ναι;;; Αυτά ακούω εδώ στην Ελλάδα και με πιάνει κρίση και μου έρχεται να τους σφάξω όλους

κι εγώ έχω τον Γκριμπίζη και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη..όταν γέννησα την κόρη μου έκανα 14 ώρες και παρόλα αυτά δεν με έβαλε για καισαρική.Περίμενε να φτάσω στην κατάλληλη διαστολή ώστε να γεννήσω φυσιολογικά.Ούτε ήθελε να ακούσει για καισαρική.¨
Όσον αφορά την επιβεβαίωση της εγκυμοσύνης κι εμένα με δέχτηκε στην Γενική κλινική όχι για κάποιον άλλο λόγο αλλά επειδή ήταν κλεισμένα τα ραντεβού δεν ήθελε να καθυστερήσουμε.¨ετσι από την στιγμή που μίλησα μαζί του και του είπα πως θέλω επιβεβαίωση εγκυμοσύνης την επόμενη κιόλας με δέχτηκε και δεν πλήρωσα κάτι εξτρά αλλά ότι πλήρωνα και στο ιατρείο του.Ειδικά για επιβεβαίωση εγκυμοσύνης καλύτερα είναι να μιλάς με τον ίδιο το γιατρό και όχι με την οποιαδήποτε βοηθό..

Lilia1
04-12-08, 12:26
rakel και γω γκριμπιζη εχω.ειμαι πολυ ευχαριστημενη. δε λεω, εχει τρελλο κοσμο, αλλα αξιζει. γεννησα γενικη κλινικη, επιμενει σε φυσιολογικο τοκετο, συνεργαζεται και με μαιες τσακαλια. το λεω γιατι η μαια που ηταν κοντα μου μεχρι τελος και μου την ειχε συστησει ογιατρος ηταν γατονι.

ioanna21
04-12-08, 23:49
Κι εγώ Γκριμπίζη έχω... Πολύ καλός, δεν σε αγχώνει καθόλου......
Σε λίγες μέρες που θα γεννήσω θα έχω πιο ολοκληρωμένη άποψη......

Palladin
07-12-08, 14:01
Γεια σας κορίτσια!
Κι εγώ Γκριμπίζη, πω πω γίναμε πολλές!!

Να ρωτήσω, ξέρω ότι αποφεύγει τις καισαρικές όταν μπορεί, και αυτός ήταν ένας από τους λόγους που τον επέλεξα, αλλά μήπως αποφεύγει και την επισκληρίδιο;;;;;;

Δεν έτυχε ακόμα να το συζητήσουμε, ξέρει κάποια από εσάς;

Lilia1
07-12-08, 22:57
palladin γεια σου!!
ειμαστε πολλες οντως τελικα!
η απαντηση ειναι οχι, δεν αποφευγει την επισκληριδιο. πως καταλαβες κατι τετοιο? τουλαχιστον απο την δικη μου εμπειρια, οταν πηγα στην γενικη κλινικη και τελικα γεννησα με προκληση, ο γκριμπιζης ηταν ακομα στο ιατρειο του(ηταν 8 με 9 το βραδυ). οι μαιες που ειχαν βαρδια +την δικια μου μαια που ειχα αποκλειστικα για μενα, τον ενημερωναν συνεχως απο το τηλ. Ο ιδιος δεν ασχοληθηκε καθολου με το θεμα της αναισθησιας. καποια στιγμη πριν ακομα ερθει, ζητησα επισκληριδιο και ηρθε η αναισθησιολογος βαρδιας(μια γλυκυτακη κυρια) μου την εβαλε και αυτο ηταν ολο. οταν ηρθε ο γκριμπιζης, ηδη ειχα διαστολη 10 και με βρηκε μουδιασμενη.
τουλαχιστον ετσι εγινε με την δικη μου περιπτωση, για να μην ειμαι απολυτη. θυμαμαι οτι το ειχαμε συζητησει και στο γραφειο του και δεν εξεφρασε καποια αντιρρηση.
οτι αλλο θες, στην διαθεση σου! φιλια!

ioanna21
07-12-08, 23:58
Εγω που συζήτησα μαζί του για την επιλογή τοκετού δεν έφερε απολύτως καμμία αντίρρηση για επισκληρίδιο.
Έχουν γεννήσει πολλές φίλες μου στον συγεκριμένο γιατρό και όλες έμειναν πολύ ευχαριστημένες... μόνο που λίγο αργεί να εμφανιστει και τα συντονίζουν τα περισσότερα οι μαιες..
Θα δείξει σε λίγες μέρες....

Lilia1
08-12-08, 10:24
ιωαννα καλημερα. η αληθεια ειναι οτι επειδη εχει πολλη δουλεια και στο ιατρειο του και σε αλλες κλινικες, η πρωτη φαση του τοκετου γινεται με τις μαιες. βεβαια τον ενημερωνουν συνεχεια και ερχεται καποια στιγμη.συζητωντας με αλλες κοπελες, φαινεται πως ειναι συνηθης τακτικη τους,το κανουν οι περισσοτεροι γιατροι, γιατι ολες αυτες οι ωρες ωσπου να κανεις διαστολη δεν μπορουν να σε περιμενουν.
με το καλο!!

Palladin
08-12-08, 11:30
κορίτσια ευχαριστώ πολύ!
ωραία, γιατί δεν νομίζω ότι θα αντέξω χωρίς επισκληρίδιο!

KANGOO
02-01-09, 15:59
καλησπερα

ψαχνω για γιατρο, συνεργασιμο, ομιλητικο και οργανωτικο..βλεπω οτι ψηφιζετε πολλες το παπαγεωργιου.Μπορει καποιος να με ενημερωσει σχετικα με την εφημερια?αν δηλαδη πρεπει να γεννησω και δεν εχει εφημερια , ο γιατρος που συνεργαζεται με το αυτο το νοσοκομειο, θα με παει σε αλλη κλινικη? καταλαβα καλα? Επισης, ποιοι ειναι οι γιατροι του παπαγεωργιου?(ονοματα), τιμες και συνθηκες τοκετου? μπορω να παρω πληροφοριες απο το ιδιο το νοσοκομειο ή θα φαω πορτα?
Αυτη την στιγμη ειμαι τελειως ξεκρεμαστη απο γυναικολογο-μαιευτηρα γιατι ο προηγουμενος εκανες μεγαλες παραληψεις και δεν μιλουσε καθολου, ουτε απαντουσε σε καμια μου ερωτηση!!!Αν εχετε μου προτεινετε καποιον απο παπαγεωργιου.....γιατι οι μερες περνανε και φτανω στην επομενη εξεταση-σταθμος..ευχαριστω.ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

angy
06-01-09, 23:04
έμεινα πολύ ευχαριστημένη και θα την ξαναπροτιμήσω σε τυχόν επόμενη εγκυμοσύνη και γέννα...Ειναι αναλυτικότατη,πολύ φιλική,σου τα χώνει για το τσιγάρο, :lol: και σου τα λέει χύμα και τσουβαλάτα....Εμένα τουλάχιστον έτσι μου έκανε... :D Άσε δε που μου έβγαλε ένα παίδαρο 4200
φυσιολογικότατα...:D Τζιβελεκίδου Ελένη είναι στη Καλαμαριά...

Dali
07-01-09, 21:32
Αγαπητη Angy κι εγω πριν την εγκυμοσυνη μου, ειχα αυτην την γιατρο, αλλα καποια μερα ειχα αφορητους πονους (χωρις να ειμαι εγκυος) και πηρα τηλεφωνο να ξεκινησω να παω να με δει και μου ειπε οτι χωρις ραντεβου δεν γινεται!! Ειναι λογικό? Για κατι επειγον να μην μπορει να σε δεχτει? Δε λεω ειναι ανοιχτος ανθρωπος, αλλα απο συμπεριφορα χαλια!! Εγω τωρα εχω τον Διχαλα Ιωαννη στην Αγ.Σοφιας και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη, προς το παρον τουλαχιστον, γιατι εμπειρια γεννας δεν εχω ακομα, ελπιζω ομως ολα να πανε καλα. Παντος οποτε τον χρειαζομαι ειναι παντα εκει!

Eleniparis
13-01-09, 13:07
Εγώ έχω το Σαραβέλο (και άλλες 10 φίλες μου) και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Πέρσι που γέννησα μου πήρε μόνο 500 ευρώ και 50 ευρώ την επίσκεψη. Έχει πολύ κόσμο στο ιατρείο του αλλά είναι πολύ ήρεμος και σου γεννάει εμπιστοσύνη. Ξεγεννάει στη Γενική Κλινική και έχει και εκεί γραφείο όπου δέχεται με ραντεβού αλλά χωρίς πολύ αναμονή.

papaki70
13-01-09, 15:27
Καλησπερα κοριτσια. Εχω την Χριστοπουλου Χριστινα και προς το παρον φαινεται πολυ καλη και συνεργασιμη. Επλιζω να ειναι ετσι και στο τοκετο. Αν εχει καμια εμπειρια με τη συγκεκριμενη γιατρο να μας πει.

anastacia
16-01-09, 01:29
ι εγω εχω τη Χριστοπουλου, χωρις επισης εμπειρια τοκετου. Ειναι πολυ ευχαριστη και με κανει να χαλαρωνω στις τυπικες για εξετασεις επισκεψεις. Ελπιζω να ειναι ιδια και στην εγκυμοσυνη, οταν ερθει με το καλο.

angy
16-01-09, 13:00
Αγαπητη Angy κι εγω πριν την εγκυμοσυνη μου, ειχα αυτην την γιατρο, αλλα καποια μερα ειχα αφορητους πονους (χωρις να ειμαι εγκυος) και πηρα τηλεφωνο να ξεκινησω να παω να με δει και μου ειπε οτι χωρις ραντεβου δεν γινεται!! Ειναι λογικό? Για κατι επειγον να μην μπορει να σε δεχτει? Δε λεω ειναι ανοιχτος ανθρωπος, αλλα απο συμπεριφορα χαλια!! Εγω τωρα εχω τον Διχαλα Ιωαννη στην Αγ.Σοφιας και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη, προς το παρον τουλαχιστον, γιατι εμπειρια γεννας δεν εχω ακομα, ελπιζω ομως ολα να πανε καλα. Παντος οποτε τον χρειαζομαι ειναι παντα εκει!

Κοίτα να δεις, συμφωνω ότι ορισμένες φορές είναι απότομη και εμένα μου έχει μιλήσει απότομα αλλά πότε? Όταν την ρωτάω χαζές ερωτήσεις...
Προσωπικά, όταν είχα ανεβάσει πυρετό το διάστημα που θήλαζα(επείγον) και την πήρα τηλ.αυτό που μου είπε χωρίς να της το ζητήσω ήταν "¨Ελα αμέσως εδώ για να σε δω"Οταν πήγα δε, άφησε το ραντεβού της για να με δει :D.Όταν τελικά από δικό μου λάθος έκανα απόστημα εκείνη μου άνοιξε το στήθος και εκτός από το ότι δεν κατάλαβα τίποτα μου το έκανε χωρις ραντεβού.Τα ραντεβού της περίμεναν... Μπορεί το πρόβλημά σου να μην το θεώρησε τόσο επέιγον όσο περιγράφεις...Προς Θεού δεν υποτιμώ το πρόβλημά σου, αλλά μήπως ήθελες λίγο ντάντεμα...γιατί η Ελένη δεν είναι από τους ανθρώπους που νταντεύει γι 'αυτο τη πάω και σαν άνθρωπο αλλά και σαν επιστήμονα...
Αυτά....

papaki70
19-01-09, 17:27
Παντως οποια κοπελα ενδιαφερεται να γεννησει στο Παπαγεωργιου προτεινω ανεπιφυλακτα Παπαμελετιου Βασιλη. Εχει σωσει κοσμο και κοσμακη απο κομπογιαννιτες γιατρους. Εμεις θα παμε στη γενικη κλινικη για να μπορει να ειναι κ ο αντρας μου μεσα στον τοκετο που εχει λυσσαξει να ζησει την εμπειρια μιας και στα δημοσια νοσοκομεια δεν επιτρεπεται, αλλα το δευτερο πρωτα ο Θεος θα το κανουμε εκει.

chris 81
21-01-09, 11:43
Γεια σας κορίτσια δεν είχα δει ότι υπήρχε ήδη συζήτηση για γιατρούς στην Θεσσαλονίκη και ήμουν ήδη στο ψάξιμο.
Εγω έχω την Τζιβελεκίδου που όντος είναι ευχάριστος άνθρωπος αλλα με έχει λίγο έως πολύ κουράσει να θέλεις να της μιλήσεις για κάτι ή να την ρωτήσεις και να μην μπορείς να την βρείς ή όταν την βρίσκεις να σε κάνει να νιώθεις άσχημα που την ενόχλησες.
Επειδη διάβασα από κάποια ότι όταν την ρωτάς κάτι χαζό εκνευρίζεται έγω είμαι της άποψης ότι από τι στιγμή που έναν ασθενή σου τον απασχολεί κατί ή αγχώνεται για κάτι και θέλει τη βοήθεια σου σε πληρωνει για αυτό ακόμα και αν εσύ το θεωρείς χαζό ή ασήμαντο.
Δεν ξέρω ίσως τελικά είμαι υπερβολικη τι να πω θα διαβάσω ξανά για τους γιατρούς για να κάνω προσπάθεια να παω σε κανέναν από αυτους μπας και κάνω επιτέλους ένα παιδάκι. :P :P :P :P :P

menny
28-01-09, 18:40
καλησπερα κοριτσια
διαβασα σχεδον τα περισοτερα pm διοτι με απασχολη το θεμα μαιευτηρα σε θεσ/νικη, αλλα αυτο που θα ηθελα εγω ειναι εναν γιατρο που να συνεργαζεται με το ΓΕΝΕΣΙΣ διοτι εχω ακουσει καλα λογια να εχει δικο του εξωτερικο ιατρειο αλλα και να ειναι και στο παπαγεωργιου και αυτο γιατι σε περιπτωση εκτακτης αναγκης να μπορεσει ο γιατρο σου να σε βαλει στο δημοσιο νοσ/μειο
Και φυσικα να μην ειναι αποτωμος διοτι εχω μια αναλογη εμπειρια απο το νοσ/μειο του Μποδοσακειου (διοτι ειμαι απο πτολ/δα) και συμπειφορα καποιου μαιευτηρα εκει μεσα ειναι απαραδεκτη εως προσβλητικη
τελος παντων και σκεφτομαι να βρω καποιων στη Θεσ/νικη
Αν γνωριζεται καποιον θα με βοηθουσατε πολυ
Ευχαριστω

Stam
04-02-09, 19:52
Γεια σας κορίτσια δεν είχα δει ότι υπήρχε ήδη συζήτηση για γιατρούς στην Θεσσαλονίκη και ήμουν ήδη στο ψάξιμο.
Εγω έχω την Τζιβελεκίδου που όντος είναι ευχάριστος άνθρωπος αλλα με έχει λίγο έως πολύ κουράσει να θέλεις να της μιλήσεις για κάτι ή να την ρωτήσεις και να μην μπορείς να την βρείς ή όταν την βρίσκεις να σε κάνει να νιώθεις άσχημα που την ενόχλησες.
Επειδη διάβασα από κάποια ότι όταν την ρωτάς κάτι χαζό εκνευρίζεται έγω είμαι της άποψης ότι από τι στιγμή που έναν ασθενή σου τον απασχολεί κατί ή αγχώνεται για κάτι και θέλει τη βοήθεια σου σε πληρωνει για αυτό ακόμα και αν εσύ το θεωρείς χαζό ή ασήμαντο.
Δεν ξέρω ίσως τελικά είμαι υπερβολικη τι να πω θα διαβάσω ξανά για τους γιατρούς για να κάνω προσπάθεια να παω σε κανέναν από αυτους μπας και κάνω επιτέλους ένα παιδάκι. :P :P :P :P :P

Κι εγώ έχω γυναικολόγο την Ελένη Τσιβελεκίδου εδώ και 6 χρόνια περίπου. Θα συμφωνήσω μαζί σου όπως και με τη Dali ότι είναι αρκετά απότομη, όχι τόσο επεξηγηματική αρκετές φορές και ίσως κάποιες φορές είρωνας. ΟΜΩΣ είναι εξαιρετική επιστήμονας, ξέρει πολύ καλά τι κάνει και πως το κάνει και κυρίως δεν δουλεύει για το χρήμα με την έννοια "ελάτε να σας γδύσουμε". Με παρακολουθούσε και στις 2 μου εγκυμοσύνες, και μάλιστα στην πρώτη με περίμενε για να γεννήσω φυσιολογικά 13 ώρες, παρόλο που εγώ το ΖΩΟ την παρακαλούσα για καισαρική.
Η απόφαση για τον/την γυναικολόγο που θα επιλέξεις είανι δική σου αλλά σκέψου πρώτα τι είανι πιο σημαντικό για σένα.:ένας γυναικολόγος κόλακας που μπορεί όμως να μην είναι τόσο συνειδητός στη δουλειά του ή κάποιος άλλος που μπορεί να μην χαιδεύει αυτιά αλλά ξέρει πολύ καλά την δουλειά του και σε αντιμετωπίζει σαν άνθρωπο και όχι σαν πορτοφόλι?

chris 81
05-02-09, 12:02
Ισως αυτα που ζητάω να είναι πολλά αλλά θέλω έναν γυναικολόγο που όταν του λέω ότι έχω προβλημα ή ότι θέλω να κάνω παιδί βοηθησε με να με ακούει και να μου εξηγεί για ποιους λόγους γίνεται ή δεν γίνεται. Εχω 1 χρόνο που έχω κάνει παλλίνδρομη και δεν μου κάνει ούτε μία εξέταση. Δεν με ακούει καν που της λέω ότι δεν έχω άλλη υπομονή και δεν μπορω να την βρω.
Πραγματικά πιστεύω ότι είναι πολύ καλή επιστήμονας και μακάρι να συχέχιζα μαζί της αλλά κουραστηκα να περιμένω και αφού αυτή δεν με βοηθαέι θα ψαξω κάποιον που ίσως να μπορεί να με ακούσει. Μια έρευνα θα κάνω απλώς για να μου φύγουν οι υποψίες που έχω ή όχι.

TERATAKI
05-02-09, 19:06
ΣΕΡΓΕΤΖΗΣ ΘΩΜΑΣ ΤΣΙΜΙΣΚΗ 119

TERATAKI
05-02-09, 19:10
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΤΙ ΤΟΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΟΠΩς ΚΑΙ ΟΙ ΦΙΛΕς ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑΝΜΕ ΟΛΕς ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ

chris 81
06-02-09, 10:36
Κορίτσια άνοιξα και θέμα αλλά μεχχρι στιγμής καμία δεν μου απάντησε.
Ζεπερίδης λέγεται ο γιατρός που ψάχνω να δω αν το ξέρει κανείς και είναι στην Αγ.Σοφίας.
Σας παρακαλώ αν έχεται ακούσει κάτι απαντήστε μου!!!
Ευχαριστώ :wink: :wink: :wink:

TERATAKI
06-02-09, 16:06
[quote="chris 81"]Ισως αυτα που ζητάω να είναι πολλά αλλά θέλω έναν γυναικολόγο που όταν του λέω ότι έχω προβλημα ή ότι θέλω να κάνω παιδί βοηθησε με να με ακούει και να μου εξηγεί για ποιους λόγους γίνεται ή δεν γίνεται. Εχω 1 χρόνο που έχω κάνει παλλίνδρομη και δεν μου κάνει ούτε μία εξέταση. Δεν με ακούει καν που της λέω ότι δεν έχω άλλη υπομονή και δεν μπορω να την βρω.
Πραγματικά πιστεύω ότι είναι πολύ καλή επιστήμονας και μακάρι να συχέχιζα μαζί της αλλά κουραστηκα να περιμένω και αφού αυτή δεν με βοηθαέι θα ψαξω κάποιον που ίσως να μπορεί να με ακούσει. Μια έρευνα θα κάνω απλώς για να μου φύγουν οι υποψίες που έχω ή όχι.[/quo

γεια σου
καταρχην εχω μια γνωστη σαν εσενα που πηγαινε σε γνωστο γιατρο στη θεσσαλονικη και 4 χρονια δεν την ελεγε γιατι δεν μπορει να πιασει παιδι μετα 4 χρονια τωρα αλλαξε γιατρο και πηγε στον δικο μου και τις τα εξηγησε ολα.εγω σου προτεινω να τον δοκιμασεις διοτι εμενα μου σταθηκε πολυ διπλα στην εγκυμοσυνη και εκτος αυτου ειναι πολυ κατα τον φαρμακων

savropinguinos
07-02-09, 22:07
γεια σας εγω εχω τη ΒΑΤΣΗ ΘΩΜΑΗ και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημένη και απο θέμα άμεσης ανταποκρισης αλλα και συμπεριφορας.Είναι αξιόλογος άνθρωπος.

ΧΕΛΙΔΟΝΙ
07-02-09, 23:04
γεια σας εγω εχω τη ΒΑΤΣΗ ΘΩΜΑΗ και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημένη και απο θέμα άμεσης ανταποκρισης αλλα και συμπεριφορας.Είναι αξιόλογος άνθρωπος.Κι εγω αυτην εχω,ειναι εγγυηση!!!!!!!

Silo
09-02-09, 23:14
Να ρωτήσω μήπως καμιά σας έχει ή γνωρίζει τον Αλέξη Παπανικολάου? Έχει ιατρείο στην Τσιμισκή

smaragdam
10-02-09, 13:05
γεια σας και απο μενα εγω πηγαινω στον τερζόπουλο στη βογατσικού τον ξέρει κάποια απο εσας??και εμεις ξεκινήσαμε για παιδάκι και εχουμε κάποια προβλήματα εγω εχω χαμηλή προγεστερόνη γιαυτό σας ρωτάω

emmanuelle
12-02-09, 18:06
Γεια σας ! Είμαι καινουρια και ... καπως μονη σε αυτο το ταξίδι της εγκυμοσύνης. Η μητέρα μου και η αδερφή μου ειναι μακρια. Ξέρει αλήθεια καμια σας τον γυναικολογο Βαμβακα Αγγελο στην Θεσ/νικη?

ΣΟΦΟΥΛΙΚΑΚΙ
13-02-09, 09:12
Καρύδας Χρήστος στο Γένεσις και Διαβαλκανικό.

sofia_p
13-02-09, 10:25
Και εγω στην ελενη τσιβελεκιδου παω εδω και 2 χρονια,εχω παει σε πολλους γιατρους ,και αν και η ελενη ειανι λιγο αποτομη ,αυτο που ειναι θα σου το πει ,δεν κρυβει τιποτα,ειναι εξαιρετικη επιστημονας,σε μενα ηταν 17 ωρες ,ο μικρος μου εβγαινε στο πλαι, και με τιποτα δεν μου εκανε καισαρικη ,αν και εγω ειχα πανικοβληθει.ειναι και ενα παραπανω ποντια (τεμετερον δηλαδη),και ριχνω πολυ γελιο μαζι τησ οταν παω. και η μαια που εχει μεσα η θαλια ειναι πολυ καλη.την συνηστω ανεπιφυλακτα.

georgia2006
19-02-09, 13:30
Ο δικός μου γυναικολόγος λέγεται ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ έχει ιατρείο στη Τσιμισκή και συνεργάζεται με τη ΓΕΝΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ τον ξέρει καμία από εσάς ? Θελώ να μου πείτε τη γνώμη σας γιατί η απόψη μου για τον συγκεκριμένο γιατρό είναι λίγο μπερδεμένη.

manoula giorgou
20-02-09, 18:37
Κοριτσια εμενα ο γιατρος μου τελευταίες μερες πριν γεννησω επαθε κατι πολυ σοβαρο κ με ξεγεννησε ενας συνεργατης του...επαθα φρικη οταν μου ειπε οτι δεν γινεται να αναλαβει την γεννα,αλλα ηταν διπλα μου κατα την διαρκεια κ μου κρατουσε το χερι.Ο συνεργατης του ονομαζεται Τυμπανιδης Γιαννης,Μητροπολεως,ειναι νεος,πολυ γλυκος,πολυ επεξηγηματικος,δεν θεωρει καμια ερωτηση ή απορια γελοια ή αστεία κ το παιδακι μου κι εμενα μας φερθηκε σουπερ στον τοκετο.Αφηστε που χωρις να του το ζητησω μου εκοψε κ λιγη κοιλιτσα οπως πληροφορηθηκα!!!Ειναι σιγουρα στο Γενεσις,ειναι κ επιστημονικος συνεργατης στο Παπαγεωργιου..αυτα!

ΛΙΝΟΥΛΑ
20-02-09, 22:47
Ο δικός μου γυναικολόγος λέγεται ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ έχει ιατρείο στη Τσιμισκή και συνεργάζεται με τη ΓΕΝΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ τον ξέρει καμία από εσάς ? Θελώ να μου πείτε τη γνώμη σας γιατί η απόψη μου για τον συγκεκριμένο γιατρό είναι λίγο μπερδεμένη.

Ξέρεις αν είναι και στο σταθμό Μάνας και Παιδιού στην Τριανδρία?Γιατί αν είναι ερχόμουν σε επαφή μαζί του όταν ήμουν έγκυος και μου έγραφε τα χάπια της εγκυμοσύνης.

georgia2006
23-02-09, 09:39
[
Ξέρεις αν είναι και στο σταθμό Μάνας και Παιδιού στην Τριανδρία?Γιατί αν είναι ερχόμουν σε επαφή μαζί του όταν ήμουν έγκυος και μου έγραφε τα χάπια της εγκυμοσύνης.[/quote]

ΛΙΝΟΥΛΑ Δυστυχώς δεν γνωρίζω αν ο συγκεκριμένος είναι και στο Σταθμό Μάνας και Παιδιού στη Τριάνδρια Νομίζω όμως οτι η γυναικά του που είναι παιδιάτρος έχει ιατρείο στη Τριανδρία αρα θα μπορούσε. Πάντως Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου!!!

stelfi
24-02-09, 21:59
Κοριτσια εμενα ο γιατρος μου τελευταίες μερες πριν γεννησω επαθε κατι πολυ σοβαρο κ με ξεγεννησε ενας συνεργατης του...επαθα φρικη οταν μου ειπε οτι δεν γινεται να αναλαβει την γεννα,αλλα ηταν διπλα μου κατα την διαρκεια κ μου κρατουσε το χερι.Ο συνεργατης του ονομαζεται Τυμπανιδης Γιαννης,Μητροπολεως,ειναι νεος,πολυ γλυκος,πολυ επεξηγηματικος,δεν θεωρει καμια ερωτηση ή απορια γελοια ή αστεία κ το παιδακι μου κι εμενα μας φερθηκε σουπερ στον τοκετο.Αφηστε που χωρις να του το ζητησω μου εκοψε κ λιγη κοιλιτσα οπως πληροφορηθηκα!!!Ειναι σιγουρα στο Γενεσις,ειναι κ επιστημονικος συνεργατης στο Παπαγεωργιου..αυτα!

καλησπερα μανουλα του γιωργου.να σου ζησει ο γιος σου.απο οτι καταλαβα
πρεπει να ξεκινησαμε με τον ιδιο γιατρο και να καταληξαμε στον ιδιο.εγω ειχα αρχικα γιατρο τον.Μ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ αλλα για λογους υγειας με παρεπεμψε στον ΤΥΜΠΑΝΙΔΗ.χαιρομαι που μαθαινω πως ειναι καλος γιατι και εγω ειμαι τωρα στον ογδοο και αρχικα αφου δεν τον γνωριζα ειχα καποιες αμφιβολιες ομως με παρακολουθει εδω και 3μηνες και πραγματικα ειναι πολυ καλος.ελπιζω οπως λες να ειναι το ιδιο και στη γεννα.αν εχεις κατι παραπανω να μου πεις θα το εκτιμουσα πολυ. :D

dido
25-02-09, 17:45
ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΕΛΠΙΖΩ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.Η ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΣΑΤΙΣΤΗΚΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΑ ΤΟ Β ΥΠΕΡΗΧΟ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ.ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ!ΜΕ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΣΕ ΠΟΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΣΕ ΑΥΤΗΝ!ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΑΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ?ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΟΤΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ

Silo
26-02-09, 00:07
Γνωρίζει καμιά σας τον Αλέξη Παπανικολάου? Μου τον έχουν συστήσει αλλά θα ήθελα μια γνώμη προσωπική αν κάποια από εσάς τον έχει!!! Έχει ιατρείο στην Τσιμισκή

asteroyla
26-02-09, 11:13
Dido καλημερα
εγω εχω τον Στεργουδα Μακη και ειναι στο ιπποκρατιο
ειμαι πολυ ευχαριστημενη αν θελεις στειλε μου πμ να σου δωδω το κινητο του να κλεισεις ραντεβου να πας

dido
26-02-09, 13:31
ASTEROYLA ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΣΕ ΕΣΤΕΙΛΑ ΠΜ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟ ΠΗΡΕΣ.ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΑΥΤΟ.ΠΟΥ ΔΕΧΕΤΑΙ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΠΟΙΑ Η ΑΜΟΙΒΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕΙ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΟΥ

ΠΕΖΗ
26-02-09, 13:43
Κοριτσια εμενα ο γιατρος μου τελευταίες μερες πριν γεννησω επαθε κατι πολυ σοβαρο κ με ξεγεννησε ενας συνεργατης του...επαθα φρικη οταν μου ειπε οτι δεν γινεται να αναλαβει την γεννα,αλλα ηταν διπλα μου κατα την διαρκεια κ μου κρατουσε το χερι.Ο συνεργατης του ονομαζεται Τυμπανιδης Γιαννης,Μητροπολεως...

καλησπερα μανουλα του γιωργου.να σου ζησει ο γιος σου.απο οτι καταλαβα
πρεπει να ξεκινησαμε με τον ιδιο γιατρο και να καταληξαμε στον ιδιο.εγω ειχα αρχικα γιατρο τον.Μ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ....... :D

Καλησπέρα κοριτσάκια και απο μένα! Ίδια περίπτωση και γω! Αρχικά πήγαινα στον ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ και ΜΟΝΑΔΙΚΟ κ. Μόσχο Παπαδόπουλο, αλλά για τους γνωστούς λόγους με παρέπεμψε στον κ. Τυμπανίδη. Από την πρώτη στιγμή μου φάνηκε ιδιαίτερα συμπαθής και άνετος, χωρίς να σε αγχώνει για το οτιδήποτε και πάντα με το χαμόγελο στο στόμα! Άσε που και όποτε τον έχω πάρει τηλέφωνο είναι πολύ κατατοπιστικός και βοηθάει.
Τώρα περιμένω να γεννήσω, χαίρομαι που διάβασα μια καλή εμπειρία και εύχομαι ύστερα από λίγο καιρό να έχω να αφηγηθώ και εγώ μία.

cesilia
27-02-09, 11:14
Grafistria και εγω τον Χ'Ιωακειμείδη έχω. Είναι πολύ ηρεμός και έχει παραγολουθήσει μία φίλη μου και στα δυο της παιδία. Θα γεννήσω τον Μάιο στο Γεννεσης αλλα να σου πώ την αμαρτία μου φοβάμαι. Οχι τον γιατρό γιατι είναι πολύ καλός αλλά για το νοσοκμείο.

stelfi
27-02-09, 17:13
καλησπερα ΠΕΖΗ.χαρηκα πολυ που εχουμε τον ιδιο γιατρο.οντως ειναι ετσι οπως τα λες.ποτε με το καλο εσυ?εγω ειμαι τωρα στην 32η εβδομαδα.εχετε συζητησει καθολου με το γιατρο για τον τοκετο.σε εχει συμβουλευσει?εγω ακομη τιποτα περα απο το που θα γεννησω και το οτι μου πε μην ανησυχεις για τιποτα.θελω να κανω μια συζητηση μαζι του αλλα σε λιγο καιρο λεω μην ειναι νωρις.παντως αν ξερεις κατι περισοτερο θα ηθελα πολυ να μαθω.π.χ τη σταση του απεναντι στην επισκληριδιο και σε αλλα αν σου χει πει. :P

dido
03-03-09, 11:20
ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΑΣ ΤΟΝ ΤΡΑΙΑΝΟ?ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΚΑΙ ΕΚΛΕΙΣΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΙΑΤΡΕΙΟ!ΟΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ PLEASE!

ΠΕΖΗ
03-03-09, 11:41
καλησπερα ΠΕΖΗ.χαρηκα πολυ που εχουμε τον ιδιο γιατρο.οντως ειναι ετσι οπως τα λες.ποτε με το καλο εσυ?εγω ειμαι τωρα στην 32η εβδομαδα.εχετε συζητησει καθολου με το γιατρο για τον τοκετο.σε εχει συμβουλευσει?εγω ακομη τιποτα περα απο το που θα γεννησω και το οτι μου πε μην ανησυχεις για τιποτα.θελω να κανω μια συζητηση μαζι του αλλα σε λιγο καιρο λεω μην ειναι νωρις.παντως αν ξερεις κατι περισοτερο θα ηθελα πολυ να μαθω.π.χ τη σταση του απεναντι στην επισκληριδιο και σε αλλα αν σου χει πει. :P

STEFLI μου για να πω την αλήθεια δεν έχω ρωτήσει για την επισκληρίδιο τίποτα, γιατί να σου πω ότι το θεωρώ αυτονόητο ότι θα την κάνω. Τον ρωτησαμε για την παρουσία του άντρα μου την ώρα του τοκετού μέσα στην αίθουσα, είπε ότι είναι μια εμπειρία που αξίζει κάποιος να τη ζήσει και γενικά τον ενθάρρυνε να βρίσκεται μαζί μου (περιέγραψε τις συνθήκες κ.λ.π.). Απλά δε θέλω να ρωτάω πολλά πραγματα για τον τοκετό , για λόγους ψυχολογίας βασικά, αλλά σε γενικές γραμμές τον πάω πολύ, είναι πολύ καθησυχαστικός και πιστευώ ότι το ίδιο τρυφερός και γελαστός θα είναι και στη γέννα. Όταν γεννήσω θα παραθέσω την εμπειρία μου.

ΠΕΖΗ
03-03-09, 11:50
ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΑΣ ΤΟΝ ΤΡΑΙΑΝΟ?ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΚΑΙ ΕΚΛΕΙΣΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΙΑΤΡΕΙΟ!ΟΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ PLEASE!

Τον Τραιανό τον είχα γιατρό για δυόμιση χρόνια περίπου. Είχα ακούσει πολύ καλά λόγια και μάλιστα από φίλη μου που την ξεγένησε στο Ιπποκράτειο, δίχως να είναι ο προσωπικός την γιατρός, στην εξέταση του είναι πολύ ¨μαλακός¨και ευγενικός και γενικά έχει καλή φήμη.Τώρα θα μου πεις γιατί τον άλλαξα. Είναι θέμα χαρακτήρα και χημείας ασθενή γιατρού. Απλά ο συγκεκριμένος γιατρός έχει το πιο σοβαρό στυλ, είναι μετρημένος στις κουβέντες και έτσι μου ήταν δύσκολο να αναπτύξω οικειοτητα μαζί του για κουβέντα. Δήλαδη καθαρά για λόγους επικοινωνίας επέλξα τον έπόμενο γιατρό μου. Πάντως δοκίμασε τον..

asteroyla
03-03-09, 14:17
ΠΕΖΗ ΚΑΛΗΜΕΡΑ
ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ?ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ?
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΝΑ ΜΠΕΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΕΣΑ?ΦΥΣΙΚΑ ΜΙΛΑΜΕ ΠΑΝΤΑ ΣΕ Φ.Τ

ΠΕΖΗ
03-03-09, 15:52
Στο ΓΕΝΕΣΙΣ θα γεννήσω.Για το δημόσιο δεν ξέρω τι παίζει..

DeeDee
04-03-09, 11:54
Καλημερα στην ωραια παρεα σας που ηδη με εχει βοηθησει πολυ μονο διαβαζοντας σας :)

Εγω ειμαι μολις 2 μηνων εγκυος και εκανα δυο επισκεψεις στον γυναικολογο που με ξαγεννησε. Ειμαι 31 χρονων, οποτε, οπως θα φανταζεστε , ειναι λιγακι μεγαλος σε ηλικια.
Δεν με πειραξε αυτο αρχικα, ειναι και πολυ γλυκος ανθρωπος και δεν ειχα σκεφτει να αλλαξω. Κατι ομως δε με βοηθαει να νιωσω ανετα. Ισως το οτι δεν εχουμε κανει κανενα υπερηχο, δεν ξερω καν αν διαθετει στο ιατρειο του επειδη ειναι παλιο. Νιωθω οτι δεν εχει εξελιχθει αρκετα το ιατρειο του με τα χρονια.

Σημερα αποφασισα να επισκεφτω την επομενη φορα τον κυριο Χατζηγεωργιου στην Κουσκουρα. Γεννησε προσφατα η κουμπαρα μου κι εμεινε πολυ ευχαριστημενη. Παιζει μεγαλο ρολο να νιωθεις καλα με τον γιατρο σου και να του εχεις απολυτη εμπιστοσυνη. Ακουσα οτι παιρνει τα ιδια λεφτα για φυσιολογικο τοκετο και για καισαρικη, πραγμα που με καθησυχαζει πολυ και οτι ειναι πολυ συνεργασιμος σε οποιαδηποτε απορια.

Αν εχετε ακουσει κατι για τον συγκεκριμενο γιατρο θα ηθελα την αποψη σας. Παραπανω μονο 2-3 θετικα σχολια βρηκα, αν γνωριζει κανεις κατι παραπανω ας μας ενημερωσει:)

Ευχαριστω :)

KANGOO
08-03-09, 10:26
ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑ sardelaki, sakissmaro

Πηγα και εγω στον δικο σας γιατρο, οντως δεν περιμενα τοση αμεσοτητα και ανεση, οτι θελω τον ρωτω και περιμενω παντα για καθε απορια μου..
Του ειπα οτι καποια μελη απο ενα φορουμ σε προτιμουν και λενε καλα λογια για σενα..και μου απαντησε..τοτε να προσεχω..χχα γιατι με εσας θα βρω το μπελα μου..χαχα
Και τις τελευταιες βδομαδες με τον βηχα που με ταλαιπωρουσε , επικοινωνουσα μαζι του πολυ συχνα (σχεδον μερα παρα μερα) γιατι αλλαζα φαρμακευτικη αγωγη και δεν ηξερα τι να παρω..αλλα και οταν ηταν απασχολημενος, παντα αυτος με ξαναεπερνε τηλεφωνο και ανησυχουσε. Απο την αρχη μου ειπε τις τιμες του και τον τροπο που συνεργαζεται, και οτι απορια ειχα με την ολη διαδικασια.

naty
08-03-09, 10:31
Καλημέρα σε όλη την παρέα! Σας παρακολουθώ εδώ και λίγο καιρό, αλλά μόλις σήμερα έγινα μέλος του forum. Είμαι στην 33η εβδομάδα και περιμένω κοριτσάκι!
Θα ήθελα να με βοηθήσετε σε κάτι, αν μπορείτε. Γέννησε καμιά σας πρόσφατα στον κ. Γκριμπίζη, στη Θεσσαλονίκη; Θα ήθελα να μάθω την αμοιβή του παραπάνω γιατρού για τον τοκετό. Τον έχω ρωτήσει φυσικά, αλλά για λόγους συναδελφικής αλληλεγγύης (ο αντρούλης μου είναι κι αυτός γιατρός) μου είπε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να δεχτεί χρήματα. Εγώ όμως θέλω να ξέρω περίπου την αμοιβή του, για να του κάνω έστω ένα δώρο. Ευχαριστώ!!! :)

petiteyouli
09-03-09, 13:22
καλημερα σε ολους.ειμαι απο θεσσαλονικη,γνωρίζετε κάτι για τους εξης γυναικολόγους:Νικο Παπαδόπουλο(Τσιμισκη) και Σαραβέλο?
πρέπει να κάνω αφαίρεση πολύποδα και δεν μπορώ να εμπιστευτώ κανένα γυναικολόγο...μόνο σαν χρήμα σε βλέπουν όλοι.
ευχαριστώ.

aglaia
09-03-09, 14:03
Για τον πρώτο, τον γνωρίζω πολύ καλά, είναι πολύ καλός στη λαπαροσκοπική χειρουργική, έχει εκπαιδευτεί στην Αγγλία, έχει αρκετή εμπειρία κυρίως εκεί και έχει διδάξει λαπαροσκοπική χειρουργική (πάλι εκεί). Αν θέλεις κάτι περισσότερο, στείλε μου πμ.

ioanna21
09-03-09, 15:27
Καλημέρα σε όλη την παρέα! Σας παρακολουθώ εδώ και λίγο καιρό, αλλά μόλις σήμερα έγινα μέλος του forum. Είμαι στην 33η εβδομάδα και περιμένω κοριτσάκι!
Θα ήθελα να με βοηθήσετε σε κάτι, αν μπορείτε. Γέννησε καμιά σας πρόσφατα στον κ. Γκριμπίζη, στη Θεσσαλονίκη; Θα ήθελα να μάθω την αμοιβή του παραπάνω γιατρού για τον τοκετό. Τον έχω ρωτήσει φυσικά, αλλά για λόγους συναδελφικής αλληλεγγύης (ο αντρούλης μου είναι κι αυτός γιατρός) μου είπε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να δεχτεί χρήματα. Εγώ όμως θέλω να ξέρω περίπου την αμοιβή του, για να του κάνω έστω ένα δώρο. Ευχαριστώ!!! :)

Γεννησα πριν 2,5 μηνες στον Γρηγόρη. Παρα πολύ καλός!!!!!
Εμένα μου πήρε 800 € για ΦΤ και για καισαρική μου ειχε πει 1.200 €.

Με το καλό!!!!!!!!

IOASMA
12-03-09, 19:48
Εγω εχω τον Πραπα ..εχει ιατρειο με τον αδερφο του και μια κλινικη το ********... εμεινα πολυ ευχαριστημενη καθως γεννησα αρκετα δυσκολα ...με εμβρυουλκους αλλα παρολα αυτα ολα πηγαν μια χαρα...Πολυ χαλαρος ανθρωπος..δεν σε αγχωνει...Τον ειχε καμμια σας???
ΘΑ ΣΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ
ΕΙΝΑ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΙ

ΧΕΛΙΔΟΝΙ
12-03-09, 20:31
εγω στον Πραπα εκανα την αμνιοπαρακεντηση!!!!!!πραγματι πολυ χαλαρος ανθρωπος και η αληθεια ειναι οτι μςε τετοιους ανθρωπους θελω να συναναστρεφομαι!!!!!!!!!

myangel
12-03-09, 20:39
ΜΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
ΚΟΡΥΦΗ!
1ον ΑΝΘΡΩΠΟΣ
2ον παιρνει ιδια χρηματα φ.τ. και καισαρικη
3ον με περιμενε να ξεγεννησω 26 ωρες
4ον οταν του ειπα οτι θελω να γεννησω στο ΤΑΔΕ, μου απαντησε οτι ειναι επιλογη της γυναικας/ζευγαριου να γεννησει οπου θελει!!!!
5ον και ο πατερας του γυναικολογος
dido ειναι και λεκτορας στο Ιπποκρατειο, αφου σε ενδιαφερει!
Κ-Ο-Ρ-Υ-Φ-Η !!! :lol: :lol:

ELIZASSS
13-03-09, 13:51
[quote="linaki"]NIKOL 28 και εγω τον Γκριμπιζη εχω .Εχει πολυ κοσμο αλλα αξιζει Εγω γεννησα τον γιο μου με καισαρικη στο παπαγεωργιου .απιστευτα ευχαριστημενη και το ιδιο θα κανω με το καλο και στο δευτερ
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!και εγώ είμαι στην διαδικασία να μείνω έγκυος και ψάχνω να βρώ γιατρο που να ξεγεννάει στο Παπαγεωργίου!ο Γκριμπιζης πως είναι ως γιατρος?είναι συζητήσιμος?Πρέπει να έχει εφημερία για να γεννήσεισ στο παπαγεωργίου με τον γιατρο σου?και με την επισκληρίδιο τι σε είχε πει ο γιατρός σου?

ANNETA-THES
17-03-09, 09:46
Κορίτσια μήπως ξέρει καμια απο εσάς τον Θεοδωρίδη Θεόδωρο?
Εχει ιατρείο στην Αγ.σοφίας και είναι λέκτορας στο Αριστοτέλειο?

ANNETA-THES
17-03-09, 10:03

Kαι είχα αυτόν τον γιατρό αλλά και εγώ είμαι μια απο τα ίδια?
Εσυ τι πρόβλημα είχες μαζί του?

Lilia1
17-03-09, 12:34
elizasss καλημερα!!
εγω εχω χρονια τοω γκριμπιζη και γεννησα σε αυτον , οχι ομως στο παπαγεωργιου, αλλα στη γενικη κλινικη, οποτε για το παπαγεωργιου δεν γνωριζω. ισως καποια αλλη κοπελα, γιατι ειμαστε πολλες εδω με τον γρηγορη. αυτο που ξερω να σου πω ειναι, οτι ειναι ως γιατρος παρα πολυ καλος,εμπειρος, ευστοχος και ουσιαστικος. ο,τι πει, αυτο ειναι.να εισαι σιγουρη. και πολυ συζητησιμος.ευχαριστος, χαμογελαστος και καθολου απροσιτος.επισης,ειναι παντα διαθεσιμος στο κινητο του για εκτακτες περιπτωσεις.
φιλια, με το καλο!!

nana30
19-03-09, 13:44
ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ! ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΕ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΚΑΣΙΜΙΔΟΥ ΑΘΗΝΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΓΩΝΙΑ ΑΝ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ! ΤΗΝ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΤΑ; ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛ ΣΤΗΝ ΒΑΤΣΗ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΤΣΗ; ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ; ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ; ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΦΟΒΙΤΣΙΑΡΑ! ΜΕ ΠΟΙΕΣ ΚΛΙΝΙΚΕΣ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ;(ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ)

ΧΕΛΙΔΟΝΙ
19-03-09, 14:36
Για μενα η ΒΑΤΣΗ ειναι κορυφη!Δεν ειναι μεγαλη,ειναι γυρω στα 43 το πολυ και οταν εγω ειχα γεννησει πριν 3 χρονια τωρα σου λεω μου επερνε επισκεψη 30 ευρω και για τη γεννα μου ειχε παρει 700 ευρω(φυσιολογικο) ειναι υπερ!!!!!!!!Συνεργαζοταν με Γενικη και Διαβαλκανικο.εγω γεννησα στη Γενικη.Μη φοβασαι ολα θα πανε καλα.Εχει πολυ κοσμο η αληθεια ειναι και περιμενεις αλλα αξιζει τον κοπο.Τωρα για τις τιμες δεν ξερω ποσο παιρνει,τελευταια φορα που ειχα παει εκανα και τεστ ΠαΠ και μου πηρε ολα μαζι 70 ευρω.

mom
19-03-09, 23:59
[quote=linaki]NIKOL 28 και εγω τον Γκριμπιζη εχω .Εχει πολυ κοσμο αλλα αξιζει Εγω γεννησα τον γιο μου με καισαρικη στο παπαγεωργιου .απιστευτα ευχαριστημενη και το ιδιο θα κανω με το καλο και στο δευτερ
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!και εγώ είμαι στην διαδικασία να μείνω έγκυος και ψάχνω να βρώ γιατρο που να ξεγεννάει στο Παπαγεωργίου!ο Γκριμπιζης πως είναι ως γιατρος?είναι συζητήσιμος?Πρέπει να έχει εφημερία για να γεννήσεισ στο παπαγεωργίου με τον γιατρο σου?και με την επισκληρίδιο τι σε είχε πει ο γιατρός σου?

Καλησπέρα, Elizasss!
Γέννησα στο Παπαγεωργίου στις 25/10/08 με επισκληρίδιο. Ο Γκριμπίζης είναι πολύ καλός, ευχάριστος, με χιούμορ και δεν σε αγχώνει καθόλου. Εννοείται ότι είναι και εξαιρετικός επιστήμονας. Είναι γεγονός ότι μέχρι να έρθει η στιγμή του τοκετού, σε περιποιούνται οι μαίες κι αυτός έρχεται μόνο για έλεγχο. Αλλά έτσι είχε κάνει και ο προηγούμενος μου γιατρός. (νομίζω όλοι έτσι κάνουν. Κανείς δεν κάθεται παρεούλα σου:D :D :D ).
Και ναι, για να γεννήσεις στο Παπαγεωργίου πρέπει να εφημερεύει η μαιευτική του Νοσοκομείου και ειδικότερα ο γιατρός σου. Γι'αυτό κι εγώ έκανα πρόκληση. :wink: :)

EVDOXIA
20-03-09, 11:24
Mom, καλημέρα, μήπως θα μπορούσες να δώσεις περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το Παπαγεωργίου (δωμάτια, καθαριότητα, προσωπικό)?
Γέννησα στο Γέννεσις το 2005 και υπήρχαν 2 λόγοι που με κάνουν να αμφιβάλλω στο ενδεχόμενο μιας δεύτερης εγκυμοσύνης αν θα ξαναπήγαινα.

1ον. Η παιδιάτρος της κλινικής είπε ότι το παιδί έχει όγκο στο κεφάλι !!! ενώ ήταν ένα καρουμπαλάκι (το παιδί έσπρωχνε για να βγει, και εγώ είχα πολύ μικρή διαστολή). Μετά μάθαμε ότι και στους διπλανούς είχε πει ότι έχει το παιδί τους πρόβλημα με την καρδιά.
και 2ον δεν μου δείξαν τίποτα για τον θηλασμό με αποτέλεσμα να τον διακόψω 3 μέρες μετά την επιστροφή μου στο σπίτι λόγω μαστίτιδας.

Ευχαριστώ.[/quote]

popiz
20-03-09, 14:27
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΩ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΣΤΟΝ 7ο ΜΗΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΕ ΚΑΛΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.

mom
20-03-09, 15:18
Mom, καλημέρα, μήπως θα μπορούσες να δώσεις περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το Παπαγεωργίου (δωμάτια, καθαριότητα, προσωπικό)?
Γέννησα στο Γέννεσις το 2005 και υπήρχαν 2 λόγοι που με κάνουν να αμφιβάλλω στο ενδεχόμενο μιας δεύτερης εγκυμοσύνης αν θα ξαναπήγαινα.

1ον. Η παιδιάτρος της κλινικής είπε ότι το παιδί έχει όγκο στο κεφάλι !!! ενώ ήταν ένα καρουμπαλάκι (το παιδί έσπρωχνε για να βγει, και εγώ είχα πολύ μικρή διαστολή). Μετά μάθαμε ότι και στους διπλανούς είχε πει ότι έχει το παιδί τους πρόβλημα με την καρδιά.
και 2ον δεν μου δείξαν τίποτα για τον θηλασμό με αποτέλεσμα να τον διακόψω 3 μέρες μετά την επιστροφή μου στο σπίτι λόγω μαστίτιδας.

Ευχαριστώ.[/quote]

Καλησπέρα, evdoxia!
Καταρχήν πρέπει να πω ότι αν κάνω τρίτο παιδάκι, πάλι σε νοσοκομείο θα επιλέξω να γεννήσω. Κι αυτό γιατί στην πορεία κατάλαβα ότι -μακριά απο μας- ΑΝ κάτι πάει στραβά, το παιδί αλλά και η μητέρα είναι σαφέστατα πιο ασφαλείς στο νοσοκομείο. Εκεί υπάρχουν όλα τα απαραίτητα μηχανήματα αλλά και οι γιατροί στα νοσοκομεία έρχονται σε επαφή με άπειρα περιστατικά και είναι πιο "έτοιμοι". Το ίδιο πιστεύω ότι ισχύει και για τις νοσηλεύτριες και τις μαίες. Πριν λίγες μέρες άκουγα στην τηλεόραση για ένα μωράκι 2.500kg που κατέληξε, γιατί στην κλινική που είχε γεννηθεί δεν υπήρχε η ειδική θερμοκοιτίδα, έπρεπε να μεταφερθεί σε νοσοκομείο και επειδή το μοναδικό ασθενοφόρο με την θερμοκοιτίδα έπρεπε να παραλάβει άλλο ένα μωρό, το παιδί αργοπέθαινε ώρες ολόκληρες.
Στον 1ο μου γιό, γέννησα στο Διαβαλκανικό αλλά είχα άγνοια κινδύνου. Δεν είναι τυχαίο επίσης ότι όλοι οι γιατροί που ξέρω εγώ, διαφόρων ειδικοτήτων, επιλέγουν το νοσοκομείο για τον τοκετό των δικών τους παιδιών.
Σε σχέση τώρα με την "ξενοδοχειακή περίθαλψη" το Διαβαλκανικό υπερτερούσε. Όχι με συγκλονιστική διαφορά όμως. Στο Παπαγεωργίου ήρθε η μαία να μας μιλήσει για το θηλασμό ενώ στο Διαβαλκανικό μας έδειξαν έξτρα και πως να κάνουμε μπάνιο τα μωράκια,πως να τα κρατάμε, και να τα αλλάζουμε. Το δωμάτιο ήταν καθαρό και το φαγητό πολύ καλό. Οι μαίες ήταν πολύ εξυπηρετικές και ευγενικές.
Ένα λάθος που συνέβη σε μένα και να το έχεις υπόψη σου κι εσύ, είναι ότι οι μαίες έχουν ένα πρόγραμμα φαγητού με τα μωρά και τα ταίζουν συγκεκριμένες ώρες. Όταν λοιπόν το γάλα σου έρθει κανονικά και νιώθεις το στήθος σου να πονάει πρέπει να πας και να ζητήσεις το μωρό για να θηλάσεις και να τις ενημερώσεις ώστε να μην το ταίζουν αυτές αλλά να σου το φέρνουν. Αν δεν πας, το ταίζουν με ξένο γάλα και εσύ υποφέρεις (κινδυνεύεις και με μαστίτιδα). Εγώ δεν το ήξερα και περίμενα να μου το φέρουν με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ απο τον πόνο και επειδή το μωρό είχε ταϊστεί και δεν ήθελε να φάει, τελικά μου έδωσαν θήλαστρο και άντλησα το γάλα μου.
Τέλος, όταν έφυγα μου είπαν ότι αν έχω κάποια ερώτηση μπορώ να τηλεφωνήσω οποιαδήποτε ώρα. Έτσι κι έκανα όταν πάλι πονούσα (γιατί το μπεμπάκι όταν γυρίσαμε σπίτι κοιμήθηκε καμιά 10ώρες συνεχόμενα με αποτέλεσμα το στήθος μου να πετρώσει) τηλεφώνησα στο νοσοκομείο και μίλησα με μια μαία η οποία μου έδωσε οδηγίες (ζεστά μπάνια, μασάζ κ.λ.π.)και είπε ότι μπορώ να πάω και να χρησιμοποιήσω το θήλαστρο τους.

Πωπω!!! Έκθεση έγραψα. :oops: :oops: Βάλτε μου κανένα όριο λέξεων γιατί ξεχνιέμαι που και που!!! :oops: :oops: :oops: :D

EVDOXIA
20-03-09, 18:30
Mom σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. και εγώ απο ασχετοσύνη όλα καλά τα έβρισκα. Μέχρι που άρχισα να διαβάζω το parents.
Να ρωτήσω αν υπήρχε καμία κοπέλα που είχε τον Β.Παπαμελετίου σα γυναικολόγο και τι άποψη έχει.
Επίσης ο Γκριμπίζης ξεγεννάει Παπαγεωργίου και Γέννεσις ή και κάπου αλλού?
Η γυναικολόγος μου είναι η Σιδέρη Μυρτώ.

Lilia1
20-03-09, 18:42
eydoxia καλησπερα!
ο γκριμιζης ειναι και στη γενικη κλινικη!

ΠΕΖΗ
20-03-09, 22:41
Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον μοναδικό και αγαπημένο μου γιατρό ΤΥΜΠΑΝΙΔΗ Γιάννη που με βοήθησε να ζήσω την πιο όμορφη στιγμή στη ζωή μου και έφερα στον κόσμο τον γιο μου! Είναι ο πιο καταπληκτικος γιατρός, πάνω από όλα άνθρωπος τρυφερός και θα του είμαι ευγνώμων για πάντα, για τη βόήθεια και την υποστήριξή του!Να είναι πάντα καλά!!!

bouboukitsa
23-03-09, 12:11
Καλημέρα σε όλες, να σας ζήσουν τα μωράκια σας. Εγώ έχω τον Κατραντσιώτη Γιώργο (ιατρείο Εγνατίας 88). Είναι καταπληκτικός γιατρός, ήρεμος, καθόλου αγχωτικός, ψύχραιμος και με εμπειρία. Γέννησα με καισαρική γιατί η μικρή μου ήταν τυλιγμένη με το λώρο σε όλο το σώμα και έπεφταν οι παλμοί της επειδή ζοριζόταν. Είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού και ακόμα και εκείνη την ώρα προσπαθούσε να μου δώσει να καταλάβω για ποιο λόγο πρέπει να γίνει άμεσα καισαρική. Εγώ βέβαια τα χρειάστηκα γιατί τους είδα όλους να τρέχουν πανικόβλητοι να με ετοιμάσουν για την καισαρική...Όταν όμως γέννησα και αφού πήγαν όλα καλά με τη μπουμπούκα εκτίμησα ιδιαίτερα το ότι ήθελε ακόμα και εκείνη την ώρα να μου δώσει να καταλάβω το επείγον της κατάστασης (αν και το κατάλαβα αμέσως καθότι τον έχω χρόνια γιατρό και ξέρω πόσο ψύχραιμος είναι και πάντα γελαστός....και τη μέρα εκείνη δε γελούσε όπως τον είχα συνηθίσει...). Όπως και να έχει είναι πάρα πολύ καλός και τον συστήνω ανεπιφύλακτα.

ΛΙΛΙΑΝ
23-03-09, 22:59
Πολύ καλός γιατρός και φαίνεται και καλός άνθρωπος. Αμπελάς Γρηγόρης. Τον επέλεξα τυχαία μέσω του ΤΕΒΕ και αποδείχτηκε εξαιρετικός (τουλάχιστον μέχρι στιγμής)

fourfouromama
24-03-09, 12:37
nana30, και εγώ στη Βάτση πάω.Είπες στο τηλ ότι εισαι έγκυος ή πήρες απλά για ραντεβού;;Εγώ επειδή έκανα το τεστ Παρασκευή και δεν άντεχα έως τη Δευτέρα, πήρα τηλ το απόγευμα, είπα στη γραμματέα της ότι είχα κάνει τεστ και ήταν θετικό και μου έκλεισε ραντεβού για το ίδιο βράδυ 9.30-9:45, στο κλείσιμο δηλ.!Χαιρόμαστε μαζί στους υπερήχους και όταν μας φόβισαν λίγο στο Β΄Επιπέδου, μας καθησύχασε και μας απάντησε σε όλες τις απορίες μας.Εγώ είμαι στο δημόσιο και δε μου πήρε ποτέ χρήματα, ούτε καν για την αυχενική.Συνεργάζεται με Γένεσις και Διαβαλκανικό και από αμοιβές κτλ. δεν ξέρω, αλλά με νοιάζει που με αντιμετωπίζει ανθρώπινα, δείχνει ενδιαφέρον και είναι πολύ ψύχραιμη.Περισσότερες λεπτομέρειες μετά τον τοκετό!!!

smaragda77
26-03-09, 17:39
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΑ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ, ΛΕΓΕΤΑΙ ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ, ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΙΠΠΠΚΡΑΤΕΙΟ ΣΤΗ Β ΜΑΙΕΥΤΙΚΗ - ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΑΛΛΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΕΞΩ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ.... ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΣΕΜΝΟΣ ΚΑΙ ΤΡΟΜΕΡΟΣ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ, ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ... ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΟ ΤΗΛΕΦΨΝΟ ΤΟΥ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ...

maria_23
30-03-09, 10:59
nana30, και εγώ στη Βάτση πάω.Είπες στο τηλ ότι εισαι έγκυος ή πήρες απλά για ραντεβού;;Εγώ επειδή έκανα το τεστ Παρασκευή και δεν άντεχα έως τη Δευτέρα, πήρα τηλ το απόγευμα, είπα στη γραμματέα της ότι είχα κάνει τεστ και ήταν θετικό και μου έκλεισε ραντεβού για το ίδιο βράδυ 9.30-9:45, στο κλείσιμο δηλ.!Χαιρόμαστε μαζί στους υπερήχους και όταν μας φόβισαν λίγο στο Β΄Επιπέδου, μας καθησύχασε και μας απάντησε σε όλες τις απορίες μας.Εγώ είμαι στο δημόσιο και δε μου πήρε ποτέ χρήματα, ούτε καν για την αυχενική.Συνεργάζεται με Γένεσις και Διαβαλκανικό και από αμοιβές κτλ. δεν ξέρω, αλλά με νοιάζει που με αντιμετωπίζει ανθρώπινα, δείχνει ενδιαφέρον και είναι πολύ ψύχραιμη.Περισσότερες λεπτομέρειες μετά τον τοκετό!!!

Επίσκεψη γύρω στα 40 ευρώ
Φυσιολογικός τοκετός 800 ευρώ
Δεν κάνει καισαρική μόνο εάν υπάρχει σοβαρός λόγος-κίνδυνος.
Απαντάει πάντα στα τηλέφωνα, κ ειδικά στο κινητό, ότι ώρα κ να είναι, κ σε περίπτωση που δεν απαντήσει, σε καλεί εκείνη σε λίγο.
Για μένα προσωπικά, έχω να πώ ότι περίμενε 24 ώρες στην Γενική κλινική να γεννήσω, δεν έφυγε μέχρι να με πάνε στο δωμάτιο, ερχότανε κάθε μέρα να με δεί, αν κ δεν υπήρχε λόγος, τα λεφτά τα έδωσα 2 εβδομάδες μετά κ δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα για την καθυστέρηση, κ στον 9ο μήνα που πήγαινα κάθε εβδομάδα με χρέωσε με 1 μόνο επίσκεψη κ όχι με 4 όπως ήτανε.
Απλά Άνθρωπος, το ξαναλέω.

ΧΕΛΙΔΟΝΙ
30-03-09, 16:58
εχει αλλαξει κλινικες;εγω οταν ειχα γεννησει ηταν γενικη και διαβαλκανικο!!!!δηλ.με ταμειο δημοσιου δεν σου παιρνει επισκεψη;
παντως πραγματι ειναι πολυ καλη γιατρος και ανθρωπος οπως λενε και τα αλλα κοριτσια!!!!!!

μικρή κινέζα
30-03-09, 18:24
Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ έχω τον Σαραβέλο (Τσιμισκή με Π.Π.Γερμανου).

Γέννησα με φυσιολογικό τοκετό...δεν θέλαμε με τίποτα καισαρική (βέβαια αυτό δεν είναι κάτι που το αποφασίζαμε εμείς! :) ) Σε κάποια φάση όταν πλησίαζε ο καιρός να έρθει η μπέμπα μας ακούγαμε σύνεχεια για καισαρικές κ ρώτησε ο άντρας μου τον γιατρό τί γίνεται με τις καισαρικές κ του απάντησε πώς δεν υπάρχει λόγος να κάνουμε καισαρική... όλα πάνε φυσιολογικά, εκτός απροόπτου βέβαια. Στατιστικά 1 στις 5 πελάτισσές του κάνουν καισαρική, μας είπε. Ευτυχώς ήμουν στις 4. ;)

Σας αφήνω τώρα γιατί η μπεμπουλίνα θέλει το γαλατάκι της!

νούφαρο
30-03-09, 20:00
Με κάλυψαν ΠΛΗΡΩΣ οι άλλες μανούλες

ανήκω και εγώ στο fun club του Γρηγόρη Γκριμπίζη :D :D
θα επαναλάβω μια από τα ίδια αλλά επειδή αξίζει δεν πειράζει να γίνω κουραστική :wink: :D :D
Άνθρωπος πάνω από όλα
εξαίρετος επιστήμονας
γλυκύτατος
διακριτικός
υπομονετικός
καταπληκτικός :!: :!: :D :D

είχα πάει παλιά στο Γρηγόρη 2 φορές για τεστ παπ αλλά λόγω της υπερβολικής πελατείας και την κουραστική αναμονή για τα ραντεβού (κλείσιμο ραντεβού & αναμονή για εξέταση) ένεκα και η απόσταση (επαρχία) πήγα όταν έμεινα έγκυος (είχα πάει και άλλη μία φορά για παπ) κάπου αλλού, είπα είναι και γυναίκα...... έχει γεννήσει........ θα με καταλαβαίνει περισσότερο... :roll: :twisted: ΜΕΡΑ - ΝΥΧΤΑ, ΑΣΠΡΟ - ΜΑΥΡΟ ένα πράγμα :twisted:
+ αν έχεις άποψη για το ΤΕΛΕΙΟ δεν κάνεις συμβιβασμούς σ' αυτά (αξίζει η ταλαιπωρία στα ραντεβού :wink: :D ).
Όπου αλλού κι αν ήμουν θα με είχαν βάλει για καισαρική στην πρώτη ώρα :roll: :wink: :lol:
Πήγα στη Γέννεσις το πρωί στις 1-11-2007, είχα ραντεβού για 4ο καρδιοτοκογράφημα, μου είπε να πάω ξανά στις 12 τα μεσάνυχτα και να κάνω εισαγωγή για πρόκληση κερδίζεις έτσι μια ημέρα :wink: που θα μπορούσε να με κρατήσει απ' το πρωί, δεν το 'ξερα πριν εγώ αυτό... ) και με επισκληρίδιο (τον είχα ρωτήσει πιο μπροστά, μου εξήγησε κάποια πράματα και μου είπε ότι αποφασίσω μόνη μου :wink:) και γέννησα τελικά στις 2-11-2007 στις 12:45μμ (διαστολή δεν είχα κι όταν απέκτησα δεν μαλάκωνε ο τράχηλος ανέβασα και πίεση :evil: :cry: :roll: αλλά με περίμενε...... :wink: μου 'χε δώσει άλλο ένα 15λεπτο περιθώριο και θα με βαζε καισαρική..... :roll: ) :shock: :roll: :D
πλήρωσα 800Ε για ΦΤ πριν 1,5χρόνο περίπου :D (δεν τον είχα ρωτήσει πιο μπροστά, την ημέρα που έβγαινα τον ρώτησα :oops:)
όσα και να ήθελε θα τα 'δινα γιατί τα αξίζει.........

ninoula
08-05-09, 19:44
γεια σας και απο μενα..εγω στην θεσσαλονίκη πηγαίνω στην κα Βότση-Μαντζώρου Λίζα..
την ξέρει καμία σας?ειμαι σχετικά ευχαριστημένη..αλλά θα ήθελα αν καποια την ξέρει να ακούσω και μια άλλη άποψη..
κομοτηνή είμαι στην Παπαδοπούλου Μαρία η οποία μου αρέσει παρα πολύ!!!

Νονντυ
08-05-09, 20:30
η παπαδοπούλου ειναι μια ρωσοποντία.εγω Αλεξανδρούπολη ειχα την Τσικρικώνη η οποία ειναι φοβερή και σαν ιατρός και εχει μετεκπαιδευτεί στο β επιπέδου τον υπέρηχο,κια σαν ιατρός το ειχα ψαξει περισσότερο.Και τώρα στις Σέρρες εχω τον Παπαγεωργίου Σπύρο ο οποίος ειναι και θεσνικη σε όλες τις κλινικές ξεγενάει και παρακολουθεί στη θεσνικη στο ιατρείο του Μπύρου ΑΠΌΣΤΟΛΟΥ ΤΙΣ ΓΥΝΑΊΚΕς. ΚΑΙ ΑΥΤΌς ΕΧΕΙ ΚΆΝΕΙ ΜΕΤΕΚΠΑΊΔΕΥΣΗ ΣΤΟ Β ΕΠΙΠΈΔΟΥ ΤΟΝ ΥΠΈΡΗΧΟ ΣΤΗ γΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΘΕ ΕΓΚΥΟ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΔΙΝΕΙ 3 ΣΕΛΙΔΕΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΠΑΙΔΙΑ.ΟΠΟΤΕ ΘΕΣΣΝΙΚΗ ΤΟΝ
ΜΠΥΡΟ ΑΠΟΣΤΟΛΟ
ΛΑΓΚΑΔΑ 205
ΤΗΛ 2310 655 505
ΕΝΑ ΥΠΕΡΣΥΓΧΡΟΝΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ 3D/4D ΥΠΕΡΗΧΟ.ΚΟΛΠΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΙ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ

ninoula
09-05-09, 12:02
--------------------------------------------------------------------------------

η παπαδοπούλου ειναι μια ρωσοποντία.
καλημέρα...αν αναφέρεσε στην παπαδοπούλου μαρία που στην κομοτηνή, μαλλόν καποια συνονυμία ειναι..δεν ειναι ρωσοποντια η γυναικα...:D
ειναι πάρα πολύ καλή και δεν σε πανικοβάλει χώρις λόγο και αιτία...

pocoyo
09-05-09, 18:12
ειχα τον Στεργιο Παπαχατζοπουλο και ημουν 100% ευχαριστημενη για κυηση υψηλου κινδνου

dsunny
16-05-09, 21:02
γεια σας και απο μενα..εγω στην θεσσαλονίκη πηγαίνω στην κα Βότση-Μαντζώρου Λίζα..
την ξέρει καμία σας?ειμαι σχετικά ευχαριστημένη..αλλά θα ήθελα αν καποια την ξέρει να ακούσω και μια άλλη άποψη..
κομοτηνή είμαι στην Παπαδοπούλου Μαρία η οποία μου αρέσει παρα πολύ!!!

Γεια σου! Κι εγώ στην κα Βότση πάω! Είναι πάρα πολύ καλή και απίστευτα σχολαστική! Έχουν γεννήσει μαζί της πολλές γνωστές μου τόσο φυσιολογικά όσο και με καισαρική, και κάποια από αυτές είχε και κάμποσα προβλήματα με το μωράκι αλλά πήγαν όλα καλά. Εγώ δεν είχα ακόμα την τύχη να μείνω έγκυος, αλλά μια φίλη μου που γέννησε πρόσφατα είναι πολύ ευχαριστημένη, την πρόσεξε πάρα πολύ και της έλυνε όλες τις απορίες χωρίς να δυσανασχετεί. Στην παραμικρή υποψία ότι κάτι πάει στραβά ελέγχει τα πάντα.

zwaki28
17-05-09, 00:15
Να σας ρωτήσω και εγώ λοιπόν. Ο Γκριμπίζης που έχει ιατρείο??? Μένω Σέρρες και θέλω να γεννήσω στο Παπαγεωργίου απλά και μόνο γιατί δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στο Γ.Ν Σερρών. Μου πρότειναν τον Θεοδωρίδη Θεόδωρο, που απο ότι βλέπω καμία σας δεν γνωρίζει. Και μιας που τόοοοοσα καλά και ανθρώπινα ακολουθούν τον Γκριμπίζη απο εσάς λέω να του κάνω μια επίσκεψη.

Mary Poppins
17-05-09, 02:01
Να σας ρωτήσω και εγώ λοιπόν. Ο Γκριμπίζης που έχει ιατρείο??? Μένω Σέρρες και θέλω να γεννήσω στο Παπαγεωργίου απλά και μόνο γιατί δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στο Γ.Ν Σερρών. Μου πρότειναν τον Θεοδωρίδη Θεόδωρο, που απο ότι βλέπω καμία σας δεν γνωρίζει. Και μιας που τόοοοοσα καλά και ανθρώπινα ακολουθούν τον Γκριμπίζη απο εσάς λέω να του κάνω μια επίσκεψη.

Και οι δύο είναι πάρα πολύ καλοί!

Μπουμπουλιθρα
17-05-09, 09:30
καλο ειναι εαν δεν ειμαστε σιγουρες να μην εκφερουμε αποψη η παπαδοπουλου πρωτον δεν ειναι ρωσοποντια...καταγωγη εχει απο ΔΡΑΜΑ.. ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΓΕΝΙΚΗ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΟΜ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΑΓΧΟΣ..ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ...ΑΥΤΑ ΑΚΟΜΑ ΔΥΟ ΦΙΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΕΣ Η ΜΙΑ ΕΙΧΕ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΕΙΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΞΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ... ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΛΟ ΥΠΕΡ.ΘΕΣ\ΝΙΚΙ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΑ ΚΟΥΦΑΛΙΑ ΤΗΝ ΛΕΝΕ ΖΑΒΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ ΞΕΓΕΝΝΑ ΣΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΤΡΙΣΔΙΑΣΤΑΤΟ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΕΝΩ ΠΟΛΛΟΙ ΓΑΙΤΡΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΟΥΣ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ..

ninoula
17-05-09, 20:55
Γεια σου! Κι εγώ στην κα Βότση πάω! Είναι πάρα πολύ καλή και απίστευτα σχολαστική! Έχουν γεννήσει μαζί της πολλές γνωστές μου τόσο φυσιολογικά όσο και με καισαρική, και κάποια από αυτές είχε και κάμποσα προβλήματα με το μωράκι αλλά πήγαν όλα καλά. Εγώ δεν είχα ακόμα την τύχη να μείνω έγκυος, αλλά μια φίλη μου που γέννησε πρόσφατα είναι πολύ ευχαριστημένη, την πρόσεξε πάρα πολύ και της έλυνε όλες τις απορίες χωρίς να δυσανασχετεί. Στην παραμικρή υποψία ότι κάτι πάει στραβά ελέγχει τα πάντα.

Η Βότση όντως μου αρέσει γιατι ειναι σχολαστική και μου δημιουργει μια ηρεμία και μεγάλη εμπιστοσύνη...όπως αλλώστε και η Παπαδοπούλου στην Κομοτηνη..Μπουρμπουλίθρα συμφωνώ μαζί σου 1000%...
παλίοτερα είχα παει στον Παπαχατζόπουλου αλλά πολύ πανικός για το τίποτα...παραταύτα φίλες μου ειναι ικανοποιήμενες μαζί του..

zwaki28
18-05-09, 00:32
[quote="ELIZASSS"]

Καλησπέρα, Elizasss!
Γέννησα στο Παπαγεωργίου στις 25/10/08 με επισκληρίδιο. Ο Γκριμπίζης είναι πολύ καλός, ευχάριστος, με χιούμορ και δεν σε αγχώνει καθόλου. Εννοείται ότι είναι και εξαιρετικός επιστήμονας. Είναι γεγονός ότι μέχρι να έρθει η στιγμή του τοκετού, σε περιποιούνται οι μαίες κι αυτός έρχεται μόνο για έλεγχο. Αλλά έτσι είχε κάνει και ο προηγούμενος μου γιατρός. (νομίζω όλοι έτσι κάνουν. Κανείς δεν κάθεται παρεούλα σου:D :D :D ).
Και ναι, για να γεννήσεις στο Παπαγεωργίου πρέπει να εφημερεύει η μαιευτική του Νοσοκομείου και ειδικότερα ο γιατρός σου. Γι'αυτό κι εγώ έκανα πρόκληση. :wink: :)
Καλησπέρα. Ήθελα να μου πεις, τις επισκεψεις τις έκανες στο ιατρείο του? και πόσα χρήματα παίρνει? επίσης συνενοήθηκες μαζί του για την πρόκληση και πάλι πόσα χρήματα πήρε? Θα ήθελα να πάω, αν φυσικα μπορέσει να με αναλάβει και να γεννήσω στο Παπαγεωργίου. ΆΑααα και άλλα θέλω να μάθω! Την επισκληρίδιο με ποιόν μιλάς για να την κάνεις? και επίσης για το μωρούλι σου χρειάστηκες πολλά πράγματα???
Σόρυ που σε έπρηξα!!!!!

ELIZASSS
21-05-09, 23:31
[quote="ELIZASSS"]

Καλησπέρα, Elizasss!

Γειά σου mom!Τελικά είμαι έγκυος,2 μηνών.Πήγα στον Γκριμπίζη 2 φορές και έχω τις καλύτερες εντυπώσεις!!το θέμα είναι ότι ακόμη δεν μιλήσαμε για το που θα γεννήσω με το καλό όταν έρθει η ώρα!Όταν του είπες για Παπαγεωργίου έφερε κάποια αντίρρηση ή δεν είχε κανένα πρόβλημα?γιατί έχω ακούσει ότι δύσκολα δέχεται Παπαγεωργίου

evi_mik
21-05-09, 23:47
Από φίλη που έχει γιατρό τον Γκριμπίζη,
θα γεννούσε στο Παπαγεωργίου εαν και εφόσον την μέρα που θα την έπιαναν οι πόνοι θα εφημέρευε το Παπαγεωργίου.
1 φορά κάθε 4 μέρες
Αυτό ισχύει για όλες τις Γυναικολογικές Κλινικές. (Και για το Ιπποκράτειο)

savropinguinos
24-05-09, 16:28
[QUOTE=ποπη μπερκ;905924]ειχα τον Στεργιο Παπαχατζοπουλο και ημουν 100% ευχαριστημενη για κυηση υψηλου κινδνου[/QU

ego den emeina efxaristimeni

savropinguinos
24-05-09, 16:31
uparxoun polloi kaloi giatroi stin poli mas ,i thomi einai ostoso foveri...

stellas
01-06-09, 14:24
κοριτσια τον ΠΑΛΑΠΕΛΑ Βασιλη, τον εχει καμια?
ειναι εξαιρετικος γιατρος και ανθρωπος,σε κανει να νιωσεις ανετα απο την πρωτη στιγμη και να τον ρωτησεις για οτι σε απασχολει.

lloullou
02-06-09, 17:36
koritsia egw exw ton Hatzigeorgiou. eixa dystyxws prosfati empeiria apovolis se proxwrimeni evdomada. ton gnwrisa mesa apo afti tin egkymosyni mou kai itan o monadikos pou mou eipe (meta apo xronia pou traviemai se ena swro gynaikologous), pws exw dikero mitra kai afto pithanon na dimiourgisei provlimata oso i egkymosini tha proxwraei. enw stin arxi stenaxwrethika me tin eidisi, apo tin alli xarika pou vrethike epitelous to provlima kai imoun (oso mporeis na to peis) proetoimasmeni. stathike dipla mou oles tis wres pou perasa stin kliniki, mou symparastathike poly kai einai anthrwpos pou sou metadidei tromeri iremia. vgika apo tin kliniki kai tin idia mera petousa! itan sa na min to perasa olo afto pou perasa! apistefta kalos, den yparxei periptwsi na synexisw me allon. kai to lew meta apo 17 xronia pou exw paei se panw apo 15 gynaikologous. afta!

αλεξια και δημητρης
03-06-09, 19:54
Καλησπερα κοριτσια θελω τα φωτα σας για να βρω εναν καλο γιατρο στο Ιπποκρατειο θεσσαλονικης,σκεφτομαι στον 7ο μηνα να ανεβω επανω για γεννα διοτι τωρα ειμαι Αθηνα λογω δουλειας του συζυγου... και λογω οτι η οικογενεια μου ειναι επανω.... αν μπορει κπια να με βοηθησει θα τις ειμαι ευγνωμων...

ηλεκτρα83
03-06-09, 21:52
Νουμερο 1 στην Θεσσαλονικη ο Γκριμπιζης, Τσιμισκη 51.Για μενα ο ιδανικος.Στα ραντεβου δεν αργει αρκει να ζητησεις απο την γραμματεα του να μιλησεις με τον ιδιο και οταν του πεις οτι ειναι για επιβεβαιωση εγκυμοσυνης σε δεχεται αμεσως ειτε στο ιατρειο ειτε στη γενικη κλινικη ή στο γενεσις!Ειναι κατα της καισαρικης.Μονο σε εκτακτες περιπτωσεις. τον συστηνω ανεπιφυλακτα.Για καποιους που προαναφερθηκαν δεν εχω και την καλυτερη εικονα.

lloullou
04-06-09, 02:51
poious ennoeis ilektra? giati exw paei se pollous opws eipa, alla akoma kai twra tha ithela na kserw mipws kanoume lathos stin ektimisi mas polles fores mesa ston enthousiasmo mas... diafwtise me ligo parapanw!

αλεξια και δημητρης
04-06-09, 09:08
Καλημερα.... ευχαριστω για την απαντηση ηλεκτρα83 αλλα ζητησα πληροφοριες για γιατρο σε δημοσιο νοσοκομειο για το ιπποκρατειο θεσσαλονικης...ευχαριστω παντως

IOASMA
04-06-09, 10:08
στο ιπποκρατειο ξερω οτι ειναι ο πραπας

romea
04-06-09, 11:45
Καλησπερα κοριτσια θελω τα φωτα σας για να βρω εναν καλο γιατρο στο Ιπποκρατειο θεσσαλονικης,σκεφτομαι στον 7ο μηνα να ανεβω επανω για γεννα διοτι τωρα ειμαι Αθηνα λογω δουλειας του συζυγου... και λογω οτι η οικογενεια μου ειναι επανω.... αν μπορει κπια να με βοηθησει θα τις ειμαι ευγνωμων...

καλημερα!
Κωνσταντινος Δινας,2310265120 Αγιας Θεοδωρας 7
Μαιευτήρας –Γυναικολόγος Λέκτορας ΑΠΘ, Β΄ Μαιευτική Κλινική, «Ιπποκράτειο» Νοσοκομείο Θεσσαλονίκης.
Πολυ καλος γιατρος και δικος μου...καθολου αγχωτικος και πολυ υπομονετικος,του χω μεγαλη εμπιστοσυνη!Ελπιζω να βοηθησα!

stellas
04-06-09, 12:28

αλεξια μου με το καλο κοπελα μου το μωρακι σου:p:p, εγω εχω τον Μαιευτήρας –Γυναικολόγος Παλαπελα Βασιλη,καθηγητης ΑΠΘ, ειναι στο «Ιπποκράτειο» Νοσοκομείο Θεσσαλονίκης.2310 427427.
εξαιρετικος σαν επιστημονας με σπουδες Γερμανια και πολλες μελετες πανω στα θεματα της γυναικολογιας στο εξωτερικο.αλλα και σαν ανθρωπος πολυ προσιτοςκαι με χιουμορ!!
ελπιζω να βοηθησα.. αν θες κατι στειλε πμ.

Markella
05-06-09, 20:18
ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΕΝΑΝ Η ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ?ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΚΙΣΚΙΝΙΔΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ

savropinguinos
08-06-09, 17:43
ΜΑΡΚΕΛΛΑ ΜΟΥ ΚΑΛΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ,ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΣΥΣΤΗΣΩ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ,ΘΩΜΑΗ ΒΑΤΣΗ 2310517013

αλεξια και δημητρης
11-06-09, 13:41
Κοριτσια μπορειτε να μου πειτε αν ειναι σε κλινικη η σε νοσοκομειο η Βατση Θωμαη?? και που ειναι το ιατρειο της? ευχαριστω

triti&tiheri
11-06-09, 13:47
Koritsia kalimera
Eimai kainouria sto forum kai sas parakalo gia tin voithia sas.
Meno Thessaloniki.Eiha 2 apovoles kai thromvogilia pou diagnostike distihos meta tin defteri apovoli....Tora me parakolouthei enas giatros stin Athina ton opoio empistevomai (epitelous) kai nomizo oti vriskomaste ston sosto dromo.Ostoso epeidi meno Thessaloniki tha hthela na vro enan giatro edo na me parakolouthei se periptosi pou meino xana egios.Den tha mporousa na antexo kai triti apovoli.Meta tis dyo proigoumenes apotihies edo sti thessaloniki den xero poion giatro na empisteftho kai tha hthela an kapoia me paromoio istoriko,mporei na proteinei kanena kalo giatro thessaloniki.
Efharisto poli

maria_23
11-06-09, 20:15
Κοριτσια μπορειτε να μου πειτε αν ειναι σε κλινικη η σε νοσοκομειο η Βατση Θωμαη?? και που ειναι το ιατρειο της? ευχαριστω

Μπορεί να πάει σε οποιαδήποτε κλινική θελήσεις εσύ να γεννήσεις.
Η δική της πρόταση είναι η Γενική Κλινική και η Γέννεσις, αλλά αν εσύ θές να γεννήσεις κάπου αλλού, κανένα πρόβλημα, θα πάτε αλλού.
Το ιατρείο της είναι Πλατεία Δημοκρατίας 4, στον Βαρδάρη και το τηλέφωνο 2310 517013

triti&tiheri
12-06-09, 11:29

fili mou psakse gia allo giatro...kai ego eiha dio apovoles kai meta diegnosan thromvofilia...tin defteri apovoli tin eiha ston konstantinidi manoli..Epeidi ehasa tin empistosini mou stous giatrous edo piga se enan poli gnosto stin athina.Loisios legetai ....O anthropos einai foveros kai to psahnei para poli....oso gia ton kostantinidi eprepe apo tin istologiki tis protis apovolis pou egrafe ekfilistikes nekroseis kai apo to gegonos oti h apovoli egine tin 12 evdomada na katalavei oti prokeitai gia thromvofilia...tzamba ehasa ena moraki ston Kostantinidi.Ase pou afou ton zorisa kai tou leo giatre ti tha ginei prospathoume toso kairo meta tin 2 apovoli, mou edose kati hapia kai mou eipe an den meineis egios se ena mina ela na kanoume isteroskopisi..les kai mia epemvasi einai oti pio efkolo eidika an den eheis kanei akomi paidi...me enale na kano ena soro perites exetaseis gyro sta 3000 euro se mia gnosti tou mikroviologo...efiga kai akomi fevgo...kanei mono gia efkoles periptoseis....tora vriskomai ston sosto dromo kai elpizo na pane ola kala

yorkshire
12-06-09, 12:34
Κορίτσια καλησπέρα,
Θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε την Πανάγου-Τοκαλτλίδου.
Πως είναι στην γέννα έχει κάποια από εσάς εμπειρία με την συγκεκριμένη?

ditop
16-06-09, 12:30
την Παναγου την εχω σαν γιατρό αλλά δεν με ξεγέννησε αυτή. Εκανα πριν από δυο μήνες αφαιρεση πολυποδα. Εντάξει δεν ενθουσιαστικα κιόλας. Είναι λιγο του "βαριεμαι" αν και την ετρεχα Κυριακάτικα γιατί είχα λίγη αιμοραγία από δικό της λάθος.

fourfouromama
16-06-09, 17:15
Κορίτσια, η κ.Βάτση Θωμαή συνεργάζεται πλέον με Διαβαλκανικό και Γενεσις. Γεννησα πριν 25 μέρες. Όσες διαβάσατε την εμπειρία μου με θέμα "Γέννησα και εγώ!", θα είδατε πως η γέννα μου ήταν κάτι παραπάνω από καλή!Όταν με πήγαν στην ανάνηψη είπα "έτσι κάνω άλλα 10 παιδιά! Η κ.Βάτση ήταν πάαααρα πολύ καλή και ήρεμη, όπως πάντα!Δεν ένιωσα πόνο, άγχος ή στρες καθόλη τη διάρκεια της γέννας (ειδικά μετά την επισκληρίδειο!), όλα κύλησαν ομαλά και έχω τώρα ένα παιδάκι κουκλάκι που μας έχει τρελάνει όλους!!!Πάντως εγώ τυχαία πήγα στη Βάτση πριν μείνω έγκυος, και απλά συνέχισα. Δεν ήθελα κάποιον Διάσημο γιατρό, το Νο1 , την "τάδε Κορυφή" κτλ. Με το καλό να κρατήσετε στην αγκαλιά σας τα μωράκια σας και οι υπόλοιπες να χαίρεστε τα παιδάκια σας!!!

νικολινακι
17-06-09, 17:05
κοριτσια γεια σας.εγω εχω στο ιστορικο μου 2 παλλινδρομες η μια πριν 2 βδομαδες.ψαχνω γιατρο στη θεσ/νικη για περαιτερω εξετασεις γιατι ο δικος μου το θεωρει σκοπιμο μετα απο 3 αποβολες.μια φιλη μου εκλεισε ραντεβου στον τζαφετα(διαβαλκανικο).αν γνωριζει καποια γιαυτον ας μου πει γιατι δεν ξερω πια τι να κανω.ευχαριστω....

ΕΥΗ Γ
18-06-09, 13:25
κοριτσια γεια σας.εγω εχω στο ιστορικο μου 2 παλλινδρομες η μια πριν 2 βδομαδες.ψαχνω γιατρο στη θεσ/νικη για περαιτερω εξετασεις γιατι ο δικος μου το θεωρει σκοπιμο μετα απο 3 αποβολες.μια φιλη μου εκλεισε ραντεβου στον τζαφετα(διαβαλκανικο).αν γνωριζει καποια γιαυτον ας μου πει γιατι δεν ξερω πια τι να κανω.ευχαριστω....

νομιζω σ'αυτον πηγε καποια γνωστη της πεθερας μου,δεν ξερω να σου πω κατι καλο ή κακο..αν θελεις μπορεις να πας στον δικο μου αλλα ειναι ιδιωτης..Κατσικης Ηλιας λεγεται..

vickypap
18-06-09, 13:47

ο τζαφετας ηταν ο μοναδικος ανθρωπος που ενδιαφερθηκε για μενα το 2003 στο ιπποκρατειο οταν με χανανε στη διαρκεια ενος χειρουργειου και ολοι οι αλλοι ειχαν σηκωσει τα χερια ψηλα.εκεινος με εσωσε.
εχω αλλαξει παρα πολλους γιατρους.εδω και χρονια παω στον μιχαλη ελκοτη και δεν τον αλλαζω με τιποτα.ηταν διπλα μου και στη διαρκεια της εξωσωματικης και στα προβληματα μου πριν απο αυτη και στην εγκυμοσυνη ακομα και τωρα που πλεον παω μονο για τα βασικα και για να τον δω.(ευτυχως μετα την γεννα και μεχρι σημερα δεν εχω γυναικολογικο προβλημα κανενα.)

tandouri
21-06-09, 13:52
Κορίτσια εσείς που πάτε στην Κα Βάτση πείτε μου κάτι:
1) εξετάζει το στήθος?
2) αν είναι κάτι επείγον την βρίσκει κανείς?

savropinguinos
23-06-09, 13:51
τι εννοεισ ?αν κανει ψιλαφηση?την βρισκεις παντα στο κινητο της..

maria_23
23-06-09, 14:10
Κορίτσια εσείς που πάτε στην Κα Βάτση πείτε μου κάτι:
1) εξετάζει το στήθος?
2) αν είναι κάτι επείγον την βρίσκει κανείς?

Ναί κ στα δύο...:D

rena_myst
23-06-09, 21:20
Aλεξια μου καλησπερα,στο ιπποκρατειο ειναι και ο Ηλιας Κατσικης τον οποιο θεωρω εξαιρετικο.Αν θελησεις πληροφοριες και στοιχεια του, στη διαθεση σου.Με το καλο το μωρακι σου!

barbie27
24-06-09, 17:26
κορίτσια καλησπέρα μήπως γνωρίζει καμιά σας κάποιον ανοσολόγο?Ή τουλάχιστον έναν αιματολόγο?Πήγα στο ιπποκράτειο σε αιματολό αλλά η αλήθεια είναι πως δεν μου έδωσε κάποιες απάντησεις που ήθελα.Και τώρα ψάχνω κάποιον που να μπόρω να επικοίνωνω και κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης,όταν θα΄ρθει φυσικά.

νικολινακι
25-06-09, 15:03
ψαχνω κι εγω αιματολογο-ανοσολογο μου εχουν πει για καποιον δαμιανιδη μιχαλη αν τον γνωριζει καποια ας μου πει τη γνωμη της γιατι σκεφτομαι να τον επισκεφθω μια και δεν ξερω καποιον αλλο.

PENIBA2
25-06-09, 17:41
κοριτσια εγω εδω και τρια χρονια παω στον Βλαση Γεωργιο καθηγητη του Α.Π.Θ. και διετελλεσε και διευθυντης στο Ιπποκρατειο.μαζι του εχει τον Φαρμακη Χρηστο.αλ,σβολου 7 ειναι το ιατρειο τους αν και Βλασης κατεβαινει μονο δευτερα και τεταρτη.και οι δυο ειναι σουπερ γιατροι.ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη.ποτε δε με εκαναν να αισθανθω ασχημα παντα ακουνε προσεκτηκα την καθε μου απορια και ηταν διπλα μου καθε φορα που σηκωνα το τηλ. και τους ενοχλουσα για κατι που θα διαβαζα ή για καποια απορια μου.και τωρα που συναιβει το δευτερο ευτυχες γεγονος της ζωης μου σε αυτους παω και θα γεννησω στο διαβαλκανικο ή στο γεννεσις.

evi_mik
26-06-09, 19:43

Ο κ. Τζαφέτας είναι καθηγητής γυναικολογίας στο ΑΠΘ και από τους παλιούς και καλούς γιατρούς.

Αναζητούσα κι εγώ γιατρό στο Ιπποκράτειο και τελικά κατέληξα στον κ. A. Μαμόπουλο. (επίκουρο καθηγητή στο ΑΠΘ)
Προς το παρόν είμαι ικανοποιημένη. Ένα από τα κριτήρια μου ήταν ότι αναλαμβάνει φυσιολογικούς τοκετούς μετά από καισαρική. Γνωρίζω περιστατικά που έχει φέρει σε πέρας. Πολύ κατατοπιστικός και αφιερώνει χρόνο να σου λύσει κάθε απορία.
Πολύ φιλικός και ακόμη δεν έχει χρειαστεί να περιμένω πάνω από 20λεπτά στο ραντεβού μου.

nana30
28-06-09, 14:34
Κι εγω αυτην εχω,ειναι εγγυηση!!!!!!!

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,
ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΤΣΗ ΘΩΜΑΗ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ. ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 4 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΛΙΓΩΝ ΗΜΕΡΩΝ. ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΡΟΓΕΝΝΗΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΖΥΓΙΖΕΙ ΠΟΤΕ ΟΥΤΕ ΠΙΕΣΗ ΜΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΓΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ. ΑΥΤΟ ΜΕ ΑΓΧΩΝΕΙ. ΝΙΩΘΩ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ. ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΑ;; ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΕΤΣΙ ΦΕΡΟΤΑΝ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ;

fourfouromama
29-06-09, 00:22
Έχεις δίκιο. Όμως το προτιμώ από το να με πανικοβάλλει άνευ λόγου συνήθως. Π.χ. με ρώτησε στην αρχή πόσα κιλά ήμουν και απλώς μου είπε να προσέχω. Ε, και κάθε φορά έγραφε πόσα ήμουν. Προγεννητικό έλεγχο είχα κάνει πριν μείνω έγκυος, και το είχε στο αρχείο της. Ρώτα τη καλύτερα. Α!Και πίεση μου μετρούσε κάθε φορά μετά που μπήκα όμως στον 7ο!Ωχ, και τώρα πρέπει να πάω να με δει μιας και πέρασαν τα λόχια...ουφ!!

savropinguinos
30-06-09, 22:26
και εγω ειχα κανει προγεννητικο μα μου ξαναεγραψε να κανω εξετασεις στην αρχη της εγγυμοσυνησ,κιλα με ρωτησε ποσα ημουν και καθε φορα που πηγαινα της ελεγα ποσα εβαλα,προς θεου αν της ελεγα ψεμμτα πιο το οφελοσ?πιεση μου επερνε νομιζω απο ενα σημειο κ μετα δεν θυμαμαι καλά ,εγω την εμπιστευομαι παντως και φυσικα τη ρωτουσα παρα πολλα πραγματα και μου απαντουσε σε ολα..βασικα δεν θελει να σε αγχωνει αυτο εχω καταλαβει,μα εγω αγχωνομουν απο την υπερβολικη πληροφορηση που μου παρειχε το ιντερνετ...

ditop
01-07-09, 09:01
Αναζητούσα κι εγώ γιατρό στο Ιπποκράτειο και τελικά κατέληξα στον κ. A. Μαμόπουλο. (επίκουρο καθηγητή στο ΑΠΘ)

Είναι ο πατέρας ή ο γιος;

antu
01-07-09, 18:14
Είναι ο πατέρας ή ο γιος; και οι δυο ειναι παρα πολυ καλοι. Ο δε πατερας εξαιρετικος. Θελω τα τηλ. και την διευθυνση του ιατρειου του ( αλλα στο ιπποκρατειο ειναι ο γιος τωρα, ετσι δεν ειναι?, και φυσικα στην καλυτερη κλινικη) Επισης αν μπορεις να μας πεις ποσο παιρνει

ditop
02-07-09, 08:48
Πήγα στο γιο το 2005 οταν εμεινα εγκυος στα διδυμα. Καλός ήταν αλλά δεν μου εκανε κλικ. Τυπικός σε όλα, καλή ενημέρωση. Τελικά επιδή ηθελα να γεννησω στο Παπαγεωργείου τον αλλαξα. Τοτε επερνε 40 ?. Οσο δηλ. και οι περισσοτεροι.

evi_mik
06-07-09, 07:15
Το 2008 είχα πάει στον μπαμπά (πολύ καλός) αλλά είναι μεγάλος σε ηλικία και τώρα που έμεινα έγκυος προτίμησα τον γιο. Παίρνει 50euro (40 η επίσκεψη, 50 με τον υπέρηχο, και μου είπε 1000 euro για τον τοκετό)

Επίσης, ήθελα να γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο (όσο αυτό είναι δυνατόν αφού θα πρέπει να εφημερεύει η κλινική) και αρκετοί γιατροί ενώ είναι σε δημόσια νοσοκομεία σου λένε ότι δεν ξεγεννούν εκεί παρά μόνο σε ιδιωτικές. Το Παπαγεωργίου ήταν κι εμένα η πρώτη μου σκέψη και θα πήγαινα στον Γκριμπίζη αλλά τελικά επικράτησε το Ιπποκράτειο.

κατερινα1
15-07-09, 22:41
κοριτσια καλησπερα γνωρίζετε να μου πείτε σας παρακαλώ έναν καλό γιατρό στο ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ? Το πρώτο μου παιδί βγήκε με καισαρική(δυσαναλογία) και έφαγα μεγαλο ζόρι στο νοσοκομείο του Πολυγύρου. Χρειάζομαι κάποιον καλό για το δεύτερο παιδί και αν μπορείτε να μου δώσετε τα στοιχεία του να τον επισκεφθώ. Πόσα χρήματα συνήθως παίρνει στην επίσκεψη και πόσα στην καισαρική? Ευχαριστώ

ionas
25-07-09, 07:56
1. Δεν ειναι κακό που ζηταει πολλά χρήματα, από τη στιγμή που εχει νόμιμο γιατρειο και κόβει αποδειξεις.
2. Αν κανει ευκολα καισαρικές μόνος του δυσφημίζεται.

1 το θεμα ειναι ποιος τα ζηταει, ποσα ζηταει, πως τα ζηταει, απο ποιον, και σε ποια χρονικη στιγμη. Θαρρεις οτι εχεις περιθωρια διαπραγματευσης απο εναν ανθρωπο που κραταει στα χερια του τη ζωη σας? Ορισμενοι γιατροι, σφετεριζομενοι την ιδιοτητα τους, αμοιβονται για να σου συνταγογραφησουν την ασπιρινη λες και την ανακαλυψαν οι ιδιοι.

maroulita
20-08-09, 20:36
Καλησπέρα σε όλες σας κορίτσια! :p
Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:
Έχει κάποια από εσάς τη γιατρό Παπακωνσταντίνου Μαργαρίτα;

Μαρία-Μητσάρας
27-09-09, 01:50
Αναγνώστου Ευτυχία, είναι κορυφαία! Πολύ προσεκτική, προνοητική, ευχάριστη και τρυφερός άνθρωπος. Τη συστήνω ανεπιφύλακτα!

αλεξια και δημητρης
27-09-09, 11:34
Καλημερα ... μηπως γνωριζει καμια απο εσας τον γυναικολογο Σαββιδη Αναστασιο ειναι στο ιπποκρατειο θεσσαλονικης και εχει ιατρειο στην Γρηγ,Λαμπρακη....

aggel
27-09-09, 12:10
Κατσίκης Ηλίας, Στρ. Καλλάρη (Ηλίσσια).Απλά άνθρωπος...

2/2012 edit admin μετά από παράκληση του μέλους

Συμφωνώ και επαυξάνω. Ο Ηλίας με ξεγέννησε και την πρώτη φορά και μπορώ να πω ότι πέρα ότι είναι καταπληκτικός στις τομές του, με πρόσεξε ενώ άλλοι γιατροί ούτε καν ήρθαν να δουν τις μαμάδες. Για οικονομικά τώρα δεν έχω ρωτήσει.

happy_girl
01-10-09, 13:26
Το Σάββατο έκλεισα να πάω να με δει ο Γκριμπίζης στο γένεσις. Αφού έχει ελεύθερο ραντεβού από τον Νοέμβριο και εγώ είμαι 7η εβδομάδα εγκυμοσύνης, δέχτηκε να με δει εκεί..;) ελπίζω να μείνω ευχαριστημένη γιατί με αυτόν που έχω (θα τον κοψω τώρα) δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη..πολύ αρπα κόλλας και στο 5λεπτο έφευγε το 70άρι..ουτε ασχολήθηκε καθόλου..εχω και ένα αυτοάνοσο νόσημα που έπρεπε να ασχοληθεί παραπάνω και δεν έδινε σημασια...ελπίζω να τον βολευτώ τον Γκριμπίζη! :-D

ELKARAK
01-10-09, 13:40
Κοριτσια καλησπερα!!!Μηπως ξερει καμια αν ο γιατρος της αναλαμβανει και περιπτωσεις φυσιολογικου τοκετου μετα απο καισαρικη;;;Αν ναι θα μπορουσατε να μου στειλετε με πμ τα στοιχεια;;;Σας ευχαριστω παααααααααααρα πολυ!!!!!!Δε θελω παλι καισαρικη........ :(

koufetaki
01-10-09, 14:38
αχ!βρε κοριτσια κι εγω ενδιαφερομαι για καποιον γιατρο που να αναλαμβανει φτ. μετα απο κτ.τα δυο πρωτα μου τα γεννησα φσ. και το τριτο με κτ.τωρα λεμε για τεταρτο αλλα εαν υπαρχη γιατρος στο παπαγεωργιου μονο, να κανω εστω μια προσπαθεια για φτ.θα ενιωθα πολυ καλυτερα γιατι με ανχωνει πολυ η ιδεα ακομη μιας κτ.

athina_m
01-10-09, 14:52
Σκεφτομαστε πρωτα ο Θεος να κανουμε 2ο παιδι αλλα θελω να αλλαξω γιατρο λογο της πολυωρης καθυστερησης στα ραντεβου του, στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα ενα παιδι να με περιμενει και δεν με απασχολουσε ιδιαιτερα που εκανα 4 ωρες να ξεμπερδεψω , αλλα τωρα δεν εχω την πολυτελεια του χρονου. Απο αυτα που διαβασα θα ηθελα να παω στην κ. Βατση, μηπως μπορειτε να μου πειτε τι γινεται με τα ραντεβου της; Δεν με πειραζει να περιμενω λιγη ωρα αλλα οχι και 4 ωρες

savropinguinos
01-10-09, 15:12
Σκεφτομαστε πρωτα ο Θεος να κανουμε 2ο παιδι αλλα θελω να αλλαξω γιατρο λογο της πολυωρης καθυστερησης στα ραντεβου του, στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα ενα παιδι να με περιμενει και δεν με απασχολουσε ιδιαιτερα που εκανα 4 ωρες να ξεμπερδεψω , αλλα τωρα δεν εχω την πολυτελεια του χρονου. Απο αυτα που διαβασα θα ηθελα να παω στην κ. Βατση, μηπως μπορειτε να μου πειτε τι γινεται με τα ραντεβου της; Δεν με πειραζει να περιμενω λιγη ωρα αλλα οχι και 4 ωρες

γεια σου Αθηνα εγω εχω την κ.Βατση ,οντας εγγυος περιμενα μονο μια φορα λιγο παραπανω διοτι της ειχε προκυψει τοκετος,γενικα της εγγυουλες της περνουν γρηγορα ,τι να σου πω εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη

koufetaki
01-10-09, 17:53
Παντως κουφετακι απ΄οτι εχω ψαξει στο νετ αφου εχεις στο ιστορικο σου και δυο φτ ειναι πιο ευκολο για σενα...Μακαρι να υπαρχει ενας σωστος επιστημονας να μας βοηθησει..
μακαρι πανω απο ολα να βρουμε ανθρωπο και μετα επιστημονα το ξερω οτι ειναι λιγο ποιο ευκολα μετα απο φτ.αλλα και παλι δεν ξερω εαν δεν βρω ενα γιατρο που να μου αποπνευσει εμπιστοσυνη πραγματικα θα κανω παλι κτ.καμια σχεση η μια γεννα με την αλλη αλλα ακριβως το ιδιο καταπληκτικο αποτελεσμα πανω απ'ολα να ειναι γερα τα παιδια μας και δεν γενναω πουθενα αλλου εκτος του παπαγεωργιου με σωσανε κανονικα...ας ειναι καλα ο πραπας που δεν με προσεξε και ειχα υψηλη ριξη αμνιακου υγρου.εμεινα 3βδομαδες με σπασμενα νερα χωρις αντιβιωση τελος παντον οι ανθρωποι στο παπαγεωργιου ηταν παραπολυ καλοι

leykh
01-10-09, 18:50
Καλησπέρα κορίτσια!
Ο γυναικολόγος μου εδω στην Θεσσαλονίκη είναι ο Ναϊντέτσκι Ρόμπερτ(Najdecki Robert).Με έχει αναλάβει στην εξωσωματική(συνεργάζεται με το κέντρο) και θα αναλάβει και τον τοκετό μου(πρώτα ο Θεός)
Είναι ένας γλυκός και ευχάριστος ανθρωπος.Σαν μαιευτηρας δεν ξέρω βέβαια πως είναι αλλά αν τον έχει κάποια κοπέλα πολύ θα χαρώ να μάθω!
Συνεργάζεται με το γένεσις.

sofakiTHESS
02-10-09, 09:46
καλημέρα σε όλες!!!
θα ήθελα να διευκρινίσω το εξής. η κάθε μία έχει την προσωπική της εμπειρία από τον γιατρό της και είναι απολύτως σεβαστή!!! δεν θέλω να επηρεάσω καμία αλλά ούτε και την πλευρά των γιατρών θα πάρω καθώς και αυτοί κάνουν τη δουλειά τους.
εγω θα παραθέσω την δική μου εμπειρεία απο τον γιατρό μου.
πριν μείνω έγκυος είχα γυναίκα γυναικολόγο στην οποία πήγαινα μόνο κάθε χρόνο και τεστ παπ. Όμως δεν μου γέμιζε το μάτι για γέννα καθώς ούτε νέες κοπέλες έβλεπα στο ιατρείο της ούτε και κόσμο. οπότε όταν έμεινα έγκυος έμαθα για τον κωνσταντινίδη μανώλη και πήγα. κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ήταν εξαιρετικός: με το χιουμορ του, την άνεση που σου έδινε να τον ρωτήσεις τα πάντα χωρίς φόβο αλλά και την σοβαρότητά του όταν και όποτε χρειαζόταν. όποτε είχα κάποιο μικρό πρόβλημα τηλεφωνούσα και με επαιρνε τηλ. μέχρι και στις 12 το βράδυ (για κάτι σημαντικό φυσικά μιλούσα μαζί του την ίδια ώρα). στη γέννα ήταν ακόμα καλύτερος και μου έκανε πολύ εντύπωση. γέννησα με Φ.Τ. αλλά με πρόκληση. παρόλο που κάποια στιγμή φοβήθηκα, καθώς ο μικρός έχανε συχνά παλμούς και ήταν μπλεγμένος πολλές φορές στον λώρο, ήτανε αισιόδοξος για Φ.Τ. βέβαια μου είχε ξεκαθαρίσει ότι αν έφτανε στο απροχώρητο τα πράγματα θα εμπαινα εσπευσμένα για καισαρική. έτσι γέννησα φυσιολογικά, ήταν στην κλινική από το πρωί μέχρι που γέννησα μέχρι τις 5μμ παρόλο που είχε ιατρεία στις 6μμ. άλλος θα προχωρούσε σε καισαρική με το πρώτο καθώς και περισσότερα λεφτά θα έπαιρνε και λιγότερο χρόνο θα έκανε. και φυσικά θα είχε και τη δικαιολογία ότι το μωρό και εγώ θα κινδυνεύαμε για Φ.Τ.
Έχω στείλει πολλά δικά μου άτομα και κυρίως την αδελφή μου και την κουνιάδα μου στην οποία συμπαραστάθηκε πολύ και μετά από 2 αποβολές είναι έγκυος στον 5ο.
Τέλος πάντων, δεν θέλω να επηρεάσω καμία!! Απλά ο δικός μου γιατρός μπορεί να είναι ο καλύτερος για μένα και ο χειρότερος για κάποια άλλη και τούμπαλιν.

φιλικά σοφάκι

koufetaki
02-10-09, 18:27
ακριβως οπως τα λες ειναι για τους γιατρους σοφακι.εκει που πραγματικα φαινονται ειναι στις δυσκολες περιπτωσεις.ειχα δυο καλες γεννες στα πρωτα μου και πηγα πολυ κοσμο στον γιατρο δεν λεω καλος αλλα εκανε και κατι κουλα στην κουμπαρα μου.ο αντρας μου μες στους γιατρους δουλευει {δεν ειναι ομως}μενω στο τριτο του λεω που??μου λεει νοσοκομειο και παρακολουθηση απο τον καλυτερο{ξεγενναει και στο ιπποκρατιο}.ωραια μεχρι εδω?μενουν φιλες στην πορεια μαζι μου εγκυες ερχονται στον γιατρο μαζι με μενα.7 ατομα συνολικα μονο μια ξεγεννησε σ'αυτον τον εχει θεο τι να πουμε ενταξει,εγω και το μωρο μου κοντεψαμε να πεθανουμε απο την αδιαφορια του {υψιλη ρυξη αμνιακου 3βδ. χωρις αντιβιωση}ομως και το εχω πει και θα το ξαναπω να ναι καλα οι γιατροι του παπαγεωργιου.δυστυχος ο κλαδος των γυναικολ.εχει πολυ ευκολο χρημα και χαλαει τους ανθρωπους που τον υπηρετουν αυτο εχω καταλαβει με τα χρονια

evi_mik
03-10-09, 09:21
αχ!βρε κοριτσια κι εγω ενδιαφερομαι για καποιον γιατρο που να αναλαμβανει φτ. μετα απο κτ.τα δυο πρωτα μου τα γεννησα φσ. και το τριτο με κτ.τωρα λεμε για τεταρτο αλλα εαν υπαρχη γιατρος στο παπαγεωργιου μονο, να κανω εστω μια προσπαθεια για φτ.θα ενιωθα πολυ καλυτερα γιατι με ανχωνει πολυ η ιδεα ακομη μιας κτ.
Ρώτα τον Γκριμπίζη!
Η φίλη μου γέννησε φυσιολογικά το 1ο, έκανε καισαρική στα διδυμάκια της και της είπε ότι για την επόμενη γέννα θα πάνε φυσιολογικά.

Όταν έχεις έναν ήδη φυσιολογικό τοκετό είναι μεγαλύτερες οι πιθανότητες για έναν φυσιολογικό τοκετό μετά από την καισαρική.

evi_mik
03-10-09, 09:27
Κοριτσια καλησπερα!!!Μηπως ξερει καμια αν ο γιατρος της αναλαμβανει και περιπτωσεις φυσιολογικου τοκετου μετα απο καισαρικη;;;Αν ναι θα μπορουσατε να μου στειλετε με πμ τα στοιχεια;;;Σας ευχαριστω παααααααααααρα πολυ!!!!!!Δε θελω παλι καισαρικη........ :(
Υπάρχουν και τέτοιοι!
Εγώ επέλεξα τον Μαμόπουλο γι αυτό το λόγο.
Γνωρίζω κάποιες κοπέλες που το έκαναν!
Εγώ γεννάω το Δεκέμβριο. Μου έδωσε πιθανότητα 65% σύμφωνα με το ιστορικό μου.
Θα δούμε!

Διδυμακι81
03-10-09, 11:14
Ιωακειμιδου Χριστινα.Ειμαι πολυ ευχαριστημενη!:)

elean
03-10-09, 19:24
Καλησπέρα σε όλες σας κορίτσια! :p
Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:
Έχει κάποια από εσάς τη γιατρό Παπακωνσταντίνου Μαργαρίτα;

Αγαπητή Μαρουλίτα,
Έχω υπόψη μου δυο διαφορετικές απόψεις που προέρχονται από δυο άτομα με εντελώς διαφορετικές προσωπικότητες. Διάβασα, όμως, κάπου ότι το ένστικτο του καθενός είναι αυτό που καθορίζει ποιος γιατρός του ταιριάζει. Το ίδιο άρθρο έλεγε ότι ο καθένας από μας έχει διαφορετική προτεραιότητα στα κριτήριά του.

happy_girl
05-10-09, 15:04
Κορίτσια, πήγα στον Γκριμπίζη και είμαι υπερ-ευχαριστημένη!!! :lol::lol::lol: Να σου εξηγήσει, να ρωτήσεις...μια χαρά!!! Είμαι πολύ χαρούμενη που έφυγα χωρίς ΚΑΜΙΑ απορία! :cool:

ΣΟΦΟΥΛΙΚΑΚΙ
08-10-09, 11:04
Για τον Παλαπελα εχω ακουσει τα καλυτερα κοριτσια.Ανθρωπος και επιστημονας.Μετα απο αποτυχημενες εξωσωματικες στον Πραπα μια γνωστη εμεινε εγκυος σ'αυτον.Στον Πραπα πηγα κι εγω δυο φορες,αλλά περα από την τρελή αναμονή που ειχε,με κοιταξε καθαρα στην τσεπη,ουτε με θυμοταν από την πολλή πελατεια.Ξαναεπεστρεψα στον παλιο γιατρο.

stellas
08-10-09, 13:54
Για τον Παλαπελα εχω ακουσει τα καλυτερα κοριτσια.Ανθρωπος και επιστημονας.Μετα απο αποτυχημενες εξωσωματικες στον Πραπα μια γνωστη εμεινε εγκυος σ'αυτον.

ειναι και δικος μου γιατρος ο Παλαπελας, καθηγητης πανεπιστημιου..
(δεν εκανα εξωσωματικη, κανονικη συλληψη) ειναι πολυ καλος και απλος ανθρωπος, με χιουμορ. εχει πολλες γνωσεις πανω στην γυναικολογια.

στον τοκετο ηταν απο πανω μου και τις επομενες μερες ερχοταν και με εξεταζε καθημερινα (οχι σαν μερικους που εβλεπα που εβλεπαν μονο τις λεχωνες και εφευγαν)

IOLI2729
08-10-09, 16:29
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΞΕΡΕΤΕ ΤΟΝ ΖΑΦΕ.... ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ABC ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ?
ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ?

hope_thessaloniki
11-10-09, 22:30
καλησπέρα κορίτσια!!!
Γνωρίζει καμία τον ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ ΜΙΚΟ που είναι στην Μητροπόλεως????????ειναι στο Παπαγεωργίου και στο Γενεσις
please help me!!εχω απογοητευτεί τελείως με το θέμα τον γιατρών!!

Γκρετα
12-10-09, 03:00
Καλημερα κοριτσια.Εχει καμια κοπελα προσωπικη εμπειρια απο τον γυναικολογο Θεοδωριδη Θεοδωρο?Το ιατρειο του ειναι στην Αγ.Σοφιας.Αναφερθηκε το ονομα του σε μια συζητηση που ειχα σημερα,εψαξα αν εχει ιστοσελιδα αλλα δεν βρηκα τιποτα.Επισης αν γνωριζετε αν ειναι δεκτικος στο να ξεκινησει ενα ζευγαρι προγεννητικο ελεγχο πριν να κλεισει χρονο προσπαθειων.Ειχα καταληξει στο να παω στον Χατζηγεωργιου Κωνσταντινο,ακουσα τα καλυτερα και μ ενθουσιασε τ οτι δεν υπαρχει αναμονη στα ραντεβου.Ευχαριστω!

du001
12-10-09, 18:54
Καλησπέρα κορίτσια θα ήθελα την βοήθεια σας ,θα ήθελα να μού πείτε εναν κάλο γυναικολόγο στην θεσσαλονίκη γιατι είμαι πολυ μικρο διάστημα στην θεσσ. και δεν γνωρίζω κανέναν .σας ευχαριστώ εκ των προτέρων . γεωργια .:D

Διδυμακι81
12-10-09, 19:02
Γεια σου Κιτσα και καλως ηρθες!!! Αν διαβασεις ολες τις σελιδες του συγκεκριμενου θεματος θα βρεις πολλους γιατρους της Θεσσαλονικης!!!Για την καθεμια μας ο γυναικολογος μας ειναι ο καλυτερος!!! Το βασικο ειναι να τον εμπιστευτεις τον γιατρο σου,να σου κανει το κλικ!!Κι εγω αλλαξα 3 μεχρι τωρα και πολυ γνωστους μαλιστα αλλα ευτυχως πλεον εχω κατασταλλαξει!!!

new mother
20-10-09, 17:52
Γεια σας κοριτσια!Μηπως γνωριζετε τον γιατρο κ.Τσεκουρα?Ειναι παλιος γιατρος..:roll:

mor@ki_K
20-10-09, 18:36
Κοτανίδης Αναστάσιος,
κορυφή και εξαίρετος γιατρός!

Είναι τα πρωινά και στο ΙΚΑ των Μετεώρων.

koufetaki
20-10-09, 19:18
Κοτανίδης Αναστάσιος,
κορυφή και εξαίρετος γιατρός!

Είναι τα πρωινά και στο ΙΚΑ των Μετεώρων.
τον ξερω ειναι και νεο παιδι εχω παει μετα την κτ.γιατι εκανε φλεγμονη η τομη μου ωραιος και το χιουμορακι του και πολυ φιλοτιμος!και μια ανηψια μου γεννησε σε αυτον.ομως της εκανε προκληση δεν καταλαβαμε γιατι ακομη, η οποια κατεληξε σε κτ.ειναι ομως απο τους γιατρους που ισως πηγαινα για εναν τοκετο(δεν ετυχε να μιλησω καθολου μαζι του για τοκετους και δεν ξερω!)

s e v i
20-10-09, 23:49
βραζιωτη βιολετα και ειναι στο διαβαλκανικο και ιπποκρατιο.ειναι πολυ καλη αλλα πολυ κοσμο και περιμενω αρκετα σε καθε ραντεβου..την ειχε καμια σε τοκετο?η φιλη μου που μου την συστησε ειναι καταενθουσιασμενη και ηταν διπλα της συνεχεια...εμενα ειναι το πρωτο μου μωρακι και αγχωνομαι...

mag279
05-11-09, 16:32
ξερει καποια κατι για την Ρασουλη στην Περαια και αν ειναι στο Ιπποκρατειο? (θεσσαλονικη)

mag279
06-11-09, 11:59
Για την ενημερωση των ενδιαφερομενων γραψτε τις προτασεις και τις εμπειριες σας για γυναικολογους στην ανατολικη Θεσσαλονικη

παραδειγμα για καποια που δεν εχει γυναικολογο και μενει ανατολικη Θεσσαλονικη τι θα της προτεινατε και ποιους να προσεχει!!!!

tinker bell
20-11-09, 11:10
Αν και διαβάζω το site τουλάχιστον 1 χρόνο αυτό είναι το πρώτο μου post.
Το θέμα "γυναικολόγος" είναι μάλλον από τα αγαπημένα μου. Αυτό που ήθελα εγώ να πω είναι ότι μάλλον έπρεπε να προσεγγίσετε το θέμα από την ανάποδη.Δηλαδή, ποιος γυναικολόγος δεν είναι καλός. Ποιος δηλαδή από προσωπική σας εμπειρία έκανε λάθος τη δουλειά του.Και γιατί το λέω αυτό.Γιατί νομίζω ότι αυτό που ενδιαφέρει όλες μας είναι ποιον πρέπει να αποφύγουμε για να αποφύγουμε και τα χειρότερα.Επίσης θεωρώ ότι καμιά δεν πρέπει να παίρνει την ευθύνη να συστήνει ένα γιατρό και πόσο μάλλον γυναικολόγο ως καλό όταν η ίδια της δεν είχε γυναικολογικά προβλήματα ή προβλήματα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης της.Και σ' αυτήν την κατηγορία ανήκω και εγώ.Ο γιατρός μου είναι καθηγητής και εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα μαζί του και στις δύο εγκυμοσύνες μου.Εγώ όμως είχα δύο σχεδόν φυσιολογικές εγκυμοσύνες (με μικρά προβλήματα στη δεύτερη).Τι να πω εγώ για το γιατρό μου;'Ότι είναι τέλειος;Αφού από προσωπική μου εμπειρία δεν γνωρίζω πώς αντιμετωπίζει τα δύσκολα.Άλλο τι έχω ακούσει από άλλες γυναίκες.
Τέλος και για να μην σας κουράζω άλλο για πολλούς γιατρούς που τους αναφέρετε ως καταπληκτικούς πιο πάνω από φίλες μου γνωρίζω πως τους έχουν δημιουργήσει πολλά προβλήματα.

ioanna!
22-11-09, 01:20
Γεια σας κοριτσια!
Διαβαζοντας το forum ειδα οτι πολλες απο εσας εχουν την κ.Βατση ως γιατρο τους και σκεφτομαι να παω κ εγω.Ειναι η πρωτη φορα που θα παω σε γυναικολογο οποτε ειμαι αγχωμενη!Θα ηθελα να σας ρωτησω αν κλεινει ραντεβου,κ αν εχει μακρινη ημερομηνια.Επισης ειναι ευχαριστος ανθρωπος?Μπορει να φαινεται καπως χαζη η ερωτηση μου αλλα ειναι σημαντικο νομιζω να νιωθεις ανετα με τη γυναικολογο σου!
Οποια μπορεσει να μου απαντησει θα με βοηθουσε πολυ!Στειλτε μου σε pm αν μπορειτε!
Ευχαριστω πολυ!
Ιωαννα

mor@ki_K
24-11-09, 17:58
τον ξερω ειναι και νεο παιδι εχω παει μετα την κτ.γιατι εκανε φλεγμονη η τομη μου ωραιος και το χιουμορακι του και πολυ φιλοτιμος!και μια ανηψια μου γεννησε σε αυτον.ομως της εκανε προκληση δεν καταλαβαμε γιατι ακομη, η οποια κατεληξε σε κτ.ειναι ομως απο τους γιατρους που ισως πηγαινα για εναν τοκετο(δεν ετυχε να μιλησω καθολου μαζι του για τοκετους και δεν ξερω!)

Ναι κούκλος είναι και πολύ αστείος!
Αλλά πάνω απ'όλα ξέρει την δουλειά του!
Γιατί άλλαξα 3 γιατρούς μέχρι να ανακαλύψει αυτός ένα σοβαρό πρόβλημα που είχα.

Πρώτα πήγα και στην Βάτση Θωμαή και στην Βραζιώτη Βιολέτα αλλά με ξεπετούσαν σε 10 λεπτά και δεν βρήκαν το πρόβλημα που είχα...

Αλήθεια το κτ. τι είναι?
Η καισαρική?

koufetaki
24-11-09, 19:13
Ναι κούκλος είναι και πολύ αστείος!
Αλλά πάνω απ'όλα ξέρει την δουλειά του!
Γιατί άλλαξα 3 γιατρούς μέχρι να ανακαλύψει αυτός ένα σοβαρό πρόβλημα που είχα.

Πρώτα πήγα και στην Βάτση Θωμαή και στην Βραζιώτη Βιολέτα αλλά με ξεπετούσαν σε 10 λεπτά και δεν βρήκαν το πρόβλημα που είχα...

Αλήθεια το κτ. τι είναι?
Η καισαρική?
ναι κοριτσι μου κτ-καισαρικη τομη και φτ-φυσιολογικος τοκετος;)

pegg
26-11-09, 13:23
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΠΑΛΑΠΕΛΑ ΒΑΣΙΛΗ.ΕΙΧΕ ΜΗΠΩΣ ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ?ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ?Η ΠΡΩΤΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΜΕΘΟΔΟΥΣ!!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΜΕΤΑ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΠΑΤΑΤΑ ΟΠΟΤΕ....ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ:razz::razz:

MARGIO
11-12-09, 15:12
Καλημερα κοριτσια.Εχει καμια κοπελα προσωπικη εμπειρια απο τον γυναικολογο Θεοδωριδη Θεοδωρο?Το ιατρειο του ειναι στην Αγ.Σοφιας.Αναφερθηκε το ονομα του σε μια συζητηση που ειχα σημερα,εψαξα αν εχει ιστοσελιδα αλλα δεν βρηκα τιποτα.Επισης αν γνωριζετε αν ειναι δεκτικος στο να ξεκινησει ενα ζευγαρι προγεννητικο ελεγχο πριν να κλεισει χρονο προσπαθειων.Ειχα καταληξει στο να παω στον Χατζηγεωργιου Κωνσταντινο,ακουσα τα καλυτερα και μ ενθουσιασε τ οτι δεν υπαρχει αναμονη στα ραντεβου.Ευχαριστω!

Εγω πηγαινω στον Θεοδωριδη αλλα ειχα μια φυσιολογικη εγκυμοσυνη και εκανα προγραμματισμενη κτ οποτε δεν ξερω να σου πω τι κανει στα δυσκολα.Φαινεται παντως οτι το κατεχει, δεν ειναι ιδιαιτερα φιλικος κραταει μια αποσταση γιατρου-ασθενη αλλα ειναι προθυμος να σου λυσει ολες τις αποριες. Σημαντικο ρολο επαιξε για μενα οτι ειναι βοηθος του Μποντη Ι.που θεωρειται απο τους κορυφαιους γιατρους στη Θεσσαλονικη.:rolleyes:

Γκρετα
13-12-09, 17:29
Εγω πηγαινω στον Θεοδωριδη αλλα ειχα μια φυσιολογικη εγκυμοσυνη και εκανα προγραμματισμενη κτ οποτε δεν ξερω να σου πω τι κανει στα δυσκολα.Φαινεται παντως οτι το κατεχει, δεν ειναι ιδιαιτερα φιλικος κραταει μια αποσταση γιατρου-ασθενη αλλα ειναι προθυμος να σου λυσει ολες τις αποριες. Σημαντικο ρολο επαιξε για μενα οτι ειναι βοηθος του Μποντη Ι.που θεωρειται απο τους κορυφαιους γιατρους στη Θεσσαλονικη.:rolleyes:
Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!:DΕπέλεξα άλλον γυναικολόγο τελικά και ελπίζω να μην έρθουν ποτέ τα δύσκολα....:roll:

MARGIO
14-12-09, 09:35
H αληθεια ειναι οτι αργησα να σου απαντησω,ευχομαι να εισαι ευχαριστημενη με την επιλογη σου και φυσικα να μην ερθουν ποτε τα δυσκολα και ολα να πανε μια χαρα!

demi
14-12-09, 11:38
λοιπον επειτα απο αρκετα προβληματα τυγχανει να γνωριζω αρκετους απο τους γιατρους που αναφερονται εδω μεσα...οποτε...
για τον ΜΑΝΩΛΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗ εχω να πω μονο τα καλυτερα λογια και μετανιωσα που σταματησα απο αυτον...απλα στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα εν απροβλημα σοβαρο και του πηρα τηλ και μου εκλεισε ραντεβου επειτ ααπο 4 μερες ενω εμεις κλαιγαμε και χτυπιομασταν γιατι μας ειπε ο μικροβιολογος οτι θα χασουμε το παιδι ...
τοτε με ειχε πειραξει παρα πολυ και θυμωσα τοσο που δεν ξαναπηγα ΑΛΛΑ γιατρο σαν τον Μανωλη δεν ξαναβρηκα...

ο Γκριμπιζης καλος αλλα με τοσο κοσμο και τοσες γεννες εχει χασει καθε ελεγχο και η γραμματεας του ενω της ειπα οτι εχω αιμμοραγια μου εκλεισε ραντεβου επειτα απο 2 μηνες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

κοτανιδης πολυ καλος αλλα ακριβος...
Ρασουλη δεν εχω να πω και τα καλυτερα μια που την ειχα για 6 μηνες στην εξπρες σερβις που ημουν γραμμενη...

τωρα εχω τον Ζεπειριδη τον Λεωνιδα που ειναι και στο παπαγεωργιου και σιγα σιγα τον εκτιμω παρα πολυ...πολυ καλος επιστημονας ...φοβερες γνωσεις ...κραταει μια αποσταση αλλα μετα το 2 ραντεβου σπαει τον παγο...
δεν ειναι φιλοχρηματος ισα ισα θα ελεγα ...οποτε τωρα παω εκει..

οσο για τον θεοδωριδη τον ειχ εμια φιλη και τον αλλαξε γιατι ποτε δεν σηκωνε το κινητο του...

mor@ki_K
14-12-09, 12:07
Ναι ο κοτανίδης που πάω είναι ακριβός αλλά ξέρει την δουλειά του!
Το καλό είναι πως επειδή ειναι στο ΙΚΑ Μετεώρων πηγαίνω εκεί για να μου γράψει, αν τύχει να έχω κάτι, και τα φάρμακα και μόνο 1 φορά πήγα στο ιατρείο του για τεστ Παπ, έδωσα 60 ευρώ, κανονική τιμή την βρήκα.
Όσο για 2ο τοκετό αν θα κάνω κάποια στιγμη, υπολογίζω γύρω στα 3000 ευρώ να μας βγει με την κλινική Γένεσις όπου συνεργάζεται.
Δεν με ενδιαφέρει όμως γιατί στην 1η γέννα πήγα στο Ιπποκράτειο και με πετσοκόψανε και είχα προβλήματα...
Καλύτερα με ένα γιατρό που να ξέρει καλά τη δουλειά του και να δώσω κάτι παραπάνω παρά σε ένα πιο φτηνό και να τρέχω μετά...

demi
14-12-09, 12:20
σαφως τα 60 ευρω ειναι νορμαλ τιμη αλλα εμενα μου ειπε 2.500 ,00 για καισαρικη συν τα εξοδα της κλινικης...
μονο και μονο για οικονομικους λογους δεν πηγα εκει ..κατα τα αλλα ειναι οντως πολυ καλος...

mor@ki_K
14-12-09, 12:34
Σου ζήτησε τόσα πολλά?????
Δεν τον ρώτησα αλλά υπολόγισα γύσω στα 3000 με την κλινική...
Πάντως 2500 μόνο για να ξεγεννήσει είναι πολλά...
Και στις μηνιαίες επισκέψεις να δίνεις άλλα λεφτά?

VASILIKI
14-12-09, 12:48
Κορίτσια κι εγώ στον Κοτανίδη πάω. Είναι πολύ καλός γιατρός και άνθρωπος.

irn
15-12-09, 19:47
Koρίτσια εγώ έχω δίδυμα και γεννάω τον Ιουλιο!!Λογω κακής εμπειρίας από την γυναίκα του ξαδέρφου μου στην Γενική Κλινική, ψάχνω γιατρό τώρα στο Ιπποκράτειο ή στο Παπαγεωργίου!!Ξέρετε κανέναν καλό που να μην σε αγχώνει και να είναι υπομονετικός;;;

rrena
15-12-09, 20:16
Γεια σας,
εγω δουλεύω στην Βοιωτία (εχω έναν γιατρο που με παρακολουθεί εδω) αλλα επειδή θα γεννήσω στην Θεσσαλονίκη εχετε μήπως να μου προτείνετε κάποιον γιατρό που να είναι συμβεβλημένος με το Δημόσιο και να συνεργάζεται με το Παπαγεωργίου?
ευχαριστώ

ditop
16-12-09, 11:17
rrena κανενας γιατρος που ειναι στο δημοσιο δεν ειναι σε νοσοκομειο. Θα πρεπει να πας σε καποιον και να του πληρωνεις επισκεψη. Αν πας στο σαιτ του νοσοκομειου Παπαγεωργειου εχει ολους τους γιατρους. http://www.papageorgiou-hospital.gr/cms/front_content.php?idcat=186

demi
16-12-09, 11:37
επαναλαμβανω οτι στο παπαγεωργιου ειναι ο Ζεπειριδης Λεωνιδας ο οποιος ειναι απλα τελειος....(για μενα)
καλος επιστημονας και ανθρωπος πανω απο ολα...
οταν του ειπα οτι φοβαμαι φρικτα την αμνιοπαρακεντηση με ειχε 1 ωρα στο γραφειο και μου μιλουσε ενω περιμεναν 5 ραντεβου εξω....τελικα με ηρεμησε μου τα εξηγησε ολα ..
κσι ποσες φορες δεν του πηρα μεσανυχτα τηλεφωνο....γιατρε σας ξυπνησα?(βλακωδης ερωτηση στις 4 το πρωι...ΟΧΙ κοριτσι μου τι επαθες τι εχεις?απαντηση)
και παντα ξεκιναει με το ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ..ολα θα γινουν..
δεν ξερω αλλα φιλοχρηματος δεν μου φαινεται..πολλες φορες με ειδε νυχτα στο ιατρειο χωρις να πληρωσω ενω θα μπορουσε να με παει πακετο στην κλινικη!!!!!

ditop
16-12-09, 11:53
demi ρωτησες ποσο θα σου παρει για τη γεννα;

demi
16-12-09, 13:16
η καισαρικη στο νοσοκομειο ειναι τελειως δωρεαν....
η φυσιολογικη γεννα 340 παιρνει το νοσοκομειο...
για τον γιατρο στελνω πμ

melisoula
16-12-09, 21:55
demi επισκεψη ποσο σου παιρνει? π'γεωργιου θα γεννησεις?

alicia
16-12-09, 23:23
Καλησπέρα κοριτσάκια και απο μένα! Ίδια περίπτωση και γω! Αρχικά πήγαινα στον ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ και ΜΟΝΑΔΙΚΟ κ. Μόσχο Παπαδόπουλο, αλλά για τους γνωστούς λόγους με παρέπεμψε στον κ. Τυμπανίδη. Από την πρώτη στιγμή μου φάνηκε ιδιαίτερα συμπαθής και άνετος, χωρίς να σε αγχώνει για το οτιδήποτε και πάντα με το χαμόγελο στο στόμα! Άσε που και όποτε τον έχω πάρει τηλέφωνο είναι πολύ κατατοπιστικός και βοηθάει.
Τώρα περιμένω να γεννήσω, χαίρομαι που διάβασα μια καλή εμπειρία και εύχομαι ύστερα από λίγο καιρό να έχω να αφηγηθώ και εγώ μία.

Καλησπέρα κορίτσια.Αν και είμαι μέλος εδώ και καιρο ,γράφω πρωτη φορά. Είχα γιατρό τον κ. Μόσχο Παπαδόπουλο και τώρα πηγαίνω στον κ. Τυμπανίδη Ιωάννη. Τον κ. Παπαδόπουλο δύσκολα μπορεί κανείς να τον περιγράψει! Απλά καταπληκτικός.Για τον κ. Τυμπανίδη έχω επισης να πω τα καλύτερα. Μηπως γνωρίζει καμιά σας την κατάσταση της υγείας του κ. Μ.Παπαδόπουλου γιατί το ιατρείο το έχει κλείσει?

ΠΕΖΗ
16-12-09, 23:51
Καλησπέρα κορίτσια.Αν και είμαι μέλος εδώ και καιρο ,γράφω πρωτη φορά. Είχα γιατρό τον κ. Μόσχο Παπαδόπουλο και τώρα πηγαίνω στον κ. Τυμπανίδη Ιωάννη. Τον κ. Παπαδόπουλο δύσκολα μπορεί κανείς να τον περιγράψει! Απλά καταπληκτικός.Για τον κ. Τυμπανίδη έχω επισης να πω τα καλύτερα. Μηπως γνωρίζει καμιά σας την κατάσταση της υγείας του κ. Μ.Παπαδόπουλου γιατί το ιατρείο το έχει κλείσει?

ALICIA μου προσφατα που ρωτησα για το γιατρο μου είπαν ότι η κατασταση είναι μια από τα ιδια...:-( ταλαιπωριεται ακομη ο άνθρωπος αλλα τουλαχιστον το αντιμετωπιζει..ας ευχηθουμε τα καλυτερα..
Όσο για τον Τυμπανιδη μονο τα καλυτερα για ακομη μια φορα...είχα μια παρακολουθηση εγκυμοσυνης φοβερη και μια εξισου φοβερη γεννα! Τον προτείνω ανεπιφυλακτα..!

mor@ki_K
17-12-09, 16:52
σαφως τα 60 ευρω ειναι νορμαλ τιμη αλλα εμενα μου ειπε 2.500 ,00 για καισαρικη συν τα εξοδα της κλινικης...
μονο και μονο για οικονομικους λογους δεν πηγα εκει ..κατα τα αλλα ειναι οντως πολυ καλος...

Σου ζήτησε τόσα πολλά?????
Δεν τον ρώτησα αλλά υπολόγισα γύσω στα 3000 με την κλινική...
Πάντως 2500 μόνο για να ξεγεννήσει είναι πολλά...
Και στις μηνιαίες επισκέψεις να δίνεις άλλα λεφτά?

rrena
17-12-09, 21:44
Σ' ευχαριστώ για την απάντηση εκανα μια σύγκριση του πίνακα με των συμβεβλημένων γιατρών και βρήκα μερικούς.
Αλλη μια απορία προς εσας που σας παρακολουθουν συμβεβλημένοι γιατροι. Πληρώνετε; Γιατι εδω (Θήβα) ζητάνε 50 για τον υπέρηχο!

ditop
17-12-09, 22:58
Εχω γιατρο του δημοσιου και δεν μου ζητησε ποτε χρηματα. Οταν προσφερθηκα να του δωσω ηταν κατηγορηματικος. Κανονικα το ταμειο δεν πληρωνει τον υπερηχο οποτες πολλοι γιατροι σου ζητανε λεφτα για να σου κανουν.

melisoula
18-12-09, 12:32
demi ποτε γεννας ? περιμενω πως θα σου φανει ο γιατρος στην γεννα για να τον προτιμισω κι εγω... καλα αν γεννησει παπαγεωργιου δεν θα σου παρει καθολου λεφτα? την ερωτηση που εκανα παραπανω για την τιμη της επισκεψης ακυρη , τωρα θυμιθηκα οτι μου ειχες πει

demi
18-12-09, 12:55
απριλιο πρωτα ο θεος...γεννησε και η ξαδερφη μου που ειναι γιατρος σε αυτον και την πρωτη μερα περπατουσε!!!!!ανετη κιολας...
εμενα με εραψε ο πρωτος γιατρος σαν τσουβαλι και σερνομουν με τις μερες και πονουσα...
αει σιχτηρ μην τα θυμηθω παλι....

mariaser
18-12-09, 13:08
Έγω πάντως γέννησα το κοριτσάκι μου με την Ελένη και θεωρώ ότι είναι εξαιρετική γιατρός και άθρωπος γιατί:
1. Δεν με πανικόβαλλε ποτέ
2. ήταν απόλυτα τυπική και εξονυχιστική στις εξετάσεις της
3. Ενώ μπορούσε να μου κάνει καισαρική γιατί εγώ της το ζητούσα επίμονα, με ξεγέννησε φυσιολογικά και μάλιστα μέσα σε 3 ώρες
4. Μόλις γεννήθηκε το μωρό κάποιος ανεύθυνος παιδίατρος μας πανικόβαλλε αναίτια και η Ελένη ήταν η πρώτη που σκέφτηκα να πάρω τηλ. και με βοήθησε αμέσως, κάτι που δεν ήταν υποχρέωσή της.

Προτιμώ λοιπόν να μου μιλάνε απότομα όταν γίνομαι παράλογη παρά να μου χαϊδεύουν τα αυτιά με ανυπόστατες κουταμάρες.
Προσωπική γνώμη, Ευχαριστώ

demi
18-12-09, 13:18
αλλο να σου μιλανε αποτομα για το καλο σου και αλλο να σε βριζουν οπως εκανε ο δικος μου διοτι αυτος επελεξε καισαρικη την οποια δεν ηταν σε θεση να την κανει!!!!!!!!!

eleana82
18-12-09, 13:56
Κ εγω τον Θεοδωριδη Θ. ειχα, ειναι και γνωστος του αντρα μου. Ευχαριστημενη ειμαι απ΄αυτον. γεννησα ομως με καισαρικη στο Παπαγεωργιου.

anna.p
20-12-09, 11:31
Κοριτσια γνωρίζει κάποια τον κ.Τσάκο που βρίσκεται στον Αγ.Λουκά;

melisoula
20-12-09, 20:37
Κ εγω τον Θεοδωριδη Θ. ειχα, ειναι και γνωστος του αντρα μου. Ευχαριστημενη ειμαι απ΄αυτον. γεννησα ομως με καισαρικη στο Παπαγεωργιου.
Παπαγεωργιου με ποιον γεννησες?

eleana82
21-12-09, 13:52
Παπαγεωργιου με ποιον γεννησες?

Με τον Θεοδωριδη!

irn
21-12-09, 23:40
Κορίτσια καμιά σας τον Ρούσο ;;στο Ιπποκράτειο πρεπει να ειναι!!

marade
22-12-09, 11:28
γειά σας και απο μένα:
1ον πήγα κι εγώ στον Θεοδωρίδη και δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη,ήμουν το ραντεβού των 6 και τίποτα άλλο...στα δύσκολα απλώς αδιαφορεί
2ον θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε τον Γηττα Γρηγόρη ξεγεννάει Γένεσις και Γενική κλινική
3ον Κάποιος μου σύστησε την Κισκινίδου αλλά διάβασα εδώ για κα΄ποιες δυσαρεστημένες,αν είναι δυνατόν να μου στείλει κάποια κοπέλα την εμπειρία της με μηνυμα ωστε να μην χάσω τον χρόνο μου με άλλον εναν άχρηστο γιατρό...
ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας και τις περιμένω με αγωνία...

eleftheriabag
23-12-09, 17:00
καλησπερα, εγω εχω τον Μπιζιμη πετρο.καταπληκτικος γιατρος και ανθρωπος. τον ειχε μια φιλη με πολυ δυσκολες εγκυμοσυνες.εχασε δυο παιδια με αλλον γιατρο. οσο ημουν στην κλινικη ερχοταν καθε μερα και με επαιρνε και τηλ. στην εγκυμοσυνη μου επαιρνε 70 ευρω αλλα υποχρεωτικα καθε 15 μερες με εβλεπε και εχτρα οσες φορες ηθελα πηγαινα χωρις να πληρωνω.σε ολα ηταν πολυ καλος, παντα προθυμος να συζητησει μαζι σου, οτι ωρα και νατον επαιρνες.φανταστητε οταν νοσηλευτηκα στο 424 οταν ημουν24 εβδομαδων για 2 μερες πηρε τον αντρα μου 7 το πρωι να μαθει πως ημουν.θα μπορουσα να σας πω πολλα τετοια.απλα καταπληκτικος

sisika
23-12-09, 17:31
Εγώ σκέφτομαι να πάω στον Μπύρο,που έχει ιατρείο στη Σταυρούπολη.Καμία σας έχει εμπειρία?