PDA

Επιστροφή στο Forum : ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ -ΑΘΗΝΑ

Σελίδες : [1] 2

ΣΤΕΛΙΝΑ
16-06-08, 16:44
ΕΣΕΙΣ ΠΟΙΟ ΓΙΑΤΡΟ ΕΧΕΤΕ?ΕΙΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ?

galat
16-06-08, 16:54
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΤΣΑΓΚΑΡΗΣ-ΥΠΕΡ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ (ΙΑΣΩ ΔΥΣΤΥΧΩΣ)

yogini
16-06-08, 18:27
Μπότσης στο Αρεταίειο.

Υπάρχει ανάλογο θέμα στο "Κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης"

dimidana
17-06-08, 20:39
ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΚΥΡΟΥΣΗΣ. ΙΑΣΩ, γραφείο στο κολωνάκι. μαρασλή 3. ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΛΟΣ ΜΕ ΕΜΕΝΑ, ΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ. τον συστήνω ανεπιφύλακτα!!! αφήστε που και οι φίλες μου ξετρελάθηκαν μαζί του καθότι ευγενικός και νόστιμος. :wink:

zozoka
01-08-08, 17:41
Παπαζεύκος στο Αλεξάνδρα - Πολύ καλός!! Χαλαρός και άνετος

katerina23
01-08-08, 17:56
Γκικας Θωμας-ΙΑΣΩ, ΛΗΤΩ απιστευτος γιατρος , υπερμαχος του Φυσιολογικου τοκετου τον συστηνω ανεπιφυλακτα

evgenia
01-08-08, 18:50
Μπιλιράκης Ευρυπίδης - ΙΑΣΩ, ιατρείο επί της Πατησίων.
Πολύ ευγενικός και προσεκτικός. Θέλει το καλύτερο γι' αυτό το "ψάχνει" πολύ!

katfan
02-08-08, 10:39
Καμπούρη Δέσποινα στο Ιασώ. Είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού, απίστευτη ιατρός και άνθρωπος

ΣΟΦΙΑ2
04-08-08, 21:03
ΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΛΗΜΗ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΥΜΠΑΝΙΔΗ ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ. ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΓΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ; ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΟΥΣ ΤΟΚΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. :?:

loukomamy
05-08-08, 15:51
Η γιατρός μου λέγεται Ψαρρού και είναι στο Λητώ. Εξαιρετική ιατρός και υπέροχος άνθρωπος. Με δυο λόγια τη συστήνω ανεπιφύλακτα.

Pavlina
25-08-08, 17:53
ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΗΣ ΙΑΣΩ
Είναι γιατρός για δύσκολες περιπτώσεις και περισσότερο τεχνιτές (στις οποίες είναι πολύ γνωστός)
Ενημερωμένος για οτιδήποτε καινούριο υπάρχει στο γυναικολογικό κόσμο, πάρα πολύ σωστός, πάρα πολύ υπεύθυνος στη δουλειά του και ανοιχτόμυαλος.
Επ΄ευκαιρίας θα ήθελα να πω ότι παρόλο που δεν είχα τίποτα το ιδιαίτερο (πολυκυστηκές πριν τη σύλληψη και συσπάσεις από τον 6ο μήνα), εαν δεν ήταν ο ίδιος δε 8α είχα τώρα στην αγκαλιά μου το μεγαλύτερο διαμάντι του κόσμου!

Σημαντικό για κά8ε γυναικολόγο είναι να ενημερώνεται καθημερινώς....

κωνκων
25-08-08, 22:52
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΕΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ (ΙΑΣΩ)
Υπερ του φυσιολογικού τοκετού και σε δύσκολες περιπτώσεις το ψάχνει απο παντού.Super γιατρός και υπέροχος άνθρωπος. Ιατρεία έχει στην Νίκαια και πλατεία Μαβίλης. Είναι κορυφή!

ol_ko
26-08-08, 07:54
Υπερ του φυσιολογικού τοκετού και σε δύσκολες περιπτώσεις το ψάχνει απο παντού.Super γιατρός και υπέροχος άνθρωπος. Ιατρεία έχει στην Νίκαια και πλατεία Μαβίλης. Είναι κορυφή!
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ εγραψε καποιος για τον γιατρουλη μου.μετα απο αλλαγη 3 γυναικολογων επεσα τυχαια πανω του και δεν τον αλλαζω με τιποτα.μου συμπαρασταθηκε τοσο πολυ σε μια τοσο δυσκολη εγκυμοσυνη που πλεον ειναι μελος της οικογενειας(ο αντρας μου τον παιρνει ακομα και αν εχουμε γριππη) ενω η αντιδραση του οταν βγηκε ο μικρουλης με συγκινει ακομα, λες και οτι ηταν δικο του.σηκωνε το τηλ ο,τι ωρα και αν τον επαιρνα, τον ειχα παρει ακομα και στις 5 το πρωι και με την ηρεμια του με καθυσηχαζε.θελει λιγη υπομονη στα ραντεβου γιατι γινεται χαμος αλλα αυτο ειναι συνηθες για τους γυναικολογους.του χρωσταω πολλα και πιστευω ακραδαντα οτι εσωσε την εγκυμοσυνη μου.θα μπρορουσα να γραφω ατελειωτα για τον γιατρουλη μου αλλα δε θελω να σας κουρασω αλλο

loukomamy
26-08-08, 09:20
Χαίρομαι πάρα πολύ που διαβάζω για τόσους καλους γυναικολόγους που όμως συγχρόνως είναι και καλοί άνθρωποι. Για μένα κυρίως στα ιατρικά επαγγέλματα, ο συγκεκριμένος συνδιασμός είναι απαραίτητος.

elenasteraki
26-08-08, 21:41
Κορίτσια τον Νίκο τον Πετρογιάννη τον γνωρίζω προσωπικά πάρα πολλά χρόνια από το ξεκίνημα της ειδικότητάς του και είναι πραγματικά εξαιρετικός γιατρός. Δεν είναι ο δικός μου γυναικολόγος αλλά γνωρίζω, πέραν της οικογενειακής μας γνωριμίας, λόγω διασυνδέσεων που τυχαίνει να έχω με στρατιωτικό νοσοκομείο (καθότι ο Νίκος είναι γυναικολόγος του Πολεμικού Ναυτικού) ότι είναι πολυ καλός στη δουλειά του.

anasam
29-08-08, 09:01
ΣΚΛΑΒΟΥΝΟΣ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΧΕΙ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΑΠΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕ ΞΕΠΕΤΑ ΚΑΙ ΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ 4-5 ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ.

http://www.tickerclub.com/cache/877648b8b1.png (http://www.tickerclub.com/)

LENA75
29-08-08, 12:12
Παναγιώτης Ψαθάς (ΙΑΣΩ) - θεός!!!! 'Εχασα ένα μωρό στον 7ο μήνα, άλλο ένα στον 2ο και μέτα βρήκα τον Παναγιώτη. Και ήρθε ο μικρούλης μου με τόση ευκολία. Με βοήθησε να ξεπεράσω την πρώτη κυρίως περιπέτεια που είχα και μου έδωσε την ευκαιρία να απολαύσω την εγκυμοσύνη μου, αλλά και την γέννα. Γέννησα με καισαρική και ακόμα θυμάμαι τα αστεία που μου έλεγε και γελάω μέχρι δακρύων. Δεν τον αλλάζω με κανένα.

Σημ. Είναι και πολύ κούκλος!!!! :)

nat-left
29-08-08, 18:32
Βασίλης Δάρας στο Μητέρα τον αλλάζω μόνο και μόνο γιατί δεν έχω χρήματα για το Μητέρα διαφορετικά τον εμπιστεύομαι όσο τον άντρα μου!

ds
30-08-08, 22:11
κοριτσια καλησπερα!!!!
εχω ρωτησει ηδη μια φορα και μου εχουν στειλει πμ 2-3 κοπελες, αλλα θα ηθελα καμια γνωμη ακομα γιατι δεν εχω κατατοπιστει πληρως....
ηθελα να ρωτησω αν καποια απο εσας εχει για γιατρο τον Σιδερη Ιωαννη που εχει γραφειο στην Αθηνα και στη Βουλα,και συνεργαζεται με το Μητερα??
αν καποια εχει περασει εγκυμοσυνη μαζι του να μου δωσει καποιες πληροφοριες!!!
ευχαριστω πολυ!!!!
.....και συγνωμη αν σας εχω πρηξει....

ECO_NIKI
31-08-08, 23:28
Πρωτοπαπάς στο Αλεξάνδρας! Προς το παρόν καλός αλλά βλέπουμε! Είναι νωρίς ακόμα...

livinath
01-09-08, 10:24
Γκούμας Κωνσταντίνος - Ιασώ και Λητώ. Μου αφιερώνει πάντα όσο χρόνο χρειάζομαι για να του πω τις απορίες μου και μου εξηγεί τα πάντα!! Είναι καθησυχαστικός αλλά όχι ευφησυχαστικός! :D

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
01-09-08, 23:23
Ξυδιας Γεωργιος .ΙΑΣΩ :D

loukomamy
08-09-08, 11:34
Ξέρει καμία τον Γιατρά (είναι στο Μητέρα και το Λητώ) ??? Τον έχει μια φίλη μου που είναι έγκυος στην 34η εβδομάδα και φοβάται τελευταία οτι θα πάει για καισαρική παρά τη θέλησή της, μόνο και μόνο γιατί θέλει να δουλεύει με πρόγραμμα!! :twisted: :twisted: :twisted: Για πείτε καμία γνώμη ρε κορίτσια...

korinaki
08-09-08, 18:27
Η γιατρός μου λέγεται Ψαρρού και είναι στο Λητώ. Εξαιρετική ιατρός και υπέροχος άνθρωπος. Με δυο λόγια τη συστήνω ανεπιφύλακτα.Melo μου,εχουμε την ιδια γιατρο!!Συμφωνω απολυτα μαζι σου!!Απλα η τελεια γιατρος!Της εχω απολυτη εμμπιστοσυνη!! :D

loukomamy
09-09-08, 10:20
Korinaki καλημέρα!

Οσο περνάει ο καιρός τόσο καταλαβαίνω πόσο τυχερές είμαστε που έχουμε ιατρό την κα Ψαρρού.

Επειδή κάποια πράγματα πρέπει να ακούγονται για τους γιατρούς δημόσια, η γιατρός μας το Σάββατο το βράδυ είχε τοκετό σε μια φίλη μου. Ηταν δίπλα στην κοπέλα 13 ολόκληρες ώρες (απο τις 11 το πρωί έως τις 12.30 το βράδυ) όταν οι υπόλοιποι μαιευτήρες ήταν στα σπίτια τους και ενημερώνονταν για την πορεία των γυναικών απο τα τηλέφωνά τους και απο τις μαίες τους. Φυσικά τις ημέρες που ακολούθησαν μετά τον τοκετό ήταν καθε μέρα μαζί της για να παρακολουθεί ότι όλα πάνε όπως πρέπει.

Πάντα εκεί, ακούραστη, χαμογελαστή, ζεστή.

Σε λίγες εβδομάδες, έρχεται και εμένα η ώρα μου... Δεν έχω κανένα απολύτως στρες για τον τοκετό, νοιώθω απολύτως ασφαλής και αυτό οφείλεται σε πολύ μεγάλο βαθμό στην γιατρό μας. Ενα ευχαριστώ είναι πάρα πολύ λίγο για όλα όσα έχει κάνει για εμένα. :wink: :wink:

eirinik
29-09-08, 13:18
Τσουκαράκης Αντώνης τον έχει καμία? Είναι στο Μητέρα και στην Ευρωκλινική

honey
30-09-08, 16:58
Κορίτσια έχει κάποια τον Παπαιωάννου στο Λητώ??? Εντυπώσεις??? Πως είναι σαν άνθρωπος, συζητήσιμος κλπ., από ....τιμή, υπέρμαχος ΦΤ, επισιοτομή forever κλπ??

mama3
02-10-08, 22:57
Κορίτσια γεια σας γέννησα το τρίτο μου παιδί στο Αρεταίειο, ενώ το δύο πρώτα στο ΠΑΓΝΗ στην Κρήτη. Γιατρός μου είναι ο ******* όπου εκτός από το νοσοκομείο συνεργάζεται και με Λητώ ή Ιασώ. Ένιωσα πολύ άνετα μαζί του και όποια θέλει της στέλνω pm για στοιχεία και άλλες λεπτομέρειες

mkkk
06-10-08, 21:18
:D Surou Anatoli sto Mitera. Apisteuti gunaika axizei!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tin gnwrizw 8 xronia alla stin genna tis koroulas mou eida mia katapliktiki giatro alla kai anthropo. Htan i moni pou erxotan kathe mera sto dwmatio mou, mou tilefwnouse akoma kai 12 to vradu na dei pws imoun giti eixa epiloxi katathlipsy kai epita me eperne gia 1 mina til. kai sto spiti... Exei iatrio sunora Halandriou Agias Paraskevis

cady
16-10-08, 19:29
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΣΤΟΝ ΧΡΕΛΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ;

yogini
16-10-08, 19:35
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΣΤΟΝ ΧΡΕΛΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ;

Θα γεννήσει μια φίλη μου εκεί και εχει ξετρελαθεί μαζί του! Παραπάνω δεν ξέρω πολλά :(

nat-left
16-10-08, 21:05
Γνωρίζω μία κοπέλα που δουλεύει μέσα στο Αττικόν και μου είπε ότι ο Χρέλιας είναι ένας από τους καλύτερους αλλά με αρκετή πελατεία άρα υπομονή στην αναμονή, κατά τα άλλα τίποτα, μια χαρούλα!

anastasia272002
17-10-08, 12:08
ο δικός μου είναι ο Χασιάκος, Αρεταίειο και Λητώ

pgpg
18-10-08, 01:29
Σπανοπουλος Χρηστος Ιασω Λητω.Δυσκολη εγκυμοσυνη παραλιγο να χασω την μικρη (αναιμια μεταγγισεις συσπασεις)Θα πω μονο το εξης, μου ελεγε να τον παρω τηλ πχ στις δεκα το βραδυ για να του πω πως ειμαι και με επερνε αυτος δεκα παρα πεντε.Στο νοσοκομειο ηταν ολη την ωρα παρων.

elissaveta
18-10-08, 01:48
Δέτσης Γιώργος-ΙΑΣΩ (αλλά εμένα με ξεγέννησε στο ΛΗΤΩ)

Αναστασία έχεις τον καλύτερο!!!! :D :D Ο δικός μου ήταν μαθήτης του!!!

BABY
21-10-08, 17:08
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΙΧΑΛΗ ΓΡΑΜΜΑΤΗ - ΜΗΤΕΡΑ- ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ. ΤΟΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΑΣ?

katina87
05-11-08, 16:28
είχα γιατρό το χασιάκο κι είναι πολύ καλός :lol:

μαριαπαβ
01-01-09, 14:55
Σαμουιλιδης στο Μητερα.Καταπληκτικος γιατρος,τον αλλαζω γιατι ειναι φαρμακειο.Μου κοστισε πολυ ακριβα.

Pavlina
11-01-09, 03:08
Τώρα που κοντεύουν 6 μήνες από τη γέννα μου και συνηδειτοποιώ πόσο τυχαιρή ήμουν που γνώρισα στο εντελώς άσχετο τον γυναικολόγο μου με αποτέλεσμα να κρατάω στην αγκαλιά μου ό,τι πιο σημαντικό υπάρχει στη ζωή, θα ήθελα να γράψω δυο λόγια για να δηλώσω την ευγνωμοσύνη μου...
Γιατρέ μου,
όταν εκείνο το απόγευμα σας γνώρισα τυχαία στο γραφείο της γυναίκας σας οι ουρανοί ήταν ανοιχτοί για μένα... Μετά από πολλές επισκέψεις σε πολλούς γυναικολόγους στην Ελλάδα και στην Αγγλία μόνο εσείς ξέρατε τον τρόπο να μείνω εγκυος αλλά και να κερδίσετε την εμπιστοσύνη μου... Βεβαια στην αρχή δε σας πίστεψα όταν μου είπατε ότι "θα μείνεις έγκυος όποτε το θελήσεις", γιατί αυτό μόνο ο Θεός το καταφέρνει... όταν όμως το τεστ έδειξε θετικό μόλις το δεύτερο μήνα προσπάθειας... κατάλαβα ότι δεν παίζατε ούτε με τις λέξεις, αλλά ούτε και με τα προβλήματα των ασθενών σας... Από εκείνη τη στιγμή άρχισα να ακολουθώ τις οδηγίες σας πιστά, γιατί συνειδητοποίσα τι σημαίνει ο γιατρός να έχει γνώσεις και εμπειρία στις δυσκολες περιπτώσεις.
Θυμάστε το βράδυ της περσινής Κυριακής του Πάσχα που συναντηθήκαμε στο Ιασώ, μετά από ένα αγωνιόδες και μες στον τρόμο τηλεφώνημά μου? Από εκείνη τη στιγμή μέχρι τα μέσα Ιουλίου παλέψαμε πολύ σκληρά για να καταφέρω να γεννήσω στην ώρα μου και όχι προωρα... Οι συσπάσεις μου έφτασαν και το 100 αλλά οι συμβουλές σας και η σωστή φαρμακευτική αγωγή με εσωσαν... Δε θέλω να αναφερθώ σε άλλα γεγονότα για να μην μακρυγορήσω ασκόπως.. το μόνο που θέλω να πω είναι ότι τώρα πια ξέρω πως ό,τι με συμβουλεύσατε αποδειχθήκατε σωστός με αποτέλεσμα τώρα πια να νιώθω ότι οφείλω σε σας την ευτυχία μου...
Ακόμα και όταν με απασχολούσαν θέματα εκτός της εγκυμοσύνης μου οι συμβουλές σας αποδείχθηκαν ότι με οδηγούσαν στο σωστό δρόμο... και η αγωνία σας για το αποτέλεσμα εκδηλωνόταν κάθε φορά σαν να ήταν και δικό σας προβλημα. Ευχαριστώ κάθε μέρα το Θεό που βρήκα επιτέλους έναν επαγγελματία που να ξέρει να δίνει λύσεις στα προβλήματα της υγείας μου (εε οπως και να το κάνουμε με 5-6 φορές το χρόνο περίοδο ήταν για μένα μέσα στα όρια του ουτοπικού να μείνω έγκυος ακριβώς τη στιγμή που ήθελα)
Τέλος θα ήθελα πω κι ένα (μάλλον 2) ευχαριστώ από τις 2 κυρίες που σου εστειλα οι οποίες είναι και οι 2 ετοιμόγγενες τώρα πια (η μία μετά από 8 χρόνια απίστευτης προσπά8ειας και ταλαιπορίας και η άλλη μετά από 5 ατυχείς εγκυμοσύνες)
Να είστε πάντα καλά να συνεχίζετε το έργο σας γιατί πολλές γυναίκες σας έχουν ανάγκη...
Παυλίνα

Υ.Γ. θέλω αυτή τη χρονιά να αναλάβετε την κουμπάρα μου μόλις η υγεία της και οι γιατροί της το επιτρέψουν... όχι τίποτα άλλο αλλά μου λέει ότι είμαι υπερβολική και χαζομαμά... και θέλω να μπει μες στον χορό να δούμε τι θα τραγουδάει... :)

Spiroulina
12-01-09, 11:34
Καλημερα Pavlina,
διαβασα τα οσα γραφεις,αλλα δεν μας αναφερεις ποιος ειναι ο γιατρος σου...Anyway,να χαιρεσαι το μωρακι σου!

Εμενα ο γιατρος μου ειναι ο Χασιακος,οτι και να πεις για τον γιατρο αυτο,ειναι παρα παρα παρα πολυ λιγο...

Pavlina
12-01-09, 19:19
Σε παλιότερο ποστ γράφω ποιος είναι. Σε αυτό το ποστ απλά ήθελα να εκφρασω τις σκέψεις μου...

marianda
17-01-09, 16:14
εμενα η γυναικολογος μου ειναι η Δελαστικ Μαιρη ειναι μητερα και ιασω και διευθυντρια στη γυναικολογικη κλινικη καλιθεας. ειναι πολυ καλη γιατρος και ανθρωπος πανω απο ολα δεν κοιταει την τσεπη σου. το ιατρειο της ειναι στη Βαρη.

Spiroulina
17-01-09, 18:33
Σε παλιότερο ποστ γράφω ποιος είναι. Σε αυτό το ποστ απλά ήθελα να εκφρασω τις σκέψεις μου...

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

vasdeli
17-01-09, 20:22
Ο δικός μου γιατρός είναι ο Τζιώτης Ιωάννης, στο Ιασώ.Υπέροχος άνθρωπος και εξαιρετικός επιστήμονας, πολύτεκνος ο ίδιος (έχει 4 παιδιά) και γιαυτό του βγάζω το καπέλο...(και ίσως περισσότερο στη γυναίκα του).

Hliana
19-01-09, 23:00
Γνωρίζει καμία κοπέλα τον Χάρη Λεβέντη; ΙΑΣΩ με γραφείο στη Βικτώρια!! Δεν είμαι ακόμη έγκυος, αλλά έχω αρχίσει να ψάχνω..

ΚατερίναΒ
19-01-09, 23:43
Κορίτσια καλησπέρα, ρίχτε μια ματιά και σε αυτό το τόπικ. http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?p=493979#493979

ΣΤΕΓΙΑ
14-05-09, 14:51
Πριν 3 μέρες μαθαμε οτι ειμαι 3 εβδομαδων.
Ολα καλά μεχρι εδω.Πηγα στην γιατρο μου.τωρα ομως θελω καποιον καλο γιατρο να με παρακολουθησει.ειναι η πρωτη μου φορα.ψαχνουμε για Αθηνα..
σας παρακαλω βοηθηστε μας!!!!
θα περιμενω με αγωνια!!;-)

Gatoni
16-05-09, 20:44
Καλησπέρα Στεγια σου εύχομαι καλή αρχή στην εγκυμοσύνη σου και μια συμβουλή μιας που τώρα αρχίζεις (δεν θέλει καθόλου άγχος η κατάσταση και ειδικά εάν δουλευείς δεν αξίζει να χαλάς την ωραιότερη περίοδο της ζωής σου για κάποιους που δεν τους ενδιαφέρει τι περνάς στο λέω εκ πείρας) Καταρχήν μένεις Αθήνα? έαν ναι σε ποιά περιοχή? Έαν όμως δεν μένεις και απλά ψάχνεις κάποιον γιατρο να σου συστήσω τον δικό μου. Βέβαια τα στοιχεια του δεν θα σου τα γράψω εδω έαν θέλεις να μου γράψεις το e-mail σου για να σου τα στείλω... Πάντως αυτός βρίσκεται στο καλαμάκι-Αλιμος... ειναι πολύ καλός. Αλήθεια τον δικό σου γιατί θέλεις να τον αλλάξεις δεν είσαι ευχαριστημένη?

gilaki
16-05-09, 20:51
στην Αθηνα εχω τον Πολιτη, εχει ιατρειο στην Σουτσου και στα Βριλησια (καθε Πεμπτη) ειναι καθηγητης του Παν. Αθηνων και συνεργαζεται με το Μητερα, αν σε ενδιαφερει στειλε πμ

να χεις καλη εγκυμοσυνη...να πανε οοοοολα σουπερ!

ioannaki
17-05-09, 17:38

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ εγραψε καποιος για τον γιατρουλη μου.μετα απο αλλαγη 3 γυναικολογων επεσα τυχαια πανω του και δεν τον αλλαζω με τιποτα.μου συμπαρασταθηκε τοσο πολυ σε μια τοσο δυσκολη εγκυμοσυνη που πλεον ειναι μελος της οικογενειας(ο αντρας μου τον παιρνει ακομα και αν εχουμε γριππη) ενω η αντιδραση του οταν βγηκε ο μικρουλης με συγκινει ακομα, λες και οτι ηταν δικο του.σηκωνε το τηλ ο,τι ωρα και αν τον επαιρνα, τον ειχα παρει ακομα και στις 5 το πρωι και με την ηρεμια του με καθυσηχαζε.θελει λιγη υπομονη στα ραντεβου γιατι γινεται χαμος αλλα αυτο ειναι συνηθες για τους γυναικολογους.του χρωσταω πολλα και πιστευω ακραδαντα οτι εσωσε την εγκυμοσυνη μου.θα μπρορουσα να γραφω ατελειωτα για τον γιατρουλη μου αλλα δε θελω να σας κουρασω αλλο

Κι εγώ τον Νίκο έχω για γιατρό από το 1999 και δεν τον αλλάζω με κανέναν!!! Μετά από πολλές προσπάθειες για παιδί, καταφέραμε να φέρουμε στον κόσμο τα διδυμάκια μας και στη διάρκεια όλης της εγκυμοσύνης ήταν δίπλα μας ακούραστος!!! Τον ευχαριστώ πολύ για όλα!!!

Κορίτσια με καλύψατε απόλυτα!

ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ
04-06-09, 13:51
Σε αυτή την εγκυμοσύνη μου (δεύτερη) άλλαξα 2 γιατρούς πριν καταλήξω στον Κο Γιαννίκο Λάμπρο.Μου φαίνεται πολύ καλός και με κάνει να αισθάνομαι ασφάλεια παρ'όλο που με ανέλαβε όταν ήμουν σχεδόν πεντέμιση μηνών.Είναι στο Λητώ και στο Μητέρα.

annia
04-06-09, 14:08
εμενα ειναι ο χασιακος αρεταιειο και λητωhttp://www.http://tickers.givingbirthnaturally.com/image.php?id=f384e (http://tickers.givingbirthnaturally.com)

sisika
12-06-09, 20:54
Εχω τον Τουρπτζόγλου στους Αμπελόκηπους.
Καμία κοπέλα που να έχουμε τον ίδιο γιατρούλη υπάρχει?

TXARA
13-06-09, 01:08
Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο Κος ΓΙΩΡΓΟΣ ΧΡΗΣΤΟΥ.ΛΑΤΡΕΜΕΝΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΤΑ 14 ΣΥΝΑΠΤΗ ΕΤΗ (ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΦΙΛΕΝΑΔΩΝ).
ΑΡΙΣΤΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΑΣΤΕΙΡΕΥΤΟ ΧΙΟΥΜΟΡ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΠΑΝΤΑ ΣΤΑ ΧΕΙΛΗ.ΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ ΤΟΥ ΜΗΤΕΡΑ.

ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΣ
25-06-09, 11:53
ΑΝΘΡΩΠΕΛΟΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΣΤΟ ΙΑΣΩ και το ιατρειο του είναι στα Πετράλωνα.
Είναι υπέροχος άνθρωπος και με φοβερη υπομονή, γεννησα ένα παιδι 4.170 φυσιολογικα ενο ολοι λεγανε για κεσαρικη.
Είναι πραγματικα καταπληκτικός

τζινα
26-06-09, 18:35
ΣΤΑΓΚΟΥΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΛΥΤΩ....Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Yiannis.
02-07-09, 11:05
Και εμείς τον Πετρογιάννη έχουμε, τον εμπιστεύομαι 100% και ακολουθούμε κατα γράμμα ότι και αν έχει πει.
Ειναι φοβερά τακτικός και σωστός επαγγελματίας όντως περιμένεις στα ραντεβού του κυρίως όμως γιατι ασχολείτε διεξοδικά με το κάθε ζευγάρι και είναι έτοιμος να σου μιλήσει όση ώρα θες.
Μπράβο του!

stamar
04-07-09, 20:17
ΜΑΛΛΙΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ-ΙΑΣΩ

kounelitsa
02-08-09, 05:51
ΑΝΘΡΩΠΕΛΟΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΣΤΟ ΙΑΣΩ και το ιατρειο του είναι στα Πετράλωνα.
Είναι υπέροχος άνθρωπος και με φοβερη υπομονή, γεννησα ένα παιδι 4.170 φυσιολογικα ενο ολοι λεγανε για κεσαρικη.
Είναι πραγματικα καταπληκτικός

Κι εγώ τον ίδιο έχω..το μόνο που με χαλάει είναι το ΙΑΣΩ...
Αλλά δεν τον αλλάζω!!

dimitra0
16-10-09, 16:07
ΞΥΔΙΑΣ, ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΓΝΩΜΕΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ

ikas
29-10-09, 16:30
Οδυσσεας Δουζης στο Μητερα με μια λεξη Ε Ξ Α Ι Ρ Ε Τ Ι Κ Ο Σ !!!

Alice6
10-11-09, 17:08
Γειά σας, εγώ είμαι καινούργια στο forum....
Αρχικά είχα την Κοσμοπούλου (είναι στο Μητέρα), την οποία είχα και ως γυναικολόγο πριν μείνω έγκυος. Γενικά είναι εξαιρετική γιατρός, πολύ λεπτομερής και της είχα απίστευτη εμπιστοσύνη. Έχει όμως το μειονέκτημα να μην είναι ιδιαίτερα καθησυχαστική-ανεξαρτήτως σοβαρότητας της κατάστασης - (αν και αυτό είναι και θέμα χαρακτήρα, άλλες μπορεί να το προτιμούν αυτό το στυλάκι), οπότε όταν διαπιστώσαμε ότι περιμένω διδύμα με ψιλοτρόμαξε κι έτσι την άφησα.....
Στη συνέχεια πήγα στον Χασιάκο, ο οποίος ναι, και καλός άνθρωπος φαίνεται και χιούμορ έχει και καλός γιατρός φαντάζομαι ότι είναι για να έχει τόσο κόσμο, αλλά για μένα αυτό το στυλάκι να πρέπει να του αραδιάσεις ένα σωρό πληροφορίες κάθε φορά για να καταλάβει ποια είσαι δεν δούλευε... φανταστείτε εγώ να έχω αίμα στο πρώτο τρίμηνο και να παίρνω τηλέφωνο και να αρχίζω "είμαι εγώ που σας επισκέφτηκα την τάδε του μηνός, που έχω δίδυμα, που είχα δει αίμα πρώτη φορά τότε, που κάναμε υπέρηχο και μου είπατε αυτό και μετά ξαναείχα και σας πήρα τηλ και μου είπατε εκείνο μπλα μπλα μπλα.."...
Τελικά πήγα στον Δασκαλάκη, από τον οποίο είμαι γενικά ευχαριστημένη, όλα πήγαν μια χαρά, αλλά ήταν και λίγο θέμα τύχης εδώ που τα λέμε, γιατί έχει τόσο κόσμο (δεν λέει και κανένα όχι από ό,τι φαίνεται) που δεν έχει χρόνο να ασχοληθεί διεξοδικά ούτε με τον υπέρηχο. Πάντως ούτε πολλά λεφτά πήρε, και τη δουλειά του την έκανε μια χαρά, και συνεννοήσιμος είναι, και τον έβρισκα στο τηλέφωνο όποτε ήθελα. Τώρα βέβαια ψάχνω να βρω γυναικολόγο, γιατί να πηγαίνω στον Δασκαλάκη και να περιμένω δύο ώρες να ξεμπερδέψει με τις εγκυμονούσες για να κάνω ένα τεστ παπ δε λέει......
Μού έχουν προτείνει τρεις γιατρούς και θα ήθελα τη γνώμη σας, αν καμία έχει ακούσει ο,τιδήποτε... Η μία είναι η Αργυρού (Μητέρα), ο άλλος είναι ο Γεωργίου (Ιασώ) και ο τελευταίος λέγεται Καλμαντής (Ιασω). Αν κάποια από εσάς γνωρίζει κάτι, θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα να το μοιραστεί μαζί μου.
Αυτά!

XELONITSA
13-11-09, 13:32
κι εγώ αυτόν τον γιατρό έχω, ΤΕΛΕΙΟΣΣΣΣΣΣΣ
τον έχω μέσα στην καρδιά μου...

XELONITSA
13-11-09, 13:33
κι εγώ αυτόν τον γιατρό έχω, ΤΕΛΕΙΟΣΣΣΣΣΣΣ
τον έχω μέσα στην καρδιά μου...

τον κ. ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΗ (ΙΑΣΩ)

ekok
18-11-09, 14:19
Κορίτσια καλησπέρα.Εγώ είχα τον Κακουλάκη-Μητέρα, ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ και ΑΝΘΡΩΠΟΣ! Τελευταία έννοια του τα λεφτά, αλλά άλλαξα περιοχή πήγα στο Ιλιον και πήγα σε μια γυναικολόγο εκεί κοντά σε μένα,την κυρία Σιαμπάνη Αλεξάνδρα-Ιασώ.Από την πρώτη επίσκεψη μου φάνηκε πολύ καλή,αλλά με χαλάει το Ιασώ.Είναι πανάκριβο! Τέλος πάντων.Αν τη γνωρίζει καμιά σας ας μου στείλει εντυπώσεις.
ΦΙΛΑΚΙΑ

XELONITSA
27-11-09, 11:15
ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΗΣ ΙΑΣΩ
Είναι γιατρός για δύσκολες περιπτώσεις και περισσότερο τεχνιτές (στις οποίες είναι πολύ γνωστός)
Ενημερωμένος για οτιδήποτε καινούριο υπάρχει στο γυναικολογικό κόσμο, πάρα πολύ σωστός, πάρα πολύ υπεύθυνος στη δουλειά του και ανοιχτόμυαλος.
Επ΄ευκαιρίας θα ήθελα να πω ότι παρόλο που δεν είχα τίποτα το ιδιαίτερο (πολυκυστηκές πριν τη σύλληψη και συσπάσεις από τον 6ο μήνα), εαν δεν ήταν ο ίδιος δε 8α είχα τώρα στην αγκαλιά μου το μεγαλύτερο διαμάντι του κόσμου!

Σημαντικό για κά8ε γυναικολόγο είναι να ενημερώνεται καθημερινώς....

Κι εγώ τον κ. Δημητρούλη έχω, είναι τέλειος γιατρός κ τρομερός άνθρωπος. Ενημερωμένος για όλα κ σου απαντάει για όλα με πολλές λεπτομέρειες.

Άννα Δ.
27-11-09, 11:29
Σταυρόπουλος Γιώργος - ΙΑΣΩ (ιατρείο Πατησίων 160), συνεργάζεται και με τον ΟΑΕΕ. Με μια λέξη: Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο Σ !!! και άνθρωπος και γιατρός! ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΛΛΑΖΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!

Τόνια 1712
27-11-09, 11:32
ΣΤΑΥΡΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ - ΙΑΣΩ, Φοβερός άνθρωπος και γιατρός.

ΤΙΓΡΑΚΙ
27-11-09, 11:46
νομιζω το εχω ξαναγραψει καπου.
Βαλακωστας Χρηστος - Μητερα

ολα πηγαν καλα.δεν ειναι πολυλογας αλλα ειναι ενημερος και με εμπειρια

ΓεωργιαΠ
27-11-09, 14:02
Αλλαξα γιατρο γιατι δεν ημουν ευχαριστημενη και πηγαινω στον Μπουρο Αριστοτελη-Ιασω .Εχει καποια απο εσας αυτον τον γιατρο ή εχει ακουσει γι' αυτον, θα ηθελα να μου γραψει.

nancy_pan
27-11-09, 14:45
Βεργέτης Βασίλης.Έχω γράψει κι αλλού ότι γέννησα φυσιολογικά μετά από καισαρική και ήταν συνεχώς κοντά μου..:)

papazna
18-02-10, 10:55
κοριτσια εχει ακουσει καμια σας για τον Μυαρη;συνεργαζεται με το Μητερα....

BEAUTIFULL
19-02-10, 12:46
Δαρας βασιλης-ΜΗΤΕΡΑ τον εχει καμια πειτε την γνωμη σας.

maria- elpida
19-02-10, 12:48
στην αθηνα θα με παρακολουθει ο Καλιαντζης Παναγιωτης.

EUGENI
19-02-10, 14:29
Δραγατης Γεωργιος -ΜΗΤΕΡΑ!

Pavlina
26-02-10, 16:10
Κι εγώ τον κ. Δημητρούλη έχω, είναι τέλειος γιατρός κ τρομερός άνθρωπος. Ενημερωμένος για όλα κ σου απαντάει για όλα με πολλές λεπτομέρειες.

επειδή απόκτησα και δεύτερο παιδί πολύ πρόσφατα...
θα το πω και πάλι
Δημητρούλης (Ιασώ) πρώτος στις υποβοηθούμενες - εξοσωματικές κλπ κλπ
το πρώτο το οφείλω στον ίδιο γιατί με βοήθησε να το αποκτήσω
και το δεύτερο το οφείλω πάλι στον ίδιο γιατί δεν έχει κάνει ποτέ διακοπή και έτσι δε με ανέλαβε... (δυστυχώς δεν εμπιστεύομαι κανέναν άλλο)
ανεπιφύλακτα τον προτείνω σε όποια βαρέθηκε να περιμένει να γίνει το όνειρο της πραγματικότητα...

Χαρά!
04-03-10, 16:35
κοριτσια εχει ακουσει καμια σας για τον Μυαρη;συνεργαζεται με το Μητερα....

Για τον Σπύρο Μύαρη λές?Που έχει ιατρείο στη Θηβών?

nastella
10-03-10, 22:59
++
κοριτσια γεια σας.μενω ν χαληδονα/φιλαδελφεια,εχετε νε μπου συστησετε κανεναν καλο γιατρο;

giota!
19-03-10, 00:35
Και εμενα ο γυναικολογος μου ειναι ο κ. Δημητρουλης Κωνσταντινος.... (Ιασω). Η αληθεια ειναι πως ειχα ακουσει πολυ καλα λογια για αυτον απο το φορουμ αλλα δεν ειχε τυχει να τον επισκεφτω... Η επαφη μας εγινε απο μια φιλη μας - ασθενη του...
Αυτο που εχω να πω εγω για τον γιατρο μου ειναι ενα... Ευχαριστω τον Θεο που τον εστειλε στον δρομο μου.. Παιδευομασταν 3 ολοκληρα χρονια με διαφορες μεθοδους και με μηδεν αποτελεσμα. Και ομως μολις πηγα στο γραφειο του μου ειπε σε δυο μηνες θα εισαι εγκυος.. και ημουν!!!
Ειναι ενας εξαιρετικος επιστημονας , απολυτα καταρτισμενος και ενημερωμενος πανω στο αντικειμενο του. Το πιο σημαντικο ομως ειναι πως πρωτα ειναι ανθρωπος και μετα γιατρος... Οσο δυσκολη και να ειναι η κατασταση που αντιμετωπιζεις εχει να σου χαρισει ενα τεραστιο χαμογελο και να κανει τον χειμωνα καλοκαιρι... Δεν σε αφηνει να βαλεις το κεφαλι κατω, φροντιζει να σου εξηγει τα παντα (ή μαλλον αυτα που νομιζει πως πρεπει να σου πει.....), και εκπεμπει τοση ηρεμια..... Αυτο που μου εκανε εντυπωση απο την πρωτη στιγμη ειναι πως ηταν διαθεσιμος οποιαδηποτε στιγμη της ημερας ή και της νυχτας... Ποτε δεν ειπε τωρα ειναι βραδυ ή Κυριακη ή αργια... (Αν και με εμενα του πηγε λιγο γκαντεμια... Εμβρυομεταφορα στην αργια του Αγιου Πνευματος και γέννα στο τριημερο της Καθαρας Δευτερας, χιχι...)

Το πιο σημαντικο πραγμα που εκανε για εμενα ειναι πως με εκανε να νοιωσω πως οτι και να πηγαινε ασχημα τελικα αυτος θα καταφερνε να μου δωσει το μωρο μου υγιες στην αγκαλια μου.. Και πηγα ηρεμη να γεννησω... Δεν υπαρχει πιο σημαντικο απο αυτο... Να εισαι ηρεμη, να νοιωθεις ασφαλης... Και ετσι εγινε... Την ωρα της γεννας, δεν θα το ξεχασω ποτε... Ειχα συνεχως ενα χαμογελο και ενα χαδι, μεχρι την ωρα που το σωμα μου μουδιασε και αφησα την τυχη του μωρου μου στα χερια του....Το μωρακι μου αυτη την στιγμη ειναι μια χαρα και εγω περιμενω πως και πως να ερθει η ωρα για το επομενο.....

Γιατρε μου, ξερω πως οσα ευχαριστω και να πω, δεν θα εχω πει τιποτα... Ευχομαι να εισαι παντα καλα να χαριζεις χαμογελα και ευτυχια στα ζευγαρια.. Και οταν μετα απο χρονια θα εχεις ξεχασει την υπαρξη μου, εγω ακομα θα σε θυμαμαι σαν εναν απο τους πιο σημαντικους ανθρωπους στην ζωη μου.
Και φυσικα .... Only Smile !!:wink:

fofakid
19-03-10, 10:12
Καλημερα κοριτσια.. είμαι νέο μέλος στο φορουμ και ευχομαι σε ολες αυτα που επιθυμουν. θα ηθελα αν καποια κοπελα γνωριζει τον κυριο Τσουκαρακη Αντωνη να μου πει την γνωμη της.

portokalaki
04-04-10, 14:57
Δεδούλης Ευάγγελος στο ΜΗΤΕΡΑ

maria elisabeth
19-04-10, 11:02
koritsia geia sas!!! nea ypopsifia manoula edw!!! mipws exete na mou proteinete gynaikologo symbeblimeno sto Iaso kai sto medisystem, pou na einai yper tis fysiologikis gennas? (elpizw na min sas zitaw polla, apla exw agxwthei poly!!!)

Κάκι
19-04-10, 17:44
Το 'εχωξαναγράψει Νικόλαος Γουμαλάτσος στο Αλεξανδρα. Πανω απόλα άνθρωπος και μετά άριστος γιατρός και επιστήμονας.

Stellinula
19-04-10, 18:20
Παπαζεύκος στο Αλεξάνδρα - Πολύ καλός!! Χαλαρός και άνετος

Μην παίρνεις και όρκο....

mirtouli
20-04-10, 10:51
Κορίτσια έχει κάποια τον Γουγουλάκη στο Ιασώ? Εντυπώσεις? Ευχαριστώ!

spirgeor
26-04-10, 22:26
Kalhspera Koritsia.

Eimai sxetika kainouria sto parentscafe alla sxetika palia sto parents...
To parents htan auto pou me epeise na analavei thn genna toy 2ou paidiou mou o Kos Xasiakos.
Meta ta sxolia dusaresthmenwn manadwn omws sto troktiko shmera, exw arxisei kai provlimatizomai...

http://troktiko.blogspot.com/2010/04...post_3822.html (http://troktiko.blogspot.com/2010/04/blog-post_3822.html)

http://troktiko.blogspot.com/2010/04...post_7168.html (http://troktiko.blogspot.com/2010/04/blog-post_7168.html)

Ti trexei re koritsia?

Stellinula
26-04-10, 23:12
Δεν θέλω να υποστηρίξω τον κό Χασιάκο όμως αν κάτσεις να διαβάσεις προσεκτικά και τα 2 μυνήματα θα καταλάβεις ότι είναι με το ίδιο σκεπτικό γραμμένα και με την ίδια ερώτηση σχεδόν στο τέλος που έμένα με προδιαθέτει ότι τα έχει γράψει ένας άνθρωπος και τα 2 και ότι θέλουν να τον δισφημίζουν - συκοφαντίσουν για κάποιο λόγο δικό τους....ίσως για να σπάσουν το περίφημο fun club του...Υπάρχουν πολοί ζηλόφθονες στους περίγυρους τους..
Επίσης δεν νομίζω ποτέ να έπερνε τόσο επιπόλαια τέτοια προβλήματα όταν ξέρω ότι πίσω από τον Κο Χασιάκο υπάρχει μια μεγάλη ομάδα επιστημόνων ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ που συνεργάζονται στενά και παρακολουθούν κάθε περίπτωση ασθενούς.
Επίσης μπορεί να είναι ένα πτώμα όρθιο ο άνθρωπος από την κούραση αλλά δεν πιστεύω σε καμία περίπτωση ότι θα άφηνε πελάτισσα του για να κοιμηθεί...απλά ΕΛΕΟΣ...
Δεν είμαι πελάτισσα του Χασιάκου όμως θα ήθελα να γίνω γιατί είμαι στην αναζήτηση καλού γυναικολόγου...
Δεν πιστεύω τίποτα από αυτά που γράφουν στο τροκτικό...

boygirl
27-04-10, 20:44
Καλησπερα ειμαι καινουργια στο parentsclub και εχω εντυπωσιαστει πραγματικα! O δικός μου γιατρός είναι o Λατζουρακης Κων/νος στο Λητω, το Ιατρειο του ειναι στη Λ.Κηφισιας!
Πραγματικα ειναι εκπληκτικός γιατρός αλλα και καταπληκτικός ανθρωπος!
Αυτό που με τράβηξε σε εκείνον είναι οι γνωσεις του, η ηρεμία και η αισιοδοξία που μεταδίδει καθως και το γεγονός οτι είναι υπερμαχος του φυσιολογικου τοκετου!
Τον συστηνω ανεπιφύλακτα!
Είμαι σίγουρη οτι θα σας κερδίσει και εσας!

litsaki23
28-04-10, 18:19
κοριτσια εχει ακουσει κανεις για το ροδολακη?ιατρος στο Αλεξάνδρας και ιατρείο στο κολωνακι..

mpoumpoula
29-04-10, 10:22
Γράψας Σπύρος - Λητώ και Αττικόν

Απλώς καταπληκτικός γιατρός και εξαιρετικός άνθρωπος....

Τον αγαπώ, τί να πωω!!!!

lucky_star
29-04-10, 10:39
Εξαρχάκος Αργύρης

Είναι στο Μητέρα και έχει ιατρείο στην Κηφισίας. Εξαιρετικός, χαλαρός, χωρίς να σου δημιουργεί πανικό και ήταν πάντα δίπλα μου όταν τον χρειάστηκα. Ανθρωπος με χιούμορ και ευθής. Στην γέννα ήταν εξαιρετικός και έκανε φανταστικά ράμματα. Αφου για να καταλάβετε το πρωι γέννησα και το απόγευμα της ίδιας ημέρας καθόμουν στο κρεββάτι οκλαδόν!!!!

kentra
03-05-10, 12:11
Καλημέρα,

ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με την καισαρική: Σε τι ποσοστό οι γιατροί επιλέγουν την καισαρική σαν λύση έναντι του φυσιολογικού τοκετού. π.χ. ο Γιατρός μας είναι ο Ευ. Δεδούλης. Κάποιες κοπέλες που έχουν γεννήσει με αυτό τον γιατρό και έχουν κάποια άποψη, θα με βοηθούσαν πραγματικά να αποφασίσω.
Μέχρι τώρα δεν έχω κάποιο παράπονο όμως θέλω να γεννήσω φυσιολογικά. Γιατρός δεν είμαι και σίγουρα όταν έρθει η στιγμή του τοκετού και ο γιατρός μου πει ότι πρέπει ή δεν πρέπει να προχωρήσω με καισαρική θέλω να είμαι προετοιμασμένη, για τους λόγους που θα μου παρουσιάσει.

elizaa
03-05-10, 13:10
ΠΟΛΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΜΗΤΕΡΑ) φανταστικος γιατρος και ανθρωπος και οχι υπερ της καισαρικης...εγω δυο γεννες εκανα μαζι του και ειναι σουπερ....

efalcon
03-05-10, 14:10
εμενα η γυναικολογος μου ειναι η Δελαστικ Μαιρη ειναι μητερα και ιασω και διευθυντρια στη γυναικολογικη κλινικη καλιθεας. ειναι πολυ καλη γιατρος και ανθρωπος πανω απο ολα δεν κοιταει την τσεπη σου. το ιατρειο της ειναι στη Βαρη.

Καλησπέρα Marianda
επειδή μένω στη Βούλα καιη ιδέα η γυναικολόγος μου να είναι κοντά, θα μπορούσες να μοιραστείς μαζί μας την εμπειρία σου για την κα Δελαστικ; Ηλικία, στυλ, υπέρηχοι στο ιατρείο της; Σε ευχαριστώ πολύ!
Ε.:p

mefirst
10-05-10, 20:18
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ Κ Δ ΕΙΜΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΑΠ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ.ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΓΑΖΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΡΩΣΟΛΥΜΟ...
ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ Π.Μ.??

marilina
15-05-10, 18:03
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΣΤΟ ΓΑΙΑ ΠΙΑ(ΠΑΛΙΑ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ)
ΕΠΙΣΗΣ ΑΨΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΠΑΠΑΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ

dimela38
16-05-10, 12:05
καλημέρα ο γιατρός μου ειναι ο Κος Αστέρης Κοραντζής. Ιατρείο Βασιλίσσης Σοφίας και μαιευτήριο Ιασώ. Εχει καμία τον ίδιο γιατρό, ή κάποια πληροφορία, είναι πολύ 'ψείρας' με τις εξετάσεις και έχει ενα από τα καλύτερα μηαχνήματα υπερήχου στην Ελλάδα. Το κακό είναι ότι είναι λιγομίλητος. Αν μπορείτε δώστε μου την αποψή σας ιδιαίτερα εάν κάποια είχε σοβαρό πρόβλημα με αποβολές και βρήκε αξιόλογο γιατρό ας μου στείλει ένα PM.
Σας ευχαριστώ και εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου οσες δεν ειστε μανούλες να γινεται γρήγορα και οσες έχετε παιδιά να τα χαίρεστε.

antridim
18-05-10, 21:50
koritsia geia sas.egw gennhsa ton perasmeno iiounio me ton nydriwth baggeli sto mitera.einai foveros.an k eixa polu polu kali egkumosuni me travage sxedon kathe evdomada sto iatreio tou gia na me dei apo ton 1-4 mhna k apo 8-9.se olo ton toketo poy krathse 9 wres htan ekei.evgaine gia 10 lepta k meta pali ekei.einai panw apo ola anthrwpos k me voithse polu gia na mhn kanw kaisariki pou den hthela k gennisa fisiologika me mono mia dosi episkliidio k xwris katholou pono...aaaaa exei kai thn pio fantastiki maia me polu megali peira.ton proteino anepifilakta

linager
24-05-10, 22:20
Kalhspera Koritsia.

Eimai sxetika kainouria sto parentscafe alla sxetika palia sto parents...
To parents htan auto pou me epeise na analavei thn genna toy 2ou paidiou mou o Kos Xasiakos.
Meta ta sxolia dusaresthmenwn manadwn omws sto troktiko shmera, exw arxisei kai provlimatizomai...

http://troktiko.blogspot.com/2010/04...post_3822.html (http://troktiko.blogspot.com/2010/04/blog-post_3822.html)

http://troktiko.blogspot.com/2010/04...post_7168.html (http://troktiko.blogspot.com/2010/04/blog-post_7168.html)

Ti trexei re koritsia?

Καλησπέρα ,επειδή τα link δεν είναι πλεον διαθέσιμα και η αδερφή μου έχει επιλέξει τον Κο Χασιάκο ώς γυναικολόγο, μήπως μπορεί κάποια κοπέλα να μας ενημερώσει για το τί είχε γραφτεί για αυτόν ?

Ευχαριστώ

pat
27-05-10, 16:11
ΓΕΩΡΓΟΥΛΙΣ ΚΩΝ/ΟΣ ΙΑΣΩ ΚΟΡΥΦΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ

pat
27-05-10, 16:18
koritsia geia sas!!! nea ypopsifia manoula edw!!! mipws exete na mou proteinete gynaikologo symbeblimeno sto Iaso kai sto medisystem, pou na einai yper tis fysiologikis gennas? (elpizw na min sas zitaw polla, apla exw agxwthei poly!!!) GEORGOULIS KWN/NOS IASW POLU KALOS GIATROS

1-2 mommy
05-06-10, 17:05
καλημέρα ο γιατρός μου ειναι ο Κος Αστέρης Κοραντζής. Ιατρείο Βασιλίσσης Σοφίας και μαιευτήριο Ιασώ. Εχει καμία τον ίδιο γιατρό, ή κάποια πληροφορία, είναι πολύ 'ψείρας' με τις εξετάσεις και έχει ενα από τα καλύτερα μηαχνήματα υπερήχου στην Ελλάδα. Το κακό είναι ότι είναι λιγομίλητος. Αν μπορείτε δώστε μου την αποψή σας ιδιαίτερα εάν κάποια είχε σοβαρό πρόβλημα με αποβολές και βρήκε αξιόλογο γιατρό ας μου στείλει ένα PM.
Σας ευχαριστώ και εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου οσες δεν ειστε μανούλες να γινεται γρήγορα και οσες έχετε παιδιά να τα χαίρεστε.
ΚΙ ΕΓΩ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΠΟΒΟΛΗ ΚΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΛΙΓΟΜΙΛΗΤΟ ΓΙΑΤΡΟ.ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΗ ΤΣΙΡΩΝΗ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ.ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΟΛΥ,ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ(Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 1 ΕΤΩΝ).ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΕΛΕΓΧΟΣ ΜΕ ΕΝΑΝ ΕΞΑΙΡΕΤΟ ΒΙΟΠΑΘΟΛΟΓΟ ΟΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΩΝ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΩΝ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΛΑΤΡΕΨΑ ΒΑΣΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ:D

elena 79
13-06-10, 17:23
Δεν θέλω να υποστηρίξω τον κό Χασιάκο όμως αν κάτσεις να διαβάσεις προσεκτικά και τα 2 μυνήματα θα καταλάβεις ότι είναι με το ίδιο σκεπτικό γραμμένα και με την ίδια ερώτηση σχεδόν στο τέλος που έμένα με προδιαθέτει ότι τα έχει γράψει ένας άνθρωπος και τα 2 και ότι θέλουν να τον δισφημίζουν - συκοφαντίσουν για κάποιο λόγο δικό τους....ίσως για να σπάσουν το περίφημο fun club του...Υπάρχουν πολοί ζηλόφθονες στους περίγυρους τους..
Επίσης δεν νομίζω ποτέ να έπερνε τόσο επιπόλαια τέτοια προβλήματα όταν ξέρω ότι πίσω από τον Κο Χασιάκο υπάρχει μια μεγάλη ομάδα επιστημόνων ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ που συνεργάζονται στενά και παρακολουθούν κάθε περίπτωση ασθενούς.
Επίσης μπορεί να είναι ένα πτώμα όρθιο ο άνθρωπος από την κούραση αλλά δεν πιστεύω σε καμία περίπτωση ότι θα άφηνε πελάτισσα του για να κοιμηθεί...απλά ΕΛΕΟΣ...
Δεν είμαι πελάτισσα του Χασιάκου όμως θα ήθελα να γίνω γιατί είμαι στην αναζήτηση καλού γυναικολόγου...
Δεν πιστεύω τίποτα από αυτά που γράφουν στο τροκτικό...

Στον χασιάκο πήγε η θεία τον άνδρα μου πριν 1 χρόνο, της είπε πως είχε καρκίνο και έπρεπε να τα αφαιρέσει όλα. Εκείνη πήγε σε άλλο γιατρό να τσεκάρει και της είπε ποιος στα είπε αυτά είναι κάτι σαν κύστη που ήθελε απλά καυτηριασμό. Στην συνέχεια η θεία του άνδρα μου τον ξανασυναντά σε μια γέννα γνωστής της, του λέει γιατρέ δεν είχα καρκίνο. Και εκείνος της απαντά α! καλά... καλά...Τίποτε άλλο δεν της είπε, ούτε ένα συγνώμη που την κλαίγανε στο σπίτι για καμιά 15αριά μέρες. Τώρα για άλλα περιστατικά δεν ξέρω, και εγώ είχα ακούσει αρκετά καλά για αυτόν τον γιατρό. Τι να πω;

alex4
13-06-10, 17:48
Ζαμπάς Αντρέας - ΜΗΤΕΡΑ Φανταστικός επιστήμων και άνθρωπος.

Πάντως απ'την εμπειρία μου σας προτείνω ο γιατρός που θα επιλέξετε να έχει το χρόνο που πρέπει για να σας τον αφιερώσει. Στα ραντεβού πχ να μην είναι πτώμα από την κούραση και να ψιλοκοιμάται :shock: (έχει τύχει σε 1 φίλη μου), να μην βαριέται να εξηγήσει και το κυριότερο στον τοκετό να είναι μαζί σας. Ο καλύτερος επιστήμων του κόσμου να είναι, αν έχει 4 τοκετούς συγχρόνως? δεν νομίζω να μπορεί να δώσει το 100% του. Και πού να έχει τη 1 εδώ και την άλλη σε άλλο μαιευτήριο. Ε, ρε γλέντια!

GeorginaT
13-06-10, 22:39

Kωνσταντίνος Χριστούδουλου - ΙΑΣΩ
Τ-Ε-Λ-Ε-Ι-Ο-Σ...και καλός άνθρωπος και εκπληκτικός γιατρός... δεν αφήνει τίποτα στην τύχη... στενή παρακολούθηση για να πηγαίνουν όλα καλά... και χωρίς χρόνο αναμονής στο ιατρείο του...

Με ανέλαβε μετά από αποβολή, παλλίνδρομη και ενδομήτριο θάνατο στην 34η εβδομάδα και το άγχος του είχε χτυπήσει κόκκινο... με είχε στα ώπα-ώπα... μου έκανε καταπληκτικές τιμές... εώς και δωρεάν υπερήχους στο ΙΑΣΩ... και όταν τελικά γέννησα το γιο μου...έσκυψε με φίλησε στο κεφάλι και μου είπε "τα καταφέραμε"...

yogini
07-07-10, 10:03
Σχετικά με τον κ. Χασιάκο που τον έψαχνα κι εγω σαν τρελή οταν εμεινα έγκυος αλλα ειχε πολυ κόσμο ήδη....η κολλητή μου έγκυος τωρα ειχε πάει στο Αρεταίειο για καμπύλη ζαχάρου (με αλλο γιατρό) και ξαφνικά λιποθύμησε, την αραδιάσανε λοιπόν σε ενα κρεβάτι και ειχε τα κακά της τα χάλια, μπαίνει μέσα ο Χασιάκος (ειδε το ονομα του στην ταμπέλα επειδή της ειχα μιλήσει γι' αυτον) και λέει με άσχημο ύφος "Πως ειναι αυτή έτσι; πάρτε την απο δω να μην τρομάζει τις άλλες"! Τωρα τι να σας πω να μου πει ψέματα αποκλειεται, να το ειπε χαριτολογώντας πάλι κουλό μου φαίνεται να προσβάλλεις μια έγκυο.

Η καημένη η φίλη μου εν τω μεταξύ ειχε βρει εκει τον κ. Κονιδάρη καθηγητής και της ζήτησε πάρα πολλα χρηματα για δημόσιο (1.800?) αλλα επειδή ερχόταν και απο νησί δεν προλάβαινε να παει σε αλλον και τωρα μπήκε στον μήνα της και της ειπε οτι εχει κάποιο πρόβλημα και δεν μπορει να την αναλάβει και την έστειλε σε εναν άλλο εκει. Χώρια που δεν της έκανε ουτε ντόπλερ! Δεν ξέρω τι γινεται εκει με τους καθηγητάδες....σαν πολυ την εχουν δει...μήπως πρεπει να φάνε καμια καταγγελία για φακελάκι να συνέλθουν λιγο;

ioanna nikolaou
12-07-10, 14:34
καπελακης στο ελενα κοριτσια

annoula1987
12-07-10, 14:39
Γράψας Σπύρος - Λητώ και Αττικόν

Απλώς καταπληκτικός γιατρός και εξαιρετικός άνθρωπος....

Τον αγαπώ, τί να πωω!!!!

Κι εγώ αυτόν διάλεξα τελικά και οι πρώτες εντυπώσεις είναι καταπληκτικές!!!Απλά φοβερός!!!:)

pringipessa
17-07-10, 17:26
Κορίτσια γεια σας! Είμαι καινούρια στο forum. Έχει κάποια γιατρό τον ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ; Μπορεί να μου δώσει πληροφορίες; Είναι καλός και σχολαστικός; Διαφορετικά πείτε μου για κάποιον άλλο γιατρό (κατά προτίμηση του ΑΤΤΙΚΟΥ). Λέμε με τον άντρα μου να ξεκινήσουμε προσπάθειες για παιδάκι και ψάχνω έναν καλό γυναικολόγο!!!!

alexandrak
23-07-10, 15:59
Πατμανίδης Ιωάννης - Λητώ
Είναι υπέροχος άνθρωπος και φοβερός γιατρός!!!!
Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη!!!!
Το ιατρείο του είναι στην Πλατεία Ελευθερίας - Κορυδαλλό!!!

sevi-gio
04-08-10, 01:56
Κοριτσια κ εγω τον ΠΕΤΡΟΓΙΑΝΝΗ ΝΙΚΟ εχω γιατρο,αψογος επαγγελματιας κ γιατρος!!!!Οντως εχει πολυ κοσμο αλλα χαλαλι του,δεν τον αλλαζω με τιποτα(αφου εχω περασει απο αλλους 2 που μονο τα λεφτα τους ενοιαζαν κ τιποτα αλλο κ μου ελεγαν οτι μονο την γυναικα κοιταμε εαν εχει προβλημα κ στο τελος τον αντρα)....

#ΕΛΕΝΑ#
04-08-10, 13:16
εγω εχω το κ.Σαλακο Αρεταιειο πολυ καλος γιατρος;) και τις δυο γεννες εκει τις εκανα πιο πολυ για το νοσοκομειο επειδη ειναι μικρο κ δεν εχει πολυ θορυβο σε σχεση με αλλα;-) αυτα...εχω.:roll:... εχω να παω να κανω τσεκ απ απο την γεννα...βλακεια μου ε.:oops:...

cfrance6886
18-08-10, 15:20
Γεια σας. Γνωριζει καποια τον κ Στεφανιδη Κωνσταντινο, επικουρο καθηγητη,ιατρειο μαρουσι και ειναι στο Μητερα?

biza
20-08-10, 11:12
Καλημέρα. Είμαι καινούρια στο forum. Μήπως κάποια ξέρει την γυναικολόγο Κολομπέρο Λιλιάνα, γραφείο στο κέντρο - Κλαυθμώνος και είναι στο ΙΑΣΩ; Την έχω σα γυναικολόγο (μου την είχαν συστήσει - είμαι ευχαριστημένη), αλλά τώρα που είμαι έγκυος , ήθελα να είχα κάποιες έξτρα πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία της γέννας.

ioanna0711
07-09-10, 11:58
Κανέναν καλό γυναικολόγο στο ΄Ελενα ξέρετε??

ballou
07-09-10, 12:01
Συκιώτης Κωνσταντίνος καθηγητής στο ΑΤΤΙΚΟΝ και συνεργάτης του ΜΗΤΕΡΑ.

giota-2009
07-09-10, 13:04
Αντώνης Κονδυλιος στο Ελενα, ειδικευμένος στον προγεννητικό έλεγχο. Μου έκανε Α και Β επιπέδο ο ίδιος όπως και λήψη τροφοβλάστη

stevy
13-09-10, 14:04
Βλέπω πολλές μνείες στον Πετρογιάννη οπότε θα κάνω κι εγώ τη δική μου.. Έχει πράγματι πολύ κόσμο αλλά το υπέροχο είναι ότι σου αφιερώνει τόσο χρόνο που μόλις μπεις νομίζεις ότι είσαι μόνη σου σήμερα. ΠΟΤΕ δεν με έκανε να βιαστώ και κυρίως όλος αυτός ο κόσμος σημαίνει κατά τη γνώμη μου εμπειρία. Είναι υπέρμαχος του Φ.Τ., με πολληηηηηηηηηή εμπειρία στις εξωσωματικές (τοίχους γεμάτους με τα μωράκια-αποτελέσματα του) και παρόλο που κατέληξα σε καισαρική θα προσπαθήσουμε ξανά για φυσιολογικό στο επόμενό μου. Και τέλος είναι από τους πιο αφιλοχρήματους που έχω ακούσει εδώ στο forum. Καλα ειδικά η επίσκεψη μαζί με υπέρηχο κάθε φορά δεν υπάρχει η τιμή της ούτε για απλό τσεκ σε άπειρο γυναικολόγο. Και η αμοιβή του στο Ιασώ πάει ανεξαρτήτως δωματίου....όσες έχουν γεννήσει καταλαβαίνουν τι εννοώ...
Αυτά!Νομίζω αρκετα!!

Soulita
16-09-10, 14:50
Κορίτσια καλημέρα,

Είμαι καινούρια (στο Forum, στο Γάμο, στην Αθήνα). Έκλεισα ραντεβού με τον Τουχαντζίδη Γεώργιο από το Ιασώ αλλά δεν έχω βρει καποιον/κάποια να έχει προσωπική πείρα μαζί του???Ξερει καμιά σας αν είναι καλός???Εχω απελπιστή με το να βρω κάποιον καλό...!:?

maraki1983
16-09-10, 14:54
χατζηπαυλου γιωργος-ΜΗΤΕΡΑ ειναι φοβερος κοριτσια!!!!!τον συστηνω.....!!!!!!

nastella
21-09-10, 10:14
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΝΑΚΑΚΗ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ.ΤΩΡΑ ΨΑΧΝΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΘΙΕΡΩΜΕΝΟΥΣ ΕΛΕΓΧΟΥΣ,PAP TEST/ΚΟΛΠΙΚΟΥΣ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ.ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ?
ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΠΑΤΗΣΙΑ- ΓΙΑ ΦΡΑΙΔΑΚΗ Ή ΜΠΙΣΤΟΛΑΚΗ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΙΤΡΙΚΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ?

maria.tst
29-09-10, 10:17
Καλημερα κορίτσια!!!
Ψάχνω κάποιον γιατρό στο Ελενα που να έχει δικό του ιατρειο. Δουλεύω πολλές ώρες και δεν θα τα καταφέρνω με τις ωρες αναμονης στο νοσοκομειο.
Θα το εκτιμούσα έαν είχατε κάποιον να μου προτείνετε
Ευχαριστώ πολυ

Daya
07-10-10, 17:54
Ο γιατρός μου είναι o :

Dr Ανδρέας Φωκάς
ΜΑΙΕΥΤΗΡΑΣ - ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ-ΕΝΔΟΣΚΟΠΟΣ (http://www.facebook.com/pages/MAIEUTERAS-CHEIROURGOS-GYNAIKOLOGOS-ENDOSKOPOS-Kapodistriako-Panepistemio-Athenon/112241972135634)
ΔΙΔΑΚΤΩΡ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ (http://www.facebook.com/pages/DIDAKTOR-PANEPISTEMIOU-ATHENON-Kapodistriako-Panepistemio-Athenon/132291576799247) είναι στο ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟ DOCTORS HOSPITAL. ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΚΛΙΝΙΚΗΣ DOCTORS'HOSPITAL (http://www.facebook.com/pages/DIEUTHYNTES-GYNAIKOLOGIKOU-TMEMATOS-TES-KLINIKES-DOCTORSHOSPITAL-GYNECOLOGICAL-CENTER-FOR-MINIMAL-INVASIVE-SURGERY-IN-GYNECOLOLOGY-AND-REPRODUCTIVE-MEDICIN-IVF/137955212885933)
ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΗ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΙΚΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΣΤΗ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΑ.
ΡΟΜΠΟΤΙΚΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ Da Vinci
L.A.S.E.R ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ
ΙΑΤΡΙΚΗ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ.

;) Απόλυτα ευχαριστημένη!!!!!!!!

fatsoyla
08-10-10, 22:26
κορίτσια εγω έχω την ΞΕΝΙΤΙΔΟΥ ΣΑΡΑ και δεν την αλλάζω με τίποτα.Εδω και 13 χρόνια με εξετάζει και πρίν ένα μήνα γέννησα την κοράκλα μου με καισαρική.Μου έδωσε τοση δύναμη η γιατρός μου, που άνετα παω και για δευτερο.
Είναι κατά της καισαρικής, άσχετα απο την δική μου την περίπτωση.Και απο τιμές φισιολογικότατες....:-P:-P:-P

Cristinaki
09-10-10, 18:11
Καλησπερα κοριτσια!!! Θα ηθελα να μου πειτε αν εχετε ακουσει κατι για την γιατρο Τσετσα Παρασκευη. Ξεγενναει στο Λητω και το Ιασω, μου την εχουν συστησει και πριν παω να την δω θα ηθελα να μου πειτε γνωμες αν καποια γνωριζει.

αθηνά76
13-10-10, 17:13
Εγω εχω τον ΑΝΔΡΕΑ ΣΑΚΑΡΕΛΛΟ του χρωσταω πολλα και τον ευχαριστω πολυ για οσα εκανε για μενα!!!μετα απο 3 παλλινδρομες και πολλες πολλες εξετασεις τα καταφεραμε και τωρα κραταω το αγορακι μου!!!
Δεν ειναι γιατρος ειναι πρωτα ΑΝΘΡΩΠΟΣ και μετα γιατρος!!!
Ειναι συζητησιμος καθησυχαστικος και σου εμπνεει εμπιστοσυνη!!!
Ειναι στο ΜΗΤΕΡΑ!!!

elisaki
14-10-10, 14:48
Καπελακης - "Ελενα"

efalcon
18-10-10, 12:21
Μονεμβασίτης.
Απλά υπέροχος άνθρωπος και επιστήμονας.
Λητώ-Μητέρα και Ιασώ (έχετε πολλές επιλογές!)
Τον συστήνω ανεπιφύλακτα.

patousitses
20-10-10, 12:22
κοριτσια καλημερα εχει καμια για γιατρο η εχει ακουσει κατι τον κ.Αργυρη Εξαρχακο που ηταν στο μητερα και πηγε τωρα στο γαια και αν ναι τι γνωμη εχει??ευχαριστω

patousitses
20-10-10, 13:13
?????

patousitses
21-10-10, 12:59
μα καμια?????

vaio
02-11-10, 18:17
gnwrizei kaneis ton Emmanouil Plevri apo to IASO (exei kai grafeio stis vas. sofias)?

andigo
02-11-10, 18:26
Ο γιατρός λέγεται Μαργέλης Ζώης. Τον έχω αρκετά χρόνια. Είναι πάρα παρα πολύ καλός. Συνεργάζεται με ΓΑΙΑ, ΡΕΑ και ΙΑΣΩ. Τον συστήνω ανεπιφύλακτα. Και αυτόν και τη μαία του.

maria maraki
04-11-10, 12:44
Καλημέρα !
Πείτε μου σας παρακαλώ το τηλέφωνο του ιατρείου του κ. Χρέλια! Που βρίσκεται το ιατρείο του ? Χειρουργεί στο Αττικό?
http://www.parents.gr/forum/images/statusicon/user_online.gif http://www.parents.gr/forum/images/buttons/reputation.gif (http://www.parents.gr/forum/reputation.php?p=1773415) http://www.parents.gr/forum/images/buttons/report.gif (http://www.parents.gr/forum/report.php?p=1773415) http://www.parents.gr/forum/images/misc/progress.gif http://www.parents.gr/forum/images/buttons/edit.gif (http://www.parents.gr/forum/editpost.php?do=editpost&p=1773415)

νελλίτσα
04-11-10, 12:57
η δική μου είναι η Τάσσου Αργυρώ, μέχρι πρόσφατα ήτν στο Αττικό, τώρα δεν έχω μάθει μάθει ακόμα πουπήγε. νομίζω ότι χωρίς αυτή δεν θα ατ΄φερνα να γεννήσω φυσιολογικά! ΤΕΛΕΙΑ

frinda
11-11-10, 14:32
χατζηπαυλου γιωργος-ΜΗΤΕΡΑ ειναι φοβερος κοριτσια!!!!!τον συστηνω.....!!!!!!

Και μενα αυτος ηταν ο γιατρος μου κι αν διαβασεις παλαιοτερο ποστ μου θα δεις οτι τον θεωρουσα θεο οχι γιατρο. Ολα αυτα ομως μεχρι που εκανε το κορυφαιο λαθος!
Αφου εξετασε πεντε φορες την μητερα μου απεφανθη οτι δεν ειχε απολυτως τιποτα, οτι δεν επρεπε να κανει καμμια εξεταση, οτι δεν επρεπε να υποβληθει σε βιοψια, οτι δεν μπορουσε να της κανει βιοψια για ενα αιμαγγειωμα που υποτιθεται οτι ειχε και το αποτελεσμα ηταν να τη δουν τρεις χειρουργοι στο Αλεξανδρα να τη στειλουν για κατεπειγουσα βιοψια και τελικα να διεγνωστει με ακανθοκυτταρικο καρκινωμα και τωρα μπαινουμε για αιδιοεκτομη. Θα μου πεις ολοι κανουμε λαθη. Ναι ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟΛΥΤΟΙ γιατι αυτη η επιμονη του να μην δεχεται τη γνωμη κανενος πηγε την μητερα μου 4 μηνες πισω και θα μπορουσε η νοσος να εχει επεκταθει παντου. Δεν ειναι εγκληματικο αυτο; Και προσεξε στα γραφει ατομο που με ξεγεννησε ο Γιωργος και που πανω απ ολα ηταν φιλος μου.

tanja
19-11-10, 16:29
Είμαι καινούρια στο φόρουμ αν και έχω γίνει μέλος μήνες τώρα - αλλά όλο ξεχνάω τον κωδικό και δεν μπορώ να μπαίνω.....
Είστε αξιόπιστο φόρουμ και για αυτό θα ήθελα τα φώτα σας παρακαλώ!

Γνωρίζει καμιά από εσάς τον Φτούλη Σταμάτη στο ΙΑΣΩ;

tanja
19-11-10, 19:57
Καμία απάντηση;;;;;;;;;;;;
Τι έγινε; Καμιά σας δεν τον γνωρίζει ή απλά δεν μπαίνετε στον κόπο να μου απαντήσετε!!!

vallia32
26-11-10, 14:56
κοριτσια καλησπερα και απο μενα....εγω θα ηθελα να παω στον κ.Μεταξακη Μανωλη που ειναι στο Μητερα και εχει ιατρειο στην Παλληνη!!!τον γνωριζει καποια κοπελα να μου πει εντυπωσεις και αν ειναι καλος???

elenaki13
27-11-10, 01:17
καλησπερα κοριτσια- ο γυναικολογος μου λεγεται φωτης παπας στο ιασω κ το ιατρειο ειναι στον κορυδαλλο-με πολυ μεγαλη εμπειρια και οικονομικος κ καλος ανθρωπος. γεννησα το τριτο μου παιδι σε αυτον αφου ειχα κανει ακτινογραφια στο στηθος ,κ καποιος απ τους προαναφερομενους γιατρους ο ψαθας μου ειχε κλεισει ραντεβου για αμβλωση.το παιδι ειναι μια χαρα κ ειναι 5 χρονων

belle
28-11-10, 06:10
η Σκαλαφούρη Βασιλική στο Ιασώ... μεχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένη αν γνωρίζετε κάτι παρακαλώ να μου το γράψετε, ευχαριστώ

zoyki
03-12-10, 12:36
κι εγω θα θελα να μου απαντησετε αν γνωριζει καμια τον σταθοπουλο γιαννη και τον νικολαο μπαρδη στο ιασω

zoyki
03-12-10, 12:41
μμμ....καμια

φουσκουλης
03-12-10, 13:03
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΝΑΚΑΚΗ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ.ΤΩΡΑ ΨΑΧΝΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΘΙΕΡΩΜΕΝΟΥΣ ΕΛΕΓΧΟΥΣ,PAP TEST/ΚΟΛΠΙΚΟΥΣ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ.ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ?
ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΠΑΤΗΣΙΑ- ΓΙΑ ΦΡΑΙΔΑΚΗ Ή ΜΠΙΣΤΟΛΑΚΗ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΙΤΡΙΚΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ?

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΝΑΚΑΚΗ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ!!!
ΓΙΑΤΙ ΨΑΧΝΕΙΣ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ, ΔΕΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ Ο ΚΑΝΑΚΑΚΗΣ? ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ,ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ.

asnd.80
08-12-10, 00:19
[QUOTE=zoyki;1818880]κι εγω θα θελα να μου απαντησετε αν γνωριζει καμια τον σταθοπουλο γιαννη και τον νικολαο μπαρδη στο ιασω

ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ?ΕΧΕΙ ΙΑΤΡΕΙΟ ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΘΕΑ?ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΟ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΓΙ'ΑΥΤΟΝ..

Ντανιέλλα
08-12-10, 00:32
Κοντόπουλος στο Ιασώ: καλός γιατρός αλλά παράξενος άνθρωπος, τον ξέρω πολύ καλά.
Ζαννής Βούλγαρης, Ιασώ & Αλεξάνδρα: τέλειος γιατρός, λίγο πεζός στον τρόπο που μιλάει, έχει και το χιούμορ του.
Κοραντζής Αστέρης, Ιασώ: τέλειος γιατρός, μαζεμένος άνθρωπος, πολύ της λεπτομέρειας.
Τους ξέρω όλους καλά.

marianthip
18-12-10, 22:08
Και μένα ο γιατρός μου είναι ο Νίκος Πετρογιάννης. Τον γνώρισα από την αδερφή μου και με βοήθησε να αντιμετωπίσω κάποια προβλήματα και πριν από την εγκυμοσύνη. Πολύ καλός επαγγελματίας, δεν σε αγχώνει χωρίς λόγο, με πολύ χιούμορ!!! Και οι μαίες του άψογες!

efi25
19-12-10, 14:23
πρωτοπαπας στο αλεξανδρας.πολυ καλος γιατρος και πολυ φιλικος!τον γνωρισα στην αρχη της εγκυμοσυνης και προς το παρον ειμαι απολυτα ευχαριστημενη!βασικο τον βρισκεις οποτε θες και παντα σου μιλαει δε σε ξεπεταει!

MiLoupaki
06-01-11, 21:07
εχω τον Αντώνη Κακουλάκη (ΜΗΤΕΡΑ) οτι και να πω ειναι λίγο....πάνω απ' ολα ειναι άνθρωπος ....

ευγενω
07-01-11, 20:24
MELITINI θα ήθελα να μου πεις ειναι ακόμα στο ΜΗΤΕΡΑ ο κ.Κακουλάκης ή πηγε και σε κανενα άλλο; Ποσο παίρνει για γέννα; ξέρεις;

zazazou
10-01-11, 12:53
κορίτσια εγω έχω την ΞΕΝΙΤΙΔΟΥ ΣΑΡΑ και δεν την αλλάζω με τίποτα.Εδω και 13 χρόνια με εξετάζει και πρίν ένα μήνα γέννησα την κοράκλα μου με καισαρική.Μου έδωσε τοση δύναμη η γιατρός μου, που άνετα παω και για δευτερο.
Είναι κατά της καισαρικής, άσχετα απο την δική μου την περίπτωση.Και απο τιμές φισιολογικότατες....:-P:-P:-P

Τυχερή ήσουνα... εγώ πάλι αφού με έβαλε σε λάθος μέρες να γεννήσω, μου έκανε μολυσμένα ράμματα με αποτέλεσμα να τραβιέμαι σχεδόν ένα χρόνο με συρίγγιο κτλ.
Και εκτός αυτού, ποτέ δεν μου μέτρησε την πίεση, ποτέ δεν μου μέτρησε το σάκχαρο...
Δεν έχει μαία μέσα στο γραφείο της, και το μηχάνημα του υπερήχου της είναι πανάρχαιο!!!!
Σε συστήνει σε συγκεκριμένο κέντρο που κάνουν τους υπερήχους.. και σου προτείνει ουσιαστικά μόνο αυτό.
Προσωπικά από την θέλησή της να μην κάνει καισαρική κόντεψα να χαθώ και εγώ και το παιδί μου αφού πια όταν με έβαλαν για καισαρική είχα βραδυκαρδία.
Ήρθε και με είδε ΜΟΝΟ 1 φορά κι αυτή για να πληρωθεί και στην συνέχεια μιλήσαμε άλλη 1 φορά στο τηλέφωνο, ενώ όταν πήρα εξιτήριο δεν ήξερα ούτε τι φάρμακα πρέπει να παίρνω, ούτε τίποτα...

Alkisti stamp
10-01-11, 14:35
ανδρεας σακαρελλος!!οχι μονο καλος γιατρος αλλα και πολυ καλος ανθρωπος.ξερει νακουει και να καταλαβαινει

Alkisti stamp
10-01-11, 14:44
Εγω εχω τον ΑΝΔΡΕΑ ΣΑΚΑΡΕΛΛΟ του χρωσταω πολλα και τον ευχαριστω πολυ για οσα εκανε για μενα!!!μετα απο 3 παλλινδρομες και πολλες πολλες εξετασεις τα καταφεραμε και τωρα κραταω το αγορακι μου!!!
Δεν ειναι γιατρος ειναι πρωτα ΑΝΘΡΩΠΟΣ και μετα γιατρος!!!
Ειναι συζητησιμος καθησυχαστικος και σου εμπνεει εμπιστοσυνη!!!
Ειναι στο ΜΗΤΕΡΑ!!!
και εγω μαζι σου!!!! ανθρωπος πανω απολα!!!μεχει ακουσει οσο κανενας και μεχει στηριξει οσο κανενας στη πιο δυσκολη στιγμη της ζωης μου!!!ειναι παντα διπλα μου και τον ευχαριστω γι αυτο!!

MiLoupaki
11-01-11, 00:07
MELITINI θα ήθελα να μου πεις ειναι ακόμα στο ΜΗΤΕΡΑ ο κ.Κακουλάκης ή πηγε και σε κανενα άλλο; Ποσο παίρνει για γέννα; ξέρεις;

εννοειται πως ειναι....;) για τη γεννα καλυτερα ρωτησε τον ιδιο..

LA PUPA
11-01-11, 12:48
ΜΙΝΑΡΕΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΜΗΤΕΡΑ). Ε Ξ Α Ι Ρ Ε Τ Ι Κ Ο Σ

sammyj
11-01-11, 12:59
Καλησπερα κοριτσια!!! Θα ηθελα να μου πειτε αν εχετε ακουσει κατι για την γιατρο Τσετσα Παρασκευη. Ξεγενναει στο Λητω και το Ιασω, μου την εχουν συστησει και πριν παω να την δω θα ηθελα να μου πειτε γνωμες αν καποια γνωριζει.
Πολυ καλη!Στα Πατησια νομιζω εχει ιατρειο και ειναι και στο ιατρειο κολποσκοπησης του Αλεξανδρα,εσωσε το πρωτο παιδακι της νυφης μου.

ΦΩΦΙ
18-01-11, 14:28
ΜΑΡΑΓΚΟΥΔΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ - "ΜΗΤΕΡΑ"

PHIVI
18-01-11, 18:48
Γεια σας κορίτσια. Είμαι στην 9η εβδομάδα, δεν έχω καποιο γιατρό που με παρακολουθεί και ψαχνω τα τηλέφωνα του κ. Σαλούμ Ιωάννη, γυναικολόγος στο Αττικόν. Αν καποια από εσάς γνωρίζει το κινητό του ας μου το στείλει πμ.
;)

αναστασια@κ
24-01-11, 20:00
Εγω εχω τον Μπαλοδημο Παρη!Εξαιρετικος γιατρος!Δυστυχως γεννησα με καισαρικη διοτι ειχε τυλιχτει στον ομφαλιο λωρο αλλα δεν καταλαβα τιποτα!Η συζυγος ειναι επισης εξαιρετικη γυναικολογος Ολυμπια Παππα και συνεργαζονται με ειδικο εμβρυολογο γεννετιστη!Πανω απο ολα ειναι ανθρωποι!Το αρνητικο τους ειναι οτι ειναι στο ιασω!Το ιατρειο τους ειναι στο κολωνακι!Δεν παιρνουν λεφτα στις επισκεψεις παρα μονο στους μεγαλους υπερηχους που ειναι για τον γενετιστη!Με επαιρναν τηλεφωνο να φανταστειτε για να δουν πως τα παω και να μου κλεισουν ραντεβου!Και μετα τη γεννα με επαιρναν για να δουν πως τα παω!!!!!Απλα τελειοι!!!!

muriam
29-01-11, 00:53
κοριτσια παναγιωτης μπαγακης εξαιρετικος γιατρος κ ανθρωπος...υπερ του φυσιολογικου τοκετου.ιατρειο στον κορυδαλλο πλατεια ελευθεριας 19 κ ειναι στο γαια κ ιασω.σε θεματα υπογονιμοτητασ κλπ φοβερος.οποια θελει τηλ.μου λεει.

_vasoula
03-02-11, 14:32
koritsia kalispera sas.mipos gnorizei kamia sas gia ton xristo karampina ginaikologos sto iaso.exei iatrio ston koridallo,platia eleytherias

nastella
03-02-11, 19:17
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΝΑΚΑΚΗ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ!!!
ΓΙΑΤΙ ΨΑΧΝΕΙΣ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ, ΔΕΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ Ο ΚΑΝΑΚΑΚΗΣ? ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ,ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ.

SORRY ΠΟΥ ΑΡΓΗΣΑ ΤΟΣΟ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ,ΟΧΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ.ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΙΑΤΡΕΙΟ ΕΞΩ ,Ο ΚΑΝΑΚΑΚΗΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ (ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ) ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΙΔ.ΙΑΤΡΕΙΟ ΕΞΩ,ΕΓΩ ΕΧΩ ΒΕΒΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΜΟΥ ΚΟΡΕΣ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ. ΤΟΝ ΕΧΩ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΝΘΡΩΠΟΣ....ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΓΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΣΤΟΝ Κ.ΜΠΑΡΔΗ ΝΙΚΟ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΑΡΚΕΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ:grin:

Pavlina
04-02-11, 14:24
Και εμενα ο γυναικολογος μου ειναι ο κ. Δημητρουλης Κωνσταντινος.... (Ιασω). Η αληθεια ειναι πως ειχα ακουσει πολυ καλα λογια για αυτον απο το φορουμ αλλα δεν ειχε τυχει να τον επισκεφτω... Η επαφη μας εγινε απο μια φιλη μας - ασθενη του...
Αυτο που εχω να πω εγω για τον γιατρο μου ειναι ενα... Ευχαριστω τον Θεο που τον εστειλε στον δρομο μου.. Παιδευομασταν 3 ολοκληρα χρονια με διαφορες μεθοδους και με μηδεν αποτελεσμα. Και ομως μολις πηγα στο γραφειο του μου ειπε σε δυο μηνες θα εισαι εγκυος.. και ημουν!!!
Ειναι ενας εξαιρετικος επιστημονας , απολυτα καταρτισμενος και ενημερωμενος πανω στο αντικειμενο του. Το πιο σημαντικο ομως ειναι πως πρωτα ειναι ανθρωπος και μετα γιατρος... Οσο δυσκολη και να ειναι η κατασταση που αντιμετωπιζεις εχει να σου χαρισει ενα τεραστιο χαμογελο και να κανει τον χειμωνα καλοκαιρι... Δεν σε αφηνει να βαλεις το κεφαλι κατω, φροντιζει να σου εξηγει τα παντα (ή μαλλον αυτα που νομιζει πως πρεπει να σου πει.....), και εκπεμπει τοση ηρεμια..... Αυτο που μου εκανε εντυπωση απο την πρωτη στιγμη ειναι πως ηταν διαθεσιμος οποιαδηποτε στιγμη της ημερας ή και της νυχτας... Ποτε δεν ειπε τωρα ειναι βραδυ ή Κυριακη ή αργια... (Αν και με εμενα του πηγε λιγο γκαντεμια... Εμβρυομεταφορα στην αργια του Αγιου Πνευματος και γέννα στο τριημερο της Καθαρας Δευτερας, χιχι...)

Το πιο σημαντικο πραγμα που εκανε για εμενα ειναι πως με εκανε να νοιωσω πως οτι και να πηγαινε ασχημα τελικα αυτος θα καταφερνε να μου δωσει το μωρο μου υγιες στην αγκαλια μου.. Και πηγα ηρεμη να γεννησω... Δεν υπαρχει πιο σημαντικο απο αυτο... Να εισαι ηρεμη, να νοιωθεις ασφαλης... Και ετσι εγινε... Την ωρα της γεννας, δεν θα το ξεχασω ποτε... Ειχα συνεχως ενα χαμογελο και ενα χαδι, μεχρι την ωρα που το σωμα μου μουδιασε και αφησα την τυχη του μωρου μου στα χερια του....Το μωρακι μου αυτη την στιγμη ειναι μια χαρα και εγω περιμενω πως και πως να ερθει η ωρα για το επομενο.....

Γιατρε μου, ξερω πως οσα ευχαριστω και να πω, δεν θα εχω πει τιποτα... Ευχομαι να εισαι παντα καλα να χαριζεις χαμογελα και ευτυχια στα ζευγαρια.. Και οταν μετα απο χρονια θα εχεις ξεχασει την υπαρξη μου, εγω ακομα θα σε θυμαμαι σαν εναν απο τους πιο σημαντικους ανθρωπους στην ζωη μου.
Και φυσικα .... Only Smile !!:wink:

μην νιώθεις άσχημα για τις αργίες... εμείς ακόμα το συζητάμε που ήταν Κυριακή του Πάσχα στις 11 το βράδυ και τον πήρα τηλ να του πω ότι έχω πολλές και συνεχείς συσπάσεις... εγώ (ως συνήθως) τον παρακαλούσα λόγω ημέρας να μην μπω στο Ιασώ...

ευγενω
07-02-11, 20:08

γεια σου fatsoyla.Μπορείς να μου πεις που έχει το ιατρείο της και σε ποιο μαιευτήριο είναι; να σου ζήσει η κορούλα σου.

ΜΠΕΜΠΑ
17-02-11, 13:50

τι να πρωτογραψω γι αυτον τον υπεροχο ανθρωπο; οχι πειτε μου τι;με καλυψατε απολυτα κοριτσακια ....κι εγω μετα απο 3 γυναικολογους που αλλαξα μου τον προτεινε ο αδελφος μου που ειναι κι αυτος γιατρος στο ναυτικο νοσοκομειο και η κουμπαρα μου...ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ , ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ, ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ, ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΠΟΤΕ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΦΥΣΗ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ, ΜΕ ΑΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΣΤΕΥΤΟ ΧΙΟΥΜΟΡ,ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΧΑΜΟΓΕΛΟ , ΗΡΕΜΟΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ΟΤΙ ΩΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΛ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ STAND BY ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ ΜΑΙΕΣ.
και για να σας δωσω να καταλαβετε ποσο υπεροχος γιατρος και ανθρωπος ειναι θα σας πω την ιστορια μου....γεννησα τον οκτωβριο...αφου ειχα περασει και την 40η εβδομαδα και δεν βλεπαμε φως στο τουνελ με βαζει με ραντεβου....αφου καναμε ολα τα απαραιτητα της προκλησης και αφου η μαια μου ΗΤΑΝΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΠΛΕΥΡΟ ΜΟΥ καθως και ο γιατρος σε επικοινωνια με την μαια συνεχεια μετα απο 17 ωρες στην αιθουσα τοκετου γεννηθηκε ο πριγκιπακος μας. πολυ σπανια μα παααααρα πολυ σπανια γιατρος να περιμενει τοσες ωρες να γεννησει η εγκυμονουσα φυσιολογικα ....σε οσες ειπα οτι ημουνα 17 ωρες με ρωτανε και φυσικα γεννησες με καισαρικη ε; και οταν τους λεω οχι με κοιτανε με γουρλωμενα ματια και μου λενε ΜΑ ΚΑΛΑ ΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΤΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ; ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ ΕΩΣ ΚΑΘΟΛΟΥ...λεω κι ομως γινεται οταν ο γιατρος σου και η μαια σου ειναι απλα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΙ .....
το ξερω σας κουρασα αλλα οπως ειπε και η προηγουμενη κοπελα θα μπορουσα να γραψω αλλα τοσα για τον κυριο ΠΕΤΡΟΓΙΑΝΝΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΑΙΕΣ ΤΟΥ..

Cristy
19-02-11, 00:13
Πηγαίνω στον Κ. Γκούμα, στο ιατρείο του στα σύνορα Χαλανδρίου - Βριλησσίων. (έχει και 2ο στου Γκύζη). Βρέθηκα ξαφνικά εκεί λόγω ξαφνικών έντονων συμπτωμάτων ουρολοίμωξης καθώς το ιατρείο του είναι το πιο κοντινό στο σπίτι μου.
Το ένστικτό μου με έκανε να τον εμπιστευτώ για τα γυναικολογικά μου θέματα γενικότερα.
Μέχρι στιγμής έχει φανεί αντάξιος της εμπιστοσύνης μου.
Πρόσφατα υποβλήθηκα σε επεμβατική λαπαροσκόπηση - υστεροσκόπηση από αυτόν.
Η μαία που υποστηρίζει και τα ιατρεία του συμπαθητικότατη, άμεση και γλυκύτατη.
Στο άνετο και οργανωμένο ιατρείο του κάνει υπερηχογραφική παρακολούθηση. Επίσης έχει πολύ οργανωμένο ηλεκτρονικό φακέλωμα του ιστορικού των ασθενών.
Με χαλάει λίγο η υπερβολική παρουσία διαφημιστικών φυλλαδίων και εντύπων ιατρικών κέντρων - τραπεζών φύλαξης βλαστοκυττάρων αλλά... that's another story.
Συνεργάζεται με ΙΑΣΩ - ΛΗΤΩ - ΓΑΙΑ.
Έχει σύμβαση με ΟΠΑΔ (για άλλα ταμεία δεν γνωρίζω).
Αυτά.

elena19
19-02-11, 22:43
πολυδωροπουλος νικος συνεργαζεται με το μητερα.εξαιρετικος ανθρωπος και γιατρος.

labc81
23-02-11, 09:42
Δεδούλης Ευάγγελος στο ΜΗΤΕΡΑ

Έχουμε τον ίδιο γιατρό..:)απίστευτα καθησυχαστικός και εξειδικευμένος στις καισαρικές..

labc81
23-02-11, 09:49
Καλημέρα,

ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με την καισαρική: Σε τι ποσοστό οι γιατροί επιλέγουν την καισαρική σαν λύση έναντι του φυσιολογικού τοκετού. π.χ. ο Γιατρός μας είναι ο Ευ. Δεδούλης. Κάποιες κοπέλες που έχουν γεννήσει με αυτό τον γιατρό και έχουν κάποια άποψη, θα με βοηθούσαν πραγματικά να αποφασίσω.
Μέχρι τώρα δεν έχω κάποιο παράπονο όμως θέλω να γεννήσω φυσιολογικά. Γιατρός δεν είμαι και σίγουρα όταν έρθει η στιγμή του τοκετού και ο γιατρός μου πει ότι πρέπει ή δεν πρέπει να προχωρήσω με καισαρική θέλω να είμαι προετοιμασμένη, για τους λόγους που θα μου παρουσιάσει.

Και εγώ τον ίδιο γιατρο έχω.Είναι υπέρ αυτού που είναι καλύτερο να γίνει και για το παιδί και για την μητέρα.Μια φίλη μου γέννησε σ αυτον 2 παιδιά φυσιολογικά,εγώ περίμενα 9 ώρες και τελικά έκανα καισαρική στο πρώτο μου παιδί γιατί δεν έκανα διαστολή με κανέναν τρόπο..όταν ξαναέμεινα έγγυος αλλά δυστυχώς έχασα το παιδί στον 5ο μήνα επέμενε να προσπαθήσω φυσιολογικά για να αποφύγω την καισαρική αλλά εγώ δεν ήθελα με τίποτα να υποβληθώ σ αυτή τη διαδικασία...γενικά,πράττει ανάλογα με την περίσταση..:)

ΣΤΕΛΛΑ 1982
24-02-11, 21:53
Μην παίρνεις και όρκο....

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΠΑΖΕΥΚΟΣ ?????
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ?

roza75
07-03-11, 17:43
ρε φιλεναδα εχω και εγω τον ιδιο γιατρο και δεν μπορω για δεκα μερες να τον βρω ουτε σε κινητο ουτε σε σταθερο

Eleni1004
07-03-11, 19:41
Γράφω κι εδώ το ίδιο μήνυμα γιατί ίσως να μη διαβάζεται στην άλλη στήλη.

Θέλω να αλλάξω γυναικολόγο και σκέφτομαι να επισκεφθώ τον κ. Ζαμπά. Τον γνώρισε η μητέρα μου στο ΙΚΑ και της έκανε εντύπωση ως άνθρωπος. Εδώ διαβάζω ότι είναι και πολύ καλός γιατρός. Μήπως θα μπορούσες alex4 να μου δώσεις λίγο παραπάνω πληροφορίες; Θα πάω στο ιατρείο του και θα ήθελα να μάθω στο περίπου τι χρεώνει για επίσκεψη και αν διαθέτει μηχάνημα για υπερηχογράφημα, για να μην πηγαίνω εξωτερικά και το κάνω (και χάνω χρόνο και χρήμα).

Επίσης, μου έχουν συστήσει την κ. Ανθή Λιαπή. Ξέρετε αν έχει ιδιωτικό ιατρείο ή αν πρέπει να πηγαίνω μόνο στο νοσοκομείο; Και πάλι θα με ενδιέφερε το κόστος της επίσκεψης. Μπορείτε να μου στείλετε και π.μ.

Να διευκρινήσω ότι δεν είμαι έγκυος, αλλά ενδιαφέρομαι για τις γυναικολογικές εξετάσεις και έχω και ένα μικρό ιστορικό. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων :smile:

sinnefaki
11-03-11, 14:48
Εγώ έχω τον Βλάχο Γιώργο (Ιασώ-Λητώ). Έχει συνωνυμία με έναν αλλο γιατρό, μεγαλύτερο σε ηλικία του Έλενα.

Είναι τεράστιος σε όγκο, πάντα χαμογελαστός και ήρεμος, ποτέ δεν σε αγχώνει και πολύ χιούμορ! Όταν με ξεγεννούσε και παρόλο που είχα επιπλοκή της τελευταίας στιγμής (η μπέμπα αποφάσισε να βγει με το χέρι...) ήταν ψύχραιμος και με βοήθησε τόοοσο πολύ που τελικά δεν χρειάστηκα καν καισαρική. Έμεινε μέχρι τέλους στο πλευρό μου, αυτός μου έσπασε νερά, μου έκανε ράμματα και όχι μαίες και στο τέλος έκατσε μαζί μου μία ώρα και κάτι μέχρι να ανέβω στο δωμάτιο και μου έλεγε πώς να θηλάσω, πώς να πιάσω το μωρό, κλπ

Ακόμη και όταν η μικρή έπαθε ίκτερο, πάλι ήταν δίπλα μας, καθότι εγώ είχα πανικοβληθεί (σαν νέα και παντελώς άσχετη μαμά!).

Πλέον τον συμβουλέυομαι για το παραμικρό και δεν τον αλλάζω με τίποτα!

zoyki
16-03-11, 00:13
[QUOTE=zoyki;1818880]κι εγω θα θελα να μου απαντησετε αν γνωριζει καμια τον σταθοπουλο γιαννη και τον νικολαο μπαρδη στο ιασω

ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ?ΕΧΕΙ ΙΑΤΡΕΙΟ ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΘΕΑ?ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΟ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΓΙ'ΑΥΤΟΝ..
ο σταθοπουλος που λεω εγω εχει ιατρειο στη βασ.σοφιας και ειναι στο ιασω

Elena31
02-04-11, 21:32
Να ρωτήσω και εδώ. Κορίτσια, αν ξέρετε τον γιατρό που συνεργάζεται με το Αττικό, αλλά ξεγεννάει και στο Ρέα, πείτε μου, παρακαλώ.

johnmpu
15-04-11, 23:18
Ο καλύτερος απ' όλους είναι ο edit admin

ευγενω
05-05-11, 12:31
Γεια σας κορίτσια. Ξέρει καμιά σας να μου πει για τον κ.ΜΥΑΡΗ γυναικολόγο που είναι στο Περιστέρι; Είναι και στο ΊΚΑ αυτός. Μήπως ξέρετε και σε ποιο μαιευτήριο είναι; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:)

Frenchy
05-05-11, 18:06
Mine is Dr Dimitris Kakaletris, private office on Vassilis Sofias & working at the brand new REA maternity hospital. Ηe the best doctor I have ever had, he's also bilingual (Greek & English), and has a brilliant sense of humour. Moreover, I just experienced the new REA maternity hospital and compared to the cold "baby Factory" that is Yiasso, I absolutely loved the place.

Συντονιστής Ε
10-05-11, 03:47
Γεια σας κορίτσια. Ξέρει καμιά σας να μου πει για τον κ.ΜΥΑΡΗ γυναικολόγο που είναι στο Περιστέρι; Είναι και στο ΊΚΑ αυτός. Μήπως ξέρετε και σε ποιο μαιευτήριο είναι; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:)

αναζητηση γυναικολογου (Μυάρη, Χρόνη, Αλεξανδρόπουλο) (http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=37162)

litsa.gero
16-05-11, 22:43
Γειά σας! Μήπως έχετε κάποιο περιστατικό να αναφέρετε με τον γυναικολόγο Άρη Καραγιαννίδη του Ιασώ που έχει ιατρείο στη Γλυφάδα; Θα ήθελα πολύ να ξέρω. Ευχαριστώ

eva kp
16-05-11, 23:15
γεια σας και απο εμενα!εγω εχω τον βασιλη αναστασιου!ειναι πολυ καλος επιστημονας και ανθρωπος!

marialenaki488
02-06-11, 22:16
εγω εχω τον Στελιο Καραδαγλη (ΡΕΑ)
γεννησε με αυτον η ξαδερφη μου πριν 3 εβδομαδες
αρνητικο: δεν κανει καισαρικη παρα μονο μετα απο 18 ωρες!!!(τοσο της ειπε διαρκει ο τοκετος στη γυναικα που κανει το πρωτο παιδι)

Katerina16
03-06-11, 14:17
Καλησπέρα κορίτσια εγώ διανύω την 24w κύησης και ο γιατρός μου είναι ο ******* Λάζαρος .Είναι καταπληκτικός και αισθάνομαι ασφάλεια .Βρίσκεται και στο λητώ και στο ρεα και σκέφτομαι ποιο να επιλέξω,αρχικά είπα το λητώ γιατί είναι φιλικό και οικείο αλλά έκανα επίσκεψη και στο ρεα και μου άρεσε πολύ.Ευτυχώς η αμοιβή του είναι ίδια και στα δύο ιδιωτικά ,και το ποσό είναι πολύ οικονομικό οπότε πρέπει να επιλέξω.Εσείς τι λέτε ρεα ή λητώ;

Γεια σου, με το καλό να έρθει το μωράκι σου. Για το Λητώ έχω ακούσει πολύ καλά λόγια. Τώρα το Ρέα είναι καινούριο και νομίζω λίγο πιο ακριβό. Εξαρτάται και που μένεις. Το Λητώ είναι κέντρο και το Ρέα Νότια Προάστεια. Μην κάνεις και μια ώρα να φτάσεις! Θα μπορούσες να μου πεις που είναι το γραφείο του γιατρού σου και αν επιτρέπεται πόσο σου ζήτησε για τη γέννα?

desppan
25-06-11, 12:36
Συμφωνώ μαζί σου. Εγώ έχω την Ολυμπία Παππά και δεν την αλλάζω με τίποτα. Τώρα είναι και στο Ρέα, τουλάχιστον η Ολυμπία, για τον κύριο Μπαλοδήμο δεν ξέρω. Δεν έχω να πω κάτι άλλο, απλά εξαιρετική...

evibo
12-07-11, 16:26
:cool::cool::cool::cool::cool::cool:

greeklia
15-07-11, 17:57
Γειά σας και από μένα.
ο γιατρός μου είναι στον Πειραιά και είναι καταπληκτικός γιατρός και άνθρωπος...
μετά από δύο παλλίνρομες κυήσεις και επειδή αγχώθηκα πάρα πολύ μου πρότεινε να πάω στο Λητώ στον κ. Νικολουδάκη Αντώνιο που ειδικεύεται στις αποβολές για να με κατευθύνει ως προς τις εξετάσεις που θα πρέπει να κάνω.
μήπως τον γνωρίζει καμία σας, γιατί έχω άγχος που θα πάω σε άλλον γιατρό..

mariannemam
10-08-11, 08:14
Καλημέρα κορίτσια.Το μόνο θέμα που συζητάω αυτές τις μέρες είναι οι εμπειρίες γνωστών μου με γυναικολόγους μιας και ψάχνω απεγνωσμένα για τον σωστό,που για την κάθεμία δυστυχώς ή ευτυχώς έχει πάντα διαφορετική οπτική γωνία....Μου σύστησαν αρκετές τον Κονδυλιό Αντώνιο στο ΕΛΕΝΑ (ενδιαφέρομαι να γεννήσω σε δημόσιο) και θα ήθελα να ακούσω και από εσάς γνώμη.

neogenitaki
18-08-11, 09:09
ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΖΙΩΓΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ-ΙΑΣΩ!ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΙΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΕΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΥΣΤΕΡΙ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ!ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!

SUPERMOM
18-08-11, 09:50
Κορίτσια γνωρίζει καμμιά τον Μητσάκο ή τον Παπαχριστόδουλο στον Πειραιά? Μου τους έχουν συστήσει και τους δύο και θα ήθελα και τις δικές σας γνώμες αν γνωρίζετε.

ledaki
19-08-11, 01:51
Κοριτσια καλησπερα

Τον Χαρη Πεπα απο το Ιασω τον γνωριζει καμια; Ειμαι στον 3ο μηνα κ με παρακολουθει. Εμπειριες κ γνωμες υπαρχουν;

Agkalia
19-08-11, 06:15
πολυδωροπουλος νικος συνεργαζεται με το μητερα.εξαιρετικος ανθρωπος και γιατρος.

Κι εγω αυτόν έχω και τον συστήνω ανεπιφυλακτα. Το ιατρείο του είναι Αγία Παρασκευή.

irepap
19-08-11, 10:17
Καλημέρα,
ποιά κοπέλα έχει άποψη για την ΛΙΑΠΗ ΑΝΘΗ?

ELENAGEM
31-08-11, 19:02
Θα ήθελα κάποιο σχόλιο/γνώμη για την Μαιευτήρα-Γυναικολόγο Κα Μαυρίκου Ισμήνη.

Ζωούλα20
16-09-11, 13:57
καλησπερα κοριτσια!!!μηπως γνωριζετε τπτ για τον Ντερτιμα Βασιλειο (νοσοκομειο Μεταξα)????

andigo
16-09-11, 14:11
καλησπερα κοριτσια!!!μηπως γνωριζετε τπτ για τον Ντερτιμα Βασιλειο (νοσοκομειο Μεταξα)????

Τα καλύτερα μόνο. Τον έχει η μάνα μου, η ξαδέρφη της, η ξαδέρφη μου. (Εγώ όχι γιατί απλώς δεν ήθελα να έχω τον ίδιο γιατρό με τη μάνα μου).
Όχι μόνο ως γυναικολόγος πολύ καλός αλλά και ως ογκολόγος από τους καλύτερους στο ΜΕΤΑΧΑ (αχρείαστος να' ναι).

memedaki
16-09-11, 14:52
Κοριτσια καλησπερα

Τον Χαρη Πεπα απο το Ιασω τον γνωριζει καμια; Ειμαι στον 3ο μηνα κ με παρακολουθει. Εμπειριες κ γνωμες υπαρχουν;

Έχουμε τον ίδιο γιατρό! Είναι παιδικός φίλος με την μητέρα μου κ τον είχε κ η αδελφή μου στη πρώτη γέννα της. Από όσο ξέρω άπο την μητέρα μου, έχει εξαιρετικές σπουδές κ έχει διαπρέψει. Η αδελφή μου έμεινε απόλυτα ικανοποιημένη μαζί του. Τώρα όσον αφορά εμένα μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα παράπονο αντιθέτως με προσέχει αρκετά δεν ξέρω βέβαια αν αυτό οφείλεται στο ότι με ξέρει απο μικρή ή αν γενικότερα δείχνει ιδιαίτερη προσοχή στις πελάτισσες του.

Ζωούλα20
17-09-11, 03:38
andigo ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!! :)))

katerina.ad
18-09-11, 16:16
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ κ. ΠΑΠΑΝΙΚΟΠΟΥΛΟ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ ΣΤΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙ??ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΙΛΗΣΕΙ ΓΙ' ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ!!ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!

moulou
19-09-11, 16:10
θα ηθελα τη βοήθειά σας! γνωρίζει καμία ποιοι είναι οι πιο γνωστοι γυναικολόγοι που έχουν ιδιωτικό ιατρειο και ξεγεννουν και σε δημόσια νοσοκομεια;σας ευχαριστω εκ των προτέρων!

marilina
19-09-11, 16:17
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ κ. ΠΑΠΑΝΙΚΟΠΟΥΛΟ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ ΣΤΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙ??ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΙΛΗΣΕΙ ΓΙ' ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ!!ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!

ειναι πολυ καλος!και κυριως ειναι πολυ καλος ανθρωπος!! τον εχει και μια φιλη μου αλλα τον γνωριζω και γω γιατι ειχα κανειι εξωσωματικη στο κεντρο που δουλευει και με ειχε αναλαβει!
ο Θεος να τον εχει καλα!!

mariames
22-09-11, 15:24
Δημήτρης Ζευγίτης (ΙΑΣΩ). Τι να πω ο άνθρωπος ήταν δίπλα μου περισσότερο και απο τη μαια μου και πριν και μετά την γεννά!
Τον επισκέφτηκα για ένα γυναικολογικό πρόβλημα λίγο πριν μεινω έγκυος.
Πάντα θυμόταν ποια είμαι με το που έλεγα το όνομα μου, με διευκόλυνε αρκετά στις επισκέψεις (ωράριο κλπ)καθότι ερχόμουν απο επαρχία, δεν υπήρχε περίπτωση να μη μου αφιερωσει χρόνο στο τηλ (πρωτάρα μαμα και μακριά απο τον γιατρό = απειρες κλήσεις!!) και γενικά είναι άνθρωπος που σου εξηγεί τα πάντα με απλό τρόπο!
Τον αγαπώ πολυ πολύ!!!!

baby kounabi
24-09-11, 12:36
kalhspera sas!
apofasisa na sas pw kai gw thn ponemenh mou istoria me tous ginaikologous mexri telika na katalhksw sthn ginaikologo pou exw ta teleytaia tria xronia h opoia einai kiriws an8rwpos kai meta ola ta ipolipa..
eixa ginaikologo gia polla xronia ton Basiliadh Theodoro, o opoios exei iatreio stous agious anargyrous, gia ton opoio exw thn xeiroterh apopsh. Kalio arga para pote katalaba peri tinos prokeitai kai allaksa ginaikologo.
me thn epomenh ginaikologo mou, htan adinato na sineoh8w, opote phga dyo fores kai ennoeitai oti den ksanapathsa. ase pou htan ligo mpaineis, eksetazw kai feygeis.
en telei phga sthn Tsetsa Paraskeyh, (mia kopella pou rwthse parakatw an einai kalh, einai teleia den einai apla kalh), h opoia me anelabe se diskoli stigmi, mou sta8ike para poli.
twra pou eimai eggios, kai exw poli diskoli eggimosini me polla parelkomena, (noshleia se nosokomeio, apokollhsh plakounta, oriaki afidatwsh apo tous emetous kai as mpainw ston pempto..) einai dipla mou oti kai an thn 8elhsw, oti wra kai an thn parw thlefwno kai kyriws einai ka8yshxastikotath!!!!
(mexri kai o antras mou thn agaphse otan thn gnwrise na katalabete!!!!!!!!)

Maria_330
24-09-11, 15:48
Στην κόρη μου είχα την Κα Μουτζούρη ---Μητέρα , σταμάτησε να κάνει να τοκετούς και τώρα έχω τον Κο Λινάρδο στο Μητέρα πάλι .

anna@
06-10-11, 20:43
koritsia gnwrizete kati gia ton kalantzopoulo giorgo iaso????

sofia1981
20-10-11, 17:36
Όταν ακούω από μαμάδες που έκαναν μια απλή γέννα (καισαρική ή φυσιολογικά) ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ γιατρός, ΚΟΡΥΦΗ, ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ επιστήμονας κτλ τρελαίνομαι ρε κορίτσια... Ίσως επειδή έχει καεί η γούνα μου και πήγα και εγώ σε ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ, ΚΟΡΥΦΗ, ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ γιατρό... και κοντέψαμε να πάμε οικογενειακώς στον άλλο κόσμο.

Βρίσκω πολύ ώριμο και σωστό να λές "Εγώ έχω τον τάδε, γέννησα μια χαρά χωρίς προβλήματα και είμαι ευχαριστημένη". Μην χρησιμοποιείτε βαρύγδουπες λέξεις γιατί μπορεί να πάρετε καμια κοπέλα στο λαιμό σας.
Οι μόνες που έχουν δικαίωμα να χρησιμοποιούν υπερβολικές λέξεις είναι οι κοπέλες που είτε σώθηκαν από κάτι σοβαρό λόγω του γιατρού τους, είτε ταλαιπωρήθηκαν τρελλά να κάνουν ένα παιδάκι και με αυτόν τον επιστήμονα τα κατάφεραν.
Οι υπόλοιπες που απλά γέννησαν 1, 2, 3, 4 παιδιά νομίζω ότι δεν πρέπει να παρασύρουν με τα λόγια τους τόσο πολύ.

Εγώ πήγα στο δικό μου γιατρό γιατί άκουσα (κακώς) από μερικές άλλες γυναίκες (που απλά τις παρακολουθούσε) ότι ήταν "ΚΟΡΥΦΗ". Αποτέλεσμα, το μωρό μου γεννήθηκε με σοβαρότατο πρόβλημα (το οποίο ευτυχώς ξεπέρασε 100%). Το πρόβλημα ήταν διπλό και σύνθετο, αλλά ο γιατρός δεν το είδε σε καμία εξέταση. Μου το ανακοίνωσαν μια μέρα μετά την γέννα... Όσους γιατρούς ρώτησα, θεώρησαν απαράδεκτο ότι δεν το είχε εντοπίσει. Επίσης λόγω άπειρων εμετών στη διάρκεια της εγκυμοσύνης δεν μπορούσα να πάρω τα φάρμακα που παίρνει κάθε έγκυος. Όταν του ζήτησα λύση, μου είχε πει πως δεν πειράζει ας μην τα παίρνω...
Το αποκορύφωμα είναι η περίπτωση φίλης μου που πάει στον ίδιο γιατρό. Της είπε πως για διάφορους λόγους δεν μπορεί να κάνει παιδί και αφού με το αγόρι της ήταν ήδη κάποια χρόνια και το πηγαίναν για γάμο έπρεπε να το επισημοποιήσουν σιγά σιγά για να μπορέσει να κάνει εξωσωματική. Μέσα σε έναν μήνα παντρεύτηκε με πολιτικό γι'αυτό το λόγο... Την ημέρα του γάμου της ήταν έγκυος στο παιδάκι της και δεν το ήξερε... Εννοείται η σύλληψη πως είχε γίνει φυσιολογικά και όχι με εξωσωματική...

Και το όνομα του συγκεκριμένου γιατρού, ο οποίος είναι μια χαρά άνθρωπος κατά τ'άλλα, το βλέπω να φιγουράρει πολλές φορές εδώ μέσα από διάφορες.

Τουτέστιν, αν δεν σε έχει βοηθήσει σε μία πολύ δύσκολη στιγμή σου ένας γιατρός και δεν είναι αποδεδειγμένα ΚΟΡΥΦΗ μην τον προτείνεις ελαφρά την καρδία, γιατί μπορεί να πάρεις κοσμάκι στον λαιμό σου.
Αυτά.

Cristinaki
20-10-11, 18:59
Όταν ακούω από μαμάδες που έκαναν μια απλή γέννα (καισαρική ή φυσιολογικά) ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ γιατρός, ΚΟΡΥΦΗ, ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ επιστήμονας κτλ τρελαίνομαι ρε κορίτσια... Ίσως επειδή έχει καεί η γούνα μου και πήγα και εγώ σε ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ, ΚΟΡΥΦΗ, ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ γιατρό... και κοντέψαμε να πάμε οικογενειακώς στον άλλο κόσμο.

Βρίσκω πολύ ώριμο και σωστό να λές "Εγώ έχω τον τάδε, γέννησα μια χαρά χωρίς προβλήματα και είμαι ευχαριστημένη". Μην χρησιμοποιείτε βαρύγδουπες λέξεις γιατί μπορεί να πάρετε καμια κοπέλα στο λαιμό σας.
Οι μόνες που έχουν δικαίωμα να χρησιμοποιούν υπερβολικές λέξεις είναι οι κοπέλες που είτε σώθηκαν από κάτι σοβαρό λόγω του γιατρού τους, είτε ταλαιπωρήθηκαν τρελλά να κάνουν ένα παιδάκι και με αυτόν τον επιστήμονα τα κατάφεραν.
Οι υπόλοιπες που απλά γέννησαν 1, 2, 3, 4 παιδιά νομίζω ότι δεν πρέπει να παρασύρουν με τα λόγια τους τόσο πολύ.

Εγώ πήγα στο δικό μου γιατρό γιατί άκουσα (κακώς) από μερικές άλλες γυναίκες (που απλά τις παρακολουθούσε) ότι ήταν "ΚΟΡΥΦΗ". Αποτέλεσμα, το μωρό μου γεννήθηκε με σοβαρότατο πρόβλημα (το οποίο ευτυχώς ξεπέρασε 100%). Το πρόβλημα ήταν διπλό και σύνθετο, αλλά ο γιατρός δεν το είδε σε καμία εξέταση. Μου το ανακοίνωσαν μια μέρα μετά την γέννα... Όσους γιατρούς ρώτησα, θεώρησαν απαράδεκτο ότι δεν το είχε εντοπίσει. Επίσης λόγω άπειρων εμετών στη διάρκεια της εγκυμοσύνης δεν μπορούσα να πάρω τα φάρμακα που παίρνει κάθε έγκυος. Όταν του ζήτησα λύση, μου είχε πει πως δεν πειράζει ας μην τα παίρνω...
Το αποκορύφωμα είναι η περίπτωση φίλης μου που πάει στον ίδιο γιατρό. Της είπε πως για διάφορους λόγους δεν μπορεί να κάνει παιδί και αφού με το αγόρι της ήταν ήδη κάποια χρόνια και το πηγαίναν για γάμο έπρεπε να το επισημοποιήσουν σιγά σιγά για να μπορέσει να κάνει εξωσωματική. Μέσα σε έναν μήνα παντρεύτηκε με πολιτικό γι'αυτό το λόγο... Την ημέρα του γάμου της ήταν έγκυος στο παιδάκι της και δεν το ήξερε... Εννοείται η σύλληψη πως είχε γίνει φυσιολογικά και όχι με εξωσωματική...

Και το όνομα του συγκεκριμένου γιατρού, ο οποίος είναι μια χαρά άνθρωπος κατά τ'άλλα, το βλέπω να φιγουράρει πολλές φορές εδώ μέσα από διάφορες.

Τουτέστιν, αν δεν σε έχει βοηθήσει σε μία πολύ δύσκολη στιγμή σου ένας γιατρός και δεν είναι αποδεδειγμένα ΚΟΡΥΦΗ μην τον προτείνεις ελαφρά την καρδία, γιατί μπορεί να πάρεις κοσμάκι στον λαιμό σου.
Αυτά.

Συμφνωνω κουκλιτσα μου!!! Μπορεις να μου στειλεις πμ με το ονομα του γιατρου ετσι για να μου φυγει η απορια?

Να χαιρεσαι το μπεμπακι σου και να ειναι παντα γερο και ευτυχισμενο!!!

baby kounabi
21-10-11, 12:31

Αυτά.

πόσο δίκιο σου δίνω δεν φαντάζεσαι..

Ιωάννα Μπ.
23-10-11, 16:45

Αυτά.

'Έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο .... πραγματικά .... διαβάζω περιπτώσεις συγκεκριμένων γιατρών με ονόματα όπου έκαναν απίστευτα και τραγικά λάθη και η απάντηση από κάτω είναι .... "ΤΑΔΕ γιατρός και ξερό ψωμί" ... "δεν ξέρω εσείς τι λέτε αλλά εγώ μαζί του και στην κόλαση" και τρελαίνεστε ... λες ναι η άλλη πήγε στην κόλαση μαζί του δυστυχώς προσγειωθείτε με τις υπερβολές ... μια φυσιολογικά γέννα που για δεκαετίες την έκανε η μαμή του χωριού δεν κάνει τον γιατρό Θεό....

Annast
23-10-11, 23:24

Αυτά.
Μπορείς να μου πεις το Ονομα του ιατρού σου σε παρακαλώ;; Γιατί κ Εγω ψαχνομαι κ φοβάμαι μην πεσω στον ίδιο που λες. Στείλε μου αν θέλεις π.μ. Ευχαριστω πολυ.. Συμφωνώ κ Εγω με αυτά που λες.. Εγω Ζοριστηκα πολυ στο πρώτο μου παιδάκι. Ρήξη μήτρας, γιατι το παιδι ηταν 4kg,μεταγγισεις αίματος.. Κτλ.. στην δεύτερη εγκυμοσύνη που πήγα στον ίδιο( πριν μάθω Ότι ήταν παλινδρομη), τον ρώτησα αν πρέπει να προσέχω παραπάνω, μου είπε Ότι δεν έχει σημειωμενο στον η/υ Ότι είχα κάποιο πρόβλημα..με έβγαλε κ τρελή δηλαδή, Ότι δεν θυμάμαι Καλα.. Τώρα ψάχνω κάποιον ιατρό της προκοπής,να με αναλάβει κ να πάρει το ιστορικό μου κ να με πείσει Ότι υπάρχουν κ επιστήμονες..

akosta
26-10-11, 09:36
Άριστος ιατρος , με γνώσεις και εμπειρία ,ΑΝΘΡΩΠΟΣ πάνω από όλα , τυπικός και απλός , με ενεργή συμμετοχη σε συνέδρια .
Βρισκόταν στο Αττικο ως καθηγητής . μας βοηθησε σε όλα και τον ευχαριστώ πολύ .

oneiraki
26-10-11, 11:25
Εγώ έχω τον κ. Μαζαράκο. Μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένη μαζί του,με παρακολουθούσε και πριν την εγκυμοσύνη,νομίζω πως μου ταιριάζει σαν γιατρός. Θα τον πρότεινα σε κάποιον άνετα!:)

Maria110610
04-11-11, 12:31
Εγω εχω τον Μπαλοδημο Παρη!Εξαιρετικος γιατρος!Δυστυχως γεννησα με καισαρικη διοτι ειχε τυλιχτει στον ομφαλιο λωρο αλλα δεν καταλαβα τιποτα!Η συζυγος ειναι επισης εξαιρετικη γυναικολογος Ολυμπια Παππα και συνεργαζονται με ειδικο εμβρυολογο γεννετιστη!Πανω απο ολα ειναι ανθρωποι!Το αρνητικο τους ειναι οτι ειναι στο ιασω!Το ιατρειο τους ειναι στο κολωνακι!Δεν παιρνουν λεφτα στις επισκεψεις παρα μονο στους μεγαλους υπερηχους που ειναι για τον γενετιστη!Με επαιρναν τηλεφωνο να φανταστειτε για να δουν πως τα παω και να μου κλεισουν ραντεβου!Και μετα τη γεννα με επαιρναν για να δουν πως τα παω!!!!!Απλα τελειοι!!!!
εγω γεννησα με την ολυμπιτσα φανταστικοι ΑΝΘΡΩΠΟΙ!!!

Χαρά!
11-11-11, 13:23

Εχω τον συγκεκριμενο γιατρο τα τελευταια 6 χρονια και δεν εχω λογια να τον περιγραψω.
Με βοηθησε στη δυσκολη εγκυμοσυνη που ειχα και που σταθηκε πραγματικα περαν των προσδοκιων μου.Ειναι αριστος επιστημονας και πανω απο ολα φοβερος ανθρωπος.Εγω στον συστηνω ανεπιφυλακτα,κανε ενα ραντεβου μαζι του και θα καταλαβεις.
Ειναι στο Μητερα και νομιζω οτι τον τελευταιο καιρο ειναι και στο Ρεα(δεν ειμαι σιγουρη)

mimaki
01-12-11, 13:13
Κοριτσια καλημερα και καλο μηνα!!μηπως μπορει να μου καποια τη γνωμη της για τον Παπα Φωτη;;ειναι στο ΙΑΣΩ και εχει ιατρειο στον Κορυδαλλο..

Annast
03-12-11, 23:25
Κοριτσια καλημερα και καλο μηνα!!μηπως μπορει να μου καποια τη γνωμη της για τον Παπα Φωτη;;ειναι στο ΙΑΣΩ και εχει ιατρειο στον Κορυδαλλο..
Mimaki, δεν τον ξέρω κ ας εμένα Κορυδαλλό παλιά..ψάξε στο φόρουμ μήπως υπάρχει κάποια αναφορά...

mimaki
05-12-11, 19:58
Mimaki, δεν τον ξέρω κ ας εμένα Κορυδαλλό παλιά..ψάξε στο φόρουμ μήπως υπάρχει κάποια αναφορά...
annast δεν ηέτω αν έχει χρόνια το ιατρείο του στον Κορυδαλλό..απλά ψάχνω να βρώ κάποιον πολύ καλό για να μην αλλαζω..έχω παει κάποιες φορές και έμεινα ικανοποιημένη αλλα θέλω μια γνώμη.. ευχαριστώ πολύ πάντως!!!

marianna123
11-12-11, 00:27
Γνωρίζει κάποιος πληροφορίες για τη μαιευτήρα-γυναικολόγο Στάθη Μαρία που συνεργάζεται με το ΜΗΤΕΡΑ?Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

yogini
15-12-11, 11:19

Κοριτσάκι τον έχουν οι κολλητές μου και τα σόγια τους. Είναι όλες πολύ ευχαριστημένες και ερωτευμένες μαζί του (κουστουμάτος, ώριμος, γκριζομάλλης, γοητευτικός)....όμως έχουν γεννήσει ολες (πλην μιας που κόντεψε να το γεννήσει στο αυτοκίνητο) με καισαρική!

Εγω δεν θα πήγαινα ποτέ για τοκετό στον Φώτη...για άλλο λόγο χειρουργικο ναι αλλά ως πολέμια του φυσιολογικού τοκετού δεν θα πήγαινα προσωπικά.:roll:

Είναι καλός γιατρός λένε και για τα δύσκολα, καθυσηχαστικός, προσεχτικός με τις εξετάσεις κλτ αλλά το δείγμα γυναικών και η καισαρική σε υψηλότατα στατιστικά (τουλάχιστον στο δικό μου δείγμα). Επίσης δεν είναι φραγκοφονιάς που είναι στα συν του.
Σου επαναλαμβάνω όμως ότι εκείνες είναι πολύ ευχαριστημένες και δεν τον αλλάζουν.....διαλέγεις και παίρνεις :D

mimaki
15-12-11, 14:10
Κοριτσάκι τον έχουν οι κολλητές μου και τα σόγια τους. Είναι όλες πολύ ευχαριστημένες και ερωτευμένες μαζί του (κουστουμάτος, ώριμος, γκριζομάλλης, γοητευτικός)....όμως έχουν γεννήσει ολες (πλην μιας που κόντεψε να το γεννήσει στο αυτοκίνητο) με καισαρική!

Εγω δεν θα πήγαινα ποτέ για τοκετό στον Φώτη...για άλλο λόγο χειρουργικο ναι αλλά ως πολέμια του φυσιολογικού τοκετού δεν θα πήγαινα προσωπικά.:roll:

Είναι καλός γιατρός λένε και για τα δύσκολα, καθυσηχαστικός, προσεχτικός με τις εξετάσεις κλτ αλλά το δείγμα γυναικών και η καισαρική σε υψηλότατα στατιστικά (τουλάχιστον στο δικό μου δείγμα). Επίσης δεν είναι φραγκοφονιάς που είναι στα συν του.
Σου επαναλαμβάνω όμως ότι εκείνες είναι πολύ ευχαριστημένες και δεν τον αλλάζουν.....διαλέγεις και παίρνεις :D
Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!εχω παει καποιες φορες για τις καθιερωμενες εξετασεις..δεν ειμαι ακομη στο σταδιο της εγκυμοσυνης,απλα ψαχνω καποιον καλο γυναικολογο για να πηγαινω..η αληθεια ειναι οτι μεχρι στιγμης δεν εχω καποιο παραπονο..

vasiliki#!
09-01-12, 23:49
Καλησπέρα και καλή χρονιά! Ήθελα να ρωτήσω αν κάποια γνωρίζει και ποια είναι η εμπειρία της από τον κ.Συκουτρή, γυναικολόγο στο Ν.Ηράκλειο.Ευχαριστώ πολύ!

sofi@p
10-01-12, 00:01
μήπως ξέρετε κάποιον καλό γυναικολόγο στο Βύρωνα? να έχει μηχανήματα και να κάνει όλες τις εξετάσεις στο ιατρείο του. για το ετήσιο τσεκ απ.

Niki27
10-01-12, 10:39
Καλημέρα και καλή χρονιά! Ήθελα να ρωτήσω αν κάποια γνωρίζει και ποια είναι η εμπειρία της από τον κ.Πολυδωρόπουλο Νικόλαο στην Αγία Παρασκευή,που ειναι και στο Εμβρυογέννεσις.Ευχαριστώ πολύ!Υπάρχει σοβαρό πρόβλημα

vasiliki#!
10-01-12, 23:52
Καλησπέρα και καλή χρονιά! Ήθελα να ρωτήσω αν κάποια γνωρίζει και ποια είναι η εμπειρία της από τον κ.Συκουτρή, γυναικολόγο στο Ν.Ηράκλειο.Ευχαριστώ πολύ!
http://www.parents.gr/forum/images/statusicon/user_offline.gif http://www.parents.gr/forum/images/buttons/reputation.gif (http://www.parents.gr/forum/reputation.php?p=2267644) http://www.parents.gr/forum/images/buttons/report.gif (http://www.parents.gr/forum/report.php?p=2267644) http://www.parents.gr/forum/images/buttons/quote.gif (http://www.parents.gr/forum/newreply.php?do=newreply&p=2267644)

Ελεανθη
12-01-12, 00:04
εγω πηγα σημερα στον αναστασιο βρανο ,τον γνωριζετε?επισης εχω γραψει καποια πραγματα στο θεμα αλλαγη γιατρου αν μπορειτε να με βοηθησετε?

vivouli
24-01-12, 02:25
Σπανοπουλος Χρηστος Ιασω Λητω.Δυσκολη εγκυμοσυνη παραλιγο να χασω την μικρη (αναιμια μεταγγισεις συσπασεις)Θα πω μονο το εξης, μου ελεγε να τον παρω τηλ πχ στις δεκα το βραδυ για να του πω πως ειμαι και με επερνε αυτος δεκα παρα πεντε.Στο νοσοκομειο ηταν ολη την ωρα παρων.

Και γω τον κο. Σπανόπουλο έχω είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη αλλά πολλά χρόνια γιατρός μου...οτι και να πουμε γι'αυτον τον ανθρωπο ειναι λιγο πραγματικα!!

MARAKI HOPE
30-01-12, 11:39
καλημερα και απο εμενα!!!!! θα σας παρακαλουσα πολυ να μου πειτε τι εχετε ακουσει, ζησει κτλ σχετικα με τον γυναικολογο κ. Δάρα Βασίλη ( ΙΑΣΩ).... ξεκινησα προσπαθειες για παιδακι με τον αντρα μου και επελεξα εκεινον ως γυναικολογο μου στην πολυποθητη και πιθανη εγκυμοσυνη μου. θα παω για προγεννητικο ελεγχο κτλ σε εκεινον.....τι λετε????????

ευχαριστω!!!!

PISTIRIKOS
01-02-12, 17:52
ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ - ΜΗΤΕΡΑ

setas
06-02-12, 16:31
Είχαμε τον Σκλαβούνο στο Μητέρα. Καθόλου ευχαρηστημένη.

Perry cat 74
12-02-12, 18:14
Ο γιατρός μου λέγεται Στυλιανός Καράδαγλης και έχει Ιατρείο στο Χαϊδάρι. Είμαι πολύ ευχαριστημένη, γιατί προσέχει πάρα πολύ και είναι πολύ σχολαστικός με υπερήχους και τα λοιπά, ενώ πάνω απ' όλα είναι άνθρωπος! :p

Ιωάνναδαν
13-02-12, 12:50
Γεια σας!
θα ήθελα να αναφέρω κάτι για τον Παπαζευκο. Εγώ δεν έμεινα ευχαριστημένη. Γέννησα το πρώτο μου παιδί σε αυτόν. Σαν γιατρός είναι πολύ καλός. Επιστήμονας. Αλλά σαν άνθρωπος δεν είναι καλός. Εγώ ήμουν κάπως "δύσκολη" περίπτωση. Είχα δηλαδή μεγάλο παιδί, κάπου 4 κιλά. Αυτό σήμαινε ότι θα κουραζόταν μαζί μου λίγο μέχρι να γεννήσω. Δυστυχώς καιρό μετά τη γέννα έμαθα από μια φίλη μου, ότι κανένα παιδί που φτάνει τα 4 κιλά δεν το γεννάει με φυσιολογικό τοκετό. Γι' αυτό όταν αναλαμβάνει μια κοπέλα από την αρχή της αγκυμοσύβης την παρακολουθεί στενά στο θέμα των κιλών της κ του παιδιού. Αυτό από τη μια είναι καλό αλλά αν τελικά το παιδάκι είναι μεγάλο με το έτσι θέλω πάμε καισαρική????. αν το ήξερα από την αρχή θα ήμουν κάπως προετοιμασμένη, Γιατί το δικό μου μωρό ήταν μεγάλο από τους πρώτους μήνες, χωρίς να έχω ζάχαρο ή διαβήτη. Δεν με πείραξε τόσο η καισαρική, όσο ο τρόπος με τον οποίο καταλήξαμε στην καισαρική. Σχεδόν εκβιαστικά! Λίγες ώρες πριν γεννήσω είχα μια ψυχολογία κομμάτια. Αν έχετε μεγάλο παιδάκι και θέλετε φυσιολογικό τοκετό μην πάτε στον Παπαζευκο. απο την άλλη αν θα κανατε ετσι κι αλλιως καισαρικη θε μεινετε ευχαριστημενοι μαζι του.

Ιωάνναδαν
13-02-12, 13:02
Πολυ καλα λόγια έχω ακουσει για τον Τσιώνη και τον Μεταξα

amarillo81
13-02-12, 13:36
καλημερα κοριτσια ειμαι καινουργια στο φορουμ!!εγω εχω ξεκινησει να πηγαινω στον κυριο πετρογιαννη!εχει καμια απο σασ καποια εμπειρια καλη η κακη??θελω να μεινω εγκυοσ κ ειχα διαβασει πολλα καλα λογια για αυτο το γιατρο...αλλα ακομα δε το ξερω καλα 2 φορες εχω παει....μπορει καμια απο σασ να με κατατοπισει??ευχαριστω

amarillo81
13-02-12, 13:43

Αυτά.
επειδη ειμαι κ γω σε μια σχετικη αναζητηση μπορεισ κ μενα να μοου στειλεισ σε πμ το ονομα του γιατρου???να σαι καλα!πρεπει να υπαρχει αυτη η πληροφοριση για να κατατοπιζομΣΤΕ κ εμεισ που προσπαθουμε για παιδακι!!

Ιωάνναδαν
13-02-12, 16:27
Έχει δίκιο σε αυτό που λέει η sofia1981.
Δεν είναι σωστό να λέμε μεγάλα λόγια από προσωπική και μόνο άποψη. Είπα μια βαριά κουβέντα για τον κ. Παπαζεύκο. Είπα ότι δεν είναι καλός άνθρωπος. Το παίρνω πίσω. Είναι πολύ καλός γιατρός και έχει αναλάβει με μεγάλη επιτυχία δύσκολες περιπτώσεις. Κατέληξα σε αυτόν μετά από έρευνα. Ούτε μια αρνητική κουβέντα δεν άκουσα. Μάλλον τα χνότα μας δεν ταίριαξαν. Ήμουν πολύ ευαίσθητη εκείνη την περίοδο και ήθελα ιδιαίτερη μεταχείριση. Μετά τη γέννα να φανταστείτε έπαθα επιλόχεια βαρβάτη. Εκ των υστέρων κατάλαβα ότι η καισαρική ήταν η καλύτερη επιλογή για την περίπτωση μου. Η ψυχολογία μου ήταν τέτοια που δεν θα σήκωνε έναν δύσκολο φυσιολογικό τοκετό. Αυτό που ήθελα μάλλον ήταν να είναι λίγο πιο στοργικός ο τρόπος του. Τέλος πάντων, κάντε πολύ έρευνα για τον γιατρό που θα επιλέξετε και να σιγουρευτείτε ότι "ταιριάζετε"

YIOTA_MAR
14-02-12, 15:10
Οπως εχω αναφερει ηδη σε αλλο forum ο γιατρος μου ειναι ο Γουμαλατσος στο Νοσ. Αλεξανδρα.
Χαρη σε εκεινον εχω δυο υγιεστατες ανιψουλες και ενα υγιεστατο αγορακι.
Και εγω και η αδερφη μου ειχαμε δυσκολες εγκυμοσυνες και του χρωσταμε παρα πολλα. Ηταν παντα διπλα μας και μας σταθηκε και ως γιατρος αλλα και ως ανθρωπος.
Τωρα περιμενω το δευτερο μωρακι μου και ειμαι πολυ χαρουμενη που με παρακαλουθει ο συγκεκριμενος γιατρος, του εχω απολυτη εμπιστοσυνη.

MARAKI HOPE
15-02-12, 14:55
μπορει καποια κοπελα να μου πει για τον Βασ. Δάρρα ΙΑΣΩ ή τον κ. Βαγ. Δεδούλη ΜΗΤΕΡΑ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!!

amarillo81
16-02-12, 13:42
καλημερα κοριτσια ειμαι καινουργια στο φορουμ!!εγω εχω ξεκινησει να πηγαινω στον κυριο πετρογιαννη!εχει καμια απο σασ καποια εμπειρια καλη η κακη??θελω να μεινω εγκυοσ κ ειχα διαβασει πολλα καλα λογια για αυτο το γιατρο...αλλα ακομα δε το ξερω καλα 2 φορες εχω παει....μπορει καμια απο σασ να με κατατοπισει??ευχαριστω
καμια κοπελα που να χει εμπειρια απο τον κυριο πετρογιαννη???

new mum in town
21-02-12, 12:43
Εγώ γέννησα πρόσφατα με το Δεσύπρη στο Έλενα και έχω να πω τα καλύτερα. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη, ήταν πολύ ανθρώπινος και γλυκός κατά τη διάρκεια της γέννας και γέννησα με φυσιολογικό αν και θα μπορούσε να μου κάνει καισαρική γιατί κατέβαινε κάπως περίεργα το παιδί.

deppie28
07-03-12, 13:58
Παππά Ολυμπία.... Παρόλο που δεν ήθελα με τίποτα γυναίκα γυναικολόγο, τώρα?... Δεν την αλλάζω με τίποτα.....

Eirini16
07-03-12, 17:06
Εμενα ο γιατρος μου ειναι ο Τσαγκαρης Αναστασιος στο Ιασω και στο Γαια (εγω γεννησα στο Γαια)!Καταπληκτικος γιατρος ,ειναι πολυ εξονιχιστικος στην εξεταση,πολυ προσεκτικος και υπερ του φυσιολογικου τοκετου.και μονο που τον βλεπεις ηρεμεις και σου εμπνεει εμπιστοσυνη πως οτιδηποτε τυχει θα το λυσει και θα το αντιμετωπισει!!!!
Γενικα επειδη εχω εμπειρια απο γιατρους να προσεχετε τους γιατρους που εχουν πτυχια απο το εξωτερικο.

amarillo81
07-03-12, 18:04
Γενικα επειδη εχω εμπειρια απο γιατρους να προσεχετε τους γιατρους που εχουν πτυχια απο το εξωτερικο.[/QUOTE]
γιατι το λεσ αυτο???εμενα ο δικοσ μου σπουδασε ιταρικη στην αθηνα αλλα νομιζω εκανε μαστερ κατι τετοιο στην αγγλια???τι παιζει δηλαδη:confused::confused::confused::confused:

yogini
21-03-12, 22:27
καμια κοπελα που να χει εμπειρια απο τον κυριο πετρογιαννη???

Μια κολλητή τον έχει. Είναι ευχαριστημένη αν και μου έχει πει ότι ειναι λίγο υπερβολικός. Στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν την άφηνε ούτε να κλ..... στη δεύτερη που ειχε δίδυμα δεν το συζητώ. Πάντως το πρώτο το γέννησε φυσιολογικά. Δεν μου έχει πει κάτι άλλο αρνητικό.

g-areti
23-04-12, 01:28
Μαρία Παζαρακιώτη. Συνεργάζεται με Γαία, Ρέα και Μητέρα. Πολύ καλή επιστήμων και υπέροχος άνθρωπος!

kiriaki epsilon
28-04-12, 12:29
Καλησπέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρετε τον γιατρό Σκουρλά Κωνσταντίνο(Μητέρα-Ρέα) ...πείτε μου την γνώμη σας !!!!

giovy3010
03-05-12, 15:12
Δεν σου τη συστηνω,την ειχα εγω.Μακρια!!!!!Αν θες λεπτομερειες για τους λογους που το λεω,στειλε π.μ.

ChristinaD
07-05-12, 16:13
Μήπως έχει κάποια εμπειρία απο τον κ. Τρούκη?

roulitaki.
01-06-12, 14:10
είμαι νέο μέλος σας.με λένε Ρούλα.δεν είμαι μανούλα ακόμα γτ παντρεύομαι του χρόνου!οπότε σιγά σιγά θα προσπαθήσουμε κ για το νέο μέλος!!
αυτό που ήθελα να πω είναι πως έχω medi της interamerican κ θαθελα αν κάποια ξέρει γυναικολόγο να μου προτείνει που ναναι ''άνθρωπος'' κυρίως(γτ χρειαζόμαστε να νιώθουμε κ άνετα με το γιατρό) κ κυρίως ναναι επαγγελματίας που να σου λέει ότι έξω είναι μέρα κ να μη χρειάζεται να βγεις να δεις για να σιγουρευτείς.....
αυτό,γτ είμαι σε πανικό!!!!
ποτέ δεν είχα κανένα γυναικολογικό πρόβλημα και είμαι τυπική σε κάθε ετήσιο έλεγχο...χθες ο γιατρός του δικτύου που πήγα,μου βρήκε τον ιό των κονδυλωμάτων κ με φόβησε!!μουπε για laser,για το ''κακό'' που μπορέι να επακολουθήσει κ υπόνοια ότι ίσως μου συνέβη απιστία γτ είναι ιός που κολλάει μόνο με το σεξ....ενώ δε μουπε ότι ενδέχεται να υποβόσκει σε έναν οργανισμό χρόνια κ να εκδηλωθεί κάποια στιγμή...ούτε ότι στο ελαφρύ στάδιο που τοχω,δεν είναι κακό...κ εφόσον θέλω να γίνω κ μανούλα με ενδιαφέρει να βρω γιατρό που να εμπιστευτώ κ να τον ''ακολουθώ'' σε ότι πει....
ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια

efih
02-06-12, 13:58
Ο γιατρός μου είναι ο Βασίλειος Καραβίτης και έχει ιατρείο στο Φάληρο ενώ συνεργάζεται με ΙΑΣΩ και ΡΕΑ.
Είμαι έγκυος στην 25η εβδομάδα και καθ όλη τη διάρκεια της κύησης αντιμετώπισα διάφορα προβλήματα με χαμηλή προγεστερόνη αιμορραγία και εδώ και ένα μήνα περίπου ολιγάμνιο (σε πολύ πολύ χαμηλά επίπεδα..).
Έχω να πω πως στο πρόσωπο του γιατρού έχω βρει έναν αξιόλογο επιστήμονα και έναν πολύ καλό άνθρωπο.
Πάρα πολύ λεπτολόγος δεν δίστασε να με προετοιμάσει εξ αρχής για το τί με περμένει και να με υποβάλει σε σειρά εξετάσεων τοσο εμένα όσο και το έμβρυο έτσι ώστε να είμαστε σίγουροι πως σε όλα τα στάδια της συγκεκριμένης εγκυμοσύνης παίρνουμε σωστές αποφάσεις.
Η εγκυμοσύνη μου χαρακτηρίζεται πλέον ως υψηλού κινδύνου και μαζί του με παρακολουθεί εμβρυολόγος και γενετιστής σε άψογη συνεργασία.
Θα ήθελα επίσης να συμπληρώσω πως στο οικονομικό μέρος ενώ στην αρχή ήταν τυπικός και με χρέωνε κανονικά επισκέψεις κλπ μόλις είδε πως δεν πρόκειται για μία φυσιολογική εγκυμοσύνη από μόνος του πήρε πρωτοβουλίες, έψαξε και βρήκε τρόπους να μειωθούν τα κόστη των εξετάσεων.. αυτό το εκτίμησα πολύ και όταν του το είπα μου είπε πως εσύ τώρα δε μπορείς να ασχοληθείς με αυτά.. άστο πάνω μου. Με παρέπεμψε ακόμα και σε διακεκριμένους επιστήμονες του δημοσίου..
Είναι συμβεβλημένος γιατρός του ΕΟΠΠΥ.
Δεν είναι ίσως όνομα... αλλά είναι επιστήμονας και για εμένα αυτό μετράει.
Στο ιατρείο του περιμένεις αλλά όταν μπεις υπάρχεις μόνο εσύ.
Έχω και εγώ προηγούμενη εμπειρία με αποβολή, μετά με προβληματική εγκυμοσύνη και κακή εμπειρία με τον προηγούμενο γιατρό μου (ευτυχώς κατάφερα να έχω ένα υπέροχο αγοράκι σχεδόν 4 ετών) και ήταν εφιάλτης και αγωνία μου να πέσω αυτή τη φορά στον σωστό άνθρωπο.

roulitaki.
05-06-12, 14:50
σε ευχαριστώ για την αμεσότητα..
θα τον ψάξω!!!
απλά επειδή στο φόρουμ βλέπω ότι υπάρχει εμπειρία με γιατρούς έψαχνα κάποιον της ιντεραμέρικαν γτ είναι κ το οικονομικό στη μέση...

όποιος γνωρίζει κάποιον συμβεβλημένο,θα με υποχρεώσει

Malika
18-06-12, 14:44
Καλησπέρα σας.

Μόλις γράφτηκα στο πολύ ενδιαφέρον forum σας.

Ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα γνωρίζει τον κο. Ε. Τουρπτζόγλου στους Αμπελόκηπους για να μου πει εντυπώσεις.
Είμαι στην αρχή της εγκυμοσύνης και ξεκίνησα με αυτό το γιατρό χωρίς να έχω συστάσεις.
Μου αρέσει γιατί είναι ήρεμος, αναλυτικός όσο πρέπει (για εμένα), τυπικός και συνήθως δεν έχει πολύωρη αναμονή. Θα ήθελα παρόλα αυτά κάποιες παραπάνω πληροφορίες αν γνωρίζει κανείς.

Ευχαριστώ πολύ.