PDA

Επιστροφή στο Forum : ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΕΓΚΥΟΣ???

CORAZON
27-06-08, 21:27
KORITSIA ITHELA NA ROTISO APTIS MANOULES KAI APO TIS EGUOULES MAS..YPARXEI PERIPTOSI NA MIN EXEIS KANENA SIMPTOMA KAI NA EISAI EGUOS???APO PERIERGIA GIATI DEN EIXA IDEA APO AUTA DIAVASA POS MIA KOPELA EVALE THERMOMETRO ME TI THERMOKRASIA SE ANIPOPTI ORA EKTOS PROINI KAI POS EIXE 37,2 OTAN ITAN EGUOS..TO EVALA KI EGO KAI ITAN AKRIVOS 37,2 APO TO STOMA..
ALLA KATA TA ALLA DEN EXO KANENA SIMPTOMA PARA MONO LIGA PONAKIA SAN PERIODOU..
AS MOU PE KAMIA POS DEN EIXE KANENA OTAN ITAN EGIOULA PRIN TIS ERTHEI I KATHISTERISI TIS PERIODOU...
SAS FILO... :oops:

Εύη
27-06-08, 22:01
Eγώ δεν είχα κανένα σύμπτωμα μέχρι να διαπιστώσω την καθυστέρηση αλλά και γενικότερα τους πρώτους 2 μήνες. Είχα μόνο κάτι πονάκια σαν της περιόδου και παρακαλούσα να μην μου έρθει περίοδος. Είχα ένα προαίσθημα όμως ότι είμαι έγκυος, έκανα το τεστ εγκυμοσύνης στην καθυστέρηση (σημειωτέον ότι δεν έχω σταθερό κύκλο 28 ημερών αλλά κύκλο που κυμαίνεται από 30 έως 35 ημέρες) και βγήκε θετικό!!! Κάνε κι εσύ το τεστ με την καθυστέρηση και μακάρι να σου βγει θετικό. Και να μας ενημερώσεις.

CORAZON
27-06-08, 22:09
EUH MOU SE XILIOEUXARISTO..TO DIAVASAME MAZI ME TON ANTROULI MOU KAI MAS EDOSES MEGALI XARA. EISAI I PROTI POU AKOUO NA LES POS DEN EIXES KANENA SIMPTOMA STIN EGIMOSINI..KI EGO AUTO TO MINA EIMAI AISIODOKSI..TI NA PO. PERIMENO STIS 30 ALLA THA TO KANO TIN KURIAKI OSTE NA PAO ST GIATRO MOU TI DEUTERA..AMESOS THA SAS ENIMEROSO. PONAKIA MONO E???OUTE EMETOUS, ZALADES TIPOTA E?
SE FILO KAI SEUXARISTO POU MOU EDOSES ELPIDES..
POLLA FILAKIA!!!!!!

Kristianna
27-06-08, 22:34
Γεια σου και απο εμενα,και εγω δεν ειχα κανενα συμπτωμα,τιποτα εκτος απο πρησμενο στηθος και πονακια σαν αυτα της περιοδου.τα συμπωματα συνηθως ξεκινουν 2 βδομαδες μετα την ανεμενομενη περιοδο σου ευχομαι γρηγορα με ενα ζουζουνακι στην κοιλιτσα!!!! :D :D

elepet
27-06-08, 22:46
Ούτε εγώ είχα συμπτώματα..ούτε καν πρησμένο στήθος..τίποτα!!!!
Βέβαια...τώρα που το σκέφτομαι...επειδή πριν την περίοδο με πιάνουν τα ψυχολογικά μου..και είμαι μέσα στα νεύρα όταν είχα μείνει έγκυος ένιωθα πολύ καλά ψυχολογικά..ούτε νεύρα ούτε τίποτα..αλλά τότε δεν μου πήγαινε το μυαλό γιατί σωματικά δεν είχα αντιληφθεί τίποτα...μόνο μούδιασμα στη κοιλιά..ακριβώς όπως πρίν τη περίοδο.Τα συμπτώματα ξεκίνησαν αργότερα..10 μέρες μετά τη καθυστέρηση.

CORAZON
27-06-08, 23:53
ax koritsia sas euxaristo poli poli..mou dosate mia elpida..ti na po..den perimena na paro apantiseis thetikes..auto toulaxiston pou ithela na akouso..sas euxaristo poli kai sintoma se oles autou tou mina, pou perimenoun, tou epomenou kai kathe mina na ginoun sintoma manoules..
filia..
kalinixta..

helen18
27-06-08, 23:53
Μήπως όμως έχεις παρατηρήσει κάποιες άλλες αλλαγές στον εαυτό σου?
Οπως να μην σου αρέσουν κάποιες μυρωδιές που πριν δεν είχες πρόβλημα π.χ. κολώνια ή να μην θές κάποιο φαγητό που πριν το έτρωγες ή το αντίστροφο.
Μήπως τον τελευταίο καιρό νιώθεις περισσότερη κούραση και θες να σέρνεσαι στους καναπέδες ή είσαι πιο ευαίσθητη και κλαις με το παραμικρό?

DALIA
28-06-08, 01:27
κοριτσακι μου,καταρχην ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου να πραγματοποιηθει το συντομοτερο το ονειρο σου.και εγω επισης δεν ειχα κανενα απολυτως συμπτωμα.Καποια απο αυτα που πολυ σωστα προανεφεραν τα κοριτσια εμφανιζονται γυρω στις 4-5 εβδομαδες κυησης και παλι αυτο δεν ειναι απαραιτητο.Εγω ας πουμε το μονο που αλλαξε οταν ημουν εγκυος ήταν οτι κοιμομουν με τις "κοτουλες" τιποτε αλλο,ουτε ναυτιες ουτε κουραση παραπανω απο τη συνιθισμενη.
ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΓΡΑΨΕΙΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ! :)

CORAZON
28-06-08, 01:35
eleni mou kai dalia mou sas euxaristo poli..to euxomai ki ego..den paratirisa tipota to idiaitero..apla liga ponakia pou me kathe epifilaksi to leo mipos kai einai tis fantasias mou logo tis megalis mou epithimias na kano moraki..i alithia einai pos imouna apo autes tis tuxeres pou oute katalavaina pote erxotan periodos oute pote efeuge..exo kuklo kathe 30, alla tora apla auta ta elaxista ponakia itan arketes meroules prin..4 me 5.tora an niotho kourasmeni panta niotho, giati sinithos exo aimatokriti 30 kai feretini2!!kai exo kai stigma. opote ki apo kei den mporo na katalavo..an kai perno foliment kai sidiro..oso gia ton upno ton latreuo kai panta koimomoun..me anesi..
ax re koritsia ti na po.sas euxaristo mesa aptin kardia mou kai kleino me mia euxi se kathe kopela pou prospathei..i kathe mia to aksizei pragmatika..
grigora me polla mpempakia.. :oops:
kalinixta...

Maya
28-06-08, 11:30
Εγώ είχα πολλά συμπτώματα.... ένα μήνα πριν. όταν είχαμε ξεκινήσει να προσπαθούμε και νόμιζα ότι είμαι έγκυος. Τον επόμενο που ήμουν άρρωστη με μία άγρια γρίπη, ούτε που το σκεφτόμουν και φυσικά δεν είχα κανένα μα κανένα συμπτωμα! Και ουπς!!!!!!!!!!!

vickygirl79
28-06-08, 11:34
koritsi ola kala na sou pane!!!!!!!kaiegw kanena sumptwma sthn arxh kai eixa kuklo to ligotero 35 meres ews kai 50!!!!!!
emeina egguos sxedon meta apo ena xrono eleu8ervn epafwn alla prospathousa na mhn agxwthw kai na pou twra exv mia beboula teleia 7 mhnwn...
emetoys kai tetoia arxisa kana 2bomades meta pou ekana to test apo oti 8ymamai

gia na katalaveis teleutaia periodo eixa stis 14-2-07 kai epibebaivsa thn egumosynh stis 01-04 -07 !!!!kai egw hmoun apo tis tyxeres pou de ponousa me th periodo pantws
ola kala na sou pane...perimenoume nea filiaaaaaaaa

elenik
28-06-08, 17:41
Εγω ακομα και τωρα αν εξαιρεσεις τα κιλα δεν εχω καποιο συμπτωμα.

desdemona
28-06-08, 19:43
Μακάρι κοριτσάκι μου να είσαι μανούλα αφού το θέλεις τόσο πολύ. Εγώ έκανα μετακόμιση στον πρώτο μήνα και μάλιστα μια φίλη μου έλεγε ότι είμαι χαζή γιατί ρισκάρω με το μωρό. Φυσικά έκανα του κεφαλιού μου γιατί δεν το πίστευα και στις 6 περίπου εβδομάδες που έκανα τον υπέρηχο είδαμε το φασολάκι. :D :D :D :D Τουλάχιστον μέχρι και τα τέλη του τρίτου δεν είχα κανένα σύμπτωμα, απλά έγινα λίγο πιο ευαίσθητη. :D

ria
28-06-08, 20:14
Σου ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου να εισαι εγκυος.. εγω παντως εκτος απο τα πονακια περιοδου ειχα ενα πονο στο στομαχι... οχι αναγουλες... ενα πονο 2-3 μερες... το συζητησα στη δουλεια και μια συναδελφος μου ειπε για μια περιπτωση με τον ιδιο πονο στο στομαχι...που ηταν εγκυος... εκανα τεστ και οουπς!! +

CORAZON
29-06-08, 21:31
koritsia sas euxaristo paraaaa poli.eleipsa xthes kai den mporesa na mpo..den kratithika kai to savvato ekana ena test..den ksero an itan noris...aurio perimeno periodo...den exo apolitos kanena simptomaaaa....kati elaxista ponakia periodou kai liga ugra...den ksero giati alla exo tin entuposi pos tha mou erthei...mou dosate apisteutes elpides...sas euxaristo mesa aptin kardia mou gia ola!!!!!!!!!!!!!!

happy duckie
29-06-08, 21:46
τι έδειξε το τεστ? :)

CORAZON
29-06-08, 23:05
arnitiko edeikse!!etsi tha imoun???alla oles mou eipan pos itan noris kai pos ta predictor to grafoun mesa pos mono apo tin proti mera kathisterisis...ti na po...tha deiksei!!!aurio methaurio tha ksero...

nen
29-06-08, 23:14
κουκλα μου, να σου πω κατι? διαβαζω αυτα που γραφεις και καταλαβαινω το αγχος σου, τα εχω περασει κι εγω, αλλα ακουσε με. στο ειπαν και αλλες κοπελες , θα στο πω κι εγω... το αγχος ειναι αντισυλλιπτικο!!!! μπλοκαρεις τον εαυτο σου ετσι!!! ολες εχουμε να σου πουμε ιστοριες για το πως μειναμε εγκυοι οταν δεν το περιμεναμε, και οχι οταν το κυνηγησαμε... ξερω πως ειναι δυσκολο να αποφυγεις να το σκεφτεσαι, κι εμενα τα ιδια μου λεγανε και σκεφτομουν, "μα πως να το ξεχασω?", και επρεπε να συμβει καποιο οιογενειακο προβλημα, να κατααγχωθω με κατι αλλο, να ξεχασω εγκυμοσυνες και παιδια, ε.... τοτε εμεινα εγκυος!!!! στο ξκαρφωτο!!!
πες στον εαυτο σου πως για λιγους μηνες δε θα ασχοληθεις με το θεμα "εγκυμοσυνη".. μη κανετε σεξ οταν πρεπει, καντε οποτε σας ερθει... μη κανεις τεστ, γενικα βρες με καποιο τροπο να απασχολησεις το μυαλο σου με κατι αλλο... θα δεις... ολα θα πανε καλα, θα ηρεμησεις και θα ξεμπλοκαρεις!!! :)

CORAZON
30-06-08, 09:46
seuxaristo nen mou..to ksero..alla opos eipa kai sta alla koritsia xo ena thema pou em paei piso...den ta skeftikame kala me ton antrouli mou gia apospasi kai to thema einai pos i thesi mou einai se nisi(eimai ekpaideutikos) ki autos tha einai thessaloniki..opote oso kai na to thelo ena agxos uparxei..apo thessaloniki sto nisi de tha mporoume na vriskomaste sxedon katholou...opote to moraki tha mas paei ena xrono piso..ti na po...pantos euxaristo oles gia tis apantiseis kai tis euxoules sas...makari se oles mas na mas pane olaaaaaaaaa kala!!!!!!!filakia kai kalimera!!!!!!!!!

FRANKA
30-06-08, 11:07
καλημέρα...
καλέ...δεν είπαμε όχι άγχος...όσο το ζορίζεις δεν έρχεται...να μη στεναχωρίεσαι...ηρεμίστε ..χαλαρώστε και θα έρθει...πόσο χρονών είσαι corazon???
και να πάει πίσω για έναν χρόνο τι έγινε??????????

eirini
30-06-08, 14:26
Αχ! Corazon, τί μου θύμησες!
Εγώ όχι απλά δεν είχα κα-νέ-να σύμπτωμα (και γενικά στην εγκυμοσύνη δεν ταλαιπωρήθηκα, φτου φτου μη με ματιάσω!).
Φαντάσου πως είχα κάνει 6 τεστ να δω μπας και είμαι και ήταν όλα αρνητικα. Είμασταν και διακοπές στη Γαλλία και επειδή θα πηγαίναμε Disneyland, φορούσα συνέχεια σερβιέτες μην τυχόν,λέει, και μου έρθει περίοδος και λερωθώ και γίνω ρόμπα!!!!! :D
Βέβαια το θετικό τεστ φάνηκε σε Παρισινό έδαφος, πολύ αμυδρά και μόνο μέσω χοριακής βεβαιώθηκα!
Σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!!!

CORAZON
01-07-08, 00:11
eirini mou seuxaristo poli..alla simera eida liga kafe..stenoxorithika ligo alla apo aurio tha anevaso psixologia.aima den eida vevaia..alla aurio mallon me to kalo mina tha mou erthei..alithia den eixes kanena simptoma??more as to tsakoso to moraki ki as eimai oli tin ora ksapla..filakia eirini mou..seuxaristo :oops:

nen
01-07-08, 01:14
?more as to tsakoso to moraki ki as eimai oli tin ora ksapla..filakia eirini mou..seuxaristo :oops:

μη το λες αυτο!!!! αν εχεις αγωνια τωρα που δεν εισαι ακομα εγκυος, δεκαπλασιασε το και θα καταλαβεις το αγχος της εγκυμοσυνης!!!! αν σου πουν να μεινεις ξαπλα, σημαινει οτι υπαρχει κινδυνος... και δεν υπαρχει μεγαλυτερη αγωνια... ασε γιατι θυμαμαι τι περασα το πρωτο διμηνο και μου σηκωνεται η τριχα... να τσεκαρεις 100 φορες τη μερα το εσωρουχο μη τυχον και εχει αιμα.. να φοβασαι να πας για τσισα , μη τυχον και εχεις αιμορραγια..

γι αυτο σου λεω... μην ευχεσαι απλα εγκυμοσυνη κι οτι να ναι... να λες και στο ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου "μια καλη εγκυμοσυνη"

CORAZON
01-07-08, 17:08
franka mou se ligo tha gino 29!!dn einai i ilikia pou me agxonei..alla eipame pos to septemvri prepei na fugo se nisi kai de thelo. eimai ekpaideutikos..kai meta tha paei poli piso apo ena xrono i prospathia..tha deiksei..mallon tha mou erthei..eida kai kati kafe..filakia se oles!!

FRANKA
02-07-08, 13:40
corazon μου τι έγινε τελικα????????????
Με τη σκέψη σου είαμι όλη μέρα........Πες μας!!!!!!!!!!!!! :roll:

CORAZON
02-07-08, 17:03
seuxaristo mesa aptin kardia mou franka mou..dustuxos mou irthe..mou ekane nazakia mia mera etsi gia na xaro kai telika me mia mera kathisterisi mou irthe...seuxaristo poli poli..pou me skeftesai..tha sou steilo pm se ligo..eimai ligo stenoxorimeni de mporo na po..

vickygirl79
02-07-08, 22:59
anoixi tou 07...mou leei o antras mou...re c vicky giati de meneis egguos??mipvs prpei na arxisoume na anyshhoume??
egw katastenaxvrimenh tou lew de xerw 8a doume...ekeinh thn hmera eixa kati kafe ugra...sxedon ena xrono me eleu8eri epafi kaimou erxotan pali periodos....
telika de mou ir8e pote kai egina manoula....
sou lew uth thn istoria gia na mh stenaxvriesai kkai na mhn agxwnesai
eimai sigouri oti o theos tha sou to steilei to mwraki otan er8ei h vra
kai kati mou leei mesa mou oti 8a meineis egguos th periodo ekeinh pou h genna na simpipti xronika to kalokairi poy 8a eiste mazi...!!!!ola 8a pane kala koritsi.......
:D filia

CORAZON
03-07-08, 08:59
seuxaristo vicky mou...kdereis tin agonia mou tote..as to elpisoume ti na po..o Theoulis kserei pote..tha deiksei..na xairesai to mpempoulini sou..mesa aptin kardia mou..seuxaristo poli gia to kouragio...

saravalaki
03-07-08, 11:24
anoixi tou 07...mou leei o antras mou...re c vicky giati de meneis egguos??mipvs prpei na arxisoume na anyshhoume??
egw katastenaxvrimenh tou lew de xerw 8a doume...ekeinh thn hmera eixa kati kafe ugra...sxedon ena xrono me eleu8eri epafi kaimou erxotan pali periodos....
telika de mou ir8e pote kai egina manoula....
sou lew uth thn istoria gia na mh stenaxvriesai kkai na mhn agxwnesai
eimai sigouri oti o theos tha sou to steilei to mwraki otan er8ei h vra
kai kati mou leei mesa mou oti 8a meineis egguos th periodo ekeinh pou h genna na simpipti xronika to kalokairi poy 8a eiste mazi...!!!!ola 8a pane kala koritsi.......
:D filia

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΝΙΚΗ.ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΙΧΕΣ ΚΑΦΕ;Κ ΠΟΣΟ ΚΡΑΤΗΣΑΝ;ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΑΛΛΑ ΣΥΠΤΩΜΑΤΑ;

mary13
27-11-09, 13:55
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee koritsiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

boukie
27-11-09, 14:05
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ti symvaineieieieieieiei??????8)8)

Olympia99
12-12-09, 14:11
Υπάρχει περίπτωση να μην έχεις κανένα απολύτως σύμπτωμα εγκυμοσύνης και όμως να είσαι έγκυος;

tarshou
13-12-09, 01:55
Σαφώς. Δεν έχουν όλες οι γυναίκες συμπτώματα εγκυμοσύνης, ειδικά στους πρώτους μήνες. Αν έχω καταλάβει, συνήθως συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο: να υπάρχουν συμπτώματα χωρίς απαραίτητα να υπάρχει και εγκυμοσύνη.

argyro30
13-12-09, 18:45
Σαφώς. Δεν έχουν όλες οι γυναίκες συμπτώματα εγκυμοσύνης, ειδικά στους πρώτους μήνες. Αν έχω καταλάβει, συνήθως συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο: να υπάρχουν συμπτώματα χωρίς απαραίτητα να υπάρχει και εγκυμοσύνη.
Πολυ σωστα!!!..εχω υπαρξει κατα φαντασιαν εγκυος απειρες φορες και μαλιστα με πολλαααα συμπτωματα!!!!!

isidora
13-12-09, 19:51
Απ' όλες τις φίλες μου που έχουν μείνει έγκυες (και πίστεψε με είναι πολλές), η μόνη που είχε συμπτώματα ήμουν εγώ!!! Κατά φαντασίαν βέβαια! Το τι αναγούλες και ζαλάδες είχα κάθε μήνα δεν λέγεται παιδί μου! Μόνο η β-χοριακή λύνει τέτοια θέματα. Εμένα ήταν πάντα μηδενική. Τα συμπτώματα δεν είναι απαραίτητα! Καλά αποτελέσματα

pepsi1
15-12-09, 20:58
Τι έγινε τελικά Corazon με τις προσπάθειες? Μου θύμισες πάρα πολύ την κατάσταση μου. Προσπαθώ να μείνω έγκυος και δεν μπορώ εδώ και ένα χρόνο ύστερα βέβαια και από μια αποτυχημένη προσπάθεια παλίνδρομης κύησης. Εγώ βρίσκομαι Τρίπολη και ο αντρούλης μου Θεσσαλονίκη. Βρισκόμαστε κάθε σαβ/κο αλλά δεν πετυχαίνω πάντα γόνιμες μέρες. Έχω πάρα πολύ άγχος και δεν μπορώ να ηρεμήσω. Σκέφτομαι μήπως να πάω σε ψυχολόγο να με χαλαρώσει

argyro30
16-12-09, 18:14
Τι έγινε τελικά Corazon με τις προσπάθειες? Μου θύμισες πάρα πολύ την κατάσταση μου. Προσπαθώ να μείνω έγκυος και δεν μπορώ εδώ και ένα χρόνο ύστερα βέβαια και από μια αποτυχημένη προσπάθεια παλίνδρομης κύησης. Εγώ βρίσκομαι Τρίπολη και ο αντρούλης μου Θεσσαλονίκη. Βρισκόμαστε κάθε σαβ/κο αλλά δεν πετυχαίνω πάντα γόνιμες μέρες. Έχω πάρα πολύ άγχος και δεν μπορώ να ηρεμήσω. Σκέφτομαι μήπως να πάω σε ψυχολόγο να με χαλαρώσει
Κοριτσακι,καλωσορισες στην μεγαλη μας παρεα!!!..προσπαθουμε κι εμεις περιπου 1 χρονο,μονο που δεν εχω μεινει ποτε εγκυος οπως εσυ,οποτε θα σου πω το σλογκαν που το βρισκω πολυ πετυχημενο ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΓΚΥΟΣ ΠΑΝΤΑ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!...πιστεψε το και θα ερθει,ειναι θεμα χρονου για ολες μας!!!!!!!!

pepsi1
16-12-09, 21:39
Σ ευχαριστώ πολύ Αργυρώ μου για τα καλά σου λόγια και το κουράγιο. Ελπίζω όλες να έχουμε καλά αποτελέσματα κάποια στιγμή. Άλλες φορές στενοχωριέμαι και πέφτω σε κατάθλιψη και άλλες λέω κουράγιο και παίρνω θάρρος μόνη μου. Περιμένω να αδιαθετήσω τη Δευτέρα και έχω τρελλαθεί από την αγωνία αν θα είμαι αλλά βάζω φρένο στον εαυτό μου να μην πάρω τεστ. Θα περιμένω.....!

argyro30
16-12-09, 22:10
Σ ευχαριστώ πολύ Αργυρώ μου για τα καλά σου λόγια και το κουράγιο. Ελπίζω όλες να έχουμε καλά αποτελέσματα κάποια στιγμή. Άλλες φορές στενοχωριέμαι και πέφτω σε κατάθλιψη και άλλες λέω κουράγιο και παίρνω θάρρος μόνη μου. Περιμένω να αδιαθετήσω τη Δευτέρα και έχω τρελλαθεί από την αγωνία αν θα είμαι αλλά βάζω φρένο στον εαυτό μου να μην πάρω τεστ. Θα περιμένω.....!
Περιμενε εστω να εχεις μια μερα καθυστερηση και κανε καλυτερα χοριακη για να εχεις σιγουρο αποτελεσμα...κι εγω στην αναμονη ειμαι αν και ξερω οτι δεν ηταν αυτος ο τυχερος μας μηνας,αλλα δεν προκειται να κανω τεστ,ουτε και χοριακη αν δεν κλεισω 10 μερες καθυστερηση,εχω απογοητευτει πολυ με μηδενικες χοριακες και αρνητικα τεστ που τα βαζω με τον εαυτο μου και την ανυπομονησια μου!!!!!!...αυτη η αναμονη με σκοτωνει!!!

NENOS
16-12-09, 22:38
καλησπέρα σε όλα τα κοριτσάκια και καλή επιτυχια και εγώ στην αναμονή είμαι άλλον έναν μήνα. ελπίζω να με ξεχάσει αυτή τη φορά και να μου φέρει ο άγιος βασίλης το πολυπόθητο ++++. περιμενω στις 1-2/1

pepsi1
17-12-09, 21:34
Καλησπέρα κοριτσάκια,
το πήρα δεν άντεξα. Πήρα το clearblue που είναι και για 4 μερες πριν. Τζίφος, αρνητικό. Απογοητεύτηκα πάλι. Στον σύζυγο δεν είπα τίποτα. Στεναχοριέται και αυτός μαζί μου.Κρίμα είναι. Τελικά είναι αξιόπιστα αυτα τα τεστ? Έχω ακόμη ελπίδα? Δευτέρα περιμένω. Με πονάει πολύ το στομάχι και στήθος έχει πρηστεί αρκετά.
Αχ δεν ξέρω...:?:

Νατασούλα
17-12-09, 21:54
Κορίτσια η γνώμη μου είναι να περιμένετε πρώτα να έχετε καθυστέρηση μιας εβδομάδας και μετά να κάνετε τέστ ή ακόμα καλύτερα Β' χοριακή γιατί συνέχεια θα απογοητεύεστε και είναι κρίμα!!!!!!!!!!! Και κάτι άλλο, να μην το σκέφτεστε συνέχεια, να μην σας γίνετε έμμονη ιδέα, αφήστε τον εαυτό σας ελεύθερο και θα έρθει και η πολυπόθητη εγκυμοσύνη. Ηρεμία θέλει και όχι άγχος!!!!!!!!!
Όσο για τα συμπτώματα, αυτά ποικίλουν από οργανισμό σε οργανισμό. Άλλες έχουν συμπτώματα πολύ έντονα, άλλες τίποτα. Εγώ είχα όλα τα συμπτώματα της περιόδου και όμως ήμουν έγκυος. Γι' αυτό σας λέω, χαλαρώστε και θα δείτε που θα έρθει η εγκυμοσύνη εκεί που δεν το περιμένετε. Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια και σύντομα να φουσκώσουν οι κοιλίτσες σας!!!!!!!!!!!!! Εγώ όπως βλέπετε είμαι στο τέλος και ανυπομονώ να κρατήσω το κοριτσάκι μου στην αγκαλιά μου!!!!!!!!!!!

tarshou
17-12-09, 22:40
Με χοριακή 400-κάτι και έγκυος σε δίδυμα, ΔΙΠΛΟ τεστ εγκυμοσύνης στο σπίτι ακριβώς την προηγούμενη μέρα, διπλή αρνητική απάντηση. Και γνωστή μου πάλι το ίδιο. Γι'αυτό σας λέω, μην έχετε καμία εμπιστοσύνη σε αυτά. Καλύτερα λίγες μέρες ακόμη αναμονή και Β-χοριακή, παρά τα τεστ. Εκτός αυτού, δείτε το κι απ'την άλλη πλευρά: γιατί να περάσετε μία απογοήτευση απ'αυτά τα σκευάσματα και η αλήθεια να είναι θετικότατη; :wink::D

efoulito
18-12-09, 16:13
Γεια σε όλα τα κορίτσια.
Και εγώ argyro30 και pepsi1 προσπαθώ για νινί, είναι ο 5ο μήνας τώρα. Πολύ λιγότερο από εσάς αλλά έχει αρχίσει να μου την δίνει. Οι περισσότερες φίλες μου εμειναν έγκυες ή κατα λάθος ή με την 1η προσπάθεια και άλλες αρκετά γρήγορα. Νόμιζα και εγώ ότι εύκολο θα ναι. Αμ δε. Και είμαι και πολύ σταθερή στον κύκλο μου. Αλλα τι να το κάνεις; Μήπως ξέρουμε αν υπάρχει κανένα άλλο πρόβλημα;
Παντως πολύ άγχος δεν έχω, με την έννοια ότι δεν το έχω στο νου μου κατα τις επαφές απλά κοιτάζω να κάνω 3-4 μέρες πριν την ωορηξία (ξέρω περίπου, και με ύπέρηχο) και έως 1 εβδομάδα μετά. Μηπως και αυτός ο προγραμματισμος με μπλοκάρει;
Και τι άλλο να κάνω βρε κορίτσια; Με το καθημερινό τρέξιμο, αν το αφησω τελείως στην τύχη του όπως εύκολα λένε όλοι, υπάρχει περίπτωση κάθε μήνα να γίνεται επαφή εκτος γονιμων ημερών.
Ουφ, σας κούρασα, sorry. Kουράγιο σε όλες μας, και άντε, τα Χριστούγεννα να μας φέρουν το ωραιότερο δώρο!!

pepsi1
18-12-09, 22:03
Έχετε δίκιο βρε κορίτσια αλλά τελικά μου έχει γίνει εμμονή. Το κακό είναι ότι βρίσκομαι και με τον άντρα μου κάθε σαβ/κο οπότε άντε να πετύχεις γόνιμες μέρες, αντε να σαι ξεκούραστος από το ταξίδι και να το κάνεις και για απόλαυση χωρίς άγχος γίνεται? Δεν γίνεται. Αγγαρεία κατάντησε........! Ελπίζω τώρα τα Χριστούγεννα να χαλαρώσουμε όλες μαζί και να έχουμε καλά νέα με την καινούρια χρονιά! Υπάρχει περίπτωση να είμαι λέτε? θα κάνω υπομονή!!!!!!

μαμιμου
25-03-10, 21:02
γεια σου κ απο μενα...ειμαι καινουργια στη σελιδα αυτη...εχω κ γω καθυστερηση 3 μερες τωρα κ δεν εχω τα συμπτωματα που εχω συνηθως οταν περιμενω την περιοδο μου,δηλ. πρησμενο στηθος, πονακια. δεν εχω πραγματικα τι-πο-τα απο αυτα! μονο κατι ασχετα οπως οτι κουραζομαι ευκολα, τρωω κ σε μιση ωρα ξαναπειναω, νυσταζω.κ διερωτομαι..ειναι δυνατον να ειμαι εγκυος??? -ειμαστε 10 μηνες παντρεμενοι κ εχω αρχισει να ψηλοαγχωνομαι οσο περνα ο καιρος-κ αμα εχεις αστατο κυκλο-οπως εγω-ποτε θεωρειται οτι εχεις καθυστερηση?? πχ αμα ο κυκλος σου ειναι 31-35 μερες περιμενεις μεχρι την 36 για να πεις οτι εχεις καθυστερηση? ειμαι συγχησμενη και δεν θελω να νομιζω οτι ειμαι εγκυος , να μην ειμαι, να απογοητευομαι κ ξανα παλι απο την αρχη.. ουφ!! καμια βοηθεια απο τις πιο εμπειρεεεεες???

μαμιμου
25-03-10, 21:06
κ γω!!!!!!!!εδω κ καιρο κ καταντησε να μου γινεται εμμονη!κ το ξερω οτι δεν πρεπει!!!!αυτη τη φορα εχω καθυστερηση χωρις καθολου συμπτωματα...λετε?

μαμιμου
25-03-10, 21:08
Περιμενε εστω να εχεις μια μερα καθυστερηση και κανε καλυτερα χοριακη για να εχεις σιγουρο αποτελεσμα...κι εγω στην αναμονη ειμαι αν και ξερω οτι δεν ηταν αυτος ο τυχερος μας μηνας,αλλα δεν προκειται να κανω τεστ,ουτε και χοριακη αν δεν κλεισω 10 μερες καθυστερηση,εχω απογοητευτει πολυ με μηδενικες χοριακες και αρνητικα τεστ που τα βαζω με τον εαυτο μου και την ανυπομονησια μου!!!!!!...αυτη η αναμονη με σκοτωνει!!!
κ γω θα προσπαθησω να κανω υπομονη...να μην απογοητευτω παλι....πνιγομαι να μαθω αλλα...θα περιμενω!

baila
25-03-10, 21:08
γεια σου κ απο μενα...ειμαι καινουργια στη σελιδα αυτη...εχω κ γω καθυστερηση 3 μερες τωρα κ δεν εχω τα συμπτωματα που εχω συνηθως οταν περιμενω την περιοδο μου,δηλ. πρησμενο στηθος, πονακια. δεν εχω πραγματικα τι-πο-τα απο αυτα! μονο κατι ασχετα οπως οτι κουραζομαι ευκολα, τρωω κ σε μιση ωρα ξαναπειναω, νυσταζω.κ διερωτομαι..ειναι δυνατον να ειμαι εγκυος??? -ειμαστε 10 μηνες παντρεμενοι κ εχω αρχισει να ψηλοαγχωνομαι οσο περνα ο καιρος-κ αμα εχεις αστατο κυκλο-οπως εγω-ποτε θεωρειται οτι εχεις καθυστερηση?? πχ αμα ο κυκλος σου ειναι 31-35 μερες περιμενεις μεχρι την 36 για να πεις οτι εχεις καθυστερηση? ειμαι συγχησμενη και δεν θελω να νομιζω οτι ειμαι εγκυος , να μην ειμαι, να απογοητευομαι κ ξανα παλι απο την αρχη.. ουφ!! καμια βοηθεια απο τις πιο εμπειρεεεεες???
θα σου πω οτι αυτο το μηνα που ειχα υποτιθεται πολλα συμτωματα και ημουνα σχεδον σιγουρη για εγκυμοσυνη τελικα μου ηρθε περιοδος
οταν εκανα τα 2 παιδια μου και δεν ηξερα απο συμπτωματα το καταλαβα απλα απο την καθυστερηση. εχω την εντυπωση οτι πολλες φορες τα δημιουργουμε μονες τα συμτωματα.

μαμιμου
25-03-10, 21:11
Πολυ σωστα!!!..εχω υπαρξει κατα φαντασιαν εγκυος απειρες φορες και μαλιστα με πολλαααα συμπτωματα!!!!!
σε ευχαριστω tashoo μουου... μακαρι ναμαι κ γω μια απο αυτες

μαμιμου
25-03-10, 21:22
θα σου πω οτι αυτο το μηνα που ειχα υποτιθεται πολλα συμτωματα και ημουνα σχεδον σιγουρη για εγκυμοσυνη τελικα μου ηρθε περιοδος
οταν εκανα τα 2 παιδια μου και δεν ηξερα απο συμπτωματα το καταλαβα απλα απο την καθυστερηση. εχω την εντυπωση οτι πολλες φορες τα δημιουργουμε μονες τα συμτωματα.
ευχαριστω βαλια μμμμμμμμμμμμ... προσπαθω να μην το σκεφτομαι... θα περιμενω μεχρι το σαββατο κ θα κανω ενα τεστ.. οτι ειναι να γινει θα γινει.. αν ειμαι θα δειξει... ποσο θελω ναναι ++++.. ξερω μωρε, καθε φορα που εχω καθυστερηση θα πηγαινω για αναλυσεις????? το κανα μια φορα που ειχα οοοοοοοοοοοοοοοολα να συμπτωματα -μεχρι και κεινο το λιγο καφε στο εσωρουχο για 2 μερες -κ βγηκε αρνητικη η αναλυση..ενιωθα κ λιγο χαζη να σ πω την αληθεια..π ημουν κατα φαντασιαν εγκυος.. τωρα να δουμε τι θα δουμε..εχω πολλες εγκυους κ φιλες με μωρακια γυρω μ κ θελω κ γω..να κανω τον αντρουλη μ μπαμπα θελω. θα σε ενημερωσω...

baila
25-03-10, 21:27
σε ευχαριστω tashoo μουου... μακαρι ναμαι κ γω μια απο αυτες
με ολα αυτα που διαβαζω θεωρω πιο πιθανο να εισαι εγκυος χωρις συμτωματα και σου το ευχομαι
αν μπορεις ναπεριμενεις 7 μερες καθυστερησης ειναι το καλυτερο
και βρες αλλα πραγματα να ασχοληθεις για να βγει απ το μυαλο σου

www_ntina
25-09-11, 18:19
κοριτσια καλησπερα.....ειμαι μανουλα εδω και 9 χρονια.....στην πρωτη εγκυμοσυνη μου το καταλαβα λιγο αργα στουσ 4 μηνες καθος τους 3 πρωτους ειχα κανονικη περιοδο ....τον οκτωβρη που μας περασε παντρευτηκα για 2 φορα και ολοι μας(εγω ο αντρουλης μου κ ο γιοκας μου) θελουμε ενα νινακι στην οικογενεια μας....εχω σταθερο κυκλο καθε 30 μερες....τον περασμενο ομως μου ηθε μεσα σε 19 μερες και αυτον σε 30 το θεμα μου ομως ειναι πως αυτην την φορα κρατησε μονο 4 μερεσ ενω παντα κραταει 7-8 μερες και πολυ ροη....τωρα ελαχιστο και μονο καφετι χρωμα...εχω παχυνει μονο στην περιοχη της κοιλιας και παρολου που εκανα και διαιτα....εχω αρκετα συχνα πονους στη μεση εκανα τεστ αλλα βγηκε αρνητικο :( θα μπορουσα να ειμαι εγκυος και να μην φαινεται με το τεστ του φαρμακειου???και να μην εχω ουτε ενα συμπτωμα????

dimitroula19
20-10-11, 01:58
καλησπέρα,είμαι 19 χρονών και έχω περίοδο από τα 13 μου.δεν έχω σταθερό κύκλο,άλλες φορές μου έρχεται σε 28 μέρες και άλλες πιο αργά..το ποιο μεγάλο διάστημα που μου έχει καθυστερήσει είναι σχεδόν ένα μήνα.ολοκληρωμένη σχέση έχω εδώ και ένα χρόνο.(κάτι μήνες δεν χρησιμοποιούμε προφυλάξεις με το αγόρι μου)εδώ και λίγο διάστημα μου έρχεται περίοδος νωρίτερα!! είναι η τέταρτη φορά που το παθαίνω συνεχόμενα!!πχ..περίμενα 23 του μήνα και μου ήρθε 15…το ίδιο και τις άλλες τρεις προηγούμενες φορές…κοντά στις 10 μέρες νωρίτερα από ότι περίμενα.είναι φυσιολογικό?? (δεν έχω κάνει ακόμα τεστ παπ)

newbie G
20-10-11, 08:34
καλησπέρα,είμαι 19 χρονών και έχω περίοδο από τα 13 μου.δεν έχω σταθερό κύκλο,άλλες φορές μου έρχεται σε 28 μέρες και άλλες πιο αργά..το ποιο μεγάλο διάστημα που μου έχει καθυστερήσει είναι σχεδόν ένα μήνα.ολοκληρωμένη σχέση έχω εδώ και ένα χρόνο.(κάτι μήνες δεν χρησιμοποιούμε προφυλάξεις με το αγόρι μου)εδώ και λίγο διάστημα μου έρχεται περίοδος νωρίτερα!! είναι η τέταρτη φορά που το παθαίνω συνεχόμενα!!πχ..περίμενα 23 του μήνα και μου ήρθε 15…το ίδιο και τις άλλες τρεις προηγούμενες φορές…κοντά στις 10 μέρες νωρίτερα από ότι περίμενα.είναι φυσιολογικό?? (δεν έχω κάνει ακόμα τεστ παπ)

Πρώτον: να πας οπωσδήποτε σε γυναικολόγο για τεστ ΠΑΠ, επιβάλεται να κάνουμε κάθε χρόνο εφόσον έχουμε σεξουαλικές επαφές, ασχέτως από την ηλικία.

Δεύτερον: να παίρνετε πάντα προφυλάξεις. Το προφυλακτικό δεν σε προστατεύει μόνο απο ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη αλλά και από σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα.

Το ότι ο κύκλος σου δεν είναι πολύ σταθερός, είναι μάλλον φυσιολογικό, πολλές κοπέλες στην ηλικία σου έχπυν το ίδιο πρόβλημα. Καλό θα ήταν να το συζητήσεις με έναν γυναικολόγο. Πιθανον να πρόκειται για ορμονική διαταραχή.

LOUCY
21-10-11, 09:51
κοριτσια , εκανα τεστ σημερα στην 23η μερα με κυκλο 25-26 , κ....αρνητικο...κλαιω...clear blue ψηφιακο, ειναι νωρις? γιατι μεσα λεει οτι μπορεις κ 4 μερες πριν την περιοδο, anyway, εχω πολλα υγρα, εχουν βελτιωθει τα σπυρακια μου, αλλα στηθος τιποτα....στην πρωτη εγκυμοσυνη μου, το στηθος ηταν τουμπανο, θεε μου τι αγωνια...ειχα κ ενα θεμα με τις ορμονες μου, επαιρνα προγεστερονη, αντε να δουμε...παντως το σ......οαγχος δεν λεει να φυγει οσα παιδια κ να εχεις κανει τελικα!!!

staxi
22-10-11, 09:34
καλημερα ηθελα να ρωτησω κατι αλλα δε ξερω σε ποιο τοπικ να το βαλω.
ακουω καποιες που κανουν θεραποια με ενδομητριωση. πως το καταλαβαινουμε; υπάρχει καποια εξεταση που να το δειχνει; εχουμε συμπτώματα; τι ειναι; μας εμποδιζει την εγκυμοσύνη; εμενα ο γιατρος δε μου ανεφερε καθολου αυτό. νομιζετε οτι πρεπει να κανω κατι;

LOUCY
24-10-11, 10:03
καλημερα ηθελα να ρωτησω κατι αλλα δε ξερω σε ποιο τοπικ να το βαλω.
ακουω καποιες που κανουν θεραποια με ενδομητριωση. πως το καταλαβαινουμε; υπάρχει καποια εξεταση που να το δειχνει; εχουμε συμπτώματα; τι ειναι; μας εμποδιζει την εγκυμοσύνη; εμενα ο γιατρος δε μου ανεφερε καθολου αυτό. νομιζετε οτι πρεπει να κανω κατι;

Σταχυ αποτι εχω διαβασει η ενδομητριωση ειναι δυσκολη στην διαγνωση. Ειναι πολλες κυσρες κολλημενες στην ωοθηκη τις οποιες ομως ακομα κ με τον υπερηχο ο γιατρος μπορει κ να μην τις δει. Νομιζω οτι χρειαζεσαι ενα καλο γιατρο. Επισης νομιζψ οτι με την λαπαροσκοπηση μπορει ο γιατρος σιγουρα να δει οτι ειναι ενδομητριωση. Κ παλι αυτες ειναι δικες μου εκτιμησεις απο οτιδιαβαζω, καλυτερα να συμβπυλευτεις ειδικο.

yvonne1
24-10-11, 11:50
Κορίτσια καλημέρα, είμαι καινούρια στο φόρουμ και ακόμη προσπαθώ να προσανατολιστώ. Θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής. Έκανα 3 (!!!) τεστ εγκυμοσύνης μια βδομάδα πριν από την αναμενόμενη περίοδο (χαχα) και βγήκαν και τα τρία θετικά αλλά με αχνή γραμμούλα. Μην ξέροντας αν πρέπει να χαρώ ή όχι, έκανα μια β χοριακή και βγήκε 101, πέντε ημέρες πριν την αναμενόμεη περίοδο. Ο γιατρός μου είπε να περιμένω να έχω 3 μέρες καθυστέρηση (δηλαδή μεθαύριο) και να την κάνω αλλά δεν άντεξα.. Φαντάζομαι ότι είμαι έγκυος, έτσι;

newbie G
24-10-11, 12:35
Κορίτσια καλημέρα, είμαι καινούρια στο φόρουμ και ακόμη προσπαθώ να προσανατολιστώ. Θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής. Έκανα 3 (!!!) τεστ εγκυμοσύνης μια βδομάδα πριν από την αναμενόμενη περίοδο (χαχα) και βγήκαν και τα τρία θετικά αλλά με αχνή γραμμούλα. Μην ξέροντας αν πρέπει να χαρώ ή όχι, έκανα μια β χοριακή και βγήκε 101, πέντε ημέρες πριν την αναμενόμεη περίοδο. Ο γιατρός μου είπε να περιμένω να έχω 3 μέρες καθυστέρηση (δηλαδή μεθαύριο) και να την κάνω αλλά δεν άντεξα.. Φαντάζομαι ότι είμαι έγκυος, έτσι;

Ναι καλέ και μάλιστα είναι πολύ καλή η χοριακή σου, αφού δεν έχεις καθυστέρηση. Κάνε άλλη μία σε δυο μέρες να δεις αν θα διπλασιαστεί και μετά πάρε τηλέφωνο στο γιατρό να κλείσεις ραντεβού για να σε δει. Συγχαρητήρια. :-D

yvonne1
24-10-11, 13:00
Αχ σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου newbie μου! Είναι τόσο περίεργα τα συναισθήματα! Κι εσύ εγκυούλα;

newbie G
24-10-11, 13:07
Αχ σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου newbie μου! Είναι τόσο περίεργα τα συναισθήματα! Κι εσύ εγκυούλα;

Μετά κόπων και βασάνων, τελικά τα καταφέραμε. :mrgreen:

yvonne1
24-10-11, 13:12
Μετά κόπων και βασάνων, τελικά τα καταφέραμε. :mrgreen:
Σημασία έχει ότι τα καταφέρατε και ότι από δω και πέρα όλα θα πάνε καλά! Σου εύχομαι τα καλύτερα για σένα και το μπεμπάκι σου!!:p

newbie G
24-10-11, 13:19
Σημασία έχει ότι τα καταφέρατε και ότι από δω και πέρα όλα θα πάνε καλά! Σου εύχομαι τα καλύτερα για σένα και το μπεμπάκι σου!!:p

Eυχαριστώ, επίσης. Περιμένουμε να μας πεις τη δεύτερη χοριακή.

yvonne1
24-10-11, 13:22
newbie, μήπως ξέρεις πόσο περίπου θα πρέπει να ναι για να είναι καλή; Γύρω στο 1600, αν έχω υπολογίσει σωστά ή κάνω λάθος;

newbie G
24-10-11, 13:26
newbie, μήπως ξέρεις πόσο περίπου θα πρέπει να ναι για να είναι καλή; Γύρω στο 1600, αν έχω υπολογίσει σωστά ή κάνω λάθος;

Σου απάντησα στο άλλο θέμα με τις χοριακές. Μην αγχώνεσαι τόσο, η χοριακή είναι απλά μια ένδειξη για το αν ξεκίνησε καλά η εγκυμοσύνη. Ούτως ή άλλως, αν δεν πάει 1500-2000 ο γιατρός δεν θα μπορέσει να δει τίποτα στον υπέρηχο. Ακομα κι αν δεν κάνεις άλλη, σε 1-2 βδομάδες θα ζητήσει να σε δει, για να δείτε σάκο και εμβρυικά στοιχεία. Υπομονή.

yvonne1
24-10-11, 13:29
Σου απάντησα στο άλλο θέμα με τις χοριακές. Μην αγχώνεσαι τόσο, η χοριακή είναι απλά μια ένδειξη για το αν ξεκίνησε καλά η εγκυμοσύνη. Ούτως ή άλλως, αν δεν πάει 1500-2000 ο γιατρός δεν θα μπορέσει να δει τίποτα στον υπέρηχο. Ακομα κι αν δεν κάνεις άλλη, σε 1-2 βδομάδες θα ζητήσει να σε δει, για να δείτε σάκο και εμβρυικά στοιχεία. Υπομονή.
Μόλις την είδα την απάντηση! Σ ευχαριστώ έχεις δίκιο, αλλά έχω διαβάσει τόσα διαφορετικά σάιτ που τελικά μπερδεύεσαι!! Θα σας ενημερώσω για τη χοριακή την Πέμπτη, ευχαριστώ και πάλι!

renia19
07-01-12, 13:49
geia sas..diabasa ta arthra sas k eiste foveroi.k tha ithela k egw na me boithisete..eperna antisiliptika gia pollous mines k prin to septebri apo ti thymamai ta stamatisa giati eixa provlima me ponokefalous..(mou to synistise giatros). h periodos mou irthe 26/11/11, kai apo tote de exw adiathetisei..me ton antra mou eixame epafes kata tis gonimes meres apo ti thymamai.den xrisimopoihsame profylaktiko se arketes epafes pou eixame..den oloklirose omws mesa mou apla travixtike,ayto to epanalabame syxna mexri kai st mesa dekembri(mallon) stis gonimes meres..!!den mporw na thymithw..wstoso simera exoyme 6 tou mina kai den moy irthe katholou periodos..exw kathysterisi gyrw st 12 meres..symptomata exw : ponakia xamila 2-3 fores t mera opws otan perimenw periodo alla meta me stamatane, pigenw polu st toyaleta,to stithos mou einai prismeno opws otan perimenw periodo kai ponaei to stomaxi mou ligo kathe prwi..ekana test stis 4/1/12 kai mou bgike to ena thetiko k ksanaekana allo ena pio brady k moy bgike arnhtiko..poio lete na isxyei?ti prepei na kanw?lete na eimai egkyos h mhpws exw kt sobaro?k ksexasa n anaferw pws aytes t meres pou ekana to test eperna kt xapia gia tin oyrolimoksi ,alla t eixa ksekinisei stis 28/12/11..lete n eixe anameiksi me t test?kai aytes t meres pou exw kathysterisi bgazw kt ygra..sas parakalw apantiste mou..eyxaristw

αμαρρυλίδα
08-01-12, 12:42
καλη χρονια ρενια.

δεν ειμαι ειδικη αλλα εγω στη θεση σου για να ειμαι σιγουρη με 15 μερες καθυστερηση αυριο πρωι θα εκανα σε μικροβιολογικο μια β-χοριακη κ αναλογα με το αποτελεσμα θα τηλ στο γιατρο μου.

εσενα σου ευχομαι επιθυμητο αποτελεσμα.........

litsaki1988
08-01-12, 13:06
καλημερα απλα να ξερεις οτι μετα απο διακοπη αντισυληπτικων ο κυκλος διαταρασσεται τις περισσοτερες φορες, εγω ειχα εως και 20 ημερες καθυστερηση η οποια οφειλοταν στην διακοπη αντισυληπτικων, αλλα μπορει να ειναι και μια εγκυμοσυνη,οπως ειπε και η αμαρρυλιδα κανε μια χοριακη να σιγουρευτεις ;)

Misty Island
10-03-13, 19:48
Γεια σας και καλωσηρθα καθω ειμαι καινουριο μελος!
Λοιπον, εχω σταθερο κυκλο 28-29 ημερες,ελαχιστες φορες 30 αλλα ποτε περισσοτερο.Τελευταια περιοδος 8/2/2013. Περιμενα στις 8/3 περιοδο αλλα πουθενα περιοδος:( και εκει αρχισα να ανησυχω...ειμαι 23,5 χρονων και ειχαμε 2 φορες με τον φιλο μου ελευθερη επαφη,ωστοσο δεν τελειωσε μεσα μου...γνωριζω πολυ καλα οτι ακομα και τα υγρα μπορουν να περιεχουν σπερματοζωαρια αλλα με εχει πιασει απελπισια κοριτσια μου.Δεν εχω κανενα συμπτωμα ως τωρα απο αυτα της εγκυμοσυνης παρα μονο μια μικρη καθυστερηση στην περιοδο μου οπως ανεφερα και παραπανω. Αναμενω τις αποψεις σας με μεγαλη αγωνια:(

Stefanian
11-03-13, 10:14
Γεια σας και καλωσηρθα καθω ειμαι καινουριο μελος!
Λοιπον, εχω σταθερο κυκλο 28-29 ημερες,ελαχιστες φορες 30 αλλα ποτε περισσοτερο.Τελευταια περιοδος 8/2/2013. Περιμενα στις 8/3 περιοδο αλλα πουθενα περιοδος:( και εκει αρχισα να ανησυχω...ειμαι 23,5 χρονων και ειχαμε 2 φορες με τον φιλο μου ελευθερη επαφη,ωστοσο δεν τελειωσε μεσα μου...γνωριζω πολυ καλα οτι ακομα και τα υγρα μπορουν να περιεχουν σπερματοζωαρια αλλα με εχει πιασει απελπισια κοριτσια μου.Δεν εχω κανενα συμπτωμα ως τωρα απο αυτα της εγκυμοσυνης παρα μονο μια μικρη καθυστερηση στην περιοδο μου οπως ανεφερα και παραπανω. Αναμενω τις αποψεις σας με μεγαλη αγωνια:(

Καλημερα κοριτσι!!Εγω ειμαι εγκυος κ απο συμπτωματα δεν εχω τπτ, μονο πονο στην κοιλια σαν περιοδου λογω μητρας!Ελπιζω να μην σε τρομαζω!
Γενικα ειναι δυσκολο να επιτευχθει μια συλληψη χωρις εκσπερματιση μεσα!Επισης ποτε εγιναν οι επαφες?Ησουν στις γονιμες μερες??Οι πιθανοτητες ειναι 20% αν ολα γινουν με τον καταλληλο τροπο την καταλληλη στιγμη!Πηγαινε κανε μια χοριακη να ηρεμησεις!Αν εισαι θα δειξει σιγουρα!

Misty Island
11-03-13, 10:33
Καλημέρα και σε σενα!Και ευχαριστω πολυ για το χρονο σου.Ειμαι αρκετα αγχωμενη...

Ναι ημουν σε γονιμες ημερες, η επαφη εγινε 23-24 Φεβρουαριου.
Πηρα ενα τεστ σημερα και το κανω αυριο πρωι πρωι (ετσι δεν γινεται?),θα περιμενω λιγο ακομα και θα παω και για τις υπολοιπες εξετασεις.

Stefanian
11-03-13, 10:56
Χαλαρωσε...ο,τι εγινε εγινε!!Περιμενε 2-3 μερες κ μετα πηγαινε για χοριακη.Τα τεστ πολλες φορες κανουν λαθος!Εγω δεν εχω κανει ποτε!

voula71
10-12-13, 12:01
κοριτσια καλημερα! εμαι και εγω εγκυουλα 4 εβδομαδων και κατι μερες..βρε κοριτσια απο συμπτωματα πως πατε; επειδη εχω και στο παρελθον 2 εγκυμοσηνες ( αλλα παλλινδρομες) φοβαμαι λιγακι...μια εχω συμπτωματα,και μια δεν εχω...στο γιατρο θα παω την αλλη πεμπτη.

ziu_zitsu
10-12-13, 13:28
Στο κλάμπ κι εγώ κοριτσάκι μου!!
Τα μόνα μόνιμα είναι οι κράμπες χαμηλά, αφού λέω πάει θα μου ρθει αίμα...
Πόνος στο στήθος και υπνηλία.
Και που δεν μπορώ να φάω πολύ??? αυτό που το πάτε???

Κατά τα άλλα τίποτα.....
Και στην γιατρό ακόμα δεν έκλεισα ραντεβού.........
πολύ αγωνία πάντως...

voula71
10-12-13, 19:25
Στο κλάμπ κι εγώ κοριτσάκι μου!!
Τα μόνα μόνιμα είναι οι κράμπες χαμηλά, αφού λέω πάει θα μου ρθει αίμα...
Πόνος στο στήθος και υπνηλία.
Και που δεν μπορώ να φάω πολύ??? αυτό που το πάτε???

Κατά τα άλλα τίποτα.....
Και στην γιατρό ακόμα δεν έκλεισα ραντεβού.........
πολύ αγωνία πάντως...
εγω παλι εχω αύπνια. εχω βρικολακιασει......και εγω ακομα δεν εχω πολυ ορεξη για φαγητο. κανονικα..:p:p

kuklamino
26-12-13, 11:16
γεια σας κοριτσια χρονια πολλα!!πρωτη φορα γραφω στο φορθμ αυτο!!!ευχομαι το 2014 να φουσκωσουν ολεσ οι κοιλιτσες!!!εγω σε 4 μερεσ παω για χοριακη!!εχω κανει σπερματεγχυση!!!δυστυχωσ ομωσ δεν εχω κανενα συμπτωμα λετε να σημαινει κατι ?λετε να μην ειμαι ???:rolleyes:εχετε ακουσει ποτε να υπαρξει εγκυμοσυνη χωρισ κανενα συμπτωμα?το μονο συμπτωμα που ειχα ηταν την 22 μερα εναν τρομερο πονο κατω χαμηλα αριστερα με λιγα υγρα.δεν μπορω να περιμενωωωωω 4 μεεερεεεες.....:shock:

ΑΝΤΥΤΕΟ
03-01-14, 15:15
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΟΤΑΝ ΜΕΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ ΘΕΡΜΟΛΚΡΑΣΙΑ? ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΑΝΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ?