PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ

Σελίδες : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

kalamaraki
21-06-10, 11:13
ΤΙΓΡΑΚΗ και εγω το ειδα αυτο.... αλλα τι να κανω? και αν δεν την κόψει την πατήσαμε....λεμε και αν μας πάρουν.....
Εντωμεταξύ...εγω που να παω να την καταθέσω...?
εχω θεμα...απολύθηκα, εληξε η συμβαση στις 15/6...........
και εχω ετοιμασει χαρτια ως ανεργη με καρτα....
Λετε να μου ζητήσουν και χαρτια ως μισθωτη????
Εχω καταμπερδευτει...γμτ μου

poukis
21-06-10, 11:34
πήρα τηλεφωνο..στα κεντρικα της Αθήνας.
αθλια εξυπηρέτηση! μαλωσαμε και άκρη δεν βγάλαμε!
αυτό που επαναλαμβανε συνέχεια η κοπέλα ήταν " ότι λεέι μέσα η αίτηση, για περισότερες πληροφορίες είμαστε εμείς εδώ"
Ρε κοπελα μου την την λέω αφού είσαι για περισότερες γιατι δεν μου απαντάς?????
" ότι λεέι μέσα η αίτηση ξανά" μου απαντάει!!!!
άντε βγάλε άκρη!
ΑΝΤΕ ΒΓΑΛΕ ΑΚΡΗ!!!

kalamaraki
21-06-10, 11:36
ε καλα τωρα...τι περιμένεις?
Να ρωτησω....τις αιτήσεις που τις καταθέτουμε? βγηκε το που και το ποτε?

anti1980
21-06-10, 11:49
Και εγώ πήρα τηλέφωνο αλλά στης Θεσσαλονίκης τα γραφεία, οπού όσες φορές (και δεν είναι λίγες... πιστέψτε με...:lol::lol:) έχω πάρει είναι ευγενέστατες οι κοπέλες!!! Μου είπαν ότι θα δηλώσω το παιδάκι μου βάση του πόσο θα είναι στη 1/9/10.

Δηλαδή... εφόσον η κόρη μου θα είναι 2 ετών, θα τη δηλώσω στα βρέφη…

Ηλιάννα
21-06-10, 12:46
Ο δικος μου θα ειναι 2 ετων την Κυριακη,οταν λοιπον θα καταθεσω την αιτηση θα γραψω 2ετων και 0 μηνων και θα το παρουν στα βρεφη(αν το παρουν:rolleyes:) Μου ειπε ομως η ιδικτητρια του σταθμου οτι τα Χριστούγεννα θα τον μεταφερει στο μεταβρεφικο τμημα
Και η αληθεια ειναι οτι οι θεσεις στους βρεφικους ειναι ελαχιστες....:sad:

Εμεις στα ΚΕΠ μας ειπαν να τα καταθεσουμε-Κρητη ειμαι

kalamaraki
21-06-10, 12:48
Εγω παλι δεν θελω να την μεταφέρουν....προτιμω εκει που θα ξεκινήσει να συνεχισει και να τελειωσει!
Τελικα θα με πειτε.....?
Αρχισαν οι αιτησεις να τις καταθέσουμε?

maestria
21-06-10, 13:11
ΤΙΓΡΑΚΗ και εγω το ειδα αυτο.... αλλα τι να κανω? και αν δεν την κόψει την πατήσαμε....λεμε και αν μας πάρουν.....
Εντωμεταξύ...εγω που να παω να την καταθέσω...?
εχω θεμα...απολύθηκα, εληξε η συμβαση στις 15/6...........
και εχω ετοιμασει χαρτια ως ανεργη με καρτα....
Λετε να μου ζητήσουν και χαρτια ως μισθωτη????
Εχω καταμπερδευτει...γμτ μου

Κοριτσάκι σε ΚΕΠ θα καταθέσεις.

Εγώ έχω μια άλλη απορία. Αυτό που λένε μέσα στα δικαιολογητικά (στην αίτηση) Υπεύθυνη δήλωση, εννοούν την παράγραφο στο τέλος της αίτησης, όπου βάζεις και υπογραφή; Ή θέλουν ξεχωριστή υπεύθυνη δήλωση; Και τι να γράφει αυτή;

Δεν χρειάζονται και την πρόσκληση βρε κορίτσια! Τι να την κάνουν; Αφού αυτοί την βγάλανε.

maestria
21-06-10, 13:13
Εγω παλι δεν θελω να την μεταφέρουν....προτιμω εκει που θα ξεκινήσει να συνεχισει και να τελειωσει!
Τελικα θα με πειτε.....?
Αρχισαν οι αιτησεις να τις καταθέσουμε?

Αρχίσανε και είναι μέχρι 12/7 στις 2.30 το μεσημέρι!
ΑΝ τις στείλετε με ταχυδρομείο δεν μετράει η ημερομηνία σφραγίδας ταχυδρομείου.
Πρέπει να ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ μέχρι τις 12/7 στις 2.30.

Προτείνω ΚΕΠ για εμάς εκτός Αθηνών. Σιγουριά στο να είμαστε εντός προθεσμίας και παίρνουμε αμέσως και αριθμό πρωτοκόλλου. :smile:

kalamaraki
21-06-10, 13:16
Εγώ έχω μια άλλη απορία. Αυτό που λένε μέσα στα δικαιολογητικά (στην αίτηση) Υπεύθυνη δήλωση, εννοούν την παράγραφο στο τέλος της αίτησης, όπου βάζεις και υπογραφή; Ή θέλουν ξεχωριστή υπεύθυνη δήλωση; Και τι να γράφει αυτή;

αυτην την απορια την εχω και εγω....τους παιρνω τηλεφωνο σε αθηνα αλλα δεν απαντάνε ή μιλάνε....

ΜΑΡΙΤΑ
21-06-10, 13:19
Όχι δε θέλει ξεχωριστή υπεύθυνη δήλωση..εννούν τη παράγραφο στο τέλος...

maestria
21-06-10, 13:33
Για όσες δε διαβάσατε την πρόσκληση έως το τέλος, να ξέρετε ότι στη σελίδα 16 ή 17 έχει αναλυτικά τα κριτήρια μοριοδότησης, ώστε να υπολογίσετε πόσα μόρια συγκεντρώνετε κι αν σας βαθμολόγησαν σωστά, όταν θα βγουνε τα αποτελέσματα.

ΜΑΡΙΤΑ
21-06-10, 14:04
Κοριτσάκι διασταυρωμένο; Πήρες τηλέφωνο;

Να σου πω την αλήθεια, όχι δεν πήρα τηλέφωνο αλλά αυτό καταλαβαίνω εγώ από το παρακάτω:

Η «Αίτηση συμμετοχής - Δήλωση» επέχει θέση Υπεύθυνης Δήλωσης και συμπληρώνεται σε πρωτότυπο υπογεγραμμένο πρωτοτύπως στη θέση «Η ΑΙΤΟΥΣΑ», που θα συνοδεύεται από τα απαιτούμενα δικαιολογητικά συμμετοχής, όπως εξειδικεύονται στην παράγραφο 2.4 της παρούσας.

Λέει ότι το έχει η αίτηση όχι ότι χρειάζεται να συμπληρώσουμε δική μας υπέθυνη δήλωση....

poukis
21-06-10, 14:07
2.5. ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΚΑΙ ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗ ΑΝΑ ΚΡΙΤΗΡΙΟ
Εφόσον πληρούνται οι προϋποθέσεις συμμετοχής, θα ισχύσουν κριτήρια μοριοδότησης για την επιλογή των ωφελουμένων, τα οποία θα είναι τα εξής:
α) Το χαμηλό ετήσιο δηλωθέν οικογενειακό εισόδημα. Τα μόρια που θα
δοθούν θα υπολογίζονται βάσει του τύπου: [(Α/Ε)Χ100] / 12, όπου Α= 24.000 ? προσαυξανόμενο κατά 1.000 ? εάν η μητέρα έχει ένα τέκνο, 2.000 ? εάν έχει δύο τέκνα και 10.000 ? εάν έχει τρία τέκνα (το ποσό των 10.000 ? θα προσαυξάνεται κατά 1.000 ? για κάθε τέκνο πέραν του τρίτου) και Ε= το ετήσιο δηλωθέν οικογενειακό εισόδημα.
β) Η κατάσταση απασχόλησης, η εργασιακή σχέση και το είδος απασχόλησης. Για εργαζόμενες γυναίκες + 35 μόρια, για σύμβαση εργασίας μερικής απασχόλησης + 45 μόρια, για σύμβαση εργασίας ορισμένου χρόνου + 40 μόρια.
γ) Η ανεργία από τον Ο.Α.Ε.Δ. με δελτίο ανεργίας σε ισχύ 10 μόρια, άνεργες που λαμβάνουν τακτικό επίδομα ανεργίας από τον Ο.Α.Ε.Δ. με 20 μόρια.
δ) Η οικογενειακή κατάσταση. Προτεραιότητα δίδεται στις μητέρες που
 ανήκουν στην ομάδα των ΑμεΑ με ποσοστό αναπηρίας 35% και άνω + 35 μόρια,
 έχουν τέκνα που ανήκουν στην ομάδα των ΑμεΑ με ποσοστό αναπηρίας 35% και άνω + 30 μόρια,
 είναι χήρες + 35 μόρια,
 είναι άγαμες μητέρες + 30 μόρια,
 είναι διαζευγμένες ή σε διάσταση + 25 μόρια,
 είναι τρίτεκνες - πολύτεκνες + 20 μόρια,
 έχουν σύζυγο που ανήκει στην ομάδα των ΑμεΑ με ποσοστό αναπηρίας 67% και άνω + 15 μόρια,
 έχουν σύζυγο μακροχρόνια άνεργο (άνω των 12 μηνών) +10 μόρια.

Η μοριοδότηση των ανωτέρω κριτηρίων παρουσιάζεται αναλυτικά και στον ακόλουθο πίνακα:

ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ ΜΟΡΙΩΝ
1. Ετήσιο δηλωθέν εισόδημα
[(Α/Ε) Χ 100] / 12
2. Κατάσταση απασχόλησης, εργασιακή σχέση και είδος απασχόλησης Εργαζόμενες 35
Εργαζόμενες με συμβάσεις μερικής απασχόλησης 45
Εργαζόμενες με συμβάσεις ορισμένου χρόνου 40
3. Ανεργίας από ΟΑΕΔ Άνεργες με δελτίο ανεργίας 10
Άνεργες που λαμβάνουν τακτικό επίδομα από ΟΑΕΔ 20
4. Οικογενειακή κατάσταση Μητέρες με αναπηρία 35% και άνω 35
Χήρες 35
Μητέρες με παιδιά ΑμεΑ με αναπηρία 35% και άνω 30
Άγαμες μητέρες 30
Διαζευγμένες μητέρες ή σε διάσταση 25
Τρίτεκνες-Πολύτεκνες 20
Με σύζυγο ΑμεΑ με αναπηρία 67% και άνω 15
Με σύζυγο μακροχρόνια άνεργο 10

ioanna21
21-06-10, 18:15
Τα μόρια βρε κορίτσια πως τα βγάζετε???????????????
Εγώ γιατί δεν καταλαβαίνω???
Μπορείτε να με βοηθήσετε????

Τούβλο σκέτο!!! το παραδέχομαι!!!

Α!!! πήγα Παιδικη μελωδια και είδα τους χώρους, γνώρισα και την ιδιοκτήτρια... Πολύ ωραιοι και καθαροί χώροι ( είναι καινούριο βέβαια!!) μεγάλες οι αίθουσες και το καλό για τα βρέφη είναι οτι η αιθουσα είναι μέχρι 12 παιδάκια. Έχει κήπο περιποιημένο και σε γενικές γραμμες όλα καλά!!
Οσο για την ιδιοκτήτρια πολύ συμπαθητική και κατατοπιστική!!

Αυτα!!!
τωρα θέλω να πάω baby college (το οποιο δεν παρέχει τίποτα εκτος απο την φιλοξενία)
Εχετε ακούσει κάτι???γνώμες????

Σοφία Τ.
21-06-10, 19:37
Eιμαι επιδοτουμενη ανεργη και δεν εχω στα χερια μου κανενα δελτιο ανεργιας.Αυτο λεει ανανεωνεται αυτοματα οσο επιδοτουμαι.Να παω αρα να το ζητησω;

Και τι ειναι αυτη η βεβαιαωση εξατομικευμενης προσεγγισης;;;Ειχα κανει και περσυ τα χαρτια μου αλλα σαν μισθωτη (πιο ευκολα ηταν).

Βοηθηστε κορες!!!

maestria
21-06-10, 21:32
Eιμαι επιδοτουμενη ανεργη και δεν εχω στα χερια μου κανενα δελτιο ανεργιας.Αυτο λεει ανανεωνεται αυτοματα οσο επιδοτουμαι.Να παω αρα να το ζητησω;

Και τι ειναι αυτη η βεβαιαωση εξατομικευμενης προσεγγισης;;;Ειχα κανει και περσυ τα χαρτια μου αλλα σαν μισθωτη (πιο ευκολα ηταν).

Βοηθηστε κορες!!!

Για την εξατομικευμένη πρέπει να πας στην εργασιακή σύμβουλο (στον ΟΑΕΔ). Δεν είναι τίποτα, συμπληρώνεις ένα έντυπο και - δεν ξέρω ακριβώς - μάλλον παίρνεις αντίστοιχη βεβαίωση.

yasemi
21-06-10, 23:56

Βοηθηστε κορες!!!

οταν εκανες τα χαρτια σου στον οαεδ δε περασες απο ενα τυπου συνεντευξης και καλα που δουλευες ποσο δουλευες τι ξερεις ???αυτη ειναι η εξατομικευμενη προσεγγιση πας εκει και ζητας μια βεβαιαωση....οσο για την καρτα και εγω αυτο εχω σαν θεμα γιατι ανανεωνεται αυτοματα ...απο τη στιγμη που ειμαστε ενεργες με επιδομα η καρτα λογικα δε προσκομειται αφου εχουμε την εγκριτικη αποφαση....θα παρω αυριο αν απαντησουν εχει καλως.....

yasemi
21-06-10, 23:57
εγω κοριτσια στη περιοχη μου μονο δημοτικους εχουν βαλει μεσα οποτε να τους δω απο μεσα δε παιζει οτι ειδα απο εξω.....:roll::roll::roll:τουλαχιστον για τον εναν ξερω γιατι στελνει η κολλητη μου εκει τη μεγαλη της και τωρα θα στειλει και το μικρο της (μπας και ειναι και μαζι μακαρι το εφθασα μακρια αχχααχχααχ)

kalamaraki
22-06-10, 00:01

Βοηθηστε κορες!!!

Λοιπον επειδη τα εχω φρεσκα....απο την παρασκευη
Θα χρειαστεις την κάρτα ανεργιας, την μικρη παραλληλόγραμμη που μας δινουν οταν κανουμε εγγραφη σαν άνεργες, άσχετα αν θα παμε για επιδομα ή οχι.
Θα χρειαστεις ενα χαρτι βεβαιωση τι επιδόματα, και τι ποσο χρημάτων εχεις παρει τα τελευταια δυο χρονια απο τον οαεδ.
Και τελος θα χρειαστεις την βεβαιωση εξατομικευμένης προσέγγισης...κοινώς θα πας σε εναν εργασιακο συμβουλη , θα του πεις για ποιο λογο την χρειάζεσαι , θα σε ρωτησει διαφορα για τα προσόντα σου σπουδες, γλωσσες υπολογιστη διπλωμα...κτλπ θα τα περάσει στο πισι του και θα σου δωσει ενα χαρτι...
Εντωμεταξύ και την αλλη βεβαιωση θα τους πεις για ποιο λογο την θελεις , εγω οταν τους ελεγα οτι την θελω για αιτηση επιδοτησης σταθμου ήταν ενήμεροι..!
Αυτα τα ολιγα ειναι που θελει για τις άνεργες το εεταα...

yasemi
22-06-10, 00:13
καλαμαρακι μεσα γραφει οτι θελει αντιγραφο της εγκριτικης αποφασης του επιδοματος εαν παιρνουμε επιδομα.....???επισης η καρτα μου ισχυει μεχρι (δε θυμαμαι παντως ανανεωνεται αυτοματα απο τη στιγμη που ειμαι στο επιδομα....αν βαλουμε μεσα τη καρτα δε θα φαινομαστε ανεργες ...μαλλον για αυτο ρωταει και η σοφια....

kalamaraki
22-06-10, 00:22
Μα αυτο γραφω....περιμενε
αντίγραφο της εγκριτικής απόφασης επιδότησης του Ο.Α.Ε.Δ., εάν η
ενδιαφερόμενη λαμβάνει ή έχει λάβει τακτικό επίδομα ανεργίας από
τον Ο.Α.Ε.Δ. οποιαδήποτε χρονική περίοδο κατά τους τελευταίους 24 μήνες
προ της δημοσίευσης της παρούσας, ήτοι από 21/06/2008 έως 20/06/2010.

Εμενα το χαρτι που πηρα αναφέρεται στο τι επιδόματα εχω παρει τα τελευταια δυο χρονια και το ποσό των επιδόμάτων, και χαρακτηριστικα ειχα παρει μαζι μου τις οδηγιες του εεταα και τους το διαβασα και ηταν ενημεροι με ρωτησε το αφμ μου, το ονοματεπωνυμο μου το βρηκε στο πισι της μου το εκτυπωσε και αυτο ήταν.

ΤΙΓΡΑΚΙ
22-06-10, 11:13
κοριτσια τελικα με την υπευθυνη δηλωση χρειαζεται ξεχωριστη ή αυτο που εχει η αιτηση συμπληρωνουμε;
εντωμεταξυ οταν λεμε προσκληση τι θελει να πει ο ποιητης;
εγω καταλαβαινω την αιτηση και τα δικαιολογητικα.

anti1980
22-06-10, 11:50
Λοιπόν κορίτσια κατέθεσα τα χαρτιά εχτές στο Κ.Ε.Π.

Για ποια υπεύθυνη δήλωση μιλάτε??? Την υπεύθυνη δήλωση που γράφουν στα λοιπά (28.), τη ζητάνε για τη περίπτωση που δεν έχετε κάποιο από τα παραπάνω έγγραφα. Π.χ. εγώ έκανα υπεύθυνη δήλωση για την περίπτωση που δεν τους καλύπτει το χαρτί των ενσήμων επειδή το διάστημα που ζητάνε ένσημα, εγώ ήμουν άνεργη. Επίσης στο από κάτω κουτί (29.) μπορεί κάποιος να παραθέσει κάποιο χαρτί το οποίο θεωρεί πως είναι χρήσιμο και δε το ζητάνε.

Εχτές πήγα στο Κ.Ε.Π. και τέλειωσα επιτέλους…. Άμα έχετε απορίες και είναι στο χέρι μου, πολύ ευχαρίστως να βοηθήσω.

Την πρόσκληση πάντως δε τη ζητάνε. Μόνο τα δικαιολογητικά θέλουν και την αίτηση, την όποια θα την περάσουν στον υπολογιστή και θα σας τη δώσουν πίσω.

ΤΙΓΡΑΚΙ
22-06-10, 12:08
Λοιπόν κορίτσια κατέθεσα τα χαρτιά εχτές στο Κ.Ε.Π.

Για ποια υπεύθυνη δήλωση μιλάτε??? Την υπεύθυνη δήλωση που γράφουν στα λοιπά (28.), τη ζητάνε για τη περίπτωση που δεν έχετε κάποιο από τα παραπάνω έγγραφα. Π.χ. εγώ έκανα υπεύθυνη δήλωση για την περίπτωση που δεν τους καλύπτει το χαρτί των ενσήμων επειδή το διάστημα που ζητάνε ένσημα, εγώ ήμουν άνεργη. Επίσης στο από κάτω κουτί (29.) μπορεί κάποιος να παραθέσει κάποιο χαρτί το οποίο θεωρεί πως είναι χρήσιμο και δε το ζητάνε.

Εχτές πήγα στο Κ.Ε.Π. και τέλειωσα επιτέλους…. Άμα έχετε απορίες και είναι στο χέρι μου, πολύ ευχαρίστως να βοηθήσω.

Την πρόσκληση πάντως δε τη ζητάνε. Μόνο τα δικαιολογητικά θέλουν και την αίτηση, την όποια θα την περάσουν στον υπολογιστή και θα σας τη δώσουν πίσω.

ευχαριστω για τη λυση στις αποριες μου καθοτι ξανθια με ανταυγιες καταλαβαινεις επαθα ενα κατι.
καλη επιτυχια ευχομαι και αντε να μαθουμε μετα οτι ολες ειμαστε τυχερες.

maestria
22-06-10, 12:22
Σε οποιοδήποτε ΚΕΠ πάμε, έτσι;

anti1980
22-06-10, 12:25
Καλή επιτυχία σε όλες μας!!!

Και μόλις τελειώσουμε με το θέμα των δικαιολογητικών, για να μη χαθούμε μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα, ας πιάσουμε το θέμα των μορίων που δε καταλαβαίνω γρυ από τις εξισώσεις που δίνουν στη πρόσκληση…:mrgreen:

anti1980
22-06-10, 12:29
Σε οποιοδήποτε ΚΕΠ πάμε, έτσι;

Ναι καλή μου… σε οποιοδήποτε Κ.Ε.Π.

Εγώ εχτές πρέπει να ήμουν η πρώτη που πήγα στο συγκεκριμένο Κ.Ε.Π. για την συγκεκριμένη αίτηση και το παλικάρι που με εξυπηρέτησε, παρ’ όλο που δεν είχε ασχοληθεί με το θέμα ούτε αυτός, ούτε και κανένας άλλος εκεί μέσα, με κατατόπισε μια χαρά.

Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!!:roll::roll::roll:

eleman1979
22-06-10, 12:51
Κορίτσια καλημέρα! Θα ήθελα αν ξέρετε να μου δώσετε πληροφορίες για παιδικούς και βρεφονηπιακούς σταθμούς που επιδοτούνται από ΟΕΕ (όχι για εμένα, για μία φίλη, εγώ το σποράκι μου το έχω ακόμη στην κοιλίτσα μου )

maestria
22-06-10, 12:53
Κορίτσια καλημέρα! Θα ήθελα αν ξέρετε να μου δώσετε πληροφορίες για παιδικούς και βρεφονηπιακούς σταθμούς που επιδοτούνται από ΟΕΕ (όχι για εμένα, για μία φίλη, εγώ το σποράκι μου το έχω ακόμη στην κοιλίτσα μου )

Μπες στο www.eetaa.gr και δες ότι πληροφορίες έχει για το πρόγραμμα "Εναρμόνιση επαγγελματικής και οικογενειακής ζωής", ώστε να πάρεις μια ιδέα.
Ότι απορία έχεις, μας ρωτάς. :)

maestria
22-06-10, 13:44
anti ένα ακόμη ερώτημα. Τη φωτοτυπία του εκκαθαριστικού τελικά την επικύρωσες;; Κι αν ναι, ΠΟΥ την επικυρώνουν;;;

anti1980
22-06-10, 14:09
Ναι, την φωτοτυπία του εκκαθαριστικού αλλά και όλα τα υπόλοιπα αντίγραφα που είχα, τα επικύρωσα στο Κ.Ε.Π.

kalamaraki
22-06-10, 15:17
Βρε εσυ καλα τα λες.....ειναι οντως νωρις , ενα μηνα πριν ! Αλλα ηθελα να ειμαι σιγουρη οτι εχω κλεισμενη ημερομηνια ,καθως στις 28 Ιουλιου εχει αρκετα παρτακια γυρω εκει.... Και βρηκα πολυ καλη τιμη με πολυ καλη προσφορά φαγητου και τουρτας!!!
Για 30 άτομα (παιδια-ενηλικες) ζητάει 230ευρώ
Εχει μεσα 3κιλη τουρτα απο γνωστο ζαχαροπλαστειο, διαλεγεις εσυ σχεδιο κτλπ
Εχει πιατο ατομικο για καθε ενήλικα με πιτσα και αλλα δυο που δεν τα θυμαμαι +ροφημα(αναψυκτικο κτλπ εκτος αλκοολ)
Εχει πιάτο ατομικο για καθε παιδάκι+ροφημα+πατατάκια
Και για καθε εξτρα ατομο περα των 30 δινεις 5ευρώ...
Σε αλλους παιδότοπους μου ζητησαν 280ευρώ χωρις τουρτα και με πολυ λιγοτερο φαγητο και με αρνηση στο να φερω εγω δικα μου φαγητα....
Και ενω περυσι το εκανα το παρτυ στο αναψυκτηριο στην Κρηνη και μου βγηκε 190ευρώ για τα ιδια ατομα, εκει ομως δεν εχει καποιον να τα προσεχει....δεν ειναι περιφραγμενα...
Οπωτε απο το να την κυνηγαω να εχουν μονιμως το νου μου συν οτι οοοοολα τα παιδακια ειναι κοντινης το μεγαλυτερο ειναι 5 χρονών...Ε καλυτερα στον παιδοτοπο και ας ειναι και 40ευρώ παραπάνω...!
Παντως ειναι ο ποιο οικονομικος και δινει και πολλα σε σχέση με αλλους!

MUMSOFIA
22-06-10, 15:24
Κορίτσια εγώ λέω τελικά να μην κάνω τα χαρτιά μου μια και οι παιδικοι σταθμοι που είναι στο προγραμμα είναι μέχρι 16,00 - και εγώ θέλω επιστροφή γύρω στις 18.00 - λόγω δουλειάς.

Ουφ και εγώ ψαχνω για τα γενέθλια του μικρου άσχετο με το θέμα :)

maestria
22-06-10, 15:38
Σε καταλαβαίνω mumsofia, όντως οι περισσότεροι είναι μέχρι τις 4. Εμένα ευτυχώς ο άντρας μου σχολάει νωρίς και με (ψιλό) βολεύει.

Εύχομαι να βρεις το καλύτερο!!!

kalamaraki για που λες;;

ioanna21
22-06-10, 16:43
Λοιπόν καμμιά σας δεν απάντησε για τα μόρια!!!!
εσπασα το κεφαλι μου και κατέληξα σ΄αυτό: (μην πεταξετε πέτρες αν είναι λάθος!!)
Ειναι καθαρό παραδειγμα για τα δικά μου δεδομένα.

Εχουμε τον παρακάτω τύπο:
{(Α/Ε)Χ100}/12

όπου Α 24.000 € προσαυξανόμενο 1.000 € για ένα τέκνο.
όπου Ε δηλωθέν οικογενειακό εισόδημα

άρα

25.000/2.900= 8,62Χ100=862/12= 71,83 + 35 μόρια (σύμβαση εργασίας)= 106,83 συνολικά

Ελπίζω να το έχω κάνει σωστά!!!!

ΜΑΡΙΤΑ
22-06-10, 21:18
εσπασα το κεφαλι μου και κατέληξα σ΄αυτό: (μην πεταξετε πέτρες αν είναι λάθος!!)

{(Α/Ε)Χ100}/12

όπου Α 24.000 ? προσαυξανόμενο 1.000 ? για ένα τέκνο.

άρα

25.000/2.900= 8,62Χ100=862/12= 71,83 + 35 μόρια (σύμβαση εργασίας)= 106,83 συνολικά

Μήπως ξεχνάς ένα μηδενικό στη διαίρεση;;;;;Λογικά είναι δια 29.000 οπότε 0,862χ100=86,2/12=7,18 + 35 = 42,18

Μη με βαράτε αν κάνω λάθος ε;;;;

sadamo
22-06-10, 23:27

{(Α/Ε)Χ100}/12

όπου Α 24.000 ? προσαυξανόμενο 1.000 ? για ένα τέκνο.

άρα

βρε κορίτσια καλησπέρα και από εμένα.μήπως ξέρει καμία με πόσα περίπου μόρια έχουμε ελπίδες;υπάρχει τίποτα στάνταρ;εμείς θα έχουμε περίπου 47 μόρια

yasemi
22-06-10, 23:39
Μήπως ξεχνάς ένα μηδενικό στη διαίρεση;;;;;Λογικά είναι δια 29.000 οπότε 0,862χ100=86,2/12=7,18 + 35 = 42,18

Μη με βαράτε αν κάνω λάθος ε;;;;

οχι ρε συ μπορει το 2900 να ειναι σωστο...και εμεις εισοδηα λιγο λιγοτερο απο αυτο ειχαμε....βαζω και 100ο για καθε παιδι??αυτο δε το καταλαβω (σκραπας στα μαθηματικα εγω τριτη δεσμη ημουν) :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ioanna21
23-06-10, 00:22
οχι ρε συ μπορει το 2900 να ειναι σωστο...και εμεις εισοδηα λιγο λιγοτερο απο αυτο ειχαμε....βαζω και 100ο για καθε παιδι??αυτο δε το καταλαβω (σκραπας στα μαθηματικα εγω τριτη δεσμη ημουν) :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Όχι δεν ξεχναω μηδενικό!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Απλά το 2008 δουλεψα μόνο για 1,5 μήνα και ο συζυγος εκεινη τη χρονιά έκανε μηδενική!!
Να και κάτι καλό που θα μας κάνει εκείνη η χρονιά!!! γιατί ηταν απα πα πα!!!!

Νομιζω πάντως οτι ετσι είναι τελικά!! αλλή λύση δεν βρίσκω!!!

ΜΑΡΙΤΑ
24-06-10, 09:01
Ε τότε Ιωάννα μια χαρά την κάνεις τη πράξη!!!Και πιστεύω ότι θα σε πάρουνε, έχεις αρκετά μόρια!!
Πήγα χτες να κάνω την αίτηση στο ΚΕΠ και δεν είχαν ιδέα! Μόλις τη Τρίτη τους ήρθε κάποια ειδοποίηση για το πρόγραμμα αλλά δεν το είχαν ψάξει κιόλας...
Προσπάθησε να περάσει την αίτηση μου αλλά είχε πρόβλημα το αρχείο και πρέπει να ξαναπάω σήμερα. Μπορούμε να τους εμπιστευτούμε ότι δεν έχουν ιδέα για όλο αυτό ρε γ@##το;;;;Αλλά στο ταχυδρομείο θα πάρουμε αριθμό πρωτοκόλου;Και αν μας που ότι δε το λάβανε ποτέ;;;Γιατί όλα περιμένω να τα ακούσω.....

yola
25-06-10, 11:51
Kαλημέρα σας,

πήγα 2 φορές σε διαφορετικές μέρες στο ΚΕΠ, και την μία φορά η υπάλληλος δεν ελιχε ιδέα και άρχισε να με ξεφορτώνεται για την επόμενη μέρα που δεν θα ήταν η ίδια ... υπηρεσία και την επόμενη ο νεαρός υπάλληλος προσπάθησε πολλές φορές να πάρει αριθμό πρωτοκόλλου και τον πέταγε έξω το σύστημα. Θα ξαναπάω σήμερα και αν δεν και σήμερα θα τα στείλω με courier να έχω τουλάχιστον αποδεικτικό. Γούστο θα έχει να έχει διλποπεράσει η αίτηση τότε που κόλλησε.

ΤΙΓΡΑΚΙ
27-06-10, 22:23
καλησπερα κοριτσια να ρωτησω κατι,στην αιτηση που συμπληρωνουμε εμενα ο μικρος θα εχει κλεισει τον αυγουστο τα 2 τι ηλικια βαζω;
και να ρωτησω και κατι αλλο βαζω χ εκει που γραφει οτι κατατεθηκε με την αιτηση αλλα εχει διπλα μια στηλη δεν απαιτηται εκει βαζω χ σε οτι δεν εχω ή το αφηνω κενο.
μακαρι να απαντησετε προσπαθω να τη συμπληρωσω τωρα,

v & a
28-06-10, 09:34
καλησπερα κοριτσια να ρωτησω κατι,στην αιτηση που συμπληρωνουμε εμενα ο μικρος θα εχει κλεισει τον αυγουστο τα 2 τι ηλικια βαζω;
και να ρωτησω και κατι αλλο βαζω χ εκει που γραφει οτι κατατεθηκε με την αιτηση αλλα εχει διπλα μια στηλη δεν απαιτηται εκει βαζω χ σε οτι δεν εχω ή το αφηνω κενο.
μακαρι να απαντησετε προσπαθω να τη συμπληρωσω τωρα,

εσυ θα γραψεις ποσο θα ειναι ο μικρος σου την πρωτη σεπτεμβρη του ετους.
(εμενα πχ που θα ειναι στη μεση του μηνα της μιας κ εχει γεννηθει 17, εγραψα 2+8 γιατι λεει " κλεισμενους μηνες".)

Στη πρωτη στηλη συμπληρωνεις αυτα που χρειαζεται αναλογα με τη κατασταση σου, να εχεις επισυναψει στην αιτηση και τα υπολοιπα τα αφηνεις αδεια. τη δευτερη στηλη την αφηνεις επισης ολη αδεια.

(πηρα τηλ, κ ρωτησα δε τα βγαζω απο το μυαλο μου:cool:)...

ΤΙΓΡΑΚΙ
28-06-10, 11:37
πηγαμε και εμεις και καταθεσαμε την αιτηση,
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ.:grin:

MUMSOFIA
28-06-10, 11:42
Δυστυχώς δεν θα κάνω τα χαρτιά μια και ο παιδικός που διαλέξαμε δεν έχει το προγραμμα

ουφ!!!

ΤΙΓΡΑΚΙ
28-06-10, 11:45
Δυστυχώς δεν θα κάνω τα χαρτιά μια και ο παιδικός που διαλέξαμε δεν έχει το προγραμμα

ουφ!!!

γιατι καλε ;ποιον διαλεξες; βλεπω μενεις δραπετσωνα.ο σταθμουλης που ειναι κερατσινι ειναι μακρυα σου;

v & a
28-06-10, 11:48
κοριτσια το εκκαθαριστικο που βαλατε λεει πανω ΓΙΑ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΤΟΣ 2008? Γιατι στο κεπ με εχουνε λαλησει!!!!!!

flip
28-06-10, 21:12
:roll:κοριτσια το εκκαθαριστικο που βαλατε λεει πανω ΓΙΑ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΤΟΣ 2008? Γιατι στο κεπ με εχουνε λαλησει!!!!!!
Οικονομικο ετος 2009 πρεπει να λεει. :)

maestria
28-06-10, 23:25
πηγαμε και εμεις και καταθεσαμε την αιτηση,
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ.:grin:

Καλή σου επιτυχία!!!
Δυστυχώς δεν ήμουν σε θέση ν' απαντήσω, μπήκα για λίγη ώρα για να ενημερώσω για ένα ιατρικό μας θέμα.

Εύχομαι να μπεις!!! :D

MUMSOFIA
29-06-10, 09:31
γιατι καλε ;ποιον διαλεξες; βλεπω μενεις δραπετσωνα.ο σταθμουλης που ειναι κερατσινι ειναι μακρυα σου;

Διαλέξαμε τα κυκλάμινα!!!

haroulini94
29-06-10, 10:26
Κορίτσια καλημέρα, σχετικά με το επιδοτούμενο προγραμμα ξέρετε κατι για τους σταθούς ΘΕΙΑ ΚΛΑΙΡΗ ΚΑΙ BABY CLUB στο Ηράκλειο? ¨Εχω μπερδευτεί,

kalamaraki
29-06-10, 13:21
Κοριτσια τελικα...το καθε ΚΕΠ τα δικα του
Πηγα στο ΚΕΠ Καλαμαριας στη πλατεια Σκρα, γνωριζαν για το προγραμμα μια χαρα , δινω τα χαρτια μου αλλα ειχα κανει πατατα....εδωσα φετινο εκκαθαριστικο ενω θελει περσινο...ειπαμε ειμαι ποντιακη...Και δεν δεχτηκε το πιστοποιητικο οικογ. καταστασης που ειχα επειδη ηταν παλιο...(δικιο ειχε δε λεω...) και της λεω και τωρα τι θα τρεχω στον ευοσμο??? Οχι μου λεει θα στο ζητήσω εγω μεσω συστήματος..!!! (Υποτιθεται απο το τηλεφωνο λενε οτι δεν βγαζουν αλλο αυτοι...και οτι καθε υπηρεσια πρεπει να τα ζηταει μονη της!!) Δεν ειπα κουβεντα , εκανε την αιτηση για να τα βγαλει, σε δυο εργασιμες θα ερθει το σμσ στο κινητο οτι ειναι τα χαρτια μας εκει.
Και θα παω να την κανω λογικα εως την Παρασκευη!
Παντως εξυπηρετικοτατες δεν λεω!!

ΤΙΓΡΑΚΙ
29-06-10, 13:24
Διαλέξαμε τα κυκλάμινα!!!

τον εχω επισκεφτει το συγκεκριμενο σταθμο,πολυ ωραιος και εχει και αδεια για βρεφη αλλα ειναι αρκετα μακρυα απο εμενα.
καλα να περενει το μικρακι σου εκει.

ΤΙΓΡΑΚΙ
29-06-10, 13:30
kalamaraki μου ευχομαι να τα συγκεντρωσεις τα χαρτια και οκ να ειναι,παλι καλα που στο κεπ ειχαν ιδεα και δε σε πηραν στο λαιμο τους.
καλη επιτυχια :D

AngelMama
29-06-10, 13:43
Καλησπέρα και από εμένα.
Πήγα και εγώ στο ΚΕΠ Κορδελιού σήμερα για να καταθέσω την αίτηση.
Είχαν απεργία αυτοί που θα έλεγχαν τα χαρτιά και θα πάω αναγκαστικά αύριο.
Ευτυχώς ήταν ενημερωμένοι.

v & a
29-06-10, 14:05
Καλησπέρα και από εμένα.

ωχχχ ευτυχως που το πες και ημουνα ετοιμη να φυγω σε λιγο να παω!
σε αλλο κεπ βεβαια αλλα και μονο με την υποψια δε φευγω απο τη δουλεια να τρεχω τσαμπα!
ευχαριστω!!!!:-):-)

AngelMama
29-06-10, 14:15
Ναι, άσ' το καλύτερα.
Πήγαινε αύριο για σίγουρα πράγματα.
Καλή Επιτυχία...

ΤΙΓΡΑΚΙ
30-06-10, 10:23
καλημερα κοριτσια ολα καλα με τις αιτησεις,καταθεσατε ολες;
να ρωτησω κατι για μια φιλη,Ηλιον εχει σταθμους;σε ποιο νομο κοιταω για να δω;

v & a
30-06-10, 10:46
καλημερα κοριτσια ολα καλα με τις αιτησεις,καταθεσατε ολες;
να ρωτησω κατι για μια φιλη,Ηλιον εχει σταθμους;σε ποιο νομο κοιταω για να δω;

θα πρεπε να ναι ανατολικης αττικης αλλα δε βλεπω κατι σε Ιλιον μεσα....

ΤΙΓΡΑΚΙ
30-06-10, 10:54
θα πρεπε να ναι ανατολικης αττικης αλλα δε βλεπω κατι σε Ιλιον μεσα....

ευχαριστω πολυ,ουτε εγω βλεπω κατι.
εσυ πηγες στο κεπ;

v & a
30-06-10, 10:56
ευχαριστω πολυ,ουτε εγω βλεπω κατι.
εσυ πηγες στο κεπ;
οχι λεω να παω μεχρι τις 3 που ειναι ανοιχτο σημερα. ηθελα κ κατι παραπανω χαρτια για σιγουρια ( επειδη το οικογενειακης καταστασης δεν εχει το ονομα του παιδιου επανω, λεω να τους στειλω κ μια φωτοτυπια της βαφτισης που γινε πριν 20 μερες, μη συναντησουμε κολλημα λογω ονοματος!)

ΤΙΓΡΑΚΙ
30-06-10, 11:15
οχι λεω να παω μεχρι τις 3 που ειναι ανοιχτο σημερα. ηθελα κ κατι παραπανω χαρτια για σιγουρια ( επειδη το οικογενειακης καταστασης δεν εχει το ονομα του παιδιου επανω, λεω να τους στειλω κ μια φωτοτυπια της βαφτισης που γινε πριν 20 μερες, μη συναντησουμε κολλημα λογω ονοματος!)

καλα θα κανεις,ποτε δε ξερεις τι δικαιολογια θα βρουν
τα μορια πως βγαινουν,διαβαζω...διαβαζω...αλλα οι ανταυγιες μου εχουν καψει τον εγκεφαλο:-?
αν δε μπορεις τωρα οταν ξεμπερδεψεις με την αιτηση,ελα να αναρωτηθουμε μαζι.:rolleyes:
α!!!και μη ξεχασεις να συμπληρωσεις εκει που θα γραψεις τους σταθμους τι κατηγορια ειναι το παιδι δηλ.πανω απο 2,5 ετων κατω κλπ.εγω το ειχα ξεχασει και μου το ειπαν εκει να το γραψω.αλλα επειδη τα κεπ ειναι καπως εχε το νου σου στην αιτηση.

maestria
30-06-10, 12:07
Λοιπον κοριτσια ευχηθειτε μου καλή τυχη στα ΚΕΠ.....
Εχω ετοιμασει την αιτηση , εντυσα την μικρη....και φευγωωωωωωωωωωω

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!! Εγώ να δούμε πότε θα πάω. :evil:

Καλησπέρα και από εμένα.

Αχ, ευτυχώς που μου το είπες, εκεί θα έστελνα τον χάζμπαντ (δουλεύει εκεί κοντά), οπότε θα το καθυστερήσω!
Μέχρι πότε έχουν απεργία; Την Τρίτη μόνο;

nirma
30-06-10, 12:12
Τιγρακι,
απ' ότι έχω καταλάβει το όριο είναι το 2,5 οπότε βάζεις κανονικά 2-2,5. Δεν ξέρω αν δεν εχω καταλάβει σωστά διότι κι εμείς κλείνουμε τον Σεπτέμβρη τα 2 και μάλλον έτσι θα το κάνω.
Να ρωτήσω τώρα για τα μόρια που χρειάζονται. Εγώ μαζεύω 37 μόρια. Αξίζει τον κόπο να μπω στο πρόγραμμα. Καταλαβαίνω ότι μάλλον έχω τα λιγότερα μόρια από όλους. Τί λετε?

ioanna21
30-06-10, 12:17

{(Α/Ε)Χ100}/12

όπου Α 24.000 € προσαυξανόμενο 1.000 € για ένα τέκνο.

άρα

Έτσι βγαίνει ο τύπος τελικά όπως γράφω παραπάνω!!!!!!!!!!

Καλά έτσι και δεν με πάρουν θα γίνει σφαγή!!!!!! 106 μόρια!!!!
Κι εγω σήμερα θα παω!!!
Μακάρι να μπούμε όοοολες!!!!!!!

ioanna21
30-06-10, 12:21
Θεσσαλονικούλες ποιους σταθμούς επιλέξατε μπας και γίνουμε συμμαθητές!!!
Εγώ έβαλα..

1. ΠΑΙΔΙΚΗ ΜΕΛΩΔΙΑ
2. INTERNATIONAL BABY COLLEGE
3. ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ (εκπληκτικό αλλά μακρια δεν είμαι σιγουρη αλλά το έβαλα!!)

nirma
30-06-10, 12:35
Σίγουρα θα σε πάρουν... δεν υπάρχει περίπτωση. Εδώ εγώ ελπίζω με 37 μόρια ή μήπως να μην ελπίζω και να μην πάω κάν να καταθέσω????
Εχω ακούσει τα καλύτερα για το BABY COLLEGE από έναν συνάδελφο που πάει τα παιδιά του εκεί. Την παιδική μελωδία δεν την ξέρω.
Εγώ έχω επιλέξει σταθμούς στην Καλαμαριά γιατί με ενδιαφέρει να είναι κοντά μου.
Να ρωτήσω και κάτι άλλο: Το γεγονός ότι ο μικρούλης σου είναι κάτω από δύο... όπως και η δικιά μου, μας πειράζει????

maestria
30-06-10, 12:36
Ioanna καμία σχέση! Εγώ θα βάλω σταθμούς κοντά στο σπίτι (Χαριλάου), γιατί μόνο αυτοί με βολεύουν!

Μπαίνεις χαλαρά πάντως, έχεις πάρα πολλά μόρια! :D

AngelMama
30-06-10, 12:40
Μαεστρία απεργία είχαν εχθές.
Σήμερα λειτουργούν κανονικά.
Πήγα και τα κατέθεσα.

Εγώ μαζεύω για φέτος 95 μόρια...
για του χρόνου 130...
αν δεν είναι φέτος ελπίζω για του χρόνου!
Βάλτε τι μόρια βγάζει η κάθε μία να δούμε τι παίζει...

Καλή επιτυχία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kalamaraki
30-06-10, 12:44
Τιγρακι,
απ' ότι έχω καταλάβει το όριο είναι το 2,5 οπότε βάζεις κανονικά 2-2,5. Δεν ξέρω αν δεν εχω καταλάβει σωστά διότι κι εμείς κλείνουμε τον Σεπτέμβρη τα 2 και μάλλον έτσι θα το κάνω.

Εκει που λεει ετη και μηνες βαζεις 2 και 6 εκει ομως πανω απο τους σταθμους που λεει κατηγορια βαζεις 1Α που σημαινει απο μηνων εως 2,5χρονων αλλιως μετα παει 1Β κατηγορια

Θεσσαλονικούλες ποιους σταθμούς επιλέξατε μπας και γίνουμε συμμαθητές!!!
Εγώ έβαλα..

1. ΠΑΙΔΙΚΗ ΜΕΛΩΔΙΑ
2. INTERNATIONAL BABY COLLEGE
3. ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ (εκπληκτικό αλλά μακρια δεν είμαι σιγουρη αλλά το έβαλα!!)

χε χε εγω εβαλα την ΒΡΕΦΙΚΗ ΦΩΛΙΑ Δημοτικη επιχειρηση ειναι κοντα μου
και τα αλλα τα εχουμε ιδια εκτος του σχολειου της φυσης...δεν το εβαλα γιατι ειναι μακρια και στα αλλα θα την πηγαινω εγω παλι
Λες να ειμαστε συμμαθητες!!????χε χε
Μακαρι να μας παρουν!!!

ioanna21
30-06-10, 12:45
Σίγουρα θα σε πάρουν... δεν υπάρχει περίπτωση. Εδώ εγώ ελπίζω με 37 μόρια ή μήπως να μην ελπίζω και να μην πάω κάν να καταθέσω????
Εχω ακούσει τα καλύτερα για το BABY COLLEGE από έναν συνάδελφο που πάει τα παιδιά του εκεί. Την παιδική μελωδία δεν την ξέρω.
Εγώ έχω επιλέξει σταθμούς στην Καλαμαριά γιατί με ενδιαφέρει να είναι κοντά μου.
Να ρωτήσω και κάτι άλλο: Το γεγονός ότι ο μικρούλης σου είναι κάτω από δύο... όπως και η δικιά μου, μας πειράζει????

Τι εννοεις να μας πειράζει???? δεν κατάλαβα καλή μου!!!
Όσο για τα μόρια μου είπε η διευθυντρια απο παιδικό σταθμό που πήγα ότι μπήκαν πέρισυ και μήτερες με 13 μόρια!!!
Δεν χάνεις τίποτα!!!

AngelMama
30-06-10, 12:47
Όσο για τα μόρια μου είπε η διευθυντρια απο παιδικό σταθμό που πήγα ότι μπήκαν πέρισυ και μήτερες με 13 μόρια!!!
Δεν χάνεις τίποτα!!!

πλάκα κάνεις....
οπότε έχουμε καλές πιθανότητες!

nirma
30-06-10, 12:47
Κοίταξα λιγο τους "πίνακες ωφελούμενων γυνακών" για το 2009-2010. Υπήρξε κοπέλα που μπήκε στο πρόγραμμα με 2,93 μόρια. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ??? Δηλαδή δεν μπήκαν στο πρόγραμμα αυτοί που είχαν μηδέν μόρια ή δεν κατέθεσαν τα δικαιολογητικά?
Δεν καταλαβαίνω!!!!!
Τελικά μήπως δεν τα βγάζουμε σωστά?
Εν τω μεταξύ υπάρχουν αρκετοί που έχουν κάτω από 37 μόρια που έχω εγώ?
Τελικά έχει καταλάβει κανείς τι ρόλο παίζουν τα μόρια?

nirma
30-06-10, 12:50
Τι εννοεις να μας πειράζει???? δεν κατάλαβα καλή μου!!!
Δεν χάνεις τίποτα!!!

Ιωάννα μου,
μαλλον εγώ δεν κατάλαβα διότι νόμιζω ότι τα βρέφη είναι από 2-2,5 χρονών και κάτω από τα 2 δεν τα πέρνουν καθόλου. Αλλά τελικά κατάλαβα ότι τα πέρνουν.
sorry!!

maestria
30-06-10, 12:50
Μαεστρία κάνω κατάχρηση του thread για να ου πω..
Με γεια το τσουτσού!!!!!!!!
Άντε να αναρρώσετε να τον πιούμε τον καφέ....

EΥΧΑΡΙΣΤΩ!!! Μα, είναι πανέμορφο! :mrgreen:

πλάκα κάνεις....
οπότε έχουμε καλές πιθανότητες!

Ναι, βρε, φυσικά και έχετε. Εσύ ειδικά μέσα είσαι!

Κοίταξα λιγο τους "πίνακες ωφελούμενων γυνακών" για το 2009-2010. Υπήρξε κοπέλα που μπήκε στο πρόγραμμα με 2,93 μόρια. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ??? Δηλαδή δεν μπήκαν στο πρόγραμμα αυτοί που είχαν μηδέν μόρια ή δεν κατέθεσαν τα δικαιολογητικά?
Δεν καταλαβαίνω!!!!!

Κοιτάξτε, βασικά είναι αρκετά τα χρήματα του προγράμματος, οπότε αρκετές οι θέσεις. Χαμός θα γίνεται εάν θέλουν κάποιες μητέρες συγκεκριμένους παιδικούς κι εκεί θα 'χει ανταγωνισμό. Γι' αυτό βάλτε ΠΟΛΛΕΣ επιλογές σταθμών!

poukis
30-06-10, 12:52
με τα μορια μπορει περσι να μην υπολογιζονταν οπως φετος...και καλα το καναν αυτο για αξιοακρατια!!

kalamaraki
30-06-10, 12:53
Ρε κουριτσια....
να ρωτησω κατι...? πως τα βγαζουμε τα μορια?
Εγω ειμαι ανεργη τωρα...

poukis
εμεις κοντα στα 47 εχουμε παντως!

mamavicky
κορίτσια sos είμαι σητν δουλεια κ δεν προλαβαινω να δω ολες τι σελιδες
η μαμα τελικα δεν μπορει να ραταει το παιδι οποτε πρεπει βρεφικο
για του δημοτικου ξερω πως εχω χασει προθεσμια αλλα τι μπορω να κανω τωρα?
βαλτε μου σελιδεσ πληζ να μπω.

AngelMama
30-06-10, 12:55
Δεν καταλαβαίνω!!!!!

Πού βρήκες τους πίνακες;;;

ioanna21
30-06-10, 12:57
Ρε κουριτσια....
να ρωτησω κατι...? πως τα βγαζουμε τα μορια?
Εγω ειμαι ανεργη τωρα...

καλαμαράκι μου, γράφω αναλυτικά πιο πάνω πως βγαίνουν!!!!!!!

AngelMama
30-06-10, 12:59
Για φέτος βγάζω...
25.000 / 6.993,72 Χ 100 / 12 =
29,788629 + 35 (ως αυτοαπασχολούμενη) + 30 (ως ανύπανδρη μητέρα) = 94,788629

ioanna21
30-06-10, 12:59
κορίτσια sos είμαι σητν δουλεια κ δεν προλαβαινω να δω ολες τι σελιδες
η μαμα τελικα δεν μπορει να ραταει το παιδι οποτε πρεπει βρεφικο
για του δημοτικου ξερω πως εχω χασει προθεσμια αλλα τι μπορω να κανω τωρα?
βαλτε μου σελιδεσ πληζ να μπω.

Εδώ (www.eetaa.gr)

poukis
30-06-10, 13:03
να ρωτήσω κατι???βαζουμε το οικογενειακο εισόδημα η το ατομικο μας??

AngelMama
30-06-10, 13:03
Εγώ που είμαι σκράπας στα μαθηματικά (και βαριέμαι να παιδεύομαι) δεν έχω ΙΔΕΑ πόσα μόρια έχω!

γράψε εισόδημα
και με τι κοινωνικά κριτήρια μπαίνεις να στα βγάλω.
ένα παιδάκι δεν έχεις;

AngelMama
30-06-10, 13:04
να ρωτήσω κατι???βαζουμε το οικογενειακο εισόδημα η το ατομικο μας??

ααα... μπερδέυτηκα τώρα...
κοινή με το σύζυγο δεν κάνεις;

poukis
30-06-10, 13:04
γράψε εισόδημα
ένα παιδάκι δεν έχεις;

οικογενειακο εισοδημα η ατομικο?

kalamaraki
30-06-10, 13:05
γράψε εισόδημα
ένα παιδάκι δεν έχεις;

να γραψω τα δικα μας...ε???? πληηηηηηηηηηηηζ!!

maestria
΄

όχι ρε φιλενάδα... εννοώ τους πίνακες με τις κοπέλες που μπήκαν πέρυσι...
χοχοοχοχοχοχοχχο σου έχει πάρει το τσουτσού τα μυαλά...
μη με παρεξηγήσετε οι υπόλοιπες.... αχαχχαχααχχ

Έχει τα περσινά αποτελέσματα στο www.oee.gr!

Ναι, ναι, ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι μου τα 'χει πάρει! :mrgreen::mrgreen:

Σου στέλνω πμ με λεπτομέρειες.

poukis
μαζι με τον σύζυγο κανω...

valeri
30-06-10, 13:07
Κοριτσια να ρωτησω κατι ασχετο-σχετικο
οι παιδικοι του Δημου στεις Σερρες μπορει και να μην λειτουργησουν
οι συγκεκριμενοι παιδικοι < οι επιδοτουμενοι > θα λειτουργησουν σιγουρα?Οι επιδοτηση ειναι απο την ε.ενωση?

nirma
30-06-10, 13:08
΄

όχι ρε φιλενάδα... εννοώ τους πίνακες με τις κοπέλες που μπήκαν πέρυσι...
χοχοοχοχοχοχοχχο σου έχει πάρει το τσουτσού τα μυαλά...
μη με παρεξηγήσετε οι υπόλοιπες.... αχαχχαχααχχ

αν πας στην 3η σελιδα του θέματος που είμαστε, η maestria τους έχει βαλει με link.
...πατάς και βλεπεις

maestria
30-06-10, 13:08
Κοριτσια να ρωτησω κατι ασχετο-σχετικο
οι παιδικοι του Δημου στεις Σερρες μπορει και να μην λειτουργησουν
οι συγκεκριμενοι παιδικοι < οι επιδοτουμενοι > θα λειτουργησουν σιγουρα?Οι επιδοτηση ειναι απο την ε.ενωση?

Αν είναι μέσα στο πρόγραμμα θα λειτουργήσουνε. Αφού δηλώσανε θέσεις. :confused:

valeri
30-06-10, 13:09
?Με τους υπολοιπους παιδικους τι γινεται?Διοτι εαν δεν λειτουργησουν θα παμε αναγηκαστικα στον ιδιωτικο.
αααα δεν σας προλαβαινω

kalamaraki
30-06-10, 13:09
γράψε! χοχοοχοοχοχο

μη γελάσεις...ποιο ποσο βαζω????

nirma
30-06-10, 13:12
μαζι με τον σύζυγο κανω...

εχω καταλάβει ότι βάζουμε το συνολικό. αυτό που φαίνεται στο εκκαθαριστικό.
Διορθώστε με αν κάνω λάθος

maestria
30-06-10, 13:22
44 μόρια μου βγάζει η γκουρού της μοριοδότησης!!!

Κατάλαβα τι θα "πάρω" εγώ (γκούχ γκουχ), αλλά τέσπα!

Όλες θα μπούμε μωρέ!!! Για τις μαμάδες είναι αυτά τα χρήματα, γιατί να μη μπούμε;

maestria
30-06-10, 13:27
κάτσε ρε συ....
μην έχω κάνει κανένα λάθος....

Σωστό μου φαίνεται βρε κορίτσι.
Αν και κρίμα εργαζόμενη να μην παίρνω περισσότερα. Είναι άμεση η ανάγκη για παιδικό σ' όσες εργάζονται.

Αλλά θα μου πεις, ο καθένας τα βλέπει από την πλευρά του.

Ευχαριστώ γκουρού της πρακτικής αριθμητικής! :mrgreen:

ΤΙΓΡΑΚΙ
λειπει το τιγρακι και πιασατε τη παρλα μου φαινεται...εεε:lol::lol::lol:
αμα μου βγαλει καποια τα μορια θα σας πω ποσα ειχα περυσι που μπηκα στο προγραμμα.
οχι δε σας εκβιαζω απλα σας ενημερωνω.χιχιχι

ioanna21
καλεεεεεεεε
βοηθηστε με την δολια....
σας παρακαλω.............................

πες μου δηλωθεν οικογενειακό εισόδημα για το 2008 να στο βγάλω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anti1980
30-06-10, 13:32
Εγώ ρε κορίτσια, έκανα καλά που έδωσα την ατομική δήλωση μόνο??? :roll::roll::roll::roll:Το 08 παντρευτήκαμε. Οπότε η δήλωση του 09 δε θα μπορούσε να είναι οικογενειακή ούτος ή άλλος… Λέτε να έκανα βλακεία??? :-?:-?Ο άντρας μου έκανε και μια υπεύθυνη δήλωση ότι από τον Ιούλιο του 08 είναι άνεργος… βέβαια στον ΟΑΕΔ έχει γραφτεί τους 2 τελευταίους μήνες και αυτό δε ξέρω πως και αν θα μετρηθεί… με λίγα λόγια… βράσε ρύζι…:oops::oops::oops:

Πάντως και εγώ δήλωσα σταθμούς στην Ανατολική Θεσσαλονίκη…. Μάλλον Μαεστρία, τους ίδιους δηλώσαμε!!! :mrgreen::mrgreen:

nirma
30-06-10, 13:35
44 μόρια μου βγάζει η γκουρού της μοριοδότησης!!!

Κατάλαβα τι θα "πάρω" εγώ (γκούχ γκουχ), αλλά τέσπα!

Όλες θα μπούμε μωρέ!!! Για τις μαμάδες είναι αυτά τα χρήματα, γιατί να μη μπούμε;

Μαλλον μέχρι στιγμή ΝΙΚΑΩ εγω που έχω 37 μόρια :(

Μήπως θέλει κάποια να μου δώσει την θέση της :lol:

kalamaraki
30-06-10, 13:37
πες μου δηλωθεν οικογενειακό εισόδημα για το 2008 να στο βγάλω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Λεπον
δηλωθεν οικογενειακο εισοδημα 12577
ειμαι ανεργη αυτη τη στιγμη...αλλα δουλευα με ορισμενου χρονου
την αιτηση την εκανα με χαρτια ανεργης

AngelMama
30-06-10, 13:39
Καλαμαράκι:

25.000 / 12.577 Χ 100 / 12 = 16 ,564628 + 10 (δελτίο ανεργίας) = 26,564628

Σωστά;;;

kalamaraki
30-06-10, 13:40
ναι... αλλα μορια δεν παιρνω ε? που ειμαι ανεργη?

kalamaraki
30-06-10, 13:41
βλακειες λεω....
εχμ..το προγραμμα ειναι για μητερες που δουλευουν...
συγχωρεστε με! απλα εγω παλι θα δουλευω...αλλα τωρα ειμαι ανεργη

anti1980
30-06-10, 13:41
E, ότι είχες θα 'δωσες ρε κορίτσι!
Άντε και συμμαθητές! Τι έχεις; Εγώ αγοράκι, 17 μηνών!

Το Σεπτέμβριο θα είναι η μικρή μου 25 μηνών περίπου!!! Χιχιχι!!! Μακάρι να μας πάρουν!!! :grin::grin::grin::grin:

AngelMama
30-06-10, 13:44
ναι... αλλα μορια δεν παιρνω ε? που ειμαι ανεργη?

ταμείο ανεργίας παίρνεις;

ΤΙΓΡΑΚΙ
30-06-10, 13:52
ιωαννα σου εστειλα μνμ
να σας πω τα περσινα μου μορια για να ειμαι κυρια
περυσι ηταν 52,30 και μπηκαμε στην νομαρχια πειραια.
μακαρι να ειμαστε τυχεροι και φετος.

ΤΙΓΡΑΚΙ
30-06-10, 13:58
ΓΙΟΥΤΖΙΝ εστειλα στην ιωαννα πμ αλλα αν κατι δε μπορεσει να βγαλει λογω του οτι τα εγραψα μπερδεμενα θα σε επισκεφτω με πμ.παντως εγω τα μορια μου τα εγραψα.ααα ολα κι ολα.κιουρια:p

ioanna21
30-06-10, 14:00
καλαμαράκι σωστα είναι ετσι οπως σου τα έβγαλε η angelmama!

Τιγράκι μου σου απάντησα!!

Πες μου κάτι ο σταθμος που σε πήραν πέρυσι ήταν η πρωτη επιλογή που είχες βάλει???

ΤΙΓΡΑΚΙ
30-06-10, 14:09
καλαμαράκι σωστα είναι ετσι οπως σου τα έβγαλε η angelmama!

Τιγράκι μου σου απάντησα!!

Πες μου κάτι ο σταθμος που σε πήραν πέρυσι ήταν η πρωτη επιλογή που είχες βάλει???

το ειδα το μνμ σου σε ευχαριστω παρα πολυ.ναι ο σταθμος περυσι ηταν η πρωτη μου επιλογη και μαλιστα επαιρνε μονο 8 παιδακια.ημουν τυχερη περυσι για να δουμε και φετος.

kalamaraki
30-06-10, 14:19
Καλαμαράκι:

25.000 / 12.577 Χ 100 / 12 = 16 ,564628 + 10 (δελτίο ανεργίας) = 26,564628

Σωστά;;;

Και αν καταλαβα σωστα εχω και αλλα 20 επειδη παιρνω επιδομα ανεργιας σωστα?
αρα 26,564628 + 20= 46,56.....
κατι ειναι και αυτο!

nirma
30-06-10, 14:23
Κορίτσια να ρωτήσω κάτι αν γνωρίζετε...
Με δεδομένο ότι εγώ δεν έχω πολλά μόρια (είπαμε μόνο 37) σκέφτομαι ότι θα ήταν εξυπνο να δηλώσω σταθμούς που δεν τους θέλουν οι άλλοι....????
Δεν λέω να πάω στους χειρότερους αλλά πχ το baby college απ'ότι καταλαβα το έχετε επιλέξει αρκετές, σε αυτόν λογικά εγώ δεν θα μπορούσα να μπω με τα μόρια που έχω.
σωστό ή βλακεία????

AngelMama
30-06-10, 14:23
Και αν καταλαβα σωστα εχω και αλλα 20 επειδη παιρνω επιδομα ανεργιας σωστα?
αρα 26,564628 + 20= 46,56.....
κατι ειναι και αυτο!

μήπως είναι ή το ένα ή το άλλο;
δεν ξέρω μπερδεύτηκα...

maestria
30-06-10, 14:24
Με δεδομένο ότι εγώ δεν έχω πολλά μόρια (είπαμε μόνο 37) σκέφτομαι ότι θα ήταν εξυπνο να δηλώσω σταθμούς που δεν τους θέλουν οι άλλοι....????
Δεν λέω να πάω στους χειρότερους αλλά πχ το baby college απ'ότι καταλαβα το έχετε επιλέξει αρκετές, σε αυτόν λογικά εγώ δεν θα μπορούσα να μπω με τα μόρια που έχω.
σωστό ή βλακεία????

Απλά βάλε πολλούς σε αριθμό κορίτσι! Αν δεν μπεις στον πρώτο, πας στον επόμενο, κ.ο.κ.

ΤΙΓΡΑΚΙ
30-06-10, 14:28
σωστό ή βλακεία????

μπα μη το λες και εγω περυσι με 52,30 μορια μπηκα στη πρωτη επιλογη.απλα δηλωσε 5 σταθμους για να εισαι σιγουρη.
αν το μικρο σου ειναι πανω απο 2,5ετων εχεις νομιζω πιο πολλες πιθανοτητες γιατι εχουν δωσει περισσοτερες θεσεις.
για να δουμε λοιπον φετος τι θα γινει εγω εχω 44,4 μου το εβγαλε η ιωαννα21

AngelMama
30-06-10, 14:30
ε ναι ρε... δε μπορεί... κάπου θα μπεις...

χθες που πήγα και είδα έναν παιδικό από κοντά
μου είπε ότι για να κρατήσω δρομολόγιο με το λεωφορειάκι
πρέπει να κάνω την εγγραφή τώρα και αν δεν πάω μου γυρνάνε
τα λεφτά της εγγραφής πίσω.
η αλήθεια είναι πως μόνο αυτός με εξυπηρετεί με το θέμα μετακίνηση
και λεω να πάω να τα δώσω...

kalamaraki
30-06-10, 14:30
Λοιπον...το ελυσα το θεμα
τους πηρα τηλεφωνο στην αθηνα τωρα
και εννοειτε οτι μου ειπε πως πρεπει να κανω ως ανεργη αιτηση, οχι ως μισθωτη, η διαφορα ειναι 5 μορια...αν εκανα ως μισθωτη. Με καθυσηχασε οτι απο το χαρτι του οαεδ που λεει τι επιδοματα παιρνω οτι φαινεται οτι ειμαι μισθωτη ορισμενου χρονου και να μη στεναχωριεμαι... Και καλυτερα να μη κανω ως μισθωτη γιατι στις 21/6 που ξεκινησαν οι αιτησεις ημουν ηδη ανεργη απο τις 15/6
Αρα αντι για 51 κατι εχω 46κατι
Μαεστρια μου συγνωμη....
Αλλα ειμαστε εκτος συναγωνισμου...εσυ εισαι χαριλλαου εγω εβαλα εντελως ανατολικους σταθμους!!

kalamaraki
30-06-10, 14:31
μήπως είναι ή το ένα ή το άλλο;
δεν ξέρω μπερδεύτηκα...

Οχι οχι μια χαρα τα εγραψες ειναι τα 26 κατι απο το εισοδημα +10 μορια για την καρτα +20 για τα επιδοματα= 46κατι!!
Διαβασα την εγκυκλιο και τα λεει αναλυτικα
Σε ευχαριστω πολυ για τον κοπο σου!

mamavicky
30-06-10, 14:33
ήταν μεχρι σημερα ε?
τελος τωρα η παιρνουν παραταση?

kalamaraki
30-06-10, 14:39
Εχω την αίσθηση ότι είναι ή το ένα ή το άλλο...

Εχμ...ειπαμε εχω ξανθια μαμα....
Πολυ σωστα το καταλαβες...εγω το ουφο χαρηκα τζάμπα
Ειναι ή το ενα ή το άλλο
Αρα εχω 16,56 κατι + 20= στο συνολο 36,56!!
αρα μαεστρια δεν σε τρωωωωω χαχαχαχαχα

AngelMama
30-06-10, 14:40
ήταν μεχρι σημερα ε?

μέχρι τις 12/7 στις 14:30.

maestria
30-06-10, 14:42
Μαεστρια μου συγνωμη....
Αλλα ειμαστε εκτος συναγωνισμου...εσυ εισαι χαριλλαου εγω εβαλα εντελως ανατολικους σταθμους!!

Και γιατί ζητάς συγνώμη; Καλό είναι αυτό! :mrgreen:

ήταν μεχρι σημερα ε?

Μέχρι 12 Ιουλίου γίνονται οι αιτήσεις. Έχεις καιρό.

ΤΙΓΡΑΚΙ
30-06-10, 14:49
ήταν μεχρι σημερα ε?

καλε τι λες; μεχρι 12/07γινεται η καταθεση.

nirma
30-06-10, 14:52
Εχμ...ειπαμε εχω ξανθια μαμα....
Πολυ σωστα το καταλαβες...εγω το ουφο χαρηκα τζάμπα
Ειναι ή το ενα ή το άλλο
Αρα εχω 16,56 κατι + 20= στο συνολο 36,56!!
αρα μαεστρια δεν σε τρωωωωω χαχαχαχαχα

Ελα δεν είναι και κακό... κι εγώ 37,40 εχω. Σιγουρα θα μπουμε κι εμεις κάπου. Να έχεις στο μυαλό σου να δηλώσεις πολλούς σταθμούς (πέντε σίγουρα) όπως λένε τα κορίτσια για να έχουμε περισσότερες πιθανότητες
think positive!!!!:razz:

anti1980
30-06-10, 14:54
Εμένα ποια κοπέλα θα με βοηθήσει που είμαι ανάπηρη στα μαθηματικά???:oops::oops::oops::oops:

Το 09 είχα 1.938 έσοδα (ναι ναι… δε κάνω λάθος…). Έχω ένα παιδάκι. Είμαι εργαζόμενη μισθωτή αόριστου χρόνου και ο άντρας μου άνεργος (αλλά δε ξέρω αν θα ισχύσει το χαρτί της ανεργίας του από τον ΟΑΕΔ, γιατί στον ΟΑΕΔ μπήκε πριν 2 μήνες ή η υπεύθυνη δήλωση που έκανε ότι είναι άνεργος από τον Ιούνιο του 08.

????????????? Τι λέτε λοιπόν????????????:roll::roll::roll::roll::roll:

kalamaraki
30-06-10, 15:11
εγω νομιζω πως εχεις 107 απο το εισοδημα...+ 35 μορια απο το μισθωτη....
και για τον αντρα σου δεν ξερω τι θα ισχυσει...!
Νομιζω ομως ε...

AngelMama
30-06-10, 15:20
Anti 1980

25.000 / 1.938 Χ 100 / 12 = 107,49913 +35 = 142,49913

είσαι μέσα με τα χίλια

με την ανεργία του άντρα σου δεν βγάζεις τίποτα.
η υπεύθυνη δήλωση δεν πιάνει.

maestria
30-06-10, 15:25
Anti 1980

25.000 / 1.938 Χ 100 / 12 = 107,49913 +35 = 142,49913

είσαι μέσα με τα χίλια

με την ανεργία του άντρα σου δεν βγάζεις τίποτα.
η υπεύθυνη δήλωση δεν πιάνει.

Απαπαπαπα, αυτή θα μας φάει λάχανο!

Άμα λέω εγώ γκουρού, αμέσως το 'βγαλε! :mrgreen:

nirma
30-06-10, 15:26
Εμένα ποια κοπέλα θα με βοηθήσει που είμαι ανάπηρη στα μαθηματικά???:oops::oops::oops::oops:

Το 09 είχα 1.938 έσοδα (ναι ναι… δε κάνω λάθος…). Έχω ένα παιδάκι. Είμαι εργαζόμενη μισθωτή αόριστου χρόνου και ο άντρας μου άνεργος (αλλά δε ξέρω αν θα ισχύσει το χαρτί της ανεργίας του από τον ΟΑΕΔ, γιατί στον ΟΑΕΔ μπήκε πριν 2 μήνες ή η υπεύθυνη δήλωση που έκανε ότι είναι άνεργος από τον Ιούνιο του 08.

????????????? Τι λέτε λοιπόν????????????:roll::roll::roll::roll::roll:

Απλά διάλεξε σταθμό που θέλεις και πήγαινε. Με βάση την εικόνα που έχω από το φορουμ αυτό είναι δεδομένο ότι θα μπεις.

Λετε να είμαστε αντικειμενικό δείγμα αυτών που θα κάνουν αίτηση? Ακόμα κι εγώ που έχω λίγα μόρια είμαι αισιόδοξη σύμφωνα με αυτά που λέγονται... ...μήπως είμαι αλλού, μήπως τα'χω χαμένα???

anti1980
30-06-10, 15:27
Ε δεν είναι και λίγα 142 και κάτι και ας μη μετρήσει η ανεργία του άντρα μου!!!! Μόνο να μη πειράζει που έχουμε ξεχωριστές δηλώσεις… φέτος πάντως για το επίδομα αλληλεγγύης μέτρησαν μόνο τη δική μου φορολογική δήλωση και μου το στείλανε… αν κάνουν το ίδιο και εδώ, τότε είμαι πολύ τυχερή!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σε ευχαριστώ απίστευτα angelmama!!!!!!:-P:-P:-P:-P

v & a
30-06-10, 15:33
Για οσες δεν εχουν κανει ακομα τα χαρτια τους να σημειωσω πως θελουν πιστοποιητικο οικογ. καταστασης που να εχει βγει μεχρι 6 μηνες πριν ΓΙΑΤΙ Η ΙΣΧΥΣ του ειναι λεει για ενα 6μηνο.
Εγω ειχα του οκτωβριου 2009 και εκανα υπευθ. δηλωση οτι δεν εχει μεταβληθει η οικογενειακη μου κατασταση.

Επισης το τελευταιο εκαθαριστικο που ειχα ελεγε πανω "οικον. ετος 2008" και παλι με εβαλε να κανω υπευθυνη δηλωση πως ειναι το πιο προσφατο στη κατοχη μου. αυτο δε το καταλαβα γιατι , ειχα τηλεφωνησει στον εεταα και μου ειπαν πως ειναι σωστο. Τελοσπαντων
Επισης επειδη στο πιστ. οικογ. καταστασης το παιδι μου αναφεροταν αβαπτιστο, επισυναψα και μια βεβαιωση βαφτισης που λεει το ονομα του ( μη κολλησουμε εκει) γιατι το βαφτισαμε προσφατα και δεν εχει κατατεθει ακομα στο δημο το χαρτι.
Επισης εγραψα οτι ολα τα εγγραφα που προσκομιζω ειναι ακριβη αντιγραφα απο τα πρωτοτυπα. Ουτε αυτο το καταλαβα αλλα τελοσπαντων ΚΕΠ ειναι οτι θελει λεει!!!!!

ααα για να βγαλω τα μορια υπολογιζω το οικογενειακο εισοδημα μας?

kalamaraki
30-06-10, 15:38
Για οσες δεν εχουν κανει ακομα τα χαρτια τους να σημειωσω πως θελουν πιστοποιητικο οικογ. καταστασης που να εχει βγει μεχρι 6 μηνες πριν ΓΙΑΤΙ Η ΙΣΧΥΣ του ειναι λεει για ενα 6μηνο.
Εγω ειχα του οκτωβριου 2009 και εκανα υπευθ. δηλωση οτι δεν εχει μεταβληθει η οικογενειακη μου κατασταση.

Επισης το τελευταιο εκαθαριστικο που ειχα ελεγε πανω "οικον. ετος 2008" και παλι με εβαλε να κανω υπευθυνη δηλωση πως ειναι το πιο προσφατο στη κατοχη μου. αυτο δε το καταλαβα γιατι , ειχα τηλεφωνησει στον εεταα και μου ειπαν πως ειναι σωστο. Τελοσπαντων

Φιλεναδα...σορυ αλλα ζητάνε το οικονομικο ετος 2009..δηλαδη εισοδηματα απο την 1/1/2008 εως την 31/12/2008.....αυτο που κατεθεσες ειναι για τα εισοδηματα του 2007...

Επισης για το πιστοποιητικο οικ.καταστασης εμενα δεχτηκαν και εκανα αιτηση επιτοπου για εκδοση καινουργιου και ηρθε σημερα και αυριο παω να το παρω και να κανω την αιτηση.

kalamaraki
30-06-10, 15:40
γ) Εκτύπωση εκκαθαριστικού σημειώματος ή αντίγραφο αυτού για το
οικονομικό έτος 2009 (δηλαδή για εισοδήματα που αποκτήθηκαν από 1/1/2008
έως 31/12/2008).

Ετσι το λεει και στην εγκύκλιο, γιατι το οικονομικο ετος 2008 ειναι αλλα εισοδηματα του 2007

v & a
30-06-10, 15:44
ναι αλλα εγω δεν εχω αλλο, γιατι ειμαι μισθωτη και κανω λογω επιθετου του συζυγου τη φορ. δηλωση απο τους τελευταιους. οποτε δεν εχουμε πιο προσφατο!!!!!! εψαξα παντου κ ρωτησα κ τη λογιστρια μου! δεν υπαρχει πιο καινουριο ακομα. μας ερχεται γυρω στον σεπτ-οκτωβρη

εεεε δε ξερω μπερδευτηκα τωρα!!!! ετσι κ αλλιως δεν εχω αλλο αν θελουν ας το παρουν αν οχι τι να κανω!

AngelMama
30-06-10, 15:45
δεν έχεις το εκκαθαριστικό του 09;
είσαι σίγουρη;

v & a
30-06-10, 15:46
ΒΡΙΖΟΜΑΣΤΕ με το συζυγο 2 βδομαδες για αυτο ...δεν υπαρχει αλλο. το ιδιο εντωμεταξυ ακουσα κ μια αλλη μαμα να το λεει στο δημοσιο παιδ. σταθμο που ειχα παει για αιτηση.... και μου χε φανει περιεργο.

kalamaraki
30-06-10, 15:48
Βρε ματακια μου μη θυμωνεις...
ειναι αμαρτια να σε κοψουν για αυτο το λογο.
Δεν γινεται να πας εφορια και να ζητησεις εκδοση του εκκαθαριστικου οικονομικου ετους 2009, νομιζω το ειχα κανει μια χρονια που το ειχα χασει.

kalamaraki
30-06-10, 15:50
ναι αλλα εγω δεν εχω αλλο, γιατι ειμαι μισθωτη και κανω λογω επιθετου του συζυγου τη φορ. δηλωση απο τους τελευταιους. οποτε δεν εχουμε πιο προσφατο!!!!!! εψαξα παντου κ ρωτησα κ τη λογιστρια μου! δεν υπαρχει πιο καινουριο ακομα. μας ερχεται γυρω στον σεπτ-οκτωβρη

εεεε δε ξερω μπερδευτηκα τωρα!!!! ετσι κ αλλιως δεν εχω αλλο αν θελουν ας το παρουν αν οχι τι να κανω!

Μη μπερδευεσαι...το ποιο προσφατο ειναι για το οικονομικο ετος 2010 δηλαδη εισοδηματα του 2009....αυτοι ζητάνει το περσυνο εκκαθαριστικο για το οικονομικο ετος 2009 για τα εισοδηματα του 2008.
Και εμεις λογω εμενα κανουμε τωρα δηλωση αλλα εγω το παιρνω κατευθειαν γιατι την κανω μεσω taxis την δηλωση μας

v & a
30-06-10, 15:52
Βρε ματακια μου μη θυμωνεις...
ειναι αμαρτια να σε κοψουν για αυτο το λογο.
Δεν γινεται να πας εφορια και να ζητησεις εκδοση του εκκαθαριστικου οικονομικου ετους 2009, νομιζω το ειχα κανει μια χρονια που το ειχα χασει.
oχι καλε δε θυμωνω...απαπα!!! σορυ αν το καταλαβες ετσι... απλα επειδη τη τελευταια βδομαδα ολο τσακωνομαι με το συζυγο γιατι του ζηταω του 2009 κ μου λεει "Μα δε το χουμε! δε μας το στειλαν ακομα!!!!" εχω φρικαρει!!!:):):):) θα ξαναπαρω τη λογιστρια να ρωτησω παλι (3η φορα) αυριο το πρωι. Αντε να δουμε!!!!
να παω εφορια χλωμο, δε ξερω αν παιζει, γιατι κανω δηλωση αθηνα ( ο λογιστης τη κανει) ενω μενω κρητη...

kalamaraki
30-06-10, 15:55
Ναι βρε καταλαβα οτι δεν θυμωνεις μαζι μου...
Κοιτα εκει γινεται το μπερδεμα με τον αντρουλη σου.... σε αυτα τα οικονομικα ετη κτλπ
Να ρωτησω κατι? Σε ποια εφορια ανηκετε? Στην Κρητη ή στην Αθηνα?
Ισως αν επαιρνες τηλεφωνο στην εφορια που ανήκετε, να τους ρωτησεις αν μπορουν να στο στειλουν υπηρεσιακα ή να στο εκδώσει αλλη εφορια

clio_s
30-06-10, 15:56
Καλησπέρα κορίτσια,
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι στις γκουρούδες?
Επιστρέφω στην εργασία μου τον Γενάρη του 2011. Υπάρχει πρόβλημα? Γιατί οι αιτήσεις γίνονται για Σεπτέμβρη 2010. Μήπως πρέπει να το αναφέρω κάπου στην αίτηση οτι δεν θα την στείλω για 4 μήνες?

v & a
30-06-10, 15:57
εδω ανηκουμε αλλα δηλωση κανουμε εκει (μπερδεμενο).... Αυριο πρωι θα το ξεκαθαρισω να τελειωνουμε!!!!!

kalamaraki
30-06-10, 15:58
.........εχμ...σηκωνω τα χερια ψηλα τοτες! Μιλα με το λογιστη/ρια να το ξεκαθαρισεις και θυμησου θελεις εκκαθαριστικο οικονομικου ετους 2009

maestria
30-06-10, 16:23
Καλησπέρα κορίτσια,
Επιστρέφω στην εργασία μου τον Γενάρη του 2011. Υπάρχει πρόβλημα? Γιατί οι αιτήσεις γίνονται για Σεπτέμβρη 2010. Μήπως πρέπει να το αναφέρω κάπου στην αίτηση οτι δεν θα την στείλω για 4 μήνες?

Νομίζω ότι εάν μπεις πρέπει να τη στέλνεις, γιατί αλλιώς κρατάς θέση από κάποιον άλλο.
Ρώτα στην ΕΕΤΑΑ καλύτερα, για να είσαι σίγουρη!

nirma
30-06-10, 16:30
Καλησπέρα κορίτσια,

Απ' ότι καταλαβαίνω αν για κάποιο μήνα δηλώσεις ότι το παιδί δεν θα πάει τότε αυτόματα διακόπτεται το πρόγραμμα. Άρα υποθέτω ότι αν από την αρχή δηλώσεις ότι για τέσσερις μήνες δεν θα πάει θα σου πουν να μπεις του χρόνου στο πρόγραμμα. Ρώτα πάντως μηπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος.

astarti
01-07-10, 03:29
Αχ βρε κορίτσια εγώ έχω ένα θέμα με το εκκαθαριστικό μιας και λόγω εφορίας και λόγω λογίστριας που μας δουλεύει δεν έχω κανένα εκκαθαριστικό από το 2007-2008-2009, μόνο το Ε1...Η λογίστρια μας λέει ότι το ξεκαθάρισε το θέμα και όπου να ναι θα βγει, έτσι μας λέει στα 100 τηλέφωνα που κάνουμε κάθε μέρα και ακόμα τίποτα...Γι αυτό θα τα κάνω προς το τέλος τα χαρτιά μπας και έχει βγει αλλιώς θα δώσω Ε1 αντίγραφο και ότι γίνει...Τι άλλο να κάνω πια???
Άσε που περιμένουμε και επιστροφή φόρου...Λέτε να χω πρόβλημα και να μην το δεχθούν???Πάντως το Ε1 που έχω έχει κανονικά την σφραγίδα του υπαλλήλου της εφορίας...

ΤΙΓΡΑΚΙ
01-07-10, 08:17
v & a καλημερα,χωρις να σπαζεσαι πηγαινε στην εφορια που εχεις κοντα σου με το αφμ και ζητα το εκκαθαριστικο του 2009 το τυπωνουν κατευθειαν.μη σκας το εχω κανει πολλες φορες που δε μας ερχοταν σπιτι απο μπερδεμα του ταχυδρομου.ακομα αν εχεις κωδικους internet το τυπωνεις μονη σου.
μην αφησεις την ευκαιρια βρε συ,αλλα ακομα και αν δε καταφερεις να το παρεις συμπληρωσε την αιτηση και γραψε σε ενα σημειο που λεει καπου δε θυμαμαι τωρα οτι θα το προσκομισεις αργοτερα.

anti1980
01-07-10, 08:46
.........εχμ...σηκωνω τα χερια ψηλα τοτες! Μιλα με το λογιστη/ρια να το ξεκαθαρισεις και θυμησου θελεις εκκαθαριστικο οικονομικου ετους 2009

Καλαμαράκι είσαι σίγουρη γι’ αυτό??? Όταν λέμε εκκαθαριστικό οικονομικού έτος 2009 νομίζω πως εννοούμε για τα έσοδα-εξοδα που έχουμε κάνει μέσα στο 2009.

Εδώ όμως μας ζητάνε τα έσοδα-εξοδα του 2008… άρα μήπως πρέπει να είναι για το οικονομικό έτος του 2008 η φορολογική δήλωση που κάνουμε το 09????????:roll::roll::roll::roll:

Δεν είμαι σίγουρη και μη πάρω κάποιον στο λαιμό μου αλλά επειδή συγχρόνως με την αίτηση αυτή έκανα και αίτηση αλλού που μου ζήτησαν τη φορολογική δήλωση του 10 για τα έσοδα-εξοδα του 2009 και φυσικά επειδή στους περισσότερους δεν έχει έρθει μου είπαν να δώσω το Ε1 με υπεύθυνη δήλωση για το πρωτότυπο.

Ελπίζω να μη σας μπέρδεψα και να καταλάβατε τι εννοώ….:oops::oops::oops::oops:

ΤΙΓΡΑΚΙ
01-07-10, 08:59
γ) Εκτύπωση εκκαθαριστικού σημειώματος ή αντίγραφο αυτού για το
οικονομικό έτος 2009 (δηλαδή για εισοδήματα που αποκτήθηκαν από 1/1/2008
έως 31/12/2008).

εγω αυτο που γραφει καταλαβα και εδωσα,πηγα στα κεντρικα στη αθηνα και εδωσα την αιτηση και ειδαν οτι ειχα το σωστο.δηλαδη το εκαθαριστικο του 2009 που ηρθε απο την εφορια που αφορουσε εισοδηματα του πηραμε το 2008.

AngelMama
01-07-10, 09:43
Έτσι ακριβώς...
Το εκκαθαριστικό πρέπει να γράφει επάνω 2009

v & a
01-07-10, 10:13
Καλημερα και σας ευχαριστω ολες! Και λεω ευχαριστω γιατι με ταρακουνησατε για τα καλα να ψαξω το "χαμενο εκκαθαριστικο 2009"...λοιπον !!!πηρα τηλ το λογιστη στην Αθηνα και μπηκε online στο συστημα και ειδε πως υπαρχει εκκαθαριστικο αλλα εμας για καποιο λογο δεν εχει φτασει στα χερια μας!!!
το γιατι θα το ψαξουμε αλλη ωρα... Μου το εστειλε αμεσως με φαξ και ετρεξα παλι στο ΚΕΠ στο οποιο ειχα κανει τα χαρτια μου χθες στις 3:00 ( στο κλεισιμο πανω δηλαδη). Ευτυχως δεν ειχε "κλεισει" ακομα η κοπελα τα χαρτια μου συγκεκριμενα την ωρα που μπηκα τα ξανατσεκαρε και δεν ειχε και κανενα στην ουρα...!!! ...της ειπα οτι βρηκα το σωστο εκκαθαριστικο, να το προσθεσω και να βγαλουμε το αλλο! ΚΑΙ ΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ :razz::razz::razz::razz::razz::razz:και εκανα σωστα χαρτια!!!!:D:D:D:D

(η πλακα ειναι τωρα που θα ψαχνω για τα μορια θα ανακαλυψω πως δε θα μπαινω πουθενα και τοσο τρεξιμο εγινε για το τιποτα!!!!!)

anti1980
01-07-10, 10:20
ΚΑΙ ΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ :razz::razz::razz::razz::razz::razz:και εκανα σωστα χαρτια!!!!:D:D:D:D

(η πλακα ειναι τωρα που θα ψαχνω για τα μορια θα ανακαλυψω πως δε θα μπαινω πουθενα και τοσο τρεξιμο εγινε για το τιποτα!!!!!)

Μπράβο v & a!!!!!!!!

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σε όλες μας καλή επιτυχία και να τα πάρουν τα παιδάκια μας στους σταθμούς!!!!!!!!!!!

Παρεμπιπτόντως… πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα??????

v & a
01-07-10, 10:25
Ποια θελει τωρα να αναρωτηθουμε παρεα για τα μορια?????

v & a
01-07-10, 10:35
λοιπον!!! δηλωθεν οικ. εισοδημα 21,207 (χρειαζεται και το προσωπικο μου?)
τεκνα 2
μισθωτη, συμβαση αοριστου χρονου...
τι αλλο χρειαζεται να ξερω? ( μαθηματικα ειμαι τελειως μπουφος ομως! σιγουρα δεν υπαρχει χειροτερη απο μενα)

AngelMama
01-07-10, 10:39
Εγώ για φέτος βγάζω...
25.000 / 6.993,72 Χ 100 / 12 =
29,788629 + 35 (ως αυτοαπασχολούμενη) + 30 (ως ανύπανδρη μητέρα) = 94,788629

v & a:
26.000 / 21.207 Χ 100 / 12 =
10,216751 + 35 (ως εργαζόμενη) = 45,216751

poukis
01-07-10, 10:42
οποτε!!!

AngelMama 94,788629
v & a: 45,216751
poukis 45,759

AngelMama
01-07-10, 10:43
poukis... ανατολικά ή δυτικά στη Θεσσαλονίκη;

poukis
01-07-10, 10:45
ανατολικα καλαμαρια εδω!

nirma
01-07-10, 10:46
Εγω βγάζω 37,40 μόρια με δεδομένο ότι βάζω το σύνολικό ποσό του εκκαθαριστικού (το δικό μου και του άντρα μου)... Αυτό δεν έχουμε καταλάβει όλες?
Διαφορετικά τα μόριά μου είναι 45,09.
... και είμαι ανατολική Θεσσαλονίκη
Πάλι με νικάτε όλες !!!!!

AngelMama
01-07-10, 10:47
α.. εγώ είμαι δυτικά.

Ανατολικά έχει απίστευτους παιδικούς σταθμούς!!!!!
Σε αυτούς που πήγα δυτικά είπαν ότι μακάρι να δούλευαν
συνέχεια με το πρόγραμμα. Τους συμφέρει γιατί είναι σίγουρα λεφτά.
Ειδικά σε τέτοιες εποχές.

AngelMama
01-07-10, 10:47
AngelMama 94,788629
poukis 45,759
v & a 45,216751
nirma 37,40

poukis
01-07-10, 10:54
Εγω βγάζω 37,40 μόρια με δεδομένο ότι βάζω το σύνολικό ποσό του εκκαθαριστικού (το δικό μου και του άντρα μου)... Αυτό δεν έχουμε καταλάβει όλες?
Διαφορετικά τα μόριά μου είναι 45,09.
... και είμαι ανατολική Θεσσαλονίκη
Πάλι με νικάτε όλες !!!!!

το οικογενειακο εισοδημα μετραει το λεει εαν το κοιταξεις καπου με ψιλα γραμματα νομιζω..

poukis
01-07-10, 10:54
AngelMama 94,788629 ΔΥΤΙΚΑ
poukis 45,759 ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ
v & a 45,216751 ??
nirma 37,40 ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ

v & a
01-07-10, 10:56
v & a 45,216751 ??

εμμμμμ ΠΟΛΥ ΝΟΤΙΑ!!!!!(ηρακλειο!:P)

nirma
01-07-10, 10:59
Poukis,
βλέπω ότι ο Μάριος είναι οριακά 2,5 χρονών. θα τον βάλεις σε βρεφονηπιακό ή σε παιδικό?
Μπορεί έτσι κι αλλιώς να είμαστε συμμαθητές όμως γιατί η Αριάδνη μου είναι 3 χρονών και θα μπει σε παιδικό και η Δανάη μου είναι 2 χρονών οπότε θα πάει σε παιδικό
Ποιους παιδικούς έχεις επιλέξει?

AngelMama
01-07-10, 11:01
AngelMama 94,788629 ΔΥΤΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
poukis 45,759 ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
v & a 45,216751 ??
nirma 37,40 ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

poukis
01-07-10, 11:01
AngelMama 94,788629 ΔΥΤΙΚH ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
v & a 45,216751 ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ

maestria
01-07-10, 11:25
maestria 44 (και κάτι ψιλά; ) ΧΑΡΙΛΑΟΥ :mrgreen:

anti1980
01-07-10, 11:31
Anti1980 142,49913 Β.Α. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
maestria 44 (και κάτι ψιλά; ) ΧΑΡΙΛΑΟΥ :mrgreen:

nirma
01-07-10, 11:34
Να ρωτήσω και κάτι άλλο...
Εγώ που έχω δύο παιδάκια πρέπει να κάνω δύο φακέλους με όλα τα χαρτιά επί δύο?

ΤΙΓΡΑΚΙ
01-07-10, 11:38
βαλτε και εμενα στη λιστα καλε 44,4μορια Αθηνα,νομαρχια Πειραιως

poukis
01-07-10, 11:41
Poukis,
βλέπω ότι ο Μάριος είναι οριακά 2,5 χρονών. θα τον βάλεις σε βρεφονηπιακό ή σε παιδικό?
Μπορεί έτσι κι αλλιώς να είμαστε συμμαθητές όμως γιατί η Αριάδνη μου είναι 3 χρονών και θα μπει σε παιδικό και η Δανάη μου είναι 2 χρονών οπότε θα πάει σε παιδικό
Ποιους παιδικούς έχεις επιλέξει?

To κακό είναι οτι στις 01/09 θα ειναι 2 χρονων 5 μηνων κ 10 ημερων. τον δηλωσαμε σε βρεφονηπιακο αναγκαστηκα αν και εχει κοψει την πανα του. το μονο μου μας μενει ειναι εαν περασει να "παρακαλεσουμε" τον σταθμο να τον βαλει στα ποιο μεγαλα παιδια γιατι με τα βρεφη δεν θα παιζει και η αναπτυξη του θα μεινει πισω...!!

poukis
01-07-10, 11:42
maestria 44 (και κάτι ψιλά; ) ΧΑΡΙΛΑΟΥ
ΤΙΓΡΑΚΙ 44,4 νομαρχια Πειραιως

nirma
01-07-10, 11:44
Σωστά. Έχεις απόλυτο δίκαιο. Σε αυτή την ηλικία και οι δύο μήνες έχουν διαφορά στον τρόπο συμπεριφοράς τους.
Να υποθέσω ότι θα βάλεις όλους τους βρεφονηπιακούς της Καλαμαριάς?
Εγώ θα βάλω πρώτη επιλογή το "ΜΗΤΕΡΑ" γιατί μένω πολύ κοντά και μπορούν να πάνε και τα δύο μαζί.
Εσύ τι θα επιλέξεις πρώτο?

clio_s
01-07-10, 11:46
VAGGELITSA 51 ΔΥΤΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

poukis
01-07-10, 11:49
εβαλα πρωτο τα αμαλθεια που ειναι κοντα μας..ναι και εβαλα ολους τους βεφρονηπιακους..με την ελπιδα να περασουμε και μετα να τον αλλαξουμε!!

poukis
01-07-10, 11:49

yola
01-07-10, 11:51
Κορίτσια,

το δικό σας πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης αναφέρει το παιδί σας πάνω γιατί από τον δικό μου δήμο δεν το αναφέρει. Μήπως πρέπει να το παραγγείλω από του άντρα μου ?

maestria
01-07-10, 11:55
Να ρωτήσω και κάτι άλλο...
Εγώ που έχω δύο παιδάκια πρέπει να κάνω δύο φακέλους με όλα τα χαρτιά επί δύο?

Δύο αιτήσεις νομίζω, μια φορά τα δικαιολογητικά. Το γράφει στην πρόσκληση, δες την προσεκτικά.

Κορίτσια,

το δικό σας πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης αναφέρει το παιδί σας πάνω γιατί από τον δικό μου δήμο δεν το αναφέρει. Μήπως πρέπει να το παραγγείλω από του άντρα μου ?

Κανονικά πρέπει να το αναφέρει και στους δύο Δήμους (εάν έχετε δύο οικογενειακές μερίδες). Μήπως δεν το δηλώσατε και στις δύο;; :roll:

ΤΙΓΡΑΚΙ
01-07-10, 11:56
Κορίτσια,

εμεις που εχουμε ανοιξει οικ.μεριδα στο χωριο του συζηξ το ζητησα απο το 1500 τηλεφωνικα και μου το εστειλαν.εσεις που εχετε οικ.μεριδα;

nirma
01-07-10, 11:57
Σας πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης εγώ έχω το πιστοποιητικό γάμου και τα πιστοποιητικά γέννησης - βάπτισης των παιδιών.

Ο Χ Ι ???

ΤΙΓΡΑΚΙ
01-07-10, 11:59
Σας πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης εγώ έχω το πιστοποιητικό γάμου και τα πιστοποιητικά γέννησης - βάπτισης των παιδιών.

Ο Χ Ι ???

ΟΧΙ!!! οικ.κατασταση να ζητησεις.γιατι δε ξερω αν το θυμασαι αλλα στο γαμο σου ,το πιο πιθανο ειναι το μικρακι να μην ηταν ακομα καλεσμενο.;)

yola
01-07-10, 12:00
Κορίτσια,

παραγγείλατε πιστοποιητικό από τον δήμο του άντρα σας γιατί το δικό μου δεν αναφέρει το παιδί μου. Ποιό είναι το τετραψήφιο για παραγγελία από τα ΚΕΠ?

maestria
01-07-10, 12:00

Ο Χ Ι ???

Ένα χαρτί είναι κοριτσάκι! Δεν τα 'χεις δηλώσει όλα (γάμο, γεννήσεις, βάφτιση) στην οικογενειακή σας μερίδα; Σε Δήμο; Από εκεί βγάζεις πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης. :)

ΤΙΓΡΑΚΙ
01-07-10, 12:01
Κορίτσια,

παραγγείλατε πιστοποιητικό από τον δήμο του άντρα σας γιατί το δικό μου δεν αναφέρει το παιδί μου. Ποιό είναι το τετραψήφιο για παραγγελία από τα ΚΕΠ?

1500 και ζητας σε πιο ΚΕΠ θες να σου το στειλουν.εγω ετσι εκανα.

maestria
01-07-10, 12:01
Κορίτσια,

Πρέπει να είναι δηλωμένο το παιδί και στις δυο μερίδες!
Εγώ έχω μερίδα στο δικό μου Δήμο, ο άντρας μου ενδεικτικά εκεί και στο δικό του Δήμο πάλι έχουμε μερίδα, εγώ ενδεικτικά εκεί.
Ο μικρός είναι στο δικό μου Δήμο, αλλά ενδεικτικά φαίνεται και στο Δήμο του άντρα μου.
Παντού πρέπει να φαίνονται όλα τα μέλη της οικογένειας!!!

clio_s
01-07-10, 12:49
Για να μπει το παιδι στην οικογενειακη μεριδα πρεπει να πας με την ληξιαρχηκη πραξη γεννησης στο δημο που ειστε δηλωμενοι (τμημα πρωτοκολου). Σου το βγαζουν επιτοπου.Εγω το εκανα χτες γιατι κι εμεις δεν την ειχαμε δηλωσει. Πολυ απλη διαδικασια.
Μην χασεις χρονο στα ΚΕΠ γιατι ετσι την πατησα κι εγω και πηρα οικογενειακη κατασταση χωρις το παιδι μεσα.
Αφου κανεις την διαδικασια αυτη στο δημο, απο δω και στο εξης θα μπορεις να παιρνεις σωστο πιστοποιητικο απο τα κεπ. Ελπιζω να βοηθησα.

kalamaraki
01-07-10, 12:58
ΚΡΗΤΗ

ΑΤΤΙΚΗ-ΑΘΗΝΑ

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

kalamaraki 36,56 ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

nirma
01-07-10, 12:59
Εμείς, απ'ότι θυμάμαι τα έχουμε δηλώσει τα παιδιά όταν γεννήθηκαν.
Οπότε τα ΚΕΠ φαντάζομαι ότι θα μου δώσουν το σωστό πιστοποιητικό. Το να παω δεν παίζει διότι η μερίδα μας είναι στο Περιστέρι ... καταλαβαίνετε είμαστε "χαμουτσίδες" χιχιχιχι.
Το να παω με το πιστοποιητικό γάμου και γέννησης των παιδιών λέτε ότι δεν θα τα καταφέρω? Δεν ξέρω πόσες μέρες θα κάνει να έρθει μέσω ΚΕΠ.

kalamaraki
01-07-10, 13:03
Εμείς, απ'ότι θυμάμαι τα έχουμε δηλώσει τα παιδιά όταν γεννήθηκαν.
Οπότε τα ΚΕΠ φαντάζομαι ότι θα μου δώσουν το σωστό πιστοποιητικό. Το να παω δεν παίζει διότι η μερίδα μας είναι στο Περιστέρι ... καταλαβαίνετε είμαστε "χαμουτσίδες" χιχιχιχι.
Το να παω με το πιστοποιητικό γάμου και γέννησης των παιδιών λέτε ότι δεν θα τα καταφέρω? Δεν ξέρω πόσες μέρες θα κάνει να έρθει μέσω ΚΕΠ.

Μη στεναχωριεσαι, θα παρεις τηλεφωνο στο 1500 στο ΚΕΠ, ΄και θα ζητήσεις εκδοση πιστοποιητικου οικογενειακης κατάστασης, ή θα πας απο το ΚΕΠ και θα το ζητησεις. Κανει 2-3εργασιμες να έρθει στο ΚΕΠ το χαρτι.
Βεβαια εμενα στο τηλεφωνο μου ειχαν πει οτι δεν το εκδιδουν για δημ. υπηρεσιες.... επειδη πρεπει να το ζητάνει εκεινοι....Ενω οταν πηγα στο κεπ το ζητησα στο γκισε ...και το εκανε... Το ζητησα την Τριτη, χτες ηρθε το μυνημα στο κινητο οτι ηρθε το χαρτι μου να παω να το παρω,
Αρα εκανε μια εργασιμη....
Τωρα μενει να παω αυριο να το παρω και επιτοπου να κανω την αιτηση!

nirma
01-07-10, 13:18
Ωχ θέε μου!!!!
ρε κορίτσια ποιος θελει να οργανώσει την οικογένειά μου?
Έχετε δίκαιο. Πήγα στα ΚΕΠ και ζήτησα πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης. ΕΥΚΟΛΟ
Τα παιδιά δεν φαίνονται στην δική μου μερίδα αλλά ευτυχώς φαίνονται στου άντρα μου. Αλλά δεν είναι δηλωμένη η βάφτιση.
Αστα να πάνε....
Και όλα αυτά πρέπει να γίνουν στο Περιστέρι ή στην Καρδίτσα.... ΚΑΛΟ ΕΕΕΕΕ?

kalamaraki
01-07-10, 13:21
Δεν νομιζω να πειραζει....κατεθεσε μαζι και το χαρτι της βάφτισης που να δειχνει οτι βαφτιστηκε!!

Εντιτ
Εγω παντως ποτε δεν ήμουν οργανωμένη, ο συζηγος με οργανωσε απο τοτε που τον γνωρισα...

nirma
01-07-10, 13:23
Ελπίζω κι εγώ. Οπότε εγώ θα κατάθέσω την επόμενη εβδομάδα. Η επικύρωση των φωτοτυπιών γίνονται επιτόπου στο ΚΕΠ έτσι δεν είναι?

maestria
01-07-10, 13:25
Εμείς, ευτυχώς, είμαστε και οι δυο οργανωμένοι! ;)

Μην αγχώνεσαι, δεν είναι τπτ. Στα ΚΕΠ μπορείς να επικυρώσεις ότι χρειάζεται.

ioanna21
01-07-10, 16:22
αΚΡΗΤΗ

ΑΤΤΙΚΗ-ΑΘΗΝΑ

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Βάλτε κι εμένα βρε καλαμαράκι στη λίστα δεν ξέρω να το κάνω.......
Ioanna21 106,83 ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Σημερα κατεθεσα κι εγώ!!!!! χωρις κάνενα πρόβλημα!!! Ευτυχώς!!

kalamaraki
01-07-10, 16:53
ΚΡΗΤΗ

ΑΤΤΙΚΗ-ΑΘΗΝΑ

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Ioanna21 106,83 ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΛΑΡΙΣΑ
astarti 46,29 Λαρισα

clio_s
01-07-10, 19:57
Γνωρίζει κανείς πόσα περίπου παιδάκια θα πάρουν σε κάθε σταθμό?

v & a
01-07-10, 20:24
στη λιστα που εχει ολους τους σταθμους ανα νομο λεει διπλα στο καθε σταθμο ποσες θεσεις εχει΄για το προγραμμα...ετσι τουλαχιστον καταλαβα

astarti
01-07-10, 22:52
Κορίτσια βάλτε κι εμένα στη λίστα, εγώ έχω 46,29 μόρια, αν τα υπολόγισα σωστά...Μένω Λάρισα..
Πήρα τηλ ξανά την λογίστρια σήμερα και μου πε πως πλέον είναι θέμα εφορίας και θα το βγάλουν όποτε θέλουν το εκκαθαριστικό οπότε μου πε να καταθέσω το Ε1 και δεν θα έχω πρόβλημα..Για να δούμε...
Να κάνω άλλη μία ερώτηση???Λέει πως μπορούμε να καταθέσουμε τα χαρτιά στο ΚΕΠ της κατοικίας μας, εγώ φεύγω μεθαύριο για Αθήνα και θα κάτσω όλη την βδομάδα γιατί έχω κάποιες δουλειές, θα μπορώ να τα καταθέσω σε ΚΕΠ Αθήνας ή πρέπει οπωσδήποτε να τα καταθέσω σε ΚΕΠ Λάρισας???Γιατί επιστρέφω στις 11 του μήνα Λάρισα και Δευτέρα είναι η τελευταία μέρα και έλεγα μην το αφήσω τελευταία στιγμή και γίνει καμιά στραβή και δεν προλάβω...

kalamaraki
01-07-10, 22:59
Η «Αίτηση συμμετοχής – Δήλωση» συνοδευόμενη από τα απαιτούμενα
δικαιολογητικά, μπορεί να υποβληθεί:
α) στα Κέντρα Εξυπηρέτησης Πολιτών (ΚΕΠ) του Νομού κατοικίας των
ενδιαφερομένων γυναικών, και
β) στα Κεντρικά γραφεία της Ε.Ε.Τ.Α.Α Α.Ε, ταχυδρομικώς ή με υπηρεσία
ταχυμεταφοράς (courier) στη Διεύθυνση Μυλλέρου 73-77, 10436 Αθήνα), σε
σφραγισμένο φάκελο, στον οποίο εξωτερικά θα πρέπει υποχρεωτικά να
αναγράφεται η ένδειξη «ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΔΡΑΣΗΣ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ
ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΖΩΗΣ».

Επειδη το λεει καθαρα...εγω θα σου προτεινα αφου θα εισαι Αθηνα να πας στα κεντρικα τους γραφεια που λεει απο κατω ως δευτερη επιλογη για να καταθέσεις τα χαρτια σου.

ANABELA
01-07-10, 23:01
καλησπερα κοριτσια.νομιζω οτι μιλατε για το προγραμμα του εεταα?
αν ναι εγω αυριο θα κανω τα χαρτια σαν ανεργη μητερα.
ειμαι ατυχη ομως γιατι στο νησι που μενω ,στο προγραμμα ειναι ενταγμενοι μονο οι παιδικοι και η κορη μου την 1 σεπτεμβρη θα ειναι 2ετων και 5 μηνων περιπου και οχι 2,5 οπως ζητανε.
οποτε μαλλον ακυρη θα με βγαλουνε.
λυπηθηκα πολυ γιατι ηταν η μονη μου ευκαιρεια για να μπει σε παιδικο.
θα θελα να ρωτησω.πως βγαζετε τα μορια?
και ποια ειναι το ανωτερο?

ioanna21
01-07-10, 23:09
καλησπερα κοριτσια.νομιζω οτι μιλατε για το προγραμμα του εεταα?
αν ναι εγω αυριο θα κανω τα χαρτια σαν ανεργη μητερα.
ειμαι ατυχη ομως γιατι στο νησι που μενω ,στο προγραμμα ειναι ενταγμενοι μονο οι παιδικοι και η κορη μου την 1 σεπτεμβρη θα ειναι 2ετων και 5 μηνων περιπου και οχι 2,5 οπως ζητανε.
οποτε μαλλον ακυρη θα με βγαλουνε.
λυπηθηκα πολυ γιατι ηταν η μονη μου ευκαιρεια για να μπει σε παιδικο.
θα θελα να ρωτησω.πως βγαζετε τα μορια?
και ποια ειναι το ανωτερο?

Κρίμα θα είναι για ενα μήνα να το χάσεις....
Πάρε τηλεφωνο στα κεντρικά και ρώτα!! και φυσικά κάνε τα χαρτιά σου!!!
Δεν εχεις να χάσεις τίποτα!!!!

Α!! τα μόρια κανα 2-3-4 σελίδες πιο πίσω ανα πάς τα γράφουμε αναλυτικά.

astarti
01-07-10, 23:25
Kalamaraki μου σ'ευχαριστώ πολύ...Αυτό θα κάνω για να μαι σίγουρη, θα πάω στα κεντρικά να τα καταθέσω να δω κιόλας τι θα μου πούνε και για το εκκαθαριστικό...

ANABELA
01-07-10, 23:46
Κρίμα θα είναι για ενα μήνα να το χάσεις....
Πάρε τηλεφωνο στα κεντρικά και ρώτα!! και φυσικά κάνε τα χαρτιά σου!!!
Δεν εχεις να χάσεις τίποτα!!!!

Α!! τα μόρια κανα 2-3-4 σελίδες πιο πίσω ανα πάς τα γράφουμε αναλυτικά.

ναι κριμα ειναι..κι εγω λυπηθηκα πολυ.
πηρα στα κεντρικα και μου ειπανε οτι το δικαιωμα το εχω να τα κανω,αλλα το συστημα θα με ακυρωσει απο μονο του.
μετα αν θελω κανω ενσταση αλλα τι ενσταση να κανω αφου θα την κοψουν λογω ηλικιας.
και ειναι κριμα για ενα μηνα!
σε ευχαριστω παντως

yola
02-07-10, 13:19
Για να μπει το παιδι στην οικογενειακη μεριδα πρεπει να πας με την ληξιαρχηκη πραξη γεννησης στο δημο που ειστε δηλωμενοι (τμημα πρωτοκολου). Σου το βγαζουν επιτοπου.Εγω το εκανα χτες γιατι κι εμεις δεν την ειχαμε δηλωσει. Πολυ απλη διαδικασια.
Μην χασεις χρονο στα ΚΕΠ γιατι ετσι την πατησα κι εγω και πηρα οικογενειακη κατασταση χωρις το παιδι μεσα.
Αφου κανεις την διαδικασια αυτη στο δημο, απο δω και στο εξης θα μπορεις να παιρνεις σωστο πιστοποιητικο απο τα κεπ. Ελπιζω να βοηθησα.

Σας ευχαριστώ όλες. Αν δώσω από τον δήμο του άντρα μου που είναι δηλωμένη και φαίνεται το ίδιο δεν είναι? Πού να τρέχω τώρα στο δήμο Αθηναίων?Αφού στην οικογενέιακή μερίδα την έχει δηλώσει ο άντρας μου.

v & a
02-07-10, 13:24
Αν εσυ ανηκεις σε αλλο δημο (πχ εχεις αλλου τα εκλ. δικαιωματα σου) ανοιγεις και μεριδα δικη σου εκει. Σε αυτη τη μεριδα μπορει να αναφερονται και τα παιδια αν εχεις παει ληξ. πραξεις γεννησεως . Ομως στη δικη σου μεριδα αναφερονται ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΑ και ετσι η ληξ. πραξη γεννησεως λεει "εγγραφη ενδεικτικη". στη περιπτωση αυτη δεν ειναι επισημο και δεν λαμβανεται σωστο το χαρτι. Πρεπει να ειναι κανονικη εγγραφη εκει που ειναι δηλ. η οικογενειακη μεριδα (δηλ, στο ονομα του αντρα.)

ΑΡΑ πας κ παιρνεις απο του αντρα σου το δημο.

maestria
02-07-10, 13:33
Σας ευχαριστώ όλες. Αν δώσω από τον δήμο του άντρα μου που είναι δηλωμένη και φαίνεται το ίδιο δεν είναι? Πού να τρέχω τώρα στο δήμο Αθηναίων?Αφού στην οικογενέιακή μερίδα την έχει δηλώσει ο άντρας μου.

To ίδιο είναι κορίτσι, αρκεί να φαίνεστε όλοι! :D

athens2006
02-07-10, 14:16
εγω δευτερα η τριτη θα παω να καταθεσω. Στην οικογενειακη μεριδα φαινομαστε τριτεκνοι αλλα απο την εεταα δεν ηξεραν αν θα υπολογιστουν τα μορια μου ως τριτεκνη ή οχι. Ετσι δεν ξερω αν εχω 56 ή 76 μορια. Παντως περυσι ειχα 99+κατι. Οχι τιποτα αλλα για το μπεμπουλι υπαρχει μονο ενας βρεφικος στην Πευκη και τιποτα αλλο σε ακτινα γυρω απο την κατοικια μας εντος προγραμματος και ενας εκτος προγραμματος, οι οποιοι μου ζητησαν 600,00 το μηνα...

ΤΙΓΡΑΚΙ
02-07-10, 20:49
εγω δευτερα η τριτη θα παω να καταθεσω. Στην οικογενειακη μεριδα φαινομαστε τριτεκνοι αλλα απο την εεταα δεν ηξεραν αν θα υπολογιστουν τα μορια μου ως τριτεκνη ή οχι. Ετσι δεν ξερω αν εχω 56 ή 76 μορια. Παντως περυσι ειχα 99+κατι. Οχι τιποτα αλλα για το μπεμπουλι υπαρχει μονο ενας βρεφικος στην Πευκη και τιποτα αλλο σε ακτινα γυρω απο την κατοικια μας εντος προγραμματος και ενας εκτος προγραμματος, οι οποιοι μου ζητησαν 600,00 το μηνα...[/B]

:evil::evil::evil::evil:
μα καλα που νομιζουν οτι απευθυνονται σε κανενα ωναση.ελεος.
ευχομαι να πανε ολα καλα με την αιτηση και τα 600 να τα κανεις καραμελες:D

astarti
03-07-10, 03:59
Κορίτσια τώρα κοιτούσα τους σταθμούς στη Λάρισα που συμμετέχουν στο πρόγραμμα και μου δημιουργήθηκε η εξής απορία...Η κορούλα μου θα είναι 9 μηνών το Σεπτέμβρη, στους πίνακες των δομών για Λάρισα έχει κωδικό 1Α για βρέφη από 2 μηνών εώς 2,5 ετών, 1Β για Νήπια/Παιδιά 2,5 ετών και 3ΣΤ κέντρα δημιουργικής απασχόλησης...Εγώ επιλέγω σταθμούς μόνο από το 1Α ή και από το 1Β???Γιατί και το 1Β αναφέρεται σε βρεφικούς/βρεφονηπιακούς/παιδικούς σταθμούς...Και διάβασα κάπου στην πρόσκληση ότι υπάρχουν 3 κατηγορίες σταθμών α) Βρεφικοί, Βρεφονηπιακοί και Παιδικοί Σταθμοί, για βρέφη από 2 μηνών έως 2,5 ετών β) Βρεφονηπιακοί Σταθμοί Ολοκληρωμένης Φροντίδας για παιδιά βρεφικής και προσχολικής ηλικίας από 8 μηνών έως την ηλικία εγγραφής
στην υποχρεωτική εκπαίδευση και παιδιά με αναπηρία από 2,5 ετών έως
6,5 ετών και γ) Κέντρα Δημιουργικής Απασχόλησης...Η κόρη μου λοιπόν ανήκει στην α και β κατηγορία, αυτό σημαίνει πως εγώ μπορώ να επιλέξω και απο 1Α και από 1Β σταθμούς ή μόνο από 1Α???Γιατί στο 1Β είναι περισσότερες οι θέσεις αλλά υπάρχουν και περισσότεροι σταθμοί...Δηλαδή στο 1Α πιάνονται οι βρεφονηπιακοί σταθμοί και στο 1Β οι βρεφονηπιακοί σταθμοί ολοκληρωμένης φροντίδας ή λέω βλακείες???

ioanna21
03-07-10, 10:59
Νομίζω 1.Α πρέπει να βάλεις η κατηγορία 1.Β είναι από 2,5 ετών μέχρι το νηπιαγωγείο.
Τουλάχιστον αυτό λέει για Θεσσαλονικη.

ioanna21
03-07-10, 11:01
Βάζω τις περσινές επιτυχόντες.... έτσι για να πάρετε μια γεύση!!!!!
Έτσι όπως το βλέπω όλες περνάμε!!!!!! Μακάρι να μπουν κι εκει που θέλουμε πιο πολύ!!!

http://www.oee.gr/apotelesmata-2009-81.html

εκει που λέει "οριστικοί πίνακες ωφελουμένων γυναικών ".
Δείτε και τους πίνακες με τις απορριπτέες μήπως και τυχον καμμια μας έχει κάνει κανενα λάθακι.. μπας και το προλάβουμε!!
Εγω έτσι όπως τα είδα τα εχω δώσει ολόσωστα!!!! Βέβαια και η κοπέλα που με εξυπηρέτησε στα Κεπ ήταν πολύ κατατοπιστική και με διαβεβαιωσε ότι όλα είναι σωστά!!
Άντε να δούμε!!!

nirma
05-07-10, 11:32
Κορίτσια τώρα κοιτούσα τους σταθμούς στη Λάρισα που συμμετέχουν στο πρόγραμμα και μου δημιουργήθηκε η εξής απορία...Η κορούλα μου θα είναι 9 μηνών το Σεπτέμβρη, στους πίνακες των δομών για Λάρισα έχει κωδικό 1Α για βρέφη από 2 μηνών εώς 2,5 ετών, 1Β για Νήπια/Παιδιά 2,5 ετών και 3ΣΤ κέντρα δημιουργικής απασχόλησης...Εγώ επιλέγω σταθμούς μόνο από το 1Α ή και από το 1Β???Γιατί και το 1Β αναφέρεται σε βρεφικούς/βρεφονηπιακούς/παιδικούς σταθμούς...Και διάβασα κάπου στην πρόσκληση ότι υπάρχουν 3 κατηγορίες σταθμών α) Βρεφικοί, Βρεφονηπιακοί και Παιδικοί Σταθμοί, για βρέφη από 2 μηνών έως 2,5 ετών β) Βρεφονηπιακοί Σταθμοί Ολοκληρωμένης Φροντίδας για παιδιά βρεφικής και προσχολικής ηλικίας από 8 μηνών έως την ηλικία εγγραφής
στην υποχρεωτική εκπαίδευση και παιδιά με αναπηρία από 2,5 ετών έως
6,5 ετών και γ) Κέντρα Δημιουργικής Απασχόλησης...Η κόρη μου λοιπόν ανήκει στην α και β κατηγορία, αυτό σημαίνει πως εγώ μπορώ να επιλέξω και απο 1Α και από 1Β σταθμούς ή μόνο από 1Α???Γιατί στο 1Β είναι περισσότερες οι θέσεις αλλά υπάρχουν και περισσότεροι σταθμοί...Δηλαδή στο 1Α πιάνονται οι βρεφονηπιακοί σταθμοί και στο 1Β οι βρεφονηπιακοί σταθμοί ολοκληρωμένης φροντίδας ή λέω βλακείες???

Αstarti,
κι εγώ είχα αυτή την απορία με το 1Α και 1Β. Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι ανήκω στην 1Α διότι το 1Βείναι "ολοκληρωμένης Φροντίδας" που σημαίνει ότι για κάποιο λογο (που μάλλον πρέπει να αποδείξεις) το παιδάκι θα θέλει παραπάνω φροντίδα από τα "κοινά" παιδάκια. Για παράδειγμα μου έφεραν τα παιδάκια ΑΜΕΑ ή κάτι ανάλογο.

v & a
05-07-10, 11:57
μακαρι και εγω το ιδιο ελπιζω και ευχομαι
αχ ναι πειτε μου τετοια!!! στο νομο μου ειχαν περασει περσι μεχρι και με 11, κατι μορια, και οι απορριπτεες ηταν μονο αυτες που δεν ειχαν σωστα - ολοκληρωμενα δικαιολογητικα:p:p:p:p

natty26
05-07-10, 13:16
Κορίτσια στο Πιστοποιητικό Οικογενειακής κατάστασης φαινεται η σήμανση ''ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΗ'' γιατί ο πατέρας του ειναι δημότης Κύμης, πειράζει ?? ή θα πρέπει οπωσδηποτε να πάρω από το δήμο Κύμης?

nirma
05-07-10, 13:25
ΟΧΙ δεν πειράζει αρκεί να φαίνονται όλα τα μέλη

Το πήρες από τα ΚΕΠ?
εγώ το έχω ζητήσει από την Πέμπτη και δεν με έχουν ειδοποιήσει ακόμα. Πόσες μέρες θα κάνει ξέρει καμία?

v & a
05-07-10, 13:31
2 με 3 εργασιμες μου ειχαν πει εμενα οταν εκανα αιτηση για τους δημοσιους πριν κανα μηνα, και επειδη δε προλαβαινα πηγα κ το πηρα μονη μου. κι εμενα επεφτε σκ στη μεση...

natty26
05-07-10, 13:52
ναι από το ΚΕΠ το πήρα, έκανε 2 μέρες.
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΤΥΧΗ!

kalamaraki
05-07-10, 13:55
Κορίτσια μολις πήγα και κατέθεσα την αιτηση μου και εγω!!! Η υπάλληλος εξυπηρετικοτατη, μια χαρα ολα πηρα και το χαρτακι μου την οικογ.κατάστασης. Α..και την ρωτησα να κανανε πολλες εδω στο υποκατάστημα και ειπε οχι...χε χε ελπιζω να μας πάρουν!!!
Α επισης με ενημέρωσε οτι δέχονται απο τωρα τις αιτήσεις για το Οικογενειακο επίδομα μεσω οαέδ για οσους εχουν ενα παιδάκι απο τωρα και να μην περιμένουμε τον Σεπτέμβρη!

nirma
05-07-10, 14:07
Οποτέ λογικά σήμερα - αύριο θα μου το φέρουν και εμένα.
Πολύ κουράγιο δίνεται βρε κορίτσια. ΜΠΡΑΒΟ
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ

Κορίτσια μολις πήγα και κατέθεσα την αιτηση μου και εγω!!! Η υπάλληλος εξυπηρετικοτατη, μια χαρα ολα πηρα και το χαρτακι μου την οικογ.κατάστασης. Α..και την ρωτησα να κανανε πολλες εδω στο υποκατάστημα και ειπε οχι...χε χε ελπιζω να μας πάρουν!!!
Α επισης με ενημέρωσε οτι δέχονται απο τωρα τις αιτήσεις για το Οικογενειακο επίδομα μεσω οαέδ για οσους εχουν ενα παιδάκι απο τωρα και να μην περιμένουμε τον Σεπτέμβρη!

....Τί είναι το Οικογενειακό επίδομα μεσω οαεδ? για πες κάτι ....

maestria
05-07-10, 14:09
kalamaraki εγώ στον ΟΑΕΔ πάω για το οικογενειακό, ώστε αν χρειαστεί κάτι, να το λύσεις εκείνη την ώρα. Ίσως είναι καλύτερα.

Για το οικογενειακό επίδομα δείτε εδώ http://www.oaed.gr/Pages/SN_81.pg .

kalamaraki
05-07-10, 14:11
Λες ...ε? Για να μη στηνομαι στην ουρα μωρε το σκεφτομουνα...
Αλλα δικιο εχεις...

maestria
05-07-10, 14:12
Πέρσι υπήρξε ένα θέμα με το χαρτί απ' τη δουλειά (ότι δεν το λαμβάνω στο μισθό μου) και μιλήσαμε με την υπάλληλο, πήρε τηλ στη δουλειά μου και της το στείλανε με φαξ. Δεν χρειάστηκε να ξαναπάω. Σε ΚΕΠ θα έπρεπε μάλλον να ξαναπάω. Γι' αυτό στο λέω.

maestria
05-07-10, 14:35
Ότι άλλη απορία έχεις για το θέμα, υπάρχει και το σχετικό τόπικ:
http://parents.gr/forum/showthread.php?t=61959&highlight=%EF%E9%EA%EF%E3%E5%ED%E5%E9%E1%EA%FC+%E5%F0%DF%E4%EF%EC%E1

Όλοι αυτό κάνουμε κοριτσάκι, γιατί "φασούλι, το φασούλι...". :D

valeria09
05-07-10, 14:57
Επειδη συμπληρωνω την αιτηση τωρα,θα ηθελα να μου λυσετε καποιες αποριες.Αντιγραφα των βιβλιαριων θελουν τελικα? Και κατι αλλο η μικρη μου τον σεπτεβρη θα ειναι 2 χρονων,στην 1Α η 2Γ να την βαλω?

nirma
05-07-10, 15:05
Την μιρκή θα την βάλεις 1Α διότι έστω και για μια μέρα αν δεν είναι 2,5χρονών το σύστημα θα σε πετάξει έξω και είναι κρίμα.
Νομίζω ότι δεν θέλει αντίγραφα των βιβλιαρίων...απ'ότι κατάλαβα. Αρκει το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης. Αυτό τα λέει όλα.

maestria
05-07-10, 15:09
Ακριβώς, δεν αναφέρει πουθενά βιβλιάρια!

kalamaraki
05-07-10, 15:57
Πέρσι υπήρξε ένα θέμα με το χαρτί απ' τη δουλειά (ότι δεν το λαμβάνω στο μισθό μου) και μιλήσαμε με την υπάλληλο, πήρε τηλ στη δουλειά μου και της το στείλανε με φαξ. Δεν χρειάστηκε να ξαναπάω. Σε ΚΕΠ θα έπρεπε μάλλον να ξαναπάω. Γι' αυτό στο λέω.

χμ...σαν να εχεις δικιο! Τοτε θα παω οαεδ τον σεπτέμβρη!

elex
06-07-10, 20:56
τελικα ξερει καποια εαν στα κεπ που λειτουργουν μεχρι τις 8, παιρνουν αιτησεις μετα απο τις 2.30?
Δεν μου πηραν την αιτηση γιατι ειναι μεχρι στισ 2.30 συμφωνα με την υπαλληλο ενος ΚΕΠ.

elex
06-07-10, 21:05
η πρόσκληση ενδιαφέροντος γραφει ακριβώς ¨Ο ΧΡΟΝΟΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΤΩΝ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΟΡΙΖΕΤΕ ΑΠΟ 21/6/2010 ΕΩΣ ΚΑΙ 12/7/2010 ΚΑΙ ΩΡΑ 14:30μ쨨¨πως το καταλαβαίνετε αυτό?

v & a
06-07-10, 23:35
υποθετω πως μιλαει για οσους πανε τα χαρτια τους κατευθειαν εκει και οχι μεσω κεπ...

ΤΙΓΡΑΚΙ
07-07-10, 08:13
υποθετω πως μιλαει για οσους πανε τα χαρτια τους κατευθειαν εκει και οχι μεσω κεπ...

ετσι ακριβως ειναι.εγω που μενω αθηνα πηγα εκει ,τωρα για να ειστε σιγουρες μη το αφησετε τελευταια μερα καλυτερα.

anti1980
07-07-10, 08:41
τελικα ξερει καποια εαν στα κεπ που λειτουργουν μεχρι τις 8, παιρνουν αιτησεις μετα απο τις 2.30?
Δεν μου πηραν την αιτηση γιατι ειναι μεχρι στισ 2.30 συμφωνα με την υπαλληλο ενος ΚΕΠ.

Emoticon που χτυπάει το κεφάλι του στον τοίχο!!!

Δεν έχω ακούσει μεγαλύτερη βλακεία από αυτή. Αυτή η υπάλληλος όχι μόνο δε διάβασε το φυλλάδιο που της έδωσαν για να ενημερωθεί για το πρόγραμμα αλλά είχε και τη φαεινή ιδέα να το ξεφυλλίσει και να διαβάσει μόνο όσα ήταν γραμμένα με έντονα γράμματα. Πήγαινε στο ΚΕΠ όποια ώρα σε βολεύει και μη ξεχάσεις όταν θα πας, να πάρεις και ένα τηγάνι μαζί σου, για να της το φέρεις στο κεφάλι που σε ταλαιπωρεί. Ποιος ξέρει και σε πόσες άλλες μητέρες έκανε το ίδιο…. Όλοι οι βολεμένοι τελικά, τα ίδια κάνουν… Ελλαδάρα!!!:evil::evil::evil:

Όσο για αυτό, δε μπορώ να το πω με σιγουριά, αλλά νομίζω ότι ισχύει ακόμα και για τα ΚΕΠ αυτή η ώρα (μόνο την τελευταία μέρα όμως). Ούτος ή άλλος την αίτηση την κάνουν μέσα από τον υπολογιστή στο ΚΕΠ και της στέλνουν κάτω στα κεντρικά.

Να ρωτήσω τώρα εγώ κάτι, που δε θυμάμαι αν το ρώτησα, ούτε αν και τι μου απαντήσατε (το αλτσχάιμερ καραδοκεί!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:)??? Τα αποτελέσματα πότε βγαίνουν???

ΓΙΟΥΤΖΙΝ
07-07-10, 08:57
anti1980 αν θυμαμαι καλα γυρω στις 20-21 ιουλιου

poukis
07-07-10, 11:28
Οι Πίνακες κατάταξης των δυνητικά ωφελουμένων και οι Πίνακες των απορριφθεισών γυναικών ανά Νομό θα αναρτηθούν στις 22/07/2010
α) στα Γραφεία της Ε.Ε.Τ.Α.Α
Γραφεία Αθηνών (Μυλλέρου 73-77, 10436, Αθήνα / στάση ΜΕΤΡΟ «Μεταξουργείο» ), στα τηλέφωνα 210-5214600.
Γραφείο Κεντρικής Μακεδονίας (Δωδεκανήσου 23, 54626, Θεσσαλονίκη), στα τηλέφωνα 2310-544714.
Γραφείο Θεσσαλίας (Ηρώων Πολυτεχνείου 211, 41221, Λάρισα), στα τηλέφωνα 2410-579220.
 β) στα Κέντρα Εξυπηρέτησης Πολιτών (Κ.Ε.Π.) του Νομού.

Επίσης, οι Πίνακες αυτοί, θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα www.eetaa.gr/ της Ε.Ε.Τ.Α.Α., καθώς επίσης και στις ιστοσελίδες www.prosonolotachos.gr ή www.epanad.gov.gr της Ε.Υ.Δ. του Ε.Π. «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού» του Υπουργείου Εργασίας και Κοινωνικής Ασφάλισης ,και www.kedke.gr. της Κ.Ε.Δ.Κ.Ε.

2.6.2 Ενστάσεις
Ενστάσεις κατά των αποτελεσμάτων των ανωτέρω Πινάκων μπορούν να υποβληθούν ΜΟΝΟ ενώπιον της Ε.Ε.Τ.Α.Α Α.Ε., εγγράφως, στη Διεύθυνση Μυλλέρου 73-77 (Τ.Κ.104 36) Αθήνα, εντός 4 ημερών από την επομένη της ημερομηνίας ανακοίνωσής τους.
Από τις ενστάσεις που θα υποβληθούν θα ληφθούν υπόψη μόνον αυτές που έχουν παραληφθεί και πρωτοκολληθεί μέχρι την 28/07/2010 και ώρα 14:30 μ.μ.
Ενστάσεις που θα υποβληθούν με οποιονδήποτε τρόπο μετά την παραπάνω ημερομηνία και ώρα απορρίπτονται ως εκπρόθεσμες. Προσοχή η έγκαιρη υποβολή θα αποδεικνύεται μόνο από τον αριθμό πρωτοκόλλου. Η ημερομηνία σφραγίδας του ταχυδρομείου δεν λαμβάνεται υπόψη.
Σε περίπτωση υποβολής ταχυδρομικώς ή με υπηρεσία ταχυμεταφοράς (courier), η ένσταση υποβάλλεται σε σφραγισμένο φάκελο, στον οποίο εξωτερικά θα πρέπει υποχρεωτικά να αναγράφεται η ένδειξη «ΥΠΟΒΟΛΗ ΕΝΣΤΑΣΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΔΡΑΣΗΣ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΖΩΗΣ».

2.6.3 Αποτελέσματα
Μετά την εξέταση των υποβληθεισών ενστάσεων, καταρτίζονται οι οριστικοί Πίνακες κατάταξης των δυνητικά ωφελουμένων γυναικών και των απορριφθεισών γυναικών ανά Νομό.
Από τη σύζευξη του οριστικού πίνακα κατάταξης των δυνητικά ωφελουμένων γυναικών με τον οριστικό πίνακα των υπαχθεισών Δομών και με τη βοήθεια μηχανογραφικού συστήματος, θα προκύψουν οι πίνακες των ωφελουμένων γυναικών με τις παρεχόμενες σε αυτές θέσεις φροντίδας και φιλοξενίας των τέκνων τους από τις Δομές ανά Νομό.
Οι πίνακες αυτοί, θα αναγράφουν τα στοιχεία τόσο της ωφελουμένης (ονοματεπώνυμο μητέρας, ονοματεπώνυμο τέκνου κλπ.), όσο και τα στοιχεία της αντίστοιχης Δομής (επωνυμία, διευθύνσεις, τηλέφωνα επικοινωνίας, παρεχόμενες υπηρεσίες κλπ.).
Οι μητέρες που δεν θα επιλεγούν, θα περιληφθούν σε νέους πίνακες επιλαχουσών ανά Νομό, κατά απόλυτη σειρά προτεραιότητας επιτευχθείσας βαθμολογίας. Ο πίνακας αυτός, θα χρησιμοποιηθεί για την αναπλήρωση κενών θέσεων που τυχόν θα προκύψουν κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους.

Η ανάρτηση όλων των ανωτέρω Πινάκων (ωφελούμενες, επιλαχούσες) θα γίνει στις 30/07/2010
 στα Κεντρικά γραφεία της Ε.Ε.Τ.Α.Α (Μυλλέρου 73-77, 10436 Αθήνα / στάση ΜΕΤΡΟ «Μεταξουργείο»), και
 στα Κέντρα Εξυπηρέτησης Πολιτών (Κ.Ε.Π.) του Νομού.

Επίσης, οι Πίνακες αυτοί, θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα www.eetaa.gr/ της Ε.Ε.Τ.Α.Α., καθώς επίσης και στις ιστοσελίδες www.prosonolotachos.gr ή www.epanad.gov.gr της Ε.Υ.Δ. του Ε.Π. «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού» του Υπουργείου Εργασίας και Κοινωνικής Ασφάλισης ,και www.kedke.gr. της Κ.Ε.Δ.Κ.Ε.
Οι δε αιτηθείσες θα θεωρείται ότι έλαβαν γνώση αυτών, με μόνη την ανάρτηση των σχετικών πινάκων εκ μέρους της Ε.Ε.Τ.Α.Α.

yola
07-07-10, 13:06

Εγώ πήγα σε ΚΕΠ που λειτουργεί μέχρι αργά και την κατάθεσα λίγο πριν κλείσουν. Να ξαναπάς και να την βρίσεις που σε ταλαιπώρησε!!!!!!!!:twisted::twisted::twisted:

maestria
07-07-10, 13:19
Εγώ πήγα σε ΚΕΠ που λειτουργεί μέχρι αργά και την κατάθεσα λίγο πριν κλείσουν. Να ξαναπάς και να την βρίσεις που σε ταλαιπώρησε!!!!!!!!:twisted::twisted::twisted:

Έτσι ακριβώς να κάνεις!
Κι εμένα σήμερα ο χάζμπαντ θα τα καταθέσει (εύχομαι).
Αφήστε, φαρμακώθηκα. Πρέπει να μπω οπωσδήποτε, γιατί στον δημοτικό παιδικό τον απέρριψαν, λόγω εισοδήματος! Γινόταν χαμός, ξαφνικά θυμήθηκαν όλοι - λόγω κρίσης - τους καλούς δημοτικούς σταθμούς κι έμεινα εγώ απ' έξω! :evil:

Αν δεν μπω και σ' αυτό το πρόγραμμα .. τι θα το κάνω το παιδί τον Σεπτέμβρη μετά; :shock:

kalamaraki
07-07-10, 13:25
ωχ...............δηλαδη να τους παρω τηλεφωνο στον δημοτικο σταθμο?
Βγηκαν?

nirma
07-07-10, 13:32
Κορίτσια, το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης δεν έχει ερθει ακόμα. έτσι πήρα το ΚΕΠ και τους ρώτησα πότε θα έρθει και μου λένε: "Έχουμε το φαξ που μας έστειλαν, το πρωτότυπο δεν ξέρουμε πότε θα έρθει". Τους λέω το story με το πρόγραμμα και μου λένε να πάω να καταθέσω τον φάκελο βάζοντας μέσα το fax που θα μου δώσουν....
Ι Σ Χ Υ Ε Ι ? ? ?
Εγώ έχω αγχωθεί διότι αν κάποιο από τα χαρτιά δεν είναι σωστά δεν θέλω να τρέχω τελευταία στιγμή.

maestria
07-07-10, 13:34
ωχ...............δηλαδη να τους παρω τηλεφωνο στον δημοτικο σταθμο?
Βγηκαν?

Στη Χαριλάου βγήκαν κορίτσι.
Ασε, φαρμάκι ΣΕ λέω, φαρμάκι! :sad:

maestria
07-07-10, 13:35
Κορίτσια, το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης δεν έχει ερθει ακόμα. έτσι πήρα το ΚΕΠ και τους ρώτησα πότε θα έρθει και μου λένε: "Έχουμε το φαξ που μας έστειλαν, το πρωτότυπο δεν ξέρουμε πότε θα έρθει". Τους λέω το story με το πρόγραμμα και μου λένε να πάω να καταθέσω τον φάκελο βάζοντας μέσα το fax που θα μου δώσουν....
Ι Σ Χ Υ Ε Ι ? ? ?
Εγώ έχω αγχωθεί διότι αν κάποιο από τα χαρτιά δεν είναι σωστά δεν θέλω να τρέχω τελευταία στιγμή.

Τι να σου πω βρε κορίτσι. Αυτοί ξέρουν καλύτερα. Αν σου λένε να τα καταθέσεις.
Στο ΚΕΠ δεν θα τα 'χουν τα χαρτιά; Μόλις έρθει το ορίτζιναλ, το προσθέτουνε. Απλά τσέκαρε κι εσύ.

clio_s
07-07-10, 14:45
Ι Σ Χ Υ Ε Ι ? ? ?

Να πας στο δήμο της περιοχής σου και θα το πάρεις αμέσως. Από το γραφείο Πρωτόκολο. Μην χάνεις χρόνο!!

maestria
07-07-10, 16:24
Τα καταθέσαμε κι εμείς!!!
Με το καλό να μπούμε όλες! :D

v & a
07-07-10, 18:09
Έτσι ακριβώς να κάνεις!
Κι εμένα σήμερα ο χάζμπαντ θα τα καταθέσει (εύχομαι).
Αφήστε, φαρμακώθηκα. Πρέπει να μπω οπωσδήποτε, γιατί στον δημοτικό παιδικό τον απέρριψαν, λόγω εισοδήματος! Γινόταν χαμός, ξαφνικά θυμήθηκαν όλοι - λόγω κρίσης - τους καλούς δημοτικούς σταθμούς κι έμεινα εγώ απ' έξω! :evil:

Αν δεν μπω και σ' αυτό το πρόγραμμα .. τι θα το κάνω το παιδί τον Σεπτέμβρη μετά; :shock:

ωπα ποτε το μαθες αυτο? βγαινουν απο τωρα?

maestria
07-07-10, 22:32
ωπα ποτε το μαθες αυτο? βγαινουν απο τωρα?

Ο συγκεκριμένος μου 'χανε πει (η διοικητική υπάλληλος) για αρχές Ιουλίου και - όντως - χθες τα βγάλανε. Ειδοποιούσανε όσους μπήκανε. Εγώ, έτυχε, και πήρα σήμερα κι έμαθα τα "μαντάντα". :-(

Δεν μιλάω για το επιδοτούμενο πρόγραμμα, έτσι; Για μεμονωμένη αίτηση σε Δημοτικό Παιδικό μιλάω. Μη μπερδευτεί καμία.

NESTOROUDI
08-07-10, 01:11
μπορει καποια να με διαφωτισει σχετικα με τη βεβαιωση εργοδοτη? μου εδωσαν να συμπληρωσω ενα χαρτι, αλλα θελει επικυρωση απο το ικα του εργοδοτη? μηπως θελει απλα σφραγιδα της εταιριας? το κανει ο λογιστης ή το κανουμε μονες μας?
κοντευουν οι μερες και αυριο εχουν απεργια!!!

ΤΙΓΡΑΚΙ
08-07-10, 08:34
τη βεβαιωση στη φτιαχνει ο λογιστης της εταιρειας και γραφει απο ποτε δουλευεις και τι μισθο μεικτο λαμβανεις και τι συμβαση εχεις.στην ουσια εχεις στα χερια σου ενα απλο χαρτι με υπογραφες της εταιρειας σου.πες στο λογιστη της εταιρειας να στο φτιαξει γιατι θελεις να το προσκομισεις σε αιτηση για παιδικο σταθμο.ευχομαι να το παρεις συντομα.

kalamaraki
08-07-10, 08:51
Καλημερα κορίτσια, μολις πηρα τηλεφωνο στο δημοτικο παιδικο σταθμο που εκανα αιτηση εκτος της εεταα, τα προσωρινα αποτελεσματα βγαινουν στις 22/7 , εχουμε μια βδομαδα να κανουμε ενστάσεις αν θελουμε και 30/7 θα βγουν τα μονιμα!
Αντε να δουμε....