PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ

Σελίδες : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

ΤΙΓΡΑΚΙ
08-07-10, 09:41
Καλημερα κορίτσια, μολις πηρα τηλεφωνο στο δημοτικο παιδικο σταθμο που εκανα αιτηση εκτος της εεταα, τα προσωρινα αποτελεσματα βγαινουν στις 22/7 , εχουμε μια βδομαδα να κανουμε ενστάσεις αν θελουμε και 30/7 θα βγουν τα μονιμα!
Αντε να δουμε....

δηλαδη τα προσωρινα που βγαινουν στις 22/7 αν ειμαστε μεσα μετα τις ενστασεις παιζει να μας βγαλουν απεξω και να μπει καποιος αλλος;καταλαβα καλα;

kalamaraki
08-07-10, 09:43
Τιγρακη μου μιλαω για την αιτηση στον δημοτικο παιδικο σταθμό ασχετα απο εεταα .
Ναι μπορεις να κανεις ενσταση αν δεις οτι καποιοι μπηκαν με αγνωστο εισοδημα..πχ υψηλο ή κατι αλλο και να κανει συμβουλιο η δημοτικη επιτροπη παρουσια πολιτων και να βγει νεα λιστα....

v & a
08-07-10, 10:13
Καλημερα κορίτσια, μολις πηρα τηλεφωνο στο δημοτικο παιδικο σταθμο που εκανα αιτηση εκτος της εεταα, τα προσωρινα αποτελεσματα βγαινουν στις 22/7 , εχουμε μια βδομαδα να κανουμε ενστάσεις αν θελουμε και 30/7 θα βγουν τα μονιμα!
Αντε να δουμε.... κι εγω πηρα ( ηρακλειο) ρωτησα αν υπαρχουν προσωρινα κλπ αποτελεσματα και μου ειπαν οχι, τελος του μηνα θα ξερουμε... θα ηταν καλυτερο βεβαια να μπω στο προγραμμα γιατι θεωρητικα θα μου κρατανε το παιδι περισσοτερο στον ιδιωτικο και δε θα τρεχω με τη ψυχη στο στομα να την παιρνω στις 3μιση ( απο τις 2 και μετα μονο οι καθαριστριες ειναι εκει!!! τα παιδακια φευγουν απο τις 2 περιπου που μπορουν οι γονεις κ τα παιρνουν, πηγα να κανω την αιτηση και ειδα ερημια...αλλα τυπικα ο σταθμος κλεινει στις 3μισι):(

mor@ki_K
08-07-10, 17:31
Καλησπέρα κορίτσια, κατέθεσα και γω τα χαρτιά μου χθες στα Κεπ, πήρα και αριθμό πρωτοκολλου και περιμένουμε με αγωνία σε κανα 20ημερο αν θα μας πάρουν...
Βέβαια, ο αριθμός πρωτοκολλου μου φάνηκε πολυς, γύρω στις 20000...
Μα καλά τόσες πολλές κάναμε αιτήσεις?
Βέβαια φέτος μπήκαν και πάρα πολύ σταθμοί στο πρόγραμμα ΕΣΠΑ...
Πέρισυ είχα αν θυμάμαι καλά γύρω στις 6000 αριθμό και με πήραν γιατί είχα μόρια και ελπίζω και φέτος να με πάρουν γιατί πάλι έχω αρκετα μόρια...
Μακάρι να μας πάρουν και καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια!

Α ξέχασα να σας πω, ηλεκτρονικά κατέθεσε η κοπέλα στα Κεπ την αίτηση, πήρε βέβαια και την πρωτότυπη με τα δικαιολογητικα. Την είπα μην τυχών και τα χάσει!Γιατί δεν τα έβαλε σε φάκελο..είπε τα στέλνουν αυτοί, ξέρουν.

butterfly08
08-07-10, 17:40
Κοριτσια βοηθεια, καθοτι ολιγον ξανθια, την αιτηση απο που μπορουμε να την παρουμε?
Ειχα σκοπο να την εκτυπωσω αλλα τελευταια στιγμη ο εκτυπωτης ταπαιξε, τι κανω τωρα?

ioanna21
08-07-10, 18:58
Κοριτσια βοηθεια, καθοτι ολιγον ξανθια, την αιτηση απο που μπορουμε να την παρουμε?
Ειχα σκοπο να την εκτυπωσω αλλα τελευταια στιγμη ο εκτυπωτης ταπαιξε, τι κανω τωρα?

Πηγαινε σε ενα Κεπ να σε εξυπηρετήσουν. θα σου την τυπώσουν πιστευω.

v & a
08-07-10, 20:05
ΘΑ ΤΗ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΕΠΙΤΟΠΟΥ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΚΕΠ. ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΠΗΓΑ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΕΝΗ ΑΛΛΑ Η ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΗΝ ΞΑΝΑΚΑΝΕ ΟΝΛΑΙΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ...

v & a
09-07-10, 12:21
Εχω μια ερωτηση. ποτε και που θα αναρτηθουν τα αποτελεσματα...νομιζω πως ειχα διαβασει πως θ ααναρτηθουν και στα κεπ αλλα οταν ρωτησα εκει, μου ειπαν πως θα μας ενημερωσουνε λεει απο το σταθμο που μας δεχτηκανε. αλλα αντι αλλων δηλαδη. θα περιμενω ες αει να με παρει τηλ. ο σταθμος? κι αν δε με δεχτηκαν θα περιμενω ως ποτε???σωθηκαμε!!!!!

nikoletaki
13-07-10, 00:17
τι κριμα μολις το εμαθα απο εσας...
βεβαια την εγραψα τη μικρη μου στο ασυλο του παιδιου αλλα ελεγα μηπως...
κριμα...
του χρονου!

Ευάκι
13-07-10, 07:42
Εχω μια ερωτηση. ποτε και που θα αναρτηθουν τα αποτελεσματα...νομιζω πως ειχα διαβασει πως θ ααναρτηθουν και στα κεπ αλλα οταν ρωτησα εκει, μου ειπαν πως θα μας ενημερωσουνε λεει απο το σταθμο που μας δεχτηκανε. αλλα αντι αλλων δηλαδη. θα περιμενω ες αει να με παρει τηλ. ο σταθμος? κι αν δε με δεχτηκαν θα περιμενω ως ποτε???σωθηκαμε!!!!!

Στις 22/7 στο site θα υπάρχουν τα αποτελέσματα μου είπαν από το ΚΕΠ του ΕΕΤΑΑ η διεύθυνση υπάρχει κάπου πιο πάνω

athens2006
13-07-10, 09:50
Ενας γολγοθας τα ΚΕΠ. πήγα στης Λυκοβρυσης που ξέρω πως δεν εχει πολυ κοσμο και ηταν καποια κοπελα πολυ εξυπηρετικη. η κοπελα ομως πηρε αδεια εγκυμοσυνης και στο ΚΕΠ ηταν η παλια συναδελφος που δεν ηξερε καν γιατι μιλουσα και με παρεπεμψε αλλου. ουτε καν το κοπο να ψαξει δεν εκανε. Στης πευκης τα ιδια, του Ηρακλειου ενα μπαχαλο κατεληξα στης Μεταμορφωσης, οπου η κοπελα εκανε την αιτηση ον λαιν, μου εδωσε και τον αριθμο πρωτοκολλου, με ρωτησε αν ξερω πως θα ενημερωθω, για να περασει ή οχι το σταθερο τηλεφωνο και στο τελος μου ειπε πως σημερα ειχε ξανακανει μια αιτηση ακομη για τον ιδιο βρεφικο σταθμο που δηλωσα. Ε,βεβαια αφου μονο αυτος δηλωσε και μαλιστα μονο 2 θεσεις!!! Οποτε ελπιδες δεν εχω, μαλλον μαζι μου τον βλεπω τον μπεμπη στη δουλεια...

kalamaraki
13-07-10, 10:27
Ναι εχει πολυ κοσμο στα κεπ γιατι μοιράζουν και τα κουπονια κοινωνικου τουρισμου για τους ελεύθερους επαγγελματιες για αυτο.....Σφαγη γινεται!

ΤΙΓΡΑΚΙ
13-07-10, 11:06
Στις 22/7 στο site θα υπάρχουν τα αποτελέσματα μου είπαν από το ΚΕΠ του ΕΕΤΑΑ η διεύθυνση υπάρχει κάπου πιο πάνω

δηλαδη 22/7 θα ξερουμε αν μας πηραν ή οχι;
εγω γιατι καταλαβα 30/07;
μακαρι να ξερουμε 22/07

mor@ki_K
13-07-10, 12:00
22/07 θα βγούνε οι προσωρινοί πίνακες με τις προσωρινές επιλαχούσες μητέρες αν θυμάμαι καλά.

Ευάκι
13-07-10, 12:14
"Οι Πίνακες κατάταξης των δυνητικά ωφελουμένων και οι Πίνακες των απορριφθεισών γυναικών ανά Νομό θα αναρτηθούν στις 22/07/20"

Από την πρόσκληση προς τις μητέρες.

LENAV
15-07-10, 10:50
Γεια σας ....
Μήπως ξέρει κάποιος αν υπάρχει άλλο πρόγραμμα επιδότησης γιατί σε αυτό δεν υποβάλαμε αίτηση?
Μήπως κάτι από ΟΑΕΔ?
Είμαι εργαζόμενη στον ιδιωτικό τομέα ,δεν είμαι πολύτεκνη, άνεργη, ΑΜΕΑ, κτλ..... μακάρι να υπάρχει και άλλο πρόγραμμα .

kalamaraki
15-07-10, 13:59
Εγω προσωπικα δεν γνωριζω αλλο προγραμμα.....
Και δεν νομιζω να υπάρχει,,,,,

v & a
19-07-10, 12:33
κοριτσιαααα νομιζω πλησιαζει η μεγαλη μερα!!!!

Οι Πίνακες κατάταξης των δυνητικά ωφελουμένων και οι Πίνακες των απορριφθεισών γυναικών ανά Νομό θα αναρτηθούν στις 22/07/2010
α) στα Γραφεία της Ε.Ε.Τ.Α.Α
Γραφεία Αθηνών (Μυλλέρου 73-77, 10436, Αθήνα / στάση ΜΕΤΡΟ «Μεταξουργείο» ), στα τηλέφωνα 210-5214600.
Γραφείο Κεντρικής Μακεδονίας (Δωδεκανήσου 23, 54626, Θεσσαλονίκη), στα τηλέφωνα 2310-544714.
Γραφείο Θεσσαλίας (Ηρώων Πολυτεχνείου 211, 41221, Λάρισα), στα τηλέφωνα 2410-579220.

β) στα Κέντρα Εξυπηρέτησης Πολιτών (Κ.Ε.Π.) του Νομού.

αντε να βαλουμε τη θετικη μας ενεργεια!!!!:)

v & a
21-07-10, 09:23
αχ και κατι ακομα που με ρωταει ο αντρας μου και δεν ειμαι σιγουρη!!!! κατατοπιστε με αν μπορειτε pleaseeee!!!! οταν ο σταθμος στη λιστα λεει οτι εχει και μετακινηση εννοει πως και αυτο δεν το πληρωνουμε αν μπουμε στο προγραμμα, Η πως υπαρχει αυτη η δυνατοτητα αλλα αν τη θελουμε θα πρεπει να τη πληρωσουμε εμεις?

kalamaraki
21-07-10, 09:34
Δεν ξερω....ετσι εχω ακουσει...οτι θα την πληρώνουμε εμεις και ειναι περιπου ενα 50αρικο το μηνα!

v & a
21-07-10, 09:39
μμμ μαλιστα...κι εγω ρωταω γιατι πολυ το σκεφτομαι τελευταια. αλλα λεω αφου το αναφερει στη λιστα που γραφει τις λεπτομερειες του σταθμου για το προγραμμα, ειναι δυνατον να το γραφει χωρις να στο προσφερει κι αυτο "πακετο"?...μηπως δε θα το γραφε καθολου?(μερικοι σταθμοι δε το λενε καθολου, παρολο που ειναι ιδιωτικοι. δε ξερω εγω κανενα ιδιωτικο χωρις σχολικο!!!!).καμια μαμα που να τα χει παει τα παιδακια της και περσι να μας πει περισσοτερα υπαρχει?

kalamaraki
21-07-10, 09:41
Βρε ας το παρουν το ζουζουνι μου....και ας πληρώνω μονο 50ευρω το μηνα! Χαλάλι...αρκει να την παρουν.

v & a
21-07-10, 09:44
μωρε ναι!!!! Πλακα κανεις? απλα οταν με ρωταγε ο συζυγος δεν ηξερα με ποση σιγουρια να απαντησω ΝΑΙ (η οχι)!!!! και μετα θα μου λεει "ειδες λαθος τα καταλαβες"!!!! για να με τσιγκλισει!!!:)

nirma
21-07-10, 10:45
Αυτό που άκουσα εγώ για την μετακίνηση, από μαμά που ήταν πέρυσι στο πρόγραμμα, ήταν ότι όταν αναφέρει η λίστα την μετακίνηση τότε δεν την πληρώνουμε.
Χαρακτηριστικά σχολιάζαμε ότι το Baby college στην Θέρμη, δεν γράφει τίποτα για παροχές και αυτή η κοπέλα έλεγε ότι αν ήθελες να κάνει το παιδάκι σου μουσική, αγγλικά, ή φυσικά να έχεις σχολικό τα πλήρωνες extra.
Λογικό μου φαίνεται

v & a
21-07-10, 10:50
Κοιτα κι εμενα λογικο μου φαινεται γιατι εχουμε εδω ενα σταθμο που εχει 2 ωραρια... 7 με 3 μεσημερι και 3 με 9 το βραδυ. στη λιστα γραφει πως η 1η βαρδια εχει μετακινηση ενω στη 2η βαρδια δε τα γραφει...αρα υποθετω πως δε τα χει γιατι για μενα ειναι λογικο να μετακινεις εσυ τα παιδια σου μεσα στη νυχτα και οχι ενα σχολικο....

ΤΙΓΡΑΚΙ
21-07-10, 11:19
κοριτσια οταν στις παροχες ειναι η μετακινηση δεν πληρωνουμε.δεν μπορουν να το ζητησουν.οπως γραφει σιτιση,παιδιατρος κλπ.
εμενα που τον ειχαν παρει και πηγαινει ηδη απο περυσι δεν πληρωνω το σχολικο.
οποτε το 50ρικο δικο σας...;)

nenaki
21-07-10, 11:33
καλημερα κοριτσια!!!

ναι οπου γραφεται μετακινηση,παρεχεται δωρεαν.και εδω Σερρες ετσι ειναι.αντε να δουμε τα αποτελεσματα σημερα.
μα ποιος θα τα αναρτησει στις 00.00 ομως?μη μας φαει το μαραζι στο πισι....μακαρι βεβαια να τα δουμε σημερα το βραδυ,τι καλα!!

καλη επιτυχια σε ολες κοριτσακια!!

maestria
21-07-10, 14:33
Κορίτσια σίγουρα βγαίνουν απόψε; Στο ΚΕΠ γιατί είπαν στον άντρα μου στις 24;;;

Τέσπα, κοντά είναι. Εγώ ένα ίντερνετ στο σπίτι και είμαι και νυχτοπούλι, οπότε - αν θυμηθώ - θα ρίξω μια ματιά.
Αλλά πολύ φοβάμαι ότι δεν θα περάσω και με πιάνει και μια άρνηση.

kalamaraki
21-07-10, 14:40
καλημερα κοριτσια!!!

ναι οπου γραφεται μετακινηση,παρεχεται δωρεαν.και εδω Σερρες ετσι ειναι.αντε να δουμε τα αποτελεσματα σημερα.
μα ποιος θα τα αναρτησει στις 00.00 ομως?μη μας φαει το μαραζι στο πισι....μακαρι βεβαια να τα δουμε σημερα το βραδυ,τι καλα!!

καλη επιτυχια σε ολες κοριτσακια!!

Νενάκι μπορουν να το βάλουν στο συστημα να προγραμματιστει να ανεβει αυτοματα. Λεω εγω τωρα....σε προηγμενες χωρες με προηγμενα λειτουργικα συστήματα....

Τέσπα, κοντά είναι. Εγώ ένα ίντερνετ στο σπίτι και είμαι και νυχτοπούλι, οπότε - αν θυμηθώ - θα ρίξω μια ματιά.
Αλλά πολύ φοβάμαι ότι δεν θα περάσω και με πιάνει και μια άρνηση.

Θα σου στειλω εγω μυνημα στο παρεντες χαχαχαχα να μπεις!

v & a
21-07-10, 14:40
Γιατι στα κεπ λενε γενικως οτι θελουν!!! οταν τους ρωτησα ποτε θα αναρτηθουν επειδη ειχα διαβασει στο σαιτ οτι θα τα αναρτησουν και τα κεπ, μου ειπανε πως δεν εχουν ενημερωση οτι θα πρεπει να τα αναρτησουν εκει, και μαλλον λεει θα μας παρουν οι παιδικοι σταθμοι οι ιδιοι τηλεφωνο...αλλα αντι αλλων δηλαδη!!!!
το σαιτ λεει παντως 22 του μηνα...

ΤΙΓΡΑΚΙ
22-07-10, 00:28
τσαμπα το ξενυχτι σας ξεσηκωσα και εσας.
αντε το πρωι με την αυγουλα ...
φιλακια

athens2006
22-07-10, 08:22
Μολις επικοινωνησα με εεταα, αυριο τα αποτελεσματα κοριτσια. υπομονη μια μερα ακομα

elex
22-07-10, 08:42
Μιλησα με εεταα λαρισασ και μου ειπε ο υπαλληλοσ οτι βγαινουν σημερα το μεσημερι . Για να δουμε.... ΥΠΟΜΟΝΗ..... ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ...........

margotte
22-07-10, 09:05
Καλημέρα!!!
Μόλις επικοινώνησα κι εγώ με την ΕΕΤΑΑ (γρ. Αθηνας) και μου είπαν ότι σήμερα το βράδυ αργά θα είναι διαθέσιμα στο ιντερνετ και αυριο το πρωί στα ΚΕΠ και τα γραφεία της ΕΤΑΑ.

Ουφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ!!

Ούτε στις πανελλαδικές τέτοια αγωνία!

Καλη επιτυχία!

v & a
22-07-10, 09:21
κι εγω μολις μιλησα...Kοριτσια υπομονη μεχρι το βραδυ!!!! στο τηλ στα κεντρικα στην αθηνα που μολις πηρα, μου παν πως το βραδυ θα βγουν τα πρωτα αποτελεσματα (δεν ειπαν ωρα) ως τις 28 TOY MHNA μπορουμε να κανουμε ενστασεις και στισ 30 βγαινουν τα τελικα αποτελεσματα! αντε να δουμε :)

yola
22-07-10, 09:22
Xτες που μίλησα με την ιδιοκτήτρια του σταθμού για τον οποίο ενδιαφέρομαι μου είπε ότι πέρσυ είχαν πει ξέρω εγώ 21 και τα βάλανε 1200 το βράδυ 21 προς 22. Άρα σήμερα το βράδυ θα μάθουμε!

fatsoula
22-07-10, 11:11
Μίλησα με Περιφέρεια Θεσσαλίας (ΕΕΤΑΑ) και μου είπαν το απόγευμα θα αναρτηθούν στο ίντερνετ.

mor@ki_K
22-07-10, 11:42
Η θεσσαλία νομίζω πως είναι πολύ πιο μπροστά από την Θεσσαλονίκη μου φαίνεται....Βρε παιδιά τα αποτελέσματα της Θεσσαλονίκης που είναι?????????
Να φανταστείτε πως μόλις μπαίνω στο pc ανοίγω yahoo και parents και άνοιξα κατευθείαν την eetaa!!!!
Αμάν πια!

astarti
22-07-10, 14:16
Αχ κορίτσια εγώ να δείτε τι αγωνία έχω....Γιατί έκανα μεγάλη πατάτα το ζώον...Πήγα και κατέθεσα η ίδια τα δικαιολογητικά στα κεντρικά γραφεία της εεταα και ξέχασα...........να υπογράψω την αίτηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:
Δεν την υπέγραψα σπίτι η χαζή μπας και μου ζητήσουν να την υπογράψω εκείνη την ώρα...Η κοπέλα έλεγξε τα χαρτιά και δεν το είδε, εγώ είχα κάτι ερωτήσεις να της κάνω και ξεχάστηκα τελείως!!!!Το θυμήθηκα το απόγευμα και πήρα τηλ την άλλη μέρα και μου παν αποκλείεται να μην έχεις υπογράψει, θα το έβλεπε η κοπέλα που σου έλεγξε τα χαρτιά...Εγώ όμως είμαι σχεδόν σίγουρη ότι δεν υπέγραψα και μου παν πως το μόνο που μπορώ να κάνω αν με βγάλουν εκτός είναι ένσταση...Αχ είμαι πολύ χαζή τελικά!!!!!!!!!

kalamaraki
22-07-10, 14:40
Εγω ειμαι σιγουρη....οτι αν το ειδε η υπάλληλος θα στο υπέγραψε εκεινη. Αλλιως οφειλε να σε παρει τηλεφωνο να γυρισεις πισω!

ioanna_k
22-07-10, 22:02
Η διευθύντρια του παιδικού μου είπε αύριο θα ξέρουμε..αχ..πέρσι τα είχαν βάλει στις 12 το βράδυ, δεν χρειάζεται να είναι ο υπάλληλος καλέ, τα ανεβάζουν στον σερβερ και κάνουν ανάρτηση σε συγκεκριμένη ώρα..άντε να δούμε!!

ioanna_k
22-07-10, 22:09
BGHKane!!!!!!!!!!!!
www.eetaa.gr

ioanna_k
22-07-10, 22:19
exw kanei rekor...se xamila moria!!!xaxaxaxa..28!!

poukis
22-07-10, 22:28
που καλε εγω δε τα βλεπω

Τα ειδες??
Κατω απο τις ανακοινωσεις,οπως βλεπεις δεξια.
http://www.eetaa.gr/paidikoi_stathmoi/2010-07-22_prosorina-gynaikwn/epil_54.pdf

ΤΙΓΡΑΚΙ
22-07-10, 22:34
τα ειδα και εγω ,ειμαστε μεσα.:D
μορια 44,47

yola
22-07-10, 22:57
Κι εμείς μέσα είμαστε αλλά έχω αγωνία μην μας εξορίσουν οι ενστάσεις....

ΤΙΓΡΑΚΙ
22-07-10, 23:10
εγω εχω αλλη αγωνια,το ονομα μου ειναι σωστο και ο αρ.πρ.
το ονομα του παιδιου μου το εχουν γραψει λαθος.:evil:
λετε να γινει καμια μ...κια;;;;
τι να κανω να παρω αυριο τηλ;

ΤΙΓΡΑΚΙ
22-07-10, 23:12
maestria
καλαμαρακι
ιωαννα
νιρμα
τι εγινε ολα καλα;

v & a
22-07-10, 23:21
EIMAI MESAAAAAAAAA!!!!!!

poukis
22-07-10, 23:29
Μια διευκρίνιση θα ήθελα,όσον τα ονόματα είναι στη λίστα
σημαίνει ότι έχουν περάσει σε κάποιον παιδικό?
Ή ότι απλά δεν έχουν για κάποιο λόγο απορριφθεί?

ΤΙΓΡΑΚΙ
22-07-10, 23:32
Μια διευκρίνιση θα ήθελα,όσον τα ονόματα είναι στη λίστα
σημαίνει ότι έχουν περάσει σε κάποιον παιδικό?
Ή ότι απλά δεν έχουν για κάποιο λόγο απορριφθεί?

εχουν περασει σε καποιο παιδικο,σε ποιον θα μαθουμε 30/07

nenaki
22-07-10, 23:50
ειμαστε και εμεις μεσα!!!γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!ειμαι πολυ χαρουμενη!!!!

σε ποιον ακριβως παιδικο μας πηραν θα το ξερουμε στις 30-07?γιαυτο αναγραφονται διπλα οσους σημειωσαμε?

μαμαλευτερακι
22-07-10, 23:53
Και εγώ μέσα κορίτσια :D:D:D:D

αχ τώρα δηλ μας τα πήραν

η κινδυνεύουμε από ένστασης ?

ΤΙΓΡΑΚΙ
22-07-10, 23:54
ειμαστε και εμεις μεσα!!!γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!ειμαι πολυ χαρουμενη!!!!

σε ποιον ακριβως παιδικο μας πηραν θα το ξερουμε στις 30-07?γιαυτο αναγραφονται διπλα οσους σημειωσαμε?

μπραβο πολυ χαιρομαι ,εχω ξεμυαλιστει απο τη χαρα μου.καθομαι στο μπαλκονι και χαζευω.θελω νεα απο ολες σας.
ναι 30/07 θα ξερουμε που ακριβως πηραν τα λουλουδακια μας.

μαμαλευτερακι
23-07-10, 00:04
Ρε κορίτσια αυτές που απορριφτήκαν έχει αιτιολογία ότι δεν έστειλαν κάποια χαρτιά τι θα τα στείλουν τώρα και θα μας πετάξουν από έξω ? ας τα έστελναν έγκαιρα η κάποιες έκαναν λάθος στην αίτηση

nenaki
23-07-10, 00:07
αν παρουμε παραδειγμα τα περσινα αποτελεσματα τουλαχιστον εδω ειναι και τα τελικα.σπανια αλλαζει κατι!!!

και εγω χαιρομαι τιγρακι για σενα!!!και μην αγχωνεσαι για το ονομα!!!

Σοφία Τ.
23-07-10, 00:12
Κι εμεις μεσα ειμαστε...αν και απο τους τελευταιους...Ευτυχως!!!

kalamaraki
23-07-10, 00:12
Παντως δεν ξερω αν το παρατηρήσατε πολλοι ειχαν λαθος το εκκαθαριστικο......

Μαμα Λευτερακι ..δεν παιζει αυτο..να στειλουν τωρα τα σωστα, γιατι υπηρχε προθεσμια, απλα οφειλει να ενημερωσει για ποιο λογο τις εκοψαν.

μαμαλευτερακι
23-07-10, 00:36
Παντως δεν ξερω αν το παρατηρήσατε πολλοι ειχαν λαθος το εκκαθαριστικο......

Μαμα Λευτερακι ..δεν παιζει αυτο..να στειλουν τωρα τα σωστα, γιατι υπηρχε προθεσμια, απλα οφειλει να ενημερωσει για ποιο λογο τις εκοψαν.
Λες τότε ποιες θα κάνουν ένστασης ? αφού όσες είναι απορριπτέες στο νόμο μου είναι άλλες λόγο έλειπε στοιχεία κτλ

kalamaraki
23-07-10, 00:38
Κοιτα...δεν νομιζω για αυτες που ειχαν λειψα στοιχεια ή χαρτια να μπορουν....
Αλλα για αυτες που κοπηκαν λογω μοριων εκεινες ναι...αν δουν μια αλλη με λιγοτερα μορια να εχει παρει θεση τοτε ναι....
Αλλα με λειψα χαρτια δεν μπορει τιποτα να κανει!
Και οι περισσότερες ειναι με λαθος χαρτια, λαθος εκκαθαριστικα κτλπ

μαμαλευτερακι
23-07-10, 00:43
Κοιτα...δεν νομιζω για αυτες που ειχαν λειψα στοιχεια ή χαρτια να μπορουν....
Αλλα για αυτες που κοπηκαν λογω μοριων εκεινες ναι...αν δουν μια αλλη με λιγοτερα μορια να εχει παρει θεση τοτε ναι....
Αλλα με λειψα χαρτια δεν μπορει τιποτα να κανει!
Και οι περισσότερες ειναι με λαθος χαρτια, λαθος εκκαθαριστικα κτλπ
Καμία δεν λέει λιγότερα μόρια είναι 84 οι απορριπτέες τις κοίταξα μια προς μια όλες έχουν ελλιπή χαρτιά κτλ
αρα δεν κινδυνέυω
?
είμαι από τις τελευταίες γιαυτο ανησυχώ

μαμαλευτερακι
23-07-10, 00:46
:oops::oops::oops:Οι μέρες ενστάσεων είναι μόνο 4 μεσολαβή και σαββατοκύριακο άντε να δούμε καμία που της πήραν και πέρσι να μας πει

:oops::oops::oops::oops: Τώρα μανούλες είναι και εκείνες αλά πάνω από όλα ρε κορίτσια να πάρουν το παιδάκι μας μακάρι να τα περνά όλα Και να μην στενοχωριόταν καμία σήμερα

elex
23-07-10, 01:01
Με 40,86 που εχω λετε να μπω?Συγχαρητηρια σε ολεs.

kalamaraki
23-07-10, 01:04
Elex δεν μπηκες να δεις?

astarti
23-07-10, 01:07
Κοριτσάκια μου κι εμείς μέσα είμαστε...Αλλα βρε κορίτσια σίγουρα θα μπούμε???Γιατί στο 1Α σαν λίγες να είναι οι θέσεις που παίρνει ο κάθε σταθμός και σαν πολλές είδα ως δυνητικά ωφελούμενες...Στη Λάρισα η 1Α έχει μόνο 45 θέσεις από ιδιωτικούς και 96 θέσεις από δημοτικούς κι εγώ έχω δηλώσει μόνο 5 ιδιωτικούς...Για να δούμε...

μαμαλευτερακι
23-07-10, 01:15
Να μετρήσουμε της θέσης και εγώ από Λάρισα είμαι να δούμε τι να πω

elex
23-07-10, 01:16
Kαλαμαρακι μπηκα αλλα μου φαινονται πολλεs ωφελουμενεs και λιγεs οι θεσειs των σταθμων.ΠΟΛΥ ΑΓΩΝΙΑ ΜΕΧΡΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ 30.

kalamaraki
23-07-10, 01:19
εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι βλεπω για θεσσαλονικη... και ειναι 670 σελίδες με ωφελούμενες....

μαμαλευτερακι
23-07-10, 01:21
Ρε κορίτσια πως μπορούμε να δούμε πόσες είναι οι θέσης των σταθμών ?

kalamaraki
23-07-10, 01:22
Λοιπον...να σας κανω μια ερωτηση...
Μολις ανακάλυψα οτι δεν εχουν γραψει τον 5ο σταθμο που δηλωσα ενω στην αιτηση μου ειναι δηλωμένος...και με το κωδικο του σωστα κτλπ....
Τι κανω?

elex
23-07-10, 01:24
ΚΑΛΑΜΑΡΑΚΙ δεν πιστευω οτι και οι 670 σελιδεs θα μπουνε. Μακαρι αλλα δεν το πιστευω κατι αλλο παιζει.

μαμαλευτερακι
23-07-10, 01:38
Κορίτσια τώρα μετρέσα οι θέσεις για Α1 είναι 107
και οι μητέρες ωφελούμενες 250
άρα κάποιες θα βγουν έξω
αχ είμαι από τις τελευταίες αχ μίση χαρά πήρα τώρα:(:(:(:(

agapitsa
23-07-10, 02:05
Και εμείς περάσαμε!Μόρια 23 και κάτι ψιλά!!!

μαμαλευτερακι
23-07-10, 02:22
Και εμείς περάσαμε!Μόρια 23 και κάτι ψιλά!!!
Αχ καλή μου δεν περάσαμε ακόμη
διάβασα και κατάλαβα:(:(:(:(
αυτός είναι ο πινάκας μορίων που είδαμε σήμερα

απλά μέτρησαν τα μόρια μας

αυτές που θα περάσουν θα έχουν τα περισσότερα μόρια

εγώ και εσύ είμαστε πολύ λίγα μoρια
να σκεφτείς στον νόμο μου οι θέσεις για παiδια είναι 107

ενώ οι σωστές αιτήσεις που καταμετρήθηκαν τα μόρια τους είναι 250

άρα εγώ είμαι απο εξω

μετρά της αιτήσεις και της θέσης του νομού σου ;);)

μαμαλευτερακι
23-07-10, 02:48
Λυπών μανούλες το πράγμα έχει ως εξής
σήμερα βγήκαν όσες αιτήσεις είναι σωστά συμπληρωμένης
και μετρήθηκαν τα μόρια τους
απλά μπήκαμε σε ένα πινάκα σήμερα

από αυτές τις αιτήσεις θα τοποθετηθούν τα παιδία μας ανάλογα με την επιλογή παιδικού σταθμού
και μετά μορίων δηλ

παράδειγμα
από τις 200 μανούλες
η πρώτη έχει 75 μόρια και η τελευταία 26 Μοριά

και στον σταθμό 102 έχει
15 θέσης καινές

από τις 200 μανούλες τον δήλωσαν μόνο 13
τότε
αν η τελευταία
με 26 μόρια επέλεξε τον σταθμό με κωδικό 102 είναι μέσα ακόμη και με 26μορια

άσχετα αν η άλλη έχει 75 μόρια
δεν θα είναι μέσα γιατί δεν θα έχει δήλωση τον συγκεκριμένο τον σταθμό με κωδικό 102

athens2006
23-07-10, 07:58
Eίμαστε και εμεις μέσα με 81,32 μόρια (εγω τα έβγαζα λιγότερα)
Περσυ οταν βγηκαν τα αποτελεσματα ήταν σχεδον τα τελικά, δεν αλλαξε τίποτα. Φετος μαλλον ισχυει αυτο που λεει η μαμαλευτερακι. Ελπιζω ολες να μπουμε γιατι ειναι πραγματικα μεγαλη βοηθεια για την οικογενεια.

το τσεκαρα και επανηλθα.
εχω δηλωσει τρεις βρεφικους, υψηλοτερα μορια απο μενα εχουν 2 μαμαδες στον πρωτο βρεφικο, καμια στο δευτερο και μια στο τριτο.Αρα ειμαι σιγουρα μεσα...

anti1980
23-07-10, 08:19
Μέσα και εμείς με 79,72!!!:mrgreen::mrgreen:

Άντε να περιμένουμε τώρα τις 30 του Ιούλη…:roll::roll::roll:

Πάντως εδώ, περισσότερα τα βγάζαμε τα μόρια… δε ξέρω τι έγινε…:confused::confused:

ioanna_k
23-07-10, 08:34
Καλημέρα κορίτσια μου!
Συγνώμη που θα σας στεναχωρήσω ,αλλά όπως είπε και προηγούμενη κοπέλα, είναι η λίστα των δυνητικά ωφελούμενων, δηλαδή δεν περνάμε όλες. Εγώ π.χ. με τίποτα!!:D:D έχω πολύ λίγα μόρια...μπορείτε να μου πείτε τα κριτήρια?ΠΟιό μετράει περισσότερο?Το εισόδημα ή κάτι άλλο??

ΜΑΡΙΤΑ
23-07-10, 08:51
Ακριβώς αυτό κατάλαβα και εγώ...απλά εμείς δεν απορριφτήκαμε..
Και εμείς δε μπαίνουμε, είναι πολλά τα άτομα πάνω από εμάς..
Δε πειράζει... να πω την αλήθεια δε ξέρω αν χάρηκα ή στεναχωρέθηκα...ευτυχώς που πήρε το τρίμηνο ο μπαμπάς μας οποτε έχουμε καβάντζα μέχρι τα Χριστούγεννα...
Ελπίζω οι υπόλοιπες να περάσατε!!!Σε εμάς πάντως πολλοί ξένοι περνάνε...μάλλον πρέπει να αρχίσουμε να κρύβουμε και εμείς εισόδημα από την εφορία!!

STEMNITSA
23-07-10, 09:15
ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ[ΚΑΝΑΜΕ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΑΣ] ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΣΤΙΣ 30/7 ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ;;;;;

mor@ki_K
23-07-10, 09:19
Καλημέρα κορίτσια να σας ρωτήσω δίπλα στους παιδικούς γράφει 1Α ή 1Β.
τι σημαίνει αυτό?

kalamaraki
23-07-10, 09:19
Βρε κουριτσια παντως τα δικα μου μορια μια χαρα σωστα τα ειχα βγαλει και τα ιδια εχει και στη λιστα....
Αλλα να σας ρωτήσω.....πως κανουμε ευρεση στο pdf????????????
Θελω να δω ποσες ειμαστε για τους δυο πρωτους σταθμους που δηλωσα
Βαζω το ονομα του σταθμου αλλα δεν μου βγαζει αποτελέσματα........

kalamaraki
23-07-10, 09:20
Καλημέρα κορίτσια να σας ρωτήσω δίπλα στους παιδικούς γράφει 1Α ή 1Β.
τι σημαίνει αυτό?

ειναι οι κατηγοριες των παιδιων αναλογα με την ηλικια τους την 1η Σεπτέμβρη του 2010
Πχ το 1Α ειναι απο καποιων μηνων εως 2μιση ετων μετα το
1Β ειναι απο 2μιση ετων ...εως ποσο δεν θυμαμαι γιατι δεν με ενδιέφερε

STEMNITSA
23-07-10, 09:28
ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ. ΤΟ ΠΟΣΕΣ ΚΕΝΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΕΧΕΙ ΕΝΑΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ;;;;

mor@ki_K
23-07-10, 09:32
Μπράβο βρε Καλαμαράκι μου για την ενημέρωση!
Εγώ πάντως έχω την εντύπωση πως θα μας πάρουν, είχα κάνει και πιο μπροστά αίτηση στον 1ο παιδικό σταθμό που δήλωσα και μετά με ενημέρωσαν πως μπαίνει σ΄αυτό το πρόγραμμα και εννοείται πως δεν θα το άφηνα έτσι!Και πέρισυ μας πήρανε σε έναν άλλο αλλα δεν είχα μείνει καθόλου ευχαριστημένη...
Ελπίζω φέτος να είναι καλύτερα τα πράγματα στον καινούριο!
Εγώ πάντως έχω την διαίσθηση πως θα μας πάρουν πάλι φέτος.
Καλή επιτυχία σε όλες τις μανούλες!
Α και νομίζω πως δεν παίζουν τόσο ρόλο οι 600 σελίδες, φέτος μπήκανε στο πρόγραμμα σχεδόν όλοι οι δημοτικοί σταθμοί και κάποιοι έξτρα ιδιωτικοί. Το ξέρω από πέρισυ.

kalamaraki
23-07-10, 09:35
Ξερεις τι με αγχωνει περισσότερο...
Οκ με πηρανε , οκ ολα τα στοιχεια μου στη λιστα....
Αλλα δεν εχουν γραψει τον 5ο παιδικο σταθμο που εχω δηλώσει, ενω στην μηχανογραφημένη αιτηση μου(εννοω αυτη που βγηκε απο το συστημα οχι την δικη μου την χειρος.) ειναι μια χαρα δηλωμένος με τον κωδικο του....
Και τους πηρα τηλεφωνο και τι μου λεει....
Ε τι ανυσηχεις...αφου εισαι στις δυνητικα ωφελουμενες ....
Ειμαι να σκασω.....

mor@ki_K
23-07-10, 09:40
Καλε μην ανχώνεσε, αν σε πάρουν θα σε πάρουν στον 1ο που δήλωσες, αλλιώς άντε στον 2ο....Δε νομίζω να'σαι τόσο πια γκαντέμω που δεν θα σε πάρουν στους 4 πρώτους για να σε πάρουν στον 5ο που λείπει από την λίστα!!!!
ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΕ!
Εγω πέρισυ με τα ίδια μόρια με πήρανε στον 1ο παιδικό που δήλωσα και ας είχα δηλώσει 5... Αφού φέτος δήλωσα μόνο 4. Όλο και σε κάποιον θα την πάρουν όπως και το δικό σου αν είμαστε όντως στην τελική λίστα!

natty26
23-07-10, 09:49
Αν εισαι στη λιστα των δυνητικά ωφελουμενων γυναικων και έχεις και τα απαραιτητα μορια τοτε μπαινεις. Ειναι και αναλογως τις θεσεις που εχουν κρατησει οι παιδικοι σταθμοί για το συγκεκριμένο πρόγραμμα. Για παραδειγμα εγώ έχω 41,06 μορια για τα ''ζαρκαδακια'' και υπάρχουν και αλλες 9 πριν απο μένα με περισσοτερα μορια. Οι θεσεις που δίνει ο σταθμός είναι 6, οποτε δεν μπαινω.

kalamaraki
23-07-10, 09:50
Δεν διαφωνω....απλα αγχωνομαι...γιατι η καλαμαρια εχει πολυ ζητηση....
Και δεν θελω να μεινουμε απο εξω λογω δικής τους γκάφας!!!!!!!!!!
Τωρα τους εστειλα εμειλ στα μειλ που εχει στην προσκληση παρακαλώντας τους να με ενημερωσουν.....
αντε να δουμε ποτε θα μου απαντήσουν

natty26
23-07-10, 09:51
ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ. ΤΟ ΠΟΣΕΣ ΚΕΝΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΕΧΕΙ ΕΝΑΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ;;;;

Παιρνεις τηλέφωνο το σταθμό και ρωτας.

kalamaraki
23-07-10, 09:54

αν θελεις πας στη σελιδα της www.eetaa.gr ψάχνεις το pdf αρχειο του νομου σου για τις δομες-παιδικους σταθμους που ειναι διαθεσιμες και βλεπεις ποσες θεσεις εχει δώσει ο παιδικος σταθμος που θελεις

kalamaraki
23-07-10, 09:59
Ένσταση μπορεί να υποβληθεί:
1) μόνο εγγράφως. Το έντυπο της ένστασης έχει αναρτηθεί στις ιστοσελίδες
www.eetaa.gr/, www.prosonolotachos.gr ή www.epanad.gov.gr.
2) μόνο από την Παρασκευή 23/07/2010 έως την Τετάρτη 28/07/2010, εργάσιμες ημέρες
από τις 9:00 έως τις 14:30μμ.
3) ταχυδρομικά, με courier, ή και με fax. Εάν η ένσταση αφορά τα δικαιολογητικά θα
πρέπει αυτά να υποβάλλονται συνημμένα.

Αυτο το γραφει στο χαρτι ενημερωσης για το πως να κανουμε ενσταση....
Δηλαδη για να καταλάβω.....
μπορουν να κανουν ενσταση με τα σωστα δικαιολογητικα και να μπουν στη λιστα???????
Δηλαδη εμεις ειμασταν χαζες που τα καναμε σωστα απο την αρχη και εμπροθεσμα?

μαμαλευτερακι
23-07-10, 10:00
Αν εισαι στη λιστα των δυνητικά ωφελουμενων γυναικων και έχεις και τα απαραιτητα μορια τοτε μπαινεις. Ειναι και αναλογως τις θεσεις που εχουν κρατησει οι παιδικοι σταθμοί για το συγκεκριμένο πρόγραμμα. Για παραδειγμα εγώ έχω 41,06 μορια για τα ''ζαρκαδακια'' και υπάρχουν και αλλες 9 πριν απο μένα με περισσοτερα μορια. Οι θεσεις που δίνει ο σταθμός είναι 6, οποτε δεν μπαινω.
Καλημέρα κούκλες ακριβός εστι θα γίνει δηλ εγώ στον σταθμό που δήλωσα τον έχουν δήλωση άλλες 14 και έχει καινές θέσης 10 εγώ είμαι 12η δεν με παίρνουν κάθισα χτες μέχρι τις 6 το πρωί και τσέκαρα όλα τα ονόματα υπαρχει όμως μι περίπτωση γιατί κάποιες από αυτές που έχουν δήλωση τον συγκεκριμένο σταθμό να καλυφτούν σε άλλους σταθμούς που έχουν βάλει σε 1 επιλογή όποτε θα είμαι κ εγώ μέσα

STEMNITSA
23-07-10, 10:05
EYXAΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΙΔΑ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Ο ΣΤΑΘΜΟΣ ΜΑΣ!
ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ PDF YΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΣΤΑΘΜΟ Ή ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΨΑΧΝΩ ΜΙΑ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ;;;;;
ΚΑΛΑΜΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ, ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΣΤΑΣΗ ΠΡΟΣΚΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΔΙΚΟ!

Σοφία Τ.
23-07-10, 10:08
Η κορη μου ειναι στο νουμερο 49 απο το συνολο 60 θεσεων (αν και τελικα εγιναν 54 αιτησεις δεκτες) οποτε περναει σιγουρα κι ο γιος μου ειναι στο νουμερο 20 απο το συνολο 14 θεσεων (οπου εγιναν 22 αιτησεις) οποτε μαλλον δεν περναει.Αλλα δεν με πειραζει γιατι την κορη μου ηθελα να παρουν κυριως.

Λετε να παιζει παρολο που εχουμε μορια να μην μας παρουν οι παιδικοι;;;

kalamaraki
23-07-10, 10:08
Στεμνιτσα αν τον βρεις τον τροπο για το pdf πες το και σε μενα....
Το εβαλα στην αναζητηση αλλα δεν μου βρηκε τιποτα....

ioanna_k
23-07-10, 10:09
Λογικά ενστάσεις θα γίνουν από τις ωφελούμενες σε περίπτωση που τις βγάζουν με λιγότερα μόρια ή από τις αποκλειόμενες σε περίπτωση που ενώ έχουν καταθέσει κάποιο χαρτί δεν τους το έχουν βάλει...όχι για κάτι που ξέχασαν!!

kalamaraki
23-07-10, 10:10
Λετε να παιζει παρολο που εχουμε μορια να μην μας παρουν οι παιδικοι;;;

Καλημερα Σοφάκι μου
Κατσε τωρα γιατι με μπερδεψες....
πως μπορει να με απορρίψει ο παιδικος? Αφου εγω εχω παρει την εγκριση?
Με ποια προφαση???

STEMNITSA
23-07-10, 10:10
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΩΣΤΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕ «ΔΟΥΛΕΥΕΙ».
ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΙΑΝΩ ΜΙΑ ΜΙΑ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ!!!

kalamaraki
23-07-10, 10:11
Λογικά ενστάσεις θα γίνουν από τις ωφελούμενες σε περίπτωση που τις βγάζουν με λιγότερα μόρια ή από τις αποκλειόμενες σε περίπτωση που ενώ έχουν καταθέσει κάποιο χαρτί δεν τους το έχουν βάλει...όχι για κάτι που ξέχασαν!!

Αρα εγω να κανω λετε??? Δεν μου περασαν τον 5ο παιδικο...και με εχει φαει το αγχος...Ξερω πως υπερβάλλω...αλλα αν κοπουμε??
θα σκασω

STEMNITSA
23-07-10, 10:15
ΤΕΛΙΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΣΤΟ PDF. ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΦΙΛΟΣ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡΑΣ ΩΣ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΙΔΙΚΗ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΚΛΠ!
ΟΠΟΤΕ ΑΡΧΙΖΩ ΜΙΑ ΜΙΑ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ!

μαμαλευτερακι
23-07-10, 10:15
Αχ εγώ θα βγω κορίτσια ότι και αν γράψω δεν αλλάζει κάτι τα οριστικά θα βγουν στις 30 και εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα
ας προσευχηθούμε χτες έφαγα όλο τον βραδύ να ψάχνω
καλημέρα καλή συνέχεια

μαμαλευτερακι
23-07-10, 10:18
ΤΕΛΙΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΣΤΟ PDF. ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΦΙΛΟΣ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡΑΣ ΩΣ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΙΔΙΚΗ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΚΛΠ!
ΟΠΟΤΕ ΑΡΧΙΖΩ ΜΙΑ ΜΙΑ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ!
Αυτό έκανα εγω χτες τις πήρα όλεσ μια μια 124 σελίδες και μετρέσα ποσεσ μανούλες έκανες στους παιδικούς που δήλος και με ποσά μόρια είναι εκείνες και κατέληξα στους αριθμούς που προανέφερα γιατί εχω μια ελπίδα γιατί κάποιες έχουν πρώτη επιλογή άλλων και ελπίζω να καλυφτούν εκεί

clio_s
23-07-10, 10:30
Αρα εγω να κανω λετε??? Δεν μου περασαν τον 5ο παιδικο...και με εχει φαει το αγχος...Ξερω πως υπερβάλλω...αλλα αν κοπουμε??
θα σκασω

Ρε κορίτσια και εμένα δεν μου πέρασαν τον 5ο παιδικό σταθμό. Τι κόλπα είναι αυτά?

ANABELA
23-07-10, 10:45
καλημερα!!!!!!!κι εμεις περασαμε προς το παρον.
αν και σιγουρα θα μαστε μεσα γιατι μονο 5 αιτησεις γινανε απο τις 25 θεσεις.
και αυτοι που μεινανε απο εξω χωρανε και παλι.........

nirma
23-07-10, 10:48
Ξερεις τι με αγχωνει περισσότερο...
Οκ με πηρανε , οκ ολα τα στοιχεια μου στη λιστα....
Αλλα δεν εχουν γραψει τον 5ο παιδικο σταθμο που εχω δηλώσει, ενω στην μηχανογραφημένη αιτηση μου(εννοω αυτη που βγηκε απο το συστημα οχι την δικη μου την χειρος.) ειναι μια χαρα δηλωμένος με τον κωδικο του....
Και τους πηρα τηλεφωνο και τι μου λεει....
Ε τι ανυσηχεις...αφου εισαι στις δυνητικα ωφελουμενες ....
Ειμαι να σκασω.....

Το ίδιο έχει γίνει και με την δική μου αίτηση.
Το γελοίο είναι ότι έχουν ξεχάσει τον τρίτο σταθμό. οπότε γράφουν:
1. μπλα μπλα μπλα
2. μπλα μπλα μπλα
4. μπλα
5. μπλα
Λετε να έχω θέμα?

anti1980
23-07-10, 10:51
Να ρωτήσω βρε κορίτσια μου καλά, κάτι που δε καταλαβαίνω (πάλι)????

Βασικά απ’ όσο μπόρεσα να ψάξω στις 670 σελίδες που έχει για τη Θεσσαλονίκη, δε βρήκα κάποια μητέρα που να έχει περισσότερα μόρια για τους σταθμούς που δήλωσα και κυρίως για τον πρώτο. Και έψαξα αρκετά…

Στο πρώτο λοιπόν σταθμό που δήλωσα και οπού έχει αρκετές θέσεις άρα και μεγάλη πιθανότητα να μπούμε, γράφει ότι οι παρεχόμενες υπηρεσίες για εμάς από αυτούς είναι η ιατρική κάλυψη. Αυτό τι σημαίνει??? Εντάξει για τη μετακίνηση δε μας νοιάζει γιατί είναι σχετικά κοντά στη δουλεία μου και θα την πηγαινοφέρνουμε εμείς. Θα πληρώνουμε όμως την διατροφή της… έτσι??? :roll::roll:

AngelMama
23-07-10, 11:01
μάλλον έτσι είναι.
εκτός αν θεωρούν δεδομένο το φαγητό.

Σοφία Τ.
23-07-10, 11:02
Καλημερα Σοφάκι μου
Κατσε τωρα γιατι με μπερδεψες....
πως μπορει να με απορρίψει ο παιδικος? Αφου εγω εχω παρει την εγκριση?
Με ποια προφαση???
Απλα ρωταω…

STEMNITSA
23-07-10, 11:02
ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΣΗ!
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΘΑΥΜΑ ΠΕΡΝΑΜΕ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΧΑΜΗΛΑ, ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΗΛΩΣΕΙ ΑΛΛΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΡΩΤΑ ΠΑΛΙ ΧΑΜΗΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ!!

μαμαλευτερακι
23-07-10, 11:28
;););)ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΣΗ!
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΘΑΥΜΑ ΠΕΡΝΑΜΕ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΧΑΜΗΛΑ, ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΗΛΩΣΕΙ ΑΛΛΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΡΩΤΑ ΠΑΛΙ ΧΑΜΗΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ!!
Έχουμε ελπίδες ακόμη και με λίγα μόρια ίσως να μην έχουν επιλέξει το συγκεκριμένο σταθμό πολλές και να μπούμε
;);););)

maestria
23-07-10, 11:41
Μέσα και εμείς με 79,72!!!:mrgreen::mrgreen:

Άντε να περιμένουμε τώρα τις 30 του Ιούλη…:roll::roll::roll:

Πάντως εδώ, περισσότερα τα βγάζαμε τα μόρια… δε ξέρω τι έγινε…:confused::confused:

Κι εγώ άλλα μόρια έβγαζα, άλλα μου βγάλανε.
Εγώ δεν έχω χρόνο να δω θέσεις, κλπ, ελπίζω μόνο τέλη του μήνα να είμαστε σ' έναν απ' τους 3 πρώτους σταθμούς που δήλωσα.
Πολύ φοβάμαι μη με στείλουν σ' έναν απ' τους δημοτικούς που δήλωσα τελευταία ώρα, γιατί μετά που είδα σε ποια περιοχή είναι ακριβώς, δεν με βολεύουν ΚΑΘΟΛΟΥ! :mrgreen:

Θα δείξει τέλη του μήνα!

Εντωμεταξύ εδώ στο γραφείο μια γραμματέας που έκανε, έβγαλε περισσότερα μόρια από μόνη της και της βγάλανε λιγότερα στον πίνακα κι έχει σκάσει απ' το κακό της!!! (είναι και λίγο κακιά από μόνη της :mrgreen::twisted:)

Ελπίζω οι υπόλοιπες να περάσατε!!!Σε εμάς πάντως πολλοί ξένοι περνάνε...μάλλον πρέπει να αρχίσουμε να κρύβουμε και εμείς εισόδημα από την εφορία!!

Mωρέ οι έλληνες να δεις τι εισόδημα κρύβουν!
Εμένα με είχανε κόψει στον δημοτικό παιδικό σταθμό, σε περιοχή με έλληνες και μάλιστα ματσωμένους (υποτίθεται).
Και με κόψανε ως υψηλό εισόδημα!!! :mrgreen:

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ! :D

kikileuteris
23-07-10, 11:42
Αχ καλή μου δεν περάσαμε ακόμη
διάβασα και κατάλαβα:(:(:(:(
αυτός είναι ο πινάκας μορίων που είδαμε σήμερα

απλά μέτρησαν τα μόρια μας

αυτές που θα περάσουν θα έχουν τα περισσότερα μόρια

εγώ και εσύ είμαστε πολύ λίγα μoρια
να σκεφτείς στον νόμο μου οι θέσεις για παiδια είναι 107

ενώ οι σωστές αιτήσεις που καταμετρήθηκαν τα μόρια τους είναι 250

άρα εγώ είμαι απο εξω
μετρά της αιτήσεις και της θέσης του νομού σου ;);)

Καλημέρα κορίτσια.

Μαμαλευτερακι να σε ρωτήσω

Πως μετράμε τις θέσεις και τις αιτήσεις?Από που?
Κι εμείς είμαστε μ'εσα με 46,07

AngelMama
23-07-10, 11:44
με 94,79 μόρια στα σίγουρα μέσα και εμείς!!!!!!!

μαμαλευτερακι
23-07-10, 11:49
Καλημέρα κορίτσια.

Μαμαλευτερακι να σε ρωτήσω

Πως μετράμε τις θέσεις και τις αιτήσεις?Από που?
Κι εμείς είμαστε μ'εσα με 46,07

Αρχικά δες πόσες θέσης έχει ο κενές ο παιδικός που επέλεξες
Μετά Πιασε την Λίστα α από το νόμο σου

και κατέγραψε πόσες μανούλες έχουν επιλέξει τον σταθμό

που επέλεξες εσύ κατάγραψε τα μόρια από της άλλες

και δεν σε ποια Σειρά είσαι ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΣΟΥ

ΘΕΣ ΚΑΝΕΝΑ 5ΩΡΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ Ο ΝΟΜΟΣ :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

nirma
23-07-10, 11:52
Τα μόρια τα δικά μου είναι αυτά που υπολόγισα... 37,26 :(:(
πολύ λίγα
στο μόνο που ελπίζω είναι τον συγκεκριμένο σταθμό που έβαλα πρώτο να μην το έχουν δηλώσει πολλές
Από μια γρήγορη ματιά που έριξα (στις 670 σελίδες :-?) μάλλον ισχύει αυτό

Θα συνεχίσω και τα βουντού μου και μέχρι τις 30 του μήνα θα έχουν εξαφανιστεί και αυτές που τον δήλωσαν

maestria εχθές έφτιαξα φανουρόπιτα για πρώτη φορά στην ζωή μου :mrgreen:;)

kikileuteris
23-07-10, 11:52
Αρχικά δες πόσες θέσης έχει ο κενές ο παιδικός που επέλεξες
Μετά Πιασε την Λίστα α από το νόμο σου

και κατέγραψε πόσες μανούλες έχουν επιλέξει τον σταθμό

που επέλεξες εσύ κατάγραψε τα μόρια από της άλλες

και δεν σε ποια Σειρά είσαι ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΣΟΥ

ΘΕΣ ΚΑΝΕΝΑ 5ΩΡΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ Ο ΝΟΜΟΣ :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Θεσσαλονίκη είναι:mrgreen::mrgreen::mrgreen:αλλά δεν πειράζει, θα το κάνω. Κια μετράω μόνο τον πρώτο ή όλους και τους 5?Αν δεν είναι στον πρώτο πχ και είναι στον τέταρτο, πάλι δε μου το πήραν?

μαμαλευτερακι
23-07-10, 12:00
Θεσσαλονίκη είναι:mrgreen::mrgreen::mrgreen:αλλά δεν πειράζει, θα το κάνω. Κια μετράω μόνο τον πρώτο ή όλους και τους 5?Αν δεν είναι στον πρώτο πχ και είναι στον τέταρτο, πάλι δε μου το πήραν?
σε όλους κάνε καταγραφή για αν μην περνας ξανα και ξανά τις σελίδες ποιος επέλεξε τον σταθμό που επέλεξες εσύ και ποσά μόρια έχει κατάλαβες δεν είναι δύσκολο υπομονή θέλει
καλο κουραγιο

AngelMama
23-07-10, 12:13
Φιλενάς... ανύπανδρη μητέρα... ξέχασες;;

AngelMama
23-07-10, 12:22
αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχ
ε μα... ναι...
είναι δυνατόν;;;
να χάνεις τόσο επιδόματα και προνόμια;;;;;;;;;;;;;;;;

πλάκα κάνω έτσι......................

AngelMama
23-07-10, 12:23
και για του χρόνου θα έχω περίπου 130 μόρια.... λιποθύμησες ;;;;;;;;;;;;;

maestria
23-07-10, 12:26
και για του χρόνου θα έχω περίπου 130 μόρια.... λιποθύμησες ;;;;;;;;;;;;;

Σκοπεύεις να κάνεις κι άλλο τέκνο ανύπανδρη μητέρα; :confused:

AngelMama
23-07-10, 12:28
χααχαχχαχαχαχχαχ
λόγω φορολογικής ρε... αχχαχαχαχαχαχ
μη σου πω και παραπάνω από 130

maestria
23-07-10, 12:32
χααχαχχαχαχαχχαχ
λόγω φορολογικής ρε... αχχαχαχαχαχαχ
μη σου πω και παραπάνω από 130

Καλά, δε φταίει κανείς, εγώ φταίω που δεν απολύομαι!!! :evil:

Θα γίνει κι αυτό όμως, που θα πάει;

AngelMama
23-07-10, 12:34
Ναι... μια που υπάρχει κοινωνικό κράτος και τεράστιο επίδομα ανεργίας... να το κάνεις!!!!!!!!!!χαχαχαχαχαχαχα

maestria
23-07-10, 12:38
Ναι... μια που υπάρχει κοινωνικό κράτος και τεράστιο επίδομα ανεργίας... να το κάνεις!!!!!!!!!!χαχαχαχαχαχαχα

Δεν θα το κάνω μόνη μου, θα με στείλουνε.. :mrgreen:

Να σε πω, από Σεπτέμβρη θα πιούμε κι εκείνο τον καφέ έτσι;
Τώρα μίλησα και με το γιατρό, παλεύει να βολέψει να μας δει όλους πριν φύγει για διακοπές.
Πήρα το ΟΚ να τον δέσω σε καρότσι ή κάθισμα αυτοκινήτου (χαλαρά όμως μου είπε) γιατί είναι ΠΟΛΥ κινητικός και μ' έχει ψοφήσει ένα μήνα τώρα!! :roll:

Εσύ πόσο καιρό δεν τον έβαζες;

(κορίτσια συγνώμη για τα άσχετα)

nirma
23-07-10, 12:39
Να ρωτήσω κάτιτις που με απασχολεί??

Λοιπόν το πιθανότατο σενάριο για μένα είναι την Αριάδνη μου να την πάρουν στην πρώτη μου επιλογή καθώς δεν τον έχουν δηλώσει πολλοί τον σταθμό.
Η Δανάη όμως μάλλον τον χάνει αυτόν το σταθμό. Πιθανότατα δεν θα την πάρουν πουθενά ή αν την πάρουν θα είναι σε άλλο σταθμό.

Ξέρει καμία αν μπορεί το ένα παιδί να "τραβήξει" το άλλο στον ίδιο σταθμό?

nenaki
23-07-10, 13:06
να ρωτησω και εγω κατι τωρα?οταν μια μαμα εχει τρια παιδια,με υψηλα μορια,ειναι δυνατον να μπουνε και τα τρια παιδια?ενταξει ειπαμε το κρατος να βοηθησει καπως αλλα ειναι δικαιο να μπουνε και τα τρια?ποια η αποψη σας?

nirma
23-07-10, 13:10
Εγώ θεωρώ σωστό να μπουν και τα τρια
Εκτός ότι είναι ένα κίνητρο κατά της υπογεννητικότητας
αλλά και ουστιαστικά αυτή η μάνα θέλει μια παραπάνω βοήθεια

maestria
23-07-10, 13:11
να ρωτησω και εγω κατι τωρα?οταν μια μαμα εχει τρια παιδια,με υψηλα μορια,ειναι δυνατον να μπουνε και τα τρια παιδια?ενταξει ειπαμε το κρατος να βοηθησει καπως αλλα ειναι δικαιο να μπουνε και τα τρια?ποια η αποψη σας?

Αν έχει κάνει και για τα τρία αίτηση, ναι.

Πως ακριβώς θα βοηθηθεί αυτή η γυναίκα αν μπει μόνο το 1; Τα άλλα τι θα τα κάνει, αν δουλεύει ή θέλει να δουλέψει; :roll:

Σοφία Τ.
23-07-10, 13:37

Αυτο ειναι και το νοημα των επιπλεον μοριων που παιρνει.Αν εμπαινε πχ μονο το ενα, που ακριβως θα ηταν η προνοια που δειχνει το κρατος για τις τριτεκνες;Να μην λεμε και κουφα πραγματα τωρα...:shock:

nenaki
23-07-10, 13:49
σιγουρα ολες θελουμε να μπουνε ολα τα παιδια μας,στο δωρεαν προγραμμα.απο την αλλη πιστευω οτι οσες δουλευουμε λιγο πολυ θα τα στελναμε με πληρωμη τα παιδια μας σε παιδικους,ετσι δεν ειναι?το προγραμμα σου δινει μια ανασα,δε θα καλυπτει τα ιδιωτικα κολεγια.γιατι εδω στην περιοχη μου,μονο ιδιωτικα μπηκαν στο προγραμμα.οκ να ηταν δημοτικοι σταθμοι να το καταλαβω.

maestria
23-07-10, 13:52
Από τη στιγμή που δικαιούσαι κάτι, το δικαιούσαι.

Δεν διευκολύνει καμία μαμά αν βάζει περιορισμό στο ΠΟΣΑ παιδιά δέχεται το πρόγραμμα.

Εγώ ένα έχω, αλλά άλλες έχουν 2 και 3, τι θα τα κάνουν δηλαδή; Αν ζορίζονται οικονομικά;
Στο κάτω κάτω αυτά τα χρήματα είναι από φόρους που - θέλω να πιστεύω - πληρώνουμε όλοι.

nirma
23-07-10, 14:00
Εγώ το βλέπω σαν μια προσπάθεια να γίνουμε λίγο ...Σουηδία
Όλοι θα έπρεπε να μπορούσαμε να στείλουμε όλα τα παιδιά μας σε κάποιον δημοτικό παιδικό σταθμό (κοινωνική πολιτική) Αφού για κάποιους λόγους που όλοι γνωρίζουμε... στην Ελλάδα ζούμε, αυτο δεν γίνεται, τότε υπάρχει αυτή η επιχορήγηση - επιδότηση ώστε και εμείς να μπορέσουμε να πάμε τα παιδιά μας σε παιδικό σταθμό, αλλά και οι σταθμοί να πάρουν κάποια χρήματα παραπάνω.

kalamaraki
23-07-10, 14:01
Ρε κορίτσια και εμένα δεν μου πέρασαν τον 5ο παιδικό σταθμό. Τι κόλπα είναι αυτά?

Το ίδιο έχει γίνει και με την δική μου αίτηση.
Το γελοίο είναι ότι έχουν ξεχάσει τον τρίτο σταθμό. οπότε γράφουν:
1. μπλα μπλα μπλα
2. μπλα μπλα μπλα
4. μπλα
5. μπλα
Λετε να έχω θέμα?

Λοιπον κοριτσια δωστε βάση μεγάλη...........
Μολις εκλεισα το τηλεφωνο με μια ευγενικότατη κοπέλλα, μασουλουσε η καημενη κιολας χαχα, που μου εξηγησε τι θα κανουμε εμεις που εχουν λειψά ή λάθος τα στοιχεια μας περασμένα στις εν δυνάμη ωφελούμενες γυναικες!

Κατεβάζουμε το χαρτι της ενστασης, το συμπληρώνουμε συμφωνα με τις οδηγιες , τον αριθμο του κεπ κτλπ , γράφουμε ως αιτιολογια επι λεξη τι γράφτηκε λαθος ή τι δεν γραφτηκε περάστηκε στην κατάσταση μας και βαζουμε και συννημένη την 1η σελίδα(αυτη την θελουν για να δουν τα στοιχεια μας) και την σελίδα με τις δομές(παιδικους σταθμους αν αυτους δεν μας πέρασαν) της μηχανογραφημένης αιτησης αυτης που εκτυπωσε το ΚΕΠ οχι της χειρογραφης της δικής μας, Το στελνουμε Φαξακι την Δευτερα και ολα καλα! ααααααααααααααα
και μου ειπε να κρατησουμε και το αποδεικτικο του φαξ.....

Ελπιζω να σας βοήθησα να καταλαβετε
Οτι απορια εδω...σφυρίξτε μου!

anti1980
23-07-10, 14:07
Σε εμένα έγινε λάθος σε ένα γράμμα του επωνύμου της μικρής μου. θα πρέπει να κάνω όλο αυτό για ένα γράμμα???:confused::confused::confused::confused:

kalamaraki
23-07-10, 14:10
Αντι..... εγω λεω να το κανεις....
Δεν ειναι τιποτα! ενα φαξακι ειναι
Καντο μη σου πουνε μετα οταν παρεις τα χαρτια της επιδότησης....να ειναι αλλο επιθετο κτλπ....και θα τραβας τα μαλλιά σου....

ΤΙΓΡΑΚΙ
23-07-10, 14:13
συγνωμη αλλα τωρα τα εχω παρει εμενα εχουν κανει λαθος το ονομα του παιδιου.
δηλ:αντι να ειναι πχ:παπαδοπουλος γιωργος εχουν γραψει : Β ΓΙΩΡΓΟΣ
πηρα τηλ και το σηκωσε μια κυρια και μου ειπε να την παρω τηλ την αλλη εβδομαδα κατα τις 28/07 να της πω παλι το ονομα να το διορθωσει.
τωρα ομως με αυτα που γραφει το καλαμαρακι ανυσηχησα.
μαλλον θα ξαναπαρω τη δευτερα και ισως χρειαστει να τρεχω και εγω για λαθος δικο τους.:evil:

nirma
23-07-10, 14:16
ΤΙΓΡΑΚΙ μου,
στην μηχανογραφημένη αίτηση πώς το έχουν γράψει το παιδί?
Αν το έχουν γράψει σωστά, κάνε κι εσύ ότι κι εμείς με το fax.
Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα

kalamaraki
23-07-10, 14:16
Αυτη στις πληροφοριες με ξεπέταξε το πρωι και μενα με το αλησμονητο μην ανυσηχεις εφοσων εισαι στις ωφελουμενες.............!
Τωρα που πηρα στο 2131320600 της ζήτησα καποιον που να εχει χρονο να μιλήσουμε....
Και εννοειτε με πέταξε στο ευγενέστατο κοριτσι που μιλησαμε....

ΤΙΓΡΑΚΙ
23-07-10, 14:21
εμεις ειχαμε κανει την αιτηση και την πηγαμε εκει κατευθειαν στα κεντρικα στην αθηνα.μου φαινεται θα πεταχτω καλυτερα απο κοντα΄δευτερα ή τριτη.μη γινει καμια βλακεια απο λαθος δικο τους.
και μου κανει εντυπωση γιατι ετσι οπως το εχουν γραψει Β ΓΕΩΡΓΙΟΣ ειναι κουλο το Β δεν εχει καμια σχεση με εμας και φυσικα ενα γραμμα σκετο δεν ειναι επιθετο.

ΤΙΓΡΑΚΙ
23-07-10, 14:28
ξαναπηρα τηλ τωρα μολις,μου δωσανε μια κυρια ευγενικη και μου ειπαν να ξαναπαω τη δευτερα για να το διορθωσουμε,με ενσταση γιατι αλλιως θα εχω προβλημα...:oops::evil:

nirma
23-07-10, 15:03
Εχετε διαπιστώσει κάτι?

Ο πίνακας των δυνητικά ωφελούμενων γυναικών για την Θεσσαλονίκη το 2009-2010 ήταν 338 σελίδες ενώ ο ίδιος πίνακας σήμερα (για το 2010-2011 δηλαδή) είναι 670 σελίδες :shock::shock::shock:

...και έχουν χρησιμοποιήσει το ίδιο μέγεθος γραμματοσειράς!!!!! :roll:

Προσπαθώ να πάρω λίγο θάρρος η καψερή ότι θα περάσω κι εγώ και πέφτω πάνω σε κάτι τέτοιες ...αλήθειες :sad:

v & a
23-07-10, 15:15
εγω να δειτε που επαθα τη πλακα της ζωης μου. ειναι 150 σελιδες στο νομο/ τις πιανω λοιπον μια μια και αρχιζω και καταγραφω σε ενα txt στον υπολογιστη για την 1β κατηγορια, ποιοι εχουν δηλωσει ποιους σταθμους και ποσα μορια εχουν.....και εχω φτασει στη σελιδα 85 και πρεπει να αλλαξω πισι ( καθομουν σε αλλουνου)...οποτε το σωζω και παω στο αλλο....και ολα τα ΓΡΑΜΜΑΤΑ βγαινουν ερωτηματικα!!!!!!! αδικα εκανα τοσο κοποοοο!!!!! τα νευρα μουυυ!!!!!
Παντως απο οσο ειδα ο σταθμος που εχω βαλει εγω 1η επιλογη δεν τον εχουν πολυδιαλεξει....μεχρι τη σελιδα 85 δηλαδη:confused::confused::confused::confused:...εχει 30 θεσεις κι εγω πανω κατω μετρησα να τον εχουν βαλει πρωτο 10 ατομα με το ζορι.
ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ: μετραω πιο πολυ εγω που εχω πχ 45 μορια και τον εχω βαλει πρωτο, Η καποιος αλλος που τον εχει 2ο ή 3ο και εχει 120 μορια ας πουμε????
Βοηθηστε με οι εμπειρες μη πεσω σε κανα χαντακι απ τη τσαντιλααααα:cool::cool::cool::cool:

kalamaraki
23-07-10, 15:18
Κουκλα τα ερωτηματικα διορθώνονταιιιιιιιιιιιι
πανε στις επιλογες γλώσσας και ξαναδιαλεξε ή ελληνικα αυτα τα ισο που λεει ή αγγλικα και θα στα βγαλει

athens2006
23-07-10, 15:21
το λογικο ειναι πως οι θεσεις καλυπτονται ως εξης. Εσυ εχεις δηλωσει πρωτο το σταθμο Α και εχεις 45 μορια, εγω εχω δηλωσει τον ιδιο σταθμο Α σε δευτερη επιλογη αλλά εχω 80 μορια αρα αν εγω καταφερω και βαλω τον μικρο στον σταθμο πρωτης επιλογης μπαινεις εσυ, αν η δικη μου πρωτη επιλογη καλυφθει απο αλλους με περισσοτερα μορια, μπαινω εγω στο σταθμο Α που εχουμε δηλωσει και οι δυο. Εγω αυτο καταλαβαινω.

v & a
23-07-10, 15:23
Κουκλα τα ερωτηματικα διορθώνονταιιιιιιιιιιιι
πανε στις επιλογες γλώσσας και ξαναδιαλεξε ή ελληνικα αυτα τα ισο που λεει ή αγγλικα και θα στα βγαλει
ασε εκανα τα παντα, δε διορθωνονται...ηταν σωσμενα σαν ASCII σε Noteepad και επειδη ηταν ελληνικα τα διελυσε. προσπαθησαμε τα παντα...καλα κρασια! ε θα περιμενω τι να κανω, θελω αλλες 800 ωρες να τα ξανακανω!!!!:confused:
απλα αν ξερετε αυτο που ρωταω απο πανω καποια ας μου πει΅@;)

nirma
23-07-10, 15:26
κι εγω πανω κατω μετρησα να τον εχουν βαλει πρωτο 10 ατομα με το ζορι.
ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ: μετραω πιο πολυ εγω που εχω πχ 45 μορια και τον εχω βαλει πρωτο, Η καποιος αλλος που τον εχει 2ο ή 3ο και εχει 120 μορια ας πουμε????
Βοηθηστε με οι εμπειρες μη πεσω σε κανα χαντακι απ τη τσαντιλααααα:cool::cool::cool::cool:[/QUOTE]

Θεωρώ ότι έχει την ίδια λογική με τις πανελλήνιες..
παράδειγμα:
αυτός που έχει 120 μόρια θα περάσει στην 1η επιλογή.
αρα δεν σε ενδιαφέρει
αυτός που έχει λιγότερα από εσένα
δεν σε ενδιαφέρει γιατί τον "νικάς" :p
αυτοί που έχουν παραπάνω από εσένα και το έχουν 1η επιλογή
σε "νικάνε" :sad: :shock::shock: (οπότε μέτρα πόσοι είναι. αν είναι περισσότεροι από τις θέσεις του σταθμού.... πας στην 2η επιλογή)
αυτοί που έχουν παραπάνω από εσένα αλλά τον σταθμό τον έχουν 2η- 3η -4η επιλογή
δεν ξερεις - δεν απαντάς. πρεπεί να κάνεις την ίδια δουλειά και για αυτους οπότε θα έρθει 30/7 και θα σου το πουμε εμείς :lol::lol::lol:

astarti
23-07-10, 16:55
Αχ εγώ κάθισα χθες με τον άντρα μου μέχρι αργά και τελικά έτσι όπως τα βγάλαμε δεν μπαίνει πουθενά η μικρή μου και ας έχω 46,30 μόρια....:cry::cry::cry:
Επίσης πέρσι στο νόμο Λάρισας ήταν 67 σελίδες και φέτος 124!!!!!Οι ιδιωτικοί σταθμοί ήταν 5 με 52 θέσεις και αρκετοί ήταν οι δημοτικοί...Εγώ είχα δηλώσει τους ιδιωτικούς και ο τελευταίος που μπαίνει, αν τα υπολογίσαμε σωστά, έχει 48,89 μόρια..Βέβαια δεν πρέπει να καλύπτονται οι 96 θέσεις που είχαν οι δημοτικοί οπότε ίσως μας δώσουν επιλογή σε δημοτικό κι ας μην τον είχα βάλει...Για να δούμε...Εγώ πάντως απογοητεύτηκα πολύ...Περίμενα να μπει κάπου...

yasemi
23-07-10, 18:34
καλημερες....μπηκαμε και εμεις στην λιστα των επιτυχοντων με 50 κατι μορια....μια ερωτηση...η μεγαλη μου εχει δυο ονομα και δε τα γραψανε σωστα τα γραψανε αναποδα....δηλ αντι για ελενη μαρια γραψανε μαρια ελενη....τωρα εγω πρεπει να το διορθωσω οπως εγραψε το καλαμαριον ή να το αφησω ετσι οπως ειναι???αφου ειναι δικο τους λαθος παντου ειναι γραμμενο σωστα στην αιτηση στο πιστοποητικο οικ.καταστασης κλπ......επισης μετρησα ποσες εχουν δηλωσει πρωτη επιλογη αυτον που θελω και εγω πρωτο και με περισσοτερα απο μνα μορια ειναι τρεις...δε νομιζω να μη μπουμε ετσι???αληθεια οι δημοτικοι σταθμοι δε θα παρουν παιδια εκτος του προγραμματος???

maestria
23-07-10, 22:19
αληθεια οι δημοτικοι σταθμοι δε θα παρουν παιδια εκτος του προγραμματος???

Συνήθως παίρνουν, δεν καλύπτουν όλες τις θέσεις από πρόγραμμα. Αλλά οι αιτήσεις για τους δημοτικούς (βασικά στη Θεσ/νίκη) ήταν τον Μάιο. :mrgreen:

kalamaraki
24-07-10, 00:10
καλημερες....μπηκαμε και εμεις στην λιστα των επιτυχοντων με 50 κατι μορια....μια ερωτηση...η μεγαλη μου εχει δυο ονομα και δε τα γραψανε σωστα τα γραψανε αναποδα....δηλ αντι για ελενη μαρια γραψανε μαρια ελενη....τωρα εγω πρεπει να το διορθωσω οπως εγραψε το καλαμαριον ή να το αφησω ετσι οπως ειναι???αφου ειναι δικο τους λαθος παντου ειναι γραμμενο σωστα στην αιτηση στο πιστοποητικο οικ.καταστασης κλπ......επισης μετρησα ποσες εχουν δηλωσει πρωτη επιλογη αυτον που θελω και εγω πρωτο και με περισσοτερα απο μνα μορια ειναι τρεις...δε νομιζω να μη μπουμε ετσι???αληθεια οι δημοτικοι σταθμοι δε θα παρουν παιδια εκτος του προγραμματος???

Γιασεμι μου εγω στην θεση σου θα το διορθωνα με ενα φαξάκι...

giorgopap
25-07-10, 22:24
ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ Η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 1Α ΚΑΙ ΑΝ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΟΦΕΛΟΥΜΕΝΩΝ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ?

v & a
26-07-10, 09:32
ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ Η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 1Α ΚΑΙ ΑΝ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΟΦΕΛΟΥΜΕΝΩΝ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ?
1. 1A= βρεφονηπιακοι εως και 2,5 ετων
2. απαντω ΟΧΙ, περιμενουμε ως τις 30 να δουμε βαση των μοριων ποιες μπηκαμε.

giorgopap
26-07-10, 12:08
Στιs 30 θα ανακοινωθουν και σε ποιον παιδικο σταθμο θα παει το παιδι η μονο ποιοι περασανε οριστικα?

maestria
26-07-10, 12:33
Στιs 30 θα ανακοινωθουν και σε ποιον παιδικο σταθμο θα παει το παιδι η μονο ποιοι περασανε οριστικα?

Και τα δύο μαζί. Ποιες περάσανε και σε ποιο σταθμό δεχτήκανε τα παιδάκια. :-D

nirma
26-07-10, 12:38
Φαντάζομαι ότι θα υπάρξει αντίστοιχος πίνακας με τα ονόματα μας - των παιδιών μας και τον ποιος μας δέχεται.

Περιμένουμε την Παρασκευή και ελπίζω να μην μας κάνουν να περιμένουμε μέχρι την Δευτέρα. :?:?:?
Εγώ σήμερα έκανα ένσταση μέσω fax ....όπως είπε το kalamaraki διότι δεν μου είχαν "περάσει" τον τρίτο σταθμό που δήλωσα.

ioanna21
26-07-10, 13:03
Κοριτσάκια!!! hello!!!

Κι εμεις μέσα είμαστε με 69,72 μόρια έγω πάντως τα έβγαζα 106!!!
Μάλλον τα υπολογιζα λάθος!!!
Σε εσας βγήκαν έτσι όπως τα λέγαμε??? ή κι εσεις λιγότερα???
Υπομονή μέχρι και την Παρασκευή!!

kalamaraki
26-07-10, 13:30
Εστειλε ο αντρουλης μου στις 7+30 το φαξάκι μια χαρα....
Τωρα τις πηρα τηλεφωνο...να μαθω αν το παρέλαβαν (λαθος μου....παιρνω αργα το ξερω) και τι μου λεει....Παρτε αυριο στις 2!!! Δηλαδη της λεω αν δεν το εχεις παραλάβει εγω τι θα κανω παλι αυριο στις 2? Δεν προλαβαίνω κουριερ..... Ε μου λεει σιγα τι αγχωνεσαι θα μας ξαναστειλεις φαξ την Τεταρτη....
γκρρρρρρρρρρρρρρρρ

Ηλιάννα
26-07-10, 13:41
102,22 Μορια εχω εγω και ειμαι 2η στη σειρα στον σταθμο που εχω δηλωσει!!!!!!!!!!!!!!
Γιουχου!!!!!!!!!!11

ΤΙΓΡΑΚΙ
27-07-10, 12:05
καλημερα κοριτσια,εγω πηγα χτες απο εκει και εκανα ενσταση επειδη ειχαν κανει λαθος το ονοματεπωνυμο του μικρου.
και οταν ειπα εκει γιατι πηγα χασκογελαγε αμηχανα η υπαλληλος.
τεσπα ελπιζω να πανε ολα καλα τη παρασκευη και χαλαλι ολη η ταλαιπωρεια.

anti1980
27-07-10, 12:53
Μήπως μπορεί κάποια κοπέλα που έστειλε την ένσταση με fax να με βοηθήσει??? :oops::oops::oops:

Ξέχασα στο σπίτι το χαρτί που μας έδωσαν από το κεπ όταν έκανα την αίτηση, αλλά η κοπέλα της Ε.Ε.Τ.Α.Α. μου είπε ότι δε χρειάζεται και ότι ο αριθμός πρωτοκόλλου φαίνεται και στον πίνακα με τα μόρια μας. Επάνω στην αίτηση όμως, εκεί που λέει αριθ. πρωτοκόλλου, γράφει από κάτω ότι συμπληρώνεται από αυτούς. Τελικά πρέπει να το γράψω ή όχι. Έχω μπερδευτεί….:roll::roll::roll:

Επίσης δε ξέρω τι να γράψω σαν αιτιολογία… είναι το επίθετο της μικρή μου λάθος, αλλά δε ξέρω πώς να το διατυπώσω ώστε να φαίνεται τυπικό.:oops::oops::oops:

maestria
27-07-10, 13:01
Μήπως μπορεί κάποια κοπέλα που έστειλε την ένσταση με fax να με βοηθήσει??? :oops::oops::oops:

Ξέχασα στο σπίτι το χαρτί που μας έδωσαν από το κεπ όταν έκανα την αίτηση, αλλά η κοπέλα της Ε.Ε.Τ.Α.Α. μου είπε ότι δε χρειάζεται και ότι ο αριθμός πρωτοκόλλου φαίνεται και στον πίνακα με τα μόρια μας. Επάνω στην αίτηση όμως, εκεί που λέει αριθ. πρωτοκόλλου, γράφει από κάτω ότι συμπληρώνεται από αυτούς. Τελικά πρέπει να το γράψω ή όχι. Έχω μπερδευτεί….:roll::roll::roll:

Επίσης δε ξέρω τι να γράψω σαν αιτιολογία… είναι το επίθετο της μικρή μου λάθος, αλλά δε ξέρω πώς να το διατυπώσω ώστε να φαίνεται τυπικό.:oops::oops::oops:

Γράψε καλύτερα εσύ αριθμό πρωτοκόλλου, δεν είναι κανένας σπίτι να στην πει;
Για αιτιολογία γράψε "Ορθογραφικό λάθος στο επώνυμο του τέκνου" ή κάπως έτσι.

kalamaraki
27-07-10, 13:04
Ελαααααααααααααααααα
Λοιπον σε αυτο που σου ειπε για το σημειο με τον αριθμο πρωτοκολλου εχει δικιο ετσι γινεται το συμπληρώνουν εκεινες. Μην το συμπληρώσεις εσυ
εσυ θα βαλεις ολα τα στοιχεια σου πχ εγω οταν τους πηρα τηλεφωνο δεν μου ζητησε αριθμο πρωτοκόλλου για να με βρει μου ζητησε το αφμ μου....

Γράψε
Ο λογος αυτης της ένστασης ειναι οτι ενω στην μηχανογραφημενη αίτηση απο τα ΚΕΠ το ονοματεπωνυμο του τέκνου μου εμφανίζεται σωστα (ή και ορθός) γραμμένο - ή καταχωρημένο, στην λιστα σας στο αρχειο Pdf ομως με τις δυνητικα οφωλουμενες γυνάικες της Νομαρχιας Θεσσαλονίκης σελίδα ταδε εμφανίζεται λαθος ή ανορθόγραφα καταχωρημένο. Το ονοματεπώνυμο του τέκνου μου ειναι ταδε (γραψτο με κεφαλαία λεω εγω) παρακαλώ να διορθωθει.
Και απο κατω που λεει τι δικαιολογητικά επισυνάπτεις γραψε διπλα
Σας υποβάλλω συννημένα την πρωτη (1η) σελίδα της μηχανογραφημένης αιτησης που εκτυπωθηκε στα ΚΕΠ.

Ελπιζω να σε βοήθησα

ΤΙΓΡΑΚΙ
27-07-10, 13:11
εγω που πηγα χτες για τον ιδιο λογο,συμπληρωσαν εκεινοι εκει τα πεδια με αρ.πρ και μου εδωσαν και εμενα ενα χαρτακι.
στην αιτιολογια εγραψα :διορθωση ονοματος τεκνου.

maestria
27-07-10, 13:48
Κορίτσια αν γίνει δεκτός ο μικρός, μπορώ να τον αρχίσω άμεσα παιδικό; Ή είναι κάποια ημερομηνία που θεωρείται ως "Αρχή" της χρονιάς και στους παιδικούς;;
Γιατί εγώ απ' τον άλλο μήνα, όταν θα τελειώσει και η άδειά μου, δεν έχω τι να τον κάνω!

AngelMama
27-07-10, 14:07
Μετά την ανακοίνωση των Πινάκων της σύζευξης, οι μητέρες έχουν τη δυνατότητα να εγγράψουν τα τέκνα τους στις Δομές όπου τοποθετούνται. Η εγγραφή θα πρέπει να γίνει μέχρι και τις 06/09/2010. Στην περίπτωση μη προσέλευσής τους κατά το ανωτέρω χρονικό διάστημα οι Δομές ενημερώνουν την Ε.Ε.Τ.Α.Α Α.Ε.

Η Ε.Ε.Τ.Α.Α διατηρεί το δικαίωμα να τις διαγράψει από ωφελούμενες, να ακυρώσει τη σχετική «εντολή τοποθέτησης» του τέκνου τους και να καλέσει τις αντίστοιχες επιλαχούσες.

maestria
27-07-10, 14:08
Μετά την ανακοίνωση των Πινάκων της σύζευξης, οι μητέρες έχουν τη δυνατότητα να εγγράψουν τα τέκνα τους στις Δομές όπου τοποθετούνται. Η εγγραφή θα πρέπει να γίνει μέχρι και τις 06/09/2010. Στην περίπτωση μη προσέλευσής τους κατά το ανωτέρω χρονικό διάστημα οι Δομές ενημερώνουν την Ε.Ε.Τ.Α.Α Α.Ε.

Η Ε.Ε.Τ.Α.Α διατηρεί το δικαίωμα να τις διαγράψει από ωφελούμενες, να ακυρώσει τη σχετική «εντολή τοποθέτησης» του τέκνου τους και να καλέσει τις αντίστοιχες επιλαχούσες.

Σιγά μην περιμένω μέχρι το Σεπτέμβριο! Απ' τον Αύγουστο - ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ - θα τον γράψω!

Ευχαριστώ κοριτσάκι για την άμεση ενημέρωση! :mrgreen:

(μα έχουμε γίνει καλύτερες κι από news room εδώ μέσα!)

AngelMama
27-07-10, 14:13
έχω και άλλα....χαχαχααχαχαχαχα

«Εντολή Τοποθέτησης» -«Συνοδευτικό Έντυπο Εντολής Τοποθέτησης»

Η «Εντολή Τοποθέτησης» καθώς και τα «Συνοδευτικά Έντυπα Εντολής Τοποθέτησης» εκδίδονται από την Ε.Ε.Τ.Α.Α., χορηγούνται στις ωφελούμενες και διαβιβάζονται σε αυτές μέσω των Δομών όπου τοποθετούνται τα τέκνα τους.

Ως εκ τούτου, οι ωφελούμενες, με την εγγραφή του τέκνου τους, θα παραλαμβάνουν από τη Δομή, το πρωτότυπο της «Εντολής Τοποθέτησης» καθώς και τα «Συνοδευτικά Έντυπα Εντολής Τοποθέτησης».

Μετά την εγγραφή, στη Δομή θα παραμένουν το υπογεγραμμένο από τη μητέρα αντίγραφο της «Εντολής Τοποθέτησης» καθώς και τα «Συνοδευτικά Έντυπα Εντολής Τοποθέτησης».

Κάθε μήνα, από την 1η έως την 5η ημέρα, οι ωφελούμενες υποχρεούνται να βεβαιώνουν τη συνέχιση της παροχής των υπηρεσιών φροντίδας και φιλοξενίας του τέκνου τους από τη Δομή για το μήνα αυτό, υπογράφοντας στο αντίστοιχο πεδίο του Συνοδευτικού Εντύπου.

Το «Συνοδευτικό Έντυπο Εντολής Τοποθέτησης» θα αποτελεί απόδειξη για τις παρεχόμενες υπηρεσίες και θα θεμελιώνει τη δαπάνη για την πληρωμή της Δομής εκ μέρους της Ε.Ε.Τ.Α.Α.

Επιπλέον, οι ωφελούμενες υποχρεούνται να υποβάλλουν ό,τι άλλο σχετικό έγγραφο τους ζητηθεί από τη Δομή ή την Ε.Ε.Τ.Α.Α , στο πλαίσιο της υλοποίησης των πράξεων της παρούσας.

2.7.3 Διακοπή φροντίδας και φιλοξενίας του τέκνου σε Δομή παρεχόμενης υπηρεσίας

Σε περίπτωση που η ωφελούμενη μητέρα, κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους, αποφασίσει τη διακοπή της παροχής των υπηρεσιών φροντίδας και φιλοξενίας του τέκνου της, οφείλει να δηλώσει αυτό, εγγράφως, υπεύθυνα και εντός 10 ημερών (από την ημερομηνία διακοπής), τόσο προς τη Δομή όσο και προς την Ε.Ε.Τ.Α.Α.

lina
27-07-10, 14:29
Πέρυσι λίγες μέρες μετά τη δημοσίευση των τελικών αποτελεσμάτων έπρεπε να πας στον ΟΕΕ να πάρεις ένα χαρτί που κατέθετες στον παιδικό σταθμό και μετά σου έδινε κι ο παιδικός ένα χαρτί που κρατούσες στο σπίτι σου. Φέτος που άλλαξε ο φορέας, μήπως θα πάμε στα ΚΕΠ; Τώρα το πότε θα πάει το παιδί, θα εξαρτηθεί και από πότε ανοίγει ο παιδικός....

maestria
27-07-10, 14:30
Πέρυσι λίγες μέρες μετά τη δημοσίευση των τελικών αποτελεσμάτων έπρεπε να πας στον ΟΕΕ να πάρεις ένα χαρτί που κατέθετες στον παιδικό σταθμό και μετά σου έδινε κι ο παιδικός ένα χαρτί που κρατούσες στο σπίτι σου. Φέτος που άλλαξε ο φορέας, μήπως θα πάμε στα ΚΕΠ; Τώρα το πότε θα πάει το παιδί, θα εξαρτηθεί και από πότε ανοίγει ο παιδικός....

Ε, οι περισσότεροι μετά τον 15Αύγουστο ανοιχτοί δεν είναι;

Πάντως, αν δεις τι έγραψε η angelmama, μάλλον θα τα στείλουν απευθείας στους σταθμούς τα χαρτιά και τα παίρνουν οι μαμάδες από 'κει.

Ωχ, μέχρι να συμμαζευτούμε μέσα στο άγχος θα είμαι γμτ!!!

maestria
27-07-10, 14:50
οχι δεν ειπα πως καθυστερησαν, ισα ισα....οι ρημαδομερες δε περνανε μονο!!!!:P
βασικα υπολογιζω πως αν μπω ειμαι στο οριο και πως "κατι" θα με πεταξει απεξω, γιαυτο με εχει πιασει απογοητευση!!!

Έχει μεγάλη συμμετοχή φέτος, όντως.
Κι εγώ οριακά είμαι, μη νομίζεις! Τον έχω γράψει και σ' ένα ιδιωτικό, εκτός προγράμματος, για να μη μείνω χωρίς σταθμό!!!
Αλλά εκείνος κοστίζει 300? το μήνα και καλά θα ήταν να τα γλύτωνα. :mrgreen:

Υπομονή, θα περάσουν οι μέρες, που θα πάνε;

mor@ki_K
27-07-10, 19:06
Κορίτσια οι δημόσιοι ανοίγουν 1η Σεπτεμβρίου και δεν θα πάρουν όλα τα παιδάκια αμέσως και μεμονομιάς, μαλλον αλφαβητικά καθε 2 μέρες ως προσαρμογή. Για τους ιδιωτικούς μάλλον θα ανοίξουν μετά τον 15αύγουστο...

όσο για το χαρτί νομίζω πως πρέπει να το πάρουμε σπό την ΕΕΤΑΑ και να πάτε κατευθείαν να γράψετε τα παιδάκια σας, άσχετα αν λένε μέχρι τις 6/9...
Εγώ τουλάχιστον την έγραψα από τον Μάϊο για σίγουρα και μετά είμασταν τυχεροί που μπήκαν οι 2-3 σταθμοί που την έγραψα σε αυτό το πρόγραμμά! οπότε μάλλον εγγραφή δεν θα ξανα-χρειαστεί.

v & a
27-07-10, 19:19
όσο για το χαρτί νομίζω πως πρέπει να το πάρουμε σπό την ΕΕΤΑΑ και να πάτε κατευθείαν να γράψετε τα παιδάκια σας, άσχετα αν λένε μέχρι τις 6/9...

χλωμο να το παρουμε ολες απο κει...κι η επαρχια απο καπου δε θα πρεπει να τα παρει? κεπ μου μυριζεται παλι!

mor@ki_K
27-07-10, 19:24
Βρε μακάρι να μπορούμε να το πάρουμε και από κει! Θα γλυτώσουμε πολύ ταλαιπωρία...

ioanna21
27-07-10, 20:10
Βρε μακάρι να μπορούμε να το πάρουμε και από κει! Θα γλυτώσουμε πολύ ταλαιπωρία...

Όχι!! το γράφει και πιο πάνω η Angelmama η εντολή τοποθέτησης καθώς και τα συνοδευτικά έντυπα εντολής τοποθέτησης θα εκδοθούν από την Ε.Ε.Τ.Α.Α. και θα τα χορηγήσουν στις ωφελούμενες δηλαδή όσες περάσουμε, μέσω των Δομών δηλαδή των παιδικών σταθμών που θα πάρουν τα παιδάκια μας!!

mor@ki_K
28-07-10, 08:35
Τέλεια! Τότε εκτυπώνουμε τα χαρτιά από τον εκτυπωτή και θα τα πάμε κατευθείαν στον παιδικο!!!
Καλά πιστεύω θα έχουν και οδηγίες...Την Παρασκευή δεν είπαμε βγαίνουνε τα αποτελέσματα?

nirma
28-07-10, 12:49
Εστειλε ο αντρουλης μου στις 7+30 το φαξάκι μια χαρα....
Τωρα τις πηρα τηλεφωνο...να μαθω αν το παρέλαβαν (λαθος μου....παιρνω αργα το ξερω) και τι μου λεει....Παρτε αυριο στις 2!!! Δηλαδη της λεω αν δεν το εχεις παραλάβει εγω τι θα κανω παλι αυριο στις 2? Δεν προλαβαίνω κουριερ..... Ε μου λεει σιγα τι αγχωνεσαι θα μας ξαναστειλεις φαξ την Τεταρτη....
γκρρρρρρρρρρρρρρρρ

Κalamaraki, τελικά έβγαλες άκρη?

Εστειλα κι εγώ fax από την Δευτέρα, δεν κατάφερα να πιάσω γραμμή για να μου δωσουν αριθμό πρωτοκόλλου, και σήμερα μου είπαν ότι θα πάρω στις 7 το απόγευμα για να μου το δώσουν :shock::shock::shock:.

Ελπίζω τις υπερωρίες τους να μην τις πληρώνουμε εμείς :twisted:!!!!!!

Όταν την ρώτησα αν δεν το έχουν λάβει τι θα γίνει, μου είπε
"ΘΑ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΛΑΒΕΙ" :confused:

giorgopap
28-07-10, 21:51
Τα μορια απο ποια κριτηρια βγηκανε?

μαμαλευτερακι
28-07-10, 22:42
κορίτσια παρασκευή βραδύ η πρωί να περιμένουμε αποτελεσματα ?

v & a
28-07-10, 23:30
Για να δεις τα κριτηρια για τα μορια πρεπει να διαβασεις τη προσκληση-προκυρηξη...
τη Παρασκευη πρωι παντως θα παρω ενα τηλ. να ρωτησω ποτε να τα περιμενουμε...

kikileuteris
29-07-10, 12:03
Κορίτσια σήμερα αναρτήθηκαν κάποιοι στατιστικοί πίνακες στο www.eetaa.gr . Λέτε να έχουμε σήμερα τους πίνακες που μας αφορούν?

mamavicky
29-07-10, 12:17
δεν ξερω αν το ξερετε αλλά εγω πηγα εχθες στον σταθμο του αγ νικολαου στο ιλιον κ ειναι πολυ καλα.
βεβαια ειναι λιγο ακριβουτσικα αλλά ειναι καλά κατα τα αλλά.
εκει παιρνουν απο 2 ετων και πανω αλλα θα παρουν κ την μικρη μου που σεπτεμβρη θα ειναι 16 μηνων-εχουν αλλο ενα 17μηνο αγορακι.
κανω καλα λετε? η θα τις τρωει απο τα μεγαλύτερα?

v & a
29-07-10, 12:20
Κορίτσια σήμερα αναρτήθηκαν κάποιοι στατιστικοί πίνακες στο www.eetaa.gr (http://www.eetaa.gr) . Λέτε να έχουμε σήμερα τους πίνακες που μας αφορούν?

βασικα το διαβασα και ειναι οπως το πες στατιστικα στοιχεια.
δε νομιζω να μας χρησιμευσει ετσι κ αλλιως το συγκεκριμενο.
παντως δε νομιζω να τους βαλουνε τους πινακες μας νωριτερα, αυτο θα ηταν πολυ σοκαριστικο γεγονος για το δημοσιο!!!:cool::cool::cool::cool::cool:

marios08
29-07-10, 12:21
http://www.eetaa.gr/paidikoi_stathmoi/e-book/HTML/

για δείτε λίγο!!!απο τις 30.000 αιτήσεις οι 10.717 έγιναν στην κεντρική μακεδονία και στην Αττική μόνο 3.000!!!
άντε να μπούμε εμείς εδω στην θεσσαλονίκη!!!!
ολόκληρη Αττική έγιναν μόνο 3.000!!!είναι δυνατόν?????

STEMNITSA
29-07-10, 12:22
http://www.eetaa.gr/paidikoi_stathmoi/e-book/HTML/

για δείτε λίγο!!!απο τις 30.000 αιτήσεις οι 10.717 έγιναν στην κεντρική μακεδονία και στην Αττική μόνο 3.000!!!
άντε να μπούμε εμείς εδω στην θεσσαλονίκη!!!!
ολόκληρη Αττική έγιναν μόνο 3.000!!!είναι δυνατόν?????

μονο 3000:?: εντυπωση μου κανει!!

kikileuteris
29-07-10, 12:23
πήρα τηλέφωνο και μου είπαν αύριο το απόγευμα οι τελικοί πίνακες...αγωνία...

v & a
29-07-10, 12:24
κι εμενα μου εκανε εντυπωση αυτο με τη κεντρικη μακεδονια σε σχεση με ολες τις αλλες περιοχες...φοβερη διαφορα απο τους αλλους!

STEMNITSA
29-07-10, 12:25
πήρα τηλέφωνο και μου είπαν αύριο το απόγευμα οι τελικοί πίνακες...αγωνία...

πώς και απάντησαν;;; μπράβο!!
εγώ οταν βγήκαν οι προσωρινοί πίνακες που καλούσα δεν απαντούσε κανείς!! πάλι καλα που υπαρχει το forum και μου απαντήσατε εσείς κορίτσια!!

marios08
29-07-10, 12:57
αν πάτε στο τέλος στα συμπεράσματα θα δείτε ότι λέει οτι οι περισσότεροι επιλέξαν δημόσιους σταθμούς και ειδικά οι ανωτέρου εκπαιδευσης.
Ακόμα λέει ότι το 11-12 θα ξεκινήσουν ποιο μπροστά τις αιτήσεις και ότι για φέτος θα μείνουν ακάλυπτες θέσεις σε σταθμούς εξαιτίας της άνισης κατανομής των αιτήσεων!!

v & a
29-07-10, 13:08
για φέτος θα μείνουν ακάλυπτες θέσεις σε σταθμούς εξαιτίας της άνισης κατανομής των αιτήσεων!!

....φετος θα μεινουν οι κενες θεσεις? γιατι φαινεται πως υπαρχουν χιλιαδες παραπανω αιτησεις απο τις θεσεις! θα εκρινα λογικο πχ αν δε με παρουν εκει που χω δηλωσει και αν υπηρχε θεση κενη σε σταθμο που δεν εχω δηλωσει, να ενημερωνομουν καπως πως εκει εκει κι εκει εχει θεσεις κενες ωστε να δω αν με βολευει και να παω να γραφτω τελικα ....και να μη μεινει και κενη θεση ωστε να επωφεληθουν οσοι περισσοτεροι μπορουν!...
( εεεε λεμε τωρα για εναν φανταστικο κοσμο αγγελικα πλασμενο !)

maestria
29-07-10, 13:11
κι εμενα μου εκανε εντυπωση αυτο με τη κεντρικη μακεδονια σε σχεση με ολες τις αλλες περιοχες...φοβερη διαφορα απο τους αλλους!

Mάλλον είμαστε πιο άφραγκοι εδώ. :rolleyes:

αν πάτε στο τέλος στα συμπεράσματα θα δείτε ότι λέει οτι οι περισσότεροι επιλέξαν δημόσιους σταθμούς και ειδικά οι ανωτέρου εκπαιδευσης.

Κι εγώ θα ένιωθα πιο εμπιστοσύνη σε δημοτικό σταθμό. Αλλά δε μας πήρανε δυστυχώς.

....φετος θα μεινουν οι κενες θεσεις? γιατι φαινεται πως υπαρχουν χιλιαδες παραπανω αιτησεις απο τις θεσεις! θα εκρινα λογικο πχ αν δε με παρουν εκει που χω δηλωσει και αν υπηρχε θεση κενη σε σταθμο που δεν εχω δηλωσει, να ενημερωνομουν καπως πως εκει εκει κι εκει εχει θεσεις κενες ωστε να δω αν με βολευει και να παω να γραφτω τελικα ....και να μη μεινει και κενη θεση ωστε να επωφεληθουν οσοι περισσοτεροι μπορουν!...
( εεεε λεμε τωρα για εναν φανταστικο κοσμο αγγελικα πλασμενο !)

Μάλλον εννοεί άνισα γεωγραφικά.
Ίσως Αθήνα που δεν έγιναν πολλές αιτήσεις, ενώ εδώ οι αιτήσεις είναι περισσότερες απ' τις θέσεις; :confused:

mamavicky
29-07-10, 13:38
κορίτσια ξερει καμια τι γινεται αν καποια χαζη μαμα δεν προλαβε να κανει αιτηση?
μπορει πχ να δει που εμειναν κενες θεσεις κ να παει?

maestria
29-07-10, 13:39
κορίτσια ξερει καμια τι γινεται αν καποια χαζη μαμα δεν προλαβε να κανει αιτηση?
μπορει πχ να δει που εμειναν κενες θεσεις κ να παει?

Όχι, εκπρόθεσμα δεν μπορείς να μπεις.

v & a
29-07-10, 13:48
κοριτσια μια απορια που μου ρθε ...εχω δηλωσει σαν τελευταια επιλογη εναν σταθμο που στις παροχες του δεν εχει τη μετακινηση....παιζει να εχει μετακινηση αλλα να μη την εντασσει στο προγραμμα και να χρειαστει να τη πληρωσουμε? εχει τυχει σε καμια μαμα κατι τετοιο? (οχι τιποτα αλλο αλλα στη πειοχη που ειναι φαινεται κουφο να μην εχει σχολικο...) δε με πειραζει να τη πληρωσω ΑΝ ΜΠΩ εστω και εκει...αλλα να μπω και να χρειαζεται καθε μερα τετοιο ταξιδι πηγαινε ελα τρεχοντας προς και απο τη δουλεια μου, ειναι πολυ δυσκολο!

maestria
29-07-10, 13:50
κοριτσια μια απορια που μου ρθε ...εχω δηλωσει σαν τελευταια επιλογη εναν σταθμο που στις παροχες του δεν εχει τη μετακινηση....παιζει να εχει μετακινηση αλλα να μη την εντασσει στο προγραμμα και να χρειαστει να τη πληρωσουμε? εχει τυχει σε καμια μαμα κατι τετοιο? (οχι τιποτα αλλο αλλα στη πειοχη που ειναι φαινεται κουφο να μην εχει σχολικο...) δε με πειραζει να τη πληρωσω ΑΝ ΜΠΩ εστω και εκει...αλλα να μπω και να χρειαζεται καθε μερα τετοιο ταξιδι πηγαινε ελα τρεχοντας προς και απο τη δουλεια μου, ειναι πολυ δυσκολο!

Μάλλον το πληρώνεις, γιατί ούτως ή άλλως επιπλέον κόστος είναι η μετακίνηση.

v & a
29-07-10, 13:53
βασικα προχτες που το συζητουσαμε καταληξαμε στο συμπερασμα μαζι με μια κοπελα που ηδη ειχε παρει μερος περσι, πως οταν περιγραφεται στη λιστα δομων το τι προσφερει ο σταθμος και αναφερει εκει τη μετακινηση, τοτε δε τη πληρωνεις εξτρα...!!!!!

ioanna21
29-07-10, 13:58

Κι εγω έβαλα 2 σταθμούς που δεν περιλαμβάνει την μετακινηση και το πληρώνεις εξτρα!!
600? ο ένας 650? ο άλλος!!(το χρόνο).
Ενω ο πρώτος που έβαλα σε επιλογή το περιλαμβάνει!!

v & a
29-07-10, 13:59
ααα καλα που μου ειπες το ποσο περιπου....αρα το να πληρωσω μετακινηση ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ!!!!

maestria
29-07-10, 13:59
βασικα προχτες που το συζητουσαμε καταληξαμε στο συμπερασμα μαζι με μια κοπελα που ηδη ειχε παρει μερος περσι, πως οταν περιγραφεται στη λιστα δομων το τι προσφερει ο σταθμος και αναφερει εκει τη μετακινηση, τοτε δε τη πληρωνεις εξτρα...!!!!!

Ναι, παιδάκι μου, αν ΔΕΝ αναφέρεται σου λέω.
Το αναφέρουν συνήθως σαν έξτρα. Εγώ απ' αυτούς που δήλωσα, κανένας δεν το παρέχει μέσω του προγράμματος πάντως.

maestria
29-07-10, 14:00
ααα καλα που μου ειπες το ποσο περιπου....αρα το να πληρωσω μετακινηση ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ!!!!

Δεν είναι πάρα πολλά για ένα χρόνο ρε συ, αν τα δίνεις σιγά - σιγά.
Είναι πολύ μακριά ο σταθμός; :?

v & a
29-07-10, 14:02
Ναι, παιδάκι μου, αν ΔΕΝ αναφέρεται σου λέω.
Το αναφέρουν συνήθως σαν έξτρα. Εγώ απ' αυτούς που δήλωσα, κανένας δεν το παρέχει μέσω του προγράμματος πάντως.
Ε, Προφανως δε το καταλαβα Που το πες... :P
απο τους δικους μου ολοι το χουν εκτος απο εναν ( αυτον που ειναι μακρυαααα)...για εμφανεις λογους ( αφου δε θα μου τα παρουν απο τα διδακτρα ας μου τα παρουν απο τη μετακινηση! :P:P:P)

ioanna21
29-07-10, 14:09
Σε μένα μου είπαν πάντως κάθε μήνα να το πληρώνω.
Θέλω να πιστευω πως δεν θα χρειαστεί...............................
Εννοω ότι θα μπώ στην πρώτη επιλογή!!! Προσευχομαι!!!

zana
29-07-10, 18:57
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΑΝΟΙΓΕΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ!!! ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΜΕ 52,25. ΟΠΩΣ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΓΙΖΩ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ! ΜΑΚΑΡΙ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!! ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ. ΕΓΩ ΔΙΝΩ 320Ε ΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ. ΑΝ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ???ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΕΙ ΣΡΤΙΣ ΠΑΡΟΧΕΣ. ΦΙΛΙΑ ΚΙΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!! ΑΝΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΜΕΙΝΕ!!!

ioanna21
29-07-10, 23:07
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΑΝΟΙΓΕΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ!!! ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΜΕ 52,25. ΟΠΩΣ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΓΙΖΩ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ! ΜΑΚΑΡΙ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!! ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ. ΕΓΩ ΔΙΝΩ 320Ε ΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ. ΑΝ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ???ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΕΙ ΣΡΤΙΣ ΠΑΡΟΧΕΣ. ΦΙΛΙΑ ΚΙΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!! ΑΝΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΜΕΙΝΕ!!!

Δίπλα στους σταθμούς γράφει τις παροχές που έχει ο καθένας!
Αν δεν περιλαμβανει την μετακίνηση το χρεώνεσαι εξτρά!!
Ε δεν νομιζω να πληρώνει κάτι άλλο έξτρα.

zana
29-07-10, 23:18
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΙΩΑΝΝΑ! ΔΕΝ ΤΗΝ ΓΡΑΦΕΙ ΤΗ ΜΕΤΑΚΙΝΙΣΗ ΤΟ ΕΙΔΑ. ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΘΑ ΤΗ ΧΡΕΩΣΟΥΝ!!!

alicia
29-07-10, 23:30
Καλησπέρα σε όλες και καλή επιτυχία στα αυριανά αποτελέσματα!
Κορίτσια από Θεσσαλονίκη για βοηθήστε λιγο γιατί είμαι στούρνος στα μαθηματικά.Σύμφωνα με τα στατιστικά στοιχεια απο τις 6254 αιτήσεις θα μπουν οι 5465 ( που είναι οι προσφερόμενες θέσεις για Θεσσαλονίκη) για τι μου φαίνεται πολυ καλό για να'ναι αληθινό!

giorgopap
30-07-10, 01:12
Καλησπέρα σε όλες και καλή επιτυχία στα αυριανά αποτελέσματα!
Κορίτσια από Θεσσαλονίκη για βοηθήστε λιγο γιατί είμαι στούρνος στα μαθηματικά.Σύμφωνα με τα στατιστικά στοιχεια απο τις 6254 αιτήσεις θα μπουν οι 5465 ( που είναι οι προσφερόμενες θέσεις για Θεσσαλονίκη) για τι μου φαίνεται πολυ καλό για να'ναι αληθινό!

κανειs καποιο λαθοs περι θεσεων στην θεσσαλονικη
μακαρι να ηταν τοσεΣ ΠΟΛΛΕΣ

athens2006
30-07-10, 08:45
Εμεις περυσι για τη μετακινηση μονο πληρωναμε 50,00 το μηνα, ε, απο τα 350,00 που διναμε προπερσυ μηνιαιως ειναι σαφως καλυτερα.

alicia
30-07-10, 10:18
Koρίτσια καλημέρα. Ας μου πει καποια (όπως προκύπτει από τα στατιστικά της εεταα )οι θέσεις για το νομο Θεσσαλονίκης είναι 5465 έναντι 6254 αιτήσεων ?
Έχω ζαλιστεί από χθες το βράδυ να κάνω υπολογισμούς ! Καλή υπομονή σε όλες :)

nirma
30-07-10, 10:53
Koρίτσια καλημέρα. Ας μου πει καποια (όπως προκύπτει από τα στατιστικά της εεταα )οι θέσεις για το νομο Θεσσαλονίκης είναι 5465 έναντι 6254 αιτήσεων ?
Έχω ζαλιστεί από χθες το βράδυ να κάνω υπολογισμούς ! Καλή υπομονή σε όλες :)

κάτι τέτοιο...
αλλά μην το υπολογίζεις έτσι, διότι εχει να κάνει με τους σταθμούς που έχεις δηλώσει.
Τα στατιστικά στοιχεία δεν αξιολογούνται σύμφωνα με το σύστημα εισαγωγής. :rolleyes:
Φαντάσου ότι θα υπάρξουν άτομα που θα μείνουν έξω, αλλά συγχρόνως θα υπάρξουν και θέσεις κενές :roll:

Μπάχαλο :mrgreen:

Απλά περίμενε το βράδυ για να δείς.....

marios08
30-07-10, 11:01
κάτι τέτοιο...
αλλά μην το υπολογίζεις έτσι, διότι εχει να κάνει με τους σταθμούς που έχεις δηλώσει.
Τα στατιστικά στοιχεία δεν αξιολογούνται σύμφωνα με το σύστημα εισαγωγής. :rolleyes:
Φαντάσου ότι θα υπάρξουν άτομα που θα μείνουν έξω, αλλά συγχρόνως θα υπάρξουν και θέσεις κενές :roll:

αυτό ακριβώς....του χρόνου θα αλλάξουν προς το καλύτερο λένε..φέτος όμως καποιοι από εμας θα την πατήσουμε και καποιο παιδικοί θα μείνουν κενοι...

alicia
30-07-10, 12:29
κάτι τέτοιο...

Περιμεεεένω όπως όλες μας! Ευχαριστώ για την απάντηση γιατι έχει κουρκουτιάσει το μυαλό μου.Έίμαι και στόκος στα μαθηματικά.Κρίμα όμως να μένουν κενές θέσεις και μανούλες να μην έχουν που να αφήσουν τα παιδιά τους για να εργαστούν. Το γνωστο ελληνικο μπαχαλο.Καλή τύχη γιατι για μένα χλωμο το βλέπω με 35 μονο μορια.

nirma
30-07-10, 12:30
Αστα κοριτσάκι... κι εγώ λίγα έχω 37 !!!! μονο.
Ελπίζω να είμαστε τυχερές
Καλή επιτυχία!!!

v & a
30-07-10, 18:06
νομιζω πως ειναι υποχρεωτικο να βγαινουν τα αποτελεσματα των προγραμματων με στατιστικα στοιχεια, γιατι ολο αυτο ειναι ουσιαστικα μια ερευνα,και καποιοι πληρωνονται να την κανουν... αλλωστε εχουν βγει 2-3 μερες πριν, δεν επηρεασε αυτο καθολου την ημερομηνια των αποτελεσματων αν θεωρησουμε δεδομενο πως θα βγουν σημερα..

ioanna21
30-07-10, 18:48
Τελικα για Νομό Θεσσαλονίκης έχουμε τις εξης θέσεις:

1Α ΒΡΕΦΗ 2 μηνών ΕΩΣ 2,5 ετών 634 θέσεις

1Β 2,5 ετών ΕΩΣ την υπ. εκπαιδευση 3.277 θέσεις

3ΣΤ & 4Ζ ΚΔΑΠ από την υπ. εκπαιδευση ΕΩΣ 12 ετών 1.265 θέσεις

Ατυχες μανούλες θα είναι αυτές στην κατηγορία 1Α..... λίγες είναι σε σχέση με το 1Β.!!!!

Υπομονή!!!!!!!!!!!!!

λουκουμακιμου
30-07-10, 19:11
...το σαββατο πριν τη ληξη προθεσμιας υποβολης αιτησεων εμαθα οτι ο παιδικος που μετα απο πολυ ψαξιμο ειχα επιλεξει συμμετειχε,λεει,σ ενα προγραμμα εεταα...αφου προλαβα τη δευτερα και υπεβαλλα τα χαρτια σενα κεπ-της δελφων-που γινοτανε της κακομοιρας,τωρα χαρουμενη τελικη αναμονη!παντως νομιζω οτι ολα καλα,αφου δε συμπληρωνει τις 60 θεσεις του ο παιδικος απ οσο μπορεσα να τσεκαρω.:cool:

ioanna21
30-07-10, 19:20
Άντε με το καλό!!!!!!!!

Καλαμαριά μένω ναι!!
Σε ποιο σταθμό θες να μπεις πιο πολύ????
Ευτυχώς που έχουμε καλές μανούλες και πεθερούλες και αδελφούλες και και και ...... βοηθάνε!!!!
Να ναι καλά!!!!

kikileuteris
30-07-10, 19:27
Άντε με το καλό!!!!!!!!

Καλαμαριά μένω ναι!!
Σε ποιο σταθμό θες να μπεις πιο πολύ????
Ευτυχώς που έχουμε καλές μανούλες και πεθερούλες και αδελφούλες και και και ...... βοηθάνε!!!!
Να ναι καλά!!!!

Ευχαριστώ!!!!!!!!!!

Μανούλες, θείες, γιαγιάδες κτλ (τα πρώτα βλέπεις!!!)Αδερφό έχω μικρότερο, και πεθερά κατάκοιτη δυστυχώς για τα παιδάκια μου που δε θα γνωρίσουν μια τόσο καλή γιαγιά:(

Εγώ να σου πω την αλήθεια τον δήλωσα στο σχολειό της φύσης πρώτο στην Επανωμή τον οποίο πήγε και τον είδε ο άντρας μου και μίλησε μαζί τους και έχουμε την ίδια νοοτροπία για το μεγάλωμα των παιδιών. Ύστερα baby college, μικρόκοσμο, παιδική μελωδία και στοργή (όλοι ελεγμένοι εννοείται). Ήδη όμως τον έχω γράψει στην βρεφική φωλιά σε περίπτωση που δε μπω στο πρόγραμμα.

Πάντως από μια ματιά που έριξα στον πίνακα παιδική μελωδία και μικρόκοσμο γίνεται χαμός από αιτήσεις.

ioanna21
30-07-10, 19:41
Πάρα πάρα πολύ ωραιο το σχολειο της φύσης!! αλλά πάρα πάρα πολύ μακρυα!!!!
Πας πας πας και τελειωμο δεν έχει!!!! Για τόσο μωράκια που είναι τα δικά μας είναι λίγο βάρβαρο... να σκεφτείς ότι απο Καλαμαριά θέλει τουλάχιστον 45΄με 60΄τουλάχιστον, θέλω να πιστευω ότι οι οδηγοί δεν τρέχουν..
Θα δείξει
Εγώ έβαλα πάντως...

Παιδικη Μελωδία
Baby College
Σχολειο της φύσης

Το 1ο και το 3ο είναι φανταστικά!!!
Το 2ο δεν τρελλάθηκα απλά συμπαθητικό!!

λουκουμακιμου
30-07-10, 19:48
ειναι εντυπωσιακο ποσο πολλες αιτησεις ειχε η παιδικη μελωδια ενω τωρα θα πρωτολειτουργησει.εγω παντως,παρολο οτι ειχε τελειες εγκαταστασεις,προτιμησα παιδικο οπου μπορεσα και γνωρισα τη βρεφονηπιοκομο και ακουσα την εμπειρια ετων.μακαρι να αποδειχτει οτι θα τα καταφερει η κοπελα στη παιδικη μελωδια,ηταν πολυ συμπαθητικη και εδειχνε ορεξατη.

kikileuteris
30-07-10, 19:52
ειναι εντυπωσιακο ποσο πολλες αιτησεις ειχε η παιδικη μελωδια ενω τωρα θα πρωτολειτουργησει.εγω παντως,παρολο οτι ειχε τελειες εγκαταστασεις,προτιμησα παιδικο οπου μπορεσα και γνωρισα τη βρεφονηπιοκομο και ακουσα την εμπειρια ετων.μακαρι να αποδειχτει οτι θα τα καταφερει η κοπελα στη παιδικη μελωδια,ηταν πολυ συμπαθητικη και εδειχνε ορεξατη.

Εκεί έστειλα τη μάνα μου!(εγώ έχω συσπάσεις, καταλαβαίνεις!) Η κοπέλα της είπε ότι δουλεύε πριν στο baby college, στον οποίο πηγαίνει μια ξαδέρφη μας το γιο της, που την έχω πολύ εμπιστοσύνη και είναι πάρα πολύ ευχαριστημένη. Τώρα όπως λες και εσύ η νεκροψία θα δείξει. Αυτό που με προβληματίζει εμένα είναι αν θα τα καταφέρουν με τόσα πολλά παιδιά πρώτη φορά λειτουργίας να τα βγάλουν πέρα.

kikileuteris
30-07-10, 19:57
Πάρα πάρα πολύ ωραιο το σχολειο της φύσης!! αλλά πάρα πάρα πολύ μακρυα!!!!
Πας πας πας και τελειωμο δεν έχει!!!! Για τόσο μωράκια που είναι τα δικά μας είναι λίγο βάρβαρο... να σκεφτείς ότι απο Καλαμαριά θέλει τουλάχιστον 45΄με 60΄τουλάχιστον, θέλω να πιστευω ότι οι οδηγοί δεν τρέχουν..
Θα δείξει
Εγώ έβαλα πάντως...

Παιδικη Μελωδία
Baby College
Σχολειο της φύσης

Το 1ο και το 3ο είναι φανταστικά!!!
Το 2ο δεν τρελλάθηκα απλά συμπαθητικό!!

Για το δεύτερο είναι εγγύηση. Έχω ακούσει από άτομο πολύ εμπιστοσύνης τα καλύτερα.

Το σχολειό της φύσης τώρα, από Καλαμαριά είπαν στον άντρα μου ότι κάνει μισή ώρα, είναι η τελευταία στάση τους. Το baby college κάνει 45 λεπτά, ενώ είναι εντός.Οι οδηγοί είναι υποχρεωμένοι με το νόμο να πηγαίνουν μέχρι 60, τώρα τι να πω, θα δείξει.

Γιατί δε δήλωσες 5 σταθμούς ώστε να έχεις περισσότερες πιθανότητες?

ioanna21
30-07-10, 20:08
Στο βρεφικό θα έχει 2 τμήματα από 12 παιδάκια το καθένα δεν το θεωρώ μεγάλο αριθμό.
Πάντως δειχνει πολύ ζήλο η κοπέλα!!! Έμενα πάντως με κέρδισε πάρα πολύ η συγκεκριμένη
Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!
Δούλευε 13 χρόνια στη Συννεφούλα και 5 στο Baby College!!
Πολύ καλή προυπηρεσία!!!!
Θα δειξει θα δειξει η πορεία!!!!!!

Προτιμησα μόνο 3 γιατί βγάζω πολλά μόρια!! ε!!! σε ένα απο τα τρια θα μπώ!! Δεν μπορεί!!

kikileuteris
30-07-10, 20:14
Κι η μαμά μου ξετρελλάθηκε μαζί της!Προσπαθούσε να με πείσει να τον βάλω πρώτο!!!

Είσαι πολύ καλά!Εγώ έχω μόνο 46,07 και έπρεπε να εξαντήσω τις πιθανότητες μου!

μαμαλευτερακι
30-07-10, 20:39
Βγήκαν τελικά η όχι ?

μια φίλη μου λέει ότι αναρτήθηκαν στα κεπ και ότι τις το πήραν τι να είδε άραγε αυτήν ?

τα προσωρινά?

τηλ στα κεπ αλά έκλισαν

kikileuteris
30-07-10, 20:55
Μόλις είδα την ανάρτησή σου πήρα. Κι επειδή όταν βγήκαν οι πίνακες των ωφελούμενων είχα περάσει από τα ΚΕΠ (πριν βγουν) η κοπέλα μου είπε πως όταν βγουν στο ιντερνετ θα τα δουν κι αυτοί και θα τα αναρτήσουν.

Τις προηγούμενες χρονιές από ότι ξέρω δεν μεσολαβούσαν τα ΚΕΠ

v & a
30-07-10, 22:05
μπορει να τανεβαζουνε κ να αργουνε , ειναι διαδικασια μεγαλη τοσα pdf... και εξαρταται απο το δικτυο-τι συνδεση εχουνε κλπ κλπ...

poukis
30-07-10, 23:19
για δείτε λίγο την αύξηση σε επισκέψεις που είχε το sait της εεταα!!!
τους 3 τελευταίους μήνες αύξηση 290%
γιατι άραγε?????????????!!!!!!!!!!
http://www.alexa.com/siteinfo/eetaa.gr#

AngelMama
30-07-10, 23:57
Μας πήρανε!!!!!!!!
τί κάνουμε τώρα;;;

kalamaraki
30-07-10, 23:59
Συγχαρητήρια AngelMama!! Τωρα νομιζω θα πρεπει να πας να κανεις εγγραφη στο παιδικο που σας πήραν εως τις 6/9 το αργοτερο.
Ξερω εγω...γιατι δεν περάσαμε...ισως να ειμαστε στις επιλαχουσες...
Πω πω μεγαλη ηττα...σαν να εφαγα χυλόπιτα απο γκομενο.....

STEMNITSA
31-07-10, 00:04
κοριτσια ασ με βοηθησει καποιοσ γιατι θα το χασω.
στο δικο μασ σταθμο ειχαν 6 θεσεισ και στουσ οφελουμενος ηταν μονο ενασ με λιγοτερα μορια απο εμασ. οι υπολοιπεσ θεσεισ 5 ή εμεισ μετα περισσοτερα μορισ???

v & a
31-07-10, 00:05
Εγω να δειτε χυλοπιτα ο τελευταιος που μπηκεσε σταθμο που χα δηλωσει εχει 0,20 μορια παραπανω απο μενα!!!!!ελεοοοος!!

ioanna21
31-07-10, 00:06
ΠΕΡΑΣΑΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΠΑΙΔΙΚΗ ΜΕΛΩΔΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

Κριμα ρε κοριτσακια για όσες δεν περάσατε!!!!!!!!!!!
Μακαρι να ειστε στις επιλαχουσες!!!!!!!

λουκουμακιμου
31-07-10, 00:08
το παραλογο ειναι οτι εχουν μεινει παιδικοι που δε συμπληρωσανε τις θεσεις!μαλλον επρεπε να υπαρχουν παραπανω επιλογες απο 5.περιμενω να δω τη χιονατη που δηλωσα αν συμπληρωσε τις 60 θεσεις.κι αν δεχτουν να σας παρουνε μετα στις κενες θεσεις?ποτε δεν ξερεις στην ελλαδα...

AngelMama
31-07-10, 00:12
Ναι ρε... μην απελπίζεστε.
Ξέρετε πόσες δεν θα στείλουν τελικά τα παιδάκια τους
για διάφορους λόγους;;;

AngelMama
31-07-10, 00:14
Βγήκαν και οι πίνακες με τις απορριπτέες.

Σοφία Τ.
31-07-10, 00:22
Περασε η κορη μου αλλα δεν περασε ο γιος μου...Αλλα δεν με νοιαζει γιατι μαλλον δεν θα τον εστελνα τελικα...Οποτε ΤΕΛΕΙΑ!!!

Κοριτσια για οσες δεν περασαν,κριμα ρε γμτ (ειδικα για το φιλαρακι μου το kalamaraki...):-(:-(:-(

poukis
31-07-10, 00:25
Συγχαρητηρια σε οσα κοριτσια περασανε,εμεις οπως εγραψα κ πριν δυστηχως δεν περασαμε.Στεναχωρεθηκα παρα πολυ!!!!!!!
Δεν πειραζει ομως τα παιδακια μας να ειναι καλα!!!!!!

AngelMama
31-07-10, 00:26
Μήπως είσαι στις επιλαχούσες...

v & a
31-07-10, 00:48
Κι εγω εδω να δω σε ποα θεση επιλαχουσων ειμαι αφου δεν ειμαι στις απορριπτεες

STEMNITSA
31-07-10, 00:51
και εγω το ιδιο περιμενω.
αλλα συνεχιζω να εχω απορια πωσ μπηκε μονοσ ενασ με χαμηλοτερα μορια απο εμας τη στιγμη που οι θεσεισ ειναι παραπανω.
τωρα βαλανε και το ποτε θα σταλουν τα αποτελεσματα στις δομεσ και εως ποτε οι εγγραφες.
για τισ επιλαχουσες τι ισχυει που δεν ξερω?? σε ενημερωνει κανεισ??

kalamaraki
31-07-10, 00:58
Ωραια....και τωρα ειδα οτι ειμαι στις επιλαχουσες....
Ε λογικο αφου δεν ημουν στις επιτυχουσες....δεν ήμουν στις αποριπτέες....
Και τωρα τι?
Την προσευχή μου να μην παει καποια μαμα το παιδι της...
βλακειες....ειναι δυνατον να εχει αναγκη καποιος να στειλει το παιδι του παιδικο και να μη το στειλει επειδη δεν περασε στην 1η στη 2η επιλογή του....??????????

STEMNITSA
31-07-10, 00:58
τελικα δεν ειμαι ουτε στις επιλαχουσες!! πως γινεται??????????????

kalamaraki
31-07-10, 01:00
Δεν μπορει σε μια απο τις τρεις κατηγοριες θα εισαι....ξαναψάξε με τα μορια σου. οχι με το ονομα μηπως σου ξέφυγε

κατερινα1
31-07-10, 01:01
ρε κοριτσια δεν εχω καταλαβει ειμαστε στις ωφελιμες και οχι στις αποριπτεες.αλλα ουτε στις επιλαχουσες περασαμε? τι εγινε τώρα?

kalamaraki
31-07-10, 01:03
Θα κανω μια χαζη ερωτηση.....
Πως λειτουργει το συστημα? Τι εννοω..πως λειτουργει η επιλογη?

κατερινα1
31-07-10, 01:04
επιλεγεις νομο που ανηκεις και μετα τις 3 κατηγοριες

κατερινα1
31-07-10, 01:06
ξερει καμια ποιες τελικα περνανε κατευθειαν? οι ωφελιμεσ ή οι επιλαχούσες?

STEMNITSA
31-07-10, 01:08
λογικα οι ωφελιμεσ κατευθειαν και αν δεν καλυφθουν οι θεσεις απο αυτεσ πανε οι επιλαχουσες
τελικα τα ξανακοιταξα. δεν ειμαι σε καμια περιπτωση.
το ιδιο και φιλη μου με λιγα λιγοτερα μορια απο μενα.
πωσ γινεται????????