PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥ ΑΧΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΣΤΟ ΤΕΣΤ ΝΑ ΤΟ ΑΓΝΟΗΣΩ?

Σελίδες : 1 2 [3] 4 5

mariapap82
28-04-10, 13:50
Τοτε να ξανακανεις ενα σελφ κλεαρ (απο αλλο φαρμακειο μηπως ηταν ληγμενα) και με ουροσυλλεκτη ωστε να εισαι σιγουρη οτι το εκανες σωστα

ΜΑΡΙΑΝΝΑ_Σ
28-04-10, 13:52
γιατι δεν εδειξε το σελφ κλιαρ?ειναι καλο αυτο ττο τεστ ξερετε?

mmaria
28-04-10, 13:56
μηπως βιαζεσαι? αφου λες οτι περιμενεις 5/5 με 10/5. εχουμε 28/4 ακομα. αγχωνεσαι χωρις λογο.

ckyvimathious
28-04-10, 14:08
Και εγώ το ίδιο test έκανα και μου έδειξε ακριβώς το ίδιο!!Με το ζόρι την έβλεπα την γραμμή , και τελικά ήμουν έγκυος!Βεβαια δεν ξέρω και πολλά απο test (δεν έχω την πείρα) αλλα αυτό με την αχνή γραμμή γίνεται επειδή είναι στην αρχή της εγκυμοσύνης σου αν ξανακάνεις μετά απο μια εβδομάδα θα είναι πολύ πιο έντονο!!(έτσι μου είπε γιατρός μου)!Βέβαια κάνε χοριακή για να βεβαιώθείς!

ckyvimathious
28-04-10, 14:17
Διάβασα ότι χοριακή φοβάσαι να κάνεις γιατί φοβάσαι τις ενέσεις????????
Κοπέλα μου αν είσαι έγκυος το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να συνηθίσεις στην ιδέα γιατι θα σου παίρνουν αίμα συνέχεια!!Εγώ κάθε μήνα πάω εξετάσεις αίματος και ούρων στον γιατρό μου!Ασε που θα κάνεις και την καμπύλη σακχάρου και θα σου πάρουν 4 φορές αίμα σε 1 μέρα!
Για αυτό πριν ξεκινήσεις να κάνεις όνειρα κάνε μια χοριακή η οποία είναι πολυ πιο σίγουρη απο τα testakia του φαρμακείου!

dinami
28-04-10, 23:35
2 μήνες πριν. Ακριβώς το ίδιο. 2 θετικά predictor. Ένα μια μερα πριν την αναμενόμενη περίοδο και ένα την ημέρα που περίμενα. Η ίδια αχνή γραμμή. Έτρεξα για χοριακή. Μηδέν εις το πηλίκον. Κι εγώ το ίδιο έλεγα "δεν μπορεί, λέει έστω και αν δείξει αχνή, θεωρείται θετικό", "το λέει στις οδηγίες"... την ίδια μέρα αδιαθέτησα. Το πόρισμα του γιατρού; "ψευδώς θετικό"... Ναι, υπάρχει κι αυτό παρ'ότι οι περισσότερες κοπέλες λένε ότι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Εύχομαι να μην είναι αυτή η δική σου περίπτωση, αλλά εμένα τουλάχιστον μου έμαθε να μην εμπιστευτώ ΠΟΤΕ ξανά ένα Predictor... Ακόμα δεν ξεχνάω το κλαμα που έριξα, καθώς προσπαθώ 1 χρόνο και...

efi75
28-04-10, 23:49
Μαριάννα μου εκανα το predictor 25η μέρα του κύκλου και ειδα μια γραμμή πιο αχνή απο τη δική σου:τωρα κοντεύω να μπω στον πεμπτο μήνα!!! Απο την αυχενικη που εκανα φάνηκε οτι η σύλληψη ήταν πολύ νωρίς δηλ την 7η μέρα του κύκλου. Οποτε το πιο πιθανο ειναι να εισαι εγκυος... Το τεστ αυτο ειναι πιο δυσκολο να βγει ψευδώς αρνητικο παρα ψευδώς θετικο... Στην κορη μου ημουν εγκυος εκανα τρια και ειχαν βγει αρνητικά, προφανως ειχαν ληξει. έμενα βλεπεις τοτε σε ένα απομακρυσμένο νησι, καταλαβαινεις. Αλλωστε 2 τεστ και τα δυο θετικά, αποκλειω το λαθος. Αν το κανεις σε κανα δυο μερες η γραμμή θα ειναι πιο εντονη μια και η χοριακή σου θα ανεβαινει.

Παντως τις ενεσεις θα πρέπει να τις συνηθίσεις γιατι θα σου γινουν ρουτινα απο δω και περα. Καλη αρχή, περιμενουμε νέα σου

domnina
29-04-10, 07:33
Εγώ προσωπικά νομίζω ότι είναι πολύ νωρίς αν περιμένεις 5/5.. Κάνε λίγο υπομονή μέχρι τις 5/5 και αν έχεις έστω και μια μέρα καθυστέρηση κάνε μια χοριακή που θα δείξει σίγουρα!

Μακάρι να είσαι πάντως αφού το θες τόσο πολύ!

mapolif
29-04-10, 08:55
Τα τεστ σου δειχνουν θετικα. Αρκει να εχεις ακολουθησει τις οδηγιες. Δηλαδη αν τα τεστ που χρησιμοποιησες λενε οτι δειχνουν πριν την καθυστερηση τοτε οκ! Αν οχι μπορει να ειναι λαθος. Τα θετικα ειναι σπανια λανθασμενα. Αν δειξει γραμμη εστω και αχνη εισαι, αρκει να εχεις ακολουθησει τις οδηγιες. Υπομονη... ξερω οτι κοντευεις να τρελαθεις αλλα μονο υπομονη μπορεις να κανεις και να πας για μια χοριακη. Η αληθεια ειναι οτι τα εκανες αρκετα νωρις και νομιζω τα πρεντικτορ δεν δειχνουν σωστα πριν την καθυστερηση και μαλιστα τοσο πολυ νωριτερα αφου μιλαμε για 10 μερες. Ποτε δεν ξερεις ομως!!! Σου ευχομαι ομως καλα αποτελεσματα!

ΜΑΡΙΑΝΝΑ_Σ
29-04-10, 11:45
Καλημερα βρε κοριτσια ειμαι να σκασω.εχτες πηγα στο φαρμακειο και ειπα στον φαρμακοπειο τι εγινε και μου ειπε κανε αλλο ενα το ιδιο το πρωι.εκανα και βγηκε λευκο .:( ειμαι πολυ στεναχωριμενη απο περισι ουτε ενα νινι τιποτα.προφανως τζηφος παλι.τα τεστ μαλλον ειχαν προβλημα.θα πω στο γιατρο δευτερα να με δει να δει τι εχω γιατι η κοιλια μου εχει πριστει παρα πολυ.μηπως ειναι να αδηαθετισω παλι χαλασε ο κυκλος μου?ξαναγυρισε λετε στους 30?τι να πωευχαριστω πολυ παντος ολες σας και στις μανουλες να χαιροντε τα νινακια τους.προσ το παρον εγω θα συνεχισω να χαιρομαι το ανηψακι μου της φιλης μου το νινι και αλλα ποσα αλλα που με τρυγιρνανε που αποτι φενετε με αγαπανε πολυ.:p

mapolif
29-04-10, 11:48
Να παρεις τεστ ωορρηξιας ωστε να εισαι σιγουρη για την ωορρηξια σου!!! Μη νομιζεις πως ερχονται ευκολα καλε! Θα ερθει ομως θα δεις! Μην ανησυχεις!;)

xrysa87
02-06-10, 13:27
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΛΙΓΟ.ΕΧΩ 20 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ ΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΜΙΑ ΡΟΖ ΓΡΑΜΜΗ ΕΚΑΝΑ ΤΟ PRETICTOR.ΑΥΡΙΟ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΛΕΤΕ ΝΑ ΔΕΙΞΗ????

zitamar
02-06-10, 19:32
με 20 ημερες καθυστέρηση?ΣΙΓΟΥΡΑ είσαι εγκυούλα,κάποτε ένας γιατρός μου είχε πει ότι αυτά τα τεστ αν δείξουν έστω αχνα εισαι σίγουρα εγκυος.
περιμένουμε νεά σου...:D:D

Stellinula
02-06-10, 19:42
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΛΙΓΟ.ΕΧΩ 20 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ ΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΜΙΑ ΡΟΖ ΓΡΑΜΜΗ ΕΚΑΝΑ ΤΟ PRETICTOR.ΑΥΡΙΟ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΛΕΤΕ ΝΑ ΔΕΙΞΗ????

Βασικά ο κύκλος σου είναι πάντα σταθερός ή έχει ανεβοκατεβάσματα???

Τα predictor να τα αποφεύγεις γιατι έχει γίνει σάλος με δαυτα ότι βγάζουν συνέχεια θετικό και τελικά η χοριακές είναι αρνητικές!!!

Αν η καθυστέρηση σου είναι στανταρ και δεν είχες ποτέ τόσο μεγάλη καθυστέρηση τότε ναι είσαι εγκυούλι που το εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου...

Μετα απο τόσες μέρες καθυστέρηση θα σου δείξει και η χοριακή ξεκάθαρη τις μονάδες της με 100 % σωστό αποτέλεσμα!!!

xrysa87
02-06-10, 23:10
ΣΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ 3 ΜΕΡΕΣ ΠΑΝΩ 3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΤΩ ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΑ ΤΕΣΤ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΒΛΕΠΩ. ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΘΕΙΚΗ ΓΡΑΜΜΗ ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΛΑ ΝΕΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΤΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΜΟΥ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΑΚΙ ΜΑΣ..ΦΙΛΑΚΙΑ..

xrysa87
03-06-10, 21:12
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΗΜΕΡΑ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ 4,5 ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΛΑΒΩ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΑΝ ΔΕΝ ΑΝΕΒΟΥΝ ΟΙ ΜΟΝΑΔΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΒΟΛΗ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ.

Stellinula
03-06-10, 21:30
ενημέρωσε σας για τα την νέα χοριακή ε?

xrysa87
07-06-10, 19:14
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?? ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΣΥΝΕΒΗ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΑΧΝΟ ΘΕΤΙΚΟ.ΠΡΙΝ ΤΡΕΙΣ
ΜΕΡΕΣ ΕΚΑΝΑ Β ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ 4,6 ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ 3,9.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ.

mineli899
07-06-10, 19:22
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?? ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΣΥΝΕΒΗ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΑΧΝΟ ΘΕΤΙΚΟ.ΠΡΙΝ ΤΡΕΙΣ
ΜΕΡΕΣ ΕΚΑΝΑ Β ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ 4,6 ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ 3,9.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ.
καλησπερα δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα μαλλον εχεις πολυκυστικες θα πρεπει να πας στο γιατρο σου να σου δωσει θεραπεια για να σου ερθει η περιοδος δεν ειναι τιποτα σε ολες εχει συμβει!!!ειχα και εγω εκανα χοριακη και βγηκε 2,9καπου εκει και ηταν απο αυτο!!:cry:

aggelikikl
11-06-10, 00:11
help koritsia!!ekana test predictor kai anti na mou vgalei roz grammoula egine olo roz kai meta apo polu wra eksafanisthke!!mporeite na mou peite ti shmainei auto?dn mou exei ksanatuxei!!

Angel's Mamma
11-06-10, 00:18
Η ηταν ληγμενο το τεστ η εριξες μεγαλη ποσοτητα ουρων και αλλοιωθηκε η οθονη και το αποτελεσμα. Η γνωμη μου παντως ειναι να κανεις την χοριακη για να σου φυγει καθε αγωνια. Καλη επιτυχια!

aggelikikl
11-06-10, 00:25
euxaristw polu pou mou apanthses!tha paw na kanw!aapla eimai polu anxwmenh!kai epeidh exw erthei sto parelthon periodo kai hmoun egkuos alla apevala!kai twra irtha periodo alla dn htan opws sunithws kai epishs opote ksaplwnw exw ponous xamhla..opws eixa kai tote!fovamai mhpws einai ths fantasias mou!dn kserw..

DEPYFR
05-07-10, 14:44
κοριτσια καλησπερα.σημερα το πρωι εκανα και εγω το predictor kai moy εβγαλε μια αχνη ροζ γραμμη,ισα ισα που φαινοταν.αλλα μετα απο 2 ωρες περιπου εκανα το self clear και μου βγηκε αρνητικο.τι να πιστεψω τωρα?δεν εχω σταθερο κυκλο γενικα.αλλες φορες ειναι 28 μερες και αλλες 30 και αλλες λιγο περισσοτερο.δεν ξερω.με την σημερινη ειμαι στις 30 μερες.δεν ξερω τι να κανω!!!δεν εχει βεβαια ο αρραβωνιαστικος μου ολοκληρωσει ποτε μεσα μου αλλα λενε οτι πολλες φορες γινεται και με τα υγρα.:(:(

mariapap82
05-07-10, 14:46
κοριτσια καλησπερα.σημερα το πρωι εκανα και εγω το predictor kai moy εβγαλε μια αχνη ροζ γραμμη,ισα ισα που φαινοταν.αλλα μετα απο 2 ωρες περιπου εκανα το self clear και μου βγηκε αρνητικο.τι να πιστεψω τωρα?δεν εχω σταθερο κυκλο γενικα.αλλες φορες ειναι 28 μερες και αλλες 30 και αλλες λιγο περισσοτερο.δεν ξερω.με την σημερινη ειμαι στις 30 μερες.δεν ξερω τι να κανω!!!δεν εχει βεβαια ο αρραβωνιαστικος μου ολοκληρωσει ποτε μεσα μου αλλα λενε οτι πολλες φορες γινεται και με τα υγρα.:(:(

τα predictor δεν ειναι αξιοπιστα το self clear εδειξε σωστα! Κι αφου δεν ολοκληρωσε και μεσα σου τοτε δεν παιζει να εισαι εγκυος!

ΣΩΤΗΡΙΑ
05-07-10, 15:09
Μαράκι που να ξέρες ότι το θέμα σου κάποτε θα έφτανε τισ 18 σελίδες! :p
Αντε και στο επόμενο θεμα που να μας λες τα ευχάριστα πάλι!

DEPYFR
06-07-10, 09:52
βρε κοριτσια να ρωτησω κατι?οι πονοι της εγκυμοσυνης ποτε αρχισαν και το πρηξιμο?που ηταν σαν πονοι περιοδου.κανονικα οπως οταν περιμενατε περιοδο?η στην καθηστερηση?:?::?:

mariapap82
06-07-10, 09:56
Μαράκι που να ξέρες ότι το θέμα σου κάποτε θα έφτανε τισ 18 σελίδες! :p
Αντε και στο επόμενο θεμα που να μας λες τα ευχάριστα πάλι!

Πραγματικα δεν το περιμενα να ειναι τοσο επικαιρο συνεχεια αυτο το θεμα! Μαλιστα προσφτα μπηκα κι εγω ξανα στη διαδικασια των τεστ και εμαθα πως ειμαι παλι εγκυος!!!!! :)

DEPYFR εγω ειχα και στην 1η εγκυμοσυνη (και εχω και τωρα) πονακια που ξεκινησαν πριν την περιοδο. Φυσικα δεν συμβαινει το ιδιο σε ολες σε αλλες ξεκινανε απο πριν και σε αλλες πολυ αργα.

ΣΩΤΗΡΙΑ
09-07-10, 23:12
Σοβαρά μιλάς μαρία?????????????????? :D:D:D:D:D:D:D ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!Να έχεις μια υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσύνη άντε μακάρι να σε ακολουθήσω και πάλι

patousitses
09-07-10, 23:16
κοριτσια αν και καινουρια χωρις να ξερω πολλα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΗΗΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...καινουρια και εγω εδω μολις γραφτηκα αλλα σας καταλαβαινω γιατι και εγω πως και πως περιμενω μια αχνη γραμμη..!!!!αν μπορειτε σας παρακαλω διαβαστε και τη δικη μου ιστορια στο πονοι στη κοιλια και πειτε μου τη γνωμη σας...συγγνωμη κι ολας

mariapap82
12-07-10, 08:26
Σας ευχαριστω πολυ αντε σωτηρια μου τι καθεσαι? βουρ στον πατσα! :)

NIKOLETA_28
05-08-10, 13:51
Γειά σας κορίτσια, μετά από πάρα πολλούς μήνες ξαναμπήκα στο forum ενώ είχα πει οτι δεν θα ξαναμπώ, όχι για κανένα άλλο λόγω απλά γιατί είχα παραφρονήσει λίγο από το άγχος μου! Τέλη Φεβρουαρίου είχα μια εγκυμοσύνη και σταμάτησε την 1η εβδομάδα που το έμαθα, μετά απο εξετάσεις ανακάλυψα ότι έχω ανεβασμένα τα nk Κύτταρα, με αποτελεσμα να σκοτώνουν το έμβρυο, μην τα πολυλογώ λόγο συμτωμάτων και προαίσθησης κυρίως έκανα ένα τεστ χθες (28η ημέρα) απο κατι τεστ ονόματι wondfo που είχα αγοράσει απο το Internet, με πρωινά ουρα χθες βγηκε αχνηηηηηη θετικη γραμμή, σήμερα όμως που εκανα πάλι δεν εβγαλε κάτι. Τα τεστ αυτα είναι αξιόπιστα και ευαίσθητα σε διάφορα ξένα forums που έχω διαβάσει. Τι μπορεί να έγινε? ? Τι μπορεί να συμβαίνει? Έχω άστατο κύκλο και ο λόγος που καταλαβαίνω πότε περίπου θα αδιαθετήσω είναι το στήθος μου που πονάει και πρήζεται και έτσι υπολογίζω γύρω στις 2 εβδομάδες από τότε πάνω κάτω. Αυτα!HELPPPP....

rena_myst
05-08-10, 14:05
Κανε καλυτερα σε 1-2 μερες μια χοριακη να εισαι σιγουρη.Εγω μεχρι να μεινω εγκυος μετα απο μια αποβολη που ειχα, πρεπει να κατουρησα πανω απο 1 εκατομμυριο τεστ εγκυμοσυνης.Μου ετυχε δυο φορες αχνη γραμμη και χωρις να θελω να σε απογοητευσω, δεν ειμουν τελικα.Χαλαρωσε και σε λιγες μερες κανε μια χοριακη.Μη πετας τα λεφτα σου αδικα σε τεστ και αγχωνεσαι.Ευχομαι να εισαι εγκυουλα και ολα να πανε καλα.

NIKOLETA_28
05-08-10, 14:34
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ rena_myst για την ευχή σου! Βασικά σήμερα θα πάω στον αιματολόγο γιατί αν τυχόν είμαι πρέπει να κάνω μια θεραπεία με το που το μάθω. Καλά και είχαν ωγει θετικά χωρίς να είσαι? ? Μήπως είχε περάσει η ώρα που σου λέει μέσα, γιατί έτσι το έχω πάθει και εγώ, να βγει θετικό αλλά είχε περάσει η μέγιστη ώρα που πρέπει να δεις το αποτέλεσμα, οπότε ήταν άκυρο ότι και να έδειχνε.
Επίσης μέτρησα προχθες, χθες και σήμερα πρωινη θερμοκρασία και ειχα και τισ τρεις 37, που σημαίνει ότι μέχρι να δς αίμα ..έχωωωωωω ακόμαα......

rena_myst
05-08-10, 14:40
Τι να σου πω.Μου εβγαλε μια αχνη ροζ γραμμη.Δεν ηταν βεβαια απο τα πολυ επωνυμα.Ηταν και τα δικα μου απο το ιντερνετ γιατι ειχα ξεπαραδιαστει στα φαρμακεια.Αντε ....καλα αποτελεσματα !!!!!

NIKOLETA_28
05-08-10, 14:48
Και εγώ για τον ίδιο λόγο τα πήρα από το Internet.
Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!

sweet_february
05-08-10, 15:00
Χωρις να θελω να απογοητευσω καμμια σας κι εγω καπως ετσι την πατησα. Γεννησα την κορη μου τον 02/09 και πριν 5 μηνες περιπου ειχα παλι καθυστερηση.. Ειχα κανει και "αγαπες" χωρις προφυλαξη με τον αντρα μου, οποτε πηρα τεστ και βγηκε θετικο με πολυυυυυυυυ αχνη γραμμη. Εκανα χοριακη και βγηκε 5 (απο 0-5) δεν εισαι εγκυος.
Οποτε αποφασισα να μην ξαναεμπιστευτω τεστ φαρμακειου.
Γνωμη μου ειναι να περιμενεις λιγακι και να τρεξεις για χοριακη!
Καλα αποτελεσματα! :D

NIKOLETA_28
05-08-10, 15:18
Και μετά λένε ότι οταν βγαίνει θετικό, δύσκολα πολύ να είναι λάθος! Τι να πω, σημερα που θα πάω αιματολόγο θα μάθω. Ρεζίλι θα γίνω, θα βγει αρνητική και θα μου πει καλά τι τεστ θετικό είδες εσύ? χαχα! γελάω με τα χαϊρια μου!

STELLA08
05-08-10, 15:38
Εγώ έκανα τεστ μια μέρα πριν την περίοδό μου και είχε μια γραμμούλα όχι πολύ αχνή αλλά κάπως αχνή. Τελικά ήμουν έγκυος αλλά έτρεξα αμέσως να κάνω και χοριακή για να είμαι σίγουρη

NIKOLETA_28
05-08-10, 15:49
Αχ Στελλα, τυχερη που ξερεις ποτε αδιαθετεις, εγω ειχα τελευταιους κυκλους 22,22,37,41 και αυτον που περιμενω τωρα! Οποτε φαντασου, ολα τα κανω προσεγγιστικα, γιατί σήμερα είμαι 28η, απλα το καταλαβαινω οτι ειμαι στα κοντα λογω συμπτωμάτων! Βασικά δεν παραμυθιάζομαι με ενα τεστ θετικό και το επομενο αρνητικο δεν πρεπει να ειμαι! Έχει γίνει σαφώς κάποιο λάθος....Ερώτηση, θυμάσαι πόσες μονάδες ήταν η χοριακή σου?

STELLA08
05-08-10, 15:55
Δεν θυμάμαι καθόλου αλλά ήταν από 1000-1500 (σε φώτησα τώρα). Πάντως και εγώ έτσι μεγάλους κύκλους είχα και τώρα έχω περίοδο κάθε 22 του μήνα. Πάντως συμπάσχω μαζί σου γιατί και γω έβαλα μρος για το δεύτερο μου και μέχρι να πάει 22 του μήνα δεν θα κρατιέμαι!!

NIKOLETA_28
05-08-10, 16:06
Είχες μεγάλη χοριακή! Καραμπινάτη έπρεπε να βγει η γραμμή! Εύχομαι στις 22 να μην σου έρθει και να αποκτήσεις bebe!!!!

STELLA08
05-08-10, 16:11
Μακάρι σου εύχομαι και σε σένα το ίδιο! Το πρωτο σου παιδάκι θα είναι;

NIKOLETA_28
05-08-10, 16:16
Ναι! Αν με αξιώσει ο Θεός. Είχα μια αποβολή πριν 4 μήνες και προσπαθώ για παιδί 2 χρόνια τώρα. Απλά αυτές τις ανωμαλίες να μην έιχα που με τσιτώνουν και θα ήμουν καλύτερα, θα άντεχα πιο εύκολα όλη αυτήν την διαδικασία.

STELLA08
05-08-10, 16:23
Πάντως μην αγχώνεσαι και όλα θα πάνε καλά. Εγώ όταν ξεκίνησα τις προσπάθειες στο πρώτο ήμουν αγχωμένη. Μου ερχόταν περίοδος και μόνο τα κλαματα δεν έβαζα (ήμουν βλέπεις και 32 ετών). Αυτό γινόταν από Απρίλη μέχρι Ιούλιο. Τέλος Ιουλίου μου πονούσε το στήθος πολύ σε βαθμό που δεν μπορουσα να κοιμηθώ το βράδυ. Ελεγα και γω ότι δεν γίνεται μου έρχεται περίοδος. Τι σεξ έκανα χωρίς να προσέχω για την περίπτωση που είμαι έγκυος, τι σακούλες από το σουπερμάρκετ κουβαλούσα γιατί ήμουν και σε διακοπές τι να σου πω... Και τελικά εκείνο το μήνα που δεν το περίμενα καθόλου, εκείνο το μήνα ήμουν έγκυος. Ούτε ζαλάδες, ούτε ναυτίες μόνο πρησμένο στήθος

NIKOLETA_28
05-08-10, 16:38
Αν σου πω ότι ένας λόγος που με υποψίασαι και έκανα νωρίτερα τεστ είναι γιατί το στήθος μου πονάει τρελλά. Κάθε μήνα έχω πρησμένο στήθος και πονάει, αλλά αυτές τις ήμερες ειδικά στα πλάγια εχει γίνει τούμπανο, μπρούμητα δεν μπορώ να κοιμηθώ και γενικά καίει! Αλλά δεν λέει και κάτι παραπάνω απο την άλλη αυτό, μπορεί απλά λόγω αυξημένης προγεστερόνης! Μα έχω σκάσει με αυτά τα κ.......τεστ!!6,30 η ώρα σχολάω 7 θα είμαι αιματολόγο μετά θα μάθω τι γίνεται....

NIKOLETA_28
05-08-10, 16:43
Το πρώτο τεστ που βγήκε θετικό με πρωινά ούρα, είχα κοιμηθεί το προηγούμενο βράδυ στις 23:30. Το πρωί κατά της 8 σηκώθηκα και έκανα τεστ. Την επόμενη μέρα κοιμήθηκα στις 02.00 το βράδυ και σηκώθηκα πάλι στις 7,30 το πρωι και έκανα τεστ. Υπάρχει λες περίπτωση επειδή κοιμήθηκα αργά συνεπώς ο οργανισμός να είχε πιο πολλά υγρά και τα ούρα να μην είχαν μεγάλη συγκέντρωση χοριακής? ? ΧΑΧΑΧΑ!Τι λέω η γυναίκα, παραφρόνησα!!!ο νηστικός καρβέλια ονειρεύεται!

STELLA08
05-08-10, 16:44
Mακάρι και εμένα πονούσε τρελλά όπως λες και εσύ. Πότε περιμένεις περίοδο;

NIKOLETA_28
05-08-10, 16:53
Έλα μου ντε!!! Αν το πάρω με βάση τον προηγούμενο μήνα που ήταν 41 ημέρες ο κύκλος μου και σήμερα είμαι στην 28η έχο ακόμα 12 μέρες!!!! Αλλά δεν το νομίζω γιατί το στήθος μου έχει ήση πρηστεί μια εβδομάδα ήδη, άρα θα έρθει νωρίτερα από τις 41 ημέρες! Τελευταία περίοδος ήταν 9 Ιουλίου.

STELLA08
05-08-10, 17:05
Νικολέτα μου ότι και να γίνει, είσαι δεν είσαι έγκυος στείλε μου ένα πμ να μου πεις να ξέρω. Σήμερα που θα πας στον αιματολόγο δεν μπορεί να σου πει αν είσαι;

NIKOLETA_28
05-08-10, 17:16
Ναι κορίτσι μου θα σου στείλω. Επειδή με ξέρει αυτός ο αιματολόγος πιστεύω ότι θα μου τα βγάλει σήμερα τα αποτελέσματα. Το βράδυ θα μπω μέσα και έχω δεν έχω αποτελέσματα σήμερα θα σου πω. Σε ευχαριστώ πολύ! Διάβαζα κάτι ξένα forums τώρα και έχει συμβεί σε πάρα πολλές κοπέλες να βγει θετικό και μετά αρνητικό..Δουλειά είσαι?

STELLA08
05-08-10, 17:42
Σπίτι είμαι αλλά τώρα θα φύγω για θάλασσα και θα ξαναμπώ στο φόρουμ αυριο το απόγευμα μετα τη δουλειά. ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!!!!!!!!

NIKOLETA_28
05-08-10, 17:45
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!!!!!

rena_myst
06-08-10, 07:54
Καλήμερα.Nikoleta_28 ελπιζω να πηρες καλα αποτελεσματα!!Αν οχι, μην απελπιζεσαι κοριτσακι.Κι εγω ιδια περιπτωση με σενα ημουν.Απεβαλα πριν 2 χρονια και εκανα αμαν να ξαναμεινω.Καθε μηνα με την ψυχη στο στομα και περιττο να πω μολις αδιαθετουσα τι γινοταν.Βρε ωορηξια μετρουσα , βρε στο τελος εκανα και θεραπεια με ορμονες, μη τα συζητας.Και σκεψου πως το προβλημα μας ηταν στο σπερμα και οχι σε μενα.Τελος παντων, ενα μηνα δεν το σκεφτηκα, και αυτο απλα επειδη ειχα πολλες πολλες δουλειες, οχι οτι ξεχαστηκα ή χαλάρωσα (οπως ολοι σου λενε, λες και μπορεις να πατησεις κουμπι και να το ξεχασεις), και εμεινα εγκυος.Και μαλιστα και 3 μερες νωριτερα απ'οτι περιμενα ωορηξια....:p.Αν λοιπον ειναι αρνητικη η χοριακη σου, που δεν στο ευχομαι...υπομονη και ολα θα πανε καλα...

NIKOLETA_28
06-08-10, 09:55
Καλημέρα rena_myst! Σήμερα θα πάρω τα αποτελέσματα μεσημερι. Και εγώ μια από τα ίδια, έχουμε κάνει τις βασικές εξετάσεις σπεραμ, σαλπιγγογραφια κλπ, μετά την αποβολή ανακάλυψα το αυτοανοσο με τα nk κύτταρα που είναι ανεβασμένα.όπως είπες και εσύ σε προηγουμενο ποστ 100000000000 τεστ εγκυμοσύνης έχω κατουρήσει λογω πολυκυστικών που έχω ανώμαλο κύκλο. Χθες έκανα ένα τεστ βγήκε αχνό θετικό πάλι και σήμερα άλλο ένα το πρως το οποίο βγήκε πάλι αχνο θετικό! Τώρα αν είμαι εγκυος τελικα εχω αλλο φοβο, μην τυχον γινουν τα ιδια...δηλαδη να σταματησει να μεγαλωνει και συνεπως να σταματησει να αυξανει και η χοριακη.Δεν θα έπρεπε να είχε γίνει έστω και λιγο πιο εντονη η γραμμή?

rena_myst
06-08-10, 10:08
Αχ μην αγχωνεσε για τετοια πραγματα.Προσπαθησε να εισαι χαλαρη.Την ιδια αγωνια ειχα κι εγω και τρελο αγχος, αλλα ετσι δεν γινετε.Μακαρι να εχεις θετικο αποτελεσμα και ολα θα πανε καλα.Εγω στην αρχη κοντεψα να τρελαθω.Καταλαβαινω την αγωνια σου και τους φοβους σου, ομως καποια στιγμη σκεφτηκα πως ετσι δεν χαιρομαι την εγκυμοσυνη μου και ειπα.....στο κατω κατω οτι ειναι να γινει θα γινει , ας το απολαυσω.Βεβαια καθε 20 μερες που κανω υπερηχο και βλεπω το παιδακι μου καλα, περιττο να πω οτι κλαιω αλλα προσπαθω και σκεφτομαι θετικα.Ενα θα σου πω.....1 εβδομαδα πριν , ειχα αιμοραγια, χεστηκα απο τον φοβο μου.Ηρεμησα, εμεινα ξαπλα 3 μερες, πηγα Δευτερα στον γιατρο μου και το μωρακι μου εκανε κολοτουμπες ......:p.Ενα ενα λοιπον τα βηματακια με το καλο και προσπαθησε να εισαι ηρεμη.Οτι χρειαστεις, εδω ειμαστε.......

Danielaki
06-08-10, 10:13
Εγω πιστευω πως αν το τεστ ειναι θετικο θα φανει εντονη γραμμη και οχι αχνη..χωρις να θελω να σε στεναχωρησω..κι εγω την επαθα με αχνη γραμμη και με ειχε πιασει πανικος..μια δυο μερες μετα αδιαθετησα και ησυχασα..οταν εκανα τεστ και ημουν εγκυος,βγηκε κανονικο το χρωμα μεσα σε λιγα δευτερολεπτα..μηπως να μην εκανες τοσο συχνα τεστ?αν ειναι να ερθει το μωρο θα ερθει..ευχομαι συντομα θετικα αποτελεσματα

NIKOLETA_28
06-08-10, 10:43
daniela20 σε ευχαριστώ.Τα τεστ είναι μια παρηγορία στον άρρωστο που λέμε και ναι ξέρω ότι δεν χρειάζεται να κάνω τόσαααα πολλά αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ!! Τώρα βέβαια ούτως ή άλλως θα έχω μεσημέρι τα αποτελέσματα της χοριακής και ότι είναι να γίνει θα γίνει.Δεν στεναχωρίεμαι, απλά παίζουν τα νεύρα μου...και αυτό λόγω κύκλου που κάθε φορά θα μου κάνει τα κόλπα του.

rena_myst
06-08-10, 11:33
Μηπως βρε Nikoletaki να ξεκινησεις απο τον κυκλο σου?Δεν σου εδωσε κατι ο γιατρος σου για να σταθεροποιηθει? Ετσι ουτε τις γονιμες μερες δεν θα μπορεις να υπολογισεις βρε κοριτσι μου

NIKOLETA_28
06-08-10, 12:34
Εχω πολυκυστικές ωοθήκες, έχω πάρει μικροτερη οταν ημουν αντισυλλυπτικά για να φτιαξω το κύκλο, αλλά όταν τα σταματούσα ξαναχαλούσε. Οπότε δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο στην παρούσα φάση, μόνο να κάνω συχνά σεξ, αλλά όπως καταλαβαίνετε δεν είναι και τόσο εύκολο! Επίσης στην σύλληψη παίζουν ρόλο και τα nk κύτταρα (δηλαδή το ανοσοποιητκό μο) ούτως ή άλλως, αυτό όμως τώρα προσπαθούμε να το καταστείλουμε με βιταμίνες.

rena_myst
06-08-10, 13:57
Μη το βαζεις κατω κοριτσακι και προπαντως να σκεφτεσαι θετικα.Η ψυχολογια παιζει μεγαλο ρολο

NIKOLETA_28
06-08-10, 14:31
Κοριτσια βγηκε απαντηση ! 2,6 μοναδεσ. δεν ειμαι εγκυος. μπορει να πηγαινε να γινει κατι αλλα δεν εγινε τελικα ή πραγμα πολυυυυυυ σπανιο να ειναι εξελισσόμενη εγκυμοσύνη (αλλά πολυ σπανιο μου ειπε). αν δεν αδιαθετησω να κανω μια επαναληπτικη την πεμπτη. Αυτά!

rena_myst
06-08-10, 14:42
Μην απογοητευεσε.........οπως ελεγα κι εγω ....next month.Καλο κουραγιο

NIKOLETA_28
06-08-10, 14:50
Δεν απαγοητεύομαι, Δόξα τω Θεό! Να είστε καλά κορίτσια μου, όλα, για τις απαντήσεις σας, το κουράγιο σας και την παρέα σας! Σας ευχαριστώ πολύ!

NIKOLETA_28
06-08-10, 18:06
KOΡΙΤΣΑΚΙΑ ΣΑΣ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ, ΘΑ ΜΠΩ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΕΛΟΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ! ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ! ΄
REΝΑ_MYST ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΜΕ ΤΟ BEBE ΣΟΥ!
STELLA08 EYXOMAI NA MHN ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙΣ!!
DANIELA20 ΓΕΝΙΚΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ!!
ΦΙΛΙΑΑΑΑ

NIKOLETA_28
08-08-10, 00:42
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΤΕΛΙΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!! Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟ 2.5 ΜΟΝΑΔΕΣ ΠΗΓΕ 14 ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ! ΞΕΚΙΝΑΩ ΜΕ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ- ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΑΥΤΟΑΝΟΣΟΥ ΠΟΥ ΕΧΩ, UTROGESTAN, SALOSPIR KAI PREZOLON, ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΩ..Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΗΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!! ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΧΟΡΙΑΚΗ! ΣΑΑΣ ΦΙΛΩΩΩΩ

lydmar
08-08-10, 01:15
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΤΕΛΙΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!! Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟ 2.5 ΜΟΝΑΔΕΣ ΠΗΓΕ 14 ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ! ΞΕΚΙΝΑΩ ΜΕ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ- ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΑΥΤΟΑΝΟΣΟΥ ΠΟΥ ΕΧΩ, UTROGESTAN, SALOSPIR KAI PREZOLON, ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΩ..Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΗΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!! ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΧΟΡΙΑΚΗ! ΣΑΑΣ ΦΙΛΩΩΩΩ

συγχαρητηριααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τωρα ανοιξα το θεμα και το διαβασα και στο πρωτελευταιο μηνυμα που ελεγεσ οτι πας διακοπες στεναχωρεθηκα που δεν θα μαθαινα νεα σου και μετα διαβασα το επομενο μηνυμα σου. ευχομαι να πανε ολα καλα και να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!!!!!!

STELLA08
08-08-10, 19:13

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!! ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ.
ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ

Danielaki
09-08-10, 00:03
Συγχαρητηρια κοριτσακι..ειδες που ολα πηγαν καλα?!ολα καλα θα ειναι κι απο δω και περα..ευχομαι να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη..

χρυσοβαλαντω
09-08-10, 00:12
κοπελα μου συγχαρητηριααααααααα μπραβο σου ολα θα πανε καλα το πρωτο σου?γιατι πρωτη φορα μπηκα στη δικια σας ιστοσελιδα

Adamantia78
09-08-10, 13:14
Καλημέρα!
Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Μήπως μπορεί καμιά να με βοηθήσει; Σας γράφω τις λεπτομέριες του κύκλου μου.
Παραπροτελευταία περίοδος: 19 Απρίλη
Προτελευταία: 8 ιουνίου
τελευταία:11 Ιουλίου
Έκανα σήμερα το πρωί το τεστ 9/8 (self clear) και βγήκε αρνητικό. Έχω λέτε πιθανότητες;
Σας ευχαριστώ

Χρυσοβαλάντη
09-08-10, 13:18
Καλημέρα!
Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Μήπως μπορεί καμιά να με βοηθήσει; Σας γράφω τις λεπτομέριες του κύκλου μου.
Έκανα σήμερα το πρωί το τεστ 9/8 (self clear) και βγήκε αρνητικό. Έχω λέτε πιθανότητες;
Σας ευχαριστώ

Αποτι παρατηρω εχεις μεγαλο κυκλο...παντα να εχεις ελπιδες...αλλα πιστευω πρεπει να περιμενεις καμια βδομαδα ακομα....σου ευχομαι ολοψυχα να ερθει αυτο που επιθυμεις!

Adamantia78
09-08-10, 13:35
Ευχαριστώ!
Παρεπιμπτώντος έχω μετακομίσει από την ανυπομονησία μου στο φόρουμ για τα πρόωρα συμπτώματα, με παραπάνω λεπτομέριες. Ρίξε αν θες μια ματιά.

Danielaki
10-08-10, 00:25
Καλημέρα!
Σας ευχαριστώ
http://www.asxetos.gr/Default.aspx?tabId=279&c=9&aid=40

mariletta
10-08-10, 11:23
κοριτσια καλημερα!!!!!!loipon na k i diki mou istoria...adia8etisa teleftaia fora 24.07 k i epimaxi epafh( lew epimaxxi gt to prwi pou ksipnisa imoun sigouri oti imoun eggyos) egine 4-6.08 ...apo ekeini tin mera egine to party tis zwis mou oswn afora tin dia8esi (mou milages k eklega ena pragma ) exw ponakia stis salpigges mou k to stosti8os mou paratirw megaliteres tis 8iles mou....opote extes pira ena test farmakeiou (prediktor) k vgike mia poli axni efdiakriti men alla axnh grammi 8etikou apotelesmatos(prwina oura) to idio k me to deftero tis siskevasias.....episeis me kirievei mia apistefti nista k atonia..k provlimata opws disleitourgia enterwn k ena sfiksimo panw apo to sti8os...san emetos pou anevwkatevainei ....voi8eia please!!!:( lete na eimai eggyos?

baila
10-08-10, 11:26
εμενα η πολυυυυυυυυ αχνη γραμμη 21η μερα ματα την περιοδο και αχνη 24η μερα και η χοριακη μου εδειξε κοντα στα 400!!!
οπως βλεπεις ειμαι εγκυος
φυγε για χοριακη και σε 2ωρες θα ξερεις

baila
10-08-10, 11:28
τωρα που βλεπω κλαλυτερα τις ημερομηνιες σου μου φαινεται παραξενο να εδειξε τοσο νωρις
κοιταξες το τεστ στον προβλεπομενο χρονο;
παρε κι αλλο τεστ αλλης μαρκας γιατι μου φαινεται εχει ξανατυχει με πρεντικτορ

δε σημαινει βεβαια οτι δεν εισαι αλλα πριεργο να δειξει απο τωρα

mariletta
10-08-10, 11:32
τωρα που βλεπω κλαλυτερα τις ημερομηνιες σου μου φαινεται παραξενο να εδειξε τοσο νωρις
κοιταξες το τεστ στον προβλεπομενο χρονο;
παρε κι αλλο τεστ αλλης μαρκας γιατι μου φαινεται εχει ξανατυχει με πρεντικτορ

δε σημαινει βεβαια οτι δεν εισαι αλλα πριεργο να δειξει απο τωρα

efxaristw valia mporei na exei ginei k pio nwris sillipsi apla egw ekeines tis meres to eniwsa (nomizw) ostwsw lew na perimenw ligo akoma...na se rwtisw k kati allo ...isxiei afto pou lene oti oi eggyes exoun perissoteri oroksi gia sex??

baila
10-08-10, 11:34
εγω παντως εχω αλλα δεν ξερω αν ισχυει για ολες
να σου πω την αληθεια νομιζα οτι δεν ειναι νορμαλ αυτο

mariletta
10-08-10, 11:37
giati an isxiei tote eimai 1000% !!!!!!!! an sigkrineis tin kourasi k tin oreksi nomizw pws einai poli parakseno....allwste den imoun pote toso iperevais8iti sto 8ema...

mariletta
10-08-10, 11:39
episis paratirw mia sixnotita k mia allagi xrwmatos sta oura paizei kapoio rolo afto?/??

baila
10-08-10, 11:40
στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου
σε λιγες μερες πηγαινε για χοριακη για να σιγουρευτεις και να μη δινεις τζαμπα λεφτα σε τεστ

Δ.Βούλα
10-08-10, 11:44
πηγαινε να κανεις μια χοριακη να εισαι απολυτα βεβαιη για το αποτελεσμα γιατι και τα τεστ κανουν πολλες φορες λαθη μια χοριακη στοιχιζει 20 ευρω μην σπαταλας τα λεφτα σου σε διαφορα τεστ σε δυο ωρες θα ξερεις. ευχομαι οτι καλυτερο για σενα..

mariletta
10-08-10, 11:46
efxaristw koritsia lew omws na paw meta tis panagias....gia pio sigoura...

ΜΑΡΙΑΝΝΑ_Σ
10-08-10, 12:24
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! και εγω εκανα σημερα ενα τεστ σελφ κλιαρ με τα πρωινα ουρα και εδειξε αχνη ροζ γραμμη,αφου δεν φενοταν απο τη συσκευασια και βγαλαμε το χαρτακι να το δοθμε καλητερα.ειμαι στην 30 μερα και ο κυκλοσ μου απο περισι εχει αλλαξει στις 34 με 35 αλλα ερχετε και πιο νωρις καμια φορα περιοδοσ κατα τις 30 ημερες.ελεγα και εγω απο χτεσ με τισ ζεστες επρεπε να κατεβουν πιο νωρις αλλα μπα τιποτα,θα περιμενω μεχρι την παρασκευη σαββατο και θα κανω και το δευτερο αν δεν αδιαθετισω.εδω και δυο βδομαδεσ εχω ζαλαδεσ και πονο στο στυθοσ που τωρα δεν εχω πολυ ποναει λιγο.επισης ειχα και πονακια σαν περιοδο και αυτες τις μερες κοιμαμαι συνεχεια σα βοδι(χαχαχα)και εχω ενα στομαχι χαλια πριν 3 μερες και εχτες εκανα και εμ....το. σαλια μονο τιποτα αλλο. πριν μια βδομαδα με δυο ειχα τρελη ορεξη για φαγητο τωρα τιποτα ανακατευομαι με το παραμικρο και ζαλαδα πολυ.να σας πω μπορει να ειναι και απο τη ζεστη.θα δειξει.

baila
10-08-10, 12:27
φαινεται οντως οτι εισαι εγκυος!!!! απορω πως αντεχεις και δεν πας για χοριακη!!

kounelitsa
10-08-10, 12:37
Κοριτσάκι μου κι εμένα ήταν τόσο αχνή που φαινόταν μονο στο φως....και......κοιτα το τικεράκι μου.!!!!!!!!!!!!

ΜΑΡΙΑΝΝΑ_Σ
10-08-10, 12:46
φαινεται οντως οτι εισαι εγκυος!!!! απορω πως αντεχεις και δεν πας για χοριακη!!
φοβαμαι μην ειναι αρνητικη παλι εχω κανει εδω και ενα χρονο πολλα τεστ και χοριακες αλλα τιποτα,θα περιμενω να βγει και το δευτερο τεστ θετικο αν δεν αδιαθετησω βεβαια.

ΜΑΡΙΑΝΝΑ_Σ
10-08-10, 12:49
Κοριτσάκι μου κι εμένα ήταν τόσο αχνή που φαινόταν μονο στο φως....και......κοιτα το τικεράκι μου.!!!!!!!!!!!!
ααχ και εγω θελω παρα πολυ!!!να εισαι καλα και να το χαρεις! το ιδιο και σε ολες τις μανουλες. αντε και εμεις να πιασουμε καποια στιγμη να δουμε σπορακι!

mariletta
13-08-10, 12:58
MARIANNA TI EKANES ANTE PERIMENOUME NEA SOU
!!!!!!!!!:grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin:

ΜΑΡΙΑΝΝΑ_Σ
13-08-10, 14:04
MARIANNA TI EKANES ANTE PERIMENOUME NEA SOU
!!!!!!!!!:grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin:
ΤΙΠΟΤΑ ΜΑΡΙΛΕΤΤΑ ΜΟΥ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΤΕΛΙΚΑ:(
και να φανταστεις ειχα συμπτωματα που δεν ειχα αλλες φορες.

mariletta
13-08-10, 18:50
DEN PEIRAZEI ...se ena mina pali........na prospa8eis k 8a er8ei k afto!!!!

rena_myst
16-08-10, 10:38

Μπραααααααβοοοοοοο!!!!! Ελειπα μια εβδομαδα, μολις γυρισα και ειδα τα νεα.Αντε,παντα τετοια να ακουμε !!!!!!...:lol:.Τωρα ηρεμια και ξεκουραση και προπαντως, οχι αγχος.....αντε ολα καλα θα πανε......γιουυυυπιιιιιιιι!!!!!!!!

mariletta
16-08-10, 10:51
κοριτσια μου συναιβει το εξης ανεπαναληπτο..meta apo pollous ponous sto sti8os extes ekana malakseis gia na malakwsei k na iremisw apo to priksimo ....k ksafnika emfanistike igro stin roga !!!!ena imilefko igro...exei simvei se kamia afto (xwris proigoumeno eggyosynhs..) please voi8eia

rena_myst
17-08-10, 11:35
κοριτσια μου συναιβει το εξης ανεπαναληπτο..meta apo pollous ponous sto sti8os extes ekana malakseis gia na malakwsei k na iremisw apo to priksimo ....k ksafnika emfanistike igro stin roga !!!!ena imilefko igro...exei simvei se kamia afto (xwris proigoumeno eggyosynhs..) please voi8eia

Καλυτερα να μιλησεις με τον γιατρο σου.Δεν το εχω ξανακουσει αυτο.

m+m
17-08-10, 11:47

μηπως εχεις κυστεις στο στηθος? μην τρελλαινεσαι απλως να το δει καποιος γιατρος αν χρειαζεται να κανεις κανεναν υπερηχο..και μενα μου εχει τυχει..οταν ημουν στα 20 χωρις προηγουμενο εγκυμοσυνης καθως εκανα ψηλαφιση..εκανα υπερηχο και μου βρηκαν κυστουλες!!!

morchella
17-08-10, 11:53
καλημέρα σε όλες. πριν απο 4 μήνες εκανα διακοπή κύησης για ιατρικούς λογους και το θέμα μου βρίσκεται στις ''δύσκολες στιγμες'' του φόρουμ. επειδή από τις εξετάσεις που είχα κάνει κατα τη διαρκεια της εγκυμοσύνης φανηκε ότι δεν είχα αντισώματα για την ερυθρα αποφάσισα να κανω το εμβόλιο για να εκμεταλευτω τον 'ανενεργο' χρόνο. απο τη στιγμή που έκανα το εμβόλιο επρεπε να περιμενω ακριβώς 3 μήνες μεχρι να ξεκινήσω τις ελευθερες επαφες. 3 μηνες ακριβως μετα ξεκινήσαμε στην 15 μερα χάνοντας την γόνιμη μερα του κύκλου μου (την 14η). χτες στις 16 περίμενα να αδιαθετήσω. δεν αδιαθετησα. τρεχω στο φαρμακειο παιρνω τεστ και το κανω (απογευμα όμως) και βγήκε αρνητικο. το τεστ μου ήταν το νεο πρεντικτορ και ελεγε οτι αν δείτε μια αχνη γραμμη μετα το μισαωρο αγνοηστε την. και αυτο εγινε με εμενα.

σημερα και πάλι και δεν αδιαθέτησα. έχω πάρει ένα ακομα τεστ για να το κάνω αυριο με τα πρωινά ούρα αλλα εχω πολύ αγωνία. εν τω μεταξύ δεν εχω και συμπτωματα εγκυμοσύνης ενω την προηγουμενη φορα και το στηθος μου ήταν πρησμενο και είχα αναγούλες. λετε να τα έχουμε καταφερει παρ ολο που χάσαμε την γόνιμη μέρα? τι προτείνετε να κανω για να βεβαιωθώ σε περιπτωση που είμαι εγκυος?

STELLA08
17-08-10, 12:52
Γιατί δεν πας να κάνεις μια χοριακή να είσαι σίγουρη;

morchella
17-08-10, 13:29
δυστυχώς σιγουρευτηκα για το αντίθετο αποτέλεσμα... μόλις αδιαθέτησα... κρίμα... δεν πειράζει θα δούμε σε έναν μήνα πάλι...

rena_myst
18-08-10, 08:12
Παντως αυτο με τις γονιμες μερες μη το παιρνετε σαν δεδομενο.Κι εγω ειχα σταθερο κυκλο παντα και ειχα γονιμη την 15 μερα.Μετρουσα καθε μηνα και εκανα και υπερηχους στον γιατρο μου για να ειμαστε σιγουροι.Ενα μηνα δεν μετρησα και εμεινα εγκυος......:-P και μαλιστα με επαφη 4 μερες νωριτερα!!!!!Ουτε καν πηγαινε το μυαλο μου.Αφου περασαν 10 ημερες καθυστερησεις και μετα ειχα παει για χοριακη.Ημουν σιγουρη οτι δεν ειμαι.

NIKOLETA_28
21-08-10, 20:12
Kalispera se oles!!! Gurisa apo diakopes kai deutera exo giatro!!! Teleutaia xoriaki 2868 monades!! ola pane kala! Ego exo ena na po se ola ta koritsia, na min apagoiteuontai giati kai ego epaiza lotto me tis gonimes meres mou panda! kai to 8etiko test an einai mesa sta oria pou leei ta xronika kai den exei liksei, einai sosto tis perissoteres fores, auto exei deiksei i diki mou empeiria kai exo kanei ouk ologa test pistepste me!

Grateful
23-08-10, 14:20
Καλησπέρα σε όλους...
Είμαι στην 33η μέρα του κύκλου (ο οποίος συνήθως κυμαίνεται από 29 έως 31 ημέρες) και έκανα δύο τεστ εγκυμοσύνης predictor. Το ένα το Σάββατο το πρωί και το άλλο Κυριακή βράδυ. Και τα δύο έδειξαν μια ανεπαίσθητη σχεδόν, πολύ αχνή γραμμούλα. Δεν ξέρω τι να πιστέψω, δεν "με αφήνω" να χαρώ γιατί φοβάμαι την απογοήτευση και πάλι... Διάβασα και αρκετά αρνητικά σχόλια για το συγκεκριμένο τεστ σήμερα (αφού είχα κάνει και τα δύο) και νομίζω πως μάλλον πρέπει να προσγειωθώ...
Έχει κάποια κοπέλα παρόμοια εμπειρία;
Σας ευχαριστώ πολύ.

*tingerbell*
23-08-10, 14:29
να πας να κανεις μια χοριακη,ειναι η μονη αξιοπιστη!σου ευχομαι να εισαι!

ANGEL51
23-08-10, 14:47
Δεν θελω να σε επηρεασω αλλα κι εγω στη μικρη οταν το εκανα το ιδιο μου εδειχνε και νομιζα πως δεν ημουν, το επαιρνα για αρνητικο, σιγουρευτικα ομως πως τελικα ημουν με τη χοριακη αλλα για να δειξει ακριβει αποτελεσματα πρεπει να εχεις τουλαχιστον 10 μερες καθυστερηση!

tzo28
23-08-10, 14:57
Επαθα ακριβώς το ίδιο...μετα απο μεγάλη καθυστέρηση έκανα δύο predictor και βγήκαν και τα δύο θετικά...την επομενη μέρα έκανα χοριακή και βγήκε μηδενική...
Κάνε μια χοριακη να ξέρεις τι γίνεται...είναι το μόνο σίγουρο τελικά....

NIKOLETA_28
23-08-10, 19:15
Χοριακή για σιγουρια!!!Εύχομαι τα καλύτερα!!!!!!!

Grateful
23-08-10, 19:32
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση ανταπόκριση. Δεν άντεξα για άλλη μια φορά την αγωνία αυτή, πήγα κατευθείαν και έκανα κατευθείαν εξέταση. Με πήραν τηλέφωνο κάποιες ώρες αργότερα, η χοριακή είναι 416,2. Είναι θετικό κι εγώ ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω...
Ενημέρωσα τον γιατρό μου και μου είπε να την επαναλάβω στο ίδιο εργαστήριο μετά από 3 ημέρες, επομένως ξαναπηγαίνω την Πέμπτη το πρωί για να επιβεβαιώσουμε ότι όλα πηγαίνουν καλά...
Δεν μπορώ να περιγράψω όσα νιώθω αλλά θα κρατηθώ μέχρι την Πέμπτη το απόγευμα που θα έχω νεότερα... Δεν ξέρω αν θα αντέξω μέχρι τότε πριν το ανακοινώσω στους δικούς μου -ο άντρας μου φυσικά το έμαθε από τηλεφώνου!
Εύχομαι απλά να πάνε όλα καλά, και εύχομαι κάθε γυναίκα που το θέλει σύντομα να πάρει την απάντηση στις (προσ-)ευχές της!

STELLA08
24-08-10, 07:35
Περίμενα στις 22 περίοδο. Δεν ήρθε και η χαρά μου ήταν μεγάλη γιατί ποτέ δεν είχα καθυστέρηση. Πήγα πήρα το πρεντίκτορ και μου έδειξε μια αχνή γραμμή. Καταχάρηκα μιλάμε!!!! Λέω αυτό είναι το έπιασα το παιδάκι.
Το απόγευμα μου ήρθε περίοδος. Μακριά από το πρεντίκτορ, η χαρά μου έμεινε.

zeta77
24-08-10, 07:57
Περίμενα στις 22 περίοδο. Δεν ήρθε και η χαρά μου ήταν μεγάλη γιατί ποτέ δεν είχα καθυστέρηση. Πήγα πήρα το πρεντίκτορ και μου έδειξε μια αχνή γραμμή. Καταχάρηκα μιλάμε!!!! Λέω αυτό είναι το έπιασα το παιδάκι.
Το απόγευμα μου ήρθε περίοδος. Μακριά από το πρεντίκτορ, η χαρά μου έμεινε.και εγω δεν το εμπιστευομαι οταν εμεινα εγκυος δεν μπορουσα να καταλαβω αν ειναι θετικο και ετρεχα σε εφημερευον φαρμακειο να ξαναπαρω τελικα η κυρια στο φαρμακειο μου εδωσε το κλιαρ μπλου και βγηκε ενα + καταγαλανο και ηταν 1 μερα καθυστερισης.επεσα κατω απ την χαρα μου.το πρεντικτορ εισαι δεν εισαι κατι αχνο φενεται

χρυσοβαλαντω
24-08-10, 09:03
και εγω δεν το εμπιστευομαι οταν εμεινα εγκυος δεν μπορουσα να καταλαβω αν ειναι θετικο και ετρεχα σε εφημερευον φαρμακειο να ξαναπαρω τελικα η κυρια στο φαρμακειο μου εδωσε το κλιαρ μπλου και βγηκε ενα + καταγαλανο και ηταν 1 μερα καθυστερισης.επεσα κατω απ την χαρα μου.το πρεντικτορ εισαι δεν εισαι κατι αχνο φενεται
εχεις δικιο πριν ενα μηνα εκανα τεστ το πρεντικτορ βγηκε αχνη γραμμη τρελαθηκα απτη χαρα μου που συναιχεια το συγκεκριμενο τεστ παιρνω που πρωτη φορα μου το κανε αυτο λεω ειμαι εγκυος κ μετα απο 3 λεπτα η γραμμη εξαφανιστηκε η ουσια ομως ηταν οτι δεν ημουν οντως δεν ειναι πολυ εμπιστο

karkinaki
27-08-10, 11:36
GRATEFUL ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑ!!!
να και μια φορα που το συγκεκριμενο τεστ λειτουργησε!! Να εχεις μια τελειομηνη και ευτυχισμενη εγκυμοσυνη!!!!

απορω αφου ακουτε τοσοα για το συγκεκριμενο τεστ γιατι συνεχιζετε και τ αγοραζετε;;;;

NIKOLETA_28
27-08-10, 16:14
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση ανταπόκριση. Δεν άντεξα για άλλη μια φορά την αγωνία αυτή, πήγα κατευθείαν και έκανα κατευθείαν εξέταση. Με πήραν τηλέφωνο κάποιες ώρες αργότερα, η χοριακή είναι 416,2. Είναι θετικό κι εγώ ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω...
Ενημέρωσα τον γιατρό μου και μου είπε να την επαναλάβω στο ίδιο εργαστήριο μετά από 3 ημέρες, επομένως ξαναπηγαίνω την Πέμπτη το πρωί για να επιβεβαιώσουμε ότι όλα πηγαίνουν καλά...
Δεν μπορώ να περιγράψω όσα νιώθω αλλά θα κρατηθώ μέχρι την Πέμπτη το απόγευμα που θα έχω νεότερα... Δεν ξέρω αν θα αντέξω μέχρι τότε πριν το ανακοινώσω στους δικούς μου -ο άντρας μου φυσικά το έμαθε από τηλεφώνου!
Εύχομαι απλά να πάνε όλα καλά, και εύχομαι κάθε γυναίκα που το θέλει σύντομα να πάρει την απάντηση στις (προσ-)ευχές της!

Σου εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη!!!Συγχαρητηριααααααααααααααααααα!!!!

enio
27-08-10, 16:39
Καλησπέρα σε όλους...
Είμαι στην 33η μέρα του κύκλου (ο οποίος συνήθως κυμαίνεται από 29 έως 31 ημέρες) και έκανα δύο τεστ εγκυμοσύνης predictor. Το ένα το Σάββατο το πρωί και το άλλο Κυριακή βράδυ. Και τα δύο έδειξαν μια ανεπαίσθητη σχεδόν, πολύ αχνή γραμμούλα. Δεν ξέρω τι να πιστέψω, δεν "με αφήνω" να χαρώ γιατί φοβάμαι την απογοήτευση και πάλι... Διάβασα και αρκετά αρνητικά σχόλια για το συγκεκριμένο τεστ σήμερα (αφού είχα κάνει και τα δύο) και νομίζω πως μάλλον πρέπει να προσγειωθώ...
Έχει κάποια κοπέλα παρόμοια εμπειρία;
Σας ευχαριστώ πολύ.

σε έμενα εχει συμβει απειρεσ φορεσ και ποτε δεν ημουν εγκυος.

kxristina
27-08-10, 16:43
έκανα predictor με 1 μέρα καθυστέρηση και έδειξε αχνή γραμμή. πήγα για χοριακή την ίδια μέρα και ήταν 532. πάντως αρκετές κοπέλες δεν περιμένουν την καθυστέρηση και κάνουν τα τεστ νωρίτερα, οπότε είναι πολύ πιθανό να πάρεις εσφαλμένο αποτέλεσμα έτσι.
κάνε καλύτερα χοριακή να το επιβεβαιώσεις. καλή επιτυχία!!

Grateful
27-08-10, 18:48
Karkinaki & Nikoleta 28 σας ευχαριστώ πολύ πολύ! Εύχομαι όλες σύντομα να δουν και γραμμούλες και χοριακές και τα πάντα...

ΥΓ. Εγώ όταν έκανα το συγκεκριμένο τεστ δεν είχα ιδέα για όλα αυτά τα "ελαττώματά" του... την επόμενη φορά με βλέπω για clear blue ;ο)

μανουλα-ελενη
27-08-10, 18:54
κι εγω κλιαρ μπλου εκανα και στα 2 παιδια
και με μολις 1 μερα καθυστερηση εδειξε κανονικα

*tingerbell*
27-08-10, 19:43
αααχ!τι ωραια!παντα τετοια νεα να ακουμε γινεται?συγχαρητηρια κοπελα μου!να εχεις μια υπεροχη,τελειομηνη εγκυμοσυνη!

ΜΑΡΙΑΝΝΑ_Σ
27-08-10, 20:07
ολα τα τεστ χαλια μαυρα ειναι.παλια ειχα κανει και κλιαρ μπλου και στη γραμμη που διχνει θετικο αποτελεσμα ειχε μια καθετη γραμμη ψηλη και στα δυο που ειχε το πακετο.το πηγα στο φαρμακοποιο και μου ειπε οτι δειχνει εγκυμοσυνη.που τελικα δεν ημουν.και τα πρεντικτορ αμα δειτε στη σελιδα 17 εδειχναν αχνα θετικα.οποτε τι να εμπιστευτω πια?

babystar
27-08-10, 20:11
Εμένα πάλι 2 τεστ που έκανα στην πρώτη εγκυμοσύνη και 5 (διαφορετικές μάρκες) στη δεύτερη, όλα θετικά μου δείχναν και ήμουν έγκυος...Με καθυστέρηση ούτε μιας μέρας. Και απογευματινά ούρα...

babystar
27-08-10, 20:14
Grateful, συγχαρητήρια!

Είδες τελικά που καλά έκανες και ΔΕΝ αγνόησες τη γραμμή?Όπως λέει και μια φίλη μου, αν ΕΙΣΑΙ, θα το δείξει!Αν ΔΕΝ είσαι, δε θα δείξει τίποτα!

adnihor1
27-08-10, 20:45
εκανα πρεντικτορ με 8 μερες καθηστεριση κ εδιξε ισα μια αχνη γραμμη κ χοριακη θετικοτατη
καποια αλλη φορα ειχα κανει
παλι πρεντικτορ με 5μερες καθηστεριση παλι αχνη γραμμη κ δεν ημουν
το ιδιο επαθε κ η αδερφη μου θετικο πρεντικτορ αρνητικη χοριακη
κ τωρα 3-4 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο εκανα κλιαρ μπλου κ εδιξε αχνα θετικο κ ειχα χοριακη μολις 36 μοναδες
εμπιστευομαι πιο πολυ τα κλιαρ μπλου τα πρεντικτορ για μενα ειναι τα πιο αναξιοπιστα τεστ

enio
09-09-10, 15:15
εκανα πρεντικτορ με 8 μερες καθηστεριση κ εδιξε ισα μια αχνη γραμμη κ χοριακη θετικοτατη
καποια αλλη φορα ειχα κανει
παλι πρεντικτορ με 5μερες καθηστεριση παλι αχνη γραμμη κ δεν ημουν
το ιδιο επαθε κ η αδερφη μου θετικο πρεντικτορ αρνητικη χοριακη
κ τωρα 3-4 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο εκανα κλιαρ μπλου κ εδιξε αχνα θετικο κ ειχα χοριακη μολις 36 μοναδες
εμπιστευομαι πιο πολυ τα κλιαρ μπλου τα πρεντικτορ για μενα ειναι τα πιο αναξιοπιστα τεστ

να ρωτησω κατι τα predictor πρεπει να ειναι ελατωματικα τεστ καθε φορα που κανω τεστ μου δειχνουν αχνη γραμμη και καμια φορα και λιγο ποιο εντονη και ποτε δεν ειμαι εγκυος. Τι συμβαινει με αυτα τα τεστ ξερει καμια κοπελα?

karkinaki
10-09-10, 10:47
ενιο πραγματι δε ξερω τι πιστευει(!)
μια φορα παντως που εκανα της clearblue ηταν καραμπινατο ΑΡΝΗΤΙΚΟ!
παντως ειναι τρομερο να εχεις την αγωνια σου ναμεινεις εγκυος, να προσπαθησεις πχ 1,5 χρονο (οπως εγω) και να δεις θετικο και να ναι λαθος;;;;;;;;;;ουπς!!!:evil::evil::evil::evil:

Ευτυχως δε μου χει τυχει ...παντως οταν με το καλο ξαναπαρω σιγουρα δε θα ειναι το Predictor..δε θα αντεχα να παθω τετοιο φιασκο(!!!)

adnihor1
10-09-10, 11:25
να ρωτησω κατι τα predictor πρεπει να ειναι ελατωματικα τεστ καθε φορα που κανω τεστ μου δειχνουν αχνη γραμμη και καμια φορα και λιγο ποιο εντονη και ποτε δεν ειμαι εγκυος. Τι συμβαινει με αυτα τα τεστ ξερει καμια κοπελα?
οταν ημουν εγκυος εδιξε μια πολυ αχνη γραμμη τοσο που δεν ημουν σιγουρη αν ειναι θετικο κ η χοριακη ηταν αρκετα μεγαλη
την ιδια γραμμη ξανα εδιξε 4 μηνες μετα κ δεν ημουν

despoina_vd
10-09-10, 11:34
Κάνε μία β'χωριακή.Κοστίζει λίγο περισσότερο από το τεστ εγκυμοσύνης και είναι 100% αξιόπιστη...!

katy68
10-09-10, 13:10
και εγω το ιδιο επαθα μολις χθες..το μεσημερι το εκανα και βγηκε αμεσως και εντονα θετικο ,μετα απο τρεις μερες καθυστερησης, και το απογευμα μου ηρθε περιοδος..μας εμεινε και εμας η χαρα

Melina22
11-09-10, 19:39
Καλησπέρα κ από μένα! :D Είμαι νέο μέλος κ φρεσκότατη στις προσπάθειες για εγκυμοσύνη. Είναι ο δεύτερος μήνας προσπάθειας συγκεκριμένα κ θέλω να μοιραστώ μαζί σας τι μου συμβαίνει. Σήμερα βρίσκομαι στην 21η μέρα του κύκλου κ είχα την Πέμπτη κ την Παρασκευή(19η κ20η) ελαχιστότατο αίμα καφέ κ πολύ ανοιχτό ροζ χρώμα. Μου έκανε εντύπωση γιατί μου φάνηκε πολύ φωτεινό αλλά ξέρω ότι μπορεί να ναι μόνο η ιδέα μου. Σήμερα τίποτα. Έχω διαβάσει ότι είναι κ σύμπτωμα εμφύτευσης του εμβρύου αλλά ίσως κ να ναι δείγμα περιόδου. Νιώθω πόνο ακριβώς σαν να μου έχει έρθει. Θα δούμε.
Απλά ήθελα να το πω σε κάποιον.
Το πιθανότερο είναι ότι δεν είμαι αλλά σκέφτομαι λες;:roll:

Αυτά από μένα εύχομαι σύντομα καλά νέα για όλους όσους προσπαθούν!

enio
13-09-10, 11:13
κοριτσια γεια σας ηθελα να σας ρωτησω τις τελευταιες μερες εχω κατι περιεργες αναγουλες στην αρχη δεν εδωσα καμια σημασια ομως επειδη συνεχιζονται την Πρασκευη εκαν 2 τεστ predictor πιστευοντας φυσικα οτι αποκλειεται να ειμαι εγκυος λογο του οτι ο συζηγος μου εχει πολυ σοβαρο ππροβλημα με το σπερμα και ειμαστε και απο μια αποτυχημενη εξωσωματικη και βεβαια δεν ειμαι καν σε μερες που θα μπορουσα να εχω πιαση παιδι. Σημερα το πρωι εκανα ενα τεστ τηs clear blue kai βγηκε μια παρα πολυ αχνη γραμμη που θες φακο για να τη δεις βεβαια ειμαι στην 18 ημερα του κυκλου. Υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος οχι τιποτα αλλο αλλα την Πεμπτη ξεκιναω για την δευτερη εξωσωματικη και ξεκιων ενεσεις. Εσεις τι λετε?

enio
13-09-10, 11:15
κοριτσια γεια σας ηθελα να σας ρωτησω τις τελευταιες μερες εχω κατι περιεργες αναγουλες στην αρχη δεν εδωσα καμια σημασια ομως επειδη συνεχιζονται την Πρασκευη εκαν 2 τεστ predictor πιστευοντας φυσικα οτι αποκλειεται να ειμαι εγκυος λογο του οτι ο συζηγος μου εχει πολυ σοβαρο ππροβλημα με το σπερμα και ειμαστε και απο μια αποτυχημενη εξωσωματικη και βεβαια δεν ειμαι καν σε μερες που θα μπορουσα να εχω πιαση παιδι. Σημερα το πρωι εκανα ενα τεστ τηs clear blue kai βγηκε μια παρα πολυ αχνη γραμμη που θες φακο για να τη δεις βεβαια ειμαι στην 18 ημερα του κυκλου. Υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος οχι τιποτα αλλο αλλα την Πεμπτη ξεκιναω για την δευτερη εξωσωματικη και ξεκιων ενεσεις. Εσεις τι λετε?

τα Predictor ξεχασα να γραψω το ενα βγηκε με ροζ γραμμη θα ελεγα θετικο γιατι βγηκη κατευθειαν και το αλλο με μια πολυ αχνη γραμμη ισα ισα παλι μα φακο... τι λετε βοηθηστε με δεν ξερω τι να κανω υπαρχει περιπτωση?

adnihor1
13-09-10, 12:14
το πρεντικτορ μην το λαμβαμνεις καν υποψιν σου αλλα βρε κοπελια 18 μερα του κυκλου πιο τεστ θα διξει ?ειναι παρα πολυ νωρις εγω το κλιαρ μπλου το εκανα στην28 μερα του κυκλου με κυκλο30 ημερων κ ισα που ειχε βγει θετικο κ η χοριακη μου ηταν 36 μοναδες αποκλειεται κ η χοριακη να σου διξει κατι τωρα τουλαχιστον σε 8-10 μερες θα πρεπει να κανει τεστ

enio
13-09-10, 12:19
[QUOTE=adnihor1;1698656]το πρεντικτορ μην το λαμβαμνεις καν υποψιν σου αλλα βρε κοπελια 18 μερα του κυκλου πιο τεστ θα διξει ?ειναι παρα πολυ νωρις εγω το κλιαρ μπλου το εκανα στην28 μερα του κυκλου με κυκλο30 ημερων κ ισα που ειχε βγει θετικο κ η χοριακη μου ηταν 36 μοναδες αποκλειεται κ η χοριακη να σου διξει κατι τωρα τουλαχιστον σε 8-10 μερες θα πρεπει να κανει τεστ[/QUO

το πιστευω και εγω αυτο που λες ομως μετα απο εξωσωματικη ο κυκλος μου εχει μπερδευτει παρα πολυ λογο τον φαρμακων και επειδη ξεκιναω την δευτερη απο Πεμπτη για αυτο φοβαμαι μην ρισκαρω τιποτα Καμια φορα στο πισω μερος του μυαλου μας πιστευουμε και στα θαυματα. Γιαυτο εσω ανυσηχησει λιγο ..

adnihor1
13-09-10, 12:26
πες το στο γιατρο σου κ αν ειναι την πεμπτη το πρωι κανε ενα κλιαρ μπλου να δεις τι θα διξει
μηπως περνεις τιποτα φαρμακα τωρα?

enio
13-09-10, 14:50
πες το στο γιατρο σου κ αν ειναι την πεμπτη το πρωι κανε ενα κλιαρ μπλου να δεις τι θα διξει
μηπως περνεις τιποτα φαρμακα τωρα?

δεν περνω τιπ[οτα απο φαρμακα. Απλα την Πεμπτη θα ξεκινησω το προτοκολο τησ εξωσωματικης και δεν θελω να το ρισκαρω σε καμια περιπτωση. Εκανα και ενα δευτερο clear blue οπου παλι μου εδειξε τα ιδια απλα στο δευτερο τεστ η γραμμη ελεγχου εχει βγει πολυ λεπτη δεν ξερω κατα ποσον ειναι εγκυρο βλεποντας και το δευτερο εφυγα και πηγα και εκανα β χοριακη για να ειμαι σιγουρη αν και ελπιδες δεν εχω ευχομαι να ειμαι εγκυος για να γλυτωσω ολα αυτα τα φαρμακα...

adnihor1
13-09-10, 15:22
enio μου το κλιαρ μπλου δυσκολο να βγαλει ψευδος θετικο απλα μου κανει εντυπωση πως διχνει θετικο στην 18 μερα του κυκλου τι κυκλο εχεις?

adnihor1
13-09-10, 15:23
στο μικροβιολογικο εμενα μου ειχαν πει οτι για να διξει η χοριακη στο αιμα πρεπει να περασουν 10 μερεςαπο την συληψη

adnihor1
13-09-10, 15:25
παντως κ μενα πολυ αχνη ηταν η γραμμη που ειχε βγει στο τεστ με πρωινα ουρα κ το απογευμα εκανα χοριακη κ ηταν 36

enio
13-09-10, 15:40
enio μου το κλιαρ μπλου δυσκολο να βγαλει ψευδος θετικο απλα μου κανει εντυπωση πως διχνει θετικο στην 18 μερα του κυκλου τι κυκλο εχεις?

ο κυκλος μου ειναι περιπου 33 μερες ομως επειδη ειχα κακει την εξωσωματικη μπερδευτηκε λιγο το θεμα να σου δωσω να καταλαβεις τον προηγουμενο μηνα κατεβασα 2 μεγαλα ωαρια. Το προβλημα πυο εχουμε ειναι απο την πλευρα του συζηγου μου στο σπερμα για αυτο και εχω μερικες ελπιδες λενε οτι ενα σπερματοζωαριο μονο πρεπει να φυγει.

ΦΟΥΝΙΤΣΑ
13-09-10, 15:46
κουκλιτσα μου? κ εγω μια πολυυυυυυυυυυυυυ αχνη γραμμη ειχα δει στο τεστ πριν10 μηνες κ αυτη τη στηγμη θυλαζω τον γιοκα μου περιμενω νεα

enio
13-09-10, 15:48
κουκλιτσα μου? κ εγω μια πολυυυυυυυυυυυυυ αχνη γραμμη ειχα δει στο τεστ πριν10 μηνες κ αυτη τη στηγμη θυλαζω τον γιοκα μου περιμενω νεα

τι να σου πω με πονηρεψαν λιγο αυτες οι συνεχομενες αναγουλες μακαρι δεν εχω βεβαια πολλες ελπιδες γιατι συνηθως η τυχη δεν ειναι με το μερος μου ομως καμια φορα γινονται και θαυματα. σε ευχαριστω πολυ .

enio
13-09-10, 15:58

ξερει καμια κοπελα εαν τα δεκατα παιζουν κανενα ρολο εχω καποιες ωρες τησ ημερας 39,9 με 37.2 ειναι κατι αυτο η ειμαι αρρωστη?

newbie G
13-09-10, 16:00
ξερει καμια κοπελα εαν τα δεκατα παιζουν κανενα ρολο εχω καποιες ωρες τησ ημερας 39,9 με 37.2 ειναι κατι αυτο η ειμαι αρρωστη?

Φαντάζομαι ήθελες να γράψεις 36,9, γιατί με 39,9 θα παραληρούσες σίγουρα! :-D

Το "κάποιες ώρες" της ημέρας είναι φυσιολογικό. Το απόγευμα η θερμοκρασία μας είναι υψηλότερη απ' ότι τις πρωινές ώρες.

enio
13-09-10, 16:05
Φαντάζομαι ήθελες να γράψεις 36,9, γιατί με 39,9 θα παραληρούσες σίγουρα! :-D

Το "κάποιες ώρες" της ημέρας είναι φυσιολογικό. Το απόγευμα η θερμοκρασία μας είναι υψηλότερη απ' ότι τις πρωινές ώρες.

sorry ναι οντως γενικα παιζει κανενα ρολο για συμπτωματα εγκυμοσυνης αυτο?

Maria110610
13-09-10, 16:07

κουκλιτσα μου σου ευχομαι καλη επιτυχια!
Παντως με 2 clear blue και μια β- χωριακη θετικη εγω θα το ειχα σιγουρο!
Για αυτο προσεχε λιγο μην κουραζεσε!
Εμενα 2 απο τα 4 τεστ ειχαν αχνη γραμμουλα αλλα τελικα ειμαι στον 5ο μηνα τωρα και εγω
δεν το πιστευα παρα μονο οταν εκανα τον πρωτο υπερηχο!
Ευχομαι να ειναι θετικο και περιμενουμε νεα σου!!!
καλή επιτυχια!!!!!

ΦΟΥΝΙΤΣΑ
13-09-10, 16:12
η θερμοκρασια οταν εισαι εγκυος ανεβενει περιπου μισο βαθμο δηλαδη 37 κ κατι αλλα για αναγουλες ειναι νωρις ακομα

Maria110610
13-09-10, 16:43
η θερμοκρασια οταν εισαι εγκυος ανεβενει περιπου μισο βαθμο δηλαδη 37 κ κατι αλλα για αναγουλες ειναι νωρις ακομα

κουκλιτσα δεν ειναι νωρις για τιποτα αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι η καθεμια μας βιωνει διαφορετικα την εγκυμοσυνη!
Εγω για να καταλαβεις ειχα αναγουλες 6 μερες πριν την καθυστερηση και δεκατα!
Ειμαι στον 5ο και οι αναγουλες δεν εχουν σταματησει ακομα, η γυναικολογος μου ελεγε οτι θα σταματησουν στον 3ο μηνα και μετα αρχησαν να μου λενε κανε υπομονη θα σταματησουν μολις το νιωσεις εγω το νιωθω αυτο δεν με λυπαται κανω εμετους καθε μερα, οποτε και οι αναγουλες ειναι συμπτωμα και πολλα αλλα!
Εγω σου ειπα ειμαι σιγουρη οτι εισαι απλα προσεχε και να εισαι ηρεμη μεχρι την πεμπτη!
Καλη επιτυχια!!

κωνσταντινα..
13-09-10, 23:15
.wysiwyg { PADDING-BOTTOM: 0px; MARGIN: 5px 10px 10px; PADDING-LEFT: 0px; PADDING-RIGHT: 0px; FONT: 10pt verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif; BACKGROUND: #fdfaf3; COLOR: #000000; PADDING-TOP: 0px } .wysiwyg A:link { COLOR: #22229c } .wysiwyg_alink { COLOR: #22229c } .wysiwyg A:visited { COLOR: #22229c } .wysiwyg_avisited { COLOR: #22229c } .wysiwyg A:hover { COLOR: #ff4400 } .wysiwyg A:active { COLOR: #ff4400 } .wysiwyg_ahover { COLOR: #ff4400 } P { MARGIN: 0px } .inlineimg { VERTICAL-ALIGN: middle } Καλησπερα σε ολες τις γυναικες που θα γινουν η που θελουν να γινουν μανουλες οπως κι εγω!απο τον Ιανουαριο προσπαθουμε με τον αρραβωνιαστικο μου για μωρακι με πιο εντονες προσπαθιες απο τον μαιο κ μετα.αδιαθετησα στισ 20 αυγουστου με πολυ σταθερο κυκλο στις 24 μερες.χθες δεν κρατηθηκα κ εκανα τεστ με πρωινα ουρα στο οποιο βγηκε η γραμμη πολυυυυ αχνη.δεν ηξερα αν επρεπε να χαρω η οχι γιαυτο ειπα να περιμενω.σημερα το πρωι ομως αδιαθετησα :( . θα ηθελα τη γνωμη σας αν εχετε περασει κατι παρομοιο....

algio
16-09-10, 20:46
Κορίτσια καλησπέρα, έχει τύχει μήπως σε καμία να κάνει το τεστ clear blue-συγκεκριμένα, πριν την καθυστέρηση το οποίο να βγήκε αρνητικό, και μετά από την αναμενόμενη να βγήκε θετικό;

Γιωτούλα
16-09-10, 21:24
κι εμένα όταν είχα κάνει τεστ (πριν 3μιση χρονάκια περίπου)το clearblue συγκεκριμμένα είχε βγει μετά από μια δυο μέρες καθηστέρηση αχνό θετικό αλλά μετά από περίπου 9μήνες απέκτησα τον μπεμπάκο μου...οπότε για μένα έστω και το αχνό θετικό είναι θετικό!!!:D:D:D
καλού κακού κάνε κανένα ακόμη σε καμια δυο μέρες ή κάνε και μια χοριακή ;)

algio
16-09-10, 21:39
Σε ευχαριστώ Γιωτουλα για την αμεση απάντηση! Ε τότε να το επαναλάβω σε κανά 2 μέρες αν δεν κάνει την εμφάνιση της... Αβυσσος και τα τεστ...τελικά μας ανχωνουν πιο πολύ κ ποτέ δεν ξέρεις κατα πόσο είναι έγκυρα... Να χαίρεσαι το μωρουλινι σου κ ελπίζω σύντομα να μας παραδωσεις την σκυτάλη...-:)

Γιωτούλα
16-09-10, 21:56
Σε ευχαριστώ Γιωτουλα για την αμεση απάντηση! Ε τότε να το επαναλάβω σε κανά 2 μέρες αν δεν κάνει την εμφάνιση της... Αβυσσος και τα τεστ...τελικά μας ανχωνουν πιο πολύ κ ποτέ δεν ξέρεις κατα πόσο είναι έγκυρα... Να χαίρεσαι το μωρουλινι σου κ ελπίζω σύντομα να μας παραδωσεις την σκυτάλη...-:)
Μακάρι κοριτσάκι μου!!!Αν και έχω πολύ καλό προαίσθημα!!!
'Αντε με το καλό το επιθυμητό αποτέλεσμα- περιμένουμε νέα σου!!!:D:D:D

algio
16-09-10, 22:06
Μακάρι κοριτσάκι μου!!!Αν και έχω πολύ καλό προαίσθημα!!!
'Αντε με το καλό το επιθυμητό αποτέλεσμα- περιμένουμε νέα σου!!!:D:D:D

Γιωτουλα και μόνο που το λες δεν ξέρεις πόση χαρά μου δίνεις! Δυστυχώς ανήκω στο πιο δύσκολο τοπικ του φόρουμ κ κρεμομαι μόνο από την ελπίδα να ζήσω το όνειρο ξανά, να έρθει ξανά η αισιοδοξία κ το χαμόγελο στην ζωή μας! Ότι πει ο θεός! Μακάρι να έχω όντως ευχάριστα να σας ανακοινώσω! Και πάλι σε ευχαριστώ για την πολύτιμη στήριξη!

gina_cfu
28-09-10, 10:51
καλημερα κοριτσια....χαιρομαι που ειστε εδω και εχουμε καποιον να περναει τα ιδια μ'εμας και να μας καταλαβαινει....
εγω εχω πολυ σταθερο κυκλο 28 ημερων...πιο σταθερο δε γινεται....
περιμενω περιοδο στισ 4/10 αλλα επειδη μετα την ωορηξια εχω αρκετα συνεχη συμπτωματα...δεν κρατηθηκα πηρα σημερα το Clear blue και το εκανα αλλα βγηκε αρνητικο.Λετε να βιαστηκα (γτ λεει το πολυ 4 μερες και οχι με 99% πιθανοτητες)?Η μηπως τελικα δεν ειμαι?Αλλα εγω συμπτωματα περιοδου εχω παντα μονο την προηγουμενη ημερα....Ουφφφ....ειχα μια ελπιδα πριν κανω το τεστ :cry:

enio
01-03-11, 11:15
θα ηθελα να σας ρωτησω κατι εχθες 27 μερα του κυκλου μου εκανα ενα τεστ της clear blue το οποιο με το που το εκανα εδειξε κατευθειαν γραμμη καθετη και σιγα σιγα αρχισε να χανετε οσπου εγινε σαν γραμμη με μολυβη δεν αντεξα και εκανα ενα ακομα και εδειξε και αυτο πολυ7 αχνη γραμμη αργοτερα ομως αποτ ο χρονο που λεει μεσα σημερα εκανα ενα self clear kai βγηκε αρνητικο. Εχω μπερδευτει απιστευτα εχει συμβει σε καμια κατι τετοιο μηπως ειναι ελατωματικα τα clera blue Τη να πω οποια γνωριζει ας μου πει?

baila
01-03-11, 11:37
μπορει και να ειναι ελαττωματικα αν και συνηθως νομιζω οτι τα πρεντικτορ βγαινουν ελαττωματικα
δεν πας για μια εξεταση χοριακης για να εισαι σιγουρη;
εμενα πολυυυυυυυυυ αχνη γραμμη σε τεστ του ιντερνετ ηταν τελικα πραγματικη
σου ευχομαι το ιδιο!

mirvan
23-08-11, 19:31
Καλησπέρα σε όλες σας κι εγώ λοιπόν είχα το ίδιο θέμα...Έκανα τεστ clearblue το απλό στις 21/08 και στην αρχή έδειξε αρνητικό όμως δεν φαινόταν το παράθυρο αξιοπιστίας κανονικά, έφυγα στην δουλειά και γυρίζοντας είδα ότι πλέον το παράθυρο αξιοπιστίας ήταν μπλε και έντονο και στο άλλο μου είχε βγει ένα συν πολύ αχνό!!!Απίστευτο το συναίσθημα, κόντεψα να τρελαθώ αλλά επειδή είμαι καχύποπτη και ήμουν και 3 μέρες πριν αδιαθετήσω την επόμενη πήγα στην δουλειά και συμβουλεύτηκα έναν φίλο που εργάζεται σε εταιρία με γυναικολογικά είδη, αυτός λοιπόν μου είπε ότι πρέπει όντως να βλέπουμε και τα δύο παράθυρα και η πιθανότητα αποτυχίας του τεστ (αυτό το 99% που λένε για την ακρίβεια) μιλά για το θετικό κι όχι το αρνητικό αποτέλεσμα, έτσι αν βγει θετικό έστω και αχνά σημαίνει ότι υπάρχει εγκυμοσύνη κατά 99% αλλά η χορειακή είναι πολύ χαμηλά ακόμη για να την πιάσει τελείως το τεστ... Έτσι,ελπίζω να ανήκω κι εγώ στο 99% που είναι εγκυούλες και θα περιμένω μέχρι την Παρασκευή για να σας πω και σίγουρο αποτέλεσμα!!! Ελπίζω να βοήθησα έστω και λίγο και μας εύχομαι όλες σύντομα μανούλες:grin:

vaso lux
23-08-11, 19:40
Καλησπέρα σε όλες σας κι εγώ λοιπόν είχα το ίδιο θέμα...Έκανα τεστ clearblue το απλό στις 21/08 και στην αρχή έδειξε αρνητικό όμως δεν φαινόταν το παράθυρο αξιοπιστίας κανονικά, έφυγα στην δουλειά και γυρίζοντας είδα ότι πλέον το παράθυρο αξιοπιστίας ήταν μπλε και έντονο και στο άλλο μου είχε βγει ένα συν πολύ αχνό!!!Απίστευτο το συναίσθημα, κόντεψα να τρελαθώ αλλά επειδή είμαι καχύποπτη και ήμουν και 3 μέρες πριν αδιαθετήσω την επόμενη πήγα στην δουλειά και συμβουλεύτηκα έναν φίλο που εργάζεται σε εταιρία με γυναικολογικά είδη, αυτός λοιπόν μου είπε ότι πρέπει όντως να βλέπουμε και τα δύο παράθυρα και η πιθανότητα αποτυχίας του τεστ (αυτό το 99% που λένε για την ακρίβεια) μιλά για το θετικό κι όχι το αρνητικό αποτέλεσμα, έτσι αν βγει θετικό έστω και αχνά σημαίνει ότι υπάρχει εγκυμοσύνη κατά 99% αλλά η χορειακή είναι πολύ χαμηλά ακόμη για να την πιάσει τελείως το τεστ... Έτσι,ελπίζω να ανήκω κι εγώ στο 99% που είναι εγκυούλες και θα περιμένω μέχρι την Παρασκευή για να σας πω και σίγουρο αποτέλεσμα!!! Ελπίζω να βοήθησα έστω και λίγο και μας εύχομαι όλες σύντομα μανούλες:grin:
εγω παλι,ειχα κανει το ιδιο,βγηκε αρνητικο,και επι ενα μιση μηνα χτιπουσα διωρα στισ προπονησεισ καρατε καθε μερα.....οποτε καταλαβενετε στην επομενη εγκιμοσινη αλλη μαρκα:lol::lol::lol:παλι καλα που η εγκιμοσινη εξελιχτηκε ομαλα και ειμαι 19 εβδομαδων:-P:-P:-P

dimmi
23-08-11, 19:40
αγνόησα αχνή γραμμή όχι στο κλιαρ μπλου αλλά σε άλλο (νομίζω το first step) και τελικά ήμουν έγγυος!
Ομως διάβασα το αποτέλεσμα μέσα στον χρόνο που έλεγε και όχι μετά.
Οσο για το clear blue 4 μέρες προ περιόδου ανίχνευσε την εγγυμοσύνη μου πεντακάθαρα! Εύχομαι να λυτρωθείς σύντομα κι εσύ!

α είχα κάνει και ένα που βγήκε αρνητικό λίγες μέρες μετά το αχνό θετικό!

mirvan
23-08-11, 19:49
Δηλαδή κορίτσια πιστεύετε ότι μπορεί να είμαι; Ειλικρινά θα τρελαθώ από την χαρά μου κι όσες είναι κατά Θεσσαλονίκη μεριά τις κερνάω και τριγωνάκια Πανοράματος:p- Βάσω μου σου εύχομαι να γεννήσεις ένα υγιέστατο και δυνατό μωράκι που μάλλον λόγω προπονήσεων δεν έχει ανάγκη από ευχές ;)

elena19
23-08-11, 19:59
καλησπερα mirvan και μενα το τεστ που ειχα κανει ειχε βγει αχνη η γραμμη και οχι αμεσως.το εκανα , περιμενα το χρονο που λεει και νομιζα πως ηταν αρνητικο και μετα απο αρκετη ωρα το ειδε και ο αντρας μου και μου λεει πως ειναι θετικο.και ηταν οντως θετικο γιατι τωρα εχω μια κορουλα 16 μηνων.για να εισαι σιγουρη ασε να περασουν λιγο οι μερες και κανε χοριακη.σου ευχομαι να ειναι θετικο και να κανεις ενα υγιεστατο μπεμπακι:)

mirvan
23-08-11, 20:11
καλησπερα mirvan και μενα το τεστ που ειχα κανει ειχε βγει αχνη η γραμμη και οχι αμεσως.το εκανα , περιμενα το χρονο που λεει και νομιζα πως ηταν αρνητικο και μετα απο αρκετη ωρα το ειδε και ο αντρας μου και μου λεει πως ειναι θετικο.και ηταν οντως θετικο γιατι τωρα εχω μια κορουλα 16 μηνων.για να εισαι σιγουρη ασε να περασουν λιγο οι μερες και κανε χοριακη.σου ευχομαι να ειναι θετικο και να κανεις ενα υγιεστατο μπεμπακι:)

Κορίτσι μου σ' ευχαριστώ πολύ και για τις ευχές σου και για την παράθεση της ιστορίας σου. Ελπίζω κι εγώ να έχω μια παρόμοια ιστορία να διηγηθώ σε λίγο καιρό:grin:...Εύχομαι τα καλύτερα στο μωράκι σου και στο σπίτι σου!!!

ioanna-maria
24-08-11, 10:32
κοριτσια αυτο με την αχνη γραμμη το επαθε σημερα και η κολλητη μου εκανε το clear blye οταν σχολασει θα παει για χοριακη για να δουμε!!!

geonik
25-08-11, 10:50
Εκανα το τεστ την πρωτη μερα καθυστερησης και εδειξε μια υποψια αχνης γραμμης......το αποτελεσμα θετικοτατο αφού τώρα είμαι στην 27η εβδομαδα κυησης!!!!!!!:p
Ειχα βαρεθει να αγοραζω καθε μηνα απο φαρμακειο τα γνωστα τεστ περιμενοντας καποιο θετικο αποτελεσμα τα τελευταια χρονια, μεχρι που ανακαλυψα περυσι τα τεστ εγκυμοσυνης σε ταινιες, οπως και τεστ ωορηξιας σε ταινιες και σωθηκα! Αξιοπιστα και πολυ πιο οικονομικα!!!Τα βρηκα στο ιντερνετ.

tinkerbel86
25-08-11, 11:07
Εκανα το τεστ την πρωτη μερα καθυστερησης και εδειξε μια υποψια αχνης γραμμης......το αποτελεσμα θετικοτατο αφού τώρα είμαι στην 27η εβδομαδα κυησης!!!!!!!:p
Ειχα βαρεθει να αγοραζω καθε μηνα απο φαρμακειο τα γνωστα τεστ περιμενοντας καποιο θετικο αποτελεσμα τα τελευταια χρονια, μεχρι που ανακαλυψα περυσι τα τεστ εγκυμοσυνης σε ταινιες, οπως και τεστ ωορηξιας σε ταινιες και σωθηκα! Αξιοπιστα και πολυ πιο οικονομικα!!!Τα βρηκα στο ιντερνετ.

Μπορεις και αν σου ειναι ευκολο φυσικα να μου στειλεις το link απο το σαιτ που παρηγγειλες τα τεστ ωορηξιας και εγκυμοσυνης για να τα παραγγειλω κι εγω?!?

LA LATINA
25-08-11, 11:09
εγω εκανα τεστ που δειχνει απο τη συλληψη ηταν τριτη μερα συλληψης και η γραμμη φαινοταν τοσο αχνη που ειπαμε αποκλειεται
ο γιος μου ειναι 2 χρονων!

geonik
25-08-11, 12:57
tinkerbel86 (http://www.parents.gr/forum/member.php?u=45387), σου το εστειλα.
Ευχομαι να σε βοηθησουν οπως εμενα:rolleyes:

Αλεξία27
05-09-11, 11:01
Καλημέρα!Θέλω και πάλι την βοήθεια σας.Είμαι στην τρίτη μέρα καθυστέρησης.Τους τελευταίους 3 μήνες έχω κύκλο 28 ημερών ακριβώς.Έκανα ένα τεστ απο αυτά σε ταινία από το ίντερνετ τη Δευτέρα και βγήκε αρνητικό.Το πρωί είπα να κάνω άλλο ένα δεν είχα όμως κύπελο να το βουτήξω κ το έβαλα στη ροή.Δεν βγηκε καλά η γραμμή που σημαίνει ότι έγινε σωστά.Το άφησα και πήγα να ξανακοιμηθώ νομίζοντας ότι δεν το έβαλα αρκετό χρόνο στη ροή.όταν ξαναπήγα υπήρχε η γραμμή κ δίπλα μία πολυ αχνή ισα ισα που φαινόταν.Τι λέτε;

MY TREASURE
05-09-11, 11:04
θετικό

Αλεξία27
05-09-11, 11:11
Αυτό που λένε μετα απο κάποια ώρα αγνόησε το αποτελεσμα;Θέλω να χαρώ αλλά κρατιέμαι.

MY TREASURE
05-09-11, 11:51
Αυτό που λένε μετα απο κάποια ώρα αγνόησε το αποτελεσμα;Θέλω να χαρώ αλλά κρατιέμαι.
κάνε καινουριο ή β χοριακή για να εισαι 100 % σιγουρη

mary..
15-09-11, 14:37
καλησπερα και απο μενα..ευχομαι πολλα θετικα τεστακια και τελειομηνες εγκυμοσυνες!!!λοιπον..ξεκιναω να σας πω την εμπειρια μου..τελευταια περιοδος 21 Αυγουστου,επιβεβαιωμενη ωορηξια(με τεστ clear blue) 3 Σεπτεμβρη(14η μερα δλαδη).εκανα την Τριτη(13 μηνα)τεστ first step και το αποτελεσμα ηταν πολυ αχνο θετικο.εχτες το πρωι επανελαβα ενα clear blue(αρνητικο).ομως ηταν 5 μερες πριν την αναμενομενη αφου την περιμενω στις 18 με 19.τι λετε?μια κοπελα μου ειπε πως συχνα τα first step δινoυν ψευδη θετικα αποτελεσματα..περιμενω την συμβουλη σας!!!φιλακια..

dimmi
15-09-11, 14:43
mary.. το κλιρ μπλου δε λέει πάνω 4 μέρες το πολύ πρίν? Εγώ θα ξαναέκανα ένα με βάση τις οδηγίες του. Για τα first step ακούγονται διάφορα!

siderenia
15-09-11, 14:56
στον γιο μου είχα κάνει 3 first step και ήταν πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ αχνα θετικά 7 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. την ίδια μέρα έκανα self clear και ήταν αρνητικά. την επόμενη έκανα χοριακή και ήταν αρνητική αλλά κάπου στο 3,5. μετά από 3 μέρες (3 μέρες πριν την περίοδο) έκανα 2 clear blue και ήταν θετικά.
και αυτην την εγκυμοσύνη την έμαθα 7 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο με first step και την επιβεβαίωσα με το clear blue λίγες μέρες μετά.
επανέλαβε το τεστ αλλά διάβασε τα αποτελέσματα εντός του χρόνου που σου δίνουν οι οδηγίες

mary..
15-09-11, 15:00
mary.. το κλιρ μπλου δε λέει πάνω 4 μέρες το πολύ πρίν? Εγώ θα ξαναέκανα ένα με βάση τις οδηγίες του. Για τα first step ακούγονται διάφορα!
ναι το ξερω οτι εκανα βλακεια με το clear blue!αλλα ειπα οτι αν ειμαι μηπως και δειξει τιποτα..αλλα τζιφος!απογοητυτηκα τωρα,για να εχεις ακουσει και εσυ για τα first step δεν μπορει..ειπα και εγω να δω θετικο τεστ?θα βρεξει!σε ευχαριστω πολυ παντως;)

mary..
15-09-11, 15:03
στον γιο μου είχα κάνει 3 first step και ήταν πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ αχνα θετικά 7 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. την ίδια μέρα έκανα self clear και ήταν αρνητικά. την επόμενη έκανα χοριακή και ήταν αρνητική αλλά κάπου στο 3,5. μετά από 3 μέρες (3 μέρες πριν την περίοδο) έκανα 2 clear blue και ήταν θετικά.
και αυτην την εγκυμοσύνη την έμαθα 7 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο με first step και την επιβεβαίωσα με το clear blue λίγες μέρες μετά.
επανέλαβε το τεστ αλλά διάβασε τα αποτελέσματα εντός του χρόνου που σου δίνουν οι οδηγίες
αχ...να το πω οτι μου εδωσες μια ελπιδα?θα το πω..μακαρι να ειναι ετσι..:confused:απο το στομα σου και στου Θεουλη το αυτι:?ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου:p

maria19772011
15-09-11, 18:32
Πάντως κι εγώ πριν λίγο καιρό έκανα first step και έδειξε πολύ πολύ αχνό θετικό και δε διαψεύστηκε......μάλλον, είσαι εγκυούλα.....περίμενε λίγες ημέρες και ξανακάνε ένα τεστ ή μία εξέταση χοριακής.....ως τότε, υπομονή. εύχομαι να είσαι και εσύ εγκυούλα.....:p

siderenia
15-09-11, 23:31
ελπίζω να δεις μια από αυτές τις μέρες ένα πολύ θετικό αποτέλεσμα είτε σε κάποιο γνωστό τεστ φαρμακείου είτε στην χοριακή και να πάνε όλα καλά!!! υπομονή λίγες μέρες ξέρω ότι περνάνε πολύ βασανιστηκα το πέρασα και γω 2 φορές ;-)

mary..
16-09-11, 08:26
καλημερα κοριτσια...ηταν να κανω το τεστ σημερα αλλα το αφησα να το κανω αυριο το πρωι,Κυριακη θα περιμενα την περιοδο..αυριο θα ειναι πιο κοντα!!μακαρι..το μονο που εχω ειναι κατι πονακια στη μεση,στηθος κανονικα πρισμενο,και μεγαλη ορεξη..τιποτα αλλο!θα δειξει!!θα σας ενημερωσω για οτι νεοτερο.σας ευχαριστω πολυυυυυυ!

molly
16-09-11, 13:31
κοριτσακια γεια σας.καινουργια δεν ειμαι αλλα σε αυτο το θεμα πρωτη φορα γραφω.σημερα το πρωι εκανα το first step η γραμμη ισα που την διακρινω.δεν ξερω τι να υποθεσω.περιμενω περιοδο 29/09 αλλα αυτη την φορα ενιωσα οτι ειναι ο τυχερος μηνας λιγες μερες μετα την επαφη.ισως αφησω λιγες μερες ακομα κ να ξανακανω αλλα ισως περιμενω να δω στισ 29 τι θα γινει.:):):):):)

siderenia
16-09-11, 15:00
καλά αποτελέσματα και στις δυο.

Μολλυ αν έχεις και άλλα first step επανελαβε και τις επόμενες μέρες να δεις τι γίνεται. αν σκουραίνουν μέρα με την μέρα τοτε είσαι έγκυος!!:D

molly
16-09-11, 16:07
όχι δεν εχω αλλο κ τωρα δεν ειναι εποχες για να δινουμε ετσι 15 ευρω.οχι οτι τσιγκουνευομαι αλλα καθε μηνα δεν ξερω κ εγω ποσα χαλαω.νομιζω ξαναγραφω νομιζω πως θα περιμενω μεχρι κ τισ 29 για καλυτερα.αν παντως δεν κρατηθω θα σας ενημερωσω.σε ευχαριστω παντως για την απαντηση σου

mary..
16-09-11, 16:13
κοριτσακια γεια σας.καινουργια δεν ειμαι αλλα σε αυτο το θεμα πρωτη φορα γραφω.σημερα το πρωι εκανα το first step η γραμμη ισα που την διακρινω.δεν ξερω τι να υποθεσω.περιμενω περιοδο 29/09 αλλα αυτη την φορα ενιωσα οτι ειναι ο τυχερος μηνας λιγες μερες μετα την επαφη.ισως αφησω λιγες μερες ακομα κ να ξανακανω αλλα ισως περιμενω να δω στισ 29 τι θα γινει.:):):):):)
Σου ευχομαι τα καλυτερα παντως,και ελπιζω και στις δυο μας να ισχυουν τα αχνα θετικα μας αποτελεσματα!!!και εγω το ιδιο τεστ εκανα..βεβαια δεν κρατηθηκα και εκανα και αλλο ενα σημερα οχι με πρωινα ουρα(clear blue)και δεν ειχα την ιδια χαρα:oops:μακαρι να ισχυει το πρωτο για μενα τεστακι..καλα αποτελεσματα γλυκια μου!!;)

molly
16-09-11, 16:21
αχ μακαρι!!!!!!!!!!!!εσυ εχεις καθυστερηση?

mary..
17-09-11, 21:23
αχ μακαρι!!!!!!!!!!!!εσυ εχεις καθυστερηση?
οχι δεν εχω καθυστερηση,εκανα το τεστακι την Τριτη και περιμενω την Κυριακη:oops:(που να μην ερθει)!αλλα μαλλον θα μου ερθει,γιατι εκανα ενα τεστακι σημερα το πρωι(clear blue)και μου βγηκε αρνητικο..:sad::sad:τι να πω πια δεν ξερω!!ευχομαι να μην ειμαι σε αυτες τις περιπτωσεις που μου εδειξε για πρωτη φορα ενα θετικο τεστακι,και να μην ισχυει!:shock:η αληθεια ειναι οτι απογοητευτικα λιγο!σημερα θα εδειχνε αν ημουν..παντως σε σενα ευχομαι τα καλυτερα,και να ακουσουμε θετικα αποτελεσματα..θα ημαστε εδω και θα τα λεμε..;)

molly
17-09-11, 23:01
ελα μην μου λες τετοια.χαλασμενο θα ητανε χαχαχαχα.ελπιζω να φουσκωσουν μαζι οι κοιλιτσες μας.εγω εχω ακομα μελλον μεχρι της 29.μπορει να ξαναπαρω τεστ θα δειξει

greeklia
18-09-11, 11:12
Καλημέρα κοριτσάκια!
από χθες με έχει φάει η αγωνία...
με (μάλλον)4 ή 5 ημέρες καθυστέρησης έκανα τεστ της hometest και έβγαλε αχνήηηη αλλά ξεκάθαρη δεύτερη γραμμούλα...
αύριο το πρωί θα πάω για χοριακή αλλά έχω κακό προαίσθημα γιατί σύμφωνα με την καθυστέρηση θα έπρεπε να είναι καραμπινάτη η γραμμή και όχι αχνή...

molly
18-09-11, 11:27
μην το λες.κ εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη που δεν εξελιχθηκε με 4 μερες καθυστερηση αχνη μου ειχε βγει κ αναρωτιομουνα.συγχαρητηρια κοριτσακι μου.....περιμενω να ακουσω αυριο τιμη χοριακης...:D:D:D

greeklia
18-09-11, 12:23
Μόλις έκανα και ένα clear blue και βγήκε αμέσως και ξεκάθαρο ++++!
αχ, παναγίτσα μου ας πάνε καλά αυτή τη φορά τα πράγματα!
δεν θα αντέξω να χάσω κ άλλο μωράκι.....

lazariska
18-09-11, 13:43
[QUOTE=greeklia;2144458]Μόλις έκανα και ένα clear blue και βγήκε αμέσως και ξεκάθαρο ++++!
δεν θα αντέξω να χάσω κ άλλο μωράκι.....[

Αχ κοριτσάκι μου μπράβο κουκλίτσα!!!Με το καλό και μη φοβάσαι τίποτα...ε τι στο καλό δε θα πηγαίνουν όλα άσχημα σε σένα.Μπράβο μπράβο πολύ χάρηκα.Και ρίχτο στην αναισθησία,μην αγχώνεσαι με το παραμικρό,έτσι κι αλλιώς ότι είναι να συμβεί συμβαίνει δεν μπορούμε να το εμποδίσουμε.Κι εσένα αυτή τη στιγμή θα σου συμβεί ένα θαυματάκι,ένα πιτσιρικάκι που θα το πάρεις στην αγκαλιά σου σε 8 μήνες.

mary..
18-09-11, 14:07
δεν θα αντέξω να χάσω κ άλλο μωράκι.....
μπραβο κοριτσακι:lol:ευχομαι και εγω με την σειρα μου να σου πανε ολα καλα και να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!!!!!τετοια νεα να ακουμε ευχαριστα και τελειομηνα..;-)

mary..
18-09-11, 14:10
ελα μην μου λες τετοια.χαλασμενο θα ητανε χαχαχαχα.ελπιζω να φουσκωσουν μαζι οι κοιλιτσες μας.εγω εχω ακομα μελλον μεχρι της 29.μπορει να ξαναπαρω τεστ θα δειξει
λες?μακαρι να ειναι χαλασμενο!!χαχαχα.περιμενε λιγακι και μολις πλησιασουν οι μερες κανε και ενα αλλο τεστακι(θετικο να ειναι (Παναγια μου)φιλακιαααα;-)

greeklia
18-09-11, 14:28
[QUOTE=greeklia;2144458]Μόλις έκανα και ένα clear blue και βγήκε αμέσως και ξεκάθαρο ++++!
δεν θα αντέξω να χάσω κ άλλο μωράκι.....[

Αχ κοριτσάκι μου μπράβο κουκλίτσα!!!Με το καλό και μη φοβάσαι τίποτα...ε τι στο καλό δε θα πηγαίνουν όλα άσχημα σε σένα.Μπράβο μπράβο πολύ χάρηκα.Και ρίχτο στην αναισθησία,μην αγχώνεσαι με το παραμικρό,έτσι κι αλλιώς ότι είναι να συμβεί συμβαίνει δεν μπορούμε να το εμποδίσουμε.Κι εσένα αυτή τη στιγμή θα σου συμβεί ένα θαυματάκι,ένα πιτσιρικάκι που θα το πάρεις στην αγκαλιά σου σε 8 μήνες.

Μακάρι αγαπούλα μου, αυτή τη φορά να έχουμε καλό τέλος;)
προσπαθώ να κρατήσω την ψυχραιμία μου, ΄θα δω αύριο με την χοριακή,
θα ξεκινήσω και ενεσούλες και ότι γίνει..'εχεις δίκιο, με το άγχος δεν σώζεται.εσύ πως είσαι κοριτσάκι μου?φουσκώνεις-φουσκώνεις???

lazariska
18-09-11, 14:32
[QUOTE=lazariska;2144525]

Μακάρι αγαπούλα μου, αυτή τη φορά να έχουμε καλό τέλος;)
προσπαθώ να κρατήσω την ψυχραιμία μου, ΄θα δω αύριο με την χοριακή,
θα ξεκινήσω και ενεσούλες και ότι γίνει..'εχεις δίκιο, με το άγχος δεν σώζεται.εσύ πως είσαι κοριτσάκι μου?φουσκώνεις-φουσκώνεις???

Ξεκίνα τις ενέσεις σου και μην τις φοβάσαι,εγώ που τρέμω τις βελόνες την κάνω τώρα 4 μήνες ήδη,συνήθισα,για το καλό των μωρών μας.Καλά είμαι κι εγώ κοντεύω να τελειώσω και με τον έκτο μήνα(είδες απίστευτο) και πλέον βαραίνω αρκετά,αλλά κάθε φορά που με κλωτσάει είναι τέεελεια,θα δεις θα δεις κι εσύ.Απλά σου λέω να χαλαρώσεις γιατί εγώ είμαι στην τσίτα με τα πάντα και νιώθω τόσο κουρασμένη

molly
18-09-11, 16:18
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ.μην αγχωνεσε για τπτ.ολα θα πανε καλα.απολαυσε το.στειλε μπεμπεδοσκονη αμεσωςςςςςςς.φιλιακια πολλα:D:D:D

dimmi
18-09-11, 16:26
δεν θα αντέξω να χάσω κ άλλο μωράκι.....σου εύχομαι μια τέλεια εγγυμοσύνη και να κρατήσεις το ζουζουνάκι σου αγγαλιά, να απαλύνει τον πόνο για τα προηγούμενα και να είσαι ευτυχισμένη! Θα δείς όλα καλά θα πάνε, όχι μαύρες σκέψεις όμως έτσι?:)

greeklia
18-09-11, 16:58
Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές σας!
πραγματικά με συγκινείτε!
αύριο θα σας ενημερώσω για τα νέα μου, και ελπίζω να είναι καλα.
;)

dimmi
18-09-11, 17:10
'ολα καλά θα είναι! περιμένουμε!!!

siderenia
19-09-11, 11:27
greeklia (http://www.parents.gr/forum/member.php?u=42601) με το καλό στους 9 ολα να πάνε τέλεια!

neraida11
19-09-11, 11:35
χαιρομαι παρα πολυ για σενα.ευχομαι ολα να πανε καλα και να γεννησεις ευκολα ενα υγιέστατο παιδακι.

molly
19-09-11, 13:43
εκανα κ αλλο τεστακι clear blue αυτη την φορα κ ηταν αρνητικο.:-(:-(

mary..
19-09-11, 16:54
εκανα κ αλλο τεστακι clear blue αυτη την φορα κ ηταν αρνητικο.:-(:-(
κοριτσακι μου,στις 29 δεν περιμενεις?το clear blue σου λεει οτι μπορεις να το κανεις μεχρι και 4 μερες πριν την αναμενομενη.οπωτε ειναι νωρις για να δειξει απο τωρα..κανε λιγο υπομονη και επανελαβε το τεστακι λιγο πριν 29..μην στεναχωριεσαι αδικα!!;-)

molly
19-09-11, 17:13
ναι στις 29 περιμενω.αχ θα πεθανωωωωωω

greeklia
19-09-11, 21:32
Κορίτσια η χοριακη βγήκε 189!
είμαστε συγκρατημένα αισιόδοξοι, μεθαύριο θα κάνω επαναληπτική.
αν η σύλληψη έγινε κανονικά είναι χαμηλή, αν ήταν καθυστερημένη είναι καλη..για να δούμε..
molly μην απογοητεύεσαι, εγώ έκανα κλιαρ μπλου την 27η ημέρα του κύκλου μου και ήταν αρνητικότατο, την 32η που ξαναέκανα ++++++++++++++!!!
είναι πολύ νωρίς ακόμα, περίμενε λίγο;)

dimmi
19-09-11, 22:16
Καλησπέρα κορίτσια, τί κάνετε, πως είστε?

εκανα κ αλλο τεστακι clear blue αυτη την φορα κ ηταν αρνητικο.:-(:-(και την πρώτη φορά ίδια μάρκα τεστ έκανες:confused:

αν η σύλληψη έγινε κανονικά είναι χαμηλή, αν ήταν καθυστερημένη είναι καλη..για να δούμε..
molly μην απογοητεύεσαι, εγώ έκανα κλιαρ μπλου την 27η ημέρα του κύκλου μου και ήταν αρνητικότατο, την 32η που ξαναέκανα ++++++++++++++!!!
όλα καλά θα πάνε, θετική σκέψη και σου έυχομαι μια χοριακή Ν α α α α α α α σύντομα :) έλα χαμογελά!!!

molly
19-09-11, 22:40
οχι την πρωτη φορα εκανα first step κ σημερα clear blue αλλα περιμενω να μην αδιαθετησω στις 29

siderenia
19-09-11, 22:43
Μολλυ έχεις πολλές μέρες μέχρι την μέρα που δεν περιμένεις. είναι πολύ νωρίς για να κάνεις τεστ και να είναι αξιοπιστο. ειδικά τα τεστ φαρμακείου δεν σου δείχνουν από τόσο νωρίς. κάνε λίγο υπομονή, βγάλτο από το μυαλό σου οσο μπορείς και επαναλαμβάνεις το τεστ κατά τις 27-29 του μήνα!

molly
19-09-11, 22:47
θα περιμενω τι να κανω??οχι τιποτε αλλο δεν μου περισσευουν για αλλα τεστ.ελπιζω να εχετε δικιο κ να μην ισχυει το αρνητικο

ΜΑΡΙΑ-ΕΥΓΕΝΙΑ
20-09-11, 10:58
Συγχαρητηρια greeklia ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι περιμενουμε νεα σου.Αντε κοριτσια και στα δικα μας γρηγορα.

ksanthi
20-09-11, 11:14

Κοριτσακι μου δεν ξερεις ποσο χαρικα .Σου ευχομαι ολα τα καλα του κοσμου και μην ανχονεσε , ολα καλα θα πανε .Σε φιλω και περιμενω νεα σου .

greeklia
21-09-11, 16:09
Σημερινή χοριακή 400!!!
διπλασιαστήκαμε!!!
προσευχούλες τώρα να μας πάει καλα!

dimmi
21-09-11, 16:14
Σημερινή χοριακή 400!!!
διπλασιαστήκαμε!!!
προσευχούλες τώρα να μας πάει καλα!
μια χαρά!!! διπλασιασμός μέρα πάρα μέρα = τέλεια!!! Ο γιατρός τί λέει? Καλή συνέχεια!

greeklia
21-09-11, 16:18
Ο γιατρός είναι αισιόδοξος!
βέβαια από την ημέρα που εδα θετικό τεστ ξεκίνησα ενέσεις αντιπηκτικές + σαλοσπίρη και ελπίζω να τα καταφέρουμε!

dimmi
21-09-11, 16:23
μια χαρά θα πάνε όλα! Τον ίδιο γιατρό έχεις με τις προηγούμενες 2? Εχει γνώση?

molly
23-09-11, 12:00
1 τεστ αχνη θετικη γραμμη κ 2 αρνητικα.:(:(:(

Ιωάννα Μπ.
23-09-11, 15:09
1 τεστ αχνη θετικη γραμμη κ 2 αρνητικα.:(:(:(

molly μου είναι πολύ νωρίς νομίζω όσα τεστάκια και να κάνεις. Αν και το ότι έστω και σε ένα είδες αχνή γραμμή είναι πολύ καλό σημάδι. Ηρέμισε και περίμενε 6 ημερούλες πιστεύω θα έχεις χαρές :D

siderenia
23-09-11, 15:39
molly το firts step που είχες κάνει από που το είχες πάρει? το διαβασες εντός του χρόνου που λένε οι οδηγίες ή μετα? Του φαρμακείου τα τεστ ακόμα δεν θα δείξουν. Είναι νωρίς. Δυστυχώς πρέπει να περιμένεις λίγο. μην βασανίζεις τον εαυτό σου και στεναχωριέσαι. Σε καταλαβαίνω οπως κάθε μια από μας εδώ αλλά πρέπει να περιμένεις λίγο.

molly
23-09-11, 19:01
απο φαρμακειο το πηρα κ ναι το διαβασα μεσα στον χρονο που ελεγε.ακομα το εχω κ ειναι ακομα εκει η αχνη.δεν νομιζω να ειναι νωρις ρε κοριτσια την πεμπτη περιμενω κ αυτο που πηρα ηταν το self clear ποθ δειχνει απο την 5 μερα ......

ΜΑΡΙΑ-ΕΥΓΕΝΙΑ
23-09-11, 20:23
Κοριτσακι και τα 3 τεστ self clear?Εγω πιστευω οτι εισαι ευχομαι να επιβεβαιωθω.Περιμενω νεα σου.Φιλακια

siderenia
23-09-11, 21:05
Τότε δεν ξέρω τι να σου πω...Τα άλλα μου θυμίζεις τι μάρκες ήταν? Εμένα πάντως τα self clear (που υποτίθετε δείχνουν 5 μέρες μετά την συλληψη) δεν έδειξαν τόσο νωρίς και τα clear blue και στις δυο εγκυμοσύνες τα έκανα 2-3 μέρες πριν την περίοδο. Το λεει και πάνω ότι δείχνει 4 μέρες νωριτερα με χαμηλό ποσοστο όμως επιτυχίας και όσο πιο κοντά στην μέρα που περιμένεις τόσο πιο πολύ αυξάνει το ποσοστό εγκυρότητας. Εσύ περιμένεις στις 29 αν θυμάμαι καλά? Εχεις ακόμα 6 μέρες. Γι' αυτό σου λέμε ότι είναι νωρίς.

molly
23-09-11, 22:49
λοιπον 1ο first step=πολυ αχνο θετικο,2ο clear blue=αρνητικο(βεβαια ηταν πολυ νωρις γι αυτο το τεστ κ 3ο self clear=αρνητικο.ας περιμενουμε μεχρι τις 29.....μην με μαλωνετε:oops::oops::oops:

siderenia
24-09-11, 13:19
Κοριτσάκι μου δεν σε μαλώνουμε για σένα το λέμε γιατι στεναχωριέσαι και αγχώνεσαι και είναι κρίμα. Γενικά πως νιώθεις? Πονάκια έχεις? Υγρα?

dimmi
24-09-11, 14:13
molly πως είσαι σήμερα?

molly
24-09-11, 15:29
κοριτσακι μου συγνωμη αλλα δεν ημουν πολυ καλα σημερα ξεσπασα στις δουλειες του σπιτιου κ ειμαι οκ.γενικα ειμαι καλα τα συμπτωματα ως δια μαγειας υποχωρησαν ολα.θερμοκρασια δεν μπορεσα να μετρησω γτ εκει που το επιασα το πρωι με την τσπλα στο ματι επεσε κ εσπασε.υγρα εχω πολλα αλλα παντα εχω.αυτα φιλες μου.εσενα dimmi μου το κανει το φασολακι σου??να του πεις να μου στειλει κ εμενα γρηγορα ενα φασολακι οκ?

dimmi
25-09-11, 12:55
μακάρι να μπορούσε, άντε βρε κορίτσια, να φτιάξουμε όλες μαζί μια ωραία φασολάδα. Μη με αφήνετε μόνη!

molly
25-09-11, 13:54
χαχαχαχα ακου φασολαδα χαχαχαχαχα ξεκαρδιστηκα:lol::lol::lol::lol:

stroumfitaki
26-09-11, 22:46
Βρε κορίτσια, είδα που λέτε πολλές για τα τεστ εγκυμοσύνης σε ταινίες από το ίντερνετ, και έριξα μια ματιά.
Κοίταξα και το first step που πήρα σήμερα και παρατήρησα την εξής διαφορά στην ευαισθησία:

Ταινίες: 25mIU/ml
first step: 10mIU/ml

άρα λογικά οι ταινίες δεν είναι λιγότερο ευαίσθητες, επομένως και λιγότερο αξιόπιστες;

Το λέω γιατί σκεφτόμουν κι εγώ να πάρω, μιας και τα οικονομικά μας είναι κάπως στριμωγμένα, αλλά μετά είδα αυτό και κόλλησα.

evio
27-09-11, 07:46
stroumfitaki εγώ πήρα τέτοιες ταινίες από ebay και είναι ίδιας ευαισθησίας με το first step που λες. Ψαξτο μήπως έχει και πιο ευαίσθητες και καλά αποτελέσματα!

stroumfitaki
27-09-11, 12:19
Αααααααααα, έχεις δίκιο! Στο ebay δεν είχα δει!
Τώρα κοίταξα και βρήκα και ακριβώς με τα ίδια χαρακτηριστικά δηλαδή με ευαισθησία 10mIU/ml.
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150542628068&fromMakeTrack=true&ssPageName=VIP:watchlink:top:de
Αν δεν βγάλει νινί και το τελευταίο τεστ που έχω στα χέρια μου, τα παραγγέλνω χωρίς άλλη καθυστέρηση (τί ωραία που ακούγεται αυτή η λέξη, ε;!).

evio
27-09-11, 20:46
Σου ευχομαι stroumfitaki το τεστ σου να ειναι θετικό και να μην χρειαστεί να κάνεις άλλο για 9 μηνες!

Ellemphriem
27-09-11, 22:42
Εγω την πατησα ετσι πριν μια βδομαδα με αχνη γραμμη και μου ηρθε κολπικη μαρμαριγη γιατι το παιδι δεν θα ερχοταν στην καλυτερη στιγμη. Το πρωτο τεστ εβγαλε αχνη γραμμη, μετα απο 4 μερες ξανακανα και ηταν αρνητικο. Καλες οι αχνες γραμμες αλλα ενα επαναληπτικο τεστ δεν βλαπτει ;)

ΥΓ: Βασικα οπως ειπε και μια ψυχη για σιγουρια καντε χοριακη (μην το δει αυτο).......παντως καλη επιτυχια σε ολες σας ευχομαι........

stroumfitaki
27-09-11, 22:43
Σε ευχαριστώ evio (http://www.parents.gr/forum/member.php?u=47798)!
Γίνεται να μέναμε όλες έγκυες αύριο κιόλας; Έτσι για να μη στενοχωριόταν καμία μας!

siderenia
28-09-11, 14:56
και γω από ebay πηρα τα δικά μου και είχα επιλεξει τα 10mIU/ml για να είναι πιο ευαισθητα.

Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα τα 25αρια που και πάλι μου έδειξαν πιο γρήγορα από του φαρμακείου και την χοριακή. Δεν ξέρω πως έγινε, αν ήταν τυχαίο γεγονός ή κάτι άλλο. Ευτυχώς για μένα τα τεστ σε ταινίες είχαν δίκιο και σήμερα έχω τον γιόκα μου. Σε αυτην την εγκυμοσύνη δεν πήγα καν για χοριακή.

Molly τι έγινε έχεις κανα νέο??

molly
29-09-11, 08:09
φυσικα κ εχω νεα.ψευδο θετικο τεστ.μου ηρθανε......γι αυτο μην τα εμπιστευεστε...μονο αγχος προκαλουν κ σε μενα αρκετα λεφτα γτ?για να μην κουνηθω να παω για χοριακη μια κ καλη.οπως καταλαβαινεις εχω απογοητευετει οπως θα εκανε κ καθε μια στην θεση μου.

siderenia
29-09-11, 15:00
αχ βρε κοριτσάκι μην απογοητευεσαι. πάρε λίγες μέρες να ηρεμήσεις και "ξανασήκω" Συνεχίστε τις προσπαθειες και θαρθει το μωρό σας!

molly
29-09-11, 22:52
αχ βρε κοριτσάκι μην απογοητευεσαι. πάρε λίγες μέρες να ηρεμήσεις και "ξανασήκω" Συνεχίστε τις προσπαθειες και θαρθει το μωρό σας!
ναι καποια στιγμη θα ερθει που θα παει.....

katia_l
09-11-11, 10:33
Καλημέρα κορίτσια και απο μένα.. Χτες βράδυ διάβαζα αυτά που γράφατε και σήμερα το πρωί με την 2η μέρα της καθυστέρησης είδα μια πολύ αχνη γραμμούλα στο predictor (δεν ήξερα οτι δεν είναι καλό, το ειχα πάρει πέρσι και είχε ξεμείνει...).. Πολυυυυυ αχνή, μόνο στο φως φαινεται...

Δεν ξέρω, πήγα και πήρα ένα διπλό clear blue, να περιμένω μέχρι αύριο? Να το κάνω σε λίγο? Με έχει φάει η αγωνία.. Κάνουμε ελεύθερο με τον άντρα μου απο τον Αύγουστο, αλλα μιά είχα ένα θέμα που το λύσαμε με επέμβαση, μιά έλειπα στις γόνιμες... Τώρα είχαμε επαφή 5 μέρες πριν την ωορρηξία, την προηγούμενη, και την επόμενη... (ευτυχως ή δυστυχώς έχω λίγο αίμα στην ωορρηξία οπότε ξέρω πότε είναι).

Δεν πάω για χοριακή αν δεν δω κατι "σιγουρο" στο τεστ γιατι είμαι σε πολύ μικρό μέρος και ο μικροβιολόγος άντρας συναδέλφου...

newbie G
09-11-11, 10:45
Καλημέρα κορίτσια και απο μένα.. Χτες βράδυ διάβαζα αυτά που γράφατε και σήμερα το πρωί με την 2η μέρα της καθυστέρησης είδα μια πολύ αχνη γραμμούλα στο predictor (δεν ήξερα οτι δεν είναι καλό, το ειχα πάρει πέρσι και είχε ξεμείνει...).. Πολυυυυυ αχνή, μόνο στο φως φαινεται...

Δεν ξέρω, πήγα και πήρα ένα διπλό clear blue, να περιμένω μέχρι αύριο? Να το κάνω σε λίγο? Με έχει φάει η αγωνία.. Κάνουμε ελεύθερο με τον άντρα μου απο τον Αύγουστο, αλλα μιά είχα ένα θέμα που το λύσαμε με επέμβαση, μιά έλειπα στις γόνιμες... Τώρα είχαμε επαφή 5 μέρες πριν την ωορρηξία, την προηγούμενη, και την επόμενη... (ευτυχως ή δυστυχώς έχω λίγο αίμα στην ωορρηξία οπότε ξέρω πότε είναι).

Δεν πάω για χοριακή αν δεν δω κατι "σιγουρο" στο τεστ γιατι είμαι σε πολύ μικρό μέρος και ο μικροβιολόγος άντρας συναδέλφου...

Κάντο αύριο καλύτερα με πρωινά ούρα.

katia_l
09-11-11, 23:57
ΑΑΑαααχ θα με φάει η αγωνία ως το πρωί... :confused:

esta76
10-11-11, 00:18
ΑΑΑαααχ θα με φάει η αγωνία ως το πρωί... :confused:

Εγώ θυμάμαι, επειδή δεν κρατιόμουν και δεν έκλεινα μάτι, το έκανα 4 τα ξημερώματα...την 4η ημέρα της καθυστέρησης...
Αφού ήταν περσινό το τεστ και είχε ξεμείνει από καιρό δεν ξέρω αν το αποτέλεσμα είναι έγκυρο
Δεν αποκλείεται όμως και να είναι γιατί αυτά υποτίθεται ότι δείχνουν από την πρώτη ημέρα καθυστέρησης
Υπομονή!!
Εύχομαι να ισχύει!!!:razz:

katia_l
10-11-11, 00:55
Δεν είχε λήξει, το κοίταξα... το 2012 έληγε. Λίγες ωρίτσες και θα μάθω ουυυυυυυυυυυυυφ!

katia_l
10-11-11, 09:01
Τζιφος... Τσαμπα η χαρα.....λεω και εγω απο τον πρωτο μηνα? ωραια θα ταν βεβαια....

SERI1
10-11-11, 09:06
καλημέρα katia_l τι εννοείς τζάμπα η χαρά ? έκανες και το τέστ και βγήκε αρνητικό??

katia_l
10-11-11, 09:11
Ναι.... Μια ωραιοτατη παυλιτσα με καμία υποψια σταυρου. Το clear blue εκανα.

Babs Bunny
10-11-11, 15:54
Καλησπέρα κορίτσιααα! θέλω βοήθεια!! Δεν έχω ακόμη καθυστέρηση, αύριο-μεθαύριο είναι να μου έρθουν κανονικά.. αλλά επειδή με έχει φάει η αγωνία πήρα τεστ σήμερα και το έκανα..
Μου βγήκε θετικό για 5 λεπτά!! Κόντεψα να τρελαθώ απ την χαρά μου, με έπιασε τρέμουλο... και μετά η γραμμή εξαφανίστηκε!!!! Έδειχνε δηλαδή αρνητικό! Τι ήταν τώρα αυτό???
Όσες φορές έχω κάνει τέστ μου βγήκε απ την αρχή αρνητικό! Predictor ήταν όλα όπως και αυτό (εδώ το φαρμακείο μόνο αυτά έχει).
Υπάρχει περίπτωση να είμαι??? η τσάμπα χαίρομαι??? Έχει τύχει σε καμία κοπέλα κάτι τέτοιο??? Heelp!!!

mary..
10-11-11, 17:32
Καλησπέρα κορίτσιααα! θέλω βοήθεια!! Δεν έχω ακόμη καθυστέρηση, αύριο-μεθαύριο είναι να μου έρθουν κανονικά.. αλλά επειδή με έχει φάει η αγωνία πήρα τεστ σήμερα και το έκανα..
Μου βγήκε θετικό για 5 λεπτά!! Κόντεψα να τρελαθώ απ την χαρά μου, με έπιασε τρέμουλο... και μετά η γραμμή εξαφανίστηκε!!!! Έδειχνε δηλαδή αρνητικό! Τι ήταν τώρα αυτό???
Όσες φορές έχω κάνει τέστ μου βγήκε απ την αρχή αρνητικό! Predictor ήταν όλα όπως και αυτό (εδώ το φαρμακείο μόνο αυτά έχει).
Υπάρχει περίπτωση να είμαι??? η τσάμπα χαίρομαι??? Έχει τύχει σε καμία κοπέλα κάτι τέτοιο??? Heelp!!!
εγω νομιζω κοριτσακι μου οτι εισαι εγκυοςςςς!αφου ηταν θετικο το τεστ;)λενε πως μετα απο καποια λεπτα,αγνοειστε το αποτελεσμα και κρατειστε μονο αυτο που βγαινει στην αρχη(με δικα μου λογια)κανε 2 μερες υπομονη και με την πρωτη μερα καθυστερησης κανε μια χοριακουλα η ενα τεστακι ακομα!σου ευχομαι ενα μεγαλο + και αυτην την φορα να μεινει!!φιλακια και καλα αποτελεσματα:)

Babs Bunny
10-11-11, 18:59
Δεν ξέρω τι να πω... πάντως έχω ήδη απογοητευτεί κ αν είναι να έρθει.. θα έρθει!
Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!! Θα σας ενημερώσω!! :)
Φιλάκια πολλά!

zoitsa!
10-11-11, 19:54
Και εγω θα συμφωνησω με τη mary, τα πρωτα 5 λεπτα ειναι το σωστο! Εχω διαβασει ουου ενα σωρο! Να σε πω κατι απο την εμπειρια μου? μην αγχωνεσαι! Γιατι εμεις για να κανουμε παιδακι καναμε 6-7 μηνες! Ε καθε μηνα με μιση καθυστερηση επαιρνα τεστ!
Κανε μια χοριακη και σε ευχομαι να ειναι στα υψη!!!!!

molly
11-11-11, 10:44
θα συμφωνησω με τις κοπελες.για να εισαι 1000% σιγουρη κανε χοριακη.πριν μηνες ειχα κανει κ εγω κ εβγαλε αχνη θετικη κ δεν ημουν εγκυοσ.δεν εχω ακουσει κ τα καλυτερα για το predictor.σου ευχομαι τα καλυτερα

katia_l
11-11-11, 13:31
Μακάρι να είσαι! Περιμένουμε νέα!
Εγώ ακόμα απο περίοδο τίποτα, είμαι μές την νύστα, 4η μέρα καθυστέρησης, αν μέχρι δευτέρα δεν έρθει, λέω να πάω να κάνω χοριακή...

Babs Bunny
11-11-11, 14:34
Ευχομαι να μην σου έρθει!!! :)
Εγώ αύριο περιμένω.. αρχίσανε και τα ψιλό πονάκια σήμερα.. οπότε δεν βλέπω να την γλυτώνω!!
Βέβαια δεν σταματάω κ να ελπίζω! ;)

katia_l
13-11-11, 15:29
Αδιαθετησα χτες... Κριμα η χαρα... Παντως η αχνη γραμμη ειναι ακομα εκει, την εδειξα και στον αντρα- τουλαχιστον δεν ειμαι τρελη.
Συμπερασμα? Μακρια απο predictor!

vkmary
14-11-11, 23:53
Koritsia geia sas! Eimai kainouria sto forum alla enimerwnomai suxna apo esas. 4 mhnes pantremenoi me to suzhgo kai prospa8oume gia mwraki. Exw polukistikes wo8hkes, h periodos mou den erxete standar to mhna mporei na er8ei k stous 2 mhnes. Oles mou oi eksetaseis omws einai fusiologikes (oi upoloipes). Teleutaia m periodos 1 Septemvriou apo tote tipota. Ekana ena test shmera (predictor) kai h gramh einai polu axnh. ti na kanw??
Se oses perimenoun paidaki me to kalo.
Oses prospathoune upomonh koritsia 8a ta kataferoume.
Euxaristw ek ton proteron.