PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΩΡΑ ΣΥΠΤΩΜΑΤΑ

Σελίδες : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

mrsntari319
24-07-09, 19:18
το ξερω καλη μου αλλα ελα που ο αντρας μου φευγει ταξιδια και δεν ειχαμε περιθωρια και κατα τυχη αυτο το μηνα πεσαμε στις γονιμες..εχω ενα τεστ σπιτι που δειχνει 5 μερες μετα την επαφη να το κανω αραγε? αχ εμεις οι γυναικες καθολου υπομονη δεν εχουμε...

ιωάννα25
25-07-09, 12:24
όχι να μην το κάνεις γιατί θα βγεί αρνητικό και θα αγχωθείς. Να φανταστείς εγώ το έκανα την μέρα που περίμενα περίοδο και βγήκε αρνητικό και επιδή δεν αδιαθετούσα το έκανα μετά απο 4 μέρες πάλι και το μόνο που έδειξε ήταν μια αχνή ροζ γραμμή.

mrsntari319
26-07-09, 11:37
η σιχαμενη ηρθε εχθες..πρωτη φορα στα τοσα χρονια που εχω περιοδο μου ρθε την 20η μερα..δε ξερω τι να υποθεσω πλεον...σ΄ευχαριστω πολυ παντως!!!!!!!!

ΚΕΛΥ
30-07-09, 10:20
αχ κοριτσακια μου ποση αγωνια εχω!!!θελω τοσο πολυ να υπαρχει ενα μπεμπουλακι στην κοιλιτσα μου!λοιπον πειτε μου τη γνωμη σας.ειχα τελευταια περιοδο στις 8/7 και συνηθως ο κυκλος μου ειναι 30 μερες.απο το τελος της περιοδου και μετε εχουμε πολυ συχνες επαφες σχεδον καθε μερα κι αν οχι μερα παρα μερα.πονους ιδιαιτερους δεν νιωθω παρα μονο κατι καψιμετακια ποτε ποτε στην κοιλια και λιγα πονακια στη μεση αλλα οχι συνεχεια.το μονο διαφορετικο απο αλλους κυκλους μου ειναι οτι ειναι πολυ ευαισθητο το στηθος μου σε βαθμο να ποναει κυριως γυρω απο τις θηλες.ομως δεν εχει πρηστει.εαν κανω χωριακη 3 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο θα δειξει αν ειμαι εγκυος;θελω να το μαθω νωριτερα γιατι ο αντρας μου θα φυγει για 1μηνα λογω δουλειας στις 8/8 που κανονικα εγω "δεν"περιμενω περιοδο.για πειτε μου...

ELISAVET
30-07-09, 10:29
Και βέβαια θα δείξει η χοριακή. Τρέχα αμέσως να την κάνεις.

ιωάννα25
30-07-09, 11:45
Κάνε την και πές μας τα αποτελέσματα. Αντε να ναι θετικά

argyro30
30-07-09, 14:55
αχ κοριτσακια μου ποση αγωνια εχω!!!θελω τοσο πολυ να υπαρχει ενα μπεμπουλακι στην κοιλιτσα μου!λοιπον πειτε μου τη γνωμη σας.ειχα τελευταια περιοδο στις 8/7 και συνηθως ο κυκλος μου ειναι 30 μερες.απο το τελος της περιοδου και μετε εχουμε πολυ συχνες επαφες σχεδον καθε μερα κι αν οχι μερα παρα μερα.πονους ιδιαιτερους δεν νιωθω παρα μονο κατι καψιμετακια ποτε ποτε στην κοιλια και λιγα πονακια στη μεση αλλα οχι συνεχεια.το μονο διαφορετικο απο αλλους κυκλους μου ειναι οτι ειναι πολυ ευαισθητο το στηθος μου σε βαθμο να ποναει κυριως γυρω απο τις θηλες.ομως δεν εχει πρηστει.εαν κανω χωριακη 3 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο θα δειξει αν ειμαι εγκυος;θελω να το μαθω νωριτερα γιατι ο αντρας μου θα φυγει για 1μηνα λογω δουλειας στις 8/8 που κανονικα εγω "δεν"περιμενω περιοδο.για πειτε μου...
Κοριτσακι περιμενουμε νεα σου!!!! Με τα λεγομενα σου πιστευω πως εχεις πολλες πιθανοτητες,ευχομαι μια διψηφια χοριακη!!!:lol::lol::lol:

kounelitsa
30-07-09, 16:43
'Αντε ΚΕΛΥ μου..περιμένουμε τα ευχάριστα!!!!!!!!!!!!!

ΚΕΛΥ
04-08-09, 14:10
κοριτσακια μου ειμαι κομματια η στεναχωρια και η απογοητευση μου δεν περιγραφονται.σημερα τα ξημερωματα 28η μερα του κυκλου μου(με κυκλο συνηθως 30 μερες)εκανα τεστ που βγηκε τι αλλο;αρνητικο!απο την 20η μερα εχω πονους σε κοιλια και μεση που απο χθεςειναι συνεχεις και δυνατοι.θα κανω το 2ο τεστ αυριο το πρωι αλλα με τετοιους πονους το αποκλειω να υπαρχει η πολυποθητη εγκυμοσυνη.αφου φοβαμαι οτι απο στιγμη σε στιγμη θα αδιαθετησω.ποτε θα γινει το θαυμα θεουλη μου;;;

elerina
04-08-09, 14:23
κελυ μου μην απογητευεσαι! και μην στεναχωριεσαι ! οτι ειναι να γινει θα γινει! να μην σε παιρνει απο κατω γιατι με αυτον τον τροπο κανεις κακο μονο στον εαυτο σου! να μην κανεις αλλο τεστ και αγχωνεσαι !

argyro30
04-08-09, 14:49
κοριτσακια μου ειμαι κομματια η στεναχωρια και η απογοητευση μου δεν περιγραφονται.σημερα τα ξημερωματα 28η μερα του κυκλου μου(με κυκλο συνηθως 30 μερες)εκανα τεστ που βγηκε τι αλλο;αρνητικο!απο την 20η μερα εχω πονους σε κοιλια και μεση που απο χθεςειναι συνεχεις και δυνατοι.θα κανω το 2ο τεστ αυριο το πρωι αλλα με τετοιους πονους το αποκλειω να υπαρχει η πολυποθητη εγκυμοσυνη.αφου φοβαμαι οτι απο στιγμη σε στιγμη θα αδιαθετησω.ποτε θα γινει το θαυμα θεουλη μου;;;
Κοριτσακι μην απογοητευεσαι!!!Το τεστ θα σε συμβουλευα να μην το κανεις παρα μονο οταν θα εχεις καθυστερηση...το ξερω δεν ειναι παρηγορο αυτο που θα σου πω αλλα ειμαστε πολλες που αισθανομαστε οπως εσυ και δεν πρεπει με τιποτα να το βαζουμε κατω!!!Η επιθυμια μας για ενα μωρο ειναι τοσο μεγαλη που ειναι θεμα χρονου να συμβει στην καθεμια μας:lol::lol::lol:!!!!

ιωάννα25
04-08-09, 17:04
Εγώ έκανα το τεστ όταν είχα είδη καθυστέρηση και η΄ταν αρνητικό ενώ είμουν ε΄γκυος

luna
13-08-09, 09:14
καλημερα κοριτσια!!διαβασα τα μηνυματα σας κ σκεφτηκα να σας πω κ εγω τα δικα μου συμπτωματα εγκυμοσυνης.ειχα πονο χαμηλα στην κοιλια οχι πολυ δυνατο ομως,πιο πολυ σαν ενοχληση ηταν.ειχα εμετους,ναυτια κ πρηστηκε το στηθος μου.επισης η γραμμουλα που εχω στην κοιλια μου εγινε καφε.εκανα τεστ την πρωτη μερα καθυστερησης κ βγηκε θετικο.δυστυχως η χαρα μου εγινε ατελειωτος πονος κ δακρυα.ειμαι εγκυουλα αλλα το μωρακι μου δεν μεγαλωνει σωστα.πηγα στο γιατρο . σιγουρα θα αποβαλλω.ειναι ενα μαρτυριο να ξερω οτι ειναι μεσα μου αλλα αργοπεθαινει.συγνωμη αν σας ψυχοπλακωσα αλλα ειχα αναγκη καπου να τα πω.ελπιζω να βοηθησα με τα δικα μου συμπτωματα οσες θελουν να γινουν μανουλες.κ μια συμβουλη αν θελετε να την ακουσετε.μην αγχωνεστε,το ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα πρεπει.κ πανω απολα θετικες σκεψεις.μονο ετσι θα αποκτησετε αυτο που λαχταρατε.εγω εμεινα εγκυος μετα απο 4 μηνες στις διακοπες που δεν ημουν αγχωμενη.ευχομαι σε ολες συντομα να γινετε μανουλες.

island
13-08-09, 09:30
Luna μου λυπάμαι πολύ. Μην χάνεις την ελπίδα σου. Ο Θεός είναι μεγάλος! Παρακάλα τον Θεό και την Παναγίτσα να κάνουν το θαύμα τους!

ιωάννα25
13-08-09, 09:38
Λουνα μου, Προσευχή στην Πανγίτσα κ που ξερει, μπορεί να γίνει το θαύμα
http://lt1f.lilypie.com/9Czup3.png

argyro30
13-08-09, 11:15
καλημερα κοριτσια!!διαβασα τα μηνυματα σας κ σκεφτηκα να σας πω κ εγω τα δικα μου συμπτωματα εγκυμοσυνης.ειχα πονο χαμηλα στην κοιλια οχι πολυ δυνατο ομως,πιο πολυ σαν ενοχληση ηταν.ειχα εμετους,ναυτια κ πρηστηκε το στηθος μου.επισης η γραμμουλα που εχω στην κοιλια μου εγινε καφε.εκανα τεστ την πρωτη μερα καθυστερησης κ βγηκε θετικο.δυστυχως η χαρα μου εγινε ατελειωτος πονος κ δακρυα.ειμαι εγκυουλα αλλα το μωρακι μου δεν μεγαλωνει σωστα.πηγα στο γιατρο . σιγουρα θα αποβαλλω.ειναι ενα μαρτυριο να ξερω οτι ειναι μεσα μου αλλα αργοπεθαινει.συγνωμη αν σας ψυχοπλακωσα αλλα ειχα αναγκη καπου να τα πω.ελπιζω να βοηθησα με τα δικα μου συμπτωματα οσες θελουν να γινουν μανουλες.κ μια συμβουλη αν θελετε να την ακουσετε.μην αγχωνεστε,το ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα πρεπει.κ πανω απολα θετικες σκεψεις.μονο ετσι θα αποκτησετε αυτο που λαχταρατε.εγω εμεινα εγκυος μετα απο 4 μηνες στις διακοπες που δεν ημουν αγχωμενη.ευχομαι σε ολες συντομα να γινετε μανουλες.
Κουραγιο...δυστυχως 'η ευτυχως οτι γινεται,συμβαινει για καλο...το ξερω δεν ειναι παρηγορο αυτο, αλλα αν δεν το δεις ετσι δεν θα μπορεσεις να το "ξεπερασεις...

nefi
13-08-09, 11:22
Luna μου σε καταλαβαίνω.

Έχω ζήσει τέτοια κατάσταση και ξέρω πως αισθάνεσαι.
Αλλά κοιτάμε μπροστά όσο και να πονάει.

Όλα θα γίνουν. Να είσαι σίγουρη.

luna
13-08-09, 18:14
Αχ σας ευχαριστω πολυ κοριτσια που μου απαντησατε.μακαρι να πανε ολα καλα.αυριο θα ξερω σιγουρα.προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη.....οσο γινεται.

Αννικο
15-08-09, 15:06
Βρε κοριτσάρες επειδή δεν θυμάμαι και υπάρχει πιθανότητα να είμαι (kinder έκπληξη :)) , ένα από τα πρώτα συμπτώματα είναι και τα αυξημένα ασπρουδερά υγρά ;;;;;

island
16-08-09, 10:24
Βρε κοριτσάρες επειδή δεν θυμάμαι και υπάρχει πιθανότητα να είμαι (kinder έκπληξη :)) , ένα από τα πρώτα συμπτώματα είναι και τα αυξημένα ασπρουδερά υγρά ;;;;;

Καλημέρα!!!!
Λες να είναι σύμπτωμα? Πότε (δεν) περιμένεις?
Έχω κι εγώ λίγα υγρά από χθες :eek:

ιωάννα25
16-08-09, 10:29
κορίτσια εγώ είμαι στην 5η μέρα πριν την περίοδο
Έχω
Αναγούλες
Θερμοκρασία απο 37 - 37,4
πόνους χαμηλά
Άσπρα υγρά
Τί λέτε?

nikijo
16-08-09, 10:42
καλα πας......!!!!!!!!! :) :) :) :)

island
16-08-09, 10:45
κορίτσια εγώ είμαι στην 5η μέρα πριν την περίοδο
Έχω
Αναγούλες
Θερμοκρασία απο 37 - 37,4
πόνους χαμηλά
Άσπρα υγρά
Τί λέτε?

Xμμμμμμ...
Πολύ ενδιαφέρον!
Νομίζω ότι είσαι σε καλό δρόμο ;)
Κάτι άλλο?
Διαφορά στο στήθος? Πρήξιμο?
Εγώ δεν περιμένω στις 19 (αν έρθει στις 30 μέρες) ή 22 αν έρθει στις 33 μέρες όπως τους τελευταίους 3 μήνες και έχει πρηστεί το στήθος 2-3 μέρες μετα την ωορρηξία, έχω πονάκια εδώ και μέρες και λίγα υγρά από χθες

ιωάννα25
16-08-09, 15:10
το στήθος μου πονάει κ πρίστηκε αλλά δεν το ανάφερα γιατί συμβαίνει κ πριν την περίοδο, μόνο που είναι πιο σκούρες οι θηλές
Α κ άρχισα να κλάιω απο συγκίνηση για κάτι άσχετο με μένα. Τί να πω

Αννικο
16-08-09, 17:40
Καλημέρα!!!!
Λες να είναι σύμπτωμα? Πότε (δεν) περιμένεις?
Έχω κι εγώ λίγα υγρά από χθες :eek:

Δεν ξέρω κάτι διάβασα (για αυξημένα υγρά) από εδώ και από κει και λένε ότι μπορεί να είναι σύμπτωμα!!!!

τώρα για το πότε περιμένω αν σου πω θα με βρίσεις.... 1/9 αλλά και στην κόρη μου το κατάλαβα πολύ πριν την καθυστέρηση !!!!

Εσύ πότε (δεν) περιμένεις ;

fraoulopoulitsa
16-08-09, 18:07
[/URL] Κι εγώ νομίζω ότι σε καλό δρόμο βρίσκεσαι...από ότι καταλαβαίνω σε λίγο καιρό θα είσαι έτσι
http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000202EC.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)

μετά από λίγες εβδομάδες έτσι
http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000203F9.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)

και στο τέλος με το μπεμπέ στην αγκαλιά ...... http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002018E.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)
Άντε βρε με το καλό .... για τα συμπτώματα τα άλλα που γράφεις δεν μπορώ να πω κάτι μια που η κάθε μία είχε διαφορετικά, αλλά αυτό με τις θηλές δεν νομίζω ότι μπορεί να οφείλεται σε κάτι άλλο.

[URL="http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=12"]http://content.sweetim.com/tbsig/sig.asp?img=ad1 (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=12)

ιωάννα25
17-08-09, 08:08
Έλπίζω κοριτσάκια
http://lt1f.lilypie.com/J4yVp3.png

island
17-08-09, 08:41
Δεν ξέρω κάτι διάβασα (για αυξημένα υγρά) από εδώ και από κει και λένε ότι μπορεί να είναι σύμπτωμα!!!!

τώρα για το πότε περιμένω αν σου πω θα με βρίσεις.... 1/9 αλλά και στην κόρη μου το κατάλαβα πολύ πριν την καθυστέρηση !!!!

Εσύ πότε (δεν) περιμένεις ;

Μακάρι Αννικο!!!!! Κούκλα η κόρη σου!!!! Μια θεά!
Μήπως είναι η ωορρηξία σου? Απ'ότι κατάλαβα είσαι στα μέσα του κύκλου σου. Ότι και να είναι εύχομαι στις 2/09 να έχεις μια τεράστια χοριακή!
Εγώ δεν περιμένω 19-21/8 αλλά αν όντος η περίοδος έρχεται 14 μέρες μετά την ωορρηξία, περίμενα χθες

ιωάννα25
17-08-09, 10:23
Και ακόμα δεν έκανες τεστ?
http://www.etickr.com/ticker.php?img=6,117,133,0,CD,1,14448,29,119

Αννικο
17-08-09, 16:59
Μακάρι Αννικο!!!!! Κούκλα η κόρη σου!!!! Μια θεά!
Μήπως είναι η ωορρηξία σου? Απ'ότι κατάλαβα είσαι στα μέσα του κύκλου σου. Ότι και να είναι εύχομαι στις 2/09 να έχεις μια τεράστια χοριακή!
Εγώ δεν περιμένω 19-21/8 αλλά αν όντος η περίοδος έρχεται 14 μέρες μετά την ωορρηξία, περίμενα χθες

εγώ στην θέση σου θα την χτύπαγα την χορειακή !!!!!

Όσο για μένα έχω ωορρηξία αμέσως μετά την περίοδο ( στην προκειμένη 10/8 περίπου) αλλά από τότε έχω συνέχεια υγρά κάπως πηκτά και άσπρα και ακόμα έχω ένα μπούκωμα να το πω, βάρος να το πω κάπως έτσι τέλος πόντων χαμηλά στην κοιλία!
Ο καιρός θα δείξει. :)

island
18-08-09, 09:13
Καλημέρα κορίτσια!
Ακόμη να μου έρθει η ακατανόμαστη. (που να μην σώσει να έρθει)
Το πρωί πριν σηκωθώ από το κρεβάτι μέτρησα τη θερμοκρασία μου και είχα 37. Με 37 λέτε να έρθει σήμερα?
Έχω μπερδευτεί! Δεν ξέρω πότε πρέπει να κάνω τεστ!
Το πρήξιμο καλά κρατεί, τα πονάκια συνεχίζονται και η περίοδος άφαντη

ιωάννα25
18-08-09, 14:17
Περίμενε μέχρι αύριο κ κάνε τεστάκι, αν θα κανεις χοριακή κάνε σήμερα
http://lt1f.lilypie.com/BjNEp3.png

island
18-08-09, 14:45
Σκέφτομαι να κάνω αύριο τεστ γιατί εδώ δεν μπορώ χοριακή.
Αλλά από την άλλη σκέφτομαι μήπως η περίοδος δεν έρχεται 14 μέρες μετά την ωορρηξία οπότε δεν έχω ακόμη καθηστέριση.
Και σήμερα εκτός από τα άλλα έχω και τραβήγματα στη κοιλιά, κάτι σαν κάψιμο όλη μέρα :confused:

ιωάννα25
18-08-09, 14:47
Κοριτσάκι μου δεν ξέρω, πάρε απο τα τέστ που λένε ότι δείχνουν 5 μέρες μετά την επαφή. Λέγονται σελφκλιρ αν δεν κάνω λάθος

island
18-08-09, 14:51
Ευχαριστώ Ιωάννα!
Απλά δεν θέλω να απογοητευτώ ξανά με ένα τεστ :(. Οπότε λέω να περιμένω καμιά 10αριά μέρες (λέμε τώρα)

ιωάννα25
18-08-09, 14:53
Καλά αν αντέξεις πές μου κ εμένα τον τρόπο για να αντέχω κ εγώ

island
19-08-09, 08:32
Θα προσπαθήσω!
Ο άντρας μου λέει ότι όπως κάνω το παιδί θα πάει φαντάρος και μετά θα καταλάβω ότι είμαι έγκυος :lol::lol::lol:
Πάλι 37 σήμερα το πρωί και ακόμη άφαντη η περίοδος....
Λέτε?

ELISAVET
19-08-09, 09:08
Άντε καλέ τί περιμένεις; Κάνε ένα τεστάκι!!!!!!!!
Φιλενάδα όλα στο μυαλό είναι. Κάνεις δεν κάνεις το τεστ αν είσαι έγκυος είσαι, αν πάλι δεν είσαι πάλι θα απογοητευτείς όταν σου έρθει η περίοδος. Τι σημασία έχει κι αν δεν κάνεις τεστ;
Βέβαια εσύ αποφασίζεις. Καλή επιτυχία!!!!!!!!!!!!
Σου στέλνω την αγάπη μου και τις ευχές μου για ένα τεράστιο +++++++++++++++++

island
19-08-09, 09:29
Ευχαριστώ Εlisavet μου κι εσύ με το καλό το μωράκι σου!!!!! :p
Έχεις δίκιο σε αυτά που λες αλλά επειδή τον περασμένο μήνα είχα καθυστέρηση 3 μέρες φοβάμαι μήπως γίνεται πάλι το ίδιο.
Σήμερα ανακατεύομαι λίγο αλλά το χειρότερο το έπαθα χθες! Μόλις έβγαλα το σουτιέν κόντεψα να βάλω τα κλάματα από τον πόνο! Έχω πρηστεί πολύ και διαγάφονται και οι φλέβες. Θα ζήσω?

ELISAVET
19-08-09, 10:26
Αυτό ειδικά με τις φλέβες είναι καραμπινάτο σύμπτωμα, κοριτσάκι. Αφού συνέχεια το έχεις στο μυαλό σου,κάνε ένα τεστάκι. Σε ποια μέρα καθυστέρησης είσαι;

island
19-08-09, 12:24
Λες Elisavet? :p
Aν η περίοδος έρχεται 14 μέρες μετά την ωορρηξία έχω 2 μέρες καθυστέρηση. Αλλά το στήθος πρήστηκε 2-3 μέρες μετά την ωορρηξία, είμαι έτσι 14 μέρες :shock:
Αλήθεια είναι σύμπτωμα οι φλέβες στη στήθος?
Στο ένα ειδικά νομίζω ότι η φλέβα θα βγει έξω

mummycool
19-08-09, 12:50
είναι σύμπτωμα αλλά σε εμένα εμφανίστηκε κάπου στην 9η εβδομάδα, βέβαια είμαι και μελαχρινή αρκετά....αφού ξέρεις πότε έγινε η ωορρηξία σου, ξέρεις σίγουρα ότι έχεις καθυστέρηση, άντε καλέ τι περιμένεις;;;;;

dimela
19-08-09, 13:21
Πραγματικά κοριτσάκι, αφού ξέρεις σίγουρα ότι έχουν περάσει 16 ημέρες από την ωρροξία σου άσε τα συμπτώματα (που μπορεί να σε τρελάνουν) και κάνε ένα τεστάκι.

ιωάννα25
19-08-09, 13:26
Άντε κοριτσάκι μου να παίρνουμε σειρά
http://www.magicalkingdoms.com/timers/ticker.php?pic=m661c5sfqt2azl5i

island
19-08-09, 13:26
είναι σύμπτωμα αλλά σε εμένα εμφανίστηκε κάπου στην 9η εβδομάδα, βέβαια είμαι και μελαχρινή αρκετά....αφού ξέρεις πότε έγινε η ωορρηξία σου, ξέρεις σίγουρα ότι έχεις καθυστέρηση, άντε καλέ τι περιμένεις;;;;;

Έχει 3-4 μέρες που οι φλέβες έχουν γίνει έντονες mummycool
Γενικά είμαι πολύ λευκή και τις βλέπω πολύ έντονα.
Μακάρι να είμαι! Σίγουρα όμως η περίοδος έρχεται 14 μέρες μετά την ωορρηξία? Εκεί κολλάω :(
Το πρωί είχα πάλι 37 οπότε δεν νομίζω να έρθει σήμερα

ιωάννα25
19-08-09, 13:40
Κάνε τεστάκι, ή ακόμα καλύτερα χοριακή

island
19-08-09, 13:54
Χοριακή δεν μπορώ να κάνω και το τεστ λέω να το κάνω σε 2-3 μέρες έτσι ώστε να δείξει σίγουρα
Μακάρι να είμαι
Έχω ελπίδες?

dimela
19-08-09, 13:57
όσο έχεις καθυστέρηση έχεις και ελπίδες! μακάρι!

ιωάννα25
19-08-09, 14:15
Συμφωνώ

margi
19-08-09, 16:05
Γεια σας κι από μένα!
Μην Περιμένεις άλλο κοπέλα μου. κάνε το τεστ και τελείωνε! Διαβάζοντας αυτό το τόπικ πραγματικά έπαθα πλάκα. Είναι δυνατόν να κάνετε τεστ πριν την καθυστέρηση κι όταν έχετε καθυστέρηση να περιμένετε; Λίγο οξύμωρο μου φαίνεται. Η δική μου συμβουλή είναι η εξής : Ποτέ τεστ πριν την αναμενόμενη περίοδο, πάντα όμως έστω και με μία μέρα καθυστέρησης, για να προλαβαίνουμε δυσάρεστες περιπτώσεις. Αυτό τουλάχιστον το μάθημα πήρα εγώ μετά από μια πολύ άσχημη εμπειρία που είχα με εγκυμοσύνη. Κάποια άλλη στιγμή θα σας παραθέσω την δική μου ιστορία, η οποία δεν είναι της παρούσης να ειπωθεί γιατί είναι δυσάρεστη κι αυτό το θέμα από τη φύση του είναι χαρούμενο, όσο κιαν μερικές δεν το βλέπετε έτσι. Ξέρετε σε τι όμορφη φάση βρίσκεστε; προσπαθείτε για μωρο. Απολαύστε το και μην το κάνετε τόσο αγχωτικό!
Φιλιά

SOPHAKI
19-08-09, 17:03
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!
ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΚΑΙΡΟ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΠΑΡΕΑΣ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ.
ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΜΕ ΝΩΡΙΣ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝΩΡΥΞΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΧΑΠΑΚΙΑ ΤΟ ΕΛΕΓΧΟΥΜΕ.ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΤΗΝ 13-14 ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΩΑΡΙΑ ΕΤΟΙΜΑ.ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ 2 ΜΗΝΕΣ ΕΧΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ 2-3 ΕΤΟΙΜΑ.ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΕΛΠΙΔΕΣ....
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΛΕΣ ΟΤΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΗΝ ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ Η ΟΧΙ,ΑΛΛΑ ΨΑΧΝΩ ΤΑ ΠΡΟΩΡΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΡΙΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ.
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ...:p

Γκρετα
19-08-09, 17:09
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!
ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΚΑΙΡΟ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΠΑΡΕΑΣ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ.
ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΜΕ ΝΩΡΙΣ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝΩΡΥΞΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΧΑΠΑΚΙΑ ΤΟ ΕΛΕΓΧΟΥΜΕ.ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΤΗΝ 13-14 ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΩΑΡΙΑ ΕΤΟΙΜΑ.ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ 2 ΜΗΝΕΣ ΕΧΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ 2-3 ΕΤΟΙΜΑ.ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΕΛΠΙΔΕΣ....
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΛΕΣ ΟΤΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΗΝ ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ Η ΟΧΙ,ΑΛΛΑ ΨΑΧΝΩ ΤΑ ΠΡΟΩΡΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΡΙΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ.
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ...:p
Γεια σου σοφακι!!Κι εγω πανω κατω το ιδιο χρονικο διαστημα προσπαθω.Χαιρομαι που το ψαξες νωρις το θεμα.Σημερα κι εγω θα παω στον τριτο γυναικολογο γιατι θελω να ξεκινησω το ψαξιμο.Οι αλλοι δυο μου ειπαν να περιμενω ενα χρονο και μετα,αλλα δεν μπορω να περιμενω!Αληθεια ειχες καταλαβει κατι και πηγες στον γυναικολογο και ανακαλυψες οτι δεν εκανες ωορρηξια?Καλη επιτυχια και σε σενα κοριτσακι!:D

SOPHAKI
19-08-09, 17:22
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΓΚΡΕΤΑ..
ΝΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΑΣΤΑΤΟ ΚΥΚΛΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΡΟΝΟ.ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΕΙΧΑ ΚΥΣΤΕΣ ΣΤΙΣ ΩΟΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΔΙΑΛΥΘΗΚΑΝ.ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΟΜΩΣ ΕΙΔΑΜΕ ΠΑΛΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΙΚΡΕΣ .ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΜΠΟΔΙΣΕ ΤΗΝ ΑΓΩΓΗ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΟΡΡΥΞΙΑ.
ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΤΥΧΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΟΠΟΤΑΝ ΑΝΗΣΥΧΗΣΑ ΚΑΙ ΕΤΡΕΞΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΒΡΗΚΑΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ....

alexandra028
19-08-09, 17:33
Γρερτα μου κι εγω εχω το ιδιο προβλημα με το σοφακι.. και το ανακαλυψα με το γεγονοσ οτι δεν ειχα περιοδο..
δεν εκανα ωορρηξια με αποτελεσμα να μην εχω περιοδο.. αλλα αν εχεις σταθερο κυκλο το μονο που πρεπει να κανεισ ειναι ενασ ελεγχοσ σπερματοσ του αντρουλη σου και μια σαλπιγγογραφια για να δεισ οτι το σπερμα ειναι ικανο να γονιμοποιησει και οι σαλπιγγεσ είναι ανοιχτεσ για να περασουν τα σπερματοζωάρια στις ωοθηκες.. τα υπολοιπα που λενε οι γιατροι ειναι χαζομαρεσ... γιατι παει χαμενοσ ο χρονοσ , οι προσπαθειεσ και το ανχοσ.
ελπιζω να σε βοηθησα λιγακι

Γκρετα
19-08-09, 18:00
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΓΚΡΕΤΑ..
ΝΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΑΣΤΑΤΟ ΚΥΚΛΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΡΟΝΟ.ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΕΙΧΑ ΚΥΣΤΕΣ ΣΤΙΣ ΩΟΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΔΙΑΛΥΘΗΚΑΝ.ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΟΜΩΣ ΕΙΔΑΜΕ ΠΑΛΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΙΚΡΕΣ .ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΜΠΟΔΙΣΕ ΤΗΝ ΑΓΩΓΗ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΟΡΡΥΞΙΑ.
ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΤΥΧΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΟΠΟΤΑΝ ΑΝΗΣΥΧΗΣΑ ΚΑΙ ΕΤΡΕΞΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΒΡΗΚΑΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ....
Μαλιστα!Σου ευχομαι τα καλυτερα!:D
Γρερτα μου κι εγω εχω το ιδιο προβλημα με το σοφακι.. και το ανακαλυψα με το γεγονοσ οτι δεν ειχα περιοδο..
δεν εκανα ωορρηξια με αποτελεσμα να μην εχω περιοδο.. αλλα αν εχεις σταθερο κυκλο το μονο που πρεπει να κανεισ ειναι ενασ ελεγχοσ σπερματοσ του αντρουλη σου και μια σαλπιγγογραφια για να δεισ οτι το σπερμα ειναι ικανο να γονιμοποιησει και οι σαλπιγγεσ είναι ανοιχτεσ για να περασουν τα σπερματοζωάρια στις ωοθηκες.. τα υπολοιπα που λενε οι γιατροι ειναι χαζομαρεσ... γιατι παει χαμενοσ ο χρονοσ , οι προσπαθειεσ και το ανχοσ.
ελπιζω να σε βοηθησα λιγακι
Σ ευχαριστω αλεξανδρουλα μου!!!Κυκλο εχω σταθερο αλλα το τεστ ωορρηξιας που χρησιμοποιησα με διεψευσε τους 2 απο τους τρεις μηνες που το χρησιμοποιησα!Ναι οι γιατροι...:evil::evil::evil: μου την δινουν οταν δεν σε καταλαβαινουν!Φευγω κοριτσακια θ αργησω!!Φιλια!!!

ιωάννα25
19-08-09, 18:05
Κοριτσάκι ρώτα το γιατρό πότε έχεις ωορηξία
http://lt1f.lilypie.com/utC2p3.png

island
20-08-09, 08:43
Γεια σας κι από μένα!
Μην Περιμένεις άλλο κοπέλα μου. κάνε το τεστ και τελείωνε! Διαβάζοντας αυτό το τόπικ πραγματικά έπαθα πλάκα. Είναι δυνατόν να κάνετε τεστ πριν την καθυστέρηση κι όταν έχετε καθυστέρηση να περιμένετε; Λίγο οξύμωρο μου φαίνεται. Η δική μου συμβουλή είναι η εξής : Ποτέ τεστ πριν την αναμενόμενη περίοδο, πάντα όμως έστω και με μία μέρα καθυστέρησης, για να προλαβαίνουμε δυσάρεστες περιπτώσεις. Αυτό τουλάχιστον το μάθημα πήρα εγώ μετά από μια πολύ άσχημη εμπειρία που είχα με εγκυμοσύνη. Κάποια άλλη στιγμή θα σας παραθέσω την δική μου ιστορία, η οποία δεν είναι της παρούσης να ειπωθεί γιατί είναι δυσάρεστη κι αυτό το θέμα από τη φύση του είναι χαρούμενο, όσο κιαν μερικές δεν το βλέπετε έτσι. Ξέρετε σε τι όμορφη φάση βρίσκεστε; προσπαθείτε για μωρο. Απολαύστε το και μην το κάνετε τόσο αγχωτικό!
Φιλιά

Έχεις δίκιο Margi μου. Εγώ προσωπικά αφήνω να περάσουν μερικές μέρες γιατί έχω φτάσει να έχω καθυστέρηση και 5 μέρες και μετά ήρθε. Από την άλλη όμως αν είμαι έγκυος φοβάμαι να μην συμβεί τίποτα επειδή δεν το ξέρω. Γενικά προσέχω αλλά κάποιες φορές δεν φτάνει μόνο αυτό. Όπως σήμερα ας πούμε που τσακώθηκα με τον άντρα μου γιατί ήθελε να με φέρει στη δουλειά με το μηχανάκι ενώ εγώ επέμενα να με φέρει με το αυτοκίνητο.

christine p.
06-09-09, 01:48
Γεια σε όλες κορίτσια! Διαβάζω τις ανησυχίες και το έγχος σας και σας καταλαβαίνω απόλυτα. Να σας πω και τα δικά μου να μου πείτε τη γνώμη σας. Αδιαθέτησα τελευταία φορά 11/8 και αυτό το μήνα δεν είχαμε και πολλές επαφές με τον άντρα μου παρά μόνο κάποιες μέρες στην αρχή του κύκλου. Κάθε μήνα μετρούσα τις μέρες γιατί (λόγω θρομβοφιλίας που ανακάλυψα μετά από 2 αποβολές) πρέπει να ξεκινήσω αγωγή αμέσως μόλις μείνω έγκυος. Αυτό το μήνα λοιπόν είπα κουράστηκα και δεν κάνω τίποτα ούτε μετράω μέρες ούτε αγχώνομαι.Στην ωορηξία πονούσα περισσότερο από άλλες φορές αυτο το μήνα και από κει και μετά ελάχιστα πονάκια πολύ χαμηλά στην κοιλιά. Τίποτα δεν θα είναι λέω. Μετά από κάποιες μέρες άχισα να νιώθω το στήθος μου πολύ ευαίσθητο και τώρα είναι πρισμένο και πονάει πολύ. Σήμερα ξύπνησα με πολύ έντονους πόνους στην κοιλιά χαμηλά και μία καφέ βλένα να εμφανίζεται που και που στο εσώρουχο. Περιμένω να αδιαθετήσω γύρω στις 10/9 από τη μία λέω να μην κάνω τεστ από την άλλη είναι και το θέμα της θρομβοφιλίας που πρέπει να προλάβω. Λέτε να είναι πολύ νωρίς για να κάνω τεστ? Το εκνευριστικό είναι ότι αυτό το μήνα που είπα δεν ασχολούμαι, με όλα αυτά το σκέφτομαι συνέχεια...

eirinitas
06-09-09, 10:00
Κάνε αύριο πρωί μία χοριακή που θα δείξει σίγουρα. Εξάλλου τα ίδια λεφτά θα έδινες και στο τεστ φαρμακείου με πιθανότητα να μην δείξει.

mapolif
06-09-09, 11:00
Γεια σας κοριτσια! Κατ'αρχην ευχομαι σε ολες να μας συμβει ειτε για πρωτη φορα ειτε για ακομη μια! Ηθελα να ρωτησω κατι που δεν εχω καταλαβει καλα... η θερμοκρασια ειναι σιγουρα παντα και σε ολες ανεβασμενη μεταξυ της ωορηξιας και της ημερομηνιας της επομενης περιοδου εφοσον εισαι εγκυος? Υπαρχει περιπτωση η θερμοκρασια να ειναι κανονικη και να εισαι εγκυος? :-?

eirinitas
06-09-09, 11:41
Απ'όσα γνωρίζω είναι ανεβασμένη σε σχέση με των προηγούμενων ημερών (προ ωορηξίας). Τώρα το να είναι κανονική και να είσαι έγκυος δεν έχω την παραμικρή ιδέα.

Παίζει μεγάλο ρόλο όμως το πως την μετράς. Για καλύτερη μέτρηση θερμοκρασίας σου πάντως ξέρω ότι πρέπει να είσαι για 15' ήρεμη σε περιβάλλον που αισθάνεσαι άνετα (δεν κρυώνεις, δεν ζεσταίνεσαι για να ιδρώνεις κλπ) και φυσικά όχι μετά από σωματική άσκηση ή ντουζ! Γι αυτό και οι γιατροί προτείνουν η μέτρηση να γίνεται πρωί, μετά από τουλάχιστον 6 ώρες συνεχόμενου ύπνου και πριν σηκωθείς από το κρεβάτι.

Προσωπικά 2 μήνες που την μέτρησα αφού είχα σηκωθεί (πρέπει να πάω κατευθείαν τουαλέτα το πρωί...)ήμουν πριν την ωορηξία στο 35,5 και μετά στο 36,4. Το απόγευμα ανέβαινε μέχρι και 37,4. Συμβουλή να την μετράς κάθε μέρα, την ίδια ώρα και υπό τις ίδιες συνθήκες.

ιωάννα25
06-09-09, 11:45
κριστιν κάνε αύριο μια χοριακούλα για να βεβαιωθείς

christine p.
06-09-09, 16:12
ναι και γω αυτό σκέφτηκα αφού θα τα δώσω που θα τα δώσω τα λεφτά καλύτερα να πάνε σε μία χοριακή να είμαι και σίγουρη. Βλέπουμε...

fairymummy
06-09-09, 17:26
Σ ευχαριστω αλεξανδρουλα μου!!!Κυκλο εχω σταθερο αλλα το τεστ ωορρηξιας που χρησιμοποιησα με διεψευσε τους 2 απο τους τρεις μηνες που το χρησιμοποιησα!Ναι οι γιατροι...:evil::evil::evil: μου την δινουν οταν δεν σε καταλαβαινουν!Φευγω κοριτσακια θ αργησω!!Φιλια!!!
τα τεστ ωορηξιας τα πεταξα...ενω εκανα κανονικα ωορηξια με eggwhite κλπ αυτα δειχνανε αρνητικο...παιζει να την χανεις την ωορηξια,...εισαι σιγουρη οτι δε βγηκε ουτε αχνο?

εγω τα πεταξα παντως κ ησυχασα...:mrgreen::mrgreen:

argyro30
07-09-09, 13:30
Γεια σε όλες κορίτσια! Διαβάζω τις ανησυχίες και το έγχος σας και σας καταλαβαίνω απόλυτα. Να σας πω και τα δικά μου να μου πείτε τη γνώμη σας. Αδιαθέτησα τελευταία φορά 11/8 και αυτό το μήνα δεν είχαμε και πολλές επαφές με τον άντρα μου παρά μόνο κάποιες μέρες στην αρχή του κύκλου. Κάθε μήνα μετρούσα τις μέρες γιατί (λόγω θρομβοφιλίας που ανακάλυψα μετά από 2 αποβολές) πρέπει να ξεκινήσω αγωγή αμέσως μόλις μείνω έγκυος. Αυτό το μήνα λοιπόν είπα κουράστηκα και δεν κάνω τίποτα ούτε μετράω μέρες ούτε αγχώνομαι.Στην ωορηξία πονούσα περισσότερο από άλλες φορές αυτο το μήνα και από κει και μετά ελάχιστα πονάκια πολύ χαμηλά στην κοιλιά. Τίποτα δεν θα είναι λέω. Μετά από κάποιες μέρες άχισα να νιώθω το στήθος μου πολύ ευαίσθητο και τώρα είναι πρισμένο και πονάει πολύ. Σήμερα ξύπνησα με πολύ έντονους πόνους στην κοιλιά χαμηλά και μία καφέ βλένα να εμφανίζεται που και που στο εσώρουχο. Περιμένω να αδιαθετήσω γύρω στις 10/9 από τη μία λέω να μην κάνω τεστ από την άλλη είναι και το θέμα της θρομβοφιλίας που πρέπει να προλάβω. Λέτε να είναι πολύ νωρίς για να κάνω τεστ? Το εκνευριστικό είναι ότι αυτό το μήνα που είπα δεν ασχολούμαι, με όλα αυτά το σκέφτομαι συνέχεια...
ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΧΟΡΙΑΚΗ!!! Περιμενουμε νεα σου...σου ευχομαι ολοψυχα να ειναι ευχαριστα!!!

christine p.
07-09-09, 14:34
Λοιπόν έκανα τεστ σήμερα το self clear γιατί λέω μην τρέχω για χοριακές ας κάνω πρώτα να δω. Λοιπόν με το που το έκανα μία κατακόκκινη γραμμή άρχισε να καλύπτει το "μαγικό" κουτάκι και μετά εξαφανίστηκε πριν προλάβει να εμφανιστει η γραμμή στο κουτάκι επαλήθευσης. Τώρα ή δεν είναι σωστό το τεστ οπότε πρέπει να κάνω άλλο ή απλά είναι αρνητικό. Τι να πω.. έτσι κι αλλιώς περιμένω αύριο μεθαύριο αν δεν έρθει περίοδος ξανακάνω.

ιωάννα25
07-09-09, 18:56
Δεν ξέρω κοριτσάκι μου. Κάνε καλύτερα μια χοριακούλα

christine p.
09-09-09, 10:04
Τζιφος αδιαθέτησα..Άντε πάλι!! Μα να μη με ξεχνάει η άτιμη!

ιωάννα25
09-09-09, 10:33
Κουράγιο, άντε ξξανά στις επάλξεις

Eva5201
09-09-09, 10:44
εγώ κορίτσια τρίτη μέρα καθυστέρησης σήμερα!! Αυτό μόνο που με προβληματίζει είναι ότι το στήθος μου από την πρώτη μέρα της καθυστέρησης άρχισε σταδιακά να σταματά να πονάει και η θερμοκρασία μου από 36,8 που ήταν απο την ωορρηξία και μετά σήμερα για πρώτη φορά είναι 36,7. Τι σας λένε όλα αυτά. Χωριακή θέλω να κάνω αφού κλείσω μια εβδομάδα πρώτα δηλαδή από Δευτέρα και μετά!

ιωάννα25
09-09-09, 10:50
Αφού δεν θές να κάνεις χοριακή κοριτσάι μου, καλύτερ σταμάτα να μετράς την θερμοκρασία σου κ να αγχώνεσε

KANTY
09-09-09, 11:03
Παιδιά εμένα η θερμοκρασία μου είναι απίστευτη.... μάλλον έχω υποθερμία γενικά. 35,6 -35,8 ακόμα και στην ωορρηξία!! Γι΄αυτό σπανίως τη μετράω. Δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα από αυτήν! Μήπως έχει σχέση με τη χαμηλούτσικ πίεσή μου κιόλας;

Eva5201
09-09-09, 11:06
τόση ήταν και η δική μου θερμοκρασία στην πρώτη φάση του κύκλου μου, δηλαδή μέχρι την ωορρηξία, γι' αυτό το 36,8 το θεώρησα ανεβασμένη

Eva5201
09-09-09, 11:08
εσάς το στήθος σας πονάει και κατά τη διάρκεια της περιόδου ή μονο πριν;

ιωάννα25
09-09-09, 11:12
Πονάει παντα

koalalou
09-09-09, 16:55
8a h8ela na ma8w ean to xrwma sta oura allazoun meta apo thn oriksia?? Ta dika mou einai anoixto kitrino (sorry gia tin leptomeria). Nomizw oti exw diabash kapou edw oti auto ginetai......h la8os 8imame???

ιωάννα25
10-09-09, 08:52
Και τα δικά μου έτσι είναι κοαλαλού μου

mapolif
10-09-09, 17:28
8a h8ela na ma8w ean to xrwma sta oura allazoun meta apo thn oriksia?? Ta dika mou einai anoixto kitrino (sorry gia tin leptomeria). Nomizw oti exw diabash kapou edw oti auto ginetai......h la8os 8imame???

Τα ουρα εχω την εντυπωση πως δεν εχουν σχεση. Εχουν σχεση με το τι εχεις καταναλωσει απο τροφες και υγρα. Αν εχεις πχ πιει πολυ νερο το χρωμα θα ειναι ανοιχτο αν οχι σκουρο. Δεν ειμαι ομως γιατρος και ετσι δεν μπορω να ειμαι σιγουρη.

mapolif
10-09-09, 17:31
Καααααανενα συμπτωμα ακομα... τραλαλοοοοοο!...

Becky_cook
18-09-09, 10:46
Καλημέρα, κορίτσια! Είμαι καινούργια στο φορουμ και δεν ξέρω καν αν γράφω στο σωστό σημείο και αν θα μου απαντήσει κανείς... Ας γράψω, κι ό,τι γίνει...
Είχα καθυστέρηση 9 μέρες και στην 5η έκανα το κλασικό τεστ εγκυμοσύνης self clear και έδειξε αρνητικό. Αλλά από τη 2η κιόλας μέρα καθυστέρησης είχα πόνους περιόδου μέχρι και σήμερα το πρωί και πονάκια στο στήθος χωρίς ιδιαίτερο πρήξιμο. Χθες το βράδυ είχα λίγο καφέ αίμα και είπα αντε μέχρι εδώ καλά, δικαιολογήμένο είναι αυτό... Αλλά σήμερα το πρωί ήρθε η μεγάλη απογοήτευση, καθώς μου ήρθα κανονικό κατακόκκινο αίμα. Γενικά πάντως δεν είχα ποτέ καθυστέρηση πάνω από 2 μέρες, ακόμα κι όταν έκανα θεραπεία για να μεγαλώσουν τα ωάριά μου πριν από 6 μήνες. Τα έχω κάνει όλα, μέχρι και σαλπιγγογραφία, η οποία έδειξε ότι όλα καλά. Έχω απογοητευτεί όσο δεν πάει... Προσπαθώ 2 χρόνια, και τουλάχιστον τις άλλες φορές δεν "έπαιζε" μαζί μου το ίδιο μου το σώμα. Είχα αρχίσει να το πιστεύω σοβαρά αυτή τη φορά καθώς είχα και τα συμπτώματα, κι ύστερα από τόσες ελπίδες, πέφτεις σε μεγαλύτερη θλίψη... Αλλά είπα να ρωτήσω κι εσάς τις έμπειρες: Τι ελπίδες έχω αυτή να μην είναι κανονική περίοδος, αλλά απλά υπολείμματα;

carijeza
19-09-09, 10:17
καλημέρα κορίτσια. Πρέπει να ρωτήσω γιατί θα σκάσω. και αυτό το μήνα που είπα να μην ασχοληθώ με το θέμα και προσπαθούσα συνειδητά να το βγάλω από το μυαλό μου κοίτα τι έπαθα. Αυτό το μήνα είχα κάνει υπέρηχο τυπικά σε μια επίσκεψη στο γυναικολόγο και ήξερα ακριβώς και τη μέρα ωορρυξίας.Ωορρυξία στις12 ή 13-9 και στις 18-9 το βράδυ βλέπω στο εσώρουχο λίγο αίμα. Λίγο πιό πρίν αισθανθηκα πόνους περιόδου και έναν ελαφρύ πονοκέφαλο. Την επομενη μέρα τίποτα και σήμερα το πρωί πάλι λίγο αίμα. Εντομεταξύ κάνω θεραπεία για μύκητες οι οποίοι εμφανίστηκαν μετά την επίσκεψη στο γιατρό και μετά την ωορρυξία.Πήρα το γιατρό σήμερα και του το είπα και μου λέει ότι αυτό το αίμα μπορεί να είναι από η θεραπεία.Εγώ όμως΄παλιότερα είχα ξανακάνει τη συγκεκριμένη θεραπαία και τότε δεν είχα αίμα. Έχω ψιλοαγχωθεί τώρα. Τί να είναι πάλι αυτό;

mapolif
19-09-09, 13:10
Ισως ο οργανισμος να αντεδρασε διαφορετικα αυτη τη φορα στη θεραπεια και ο γιατρος να εχει δικιο. Ειναι νομιζω νωρις για να εμφανιστει αιμα εγκυμοσυνης, που σε καποιες κοπελες εμφανιζεται αλλα οταν το ωαριο εμφυτευεται στη μητρα και αυτο θελει νομιζω καμια βδομαδα. Μπορει και να κανω λαθος. Ρωτα τον γιατρο σου ξανα αν ειναι σιγουρος οτι δεν μπορει να ειναι κατι αλλο.

γάτα
19-10-09, 18:32
αγαπητοί μου φίλοι καλησπέρα είμαι καινούργια στην παρέα σας!!πολύ ενδιαφέρουσα η συζήτησή σας....και καθώς οι απορίες μου κορυφώνονται θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να σας ρωτήσω....το πρησμένο στήθος συμβαίνει σε όλες τις γυναίκες για να καταλάβουν ότι είναι έγκυες? εγώ δεν έχω πρησμένο στήθος παρά μόνο μια πρησμένη κοιλιά ( είμαι 2 εβδομάδες πριν να αδιαθετήσω) και λίγους πόνους στην μέση....θέλω πολύ να γίνω μανούλα αλλά δυσκολεύομαι να καταλάβω τα σημάδια...μπορείται να με βοηθήσετε!!ευχαριστώ για την υπομονή σας....

argyro30
19-10-09, 22:09
αγαπητοί μου φίλοι καλησπέρα είμαι καινούργια στην παρέα σας!!πολύ ενδιαφέρουσα η συζήτησή σας....και καθώς οι απορίες μου κορυφώνονται θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να σας ρωτήσω....το πρησμένο στήθος συμβαίνει σε όλες τις γυναίκες για να καταλάβουν ότι είναι έγκυες? εγώ δεν έχω πρησμένο στήθος παρά μόνο μια πρησμένη κοιλιά ( είμαι 2 εβδομάδες πριν να αδιαθετήσω) και λίγους πόνους στην μέση....θέλω πολύ να γίνω μανούλα αλλά δυσκολεύομαι να καταλάβω τα σημάδια...μπορείται να με βοηθήσετε!!ευχαριστώ για την υπομονή σας....
Πιθανοτατα να μην ειμαι το καταλληλοτερο ατομο που μπορει να σου απαντησει καθως για αρκετους μηνες εχω υπαρξει κατα φαντασιαν εγκυος!!!...και τον μηνα που πραγματικα θα ειμαι πιστευω πως δεν θα το παρω ειδηση...:shock::shock:!!!..απο οσα εχω διαβασει και απο εδω μεσα αλλα και απο αναζητησεις που εχω κανει σχετικα με το θεμα(τις οποιες κοντευω να τις μαθω απεξω):roll::roll::roll:,κατεληξα πως τα συμπτωματα ξεκινουν μετα την καθυστερηση και σιγουρα δεν ειναι απολυτο οτι πρεπει να υπαρχουν καν...ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ????

mapolif
21-10-09, 14:19
Το κυριοτερο σημαδι ειναι η απουσια της περιοδου. Ολα τα υπολοιπα ερχονται κατα βαση και γινονται εντονοτερα μετα απο αυτο. Ειναι πολυ νωρις να εχεις συμπτωματα αφου ουσιαστικα αν ο κυκλος σου ειναι 28αρης σημαινει οτι μολις τωρα ειναι οι γονιμες μερες και ισως να ειναι και σημαδια ωορηξιας αυτα. Εχε υπομονη.

katerina...
22-01-10, 16:46
είναι κανείς εδώ να με βοηθήσει????

katerina...
22-01-10, 16:47
είμαι καινούρια...

ellain
22-01-10, 17:43
γεια σου κατερινακι και καλωσηρθες. Σε τι μπορουμε να σε βοηθησουμε?

katerina30
22-01-10, 19:49
Geia sas
Exo stathero kiklo 28 imeron kai tin 14h mera (gonimi logika) irthame se epafi me ton antra mou xoris profilakseis. Pros to telos tis 17hs meras kai olis tis 18hs eixa "krampes" xamila stin koilia kai to vradi ligo poio entona. Kata tin ourisi mazi me tin vlenna pou eixa eida kai ligo roz aimataki se para poli mikri posotita kai para poli axno. (Vlennes eixa apo tin 14h mera eox kai simera). Teleutea periodos itan 04-01-2010. Lete na eimai egios :smile:? Den einai poli noris ta parapano pou anefera na einai simptomata? :rolleyes: MAkari diladi!

βιλλυ
22-01-10, 22:24
Geia sas
Exo stathero kiklo 28 imeron kai tin 14h mera (gonimi logika) irthame se epafi me ton antra mou xoris profilakseis. Pros to telos tis 17hs meras kai olis tis 18hs eixa "krampes" xamila stin koilia kai to vradi ligo poio entona. Kata tin ourisi mazi me tin vlenna pou eixa eida kai ligo roz aimataki se para poli mikri posotita kai para poli axno. (Vlennes eixa apo tin 14h mera eox kai simera). Teleutea periodos itan 04-01-2010. Lete na eimai egios :smile:? Den einai poli noris ta parapano pou anefera na einai simptomata? :rolleyes: MAkari diladi!

καθολου απιθανο:lol:

mamita
22-01-10, 23:29
kalispera ki ego kainouria,
perimeno periodo se mia evdomada kai exo ola ta simptomata tis periodou (krampes stin kilia, xamila sti mesi, ligo priksimo sto stithos).. eixa epafi tis gonimes meres. Alla mallon tipota kai afto to mina.. Nomizo pos tha prepei kapos na to aisthanomai an eimoun kai na po tin alithia den aisthanomai tipota diaforetiko..
efxomai katerina esi na mas peis efxarista nea!

foulina
23-01-10, 00:03
kalispera ki ego kainouria,
perimeno periodo se mia evdomada kai exo ola ta simptomata tis periodou (krampes stin kilia, xamila sti mesi, ligo priksimo sto stithos).. eixa epafi tis gonimes meres. Alla mallon tipota kai afto to mina.. Nomizo pos tha prepei kapos na to aisthanomai an eimoun kai na po tin alithia den aisthanomai tipota diaforetiko..
efxomai katerina esi na mas peis efxarista nea!

Καλε κουκλα μην απογοητευεσε. Εγω και στις δυο εγκυμοσυνες είχα συμπτωματα αδιαθεσιας πολυ νωρις. Οταν ομως κοντεψα να λυποθυμισω στη δουλεια μου μπηκαν ψυλλοι στα αυτια μου.

mamita
23-01-10, 14:25
efxaristo foulina! Afto to forum mou dinei kouragio!

mamita
24-01-10, 17:07
koritsia thelo ti voitheia sas an me akouei kammia. Eimai stin 24 mera tou kiklou kai eixa oli tin evdomada ponakia xamila stin kilia kai ligo priksimo stin kilia (katholou priksimo sto stithos omos). Ekana loipon simera to self clear kai evgale axni grammi thetiki. Exo trellathei!! Mipos einai lathos? sas exei tixei paromoia periptosi? Ax as mou apantisi kapoia plz...

adriani hourdoumi
24-01-10, 17:10
αν και βιαστηκες να κανεις το τεστ το πιο πιθανο ειναι να εισαι εγκυος κοπελα μου αυριο πρωι πρωι χοριακη κ καλα αποτελεσματα

adriani hourdoumi
24-01-10, 17:12
θετικο λανθασμενο τεστ μου εβγαλε το πρεντικτορ το σελφ κλιαρ που εκανα ενα μηνα μετα ηταν θετικοτατο αλλα ειχα ηδη καθηστεριση (δυστηχως ομως το χασαμε κ αυτο)

foulina
24-01-10, 17:16
koritsia thelo ti voitheia sas an me akouei kammia. Eimai stin 24 mera tou kiklou kai eixa oli tin evdomada ponakia xamila stin kilia kai ligo priksimo stin kilia (katholou priksimo sto stithos omos). Ekana loipon simera to self clear kai evgale axni grammi thetiki. Exo trellathei!! Mipos einai lathos? sas exei tixei paromoia periptosi? Ax as mou apantisi kapoia plz...

Δε θελω να σε ξεσηκωσω αλλά το πιθανοτερο είσαι εγκυος!!!!!!!Ειναι πολυ απιθανο το λαθος. Και εμενα στο δευτερο πολυ νωρις που εκανα το συγκεκριμενο τεστ θετικο βγηκε με αχνη γραμμουλα. Οπως είπε και μια αλλη κοπελα κανε μια χοριακη και περιμενουμε να μας πεις τα ευχαριστα. Περιμενουμε να ακουσουμε τα νεα σου και ολα θα είναι καλα,θα μας θυμηθεις...Φιλακια και ευχομαι για σενα τα καλυτερα!!!!

mamita
25-01-10, 00:28
den anteksa kai ekana kai deftero test prin 2 ores:roll: (pali self clear giati to farmakeio den eixe alli marka) kai vgike akrivos to idio: axno thetiko. Exo tromeri agonia kai leo na pao avrio gia xoriaki kai as einai noris. Pantos sinexizoun ta simptomata tis periodou oli mera. Tha sas enimeroso avrio. Thanks gia tis apantisis sas!

foulina
25-01-10, 00:46
den anteksa kai ekana kai deftero test prin 2 ores:roll: (pali self clear giati to farmakeio den eixe alli marka) kai vgike akrivos to idio: axno thetiko. Exo tromeri agonia kai leo na pao avrio gia xoriaki kai as einai noris. Pantos sinexizoun ta simptomata tis periodou oli mera. Tha sas enimeroso avrio. Thanks gia tis apantisis sas!

Ακριβως μα ακριβως το ίδιο είχε γίνει και με τον μπεμπη μου. Το ξερω σε ξεσηκώνω....Λογικη η αχνη γραμμη, οπως και με τη χοριακη στην αρχη της εγκυμοσυνης οι τιμες είναι χαμηλες ετσι και στα τεστ, εξου και η αχνη γραμμη. Η χοριακη σιγουρα θα δείξει. Τα συμπτωματα τις περιοδου μοιαζουν αλλωστε με τις εγκυμοσυνης. Φαντασου οτι και στα 2 παιδια νομιζα οτι οπου να ναι αδιαθετω και οπως είπα πριν στο πρωτο λιποθυμισα (φαντασου δε οτι μια εβδομαδα πριν την αναμενομενη περιοδο πηγαμε για φαι και μου μοιριζε ασχημα η μπριζολα, και ελεγα σε ολους μη φατε δεν είναι καλη, που να μου κοψει οτι είμουν εγκυος). Θα περιμενουμε να μαθουμε αυριο τα νεα σου. Ολα καλα να σου πάνε.

mamita
25-01-10, 19:19
eimai egioooooss!!!! Ekana xoriaki kai vgike to apotelesma thetikotato! Telika eixe dikio to self clear!! Pantos apo simptomata ta idia me tin periodo! Den tha to iposiazomoun pote!! Efxaristo se oles gia tis apantiseis sas!:D:D:D:D:D:D

foulina
25-01-10, 20:33
eimai egioooooss!!!! Ekana xoriaki kai vgike to apotelesma thetikotato! Telika eixe dikio to self clear!! Pantos apo simptomata ta idia me tin periodo! Den tha to iposiazomoun pote!! Efxaristo se oles gia tis apantiseis sas!:D:D:D:D:D:D

Ελα βρε κοριτσακι μπραβο,πολλα συγχαρητηρια. Δε σε ξεσηκωσα αδικα λοιπον. Αντε βρε με το καλο να είναι, καλυ εγκυμοσυνη και να τη χαρεις οσο πιο πολυ μπορεις.Φιλακια.

argyro30
25-01-10, 22:30
Μπραβο Ματινακι!!!!Να εχεις μια υπεροχη και τελειομηνη εγκυμοσυνη μεσα απο την καρδια μου:lol::lol::lol::lol:!!!!!!!!

ranioula
26-01-10, 08:51
Πολλά πολλά συγχαρητήρια και πολλές ευχές για μια καλή εγκυμοσύνη και ένα υγιέστατο μωράκι!!!
Αλήθεια, ποια ήταν ακριβώς τα συμπτώματα που είχες? γιατί περιμένω να αδιαθετήσω στις 28-01 και έχω ήδη κάποια συμπτώματα περιόδου με μόνη διαφορά ότι το στήθος μου είναι πολύ πιο ευαίσθητο από άλλες φορές και έχω και κάποιες άοσμες λευκές εκκρίσεις ...:?

magda TS
26-01-10, 09:06
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΜΑΤΙΝΑΚΙ!!!! ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ:):):)
ΡΑΝΙΟΥΛΑ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΚΥΡΙΩΣ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ ΣΤΗΘΟΣ.
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!!!
ΚΑΛΑ Ο ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ!!!!!

ranioula
26-01-10, 09:25
Μακάρι, Μαγδούλα, αν και θεωρώ πολύ πιο πιθανό να αδιαθετήσω ...
Και γω δεν έχω ιδιαίτερα πονάκια, εκτός από τα συνηθισμένα της περιόδου, αλλά το στήθος με έχει προβληματίσει, γιατί τόσο ευαίσθητό δεν ήταν ποτέ. Ευτυχώς που είστε και σεις και τα λέμε, γιατί ο άντρας μου έχει αρχίσει να με περνάει για τρελή ...κάθε μήνα και χειρότερα!
Πάντως έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου ...είναι η τελευταία φορά!
Από τον άλλο μήνα δεν θα το ξαναψάξω και θα το αφήσω στην τύχη του!
όσο το ψάχνω, νομίζω τα κάνω χειρότερα!:(

domnina
26-01-10, 12:24
Μαμίτα συγχαρητήρια!!!

Τελικά ο Γενάρης είναι πολύ γουρλίδικος μήνας. Ελπίζω να συνεχιστεί αυτή η ρέντα όλο το χρόνο!!!

MIRT
26-01-10, 12:34
Κορίτσια καλημέρα,

σήμερα μόλις δημιούργησα τον λογαριασμό μου και προσπαθώ να περιηγηθώ...
Βασικά δεν ξέρω αν πρέπει/ μπορώ να ανοίξω καινούριο θέμα ή να συνδέσω την δική μου ερώτηση με ένα υπάρχον θέμα.

Στο ζουμί: Ειχα επιβεβαιωμένη ωορηξία (από τον γυναικολόγο μου) στις 14 Γενάρη και -ναι το ξέρω- βιάστηκα και έκανα χοριακή στις 25 Γενάρη - χθες.

Το αποτέλεσμα ήταν 4.
Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος και απλά να έκανα το τεστ πολύ νωρίς?

Ευχαριστω!

domnina
26-01-10, 12:37
Ναι υπάρχει περίπτωση να είσαι έγκυος και να έκανες το τεστ πολύ νωρίς. Το σωστό είναι να κάνεις το τεστ 14 μέρες μετά την ωορρηξία και για σιγουριά 1-2 μέρες αργότερα (14+2=16).

Θα σου λεγα να κανεις την επόμενη χοριακή τη Δευτέρα που μας έρχεται. θα δείξει σίγουρα.

ranioula
26-01-10, 13:09
Κορίτσια καλημέρα,

Βασικά δεν ξέρω αν πρέπει/ μπορώ να ανοίξω καινούριο θέμα ή να συνδέσω την δική μου ερώτηση με ένα υπάρχον θέμα.

Στο ζουμί: Ειχα επιβεβαιωμένη ωορηξία (από τον γυναικολόγο μου) στις 14 Γενάρη και -ναι το ξέρω- βιάστηκα και έκανα χοριακή στις 25 Γενάρη - χθες.

Το αποτέλεσμα ήταν 4.

Ευχαριστω!

Και μένα λίγο νωρίς μου φαίνεται για να έχει αυξηθεί η χοριακή σου ... αλλά ποιές είναι οι φ.τ. χοριακής για μια κοπέλα που δεν είναι έγκυος?
Από ποια τιμή και πάνω υποψιαζόμαστε εγκυμοσύνη?
Δεν έχω κάνει ποτέ την συγκεκριμένη εξέταση ...όπως καταλάβατε.
Αλλά στο μικροβιολογικό δεν δίνουν τις φ.τ. που πρέπει να κυμαίνεται?

katepin
27-01-10, 10:36
Καλημέρα σε όλους.
Θέλω να μοιραστώ λίγο την αγωνιά μου μαζί σας!
Αδιαθέτησα 31/12/09 και έχω κύκλο 26 ημερών οπότε χθες το απογευματάκι θα έπρεπε να είχα αδιαθετήσει κανονικά. Είμαι την πρώτη μέρα καθυστέρησης!
Προσπαθώ να μην χαίρομαι γιατί φοβάμαι ότι θα απογοητεύσω οικτρά μετά, για αυτό και ακόμα δεν έχω κάνει τεστ.
Γενικά δεν έχω κανένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης.
Θέλω να περιμένω μέχρι το Σαββατοκύριακο γιατί φοβάμαι ότι θα μου έρθει την παρασκευή. Έχω σταθερό κύκλο γενικά αλλά αυτό το μήνα αρρώστια και στενοχωρήθηκα αρκετά και έχω την εντύπωση ότι είχα ωορρηξία 3 μέρες αργότερα, (είναι δυνατών αυτό?) οπότε θα αδιαθετήσω και αργότερα.
Δεν Θέλω να το σκέφτομαι αλλά όλο εκεί είναι το μυαλό μου!

argyro30
27-01-10, 16:23
Καλημέρα σε όλους.
Θέλω να μοιραστώ λίγο την αγωνιά μου μαζί σας!
Αδιαθέτησα 31/12/09 και έχω κύκλο 26 ημερών οπότε χθες το απογευματάκι θα έπρεπε να είχα αδιαθετήσει κανονικά. Είμαι την πρώτη μέρα καθυστέρησης!
Προσπαθώ να μην χαίρομαι γιατί φοβάμαι ότι θα απογοητεύσω οικτρά μετά, για αυτό και ακόμα δεν έχω κάνει τεστ.
Γενικά δεν έχω κανένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης.
Θέλω να περιμένω μέχρι το Σαββατοκύριακο γιατί φοβάμαι ότι θα μου έρθει την παρασκευή. Έχω σταθερό κύκλο γενικά αλλά αυτό το μήνα αρρώστια και στενοχωρήθηκα αρκετά και έχω την εντύπωση ότι είχα ωορρηξία 3 μέρες αργότερα, (είναι δυνατών αυτό?) οπότε θα αδιαθετήσω και αργότερα.
Δεν Θέλω να το σκέφτομαι αλλά όλο εκεί είναι το μυαλό μου!
Για καποιους λογους οπως κρυολογημα,υψηλος πυρετος και εντονο στρες μπορουν να καθυστερησουν την ωορρηξια αλλα και να μην πραγματοποιηθει και ποτε τον συγκεκριμενο μηνα...κανε υπομονη(το ξερω ειναι παραααα πολυ δυσκολο)μεχρι την Δευτερα κι αν δεν(που μακαρι να μην),κανε μια χοριακη που ειναι και πιο αξιοπιστη!!!Σου ευχομαι τα καλυτερα!!!!Και μην ψαχνεις για συμπτωματα εγκυμοσυνης γιατι εγω τα εχω καθε μηνα αλλα μονο στο μυαλο μου...

argyro30
27-01-10, 16:27
Κορίτσια καλημέρα,

Το αποτέλεσμα ήταν 4.

Ευχαριστω!
Εκανες πολυ νωρις χοριακη αλλα χωρις να θελω να σε ξεσηκωσω το 4 ειναι 4...θελω να πω δεν ειναι 0 οπως ηταν σε μενα που νομιζα οτι ημουν αλλα δεν...σου ευχομαι να εισαι εγκυουλα και πολυ συντομα να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα!!!!

Barbara.
27-02-10, 15:21
Κοριτσια καλησπερα!Ειχα μπει στο φορουμ πριν απο 1 χρονο ακριβως και αυτο γιατι μολις παντρευτηκα μετα απο 1 μηνα ημουν εγκυος!Δεν το ηξερα και τοτε ειχα ουρολοιμωξη και επερνα αντιβιωση το αποτελεσμα ηταν στις 7 εβδομαδες κυησης να παλλινδομησω..οι μισοι γιατροι μου λενε πως φταιει η αντιβιωση οι αλλοι μισοι πως απλα ετυχε...Τελος παντων για να μην πολυλογω μετα απο ενα χρονο αποφασισαμε με τον αντρα μου να κανουμε προσπαθειες...Κι εδω εχω ερωτηματα που θα ηθελα σας παρακαλω αν μπορειτε να με βοηθησετε.Εχω κυκλο απο 27 εως 31 μερες.Αδιαθετησα στις 11/02/10 και στην 7η μερα ξεκινησαμε ελευθερα δεν ερχομασταν σε επαφη καθε μερα αφηναμε και 1-2 μερες για να ειναι πιο δυνατο το σπερμα...περιμενω στις 10/03/10 δηλ.σε 1,5 βδομαδα..το θεμα ειναι οτι εδω και 1 βδομαδα με ποναει το στηθος μου παρα πολυ δεν μπορω να το αγγιξω και εχω πονοκεφαλους!!!υπαρχει περιπτωση να εχει γινει συλληψη εδω και 1 βδομαδα και να εχω συμπτωματα?Ααααα και η ειρωνεια της υποθεσης??Εχω παλι ουρολοιμωξη :( .Παρολο που η καθαριοτητα υγειηνης ειναι υπερβολικη σε σημειο υποχονδριασμου και απο εμενα και απο τον αντρα μου!!!Σας ευχαριστω που με ακουσατε!!Περιμενω απαντησεις εχω τρελλη αγωνια!!!

magda TS
27-02-10, 17:54
Εάν εχεις κυκλο 27 μεχρι και 31 μερες τοτε πιθανον σημερα να εχεις ωορηξια και να ειναι συμπτωμα ωορηξιας!!! καλα να περασεις!!!!;);)
Τωρα εαν εχεις ουρολημωξη τοτε καλο ειναι να πας στο ιατρο να σου δωσει αντιβιωση!!!

Barbara.
28-02-10, 13:05
καλε ναι δεν το συζητω κατευθειαν πηρα τον γυναικολογο μου και ξεκινησα amoxil.ευτυχως το προλαβα και ηρεμησα...αλλα σημερα μαζι με τους πονους στο στηθος εχω ελαφρος πονους στην μεση και πονακια τσιμπηματα χαμηλα...γινεται αυτα τα συμπτωματα να ειναι απο την ωορρηξια??

magda TS
28-02-10, 13:51
Εμπειριες πολλες δεν εχω και εγω βρισκομαι στην ιδια ακριβώς κατασταση με εσενα!!!!
αλλα εχω καταλλάβει το εξης, 14 μερες πριν την περιοδο ειναι η ωορηξια αρα 15-14 μερες πριν καλο ειναι να εχουμε επαφες!!!
Οταν αγχωνομαστε μπορει να αργησει να γινει η ωορηξια αρα εχουμε καθυστρημενη περιοδο!!! και τελος η ωορηξια, η εγκυμοσυνη και η περιοδος εχουν παρομοια συμπτωματα!!!! Αρα κανε οσο πιο συχνα επαφες μπορεις και θελεις!!!!

magda TS
28-02-10, 13:52
Τωρα οταν ειχα μεινει εγκυος θυμαμαι πονουσε 4-5 μερες πριν την αναμενόμενη περιοδο το στηθος μου!!!! ευχομαι να εχεις καλα αποτλεσματα!!!!

ολγακι28
09-03-10, 19:14
kalispera koritsia mporeite na me vohthise giati tha trelathw :-x eixa teleutaia perriodo 15/2 exw stathero kuklo 28 meres ara h worhxia mou htan gurw sths 28-3 tou mhnos!kathe mhna pou perimena periodo 10 meres sxedwn prin toumpanw to sththos mou,twra akoma tipota kai exw ponakia xamila duskiliothta aeria kai den xerw exw mperdeuti teleiws,gnwrizei kamia sas tipota?perimenw nea sas:shock:

ολγακι28
10-03-10, 01:27
klaps!kamia apanthsh....

αννα82
10-03-10, 02:03
klaps!kamia apanthsh....
εχεις προσωπικο μηνυμα

evim
30-03-10, 20:26
koritsia kalispera! eimai 5 meres prin tin periodo kai exw ki egw kapoia symptwmata opws poly pono sto stithos apo tin proigoumeni vdomada pou den symvainei synithws se mena kai kati ponakia xamila pote deksia kai pote aristera. tha ithela na rwtisw giati diavaza mia periptwsi parapanw: tiw meres pou thewritika ginotan i syllipsi egw eixa ouroloimwksi kai pira gia 4 meres antiviwsi. lete na epireasei to mwro an eimai egkyos??

SANDY1980
27-04-10, 15:54
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ FORUM KAI ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΕΝΟΣ ΠΑΙΔΙΟΥ!!!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ!!!
Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΣΤΙΣ 10 ΑΠΡΙΛΙΟΥ, Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟΣ ΠΕΡΙΠΟΥ 27-28ΜΕΡΕΣ. ΕΙΧΑΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 19,20,22 ΚΑΙ 25 ΑΠΡΙΛΙΟΥ. ΕΧΩ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ???ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΜΗΝΑΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ....ΓΕΝΙΚΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ 28ΗΜΕΡΩΝ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΛΕΣ ΟΙ ΜΕΡΕΣ :). ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

παπακι4501
28-04-10, 19:40
κοριτσακια μου sos sos χρειαζομαι τη βοηθεια σας παρα πολυ!!!!!!!!1
ακουστε λιγο την ιστορια του μηνα μου και πειτε μου σας παραλω τη γνωμη σας!
λοιπον η περιοδος μου ηρθε στις 6 απριλιου
17με 22 ειχα ωορρηξια και περιμενω να αδιαθετησω 4 με 6 μαιου γιατι εχω κυκλο μια 28 και μια 30 ημερων.
απο εχτες το πρωι που ηταν 27 απριλιου εχω δυνατες ημικρανιες,ολη μερα,ανακατοσουρες το βραδυ,μονο το βραδυ μεχρι τις 2 τα ξημερωματα περιπου.σημερα παλι ημικρανιες λιγη ζαλαδα το μεσημερι και ενω εχτες ειχα θερμοκρασια 36,6 τωρα εχω 36,9.οσον αφορα τη θερμοκρασια να σας πω πως η φυσιολογικη μου θερμοκρασια παντα ηταν 36 με 36,2 λογω χαμηλης πιεσης και σιδηρου συμφωνα με το γιατρο μου.
αρρωστη δεν νιωθω καθολου.νιωθω μονο πολυ κουραση και κομαρες σε ολο το σωμα!
πειτε μου κι εσεις τη γνωμη σας ρε κοριτσια!

mapolif
29-04-10, 08:42
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ FORUM KAI ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΕΝΟΣ ΠΑΙΔΙΟΥ!!!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ!!!
Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΣΤΙΣ 10 ΑΠΡΙΛΙΟΥ, Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟΣ ΠΕΡΙΠΟΥ 27-28ΜΕΡΕΣ. ΕΙΧΑΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 19,20,22 ΚΑΙ 25 ΑΠΡΙΛΙΟΥ. ΕΧΩ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ???ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΜΗΝΑΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ....ΓΕΝΙΚΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ 28ΗΜΕΡΩΝ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΛΕΣ ΟΙ ΜΕΡΕΣ :). ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Στον κυκλο 28 ημερων ειναι στη μεση οπου και ξεκινας την προσπαθεια 5 μερες πριν και τελειωνεις 3 μετα. 10 Απριλιου - 22/23 Απριλιου ειναι η μεση αρα και οι μερες ωορρηξιας σου, μια χαρα οι προσπαθειες σου. Βασει θεωριας! Μπορει να σε βοηθησει καποιο τεστ ωορρηξιας για να εισαι σιγουρη για τις μερες ωορρηξιας. Πωλουνται στα φαρμακεια.

Νομιζω πως απο τη στιγμη της ωορρηξιας η περιοδος ερχεται 14 μερες μετα. Ετσι αν καποια εχει νωρις ωορρηξια θα εχει νωρις περιοδο. Με επιφυλαξη παντα.

mapolif
29-04-10, 08:46
κοριτσακια μου sos sos χρειαζομαι τη βοηθεια σας παρα πολυ!!!!!!!!1
ακουστε λιγο την ιστορια του μηνα μου και πειτε μου σας παραλω τη γνωμη σας!
λοιπον η περιοδος μου ηρθε στις 6 απριλιου
17με 22 ειχα ωορρηξια και περιμενω να αδιαθετησω 4 με 6 μαιου γιατι εχω κυκλο μια 28 και μια 30 ημερων.
απο εχτες το πρωι που ηταν 27 απριλιου εχω δυνατες ημικρανιες,ολη μερα,ανακατοσουρες το βραδυ,μονο το βραδυ μεχρι τις 2 τα ξημερωματα περιπου.σημερα παλι ημικρανιες λιγη ζαλαδα το μεσημερι και ενω εχτες ειχα θερμοκρασια 36,6 τωρα εχω 36,9.οσον αφορα τη θερμοκρασια να σας πω πως η φυσιολογικη μου θερμοκρασια παντα ηταν 36 με 36,2 λογω χαμηλης πιεσης και σιδηρου συμφωνα με το γιατρο μου.
αρρωστη δεν νιωθω καθολου.νιωθω μονο πολυ κουραση και κομαρες σε ολο το σωμα!
πειτε μου κι εσεις τη γνωμη σας ρε κοριτσια!
Υπομονη... μπορει να ειναι σημαδια για την περιοδο που ερχεται μπορει να εισαι και εγκυος. Τα συμπτωματα ειναι πανω κατω τα ιδια και μπερδευουν. Νομιζω μια εξεταση αιματος για χοριακη μπορει να σου απαντησει, αν και εχω ακουσει περιπτωσεις που η χοριακη δεν εδειξε γιατι ηταν νωρις... αν ειναι πανω απο 5 μοναδες παντως ειναι καλοοο!

SANDY1980
29-04-10, 15:22
Στον κυκλο 28 ημερων ειναι στη μεση οπου και ξεκινας την προσπαθεια 5 μερες πριν και τελειωνεις 3 μετα. 10 Απριλιου - 22/23 Απριλιου ειναι η μεση αρα και οι μερες ωορρηξιας σου, μια χαρα οι προσπαθειες σου. Βασει θεωριας! Μπορει να σε βοηθησει καποιο τεστ ωορρηξιας για να εισαι σιγουρη για τις μερες ωορρηξιας. Πωλουνται στα φαρμακεια.

Νομιζω πως απο τη στιγμη της ωορρηξιας η περιοδος ερχεται 14 μερες μετα. Ετσι αν καποια εχει νωρις ωορρηξια θα εχει νωρις περιοδο. Με επιφυλαξη παντα.
ΣΈΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ, ΕΛΠΙΖΩ Η ΘΕΩΡΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΧΤΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ.....ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΕΣΤ ΜΗ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ;)

μαγια79
20-05-10, 00:37
http://www.xarakas.gr/relationship/line_line_typew3_beg_d_typew6_time_1243656000_text_.gif (http://www.xarakas.gr)etsi einai opws ta leei se 14 merew just to exw tsekarei

ΒΕΡΑ
23-06-10, 13:30
Κορίτσια δεν ξέρω τι μου συμβαίνει αυτό το μήνα .... έκτός των άλλων συμπτωμάτων (πόνος στο στήθος, έντονες φλέβες, πόνοι περιόδου) νιώθω κάποιες κραμπούλες στη γάμπα και επίσης νιώθω γουργούρισμα - φτερούγισμα (ένα περίεργο είναι αίσθημα) κάτω χαμηλά στην κοιλιά. Βασικά μπορεί να είναι και το αίμα που κατεβαίνει έτσι δεν είναι? Δεν το είχα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ... είχει κανένας τέτοιο σύμπτωμα?

Σημειωτέον ήρθα σε επαφή τη 18η μέρα ενός πολύ άστατου κύκλου (στις 11/6) και 4-5μέρες μετά άρχισε το πρήξιμο στο στήθος. Σήμερα το πρωί έκανα ένα self clear τεστ αλλά ήταν αρνητικό (νομίζω ότι είναι νωρίς). Έχω μπερδευτεί.

pennou
23-06-10, 13:37
καλημερα κοριτσια....θα τα πω περιληπτικα μιας και δεν μπαινω πολυ συχνα για να μην αγχωνομαι και αποκλειεται να με θυμαστε...κανουμε με τον αντρα μου εδω και λιγους μηνες ελευθερα...στην αρχη υπολογιζα μερες και αγχωνομουν χειροτερα και αυτο το μηνα το αφησα στο φλου...λοιπον εχω σταθερο κυκλο και επρεπε να αδιαθετησω απο τις 21 του μηνος...σημερα ειναι 23 και εκανα ενα clear blue και βγηκε αρνητικο.να ελπιζω η οχι???ειμαι πολυ στεναχωρημενη...

Sugary
23-06-10, 14:32
Γεια σας και από εμένα!! Αχχ πολύ αγχώδης αυτή η αναμονή!! Δεν αντέχω άλλο...Εγώ πήγα στον γιατρό αυτό το μήνα και μου είπε ότι εκείνη την μέρα είχα ωορηξία και να έρθω σε επαφές με τον άντρα μου εκείνη την μέρα και την επόμενη...πράγμα το οποίο έγινε...!! Το στήθος μου είναι τούρμπο ώς συνήθως πρίν να μου έρθει η περίοδος, είχα την 3-4 μέρα μετά την ωορηξία ένα έντονο πόνο κάτω χαμηλά στην κοιλιά ...και απο τότε πάρα πάρα πολύ ελαφρά πονάκια δεξιά και αριστερά.. Δεν ξέρω.Φοβάμαι μην απογοητευτώ πάλι...

ZOUZOUNIARA
23-06-10, 15:31
Κορίτσια δεν ξέρω τι μου συμβαίνει αυτό το μήνα .... έκτός των άλλων συμπτωμάτων (πόνος στο στήθος, έντονες φλέβες, πόνοι περιόδου) νιώθω κάποιες κραμπούλες στη γάμπα και επίσης νιώθω γουργούρισμα - φτερούγισμα (ένα περίεργο είναι αίσθημα) κάτω χαμηλά στην κοιλιά. Βασικά μπορεί να είναι και το αίμα που κατεβαίνει έτσι δεν είναι? Δεν το είχα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ... είχει κανένας τέτοιο σύμπτωμα?

Σημειωτέον ήρθα σε επαφή τη 18η μέρα ενός πολύ άστατου κύκλου (στις 11/6) και 4-5μέρες μετά άρχισε το πρήξιμο στο στήθος. Σήμερα το πρωί έκανα ένα self clear τεστ αλλά ήταν αρνητικό (νομίζω ότι είναι νωρίς). Έχω μπερδευτεί.

Xwris na 8elw na se xeshkwsw.........
H kollhth mou, mazi me thn ka8ysterhsh, eixe ki ayto to poly prwtognwro fterougisma........ ki otan ekane th xoriakh, hxere ek twn proterwn to 8etiko apotelesma..........
Oso de vlepeis aimataki na katevainei.......... perimene........

ZOUZOUNIARA
23-06-10, 15:33
καλημερα κοριτσια....θα τα πω περιληπτικα μιας και δεν μπαινω πολυ συχνα για να μην αγχωνομαι και αποκλειεται να με θυμαστε...κανουμε με τον αντρα μου εδω και λιγους μηνες ελευθερα...στην αρχη υπολογιζα μερες και αγχωνομουν χειροτερα και αυτο το μηνα το αφησα στο φλου...λοιπον εχω σταθερο κυκλο και επρεπε να αδιαθετησω απο τις 21 του μηνος...σημερα ειναι 23 και εκανα ενα clear blue και βγηκε αρνητικο.να ελπιζω η οχι???ειμαι πολυ στεναχωρημενη...

Koritsaki...............
Oso de vlepeis thn kokkinoula na kataftanei........... na mhn stenoxwriesai........... pote den xereis..........
Prospa8hse pantws na mhn to skeftesai, na eisai xalarh genikotera.........
Polles fores omws, na sou pw kai to allo, ta testakia (tromara tous!!!!!!!!!!!!!) vgazoune la8os apotelesmata............. giati den kaneis mia xoriakh??????? Poly pio axiopisth einai........

ΒΕΡΑ
23-06-10, 16:44
Xwris na 8elw na se xeshkwsw.........
H kollhth mou, mazi me thn ka8ysterhsh, eixe ki ayto to poly prwtognwro fterougisma........ ki otan ekane th xoriakh, hxere ek twn proterwn to 8etiko apotelesma..........
Oso de vlepeis aimataki na katevainei.......... perimene........

Αχ δεν το πιστεύω ... σοβαρά??? Το είχες κι εσύ? Κι εγώ νόμιζα ότι είμαι τρελλή!!!!

Αν και τελικά μπορεί να είναι και το έντερό μου ... να έχει αέρια δλδ ...

ΒΕΡΑ
24-06-10, 13:59
Αχ ... έχω μια τρελλή πείνα σήμερα και αυτό το έχω πριν αδιαθετήσω ... δυστυχώς

*tingerbell*
24-06-10, 15:18
geia sas koritsia!grafw kata kairous tis opoies paraloges k mh anhsyxies mou k ap'oti fainetai autos einai akoma enas mhnas paranoias!
teleutaia periodos htan stis 7/6(to kserw einai para polu nwris akoma).epafes eixame 17-18-19-20...tou dwsame k katalave pou lene...apo x8es exw ponous xamhla sthn koila,mia deksia,mia aristera k noiw8w kati san gourgourisma-oxi apo to enteraki mou-epishs exei ginei polu euais8hto to sth8os mou.einai kati apo auta prowro sumptwma?
euxaristw gia ton xrono sas k euxomai se oles sas suntoma manoules!

aggelos
24-06-10, 16:13
Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης είναι ίδια με αυτά της περιόδου. Εγώ, για πολλούς μήνες ήμουν κατα φαντασία έγκυος, ήμουν σίγουρη για την εγκυμοσύνη, μέχρι που ερχόταν η περίοδος και γινόμουν ράκος.
Προσπάθησε να μην το πολυσκεφτεσαι και θα έρθει.

FANI
24-06-10, 16:21
geia sas koritsia!grafw kata kairous tis opoies paraloges k mh anhsyxies mou k ap'oti fainetai autos einai akoma enas mhnas paranoias!
teleutaia periodos htan stis 7/6(to kserw einai para polu nwris akoma).epafes eixame 17-18-19-20...tou dwsame k katalave pou lene...apo x8es exw ponous xamhla sthn koila,mia deksia,mia aristera k noiw8w kati san gourgourisma-oxi apo to enteraki mou-epishs exei ginei polu euais8hto to sth8os mou.einai kati apo auta prowro sumptwma?
euxaristw gia ton xrono sas k euxomai se oles sas suntoma manoules!

τα ίδια συμπτώματα είχα και γω πριν ένα χρόνο και νόμιζα ότι θα αδιαθετούσα.τελικά αδιαθέτησα αλλά μετά από ένα χρόνο γιατί 'εκανα έναν μπ'εμπαροοοοοοοοο.Σου εύχομαι να είσαι έγκυος.

*tingerbell*
24-06-10, 19:12
aggele kai FANI euxaristw gia thn apanthsh sas.einai na adia8ethsw stis 4 iouliou k gi'auto mperdeuomai.8elw na pw pws einai polu nwris-gia mena toulaxiston-gia na einai proemmhnoriako sundromo.ta sumptwmata ths periodou sunh8ws mou ksekinoun 1-2 meres prin adia8ethsw k einai pragmatika asxhma.auto pou ais8anomai twra einai teleiws diaforetiko.telospantwn opws k na xei einai polu nwris akoma,apla ephreazomai apo alles kopeles pou kanoun test xwris kan na exoun ka8usterhsh k mallon fantazomai pragmata tromara mou.8a deiksei.k an den deiksei auton ton mhna 8a deiksei kapoion allon...

*tingerbell*
24-06-10, 19:13
a! kai FANI na xairesai ton mpemparo sou k suntoma sou euxomai akoma enan!

*tingerbell*
24-06-10, 23:11
ka8omai kai vrazw sto zoumi mou/trww ta nuxia mou/ka8omai s'anammena karvouna!an arxisei apo twra to agxos ths anamonhs tis epomenes meres ti 8a kanw? ta perierga sumptwmata mou sunexizoun...pws 8a kanw upomonh toses meres...den kserw k pou na vgalw auto to agxos.an milhsw se kanenan apo tous kontinous 8a dhmiourghsw mallon froudes elpides k extra agxos gia mena(8'akousw pali kamia erwthsh tou tupou ''mhpws den mporeis na meineis egkuos?''k 8a frikarw)ouf!kamia sas online?

ΒΕΡΑ
25-06-10, 08:47
Να μιλάς μαζί μας!!!!! Κι εγώ δεν το αντέχω πάντως. Αφού ο λόγος που θέλω να είμαι τώρα έγκυος είναι κυρίως για να μην το ξαναπεράσω αυτό. Αλλά εμένα με βλέπω να αδιαθετώ γιατί στο μόνο σύμπτωμα που στηρίζομαι είναι στις φλέβες στο στήθος τις οποίες θυμάμαι χαρακτηριστικά στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου. Και γενικά άχουν γίνει πιο εμφανείς οι φλέβες στο σώμα μου. Κατά τα άλλα ούτε θερμοκρασίες έχω (36 να φανταστείτε!) και το στήθος μου δεν είναι και τόσο πρησμένο πια !!!

Sugary
25-06-10, 15:31
tingerbell μια απο τα ίδια και εδώ εγώ είμαι στην 25η μέρα του κύκλου(ο κύκλος μου είναι απο 30-32 μέρες)...παίρνω τα ντουφαστόν που μου έγραψε ο γιατρός, για να μπορεί σε περίπτωση εγκυμοσύνης να "κολλήσει" το έμβρυο στην μήτρα- κάπως έτσι ..οπότε τώρα δεν ξέρω πότε να περιμένω περίοδο!! Έχω πόνους χαμηλά, πρησμένο στήθος που δεν μπορώ να το ακουμπήσω και έκανα και 2 τεστ εγκ. και τα δύο αρνητικά και απογοητεύτηκα!:sad:

ΒΕΡΑ
25-06-10, 22:41
tingerbell μια απο τα ίδια και εδώ εγώ είμαι στην 25η μέρα του κύκλου(ο κύκλος μου είναι απο 30-32 μέρες)...παίρνω τα ντουφαστόν που μου έγραψε ο γιατρός, για να μπορεί σε περίπτωση εγκυμοσύνης να "κολλήσει" το έμβρυο στην μήτρα- κάπως έτσι ..οπότε τώρα δεν ξέρω πότε να περιμένω περίοδο!! Έχω πόνους χαμηλά, πρησμένο στήθος που δεν μπορώ να το ακουμπήσω και έκανα και 2 τεστ εγκ. και τα δύο αρνητικά και απογοητεύτηκα!:sad:

Πάντως εμένα τα ντουφαστόν μου τα έδωσε η γιατρός μου μετά τη γέννα ...

pennou
25-06-10, 22:54
κοριτσια μου θελω τα φωτα σας...λοιπον ηταν να αδιαθετησω στις 21 και εκανα στις 22 ενα τεστ και βγηκε αρνητικο...ποτε να ξανακανω???να περιμενω????απλα εχω το διπλο clearblue και ειπα πριν παω για χοριακη να δω με το τεστ τι θα βγει...να το αφησω για κυριακη με δευτερα???

ΒΕΡΑ
25-06-10, 22:56
κοριτσια μου θελω τα φωτα σας...λοιπον ηταν να αδιαθετησω στις 21 και εκανα στις 22 ενα τεστ και βγηκε αρνητικο...ποτε να ξανακανω???να περιμενω????απλα εχω το διπλο clearblue και ειπα πριν παω για χοριακη να δω με το τεστ τι θα βγει...να το αφησω για κυριακη με δευτερα???

Πότε έγινε η επαφή που μπορεί να οδήγησε σε εγκυμοσύνη?

pennou
25-06-10, 23:06
επειδη το κυνηγουσαμε μηνες βαρεθηκα και ειλικρινα δεν κοιταξα ουτε μερες ουτε τιποτα το αφησαμε στο φλου...απλα ειναι αρκετες μερες η καθυστερηση και συνηθως εχω σταθερο κυκλο εκτος αν επεσα σε καμια αλλαγη...

ΒΕΡΑ
25-06-10, 23:18
Τότε αν αντέχεις μέχρι Δευτέρα κάντο τότε ώστε μετά να πας και για μια χοριακή!

pennou
26-06-10, 00:45
οκ ζουζου ευχαριστωωω

*tingerbell*
26-06-10, 16:47
BERA afou k sthn prohgoumenh egkumosunh sou eixes kona sumptwmata den einai api8ano na eisai egkuos.xeis ka8olou ka8usterhsh h opws egw eisai sto perimene?ki emena ta sumptwmata mou sunexizoun k sigoura den einai owrrhksia,exei perasei pro pollou.
pennou mou 8umamai k pio palia pou etuxe na suzhthsoume k nomizw o kuklos sou htan stis 29 meres? poses meres exeis ka8usterhsh? euxomai olopsuxa na mou sou er8ei h rhmada gia tous 9 epomenous mhnes!
a!vera,kapou eixa diavasei oti h 8ermokrasia swmatos den einai ena fix sumptwma gia oles tis gunaikes k kapoies mporei na mhn to parousiasoun kan.8a koitaksw mhpws to vrw na sou steilw ti link.
vre koritsia lete aplws me ta nazia tou kairou na kruologhsa k tzmpa na fantazomai mwra:oops:?

beloved
26-06-10, 16:55
κοριτσια μην απογοητευεστε με τα αρνητικα τεστ και μην τα εμπιστευεστε. εγω εκανα 2 την 5η και την 6η μερα καθυστερησης και βγηκαν αρνητικα και πριν απο 3 εβδομαδες γεννησα εναν παιδαρο!!!μονο χοριακη!!!

*tingerbell*
26-06-10, 17:08
na sou zhsei beloved!
proswpika den mpainw kan sth logikh tou test mias k akoma perimenw na mh mou er8ei.beloved ti sumptwmata eixes peripou?

ΒΕΡΑ
26-06-10, 22:15
Κορίτσια εγώ δυστυχώς αδιαθέτησα! Απλά μου φαίνεται τόσο περίεργο που ακόμα και σήμερα έχω πρησμένο στήθος με φλέβες έντονες παντού. Και οι φλέβες είναι έντονες σε όλο το σώμα μου! Δεν το έχω παρατηρήσει ποτέ αυτό ... παρά μόνο στην πρώτη μου εγκυμοσύνη.

Παρεπιπτόντως .... να ρωτήσω κάτι τρελλό? Κανονική περίοδος και εγκυμοσύνη παίζει???

*tingerbell*
27-06-10, 17:00
Κορίτσια εγώ δυστυχώς αδιαθέτησα! Απλά μου φαίνεται τόσο περίεργο που ακόμα και σήμερα έχω πρησμένο στήθος με φλέβες έντονες παντού. Και οι φλέβες είναι έντονες σε όλο το σώμα μου! Δεν το έχω παρατηρήσει ποτέ αυτό ... παρά μόνο στην πρώτη μου εγκυμοσύνη.

Παρεπιπτόντως .... να ρωτήσω κάτι τρελλό? Κανονική περίοδος και εγκυμοσύνη παίζει???
χαν κ περίοδο
Καλή μου μην σε παιρνει από κάτω...μήπως οι φλέβες έχουν να κάνουν με κακή κυλοφορία λόγω ζέστης?έχεις κανονική ροή? ξέρω δύο περιπτώσεις γυναικών που κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης είχαν κ περίοδο.Η μία μέχρι κ τον 2ο μήνα κ η άλλη μέχρι 5 μηνών!οπου η 2η δεν κατάλαβε καν οτι ήταν έγκυος γιατί δεν μεγάλωνε η κοιλιά της.Και όταν πια πήγε στον γιατρό διαπίστωσε πως ήταν.
εχεις υπόννοιες οτι μπορει να σου συμβαινει το ίδιο?

ΒΕΡΑ
27-06-10, 18:08
Βασικά μπορεί να παίζει αυτό με τις φλέβες ... ξέρω γω. Απλά από τις έντονες φλέβες κατάλαβα ότι είμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδί. Δεν έχω ξαναδει ποτέ στο σώμα μου εκτός από τότε. Επίσης τώρα είχα και κράμπες. Είχα πρησμένο στήθος για ασυνήθιστα πολλές μέρες. Αφού αδιαθέτησα και δεν το πίστευα ... ήμουν σχεδόν σίγουρη ότι είμαι. Μέχρι και μεταλλική γεύση είχα. Και δεν είχα κανέναν λόγο να αγχωθώ ή να τα φαντάζομαι αυτά ... γιατί πρώτη προσπάθεια ήταν. Τεσπα ... τώρα είμαι 2η μέρα και έχω πόνους περιόδου και κανονική ροή αίματος οπότε το έχω σχεδόν αποκλείσει να είμαι. Πάντως φλέβες έχω ακόμα εντονότατες σε όλο το σώμα και κυρίως σο στήθος. Τι να πω ...

Ξέρω ότι η μητέρα μου έβλεπε κανονικά περίοδο για 3 μήνες όταν ήταν έγκυος αλλά το θέμα είναι ότι ήταν άλλες εποχές και μπορεί η μητέρα μου να εννοεί ότι απλά είδε λίγο αίμα ... δε νομίζω να εννοεί κανονική ροή. Αλήθεια εσένα αυτές που ξέρεις είδαν ΚΑΝΟΝΙΚΗ περίοδο ... σε ροή και πόνους???

Θα πάω να κάνω μια χοριακή από βδομάδα να μου φύγει η ιδέα. Φοβάμαι ότι μπορεί να ήμουν και απλά να απέβαλα. Αλλά στεναχωρέθηκα πολύ ... όχι γιατί δεν είμαι αλλά γιατί μπήκα σε αυτό το τρυπάκι του να αγχωθώ και να είμαι σίγουρη ότι είμαι και δε θέλω τώρα κάθε μήνα να σκέφτομαι αν είμαι ή δεν είμαι και ειδικά καλοκαιριάτικα στις διακοπές μου!

*tingerbell*
27-06-10, 18:31
Μην στεναχωριέσαι καλή μου!πήγαινε για μαι χοριακή να σου φύγει η απορία και αν βγει αρνητική,δε χαλασε κι ο κόσμος!προσπάθησε να δεις τα θετικά,οτι τουλάχιστον θα απολαύσεις τον ήλιο κ τη θάλασσα χωρίς άγχος;)
γι'αυτήν που έφτασε μέχρι 5ο μήνα με περίοδο είχα ακούσει οτι έβλεπε κανονικά χωρίς αλλαγή στη ροή της και αυτός ήταν και ένας από τους λόγους που δεν το κατάλαβε νωρίς. ρώτα και τον γυναικολόγο σου γιατί εμείς εδώ ότι και να λέμε είναι απλά εμπειρίες και σε καμία περίπτωση επιστημονικά αποδεδειγμένα και όπως και να'χει οργανισμός από οργανισμό διαφέρει.
Συμβουλή μου και αν θες κράτα την,μην αγχώνεσαι και μην στεναχωριέσαι για τίποτα.όλα θα έρθουν σωστά και στην ώρα τους:).δεν είναι τυχαίο που για τα περισσότερα στραβά μας φταίει το αγχος...
βαθειά ανάσα και χαμόγελο!

ΒΕΡΑ
27-06-10, 18:52
Ελπίζω κι εγώ να μην αγχωθώ γιατί το καλοκαίρι θα έχω σίγουρα καθυστερήσεις και λόγω μπάνιων. Εντομεταξύ τον Αύγουστο θα λείπω όλο για διακοπές οπότε ούτε χοριακή δε θα μπορώ να κάνω .... μόνο τεστ φαρμακείου ...

*tingerbell*
27-06-10, 20:09
Ορίστε τις απαντήσεις τις έχεις ήδη!εξάλλου δεν είναι κατι τραγικό αν το μπεμπέ έρθει 2 μήνες νωρίτερα ή 2 μήνες αργότερα.Το θέμα είναι να έρθει και να είσαι σίγουρη πως θα έρθει!
περίμενε και ακολουθώ κι εγώ!4 ιουλίου είναι να μου 'ρθει κ σιγουρα θα έρθει. κι ύστερα θα με λένε φαντασιόπληκτη και δεν θα έχουν κι άδικο:oops:

Sugary
27-06-10, 20:24
Εμένα πάντως έχουν σταματήσει όλα και τα τσιμπήματα και οι καούρες και το στήθος μου άρχισε να ξεπρήζεται επομένως για περίοδο το βλέπω.. έχω ακόμη 5 μέρες αναμονή και έκανα ήδη και 2 τέστ και τα 2 αρνητικά!!

Βέρα μου δεν πειράζει, πάμε για τον επόμενο μήνα! Και εγώ αύγουστο θα λείπω σε διακοπές!! Μακάρι να χαλαρώσουμε και να έρθει το μπεμπέ!

*tingerbell*
27-06-10, 20:35
δεν ξέρω τι παίζει με τα συμτώματα και τι διάρκεια έχουν.Και τα δικα μου σήμερα με εξαίρεση το στήθος,υποχώρησαν κατά πολύ.Η κοιλια δεν με τραβάει όπως τις προηγούμενες μέρες οπότε την βλέπω να έρχεται πριν τις 4/7 που την περιμένω.Πάντως sugary,νομίζω πως βιάστηκες πολύ για τεστ.Δεν είναι πολύ νωρίς για να φανεί το οτιδήποτε?ο γιατρος μου είχε πει οτι το καλύτερο είναι τα τεστ να γίνονται μετά από 1 εβδομάδα καθυστέρισης και καλύτερα με χωριακή....οπότε μηπως να περιμένεις λιγάκι.Καταλαβαίνω την αγωνία σου γιατί στην ίδια φάση ειμαι αλλά θέλει υπομονή:)

Sugary
27-06-10, 21:08
Μακάρι να το έκανα πολύ νωρίς αλλά η διαίσθηση μου λέει ότι δεν είμαι !!:(
Μακάρι να μπορούσαμε να κάνουμε ένα μαγικό και αμέσως να μέναμε εγκυούλες..

*tingerbell*
27-06-10, 21:17
sigoura to ekanes nwris kalh mou!na perimeneis na exeis ka8ysterhsh k na kaneis meta.prin ligous mhnes eixa 5 meres ka8ysterhsh k polla ypopta sumptwmata.krath8hka kai den ekana test k pali kala dhl. giati thn epomenh adia8ethsa:(
gi auto loipon perimene k euxomai suntoma oles na kamarwnoume me fouskwtes koilitses!

Sugary
27-06-10, 21:24
Και εμένα επείδη δεν είναι και πολύ σταθερός ο κύκλος μου κάθε φορά που έχω καθυστέρηση 2-3 μέρες χαίρομαι πως υπάρχει πιθανότητα να είμαι έγκυος..αλλά μετά απογοήτευση..! Το ξέρω ότι δεν θέλει άγχος και θα έρθει εκεί που δεν το περιμένεις.Αυτό μου απέδειξε η ζωή μου ως τώρα...!! Υπομονή και επιμονή!!:)

*tingerbell*
27-06-10, 21:33
esu ti sumptwmata exeis?

Sugary
27-06-10, 21:40
Μου έχει μείνει μόνο λίγο πρήξιμο στο στήθος.Είχα τσιμπήματα χαμηλα,καούρες στο στομάχι, πονοκεφάλους,λίγο πόνο στην μέση αλλά λέω μπας και είναι της φαντασίας μου!!

*tingerbell*
27-06-10, 22:01
ax re koritsaki mia ap ta idia!liges meres meta tis epafes oi opoies eginan prin kai kata th diarkeia twn gonimwn hmerwn,prhsthke to sth8os mou kai egine ypervolika euais8hto,arxise na me travaei xamhla h koilia kai h mesh kai ka8ws oi meres pernousan me epiane kai mia anakatwsoura.shmera efaga ton agleora kai den epa8a tipota,enw mexri x8es etrwga k meta me epianan ksiniles...
shmera mono to sth8os k polu ligo h koilia,opou auta mporei na einai k ths periodou... liges meres upomonh k 8a doume ti 8a ginei...

*tingerbell*
28-06-10, 04:08
η ωρα εχει παει 4,υπνος δε μου κολλαει και καθομαι και διαβαζω διαφορα εδω μεσα μπας και νυσταξω!ενω ολη μερα τα συμπτωματα ειχαν υποχωρησει καπως εδω και λιγες ωρες με εχουν ξαναπιασει αυτα τα τραβηγματα χαμηλα στην κοιλια και το στηθος υπερευαισθητο,εκανα ενα ντουζακι και ουτε το σφουγγαρι δεν μπορουσα να περασω απο πανω.συχνοουρια δεν μπορω να καταλαβω αν εχω μιας και λογω μεγαλης καταναλωσης νερου,επισκεπτομαι το πιπιρουμ αρκετες φορες μεσα στη μερα.σας ζαλιζω βρε κοριτσια αλλα πραγματικα νοιωθω πολυ περιεργα.ειχα ενα τασακι με σταχτες σε αποσταση κ ομως μου τρυπησε τα ρουθουνια,πραγμα το οποιο σε φυσιολογικες συνθηκες δε με ενοχλει.δεν ξερω τι να σκεφτω και ουτε θελω να το συζηταω με τον αντρα μου η με φιλες γιατι στο τελος με βλεπω να αδιαθετω και ολο αυτο μου προκαλει τελοσπαντων μια συστολη.
λυπαμαι οποια αγουροξυπνημενη μπει πρωι πρωι και αντικρυσει το παραληρημα μου,αλλα ακομα κι αν γινομαι γραφικη εχω αναγκη να τα πω ολα τα περιεργα που νοιωθω.καμια αλλη στην ιδια φαση?
καλημερα κοριτσια μου και χιλια συγγνωμη για την παραννοια...

aliki1983
28-06-10, 09:01
η ωρα εχει παει 4,υπνος δε μου κολλαει και καθομαι και διαβαζω διαφορα εδω μεσα μπας και νυσταξω!ενω ολη μερα τα συμπτωματα ειχαν υποχωρησει καπως εδω και λιγες ωρες με εχουν ξαναπιασει αυτα τα τραβηγματα χαμηλα στην κοιλια και το στηθος υπερευαισθητο,εκανα ενα ντουζακι και ουτε το σφουγγαρι δεν μπορουσα να περασω απο πανω.συχνοουρια δεν μπορω να καταλαβω αν εχω μιας και λογω μεγαλης καταναλωσης νερου,επισκεπτομαι το πιπιρουμ αρκετες φορες μεσα στη μερα.σας ζαλιζω βρε κοριτσια αλλα πραγματικα νοιωθω πολυ περιεργα.ειχα ενα τασακι με σταχτες σε αποσταση κ ομως μου τρυπησε τα ρουθουνια,πραγμα το οποιο σε φυσιολογικες συνθηκες δε με ενοχλει.δεν ξερω τι να σκεφτω και ουτε θελω να το συζηταω με τον αντρα μου η με φιλες γιατι στο τελος με βλεπω να αδιαθετω και ολο αυτο μου προκαλει τελοσπαντων μια συστολη.
λυπαμαι οποια αγουροξυπνημενη μπει πρωι πρωι και αντικρυσει το παραληρημα μου,αλλα ακομα κι αν γινομαι γραφικη εχω αναγκη να τα πω ολα τα περιεργα που νοιωθω.καμια αλλη στην ιδια φαση?
καλημερα κοριτσια μου και χιλια συγγνωμη για την παραννοια...

Καλημέρα tingerbell.
Και εγώ κάπως έτσι με τα συμπτώματα. Ενώ είχαν υποχωρήσει για 4-5 μέρες τώρα ξαναρχίσαν πονος στην κοιλιά και πρησμένο στήθος.(Οι πρώτες ενοχλήσεις είχαν ξεκινήσει 2-3 μέρες μετά την "πιθανή" σύλληψη)
Αλλά μην ανχώνεσαι γιατί πραγματικά μπορεί να καθυστερήσει η περιοδός σου (αν δεν είσαι έγκυος - που έυχομαι να είσαι) και να απογοητευτείς.
Καταλαβαίνω το άγχος σου γιατί και εγώ έτσι νιώθω, αλλά προσπάθησε έστω και λίγο να μην το σκέφτεσαι. Ότι είναι να γίνει θα γίνει.
Τώρα όσον αφορά τα συμπτώματα που επανήλθαν και στις δυο μας, ειλικρινά δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι, μιας και τα έχω για πρώτη φορά.
Κάποια κοπέλα πιο έμπειρη ίσως να μπορέσει να μας βοηθήσει.
Πότε περιμένεις να αδιαθετήσεις? Εγώ 1/7.

ΒΕΡΑ
28-06-10, 09:08
Μακάρι να είσαι tingerbell!!! Να μην είμαστε όλες τρελλές που φανταζόμαστε διάφορα τουλάχιστον! Ας βγει μία έγκυος πραγματικά!!!!

*tingerbell*
28-06-10, 12:47
καλημερουλες!μόλις ξύπνησα και τρόμαξα με την ώρα!είχα ένα σωρό δουλειές και δεν έκανα τίποτα!ντροπή και αίσχος!τωεα θα μου πείτε στις 5 που κοιμηθηκα τι ήθελα?τελοσπάντων...
Βέρα μου σέυχαριστώ πολύ και εύχομαι κι εσύ και όλες μας εδώ μέσα σύντομα να ακούσουμε τα ευχάριστα.Σήμερα πάντως νοιώθω λες και θα μου΄ρθει.Βέβαια όταν είναι να αδιθετήσω πρήζεται πάαααρα πολυ η κοιλιά μου και το στήθος ενώ τώρα έχω μόνο κάτι χαζοπονάκια και ενοχλήσεις...όπως και να'χει,ότι και να συμβαίνει,θα δείξει.
aliki1983 σε δύο μερούλες θα λυθούν όλες οι απορίες σου,εγώ πάλι θα πρέπει να περιμένω λίγο παραπάνω μέχρι τις 04/07.Σου εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα.Εχεις δικιο για το άγχος,γι'αυτό λοιπον ηρεμία.Ισως λίγη yoga να βοηθήσει...

*tingerbell*
28-06-10, 12:49
Βέρα,σου ήρθε κανονικά τελικά?για χωριακή πήγες,με τον γιατρο σου μίλησες?

ΒΕΡΑ
28-06-10, 12:56
Βέρα,σου ήρθε κανονικά τελικά?για χωριακή πήγες,με τον γιατρο σου μίλησες?

Ναι μου ήρθαν κανονικότατα! Και ναι πήγα για χοριακή έτσι απλά για το 1%... δεν πιστεύω σε κάτι ... έτσι κι αλλιώς μόνο οι φλέβες στο στήθος έχουν μείνει και λίγο ζαλάδα (που είναι normal στην περίοδο).

Με το γιατρό μου δεν επικοινώνησα 1ον γιατί δεν έχω βρει ακόμα ποιο γιατρό θα έχω (τον ψάχνω!!!) και 2ον γιατί τι θα του πω? "Έκανα ένα τεστ αρνητικό μετά μου ήρθε η περίοδος κι επειδή έχω κάτι φλέβες στο στήθος νομίζω παρόλα αυτά ότι είμαι?" Θα με περάσει για τρελλή!

Βασικά τα έχω βάλει με τον εαυτό μου που ακόμα έχω ελπίδες!!!

zitamar
28-06-10, 12:59
κορίτσια το μονο που μπορω να σας πω είναι ότι οι πονοι περιόδου δεν σημαίνει τίποτα!! εγω βεβαια είμαι απο εξωσωματική,είχα τραβήγματα στην κοιλιά και πονους φοβερους περιόδου αφού έπαιρνα τηλεφωνο το κεντρο και τους το έλεγα και μου έλεγαν για τους πονους ότι δεν σημαίνει κατι και έλεγα στον άντρα μου καλά ηλίθια είμαι ? δεν ξερω τι μου γίνεται νομίζουν?? σου λεω θα αδιαθετήσω απο στιγμή σε στιγμή.... και όμως κορίτσια είμαι έγκυος :D:D οποτε μην χανεται την πίστη σας

*tingerbell*
28-06-10, 14:11
πωπω με πετουσε συνέχεια έξω το σύστημα,μάλλον κάποια βλάβη είχε.
Βέρα μου δε λέω να του πεις(όταν με το καλο τον βρεις)αυτα που αναφέρεις αλλά όλα όσα είχες πριν,ακόμα και αυτό με τις φλέβες και το ότι τελευταία φορα που το είχες ήταν στην κορούλα σου.Εστω και για να σου δώσει μια συμβουλή.Και προς Θεού καλή μου μην τα βλαζεις με τον εαυτό σου.Εξάλλου δεν ζητάς κάτι παράλογο!Ενα ακόμα μπεμπάκι να ολοκληρώσει την ευτυχία της οικογενειας σου θες και είναι απόλυτα φυσιολογικό.Έχε πίστη και σύντομα θα έρθει το θαυματάκι σου,είμαι σίγουρη!
zitamar μου να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη,συγχαρητηρια!
Έχει αρχισει και με τραβάει και η μέση μου,οπότε μάλλον θα μου έρθει:-?

ΒΕΡΑ
28-06-10, 14:15
Θα πάρω το απόγευμα τη χοριακή και βλέπουμε!

*tingerbell*
28-06-10, 14:34
καλά αποτελέσματα λοιπόν!ότι σου λέω στο λέω με απέραντη κατανοηση,μη με παρεξηγήσεις:)
think positive!

ΒΕΡΑ
28-06-10, 14:38
Ευχαριστώ πολύ ... θα ενημερώσω αύριο ... (αν και είμαι σίγουρη για το αποτέλεσμα!)

*tingerbell*
28-06-10, 17:25
δεν θα γινει τιποτα καλή μου αν δεν εισαι τωρα και μείνεις λίγο αργότερα!το ζητουμενο ειναι να μεινεις!στο πρωτο σου παιδάκι σε πόσο καιρό έμεινες έγκυος?οχι οτι παίζει κάποιον ρόλο...
εμένα και πάλι μου έφυγαν όλα τα συμπτώματα οπότε το έριξα στην φασίνα! το πίπουλο και το φακιόλι μου λείπουν:mrgreen:

ΒΕΡΑ
28-06-10, 19:30
Δεν είμαι τελικά ... είναι αρνητική η χοριακή. Καταρρίφθηκε το πιο βασικό μου σύμπτωμα (φλέβες στο στήθος) με το οποίο κατάλαβα την πρώτη μου εγκυμοσύνη. Τώρα μόνο στα τεστ και στις καθυστερήσεις θα στηρίζομαι!

Στο πρώτο μου παιδί έμεινα την πρώτη και μοναδική φορά που έκανα ελεύθερα τυχαία εντελώς!

*tingerbell*
28-06-10, 22:17
μην στεναχωριεσαι!θα μεινεις συντομα!ισως στο πρωτο να εμεινες με την πρωτη επειδη ησουν πιο χαλαρη και δεν το σκεφτοσουν...ετσι είναι?μην σκας καθολου χαλαρωσε και απολαυσε το καλοκαρι σου και να δεις τι καλα θα ερθει κ το μπεμπε!

*tingerbell*
29-06-10, 18:15
κοριτσάκια μου τι κάνετε?
aliki1983,sugary κάνατε κανένα τεστάκι?
pennou έκανες χωριακή?
δεν την παλεύω άλλο αυτήν την αναμονή!στο μεταξύ χθες έκανα δουλειές και αναγκαστικά έπρεπε να κουβαλήσω κάποια πράγματα και μετα πόνεσα χαμηλά στην κοιλιά και ανησύχησα λίγο...
πως πάτε ρε κορίτσια με τα συμπτώματα?συνεχίζουν?εγω ήθελα να δω λίγο την θερμοκρασία μου αλλά έχασα το θερμόμετρο...πφφφ...

Sugary
30-06-10, 00:05
Αδειαθέτησα εγώ:(!! Πάμε για τον επόμενο μήνα αλλά αποφάσισα να μην ξανασχοληθώ με μέρες,συμπτώματα κλπ είναι πολύ ψυχοφθόρο!
Όποτε είναι να έρθει καλοδεχούμενο-...ας ελπίσουμε να μην αργήσει και πολυ:smile:

ΚΑΤΕΡΙΝΑ79
30-06-10, 09:31
Καλημέρα κι από εμένα και αυτόν τον μήνα... :)
Γενικά έχω πολύ σταθερό κύκλο 28 ημερών αλλά την τελευταία φορά λόγω του γάμου, των μπάνιων κ.τ.λ. μου ήρθε στις 25. Λέτε να επηρέασε τις μέρες ωορηξίας; Πάντως η κατάσταση επαναλάμβανεται! Είμαι στη 20 μέρα του κύκλου μου και έχω έντονους πόνους στην κοιλιά και φοβερό πρήξιμο στο στήθος... Σήμερα το πρωί είχα ανακάτεμα στο στομάχι και έτρεμαν λίγο τα χέρια μου σα να ήμουν άρρωστη, σε σημείο που καθυστέρησα να φύγω για τη δουλειά. Δεν ξέρω τι να υποθέσω. Έκανα εχθές ένα τεστ Self Clear το οποίο βγήκε αρνητικό αλλά το ξέρω ότι είναι πάρα πολύ νωρίς... Από τη μία φοβάμαι μήπως απλώς αυθυποβάλλομαι επειδή το θέλω πάρα πολύ, από την άλλη η αδιαθεσία είναι έντονη. Και η αναμονή με σκοτώνει!!! Ποιος περιμένει μέχρι τις 8 Ιουλίου..;

aliki1983
30-06-10, 15:36
κοριτσάκια μου τι κάνετε?
aliki1983,sugary κάνατε κανένα τεστάκι?
pennou έκανες χωριακή?
δεν την παλεύω άλλο αυτήν την αναμονή!στο μεταξύ χθες έκανα δουλειές και αναγκαστικά έπρεπε να κουβαλήσω κάποια πράγματα και μετα πόνεσα χαμηλά στην κοιλιά και ανησύχησα λίγο...
πως πάτε ρε κορίτσια με τα συμπτώματα?συνεχίζουν?εγω ήθελα να δω λίγο την θερμοκρασία μου αλλά έχασα το θερμόμετρο...πφφφ...

καλησπέρα tingerbell !!!
Όχι τεστάκι δεν έκανα. Αύριο περιμένω περίοδο. Πονάκια έχω και το στήθος πρησμένο και πονάει. Τους τελευταίους 3 μήνες δεν τα είχα αυτά τα συμπτώματα παραμονή της περιόδου (Λέω τρεις μήνες γιατί τόσος καιρός είναι που σταμάτησα τα αντισυλληπτικά - είχα ενδομητρίωση στο παρελθόν και τα έπαιρνα για προληπτικούς λόγους).
Τώρα τι να πω... Δεν ξέρω...
Πάντως από ότι θυμάμαι και πιο παλιά, πόνους δεν είχα στην κοιλιά πριν την περίοδο, όπως τώρα. Παρα μόνο λίγα λεπτά πριν αδιαθετήσω.

Το θέλω πολύ... Αλλά φοβάμαι μην απογοητευτώ οποτε προσπαθώ να μην το σκέφτομαι ( αν και κάθε φορά που πάω τουαλέτα εύχομαι να μην μου έχει έρθει...)

Τι λες να κάνω ένα τεστακι σήμερα?:-?:-?:-?

aliki1983
30-06-10, 15:40
Καλημέρα κι από εμένα και αυτόν τον μήνα... :)
Γενικά έχω πολύ σταθερό κύκλο 28 ημερών αλλά την τελευταία φορά λόγω του γάμου, των μπάνιων κ.τ.λ. μου ήρθε στις 25. Λέτε να επηρέασε τις μέρες ωορηξίας; Πάντως η κατάσταση επαναλάμβανεται! Είμαι στη 20 μέρα του κύκλου μου και έχω έντονους πόνους στην κοιλιά και φοβερό πρήξιμο στο στήθος... Σήμερα το πρωί είχα ανακάτεμα στο στομάχι και έτρεμαν λίγο τα χέρια μου σα να ήμουν άρρωστη, σε σημείο που καθυστέρησα να φύγω για τη δουλειά. Δεν ξέρω τι να υποθέσω. Έκανα εχθές ένα τεστ Self Clear το οποίο βγήκε αρνητικό αλλά το ξέρω ότι είναι πάρα πολύ νωρίς... Από τη μία φοβάμαι μήπως απλώς αυθυποβάλλομαι επειδή το θέλω πάρα πολύ, από την άλλη η αδιαθεσία είναι έντονη. Και η αναμονή με σκοτώνει!!! Ποιος περιμένει μέχρι τις 8 Ιουλίου..;

Κάνε κουράγιο. 8 μερούλες μείνανε..Εύχομαι καλά αποτελέσματα!!!
Τώρα όσον αφορά το self clear έχω ακούσει ότι δεν είναι καθόλου αξιόπιστο. (Όποια κοπέλα γνωρίζει κάτι αντίθετο να με διορθώσετε)

Και πάλι εύχομαι καλά αποτελέσματα...:D

aliki1983
30-06-10, 15:41
Αδειαθέτησα εγώ:(!! Πάμε για τον επόμενο μήνα αλλά αποφάσισα να μην ξανασχοληθώ με μέρες,συμπτώματα κλπ είναι πολύ ψυχοφθόρο!
Όποτε είναι να έρθει καλοδεχούμενο-...ας ελπίσουμε να μην αργήσει και πολυ:smile:

Sugary μη στεναχωριέσαι.
Εύχομαι τον άλλο μήνα να έρθει με το καλό. :D

*tingerbell*
30-06-10, 18:03
γεια σας κοριτσια μου!
Sugary καλη μου τον αλλο μηνα με φορα και πιο χαλαρη οπως είπες.Χωρίς να μετρας, χωρις να το σκεφτεσαι,απλά απόλαυσε το!
aliki1983 μην κανεις βιαστικές κινήσεις.Εφόσον αύριο δεν περιμένεις κάνε υπομονή λιγάκι ακόμα και σου εύχομαι ολόψυχα να μην σου έρθει για κανα 9μηνο:mrgreen:
Για τα self clear έχω ακούσει κι εγώ τα χειρότερα και αντιθέτως τα clearblue τα ψηφιακά έχουν παρει oscar:D
Περιμένω την Κυριακή,χθες είχα κ κτι δεκατάκια 37-37.2,τα τσιμπηματακια χαμηλα συνεχίζουν και το στήθος σε κακό χαλι.δεν θα έλεγα οτι είναι πρησμένο(που κανονικά γινεται τουμπανο 1 βδομαδα πριν)αλλα εχει γίνει υπερβολικα ευαισθητο,δεν αγγιζεται...για να δουμε...
KATERINA79 μεχρι τις 4/7 θα είμαστε παρεουλα,μετα μεχρι τις 8 θα σε απασχολω για να ξεχνιεσαι;)ευχομαι μια τρεληηηηηη καθυστερηση και ενα πελωωωωριο ++++++++++

ΒΕΡΑ
30-06-10, 18:17
Κάνε κουράγιο. 8 μερούλες μείνανε..Εύχομαι καλά αποτελέσματα!!!
Τώρα όσον αφορά το self clear έχω ακούσει ότι δεν είναι καθόλου αξιόπιστο. (Όποια κοπέλα γνωρίζει κάτι αντίθετο να με διορθώσετε)

Και πάλι εύχομαι καλά αποτελέσματα...:D

Το self clear δεν είναι αξιόπιστο για τόσο νωρίς που λέει. Αλλά γενικά είναι πιο αξιόπιστο από τα υπολοιπα που δείχνουν μετά την καθηστέρηση. Εγώ είχα κάνει self clear στο πρώτο παιδί και στη 12η μέρα δεν έδειξε αλλά μετά αππο 2-3 μέρες έδειξε.

aliki1983
30-06-10, 19:11
Κοριτσια μου......
Περίοδο περιμένω κανονικά απο αύριο. Παρόλα αυτά δεν άντεξα και τώρα το απόγευμα έκανα τεστ. (Είχα κάνει πιπί μου γύρω στις 15:00 και το τεστ στις 18:00) Είχα ένα clear blue στο σπίτι και λέω δεν το κάνω....σιγά μην είμαι και κανονικά θέλει με τα πρωινά ούρα....
Και κοριτσάκια μου γλυκά έδειξε θετικό!!!!!!!
Τρέμω.... Δεν μπορώ να το συνηδειτοποιήσω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Και βγήκε και έντονο το + όχι αχνό......
Να ξανακάνω λετε ένα σε λίγο πάλι???? Τι λετε και εσείς?????
Η συσκευασία λέει ότι δείχνει μέχρι και 4 μέρες πριν....
Είναι αξιόπιστο έτσι????????

Αχ καλές μου...πείτε μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sugary
30-06-10, 20:44
Κοριτσια μου......
Περίοδο περιμένω κανονικά απο αύριο. Παρόλα αυτά δεν άντεξα και τώρα το απόγευμα έκανα τεστ. (Είχα κάνει πιπί μου γύρω στις 15:00 και το τεστ στις 18:00) Είχα ένα clear blue στο σπίτι και λέω δεν το κάνω....σιγά μην είμαι και κανονικά θέλει με τα πρωινά ούρα....
Και κοριτσάκια μου γλυκά έδειξε θετικό!!!!!!!
Τρέμω.... Δεν μπορώ να το συνηδειτοποιήσω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Και βγήκε και έντονο το + όχι αχνό......
Να ξανακάνω λετε ένα σε λίγο πάλι???? Τι λετε και εσείς?????
Η συσκευασία λέει ότι δείχνει μέχρι και 4 μέρες πριν....
Είναι αξιόπιστο έτσι????????

Αχ καλές μου...πείτε μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΑΑΑΑ!! συγχαρητήρια αλίκη μου!!!!!!!!!!!!!!
Κάνε και 2ο και 3ο μέχρι να το συνειδητοποιήσεις και αύριο μια μεγάλη χοριακή!!!
Πόσο καιρό προσπαθείτε για μωράκι???

aliki1983
30-06-10, 21:00
ΑΑΑΑ!! συγχαρητήρια αλίκη μου!!!!!!!!!!!!!!
Κάνε και 2ο και 3ο μέχρι να το συνειδητοποιήσεις και αύριο μια μεγάλη χοριακή!!!
Πόσο καιρό προσπαθείτε για μωράκι???

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ...:D:D:D:D
Εύχομαι και σε σένα σύντομα.
Εννοείται ότι θα κάνω κι άλλο τεστ.
Θα πάω τώρα στο φαρμακείο.
Ένα μήνα προσπαθούμε. Δεν μπορώ να το πιστέψω γιατί είχα και έχω κάποια γυναικολογικά προβλήματα και ο γιατρός μου μου είχε πει ότι ίσως αργήσω να συλλάβω...
Πάω φαρμακείο και σας ξαναλέω σε λίγο...

Και πάλι εύχομαι και σε σένα πολύ γρήγορα..

Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι

*tingerbell*
30-06-10, 21:31
είμαι σίγουρη πως όσα τεστ κι αν κανεις,θα βγαινουν ολα ++++++ καλη μου! Συγχαρητηρια,να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη!

aliki1983
30-06-10, 21:50
είμαι σίγουρη πως όσα τεστ κι αν κανεις,θα βγαινουν ολα ++++++ καλη μου! Συγχαρητηρια,να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη!

tingerbell μου σε ευχαριστω πάρα πολύ.
και σενά εύχομαι ότι καλύτερο και γρήγορα.
αν θυμάμαι καλά περιμένεις σε λίγες μέρες. έτσι?
αχ από την καρδιά μου εύχομαι να μου πεις τα ευχαριστα
σε ευχαριστώ πολύ και πάλι (για καλό και για κακό θα κάνω άλλα 2, ένα το βράδυ αργά και ένα το πρωι και μετά βουρ για χοριακή).
Αχ Θεούλη μου μακάρι να πάνε όλα καλά.

Φιλιάκια

*tingerbell*
30-06-10, 22:40
Οπως το ΄πες γλυκιά μου,βουρ για χοριακη!πρωι-πρωι!θα εχεις τις καλυτερες τιμες αλικακι(το 83 εισαι?),θα δεις!και σε λιγους μηνες θα κρατας αγκαλια το θαυματακι σου!εχω ενα πελωριο χαμογελο αποβλακωσης αυτη τη στιγμη:mrgreen:
εγω περιμενω στις 4,αντε περνανε οι μερες και για μενα κι εχω αρχισει κ αγχωνομαι.Σ'ευχαριστω πολυ πολυυυυυ για τις ευχες σου.Θα ενημερωσω όποιο κι αν ειναι το αποτέλεσμα.Κατι μου λεει πως θα είμαι και αμεσως μετα σκεφτομαι ''μπαααααα''.τελοσπαντων,μεχρι τη δευτερα θα ξέρω:?::!:

Sugary
30-06-10, 23:30
Οπως το ΄πες γλυκιά μου,βουρ για χοριακη!πρωι-πρωι!θα εχεις τις καλυτερες τιμες αλικακι(το 83 εισαι?),θα δεις!και σε λιγους μηνες θα κρατας αγκαλια το θαυματακι σου!εχω ενα πελωριο χαμογελο αποβλακωσης αυτη τη στιγμη:mrgreen:
εγω περιμενω στις 4,αντε περνανε οι μερες και για μενα κι εχω αρχισει κ αγχωνομαι.Σ'ευχαριστω πολυ πολυυυυυ για τις ευχες σου.Θα ενημερωσω όποιο κι αν ειναι το αποτέλεσμα.Κατι μου λεει πως θα είμαι και αμεσως μετα σκεφτομαι ''μπαααααα''.τελοσπαντων,μεχρι τη δευτερα θα ξέρω:?::!:

Αχ κορίτσια είμαι συγκινημένη που δεν σας ξέρω και μοιραζόμαστε τέτοιες στιγμες!!! Πραγματά που δεν μπορώ να τα μοιραστώμε κανένα τα συζητώ εδώ μαζί σας!!tingerbell μου είμαι σίγουρη ότι θα είσαι και εσύ εγκυούλα..όπως την αλίκη!! Μακάρι να φέρετε σε όλες μας γούρι και τον άλλο μήνα να είμαστε και εμείς εγκυούλες!!!
Φιλιά και αύριο να μας ενημερώσετε για τα αποτελέσματα σας!!!!

aliki1983
01-07-10, 00:06
Γλυκές μου tingeerbell kai sugary.
Είναι εκπληκτικό που άνθρωποι άγνωστοι μεταξύ τους εκφράζουν τόσο ειλικρινή χαρά και τόσο ειλικρινές ευχες. Μερικές φορές τελικά βρίσκει κάνείς άξιους ανθρώπους από εκεί που δεν το περιμένει. Είναι εκληκτικό κάποιος να χαίρεται με την χαρά σου. Και εγώ μέσα από την καρδιά μου σας ευχαριστώ για άλλη μια φορά για τα καλά σας λόγια και εύχομαι γρήγορα το ++++++++++++++ να μπει στη ζωή σας και να την αλλάξει..!

Tingerbell ναι το 1983 είμαι γεννημένη. Εσύ?
Έκανα και 2ο test και αυτό θετικό! Θα κάνω και το πρωί άλλο ένα (πήρα το ψηφιακό της clear blue ) και μετά στο καπάκι θα πάω για χοριακή. Ελπίζω να τα πάρω αυθημερόν τα αποτελέσματα.

Θα σας πω αύριο.
Φιλάκια

aliki1983
01-07-10, 00:08

tingerbell θα σου μετράω τις μέρες!!!:D:D:D:D
3 και σήμερα!!!;););)

ΚΑΤΕΡΙΝΑ79
01-07-10, 08:34
Τι καλά!!!! Είναι πράγματι φοβερό πόσο ειλικρινή χαρά και ικανοποίηση νιώθουμε όλοι όταν συμβάινει κάτι τέτοιο σε μία άγνωστη στην ουσία κοπέλα!!! Πολλά πολλά συγχαρητήρια καλή μου aliki1983!!!
Είναι τόσο ευχάριστο το κλίμα που σίγουρα θα μας επηρεάσει όλες και θα τα καταφέρουμε! ΒΕΡΑ έχουμε να περιμένουμε μαζί σήμερα και άλλες 3! Μετά εσύ θα αλλάξεις topic... ;)
Καλημέρα λοιπόν και καλό μήνα σε όλες με νέα σαν κι'αυτό της Αλίκης!!!

ΚΑΤΕΡΙΝΑ79
01-07-10, 08:38
Τι καλά!!!! Είναι πράγματι φοβερό πόσο ειλικρινή χαρά και ικανοποίηση νιώθουμε όλοι όταν συμβάινει κάτι τέτοιο σε μία άγνωστη στην ουσία κοπέλα!!! Πολλά πολλά συγχαρητήρια καλή μου aliki1983!!!
Είναι τόσο ευχάριστο το κλίμα που σίγουρα θα μας επηρεάσει όλες και θα τα καταφέρουμε! ΒΕΡΑ έχουμε να περιμένουμε μαζί σήμερα και άλλες 3! Μετά εσύ θα αλλάξεις topic... ;)
<< ΒΕΡΑ έχουμε να περιμένουμε μαζί σήμερα και άλλες 3! Μετά εσύ θα αλλάξεις topic... >>
Sorry, αυτό το τελευταίο πήγαινε για την tingerbel.... :-?

aliki1983
01-07-10, 08:45

Κατερίνα μου καλημέρα και καλό μήνα!!!!
Σε ευχαριστώ και εσένα πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια.
Και εσύ στις 4 περιμένεις???? Θα μετράω και για σένα όπως στην tingerbell!!! :D:D:D
Φιλιά

aliki1983
01-07-10, 08:53
Καλημέρα και καλό μήνα σε όλες μας!!!!!!
Κοριτσάκια όλο το βράδυ δεν έκλεισα μάτι από το άγχος μου...
Έκανα και το 3ο τεστ σήμερα και βγήκε και αυτό θετικό!
Πήγα και έκανα χωριακή και θα βγουν τα αποτελέσματα στις 16:00.
Δεν μπορώ με τίποτα να αποβάλλω το άγχος μου!!!!!! Περιμένω με αγωνία τα αποτελέσματα της εξέτασης!

Εύχομαι σε όλες αυτός ο μήνας να έιναι ο τυχερός !!!!!

Φιλιά!

ΚΑΤΕΡΙΝΑ79
01-07-10, 08:59
Καλημέρα και καλό μήνα σε όλες μας!!!!!!
Κοριτσάκια όλο το βράδυ δεν έκλεισα μάτι από το άγχος μου...
Έκανα και το 3ο τεστ σήμερα και βγήκε και αυτό θετικό!
Πήγα και έκανα χωριακή και θα βγουν τα αποτελέσματα στις 16:00.
Δεν μπορώ με τίποτα να αποβάλλω το άγχος μου!!!!!! Περιμένω με αγωνία τα αποτελέσματα της εξέτασης!

Εύχομαι σε όλες αυτός ο μήνας να έιναι ο τυχερός !!!!!

Φιλιά!

Τώρα έχεις άγχος;;; Τώρα θα πάε όλα καλά!!! Είμαι σίγουρη!
Εγώ περιμένω στις 8/07. Έχω λίγες μερούλες παραπάνω... Αλλά προσπαθώ να μην αγχώνομαι. Απλώς ελπίζω! Άλλωστε είναι μόλις η δεύτερη προσπάθεια μας!
Φιλιά σε όλες!

*tingerbell*
01-07-10, 09:38
Καλημέρα κορτσακια μου!βρε Αλικη σταματα επιτελους με τα τεστακια και πηγαινε για χοριακη!πραγματικα ειναι υπεροχο το οτι εχουμε αυτο το κοινο σημειο συναντησης και μοιραζομαστε τοσο μεγαλες στιγμες και χαιρομαστε ειλικρινα η μια με την αλλη!
Αλικη εγω ειμαι τι 82 ειμαστε κοντα ηλικιακα,Κατερινα εσυ?Μετα την Κυριακη που θα ξερω κι εγω τι μου γινεται θα σου κραταω παρεα μεχρι τις 8 don't worry! Κοριτσια πρεπει να δουμε πως γινεται ενεργοποιηση στο καφε γιατι πολυ φοβαμαι πως θα μας βγαλουν απο εδω:(

Sugary
01-07-10, 09:58
Γιατί να μας βγάλουν?

mariletta
01-07-10, 14:07
geia sa einai kaneis ekei?
loipon exw ta ekshs simptwmata k 8elw tin voitheia sas..loipon arxika tis imeres pou perimena periodo (20/06) anti gia tin kanoniki periodo mou ir8an kafe stagones pou tin epomeni mera eginan mavra k telos... apo tote exw kaoures kati pou den me eixe enoxlisei pote ksana 8ermokrasia somatos 37,2 ponous sthn plath k travhgmata xamhla...ekana test farmakeiou kvgike arnitiko exei simvei kati paromoio se kapoia ??mporeite na me voi8isete?

Liontarina sofia
01-07-10, 15:22
Γεια σου Mariletta
Μια χωριακή μόνο θα σε ηρεμίσει τα τεστάκια δεν είναι αξιοπιστα !

aliki1983
01-07-10, 15:29
Κοριτσάκια θέλω την γνώμη σας .
Βγήκε η χοριακή και έδειξε 106.
Είναι καλή??? Έχω στεναχωρηθεί μήπως δεν είναι καλή...

amande
01-07-10, 15:32
Κοριτσάκια θέλω την γνώμη σας .
Βγήκε η χοριακή και έδειξε 106.
Είναι καλή??? Έχω στεναχωρηθεί μήπως δεν είναι καλή...
aliki ποιά ήταν η ημερομηνία τελευταίας περιόδου σου?

aliki1983
01-07-10, 15:35
aliki ποιά ήταν η ημερομηνία τελευταίας περιόδου σου?

η ημερομηνία της τελευταίας περιόδου μου ήταν 2/6/2010.
Είναι κακό να είναι 106?????
Πόσο φοβάμαι...

amande
01-07-10, 15:40
μια χαρά φαίνεται να είναι η χοριακή σου:-D δες και εδω για τις τιμές της χοριακής http://www.woman-on-top.gr/?p=485
και συγχαρητήρια:-D

aliki1983
01-07-10, 15:53
μια χαρά φαίνεται να είναι η χοριακή σου:-D δες και εδω για τις τιμές της χοριακής http://www.woman-on-top.gr/?p=485
και συγχαρητήρια:-D

Σε ευχαριστώ maraki.
Ξέρεις όμως πόσο φοβάμαι ?????
Μακάρι να είναι όλα καλά.
Πότε να ξανακάνω πάλι για να δω ότι ανέβηκε???
Αύριο είναι καλα???

amande
01-07-10, 15:58
μεθαύριο κάνε καλύτερα για να δείς αν διαπλασιάζεται καλά....να μιλήσεις βέβαια και με το γιατρό σου σήμερα.

*tingerbell*
01-07-10, 16:13
Αλικακι μια χαρα ειναι η χοριακη!σκεψου οτι εισαι κ στην πρωτη μερα καθυστερησης ετσι?ολα θα πανε τελεια,να μην αγχωνεσαι καθολου γιατι σε εννια μηνες που θα ερθει το φασολακι θα σου την πει οτι το τρελανες:p
sugary φοβαμαι πως θα μας ωγαλουν επειδη ειμαστε εκτος θεματος.Νομιζω πως κατι τετοιο εγινε κ με καποιο τοπικ με τιτλο ''μηπως ειμαι εγκυος'' η καπως ετσι.οχι τιποτα αλλο αλλα δεν εχω καταλαβει κ πως ενεργοποιεις το λογαριασμο σου στο καφε,τελοσπανων...
Mariletta χοριακη και γιατρουλη για να σου φυγει το αγχος.εισαι στην 11η μερα καθυστερησης,τσεκαρε το κ μην πολυβασιζεσαι στα τεστ:)
κοριτσια ειμαι σταθερη στους 37 βαθμους,πονο στην κοιλια δεν εχω κ μονο το στηθος ενοχλει...επισης ζαλιζομαι συνεχεια.οκ εχς χαμηλη πιεση αλλα ζαλη σε αυτο το βαθμο εχω μονο οταν ειμαι αδιαθετη που πεφτει κ ο αιματοκριτης...τς τς τς θα σκασω μεχρι την Κυριακη!καμια με αντιστοιχα συμπτωματα?

SOFIA31
01-07-10, 16:30
σε καταλαβαινω tingerbell. Η αναμονη ειναι ο,τι χειροτερο. Εγω παλι περιμενω σημερα. Μεχρι στιγμης δεν εχει ερθει αν και εχω πονους περιοδου στην κοιλια και στηθος τουμπανο χωρις ομως πονο. Αυτο που με μπερδευει ειναι οτι εχω λευκα και διαφανα υγρα. Οχι πολλα αλλα νομιζω οτι πριν την περιοδο δεν θα επρεπε να εχω. Μπορει καποια να με διαφωτισει??

ΚΑΤΕΡΙΝΑ79
01-07-10, 16:37
Αντίστοιχα συμπτώματα έχω κι εγώ tingerbell!!! Μόνο που έχω και πονάκια χαμηλά στην κοιλιά που και που και ταχυκαρδίες. Και μάλιστα έντονες! Το στήθος μου ούτε κατά λάθος δεν μπορώ να το ακουμπήσω... Άσε που εχθές το πρωί είχα φοβερή ναυτία... Τί να πω! Φοβάμαι μήπως από την έντονη επιθυμία φαντάζομαι πράγματα που δε μου συμβαίνουν.. Όσο για την ηλικία μου, εγώ είμαι λίγο μεγαλύτερη σας. του '79.

Liontarina sofia
01-07-10, 17:04
Σημερα είναι να αδιαθετήσω το πολύ αύριο
Αχ κορίτσια τη Δευτέρα κλείνω 2 χρόνια γάμου και δεν υπάρχει κάτι που θα ήθελα πιο πολύ στη ζωή μου απο το να έκανα στον άντρα μου δώρο επετείου μια ωραία χοριακή!!

Αλλα θα αδιαθετήσω και βρίζω τον εαυτό μου που πάλι άρχισε να κάνει όνειρα και στο τέλος θα αρχίσω να κλαίω και να λέω πάει και αυτός ο μήνας ....

Αχχχχ!

SOFIA31
01-07-10, 17:29
σοφια ειμαι στην ιδια φαση με σενα.Περιμενω να αδιαθετησω και ελπιζω πως δεν θα γινει. Γιατι καθε φορα που αδιαθετω με παιρνει πολυ απο κατω.Θα το κανουμε το δωρο στους αντρουληδες μας. Και τι εγινε αν δεν θα ειναι στην επετειο μας και θα ειναι μια ασχετη μερα τον αλλο μηνα?

Νατασούλα
01-07-10, 17:55
Βρε κορίτσια και εγώ έχω τρείς μέρες καθυστέρηση και η περίοδος τίποτα άκομα....... από συμπτώματα όμως τίποτα, ούτε νεύρα ως συνήθως, ούτε πόνους, ούτε τίποτα.....

SOFIA31
01-07-10, 18:05
γιατι δεν κανεις χοριακη? Εγω που περιμενω σημερα, αν δεν αδιαθετησω θα τρεξω αυριο για χοριακη.

tamar
01-07-10, 18:17
Δεν ξέρω πως θα ακουστεί αυτό που θα πω αλλά χαίρομαι ή για να το θέσω καλύτερα παίρνω θάρρος που κι άλλες κοπέλες είναι στην ίδια κατάσταση με μενα. Πόσο θέλω ένα μωράκι....

Παίρνω τα primolut για να αδιαθετήσω και τα clomiphen για την ωορρηξία. Αυτή τη φορά έχω μόνο καφέ υγρά, σαν αυτά που έχουμε στο τέλος της περιόδου εδώ και 3 μέρες. Μην φανταστείτε πολλά. Ίσα ίσα για να αλλάζω σερβιέτα. Τεστ έκανα το πρωι αλλά ήταν αρνητικό.Πονους έχω χαμηλά στην κοιλια και το στήθος μου έχει πρηστει ελαφρώς.
Αδιάθετη είμαι ή παίζει να έχω κάτι άλλο;

Νατασούλα
01-07-10, 18:38
γιατι δεν κανεις χοριακη? Εγω που περιμενω σημερα, αν δεν αδιαθετησω θα τρεξω αυριο για χοριακη.

Θα περιμένω και σήμερα και αν δω πώς δεν αδιαθετήσω, αύριο θα πάω για τέστ. Ο κύκλος μου πάντως είναι σταθερός 28 ημερών και μετά την γέννα πάλι ρολόι ήμουν......
Πάντως και μόνο στην ιδέα ότι θα υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος, είμαι κατενθουσιασμένη. Άν και το μωράκι μου θα έλεγα πώς είναι λίγο δύσκολο κυρίως με το θέμα του ύπνου, μακάρι να καταφέρω στην ζωή μου να γευθώ και άλλες φορές την μητρότητα!!!!!!!!!! Ήθελα πάντοτε πολλά παιδιά και εξακολουθώ να θέλω..... μακάρι να με αξιώσει ο Θεός να κάνω και άλλα.
Εύχομαι και σε σένα να μην αδιαθετήσεις και να έχεις καλά αποτελέσματα!!!!!!!!

ΒΕΡΑ
01-07-10, 19:36
Δεν ξέρω πως θα ακουστεί αυτό που θα πω αλλά χαίρομαι ή για να το θέσω καλύτερα παίρνω θάρρος που κι άλλες κοπέλες είναι στην ίδια κατάσταση με μενα. Πόσο θέλω ένα μωράκι....

Παίρνω τα primolut για να αδιαθετήσω και τα clomiphen για την ωορρηξία. Αυτή τη φορά έχω μόνο καφέ υγρά, σαν αυτά που έχουμε στο τέλος της περιόδου εδώ και 3 μέρες. Μην φανταστείτε πολλά. Ίσα ίσα για να αλλάζω σερβιέτα. Τεστ έκανα το πρωι αλλά ήταν αρνητικό.Πονους έχω χαμηλά στην κοιλια και το στήθος μου έχει πρηστει ελαφρώς.

Το primolut απ' όσο ήξερα χρησιμεύει και σαν αντισυλλιπτικό!

Επειδή όμως μπορεί να κάνω πολύ μεγάλο λάθος πείτε μου κι εμένα να ξέρω ...

Κι εγώ θέλω να μου έρθει πιο νωρίς ... να μην είμαι αδιάθετη στις διακοπές .... Ταυτόχρονα όμως κάνω προσπάθιες για 2ο παιδι. Τι λέτε? Μπορώ να πάρω άφοβα?

tamar
01-07-10, 19:39
Το primolut απ' όσο ξέρω χρησιμεύει και σαν αντισυλλιπτικό!

Δεν νομίζω! Αφού τα παίρνω για να μου έρθει περίοδος αν περάσουν 35 μέρες και δεν έχω αδιαθετήσει

ΒΕΡΑ
01-07-10, 19:45
Δεν νομίζω! Αφού τα παίρνω για να μου έρθει περίοδος αν περάσουν 35 μέρες και δεν έχω αδιαθετήσει

ναι αλλά και με τα αντισυλλιπτικά κάπως έτσι δε ρυθμίζεις τον κύκλο?

Μπορεί να κάνω λάθος ...

Με ενδιαφέρει κι εμένα να μάθω γιατί είμαι σε προσπάθιες και θέλω να μου έρθει πιο νωρίς αυτό το μήνα να μην πέσει στις διακοπές μου

tamar
01-07-10, 19:56
ναι αλλά και με τα αντισυλλιπτικά κάπως έτσι δε ρυθμίζεις τον κύκλο?

Μπορεί να κάνω λάθος ...

Με ενδιαφέρει κι εμένα να μάθω γιατί είμαι σε προσπάθιες και θέλω να μου έρθει πιο νωρίς αυτό το μήνα να μην πέσει στις διακοπές μου

Aυτο που μου είπε είναι να τα παιρνω για να έχω περίοδο κάθε μήνα. Φαντάζομαι πως μπορείς κι εσύ να τα παρεις για να αδιαθετήσεις

aliki1983
02-07-10, 08:45
Αλικακι μια χαρα ειναι η χοριακη!σκεψου οτι εισαι κ στην πρωτη μερα καθυστερησης ετσι?ολα θα πανε τελεια,να μην αγχωνεσαι καθολου γιατι σε εννια μηνες που θα ερθει το φασολακι θα σου την πει οτι το τρελανες:p
sugary φοβαμαι πως θα μας ωγαλουν επειδη ειμαστε εκτος θεματος.Νομιζω πως κατι τετοιο εγινε κ με καποιο τοπικ με τιτλο ''μηπως ειμαι εγκυος'' η καπως ετσι.οχι τιποτα αλλο αλλα δεν εχω καταλαβει κ πως ενεργοποιεις το λογαριασμο σου στο καφε,τελοσπανων...
Mariletta χοριακη και γιατρουλη για να σου φυγει το αγχος.εισαι στην 11η μερα καθυστερησης,τσεκαρε το κ μην πολυβασιζεσαι στα τεστ:)
κοριτσια ειμαι σταθερη στους 37 βαθμους,πονο στην κοιλια δεν εχω κ μονο το στηθος ενοχλει...επισης ζαλιζομαι συνεχεια.οκ εχς χαμηλη πιεση αλλα ζαλη σε αυτο το βαθμο εχω μονο οταν ειμαι αδιαθετη που πεφτει κ ο αιματοκριτης...τς τς τς θα σκασω μεχρι την Κυριακη!καμια με αντιστοιχα συμπτωματα?

Γλυκιά μου tingerbell αν δεν κάνω λάθος είσαι 2 και σήμερα έτσι???;););)
Επίσης όσον αφορά τα συμπτώματα από ότι κατάλαβα από γυναίκα σε γυναίκα διαφέρουν.
Εσύ τι νιώθεις...είσαι???? Γιατί εγώ έτσι ένιωθα και με κάποιο τρόπο ασυναίσθητα προσπαθούσα να προστατέψω την κοιλιά μου...

aliki1983
02-07-10, 08:47
Βρε κορίτσια και εγώ έχω τρείς μέρες καθυστέρηση και η περίοδος τίποτα άκομα....... από συμπτώματα όμως τίποτα, ούτε νεύρα ως συνήθως, ούτε πόνους, ούτε τίποτα.....

Νατασούλα έχεις κάνει τεστ? Αν όχι γιατί δεν κάνεις μία χοριακή για να είσαι και σίγουρη??? Επίσης υπάρχουν γυναίκες που δεν εμφανίζουν καθόλου συμπτώματα...

aliki1983
02-07-10, 08:56
Aυτο που μου είπε είναι να τα παιρνω για να έχω περίοδο κάθε μήνα. Φαντάζομαι πως μπορείς κι εσύ να τα παρεις για να αδιαθετήσεις

Κορίτσια καλημέρα!!!
Επσιδή έπαιρνα χρόνια αντισυλλιπτικά λογω θεραπείας (είχα ενδομητρίωση στις ωοθήκες μου και τα έπαιρνα μετά από εγχείρηση) χρησιμεύουν στο να έχεις σταθερό κύκλο ειδικά για τις κοπέλες που έχουν πολυκυστικές ωοθήκες, για αντισύλληψη, ελλατώνει τους πόνους της περιόδου και για προληπτικούς λόγους όπως στην δικιά μου περίπτωση για να ελαχιστοποιηθούν οι πιθανότητες να ξαναεμφανίσω ενδομητρίωση.

Εγώ πάντω όσο τα έπαιρνα δεν έμεινα έγκυος. Επίσης κάποιοι λένε ότι μετά την διακοπή των αντισυλληπτικών μπορείς να συλλάβεις πιο έυκολα. Από την άλλη όμως πρέπει 3 μήνες να μήν μείνεις έγκυος μέχρι να καθαρίσει ο οργανισμός. Τουλάχιστον ο γιατρός μου εμένα αυτό μου είπε και έκανα.

Βέρα , αν θες να πάρεις χάπια για να μην είσαι αδιάθετη το καλοκαίρι θα πρέπει όπωσδήποτε να μιλήσεις με το γιατρό σου πρώτα, μη ξεχνάς ότι είναι ορμόνες.

Συγνώμη για το εκτός topic...:oops:

aliki1983
02-07-10, 08:57
Αντίστοιχα συμπτώματα έχω κι εγώ tingerbell!!! Μόνο που έχω και πονάκια χαμηλά στην κοιλιά που και που και ταχυκαρδίες. Και μάλιστα έντονες! Το στήθος μου ούτε κατά λάθος δεν μπορώ να το ακουμπήσω... Άσε που εχθές το πρωί είχα φοβερή ναυτία... Τί να πω! Φοβάμαι μήπως από την έντονη επιθυμία φαντάζομαι πράγματα που δε μου συμβαίνουν.. Όσο για την ηλικία μου, εγώ είμαι λίγο μεγαλύτερη σας. του '79.

Κούκλα εσύ είσαι 6 και σήμερα??????;););)

ΚΑΤΕΡΙΝΑ79
02-07-10, 09:12
Κούκλα εσύ είσαι 6 και σήμερα??????;););)

Καλημέρα!!!
Ακριβώς, 6 και σήμερα!!! Και για κάποιο απροσδιόριστο λόγο έχω πάρα πάρα πολύ καλή διάθεση σήμερα! Ίσως γιατί και τα συμπτώματα συνεχίζονται... :) Όταν περιμένω να αδιαθετήσω, τα συμπτώματα περιόδου ξεκινάνε μετά την 24 μέρα περίπου. Τώρα μετά την ωοριξία δεν έχουν καν σταματήσει.. Εκτός κι αν πάλι αδιαθετήσω νώρίτερα... :???:
Εσύ πως είσαι σήμερα μέλλουσα μανούλα;;; ;)

aliki1983
02-07-10, 10:02
Καλημέρα!!!
Ακριβώς, 6 και σήμερα!!! Και για κάποιο απροσδιόριστο λόγο έχω πάρα πάρα πολύ καλή διάθεση σήμερα! Ίσως γιατί και τα συμπτώματα συνεχίζονται... :) Όταν περιμένω να αδιαθετήσω, τα συμπτώματα περιόδου ξεκινάνε μετά την 24 μέρα περίπου. Τώρα μετά την ωοριξία δεν έχουν καν σταματήσει.. Εκτός κι αν πάλι αδιαθετήσω νώρίτερα... :???:
Εσύ πως είσαι σήμερα μέλλουσα μανούλα;;; ;)

Ακόμα δεν το έχω συνηδητοποιήσει....ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου.
Αλλά για να είμαι ειλικρινής μία μικρή ανασφάλεια την έχω μέχρι να βεβαιωθώ ότι όλα θα πάνε καλά.:oops::oops::oops:
Ο γιατρός μου είπε να κάνω πάλι μία χοριακή την Τετάρτη, αλλά εγώ θα κάνω και αύριο (χε χε)
Ανασφάλειες...τι να κάνεις.
Ελπίζω σε λίγες μέρες να μοιράζεσαι και εσύ τις δικές σου μαζί μου ;);)

mariletta
02-07-10, 11:51
Γεια σου Mariletta
Μια χωριακή μόνο θα σε ηρεμίσει τα τεστάκια δεν είναι αξιοπιστα !

efxaristw liontarina sofia ...fovamai tin apogoitefsi....:oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Νατασούλα
02-07-10, 17:03
Γεια σας κορίτσια.
Ούτε και σήμερα διαθέτησα (4 μέρες καθυστέρηση) αλλά δυστυχώς δεν μπόρεσα να πάω για χοριακή. Μάλλον θα πάω στο φαρμακείο να πάρω κανά τεστ και αν δω πώς κάτι τρέχει τότε πηγαίνω σε μικροβιολογικό την Δευτέρα. Έτσι είχα κάνει και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη.......
Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια καλά αποτελέσματα!!!!!!!!!

mywish
02-07-10, 17:06

Τα καφέ υγρά ήρθαν πριν την αναμενόμενη ημέρα περιόδου ή νωρίτερα?
Εγώ στον προηγούμενο κύκλο με σερπαφαρ (ίδια με κλομιφέν) είχα 4 μέρες αυτά τα καφέ υγρά, κόντεψα να τρελαθώ. Μετά περίοδος με μικρή διάρκεια και μετά 2 μέρες πάλι καφέ. Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι όλες οι περιπτώσεις είναι ίδιες.... Το πολύ πολύ κάνε και μία χοριακή αν δεν σου έρθει κανονικά η περίοδος σε 2-3 μέρες... Καλή τύχη!

tamar
02-07-10, 17:42
Τα καφέ υγρά ήρθαν πριν την αναμενόμενη ημέρα περιόδου ή νωρίτερα?
Εγώ στον προηγούμενο κύκλο με σερπαφαρ (ίδια με κλομιφέν) είχα 4 μέρες αυτά τα καφέ υγρά, κόντεψα να τρελαθώ. Μετά περίοδος με μικρή διάρκεια και μετά 2 μέρες πάλι καφέ. Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι όλες οι περιπτώσεις είναι ίδιες.... Το πολύ πολύ κάνε και μία χοριακή αν δεν σου έρθει κανονικά η περίοδος σε 2-3 μέρες... Καλή τύχη!

Εκανα χοριακή το πρωί αλλά δυστυχώς ήταν αρνητική....
Δηλαδή κάθε μηνα στο εξής αντί για αίμα θα έχω καφε;Η περίοδός σου δηλαδή πόσο διαρκει;

*tingerbell*
02-07-10, 18:48
καλησπερα κοριτσακια μου!2 και σημερα και απο τα συμπτωματα της περιοδου τιποτα!αρχισαν παλι κατι χαζοπονακια χαμηλα στην κοιλια,το στηθος στα ιδια και θερμοκρασια σταθερη στους 37(συνηθως εχω 36.4-36.5)
Κατερινα κι εγω το ιδιο!μου ξεκινησαν μετα την οωρρηξια και συνεχιζουν...79-82-83 ολες κοντα ειμαστε;)τα υπολοιπα κοριτσια τι ηλικιες εχετε?
αν ειναι να αδιαθετησω τελικα θα επρεπε ηδη να παιρνω φελντεν γιατι απο τον πονο κυριολεκτικα αποσυντιθεμαι!τι φρικη εχω να φαω οταν δω το αιμα...
αυτη τη φορα ειμαι πολυ αισιοδοξη και φοβαμαι οτι θα απογοητευτω:roll:
για τα πριμολουτ παντως εχω ακουσει οτι τα παιρνουν σε περιπτωσεις ασταθους κυκλου αν και εγω μια φορα τα ειχα παρει για να καθυστερησει επειδη θα μου ερχοταν πανω στις διακοπες.με το που τα εκοψα μετα απο 2-3 μερες μου ηρθε κανονικα.
mariletta τι εκανες τελικα,πηγες για χοριακη?
Νατασουλα παρε ενα τεστακι να σου φυγει το αγχος και ευχομαι απο καρδιας τα καλυτερα επιθυμητα αποτελεσματα!
Αλικακι πως εισαι καλη μου?αρχισες να συνειδητοποιεις οτι το σπορακι σου ριζωσε για τα καλα και σε λιγο καιρο θα κρατας αγκαλια το πιο υπεροχο πλασμα της ζωης σου?

babystar
02-07-10, 21:52
Βάλτε κι εμένα του 80 στην παρέα σας...Περιμένω (ή μάλλον ΔΕΝ περιμένω) περίοδο σε μερικές μέρες...Για να δούμε...Από τη μέρα της ωορρηξίας έχω πονάκια στην κοιλιά (δεν έχω κανονικά, παρά μόνο 3-4 μέρες πιο μπροστά διάφορα συμπτώματα περιόδου). Αναμένουμε...

babystar
02-07-10, 21:52
Α, δεν εχω σταθερό κύκλο, κάπου 25-28 μέρες είμαι...Εγώ βάζω το μέγιστο...

*tingerbell*
02-07-10, 22:15
καλωσηρθες babystar!ποτε είχες τελευταία περίοδο?ευχομαι να μην σου έρθει για πολυυυ καιρο!
απ'ότι καταλαβαίνω όλες πάνω κάτω έχουμε τα ίδια συμπτώματα με βασικότερο και πιο χαρακτηριστικο ίσως,τον πόνο χαμηλά στην κοιλιά από την οωρρηξία μέχρι τώρα.Ή μπεμπάκι θα 'ναι ή καμιά ομαδική κολίτιδα:pΕλπίζουμε στο πρώτο!:-)

tamar
02-07-10, 22:26
Του 78 εγω

*tingerbell*
02-07-10, 23:28
γeια σου και σε σενα tamar και καλωσήρθες στην παρεα των wannabe mommy κοριτσιών!κι εσυ κοντά εισαι ηλικιακα;) μολις ειδα κ το αρνητικο αποτέλεσμα της χοριακής σου,δε φανταζομαι να σε παιρνει από κάτω!με επιμονη,πιστη και κυρίως χαλαρή διάθεση θα φτάσουμε στο επιθυμητό!τι λιγους μήνες νωρίτερα, τι λίγους μήνες αργότερα:)
σα χαζή είμαι με τα θερμόμετρα όλη την ώρα!απότι κατάλαβα τα δεκατάκια παίζουν ούτως ή αλλως κ απλά αν πέσει η θερμοκρασία έρχεται περίοδος:rolleyes:
είναι κανένα κοριτσάκι μέσα?έχω μοναξιές...

Janep
02-07-10, 23:57
Καλησπέρα κορίτσια,
Εγώ έχω γίνει ήδη μια φορά μαμά, αλλά με πολύ πόνο θα έλεγα... 4 φορές έχω μείνει έγκυος, η δεύτερη ήταν η τυχερή. Τώρα έχω πάλι συμπτώματα και τρέμω. Παρόλες τις ατυχίες θέλω να κάνω ένα δεύτερο παιδάκι.
Διάβαζα το θέμα και ζω και εγώ την ίδια αγωνία. Σχεδόν μία εβδομάδα μετά την ωορρηξία άρχισα να έχω πονάκια περιόδου. Αυτό μου συνέβει και τις 4 προηγούμενες φορές, αλλά είχα και λίγο αίμα. Επίσης, νιώθω εξαντλημένη και κουρασμένη και σήμερα άρχισα να νιώθω αναγούλες. Περιμένω να περάσουν οι μέρες μέχρι να αρχίσει η καθυστέρηση. Μακάρι να μην έρθει... και να είμαι πάλι έγκυος και τυχερή αυτή τη φορά.
Πάντως επειδή μαθαίνουμε το σώμα μας σιγά σιγά μην βιαζόμαστε. Μπορεί ούτε η β-χοριακή, ούτε το τεστ από το φαρμακείο να δείξουν από την πρώτη μέρα καθυστέρηση. Υπομονή!!!

*tingerbell*
03-07-10, 00:17
γεια σου janep και καλωσήρθες!να σου ζήσει το μικρούλι σου και εύχομαι ολοψυχα να εισαι εγκυος και αυτην τη φορα για όλους τους μήνες.οι ατυχίες είναι μέσα στο παιχνίδι της ζωής και δεν πρεπει να τις αφήνουμε να μας καταβάλουν.Αντιθέτως πρέπει να αντλούμε δύναμη και να κοιτάμε μπροστά. Κοίτα μπροστα και σύντομα θα κρατας αγκαλιά και ο 2ο παιδάκι σου;)
συμφωνώ με αυτό που λες για τα τεστ,εγω αν με το καλό έχω καθυστέρηση θα προσπαθήσω να κρατηθώ λίγες μέρες κ μετά να κάνω τεστ

*tingerbell*
03-07-10, 00:19
Janep h mpempoula sou einai auth sth foto?apapa ti koukla einai auth? na soy zhsei!

aliki1983
04-07-10, 16:14
timgerbell καλησπέρα!!!! Τι έγινε????
Σήμερα δεν είναι η μέρα???? Ελπίζω να μην σου έχει έρθει ακόμα!!! Περιμένω νέα σου!!!!
Φιλιά!!

aliki1983
04-07-10, 16:18
Κατερινα 79 εσύ 3 και σήμερα ετσι????

Νατασούλα
04-07-10, 18:21
Γεια σας κορίτσια.
Ούτε και σήμερα διαθέτησα (4 μέρες καθυστέρηση) αλλά δυστυχώς δεν μπόρεσα να πάω για χοριακή. Μάλλον θα πάω στο φαρμακείο να πάρω κανά τεστ και αν δω πώς κάτι τρέχει τότε πηγαίνω σε μικροβιολογικό την Δευτέρα. Έτσι είχα κάνει και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη.......
Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια καλά αποτελέσματα!!!!!!!!!

Κοριτσάκια μου γεια σας.
Δυστυχώς σήμερα το πρωί αδιαθέτησα μετά από 6 μέρες καθυστέρηση....... Δεν μου έχει ξανατύχει τόση καθυστέρηση παρά μόνο όταν έμεινα έγκυος!!!!!!! Η αλήθεια είναι πώς απογοητεύθηκα λιγάκι.......
Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν να πάρετε τα καλύτερα νέα!!!!!!!!!

aliki1983
04-07-10, 19:36
Κοριτσάκια μου γεια σας.
Δυστυχώς σήμερα το πρωί αδιαθέτησα μετά από 6 μέρες καθυστέρηση....... Δεν μου έχει ξανατύχει τόση καθυστέρηση παρά μόνο όταν έμεινα έγκυος!!!!!!! Η αλήθεια είναι πώς απογοητεύθηκα λιγάκι.......

Νατασούλα μου, μη στεναχωριέσαι...
ο επόμενος μήνας θα είναι πιο τυχερος;););)

Sugary
04-07-10, 22:41
Κοριτσάκια μου γεια σας.

Nατάσα μου μην στεναχωριέσαι !! Μαζί θα περιμένουμε τον επόμενο μήνα ! Εμείς θα ξαναρχίσουμε τις προσπάθειες!!..Μακάρι αυτός ο μήνας να είναι και ο τυχερός!! Το θέλουμε πολυ!!:shock:

ΚΑΤΕΡΙΝΑ79
05-07-10, 08:13
Καλημέρα και καλή εβδομάδα!
Από σήμερα επιστρέφω στην παρέα σας μια και το Σ/Κ ήμουν διακοπούλες!! Τουλάχιστον κατάφερα να ξεχαστώ για μερικές μέρες... ;)
Τώρα απλώς συνεχίζω να μετράω...

*tingerbell*
05-07-10, 08:51
Κατερινα εσυ έμεινες και σου ευχομαι να μην έρθει η ρημαδα και να εχεις μπεμπακι!ελειπα ολο το σ/κ κ σημερα ειναι τα γενεθλια μου κ ελεγα, λες να εχω το καλυτερο δωρο γενεθλιων?ελεγα...ήρθε όμως η περίοδος και μου έριξε ένα φασκελο περιποιημενο και ένιωσα τόσο χαζή που πιστεψα πως αυτος μπορει να ήταν ο μηνας μου... το βραβειο της ανοιχτης παλαμης πηρα απο μενα για μενα!και θύμωσα πολυ με τον εαυτο μου!τελοσπάντων θα το ξεπερασω!
ευχομαι στα υπολοιπα κοριτσια τα πραγματα να ειναι πολυ καλυτερα και ομορφα μωρακια να μεγαλωνουν στις κοιλιτσες τους:)
πηγα να δω χθες μια φιλη μου που γεννησε και καποια στιγμη ανοιξε η πορτα του θαλαμου νεογνων και ηταν τοσα πολλα μωρακια στη σειρα που φτερουγισε η καρδια μου!έμεινα να τα χαζευω μεχρι που με επανεφερε στην πραγματικοτητα μια μαια...
κοριτσακια μου σας χαιρετω,παω να κανω καμια δουλεια,κατερινα σ'εχω στο νου μου κι ευχομαι να πανε ολα τελεια!
αλικη ελπιζω να εισαι πολυ ευτυχισμενη και η εγκυμοσυνη σου η καλυτερη του κοσμου!
φιλακια!