PDA

Επιστροφή στο Forum : Δυσκολες στιγμες..

Σελίδες : [1] 2

elepet
25-08-08, 14:27
Σημερα θα παμε με τον αντρα μου στο γιατρο.Εδω και 10 μερες εχει πυρετο και πονοκεφαλους :( Δε ξερουμε τι εχει και σημερα θα παμε να δουμε.Ελπιζω να μην ειναι τιποτα κακο..το μυαλο μου ολο στο κακο τριγυρναει.. :( Δε θελω να σκεφτομαι αρνητικα..αλλα δεν τα καταφερνω.
Αισιοδοξη δεν ειμαι απο τη φυση μου..αλλα αυτες τις μερες που τον βλεπω ετσι εχω γινει ακομη πιο αρρωστη απο κεινον :(
Ευτυχως εχω εσας που μπορω να τα πω και να μου δωσετε λιγο απο την αγαπη και τη δυναμη σας...και ειμαι σιγουρη πως αν προκειται να περασω δυσκολες στιγμες..που το απευχομαι ..θα ειστε διπλα μου.

aretim
25-08-08, 14:29
Ευχομαι να μην ειναι τιποτα σοβαρο.Περαστικα :)

ΗΡΩ
25-08-08, 14:33
Περαστικά!
Δεν θα είναι τιποτα, μην ανησυχείς!
Είμαστε ολες δίπλα σου!
Θα περιμένουμε να μάθουμε τα νεα!!!

Jean
25-08-08, 14:35
Γλυκια μου, μην ανησυχεις σε παρακαλω, η τουλαχιστον προσπαθησε. Μαλλον η ζεστη τον πειραξε να δεις. Πυρετος, πονοκεφαλος...σιγουρα η ζεστη φταιει. Την πιεση του την πηρε; Μην τραβας αρνητική ενεργεια, σκεψου θετικα!!

alvadi
25-08-08, 14:39
Γλυκια μου, μην ανησυχεις σε παρακαλω, η τουλαχιστον προσπαθησε. Μαλλον η ζεστη τον πειραξε να δεις. Πυρετος, πονοκεφαλος...σιγουρα η ζεστη φταιει. Την πιεση του την πηρε; Μην τραβας αρνητική ενεργεια, σκεψου θετικα!!

έτσι ακριβώς.....!!!! Καλα αποτελέσματα!

Λαμπρινή
25-08-08, 14:43
Καλά αποτελεσματα να έχετε :D
Περιμένουμε νεα !!

gavrias
25-08-08, 14:51
Καλά αποτελέσματα elepet,και στην επιστροφή σας να το μετατρέψουμε σε πάρτυ το τόπικ σου.Σε τίποτα δεν έισαι μόνη και εύχομαι να είναι αβάσιμη η ανησυχία σου :)

elepet
25-08-08, 14:54
Σας ευχαριστω όλες....θα σας πω το βραδυ τι μας ειπε ο γιατρος.Μακαρι να ειναι η ζεστη..το σκεφτηκα κι εγω. σας ευχαριστω για το ενδιαφερον..

Jean
25-08-08, 14:54
Εγω νομιζω οτι ο πονοκεφαλος οφειλεται σε ακατασχετη κρεβατομουρμουρα της Εlepet... και τωρα την πιασαν οι τυψεις... :lol: :lol: :lol:

Να δεις που ο γιατρος θα πει να κοιμαστε χωρια για λιγες μερες ή θα του γραψει συνταγη για διημερη αποδραση μονος του με το κινητο κλειστο :lol: :lol: :lol:

(ετσι για να γελασουμε... )

Φιλια κοπελαρα μου και μην φοβασαι τιποτα. Εμεις ειμαστε εδω και θα στειλουμε τονους αντιγκαντεμοσκονης.... :wink:

poukis
25-08-08, 14:55
Σου ευχομαι κ γω απο την μερια μου καλα αποτελασματα.Να μην στεναχωριεσαι γιατι σιγουρα το καταλαβαινει κ θα αγχωνεται περισσοτερο.ολα θα πανε καλα!

Afroditi D
25-08-08, 14:58
http://dl8.glitter-graphics.net/pub/1082/1082128q05lti7n4y.gif (http://www.glitter-graphics.com)

Όλα να πάνε καλά ! :)

elepet
25-08-08, 14:58
Εγω νομιζω οτι ο πονοκεφαλος οφειλεται σε ακατασχετη κρεβατομουρμουρα της Εlepet... και τωρα την πιασαν οι τυψεις... :lol: :lol: :lol:

Να δεις που ο γιατρος θα πει να κοιμαστε χωρια για λιγες μερες ή θα του γραψει συνταγη για διημερη αποδραση μονος του με το κινητο κλειστο :lol: :lol: :lol:

(ετσι για να γελασουμε... )

Φιλια κοπελαρα μου και μην φοβασαι τιποτα. Εμεις ειμαστε εδω και θα στειλουμε τονους αντιγκαντεμοσκονης.... :wink:

Μπορει...δεν το αποκλειω!!! :lol: :lol: :lol:

nanaka
25-08-08, 15:02
Περαστικα σας! Ευχομαι γρηγορα να ληξει η περιπετεια σας και να μας πεις καλα νεα.

amarylis
25-08-08, 15:36
...εγώ πού έχω πονοκεφάλους χωρίς πυρετό? :lol:
όλα θα είναι καλά, θα δεις..και εγώ σε μία φάση της ζωής μου που είχα αγχωθεί είχα επί 5 ημέρες πόνοκέφαλο με εμετούς και πυρετό...με εξέτασε παθολόγος και μου μίλησε για κεφαλαλγίες τάσεως?? :? θα σε γελάσω δεν θυμάμαι, τις οποίες καταπολέμησα με φαρμακευτική αγωγή και ξεκούραση.

Περαστικά να είναι και περιμένουμε νέα σου! :)

ELENA K.
25-08-08, 15:43
Να πάνε όλα καλά ! Περαστικά σας !

maria70
25-08-08, 16:09
η θετικη σκεψη ειναι βασικη σε ολες τις καταστασεις!!!!
ολα να πανε καλα :D

thessalonikia
25-08-08, 16:17
μην ανησυχεις φιλενας ολα καλα θα πανε σκεψου θετικα και θα δεις θα ειναι θετικα πες μας τα νεα το βραδυ ευχομαι ολα καλα

manina
25-08-08, 16:23
άντε βρε χαζούλα μια χαρά θα είναι όλα

περαστικά σας και ενημέρωσέ μας!

pegi
25-08-08, 16:39
Ολα θα ναι ενταξει
συμφωνω με τις κοπελαρες που προηγηθηκαν οτι ειναι λογω καιρου
αντε καλη επιτυχια και περιμενουμε τα νεοτερα το βραδυ κοπελα μου....

Vann
25-08-08, 16:55
μαλλον δεν θα πρεπει να ανησυχεις καθολου γιατι κυκλοφορει ιωση 10ημερων με πυρετο κ εξαντληση την περασε η θεια μου η οποια ηταν 10μερες κομματια τελειως, κ τελικα ηταν μια απλη ιωση που περασε κ ευτυχως δεν κολλησε κανεναν

angela
25-08-08, 17:13
Σας εύχομαι να πάνε ολα καλά και να ειναι κάτι απλο, μια ιωσούλα δηλαδή!!! Θετική σκέψη και ψυχραιμία!!!
Περιμένουμε τα καλά σας νέα :wink:

sophie13
25-08-08, 17:37
http://dl9.glitter-graphics.net/pub/14/14279u1skc4hpsz.gif (http://www.glitter-graphics.com)

Όλα καλά θα πάνε!!!
Περαστικά!!!

elepet
25-08-08, 21:14
Είμαστε σπίτι...χωρίς την μικρή,την κρατησε η μαμα μου για σήμερα.
Τα νέα δεν είναι καλά :( Αύριο το πρωι θα κανουμε εισαγωγη στο νοσοκομείο. Ο γιατρός βρίσκει πρησμένους λεμφαδένες και συκώτι :(
Δε ξέρει λέει τι εχει..πρεπει να γίνουν όλες οι απαραίτητες εξετάσεις.
Με εχει καταβαλλει το πιο οδηνηρό συναίσθημα που εχω νιωσει στη ζωή μου...
γιατί να συμβεί όλο αυτό?? τι να έχει?? φοβάμαι για τα χειρότερα.... :cry:
Νομίζω ότι δεν θα μπορέσω να του σταθώ..οτι θα καταρεύσω. Φοβάμαι να μου πουν τα αποτελεσματα των εξετάσεων..δε θέλω να ακούσω τίποτα..θέλω μόνο να έρθει ξανα υγεία στο σπίτι μου :cry: :cry:
Όταν έμπαινα στο φόρουμ ήθελα να μοιραστώ μαζί σας μόνο χαρές που είχαν να κάνουν με το παιδί μας..τι τρώει..πως το τρώει...και το χειρότερο που μοιράστηκα ήταν ίσως κάποια ιωσούλα της μικρής..πόσο χαζα μου φένονται τώρα όλα αυτά...ποσο χαζά και πόσο όμορφα :cry:
....Και τώρα αυτό..δεν φανταζόμουν ποτέ ότι θα έγραφα κάτι τετοιο.
Δε ξέρω τι να σκεφτώ..φοβαμαι και μόνο φοβάμαι..δε θέλω να του συμβεί τίποτα..τώρα να πάρει χαιρόμαστε την μικρή μας :cry: :cry: ...τώρα αρχίζουν τα ωραία..ας βάλει ο θεός το χέρι του.. :cry:

zouzounitsa79
25-08-08, 21:20
μην ανυσιχεις τοσο κουκλα μου...κομματια εγινα και εγω μονο διαβαζοντας πως νιωθεις :?
Το ξερω πως αυτη η διαγνωση δεν σου αφηνει περιθωρια αισιοδοξιας...
αλλα σκεψου ποσα πραγματα πριζουν το συκωτι...ακομα και η λοιμωδης μονοπυρινωση λε, που ειναι μια απλη ιωση!!
Σκεψου λιγο θετικα και να εισαι πολυ δυνατη στο πλαι του αντρα σου...
Αν εσυ νιωθεις ετσι σκεψου εκεινος πως νιωθει??
Να του δινεις κουραγιο και να βγαλετε τις κακες σκεψεις απο το μιαλο σας!!
Να κανετε οτι ειναι απαραιτητο...νοσηλεια , εξετασεις και να γυρισει σπιτι σας πιο γερός απο πριν ...
Περαστικα του γρηγορα σου ευχομαι και μια αγκαλιτσα και ενα φιλακι σε σενα για να κανεις κουραγιο!!

FRANKA
25-08-08, 21:54
βρε κοριτσάκι???τι είναι αυτά τώρα???Να μη σε παίρνει απο κάτω ολο αυτό...ακόμα καλα-καλα δεν ξέρεις τι γίνεται!Τιποτα δεν θα είναι..μη χαλάς την ψυχούλα σου άδικα..ο ανδρούλης θα είναι μια χαρα....

Elli
25-08-08, 22:17
Σίγουρα δεν θα είναι τίποτα σοβαρό!
Μην ανησυχείς!
Περαστικούλια!

ΡΟΥΛΑ
25-08-08, 22:22
Θα δεις ότι όλα καλά θα πανε, πρέπει να είσαι δυνατή για εκείνον αλλά και για σένα, να σκέφτεσαι θετικά και να κάνετε ότι σας πουν οι γιατροί.

Λαμπρινή
25-08-08, 22:30
Ακομα δεν ξερετε τιποτα , δεν λεει τιποτα αυτο που σας ειπε ο γιατρος !
Ψηλά το κεφάλι και βουρ επανω του οτι και να ναι !!!
Θα σταθεις δυνατή για το παιδί σας , για τον άντρα σου αλλα και για τον εαυτο σου . Φυσικά και έχεις τεράστια δύναμη μεσα σου :D

Τις ευχές μου να ναι περάστικα ολα γρήγορα και αγύριστα ! Ολα καλά θα πάνε :D

Elenia
25-08-08, 22:32
Ευχομαι μέσα απο την ψυχή μου όλα να είναι παροδικά και ξανά να μπαίνεις στο φόρουμ για να μιλάς για το τι θέλει να φάϊ το παιδάκι σου και για άλλα τέτοια ευχάριστα. Εύχομαι να είναι κάτι παροδικό...

fistikaki
25-08-08, 22:41
οι πιθανοτητες ειναι σιγουρα πολυ περισσοτερες το να εχει καποια λοιμωξη, απο οτιδηποτε αλλο!
θα δεις, καποια μολυνση η λοιμωξη θα ειναι, που σιγουρα θα σας ταλαιπωρησει, αλλα... ως εκει!
σκεψου τις πιθανοτητες...

elena32
26-08-08, 00:15
νομιζω οτι ο αντρας σου εχει καποια λοιμωξη...τα συμπτωματα μοιαζουν με λοιμωδης μονοπυρηνωση.θα δεις οτι με ενθοφλεβια αντιβιωση που θα παρει μεσα σε 3 μερες θα ναι περδικι.να εισαι διπλα του κνα τον ενθαρρυνεις να μη τον παιρνει απο κατω,,

elepet
26-08-08, 00:18
νομιζω οτι ο αντρας σου εχει καποια λοιμωξη...τα συμπτωματα μοιαζουν με λοιμωδης μονοπυρηνωση.θα δεις οτι με ενθοφλεβια αντιβιωση που θα παρει μεσα σε 3 μερες θα ναι περδικι.να εισαι διπλα του κνα τον ενθαρρυνεις να μη τον παιρνει απο κατω,,

Αν ειναι κατι τετοιο ειναι κολλητικο?? Ελπίζω να μην παρεις όλους η μπαλα..

Elenia
26-08-08, 00:25
πότε θα έχετε νεώτερα; γιατί δεν ρωτάς τον γιατρό αν το μικρό μπορεί να είναι κοντα στον πατέρα του;

elepet
26-08-08, 00:28
Το μικρό δεν ειναι κοντα..ειναι στη γιαγια του ευτυχως. Ο γιατρός δε ξερει τι εχει για να μας πει αν κολλαει η οχι..εικασίες κάνει μόνο .Αύριο που θα κανουμε εισαγωγη θα κανει αιματολογικες και όλες τις εξετασεις που πρεπει.Δε ξερω αν βγαινουν αμεσως..

Elenia
26-08-08, 00:34
κάποιες ναι κάποιες όχι... υπομονή και εύχομαι τα καλύτερα. Κουράγιο να περάσει η νύχτα.

Νινεττα
26-08-08, 00:34
Ολα θα πανε μια χαρα θα δεις....Απλα λιγο υπομονη και προσοχη σε αυτα που θα σας πει ο γιατρος....ΑΧ! και αυτοι οι γιατροι...πετανε κατι αοριστο και μεχρι να σου πουν τι ειναι ...περνανε 1002 απο το μυαλο σου....
υπομονη και ολα θα πανε καλα!!!
Περιμενουμε τα νεα σας με αγωνια!

helen18
26-08-08, 00:53
Bρήκα αυτό για λοιμώδη μονοπυρήνωση.
Ταιριάζουν τα συμπτώματα?
Ο γιατρός δεν σας είπε αν υποπτεύεται κάτι?
Σου εύχομαι να είναι αυτό που είναι σχετικά απλό.
Και να είναι όλα περαστικά και αγύριστα.

http://www.vita.gr/html/ent/018/ent.1018.asp

elepet
26-08-08, 00:58
http://www.vita.gr/html/ent/018/ent.1018.asp

Ναι τα συμπτωματα ταιριαζουν πολυ..ετσι ακριβως ειναι..αν ειναι ετσι τοτε θα κολλησω κι εγω..λεει μεταδιδεται με το φιλι! :?

helen18
26-08-08, 01:07
Καλά ο γιατρός δεν έκανε καμμία υπόθεση?
Θα μπορούσε να σας καθησυχάσει τουλάχιστον μέχρι να βγούν τα απότελέσματα.
Ο πονοκέφαλος θα είναι από τον πυρετό. Πόσο πυρετό κάνει?

elepet
26-08-08, 01:17
μεχρι 38..οχι πολυ.

Elenia
26-08-08, 01:33
Ας είναι αυτό και ας έχεις κολλήσει... θα περάσει. Το μικρό φύλαγε....

fistikaki
26-08-08, 01:37
ειχα παθει λοιμωδη μονοπ. πριν καμια δεκαρια χρονια. Μας ειχαν φρικαρει οι γιατροι γιατι τα πρωτα συμπτωματα μοιαζουν με λευχαιμια. Δεν πεθαινεις απο αυτο, αλλα ειναι ταλαιπωρια!!! θελει προσοχη και πολυ ξεκουραση, μετα... μην ανησυχεις!!! ολα θα πανε καλα!!!

ΗΡΩ
26-08-08, 07:30
Μην ανησυχείς, δεν θα είναι τιποτα σοβαρό.
Καλα αποτελέσματα απο τον εργαστηριακό ελεγχο.

Η Παναγιά θα βάλει το χέρι της και ολα θα είναι οπως πριν.

Με το καλό να γυρισει σπιτί.

alvadi
26-08-08, 07:46
Να μη στεναχωριέσααι, θα πάνε όλα καλά και να δεις που δεν θα είναι τίποτα σοβαρό!

sofia_nefeli
26-08-08, 08:49
σας ευχομαι να πανε ολα καλα! ειναι πολυ καλο που αφησατε το παιδι!
μη βαζεις τα χειροτερα στο μυαλο σου!! οπως ειπαν και τα κοριτσια μπορει να ειναι κατι απλο! περαστικο να ειναι και να εισαστε παντα καλα...

ΧΡΥΣΑ
26-08-08, 09:13
Ευχομαι να πανε ολα καλα.
Περαστικα και αγυριστα να ειναι!
Δεν θα ειναι κατι σοβαρο. :D

ALEXIS K STELLA
26-08-08, 09:37
http://dl8.glitter-graphics.net/pub/1411/1411888bw0a265nbl.gif (http://www.glitter-graphics.com)

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να σας πάνε όλα καλά και σύντομα να είναι τελείως υγιής.
Περαστικά και πολλές ευχές για γρήγορη ανάρωση.

amarylis
26-08-08, 09:52
σε καταλαβαίνω απόλυτα, όταν κάποιος δικός μας παθαίνει το παραμικρό γκρεμίζεται όλος ο κόσμος μας!
πρέπει όμως να φανείς δυνατή για τον εαυτό σου πρώτα ώστε να μπορείς να δώσεις κουράγιο και στην οικογένειά σου. Πίστεψε ότι όλα θα πάνε καλά και μην σε καταβάλει.

Εύχομαι όλα να γίνουν όπως πρίν! :)
Περαστικά!

embryoyla
26-08-08, 10:00
Περαστικά σας!Ολα θα πάνε καλά!

anthula
26-08-08, 10:10
Βάλε τα δυνατά σου και σκέψου θετικά.
Αυτή που πρέπει να φανεί δυνατή είσαι εσύ, για να μπορέσεις να του συμπαρασταθείς. Εξάλλου πάντα έτσι δεν γίνεται; όταν περνάμε κάτι δύσκολο αντλούμε από κάπου δύναμη και το ξεπερνάμε και έπειτα όταν το σκεφτόμαστε απορούμε και εμείς οι ίδιοι με τον εαυτό μας και για την ψυχραιμία μας. ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ και ΣΙΔΕΡΕΝΙΟΣ

zouzounel
26-08-08, 10:35
Κι εμένα το μυαλό μου στη λοιμώδη μονοπυρήνωση πήγε μόλις διάβασα τα συμπτώματα. Αν όντως ειναι αυτό μην ανησυχείς, δεν είναι τιποτα ανησυχητικό, για την ακρίβεια είναι απλά μια παιδική αρρωστεια, σαν την ιλαρα, την ερυθρά και τα σχετικά. Την ονομάζουν και "ασθένεια του φιλιού" επειδή μεταδίδεται με αυτόν τον τρόπο. Την έχουν περάσει αρκετοί στην οικογένειά μου και ξέρω να σου πω από πρώτο χέρι. Η διόγκωση λεμφαδένων και του ήπατος είναι τα βασικά συμπτώματα, όπως και η μεγάλη αύξηση των λευκών αιμοσφαιρίων. Δεν δίνουν αντιβίωση, δε χρειάζεται να πάρει φάρμακα (μόνο σε πολύ κρισιμες περιπτώσεις χορηγούν κορτιζόνη αν δεν κάνω λάθος) και θέλει απλά πολύ ξεκούραση, ελαφρύ φαγητό (όχι τηγανητά) και να ξεχάσει το αλκοολ για αρκετό καιρό. Εσύ μπορεί και να μην κολλήσεις (εγώ ας πούμε δεν κόλλησα).
Περαστικά και γρήγορα σας εύχομαι!

Μαριλίνα
26-08-08, 11:39
Εύχομαι περαστικά και γρήγορα και να είναι κάτι απλό που θα περάσει γρήγορα και θα χαμογελάτε πάλι όλοι μαζί!!
Θυμήσου ότι πρέπει να είσαι όσο το δυνατόν πιο χαρούμενη για το μωράκι σου!!
όλα να σας έρθουν δεξιά!!

gavrias
26-08-08, 11:47
http://dl9.glitter-graphics.net/pub/904/904119f4xjwc5tn1.gif (http://www.glitter-graphics.com)

TZOYTZA
26-08-08, 12:17
ολα καλα θα πανε ειμαι σιγορη οτι θα μας πεις καλα νεα μολις επηστρεψετε
σπιτακι σας!!!!

Περαστικά και γρήγορα σας εύχομαι!!!!!!!!!!!!!! :D

elepet
26-08-08, 12:29
Απο το πρωι ειμασταν στη κλινικη..τωρα επεστρεψα στο σπίτι.Δεν εχω παει να δω καθολου τη μικρη στη μητερα μου..δε μπορω...κλαιω συνεχεια.Μπορει να σας ακουγομαι υπερβολικη αλλα οντως νιωθω το κοσμο μου να γκρεμιζεται. Νιωθω πως δεν αξιζει να ειμαι εγω εδω και αυτος εκει..νιωθω τυψεις για τις φορες που τσακωνομασταν..που του σπαγα τα νευρα. Τωρα ολα αυτα μου φενονται τοσο μικρα..θελω μονο να ειναι καλα. Οι γιατροι ακόμα δεν εχουν πει κατι,εγιναν ολες οι εξετασεςι,αιματος,υπερηχοι,ακτινογραφιες μεχρι και αξονικη. Αυριο λεει θα βγουν τα αποτελεσματα.
Η κλινικη ενα δραμα...πήραμε δικλινο για να εχει λιγο την ησυχία του και παλι το δωματιο υπολειτουργει..ουτε κλιματισμο δεν εχει. Μπροστα του δειχνω μια χαρα..του λεω και αστεια για να νιωσει καλα...ομως μεσα μου πνιγομαι...δεν επικαλουμε ποτε το θεο γιατι δεν πολυπιστευω...ομως τωρα αισθανομαι την αναγκη απο καπου να κρατηθω..

helen18
26-08-08, 12:43
Το ξέρω είναι πάρα πολύ δύσκολο να νιώσεις διαφορετικά.Οι συμβουλές του τύπου να εισαι δυνατή κτλ. δίνονται εύκολα,στην πραγματικότητα όμως...
Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να σκεφτείς θετικά όσο δύσκολο κι αν είναι αυτό.
Οι γιατροί δεν σας λένε τίποτα? Κάποια εκτίμηση δεν έχουν κάνει?Γενικά πως το βλέπεις το κλίμα?
Για λοιμώδη μονοπυρήνωση,ούτε λόγος?

elepet
26-08-08, 12:58
Κατι ειπαν στον υπερηχο..δειχνει πρησμενη σπληνα και συκωτι..οτι μπορει και να ναι αυτο..αλλα παλι ξερω γω..αν ηταν κατι τετοιο δεν θα καναμε εισαγωγη στο νοσοκομειο.Ο ίδιος γιατρος ειχε δει την αδερφη μου οταν ειχε παθει λοιμωδη μονοπυρηνωση και εκανε αμεσως τη διαγνωση.Τωρα τα πραγματα ειναι μπερδεμενα..τον εβαλε να κανει ενα καρο εξετασεις..προφανως κατι αλλο βλεπει και δεν μας λεει αν δεν ειναι σιγουρος.

Lilly
26-08-08, 13:03
elepet, όταν κόλλησε λοιμώδη μονοπυρήνωση ο αδερφός μου (ήταν και φαντάρος τότε) του έκαναν επειγόντως εισαγωγή κι έμεινε καμιά 10ριά μέρες στο νοσοκομείο, σε απομόνωση.
Ακόμα κι αν ο άντρας σου έχει κάτι άλλο, να δεις που θα είναι περαστικά! Μην ανησυχείς... κάποιος ιός είναι, θα τον βρουν και θα τον καταπολεμήσουν!
Περαστικά σας εύχομαι

fistikaki
26-08-08, 13:13
θα συμφωνησω με τη Lilly. και μενα μου ειχαν κανει εισαγωγη οταν ειχα παθει μονοπυρηνωση.Οχι μετα τη διαγνωση, πριν... Οταν εκαναν τις εξετασεις.
Ειναι και λογικο, σκεψου το. Η λοιμ.μονοπ. εχει ενδειξεις σοβαροτερης ασθενειας, γι αυτο κρατανε τον ασθενη μεσα, μεχρι να σιγουρευτουν οτι ειναι αυτο.Μη τρομαζεις με την εισαγωγη,ετσι γινεται συνηθως

helen18
26-08-08, 13:17
΄Και ΄γω έχω ακούσει οτι στην νόσο αυτή κάνουν εισαγωγή για να σιγουρευτούν για την διάγνωση.Εξαρτάται κι από τον γιατρό.
Αν έβλεπε και κάτι άλλο δεν θα το έλεγε σε σένα τουλάχιστον?
Εύχομαι αύριο τέτοια ώρα να μας έχεις χαρούμενα νέα και να ξεχάσεις τις ώρες αγωνίας που έχεις περάσει.
Και θα δεις που έτσι θα γίνει!

helen18
26-08-08, 13:21
Μήπως η αδερφή σου ήταν μικρή ? Η νόσος αυτή είναι πολύ συνηθισμένη στους νέους. Στον άντρα σου που είναι μεγαλύτερος σε ηλικία θέλει να είναι απολύτος σίγουρος και να μην το ρισκάρει.
Στα παιδάκια 15-16 χρονών είναι κάτι συνηθισμένο, στους μεγαλύτερους όμως θα πρέπει να αποκλίσει άλλες περιπτώσεις. Λογικό δεν ακούγεται?

elepet
26-08-08, 13:29
Έχετε δικιο...ναι η αδερφη μου το επαθε στα 20. Μακαρι να ειναι οπως τα λετε και να μην ειναι κατι σοβαρο, Το απογευμα θα παω παλι.Αυτο που φοβαμαι περισσοτερο ειναι η αυριανη μερα που βγαινουν οι εξετασεις....φοβαμαι τι θα ακουσω.

fistikaki
26-08-08, 13:39
θα ακουσεις οτι εχει μια λοιμωξη, οτι θελει ξεκουραση, και οτι δε θα πρεπει να του γκρινιαζεις για κανα διμηνο!!!!μετα...βουρ!!! :D

ΡΟΥΛΑ
26-08-08, 13:41
Θα δεις ότι αύριο τα νέα θα είναι ευχάριστα.

Μαμά του Ωρίων
26-08-08, 13:51
σχετικά με το πως αντιμετωπίζουν οι γιατροί κάποια θέματα....
ο μπαμπάς μου φέτος στις γιορτές πέρασε ένα μικρό εγκεφαλικό το οποίο δόξα το θεό ξεπέρασε....
όσο όμως ήταν μέσα στο νοσοκομείο, επειδή έχει κι ένα αυχενικό, απ την ξάπλα συνεχώς, τον έπιασε ο αυχένας
θα σου πω ότι σε χρόνο dt τον απομόνωσαν με τον φόβο της μηνιγγίτιδας κι εξετάσεις και κόντρα εξετάσεις (ενώ τους είπαμε ότι υπάρχει και θέμα αυχενικού)
φυσικά ενώ μας τρομοκράτησαν όλους (εγώ είχα πάθει πανικό γιατί είχα και τον μικρό ουσιαστικά νεογέννητο) ο πατέρας μου έπαθε απλά μια κρίση του αυχενικού του
μας είπαν ότι αυτοί έπρεπε να ξεκινήσουν με δεδομένο τη χειρότερη των περιπτώσεων βάση συμπτωμάτων

άρα... ελπίζω καταλαβαίνεις τι εννοώ

ευχομαι γρήγορη ανάρρωση!!!!

sofia_nefeli
26-08-08, 14:32
Εγω ειμαι και ψιλοασχετη αλλα τι φανταζεσαι οτι ειναι και ανησυχεις τοσο?
το χειροτερο που μπορει να εχει πιο ειναι? γιατι σε εχει παρει τοσο απο κατω? παντως μπραβο σου που παρολο που εισαι τοσο χαλια μπροστα του εισαι ενταξει! ειναι πολυ δυσκολο να καταφερεις να κρυψεις τοσο δυνατα αισθηματα.
κανε υπομονη και μη βαζεις το χειροτερο στο μυαλο σου!

elepet
26-08-08, 14:36
Το χειροτερο που φανταζομαι να εχει ειναι καρκινο...αλλα δε θελω να το σκεφτομαι οτι θα ειναι ετσι..ελπιζω η ζωη να μην μας εχει παιξει τετοιο παιχνιδι..

sofia_nefeli
26-08-08, 15:20
Νομιζω πως ειναι λιγο τραβηγμενο....οπως και να εχει αυριο θα ξερεις περισσοτερα! το ξερω οτι σου φαινεται αιωνας αλλα μια μερα ειναι και θα περασει.
να δεις που αυριο θα διαβαζουμε οτι τελικα δεν ηταν τιποτα και αδικα ανησυχουσες!

manina
26-08-08, 17:28
άντε βρε κοπέλα μου κουράγιο...μια χαρά θα είναι όλα θα δείς...λίγη υπομονή ακόμα και θα μάθεις και θα χαμογελάσεις :)

mata
26-08-08, 17:31
Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου. Από τα λεγόμενα των κοριτσιών πιστεύω κι εγώ ότι δεν είναι κάτι σοβαρό. Μην σκέφτεσαι τα χειρότερα και σε παίρνει από κάτω. Πολλά συμπτώματα ταιριάζουν μεταξύ τους, δεν σημαίνει όμως ότι είναι και οι ίδιες αρρώστιες.
Όλα να πάνε καλά και να γυρίσει σπιτι σας το συντομότερο ο αντρούλης σου!!!

Νινεττα
27-08-08, 01:16
Ετσι οπως τα λεει η ματα ειναι!
Ευχομαι και εγω καλα αποτελεσματα για αυριο και περαστικα του!
Ολα θα πανε καλα!!!

petalouda
27-08-08, 01:38
Απο το πρωι ειμασταν στη κλινικη..τωρα επεστρεψα στο σπίτι.Δεν εχω παει να δω καθολου τη μικρη στη μητερα μου..δε μπορω...κλαιω συνεχεια.Μπορει να σας ακουγομαι υπερβολικη αλλα οντως νιωθω το κοσμο μου να γκρεμιζεται. Νιωθω πως δεν αξιζει να ειμαι εγω εδω και αυτος εκει..νιωθω τυψεις για τις φορες που τσακωνομασταν..που του σπαγα τα νευρα. Τωρα ολα αυτα μου φενονται τοσο μικρα..θελω μονο να ειναι καλα. Οι γιατροι ακόμα δεν εχουν πει κατι,εγιναν ολες οι εξετασεςι,αιματος,υπερηχοι,ακτινογραφιες μεχρι και αξονικη. Αυριο λεει θα βγουν τα αποτελεσματα.
Η κλινικη ενα δραμα...πήραμε δικλινο για να εχει λιγο την ησυχία του και παλι το δωματιο υπολειτουργει..ουτε κλιματισμο δεν εχει. Μπροστα του δειχνω μια χαρα..του λεω και αστεια για να νιωσει καλα...ομως μεσα μου πνιγομαι...δεν επικαλουμε ποτε το θεο γιατι δεν πολυπιστευω...ομως τωρα αισθανομαι την αναγκη απο καπου να κρατηθω..

AΓΑΠΗΤΗ elepet ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΓΥΡΙΣΤΑ!! ΜΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΤΟ ΚΑΚΟ ΜΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙΣ ΘΑΡΡΟΣ!!!ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΣΤΟ ΘΕΟ!! ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΣΤΙΓΜΗ ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑΠΙΣΤΕΥΩ ΑΚΟΜΙΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ.

ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΥΧΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΛΗΡΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ!!!

sofia_nefeli
27-08-08, 09:49
εχουμε κανενα νεοτερο?

nea mamaka
27-08-08, 10:08
Πολλές πολλές πολλές πολλές ευχές και απέραντη θετική ενέργεια μπήκαν σήμερα σε εναν τεράστιο φάκελο και σου έρχονται!
Ολα θα πάνε καλά!
Πρέπει να φανείς δυνατή μικρή μου!
Κι οτι θες εμείς ήμαστε όλες και όλοι εδώ! Δίπλα σου!

Elli
27-08-08, 11:39
Εύχομαι σήμερα να έχετε καλά αποτελέσματα!

Δεν θα είναι τίποτα σοβαρό,είμαι σίγουρη!

mariadi
27-08-08, 12:06
Σου στελνω και εγω τις ευχες μου για περαστικα, αν και ειμαι σχεδον βεβαιη οτι προκειται για λοιμωδη μονοπυρηνωση. Περασα και εγω σχετικα προσφατα με σπληνομεγαλια (ετοιμη για ρηξη σπληνας ημουν), πρησμενους λεμφαδενες στο λαιμο, κατω απο τις μασχαλες και το στηθος, τεραστια αυξημενες τιμες στο συκωτι και τα λευκα αιμοσφαιρια. Εμεινα 12 μερες στο νοσοκομειο, χωρις φαρμακα, με ελαφρυ φαγητο και πολυ ξεκουραση. Βεβαια καποια "κουσουρια" εχουν μεινει απο τοτε. Δηλ. οποτε αρρωσταινω πρηζονται οι αδενες μου.
Μην στενοχωριεσαι κοριτσακι! Μια χαρα θα πανε ολα. /ξεκουραση θελει και την συμπαρασταση σας.
Περαστικα και περιμενουμε νεα σου!

helen18
27-08-08, 12:57
Ελπίζω να έχετε πάρει τις εξετάσεις και να είναι όλα καλά.
Περιμένουμε νέα σου....

Afroditi D
27-08-08, 12:58
Περιμένουμε νέα σου....

ΜΑΡΥ.Τ
27-08-08, 14:04
Περιμένουμε νέα σου....

helen18
27-08-08, 15:53
Μάλλον άργησε η elepet να μας πει τα νεότερα.
Ελπίζω να είναι όλα καλά και απλά να καθυστέρησε στο νοσοκομείο.

elepet
27-08-08, 17:05
Καλησπερα σε όλες σας....μόλις μπήκα στο σπίτι.Εχθές κοιμήθηκα στη μητέρα μου μαζί με το μωράκι μου εξού και δε σας έγραψα.
Λοιπόν οι εξετάσεις βγήκαν..οι περισσότερες τουλαχιστον..και το αποτελεσμα αν μπορεσα να καταλαβω σωστα τι μου ειπε ο γιατρος..είναι ότι έχει γεμίσει ιγμόρια η μύτη του ( ο άντρας μου πάντα υπέφερε απο ιγμορίτιδα σε ελαφρια μορφή ) .
Συνέπεια είναι οι πονοκεφαλοι που τον βασανίζουν και ότι επαθε λοιμωξη του αναπνευστικου..λόγω της ευαισθησίας στο ανωτερο αναπνευστικο σύστημα,την ιγμορίτιδα δηλαδή .Παθαίνοντας λοιπόν τη λοίμωξη αυτή επηρεάστηκε το συκώτι του και γενικά ο οργανισμός του.
Τώρα μένει να βγει αυριο η αξονικη τομογραφία εγκεφάλου για να δει ο γιατρός σε τι βαθμό και εαν έχει περασει υγρό απο τα ιγμόρια στον εγκεφαλο :roll: .
Ήδη του ξεκίνησε αντιβίωση και αύριο αναμενουμε νεωτερα.Το θετικό είναι ότι οι αιματολογικές εξετάσεις είναι καλές .Το προβλημα όλο ξεκίνησε απο την ιγμορίτιδα την οποία κακώς αμελήσαμε τόσο καιρό.
Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας :)

manina
27-08-08, 17:15
αχ ειδες που σου λεγαμε???????????????????/ :D

μπράβο καλή μου!!!!!!!!!!!!

όλα καλά λοιπόν :D :wink: περαστικά σας!

DaF
27-08-08, 17:16
Μπράβο elepet!!!

Ό,τι καλύτερο απο 'δω και πέρα, γρήγορη ανάρρωση και να τον έχετε πάλι σπίτι σας συντομα!

:D

elepet
27-08-08, 17:23
Σήμερα ο άντρας μου μου είπε.."ευτυχώς που είσαι κόντα μου και με κάνεις και γελάω όλη μερα..γιατί αν ήμουν μόνος σίγουρα με όλα αυτα δεν θα γελούσα καθόλου" :)
Χαρηκα όταν μου το είπε.δε ξέρω γιατι :)

zouzounel
27-08-08, 17:25
Όλοι οι wannabe-γιατροί του φόρουμ πέσαμε έξω λοιπόν! :oops:
Αλλα δεν πειράζει, καλύτερα, μπορώ να πω!
Περαστικά στον αντρούλη σου και σύντομα να τον έχεις σπίτι! Αντε, και μέχρι να γυρίσει στο σπίτι να φροντίσεις να συνέλθεις κι εσύ, γιατί με τις σκέψεις που έκανες, είμαι σίγουρη ότι εσύ ήσουν η άρρωστη της υπόθεσης (εννοώ ότι σε αρρωστησαν οι σκέψεις :wink: )!
Και πάλι περαστικά!!!

elepet
27-08-08, 17:29
Αντε, και μέχρι να γυρίσει στο σπίτι να φροντίσεις να συνέλθεις κι εσύ, γιατί με τις σκέψεις που έκανες, είμαι σίγουρη ότι εσύ ήσουν η άρρωστη της υπόθεσης (εννοώ ότι σε αρρωστησαν οι σκέψεις :wink: )!
Και πάλι περαστικά!!!

Να σαι καλα zouzounel μου....όπως τα λες είναι..πραγματικά είμαι ψυχικό ράκος..έχω άγχος στα καλα καθούμενα ,ζαλάδες και ότι άλλο ψυχοσωματικό μπορείς να φανταστεις.Με επηρέασε πολύ η ιστόρία. Αφού τώρα δεν έχω κουράγιο να ξαναπάω στη κλινική..αλλα΄δε γίνεται αλλιώς ..με περιμένει.

kiknaki
27-08-08, 17:34
Σήμερα ο άντρας μου μου είπε.."ευτυχώς που είσαι κόντα μου και με κάνεις και γελάω όλη μερα..γιατί αν ήμουν μόνος σίγουρα με όλα αυτα δεν θα γελούσα καθόλου" :)

Πολύ χάρηκα για τα ευχάριστα νέα σας.
Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση στον συζυγο σου και από εδώ και πέρα
μόνο ευχάριστα στην οικογένεια σας.
Μπράβο και σε σενα elepet που στήριξες τον σύζυγο σου και δεν του έδειξες τη στεναχώρια σου για να μη αισθανθεί χειρότερα.

Vann
27-08-08, 17:39
ολα ειναι καλα κ αυτο ειναι που εχει σημασια,περαστικα σας :lol:

aretim
27-08-08, 17:45
Ειδες που τελικα δεν ηταν κατι το πολυ σοβαρο.Ιγμοριτιδα ειχε και εμενα ο αντρα μου φετος και μα ςειπαν οτι τα μπανια βοηθανε και ετσι φετος του δωσαμε και καταλαβε.Περαστικα

pegi
27-08-08, 18:09
ΜΠΡΑΒΟ,πολυ χαρηκα για τα νεα σου κοπελα μου.Ευχωμαι ολα να πανε καλα και γρηγορα ο αντρουλης σου να γυρησει στην φωλιτσα σας.
Υ.Γ.δακρυσα απο συγκινηση με αυτη την κουβεντα του αντρα σου και μπραβο σου που αν και εδω με μας ησουν πολυ στρεσαρισμενη,στεναχωρημενη και οταν πηγαινες στον αντρουλη σου του δειχνες οτι εισαι μια δυνατη και σωστη συντροφος.
περιμενουμε συντομα και αλλα ευχαρηστα νεα που θα λενε πως ειστε στο σπιτακι σας.............

Sam
27-08-08, 18:23
http://dl8.glitter-graphics.net/pub/1175/1175028nr3oc1fc1q.jpg (http://www.glitter-graphics.com)

Περαστικά κι αγύριστα άτιμα ιγμόρεια χρόνια με ταλαιπωρούν και καταλαβαίνω πόσο άσχημα αισθάνεται ο άντρας σου κουράγιο!!!!!

helen18
27-08-08, 18:23
Eυτυχώς είναι κάτι που ξεπερνιέται και όχι όλα τα κακά που έβαζες με το μυαλό σου.
Δυστηχώς και ΄γω έτσι είμαι και νομίζω και οι περισσότερες από μας,το μυαλό μας πάει πάντα στο χειρότερο.
Σου εύχομαι γρήγορα περαστικά και να είστε πάντα έτσι ενωμένοι.

mata
27-08-08, 18:29
Μπράβο βρε elepet!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D
Πολύ ευχάριστα τα νέα σας!!!!!!!!!!!!Ευτυχώς ήταν το πιο ανώδυνο από ότι θα μπορούσαμε να φανταστούμε!!!!!!!!!!!
Καλή ανάρρωση στον αντρούλη σου και στο δικό σου ψυχολογικό!!!Ελπίζω να αρχίσεις κι εσύ να νοιώθεις καλύτερα μαζί του μια που σίγουρα το σοκ που πέρασες δεν ήταν και λίγο!!!!

sophie13
27-08-08, 18:41
Μπράβο βρε elepet!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D
Πολύ ευχάριστα τα νέα σας!!!!!!!!!!!!Ευτυχώς ήταν το πιο ανώδυνο από ότι θα μπορούσαμε να φανταστούμε!!!!!!!!!!!
Καλή ανάρρωση στον αντρούλη σου και στο δικό σου ψυχολογικό!!!Ελπίζω να αρχίσεις κι εσύ να νοιώθεις καλύτερα μαζί του μια που σίγουρα το σοκ που πέρασες δεν ήταν και λίγο!!!!

Περαστικά του και εύχομαι να μην ξαναπεράσει άλλη περιπέτεια με την υγεία του από δω και πέρα!!!

fistikaki
27-08-08, 19:12
ευτυχως! να πω τη μαυρη αληθεια μου, ειχα αγχος... ολο εμπαινα απο το πρωι να δω τι γινεται.Ασε που ολο καλοπιανω τον δικο μου απο προχτες και με κοιταει με καχυποψια...Σου λεει τι επαθε αυτη,και με χαιδευει στα καλα καθουμενα, τρελαθηκε? :)

nea mamaka
27-08-08, 21:55
Γρήγορα κοντά σας λοιπόν!
Μην σας αφήνει και πολύ μόνες σας γιατι απο οτι εχω καταλαβει ειστε
επικινδυνες μάνα και κορη!

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/277/277775rrjacpmvfj.gif (http://www.glitter-graphics.com)

Λαμπρινή
27-08-08, 22:05
Αντε μπράβο !!!! Περαστικά δεν ειναι τιποτα αυτα θα περασουν ολα και θα ηρεμησετε :D :D

Elli
27-08-08, 22:46
Περαστικά λοιπόν!
:D :D :D :D :D :D :D

Jean
27-08-08, 23:00
Αντε ρε κοριτσακι... Μολις μπηκα ετρεξα να δω... Μας γκαστρωσες!!! :lol: :lol: :lol: Αντε περαστικα του και τωρα που ειδες ποσο πολυ τον αγαπας, να τα θυμηθεις ολα αυτα της επομενη φορα που θα αρχισεις να του μουρμουρας :lol: :lol: :lol:

Afroditi D
27-08-08, 23:06
Elepet περαστικά του!

FRANKA
27-08-08, 23:06
Elepet περαστικά του!

ΚΑΙ ΑΓΥΡΙΣΤΑ ΝΑ ΠΡΟΣΘΈΣΩ! :lol:

alvadi
27-08-08, 23:15
Μπράβο βρε Εlepet! Πολύ χάρηκα και φαντάζομαι πόσο ανακουφιστηκες!
Περαστικά και γρήγορα!

Νινεττα
27-08-08, 23:37
Εχω χαρει παρα πολυ με τα νεα σου!
Και εγω οπως και πολλα κοριτσια εψαχνα με αγωνια να δω αν εχεις γραψει....
Περαστικα του και καλη επιστροφη στο σπιτι σας!!!
Καλη ξεκουραση σε σενα γιατι ολη αυτη η αγωνια θα σε εχει κουρασει πολυ!!!

elena32
28-08-08, 00:11
αυτα ειναι ευχαριστα νεα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

angela
28-08-08, 00:16
Αντε ουφ, ευτυχώς δεν ειναι κατι σοβαρό!!! :D
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ!!! :D

ΧΡΥΣΑ
28-08-08, 00:26
Μπραβο τελικα δεν ειναι ασχημα τα νεα.
Ευχομαι ολοψυχα γρηγορη αναρρωση!

thessalonikia
28-08-08, 00:36
τελος καλο ολα καλα

αντε να ηρεμησεις και εσυ λιγο κοριτσακι το εχεις αναγκη

περαστικα και σιδερενιος

sofia_nefeli
28-08-08, 08:42
τι να πω κ εγω? τα ειπαν ολα τα κοριτσια!!!
αχ θα σε σκοτωσω!!!! κατι πιο απλο δε γινοταν να ειναι και το μυαλο σου ετρεχε!! μη σε ξανακουσω να λες τετοια πραγματα!!!!
παντως ξανα μπραβο σου που τον στηριξες!! ξεχνα τα ολα τωρα και μην τα ξανασκεφτεις! απλα να θυμασαι ποσο ασημαντα ειναι καποια πραγματα και ποσο σημαντικο ειναι που εχετε ο ενας τον αλλο! και θελω πισω τη φωτογραφια του αβαταρ!!
ουφ!! και ξανα ουφ!

gerakina
28-08-08, 13:07
http://dl5.glitter-graphics.net/pub/443/443055nqwz1cd0mk.gif (http://www.glitter-graphics.com)

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ!!ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ..ΚΑΛΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ!! :D

nanaka
28-08-08, 15:06
http://www.glitter-graphics.com/images/empty.gif

Χαρηκα για τα καλα σας νεα.
[/img]

elepet
28-08-08, 22:55
Γεια σας κοριτσάκια μου :) Ελπίζω να είστε όλες καλα....εγώ αν και κουρασμένη πολύ..είμαι όλη μερα στη κλινική..προσπαθώ να είμαι αισιοδοξη.
Το κακό είναι ότι η ιγμορίτιδα που σας έλεγα έχει προχωρήσει πολύ και απαιτήται αμεσα χειρουργείο! Ἀλλα τρεχάματα με το που θα βγούμε απο κει..αλλά δεν πειράζει αρκεί να πανε όλα καλα ως το τέλος.Αυτό θέλω και μόνο..και πάλι ευχαριστω για τα καλα σας λόγια και την αγάπη σας.. :)

kiknaki
29-08-08, 00:51
Σας το εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά
που θα πάνε δηλαδή και θα το δεις κι εσύ και μετά από καιρό όλα αυτά
θα είναι μια ανάμνηση και μόνο.
Υπομονή χρειάζεται τώρα και δύναμη για την εγχείρηση.

sofia_nefeli
29-08-08, 08:30
ωωωπ!! καλως τη!!! μου εκανες και το χατηρι ε???
μετα θα βαλεις μια με τα τρια σας!! δε πειραζει κουκλα μου. θα ταλαιπωρηθειτε λιγο αλλα να χαιρεσαι!

Μαριλίνα
29-08-08, 08:56
elepet
μετά από όλα όσα φανταζόσουν, κάτι περαστικό - έστω και με εγχείριση - μοιάζει σαν... μια απλή γρατζουνιά.
Εύχομαι να τα ξεπεράσετε όλα γρήγορα και να δεχθείτε το μπαμπά υγιέστατο στο σπίτι σας!!

LENA75
29-08-08, 12:15
Μην ανησυχείς είναι απλή επέμβαση, που όμως θα ανακουφίσει τον άντρα σου πολύ!!!

Περαστικά και κουράγιο!!

blue
29-08-08, 13:11
γρηγορη αναρρωση και περαστικα κι απο μενα με ολη μου την αγαπη και τη θετικη μου ενεργεια!!

Νομιζω πως ειστε πολυ τυχεροι που εχετε ο ενας τον αλλο και σιγουρα ο αντρας σου θα νιωθει πολυ περηφανος που εισαι γυναικα του! :P

Τελικα οσο και να μας το λενε δε το πιστευουμε αλλα η υγεια μας και των ανθρωπων που αγαπαμε ειναι οτι πιο πολυτιμο εχουμε και πρεπει να το διαφυλαμε σα θησαυρο...

σας ευχομαι να μη σας βρει αλλη ταλαιπωρια απο δω και περα!!
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ!!!!

Aggeloudia
29-08-08, 14:25
Αντε ολα να πάνε καλά.
Την εοόμενη φορά που θα μπείτε νοσοκομείο να είναι σε μαιευτηριο.... :D :!: :D :D :!: :D

elepet
29-08-08, 16:19
Δε μας εδωσαν εξιτηριο για σημερα...κοντευω να σκασω...είναι λέει μια λοιμωξη που ακομα δεν εχουν βρει την αιτία.Οι αξονικές δείχνουν διογκωμένη σπλήνα και συκωτι..και μάλλον λέει αυτό είναι συνέπεια της λοιμωξης. Η ιγμορίτιδα που σας έλεγα είναι άλλη υποθεση..αλλά δεν είναι το μοναδικό που έχει.Είμαι να σκάσω :( Δε αντεχω αυτή τη κατασταση...λες και καποιος μου κανει πλακα :cry: :cry: Πειτε μου οτι ειναι αστειο...ότι και να μου πειτε ομως δυστυχώς είναι η πραγματικότητα.ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΤΙ ΕΧΕΙ!!! ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΛΕΕΙ ΑΚΟΜΑ!!! Του δίνω διαφορα σχήματα αντιβιωσεων για να δουν πως θα ανταποκριθει!Λες και ειναι πειραματόζωο...είναι δυνατόν τοοοοσες μερες να μην εχουν βρει τι διαολο ιος τον εχει καταβάλλει! Να μας πουμε κι εμας να ξερουμε..και ας κατσουμε και 50 μερες μεσα! Πάνω που λέγαμε οτι η ιγμορίτιδα τα έκανε όλα οι αξονικές σήμερα δεν μας άφησαν να φυγουμε..θα τον παρακολουθήσουν λέει γιατι είναι μια σειρά απο ενδειξεις που τους μπερδευουν! Μήπως μας δουλέυουν??? Αύριο του επετρεψαν να ερθει σπίτι για λίγες ώρες να δει τη μικρή...μετά πάλι μέσα :( Σήμερα τα έκανα ανω κάτω εκεί μεσα...φωναζα να μου πουν επιτέλους τι έχει!!! ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΟ ΨΑΧΝΟΥΝ!!!!! Θα τρελαθω... :cry: :cry:

Vann
29-08-08, 16:35
ΣΕ ιδιωτικο νοσοκομειο εισαστε?

iro
29-08-08, 16:35
Στεναχωριέμαι πολύ που νιώθεις έτσι... :(

Ξέρεις τι σκέφτομαι; Νομίζω οτι αν ήταν κάτι κακό θα το ήξεραν ήδη. Απλώς είναι πολύ αναλυτικοί και δεν θέλουν να σου δώσουν λάθος πληροφόρηση - βλέπουν και την ευαισθησία σου, και δεν θέλουν να ρισκάρουν.

Να δεις που τα πράγματα θα είναι πολύ απλά - η ψυχική κούραση σε έχει εξοντώσει όμως και είναι δύσκολο να το δεις.

Θα σε σκέφτομαι πολύ.

Ηρώ

manina
29-08-08, 16:36
((((((ελεπετ))))) αγκαλιες πολλές....

DaF
29-08-08, 17:03
Αμάν μωρέ...σας σκάσανε :( όντως μήπως είναι πολύ αναλυτικοί; Πού είστε;
Κουράγιο, κουράγιο, κουράγιο! Έχεις και τη δική μου σκέψη για τα περαστικά σας μαζί με όλων των άλλων... :)

helen18
29-08-08, 18:01
Elepet, είσαι πολύ φορτισμένη ψυχολογικά γι΄αυτό τα βλέπεις έτσι όλα.
Να δεις που ο άντρας σου θα γίνει καλά και του χρόνου τέτοια μέρα θα το συζητάτε μαζί και θα σας φαίνεται πολυ μακρινό.
Αισθάνομαι οτι όλα θα πάνε καλά και ο οργανισμός του θα ανταπωκριθεί στην αντιβίωση και θα γίνουν όλα όπως πρώτα!
Να δεις που αύριο θα σας πουν οτι πάει καλύτερα.
Φιλάκια!

zouzounitsa79
30-08-08, 01:33
Περαστικα του και συντομα!! Εφοσον οι αιματολογικες ειναι καθαρες μαλλον προκειτε περι ιωσης βρε κουκλα...μισογεματο το βλεπουμε το ποτηρι ε?? Ενα γλυκο φιλακι απο το Μαρικακι μου και υπομονη !!

helen18
30-08-08, 16:19
Kανένα νέο σήμερα?

Μαριλίνα
30-08-08, 19:32
elepet
είναι καλύτερα να τα ψάξουν όλα τώρα, παρά να πάτε σπίτι και μετά να μείνετε με την απορία μήπως κάτι δεν πάει καλά.
Πάντως η Vann έκανε μια σωστή ερώτηση; σε ιδιωτικό ή σε δημόσιο νοσοκομείο είστε; Μήπως να πάρετε και 2η γνώμη αν κάτι δεν σου πάει καλά;
Εύχομαι ολόψυχα να έχεις θετικά νέα σύντομα!!

helen18
01-09-08, 02:36
Elepet, κανένα νέο.Γιατί εξαφανίστηκες?

embryoyla
01-09-08, 09:24
Ηρέμησε κι όλα θα πάνε καλά..Πίστη κ ελπίδα να έχεις...

sofia_nefeli
01-09-08, 09:27
elepet θα ηθελες να σας στελναν σπιτι με λαθος διαγνωση?? νομιζω οτι ειναι καλυτερα που το ψαχνουν τοσο πολυ! να φοβασαι την αδιαφορια απο τους γιατρους (στο λεει μια καμενη). πολλες φορες (χωρις να ειμαι γιατρος και να κανω την εξυπνη) οταν δεν ειναι ενα αλλα πολλα δεν ειναι ευκολο να γινει σωστη διαγνωση γιατι μπερδευονται τα συμπτωματα και η αντιβιωση που του δινουν για το ενα δυσχαιρενει τη δουλεια τους.
υπομονη καλη μου. να θυμασαι οτι φοβοσουν πολυ χειροτερα...

Olg@
01-09-08, 14:40
Συμφωνώ με τη Σοφία Νεφέλη, υπομονή κοριτσάκι και αισιοδοξία!!!

Jean
01-09-08, 15:04
Ελεπετ, κοριτσακι μου, η χορηγηση αλλεπαλληλων αντιβιωσεων σε περιπτωση λοιμωξης ειναι η συνηθης τακτικη των γιατρων. Αυτο ειναι το σωστο. Αν δεν ξερουν τι λοιμωξη ειναι-που συμβαινει συχνοτατα- χορηγουν διαφορετικες καθε φορα για να δουν σε ποια θα αντιδρασει ο οργανισμος. Οταν ειχα το παιδι μου στη θερμοκοιτιδα και παρουσιασε λοιμωξη το ιδιο εκαναν. Μην τρομοκρατεισαι, για το καλο του γινονται ολα. κανε κουραγιο, γλυκια μου, καταλαβαινω την αγωνια σου... Πολλα φιλια και μια τεραστια αγκαλια.

DaF
01-09-08, 17:11
Ελπίζω να είναι όλα καλά....

DaF
02-09-08, 12:54
Υπάρχει κανένα νέο για την elepet;;;;;

athens2006
02-09-08, 13:07
Ξέρεις κανεις τιποτα..?
Ελπιζω συντομα υγιης και σπιτι σας ευτυχισμένοι απλά να καταγγέλετε στο φορουμ τα κακως κειμενα των νοσοκομείων...

Νίκη
02-09-08, 16:38
elepet τώρα πήρα χαμπάρι το θέμα :oops:

Ελπίζω αυτή τη στιγμή που γράφω να είναι όλα καλύτερα, ο σύζυγος να είναι καλά κι εσύ το ίδιο...

Σου στέλνω φιλιά και αμέτρητες ευχές...

Αν γνωρίζει κανείς κάτι, ας μας ενημερώσει.

helen18
02-09-08, 16:55
Από την Παρασκευή έχει να μας πει νέα τους. Ελπίζω να είναι για καλό.
Elepet?????

Elenia
02-09-08, 22:50
elepet έλειπα διότι βαφτίσαμε την κορούλα μας και μόλις είδα τα νέα σου...
Περιμένουμε όλοι με αγωνία να μας πεις τι γίνετε.... πάντως συνεχίζω και θέλω να πιστεύω οτι δεν είναι τίποτα...

elepet
03-09-08, 01:54
Σας ευχαριστω για το ενδιαφερον σας το οποιο ειλικρινα με συγκινει..παρ οτι δεν με γνωριζετε εως τωρα.Τα πραγματα δεν ειναι καλα,βγηκαμε απο τη κλινικη σημερα..δεν του καναν καμια διαγνωση..δε βρισκουν τι λοιμωξη εχει..αν ειναι λοιμωξη τελικα.Σήμερα το βραδυ στις 9 ειχαμε ραντεβου με μια απο οτι λενε φοβερη παθολογο που δουλευει στο ΥΓΕΙΑ. Αυτη βλεποντας τις εξετασεις μας κατατοπισε περισσοτερο.Έχει διασπαρτα στοιχεια λεει που συνηγορουν σε λοιμωξη...αλλα ποια λοιμωξη?? πρεπει να το δουμε με ειδικες αιματολογικες εξετασεις..τις οποιες μεεεεερες περιμεναμε στη κλινικη και τιποτα!!! Περα απο τη λοιμωξη που πιθανων εχει και πρεπει να διερευνησουμε με την εισαγωγη μας απο τη Πεμπτη πλεον στον Ευαγγελισμο..υπάρχουν κι άλλα προβληματα! Κατα το διαστημα της παραμονης μας στην κλινικη που νοσηλευόμασταν όπως όλοι γνωρίζετε έπαθε δυο φορες επιληπτικο επεισόδιο... :cry: λυποθήμησε δηλαδη με σπασμους.Η γιατρός που πήγαμε σήμερα μας είπε ότι προκειται για επιληπτικες κρίσεις που ενεργοποιηθηκαν απο τη λοιμωξη και την εξασθενηση του οργανισμου.Βέβαια στη κλινικη ουτε που ασχοληθηκαν με τα επεισόδια αυτα...αστεια πραγματα ε?? σιγα να μην ασχοληθουν που ο ανθρωπος επαθε επιληπτικη κριση! Όσον αφορα στην ιγμορίτιδα είναι το λιγότερο που την απασχολει αυτη τη στιγμη..αμελητεο μπροστα στα αλλα.. :roll:
ΑΥΤΑ!! Ελπίζω να μην σας ταραξα με τα νεα μου.Τόσες μερες δεν σας γραφω γιατι δεν βρισκω κουραγιο..νιωθω κουραση και τα νευρα μου πλεον δεν ειναι σε καλη κατασταση.Δε κοιμαμαι τα βραδυα και νομιζω πως καποιος μας κανει πλακα.. :cry: Απο τη πεμπτη δεν θα εχω κανενα να μου κραταει το παιδι για να βρισκομαι κοντα του στο νοσοκομειο.Ζω με το τρομο οτι κατι σοβαρο κρυβεται πισω απ ολα αυτα...τις νυχτες με στοιχειωνουν εφιαλτες και νομιζω οτι χρειαζομαι ψυχατρικη υποστηρηξη πλεον....

helen18
03-09-08, 02:17
Elepet,δεν ξέρω τι να σου πω!
Πιστεύω οτι, ότι και να πούμε εμείς τα λόγια είναι φτωχά μπροστά σ΄αυτό που νιώθεις και στην κατάσταση που ζεις.
Τουλάχιστον αισθάνεται καλύτερα?Έπεσε ο πυρετός του?
Η γιατρός αυτή δεν έχει ούτε μια υποψία για το τι μπορεί να έχει ο άνθρωπος?
Οι εξετάσεις συνεχίζουν να είναι οι ίδιες/δηλ. δεν ξεπρίστηκαν καθόλου οι αδένες του?
Πολλές ερωτήσεις σου έκανα αλλά τι να υποθέσω κι εγώ.
Και πάλι αν ηταν κάτι κακό δεν θα το έβρισκαν αμέσως? Αυτά τα πράγματα φαίνονται.Για να μην βρίσκουν τι είναι ίσως να είναι κάτι απλό και απλά τους μπερδεύει ο συνδιασμός των συπτωμάτων.Με την αντιβίωση δεν υπήρξε κάποια βελτίωση?
Μην σκέφτεσαι τόσο αρνητικά,εγώ πιστεύω οτι όλα θα πάνε καλά και θα βγεις απ΄αυτόν τον εφιάλτη.
Να ξέρεις οτι όλες εδώ σε σκεφτόμαστε κι ας μην σε ξέρουμε και προσευχόμαστε να γίνει πάλι καλά ο άντρας σου και να συνεχίσετε την όμορφη ζωή σας.
Εύχομαι περαστικά και μην με παρεξηγήσεις ...κάνε και κανένα τάμα,προσευχήσου σε κάποιον Άγιο.Θα σε βοηθήσει και θα σου δώσει κουράγιο και δύναμη.

(Εμένα σε διάφορες καταστάσεις με βοήθησε πολύ η προσευχή στον Άγιο Ραφαήλ)
Αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες πές μου να σου στήλω πμ.

Μαριλίνα
03-09-08, 09:02
elepet μου
λυπάμαι πολύ που τα νέα σου δεν είναι και τόσο καλά και σου εύχομαι... προσεχώς καλύτερα.
Το μόνο που θέλω να σου πω είναι ότι τώρα εσύ πρέπει να είσαι η δυνατή που θα φροντίσεις την οικογένειά σου - τόσο τον άντρα σου όσο και το παιδί σου - για να περάσετε και αυτήν την δοκιμασία. Δεν πρέπει να λυγίσεις, γιατί εσύ είσαι ο βράχος της οικογένειας αυτή τη στιγμή.
Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και περιμένουμε νέα σου ξανά.

Jean
03-09-08, 09:08
Ελεπετ σου εστειλα πμ.

mata
03-09-08, 10:13
Elepet καλό κουράγιο κορίτσι μου.Τί να πώ....
Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου, η κατάσταση να εξελιχθεί όσο γίνεται καλύτερα, το συντομότερο δυνατόν.

xrysalis
03-09-08, 10:33
Elepet καλό κουράγιο κορίτσι μου.Τί να πώ....
Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου, η κατάσταση να εξελιχθεί όσο γίνεται καλύτερα, το συντομότερο δυνατόν.

maria70
03-09-08, 11:02
Ελεπετ ευχομαι ολα να πανε καλα στο τελος.....κουραγιο κοπελα μου...

motherof2
03-09-08, 12:13
elepet κουράγιο..πρέπει να φανείς δυνατή για όλη την οικογένεια. οι γυναίκες έχουμε τρομερή δύναμη μέσα μας, μην το ξεχνάς αυτό
περαστικά σας

Olg@
03-09-08, 12:22
Καλή δύναμη κοπέλα μου, εύχομαι να ξεπεραστούν ολα σύντομα!!!

Afroditi D
03-09-08, 12:30
Ελπετ βρες την δύναμη & το κουράγιο να αντέξεις !
Οσο αντέχεις εσύ ... όλα θα πάνε καλά ! Ο άντρας σου έχει την ανάγκη να σε βλέπει δυνατή και αισιόδοξη!

maryp
03-09-08, 12:38
elepet μου γλυκιά, είναι μια δοκιμασία που σας στέλνει ο Θεός. Μείνε ΔΥΝΑΤΗ για να του δώσεις κι εκείνου ΔΥΝΑΜΗ και κουράγιο. Ολα θα πάνε καλά, μείνε δυνατή!

sugarmama
03-09-08, 12:39
Κορίτσι μου κάνε κουράγιο και δείξε πίστη και δύναμη τόσο για τον αντρα σου όσο και για το μωράκι σου.. Μην απελπίζεσαι και μην κάνεις μαύρες σκέψεις.. Συμφωνώ και εγώ οτι αν ήταν κάτι σοβαρό και άσχημο θα το είχαν βρεί.. Πολύ στεναχωρεθήκαμε όλες.. Μακάρι τώρα που βρήκατε μια καλή γιατρό με πραγματική διάθεση να σας βοηθήσει όλα να πάνε καλά.. Μην απελπίζεσαι και κουράγιο και πάλι.. Δεν υπάρχει κάποιος να αφήνεις το μωράκι σου?? Νομίζω οτι θα κάνει πολύ καλό στον άντρα σου να σε νιώθει κοντά του.. Να μην αισθάνεται μόνος του σε όλη αυτή την δοκιμασία την σωματική και ψυχολογική.. Σιγουρα και εκείνος θα είναι τρομαγμένος. Θα πρέπει να σφίξεις τα δόντια και να του δίνεις δύναμη και θετική ενέργεια.. Πειμενένουμε ανυπόμονα νέα σου.. Κράτα μας ενήμερες για οποιοδήποτε νέο..

manina
03-09-08, 16:40
Καλή δύναμη κοπέλα μου, εύχομαι να ξεπεραστούν ολα σύντομα!!!

katd
03-09-08, 16:44
Κουραγιο, να εισαι δυνατη και αισιοδοξη. Ευχομαι να περασουν ολα γρηγορα και οσο πιο ανωδυνα γινεται!!

dora
04-09-08, 03:47
Τι να πω.. περαστικα να ειναι μονο και τιποτα αλλο.. :(

ΡΟΥΛΑ
04-09-08, 08:09
Ελπετ βρες την δύναμη & το κουράγιο να αντέξεις !
Οσο αντέχεις εσύ ... όλα θα πάνε καλά ! Ο άντρας σου έχει την ανάγκη να σε βλέπει δυνατή και αισιόδοξη!

sofia_nefeli
04-09-08, 08:49
αχ βρε elepet....δε ξερω τι να σου πω....απλα μη βαζεις τα χειροτερα στο μυαλο σου. να σκεφτεσαι θετικα! κ εγω πραγματικα πιστευω οτι αν ηταν κατι σοβαρο θα το ειχαν βρει...και δε σου το λεω για να σε κανω να νοιωσεις καλυτερα.
περαστικα σας και οοοοολα θα πανε καλα...

alvadi
04-09-08, 08:53
Κουραγιο, να εισαι δυνατη και αισιοδοξη. Ευχομαι να περασουν ολα γρηγορα και οσο πιο ανωδυνα γινεται!!

elepet
04-09-08, 14:21
Καλησπέρα σε όλους σας.Πριν λίγο γυρίσαμε απο τον Ευαγγελισμό που σας είπα ότι θα πάμε για να δει τις εξετάσεις ένας άλλος γιατρός.Ὀλα λέει συνηγορούν σε ιωγενή λοίμωξη. Οι αιματολογικές είναι πολύ καλές..αιματοκρίτης λευκά αιμοσφαίρια όλα πολύ καλα. Το συκώτι του έχει επηρεαστεί αρκετά.το ίδιο σπλήνα .Τον ρώτησα αν είναι κακοήθεια ή κάτι τέτοιο και μου είπε πως όχι αποκλείεται,θα είχαν λέει ενδείξεις.Περιμένουμε να βγεί μια σημαντική εξέταση,που λέγεται πλακάκι αίματος για να προσδιοριστεί αν είναι όντως λοίμωξη που τα προκάλεσε όλα αυτά ή κάτι άλλο παθολογικο που θα χρειαστει να διερευνησει με εισαγωγή στο νοσοκομείο.
Εύχομαι να ειναι λοιμωξη οπότε και θα βρούμε ποια λοιμωξη με εξετάσεις στο παστερ. Αν όχι κλάφτε με...ο Γολγοθάς θα συνεχιστεί..
Τη μικρή τη κρατάει η πεθερά μου τελικά. Άλλο άγχος και κει αν ειναι καλα η μικρή..είμαι και μυγιαγκιχτη με το παιδι..
Πραγματικά νομίζω πως τέτοιο άγχος θα μου αφήσει κάποιο κουσούρι στο τέλος..ζω με το φόβο και την αγωνία συνέχεια ότι κατι φοβερο και τρομερο θα εχει. Σαν την υγεία τίποτα μα τίποτα στο κόσμο!! Δεν υπάρχει πιο οδυνηρό συναίσθημα απο το να νιώθεις να χάνεται η γη κάτω απο τα ποδια σου και απλα να περιμένεις τι θα απογίνεις εσυ..ο ανθρωπός σου και το παιδί σου..

Elenia
04-09-08, 14:40
Να έχεις κουράγιο. Όλα δυστυχώς σε αυτή την ζωή για τον άνθρωπο είναι. Φαντάσου οτι υπάρχουνε μάνες που βρισκονται πάνω απο τα άρρωστα παιδιά τους... και κάθε στιγμή που περνάει η ζωή τους πλησιάζει στο τέλος. Γι αυτό να μην απελπίζεσαι. Φιλοσοφία θέλει η ζωή, σε ότι και αν φέρει. Δύναμη εως το τέλος...
Πάντως θα δεις όλα θα πάνε καλά....

xrysalis
04-09-08, 14:41
Έλα βρε κορίτσι μου... μην απελπίζεσαι! όπως αντέξατε μέχρι τώρα, έτσι θα τα βγάλετε πέρα μέχρι τέλους! Κάνε υπομονή και να δεις στο τέλος όλα καλά θα πάνε!

Sotiria
04-09-08, 17:01
Υπομονή και εύχομαι σύντομα να είστε πάλι όλοι μαζί σπίτι σας υγιείς και χαρούμενοι.
Περαστικά να είναι όλα!

helen18
04-09-08, 19:01
Αφού σου απέκλεισαν την κακοήθεια κα΄τι είναι κι αυτό.
Δεν σου είπα οτι αν ήταν κάτι τέτοιο θα το έβλεπαν? Αυτά βρίσκονται αμέσως.
Κάνε κουράγιο και να έχεις πίστη και ελπίδα!

sugarmama
04-09-08, 20:12
Μην στεναχωριέσαι βρε κορίτσι μου.. Πάρτα λογικά τα πράγματα: Αποκλείστηκε το σοβαρότερο και πιο άσχημο απ' όλα... Σωστα??
Αυτό μας γεμίζει χαρα.. Σωστα??

Από κει και πέρα ΟΛΑ τα υπόλοιπα αντιμετωπίζονται.. Φαρμακάκια, θεραπεία & αγωγή και γραμμή για το σπιτάκι μας, την γυναικούλα μας και το φατσουλίνι μας..

DaF
06-09-08, 02:15
elepet τι έγινε με την εξέταση;

mata
06-09-08, 10:16
Όλα να πάνε καλά!Καλά αποτελέσματα elepet και εύχομαι να τελειώσει σύντομα η ταλαιπωρία σας!

Νίκη
06-09-08, 12:03
Όλα να πάνε καλά!Καλά αποτελέσματα elepet και εύχομαι να τελειώσει σύντομα η ταλαιπωρία σας!

Κουράγιο κοριτσάκι...

NTINAT
06-09-08, 12:33
Εlepet ευχομαι ολα να πανε καλα κ ο Θεος να σου
δινει δυναμη κ κουραγιο κοριτσι μου.

elepet
06-09-08, 14:06
Καλησπέρα..σήμερα είμασταν πάλι για εξετάσεις. Ο πυρετός υποχωρεί,δεν εχει εδω και 2 μερες..αλλα ειναι πολυ εξαντλημενος και κουρασμενος. Η γιατρός μας μπερδεύει..δεν μπορει λέει να πει με σιγουρια οτι ειναι μια λοιμωξη..μπορει να ειναι και κατι αλλο..παθολογικό..ίσως μια ασθενεια του αιματος όπως τα λεμφωματα.Τα λεμφωματα είναι καρκίνος στους λεμφαδένες έτσι δεν είναι?? ή κάνω λάθος?? μπα..μάλλον δεν κάνω λάθος. Βέβαια λέει η κλινική του εικόνα φανερώνει λοιμωξη..αλλά επειδή της έχουμε πει οτι ο άντρας μου εδω και μηνες αισθάνεται κόπωση και εξάντληση δεν μπορεί να είναι σίγουρη.Το καλό είναι ότι αυτή τη φορά βρισκόμαστε σε καλά χέρια και ελπίζω σύντομα όλα να γίνουν πιο καθαρά απο τις σημερινές εξετάσεις.Αν αποκλείσουμε λέει τον ιο..προχωράμε σε βιοψίες.Μπορεί λέει να είναι κάτι παθολογικό που πυροδοτήθηκε απο μια λοίμωξη.Ο θεός βοηθός! Δυστυχώς μέσα μου πιστεύω ότι όντως είναι κάτι παθολογικό...εύχομαι να βγω λάθος και απλά να είναι οι φόβοι μου.Η ζωή μου έχει ανατραπεί εντελώς..φοβάμαι τι μου ξημερώνει..φοβάμαι τι θα μου φέρει το αύριο.Εκείνος είναι ψύχραιμος.δεν αγχωνεται..περιμένει το αποτέλεσμα.Εγώ πάλι μου είναι αδύνατον.

sugarmama
06-09-08, 14:27
Τι να σου πω βρε κορίτσι μου τώρα.. Ακομα ταλαιπωρία και πάλι αβεβαιότητα.. Πότε θα κάνει τις επόμενες εξετάσεις?? Εχεις καμία ιδέα??

bebebo
06-09-08, 14:36
σου ευχομαι να πανε ολα καλα.

elepet
06-09-08, 14:43
Οι επόμενες εξετάσεις θα μας πει η γιατρός ποτε θα γίνουν αφού πρώτα δει τις σημερινές που θα βγουν τη Δευτέρα..

Elenia
06-09-08, 14:48
Υπομονή και κουράγιο. Καταλαβαίνω την ανησυχία σου και καταλαβαίνω οτι η αναμονή είναι οτι χειρότερο. Δεν υπάρχει όμως δυστυχώς τίποτα άλλο απο το κουράγιο και την δύναμη που πρέπει να δίνεις τόσο στον άντρα σου όσο και στους δικούς του ανθρώπους, αλλά και στην ασφάλεια που πρέπει να δίνεις στο παιδάκι σου , ώστε αν και μικρό να μην νιώσει τον φόβο που έχεις στην καρδιά σου...

Elli
06-09-08, 16:22
Κάνε κουράγιο και μην σκέφτεσαι τα χειρότερα!
Δυστυχώς καμιά φορά είναι δύσκολο και για τους γιατρούς -όσο κι αν μας παραξενεύει- να προσδιορίσουν ένα πρόβλημα και μπορεί να τους πάρει χρόνο,αλλά αυτό δε σημαίνει οπωσδήποτε κάτι πολύ κακό...
Καταλαβαίνω πολύ καλά πόσο ψυχοφθόρο είναι,αλλά κάνε λίγη ακόμα υπομονή...Εύχομαι ό,τι καλύτερο,δεν θα είναι τίποτα,πραγματικά το πιστεύω!

xrysalis
08-09-08, 10:24
Ελπίζω σήμερα να έχετε καλά αποτελέσματα από τις απαντήσεις των εξετάσεων!

sofia_nefeli
08-09-08, 12:45
τι εγινε βρε elepet??????????
βγηκαν οι εξετασεις?
πες μας κ εμας!!

Νινεττα
08-09-08, 13:01
και εγω το ιδιο χρυσαλις....μακαρι να ειναι ολα καλα!!!

manina
08-09-08, 13:23

ΜΑΡΥ.Τ
09-09-08, 11:24
τι εγινε βρε elepet??????????
βγηκαν οι εξετασεις?
πες μας κ εμας!!

DaF
09-09-08, 14:02
elepet σε σκεφτόμαστε...περιμένουμε νέα σου....

alvadi
09-09-08, 14:12

xrysalis
09-09-08, 14:17

Ogre
09-09-08, 15:07
Περιμένουμε νέα σας με αγωνία.

Jean
09-09-08, 16:45
Κοριτσακι;;

sophie13
09-09-08, 16:51

sugarmama
09-09-08, 17:27
Elepet, τι έγινε?? Βγήκαν τα αποτελέσματα?? Ολες μας οι θετικές σκεψεις μαζί σας κοριτσάκι.. Οταν έχεις κάτι νεότερο πες μας ναι??

elepet
09-09-08, 18:31
Τα νέα μου είναι κάπως καλυτερα...ο άντρας μου δεν εχει πυρετο..νιωθει πολυ καλυτερα..βέβαια ειναι εξαντλημενος ακόμα κια κουράζεται ευκολα.Οι εξετάσεις ως τωρα δεν δειχνουν κατι ανησυχητικό..όλα λεει η γιατρός δείχνουν οτι ειναι ιωση και εχει σταλει αιμα στο παστερ για να βρουμε ποιος ιος τα προκαλεσε οοολα αυτα.Το συκωτι του τον ενοχλει ακομα και ειναι αυτο που επηρεαστηκε περισσοτερο απο ολα τα οργανα.Στο σπιτι ειμαστε..δεν εχει παει στη δουλεια ακόμα και ξεκουραζεται.Αυριο εχουμε παλι ραντεβου με τη γιατρο για να τον δει και να μας πει νεοτερα απο αλλες εξετασεις. Όλες όμως οι εξετασεις δεν δειχνουν κατι κακό.Έκανε και μια αξονικη θωράκως και λεμφαδενων για κακοηθεια και βγηκε αρνητικη.Σήμερα πήγε να κουρευτει κιολας..ανακτισαμε δυναμεις και καλοπιζόμαστε!! :D :roll:
Σας ευχαριστω όοοολες για τη θετικη σας ενεργεια και το ενδιαφερον.. :)

zouzounel
09-09-08, 18:36
Ελα βρε κοριτσάκι, καλύτερα πάνε τα πράγματα και αφού αποκλείστηκαν τα χειρότερα που φοβόσουν, εντάξει, ίωση είναι θα περάσει.
Περαστικά, περαστικά, περαστικά και γρήγορα!!!
Όοοοολα καλά! :)

gavrias
09-09-08, 18:36
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/1477/1477902wfa3asny8r.gif (http://www.glitter-graphics.com)

Θα περάσει γρήγορα θα δείς :D

sugarmama
09-09-08, 18:42
Μπράβο, κοριτσι μου.. Πολύ χαρηκα με τα νέα σας. Μπράβο και στους δυο σας για την δυναμη και το κουράγιο σας. Να χαίρεστε το φατσουλίνι σας.. Elepet οταν εχεις νεότερα γράψε μας παλι κορίτσι μου να μας πεις..

DaF
09-09-08, 19:21
Άντε μπράβο!!!!!!!

Μόνο καλά νέα από δω και πέρα, εντάξει;;;; :D

Τις καλύτερες ευχές μου για γρήγορη ανάρρωση...αχ,πολύ χάρηκα με τα νέα σου μπράβο!!!!!! :D

maryp
09-09-08, 20:11
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/1477/1477902wfa3asny8r.gif (http://www.glitter-graphics.com)

Elenia
09-09-08, 21:58
Ολα καλά θα πάνε... θα βγείς πιο δυνατή!

Jean
09-09-08, 22:07
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

ΡΟΥΛΑ
09-09-08, 22:31

poukis
09-09-08, 22:31
Ολα περαστικα να ειναι κ να σε δουμε παλι να χαμογελας!

helen18
09-09-08, 22:38
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/645/645862m74psn272n.gif (http://www.glitter-graphics.com)

Περαστικά να ΄ναι λοιπόν!
Πολύ χαρήκαμε με τα νέα σου.

alvadi
09-09-08, 22:44

Σιδερένιος!

Μαριλίνα
09-09-08, 23:51

Σιδερένιος!

Γρήγορα τα καλά αποτελέσματα να ξεαγχωθείτε για τα καλά!!

elena32
10-09-08, 00:26

Σιδερένιος!

Γρήγορα τα καλά αποτελέσματα να ξεαγχωθείτε για τα καλά!!

manina
10-09-08, 01:00
μπραβοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!

maria70
10-09-08, 01:02
σιδερενιος elepet,ευχομαι να τελειωσει εδω η ταλαιπωρια σας

sofia_nefeli
10-09-08, 08:28
Μπράβο, κοριτσι μου.. Πολύ χαρηκα με τα νέα σας. Μπράβο και στους δυο σας για την δυναμη και το κουράγιο σας. Να χαίρεστε το φατσουλίνι σας.. Elepet οταν εχεις νεότερα γράψε μας παλι κορίτσι μου να μας πεις..
:D :D :D :D :D :D :D :D :D

xrysalis
10-09-08, 09:57
Άντε μπράβο!!!!!!!

Μόνο καλά νέα από δω και πέρα, εντάξει;;;; :D

Τις καλύτερες ευχές μου για γρήγορη ανάρρωση...αχ,πολύ χάρηκα με τα νέα σου μπράβο!!!!!! :D

:D :D :D :D :D :D

mata
10-09-08, 11:00
Μπράβοοοοοοοοοοοοοο!!!! :D :D :D Πολύ ευχάριστα νέα!!!!!!!!!Σιδερένιος!!!!!!!!! :D :D

Sotiria
10-09-08, 11:01
Σιδερένιος!!! Να μη σας ξανατύχει τίποτα κακό εύχομαι!!

Christie
10-09-08, 11:57
Μπραβο, πολύ ευχάριστα τα νέα σας!

Afroditi D
10-09-08, 11:58

helen18
12-09-08, 17:40
Elepet όλα καλά?

elepet
12-09-08, 22:55
Elepet όλα καλά?

Πιστεύω πως ναι...η γιατρός είπε ότι ειναι ιος και ακόμα περιμένει να βγουν κατι εξετάσεις για να τον εντοπίσει.Αλλά μπορεί λέει και να μην τον εντοπίσουμε ποτε.Της αρκεί λέει που είναι ίωση και όχι κάτι άλλο.Βέβαια οι λεμφαδένες στη μασχάλη επιμένουν και ζήτησε να τον ξαναδεί πάλι σε 1 μηνα.Σήμερα βέβαια δεν αισθανόταν πάλι καλά,ενώ τις άλλες μέρες είχε συνελθει αρκετά σήμερα έπεσε πάλι.Μπορεί και που βγήκαμε έξω να κουράστηκε..μπορει να θέλει απόλυτη ξεκούραση κια εμείς όλο και κάποθ πηγαίνουμε με τη μικρή..όχι τίποτα φοβερό μικρές βολτούλες..αλλά μάλλον τον κουράζουν κι αυτές. Ψυχολογικά εγώ πάντως είμαι off..αν και προσπαθώ αλλά με έχει κάνει κουρελι η όλη ιστορία.Τη Δευτέρα εινια να επιστρέψει στην δουλεια...αλλά δεν τον βλέπω να μπορει.Απο οικονομικά είμαστε αστα να πάμε..λεφτά δεν εχει πάρει απο τη δουλεια γιατι ακόμα δεν εχει παέι,εγώ δε δουλευω,ενα κάρο λεφτά για εξετασεις δώσαμε...τι να λέμε τώρα..και να μου λέει και σήμερα ότι πάλι δεν αισθανεται καλα
:roll: :roll: :( Τι να κάνεις όμως...ας ελπίσουμε να συνελθουμε συντομα..

DaF
12-09-08, 23:02
Γιατί δεν έχει άδεια;;; Πώς θα γυρίσει ο άνθρωπος μετά από τόση ταλαιπωρία;
Τουλάχιστον σκέψου ότι τελειώσαν τα χειρότερα...ότι ήταν μία μεγάλη κρίση και πέρασε και ΄τωρα σιγά σιγά τα πράγματα θα καλυτερεύουν...!Βοήθεια από την οικογένεια έχετε τουλάχιστον; Μην σας αγχώσουν και τα οικονομικά τώρα, ξέρω πολύ καλά πόσο δύσκολο είναι αλλά κάνατε το καλύτερο και αυτό κόστισε...αλλά άξιζε τον κόπο...τι να πω, κουράγιο...και αισιοδοξία, ε; :roll:

elepet
12-09-08, 23:12
αδεια ειχε μεχρι τη παρασκευη..απο δευτερα δεν του εχει γραψει κανεις αδεια.Αύριο θα μιλησουμε με τη γιατρο και αν του πει οτι πρεπει να κατσει κι αλλο σπιτι δεν θα παει.Εγω του λεω να μην παει γιατι φοβαμαι μην επειδεινωθει.Η δουλεια του εινια εξωτερικός πωλητης..ολη μερα δηλαδη στουε δρομους με το αυτοκινητο.Τι να πω..μακαρι να παει και να ειναι καλα.
Βοηθεια ειχαμε απο τους δικους μου και χρηματικη και με το μωρο..αλλά ποσο να σε βοηθησουν οταν υπαρχουν τόσα εξοδα..εχουν κι αυτοι τα δικα τους..παρ ολα αυτα βοηθησαν αρκετα.

embryoyla
13-09-08, 18:44
Δεν θα πάρει τα χρήματα από την αναρρωτική?Ξέρω ότι όταν έχεις αναρρωτική πληρώνεσαι κανονικά από εργοδότη κ από ΙΚΑ κάτι ψιλά...

elepet
13-09-08, 18:57
Ναι embryoula μου,πήραμε τα χρήματα απο το ικα..θα πάρει και απο τον εργοδότη του τα υπόλοιπα, ε και???υπάρχουν τόσα έξοδα που δεν φτάνουν ούτε για τις πάνες της μικρής. Σήμερα πάλι ανέβασε πυρετο...38.Σε λίγο θα επικοινωνήσουμε με τη γιατρό να την ρωτήσουμε γιατι παλι πυρετο...είμαι ψυχολογικα χάλια.

manina
14-09-08, 10:00
(((ελεπετ))) αν μπορούμε κάτι να κάνουμε για να βοηθήσουμε εδώ είμαστε...

helen18
14-09-08, 12:29
Τι σας είπε η γιατρός τελικά?
Μην αγχώνεσαι, ίσως τώρα που είναι
ευάλωτος ο οργανισμός του κόλλησε καμμιά ίωση.

elepet
14-09-08, 13:33
Τι σας είπε η γιατρός τελικά?
Μην αγχώνεσαι, ίσως τώρα που είναι
ευάλωτος ο οργανισμός του κόλλησε καμμιά ίωση.

Μακάρι να ειναι ετσι αλλα δεν το νομιζω..Πήραμε τη γιατρό και μας ειπε ότι ξεχνάμε το θέμα του μικροβίου.Πρέπει να μπει λέει στον Ευαγγελισμο για περαιτέρω έλεγχο.Δεν ειναι καλά τα πραγματα δυστυχως.Μέσα σε όλα τσακωνόμαστε..εινια τεταμένα τα νευρα και των δυο.Δε θέλω να γίνομαι μελοδραματική αλλά νομίζω ότι εινια κατι σοβαρο και η ζωη μας διαλυεται.

Elenia
14-09-08, 16:05
elepet οτι και να ακούς απο εκείνον να μην μιλάς για να μην δημιουργούνται εντάσεις. Να μην τσακώνεσαι. Και να σου φωνάζει μην απαντάς, μην μιλάς, δίνε του κουράγιο... σε άλλο πλοίο ταξιδεύεις εσύ και σε άλλο εκείνος... αν όντως (που απεύχομαι) τα πράγματα δεν εξελιχθούν όπως όλοι θέλουμε, εσύ πλέον είσαι ο καπετάνιος... να θυμάσαι ότι εσύ σκέφτεσαι το ενδεχομένως διαφορετικό σου αύριο.. αυτός όμως την ίδια του την ζωή!

Jean
14-09-08, 16:35
Aς μην κινδυνολογουμε...
Σιγουρα το αγνωστο μας τρομαζει και μεγενθυνει τους φοβους αλλα η αισιοδοξια και η πιστη στην καλη εκβαση των πραγματων νομιζω ειναι η μονη οδος αυτη τη δυσκολη στιγμη.

Εlepet μου στο εχω ξαναπει σε pm και στο επαναλαμβανω. Ειμαι εδω....ξερεις εσυ...

elepet
14-09-08, 21:18
Αυτό που μου συμβαίνει είναι ότι τη μια μπορεί να κάθομαι και να λέω μπαα μωρε τι να εχει σιγα,και να το βλέπω αισιόδοξα και απο την άλλη δεν μπορω να μην γεμίζω αρνητικές σκέψεις και συναισθήματα. Είμαι στη δυσκολότερη φάση της ζωής μου...προσπαθώ να είμαι δυνατή αλλά ώρες ωρες ώρες λυγίζω :( πάει και ενας μηνας σχεδον που τραβάει η ιστορία αυτή, θέλω να πάνε όλα καλά και να συνεχίσουμε τη ζωή μας όπως πριν.

Aggeloudia
14-09-08, 21:48
Οτνα φτάσεις στον πάτο[ η ετσι αισθάνεσαι] τοτε είναι που δινεις μια και βγάζεις και πάλι κεφάλι στην επιφάνεια. Κράτα τωρα και μην λυγίζεις .
Οπου μπορουμε να βοηθησουμε να μην διστάσεις να το πεις.
Ο άντρας μου ειναι ιατρικός επισκέπτης σε κάποια νοσοκομεια και ξέρει κάποιους γιατρους
Αν κάπου μπορει να φανει χρησιμος ....
Και να θυμάσαι πως ο Θεος δεν σου δινει σταυρό που δεν μπορεις να σηκώσεις.
Υπομονή. Αυτο σε κάνει καλυτερο άνθρωπο.

sugarmama
14-09-08, 22:25
Αχ, βρε elepet πάνω που αναθαρρήσαμε λιγάκι... Ο θεός να βάλει το χέρι του και να σας προστατεύει.. Το μωρό έχεις άνθρωπο να στο κρατήσει? Αλήθεια στο Forum δεν υπάρχει καμία κοπέλα με άντρα γιατρό μήπως μπορεί να βοηθήσει με κάποιο τρόπο?? Γνωριμίες στον Ευαγγελισμό ή κάποια γνώμη για εξετάσεις?? Αν κάποια κοπέλα έχει κάποια άκρη εκει μέσα με κάποιον τρόπο ας βοηθήσει λίγο την κατάσταση βρε παιδιά..

helen18
14-09-08, 22:44
Ρε παιδιά είναι δυνατόν να ταλαιπωρούν ένα άνθρωπο ένα μήνα και να μην μπορούν να βρουν τι έχει?
Την ψυχολογία τους δεν μπορούν να την καταλάβουν ?
Ρε κοριτσάκι μου μήπως να πήγαινατε και κάπου αλλού μήπως και βρήτε κάποια άκρη?

DaF
15-09-08, 00:48
Αλήθεια στο Forum δεν υπάρχει καμία κοπέλα με άντρα γιατρό μήπως μπορεί να βοηθήσει με κάποιο τρόπο?? Γνωριμίες στον Ευαγγελισμό ή κάποια γνώμη για εξετάσεις?? Αν κάποια κοπέλα έχει κάποια άκρη εκει μέσα με κάποιον τρόπο ας βοηθήσει λίγο την κατάσταση βρε παιδιά..

κι εγώ αυτό σκεφτόμουν :roll: ....

Μακάρι να πιάναν οι ευχές μας για κουράγιο! Είναι πολλές!

xrysalis
15-09-08, 12:39
elepet... λυπάμαι για τις νέες εξελίξεις στο θέμα της υγείας του άντρα σου! ελπίζω σύντομα να τελειώσει όλο αυτό το κακό... πολύ σας ταλαιπωρησε... :( :( :( όμως έχω να σου πω πως δεν είναι η ώρα να σκέφτεσαι τη σχέση σας! ας γίνει ο άνθρωπος πρώτα καλά με το καλό και μετά θα δείς πως όλα ήταν από την ταλαιπωρία! και τα νεύρα και οι καβγάδες... τα λόγια... για την ώρα μη δίνεις σημασία προσπάθησε να μη συνεχίζεις την ένταση... αστα για αργότερα! αν είναι και συνεχιστούν... του τα λες μετά μαζεμένα! που θα δεις... μετά θα είναι όλα ζάχαρη!! στο εύχομαι!

Περιμένω νέα σας!

helen18
18-09-08, 04:19
Elepet, τι κάνεται? Υπάρχει κανένα νέο?

elepet
18-09-08, 22:20
Πως αισθάνεται κἀποιος που προσπαθεί να ανέβει μια ανηφόρα..και εκει που λέει αχ ωραία φτάνω..του εμφανίζεται άλλη μια μπροστα του..και άλλη μια..και πάει λέγωντας..ε..κάπως ετσι αισθάνομαι όλο αυτο το καιρο..
Σήμερα πήγαμε επισκεψη στη γιατρό για τον αντρα μου.Βγήκαν κάτι ακόμα εξετάσεις που περιμέναμε απο το ινστιτουτο παστερ.Τελικά έχει 2 ιους..τον έν τον λένε κυταρομεγαλοιο και τον άλλο ιο κοξακι.

:shock: Μα πως της λέω κόλλησε 2 ιούς??????? Ήταν πεσμένο λέει το ανοσοποιητικο του και κόλλησε τον ενα μετα τον άλλο. Ωραία ως εδω .
Στις εξετάσεις του μια τιμή..μικροσφαιρίνη λέγεται..ειναι πολύ πάνω απο το φυσιολογικό.Ρωτἀω λοιπόν εγω τη γιατρό..αυτη η τιμη τι ειναι???εχει να κάνει με τους ιούς που κολλησε?? ΟΧΙ μου λεει.Ε τότε με τι???απαντάω.
Η τιμή αυτη λέει ανεβαίνει είτε όταν υπάρχει φλεγμονή είτε όταν έχουμε ΛΕΜΦΩΜΑ. :shock: Μάλιστα της λέω..καλύτερα να μασάω παρα να ρωτάω..
Αν το παστερ λέει δεν εδειχνε ιο θα ηταν σιγουρη οτι προκειται για λεμφωμα..καρκινο δηλαδη...τώρα όμως λέει το αποδίδει στους ιους.
Δεν την ειδα ομως και να το αποκλειει..μιας και θυμαμαι απο πιο παλια που μας ειχε πει ότι ενας ιος μια λοιμωξη μπορει να χτυπήσει εναν οργανισμο που εχει πεσμενο ανοσοποιητικο..και να φταιει γι αυτο καποια παθηση του ανοσοποιητικου..κατι παθολογικο..όπως το λεμφωμα.
Τελοσπάνταν συνεστησε επανελεγχο σε 1 μηνα..μέχρι τοτε ξεκουραση καλη διατροφη και αδεια απο τη δουλεια.
Μου λέτε να προσπαθω να ειμαι ψυχραιμη..και ειλικρινα προσπαθω..αλλά φοβάμαι..φοβαμαι πολυ..έμαθα να ζω στην αβεβαιοτητα τοσο καιρο τώρα..όσο σας γράφω..σχεδον μηνα.Πάνω που λέμε τελειωσε αυτο ειναι το βρηκαμε..δεν μπορουμε να ειμαστε εντελως σιγουροι..

ssttaa
18-09-08, 22:36
Εγω νομίζω οτι πλέον φαίνεται το φως στο τούνελ! Βρέθηκαν 2 ιοι! αρα αυτοι φταίνε για όλο το μπέρδεμα. Εγω τώρα με τις εξετάσεις της εγκυμοσύνης φάνηκε ότι έχω περάσει κυταρομεγαλοιο χωρις να το καταλάβω... μάλλον ο συνδυασμός είναι που τον έριξε τον άνθρωπο. Μην βάζεις το κακό στο μυαλό σου . Ολα θα πάνε καλα!

Elenia
18-09-08, 22:41
http://www.health.state.ny.us/diseases/communicable/cytomegalovirus/fact_sheet.htm

http://www.medic8.com/healthguide/articles/coxsackie.html

αν ξέρεις αγγλικά διάβασε τα, αν όχι εδω είμαστε...
πάντως σου λέω να μην ανησυχείς...
θα δεις όλα θα πάνε καλά στο τέλος....

Elenia
18-09-08, 22:48
Και μην ξεχνάς οτι σου είπε οτι μπορέι ΚΑΙ να οφείλεται σε φλεγμονή... άρα γιατί να μην είναι μια φλεγμονή;
απο δόντι μέχρι... χίλια πράγματα φλεγμονή θεωρούνται...

elepet
18-09-08, 23:05
Δε ξέρω ειλικρινα τι μπορει να ειναι ..τα εχω χαμενα..εγω εχω γεμισει φοβιες και αντιδρω παραλογα...δεν ειναι καλα τα νευρα μου ..δεν κοιμαμαι καλα..τρομαζω με το παραμικρο σε σημειο να παθαινω ταχυκαρδιες..εχω γεμισει με ψυχοσωματικες ενοχλησεις..με το παιδι ειμαι πολυ ευαλωτη..με το παραμικρο τρελενομαι οτι κατι θα παθει ή κατι εχει..μηπως πλεον θελω κι εγω γιατρο..αλλου τυπου??
:(

Jean
18-09-08, 23:14
Το γεγονος οτι βρεθηκαν δυο ιοι που προσεβαλαν ενα οργανισμο με πεσμενο ανοσοποιητικό ειναι δυνατο να προκαλεσει (και φανταζει λογικο) και αλλες παρενεργειες (βλ. μικροσφαιρινη) Δεν σημαινει οτι ολα αυτα ειναι συνεπεια ενος "κακου" πραγματος...
Ο Ζ. Φρουντ ειχε πει (οταν ακομη ασκουσε παθολογια) την εξης σοφη κουβεντα: "Ενας σκυλος μπορει να εχει και ψυλλους και ψωρα!" 2 ιοι λοιπον αφησαν πισω τους ενα σωμα καταβεβλημενο. Γιατι δηλ να ειναι απορροια κατι κακου; 1+1 κανουν δυο

xrysalis
18-09-08, 23:18
elepet εύχομαι όλα να πα΄νε καλά! έχε πίστη...

υγ. άσχετο αλλά η φωτό στο τικεράκι σου πάντα με συγκινούσε σε συνδιασμό με την ιστορία που τη συνοδεύει...

Jean
18-09-08, 23:20
υγ. άσχετο αλλά η φωτό στο τικεράκι σου πάντα με συγκινούσε σε συνδιασμό με την ιστορία που τη συνοδεύει...

Οντως συγκινητη η ιστορια που συνοδευει τη φωτο...αν και εγω οποτε τη βλεπω θυμαμαι το χερακι της κορης μου οταν γεννηθηκε...Ετσι ακριβως ηταν :cry:

elepet
18-09-08, 23:26
Το γεγονος οτι βρεθηκαν δυο ιοι που προσεβαλαν ενα οργανισμο με πεσμενο ανοσοποιητικό ειναι δυνατο να προκαλεσει (και φανταζει λογικο) και αλλες παρενεργειες (βλ. μικροσφαιρινη) Δεν σημαινει οτι ολα αυτα ειναι συνεπεια ενος "κακου" πραγματος...
Ο Ζ. Φρουντ ειχε πει (οταν ακομη ασκουσε παθολογια) την εξης σοφη κουβεντα: "Ενας σκυλος μπορει να εχει και ψυλλους και ψωρα!" 2 ιοι λοιπον αφησαν πισω τους ενα σωμα καταβεβλημενο. Γιατι δηλ να ειναι απορροια κατι κακου; 1+1 κανουν δυο

έχεις απόλυτο δίκιο...μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λες..η μικροσφαιρίνη εινια καρκινικος δεικτης όμως και μπορει να μην εχει αμεση σχεση με τις ιωσεις που περναει...αλλα με λεμφωμα όπως μας ειπε η γιατρος.Μάλιστ μας ειπε πως αν δεν εβγαινε ιος απο το παστερ θα ηταν σιγουρα λεμφωμα..τώρα το αποδίδει στους ιους..αλλα δεν την ειδα καθετη ρε γαμωτο..αυτο με ανησυχει.Αν μας ελεγε οτι ειναι ιος και δεν το ψαχνουμε αλλο οκ ολα καλα..αλλα θελει επανελεγχο σε 1 μηνα για τη συγκεκριμενη εξεταση..τη μικροσσφαιρινη.

elepet
18-09-08, 23:31
[quote=xrysalis]

Οντως συγκινητη η ιστορια που συνοδευει τη φωτο...αν και εγω οποτε τη βλεπω θυμαμαι το χερακι της κορης μου οταν γεννηθηκε...Ετσι ακριβως ηταν :cry:

Πρέπει να εδειξες μεγαλη δυναμη για το παιδι σου...και να παλεψες πολυ για αυτο..ειναι κουκλι.Μάλλον κρυβεται πολυ περισσότερη δύναμη μέσα μας απο όση φανταζόμαστε..ειδικα όταν δικοι μας ανθρωποι κινδυνευουν..

sabrina
18-09-08, 23:33

παιδια εχω διαβασει κ γω για αυτη τη φοτο sto NATIONAL GEOGRAFIC

τότε καθολου, κανενα κλικ για τα μωρα κλπ
αλλα θυμαμαι με ειχε συγκινησει απιστευτα η ιστορια

ο γιατρος πρεπει να ειναι ακομα σοκαρισμενος
γιατι αυτος πρεπει να ειναι ο μοναδικος στην ιστορια της ανθρωποτητας
που ενιωσε απο αυτο το εμβρυο τοτε....
που τωρα λογικα ειναι παιδι το απολυτο ....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΕΙΧΕ ΣΟΚΑΡΙΣΤΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jean
18-09-08, 23:37
[quote=xrysalis]

Πρέπει να εδειξες μεγαλη δυναμη για το παιδι σου...και να παλεψες πολυ για αυτο..ειναι κουκλι.Μάλλον κρυβεται πολυ περισσότερη δύναμη μέσα μας απο όση φανταζόμαστε..ειδικα όταν δικοι μας ανθρωποι κινδυνευουν..

Τη δυναμη που κρυβεις μεσα σου Elepet ουτε κι εσυ τη φανταζεσαι. Αυτο το συναισθημα με τη σκαλα που ανεφερες το ειχα κι εγω αλλα ανεβαινοντας σκαλες τα ποδια δυναμωνουν και παιρνεις κουραγιο για την επομενη. Καποια στιγμη οι σκαλες τελειωνουν και δεν θυμασαι καν οτι τις ανεβηκες.

dora
18-09-08, 23:50
Σας ειπε οτι ειναι ασφαλες να μενετε μαζι και ειδικα το μωρο?
Απ ότι διαβαζω στο ιντερνετ αυτος ο κοξακι ειναι αρα πολυ επικινδυνος για τα παιδια και μορει να μεταδοθει εστω και με χειραψια :shock:

elepet
19-09-08, 00:07
Σας ειπε οτι ειναι ασφαλες να μενετε μαζι και ειδικα το μωρο?
Απ ότι διαβαζω στο ιντερνετ αυτος ο κοξακι ειναι αρα πολυ επικινδυνος για τα παιδια και μορει να μεταδοθει εστω και με χειραψια :shock:

Ναι το ξερω..αλλα τον ιο τον εχει τουλαχιστον 3 μηνες λεει...οποτε αν ειχαμε κολλησει θα ειχε φανει..τα ρωτησαμε αυτα..γιατι κι εμενα με ειχε πιασει φοβερο αγχος για το παιδι..γι αυτο σου λεω τα εχω δει ολα με το αγχο μου αυτο το καιρο.Δε ξερω τι να πρωτοσκεφτω..

dora
19-09-08, 00:50
Μακαρι ολα να πανε καλα.. :cry:

Aggeloudia
19-09-08, 00:59
Να πάνε ολα καλά.
Οτι χρειαστεις σου εχω ξαναπει στειλε πμ η τηλέφωνο.Ρωτα γενικότερα και αλλους γιατρούς.Οχι πολλούς για να μην πάθεις πανικό με τις διαφορετικές γνωμες, αλλά ρώτα.Περαστικά.....απο βάθος καρδιά κοριτσάκι μου.....Κράτα και τελειώσαμε!!!!!!!!

xrysalis
19-09-08, 14:18
Τη δυναμη που κρυβεις μεσα σου Elepet ουτε κι εσυ τη φανταζεσαι. Αυτο το συναισθημα με τη σκαλα που ανεφερες το ειχα κι εγω αλλα ανεβαινοντας σκαλες τα ποδια δυναμωνουν και παιρνεις κουραγιο για την επομενη. Καποια στιγμη οι σκαλες τελειωνουν και δεν θυμασαι καν οτι τις ανεβηκες.Έτσι... έτσι είναι! κουράγιο και το κακό πέρασε! :)

Olg@
19-09-08, 15:13
Εlepet τις καλύτερες ευχές μου ... περαστικά σας κοπέλα μου, καλή δύναμη και κουράγιο!

jtse
19-09-08, 16:00
Τουλάχιστον τώρα ξέρετε με τι έχετε να κάνετε. Μην βάζετε άλλες κακές σκέψεις στα ταλαιπωρημένα κεφαλάκια σας. Καιρός να ξεκουραστείτε και ν' αναρρώσετε σωματικά και ψυχικά. Δείτε το σαν μία παράταση των διακοπών σας.

Εύχομαι τα καλύτερα από εδώ και πέρα. Τα σκαλιά τελιώνουν και ακουλουθεί μία ωραιότατη νεροτσουλήθρα !!! :lol:

elepet
19-09-08, 16:14
Τα σκαλιά τελιώνουν και ακουλουθεί μία ωραιότατη νεροτσουλήθρα !!! :lol:

Μου άρεσε πολυ αυτο με την νεροτσουληθρα!! :D

margarita
19-09-08, 23:58
Ειναι πολυ δυσκολο να εχεις εναν ανθρωπο και συγκεκριμενα τον ανθρωπο σου σε μια τετοια κατασταση! Οτι και να ειναι να εχεις δυναμη και κουραγιο και για εκεινον και για το παιδακι σας! Ευχομαι ο θεος να βαλει το χερι του και να πανε ολα καλα, πηρα το θαρρος αν και δεν εχουμε ξαναμιλησει απο το γεγονος οτι κι εγω εχω τον ανθρωπο μου με καποιο προβλημα υγειας και παρακαλω το θεο να μας εχει ολους καλα!
Ευχομαι οτι καλυτερο..! :wink:

manina
26-09-08, 23:37
ελπίζω να ειστε καλά.

helen18
28-09-08, 02:23
Elepet, είσαστε καλύτερα?

mata
29-09-08, 08:51
Εlepet τις καλύτερες ευχές μου ... περαστικά σας κοπέλα μου, καλή δύναμη και κουράγιο!

Θα το δείς....όλα θα πάνε καλά!!! :D :D

xrysalis
29-09-08, 10:23
Κανένα νεότερο;;;

sugarmama
30-09-08, 18:15
Elepet, καιρό έχουμε να ακούσουμε νέα σας.. Πως είστε?? Τι έγινε με τον άντρα σου? Είχατε κάτι νεότερο??

elepet
05-10-08, 17:19
Καλησπέρα.... :)
Μια χαρά είμαστε δοξα το θεω,Να σκεφτητε οτι μεχρι και προχθες ζουσαμε με το αγχος ..μεχρι να γινουν και οι τελευταιες εξετασεις.Τελικα ειχε κολλησει 2 πολλοι σοβαρους ιους αλλα τωρα ειναι καλυτερα.Επεστρεψε και στη δουλεια και ολα καλα.Περασαμε δυσκολα ειναι αληθεια, μεγαλη ταλαιπωρια μεχρι να ειμαστε σιγουροι για την υγεια του.Το θεμα ειναι οτι ψυχολογικα εγω δε μπορω να συνελθω απολυτα.Νιώθω κουρασμενη..ταλαιπωρημενη και εχω πολλα νευρα.Τελοσπαντων αφου ολα τελειωσα καλα..πιστευω θα συνελθω κι εγω τωρα.