PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΓΛΥΚΑΚΙ???? ΕΠΕΙΓΟΜΑΙ!

ΝΕΝΙΝΚ
14-09-08, 10:08
ΚΑΛΗΜΕΡΙΖΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΑΝΕΜΟΡΦΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ
ΚΑΙ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΩ:
ΣΩΣΤΕ ΜΕ! ΒΑΦΤΙΖΩ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 28/9
ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΓΛΥΚΑ, ΜΟΝΟ ΡΩΤΗΣΑ ΣΕ 3-4 ΖΑΧ/ΣΤΕΙΑ
ΓΙΑ ΤΟ ΚΛΑΣΙΚΟ ΠΑΣΤΑΚΙ, ΣΕ ΧΑΡΤΙΝΟ ΚΟΥΤΑΚΙ, ΠΟΥ ΔΕ ΜΕ ΤΡΕΛΕΝΕΙ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 1,30 ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ, ΕΧΩ ΩΣΤΟΣΟ 250 ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ, ΜΗΠΩΣ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ..
ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?????

poukis
14-09-08, 10:15
Καλημερα ΝΕΝΙΝΚ,
που μενεις?Αν εισαι θεσ/νικη εγω τα εκανα με 0,80ευρω
(προφιτερολ).Τα κλασσικα παστακια τα εχει 0,70.

ριτα79
14-09-08, 10:20
μια καλη λυση ειναι τα γλυκακια του κουταλιου ή μελι με καρυδι μαζι με μπομπονιερα δλδ 2 σε 1 δες εδω www.sintagigiagias.gr
και επισης μαρζιπαν(αμυγδαλωτα )σε πολυ παιδικα σχεδια και χρωματα www.relkon.gr
επισης στη relkon υπαρχουν και μεγαλα καλαθια με 6 διαφορετικες γευσεις τρουφακια σοκολατας σε πολυ καλη τιμη δες στο σαιτ τους.
με το καλο!!!

ΝΕΝΙΝΚ
14-09-08, 10:22
ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΚΟΥΤ. ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ SITE ΘΕΛΕΙ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 20 ΜΕΡΕΣ ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ, ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΡΣΙΠΑΝ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ 1,5 ΕΥΡΩ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ, ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΔΩΣΕΙΣ, ΕΤΣΙ ΣΚΕΤΑ???
ΕΙΝΑΙ ΦΤΩΧΑ...

ριτα79
14-09-08, 10:39
οχι στη relkon τις φιγουρες ,μωρακια,ζωακια,φατσουλες ,αυτοκινητακι κτλ (επειδη πηγα και τα ειδα)τα δινουν 0,80 σε χαρτακι γλυκου και 1,35 σε κουτακι με κρδελακι κτλ....οι δε τρουφες ειναι καταπληκτικες και βγαινουν περιπου 400 κομματια με 100 ευρω.δες καλα ολες τις σελιδες στο σαιτ και παρε τηλεφωνο να ενημερωθεις αν σε ενδιαφερουν....
βρηκα και κανα δυο ζαχαροπλαστεια που φτιαχνουν μικρα προφιτερολακια σε μεγεθος παστακι να φανταστεις δλδ μικροτερα απο τα κανονικα της βαφτισης προς 1 ευρω το κομματι και ειναι πολυ περιποιημενα ενα απο αυτα τα ζαχαροπλαστεια ειναι ο κωστης στο ν.κοσμο.

ΝΕΝΙΝΚ
14-09-08, 10:50
ΤΙΣ ΤΡΟΥΦΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΒΡΙΣΚΩ Η ΑΧΡΗΣΤΗ
ΜΟΥ ΛΕΣ??????

ΝΕΝΙΝΚ
14-09-08, 10:57
ΑΚΥΡΟ ΤΙΣ ΒΡΗΚΑ, ΑΥΤΕΣ ΔΕ ΘΑ ΛΙΩΣΟΥΝ ΑΜΕΣΩΣ????
ΕΙΝΑΙ 28/9 Η ΒΑΦΤΙΣΗ
ΜΑΛΛΟΝ ΤΑ ΜΑΡΖΙΠΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΙΔΕΑ

artemis
15-09-08, 13:34
οχι στη relkon τις φιγουρες ,μωρακια,ζωακια,φατσουλες ,αυτοκινητακι κτλ (επειδη πηγα και τα ειδα)τα δινουν 0,80 σε χαρτακι γλυκου και 1,35 σε κουτακι με κρδελακι κτλ....οι δε τρουφες ειναι καταπληκτικες και βγαινουν περιπου 400 κομματια με 100 ευρω.δες καλα ολες τις σελιδες στο σαιτ και παρε τηλεφωνο να ενημερωθεις αν σε ενδιαφερουν....
βρηκα και κανα δυο ζαχαροπλαστεια που φτιαχνουν μικρα προφιτερολακια σε μεγεθος παστακι να φανταστεις δλδ μικροτερα απο τα κανονικα της βαφτισης προς 1 ευρω το κομματι και ειναι πολυ περιποιημενα ενα απο αυτα τα ζαχαροπλαστεια ειναι ο κωστης στο ν.κοσμο.

Επειδή γνωρίζω χρόνια το Ζαχαροπλαστείο ΚΩΣΤΗΣ στο Νέο Κόσμο αναμφισβήτητα η ποιότητά του είναι πολύ καλή, αλλά είναι κομματάκι τσιμπημένος και φυσικά ούτε λόγος για καλύτερη τιμή! Εγώ είχα κάνει και την τούρτα του γάμου μου εκεί! Τελικά μετά από έρευνα στην περιοχή παράγγειλα τα γλυκά (και ακριβώς έτσι όπως ήθελα, όχι όπως μου επέβαλε ο ΚΩΣΤΗΣ) στο Ζαχαραπλαστείο ΔΑΦΝΗ που είναι στην οδό Εθνάρχου Μακαρίου στη Δάφνη (δίπλα από τον Τζιβελέκα)
Λοιπόν εγώ ζητούσα από τον Κωστή γλυκό τύπου πάστα με το μονόγραμμα και ήθελε 1,80 το τεμάχιο! Στη ΔΑΦΝΗ για το ίδιο πράγμα μου χρεώνει 1,15 το τεμάχιο! :wink: Και με γεύση cookies που δοκίμασα και είναι απίθανη. Έχει και τα κλασικά προφιτερόλ και ότι θέλεις σου φτιάχνει! Πες αν θέλεις να σε συστήσω!

nea mamaka
15-09-08, 13:47
ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΤΑΡΤΑΚΙΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΠΑΙΔΙΚΑ ΚΟΥΤΑΚΙΑ!
ΔΕΝ ΕΛΙΩΣΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΑΡΕΣΑΝ ΚΙΟΛΑΣ ΠΟΛΥ!
ΤΑ ΠΑΡΕΙΓΓΕΙΛΛΑ 5 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ. 200 ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΣΑΝ 120€

artemis
15-09-08, 13:58
ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΤΑΡΤΑΚΙΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΠΑΙΔΙΚΑ ΚΟΥΤΑΚΙΑ!
ΔΕΝ ΕΛΙΩΣΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΑΡΕΣΑΝ ΚΙΟΛΑΣ ΠΟΛΥ!
ΤΑ ΠΑΡΕΙΓΓΕΙΛΛΑ 5 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ. 200 ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΣΑΝ 120€

Πραγματικά, το Σαββάτο σε Βάφτιση που πήγα είχαν ένα ολόφρεσκο, τραγανό, λαχταριστό ταρτάκι μέσα σε ροζ κουτάκι for ever friends και όλοι το καταευχαριστηθήκαμε :lol: :lol: :lol:

ΚΑΡΔΙΑ
15-09-08, 14:37

Επειδή γνωρίζω χρόνια το Ζαχαροπλαστείο ΚΩΣΤΗΣ στο Νέο Κόσμο αναμφισβήτητα η ποιότητά του είναι πολύ καλή, αλλά είναι κομματάκι τσιμπημένος και φυσικά ούτε λόγος για καλύτερη τιμή! Εγώ είχα κάνει και την τούρτα του γάμου μου εκεί! Τελικά μετά από έρευνα στην περιοχή παράγγειλα τα γλυκά (και ακριβώς έτσι όπως ήθελα, όχι όπως μου επέβαλε ο ΚΩΣΤΗΣ) στο Ζαχαραπλαστείο ΔΑΦΝΗ που είναι στην οδό Εθνάρχου Μακαρίου στη Δάφνη (δίπλα από τον Τζιβελέκα)
Λοιπόν εγώ ζητούσα από τον Κωστή γλυκό τύπου πάστα με το μονόγραμμα και ήθελε 1,80 το τεμάχιο! Στη ΔΑΦΝΗ για το ίδιο πράγμα μου χρεώνει 1,15 το τεμάχιο! :wink: Και με γεύση cookies που δοκίμασα και είναι απίθανη. Έχει και τα κλασικά προφιτερόλ και ότι θέλεις σου φτιάχνει! Πες αν θέλεις να σε συστήσω!

Επειδή τυγχάνει και στο αμέσως από κάτω στενό είναι το πατρικό του άντρα μου και μένουν εκεί τώρα τα πεθερικά μου, συχνά πυκνά επισκεπτόμαστε το ζαχαροπλαστείο ΔΑΦΝΗ. Απλά να προσθέσω ότι πάντα έχει φρέσκα πράγματα και πολύ καλές τιμές.

Σοφία Τ.
15-09-08, 15:08
Κατι αλλο που μπορεις να κανεις και μαλιστα με τα χερακια σου ειναι το εξης:πανε στο σουπερ μαρκετ ή στο lidl παρε καποια (οικονομικη) πλακα σοκαλατας σε οσα τεμαχια χρειαζεσαι,βγαλε το περιτυλιγμα και ασε το ασημοχαρτο και τυλιξε το με χαρτι αφης και με μια ομορφη κορδελα στα χρωματα της βαφτισης σου και εισαι ετοιμη.Το εχουν προτεινει και αλλες κοπελες εδω μεσα και το βρισκω εξαιρετικη ιδεα χωρις πολυ κοστος και κοπο!

LouLou
15-09-08, 15:42
NENINK εγώ έκανα μπισκότα από το princess taste με 1€ και όλοι ξετρελάθηκαν!
Τα φτιάχνει η Νίκη Νταιφώτη με αγνά υλικά και είναι πεντανόστιμα!
Μπορείς να επιλέξεις διάφορα σχέδια και είναι πολύ πρωτότυπα.
Αν σε ενδιαφέρει πες μου να δώσω τα τηλέφωνά της.

να τα μπισκοτάκια μας...
http://i304.photobucket.com/albums/nn173/RANIA_K/13-08-08_1630-1.jpg http://i304.photobucket.com/albums/nn173/RANIA_K/15-08-08_2002.jpg

http://i304.photobucket.com/albums/nn173/RANIA_K/13-08-08_1629-1-1.jpg

Fivi
15-09-08, 15:49
Εγω ειχα παρει προφιτερολ σε κυπελλακι forever friends πριν απο 1 χρονο 1?. Το ζαχαροπλαστειο ειναι στο Π.Φαληρο και το εργαστηριο στο Ελληνικο. Αν ενδιαφερεσαι στειλε μου πμ να μεσολαβησω εγω!

ριτα79
15-09-08, 16:10
βρε κοριτσια να σας ρωτησω....
πραγματικα η νικη νταιφωτη ειναι καταπληκτικη την πηρα λοιπον τηλεφωνο προ ημερων για μπισκοτα αυυτοκινητακι οχι μεγαλα μεσαιου μεγεθους και ξερετε ποσο μου ειπε και μαλιστα δια τηλεφωνου?2,80 σε σακουλακι οπως της loulou και 3,80 σε κουτακι..δεν ειναι εξωφρενικη τιμη????ή εμενα μου φανηκαν πανακριβα..εντωμεταξυ ειχα δει και αλλα κοριτσια που ειχαν φτιαξει και ξεσηκωθηκα ...και δεν ηταν κια λιγη η ποσοτητα που ηθελα τουλαχιστον 250 τεμαχια οποτε και το αφησα...

LouLou
15-09-08, 16:51
Κορίτσια έκανα λάθος!!!
Τα μπισκότα μου είχαν 1,50 € το ένα!.........αυτό που έχει 1€, είναι ένα στρογγυλό μπισκότο πιο μικρό απ'το βατραχάκι, πάνω στο οποίο σου ζωγραφίζει το μονόγραμμα που θες!

Ρίτα το αυτοκινητάκι είναι αρκετά μεγαλύτερο απ'το βατραχάκι.
Είναι πολύ όμορφο αλλά πράγματι ακριβό.
Ανάλογα με το μέγεθος πάει κι η τιμή.
Εμένα μου άρεσε μια κορώνα, που ταίριαζε με το θέμα μου αλλά είχε 4€ - ήταν το μεγαλύτερο μπισκότο που έχω δει , αλλά σιγά μην έδινα τόσα λεφτά!!! (ήθελα 250 κομμάτια)
Προτίμησα το βατραχάκι γιατί ταίριαζε με τις παιδικές μου μπομπονιέρες και ήταν πολύ φθηνότερο.

Πάντως κορίτσια, οι καλεσμένοι μου ακόμα μου λένε για τα μπισκότα που τους κέρασα στην εκκλησία....κι όσο σκέφτομαι το άγχος μου, μήπως τους φαινότανε "κάπως" το μπισκότο μου έρχονται γέλια. :wink:

ΝΕΝΙΝΚ
15-09-08, 22:42
LOULOU ΜΟΥ ΤΑ ΜΠΙΣΚΟΤΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕ ΛΕΙ Α !!!
ΑΛΛΑ ΑΠΟΤΙ ΓΡΑΦΕΙ Η ΡΙΤΑ, ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΚΡΙΒΑ??
ΠΟΤΕ ΤΑ ΕΙΧΕΣ ΚΑΝΕΙ ΜΕ 1 € ??
ΑΛΛΟ 1 € ΚΑΙ ΑΛΛΟ 2,80 €
ΜΆΡΕΣΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΑ
ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ ΤΑ ΤΑΡΤΑΚΙΑ ΣΤΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΜΑΛΛΟΝ...

ΝΕΝΙΝΚ
15-09-08, 22:45
ΑΑΑΑΑ!
ΝΕΑ ΜΑΜΑΚΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΣ ΤΑ ΤΑΡΤΑΚΙΑ ΣΤΟ ΚΟΥΤΑΚΙ???

xrysalis
15-09-08, 23:42
ΝΕΝΙΝΚ θέλεις κάτι οικονομικό και προτότυπο;;;'πάρε όποια γεμιστά μπισκότα σου αρέσουν κάρφωσέτα πάνω σε καλαμάκι από σουβλάκι και δέσε φιογκάκια κορδελάκια στα χρώματα της βάφτισης!! :wink:

τα είχα δει σε μαγαζί με βαφτιστικά και ήθελε 1 ευρώ το κομμάτι!!!!

αν θέλεις σε είδη συσκευασίας θα βρείς κουτάκι φράχτη με βάση πλαστικό χόρτο να τα καρφώσεις πάνω όλα μαζί!

LouLou
16-09-08, 02:47
LOULOU ΜΟΥ ΤΑ ΜΠΙΣΚΟΤΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕ ΛΕΙ Α !!!
ΑΛΛΑ ΑΠΟΤΙ ΓΡΑΦΕΙ Η ΡΙΤΑ, ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΚΡΙΒΑ??
ΠΟΤΕ ΤΑ ΕΙΧΕΣ ΚΑΝΕΙ ΜΕ 1 € ??
ΑΛΛΟ 1 € ΚΑΙ ΑΛΛΟ 2,80 €
ΜΆΡΕΣΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΑ
ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ ΤΑ ΤΑΡΤΑΚΙΑ ΣΤΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΜΑΛΛΟΝ...
ΝΕΝΙΝΚ έγραψα πιο πάνω αλλά μάλλον δεν το είδες πως έκανα λάθος......τα μπισκότα μου είχαν 1,50€ το ένα. Τα έκανα τον Ιούνιο.

Έχει όμως μπισκότο στρογγυλό , μικρότερο από το δικό μου , πάνω στο οποίο βάζει το μονόγραμμα που θέλεις με 1€.
Αυτό το ξέρω πολύ καλά γιατί είχα σκεφτεί να το κάνω αλλά τελικά προτίμησα το βατραχάκι.
Το μπισκότο αυτ/το της Ρίτας ήταν μεγαλύτερο από το δικό μου και γι αυτό έχει 2,80€.
Να συμπληρώσω πως η τιμή που σου κάνει αν πας από εκεί είναι καλύτερη απ'την τηλεφωνική τιμή,
ειδικά αν είναι πολλά τα κομμάτια που θες.:wink:

ΝΕΝΙΝΚ
16-09-08, 09:28
ΩΡΑΙΑ, ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΣ?
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΟ 1€..

LouLou
16-09-08, 12:06
PRINCESSTASTE

NIKH ΝΤΑΙΦΩΤΗ ------ 69 477 21 332 ------ 210 8078996

ΠΕΠΙΤΟ
16-09-08, 15:22
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΟΜΟΡΦΗ ΜΑΝΟΥΛΑ.
ΕΧΩ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΑ ΕΞΗΣ:
ΑΛΥΣΙΔΑ ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΙΩΝ ΣΕΡΑΪΚΟ:ΑΠΟ Ο,80-1,20 ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΙΚΙΛΙΑ
ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΣΤΑΚΙΑ ΜΕ ΖΑΧΑΡΩΤΗ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΜΕ 1 ΕΥΡΩ

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ

ΝΕΝΙΝΚ
17-09-08, 14:01
ΤΑ ΠΑΣΤΑΚΙΑ ΜΕ ΤΗ ΦΩΤΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ
ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΒΡΩ?

ΠΕΠΙΤΟ
17-09-08, 14:27
ΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ.ΟΛΑ ΤΑ ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΙΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΝ ΤΟ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΑΝ ΜΕΝΕΙΣ ΑΘΗΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΖΕΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΙΟ :D

ΝΕΝΙΝΚ
17-09-08, 14:35
ΕΠΕΙΔΗ ΡΩΤΗΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ 1,80 ΓΙΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ, ΑΝ ΘΕΣ ΠΡΟΤΙΝΕ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΟ , ΑΘΗΝΑ ΜΕΝΩ.
ΤΟ ΣΕΡΡΑΙΚΟΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ????
ΞΕΡΕΙΣ ΜΗΠΩΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΥΠΟΚ/ΜΑ?

ΠΕΠΙΤΟ
17-09-08, 14:39
ΕΧΕΙ ΙΣΤΙΟΣΕΛΙΔΑ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΥΜΑΜΑΙ.ΘΑ ΤΗΝ ΨΑΞΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΗ ΣΤΕΙΛΩ.ΤΟ ΠΙΟ ΚΟΝΤΙΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΙΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΙΣ ΕΡΓΑΤΙΚΕΣ ΚΑΤΟΙΚΙΕΣ.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΟΥ (ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ) ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ.ΑΝ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ Η ΠΕΡΙΟΧΗ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ ΤΗΛ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.

ΝΕΝΙΝΚ
17-09-08, 14:43
ΑΝ ΘΕΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΤΕΙΛΕ ΤΗΝ ΙΣΤΙΟΣΕΛΙΔΑ
ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΓΩΝΙΑ, Ν.ΣΜΥΡΝΗ ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΒΟΛΕΥΕΙ, ΘΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΜΗΠΩΣ ΒΡΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ
ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΣΕΡΑΙΚΟΝ ΤΟ ΘΕΛΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ

ΠΕΠΙΤΟ
17-09-08, 14:50
ΕΝΤΑΞΕΙ. ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΤΕΛΝΩ

ΠΕΠΙΤΟ
17-09-08, 15:11
ΛΟΙΠΟΝ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΣΕΡΡΑΙΚΟ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΙ ΤΑ ΕΞΗΣ:

www.passarella.gr(εχει και πολλα αλλα)(με τη φωτο 1.20 το τεμαχιο)
www.tzivelekas.gr(εχει και πολλα αλλα)(με τη φωτο 10 το κιλο)
www.lateau.gr

politimi
17-09-08, 16:33
Το lateau είναι καλό ζαχαροπλαστείο , εχει καλές τιμές (καλύτερες απο τα άλλα δυο γιατί το εχω ψάξει) και στα φέρνει οπου και να είσαι (είναι στους Αμπελόκηπους).

ΝΕΝΙΝΚ
18-09-08, 00:12
ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΕΨΑΞΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΡΑΙΚΟΝ ΔΕ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΠΟΥΘΕΝΑ!
ΚΟΙΤΑΞΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΑΤΕ, ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙΜΕΣ ΑΥΡΙΟ
ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ! ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΕΣ ΙΔΕΕΣ ΠΑΝΤΩΣ!

Mirsini77
18-09-08, 02:37
Γεια σου ΝΕΝΙΚ. Με το καλο η βαφτιση του μωρου σου.
Μενω και γω Ν.Σμυρνη και περυσι που βαφτιστηκαμε παρηγγειλα πολυ ωραια προφιτερολ σε κουτακι forever friends και γραμμενο στο πανω μερος του γλυκου το ονοματακι μας απο το Dolce Casa στην Αγιας Σοφιας με 1 ευρω. Νομιζω οτι ειχε και εκμεκ. Θυμαμαι τα ειχα παραγγειλει μια εβδομαδα πριν.

ΝΕΝΙΝΚ
18-09-08, 09:55
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!
ΣΤΟ ΤΖΙΒΕΛΕΚΑ ΤΑ ΠΑΣΤΑΚΙΑ ΜΕ ΤΗ ΦΩΤΟ ΒΓΑΙΝΟΥΝ 1,20 ΤΟ ΤΕΜΑΧΙΟ
ΤΟ DOLCE CASA ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ.... ΚΑΙ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ!!!
ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ...
ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΩ ΠΟΛΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΓΛΥΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ???

ΠΕΠΙΤΟ
18-09-08, 11:53
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΛΥΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ.
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΛΥ ΦΑΣΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΣΤΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ ΤΩΝ ΜΙΚΡΩΝ ΜΑΣ ΘΗΣΑΥΡΩΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΖΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΕΙ.ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΟΤΙ ΦΤΙΑΧΝΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ ΒΑΠΤΙΣΗΣ.ΜΕ ΙΔΕΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ.

ΦΙΛΑΚΙΑ

MIRIAM
18-09-08, 12:15
ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ Η ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΒΑΦΤΙΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΑΚΟ ΜΑΣ...

ΗΘΕΛΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ ΚΑΙ ΤΗΣ ΗΡΘΕ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΙΔΕΑ:

ΕΦΕΡΕ ΕΝΑΝ ΠΑΓΩΤΑΤΖΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΑΣΠΡΗ ΣΤΟΛΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΦΕΡΕ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΑΓΩΤΟ. ΗΤΑΝ ΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΜΠΟΥΜΠΟΥΝΙΕΡΕΣ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΦΕΥΓΩΝΤΑΣ ΕΠΑΙΡΝΕ ΤΟ ΠΑΓΩΤΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΡΟΣΙΖΟΤΑΝ! ΤΗΣ ΕΙΧΕ 3 ΕΙΔΗ ΣΟΚΟΛΑΤΑ - ΒΑΝΙΛΙΑ - ΦΡΑΟΥΛΑ ΣΕ ΧΩΝΑΚΙ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΣΤΗΣΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΚΑΙ 4 ΘΕΡΜΟΣ ΜΕΓΑΛΑ ΜΕ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΠΟΤΗΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΗΘΕΛΕ ΕΠΑΙΡΝΕ ΚΑΙ ΝΕΡΑΚΙ...

ΤΕΛΕΙΑ ΗΤΑΝ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΦΑΓΕ ΑΠΟ ΕΝΑ ΟΛΟΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 2 ΠΗΡΑΝ..

ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΣΤΟΙΧΙΣΕ 700 € ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΝΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 600 ΑΤΟΜΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Ο ΓΑΜΟΣ ΚΑΙ Η ΒΑΦΤΙΣΗ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΑΝ ΟΛΟΙ. ΝΟΜΙΖΩ ΤΗΣ ΒΓΗΚΕ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 1,20 ΤΟ ΤΕΜ. ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕΤΡΗΣΕ ΚΑΝ ΠΟΣΑ ΠΑΓΩΤΑ ΜΟΙΡΑΣΕ ΑΥΤΟΣ. ΚΑΙ ΑΣ ΕΔΩΣΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. Η ΣΥΝΝΕΝΟΗΣΗ ΗΤΑΝ 600 ΑΤΟΜΑ * 1,20 = 720€. ΜΕ 700€ ΗΤΑΝ ΟΚ.ΚΑΙ ΑΣ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ 850 ΠΑΓΩΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΧΡΕΩΣΕ! ΠΗΡΕ ΤΟ 700ΑΡΙ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ (ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ!)

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ!

ΝΕΝΙΝΚ
18-09-08, 12:36
ΒΡΗΚΑ ΚΙ ΕΓΩ 2 ΠΑΓΩΤΑΤΖΙΔΕΣ ΑΠΟ ΒΑΠΤΙΣΗ ΠΟΥ ΠΗΓΑ
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΚΑΙ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ
ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ 1,60 Ο ΕΝΑΣ ΚΑΙ 1,8 Ο ΑΛΛΟΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ
ΚΙ ΑΣ ΕΡΘΟΥΝ ΛΙΓΟΤΕΡΟΙ , ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΟΣΑ ΕΧΕΙΣ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΙ
ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΕΚΛΙΣΑ ΤΕΛΙΚΑ...

ΠΗΡΑ ΤΩΡΑ ΣΤΟ LATEU ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΜΙΝΙ ΠΑΝΑΚΟΤΕΣ
ΣΕ ΠΛΑΣΤ. ΚΩΝΙΚΟ ΜΕ ΚΑΠΑΚΙ ΚΑΙ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ (ΑΝ ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ) ΜΕ ΣΙΡΟΠΙ ΟΤΙ ΘΕΣ, ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΓΡΑΜΜΕΝΟ
1 € ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΦΕΡΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΗ!!!!

artemis
24-09-08, 19:17
Εγώ στην βάφτιση του Θάνου είχα για γλυκό (το προσέφερα στο τραπέζι όμως αντί της εκκλησίας) τύπου πάστας με γεύση cookies, λευκή εξωτερικά με γραμμένο το γράμμα Θ σε γαλάζια σαντιγί! Όλοι μα όλοι μου είπαν τα καλύτερα! Το κόστος λοιπόν ήταν, είτε σε τούρτα είτε σε μορφή πάστας 1,15 ευρώ το κομμάτι! :wink:

Απλά τέλεια γεύση, πολύ εξυπηρετικοί άνθρωποι και οικονομικοί!