PDA

Επιστροφή στο Forum : υπαρχουν πραγματικα προωρα συμπτωματα?

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15

patousitsa82
01-03-13, 08:50
Μακαρρρρριιιιιι..... ΑΠο το στομα σου και στου θεου το αυτι που λενε... χα χα χα... !!!
Απλα οπως ειναι φυσιολογικο σε ριχνει λιγο, οταν βλεπεις ενα αρνητικο τεστ... και σιγουρα πεφτει η ψυχολογια σου...
Μετα ομως να εχω ολα αυτα τα συμπτωματα..???
Πχ... Εμενα τα ωυχια μου ειναι κατεστραμενα, λογο οτι εβαζα ακρυλικο... ηταν πολυ αδυναμα γιατι τα ετρωγα, τρωω... μονο την πρωτη φορα ειχαν μεγαλωσει και ειχαν γινει ετσι σκληρα οπως ειναι τωρα...
και το στηθος μου εχει γινει ποιο στρογγυλο και πιο σηκωμενο...και με ψιλοποναει... τι να πω... ουφφ.. θα δειξει κουκλα μου.. θα δειξει...!!!
Το αρνητικο τεστ μπορει να ειναι λαθος.. το θετικο ομως οχι...!!!!

αφου το λενε και οι γιατροι:το πρωτο συμπτωμα εγκυμοσυνης(το καραμπινατο συμπτωμα)ειναι η συχνοουρια!!!!!!!!!!και μετα ολα τα αλλα!!!!:D:D:D:D:D:D
και απ τη στιγμη που ξεχνας να πινεις και νερο κι ολας.....?και εχεις τωρα συχνοουρια....?????χαααχαχαχαχχααχαχ!!!
ΕΙΣΑΙ ΕΙΣΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

patousitsa82
01-03-13, 08:52
Παω να πληρωσω τους λογαριασμους και επιστρεφω!!!!!!!!!!!
μακαρι να μην εχουν μεγαλες ουρες..........................

georgia-kak
01-03-13, 08:52
αφου το λενε και οι γιατροι:το πρωτο συμπτωμα εγκυμοσυνης(το καραμπινατο συμπτωμα)ειναι η συχνοουρια!!!!!!!!!!και μετα ολα τα αλλα!!!!:D:D:D:D:D:D
και απ τη στιγμη που ξεχνας να πινεις και νερο κι ολας.....?και εχεις τωρα συχνοουρια....?????χαααχαχαχαχχααχαχ!!!
ΕΙΣΑΙ ΕΙΣΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πολυ αγχωτικο τελικα το να μην ξερεις χα χα χα... Μακαρι να ειναι ετσι... και να μην ειναι τιποτα ανεμογκαστρη... χαχ χαχ αχαχαχα
Κοριτσαρες παω να ξεπλωσω λιγο.. γιατι ακομα νυσταζω παρα μα παρα πολυ.... και θα τα πουμε πιο μεσημερι... Φιλιαααααα.....

patousitsa82
01-03-13, 08:54
Πολυ αγχωτικο τελικα το να μην ξερεις χα χα χα... Μακαρι να ειναι ετσι... και να μην ειναι τιποτα ανεμογκαστρη... χαχ χαχ αχαχαχα
Κοριτσαρες παω να ξεπλωσω λιγο.. γιατι ακομα νυσταζω παρα μα παρα πολυ.... και θα τα πουμε πιο μεσημερι... Φιλιαααααα.....

οκ,Γεωργια μου!!!αντε καλη ξεκουραση!!!!θα τα πουμε πιο μετα!!!!!φιλακια!!!!!

rosy
01-03-13, 09:05
Καλημέρα όμορφες......καλό μήνα!!!!!!!!!Πως είστε σήμερα????????
Βασούλα, κοίτα να φορέσεις κάτι για το μάτι στους γάμους.......ομορφαίνει λένε η εγκυμοσύνη και θα σε ματιάξουν.......φτου φτου ......χιχιχι!!!!!!
Εγώ πάλι κομμάτια είμαι σήμερα, τρέχει και λιγάκι η μύτη μου, αρρώστησα μαλλον!!!!

giotaa
01-03-13, 09:28
καλημερααααα και απο μενα...καλοοο μηνα σε ολες..καλα στερεωματα στις εγκυμονουσες και καλη τυχη στις υπολοιπες....να σας πω τα νεα μου να σας τρελανω..ειμαι στην 28 μερα του κυκλου μου εκανα τα τεστ ωορρηξιας επειδη μου ειπανε οτι και αυτα ανιχνευουν τη χοριακη και εδειξαν καραμπινατα θετικα..τα εχω μπροστα μου και τα κοιταω...πειτε μου εσεις τωρα τι σημαινει αυτο..εχω ωορρηξια την 28 μερα του κυκλου μου;;;ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ...

basiksiro
01-03-13, 09:45
καλημερααααα και απο μενα...καλοοο μηνα σε ολες..καλα στερεωματα στις εγκυμονουσες και καλη τυχη στις υπολοιπες....να σας πω τα νεα μου να σας τρελανω..ειμαι στην 28 μερα του κυκλου μου εκανα τα τεστ ωορρηξιας επειδη μου ειπανε οτι και αυτα ανιχνευουν τη χοριακη και εδειξαν καραμπινατα θετικα..τα εχω μπροστα μου και τα κοιταω...πειτε μου εσεις τωρα τι σημαινει αυτο..εχω ωορρηξια την 28 μερα του κυκλου μου;;;ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ...

πανε παρε ενα τεστακι εγκυμοσυνης αμεσωςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!!!!

basiksiro
01-03-13, 09:47
Καλημέρα όμορφες......καλό μήνα!!!!!!!!!Πως είστε σήμερα????????
Βασούλα, κοίτα να φορέσεις κάτι για το μάτι στους γάμους.......ομορφαίνει λένε η εγκυμοσύνη και θα σε ματιάξουν.......φτου φτου ......χιχιχι!!!!!!
Εγώ πάλι κομμάτια είμαι σήμερα, τρέχει και λιγάκι η μύτη μου, αρρώστησα μαλλον!!!!

καλημερα rosy μου. ααααα θα βαλω κατι αν ειναι!!!!!!πιες ενα τσαγακι, σκεπασου με την κουβερτουλα να γινεις καλα!!!!!

αστεράκι!!!
01-03-13, 09:53
καλημέρααα σαςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!!!!
είστε καλά όλες κορίτσια????
γιώτα μου κάνε ένα τεστ εγκυμοσύνης, γρήγορα!!!!!!!!!!
rosy μου κρυολόγησες ε????
βάσω μου σου έγραψα χθες το βράδυ όταν είδα τα νέα σου, δεν φαντάζεσαι πόσο χάρηκα!!! μπράβο κοριτσι μου!!!!!! να προσέχεις πολύ τώρα ναι???

patousitsa82
01-03-13, 09:54
Καλημερα rosy moy, γιωτα μου!!!!!καλο μηνα!!!καλα εισαστε????
γιωτα μου,εγω στο ειπα για το τεστακι ωορρηξιας!!!θετικο σου βγηκε?????χααχχαχαχαχααχαχ!ποτε δεν την περιμενεις????οντως τα τεστακια ωορρηξιας δειχνουν και της εγκυμοσυνης!!!
ε,οχι...δεν νομιζω να εχεις ωορρηξια την 28η μερα του κυκλου σου!!!
εδω μεσα εχω διαβασει οτι δειχνουν της ωορρηξιας την εγκυμοσυνη!!!!δεν πας να κανεις μια χοριακουλα για 100% σιγουρια????

basiksiro
01-03-13, 09:54
καλημέρααα σαςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!!!!
είστε καλά όλες κορίτσια????
γιώτα μου κάνε ένα τεστ εγκυμοσύνης, γρήγορα!!!!!!!!!!
rosy μου κρυολόγησες ε????
βάσω μου σου έγραψα χθες το βράδυ όταν είδα τα νέα σου, δεν φαντάζεσαι πόσο χάρηκα!!! μπράβο κοριτσι μου!!!!!! να προσέχεις πολύ τώρα ναι???

καλημερα αστερακι μουυυυυ. σε ευχαριστω πολυυυ πολυυυυυυ. προσεχω προσεχω. ελπιζω ολα να πανε καλα και να συνεχιστει η εγκυμοσυνη μου. εσυ τι κανεις???????????

patousitsa82
01-03-13, 09:56
αστερακι μου!!!!τι κανεις????καλα εισαι????καλο μηνα!!!!!
rosy μου,περαστικουλια σου!!!!να πινεις ζεστα!!!!θα σε ανακουφησει!!!

giotaa
01-03-13, 10:02
θα περιμενω μεχρι την δευτερα να κανω χοριακη..εχω πολλους πονους περιοδου ποναει η μεση μου σημερα πολυ και πριν απο λιγο ειδα βλενες κοκκινες..συγνωμη που τα γραφω ετσι..δεν ειμαι κοριτσαρες και θα περιμενω γιατι θα στενοχωρηθω αν ειναι αρνητικο..μεχρι το μεσημερι θα μου ερθει περιοδος..το καταλαβαινω.

αστεράκι!!!
01-03-13, 10:07
καλημερα αστερακι μουυυυυ. σε ευχαριστω πολυυυ πολυυυυυυ. προσεχω προσεχω. ελπιζω ολα να πανε καλα και να συνεχιστει η εγκυμοσυνη μου. εσυ τι κανεις???????????

καλά είμαι καλή μου, εδώ με το αιματάκι μου και το περιμένω να τελειώσει......την άλλη βδομάδα δλδ γιατί θέλω και 6 με 7 μέρες και μετά ξεκινάω φουλλλλλλλλλλλ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
στους γάμους που έχεις να μην κάνεις τίποτα ΑΠΟΛΥΤΩΣ να προσέχεις σαν τα μάτια σου το μωρό και να μην κουραστείς ούτε για πλάκα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

basiksiro
01-03-13, 10:08
καλά είμαι καλή μου, εδώ με το αιματάκι μου και το περιμένω να τελειώσει......την άλλη βδομάδα δλδ γιατί θέλω και 6 με 7 μέρες και μετά ξεκινάω φουλλλλλλλλλλλ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
στους γάμους που έχεις να μην κάνεις τίποτα ΑΠΟΛΥΤΩΣ να προσέχεις σαν τα μάτια σου το μωρό και να μην κουραστείς ούτε για πλάκα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αχ κοριτσια μου λετε να πανε ολα καλα??τρεμω για την τριτη που θα ξανακανω χοριακη....

αστεράκι!!!
01-03-13, 10:09
αστερακι μου!!!!τι κανεις????καλα εισαι????καλο μηνα!!!!!
rosy μου,περαστικουλια σου!!!!να πινεις ζεστα!!!!θα σε ανακουφησει!!!

καλημέρα χρύσα μου!!!!
καλά είμαι εσύ???
άντε μπήκε ο μήνας, κοντεύουν οι μερούλες σας!!!!!!!!!!!!!!!!

αστεράκι!!!
01-03-13, 10:14
αχ κοριτσια μου λετε να πανε ολα καλα??τρεμω για την τριτη που θα ξανακανω χοριακη....

εδώ κρατήθηκε με τόσο αίμα και τώρα που μειώθηκε και σε λίγο θα σταματήσει τελείως το σκέφτεσαι???? λογικό είναι φυσικά να έχεις αγωνία αλλά να σκέφτεσαι μόνο θετικά και να χαμογελάς για να του δίνεις δύναμη!!!!!!!!!!!!!
όλα καλά θα πάνε βάσω μου, θα το δεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!

athanasia-eirini
01-03-13, 10:44
Kαλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!!καλο μηνα να εχουμε!!!!!!!!!!!!!!
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
αυτος ο μηνας να μας γεμησει πολλα θετικα τεστακια,οι εγκυουλες μας να εχουν ηρεμη εγκυμοσυνη(εννοειτε 9 μηνες τελειομηνους):D:D:D:D:D
και οσες ειναι στης προσπαθειες,να ξεζουμησετε τους αντρες σας και τον αλλο μηνα...τσουπ!!!!!!!!!!το θετικο τεστακι!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D

Kalimera Koritsia MOu!!! ti kanete??????????? Xrusa eixes aupnies kalo m?? xaxaxa!! Egw twra ksupnisa kai me ponaei olo to kormi! moolis eftiaksa kafedaki(decaf) ennoeitai!!
paw na diavasw kai ta ypoloipa nea sas~!!!!

athanasia-eirini
01-03-13, 10:44
Kai fusika KALO MINA

athanasia-eirini
01-03-13, 10:49
το πρωι που σηκωνομουν ειχα φυσιολογικοτατη θερμοκρασια 36,4 36,6 εκει επεζε, μολις περνουσε λιγο η ωρα ομως αρχιζε να ανεβαινει και ολη την ημερα μετα ηταν μεταξυ 36,9 με 37,1. το βραδυ παλι επεφτε.

kai emena etsi akribos i themrmokrasia! i proti proini einai panta normal kai meta paei mexri 37,2 kai to brady peftei!! georgia ekanes to test?? aqnte na mas peis omorfa neakia!!!!! basiksiro mou kali epituxia kouklitsa mou!! patousitsa mazi emeis exoume meroules akoma!!!!

athanasia-eirini
01-03-13, 10:58
Georgia Mou Kane ligi akoma upomoni kai kane ena akoma test kai an mporeseis mexri triti pigene stin poli gia xoriaki! e den nomizw me tosa sumptomata namin eisai bre matia mou!! exeis alla test?

patousitsa82
01-03-13, 11:00
θα περιμενω μεχρι την δευτερα να κανω χοριακη..εχω πολλους πονους περιοδου ποναει η μεση μου σημερα πολυ και πριν απο λιγο ειδα βλενες κοκκινες..συγνωμη που τα γραφω ετσι..δεν ειμαι κοριτσαρες και θα περιμενω γιατι θα στενοχωρηθω αν ειναι αρνητικο..μεχρι το μεσημερι θα μου ερθει περιοδος..το καταλαβαινω.

Ναι γιωτα μου,περιμενε μεχρι τη Δευτερα!
δε ξεσηκωσα και γω η χαζη......:(:(:(:(:(:( συγνωμη γιωτα μου...:oops::oops::oops::oops:
αλλα μπορει και οι κοκκινες βλενες να μην σημαινουν και τιποτα......
να μας εχεις ενημερες γιωτα μου.......!

patousitsa82
01-03-13, 11:01
καλημερα Νανσυ μου!!!!καλο μηνα!!!καλα εισαι??
ναι ειδες?????τελευταια πηγα για υπνο.....πρωτη ξυπνησα με τη βασω!!!!χαχαχαχαχχα!!!

patousitsa82
01-03-13, 11:04

Ολα καλα θα πανε Βασω μου!!!!!!!
απλα να το προσεχεις το μωρακι σου!!!!!!!!

rosy
01-03-13, 11:06
Κορίτσια μου ευχαριστώ για τα περαστικά σας! Δεν μπορώ να καταλάβω κι εγώ πως κρύωσα μέσα στο σπίτι........την προηγούμενη παρασκευή που έγινα μουσκεμα από τη βροχή δεν έπαθα τίποτα......τι στο καλό ετεροχρονισμένο κρύωμα είναι αυτό!!!!!!!!!!!!!Αισθάνομαι λες κι έχω 40 πυρετό αλλά η θερμοκρασία μου είναι φυσιολογική:confused::confused::confused:
Αστεράκι, δώσ του να καταλάβει!!!!!!!
Αχ κορίτσια δεν μπορώ να περιμένω...........θέλω να ξέρω ΤΩΡΑ!!!!!!!!

patousitsa82
01-03-13, 11:09
Κορίτσια μου ευχαριστώ για τα περαστικά σας! Δεν μπορώ να καταλάβω κι εγώ πως κρύωσα μέσα στο σπίτι........την προηγούμενη παρασκευή που έγινα μουσκεμα από τη βροχή δεν έπαθα τίποτα......τι στο καλό ετεροχρονισμένο κρύωμα είναι αυτό!!!!!!!!!!!!!Αισθάνομαι λες κι έχω 40 πυρετό αλλά η θερμοκρασία μου είναι φυσιολογική:confused::confused::confused:
Αστεράκι, δώσ του να καταλάβει!!!!!!!
Αχ κορίτσια δεν μπορώ να περιμένω...........θέλω να ξέρω ΤΩΡΑ!!!!!!!!

τι καλα που θα ητανε ροζι μου εεεε....????;););)

mil_sof
01-03-13, 11:10
Καλό μήνα!

patousitsa82
01-03-13, 11:11
καλημέρα χρύσα μου!!!!
καλά είμαι εσύ???
άντε μπήκε ο μήνας, κοντεύουν οι μερούλες σας!!!!!!!!!!!!!!!!

ναι ... ναι.... αστερακι μου....μετραμε αντιστροφα τωρα.......ουτε φανταροι να ειμασταν!!!!!!
8 και σημερα.......................

patousitsa82
01-03-13, 11:12
Καλό μήνα!

Καλημερα!!!!!!!καλο μηνααααα!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D

Freya_81
01-03-13, 11:16
Καλημέρα κορίτσια! :cool:

Είμαι καινούρια στο forum και σας γράφω με αφορμή την υποψία που έχω για εγκυμοσύνη κ για να παραθέσω ένα γυναικολογικό πρόβλημα που μου συνέβη. Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για το μεγάλο post μου :-)
Ας τα πάρω απ'την αρχή...

Μέχρι το καλοκαίρι που μας πέρασε είχα πάντα άστατο κύκλο, ανάμεσα στις 27-43 μέρες περίπου, λόγω "πολυκυστικής υφής" στις ωοθήκες μου. Κατά τ' άλλα απ' όσους ελέγχους είχα κάνει κατά καιρούς (ανάμεσά τους και ορμονολογικές), δεν υπήρχε κάποιο πρόβλημα.

Τον Αύγουστο έπαθα ξαφνικά "ρήξη ωχρού σωματίου" (πάνω κάτω σημαίνει ότι κατά τη διάρκεια της ωορηξίας το αυγουλάκι μου δεν έσπασε σωστά κι έτσι μετά από πανίσχυρους πόνους κατέληξα στο νοσοκομείο για νοσηλεία μέχρις ότου να απορροφηθούν όλα τα υγρά κ το αίμα που παρέμεναν εσωτερικά κ προκαλούσαν τόσο πόνο).

Για τους επόμενους μήνες η περίοδος μου ήταν στο ίδιο μοτίβο με πριν, μέχρι που ξαφνικά, από τον Ιανουάριο περίπου, άρχισα να έχω κάθε 20-21 μέρες αλλά χωρίς συμπτώματα, για λιγότερες μέρες, λιγότερο αίμα, περίεργο χρώμα...απ' όλες τις απόψεις διαφορετική!

Πέρα απ' το ότι διάβασα πως υπάρχουν κοπέλες που είχαν αλλόκοτη περίοδο ενώ ήταν έγκυος (και η μητέρα μου σε μένα είχε περίοδο για 2-3 μήνες κι έτσι άργησε να το καταλάβει), εδώ και 2 βδομάδες (τελευταία περίοδος 9/2) έχω μερικά ακόμα περίεργα συμπτωματάκια...Πρήξιμο στην κοιλιά που όσο περνάει η μέρα μεγαλώνει (η κοιλιά), πολλά υγρά, τελείως αλλοπρόσαλλη διάθεση (κλάιω, ψυχοπλακώνομαι, χαίρομαι, βαριέμαι, νυστάζω σε ανύποπτες στιγμές), πρήξιμο στο στήθος μετά από μήνες, πονάκια ελαφριά χαμηλά, λίγη παραπάνω συχνοουρία, ρεψίματα κ δυσπεψία (!), δερματικά που κρατάνε λίγες ώρες κ φεύγουν, ευαίσθητα ούλα....Κάπως έτσι μπήκαν υποψίες σε μένα και το σύντροφο μου..Μπορεί να μην προσπαθούμε αλλά ερχόμαστε σε επαφή με μόνη προφύλαξη το "τράβηγμα".

Εκτός απ'την εγκυμοσύνη μ' απασχολεί η σκέψη μήπως έχει προκληθεί κάποια ζημιά λόγω της κύστης που έσπασε πριν μήνες, αν και ο γιατρός με διαβεβαίωσε τότε πως όλα θα είναι μια χαρά κ ότι πρόκειται για ένα τυχαίο κ αυτοτελές γεγονός. Είχε αλήθεια ποτέ καμιά από σας τέτοιο περιστατικό?
Διάβασα κάπου ότι συμβαίνει συνήθως όταν ο οργανισμός της γυναίκας "ζητάει να τεκνοποιήσει", ισχύει λέτε?

Απ' όλα τα παραπάνω....λέτε να 'μαι έγκυος??? Ή αντιθέτως η ρήξη ωχρού σωματίου έχει επηρεάσει τη γονιμότητα μου κ όλα τα συναφή??

Freya_81
01-03-13, 11:18
Καλό μήνα κορίτσια!!! με ευχές για επιτυχείς προσπάθειες και καλές εγκυμοσύνες!!!

Psi
01-03-13, 11:21

έτσι έτρεμα κι εγώ...αλλά τώρα είμαι μανούλα. Θυμίζω ξεκίνησα με χοριακή 47, ο γυναικολόγος δεν πίστευε πως ήμουν έγκυος, με έστειλε σπίτι λέγοντας μου πως είναι βιοχημική εγκυμοσύνη..φυσικά όταν η χοριακή έφτασε 1500 τον πήρα και του είπα κάνατε λάθος.

Φυσικά και άλλαξα γιατρό, το τεστάκι του hometest το έχω φυλαγμένο ακόμα

giotaa
01-03-13, 11:23
μη μου ζητας συγνωμη..δεν εγινε τιποτα.εγω το ξερα οτι δεν ειμαι.2 ο μηνας προσπαθειας ειναι, ειμαι και 37 χρονων θα ηταν θαυμα να εχω μεινει.οπως λενε και οι γιατροι τα περιεργα αυτα ''συμπτωματα'' συμβαινουν γιατι το σωμα ετοιμαζεται για κατι καινουριο και το πιστευω αυτο..μεσα στον χρονο ολες οι γυναικες μενουν εγκυες οταν ολα ειναι καλα..και ωρα με την ωρα εχω αιματακι απο οτι βλεπω..

Olga92
01-03-13, 11:48
καλησπερα ολγα μου!!!!και φυσικα εχετε ελπιδες!!!!!!!!!
εγω περιμενω απο 8-10/3!
απο συμπτωματακια σημερα δεν εχω!μονο κολπικα υγρα....!στηθος κοιλια φλατ!!!
ολα ειναι πιθανα!!!!

και τα κολπικά υγρά θεωρούντε συμπτώματα; αν είναι έτσι κι εγώ έχω πολλά υγρα!! αχ μακάρι θέε μου! καιρό προσπαθούσα να πείσω τον άντρα μου για νινι! Μακάρι να ρθει σύντομα! Ελπίζω και για σενα το καλύτερο!! ;););)

patousitsa82
01-03-13, 12:04
και τα κολπικά υγρά θεωρούντε συμπτώματα; αν είναι έτσι κι εγώ έχω πολλά υγρα!! αχ μακάρι θέε μου! καιρό προσπαθούσα να πείσω τον άντρα μου για νινι! Μακάρι να ρθει σύντομα! Ελπίζω και για σενα το καλύτερο!! ;););)

ναι ολγα μου και τα κολπικα υγρα θεωρουνται συμτωματακι....τα διαυγη λενε!οχι τα ασπριδερα....:confused:
εμενα μου σταματησαν μεχρι στιγμης!τωρα με πιασε η κοιλια μου...ποναλακια χαμηλα...λες και μου ρχετε η ρουφιανα!!!!!!!!:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

patousitsa82
01-03-13, 12:21
Καλημέρα κορίτσια! :cool:

Είμαι καινούρια στο forum και σας γράφω με αφορμή την υποψία που έχω για εγκυμοσύνη κ για να παραθέσω ένα γυναικολογικό πρόβλημα που μου συνέβη. Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για το μεγάλο post μου :-)
Ας τα πάρω απ'την αρχή...

Μέχρι το καλοκαίρι που μας πέρασε είχα πάντα άστατο κύκλο, ανάμεσα στις 27-43 μέρες περίπου, λόγω "πολυκυστικής υφής" στις ωοθήκες μου. Κατά τ' άλλα απ' όσους ελέγχους είχα κάνει κατά καιρούς (ανάμεσά τους και ορμονολογικές), δεν υπήρχε κάποιο πρόβλημα.

Τον Αύγουστο έπαθα ξαφνικά "ρήξη ωχρού σωματίου" (πάνω κάτω σημαίνει ότι κατά τη διάρκεια της ωορηξίας το αυγουλάκι μου δεν έσπασε σωστά κι έτσι μετά από πανίσχυρους πόνους κατέληξα στο νοσοκομείο για νοσηλεία μέχρις ότου να απορροφηθούν όλα τα υγρά κ το αίμα που παρέμεναν εσωτερικά κ προκαλούσαν τόσο πόνο).

Για τους επόμενους μήνες η περίοδος μου ήταν στο ίδιο μοτίβο με πριν, μέχρι που ξαφνικά, από τον Ιανουάριο περίπου, άρχισα να έχω κάθε 20-21 μέρες αλλά χωρίς συμπτώματα, για λιγότερες μέρες, λιγότερο αίμα, περίεργο χρώμα...απ' όλες τις απόψεις διαφορετική!

Πέρα απ' το ότι διάβασα πως υπάρχουν κοπέλες που είχαν αλλόκοτη περίοδο ενώ ήταν έγκυος (και η μητέρα μου σε μένα είχε περίοδο για 2-3 μήνες κι έτσι άργησε να το καταλάβει), εδώ και 2 βδομάδες (τελευταία περίοδος 9/2) έχω μερικά ακόμα περίεργα συμπτωματάκια...Πρήξιμο στην κοιλιά που όσο περνάει η μέρα μεγαλώνει (η κοιλιά), πολλά υγρά, τελείως αλλοπρόσαλλη διάθεση (κλάιω, ψυχοπλακώνομαι, χαίρομαι, βαριέμαι, νυστάζω σε ανύποπτες στιγμές), πρήξιμο στο στήθος μετά από μήνες, πονάκια ελαφριά χαμηλά, λίγη παραπάνω συχνοουρία, ρεψίματα κ δυσπεψία (!), δερματικά που κρατάνε λίγες ώρες κ φεύγουν, ευαίσθητα ούλα....Κάπως έτσι μπήκαν υποψίες σε μένα και το σύντροφο μου..Μπορεί να μην προσπαθούμε αλλά ερχόμαστε σε επαφή με μόνη προφύλαξη το "τράβηγμα".

Εκτός απ'την εγκυμοσύνη μ' απασχολεί η σκέψη μήπως έχει προκληθεί κάποια ζημιά λόγω της κύστης που έσπασε πριν μήνες, αν και ο γιατρός με διαβεβαίωσε τότε πως όλα θα είναι μια χαρά κ ότι πρόκειται για ένα τυχαίο κ αυτοτελές γεγονός. Είχε αλήθεια ποτέ καμιά από σας τέτοιο περιστατικό?
Διάβασα κάπου ότι συμβαίνει συνήθως όταν ο οργανισμός της γυναίκας "ζητάει να τεκνοποιήσει", ισχύει λέτε?

Απ' όλα τα παραπάνω....λέτε να 'μαι έγκυος??? Ή αντιθέτως η ρήξη ωχρού σωματίου έχει επηρεάσει τη γονιμότητα μου κ όλα τα συναφή??

Καλημερα κοπελα μου!!!!!!καλο μηνα!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D
δεν ξερω να σου απαντησω εγω.....δυστιχως.....δεν γνωριζω...ισως καποια αλλη κοπελα απο δω μεσα....!σου ευχχομαι να εχει φυτρωσει το σπορινι στην κοιλιτσα σου!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D

patousitsa82
01-03-13, 12:22
Γιωτα μου,συνεχιζεται η ροη.....?

georgia-kak
01-03-13, 12:23
Georgia Mou Kane ligi akoma upomoni kai kane ena akoma test kai an mporeseis mexri triti pigene stin poli gia xoriaki! e den nomizw me tosa sumptomata namin eisai bre matia mou!! exeis alla test?

Ξανα καλημερα απο εμενα... Μολις ξεναξυπνησα για σημερα... και εβαλα και το φαγητο να ψηνετε...
Εχω αλλο ενα τεστ... Μακαρι να ειμαι για με πιανει σιγα σιγα μια ψιλοαπογοητευση... Λογικο ειναι φυσικα...
Μακαρι να ειμαι και να μην ειναι καμια ψευδοκυηση... μπορει να εχει γινει αργα η συληψη...
Η γιατρος μου παντως μου ειπε ... οτι εαν λεει περιμενω την 31 μερα... τοτε καθυστερηση θεωρειτε την 36 μερα... δηλαδη παμε 5 μερες μετα...
Μου ειπε οτι ι με τα συμπτωματα ειμαι.. αλλα μπορει να εχει γινει καθυστερημενα η συλληψη... και οτι τωρα τελευταια εχει δει πολλες γυναικες που το τεστ ειναι αρνητικο ενω ειναι εγκυος...
Ωστοσο αυτα τα Illa ειναι σχεδον αγνωστα... !!
Τι να πω.... θα περιμενουμε και βλεπουμε... σημερα ειμαι 35 μερα....
Ωστοσο ειμαι συνολικα 2 ωρες ξυπνια και εχω παει 5 φορες τπυαλετα... και με πιανει φοβος οταν σκουπιζομαι μην δω αιμα...!!!!

ΜΑ γινεται να ειναι ολα αυτα τα συπτωματα και να μην ειμαι... + οτι με εχουν πιασει και κατι σαν καουρες...

Freya_81
01-03-13, 12:29
Αν και δεν το έχω στο πρόγραμμα... Για να δούμε...δε ξέρω κι αν έχω καθυστέρηση ή όχι!! ούφ!

patousitsa82
01-03-13, 12:30
Ξανα καλημερα απο εμενα... Μολις ξεναξυπνησα για σημερα... και εβαλα και το φαγητο να ψηνετε...
Εχω αλλο ενα τεστ... Μακαρι να ειμαι για με πιανει σιγα σιγα μια ψιλοαπογοητευση... Λογικο ειναι φυσικα...
Μακαρι να ειμαι και να μην ειναι καμια ψευδοκυηση... μπορει να εχει γινει αργα η συληψη...
Η γιατρος μου παντως μου ειπε ... οτι εαν λεει περιμενω την 31 μερα... τοτε καθυστερηση θεωρειτε την 36 μερα... δηλαδη παμε 5 μερες μετα...
Μου ειπε οτι ι με τα συμπτωματα ειμαι.. αλλα μπορει να εχει γινει καθυστερημενα η συλληψη... και οτι τωρα τελευταια εχει δει πολλες γυναικες που το τεστ ειναι αρνητικο ενω ειναι εγκυος...
Ωστοσο ειμαι συνολικα 2 ωρες ξυπνια και εχω παει 5 φορες τπυαλετα... και με πιανει φοβος οταν σκουπιζομαι μην δω αιμα...!!!!

ΜΑ γινεται να ειναι ολα αυτα τα συπτωματα και να μην ειμαι... + οτι με εχουν πιασει και κατι σαν καουρες...

ναι και εγω αυτα τα τεστακια πρωτη φορα τα ακουω......:rolleyes:
ξαναειχες τετοια καθυστεριση...?5 ημερων?
αν και πιστευω οτι εισαι γεωργια μου!!!!!!!!!!!!!!!!

georgia-kak
01-03-13, 12:31
ναι ολγα μου και τα κολπικα υγρα θεωρουνται συμτωματακι....τα διαυγη λενε!οχι τα ασπριδερα....:confused:
εμενα μου σταματησαν μεχρι στιγμης!τωρα με πιασε η κοιλια μου...ποναλακια χαμηλα...λες και μου ρχετε η ρουφιανα!!!!!!!!:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

μακαρι να μην σου ερχετε.... Ακου εκει να ερθει... ποια νομιζει οτι ειναι, οποτε θελει να μπαινει και ναβγαινει εεε...??? χα χα χα...

Τι εννοεις διαυγη και οχι ασπριδερα.....????

Freya_81
01-03-13, 12:31

Μακάρι να ΄ναι το μπεμπάκι που περιμένεις και όχι περίοδος, στο εύχομαι ολόψυχα!!!

patousitsa82
01-03-13, 12:32
Αν και δεν το έχω στο πρόγραμμα... Για να δούμε...δε ξέρω κι αν έχω καθυστέρηση ή όχι!! ούφ!

και εγω εχω ασταθη κυκλο!απο 30-40 μερες....δεν εχω πολυκυστηκες!απλα τρελαθηκε ο κυκλος μου.................:mad::mad::mad::mad::mad::mad:
ειναι πολυ σπαστικο....το ξερω...δεν ξερεις ποτε θα σου ρθει..............!

georgia-kak
01-03-13, 12:33
ναι και εγω αυτα τα τεστακια πρωτη φορα τα ακουω......:rolleyes:
ξαναειχες τετοια καθυστεριση...?5 ημερων?
αν και πιστευω οτι εισαι γεωργια μου!!!!!!!!!!!!!!!!

Μετα την αποβολη... οχι.. στην ουσια απο τελη σεπτεμβρη ηταν σταθερη... 2μερες πανω 2 μερες κατω ερχοταν...
Τωρα τι να σου πω...

Εχω βεβαια Χρυσα μου το προαισθημα... προαισθανομαι οτι ειμαι... απλα ηθελα και την επιβεβαιωση του τεστ για να ειμαι πιο χαλαρη.... Με το να βγει ετσι με εχει πιασει αγχος.. Βασικα σκεφτομαι... ΑΝ δεν ειμαι να μου ερθει που να συνεχισουμε μετα παλι προσπαθειες... !!!

patousitsa82
01-03-13, 12:33
Μακάρι να ΄ναι το μπεμπάκι που περιμένεις και όχι περίοδος, στο εύχομαι ολόψυχα!!!

αχ σευχαριστω πολυ κοπελαρα μου!!!!να σαι καλα!!!!!!!και σε σενα στο ευχομαι μεσα απ την καρδια μου!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D

patousitsa82
01-03-13, 12:34
Μετα την αποβολη... οχι.. στην ουσια απο τελη σεπτεμβρη ηταν σταθερη... 2μερες πανω 2 μερες κατω ερχοταν...
Τωρα τι να σου πω...

Εχω βεβαια Χρυσα μου το προαισθημα... προαισθανομαι οτι ειμαι... απλα ηθελα και την επιβεβαιωση του τεστ για να ειμαι πιο χαλαρη.... Με το να βγει ετσι με εχει πιασει αγχος.. Βασικα σκεφτομαι... ΑΝ δεν ειμαι να μου ερθει που να συνεχισουμε μετα παλι προσπαθειες... !!!

χααχχααχαχαχα!!!!αμ δεν θα σου ρθει!!!!!μετα απο 9 μηνες θα την ξαναδεις!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Freya_81
01-03-13, 12:36

Πότε θα κάνεις το τεστ?? Έχω αγωνία!!! Ευχομαι όταν το κάνεις να έχεις τα πιο χαρμόσυνα νεάκια!!! :D

georgia-kak
01-03-13, 12:38
χααχχααχαχαχα!!!!αμ δεν θα σου ρθει!!!!!μετα απο 9 μηνες θα την ξαναδεις!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D

χα χα χα χα... Λεςςςςς....???? το ευχομαιιι....

Σας ευχαριστω πολυ κουκλες μου... μακαρι... να ειναι ετσι για ολες μας... και μετα απο 9 μηνες να λεμε για το μωρο μας και τι να του κανουμε και οχι για το πως θα το πιασουμε... Μακαρι...

georgia-kak
01-03-13, 12:38
Πότε θα κάνεις το τεστ?? Έχω αγωνία!!! Ευχομαι όταν το κάνεις να έχεις τα πιο χαρμόσυνα νεάκια!!! :D

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου... Μακαρι να ειναι ετσι... ολες μας να ειμαστε ετσι...

georgia-kak
01-03-13, 12:39

Το τεστακι.... για κυριακη το κοβω... Ισως και δευτερα... Και την τριτη.. αν κατεβω κατω θα παω για χοριακη...

patousitsa82
01-03-13, 12:40
χα χα χα χα... Λεςςςςς....???? το ευχομαιιι....

Σας ευχαριστω πολυ κουκλες μου... μακαρι... να ειναι ετσι για ολες μας... και μετα απο 9 μηνες να λεμε για το μωρο μας και τι να του κανουμε και οχι για το πως θα το πιασουμε... Μακαρι...

ουουουουουουουουουουοου!!!!!!!!!!!καλα εισαι!!!!!!!!!!!!!!!καραμπινατη εγκυουλα εισαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

giotaa
01-03-13, 12:43
πατουσιτσα μου ηρθε περιοδος τελικα...ποναω και πολυ..παμε για τον επομενο μηνα..και θα προσπαθησω ολες τις μερες..θα βγω νοκ αουτ...:lol::lol::lol:;)χαχαχαχαχχ.ο αντρας μου απογοητευτηκε πιο πολυ.να σου πω την αληθεια πιο πολυ φοβαμαι οταν μεινω με το καλο εγκυος αν θα καταφερω να το κρατησω παρα με ποτε θα μεινω..εχω περασει πολλα!!!!

georgia-kak
01-03-13, 12:46
ουουουουουουουουουουοου!!!!!!!!!!!καλα εισαι!!!!!!!!!!!!!!!καραμπινατη εγκυουλα εισαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Κοριτσαρες Πρεπει να κλεισω απο εδω... ΘΕλει ο συζηγος να μπει και αυτος στον υπολογιστη...
Απο οταν τον εκαψε εχω βρει τον μπελα μου.... Καθομαι λιγο, γιατι δεν με αφηνει... Θα τα πουμε λογικα κατα τις 4.... που θα φυγει... σας Φιλωωωω...

ααααα .... Και σας ευχαριστω που μου αναπτερωνετε το ηθικο... ειλικρινα....

Freya_81
01-03-13, 12:46
Μακάρι πρώτα απ' όλα για εσάς που το επιδιώκετε!! Κατα καιρούς είχα μεγάλες καθυστερήσεις πιο παλιά απλά τώρα μ έχουν παραξενέψει πολύ η τεράστια αλλαγή στην περίοδο μου συν όλα τα υπόλοιπα συμπτωματάκια...αλλά πιο πολύ τον φίλο μου που έχει σκάσει! Εκείνος μου έβαλε την ιδέα...ουφ αγχώνομαι κ τρελαίνω ακόμα πιο πολύ τις ορμόνες μου!!

patousitsa82
01-03-13, 12:52
πατουσιτσα μου ηρθε περιοδος τελικα...ποναω και πολυ..παμε για τον επομενο μηνα..και θα προσπαθησω ολες τις μερες..θα βγω νοκ αουτ...:lol::lol::lol:;)χαχαχαχαχχ.ο αντρας μου απογοητευτηκε πιο πολυ.να σου πω την αληθεια πιο πολυ φοβαμαι οταν μεινω με το καλο εγκυος αν θα καταφερω να το κρατησω παρα με ποτε θα μεινω..εχω περασει πολλα!!!!

αχ γιωτα μου....μη το βαζεις κατω!!!!θα το πιασετε το μπεμπε!!!!!ξεζουμησε τον τον αντρουλη σου!!!!!!!!!!!:D:D:D:D
γιωτα μου,σου ευχομαι συντομα να μεινεις εγκυουλα και να το κρατησεις στην αγκαλιτσα σου!!!!!!

αισθανομαι και ασχημα που σε ξεσηκωσα......ειληκρινα συγγνωμη....:oops::oops::oops::oops::oops:

ειμαι πολυ αυθορμητη παναθεμα με.....!!!!

giotaa
01-03-13, 12:55
πατουσιτσα μου μη ζητας συγνωμη..απλα συμπασχουμε και απο την λαχταρα μας τα λεμε..ο αντρας μου ξεσηκωθηκε πιο πολυ απο σας...αχχαχ..να πανε σε σενα ολα καλα και σου ευχομαι μπεμπακι και εδω θα ειμαστε και θα τα λεμε..μην νιωθεις ασχημα..και γω το ιδιο θα εκανα!!!!!φιλιααα!!

athanasia-eirini
01-03-13, 12:57

an den sou exei ksanasumbei nomizw den ginete!!! na einai entoni toso i psuxologiki piesi kai na ta dimiourgise ola i epithimia den to nomizw!@ esi para exeis sumptomata kali mou!!!! Pote les na to kaneis? sto xwrio farmakeio me alli marka paizei?

patousitsa82
01-03-13, 12:57
Κοριτσαρες Πρεπει να κλεισω απο εδω... ΘΕλει ο συζηγος να μπει και αυτος στον υπολογιστη...
Απο οταν τον εκαψε εχω βρει τον μπελα μου.... Καθομαι λιγο, γιατι δεν με αφηνει... Θα τα πουμε λογικα κατα τις 4.... που θα φυγει... σας Φιλωωωω...

ααααα .... Και σας ευχαριστω που μου αναπτερωνετε το ηθικο... ειλικρινα....

οκ γεωργια μου!!!!θα τα πουμε το απογευματακι!!!!!καλο μεσημερι!!!!!

Olga92
01-03-13, 14:15

ναι τα διαυγή-διάφανα έχω.:confused: σήμερα δεν πονάει τόσο η κοιλιά μου, όσο πονούσε την Τετάρτη. Τώρα που σταμάτησα τα αντισυλληπτικά είναι λίγο σπαστικό γιατί δεν ξέρω πότε ακριβώς θα πρέπει να μου έρθουν κανονικά. Γιαυτό υπολογίζω από τις 28-33 μέρες. Περίπου τις μέρες που ΔΕΝ περιμένεις κι εσύ. :wink:

Βέβαια προσπαθώ να μην "αναζητώ" συμπτώματα, απλά παρατηρώ όσα έχω. (για να μην στεναχωρηθώ αν τελικά μου έρθουν :|)
Εσείς πόσο καιρό προσπαθείτε;:grin:

patousitsa82
01-03-13, 14:31
ναι τα διαυγή-διάφανα έχω.:confused: σήμερα δεν πονάει τόσο η κοιλιά μου, όσο πονούσε την Τετάρτη. Τώρα που σταμάτησα τα αντισυλληπτικά είναι λίγο σπαστικό γιατί δεν ξέρω πότε ακριβώς θα πρέπει να μου έρθουν κανονικά. Γιαυτό υπολογίζω από τις 28-33 μέρες. Περίπου τις μέρες που ΔΕΝ περιμένεις κι εσύ. :wink:

Βέβαια προσπαθώ να μην "αναζητώ" συμπτώματα, απλά παρατηρώ όσα έχω. (για να μην στεναχωρηθώ αν τελικά μου έρθουν :|)
Εσείς πόσο καιρό προσπαθείτε;:grin:

αυτο καλο ειναι που ειναι διαφανα διαυγη!!!!:D:D:D:D
εμενα σημερα με ποναει η κοιλια μου....λες και ειναι να αδιαθετησω....ποναλακια χαμηλα,μουδιασματακια επισης.....και ειμαι ακομη στην 31ημερα του κυκλου μου!για τα δικα μου δεδομενα ειναι νωρις.....η κατι γινεται εκει κατω....η θα αδιαθετησω πιο νωρις.....!απο υγρα σημερα δεν εχω ιδιαιτερα.....!εχει περασει ιδη ενας χρονος μετα την παλινδρομη κυηση μου ειχα.....αλλα δεν το προσπαθουσαμε εντατικα....λογω επαγγελματος του αντρα μου...λειπει αρκετα σε ταξιδια....!

dessy29!
01-03-13, 18:01
Γεία σας όμορφες μέλουσες μανούλες....!!!!!!

Βοηθείαααααααααα please.......!!!!!!

σήμερα είμαι στην 23 μέρα του κύκλου μου με κύκλο 25-26 μέρες
γενικά δεν έχω κανένα μα κανένα σύμπτομα τοποτα (γαμωτο)
το πρωι ειδα λιγο καφε το οποιο κράτησε καποιες ώρες και σταματισε.....

συνήθως οταν έχω περίοδο πριζωμαι πωναιε η κοιλία μου

κανονικα θα έπρεπε να έχω αυτα τα συμτοματα είδη γιατει συωήθως 5 μέρες πρίν με πίανουν όμως τώρα τίποτα

έκανα τεστάκι το μεσιμέρι αυτο που είναι για 5 μέρες μετα τη συλληψη αλλα βγήκε αρνιτικο.....

Κοριτσια μου τι μου συμβαινει???

Ειμαι η δεν ειμαι????????????????????????????????????
Να απογοητευτω ή οχι έκανα νωρις το τεστ????
και τι είναι αυτο το κεφε που είχα για κάποιες ώρες????

Αχ σας παρακαλω πειτε μου τη γνωμη σας κοντευω να τρελαθω!!!!!!

please please please.....

georgia-kak
01-03-13, 18:59
an den sou exei ksanasumbei nomizw den ginete!!! na einai entoni toso i psuxologiki piesi kai na ta dimiourgise ola i epithimia den to nomizw!@ esi para exeis sumptomata kali mou!!!! Pote les na to kaneis? sto xwrio farmakeio me alli marka paizei?

ΚΑλησπερα καλημερα ξανα... Εχω στρωσει επιδερμιδα....χα χα χα
Ποτε δεν ξερεις ομως κουκλα μου ... και ειμαι καταφαντασιαν...??
Βεβαια πιστευω οτι θα μου ειχε ερθει...

Αυριο που θα ξαναπαω στο διπλανω χωριο θα παρω ενα νεο... ολα μου τα λεφτα στα φαρμακεια τα εχω δωσει... εχω αλλο ενα ιλλα τεστ βεβαια... !!! Ελεγα να το κανω ξυριακη πρωι... Ανα αντεξω φυσικα...

georgia-kak
01-03-13, 19:04
αλλο ενα συμπτωμα... η απλα ετοιμαζετε η καταραμενη..

Αρχισε να με ποναει η μεση μου.. ουφφφφφ.... αχχχ κοριτσια... να περασουν οι μερες... εχω αυτα τα τραβηγματα μπροστα... με πιανει και η μεση μου...
και αγχωνομαι περισσοτερο....!!!

georgia-kak
01-03-13, 19:06
Γεία σας όμορφες μέλουσες μανούλες....!!!!!!

Βοηθείαααααααααα please.......!!!!!!

σήμερα είμαι στην 23 μέρα του κύκλου μου με κύκλο 25-26 μέρες
γενικά δεν έχω κανένα μα κανένα σύμπτομα τοποτα (γαμωτο)
το πρωι ειδα λιγο καφε το οποιο κράτησε καποιες ώρες και σταματισε.....

συνήθως οταν έχω περίοδο πριζωμαι πωναιε η κοιλία μου

κανονικα θα έπρεπε να έχω αυτα τα συμτοματα είδη γιατει συωήθως 5 μέρες πρίν με πίανουν όμως τώρα τίποτα

έκανα τεστάκι το μεσιμέρι αυτο που είναι για 5 μέρες μετα τη συλληψη αλλα βγήκε αρνιτικο.....

Κοριτσια μου τι μου συμβαινει???

Ειμαι η δεν ειμαι????????????????????????????????????
Να απογοητευτω ή οχι έκανα νωρις το τεστ????
και τι είναι αυτο το κεφε που είχα για κάποιες ώρες????

Αχ σας παρακαλω πειτε μου τη γνωμη σας κοντευω να τρελαθω!!!!!!

please please please.....

Καλησπερα κουκλα μου.... Εμενα η αποψη μου ειναι να το κανεις καλητερα την ημερα που περιμμενεις... Εγω εκανα χοριακη 5 μερες πριν μου ερθουν και ηταν αρνητικη... και τωρα εχουν περασει 9 μερες και η περιοδος αφαντη... με ενα αχνο θετικο τεστ και ενα αρνητικο...
Καλητερα να περιμενεις και να μην αγχωνεσαι...
Γιατι μαλλον εκανες νωρις το τεστ...!!!!

basiksiro
01-03-13, 19:15
καλησπερα κορτιτσια. τελικα ο γυναικολογος μου δεν με αφηνει να παω στον γαμο. μου ειπε οτι πρεπει να ειμαι μεταξυ κρεβατιου καναπε αντε κ καρεκλας. τον ακουσα λιγο απαισιοδοξο..

NGN1980
01-03-13, 19:32
καλησπερα κορτιτσια. τελικα ο γυναικολογος μου δεν με αφηνει να παω στον γαμο. μου ειπε οτι πρεπει να ειμαι μεταξυ κρεβατιου καναπε αντε κ καρεκλας. τον ακουσα λιγο απαισιοδοξο..

Καλησπέρα κοριτσάκι μου!
Ο γιατρός σου αν ήταν απαισιόδοξος θα σου έλεγε να πας στον γάμο αλλά για να σου λέει να προσέχεις σημαίνει οτι έχει ελπίδες. Εγώ και στις 2 προηγούμενες εγκυμοσύνες μου είχα κάτσει στο κρεβάτι για τουλάχιστον 2-3εβδ. Άσε τους γάμους και τα πουρνάρια και κοίτα να προσέχεις το νινί σου και τον εαυτό σου!!!;););););););););););););););)

basiksiro
01-03-13, 19:55
Καλησπέρα κοριτσάκι μου!
Ο γιατρός σου αν ήταν απαισιόδοξος θα σου έλεγε να πας στον γάμο αλλά για να σου λέει να προσέχεις σημαίνει οτι έχει ελπίδες. Εγώ και στις 2 προηγούμενες εγκυμοσύνες μου είχα κάτσει στο κρεβάτι για τουλάχιστον 2-3εβδ. Άσε τους γάμους και τα πουρνάρια και κοίτα να προσέχεις το νινί σου και τον εαυτό σου!!!;););););););););););););););)

καλησπερα NGN μου. πως εισαι σημερα? ναι αυτο θα κανω. νομιζω πως η χοριακη μου ειναι πολυ μικρη. ασε που το αιμα συνεχιζεται. πολυ λιγοτερο βεβαια αλλα δεν εχει σταματησει τελειως.

dessy29!
01-03-13, 20:02
Καλησπερα κουκλα μου.... Εμενα η αποψη μου ειναι να το κανεις καλητερα την ημερα που περιμμενεις... Εγω εκανα χοριακη 5 μερες πριν μου ερθουν και ηταν αρνητικη... και τωρα εχουν περασει 9 μερες και η περιοδος αφαντη... με ενα αχνο θετικο τεστ και ενα αρνητικο...
Καλητερα να περιμενεις και να μην αγχωνεσαι...
Γιατι μαλλον εκανες νωρις το τεστ...!!!!

Ευχαριστώ georgia για την απαντιση.....

και τα καφε λεκεδακια που έχω τι είναι περίοδος χωρις συμπτώματα????
και 4 μέρες νωρίτερα???

Τί να πώ???

αισθάνομαι πάρα μα πάρα πολύ ασχήμα...
Είχα πολλές επλίδες αλλα μάλλόν τον έχασα και αυτο το μήνα....

Εσύ πότε έκανες το τεστάκι και σου βγήκε αχνο θετικό???
Με καθηστέριση ή πριν???

Και αφου βγήκε μία φορα θετικό γιατι αναρωτιεσαι αν εισαι????
Είσαι........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνχαρητίρια κούκλα μου.....

Με προσοχη τώρα ε????

Τουλάχισοτν παρηγορούμαστε όταν ακούμε ευχάριστα απο έσας πλεόν εγκυούλες....

Εγω τι να κάνω???

Και άν αυτο το πράμα που έχω οι 5 σταγόνες κάφε ειναι περίοδος έγω μετράω απο σήμερα τον νέο μου κύκλο??

ή οταν θα κατέυει κανονικά το αίμα???????

Γιατί η αλήθεια είναι ότι έπαψα να ελπίζω αισθάνομαι απελπισία....

georgia-kak
01-03-13, 22:24
Ευχαριστώ georgia για την απαντιση.....

και τα καφε λεκεδακια που έχω τι είναι περίοδος χωρις συμπτώματα????
και 4 μέρες νωρίτερα???

Τί να πώ???

αισθάνομαι πάρα μα πάρα πολύ ασχήμα...
Είχα πολλές επλίδες αλλα μάλλόν τον έχασα και αυτο το μήνα....

Εσύ πότε έκανες το τεστάκι και σου βγήκε αχνο θετικό???
Με καθηστέριση ή πριν???

Και αφου βγήκε μία φορα θετικό γιατι αναρωτιεσαι αν εισαι????
Είσαι........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνχαρητίρια κούκλα μου.....

Με προσοχη τώρα ε????

Τουλάχισοτν παρηγορούμαστε όταν ακούμε ευχάριστα απο έσας πλεόν εγκυούλες....

Εγω τι να κάνω???

Και άν αυτο το πράμα που έχω οι 5 σταγόνες κάφε ειναι περίοδος έγω μετράω απο σήμερα τον νέο μου κύκλο??

ή οταν θα κατέυει κανονικά το αίμα???????

Γιατί η αλήθεια είναι ότι έπαψα να ελπίζω αισθάνομαι απελπισία....

Μπορει να αλλαζει ο κυκλος σου κουκλα μου για αυτο... Αν ειναι καποιες σταγονες μπορει τωρα να εγινε και η εμφυτευση.. αλλα και να εγινε το τεστ δεν θα σου δειξει σιγουρα...

εκανα το τεστ εχτες και σημερα αλλο ενα... ηταν ομως πολυ αχνο... Θα δειξει.. αγχωνομαι λιγο.... αλλα λιγο... προσπαθω να το παρω χαλαρα, αλλιως θα σαλταρω..χα χα χα χα ....

Αααα και να μην απελπιζεσαι..... Οταν ειναι η ωρΑ του θα ερθει ... /Οσο ποιο χαλαρες ειμαστε τοσο ποιο γρηγορα θα μας ερθει.,..
απλα περιμενε ακομα καποιες μερες.... Τουλαχιστον μεχρι την ημερα που ειναι να σου ερθει....!!!!

baby2?
02-03-13, 00:33
Καλησπέρα κορίτσια!Αναζητούσα συμπτώματα εγκυμοσύνης και πέτυχα τις συζητήσεις σας.Εμείς προσπαθούμε για δεύτερο παιδάκι εδώ και 3 χρόνια αλλά δε λέει να έρθει.Μετά από μια αποτυχημένη σπερματέγχυση συνεχίσαμε τις προσπάθειες μόνοι μας.Σε δύο μέρες περιμένω να αδιαθετήσω ,αλλά αναζητώ τόσο έντονα σημάδια μήπως κι αυτός ο μήνας είναι ο τυχερός που δεν ξέρω μήπως τα φαντάζομαι όλα.Λοιπόν ,είχαμε επαφές με τον άντρα μου όλες τις γόνιμες μέρες και από τότε κιόλας έχω ένα φούσκωμα χαμηλά στην κοιλιά,το στήθος μου κοντεύει να σπάσει(αυτό όμως μου συμβαίνει σε κάθε περίοδο),νιώθω πονάκια (εδω και 2 βδομάδες )αλλά το κυριότερο που δε μου έχει ξανασυμβεί είναι η συχνοουρία.Μιλάμε κάθε βράδυ που κοιμάμαι μαρτυράω,σηκώνομαι κατά τις 5 το ξημέρωμα έτοιμη να σκάσω...Είναι το μόνο που 3 χρόνια τώρα δε μου έχει ξανασυμβεί όταν περιμένω να αδιαθετήσω κι είναι το μόνο που μου δίνει ελπίδα...κρατιέμαι με το ζόρι να μην πάρω άλλο ένα τεστ...Φανταστείτε 3 χρόνια πόσα έχω κάνει....Ελπίζω να μην αδιαθετήσω και από εβδομάδα θα δω τι θα κάνω...ισως πάω κατευθείαν για χοριακή...αλλά και τώρα να έκανα τεστ θα έδειχνε?Είμαι 26η μέρα του κύκλου ....Εύχομαι σε όλες σας το επιθυμητό!Γεμάτες αγκαλιές με γερά και χαρούμενα μωρά!

haven
02-03-13, 01:03
Καλησπέρα κορίτσια!Αναζητούσα συμπτώματα εγκυμοσύνης και πέτυχα τις συζητήσεις σας.Εμείς προσπαθούμε για δεύτερο παιδάκι εδώ και 3 χρόνια αλλά δε λέει να έρθει.Μετά από μια αποτυχημένη σπερματέγχυση συνεχίσαμε τις προσπάθειες μόνοι μας.Σε δύο μέρες περιμένω να αδιαθετήσω ,αλλά αναζητώ τόσο έντονα σημάδια μήπως κι αυτός ο μήνας είναι ο τυχερός που δεν ξέρω μήπως τα φαντάζομαι όλα.Λοιπόν ,είχαμε επαφές με τον άντρα μου όλες τις γόνιμες μέρες και από τότε κιόλας έχω ένα φούσκωμα χαμηλά στην κοιλιά,το στήθος μου κοντεύει να σπάσει(αυτό όμως μου συμβαίνει σε κάθε περίοδο),νιώθω πονάκια (εδω και 2 βδομάδες )αλλά το κυριότερο που δε μου έχει ξανασυμβεί είναι η συχνοουρία.Μιλάμε κάθε βράδυ που κοιμάμαι μαρτυράω,σηκώνομαι κατά τις 5 το ξημέρωμα έτοιμη να σκάσω...Είναι το μόνο που 3 χρόνια τώρα δε μου έχει ξανασυμβεί όταν περιμένω να αδιαθετήσω κι είναι το μόνο που μου δίνει ελπίδα...κρατιέμαι με το ζόρι να μην πάρω άλλο ένα τεστ...Φανταστείτε 3 χρόνια πόσα έχω κάνει....Ελπίζω να μην αδιαθετήσω και από εβδομάδα θα δω τι θα κάνω...ισως πάω κατευθείαν για χοριακή...αλλά και τώρα να έκανα τεστ θα έδειχνε?Είμαι 26η μέρα του κύκλου ....Εύχομαι σε όλες σας το επιθυμητό!Γεμάτες αγκαλιές με γερά και χαρούμενα μωρά!

καλησπερα baby2 !!!!καλως ηρθεσ!!!! τα συπτωματα σου μου μυριζουν σπορακι!!!!!ευχομαι ν ειναι ο τυχεροσ σου μηνας!!!!
θα ελεγα να κανεις λιγο υπομονη μεχρι τη μερα που περιμενεις περιοδο κ να κανεισ τεστακι για ποιο σιγουρα !!!!αν κ εχω ακουσει απο πολλες κοπελες πως καποια τεστ δειχνουν κ απο ποιο νωρις...

giotaa
02-03-13, 09:41
συμφωνω και γω με τις υπολοιπες κοπελες.ηθελα να στο πω απο την αρχη οταν ειπεσ για γαμους..να κατσεις σπιτι σου και να προσεχεις..οτι σου λεει ο γιατρος σου θα κανεις.

giotaa
02-03-13, 09:47
καλημερα dessy..αυτο το καφε που ειχες ειναι ενα καλο σημαδι..μπορει να εγινε η εμφυτευση..οσο για το τεστ που εκανες αυτο που ειναι για 5 μερες μετα την συλληψη τις περισσοτερες φορες αρνητικα δειχνουν..κανε ενα τεστ την μερα που περιμενεις κανονικα ΤΟ ΠΡΩΙ και θα δειξει..αν και εχω καλο προαισθημα για σενα χωρις να θελω να σου δωσω ελπιδες..αντε καλα αποτελεσματα...;-);-);-);-)

basiksiro
02-03-13, 09:52
καλημερα dessy..αυτο το καφε που ειχες ειναι ενα καλο σημαδι..μπορει να εγινε η εμφυτευση..οσο για το τεστ που εκανες αυτο που ειναι για 5 μερες μετα την συλληψη τις περισσοτερες φορες αρνητικα δειχνουν..κανε ενα τεστ την μερα που περιμενεις κανονικα ΤΟ ΠΡΩΙ και θα δειξει..αν και εχω καλο προαισθημα για σενα χωρις να θελω να σου δωσω ελπιδες..αντε καλα αποτελεσματα...;-);-);-);-)

καλημερα κοριτσιαααα. τι κανετε???γιωτα εσυ χθες δεν εκανες τεστ ωορηξιας?

giotaa
02-03-13, 10:06
καλημεραααα...εκανα τεστ και βγηκαν θετικα.μου ηρθε περιοδος κανονικα ομως..ρωτησα την γιατρο γιατι βγηκαν θετικα και αν ειχα ωορρηξια και μου ειπε οτι η ορμονη αυτη που υπαρχει τις γονιμες μερες υπαρχει και τη μερα που περιμενεις περιοδο γιατι κατεβαινουν καποια ωαρια που δεν εχουν σπασει και αποβαλλονται με την περιοδο.

basiksiro
02-03-13, 10:10
καλημεραααα...εκανα τεστ και βγηκαν θετικα.μου ηρθε περιοδος κανονικα ομως..ρωτησα την γιατρο γιατι βγηκαν θετικα και αν ειχα ωορρηξια και μου ειπε οτι η ορμονη αυτη που υπαρχει τις γονιμες μερες υπαρχει και τη μερα που περιμενεις περιοδο γιατι κατεβαινουν καποια ωαρια που δεν εχουν σπασει και αποβαλλονται με την περιοδο.

χθες εγω εκανα ενα τεστακι ωορηξιας ετσι απο περιεργια και μου βγηκε θετικο. τι να πω δεν ξερω.

giotaa
02-03-13, 10:25
ααααα..μια χαρα μας βρισκω.!!ποια τεστ ωορρηξιας κανεις;;και να εχουμε γονιμες μερες τι να προσπαθησω με τοσο αιμα που εχω..ειναι αηδιαστικο!!!!!

basiksiro
02-03-13, 10:29
ααααα..μια χαρα μας βρισκω.!!ποια τεστ ωορρηξιας κανεις;;και να εχουμε γονιμες μερες τι να προσπαθησω με τοσο αιμα που εχω..ειναι αηδιαστικο!!!!!

εχω σαν αυτα τις hometest. εγω τα εχω παραγγειλει απο το ebay, κοιτα σε εμενα αποκλειεται να δειχνει ωορηξια. 40 η χοριακη μου προχθες. απλα επειδη το ειπες οτι μπορει να δειχνουν εγκυμοσυνη ειπα να το τσεκαρω.

giotaa
02-03-13, 10:35
και γω αυτα εχω..οι οδηγιες λενε οτι πρεπει να δειξει θετικο μεσα σε 5 λεπτα και να ειναι εντονες οι γραμμες.και μενα ετσι εδειξε εχτες αμεσως.τελοσπαντων..εμενα παντως ο κυκλος χαλασε εγινε 29 ημερων..εχω χασει τον μπουσουλα.αχ..ενα παιδακι επιθυμω τιποτα αλλο!!

NGN1980
02-03-13, 10:41
καλησπερα NGN μου. πως εισαι σημερα? ναι αυτο θα κανω. νομιζω πως η χοριακη μου ειναι πολυ μικρη. ασε που το αιμα συνεχιζεται. πολυ λιγοτερο βεβαια αλλα δεν εχει σταματησει τελειως.

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Εγώ είμαι πολύ αισιόδοξη για σένα. Αφού διπλασιάζεται η χοριακή σου τότε δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα αρκεί να μένεις ξάπλα για να δέσει. Και εγώ με χοριακή 49 ξεκίνησα και χθες που έκανα γιατί σταμάτησαν τα συμπτώματα και αγχώθηκα βγήκε 44.496:shock::shock::shock::shock::shock: Γι'αυτό θα σου έλεγα να ξεκουράζεσαι και να έχεις πίστη!!!:D:D:D:D:D:D

basiksiro
02-03-13, 10:44
Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Εγώ είμαι πολύ αισιόδοξη για σένα. Αφού διπλασιάζεται η χοριακή σου τότε δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα αρκεί να μένεις ξάπλα για να δέσει. Και εγώ με χοριακή 49 ξεκίνησα και χθες που έκανα γιατί σταμάτησαν τα συμπτώματα και αγχώθηκα βγήκε 44.496:shock::shock::shock::shock::shock: Γι'αυτό θα σου έλεγα να ξεκουράζεσαι και να έχεις πίστη!!!:D:D:D:D:D:D

καλημερα NGN μου προσπαθω να μην σκεφτομαι αρνητικα για να μην επηρεαζω κ το εμβρυο. τελειαααααααααα η χοριακη σου.....αχχχχχχχχχχχ αληθεια χαίρομαι τοσο πολυ για σεναα...........

NGN1980
02-03-13, 10:49
καλημερα NGN μου προσπαθω να μην σκεφτομαι αρνητικα για να μην επηρεαζω κ το εμβρυο. τελειαααααααααα η χοριακη σου.....αχχχχχχχχχχχ αληθεια χαίρομαι τοσο πολυ για σεναα...........

Θα κάνω βέβαια και την Δευτέρα επαναληπτική να δω αν διπλασιάζεται αλλά νομίζω οτι θα βγει καλή μιας και είναι τόσο υψηλή η 1η. Θα δούμε. Μωρέ είναι και οι ορμόνες μας ανεβασμένες και μας ρίχνουν ψυχολογικά γι'αυτό και σκεφτόμαστε αρνητικά. Ελπίζω να πάνε καλά για όλες μας.

Καλημέρα και στα υπόλοιπα κορίτσια της παρέας!!!

dessy29!
02-03-13, 11:36

Γεία baby2 σου ευχομαι να έρθουν γρήγορα τα θετικα αποτελέσματα.....
Ο κύκλος σου είναι σταθερος???
πότε περιμένεις να αδιαθετίσεις??

dessy29!
02-03-13, 11:43

Αχ σε ευχαριστώ giota μου για το κουράγιο....
και σήμερα το ιδίο πάντος σταγόνες καφέ χώρις κανένα άλλο συμπτωμα......
Σήμερα είμαι στη 24 μέρα με κύκλο 25-26 μέρες....!!!!
Τοσο αργά να γίνει η έμφύτευση???
παίζει???
η γόνιμή μέρα μου ήταν στις 19/2 οπού είχα επαφη οπως και τη προηγούμενη αυτης....
Τι να πώ
Μακάρι να είμαι θα είναι το ωραιότερο δώρο γεννεθλίων που πήρα ποτέ.....!!!!
Αν δεν κάνω λάθος περιμένουμέ μαζί την καταραμένη ε????
Πώς είσαι εσυ???

giotaa
02-03-13, 12:49
ναι η εμφυτευση γινεται παντα κοντα στην περιοδο και βγαζει καφε σταγονες...ετσι λενε.μακαρι στο ευχομαι να εισαι εγκυος..εγω περιμενα στις 26/2 αλλα εχτες για καλο μηνα μου ηρθε περιοδος..δεν πειραζει ομως..ετσι ειναι αυτα!!

georgia-kak
02-03-13, 13:24
Καλημερα Κοριτσια..... Πως ειμαστε Σημερα...???
Ηθικο ανεβασμενο να εχουμε και ολα θα πανε τελεια...

Εχτες το βραδυ πηγα λεει για ενα κρασι με τον αντρα μου...
Ηπια δυο Κρασακια... Λευκα... (γενικα δεν εχω προβλημα με το κρασι)..
Μολις φτασαμε Σπιτι.. με επιασε μια φοβερη ζαλη... και ενα πραγμα με το στομαχι μου, να βγαλω τα σκωτια μου....
Σημερα συνεχιζω να ειμαι χαλια... Εχτες βεβαια τα εβγαλα ολα... απο φαγητο δεν το συζηταμε.. και μονο που μυριζω μου ερχετε ανακατωσουρα...
Τις προηγουμενες μερες δεν ειχα προβλημα με τις μυρωδιες... αλλα οταν το εβλεπα ενω λαχταρουσα να φαω, δεν μπορουσα....
Μαλλον πως με χαλασε το κρασι... η ενα σφινακι που ηπια... τι να πω...

Οσο αφορα την περιοδο...??? Ααααφαντη..... ΑΠο συπτωματα φουλ... 36 μερα σημερα.... αλλα φοβαμε να κανω και αλλο τεστ μηπως βγει αρνητικο... Τι να πω.... !!! θα δειξει....!!!!!!

Εσεις τα νεα σας...???

baby2?
02-03-13, 13:29
[QUOTE=dessy29!;2535946]Γεία baby2 σου ευχομαι να έρθουν γρήγορα τα θετικα αποτελέσματα.....
Ο κύκλος σου είναι σταθερος???
πότε περιμένεις να αδιαθετίσεις??[/QUOTE

Καλημέρα κορίτσια!Ναι dessy29,εχω σταθερό κύκλο 28 ημερών.Αύριο περιμένω να αδιαθετήσω κι ελπίζω να μη συμβεί!θα βγω σούπερ μάρκετ τώρα και δε νομίζω να κρατηθώ και να μην πάρω τεστ....Αλλά κάθε φορά που το κάνω δείχνει αρνητικό και η καταραμένη έρχεται στις επόμενες ώρες...Προσπαθώ να κρατηθώ μπας κι αλλάξει το γούρι...τί να πώ;καλή υπομονή σε όλες!

baby2?
02-03-13, 13:39
καλησπερα baby2 !!!!καλως ηρθεσ!!!! τα συπτωματα σου μου μυριζουν σπορακι!!!!!ευχομαι ν ειναι ο τυχεροσ σου μηνας!!!!
θα ελεγα να κανεις λιγο υπομονη μεχρι τη μερα που περιμενεις περιοδο κ να κανεισ τεστακι για ποιο σιγουρα !!!!αν κ εχω ακουσει απο πολλες κοπελες πως καποια τεστ δειχνουν κ απο ποιο νωρις...

Αχ,μακάρι!Τα περιθώριά μου στενέυουν βλέπεις αφού σε λίγο κλείνω τα 38.Δύσκολα να κρατηθώ να μην πάρω τεστ...αύριο (δεν)περιμένω την ακατανόμαστη....Αχ,και να μου λείψει για κανα χρόνο...θα τρελλαθώ από τη χαρά μου!

athanasia-eirini
02-03-13, 14:44
Καλημερα Κοριτσια..... Πως ειμαστε Σημερα...???
Ηθικο ανεβασμενο να εχουμε και ολα θα πανε τελεια...

Εχτες το βραδυ πηγα λεει για ενα κρασι με τον αντρα μου...
Ηπια δυο Κρασακια... Λευκα... (γενικα δεν εχω προβλημα με το κρασι)..
Μολις φτασαμε Σπιτι.. με επιασε μια φοβερη ζαλη... και ενα πραγμα με το στομαχι μου, να βγαλω τα σκωτια μου....
Σημερα συνεχιζω να ειμαι χαλια... Εχτες βεβαια τα εβγαλα ολα... απο φαγητο δεν το συζηταμε.. και μονο που μυριζω μου ερχετε ανακατωσουρα...
Τις προηγουμενες μερες δεν ειχα προβλημα με τις μυρωδιες... αλλα οταν το εβλεπα ενω λαχταρουσα να φαω, δεν μπορουσα....
Μαλλον πως με χαλασε το κρασι... η ενα σφινακι που ηπια... τι να πω...

Οσο αφορα την περιοδο...??? Ααααφαντη..... ΑΠο συπτωματα φουλ... 36 μερα σημερα.... αλλα φοβαμε να κανω και αλλο τεστ μηπως βγει αρνητικο... Τι να πω.... !!! θα δειξει....!!!!!!

Εσεις τα νεα σας...???

Kalimera kouklitsa mou! Popo!!! Sumptomata??? Makari na eisai!!! Pote les na kaneis testaki? simera i aurio?
Egw ta idia stin agonia ! menoun 5 meres gia tin periodo kai den exw kapoio sumptoma pou na einai as poume egumosunis! xthesw brady ksekinisa kai antibiosi kai kati antistaminika san to zirtek , rupafin legete kai me kanei na miothw polu kourasmeni! to stithos ponaei kai einai bari alla den to blepw os sumptoma giati den kserw an einai apo tin anamenomeni periodo! den niothw tipota!@ kai i elpidam ou arxizei na svinei!!! opsometha omos!!! ti na pw!!! simera eimai polu down!!

georgia-kak
02-03-13, 14:49
Καλημέρα κορίτσια!Ναι dessy29,εχω σταθερό κύκλο 28 ημερών.Αύριο περιμένω να αδιαθετήσω κι ελπίζω να μη συμβεί!θα βγω σούπερ μάρκετ τώρα και δε νομίζω να κρατηθώ και να μην πάρω τεστ....Αλλά κάθε φορά που το κάνω δείχνει αρνητικό και η καταραμένη έρχεται στις επόμενες ώρες...Προσπαθώ να κρατηθώ μπας κι αλλάξει το γούρι...τί να πώ;καλή υπομονή σε όλες!

KΚαλησπερα κουκλα... Λοιπον... ευχομαι ειλικρινα να εισαι εγκυουλα... ομως και να μην εισαι μην το παρεις στραβα... Το παν για να πιασουμε το πολυποθητο μανιταρακι μας ειναι να μην ειμαστε αγχωμενες...
Υπαρχουν πολλες ερευνες που δειχνουν οτι ο λογος που εινα υγιες ζευγαρι δεν μπορει να πιασει μωρακι ειναι καθαρα ψυχολογικος...
εαν καθε φορα που κανεις γουτσου γουτσου με τον αντρα σου... ειναι μονο και μονο για να πιασετε και αλλο μωρακι τοτε δεν θα λειτουργισει οπως πρεπει....
αυτο φυσικα ισχυει για ολες μας....
Εχεις καποια συμπτωματα, που τα εχεις ομως και σε καθε σου περιοδο...
Προσπαθησε να θυμηθεις στην πρωτη σου εγκυμοσυνη τα συπτωματα που ειχες... μονο ετσι θα καταλαβεις ποια ειναι οντως αληθινα και ποια ειναι λογω της λαχταρας σου...

Ολες εδω μεσα ειμαστε για τον ιδιο λογο... θελουμε να κανουμε μωρακι, και θελουμε αυτον τον μηνα.... !!! Δεν πρεπει ομως να παρερμηνευουμε και να λεμε μονο υπεροχα λογια... γιατι οταν με το καλο σε καθε μια απο εμας ερχετε αυτη η καταραμμενη.... τοτε η απογοητευση μας ειναι ακομα ποιο μεγαλη, Διοτι λεμε.. μα καλα τοσα συπτωματα και δεν ειμαι..?? τοσες κοπελες μου ειπαν οτι ειμαι σιγουρα, και εγω δεν ειμαι...???

Ας παρουμε το θεμα λιγο αλλιως.... ολες λαχταραμε ενα ζουζουνι... που θα μας φερει τα πανω κατω... που θα σταματησουμε πλεον να κοιμομαστε, και θα τρεχουμε συνεχεια.... ΟΜΩΣ... οσο και να το λαχταραμε... δεν πρεπει να αγχωνομαστε.... ΔΕΝ πρεπει να κουραζομαστε τοσο ψυχολογικα...
ΠΡΕΠΕΙ να ειμαστε χαλαρες... και ηρεμες... και οταν κανουμε γουτσου γουτσου με τον συζηγο μας, απλα να κανουμε ερωτα... οχι επειδη θελουμε να πιασουμε ενα ζουζουνι... Αλλα επειδη Λαχταραμε να τον αγγιζουμε, να τον φιλαμε... και Τον ποθουμε... Και να μας κανει να νοιωθουμε μοναδικες με τα χαδια του... Εκει ειναι που πιανονται τα καλυτερα Ζουζυυνια... και εκει ειναι που Ερχονται πιο ευκολα....

Ελπιζω να μην πειραξα καποια απο εσας... ομως ετσι ειναι η αποψη μου... και αν καποια θεωρει οτι κανω λαθος .. ειλικρινα θα ηθελα να το ακουσω... ΚΑι εγω ειμαι στην ιδια θεση με εσας... Δεν προσπαθω χρονια... προσπαθω 5 μηνες... αλλα εχω στο ενεργητικο μου, μια βιοχημικη αποβολη.. και μια αποβολη την 12 βδομαδα... !!!

athanasia-eirini
02-03-13, 14:52
KΚαλησπερα κουκλα... Λοιπον... ευχομαι ειλικρινα να εισαι εγκυουλα... ομως και να μην εισαι μην το παρεις στραβα... Το παν για να πιασουμε το πολυποθητο μανιταρακι μας ειναι να μην ειμαστε αγχωμενες...
Υπαρχουν πολλες ερευνες που δειχνουν οτι ο λογος που εινα υγιες ζευγαρι δεν μπορει να πιασει μωρακι ειναι καθαρα ψυχολογικος...
εαν καθε φορα που κανεις γουτσου γουτσου με τον αντρα σου... ειναι μονο και μονο για να πιασετε και αλλο μωρακι τοτε δεν θα λειτουργισει οπως πρεπει....
αυτο φυσικα ισχυει για ολες μας....
Εχεις καποια συμπτωματα, που τα εχεις ομως και σε καθε σου περιοδο...
Προσπαθησε να θυμηθεις στην πρωτη σου εγκυμοσυνη τα συπτωματα που ειχες... μονο ετσι θα καταλαβεις ποια ειναι οντως αληθινα και ποια ειναι λογω της λαχταρας σου...

Ολες εδω μεσα ειμαστε για τον ιδιο λογο... θελουμε να κανουμε μωρακι, και θελουμε αυτον τον μηνα.... !!! Δεν πρεπει ομως να παρερμηνευουμε και να λεμε μονο υπεροχα λογια... γιατι οταν με το καλο σε καθε μια απο εμας ερχετε αυτη η καταραμμενη.... τοτε η απογοητευση μας ειναι ακομα ποιο μεγαλη, Διοτι λεμε.. μα καλα τοσα συπτωματα και δεν ειμαι..?? τοσες κοπελες μου ειπαν οτι ειμαι σιγουρα, και εγω δεν ειμαι...???

Ας παρουμε το θεμα λιγο αλλιως.... ολες λαχταραμε ενα ζουζουνι... που θα μας φερει τα πανω κατω... που θα σταματησουμε πλεον να κοιμομαστε, και θα τρεχουμε συνεχεια.... ΟΜΩΣ... οσο και να το λαχταραμε... δεν πρεπει να αγχωνομαστε.... ΔΕΝ πρεπει να κουραζομαστε τοσο ψυχολογικα...
ΠΡΕΠΕΙ να ειμαστε χαλαρες... και ηρεμες... και οταν κανουμε γουτσου γουτσου με τον συζηγο μας, απλα να κανουμε ερωτα... οχι επειδη θελουμε να πιασουμε ενα ζουζουνι... Αλλα επειδη Λαχταραμε να τον αγγιζουμε, να τον φιλαμε... και Τον ποθουμε... Και να μας κανει να νοιωθουμε μοναδικες με τα χαδια του... Εκει ειναι που πιανονται τα καλυτερα Ζουζυυνια... και εκει ειναι που Ερχονται πιο ευκολα....

Ελπιζω να μην πειραξα καποια απο εσας... ομως ετσι ειναι η αποψη μου... και αν καποια θεωρει οτι κανω λαθος .. ειλικρινα θα ηθελα να το ακουσω... ΚΑι εγω ειμαι στην ιδια θεση με εσας... Δεν προσπαθω χρονια... προσπαθω 5 μηνες... αλλα εχω στο ενεργητικο μου, μια βιοχημικη αποβολη.. και μια αποβολη την 12 βδομαδα... !!!

sumfwnw 100% georgia!!!! Etsi einai !!!! ;)

georgia-kak
02-03-13, 14:54
Kalimera kouklitsa mou! Popo!!! Sumptomata??? Makari na eisai!!! Pote les na kaneis testaki? simera i aurio?
Egw ta idia stin agonia ! menoun 5 meres gia tin periodo kai den exw kapoio sumptoma pou na einai as poume egumosunis! xthesw brady ksekinisa kai antibiosi kai kati antistaminika san to zirtek , rupafin legete kai me kanei na miothw polu kourasmeni! to stithos ponaei kai einai bari alla den to blepw os sumptoma giati den kserw an einai apo tin anamenomeni periodo! den niothw tipota!@ kai i elpidam ou arxizei na svinei!!! opsometha omos!!! ti na pw!!! simera eimai polu down!!

Να μην εισαι Αγαπη μου Πεσμενη...
Δεν πρεπει... θετικη σκεψη δεν ειπαμε...??? Κρατιεμαι με νυχια και μεδοντια για να μην το κανω σημερα... αυριο το πρωι το υπολογιζω... ΘΑ δειξει ομως... και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ειχα κανει το τεστ την 36 μερα και ειχε βγει θετικο... Την 38 μερα που ειχα κανει την χοριακη ηταν στον 173... οποτε εχω παρει θετικη σκεψη απο αυτο... οτι μπορει να μην φαινετε γιατι εγινε αργα η συλληψη... ΚΑτα τα αλλα ομως και αν δεν ειμαι Συνεχιζω τον επομενο Βημα...

Το θεικο της υποθεσης ξερεις ποιο ειναι...??? Οτι το στηθος μου εχει γινει τελειο... Εχει μεγαλωσει και εχει παρει τα πανω του... Ωρα για Ανοιχτα Ντεκολτε... χα χα χα χα

athanasia-eirini
02-03-13, 15:00
Να μην εισαι Αγαπη μου Πεσμενη...
Δεν πρεπει... θετικη σκεψη δεν ειπαμε...??? Κρατιεμαι με νυχια και μεδοντια για να μην το κανω σημερα... αυριο το πρωι το υπολογιζω... ΘΑ δειξει ομως... και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ειχα κανει το τεστ την 36 μερα και ειχε βγει θετικο... Την 38 μερα που ειχα κανει την χοριακη ηταν στον 173... οποτε εχω παρει θετικη σκεψη απο αυτο... οτι μπορει να μην φαινετε γιατι εγινε αργα η συλληψη... ΚΑτα τα αλλα ομως και αν δεν ειμαι Συνεχιζω τον επομενο Βημα...

Το θεικο της υποθεσης ξερεις ποιο ειναι...??? Οτι το στηθος μου εχει γινει τελειο... Εχει μεγαλωσει και εχει παρει τα πανω του... Ωρα για Ανοιχτα Ντεκολτε... χα χα χα χα

KAne ena twra kale na mas fugei i aporia !@ pote den ksereis ti tha deiksei!!!! egw apla epapsa na pisteuw oti eimai eguos kai lew asto tha deiksei i mera ekeini oti kai an einai!! sunexizw bebaia na tou milaw kai na tou lew kala logakia mipos erthei alla den thelw na to pistepsw kai meta na apogoiteutw! ksereis ti ginete? auti tin fora egine authormita! den to upologizame! apo ton epomeno mina omos tha to exoume sto mualo mas kai den thelw na ginei auto pou eipes! na me katabalei to agxos!!!

georgia-kak
02-03-13, 15:12
KAne ena twra kale na mas fugei i aporia !@ pote den ksereis ti tha deiksei!!!! egw apla epapsa na pisteuw oti eimai eguos kai lew asto tha deiksei i mera ekeini oti kai an einai!! sunexizw bebaia na tou milaw kai na tou lew kala logakia mipos erthei alla den thelw na to pistepsw kai meta na apogoiteutw! ksereis ti ginete? auti tin fora egine authormita! den to upologizame! apo ton epomeno mina omos tha to exoume sto mualo mas kai den thelw na ginei auto pou eipes! na me katabalei to agxos!!!

Ετσι ειναι αγαπη μου... το θεμα ειναι να μην αγχωθεις... Και αν δεν εισαι τωρα δεν πειραζει.. τον αλλο μηνα χαλαρα... Οταν εισαι χαλαρη ειναι πολυ ποιο ευκολο... συνεχεια ακουμε γυρω μας για ζευγαρια που κανουν γαμο και βαπτιση μαζι, λογο το οτι τους εκατσε ενω δεν το υπολογιζαν... και ακουμε επισης και ζευγαρια που ειναι παντρεμενα καιρο και δεν μπορουν να κανουν παιδι, επειδη προσπαθουν πολυ...

Ζησε τον ερωτα σου... και το μανιταρακι θα φυτρωσει εκει που δεν το περιμενεις......

athanasia-eirini
02-03-13, 15:19
Ετσι ειναι αγαπη μου... το θεμα ειναι να μην αγχωθεις... Και αν δεν εισαι τωρα δεν πειραζει.. τον αλλο μηνα χαλαρα... Οταν εισαι χαλαρη ειναι πολυ ποιο ευκολο... συνεχεια ακουμε γυρω μας για ζευγαρια που κανουν γαμο και βαπτιση μαζι, λογο το οτι τους εκατσε ενω δεν το υπολογιζαν... και ακουμε επισης και ζευγαρια που ειναι παντρεμενα καιρο και δεν μπορουν να κανουν παιδι, επειδη προσπαθουν πολυ...

Ζησε τον ερωτα σου... και το μανιταρακι θα φυτρωσει εκει που δεν το περιμενεις......

ante kane to test georgia mipos k doume na to giortasoume!!!!!

georgia-kak
02-03-13, 15:21
ante kane to test georgia mipos k doume na to giortasoume!!!!!

Λες εε...???
Οκ παω να το κανω... !! ουφφφ... Μακαρι να δειξει....!!!

athanasia-eirini
02-03-13, 15:23
Λες εε...???
Οκ παω να το κανω... !! ουφφφ... Μακαρι να δειξει....!!!

san treli perimenw nea!!!!!!!!!!!!!! Makari!!!!!!

Ειρηνη Μ
02-03-13, 15:31
α,ναι!!σωστα ειπε η γεωργια!!!περνας απο κατι ακτινες....και δεν κανει για το μωρο!εδω θυμαμαι μου ειχε πει ο γιατρος μου,οτι μακρια και απ το φουρνο μικροκυμματων!!!!!
ε,ναι...αεροπορικο ταξιδι!οποτε μην το ρισκαρεις!

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια εγκυμονούσες, μέλλουσες εγκυμονούσες, πιθανώς εγκυμονούσες κλπ....
Χάρηκα πολύ για σένα Βάσω και εύχομαι τα καλυτερα αποτελέσματα τη Δευτέρα...
Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες να δείξουν θετικά τα τεστάκια τους και να στηθεί ένα διαδικτυακό πάρτυ!!!
Όσον αφορά το ταξίδι οι εγκυμονούσες δεν περνάνε από τις ακτίνες , ενημερώνεις τους υπαλλήλους ότι είσαι εγκυος και σε περνάνε από το πλάι και σου κάνουν έναν σωματικό έλεγχο...

Αντε κορίτσια , κι αν ξεμείνω από κανένα τεστάκι ξέρω που θα βρω και όποια μάρκα θέλω !!!!!!!

georgia-kak
02-03-13, 15:32
Λοιπον... Το εκανα...
Μαλλον πως ηταν προβληματικο...
Αυτο το τεστ εχει δυο παραθυρα και επρεπε σε καθε παραθυρο να βγει μια καθετη γραμμη... για να ειμαι...
Εμενα λοιπον μου εβγαλε στο πρωτο παραθυρο 2 οριζοντιες γραμμες και στο διπλα 2 οριζοντιες και μια καθετη...
Οποτε μαλλον δεν ειναι καλη η παρτιδα τι να πω... !!!
τα νευρα μου επαιξαν παλι...!!!!!

athanasia-eirini
02-03-13, 15:33
Λοιπον... Το εκανα...
Μαλλον πως ηταν προβληματικο...
Αυτο το τεστ εχει δυο παραθυρα και επρεπε σε καθε παραθυρο να βγει μια καθετη γραμμη... για να ειμαι...
Εμενα λοιπον μου εβγαλε στο πρωτο παραθυρο 2 οριζοντιες γραμμες και στο διπλα 2 οριζοντιες και μια καθετη...
Οποτε μαλλον δεν ειναι καλη η παρτιδα τι να πω... !!!
τα νευρα μου επαιξαν παλι...!!!!!

diavase kala tis odigies!!!!!!! p lzzzzzzzz

georgia-kak
02-03-13, 15:39
diavase kala tis odigies!!!!!!! p lzzzzzzzz

τις διαβασα 2 φορες... το πρωτο σου δειχνει εαν εισαι και το δευτερο οτι εχει γινει σωστα... Λειγμενο δεν ηταν... τι να πω.. μαλλον πως δεν ειμαι... ουφφφ... θα δουμε... μπορει να το αφησα και παραπανω απο οσο πρεπει..??? αλλα μετρησα οσο χρονο λεει το χαρτι... !!

Μαλλον πως θα παω να παρω ενα clear blue... η θα παω την τριτη κατευθειαν για χοριακη να τελειωνουμε... ουφφφ

patousitsa82
02-03-13, 15:44
Καλησπερα κοριτσια!!!καλα εισαστε???χαθηκα απο χθες το μεσημερακι..παω να διαβασω νεα σας!!!!!

markela35
02-03-13, 15:47
Θα κάνω βέβαια και την Δευτέρα επαναληπτική να δω αν διπλασιάζεται αλλά νομίζω οτι θα βγει καλή μιας και είναι τόσο υψηλή η 1η. Θα δούμε. Μωρέ είναι και οι ορμόνες μας ανεβασμένες και μας ρίχνουν ψυχολογικά γι'αυτό και σκεφτόμαστε αρνητικά. Ελπίζω να πάνε καλά για όλες μας.

Καλημέρα και στα υπόλοιπα κορίτσια της παρέας!!!

απλα να ξερεις οτι τοσο μεγαλη χοριακη δεν διπλασιαζεται σε 48 ωρες...θελει τουλαχιστον 4-7 μερες!!!στο λεω για να μην σε πιασει πανικος!!!

basiksiro
02-03-13, 15:53
Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια εγκυμονούσες, μέλλουσες εγκυμονούσες, πιθανώς εγκυμονούσες κλπ....
Χάρηκα πολύ για σένα Βάσω και εύχομαι τα καλυτερα αποτελέσματα τη Δευτέρα...
Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες να δείξουν θετικά τα τεστάκια τους και να στηθεί ένα διαδικτυακό πάρτυ!!!
Όσον αφορά το ταξίδι οι εγκυμονούσες δεν περνάνε από τις ακτίνες , ενημερώνεις τους υπαλλήλους ότι είσαι εγκυος και σε περνάνε από το πλάι και σου κάνουν έναν σωματικό έλεγχο...

Αντε κορίτσια , κι αν ξεμείνω από κανένα τεστάκι ξέρω που θα βρω και όποια μάρκα θέλω !!!!!!!

καλησπερα ειρηνη μου...σε ευχαριστω. εγω ειμαι πολυ συγκρατημενη ως απαισιοδοξη. θα δειξει. το αιμα σταματησε τελειως σημερα. ολη μερα ειμαι στο κρεβατι ξαπλωμενη. κανω οτι μπορω για να το βοηθησω. την δευτερα θα ξερω τι γινεται που θα κανω την επομενη χοριακη μου.

basiksiro
02-03-13, 15:54
Καλησπερα κοριτσια!!!καλα εισαστε???χαθηκα απο χθες το μεσημερακι..παω να διαβασω νεα σας!!!!!

καλησπερα χρυσα μου.... τι κανεις?εγω κλεισμενη μεσα στο σπιτι και ξαπλωμενη.

athanasia-eirini
02-03-13, 15:54
τις διαβασα 2 φορες... το πρωτο σου δειχνει εαν εισαι και το δευτερο οτι εχει γινει σωστα... Λειγμενο δεν ηταν... τι να πω.. μαλλον πως δεν ειμαι... ουφφφ... θα δουμε... μπορει να το αφησα και παραπανω απο οσο πρεπει..??? αλλα μετρησα οσο χρονο λεει το χαρτι... !!

Μαλλον πως θα παω να παρω ενα clear blue... η θα παω την τριτη κατευθειαν για χοριακη να τελειωνουμε... ουφφφ

Ax agapi mou glukia ! den uparxei kaneis na sou ferei apo tin poli kana duo tria alli marka gia na exeis?

patousitsa82
02-03-13, 16:14
Γεωργια μου,καλησπερα!!!!καλα εισαι???
χαλασμενη παρτιδα ειναι!!!!
το σιγουρακι της εγκυμοσυνης ειναι οτι δεν αδιαθετησες.εισαι εγκυος!!!!!ασε τα τεστ,και κανε μια χοριακουλα οταν μπορεσεις!!!!!:D:D:D:D:D:D:D

patousitsa82
02-03-13, 16:16
καλησπερα χρυσα μου.... τι κανεις?εγω κλεισμενη μεσα στο σπιτι και ξαπλωμενη.

Βαουλα μου,καλησπερα!!!!καλα εισαι????πως εισαι????ξαπλα ξαπλα!!!!!!!!!ξεκουρασου!!!!την δευτερα θα κανεις ην επομενη χοριακη????η ροη σου σταματησε?

basiksiro
02-03-13, 16:18
Βαουλα μου,καλησπερα!!!!καλα εισαι????πως εισαι????ξαπλα ξαπλα!!!!!!!!!ξεκουρασου!!!!την δευτερα θα κανεις ην επομενη χοριακη????η ροη σου σταματησε?

καλα ειμαι πουλακι μου.ναι σταματησε. λιγο καφε στο σκουπισμα ειχα μονο σημερα που μεχρι το βραδυ φανταζομαι θα τελειωσει και αυτο. ναι δευτερα θα την κανω. ασε με εχει πιασει μια απαισιοδοξια.

patousitsa82
02-03-13, 16:19
καλα ειμαι πουλακι μου.ναι σταματησε. λιγο καφε στο σκουπισμα ειχα μονο σημερα που μεχρι το βραδυ φανταζομαι θα τελειωσει και αυτο. ναι δευτερα θα την κανω. ασε με εχει πιασει μια απαισιοδοξια.

ΗΡΩΑΣ ΤΟ ΣΠΟΡΙΝΙ ΣΟΥ!!!!!!!
ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

basiksiro
02-03-13, 16:23
ΗΡΩΑΣ ΤΟ ΣΠΟΡΙΝΙ ΣΟΥ!!!!!!!
ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

αντε να δουμε. μακαρι. αν κ νομιζω πως δεν ειναι κ πολλες οι πιθανοτητες. η χοριακη μου ειναι τοοοοσοο μικρη.

patousitsa82
02-03-13, 16:25
αντε να δουμε. μακαρι. αν κ νομιζω πως δεν ειναι κ πολλες οι πιθανοτητες. η χοριακη μου ειναι τοοοοσοο μικρη.

μην εισαι απαισιοδοξη!!!!!!!χοριακη ποτε εκενες?με ποσες μερες καθυστεριση....?

basiksiro
02-03-13, 16:26
μην εισαι απαισιοδοξη!!!!!!!χοριακη ποτε εκενες?με ποσες μερες καθυστεριση....?

εγω δεν εχω σταθερο κυκλο. τελευταια περιοδο ειχα 29/1. την πρωτη χοριακη την εκανα 26/02 και την δευτερη 28/02.

patousitsa82
02-03-13, 16:31
εγω δεν εχω σταθερο κυκλο. τελευταια περιοδο ειχα 29/1. την πρωτη χοριακη την εκανα 26/02 και την δευτερη 28/02.

απ τη στιγμη που δεν εχεις σταθερο κυκλο,δεν ξερουμε ποτε εγινε η εμφυτευση...σε ποια μερα του κυκλου σου...οποτε η πρωτη χορικη σου ηταν 19.και η δευτερη χοριακη 49.οποτε εισαι οκ!!!!
ξερεις ποσες κοπεες ξεκινησαν με χοριακη πολυυυ μικρη και με σταθρους κυκλους και εχουν τα μωρακια τους αγκαλιτσα????πααααρα πολλες!!!!!!!!
αφου σου λεει το σπορινι σου:Μανουλα μη φοβασαι!!!!και αιμα που ειχες δεν μασαω!!!!!θα τα καταφερουμε!!!!!!!!!!!!Απλα βρε μανουλα μου,γινε πιο αισιοδοξη.....θα τα καταγερουμε σε λεω!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

basiksiro
02-03-13, 16:34
απ τη στιγμη που δεν εχεις σταθερο κυκλο,δεν ξερουμε ποτε εγινε η εμφυτευση...σε ποια μερα του κυκλου σου...οποτε η πρωτη χορικη σου ηταν 19.και η δευτερη χοριακη 49.οποτε εισαι οκ!!!!
ξερεις ποσες κοπεες ξεκινησαν με χοριακη πολυυυ μικρη και με σταθρους κυκλους και εχουν τα μωρακια τους αγκαλιτσα????πααααρα πολλες!!!!!!!!
αφου σου λεει το σπορινι σου:Μανουλα μη φοβασαι!!!!και αιμα που ειχες δεν μασαω!!!!!θα τα καταφερουμε!!!!!!!!!!!!Απλα βρε μανουλα μου,γινε πιο αισιοδοξη.....θα τα καταγερουμε σε λεω!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

ξερουμε ομως οτι η συλληψη εγινε 14/02. την ημερα που εκανα την σπερματεγχυση. ναι η εμφυτευση δεν ξερω ποσες μερες αργοτερα εγινε. αχ μακαρι να ειχα λιγο την αισιοδοξια σου...40 ηταν η δευτερη χοριακη μου. εσυ ως αισιοδοξος ανθρωπος την μεγαλωσες. χαχαχαχα. αστ αυτα θα δειξει. πως περασες την ημερα σου?

patousitsa82
02-03-13, 16:39
ξερουμε ομως οτι η συλληψη εγινε 14/02. την ημερα που εκανα την σπερματεγχυση. ναι η εμφυτευση δεν ξερω ποσες μερες αργοτερα εγινε. αχ μακαρι να ειχα λιγο την αισιοδοξια σου...40 ηταν η δευτερη χοριακη μου. εσυ ως αισιοδοξος ανθρωπος την μεγαλωσες. χαχαχαχα. αστ αυτα θα δειξει. πως περασες την ημερα σου?

39 ηθελα να πω...λαθος πληκτρα πατησα!εχεχεχεεχχεχε!!!!ολα καλα θα πανε!!!!θα το δεις!!!!!
χθες ειχανε ερθει φιλοι μας το βραδυ...το ξενυχτ. στις 4 κοιμηθηκαμε.....!ωραια τα περασαμε...και αυριο εχουμε τραπεζι τους κουμπαρους μας.....θα μου φυγει ο τακος!!!!
απο συμοτωματακια τιποτα το ιδιαιτερο!κολπικα υγρα τελος,πονακια στην κοιλια δεν εχω σημερα.το στηθος μου λιγο εγινε ευαισθητο.....λιγο στους αδενες....!

basiksiro
02-03-13, 16:42
39 ηθελα να πω...λαθος πληκτρα πατησα!εχεχεχεεχχεχε!!!!ολα καλα θα πανε!!!!θα το δεις!!!!!
χθες ειχανε ερθει φιλοι μας το βραδυ...το ξενυχτ. στις 4 κοιμηθηκαμε.....!ωραια τα περασαμε...και αυριο εχουμε τραπεζι τους κουμπαρους μας.....θα μου φυγει ο τακος!!!!
απο συμοτωματακια τιποτα το ιδιαιτερο!κολπικα υγρα τελος,πονακια στην κοιλια δεν εχω σημερα.το στηθος μου λιγο εγινε ευαισθητο.....λιγο στους αδενες....!

ποτε περιμενεις περιοδο??????αληθεια αθηνα μενεις?

patousitsa82
02-03-13, 16:43
ποτε περιμενεις περιοδο??????αληθεια αθηνα μενεις?

περιμενω...η στις 5..η στις 7 η 8...!!!!ναι αθηνα μενω!!!

basiksiro
02-03-13, 16:45
περιμενω...η στις 5..η στις 7 η 8...!!!!ναι αθηνα μενω!!!

μμμμ σε μια εβδομαδα δλδ το πολυ..επομενως μεχρι τελος της εβδομαδας θα ξερουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!μακαρι.....μακαρι....μακαρι...........μακαρι.......θα προσευχομαι να εισαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

patousitsa82
02-03-13, 16:49
μμμμ σε μια εβδομαδα δλδ το πολυ..επομενως μεχρι τελος της εβδομαδας θα ξερουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!μακαρι.....μακαρι....μακαρι...........μακαρι.......θα προσευχομαι να εισαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μακαρι βασω μου!!!!!!!!!!!μακαριιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!σε ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D

basiksiro
02-03-13, 16:51
Μακαρι βασω μου!!!!!!!!!!!μακαριιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!σε ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D

χρυσα μου δεν θυμαμαι εχεις αλλο παιδακι?

patousitsa82
02-03-13, 16:52
Βασω μου εσυ απο συμπτωματακια τιποτα ακομη ε?

basiksiro
02-03-13, 16:54
Βασω μου εσυ απο συμπτωματακια τιποτα ακομη ε?

απολυτως τιποτα...δεν ειναι παραξενο αυτο???τωρα εβαλα θερμομετρο να δω τι παιζει και εχω 37. μονο αυτο και τιποτα αλλο.

patousitsa82
02-03-13, 16:54
χρυσα μου δεν θυμαμαι εχεις αλλο παιδακι?

οχι Βασω μου δεν εχω!μια παλινδρομη κυηση ειχα περισυ το φεβρουαριο.
για το πρωτο ξαναπροσπαθουμε!

patousitsa82
02-03-13, 16:55
απολυτως τιποτα...δεν ειναι παραξενο αυτο???τωρα εβαλα θερμομετρο να δω τι παιζει και εχω 37. μονο αυτο και τιποτα αλλο.

οχι δεν ειναι!!!!και η αδερφη μου,και στις 2 εγκυμοσυνες της δεν ειχε τιποτα απο συμτωματα!!!λες και δεν ηταν εγκυος!χαχααχααχχαχαχαχα!!!

basiksiro
02-03-13, 16:58
οχι δεν ειναι!!!!και η αδερφη μου,και στις 2 εγκυμοσυνες της δεν ειχε τιποτα απο συμτωματα!!!λες και δεν ηταν εγκυος!χαχααχααχχαχαχαχα!!!

εχεις πμ.

patousitsa82
02-03-13, 17:05
εχεις πμ.

οκ!σου απαντησα!!!!:D:D:D:D

patousitsa82
02-03-13, 17:22
Βασω μου εχεις πμ;)

basiksiro
02-03-13, 17:28
Βασω μου εχεις πμ;)

το ειδα :). ποσο χρονών εισαι χρυσα? εγω 30.

patousitsa82
02-03-13, 17:40
το ειδα :). ποσο χρονών εισαι χρυσα? εγω 30.

και γω 30 ειμαι!!!!!!:D:D:D:D

georgia-kak
02-03-13, 17:54
Γεωργια μου,καλησπερα!!!!καλα εισαι???
χαλασμενη παρτιδα ειναι!!!!
το σιγουρακι της εγκυμοσυνης ειναι οτι δεν αδιαθετησες.εισαι εγκυος!!!!!ασε τα τεστ,και κανε μια χοριακουλα οταν μπορεσεις!!!!!:D:D:D:D:D:D:D

Καλησπεραααα Κοριτσιιιιι.....

χα χα χα ... Μαλλον πως ειναι χαλασμενη... θα δειξει... Μα για χοριακη με κοβω να κατεβαινω... Εσυ τι κανεις..?? πως εισαι σημερα..???

Αθανασια μου... δυστυχως δεν υπαρχει κανενας... η μαμα μου εχει ανεβει αθηνα... και η κολλητη μου ειναι ταξιδι... δεν μπορω να εμπιστευτω καποιον αλλον για κατι τοσο σημαντικο...

patousitsa82
02-03-13, 18:03

χα χα χα ... Μαλλον πως ειναι χαλασμενη... θα δειξει... Μα για χοριακη με κοβω να κατεβαινω... Εσυ τι κανεις..?? πως εισαι σημερα..???

Αθανασια μου... δυστυχως δεν υπαρχει κανενας... η μαμα μου εχει ανεβει αθηνα... και η κολλητη μου ειναι ταξιδι... δεν μπορω να εμπιστευτω καποιον αλλον για κατι τοσο σημαντικο...

ελα Γεωργια μου!!!!!!!!!
μα χαλαεσμενο ειναι!!!!κοριτσια μην παρετε το iliatest!μουφα!!!
κλιαρ μπλου!!!!!!!:D:D:D
καλα ειμαι γεωργια μου,απο συμοτωματακια τιποτα το ιδιαιτερο!
κολπικ υγρα τελος,η κοιλιτσα μου δεν με ποναει!λιγο το στηθος μου ευαισθητο...αλλα μη νομιζεις...αμυδρα!!!!

basiksiro
02-03-13, 18:05

δεν τα εχω ξανακουσει αυτα τα τεστ. το φαρμακειο δεν εχει αλλη μαρκα μονο αυτα?που τα βρηκαν. ελεος. ηρεμη να εισαι κοριτσακι μου και να κανεις μια χοριακη για να εισαι σιγουρη.

georgia-kak
02-03-13, 18:10
ελα Γεωργια μου!!!!!!!!!
μα χαλαεσμενο ειναι!!!!κοριτσια μην παρετε το iliatest!μουφα!!!
κλιαρ μπλου!!!!!!!:D:D:D
καλα ειμαι γεωργια μου,απο συμοτωματακια τιποτα το ιδιαιτερο!
κολπικ υγρα τελος,η κοιλιτσα μου δεν με ποναει!λιγο το στηθος μου ευαισθητο...αλλα μη νομιζεις...αμυδρα!!!!

Καταλαβα Χρυσα μου.. τοσο καλα... !! εγω παλι σημερα.. ανακατοσουρες, και κατι ζαλαδες που ειμαι ετοιμη να πεσω κατω... Υπνος... πολυς υπνος.. Υγρα... συχνοουριες.. πρησμενο στηθος.. και εχτες το βραδυ προστεθηκε και η δυσκολια να βγουν τα κακακια μου.... (συγνωμη αλλα δεν ηξερα πως αλλιως να το πω).... τι να πω με αυτα τα τεστ... τα ιλλα παντς ειναι χαλια..Τσαμπα τα λεφτα που εδωσα... !!

patousitsa82
02-03-13, 18:14
Καταλαβα Χρυσα μου.. τοσο καλα... !! εγω παλι σημερα.. ανακατοσουρες, και κατι ζαλαδες που ειμαι ετοιμη να πεσω κατω... Υπνος... πολυς υπνος.. Υγρα... συχνοουριες.. πρησμενο στηθος.. και εχτες το βραδυ προστεθηκε και η δυσκολια να βγουν τα κακακια μου.... (συγνωμη αλλα δεν ηξερα πως αλλιως να το πω).... τι να πω με αυτα τα τεστ... τα ιλλα παντς ειναι χαλια..Τσαμπα τα λεφτα που εδωσα... !!

αχχααχχαχααχαχ...αστα να πανε γεωργια μου!!!!
εκει που ειχα συμπτωματκια τωρα...τιποτα!!!!
αντε να περασουν οι μερες...παντως αν δεν ειμαι,τουλαχιστον να μη μου αργησει....για μια ακομη φορα!
ελα μου ντε...πρωτη φορα τα ειχα ακουσει αυτα!και ποσο κοστιζουν????
απο συμπτωματακια εισαι σουπερ μαμα-γεωργια!!!!χααχαχαχαχαχχα!!!!

georgia-kak
02-03-13, 18:19
αχχααχχαχααχαχ...αστα να πανε γεωργια μου!!!!
εκει που ειχα συμπτωματκια τωρα...τιποτα!!!!
αντε να περασουν οι μερες...παντως αν δεν ειμαι,τουλαχιστον να μη μου αργησει....για μια ακομη φορα!
ελα μου ντε...πρωτη φορα τα ειχα ακουσει αυτα!και ποσο κοστιζουν????
απο συμπτωματακια εισαι σουπερ μαμα-γεωργια!!!!χααχαχαχαχαχχα!!!!

17 ευρω παρακαλω.... το διπλο...
το κλεαρ μπλου παλι κανει 18 αλλα ξερεις οτι ειναι αξιοπιστο... και η γραμουλα ηταν αχνη,αν το ειχα αφησει και το ειχα κανει σημερα.. θα ηξερα σιγουρα... τωρα υπομονη και τιποτα αλλο...

patousitsa82
02-03-13, 18:22
17 ευρω παρακαλω.... το διπλο...
το κλεαρ μπλου παλι κανει 18 αλλα ξερεις οτι ειναι αξιοπιστο... και η γραμουλα ηταν αχνη,αν το ειχα αφησει και το ειχα κανει σημερα.. θα ηξερα σιγουρα... τωρα υπομονη και τιποτα αλλο...

ελα βρε????
ναι τωρα τη δευτερα με τριτη να πας,και να μας πεις την τερααααστιααααααα χοριακη σου!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D

georgia-kak
02-03-13, 18:25
ελα βρε????
ναι τωρα τη δευτερα με τριτη να πας,και να μας πεις την τερααααστιααααααα χοριακη σου!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D

Αχ κουκλιτσα μου... το ευχομαι να ειναι τεραστια .. μακαρι να ειναι ...

patousitsa82
02-03-13, 18:50
Αχ κουκλιτσα μου... το ευχομαι να ειναι τεραστια .. μακαρι να ειναι ...

θα ειναι βρε!!!!!!!!εδω θα ειμαστε και θα τα λεμε!!!!!!:D:D:D:D:D

georgia-kak
02-03-13, 18:57
Διαβαζω Διαφορα... απο εδω και απο εκει...
Εινα παρα πολλες οι γυναικες που λενε οτι ειχαν αρνητικα τεστ.. και τελικα ηταν εγκυουλες..
Δεν ξερω τι να πιστεψω... Εχω 1 πολυ αχνο τεστ, το οποιο τωρα δεν φαινετε καθολου.. και δυο αρνητικα... η περιοδος μου εχει αργησει παρα πολυ... και εχω πολλα συμπτωματα εγκυμοσυνης... Το στηθος μου το νοιωθω ετοιμο να σκασει... τι να πω... !!!
Με πιανει μια ψιλο απογοητευση , επειδη δεν ξερω.. μονο γι αυτο... !!
τουλαχιστον αν ηξερα οτι ειμαι λή οτι δεν ειμαι θα ηξερα και τι να προσεχω...!!!

patousitsa82
02-03-13, 19:16
Διαβαζω Διαφορα... απο εδω και απο εκει...
Εινα παρα πολλες οι γυναικες που λενε οτι ειχαν αρνητικα τεστ.. και τελικα ηταν εγκυουλες..
Δεν ξερω τι να πιστεψω... Εχω 1 πολυ αχνο τεστ, το οποιο τωρα δεν φαινετε καθολου.. και δυο αρνητικα... η περιοδος μου εχει αργησει παρα πολυ... και εχω πολλα συμπτωματα εγκυμοσυνης... Το στηθος μου το νοιωθω ετοιμο να σκασει... τι να πω... !!!
Με πιανει μια ψιλο απογοητευση , επειδη δεν ξερω.. μονο γι αυτο... !!
τουλαχιστον αν ηξερα οτι ειμαι λή οτι δεν ειμαι θα ηξερα και τι να προσεχω...!!!

μην τα εμπιστευεσαι τα τεστ!!!
το σωμα σου να εμπιστευεσαι!εχεις ολα τα συμπτωματακια,και φυσικα δεν εχεις περιοδο εδω και αρκετες μερουλες!που εχεις και σταθερο κυκλο!;);););)
εννοειτε τα φιλισιν να τα ξεικινησεις!και θα εισαι οκ!!!!
αν καπνιζεις να το κοψεις,να μην σηκωνεις βαρος,και να μην κουραζεσαι!τωρ αγια την αρχη αυτα να προσεξεις!!!:D:D:D:D:D
οταν θα πας αι στο γιατρο σου,θα σε καθοδηγησει!

georgia-kak
02-03-13, 19:57
μην τα εμπιστευεσαι τα τεστ!!!
το σωμα σου να εμπιστευεσαι!εχεις ολα τα συμπτωματακια,και φυσικα δεν εχεις περιοδο εδω και αρκετες μερουλες!που εχεις και σταθερο κυκλο!;);););)
εννοειτε τα φιλισιν να τα ξεικινησεις!και θα εισαι οκ!!!!
αν καπνιζεις να το κοψεις,να μην σηκωνεις βαρος,και να μην κουραζεσαι!τωρ αγια την αρχη αυτα να προσεξεις!!!:D:D:D:D:D
οταν θα πας αι στο γιατρο σου,θα σε καθοδηγησει!

Το σωμα μου δειχνει... οπως ακριβως το ειπες...Απλα ειναι αυτη η επιβεβαιωση.. χα χα .,.. τα φιλισσιν τα πινω κανονικα.. 1 την ημερα... προσεχω εννοειτε οσο μπορω.. κοβω τον καφε.. γιατι ετσι καπνιζα πολυ... τωρα κανω γυρω στα 7 με 8 τσιγαρα την ημερα...και εχω ξεκινησει να πινω γαλα.. πολυ γαλα..!!!!!
Ωστοσο το κορυφαιο ειναι οτι τελικα τριτη δεν θα κατεβω ρεθυμνο... οποτε θα κανονισω μια μερα να παω... θα δω πως θα το κανω να κατεβω με το λεοφορειο... μονο ετσι... !!! Ουφφφφ... νοιωθω οτι ειμαι... ασε που εχει αλλαξει και η συμπεριφορα μου... συγκινουμε πολυ ευκολα.. κλααααμαααα, δεν μπορεις να φανταστεις ποσο ευκολα... !!!!
Θα δειξει....
Παντως αυτα τα τεστ κανουν λαθη... μακαρι να ειναι και εμενα λαθος...

παω τουλετα συνεχεια.... και συνεχεια οταν σκουπιζομαι περιμενω να δω αιμα.. και αυτο δεν υπαρχει καθολου και ετσι ανακουφιζομαι... χα χα χα

patousitsa82
02-03-13, 20:08
Το σωμα μου δειχνει... οπως ακριβως το ειπες...Απλα ειναι αυτη η επιβεβαιωση.. χα χα .,.. τα φιλισσιν τα πινω κανονικα.. 1 την ημερα... προσεχω εννοειτε οσο μπορω.. κοβω τον καφε.. γιατι ετσι καπνιζα πολυ... τωρα κανω γυρω στα 7 με 8 τσιγαρα την ημερα...και εχω ξεκινησει να πινω γαλα.. πολυ γαλα..!!!!!
Ωστοσο το κορυφαιο ειναι οτι τελικα τριτη δεν θα κατεβω ρεθυμνο... οποτε θα κανονισω μια μερα να παω... θα δω πως θα το κανω να κατεβω με το λεοφορειο... μονο ετσι... !!! Ουφφφφ... νοιωθω οτι ειμαι... ασε που εχει αλλαξει και η συμπεριφορα μου... συγκινουμε πολυ ευκολα.. κλααααμαααα, δεν μπορεις να φανταστεις ποσο ευκολα... !!!!
Θα δειξει....
Παντως αυτα τα τεστ κανουν λαθη... μακαρι να ειναι και εμενα λαθος...

παω τουλετα συνεχεια.... και συνεχεια οταν σκουπιζομαι περιμενω να δω αιμα.. και αυτο δεν υπαρχει καθολου και ετσι ανακουφιζομαι... χα χα χα

χααχχαχαχαχααχχαχαχα!!!!!γεωργια βλεπω να κλεινεις το πρωτο 3μηνο και μετα θα πας για χοριακη!!!χαχααχχααχχααχχα!!!!!
οσο μπορεις ελατωσε κι αλλο το τσιγαρο!μη σου πω κοψτο μαχαιρι!!!!
;);););););)

georgia-kak
02-03-13, 21:11
χααχχαχαχαχααχχαχαχα!!!!!γεωργια βλεπω να κλεινεις το πρωτο 3μηνο και μετα θα πας για χοριακη!!!χαχααχχααχχααχχα!!!!!
οσο μπορεις ελατωσε κι αλλο το τσιγαρο!μη σου πω κοψτο μαχαιρι!!!!
;);););););)

χα χα χα... αυτο ειναι το καλητερο βρε Χρυσα μου.....!!! μετα θα ειναι σιγουρη η εγκυμοσυνη και χωρις προβλημα... προσεχε το ενα και προσεχε το αλλο...!!!

Λοιπον... το μεσημερι που ειχα κανει το τεστ... το κοιτουσα τα 3 πρωτα λεπτα...μετα το εβαλα στο κουτι και το φυλαξα... πριν που το θυμηθηκα πηγα να το ξαναδω... Ισως να ειναι χαλασμενο το ατιμο... ομως τωρα που ειχε στγνωσει εδιχνε μια αχνη ροζουλη γραμμουλα... και οχι τις οριζοντιες... Ξαναδιαβασα λοιπον τις οδηγιες και μπηκα και σε διαφορα σαιτ να δω φωτογραφιες και γενικα τι παιζει... και εδειχνε μεσα φωτογραφιες για το τι παιζει... με απλα λογια ειναι θετικο... οι οριζοντιες γραμουλες που μετα σβηνουν και γινετε μια καθετη ειναι επειδη υπαρχει υψηλη περιεκτικοτητατωρα δεν ξερω εαν αυτο ισχυει σε εμανα... επισης το συγκεκριμενο τεστ πρεπει να το κανεις με πρωινα ουρα.. οχι μεσημεριανα η απογευματικα...

Βασικα πηρα πολυ τα πανω μου... θα δειξει τωρα οταν με το καλο παω χοριακη... απλα πρεπει ολες να εχουμε θετικη σκεψη... και ας πεφτει η ψυχολογια μας καποιες φορες

Αχχχ Χρυσα μου... σε ευχαριστω... με κανεις και νοιωθω πολυ ομορφα.. οποως και ολες οι κοπελες εδω μεσα... Μου δινετε πολυ συναμη...

patousitsa82
02-03-13, 21:43
χα χα χα... αυτο ειναι το καλητερο βρε Χρυσα μου.....!!! μετα θα ειναι σιγουρη η εγκυμοσυνη και χωρις προβλημα... προσεχε το ενα και προσεχε το αλλο...!!!

Λοιπον... το μεσημερι που ειχα κανει το τεστ... το κοιτουσα τα 3 πρωτα λεπτα...μετα το εβαλα στο κουτι και το φυλαξα... πριν που το θυμηθηκα πηγα να το ξαναδω... Ισως να ειναι χαλασμενο το ατιμο... ομως τωρα που ειχε στγνωσει εδιχνε μια αχνη ροζουλη γραμμουλα... και οχι τις οριζοντιες... Ξαναδιαβασα λοιπον τις οδηγιες και μπηκα και σε διαφορα σαιτ να δω φωτογραφιες και γενικα τι παιζει... και εδειχνε μεσα φωτογραφιες για το τι παιζει... με απλα λογια ειναι θετικο... οι οριζοντιες γραμουλες που μετα σβηνουν και γινετε μια καθετη ειναι επειδη υπαρχει υψηλη περιεκτικοτητατωρα δεν ξερω εαν αυτο ισχυει σε εμανα... επισης το συγκεκριμενο τεστ πρεπει να το κανεις με πρωινα ουρα.. οχι μεσημεριανα η απογευματικα...

Βασικα πηρα πολυ τα πανω μου... θα δειξει τωρα οταν με το καλο παω χοριακη... απλα πρεπει ολες να εχουμε θετικη σκεψη... και ας πεφτει η ψυχολογια μας καποιες φορες

Αχχχ Χρυσα μου... σε ευχαριστω... με κανεις και νοιωθω πολυ ομορφα.. οποως και ολες οι κοπελες εδω μεσα... Μου δινετε πολυ συναμη...

α,ναι ε???πρωινα ουρα θελει ε????
ε,οπως και να χει εισαι εγκυουλα!!!!
και βεβαια πανω απ ολα καλη ψυχολογια και φυσικα να εχουμε πιστη!
ολα θα πανε σουπερ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
για υτο ειμαστε εδω,να δινουμε δυναμη,κουραγιο,και να αισθανομαστε ανεβασμενες!!!!!!!!!!!:D:D:D
ειναι πολυ σημαντικο αυτο!!!!!!!:D:D:D:

και φυσικα ολα θα πανε καλα!!!!!!!!!!!!!!!!:grin:

basiksiro
02-03-13, 21:47

δηλαδη ειναι θετικοοοοοοοοοοοοοοο. καλε τι ευχαριστα νεα ειναι αυταααααααααααααα?????????συγχαρητηριααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

basiksiro
02-03-13, 21:48
ρε κοριτσια να σας ρωτησω μηπως ξερει καμια να με πει. εχω κατι τσιμπηματακια κατω χαμηλα δεξια. ειναι κακο αυτο?????????

georgia-kak
02-03-13, 21:53
ρε κοριτσια να σας ρωτησω μηπως ξερει καμια να με πει. εχω κατι τσιμπηματακια κατω χαμηλα δεξια. ειναι κακο αυτο?????????

Τι να σου πω κουκλα μου... Αν θυμαμαι καλα εγω ειχα τσιμπιματακια συνεχεια μεχρι την 11 βδομαδα... !! δεν νομιζω να ειναι κατι κακο...
τωρα εχω κατι σαν μουδιασμα...

Ευχαριιιιστωωωω... αντε με το καλο σε ολες μας...
αν και πιστευω οτι μετα την χοριακη θα ηταν καλητερα να ακουω συγχαρητηρια... χα χα χα
Εχω αρχισει ν αμην εμπιστευομαι τα τεστ... χα χα χα

patousitsa82
02-03-13, 21:54

καθολου κακο!!!απο κει πιαστηκε το σπορινι σου!!!ειναι φυσιολογικοτατο!!!!!:D:D:D:D

basiksiro
03-03-13, 08:11
καλημερα κοριτσιαα. τι κανετε?εγω ξυπνησα και εκανα ενα τεστακι (δεν αντεξα) και η γραμμη ειναι πιο αχνη απο τις προηγουμενες φορες. κανονικα αν ειχε ανεβει η χοριακη θα επρεπε να ειναι πιο ενοτνη. μαλλον τελικα δεν πηγε καλα. στεναχωρηθηκα παραα πολυ.
εσεις τι κανετε???

georgia-kak
03-03-13, 08:21
καλημερα κοριτσιαα. τι κανετε?εγω ξυπνησα και εκανα ενα τεστακι (δεν αντεξα) και η γραμμη ειναι πιο αχνη απο τις προηγουμενες φορες. κανονικα αν ειχε ανεβει η χοριακη θα επρεπε να ειναι πιο ενοτνη. μαλλον τελικα δεν πηγε καλα. στεναχωρηθηκα παραα πολυ.
εσεις τι κανετε???

Καλημερουδια Βασουλα μου.... Μην Στεναχωριεσαι.... γιατι μπορει να φταει το τεστ.... το καλητερο που εχεις να κανεις ειναι η β χοριακη.. μην αγχωνεσαι καθολου ψυχη μου... εγω πιστευω οτι ειναι εκει μεσα...

την εχω δει λιγο καπως με τα τεστ και εχουν αρχισει ναμε εκνευριζουν , γιατι με μπερδευουν...

εγω ξυπνησα σημερα με ναυτια... ωστοσο τ στηθος μου με ποναει παρα πολυ... δεν μποω να ανεχτω καν να το αγγιξω... και επισης εχω κοιμηθει χαλια...ολο το βραδυ υδρωνα και ξευδρωνα... ενω εκανε κρυο.. τι να πω...

basiksiro
03-03-13, 08:33
Τι να σου πω κουκλα μου... Αν θυμαμαι καλα εγω ειχα τσιμπιματακια συνεχεια μεχρι την 11 βδομαδα... !! δεν νομιζω να ειναι κατι κακο...
τωρα εχω κατι σαν μουδιασμα...

Ευχαριιιιστωωωω... αντε με το καλο σε ολες μας...
αν και πιστευω οτι μετα την χοριακη θα ηταν καλητερα να ακουω συγχαρητηρια... χα χα χα
Εχω αρχισει ν αμην εμπιστευομαι τα τεστ... χα χα χα

καλημερα γεωργια μου. και εσυ πρωινη πρωινη εε???τι κανεις?

basiksiro
03-03-13, 08:34
Καλημερουδια Βασουλα μου.... Μην Στεναχωριεσαι.... γιατι μπορει να φταει το τεστ.... το καλητερο που εχεις να κανεις ειναι η β χοριακη.. μην αγχωνεσαι καθολου ψυχη μου... εγω πιστευω οτι ειναι εκει μεσα...

την εχω δει λιγο καπως με τα τεστ και εχουν αρχισει ναμε εκνευριζουν , γιατι με μπερδευουν...

εγω ξυπνησα σημερα με ναυτια... ωστοσο τ στηθος μου με ποναει παρα πολυ... δεν μποω να ανεχτω καν να το αγγιξω... και επισης εχω κοιμηθει χαλια...ολο το βραδυ υδρωνα και ξευδρωνα... ενω εκανε κρυο.. τι να πω...

εσυ γεωργια μου εισαιιιιιι σιγουρααααααααααααααααα εγκυος!!!αυριο πανε κανε μια χοριακη βρε κοριτσακι μου!!!!!

georgia-kak
03-03-13, 08:39
καλημερα γεωργια μου. και εσυ πρωινη πρωινη εε???τι κανεις?

Καλα ειμαι κοριτσακι μου... Δοξα συ ο θεος... Ξυπνησα νωρις για να ετοιμασω τις δυο κουκλες μου... θα παμε σημερα βολτα στου μπαμπα μου... και επειδη τις ανακατευει το αυτοκινητο, να πιουνε το γαλα τωρα ωστε να μην εχουμε προβλημα μετα... χα χα χα χα

georgia-kak
03-03-13, 08:40
εσυ γεωργια μου εισαιιιιιι σιγουρααααααααααααααααα εγκυος!!!αυριο πανε κανε μια χοριακη βρε κοριτσακι μου!!!!!

Εχτες παντως που με κοιταζε αντρας μου το βραδυ .. Μου ειπε οτι σιγουρα ειμαι..χα χα χα.. θα δειξει... αυτα τα κωλοτεστ με εχουν σπασει τα νευρα...!!!

basiksiro
03-03-13, 08:45
Εχτες παντως που με κοιταζε αντρας μου το βραδυ .. Μου ειπε οτι σιγουρα ειμαι..χα χα χα.. θα δειξει... αυτα τα κωλοτεστ με εχουν σπασει τα νευρα...!!!

ειμαι πολυ σιγουρη για σενα κοριτσακι μου καλο. να δεις που θα το επιβεβαιώσουμε τις επομενες μερες 1000%. .............ασε τα τεστ και πανε για χοριακη!!!εγω αυριο το πρωι θα κανω.

georgia-kak
03-03-13, 08:48
ειμαι πολυ σιγουρη για σενα κοριτσακι μου καλο. να δεις που θα το επιβεβαιώσουμε τις επομενες μερες 1000%. .............ασε τα τεστ και πανε για χοριακη!!!εγω αυριο το πρωι θα κανω.

Και εγω αγαπη μου πιστευω το ιδιο για σενα... αυριο θα δεις οτι ολα θα ειναι καλα.. μην αγχωνεσαι γιατι μονο καλο δεν κανεις ετσι...
θα δω τωρα ποια μερα θα κατεβω... ασε βασικα φοβαμε και λιγο... αν δω την χοριακη και ειναι χαμηλη .. μετα θα πριξω τον αντρα μου να πηγαινουμε ανα δυο μερες για να την βλεπουμε.. ενω τωρα που δεν ξερω ειμαι πιο υσηχη... οτι ειναι να ερθει θα ερθει...
Παντως οτι νοιωθω εγκυος, νοιωθω... και μαλιστα ασυναισθητα με βλεπεις να προσεχω περισσοτερο.. το πως καθομαι, πως ξαπλωνω και πως κινουμε... ειμαι αφασια... χα χα χα ...!!!

basiksiro
03-03-13, 08:57
Και εγω αγαπη μου πιστευω το ιδιο για σενα... αυριο θα δεις οτι ολα θα ειναι καλα.. μην αγχωνεσαι γιατι μονο καλο δεν κανεις ετσι...
θα δω τωρα ποια μερα θα κατεβω... ασε βασικα φοβαμε και λιγο... αν δω την χοριακη και ειναι χαμηλη .. μετα θα πριξω τον αντρα μου να πηγαινουμε ανα δυο μερες για να την βλεπουμε.. ενω τωρα που δεν ξερω ειμαι πιο υσηχη... οτι ειναι να ερθει θα ερθει...
Παντως οτι νοιωθω εγκυος, νοιωθω... και μαλιστα ασυναισθητα με βλεπεις να προσεχω περισσοτερο.. το πως καθομαι, πως ξαπλωνω και πως κινουμε... ειμαι αφασια... χα χα χα ...!!!

εγω αν και δεν ξερω πως ειναι να νοιωθεις εγκυος. δεν νοιωθω τιποτα διαφορετικο στο σωμα μου!!!

georgia-kak
03-03-13, 09:11
εγω αν και δεν ξερω πως ειναι να νοιωθεις εγκυος. δεν νοιωθω τιποτα διαφορετικο στο σωμα μου!!!

την πρωτη φορα που ειχα μεινει εγκυος.. καταλαβαινα οτι κατι αλλαζε πανω μου.. το στηθος μου.. τα ποναλακια.. η ναυτια... κ.α...
βασικα ειναι συπτωματα και προαισθημα...
Αυτην την φορα εχω παλι τα ιδια και ενα πολυ δυνατο προαισθημα... !!
Μπορει ομως να εχω πεσει και εξω λογο λαχταρας... Εχω ομως ολα οσα ειχα την πρωτη φορα.. !!! Κατι που τους προηγουμενους μηνες δεν τα ειχα... απλα ηξερα οτι δεν ημουν...
αυτος ο μηνας ηταν ο πιο χαλαρος για εμενα και τον αντρα μου... ουτε βλεπαμε μερες, ουτε ειμασταν συνεχεια γουτσου γουτσου... αν καθοτανε και οταν καθοταν... πολυ χαλαρα...
και μαλλον πως τωρα επιασα το μανιταρακι μου... χα χα χα

Το κορυφαιο ειναι... οτι καποια θα χαρουν πολυ.. αλλα καποιοι αλλοι θα φερουν τα πανω κατω...
Βλεπεις Βασω μου ο Συζηγος μου ηταν Χηρος... εχουμε 11 χρονια διαφορα.. Την πρωτη του ομως γυναικα την παντρευτηκε απο προξενιο.. ο πατερας του ηθελε να την παρει... και γενικα εκεινη ειχε τσακωθει με ολους και με τον αντρα μου.. Τωρα λοιπον που παντρευτηκαμε εγινε ενας μεγαλος χαμος... μεχρι και οτι θα με σκοτωσουν απειλεισαν... Οταν δε ακουσαν τα παιδια να με λενε μαμα.. εκει ειχαμε ακομα πιο σοβαρο προβλημα... αστα να πανε...

georgia-kak
03-03-13, 09:16
γι αυτο δεν θελω ακομα να το μαθει κανενας απο εδω, και δεν μπορω να εμπιστευτω κανεναν.. οι οι κογενεια του αντρα μου θα με στηριξει.. αλλα εαν το μαθουν απο την αλλη πλευρα θα αρχισουν παλι προβληματα.. και δεν ειναι καλο αυτο ουτε για μενα , ουτε για το μανιταρακι.. ουτε για τις κορακλες μου...

basiksiro
03-03-13, 09:16
την πρωτη φορα που ειχα μεινει εγκυος.. καταλαβαινα οτι κατι αλλαζε πανω μου.. το στηθος μου.. τα ποναλακια.. η ναυτια... κ.α...
βασικα ειναι συπτωματα και προαισθημα...
Αυτην την φορα εχω παλι τα ιδια και ενα πολυ δυνατο προαισθημα... !!
Μπορει ομως να εχω πεσει και εξω λογο λαχταρας... Εχω ομως ολα οσα ειχα την πρωτη φορα.. !!! Κατι που τους προηγουμενους μηνες δεν τα ειχα... απλα ηξερα οτι δεν ημουν...
αυτος ο μηνας ηταν ο πιο χαλαρος για εμενα και τον αντρα μου... ουτε βλεπαμε μερες, ουτε ειμασταν συνεχεια γουτσου γουτσου... αν καθοτανε και οταν καθοταν... πολυ χαλαρα...
και μαλλον πως τωρα επιασα το μανιταρακι μου... χα χα χα

Το κορυφαιο ειναι... οτι καποια θα χαρουν πολυ.. αλλα καποιοι αλλοι θα φερουν τα πανω κατω...
Βλεπεις Βασω μου ο Συζηγος μου ηταν Χηρος... εχουμε 11 χρονια διαφορα.. Την πρωτη του ομως γυναικα την παντρευτηκε απο προξενιο.. ο πατερας του ηθελε να την παρει... και γενικα εκεινη ειχε τσακωθει με ολους και με τον αντρα μου.. Τωρα λοιπον που παντρευτηκαμε εγινε ενας μεγαλος χαμος... μεχρι και οτι θα με σκοτωσουν απειλεισαν... Οταν δε ακουσαν τα παιδια να με λενε μαμα.. εκει ειχαμε ακομα πιο σοβαρο προβλημα... αστα να πανε...

δεν ντρέπονται λιγο......ειλικρινα καποιους "ανθρωπους" δεν μπορω να τους καταλαβω. αντι να χαρουν που ο ανθρωπος ξαναεφτιαξε την ζωη του και ειναι ευτυχισμενος βγαζουν μισος και κακια. και αντι να χαρουν που τα παιδακια αυτα βρηκαν την μητρικη αγαπη σε μια αλλη γυναικα τρελαινονται και νευριαζουν.. να μην σε νοιαζει καθολου κοριτσι μου. τετοιοι ανθρωποι δεν αξιζουν ουτε ενα λεπτο απο τον χρονο μας, ουτε ενα δακρυ, ουτε καν μια ματια. τον αντρουλη σου και τα παιδακια σου να κοιτας μονο.

georgia-kak
03-03-13, 09:21
δεν ντρέπονται λιγο......ειλικρινα καποιους "ανθρωπους" δεν μπορω να τους καταλαβω. αντι να χαρουν που ο ανθρωπος ξαναεφτιαξε την ζωη του και ειναι ευτυχισμενος βγαζουν μισος και κακια. και αντι να χαρουν που τα παιδακια αυτα βρηκαν την μητρικη αγαπη σε μια αλλη γυναικα τρελαινονται και νευριαζουν.. να μην σε νοιαζει καθολου κοριτσι μου. τετοιοι ανθρωποι δεν αξιζουν ουτε ενα λεπτο απο τον χρονο μας, ουτε ενα δακρυ, ουτε καν μια ματια. τον αντρουλη σου και τα παιδακια σου να κοιτας μονο.

Αυτο κανω.. μπορω να κανω αλλιως..>??? απλας στεναχωριεσαι οπως και να το κανεις.. γιατι απλα λες, αφου δεν τους πειραξα.... οταν τα παιδια εχασαν την γυναικα που τα γεννησε ηταν 5 και 3 ετων.. τα ειχε μεσα στο αυτοκινητο.. και πηγενε με 140 και επεσε πανω σε εναν τοιχο.. οι ερευνες εδειξαν οτι πηγε για αυτοκτονια.. τα παιδια δεν επαθαν ουτε γρατζουνια... Βεβαια.. παρολο που οι ερευνες εδειξαν αυτο, κανενας δεν το παραδεχετε.. αν και η πεθερα μου της ελεγε να πανε σε εναν γιατρο γιατι δεν πηγαινε καθολου καλα...
Θα επρεπε να χαιρονται που εχω παρει αυτα τα παιδακια 8 -10 ετων.. και τα εχω αγκαλιασει σαν να τα εχω γεννησει εγω .. και τις λατρευω και τις δυο οπως και να το κανουμε...

Τεσπα.... τωρα πρεπει να προσεχω περισσοτερο.. για το μανιταρακι μου... και μακαρι οντως εχει φυτρωσει και να μην ειναι η ιδεα μου...!!!

basiksiro
03-03-13, 09:22
Αυτο κανω.. μπορω να κανω αλλιως..>??? απλας στεναχωριεσαι οπως και να το κανεις.. γιατι απλα λες, αφου δεν τους πειραξα.... οταν τα παιδια εχασαν την γυναικα που τα γεννησε ηταν 5 και 3 ετων.. τα ειχε μεσα στο αυτοκινητο.. και πηγενε με 140 και επεσε πανω σε εναν τοιχο.. οι ερευνες εδειξαν οτι πηγε για αυτοκτονια.. τα παιδια δεν επαθαν ουτε γρατζουνια... Βεβαια.. παρολο που οι ερευνες εδειξαν αυτο, κανενας δεν το παραδεχετε.. αν και η πεθερα μου της ελεγε να πανε σε εναν γιατρο γιατι δεν πηγαινε καθολου καλα...
Θα επρεπε να χαιρονται που εχω παρει αυτα τα παιδακια 8 -10 ετων.. και τα εχω αγκαλιασει σαν να τα εχω γεννησει εγω .. και τις λατρευω και τις δυο οπως και να το κανουμε...

Τεσπα.... τωρα πρεπει να προσεχω περισσοτερο.. για το μανιταρακι μου... και μακαρι οντως εχει φυτρωσει και να μην ειναι η ιδεα μου...!!!

στο ευχομαι κοριτσακι μου μεσα απο την καρδια μου. παντως εισαι αξια θαυμασμου που εχεις αγκαλιασει αυτα τα παιδακια σαν δικα σου παιδια....μεσα στην ατυχια σου σταθηκαν πολυ τυχερα....

georgia-kak
03-03-13, 09:32
στο ευχομαι κοριτσακι μου μεσα απο την καρδια μου. παντως εισαι αξια θαυμασμου που εχεις αγκαλιασει αυτα τα παιδακια σαν δικα σου παιδια....μεσα στην ατυχια σου σταθηκαν πολυ τυχερα....

Θελω να πιστευω Βασω μου οτι η καθεμια απο εμας θα το εκανε αυτο... ειναι δυο ψυχουλες... και δεν εφταιγαν αυτα...
Δεν λεω οτι ειναι ευκολο... ειναι καποιες φορες μου μου ερχετε να τις σκοτωσω.. οταν εγω τις πηρα στα χερια μου, δεν ειχαν τροπους και ειναι λογικο αφου μεγαλωσαν με τις θειες και την γιαγια... ομως με κουβεντα το φτιαχνουμε σιγα σιγα.. και εχουμ εκανει τεραστια βηματα...
Απο την στιγμη που αντρας μου με αγαπαει και με στηριζει, και ειναι εδω διπλα μου... δεν με νοιαζει τιποτα...
Και για να παρω αυτην την μεγαλη αποφαση ειλικρινα παει να πει οτι τον αγαπαω παρα πολυ...
Δυστυχως τα παιδια δεν εχουν δει ουτε το πατρικο χαδι πολυ... και ειναι λογικο γιατι ο αντρας μου εκτος απο οτι δουλευε πολυ,ειχε παντρευτει χωρις να θελει, και εκανε τις μικρες παλι χωρις να θελει.. με αποτελεσμα να μην ειναι διπλα τους..
εγω προσπαθω να τους τραβηξω μαζι.. αλλα οτι και να πω οτι και να κανω.. στο τελος υπαρχει προβλημα και τσακωνομαστε, οποτε πλεον τον αφηνω σιγα σιγα να της πλησιασει ...

Φαντασου οτι πριν γινει ο γαμος τον νοεμβρη εγω πηγα δυο μερες να μεινω στου μπαμπα μου και στης μαμας μου.. οι μικρες δεν ηθελαν να κατσουν μαζι με τον μπαμπα τους.. ηρθαν μαζι μου... !!!

Παντως δεν ειναι και ευκολο πραγμα.. θελει πολυ υπομονη, και πολυ κουβεντα.. ετσι ομως ειναι και στο παιδι που γεννας... απλα εγω επεσα στα βαθια με την πρωτη...!!!!χα χα χα χα

patousitsa82
03-03-13, 10:09
Καλημερα κοριτσια!!!!!τι κανετε??καλα εισαστε?????πρωι-πρωι βλεπω ε???εχχεεεχεχ!
καλα κανετε!!!!και γω πριν λιγο γυρισα απο την Εκκλησια.Μεταλαβα,και να μαι!!!:D:D:D:D:D

georgia-kak
03-03-13, 10:12
Καλημερα κοριτσια!!!!!τι κανετε??καλα εισαστε?????πρωι-πρωι βλεπω ε???εχχεεεχεχ!
καλα κανετε!!!!και γω πριν λιγο γυρισα απο την Εκκλησια.Μεταλαβα,και να μαι!!!:D:D:D:D:D

Καλημερααααα Κοριτσααααραααα..... Μπραβο σου... Και εγω ελεγα να παω σημερα.. αλλα ξυπνησα με μια ναυτια, αστα να πανε.. και ειπα καλητερα να μην παω, μην εχω και αλλα... !!!

Πως εισαι εσυ σημερα...????

patousitsa82
03-03-13, 10:13
Γεωργια μου,μπραβο σου και παλι μπραβο σου!!!!!!!!!!εισαι αξια θαυμασμου κοπελαρα μου.....δεν εχω λογια....!!!!!

georgia-kak
03-03-13, 10:18
Γεωργια μου,μπραβο σου και παλι μπραβο σου!!!!!!!!!!εισαι αξια θαυμασμου κοπελαρα μου.....δεν εχω λογια....!!!!!

Να σαι καλα Χρυσα μου, αν και νομιζω οτι ολες το ιδιο θα καναμε αν αγαπουσαμε τον ανθρωπο μας... !!!

patousitsa82
03-03-13, 10:18
Βασουλα μου,μη στεναχωριεσαι καθολου!!!!!!!ε και τι εγινε που εδειξε αχνο????
της χομτεστ αχνα βγαινουν τα θετικα....ειναι τσεκαρισμενο!
και ασε τα κατω τα τεστ!!!!!!μην ξανακανεις!!!!!βαλτα στην ακρη!!!
αυριο θα πας το πρωι για την χοριακη σου,και θα ειναι ολα καλα!!!!:D:D:D

patousitsa82
03-03-13, 10:21
Καλημερααααα Κοριτσααααραααα..... Μπραβο σου... Και εγω ελεγα να παω σημερα.. αλλα ξυπνησα με μια ναυτια, αστα να πανε.. και ειπα καλητερα να μην παω, μην εχω και αλλα... !!!

Πως εισαι εσυ σημερα...????

καλα ειμαι Γεωργια μου!!!απο χθες εχουν πρηστει καπως αμυδρα οι αδενες στο στηθος μου!και ξεκινανε απο το στερνο και πανω στο στηθος!αλλα μη νομιζεις...λιγα πραγματα....ε,η κοιλια μου που και που...πονακια περιοδου...και μεχρι εκει!!!

georgia-kak
03-03-13, 10:24
καλα ειμαι Γεωργια μου!!!απο χθες εχουν πρηστει καπως αμυδρα οι αδενες στο στηθος μου!και ξεκινανε απο το στερνο και πανω στο στηθος!αλλα μη νομιζεις...λιγα πραγματα....ε,η κοιλια μου που και που...πονακια περιοδου...και μεχρι εκει!!!

εγω παλι σημερα υποφερω... ποναει παρα πολυ το στηθος μου... και χωρις σουτιεν δεν μπορω να ειμαι γιατι νοιωθω πολυ πιεση... ουφφ... ολα καλα θα πανε...
Κουκλες μου.. εγω πρεπει να φυγω.. θα τα πουμε το απογευμα.. σημερα θα παμε επισκεψη στου μπαμπα μου στο χωριο.. και θα ερθουμε απογευμα...!!!!

Σας φιλω Γλυκα..
Και οπως ειπαμε... ΟΧΙ αγχος... ΟΧΙ στεναχωρια.... Ηρεμιααα... και μονο ΗΡΕΜΙΑ.. και πολλααααααααααα Χαμόγελα....!!!!
Ματσσσ Μουτσσσ...

dessy29!
03-03-13, 12:24
εγω παλι σημερα υποφερω... ποναει παρα πολυ το στηθος μου... και χωρις σουτιεν δεν μπορω να ειμαι γιατι νοιωθω πολυ πιεση... ουφφ... ολα καλα θα πανε...
Κουκλες μου.. εγω πρεπει να φυγω.. θα τα πουμε το απογευμα.. σημερα θα παμε επισκεψη στου μπαμπα μου στο χωριο.. και θα ερθουμε απογευμα...!!!!

Σας φιλω Γλυκα..
Και οπως ειπαμε... ΟΧΙ αγχος... ΟΧΙ στεναχωρια.... Ηρεμιααα... και μονο ΗΡΕΜΙΑ.. και πολλααααααααααα Χαμόγελα....!!!!
Ματσσσ Μουτσσσ...

Georgia μου πραγματικά είσαι αξίθαυμαστος άνθρωπος μπράβο σου και πάλι μπράβο σου που έχεις πέσει έτσι στα βαθία και ανταπεξέρχεσαι τόσο αξίθαυμαστά!!!!!
Σε θαυμάζω!!!!!!

καλημέρα και στίς υπόλοιπές κοπέλες.....

Εγω κορίτσια μου 3 μέρα σήμερα έχω αυτο το πολύ λιγο καφέ....
πίο λίγο ακομα απο τις προήγουμενες 2 μέρες και κανένα άλλο συμπτόμα!!!!
Τί να πώ?????
Δεν μπορω να το ερμινευσω....
Σε 2 μέρες περίμενω κανονικα περίοδο!!!!

Υπάρχει καμία κοπέλα που να είχε καφέ λίγες μέρες πρίν την περίοδο και να ήταν εγκυούλα???
και να έκανε τεστ νωρίτερα που να βγήκε αρνιτικό???

Βρε κοπέλες μου θα τρελαθω απο τη αγονία!!!
Δεν ξ΄λερω τι να κάνω και ο άτιομος ο χρόνος δεν περνάει καιθέ μέρα για μήνας μου φένετε.....

Olga92
03-03-13, 15:10
Βρε κορίτσια μου εγώ είμαι στην 27 μέρα του κύκλου και υπολογίζω ότι ο "νέος μου κύκλος" -χωρίς τα αντισ. χάπια- θα είναι 30-32 μέρες, όπως ήταν και πριν τα χάπια. Έχω πόνους περιόδου και πόνο στις θηλές σχεδόν 1 βδομάδα τώρα. Είναι φυσιολογικό αυτό το πράγμα;

Άλλα συμπτώματα δεν έχω, αλλά έχω αρχίσει να αγχώνομαι. Πονάω λες και θα μου έρθουν από στιγμή σε στιγμή από την Τετάρτη. Αφού πάω συνέχεια τουαλέτα για να δω αν μου ήρθαν και φοράω σερβιετάκι από τώρα.

Μάλλον δεν έχω ελπίδες ε;

dessy29!
03-03-13, 18:51
Τί να πώ?????

Υπάρχει καμία κοπέλα που να είχε καφέ λίγες μέρες πρίν την περίοδο και να ήταν εγκυούλα???

Δεν ξ΄λερω τι να κάνω και ο άτιομος ο χρόνος δεν περνάει καιθέ μέρα για μήνας μου φένετε.....

τωρα το απογευμα το κεφε ειναι ακομα πιο λιγο....
μονο στο χαρτι λίγο καφε τίποτε αλλο.....
Κανενασ συμπτωμα εγκυμοσινη και περιοδου....

Λετε η κλομιφενη να μου έκανε κίστες????

Τι λετε πρέπει να ανισυχω????

σας παρακαλω πειτε μου τη γνωμη σας κοντευω να τρελαθω απο την αγονία μου.....

georgia-kak
03-03-13, 18:55
Georgia μου πραγματικά είσαι αξίθαυμαστος άνθρωπος μπράβο σου και πάλι μπράβο σου που έχεις πέσει έτσι στα βαθία και ανταπεξέρχεσαι τόσο αξίθαυμαστά!!!!!
Σε θαυμάζω!!!!!!

καλημέρα και στίς υπόλοιπές κοπέλες.....

Τί να πώ?????

Καλησπερα Κουκλες μου.. Καλησπερα Ντεσυ μου...
Εγω πιστευω οτι αλλαζει ο κυκλος σου.. εγω το ειχα παθει αυτο οταν ειχα κοψει τα αντισυλληπτικα μετα απο 3 μηνες... ομως καθε οργανισμος ειναι αλλιως...
Μπορει οντως να εισαι και απλα να μην φαινετε... εμενα ο κυκλος μου.. ειναι λιγο ασταθης, παλια ηταν πολυ... πριν απο ακριβως 10 μερες εκανα μια χοριακη και ηταν αρνητικη.. Ομως τωρα ειμαι 37η μερα και περιοδο δεν εχω αλλα εχω συπτωματα.. εχω βεβαια 2 αχνα θετικα τεστ και ενα αρνητικο...Ισως ομως να ειναι και καμμια κυστη...
Βεβαια απο οτι διαβασα οι κυστες βγαινουν οταν η διαρκεια που εχεις αιμα ειναι πολυ λιγη... δηλαδη 3 με 4 μερες... εμενα τωρα μου κραταει μια βδομαδα.... Ομως οπως ειπαμε καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος...
Εχω το προαισθημα οτι ειμαι.... Ομως Δεν θελω να το πιστεψω οτι ειμαι, γιατι αν οντως ειναι κατι αλλο θα απογοητευθω... !!!

Σου μιλαω ειλικρινα και μεσα απο την καρδια μου... Ευχομαι να εισαι.. αλλα μην αγχωνεσαι πριν ακομα εχεις καθυστερηση... Διοτι πολλες φορες οταν αλλαζει ο κυκλος μας, αλλαζουν και τα συπτωματα μας....

georgia-kak
03-03-13, 18:58
Βρε κορίτσια μου εγώ είμαι στην 27 μέρα του κύκλου και υπολογίζω ότι ο "νέος μου κύκλος" -χωρίς τα αντισ. χάπια- θα είναι 30-32 μέρες, όπως ήταν και πριν τα χάπια. Έχω πόνους περιόδου και πόνο στις θηλές σχεδόν 1 βδομάδα τώρα. Είναι φυσιολογικό αυτό το πράγμα;

Άλλα συμπτώματα δεν έχω, αλλά έχω αρχίσει να αγχώνομαι. Πονάω λες και θα μου έρθουν από στιγμή σε στιγμή από την Τετάρτη. Αφού πάω συνέχεια τουαλέτα για να δω αν μου ήρθαν και φοράω σερβιετάκι από τώρα.

Μάλλον δεν έχω ελπίδες ε;

Καλησπερα Ολγα μου... Μην αγχωνεσαι...
Πρωτον ειναι καλητερα να μην εισαι απο τον πρωτο μηνα που εκοψες τα αντισυλληπτικα... Ολοι οι γιατροι φωναζουν οτι μετα απο 6 μηνες πρεπει να αρχισεις να προσπαθεις... Οταν πινεις τετοια χαπια , αλλαζει ολος σου ο οργανισμος, και για να φυγει ολο αυτο το φαρμακο θελει απο 4 με 6 μηνες... Αλλιως υπαρχουν πολλες πιθανοτητες να χασεις το μωρο η να κανεις ενα μωρο το οποιο δεν θα ειναι και πολυ καλα...
Ρωτα τον Γιατρο σου.. και ψαξε το και λιγο περισσοτερο.. Μην απογοητευεσαι, γιατι ειναι για καλο.... !!!

αστεράκι!!!
03-03-13, 19:28

Σας φιλω Γλυκα..
Ματσσσ Μουτσσσ...

γεωργία μου όταν διάβασα το μνμ σου είπα πρέπει να της γράψω:-):-):-)
αυτό με το σουτιέν το είχα και εγώ, πόναγα τόσο πολύ το στήθος μου πριν να πάω για χοριακή γιατί δεν είχα κάνει τεστ, που νόμιζα ότι θα εκραγεί!!!!!!
αν θυμάμαι καλά θες να πας για χοριακή και εσύ σωστά??? και έκανες και 2-3 τεστάκια θετικά έστω και αχνά, καλά θυμάμαι???:-):-):-)
να προσέχεις την κοιλίτσα σου και σιγά σιγά θα ήρεμήσει το στήθος, απλά τώρα είναι η αρχή!!!! όχι ότι δε θα πονάει καθόλου αλλά θα καλυτερεύσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

basiksiro
03-03-13, 19:57
καλησπερα κοριτσια μου. τι κανετε?????????

αστεράκι!!!
03-03-13, 20:07
καλησπερα κοριτσια μου. τι κανετε?????????

γεια σου βάσω μου!!!!!!!! αν το πιστεύεις σε σκεφτόμουνα και ήθελα να σε ρωτήσω αν πήγες σε όλα όσα έπρεπε να πας!!!!!
είσαι καλά??? το αίμα σταμάτησε???

basiksiro
03-03-13, 20:14
γεια σου βάσω μου!!!!!!!! αν το πιστεύεις σε σκεφτόμουνα και ήθελα να σε ρωτήσω αν πήγες σε όλα όσα έπρεπε να πας!!!!!
είσαι καλά??? το αίμα σταμάτησε???

γεια σου αστερακι μου. οχι δεν πηγα σε ολα γιατι δεν με αφησε ο γυναικολογος μου. πηγα σημερα μονο στον γαμο αλλα εκατσα στα αυγα μου. ενα χορο χορεψα μονο και μετα καθομουν στην καρεκλα. εχω κατι τραβηγματα να το πω, τσιμπηματα να το πω απο την δεξια πλευρα μονο. εσυ τι κανεις?πως περασες το σκ?????

dessy29!
03-03-13, 20:16
Καλησπερα Κουκλες μου.. Καλησπερα Ντεσυ μου...
Εγω πιστευω οτι αλλαζει ο κυκλος σου.. εγω το ειχα παθει αυτο οταν ειχα κοψει τα αντισυλληπτικα μετα απο 3 μηνες... ομως καθε οργανισμος ειναι αλλιως...
Μπορει οντως να εισαι και απλα να μην φαινετε... εμενα ο κυκλος μου.. ειναι λιγο ασταθης, παλια ηταν πολυ... πριν απο ακριβως 10 μερες εκανα μια χοριακη και ηταν αρνητικη.. Ομως τωρα ειμαι 37η μερα και περιοδο δεν εχω αλλα εχω συπτωματα.. εχω βεβαια 2 αχνα θετικα τεστ και ενα αρνητικο...Ισως ομως να ειναι και καμμια κυστη...
Βεβαια απο οτι διαβασα οι κυστες βγαινουν οταν η διαρκεια που εχεις αιμα ειναι πολυ λιγη... δηλαδη 3 με 4 μερες... εμενα τωρα μου κραταει μια βδομαδα.... Ομως οπως ειπαμε καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος...
Εχω το προαισθημα οτι ειμαι.... Ομως Δεν θελω να το πιστεψω οτι ειμαι, γιατι αν οντως ειναι κατι αλλο θα απογοητευθω... !!!

Σου μιλαω ειλικρινα και μεσα απο την καρδια μου... Ευχομαι να εισαι.. αλλα μην αγχωνεσαι πριν ακομα εχεις καθυστερηση... Διοτι πολλες φορες οταν αλλαζει ο κυκλος μας, αλλαζουν και τα συπτωματα μας....

Σε ευχαριστώ γεωτγία μου.....
Μαλον αυτο που λες θα είναι γιατι ετσι και αλλιως δεν έχω κανενα αλλο συμπτωμα όπως και να εχει πάντος σε 2 μέρες θα ξέρω αφου περίμενω περίοδο.....!!!!!!
Αγαπη μου αφου σ βγήκε θετικούλι εισαιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!
Αντε μπάβο μη φοβασαι.....!!!!!!

όλα τέιλεια θα πάνε.......

Σε φιλω και ενημέρωσε μας ε??

Εμένα συνεχίζουν τα καφε.....
ελατόθηκαν την τρίτη μέρα σήμερα φαινωνται μόνο στο χαρτί.....

πάντος όπου και αν ρώτησα δεν μου είπε καμία κοπέλα ότι το έχει παθει αυτο.....

Αν δεν είμαι που δεν ειμαι το ξερω.....
ελπιζω τουλάχιστον να μην είναι κάτι σοβαρο και ότως να αλαζει ο κύκλος μου βεβαια αν αδιαθετίσψ την τρίτη που περίμενω ουσιαστικα δεν θα έχει αλάξει ο κύκλος μου!!!!!!!

Αν παντως έχει τύχει κατί τέτοιο σε κοπέλα παρακάλω ας μου πεί.....

αστεράκι!!!
03-03-13, 20:17
γεια σου αστερακι μου. οχι δεν πηγα σε ολα γιατι δεν με αφησε ο γυναικολογος μου. πηγα σημερα μονο στον γαμο αλλα εκατσα στα αυγα μου. ενα χορο χορεψα μονο και μετα καθομουν στην καρεκλα. εχω κατι τραβηγματα να το πω, τσιμπηματα να το πω απο την δεξια πλευρα μονο. εσυ τι κανεις?πως περασες το σκ?????

είναι καλά τα τραβηγματάκια!!!!!!!!!!!!!!!!
να προσέχεις πολύ το σποράκι σου!!!!!!!!!!!!!!!!!
εγώ έτρεχα γιατί είχαμε ένα μνημόσυνο και εδώ στην κύπρο τα έχουμε πολύ συχνά τα μνημόσυνα.........κατά τα άλλα περιμένω τις μέρες να περάσουν, ξέρεις;););)
θα πάς για χοριακή αύριο????

basiksiro
03-03-13, 20:20
είναι καλά τα τραβηγματάκια!!!!!!!!!!!!!!!!
να προσέχεις πολύ το σποράκι σου!!!!!!!!!!!!!!!!!
εγώ έτρεχα γιατί είχαμε ένα μνημόσυνο και εδώ στην κύπρο τα έχουμε πολύ συχνά τα μνημόσυνα.........κατά τα άλλα περιμένω τις μέρες να περάσουν, ξέρεις;););)
θα πάς για χοριακή αύριο????

ναι ναι αυριο το πρωι. οποτε αυριο το απογευμα θα ξερουμε....κυπρο μενεις?δεν το ηξερα.πως ειναι η ζωη εκει?ποτε δεν περιμενουμε περιοδο?

αστεράκι!!!
03-03-13, 20:23
ναι ναι αυριο το πρωι. οποτε αυριο το απογευμα θα ξερουμε....κυπρο μενεις?δεν το ηξερα.πως ειναι η ζωη εκει?ποτε δεν περιμενουμε περιοδο?

ναι κύπρο μένουμε εδώ και 5 σχεδόν 6 χρόνια!!!! η ζωή εδώ πάει να γίνει ελλάδα!!!!!!!!!!!! κόβουν μισθούς και μειώνουν επιδόματα αλλά ελπίζουμε να φτιάξουν τα πράγματα κάποια στιγμή....................στο πολύ μέλλον όμως:-):-):-)
ακόμα να ξεκινήσουμε προσπάθειες, περιμένω μέχρι αύριο να καθαρίσω από την περίοδο και μετά ουυυυυυυυυυυυ έχει να γίνει;);););););)
που μένεις εσύ???

basiksiro
03-03-13, 20:28
ναι κύπρο μένουμε εδώ και 5 σχεδόν 6 χρόνια!!!! η ζωή εδώ πάει να γίνει ελλάδα!!!!!!!!!!!! κόβουν μισθούς και μειώνουν επιδόματα αλλά ελπίζουμε να φτιάξουν τα πράγματα κάποια στιγμή....................στο πολύ μέλλον όμως:-):-):-)
ακόμα να ξεκινήσουμε προσπάθειες, περιμένω μέχρι αύριο να καθαρίσω από την περίοδο και μετά ουυυυυυυυυυυυ έχει να γίνει;);););););)
που μένεις εσύ???

εγω μενω σε ενα χωριο της θεσσαλονικης. να του δωσεις να καταλαβεις. προτεινω τις μερες που εχεις ωορηξια να κανεις ενα ωραιο δείπνο. να πιειτε ενα μπουκαλι κρασι (ολο μεχρι την τελευταια του σταγονα) και μετα πολλες ζουζουνιες. θα εχεις χαλαρωσει με το κρασι επομενως δεν θα υπαρχει κ αγχος και τσουπ θα ερθει το σπορακι!!!!

basiksiro
03-03-13, 20:30
patousitsa moy poy eisai?????giati den eisai online???

patousitsa82
03-03-13, 20:34
Καλησπερα κουτσουνες μου!!!τι κανετε???ολες καλα???μπηκα να σας πω μια καλησπερα!σε λιγο θα βγουμε εξω για φαγητο!και βαριεμαι απιστευτα.............:confused:
κοριτσια εγω απο συμπτωματακια μονο πονοι περιοδου...λες και μου ερχεται ενα πραμα...το στηθος σταματησε να με ποναει απλα ειναι πλυ λιγο βαρυ...αυτα!μαλλον θα μου ρθει κοριτσια....:(:(:(:(:(

αστεράκι!!!
03-03-13, 20:34
εγω μενω σε ενα χωριο της θεσσαλονικης. να του δωσεις να καταλαβεις. προτεινω τις μερες που εχεις ωορηξια να κανεις ενα ωραιο δείπνο. να πιειτε ενα μπουκαλι κρασι (ολο μεχρι την τελευταια του σταγονα) και μετα πολλες ζουζουνιες. θα εχεις χαλαρωσει με το κρασι επομενως δεν θα υπαρχει κ αγχος και τσουπ θα ερθει το σπορακι!!!!

λες ε?????
επειδή δε θέλω να μπω στη διαδικασία των τεστ ωορρηξίας θα κάνω μέρα παρά μέρα αυτό που λες και κάτι θα πετύχουμε, που θα πάει???
το πολύ πολύ να μην πηγαίνουμε δουλεια το πρωί:-):-):-)

patousitsa82
03-03-13, 20:35
patousitsa moy poy eisai?????giati den eisai online???

να μαι!!!!!!!:D:D:D:D:D

basiksiro
03-03-13, 20:36
Καλησπερα κουτσουνες μου!!!τι κανετε???ολες καλα???μπηκα να σας πω μια καλησπερα!σε λιγο θα βγουμε εξω για φαγητο!και βαριεμαι απιστευτα.............:confused:
κοριτσια εγω απο συμπτωματακια μονο πονοι περιοδου...λες και μου ερχεται ενα πραμα...το στηθος σταματησε να με ποναει απλα ειναι πλυ λιγο βαρυ...αυτα!μαλλον θα μου ρθει κοριτσια....:(:(:(:(:(

οχι οχι οχι δεν το δεχομαι δεν θα σου ερθει. εξαλλου τα συμπτωματα περιοδου μοιαζουν με αυτα τις εγκυμοσυνης!!!!!!!!!!!!

αστεράκι!!!
03-03-13, 20:37
να μαι!!!!!!!:D:D:D:D:D

γεια σου χρύσα μου!!!!!!!!
πως πάμε από συμπτωματάκια????

basiksiro
03-03-13, 20:37
αχ κοριτσια μου προσευχηθειτε να ειναι μεγαααααααλη αυριο η χοριακη μου γιατι σε αντιθετο αποτελεσμα ειλικρινα δεν θα το αντεξω :(

patousitsa82
03-03-13, 20:39
οχι οχι οχι δεν το δεχομαι δεν θα σου ερθει. εξαλλου τα συμπτωματα περιοδου μοιαζουν με αυτα τις εγκυμοσυνης!!!!!!!!!!!!

πππφφφφ!τι να πω...μεχρι χθες ημουν κπως αισιοδοξη.....τωρα......σκ@τ@!!!
Βασουλα μου τα τραβηγματακια και τα τσιμπιματακια μην τα φοβασαι!!!!πρεπει να κανει χωρο το σπορινι σου!!!!πρεπει να κατσει καλα!!!!:D:D:D:D

αστεράκι!!!
03-03-13, 20:39

μη σκέφτεσαι έτσι χρύσα μου.....δε σημαίνει ότι για να είσαι πρέπει να υποφέρεις!!!! ξέρω κοπέλες που δεν είχαν τίποτα συμπτωματα και όμως ήταν έγκυες και το κατάλαβαν από την καθυστέρηση μόνο!!!!!!!!!!!!!

patousitsa82
03-03-13, 20:40
γεια σου χρύσα μου!!!!!!!!
πως πάμε από συμπτωματάκια????

αστερακι μου!!!!!!!!καλα εισαι???τελειωνεις απο περιοδο ε????τελεια!!!!!
αυτο το μηνα πολλες ζουζουνιες!!!!μερα παρα μερα το καλυτερο!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D
αστερακι μου,μονο πονακια περιοδου.....!το στηθος μου,με πονουσε λιγακι...σημερα τιποτα παλι!απλα ειναι λιγο βαρυ!τιποτα αλλο!

patousitsa82
03-03-13, 20:42
αχ κοριτσια μου προσευχηθειτε να ειναι μεγαααααααλη αυριο η χοριακη μου γιατι σε αντιθετο αποτελεσμα ειλικρινα δεν θα το αντεξω :(

προσευχομαστε Βασουλα μου!!!!!!!:D:D:D:D:D
μια χαρα θα σου ειναι η χοριακη σου!!!!!!!
:D:D:D:D:D:D

αστεράκι!!!
03-03-13, 20:43

βάσω μου δεν ξέρω πόσο πιστεύεις και που πιστεύεις, ο καθένας είναι ελεύθερος τελείως σε αυτό το θέμα αλλά εγώ έχω να σου πω ως ο τελευταίος άνθρωπος του κόσμου ότι θα προσευχηθώ στον άγιο εφραίμ να σου δώσει μεγάλη χαρά αύριο!!!!!!!!!!!!!
στο λέω από τα βάθη της ψυχής μου, παρόλου που είμαστε άγνωστες......
το θαύμα που έχεις μέσα σου και που θέλει κάθε κοπέλα να το έχει είναι ότι πιο ωραίο υπάρχει στον κόσμο και μακάρι να πάνε όοοοοοοοοοοολα καλά αύριο!!!!!!!!!!!!!!!!!!

patousitsa82
03-03-13, 20:45
μη σκέφτεσαι έτσι χρύσα μου.....δε σημαίνει ότι για να είσαι πρέπει να υποφέρεις!!!! ξέρω κοπέλες που δεν είχαν τίποτα συμπτωματα και όμως ήταν έγκυες και το κατάλαβαν από την καθυστέρηση μόνο!!!!!!!!!!!!!

αστερακι μου,βασικα δεν ξερω ποτε περιμενω.....εμ δεν εχω και σταθερο κυκλο.....την 19η μερα ειχα ποναλακια αρκετα και κολπικα υγρα...και την 23η-24η ειχα τσιμπιματακια κατω δεξια!
ποτε εκανα ωορρηξια δεν ξερω.....!!!
και δεν ξερω ποτε ειναι η αναμενομενη μερα....!
θα σκασω!!!!!!!!!!!!!!:mad::mad::mad::mad:

patousitsa82
03-03-13, 20:46
βάσω μου δεν ξέρω πόσο πιστεύεις και που πιστεύεις, ο καθένας είναι ελεύθερος τελείως σε αυτό το θέμα αλλά εγώ έχω να σου πω ως ο τελευταίος άνθρωπος του κόσμου ότι θα προσευχηθώ στον άγιο εφραίμ να σου δώσει μεγάλη χαρά αύριο!!!!!!!!!!!!!
στο λέω από τα βάθη της ψυχής μου, παρόλου που είμαστε άγνωστες......
το θαύμα που έχεις μέσα σου και που θέλει κάθε κοπέλα να το έχει είναι ότι πιο ωραίο υπάρχει στον κόσμο και μακάρι να πάνε όοοοοοοοοοοολα καλά αύριο!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΠΡΟΣΚΥΝΩ!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D

basiksiro
03-03-13, 20:49
αχ ρε κοριτσια ειλικρινα αν ξερετε ποσο με συγκινειτε... δεν εχω λογια για να σας ευχαριστήσω για την στηριξη και το ενδιαφερον σας.
patousitsa, asteraki θελω να ξερετε οτι σας νοιωθω τοσο κοντα μου και σας ευχαριστω τοσο μα τοσο πολυ για ολα!!!!!!!!!!!!

αστεράκι!!!
03-03-13, 20:51
αστερακι μου,βασικα δεν ξερω ποτε περιμενω.....εμ δεν εχω και σταθερο κυκλο.....την 19η μερα ειχα ποναλακια αρκετα και κολπικα υγρα...και την 23η-24η ειχα τσιμπιματακια κατω δεξια!
ποτε εκανα ωορρηξια δεν ξερω.....!!!
και δεν ξερω ποτε ειναι η αναμενομενη μερα....!
θα σκασω!!!!!!!!!!!!!!:mad::mad::mad::mad:

το ξέρω ότι αν σου κλείσουν τη μύτη αυτό ήταν, θα κάνεις μπαμ:-):-):-)
αλλά προσπάθησε όσο μπορείς να σκέφτεσαι άλλα πράγματα!!!!!!!!!!!!!!
πήγαινε απόψε με διάθεση για να χαλαρώσεις, να το ευχαριστηθείς, να περάσετε καλά με τον αντρούλη σου και οι μέρες θα περάσουν θα το δεις!!!!!
κάντε και τίποτα μετά;-);-);-) γιατί όταν έρθει το νινάκι θα ψάχνετε ώρα να πάτε για τουαλέτα και δε θα βρίσκεται:grin::grin::grin::grin:
όλα θα γίνουν καλή μου και όλα θα πάνε καλά!!!!

patousitsa82
03-03-13, 20:53
αχ ρε κοριτσια ειλικρινα αν ξερετε ποσο με συγκινειτε... δεν εχω λογια για να σας ευχαριστήσω για την στηριξη και το ενδιαφερον σας.
patousitsa, asteraki θελω να ξερετε οτι σας νοιωθω τοσο κοντα μου και σας ευχαριστω τοσο μα τοσο πολυ για ολα!!!!!!!!!!!!

δεν εχει φατσουλες καρδουλες......

θα προσπαθησω να φτιαξω <3 <3 <3 <3

θα βγουνε???δεν ξερω!!!!!!!!

χαχααχχαχααχχαα!!!!!!!!!

ολα θα πανε καλα Βασουλα μου!!!!!!!!ειμαι πολυ αισιοδοξη για σενα!!!!!!!πολυ ομως!!!!!!!!:grin::grin::grin::grin::grin:

patousitsa82
03-03-13, 20:56
το ξέρω ότι αν σου κλείσουν τη μύτη αυτό ήταν, θα κάνεις μπαμ:-):-):-)
αλλά προσπάθησε όσο μπορείς να σκέφτεσαι άλλα πράγματα!!!!!!!!!!!!!!
πήγαινε απόψε με διάθεση για να χαλαρώσεις, να το ευχαριστηθείς, να περάσετε καλά με τον αντρούλη σου και οι μέρες θα περάσουν θα το δεις!!!!!
κάντε και τίποτα μετά;-);-);-) γιατί όταν έρθει το νινάκι θα ψάχνετε ώρα να πάτε για τουαλέτα και δε θα βρίσκεται:grin::grin::grin::grin:
όλα θα γίνουν καλή μου και όλα θα πάνε καλά!!!!

καλα αν μου κλεισεις τη μυτη θα βγαλω και φωτιες απ τα αυτια και τη μυτη!!!!!!ασε!!!!!!!!!!
τουλαχιστον λεω,αν δεν ειμαι μη κανω παλι μεγαλο κυκλο....!τον προγγουμενο μηνα 39 μερες κυκλο!!!δλδ ελεος!!!!!!!!:evil::evil::evil::evil::evil:

αστεράκι!!!
03-03-13, 20:56

καμιά φορά οι άγνωστοι σε σένα άνθρωποι σε κάνουν να νοιώθεις τόσο άνετα που τους έχεις περισσότερο και από δικούς σου ανθρώπους!!!!!!!!!!!!!!!!
το καλό του ιντερνετ αυτό:-):-):-)
αν δεν μοιραζόμασταν αυτά τα πράγματα, εγώ προσωπικά θα τρελαινόμουνα......γιατί αν δε βιώσεις κάτι ο άλλος δε σε καταλαβαίνει......όσο και αν θέλει....

basiksiro
03-03-13, 20:57
καλα αν μου κλεισεις τη μυτη θα βγαλω και φωτιες απ τα αυτια και τη μυτη!!!!!!ασε!!!!!!!!!!
τουλαχιστον λεω,αν δεν ειμαι μη κανω παλι μεγαλο κυκλο....!τον προγγουμενο μηνα 39 μερες κυκλο!!!δλδ ελεος!!!!!!!!:evil::evil::evil::evil::evil:

ποτε θα κανεις το τεστ???ολο αποφευγεις να με πεις ποτε!!!!!!!!!!!!!!!!εδω και τωρα θελω μια απαντηση!!!!!!!χαχαχαχαχαχαχα

patousitsa82
03-03-13, 20:59
ποτε θα κανεις το τεστ???ολο αποφευγεις να με πεις ποτε!!!!!!!!!!!!!!!!εδω και τωρα θελω μια απαντηση!!!!!!!χαχαχαχαχαχαχα

αχ με με ρωτησες Βασουλα μου ποτε θα κανω τεστακι????δεν το ειδα!!!!!!!!!!!!:confused::confused::confused::confused::confused:
δεν ξερω...ποτε λες????????????

basiksiro
03-03-13, 21:02
αχ με με ρωτησες Βασουλα μου ποτε θα κανω τεστακι????δεν το ειδα!!!!!!!!!!!!:confused::confused::confused::confused::confused:
δεν ξερω...ποτε λες????????????

να κανεις 14 15 μερες μετα απο τοτε που υποπτεύεσαι οτι ειχες ωορηξια!!!!

patousitsa82
03-03-13, 21:03
καμιά φορά οι άγνωστοι σε σένα άνθρωποι σε κάνουν να νοιώθεις τόσο άνετα που τους έχεις περισσότερο και από δικούς σου ανθρώπους!!!!!!!!!!!!!!!!
το καλό του ιντερνετ αυτό:-):-):-)
αν δεν μοιραζόμασταν αυτά τα πράγματα, εγώ προσωπικά θα τρελαινόμουνα......γιατί αν δε βιώσεις κάτι ο άλλος δε σε καταλαβαίνει......όσο και αν θέλει....

ναι αστερακι μου,σε αυτο εχεις απολυτο δικαιο!!!!!
οταν ειχα κανει την αποξεση που ημουν 8 εβδομαδων,οι φιλες μου μου ελεγαν που εχουν παιδια,(ζωη να χουν τα καμαρια τους!!!!)
ε,σιγα ρε χρυσα....8 βδομαδων ησουν...σιγα!σε πηρε πολυ απο κατω βρε παιδι μου!!!!
και σκεφτομουν απο μεσα μου αυτο....δεν με καταλαβαινουν!!!!!!!!!!!και τσαντιζομουν πολυ!!!!
αλλα δεν τους το ειπα ποτε.....!

patousitsa82
03-03-13, 21:05
να κανεις 14 15 μερες μετα απο τοτε που υποπτεύεσαι οτι ειχες ωορηξια!!!!

χμμμμ....υποπτευομαι οτι εκανα....η στην 19η μερα η στην 21η η στην 22η η στην 23η!!!!:confused::confused::confused::confused::confused:

ποτε να κανω?????????????

basiksiro
03-03-13, 21:06
κοριτσια μου θα παω να ξαπλωσω. κουράστηκα σημερα. και αυτα τα πονακια απο τα δεξια ειναι συνεχομενα και ειναι τοσο ενοχλητικα!!!!καλα να περασετε κοριτσακια μου οτι και αν κανετε το βραδυ σας. φιλακια. τα λεμε αυριο!!!

basiksiro
03-03-13, 21:07
χμμμμ....υποπτευομαι οτι εκανα....η στην 19η μερα η στην 21η η στην 22η η στην 23η!!!!:confused::confused::confused::confused::confused:

ποτε να κανω?????????????

ε σε πια μερα εισαι τωρα?

georgia-kak
03-03-13, 21:08
Καλησπερα Κοριτσακια..... !!!!
Σε ευχαριστω πολυ Αστερακι μου... Ονομα..???
χα χα χα....
Εγω πιστευω οτι σε ολες μας, μας χρειαζετε θετικη σκεψη....

Σημερα περασα μια πολυ δυσκολη μερα... Με το να παω στον μπαμπα μου, ειναι και μονος του, εκανε και τραπεζι ... επρεπε να τον βοηθησω... να το τρεξιμο απο εδω.. να η ορθοστασια απο εκει.. με πολυ προσοχη βεβαια...
Φυσικα δεν εχω πει σε κανεναν τιποτα.. μονο ο αντρας μου το ξερει... ο οποιος με το να βλεπει το στηθος μου, ειναι σιγουρος οτι ειμαι... Εχουν αλλαξει λεει και οι ρωγες μου... εχουν μεγαλωσει και εχουν σκουρινει.. και βασικα ειναι πολυ ευαισθητες,βγαζουν κατι ασπριλαδια.. τι να πω.. Παντως σημερα ξεκινησε να με ενοχλει και η μεση μου... και εχουν αρχισει η ζαλιδοναυτιες να με ενοχλουν περισσοτερο... απο δεκατακια ωστοσο δεν εχω πεσει κατω απο 37,1... και φτανω μεχρι 37,4... ολη μερα...
Επισης ξεχασα να σας πωω.. οτι αυτα τα τσιμπιματομουδιασματα δεν εχουν φυγει καθολου... ισα ισα... συνεχιζουν και τα εχω συνεχεια... !!!

Κοριτσαρες μου... να μας πανε ολα καλα...

Και Βασω μου.... Μην Αγχωνεσαι... και θα δεις οτι η χοριακη σου αυριο θα ειναι τερααααστιαααα... και εσυ ηρεμη και ευτηχησμενη... πολυυυ ευτηχισμενη.... !!!!

patousitsa82
03-03-13, 21:09
κοριτσια μου θα παω να ξαπλωσω. κουράστηκα σημερα. και αυτα τα πονακια απο τα δεξια ειναι συνεχομενα και ειναι τοσο ενοχλητικα!!!!καλα να περασετε κοριτσακια μου οτι και αν κανετε το βραδυ σας. φιλακια. τα λεμε αυριο!!!

οκ Βασουλα μου!!!αντε να ξεκουραστεις!!!!!!αυριο περιμενουμε ευχαριστα νεα σου!!!!!!!!!!!!!!θα μπω το μεσημερακι!!!!θα το ξενυχτυσουμε σημερα βλεπω......και γω να παω να ετοιμαστω............και βαριεμαι απιστευτα ομως..............λες και θα παω να σκαψω!!!!!!!!!!!!!!!
αστερακι μου ομορφο,οτι και να κανεις να περασεις ομορφα!!!!!!!!!!!!!!φιλακια πολλα κουτσουνες μου!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D

αστεράκι!!!
03-03-13, 21:10
ναι αστερακι μου,σε αυτο εχεις απολυτο δικαιο!!!!!
οταν ειχα κανει την αποξεση που ημουν 8 εβδομαδων,οι φιλες μου μου ελεγαν που εχουν παιδια,(ζωη να χουν τα καμαρια τους!!!!)
ε,σιγα ρε χρυσα....8 βδομαδων ησουν...σιγα!σε πηρε πολυ απο κατω βρε παιδι μου!!!!
και σκεφτομουν απο μεσα μου αυτο....δεν με καταλαβαινουν!!!!!!!!!!!και τσαντιζομουν πολυ!!!!
αλλα δεν τους το ειπα ποτε.....!

στη θέση σου δε θα συγκράταγα τα νεύρα μου,μπράβο σου!!!!!!!!
και εχώ έχω παιδάκι αλλά ο χαμός έστω και αν είσαι 8 εβδομάδων είναι χαμός............δεν αλλάζει....τελεία.......
αλλά δεν καταλαβαίνουν, δυστηχώς......
είτε βιοχημική είτε παλίνδρομη είναι απώλεια:(:(:(

patousitsa82
03-03-13, 21:11
ε σε πια μερα εισαι τωρα?

σημερα Βασουλα μου ειμαι στην 33η μερα του κυκλου μου!!!!!

αστεράκι!!!
03-03-13, 21:12
Καλησπερα Κοριτσακια..... !!!!
Σε ευχαριστω πολυ Αστερακι μου... Ονομα..???
χα χα χα....
Εγω πιστευω οτι σε ολες μας, μας χρειαζετε θετικη σκεψη....

Σημερα περασα μια πολυ δυσκολη μερα... Με το να παω στον μπαμπα μου, ειναι και μονος του, εκανε και τραπεζι ... επρεπε να τον βοηθησω... να το τρεξιμο απο εδω.. να η ορθοστασια απο εκει.. με πολυ προσοχη βεβαια...
Φυσικα δεν εχω πει σε κανεναν τιποτα.. μονο ο αντρας μου το ξερει... ο οποιος με το να βλεπει το στηθος μου, ειναι σιγουρος οτι ειμαι... Εχουν αλλαξει λεει και οι ρωγες μου... εχουν μεγαλωσει και εχουν σκουρινει.. και βασικα ειναι πολυ ευαισθητες,βγαζουν κατι ασπριλαδια.. τι να πω.. Παντως σημερα ξεκινησε να με ενοχλει και η μεση μου... και εχουν αρχισει η ζαλιδοναυτιες να με ενοχλουν περισσοτερο... απο δεκατακια ωστοσο δεν εχω πεσει κατω απο 37,1... και φτανω μεχρι 37,4... ολη μερα...
Επισης ξεχασα να σας πωω.. οτι αυτα τα τσιμπιματομουδιασματα δεν εχουν φυγει καθολου... ισα ισα... συνεχιζουν και τα εχω συνεχεια... !!!

Κοριτσαρες μου... να μας πανε ολα καλα...

Και Βασω μου.... Μην Αγχωνεσαι... και θα δεις οτι η χοριακη σου αυριο θα ειναι τερααααστιαααα... και εσυ ηρεμη και ευτηχησμενη... πολυυυ ευτηχισμενη.... !!!!

με λένε εμορφία, και αυτά τα ασπρουλάκια ονομάζονται μοντγκόμερι!!!!!!!!!!!!!
είσαι 1000% έγκυος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
τα είχα και εγώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω
είσαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

basiksiro
03-03-13, 21:12
σημερα Βασουλα μου ειμαι στην 33η μερα του κυκλου μου!!!!!

ε οποτε ας περιμενουμε 4 5 μερουλες ακομη!!!!εεεεεεεε ποτε θα περασουν!!!!!θα σκασω!!!!!!

αστεράκι!!!
03-03-13, 21:13
οκ Βασουλα μου!!!αντε να ξεκουραστεις!!!!!!αυριο περιμενουμε ευχαριστα νεα σου!!!!!!!!!!!!!!θα μπω το μεσημερακι!!!!θα το ξενυχτυσουμε σημερα βλεπω......και γω να παω να ετοιμαστω............και βαριεμαι απιστευτα ομως..............λες και θα παω να σκαψω!!!!!!!!!!!!!!!
αστερακι μου ομορφο,οτι και να κανεις να περασεις ομορφα!!!!!!!!!!!!!!φιλακια πολλα κουτσουνες μου!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D

κορίτσια καλη ξεκούραση καλά να περάσετε και έρχονται όμορφα νέα το νοιώθω!!!!!!!!!!!!!!!!

patousitsa82
03-03-13, 21:14
στη θέση σου δε θα συγκράταγα τα νεύρα μου,μπράβο σου!!!!!!!!
και εχώ έχω παιδάκι αλλά ο χαμός έστω και αν είσαι 8 εβδομάδων είναι χαμός............δεν αλλάζει....τελεία.......
αλλά δεν καταλαβαίνουν, δυστηχώς......
είτε βιοχημική είτε παλίνδρομη είναι απώλεια:(:(:(

αστερακι μου,ημουν τοσο χαλια ψυχολογικα τοτε που δεν ειχα τη δυναμη να μιλησω.....ειχα τον πονο μου τοτε,και δεν ηθελα να σπαταλησω το σαλιο μου.....!ειχα πεσει σε καταθλυψη!!!ολη τη μερα κοιμομουν και δεν ηθελα να δω ανθρωπο!
παει περασε τωρα αυτο!
να σου ζησει το παλικαρακι σου!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D

basiksiro
03-03-13, 21:15
είσαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ααααααααααα τι ωραιο το ονομα σου αστερακι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!! εγω δεν εχω τετοια ασπρουλακια παντος :(

patousitsa82
03-03-13, 21:15
ε οποτε ας περιμενουμε 4 5 μερουλες ακομη!!!!εεεεεεεε ποτε θα περασουν!!!!!θα σκασω!!!!!!

α,οκ τοτε!!!!σε 4-5 μερουλες θα κανω!!!!!!!!
εγω να δεις πως θα σκασω!!!!!!!!!!!!!!
αν ακουσεις κανενα μπαμ εκει τρυγυρω σου....εγω θα μαι!!!!!!!!!!!!!αχαχχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!

αστεράκι!!!
03-03-13, 21:16
αστερακι μου,ημουν τοσο χαλια ψυχολογικα τοτε που δεν ειχα τη δυναμη να μιλησω.....ειχα τον πονο μου τοτε,και δεν ηθελα να σπαταλησω το σαλιο μου.....!ειχα πεσει σε καταθλυψη!!!ολη τη μερα κοιμομουν και δεν ηθελα να δω ανθρωπο!
παει περασε τωρα αυτο!
να σου ζησει το παλικαρακι σου!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D

σε ευχαριστώ χρύσα μου!!!
για αυτό το παλικαράκι δεν πήρα χάπια εγώ, μόνο για αυτόν.........
σας εύχομαι ολόψυχα να νοιώσετε αυτό το αίσθημα του να είσαι μανούλα, δεν υπάρχει καλύτερο!!!!!!!!!!

georgia-kak
03-03-13, 21:16

Η απογοητευση ειναι απο τα τεστ... ενα ομως να μην βγει με εναν κατακοκκινο σταυρο Να στο μεγεθος...??? χα χα χα χα...
Επειδη με βλεπω να αργω να κατεβαινω στην Πολη Εμορφια μου, αυριο θα ξανακανω ενα τεστ... εαν και αυτο δεν βγει κανονικο, με τα ποδια θα κατεβω στην πολη να παω για χοριακη... χα χα χα...
Ουφφφφ.... και αυτοι δεν τα φτιαχνουν σοικα.. τι να πω... !!!!

Καλα να περασεις Χρυσααα μουυυυ..... !!!!!!!! να το ριξεις για τα καλα εξωωω...!!!!

patousitsa82
03-03-13, 21:17
γεωργια μου καλα εισαι??????να πας και εσυ να ξεκουραστεις!!!!
εισαι εγκυος με τα 1000 εσυ!!!!!!!!!!αχχαχαχαχαχαχααχ!!!!!!!!!!!!!!!!

αστεράκι!!!
03-03-13, 21:18
ααααααααααα τι ωραιο το ονομα σου αστερακι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!! εγω δεν εχω τετοια ασπρουλακια παντος :(

δε βγάζουν όλες οι έγκυες καλή μου μην ανησυχείς!!!!
στο γιο μου δεν τα είχα αλλά στο 2ο με παραξένεψαν και το έψαξα και τελικά βγαίνουν σε κάποιες κοπέλες!!!!

basiksiro
03-03-13, 21:19
Η απογοητευση ειναι απο τα τεστ... ενα ομως να μην βγει με εναν κατακοκκινο σταυρο Να στο μεγεθος...??? χα χα χα χα...
Επειδη με βλεπω να αργω να κατεβαινω στην Πολη Εμορφια μου, αυριο θα ξανακανω ενα τεστ... εαν και αυτο δεν βγει κανονικο, με τα ποδια θα κατεβω στην πολη να παω για χοριακη... χα χα χα...

Καλα να περασεις Χρυσααα μουυυυ..... !!!!!!!! να το ριξεις για τα καλα εξωωω...!!!!

γεωργια μου γιατι δεν πας μια και καλη για χοριακη????νομιζω πως ειναι το καλυτερο. βλεπεις πως ολοι σε εχουμε στανταρακι οτι εισαι εγκυος!!!!!!!!!!!!!!!απ΄΄οτι καταλαβα ειχες μια κουραστικη ημερα. να μην κουραζεσαι γεωργια μου.χαλαρα χαλαρα...

αστεράκι!!!
03-03-13, 21:21

κύπρος κρήτη πιο κοντά οπότε θα έρθω το πρωί να σε πάρω στο χημείο!!!!!!!!!!!!!!!
πάντως κάτι παίζει να έχουν γιατι όλα όσα έχεις μόνο εγκυμοσύνη δείχνουν!!!!!!!!!!!!!!!!!

georgia-kak
03-03-13, 21:28
Λοιπον αγαπες μου....

Για να ειμαστε και ειλικρινεις... Μεταξυ κατεργαρεων ειλικρινεια...

Φοοοοοβββαααααααααμμμμμμμμεεεεεεε να πω για χοριακη... εαν παω τωρα και ειναι χαμηλη... μεχρι να αναιβει θα εχω τοσο αγχος που θα πρεπει ολη μερα να κοιμαμε.. ετσι ημουν και την πρωτη φορα... !!!
φοβαμεεε... Μην Βγει αρνητικη και ολα αυτα τα συπτωματα ειναι απο κατι αλλο...
απο την μια θελω να ξερω... απο την αλλη προσπαθω να το καθυστερησω λιγο... οταν θα παω να ειμαι 100% σιγουρη... Ουυυφφφφ....
Ειναι περιεργο το συναισθημα.. και εσεις που εχετε χασει ενα μπορειτε να με καταλαβετε... εγω το εχασα την 12η βδομαδα... μου στοιχησε και ζοριστικα πολυ... γιατι τοτε δεν προσεχα, και δεν το ειχα παρει τοσο σοβαρα οπως τωρα... και θεωρησα οτι εγω εφταιγα...

Και τωρα φοβαμε να το μαθω, προσεχω απο μονη μου πολυ τωρα... να μην κουραζομαι, και να κινουμε ηρεμα (αν και ο αντρας μου με λεει κατσικι)...να μην κανω αποτομα πραγματα...
εαν το τεστ μου εβγαινε καθαρα θετικο, θα ειχα τρεξει... αλλα τωρα που ειναι ετσι φοβαμε να πω...

αστεράκι!!!
03-03-13, 21:34
Λοιπον αγαπες μου....

Για να ειμαστε και ειλικρινεις... Μεταξυ κατεργαρεων ειλικρινεια...

Φοοοοοβββαααααααααμμμμμμμμεεεεεεε να πω για χοριακη... εαν παω τωρα και ειναι χαμηλη... μεχρι να αναιβει θα εχω τοσο αγχος που θα πρεπει ολη μερα να κοιμαμε.. ετσι ημουν και την πρωτη φορα... !!!
φοβαμεεε... Μην Βγει αρνητικη και ολα αυτα τα συπτωματα ειναι απο κατι αλλο...
απο την μια θελω να ξερω... απο την αλλη προσπαθω να το καθυστερησω λιγο... οταν θα παω να ειμαι 100% σιγουρη... Ουυυφφφφ....
Ειναι περιεργο το συναισθημα.. και εσεις που εχετε χασει ενα μπορειτε να με καταλαβετε... εγω το εχασα την 12η βδομαδα... μου στοιχησε και ζοριστικα πολυ... γιατι τοτε δεν προσεχα, και δεν το ειχα παρει τοσο σοβαρα οπως τωρα... και θεωρησα οτι εγω εφταιγα...

Και τωρα φοβαμε να το μαθω, προσεχω απο μονη μου πολυ τωρα... να μην κουραζομαι, και να κινουμε ηρεμα (αν και ο αντρας μου με λεει κατσικι)...να μην κανω αποτομα πραγματα...
εαν το τεστ μου εβγαινε καθαρα θετικο, θα ειχα τρεξει... αλλα τωρα που ειναι ετσι φοβαμε να πω...

αυτόν το φόβο τον ένοιωσα πολύ και σε καταλαβαίνω!!!!!!!!!!!!
το μόνο που μπορώ να σου πω και εγώ ως παθούσα είναι να κάνεις λίγη υπομονή, να ανέβει η χοριακή σου και να πας όποτε νοιώσεις έτοιμη!!!!
μην κάνεις τίποτα που να σε κουράσει και ποτέ μα ποτέ μην φταίξεις τον εαυτό σου για το ότι έφυγε το άλλο σποράκι....δεν φταίμε εμείς.......έπρεπε να φύγει....................
δώσε πολύ ξεκούραση στο σώμα σου και όλα θα πάνε κάλα!!!!!!!!!!!!!!!!!

georgia-kak
03-03-13, 21:37
αυτόν το φόβο τον ένοιωσα πολύ και σε καταλαβαίνω!!!!!!!!!!!!
το μόνο που μπορώ να σου πω και εγώ ως παθούσα είναι να κάνεις λίγη υπομονή, να ανέβει η χοριακή σου και να πας όποτε νοιώσεις έτοιμη!!!!
μην κάνεις τίποτα που να σε κουράσει και ποτέ μα ποτέ μην φταίξεις τον εαυτό σου για το ότι έφυγε το άλλο σποράκι....δεν φταίμε εμείς.......έπρεπε να φύγει....................
δώσε πολύ ξεκούραση στο σώμα σου και όλα θα πάνε κάλα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σε ευχαριστω Εμορφια μου... Μακαρι να ειναι ολα καλα και ολα τελεια.... αυριο πρωτα ο θεος θα κανω ενα τεστ... εαν βγει θετικοοοο... τοτε εφυγα σφαιρα για την γυναικολο... αν οχι... τοτε θα περιμενω μεχρι την πεμπτη που θα παω οδοντιατρο...
Παντως για να ειμαι ειλικρινεις... πολλες γυναικες την εχουν πατησει με τα τεστ.. λενε αρνητικο και ειναι θετικο... τι να πω.. !!! μακαρι να ειναι ολα καλα να ηρεμισω και εγω... ουφφφφ...!!!!

αστεράκι!!!
03-03-13, 23:04
Σε ευχαριστω Εμορφια μου... Μακαρι να ειναι ολα καλα και ολα τελεια.... αυριο πρωτα ο θεος θα κανω ενα τεστ... εαν βγει θετικοοοο... τοτε εφυγα σφαιρα για την γυναικολο... αν οχι... τοτε θα περιμενω μεχρι την πεμπτη που θα παω οδοντιατρο...
Παντως για να ειμαι ειλικρινεις... πολλες γυναικες την εχουν πατησει με τα τεστ.. λενε αρνητικο και ειναι θετικο... τι να πω.. !!! μακαρι να ειναι ολα καλα να ηρεμισω και εγω... ουφφφφ...!!!!

όλα μια χαρά θα είναι γεωργία μου!!!!!!!!!!
θα τα πούμε το πρωί!!!!!!!!!!!!!

georgia-kak
04-03-13, 07:52
Καλημερα Κοριτσακια.... Πως εισαστε σημερα...????

αστεράκι!!!
04-03-13, 07:55
Καλημερα Κοριτσακια.... Πως εισαστε σημερα...????

καλημέρα!!!!!!!!!
στο μυαλό μου σε είχα!!!!!!
έκανες το τεστ ή κρατιέσαι ακόμα???:smile::smile::smile:

georgia-kak
04-03-13, 08:05
καλημέρα!!!!!!!!!
στο μυαλό μου σε είχα!!!!!!
έκανες το τεστ ή κρατιέσαι ακόμα???:smile::smile::smile:

χα χα.... Ισως να μην χρειαστε... Βασικα.. ξυπνησα με αφοριτους πονους χαμηλα.. πηγα τουαλετα.. και επεσαν 3 σταγονες αιμα... σκουπιστικα και μετα που ξαναπηγα δεν ειχα τιποτα..!!! επεσαν συ λεω... εσταξαν 3 σταγονες...
αυτο μαλλον παει να πει οτι αλλαζει ο κυκλος απο οτι φαινεται... επαφες δεν ειχαμε τωρα 3 μερες για να πω οτι ειναι απο εκει... !!
και τωρα τ πρωι δεν ειχα δεκατα ημουν στο 36,3 μολις ξυπνησα... !!!
δεν ξερω τι να πω..
η ειναι καμια βιοχημικη...

αστεράκι!!!
04-03-13, 08:11
χα χα.... Ισως να μην χρειαστε... Βασικα.. ξυπνησα με αφοριτους πονους χαμηλα.. πηγα τουαλετα.. και επεσαν 3 σταγονες αιμα... σκουπιστικα και μετα που ξαναπηγα δεν ειχα τιποτα..!!! επεσαν συ λεω... εσταξαν 3 σταγονες...
αυτο μαλλον παει να πει οτι αλλαζει ο κυκλος απο οτι φαινεται... επαφες δεν ειχαμε τωρα 3 μερες για να πω οτι ειναι απο εκει... !!
δεν ξερω τι να πω..

χωρίς να κάνεις και άλλο τεστ μην βγάζεις συμπεράσματα......περίμενε να δεις ξανά να έχεις άλλο αίμα και ίσως να είναι της εγκυμοσύνης αυτό το λίγο!!!!
έχεις πάρα πολλες ενδείξεις ότι είσαι έγκυος δε γίνεται να έρθει κανονικά περίοδος!!!!
είδες και τη βάσω με τόσο αίμα και το σποράκι είναι εκεί!!!!!!!!!!!!!!!!!!
μπορεί να είναι το αιματάκι που θα είχες κανονικά αν δεν ήσουν έγκυος...οπότε περίμενε λίγο ή κάνε το τεστ, να σου φύγει η έγνοια!!!!!!!!!
ο πόνος είναι σαν της περιόδου αλλά με τις μέρες φεύγει!!!!!!!!!!

georgia-kak
04-03-13, 08:14
χωρίς να κάνεις και άλλο τεστ μην βγάζεις συμπεράσματα......περίμενε να δεις ξανά να έχεις άλλο αίμα και ίσως να είναι της εγκυμοσύνης αυτό το λίγο!!!!
έχεις πάρα πολλες ενδείξεις ότι είσαι έγκυος δε γίνεται να έρθει κανονικά περίοδος!!!!
είδες και τη βάσω με τόσο αίμα και το σποράκι είναι εκεί!!!!!!!!!!!!!!!!!!
μπορεί να είναι το αιματάκι που θα είχες κανονικά αν δεν ήσουν έγκυος...οπότε περίμενε λίγο ή κάνε το τεστ, να σου φύγει η έγνοια!!!!!!!!!
ο πόνος είναι σαν της περιόδου αλλά με τις μέρες φεύγει!!!!!!!!!!

Μακαρι να ειναι ετσι κουκλα μου... θα δειξει..το στηθος μου συνεχιζει και ποναει βεβαια και ειναι τουμπανο... μπορει οντως να ειναι ετσι... θα περιμενω και βλεπω.. αν ειναι ετσι σταγονιτσες σταγονιστες παει να πει οτι ειμαι..αν ομως αρχισω να εχω πλημμυρα, τοτε παει να πει οτι κατι αλλαξε.. σωστα...???

basiksiro
04-03-13, 08:18
δεν ξερω τι να πω..

καλημερα γεωργια μου. για 3 σταγονιτσες κανεις ετσι?????????εγω ειχα ποταμι αιμα για 3 μερες. λοιπον πρεπει να πας για χοριακη μην το αναβαλλεις αλλο... τιποτα δεν ειναι αυτες οι 3 σταγονιτσες. ειμαι σιγουρη πως εισαι εγκυος!!!!

basiksiro
04-03-13, 08:19
καλημερα αστερακι μουυυυυυυυυυυυ. τι κανεις?????

georgia-kak
04-03-13, 08:21
καλημερα γεωργια μου. για 3 σταγονιτσες κανεις ετσι?????????εγω ειχα ποταμι αιμα για 3 μερες. λοιπον πρεπει να πας για χοριακη μην το αναβαλλεις αλλο... τιποτα δεν ειναι αυτες οι 3 σταγονιτσες. ειμαι σιγουρη πως εισαι εγκυος!!!!

Απογοητευθηκα Λιγο Βασουλα μου... καλημερουδια....
Μακαρι να ειναι ετσι.. κατσε να ξυπνησει ο συζηγος, και θα δω τι θα κανω... αν δεν παμε σημερα να παμε αυριο...!!!

αστεράκι!!!
04-03-13, 08:22
Μακαρι να ειναι ετσι κουκλα μου... θα δειξει..το στηθος μου συνεχιζει και ποναει βεβαια και ειναι τουμπανο... μπορει οντως να ειναι ετσι... θα περιμενω και βλεπω.. αν ειναι ετσι σταγονιτσες σταγονιστες παει να πει οτι ειμαι..αν ομως αρχισω να εχω πλημμυρα, τοτε παει να πει οτι κατι αλλαξε.. σωστα...???

είμαι σίγουρη ότι είσαι έγκυος και πως οι σταγόνες αυτές έιναι η ένδειξη ότι και καλά σήμερα θα σου ερχόταν η περίοδος αν δεν ήσουν έγκυος!!!!!!!!!!!!!!!!!
κάνε το τεστ πρώτα να σου βγει ++++++++++++++++++++++1000% και μετά πήγαινε και για χοριακή για να δεις το νουμεράκι σου!!!!!!!!!!!
μη σκέφτεσαι ότι κάτι πάει λάθος γιατί τίποτα δεν πάει:-):-):-):-)

basiksiro
04-03-13, 08:22
Απογοητευθηκα Λιγο Βασουλα μου... καλημερουδια....
Μακαρι να ειναι ετσι.. κατσε να ξυπνησει ο συζηγος, και θα δω τι θα κανω... αν δεν παμε σημερα να παμε αυριο...!!!

σημερα σημερα να πατε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αστεράκι!!!
04-03-13, 08:25
καλημερα αστερακι μουυυυυυυυυυυυ. τι κανεις?????

καλημέρα βασω μου!!!!!!!!!!!!
καλά είμαι, εδώ με τρώει η αγωνία σας!!!!
και κολλάει και το ιντερνετ του υπολογιστή στη δουλειά και κάνει 3 λεπτά να μου αλλάξει τη σελίδα.......ουφφφφφφφφφφφ:!::!::!:
εσύ είσαι καλά??? η κοιλίτσα σου??? πήγες για αιμα????

basiksiro
04-03-13, 08:26
καλημέρα βασω μου!!!!!!!!!!!!
καλά είμαι, εδώ με τρώει η αγωνία σας!!!!
και κολλάει και το ιντερνετ του υπολογιστή στη δουλειά και κάνει 3 λεπτά να μου αλλάξει τη σελίδα.......ουφφφφφφφφφφφ:!::!::!:
εσύ είσαι καλά??? η κοιλίτσα σου??? πήγες για αιμα????

καλα ειμαι. χθες το βραδυ με πονουσε η μεση μου και ειχα κ τα γνωστα τραωηγματα δεξια και δεν μπορουσα να κοιμηθω. σε λιγο θα παω να δωσω αιμα. ε κατα τις 6 παλι θα ξερουμε!!!!

georgia-kak
04-03-13, 08:27
Κοριτσια μο μακαρι... θα στειλω τον αντρα μου να παει γι αενα τεστ...
Τα δεκατα απο ποσο και πανω θεωρουντε..???
εμενα πχ που συνηθως η θερμοκρασια μου ειναι χαμηλη το 36,8 θεωρειτε δεκατα...??

τωρα που ξαναμετρηθηκα τοσο ειμαι.. ενω ξυπνησα με 36,3... και καθε φορα το βαζω τρεις φορες για να δω αν ισχυει...
36,8 ειχα και αλλες μερες τα πρωινα, η το βραδυ.... αλλα κατατην δια4ρκεια της μερας, και οταν ξαπλωνα γινοτα 37,1 με 37,4...

georgia-kak
04-03-13, 08:28
καλα ειμαι. χθες το βραδυ με πονουσε η μεση μου και ειχα κ τα γνωστα τραωηγματα δεξια και δεν μπορουσα να κοιμηθω. σε λιγο θα παω να δωσω αιμα. ε κατα τις 6 παλι θα ξερουμε!!!!

Αχ βασουλα μου.... πως και πως περιμενουμε να δουμε τα αποτελεσματα σου.. μα πολυ αργουν εκει που πας.. εδω στο ρεθυμνο μεσα σε 2 ωρες τα εχουν βγαλει....

basiksiro
04-03-13, 08:31
Κοριτσια μο μακαρι... θα στειλω τον αντρα μου να παει γι αενα τεστ...
Τα δεκατα απο ποσο και πανω θεωρουντε..???
εμενα πχ που συνηθως η θερμοκρασια μου ειναι χαμηλη το 36,8 θεωρειτε δεκατα...??

τωρα που ξαναμετρηθηκα τοσο ειμαι.. ενω ξυπνησα με 36,3... και καθε φορα το βαζω τρεις φορες για να δω αν ισχυει...
36,8 ειχα και αλλες μερες τα πρωινα, η το βραδυ.... αλλα κατατην δια4ρκεια της μερας, και οταν ξαπλωνα γινοτα 37,1 με 37,4...

αχ μη δινεις σημασια σε αυτα. αντε κ εγω πηρα θερμοκρασια για να δεις πως δεν παιζει ρολο. ειχα 36,6 τοωρα. εεε αργοτερα μεσα στη μερα κυμαινεται στο 37. γιαυτο σου λεω ασε τα δεκατα στην ακρη. πανε για χοριακηηηηηηηη και ασε τα τεστ γιατι παλι θα αναρωτιεσαι...

georgia-kak
04-03-13, 08:33
αλλη μια ερωτηση....
(κανω σαν 12χρονο τωρα , το ξερω )
Αλλα εαν ηταν περιοδο, τωρα που πηγα τουαλετα θα ξαναειχα παλι σταγονες η αιμα σωστα...???
εγω τωρα δεν εβγαλα τιποτα... !!! καθαρη.... !!!!

basiksiro
04-03-13, 08:38
αλλη μια ερωτηση....
(κανω σαν 12χρονο τωρα , το ξερω )
Αλλα εαν ηταν περιοδο, τωρα που πηγα τουαλετα θα ξαναειχα παλι σταγονες η αιμα σωστα...???
εγω τωρα δεν εβγαλα τιποτα... !!! καθαρη.... !!!!

λογικα ναι γεωργια μου. μην βασανιζεσαι με τετοιου ειδους ερωτησεις.ποσο μακρυα ειναι το χωριο σου απο το ρεθυμνο?ειναι δυσκολο να πατε σημερα για χοριακη?

αστεράκι!!!
04-03-13, 08:39

καλά είναι τα τραβήγματα, μας αρέσουν!!!!!!!!!!!!!!!!
θα είναι μια χαρά ψηλή η χοριακή σου θα το δεις!!!!
εσύ μόνο πρόσεχε και μην κάνεις τίποτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

georgia-kak
04-03-13, 08:42
λογικα ναι γεωργια μου. μην βασανιζεσαι με τετοιου ειδους ερωτησεις.ποσο μακρυα ειναι το χωριο σου απο το ρεθυμνο?ειναι δυσκολο να πατε σημερα για χοριακη?

30 χλμ περιπου... θα δω τι πως... δεν γινεται να αγωνιω... Ωστοσο το κακο ειναι οτι σημερα εχουμε δουλειες εδω... εχτες εσφαξαν δυο γουρουνια, και σημερα θα πρεπει να τα τακτοποιησουμε.. οποτε θα ειναι καπως δυσκολο... !!!! θα δειξει ολο κατι θα κανω...!!!!