PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΗ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΑ Γ' ΒΑΘΜΟΥ ΣΕ ΠΡΟΩΡΟ ΜΩΡΟ

τετα
21-10-08, 08:16
ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ ΤΟΥ FOROUM ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ. ΤΟ ΜΠΙΣΚΟΤΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΟΩΡΑ (ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ TOPIC) ΕΧΕΙ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΗ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΑ Γ' ΒΑΘΜΟΥ. ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΒΔΟΜΑΔΑΣ. ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΙΑΛΥΘΕΙ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΒΑΛΒΙΔΑ ΣΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΑΝΩ ΣΟ ΘΕΜΑ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ. ΕΧΩ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ. Β Ο Η Θ Ε Ι Α........

nea mamaka
21-10-08, 08:19
Αχ καλή μου!
Πραγματικά πολύ άσχημο αυτό για το μωράκι σου και για εσάς!
Ευχομαι να την προστατευει ο Θεός κάθε μέρα που περνάει και να σας δίνει δυναμη και κουράγιο!
Μακάρι να πανε όλα καλά!!

τετα
21-10-08, 08:21
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΝΕΑ ΜΑΜΑΚΑ. ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ. ΘΑ ΠΑΛΕΨΕΙ ΟΠΩΣ ΠΑΛΕΨΕ ΓΙΑ ΟΛΑ.

iro
21-10-08, 08:23
Τέτα μου...

Μόνο εσύ ξέρεις τι περνάς αυτή τη στιγμή - δεν τολμώ να σου πω τίποτα. Το μωράκι σου είναι σε πολύ καλά χέρια και η αγάπη σου θα κάνει όλη τη διαφορά..

Να πάνε όλα καλά - όταν προλαβαίνεις, γράφε μας δυο λόγια για τα νέα σας.

Να προσέχεις πολύ τον εαυτό σου - εσύ και το μωρό είστε οι δυο μεγάλοι πολεμιστές τώρα.

Φιλικά,
Ηρώ

nea mamaka
21-10-08, 08:25
Τα μικρά έχουν πολύ δύναμη μέσα τους!
Πολλές φορές μας αφήνει άναυδους όλη αυτή η προσπάθειά τους!
Και μην ξεχνάς πως τα κορίτσια είναι πολύ πιο δυνατά από τα αγοράκια!!
Ολα θα πάνε καλά, κι εγω το πιστευω!
Μια μικρή προσευχούλα από εμάς για την πριγκίππισά σας!!

τετα
21-10-08, 08:28
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΙ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΣΑΣ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΣΑΣ ΕΣΤΕΙΛΑ. ΜΕ ΕΧΕΤΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

arma
21-10-08, 08:50
Τέτα μου όλα θα πάνε καλά! Καλό κουράγιο στις δύσκολες ώρες που περνάς. ο Θεός να σου δίνει δύναμη. Όταν είχα και εγώ την μικρή μου στις θερμοκοιτίδες του Παίδων λόγω ίωσης ένα πράγμα έλεγα όταν έφευγα ''Παναγία μου η μικρή μου στα χέρια σου'' και όλα πήγαν καλά όπως θα πάνε και με εσάς. Θα περιμένουμε νέα σας...

Jean
21-10-08, 09:35
Teta μου καλημερα. Γεννησα την κορη μου στην 30η εβδομαδα, 1300γρ στο Αλεξανδρα το 2006 κι επαθε εγκεφαλική αιμορραγια 3ου βαθμου. Την παρακολουθουσαν με συχνους υπερηχους και μετρημα της περιμετρου της κεφαλης και περιμεναν τις εξελιξεις. Το αιματωμα (αυτη η διαταση στις κοιλιες του εγκεφαλου) επεμενε για αρκετο καιρο και το κεφαλι μεγαλωνε πολυ επικινδυνα. Με καλεσαν κι εμενα μια μερα να μιλησουμε και μου ειπαν οτι η πιεση που ασκειται στον εγκεφαλο ειναι πολυ μεγαλη κι αν δεν υποχωρησει πρεπει να μπει βαλβιδα για να αποσυμφορει την πιεση διωχνοντας το αιμα. Σε πληροφορω πως τιποτα απο ολα αυτα δεν εγινε. Το αιματωμα σταδιακα διαλυθυκε και η διαταση στις κοιλιες υποχωρησε (αυτο πηρε μηνες να γινει) Τρχαμε συνεχεια στο παιδων για υπερηχους αλλα τελικα με τη βοηθεια του Θεου πηγαν ολα καλα. Στο παιδιων εχει εξαιρετους γιατρους. Να προσπαθησεις να εισαι αισιοδοξη και να πιστευεις στην καλη εξελιξη των πραγματων. ξερω οτι ειναι τρομερα δυσκολο. Αν καποια σε καταλαβαινει αυτη ειμαι εγω. Ξερω οτι φοβασαι για συνεπειες στο μελλον αλλα σου λεω: Η κορη μου δεν παρουσιασε απολυτως τιποτα. Να μας ενημερωνεις. Ειμαι διπλα σου για οτι χρειαστεις.

th@lia
21-10-08, 09:47
Και μολις ετοιμαζομουν να γραψω:"δεν ρωτας καλυτερα την Jean?"και ειδα την απαντηση της.teta εγω θα σου πω να περνεις κουραγιο απο την jean και να την συμβουλευεσαι,να παιρνεις δυναμη απο την δυναμη της!!Γιατι εχει και πολυυυυυυυυυυυυυυυυυ(δυναμη)!!!Και εμπειρια στο θεμα.Ευχομαι να ειναι ολα περαστικα για σας!!

elias-christina
21-10-08, 09:51
Περαστικα θελω να πω κ εγω, και να μεταδωσω θετικη ενεργεια.. ολα θα πανε καλα!
Η Jean ειναι πραγματι η πιο καταλληλη να σου δωσει πληροφοριες κ πολυ κουραγιο.

τετα
21-10-08, 09:54
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΕ.

ΠΗΝΕΛΟΠΗ
21-10-08, 10:06
http://dl3.glitter-graphics.net/pub/646/646023jr9z01oxuu.gif (http://www.glitter-graphics.com)

mammy
21-10-08, 10:11
Όλες οι ευχές μου μαζί σας!! Να πάνε όλα καλά και να τελειώσει σύντομα αυτή η ταλαιπωρία!!! Ο Θεός μαζί σας!!

vickypap
21-10-08, 11:10
σου στελνω ολη μου την θετικη ενεργεια για το κοριτσακι σου και εσας.να το προστατευει ο Θεος, η Παναγια και ο Χριστουλης.και να το κρατησεις στην αγκαλια σου στο σπιτι σου πολυ πιο συντομα αποτι φανταζεσαι.

Christie
21-10-08, 11:11
Όλες οι ευχές μου μαζί σας!! Να πάνε όλα καλά και να τελειώσει σύντομα αυτή η ταλαιπωρία!!! Ο Θεός μαζί σας!!

Olg@
21-10-08, 11:24
Τέτα μου εύχομαι ολόψυχα να πάνε ολα καλα .... η μικρή σου ειναι αγωνίστρια και θα τα καταφέρει ...
Ολη μας η θετικη ένεργεια μαζί σας!!!
Περιμένουμε νέα σας οποτε έχεις χρονο και διάθεση ...

ΕΥΗ Γ
21-10-08, 11:40
τετα μου ευχομαι οπως λεει και η jean τιποτα να μην χρειαστει να κανετε!
προσφατα νοσηλευτηκαμε κι εμεις στο παιδων αγια σοφια για μια επεμβαση στο κεφαλακι του μικρου μου,ολα πηγαν καλα,βεβαια κατι λιγοτερο σοβαρο απο σας..οι γιατροι εκει οσους γνωρισα τουλαχιστον ειναι αξιολογοι..

κουραγιο και ολα θα πανε καλα..
η Παναγιτσα τα φυλαει τα παιδακια μας..

xrysalis
21-10-08, 12:44
Κι όμως ήρθε στη ζωή το μωράκι σου! τώρα θα παλέψει για να μείνει και θα τα καταφέρει! με πίστη και θετικές σκέψεις όλα είναι δυνατά!
εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα και θα περιμένω τα νέα σας!

τετα
21-10-08, 15:10
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ. ΚΑΛΑ ΠΑΜΕ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΛΛΑ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΗΣ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΑΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ. ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. Α ΔΕΝ ΣΑΣ ΤΟ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ!!!!!!!!!!!!!
ΦΤΑΣΑΜΕ 1.510 ΣΕ ΒΑΡΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΤΡΟΜΕΡΟ??

Jean
21-10-08, 15:17
Ολα καλα θα ειναι θα δεις... Θα με θυμηθεις!

Και το βαρος σουπερ! Αντε ματακια μου, λιγο εμεινε ακομη κι ολα θα ειναι ενα κακο ονειρο.

xrysalis
21-10-08, 15:25
Α ΔΕΝ ΣΑΣ ΤΟ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ!!!!!!!!!!!!!
ΦΤΑΣΑΜΕ 1.510 ΣΕ ΒΑΡΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΤΡΟΜΕΡΟ??
Μπράβο το μωράκι! άντε και καλά αποτελέσματα αύριο!! :D

mammy
21-10-08, 15:27
Πολύ χαρούμενα νέα!! Με το καλό και αύριο τα αποτελέσματα!!!! :wink:

DALIA
21-10-08, 15:30
Ευχομαι ολοψυχα ολα να πανε καλα με το μικρουλι!
Να της κανεις μια ζεστη αγκαλιτσα απο ολους.
Περιμενουνε νεα σας με ανυπομονησια

fysalida
21-10-08, 15:32
Ευχομαι ολοψυχα ολα να πανε καλα με το μικρουλι!
Να της κανεις μια ζεστη αγκαλιτσα απο ολους.
Περιμενουνε νεα σας με ανυπομονησια
:D

Afroditi D
21-10-08, 15:35
ολα να πάνε καλά ! καλή δυναμη σε εσένα!

aretim
21-10-08, 16:34
Ευχομαι να πανε ολα καλα και το μωρακι σας να γινει καλα πολυ γρηγορα

elenik
22-10-08, 02:52
Δυστυχως δεν ξερω κατι να σε βοηθησω. Ευχομαι και προσευχομαι να πανε ολα καλα

Μαριλίνα
22-10-08, 10:16
Σας εύχομαι ολόψυχα περαστικά και γρήγορα η κορούλα σου να είναι στο σπίτι μαζί σας!!
Όλα θα πάνε καλά με τη βοήθεια του Θεού που προσέχει πάντοτε τα μικρά αυτά πλασματάκια.
Περιμένουμε και νεότερα αισιόδοξα μηνύματα!!

Olg@
22-10-08, 13:07
Ολα καλα θα ειναι θα δεις... Θα με θυμηθεις!

Και το βαρος σουπερ! Αντε ματακια μου, λιγο εμεινε ακομη κι ολα θα ειναι ενα κακο ονειρο.

:lol: :lol: :lol:

Jean
22-10-08, 13:23
Τετα, περιμενουμε τα καλα νεα! μην μας ξεχασεις! :)

surfmammy
22-10-08, 15:21
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗ ΦΑΓΑΝΟΥΛΑ ΣΟΥ. ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΠΑΤΑΤΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ, ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΜΠΟΥΛΟΥΚΑΚΙ... ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ. ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ

nea mamaka
22-10-08, 15:23
αχ τι γλυκό αυτό το "φαγανούλα"!!!
Ολα θα πάνε καλά!
Είδες οτι ήδη ξεκίνησαν να διορθώνονται!
Φιλιά πολλά πολλά και τρυφερά στην "φαγανούλα" λοιπόν!

τετα
22-10-08, 15:57
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ 'ΦΑΓΑΝΟΥΛΑ' ΜΟΥ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ!!!! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΗΣ ΕΚΑΝΑΝ ΥΠΕΡΥΧΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΗ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΥΞΗΘΕΙ ΚΑΙ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΜΟΥ. JEAN ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΛΑΒΕΙ Ο κος ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ. ΕΙΝΑΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΣΤΗΝ ΝΕΥΡΟΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ. ΘΑ ΤΟ ΔΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΑΥΡΙΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ. ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ. ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ ΣΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!

Jean
22-10-08, 16:06
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ 'ΦΑΓΑΝΟΥΛΑ' ΜΟΥ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ!!!! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΗΣ ΕΚΑΝΑΝ ΥΠΕΡΥΧΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΗ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΥΞΗΘΕΙ ΚΑΙ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΜΟΥ. JEAN ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΛΑΒΕΙ Ο κος ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ. ΕΙΝΑΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΣΤΗΝ ΝΕΥΡΟΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ. ΘΑ ΤΟ ΔΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΑΥΡΙΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ. ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ. ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ ΣΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!

ΜΠΡΑΒΟ!!! Το "σταθερη" ειναι αυτο που θελουμε τωρα!! Το "σταθερη" ειναι αυτο που περιμεναμε κι εμεις με τη δικη μου τοτε. Αυτο το σταθερη δεν μας πειραζει καθολου τωρα. Μπορει να παρει καιρο να υποχωρησει αλλα αυτο δεν ενοχλει σε τιποτα το μωρο. Εμας εκανε μηνες να υποχωρησει αλλα οσο ηταν σταθερη ολα ηταν μια χαρα και δεν ανησυχουσαμε ελεγαν οι γιατροι. Μπραβο κοπελα μου, θα δεις, ολα καλα θα πανε. Τον Προδρομου δεν τον ξερω αλλα για να ειναι σ' αυτη την τοσο νευραλγικη θεση θα ειναι πολυ καλος. Αιντε ματακια μου, ολα καλα.

fotinip
22-10-08, 16:23
http://dl8.glitter-graphics.net/pub/623/623558o9ymyrvf15.gif (http://www.glitter-graphics.com)

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!!

nano
22-10-08, 16:24
θα πάνε ... και θα πάνε ... ΟΛΑ ΚΑΛΑ !!!
καλό κουράγιο και θετική σκέψη
περιμένουμε και άλλα "σταθερά" και, ακόμα καλύτερα, "υποχωρητικά" νέα !!!
η προσευχή μου και η θετική μου σκέψη μαζί σας

xrysalis
22-10-08, 16:31

Αχ... πολύ χάρηκα!! :D

Olg@
22-10-08, 16:33

ΡΟΥΛΑ
22-10-08, 19:08

sophie13
22-10-08, 23:39
http://dl10.glitter-graphics.net/pub/855/855800qlmxabkr2t.gif (http://www.glitter-graphics.com)
http://dl10.glitter-graphics.net/pub/1289/1289360clookijeaq.gif (http://www.glitter-graphics.com)

resident
23-10-08, 01:31
περαστικα στη μικρη ''αγωνιστρια'' και καλη δυναμη σ'εσας να αντεξετε ολο αυτο που περναει

elena32
23-10-08, 01:57
περαστικα στη μικρη ''αγωνιστρια'' και καλη δυναμη σ'εσας να αντεξετε ολο αυτο που περναει

micnat
23-10-08, 08:07
Κι από εμένα πολλές ευχές να πάνε όλα καλά και σύντομα να χαίρεστε το γλυκό μωράκι σας κοντά σας...

marilia12
23-10-08, 08:37
Και απο εμένα σου εύχομαι το καλύτερο.

arma
23-10-08, 08:42
Μπράβο στην ''φαγανούλα''! Εύχομαι να συνεχίσετε έτσι που βέβαια όλα δείχνουν πως θα πάνε όλα καλά! Καλή δύναμη και κάθε μέρα να μας λες τέτοια ευχάριστα :D

alvadi
23-10-08, 09:25
Κι από εμένα πολλές ευχές να πάνε όλα καλά και σύντομα να χαίρεστε το γλυκό μωράκι σας κοντά σας...

angela_kgr
23-10-08, 10:57

Νίκη
23-10-08, 12:51
Αμέτρητες ευχές.... για να πάνε όλα καλά!!!! :D

Niki-76
23-10-08, 14:04
Όπως λέει και η συνονόματη, αμέτρητες ευχές!!!
:D Ήδη η νεράιδα σου έδειξε πόσο ξέρει να παλεύει. μην ανησυχείς, και ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!

galat
23-10-08, 14:10
Αμέτρητες ευχές.... για να πάνε όλα καλά!!!! :D

ΕΥΗ Γ
23-10-08, 14:10
χαιρομαι που ολα βαινουν καλως..ειστε αλλωστε σε πολυ καλα χερια..
κι ετσι να συνεχισετε!! :D :D :D

τετα
23-10-08, 16:41
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΕ ΔΥΝΑΜΗ. ΤΩΡΑ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΜΟΥ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΑΘΕΡΗ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η JEAN ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΩΡΑ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ (ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ) ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΧΩΡΗΣΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ. ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ. ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΜΑΣ ΚΑΛΟ. ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΕΜΕΙΝΕ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ ΑΠΟ ΣΑΣ. ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..

Γατουλα
23-10-08, 16:54
θερμες ευχες για τη μικρουλα σου Τετα :)

nano
23-10-08, 17:01
ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ
μόνο τέτοια ν' ακούμε και ΚΑΛΥΤΕΡΑ ακόμα :D :D :D

mammy
24-10-08, 08:52
Τέτα μας έφτιαξες τη μέρα!! Όλα καλά θα πάνε!! Τα καλύτερα έρχονται!!

vatraxaki
24-10-08, 10:03
ΤΕΤΑ μου ευχομαι τα καλυτερα για το μωρακι σου μολις ειδα το θεμα και ειδα οτι η κατασταση της ειναι σταθερη πολυ χαιρομαι ευχομαι να τελειωσει αυτο το μαρτυριο και η μικρουλα σου να βγει νικητρια απο αυτη την ιστορια κουραγιο και με βοηθεια της παναγιας ολα θα πανε καλα!!

xrysalis
24-10-08, 16:17
Τέτα μας έφτιαξες τη μέρα!! Όλα καλά θα πάνε!! Τα καλύτερα έρχονται!! :D :D :D

Jean
24-10-08, 16:23
Τετακι μην μας ξεχνας...Περιμενουμε τα καλα νεα της φαγανουλας σου... :wink:

Olg@
24-10-08, 16:24
Σουπερ νέα ... περιμένουμε τα ακομα καλύτερα :wink: !!! Φιλια πολλα!

angi
24-10-08, 16:39
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201BC.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=11)

angi
24-10-08, 16:43
Σορρυ για το παραπανω.
Τις καλυτερες ευχες μου και την αμεριστη συμπαρασταση μου.

Skybeam
24-10-08, 21:17
Tώρα το είδα αυτό το topic... Πολλά περαστικά κι εύχομαι να είναι η πρώτη και η τελευταία ταλαιπωρία της μικρής και να είναι από εδώ και πέρα υγιέστατη μέχρι τα βαθιά γεράματα! :) :)

mamy-g
26-10-08, 13:46
teta και εγώ ΄χω γεννήσει ένα προωράκι και τελικά πήγαν όλα καλά
το σταθερή κατασταση να ξέρεις ότι είναι πολύ καλό και ότι πάντα οι γιατροί στα παρουσιάζουν έτσι ωστε να είσαι προετοιμασμένη για τα πάντα
ο δικό μου νοσηλεύτηκε 50 ημέρες σε ΜΕΝ αλλά όλα τα προωράκια 'εχουν τρομερές δυνάμεις και καταφέρνουν πολλά πράγματα

όλα θα πάνε καλά να έχεις εμπιστοσύνη στο θεό και στο αγγελούδι σου θα τα καταφέρει μια χαρά

mata
26-10-08, 15:18
Τις καλύτερες ευχές μου, για την καλύτερη εξέλιξη για το μωράκι σου Τέτα. Θα πάνε όλα καλά!!!!!!!!Να το πιστέψεις!!!Καλό κουράγιο στην ταλαιπωρία που περνάτε!!!!!!!!!!

Elli
26-10-08, 15:21
Εύχομαι ό,τι καλύτερο!
Όλα θα πάνε καλά!

Aggeloudia
26-10-08, 16:48
ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ
μόνο τέτοια ν' ακούμε και ΚΑΛΥΤΕΡΑ ακόμα :D :D :D

:D :D :D :D :D :D :D :D

:!: :!: :!: :!: :!: :!:

τετα
27-10-08, 16:07
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΤΑΘΕΡΑ ΜΑΣ ΛΕΝΕ. ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΤΡΕΛΑΝΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΑΘΕΡΑ. ΤΕΣΠΑ ΤΟ ΜΠΙΣΚΟΤΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ. ΑΥΤΟ ΒΛΕΠΩ ΕΓΩ. ΕΙΝΑΙ ΔΡΑΣΤΗΡΙΑ. ΤΩΡΑ ΤΡΩΜΕ 20cc ΚΑΘΕ 2 ΩΡΕΣ. ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!
ΕΧΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ.

nea mamaka
27-10-08, 16:16
Και βέβαια όλα θα πάνε καλά!
Να την καμαρώνεις για την δύναμή της!
Ελπίζω να της δίνεις τα φιλάκια που της στέλνουμε, έτσι;
Και χαδάκια, πολλά πολλά χαδάκια αν σε αφήνουν!
Εχω ακούσει οτι η τρυφερότητα και το χάδι βοηθούν πολύ τα πρόωρα μωράκια!

τετα
27-10-08, 16:19
ΜΟΝΟ ΧΑΔΑΚΙΑ ΜΕ ΑΦΗΝΟΥΝ. ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΦΙΛΑΚΙ.
ΒΕΒΑΙΑ ΤΗΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΦΙΛΕΣ ΕΞΩ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΗ ΜΑΜΑ ΤΗ ΒΟΗΘΑΝΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Vann
27-10-08, 16:31
ευχομαι να την παρετε πολυ γρηγορα στο σπιτι σας

Rena Μagda
27-10-08, 16:53
Περαστικα και γρηγορα στο σπιτακι σας.Ολα θα πανε καλα!

Olg@
27-10-08, 16:56
Τέτα μου να εισαι σίγουρη πως η κορούλα σου νιώθει την παρουσία σου και τα χαδάκια σου και αντλεί πολυ δύναμη απο αυτά!!!
Φιλιά σας σκεφτόμαστε κα τις δυο σας!!!

http://img30.glitterfy.com/301/glitterfy095645275D32.gif (http://www.glitterfy.com/)

Rosangel
27-10-08, 18:23
τετα ολα θα πανε καλα για το μπισκοτακι σου να εισαι σιγουρη!
Η Παναγια να ειναι παντα μαζι σας!!!

rouge
27-10-08, 19:36
Εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα να έχετε το βλαστάρι σας στο σπίτι. Αν και από ότι κατλάβα είναι δυνατή η μπουμπού σου και θα δεις ότι μια περιπέτεια είναι και θα περάσει. Να είστε δυνατοί και εμείς εδώ! :P

maspi
27-10-08, 20:13
πολλες ευχες και μακαρι να ειναι περαστικο
Το μπισκοτακι σας ειναι μια μικρη αγωνιστρια

micnat
28-10-08, 21:32
Χαίρομαι που πάνε όλα καλά και είσαι αισιόδοξη κι εσύ πάνω απ'όλα τέτα!!!!!! Δώσ'της χαδάκια και από εμάς!!!!!!!!!!!!

xrysalis
28-10-08, 22:43
πολλά χαδάκια κι από μένα για το φαγανό μπισκοτάκι!
Τέτα, εύχομαι σύντομα να της δώσεις και φιλάκια :wink:

mata
29-10-08, 01:38
Αμέτρητα φιλάκια στη μικρούλα αγωνίστρια σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Με το καλό να της τα δώσεις!!!!!!!!!!!!!!

http://dl3.glitter-graphics.net/pub/1218/1218623ofbhi4zqh5.gif (http://www.glitter-graphics.com)

Jean
18-11-08, 00:19
Τετα;;;;;;;;

ΛΕΝΑΝΕΚ
18-11-08, 08:52
Τετα;;;;;;;;
Τετούλα !!!!!!!!!?????????

manina
18-11-08, 11:08
μολις διαβασα το θεμα,ευχομαι ολα καλα....

mamy-g
18-11-08, 11:48
Τετούλα εύχομαι όλα καλά ......
φιλάκια πολλά

τετα
20-11-08, 09:39
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΣΑΣ. ΤΩΡΑ ΒΡΗΚΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑ. ΒΛΕΠΕΤΕ ΕΧΩ ΣΤΗΣΕΙ ΑΝΤΙΣΚΗΝΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ. ΠΑΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ. ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΦΕΥΓΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΝΑ ΕΡΘΟΥΜΕ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΑΛΛΟ. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.

DALIA
20-11-08, 11:11
Τετα μου αυτα ειναι πολυ ευχαριστα νεα μπραβο στην ζωουλα!!!!Ολα θα πανε πολυ πολυ πολυ πολυ καλά.

http://dl7.glitter-graphics.net/pub/1166/1166377ngw6fe2ror.gif (http://www.glitter-graphics.com)

th@lia
20-11-08, 11:36
Μπραβο στο μωρακι!!Ειναι δυνατο!!Με το καλο να πατε σπιτακι σας!! :o :o

Jean
20-11-08, 13:10
Μπραβο το μωρο μου!! Σιγα σιγα, μερα τη μερα ολο και πλησιαζει στο σπιτακι του!! Ενημερωνε μας Τετακι οποτε μπορεις ε;

ΛΕΝΑΝΕΚ
20-11-08, 13:15
ΜΠΡΑΒΟ! ΜΠΡΑΒΟ! ΜΠΡΑΒΟ!
Μια μεγάλη ανάσα ανακούφισης και τώρα εσύ συνεχίζεις με όλη σου τη δύναμη! Σίγουρα έχεις κι άλλη πολύ, πολύ!!!!
Όλα να πηγαίνουν καλά, καλύτερα,κάλλιστα!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

zouzounel
20-11-08, 14:00
Είναι αγωνίστρια η μικρούλα σου.
Με το καλό να την πάρεις σπίτι!
:)

Olg@
20-11-08, 14:01
ΜΠΡΑΒΟ! ΜΠΡΑΒΟ! ΜΠΡΑΒΟ!
Μια μεγάλη ανάσα ανακούφισης και τώρα εσύ συνεχίζεις με όλη σου τη δύναμη! Σίγουρα έχεις κι άλλη πολύ, πολύ!!!!
Όλα να πηγαίνουν καλά, καλύτερα,κάλλιστα!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

:D :D :D

xrysalis
21-11-08, 00:50
ΜΠΡΑΒΟ! ΜΠΡΑΒΟ! ΜΠΡΑΒΟ!
Όλα να πηγαίνουν καλά, καλύτερα,κάλλιστα!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

mammy
21-11-08, 08:46
Με το καλό να επιστρέψετε σπίτι σας!!!!!Πολύ ευχάριστα νέα!! :D :D :D

nano
21-11-08, 12:58
ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ
ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΣΑΣ!!!

thessalonikia
21-11-08, 15:07
τετακι και εγω γεννησα το γιο μου πολυ προωρα 25.5 εβδομαδων περασα τα της εντατικης και ξερω πως νιωθεις

ειδαν πολλα τα ματια μου, αυτο που εχω να σου πω ειναι να εχεις πιστη το ζουζουνακι σου ειναι μαχητης ουτως η αλλως και θα τα βγαλει περα και θα ειναι μια χαρα

εγκεφαλικες αιμοραγιες ειχαν τα περισσοτερα παιδακια στο Ιπποκρατειο θεσσαλονικης και τωρα που περασε ο καιρος (ημαστε στα 2 χρονια) και μιλαω με τις μαμαδες που το ζησαν αυτο δεν υπαρχει προβλημα κανενα σε κανενα απο αυτα τα παιδια

μην στεναχωριεσαι θα πανε ολα καλα δωσε χρονο και εχε πιστη

τετα
23-11-08, 17:48
ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΝΕΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΒΓΗΚΑΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!! ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ. ΤΟ ΜΠΙΣΚΟΤΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΡΕΧΩ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ. ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΑΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!!!!!
ΒΟΗΘΗΣΕ Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ. ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΒΓΗΚΕ. ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΔΩΣΑΤΕ ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ.

maryp
23-11-08, 17:55
Επιτέλους! Μπράβο! Σιδερένια απο δω και πέρα, γερή και καλότυχη η μπέμπα σου!

Να την χαίρεσαι!!!!

Olg@
23-11-08, 18:09
Kαλώς τη δεχτήκατε τη μπισκοτίτσα σας στο σπιτάκι σας!!!
Έτσι γλυκιά να ΄ναι η ζωή σας απο εδω και πέρα!!!

http://dl.glitter-graphics.net/pub/1219/1219601z5rawihujq.jpg (http://www.glitter-graphics.com)

elias-christina
23-11-08, 18:36
Eιναι τα καλυτερα νεα που ακουσα σημερα!
Μπραβο σας... πολυ το χαρηκα!
Α! και που εισαι... τωρα μας χρωστας μια φωτο της ομορφης μας.

Jean
23-11-08, 19:44
Τετα μου, μόλις το διαβασα! Συγχαρητηρια! Ευχομαι χιλιαδες απολαυστικες στιγμες με τη μικρουλα σας! (και καλη δυναμη σε σενα, ξερω, ειναι εξοντωτικό ,αλλα συναμα τοσο υπεροχο!!!!)

nano
23-11-08, 21:06
ΥΠΕΡΟΧΑ ΝΕΑ
ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟ!!!
ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ!!!

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΎ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΓΙΑ ΕΣΑΣ
ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ
ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ

marilia12
23-11-08, 21:18
http://i221.photobucket.com/albums/dd110/marisunpurple/ertertr.gif

mamy-g
23-11-08, 22:36
υπεροχα νέα, γερή και καλότυχη
να τις δίνει όσες περισσότερες αγκαλίτσες μπορείς....... :D :D :D :D :D :D

Scorpina
23-11-08, 22:51
Ευλογημένο και σιδερένιο το παιδάκι σου! Πολύ χαίρομαι με τα νέα σας!

xrysalis
24-11-08, 00:48
Ευλογημένο και σιδερένιο το παιδάκι σου! Πολύ χαίρομαι με τα νέα σας! μόνο χαρές εύχομαι απο δω και μπρος! :D

micnat
24-11-08, 01:05
Μπράβο Τέτα!!!!!!!!!! Πάντα χαρές από εδώ και πέρα! Να χαίρεστε την κουκλίτσα σας!!!!!!

arma
24-11-08, 08:50
http://dl3.glitter-graphics.net/pub/652/652973xbmvo3zbey.gif (http://www.glitter-graphics.com)

Καλώς ορίσατε στο σπίτι σας! Σιδερένια και από δω και πέρα μόνο χαρές!Τα δύσκολα πέρασαν, απολαύστε τις υπέροχες στιγμές που θα έρθουν :D

vickypap
24-11-08, 09:06
ευχομαι ολα αυτα να διαγραφουν απο την μνημη σας και να ειναι η ζωη σας γλυκια και γεματη υγεια

τετα
24-11-08, 10:01
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ. ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΣ. ΤΟ ΜΠΙΣΚΟΤΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ. ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΙΩΘΩ ΤΕΛΕΙΑ.

Christie
24-11-08, 10:20
Μπραβο κοπελα μου :D :D ... ΠΟλυ ευχαριστα τα νεα σας :D :D

Να ειναι παντα γερη κι ευτυχισμενη και να τη χαιρεστε!!

vatraxaki
24-11-08, 11:15
μπραβο τετακι μου απολαυσε τις στιγμες!!!!

faihnn
14-06-11, 18:16
καλησπέρα σε όλους!!! είμαι 20 ετών και έχω 2 αδελφές δίδυμες 2 ετών οι οποίες έχουν γεννηθεί πρόωρα .η μια από αυτές το μπιφτεκάκι μας όπως την λέμε πέρασε εγκεφαλική αιμορραγία 3 βαθμού . ο γιατρός ο όποιος την παρακολουθούσε είναι ο σφακιανος στο αγία σοφίας, με την μικρή μας δεν έχουμε πρόβλημα επικοινωνίας ούτε ομιλίας μόνο που ακόμα δεν έχει περπατήσει ενώ κάνει περιπόλια στο τραπέζι η αν στηρίζεται στον τοιχίο .ο γιατρός μας λέει ότι θα περπατισει,οι γονoiς μου και εγώ έχουμε ανχοθει παρακαλώ όποιος γνωρίζει η έχει περάσει τέτοια κατάσταση να μ πει τι έκανε αν όντως υπάρχει θετικό αποτέλεσμα !!!!!!

paris35
20-06-11, 11:38
θεραπείες κάνετε?
Για αρχή φυσικοθεραπείες

AthinaP
20-06-11, 22:38
Θα γράψω ως μαμά διδύμων, γιατί από το κυρίως θέμα δεν ξέρω κάτι.

Τα αδερφάκια έχουν μεγάλη διαφορά μεταξύ τους όσον αφορά την κινητική ανάπτυξη; Είχαν από την αρχή;

Τα δικά μου παιδάκια είχαν, αλλά ηταν πιο πολύ θέμα ερεθισμάτων και πόσο ενθαρρύναμε από την αρχή την κινητικότητα. Αν το παιδί γίνει ένα με το ρηλάξ, στην αρχή, επειδή η μαμά δεν προλαβαίνει, πιθανόν να ασχολείται με το πιο διεκδικητικό παιδί και το άλλο παιδί να μένει πίσω.

Πιθανολογώ ότι και ο γιατρός κάτι τέτοιο θα σκέφτεται και δεν αποδίδει το φαινόμενο σε κατάλοιπο της αιμορραγίας. Βέβαια τίποτα δεν αποκλείεται, απλά σου γράφω μια εξήγηση, ότι ένα παιδί μπορεί να είναι απολύτως υγιές οργανικά και για κάποιους συγκεκριμένους λόγους να μένει πίσω. Αντίστοιχα, οι φυσιοθεραπείες αντισταθμίζουν πιθανή έλλειψη ερεθισμάτων. 2 ετών βέβαια είναι αρκετά πίσω.

Δεν ξέρω κάτι παραπάνω, αλλά ίσως στη θέση σας θα αναζητούσα και μια δεύτερη γνώμη... Θα μου πεις από ποιον; Δεν γνωρίζω από αναπτυξιολόγους και ίσως αυτός που είστε να είναι ήδη πολύ καλός.

Επειδή η μικρούλα μας ήταν λίγο πίσω (έκανε τα πρώτα βήματα μόνη της 14 μηνών και έφυγε κανονικά μόνη της στους 15 μήνες) είχα αρχίσει και εγώ να ψάχνομαι. Τελικά διαπίστωσα ότι προχώρησε πιο γρήγορα, από τη στιγμή που την έπιανα συχνά από το χέρι, αντί να την αφήνω να το το προσπαθεί μόνη της. Από τη στιγμή που την έπιανα αρκετά συχνά από το χεράκι, της πήρε κανένα μήνα να φύγει μόνη της.

Όπως τα λέτε, ακούγεται ότι είναι θέμα χρόνου να φύγει μόνη της. Έχει κολλήσει πολύ καιρό στο να περπατάει με βοήθεια;

Πάντως είναι ωραία η θέση σου, να βλέπεις δυο μικρούλια να μεγαλώνουν σπίτι και να τα χαίρεσαι.

Μαρ81
21-10-12, 14:58
Πρώτη φορά πέρνω το θάρρος να γράψω και να ρωτήσω αν έχετε ακούσει κάτι σχετικά με την εγκεφαλική αιμορραγία σε νεογνό? Το αιμάτωμα είναι τετάρτου βαθμού απο την αριστερή πλευρά του εγκεφάλου.
Με ενημέρωσαν οι γιατροί οτι υπάρχει απο την πρώτη μέρα της γέννησής της έχουν περάσει 11 μέρες η κατάσταση είναι σταθερή. Τί πρέπει να γνωρίζω παραπάνω?? είναι δίδυμα κοριτσάκια και το εμφάνισε η μικρή. Είναι δίδυμα με έναν πλακούντα δύο σάκοι γεννήθηκαν στις 26 εβδομάδες ύστερα απο την εμφάνισει εμβρυο-εμβρυακή μετάγγισης.

Σας ευχαριστώ πολύ

Μαρ81
21-10-12, 15:13
11111