PDA

Επιστροφή στο Forum : ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΤΤΙΚΟ

Σελίδες : [1] 2

agapaki
29-08-08, 14:49
Αγαπητοί φίλοι,

Εχω διαβάσει όλες τις σημειώσεις σας για το Αττικό νοσοκομείο και πραγματικά με βγάλατε από μεγάλο δίλημμα για το ποιο νοσοκομείο θα διαλέξω όταν έρθει η ώρα. Είμαι και εγώ από αυτές που δεν θέλω και δεν μπορώ να πάω να γεννήσω σε ιδιωτική κλινική. Είμαι τις απόψης να δώσω λεφτά στο γιατρό αν το αξίζει παρά στο νοσοκομείο για την υποτίθεται υπερ λουξ φιλοξενία του. Έχω στείλει στο pm της ΜΕΛΙΝΑΣ και του PATOUSAKI για να μου δώσουν ονόματα πολύ καλών γιατρών στο ΑΤΤΙΚΟ αλλά δεν μου έχουν απαντήσει. Μπορεί κάποιος άλλος που να ξέρει να μου στείλει ονόμα στο pm μου σας παρακαλώ??
Ευχαριστώ πολύ!! :cry:

yogini
29-08-08, 14:53
κος ΧΡΕΛΙΑΣ μου είπαν οτι ειναι φοβερός και σκυλομετανοιωσα που δεν πήγα εκεί! Αν ξαναμείνω έγκυος ή τωρα στραβώσω με το γιατρο μου θα παω σ'αυτόν.

Εχω ακούσει απο πολλά άσχετα άτομα γι'αυτόν.
Πάντως παίρνει σίγουρα 1500€...οπως σχεδόν όλοι δηλαδή

agapaki
29-08-08, 16:31
Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία σου. Θα παώ και θα ρωτήσω. Ο,τι άλλο μάθω θα σε ενημερώσω.Α!!! μου είπαν και άλλο ένα όνομα για να έχεις και εσύ υπόψη σου είναι Μπατάλια Λάμπρο. Και πάλι ευχαριστώ!

ελ
17-09-08, 10:57
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ.ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕΙ;ΕΛΙΝΑ.

yogini
17-09-08, 12:07
Υπαρχει αλλού παρόμοιο θέμα. Μου εχουν πει τα καλυτερα λόγια για τον κο Χρέλια :)

με το καλό!

sylvienn78
17-09-08, 13:20
Κι εγω τον κο Χρελια θα σου προτεινα, μεχρι στιγμης ειμαι ευχαριστημενη. Σε λιγο που θα γεννησω κιολας θα σας πω εντυπωσεις :wink:

VANILIA123M
29-10-08, 23:08
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,
ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑΤΡΩΝ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΤΤΙΚΟ?
ΚΑΙ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΛΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ ΕΚΕΙ......ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΕΧΟΥΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΣΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΖΟΥΝ Η ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΒΑΤΖΑ!!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΩΤΕΡΩΝ

VANILIA123M
29-10-08, 23:14
ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ....ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΠΛΕΟΝ ....ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟΤΕΡΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ?
ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΩΣΤΕ ΜΕ ...ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΛΗΤΩ ΑΛΛΑ ΨΑΧΝΩ ΣΥΣΤΗΜΕΝΟ ΓΙΑΤΡΟ
ΚΑΝΤΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ....ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 6ο ΜΗΝΑ ....ΙΣΑ ΠΟΥ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ

bp-IOLH
30-10-08, 10:18
VANDRONIKOU, τι σου έκανε?
Ρωτάω έτσι εγκυκλοπαιδικά, για να ξέρω κι εγώ αν μου τύχει κάτι παρόμοιο.

ΛΕΝΑΝΕΚ
30-10-08, 10:59
Στο Αττικό δεν υπάρχουν ''συνεργαζόμενοι" γιατροί.Υπάρχουν γιατροί που δουλεύουν εκεί ως μαιευτήρες- γυναικολόγοι.Δεν είναι μαιευτήριο αλλά δημόσιο νοσοκομείο με όλες τις ειδικότητες.Η μαιευτική κλινική συγκεκριμένα είναι ένας διάδρομος με αρκετά δωμάτια κάπου στον δεύτερο όροφο του νοσοκομείου.Εκεί φιλοξενούνται οι γέννες αλλά και τα γυναικολογικά προβλήματα μαζί.Όλοι οι γιατροί είναι αξιολογότατοι επιστήμονες και ο διευθυντής κ.Σαλαμαλέκης αρκετά αυστηρός με κάποιους κανόνες.Όσο για το μονόκλινο δεν το κλείνεις από πριν.Το ζητάς και αν υπάρχει σου το δίνουν.Οι γιατροί δεν φαίνεται να ασχολούνται,υπεύθυνες είναι οι νοσοκόμες και δη η προισταμένη.
Αυτά τα ολίγα από εμένα. :) :) :)

nat-left
30-10-08, 12:20
Εγώ θα ξεκινήσω με τον Χρέλια μετά από παρότρυνση μίας φίλης από το φόρουμ! :D

VANILIA123M
30-10-08, 20:39
EYΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!

bolaki
04-11-08, 16:56
Καλησπέρα σε όλες! Μουείναι λίγο περίεργο που συμμετέχω σε αυτό το φόρουμ, καθώς δεν είχα στο πρόγραμμα το topic "εγκυμοσύνη", το οποίο προέκυψε εντελώς τυχαία και πριν προλάβω να το προγραμματίσω. Θα ήθελα λοιπόν τα φώτα σας, καθώς ψάχνω πληροφορίες σχετικά με μαιευτήρες στο ΑΤΤΙΚΟ νοσοκομείο. θα ήθελα να μου πείτε αν εχετε συνεργαστεί με κάποιον εκεί και αν είστε ευχαριστημένες.
Σας ευχαριστώ πολύ κι ελπίζω να συνεχίσω να συμμετέχω στις συζητήσεις σας για τουλάχιστον 8 μήνες ακόμα! :wink:

vkdm
11-11-08, 09:47
Ευχομαι όλα να σου πάνε καλά και σύντομα να έχεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου.
Για το Αττικόν θέλω και εγώ να μάθω πληροφορίες γιατί κάτι διάβασα ότι κλείνει κτλ λόγω μεγάλων ελείψεων.
Ας ελπίσουμε ότι οι φίλες μας εδώ ξέρουν κάτι παραπάνω από εμάς.

nat-left
11-11-08, 10:14
Ευχομαι όλα να σου πάνε καλά και σύντομα να έχεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου.
Για το Αττικόν θέλω και εγώ να μάθω πληροφορίες γιατί κάτι διάβασα ότι κλείνει κτλ λόγω μεγάλων ελείψεων.Ας ελπίσουμε ότι οι φίλες μας εδώ ξέρουν κάτι παραπάνω από εμάς.

Ελπίζω να μην ισχύει κάτι τέτοιο γιατί εκεί θα γεννήσω.

Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι έχουν απεργίες δηλαδή ότι μπορεί να μην αναλάβουν κάτι μη επείγον. Οι γέννες και οι υπέρηχοι εγκυμοσύνης γίνονται ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ δεν σταματάνε λόγω απεργιών! άντε και με αγχώσατε πρωί πρωί....

pennyscorpina
11-11-08, 16:01
Γεια σας. Δεν εχω ξαναγραψει και γενικα ειμαι παντελως ασχετη απο "ιντερνετικες συζητήσεις" Για ότι λάθος επομένως συγχωρίστε με
Γέννησα στο Αττικό στις 2-9-08 Ο γιατρός μου λέγεται Μπουρνάς Νικόλαος (είναι οκ να λέμε ονόματα; ) Μου φάνηκε πολύ καλός αν και είχα πολύ καλη εγκυμοσύνη αλλά και γέννα (γέννησα φυσιολογικά μέσα σε 3 ώρες) Αυτό που μου άρεσε ήταν ότι την ώρα των ωδινών ήταν διπλα μου με χάιδευε στην πλάτη και μου έδινε κουράγιο. Με τις απεργίες η αλήθεια είναι ότι εξαιτίας τους δεν έχω πάει να με δει από όταν γέννησα.
Όσο για το νοσοκομείο είναι πολύ καθαρό το προσωπικό πολύ εξυπηρετικό όμως υπερβολικά λίγο (γι'αυτό και οι απεργίες)
Επίσης κάνουν μαθήματα ανώδυνου και υποστηρίζουν και προωθούν πολύ τον θηλασμό
Ελπίζω να μην κούρασα και να βοήθησα

nat-left
11-11-08, 16:02
όλα μια χαρούλα τα έγραψες πέννυ, καλώς όρισες!

maria82
12-11-08, 15:24
Καλησπέρα! Penny ο γιατρός δέχεται μόνο απόγευμα επισκέψεις? Κράτησες βλαστοκύτταρα?

ΛΕΝΑΝΕΚ
12-11-08, 15:41
Εγώ γέννησα στο Αττικό στις 7-11-2008 και είχα γιατρό τον κ.Χρέλια.
Το προσωπικό στο μαιευτήριο ήταν καταπληκτικό και πάντα ευγενικό έστω και με τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουν.Πολλές γένννες και τα δωμάτια στον όροφο είναι και για γυναικολογικά προβλήματα και για γέννες μαζί.Με τέτοιο "σουξέ" κατι πρέπει να γίνει για να γίνει διαχωρισμός και αποσυμφόρηση.
Υποστηρίζουν το θηλασμό τόσο πολύ που πραγματικά συγκινήθηκα λόγω του ότι στον γιο μου πριν από 4 1/2 χρόνια δεν είχα ούτε στο ελάχιστο προτροπή για το θηλασμό.Παιρνούσε μία ευτραφής παιδίατρος που καλά να την έχει ο Θεός,είμαι σίγουρη ότι όλες μας την λατρέψαμε το λιγότερο!
Όσο για τη γέννα την ίδια είμαι τόσο πολύ ευχαριστημένη από το γιατρό μου που ακόμη ψάχνω τα κατάλληλα λόγια για να τον ευχαριστήσω για την εμπειρία που με βοήθησε να απολαύσω.
Εγώ βέβαια τσακώθηκα δύο φορές με το προσωπικό,αλλά κατάλαβα ότι τα προβλήματα προέκυψαν λόγω του φόρτου εργασίας και των προβλημάτων που έχει το Αττικό νοσοκομείο.Αν κάποιος καταφέρει να υποβαθμίσει και αυτό το νοσοκομείο θα έχει τουλάχιστον διαπράξει έγκλημα!

ΛΕΝΑΝΕΚ
12-11-08, 15:45
Ξέχασα να πω ότι έκανα και συλλογή βλαστοκυττάρων και ομφάλιου λόρου μέσω της Ελληνικής Τράπεζας ομφαλοπλακουντιακού αίματος που είναι κρατικός οργανισμός.Μας ενημέρωσαν ότι σε πολλές περιπτώσεις η συλλογή δεν γίνεται σωστά και το δείγμα απορρίπτεται.
Στην περίπτωση μου όλα πήγαν καλά!

maria82
12-11-08, 15:59
Ξέχασα να πω ότι έκανα και συλλογή βλαστοκυττάρων και ομφάλιου λόρου μέσω της Ελληνικής Τράπεζας ομφαλοπλακουντιακού αίματος που είναι κρατικός οργανισμός.Μας ενημέρωσαν ότι σε πολλές περιπτώσεις η συλλογή δεν γίνεται σωστά και το δείγμα απορρίπτεται.
Στην περίπτωση μου όλα πήγαν καλά!

Πόσο σου κόστισαν τα βλαστοκύτταρα???

nat-left
12-11-08, 16:42
Ναι Λενάκι πόσο κόστισαν και είναι αποκλειστικά δικά σας ή τα δωρίσατε;

Pipi
13-11-08, 09:57
Υποστηρίζουν το θηλασμό τόσο πολύ που πραγματικά συγκινήθηκα λόγω του ότι στον γιο μου πριν από 4 1/2 χρόνια δεν είχα ούτε στο ελάχιστο προτροπή για το θηλασμό.Παιρνούσε μία ευτραφής παιδίατρος που καλά να την έχει ο Θεός,είμαι σίγουρη ότι όλες μας την λατρέψαμε το λιγότερο!

Ακριβώς τα ίδια κι εγώ πριν 4 1/2 χόνια περίπου. Πού τη θυμάσαι την παιδίατρο βρε θηρίο; Ακόμα έχω το πρόσωπο της στη μνήμη μου. Είναι η μόνη που θυμάμαι από εκεί μέσα γιατί τα υπόλοιπα τα ξέχασα επίτηδες, Ούτε να τις θυμάμαι τις νοσοκόμες που με σαμποτάριζαν για το θηλασμό. Και να τονίσω ότι ήμουν η μόνη ασθενής της μαιευτικής πτέρυγας. Δεν υπήρχαν άλλες γυναίκες εκείνη της περίοδο. Ότι είχε ανοίξει το νοσοκομείο.

pennyscorpina
13-11-08, 13:53
Δεχεται καθε Τεταρτη Το απογευμα πληρωνεις στο νοσοκομειο 60 ?. Το πρωι δεχεται αλλα νομιζω πρεπει να συναινοηθεις με εκεινον δεν ξερω σιγουρα. Δεν εχει δικο του ιατρειο Ειναι και το απογευμα στο αττικο. Για να κλεισεις ραντεβου παιρνεις το 1535
Βλαστοκυτταρα κρατησα σε μια ιδιωτικη εταιρεια και κοστισανε μετα απο συμφωνια για μειωμενη αποδειξη 1450? .Το κανονικο κοστος ηταν 1750?
Αν θελεις τηλ γιατρου κτλ στειλε στο pm

pennyscorpina
13-11-08, 13:55
Α!!!! οσο για την τροφαντουλα παιδιατρο αν δεν κανω λαθος η γυναικα του ειναι και οντως οτι πληροφορια χρειαστεις για θηλασμο μπορει να σε βοηθησει με το παραπανω

ΛΕΝΑΝΕΚ
13-11-08, 14:07
Ναι Λενάκι πόσο κόστισαν και είναι αποκλειστικά δικά σας ή τα δωρίσατε;
Τα βλαστοκύταρρα πήγαν σε τράπεζα για χρήση από οποιονδήποτε τα έχει ανάγκη και δεν κοστίζουν τίποτα.Ταυτόχρονα μπαινεις όμως κι εσύ ώστε αν χρειαστείς από αλλόν να πάρεις.
Ο ομφάλιος λόρος κρατείτε 18-20 χρόνια αποκλειστικά για σένα και κοστίζει 1190 €.Αυτό με τον ομφάλιο λόρο δεν το κάνουν καθόλου οι ιδ.τράπεζες.
Υπάρχουν πολλά ακόμη που δεν ξέρετε και που κι εγώ δεν ήξερα γι αυτό κάθε μέρα 11-1 υπάρχουν σεμινάρια στο κρατικό αυτό οργανισμό όπου σε ενημερώνουν για κάθε σου απορία.Στο τέλος εσύ επιλέγεις ότι σε συμφέρει καλύτερα.
Η ενημέρωση πληροφοριακά δεν μοιάζει στο στυλ τώρα πουλάω και θα πουλήσω οπωσδήποτε.Δεν έχουν κανένα λόγο άλλωστε."Το μαγαζί δεν είναι δικό τους". :) :wink:

nat-left
17-11-08, 16:06
Για το Αττικόν θέλω και εγώ να μάθω πληροφορίες γιατί κάτι διάβασα ότι κλείνει κτλ λόγω μεγάλων ελείψεων.Ας ελπίσουμε ότι οι φίλες μας εδώ ξέρουν κάτι παραπάνω από εμάς.

Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι έχουν απεργίες δηλαδή ότι μπορεί να μην αναλάβουν κάτι μη επείγον. Οι γέννες και οι υπέρηχοι εγκυμοσύνης γίνονται ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ δεν σταματάνε λόγω απεργιών! άντε και με αγχώσατε πρωί πρωί....

Κι όμως ίσως έχει κάποια βάση που έλεγες ότι ίσως κλείσει το Αττικόν, διάβασε παρακάτω:

http://www.skai.gr/master_story.php?id=100639

Κινδυνεύει με λουκέτο το "Αττικόν"
16/11/2008

Tο νοσοκομείο δεν μπορεί να λειτουργήσει με ασφάλεια, υπό αυτές τις συνθήκες
Ορατός είναι πλέον ο κίνδυνος να βάλει λουκέτο το μεγαλύτερο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο της χώρας, το "Αττικόν", λόγω έλλειψης προσωπικού.

Όπως τονίζει ρεπορτάζ της τηλεόρασης του ΣΚΑΪ, είναι χαρακτηριστικό ότι υπάρχουν 670 κενές οργανικές θέσεις νοσηλευτικού προσωπικού και από τα 14 χειρουργεία λειτουργούν μόνο τα πέντε.

Το αδιέξοδο στο οποίο βρίσκεται το "Αττικόν", συνοψίζεται στην επιστολή του καθηγητή Δημήτρη Κρεμαστινού, προέδρου του επιστημονικού συμβουλίου του νοσοκομείου, προς τον πρύτανη του πανεπιστημίου Αθηνών.

Ο κ. Κρεμαστινός τονίζει ότι έφυγε κρίσιμος αριθμός νοσηλευτών, με αποτέλεσμα τα βασικά τμήματα του νοσοκομείου να δυσλειτουργούν πλήρως.

Οι εργαζόμενοι στο "Αττικόν", έχουν προβεί σε δυναμικές κινητοποιήσεις, αναστέλλοντας την λειτουργία των τακτικών εξωτερικών ιατρείων και των τακτικών χειρουργείων επ'αόριστον.

Λουκέτο στο Αττικόν ;

Είναι χαρακτηριστικό ότι 32 από τους 36 προϊστάμενους νοσηλευτικών τμημάτων του νοσοκομείου παρουσιάζονται αποφασισμένοι να παραιτηθούν.

Αλλά και οι γιατροί επισημαίνουν ότι το νοσοκομείο δεν μπορεί να λειτουργήσει με ασφάλεια, υπό αυτές τις συνθήκες.

Σύμφωνα με τον κ. Κρεμαστινό, το αδιέξοδο μπορεί να ανατραπεί μόνο με την άμεση πρόσληψη 100 νοσηλευτών.

pennyscorpina
18-11-08, 12:26
Την έλλειψη προσωπικού την κατάλαβα καλά όταν γέννησα.Κατ'αρχήν απο τα μαθήματα ανώδυνου ψάχναμε με τη μαία πότε να κάνουμε μάθημα αφού ήταν και περίοδος αδειών και δεν έβγαιναν οι βάρδιες.Αλλά και τον Σεπτέμβρη στις 2 που γέννησα να φανταστήτε ότι οι κοπέλες που το πρωί έπλεναν τα μωρά και τους έπαιρναν το αιματάκι από τις φτέρνες το απόγευμα άλλαζαν σεντόνια :o :o :o . Απο το απόγευμα μέχρι το άλλο πρωί ήταν μόνο δύο κοπέλες και για τις λεχώνες και για τις υπολοιπες γυναίκες με διάφορα γυναικολογικά προβλήματα Πραγματικά οι κοπέλες ήταν ΑΞΙΕΣ. Όσο για τα χειρουργία υπήρχαν στη γυναικολογική ΠΟΛΛΑ δωμάτια εξοπλισμένα πλήρως μόνο που δεν υπήρχαν τόσα άτομα για να λειτουργήσουν Ειναι κρίμα γιατι είναι το μοναδικό καινουριο νοσοκομειο με σύχρονα μηχανήματα και πρόκειται να κλείσει ενώ λειτουργούν αλλα όπως το τζάνειο που και βρώμικο ειναι και γενικά επικρατουν άθλιες συνθήκες (όχι στο γυναικολογικό τμήμα αλλά σε όλα τα υπόλοιπα)

pennyscorpina
18-11-08, 20:14
Εγώ στο Αττικό ειχα τον Μπουρνά Καλός μου φάνηκε και αυτός Ευχομαι όλα να πάνε καλα

pennyscorpina
19-11-08, 00:56
Αν και εχει περασει καιρος και μαλλον θα εχεις βρει αλλα και για οποια αλλη κοπελα θελει ,τον δικο μου τον λενε Μπουρνα Και εγω συστημένη πηγα και μου φανηκε καλος

nat-left
19-11-08, 09:31
Μακάρι να μην χρειαστεί να κλείσει γιατί είναι το μεγαλύτερο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο της Ελλάδος και θα είναι κρίμα να πάει χαμένο.

Pipi
19-11-08, 10:23
Ο Αβραμοπουλος εχτές στον Ευαγγελάτο έλεγε ότι δεν θα κλείσει.

nat-left
19-11-08, 10:54
Λαμπρά!!!!!!! :D

nat-left
21-11-08, 12:04
Τελικά για προσωπικούς μας λόγους αποφασίσαμε χθες με τον άντρα μου ότι θα γεννήσω με τον παλιό μου γιατρό στο Μητέρα.

ΛΕΝΑΝΕΚ
21-11-08, 12:37
Τελικά για προσωπικούς μας λόγους αποφασίσαμε χθες με τον άντρα μου ότι θα γεννήσω με τον παλιό μου γιατρό στο Μητέρα.
Σου εύχομαι με το καλό να έρθουν τα παιδάκια σου!
Ελπίζω ο άντρας σου να σε βοήθησε πραγματικά σε αυτή σου την απόφαση.
Εγώ όταν βρέθηκα στην ίδια ακριβώς θέση ο γλυκός μου επαναλάμβανε κάνε ότι αισθάνεσαι εσύ καλύτερα!
Κιεγώ για 7 μήνες πήγαινα σε δύο γυναικολόγους!
Ακριβώς λίγο πριν τρελαθώ με τις απόψεις του καθενός χωριστά,επέλεξα μόνη μου πάντα τον γιατρό στο Αττικό με κύριο γνώμονα όχι το γιατρό αλλά το μαιευτήριο.
Δοξα το Θεο δυο επιστήμονες γιατρούς είχα με πάρα πολύ κόσμο στα ιατρεία τους και καλά λόγια από παντού και για τους δύο.
Το παρακινδυνευμένο για μένα ήταν ότι τελικά
επέλεξα αυτόν που προσωπικά δεν ήξερα τόσο καλά,
ενώ η πρώτη γυναικολόγος με είχε ξεγεννήσει
με ασφάλεια ήδη μία φορά!
Φαντάσου μένος με το μαιευτήριο της(Μητέρα) είχα!!!!
Φυσικά τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένη με την επιλογή μου!!!!
Όπως είμαι σίγουρη ότι θα είσαι κι εσύ!!!! :D :D :D :D

nat-left
21-11-08, 13:09
Σου έχω στείλει π.μ. μάλλον δεν σου έχει έρθει ακόμη.

Σκεφτόμουν αυτή τη φορά να διαλέξω γιατρό με βάσει το μαιευτήριο δηλαδή να πάω στο Αττικόν και μετά να διάλεγα γιατρό. Καταλήξαμε όμως με τον άντρα μου ότι είναι καλύτερο να συνεχίσουμε στον γιατρό που με έχει ήδη ξεγεννήσει και ξέρει το ιστορικό μου και τον εμπιστευόμαστε και εμείς οι ίδιοι πάρα να μπούμε σε διαδικασία να μας γνωρίσει κάποιος καινούργιος. Τόσους μήνες ταλαντευόμουν ανάμεσα στο Αττικό και στο Μητέρα. Επιτέλους κατέληξα.... στο Μητέρα. Έτσι και αλλιώς πόσες φορές θα γεννήσω ακόμη; καμία άλλη αφού μετά τα δίδυμα κλείνει μόνιμα και αμετάκλητα το μαγαζί :lol:

anna angel
25-11-08, 10:21
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΩ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΜΕ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΜΑΙΕΥΤΗΡΕΣ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ. ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΣ - ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΗΛ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΟΥ ΑΤΤΙΚΟΥ. ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΕ ΟΠΟΙΟ ΙΔΙΩΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΘΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ???

natasaZ
25-11-08, 10:45
Ο δικος μου γιατρος είναι εξωτερικος στο Αττικο (επιστημονικοι συνεργατες λεγονται). Εχει δικο του ιατρειο στην Ηλιουπολη. Αλλα και άλλοι γιατροι, επειδη ειναι πανεπιστημιακοι και δεν ανηκουν στο ΕΣΥ, μπορουν να ιδιωτευουν.Δεν νομιζω όμως ότι μπορεις να πας με οποιοδηποτε γιατρο. Θα πρεπει να έχει καποια συμβαση με το νοσοκομείο.

yogini
25-11-08, 10:56
Ρε παιδιά άκουσα οτι κλείνει για ψάξτε το λίγο.
Γέννησε προχθές μια γνωστή μου και της είπε ο γιατρός οτι στο τσάκ προλαβε....δεν ξέρω περισσότερα δυστυχώς :roll: :roll: :roll:

natasaZ
25-11-08, 13:06
Επειδι ξερω κόσμο από μέσα, όλοι λένε ότι αυτά είναι υπερβολές....

pennyscorpina
26-11-08, 06:16
Με το καλό να έρθουν τα διδυμάκια σου

agtog
27-11-08, 12:10
Ο δικος μου γιατρος είναι εξωτερικος στο Αττικο (επιστημονικοι συνεργατες λεγονται). Εχει δικο του ιατρειο στην Ηλιουπολη. Αλλα και άλλοι γιατροι, επειδη ειναι πανεπιστημιακοι και δεν ανηκουν στο ΕΣΥ, μπορουν να ιδιωτευουν.Δεν νομιζω όμως ότι μπορεις να πας με οποιοδηποτε γιατρο. Θα πρεπει να έχει καποια συμβαση με το νοσοκομείο.

Μήπως μπορείς να μου πεις ποιος είναι ο γιατρός σου natasaZ; Είμαι στην αρχή της εγκυμοσύνης και σε αναζήτηση γιατρού. Έψαχνα για το Έλενα, τώρα μου είπαν για το Αττικό και για τον Χρέλια. Μένω όμως Ηλιούπολη, ίσως επισκεφτώ τον δικό σου. Πάντως έτσι όπως πάει μέχρι να βρω γιατρό θα έχω προλάβει να γεννήσω! Ευχαριστώ πολύ!

maria82
28-11-08, 12:55
Δεχεται καθε Τεταρτη Το απογευμα πληρωνεις στο νοσοκομειο 60 ?. Το πρωι δεχεται αλλα νομιζω πρεπει να συναινοηθεις με εκεινον δεν ξερω σιγουρα. Δεν εχει δικο του ιατρειο Ειναι και το απογευμα στο αττικο. Για να κλεισεις ραντεβου παιρνεις το 1535
Βλαστοκυτταρα κρατησα σε μια ιδιωτικη εταιρεια και κοστισανε μετα απο συμφωνια για μειωμενη αποδειξη 1450? .Το κανονικο κοστος ηταν 1750?
Αν θελεις τηλ γιατρου κτλ στειλε στο pm

Καλησπέρα είναι εύκολο να μου στείλεις πμ με τα στοιχεία του γιατρού και μερικές πληροφορίες που πιστεύεις θα μου φανούν χρήσιμες??
Ευχαριστώ!!

nat-left
28-11-08, 18:53
Με το καλό να έρθουν τα διδυμάκια σου

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :D & ΕΣΥ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ

maria23
04-12-08, 15:01
Μενω και εγω κοντα στην Ηλιουπολη και θα με ενδιεφερε και εμενα αυτος γυναικολογος. αν μπορεις στειλε ονομα και διευθυνση ιατρειου. ευχαριστω :)

STAEL
05-12-08, 11:00
:P Γειά σας κορίτσια, είμαι νέα στο forum, θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν ξέρετε τον ιατρό κο Χρέλια που είναι στο Αττικό.
Είμαι 7 εβδομάδων και ψάχνω γιατρό σε δημόσιο νοσοκομείο. Το πρώτο παιδί το γέννησα στο Μητέρα, αλλά για λόγους οικονομικούς ψάχνω σε δημόσιο νοσοκομείο. :?: :?:

Σας ευχαριστώ για την βοήθειά σας!!!!!!!!!

pennyscorpina
05-12-08, 23:29
Τελικά το Αττικό άρχισε να λειτουργεί και πάλι κανονικά για όσες ενδιαφέρονται

ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ
08-12-08, 15:53
Έχω μπερδευτεί τόσο με γιατρούς και νοσοκομεία....Για τον Μπουρνά υπάρχουν διαφορετικές απόψεις.Μία φίλη μου μού είπε πως πέρυσι έσπασε τον γοφό ενός νεογέννητου την ώρα της γέννησης και άλλη μου είπε πως είναι θεός στην ειδικότητα του γιατί την ξεγέννησε φυσιολογικά σε πολύ δύσκολη γέννα, απλώς δεν είναι της επικοινωνίας.Εγώ πήγα στον Μπατάλια αλλά έκανα 3 ώρες με το αυτοκίνητο από Περιστέρι στην Ηλιούπολη και του είπα πως δεν είμαι διατεθειμένη να το κάνω κάθε μήνα ενώ το Αττικό είναι δίπλα στο σπίτι μου.
Ο Μπατάλιας είπε πως το Αττικό έχει πρόβλημα και πως τους έχουν πάρει τα μηχανήματα των υπερήχων λόγω στάσεων εργασίας.Εγώ πάντως την Δευτέρα έχω ραντεβού για αυχενική διαφάνεια ενώ μου είχε πει να την κάνω σε ιδιωτικό κέντρο.

AFRODITH
09-12-08, 12:02
shnonomath me anxoses .pira tora thlefono kai mou eipane oti litourgei kanonika ,exw kai egw aurio uperixo dopler kai ta eida ola.pantos egw toso kairo tora pou paw ekei den antimetopisa kanena problhma kai oloi tous einai poloi kaloi.auto pou me apasxolei perissotero einai kata thn paramonh mas ekei afou gennhsoume ti ginete me to episkeptirio kai an mporoume na exoume kapoion diko mas konta mas .an kserei kamia as mas pei giati exw akousei pola xaza oti den afinoun kanenan mazi me thn kopela sto dwmatio kai epitrepoun mono 2 wres kathe mera na se episkeutei kapoios.

ΛΕΝΑΝΕΚ
09-12-08, 20:58
AFRODITH
Πραγματικά το επισκεπτήριο είναι αυστηρό,αλλά δικαιούσαι να έχεις κοντά σου ένα άτομο 24 ώρες.
Είχαμε κι ένα αστείο επεισόδιο.Από τον υπερβάλλοντα ζήλο της μία security επειδή ο διπλανός μας δεν έβγενε έξω που είχαν πει, του είπαν πως θα βγει και θα επιστρέψει μία ώρα μετά από όλους τους άλλους!!
Πετάχτηκα και της είπα: Μήπως να γράψει εκατό φορές "δεν θα το ξανακάνω"?
Κατά τα άλλα μην αγχώνεσε όλα καλά θα πάνε κι εσύ λόγω του ότι θα έχεις συνέχεια το μπεμπάκι σου δίπλα κοίτα να κολλήσετε μεταξύ σας κι όταν επιστρέψετε σπίτι να είσαστε ήδη αυτοκολλητάκια.Όλα καλά στο Αττικό!!! :D :lol:

ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ
Κι εγώ θα μπορούσα να έχω το Μπατάλια γιατρό αλλά για άσχετους λόγους δεν τον είχα.Η αλήθεια είναι ότι στην παραμονή μου στο Αττικό πιο πολύ με απασχόλησε (αρνητικά) ο Μπατάλιας παρά οτιδήποτε άλλο.Εγώ δεν είχα καμμιά σχέση με τον άνθρωπο αλλά άλλες κοπέλες που΄τον είχαν γιατρό.....Μπορεί να είμαι και λάθος γιατί όταν τον γνώρισα το 2006 εγώ μου είχε κάνει καλή εντύπωση.Τοτε...

sylvienn78
10-12-08, 17:05
Ο Μπαταλιας ειναι ενας χοντρουλης? Αν ειναι αυτος, ξεγεννουσε μια κοπελα στο διπλανο δωματιο που ουρλιαζε απο τους πονους σε τετοιο βαθμο που εβαλα και εγω τα κλαμματα :shock:

Ο αντρας της εξω μιλησε με τον δικο μου και δεν ηταν ευχαριστημενος με τον γιατρο...

ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ
11-12-08, 15:55
ευχαριστώ για την απάντηση.έχω ραντεβού με έναν άλλο γιατρό τελικά εκτός Αττικού.Θα δούμε τι θα πει και αυτός.Συνεργάζεται με το Αρεταίειο αλλά και με ιδιωτικά( Λητώ και Μητέρα ).Τι ξέρετε για το Λητώ?

AFRODITH
11-12-08, 17:13
exei tosoys kaloys giatrys dto attiko kai einai adiko na mhn pas ekei an thes eksetias enos.pantos gia to lito exw akoysei kala logia alla mporeis na to psakseis kai se ala post.to aretaieio exw akousei ta xirotera ...akoma kai gia pontikia ....den exw paei ti na pw.pantos xthes pou piga sto attiko gia ton uperixo mou ton ekane enas katapliktikos giatros kontouli gerakos me moystaki ...eixai polu xioumor kai htan polu eudiathetos den kserw onoma alla mou arese polu.

ΛΕΝΑΝΕΚ
11-12-08, 22:49
Ο Μπατάλιας είπε πως το Αττικό έχει πρόβλημα και πως τους έχουν πάρει τα μηχανήματα των υπερήχων λόγω στάσεων εργασίας.Εγώ πάντως την Δευτέρα έχω ραντεβού για αυχενική διαφάνεια ενώ μου είχε πει να την κάνω σε ιδιωτικό κέντρο.
Έχει αρχίσει και με νευριάζει οάνθρωπος!
Εγώ όπως και η sylvienn78 έχουμε τον ίδιο γιατρό από το Αττικό.
Όπως έχω καταλάβει η sylvienn78 είναι ευχαριστημένη.
Όσο για μένα ευχαριστώ που βρέθηκε στο δρόμο μου.
Και θα συμφωνήσω με την AFRODITH απόλυτα όμως.
exei tosoys kaloys giatrys dto attiko kai einai adiko na mhn pas ekei an thes eksetias enos.pantos gia to lito exw akoysei kala logia alla mporeis na to psakseis kai se ala post.to aretaieio exw akousei ta xirotera ...akoma kai gia pontikia ....den exw paei ti na pw.pantos xthes pou piga sto attiko gia ton uperixo mou ton ekane enas katapliktikos giatros kontouli gerakos me moystaki ...eixai polu xioumor kai htan polu eudiathetos den kserw onoma alla mou arese polu.
Αυτός ο κυριούλης με το μουστάκι πραγματικά μου άρεσε κι εμένα πολύ! :lol:

sylvienn78
12-12-08, 16:15
Οντως ειμαι πολυ ευχαριστημενη με τον Χρελια :wink:

ΛΕΝΑΝΕΚ, τελικα ο χοντρουλης ειναι ο Μπαταλιας η τον μπερδεψα με αλλον?

Και οπως εχω πει κι αλλου, ολοι οι γιατροι την ωρα της γεννας ειναι παρα πολυ καλοι! Σου μιλανε πολυ καλα και σε προσεχουν πολυ αλλα και το νοσοκομειο ειναι καινουργιο και πεντακαθαρο.

ΛΕΝΑΝΕΚ
14-12-08, 02:48
ΛΕΝΑΝΕΚ, τελικα ο χοντρουλης ειναι ο Μπαταλιας η τον μπερδεψα με αλλον?

Καλέ γιατί λέμε χοντρούλης?
Ε λοιπόν ο ποιο χοντρός και στρογγυλός εκεί είναι ο Μπατάλιας.
Μοιάζει και στη μανούλα μου το ατιμούτσικο :lol: :lol:

sylvienn78
14-12-08, 07:42
:lol: :lol: :lol: :lol:

maria82
15-12-08, 14:05
Καλησπέρα κορίτσια!!! Πήγα την περασμένη εβδομάδα και βρήκα τον κ. Μπουρνά. Μου φάνηκε πάρα πολύ καλός και αυτός και η μαία του. Με κράτησε στο ραντεβού πάνω από μισή ώρα και μου εξήγησε ότι απορίες είχα. Πολύ άνετος και φιλικός. Από αυτούς που περίμεναν έξω άκουσα τα καλύτερα... Το μόνο που με χάλασε είναι ότι μου είπε να μην το πολυδιαφημίζω γιατί δεν τους παίρνει και για πολλές γέννες εξαιτίας της έλλειψης προσωπικού. Απλά μου έδωσε την εντύπωση ότι το έχουν κάνει σαν κλινική τους. Γενικότερα πολύ καθαρά και ήσυχα...

natasaZ
15-12-08, 20:03
Κι εμενα ο Μπαταλιας με παρακολουθει. Μου τον συνεστησε ο Σαλαμαλεκης (ο Διευθυντης της γυναικολογικης του Αττικου). Γεννησα με καισαρικη και την επόμενη μέρα ήταν σαν να μην είχα περάσει από χειρουργειο. Γενικα μειναμε πολυ ευχαριστημενοι, γιατι ειχαμε και αρκετα προβληματα και τον ενοχλουσαμε συχνα...
Και τωρα που ειχα μια παλινδρομη πάλι με προσεξε. Μπορει να ειναι λίγο απόμακρος αλλά νομίζω ότι είναι πολύ καλός χειρουργός...

natasaZ
15-12-08, 20:09
Συγνωμη για την καθυστερηση αλλα δεν ειχα δικτυο αρκετες μερες τώρα. Μπαταλιας Λαμπρος λέγεται. Ελ. Βενιζελου 113. Εγω κινητο του εχω, αλλα ας μην το γραψω δημοσια. Αν ενδιαφερεστε να στειλω πμ.

tab
16-12-08, 11:42
συνολικα ποσο στοιχιζει αν γεννησεις αττικο
ποσα δινεις με καισαρικη ομως?
ειναι κ μενα ο γιατρος εκει κ λεω οταν κανω 2 να παω εκει

maria23
17-12-08, 12:24
αν σου ειναι ευκολο θα το ηθελα! ευχαριστω!

Συντονιστής Περιεχομένου
18-12-08, 16:09
Γεια σας,
αν μπορείτε επιλέξτε κάποιο απο τα θέματα που βρίσκονται εδώ και ξαναδημοσιεύστε την ερώτησή σας σε κάποιο απο αυτά τα θέματα.

Γενικές πληροφορίες
http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?t=5240
http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?t=5577
Ικα και δωμάτιο νοσοκομειου
http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?t=4639
Παιδίατρος στο Αττικό
http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?t=2134&start=0

το θέμα κλειδώνεται για να συνεχιστεί η συζήτηση σε κάποιο απο τα υπάρχοντα θέματα.

Παρακαλούμε πριν την δημοσιευση νέων θεμάτων αναζητήστε την ύπαρξη ίδιων θεμάτων στην παρούσα ή στις προηγουμενες σελίδες της κατηγορίας

Με το να είναι συγκεντρωμένες οι δημοσιεύσεις ερωταπαντήσεων ίδιας θεματολογίας, βοηθάτε τα επόμενα μέλη/αναγνώστες στο να βρούν όλες τις πληροφορίες μαζεμένες και με μεγαλύτερη ευκολία.

mariapr
12-02-09, 08:55
Γεια σας κορίτσια.

θα ήθελα όσες απο έσας έχουν γεννήσει ή παρακολουθούνται απο γιατρό στο Αττικό να μου δώσει κάποιες πληροφορίες γιατί θα τρελαθώ.
Είμαι στην 17η εβδομάδα και μου πρότειναν τον Μπουρνά & τον Χρέλια, αν γνωρίζετε κάτι θα ήθελα να με βοηθήσετε αν δεν σας κάνει κόπος. :?

mpali
12-02-09, 16:11
Κοριτσάκι καλησπέρα,

πρώτ'απ'όλα σου εύχομαι να σου πάνε ολα καλά στην εγκυμοσύνη σου, αλήθεια ειναι το πρώτο σου μωρούλι; Έγω είμαι στην 22 εβδομάδα και περιμένω μια πριγκιπισσουλα, το πρώτο μας.

Ο γιατρός μου είναι ο Χρέλιας και πρέπει να σου πω οτι είμαι πολυ ευχαριστημένη μαζί του. Μου τον σύστησαν μολις εμεινα έγκυος 2 συγγενείς που είχαν γεννησει μαζί του στο Αττικό με τα καλύτερα λογια και μπορώ να πώ οτι μέχρι στιγμής κι εγώ την ιδια εντύπωση έχω σχηματίσει. Είναι πολυ επεξηγηματικός αλλα με απλο τρόπο, χωρίς να σε αγχώνει (που ήταν το δικό μου πρόβλημα καθώς είχα μια βιοχημική εγκυμοσυνη το περασμένο Πασχα και μέχρι να δουμε οτι ολα ειναι καλα ήμουν στην τσίτα) και σε κάνει να αισθάνεσαι άνετα να ρωτάς το κάθετι που σε απασχολεί.
Όλους τους υπέρηχους που χρειάζεται τους κανεις στο Αττικό (αυχενική -που εχεις ήδη κανει φανταζομαι, εναν ενδιαμεσο που σου προτείνουν απο το νοσοκομειο για την αναπτυξη του εμβρύου και τη Β' επιπέδου )και έχει και στο ιατρείο υπέρηχο για να βλέπει το μωράκι οταν πηγαίνεις.

Για οτιδήποτε θελήσεις αν τελικά αποφασίσεις στείλε μου πμ να σου δώσω και στοιχεία (τηλ και διεύθυνση του ιατρείου). Θα χαρώ να τα λέμε και αν μπορω να βοηθήσω.

Καλο σου απογευμα

maria82
23-02-09, 12:55
Γεια σας κορίτσια.

θα ήθελα όσες απο έσας έχουν γεννήσει ή παρακολουθούνται απο γιατρό στο Αττικό να μου δώσει κάποιες πληροφορίες γιατί θα τρελαθώ.
Είμαι στην 17η εβδομάδα και μου πρότειναν τον Μπουρνά & τον Χρέλια, αν γνωρίζετε κάτι θα ήθελα να με βοηθήσετε αν δεν σας κάνει κόπος. :?

Μαράκι εγώ είμαι στην 21η εβδομάδα και σχεδόν από την αρχή της εγκυμοσύνης μου βλέπω τον κ. Μπουρνά. Είναι κατά τη γνώμη μου καταπληκτικός γιατρός... Αυτό όμως που μου αρέσει περισσότερο είναι η μαία του. Είναι πολύ φιλική κ γενικά είναι αρκετά χύμα. Μπορείς και μιλήσεις μαζί της για οποιαδήποτε απορία σου κ να την πάρεις τηλ. ανά πάσα στιγμή. Εμένα βέβαια για τις πολύ σημαντικές εξετάσεις -αυχενική διαφάνεια, β επιπέδου- με έστειλε σε γνωστό του με μηχανήματα τελευταίας τεχνολογίας που σου γράφει τον υπέρηχο σε dvd και στο δείχνει και τρισδιάστατα... Καταπληκτικό!!! Αν χρειαστείς κάτι στείλε... Φιλιά :P

titinaki
10-03-09, 22:22
Ξέρει κανένας μαιευτήρα στο Αττικό νοσοκομείο???????
Please πείτε μου γιατί την άλλη εβδομάδα πρέπει να κάνω αυχενική διαφάνεια και μόλις άφησα τον γυναικολόγο μου. Πρέπει να βρώ κάποιον οπωσδήποτε αλλά να έχει δυνατό το ανθρώπινο στοιχείο στον χαρακτήρα του. 8)

gioulaki
10-03-09, 22:25
Νομιζω λεγεται Σαλαμαλεκης ειναι καθηγητης παρε τηλ στο Αττικο και θα σου πουν

titinaki
11-03-09, 18:08
ευχαριστώ gioulaki. Αν κάποιος έχει γνώμη και έχει γνωρίσει κάποιον κατ' ιδίαν ας με συμβουλέψει παρακαλώ.

greek.mother
12-03-09, 10:25
Ο Σαλαμαλέκης αν δεν κάνω λάθος, γνωρίζεται πολύ καλά με τον κ. Χασιάκο. Αν τελικά το διασταυρώσεις ή αν εγώ μπορέσω να το εξακριβώσω, και αν τελικά τον συναντήσεις, πές του ότι μια φίλη σου έχει γιατρό τον κ. Χασιάκο.

fwfi
12-03-09, 15:36
Ο Σαλαμαλεκης ειναι διευθυντης εκει δεν ξερω αν κανει τοκετους. Εγω παντως εχω τον Μπαταλια που ξεγεννα εκει και εχει ιατρειο στην Ηλιουπολη και μου ειχαν συστησει και τον Χρελια που θεωρειται πολυ καλος και εχει ιατρειο στους Αμπελοκηπους.

candy1234
12-03-09, 15:59
Ο Χασιάκος πού εχει το ιατρείο του; Κανείς που να εργάζεται στο ΑΤΤΙΚΟ και να έχει ιατρείο Πειραιά και πέριξ;

greek.mother
12-03-09, 16:00
Ο Σαλαμαλέκης είναι πράγματι γνωστός του, αν όχι φίλος, με τον κ. Χασιάκο. Είναι αρκετά καλός γιατρός και μεταξύ μας, πολύ γοητευτικός!

natasaZ
12-03-09, 21:50
Ο Σαλαμαλεκης, ειναι ο διευθυντης και δεν κανει τοκετους. Υπαρχει ομως νομιζω και ο γιος του, αλλα δεν ξερω αν ειναι ειδικευομενος ή επιμελητης. Παντως κι εγω τον Μπαταλια εχω και ειμαι ευχαριστημενη.

ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ
17-03-09, 14:33
ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΜΠΑΤΑΛΙΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΜΕΝΕ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ (ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ) ΑΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΠΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ.ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΣΕ ΕΝΑ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΑΚΟΜΗ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟΝ ΕΝΩ Ο ΜΠΑΤΑΛΙΑΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ.
ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΨΕΜΑΤΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΗΓΑ.
ΠΑΝΤΩΣ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΑ ΣΤΟΝ ΑΤΤΙΚΟΝ ΕΝΩ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΥΣ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΧΡΕΛΙΑ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ.
Ο ΣΑΛΑΜΑΛΕΚΗΣ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΑ ΤΟΚΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΜΗΝΙΑΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ.ΓΝΩΡΙΣΑ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΔΙΔΥΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕΙ ΣΤΑ 2 ΠΡΩΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΗ ΣΤΟ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ.ΑΥΤΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΕΓΚΥΜΟΝΟΥΣΕΣ ΜΕΣΩ ΓΝΩΣΤΩΝ.
ΑΥΤΑ,ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ.

Pipi
18-03-09, 13:04
Δεν ξέρω αν είναι ακόμα στο Αττικό αλλά ο καλύτερος γιατρός που έχω συναντήσει εκεί είναι ο Σαλαμπάσης. ¶ψογος, απλά άψογος.

litpot
18-03-09, 14:38
Κορίτσια καλησπέρα

Μετά τον πανικό που έφαγα κι εγώ με την γιατρό μου η οποία είναι στο ΙΑΣΩ και μόνο και μου ζήτησε 6500 για τρίκλινο και φυσιολογικό τοκετο , άρχισα να σκέφτομαι το ΕΛΕΝΑ και το ΑΤΤΙΚΟΝ. Έπέλεξα το ΑΤΤΙΚΟΝ γιατί είναι κοντά στο σπίτι μου και μέσω γνωστού πήγα στον κ.Σαλαμαλέκη ο οποίος βέβαια δεν με ανέλαβε(παρόλο που ο γνωστός είναι μεγάλος και τρανός) και με ενέθεσε στον κ.Σαλούμ. Τον έχει καμιά σας ακουστά ? Γιατί για το ΑΤΤΙΚΟΝ μόνο το όνομα του Χρέλια βλέπω μ προστά μου.

Ευχαριστώώώώώ

myrto
18-03-09, 14:43
O Σαλαμπάσης είναι ακόμα στο Αττικό. Τον ξέρω λίγο καιρό αλλά μου έκανε πολύ καλή εντύπωση. Όποιος θέλει τα στοιχεία του ας μου στείλει πμ.

Kiriakoula
19-03-09, 12:37
Εγώ έχω τον Χρέλια στο Αττικό. Αν θες στείλε μου μήνυμα να σου πω το τηλέφωνο του. Είχες εσυ δηλαδη κάποιον γιατρο στο Αττικό και άλλαξες τώρα?
Η άλλαξες γενικά μαιευτήριο?

agapaki
24-03-09, 00:07
Ο Σαλαμαλέκης αν δεν κάνω λάθος, γνωρίζεται πολύ καλά με τον κ. Χασιάκο. Αν τελικά το διασταυρώσεις ή αν εγώ μπορέσω να το εξακριβώσω, και αν τελικά τον συναντήσεις, πές του ότι μια φίλη σου έχει γιατρό τον κ. Χασιάκο.

Να σε ρωτήσω κάτι μήπως ξέρεις? Ο Χασιάκος είναι φίλος με το Σαλαμαλέκη έτσι δεν είπες? Εμένα ο γιατρός μου είναι ο Χασιάκος και δεν θέλω να τον αλλάξω, όμως θα ήθελα να γεννήσω στο Αττικό που είναι κοντά στο σπίτι μου θα μπορούσε λες ο Χασιάκος να με ξεγενούσε στο Αττικό ή αυτά δεν γίνονται??
Ευχαριστώ
αγαπακι

greek.mother
24-03-09, 12:02
Καλημέρα και σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά.
Όσον αφορά την απορία σου, μπορείς κάλλιστα να του κάνεις νίξη για το θέμα μαιευτηρίου, αλλά πολύ φοβάμαι, ότι η απάντηση θα είναι αρνητική!
Είναι γιατρός δημοσίου και δεν μπορεί να κάνει τοκετό σε άλλο νοσοκομείο απο αυτό στο οποίο εργάζεται.
Το πιθανότερο είναι να σε στείλει στον Σαλαμαλέκη ή και σε κάπιον άλλον συνάδελφο του εκεί, άλλά θα πρέπει να έχεις κατά νου ότι,εκτός απο το θέμα της εμπιστοσύνης, αλλάζει και το θέμα της αμοιβής!
Καταλαβαίνω τη θέση σου, αλλά το δίλλημα είναι μεγάλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Σου εύχομαι καλή τύχη σε ότι και αν επιλέξεις!!!!

agapaki
24-03-09, 14:19
Καλημέρα και σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά.
Όσον αφορά την απορία σου, μπορείς κάλλιστα να του κάνεις νίξη για το θέμα μαιευτηρίου, αλλά πολύ φοβάμαι, ότι η απάντηση θα είναι αρνητική!
Είναι γιατρός δημοσίου και δεν μπορεί να κάνει τοκετό σε άλλο νοσοκομείο απο αυτό στο οποίο εργάζεται.
Το πιθανότερο είναι να σε στείλει στον Σαλαμαλέκη ή και σε κάπιον άλλον συνάδελφο του εκεί, άλλά θα πρέπει να έχεις κατά νου ότι,εκτός απο το θέμα της εμπιστοσύνης, αλλάζει και το θέμα της αμοιβής!
Καταλαβαίνω τη θέση σου, αλλά το δίλλημα είναι μεγάλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Σου εύχομαι καλή τύχη σε ότι και αν επιλέξεις!!!!
Καλή σου ημέρα!!
Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Θα τον ρωτήσω μήπως γίνεται αν και συμφωνώ μαζί σου μάλλον δεν θα γίνεται. Αν στο μεταξύ μάθεις κάτι άλλο εσύ στείλε μου μήνυμα. Εσένα να φανταστώ δεν είναι κανένας από τους παραπάνω γιατρούς ο γιατρός σου.
Σ'ευχαριστώ.

greek.mother
24-03-09, 16:19
Το Αγαπάκι έγραψε :
Εσένα να φανταστώ δεν είναι κανένας από τους παραπάνω γιατρούς ο γιατρός σου.
Ο γιατρός μου είναι ο κ. Χασιάκος και προσωπικά εγώ, οταν μπήκα στο δίλημμα του μαιευτηρίου, δεν σκέφτηκα ούτε στιγμή να αλλάξω γιατρό.
Η επιλογή όμως του καθενός στηρίζεται και εξαρτάται από διαφορετικά κριτήρια και γι' αυτό είναι προσωπικό ζήτημα η λήψη μιας απόφασης.

agapaki
24-03-09, 16:52
Το Αγαπάκι έγραψε :
Εσένα να φανταστώ δεν είναι κανένας από τους παραπάνω γιατρούς ο γιατρός σου.
Ο γιατρός μου είναι ο κ. Χασιάκος και προσωπικά εγώ, οταν μπήκα στο δίλημμα του μαιευτηρίου, δεν σκέφτηκα ούτε στιγμή να αλλάξω γιατρό.
Η επιλογή όμως του καθενός στηρίζεται και εξαρτάται από διαφορετικά κριτήρια και γι' αυτό είναι προσωπικό ζήτημα η λήψη μιας απόφασης.

Έχεις δίκιο και εμένα ο Χασιάκος είναι. Εσύ που γέννησες στο Αρεταίειο ή σε κάποιο ιδιωτικό. Αν στο Αρεταίειο έμεινες ευχαριστημένη?

greek.mother
24-03-09, 17:45
Στο Αρεταίειο γέννησα πριν απο 4½ χρόνια και ήταν παραπάνω από καλά, δεδομένου ότι μιλάμε για δημόσιο.
Πριν από 5½ μήνες γέννησα στο ΛΗΤΏ ΤΟ 2Ο ΠΑΙΔ¶ΚΙ μου και μετάνιωσ την ώρα και την στιγμή, για την επιλογή μου.
Τους λόγους τους αναφέρω στο τόπικ "Γέννα στο ΛΗΤΩ ή στο ΑΡΕΤΑΊΕΙΟ" Ή ΚΑΙ ΣΤΟ "γΈΝΝΑ στο ΛΗΤΩ".
νΑ ΣΕ πληροφορήσω ότι στο Αρεταίειο έχουν αλλάξει κατά πολύ τα πράγματα απο όταν γέννησα εγώ.
Περισσότερες λεπτομέρειες μπορείς να ζητήσεις απο την Μάρθα, η οποία γέννησε στις 12/3/09.
Θα τη βρείς στο "fun club του κ. Χασιάκου" στην θεματική ενότητα "ευχαριστίες, καταγγελίες, συγχαρητήρια".
Ελπίζω να βοηθηθείς και να αποφασίσεις ότι καλύτερο!

xiaouita
23-05-09, 09:48
Γεια σας σε ολες!!!
Επειδη ειμαι σε αναζητηση νεου γιατρου εχω ακουσει οτι οΧρελιας στο Αττικο ειναι πολυ καλος γιατρος! Μηπως ξερει καποια πως μπορω να κλεισω ραντεβου μαζι του? Απο οτι εχω ακουσει δεν εχει εξωτερικο ιατρειο αλλα δεν ειμαι σιγουρη.Περιμενω απαντησεις σας!! Ευχαριστω πολυ!

ΛΕΝΑΝΕΚ
23-05-09, 10:32
xiaouita δεν σε ξέχασα.Μέχρι το μεσημέρι θα σου στείλω μήνυμα.Ο Χρέλιας έχει ιατρείο εξωτερικό πάντως.

doraki
23-05-09, 11:44
Τον έχει η φίλη της κουνιάδας μου και μου έχει πει ότι είναι πολύ καλός.
Έχει το ιατρείο του στους Αμπελόκηπους.

Φούλα
04-07-09, 17:33
εγώ κορίτσια γέννησα στο Αττικόν τον Οκτώβριο και γιατρός μου ήταν ο κ.Αλεξανδρής,τον οποίο μου σύστησε ο κ.Σαλαμαλέκης -ο οποίος δεν αναλαμβάνει τοκετούς,απ'ότι μου ειπε ο ίδιος.Έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη,είχε περάσει το τηλ μου στο κινητό του,μιλούσαμε για ο,τιδήποτε,ήταν μαζί μου καθόλη τη διάρκεια του τοκετού,επέμεινε σε φυσιολογική διαδικασία παρ΄όλο που το μωρό είχε 2 φορές τυλιγμένο τον ομφάλιο στο λαιμό του,όσον αφορά στην περινεοτομή δεν με έσφαξε όπως ο άλλος στην πρώτη γέννα και σε ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ επιπλοκή 2 ώρες μετά τη γέννα ήταν άψογος.Όποια θέλει,τον συστήνω ανεπιφύλακτα.Εγώ έκανα τις εξετάσεις μου στο Αττικόν,πήγαινα και στο ιατρείο του για παρακολούθηση.

reakon
10-08-09, 18:34
loipon koritsia...kai ego gennisa sto attikon kai simfono apolita me osa eipe i foulina..einai ola teleia....
tora oso afota toys giatrous pou rotaei i mariapr gia ton xrelia exo akousei kala logia.ego exo ton salloum giatro....kai tou eipa apo tin arxi oti thelo na genniso sto atiikon kai den mou efere antirisi....
http://lb1f.lilypie.com/Vzspp3.png

titiki
06-09-09, 18:19
γεια σας!!!ειμαι καινουργια στο φορουμ!
εδω και μερικους μηνες προσπαθουμε με τον αντρα μου για ενα παιδακι αλλα τιποτα ακομα ...αλλα που θα παει???θα ερθει ....Εχω παει ηδη στον γυναικολογο μου και τα βρηκε ολα καλα...Κατι που με απασχολει ομως ειναι να βρω εναν γυναικολογο που να ειναι δημοσιος και οχι ιδιωτικος στην Αθηνα...Ειμαι δημοσιος υπαλληλος και δουλευω σε ενα χωρο ακρως επικινδυνο για εγκυμονουσα ..ακτινοβολιες ,χημειοθεραπειες ,λοιμωξεις,κ.α....οποτε χρειαζομαι εναν γιατρο δημοσιου για τις αδειες μου γιατι ο δικος μου δεν δυναται ως ιδιωτης ...επιπλεον δεν θελω να παω στην τυχη .Θα εκτιμουσα την βοηθεια σας ως πιο εμπειρες...Αν δεν επιτρεπεται για λογους διαφημισης στειλτε μου pm
ευχαριστω πολυ......:)

ΚΕΡΑΜΙΔΙΑ
06-09-09, 18:26
αχ και εγω το ιδιο προβλημα εχω.ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΕΝΑΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ"ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ"ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΛΙΝΙΚΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ.ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΙΖΕΙ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ ΚΑΘΕ ΕΠΙΣΚΕΨΗ.ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥΣ?ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ?

tab
08-09-09, 15:39
ο γυναικολογος ο δικος μου ειναι στο αττικοκ στο μητερα!
το μονο που θα πω ειναι πανω απο ολα ανθρωπος κ υστερα γιατρος!
εχει γραφειο στην πλατεια βικτωριας κ λεγεται οικονοκου κωσταντινος το τηλ ειναι 2108814927οτι αλλο θελετε ρωτατε

tab
08-09-09, 15:39
ωχ!αν θεωρειτε διαφημηση διαγραψτε το!θα στειλω πμ

κατερινα κωστας
21-09-09, 17:34
Κορίτσια καλησπέρα

Μετά τον πανικό που έφαγα κι εγώ με την γιατρό μου η οποία είναι στο ΙΑΣΩ και μόνο και μου ζήτησε 6500 για τρίκλινο και φυσιολογικό τοκετο , άρχισα να σκέφτομαι το ΕΛΕΝΑ και το ΑΤΤΙΚΟΝ. Έπέλεξα το ΑΤΤΙΚΟΝ γιατί είναι κοντά στο σπίτι μου και μέσω γνωστού πήγα στον κ.Σαλαμαλέκη ο οποίος βέβαια δεν με ανέλαβε(παρόλο που ο γνωστός είναι μεγάλος και τρανός) και με ενέθεσε στον κ.Σαλούμ. Τον έχει καμιά σας ακουστά ? Γιατί για το ΑΤΤΙΚΟΝ μόνο το όνομα του Χρέλια βλέπω μ προστά μου.

Ευχαριστώώώώώ
τελικα ο σαλουμ καλος??? ποσα σου πηρε? στειλε μου το τηλ του κ πληροφοριες :mrgreen:μερσι!

κατερινα κωστας
21-09-09, 17:38
O Σαλαμπάσης είναι ακόμα στο Αττικό. Τον ξέρω λίγο καιρό αλλά μου έκανε πολύ καλή εντύπωση. Όποιος θέλει τα στοιχεία του ας μου στείλει πμ.

τα θελωωωωωωωωω
κ οτι εχεις απο πληροφοριες κυριως οικονομικης φυσεως
να σαι καλα κ σ ευχαριστω:razz:

siderenia
11-10-09, 20:41
Νατάσα τον Κασσάνο στο Αττικο τον γνωρίζεις? Οτι χρειάζεσαι κατά την παρακολούθηση τα κάνεις στο αττικό? Εμεινες γενικά ευχαριστημένη από το νοσοκομείο?

natasaZ
11-10-09, 22:42
Ο Κασσανος ειναι ο διευθυντης υπερηχων, δεν ξερω αν αναλαμβανει τοκετους. Για τους υπερηχους παρε καθημερινες 8-10 στο 5832236, οσο γρηγοροτερα τοσο καλυτερα γιατι τα ραντεβου ειναι περιορισμενα, λογω ζητησης. Αν κλεισεις το πρωτο τα επομενα στα κλεινουν οι ιδιοι καθε φορα που πας. Εξετασεις αιματος τις εκενα εκτος νοσοκομειου.

siderenia
12-10-09, 14:49
Νατάσα ευχαριστώ πολύ! Επειδή και μένα μου τον σύστησαν γυναικες που τις εχεις ξεγεννησει φαντάζομαι αναλαμβάνει. Εκλεισα ραντεβού μαζί του ήδη! Από το τηλέφωνο μου φάνηκε πολύ καλός! Τωρα από κοντά δεν ξέρω. Αλλά μου έχουν πει θετικές γνώμες. Θα δούμε!! Θα σας πω όταν με το καλό τον δω κάποιες φορές!!

katerinak
18-10-09, 22:23
Νατάσα τον Κασσάνο στο Αττικο τον γνωρίζεις? Οτι χρειάζεσαι κατά την παρακολούθηση τα κάνεις στο αττικό? Εμεινες γενικά ευχαριστημένη από το νοσοκομείο?

εγω εκανα σ αυτο ολες τις εξετασεις και την αμνιοπαρακεντηση στη διαγνωση. δεν ηξερα οτι δουλευει και στο αττικο και τον ειδα τυχαια εκει οταν πηγα μια επισκεψη.μου τον συστησε η γυναικολογος και πηγα.δεν ξερω αν εχεις παει ηδη και πως σου φανηκε , εμενα μου αρεσε. ηταν ψιλοαπομακρος αλλα φαινεται σαν να κανει τοσο ευκολα πλεον τις εξετασεις που εχει και μια ηρεμια,σαν να ειναι ειναι ρουτινα γιαυτον

katerinak
19-10-09, 12:57
[QUOTE=siderenia;1341128]Κατερινα πήγα στον γιατρό και έμεινα πολύ ικανοποιημένη. ηταν πολύ ομιλητικός. με ενημέρωσε, κράτησε πλήρες ιστορικό. Μάλιστα ειχα κλείσει να πάω στο ιατρείο του αλλά την προηγούμενη μέρα παρουσίασα καφέ υγρά και τον πήρα τηλέφωνο και με είδε στο ΑΤΤΙΚο. Σκέψου δεν με είχε ξαναδεί! Δεν ξέρω μου άφησε τις καλύτερες ετνυπώσεις!
QUOTE]

μπραβο!κ εμενα μου αρεσε,κυριως η ηρεμια του,στα δημοια νομιζω πληρωνεις αν θελησεις παραπανω κατηγορια δωματιο που δεν το καλυπτει το ταμειο. πχμια φιλη πηγε σε λουξ σουιτα στο ελενα κ εδωσε 900 ευρω για το δωματιο.μια αλλη στο αλεξανδρα σε κανονικο τιποτα απο οτο ξερω η ελαχιστα

DEPY27
20-10-09, 21:08
καλησπερα! σκεφτομαι και μου εχουν προτεινει να γεννησω στο αττικο με την μιχαλιτση.δεν την ξερω σαν γιατρο.μηπως τυχαινει να την γνωριζει καποια κοπελα και να εχει γεννησει μαζι της?

rallou24
31-10-09, 19:39
Καλησπέρα σε όλους και όλες,

θα ήθελα τη βοήθειά σας αν και για να είμαι ειλικρινης εχω ηδη βοηθηθει απο τα μηνυματα που εχω διαβασει, απλα θελω να ξεκαθαρισω καποιες λεπτομερειες.
αναζητω εναν γυναικολογο ο οποιος να συνεργαζεται με το αττικο νοσοκομειο και γενικοτερα να δεχεται δημοσιο για τις διαφορες εξετασεις. δεν ειμαι εγκυος απλα επειδη αποφασισα να αλλαξω γυναικολογο λογω αποστασης σκεφτηκα να ξεκινησω απο τωρα κανοντας ενα παπ και σιγα σιγα να καταληξω καπου. Απλα θελω γυναικολογο στο αττικο γιατι εχω αποφασισει οτι θα γεννησω εκει οταν ερθει η ωρα. Θελω να ρωτησω τα εξης:εχετε προτεινει διαφορους γυναικολογους στο αττικο (Χρελιας, Σαλουμ, Καρανικολοπουλος, πατσουρας) ολοι αυτοι με εξεταζουν στο αττικο ή πρεπει να πηγαινω στο ιατρειο τους; Ποιοι απο αυτους δεχονται με δημοσιο? ενδιαφερομαι κυριως για οσους ειναι σε πειραια, κερατσινι, νικαια, περαμα, χαϊδαρι.

σας ευχαριστω πολυ

natasaZ
31-10-09, 19:52
Καλησπέρα. Εμένα με παρακολουθεί ο Μπατάλιας, με ιατρείο στην Ηλιούπολη. Δεν ξέρω αν δεχεται δημόσιο, νομίζω όμως ότι ολοι οι γιατροί μπορουν να σου γράψουν εξετάσεις και φαρμακα στο βιβλιάριο δημοσίου. Δεν ξερω όμως τι γινεται με την επίσκεψη (κοστίζει 40Ε).

rallou24
01-11-09, 14:42
ok ευχαριστω πολυ για την απάντηση...

elenik
01-11-09, 16:10
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΑ ΟΛΟΥΣ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ,(ΑΦΟΥ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟ 1ο ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕΤΑ ΚΛΕΙΝΑΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑ) ΕΑΝ ΚΑΙ Ο Κ.ΧΡΕΛΙΑΣ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΜΗΧΑΝΗΜΑ.
Μιλας για τους υπερηχους στην κλινική στο 2ο οροφο οχι στα εξωτερικα, ετσι? Κι εγω εκει πηγα στο τελος για τα doppler (εκανα αρκετα γιατι ειχα κατι προβληματακια).
Κανουν και τους απλους υπερηχους εκει των πρωτων μηνων? Μηπως εχεις προχειρο το τηλεφωνο? Σου κλεινουν αμεσα ραντεβου?
ΝΑΙ ΣΤΟΝ 2ο ΟΡΟΦΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΠΛΟΥΣ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ 8,28 ΕΥΡΩ ΕΚΤΟΣ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ(Α' ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΚΛΠ ΤΑ ΟΠΟΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΛΕΦΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ, ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΛΑ ΣΕ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ) ΤΟ ΤΗΛ. ΕΙΝΑΙ 2105832236 ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ, ΕΓΩ ΤΗΝ 1η ΦΟΡΑ ΕΚΛΕΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟ 1535 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΛΕΙΝΑΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΜΕΤΡΑΓΑΝΕ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΓΡΑΦΑΝΕ ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΠΑΝΩ ΣΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.

ATTIKO (http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=40395)(εχει μεσα αναφορες για Μπαταλιας, Σαλλούμ Γιάννης,Τρακάκης, Χρέλιας)

Δες και αυτα
Χρέλιας (http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=40395)
Καρανικονόπουλος Π. (http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=47582)
Σαλούμ Γιάννης (http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=37204)

Nanasc
03-11-09, 22:49
Κορήτσια καλσπέρα,
Είμαι καινούργια στο forum και ψάχνω ένα καλό γυναικολόγο στο ΑΤΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.
Δεν έχω μείνει ακόμα έγκυος απλά επειδή έχω κάνει κονοειδή εκτομή τραχήλου και χρειάζεται να κανω ΠΑΠ κάθε 6 μήνες, οπότε λέω να βρώ ένα γιατρό να με παρακολουθεί και να με αναλάβει και στη γένα. Εχω διαβάσει για τον Σαλούμ, τον Χρέλια και τον Σαλαμαλέκη (ο οποίος δεν ξέρω αν αναλαμβάνει). Επίσης θα πρέπει να κλείσω ρανεβού στο νοσοκομείο ή στο ιδιωτικό τους ιατρείο? Και αν πρεπει στο νοσοκομείο υπάρχει κανένα τηλέφωνο? Το ΠΑΠ και τις εξετάσεις εγκυμοσύνης μπορείς να τις κάνεις στο νοσοκομείο? :confused:

katerinak
03-11-09, 23:01
μια φιλη πηγε στον αλεξανδρη.πηγα κ εγω για κατι εξετασεις μονο κ μου αρεσε πολυ η συμπεριφορα του. ειναι νεος κ με ορεξη.δεν ηταν ο γιατρος μου επισημα αλλα με παρακινησε να κανω καποιες εξετασεις που θεωρουσε οτι επρεπε

Nanasc
04-11-09, 15:03
Κορίτσια καλησπέρα,
Είμαι καινούργια στο forum και ψάχνω ένα καλό γυναικολόγο στο ΑΤΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.
Δεν έχω μείνει ακόμα έγκυος απλά επειδή έχω κάνει κωνοειδή εκτομή τραχήλου και χρειάζεται να κάνω ΠΑΠ κάθε 6 μήνες λεω να βρω ένα γιατρό να με παρακολουθεί και να με αναλάβει και στη γέννα.
Έχω διαβάσει για τον Σαλούμ, τον Χρέλια και τον Σαλαμαλέκη (ο οποίος δεν ξέρω αν αναλαμβάνει).
Επίσης θα πρέπει να κλείσω ραντεβού στο νοσοκομείο ή στο ιδιωτικό τους ιατρείο? Και αν πρέπει στο νοσοκομείο υπάρχει κανένα τηλέφωνο?
Το ΠΑΠ και τις εξετάσεις εγκυμοσύνης μπορείς να τις κάνεις στο νοσοκομείο? :confused:

rallou24
04-11-09, 22:47
ok ευχαριστω πολυ!

Decem
05-11-09, 07:58
Καλημερα σας! Λοιπον θα σου πω και την δικη μου εμπειρια..
Ξεκινησα και εγω πριν καιρο να ψαχνω εναν γυναικολογο που να ειναι στο Αττικο, μετα απο αυτα που διαβασα στο forum και κυριως με την βοηθεια της καλης μου sonar την οποια ακομη την ευχαριστω πηγα στον Κ.Σαλλουμ για ενα τυπικο τεστ παπ για να τον γνωρισω.
Εφυγα με τις καλυτερες εντυπωσεις ειναι τοσο προσιτος γιατρος και μου βρηκε και ενα προβληματακι το οποιο τωρα το παρακολουθουμε μαζι.
Φυσικα οπως με ειχε συμβουλεψει και η sonar το θεμα του γιατρου ειναι υποκειμενικο για τον καθενα...
Μπορεις απλα να δοκιμασεις να κανεις μια επισκεψη και να κρινεις μονη σου..
Αυτα απο εμενα..καλη σπυ επιτυχια!

marilu80
06-11-09, 23:34
κοριτσακι, ο Καρανικολοπουλος ειναι παρα πολυ καλος γιατρος, νεος και πολυ φιλικος!
εχει φυγει ομως απο το Αττικο...
Το ιατρειο του ειναι στη Νικαια.

Nanasc
09-11-09, 20:58
Annadi Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Η αλήθεια είναι ότι έχω ακούσει καλά λόγια μέσα στο forum για τον Σαλουμ (ο οποίος αν δεν κάνω λάθως είναι και παλιός μαθητης του Σαλαμαλέκη?) Εσυ τον επισκέφτηκες στο ιδιωτικό του ιατρείο ή έκλεισες ραντεβού στο νοσοκομείο? Αν πήγες στο ιατρείο του μπορείς να μου δώσεις πληροφορίες που είναι? :)

Nanasc
09-11-09, 21:00
Katerinak ευχαριστώ για την απάντηση σου. Τον Αλεξανδρή δεν τον ξέρω καθόλου ευχαριστώ πάντως για την πληροφορία θα την κοιτάξω

Decem
10-11-09, 11:40
Annadi Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Η αλήθεια είναι ότι έχω ακούσει καλά λόγια μέσα στο forum για τον Σαλουμ (ο οποίος αν δεν κάνω λάθως είναι και παλιός μαθητης του Σαλαμαλέκη?) Εσυ τον επισκέφτηκες στο ιδιωτικό του ιατρείο ή έκλεισες ραντεβού στο νοσοκομείο? Αν πήγες στο ιατρείο του μπορείς να μου δώσεις πληροφορίες που είναι? :)

Nanasc δεν χρειαζεται να με ευχαριστεις και εγω με τη βοηθεια των κοριτσιων εδω βρηκα λυση στο προβλημα μου....
Σου εχω στειλει πμ με τα στοιχεια του γιατρου για να μην υπαρξει παρεξηγησει και σε οτι αλλο μπορω να σε βοηθησω ειμαι εδω.
Σου ευχομαι το καλυτερο, περιμενω εντυπωσεις..

kristi-stergios
16-11-09, 11:58
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ FOROUM ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΕ 7 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ.ΛΟΓΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΗΜΟΣΙΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΝ......????ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΤΟ FOROUM ΟΠΩΣ Ο ΧΑΣΙΑΚΟΣ,Ο ΧΡΕΛΙΑΣ,Ο ΣΑΛΛΟΥΜ,Ο ΓΡΑΨΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΠΑΩ.......ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κ ΨΙΛΟΦΟΒΑΜΑΙ ΛΙΓΟ.......ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΒΟΗΘΕΙΑ Κ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Η ΑΛΛΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΔΕΚΤΗ....:D:D:D

ALIS
16-11-09, 12:35
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ FOROUM ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΕ 7 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ.ΛΟΓΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΗΜΟΣΙΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΝ......????ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΤΟ FOROUM ΟΠΩΣ Ο ΧΑΣΙΑΚΟΣ,Ο ΧΡΕΛΙΑΣ,Ο ΣΑΛΛΟΥΜ,Ο ΓΡΑΨΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΠΑΩ.......ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κ ΨΙΛΟΦΟΒΑΜΑΙ ΛΙΓΟ.......ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΒΟΗΘΕΙΑ Κ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Η ΑΛΛΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΔΕΚΤΗ....:D:D:D

Στον Χασιακο γεννησε μια φιλη μου,πολυ καλος λεει οταν καταφερε να τον δει γιατι την παρακολουθουσε ο ιδιωτικος της γιατρος στο Λητω μεχρι τον μηνα της και μετα την εστειλε στον Χασιακο.Εχει πολυ κοσμο λεει και ειναι πολυ καλος.Και ειναι στο Αλεξανδρας.Η δικια μου εμπειρια ειναι απο το Ελενας και τα 2 μου παδακια εκει τα γεννησα και ειμαι ικανοποιημενη και απο τον γιατρο και απο το νοσοκομειο.Εχει πολλους καλους γιατρους.

kristi-stergios
16-11-09, 13:01
ΕΣΥ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΣ........?

ALIS
16-11-09, 14:03
ΕΣΥ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΣ........?
Ο δικος μου λεγεται Σταυρινουδακης και συνεργαζεται με την κ.Γεωργιαδου η οποια ειναι πολυ καλη και υπερ του φυσιολογικου τοκετου.Ο Διακακης επισης ειναι παρα πολυ καλος,διευθυντης της δ κλινικης αλλα λιγο ακριβος!Ο Γεωργιαδης επισης ειναι καλος η κουμπαρα μου γεννησε και τα 3 της σε αυτον.

kristi-stergios
16-11-09, 15:57
Ο δικος μου λεγεται Σταυρινουδακης και συνεργαζεται με την κ.Γεωργιαδου η οποια ειναι πολυ καλη και υπερ του φυσιολογικου τοκετου.Ο Διακακης επισης ειναι παρα πολυ καλος,διευθυντης της δ κλινικης αλλα λιγο ακριβος!Ο Γεωργιαδης επισης ειναι καλος η κουμπαρα μου γεννησε και τα 3 της σε αυτον.
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ALIS MOΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ......ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ....???

sonar
17-11-09, 14:13

Καλημέρα κι από μένα και με το καλό!
Λοιπόν, νομίζω ότι δεν είναι σωστό να σου προτείνω κάποιον συγκεκριμένο γιατρό, γιατί όπως έχω ξαναπεί το θέμα αυτό είναι πολύ προσωπικό και δεν είναι σίγουρο ότι θα μείνεις κι εσύ ικανοποιημένη επειδή εγώ είμαι. Καλύτερα να ρίξεις μια ματιά σε όσα έχουν ήδη γραφτεί, να αποφασίσεις να επισκεφτείς 2-3 και να καταλήξεις μόνη σου (αν βέβαια έχεις τη δυνατότητα και τον χρόνο να το κάνεις). Αν δεις το θέμα απ' τη αρχή, έχουμε γράψει όλες οι κοπέλες για τους γιατρούς μας, οπότε θα σχηματίσεις μια εικόνα. Επίσης, θα βρεις πολλά θέματα γύρω απ' τα δημόσια νοσοκομεία, οπότε και αυτό νομίζω θα σε βοηθήσει στην απόφασή σου.
Από κει και πέρα, αν θέλεις να ρωτήσεις κάτι συγκεκριμένο, είμαι στη διάθεσή σου.
Παρεπιπτόντως, εγώ είχα τον Σαλλούμ (είναι στο Αττικόν) και είμαι πολύ ευχαριστημένη.

Σου εύχομαι τα καλύτερα!!!

kristi-stergios
17-11-09, 14:30
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ SONAR MOY.........ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ!ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΣΑΛΛΟΥΜ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ.ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ???

sonar
21-11-09, 12:23
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ SONAR MOY.........ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ!ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΣΑΛΛΟΥΜ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ.ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ???

Σου έστειλα πμ

martha8
24-11-09, 19:20
Γεια σας και από εμένα. Μια φίλη μου έχει τον Σαλλούμ και μου ε΄χει πει πολύ καλά λόγια. Επειδή σήμερα αποφάσισα να πάω και σε έναν δε΄τερο γιατρό για αλλη μια γνώμη στα προβληματάκια μου(έχω 2 αποβολές και τώρα είμαι σε φάση να ξεκινήσω τρίτη προσπάθεια) και δε βρίσκω τη φίλη μου, μπορείτε να μου στείλετε πμ με τα στοιχεία του;;; Ευχαριστώ πολύ! :)

Decem
25-11-09, 08:14
Καλημερα σου Μαρθα, σου εχω στειλει πμ.
Ο Κ.Σαλλουμ ειναι και δικος μου γιατρος και με εχει βοηθησει και εμενα σε καποιο προβλημα μου..
Εγω προσωπικα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη που τον γνωρησα και ως γιατρο και ως ανθρωπο του εχω απολυτη εμπιστοσυνη.
Επειδει ομως δεν μου αρεσει να επηρεαζω με τη γνωμη μου για γιατρους θα σου προτεινα να κανεις μια επισκεψη για να δεις και μονη σου και να κρινεις!
Σου ευχομαι παντως σε οποιο γιατρο και να καταληξεις τα καλυτερα!!!!
Και με το καλο σε λιγο καιρο να μας πεις και τα καλα νεα!
Φιλια

matinaki
30-11-09, 09:20
κορίτσια γνωρίζει καμία τίποτα για τον Γράψα είναι στο Αττικό και έχει ιατρείο έξω; εγώ μετα από αναζήτηση και απογοήτευση απο κατάσταση στο Έλενα κατέληξα οτι είναι καλύτερα στο Αττικό

AFRODITH
30-11-09, 10:56
κορίτσια αν μπορείτε στείλτε μου και μένα τα στοιχεία του Σαλουμ θέλω να βρω άλλων γιατρό στο Αττικό

manoulina
02-12-09, 11:03
martha 8 τελικά πήγες στον Σαλλούμ? Αν πήγες πες μας τις εντυπώσεις σου γιατί κι εγώ σκέφτομαι να αλλάξω γιατρό και θέλω κάποιον στο Αττικό, έτσι ώστε όταν θελήσω να μείνω έγκυος να τον γνωρίζω απο πιο πριν.

tzovana
21-12-09, 20:16
Γεια σας.Πρωτη φορα στελνω μηνυμα. Θα ηθελα να μου συστησετε καποιον γιατρο στο Αττικο. Εχω ακουσει για τον Καρανικολοπουλο, αλλα δεν ξερω αν ειναι ακομη στο Αττικο. Επισης για Μπαταλια, Σαλουμ και Γραψας. Οποια εχει αποψη καλο ηταν να μου γραψει και ενα τηλεφωνο ιατριου για να εχω επαφη διοτι δεν ξερω πως θα μπορουσα να τους βρω.

Ευχαριστω πολυ :)

elenik
21-12-09, 21:08

ATTIKO (http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=40395)(εχει μεσα αναφορες για Μπαταλιας, Σαλλούμ Γιάννης,Τρακάκης, Χρέλιας)

Δες και αυτα
Χρέλιας (http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=40395)
Καρανικονόπουλος Π. (http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=47582)
Σαλούμ Γιάννης (http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=37204)

τα λεει παραπανω

SAMOA
27-12-09, 12:53
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!
ΜΟΛΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΕΓΓΡΑΦΗ Κ ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ.:-o
ΚΑΤΑΡΧΗΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΙΑΣΩ Κ ΚΑΤΟΠΙΝ
ΣΥΝΝΕΝΟΗΣΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟ
ΑΤΤΙΚΟ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ.(ΕΙΜΑΙ 27 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ Κ ΔΙΔΥΜΑ)
ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ ΣΥΣΤΑΣΗ ΓΝΩΣΤΟΥ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΕΛΙΑ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ
ΑΡΝΗΘΗΚΕ ΝΑ ΜΕ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΓΙΑΤΙ Η ΚΥΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΗ
Κ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ Ο ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ!!!!
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΚΙ ΟΜΩΣ ΑΛΗΘΙΝΟ!!!ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Κ
ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΙΛΟΓΕΣ.
ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ Κ ΑΝ ΤΥΧΟΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ
ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΑΝΑΛΑΒΕΙ.
ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΓΝΩΜΗ Κ ΔΕΝ ΜΑΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ
ΗΔΗ ΕΧΟΥΜΕ ΗΜΑΣΤΕ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΜΕΝΟΙ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

KITTY1981
07-01-10, 14:40
Καλησπερα κι απο μενα.Ειμαι στην 34 εβδομαδα και προκειται να γεννησω κι εγω στο Αττικο.Η γιατρος μου ειναι η Μιχαλιτση που κανει και τους υπερηχους.Αν καποια απο εσας εχει εμπειρια γεννας με την συγκεκριμενη γιατρο η εστω απο καποια γνωστη θα ηταν μεγαλη βοηθεια.Ρωταω γιατι κι εγω συστημμενη πηγα στην συγκεκριμενη.Ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας κοριτσια!Α!Ζητησε 1000Ε για την γεννα ειτε καισαρικη ειτε φυσιολογικα αλλα λογω πιεσης μαλλον καισαρικη με βλεπω.Θα σας πω την Δευτερα που θα παω για υπερηχο παλι!

siderenia
12-01-10, 19:16
Τον Κασσάνο! Είμαι πολύ ευχαριστημένη! Δεν τον ήξερα πριν γιατί είχα γιατρό στο ΙΑΣΩ. Στις 6 εβδομάδες όμως αποάσισα πως προτιμώ το δημόσιο και μέσω μιας ξαδέλφης μου που θα γεννησει μαζί του σε 1 μήνα περίπου, αποφάσισα να τον δω! Δεν το έχω μετανιώσει παρότι τον άλλο γιατρό τον είχα 5 χρόνια!

kristi-stergios
12-01-10, 20:17
Τον Κασσάνο! Είμαι πολύ ευχαριστημένη! Δεν τον ήξερα πριν γιατί είχα γιατρό στο ΙΑΣΩ. Στις 6 εβδομάδες όμως αποάσισα πως προτιμώ το δημόσιο και μέσω μιας ξαδέλφης μου που θα γεννησει μαζί του σε 1 μήνα περίπου, αποφάσισα να τον δω! Δεν το έχω μετανιώσει παρότι τον άλλο γιατρό τον είχα 5 χρόνια!
αν μπορεις στειλε μου σε πμ τα στοιχεια του και γενικα οτι εντυπωσεις εχεις γι αυτον ως γιατρο....

erietta76
13-01-10, 21:13
Καλησπέρα σε όλες και όλους! Ψάχνω γιατρό δημοσίου γιατί έχω ασφάλιση δημοσίου και ακούω πολλά για τον ιδίωτικό τομέα, π.χ. ότι σε κρατούν περισσότερες μέρες για οικονομικούς λόγους. Το πρόβλημά μου είναι ένα αρκετά σοβαρό: ινομύωμα διαμέτρου 7 εκατοστών ενδοτοιχωματικό (μες στη μήτρα). Μπορεί κάποιος να μου συστήσει γιατρό που να αναλαμβάνει τέτοιες περιπτώσεις; Σας ευχαριστώ

katerinak
13-01-10, 22:02
δεν ξερω αν αναλαμβανει η δικια μου γατι πηγα μονο γα τοκετο.ειναι στο αιγαλεω,αν σε βολυει να σου π.εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη.εχι ιδιωτικο με ασφαλεια δημοσιου αλλα παει σε ιδιωτικα μαιευτηρια.εσυ θες δημοσιο νοσοκομειο;

erietta76
13-01-10, 22:37
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Η αλήθεια είναι ότι και τα ιδιωτικά μαιευτήρια δέχονται ασφάλεια δημοσίου, π.χ. για νοσηλεία 3 ημερών σε τρίκλινο, μια γυναικολόγος που ρώτησα μού είπε ότι θα χρειαστούν 800-1000 ευρώ , εκτός από την δική της αμοιβή, που είναι πολύ μεγαλύτερη!!! Οπότε, αν κάτι δεν πάει καλά (γιατί έχω και αναιμία) πόσα θα μου ζητήσουν; Οπότε ψάχνω για δημόσιο.

ΜΙΚΡΟΥΛΙ
11-03-10, 11:22
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟΝ

mommymini
11-03-10, 11:46
Και ο δικός μου γυναικολόγος στο ΑΤΤΙΚΟΝ είναι (εκεί με ξεγέννησε)ονομάζεται Συκιώτης, αλλά έχουν γεννήσει στο ίδιο νοσοκομείο πάρα πολλές φίλες μου με τον Χρέλια εκεί και μείναμε πολύ πολύ ευχαριστημένες και από γυναικολόγο και από νοσηλευτικό προσωπικό. Α, και ένας ακόμα που έχω μάθει ότι είναι καλός λέγεται Γράψας. Καλή επιτυχία στην επιλογή.

leta P.
17-03-10, 13:38
ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΛΕΓΕΤΑΙ ΛΑΜΠΡΟΣ ΜΠΑΤΑΛΙΑΣ.
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΗΣΙΜΟΣ ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΑΒΟΛΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΑΝΤΙΚΟ ΑΥΤΟ, ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΙΑΣ ΕΓΚΥΜΟΣΙΝΗΣ

pennyscorpina
23-03-10, 15:29
Κοριτσια καλησπερα!!!!
Εχω ρωτησει και σε άλλο topic αλλά ρωτάω και εδώ μήπως το δει και κάποια άλλη κοπέλα και μου απαντήσει. Θέλω να αλλάξω γυναικολόγο πολύ συντομα μιας και διανύω την 21η βδομάδα της 2ης εγκυμοσύνης μου.Την κόρη μου την γέννησα στο Αττικό και έμεινα πολυ ευχαριστημένη αλλά ο γυναικολόγος μου μου κάνει καποια "νερά" σε αυτην την εγκυμοσύνη Θα με ενδιεφερε να πήγαινα στον Σαλλουμ μου έδωσε καποια κοπελα από το forum τα στοιχεία επικοινωνίας του αλλά ήθελα να ρωτήσω ποσα χρήματα παιρνει στον τοκετό. Και γενικά οποιαδήποτε πληροφορία ευπροσδεκτη.
Περιμένω με αγωνία καποια απάντηση
Ευχαριστώ πολύ!!!

βασω79
31-03-10, 23:04
κοριτσια καλησπερα!
ενδιαφερομαι να γεννησω στο αττικο...ο κος χρελιας δεν μπορει να με αναλαβει γιατι η εγκυμοσυνη μου ειναι προχωρημενη!!!αυτο τουλαχιστον μου ειπε η γραμματεας του οταν πηρα τηλ.επιμενω να θελω να γεννησω εκει.δωστε μου αν ξερετε τα στοιχεια καποιου αλλου γιατρου με καλες συστασεις...ευχαριστω!

ekok
06-04-10, 15:18
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΛΟΓΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΔΥΣΧΕΡΙΩΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ.ΜΕΝΩ ΙΛΙΟΝ. ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΜΠΟΥΡΝΑ ΣΤΗΝ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΕΧΕΙ ΙΑΤΡΕΙΟ. ΜΗΠΩΣ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ; ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ;

barbadaki
09-04-10, 10:06
Γεια σας κοριτσια. ειμαι στον 6ο (1ο μωρακι) κ δυστηχως ο γιατρος που με εχει αναλαβει (αλεξανδρας) ειναι στον κοσμο του. μου ειπαν για τον Α. Παππα στο Αττικο οτι ειναι καλος...ξερει καποια κατι? ειμαι σε απογνωση...pleasa HELP!

andith
10-04-10, 23:58
ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΑΛΛΟΥΜ,ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ.ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ 34 ΕΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΠΗΓΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ 21 ΕΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΝΕΝΗ,ΕΚΑΝΑ Κ ΝΤΟΠΛΕΡ ΤΗ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ Κ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΠΑΕΙ!!

νινετα
11-04-10, 09:33
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΛΟΓΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΔΥΣΧΕΡΙΩΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ.ΜΕΝΩ ΙΛΙΟΝ. ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΜΠΟΥΡΝΑ ΣΤΗΝ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΕΧΕΙ ΙΑΤΡΕΙΟ. ΜΗΠΩΣ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ; ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ;
κοριτσακι μου καλημερα τον εχει η αδελφη της κουμπαρας μου και μου εχει πει οτι ειναι πολυ καλος νομιζω οτι ειναι και ο διευθυντης της γυναικολογικης στο αττικο!ελπιζω να σου πανε ολα τελεια με το μωρακι σου !!μπορω να μαθω τηλ και να σου το στειλω με πμ !φιλακια !!

naninana
04-05-10, 19:48
κοριτσακι μου καλημερα τον εχει η αδελφη της κουμπαρας μου και μου εχει πει οτι ειναι πολυ καλος νομιζω οτι ειναι και ο διευθυντης της γυναικολογικης στο αττικο!ελπιζω να σου πανε ολα τελεια με το μωρακι σου !!μπορω να μαθω τηλ και να σου το στειλω με πμ !φιλακια !!
καλησπερα,ψαχνω αμεσα το τηλ. του Μπουρνα γιατι αυτα που εχουν καταχωρησει στο internet ειναι λαθος!!!!!!!!!!πουθενα δεν μπορω να τα βρω.βοηθειστε με! :)

ada9
01-06-10, 22:16
Κι εγώ ''έφαγα πόρτα'' από το Χρέλια γιατί έχω μπει στον έβδομο!
Ξέρετε αν ο Σάλουμ αναλαμβάνει? Δηλαδή αν γίνει κατι και στραβώσει με το γιατρό σου την πάτησες, δεν σε αναλαμβάνει άλλος????

ada9
01-06-10, 22:17
κοριτσια καλησπερα!
ενδιαφερομαι να γεννησω στο αττικο...ο κος χρελιας δεν μπορει να με αναλαβει γιατι η εγκυμοσυνη μου ειναι προχωρημενη!!!αυτο τουλαχιστον μου ειπε η γραμματεας του οταν πηρα τηλ.επιμενω να θελω να γεννησω εκει.δωστε μου αν ξερετε τα στοιχεια καποιου αλλου γιατρου με καλες συστασεις...ευχαριστω!
Τελικά βρήκες άλλο γιατρό?

rallou24
24-07-10, 11:01
κορίτσια καλημέρα

θα ήθελα τη βοήθειά σας αν και δεν είμαι ακόμα έγκυος. θέλω να γεννήσω στο αττικό και απ' ότι διάβασα γράφετε τα καλύτερα. θα ήταν εύκολο να μου στείλετε πμ με τα στοιχεία των γυναικόλών σας? σκέφτομαι να πάω σε μερικούς από τώρα για αν δω ποιος μου κάνει και να αποφασίσσω. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

efi2812
24-07-10, 11:39
Rallou, bes sto site tou Attikou kai tha vreis olous tous giatrous tis ginaikologikis-maieftikis klinikis.

annoula1987
24-07-10, 11:58
κορίτσια καλημέρα

θα ήθελα τη βοήθειά σας αν και δεν είμαι ακόμα έγκυος. θέλω να γεννήσω στο αττικό και απ' ότι διάβασα γράφετε τα καλύτερα. θα ήταν εύκολο να μου στείλετε πμ με τα στοιχεία των γυναικόλών σας? σκέφτομαι να πάω σε μερικούς από τώρα για αν δω ποιος μου κάνει και να αποφασίσσω. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Σου έστειλα π.μ!;)

ευγενω
07-09-10, 14:39
αγαπητη ΜΑΡΙΑ82 θα ήθελα να σε ρωτησω για το γιατρο σου τον Μπουρνα. Ξερεις ποσα παιρνει για γεννα; εχει στανταρ αμοιβη; ειτε καισαρικη ειτε φυσιολογικα; αν δεν μπορεις να μου απαντησεις αμεσα στειλε πμ. ευχαριστω...

mazeratti
13-09-10, 13:29
Καλημέρα

Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς εμπειρία από τον Λόγη που είναι μαιευτήρας στο Αττικό.

Ευχαριστώ

Silviamammy
15-09-10, 15:51
Κοριτσια πειτε μου ο,τι γνωριζετε για Αττικο.... Εχω Π.Η.Τ. 31/12/10 και θελω να ξερω καταρχας αν μπορει να μπει στον τοκετο ο αντρας μου και αν μπορει να ειναι αυτος συνοδος μου στο δωματιο και να μεινει διπλα μου το πρωτο ή αλλο 24ωρο; Τα μωρακια ξερω οτι τα εχεις διπλα σου συνεχεια, τα ταϊζες, τα αλλαζεις κ.α. Οσον αφορα το μπανακι τους ας πουμε, σου δειχνουν και το κανεις εσυ καθε φορα κι αν ναι, που; Επισκεπτηριο ποτε εχει; Ποσες μερες καθεσαι στο νοσοκομειο; Τι σου παρεχουν απ'το νοσοκομειο ως υλικο, πχ. πανες- σερβιετες, πυτζαμακια μωρου κ.α. για να ξερω τι να παρω μαζι μου. Οσον αφορα το θηλασμο, η μαια ειναι διαθεσιμη οποτε τη χρειαστεις και οταν βγεις απο το νοσοκομειο για βοηθεια απο τηλεφωνου; Ευχαριστω πολυ!

chriscat8 καλησπέρα! Με το καλό το μωρό σου!!!
Μπορείς να μου συστήσεις κάποιον γιατρό στο Αττικό μήπως? Εγώ είμαι στη 13η εβδομάδα και έκλεισα το πρώτο ραντεβού μου εκεί για τις 20/09 έτσι στα τυφλά. Αν μπορούσες να με βοηθήσεις κάπως... Η όποια άλλη κοπέλα γνωρίζει κάτι. Λεφτά όπως καταλαβαίνετε γιοκ!
:wink:

Silviamammy
15-09-10, 15:51
Κοριτσια πειτε μου ο,τι γνωριζετε για Αττικο.... Εχω Π.Η.Τ. 31/12/10 και θελω να ξερω καταρχας αν μπορει να μπει στον τοκετο ο αντρας μου και αν μπορει να ειναι αυτος συνοδος μου στο δωματιο και να μεινει διπλα μου το πρωτο ή αλλο 24ωρο; Τα μωρακια ξερω οτι τα εχεις διπλα σου συνεχεια, τα ταϊζες, τα αλλαζεις κ.α. Οσον αφορα το μπανακι τους ας πουμε, σου δειχνουν και το κανεις εσυ καθε φορα κι αν ναι, που; Επισκεπτηριο ποτε εχει; Ποσες μερες καθεσαι στο νοσοκομειο; Τι σου παρεχουν απ'το νοσοκομειο ως υλικο, πχ. πανες- σερβιετες, πυτζαμακια μωρου κ.α. για να ξερω τι να παρω μαζι μου. Οσον αφορα το θηλασμο, η μαια ειναι διαθεσιμη οποτε τη χρειαστεις και οταν βγεις απο το νοσοκομειο για βοηθεια απο τηλεφωνου; Ευχαριστω πολυ!

chriscat8 καλησπέρα! Με το καλό το μωρό σου!!!
Μπορείς να μου συστήσεις κάποιον γιατρό στο Αττικό μήπως? Εγώ είμαι στη 13η εβδομάδα και έκλεισα το πρώτο ραντεβού μου εκεί για τις 20/09 έτσι στα τυφλά. Αν μπορούσες να με βοηθήσεις κάπως... Η όποια άλλη κοπέλα γνωρίζει κάτι. Λεφτά όπως καταλαβαίνετε γιοκ!
:wink:

chriscat8
17-09-10, 10:24
Σε καταλαβαινω, το οικονομικο ειναι ενας απο τους λογους που επελεξα το Αττικο. Η γυναικολογος μου φευγει απο το Αττικο και ψαχνω και εγω. Οταν μαθω κατι νεο θα σε ενημερωσω. Ως τωρα εχω διαβασει σε φορουμ ονοματα οπως Χρελιας, Γραψας, Σαλλουμ και Μπουρνας. Το κακο ειναι πως φευγουν τουλαχιστον 4 καλοι γυναικολογοι...

Silviamammy
17-09-10, 10:47
Σε καταλαβαινω, το οικονομικο ειναι ενας απο τους λογους που επελεξα το Αττικο. Η γυναικολογος μου φευγει απο το Αττικο και ψαχνω και εγω. Οταν μαθω κατι νεο θα σε ενημερωσω. Ως τωρα εχω διαβασει σε φορουμ ονοματα οπως Χρελιας, Γραψας, Σαλλουμ και Μπουρνας. Το κακο ειναι πως φευγουν τουλαχιστον 4 καλοι γυναικολογοι...

Σ'ευχαριστώ πολύ chriscat8! Γιατί φεύγουν άραγε? Στείλε μου ότι στοιχεία μπορείς σε παρακαλώ γιατί πρέπει να αποφασίσω τι θα κάνω τελικά. Η Δευτέρα είναι κοντά, οπότε θα πάω και στο Αττικό να δω τι γίνετε.
:confused::confused::confused:

evib
17-09-10, 11:18
Σ'ευχαριστώ πολύ chriscat8! Γιατί φεύγουν άραγε? Στείλε μου ότι στοιχεία μπορείς σε παρακαλώ γιατί πρέπει να αποφασίσω τι θα κάνω τελικά. Η Δευτέρα είναι κοντά, οπότε θα πάω και στο Αττικό να δω τι γίνετε.

Καλημέρα,

εγώ είμαι στην 15η εβδομάδα και με παρακαλουθεί ο Χρέλιας. Με τον οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένη. Επίσης, γνωστός μου μέσα από το νοσοκομείο μου είπε ότι όλες οι γυναίκες που δουλεύουν στο Αττικό και μένουν έγκυος πάνε σε αυτόν. Κάτι θα ξέρουν μάλλον!

Αν θες κάτι ρώτησε με, εγώ εκεί πάω και για τουσ μεγάλους υπέρυχους.

Silviamammy
17-09-10, 12:42
Καλημέρα evib!
Έχω ακούσει γι'αυτόν τον γιατρό αλλά αν μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ και κάτι ακόμα:
Σε παρακολουθεί στο Αττικό ή στο ιατρείο του?
Πόσο πάει η επίσκεψη και τι ζητάει για τον τοκετό?
Εγώ είμαι στην 13η εβδομάδα και έχω ακούσει ότι στο Αττικό δεν αναλαμβάνουν πέρα από τον 12ο μήνα. Ξέρεις εσύ κάτι? Σε ζάλισα:oops::oops::oops:
Σ'ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! Με το καλό το μωράκι σου!

chriscat8
17-09-10, 21:30

Δε φευγουν επειδη το θελουν, δεν τους ανανεωνει τις συμβασεις το Υπουργειο Υγειας επειδη οι πολιτικοι μας δεν εχουν μπει ποτε σε δημοσιο νοσοκομειο να δουν οτι υπαρχει ελλειψη προσωπικου!!!:-x:-x:-x

Silviamammy
21-09-10, 09:18
Καλημέρα κορίτσια!
Εχθές πήγα τελικά στο πρώτο μου ραντεβού στο Αττικό. Είχα κλείσει μέσω 1535 εντελώς στα τυφλά. Η πρώτη εντύπωση είναι καλή μπορώ να πω. Το σημαντικότερο ήταν ότι δεν είχε καθόλου ουρές. Βάρδια είχε ο Μπατάλιας οπότε με δέχτηκε εκείνος με ένα τσούρμο φοιτητές οι οποίοι πάλευαν να μου πάρουν την πίεση. Είχε πολύ γέλιο! Κατά τ'αλλα δεν με ήξερε ο άνθρωπος αλλά μου φέρθηκε πολύ καλά. Πήρε το ιστορικό μου κανονικά φτιάχνοντάς μου καρτέλα και απάντησε σε όλες τις απορίες μου. Μου είπε ότι πρέπει να πηγαίνω κάθε μήνα και αν θέλω να τον ξαναπετύχω στην εφημερία είναι την Δευτέρα και την Τρίτη οι βάρδιες του. Χωρίς να του ζητήσω να γίνει ο γιατρός μου μού είπε ότι αν έχω κάποια ανάγκη πέρα από τις μηνιαίες επισκέψεις μπορώ να τον πάρω τηλέφωνο. Τι να πω? Είχα πολύ άγχος, τώρα ηρέμισα γιατί είδα ότι το συγκεκριμένο νοσοκομείο δεν υστερεί σε τίποτα στα ιδιωτικά.
Ναι, και είμαι πάνω των 12 εβδομάδων αλλά δεν αποτέλεσε πρόβλημα εφόσον είχα όλες τις εξετάσεις που έπρεπε να έχουν γίνει μέχρι στιγμής και την αυχενική διαφάνεια.
Ένα έχω να πω, τολμήστε να πηγαίνετε στα δημόσια νοσοκομεία, αξίζει! Κακές εμπειρίες υπάρχουν και στα ιδιωτικά.

chriscat8
21-09-10, 10:29
Silviamammy το νου σου! Δεν τον ξερω προσωπικα το συγκεκριμενο γυναικολογο αλλα δεν εχω διαβασει καθολου καλα λογια σε φορουμ. Αν τα ξενεβρω θα τα κανω post για να τα διαβασεις...

Silviamammy
21-09-10, 10:54
Silviamammy το νου σου! Δεν τον ξερω προσωπικα το συγκεκριμενο γυναικολογο αλλα δεν εχω διαβασει καθολου καλα λογια σε φορουμ. Αν τα ξενεβρω θα τα κανω post για να τα διαβασεις...

chriscat8 καλημέρα!
Σ'ευχαριστώ για την προειδοποίηση! Ότι βρεις ευχαρίστως να το διαβάσω. Πάντως δεν το έδεσα κόμπο ότι θα είναι αυτός ο γιατρός μου. Είμαι στο ψάξιμο ακόμη, αλλά για πρώτη επίσκεψη και με τον μεγάλο φόβο μου όλα πήγαν καλά.
Τι καλά που μπορούμε να μοιραζόμαστε τις απόψεις και τις φοβίες μας,κορίτσια! Σας ευχαριστώ όλες σας!:-)

doraki
21-09-10, 11:02
Σε ένα από τα ραντεβού που πήγαινα για να με δει ο γιατρός μου,συνάντησα μια κοπέλα και μου είπε ότι ένας γιατρός-ΝΟΜΙΖΩ πως έλεγε για τον Μπατάλια,ζήτησε τα χρήματα του τοκετού ΠΡΙΝ τον τοκετό.Το λέω με κάθε επιφύλαξη αυτό.

Silviamammy
21-09-10, 11:14
Καλά, να περιμένει αυτός και οποιοσδήποτε άλλος να του δώσω τα λεφτά μπροστά! Δεν υπάρχει περίπτωση! Καλύτερα να γεννήσω με τον εφημερεύον γιατρό και να τα δώσω σ'αυτόν. Ελπίζω να μην φτάσουμε σε τέτοιο σημείο καμιά μας βέβαια! Ότι άλλο γνωρίζετε σας παρακαλώ να το μοιραστείτε εδώ. Παρεμπιπτόντως, μου είπαν καλά λόγια για έναν ποιό νέο γιατρό - Αλεξανδρής λέγετε. Ξέρει καμιά σας κάτι γι'αυτόν από προσωπική εμπειρία?

doraki
21-09-10, 12:53
Καλά, να περιμένει αυτός και οποιοσδήποτε άλλος να του δώσω τα λεφτά μπροστά! Δεν υπάρχει περίπτωση! Καλύτερα να γεννήσω με τον εφημερεύον γιατρό και να τα δώσω σ'αυτόν. Ελπίζω να μην φτάσουμε σε τέτοιο σημείο καμιά μας βέβαια! Ότι άλλο γνωρίζετε σας παρακαλώ να το μοιραστείτε εδώ. Παρεμπιπτόντως, μου είπαν καλά λόγια για έναν ποιό νέο γιατρό - Αλεξανδρής λέγετε. Ξέρει καμιά σας κάτι γι'αυτόν από προσωπική εμπειρία?

Ο Αλεξανδρής υπέγραψε το εξιτήριό μου όταν γέννησα.
Επίσης,στον 8ο μήνα χρειάστηκε να μείνω στο νοσοκομείο για ένα βράδυ προληπτικά επειδή δεν άκουγα το μωρό και ήταν αυτός στην εφημερία,πολύ γλυκός άνθρωπος και πολύ σωστός σαν επιστήμονας.
Αυτή είναι όλη κ όλη η εμπειρία μου μαζί του.

Silviamammy
21-09-10, 13:14
Ο Αλεξανδρής υπέγραψε το εξιτήριό μου όταν γέννησα.
Επίσης,στον 8ο μήνα χρειάστηκε να μείνω στο νοσοκομείο για ένα βράδυ προληπτικά επειδή δεν άκουγα το μωρό και ήταν αυτός στην εφημερία,πολύ γλυκός άνθρωπος και πολύ σωστός σαν επιστήμονας.
Αυτή είναι όλη κ όλη η εμπειρία μου μαζί του.

Ευχαριστώ πολύ! Θα ήθελα να τον γνωρίσω αλλά δεν ξέρω ποιές μέρες έχει εκείνος βάρδια όστε να κλείσω το επόμενο ραντεβού στην βάρδιά του.

doraki
21-09-10, 13:23
Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο στη γραμματεία της γυναικολογικής να ζητήσεις το τηλέφωνο του γραφείου του ή αν ξέρουν να σου πουν πότε εφημερεύει εκείνος.

Silviamammy
21-09-10, 13:37
Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο στη γραμματεία της γυναικολογικής να ζητήσεις το τηλέφωνο του γραφείου του ή αν ξέρουν να σου πουν πότε εφημερεύει εκείνος.

Αυτό θα κάνω! Ευχαριστώ doraki!:grin:

chriscat8
21-09-10, 13:46
Κοριτσια δε θελω να σας στενοχωρησω αλλα ο Αλεξανδρης φευγει απο το Αττικο μαζι με τους αλλους γυναικολογους γιατι δεν τους ανανεωνουν τις συμβασεις:?... Επισης εγω δεν εχω και την καλυτερη εντυπωση για το ατομο του καθως δεν ειχε ενημερωσει καν την κολλητη μου (την οποια παρακολουθει) οτι φευγει, εγω της το ειπα, και επιπλεον δεν της εδωσε καν την εναλλακτικη καποιου αλλου γιατρου στο Αττικο αλλα θεωρουσε οτι ειναι υποχρεωμενη να τον ακολουθησει στο ιδιωτικο (στο Ερρικος Ντυναν παει) λες και της τρεχουν τα λεφτα απ'τα μπατζακια. Ασε που καθε φορα που πηγαινε στο ιατρειο απο την αρχη του τον πληρωνε κανονικα και δεν της εχει δωσει ουτε μια αποδειξη!!!:mad: Να προσθεσω πως οταν το εμαθε οτι η φιλεναδα μου ψαχνει για αλλο γυναικολογο, της μιλησε πολυ ασχημα στο τηλεφωνο, την εχεσε κανονικα!!! Απαραδεκτο για επιστημονα του "επιπεδου" του και οτι δε σεβαστηκε την κατασταση της. Σε τελικη εμεις εγκυμονουμε, οχι αυτοι!!!!

Silviamammy
21-09-10, 13:55
Καλό κι αυτό! Τι άλλες εκπλήξεις μας περιμένουν? Αλλά ξέρετε τι? Με την βοήθεια του θεού και των καλών ανθρώπων (σαν κι εσας) όλα θα πάνε καλά. Ότι είναι δικό μου θα το βρώ!

zoe_360
21-09-10, 13:56
Σε ένα από τα ραντεβού που πήγαινα για να με δει ο γιατρός μου,συνάντησα μια κοπέλα και μου είπε ότι ένας γιατρός-ΝΟΜΙΖΩ πως έλεγε για τον Μπατάλια,ζήτησε τα χρήματα του τοκετού ΠΡΙΝ τον τοκετό.Το λέω με κάθε επιφύλαξη αυτό.

εγω πάντως που γέννησα με το μπαταλια 2 χρόνια πρίν , γέννησα Σαββατο και τα λεφτά του δώσαμε την Δευτέρα
παντως πριν πάω σ αυτόν μου είχε πει κάποιος οτι είναι πολύυυυυ με τα λεφτά ...αλλα πήγα παρόλα αυτά και βλέπω οτι είναι χαλαρός γενικά ...με ολα!

Silviamammy
21-09-10, 14:01
Δεν τραβάνε και λίγη κούραση αυτοί οι άνθρωποι, οπότε ίσως κάποιες φορές να είναι και λίγο παράλογη (λέγω εγώ τώρα).

chriscat8
21-09-10, 14:54
Δεν βρηκα τα post Μπαταλια, μπορει να μην ειχα πολυ δικιο τελικα (μονο οτι ειναι λιγο φραγκοφονιας), βρηκα ομως για τον Πατσουρα...
http://www.mammyland.com/forum/27/13211?start=70

zoe_360
21-09-10, 15:15
εγω πιστεύω πως ολοι οι γιατροί στο αττικο ειναι καλοί και όλοι εχουν την ιδια ταριφα...

Silviamammy
21-09-10, 15:29
Δηλαδή 2000 ευρώ?????????????????????
Ή έχω λάθος πληροφορίες?

manoulina
21-09-10, 15:31
Παιδιά ξέρετε ποιοι γιατροί θα φύγουν απο το Αττικό? Εχω τον κύριο Κασσάνο.

ada9
21-09-10, 15:31
Δεν βρηκα τα post Μπαταλια, μπορει να μην ειχα πολυ δικιο τελικα (μονο οτι ειναι λιγο φραγκοφονιας), βρηκα ομως για τον Πατσουρα...
http://www.mammyland.com/forum/27/13211?start=70
Οχι είχες πολύ δίκιο!!!!
http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=46030&page=3
εδω υπάρχει η εμπειρια μιας κοπέλας η οποία στο θέμα '' Γυναικολόγοι που συνεργάζονται με το Αττικό'' αναφερει οτι γιατρος της ειναι ο Μπατάλιας!

chriscat8
21-09-10, 16:33
Παιδιά ξέρετε ποιοι γιατροί θα φύγουν απο το Αττικό? Εχω τον κύριο Κασσάνο.

Δε μπορω να σου πω με σιγουρια... Ακουσα πως θα φυγει ο διευθυντης που ειναι ο Σαλαμαλικης, σιγουρα φευγουν Τασσου και Αλεξανδρης και αν ακουσε καλα το αυτι μου για καποιον Παππα. 4 μου ανεφερε η γυναικολογος μου, μαλλον αυτοι θα ειναι αλλα δε βαζω και το χερι μου στη φωτια...

manoulina
21-09-10, 19:09
Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ανακουφίστηκα λίγο ομολογώ που δεν φεύγει κι ο Κασσάνος. Είναι πολύ καλός γιατρός και τον επέλεξα γιατί είναι στο Αττικό.

zoe_360
22-09-10, 15:38
Οχι είχες πολύ δίκιο!!!!
εδω υπάρχει η εμπειρια μιας κοπέλας η οποία στο θέμα '' Γυναικολόγοι που συνεργάζονται με το Αττικό'' αναφερει οτι γιατρος της ειναι ο Μπατάλιας!

που ακριβως το αναφέρει? στα pm? γιατι διαβασα τη σελιδα και ονομα γιατρου πουθενα!
...οχι τιποτα αλλα σε λιγους μηνες πρωτα ο θεος μ'αυτον θα γεννησω! ...παλι

zoe_360
22-09-10, 15:42
Δηλαδή 2000 ευρώ?????????????????????
Ή έχω λάθος πληροφορίες?

..για να το ακουσες καποιος θα τα ζητησε! μαλλον ειναι θεμα γιατρου τελικα...

ada9
22-09-10, 16:53
που ακριβως το αναφέρει? στα pm? γιατι διαβασα τη σελιδα και ονομα γιατρου πουθενα!
...οχι τιποτα αλλα σε λιγους μηνες πρωτα ο θεος μ'αυτον θα γεννησω! ...παλι
http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=30746&highlight=%E3%F5%ED%E1%E9%EA%EF%EB%EF%E3%EF%E9+%C1%F4%F4%E9%EA%EF&page=3

evib
23-09-10, 08:47
Καλημέρα,

Εγώ εχω τον κ. Χρέλια, πηγαίνω στο ιατρείο του και με παρακαλούθεί. Είμαι πολύ ευχαριστημένη προς το παρόν. Την αυχενική και το papp-a τα έκανα στο Αττικό με τον κο Κασσάνο (αν λέω σωστά το όνομα του), και μου φάνηκε πολύ καλός, μου εξηγούσε τα πάντα. Και στις 5 Νοέμβρη έχω πα΄λι εκεί την Β επιπέδου!

Silviamammy
23-09-10, 09:02
evib καλημέρα!!!
Είμαστε κοντά κοντά. Εγώ την Β επιπέδου πρέπει να την κάνω στις 11 Νοεμβρίου. Όμως δεν έχω καταλήξει ποιόν γιατρό θα έχω ακόμη.
Με το καλό το μωράκι σου! Ξέρεις τι είναι? Εμείς μάλλον κοριτσάκι. Μετά το πρώτο που είναι γιος ότι πρέπει!

evib
23-09-10, 10:45
evib καλημέρα!!!
Είμαστε κοντά κοντά. Εγώ την Β επιπέδου πρέπει να την κάνω στις 11 Νοεμβρίου. Όμως δεν έχω καταλήξει ποιόν γιατρό θα έχω ακόμη.
Με το καλό το μωράκι σου! Ξέρεις τι είναι? Εμείς μάλλον κοριτσάκι. Μετά το πρώτο που είναι γιος ότι πρέπει!

Μάλλον κοριτσάκι μου έχει πει ο γιατρός και εμένα. Με όποιον νιώθεις εσύ καλά να αποφασίσεις για γιατρό σου!

Με το καλό το μωρό σου!

tracy
23-09-10, 11:12
Κοριτσια δε θελω να σας στενοχωρησω αλλα ο Αλεξανδρης φευγει απο το Αττικο μαζι με τους αλλους γυναικολογους γιατι δεν τους ανανεωνουν τις συμβασεις:?... Επισης εγω δεν εχω και την καλυτερη εντυπωση για το ατομο του καθως δεν ειχε ενημερωσει καν την κολλητη μου (την οποια παρακολουθει) οτι φευγει, εγω της το ειπα, και επιπλεον δεν της εδωσε καν την εναλλακτικη καποιου αλλου γιατρου στο Αττικο αλλα θεωρουσε οτι ειναι υποχρεωμενη να τον ακολουθησει στο ιδιωτικο (στο Ερρικος Ντυναν παει) λες και της τρεχουν τα λεφτα απ'τα μπατζακια. Ασε που καθε φορα που πηγαινε στο ιατρειο απο την αρχη του τον πληρωνε κανονικα και δεν της εχει δωσει ουτε μια αποδειξη!!!:mad: Να προσθεσω πως οταν το εμαθε οτι η φιλεναδα μου ψαχνει για αλλο γυναικολογο, της μιλησε πολυ ασχημα στο τηλεφωνο, την εχεσε κανονικα!!! Απαραδεκτο για επιστημονα του "επιπεδου" του και οτι δε σεβαστηκε την κατασταση της. Σε τελικη εμεις εγκυμονουμε, οχι αυτοι!!!!

K EMENA δεν μου αρεσε ο Αλεξανδρης!!3 φορες ειχαμε τηλεφωνηθει γιατι μου τον συστησαν και ολο δεν μπορουσαμε να συναντηθουμε στο αττικο,με τα πολλα αφου κλεισαμε ραντεβου πηγα,ειχε τοκετο ενς μου ειχε κλεισει ραντεβου μια ωρα πριν τελως παντων λεω συμβαινουν αυτα...περασε η ωρα κ εγω ακομα να τον περιμενω γεννησε η κοπελα μετα απο 2 ωρες που τον περιμενα και βγαινει εξω (εγω δεν τον ηξερα)μαζι με εναν αλλον και ρωταω μηπως ξερετε ποτε θα βγει ο κ.Αλεξανδρης??νατος μου λεει ο κυριος εκεινος που προχωραε μπροστα!!γιατρεεε τον φωναζει στο διαδρομο,η κοπελα σας ζητα!!να σημειωσω δε οτι ενημερωσα μια νοσοκομα που μπαινοβγαινε οτι ειμαι το ραντεβου του κ.αλεξανδρη και οτι θα τον περιμενω εδω εξω!και συνεχιζω ....γυρναει ο γιατρος και μου λεει καθως πηγαινα προς το μερος του , περιμενε με θα ερθω!!εκατσα και περιμενα!!ε, δεν αντεξα μετα απο μιση ωρα πηγα στα γραφεια των γυναικολογων(εκει που μπηκε)και τον αναζητησα!μου λεει ενας αλλος μισο λεπτο να του πω ποια ειστε -ερχετε μου λεει περιμενε στο σαλονακι και θα ερθει!περιμενα 3 τεταρτα και ΕΦΥΓΑ!!!εσπασαν τα νευρα μου!!απο την δουλεια μου ειχα φυγει απο επαρχια ερχομουν αθηνα και ο αλεξανδρης που το παιζε φιρμα!δηλαδη ποσο ακομα επρεπε να τον περιμενω απο την στιγμη που ειχαμε ραντεβου???

τζουκι
23-09-10, 14:51
γεια σασ κοριτσια. ειμαι 30 εβδομαδων και ψαχνω να βρω γιατρο στο αττικο γιατι αυτοσ που με παρακολουθει φευγει απο το νοσοκομειο κι παει σε ιδωτικη κλινικη. εχω ακουσει για καποιον σαλλουμ ιωαννη. ξερετε κατι γι αυτον?

doraki
23-09-10, 15:47
Τζούκι νομίζω ότι είναι ή ο διευθυντής ή ο γιος του.Δεν ξέρω τίποτα περισσότερο.

νελλίτσα
23-09-10, 16:05
νομίζω είναι ο διευθυντής. εγώ γέννησα τον ιούνιο στο αττικό με την Τάσσου από την οποία είμαι υπερευχαριστημένη. Πραγματικά δεν ξέρω τι θα έκανα χωρίς εκείνη και δεν την αλλαζω με κανένα. Ο Σαλλούμ ήρθε στην αίθουσα όταν γεννούσα. φαίνεται πολύ έμπειρος και με καλές γνώσεις επί του θέματος (σκέψου ότι εγώ ήμουν 2 ημέρες με τεχνητούς πόνους που προσπαθούσα να γεννήσω και ερχόταν και έλεγε "υπομονή... θα σε πιάσουν οι πόνοι") και μου εξηγούσε πριν από κάθε εξέταση τι θα κάνει και τι να περιμένω και μάλιστα πάνω στην εξέταση σπάσανε και τα νερά μου αλλά έκανε πλακίτσα (καλοποροαίρετη δε λέω) την ώρα που εγώ είχα φτάσει στο ταβάνι από τους πόνους. αυτό με ενόχλησε. ίσως να μη με ενοχλούσε αν τον ήξερα... ζήτησα από τη γιατρό μου να μην τον αφήσει να ξαναμπεί, η διάθεσή μου δεν σήκωνε πλακίτσα εκείνη τη στιγμή.
ελπίζω να σε βοήθησα και ευχομαι να πάνε όλα καλά...

τζουκι
24-09-10, 12:43
κοριτσια βοηθεια. υπαρχει καποια που να εχει τι κινητο του Σαλλουμ? θα ημουν υποχρεει!!!

chriscat8
28-09-10, 10:36
Κοριτσια καλημερα!!!
Πηγα χτες στο Αττικο και γνωρισα το γυναικολογο που μου προτεινε η γυναικολογος μου. Πολυ συμπαθητικος τελικα και μου αρεσε οτι καθισε και εψαξε τα παντα οσον αφορα τις εξετασεις μου και εμενα... Επισης δε με πιεσε να του απαντησω αν θα με αναλαβει και μου ειπε οτι αν το αποφασισουμε (ηταν κι ο αντρας μου μαζι) τον παιρνω τηλεφωνο και τον ενημερωνω πριν την επομενη συναντηση μας. Βεβαια υπαρχει πιθανοτητα να λειπει τις δυο πρωτες εβδομαδες του μηνα μου αλλα σ'αυτη την περιπτωση(που σπασει ο διαολος το ποδαρι του και γεννησω νωριτερα) εχω αποφασισει να κανω την υπερβαση να παω στο ιδιωτικο οπου εχει παει η γυναικολογος μου... Ελπιζω να μη χρειαστει... Α, επισης μου ειπε πως αν σου εχουν ανοιξει καρτελα στο Αττικο οτι εισαι ασθενης του νοσοκομειου, μπορεις να πας να γεννησεις με τον εφημερευοντα μαιευτηρα κι ας μην εφημερευει το νοσοκομειο!!! Τελος, ο μαιευτηρας αυτος ονομαζεται Χαϊδογιαννος Κωσταντινος. Ας ελπισουμε για το καλυτερο!!!

doraki
28-09-10, 10:48
chriscat σου εύχομαι το καλύτερο με τον καινούριο γιατρό,μακάρι να καταφέρεις να γεννήσεις στο Αττικό.

νασούλα
30-09-10, 19:38
Καλησπέρα,

Είμαι νέα στο forum και ψάχνω κι εγώ για γιατρό στο Αττικό. Έμαθα πρόσφατα ότι όντως έφυγαν πολλοί γιατροί από εκεί και έχω μπερδευτεί. Εγώ έχω γιατρό τον κ. Γράψα αλλά είναι από αυτούς που εφυγαν από ότι μου είπε κι εγώ δεν μπορώ να τον ακολουθήσω στο ιδιωτικό. Θέλω όμως όταν έρθει η ώρα να γεννήσω στο Αττικό οπότε είμαι σε αναζήτηση νέου γιατρού ώστε να γνωριστούμε από πριν και να προλάβουμε να αναπτύξουμε μια καλή σχέση εμπιστοσύνης πριν την εγκυμοσύνη.

chriscat8
01-10-10, 11:16
Μα καλα, κι ο Γραψας εφυγε; ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Ειναι ανεκδηγητοι πια απο το Υπουργειο Υγειας! Μου εχουν πει οτι ολοι οι γιατροι στο Αττικο ειναι καλοι γιατι ειναι πανεπιστημιακο. Το καλο ειναι οτι στην περιπτωση σου σε οποιον κι αν πας θα σε αναλαβει σιγουρα γιατι εισαι ηδη ασθενης του Αττικου. Ονοματα που ακουγονται πολυ ειναι αυτο του Χρελια, του Σαλλουμ, του Μπουρνα και του Κασσανου... Θα σου ελεγα και του Γραψα γιατι μεχρι να το πεις εσυ νομιζα οτι ειχε μεινει!!! Αληθεια, που πηγαινει τωρα, κι αυτος στο "Γαια"; Καλη αναζητηση σου ευχομαι! Σε ποια βδομαδα εισαι;

νασούλα
01-10-10, 12:37
Μου είπε ότι είναι σε συζητήσεις με το Γαια.

Αλλά είναι έτσι κι αλλιώς και στο Λητώ.
Δεν είναι ακόμη έγκυος, λέμε να βάλουμε μπρος σιγά σιγά, αλλά θέλω να είμαι με κάποιον γιατρό από πριν, να νιώθω μια σχετική σιγουριά, όχι άντε έμεινα έγκυος πιάσε κι έναν γιατρό. και τον Γράψα τον είχα επιλέξει λόγω του Αττικού, είναι απλά ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ σε όλα του, αλλά δεν μπορώ να τον ακολουθήσω σε κανένα ιδιωτικό. Στο νοσοκομείο δεν έχω πάει ποτέ ως ασθενής!

annoula1987
01-10-10, 12:49
Κορίτσια,τι εννοείται ότι έφυγε ο Γράψας από το Αττικό????????????Είμαι στον 5ο μήνα και με έχει αναλάβει αυτός επειδή θέλω να γεννήσω στο Αττικό!!Τι θα κάνω τώρα??Ποιος θα με αναλάβει??

ada9
01-10-10, 14:31
Κορίτσια,τι εννοείται ότι έφυγε ο Γράψας από το Αττικό????????????Είμαι στον 5ο μήνα και με έχει αναλάβει αυτός επειδή θέλω να γεννήσω στο Αττικό!!Τι θα κάνω τώρα??Ποιος θα με αναλάβει??
Κοιτα αν οντως εφυγε καταρχην πρεπει να σε ενημερώσει και κατα 2ον αν θες να γεννησεις μονο στο Αττικο να σε παραπεμψει σε καποιο συναδελφό του από εκει μεσα!Αλήθεια δεν σου εχει πει τιποτα???????

annoula1987
01-10-10, 14:35
Τίποτα απολύτως!!Τελευταία φορά είχα πάει πριν 3-4 εβδομάδες και με είδε αλλά δεν ανέφερε κάτι...Τώρα τον πήρα τηλ. αλλά έχει τηλεφωνητή....Πρώτη φορά δεν το σηκώνει...:roll: Μήπως έχει καμιά γέννα..Θα τον πάρω και αργότερα αλλά έχω πανικοβληθεί!!!Φοβάμαι ότι δεν θυμάται ποιες θέλουν να γεννήσουν που αφού ξεγεννάει και στο Λητώ και για αυτό δεν ενημέρωσε...Τι να πώ...

ada9
01-10-10, 14:44
ξαναπάρε αργότερα και ξεκαθάρισε μαζί του!Ειναι ''υποχρεωμένος '' να σου βρει γιατρο στο Αττικό!
Εχει κι αλλους καλους γιατρους, μην ανησυχεις!Θα σου προτεινα τον δικό μου, αλλά κι αυτος ακουσα οτι ειναι μεσα σ αυτους που έφυγαν !
Καλη επιτυχία!

annoula1987
01-10-10, 14:46
Αυτό θα κάνω...Βρήκα έναν γιατρό μέσα από το φόρουμ που ακούγονται πολλά καλά λόγια αλλά δεν ξέρω αν θα μπορέσει να με αναλάβει...Το ελπίζω!Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!!;) Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!

νασούλα
01-10-10, 15:00
Εχω μια απορία.

Αφού έχει γίνει τέτοιος χαμός και πολλοί γιατροί έχουν φύγει, πως θα επιλέξουμε κάποιαν άλλο που μπορεί να είναι σήμερα στο Αττικό αλλά ποιος ξέρει τι του επιφυλάσσει το αυρίο?
και από την άλλη, δεν είναι σωστό σε αυτήν την τόσο όμορφη φάση της ζωής σου να έχεις τέτοιου είδους ανασφάλειες. Εντάξει, δεν λέω να είσαι τόσο υστερική ωστέ να τον καλείς για το παραμικρό αλλά φαντάζομαι ότι όλες θέλουμε μια καλή, τυπική, ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ και εν πάσει περιπτώση αρμονική σχέση με τον γιατρό μας.

annoula1987
01-10-10, 15:03
Πολύ σωστά τα λες Νασούλα μου αλλά δυστυχώς ο καθένας σκέφτεται το συμφέρον του και όχι την δικιά μας ψυχολογία...:???: Εγώ ας πούμε μέχρι χθες ήμουν ξέγνοιαστη στο θέμα γιατρού και σήμερα στα καλά καθούμενα ακούω ότι ο γιατρός μου έφυγε από το Αττικο!!:shock: Έχω πάθει ένα σοκ!

no doubt
01-10-10, 15:10
Καλησπέρα,

Είμαι νέα στο forum και ψάχνω κι εγώ για γιατρό στο Αττικό. Έμαθα πρόσφατα ότι όντως έφυγαν πολλοί γιατροί από εκεί και έχω μπερδευτεί. Εγώ έχω γιατρό τον κ. Γράψα αλλά είναι από αυτούς που εφυγαν από ότι μου είπε κι εγώ δεν μπορώ να τον ακολουθήσω στο ιδιωτικό. Θέλω όμως όταν έρθει η ώρα να γεννήσω στο Αττικό οπότε είμαι σε αναζήτηση νέου γιατρού ώστε να γνωριστούμε από πριν και να προλάβουμε να αναπτύξουμε μια καλή σχέση εμπιστοσύνης πριν την εγκυμοσύνη.
Είναι σίγουρο αυτό;
Πριν 5 μέρες ξεγέννησε μια φίλη μου στο Αττικό.

νασούλα
01-10-10, 15:11
Σου προτείνω να το συζητήσεις μαζί του.
Ενδεχομένως να μην αναλαμβάνει άλλες γέννες για το Αττικό και αυτές που έχει έως τώρα να τις φέρει εις πέρας και μετά να σταματήσει.
Στο ιατρείου πήγαινες ή τον συναντούσες στο Αττικό?

annoula1987
01-10-10, 15:13
Σου προτείνω να το συζητήσεις μαζί του.
Ενδεχομένως να μην αναλαμβάνει άλλες γέννες για το Αττικό και αυτές που έχει έως τώρα να τις φέρει εις πέρας και μετά να σταματήσει.
Στο ιατρείου πήγαινες ή τον συναντούσες στο Αττικό?

Στο ιατρείο του με έβλεπε..Προσπαθώ να επικοινωνήσω αλλά δεν τα κατάφερα ακόμα,ίσως έχει κάποια γέννα τώρα.Ελπίζω να ισχύει αυτό που λες.Μόλις έχω νέα θα σας ενημερώσω.

νασούλα
01-10-10, 15:19
Αγαπητή frosobal,

Εγώ τον έχω γιατρό (τον κ. Γράψα) που με παρακολουθεί 1-2 φορές τον χρόνο, έτσι τυπικά και χωρίς λόγο και όταν έμεινε έγκυος η αδερφή μου, την έστειλα στον ίδιο αφού δεν είχε δικό της. Βέβαια, ο άντρας της θέλει να γεννήσει στο λητώ και δεν έχεουν πρόβλημα αλλά έτσι της είπε, ότι δηλαδή σταματάει από το Αττικό και ότι είναι σε επικοινωνία με τον Γαια.

νασούλα
01-10-10, 15:24
Annoula μου γλυκιά, μην αγχώνεσαι!

Είναι πολύ καλός άνθρωπος και ελπίζω να είναι και αληθινός.
Το θεωρώ αδιανόητο να σε κρεμάσει!
Και αφού μας λέει η φίλη frosobal ότι μια δική της φίλη την ξεγέννησε πριν 5 μέρες στο Αττικό ο κ. Σπύρος, τότε κατά πάσα πιθανότητα έτσι είναι τα πράγματα.
Ωστόσο, θα του μιλήσεις και όλα θα λυθούν!

annoula1987
01-10-10, 15:26
Μακάρι!!:)

νασούλα
01-10-10, 15:28
Για το οικονομικό έχετε συζητήσει καθόλου?

annoula1987
01-10-10, 15:30
Για το οικονομικό έχετε συζητήσει καθόλου?

Όχι,ακόμα δεν έχουμε πει κάτι για το οικονομικό,σκεφτόμουν να το αναφέρω την επόμενη φορά που θα πάω,μόλις κάνω την Β επιπέδου.

νασούλα
01-10-10, 15:36
Να το κάνεις, για να ξέρεις τι σου γίνεται και τι να περιμένεις.

annoula1987
01-10-10, 15:38
Να το κάνεις, για να ξέρεις τι σου γίνεται και τι να περιμένεις.

;) Οπωσδήποτε!Αν και ρώτησα κι άλλες κοπέλες κ ξέρω πάνω κάτω!

νασούλα
01-10-10, 15:42
κι εγώ έχω ρωτήσει αλλά έχω ακούσει διαφορετικά πράγματα.
Οπότε, να ξέρεις εσένα τι σε περιμένει. :roll:

chriscat8
01-10-10, 17:11
Βρε κοριτσια οποια εχει ενημερωση ας πει ποιοι ειναι οι γιατροι που φευγουν απο το Αττικο; Παντως ειναι απαραδεκτη αυτη η κατασταση! Σε λιγο δε θα εχει μεινει κανενας στο νοσοκομειο αυτο και θα μας ξεγεννανε οι σεκιουριταδες!

annoula1987
01-10-10, 17:22
Μόλις μίλησα με τον κ.Γράψα και με ενημέρωσε ότι συνεχίζει να συνεργάζεται με το Αττικό!!!!:D:D:D:D:D:D

νασούλα
01-10-10, 18:09
αυτό είναι πραγματικά ευχάριστο!
χαίρομαι που δεν χρειάζεται να αλλάξω γιατρό.
annoula για σένα χαίρομαι περισσότερο!
ηρέμησε, χαλάρωσε και απόλαυσε το λοιπόν.:-P

no doubt
01-10-10, 23:23
Κορίτσια πάντως με τον Γράψα είστε σε πολύ καλά χέρια.
Εμένα πριν ένα χρόνο με ξεγέννησε στο Αττικό. Δεν με άγχωσε, δεν με φόρτωσε με περιττές εξετάσεις και δεν μου πήρε άρον άρον τα διδυμάκια μου.
Γέννησα στις 38 εβδομάδες και τους πήρα αμέσως στην αγκαλιά μου.

Silviamammy
08-10-10, 13:43
Κορίτσια καλημέρα σε όλες σας!!!
Μετά από μία περίοδο άγχους :cry: για το ποιόν γιατρό θα επιλέξω κατέληξα στον κύριο Σαλλούμ. Ένα μπορώ να σας πω: είμαι τυχερή που τον γνώρισα. Είναι καταπληκτικός γιατρός και άνθρωπος. Νιώθεις απόλυτη ηρεμία μαζί του, σου εξηγεί ακόμη και τα ανεξήγητα που λέγει ο λόγος. Με διαβεβαίωσε ότι έχει αρκετή υπομονή ώστε να γεννήσω στην ώρα μου μη σκοπεύοντας να κάνει ούτε πρόκληση τοκετού ούτε καισαρική. Το άλλο θετικό είναι ότι μου τόνισε να μην αψηφώ τις όποιες ενοχλήσεις και να τον καλέσω οποιαδήποτε ώρα και μέρα χωρίς ενδοιασμούς.
Τι να πω; Ηρέμισα επιτέλους και νιώθω ότι είμαι σε πολύ καλά χέρια. Α! και κάτι άλλο. Στο ιατρείο του όπου πήγα είδα πολλές εγκυμονούσες με τους συζύγους τους και επικρατούσε μία ζεστή και χαλαρή ατμόσφαιρα. Δεν υπήρχε η κατσουφιά που επικρατεί σε αρκετά άλλα ιατρεία, ο γιατρός θυμόταν τους πάντες και ήταν πολύ φιλικός με όλους.
Βέβαια για να λέμε και του στραβού το δίκαιο απόδειξη δεν μου έδωσε και στράβωσα λίγο;) αλλά το προσπερνάω διότι τον έχω μεγάλη ανάγκη.
Σας κούρασα, το ξέρω αλλά είπα να μοιραστώ μαζί σας την χαρά μου.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

doraki
08-10-10, 13:47
Silviamammy εμένα ποτέ κανένας γιατρός δε μου έδωσε απόδειξη,ποτέ...
Είσαι τυχερή που βρήκες έναν γιατρό με τον οποίο νιώθεις ασφάλεια!

Silviamammy
08-10-10, 13:49
Βρε κοριτσια οποια εχει ενημερωση ας πει ποιοι ειναι οι γιατροι που φευγουν απο το Αττικο; Παντως ειναι απαραδεκτη αυτη η κατασταση! Σε λιγο δε θα εχει μεινει κανενας στο νοσοκομειο αυτο και θα μας ξεγεννανε οι σεκιουριταδες!

chriscat8 καλημέρα!
Πώς πάνε τα πράγματα με τον καινούργιο σου γιατρό? Ελπίζω να ηρέμησες και να απολαμβάνεις το τελευταίο τρίμηνο της εγκυμοσύνης σου.:D

Silviamammy
08-10-10, 13:54
Σ'ευχαριστώ πολύ doraki!!! Έχεις δίκιο, κανείς τους δεν δίνει. Η ασφάλεια μου και του μωρού μου όμως μετράει πάνω απ'όλα. Και μου είπε ότι θα κάνω ψηλή κόρη! Εγώ είμαι κοντοστούπης και ο άνδρας μου κανονικού ύψους αλλά δεν πειράζει, θα πάρω!!!!!!!!!

SPORIDIO
09-10-10, 01:17
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑΤΡΟ ΕΙΜΑΙ ΜΟΛΙΣ ΣΤΗΝ 5Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΤΟΝ Κ. ΜΠΑΤΑΛΙΑ ΕΧΕΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ;ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ. ΑΚΟΥΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ Κ. ΧΡΕΛΙΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΗΤΕΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΠΟΥ ΝΑ ΧΕΙ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΓΙΑΤΡΟ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ada9
09-10-10, 02:19
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑΤΡΟ ΕΙΜΑΙ ΜΟΛΙΣ ΣΤΗΝ 5Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΤΟΝ Κ. ΜΠΑΤΑΛΙΑ ΕΧΕΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ;ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ. ΑΚΟΥΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ Κ. ΧΡΕΛΙΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΗΤΕΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΠΟΥ ΝΑ ΧΕΙ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΓΙΑΤΡΟ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
για τον Μπαταλια διαβασε τα παρακάτω:
http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=30746&highlight=%E3%F5%ED%E1%E9%EA%EF%EB%EF%E3%EF%E9+%C1%F4%F4%E9%EA%EF&page=3

Aeriko
09-10-10, 09:21
Καλώς το Σπορίδιο :D με το καλό βρε :D

SPORIDIO
09-10-10, 10:19
για τον Μπαταλια διαβασε τα παρακάτω:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΛΛΑ ΣΤΑ FORUM ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΠΕΡΔΕΥΕΣΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΠΙΣΚΕΥΤΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ:???: AN ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΝΑΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΝΑΙ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΝΑ ΧΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

SPORIDIO
09-10-10, 10:20
Καλώς το Σπορίδιο :D με το καλό βρε :D

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΑΕΡΙΚΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΑΓΧΟΣ ΟΣΟ ΝΑΝΑΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΝΑΙ:roll:

AFRODITH
09-10-10, 10:44
καλημερα σποριδιο .
λοιπον γεννησα στο αττικο αλλα σιγουρα δεν σε βολευει ο γιατροσ μου γιατι ειναι νικαια ,ηθελα να σου γραψω ομωσ για αλλον λογο .Αν θελεις να γεννησεισ εκει πηγαινε σιγουρα μια επισκεψη απο το νοσοκομειο μεχρι τουλαχιστον την 13 ευδομαδα η στα πρωινα η στα απογευματινα ιατρεια .ετσι θα ανοικτει φακελοσ σου εκει και δεν θα την παθεις οπως οι κοπελεσ πιο πανω που δεν τισ αναλαμβανανε γιατροι γιατι πηγαν με προχωρημενη εγκυμοσινη .ειναι πολιτικη του νοσοκομιο να μην αναλαμβανουν εγκυεσ αν δεν εχουν παει ως την 13 ευδομαδα εκει και δεν εχουν φακελο.
οσο τωρα για γιατρο εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τον Σαλουμ (εχει μαλον στουσ αμπελοκηπουσ) .με το καλο .

SPORIDIO
09-10-10, 11:01
NAI AYTO TO ΓΝΩΡΙΖΩ ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

chriscat8
09-10-10, 16:19
Σ'ευχαριστω πολυ Silviamammy μου, μια χαρα τα παω στο 3ο τριμηνο, ολα καλα!!! Ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο τον καινουριο μου γιατρο, καθε φορα που τον βλεπω στο Αττικο μου κανει πληρη ελεγχο, ειναι ευγενικος, ευχαριστος και πολυ συζητησιμος. Το μονο που με προβληματιζει ειναι η πιθνοτητα οτι θα λειπει αρχες Δεκεμβρη αλλα ειμαι αισιοδοξη! Καλου καλου εχω για εναλλακτικο σχεδιο το να παω στην προηγουμενη γυναικολογο μου στο Ντυναν. Μια φορα ανασφαλεια δεν εχω! Μπορω να πω οτι μου εχει φυγει το αγχος αφου και οι εξετασεις μου ειναι καλες!

manoulina
09-10-10, 23:30
Πάντως εγώ που έχω τον Κασσάνο, δυο φορές που πήγα στο ιατρείο του, μου έδωσε απόδειξη και τις 2 χωρίς να ζητήσω. Μόλις ρώτησα τι οφείλω μου είπε το ποσό και έγραψε την απόδειξη.

tracy
13-10-10, 11:47
Κορίτσια καλημέρα σε όλες σας!!!
Μετά από μία περίοδο άγχους :cry: για το ποιόν γιατρό θα επιλέξω κατέληξα στον κύριο Σαλλούμ. Ένα μπορώ να σας πω: είμαι τυχερή που τον γνώρισα. Είναι καταπληκτικός γιατρός και άνθρωπος. Νιώθεις απόλυτη ηρεμία μαζί του, σου εξηγεί ακόμη και τα ανεξήγητα που λέγει ο λόγος. Με διαβεβαίωσε ότι έχει αρκετή υπομονή ώστε να γεννήσω στην ώρα μου μη σκοπεύοντας να κάνει ούτε πρόκληση τοκετού ούτε καισαρική. Το άλλο θετικό είναι ότι μου τόνισε να μην αψηφώ τις όποιες ενοχλήσεις και να τον καλέσω οποιαδήποτε ώρα και μέρα χωρίς ενδοιασμούς.
Τι να πω; Ηρέμισα επιτέλους και νιώθω ότι είμαι σε πολύ καλά χέρια. Α! και κάτι άλλο. Στο ιατρείο του όπου πήγα είδα πολλές εγκυμονούσες με τους συζύγους τους και επικρατούσε μία ζεστή και χαλαρή ατμόσφαιρα. Δεν υπήρχε η κατσουφιά που επικρατεί σε αρκετά άλλα ιατρεία, ο γιατρός θυμόταν τους πάντες και ήταν πολύ φιλικός με όλους.
Βέβαια για να λέμε και του στραβού το δίκαιο απόδειξη δεν μου έδωσε και στράβωσα λίγο;) αλλά το προσπερνάω διότι τον έχω μεγάλη ανάγκη.
Σας κούρασα, το ξέρω αλλά είπα να μοιραστώ μαζί σας την χαρά μου.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
εχω ακριβος την ιδια εμπειρια με εσενα-μια φορα πηγα την πρωτη στο ιατρειο του γιανα τον γνωρισω-εκτοτε μονο στο αττικο κατοπιν συννενοησης μεταξυ μας. . αν θες να πουμε αποριες σχετικα στειλε μου πμ;)

μινουλα
13-10-10, 12:11
εχω ακριβος την ιδια εμπειρια με εσενα-μια φορα πηγα την πρωτη στο ιατρειο του γιανα τον γνωρισω-εκτοτε μονο στο αττικο κατοπιν συννενοησης μεταξυ μας. . αν θες να πουμε αποριες σχετικα στειλε μου πμ;)
θα μπορεσεις να με ενημερωσεις και μενα σχετικα με αυτον τον γιατρο; Προχτες μολις εμαθα οτι ειμαι εγκυος και δεν εχω γιατρο σε δημοσιο νοσοκομειο εδω στην αθηνα. Αν θες να μου στειλεις λεπτομερειες με πμ, ή να τα πουμε γενικα με πμ. Ευχαριστω:D

Iliana21
14-10-10, 22:09
εμενα απο προσωπικη μου εμπειρια ο χρελιας δεν μαρεσε κοιταει πως να τα αρπαξει μονο..με το καλο οταν θα κανω 2ο μωρακι θα τον αλλαξω..

Silviamammy
15-10-10, 12:07
Κι εγώ τον Μάρτη εκεί θα είμαι αλλά με άλλον γιατρό. Πότε με το καλό περιμένεις; Εγώ κατά τις 17 Μαρτίου.
Με το καλό τα μωρά μας!

ioanna_andorinha
15-10-10, 12:26
Ακριβώς την ίδια μέρα! 17 Μαρτίου 2011!!! Με το κάλο! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και στο τέλος με έναν πόνο (που δεν υπάρχει αυτό βέβαια αλλά μακάρι!!!!)

evib
15-10-10, 12:49
Εγώ πάντως έχω τον Χρέλια για δεύτερη φορά και δεν θα τον άλλαζα για κανέναν άλλο!!! Είναι υπέροχος άνθρωπος και καταπλητκτικός γιατρός! Το μόνο που δεν μου έχει δείξει ποτέ είναι ότι τον ενδιάφερουν τα λεφτά... Όσο για το νοσοκομείο (το Αττικό) στην πρώτη μου γέννα έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη και το πιο σημαντικό για μένα ήταν ότι είχα δίπλα μου το μωρό μου 24 ώρες το 24 ώρο!. Τον Μάρτη πάλι εκεί θα είμαι!!!

Πότε έχεις ΠΗΤ? Και εγώ τον κ. Χρέλια έχω και ΠΗΤ 08/03/2011

ioanna_andorinha
15-10-10, 13:49
Πότε έχεις ΠΗΤ? Και εγώ τον κ. Χρέλια έχω και ΠΗΤ 08/03/2011

Στις 17/03/2011 έχω ΠΗΤ.
Με το καλό!!!

mathA
15-10-10, 18:56
Γεια σας... Είμαι καινούργιο μέλος! Έκανα απόξεση τον προηγούμενο μήνα λόγω παλίνδρομης κύηση.Οχι στην Αθήνα επειδή είμαι διορισμένη στην επαρχία. Με το κάλο όταν θα ξαναμείνω έγκυος θέλω να γεννήσω στο Αττικόν. Ο γιατρός μου στην Αθήνα είναι ο Κ. Πατσιούρας και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Νόμιζα ότι είναι στο Αττικόν. Δεν το συζήτησα μαζί του. Ας μου πει κάποιος αν ξέρει! Ευχαριστώ!

ευγενω
25-10-10, 00:46
Γεια σας κορίτσια. Από εσάς έμαθα ότι φεύγουν οι γυναικολόγοι απ'το ΑΤΤΙΚΟΝ. Θα το κλείσουν το μαγαζί λέτε; Εγώ θα ήθελα να μάθω για τον Μπουρνά. Βρήκα ένα γιατρό κοντά στην περιοχή μου Πετρούπολη και θα τον χάσω κι αυτόν;
Αν έχετε πληροφορίες γι'αυτόν πείτε μου και εμένα.
Να χαίρεστε τα ζουζούνια σας και με το καλό τα παιδάκια σας οι εγκυούλες!

PHIVI
18-01-11, 18:37
Γεια σας κορίτσια! Ενδιαφέρομαι να επικοινωνήσω με τον κ. Σαλούμ Ιωάννη για να κλείσω ραντεβού στο ιατρείο του. Είμαι 9 εβδομάδων και δεν έχω βρει ακόμα κάποιο γιατρό για να με παρακολουθεί. Διαβάζω καλά λόγια για τον κ. Σαλούμ αλλά δεν έχω τα τηλεφωνά του. Αν γνωρίζει κάποια από εσάς το κινητό του παρακαλώ να μου στείλει pm.

ΖΟΥΓΚΛΑ
19-01-11, 14:08
Γειά σας κορίτσια. Θα ήθελα να μάθω άν υπάρχει γυναίκα γυναικολόγος στο Αττικό και αν έχετε ακούσει φυσικά κάποια σχόλια.

ΖΟΥΓΚΛΑ
19-01-11, 14:16
Γεια σας... Είμαι καινούργιο μέλος! Έκανα απόξεση τον προηγούμενο μήνα λόγω παλίνδρομης κύηση.Οχι στην Αθήνα επειδή είμαι διορισμένη στην επαρχία. Με το κάλο όταν θα ξαναμείνω έγκυος θέλω να γεννήσω στο Αττικόν. Ο γιατρός μου στην Αθήνα είναι ο Κ. Πατσιούρας και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Νόμιζα ότι είναι στο Αττικόν. Δεν το συζήτησα μαζί του. Ας μου πει κάποιος αν ξέρει! Ευχαριστώ!
Γειά σου! Εχθές γέννησε με καισαρική μια γνωστή μου στο Αττικό με τον Πατσιούρα και πήγαν όλα καλά...της τον είχε προτείνει μία φίλη της..από ότι λέει καλός είναι...

asnd.80
19-01-11, 14:23
Γειά σας κορίτσια. Θα ήθελα να μάθω άν υπάρχει γυναίκα γυναικολόγος στο Αττικό και αν έχετε ακούσει φυσικά κάποια σχόλια.

Υπαρχει μια γυναικα γυναικολογος,την ειχα πετυχει καποιες φορες πηγαινοντας σε ραντεβου με τον γιατρο μου.Μου φανηκε παρα πολυ καλη αλλα δεν θυμαμαι το επωνυμο της:(..απο Ν ξεκιναει νομιζω

chris.p
15-02-11, 09:26
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Η αλήθεια είναι ότι και τα ιδιωτικά μαιευτήρια δέχονται ασφάλεια δημοσίου, π.χ. για νοσηλεία 3 ημερών σε τρίκλινο, μια γυναικολόγος που ρώτησα μού είπε ότι θα χρειαστούν 800-1000 ευρώ , εκτός από την δική της αμοιβή, που είναι πολύ μεγαλύτερη!!! Οπότε, αν κάτι δεν πάει καλά (γιατί έχω και αναιμία) πόσα θα μου ζητήσουν; Οπότε ψάχνω για δημόσιο.

Είμαι fun του Χασιάκου (Αραιτέειο) 6440686.

libra12
19-02-11, 13:46
Γεια σας! Είμαι νέο μέλος στο Forum! Θέλω αν μπορεί να βοήθησει κάποιος να μου πει κάποιο όνομα αξιόπιστο γυναικολόγου στη Μυτιλήνη! Δεν ακούω και τα καλύτερα εδώ για το νησί κυρίως για θέματα υγείας και δεν ξέρω κανέναν να με κατατοπίσει! και αυτούς που ξέρω και αυτοί δεν είναι απο εδώ .... είμαι στα εντελώς χαμένα....
σας ευχαριστώ πολύ:-(

andropoulou sofia
03-03-11, 10:19
kalhmera se oles .....:pegw eimai kainouria sthn selida ......8a h8ela thn voh8eia sas ....me lene sofia kai eimai mama 2 koritsion kai prin apo 2 evdomades ema8a oti eimai pali eguos.....:shock:xaxaxaxaxaxaxa polu megali xara mono pou arxise kai to anxos.....enw tis 2 mou kores tis genisa iasw tora lew na geniso sto attiko gia tous eunohtous logous ....xaxaxaxaxaxaxa. xerete kanena kalo giatro....????/:confused: kati akousa gia grapsa kai saloum...? an mporite na mou steilete thl ktl. kai an xerete panw katw poso pernoun kai poso to nosokomio 8a me voh8ousate afantasta...sas euxaristw ek ton proterwn......:lol:

Anstef
30-03-11, 13:31
Καλημερα κοριτσια,
υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει γιατρό τον Χαϊδόγιαννο στο Αττικο?

Elena31
01-04-11, 11:25
Κορίτσια, αν ξέρετε τον γιατρό που συνεργάζεται με το Αττικό, αλλά ξεγεννάει και στο Ρέα, πείτε μου, παρακαλώ