PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγορές μέσω internet!!! E-shops

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 [115] 116 117 118 119 120 121

kalamaraki
03-06-11, 11:28
καλημερα!!!!!!!!!!!
επανερχομαι στο θεμα με το paypal και τον τετραψηφιο κωδικο (οσες καταλαβατε καταλαβατε :))
εβαλα λοιπον σε ενα νεο λογαριασμο που εφτιαξα στο πειπαλ μια πιστωτικη καρτα, εκανα κανονικα λογαριασμο στο εβαυ και αγορασα ενα φορεμα. ολα καλα ως εδω.... ελα ομως που οταν πηγα να πληρωσω μου εβγαζε σφαλμα οτι η καρτα αυτη δε μπορει αν χρησιμοποιηθει για να πληρωσω αν δεν γινει confirmed!!!!!!!!!!!!!!!!!! και εξηγουσε οτι πρεπει να βαλω ενα 4ψηφιο κωδικο που θα εμφανιστει στις κινησεις του λογαριασμο μου........ Πηρα κατευεθειαν στη τραπεζα και ειπαν οτι ακομα δε φαινεται ο κωδικος αυτος και να περιμενω μια δυο μερες........... Εστειλα μυνημα στο πωλητη που του εξηγω ολα αυτα αλλα ακομα απαντηση δε μου στειλε... Ελπιζω οτι θα δειξει κατανοηση................

εντιτ! εχω και μια αλλη απορια, μπορω στο δικο μου λογαριασμο να βαλω καρτα φιλου μου ωστε να θελει αν του αγορασω κατι να τα χρεωσω στη καρτα του, αλλα χωρις να του ανοιξω νεο λογαριασμο σε πειπαλ και εβαυ? θα χω θεμα που ειναι διαφορετικο ονομα?

Kαλημεραααα

Ειδες....εμ :rolleyes: για αυτο λεμε τοοοοοσο καιρο γινεται verified!;)

τωρα θα περιμένεις αναγκαστικα κανα δυο μερες καλα παρτους και την δευτερα ισως εχει φανει η χρεωση του πευπαλ με τον 4ψηφιο.:!:

Τωρα οσον αφορά το πευπαλ για το φιλο σου

Εσυ θες να περάσεις στο λογαριασμο σου στο πευπαλ καρτα φιλου σου .....καλα το παω? αρα τα στοιχεια τα δικα σου που θα εχεις δώσει θα διαφέρουν απο την καρτα του φιλου σου.....σωστα?

αρα νομιζω θα εχεις θέμα.....

Γιατι θα διαφέρει το ονομα που εχεις δώσει εσυ.....με το ονομα του ιδιοκτήτη της κάρτας....

Εκτος αν κανω λαθος και το εχει κανει καποια να σε διαφωτίσει..:!:

Malloo
03-06-11, 11:52
Καλημέρα σε όλες!

Πριν ζητήσω ό,τι έχω να ζητήσω, να εξηγηθώ πρώτα πως διάβασα πίσω όλες τις σελίδες έως 12 Μαίου...

Και ρωτώ: υπάρχει κάποιος εκπτωτικός κωδικός του Gymboree? Έκανα εγγραφή, δεν έχω κάνει ακόμη παραγγελία (έτοιμη την έχω, γύρω στα $170), αλλά δεν μπορώ να καταλάβω που ακριβώς μπαίνει το promotion code, etc etc...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

ioanna_k
03-06-11, 11:55
κορίτσιαααααααααααααα....μου ήρθε χαρτί από το ταχυδρομείο για τα τρελοχτάρια!!!!έστειλα τον αντρούλη μου και περιμένω....υπάρχει περίπτωση να γράφει εκεί για τελωνείοοοοοοοο?????????αχ είμαι σε αναμμένα κάρβουνααααααααααααααα...

LA LATINA
03-06-11, 12:06
θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στο καλαμαρακι γιατι με βοηθησε πολλες φορες και ισως να το επρηξα και με τις ηλιθιες ερωτησεις μου
πολλες φορες δεν υπαρχει χρονος και ετσι εμπιστευομαστε την κριση των πιο εμπειρων
απλα ενα μεγαλο ευχαριστω

irida85
03-06-11, 12:11
Kαλημεραααα

Ειδες....εμ :rolleyes: για αυτο λεμε τοοοοοσο καιρο γινεται verified!;)

τωρα θα περιμένεις αναγκαστικα κανα δυο μερες καλα παρτους και την δευτερα ισως εχει φανει η χρεωση του πευπαλ με τον 4ψηφιο.:!:

βρε δε με καταλαβες...... αφου το ειπα, εφτιαξα νεο λογαριασμο σε πειπαλ με νεα καρτα πιστωτικη και ανοιξα νεο λογαριασμο στο εβαυ και εκανα μια αγορα 2 μερες μετα...... και οταν πηγα να πληρωσω εγινε αυτο, δε με αφηνε............ αρα προφανως πλεον αν δε γινεις verified user δε σαφηνει να κανεις καμια συναλλαγη ή κατι κανω λαθος.........

στο δικο μου λογαριασμο το προηγουμενο εγινα verified σχεδον αμεσως :wink:

kalamaraki
03-06-11, 12:11
Καλημέρα σε όλες!

Πριν ζητήσω ό,τι έχω να ζητήσω, να εξηγηθώ πρώτα πως διάβασα πίσω όλες τις σελίδες έως 12 Μαίου...

Και ρωτώ: υπάρχει κάποιος εκπτωτικός κωδικός του Gymboree? Έκανα εγγραφή, δεν έχω κάνει ακόμη παραγγελία (έτοιμη την έχω, γύρω στα $170), αλλά δεν μπορώ να καταλάβω που ακριβώς μπαίνει το promotion code, etc etc...

http://www.google.gr/search?source=ig&hl=el&rlz=1G1GGLQ_ELGR355&q=gymboree+voucher+code&aq=f&aqi=&aql=&oq=

θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στο καλαμαρακι γιατι με βοηθησε πολλες φορες και ισως να το επρηξα και με τις ηλιθιες ερωτησεις μου
πολλες φορες δεν υπαρχει χρονος και ετσι εμπιστευομαστε την κριση των πιο εμπειρων
απλα ενα μεγαλο ευχαριστω

:wink:

irida85
03-06-11, 12:13
αααααααααααα ξεχασα! παρελαβα κι εγω απο crazy8! τελικα ειχαν ερθει απο τις 27/5 στα ελτα!!!!!!!!!!!! και ουτε χαρτακι μου ρθε ουτε τιποτα... απλα πηγα για αλλη δουλεια και πηγα και τα εψαξα......

kalamaraki
03-06-11, 12:15
βρε δε με καταλαβες...... αφου το ειπα, εφτιαξα νεο λογαριασμο σε πειπαλ με νεα καρτα πιστωτικη και ανοιξα νεο λογαριασμο στο εβαυ και εκανα μια αγορα 2 μερες μετα...... και οταν πηγα να πληρωσω εγινε αυτο, δε με αφηνε............ αρα προφανως πλεον αν δε γινεις verified user δε σαφηνει να κανεις καμια συναλλαγη ή κατι κανω λαθος.........

Βρε ναι εγώ το κατάλαβα.....αλλα και παλι το ιδιο ειναι....

Καποιες λενε οτι ποτε δεν ειχαν προβλημα....αλλες ειπαν οτι ενω καναν αγορες καποια στιγμή τις σταμάτησε για τους χ λογους πχ υψος αγορων

παρολα αυτα ενα ειναι το κλου....

Πρεπει να γινεσαι verified...!

Και μενα στο δικο μου λογαριασμο δεν μου περασε απο το μυαλο να μην γινω verified αφου ελεγε οτι ετσι πρεπει και κατι σαλτσες ακομα...
Εκανα αμεσα με την εγγραφη μου την αιτηση για την χρεωση και σε τρεις εργάσιμες μερες ειχα γινει verified , απλά και ομορφα!

aggelomarios
03-06-11, 12:15
Λοιπον...παρελαβα την τσαντουλα μου σημερα
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280673283807
ολα ωραια και καλα, αυθεντικη φαινεται εχει και το σακκουλακι φυλαξης της guess και ταμπελακι που λεει τιμη αγορα 140$...ΚΑΙ ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΦΕΡΜΟΥΑΡ:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:
Μια που την ανοιξα και μια που δεν ξανακλεισε ποτε:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:
Εστειλα mail στον κινεζουλη αρκετα ηρεμο για αρχη ενα i'm extremely disapointed μονο και αναλογα με την απαντηση επεται και συνεχεια!!!!!!!

Access
03-06-11, 12:20

είναι πιστωτική πιστωτική ή χρεωστική ??? και το όνομα που είναι στην κάρτα σου συμφωνεί με τα στοιχεία που έδωσες στο paypal ??? επίσης το mail που δήλωσες είναι διαφορετικό από αυτό που έχεις τον άλλο λογαριασμό ?? γιατί αν είναι το ίδιο μάλλον αυτό είναι το πρόβλημα. Αφού το paypal σε αφήνει να βάλεις πάνω από μία κάρτες από ότι ξέρω γιατί έκανες νέο λογαριασμό ???

Καλημερα κοριτσια, ζηταω την βοηθεια σας ,γιατι βλεπω οτι τις αγορες μεσω διαδυκτιου τις παιζετε στα δαχτυλα τους ενος χεριου. Θα ηθελα να βρω μια εικονα της αγιας σοφιας με τις κορες της , για να την κανω δωρο στη νηπιαγωγο μας. Επειδη ομως οι επιλογες στο νησι ειναι πολυ περιορισμενες και επειδη ψαχνω κατι ιδιετερο , θα ηθελα να αγορασω ισως μεσω καποιου site. Eμπρος λοιπον εντυπωσιαστε με.....
δύσκολα πράγματι :grin:δες εδώ http://www.nioras.com/914965950945957964953957941962-917953954972957949962-902947953959953------p-10086.html?osCsid=0bd9d05b2e560cf4b59b6cdc51642563 βέβαια δεν αναφέρει τα μεταφορικά και επίσης το site δεν είναι δοκιμασμένο δηλαδή δεν έχει ψωνίσει ονλινε κάποιος από εκεί.
Αν είναι όμως αυτό που νομίζω έχω ψωνίσει από το φυσικό τους κατάστημα κάποιο δώρο. Θα μπορούσες να τους στείλεις ένα μαιλ ή να τους πάρεις τηλέφωνο μπας και σε εξυπηρετήσουν

Γατουλα
03-06-11, 12:38
οφ τοπικ? ....τα τζιμπορακια ηταν σημερα απλωμενα για στεγνωμα στο σχοινακι στη σειρα....
μηπως επρεπε να τα βγαλω μια φωτο να τη στειλω στο τζιμπορυ χαχαχχα για διαφημηση????????

irida85
03-06-11, 12:54
είναι πιστωτική πιστωτική ή χρεωστική ??? και το όνομα που είναι στην κάρτα σου συμφωνεί με τα στοιχεία που έδωσες στο paypal ??? επίσης το mail που δήλωσες είναι διαφορετικό από αυτό που έχεις τον άλλο λογαριασμό ?? γιατί αν είναι το ίδιο μάλλον αυτό είναι το πρόβλημα. Αφού το paypal σε αφήνει να βάλεις πάνω από μία κάρτες από ότι ξέρω γιατί έκανες νέο λογαριασμό ???

πιστωτικη της αλφα ειναι
το ονομα το εβαλα το ιδιο με της καρτας ακριβως και διευθυνση και ολα
εμαιλ εφτιαξα
βασικα για να καταλαβετε, εκανα τα παντα απο την αρχη για μια φιλη μου, οπως τα ειχα κανει τοτε για μενα... οοοολα ομως! νεο εμαιλ,πειπαλ και εβαυ... απλα επειδη ειναι κανα χρονος τωρα σκουριασα λιγακι......

ευχαριστω καλαμαριδιον και αξες!!!!!!!!!!!!!!! μολις παρω το κωδικο του πειπαλ πιστευω θα ειμαστε οκ για αγορες!!!!!!!!

ioanna_k
03-06-11, 12:55
όλα καλάαααα!!!Παραλάβαμε τα τρελοχτάριαααααααααα!!! Γιούπιιιιιιιιιιιι!!! Ανυπομονώ να πάω σπίτι να τα δώ!!!
Χεχεχεχε!!

farfalina 09
03-06-11, 13:28
πειτε μου κατι βρε κορες!!
αγορασα παπουτσακια απο την lisa, πληρωσα κανονικα me παυπαλ, κ μετα μου εκανε την επιστροφη 15% που ναι μεν φαινεται στο paypal αλλα οχι στην καρτα που μου ηρθε σημερα. γνωριζετε γιατι?

Γατουλα
03-06-11, 13:30
η καρτα εχει ενημερωση μεχρι καποια ημερομηνια, ισως της Λισας επεται και ειναι στον επομενο λογαριασμο
ρωτα τη καρτα σου για σιγουρια

Geonutr
03-06-11, 13:45
παντως εγω που παρηγγειλα μου τα εστειλε Τριτη κ σημερα τα ειχα!κ πολυ γρηγορη κ οικονομικη!!!

tzio1978
03-06-11, 14:32
Σημερα μου ήρθαν τα προιόντα της Weleda που ειχα παραγγείλει από το bce-europe στις 25/5. Ολα super και ειχε και αρκετα δειγματάκια μέσα!!!!

kolibigi
03-06-11, 14:55
Καλημέρα σε όλες!

Κωδικός δεν υπάρχει δωρεάν αυτή την εποχή γιατί κάνει ξεπούλημα.
Μπορείς να αγοράσεις εκπτωτικό κωδικό από το ebay (ψάξε gymboree coupons), αλλά δεν ξέρω αν σε συμφέρει να το κάνεις τώρα που οι τιμές είναι τόσο χαμηλές.
Οι διάφοροι κωδικοί μπαίνουν στη διάρκεια του check out, υπάρχει ειδικό κουτάκι που το γράφει, θα το δεις και κατευθείαν μειώνεται το ποσό και μετά πατάς το κουμπί για την ολοκλήρωση της παραγγελίας.
Αν θελήσεις κάτι άλλο εδώ είμαστε:)

kolibigi
03-06-11, 14:59
οφ τοπικ? ....τα τζιμπορακια ηταν σημερα απλωμενα για στεγνωμα στο σχοινακι στη σειρα....
μηπως επρεπε να τα βγαλω μια φωτο να τη στειλω στο τζιμπορυ χαχαχχα για διαφημηση????????
Εμένα η δική μου βλέπει τα λογής πακετάκια κι έχει μάθει γεωγραφία.
Αμερική, Αγγλία, Κίνα κλπ.
Και πάει σχολείο και το λέει φιλάρεσκα στη δασκάλα και τους συμμαθητές
"Τα ρούχα μου δεν υπάρχουν στην Καλαμάτα, τα πήραμε από το κομπιούτερ στην Αμερική/Αγγλία κοκ"
Φανταστείτε για τι ψωνάρα θα με θεωρούν:lol:

bebarakos
03-06-11, 15:00
κοριτσια πειτε μου σας παρακαλω, εκανα αιτηση για verification στο paypal στις 29 Μαιου. Που βλεπω τον 4ψηφιο αριθμο για να ολοκληρωθει η διαδικασια; μου ζηταει να κανω confirm αλλα δεν εχω κωδικο..

ravT
03-06-11, 15:10
Παρέλαβα σήμερα μετά από καμιά 20αρια μέρες το φόρεμά μου από το boohoo.com
Απαράδεκτη ποιότητα(λες κ είναι παρεό...), ραμμένο όπου να ναι και ακόμα και τα χρώματα δεν είναι όπως αυτό που είδα στην φωτογραφία.
Είμαι φοβερά εκνευρισμένη που πέταξα 28 ευρώ για ένα τίποτα και τώρα πρέπει να πετάξω κι άλλα...

kolibigi
03-06-11, 15:17
Απαράδεκτη ποιότητα(λες κ είναι παρεό...), ραμμένο όπου να ναι και ακόμα και τα χρώματα δεν είναι όπως αυτό που είδα στην φωτογραφία.
Είμαι φοβερά εκνευρισμένη που πέταξα 28 ευρώ για ένα τίποτα και τώρα πρέπει να πετάξω κι άλλα...
Ωχ γμτ:(
Αυτό το κακό να μην είχαν οι ιντερνετικές αγορές και να μπορούσαμε να αγγίζουμε αυτό που αγοράζουμε και τι καλά που θα 'τανε

ravT
03-06-11, 15:22
Άστα... Για μενα δύσκολα θα ξαναψωνίσω απο ιντερνετ...
Έχω στεναχωρηθεί πολύ...

dimitrab.
03-06-11, 15:24
"Τα ρούχα μου δεν υπάρχουν στην Καλαμάτα, τα πήραμε από το κομπιούτερ στην Αμερική/Αγγλία κοκ"

xa xa
η δικη μου οταν τι ρωτανε απο που το πηρατε λεει αυτο το πηρε η μαμα μου απο το ταχυδρομειο:):) το εχει για μαγαζι με ρουχα...

κοριτσια πειτε μου σας παρακαλω, εκανα αιτηση για verification στο paypal στις 29 Μαιου. Που βλεπω τον 4ψηφιο αριθμο για να ολοκληρωθει η διαδικασια; μου ζηταει να κανω confirm αλλα δεν εχω κωδικο..
θα παρεις στην τραπεζα να σου πουνε τον κωδικο.

mylife10
03-06-11, 15:29
Ωχ είναι να σου τύχει:(! Και εγώ παρέλαβα πρόσφατα από boohoo και ήταν πολύ καλά κομμάτια, ακριβώς όπως φαινόντουσαν και μάλιστα πήρα φτηνά ρούχα για να μη μου κακοφανεί αν δε μου άρεσαν! Κρίμα....

rani
03-06-11, 15:33
Τη λιστα με τα e-shops που την βρισκουμε?

ravT
03-06-11, 15:36
http://www.parents.gr/forum/showpost.php?p=1986577&postcount=24083

kalamaraki
03-06-11, 15:36
όλα καλάαααα!!!Παραλάβαμε τα τρελοχτάριαααααααααα!!! Γιούπιιιιιιιιιιιι!!! Ανυπομονώ να πάω σπίτι να τα δώ!!!
Χεχεχεχε!!

χαχαχα ακου τρελοχτάρια χαχαχα και καθομαι και σκεφτομαι για δευτερολεπτα "Μα τι λεεειιιι???" χαχαχαχα

χε χε ετσι ετσι αφου δεν υπαρχουν στη καλαμάτα καλα λεει το παιδι!!!
Εμενα το πρωί οταν της λεει η δασκάλα της πω πω τι ωραιο φουστανι που φορας λεει η κιουρια "Η μαμα μου μου το πηρε απο το ιντερνέΝ" χαχαχαχα :cool::cool:

Αν δεν εχεις ιντερνετ μπανκινγκ θα παρεις τηλέφωνο στη τραπεζα και θα τους ζήτησεις να σου πουν στη χρεωση των 1μιση ευρω που φαινεται απο το πευπαλ τον τετραψηφιο ΑΡΙΘΜΟ που γραφει διπλα απο τη λεξη πευπαλ και αυτο θα βαλεις και θα γινεις verified user.

Αντε ρε κοριτσι.....
Τοσο χάλια??? Για στειλε φωτος να το δω....

Κριμα ρε...

mylife10
03-06-11, 15:37
Ανέβα τη σελίδα...... βρες το kalamaraki ή την access ...... και πήγαινε εκεί που λέει " η λίστα με τα e-shops εδώ":D:D!!!

kalamaraki
03-06-11, 15:38

Η λιστα υπαρχει στην υπογραφη μου, στην υπογραφή επισης των μελών Acess , maria_s νομίζω και kornilia και chatzico οποτε την ανανεώνουμε την ποσταρουμε εδω και ανανεώνουμε και την υπογραφη μας.

kalamaraki
03-06-11, 15:38
Ανέβα τη σελίδα...... βρες το kalamaraki ή την access ...... και πήγαινε εκεί που λέει " η λίστα με τα e-shops εδώ":D:D!!!

xaxaxa speeeeeddd!!!

to adraki mou!
03-06-11, 15:52
Κοριτσια ψαχνω να βρω καθησματακι για μεγαλα παιδακια που ειναι μονο κατω ξερετε πως λεγετε στα αγγλικα?
κατι τετοιο http://www.welovetoys.gr/index.php?option=com_findastic&product_type=1&E=IJ&gclid=CNSQvZHjmakCFUEa4QodxSmNtA#/product/metafora-moroy/r03-60893-77-kathisma-ayt/toy-quasar-plus-moon-77

mgeorgan
03-06-11, 15:53
edit bοοster seat νομίζω

kalamaraki
03-06-11, 15:54
Κοριτσια ψαχνω να βρω καθησματακι για μεγαλα παιδακια που ειναι μονο κατω ξερετε πως λεγετε στα αγγλικα?
κατι τετοιο http://www.welovetoys.gr/index.php?option=com_findastic&product_type=1&E=IJ&gclid=CNSQvZHjmakCFUEa4QodxSmNtA#/product/metafora-moroy/r03-60893-77-kathisma-ayt/toy-quasar-plus-moon-77

booster

ΚΑΡΔΙΑ
03-06-11, 15:54
booster νομίζω???

to adraki mou!
03-06-11, 15:55
Ευχαριστω πολυ κοριτσια !!!!!!!!!!!!!!1:lol::lol::lol::lol:

ΚΑΡΔΙΑ
03-06-11, 15:56
είπα μια φορά να απαντήσω ...............αλλά με προλάβανε...................σνιφ..........

kalamaraki
03-06-11, 15:57
είπα μια φορά να απαντήσω ...............αλλά με προλάβανε...................σνιφ..........

xaxaxaxa (μάθε τυφλό συστημα....:cool:)

ΚΑΡΔΙΑ
03-06-11, 16:00
ας όψεται το τηλέφωνο που χτύπησε αλλιώς θα σου έλεγα εγώ!!!
τυφλότατο κυρία μου

to adraki mou!
03-06-11, 16:05
Αυτο πως σας φαινετε δεν την ξερω καθολου αυτη τη μαρκα αλλα μας αρεσουν τα cars :grin:
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B002RT8W2K/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

Πειτε μου γνωμη βρε κοριτσια!!!!!!

rani
03-06-11, 16:12
Eυχαριστω ολους πολυ !

mgeorgan
03-06-11, 16:13
μηπως εννοει μόνο το κάλυμα του καθίσματος?

to adraki mou!
03-06-11, 16:24
μηπως εννοει μόνο το κάλυμα του καθίσματος?

Λες εγω νομιζα ολο το καθησμα!1:oops:

kalamaraki
03-06-11, 16:26
Λες εγω νομιζα ολο το καθησμα!1:oops:

αν δεις ποιο κατω απο το βαρος του προιοντος ειναι μονο για το μαξιλαράκι καρς αφου λεει 699γρ....

to adraki mou!
03-06-11, 16:30
Ευχαριστω πολυ κοριτσια μολις με γλυτωσατε απο την πατατα που θα εκανα:shock:

galera
03-06-11, 16:52
Με την λήξη της απεργίας σήμερα είχαμε παραλαβέσ.
Τα crocs φαντάζομαι απο τον γνωστό σε όλους πλέον (φαντάζομαι) κινέζο. ¨Ολα μια χαρά και μάλιστα μέσα σε μια βδομάδα. Εσώρουχα mothercare http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250810302605&ssPageName=STRK:MEWNX:IT Αψογα καλή τιμή και γρήγορα. Στην συσκευασία mothercare. και ένα σλιπάκι απο τον ίδιο πωλητή m and s.

marilia12
03-06-11, 16:59
αν δεις ποιο κατω απο το βαρος του προιοντος ειναι μονο για το μαξιλαράκι καρς αφου λεει 699γρ....

στο review ομως αυτη που το εχει αγορασει αναφερει καθισμα και οχι καλυμα

kalamaraki
03-06-11, 17:01
στο review ομως αυτη που το εχει αγορασει αναφερει καθισμα και οχι καλυμα

Το ειδα....:rolleyes:
αλλα προσωπικά βασίζομαι στην περιγραφή του αμαζον γαι αυτο και το εγραψα...τωρα αν σε ενδιαφερει , στελνεις ενα γραμματακι και λυνεται το μυστηριο....

αν και το αποκλειω να ζυγιζει μονο 699γρ το μπουστερ...

Ενα κιλο εναμιση ζυγιζουν

εκτος αν κανω τοοοοοσο λαθος!:grin:

marilia12
03-06-11, 17:08
Το ειδα....:rolleyes:
αλλα προσωπικά βασίζομαι στην περιγραφή του αμαζον γαι αυτο και το εγραψα...τωρα αν σε ενδιαφερει , στελνεις ενα γραμματακι και λυνεται το μυστηριο....

αν και το αποκλειω να ζυγιζει μονο 699γρ το μπουστερ...

Ενα κιλο εναμιση ζυγιζουν

εκτος αν κανω τοοοοοσο λαθος!:grin:

και αυτο ΕΔΩ (http://www.amazon.co.uk/Disney-27211-Princess-Booster-Cushion/dp/B002RT8W7A/ref=pd_sim_by_2) που ειναι παρομοιο αλλα για κοριτσια εχει ιδια περιγραφη και βαρος και παλι αυτοι που το αγορασαν αναφερουν καθισμα

kalamaraki
03-06-11, 17:10
Τι να σου πω....τοτε κανω λαθος! Σταυρωστε με!!:mrgreen::roll:

marilia12
03-06-11, 17:12
Σταυρωστε με!!:mrgreen::roll:

αντε καλε!

το ανεφερα σε περιπτωση που το ηθελε η κοπελα να το αγορασει.Ολοι ενα χερι βοηθειας δινουμε ουδεις αλανθαστος.

to adraki mou!
03-06-11, 17:15
βρε κοριτσια μη γελασετε αλλα δεν βλεπω που στελνεις μειλ για να ρωτησω στο αμαζον.....

Γατουλα
03-06-11, 17:25
εγω νομιζω οτι ειναι ολο το καθισμα (διαβαστε και τα σχολια)
ανδρακι για σενα ειναι? μικρος δεν ειναι ακομα για τετοιο?

Γατουλα
03-06-11, 17:26
γαλερα τα φανελακια αυτα επειδη και εγω τα κοιταω, ειναι λεπτα η κανονικα? ελαστικα η στενα?

to adraki mou!
03-06-11, 17:29
εγω νομιζω οτι ειναι ολο το καθισμα
ανδρακι για σενα ειναι? μικρος δεν ειναι ακομα για τετοιο?

Ειναι απο 15 κιλα και πανω εμεις ειμαστε 14 αλλα το θελω για το αυτοκινητο της γιαγιας μας που τον βαζουμε με ζωνη για πολυ λιγο ε να βλεπει και εξω το παιδακι μου!!!!!:D

aggelomarios
03-06-11, 17:29
Κοριτσια η απαντηση του κινεζου για την ελλατωματικη τσαντα
Hi friend;
i am very sorry to take so many trouble;this is my wrong;i will refund 5 dollar as you compensation;that is ok;if you any question;pls tell me,i will try my best resolve it and let you satisfaction;thanks,have a good day
Παει καλα????? 5$ για τσαντα που πληρωσα 38 + 25 μτφ????

Εσεις τι θα κανατε???? Τι να απαντησω στο 'φιλαρακι'?????

Γατουλα
03-06-11, 17:32
διορθωνετε με γαζομα κοριτσακι? λεω μηπως να το σκεφτεις και αυτο
σιγουρα απαντηση...ΟΧΙ!

ανδρακι, δε θελουν αυτα και μαι καποια ηλικια? πχ 4+
και ο δικος μου 16 ειναι αλλα σε τετοιο δε θα τον εβαζα με τιποτα ακομα

aggelomarios
03-06-11, 17:34
Ψιψινελ μου δεν ξερω αν γαζωνεται αλλα και η μοδιστρα δεν θα θελει κανα 10αρικακι??? Μα καλα βλαμμενος ειναι???? 5$??? :evil::evil::evil::evil::evil::evil:
Ετοιμαζω ξεχ@@@@ριο....

chatzico
03-06-11, 17:35
Hi friend;
i am very sorry to take so many trouble;this is my wrong;i will refund 5 dollar as you compensation;that is ok;if you any question;pls tell me,i will try my best resolve it and let you satisfaction;thanks,have a good day

Μμμμμμ, το θέμα ήταν στο φερμουάρ ε ? Και εγώ, λίγο λίγα τα βλέπω, πόσο θα σου πάρουν για να σου αλλάξουν φερμουάρ ? Το λιγότερο 10 ευρώ ? Θα του έλεγα ότι δεν είμαι και πολύ satisfied..........

Το αγαπητό MUM, πολύ ευγενικά και λακωνικά με πληροφόρησε ότι
This was dispatched yesterday. The Parcelforce number is EK......................GB :lol::lol::lol: Για να δώ που είναι το πακέτο, να πάω στην σελίδα της παρσελφορς ?

mamathoma
03-06-11, 17:36
Αν δεν εχεις ιντερνετ μπανκινγκ θα παρεις τηλέφωνο στη τραπεζα και θα τους ζήτησεις να σου πουν στη χρεωση των 1μιση ευρω που φαινεται απο το πευπαλ τον τετραψηφιο ΑΡΙΘΜΟ που γραφει διπλα απο τη λεξη πευπαλ και αυτο θα βαλεις και θα γινεις verified user.

σε ευχαριστώ........απο 18/5 εψαχνα τον κωδικό κ ακρη δεν έβρισκα...:cool:
κ σε 1' έγινα verified user:lol::lol:

chatzico
03-06-11, 17:37
Τα μεγάλα πνεύματα ......... σκέφτονται το ίδιο, όλες το ίδιο σκεφτήκαμε.......:wink::wink::wink:
Αφήστε που κάποιοι άλλοι προκαταβάλουν και τι τρώς ...........:shock:

to adraki mou!
03-06-11, 17:42
διορθωνετε με γαζομα κοριτσακι? λεω μηπως να το σκεφτεις και αυτο
σιγουρα απαντηση...ΟΧΙ!

ανδρακι, δε θελουν αυτα και μαι καποια ηλικια? πχ 4+
και ο δικος μου 16 ειναι αλλα σε τετοιο δε θα τον εβαζα με τιποτα ακομα

Κοιτα να σου πω δεν γραφει ηλικιες μονο κιλα και καλα κανεις και δεν το βαζεις στην Αθηνα εμεις ειμαστε σε νησι η γιαγια τον πηγαινοφερνει καθε μερα 1 χλμ οποτε το προτιμω απο το να φοραει μονο τη ζωνη, γιατι να παρω μεγαλο καθισμα δεν θελω ......να βλεπει εξω θελω!

aggelomarios
03-06-11, 17:49
Τι να κανω βρε κοριτσια??? Να ζητησω ολο το ποσο πισω??? Δεν ξερω καν ποσο θα κοστισει να την επισκευασω (εαν φτιαχνεται)...σε ποιο σημειο ειναι καλο να αναφερω οτι θα ανοιξω case σε ebay & paypal???

kalamaraki
03-06-11, 17:55
αντε καλε!

το ανεφερα σε περιπτωση που το ηθελε η κοπελα να το αγορασει.Ολοι ενα χερι βοηθειας δινουμε ουδεις αλανθαστος.

οχι οχι...να με σταυρώσετεεεεεεεεεεε 8-)8-)

βρε κοριτσια μη γελασετε αλλα δεν βλεπω που στελνεις μειλ για να ρωτησω στο αμαζον.....

Πας αμαζον, κατω κατω κατω λεει σε διαφορες στυλες let us help you εκει πατας το help και μετά διαλέγεις το how to contact customer service κανεις λογκ ιν και μετά βουλά θα το καταλάβεις :D

σε ευχαριστώ........απο 18/5 εψαχνα τον κωδικό κ ακρη δεν έβρισκα...:cool:
κ σε 1' έγινα verified user:lol::lol:

Ειδες? Τελος καλα ολα καλά!:wink:

Τα μεγάλα πνεύματα ......... σκέφτονται το ίδιο, όλες το ίδιο σκεφτήκαμε.......:wink::wink::wink:

:?::?::?::?::?::?::?::?:

kalamaraki
03-06-11, 18:01
Hi friend;

:rolleyes::rolleyes: σωπα ρε πεστου....ακου 5 δολλαρια...αυτο δεν φτανει να αγορασεις καλο φερμουαρ πες του....

Ψιψινελ μου δεν ξερω αν γαζωνεται αλλα και η μοδιστρα δεν θα θελει κανα 10αρικακι??? Μα καλα βλαμμενος ειναι???? 5$??? :evil::evil::evil::evil::evil::evil:
Ετοιμαζω ξεχ@@@@ριο....

ναι ξεχεστηριο και πετα τη μαγική λέξη....:evil:

Μμμμμμ, το θέμα ήταν στο φερμουάρ ε ? Και εγώ, λίγο λίγα τα βλέπω, πόσο θα σου πάρουν για να σου αλλάξουν φερμουάρ ? Το λιγότερο 10 ευρώ ? Θα του έλεγα ότι δεν είμαι και πολύ satisfied..........

This was dispatched yesterday. The Parcelforce number is EK......................GB :lol::lol::lol: Για να δώ που είναι το πακέτο, να πάω στην σελίδα της παρσελφορς ?

αφου δεν σε φασκέλωσαν καλα εισαι χαχαχαχα:cool::cool:

Τωρα το καταλαβα.....:idea:

Τι να κανω βρε κοριτσια??? Να ζητησω ολο το ποσο πισω??? Δεν ξερω καν ποσο θα κοστισει να την επισκευασω (εαν φτιαχνεται)...σε ποιο σημειο ειναι καλο να αναφερω οτι θα ανοιξω case σε ebay & paypal???

ναι ναι...σωστα και αν γινεται και αν δεν φαινεται μετα....

στειλτον κανονικα...

chatzico
03-06-11, 18:01
Λοιπόν, η τσάντα ήταν used ? Δεν θυμάμαι, αλλά και πάλι δεν λέει και κάτι ιδιαίτερο αυτό.

Εγώ θα του έλεγα ότι είμαι εντελώς δυσαρεστημένη, έδωσα αρκετά χρήματα και τώρα καλούμαι να πληρώσω και επισκευή και ότι εν πάσει περιπτώση το ποσό που αναφέρει εκείνος, είναι πολύ λίγο, για να καλύψει τόσο την επισκευή όσο και την δυσαρέσκεια μου από την προβληματική αγορά. Εσύ με πόσα θα είσαι ευχαριστημένη ? Για όλο το ποσό, χλωμό το κόβω πάντως .. Έίτε ζήτα του εσύ τι έχεις στο μυαλό σου -γιατί όχι άλλωστε?΄-, είτε πέστου να do his best to keep you satisfied....

:?::?::?::?::?::?::?::?:
Άλλοι τοστάκι, άλλοι παγωτάκι ..........:idea:

kalamaraki
03-06-11, 18:04
Άλλοι τοστάκι, άλλοι παγωτάκι ..........:idea:

Ναι ρε κοπελια....κυπριακο το εχεις κανει!

μη το πετας εεεετσι στο ξεκάρφωτο....μου πηρε δυο λεπτα να το πιασω@@

αμαν πια....ασε κατω το κουταλιιιιιιιιιιιιιι!!!

σε βλεπω σου λεω...χαχαχαχαχα

to adraki mou!
03-06-11, 18:07
Πας αμαζον, κατω κατω κατω λεει σε διαφορες στυλες let us help you εκει πατας το help και μετά διαλέγεις το how to contact customer service κανεις λογκ ιν και μετά βουλά θα το καταλάβεις :D

Ευχαριστω kalamaraki μου!!!!!

kalamaraki
03-06-11, 18:10
Ευχαριστω kalamaraki μου!!!!!

Tιποτις!

Ποια θελει χας παπυς??? Σε πολυ καλη τιμη και πολυ καλα μεταφορικά?

http://cgi.ebay.co.uk/HUSH-PUPPIES-GREEN-NUBUCK-LEATHER-ANKLE-BOOTS-UK-8-25-5-/370490967828?pt=UK_Clothing_GirlsShoes_GirlsShoes_GL&hash=item5642fb8714

aggelomarios
03-06-11, 18:13
Οκ εσταλη το mail στον κινεζουλη και ταυτοχρονως διαπιστωσα οτι το σκατοπαιδο το μικρο εχει 38,9 μαμωτο!!!! Χαρηκα που σας γνωρισα, φευγουμε για τον παιδιατρο.....

marilia12
03-06-11, 18:14

κλασικη απαντηση κινεζου .Θα του κανεις επιστροφη το προιον( τραβα και καμια φωτογραφια πριν το στειλεις) και θα ζητησεις ολο το ποσο πισω.

οχι οχι...να με σταυρώσετεεεεεεεεεεε 8-)8-)

δεν υπαρχει περιπτωση .Με εκανες κομματια λεμε

ως συνηθως ο ξαδερφος ! Δεν αλλαζει τακτικη. Ναι θα το βρεις κανονικα και αναλυτικα αλλα γιαιτ δεντο λενε αλλα πρεπει να τους ρωταμε εμεις.

kalamaraki
03-06-11, 18:14
Και εγω αρρωστη την εχω με ιωση....απο χτες 38μισαρια....μυτη....και μαλλον ερχεται και ο λαιμος. Εμεις πηγαμε χτες στον παιδιατρο.

kalamaraki
03-06-11, 18:16
http://cgi.ebay.co.uk/CHILDREN-KICKERS-BOOTS-KICK-LO-LEGOSTRAP-MULTI-5-12-/280668200933?pt=UK_Clothing_GirlsShoes_GirlsShoes_GL&vti=Size%09Junior+8&hash=item870c7f1d9a

chatzico
03-06-11, 18:29
ως συνηθως ο ξαδερφος ! Δεν αλλαζει τακτικη. Ναι θα το βρεις κανονικα και αναλυτικα αλλα γιαιτ δεντο λενε αλλα πρεπει να τους ρωταμε εμεις.
Xι χι χι είδες ο 'ξάδερφος' ? Πάντως, δεν έχω παράπονο με επικοινωνία αυτού του επιπέδου, απλά και λακωνικά, εντός 24 ωρών. Αυτό ζήτησαν ούτως ή άλλως, αυτό προσφέρω και εγώ :wink::wink: . Δεν επένδυσα και συναισθηματικά επάνω τους - πράγμα ΕΝΤΕΛΩΣ αδύνατο, λόγω καταγωγής τους, είμαι ρατσίστρια μαζί τους, σας το έχω πεί,

Είναι δε η πρώτη φορά που μου δίνουν tracking number. Άσε που πλέον δεν ρωτώ, πόσο είναι τα μεταφορικά μου, κάνω top up και ζητώ άμεση αποστολή.

Στο είπα, εδώ και 2 ημέρες είμαι verified user !!!!!!!!!! Αν στο ξαναείπα, σόρυ, είναι από την χαρά και την κούραση που ξεχνάω σε βαθμό αυτοκτονίας. Ευχαριστώ και πάλι πολύ !!!!!!!!!!!

Σματς σμουτς.

chatzico
03-06-11, 18:31
http://cgi.ebay.co.uk/CHILDREN-KICKERS-BOOTS-KICK-LO-LEGOSTRAP-MULTI-5-12-/280668200933?pt=UK_Clothing_GirlsShoes_GirlsShoes_GL&vti=Size%09Junior+8&hash=item870c7f1d9a
Άτσα, και καλοκαιρινό/ανοιξιάτικο λέγκο κίκερς !!!!!!!!!! Που είναι η Ελέ ?

bebarakos
03-06-11, 18:32
μπραβο ρε κοριτσια... ιδεα δεν ειχα!
κατι αλλο τωρα, 3 χρονια αγοραζω απο το ebay.uk και ποτε δεν χαθηκε τιποτα στo ταχυδρομειο. Εδω κι ενα μηνα περιμενω ενα αρωμα που ποτε δεν ηρθε. Ο seller λεει οτι το εστειλε κι εχει τον αριθμο της αποδειξης, στο ταχυδρομειο μου ειπαν να του ζητησω να καταθεσει στο δικο του post office με τον αριθμο αιτηση αναζητησης. Σας ετυχε τιποτα αναλογο, να το κλαιω το αρωμα;

chatzico
03-06-11, 18:45
μπραβο ρε κοριτσια... ιδεα δεν ειχα!
κατι αλλο τωρα, 3 χρονια αγοραζω απο το ebay.uk και ποτε δεν χαθηκε τιποτα στo ταχυδρομειο.
Εδω κι ενα μηνα περιμενω ενα αρωμα που ποτε δεν ηρθε. Ο seller λεει οτι το εστειλε κι εχει τον αριθμο της αποδειξης, στο ταχυδρομειο μου ειπαν να του ζητησω να καταθεσει στο δικο του post office με τον αριθμο αιτηση αναζητησης. Σας ετυχε τιποτα αναλογο, να το κλαιω το αρωμα;
Είναι απλή αποστολή ή συστημένο ? Αν είναι συστημένο, δεν νομίζω να υπάρχει θέμα. Ο πωλητής τι ανέφερε στην περίπτωση που χαθεί αντικείμενό του ? Αναλαμβάνει την ευθύνη ? Τώρα αν είναι απλό ....... αποχαιρέτα την την Αλεξάνδρεια που χάνεις...
Τι λένει οι πιο έμπειρες ?

pondicaki
03-06-11, 18:51
λοιπόν.... πήρα αυτό από αυτό το σαιτ:

http://www.olivers-baby-care.co.uk/recaro-young-sport-child-car-seat-microfibre-fabric.html

είναι πολύ καλό!!!!! καλύτερο από ότι περίμενα!!!!! ήρθε σε μέσα σε 4 εργάσιμες μέρες!!!!

σας ευχαριστώ για τις υποδείξεις σας και τη βοήθεια σας!!!!!! :p

αν κι η άσχετη αναρωτηθηκα πριν κάνω τη παραγγελια, μήπως το βρω Ελλαδα σε καλη τιμή.... ήταν και 40 λίρες τα μεταφορικά.... εν ναι!!!! 319 ευρωπουλάκια το βρήκα......

καλοταξιδευτο.. μια χαρα το πηρες οσο σκεφτομαι πριν 3 χρονια που τα εσκασα νταγκα νταγκα 320ευρω αλλα και καμποσα στο δευτερο περσυ τοσο πιο πολυ αγριευω με την κοροιδια που μας κανουν, δεν πειραζει θα ξυπνησουν ολοι και να δω απο που θα δουνε πελατη στο κατωφλι τους

α για να γελασετε ηρθε μια μερα μηνυμα στο κινητο απ τη La Redoute και αυτοι μου τα ετρωγαν ενα φεγγαρι οτι εχει εκπτωσεις, σαν βρηκα χρονο λεω να δω κατι καλυματα καναπεδων που οκ καλα μου ειχαν βγει με το 50% και τι διαβαζω η εκπτωση 50% για την 1η ωρα απο τις 13.00 το μεσημερι και 30% απο τις 14.00 και 20% ως τις 16.00.............πανε καλα ή μας δουλευουνε εγω το ειδα 4 μερες μετα που βρηκα χρονο.

επισης να καταθεσω ενα χονγκoνεζικο που ανακαλυψα και τι δεν εχει απο μικροπραγματα κινεζικα φυσικα αλλα πολυ λιγα μεταφορικα:
http://shop.ebay.co.uk/boutique_uno/m.html?_trkparms=65%253A12%257C66%253A2%257C39%253A1%257C72%253A4908&rt=nc&_ipg=&_trksid=p3911.c0.m14.l1581&_pgn=2

pondicaki
03-06-11, 18:54
Και εγω αρρωστη την εχω με ιωση....απο χτες 38μισαρια....μυτη....και μαλλον ερχεται και ο λαιμος. Εμεις πηγαμε χτες στον παιδιατρο.

περαστικα σας πριν μια βδομαδα την περασαμε οικογενειακως, ειναι λιγο ζορικη ειδικα το αισθημα κοπωσης που δημιουργει.. καλο κουραγιο

bebarakos
03-06-11, 18:55
απλο ηταν, Economy Delivery (Royal Mail 2nd Class Standard). Εχω παρει ενα τσουρμο πραγματα πρωτη φορα χανεται κατι...

chatzico
03-06-11, 19:00
απλο ηταν, Economy Delivery (Royal Mail 2nd Class Standard). Εχω παρει ενα τσουρμο πραγματα πρωτη φορα χανεται κατι...
Ας πάει ο άνθρωπος αλλά τι να βρεί ? Είτε κάπου σκονίζεται το άρωμα σου είτε κάποιος άλλος το χαίρεται.... Ψυχραιμία......... Πόσος καιρός είπες ότι είναι από τότε που το έστειλε ?

bebarakos
03-06-11, 19:12
24 Απριλιου....

chatzico
03-06-11, 19:20
24 Απριλιου....

Ρε συ, προλαβαίνεις να ανοίξεις case στο ebay ? Πες του πωλητή ότι δεν ευθύνεσαι εσύ, να σου επιστρέψει τα χρήματα σου και αν έρθει το άρωμα τον ξαναπληρώνεις. 45 ημέρες είναι, εγώ θα το έκανα, γιατί να πάνε χαμένα τα χρήματά σου......

chatzico
03-06-11, 20:17
Εκπτωτικοί κωδικοί
KICKERS :arrow: mvcjune -12% έως 7 Ιουνίου
YOURS CLOTHING :arrow: MVC2205 -12% έως 7 Ιουνίου
VERTBAUDET :arrow: 8030 -30% έως 10 Ιουνίου
VERTBAUDET :arrow: 4770 και 4741 -15 λίρες για αγορές άνω των 20 λιρών έως 30 Ιουνίου
VERTBAUDET :arrow: 4902 -10 λίρες για αγορές άνω των 20 λιρών έως 30 Ιουνίου

mylife10
03-06-11, 21:04
Chatzico, το vertbautet δε στέλνει ακόμα Ελλάδα ε:(?

to adraki mou!
03-06-11, 21:50
Τι να σου πω....τοτε κανω λαθος! Σταυρωστε με!!:mrgreen::roll:

Τελικα ειχες δικιο καλαμαρακι μου απαντησαν οτι ειναι cover seat!8-)

kalamaraki
03-06-11, 21:52
Τελικα ειχες δικιο καλαμαρακι μου απαντησαν οτι ειναι cover seat!8-)

:cool::cool::cool:;-)

kalamaraki
03-06-11, 21:55
περαστικα σας πριν μια βδομαδα την περασαμε οικογενειακως, ειναι λιγο ζορικη ειδικα το αισθημα κοπωσης που δημιουργει.. καλο κουραγιο

σε ευχαριστώ ποντικάκι, και μαλλον εχει κολλησει και μενα...
Νηστική ολη μερα με 150μλ γαλατακι, μια φρυγανιά ενα αχλάδι....ε...αυτά!

Γατουλα
03-06-11, 22:15
περαστικα καλαμαρι, παλι δικαιωθηκες!!!!

θα κανω ενα τεστ....και το σβηνω...σορυ εεεεε

janetta
03-06-11, 22:19
γεια σας κοριτσια!
ευχομαι να ειστε ολες καλα!θα θελα να κανω διαφορες αγορεσ απο το ιντερνετ,κυριως αντικειμενα!δεν γνωριζω την διαδικασια μηπως θα μπορουσατε να με διαφωτισετε!πως τα πληρωνουμε με αντικαταβολη στο κουριερ?ειναι αυθεντικα τα προιοντα τοθ διαδικτυου ή μαιμου και ελλατωματικα?ερχονται γρηγορα η κανουν καμια 10αρια μερες?
σας ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου και καλο σαββατοκυριακο να εχετε!

chatzico
03-06-11, 22:32
Chatzico, το vertbautet δε στέλνει ακόμα Ελλάδα ε:(?
Τσου, μόνο με πέρσοναλ σόπερ ή μέσω MUM.........

chatzico
03-06-11, 23:03
γεια σας κοριτσια!
ευχομαι να ειστε ολες καλα!θα θελα να κανω διαφορες αγορεσ απο το ιντερνετ,κυριως αντικειμενα!δεν γνωριζω την διαδικασια μηπως θα μπορουσατε να με διαφωτισετε!πως τα πληρωνουμε με αντικαταβολη στο κουριερ?ειναι αυθεντικα τα προιοντα τοθ διαδικτυου ή μαιμου και ελλατωματικα?ερχονται γρηγορα η κανουν καμια 10αρια μερες?
σας ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου και καλο σαββατοκυριακο να εχετε!
Καλώστηνα και σιδηροκέφαλη !!!!!
Λοιπόοοοοοοοοον, φιλενάδα, για να προκόψεις στον συγκεκριμένο τομέα, πρέπει να διαβάσεις, να είσαι καλή και επιμελής μαθήτρια:wink::wink:
Δες εδώ http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=67896 είναι οδηγίες για όλα, έμπνευση του καλαμαρακίου, ένας μπούσουλας για όλους.
Μετά, ρώτα ............
Π.χ. αντικαταβολή στο εξωτερικό δεν παίζει, κούριερ ή ΕΛΤΑ, ανάλογα τι μας διασφαλίζει και τι μας συμφέρει.
Μαιμού ή αυθεντικά ? Όσο αυθεντικά ή μαιμού είναι ότι αγοράζεις από τα συμβατικά μαγαζιά.
Παράδοση αναλόγως ........ από διάφορα, κυρίως από τον τόπο αποστολής και την αποτελεσματικότητα του ονλαιν καταστήματος.
Αυτά γενικά, για περισσότερα, μελέτη ..............

chatzico
03-06-11, 23:21
Κορίτσια βοήθεια !!!!!!!!!!!!
Θέλω να βρώ έναν χαρτοφύλακα που όταν ανοίγει να έχει θέσεις για να χωρίζω τα χαρτιά μου, νομίζω χαρτοφύλακα το λένε αυτό:confused::confused:

Θέλω να είναι και λίγο καλαίσθητο, να μην γίνομαι και ρόμπα όταν το βλέπουν, και πλαστικό δεν με πειράζει αρκεί να είναι ......... καλαίσθητο.

Ξέρετε πως να το ψάξω ?

Φλορα
03-06-11, 23:44
κατι τετοιο ψαχνεις.....
http://shop.ebay.co.uk/i.html?_nkw=file+organiser&_frs=1&_trksid=p3286.c0.m359

maria_s
03-06-11, 23:44
briefcase κούκλα!

Καλησπέρα σας :)

mylife10
03-06-11, 23:49
briefcase δεν είνα ιο χαρτοφύλακας??
Τέτοιο στυλ εννοείς:http://cgi.ebay.co.uk/Silver-Tone-Black-Plastic-Briefcase-Document-Holder-/330569165303?pt=Men_s_Accessories_UK&hash=item4cf77529f7
Καλέ τι γρήγορα κορίτσια είστε εσείς???

pondicaki
04-06-11, 00:01
κατι τετοιο ψαχνεις.....

πολλα τα μεταφορικα δε την συμφερει, εχω παρει ιδιους στο τζαμπο σχετικα φθηνους δε θυμαμαι ακριβως αν προλαβω και παω αυριο ισως σας πω και τιμες

εκανα εντιτ εσπαγα το κεφαλι μου να βρω που ειχα δει εδω:
http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=230004691
και εδω:
http://www.paperless.gr/%CE%91%CF%81%CF%87%CE%B5%CE%B9%CE%BF%CE%B8%CE%AD%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%A6%CE%AC%CE%BA%CE%B5%CE%BB%CE%BF%CE%B9-%CE%91%CF%81%CF%87%CE%B5%CE%B9%CE%BF%CE%B8%CE%AD%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82/c11_37/p6222/%CE%91%CE%A1%CE%A7%CE%95%CE%99%CE%9F%CE%98%CE%97%CE%9A%CE%97-%CE%91%CE%9E%CE%99%CE%9F%CE%93%CE%A1%CE%91%CE%A6%CE%A9%CE%9D-%CE%A0%CE%9B%CE%91%CE%A3%CE%A4%CE%99%CE%9A%CE%97-13-%CE%98%CE%95%CE%A3%CE%95%CE%A9%CE%9D-%CE%97%CE%9C%CE%99%CE%94%CE%99%CE%91%CE%A6%CE%91%CE%9D%CE%91-%CE%A7%CE%A1%CE%A9%CE%9C%CE%91%CE%A4%CE%91/product_info.html
αλλα παλι σε τρωνε μεταφορικα

maanton
04-06-11, 00:07
Κορίτσια καλησπέρα. Ήρθα απόψε μετανιωμένη να εξομολογηθώ. Αμάρτησα...
Πήγα στου ακατανόμαστου, τί να κάνω, έπρεπε να πάρω δωράκι για το κοριτσάκι μιας φίλης και δεν προλάβαινα να παραγγείλω Online. Τα σκασα όπως παλιά...

(δεν παίζονται... 7 σωβρακάκια, 20 κάτι ευρώ!!!, δεν τα πήρα βέβαια)

Σχωρέστε με! Ήμουν απεγνωσμένη!

pasxalitsa v
04-06-11, 00:09
Εκπτωτικοί κωδικοί
KICKERS :arrow: mvcjune -12% έως 7 Ιουνίου
YOURS CLOTHING :arrow: MVC2205 -12% έως 7 Ιουνίου
VERTBAUDET :arrow: 8030 -30% έως 10 Ιουνίου
VERTBAUDET :arrow: 4770 και 4741 -15 λίρες για αγορές άνω των 20 λιρών έως 30 Ιουνίου
VERTBAUDET :arrow: 4902 -10 λίρες για αγορές άνω των 20 λιρών έως 30 Ιουνίου
εσεις οι εμπειρες...
το site των kickers δεν βγαζει ποτε καλοκαιρινα???
ολα κλειστα ειναι???

Πήγα στου ακατανόμαστου, τί να κάνω, έπρεπε να πάρω δωράκι για το κοριτσάκι μιας φίλης και δεν προλάβαινα να παραγγείλω Online. Τα σκασα όπως παλιά...

:p:p:p:p:p

maria_s
04-06-11, 00:12

εχμ μπενετον δεν ειχε κει κοντά; πιστεύεις πραγματικά ότι θα σε συγχωρέσουμε;;; :shock::shock::shock:

έχε χάρη που το καλαμαρούδι μου είναι άρρωστο απόψε....

pondicaki
04-06-11, 00:18
εχει καμια σας εμπειρια απο εδω:
http://www.mrcheap.gr/ ;

maanton
04-06-11, 00:29
εχμ μπενετον δεν ειχε κει κοντά; πιστεύεις πραγματικά ότι θα σε συγχωρέσουμε;;; :shock::shock::shock:

Αχαχαχα, μπένετον, ε; Δε το σκέφτηκα :oops:

fairytale
04-06-11, 00:58
καλησπέρα!

κορίτσια που έχετε ψωνίσει απο mandco για κοριτσάκια, θέλω βοήθεια...
θέλω να παραγγείλω ρουχαλάκια για την ανιψιά...
είναι 3,5 χρ. και έχει ύψος 1,06 και βάρος 16 κιλά.
Να της πάρω το 3-4 ή το 4-5???
να σημειώσω οτι τα θέλει να είναι λίγο μίνι πχ τα φορεματάκια...
η φόρμα του 3-4 είναι όπως την λέει στο size guide ή είναι πιο μικρά και να πάρω το 4-5????????:confused:

mylife10
04-06-11, 01:04
καλησπέρα!

η φόρμα του 3-4 είναι όπως την λέει στο size guide ή είναι πιο μικρά και να πάρω το 4-5????????:confused:
Και γω το mandco χαζεύω τώρα ή μάλλον για να πω την αλήθεια, φτιάχνω ένα τοοοοοσο δα καλάθάκι:oops:!! Να σου πω, όσα παιδικα έχω πάρει μου φαίνεται ότι έχουν μεγάλη φόρμα!
Να σου πουν όμως και τα άλλα κορίτσια-αν δεν κοιμούνται τώρα:grin:!!

fairytale
04-06-11, 01:08
Και γω το mandco χαζεύω τώρα ή μάλλον για να πω την αλήθεια, φτιάχνω ένα τοοοοοσο δα καλάθάκι:oops:!! Να σου πω, όσα παιδικα έχω πάρει μου φαίνεται ότι έχουν μεγάλη φόρμα!
Να σου πουν όμως και τα άλλα κορίτσια-αν δεν κοιμούνται τώρα:grin:!!

εγώ το έχω έτοιμο το καλαθάκι!!!
και μένα...τόοοοοσο δα είναι!!!;)
περιμένω καμιά γνώμη ακόμα για τα νούμερα να σιγουρευτώ!!!
μάλλον αυριο που θα ξυπνήσουν οι υπόλοιπες!!!:D:D:D

μέχρι αύριο είναι το -20% ε?

mylife10
04-06-11, 01:12
Ναι ναι μέχρι αύριο!! Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω στο μαντκο έιναι γιατί δείχνουν κάποια ρούχα αφού έχουν τελειώσει τα νούμερα!! Ε??? Γιατί:-):-)???
Περίμενε τις κοπέλες και μέχρι αύριο θα το έχεις γεμισει κι άλλο το καλαθάκι σου!! Ολο και κάποιο συμπλήρωμα θα κάνεις:wink:!!!

fairytale
04-06-11, 01:15
Ναι ναι μέχρι αύριο!! Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω στο μαντκο έιναι γιατί δείχνουν κάποια ρούχα αφού έχουν τελειώσει τα νούμερα!! Ε??? Γιατί:-):-)???
Περίμενε τις κοπέλες και μέχρι αύριο θα το έχεις γεμισει κι άλλο το καλαθάκι σου!! Ολο και κάποιο συμπλήρωμα θα κάνεις:wink:!!!

αυτό φοβάμαι....οτι όσο πιο πολύ περιμένω, τόσο θα προσθέτω....
ο άντρας μου φταιει που βλέπει θρίλερ στο δωμάτιο και δεν πάω για ύπνο!!!
χαχαχαχαχα!!!
πάντως θέλει λίγη βελτίωση η σελίδα τους...να επιλέγεις το νούμερο που σε ενδιαφέρει και να σου δείχνει ποιά υπάρχουν.

ουφ....πάω να φάω λίγη τούρτα να ξεχαστώ!!!
Καληνύχτα και οι πρωινές όποια μπορεί ας βοηθήσει εεε?????????:D:D:D:D

Γατουλα
04-06-11, 01:17
o B 16 κ και 100 υψος φοραει το 3-4
συνιστω 4-5

mylife10
04-06-11, 01:21
Ορίστε, πήρες την πρώτη πρωινή απάντηση από τη Γατούλα!!
Καληνύχτα:grin:!

fairytale
04-06-11, 01:22
o B 16 κ και 100 υψος φοραει το 3-4
συνιστω 4-5

μήνυμα τηλεγράφημα!!! χαχαχαχαχα!!!
σε σορτσάκι δηλαδή του είναι οκ το 3-4?????
η μικρή είναι μεν 16 κιλά αλλά μάλλον έχει βαρυ σκελετό γιατί οπτικα φαίνεται αδυνατούλα...

juli
04-06-11, 01:32
Κορίτσια βοήθεια !!!!!!!!!!!!
Θέλω να βρώ έναν χαρτοφύλακα που όταν ανοίγει να έχει θέσεις για να χωρίζω τα χαρτιά μου, νομίζω χαρτοφύλακα το λένε αυτό:confused::confused:

Θέλω να είναι και λίγο καλαίσθητο, να μην γίνομαι και ρόμπα όταν το βλέπουν, και πλαστικό δεν με πειράζει αρκεί να είναι ......... καλαίσθητο.

Ξέρετε πως να το ψάξω ?

Καλημέρα σε όσες ακόμη κρατούν τις Θερμοπύλες;)
chatzico μου αν ψαξεις για Α4 Valisette Portfolio Case ή Conference folder, θα βρεις διάφορα
Ενδεικτικά με super free delivery

http://www.amazon.co.uk/Presentation-Zip-Grip-4-Part-Organiser-Black/dp/B001QJJ1N6/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1307139650&sr=1-3-catcorr
http://www.amazon.co.uk/Exacompta-Exafolio-Organiser-Portfolio-Pockets/dp/B001JYLG6S/ref=pd_cp_office_3
Επίσης http://cgi.ebay.co.uk/A4-Art-folders-document-x-2-zip-pockets-no-rings-/120731380444?pt=UK_Crafts_DrawingSupplies_EH&hash=item1c1c26aadc
και το πιο κάτω σαν ιδέα, αφού αν πας πλαίσιο ή σε ανάλογο κατάστημα θα βρεις πάρα πολλά σε πλαστικό:
http://www.amazon.co.uk/A4-Art-Folder-Pink-Color/dp/B004IYFH0C/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1307139853&sr=8-5
Μακάρι να σε βοήθησα και εγώ έστω για μία φορά:-)

dimitrab.
04-06-11, 01:33
η μικρή είναι μεν 16 κιλά αλλά μάλλον έχει βαρυ σκελετό γιατί οπτικα φαίνεται αδυνατούλα...
Εγω περνω 4-5 και η μικρη μου ειναι στα ιδια ...κιλα,υψος και χρονια εννοω...

marsolan
04-06-11, 02:16

αμαρτια εξομολογουμενην,ουκ εστιν αμαρτια!!!!!!:p:rolleyes:

Evelina-A
04-06-11, 05:21
βρήκα αυτό αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν στέλνει Ελλάδα. κατα τα άλλα πολύ οικονομικό δεν νομίζετε??
http://www.vertbaudet.co.uk/storage-chest-white.htm?ProductId=705023055&FiltreCouleur=0019&t=6 (http://www.vertbaudet.co.uk/storage-chest-white.htm?ProductId=705023055&FiltreCouleur=0019&t=6)
το site ειναι πολυ αξιοπιστο . είναι παρακλάδι του laredoute και αν γραφτεις και ψωνισεις για την πρώτη φορά που θα ξοδεψεις 20 και πάνω σου αφαιρούνται 15 λίρες! μπορείτε να καταλάβετε αν στελνει ελλάδα. η αδερφή μου παραγγέλνει συνεχεια που μενει αγγλια

Evelina-A
04-06-11, 05:40
ψαχνω να βρω τι έχετε ποσταρει κατα καιρους για το nextαλλα στην αναζήτηση δεν μοθ βγάζει τίποτα !
δεν θυμάμαι αν δεχεται ελληνικη πιστωτικη για να τα στειλουν στην αδερφή μου, μπορειτε να βοηθησετε? επίσης έχουν καποιο καταστημα ελλάδα? α!και κατι αλλο. υπαρχει κανενα voucher code? thanks!

kolibigi
04-06-11, 06:16
καλησπέρα!

Προτείνω 4-5 χωρίς δεύτερη σκέψη.
3-4 μόνο αν πάρεις σορτσάκια και θέλεις να είναι πιο στενά

kolibigi
04-06-11, 06:23
ψαχνω να βρω τι έχετε ποσταρει κατα καιρους για το nextαλλα στην αναζήτηση δεν μοθ βγάζει τίποτα !
δεν θυμάμαι αν δεχεται ελληνικη πιστωτικη για να τα στειλουν στην αδερφή μου, μπορειτε να βοηθησετε? επίσης έχουν καποιο καταστημα ελλάδα? α!και κατι αλλο. υπαρχει κανενα voucher code? thanks!
Ελληνική πιστωτική δεν δέχεται.
Καταστήματα υπάρχουν στον Πειραιά, στο Ρέντη, στην Πάτρα, στη Λάρισα στα Γιάννενα.
http://www.next.co.uk/stores/index.asp?country=GREECE&storename=RENDIS
Voucher code ψάχνεις εδώ
http://www.vouchercodes.co.uk/next.co.uk

Η αδερφή σου είναι στην Αγγλία?

chatzico
04-06-11, 07:31
Πολλές καλημέρες σε όλες τις μεγάλες παίκτριες των ονλαιν αγορών !!!

Οκ διαπιστωσα οτι το σκατοπαιδο το μικρο εχει 38,9 μαμωτο!!!! Χαρηκα που σας γνωρισα, φευγουμε για τον παιδιατρο.....

Τι κάνετε και πως είστε ?
Αμαν πια φέτος με τις ιώσεις, έχω βγεί νοκαουτ, όλοι μας δηλαδή στην οικογένεια, άντε να καλοκαιριάσει καλά, να έχουμε μόνο τις γαστρεντερίτιδες, με την ομοιο τι έγινε λέμε ?

κατι τετοιο ψαχνεις.....

Θα ξεκοκαλίσω, περίπου σε αυτό το στύλ, όχι όμως με μεγάλο χερούλια, όχι σαν τσάντα. Ευχαριστώ βόρεια φίλη μου
Σκέφτομαι το Ελιζέουμ στο Γκέτεμποργκ, καλοκαίρι και παγωτό και γύρω γύρω, ααααααααααχ.....
briefcase κούκλα!

Ευχαριστώ, σματς σμουτς.

briefcase δεν είνα ιο χαρτοφύλακας??
Τέτοιο στυλ εννοείς:http://cgi.ebay.co.uk/Silver-Tone-Black-Plastic-Briefcase-Document-Holder-/330569165303?pt=Men_s_Accessories_UK&hash=item4cf77529f7
Καλέ τι γρήγορα κορίτσια είστε εσείς???

Αυτό είχα στο μυαλό μου, κάτι με πολλές θήκες και μικρό ή καθόλου χερούλι. Ευχαριστώ πολύ !

πολλα τα μεταφορικα δε την συμφερει, εχω παρει ιδιους στο τζαμπο σχετικα φθηνους δε θυμαμαι ακριβως αν προλαβω και παω αυριο ισως σας πω και τιμες

εκανα εντιτ εσπαγα το κεφαλι μου να βρω που ειχα δει εδω:
http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=230004691
και εδω:
http://www.paperless.gr/%CE%91%CF%81%CF%87%CE%B5%CE%B9%CE%BF%CE%B8%CE%AD%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%A6%CE%AC%CE%BA%CE%B5%CE%BB%CE%BF%CE%B9-%CE%91%CF%81%CF%87%CE%B5%CE%B9%CE%BF%CE%B8%CE%AD%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82/c11_37/p6222/%CE%91%CE%A1%CE%A7%CE%95%CE%99%CE%9F%CE%98%CE%97%CE%9A%CE%97-%CE%91%CE%9E%CE%99%CE%9F%CE%93%CE%A1%CE%91%CE%A6%CE%A9%CE%9D-%CE%A0%CE%9B%CE%91%CE%A3%CE%A4%CE%99%CE%9A%CE%97-13-%CE%98%CE%95%CE%A3%CE%95%CE%A9%CE%9D-%CE%97%CE%9C%CE%99%CE%94%CE%99%CE%91%CE%A6%CE%91%CE%9D%CE%91-%CE%A7%CE%A1%CE%A9%CE%9C%CE%91%CE%A4%CE%91/product_info.html
αλλα παλι σε τρωνε μεταφορικα
Καλό μου ποντικάκι, ούτε στο ψυγείο μου δεν ξέρω τι έχει, δεν προλαβαίνω να δω δηλαδή (και τον χρόνο που έχω δεν τον χαλαλίζω σε περισσότερα γύρω γύρω, προτιμώ να μπω εδώ ....... και αλλού :lol::lol:) Αυτά που μου δείχνεις πρακτικά είναι αλλά τα μεταφορικά, φωτιάhttp://smileys.on-my-web.com/repository/Unhappy/flame-010.gif όπως το λες. Ευχαριστώ πολύ !

Καλά μωρέ, δεν ξαναχτύπησε και τσουνάμι την Φουκουσίμα, σε όλους μπορεί να συμβεί αυτό, σε μια ώρα ανάγκης. Να σου πω, ότι ένα υπενθυμιστικό που και που χρειάζεται, στην περίπτωση που θες να κυλίσεις πίσω.........μια επίσκεψη και άντε γειά για να μην http://smileys.on-my-web.com/repository/Others/brick-wall-101.gif....

Παπαπα ...... σκληρή μάνα :lol:
Αχαχαχα, μπένετον, ε; Δε το σκέφτηκα :oops:

Επίσης Η+Μ είναι καλή λύση, αν έχεις κοντά......

πάντως θέλει λίγη βελτίωση η σελίδα τους...να επιλέγεις το νούμερο που σε ενδιαφέρει και να σου δείχνει ποιά υπάρχουν.

Καθόλου φιλική στον χρήστη η αναζήτησή τους........ μου είχαν στείλει ένα μύνημα αξιολόγησης τα Χριστούγεννα, τους το είχα γράψει αλλά μπα, ακόμα τα ίδια.
βρήκα αυτό αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν στέλνει Ελλάδα. κατα τα άλλα πολύ οικονομικό δεν νομίζετε??
http://www.vertbaudet.co.uk/storage-chest-white.htm?ProductId=705023055&FiltreCouleur=0019&t=6 (http://www.vertbaudet.co.uk/storage-chest-white.htm?ProductId=705023055&FiltreCouleur=0019&t=6)
το site ειναι πολυ αξιοπιστο . είναι παρακλάδι του laredoute και αν γραφτεις και ψωνισεις για την πρώτη φορά που θα ξοδεψεις 20 και πάνω σου αφαιρούνται 15 λίρες! μπορείτε να καταλάβετε αν στελνει ελλάδα. η αδερφή μου παραγγέλνει συνεχεια που μενει αγγλια
Καλό μου κορίτσι, γι' αυτό παραγγέλνει συνέχεια η αδερφή σου, γιατί είναι στην Αγγλία. Το ΒΕΡΜΠΟΤΕΤ δεν στέλνει Ελλάδα, ούτε δέχεται ελληνική πιστωτική, μόνο μέσω personnal shopper ή MUM, εσύ τι να τα κάνεις αυτά ? Στείλε τα λινκς στην αδερφή σου και ντανταν ντανταν .....:wink:

chatzico
04-06-11, 07:37
Καλημέρα σε όσες ακόμη κρατούν τις Θερμοπύλες;)
chatzico μου αν ψαξεις για Α4 Valisette Portfolio Case ήConference folder, θα βρεις διάφορα
Ενδεικτικά με super free delivery

http://www.amazon.co.uk/Presentation-Zip-Grip-4-Part-Organiser-Black/dp/B001QJJ1N6/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1307139650&sr=1-3-catcorr
http://www.amazon.co.uk/Exacompta-Exafolio-Organiser-Portfolio-Pockets/dp/B001JYLG6S/ref=pd_cp_office_3
Επίσης http://cgi.ebay.co.uk/A4-Art-folders-document-x-2-zip-pockets-no-rings-/120731380444?pt=UK_Crafts_DrawingSupplies_EH&hash=item1c1c26aadc
και το πιο κάτω σαν ιδέα, αφού αν πας πλαίσιο ή σε ανάλογο κατάστημα θα βρεις πάρα πολλά σε πλαστικό:
http://www.amazon.co.uk/A4-Art-Folder-Pink-Color/dp/B004IYFH0C/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1307139853&sr=8-5
Μακάρι να σε βοήθησα και εγώ έστω για μία φορά:-)

Είδες κόλλημα που έχω φάει ? Το ΑΜΑΖΟΝ το έχω 'ξεχάσει' πιά, έμπλεξα με το ebay και .... πάνε οι παλιές αγάπες, τα σιγουράκια ............
Το πρώτο ωραίο φαίνεται αλλά έχει λίγες θήκες, το δεύτερο είναι πολύ καλό και το τρίτο ντεμί σεζόν. Στο τελευταίο, βάζει μεταφορικά.
Εξελίσσεσαι σε αστέρι, ευχαριστώ για την βοήθεια σου !!!!

Evelina-A
04-06-11, 08:08
Ελληνική πιστωτική δεν δέχεται.
Καταστήματα υπάρχουν στον Πειραιά, στο Ρέντη, στην Πάτρα, στη Λάρισα στα Γιάννενα.
http://www.next.co.uk/stores/index.asp?country=GREECE&storename=RENDIS
Voucher code ψάχνεις εδώ
http://www.vouchercodes.co.uk/next.co.uk

Η αδερφή σου είναι στην Αγγλία?
ευχαριστω πολυ! ναι, λονδίνο

kolibigi
04-06-11, 09:06
ευχαριστω πολυ! ναι, λονδίνο
Τότε σε συμφέρει να σου ψωνίσει αυτή ότι θέλεις, να σου τα στείλει και να της στείλεις τα χρήματα ή να της τα δώσεις όταν έρθει κλπ.
Οι τιμές στα εν Ελλάδι next είναι τουλάχιστον διπλάσιες, δεν σε συμφέρει.
Αχ μακάρι να ήταν κι εμένα η αδερφή μου στο Λονδίνο....κάθε μέρα στα μαγαζιά θα την έτρεχα:wink:.
Και να ξέρεις ότι μπορείς να ψωνίσεις και από το Marks & Spencer, σε επίσης πολύ καλές τιμές. Αυτοί μάλιστα έχουν μία υπηρεσία, όπου μπορεί να πάει η αδερφή σου, να ψωνίσει και να αναλάβουν αυτοί τη μεταφορά, δες σχετικές λεπτομέρειες στο site τους :)

Γατουλα
04-06-11, 09:41

...ειπες το παιδι μου χοντρο?????? οχι βρε και ο Β ειναι κανονικοτατος, φλατ κοιλια.....εεεεε η Α ειναι καλαμι (πονεμενη ιστορια)

Γατουλα
04-06-11, 09:44

παρουσα!!!
η αδελφη σου ειναι εκει????
ελληνικη πιστωτικη και παραγγελια απο εδω ΔΕΝ παιζει ουτε με ΜΑΜ νομιζω!
καταστηματα Αθηνα, Πειραια, Πατρα , Λαρισα, Γιανενα
1η μερα εκπτωσεων ραντεβου στο River West Πλεον!

Κολιμπιγκι....σε βρηκα μερικα λαθακια εεεεεεε

Εχεις αδελφη εκει??????? τη κανουμε και σοπερ αμα θελει χαχχαχαχαχαχα
Επισης ΟΧΙ οι τιμες ΔΕΝ ειναι διπλασιες μεταξυ μας, ειναι πολυ καλυτερη αναλογια και μπραβο τους
δηλαδης στυλακι, 18 λιρες...24 ευρα εδω
δε το συζητω στις εκπτωσεις και απο εδω οτι πιασουμε ειναι πολυ καλα
στις εκπτωσεις εκει??? ΑΚΟΜΑ καλυτερα!!!!!

chatzico
04-06-11, 09:48
παρουσα!!!
η αδελφη σου ειναι εκει????
ελληνικη πιστωτικη και παραγγελια απο εδω ΔΕΝ παιζει ουτε με ΜΑΜ νομιζω!
καταστηματα Αθηνα, Πειραια, Πατρα , Λαρισα, Γιανενα
1η μερα εκπτωσεων ραντεβου στο River West Πλεον!

λείπει ο Μάρτης από την Σαρακοστή ?

Τι πογκρόμ είναι αυτό με το ΝΕΧΤ, δηλαδή μόνο με πέρσοναλ σόπερ από Αγγλία ?

Κορίτσια, κοιτάξτε http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270760130065&ssPageName=STRK:MEWNX:IT την πήρα σήμερα νωρίς το πρωί με 9,5 δολλάρια περίπου και τώρα, μετά από κάνα 2 ώρες δηλαδή, την ανέβασε !!!!!!!!!! 14 δολλάρια !!!!!!!!!!! Τι τάιμιν είναι αυτό .................:-P:-P:-P

Γατουλα
04-06-11, 09:51
τυχερη! ...εχτες αποτυχια το μεσημεριανο, κατουρηθηκαμε..που θα παει θα τις κοψουμε ρε και θα τις πουλησω χαχχαχααχα

τα Νεχτ θελουν μονο αγγλικη πιστωτικη και να τα στειλουν σε σπιτι και οχι σε εταιρεια!
Ταξιδακι ..θα το κανω ρε...εποχη εκπτωσεω εκει...θα παω με ταπερακι να φανε και εγω να ψωνιζω χαχχαχχα
τοχω...σας απειλω!!!!! :D :D :D

chatzico
04-06-11, 10:00
Γατούλα, θέλει υπομονή - να ξέρα τι δεν θέλει υπομονή και γίνεται άμα το αποφασίσεις :rolleyes::rolleyes: -, καμιά βδομάδα άντε 10 μέρες. Με βόλεψαν τα υποσέντονα μιας χρήσης, γιατί δεν μπορούσα να πλένω σελτέδες κάθε μέρα. Πήρα ένα πακέτο και είναι πιο πάνω από την μέση, θα το χρησιμοποιήσω και στον πιτσιρίκο λίαν συντόμως. Άντε πια με τις πάνες, ca suffit !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δηλαδή, λες με το ΝΕΧΤ και πέρσοναλ σόπερ ιδιώτη όχι από εταιρεία, δεν θα γίνει δουλειά ? Π.χ. αυτή την κοπέλα που είπε η ΜΑΡΙΑΗΝ σκεφτόμουν .......

Γατουλα
04-06-11, 10:03
με περσοναλ θα παιξει νομιζω αν της στελνεις λεφτα και τα αγορασει αυτη για σενα
εχει πολλους περιορισμους απο αυτα που ξερω
αλλα σε λεω καφε στο river....15/7!!!

chatzico
04-06-11, 10:06
Δεν αξίζει - οικονομικά εννοώ - η πέρσοναλ σόπερ ?

Στις 15 Ιουλίου είπες ε ? Η Δυτική Όχθη καλύτερα από τον Πειραιά, για πες που έχεις πάει στο καινούριο ...

ananie
04-06-11, 10:09
Καλημερα!!!
Κοριτσια πειτε μου αν γνωριζετε...Τι νουμερο ειναι τα παπουτσακια 6??Χαζευω στο m&co alla sto size guide δεν βλεπω νο παπουτσιων..:confused:
Εχετε παρει παπουτσκια απο εκει?Πως ειναι γενικως τα νουμερα?
Μη με προσπερασετε γιατι...εχω καιρο να ψωνισω απο ιντερνετ κ εχω παθει ελλειψη!!!!!:p:D

chatzico
04-06-11, 10:09
Γατούλα και όσες ενδιαφέρονται, έχεις δεί αυτόν εδώ http://stores.ebay.co.uk/thelingerieconnection ? Δεν θυμάμαι αν το έχουμε ξαναπεί, έχει πολλά και branded σουτιέν .....

chatzico
04-06-11, 10:11
Καλημερα!!!
Κοριτσια πειτε μου αν γνωριζετε...Τι νουμερο ειναι τα παπουτσακια 6??Χαζευω στο m&co alla sto size guide δεν βλεπω νο παπουτσιων..:confused:
Εχετε παρει παπουτσκια απο εκει?Πως ειναι γενικως τα νουμερα?
Μη με προσπερασετε γιατι...εχω καιρο να ψωνισω απο ιντερνετ κ εχω παθει ελλειψη!!!!!:p:D

Δες εδώ http://hubpages.com/hub/Shoe-Sizes το αγγλικό 6 είναι το 23 νομίζω.

ananie
04-06-11, 10:17
Δες εδώ http://hubpages.com/hub/Shoe-Sizes το αγγλικό 6 είναι το 23 νομίζω.

Σ'ευχαριστω παρα πολυ!!!!:D

aggelomarios
04-06-11, 10:17
Το 6 επισης ειναι και το 39 σε γυναικειο...;)

fairytale
04-06-11, 10:19
Εγω περνω 4-5 και η μικρη μου ειναι στα ιδια ...κιλα,υψος και χρονια εννοω...

ευχαριστώ!!!
παίρνεις 4-5 και σε σορτσάκια ή να ακολουθήσω τη συμβούλή της συντοπίτισας απο κάτω και ναπάρω 3-4 στα σορτς???
έχει αδυνατα ποδαράκια η μικρη!!!

Προτείνω 4-5 χωρίς δεύτερη σκέψη.
3-4 μόνο αν πάρεις σορτσάκια και θέλεις να είναι πιο στενά

ευχαριστώωω!!!!

...ειπες το παιδι μου χοντρο?????? οχι βρε και ο Β ειναι κανονικοτατος, φλατ κοιλια.....εεεεε η Α ειναι καλαμι (πονεμενη ιστορια)

όχι καλέ!!! δεν είπα το παιδί σου χοντρό!!!
την ανιψιά είπα αδυνατούλα!!!
έχει ποδαράκια καλαμάκια και δε λέει να της πάρω σορτσάκια και να της είναι σα βράκες!!!!:p:p:p

καλάμι η Α ε? πόσα κιλάκια???
γιατί και η δικιά μου απο βάρος....10400 τον προηγούμενο μήνα!!!
παρολαυτά έχει φρατζολομπουτάκια!!!:D

και μια και το θυμηθηκα....έχει δοκιμάσει καμία αυτό:
http://mariaevita.gr/index.php?dispatch=categories.view&category_id=655

chatzico
04-06-11, 10:21
Σ'ευχαριστω παρα πολυ!!!!:D

Niente, καλά ψώνια.

Είδες, μάνα και γιός (εμείς δηλαδή :rolleyes:) ίδιο νούμερο8-)8-)8-) Καλά είστε μωρέ ?

aggelomarios
04-06-11, 10:27
Κι εγω 6αρακι ειμαι αλλα σε λιγο ο γιος θα με φτασει στο ελληνικο νουμερο...ενταξει ειμαστε πιο μεγαλοι απο εσας!
(σκατουλες μπλε!!! τη δευτερα παμε για εξετασεις ουρων και αιματος μπας κι εχει ουρολοιμωξη αν και απο χθες ειναι απυρετο το σκατουλι...τι να πω κι εγω η δολια μανα)

...και οχι τιποτις αλλο, ο Κινεζουλης αφαντος (μαμω την Κινεζια μου - ετσι λεει ο υιος την Κινα)

dimitrab.
04-06-11, 10:37
ευχαριστώ!!!
παίρνεις 4-5 και σε σορτσάκια ή να ακολουθήσω τη συμβούλή της συντοπίτισας απο κάτω και ναπάρω 3-4 στα σορτς???
έχει αδυνατα ποδαράκια η μικρη!!!

Καλυτερα να τα παρεις 3-4 σε σορτσακι τοτε για να μην ειναι kai σαν καμπανουλα:):):)

female
04-06-11, 11:00
Καλημέρα κορίτσια.
Έχω θέμα με έναν πωλητή του e-bay και χρειάζομαι γνώμες.
Αγόρασα ένα εξάρτημα για μια μηχανή εκ μέρους ενός φίλου μου από έναν πωλητή του e-bay.com. Μου έστειλε το εξάρτημα πολύ γρήγορα (σχεδόν 10 μέρες από την αγορά) αλλά το εξάρτημα είναι λάθος. Είχα παραγγείλει για μηχανή yamaha και μου έστειλε για kawasaki. Με ενημέρωσε ο φίλος μου όταν του το παρέδωσα γιατί εγώ δεν έχω ιδέα από αυτόν. Στέλνω e-mail στον πωλητή, τον ενημερώνω για το λάθος του και μου ζητάει να του στείλω το serial numebr που είχε το πακέτο. Του το στέλνω (ήταν διαφορετικό από αυτό που έγραφε το προιόν του παρήγγειλα, άρα αποδείκνυε το λάθος του) και μου ζήτησε να του στείλω πίσω το προιόν, αυτό το 5κιλο αν θυμάστε που έλεγα τις προάλλες.
Ωραία του λέω εγώ θα το στείλω, τα έξοδα ποιος θα τα καλύψει, φτάνει που πρέπει να περιμένω τόσο καιρό μέχρι να πάει Αμερική και να ξανάρθει το σωστό πίσω σε μένα. Αααα μου λέει δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά, αν είναι δικό μου το λάθος οκ θα το αναλάβω (έτσι με μια λέξη, χωρίς να το διευκρινίσει 'ναι αναλαμβάνω τα έξοδα επιστροφής') διαφορετικά δεν το αναλαμβάνω.
Και ρωτώ τι να κάνω? Μετά από αυτό ήρθαμε λίγο σε ρήξη καθώς αυτός προσβλήθηκε που του είπα πως πρέπει να περιμένω και δεν είμαι διατεθιμένη να πληρώσω έξοδα επιστροφής και του απάντησα πως καθώς είναι έμπειρος seller θα έπρεπε να είναι πιο ευγενικός με τους πελάτες του και αν το προιόν το είχα πάρει για μένα θα κατέφευγα στο πέιπαλ ή στο e-bay αλλά επειδή δεν είναι να μου απαντήσει με ένα ναι ή ένα όχι αν θα καλύψει τα έξοδα επιστροφής!
Τι κάνω τώρα? Οκ περιμένω απάντησή του αλλά πες ό,τι του το στέλνω πίσω (το κόστος θα είναι μεγάλο, 5κιλο δέμα στην Αμερική φανταστείτε) και αυτός δεν αναλάβει ό,τι ήταν δικό του λάθος ή δεν μου επιστρέψει τα μεταφορικά? 21/05 έγινε η πληρωμή στο πέιπαλ οπότε έχω και πρόβλημα χρόνου μέχρι να πάει και να ρθει από Αμερική...

female
04-06-11, 11:07
Άτσα, και καλοκαιρινό/ανοιξιάτικο λέγκο κίκερς !!!!!!!!!! Που είναι η Ελέ ?

ΕΔΩ, ΕΔΩ Αααα εσείς πάτε να μου κλείσετε το σπίτι:p

chatzico
04-06-11, 11:08
Καλημέρα κορίτσια.
Αγόρασα ένα εξάρτημα για μια μηχανή εκ μέρους ενός φίλου μου από έναν πωλητή του e-bay.com. Μου έστειλε το εξάρτημα πολύ γρήγορα (σχεδόν 10 μέρες από την αγορά) αλλά το εξάρτημα είναι λάθος. Είχα παραγγείλει για μηχανή yamaha και μου έστειλε για kawasaki. Με ενημέρωσε ο φίλος μου όταν του το παρέδωσα γιατί εγώ δεν έχω ιδέα από αυτόν. Στέλνω e-mail στον πωλητή, τον ενημερώνω για το λάθος του και μου ζητάει να του στείλω το serial numebr που είχε το πακέτο. Του το στέλνω (ήταν διαφορετικό από αυτό που έγραφε το προιόν του παρήγγειλα, άρα αποδείκνυε το λάθος του) και μου ζήτησε να του στείλω πίσω το προιόν, αυτό το 5κιλο αν θυμάστε που έλεγα τις προάλλες.
Ωραία του λέω εγώ θα το στείλω, τα έξοδα ποιος θα τα καλύψει, φτάνει που πρέπει να περιμένω τόσο καιρό μέχρι να πάει Αμερική και να ξανάρθει το σωστό πίσω σε μένα. Αααα μου λέει δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά, αν είναι δικό μου το λάθος οκ θα το αναλάβω (έτσι με μια λέξη, χωρίς να το διευκρινίσει 'ναι αναλαμβάνω τα έξοδα επιστροφής') διαφορετικά δεν το αναλαμβάνω.
Και ρωτώ τι να κάνω? Μετά από αυτό ήρθαμε λίγο σε ρήξη καθώς αυτός προσβλήθηκε που του είπα πως πρέπει να περιμένω και δεν είμαι διατεθιμένη να πληρώσω έξοδα επιστροφής και του απάντησα πως καθώς είναι έμπειρος seller θα έπρεπε να είναι πιο ευγενικός με τους πελάτες του και αν το προιόν το είχα πάρει για μένα θα κατέφευγα στο πέιπαλ ή στο e-bay αλλά επειδή δεν είναι να μου απαντήσει με ένα ναι ή ένα όχι αν θα καλύψει τα έξοδα επιστροφής!
Τι κάνω τώρα? Οκ περιμένω απάντησή του αλλά πες ό,τι του το στέλνω πίσω (το κόστος θα είναι μεγάλο, 5κιλο δέμα στην Αμερική φανταστείτε) και αυτός δεν αναλάβει ό,τι ήταν δικό του λάθος ή δεν μου επιστρέψει τα μεταφορικά? 21/05 έγινε η πληρωμή στο πέιπαλ οπότε έχω και πρόβλημα χρόνου μέχρι να πάει και να ρθει από Αμερική...
Βρε Ελέ, δεν είναι σαφές από το σίριαλ νάμπερ ότι το λάθος είναι δικό του ? Αφού όπως λές το σίριαλ νάμπερ φαινόταν και στην περιγραφή του προιόντος.
Κοίτα, θεωρώ ότι από την στιγμή που το λάθος είναι δικό του, άστον να βουρλίζεται με το τι πρέπει και δεν πρέπει να πληρώσει. Είναι υποχρεωμένος να πληρώσει, έτσι το βλέπω εγώ.

Γιατί δεν του γράφεις ένα συνοπτικό μύνημα, περί λάθους σίριαλ νάμπερ κλπ., και να του πεις ότι αν δεν συμμορφωθεί λυπάσαι ειλικρινά αλλά θα πρέπει να ανοίξεις άμεσα case στο ebay, γιατί ο χρόνος σε πιέζει. Αυτό με το αντικείμενο που είναι ή δεν είναι δικό σου, γιατί του το είπες ? Τι ρόλο παίζει στην μεταξύ σας διαφορά, στο φινάλε μπορεί να ήθελες να το κάνεις δώρο:rolleyes::rolleyes:

Γατουλα
04-06-11, 11:08
personal sopper για νεχτ θα ελεγα μονο σε φαση εκπτωσεων, εγω βρισκω παρα πολλα στο εβαυ και με καλες τιμες

Νεραιδουλα, 20 μ πατησε τα 10! μας περνατε ! (τα τζιμπορακια το 3 της πεφτουννννννν)

To River West ειναι κολλητα στο ΙΚΕΑ στο Κηφισο, μικρο σε μεγεθος (2 ωρες στα Νεχτ, 1 ωρα στο Η&Μ, 2 ωρες παιδοτοπο, αντε και 1 ωρα για κεφτεδακια στο ΙΚΕΑ, τελειωσε η μερα!!!!!)

kolibigi
04-06-11, 11:10
Καλημέρα κορίτσια.

Ο φίλος τι λέει για όλα αυτά?
Μεσάζων δεν ήσουν εσύ? Ή του το πήρες δώρο?
Προκειμένου να κρατήσει ένα τελείως άχρηστο πράγμα, ας πληρώσει μεταφορικά (που θέλω να πιστεύω ότι δεν θα τα χρεώσει ο πωλητής)

chatzico
04-06-11, 11:11
ΕΔΩ, ΕΔΩ Αααα εσείς πάτε να μου κλείσετε το σπίτι:p

Με λένε Αρτέμη Μάτσα και έχω να πω το εξής, Δεν Φταίω Εγώ, Το Καλαμαράκι Το Έκανε..........

personal sopper για νεχτ θα ελεγα μονο σε φαση εκπτωσεων, εγω βρισκω παρα πολλα στο εβαυ και με καλες τιμες

To River West ειναι κολλητα στο ΙΚΕΑ στο Κηφισο, μικρο σε μεγεθος (2 ωρες στα Νεχτ, 1 ωρα στο Η&Μ, 2 ωρες παιδοτοπο, αντε και 1 ωρα για κεφτεδακια στο ΙΚΕΑ, τελειωσε η μερα!!!!!)
Θέλει σκέψη και υπολογισμούς το πέρσοναλ σόπερ στο ΝΕΧΤ :rolleyes:
Η κατανομή χρόνου που κάνεις είναι unpectable...................:wink:

Γατουλα
04-06-11, 11:11
Female στην αποδειξη θα φαινεται και το σιριαλ Νο λογικα, οποτε καλυμμενη πρπει να εισαι

Γατουλα
04-06-11, 11:12
...και καρφουρ..να κανεις τα ψωνια σου φευγοντας! τι αλλο θελεις? με λιωμενα ποδια θα φυγουμε !!!!

chatzico
04-06-11, 11:20
...και καρφουρ..να κανεις τα ψωνια σου φευγοντας! τι αλλο θελεις? με λιωμενα ποδια θα φυγουμε !!!!
..... μια χαρά τα λές αλλά ........ θέμα 1ο η μικρή είναι ελατήριο και ο πιτσιρίκος τα παίρνει γρήγορα τα μαθήματα θέμα 2ο το σενάριο ακούγεται καλό, αν βρούμε μια νταντά αμέσου δράσεως, να πιούμε και έναν καφέ οι δόλιες μάνες ......... αφήνω το θέμα του τσιγάρου, στο πεζοδρόμιο στο ποτάμι, από το ένα μαγαζί στο άλλο μόνο.:rolleyes:

female
04-06-11, 11:26
Μαίρη μου εγώ το αγόρασα για λογαριασμό του φίλου, όχι σαν δώρο. Μου το πλήρωσε ο άνθρωπος αλλά καθότι είναι άσχετος με e-bay πρέπει να το χειριστώ εγώ και να τον προφυλάξω. Εννοείται πως από το σίριαλ νάμπερ φαίνεται το λάθος του, του το είπα άλλωστε. Το serial ήταν ένα κατεβατό εγώ πώς θα το ήξερα αν δεν το έγραφε στο κουτί? Επίσης αν δεν χρειαζόμουν το προιόν δεν θα το παράγγελνα και πολύ περισσότερο δεν θα το πλήρωνα αμέσως! Του τα είπα αυτά. Το ό,τι του ανέφερα ό,τι δεν είναι δικό μου το έκανα μόνο και μόνο για να χρησιμοποιήσω τις μαγικές λέξεις ebay & paypal.
Προσπαθώ να καταλήξω κάπου μαζί του και μετά θα ενημερώσω τον φίλο μου τι ζητάει και τι πρέπει να κάνει. Άσχετος είναι ο καημένος.
Απλά σε όλα αυτά μου την έσπασε το στυλ του, και καλά στείλτο από δω και βλέπουμε τι θα κάνουμε.
Kolibigακι δεν του έχω πει τίποτα για την επιστροφή που ζητάει και για τα έξοδα που πρέπει να πληρώσει. Περιμένω να δω που θα καταλήξουμε.

female
04-06-11, 11:28
Γατούλα θα φαίνεται το σήριαλ στην απόδειξη, ελπίζω να την έχει κρατήσει ο δόλιος. Αλλά δεν τίθεται θέμα αν το λάθος είναι δικό του ή όχι, με εκνευρίζει η συμπεριφορά του!

chatzico
04-06-11, 11:30
Μαίρη μου εγώ το αγόρασα για λογαριασμό του φίλου, όχι σαν δώρο. Μου το πλήρωσε ο άνθρωπος αλλά καθότι είναι άσχετος με e-bay πρέπει να το χειριστώ εγώ και να τον προφυλάξω. Εννοείται πως από το σίριαλ νάμπερ φαίνεται το λάθος του, του το είπα άλλωστε. Το serial ήταν ένα κατεβατό εγώ πώς θα το ήξερα αν δεν το έγραφε στο κουτί? Επίσης αν δεν χρειαζόμουν το προιόν δεν θα το παράγγελνα και πολύ περισσότερο δεν θα το πλήρωνα αμέσως! Του τα είπα αυτά. Το ό,τι του ανέφερα ό,τι δεν είναι δικό μου το έκανα μόνο και μόνο για να χρησιμοποιήσω τις μαγικές λέξεις ebay & paypal.
Προσπαθώ να καταλήξω κάπου μαζί του και μετά θα ενημερώσω τον φίλο μου τι ζητάει και τι πρέπει να κάνει. Άσχετος είναι ο καημένος.
Απλά σε όλα αυτά μου την έσπασε το στυλ του, και καλά στείλτο από δω και βλέπουμε τι θα κάνουμε.
Kolibigακι δεν του έχω πει τίποτα για την επιστροφή που ζητάει και για τα έξοδα που πρέπει να πληρώσει. Περιμένω να δω που θα καταλήξουμε.
Λοιπόν, αφού είναι δικό του λάθος, πέστου το με απόλυτη σαφήνεια ότι δεν θα πληρώσεις εσύ γιαυτό. Και πέστου επίσης ότι θέλεις μια τελική και οριστική απάντηση που να σε ικανοποιεί, για να ξέρεις και εσύ μετά αν θα ανοίξεις υπόθεση στο ebay. Λίγα λόγια και αποτελεσματικά.
Τι θα πεί στείλτο και θα δούμε ? Που είσαι ρε φίλε, από Σύνταγμα Πατήσια απόσταση ? Μάλλον τον χρόνο ροκανίζει, πονηρούλι το Αμερικανάκι.

aggelomarios
04-06-11, 11:46
Ελέ μου συμφωνω με τις προλαλισασες...νομιζω οτι ειναι απο τις πιο ξεκαθαρες υποθεσεις και μου κανει εντυπωση που σου κανει τσιριμονιες...περιμενε την απαντηση του μεχρι και τη Δευτερα και εν συνεχεια ανοιξε case...ειναι ηλιου φαεινοτερο οτι το λαθος ειναι αποκλειστικα δικο του οποτε δεν μπορω να καταλαβω για πιο λογο να επιβαρυνθεις εσυ τα εξοδα αποστολης!!!!!!!

aggelomarios
04-06-11, 12:05
Η ψωναρα μανα αγορασε αυτο
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130379496704&ssPageName=ADME:L:OC:GB:1123

chatzico
04-06-11, 12:29
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130379496704&ssPageName=ADME:L:OC:GB:1123

Πολύ γλυκό !!!! Να πάρουμε στο καλαμαράκι που είναι αρρωστάκι αυτό http://cgi.ebay.co.uk/Hello-Kitty-Princess-Child-Baby-Board-Car-sign-/130435449229?pt=UK_Baby_Baby_Safety_ET&hash=item1e5e8f018d

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΛΑΜΑΡΑΚΙ http://smileys.on-my-web.com/repository/MSN_Emoticons/MSN-Emoticon-sick-147.gif !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

female
04-06-11, 12:41
Ωραία βρε κορίτσια, ας υποθέσουμε ό,τι μετά από πίεση δέχεται ο κυριούλης να πληρώσει τα έξοδα επιστροφής. Αυτό σημαίνει όμως πως πρέπει ο φίλος μου να τα πληρώσει, να του στείλω ενδεχομένως την απόδειξη από τα έξοδα και να πιστώσει τον λογαριασμό μου. Κάπως έτσι σωστά (δεν μου έχει ξανατύχει να επιστρέψω κάτι και να πρέπει να πληρώσει ο αποδέκτης).
Αν λέω αν αυτός παραλάβει το προιόν και δεν επιστρέψει το ποσό των εξόδων? Και το χειρότερο δεν μου στείλει και το προιόν? Ωστόσο θα έχουν περάσει οι 45 μέρες που έχω περιθώριο. Σκεφτόμουν μήπως θα ήταν πιο φρόνιμο να του στείλω το προιόν πίσω, να μου πιστώσει στον λογαριασμό τα έξοδα επιστροφής+την αξία του προιόντος και να το αγοάρω ξανά εκ νέου ώστε να ανανεώσω και τον χρόνο των 45 ημερών?

chatzico
04-06-11, 12:58
Ωραία βρε κορίτσια, ας υποθέσουμε ό,τι μετά από πίεση δέχεται ο κυριούλης να πληρώσει τα έξοδα επιστροφής. Αυτό σημαίνει όμως πως πρέπει ο φίλος μου να τα πληρώσει, να του στείλω ενδεχομένως την απόδειξη από τα έξοδα και να πιστώσει τον λογαριασμό μου. Κάπως έτσι σωστά (δεν μου έχει ξανατύχει να επιστρέψω κάτι και να πρέπει να πληρώσει ο αποδέκτης).
Αν λέω αν αυτός παραλάβει το προιόν και δεν επιστρέψει το ποσό των εξόδων? Και το χειρότερο δεν μου στείλει και το προιόν? Ωστόσο θα έχουν περάσει οι 45 μέρες που έχω περιθώριο. Σκεφτόμουν μήπως θα ήταν πιο φρόνιμο να του στείλω το προιόν πίσω, να μου πιστώσει στον λογαριασμό τα έξοδα επιστροφής+την αξία του προιόντος και να το αγοάρω ξανά εκ νέου ώστε να ανανεώσω και τον χρόνο των 45 ημερών?
Χμμμμμμμ, θέλει λίγη σκέψη.

Λοιπόν, του επιστρέφεις το λάθος προιόν με χρέωση παραλήπτη, γίνεται αυτό ?

Ταυτόχρονα ζητάς είτε να σου επιστραφεί το σύνολο του ποσού που πλήρωσες και να ξαναβάλεις παραγγελία, είτε να του στείλεις πίσω το λάθος συστημένο με χρέωση δική του, να του δώσεις τράκιν νάμπερ και εκείνος μόλις δει αυτά τα στοιχεία, να σου στείλει αμέσως το σωστό προιόν. Λέω τι θα με διευκόλυνε και τι θα άρεσε σε εμένα. Για να εκμεταλλεύομαι και τον χρόνο υπέρ μου......

female
04-06-11, 13:03
Αν όλα αυτά γίνονται, θα ήταν το ιδανικότερο. Χμ περιμένω τι θα μου απαντήσει και θα τον στολίσω καταλλήλως!!! Ε όχι να μας κουνιούνται και τα Αμερικανάκια:)

chatzico
04-06-11, 13:12
Αν όλα αυτά γίνονται, θα ήταν το ιδανικότερο. Χμ περιμένω τι θα μου απαντήσει και θα τον στολίσω καταλλήλως!!! Ε όχι να μας κουνιούνται και τα Αμερικανάκια:)
Aπολύτως σωστό. Στο μεταξύ, γιατί δεν του τα προτείνεις με τρόπο κάθετο ΕΣΥ όλα αυτά, για να επισπεύσεις την διαδικασία και να του δείξεις ότι δεν περνάνε τα κουλά ?:wink: Υπάρχει και το πειπαλ.......... ευτυχώς..........:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ΕΝΤΙΤ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
Αυτό το να επιστρέψεις με έξοδα του παραλήπτη, ίσως μπορείς να το πουλήσεις ως εξής. Όπως εγώ πλήρωσα κανονικά και πολύ γρήγορα μεταφορικά για να έρθει το αντικείμενο εδώ στην Ελλάδα, έτσι και εσύ τώρα να πληρώσεις μεταφορικά άμεσα και γρήγορα για να διορθώσεις το λάθος σου;);)

female
04-06-11, 13:13
Ωραία. Μίλησα με τον φίλο μου και του είπα να μου φέρει την απόδειξη του προιόντος που είχε πάνω το δέμα μήπως γράφει εκεί το σίριαλ, αν ναι θα του το στείλω να του το τρίψω στα μούτρα. Αν όχι θα του πω πως δέχομαι μόνο να στείλω το πακέτο πίσω με χρέωση παραλήπτη και να μου στείλει αμέσως το σωστό προιόν με τράκινγκ νάμπερ ώστε να παρακολουθώ που βρίσκεται μπας και προλάβω τους χρόνους.

female
04-06-11, 13:14
Aπολύτως σωστό. Στο μεταξύ, γιατί δεν του τα προτείνεις με τρόπο κάθετο ΕΣΥ όλα αυτά, για να επισπεύσεις την διαδικασία και να του δείξεις ότι δεν περνάνε τα κουλά ?:wink: Υπάρχει και το πειπαλ.......... ευτυχώς..........:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ΣΩΣΤΗ!!!!! Ετοιμάζω επιστολή!!!
Φοβού τους Έλληνες!!!!

kalamaraki
04-06-11, 13:40

Και εγω το εχω κανει....για δωρακι....

8-)8-)

αχχχ λατρεια μου...αχχχχ η μικρη καλυτερα τραγουδαει και χορευει και εγω σερνομαι απο καναπε κρεββατι....ευτυχως ήρθε ο χαζμπαντ χτες εκπληξη και μας κουραρει και τις δυο :lol:

καλησπέρα!

Εγω πηρα πρωτη φορα πριν απο λιγες μερες και με την γάτα αυτο συζητουσαμε οτι ειναι φαρδουλα μεν εχουν μπολικο χωρο και οτι σιγουρα θα της κανουν και του χρονου σε φάρδος αν οχι σε υψος, σαν υψος ομως ειναι οκ αρα καλα εκανα και πηρα το 3-4 που η μικρη μου ειναι 99εκ και 14,300
αλλα και εγω για την δική σου ανιψιά θα επαιρνα 4-5 για καλυτερα .

αμαρτια εξομολογουμενην,ουκ εστιν αμαρτια!!!!!!:p:rolleyes:

ετσι ετσι σωστη!

Μπορεις να γραφεις στο γουγλη καθε φορα που ψάχνεις κατι

voucher code τάδε και θα σου βγαζει πολλες σελιδες με voucher codes.

Ναι αλλα τα παιδικά παπά λενε παντα μπροστά junior todler ή kid ενώ τον ενηλικων ειναι σκέτα.
Θελει λιγο προσοχή γιατι μια φορά διαλεξα ενα kid 8 και ήταν νομιζω το 34 το 35 δεν θυμαμαι.

Νεραιδουλα, 20 μ πατησε τα 10! μας περνατε ! (τα τζιμπορακια το 3 της πεφτουννννννν)

θελω και εγωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω
κανονισε αν κατεβω καλοκαιρι θα με πας βολτα σε λεω!!!

Με λένε Αρτέμη Μάτσα και έχω να πω το εξής, Δεν Φταίω Εγώ, Το Καλαμαράκι Το Έκανε..........

Θέλει σκέψη και υπολογισμούς το πέρσοναλ σόπερ στο ΝΕΧΤ :rolleyes:
Η κατανομή χρόνου που κάνεις είναι unpectable...................:wink:

Τι εκανα παλι εγω....???? ενα λινκ εβαλα μονο.....:oops:

Τελειο ρε συ! με γιες σας!

Πολύ γλυκό !!!! Να πάρουμε στο καλαμαράκι που είναι αρρωστάκι αυτό http://cgi.ebay.co.uk/Hello-Kitty-Princess-Child-Baby-Board-Car-sign-/130435449229?pt=UK_Baby_Baby_Safety_ET&hash=item1e5e8f018d

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΛΑΜΑΡΑΚΙ http://smileys.on-my-web.com/repository/MSN_Emoticons/MSN-Emoticon-sick-147.gif !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλα ρε....θα κλαψω ρεεεε ειναι ΤΕΛΕΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!
Ευχαριστω για την σκέψη μονο! ;-);-)

ΕΝΤΙΤ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
Αυτό το να επιστρέψεις με έξοδα του παραλήπτη, ίσως μπορείς να το πουλήσεις ως εξής. Όπως εγώ πλήρωσα κανονικά και πολύ γρήγορα μεταφορικά για να έρθει το αντικείμενο εδώ στην Ελλάδα, έτσι και εσύ τώρα να πληρώσεις μεταφορικά άμεσα και γρήγορα για να διορθώσεις το λάθος σου;);)

ΣΩΣΤΗ!!!!! Ετοιμάζω επιστολή!!!
Φοβού τους Έλληνες!!!!

Συμφωνω με την χατζιθο !

Ελε πανω του του αμερικανιουυυυυυυυ!!!

female
04-06-11, 13:47
Έστειλα την επιστολή "Φιλαράκο το ξανασκέφτηκα και θα σου στείλω το προιόν με κούριερ, με δική σου χρέωση που σημαίνει πως θα πρέπει να πληρώσεις κατά την παραλαβή του προιόντος. Απευθείας μου στέλνεις το νέο προιόν με τράκινγκ νάμπερ για να παρακολουθώ που βρίσκεται (έτσι και αλλιώς το 1ο πακέτο το είχε στείλει με τράκινγκ). Ενημέρωσέ με αν δέχεσαι διαφορετικά ανοίγω case σε e-bay & paypal immediately!!!!
Ωστόσο αν γράφει το σίριαλ η απόδειξη θα του το τρίψω και αυτό.
Άι στο καλό, με σύγχισε το american thing.
Καλαμαράκι περαστικούλια βρε ψυχή. Ίωση είναι, σε 1-2 μέρες θα είσαι καλύτερα. Έλλη περαστικά και στην ζουζουνίτσα σου. Μικρούλα μωρέ και αυτή ταλαιπωρείται.
Με πυρετό είχα και εγώ τον πρίγκηψ Δευτέρα-Τρίτη και όλη μέρα έλεγε 'μαμάκα αγκαλίτσα'. Ανάρρωσε πλήρως όμως.

female
04-06-11, 13:48
Ρε συ Χατζίκο γιατί σε λέει το Καλαμάρι Χατζίθο???? Do you adore Spanish?

Raw_Shooter
04-06-11, 13:50
chatzico ,διάβασα σε προηγούμενο ποστ ότι πήρες υποσέντονα μιας χρήσης.Επειδή είμαι και εγώ σε φάση βγαλσίματος πάνας από πού τα πήρες.Από εξωτερικό ?

chatzico
04-06-11, 13:55
Τι εκανα παλι εγω....???? ενα λινκ εβαλα μονο.....:oops:

Καλα ρε....θα κλαψω ρεεεε ειναι ΤΕΛΕΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!
Ευχαριστω για την σκέψη μονο! ;-);-)

Συμφωνω με την χατζιθο !

Ελε πανω του του αμερικανιουυυυυυυυ!!!
Καλά ένα λίνκ ......... τέσπα, χαλάλι σου βρε κορίτσι :wink:

Είστε καλύτερα ? Ευτυχώς που κατέφθασε και η ομάδα κρούσης να συνδράμει στην ανάρρωση...... άντε περαστικά και άλλη ίωση να μην μας εύρει φέτος...........

Είδες το αμερικανόπουλο, πόσο smart είναι ? Επάνω του Ελέ, ούτε κόκαλο μην αφήσεις http://smileys.on-my-web.com/repository/Food/pita-52.gif

female
04-06-11, 13:58
Αχαχα ωραίο το εμοτικόν! Ξεσηκωτικό:-P

Σχολάω, καλό ΣΚ, τα λέμε από Δευτέρα.

Χίλια ευχαριστώ για τις γνώμες και την συμβολή σας (δεν θα σας ευχαριστεί το ίδιο και το Αμερικανάκι πάντως;))

juli
04-06-11, 14:02
Κορίτσια καλημερούδια.

Προσπαθώ να κανω παραγγελία από madco και μου λέει αυτο:"Mackays do not currently deliver Internationally". Τους έστειλα μέιλ αλλά δεν μου απαντήσανε. Σήμερα είναι η τελευταία μέρα με -20%.

Ξέρετε κάτι επ' αυτού?

chatzico: Με όποιον δάσκαλο καθήσεις τέτοια γράμματα θα μάθεις :))

kalamaraki
04-06-11, 14:05
Έστειλα την επιστολή "Φιλαράκο το ξανασκέφτηκα και θα σου στείλω το προιόν με κούριερ, με δική σου χρέωση που σημαίνει πως θα πρέπει να πληρώσεις κατά την παραλαβή του προιόντος. Απευθείας μου στέλνεις το νέο προιόν με τράκινγκ νάμπερ για να παρακολουθώ που βρίσκεται (έτσι και αλλιώς το 1ο πακέτο το είχε στείλει με τράκινγκ). Ενημέρωσέ με αν δέχεσαι διαφορετικά ανοίγω case σε e-bay & paypal immediately!!!!
Ωστόσο αν γράφει το σίριαλ η απόδειξη θα του το τρίψω και αυτό.
Άι στο καλό, με σύγχισε το american thing.
Καλαμαράκι περαστικούλια βρε ψυχή. Ίωση είναι, σε 1-2 μέρες θα είσαι καλύτερα. Έλλη περαστικά και στην ζουζουνίτσα σου. Μικρούλα μωρέ και αυτή ταλαιπωρείται.
Με πυρετό είχα και εγώ τον πρίγκηψ Δευτέρα-Τρίτη και όλη μέρα έλεγε 'μαμάκα αγκαλίτσα'. Ανάρρωσε πλήρως όμως.

Σωστη καρασωστη!!!
Μονο ασε κατω το μαστιγιο χαχαχαχα

Ευχαριστω κοριτσι, η μικρη το περασε ποιο χαλαρα...εγω ομως..ο μαθουσαλας εχω πεσει γμτ...

Ρε συ Χατζίκο γιατί σε λέει το Καλαμάρι Χατζίθο???? Do you adore Spanish?

χε χε εντωμεταξυ στα ισπανικα παλι σε κ διαβαζεται αλλα εμενα με αρεσει να την λεω χατζιθοοοοοο χαχαχαχαχα

Καλά ένα λίνκ ......... τέσπα, χαλάλι σου βρε κορίτσι :wink:

Είστε καλύτερα ? Ευτυχώς που κατέφθασε και η ομάδα κρούσης να συνδράμει στην ανάρρωση...... άντε περαστικά και άλλη ίωση να μην μας εύρει φέτος...........

Είδες το αμερικανόπουλο, πόσο smart είναι ? Επάνω του Ελέ, ούτε κόκαλο μην αφήσεις http://smileys.on-my-web.com/repository/Food/pita-52.gif

ναι ναι και δεν τον μαλωσα που ήρθε , ειχαμε πει να κανουμε οικονομια μωρε...αφου γυρναω στις 15 αλλα μπραβο του γιατι δεν την παλευα σημερα με την μικρη...

και ναι ...εγω ενα λινκ εβαλα η γυναικα χαζευω χειμωνιατικα παπα να ειμαι ετοιμη ενημερωμενη και να τα χτυπησω ιουλιο...αυγουστο θα δω ποτε!
αλλα το χελλόοου κιτι ...με ελιωσε....το παρήγειλαααααααα χαχαχαχαχ (ειπαμε απο τα περισευματα των αγορων μας χε χε :wink:)

αμαν μαρι με το γυρο.....το πνευμα προθυμο...αλλα το σωμα...αδυνατει!

Χίλια ευχαριστώ για τις γνώμες και την συμβολή σας (δεν θα σας ευχαριστεί το ίδιο και το Αμερικανάκι πάντως;))

Αντε αντε σπιτακι σου! Καλο σκ και μαστιγιο στο αμερικανακι!!!!

kalamaraki
04-06-11, 14:06
Κορίτσια καλημερούδια.

Προσπαθώ να κανω παραγγελία από madco και μου λέει αυτο:"Mackays do not currently deliver Internationally". Τους έστειλα μέιλ αλλά δεν μου απαντήσανε. Σήμερα είναι η τελευταία μέρα με -20%.

Ξέρετε κάτι επ' αυτού?

το ειχε παθει και η μαρσολαν γιατι ειχε βαλει στο καλαθι της μαξιλαρια και αλλα....

βγαλε απο το καλαθι σου τα βαρια κτλπ και θα δεις οτι θα σε αφησει

juli
04-06-11, 14:10
το ειχε παθει και η μαρσολαν γιατι ειχε βαλει στο καλαθι της μαξιλαρια και αλλα....

ΚΑΛΑ ΜΙΛΆΜΕ ΕΙΣΤΕ ΣΟΥΠΕΡ!!!
Όντως έβαλα μαξιλάρια!!!
Περαστικά;)

Παρεμπιπτόντως τώρα διάβαζα τις απαντήσεις σχετικά με την αλλαγή διεύθυνσης στο εμπευ
Σας ευχαριστώ και πάλι όλες.
Σε λίγο καιρό εύχομαι οι απορίες μου να είναι σε επόμενο επίπεδο απ΄του αρχάριου:oops:

kalamaraki
04-06-11, 14:11
ΚΑΛΑ ΜΙΛΆΜΕ ΕΙΣΤΕ ΣΟΥΠΕΡ!!!
Όντως έβαλα μαξιλάρια!!!
Περαστικά;)

Παρεμπιπτόντως τώρα διάβαζα τις απαντήσεις σχετικά με την αλλαγή διεύθυνσης στο εμπευ
Σας ευχαριστώ και πάλι όλες.
Σε λίγο καιρό εύχομαι οι απορίες μου να είναι σε επόμενο επίπεδο απ΄του αρχάριου:oops:

Ευχαριστω Τζουλι

Ειδες? χε χε :wink::wink:

Μια χαρά τα πας και εις ανώτερα!

aggelomarios
04-06-11, 14:22
Καλαμαρακι περαστικα!!!!
(αληθεια πως ειναι ενα αρρωστο καλαμαρι?? η δικια μου παλι η σκατουλα θα με στειλει...εκει που ετοιμαζομαστε Δευτερα να παμε για εξετασεις μπας και παιζει ουρολοιμωξη σημερα ειναι απυρετη και ορεξατη)

Ο κινεζος επεστρεψε...ανεβασαμε την προσφορα στα 15$...για να μην παιζουμε τις κουμπαρες λεω να του πω να μου επιστρεψει το ποσο κοστους της τσαντας (38$) αλλιως θα του τη στειλω με δικα του εξοδα αποστολης και να μου κανει refund τα παντα! Εντωμεταξυ ακομα δεν εχω αξιωθει να κατεβω στη μοδιστρα να μου πει εαν επισκευαζεται...:oops:
(αυτο που με λεει συνεχεια friend καθε φορα με τσακιζει...:evil:)

Γατουλα
04-06-11, 15:34

ΜΑΡΕΣΕΙΙΙΙΙΙΙΙ

Γατουλα
04-06-11, 15:41
δε μου λετε να στειλουμε κατι στο εξωτερικο με τα εξοδα αποστολης στον αλλον, παιζει στα ΕΛΤΑ μας η θα φατε πορτα?????

pasxalitsa v
04-06-11, 15:48
και μια και το θυμηθηκα....έχει δοκιμάσει καμία αυτό:
http://mariaevita.gr/index.php?dispatch=categories.view&category_id=655
μετα απο δικια μου προτροπη μας το εφερε ο νονος δωρο απο το εν λογω site...
το δοκιμασαμε στην μπανιερα και μου φανηκε πολυ καλο...τωρα για παραπανω θα το δω στην θαλασσα...
το ειδα προσφατα και στο comfuzio στην ιδια τιμη

πειτε μου οτι οι καλοκαιρινες εκπτωσεις ΔΕΝ ξεκινανε τελος Ιουνιου....

chatzico
04-06-11, 15:54
chatzico ,διάβασα σε προηγούμενο ποστ ότι πήρες υποσέντονα μιας χρήσης.Επειδή είμαι και εγώ σε φάση βγαλσίματος πάνας από πού τα πήρες.Από εξωτερικό ?
Όχι, όταν τα πήρα ήμουν ακόμα ένα βλαμένο που τα έσκαγε στα συμβατικά. Από το σμ τα πήρα, αλλά για ρίξε και ένα βλέφαρο στο ebay, τα είχα πάρει γύρω στα 10-12 ευρώ αν θυμάμαι.....

Άντε καλή όρεξη σε όλες μας. Όσο για το Αμερικανάκι, σκασίλα μας και εμάς Κωστής Παλαμάς. Αααααααααα....

Χι χι χι χι και εγώ έτσι, είδες όμως πως φαίνεται ο άνθρωπος που αφιερώνει χρόνο για να διαβάσει........και δεν τα θέλει όλα έτοιμα ....keep walking lovey :wink:

Ευχαριστω κοριτσι, η μικρη το περασε ποιο χαλαρα...εγω ομως..ο μαθουσαλας εχω πεσει γμτ...

Nαι ε ? Γιατί εγώ κάτι άλλα θυμάμαι ........:lol::lol::lol:

χε χε εντωμεταξυ στα ισπανικα παλι σε κ διαβαζεται αλλα εμενα με αρεσει να την λεω χατζιθοοοοοο χαχαχαχαχα

Καλό είναι μωρέ μ' αρέσει. Παλιά με φώναζαν και Μαρία Μαρμίτα (:?:) και διάφορα άλλα:wink:

και ναι ...εγω ενα λινκ εβαλα η γυναικα χαζευω χειμωνιατικα παπα να ειμαι ετοιμη ενημερωμενη και να τα χτυπησω ιουλιο...αυγουστο θα δω ποτε!
αλλα το χελλόοου κιτι ...με ελιωσε....το παρήγειλαααααααα χαχαχαχαχ (ειπαμε απο τα περισευματα των αγορων μας χε χε :wink:)

Εσύ έβαλες το λίνκ και εγώ φτιάχτηκα με κάτι μωβ για την μικρή που έχει αυτός ο πωλητής, στο νούμερο κολλάω, μάλλον θα την πάω να δοκιμάσει την μάρκα ......... για να τα παραγγείλω λέμε .......
Πολύ συγκινήθηκα που σου άρεσε και το παρήγγειλες .....

αμαν μαρι με το γυρο.....το πνευμα προθυμο...αλλα το σωμα...αδυνατει!

Έχω και κάτι πείνες, αμάν να κοιμηθούν τα μαιμουδάκια να φάει και η δόλια μάνα........

Ο κινεζος επεστρεψε...ανεβασαμε την προσφορα στα 15$...για να μην παιζουμε τις κουμπαρες λεω να του πω να μου επιστρεψει το ποσο κοστους της τσαντας (38$) αλλιως θα του τη στειλω με δικα του εξοδα αποστολης και να μου κανει refund τα παντα! Εντωμεταξυ ακομα δεν εχω αξιωθει να κατεβω στη μοδιστρα να μου πει εαν επισκευαζεται...:oops:
Βρε δεν πάει να ........ κουρευτεί ........ Καλά λες, ζήτα τα όλα !!!!

Έχω νεύρα τρελά, το καμάρι μου το μεγάλο τσάκισε το λαπτοπ, έριξε μισό ποτήρι νερό σχεδόν επάνω, το πληκτρολόγιο νεκρό, δεν ανταποκρίνεται ντιπ, τώρα γράφω σε ένα παλαιολιθικό της δουλειάς. Το πήγα σε ένα γείτονα που ασχολείται με ΗΥ, να δούμε αν έχει ελπίδες. Ή θα στεγνώσει και θα είναι ΟΚ (Αμήν Παναγία μου Μπαλουκλιώτισσα.......), ή θα είναι άχρηστο το πληκτρολόγιο ..... Και καλά να έχει το ΠΛΑΙΣΙΟ, αν δεν έχει ? Την που......σα. Ένα χρόνο το ξεχρέωνα γμτ και το έκανε το αστροπελέκι μπάνιο...... θα την φάω μιλάμε :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

to adraki mou!
04-06-11, 15:57
δε μου λετε να στειλουμε κατι στο εξωτερικο με τα εξοδα αποστολης στον αλλον, παιζει στα ΕΛΤΑ μας η θα φατε πορτα?????

Περσυ που ειχα παει να στειλω επιστροφη κατι μποτες ugg μου ειπαν στο ταχυδρομειο οτι δεν γινετε με πληρωμη παραληπτη ετσι πληρωσα εγω και μου εκανα refund το ποσο απο τις μποτες συν τα εξοδα που ειχα πληρωσει για να τις επισρεψω δεν νομιζω να εχει αλλαξει κατι:rolleyes:

Γατουλα
04-06-11, 16:13
χατζικο εγω απο αυτον αγορασα την οθονη του λαπτοπ περσυ με 70 λιρες και η τοσιμπα ηθελε αντικατασταση με 600 ευρω!
http://stores.ebay.co.uk/lcdkings
αχρειαστος ναναι

Γατουλα
04-06-11, 16:15
συνηθως μεσα Ιουλη ειναι οι εκπτωσεις...εκτος απο το τρελλο Τζαμπο που αλλαζει σεζον στα χειμερινα ΤΟΤΕ! (μπουχαχχαχαχα)

chatzico
04-06-11, 16:26
χατζικο εγω απο αυτον αγορασα την οθονη του λαπτοπ περσυ με 70 λιρες και η τοσιμπα ηθελε αντικατασταση με 600 ευρω!
http://stores.ebay.co.uk/lcdkings
αχρειαστος ναναι
Καλή μου Γατούλα, την θυμάμαι την ιστορία με την οθόνη σου και το τί σου ζητούσαν, ο ΗΥ μου είναι TURBO X, η μάρκα του Πλαίσιου. Υποθέτω, γιατί δεν ξέρω γρί από αυτά, ότι αν θέλει αλλαγή το πληκτρολόγιο και δεν έχει το Πλαίσιο, θα πρέπει να ψάξω να βρω συμβατό πληκτρολόγιο ..... this is Greek to me ... άντε να τα βρώ τώρα εγώ αυτά....... δεν νογάω κιόλας κατάλαβες..... να δούμε τι θα πεί ο Αντώνης/Σωτήρης/Θανάσης/Κλημέντιος/Πατάπιος δεν θυμάμαι και το όνομά του του ανθρώπου, εκείνου που έχει το λάπτοπ μου τώρα. Κάτι για πλακέτες καμένες, για βραχυκυκλώματα, για ψήσιμο :confused::confused::confused:, τέτοια σουαχίλι μου έλεγε. Αύριο προς το μεσημέρι θα έχει άποψη .... μάλλον.

chatzico
04-06-11, 16:50
Τις τελευταίες ημέρες χτύπησα και αυτά

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290383446527&var=590000525929&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170321780125&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

για το αστροπελέκι μου

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270760130065&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

για τον ανηψούλη που έρχεται και

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330569496380&ssPageName=STRK:MEWNX:IT
για μένα. Το είχε ο άνθρωπος 4,5 λίρες, του έκανα προσφορά με 3 και με γειά μου !!!!!!

Άντε να δω τι θα το κάνω τώρα το ποντίκι, που δεν έχω πισι

kalamaraki
04-06-11, 17:24
Καλαμαρακι περαστικα!!!!
(αληθεια πως ειναι ενα αρρωστο καλαμαρι?? η δικια μου παλι η σκατουλα θα με στειλει...εκει που ετοιμαζομαστε Δευτερα να παμε για εξετασεις μπας και παιζει ουρολοιμωξη σημερα ειναι απυρετη και ορεξατη)

Το αρρωστο καλαμαρακι....πιανει κανεπεεεε και παει περα δωθε...
Τελικα η μικρη ξανανέβασε πυρετο...39,4....αφου ξυπνησα τον γιατρο απο την μεσημεριανη του σιεστα...αντιβιωση...σιτ που λεει και το γατόνι.
Καλα τον ειπες τον κινέζο...αντε αντε

Χι χι χι χι και εγώ έτσι, είδες όμως πως φαίνεται ο άνθρωπος που αφιερώνει χρόνο για να διαβάσει........και δεν τα θέλει όλα έτοιμα ....keep walking lovey :wink:

Nαι ε ? Γιατί εγώ κάτι άλλα θυμάμαι ........:lol::lol::lol:

Καλό είναι μωρέ μ' αρέσει. Παλιά με φώναζαν και Μαρία Μαρμίτα (:?:) και διάφορα άλλα:wink:

Εσύ έβαλες το λίνκ και εγώ φτιάχτηκα με κάτι μωβ για την μικρή που έχει αυτός ο πωλητής, στο νούμερο κολλάω, μάλλον θα την πάω να δοκιμάσει την μάρκα ......... για να τα παραγγείλω λέμε .......
Πολύ συγκινήθηκα που σου άρεσε και το παρήγγειλες .....

Έχω και κάτι πείνες, αμάν να κοιμηθούν τα μαιμουδάκια να φάει και η δόλια μάνα........

Βρε δεν πάει να ........ κουρευτεί ........ Καλά λες, ζήτα τα όλα !!!!

Έχω νεύρα τρελά, το καμάρι μου το μεγάλο τσάκισε το λαπτοπ, έριξε μισό ποτήρι νερό σχεδόν επάνω, το πληκτρολόγιο νεκρό, δεν ανταποκρίνεται ντιπ, τώρα γράφω σε ένα παλαιολιθικό της δουλειάς. Το πήγα σε ένα γείτονα που ασχολείται με ΗΥ, να δούμε αν έχει ελπίδες. Ή θα στεγνώσει και θα είναι ΟΚ (Αμήν Παναγία μου Μπαλουκλιώτισσα.......), ή θα είναι άχρηστο το πληκτρολόγιο ..... Και καλά να έχει το ΠΛΑΙΣΙΟ, αν δεν έχει ? Την που......σα. Ένα χρόνο το ξεχρέωνα γμτ και το έκανε το αστροπελέκι μπάνιο...... θα την φάω μιλάμε :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Αφου μου αρεσε ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :grin:
χε χε περαστικά στο τουρμπο....χαχαχα και η γιωτου ετσι την πατησε εννοω απο το τέκνο της χε χε εγω για αυτο δεν την αφηνω κοντά στο δικο μου τουρμπο εξ χε χεχε

Τις τελευταίες ημέρες χτύπησα και αυτά

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290383446527&var=590000525929&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170321780125&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

για το αστροπελέκι μου

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270760130065&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

για τον ανηψούλη που έρχεται και

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330569496380&ssPageName=STRK:MEWNX:IT
για μένα. Το είχε ο άνθρωπος 4,5 λίρες, του έκανα προσφορά με 3 και με γειά μου !!!!!!

Άντε να δω τι θα το κάνω τώρα το ποντίκι, που δεν έχω πισι

Το πηρες τελικα το μπουφανάκι, μπραβο! με γιες και καλοφόρετο!
Ωραιοτατο και το μπικινι σας χε χε
Την τσαντα αυτη την εχει και το τζάμπο στα 10 ή 15ευρω δεν θυμαμαι καλα

ΑΛΛΑ.....
ΘΑ ΣΕ ΓΔΑΡΩ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ,

Τελειοοοοοοοοοοοοο το ποντικιιιιιιιιιιιι!!!!!
θελω και εγωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω , εχω ενα ασυρματο της μαικροσοφτ....πφφφ χαλια δηλαδη σε σχεση με το κιτυυυυυυυυ

chatzico
04-06-11, 17:37
Αφου μου αρεσε ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :grin:
χε χε περαστικά στο τουρμπο....χαχαχα και η γιωτου ετσι την πατησε εννοω απο το τέκνο της χε χε εγω για αυτο δεν την αφηνω κοντά στο δικο μου τουρμπο εξ χε χεχε

Το πηρες τελικα το μπουφανάκι, μπραβο! με γιες και καλοφόρετο!
Ωραιοτατο και το μπικινι σας χε χε
Την τσαντα αυτη την εχει και το τζάμπο στα 10 ή 15ευρω δεν θυμαμαι καλα

ΑΛΛΑ.....
ΘΑ ΣΕ ΓΔΑΡΩ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ,

Τελειοοοοοοοοοοοοο το ποντικιιιιιιιιιιιι!!!!!
θελω και εγωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω , εχω ενα ασυρματο της μαικροσοφτ....πφφφ χαλια δηλαδη σε σχεση με το κιτυυυυυυυυ
Ναι το πήρα, να μην αρρωσταίνει, να προλαβαίνει να χαλάει το πισι μου :cry::cry: και μετά να φοράει το μπικίνι να δροσίζεται:evil:

Χτύπα το το ποντίκι βρε, έχει και άλλα, είπα τα έχει 4,5 λίρες, πεστους ψιτ με 2 θέτε ? Εμένα δέχθηκε με 3 λίρες :wink: Το θέλω για την μπαχατέλα το λάπτοπ της δουλειάς, έχω να φάω δούλεμα ..........

Το τζάμπο έχει την τσάντα μας ε ? Εμείς 9 δολλάρια ήτοι περίπου 6,5 ευρώ σύνολο, πάλι κερδισμένοι είμαστε ........ ορίστε και το τζάμπο up up up up.......

Και εσύ ΤΟΥΡΜΠΟ ΕΞ, λες να παίρνει γιατρειά ή αποχαιρέτα την την Αλεξάνδρεια (το λαπτοπ....) που χάνεις ?

ΕΝΤΙΤ Ποιά είναι η ΓΙΩΤΟΥ ?:confused::confused::confused:

aggelomarios
04-06-11, 17:41
Κοριτσια ειναι off topic αλλα θα τοπω γιατι θα σκασω...
Πηγε ο husband και εσκασε 90ευρα για να κανει τι λετε???????
TATOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μαλιστα κιουριες μου...πηγε κι εκανε τα αρχικα των παιδιων και το δικο μου....ΤΑ ΝΕΥΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:evil::evil::evil::evil::evil::evil:

chatzico
04-06-11, 17:49
Μαλιστα κιουριες μου...πηγε κι εκανε τα αρχικα των παιδιων και το δικο μου....ΤΑ ΝΕΥΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:evil::evil::evil::evil::evil::evil:
Γουστάρω τατού (δεν με άφηναν οι γονείς μου να κάνω και τώρα πιά, λέω ότι θα είναι μπουλσιτ να το κάνω), καλά και τα αρχικά σας δηλαδή ....... πολύ καλός ο σύζυγος.......
Εσύ γιατί χαλιέσαι ? Για τα 90 ευρώ ? Θα στο ξεπληρώσει φιλενάδα....ψάχνε για τσάντα λέμεεεεεεεεεεεεεεεε

Ψιτ, δεν κάνεις και εσύ ένα ?

Για τιμωρία, βγάλε φοτό και βάλε να δούμε χι χι χι χι χι πέστου ότι δεν θα τον συγχωρήσεις αλλιώς ..........

Όσο το συζητάμε, ψήνομαι ........ ίσως βάλω κι άλλο σκουλαρίκι στο αυτί ......

Active Member
04-06-11, 17:52
χαλο κοριτσια!

πηρα αυτο (http://www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-SCF274-51-Steriliser/dp/B003Y3PTVK/ref=sr_1_1?s=baby&ie=UTF8&qid=1307198889&sr=1-1) για το ανηψακι που ερχεται εντος του μηνα (στον ακατανομαστο εχει 89 ευρω)

και αυτα τα παπουτσακια Kickers (http://www.amazon.co.uk/Kickers-Toddler-Strap-Brown-KF0000755/dp/B002OL2LY6/ref=sr_1_cc_3?ie=UTF8&qid=1307198956&sr=1-3-catcorr) για τον γιο μου.(τα βαλα σε δεμα MUM ομως...)

Επισης να ξερετε οτι τα προιοντα ιδιωτικης ετικετας Boots (http://www.boots.com/webapp/wcs/stores/servlet/TopCategoriesDisplay?webrewrite=Y&langId=-1&storeId=10052&geoOpts=Y) , εκτος απο παμφθηνα! πραγματικα παμφθηνα!, ειναι και παρα πολυ καλα, για οσες εχουν MUM ή κατι αντιστοιχο.
Πηρα κρεμοσαπουνο για τα χερια 0,50 λιρες, scrab προσωπου 2,50 και ΠΑΝΕΣ πιστα αντιγραφα των Pampers και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη! Δοκιμαστε τα και θα με θυμηθειτε....
(Εχει και πολλα προιοντα σε προσφορα 1+1 και κατι τετοια...)

kolibigi
04-06-11, 18:19
Ρώτησες σε κάποια κούριερ αν γίνεται αυτό?
Γιατί έχω την εντύπωση ότι σε αποστολές εξωτερικού δεν παίζει η "χρέωση παραλήπτη"
Όχι τίποτε άλλο, φαντάσου να δεχτεί το αμερικανάκι και εσύ να μη μπορείς να του το στείλεις:evil:

aggelomarios
04-06-11, 18:23
Τοση ωρα ψαχνω σχεδιο αστερι που να εχει και τα αρχικα των παιδιων μεσα...αμ πως!!!!!:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

mamathoma
04-06-11, 18:54

θα έπρεπε να χαίρεσαι γιατί δείχνει ότι σας θέλει παντου μαζί του για όσο ζει..;)
αν έκανε κάτι άλλο τοτε οκ νεύρααααααααα αλλά τώρα???????
(μιλάω απο προσωπική πειρα κ διπλα σημαδεμένη).
και η τιμή πολύ καλή;);)

mamathoma
04-06-11, 18:57
Γουστάρω τατού (δεν με άφηναν οι γονείς μου να κάνω και τώρα πιά, λέω ότι θα είναι μπουλσιτ να το κάνω), καλά και τα αρχικά σας δηλαδή ....... πολύ καλός ο σύζυγος.......
Εσύ γιατί χαλιέσαι ? Για τα 90 ευρώ ? Θα στο ξεπληρώσει φιλενάδα....ψάχνε για τσάντα λέμεεεεεεεεεεεεεεεε

Ψιτ, δεν κάνεις και εσύ ένα ?

Για τιμωρία, βγάλε φοτό και βάλε να δούμε χι χι χι χι χι πέστου ότι δεν θα τον συγχωρήσεις αλλιώς ..........

Όσο το συζητάμε, ψήνομαι ........ ίσως βάλω κι άλλο σκουλαρίκι στο αυτί ......

λέω το τελευταίο το έκανα πριν 9 μήνες.......όταν με το καλό γεννησω κ σταματήσω το θηλασμό θα κάνω κ την πριγκίπισσα μου....
είναι τέλειααααααα:p

chatzico
04-06-11, 18:58
θα έπρεπε να χαίρεσαι γιατί δείχνει ότι σας θέλει παντου μαζί του για όσο ζει..;)
αν έκανε κάτι άλλο τοτε οκ νεύρααααααααα αλλά τώρα???????
(μιλάω απο προσωπική πειρα κ διπλα σημαδεμένη).
καη τιμή πολύ καλή;);)
Αυτό τώρα τι της το είπες ........... Θα φρικάρει διπλά :lol::lol::lol::lol:

Βρέ Έλλη μου, πες τώρα ειλικρινά, ποιός σε ακούει εδώ (????????), τι σε πείραξε ? Το ΤΑΤΟΟ, τα 90 ευρώ, ότι δεν στο είπε ..... τι ?

Γιατί η κίνηση ήταν πολύ γλυκιά !!!!!!!1

mamathoma
04-06-11, 19:01
μάνα μου πως το έγραψα το ΚΑΙ????????:oops::oops::oops:
ντρέπομαι να το βλέπω...:oops::oops::oops:

chatzico
04-06-11, 19:09
μάνα μου πως το έγραψα το ΚΑΙ????????:oops::oops::oops:
ντρέπομαι να το βλέπω...:oops::oops::oops:
Σώπα ρε, σιγά τα ωά. Ποιός το βλέπει στο φινάλε ?;););)

aggelomarios
04-06-11, 19:10
Τι με πειραξε??? Οτι προχθες που του ειπα να παμε να παρουμε κουστουμι για τη βαφτιση μου ειπε 'μπα, δεν εχουμε λεφτα τωρα...θα βαλω του γαμου':shock::shock::shock::shock::shock: παρτη δικια σου κατω!!!
Και σημερα να τα 90 ευρουλακια...αλλα ετοιμαζω την εκδικηση μου!!!!
ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ON LINE SHOPPING ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΠΟ......ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!

marilia12
04-06-11, 19:18
χαλο κοριτσια!

πηρα αυτο (http://www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-SCF274-51-Steriliser/dp/B003Y3PTVK/ref=sr_1_1?s=baby&ie=UTF8&qid=1307198889&sr=1-1) για το ανηψακι που ερχεται εντος του μηνα (στον ακατανομαστο εχει 89 ευρω)

και αυτα τα παπουτσακια Kickers (http://www.amazon.co.uk/Kickers-Toddler-Strap-Brown-KF0000755/dp/B002OL2LY6/ref=sr_1_cc_3?ie=UTF8&qid=1307198956&sr=1-3-catcorr) για τον γιο μου.(τα βαλα σε δεμα MUM ομως...)

Επισης να ξερετε οτι τα προιοντα ιδιωτικης ετικετας Boots (http://www.boots.com/webapp/wcs/stores/servlet/TopCategoriesDisplay?webrewrite=Y&langId=-1&storeId=10052&geoOpts=Y) , εκτος απο παμφθηνα! πραγματικα παμφθηνα!, ειναι και παρα πολυ καλα, για οσες εχουν MUM ή κατι αντιστοιχο.
Πηρα κρεμοσαπουνο για τα χερια 0,50 λιρες, scrab προσωπου 2,50 και ΠΑΝΕΣ πιστα αντιγραφα των Pampers και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη! Δοκιμαστε τα και θα με θυμηθειτε....
(Εχει και πολλα προιοντα σε προσφορα 1+1 και κατι τετοια...)

μεγεια καλο μου! Βλεπω και εσυ εχεις ξαδελφο στην Αγγλια ( MUM)

chatzico
04-06-11, 19:20
Τι με πειραξε??? Οτι προχθες που του ειπα να παμε να παρουμε κουστουμι για τη βαφτιση μου ειπε 'μπα, δεν εχουμε λεφτα τωρα...θα βαλω του γαμου':shock::shock::shock::shock::shock: παρτη δικια σου κατω!!!
Και σημερα να τα 90 ευρουλακια...αλλα ετοιμαζω την εκδικηση μου!!!!
ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ON LINE SHOPPING ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΠΟ......ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!
A, έτσι πάω πάσο συνπιλότισσα !!!!!!!!!!!!!

Δώστου να καταλάβει, μαραθώνιος και όποιος αντέξει........το κουστούμι πάει με το ΤΑΤΟΟ ???????????????

marsolan
04-06-11, 20:23

Καλαμαρι μου καλο,αντιστεκομαι σθεναρα στα Μαντκο...και μαξιλαρια παιρνω παντα απο Lidl οποτε φερνει:p:p
Αλλη την ειχε πατησει,αλλα μια χαρα θυμασαι την περιπτωση!

Ερωτηση...αυτο το aerosleep αντιιδρωτικο καλυμμα αλλα για καθισματακι αυτοκινητου....το εχει παρει καμια φτηνο και αν ναι απο που???

pondicaki
04-06-11, 21:39
διαβαζω συνεχως εδω αναφερετε τη λεξη MUM κανω αναζητηση και δε βρισκω κατι, χωρις να σας κουρασω τι περιπου ειναι μπορει καποια με την εμπειρια σας να βρει που το αναφερετε αρχικα να μπω σε νοημα.... σορυ για τη ζαλαδα...

επισης δεν ξερω αν καποια απο σας εχει παρει απο εξωτερικο στους γονεις π.χ βελονες και ταινιες μετρησης σακχαρου στι αιμα, καμια ιδεα κριμα τετοιες εποχες να τους γδυνουν τα φαρμακεια, προς το παρον βολευτικα με Heathzone αλλα μπορει να ειδατε κατι ακομη εσεις

Φλορα
04-06-11, 21:52
Λοιπον ειχα ακριβως το ιδιο θεμα με καποιον πωλητη,ειχα παραγγειλει κατι κι αυτος μου εστειλε ενα παρομοιο.Μετα απο ανταλλαγη καποιων μνμ κι αφου εγω ζητουσα να μου πληρωσει τα εξοδα επιστροφης,για να φανταστεις ηταν στο Ουζμπεκισταν.....,αυτος σταματησε ν απανταει στα μνμ μου...Τοτε του στελνω εν μνμ και του λεω οτι αν δε μου δωσεις μια απαντηση θα ανοιξω θεμα......δεν απανταει...ανοιγω θεμα,αποδεικνυω το λαθος του,που εγω πιστευω οτι ηταν εσκεμμενο,με φωτογραφιες και ζηταω απο το resolution center...θα σε ρωτησουν τι θελεις να γινει, να μου δωσει τα μεταφορικα για να το στειλω......ρωταω στο ταχυδρομειο ποσο θα στοιχισει,του στελνω μνμ,κραταω βεβαια την αποδειξη απο το ταχυδρομειο,και περιμενω να μπουνε τα χρηματα.Αυτος στελνει μνμ....του στυλ...το εστειλες :confused: και του λεω οχι...στειλε μου το ρεφαντ,μεταφορικα εξοδα,και σου το στελνω......ετσι και εγινε....μολις ειδα τα χρηματα στο πειπααλ του το στειλα.....παρελαβα και το σωστο.....μετα απο μερικες μερες παιρνω ενα μειλ στο οποιο ελεγε οτι ειμαι απατεωνας :shock::shock: και οτι του εφαγα τα σουζανια......του εστειλα ενα μνμ κανε υπομονη και θα το λαβεις......πρεπει να το ελαβε αλλιως θα μου ανοιγε κι αυτος θεμα.....κι εζησαν αυτοι καλα κι εμεις καλυτερα.....
θα ταλαιπωρηθεις λιγο αλλα πιστευω θα βρεις το δικιο σου............:wink: εμενα μου πηρε πανω απο μηνα αλλα το χα βαλει πεισμα....
μωρε και συ καλο πηγες να κανεις,ειδες πως ειναι μερικες φορες.....

pasxalitsa v
04-06-11, 22:12
Καλαμαρι μου καλο,αντιστεκομαι σθεναρα στα Μαντκο...και μαξιλαρια παιρνω παντα απο Lidl οποτε φερνει:p:p
Αλλη την ειχε πατησει,αλλα μια χαρα θυμασαι την περιπτωση!

Ερωτηση...αυτο το aerosleep αντιιδρωτικο καλυμμα αλλα για καθισματακι αυτοκινητου....το εχει παρει καμια φτηνο και αν ναι απο που???

αχ,κι εγω ψαχνω τετοιο για το καροτσι...
το καθισμα αυτοκινητου εχει δικο του πετσετε καλυμμα και ειμαστε οκ...
αλλα παλιοτερα που το ειχα ψαξει δεν ειχα βρει On-line..
φερνουν σιγουρα τα λητω και prenatal αλλα απο τιμες.....

ερωτηση...
στο νουμερο παπουτσιου 3F το F τι σημαινει???

marsolan
04-06-11, 22:31
διαβαζω συνεχως εδω αναφερετε τη λεξη MUM κανω αναζητηση και δε βρισκω κατι, χωρις να σας κουρασω τι περιπου ειναι μπορει καποια με την εμπειρια σας να βρει που το αναφερετε αρχικα να μπω σε νοημα.... σορυ για τη ζαλαδα...

το mum ειναι υπηρεσια personal shοpper,θα το βρεις και ως MyUkMail αν τα λεω καλα....στειλε ενα πμ στην chatzico...θα σε κατατοπισει απολυτα..χεχε

αχ,κι εγω ψαχνω τετοιο για το καροτσι...
το καθισμα αυτοκινητου εχει δικο του πετσετε καλυμμα και ειμαστε οκ...
αλλα παλιοτερα που το ειχα ψαξει δεν ειχα βρει On-line..
φερνουν σιγουρα τα λητω και prenatal αλλα απο τιμες.....

ερωτηση...
στο νουμερο παπουτσιου 3F το F τι σημαινει???

χμμμμ...καταλαβα τα Λητω ειναι η μονη λυση!!!μολις ειδα και την τιμη....ενταξει...δεν το λες και τρελλα ακριβο 19.90 αλλα θα το ψαξω λιγο ακομη πριν καταληξω εκει!
το F ειναι το φαρδος..για το κουντεπιε...τωρα σε τι μετρηση αντιστοιχει θα σε γελασω!!

pasxalitsa v
04-06-11, 22:37
το mum ειναι υπηρεσια personal shοpper,θα το βρεις και ως MyUkMail αν τα λεω καλα....στειλε ενα πμ στην chatzico...θα σε κατατοπισει απολυτα..χεχε

χμμμμ...καταλαβα τα Λητω ειναι η μονη λυση!!!μολις ειδα και την τιμη....ενταξει...δεν το λες και τρελλα ακριβο 19.90 αλλα θα το ψαξω λιγο ακομη πριν καταληξω εκει!
το F ειναι το φαρδος..για το κουντεπιε...τωρα σε τι μετρηση αντιστοιχει θα σε γελασω!!
αντε...μονο 20€ ???
ε,καλα ειναι τοτε....γιατι το θυμομουν πιο ακριβο....:rolleyes:

janetta
04-06-11, 23:39
σε ευχαριστω πολυ chatzico που μου απαντησες στην ερωτηση μου ,περι αγορων μεσω διαδικτυου τωρα με τη κριση θα χρειαστει!να 'σαι καλα!:grin:

janetta
04-06-11, 23:41
Καλώστηνα και σιδηροκέφαλη !!!!!
Λοιπόοοοοοοοοον, φιλενάδα, για να προκόψεις στον συγκεκριμένο τομέα, πρέπει να διαβάσεις, να είσαι καλή και επιμελής μαθήτρια:wink::wink:
Δες εδώ http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=67896 είναι οδηγίες για όλα, έμπνευση του καλαμαρακίου, ένας μπούσουλας για όλους.
Μετά, ρώτα ............
Π.χ. αντικαταβολή στο εξωτερικό δεν παίζει, κούριερ ή ΕΛΤΑ, ανάλογα τι μας διασφαλίζει και τι μας συμφέρει.
Μαιμού ή αυθεντικά ? Όσο αυθεντικά ή μαιμού είναι ότι αγοράζεις από τα συμβατικά μαγαζιά.
Παράδοση αναλόγως ........ από διάφορα, κυρίως από τον τόπο αποστολής και την αποτελεσματικότητα του ονλαιν καταστήματος.
Αυτά γενικά, για περισσότερα, μελέτη ..............
σε ευχαριστω πολυ chatzico που μου απαντησες στην ερωτηση μου ,περι αγορων μεσω διαδικτυου τωρα με τη κριση θα χρειαστει!να 'σαι καλα!:grin:

ΕΛΕΝΗ2006
04-06-11, 23:56
Γιατί έχω την εντύπωση ότι σε αποστολές εξωτερικού δεν παίζει η "χρέωση παραλήπτη"
Όχι τίποτε άλλο, φαντάσου να δεχτεί το αμερικανάκι και εσύ να μη μπορείς να του το στείλεις:evil:

με courier δεν γίνονται αποστολές εξωτερικού με χρέωση παραλήπτη !!!μην την πατησεις ετσι .με ταχυδρομείο δεν ξέρω .....

pasxalitsa v
05-06-11, 00:06
οσες εχετε παρει robeez...
ψαχνω στο site να βρω τα 1st steps και δεν τα βρισκω πουθενα...
εχει μονο τα soft soles και τα mini shoes...
τοσο στραβη ειμαι?
καμια βοηθεια???

bebarakos
05-06-11, 00:33
θελω απεγνωσμενα αυτα
http://www.amazon.co.uk/Kickers-Toddler-Bricksandal-Casual-1-10533/dp/B004SF3M44/ref=sr_1_27?s=shoes&ie=UTF8&qid=1307222636&sr=1-27

δεν εχω παρει ποτε απο αμαζον τι γινεται με τα μεταφορικα;
ξερετε που αλλου μπορω να βρω kickers εκτος απο ebay?

Γατουλα
05-06-11, 00:34
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130428289911&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_1500wt_905

εμμμμμμμμμμ!!!!!!

galera
05-06-11, 01:07
Γατούλα,
Σχετικά με τα φανελάκια, είναι λεπτά και τα άσπρα κάνουν σαν ρίγα στην ύφανση. Θα τα έλεγα ελαστικά και ήρθαν σε συσκευασία κλειστή του mothercare. Απο εξυπηρέτηση μια χαρά.

Evelina-A
05-06-11, 06:47
Τότε σε συμφέρει να σου ψωνίσει αυτή ότι θέλεις, να σου τα στείλει και να της στείλεις τα χρήματα ή να της τα δώσεις όταν έρθει κλπ.
Οι τιμές στα εν Ελλάδι next είναι τουλάχιστον διπλάσιες, δεν σε συμφέρει.
Αχ μακάρι να ήταν κι εμένα η αδερφή μου στο Λονδίνο....κάθε μέρα στα μαγαζιά θα την έτρεχα:wink:.
Και να ξέρεις ότι μπορείς να ψωνίσεις και από το Marks & Spencer, σε επίσης πολύ καλές τιμές. Αυτοί μάλιστα έχουν μία υπηρεσία, όπου μπορεί να πάει η αδερφή σου, να ψωνίσει και να αναλάβουν αυτοί τη μεταφορά, δες σχετικές λεπτομέρειες στο site τους :)
ευχαριστώ πολύ πολύ. ήδη μου ψωνίζει συνέχεια για τα παιδια και με έχει κατασκλαβώσει το σκασμενο!το next τώρα το ανακάλυψα .Μας πήρε αυτα http://www.next.co.uk/x47662s1#363149x47
για να φορεσουν τα κοριτσια μου και οι ανηψιές μου στα βαφτίσια του υιου!

deny
05-06-11, 07:24
Σας δίνω δύο διευθύνσεις από φαρμακεία για αγορές online σε τιμές 20% φθηνότερα από αυτες που δίνουν τα υπόλοιπα φαρμακεία.Υπάρχουν και οι τιμές για σύγκριση
http://www.pharmacyline.gr/index.php?manufacturers_id=31&osCsid=a02285a731343c7c9fe218de6749f841

http://www.pharmacy4u.gr/

στην αριστερή σελίδα δίνονται και οι εταιρείες που διαθετουν για ποιό ευκολη αναζήτηση.
Εγώ έχω ψωνίσει αρκετες φορες και είμαι ευχαριστημένη!!

kolibigi
05-06-11, 07:36
Καλοφόρετα και με το καλό τα βαφτίσια !!!
Ουφ ζήλεψα τώρα :)

bebutsiko
05-06-11, 08:23
καλημερααααα
για δειτε αυτο οι κοριτσομανες
http://cgi.ebay.co.uk/Girls-summer-VERTBAUDET-Dress-size-12-18-months-BNWT-/250828122299?pt=Girl_s_Clothing&hash=item3a668568bb
5h left...

kalamaraki
05-06-11, 08:28
θελω απεγνωσμενα αυτα
http://www.amazon.co.uk/Kickers-Toddler-Bricksandal-Casual-1-10533/dp/B004SF3M44/ref=sr_1_27?s=shoes&ie=UTF8&qid=1307222636&sr=1-27

δεν εχω παρει ποτε απο αμαζον τι γινεται με τα μεταφορικα;
ξερετε που αλλου μπορω να βρω kickers εκτος απο ebay?

Και δεν θα καταφέρεις να παρεις απευθειας για Ελλαδα, το αμαζον ΔΕΝ στελνει παιδικά παπά στην ελλάδα, μονο καποια ενηλικων. Επισης και το τζαβάρι το ιδιο. Μονη σου λυση ειναι το επισημο σαιτ της κικερς ή το εμπευ ή τα ον λαιν παπουτσαδικα..

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130428289911&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_1500wt_905

εμμμμμμμμμμ!!!!!!

Ομορφοοοοοοοοο!!!

ευχαριστώ πολύ πολύ. ήδη μου ψωνίζει συνέχεια για τα παιδια και με έχει κατασκλαβώσει το σκασμενο!το next τώρα το ανακάλυψα .Μας πήρε αυτα http://www.next.co.uk/x47662s1#363149x47
για να φορεσουν τα κοριτσια μου και οι ανηψιές μου στα βαφτίσια του υιου!

Πολύ ομορφα! Με γιες και καλοφόρετα!

LA LATINA
05-06-11, 09:19
προσπαθω εδω και μερες να κανω μονη μου κατι αγορες να μη σας ενοχλησω αλλα δε γινεται ρε κοριτσια
ενα μηνα τωρα το μονο που εκανα ηταν αγορες απο αμαζον και ε μπαυ αγγλιας

-δε μπορω να μπω σ αυτα τα mum, next, gymboree κτλ δεν ξερω πως πληρωνονται ολα αυτα
- δε μπορω να βαλω αυτους τους κωδικους που κατα καιρους δινετε

θελω να παρω 3 φουστανακια για δωρο και σα χαζη ψαχνω ενα μηνα!!!!!!!!

τωρα βρηκα στα next αλλα δεχονται peypal αυτοι???
Thanx again!

Γατουλα
05-06-11, 09:28
στελλα το MUM ειναι μεσαζον για να σου στελνει απο εταιριες που δε στελνουν Ελλδα, περισσοτερα δε ξερω γιατι το εχω αποφυγει
το ΝΕΧΤ ειναι σε αυτη τη κατηγορια, ΔΕ στελνει
το gymboree.com γραφεσαι στη σελιδα του και παραγγελνεις αλλα ειναι Αμερικα και παιζει και η πιθανοτητα τελωνειου
Αν εχεις κωδικους τους βαζεις στο checkout
Ευκολο σε αγορες ειναι και το mandco.com με φτηνα μεταφορικα
Ψαξε λιγο ακομα!

LA LATINA
05-06-11, 09:30
ειπα κι εγω ολες μπορουν και σε μενα δε στελνουν???

οκ να εισαι καλα με εσωσες απ την αυτοπυρποληση!

nenapant
05-06-11, 09:36
Σας δίνω δύο διευθύνσεις από φαρμακεία για αγορές online σε τιμές 20% φθηνότερα από αυτες που δίνουν τα υπόλοιπα φαρμακεία.Υπάρχουν και οι τιμές για σύγκριση
http://www.pharmacyline.gr/index.php?manufacturers_id=31&osCsid=a02285a731343c7c9fe218de6749f841

στην αριστερή σελίδα δίνονται και οι εταιρείες που διαθετουν για ποιό ευκολη αναζήτηση.
Εγώ έχω ψωνίσει αρκετες φορες και είμαι ευχαριστημένη!!

και εγω εχω ψωνισει απο το δευτερο,οντως τεραστια διαφορα τιμων,οταν γεννηθηκε το μωρο μου εκανα μια ερευνα σε δυο τοπικα φαρμακειο για τα πραγματα που ηθελα να του παρω και κοστιζαν 110 ευρω, απο το συγκεκριμενο φαρμακειο τα πηρα 85!!!:lol:

Γατουλα
05-06-11, 10:01
κορες του yoursclothing
εχω ενα καλαθι με
2 για 20
2 για 20
2 για 25
2 για 10
με απλα μαθηματικα εγω αυτο το βλεπω 75
και υποτιθεται πρωτη αγορα (?) -10%
πως βγαζουν ΑΥΤΟΙ αυτο?
Total: 105.60€
Promotional Discount: £13.00
New Basket Total: 90.00€
Non Sale Total: 90.00€
Voucher NDFree2: -10%
New Basket Total: 81.00€

μονο στο πρωτο ποσο συμφωνω!

maira07
05-06-11, 11:43
Καλημέρα κορίτσια. Νομίζω πρώτη φορά γράφω στο topic αλλά προσπαθώ να διαβάζω τα νέα σας. Δε σας προλαβαίνω!!! Μου έστειλαν mail απο το mytoys.de ότι έχουν μέχρι 60% έκπτωση σε ρούχα κλπ. Έχω πάρει παπούτσια και παντοφλάκια από εκεί και έχω μείνει ευχαριστημένη με την εξυπηρέτηση. Μου εμφανιζει 145 σελίδες με ρούχα σε έκπτωσξ. Μάλλον λίγο άσχετη είμαι αλλά πάω για ψώνια!!!

kalamaraki
05-06-11, 11:47
Το σωστό θεμα για να αναρτήσεις την ενημέρωση σου και να το δουν ολοι ειναι αυτο
edit admin εξαιτίας συγχώνευσης
(http://www.parents.gr/forum/showthread.php?p=2047471#post2047471)

nouka
05-06-11, 12:20
κορες του yoursclothing
εχω ενα καλαθι με
2 για 20
2 για 20
2 για 25
2 για 10
πως βγαζουν ΑΥΤΟΙ αυτο?

γατουλα γιατι δεν βαζεις τον κωδικο MVC2205 για -12% ? τον ειχε δωσει εδω νομιζω h chatzico? και απο οσο ξερω ουτε εγω αλλα ουτε καμια αλλη φιλη εδω, καταφερε οντως να αγορασει 2 κομματια για 20 κλπ.... οποτε σου τα χρεωνει κανονικα... για αυτο και η διαφορα τιμης..

Access
05-06-11, 12:39
κορες του yoursclothing
εχω ενα καλαθι με
2 για 20
2 για 20
2 για 25
2 για 10
πως βγαζουν ΑΥΤΟΙ αυτο?

Γιώτα μήπως την πάτησες και εσύ όπως εγώ ?? 2 για 20 λίρες και την τιμή του ρούχου την βλέπεις σε Ευρώ ???

chatzico
05-06-11, 13:26
Ποντικάκι, δες το τόπικ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΟΛΑ, αναφέρεται και πιο κάτω το λίνκ στο ποστ της JΑΝΕΤΤΑ, έχει οδηγίες και για το MUM, σου στέλνω και πμ σχετικό. Ότι θες, ρώτα ;)

Νιεντε, καλό διάβασμα και μετά ότι θες, ρώτα εδώ, όλο και κάποια θα πεταχτεί ......

προσπαθω εδω και μερες να κανω μονη μου κατι αγορες να μη σας ενοχλησω αλλα δε γινεται ρε κοριτσια
ενα μηνα τωρα το μονο που εκανα ηταν αγορες απο αμαζον και ε μπαυ αγγλιας

-δε μπορω να μπω σ αυτα τα mum, next, gymboree κτλ δεν ξερω πως πληρωνονται ολα αυτα
- δε μπορω να βαλω αυτους τους κωδικους που κατα καιρους δινετε

θελω να παρω 3 φουστανακια για δωρο και σα χαζη ψαχνω ενα μηνα!!!!!!!!

τωρα βρηκα στα next αλλα δεχονται peypal αυτοι???
Thanx again!
Βρε Στελίτσα, γιατί παιδεύεσαι ένα μήνα ? Είπαμε, διαβάζουμε και ρωτάμε... Για το MUM ότι είπα στο ΠΟΝΤΙΚΑΚΙ, σου έρχεται και πμ, ότι θες πες;-)

Λοιπόν κορίτσια, μόλις με πήρε τηλέφωνο ο άγιος Θοδωρής/Σωτήρης/Θανάσης/Φώτης/Κλημέντιος/Πατάπιος/Ονούφριος (κάτι από όλα, αλλά τι ?) που του πήγα εχθές το πισί μου και μου είπε ΟΚ το πισί μου, το στέγνωσε και δεν έχει 'αρρωστήσει', με κάτι αναβαθμίσεις, αντιιικά κλπ, 30 ευρώ !!!!!!!! Νομίζω ότι είναι πολύ καλή τιμή. Θα το πάρω αύριο το πρωί και θα του πάω και αυτή την μπαχατέλα που έχω στην δουλειά και γράφω τώρα (καλά που είναι και αυτό!!!), μπας και το συμμορφώσει λίγο, που πάει σαν την χελώνα.

ΚΑΛΑΜΑΡΑΚΙ, τι είναι αυτό με το μέλι ? Από τον Γουίνι ?:shock::shock::shock::shock:

ΕΛΕΝΗ2006
05-06-11, 13:39
καλημέρα ,μόλις έλαβα μηνυμα απο τη salopeta οτι σταματησε το personal shopping
καλαμαράκι βγαλτη απο τη λίστα
,αυτο το dreamshopping είναι σαν τη salopeta??
ποσες μερες κανει να στείλει τα πράγματα ???
το εχει χρησιμοποιήσει καμία ?θέλω να παραγγείλω στη μικρή μου απο τον ακατανομαστο και θελω να χρησιμοποιήσω μια τετοια υπηρεσία ,Α και ποσο ειναι η προμήθεια???

kalamaraki
05-06-11, 14:39
ΚΑΛΑΜΑΡΑΚΙ, τι είναι αυτό με το μέλι ? Από τον Γουίνι ?:shock::shock::shock::shock:

Θα σε ενημερώσω με πμ.

το εχει χρησιμοποιήσει καμία ?θέλω να παραγγείλω στη μικρή μου απο τον ακατανομαστο και θελω να χρησιμοποιήσω μια τετοια υπηρεσία ,Α και ποσο ειναι η προμήθεια???

Οκ θα την αφαιρέσω

Γατουλα
05-06-11, 15:20
Γιώτα μήπως την πάτησες και εσύ όπως εγώ ?? 2 για 20 λίρες και την τιμή του ρούχου την βλέπεις σε Ευρώ ???

RESPECTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTtt

καλα σε 2 νομισματα!!!!!
στραβομαρα δικια μου

εχει επιλογη νομισματος πανω!!!!

marsolan
05-06-11, 16:02

στειλε μεηλ στην κοπελα και θα σε κατατοπισει σε ολα!dreamshopping.gr@gmail.com
Οσους μας εξυπηρετησε(εμενα τουλαχιστον 3 φορες εως τωρα) ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι.

deny
05-06-11, 17:17

http://www.pharmacyline.gr/contact_us.php

Εγώ έχω ψωνίσει αρκετες φορες και είμαι ευχαριστημένη!!και από ότι είδα και άλλα κορίτσια του forum έχουν την ίδια γνώμη!

petalouditsa
05-06-11, 17:24
να τα καθημερινα παπουτσάκια που ηθελα.
αχ πολυ το χάρηκα.. αδρεναλίνη κ τετοια...!

http://cgi.ebay.co.uk/Cherokee-Young-Girls-Pink-Velcro-Sandals-Size-Junior-4-/220791496639?pt=UK_Clothing_GirlsShoes_GirlsShoes_GL&hash=item336832dfbf&autorefresh=true#ht_586wt_1054

kalamaraki
05-06-11, 17:28

http://www.pharmacyline.gr/contact_us.php

Εγώ έχω ψωνίσει αρκετες φορες και είμαι ευχαριστημένη!!και από ότι είδα και άλλα κορίτσια του forum έχουν την ίδια γνώμη!

Αν και τα έχουμε και τα δυο στη λιστα μας με τα δοκιμασμένα καταστηματα, σε ευχαριστουμε πολύ !
Δες και τη λιστα στην υπογραφη μου για να διευρυνεις τις αγορες σου
Ειναι ολα δοκιμασμενα απο εμας.
Καλες αγορες

fifitsa
05-06-11, 18:51
Καλά είστε σχολείο εσείς, δεν είστε bloggers! Τελικά εμείς οι γυναίκες όταν συμμαχούμε ζωγραφίζουμε, δεν παίζουμε!!!!
Sorry έστω και εταιροχρονησμένα σε όσες με είχαν ρωτήσει για directcosmetics. Εχω παραγγείλει 2 φορές χωρίς κανένα πρόβλημα και τα πράγματα μου φάνηκαν γνήσια.
Για το ebay που είχα γραψει την αλλη φορά το πρόβλημα δεν ήταν οτι δεν άφηναν να πουλήσω ότι ήθελα αλλά όταν επέλεγα τις χώρες που θα μπορούσαν να χτυπήσουν στη δημοπρασία. Επιλέγοντας "European Union" μου έβγαζε "Greece excluded" ...
Για μένα σαν πωλητή αυτό δε με ένοιαζε (1ον δεν πήγαινα για κέρδος & 2ον δε νομίζω κάποια Ελληνίδα να χτυπούσε στο Ebay την χαζη μου κορνιζούλα από τα jumbo!!!)
Αυτό που με πήραξε ήταν οτι μάλλον μας έχουν στην απ' έξω οι... "Έξω" ....
Σκέφτηκα οτι αν τους τσιγκλούσαν κι άλλοι εκτός από μένα, ίσως να παίρναμε μια απάντηση.
Αυτά....
By the way ένα ακόμα πραγματάκι που κάνω μεσω internet και μου έχει λύσει τα χέρια είναι οι πληρωμές λογαριασμών του σπιτιού. Όποια δεν δοκίμασε ας το κάνει γιατί είναι σωτήριο. Πληρώνεις μέσω λογαριασμου τραπέζης ή μέσω κάρτας τα πάντα από το ωραίο σου σπιτάκι την ώρα που το/τα ζουζούνι/α είναι στο κρεβάτι και δεν χάνεις ώρα σε ουρές!
Φιλακια σε όλες και καλή δυναμη για την καινουρια εβδομάδα που έρχεται....

giagia
05-06-11, 20:09
Αχ βρε κοριτσια απο οτι φαινεται εχω στραβωθει. Ψαχνω απο χθες να βρω απο που θα στειλω mail σε εναν πωλητη στο ebay, αλλα δεν μπορω να το βρω. Βοηθηστε με please...... Αυτος ειναι ο πωλητης..:http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250830190411&ssPageName=ADME:L:OC:GB:1123

mylife10
05-06-11, 20:14
Αχ βρε κοριτσια απο οτι φαινεται εχω στραβωθει. Ψαχνω απο χθες να βρω απο που θα στειλω mail σε εναν πωλητη στο ebay, αλλα δεν μπορω να το βρω. Βοηθηστε με please...... Αυτος ειναι ο πωλητης..:http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250830190411&ssPageName=ADME:L:OC:GB:1123
πατάς το όνομα του πωλητά , πας στο πινακάκι αριστερά και πατά το contact member!

Φλορα
05-06-11, 20:15
[QUOTE=giagia;2047914]Αχ βρε κοριτσια απο οτι φαινεται εχω στραβωθει. Ψαχνω απο χθες να βρω απο που θα στειλω mail σε εναν πωλητη στο ebay, αλλα δεν μπορω να το βρω. Βοηθηστε με please...... Αυτος ειναι ο πωλητης..:http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250830190411&ssPageName=ADME:L:OC:GB:1123[/QUOTE

Kλικ πανω στο ονομα του και μετα contact seller.......

χα χα με προλαβες....

giagia
05-06-11, 20:16
Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια για την γρηγορη απαντηση.

mylife10
05-06-11, 20:21
Kλικ πανω στο ονομα του και μετα contact seller.......

χα χα με προλαβες....[/QUOTE]

Ετσι όπως το έγραψα, καλύτερα να μην το έγραφα καθόλου! Ακου πωλητά:grin:!!!

ELENI 27
05-06-11, 21:40
καλησπερα κοριτσια!τι κανετε?τελικα εκλεισε η σαλοπετα?μαμαδες ενωμενες ποτε νικημενες!!ρε κοριτσια μου εστειλαν δεμα απο αγγλια με ταχυδρομειο!!ποσες μερες κανει συνηθως??μου στελνουν χαρτακι?δεν εχω ξαναπαρει απο ταχυδρομειο!

LA LATINA
05-06-11, 21:45
χατζικο να εισαι καλα ευχαριστω!

Γατουλα
05-06-11, 21:48
μεχρι 2 κιλα μπορει να ερθει και σπιτι σου με το ταχυδρομο
μερες απο 3 μερες εως 3 βδομαδες!!!!!

Active Member
05-06-11, 22:00
στειλε μεηλ στην κοπελα και θα σε κατατοπισει σε ολα!dreamshopping.gr@gmail.com
Οσους μας εξυπηρετησε(εμενα τουλαχιστον 3 φορες εως τωρα) ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι.

Μαρσυ (ή οποια αλλη κοπελα ξερει...) ξερεις αν κανει και Pick up? Θα της στειλω ενα mail βεβαια να τη ρωτησω, απλα αν ξερει καποια .... θενκς!

ELENI 27
05-06-11, 22:00
μεχρι 2 κιλα μπορει να ερθει και σπιτι σου με το ταχυδρομο
μερες απο 3 μερες εως 3 βδομαδες!!!!!

ευχαριστω γατουλα!!μαλλον θα παω εκει 8,5κιλα ειναι η κουτα!!εβγαλε προσφορα ο ακατανομαστος και το παρακανα!!ξερεις για αυτη τη καινουργια που κανει personal shopper?:p

Γατουλα
05-06-11, 22:01
τσουκ!

Active Member
05-06-11, 22:02
ευχαριστω γατουλα!!μαλλον θα παω εκει 8,5κιλα ειναι η κουτα!!εβγαλε προσφορα ο ακατανομαστος και το παρακανα!!ξερεις για αυτη τη καινουργια που κανει personal shopper?:p

Κανει και το Mum personal shopping με προμηθεια 11% επι των αγορων. Εγω εχω παρει 2 φορες απο κει (Tesco+Verdbaute πως λεγεται....)

Access
05-06-11, 23:37
Κανει και το Mum personal shopping με προμηθεια 11% επι των αγορων. Εγω εχω παρει 2 φορες απο κει (Tesco+Verdbaute πως λεγεται....)
από την τεσκο μπορείς να ψωνίσεις με Ελληνική πιστωτική ;);)

mamathoma
05-06-11, 23:45
ο ακατανόμαστος ποιός είναι βρε κορίτσια??????????

mylife10
05-06-11, 23:49
ο ακατανόμαστος ποιός είναι βρε κορίτσια??????????
Ο mothercareos:grin:!!!

bebarakos
06-06-11, 01:18
κορες, μου αρεσει πολυ αυτο το κρεβατακι
http://cgi.ebay.co.uk/Little-Tikes-Thomas-Tank-Engine-Bed-/330571552032?pt=Beds_Mattresses&hash=item4cf7999520#ht_500wt_949
αν συμφωνησει να μου στειλει ο seller, ερχονται μεγαλα δεματα με ταχυδρομειο η πρεπει να ψαξω αλλο τροπο;

kolibigi
06-06-11, 06:54
http://cgi.ebay.co.uk/Little-Tikes-Thomas-Tank-Engine-Bed-/330571552032?pt=Beds_Mattresses&hash=item4cf7999520#ht_500wt_949
αν συμφωνησει να μου στειλει ο seller, ερχονται μεγαλα δεματα με ταχυδρομειο η πρεπει να ψαξω αλλο τροπο;
Απ' ότι βλέπω αυτός ο πωλητής δεν ταχυδρομεί πουθενά.
Μόνο παραλαβή από το σπίτι του γράφει.

annagrig1980
06-06-11, 07:04

Μονο με μεταφορικη αλλα αποκλειεται να σε συμφερει.

female
06-06-11, 09:53

Καλημέρα, καλή εβδομάδα.
Όχι δεν έχω ρωτήσει μεταφορική, λες να μην γίνεται?
Εντομεταξύ το Αμερικανάκι άφαντο. Ούτε καν μου απάντησε τα e-mail μου. Αν νομίζει πως θα μου ροκανίσει τον χρόνο έτσι είναι πολύ γελασμένο!

pasxalitsa v
06-06-11, 10:09
καλημερα...
αν θυμαμαι καλα ειχε πει μια κοπελα οτι παρελαβε μεσα σε περιπου διαστημα 3 ημερων επισημο φορεμα απο κινεζικο site που στο ραβει στο νουμερο σου....
καλα θυμαμαι?
αν ναι ποια ηταν αυτη???
καλη ποιοτητα το υφασμα???