PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγορές μέσω internet!!! E-shops

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 [119] 120 121

petalouditsa
11-06-11, 13:19
εγω αυτο που βλεπω μεχρι τωρα ειναι ολοι να σκίζονται τιγκα ευγένεια κ απαντηση αμεση γιατι φοβουνται τα feedback.
την ιδια στιγμη βλεπω εναν πωλητή να με αγνοει απο την πεμπτη κ το λαμβανω σαν να με αγνοει για να πληρώσω ολοκρηρο το ποσο.
κ παει εκει το μυαλο μου γιατί δεν μπορω να φανταστω εναν πωλητη που τελειώνουν πανω απο 10 δημοπρασίες την ιδια ωρα να μην μπει να δει τι γινετε.
ετσι λοιπον οπως αναρωτήθηκα εγω ..καλα δεν φοβάται τα φηντβακ ετσι ειπα να το στειλω.
κιαν ηθελα να τον απειλήσω θα το έστελνα δεν θα ρώταγα πρωτα εδω.
απειλη δεν ηταν ,τωρα αν εσενα σου φάνηκε απειλή κ τι θα εκανες εσυ αυτο ειναι ενα αλλο θεμα.

petalouditsa
11-06-11, 13:20
απαπαααα

LA LATINA
11-06-11, 13:28
βρηκα ενα ωραιο σαιτ
για δειτε

http://www.kefitoys.com/portal/2009-03-29-10-15-35

chatzico
11-06-11, 13:31
Bρε Πεταλουδίτσα, άνθρωπος είναι, μπορεί κάτι να του έχει συμβεί, μπορεί να μην είναι ονλάιν συνέχεια, δεν θυμάμαι καλά αλλά δεν έχει και ebay shop, για να έχει πολύ συχνή παρουσία.

Σίγουρα είναι προσωπικό σου θέμα πως θα επικοινωνήσεις και τι θα γράψεις στον κάθε πωλητή, απλά ένα μύνημα 'Πως θα σου φαίνονταν 3 αρνητικά φιντμπακ' ακούγεται κάπως, σε εμένα τουλάχιστον.

Εξ' αλλου, από την στιγμή που αρχικά ζήτησες να σου αναφέρει την έκπτωση για την συνδυασμένη αποστολή και εκείνος δεν σου απάντησε και εσύ παρόλαυτά μπιντάρισες, ανέλαβες ένα ρίσκο. Π.χ τα μεταφορικά σου σε σύνολο είναι 8,65, εκείνος μπορεί να σου έλεγε ότι θα στα δώσω με 8, καμιά ιδιαίτερη έκπτωση δηλαδή. Μπορεί επίσης, ο συγκεκριμένος να ελέγχει τις πωλήσεις του 1-2 φορές την εβδομάδα, δεν φαίνεται να ασχολείται επαγγελματικά με τις πωλήσεις στο ebay.

Επίσης, να σου πώ οτι δεν κατάλαβα το απαπα που γράφεις. Ειλικρινά.

chatzico
11-06-11, 13:32
βρηκα ενα ωραιο σαιτ
για δειτε

Βρε ζουζού, το ανέφεραν στην προηγούμενη σελίδα νομίζω ;) φαίνεται όντως καλό, από το λίγο που το κοίταξα.:wink:

to adraki mou!
11-06-11, 13:42
βρηκα ενα ωραιο σαιτ
για δειτε

Νομιζω οτι ειναι αρκετα ακριβο ενα φουσκωτο ατυτοκινητακι που ειχα παρει του μικρου 15 ¤ περσυ απο το Dia το εχει 29,90 μεγαλη διαφορα.....ακριβως το ιδιο!

pondicaki
11-06-11, 13:48
καλημέρα κορίτσια
κάτι έχω κάνει στραβά ή συμβαίνει και σε εσάς, στη μηχανη αναζήτησης ebay δε μου ενφανίζει καθόλου τα κουτάκια των επιλογών:x:???::(
πείτε αν ξέρετε γιατί;; λέτε να άλλαξα εγώ κάτι στις ρυθμίσεις και το αποθήκευσε
για να καταλαβετε μπαίνω να διαγραψω απο λίστα και δεν μπορώ ή ας υποθέσουμε ότι κανω αναζήτηση για διαθέσιμα σε Ελλάδα δεν έχει κουτακι επιλογής
παραλάβαμε χθες και πλέει σε πελάγη ευτυχίας η μικρή το παρακάτω:
σε ροζ :razz::razz::razz::razz:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120704376513&var=420027480358&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_3185wt_913
είναι με μια λέξη τέλειο αλλά πήρα το 5-6 και η μικρή είναι 4.5 και της κάνει ακριβως και δεν ειναι παχουλό παιδάκι!!!
οκ ας το φορέσει φέτος.. αλλά έχετε το νου σας με τα μεγέθη στα ντίσνευ

stella και εμένα ακριβό μου φαίνεται είχα πάρει αυτο εδώ http://www.kefitoys.com/portal/products?page=shop.product_details&flypage=ilvm_fly2_orange.tpl&product_id=5910&category_id=274 μόνο 10 ευρώ αλλα και στα άλλα βλέπω διαφορες

pondicaki
11-06-11, 14:06
έκανα εντιτ να συμπληρώσω κάτι δεν έπρεπε;; κάτι μου γράφει άτω απο το μήνυμα

πάντως έχω φρικάρει :confused::confused::confused: με έχει κολλήσει το ebay με τα κουτάκια και σήμερα βρήκα λίγο χρόνο!!

LA LATINA
11-06-11, 14:21
Βρε ζουζού, το ανέφεραν στην προηγούμενη σελίδα νομίζω ;) φαίνεται όντως καλό, από το λίγο που το κοίταξα.:wink:

ωχ σορρυ
ε δε σας προλαβαινω πια
διαβαζω διαβαζω
χαθηκα

!!!!!!!!!!!!!!!!

αντε ρε παιδια εμας την πισινα που πηραμε περσι 40 την εχει 24
καλα τρελλο τζαμπο θα πεσει μου φαινεται!

pondicaki
11-06-11, 14:42
α ναι χθες βράδυ πήρα αυτή εδώ με 50% έκπτωση απ ότι είδα ισχυει ακόμη
αν θέλετε τσαντούλα ρίξτε μια ματιά
http://cgi.ebay.co.uk/PRINCESS-DISNEY-Roses-Backpack-Rucksack-Bag-SWEET-NEW-/120714544490?pt=UK_Girls_Accessories&hash=item1c1b25c56a#ht_2837wt_906

καμιά ιδέα τι τρεχει με το μενου του ebay και τα κουτάκια! δεν μπορώ νακάνω σελεκτ :cry::cry:

annagrig1980
11-06-11, 15:15
εγω αυτο που βλεπω μεχρι τωρα ειναι ολοι να σκίζονται τιγκα ευγένεια κ απαντηση αμεση γιατι φοβουνται τα feedback.
την ιδια στιγμη βλεπω εναν πωλητή να με αγνοει απο την πεμπτη κ το λαμβανω σαν να με αγνοει για να πληρώσω ολοκρηρο το ποσο.
κ παει εκει το μυαλο μου γιατί δεν μπορω να φανταστω εναν πωλητη που τελειώνουν πανω απο 10 δημοπρασίες την ιδια ωρα να μην μπει να δει τι γινετε.
ετσι λοιπον οπως αναρωτήθηκα εγω ..καλα δεν φοβάται τα φηντβακ ετσι ειπα να το στειλω.
απειλη δεν ηταν ,τωρα αν εσενα σου φάνηκε απειλή κ τι θα εκανες εσυ αυτο ειναι ενα αλλο θεμα.

Πεταλουδιτσα δεν νομιζω οτι εχεις δικιο.
Οταν σελνεις μηνυμα και πατας το κουμπι "υποβολη" σου βγαινει ενα μηνυμα που λεει θα λαβετε απαντηση σε 24-48 ωρες (οταν οι μερες ειναι εργασιμες).
Κι'εμενα μου χτυπησε πολυ ασχημα αυτο που εγραψες με το feedback.
Δεν εχουμε πολυ καλη φημη στην Αγγλια και ισως οχι παντα αδικα.
Συμφωνω 100% με Chatzico και Kalamaraki και μην πεις "τι θα εκανες εσυ αυτο ειναι ενα αλλο θεμα" ουτε "απαπαπαπα"
Μπηκες και εγραψες το προβλημα σου αναμενοντας απαντηση. Αν αυτη δεν συμφωνει με το σκεπτικο σου οφειλεις να τη δεχτεις. Να ξερεις οτι ο παραληπτης κακοβουλων μηνυματων, απειλητικων ή προσβλητικων εχει δικαιωμα να κανει report στο ebay και θα βγεις εσυ χαμενη.
Φιλικα παντα στο λεω.
Ξανασκεψου τα λιγο γιατι δεν μπορει 3 ανθρωποι να εκλαβαμε ΟΛΟΙ στραβα αυτο που ηθελες να πεις.

annagrig1980
11-06-11, 15:20
Πάλι αμάρτησα για το παιδι μου.... Έχω χτυπήσει στο ΕΒΑΥ 2 ζαυγαράκια clarks σε τιμή "ούτε του παπά"
Η πριγκηπισσα Σιση θα χαρεί πολύ αν κερδίσω, τί να έκανα η δόλια μάνα? Να μην τα χτυπούσα?
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250832351193&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT

Δεν πειραζει κοριτσακι μου.
Σ'αυτο το νουμερακι βρισκεις ευκολα. :D
Τουλαχιστον πηρες το αλλο!

Γατουλα
11-06-11, 15:26
Η πρωτη ερωτηση ηταν μια ωρα πριν τελειώσει η δημοπρασία. Δεν απαντησε κ μπινταρα. Τωρα της λεω απαντησε μ για να πληρωσω. Τιποτα. Πηρα ενα καπελο,μαγιο,φουστα μπλουζα.

εγω ειχα παρει αρχικα ενα
της λεω θα περιμενεις 3 μερες γιατι θελω να μπινταρω και σε αλλα
ωραια μου λεει θα σου κανω οτι καλυτερο μπορω
τελικα σε 3 κομματια, φουστα μπλουζα σορτς 17 λιρες με χρεωσε 4,75 οποτε ικανοποιητικα ητανε

γενικα απανταει οποτε περιμενε την

συεχιζω γιατι τωρα τα θυμαμαι
απο τα 3 τα 2 ελεγαν τα υπολοιπα δωρεαν (πρεπει να ηταν λαθος της μαλλον...τεσπα)

μου στελνει το ινβοις δε θυμαμαι τωρα τιμη...της λεω

Hi Lou, I am not very pleased with the delivery cost. Since you mentioned that the rest items are free, I have to pay at least one item for free...I saw that delivery is signed-for, that is OK but again not mentioned. Before pay you I wanted to sent you this message. If you do not agree with me , OK.

μου απανταει
i have given you 2 options of delivery, priority with tracking or standard airmail - these are actual postage costs, I haven't put anywhere in my listing that I will send additional items free??

εγω δεν ειχα δει 2 option που λεει και της εστειλα το κομματι που ελεγε με Free post και απορησε και η ιδια
μετα μου εστειλε το τελικο ινβοις και τελειωσε το θεμα μας

petalouditsa
11-06-11, 15:31
εγω ειχα παρει αρχικα ενα
της λεω θα περιμενεις 3 μερες γιατι θελω να μπινταρω και σε αλλα
ωραια μου λεει θα σου κανω οτι καλυτερο μπορω
τελικα σε 3 κομματια, φουστα μπλουζα σορτς 17 λιρες με χρεωσε 4,75 οποτε ικανοποιητικα ητανε

γενικα απανταει οποτε περιμενε την

Απο εσενα την ειχα δει αυτη κ για να σου πω την αληθεια επειδη ηταν δοκιμασμενη μπινταρα.

Γατουλα
11-06-11, 15:37
διαβασε οτι εγραψα απο πανω, υπομονη μεχρι δευτερα , δε νομιζω οτι θα σου ζητησει παραπανω, μη βιαζεσαι

......δε μου εχει δωσει φιντμπακ......θα της στειλω μαιλακι χοχοχοχο

petalouditsa
11-06-11, 15:41
Την απαντηση μου στο ερωτημα μου την πηρα το πρωι απο 2 κοπελες.δεν ηξερα, ρωτησα, μου απαντησαν ευγενικα, τελειωσε. Τωρα του τυπου μηνηματα εχει δικιο η ταδα κ η ταδε δεν εχουν νοημα κ δεν βρισκω τον λογο που γραφονται. Το θεμα εχει ληξει λοιπον κ δεν καταλαβαινω τον λογο που ασχοληστε ακομα κ σπαταλατε τον πολυτιμο χρονο σας με κατεβατα. Χαλαρωστε λοιπον.

Γατουλα
11-06-11, 15:44
ελπιζω δεν απευθυνεσαι σε μενα
εγω σου εβαλα την αλληλογραφια
ειχα λιγο θεματακι μαζι της οπως βλεπεις αλλα επιλυσιμο στο τελος
και μετα απο 2 μερες ξαναπαραγγειλα απο αυτην

Γατουλα
11-06-11, 15:50
και αυτη την εχω για πυζαμουλες
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200610112853&var=500018613942&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_500wt_922
πιο φτηνη απο το πυζαμουλη εδω εδεσματακι!
και μου εχει κανει παρα πολυ καλο combined postage σε 3 πραματακια (το ενα χειμωνιατικη φορμα και αρα βαρυ)

petalouditsa
11-06-11, 15:51
ελπιζω δεν απευθυνεσαι σε μενα
εγω σου εβαλα την αλληλογραφια
ειχα λιγο θεματακι μαζι της οπως βλεπεις αλλα επιλυσιμο στο τελος
και μετα απο 2 μερες ξαναπαραγγειλα απο αυτην

οχι γατούλα δεν απευθύνομαι ε σένα.θα λυθει κ το δικο μας ελπιζω,πολυ πολυ να πληρωσω 8 λιρες.

Γατουλα
11-06-11, 15:53
οχι βρε θα σου κανει τιμη εγω ειμαι σιγουρη κατω απο 5, και ξαναστειλε της ενα μνμ αυριο οτι περιμενεις το τελικο ινβοις και δε θελεις συστημενο

sternchen
11-06-11, 15:56
Την απαντηση μου στο ερωτημα μου την πηρα το πρωι απο 2 κοπελες.δεν ηξερα, ρωτησα, μου απαντησαν ευγενικα, τελειωσε. Τωρα του τυπου μηνηματα εχει δικιο η ταδα κ η ταδε δεν εχουν νοημα κ δεν βρισκω τον λογο που γραφονται. Το θεμα εχει ληξει λοιπον κ δεν καταλαβαινω τον λογο που ασχοληστε ακομα κ σπαταλατε τον πολυτιμο χρονο σας με κατεβατα. Χαλαρωστε λοιπον.

Εγώ πάλι χωρίς καμία κακιά διάθεση, δεν αισθάνθηκα ότι κάποιος προσπάθησε να δώσει σε κάποιον δίκιο, απλά δόθηκαν γενικές συμβουλές πάνω στην δική σου περίπτωση χωρίς όμως να θέλουν να θίξουν κάποιον.
Όποτε προσωπικά βρήκα πολύ χρήσιμα τα κατεβατά, γιατί περιέχουν συμβουλές και δεν νομίζω πως αξίζει να λες ότι τα κορίτσια σπαταλάνε το χρόνο τους ;-)!

petalouditsa
11-06-11, 16:04
Εγω παλι ετσι αισθανθηκα. Ενδιαφερει κανεναν;

Γατουλα
11-06-11, 16:10
ναι βρε! πιστεψε το...... :D αντε χαλαρωσε τωρα, εχουμε τριημερο μπροστα μας η διημερο για πολλους! :D :D :D παω για καφε πριν ξυπνησουν

annagrig1980
11-06-11, 16:28

Εγώ πάλι χωρίς καμία κακιά διάθεση, δεν αισθάνθηκα ότι κάποιος προσπάθησε να δώσει σε κάποιον δίκιο, απλά δόθηκαν γενικές συμβουλές πάνω στην δική σου περίπτωση χωρίς όμως να θέλουν να θίξουν κάποιον.
Όποτε προσωπικά βρήκα πολύ χρήσιμα τα κατεβατά, γιατί περιέχουν συμβουλές και δεν νομίζω πως αξίζει να λες ότι τα κορίτσια σπαταλάνε το χρόνο τους ;-)!

Μerci!!!

sternchen
11-06-11, 16:35

Προσωπικά το τι αισθάνεσαι εσύ μου είναι εντελώς αδιάφορο και δεν με ενδιαφέρει.
¶λλά όταν θα διαβάζω ανακρίβειες και υπερβολές θα γράφω κι εγώ το τι αισθάνομαι και ας μην ενδιαφέρει κανέναν :rolleyes:!

annagrig1980
11-06-11, 16:35
Και να προσθεςω οτι στις σημερινες προσφορες του ebay εχει αυτο που τουλαχιστον στον αντρα μου πηγαινει παρα πολυ!

http://cgi.ebay.co.uk/Juicy-Couture-Dirty-English-Aftershave-100ml-Gift-Set_W0QQitemZ270762536856QQcategoryZ11846QQcmdZViewItemQQ_trksidZp5197.m621QQ_trkparmsZclkid%3D571510620337628712#shId

Στην Ελλαδα δν ξερω αν τα juicy couture υπαρχουν , αλλα στην Αγγλια κανουν θραυση. :D
Aυτα!

petalouditsa
11-06-11, 16:41
Προσωπικά το τι αισθάνεσαι εσύ μου είναι εντελώς αδιάφορο και δεν με ενδιαφέρει.
¶λλά όταν θα διαβάζω ανακρίβειες και υπερβολές θα γράφω κι εγώ το τι αισθάνομαι και ας μην ενδιαφέρει κανέναν :rolleyes:!

αφου λοιπον το τι αισθανόμαστε δεν ενδιαφέρει κανεναν καλυτερα να το κραταμε για τον εαυτο μας.

Raw_Shooter
11-06-11, 16:42
Κορίτσια, να σας ρωτήσω κάτι?Πήρα απο το ebay γυαλάκια gymboree για τη μικρή νομίζοντας ότι προστατεύουν από τον ήλιο αλλά σήμερα ένας στο δρόμο μου είπε να προσέχω γιατί τα γυαλιά αυτά ζημιά κάνουν στα μάτια της μικρής.Πήγα λοιπόν σε έναν φίλο οπτικό και μου είπε ότι πρέπει να αλλάξω τους φακούς.Εσείς που τα ψάχνετε περισσότερο για βοηθήστε με.Οντως τα γυαλιά αυτά είναι μόνο για λούσο?Γιατί για να αλλάξω τους φακούς μου είπε 15 ευρώ.Τα πήρα 7 ευρώ!

petalouditsa
11-06-11, 16:44

δηλαδη τι έμαθες απο τα κατεβατά που δεν τα εμαθες απο τον beboutsikos?
η οποια μου τόνισε πανω απο 2 φορες οτι δεν μπινταρουμε αν δεν ρωτήσουμε πρωτα το κομπαιν.κ οτι δεν επρεπε να τησ στειλω αλλο μηνυμα κ να περιμενω.
για μενα τα παρακάτω ηταν επανάληψη των παραπάνω με λεξεισ κ φρασεισ που με ενόχλησαν αλλα ειπα να δωσω τοπο στην οργη και να μην το συνεχισω,να δωσω ελαφρυντικό για τον τοσο κοπο κ βοηθεια που δίνουν εδω μεσα που στα τοσα πολλα που λενε μπορει να πουν κ κατι παραπανίσιο.
αλλα το θεμα συνεχίζεται κ με βάζετε να απαντήσω.

επισης διαβαζουν και αυτοι που δεν τουσ ενδιαφέρει η διαφωνία μας αλλα οι αγορες e shop.
ασε που υπαρχει κ πιθανότητα να μας κλειδώσουν.
το απαπα λοιπόν ηταν για να μην πω αυτα και αλλα πολλα.
αλλα δεν αρεσε.
κ μια κ δεν μας ενδιαφέρει τι αρεσει κ τι αισθάνεται ο αλοσ λεμε οτι μας κατέβει.

maria1976
11-06-11, 16:48
Κορίτσια, να σας ρωτήσω κάτι?Πήρα απο το ebay γυαλάκια gymboree για τη μικρή νομίζοντας ότι προστατεύουν από τον ήλιο αλλά σήμερα ένας στο δρόμο μου είπε να προσέχω γιατί τα γυαλιά αυτά ζημιά κάνουν στα μάτια της μικρής.Πήγα λοιπόν σε έναν φίλο οπτικό και μου είπε ότι πρέπει να αλλάξω τους φακούς.Εσείς που τα ψάχνετε περισσότερο για βοηθήστε με.Οντως τα γυαλιά αυτά είναι μόνο για λούσο?Γιατί για να αλλάξω τους φακούς μου είπε 15 ευρώ.Τα πήρα 7 ευρώ!

κοιτα εγω δεν εχω παρει γυαλια απο gymboree γιατι καποτε που ειχαν ερθει τα ξαδερφακια μας απο Αμερική (και ετσι εμαθα τα gymboree κα τα carters) μου ειχαν φανει πολυ ψευτικα μαλλον για ομορφια παντως αυτοι τα φοραγαν.

Γατουλα
11-06-11, 16:49
οποτε....γυρναμε στα ωραια λινκς και τελος???? το σπαστικο ειναι οταν σου χαλαει κατι και το θες αμεσα
οποτε τσακω το καινουργιο σιδερο γιατι τα εφτυσε το προηγουμενο :twisted:

annagrig1980
11-06-11, 16:50
Petaloyditsa, αντε εγω, ειμαι πολυ ωμη και στα΄πα ετσι οπως τα ενιωθα οποτε δικαιολογεισαι να τα παρεις (λεμε τωρα). Δεν ειμαι και ξαδερφουλα του Ζαμπουνη, ειναι γεγονος!!!
Η κοπελα ομως σου μιλησε πολυ ευγενικα.
Αυτο που δεν εγραψε το μπεμπουτσικο ειναι οτι αν παριστανεις τον νταη στο ebay το Αγγλικο δεν εχεις μελλον γιατι μπορει να σου κανουν report. Αν ημασταν στο Ελληνικο θα περναμε βραβειο.
Anyway!

Κοριτσακι μου τα Gymboree δεν εχουν οντως καλους φακους. :sad:
Ειναι μονο για μοστρα. Αν ειναι να δωσεις 15 ευρω παρε ενα ζευγαρι babybanz καλυτερα και κρατα τα αυτα οταν δεν εχει ηλιο να κανετε φιγουρα! :grin:

Raw_Shooter
11-06-11, 16:54
Βρε κορίτσια τα μπανζ δεν τα φοράει καθόλου .Δε θέλει το λουράκι.Εχετε τίποτα άλλο να μου προτείνετε?Ευχαριστώ πολύ πάντως για τις απαντήσεις.

annagrig1980
11-06-11, 16:58
δ...το απαπα λοιπόν ηταν για να μην πω αυτα και αλλα πολλα.
αλλα δεν αρεσε.

Το απαππα το εγραψες μετα το καλαμαρακι και την chatzico!
Αρα σ'αυτες ηθελες να πεις αυτα και αλλα πολλα!
Ευτυχως. Νομιζα οτι μιλαγες για μενα και την αλλη κοπελα.:cool:

maria_s
11-06-11, 16:59
Καλά, η περιγραφή για την επιτόπου στροφή και τα υπόλοιπα ήταν όλα τα λεφτά :lol::lol:

Κραγιόλα μαρκαδόρους και βιβλιαράκια ζωγραφικής έχω πάρει από το ΑΜΑΖΟΝ, μάλιστα παίρνω κατά 5άδες (!) τους μαρκαδόρους που καθαρίζουν στο πλύσιμο, για ευνόητους λόγους ......

Τι να σε κάνω, δεν το είχες πεί, θα τα είχες βάλεις στην κούτα που παρέλαβα από τον ¶γγλο ξάδερφο αυτήν την εβδομάδα. Καλά, έχω διάφορα άλλα που έχω σταμπάρει από διάφορα σάιτς και ψήνομαι για άλλη μια κούτα από τον ξάδερφο τον Ιούλιο, αν σε παίρνει χρονικά, ευχαρίστως να ........ τα χώσεις στην δική μου παραλαβή. Σκέψου το.

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

είσαι μια γλύκα! θα σου σφυρίξω εγκαίρως οκ; ;)

Ρε τρελλοκομειο....ναι συμφωνω για τα κραγιολα συζητουσαμε αλλα σε ειπα και το θυμαμαι οτι τα πηρα απο πρεναταλ που τα ειχε 50% κατω και ειναι σουπερ και βγαινουν με το πλυσιμο, αλλα σε ειπα και μετα οτι εχει κ αλλα στο τζαμπο επειδη ελεγες κραγιολα και εδειχνες και τα crayons που οι ξένοι λενε τις κηρομπογιες ετσι και σου ειπα αυτα οχι με τιποτα γιατι δεν κανει να τα δαγκωσουν μασησουν κτλπ , Μπερδεψαμε τα μπουτια μαςςςςς αλλα με τιποτα δεν ειπα οτι εχει την μαρκα κραγιολα στο τζαμπο αφου δεν την εχει και το ξέρω ;);)

τωρα για τα μπρατσακια....αυτα σιγουρα δεν τα εχει το τζαμπο χαχαχαχα

αν τα βρω ομως θα σου σφυριξω κλέφτικα για να πιουμε και καφε ;);)

λατρεία! λατρεία! λατρεία! άντε ψάχνε ε;;;;;

annagrig1980
11-06-11, 17:00
Βρε κορίτσια τα μπανζ δεν τα φοράει καθόλου .Δε θέλει το λουράκι.Εχετε τίποτα άλλο να μου προτείνετε?Ευχαριστώ πολύ πάντως για τις απαντήσεις.

Και μενα δεν φορανε καθολου το λουρακι γι'αυτο πηρα της Chicco. Πολυ ωραια. Αν ενδιαφερεσαι θα ψαξω να σου βρω το λινκ. Στα μισα λεφτα απο εδω τα πηρα. 10 ευρω το ζευγαρι.

Raw_Shooter
11-06-11, 17:02
αχ!Ενδιαφέρομαι πολύ!Μπορείς να με βοηθήσεις σε παρακαλώ πολύ?

annagrig1980
11-06-11, 17:04
Ξυπνησε το μικρο διαολακι!!! :D
Βρισκω το λινκ και επανερχομαι (εν ειρηνη ελπιζω!!! 8-) )

petalouditsa
11-06-11, 17:06
Το απαππα το εγραψες μετα το καλαμαρακι και την chatzico!
Αρα σ'αυτες ηθελες να πεις αυτα και αλλα πολλα!
Ευτυχως. Νομιζα οτι μιλαγες για μενα και την αλλη κοπελα.:cool:

Εσυ πολλα δεν ειπες;;

Γιώτα Αμαλιάδα
11-06-11, 17:10
κοριτσια καλησπερα!ειμαι καινουργια στις ιντερνετικες αγορες.ενδιαφερομαι να αγορασω σουτιεν θηλασμου απο το http://www.nursingbra-shop.co.uk/.
οι αποριες μου ειναι οι εξης
οταν βγαλω προπληρωμενη καρτα( απο την τραπεζα κυπρου που συνεργαζομαι)θα πρεπει να την συνδεσω αμεσα στο paypal οπως διαβασα καπου;
το συγκεκριμενο σαιτ πληρωνεται με 2 τροπους world pay και google checkout.το πρωτο ειναι το paypal η κατι αλλο;για το δευτερο τι γνωριζετε;ειναι ασφαλες οσο το paypal;
οταν ζηταει card postcode και card address τι ακριβως συμπληρωνουμε στο καθε ενα;την διευθυνση και τον τ.κ. που εκδιδετε ο λογαριασμος της καρτας;
συγχωρεστε με για τις χαζες μου ερωτησεις:oops:αλλα τωρα μαθαινω....
οποια πληροφορια καλοδεχουμενη.....
ευχαριστω!!!!

maria_s
11-06-11, 17:14
η οποια μου τόνισε πανω απο 2 φορες οτι δεν μπινταρουμε αν δεν ρωτήσουμε πρωτα το κομπαιν.κ οτι δεν επρεπε να τησ στειλω αλλο μηνυμα κ να περιμενω.
για μενα τα παρακάτω ηταν επανάληψη των παραπάνω με λεξεισ κ φρασεισ που με ενόχλησαν αλλα ειπα να δωσω τοπο στην οργη και να μην το συνεχισω,να δωσω ελαφρυντικό για τον τοσο κοπο κ βοηθεια που δίνουν εδω μεσα που στα τοσα πολλα που λενε μπορει να πουν κ κατι παραπανίσιο.

επισης διαβαζουν και αυτοι που δεν τουσ ενδιαφέρει η διαφωνία μας αλλα οι αγορες e shop.
αλλα δεν αρεσε.
κ μια κ δεν μας ενδιαφέρει τι αρεσει κ τι αισθάνεται ο αλοσ λεμε οτι μας κατέβει.

Petaloyditsa, αντε εγω, ειμαι πολυ ωμη και στα΄πα ετσι οπως τα ενιωθα οποτε δικαιολογεισαι να τα παρεις (λεμε τωρα). Δεν ειμαι και ξαδερφουλα του Ζαμπουνη, ειναι γεγονος!!!
Η κοπελα ομως σου μιλησε πολυ ευγενικα.
Αυτο που δεν εγραψε το μπεμπουτσικο ειναι οτι αν παριστανεις τον νταη στο ebay το Αγγλικο δεν εχεις μελλον γιατι μπορει να σου κανουν report. Αν ημασταν στο Ελληνικο θα περναμε βραβειο.
Anyway!

Κοριτσακι μου τα Gymboree δεν εχουν οντως καλους φακους. :(
Ειναι μονο για μοστρα. Αν ειναι να δωσεις 15 ευρω παρε ενα ζευγαρι babybanz καλυτερα και κρατα τα αυτα οταν δεν εχει ηλιο να κανετε φιγουρα! :D

Εσυ πολλα δεν ειπες;;

Υπενθυμίζω ότι το τοπικ αφορά στις ιντερνετικές αγορές και είστε εδώ και ώρα εκτός θέματος...

annagrig1980
11-06-11, 17:18
αχ!Ενδιαφέρομαι πολύ!Μπορείς να με βοηθήσεις σε παρακαλώ πολύ?

Το βρηκα αλλα δεν εχει πια chicco στα ηδη που πουλαει.
Ρωτα τον ομως μηπως προκειται να φερει.

annagrig1980
11-06-11, 17:23
edit double post

annagrig1980
11-06-11, 17:27
Εσυ πολλα δεν ειπες;;

:shock::shock::shock:
Τα συμπερασματα δικα σας!

kalamaraki
11-06-11, 17:58

αλλα δεν αρεσε.

Εσυ πολλα δεν ειπες;;

Κοιταξε Πεταλουδιτσα θα σου πω κατι γιατι σε μενα αναφέρεσαι πρωτα

Αν θες να μη μιλαει αλλος για αυτα που γράφεις να μη γράφεις ΔΗΜΟΣΙΑ!!

Εσυ δηλαδη στο τέλος θα μας δειρεις κιολας μηπως???

Ειναι σχολιασμος αυτος? Τι σου ειπαμε δηλαδη?

Σου εξέφρασα πρωτη απο ολες την γνωμη μου για αυτο που ειπες οτι θα ήθελες να κανεις , και ναι σου ειπα τι θα εκανα ΕΓΩ! Γιατι μονο για μενα μπορω να μιλαω....και οχι να αερολογω.

Δεν σε μπαφιασα με το τι μπορεις να παθεις στο εμπευ φερομενη ετσι....

Και το οτι ολοι φερονται ευγενικα και απαντάνε αμεσα δεν ειναι ο κανονας κ ουτε ειναι λογος αυτος για να φερομαστε ετσι στους αλλους πωλητες ....

Και γενικα ο τροπος σου ειναι αναιδης και με προσβάλλεις στοχοποιοντας με αναφερομενη πανω στο ποστ σου σε αυτα που εγραψες...

"Ε λενε κατι χρησιμο ε που και που μπορει να πουν και κατι παραπανισιο..."

Σου ζητώ συγνωμη αν προσβληθηκες με αυτο που ειπα οτι ειναι εκφοβιστικο το υποτιθέμενο εμειλ σου ....αλλα ετσι ήταν/γράφτηκε ετσι το εννόησες και ετσι ακούστηκε!

Και ναι με ενοχλησε αυτο που διάβασα οχι γιατι εχω κατι προσωπικό μαζι σου αλλα με τον τροπο σκέψης που σιγουρα τον ασπάζονται και αλλοι εκτος απο εσενα....

Και οχι δεν ειπα κατι παραπανισιο...ειπα ακριβως αυτο που σκέφτηκα με αυτο που εγραψες δημόσια...αν δεν ήθελες να μιλανε οι υπολοιποι να τα εγραφες ιδιωτικα σε καποιον......Και ετσι ολοι εμαθαν οτι οποιος φερεται σαν να ειναι το τσαρδι του το εμπευ ανετοτατα του κανουν αναφορα τα υπολοιπα μελη οπως και εδω και τον αποκλειουν απο εκει μεσα...
Με την μονη διαφορα οτι εκει μπαναρουν και την ip σου....οποτε να ξαναγραφτεις δεν παιζει...

Και αν εχεις τοσο προβλημα το κουμπακι της αναφορας κατω ειναι για να το χρησιμοποιουμε οτι προσβαλλομαστε....

Γιατι εσυ σε λιγο θα μας πεις και να μη μιλαμε κιόλας......:rolleyes:

kalamaraki
11-06-11, 18:17
Πεταλουδιτσα δεν νομιζω οτι εχεις δικιο.
Οταν σελνεις μηνυμα και πατας το κουμπι "υποβολη" σου βγαινει ενα μηνυμα που λεει θα λαβετε απαντηση σε 24-48 ωρες (οταν οι μερες ειναι εργασιμες).
Κι'εμενα μου χτυπησε πολυ ασχημα αυτο που εγραψες με το feedback.
Δεν εχουμε πολυ καλη φημη στην Αγγλια και ισως οχι παντα αδικα.
Συμφωνω 100% με Chatzico και Kalamaraki και μην πεις "τι θα εκανες εσυ αυτο ειναι ενα αλλο θεμα" ουτε "απαπαπαπα"
Μπηκες και εγραψες το προβλημα σου αναμενοντας απαντηση. Αν αυτη δεν συμφωνει με το σκεπτικο σου οφειλεις να τη δεχτεις. Να ξερεις οτι ο παραληπτης κακοβουλων μηνυματων, απειλητικων ή προσβλητικων εχει δικαιωμα να κανει report στο ebay και θα βγεις εσυ χαμενη.
Φιλικα παντα στο λεω.
Ξανασκεψου τα λιγο γιατι δεν μπορει 3 ανθρωποι να εκλαβαμε ΟΛΟΙ στραβα αυτο που ηθελες να πεις.

Τα συμπερασματα δικα σας!

Πολύ χαιρομαι που αυτή τη φορά συμφωνουμε 1000%! :D

Θα σου προτεινω να παρεις αυτα που πηρα και εγω , γιατι πηρα τα μπανζ αλλα δεν τα βολευτηκε η μικρη καθολου

Λεγονται Julbo --> εδώ http://www.julbousa.com/kids/ θα διαβάσεις ενημερωτικά λιγο για αυτα

Τα εχω βρει και στο εμπευ αλλα ακριβοτερα απο αυτον που τα πηρα

Εγω τα πηρα από εδώ www.swimbabes.co.uk

http://www.swimbabes.co.uk/index.php?keyword=julbo&x=0&y=0&main_page=advanced_search_result&search_in_description=1&zenid=4da179c8fc495829a3b9b0ab45c172c8

διαβασε προσεκτικά ποιο μοντελο ειναι για την ηλικία σας εχει διάφορα

τωρα αυτο το σαιτ χρεώνει 8λιρες μεταφορικά, νομιζω δεν θυμαμαι καλα αν γραφτεις σου στελνουν εναν εκπτωτικο κωδικο για πρωτη παραγγελια

Tωρα αν κανεις το εξης πχ....αυτο που εκανα και εγω , τους στειλεις ενα μειλ λεγοντας τους οτι θελεις να παρεις μονο τα γυαλια ηλιου και αν μπορουν να σου μειωσουν τα μεταφορικα, εμενα το εκαναν και πληρωσα μονο 4 λιρες.

Και αν δεν δεχτουν....υπαρχει και η λυση αν βαλεις εστω και ενα αξεσουάρ κροκς αυτα τα καρφακια τα διακοσμητικα που βαζουν στα παπα τους τα μωρα, με τον κωδικό FRCROC σου εξασφαλιζει μεταφορικά 4 λιρες για ελλαδα.

Θα ψαξωωωωωωω χε χε ;);)
λατρεία! λατρεία! λατρεία! άντε ψάχνε ε;;;;;

chatzico
11-06-11, 18:38
Και να προσθεςω οτι στις σημερινες προσφορες του ebay εχει αυτο που τουλαχιστον στον αντρα μου πηγαινει παρα πολυ!

http://cgi.ebay.co.uk/Juicy-Couture-Dirty-English-Aftershave-100ml-Gift-Set_W0QQitemZ270762536856QQcategoryZ11846QQcmdZViewItemQQ_trksidZp5197.m621QQ_trkparmsZclkid%3D571510620337628712#shId

Στην Ελλαδα δν ξερω αν τα juicy couture υπαρχουν , αλλα στην Αγγλια κανουν θραυση. :D
Aυτα!

Mόνο ? Είναι πολύ καλή τιμή για άφτερ σέιβ, τόσο πάνε και τα νο νέιμ, η μυρωδιά πώς είναι ? Χειμωνιάτικη, πολύ σανταλόξυλο δηλαδή ?

Σματς σμουτς μισογειτόνισσα :p:p:p:p

Εσυ πολλα δεν ειπες;;

Κοιταξε Πεταλουδιτσα θα σου πω κατι γιατι σε μενα αναφέρεσαι πρωτα

Αν θες να μη μιλαει αλλος για αυτα που γράφεις να μη γράφεις ΔΗΜΟΣΙΑ!!

Εσυ δηλαδη στο τέλος θα μας δειρεις κιολας μηπως???

Ειναι σχολιασμος αυτος? Τι σου ειπαμε δηλαδη?

Σου εξέφρασα πρωτη απο ολες την γνωμη μου για αυτο που ειπες οτι θα ήθελες να κανεις , και ναι σου ειπα τι θα εκανα ΕΓΩ! Γιατι μονο για μενα μπορω να μιλαω....και οχι να αερολογω.

Δεν σε μπαφιασα με το τι μπορεις να παθεις στο εμπευ φερομενη ετσι....

Και το οτι ολοι φερονται ευγενικα και απαντάνε αμεσα δεν ειναι ο κανονας κ ουτε ειναι λογος αυτος για να φερομαστε ετσι στους αλλους πωλητες ....

Και γενικα ο τροπος σου ειναι αναιδης και με προσβάλλεις στοχοποιοντας με αναφερομενη πανω στο ποστ σου σε αυτα που εγραψες...

"Ε λενε κατι χρησιμο ε που και που μπορει να πουν και κατι παραπανισιο..."

Σου ζητώ συγνωμη αν προσβληθηκες με αυτο που ειπα οτι ειναι εκφοβιστικο το υποτιθέμενο εμειλ σου ....αλλα ετσι ήταν/γράφτηκε ετσι το εννόησες και ετσι ακούστηκε!

Και ναι με ενοχλησε αυτο που διάβασα οχι γιατι εχω κατι προσωπικό μαζι σου αλλα με τον τροπο σκέψης που σιγουρα τον ασπάζονται και αλλοι εκτος απο εσενα....

Και οχι δεν ειπα κατι παραπανισιο...ειπα ακριβως αυτο που σκέφτηκα με αυτο που εγραψες δημόσια...αν δεν ήθελες να μιλανε οι υπολοιποι να τα εγραφες ιδιωτικα σε καποιον......Και ετσι ολοι εμαθαν οτι οποιος φερεται σαν να ειναι το τσαρδι του το εμπευ ανετοτατα του κανουν αναφορα τα υπολοιπα μελη οπως και εδω και τον αποκλειουν απο εκει μεσα...
Με την μονη διαφορα οτι εκει μπαναρουν και την ip σου....οποτε να ξαναγραφτεις δεν παιζει...

Και αν εχεις τοσο προβλημα το κουμπακι της αναφορας κατω ειναι για να το χρησιμοποιουμε οτι προσβαλλομαστε....

Γιατι εσυ σε λιγο θα μας πεις και να μη μιλαμε κιόλας......:rolleyes:
Θα συμφωνήσω με το καλαμαράκι, όταν κάποιος ρωτά κάτι σε δημόσιο φόρουμ, θα πρέπει να περιμένει ότι θα πάρει απαντήσεις από διάφορα άτομα. Αν θέλεις κάτι από συγκεκριμένο άτομο, τότε κινείσου με πμ.

Είσαι λίγο φάουλ στον τρόπο σου τελικά συνολικά, τόσο ονλάιν όσο και στο φόρουμ.

Με συγχωρείς για την γνώμη που εξέφρασα στο θέμα που έθεσες αλλά δεν υπήρχε και κάποια απαγόρευση.

¶ν πάλι θέλεις να βάλεις περιορισμό στην έκταση των ποστ που απαντάνε το όποιο ερώτημά σου, λυπάμαι αλλά και πάλι δεν γίνεται σε δημόσιο φόρουμ.

Δεν βγάζεις κάτι ξέρεις με το να είσαι τόσο επιθετική, το αντίθετο μάλιστα. Α, και noblesse oblige:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Καλά μου λένε - ξέρουν ποιές - ότι ίσως δεν πρέπει να έχω υπομονή !!!!! Θα βρούμε και μπελά δηλαδή στο φινάλε ?:shock::shock::shock: Τέλος στα μαθήματα καλής συμπεριφοράς........

stellas
11-06-11, 18:43
Λοιπον,το πρωτο ειναι με δεικτη προστασιας 30,και δεν εχει κανενα αρωμα
το δευτερο ειναι και κατα των εντομων-για να μην τσιμπανε το μωρο-
και το τριτο ειναι το απλο με δεικτη προστασιας 30 (σε αντιθεση με το πρωτο,αυτο μυριζει λεβαντα αν θυμαμαι καλα)
εγω παντως παρηγγειλα το 15αρι,το θεωρω πιο ηπιο και απ'οτι καταλαβα απλωνεται και ευκολοτερα.

ευχαριστω πολυ Πωλινακι!

bebutsiko
11-06-11, 18:58

αλλα δεν αρεσε.

το bebutsiko εχει 2-3 μερες να γραψει, για αυτο μην με ανακατευετε ..πλζζζ:razz::razz:

maira07
11-06-11, 19:29
παρήγγειλα γιούπι!!!! πείτε μου γνώμη . http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=350464033698&var=620014424856&ssPageName=STRK:MEWNX:IT
όταν παραλάβουμε κάνουμε feedbacκ;

maria1976
11-06-11, 19:39
μολις αποκτησα ξαδερφο στην Αγγλια (mum)!!!!!
το θεμα μου ειναι οτι πρεπει να στειλω ενα χαρτι με το ονομα μου που να φαινεται η διευθυνση αλλα ολα ειναι στο ονομα του συζυγου τωρα? να στειλω λετε του συζυγου και να εξηγω?

Raw_Shooter
11-06-11, 20:02
Ευχαριστώ πολύ Kalamaraki!!!!!Θα το κοιτάξω.Αν και μια φίλη γιατρός μου είπε πως κάτω των 3 καλά είναι να μη φοράνε γυαλιά ηλίου.Εχετε ακούσει κάτι?

pondicaki
11-06-11, 20:12
καμιά ιδέα τι τρεχει με το μενου του ebay και τα κουτάκια! δεν μπορώ νακάνω σελεκτ :cry::cry:[/QUOTE]

δε με ειδατε ή δε σας συνεβει και εσας; μαλλον κατι πάτησα ε;
ας μου απαντησει καποια εσας το ebay στο μενου επιλογων δουλευει ρολοι σημερα γιαιτ εγω οπως ειπα πριν εχω προβλημα εξαφανιστηκαν τα κουτακια των επιλογων στις λιστες και στην αναβαθμισμενη αναζητηση:confused:
πειτε μου αν σε εσας ειναι οκ να το ψαξω καλυτερα!:oops:

Raw_Shooter
11-06-11, 20:18
Εμένα υπάρχουν κανονικά τα κουτάκια επιλογών.Για ψάξτο καλύτερα.

maria_s
11-06-11, 20:20
καμιά ιδέα τι τρεχει με το μενου του ebay και τα κουτάκια! δεν μπορώ νακάνω σελεκτ :cry::cry:

μήπως γλυκιά μου άλλαξες browser (ή αναβάθμισες τον υπάρχοντα)? πιθανολογώ ότι το πρόβλημα είναι στην εφαρμογή που χρησιμοποιείς και όχι στο ebay...
κάνε ένα κόπο να μπεις από άλλο browser...

annagrig1980
11-06-11, 20:22
Mόνο ? Είναι πολύ καλή τιμή για άφτερ σέιβ, τόσο πάνε και τα νο νέιμ, η μυρωδιά πώς είναι ? Χειμωνιάτικη, πολύ σανταλόξυλο δηλαδή ?

Ναι, σανδαλοξυλο! Αλλα καπως πιο γλυκο απ'τα συνηθισμενα. Ειναι βαρυ για καλοκαιρι αλλα ουτε σετ Axe δεν παιρνεις! :D

Σε μενα λειτουργουν ολα οκ. :(

kalamaraki
11-06-11, 20:39
Θα συμφωνήσω με το καλαμαράκι, όταν κάποιος ρωτά κάτι σε δημόσιο φόρουμ, θα πρέπει να περιμένει ότι θα πάρει απαντήσεις από διάφορα άτομα. Αν θέλεις κάτι από συγκεκριμένο άτομο, τότε κινείσου με πμ.

Είσαι λίγο φάουλ στον τρόπο σου τελικά συνολικά, τόσο ονλάιν όσο και στο φόρουμ.

Με συγχωρείς για την γνώμη που εξέφρασα στο θέμα που έθεσες αλλά δεν υπήρχε και κάποια απαγόρευση.

¶ν πάλι θέλεις να βάλεις περιορισμό στην έκταση των ποστ που απαντάνε το όποιο ερώτημά σου, λυπάμαι αλλά και πάλι δεν γίνεται σε δημόσιο φόρουμ.

Δεν βγάζεις κάτι ξέρεις με το να είσαι τόσο επιθετική, το αντίθετο μάλιστα. Α, και noblesse oblige:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Καλά μου λένε - ξέρουν ποιές - ότι ίσως δεν πρέπει να έχω υπομονή !!!!! Θα βρούμε και μπελά δηλαδή στο φινάλε ?:shock::shock::shock: Τέλος στα μαθήματα καλής συμπεριφοράς........

ετσι....:rolleyes:

παρήγγειλα γιούπι!!!! πείτε μου γνώμη . http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=350464033698&var=620014424856&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Με γιες και καλοπαράδοτα!
Ναι φιντμπακ θα αφησεις οταν παραλάβεις

Ευχαριστώ πολύ Kalamaraki!!!!!Θα το κοιτάξω.Αν και μια φίλη γιατρός μου είπε πως κάτω των 3 καλά είναι να μη φοράνε γυαλιά ηλίου.Εχετε ακούσει κάτι?

Δεν ξερω να σε συμβουλέψω....

Οι αποψεις διίστανται σε αυτο το θεμα....

Εγω της φοράω συστηματικά απο περυσι που ήταν εναμιση, ειχα ενα ζευγάρι chicco.

kalamaraki
11-06-11, 20:40
μήπως γλυκιά μου άλλαξες browser (ή αναβάθμισες τον υπάρχοντα)? πιθανολογώ ότι το πρόβλημα είναι στην εφαρμογή που χρησιμοποιείς και όχι στο ebay...
κάνε ένα κόπο να μπεις από άλλο browser...

Εσυ εδω...???

Τι κανεις ακόμα εδώ κιουρια μου?:rolleyes::rolleyes:

LA LATINA
11-06-11, 20:54
παιδια ηρθαν τα baby και τα Kids banz μας
απογοητευση
πολυ ψευτικα
και ειναι ακριβως το ιδιο μεγεθος στο γυαλι
και το 2 χρονων και το 4 που ειχα παρει πιο μεγαλα

στο μικρο ειναι καλα αλλα στο μεγαλο πολυ μικρα

και γενικως δεν τα περιμενα ετσι

bitchoni
11-06-11, 21:04
Κοριτσάρες καλησπέρα.

Ψάχνω να βρω να τυπώσω t-shirts για το γάμο της αδερφής μου και βρήκα αυτόν τον κυριούλη στο ebay http://myworld.ebay.co.uk/shaniztoons/. Έχει επιχειρήσει κάτι ανάλογο καμιά σας μέσω net να με βοηθήσει?

pondicaki
11-06-11, 21:15
ευχαριστω κοριτσια
λοιπόν θα με πάρει κανείς και για τρελή πάντα χρησιμοποιουσα google chrome και μετα τη συμβουλη της maria_s ανοιξα το mozilla (ουτε που το ειχα σκεφτει), τελικα πράγματι με εκεινο μια χαρά όλα, αν σας πω οτι αφου ανοιξα το δευτερο και με αναγνωρισε κατευθειαν πηρε τον κωδικο απο το ήδη ετοιμο στο google τοτε αρχισε και εκεινο να επαναφερει τα κουτακια!:shock:
ισως εγινε επαναφορτωση δεδομενων, εξαφανιστηκε παλι για λιγο και ηρθε πάλι! αν το ξανακάνει θα κανω επανεγκατασταση!
ήρθε καμποια στιγμή το pondikaki μου ο μικρος στο λαπ τοπ μαλλον πατησε πλήκτρα οπως πάντα.. τέλος καλό ... πέρασε και η μέρα ... φιλάκια παω να δω τι θα προλάβω

πάντως με την καθυστέρηση ανακάλυψα μια σελίδα αναζήτησης με σύνθετες αναζητησεις και σε παραπέμπει σε καταστήματα και στο ebay ίσως και να τη γνωρίζεται άλλα να την προσθέσω
http://www.twenga.co.uk/
και άλλη μια:
http://www.shopzilla.co.uk/

fifitsa
11-06-11, 22:12
Στελνει Ελλαδα?
Ναι! Και φυσικά ρώτησα πριν ποντάρω!!! Τα παπουτσάκια είναι δικά μας!!! Μας έκανε 2η προσφορά. Φαίνεται ο πρώτος δεν πλήρωσε....

fifitsa
11-06-11, 22:23
Έχω εγγυήσεις για online αγορές
Νοιώθω πολύ βλάκας..... :oops:
Εχτές έκατσα και καλοσώρησα την καημενούλα τη μανουλίτσα που είναι ξένη η καημένη και δεν ξέρει καλά ελληνικά.... :!:
Καλά ρε πεστε κι εσείς τιποτα!!! "βρε ζώον fifitsa αυτός είναι απλά ένας ψυχανώμαλος που μας σπάει τα ... αντίδια"
Φίλος, εγώ έχω και κότερο. Πάμε μια βόλτα?:evil:

Γατουλα
11-06-11, 22:27
δε ξερω ποσο θα παει, αν ενδιαφερεται καμια "μεγαλη"
http://cgi.ebay.co.uk/Gymboree-Long-Shorts-matching-Top-age-6-years-New-/220795927901?pt=Girl_s_Clothing&hash=item3368767d5d#ht_500wt_1156

marilia12
11-06-11, 22:29
Ναι! Και φυσικά ρώτησα πριν ποντάρω!!! Τα παπουτσάκια είναι δικά μας!!! Μας έκανε 2η προσφορά. Φαίνεται ο πρώτος δεν πλήρωσε....

Αυτο με την 2η προσφορα ειναι λιγο υποπτο.
Προσεχε γιατι γραφεται ο ιδιος ο πωλητης με δευτερο nickname και χτυπαει στην δημοπρασια για να ανεβασει την τιμη.

Γατουλα
11-06-11, 22:30
Εχτές έκατσα και καλοσώρησα την καημενούλα τη μανουλίτσα που είναι ξένη η καημένη και δεν ξέρει καλά ελληνικά.... :!:
Καλά ρε πεστε κι εσείς τιποτα!!! "βρε ζώον fifitsa αυτός είναι απλά ένας ψυχανώμαλος που μας σπάει τα ... αντίδια"

αχαχαχα δεν ειδες που απορησα οτι ηταν η πρωτη φορα που ειπε σωστη προταση????

Γατουλα
11-06-11, 22:31
δεν αναλυουμε αυτη τη 2η προσφορα? μπιτ δεν καταλαβα
αντε να μαθαινουμε.....

fifitsa
11-06-11, 22:46
Αυτο με την 2η προσφορα ειναι λιγο υποπτο.
Προσεχε γιατι γραφεται ο ιδιος ο πωλητης με δευτερο nickname και χτυπαει στην δημοπρασια για να ανεβασει την τιμη.
Μου το δίνει στην τιμή του δικού μου μπιτν. Αυτό που θα ήταν νικητήριο αν δεν πόνταρε άλλος.(Είχα βάλει 1 πένα πάνω από το επιτρεπόμενο!!!) Μου λέει ότι είχε 2 ζευγάρια 4,5 νούμερο (το σχόλιο για την πληρωμη που είπα πριν ήταν δική μου σκέψη γιατί αυτό είχε γίνει μια άλλη φορά με 1 φορεματάκι)

Γατούλα:
Αν κάποιος έχει 2 κομάτια ή ο νικητής δεν πληρώσει ή τελος πάντων αν ακυρωθεί η συναλλαγή, τότε ο πωλητής έχει δικαίωμα να δώσει 1 ευκαιρία στον επιλαχόντα. ή κάπως έτσι!!!

fifitsa
11-06-11, 22:48
αχαχαχα δεν ειδες που απορησα οτι ηταν η πρωτη φορα που ειπε σωστη προταση????
Εχτές την έκανα την πατάτα!!! Σήμερα μπήκα κι εγώ στο νόημα!;-)

sofaki1978
11-06-11, 22:51
Μου το δίνει στην τιμή του δικού μου μπιτν. Αυτό που θα ήταν νικητήριο αν δεν πόνταρε άλλος. Μου λέει ότι είχε 2 ζευγάρια 4,5 νούμερο (το σχόλιο για την πληρωμη που είπα πριν ήταν δική μου σκέψη γιατί αυτό είχε γίνει μια άλλη φορά με 1 φορεματάκι)
Αν κάποιος έχει 2 κομάτια ή ο νικητής δεν πληρώσει ή τελος πάντων αν ακυρωθεί η συναλλαγή, τότε ο πωλητής έχει δικαίωμα να δώσει 1 ευκαιρία στον επιλαχόντα. ή κάπως έτσι!!!

οταν πρωτοξεκινησα την "καριερα " μου:p στο e bay,το 2006,ησουν υποχρεωμενος να το αγορασεις το προιον σε αυτη την περιπτωση που γραφεις,της 2ης ευκαιριας.το εγραφε στους ορους.μαλλον το αλλαξανε και πολυ σωστα κανανε :rolleyes:

fifitsa
11-06-11, 22:55
E! Nαι! Γιατί αν κάνω μπιντ και δω οτι δεν κέρδισα μπορεί να μην μπω ξανα για πολλές μέρες ή να μπιντάρω σε ένα άλλο ίδιο αντικείμενο. Οπότε να έχεις επιλογή να το πάρεις ή όχι είναι πιο δίκαιο....

Τώρα ξέρω οτι θα με κράξετε λίγο αλλά never mind...
Ρε κορίτσια γίνεται όταν κάνετε παραθέσεις και ξαναπαραθέσεις να σβήνετε και 1 κομάτι από το μηνυμα που παραθέτετε όταν είναι πολύ μεγάλο ? Γιατί είμαστε κι εμείς τα φτωχαδάκια που δεν έχουμε γρήγορο επεξεργαστή και βαραίνει πολύ το thread... Για να διαβάσω τί έγινε από κει που έμεινα εγώ και να γυρίσω σελίδες κάνω 10 ώρες και στην ουσία ο χώρος έχει καταληφθεί από επαναλήψεις.....
Ετσι κι αλλιώς τα quotακια έχουν βελάκια που τα πατάς και σε πάει στο quote που αναφέρεται αυτός που απαντάει!....
Ευχαριστώ και μη με χ_ _ _ε πολύ!!!!

Γατουλα
11-06-11, 23:38
να κανω και αλλη μια ερωτηση γιατι ακομα δεεεε
πχ μετα απο ποσο χρονο σου ερχεται αυτη η 2η προσφορα?
πχ στα περιστατικα σας
γιατι να πει ο αλος δε το θελω ε δε θα γινει αμεσα να φανταστω

marilia12
11-06-11, 23:47
[QUOTE=fifitsa;2055411]Μου το δίνει στην τιμή του δικού μου μπιτν. Αυτό που θα ήταν νικητήριο αν δεν πόνταρε άλλος.(Είχα βάλει 1 πένα πάνω από το επιτρεπόμενο!!!) Μου λέει ότι είχε 2 ζευγάρια 4,5 νούμερο (το σχόλιο για την πληρωμη που είπα πριν ήταν δική μου σκέψη γιατί αυτό είχε γίνει μια άλλη φορά με 1 φορεματάκι)

ναι αυτο λεω οτι μετα στο δινει στην τιμη που εχεις μπινταρει.

μου εχει τυχει δυο φορες τυχαιοοοο?

edit: δλδ αν μπινταρω και κερδισω εγω ενα προιον και μετα αρνηθω να το πληρωσω ο πωλητης δεν θα κανει καταγγελια στο ebay ?
Και μεχρι τωρα εμενα μου εχει τυχει δυο φορες και τωρα παρομοια περιπτωση η δικη σου και αν δεν κανω λαθος μια φορα και στο καλαμαρακι.

γι αυτο λεω οτι εγγραφονται με διαφορετικο nick και μπινταρουν για να ανεβασουν την τιμη με προοπτικη να το πουλησουν οσο μπορουν πιο ακριβα.

mantinop
12-06-11, 00:01
Κοριτσάρες καλησπέρα.

Ψάχνω να βρω να τυπώσω t-shirts για το γάμο της αδερφής μου και βρήκα αυτόν τον κυριούλη στο ebay http://myworld.ebay.co.uk/shaniztoons/. Έχει επιχειρήσει κάτι ανάλογο καμιά σας μέσω net να με βοηθήσει?

Kαλησπέρα:D πριν μερικές μέρες παρέλαβα μπλουζάκια μικρά και μεγάλα μεγέθη για τα γενέθλια του μικρού μου από εδώ

http://www.zazzle.co.uk/ τα οποία ήρθαν γρήγορα και ήταν άψογα;)

pasxalitsa v
12-06-11, 00:03
Ωστόσο, χτύπησα αυτό το σωσίβιο http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00118VVCQ/ref=oss_product, ευελπιστώντας ότι θα μεταλλάξω το καμάρι μου σε γοργόνα! Ελπίζω να αξίζει τα ευρουλάκια του.
αχ βρε bitchoni ακριβο το πηρες...:(
το εχει στο http://mariaevita.gr/index.php?dispatch=categories.view&category_id=655 (αν θες να γλυτωσεις τα μεταφορικα μπορεις να παραλαβεις απο τον χωρο τους,ειναι πολυ εξυπηρετικες,εμεις απο εκει το πηραμε)
και στο comfuzio...
και οι 2 το πουλανε 20€

με τα γυαλια ειναι ενα θεμα...λενε μεχρι τα 2 δεν επιτρεπεται...αλλα πως σου ηρθε βρε κοριτσακι no name γυαλια???:rolleyes:
θα προτεινα αυτα που λεει το καλαμαρακι...φαινονται πιο ποιοτικα απο τα banz...

mylife10
12-06-11, 00:24
Κορίτσια γεια σας!! Είναι καμιά εδώ:D?
Ηθελα να ρωτήσω κάτι: Εστειλα στο ebay μήνυμα σε μία πωλήτρια αν μπορεί να μου κάνει combined postage σε κάτι μικροπραγματάκια(7) που ήθελα και κοστίζουν 27 λίρες με μεταφορικά 10,8λ στο σύνολο. Μου είπε ότι μπορεί να μου το κατεβάσει στις 8λίρες. Καλά δεν έιναι?Πρώτη φορά ζητάω και δεν ξέρω:)!

annagrig1980
12-06-11, 00:35
Μου το δίνει στην τιμή του δικού μου μπιτν. Αυτό που θα ήταν νικητήριο αν δεν πόνταρε άλλος.(Είχα βάλει 1 πένα πάνω από το επιτρεπόμενο!!!) Μου λέει ότι είχε 2 ζευγάρια 4,5 νούμερο (το σχόλιο για την πληρωμη που είπα πριν ήταν δική μου σκέψη γιατί αυτό είχε γίνει μια άλλη φορά με 1 φορεματάκι)

Fifitsa δηλαδη στα δινει 9.99 λιρες;
Αυτο ειναι το σωστο.
Το δευτερο ζευγαρι στο ειπε σε μηνυμα γιατι δεν αναφερεται πουθενα στο auction. :?:

[QUOTE=fifitsa;2055411]...
edit: δλδ αν μπινταρω και κερδισω εγω ενα προιον και μετα αρνηθω να το πληρωσω ο πωλητης δεν θα κανει καταγγελια στο ebay ?
Και μεχρι τωρα εμενα μου εχει τυχει δυο φορες και τωρα παρομοια περιπτωση η δικη σου και αν δεν κανω λαθος μια φορα και στο καλαμαρακι.

γι αυτο λεω οτι εγγραφονται με διαφορετικο nick και μπινταρουν για να ανεβασουν την τιμη με προοπτικη να το πουλησουν οσο μπορουν πιο ακριβα.

Συμβαινει πολλες φορες γι'αυτο ρωτησα αν σου ατ δινει 9.99.
Αν ναι, τοτε οντως ο πρωτος απλα αρνηθηκε να πληρωσει.

Ηθελα να ρωτήσω κάτι: Εστειλα στο ebay μήνυμα σε μία πωλήτρια αν μπορεί να μου κάνει combined postage σε κάτι μικροπραγματάκια(7) που ήθελα και κοστίζουν 27 λίρες με μεταφορικά 10,8λ στο σύνολο. Μου είπε ότι μπορεί να μου το κατεβάσει στις 8λίρες. Καλά δεν έιναι?Πρώτη φορά ζητάω και δεν ξέρω:)!

Εξαρταται τι ειναι αυτα που ζητησες, με ποιον τροπο τα στελνει και τι βαρος εχουν.

mylife10
12-06-11, 00:54
Annagrig1980, αυτά που θα αγοράσω έιναι πυτζαμάκια, καπελάκι, φλις κουβέρτα και παπουτσάκια αγκαλιάς. Για το βάρος τους, μου φάινεται καλή η τιμή που μου τα άφησε και θα σταλεί με απλό ταχυδρομείο φυσικά!

marilia12
12-06-11, 01:16
Συμβαινει πολλες φορες γι'αυτο ρωτησα αν σου ατ δινει 9.99.
Αν ναι, τοτε οντως ο πρωτος απλα αρνηθηκε να πληρωσει.

αν δλδ εγω κερδισω και αρνηθω να πληρωσω δεν θα με καταγγειλει στο εβαυ?

στην δικη μου περιπτωση εμφανιστηκε απο το πουθενα καποιος/καποια ( χωρις ουτε ενα αστερι) και χτυπουσε ανεβαζοντας αρκετα την τιμη.
Φυσικα ειχα βαλει οριο.Οταν σταματησα και εληξε μου προτεινε να τα αγορασω στην τιμη που ειχα δωσει εγω.
Αυτο 2 φορες.
δεν θα σε υποψιαζε?

edit: η δικια μου εκτιμηση ειναι οτι και ο πωλητης θελει να πουλησει πανω απο καποια τιμη γι αυτο και το κανουν μπινταροντας και ανεβαζοντας την τιμη προσπαθωντας να σε παρασυρουν

chatzico
12-06-11, 06:41
Koιμάστε υπναρούδες ? Καλημέραααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!

Για πες εντυπώσεις όταν παραλάβεις, μ' αρέσει πολύ, εννοείται φιντμπακ άμα τη παραλαβεί......

μολις αποκτησα ξαδερφο στην Αγγλια (mum)!!!!!
το θεμα μου ειναι οτι πρεπει να στειλω ενα χαρτι με το ονομα μου που να φαινεται η διευθυνση αλλα ολα ειναι στο ονομα του συζυγου τωρα? να στειλω λετε του συζυγου και να εξηγω?

Εγώ έστειλα σκαναρισμένο το διαβατήριό μου και τον λογαριασμό του κινητού μου, μην κολλάς σε ΔΕΚΟ κτλ., στείλε κάποιον λογαριασμό όπου φαίνεσαι :wink:

Ναι, σανδαλοξυλο! Αλλα καπως πιο γλυκο απ'τα συνηθισμενα. Ειναι βαρυ για καλοκαιρι αλλα ουτε σετ Axe δεν παιρνεις! :D

Έτσι ούτε ΑΧΕ, μάλλον βρήκα το δώρο για τα γενέθλια του συζυγάτου μου:wink::wink::wink: thank you so much !!!!!!!!!

Mου έχει συμβεί και εμένα κάποιες φορές, μιλάμε για ντιπ γκάο σε τέτοια θέματα, τώρα άρχισα να ζυγίζω τους ανθρώπους σοβαρά. Μην στεναχωριέσαι βρε, σκέψου ότι έδωσες χαρά σε έναν Ασιάτη που δεν θα δεις ποτέ σου !!!!!!!!!!!!

Τώρα ξέρω οτι θα με κράξετε λίγο αλλά never mind...
Ρε κορίτσια γίνεται όταν κάνετε παραθέσεις και ξαναπαραθέσεις να σβήνετε και 1 κομάτι από το μηνυμα που παραθέτετε όταν είναι πολύ μεγάλο ? Γιατί είμαστε κι εμείς τα φτωχαδάκια που δεν έχουμε γρήγορο επεξεργαστή και βαραίνει πολύ το thread... Για να διαβάσω τί έγινε από κει που έμεινα εγώ και να γυρίσω σελίδες κάνω 10 ώρες και στην ουσία ο χώρος έχει καταληφθεί από επαναλήψεις.....
Ετσι κι αλλιώς τα quotακια έχουν βελάκια που τα πατάς και σε πάει στο quote που αναφέρεται αυτός που απαντάει!....
Ευχαριστώ και μη με χ_ _ _ε πολύ!!!!

Όπως είδες, έκανα αυτό που είπες μόλις τώρα. Μπαίνεις μέσα στο μύνημα που παραθέτεις (δηλαδή ανάμεσα στο [QUOTE ONOMA ΧΡΗΣΤΗ] κείμενο πόστ [QUOTE] και σβήνεις τις παραγράφους/φράσεις που δεν θες να αναφερθούν.:wink:

ναι αυτο λεω οτι μετα στο δινει στην τιμη που εχεις μπινταρει.

μου εχει τυχει δυο φορες τυχαιοοοο?

Μου έτυχε πρόσφατα κάτι παρόμοιο και υποψιάστηκα ότι είναι ο ίδιος ο πωλητής που ανεβάζει τα μπιντς για το αντικείμενό του.

Δεν είναι και κακή τιμή για 7 αντικείμενα, ιδιαίτερα αν είναι και ογκώδη.

στην δικη μου περιπτωση εμφανιστηκε απο το πουθενα καποιος/καποια ( χωρις ουτε ενα αστερι) και χτυπουσε ανεβαζοντας αρκετα την τιμη.
Φυσικα ειχα βαλει οριο.Οταν σταματησα και εληξε μου προτεινε να τα αγορασω στην τιμη που ειχα δωσει εγω.
Αυτο 2 φορες.
δεν θα σε υποψιαζε?

edit: η δικια μου εκτιμηση ειναι οτι και ο πωλητης θελει να πουλησει πανω απο καποια τιμη γι αυτο και το κανουν μπινταροντας και ανεβαζοντας την τιμη προσπαθωντας να σε παρασυρουν

Ακριβώς αυτό:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

alicia
12-06-11, 07:59
Kαλημεεεέρα στις πρωινες!Χατζικο μου χειροτερη από μενα εισαι.;)
Μια μερα δεν μπηκα και διαβαζω ....
Καμιά ιδεα για φθηνες βαλίτσες ?

mamouna
12-06-11, 09:26
κοριτσια καλησπερα!ειμαι καινουργια στις ιντερνετικες αγορες.ενδιαφερομαι να αγορασω σουτιεν θηλασμου απο το http://www.nursingbra-shop.co.uk/.
οι αποριες μου ειναι οι εξης
οταν βγαλω προπληρωμενη καρτα( απο την τραπεζα κυπρου που συνεργαζομαι)θα πρεπει να την συνδεσω αμεσα στο paypal οπως διαβασα καπου;
το συγκεκριμενο σαιτ πληρωνεται με 2 τροπους world pay και google checkout.το πρωτο ειναι το paypal η κατι αλλο;για το δευτερο τι γνωριζετε;ειναι ασφαλες οσο το paypal;
οταν ζηταει card postcode και card address τι ακριβως συμπληρωνουμε στο καθε ενα;την διευθυνση και τον τ.κ. που εκδιδετε ο λογαριασμος της καρτας;
συγχωρεστε με για τις χαζες μου ερωτησεις:oops:αλλα τωρα μαθαινω....
οποια πληροφορια καλοδεχουμενη.....
ευχαριστω!!!!

Καλημέρα, επειδή χθες βράδυ εκανα και εγω παραγγελία απο το σαιτ, θα επιλέξεις τον "πρώτο" τρόπο world pay το οποίο μετά σου δινει τις επιλογές για καρτα, paypal, κλπ, οπότε επιλεγεις το σιγουρο ... paypal.
Στα υπόλοιπα συμπληρώνεις κανονικα δ/νση και ταχ. κωδ. που ειναι δηλωμένη η κάρτα σου και κανεις κλικ το κουτακι για το delivery info αν μένεις στην ίδια δ/νση, διαφορετικα βαζεις αυτη που μένεις. Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα! ;)

sofaki1978
12-06-11, 11:34

εδω η ειδικη στις βαλιτσες!!!!τι μεγεθος και σε τι τιμη περιπου???τις πιο φθηνες θα τις βρεις σε πρακτικερ-καρφουρ αλλα δεν ειναι για πολλα-πολλα(ειδικα για αεροπορικα ταξιδια),εαν θελεις κατι καλυτερο πες μου να βαλω λινκ.

χουρχουρίνι
12-06-11, 13:19
Καλημέρα, επειδή χθες βράδυ εκανα και εγω παραγγελία απο το σαιτ, θα επιλέξεις τον "πρώτο" τρόπο world pay το οποίο μετά σου δινει τις επιλογές για καρτα, paypal, κλπ, οπότε επιλεγεις το σιγουρο ... paypal.
Στα υπόλοιπα συμπληρώνεις κανονικα δ/νση και ταχ. κωδ. που ειναι δηλωμένη η κάρτα σου και κανεις κλικ το κουτακι για το delivery info αν μένεις στην ίδια δ/νση, διαφορετικα βαζεις αυτη που μένεις. Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα! ;)
Εγώ απλά να σας πω πως είχα κάνει κι εγώ παραγγελία από το συγκεκριμένο σάιτ και έμεινα πάρα μα πάρα πολύ ευχαριστημένη. ¶ψογοι οι τύποι.

alicia
12-06-11, 13:25
εδω η ειδικη στις βαλιτσες!!!!τι μεγεθος και σε τι τιμη περιπου???τις πιο φθηνες θα τις βρεις σε πρακτικερ-καρφουρ αλλα δεν ειναι για πολλα-πολλα(ειδικα για αεροπορικα ταξιδια),εαν θελεις κατι καλυτερο πες μου να βαλω λινκ.

Τo μεγάλο μεγεθος (να χωράει 20 κιλα για αεροπορικο ταξιδι) αλλα επειδη θα χρειαστω τρεις ψαχνω κατι οικονομικο Αν μπορεις βαλε link και για κατι καλυτερο.
Ευχαριστώ πολυ πολύ!

chatzico
12-06-11, 13:27
Δεν ξέρω τι θα σου πεί το ΣΟΦΑΚΙ, στην υπογραφή του καλαμαρακίου υπάρχει το www.valitsa.gr (http://www.valitsa.gr), ρίξε μια ματιά.

alicia
12-06-11, 13:38
Δεν ξέρω τι θα σου πεί το ΣΟΦΑΚΙ, στην υπογραφή του καλαμαρακίου υπάρχει το www.valitsa.gr (http://www.valitsa.gr), ρίξε μια ματιά.

Σ'ευχαριστω, τις ειδα αλλα δυστυχως πρεπει να προσανατολιστω σε κατι πιο οικονομικο οποτε κι οχι επωνυμο.
Ασχετο αλλα το amazon στελνει καποια παιδικα crocs οχι ομως σε ολα τα μεγεθη
Σε εικονικο καλαθι που εκανα στελνει αυτο το σχεδιο στο μεγεθος 1 αλλα οχι στο 10 : Δειτε το κι εσεις οι παλιες μην κανω λαθος και τζαμπα η χαρα:-)
edit ξαναβαζω το link γιατι εκανα βλακεια
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0014CM85I/ref=s9_simh_gw_p309_d0_i1?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=04592P7VVT7QNHF8QWJA&pf_rd_t=101&pf_rd_p=467128533&pf_rd_i=468294

LA LATINA
12-06-11, 13:49
κορες βοηθεια
δεν αντεχω αλλο
ψαχνω απο το Πασχα να παρω ενα τραμπολινο με πλεγμα στα παιδια και οι τιμες ειναι α παπαπαπα καμια ιδεα????

chatzico
12-06-11, 13:55
Στέλλα, βάλε στην αναζήτηση, πάνω δεξιά, την λέξη τραμπολίνο και δες τι έχει γραφτεί, πέρα από τα δικά σου. Κάτι αναφέρεται από άλλα μέλη, λίγο παλιότερα.

ΥΓ Το σκέφτηκες σοβαρά το τραμπολίνο ? Εμένα μου το αναφέρει η κόρη μου και κάνω τον κινέζο, άντε μωρέ της λέω, αυτά σπάνε και χτυπάνε τα παιδιά τα κεφάλια τους πολύ, ε μαμά, μου λέει, όχι και πάντα, καμιά φορά συμβαίνουν αυτά.

sofaki1978
12-06-11, 14:01
Τo μεγάλο μεγεθος (να χωράει 20 κιλα για αεροπορικο ταξιδι) αλλα επειδη θα χρειαστω τρεις ψαχνω κατι οικονομικο Αν μπορεις βαλε link και για κατι καλυτερο.
Ευχαριστώ πολυ πολύ!

οχι οικονομικες δεν ειναι αυτες που θα σου δειξω,ειναι ομως παρα πολυ καλες.το σαιτ ειναι

http://www.z-mall.gr/homepage/?lang=el

δεν εχω ψωνισει ποτε,τυχαια το βρηκα.οι βαλιτσες που ηθελα να σου δειξω ειναι οι kipling αλλα απο οτι ειδα σημερα τις εχει -20% εκπτωση ενω πριν 4 μερες τις ειχε μιση τιμη :sad:

http://www.z-mall.gr/balitses--taxidiotikoi-sakoi-/pl/?did=10427&iid=10239&lang=el&a_4e=10650

αλλα και αυτη η delsey ειναι στα "κυβικα" που θελεις(απο αποψη χωρητικοτητας)

http://www.z-mall.gr/delsey-00-0311740-00-9r/pd/?iid=13724&lang=el&did=10427&a_4c=10648&pn=1&pvid=38278

η delsey αυτη οταν βγηκε πρωτη φορα το 2005 ειχε 200 ευρω αρχικη αλλα επειδη εχει καταργηθει οτι εχει απομεινει την εχουν βαλει σε μειωμενη τιμη.

LA LATINA
12-06-11, 14:02
Στέλλα, βάλε στην αναζήτηση, πάνω δεξιά, την λέξη τραμπολίνο και δες τι έχει γραφτεί, πέρα από τα δικά σου. Κάτι αναφέρεται από άλλα μέλη, λίγο παλιότερα.

ΥΓ Το σκέφτηκες σοβαρά το τραμπολίνο ? Εμένα μου το αναφέρει η κόρη μου και κάνω τον κινέζο, άντε μωρέ της λέω, αυτά σπάνε και χτυπάνε τα παιδιά τα κεφάλια τους πολύ, ε μαμά, μου λέει, όχι και πάντα, καμιά φορά συμβαίνουν αυτά.

http://www.amazon.co.uk/Intex-Recreation-Jump-Castle-Bouncer/dp/B002RXHW6S/ref=sr_1_13?ie=UTF8&qid=1307876275&sr=8-13

αυτο τι λεει???
ο δικος μου μολις παει στο εξοχικο παει στην πλατεια και κανει καθε μερα 3-4 φορες βαλε απο 2 ευρω....λεω να του παρω ενα!!!

LA LATINA
12-06-11, 14:06
τα εχω διαβασει πιο παλια ειναι και καποιος που πουλαει αλλα μου φαινεται ακριβουτσικος
αμα τη γλυτωσουμε με κανενα bounce castle καλα θα ειναι
καλυτερα να μπαινουν ενας ενας τα δικα μου στην αυλη παρα 40 μαζι στην πλατεια

LA LATINA
12-06-11, 14:09
η να χωσουμε κανεναν παππου να μας παρει αυτο???
http://www.koukou.gr/default.asp?pid=3&la=1&itmID=1608

chatzico
12-06-11, 14:14
Καλό το κόνσεπτ του παππού ...... είναι εκείνοι οι πρηκτικοί που έχεις αναφέρει ? Αν ναι, βουρ στον παππού:rolleyes::rolleyes::rolleyes: 2 ευρώ 4 φορές την ημέρα, δεν συμφέρει με τίποτα, έχεις δίκιο.

chatzico
12-06-11, 14:17
Έχω σταμπάρει αυτά τα φανελάκια
[/URL][URL]http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290572562508&ssPageName=STRK:MEWAX:IT (http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290572562508&ssPageName=STRK:MEWAX:IT)
και είμαι προετοιμασμένη να τα χτυπήσω. Λέω πολύ καλή τιμή για New Without Tags, μόλις τώρα είδα ότι είναι used but as new condition!!!!

Αυτό δεν είναι ψευδής περιγραφή ?

LA LATINA
12-06-11, 14:47
Καλό το κόνσεπτ του παππού ...... είναι εκείνοι οι πρηκτικοί που έχεις αναφέρει ? Αν ναι, βουρ στον παππού:rolleyes::rolleyes::rolleyes: 2 ευρώ 4 φορές την ημέρα, δεν συμφέρει με τίποτα, έχεις δίκιο.

χιχιχιχιχι

ΚΑΡΔΙΑ
12-06-11, 15:17
Καλησπέρα σε όλους!! Μετά τύρου και αχλαδιού μπήκα να σας δω αλλά ήδη με φωνάζουν τα καμάρια μου......
πολύ πολύ γρήγορα να σας πω ότι η παραγγελία από το emanaviko.gr αφίχθη στην ώρα της χτες, ευγενέστατος ο νεαρός και όλα μια χαρά πακεταρισμένα και φρεσκότατα.
σας ευχαριστώ για την πρόταση και καλά μαγειρέματα!!! aggelomariaki δίκιο είχες!!!

chatzico....δίκιο έχεις, αυτό δεν θα έπρεπε να μην το έχει επιτρέψει το ebay?? λέω εγώ.....γιατί στην ουσία είναι αντικρουόμενες περιγραφές.......

fifitsa
12-06-11, 15:25
Κοριτσάρες μου ευχαριστώ που quotαρετε με συντομίες!!! Το καθυστερημένο μου pc σας είναι υπόχρεο!!!!
Για την 2η προσφορά αυτό που λέτε οτι ίσως γίνετε επίτηδες ισχύει σίγουρα. Είναι όμως και φορές που όντως κάτι μπορεί να παίζει άλλο οπότε νομίζω οτι πρέπει να αξιολογεί κανείς και να πράτει κατά περίπτωση...
Τώρα αν θα κάνει καταγγελία ο πωλητής στον νικητή κλπ είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.... (και αμα δεν πληρώνει προβλημά του!!!)
Πάντως επειδή και γω έχω κάνει τις πατάτες μου στο ebay, μια φορα χτύπησα 1 μπουφανάκι απο Αμέρικα πριν ρωτήσω αν στέλνει Ελλάδα (εληγε σε 50'') αν και το έγραφε στην περιγραφή no international bidders,την οποία όμως δεν είχα διαβάσει γιατί ήθελα να το χτυπήσω και δεν προλάβαινα.... Ετσι του ζήτησα ευγενικά συγνώμη και αν ήθελε να το στείλει οκ αλλιώς να το δώσει στον runner up (επιλαχόντα.) Ετσι και έγινε.....
Όταν γνωρίζεις πώς να κινηθείς για να μην κάνεις μια κατάσταση χειρότερη, είναι προς ωφελός σου... !!

chatzico
12-06-11, 15:33
chatzico....δίκιο έχεις, αυτό δεν θα έπρεπε να μην το έχει επιτρέψει το ebay?? λέω εγώ.....γιατί στην ουσία είναι αντικρουόμενες περιγραφές.......

Καλά που δεν το χτύπησα, γιατί θα σπαζόμουν μετά, και να άντε μυνήματα και άντε λόγια κλπ. Δεν βλέπω πάντως να τα παίρνει και κάποιος.

Κοριτσάρες μου ευχαριστώ που quotαρετε με συντομίες!!! Το καθυστερημένο μου pc σας είναι υπόχρεο!!!!
Για την 2η προσφορά αυτό που λέτε οτι ίσως γίνετε επίτηδες ισχύει σίγουρα. Είναι όμως και φορές που όντως κάτι μπορεί να παίζει άλλο οπότε νομίζω οτι πρέπει να αξιολογεί κανείς και να πράτει κατά περίπτωση...
Τώρα αν θα κάνει καταγγελία ο πωλητής στον νικητή κλπ είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.... (και αμα δεν πληρώνει προβλημά του!!!)
Πάντως επειδή και γω έχω κάνει τις πατάτες μου στο ebay, μια φορα χτύπησα 1 μπουφανάκι απο Αμέρικα πριν ρωτήσω αν στέλνει Ελλάδα (εληγε σε 50'') αν και το έγραφε στην περιγραφή no international bidders,την οποία όμως δεν είχα διαβάσει γιατί ήθελα να το χτυπήσω και δεν προλάβαινα.... Ετσι του ζήτησα ευγενικά συγνώμη και αν ήθελε να το στείλει οκ αλλιώς να το δώσει στον runner up (επιλαχόντα.) Ετσι και έγινε.....
Όταν γνωρίζεις πώς να κινηθείς για να μην κάνεις μια κατάσταση χειρότερη, είναι προς ωφελός σου... !!
Σωστό αυτό, πολύ σωστό, γιαυτό είναι καλό να αναφέρουμε abnormal γεγονότα που μας έχουν συμβεί, για να μαθαίνουμε:rolleyes::rolleyes:

fifitsa
12-06-11, 15:33
μετα απο ποσο χρονο σου ερχεται αυτη η 2η προσφορα?
δε θα γινει αμεσα να φανταστω
Μερικές φορές έρχεται και μετά από 2 βδομάδες ενώ άλλες, όπως με τα παπουτσάκια, αμέσως. Εξαρτάται από τη αιτία που δηλώνει ο πωλητής λόγω της οπίας σου δίνεται η 2η ευκαιρία! Σε κάθe περίπτωση υπάρχει ένα εύλογο χρονικό περιθώριο για να αποφασίσεις τί θα κάνεις (αυτό μάλλον το θέτει το ebay) το οποίο λήγει άμεσα κι έτσι αποδεσμεύεται και το αντικείμενο ώστε να μπει ξανά σε listing...

bebarakos
12-06-11, 15:34
Τι εγινε καρντασια, ελειπα και δεν παρακολουθησα τα τεκμαινομενα! Προς τι το μισος και ο αλληλοσπαραγμος αδερφες μου;;;; Ας μην ξεφευγουμε απο τον στοχο μας και μετραμε η μια τα λογια της αλλης.... Μηπως εχουμε και να χωρισουμε τιποτα; :)
Παρεπιπτοντος αλλο bebarakos κι αλλο bebutsikos εχει μια διαφορα στο μεγεθος καταλαβαινετε....
chatzico αυτο με τα φανελακια συμβαινει συνεχεια. Το ebay δεν αφηνει να πουληθουν μεταχειρισμενα εσωρουχα κι ετσι οι πωλητες τα παρουσιαζουν ειτε ως καινουργια χωρις καρτελακια ειτε ως καινουργια με ελαττωματα. Στην περιγραφη κατω μετα σου λεει οτι ειναι μεταχειρισμενα...

chatzico
12-06-11, 15:50
Παρεπιπτοντος αλλο bebarakos κι αλλο bebutsikos εχει μια διαφορα στο μεγεθος καταλαβαινετε....
chatzico αυτο με τα φανελακια συμβαινει συνεχεια. Το ebay δεν αφηνει να πουληθουν μεταχειρισμενα εσωρουχα κι ετσι οι πωλητες τα παρουσιαζουν ειτε ως καινουργια χωρις καρτελακια ειτε ως καινουργια με ελαττωματα. Στην περιγραφη κατω μετα σου λεει οτι ειναι μεταχειρισμενα...
:wink::wink::wink: για το μέγεθος λέω ..........

Δεν το ήξερα αυτό για τα εσώρουχα, απολύτως λογικό μου φαίνεται βέβαια. ¶ρα έξτρα προσοχή στο μέλλον στα εσώρουχα. Ευχαριστώ πολύ !!

Κορίτσια, την προηγούμενη εβδομάδα στα γενέθλια της μικρής, της έκανε δώρο μια συμμαθήτριά της από τον παιδικό, κάτι κοκκαλάκια μούρλια.

Έίναι χειροποίητα, πολύ ευφάνταστα και κυρίως ........ σταθερά στο κεφαλάκι της αστροπελεκίτσας μου.

Τα φτιάχνει μια κοπέλα, που έχει σελίδα στο φατσοβιβλίο, δηλαδή εδώ
http://www.facebook.com/pages/Angelic-Beauty-headbands-and-clippies-for-angels/155234257876505. Πως σας φαίνονται ? Η δική μου πάντως, τα έχει και σαν μπιζού ..........:-P:-P

bebutsiko
12-06-11, 16:05
καλησπερα κ απο εμενα!!
για πειτε μου τη γνωμη σας, θελω ενα προιον σε δημοπρασια απο το ε μπει, το οποιο δεν αποστελλεται εκτος υκ...εστειλα μειλ στον πωλητη το πρωι κ δεν εχει απαντησει ακομη ( 100% φιντμπακ)...σε 5 ωρες ληγει...λεω να το τολμησω, αν τα καταφερω....λογω των ρυθμισεων....εσεις τι λετε??ειναι κατι που το θελω πολυ....βεβαια αν δεν απαντησει , δεν θα ξερω ουτε τα εξοδα ταχυδρομειοου αλλα λεω να ρισκαρω....εσεις ???

οσο για βαλιτσες, πριν απο χρονια (2003), αγορασα μια delsey 200 ευρω...τα χρηματα τοτε ξεχειλιζαν..ολοι με κοροιδευαν....εχω κανει απειρα ταξιδια, αεροπορικα, τουλαχιστον 1 φορα το διμηνο.....δεν εχει παθει τιποτα....των αλλων κανουν τουμπες απο το βαρος, η δικη μου σκυλι....αν μη τι αλλο εχει κανει αποσβεση...νομιζω ειναι απο τις αγορες που αξιζει να τα σκασεις

fifitsa
12-06-11, 16:06
Eρώτηση:
Στο ebay στην καρτελα buy δεν είχε και 1 καρτελα won/purchased???
Εγω δεν την έχω..... Τι έγινε πάλι?

Γατουλα
12-06-11, 16:07
μπεμπουτσικο γνωμη μου και μονο, τσουκ!

bebutsiko
12-06-11, 16:11
μπεμπουτσικο γνωμη μου και μονο, τσουκ!

γατουλα με στενοχωρειςςςςς:sad::sad::sad: ηλπιζα οτι εσεις τα σαινια θα μου λεγατε να το τολμησω....
μην αρχισει κανενα κυμα σαν το χτεσινο:-P δεν εχω τετοιο σκοπο απαντωντας στη γατουλα, δεν θελω ιντερνο-καβγαδες!!!

fifitsa
12-06-11, 16:12
λεω να ρισκαρω....
Φιλενάδα μήπως μπλέξεις? Εγω δε θα το έκανα... Είναι τόσο σπάνιο αυτό το πράγμα?

chatzico
12-06-11, 16:12
Ο φίλος μου ψωνίσει το Web sites και είναι πολύ καλό
Βρε φίλε, και έλεγα ότι δουλεύεις πενθήμερο !!!!!!!! Ίντα πες μωρέ ?
¶ντε να δω τι θα σου μεταφράσει τώρα...

chatzico
12-06-11, 16:15
γατουλα με στενοχωρειςςςςς:sad::sad::sad: ηλπιζα οτι εσεις τα σαινια θα μου λεγατε να το τολμησω....
μην αρχισει κανενα κυμα σαν το χτεσινο:-P δεν εχω τετοιο σκοπο απαντωντας στη γατουλα, δεν θελω ιντερνο-καβγαδες!!!
Βρε μπεμπούτσικο, γιατί να αρχισει κύμα ? Είσαι συνειδητοποιημένη στο τι θές, λές μ' αρέσει, δεν στέλνει, σκέφτομαι να χτυπήσω ούτως ή άλλως. Δηλαδή, γιατί να γίνει ιστορία ? Το ξέρεις το ρίσκο εξ αρχής και σκέφτεσαι να το αναλάβεις, αν κατάλαβα καλά. Αν γίνει στραβή εν τέλει, δεν σε βλέπω να διαλύεις και το σύμπαν για την 'αδικία' που σου έγινε...

Γατουλα
12-06-11, 16:16
εγω νομιζα οτι ειναι πρωινοι τυποι αυτοι!

μπεμπουτσικο...αμα δε ξερω εγω δε κανω βημα χαχχαχα
τωρα εστειλα μαιλ σε ενα τζιμποροαμερικανο (σιτ) που δεν εχει ντελιβερυ ενω στελνει
ποσο ενα σετ, ποσο τα 2?
και του ληγουν 5 το πρωι μη τον χαιρετισω

αμα δε παρω απαντηση δε κανω τιποτις αν και εχει σετακια που εχει τιμη και πιστευω οτι ειναι λογικος
αλλα δε καιγομαι ρε συ αμα δε ξερω
εχω χτυπησει μερικα με λυσσα και τα εχω δει μια βδομαδα μετα φθηνοτερα!

Γατουλα
12-06-11, 16:18
τυχαια επεσα σε αυτην
κοριτσοστεκουλες
http://stores.ebay.co.uk/Brionis-Boutique?_trksid=p4340.l2563

bebarakos
12-06-11, 16:20
[QUOTE=bebutsiko;2055796]καλησπερα κ απο εμενα!!
για πειτε μου τη γνωμη σας, θελω ενα προιον σε δημοπρασια απο το ε μπει, το οποιο δεν αποστελλεται εκτος υκ...εστειλα μειλ στον πωλητη το πρωι κ δεν εχει απαντησει ακομη ( 100% φιντμπακ)...σε 5 ωρες ληγει...λεω να το τολμησω, αν τα καταφερω....λογω των ρυθμισεων....εσεις τι λετε??ειναι κατι που το θελω πολυ....βεβαια αν δεν απαντησει , δεν θα ξερω ουτε τα εξοδα ταχυδρομειοου αλλα λεω να ρισκαρω....εσεις ???

κοιτα.. εγω το επιχειρησα με τα kickers μποτακια γιατι δεν υπηρχαν καθολου σε δημοπρασια και γλιτωνα 10 λιρεσ οποτε λεω βουρ κι ο Θεος βοηθος. Ημουν τυχερη και δεν μ'εγδαρε στα postage αλλα θα μπορουσε...
επειτα παιζει αν ειναι ιδιωτης και δεν σου απανταει να μην γουσταρει καν να ασχοληθει, ποσο μαλλον να σου πουλησει!
σκεψου αναλογα και πραξε...

mamathoma
12-06-11, 16:53
να ρωτήσω κάτι εντελώς χαζό??/:oops::oops:
υπάρχει κάποια επιλογή στο e-bayπου σε βγαζει κατευθείαν στις δημοπρασίες κ σε αυτά που στ'ελνονται Ελλάδα?:rolleyes::rolleyes:

kornilia
12-06-11, 16:55
να ρωτήσω κάτι εντελώς χαζό??/:oops::oops:
υπάρχει κάποια επιλογή στο e-bayπου σε βγαζει κατευθείαν στις δημοπρασίες κ σε αυτά που στ'ελνονται Ελλάδα?:rolleyes::rolleyes:

διπλα απο τη μπαρα που γραφεις τι ψαχνεις, υπαρχει μια επιλογη "advanced search". εκει εχει αυτη την επιλογη

mamathoma
12-06-11, 17:04
διπλα απο τη μπαρα που γραφεις τι ψαχνεις, υπαρχει μια επιλογη "advanced search". εκει εχει αυτη την επιλογη

ευχαριστώ πάω να το ψαχουλέψω:lol::lol:

kel
12-06-11, 17:08
Kατα λαθος πλειοδοτησα σε μια δημοπρασια για μια τσαντουλα με 20 ευρω. Τα 4 ευρω ηταν postage αλλα εστελνε Αγγλια μονο. Δεν το προσεξα αλλα με αφησε να πλειοδοτησω και δεν το καταλαβα. Τωρα ζηταει 15 ευρω για να στειλει Ελλαδα. Μπορω να αρνηθω ή θα γινω ρεζιλι και θα παρω αρνητικο feedback?

bebarakos
12-06-11, 17:13
ρωτα τον αν τα 15 ειναι για συστημενο, αν ναι ζητα του να σου το στειλει απλο..

kel
12-06-11, 17:22
οχι δεν ειναι συστημενο. Απλο ειναι.

annagrig1980
12-06-11, 17:30
καλησπερα κ απο εμενα!!
για πειτε μου τη γνωμη σας, θελω ενα προιον σε δημοπρασια απο το ε μπει, το οποιο δεν αποστελλεται εκτος υκ...εστειλα μειλ στον πωλητη το πρωι κ δεν εχει απαντησει ακομη ( 100% φιντμπακ)...σε 5 ωρες ληγει...λεω να το τολμησω, αν τα καταφερω....λογω των ρυθμισεων....εσεις τι λετε??...

Kατα λαθος πλειοδοτησα σε μια δημοπρασια για μια τσαντουλα με 20 ευρω. Τα 4 ευρω ηταν postage αλλα εστελνε Αγγλια μονο. Δεν το προσεξα αλλα με αφησε να πλειοδοτησω και δεν το καταλαβα. Τωρα ζηταει 15 ευρω για να στειλει Ελλαδα. Μπορω να αρνηθω ή θα γινω ρεζιλι και θα παρω αρνητικο feedback?

Την απαντηση στην εδωσε η Κελ.
Με τιποτα!
Κελ πρεπει να το αγορασεις. :(
Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να κλαφτεις και να πεις οτι εισαι καινουρια και να του προτεινεις να του πληρωσεις τα fees και να κανει relist του αντικειμενου. Οι πιο πολλοι το δεχονται.

bebarakos
12-06-11, 17:30
αν οχι πες του οτι η διαφορα αγγλιας ελλαδας ειναι συνηθως 1,5 -2 λιρες και οχι 11 και κανε το γνωστο ελληνικο παζαρι να δουμε τι θα σου πει. Αν επιμενει τοτε θα πληρωσεις και δεν θα την ξαναπατησεις.
Ξαναλεω χτυπαω χωρις να ξερω τιμη, σημαινει ρισκο και πρεπει να ειμαστε ετοιμοι για τα χειροτερα.

annagrig1980
12-06-11, 17:34

Αυτο 2 φορες.
δεν θα σε υποψιαζε?

Γιάυτο ρωτησα την Φιφιτσα αλλα δεν μου απαντησε.
Αν το πηρε 9.99 τοτε δεν υπηρχε τετοια περιπτωση μιας και δεν αυξηθηκε στην ουσια η τιμη.
Στη συγκεκριμενη δημοπρασια αυτος που δεν πληρωσε εχει 600+ αστερια και 100% feedback οποτε το κοβω μαλλον χλωμο να ειναι πλεκτανη. Ποτε δεν ξερεις ομως. Αν ο πωλητης της ζητησε πανω απο 9.99 den eprepe na δεχτει και θα επρεπε να διαμαρτυρηθει.

kel
12-06-11, 17:34
Tι ειναι τα fees? Πρεπει δηλ να πληρωσω τα 20 ευρω και να ξαναβαλει το αντικειμενο στη δημοπρασια? Τοτε καλυτερα να πληρωσω τα 15 εξτρα για μεταφορικα. Τα μεταφορικα ειναι κατι το ανεξελεγκτο ? δηλαδη αν ηθελε θα μπορουσε να ζητησει και 50 ευρω?

kolibigi
12-06-11, 18:16
Ναι, τα μεταφορικά είναι ανεξέλεγκτα.
Και γι 'αυτό ΠΑΝΤΑ πρέπει να τα ξέρουμε εκ των προτέρων.
Από κει και πέρα είναι απόφασή μας να αγοράσουμε ή όχι από τον πωλητή.
Τα fees που σου είπαν πριν, αν δεν κάνω λάθος, είναι η προμήθεια που θα πληρώσει ο πωλητής στο ebay για το προιόν που πουλήθηκε.
Αν του το πληρώσεις εσυ, το ξαναβγάζει προς πώληση και ούτε γάτα ούτε ζημιά.
Σε συμφέρει να το δεχτεί αυτό, για στείλε του μέηλ να δούμε τι θα απαντήσει

annagrig1980
12-06-11, 18:28
Tι ειναι τα fees? Πρεπει δηλ να πληρωσω τα 20 ευρω και να ξαναβαλει το αντικειμενο στη δημοπρασια? Τοτε καλυτερα να πληρωσω τα 15 εξτρα για μεταφορικα. Τα μεταφορικα ειναι κατι το ανεξελεγκτο ? δηλαδη αν ηθελε θα μπορουσε να ζητησει και 50 ευρω?

Οσα θελει μπορει να ζητησει και μια φορα που παραπονεθηκα στο ebay η απαντηση ηταν οτι το ebay εχει λογο μονο σε οτι αναγραφεται στην αγγελια!!!
Δηλ. στις μεταξυ μας συνεννοησεις δεν μπορει να παρεμβει! Σαν να μου ελεγαν "ας προσεχες!" :-?
Οι φοροι που πληρωνει ο πωλητης στο ebay ειναι πολυ μικροτεροι απο τα ποσα που θα σε χρεωσει οποτε ισως να σε συμφερει.

bebarakos
12-06-11, 18:32
συνηθιζεται κυριως απο επαγγελματιες του ebay να αγοραζουν τα αντικειμενα οι ιδιοι οταν υποψιαζονται οτι δεν θα τα πουλησουν οσο θελουν. χτυπανε απο την αρχη δινοντας ψηλη τιμη κι αφηνουν τους πελατες να προσπαθουν να την ξεπερασουν.
http://cgi.benl.ebay.be/PANINI-EMPTY-ALBUM-ALL-180-STICKER-MISS-PETTICOAT-/330558117588#ht_500wt_949
http://cgi.benl.ebay.be/PANINI-EMPTY-ALBUM-ALL-180-STICKER-MISS-PETTICOAT-/330558117588#ht_500wt_949
αυτος ο τυπος συστηματικα ανεβαζει τις τιμες του μονος του, ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΕΙ ΣΤΑ ΝΕΥΡΑ
Αλλοτε περιμενουν τα τελευταια λεπτα πετοντας το δολωμα (τιμη 14.99) και παραμονευουν σαν τα κορακια ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ.
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290575587197&ssPageName=ADME:B:EOIBUAA:GB:1123
Στην εκπνοη βλεπεις μια προσφορα ε! λες ποσο να ειναι! δινεις 17.60 λιρες και βλεπεις οτι αυτος εχει δωσει παπαδες...
ΚΑΙ Σ' ΑΦΗΝΕΙ ΣΤΑ ΚΡΥΑ ΤΟΥ ΛΟΥΤΡΟΥ κλαψ!!

kolibigi
12-06-11, 18:41
Οσα θελει μπορει να ζητησει και μια φορα που παραπονεθηκα στο ebay η απαντηση ηταν οτι το ebay εχει λογο μονο σε οτι αναγραφεται στην αγγελια!!!

Στα μεταφορικά το ebay δεν έχει λόγο, είτε αναγράφονται είτε όχι.
Αν εγώ π.χ θέλω ταξί για να πάω και να γυρίσω από το ταχυδρομείο, χρεώνω υλικά συσκευασίας και κόστος μεταφορικών, μπορώ ΦΑΝΕΡΑ να αναγράψω στην αγγελία μου "μεταφορικά 15-20-25 ευρώ"
Είναι καθαρά ευθύνη του αγοραστή αν αγοράσει από μένα ή όχι και ούτε το ebay μπορεί να μου κάνει παρατήρηση γι' αυτό.

kel
12-06-11, 18:54
Moυ εστειλε αυτο το μηνυμα. Τι σημαινει? , i will have to send item with tracking number for paypal protection, you will have to sign for the item once its delivered.
Νομιζω οτι θα το στειλει συστημενο.

kel
12-06-11, 18:55
Μαλλον θα πληρωσω τα μεταφορικα εγω οταν το παραλαβω?

chatzico
12-06-11, 19:01
Moυ εστειλε αυτο το μηνυμα. Τι σημαινει? , i will have to send item with tracking number for paypal protection, you will have to sign for the item once its delivered.
Νομιζω οτι θα το στειλει συστημενο.

Μαλλον θα πληρωσω τα μεταφορικα εγω οταν το παραλαβω?
ΚΕΛ, δεν παλεύεται αυτό. Στο στέλνει συστημένο για να μην χαθεί, τα δε μεταφορικά τα πληρώνεις προκαταβολικά. Δες στο τιμολόγιο του ebay, αναγράφει σαφώς την τιμή του αντικειμένου και τα μεταφορικά καθώς επίσης και το σύνολο. Δεν θα στείλει κάτι αν δεν τα πληρώσεις όλα.

kel
12-06-11, 19:11
Eυχαριστω chatziko . Μου εστειλε μηνυμα να το στειλει με 11,50 λιρες μεταφορικα με tracking number. Θα το δεχτω. Να ειστε ολες καλα που με βοηθησατε.

marilia12
12-06-11, 21:05
Λοιπον οπως ελεγα πριν οτι καποιοι πωλητες εγγραφονται με αλλο νικ και μπινταρουν τα αντικειμενα προς πωληση για να ανεβασουν τις τιμες ενα ακομα στοιχειο που σε υποψιαζει πολυ ειναι οτι οταν τελειωνει μεσα στο πρωτη ωρα σε προσεγγιζει και σου δινει τη δευτερη ευκαιρια να αγορασεις με την τιμη που εδωσες το αντικειμενο.

Αφου ο νικητης της δημοπρασιας εχει εως και ενα 48ωρο να τακτοποιησει την οφειλη του ποτε εχει προλαβει να συννενοηθει με τον πωλητη και να αρνηθει να πληρωσει.

Οταν αναρωτιομουν αν γινεται καταγγελια στο εβαυ απο τον πωλητη για αυτους που κερδιζουν τη δημοπρασια και αρνουνται μετα να πληρωσουν δεν εθεσα την ερωτηση ρητορικα.

Ειπαμε στην κελ πιο πανω οτι πρεπει να αγορασει το αντικειμενο για να μην εχει προβληματα με το εβαυ.
Αν ολες εχουμε απο μια τετοια περιπτωση που περιγραφω τοτε το εβαυ θα ταν γεματο καταγγελιες για πελατες που δεν πληρωνουν ενω εχουν κερδισει.

Ποσοι θα διακινδυνευαν ακομα και τον αποκλεισμο τους απο το εβαυ σε περιπτωση αρνησης πληρωμης.
Στην περιπτωση ομως που αυτος που κερδιζει ειναι στην ουσια ο πωλητης φυσικα δεν θα υπαρχει και καταγγελια.

Στη μια περιπτωση που ειχα μαλιστα ενω εδινα την τιμη η επομενη ερχοταν σε δευτερολεπτα μετα τη δικη μου ακομα και οταν εδινα τιμη στις 04.00 η ωρα το πρωι.Μιλαω για πωλητη της Αγγλιας που σημαινει δυο ωρες διαφορα.
Βεβαια το ιδιο προιον το ειδα και το ξαναειδα να το βαζει και να το ξαναβαζει με τιμη εκκινησης πολυ χαμηλη οπως παντα.

bebutsiko
12-06-11, 21:28
επανερχομαι...σχετικα με τη δημοπρασια...αποφασισε ο γιος μου οτι σημερα θα με καθυστερησει και οταν τελειωνε η δημοπρασια εγω..προσπαθουσα να τον κοιμησω, ετσι δεν προλαβα ουτε να δοκιμασω, αυτο ηταν
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260796429359&ssPageName=ADME:X:AAQ:GB:1123

κριμααα

annagrig1980
12-06-11, 22:32
Στα μεταφορικά το ebay δεν έχει λόγο, είτε αναγράφονται είτε όχι.
Αν εγώ π.χ θέλω ταξί για να πάω και να γυρίσω από το ταχυδρομείο, χρεώνω υλικά συσκευασίας και κόστος μεταφορικών, μπορώ ΦΑΝΕΡΑ να αναγράψω στην αγγελία μου "μεταφορικά 15-20-25 ευρώ"
Είναι καθαρά ευθύνη του αγοραστή αν αγοράσει από μένα ή όχι και ούτε το ebay μπορεί να μου κάνει παρατήρηση γι' αυτό.

Αν καποιος κανει πωληση στο ebay βλεπει αυτο το αυτοματο μηνυμα στις οδηγιες:
Maximum limits set to P&P in selected categories

What are maximum Postage and Packaging charges?
In the following categories: Βοοks, Comics, Magazines, Computing, Electronics, DVD And TV, Music, Photography, Video Games, Mobile & Home Phones and Accessories (Clothes Shoes & Accessories), eBay will be setting limits on what sellers can charge for postage and packaging. For specific information by category, see Maximum limits set to P&P charges.

Δεν μπορει ο καθε Αγγλος να βαζει οτι του κατεβει σε αυτες τις κατηγοριες.

bebarakos
12-06-11, 22:41
βεβαιως, αυτα αφορουν τους αγγλους που πουλανε σε αγγλους αφου ειναι ενα αγγλικο "μαγαζι". Οταν πουλανε εξω απο το σπιτι τους ζητανε την... μαμα τους και τον μπαμπα τους

annagrig1980
12-06-11, 22:54
Εννοειται!
Εγω ομως ουτως ή αλλως δεν ψωνιζω πια με αποστολη στην Ελλαδα απο περισυ που ισχυσε αυτος ο κανονας. Δε συμφερει με τιποτα εκτος αν θελω κατι αμεσα. Μου τα στελνουν ολα σε μεταφορικη που οταν γεμισει η κουτα μου τοτε παραλαμβανω.

bitchoni
12-06-11, 22:55
Kαλησπέρα:D πριν μερικές μέρες παρέλαβα μπλουζάκια μικρά και μεγάλα μεγέθη για τα γενέθλια του μικρού μου από εδώ

http://www.zazzle.co.uk/ τα οποία ήρθαν γρήγορα και ήταν άψογα;)

Καλησπέρα!Τελικά παρήγγειλα αυτά τα δύο μπλουζάκια http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=370340368590&var=640002034552&ssPageName=STRK:MEWAX:IT & http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290402595838&var=590000850846&ssPageName=STRK:MEWAX:IT για το ηονευμοον των παιδιών και για μας λέω να παραγγείλω από εδώ http://www.teezy.eu/greece/home -αν καταλήξουμε σαν παρέα τι σλόγκαν θα γράψουμε! Έχει 4,5 ευρώ μεταφορικά, καλές σχετικά τιμές και κυρίως μου άρεσε που έχει να διαλέξεις ανάμεσα σε τύπο μπλούζας.

αχ βρε bitchoni ακριβο το πηρες...:(
το εχει στο http://mariaevita.gr/index.php?dispatch=categories.view&category_id=655 (αν θες να γλυτωσεις τα μεταφορικα μπορεις να παραλαβεις απο τον χωρο τους,ειναι πολυ εξυπηρετικες,εμεις απο εκει το πηραμε)
και στο comfuzio...
και οι 2 το πουλανε 20€

:rolleyes:oops!δεν πειράζει μωρέ!thanxs anyway!Αν τρυπήσει,το οποίο εννοείται απεύχομαι- θα ξέρω από που να το ξαναπαραγγείλω!Παρεπιμπτόντως, έμεινες ευχαριστημένη?

Δεν ξέρω τι όριο βάζεις, πάντως εγώ είχα πάρει οικονομικές και επώνυμες (1 delsey & 1 samsonite) σε πολύ καλές τιμές από το plus4u. Επειδή το είχα ψάξει πολύ πριν το honeymoon, είχα πετύχει καλές προσφορές.

τυχαια επεσα σε αυτην
κοριτσοστεκουλες
http://stores.ebay.co.uk/Brionis-Boutique?_trksid=p4340.l2563

θεϊκές!!!μακάρι να κρατούσαμε οτιδήποτε στο κεφάλι μας :cry::cry::cry:.

fifitsa
12-06-11, 23:03
Γιάυτο ρωτησα την Φιφιτσα αλλα δεν μου απαντησε. Αν ο πωλητης της ζητησε πανω απο 9.99 den eprepe na δεχτει και θα επρεπε να διαμαρτυρηθει.
Κορίτσια απάντησα αλλά δεν έκανα QUOTE!!!
Δείτε λίγο πιο πάνω τί έχω γράψει για τις 2ες ευκαιρίες γενικα για να μην τα ξαναπληκτρολογώ και γίνομαι και κουραστική για τους υπόλοιπους....
Τώρα για μένα (ο δικός μου τρόπος που κινούμαι στο ebay) ισχύει το εξής: Δίνω το πραγματικό μου high bid και αν κανείς άλλος το ξεπεράσει χαρισμά του.... Αν ποντάροντας παρασυρθείς είτε από τον εγωισμό είτε από τον ενθουσιασμό, χάνεις τη μπάλα και το πληρώνεις (κυριολεκτικά) Εξάλου αν χάσεις κάτι το βρίσκεις σε άλλον! ( η γνωστή παροιμία με τις πορτοκαλιές και τα πορτοκάλια) !!!! :lol:
Τώρα όσον αφορά στα συγκεκριμένα παπά, είχα βάλει μόλις 50 πένες πάνω από την προηγούμενη κοπέλα. 11,73Λιρόνια. Με νίκησε για 50 πένες 12,23λιρόνια.... Το πήρα λοιπόν στα 11,73 όσο δηλαδή είχα σκοπό να δώσω έτσι κι αλλιώς...
Οταν χάνεις κάτι και παίρνεις 2η ευκαιρία δεν υπάρχει λόγος να διαμαρτυρηθεις ρε κορίτσια... Αν δεις οτι είναι ψιλοστημένο, τους φτύνεις στη μάπα και πας για άλλα! (η γνωστή παροιμία με τις πορτοκαλιές και τα πορτοκάλια) !!!! :lol: Τί είχαμε, τί χάσαμε? Αν όχι (είναι δλδ μια normal κατάσταση) Το αγοράζεις και με 'γεια σου!!!!
Ετσι κι αλλίως όμως η τελική απόφαση είναι του επιλαχόντα και όπως έχω ξαναπεί πρέπει να εξετάζει κανείς κάθε περίπτωση ξεχωριστά και να κάνει αυτό που θεωρεί καλύτερο...
Φιλάκια πολλά!!!!

sofaki1978
12-06-11, 23:09
Στη μια περιπτωση που ειχα μαλιστα ενω εδινα την τιμη η επομενη ερχοταν σε δευτερολεπτα μετα τη δικη μου ακομα και οταν εδινα τιμη στις 04.00 η ωρα το πρωι.Μιλαω για πωλητη της Αγγλιας που σημαινει δυο ωρες διαφορα.
Βεβαια το ιδιο προιον το ειδα και το ξαναειδα να το βαζει και να το ξαναβαζει με τιμη εκκινησης πολυ χαμηλη οπως παντα.

τι εννοεις?οτι εκανες bid και στο καπακι εβγαινες outbid?η εβαζες τιμη,σου την επαιρνε κανονικα και μετα απο δευτερολεπτα εβγαινες outbid?γιατι η πρωτη περιπτωση ειναι φυσιολογικη,η 2η δεν θα το ελεγα :rolleyes:

παντως σιγουρα συμβαινει αυτο που λες με τα δυο nickname......

bebarakos
12-06-11, 23:13
κοριτσια θελω αμεσα μια απαντηση. standard int'l ειναι το συστημενο;

fifitsa
12-06-11, 23:14
Ναι, τα μεταφορικά είναι ανεξέλεγκτα.
Και γι 'αυτό ΠΑΝΤΑ πρέπει να τα ξέρουμε εκ των προτέρων.
Αυτό είναι Ο κανόνας...
Απλά σε όσες την πάτησαν έχω να πω join the club!!!
Πληρώνεις το κατιτίς σου αλλά το μαθαίνεις το μαθηματάκι σου τελικά...
Αν δεν έχει μεταφορικά για Ελλάδα ή δεν απαντάει στα Mail ή λέει υπερβολικά μεταφορικά.... ή το ένα ή το άλλο κουφό :
Πάμε για άλλα!!! next !!!!!!

sofaki1978
12-06-11, 23:14

μπα δεν νομιζω,το συστημενο συνηθως ειναι η signed for η recorded delivery.

fifitsa
12-06-11, 23:15
Νομίζω απλό ταχυδρομείο...

marilia12
12-06-11, 23:15
τι εννοεις?οτι εκανες bid και στο καπακι εβγαινες outbid?η εβαζες τιμη,σου την επαιρνε κανονικα και μετα απο δευτερολεπτα εβγαινες outbid?γιατι η πρωτη περιπτωση ειναι φυσιολογικη,η 2η δεν θα το ελεγα :rolleyes:

ναι στο καπακι outbid τοσο που σκεφτηκα καποια στιμγη ή οτι χρησιμοποιει καποιο προγραμμα με alert π.χ καθε φορα που καποιος δινει μια τιμη αυτος το ανεβαζει 1 λιρα ή οτι στις 04.00 δικη μου ωρα 0200 δικη του ωρα το πρωι ειχαμε και οι δυο ταυτοχρονα αυπνια.

Εννοειται οτι δεν ημουν διατεθειμενη να διαθεσω παραπανω ποσο απο οσο το οριο που ειχα βαλει και το παρατησα.
Μηνες μετα το ξαναβρισκω μπροστα μου και δοκιμαζω να μπινταρω μια φορα. Φυσικα βγηκα εκτος στα αμεσως επομενα δευτερολεπτα οπως ακριβως και την πρωτη φορα ετσι δεν ξανασχοληθηκα με τον συγκεκριμενο πωλητη.

sofaki1978
12-06-11, 23:18
οταν βγαινεις στο καπακι outbid ειναι φυσιολογικο.καποιος εχει κανει αυτο που κανει η fifitsa η εγω.βαζω εξαρχης το ποσο που θελω να διαθεσω και καθε φορα που καποιος κανει bid μικροτερο ποσο τον βγαζει κατευθειαν outbid μεχρι να περασει το ποσο που εχω βαλει.

edit το μεγιστο ποσο που βαζω δεν μπορει να το δει κανεις,ουτε ο πωλητης ουτε ο υποψηφιος αγοραστης......

bebarakos
12-06-11, 23:19
thank you!!

marilia12
12-06-11, 23:20
οταν βγαινεις στο καπακι outbid ειναι φυσιολογικο.καποιος εχει κανει αυτο που κανει η fifitsa η εγω.βαζω εξαρχης το ποσο που θελω να διαθεσω και καθε φορα που καποιος κανει bid μικροτερο ποσο τον βγαζει κατευθειαν outbid μεχρι να περασει το ποσο που εχω βαλει.

edit το μεγιστο ποσο που βαζω δεν μπορει να το δει κανεις,ουτε ο πωλητης ουτε ο υποψηφιος αγοραστης......

ομως οτι ωρα και να δοκιμασα οποιαδηποτε φορα βγηκα εκτος. Φαινοταν σαν καποιος να ειναι 24 ωρες το 24ωρο και να χτυπαει οτι τιμη εδινα

edit απαντω στο edit σου μπορει να το δει ο πωλητης αν ειναι εκεινος που μπινταρει με αλλο νικ

fifitsa
12-06-11, 23:20
Eρώτηση:
Στο ebay στην καρτελα buy δεν είχε και 1 καρτελα won/purchased???
Εγω δεν την έχω..... Τι έγινε πάλι?
ξέρει καμία? Μήπως είναι πολύξανθια η ερώτηση? Ή μήπως γκαβώθηκα τελείως?

marilia12
12-06-11, 23:27
στην περιπτωση που αναφερω πιο πανω ειμασταν μονο δυο που χτυπουσαμε.

fifitsa
12-06-11, 23:29
ομως οτι ωρα και να δοκιμασα οποιαδηποτε φορα βγηκα εκτος. Φαινοταν σαν καποιος να ειναι 24 ωρες το 24ωρο και να χτυπαει οτι τιμη εδινα
edit απαντω στο edit σου μπορει να το δει ο πωλητης αν ειναι εκεινος που μπινταρει με αλλο νικ
Για το πρώτο που λες μάλλον παίζει High bid...Τί ήταν αυτό το πράγμα? Αν ήταν κάτι με συλλεκτική αξία δίνουν υψηλά high bids οι Αγγλοι.
Στο 2ο έχεις 100% δίκιο αλλά αν δεν σε αφήνει έστω και λίγο να χαρεις, να νοιώσεις οτι για λίγο κερδίζεις και να σε πορώσει, θα βγει χαμένος γιατι αργά ή γρήγορα θα τα παρατήσει ο υποψήφιος αγοραστής...

marilia12
12-06-11, 23:30
Για το πρώτο που λες μάλλον παίζει High bid...Τί ήταν αυτό το πράγμα? Αν ήταν κάτι με συλλεκτική αξία δίνουν υψηλά high bids οι Αγγλοι.
Στο 2ο έχεις 100% δίκιο αλλά αν δεν σε αφήνει έστω και λίγο να χαρεις, να νοιώσεις οτι για λίγο κερδίζεις και να σε πορώσει, θα βγει χαμένος γιατι αργά ή γρήγορα θα τα παρατήσει ο υποψήφιος αγοραστής...

οχι δεν ηταν συλλεκτικης αξιας

επειδη ο τυπακος ειχε και το ιδιο αντικειμενο buy now σε πολυ ανεβασμενη τιμη προσπαθουσε να πουλησει το αλλο που ειχε στη δημοπρασια στην ιδια ή το πολυ λιγο παρακατω

sofaki1978
12-06-11, 23:31

δεν μπορει να το δει το μεγιστο bid σου marilia κανεις,ακομα και ο ιδιος να ειναι με αλλο νικ.στην θεση του πωλητη με το ιδιο νικ θα μπορουσε να ειναι καποις πραγματικος αγοραστης.

bebarakos
12-06-11, 23:32
οχι δεν γκαβωθηκες στο λεει μια μελαχρινη... ουτε εγω το βλεπω πια...

kel
12-06-11, 23:33
Θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο σας παρακαλω. Αν αγορασουμε 2-3 πραγματα (οχι σε δημοπρασια) και ζητησουμε combined shipping και δεν μας κανει μπορουμε τοτε να αρνηθουμε πληρωμη π.χ. αν για αντικειμενα των 7 ευρω ζηταει μεταφορικα 16?

marilia12
12-06-11, 23:33
δεν μπορει να το δει το μεγιστο bid σου marilia κανεις,ακομα και ο ιδιος να ειναι με αλλο νικ.στην θεση του πωλητη με το ιδιο νικ θα μπορουσε να ειναι καποις πραγματικος αγοραστης.

σου ερχεται μνμ οτι εισαι Outbid και μετα βλεπεις τι ποσο και πανω να ξαναβαλεις οποτε καταλαβαινεις τι εβαλε ο αλλος

sofaki1978
12-06-11, 23:35
Θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο σας παρακαλω. Αν αγορασουμε 2-3 πραγματα (οχι σε δημοπρασια) και ζητησουμε combined shipping και δεν μας κανει μπορουμε τοτε να αρνηθουμε πληρωμη π.χ. αν για αντικειμενα των 7 ευρω ζηταει μεταφορικα 16?

νομιζω πως δεν μπορεις να αρνηθεις απαξ και πατησεις το buy it now.οσες φορες το εχω κανει πριν πατησω το buy ρωταω μεταφορικα και μετα αγοραζω.

bebarakos
12-06-11, 23:37

τι εχουμε πει; ε; :)

sofaki1978
12-06-11, 23:38
σου ερχεται μνμ οτι εισαι Outbid και μετα βλεπεις τι ποσο και πανω να ξαναβαλεις οποτε καταλαβαινεις τι εβαλε ο αλλος

ξεκιναει η δημοπρασια με 0.99.εγω βαζω 20 λιρες κατευθειαν.οκ? εαν καποιος βαλει 5 λιρες θα τον βγαλει outbid αμεσως.εαν συνεχισει και βαλει 10 λιρες παλι outbid θα βγει.πως μπορει να δει ποιο ειναι το μεγιστο bid μου???

bebarakos
12-06-11, 23:42
αναρωτιεμαι βεβαια τι γινεται στην αντιθετη περιπτωση. Μολις χτυπησα 4 μπλουζακια ολα σε μια δημοπρασια. οταν τον ειχα ρωτησει νωριτερα ποσο τα postage μου ειχε πει 3.5 p. Τωρα μου λεει, ευχαριστω για το payment αν κανουν περισσοτερα θα σου πω.. τωρα τι του λες;

pasxalitsa v
12-06-11, 23:42
οσο για βαλιτσες, πριν απο χρονια (2003), αγορασα μια delsey 200 ευρω...τα χρηματα τοτε ξεχειλιζαν..ολοι με κοροιδευαν....εχω κανει απειρα ταξιδια, αεροπορικα, τουλαχιστον 1 φορα το διμηνο.....δεν εχει παθει τιποτα....των αλλων κανουν τουμπες απο το βαρος, η δικη μου σκυλι....αν μη τι αλλο εχει κανει αποσβεση...νομιζω ειναι απο τις αγορες που αξιζει να τα σκασεις
συμφωνω!!! οι βαλιτσες παντα τα βγαζουν τα λεφτα τους...
κι εμεις delsey εχουμε...

bitchoni δεν το δοκιμασαμε στην θαλασσα ακομα αλλα πιστευω θα ειναι πολυ καλο...
απλα εχω εναν ενδοιασμο στο πως συμπεριφερεται σε θαλασσα με λιγο κυμματακι...επειδη το προσωπο του παιδιου λογικα θα ειναι σχετικα κοντα στην επιφανεια του νερου...
δεν ειναι σαν τα καθιστα σωσιβιακια...

kel
12-06-11, 23:46
τι εχουμε πει; ε; :)

Kαταλαβα αν την πατησεις μια φορα και καεις στο χυλο μετα θα φυσας και το γιαουρτι.

Γατουλα
12-06-11, 23:50
bebarakos μου ειχε πει μια 3,99 κοστος
μου στελνει τιμολογιο με 4,99
της στελνω το μαιλ της με το 3,99
και μου εστειλε καινουργιο τιμολογιο
οτι ειναι γραπτο εχουμε και πατημα

και αυτα με τα αυτοματα μπινταρισματα φαινονται οτι ειναι high bid γιατι ειναι αυτοματα
κουλενεσαι εκεινη τη στιγμη χαχχαχαχα

Γατουλα
12-06-11, 23:52
α ναι και μια με τζιμπορακια ωραια τη ρωταω
ποσο? εεμμμμ στο ζυγισμα και μην ανησυχεις
την αγνοω με τιποτα δε παω αφου δε ξερω

δειτε απαντηση αμερικανου που ελαβα!

Hi I am interested for several of your gymboree items.
In some of them you mentioned delivery cost, in others not.
Could you give me an estimation of delivery cost?
I am looking sets for girls, maybe 5T.
So for instance one set costs ...? two sets? more?
Destination GREECE

Hello ,
All of the girls gymboree summer outfits weigh between 6-10 ounces each.
I will calculate shipping cost based on 6 oz (even if the items are heavier).
So the costs (USD) for shipping via first class US mail would be as follows:
1 outfit $6.07
2 outfits $9.60
3 outfits $13.18
4 outfits $14.97
Thank you for your interest.

το κακο ειναι οτι ληγουν 5 το πρωι!!!
σιιιιιιττττττττττττττττττττττττττττ

maria_s
13-06-11, 00:12
Καλησπέρα σας

Κόρες δείτε: My Ebay-> Purchase History

πάω νανάκια καλό ξημέρωμα!!!

Γατουλα
13-06-11, 00:14
αχχχχχ νυσταγμενη...μισες δουλειες μαριω.....αυριο βαλε και το λινκ! :D

maria_s
13-06-11, 00:16
ποιο λινκ ρε αγάπη;

οι κοπέλες πιο πάνω αναρωτιόταν που πήγε το Won/Purchased
ε έγινε Purchase History κάτω από το My ebay menu

annagrig1980
13-06-11, 00:44
Κορίτσια απάντησα αλλά δεν έκανα QUOTE!!!
Δείτε λίγο πιο πάνω τί έχω γράψει για τις 2ες ευκαιρίες γενικα για να μην τα ξαναπληκτρολογώ και γίνομαι και κουραστική για τους υπόλοιπους....
Τώρα για μένα (ο δικός μου τρόπος που κινούμαι στο ebay) ισχύει το εξής: Δίνω το πραγματικό μου high bid και αν κανείς άλλος το ξεπεράσει χαρισμά του.... Αν ποντάροντας παρασυρθείς είτε από τον εγωισμό είτε από τον ενθουσιασμό, χάνεις τη μπάλα και το πληρώνεις (κυριολεκτικά) Εξάλου αν χάσεις κάτι το βρίσκεις σε άλλον! ( η γνωστή παροιμία με τις πορτοκαλιές και τα πορτοκάλια) !!!! :lol:
Τώρα όσον αφορά στα συγκεκριμένα παπά, είχα βάλει μόλις 50 πένες πάνω από την προηγούμενη κοπέλα. 11,73Λιρόνια. Με νίκησε για 50 πένες 12,23λιρόνια.... Το πήρα λοιπόν στα 11,73 όσο δηλαδή είχα σκοπό να δώσω έτσι κι αλλιώς...
Οταν χάνεις κάτι και παίρνεις 2η ευκαιρία δεν υπάρχει λόγος να διαμαρτυρηθεις ρε κορίτσια... Αν δεις οτι είναι ψιλοστημένο, τους φτύνεις στη μάπα και πας για άλλα! (η γνωστή παροιμία με τις πορτοκαλιές και τα πορτοκάλια) !!!! :lol: Τί είχαμε, τί χάσαμε? Αν όχι (είναι δλδ μια normal κατάσταση) Το αγοράζεις και με 'γεια σου!!!!
Ετσι κι αλλίως όμως η τελική απόφαση είναι του επιλαχόντα και όπως έχω ξαναπεί πρέπει να εξετάζει κανείς κάθε περίπτωση ξεχωριστά και να κάνει αυτό που θεωρεί καλύτερο...
Φιλάκια πολλά!!!!

Αυτο ακριβως σε ρωτησα αλλα δεν απαντησες ποσο το πηρες.
Δεν επρεπε να δεχτεις. Αυτος που δεν πληρωσε ειναι ο ιδιος που πηγε τα παπουτσακια απο 9.99 σε 11.73! Αφου δεν δεχτηκε να πληρωσει, ο πωλητης δεν θα επρεπε να λαβει υποψιν και το πρωτο του bid! Μονο εσεις οι δυο εισασταν. :evil:
Οντως λοιπον βρωμαει η ιστορια εδω!

Οχι, ειναι απλο ταχυδρομειο οπως σου ειπαν και οι αλλες κοπελες.

Γατουλα
13-06-11, 00:47
ουπςςςςς εγω νυσταζω τελικα περισσοτερο Μαριω

euapap
13-06-11, 00:57
για geox έχετε βρει καμία άκρη;

fifitsa
13-06-11, 08:59
Αυτο ακριβως σε ρωτησα αλλα δεν απαντησες ποσο το πηρες.
Μονο εσεις οι δυο εισασταν. :evil:
Οντως λοιπον βρωμαει η ιστορια εδω! .

Αχ! Δεν με προσέχεις!!! Πιο πάνω (αρκετα πιο πάνω) Γράφω οτι ο άνθρωπος πλήρωσε!Απλώς εγώ στην αρχή έκανα λάθος υπόθεση!!! Σφήνα μπήκα εγώ με 50 πένες παραπάνω(!)
Ο πωλητής αυτός είχε άλλα 3 ζευαράκια 14,5 λίρες buy it now και μου έστειλε mail ότι αν θέλω μου δίνει 1 στην τιμή που έκανα 1 bid! (11.73) Αν δεν γούσταρα δεν τα έπαιρνα.... Πρέπει να παίρνεις πολλές παραμέτρους υπόψιν και αν κρίνεις οτι δε σε συμφέρει, είπαμε... Sac voyage!!!!:p

fifitsa
13-06-11, 09:02
Κόρες δείτε: My Ebay-> Purchase History
M@mώ το εβαυ μου και τις καινοτομίες του.... Το είδα κι εγώ και μου την έσπασε.... :mad:

to adraki mou!
13-06-11, 10:01
Καλημερα κοριτσια ελπιζω να μην εχω κανει βλακεια κερδισα αυτο http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120732939013&ssPageName=ADME:B:EOIBSA:US:1123

ειναι απο Αμερικη ελπιζω να μην εχω προβλημα εεεε????

litsat
13-06-11, 10:10
Καλημερα κοριτσια ελπιζω να μην εχω κανει βλακεια κερδισα αυτο http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120732939013&ssPageName=ADME:B:EOIBSA:US:1123

Καλημερα , δεν νομιζω πως θα χεις προβλημα ,αλλωστε δεν ξεπερνα τα 20 ευρω;)

Εντιτ. Τα μεταφορικα τα ειδες ποσο ειναι για Ελλαδα? 25.71$??????

bebarakos
13-06-11, 10:19
Dette site er ikke billigere?

Hvilken side mener du?

bebarakos
13-06-11, 10:20

τι εκανες βρε πουλακι μου;;;;;

annagrig1980
13-06-11, 10:24
Αχ! Δεν με προσέχεις!!! Πιο πάνω (αρκετα πιο πάνω) Γράφω οτι ο άνθρωπος πλήρωσε!Απλώς εγώ στην αρχή έκανα λάθος υπόθεση!!! Σφήνα μπήκα εγώ με 50 πένες παραπάνω(!)
Ο πωλητής αυτός είχε άλλα 3 ζευαράκια 14,5 λίρες buy it now και μου έστειλε mail ότι αν θέλω μου δίνει 1 στην τιμή που έκανα 1 bid! (11.73) Αν δεν γούσταρα δεν τα έπαιρνα.... Πρέπει να παίρνεις πολλές παραμέτρους υπόψιν και αν κρίνεις οτι δε σε συμφέρει, είπαμε... Sac voyage!!!!:p

Koiτα, καλα εκανες και τα πηρες αφου ηθελες, αλλα προσπαθω να σε προσεξω! :confused:
Δεν ξερω γιατι πραγμα μιλας τελικα. Ενα λινκ εβαλες! Ή τουλαχιστον εγω ενα λινκ ειδα. Σ'αυτο το λινκ αυτος που πηγε την τιμη 11.73 ηταν αυτος που ΔΕΝ πληρωσε. ΑΝ μιλας γι'αυτη τη δημοπρασια δεν επρεπε να στα δωσει 11,73 αλλα 9.99
ΑΝ μιλας για καποια αλλη εγω δεν ειδα αλλο λινκ γι'αυτο με μπερδεψες. Τελος παντων.
Με γεια και fricase. :D

to adraki mou!
13-06-11, 10:45
Καλημερα , δεν νομιζω πως θα χεις προβλημα ,αλλωστε δεν ξεπερνα τα 20 ευρω;)

Εντιτ. Τα μεταφορικα τα ειδες ποσο ειναι για Ελλαδα? 25.71$??????

Τα ειδα δεν εβρισκα κατι παρομοιο και εδω ειναι πολυυυ ακριβα αυτα τα κουβερτακια!!!

to adraki mou!
13-06-11, 10:46
τι εκανες βρε πουλακι μου;;;;;

Με τρομαζεις!!!!!

litsat
13-06-11, 10:58
Τα ειδα δεν εβρισκα κατι παρομοιο και εδω ειναι πολυυυ ακριβα αυτα τα κουβερτακια!!!

Ε τοτε ολα καλα νομιζω δεν θα χεις προβλημα;)!

to adraki mou!
13-06-11, 11:01
Ε τοτε ολα καλα νομιζω δεν θα χεις προβλημα;)!

:D:D:D:D:D το ελπιζω!!!!!!!

bebarakos
13-06-11, 12:23
οχι, οχι μην τρομαζεις, νομιζα οτι δεν ειχες δει το ποσό...
τωρα ειδα οτι ειναι paul frank, μεγεια σας :)

ΑΜΙ
13-06-11, 14:24
κορίτσια για τσεκάρετε αυτό:
http://babyland.yourcheckout.co.uk/index.php?route=common/home
το βρήκα τυχαία έστειλα μειλ για μία μεγάλη κούτα χρεώνουν 30λίρεσ αποστολή και έχει πάρα πολυ καλέσ τιμές και απο αμαζον ακόμα τι λέτε οι πιο έμπειρες να τολμήσω?

chatzico
13-06-11, 14:27
Εννοειται!
Εγω ομως ουτως ή αλλως δεν ψωνιζω πια με αποστολη στην Ελλαδα απο περισυ που ισχυσε αυτος ο κανονας. Δε συμφερει με τιποτα εκτος αν θελω κατι αμεσα. Μου τα στελνουν ολα σε μεταφορικη που οταν γεμισει η κουτα μου τοτε παραλαμβανω.

Μμμμμ, δηλαδή και εσύ άγγλο ξάδερφο ? Τον γνωστό ή κάποιον άλλο ? Για ρίξε μια ενημέρωση να έχουμε υπόψη μας για το μέλλον.:wink:

Αυτό είναι Ο κανόνας...
Απλά σε όσες την πάτησαν έχω να πω join the club!!!
Πληρώνεις το κατιτίς σου αλλά το μαθαίνεις το μαθηματάκι σου τελικά...
Αν δεν έχει μεταφορικά για Ελλάδα ή δεν απαντάει στα Mail ή λέει υπερβολικά μεταφορικά.... ή το ένα ή το άλλο κουφό :
Πάμε για άλλα!!! next !!!!!!

Έτσι ακριβώς, όλοι στην αρχή είχαμε και κάποιο θέμα. Η αλήθεια είναι αυτή που λές, πάμε για άλλα.:razz::razz:

Λοιπον οπως ελεγα πριν οτι καποιοι πωλητες εγγραφονται με αλλο νικ και μπινταρουν τα αντικειμενα προς πωληση για να ανεβασουν τις τιμες ενα ακομα στοιχειο που σε υποψιαζει πολυ ειναι οτι οταν τελειωνει μεσα στο πρωτη ωρα σε προσεγγιζει και σου δινει τη δευτερη ευκαιρια να αγορασεις με την τιμη που εδωσες το αντικειμενο.

Αφου ο νικητης της δημοπρασιας εχει εως και ενα 48ωρο να τακτοποιησει την οφειλη του ποτε εχει προλαβει να συννενοηθει με τον πωλητη και να αρνηθει να πληρωσει.

Οταν αναρωτιομουν αν γινεται καταγγελια στο εβαυ απο τον πωλητη για αυτους που κερδιζουν τη δημοπρασια και αρνουνται μετα να πληρωσουν δεν εθεσα την ερωτηση ρητορικα.

Ειπαμε στην κελ πιο πανω οτι πρεπει να αγορασει το αντικειμενο για να μην εχει προβληματα με το εβαυ.
Αν ολες εχουμε απο μια τετοια περιπτωση που περιγραφω τοτε το εβαυ θα ταν γεματο καταγγελιες για πελατες που δεν πληρωνουν ενω εχουν κερδισει.

Ποσοι θα διακινδυνευαν ακομα και τον αποκλεισμο τους απο το εβαυ σε περιπτωση αρνησης πληρωμης.
Στην περιπτωση ομως που αυτος που κερδιζει ειναι στην ουσια ο πωλητης φυσικα δεν θα υπαρχει και καταγγελια.

ναι στο καπακι outbid τοσο που σκεφτηκα καποια στιμγη ή οτι χρησιμοποιει καποιο προγραμμα με alert π.χ καθε φορα που καποιος δινει μια τιμη αυτος το ανεβαζει 1 λιρα ή οτι στις 04.00 δικη μου ωρα 0200 δικη του ωρα το πρωι ειχαμε και οι δυο ταυτοχρονα αυπνια.

Εννοειται οτι δεν ημουν διατεθειμενη να διαθεσω παραπανω ποσο απο οσο το οριο που ειχα βαλει και το παρατησα.
Μηνες μετα το ξαναβρισκω μπροστα μου και δοκιμαζω να μπινταρω μια φορα. Φυσικα βγηκα εκτος στα αμεσως επομενα δευτερολεπτα οπως ακριβως και την πρωτη φορα ετσι δεν ξανασχοληθηκα με τον συγκεκριμενο πωλητη.

στην περιπτωση που αναφερω πιο πανω ειμασταν μονο δυο που χτυπουσαμε.

Μου έχει συμβεί ακριβώς αυτό που περιγράφεις κάποιες φορές, και ήταν τόσο έντονο που αναρωτιόμουν, τι στο καλό, πως γίνεται να μπιντάρουμε συνέχεια κόντρα. Στην αρχή την πάτησα και έκανα συνέχεια κόντρα μπιντς, η τιμή ανέβαινε πάρα πολύ. Τώρα πιά, όποτε συμβαίνει, απλώς φεύγω. Το πιθανότερο σενάριο που παίζει είναι αυτό που λες, το έχω σκεφθεί και εγώ. Τα 2 νικνέιμς, το ότι ο πωλητής βλέπει που έχει φθάσει η τιμή κλπ. Δεν ξέρω αν υπάρχει περιθώριο διαμαρτυρίας στο ebay, αν αποδεικνύεται δηλαδή. Και στο σκηνικό με την 2η προσφορά, όταν ο αρχικός νικήτης υπαναχωρεί, όποτε μου έχει τύχει, έχω πεί ΟΧΙ, μουλάρωνα γιατί μου φαινόταν σικέ.
Νομίζω ότι η ΦΙΦΙΤΣΑ έχει δίκιο, σιγά μην παρακαλέσουμε κιόλας, τελικά υπάρχουν και κάτι πονηροί πωλητές ..............

Βρε συ, ζητάς να σου πεί το ποσό για την συνδυασμένη αποστολή ΠΡΙΝ μπιντάρεις, για να ξέρεις τι θα πληρώσεις εκ των προτέρων. Συνήθως, τους λέω θέλω αυτό και αυτό και αυτό και αυτό, τι μτφ θα πληρώσω αν τα πάρω όλα, για να ξέρω ακριβώς από πριν. Ο πωλητής δεν είναι υποχρεωμένος να κάνει συνδυασμένη αποστολή, αν κάνει το αναφέρει, αλλά ούτως ή άλλως, να ρωτάς, ακόμα και αν δεν το αναφέρει, μπορεί ρωτόντας τον να σου δώσει καλύτερη τιμή.

Αυτά όλα όμως ΠΡΙΝ την δημοπρασία ή την άμεση αγορά.

Έτσι ακριβώς. Π.χ. αν το μπίντ είναι 1 λίρα και εσύ βάλεις το μάξιμουμ π.χ. 25 λίρες και βγείς outbid, το σύστημα θα σου πεί ότι βγήκες εκτός προσφοράς και ποντάρισε πάνω από 25 λίρες για να κερδίσεις, οπότε θα φανεί σε όλους ποιά ήταν η προσφορά σου.

¶ντε καλέ, γιατί να έχεις πρόβλημα ? Έχω πάρει ΜΠΟΝΙ ΤΖΙΝ & ΡΕΑΡ ΕΝΤΙΣΙΟΝΣ από ΗΠΑ ........... σε αυτά τα επίπεδα τιμών που αναφέρεις και δεν είχα πρόβλημα. Αμ, τα κορίτσια που έχουν ψωνίσει ΤΖΙΜΠΟΡΙ ? 120 δολλάρια ? Μην αγχώνεσαι τζάμπα. Το θεωρώ εξαιρετικά απίθανο να το ανοίξουν στο τελωνείο. Αν άνοιγαν όλα τα δέματα, δεν θα μπορούσαμε να ψωνίσουμε ούτε καρφίτσα εκτός Ε.Ε.

¶ντε καλή παραλαβή και .......... που το βρήκες βρε θηρίο!!!!!!!!!!!!!!!! Μ' αρέσει πολύ, η διάσταση είναι για μωρό ή για μεγαλύτερο παιδάκι ? Για πές να κοιτάμε και εμείς ............

ΑΜΙ
13-06-11, 14:29
το βρήκα τυχαία έστειλα μειλ για μία μεγάλη κούτα χρεώνουν 30λίρεσ αποστολή και έχει πάρα πολυ καλέσ τιμές και απο αμαζον ακόμα τι λέτε οι πιο έμπειρες να τολμήσω?

αααα και κάτι ακόμα εγώ έκανα εγραφή και μου βγάζει όταν κάνω λογκιν φτηνότερες τιμές!!!!

chatzico
13-06-11, 14:34

αααα και κάτι ακόμα εγώ έκανα εγραφή και μου βγάζει όταν κάνω λογκιν φτηνότερες τιμές!!!!

Σου είπαν τι σημαίνει 'μεγάλη κούτα' ? Γιατί μεγάλη κούτα για μένα μπορεί να είναι η κούτα για τα γάλατα ΝΟΥΝΟΥ και για άλλον η κούτα από τα πατατάκια .......... Σου είπαν για βάρος ?
Λέω δηλαδή, σου έδωσαν ακριβή στοιχεία ή το άφησαν φλου ? Αν το άφησαν φλού, πρόσεχε μην απογοητευτείς μετά.

Αν οι τιμές είναι καλές, ζήτα ακριβή στοιχεία πριν δεσμευτείς. :wink::wink:

tatianaki
13-06-11, 14:37

τωρα το λεει purchase history, σ'εμενα τουλαχιστον...

alicia
13-06-11, 14:39
Σορρυ για το οφ τοπικ πως να κανω edit σ'ενα ποστ μου γιατι εβαλα ενα link απο amazon και μολις κανω login στο amazon εμφανιζει και τα στοιχεια μου. Ηelp γιατι την εκανα την πατατα!

chatzico
13-06-11, 14:42
Σορρυ για το οφ τοπικ πως να κανω edit σ'ενα ποστ μου γιατι εβαλα ενα link απο amazon και μολις κανω login στο amazon εμφανιζει και τα στοιχεια μου. Ηelp γιατι την εκανα την πατατα!
Αν έχουν περάσει 24 ώρες, δεν μπορείς να κάνεις έντιτ. Μήπως να στείλεις μύνημα στον αντμιν ?

Φλορα
13-06-11, 15:05
Tι ακριβως εννοεις γιατι κι εγω οταν παταω σε λινκ του αμαζον που εβαλε καποια κοπελα...ανοιγει το αμαζον με τα δικα μου στοιχεια φυσικα......αν εννοεις αυτο ετσι γινεται.....

alicia
13-06-11, 15:12
Tι ακριβως εννοεις γιατι κι εγω οταν παταω σε λινκ του αμαζον που εβαλε καποια κοπελα...ανοιγει το αμαζον με τα δικα μου στοιχεια φυσικα......αν εννοεις αυτο ετσι γινεται.....

Εγω το δοκιμασα με το link που εβαλα εγω και λεω μηπως το βλεπουν ετσι και οι υπολοιποι στο φορουμ.Μαλλον ειμαι πολυυυύ ξανθια.Κι εστειλα και μηνυμα στους admin:oops:

ΑΜΙ
13-06-11, 15:20
Σου είπαν τι σημαίνει 'μεγάλη κούτα' ? Γιατί μεγάλη κούτα για μένα μπορεί να είναι η κούτα για τα γάλατα ΝΟΥΝΟΥ και για άλλον η κούτα από τα πατατάκια .......... Σου είπαν για βάρος ?
Λέω δηλαδή, σου έδωσαν ακριβή στοιχεία ή το άφησαν φλου ? Αν το άφησαν φλού, πρόσεχε μην απογοητευτείς μετά.

Αν οι τιμές είναι καλές, ζήτα ακριβή στοιχεία πριν δεσμευτείς. :wink::wink:

ένα καρότσι cosatto ένα καλοκαιρινό της stokke κάλυμα και μία ομπρέλα καροτσιού μου είπαν ότι μπαίνουν σε μία κούτα και κάνει 30 λίρεσ ή κούτα.

fifitsa
13-06-11, 15:28
Dette site er ikke billigere?
多么愚蠢的,我们花?有成为笑柄。我们说,我们必须停止新闻...

sofaki1978
13-06-11, 15:33
[QUOTE=chatzico;2056457]
Έτσι ακριβώς. Π.χ. αν το μπίντ είναι 1 λίρα και εσύ βάλεις το μάξιμουμ π.χ. 25 λίρες και βγείς outbid, το σύστημα θα σου πεί ότι βγήκες εκτός προσφοράς και ποντάρισε πάνω από 25 λίρες για να κερδίσεις, οπότε θα φανεί σε όλους ποιά ήταν η προσφορά σου.

αυτη την κουβεντα ειχαμε χθες με την marilia.εγω ψωνιζω κυριως ετσι,με maximum bid.και μου εχει τυχει και να πεσω πανω σε αλλου αγοραστη το maximum bid.καποιος εχει βαλει σε δημοπρασια 1 λιρας maximum bid 30 λιρες.εαν βαλω εγω 5 λιρες και με βγαλει outbid δεν θα μου γραψει το συστημα να βαλω απο 30 λιρες και πανω,μου βγαζει να βαλω απο 6 λιρες και πανω,η δημαπρασια προχωραει αργα.δειτε εδω το δικο μου maximum bid Που ηταν 30 λιρες,οι περισσοτεροι ηταν οι ιδιοι που bidαραν,βαζανε μεχρι να με φτασουν.

£30.00
£19.00
£17.00
£16.88
£15.00
£14.00
£10.00
£10.00
£0.99

εγω θεωρω οτι κανεις δεν ξερει πιο ειναι το maximum bid σου.αλλιως δεν θα ειχε και νοημα αυτη η δυνατοτητα;);)

http://pics.ebaystatic.com/aw/pics/s.gif http://pics.ebaystatic.com/aw/pics/s.gifhttp://pics.ebaystatic.com/aw/pics/s.gif

chatzico
13-06-11, 15:52
ένα καρότσι cosatto ένα καλοκαιρινό της stokke κάλυμα και μία ομπρέλα καροτσιού μου είπαν ότι μπαίνουν σε μία κούτα και κάνει 30 λίρεσ ή κούτα.

Καλό μου φαίνεται, αν και οι τιμές συμφέρουν, χτύπα τα. Έχει και οικονομικές προίκες απ' ότι είδα.

多么愚蠢的,我们花?有成为笑柄。我们说,我们必须停止新闻...

Τώρα αυτό που συνεννοείσθε έτσι, τι να πω, μπράβο σας :lol::lol::lol::lol:

αυτη την κουβεντα ειχαμε χθες με την marilia.εγω ψωνιζω κυριως ετσι,με maximum bid.και μου εχει τυχει και να πεσω πανω σε αλλου αγοραστη το maximum bid.καποιος εχει βαλει σε δημοπρασια 1 λιρας maximum bid 30 λιρες.εαν βαλω εγω 5 λιρες και με βγαλει outbid δεν θα μου γραψει το συστημα να βαλω απο 30 λιρες και πανω,μου βγαζει να βαλω απο 6 λιρες και πανω,η δημαπρασια προχωραει αργα.

Έτσι είναι, με νορμάλ αγοραστές. Στο παράδειγμα που λές, αφού το μάξιμουμ είναι 30 λίρες -το οποίο εσύ εννοείται ότι δεν βλέπεις- και έχεις βάλει 5, δεν θα σου αποκαλύψει το σύστημα ποιό είναι το μάξιμουμ μπιντ. Θα σε πάει όπως λες, σιγά σιγά, μέχρι να φθάσεις το μάξιμουμ μπιντ του υψηλότερου δημοπράτη. Αυτά σε νορμάλ και όχι σικέ δημοπρασίες.

δειτε εδω το δικο μου maximum bid Που ηταν 30 λιρες,οι περισσοτεροι ηταν οι ιδιοι που bidαραν,βαζανε μεχρι να με φτασουν.

£30.00
£19.00
£17.00
£16.88
£15.00
£14.00
£10.00
£10.00
£0.99

εγω θεωρω οτι κανεις δεν ξερει πιο ειναι το maximum bid σου.αλλιως δεν θα ειχε και νοημα αυτη η δυνατοτητα;);)http://pics.ebaystatic.com/aw/pics/s.gif http://pics.ebaystatic.com/aw/pics/s.gifhttp://pics.ebaystatic.com/aw/pics/s.gif
Αν μιλάμε για κανονικούς αγοραστές, σαν εμάς, που βάζουν ένα μάξιμουμ μπιντ και παίζουν, πάει έτσι. Αν πρόκειται όμως για σικέ αγοραστή, δηλ. για τον ίδιο τον πωλητή που βλέπει το μάξιμουμ μπιντ, τότε αυτός τι κάνει. Βλέπει π.χ. ότι το μάξιμουμ μπιντ σου είναι 25 λίρες και χτυπάει αυτόματα με 26 λίρες. Το σύστημα θα σου ζητήσει να ποντάρεις πάνω από 25 λίρες για να χτυπήσεις την νέα προσφορά, οπότε στην ουσία φανερώνει ποιό ήταν το αρχικό μάξιμουμ μπιντ σου. Αυτό νομίζω ότι λέει η ΜΑΡΙΛΙΑ12.

fifitsa
13-06-11, 16:21
Αυτά που ψάχνετε είναι εδώ!!!
δεν ξέρω γιατί τα γράμμαρα μου βγαίνουν bold.... Sorry!!!
http://pages.ebay.co.uk/help/buy/automatic-bidding.html#how (http://pages.ebay.co.uk/help/buy/automatic-bidding.html#how)

When you place a bid, you enter the maximum amount you're willing to pay for the item. The seller and other bidders don’t know your maximum bid.

We’ll place bids on your behalf using the automatic bid increment (http://pages.ebay.co.uk/help/buy/bid-increments.html) amount, which is based on the current high bid. We'll bid only as much as necessary to make sure that you remain the high bidder, or to meet the reserve price, up to your maximum amount.

If another bidder places the same maximum bid or higher, we’ll notify you so you can place another bid. Your maximum bid is kept confidential until it is exceeded by another bidder

fifitsa
13-06-11, 16:25
[QUOTE=chatzico;2056519]
Τώρα αυτό που συνεννοείσθε έτσι, τι να πω, μπράβο σας :lol::lol::lol::lol:/QUOTE]

Θέλω να του πω κι άλλα, αλλά είμαστε σοβαρό site..... !!!!! :lol:
A! ωραία !!! Ξεμπολντάρισα!!!!

Myrella
13-06-11, 17:08
Κοριτσια εχει ψωνισει καμια απο babybutt.com?
Μου αρεσαν τα ρουχα εγκυμοσυνης, εχει καλες τιμες, αλλα παω να κανω παραγγελια κ μου λεει οτι την πρωτη φορα που παραγγελνεις δε δεχεται καρτες! Σου στελνουν λογαριασμο τραπεζης κ βαζεις τα λεφτα...
Ποσο θα μου κρατησουν ομως γι'αυτο? Για 100 ευρω παραγγελια θα ειναι κανενα 20ρικο προμηθεια!
Το εχει κανει καποια????
Αν τους στειλω mail να κανουν μια εξαιρεση λετε να γινει τιποτα?

Κανενα αλλο μαγαζι με maternity clothing παιζει?? Γιατι ειμαι επαρχια κ δε βρισκω τιποτα της προκοπης στην αγορα....

Τα φωτα σας please! :cool:

litsat
13-06-11, 17:54
Μου αρεσαν τα ρουχα εγκυμοσυνης, εχει καλες τιμες, αλλα παω να κανω παραγγελια κ μου λεει οτι την πρωτη φορα που παραγγελνεις δε δεχεται καρτες! Σου στελνουν λογαριασμο τραπεζης κ βαζεις τα λεφτα...
Ποσο θα μου κρατησουν ομως γι'αυτο? Για 100 ευρω παραγγελια θα ειναι κανενα 20ρικο προμηθεια!
Το εχει κανει καποια????

Κανενα αλλο μαγαζι με maternity clothing παιζει?? Γιατι ειμαι επαρχια κ δε βρισκω τιποτα της προκοπης στην αγορα....

Εαν εχεις ιντερνετ banking δεν ειναι μεγαλη η προμηθεια. Απο αυτο το σαιτ δεν εχω ψωνισει αλλα ριξε και μια ματια στο ασσος εχει κι εκει εγκυμοσυνης!

despoina
13-06-11, 17:56
ok πηρα το 2-3 φανελακια...
βρακακια οσα εχω παρει 18-24 δε μου γεμισαν το ματι, μικρα μου φανηκαν και ετσι τα πηρα κι αυτα 2-3, ε αν ειναι τοσο μεγαλα και της πεφτουν τι να πω................! θα τα βαλει πιο μετα..... εξαλλου τα πηρα απο τωρα που εχω κανα μηνα μπροστα μου για να προλαβω ;)
τελικα μου κανε καλη προσφορα στα μεταφορικα και πηρα 3 τριαδες δηλαδη 9! μινι μαους, τινκερμπελ και τουιτι! δεν τα ειχε κανεις αλλος τοσο φθηνα....

ιριδα, βαλε αν μπορεις ξανα τον πωλητη, γιατι μαλλον μπερδευτηκα, και δεν βλεπω τινκερμπελ και τουιτι!παρελαβες, ολα καλα?

chatzico
13-06-11, 18:04
Αυτά που ψάχνετε είναι εδώ!!!
δεν ξέρω γιατί τα γράμμαρα μου βγαίνουν bold.... Sorry!!!
http://pages.ebay.co.uk/help/buy/automatic-bidding.html#how (http://pages.ebay.co.uk/help/buy/automatic-bidding.html#how)

When you place a bid, you enter the maximum amount you're willing to pay for the item. The seller and other bidders don’t know your maximum bid.

We’ll place bids on your behalf using the automatic bid increment (http://pages.ebay.co.uk/help/buy/bid-increments.html) amount, which is based on the current high bid. We'll bid only as much as necessary to make sure that you remain the high bidder, or to meet the reserve price, up to your maximum amount.

If another bidder places the same maximum bid or higher, we’ll notify you so you can place another bid. Your maximum bid is kept confidential until it is exceeded by another bidder

Δεν είχα δει αυτή τη σελίδα. Συνεπώς, κανείς, ούτε και ο πωλητής βλέπει το μάξιμουμ μπιντ στο αντικείμενό του. Αν όμως κινείται με τον τρόπο που είπε η ΜΑΡΙΛΙΑ12, μπορεί να μπαίνει με 2ο νικνειμ και να αυξάνει την τιμή. Δεν είναι και το πιο συνηθισμένο αλλά παίζει σαν δυνατότητα.

[Θέλω να του πω κι άλλα, αλλά είμαστε σοβαρό site..... !!!!! :lol:
8-)8-)8-)8-)8-)

chatzico
13-06-11, 18:08

Γύρνα 2-3 σελίδες πίσω, να βρείς κάποιο πόστ του ΚΑΛΑΜΑΡΑΚΙου. Στην υπογραφή της έχει 5-6 καταστήματα με ρούχα εγκυμοσύνης. Επίσης δες και τα 'ρούχα για στρουμπουλίτσες μανουλίτσες', μήπως κάτι σου ταιριάζει.

maria1976
13-06-11, 18:09
μολις επικοινωνησε ο αγγλος ξαδερφος ολα ok!!!!!!
αντε λοιπον να ξεκινησω τα ψωνια μου.
:-) :-)

Myrella
13-06-11, 18:12
Εαν εχεις ιντερνετ banking δεν ειναι μεγαλη η προμηθεια. Απο αυτο το σαιτ δεν εχω ψωνισει αλλα ριξε και μια ματια στο ασσος εχει κι εκει εγκυμοσυνης!

Λες να μην ειναι πολλα?
Να σου πω την αληθεια, σκεφτηκα κ το αλλο. αν ειναι μεγαλη η προμηθεια, δε τα δινω, κ μου ακυρωνουν κ την παραγγελια.... κ δεν εγινε τιποτα... :p

Το ασος ειναι λιγο πιο ακριβο κ καπως.... basic! σα καταλογου... Ψωνιζω εδω κ καιρο απο τα κανονικα του ρουχα κ ειναι μια χαρα, αλλα τα εγκυμοσυνης δε μου γεμισανε το ματι.
Ειδα κ καποια αλλα μαγαζια απο το google τυχαια αλλα τα πιο πολλα που βρηκα ειναι αμερικανικα κ εχουν πολλα μεταφορικα.;)

Myrella
13-06-11, 18:14
Γύρνα 2-3 σελίδες πίσω, να βρείς κάποιο πόστ του ΚΑΛΑΜΑΡΑΚΙου. Στην υπογραφή της έχει 5-6 καταστήματα με ρούχα εγκυμοσύνης. Επίσης δες και τα 'ρούχα για στρουμπουλίτσες μανουλίτσες', μήπως κάτι σου ταιριάζει.

α ναι???
Θα ψαξω να το βρω!
Απλα το ποστ ειναι τεραστιο κ ειναι δυσκολο κ χρονοβορο να ψαχνεις τα προηγουμενα!!! :oops::oops:

marilia12
13-06-11, 18:21
Αν όμως κινείται με τον τρόπο που είπε η ΜΑΡΙΛΙΑ12, μπορεί να μπαίνει με 2ο νικνειμ και να αυξάνει την τιμή.

8-)8-)8-)8-)8-)

ναι θα μπορουσε να μπαινει εξαρχης και να εδινε το μαξιμουμ μπιντ με αλλο νικ. Ετσι θα ειναι σιγουρος οτι δεν θα πουληθει το αντικειμενο του κατω απο καποια τιμη.

indie
13-06-11, 18:27
Το εχει κανει καποια????

¶ψογη εξυπηρέτηση...!!! Είχα παραγγήλει ένα λίκνο το οποίο παρέλαβα σπασμένο... τους έστειλα μαιλ με φοτό και μου το αντικατέστησαν!!! Μάλιστα το σπασμένο μου είπαν να μην τους το στείλω πίσω γιατί το κόστος των μεταφορικών θα ήταν τεράστιο... Τελικά μου έμεινε η προίκα από το σπασμένο λικνο.
Με τη πληρωμή είχα ένα θέμα...τελικά τους έστειλα τα στοιχεία της πιστωτικής μου... αν και λίγο παρακινδυνευμένο... Τελικά όλα καλα!!! :-P:-P

chatzico
13-06-11, 18:30
α ναι???
Θα ψαξω να το βρω!
Απλα το ποστ ειναι τεραστιο κ ειναι δυσκολο κ χρονοβορο να ψαχνεις τα προηγουμενα!!! :oops::oops:

Σιγά το δύσκολο βρε. Κοιτάς τις επικεφαλίδες και μετά βλέπεις τι μαγαζιά έχει κρεμάσει από κάτω. Και λίγο ψάξιμο δεν βλάπτει :wink::wink::wink:

ναι θα μπορουσε να μπαινει εξαρχης και να εδινε το μαξιμουμ μπιντ με αλλο νικ. Ετσι θα ειναι σιγουρος οτι δεν θα πουληθει το αντικειμενο του κατω απο καποια τιμη.
Μου έχει τύχει σε γυαλιά ηλίου, να μπιντάρω και ΑΜΕΣΩΣ να βγαίνω άουτ. Ήταν αρχή για μένα ακόμα και με είχε πιάσει πείσμα και μπίνταρα σχεδόν συνέχεια. Γκράντε βλακεία. Ότι και αν έβαζα, ήμουν πάντα άουτ. Σε αντικείμενο με τρέχων μπιντ 5 δολλάρια. Πάντα άουτ. Πιθανώς είχε βάλει μια τρισαπίστευτη τιμή π.χ. 1000 δολλάρια, οπότε run Forest run εγώ !!!!!!!!!!!!!

Φλορα
13-06-11, 18:34
Εγω το δοκιμασα με το link που εβαλα εγω και λεω μηπως το βλεπουν ετσι και οι υπολοιποι στο φορουμ.Μαλλον ειμαι πολυυυύ ξανθια.Κι εστειλα και μηνυμα στους admin:oops:
χα χα....μη νομιζεις κατι τετοια κουφα ολες λιγο πολυ τα καναμε.....
κι εγω ειμαι και καστανη.....δε δικαιολογουμαι,καταλαβες.....

Myrella
13-06-11, 18:39
¶ψογη εξυπηρέτηση...!!! Είχα παραγγήλει ένα λίκνο το οποίο παρέλαβα σπασμένο... τους έστειλα μαιλ με φοτό και μου το αντικατέστησαν!!! Μάλιστα το σπασμένο μου είπαν να μην τους το στείλω πίσω γιατί το κόστος των μεταφορικών θα ήταν τεράστιο... Τελικά μου έμεινε η προίκα από το σπασμένο λικνο.
Με τη πληρωμή είχα ένα θέμα...τελικά τους έστειλα τα στοιχεία της πιστωτικής μου... αν και λίγο παρακινδυνευμένο... Τελικά όλα καλα!!! :-P:-P

Χμ... δε ξερω... θα τους στειλω μειλ μηπως μπορεσω να πληρωσω με καρτα κ οτι γινει. Δε θελω να στειλω στοιχεια με μειλ, ειναι οντως πολυ επικινδυνο!
Εσυ το πηρες απο το σαιτ που ειναι στα γερμανικα η απο το αλλο στα αγγλικα? γιατι δε μιλαω γερμανικα :p! φανταζομαι τα ιδια ειναι.
Καλη εξυπηρετηση παντος στην περιπτωση σου!!! Θα ψωνισω! :grin:

euapap
13-06-11, 20:43
geox και brikenstock για παιδιά. εχετε βρει καμία άκρη;;

chatzico
13-06-11, 20:57
Είδες στην λίστα στην υπογραφή μου ? Δεν βρήκες κάτι ? Στο ebay είδες ?

Γατουλα
13-06-11, 21:19
ωραια λιγα γραψατε σημερα που ελειπα!

λοιπον το καλαμαρι εχει το πυζαμα της
και εγω την Κλαιρ μου!
της εστειλα εχτες για μια πυζαμα που ηθελα αλλα δεν την ειχε στο 2-3
την ειχα βρει αλλου αλλα πιο ακριβη
μου λεει σημερα....εκανε ενας λαθος και τη πηρε 2 φορες και περισσευει μια
θα κανω relist τη πυζαμα και ελπιζω να τη προλαβεις!
χαχχαχα η δικια μου!!!!!! τη βουτηξα!
http://stores.ebay.co.uk/Precious-Little-Things?_trksid=p4340.l2563

euapap
13-06-11, 21:53
8. http://www.lillifoot.co.uk/ (μτφ 5 λίρες ανά ζεύγος, δωρεάν μτφ για Αγγλία)
πολύ καλό αυτό!!
αλλα εχει πολύ λίγα νούμερα.μάλλον τους στέλνεις μέιλ με αυτό που θέλεις

chatzico
13-06-11, 21:53
Σε πέτυχα κυρία μου ΓΑΤΟΥΛΑ !!!!! Τόσο καιρό λές για το ΝΕΧΤ και εγώ κλείνω επιμελώς τα ώτα μου. Λέω όχι, ότι θυμάσαι από τα νιάτα σου από την καταραμένη χώρα, να το ξεχάσεις, εδώ είναι Ελλάδα, ότι βρίσκεις και σ' αρέσει από εδώ, άντε στο τσακίρ κέφι, να βάλουμε και καμιά πέρσοναλ σόπερ.

Τι ήθελα σήμερα και άνοιξα την αγγλική σελίδα ............... και πήγα στα είδη σπιτιού ............... και είδα αυτό http://www.next.co.uk/g362680s4 και αυτά .... http://www.next.co.uk/homeware/rugs/7 .......... και θέλω τρελά ......... και κόλλησα και δεν ξεκολλάω ...............

Σιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιτττττττττττ

chatzico
13-06-11, 22:07
πολύ καλό αυτό!!
αλλα εχει πολύ λίγα νούμερα.μάλλον τους στέλνεις μέιλ με αυτό που θέλεις
Αρκετά ΜΠΙΡΚΕΝΣΤΟΚ έχει στο PARES, δεν ξέρω από τιμές πως παίζουν.

annagrig1980
13-06-11, 22:11
Δεν είχα δει αυτή τη σελίδα. Συνεπώς, κανείς, ούτε και ο πωλητής βλέπει το μάξιμουμ μπιντ στο αντικείμενό του. Αν όμως κινείται με τον τρόπο που είπε η ΜΑΡΙΛΙΑ12, μπορεί να μπαίνει με 2ο νικνειμ και να αυξάνει την τιμή. Δεν είναι και το πιο συνηθισμένο αλλά παίζει σαν δυνατότητα.

8-)8-)8-)8-)8-)

Παιδια το max. bid ο πωλητης μπορει να το δει μονο οταν ληξει η δημοπρασια και μονο σε αυτον που κερδισε.
Τουλαχιστον ετσι γινοταν μεχρι περυσι γιατι απο τοτε δεν εχω ξανασχοληθει με πωλησεις και δεν ξερω αν αλλαξε κατι.
Στο Αμερκανικο ebay ειχε και πολλες αλλες δυνατοτητες που δεν εχει το Αγγλικο. Δηλ. πληρωνες ενα πολυ μικρο ποσο και εβλεπες ποσοι εχουν δει την αγγελια σου, ποσοι την εχουν στη save list κ.α.
Αυτα τα στατιστικα μπορουσες να τα κανεις ορατα για να παρακινησεις υποψηφιους αγοραστες.
Τελος να σας πω οτι υπαρχουν και "ρομποτακια" (σαν τους κουλους που μπαινουν εδω και γραφουν ακαταλαβιστικες μπουρδες) που χτυπαγαν αυτοματα σε διαφορες δημοπρασιες και βεβαια σου χαλαγαν την δημοπρασια ή αν ησουν τυχερος στην ανεβαζαν ψηλά. Εχει κανενα χρονο που μειωθηκαν παρα πολυ απο τα συστηματα ασφαλειας του ebay αλλα υπαρχουν ακομα.

annagrig1980
13-06-11, 22:13
Αν μαθετε κανενα κωδικο για littlewoodseurope σας παρακαλω πολυ πειτε μου! Please!

Geonutr
13-06-11, 22:16
Ναι καλα....δεν το ηξερα να μη το πω κιολας....:evil:

Δεν μπορω ρε συ....Δεν συνιθιζεταιιιιιι!!!

Ελεος πια με τον καθε εξυπνο ελληναρα.....

για αυτο παμε χαλια....
συζητουσα με το συζυγο κ μου λεει το εξης..το κρατος φταιει κυριως για τις τιμες που πουλανε τα ελληνικα μαγαζια..οταν ο επιχειρηματιας αγοραζει κατι κ πληρωνει 23% φορο και οταν ειναι να το πουλησει πρεπει να ξανα πληρωσει αλλα 23% φορο σιγουρα θα το βαλει παραπανω στη τιμη..κ θυμηθηκα οτι οταν ειχα το γραφειο μου (ως διαιτολογος) επαιρνα πχ επισκεψη 30 ευρω,μαζι με την αποδειξη 19%(τοτε) και ειχα κ παρακρατηση 40%...ατιμο κρατος...

Το εχει κανει καποια????

Θα σου προτεινα να μη παιρνεις μονο εγκυμοσυνης...εγω στη δικη μου δε πηρα ΤΙΠΟΤΑ απο τετοιου ειδους ρουχα..ρηχτα μπλουζακια κ φαρδουλα ωραια φορεματακια κ μια χαρα!!

fifitsa
13-06-11, 22:26

Αυτό μπορεί να το κάνει με reserve price....

What’s a reserve price?
A reserve price is the lowest price that the seller is willing to accept for the item. If the listing ends without any bids that meet the reserve price, the seller is not required to sell the item.
As a buyer, you are not shown the reserve price. When you bid on an auction-style listing with a reserve price, the label next to the current bid price tells you if the reserve has been met. Once the reserve has been met, the 'reserve not met' label will disappear. Learn more about reserve prices (http://pages.ebay.co.uk/help/buy/reserve-price.html).

http://pages.ebay.co.uk/help/buy/questions/reserve-price.html

http://pages.ebay.co.uk/help/buy/reserve-price.html

chatzico
13-06-11, 22:34
FIFITSA, συνήθως reserve price ορίζουν σε ακριβά ή συλλεκτικά αντικείμενα. Δεν είναι σύνηθες νομίζω να το κάνουν σε απλά πράγματα.

fifitsa
13-06-11, 22:36
Τελος να σας πω οτι υπαρχουν και "ρομποτακια" (σαν τους κουλους που μπαινουν εδω και γραφουν ακαταλαβιστικες μπουρδες) που χτυπαγαν αυτοματα σε διαφορες δημοπρασιες και βεβαια σου χαλαγαν την δημοπρασια ή αν ησουν τυχερος στην ανεβαζαν ψηλά. Εχει κανενα χρονο που μειωθηκαν παρα πολυ απο τα συστηματα ασφαλειας του ebay αλλα υπαρχουν ακομα.

Πολύ πολύ σωστό!!! Γιατί ως γνωστόν στο internet υπα΄ρχουν τα ΠΑΝΤΑ... Όπως και στη ζωη... Απάτη, κλεψιά,μπινιά και όλα τα καλά... :neutral:

Πού και πού όμως βρίσκεις και τη φιλία, τη βοήθεια και πράγματα που δεν περίμενες οτι θα βρεις... Από ένα ζευγάρι φτηνά παπουτσάκια ως και έναν ώμο για να στηριχτεις όταν η ζωή δείχνει πόσο π... είναι για άλλη μια φορά... Εγώ τα έχω συναντήσει όλα αυτά και χαίρομαι που μιλάμε κάθε φορά που έχω λίγο χρόνο!!!

Φιλάκια πολλά & τα κεφάλια μέσα πάλι....

fifitsa
13-06-11, 22:38
FIFITSA, συνήθως reserve price ορίζουν σε ακριβά ή συλλεκτικά αντικείμενα. Δεν είναι σύνηθες νομίζω να το κάνουν σε απλά πράγματα.

Σωστό αλλά το δικαίωμα το έχει.... Εκτός αν τα fees είναι πολλά και γι' αυτό το αποφεύγουν.

chatzico
13-06-11, 22:40
Σωστό αλλά το δικαίωμα το έχει.... Εκτός αν τα fees είναι πολλά και γι' αυτό το αποφεύγουν.
Πέρα από τα fees, το κόλπο με τα δύο νικνειμς είναι κομπίνα ενώ το reserve price είναι νόμιμη διαδικασία.

fifitsa
13-06-11, 23:01
Και ως γνωστόν επειδή ο homo sapiens τη μπινιά την έχει στο αίμα του, προτιμούν το double nick από το να σου πουν "κοίτα να δεις, εγώ θέλω τόσα" να μη χάνει κανείς τον χρόνο του με μ...ς
Ετσι είναι...

chatzico
13-06-11, 23:08
Κάπως έτσι το είχα σκεφθεί και εγώ........

Ευτυχώς, δεν είναι μεγάλο το ποσοστό τέτοιων sly fox πωλητών, αλλά η αλήθεια είναι ότι αν πέσεις επάνω τους, σου χαλάει η διάθεση και αισθάνεσαι και λίγο βλάξ..................

Their loss ...........

to adraki mou!
14-06-11, 08:17
¶ντε καλή παραλαβή και .......... που το βρήκες βρε θηρίο!!!!!!!!!!!!!!!! Μ' αρέσει πολύ, η διάσταση είναι για μωρό ή για μεγαλύτερο παιδάκι ? Για πές να κοιτάμε και εμείς ............[/QUOTE]

Εχει διασταση 30Χ40 οποτε ειναι για μωρο και εγω για το καροτσι του καινουργιου μωρου το θελω !!!!!!

ΔΗ+ΧΡ
14-06-11, 09:04
Καλημέρα!!
Να ρωτήσω κάτι?
Θα κάνω μια παραγγελία απο amazon αρκετά μεγάλη(έρχεται η ανηψιά!!!!) και η νύφη μου διάλεξε 1 φωτιστικό για το παιδικό δωμάτιο που δεν είναι seller το amazon και έχει μεταφορικά 15Ε.
Η ερώτησή μου είναι:τα βάζω όλα μαζί στο καλάθι ή κάνω ξεχωριστή παρεγγελία?
Μάλλον το 2ο ε?

kiki*
14-06-11, 09:14
Καλημέρα!!
Να ρωτήσω κάτι?
Θα κάνω μια παραγγελία απο amazon αρκετά μεγάλη(έρχεται η ανηψιά!!!!) και η νύφη μου διάλεξε 1 φωτιστικό για το παιδικό δωμάτιο που δεν είναι seller το amazon και έχει μεταφορικά 15Ε.
Η ερώτησή μου είναι:τα βάζω όλα μαζί στο καλάθι ή κάνω ξεχωριστή παρεγγελία?
Μάλλον το 2ο ε?

ούτως ή άλλως θα στο στείλουν ξεχωριστά. Τα βάζεις στο καλάθι και στα τελευταία στάδια της παραγγελίας στο λέει ότι θα έρθουν ξεχωριστά.

ΔΗ+ΧΡ
14-06-11, 09:24
ούτως ή άλλως θα στο στείλουν ξεχωριστά. Τα βάζεις στο καλάθι και στα τελευταία στάδια της παραγγελίας στο λέει ότι θα έρθουν ξεχωριστά.
Οκ!Ευχαριστώ!1η φορά θα ψωνίσω χωρίς να είναι seller το amazon και σκέφτηκα να ρωτήσω μην κάνω καμιά πατάτα:rolleyes:

Access
14-06-11, 09:54
καλημερούδια κόρες !!!!!
σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας για τα περαστικά στην μικρή μου :D:D μετά από ένα κουραστικό τετραήμερο τα κεφάλια πάλι μέσα 8-)8-)

και για να μην είμαι εντελώς οφ τοπικ όσες ψωνίσατε από yoursclothing πόσες μέρες κάναν τα πράγματα να έρθουν ?? γιατί νομίζω έχουν καθυστερήσει αρκετά από 01/06 θα έπρεπε να έχουν έρθει ναι ??

ravT
14-06-11, 09:58
Κοριτσάκι περιμένω αρκετά πράγματα με παραγγελία αρκετά πριν την 1η Ιουνίου... Υπομονή...

bebarakos
14-06-11, 09:59
μην γελασετε αλλα θελω να αγορασω ενα καροτσι απο το ebay. O πωλητης δεχεται μονο Collection in Person
υπαρχει τροπος να το παρω;
αν οχι, σε περιπτωση που συμφωνησει να το στειλει ποιος ειναι ο φτηνοτερος τροπος;

Γατουλα
14-06-11, 10:11
καλημερα
ειπα και εγω να επιχειρησω αγορα απο yoursclothing αλλα μαλλον δε μεθελει
επειλεγω παυπαλ
και φτανει καπου επιλεξτε delivery option
κανετε κατι εκει εσεις η παθαινει κομπλα το δικο μου?

ravT
14-06-11, 10:19
beberakos επικοινώνησε με την κοπέλα που κάνει personal shopping μήπως μπορεί να σε βοηθήσει. Δε βλέπω άλλο τρόπο

Γατουλα
14-06-11, 10:25
α και το κοριτσακι με τη κουβερτουλα 30χ40 να υποθεσω μιλας με ιντσες???

to adraki mou!
14-06-11, 10:34
α και το κοριτσακι με τη κουβερτουλα 30χ40 να υποθεσω μιλας με ιντσες???

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&_trksid=p4340.l2557&rt=nc&nma=true&item=120732939013&si=5Qi2HCWOrMfe3u%252FWzWWeGLAjNIw%253D&viewitem=&sspagename=ADME%3AB%3AEOIBSA%3AUS%3A1123

Γατουλα
14-06-11, 10:35
ιντσες ειναι!!! αλλιως βρε θα ητανε πανακι για τον ωμο! :D
100x75

aggelomarios
14-06-11, 10:45
καλημερούδια κόρες !!!!!
σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας για τα περαστικά στην μικρή μου :D:D μετά από ένα κουραστικό τετραήμερο τα κεφάλια πάλι μέσα 8-)8-)

και για να μην είμαι εντελώς οφ τοπικ όσες ψωνίσατε από yoursclothing πόσες μέρες κάναν τα πράγματα να έρθουν ?? γιατί νομίζω έχουν καθυστερήσει αρκετά από 01/06 θα έπρεπε να έχουν έρθει ναι ??

Μην ξεχνας Access μου οτι ειχαμε και εχουμε μπροστα μας ενα σωρο απεργιες οποτε νορμαλ μου φαινεται...εμενα παντως κανανε πανω απο 10 μερες εργασιμες στις 2 βδομαδες νομιζω οτι ειχα παραλαβει και χωρις ενα καρο απεργιες!!

panoula
14-06-11, 11:14
καλημερα,αν μπορει να με βοηθησει καποια κοπελα θα της ημουν ευγνωμων!!!!
θελω να κανω μια αγορα απο ebay,μπορω να πληρωσω με paysafe καρτα??(αυτες που εχουν τα περιπτερα)
http://viewitem.eim.ebay.gr/Baby-Banz-Retro-Child-Sunglasses-UVA-UVB-Sun-Protection/400191156636/item
γνωριζετε αυτον τον πωλητη???

ravT
14-06-11, 11:17
διάβασε εδώ να ενημερωθείς πριν κάνεις αγορές μέσω ιντερνετ

http://www.parents.gr/forum/showthread.php?p=1766943#post1766943

KIDS
14-06-11, 11:30
[QUOTE=Γατουλα;2053825]σιλια το σαββατο πηγαμε σε παρτυ και ανεβηκαν στα ποδηλατακια των αλλων διδυμων για ΠΡΩΤΗ φορα. Και τα 2 ποδηλατα 14αρια!!!!
Το σκατο, ΝΑΙ εκανε στροφες με 14αρι!!!!
ΑΛΛΑ δυστυχως και εγω εχω κολλησει, πολυ λιγες οι επιλογες σε 14αρι και ακομα το σκεφτομαι

μια μικρη γνωμη
14 αρι ποδηλατο πηρα στο γιο μου οταν ηταν 3 1/2
τωρα το ανεβαινει η κορη μου που ειναι στην ιδια ηλικια και μαλιστα με εξαιρετικη ανεση
ο ανηψιος μου που του ειχαν παρει 12αρι οταν ηταν 2 1/2 χρονων τωρα 2 χρονια αργοτερα σκυβει πολυ στο τιμονι
αν το ποδηλατο δεν ειναι τυπου bmx θα επαιρνα 14 αρι δαγκωτο

andigo
14-06-11, 12:08
Καλημέρα. Για όποια ενδιαφέρεται έπεσε η τιμή τους:
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003P2UU6Y/ref=ox_sc_sfl_title_4?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

Γατουλα
14-06-11, 12:19
[QUOTE=Γατουλα;2053825]σιλια το σαββατο πηγαμε σε παρτυ και ανεβηκαν στα ποδηλατακια των αλλων διδυμων για ΠΡΩΤΗ φορα. Και τα 2 ποδηλατα 14αρια!!!!
Το σκατο, ΝΑΙ εκανε στροφες με 14αρι!!!!
ΑΛΛΑ δυστυχως και εγω εχω κολλησει, πολυ λιγες οι επιλογες σε 14αρι και ακομα το σκεφτομαι

μια μικρη γνωμη
14 αρι ποδηλατο πηρα στο γιο μου οταν ηταν 3 1/2
τωρα το ανεβαινει η κορη μου που ειναι στην ιδια ηλικια και μαλιστα με εξαιρετικη ανεση
ο ανηψιος μου που του ειχαν παρει 12αρι οταν ηταν 2 1/2 χρονων τωρα 2 χρονια αργοτερα σκυβει πολυ στο τιμονι
αν το ποδηλατο δεν ειναι τυπου bmx θα επαιρνα 14 αρι δαγκωτο

αυτο μου ειπανε και μουστακα, τα ΒΜΧ ειναι πιο ψηλα ποδηλατα

LA LATINA
14-06-11, 13:42
και λιιιγο καλυτερη τιμουλα

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004U9TKXU/ref=s9_simh_gw_p121_d0_i3?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=1S4MDSS4RTR352X6J88G&pf_rd_t=101&pf_rd_p=467128533&pf_rd_i=468294

MUMSOFIA
14-06-11, 14:13
Καλημέρα. Για όποια ενδιαφέρεται έπεσε η τιμή τους:
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003P2UU6Y/ref=ox_sc_sfl_title_4?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

αυτή ειναι η τιμή για 9 τεμάχια ??

kalamaraki
14-06-11, 14:14

θα σε δειρω......στο εχω πει???? :evil:

MUMSOFIA
14-06-11, 14:15
αυτο περιμένω...χι,χι

kalamaraki
14-06-11, 14:18
αυτο περιμένω...χι,χι

χμ......μα καλα εχεις εμενα φιλεναδα και ακομα ρωτας βρεεεεεεεεεεε

θα σε δειρω λεμε....

ναι ειναι πωλητης το αμαζον κιουρια μου και τα στελνει φρι αρκει να κανεις παραγγελια 25λιρονια

αν τα βαλεις σφυρα μου....θελω κατι!!!

χτες παρήγγειλα απο αμαζον αξεσουαρ κινητων για χαζμπαντ και φιλο του και μαρκαδορους μπλοκακια και διαφορα για την μικρη ;);)

kalamaraki
14-06-11, 14:19

Σοφάκι εχει και αυτα΄

12 πακετάκια με 10λιρες

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004U9TL66/ref=noref?ie=UTF8&s=drugstore&psc=1

kiki*
14-06-11, 14:21
kalamaraki, ελπίζω απο αύριο που θα κοντεύεις να γυρίσεις στην οικογένεια σου, και θα είσαι πιο χαρούμενη, να μας αλλάξεις και το σηματάκι σου.:lol:

Γατουλα
14-06-11, 14:22
τα 12 ειναι πιο ακριβα φιλεναδα
διαιρουμε φυλλαρακια και πολλαπλασιαζουμε
τα 9 με 63 ειναι τα πιο οικονομικα