PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγορές μέσω internet!!! E-shops

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121

kornilia
18-09-10, 08:49
ναι βρε κοριτσια! το εχουν ζητησει κι αλλοι αλλα απαντηση δε δοθηκε!!! πως μας ξεφυγε αυτο το ειδος???????? καμια μα καμια δενε χει αγορασει κουρτινες-κουρτινοξυλα απο ιντερνετ???????????
εγω μαλιστα θα ενδιαφερομουν περισσοτερο για καποιο σαιτ για ετοιμες ραμμενες κουρτινες................

καλημερα. το ανεφερα και παραπανω. πολυ φθηνα στο www.bonprix.gr

Twinmum81
18-09-10, 09:15
Κοριτσια ξερετε κανενα site με υπνοσακους?

ARKOUDAKI
18-09-10, 09:54
To www.sportsdirect.com (http://www.sportsdirect.com)
Eκπληκτικές τιμές και σε 5 εργάσιμες στην πόρτα σου!
Εχω παραγγείλει πολλές φορές (υπάρχει και στην λίστα)
αλλα καλύτερα να κάνεις παραγγελίες μαζεμένες (δηλ όχι μόνο 1 ζευγάρι παπούτσια π.χ.) γιατί τα μεταφορικά είναι 45 λίρες!

Εγώ , έχει τύχει να παρω από 1 ζευγάρι , σε μένα και στον άντρα μου, μόνο
και πάλι έιχαμε τεράστιο ώφελος παρόλο το κόστος των μεταφορικών!
ευχαριστώ πολύ!!!!! θα το κοιταξω σημερα κιόλας!!!

irida85
18-09-10, 10:29
καλημερα. το ανεφερα και παραπανω. πολυ φθηνα στο www.bonprix.gr (http://www.bonprix.gr)

το ειδα αλλα δεν εχει καθολου ποικιλια και επισης 12 ευρω κανει μονο το μικροτερο τους κουρτινοξυλο, μολις αλλαζεις μεγεθος αλλαζει τιμη.... (προφανως...)

Καλησπέρα σε όλους
εγώ λόγω της δουλειάς μου ψωνίζω πολύ συχνά από τον Κο Αλεξάνδρου στο http://www.toprod.gr/ ο οποίος πέραν από πολύ εξηπηρετικός, έχει και πολύ ξεχωριστά μοντέλα και σε πολύ καλές τιμές.

δεν ειδα οτι το ειχες αναφερει και με μια αναζητηση στο γκουγκλ το βρηκα στα πρωτα 5, οντως φαινεται ωραιο μαγαζι και εχει μπολικα σχεδια, και τιμες καλες! το πτυσσομενο που ηθελα εγω 40 ευρω το βρισκα εδω με το πιο απλο σχεδιο και εκει το εχει 36 ευρω με πολλα σχεδια.....

tatianaki
18-09-10, 10:38
Εγώ όμως θέλω να είναι μόνο ανάποδο και όχι να κοιτάει μπροστά.....:sad:

Φαίνεται πολύ καλό!!!!!!!
Στηρίζει καλά τα μωρα από 9 κιλά μιας και από όσο βλέπω η βάση του δεν είναι από αυτές τις πολύ χοντροκομένες αλλά πιο λεπτή; Εννοώ στα πλαινά κάτω...
Είναι χωρίς isofix σωστά; Γιατί το αυτοκίνητό μου δεν έχει...
δες εδω για λεπτομερειες
http://www.youtube.com/watch?v=qUgTreu7Igk

ουτε το δικο μου εχει isofix...

Dawn
18-09-10, 11:01
Κορίτσια τι να κάνω, να παραγγείλω από το Fragrancex ;
Οι κοπέλες, που είχαν πρόβλημα, παρέλαβαν στο τέλος;

Έχω παραγγείλει στις 29/05 και ακόμη δεν έχω λάβει τίποτα. Η εταιρία το παίζει κινέζος και δε μου επιστρέφει τα χρήματα. Να δω τι θα κάνω! Μη παραγγέλνετε με τίποτα.

kornilia
18-09-10, 11:27
το ειδα αλλα δεν εχει καθολου ποικιλια και επισης 12 ευρω κανει μονο το μικροτερο τους κουρτινοξυλο, μολις αλλαζεις μεγεθος αλλαζει τιμη.... (προφανως...)

εγω ειχα παρει με 12 ευρω ενα διπλο που κανει για παραθυρο, αλλα και παλι νομιζω οτι πιο οικονομικα δεν βρισκεις ευκολα.

p3n
18-09-10, 12:00

κ γω δοκιμασα να παραγγειλω ξανα επειδη την αλλη φορα ελεγαν οτι εφταιγε το ηφαιστειο.και εχει περασει μηνας που δεν εχει ερθει τπτ κ ουτε προκειται!!!!!εγω θα ελεγα τελικα να το βγαλουμε το λινκ απ τη λιστα!!!

p3n
18-09-10, 13:52
κοριτσια το http://www.bambinoworld.de (http://www.bambinoworld.de/) στελνει ελλαδα?προσπαθησα να παραγγειλω κ δεν εμφανιζε την ελλαδα!!

Kira
18-09-10, 14:45
Έχω παραγγείλει στις 29/05 και ακόμη δεν έχω λάβει τίποτα. Η εταιρία το παίζει κινέζος και δε μου επιστρέφει τα χρήματα. Να δω τι θα κάνω! Μη παραγγέλνετε με τίποτα.

Εγω το ρισκαρα και παραγγειλα ενα αρωματακι χθες το πρωι,μεχρι το μεσημερι ειχαν στειλει μνμ οτι ..ερχεται!! να δουμε..
Πάντως 5 με 6 φορες που εχω παραγγειλει απο εκει πραγματακια δεν υπήρχε θεμα.Η περισσοτερη καθυστερηση ηταν 25 μερες,και πάλι οταν τους εστειλα e mail μου απαντησαν αμεσα.Εκεινη τη φορα παραγγειλα μια μασκαρα και αφου αργησε τοσο ήμουν σιγουρη οτι χαθηκε,τελικα όμως ηρθε!
Αφου πάντως εχει δωρεαν μεταφορικα,καλυτερα να τα παραγγελνετε ενα-ενα έτσι ωστε να ειναι να χαθει καποιο να μην χαθούν όλα!και φυσικα για θεματος τελωνειου..

kornilia
18-09-10, 14:52
δεν ξερω αν μπορει να μπει στη λιστα, γιατι δεν εχω παραγγειλει ποτε. ειναι για επιδοξους ζαχαροπλαστες.
http://www.sweettrends.eu

Γατουλα
18-09-10, 14:58
τα ακουμπησα στο ΝΕΧΤ σημερις....βαφτιση αυριο και υποχρεωσεις, τι να κανουμε?
εξερευνησα για εμας...παραγγελια ερχεται
ρωτησα για εκπτωσεις αλλα δεν ηξερε γαμωτω...καπου λεει το Νοεμβρη οπως και στη Αγγλια...Φιλιτσα μαθε καλε απο ΜΑρια ποτε εχουν εκπτωσεις εκει γιατι ειναι σπασιμο να περνω καθε σαββατο τηλεφωνο χαχαχχαα
τσεκαρα και το καταλογο...τα 2 απο τα τρια ηταν (κλασσικα μιση τιμη) το αλλο οχι, παραξενευτηκα γιατι δεν ηταν περσινο μοντελο γιατι το ιδιο υφασμα το χρησιμοποιουσαν σε αλλα κομματια....

MARILYN
18-09-10, 15:08
Εκπτώσεις κάνουν και στο pramworld;
Μήπως να περιμένω για το καθισματάκι μιας και δεν το επείγομαι;:?

kornilia
18-09-10, 15:17
τα ακουμπησα στο ΝΕΧΤ σημερις....βαφτιση αυριο και υποχρεωσεις, τι να κανουμε?
εξερευνησα για εμας...παραγγελια ερχεται
ρωτησα για εκπτωσεις αλλα δεν ηξερε γαμωτω...καπου λεει το Νοεμβρη οπως και στη Αγγλια...Φιλιτσα μαθε καλε απο ΜΑρια ποτε εχουν εκπτωσεις εκει γιατι ειναι σπασιμο να περνω καθε σαββατο τηλεφωνο χαχαχχαα
τσεκαρα και το καταλογο...τα 2 απο τα τρια ηταν (κλασσικα μιση τιμη) το αλλο οχι, παραξενευτηκα γιατι δεν ηταν περσινο μοντελο γιατι το ιδιο υφασμα το χρησιμοποιουσαν σε αλλα κομματια....

το next στελενει Ελλαδα; γιατι δεν ειδα να το λεει πουθενα.

anit
18-09-10, 16:33
κάπου πιο παλιά κάποια κοπέλα το είχε αναφέρει.... είχε ψωνίσει κιόλας και γενικά ήταν ευχαριστημένη...
αλλά θα 'ναι πολλές σελίδες ππίσω και τρέχα γύρευε....
εγώ πάντως αφού γεννήσω θα κάνω μια παραγγελία και θα σας πω εντυπώσεις.....

εγω ειχα παρει καλοκαιρινα και τα ευχαριστηθήκαμε μια χαρα ποιοτητα παντως
μετα απο τοσα πλυνε βάλε και μπορω να πω και προσεγμένα στην ραφή τους
στα μπλουζακια πισω στον λαιμο δεν βαζουν ταμπελίτσα (για να μην γρατσουναει το μωρο) στις σταμπες απο αναποδη μερια ειναι καλυμενη με αλλο υφασμα για μην ενοχλειται το μωράκι μονο που κάνουν 20 μέρες νομιζω με ταχυδρομειο μην πληρωνουμε και τελωνειο !ααα και με την εγραφη νομιζω μου ειχαν δωσει και 10$ δωρο;)

zoniadim
18-09-10, 17:15
το next στελενει Ελλαδα; γιατι δεν ειδα να το λεει πουθενα.

Δεν στέλνει στην Ελλάδα, αλλά υπάρχουν 2 καταστήματα Next στην Αττική (1 στον Πειραιά και 1 στο Carrefour στην Πέτρου Ράλλη) με τιμές Ελλάδας βεβαίως, βεβαίως!!

kornilia
18-09-10, 17:31
καλα εγω που ζω; στη κοσμαρα μου μαλλον! ξερεις που ειναι του Πειραια;

kikar
18-09-10, 17:52
Εκπτώσεις κάνουν και στο pramworld;
Μήπως να περιμένω για το καθισματάκι μιας και δεν το επείγομαι;:?

Κάνουν σίγουρα,

εγώ αγόρασα καρότσι, port bebe και κάθισμα αυτοκινήτου με 20% έκπτωση τον Ιούλιο

maria_g
18-09-10, 21:45
Καλησπέρα κορίτσια!

Να ρωτήσω κάτι αν γνωριζετε, στο mytoys.de υπάρχει
επιλογή για αγγλικά;Μου αρεσει σαν σελιδα αλλα με τα γερμανικα καμια σχεση και παω στα τυφλα!Μηπως εχει καπου και δεν το βλεπω;

kornilia
18-09-10, 22:05
δεν βρισκω κατι κι εγω. το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να κανεις μεταφραση της ιστοσελιδας και να βγαλεις ακρη στο περιπου.

arleta
18-09-10, 22:11
εγω ειχα παρει καλοκαιρινα και τα ευχαριστηθήκαμε μια χαρα ποιοτητα παντως
μετα απο τοσα πλυνε βάλε και μπορω να πω και προσεγμένα στην ραφή τους
στα μπλουζακια πισω στον λαιμο δεν βαζουν ταμπελίτσα (για να μην γρατσουναει το μωρο) στις σταμπες απο αναποδη μερια ειναι καλυμενη με αλλο υφασμα για μην ενοχλειται το μωράκι μονο που κάνουν 20 μέρες νομιζω με ταχυδρομειο μην πληρωνουμε και τελωνειο !ααα και με την εγραφη νομιζω μου ειχαν δωσει και 10$ δωρο;)

καλως την!!!!!!!
και σε ψάχναμε.......
ετοιμάζω παραγγελία.... να σου κάνω κανά δυο ερωτησούλες;;; κι αν έχεις χρόνο απαντάς...
θα πάρω παπούτσια για το γιο μου.... έχεις πάρει ποτέ;;; είναι οκ;;; και τα νούμερα είναι σχετικά μεγάλα ή μικρά;;; εννοώ με τη μετατροπή βγαίνουν ακριβώς ή είναι ψιλορίσκο;;;
από μεταφορικά τι σου χρέωσαν;;;
την άλλη εβδομάδα είμαι έτοιμη.... μου αρεσουν τα ρουχαλάκια τους!!!!!!!!!

mary77
18-09-10, 22:13
ναι και εγω ετσι κανω το βαζω στην μεταφραση που εχει το google,την αρχικη σελιδα του σαιτ και μετα μου τα βγαζει ολα.οσο μπορει βεβαια αλλα ακρη βγαζω παντως.

arleta
18-09-10, 22:13
μια ακόμη ερωτησούλα..........
και μη βαράτε......
είπαμε, ότι το Mothercare σταμάτησε να στέλνει σε όλες τις χώρες..... σωστά;;;
εμείς όμως μπορούμε μέσω σαλοπέτας να παραγγείλουμε..... σωστά ή λάθος;;;;
πειτε μου, γιατί είχα μπανίσει μια γαμάτη τσάντα-αλλαξιέρα και τη θέλω οπωσδήποτε!!!!!!!!!!!!
και σκέφτομαι αφού βγω από μαιευτήριο να τη χτυπήσω απευθείας............

Γατουλα
18-09-10, 22:23
1.ΝΕΧΤ μεσα στο Carfour στη Πετρου Ραλλη οπως παμε για Βιλατζ απο Αθηνα
τιμες διπλασιες αλλα τελεια στις εκπτωσεις με 50%
2.Mytoys Μονο γερμανικα
3.Mothercare γιοκ αλλα ουι με Σαλοπετα

arleta
18-09-10, 22:43
3.Mothercare γιοκ αλλα ουι με Σαλοπετα

ουαου!!!!!!
βουρ για τη τσαντούλα λοιπόν!!!!
σε ευχαριστώ!!!!!!!!!

zoniadim
18-09-10, 22:47
καλα εγω που ζω; στη κοσμαρα μου μαλλον! ξερεις που ειναι του Πειραια;

Δυστυχώς δεν ξέρω, να ρωτήσουμε καμμιά Πειραιώτισσα!..

Γατουλα
18-09-10, 22:52
ακριβως δε ξερω, αλλα ειχαν γραψει οτι ειναι ακριβως απεναντι απο το μαγαζι του ακατανομαστου!!

MARILYN
18-09-10, 22:56
Κάνουν σίγουρα,

εγώ αγόρασα καρότσι, port bebe και κάθισμα αυτοκινήτου με 20% έκπτωση τον Ιούλιο

Τέλεια!!!!!!!
Τώρα μένει να μάθουμε πότε θα έχει εκπτώσεις!!!

αλυσια
18-09-10, 23:04
γεια σας,θα θελα να ρωτησω αν ξερετε κανενα κατασημα για παιδικα φωτιστικα θεσσαλονικη

madrid05
18-09-10, 23:22
Κορίτσια,
Δεν με ειχε απασχολήσει ως τωρα, αλλά ειδα κι εγω κατι στα mothercare που μ'αρεσει, με ποια διαδικασία παραγγελνουμε από σαλοπέτα??(και ποιο το κόστος)

ELENI 27
18-09-10, 23:45
Καλησπέρα κορίτσια!

Να ρωτήσω κάτι αν γνωριζετε, στο mytoys.de υπάρχει
επιλογή για αγγλικά;Μου αρεσει σαν σελιδα αλλα με τα γερμανικα καμια σχεση και παω στα τυφλα!Μηπως εχει καπου και δεν το βλεπω;
δεν εχει αγγλικα!!!αλλα ειναι καταπληκτικο σαιτ με πολυ καλεσ τιμεσ και εξυπηρετηση!:p

maria_g
19-09-10, 08:33
Ευχαριστώ κοριτσια!
Θα ακολουθησω τη συμβουλή για τη μεταφραση!

matou
19-09-10, 08:37
και να φανταστεις οτι τους το γραφω καθε φορα οταν παραλαβω αποστολη και μου ζητανε εντυπωσεις να βαλουν επιλογη γλωσσας στα αγγλικα!\ αλλα τιποτα ανενδοτοι οι Γερμανοι!Σου λεει αυτη για να μας γραφει γερμανικα παει να πει οτι καταλαβαινει!.....

maria_g
19-09-10, 08:47
Να προτείνω και ένα site που το ανακαλυψα σε μια άλλη συζήτηση (για βρεφικά στρώματα) άλλα έχει και πολλά άλλα πράγματα, και δεν το βρήκα στην τελευταια λίστα που υπάρχει εδώ; Είναι γερμανικό (ευτυχώς με επιλογή για αγγλικά!!!) και κοστος αποστολής για μη ογκώδη αντικείμενα 7.50!!
Δεν έχω παραγγείλει ακόμη αλλά θα το κάνω σύντομα, οπότε θα σας πω και εντυπώσεις! Ειναι το http://babybutt-com.erwinmueller.com/shop/startpage-COM-en-BB. Αν έχει ψωνίσει κανείς ας μας πει την εμπειρία του!

mama xrysa
19-09-10, 09:05
καλως την!!!!!!!
και σε ψάχναμε.......
ετοιμάζω παραγγελία.... να σου κάνω κανά δυο ερωτησούλες;;; κι αν έχεις χρόνο απαντάς...
θα πάρω παπούτσια για το γιο μου.... έχεις πάρει ποτέ;;; είναι οκ;;; και τα νούμερα είναι σχετικά μεγάλα ή μικρά;;; εννοώ με τη μετατροπή βγαίνουν ακριβώς ή είναι ψιλορίσκο;;;
από μεταφορικά τι σου χρέωσαν;;;
την άλλη εβδομάδα είμαι έτοιμη.... μου αρεσουν τα ρουχαλάκια τους!!!!!!!!!

Bounitsa περιμένω εγώ παραγγελία απο σαλοπέτα και θα έχει παπουτσάκια μέσα.Αν δεν τα βίάζεσαι περίμενε μέχρι να παραλάβω να σου πω εντυπώσεις.

RinMar
19-09-10, 09:10
Δυστυχώς δεν ξέρω, να ρωτήσουμε καμμιά Πειραιώτισσα!..
Είναι στην Ηρώων ΠΟλυτεχνείου, ακριβώς απέναντι από το mothercare.

ARKOUDAKI
19-09-10, 09:43
κοριτσακια τα φωτα σας! εχει ψωνισει καμια σας απο το ebay.uk? Επειδη ειμαι λίγο ασχετη..οτι πωλειται εκει ειναι used η εχει και καινουρια είδη? θελει ο αντρας μου κατι αθλητικα παπουτσακια .ευχαριστώ.

ravT
19-09-10, 10:16
πατάς αριστερά στα new και σου βγάζει τα καινούργια

kornilia
19-09-10, 10:25
Είναι στην Ηρώων ΠΟλυτεχνείου, ακριβώς απέναντι από το mothercare.

δηλαδη αν καταλαβα καλα, ειναι εκει που ηταν παλια το adams;

ARKOUDAKI
19-09-10, 10:41
πατάς αριστερά στα new και σου βγάζει τα καινούργια
σε ευχαριστώ.πες μου εχεις παρει κατι απο εκει να με βοηθησεις?παταω new και δεν μου βγαζει αυτα που θελω....

Active Member
19-09-10, 11:59
κοριτσακια τα φωτα σας! εχει ψωνισει καμια σας απο το ebay.uk? Επειδη ειμαι λίγο ασχετη..οτι πωλειται εκει ειναι used η εχει και καινουρια είδη? θελει ο αντρας μου κατι αθλητικα παπουτσακια .ευχαριστώ.

Νομιζω δε στελνουν ελλαδα οσα ειναι απο το ebay.uk
Γιατι δε κοιταζει στο ebay.gr? O,τι ειναι εκει παει ελλαδα σιγουρα.

Καποια κομματια ειναι καινουργια και καποια μεταχειρισμενα. Το γραφει παντως. Αν οχι, στελνεις ενα mail στον seller και σου λεει

ARKOUDAKI
19-09-10, 12:50
Νομιζω δε στελνουν ελλαδα οσα ειναι απο το ebay.uk
Γιατι δε κοιταζει στο ebay.gr? O,τι ειναι εκει παει ελλαδα σιγουρα.

Καποια κομματια ειναι καινουργια και καποια μεταχειρισμενα. Το γραφει παντως. Αν οχι, στελνεις ενα mail στον seller και σου λεει
ευχαριστω πολυ.μηπως γνωριζεις για το http://www.shoeslist.compage
της αγγλίας???

Active Member
19-09-10, 12:51
Για γραψτο μου σωστα γιατι καπου σου χει ξεφυγει κατι ... εκ πρωτης οψεως δε μου λεει τιποτα ομως

ARKOUDAKI
19-09-10, 12:55
Για γραψτο μου σωστα γιατι καπου σου χει ξεφυγει κατι ... εκ πρωτης οψεως δε μου λεει τιποτα ομως
www.shoeslist.com (http://www.shoeslist.com)
σε ευχαριστω πολυ και παλι.

Active Member
19-09-10, 12:59
Οχι, δεν εχω ψωνισει απο αυτο τελικα.

Δε το λες και φθηνο παντως ....

ARKOUDAKI
19-09-10, 13:07
Οχι, δεν εχω ψωνισει απο αυτο τελικα.

Δε το λες και φθηνο παντως ....
τα παπουτσια που θελει ο αντρας μου κανουν 400.00 στην Ελλαδα και εκει τα βρηκαμε 150.οο με τα μεταφορικα.Θα ηθελα απλα αν ξερει καποια κοπελα και εχει παρει κατι να μου πει την εμπειρια της γιατι δεν εχω ξαναπαρει απο εκει.
να σαι καλα.

marsolan
19-09-10, 13:08
Να προτείνω και ένα site που το ανακαλυψα σε μια άλλη συζήτηση (για βρεφικά στρώματα) άλλα έχει και πολλά άλλα πράγματα, και δεν το βρήκα στην τελευταια λίστα που υπάρχει εδώ; Είναι γερμανικό (ευτυχώς με επιλογή για αγγλικά!!!) και κοστος αποστολής για μη ογκώδη αντικείμενα 7.50!!
Δεν έχω παραγγείλει ακόμη αλλά θα το κάνω σύντομα, οπότε θα σας πω και εντυπώσεις! Ειναι το http://babybutt-com.erwinmueller.com/shop/startpage-COM-en-BB. Αν έχει ψωνίσει κανείς ας μας πει την εμπειρία του!

Μαρια,υπαρχει το babybutt στη λιστα!Λοιπον,εγω εχω αγορασει στρωμα και καποια ακομη αντικειμενα.
Το μονο προβλημα ειναι οτι ειτε γινεις μελος ειτε οχι σου ζητανε στην πρωτη αγορα να πληρωσεις με τραπεζικο εμβασμα-πραγμα που δεν συμφερει αν δεν εχεις e-banking κλπ.Ξεπερνιεται ομως στελνοντας τους μεηλ και ζητωντας να σου χρεωσουν πιστωτικη καρτα!
Η αποστολη μεχρι τωρα ειναι πολυ καλη(στελνουν συστημενο με dhl και παραλαμβανεις απο το ταχυδρομειο)...μαλιστα οταν προσθεσα στο στρωμα καποια πραγματακια ακομη μου τα εστειλαν χωρις να πληρωσω εξτρα μεταφορικα κι επισης μεσα στο κουτι ειχαν δωρο κι ενα σετ παιδικες πετσετουλες.
Δεν ξερω αν το κανουν σε ολους παντως εμενα με ενθουσιασαν.Περιμενω το δευτερο μερος της παραγγελιας απο μερα σε μερα!
θα ξαναψωνισω!

mary77
19-09-10, 13:43
τα παπουτσια που θελει ο αντρας μου κανουν 400.00 στην Ελλαδα και εκει τα βρηκαμε 150.οο με τα μεταφορικα.Θα ηθελα απλα αν ξερει καποια κοπελα και εχει παρει κατι να μου πει την εμπειρια της γιατι δεν εχω ξαναπαρει απο εκει.
να σαι καλα.

εγω εχω ψωνισει παρα πολλες φορες απο το αγγλικο,αν δεν στο βγαζει οταν βαζεις new τοτε μαλλον ειναι μεταχειρισμενα.
αμα θελεις βαλε το λινκ εδω να σου πω.επισης να κοιτας ο πωλητης να ειναι 99,7% και πανω σωστος.

ELENI 27
19-09-10, 15:48
:p[QUOTE=marsolan;1706364]Μαρια,υπαρχει το babybutt στη λιστα!Λοιπον,εγω εχω αγορασει στρωμα και καποια ακομη αντικειμενα.
Το μονο προβλημα ειναι οτι ειτε γινεις μελος ειτε οχι σου ζητανε στην πρωτη αγορα να πληρωσεις με τραπεζικο εμβασμα-πραγμα που δεν συμφερει αν δεν εχεις e-banking κλπ.Ξεπερνιεται ομως στελνοντας τους μεηλ και ζητωντας να σου χρεωσουν πιστωτικη καρτα!
Η αποστολη μεχρι τωρα ειναι πολυ καλη(στελνουν συστημενο με dhl και παραλαμβανεις απο το ταχυδρομειο)...μαλιστα οταν προσθεσα στο στρωμα καποια πραγματακια ακομη μου τα εστειλαν χωρις να πληρωσω εξτρα μεταφορικα κι επισης μεσα στο κουτι ειχαν δωρο κι ενα σετ παιδικες πετσετουλες.
Δεν ξερω αν το κανουν σε ολους παντως εμενα με ενθουσιασαν.Περιμενω το δευτερο μερος της παραγγελιας απο μερα σε μερα!
θα ξαναψωνισω![/QU

ποσα μεταφορικα χρεωνουν?7,95?για να ερθουν με το κουριερ?δεν εχει τοσο μεγαλη ποικιλια οσο το my toys.de αλλα εχει καποια που δεν εχει το αλλο!και σε καποια πραγματα ειναι πιο ακριβο!

ΤΑΤΗ
19-09-10, 17:05
Κοριτσάκια σίγουρα το έχετε αναφέρει ξανά αλλά..που να ψάχνω!!Αν μπορει κάποια να μου πει τα νούμερα του tesco είναι σαν του next δηλ.μεγαλούτσικα ή σαν του ακατανόμαστου και φοράμε το νούμερο της ηλικίας μας???

kikileuteris
19-09-10, 17:09
Κοριτσάκια σίγουρα το έχετε αναφέρει ξανά αλλά..που να ψάχνω!!Αν μπορει κάποια να μου πει τα νούμερα του tesco είναι σαν του next δηλ.μεγαλούτσικα ή σαν του ακατανόμαστου και φοράμε το νούμερο της ηλικίας μας???

Αυτό το ακταόνομαστος που χρησιμοποιείται συνέχεια μου θυμίζει Πανούση-Νταλάρα:lol::lol:
Κι επειδή είμαι φαν του Πανούση, όποτε το βλέπω γελάω:lol::lol::lol:

Συγγνώμη Τάτη...δε σε βοήθησα με τα νούμερα:(

beta
19-09-10, 17:09
σε ευχαριστώ.πες μου εχεις παρει κατι απο εκει να με βοηθησεις?παταω new και δεν μου βγαζει αυτα που θελω....
Ο καλύτερος τρόπος να αρχίσεις την αναζήτηση είναι να βάλεις κάποιες λέξεις "κλειδι", πχ. mens shoes ή και τη μάρκα που προτιμάς πχ. mens shoes nike και αφού σου φέρει όλα τα Nike ανδρικά, βάζεις new. Oι περισσότεροι πωλητές στέλνουν Ελλάδα, το γράφει κάτω δίπλα από το προίον και στην επιλογή p& p charges αφού το επιλέξεις για να διαβάσεις την περιγραφή του. Εγώ πάντως έχω σωθεί με το ebay. Συν ότι πληρώνεις με paypal, που είναι ο ασφαλέστερος τρόπος πληρωμής.
Αυτά, ελπίζω να σε βοήθησα κάπως ...

beta
19-09-10, 17:11
Επίσης το ελληνικό ebay έχει λίγα πράγματα σε σχέση με το αγγλικό και οι τιμές, καμμία σχέση...

alphae
19-09-10, 17:11
Δεν στέλνει στην Ελλάδα, αλλά υπάρχουν 2 καταστήματα Next στην Αττική (1 στον Πειραιά και 1 στο Carrefour στην Πέτρου Ράλλη) με τιμές Ελλάδας βεβαίως, βεβαίως!!

Μήπως παίζει και κάτι θεσσαλονίκη και δεν το έχω πάρει χαμπάρι εγώ;

marsolan
19-09-10, 17:54
ποσα μεταφορικα χρεωνουν?7,95?για να ερθουν με το κουριερ?δεν εχει τοσο μεγαλη ποικιλια οσο το my toys.de αλλα εχει καποια που δεν εχει το αλλο!και σε καποια πραγματα ειναι πιο ακριβο!

κοιτα,αυτο που λες ισχυει...δεν εχει μεγαλη ποικιλια και σε καποια ειναι πιο ακριβο αλλα πραγματι εχει πραγματα που το αλλο δεν εχει κι επισης ειναι κι αναλογα το προιον.Πχ εναν εξοπλισμο μπανιου που κοιταζα τον ειχε φτηνοτερα απο mytoys.
Το στρωμα μου κοστισε μεταφορικα 33 ευρω αλλα ειναι ογκωδες και δεν το εβρισκα αλλου φτηνοτερα!Για υπολοιπες παραγγελιες νομιζω ειναι 7.5 ευρω περιπου τα μεταφορικα!

ELENI 27
19-09-10, 17:59
καλησπερα κοριτσια!εχει αγορασει μηπωσ καποια καδο που πουλαει και το μοδερκερ για τισ πανεσ?αυτον που τισ τυλιγει μεσα σε σακουλακια και τα αποθηκευει και δεν μυριζει?ειναι χρησιμο?:o

Access
19-09-10, 18:45
το απλούστερο που έχεις να κάνεις για να είσαι σίγουρη είναι να πας στο σιτε του ακατανόμαστου και να ανοίξεις το size chart το ίδιο θα κάνεις και στο tesco και θα δείς εκατ. σε ύψος και φάρδος από την εμπειρία μου θα έλεγα ότι είναι τα ίδια (εγώ πάντως ΠΑΝΤΑ στα νούμερα κοιτάω το ύψος αυτό με ενδιαφέρει μια και η μικρή είναι από το κανονική ως αδύνατη ..........και κοντή φυσικά για την ηλικία της)

manini
19-09-10, 18:59
Καλησπέρα κι από εμένα. Την Παρασκευή παρέλαβα από www.britishcornershop.co.uk, απ΄όπου είχα παραγγείλει βιολογικό γάλα Hipp για τον μικρό μου, καθώς και κάτι άλλες βιολογικές κρεμούλες. Είχαν φύγει από εκεί στις 13/9 και ήρθαν με ACS σε άψογη συσκευασία.
Επίσης έχω κάνει παραγγελία εδώ και ένα μήνα περίπου κάτι αρώματα από fragrancex, αλλά δυστυχώς ακόμα άφαντα...

mantinop
19-09-10, 19:35
Κορίτσια χρειάζομαι τις γνώσεις σας, θέλω να αγοράσω του μικρού καθισματάκι για το αυτοκίνητο. Κατέληξα στο Britax 123 evolva plus για 9-36 κιλά.
Το pingpong-online.de το έχει 180€ + 10€ μεταφορικά σύνολο 190€
Το olivers baby care το έχει 142 λίρες + 41 ευρώ μεταφορικά σύνολο 173 λίρες δηλαδή σε ευρώ περίπου 210.
Το ακατανόμαστο στην Ελλάδα το έχει στον κατάλογο 270 ευρώ αλλά εκεί δεν ξαναπατάω...εμπάργκο είπαμε:D
Σίγουρα συμφέρει το γερμανικό. Έχει κάποια αγοράσει από αυτό? είναι αξιόπιστο?
Τι γνώμη έχετε και για το καθισματάκι? το έχει αγοράσει κάποια?
Φιλιά...

mantinop
19-09-10, 20:26
Συνεχίζοντας το ψάξιμο βρήκα και εδώ
http://www.pramworld.co.uk/product/6529/Britax_Evolva_123_Plus_Car_Seat_Jet
και το έχει 120 λίρες δηλαδή 144 ευρώ αλλά δεν μου βγάζει μεταφορικά.
Καταλαβαίνετε αν έχει διαθέσιμο? γιατί βγάζει --. Είναι καλή και αξιόπιστη εταιρεία αυτή?

maria_s
19-09-10, 21:02
καλησπερα κοριτσια!εχει αγορασει μηπωσ καποια καδο που πουλαει και το μοδερκερ για τισ πανεσ?αυτον που τισ τυλιγει μεσα σε σακουλακια και τα αποθηκευει και δεν μυριζει?ειναι χρησιμο?:o

εγώ :) από τα ποιο χρήσιμα πράγματα που πήρα για το παιδί! από www.bimbomarket.it όμως, γιατί εδώ σου πιάνουν τον κ@λο!

http://www.bimbomarket.it/gb/en/sangenic-hygiene-plus-nappy-wrapper-P16146.htm

με ανταλλακτικά:

http://www.bimbomarket.it/gb/en/multipack-sangenic-hygiene-plus-refill-P16279.htm

η μια ροδέλα εδώ έχει περίπου 13 ευρώ...

το σαιτ είναι έμπιστο, αλλά έχει λίγο τσιμπημένα μεταφορικά...σε συμφέρει πολύ αν παραγγείλεις ποσότητα ανταλλακτικών

maria_s
19-09-10, 21:04
Κορίτσια χρειάζομαι τις γνώσεις σας, θέλω να αγοράσω του μικρού καθισματάκι για το αυτοκίνητο. Κατέληξα στο Britax 123 evolva plus για 9-36 κιλά.
Το pingpong-online.de το έχει 180? + 10? μεταφορικά σύνολο 190?
Το olivers baby care το έχει 142 λίρες + 41 ευρώ μεταφορικά σύνολο 173 λίρες δηλαδή σε ευρώ περίπου 210.
Το ακατανόμαστο στην Ελλάδα το έχει στον κατάλογο 270 ευρώ αλλά εκεί δεν ξαναπατάω...εμπάργκο είπαμε:D
Φιλιά...

εγώ έχω πάρει και από τα 2 χωρίς κανένα πρόβλημα...το pingpong έχει λίγα μεταφορικά γιατί τα στέλνει οδικώς οπότε μπορεί να πάρει κάνα μήνα. Εγώ είχα παραγγείλει έγκυος στον 7ο οπότε δε με ένοιαζε πότε θα φτάσει...πήρε 2 εβδομάδες να το στείλουν και περίπου 2 να φτάσει...

maria_s
19-09-10, 21:06
Συνεχίζοντας το ψάξιμο βρήκα και εδώ
http://www.pramworld.co.uk/product/6529/Britax_Evolva_123_Plus_Car_Seat_Jet
και το έχει 120 λίρες δηλαδή 144 ευρώ αλλά δεν μου βγάζει μεταφορικά.
Καταλαβαίνετε αν έχει διαθέσιμο? γιατί βγάζει --. Είναι καλή και αξιόπιστη εταιρεία αυτή?

τα μεταφορικά του πραμ είναι περίπου όσα και του όλιβερς 35-40 λίρες περίπου...και αυτό έμπιστο, έχουν ψωνίσει πολλά κορίτσια...

νομίζω ότι είναι διαθέσιμο γιατί με αφήνει να το προσθέσω στο καλαθάκι μου...

mary77
19-09-10, 21:32
εγώ :) από τα ποιο χρήσιμα πράγματα που πήρα για το παιδί! από www.bimbomarket.it (http://www.bimbomarket.it) όμως, γιατί εδώ σου πιάνουν τον κ@λο!

http://www.bimbomarket.it/gb/en/sangenic-hygiene-plus-nappy-wrapper-P16146.htm

με ανταλλακτικά:

http://www.bimbomarket.it/gb/en/multipack-sangenic-hygiene-plus-refill-P16279.htm

η μια ροδέλα εδώ έχει περίπου 13 ευρώ...

το σαιτ είναι έμπιστο, αλλά έχει λίγο τσιμπημένα μεταφορικά...σε συμφέρει πολύ αν παραγγείλεις ποσότητα ανταλλακτικών

συμφωνω!!!!!!και εγω απο εδω το πηρα!!!!!!

ARKOUDAKI
19-09-10, 23:38
Επίσης το ελληνικό ebay έχει λίγα πράγματα σε σχέση με το αγγλικό και οι τιμές, καμμία σχέση...
Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες απλα με μπερδευει λιγο που δεν εχει ολα τα νουμερα που θελει κανεις στο συγκεκριμενο ειδος που θελει..σου τα στελνουν συντομα? ΕΙΣΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ?Τι εχεις αγορασει αν επιτρεπεται?μηπως ξερεις κατι για το www.shoeslist.com (http://www.shoeslist.com) ? Το βρήκα ψαχνοντας και δεν εχω ξαναψωνισει απο εκει.ειναι αραγε αξιοπιστο?

good luck
20-09-10, 00:20

Καλησπερα, εγω αγοραζω σχεδον αποκλειστικα και τα παντα απ'το Αγγλικο e-bay. Αν χρειαζεσαι βοηθεια με το ειδος που ψαχνεις, στειλε μου μηνυμα για να σε βοηθησω και με τα διαδικαστικα αλλα και να σου δωσω καποιες γενικες οδηγιες. Θα το κανω με μεγαλη χαρα.
Το shoelist.com ειναι Αμερικανικο site. Αφου το ειδος που θελεις εχει 150 ευρω θα μπλεξεις με τελωνειο!!!

tatianaki
20-09-10, 00:25
Φιλιά...
mantinopaki, εγω το εχω!! μετα τις συμβουλες τησ Κασ το πηρα!! απο το pramworld!!! ειναι πολυ καλο, εμεινα απολυτα ευχαριστημενη!!:p

ELENI 27
20-09-10, 01:06
ρε κοριτσια αυτο το babybutt.com τι σπαστικο σαιτ?οσεσ φορεσ εχω προσπαθησει να γραφτω κτλ. ολο κολλαει!το κανει και σε αλλεσ?με το ζορι ανοιγει τισ σελιδεσ του!μονο με αυτο το σαιτ εχω προβλημα!και θελω να ψωνισω!τι να κανω?:shock:

efrossyni
20-09-10, 08:34
Καλημερα!!!

Ανακάλυψα αυτο www.newbabyland.com (http://www.newbabyland.com) .
Νομιζω δηλαδη οτι το ανακαλυψα γιατι κοιταξα στη λιστα μας και δεν το ειδα. Εχει πολυ καλες τιμες σε καποια πραγματα.. Για παραδειγμα το καρεκλακι φαγητου το tatamia της peg perego το εχει 255 και εδω το εχουν 349. Δε μας χ@@@@ν???
Τα μεταφορικα του ειναι λιγακι τσιμπημενα βεβαια αλλα και παλι σαν συνολο βγαινει πιο φτηνα.

smilymama
20-09-10, 09:08
καλημερα σε ολες.
σας διαβαζω καιρο αλλα ειμαι καινουρια στην παρεα σας. βλεπω πως εισαστε ενημερες για πολλα και θελω και εγω την βοηθεια σας απο οποια γνωριζει κατι σχετικο. φοραω 42 νουμερο παπουτσια και σε καποια 43! στην ελλαδα ειναι γνωστο πως τα καταστηματα πουλανε μεχρι 41. μηπως γνωριζετε καποιο σαιτ που να βρισκουμε και εμεις με τα μεγαλα ποδαρια;
ευχαριστω

kornilia
20-09-10, 09:14
site δεν γνωριζω, αλλα ξερω μαγαζι στα Εξαρχεια που ειναι εξειδικευμενο στα μεγαλα μεγεθη. παντως αν ψαξεις μεσω google, θα βρεις κατι σιγουρα.

ΚΑΡΔΙΑ
20-09-10, 09:24
Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους!!

κ γω δοκιμασα να παραγγειλω ξανα επειδη την αλλη φορα ελεγαν οτι εφταιγε το ηφαιστειο.και εχει περασει μηνας που δεν εχει ερθει τπτ κ ουτε προκειται!!!!!εγω θα ελεγα τελικα να το βγαλουμε το λινκ απ τη λιστα!!!

Να σας πω την αλήθεια και εγώ τότε με το ηφαίστειο είχα κάνει 2,5 μήνες να παραλάβω και είχα εκνευριστεί πολύ με το fragrancex. Οι τιμές μου όμως με έκαναν να παραγγείλω πάλι, γιατί όπως ξέρετε έχουν μεγάλη διαφορά με Ελλάδα. Τα φόρτωσαν λοιπόν στις 12/08 και το είχα στα χέρια μου στις 15/09. Και προφανώς στο ταχυδρομείο με έχουν μάθει και επειδή δεν είναι μεγάλα τα κουτιά μου τα φέρνουν και στην πόρτα μου. Απλά αυτή την φορά ήταν ανοιχτό το κουτί, οπότε τελωνείο μου μυρίζει. Βέβαια δεν είχε πειραχτεί τίποτα από μέσα. Τί να πω? Ρίσκο αλλά το διακινδυνεύω.

Φιλιά...

Πόσο χρονών είναι ο γιός σου? Εγώ έψαχνα καθισματάκι νο3 και τελικά πήρα το Maxi Cosi Rodi XP που μας βγήκε πολύ καλό. Στο Λητώ το είχαν 180 ευρώ και το πήρα από mytoys.de 125 ευρώ με τα μεταφορικά μέσα.

καλημερα σε ολες.
σας διαβαζω καιρο αλλα ειμαι καινουρια στην παρεα σας. βλεπω πως εισαστε ενημερες για πολλα και θελω και εγω την βοηθεια σας απο οποια γνωριζει κατι σχετικο. φοραω 42 νουμερο παπουτσια και σε καποια 43! στην ελλαδα ειναι γνωστο πως τα καταστηματα πουλανε μεχρι 41. μηπως γνωριζετε καποιο σαιτ που να βρισκουμε και εμεις με τα μεγαλα ποδαρια;
ευχαριστω

Θυμάμαι ένα κατάστημα απέναντι από τα κτελ στον Κηφισό που πουλάει μεγάλα νούμερα σε ρούχα (νομίζω XL λέγεται) και είχε παπούτσια γυναικεία μέχρι νο45. Μάλιστα μου είχε κάνει εντύπωση και είχα ρωτήσει στο ταμείο εάν έχουν κίνηση και η κοπέλα μου είπε "ναι, μεγάλη...." και χαμογέλασε με νόημα..........:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ΟΛΓΑ79
20-09-10, 09:47
Καλημερα!
ΕΛΕΝΗ 27 www.babybutt.de (http://www.babybutt.de) ειναι.Για δοκιμασε τωρα.Εχω ψωνισει 3 φορες απο εκει και εχω σκοπο να το ξανακάνω!
efrossyni μου οντως εχει ωραια πραγματα αυτο το σαιτ και νομιζω υπαρχει στην λίστα!
Κοριτσια οσες εχετε σκοπο να παραγγείλετε απο tesco μεσω σαλοπετας και δεν εχετε δει ρόυχα του να σας πω οτι η ποιοτητα δεν εχει καμια σχεση με next και ακατανομαστο.
Να το εχετε υπόψη σας
Εχω ξεχασει επισης να σας πω οτι πριν πολυυυ καιρο ειχα αγορασει αυτοκολλητα τοιχου απο το www.polychromo.gr (http://www.polychromo.gr) Δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα και μου τα εστειλαν με κουριερ
Αν δεν ειναι στην λιστα μπορειτε να το βαλετε

culte
20-09-10, 09:58
μήπως γνωρίζει να μου πει κανείς την αντιστοιχία των νούμερων, ρούχων και παπουτσιών, του E-BAY με τα ελληνικά??

MUMSOFIA
20-09-10, 10:07
κόριτσια sos θέλω τις σελίδες που μου χατε στείλει με τα γαλοτσάκια ... δεν τα βρίσκω!!

Γατουλα
20-09-10, 10:18
αμα με δειτε να ετοιμαζομαι για καμια παραγγελια για τα μικρα....βριστε μεεεεεεεεεεεεεεε
εχετε ολο το ελευθερο!
κατεβασα τα χειμωνιατικα...εεεεε σχεδον ΟΛΑ τα περσινα μας κανουν! μα ΟΛΑ, καταθλιψη με επιασε
και απο το τεραστιο στοκ που εχω για φετος και αργοτερα...να εβγαλα αλλα 10???? το πολυ...ολα τεραστια μας ειναι ακομα!
Δε ψηλωνουν, δε παχαινουν, ουφ και παλι ουφ!!

Γατουλα
20-09-10, 10:23
αυτο το blurb για τα photobook γιατι μου φαινεται τοσο δυσκολο?????
το photomemories.gr μου φαινεται πολυ πιο βατο στο σχεδιασμο του???
τι κανω λαθος οεο???

ΜΑΡΙΤΑ
20-09-10, 10:28
μήπως γνωρίζει να μου πει κανείς την αντιστοιχία των νούμερων, ρούχων και παπουτσιών, του E-BAY με τα ελληνικά??

Δε καταλαβαίνω την ερώτηση σου...τα νούμερα είναι ίδια όπως θα αγόραζες από το κατάστημα...ο πωλητής αλλάζει μόνο που δεν έχει σχέση αυτό με τα νούμερα. Δεν είναι μάρκα ρούχων το ebay εάν αυτό νομίζετε, είναι ένας χώρος που γίνονται αγοραπωλησίες....και εμείς μπορούμε να πουλήσουμε στο ebay.
Αν κάτι κατάλαβα λάθος στην ερώτηση σου πες μου να σε βοηθήσω γιατί έχω κάνει αρκετές αγορές από εκεί...

culte
20-09-10, 10:32
Δε καταλαβαίνω την ερώτηση σου...τα νούμερα είναι ίδια όπως θα αγόραζες από το κατάστημα...ο πωλητής αλλάζει μόνο που δεν έχει σχέση αυτό με τα νούμερα. Δεν είναι μάρκα ρούχων το ebay εάν αυτό νομίζετε, είναι ένας χώρος που γίνονται αγοραπωλησίες....και εμείς μπορούμε να πουλήσουμε στο ebay.
Αν κάτι κατάλαβα λάθος στην ερώτηση σου πες μου να σε βοηθήσω γιατί έχω κάνει αρκετές αγορές από εκεί...

Τα νούμερα τα αγγλικά σε σχέση με τα ελληνικά εννοώ!
εγώ πχ φοράω 37 νο παπουτσιών , στα σγγλικά σε τι νούμερο αντιστοιχεί??

ΜΑΡΙΤΑ
20-09-10, 10:41
Τα νούμερα τα αγγλικά σε σχέση με τα ελληνικά εννοώ!
εγώ πχ φοράω 37 νο παπουτσιών , στα σγγλικά σε τι νούμερο αντιστοιχεί??

Το ευρωπαικό 37 είναι το αγγλικό 4 και το 6,5 αμερικάνικο.
Συγνώμη αλλά επειδή έβαλες το ebay στην ερώτηση με μπέρδεψες...

anit
20-09-10, 10:50
εκανα μια παραγγελια απο το pharmacy4u με αντικαταβολη αλλα δεν μου ηρθε καποιο ενημερωτικο email ή οτι εχει γινει καποια εγγραφη εστω και δεν ξερω θα τα στειλουν δεν θα τα στειλουν?
Καποια κοπελα που εχει ηδη παρει κατι απο εκει μπορει να με ενημερωσει πως ενημερωθηκε?

ELENI 27
20-09-10, 10:54
εκανα μια παραγγελια απο το pharmacy4u με αντικαταβολη αλλα δεν μου ηρθε καποιο ενημερωτικο email ή οτι εχει γινει καποια εγγραφη εστω και δεν ξερω θα τα στειλουν δεν θα τα στειλουν?
Καποια κοπελα που εχει ηδη παρει κατι απο εκει μπορει να με ενημερωσει πως ενημερωθηκε?

καλημερα!εγω δεν ειχα κανενα προβλημα!κατευθειαν οταν γραφτηκα μου εστειλαν μειλ και το ιδιο οταν παρηγγειλα σε 2 μερεσ τα ελαβα!:)

MARILYN
20-09-10, 10:59
Επειδή ακόμη με τα καθισματάκια ψάχνομαι...
Μπορείτε να μου πείτε αν το Britax Evolva 1-2-3 plus τοποθετείται ανάποδα; Είδα τα βίντεο αλλά δεν δείχνει ανάποδη τοποθέτηση :-(

katerina_ma
20-09-10, 11:27
Μπορείτε να μου πείτε αν το Britax Evolva 1-2-3 plus τοποθετείται ανάποδα; Είδα τα βίντεο αλλά δεν δείχνει ανάποδη τοποθέτηση :-(

Καλημέρα.
Γενικά, ανάποδα τοποθετούνται τα καθίσματα για μωράκια εως 9 κιλά. Το Evolva είναι στην επόμενη κατηγορία 9-36 κιλά, οπότε τοποθετείται μόνο κανονικά κι όχι ανάποδα. Η Britax πάντως βγάζει και το First Class Plus (το οποίο πήρα κι εγώ) που είναι κατηγορίας 0-18 κιλά. Στην αρχή το χρησημοποιείς ανάποδα και μετά, μολις το μπουμπούκι μεγαλώσει, το γυρίζεις κανονικά.
Ελπίζω να βοήθησα. Καλά ψώνια!!! ;)

sweetmama
20-09-10, 11:36
κόριτσια sos θέλω τις σελίδες που μου χατε στείλει με τα γαλοτσάκια ... δεν τα βρίσκω!!

www.funky-wellington-boots.co.uk
www.wonderfulwellies.co.uk
www.welliesandworms.co.uk

tatianaki
20-09-10, 11:43

δεν νομιζω δεν νομιζω...

irida85
20-09-10, 11:52
age (και οποια αλλη ψωνισε απο τεσκο)
τα νουμερα ειναι ιδια με μαδερ? εγω παιρνω το 12-18 της μπουμπους και της ειναι μπολικο τωρα αλλα για τα χειμωνιατικα πιστευω θα της ειναι οκ, μη παρω 9-12 και ειναι για 1 μηνα........ ή στα τεσκο ειναι ακομη πιο μεγαλες οι φορμες και θα μου πανε αχρηστα???????????

MARILYN
20-09-10, 11:53
δεν νομιζω δεν νομιζω...

Αχ κρίμα και μου άρεσεεεεεεεε............

MARILYN
20-09-10, 11:56
Καλημέρα.
Γενικά, ανάποδα τοποθετούνται τα καθίσματα για μωράκια εως 9 κιλά. Το Evolva είναι στην επόμενη κατηγορία 9-36 κιλά, οπότε τοποθετείται μόνο κανονικά κι όχι ανάποδα. Η Britax πάντως βγάζει και το First Class Plus (το οποίο πήρα κι εγώ) που είναι κατηγορίας 0-18 κιλά. Στην αρχή το χρησημοποιείς ανάποδα και μετά, μολις το μπουμπούκι μεγαλώσει, το γυρίζεις κανονικά.
Ελπίζω να βοήθησα. Καλά ψώνια!!! ;)

Έχω διαβάσει ότι μέχρι 4 χρονών πρέπει να είναι ανάποδα....οπότε αναγκαστικά πρέπει να πάω στο 0-18...
4 χρονών πόσα κιλά θα είναι; Η δικιά μου είναι ήδη 9 αλλά είναι πολύ ψηλή!

andp.ht
20-09-10, 11:56
Πολύ όμορφο και χρήσιμο το άρθρο. Αναζητώντας και εγώ να βρω ελληνικά προϊόντα ανακάλυψα το ebloko (http://ebloko.gr/). Είναι μια σελίδα που στηρίζει τους Έλληνες παραγωγούς και τα ελληνικά προϊόντα.

Πραγματικά αξίζει να ρίξετε μια ματιά.

Lioula
20-09-10, 11:58
Παντως κοριτσια η δικια μου παραγγελεια απο την FRAGANCEX δεν εχει ερθει ακομα!Απο της 16 ΙΟΥΝΙΟΥ παρακαλω!δεν ξερω...απελπιστηκα!παν τα 120!

Access
20-09-10, 12:16
age (και οποια αλλη ψωνισε απο τεσκο)
τα νουμερα ειναι ιδια με μαδερ? εγω παιρνω το 12-18 της μπουμπους και της ειναι μπολικο τωρα αλλα για τα χειμωνιατικα πιστευω θα της ειναι οκ, μη παρω 9-12 και ειναι για 1 μηνα........ ή στα τεσκο ειναι ακομη πιο μεγαλες οι φορμες και θα μου πανε αχρηστα???????????

πόσα κιλά και τι ύψος έχει η μπουμπούκα καρδία μου ???:mrgreen::mrgreen:
το 12-18 της μοδερ έχει μόνο ύψος και είναι μέχρι 86 εκ.
το τεσκο το 12-18 επίσης είναι μέχρι 86 εκ. και αναφέρει μέχρι 12,5 κιλά

Εγώ τι κάνω για να επιλέξω νούμερο, βλέπω πόσο ύψος έχει τώρα, δηλαδή π.χ τον Ιούνιο ήταν 86 εκ. οπότε της αγόρασα το επόμενο νούμερο που είναι 12-24 μέχρι 92 εκ. υπολογίζοντας ότι θα πέρνει ώς συνήθως 1 εκ. το μήνα θα πρέπει μέχρι το τέλος της σεζόν να φτάσει κόντα στο τελικό νούμερο δηλ. 92 εκ. (σιγά αλλά λέμε τώρα)
οπότε δεν κοιτάω ηλικία άλλα τον πίνακα σμουτσσσσσσσ :D

Φλορα
20-09-10, 12:37
τι κανω λαθος οεο???
Μια απο τα ιδια....μου φανηκε κι εμενα δυσκολο!!!

catherine78
20-09-10, 12:45
Παντως κοριτσια η δικια μου παραγγελεια απο την FRAGANCEX δεν εχει ερθει ακομα!Απο της 16 ΙΟΥΝΙΟΥ παρακαλω!δεν ξερω...απελπιστηκα!παν τα 120!

Και η δική μου από 17 Μαρτίου.Εγώ πλέον είμαι σίγουρη ότι δε θα έρθει.Ευτυχώς ήταν μόνο 30 ευρώ, ήταν και η πρώτη και μοναδική φορά που παράγγειλα.Δυστυχώς δε βγάζεις άκρη.:evil:

Lioula
20-09-10, 12:51
17 Μαρτιου?τι σου λενε στο τηλεφωνο?εμενα μου λενε οτι θα ερθει και ποτε δεν χανονται δεματα τους!τι να πω!μου ειπαν πως αν γυρισει πισω θα μας βαλουν τα χρηματα!και εγω τι να τους εμπιστευτω?

MUMSOFIA
20-09-10, 13:09
www.funky-wellington-boots.co.uk
www.wonderfulwellies.co.uk
www.welliesandworms.co.uk

Ευχαριστώ,, :)

catherine78
20-09-10, 13:14
17 Μαρτιου?τι σου λενε στο τηλεφωνο?εμενα μου λενε οτι θα ερθει και ποτε δεν χανονται δεματα τους!τι να πω!μου ειπαν πως αν γυρισει πισω θα μας βαλουν τα χρηματα!και εγω τι να τους εμπιστευτω?

Στην αρχή έλεγαν για το ηφαίστειο,μετά για το τελωνείο και ότι αν δεν παραλάβω θα επιστρέψει σε αυτούς και θα μου επιστρέψουν τα χρήματα,ότι τα δέματα δεν χάνονται και το ταχυδρομείο τους είναι αξιόπιστο.Από τον Ιουλιο δεν ξανάστειλα mail,βαρέθηκα και κουράστηκα.

catherine78
20-09-10, 13:16
τι κανω λαθος οεο???

Στο photomemories υπάρχει εκπτωση 30% μέχρι 31 Οκτώβρη με κωδικο summer 2010

talou
20-09-10, 13:21
για UGG μποτουλες παιζει φετος κανα site;

ΚΑΡΔΙΑ
20-09-10, 13:25

όχι δεν θυμάμαι να μου ήρθε e-mail, απλά την επόμενη ημέρα μπήκα και είδα την κατάσταση της παραγγελίας.
κάποια φαίνονταν διαθέσιμο και κάποια όχι

Και η δική μου από 17 Μαρτίου.Εγώ πλέον είμαι σίγουρη ότι δε θα έρθει.Ευτυχώς ήταν μόνο 30 ευρώ, ήταν και η πρώτη και μοναδική φορά που παράγγειλα.Δυστυχώς δε βγάζεις άκρη.:evil:

Στην αρχή έλεγαν για το ηφαίστειο,μετά για το τελωνείο και ότι αν δεν παραλάβω θα επιστρέψει σε αυτούς και θα μου επιστρέψουν τα χρήματα,ότι τα δέματα δεν χάνονται και το ταχυδρομείο τους είναι αξιόπιστο.Από τον Ιουλιο δεν ξανάστειλα mail,βαρέθηκα και κουράστηκα.

ωχωχ δηλαδή είμαι από τις τυχερές που παρέλαβα όλες τις παραγγελίες μου?
δεν νομίζω πάντως, γιατί εάν βγεις και δυσφημίσεις δεν τους συμφέρει
γιατί μου φαίνεται ότι και τα ελληνικά ταχυδρομεία έχουν βάλει το χεράκι τους???

kouklissa
20-09-10, 13:33
Καλημερα σας, Για πειτε μου παρακαλω αν καποιος/α ψωνισε απο αυτο το σιτε?
http://outlet.z-mall.gr/
και αν εχετε κατι παρόμοιο πειτε μου.
ΘΑΝΞΞ

alphae
20-09-10, 14:23
Παιδιά ήθελα τη γώμη σας. Ψωνίζετε απο το laredoute.gr . ¨Εχω ψωνίσει κανα δύο φορές... Εχω την εντύπωση πως είναι ακριβό για την ποιότητα του. Εχει κάποιος ΄΄αποψη για το θέμα;

kikar
20-09-10, 14:55
Καλησπέρα σε όλες/όλους.
Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας κάτι που δε μου έχει τύχει στο παρελθόν και δε νομίζω ότι θα μου ξανατύχει στο μέλλον, Αγόρασα ένα μάρσιπο αγκαλιάς από το www.babywearing.gr (http://www.babywearing.gr) και παρέλαβα πριν από λίγο ΧΩΡΙΣ να έχω πληρώσει. Επικοινώνησα με τη Στέλλα όπου την καταευχαρίστησα πρώτα από όλα για την κίνηση και έπειτα για την ποιότητα του μάρσιπο (είναι πράγματι μοναδικά).
Συγχαρητήρια κοπέλα μου

female
20-09-10, 15:44
Παιδιά ήθελα τη γώμη σας. Ψωνίζετε απο το laredoute.gr . ¨Εχω ψωνίσει κανα δύο φορές... Εχω την εντύπωση πως είναι ακριβό για την ποιότητα του. Εχει κάποιος ΄΄αποψη για το θέμα;

Και εγώ την ίδια άποψη έχω. Πολύ ακριβό γι'αυτό που προσφέρει. Είχα αγοράσει λευκά είδη (χάλια ποιότητα) και ρουχαλάκια για τον μικρό. ΟΚ τα ρουχαλάκια καλά μου βγήκαν αλλά κάτι παρόμοιο θα μπορούσα να βρω σε κατάστημα με τα ίδια ή και λιγότερα χρήματα.

marsolan
20-09-10, 16:53
κοριτσια,
ψαχνω το καρεκλακι φαγητου polly magic της chicco.εχω ψαξει σε οτι διαδικτυακο μπορειτε να φανταστειτε,τι ebay,τι αμαζον,τι απο γερμανια,τι απο ιταλια,ολα μα ολα βγαινουν με τα μεταφορικα παντα αντε 10 ευρω φτηνοτερο απο Ελλαδα.
Αποφασισα λοιπον να το παρω απο εδω,να μου μεινει και η αποδειξη μπας και την χρησιμοποιησω.
Ξερετε τουλαχιστον αν κανενα απο τα μεγαλα βρεφικα καταστηματα κανει τιποτε ατοκες δοσεις με την πιστωτικη στα προιοντα του???

irida85
20-09-10, 17:15
πόσα κιλά και τι ύψος έχει η μπουμπούκα καρδία μου ???:mrgreen::mrgreen:
το 12-18 της μοδερ έχει μόνο ύψος και είναι μέχρι 86 εκ.
το τεσκο το 12-18 επίσης είναι μέχρι 86 εκ. και αναφέρει μέχρι 12,5 κιλά

Εγώ τι κάνω για να επιλέξω νούμερο, βλέπω πόσο ύψος έχει τώρα, δηλαδή π.χ τον Ιούνιο ήταν 86 εκ. οπότε της αγόρασα το επόμενο νούμερο που είναι 12-24 μέχρι 92 εκ. υπολογίζοντας ότι θα πέρνει ώς συνήθως 1 εκ. το μήνα θα πρέπει μέχρι το τέλος της σεζόν να φτάσει κόντα στο τελικό νούμερο δηλ. 92 εκ. (σιγά αλλά λέμε τώρα)
οπότε δεν κοιτάω ηλικία άλλα τον πίνακα σμουτσσσσσσσ :D

ελα βρε κοπελιααααααα :)
μετα που ρωτησα, ειδα οτι το ειχες ξαναπει στη προηγουμενη σελιδα σορυ!!!
η μπουμπου ηταν 9200 και 73 εκ τον προηγ μηνα αλλα τη πεμπτη παω παιδιατρο και θα ξερω τα νεοτερα,οχι οτι θα εχουμε τρομερες διαφορες αλλα τελος παντων....

αυτο εκανα κι εγω κοιταξα το πινακα μεγεθων του καθε σαιτ αλλα νομιζω δε σε βοηθανε και πολυ, καλυτερα να το δουμε εμπειρικα το πραγμα.....εσυ πχ βλεπω 2 ετων της φορας το 18-24 χμ...... δηλαδη ενω ηταν 86 εκ πηρες το αμεσως επομενο νουμερο και σε βολεψε.
ομως βλεπω οτι 74 εκ ειναι το 6-9 αρα τωρα θα επρεπε να της παρω το 9-12 συμφωνα με το πινακακι... δεν το κανω με τιποτα γιατι του μαδερ της ειναι μια χαρα τωρα το 9-12 και το 12-18 μπολικο οπως ειπα και πριν
γιαυτο ρωτησα αν τα νουμερα του μαδερ ειναι ιδια με τεσκο νεξτ κλπ γιατι αν ειναι τοτε το 12-18 θα της ειναι μια χαρα για το χειμωνα... και να μη παρω καθολου 18-24... που αποτι καταλαβαινω θα πρεπει να της κανει το καλοκαιρι.... αν ομως εχουν μεγαλυτερη φορμα θα μας ειναι μεγαλα πολυ.......... ουφ τι μπερδεμα κι αυτο.......

kornilia
20-09-10, 17:32

σε ορισμενα πραγματα ειναι οντως ακριβοι, ομως κανουν πολυ καλες εκπτωσεις. επισης εχει και πολλες ευκαιριες. για παραδειγμα πηρα πριν λιγες ημερες σετ φορμα adidas για το γιο μου με 25 ευρω. μεχρι στιγμης ο,τι εχω παρει μου εχει βγει καλο .

ELENI 27
20-09-10, 17:38
καλησπερα κοριτσια!εχει αγορασει μηπωσ καποια καδο που πουλαει και το μοδερκερ για τισ πανεσ?αυτον που τισ τυλιγει μεσα σε σακουλακια και τα αποθηκευει και δεν μυριζει?ειναι χρησιμο?:eek:

Clelia
20-09-10, 17:59
ELENI 27 εγώ έχω αγοράσει αυτόν τον κάδο http://babybutt-com.erwinmueller.com/shop/itemsearch-COM-en-BB/diaper-(31180,47848,28753)/Diaper-Champ-nappy-bin-regular-28753.htm , αλλά μπορείς να τον βρεις και εδώ http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1100409&itmid=2964354 που είναι πιο φθηνός. Και τα 2 site τα συστήνω ανεπιφύλακτα, έχω ψωνίσει και έμεινα ικανοποιημένη...
Ο συγκεκριμένος κάδος παίρνει σακούλες όλων των ειδών, δεν χρειάζεται δλδ να αγοράζεις κασέτες και ανταλλακτικά που είναι πανάκριβα... Και όσο καιρό τον χρησιμοποιούμε (περίπου 5 ημέρες :D), όντως δεν έχουμε οσμές κλπ.
Εγώ θα τον συνιστούσα...

maria_s
20-09-10, 18:07
χαχαχαχα εξαρτάται πόσο συχνά κάνετε κακά :) ο Νικόλας μέχρι 6 μηνών έκανε μέχρι και 8 φορές τη μέρα και από τότε μέχρι τώρα 2-3 φορές. Το στοίχημα είναι αν έχει οσμές μετά την εισαγωγή στερεών που πραγματικά βρωμάνε!!!! Ειδικά αν έχουν φάει μπρόκολο :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

maria_s
20-09-10, 18:09
καλησπερα κοριτσια!εχει αγορασει μηπωσ καποια καδο που πουλαει και το μοδερκερ για τισ πανεσ?αυτον που τισ τυλιγει μεσα σε σακουλακια και τα αποθηκευει και δεν μυριζει?ειναι χρησιμο?:eek:

α σου απάντησα και χθες εδώ:

http://www.parents.gr/forum/showpost.php?p=1706619&postcount=8811

ELENI 27
20-09-10, 18:36
ευχαριστω πολυ!εισαι ευχαριστημενη?οντωσ δεν μυριζουν?

maria_g
20-09-10, 18:42
Έχω διαβάσει ότι μέχρι 4 χρονών πρέπει να είναι ανάποδα....οπότε αναγκαστικά πρέπει να πάω στο 0-18...
4 χρονών πόσα κιλά θα είναι; Η δικιά μου είναι ήδη 9 αλλά είναι πολύ ψηλή!
Να ξέρεις μόνο marilyn πως το first class μόλις το παιδάκι σου ξεπεράσει τα 13 κιλά πρέπει να το γυρίσεις να κοιτάζει μπροστά. Μου άρεσε κι εμένα και έστειλα μηνυμα στην britax για να το διευκρινήσω. Μου είπαν ότι πρέπει να γυρίσει γιατί αλλιώς επηρεάζεται η ασφάλειά του.

maria_s
20-09-10, 18:48
ευχαριστω πολυ!εισαι ευχαριστημενη?οντωσ δεν μυριζουν?

πλέον το χρησιμοποιώ μόνο όταν κάνει τσίσα...2-3 φορές κακά τη μέρα και ποσότητα, δε το διακινδυνεύω καλοκαιριάτικα :lol:

αλλά μέχρι 8-9 μηνών με εξυπηρέτησε πάρα πολύ! από τις καλύτερες αγορές! Δεν είχαμε καθόλου οσμές!

kouklissa
20-09-10, 19:03
Καλημερα σας, Για πειτε μου παρακαλω αν καποιος/α ψωνισε απο αυτο το σιτε?
http://outlet.z-mall.gr/
και αν εχετε κατι παρόμοιο πειτε μου.

maria_s
20-09-10, 19:56
Δεν μου λέτε κούκλες, τι τιμές παίζουν στα puma παπουτσάκια εδώ στο Ελλάντα;;;

Ερωτεύθηκα αυτά για τον αγορίνο μου:

http://www.shop.puma.co.uk/Taisoku-Kids-Lifestyle-Shoe/4050374662058,en,pd.html?cgid=31100#

(τα μαυρα! :))

αξίζει τον κόπο λέτε;

mary77
20-09-10, 21:42
κοριτσια,
ψαχνω το καρεκλακι φαγητου polly magic της chicco.εχω ψαξει σε οτι διαδικτυακο μπορειτε να φανταστειτε,τι ebay,τι αμαζον,τι απο γερμανια,τι απο ιταλια,ολα μα ολα βγαινουν με τα μεταφορικα παντα αντε 10 ευρω φτηνοτερο απο Ελλαδα.
Αποφασισα λοιπον να το παρω απο εδω,να μου μεινει και η αποδειξη μπας και την χρησιμοποιησω.
Ξερετε τουλαχιστον αν κανενα απο τα μεγαλα βρεφικα καταστηματα κανει τιποτε ατοκες δοσεις με την πιστωτικη στα προιοντα του???

εγω το ειχα παρει απο το mytoys.de στην τιμη που εχει το απλο καρεκλακι εδω αν θυμαμαι καλα 135 ευρω με τα μεταφορικα μου ειχε βγει.

Geonutr
20-09-10, 21:48
κοριτσια,μηπως ξερετε κανα σαιτ με φορεμα ,ετσι καπως καλα,για την βαφτιση της μικρης μας??στο wholesale κοιταξα αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλα...κ δεν ενθουσιαστηκα κιολας..κοιταξα κ στο ebay αλλα ψιλοφοβαμαι για ρουχα απο κει...κ δεν περισσευουν κ λεφτα για κατι ακριβο που θα το βαλω για 30 λεπτα (μετα την βαφτιση θα παμε σπιτια μας ολοι...)...

Active Member
20-09-10, 22:37
κοριτσια,μηπως ξερετε κανα σαιτ με φορεμα ,ετσι καπως καλα,για την βαφτιση της μικρης μας??στο wholesale κοιταξα αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλα...κ δεν ενθουσιαστηκα κιολας..κοιταξα κ στο ebay αλλα ψιλοφοβαμαι για ρουχα απο κει...κ δεν περισσευουν κ λεφτα για κατι ακριβο που θα το βαλω για 30 λεπτα (μετα την βαφτιση θα παμε σπιτια μας ολοι...)...

Για κοιτα εδω http://www.asos.com (http://www.asos.com/)

marsolan
20-09-10, 22:47

geonutr,ριξε μια ματια στο παρακατω.
Το προτεινε μια καοπελα στο θεμα με τις βαφτισεις οτι εχει παρει απο εκει,και μαλιστα στα μετρα της κι ηταν ευχαριστημενη.Εγω παντως λιμπιζομαι διαφορα

http://www.celebrityfashion.gr/Pages/User/Collections/Collection.aspx?ic=1

marsolan
20-09-10, 22:49
εγω το ειχα παρει απο το mytoys.de στην τιμη που εχει το απλο καρεκλακι εδω αν θυμαμαι καλα 135 ευρω με τα μεταφορικα μου ειχε βγει.

δυστυχως δεν το εχει.Εχει το polly 2σε 1 αλλα οχι το magic!

Dawn
20-09-10, 22:51
Άλλη μια παθούσα με την fragrancex. Από τις 21 Μαϊου η παραγγελία και πουθενά να φανεί. Πραγματικά δε νομίζω ότι φταίνε τα ελληνικά ταχυδρομία. Μάλλον η εταιρία έχει πρόβλημα γιατί είναι υπερβολικά πολλές οι περιπτώσεις.

Μάλιστα ζήτησα τα χρήματα μου πίσω από το paypal και μου απάντησαν πως μόνο 45 ημέρες μετά την αγορά μπορούν να επιστρέψουν χρήματα πίσω. Μα τους εξήγησα πως ποτέ η συγκεκριμένη εταιρία δεν στέλνει μέσα σε 45 ημέρες, αναγκαστικά περιμένεις παραπάνω, οπότε πως να κάνω καταγγελία. Αλλά από το paypal κάνουν τον κινέζο.

Σιγά να μην το ξαναχρησιμοποιησω. Κόκκινη κάρτα και σ' αυτό.

good luck
21-09-10, 07:36

Ποσο το βρισκεις εδω;

jennny
21-09-10, 09:48
Καλημέρα!Στο Pram World όταν δίνω επιβεβαίωση παραγγελίας δεν μου υπολογίζει έξοδα μεταφοράς...Δεν υπάρχουν ή τα πληρώνεις με την παράδοση?κι άν ισχύει το δεύτερο τότε πόσα είναι περίπου?Μήπως ξέρετε τι χρόνο παράδοσης έχουν?

efrossyni
21-09-10, 11:35
όχι δεν θυμάμαι να μου ήρθε e-mail, απλά την επόμενη ημέρα μπήκα και είδα την κατάσταση της παραγγελίας.
κάποια φαίνονταν διαθέσιμο και κάποια όχι

ωχωχ δηλαδή είμαι από τις τυχερές που παρέλαβα όλες τις παραγγελίες μου?
δεν νομίζω πάντως, γιατί εάν βγεις και δυσφημίσεις δεν τους συμφέρει
γιατί μου φαίνεται ότι και τα ελληνικά ταχυδρομεία έχουν βάλει το χεράκι τους???

Κι εμενα κατι τετοιο μου μυριζει.... Κι εγω εχω παραλαβει ολες μου τις παραγγελιες... με τη διαφορα οτι εγω δηλωνω τη διευθυνση της εταιριας που δουλευω και εκει εχουμε υπαλληλο των ελτα που μας φερνει ολα τα δεματα, οποτε ισως να μην τους παιρνει να κανουν τετοιες βρωμοδουλειες.... Κριμα παντως γιατι οι τιμες του δεν παιζονται

female
21-09-10, 11:41
Δεν μου λέτε κούκλες, τι τιμές παίζουν στα puma παπουτσάκια εδώ στο Ελλάντα;;;

Ερωτεύθηκα αυτά για τον αγορίνο μου:

http://www.shop.puma.co.uk/Taisoku-Kids-Lifestyle-Shoe/4050374662058,en,pd.html?cgid=31100#

(τα μαυρα! :))

αξίζει τον κόπο λέτε;

Καλημέρα Μαράκι. Ακριβό το βρίσκω, περίπου 35 Ευρώ του πήρα ένα ζευγάρι πριν 1 μήνα. Επίσης από το sportsdirect του έχω πάρει παρόμοιο πούμα με 17 λίρες. Αν θέλεις να κάνεις μεγάλη παραγγελία, συμφέρει!:-P

Access
21-09-10, 11:42
Κι εμενα κατι τετοιο μου μυριζει.... Κι εγω εχω παραλαβει ολες μου τις παραγγελιες... με τη διαφορα οτι εγω δηλωνω τη διευθυνση της εταιριας που δουλευω και εκει εχουμε υπαλληλο των ελτα που μας φερνει ολα τα δεματα, οποτε ισως να μην τους παιρνει να κανουν τετοιες βρωμοδουλειες.... Κριμα παντως γιατι οι τιμες του δεν παιζονται

να μην το νομίζεις να είσαι σίγουρη .........συνήθως δεν φταίει ο υπάλληλος που κάνει κατά τόπους την διανομή, η........"εξαφάνιση" γίνεται πολύ πρίν ..........εδώ έχει συμβεί και με δέματα ειδικής μεταχείρισης, στα απλής αποστολής θα κολλήσουν ???:evil::evil:

ΚΑΡΔΙΑ
21-09-10, 11:44

και εγώ το ίδιο! στην εταιρεία μου τα φέρνουν.
αλλά και πάλι μέχρι να φτάσει στο τοπικό υποκατάστημα περνάει από το αεροδρόμιο, τα κεντρικά κτλ
εάν θυμάμαι καλά πάντως έχει και τρόπο αποστολής όπου σου δίνουν νούμερο φορτωτικής, σωστά? απλά αυτός ο τρόπος δεν θα είναι δωρεάν
όσο για τις τιμές τους όντως δεν παίζονται

ΚΑΡΔΙΑ
21-09-10, 11:50
ΑΑΑΑ και κάτι να ρωτήσω: Ψάχνω ένα συγκεκριμένο μοντέλο ρολογιού της Loisir. Το βρίσκω στο www.e-oro.gr (http://www.e-oro.gr) - το έχει χρησιμοποιήσει καμία κοπέλα? Είναι αξιόπιστο?
Οι τιμές του καλές?
Δυστυχώς δεν έχω κοντά μου κατάστημα Loisir και δεν έχω μέτρο σύγκρισης. Απλά το έχω ερωτευτεί το συγκεκριμένο ρολόι και το θέλωωωωω

maria_s
21-09-10, 11:54
Καλημέρα φιλενάδα! Άρα και δω παίζουν οι ίδιες τιμές...από sportdirect δεν χρειάζομαι να πάρω κάτι άλλο, και δε με συμφέρει με τόσα μεταφορικά...

marsolan
21-09-10, 12:35
Ποσο το βρισκεις εδω;

εδω εχει 170 ευρω.σε ολα τα καταστηματα που κοιταξα!

Καλημέρα!Στο Pram World όταν δίνω επιβεβαίωση παραγγελίας δεν μου υπολογίζει έξοδα μεταφοράς...Δεν υπάρχουν ή τα πληρώνεις με την παράδοση?κι άν ισχύει το δεύτερο τότε πόσα είναι περίπου?Μήπως ξέρετε τι χρόνο παράδοσης έχουν?

στο pramworld στελνουν μεηλ αν συμφωνεις με τα μεταφορικα τα οποια ειναι 39 περιπου ευρω.Κανουν μεχρι 5-7 εργασιμες και ερχονται με κουριερ

Access
21-09-10, 12:42
To καλό μας Kalamaraki για μερικές μέρες δεν θα έχει πρόσβαση στο Internet και μου ζήτησε να φροντίσω για λίγες μέρες την λίστα οπότε προς το παρόν αφού δεν υπάρχει κάποια αλλαγή θα την βρείτε εδώ #8683 (http://www.parents.gr/forum/showpost.php?p=1703226&postcount=8683)

ΜΑΡΙΤΑ
21-09-10, 12:46
maria_s και εγώ ακριβό το βρίσκω συγκριτικά με τα καταστήματα μας εδώ...Ρώτα όμως το παιδίατρο σου γιατί ξέρω ότι δε κάνει να φοράει αθλητικά παπούτσια το παιδί μέχρι τα 2...δε ξέρω αν ισχύει αλλά έτσι είχα διαβάσει και με δυσκολία κρατήθηκα να μη της αγοράσω το καλοκαίρι κάτι υπέροχα νικε που είχα δει!
Από του χρόνου όμως μόνο αθλητικά θα φοράμε γιατί είμαι πολύ φαν του σπορ σντυσίματος!!

mary77
21-09-10, 12:53
να μην το νομίζεις να είσαι σίγουρη .........συνήθως δεν φταίει ο υπάλληλος που κάνει κατά τόπους την διανομή, η........"εξαφάνιση" γίνεται πολύ πρίν ..........εδώ έχει συμβεί και με δέματα ειδικής μεταχείρισης, στα απλής αποστολής θα κολλήσουν ???:evil::evil:

επειδη με τον ταχυδρομο μας μιλαμε,τον ρωτησα γιατι μια μερα μου ηρθε ενα σκισμενο στο πλαι το σακουλακι να δουν τι εχει μεσα και μου λεει αμα δεν ειναι να βαλεις υπογραφη μην την ψαχνεις περνανε απο ποσα χερια......

mary77
21-09-10, 12:55

ναι εγω το ειχα παρει τον φεβρουαριο...

Access
21-09-10, 13:03
επειδη με τον ταχυδρομο μας μιλαμε,τον ρωτησα γιατι μια μερα μου ηρθε ενα σκισμενο στο πλαι το σακουλακι να δουν τι εχει μεσα και μου λεει αμα δεν ειναι να βαλεις υπογραφη μην την ψαχνεις περνανε απο ποσα χερια......
Έτσι ακριβώς μερικές φορές τα πετάνε επίτηδες κάτω για να σκιστεί η άκρη του και να μπορέσουν να ψαχουλέψουν……..:evil::evil:
Μέχρι τα τέλη Οκτώβρη είναι τα ψωμιά τους :roll::roll:

maria_s
21-09-10, 13:14
maria_s και εγώ ακριβό το βρίσκω συγκριτικά με τα καταστήματα μας εδώ...Ρώτα όμως το παιδίατρο σου γιατί ξέρω ότι δε κάνει να φοράει αθλητικά παπούτσια το παιδί μέχρι τα 2...δε ξέρω αν ισχύει αλλά έτσι είχα διαβάσει και με δυσκολία κρατήθηκα να μη της αγοράσω το καλοκαίρι κάτι υπέροχα νικε που είχα δει!
Από του χρόνου όμως μόνο αθλητικά θα φοράμε γιατί είμαι πολύ φαν του σπορ σντυσίματος!!

Αν τα αθλητικά είναι ανατομικά τότε δεν υπάρχει πρόβλημα. Τα Nike όμως δεν είναι, μου το είπαν οι ίδιοι. Τα puma όμως είναι.

maria_s
21-09-10, 13:15
Έτσι ακριβώς μερικές φορές τα πετάνε επίτηδες κάτω για να σκιστεί η άκρη του και να μπορέσουν να ψαχουλέψουν……..:evil::evil:
Μέχρι τα τέλη Οκτώβρη είναι τα ψωμιά τους :roll::roll:

τι θα γίνει καλέ τέλη Οκτώβρη;

Access
21-09-10, 13:25
θα κατατεθεί σχέδιο νόμου για την ιδιωτικοποίηση των ΕΛΤΑ
http://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=1868391

maria_s
21-09-10, 13:30
μάλιστα...άντε να δούμε...

mor@ki_K
21-09-10, 13:45
Καλημέρα κορίτσια!
Μήπως γνωριζετε που μπορώ να βρω αυτά τα πέδιλα?
http://www.fitflop.com/icat/sale

Fit Flop λέγονται και είναι πολύ ανατομικά.

Θέλω να τα αγοράσω από το ίντερνετ αλλά το original site της Αγγλίας δεν στέλνει Ελλάδα και σου παραχωρεί αντιπροσώπους που έχουν 60 ευρώ εδώ!!!:shock::shock::shock:

mantinop
21-09-10, 13:49
Κορίτσια τελικά παρείγγειλα το καθισματάκι από το pramworld και τώρα περιμένω το μήνυμα για το κόστος των μεταφορικών.
Ευχαριστώ πολύ όλες σας για την βοήθεια:D

Access
21-09-10, 14:10
Καλημέρα κορίτσια!

Θέλω να τα αγοράσω από το ίντερνετ αλλά το original site της Αγγλίας δεν στέλνει Ελλάδα και σου παραχωρεί αντιπροσώπους που έχουν 60 ευρώ εδώ!!!:shock::shock::shock:
δες εδώ δεν είναι στην λίστα αλλά ίσως αξίζει η δοκιμή https://www.shoetique.co.uk/Brands/ τα μεταφορικά είναι 10 λίρες

athina235
21-09-10, 14:23
να ρωτησεις πρωτα ποσο ειναι τα εξοδα αποστολης με e mail γιατι αν θυμαμαι καλα πρεπει να γραψεις σαν σχολιο οτι συμφωνεις με το ποσο!
εγω πριν μια εβδομαδα παρηγγειλα περιπου καροτσι και καθισμα αυτοκινητου τα οποια ηρθαν εχτες και τα εξοδα αποστολης ηταν 75 λιρες δηλαδη 90 ευρω! τωρα αναλυτικοσς δεν μου ηρθε ακομη στην καρτα αλλα τοσο μου ειχανε πει.αν εχεισ καμια αλλη απορια ρωτησε με αν θελεις!

madrid05
21-09-10, 15:13
Καλησπερα,
Εκανα παραγγελία από το http://www.healthzone.gr/gr/ (το εχουμε στην λίστα) κατι σακουλάκια της Medela για αποθηκευση γάλακτος και μια κορδελιτσα της chicco που στηρίζεται η πιπίλα.
Μου τηλεφωνησε σημερα μια ευγενέστατη κυρία να μου πει οτι η κορδελίτσα είναι σε έλλειψη και δεν ξέρουν πότε θα ξαναέρουν και εαν θέλω να μου στείλουν την αντίστοιχη της NUK.Της απάντησα οτι δεν με πειράζει να στείλουν μόνο τα σακουλάκια και ευγενέστατα μου είπε να στείλουν την κορδελίτσα της ΝUK χωρις να αλλάξουν την χρέωση(ήταν λίγο πιο ακριβή).
Ολοι όσοι διαχειρίζονται τέτοια "καταστήματα" θα έπρεπε να ξέρουν οτι κερδίζουν πελάτες με την ευγένεια και τέτοιες μικρες χειρονομίες.:)
(Πριν από καιρό είχα "φύγει" από αντιστοιχο ηλετρονικο φαρμακείο λόγω της κακης συμπεριφοράς και της ασυνέπειας - το είχα αναφέρει και εδω)

Kira
21-09-10, 17:35
Κοριτσακια,πόσο παιρνετε το Ηumana 3 στην Αθήνα;Το βρήκα στο pharmacy4u.gr 8,30 ευρώ και θελω να συγκρίνω..

manini
21-09-10, 17:41
Κι εγώ έχω παραγγείλει από fragrancex από τις 23/08, αλλά όπως είπα και πιο πάνω... ακόμα άφαντα!!! Θέλω όμως να σκέφτομαι θετικά, περισσότερο για να μην κλαίω τα 100 δολλάριααααααααα χαχα

Φλορα
21-09-10, 19:27
Καλημέρα κορίτσια!

http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trksid=p3907.m570.l1313&_nkw=fit+flop&_sacat=See-All-Categories

akis1975
21-09-10, 20:22
Εγώ έχω βρει ένα ηλεκτρονικό φαρμακείο με διάφορα προϊόντα (όχι πάρα πολλά βέβαια) για παιδιά και μαμά, αλλά και με άλλα προϊόντα - καλλυντικά. Πήρα τηλέφωνο τον ιδιοκτήτη (φαρμακοποιό i guess) και μου είπε ότι ότι δε μπορώ να βρω στο site μπορώ να το παραγγέλνω τηλεφωνικά με έκπτωση πάλι (γιατί δεν είχε ούτε γάλατα, ούτε πιπίλες, ούτε....πολλά άλλα). Το ξέρει κανένας? Σκέφτομαι μάλιστα να αγοράσω για να το δοκιμάσω (όχι παιδικά ακόμα, δικά μου και της γυναίκας μου).

http://www.pharmacyallday.com/motherchild/index.el.html?page=1&pagesize=30&brandid=0&srt=0&srtd=0

katerina_ma
21-09-10, 21:22

Από το pramworld πήρα αρκετά πράγματα. Πριν παραγγείλω τους έστειλα mail με τα πράγματα που είχα διαλέξει και μου είπαν πόσα είναι τα μεταφορικά. Όταν μετά έδωσα την παραγγελία, στις παρατηρήσεις έγραψα το ποσό των μεταφορικών που μου είχαν ήδη πει και είχα συμφωνήσει (αυτή την οδηγία μου την έδωσαν οι ίδιοι). Το ποσό το άθροισαν στο κόστος της παραγγελίας. Δεν τα εισπράτουν όλα με τη μία. Αρχικά εισπράτουν ένα 20% και τη μέρα που θα παραλάβεις θα εισπράξουν το υπόλοιπο. Γενικά, ήταν πολύ ευγενείς, συνεπείς, έμεινα 100% ευχαριστημένη και το συστήνω ανεπιφύλακτα.
Καλά ψώνια. :grin:

maria_s
21-09-10, 23:08
καλέ κούκλες, πήγα και είδα τιμές για τα πούμα που σας έλεγα...10-20 ευρώ ακριβότερα τα βρήκα...λεω να δοκιμάσω το ονλαιν...

ΟΛΓΑ79
22-09-10, 08:45
Καλημερααα!!
Εχθες παρηγγειλα ενα παιδικο χαλακι απο σαιτ που δεν υπαρχει στην λίστα.Περιμενω να μου το στειλουν,να σας πω εντυπωσεις και να το προσθεσετε αν ειναι

Ψαχνω να βρω αυτοκολλητα τοιχου looney tunes.Μηπως ξερετε κανενα σαιτ?
Ολα αυτα της λιστας δεν εχουν δυστυχως

alphae
22-09-10, 09:06
http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trksid=p3907.m570.l1313&_nkw=fit+flop&_sacat=See-All-Categories

Φλορα μου δοκίμασε τα πριν τα πάρεις. Ενδιαφερόμουν και εγώ να τα πάρω απο έξω και όταν τα δοκίμασα εδώ σε κατάστημα, δεν προχωρούσε το πόδι μου στο κουτουπιέ, δεν έχω φαρδύ πόδι, ίσως λίγο πιο εντονο κουτουπιέ όμως αυτή η σαγιονάρα ήταν πάρα πολύ στενή...αν δεν την έχεις δοκιμάσει κάντο!

my_Kelly
22-09-10, 09:09
Καλημερααα!!
Εχθες παρηγγειλα ενα παιδικο χαλακι απο σαιτ που δεν υπαρχει στην λίστα.Περιμενω να μου το στειλουν,να σας πω εντυπωσεις και να το προσθεσετε αν ειναι

Ψαχνω να βρω αυτοκολλητα τοιχου looney tunes.Μηπως ξερετε κανενα σαιτ?
Ολα αυτα της λιστας δεν εχουν δυστυχως

ΟΛΓΑ79 ποιο είναι το site? Κι εγώ ψάχνω παιδικό χαλάκι και τα κοιτάζω όλα.;)

Φλορα
22-09-10, 09:40
Φλορα μου δοκίμασε τα πριν τα πάρεις. Ενδιαφερόμουν και εγώ να τα πάρω απο έξω και όταν τα δοκίμασα εδώ σε κατάστημα, δεν προχωρούσε το πόδι μου στο κουτουπιέ, δεν έχω φαρδύ πόδι, ίσως λίγο πιο εντονο κουτουπιέ όμως αυτή η σαγιονάρα ήταν πάρα πολύ στενή...αν δεν την έχεις δοκιμάσει κάντο!
Σ ευχαριστω πολυ....παντα φροντιζω,ειδικα για παπουτσια,να τα δοκιμαζω πρωτα στην αγορα και μετα να κανω την αγορα...παπαουτσι ειν αυτο,ποτε δεν ξερεις!!Μια φιλη τα πηρε προσφατα γι αυτο θυμομουν που τα ειχα δει...

ΚΑΡΔΙΑ
22-09-10, 09:52
Εγώ έχω βρει ένα ηλεκτρονικό φαρμακείο με διάφορα προϊόντα (όχι πάρα πολλά βέβαια) για παιδιά και μαμά, αλλά και με άλλα προϊόντα - καλλυντικά. Πήρα τηλέφωνο τον ιδιοκτήτη (φαρμακοποιό i guess) και μου είπε ότι ότι δε μπορώ να βρω στο site μπορώ να το παραγγέλνω τηλεφωνικά με έκπτωση πάλι (γιατί δεν είχε ούτε γάλατα, ούτε πιπίλες, ούτε....πολλά άλλα). Το ξέρει κανένας? Σκέφτομαι μάλιστα να αγοράσω για να το δοκιμάσω (όχι παιδικά ακόμα, δικά μου και της γυναίκας μου).

http://www.pharmacyallday.com/motherchild/index.el.html?page=1&pagesize=30&brandid=0&srt=0&srtd=0

καλημέρα....
πριν από κάποια μηνύματα θυμάμαι που διάβασα ότι είχατε παραγγείλει τελικά.....:D:D:o
εγώ πάντως που σύγκρινα τιμές σε κάποια είδη, το pharmacy4u.gr είχε καλύτερες

Kira
22-09-10, 09:55
ΟΛΓΑ79 ποιο είναι το site? Κι εγώ ψάχνω παιδικό χαλάκι και τα κοιτάζω όλα.;)

κι εγω θελω να μαθω..:)

ΑΜΙ
22-09-10, 10:03
κορίτσια καλημέρα!!!ειδα στο σαιτ τησ chicco ο καρότσι trio white-black imited edition και μου άρεσε πάρα πολύ αλλά φοβάμαι ότι θα πρέπει να το πληρώσω χρυσό εδώ στην Ελλάδα. το έχει πάρει καμία να μασ πει αντυπώσεισ και τιμέσ είτε απο ελλάδα ειτε απο εξωτερικό?

Γατουλα
22-09-10, 10:33
να συνεισφερω και εγω στα παιδικα χαλακια
Καλαιτζιδης
http://www.flycarpet.gr/category.php?cid=203
μεσω και γνωστου παραγγειλα σε αυτον λειπον
τεσπα λογω διακοπων εγινε μια παρανοηση και το σχεδιο αντι σε λαχανι μου ηρθε σε πορτοκαλι
την επομενη το εστειλα με acs με χρεωση του , πισω
την μεθεπομενη το παρελαβα σωστα πλεον
και αψογα τα χαλακια μας πραγματικα
περα απο το οτι μπηκε μεσα τελεικα ο ανθρωπος με 3 αποστολες + μια καλυτερη τιμη
ηταν ευγενικοτατος και εξυπηρετικοτατος

ravT
22-09-10, 11:12
Δε μου λες κοπελιά, ξέρεις πόσες μέρες κρατιέμαι να μην ξανανοίξω το flycarpet? Ξέρεις τι μου κανες? Τα θέλω όλα! Έχει φέρει πολλά ωραία σχέδια. Πρέπει να πάρω άλλο ενα γιατί έχουμε μεγαλύτερο δωμάτιο πλέον. Απ το συγκεκριμένο site είμαι υπερευχαριστημένη.

Γατουλα
22-09-10, 11:14
χαχαχα ΣΥΓΝΩΜΗΗΗΗΗΗ αλλα πραγματικα νοιωθω τυψεις που τον εβαλα μεσα τον ανθρωπο!!!!!

φιλιτσα
22-09-10, 11:17
τα flylondon παπουτσια ta γνωριζετε ???? ξερουμε κανα σαιτ για αγορες ?

δεν με νοιαζει να στελνει ελλαδα γιατι θα τα παραγγειλω στην σαλοπετα ευχαριστωωω

Φλορα
22-09-10, 11:21
τα flylondon παπουτσια ta γνωριζετε ???? ξερουμε κανα σαιτ για αγορες ?

δεν με νοιαζει να στελνει ελλαδα γιατι θα τα παραγγειλω στην σαλοπετα ευχαριστωωω
Εχω παρει flylondon απο το amazon....javari συγκεκριμενα

Access
22-09-10, 11:36
Γατούλα τελικά ποιό σχέδιο αγόρασες???

Μόλις παρέλαβα από http://www.charlesclinkard.co.uk/ παπουτσάκια της μικρής, μεταφορικά 6 λίρες (είναι στην λίστα) ήρθαν σε 8 μερούλες με απλό ταχυδρομείο :D

το μόνο "μείον" είναι ότι δεν στέλνουν mail ότι τα αντικείμενα έγιναν dispached θα πρέπει να μπείς να το δεις στο site τους.

Η πληρωμή μπορεί να γίνει και με Paypal άλλο ένα + :mrgreen:

ravT
22-09-10, 11:40
Το πετύχαμε το νουμεράκι?

Access
22-09-10, 11:46
Το πετύχαμε το νουμεράκι?
χαχαχαχ δεν ξέρω θα σας πω το απόγευμα .............:mrgreen::mrgreen: νομίζω ότι αυτή την φορά είναι σωστά

culte
22-09-10, 11:55
Εύα θα γίνω για άλλη μια φορά ενοχλητική..

το 22 -23 που φοράει η δικιά μου ποιο είναι??

ΟΛΓΑ79
22-09-10, 12:05
Το χαλακι το παρηγγειλα απο δω www.velentzas.com.gr (http://www.velentzas.com.gr)
Ειχα ψαξει παντου και δεν εβρισκα τα χρωματα που ηθελα και επεσα πανω στο σαιτ
Τα μεταφορικα ειναι αναλογα το δεμα γιατι το καταστημα ειναι στον Βολο.Εμενα για το χαλι 1,60χ2,30 μου ειπαν απο 8-12 ευρω αναλογα την μεταφορικη
Περιμενω να ερθει μεχρι την Παρασκευη για να σας πω εντυπωσεις.

tella
22-09-10, 12:14
Γεια σας!
Παρήγγειλα την περασμένη Τρίτη 14/9 από το www.babysmobile.de το Babybjorn babysitter balance (ριλάξ) μαζί με το παιχνιδάκι του (στην τιμή που πλήρωσα μαζί με τα μεταφορικά θα έπαιρνα μόνο το ριλάξ εδώ στην Ελλάδα) και μου ήρθε σήμερα Τετάρτη 22/9. Είμαι πολύ ευχαριστημένη... ανυπομονώ να το δοκιμάσω με τον μπέμπη!!!
Εν τω μεταξύ το www.naturespurest.co.uk ακόμα δεν μπήκε στη λίστα... κλαψ....

Access
22-09-10, 12:25
Εύα θα γίνω για άλλη μια φορά ενοχλητική..

το 22 -23 που φοράει η δικιά μου ποιο είναι??

α........καλά ρώτησες τώρα τον ειδικό ........έχεις υπόψη σου κάποια συγκεκριμένη μάρκα?? γιατί βλέπω τώρα στα skechers που αγόρασα για την δική μου έλεγε στο site ότι το 23 είναι το 6 U.K και μέσα στο παπούτσι, βλέπω ότι γράφει E.U 22,5 δηλαδή 13 cm (Θα πάθω ανακοπή πάλι αν δεν της κάνουν) :?:? όχι τίποτα άλλο έχουν και φωτάκια και μόλις τα δει δεν θα θέλει να τα βγάλει :roll::roll:

Γεια σας!
Παρήγγειλα την περασμένη Τρίτη 14/9 από το www.babysmobile.de (http://www.babysmobile.de/) το Babybjorn babysitter balance (ριλάξ) μαζί με το παιχνιδάκι του (στην τιμή που πλήρωσα μαζί με τα μεταφορικά θα έπαιρνα μόνο το ριλάξ εδώ στην Ελλάδα) και μου ήρθε σήμερα Τετάρτη 22/9. Είμαι πολύ ευχαριστημένη... ανυπομονώ να το δοκιμάσω με τον μπέμπη!!!
Εν τω μεταξύ το www.naturespurest.co.uk (http://www.naturespurest.co.uk/) ακόμα δεν μπήκε στη λίστα... κλαψ....
tella θα τα βάλω σε λίγο στην λίστα μήπως ξέρεις και μεταφορικά??

culte
22-09-10, 12:27
α........καλά ρώτησες τώρα τον ειδικό ........έχεις υπόψη σου κάποια συγκεκριμένη μάρκα?? γιατί βλέπω τώρα στα skechers που αγόρασα για την δική μου έλεγε στο site ότι το 23 είναι το 6 U.K και μέσα στο παπούτσι, βλέπω ότι γράφει E.U 22,5 δηλαδή 13 cm (Θα πάθω ανακοπή πάλι αν δεν της κάνουν) :?:? όχι τίποτα άλλο έχουν και φωτάκια και μόλις τα δει δεν θα θέλει να τα βγάλει :roll::roll:

Άμα δεν της κάνουν θα τα πάρω εγώ!!

Δ.Βούλα
22-09-10, 12:33
Το χαλακι το παρηγγειλα απο δω www.velentzas.com.gr (http://www.velentzas.com.gr)
Ειχα ψαξει παντου και δεν εβρισκα τα χρωματα που ηθελα και επεσα πανω στο σαιτ
Τα μεταφορικα ειναι αναλογα το δεμα γιατι το καταστημα ειναι στον Βολο.Εμενα για το χαλι 1,60χ2,30 μου ειπαν απο 8-12 ευρω αναλογα την μεταφορικη
Περιμενω να ερθει μεχρι την Παρασκευη για να σας πω εντυπωσεις.
και εγω παρηγγειλα ενα χαλι απο το συγκεκριμενο μαγαζι για το παιδικο δωματιο 2χ2,8 145 ευρω μαζι με τα μεταφορικα ηταν να ερθει εχθες αλλα δεν ηρθε μαλλον λογω της απεργιας

to adraki mou!
22-09-10, 12:41
Καλημερα !!!!!

Λοιπον χθες παραλαβα απο το http://www.mandco.com απλα τελεια πολυ προσεγμενα ενα ενα σε ναιλον και κρεμαστρουλα το καθενα ξεχωριστη.

Το προτεινω ανεπιφυλακτα!!!!

Καλα ψωνια!!!!!

Access
22-09-10, 12:44
Άμα δεν της κάνουν θα τα πάρω εγώ!!
μωρέ ας της κάνουν και θα σας πάρω τα ίδια άμα θέτε :mrgreen::mrgreen:

αυτά είναι http://www.charlesclinkard.co.uk/girls-c23/shoes-c24/skechers-h-l-enchanted-multi-sports-shoe-p5104 έχουν και φωτάκια πάνω στις καρδούλες
αλλά κόλημα έχω φάει με αυτά, δεν έχει νούμερα όμως (τα ψάχνω μπας και τα βρώ αλλού)
http://www.charlesclinkard.co.uk/girls-c23/sport-c26/skechers-bikers-m-lavender-casual-shoe-p5874

culte
22-09-10, 12:49
αααααααα....έχεις δίκιο..τα ροζ δεν παίζονται!!

Access
22-09-10, 12:49
Καλημερα !!!!!

Λοιπον χθες παραλαβα απο το http://www.mandco.com απλα τελεια πολυ προσεγμενα ενα ενα σε ναιλον και κρεμαστρουλα το καθενα ξεχωριστη.

Καλα ψωνια!!!!!
μεταφορικά ???

SOUL21
22-09-10, 12:53
Kοριτσια θα ηθελα να σας ρωτησω αν ξερετε με ποια κουριερ συνεργαζεται η parcelforce στην Ελλαδα?Μου εστειλε η Μαρια την Παρασκευη 17/9 το καροτσι κ εκτοτε δεν βγαζει αλλη ημερομηνια
Status Date Current Status Signatory/Depot Additional Details
17/09/2010 08:00:00 SKELETON CON ADD WDM Online OUTWARD OE
17/09/2010 15:35:00 PARCEL ACCEPTED GREECE OFFICE OF ORIGINRomford Depot

Δηλαδη την ιδια μερα εφτασε Ελλαδα?

ΜΑΡΙΤΑ
22-09-10, 12:53
Το τι μπιριμπιρι τραβηξα από τον άντρα μου για να παρουμε κατι geox παπουτσάκια με φωτάκια στις καρδούλες δε λέγεται....ευτυχώς για ακόμη μια φορά (χαχαχα) δεν τον άκουσα και πήρα αυτά που μου αρέσαν εμένα και είναι και τέλεια στο πόδι της μικρής!
Εσάς που σας αρέσουν τα φωτάκια θα βρείτε πολλά σχέδια στη geox..για καποιο λογο τα εχει βγαλει ολα με φωτάκια ή στις καρδούλες ή στις πατούσες! Αμάν έκανα να βρω ένα σχέδιο χωρίς φωτορυθμικά!
Πάντως πολύ καλή τιμή τα πήρες και το 2ο σχέδιο έχεις δίκιο είναι πολύ ωραί0....δεν της τα παίρνεις λίγο πιο μεγάλα μωρέ για πιο μετά;;;

to adraki mou!
22-09-10, 13:06
μεταφορικά ???

7,50 λιρες !!

Access
22-09-10, 13:10
Kοριτσια θα ηθελα να σας ρωτησω αν ξερετε με ποια κουριερ συνεργαζεται η parcelforce στην Ελλαδα?Μου εστειλε η Μαρια την Παρασκευη 17/9 το καροτσι κ εκτοτε δεν βγαζει αλλη ημερομηνια
Status Date Current Status Signatory/Depot Additional Details
17/09/2010 08:00:00 SKELETON CON ADD WDM Online OUTWARD OE
17/09/2010 15:35:00 PARCEL ACCEPTED GREECE OFFICE OF ORIGINRomford Depot

Δηλαδη την ιδια μερα εφτασε Ελλαδα?

η Parcelforce σκανάρει το δέμα μέχρι το αεροδρόμιο, συνήθως αναλαμβάνει η ACS ή ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ των ΕΛΤΑ

α…….και αν πάρεις να ρωτήσεις την ACS δεν ξέρει να σου πει ………και μάντεψε ούτε η πόρτα πόρτα, γιατί αλλάζει ο κωδικός που σκανάρει το πακέτο στην Ελλάδα (πάντως εσύ δοκίμασε αυτές τις 2 στο τηλέφωνο, μπας και έχεις τύχη) :mrgreen:

ELENI 27
22-09-10, 13:19
η Parcelforce σκανάρει το δέμα μέχρι το αεροδρόμιο, συνήθως αναλαμβάνει η ACS ή ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ των ΕΛΤΑ

α…….και αν πάρεις να ρωτήσεις την ACS δεν ξέρει να σου πει ………και μάντεψε ούτε η πόρτα πόρτα, γιατί αλλάζει ο κωδικός που σκανάρει το πακέτο στην Ελλάδα (πάντως εσύ δοκίμασε αυτές τις 2 στο τηλέφωνο, μπας και έχεις τύχη) :mrgreen:

το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω πριν 1βδομαδα!μου το εφεραν τα ελτα!!αυτοι ειναι εντελωσ στη κοσμαρα τουσ!μιλα με την parcelforce μεσω του live help kai ζητα τουσ το καινουριο track number meta παρε τηλ τα ελτα ταχυμεταφορεσ που ειναι πιο κοντα στη περιοχη σου!!καλη τυχη!!!:)

SOUL21
22-09-10, 13:25
Κοριτσια σας ευχαριστω παρα πολυ!!!!!Ψαχνω αμεσως τα τηλ. για να τους παρω!!!!
Πριν λιγο που μπηκα στο live help δεν μου απαντησαν κατι τους ειπα οτι ψαχνω το δεμα κ μου απαντησε οτι εστειλε μνμ στην parcelforce κ θα με ενημερωσουν....Τι να πω τοσο βοδια ρε παιδια εδω οι Ελληνες?Απο τις 17/9 ειναι εδω το δεμα υποτιθεται πληρωνεις κουριερ για να σου ερθει πιο γρηγορα και αποτελεσμα μηδεν?
Την προηγουμενη βδομαδα παρειγγειλα παπουτσακια μεσω ebay(TELEIA) κ με απλο ταχυδρομειο χθες ηταν εδω...ελεος!!!

tella
22-09-10, 13:27

AGE τα μεταφορικά είναι:
www.babysmobile.de 23,20 euro
www.naturespurest.co.uk 40 λίρες για μεγάλη παραγγελία (δύο κούτες :oops::oops: )
www.babysonline.de κάπου 90 euro
www.mypram.de (με τις επιφυλάξεις που έγραψα σε προηγούμενο post), δωρεάν μεταφορικά για παραγγελίες άνω των 250 euro, αλλιώς 15 euro και 3% έκπτωση σε νέους πελάτες αν εγγραφούν πριν την παραγγελία

Access
22-09-10, 13:48
[/URL]
[URL="http://www.babysonline.de"]www.babysonline.de (http://www.naturespurest.co.uk) κάπου 90 euro
www.mypram.de (http://www.mypram.de) (με τις επιφυλάξεις που έγραψα σε προηγούμενο post), δωρεάν μεταφορικά για παραγγελίες άνω των 250 euro, αλλιώς 15 euro και 3% έκπτωση σε νέους πελάτες αν εγγραφούν πριν την παραγγελία
το www.babysonline.de (http://www.babysonline.de/) δεν μου το βγάζει
για το mypram.de δεν είδα τι έγραψες, κάτι μου λέει, μήπως το είχαμε και το βγάλαμε από την λίστα???

to adraki mou!
22-09-10, 13:51
Καλημερα !!!!!

Καλα ψωνια!!!!!

AAAA ξεχασα να γραψω και το καλυτερο μια μπλουζα ειναι σαν να εχει φυγει λιγο η σταμπα της και τους εσρτειλα μειλ και μου ειπαν να την κρατησω και οτι σημερα κι ολας μου στελνουν μια αλλη και συγνωμη για την ταλαιπωρια που μου προξενησαν.....

Καλο εεεε!!!

marsolan
22-09-10, 13:52
Κοριτσια σας ευχαριστω παρα πολυ!!!!!Ψαχνω αμεσως τα τηλ. για να τους παρω!!!!
Πριν λιγο που μπηκα στο live help δεν μου απαντησαν κατι τους ειπα οτι ψαχνω το δεμα κ μου απαντησε οτι εστειλε μνμ στην parcelforce κ θα με ενημερωσουν....Τι να πω τοσο βοδια ρε παιδια εδω οι Ελληνες?Απο τις 17/9 ειναι εδω το δεμα υποτιθεται πληρωνεις κουριερ για να σου ερθει πιο γρηγορα και αποτελεσμα μηδεν?
Την προηγουμενη βδομαδα παρειγγειλα παπουτσακια μεσω ebay(TELEIA) κ με απλο ταχυδρομειο χθες ηταν εδω...ελεος!!!

ναι,καλη μου...τοσο βοδια.Μην σχολιασω και το live help της parcelforce....σκ@@@α βοηθεια.Δεν ηξεραν τι γινεται,μου ζητησαν το μεηλ μου για να με ενημερωσουν αργοτερα και σιγα μην ελαβα απαντηση.
Μην περιμενεις γρηγοροτερα απο 4 μερες.Αν παρεις στις ταχυμεταφορες δεν ειναι και σιγουρο οτι θα ξερουν να σου πουν,θα σε παραπεμψουν στο ταχυδρομειο σου...
εμενα δε ,μου αφησαν χαρτι να παω να τα παρω!
κι απλα στο βρωμοχαρτακι(το ειδαμε μετα) ελεγε "εαν επιθυμειτε παραδοση κατοικον,τηλε στο..."

Access
22-09-10, 14:08
http://www.reviewcentre.com/
reviews σχετικα με την φερεγγυοτητα των σαιτ , εχει πολλα απο την λιστα μας και μη!

http://greece.sendit.to/shops/clothes/
http://greece.internationalshopsonline.com/p/index
site που λεει σε ποιες χωρες παραδιδει το καθε on line καταστημα και ειδικοτερα στην Ελλαδα
***Σημειωση: ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΑΙΤ,ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ Η ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΑΥΤΗ ΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΑ ΩΣ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΤΟΥΣ , ΜΟΝΟ ΤΗΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΛΙΣΤΑ ΜΑΣ!!****

Site με εκπτωτικά κουπόνια για αγορες μεσω ιντερνετ σε διάφορα μαγαζια πρεπει να γινετε μέλη
http://www.vouchercodes.co.uk

Site για μετατροπή μεγεθών ρουχων

http://www.onlineconversion.com/clot...oes_womens.htm

http://www.convertworld.com/en/shoe-size/

Λιστα καταστημάτων
http://dl6.glitter-graphics.net/pub/645/645906hmoluktu9a.gif (http://www.glitter-graphics.com) http://dl6.glitter-graphics.net/pub/645/645906hmoluktu9a.gif (http://www.glitter-graphics.com)

Χαλιά
http://www.flycarpet.gr δωρεάν μεταφορικά
http://www.halia.gr δωρεάν μεταφορικά
http://www.e-tapis.gr
http://www.carpet2.gr
www.carpetvista.gr (http://www.carpetvista.gr)

Φωτιστικά
http://www.inspiredbylight.co.uk
http://www.edirectory.co.uk/pf/880/index/
http://www.toys.gr
http://www.mytoys.de Μεταφορικά 15ευρώ

Διακόσμηση παιδικού δωματίου
http://www.cosycorner.gr
http://www.funtosee.com
http://www.mytoys.de
www.sticky.gr (http://www.sticky.gr) δωρεάν μεταφορικά για αγορές άνω των 50ευρώ
www.wallies.gr (http://www.wallies.gr)

Προίκα μωρού
(καροτσάκια, καθισματάκια αυτοκινήτου, επιπλάκια, καρέκλες φαγητού, είδη μπάνιου, ενδοεπικοινωνίες κ.λπ.)
http://www.huggababy.co.uk
http://www.ebaby.it & www.ebaby.gr (http://www.ebaby.gr)
http://www.kidsroom.de
http://www.babysecurity.co.uk/
http://www.babymonitorsdirect.co.uk/
http://www.bimbomarket.it/en/ Μεταφορικά 23,90ευρώ
http://www.twoleftfeet.co.uk/
http://babybutt-de.erwinmueller.com/shop/start-DE-de-BB
http://www.kindersitze-shop.de/
http://www.olivers-baby-care.co.uk/ Μεταφορικά ανάλογα το δέμα
http://www.pinklining.co.uk/ (τσάντες αλλαγής)
http://www.thekidswindow.co.uk/ (αποκριάτικα κοστούμια κ.λπ)
http://www.costumecraze.com/Baby-Costumes-p2.html (αποκριάτικες στολές)
http://www.babynatural.gr/
http://www.babybirds.co.uk/shop/index.php
http://www.babykind.co.uk/index.htm
http://www.myblankets.com/
http://www.swimbabes.co.uk/
http://www.rimbalzo.co.uk/
http://www.babygurgles.co.uk/
http://www.mybabycenter.gr/
http://www.gro.co.uk/
http://www.bumpto3.com/
http://www.littletumblers.com/faq/ (προστατευτικό κάλυμα για τραπεζάκια σαλονιού)(Δεν εχει αγοράσει κανείς αλλά στέλνει Ελλάδα με 50δολλάρια περίπου)
http://www.ebaby.gr/
www.kidztravelshop.co.uk (http://www.kidztravelshop.co.uk)
http://diapercakes.gr/ (http://diapercakes.gr/)
www.narlis.gr (http://www.narlis.gr) (Βαφτιστικά είδη, μπομπό κτλπ)
http://www.christening-gowns.com/βαφτιστικά κ.α Μεταφορικά ανάλογα το δέμα
http://www.thedreambag.co.uk
http://www.pramworld.co.uk/ Μεταφορικά ανάλογα το δέμα
http://www.bedebyes.com
http://www.bambinoworld.de
www.babycare.nl (http://www.babycare.nl)
http://www.lullabys.co.uk/
http://www.primimesi.com/επειδη οι γνωμες διηστανται σχετικα καλό ειναι πριν προβείτε σε αγορές απο το εν λογω σαιτ να διαβάσετε αυτο το θέμα http://www.parents.gr/forum/showthre...33#post1492833
http://www.auxtresorsdesbambins.com
http://www.pedleybaby.co.uk/
http://www.itsababy.co.uk/
http://www.babywearing.gr
http://www.gymboree.com15μερες με 20δολλάρια μεταφορικα
http://www.letoshop.gr Μεταφορικα 3ευρώ
http://www.koukou.grΔωρεαν μεταφορικά για αγορές ανω των 40ευρώ
www.perfectoys.gr (http://www.perfectoys.gr)
http://www.slingrings.com
http://www.perithilasmou.gr
http://www.naturespurest.co.uk/ 40 λίρες για μεγάλη παραγγελία (δύο κούτες)
http://www.babysmobile.de/ 23,20 euro

Παιδικός Ρουχισμός,Υποδήματα & για όλη την οικογένεια
www.asos.com (http://www.asos.com) (ρουχισμός για όλη την οικογένεια,τσάντες ρολόγια διάφορα)
www.boden.co.uk (http://www.boden.co.uk) (ρουχισμός για όλη την οικογένεια)
http://www.yoox.com/ (είδη για όλη την οικογένεια)
http://www.kickers.co.uk
http://www.justdresses.co.uk (http://www.justdresses.co.uk)
http://www.notjustboyssuits.co.uk/index.asp (επίσημα ρουχαλάκια για αγοράκια)
http://www.childrensalon.co.uk/ (επώνυμα παιδικά ρούχα)
http://www.inch-blue.com/uk/ (παιδικά παπουτσάκια τύπου robeez) Μεταφορικά 2ευρώ
http://www.robeez.co.uk (παπουτσάκια) Μεταφορικά 5 ευρώ το ένα ζευγάρι αλλιώς δωρεάν για δυο ζευγάρια και πάνω
www.dpam.com (http://www.dpam.com)
http://www.bravissimo.com/default.aspxεσωρουχα κτλπ
www.seraphine.co.uk (http://www.seraphine.co.uk)ρουχα εγκυμοσύνης
http://www.isabellaoliver.com/womens-clothes (γυναικεία ρούχα και ρούχα εγκυμοσύνης)
www.quizclothing.co.uk (http://www.quizclothing.co.uk)
www.newlook.co.uk (http://www.newlook.co.uk)Υπάρχει θέμα με τις παραδόσεις ολων των τεμαχιων και επιστροφής χρημάτων...προσωρινα προσοχή μεγάλη...!!!!
http://www.dealer-ugg.com/με δική σας ευθύνη για το αν ειναι οι αυθεντικές ή οχι!δωρεάν μεταφορικά
www.uggsale-london.com (http://www.uggsale-london.com)με δική σας ευθύνη για το αν ειναι οι αυθεντικές ή οχι!
http://www.promod.eu/
http://www.allsaints.com/
www.nursingbra-shop.co.uk (http://www.nursingbra-shop.co.uk)(σουτιέν θηλασμού)
www.thematernityshop.co.uk (http://www.thematernityshop.co.uk)
www.mouyer.gr (http://www.mouyer.gr)
http://www.jshoppers.com/
http://www.lasenza.co.uk/ εσώρουχα κτλπ Μεταφορικά 7,95ευρώ
http://www.figleaves.com εσώρουχα μητρότητας κτλπ
http://www.dorothyperkins.com
http://www.sportsdirect.com
http://www.punkbabyclothes.net/
http://www.mplouzakia.eu/greece/shop/stampes
www.rimbalzo.co.uk (http://www.rimbalzo.co.uk)
www.eastbay.com (http://www.eastbay.com)Ισως πληρώσετε Τελωνείο καθως εδρέυει στις Ηνωμένες Πολιτειες Αμερικής
www.javari.co.uk (http://www.javari.co.uk)
http://www.romanticgowns.com νυφικα
http://www.wholesale-weddingdress.com coctail dresses
http://www.crocs.com/home/homepage,default,pg.html
http://www.crocs.eu/boys-crocs-shoes/boys-footwear,en_ES,sc.html
http://www.ziggys.biz/index.php
http://www.lakoo.gr/
http://www.fenastock.gr/ Πολυ κακό costumer support και καθολου καλή επικοινωνία με τον πελάτη, μεγάλη προσοχή!!
www.myshoe.gr (http://www.myshoe.gr)
http://www.minoglou.com
http://www.esprit.eu/Μεταφορικα 5ευρώ
www.naturalnursery.co.uk (http://www.naturalnursery.co.uk)
http://www.dress-for-less.com Επωνυμο ρουχο Outlet Μεταφορικα 10ευρώ
www.sugarbullets.co.uk (http://www.sugarbullets.co.uk)
www.kidsbrandsdirect.com (http://www.kidsbrandsdirect.com)
www.mini-raxevsky.com (http://www.mini-raxevsky.com)
www.wallis.co.uk (http://www.wallis.co.uk)
http://www.victoriassecret.com/
www.ecofashionrocks.com (http://www.ecofashionrocks.com)Μεταχειρισμένα επώνυμα ρουχα σε καλή και άριστη κατάσταση
http://bambam.yokaboo.com/Με την υπηρεσια του personal shopper μπορειτε να αγορασετε απο ολα τα σαιτ καταστήματα Αγγλικα/Ευρωπαικα που δεν στέλνουν Ελλάδα.Χρέωση 16λιρες για την υπηρεσια personal shopper + 18λιρες μεταφορικα εως 10κιλα.Συνολο 34λιρες Αγγλιας Παρακαλω διαβάστε την σελιδα αυτη για οδηγιες σχετικα με το κοστος της υπηρεσιας και τα εξοδα αποστολής http://bambam.yokaboo.com/pages/personal-shopper-service-1/
http://www.swimbabes.co.ukΜεταφορικά 8λίρες ή 4 λίρες αναλογα το πακέτο
http://www.minimoonsailors.co.uk/Γυαλια, μαγιο και crocks Παράδοση σε 9μέρες
http://www.mangooutlet.comΠαράδοση σε 4-5εργ.μέρες μεταφορικά 10-15ευρώ
http://stores.ebay.com/AllisbabyΠωλητής στο ebay με διαφορα βρεφικα ειδη
http://www.littlelinens.co.uk
http://www.adventino.co.uk
http://www.evans.co.ukρουχαλάκια για στρουμπουλίτσες μανουλίτσες
http://www.yoursclothing.co.ukρουχαλάκια για στρουμπουλίτσες μανουλίτσες
http://usa.tommy.com/tommy
http://www.foot-wear.gr
http://stores.ebay.co.uk/STORK-BEYOND_BOYS-18-24M-2T_W0QQrtZncQQ_fsubZ1642939016QQ_sidZ546295826QQ_trksidZp4634Q2ec0Q2em14?_trksid=p4634.c0.m14.l1581&_pgn=2Ρουχα Gap παιδικά μεσω ebay
http://www.littleacornstomightyoaks.co.uk/Products.php Διάφορα βρεφικά ειδη
http://adams.co.uk
http://www.casadelbambino.com (http://www.casadelbambino.com/)
http://www.undercoverexperience.co.uk/
http://www.charlesclinkard.co.uk/ Μεταφορικά 6 λίρες
http://www.mandco.com/ Μεταφορικά 7,5 λίρες

Ηλεκτρικές - Ηλεκτρονικές συσκευές - Αναλώσιμα
http://www.e-shop.gr
http://www.emimikos.gr/shop/
http://www.pixmania.com
http://www.photoagora.com
http://www.plaisio.gr
http://www.perfectshop.gr
http://www.apothema.gr/
http://www.electroniki.gr/
http://www.katerelos.gr
http://www.electroniki.gr/
http://www.kotsovolos.gr/site/ Καποια μέλη αντιμετώπισαν προβλήματα με παραδόσεις και τη διαθεσιμότητα των προιόντων που παραγγείλανε...Για αυτο τσεκάρετε πρώτα αν υπάρχει διαθεσιμότητα του προιόντος που θελετε!!
www.nespresso.gr (http://www.nespresso.gr) δωρεάν μεταφορικά
www.eurobatteries.co.uk (http://www.eurobatteries.co.uk)
www.comelectric.gr (http://www.comelectric.gr)
http://www.plus4u.gr
www.kolomvounis.gr (http://www.kolomvounis.gr)

Διάφορα
http://www.perfectshop.gr
http://www.ebay.co.uk
http://www.ebay.de
www.eim.ebay.gr (http://www.eim.ebay.gr) Ελληνική εκδοση ebay
http://www.hotels.de
http://www.booking.com
http://www.hotelz.gr
http://el.hotels.com

http://www.edirectory.co.uk/pf/880/index/
http://www.thespiceshop.co.uk./ μπαχαρικά
http://www.sunnysideup.gr/index.aspδιαφορα δωράκια γκατζετάκια
www.valitsa.gr (http://www.valitsa.gr)(βαλίτσες είδη ταξιδίου τσάντες)
http://www.cookplanet.com/index.php?language=frειδη κουζινας κτλπ
www.eshop21.gr (http://www.eshop21.gr)
http://www.myseason.gr/αποκριάτικες στολές και άλλα
http://www.i-nique.com/default.aspδιάφορα είδη ταξιδιού και άλλες θήκες για κινητά, Laptop και άλλα ηλεκτρονικά
www.toys-shop.gr (http://www.toys-shop.gr)
http://www.partydelights.co.uk Είδη πάρτυ
http://www.only4kids.gr Ειδη πάρτυ
www.hippychick.com (http://www.hippychick.com)
http://stores.shop.ebay.co.uk/thestickerswall__W0QQ_armrsZ1Πολυ φτηνά αυτοκόλλητα τοιχου
http://www.etsy.comΛειτουργει με διάφορους sellers , αναζητάμε πάντα 100% feedback και υπάρχουν και Ελληνες πωλητές μεσα επίσης.
http://www.vistaprint.co.uk/σφραγίδες,μπλουζάκια κ' επαγγελματικές κάρτες
http://stores.shop.ebay.co.uk/My-Wendy-House__W0QQ_armrsZ1Μεταφορικά ανάλογα με το είδος.
http://www.lizardfootwear.com/εξειδικευμένα παπούτσια για trekking, ορειβασία
http://www.wiggle.co.uk Προιόντα αθλητισμου γενικα, ποδηλασιας κτλπ αθλητικά ρουχα, παπουτσια κτλπ
www.myshop.com.gr (http://www.myshop.com.gr)Πληρωμή με αντικαταβολή
www.e-bath.gr (http://www.e-bath.gr)
http://www.householdinnovations.co.uk
www.mobilefun.uk (http://www.mobilefun.uk)
www.e-amo.gr (http://www.e-amo.gr)Αναλώσιμα εκτυπωτών
www.airtickets.gr (http://www.airtickets.gr)
http://www.amazon.co.ukTo Αγγλικο amazon(οχι οι αλλοι sellers) στελνει πολλα απο τα προιόντα του με τιμη εκκίνησης μεταφορικων στις 6,24λιρες Επίσης μπορειτε να βλέπετε και στο Γαλλικο www.amazon.fr (http://www.amazon.fr) και στο Γερμανικο www.amazon.de (http://www.amazon.de) , βεβαια εκει τα μεταφορικα ειναι 17ευρώ και 16ευρώ αντίστοιχα... Με το αμερικάνικο www.amazon.com (http://www.amazon.com) να προσέχετε καθως αν στειλει καποια πράγματα (που τα περισσότερα δεν τα στέλνει) θα περάσει τελωνειο το δεματακι σας
www.lightinthebox.com (http://www.lightinthebox.com)

Πάνες
http://www.panes.gr
http://www.thecottonnappycompany.co.uk/επαναχρησιμοποιούμενες πάνες κτλπ

Βιολογικά προϊόντα περιποίησης
email: bemadreterra@yahoo.gr (weledα και nature - friends // ζητήστε κατάλογο).
http://www.bio-naturel.de/
http://www.bce-europe.com/ μεταφορικά 7,90ευρώ
http://www.healthypeach.com/
http://www.violey.de/
http://www.mumstheword.com/
http://www.mybeautystore.de/ (weleda)
http://www.ecobaby.co.uk/index.aspxΠολύ κακό customer support service πελατών
http://www.biologisch24.com/ (http://www.biologisch24.com/)
www.yourhealthfoodstore.co.uk (http://www.yourhealthfoodstore.co.uk)(Φυτικά φαρμακευτικά και καλλυντικά προϊόντα)
http://www.ecobaby.gr/ Μεταφορικά 4ευρώ
http://www.ecofamily.gr/ Μεταφορικά 5ευρώ
www.iloveburt.com (http://www.iloveburt.com)
www.sunnyside.gr (http://www.sunnyside.gr)
www.biosophy.gr (http://www.biosophy.gr)
www.rozmarino.gr (http://www.rozmarino.gr)
http://www.iherb.com/ Μεταφορικά 4 δολάρια

Online φαρμακεία
http://www.pharmazon.gr/
http://www.pharmacy4u.gr/
http://www.himalayadirect.com/default.asp
http://www.healthspan.co.uk/default.aspx
http://www.e-farmacy.gr/
www.rozmarino.gr (http://www.rozmarino.gr)Βρεφικά Καλλυντικά σαπουνάκια και κηραλοιφές χωρις καθολου χημικά
http://www.healthzone.gr
www.naturalnursey.com (http://www.naturalnursey.com)Μεταφορικά 5λίρες
http://www.iherb.com/εως 1360γρ παραγγελια 4δολλάρια μεταφορικα
http://www.pharmacyline.gr/product_info.php?cPath=90_200&products_id=3653

Καταστήματα καλλυντικών και αρωμάτων & είδη κομμωτηρίου styling e.t
www.fragrancedirect.co.uk (http://www.fragrancedirect.co.uk)Ζητάνε πια σκαναρισμένο λογαριασμο ΔΕΚΟ για επιβεβαιωση διεύθυνσης.
www.fragrancex.com (http://www.fragrancex.com) δωρεάν μεταφορικά **Τελευταία παρουσιάζει πολυ μεγάλες καθυστερήσεις στις παραδόσεις του, αργουν τα δέματα πολυ!!Προσοχη εχουν αργησει τωρα δυο μηνες!!
www.feelunique.com (http://www.feelunique.com) δωρεάν μεταφορικά
http://eu.strawberrynet.com/main.aspx?region=GR δωρεάν μεταφορικά
http://www.mybeautystore.de/ (http://www.mybeautystore.de/)
http://www.wowhaircare.com/διαφορα ειδη για τα μαλλια Προσοχή εχουν ενα θεματάκι με τις παραδόσεις...και λιγο φτωχό customer support για αυτο πρωτα ενα μειλ να τσεκάρετε αν υπάρχουν τα προιόντα
www.hqhair.com (http://www.hqhair.com) 8ευρώ μεταφορικά
www.dermadoctor.com (http://www.dermadoctor.com)Μεταφορικά 19,95ευρώ
http://www.lookfantastic.com (http://www.lookfantastic.com)
www.frenchi.gr (http://www.frenchi.gr)
http://www.e-creativegroup.gr
http://www.hellascosmetique.gr

Online Καταστήματα Οπτικών Ειδών
http://www.masterlens.com/ProductInfo.aspx?id=941532
http://www.glassesshop.com/
http://www.eye-shop.gr/EYE-SHOP/GR/default.asp
http://www.lenscatcher.com/EU/
www.lens.com (http://www.lens.com) Με 20δολλάρια μεταφορικά
www.otticanet.com (http://www.otticanet.com) Μεταφορικά 11ευρώ
www.framesdirect.com (http://www.framesdirect.com)
http://www.sunglasses-shop.co.ukΜεταφορικά 7ευρώ
http://www.koumpios.gr
www.alfalens.gr (http://www.alfalens.gr)
https://www.contactlenses.co.uk/index.php

Κοσμήματα και Ρολόγια
http://www.oro.gr
www.tze.gr (http://www.tze.gr)
www.ostriajewels.gr (http://www.ostriajewels.gr)
www.kosmima.gr (http://www.kosmima.gr)
http://www.e-men.gr/index.php
http://www.MelinaMay.com
http://www.e-silver.gr
www.e-men.gr (http://www.e-men.gr)
http://www.e-women.gr

Ψηφιακά & Χειροποίητα άλμπουμ και ημερολόγια
http://www.yopix.gr/
www.artpoint.gr (http://www.artpoint.gr) (χειροποίητα άλμπουμ)
www.blurb.com (http://www.blurb.com) (πολύ επαγγελματικό και άψογο customer-service)
www.tictacphoto.com (http://www.tictacphoto.com)
http://fotoinsight.net/
www.foto.com (http://www.foto.com)
http://www.e-professionalphoto.gr

Βιβλία
http://www.psichogios.gr/ (http://www.psichogios.gr/)
http://www.perizitito.gr/home.php?xi...7bc3f43215c3ba (http://www.perizitito.gr/home.php?xid=cd54540e842c5526c47bc3f43215c3ba)
http://www.patakis.gr/ (http://www.patakis.gr/)
http://www.e-shop.gr/ (http://www.e-shop.gr/)
http://www.kedros.gr/ (http://www.kedros.gr/)
http://www.protoporia.gr/ (http://www.protoporia.gr/)
http://nireas.nakas.gr/ecomnakas/nakaspaper/ (http://nireas.nakas.gr/ecomnakas/nakaspaper/)
www.papasotiriou.gr (http://www.papasotiriou.gr)
www.eleftheroudakis.gr (http://www.eleftheroudakis.gr)
http://www.kyknos.com/ (http://www.kyknos.com/)
http://www.envelope.co.uk/ Χαρτικά φάκελοι κ.α
www.ebooks.gr (http://www.ebooks.gr)

http://dl6.glitter-graphics.net/pub/645/645906hmoluktu9a.gif (http://www.glitter-graphics.com) http://dl6.glitter-graphics.net/pub/645/645906hmoluktu9a.gif (http://www.glitter-graphics.com)

Μηχανές Σύγκρισης τιμών e-shops
http://www.scroutz.gr/
http://shopping.pathfinder.gr/
http://www.eprice.gr/
http://www.pricegrabber.com/
http://www.tigerdirect.com/
http://www.bizrate.com/
http://www.pricerunner.co.uk/

Μετατροπέας νομισμάτων
http://www.xe.com/ucc

Links με χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με τις αγορές στο διαδίκτυο (paypal, e-bay, τελωνείο κ.λπ)
http://www.dpgr.gr/index.php?page=ebay
http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?p=1649747

Online μεταφραστές ιστοσελίδων
http://www.otenet.gr/otenet/info/systran/
http://babelfish.yahoo.com/[/QUOTE]

Και μετα απο τοοοοοσα ψώνια....μαλλον θα μας χρειαστει και ενας
ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ!! Να και το λινκ χε χε
http://www.dikigoros.com

SOUL21
22-09-10, 14:08
Aφου τους επρηξα καλα καλα στην parcerforce χιχιχιχι μου εδωσαν εναν αριθμο (μαλλον θα αγανακτησαν με τα χαλια αγγλικα που ξερω)!!!To θεμα ειναι οτι δεν ξερουν κ καλα ποια κουριερ ειναι εδω στην Ελλαδα!!Ο αριθμος ξεκιναει απο ΕΕ κ συνεχιζει με αριθμους πηρα στην ACS κ μου ειπαν οτι δεν ανηκει σ'αυτους!!!Μηπως ξερετε τιποτα?

Access
22-09-10, 14:13
Aφου τους επρηξα καλα καλα στην parcerforce χιχιχιχι μου εδωσαν εναν αριθμο (μαλλον θα αγανακτησαν με τα χαλια αγγλικα που ξερω)!!!To θεμα ειναι οτι δεν ξερουν κ καλα ποια κουριερ ειναι εδω στην Ελλαδα!!Ο αριθμος ξεκιναει απο ΕΕ κ συνεχιζει με αριθμους πηρα στην ACS κ μου ειπαν οτι δεν ανηκει σ'αυτους!!!Μηπως ξερετε τιποτα?
άμα τελιώνει σε GR είναι πόρτα πόρτα των ελτα πάρε τηλ. στο 8001183000

SOUL21
22-09-10, 14:14
Tελειωνει σε GB

Access
22-09-10, 14:17
Tελειωνει σε GB
μπορεί να κάνω λάθος και το GR να είναι όταν στελνουμε εμείς για πάρε τηλ

irida85
22-09-10, 14:22
κοριτσια να πω κι εγω τι επαθα!!!!!!!!!! παρηγειλα πριν ενα μηνα απο το www.mypure.co.uk (http://www.mypure.co.uk/) δε ξερω αν το εχετε στη λιστα εδω, ειναι μαγαζι με βιολογικα, πηρα 4 toy sanitizer bentley και το δεμα εφτασε τα 2 κιλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! αφου περασαν 20 μερες και το δεμα αφαντο στελνω μαιλ στο μαγαζι, κατευθειαν μου ζητανε συγγνωμη οι ανθρωποι και μου ξαναστελνουν 2ο δεμα!!!!!!!!!!! περασαν ηδη 10 μερες, αφαντο και το 2ο δεμα!!!!!!!!!!!!!!!!!! α ρε κ#$%λοελτα!!!!!!!!!!!! κ@#$$%ελλαδα (κ@#$$%ελλαδα)!!!!!!!!!!!!!!! και τους παιρνω τηλ, το σηκωνει ενα εξυπηρετικοτατος κυριουλης που εψαξε και ειδε ολα αυτα και μου λεει δωστε μου τον αροθμο της καρτας και θα μου κανουν επιστροφη των χρηματων (μαζι με τα μεταφορικα εννοειται) μεσα σε 24 ωρες!!!!!!!!!!!!!!!!! του ειπα να μου τα ξαναστειλει αλλα λεει και 3η φορα δε μπορει... κι ετσι σκεφτηκαμε να ξαναπαραγγειλω μονο 2 κουτια οποτε να χει το μισο βαρος το δεμα μου μπας και φτασει... μαλιστα του λεω μηπως τωρα το ξανασκεφτειτε και δεν κανετε πια παραδοση σε ελλαδα? αλλα δε μασησε, μου ειπε οχι βεβαια, και φυσικα θα στελνουμε ελλαδα..... χαχαχαχα
κριμα, πανε τα αντισηπτικουλια μου....... και ειχα παραγγειλει μαζι με μια φιλη μου....... σνιφ σνιφ......

ELENI 27
22-09-10, 14:23

ΚΙ ΕΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΡΑΒΗΞΑ!ΠΑΡΕ ΣΤΑ ΕΛΤΑ ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΠΕΣ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΣΟΥ!ΛΟΓΙΚΑ ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ!;)

SOUL21
22-09-10, 14:25
AGE σ'συχαριστω!!!Πηρα τηλ κ μου ειπαν οτι δεν βλεπουν οτι εχει φτασει Ελλαδα...ειδαν λεει οτι η αποστολη ειναι 15/9 ενω Ξερω οτι η αποστολη εγινε 17/9 μου ειπαν να μιλησω ξανα με την parcelforce κ να ζητησω να μου πουν αν εφυγε κ με ποια αεροπορικη εταιρεια κτλ.
Το θεμα ειναι οτι ουτε καλα αγγλικα γνωριζω αλλα αφου γραφει 17/9 greece....

SOUL21
22-09-10, 14:30
Διαβαστε το βρε κοριτσια κ καντε μου μια μεταφραση:EE142579504GB is the tracking number I have for this and I can see that a colleague has today messaged the courier asking that this is delivered asap for you and we will get back to you on this as soon as we receive any reply on this

Της γραφω τωρα οτι μου ειπαν οτι το δεμα δεν ειναι Ελλαδα κ απανταει:A colleague has messaged the courier today for an update on this for you

kornilia
22-09-10, 14:39
το πρωτο μηνυμα λεει οτι το EE142579504GB ειναι ο αριθμος δεματος για παρακολουθησεις τη πορεια του κι οτι ενας συναδελφος τους επικοινωνησε με το courier ζητωντας να σου παραδοθει το δεμα οσο το δυνατον γρηγοροτερα. μολις εχουν νεοτερα θα σε ειδοποιησουν. και το δευτερο λεει οτι επικοινωνησαν παλι με το courier και ζητησαν ενημερωση πανω στο θεμα σου.

siburaki
22-09-10, 14:57
Καλησπερα σας , θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποια μανουλα απο που θα μπορουσα να παραγγειλω Νοβαλακ το υποαλεργικο απο καποιο σιτε του εξωτερικου?
Η τιμη του εδω ειναι 17,00 ευρω περιπου τα 400 γραμμαρια για αυτο ψαχνομαι μηπως κ μπορω να το βρω πιο οικονομικο!
Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων
ΦΙλικα Ιωαννα

φιλιτσα
22-09-10, 15:20
ΚΙ ΕΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΡΑΒΗΞΑ!ΠΑΡΕ ΣΤΑ ΕΛΤΑ ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΠΕΣ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΣΟΥ!ΛΟΓΙΚΑ ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ!;)

τα ιδιωτικα Ελτα τους ρωτησες ?? συνηθως αυτοι μου τα φερνουν

Access
22-09-10, 15:21
βρήκα ένα ενδιαφέρον site πριν μερικές μέρες που έψαχνα κάτι άσχετο και σας το βάζω γιατί κάποιες ζητούν holle, humana, novolac στέλνει Ελλάδα με 10 ευρώ μεταφορικά δείτε αν συμφέρει
http://www.apo-rot.de/indexinternationalinfo.html?language=uk&_random=-973250973 :D
edit δεν έχω ψωνίσει:D:D:D:D

kornilia
22-09-10, 16:08
Καλησπερα σας , θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποια μανουλα απο που θα μπορουσα να παραγγειλω Νοβαλακ το υποαλεργικο απο καποιο σιτε του εξωτερικου?
Η τιμη του εδω ειναι 17,00 ευρω περιπου τα 400 γραμμαρια για αυτο ψαχνομαι μηπως κ μπορω να το βρω πιο οικονομικο!
Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων
ΦΙλικα Ιωαννα

http://www.apo-rot.de/indexinternationalinfo.html?language=uk&_random=720658379

δες εδω. ειναι απο τo site που ειπε παραπανω η AGE

SOUL21
22-09-10, 17:19
kornilia σ'ευχαριστω για την μεταφραση!!!!
Μα πως να παρακολουθησω την πορεια του δεματος την στιγμη που δεν ξερω με ποια κουριερ ηρθε?Στο τηλ που πηρα ενωμεταξυ μου λενε οτι το δεμα απο 15/9 δειχνει σ'αυτους οτι ειναι στην Αγγλια!!!
Οτι να'ναι το δεμα εφυγε 17/9 κ εδω λενε 15/9!!!
Μα βρε κοριτσια αν το δεμα δεν ειχε φτασει στην Ελλαδα δεν θα μου εδιναν 2 tracking number ετσι δεν εναι?

kornilia
22-09-10, 17:46
δεν ξερω τι να σου πω. μια φορα που ετυχε να εχω τον αριθμο αποστολης, ηταν με τη UPS και μου τον εδωσαν απο Αγγλια και παρακολουθουσα τη πορεια του δεματος μεσω του ελληνικου τους site. στη δικη σου περιπτωση μαλλον επρεπε το courier της Αγγλιας να σε ενημερωσει με ποιον συνεργαζεται στην Ελλαδα για να εντοπισεις το δεμα σου.

antu
22-09-10, 17:59
age την μαρκα που θεσ την εχουν και αυτοιμ αλλα δεν εχει τιποτα στο σαιτ τους απο αυτα ( γενικα δεν εχει πολλα παπουτσια) αν θες στειλτους ενα mail γιατι στελνουν ελλαδα http://www.bambinishoes.co.uk/# Εγω περιμενω αυριο το δευτερο ζευγαρι παπουτσια αντε να δω:D:D

athina235
23-09-10, 02:33
μηπως ειναι καμια απο ροδο και θελει να κανουμε μαζι παραγγελεια μεσω σαλοπετας?

good luck
23-09-10, 05:07
.....Τι να πω τοσο βοδια ρε παιδια εδω οι Ελληνες?...

Soul21 φαινεται οτι δεν εχουμε μονο εμεις το προνομιο!!!
Παρηγγειλα 2 φορες καροτσακι απο Αγγλια μεσω parcelforce και καθε φορα που μιλουσα μαζι τους στο live help μου λεγαν και κατι διαφορετικο σχετικα με τα απαιτουμενα εγγραφα που επρεπε να στειλω!
Το αποκορυφωμα ηταν στη δευτερη παραγγελια, οπου τους ζητησα να αλλαξουμε την ημερομηνια που θα παραλαμβαναν το καροτσακι γιατι δεν ειχαν φτασει ακομα τα εγγραφα, και πηγαν 3!!! φορες σε ασχετη ημερομηνια να το παραλαβουν! :confused:
Τελικα το παρελαβαν μια μερα πριν απο τη συμφωνημενη οπου ετυχε να βρισκεται συμπτωματικα στο σπιτι της η πωλητρια!!!
Δεν ειμαστε μονο εμεις καφροι! :(
Παντως απο τη στιγμη που φτανει στην Ελλαδα δεν μου εχουν δωσει ποτε σωστες πληροφοριες για να το εντοπισω. Απλα θα σου ερθει... :evil:
Εμενα την πρωτη φορα ηρθε με ACS και τη δευτερη πριν λιγες μερες, με Speedex.

MUMSOFIA
23-09-10, 09:38
Κορίτσια πόσο είναι τα μεταφορικά της σαλοπέτα???
Ξέχασα....

Access
23-09-10, 09:44
age την μαρκα που θεσ την εχουν και αυτοιμ αλλα δεν εχει τιποτα στο σαιτ τους απο αυτα ( γενικα δεν εχει πολλα παπουτσια) αν θες στειλτους ενα mail γιατι στελνουν ελλαδα http://www.bambinishoes.co.uk/# Εγω περιμενω αυριο το δευτερο ζευγαρι παπουτσια αντε να δω:D:D
ναι δεν έχει πάντως είναι ενδιαφέρον site antu δεν το βλέπω στην λίστα μας είναι η δεύτερη φορά που παραγγέλνεις?? όταν σου έρθουν πές μας να το βάλουμε

SOUL21
23-09-10, 10:01
Tελικα good luck εχεις πολυ δικαιο!!!!
Στην περιπτωση μου καφροι ειναι οι Αγγλοι κ οχι οι Ελληνες τζαμπα τους εβρισα!!!
Μιλησε η Μαρια με την parcelforce κ της ζητησανε λεπτομερειες του δεματος χρωμα διαστασεις κτλ , εντελως καθυστερημενοι μιλαμε οι ανθρωποι!!!!
Και να ελεγα ηταν κανενα μικρο δεματακι αντε μπορει να παραπεσε καπου ολοκληρο καροτσι στραβωμαρα εχουν??

beta
23-09-10, 10:34
Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες απλα με μπερδευει λιγο που δεν εχει ολα τα νουμερα που θελει κανεις στο συγκεκριμενο ειδος που θελει..σου τα στελνουν συντομα? ΕΙΣΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ?Τι εχεις αγορασει αν επιτρεπεται?μηπως ξερεις κατι για το www.shoeslist.com (http://www.shoeslist.com) ? Το βρήκα ψαχνοντας και δεν εχω ξαναψωνισει απο εκει.ειναι αραγε αξιοπιστο?
Εχω ψωνίσει διάφορα πράγματα, ρούχα και παπούτσια για όλη την οικογένεια, καλλυντικά, αρώματα, διακοσμητικά πάσης φύσεως, ηλεκτρονικά, είδη ραπτικής , DVD, χαρτικά και πολλά άλλα... Νούμερα γενικώς υπάρχουν, αν δε βρεις αμέσως αυτό που θέλεις είναι βέβαιο ότι θα το βρεις μέσα στις επόμενες μέρες γιατί έχει άπειρα πράγματα και ανανεώνονται συνεχώς. Ο,τι είναι από Αγγλία, σε 1 εβδομάδα περίπου έρχεται. Το shoeslist δεν το ξέρω...

SOUL21
23-09-10, 12:12
Kοριτσια ξερω σας εχω πρηξει αλλα ζηταω για ακομα μια φορα την βοηθεια σας γιατι δεν καταλαβα την προηγουμενη φορα!!!
Θελω να αγορασω μπουκαλια avent την ισοθερμικη τσαντα,μπουκαλι εκμαθησης κ τα via πως μπορω απο τοebay να ψαξω να βρω εναν πωλητη για ολα αυτα?
Καλα στο amazon δεν σκαμπαζω τιποτα δεν μπορω να βγαλω ακρη.....

kornilia
23-09-10, 12:48
http://stores.ebay.co.uk/LULLABY-BABES__W0QQ_sidZ695758042?_nkw=avent&submit=Search

κοιτα αυτο. δεν εχει ολα αυτα που θες, αλλα αν το ψαξεις θα τα βρεις ολα μαλλον. ειναι δυσκολο να τα βρεις ολα απο ενα πωλητη και να στελνει κι Ελλαδα.

maria_s
23-09-10, 15:14
Λοιπόν έχουμε και λέμε...παρήγγειλα χαλί διάδρομο από www.carpetvista.com.

χειροποίητο μαλλί βαμβάκι 3 μέτρα 220 ευρώ με τα μεταφορικά...έβαλα παραγγελία 14/09 βράδυ. 15/09 επιβεβαίωση ότι φορτώθηκε από την αποθήκη. 22/09 παράδοση από UPS! Το χαλί ΑΚΡΙΒΩΣ όπως στη φώτο στο σαιτ :)

Να μην έχω κι άλλα λεφτά...

good luck
23-09-10, 15:41
Kοριτσια ξερω σας εχω πρηξει αλλα ζηταω για ακομα μια φορα την βοηθεια σας γιατι δεν καταλαβα την προηγουμενη φορα!!!
Θελω να αγορασω μπουκαλια avent την ισοθερμικη τσαντα,μπουκαλι εκμαθησης κ τα via πως μπορω απο τοebay να ψαξω να βρω εναν πωλητη για ολα αυτα?
Καλα στο amazon δεν σκαμπαζω τιποτα δεν μπορω να βγαλω ακρη.....

Δε νομιζω να σε συμφερει απο το ebay. Στο Amazon τα εχει ολα (αν καταλαβα καλα τι ακριβως ψαχνεις) το ιδιο το amazon που συνολικα θα εχεις καλυτερα μεταφορικα.
Ψαξε σε καθε ειδος που σε ενδιαφερει, οταν βλεπεις τις πληροφοριες του προϊοντος, σε καποια προϊοντα γραφει "Dispatched from and sold by Amazon.co.uk"
Αυτα στα στελνει ο ιδιος πωλητης (στην ουσια το amazon) οποτε γλυτωνεις μεταφορικα. Δεν ξερω α σε μπερδεψα περισσοτερο. Αν χρειαστεις βοηθεια εδω ειμαστε! :D

SOUL21
23-09-10, 16:05
Λοιπον μολις μπηκα για να ρωτησω λεπτομερειες για το amazon k ειδα το μνμ σου good luck!
Λοιπον εκανα ενα καλαθι στο amazon με τα προιοντα που θελω μου βγαζει συνολικο ποσο 53 και αφαιρει 10=43
Αφου προχωρησω στο ταμειο μου βγαζει ποσο 62,27 κ γραφει αυτοGet the Amazon.co.uk MasterCard, and your purchase today could effectively cost you £52.27 instead of £62.27! You'll get £10 credited to your card when you spend £25 anywhere within the first 60 days and get 0% on ALL purchases for 9 months from the date your account is opened. Typical rate 16.9% APR (variable)
Δηλαδη απο οτι καταλαβα αν βγαλω την καρτα του αμαζον μου κανει εκπτωση 10λιρες?
Για να την βγαλω πρεπει να δωσω τα στοιχεια της καρτας μου ετσι δεν ειναι?Ειναι ασφαλες?
Εδω δεν μπορεις να πληρωσεις με paypal ετσι δεν ειναι?
Γινεται να πληρωσω με την προπληρωμενη καρτα της Πειραιως ή θελει πιστωτικη?
Αυτα τα λιγα θελω μονο!!!!!:):)

good luck
23-09-10, 16:13
Δυστυχως μονο οσοι ειναι Βρετανοι εχουν το δικαιωμα να βγαλουν αυτη την καρτα. Το ειχα ψαξει πολυ και ειχα ρωτησει μεχρι και στο διευθυντη της τραπεζας γιατι εγω ειχα ΑΦΜ Αγγλιας, αλλα δεν... :roll:
Πληρωνεις ομως μεσω paypal. Σου δινει αυτη την επιλογη.
Επειδη το amazon εχει απο σερβιετες μεχρι κουρτινοξυλα δεν κοιτας μηπως σου χρειαζεται και κατι αλλο;
Θα σου στειλω σε λιγακι πμ γιατι παω να ταισω το μωρο.:D

SOUL21
23-09-10, 16:17
ok περιμενω πμ οταν βρεις χρονο!
Σ'ευχαριστω πολυ!!!

marsolan
23-09-10, 16:18
Λοιπον μολις μπηκα για να ρωτησω λεπτομερειες για το amazon k ειδα το μνμ σου good luck!
Λοιπον εκανα ενα καλαθι στο amazon με τα προιοντα που θελω μου βγαζει συνολικο ποσο 53 και αφαιρει 10=43
Αφου προχωρησω στο ταμειο μου βγαζει ποσο 62,27 κ γραφει αυτοGet the Amazon.co.uk MasterCard, and your purchase today could effectively cost you £52.27 instead of £62.27! You'll get £10 credited to your card when you spend £25 anywhere within the first 60 days and get 0% on ALL purchases for 9 months from the date your account is opened. Typical rate 16.9% APR (variable) (http://Get%20the%20Amazon.co.uk%20MasterCard,%20and%20your%20purchase%20today%20could%20effectively%20cost%20you%20%C2%A352.27%20instead%20of%20%C2%A362.27%21%20You%27ll%20get%20%C2%A310%20credited%20to%20yo ur%20card%20when%20you%20spend%20%C2%A325%20anywhere%20within%20the%20first%2060%20days%20and%20get%200%%20on%20ALL%20purchases%20for%209%20months%20from%20the%20date%20your%20account%20is%20opened.%2 0Typical%20rate%2016.9%%20APR%20%28variable%29)
Δηλαδη απο οτι καταλαβα αν βγαλω την καρτα του αμαζον μου κανει εκπτωση 10λιρες?
Για να την βγαλω πρεπει να δωσω τα στοιχεια της καρτας μου ετσι δεν ειναι?Ειναι ασφαλες?
Εδω δεν μπορεις να πληρωσεις με paypal ετσι δεν ειναι?
Γινεται να πληρωσω με την προπληρωμενη καρτα της Πειραιως ή θελει πιστωτικη?
Αυτα τα λιγα θελω μονο!!!!!:):)

οπως λεει κι η good luck η καρτουλα αυτη δεν βγαινει για εμας!!!εννοειται μπορεις να πληρωσεις με προπληρωμενη,εγω ετσι πληρωνω με την προπληρωμενη της Κυπρου!!

SOUL21
23-09-10, 16:25
εγω παντως ή στραβωμαρα εχω αλλα paypal δεν βλεπω πουθενα......καλα ειμαι κ ασχετη εννοειται....μπορει να'ναι μπροστα μου κ να μην βλεπω!!!!
Αλλα αφου γινεται κ με προπληρωμενη οκ!!!
Σ'ευχαριστω κ εσενα marsolan!!!!

Geonutr
23-09-10, 17:16
εμεις περυσι πηραμε 2 χαλια απο το ebay και μας ειχε παει 30 ευρω το ενα με τα μεταφορικα (ποιοτητας shaggy 1,60χ2,30)...http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020071.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)
για κοιταχτε κ απο κει (ebay γερμανιας το πηραμε!!)[/URL]

[URL="http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=12"]
(http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)

φιλιτσα
23-09-10, 17:20
εμεις περυσι πηραμε 2 χαλια απο το ebay και μας ειχε παει 30 ευρω το ενα με τα μεταφορικα (ποιοτητας shaggy 1,60χ2,30)...http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020071.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)

καινουργια ????

ΤΑΤΗ
23-09-10, 17:21

Και πως λένε το χαλί στα γερμανικά???Ξέρει καμία γιατί ψάχνω και εγώ χαλιά να ρίξω μια ματιά???

kornilia
23-09-10, 17:30
χρησιμοποιησε τη μεταφραση του google

TXARA
23-09-10, 17:40
εχει κανει καμμια μανουλα αγορα απο τη disneystore.uk.co?

natexo
23-09-10, 18:27
Ε, θα τρελαθώ... Λοιπόν, η μαμά μου είχε ένα φουρνάκι που είχε πάρει, μέσω ντίλερ, πριν χρόνια γύρω στις 60000+ δραχμές. Της χάλασε και λέμε δεν παίρνουμε τηλ στην εταιρεία μήπως και αγοράσω ένα καινούριο; Πόσο πήγε;;; 355? σε προσφορά!; Δεν μπαίνω στο ebay λέω... Ιδού τα αποτελέσματα: http://cgi.ebay.com/NEW-AROMA-TURBO-OVEN-AST900E-/400143585817?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5d2a6a9219#ht_2343wt_1189 Ούτε 100?. Δηλ εμείς είμαστε οι μακάκες της υφηλίου;;; Στο θέμα μας τώρα. Τα φώτα σας για τις αγορές στο ebay. Τι πρέπει να προσέχω κτλ... Μη με ξεχάσετε...

Access
23-09-10, 18:42
Ε, θα τρελαθώ... Λοιπόν, η μαμά μου είχε ένα φουρνάκι που είχε πάρει, μέσω ντίλερ, πριν χρόνια γύρω στις 60000+ δραχμές. Της χάλασε και λέμε δεν παίρνουμε τηλ στην εταιρεία μήπως και αγοράσω ένα καινούριο; Πόσο πήγε;;; 355? σε προσφορά!; Δεν μπαίνω στο ebay λέω... Ιδού τα αποτελέσματα: http://cgi.ebay.com/NEW-AROMA-TURBO-OVEN-AST900E-/400143585817?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5d2a6a9219#ht_2343wt_1189 Ούτε 100?. Δηλ εμείς είμαστε οι μακάκες της υφηλίου;;; Στο θέμα μας τώρα. Τα φώτα σας για τις αγορές στο ebay. Τι πρέπει να προσέχω κτλ... Μη με ξεχάσετε...
πρώτα από όλα να μπαίνεις στο Αγγλικό ebay.co.uk :-D:-D
Αμερική αν στέλνει μπορεί να σταματήσει στο τελωνείο (εκτός και αν ο πωλητής είναι ιδιώτης και δεχθεί να το μαρκάρει ως δώρο)

kornilia
23-09-10, 18:47
μου συνεβει παρομοιο περιστατικο τη περασμενη εβδομαδα. ειδα στο site της Βεφας, μια φορμα για κεικ καστρο και ειπα να τη παρω να το φτιαξω για τα γενεθλια του γιου μου, να το παμε στο σχολειο. στοιχιζε 42 ευρω με τα εξοδα αποστολης. λιγο πριν το παραγγειλω λεω δεν ριχνω μια ματια και στο ebay; το αποτελεσμα; βρισκω την ιδια φορμα σε σιλικονη κι οχι μεταλλικη που την ειχε η Βεφα, λιγο πιο μεγαλη σε διαστασεις με 12 ευρω μαζι με τα εξοδα! πρεπει οντως να ειμαστε οι αρχιμακακες του πλανητη.

marsolan
23-09-10, 19:05
Και πως λένε το χαλί στα γερμανικά???Ξέρει καμία γιατί ψάχνω και εγώ χαλιά να ρίξω μια ματιά???

teppiche=χαλιά

good luck
23-09-10, 19:11
εγω παντως ή στραβωμαρα εχω αλλα paypal δεν βλεπω πουθενα......καλα ειμαι κ ασχετη εννοειται....μπορει να'ναι μπροστα μου κ να μην βλεπω!!!!
Αλλα αφου γινεται κ με προπληρωμενη οκ!!!
Σ'ευχαριστω κ εσενα marsolan!!!!

Οσο εχω εγω ζωντανα εγκεφαλικα κύτταρα, άλλο τοσο εχει paypal το amazon!!!
Αν καποιος εχει κατι, αυτο ειναι Alzheimer και το εχω ΕΓΩ!!! :lol::lol:
Συγνωμη κοπελα μου, κι'εγω με καρτα πληρωνω στο amazon αλλά σου εξηγησα τους λογους πιο πανω... :oops::oops:

SOUL21
23-09-10, 19:23
Kοριτσια ψαχνω στο ebay το make up estee lauder double wear fresco kai πεφτω πανω σ'αυτοhttp://cgi.ebay.co.uk/ESTEE-LAUDER-FRESCO-DOUBLE-WEAR-FOUNDATION-200ML-/110589467600?pt=UK_Health_Beauty_Make_Up_Cosmetics_Foundation_PP&hash=item19bfa55bd0#ht_500wt_1154
Υπαρχει τετοια συσκευασια?Εγω παντως δεν εχω ξαναδει.....Παντως αν ειναι αυθεντικο συμφερει παρα πολυ!!!
good luck οπως ειπες κοιταω μηπως θελησω κ κατι αλλο να τα παραγγειλω ολα μαζι απο το amazon!!!To paypal τελικα που ειναι?Γραφει οτι δεχονται πληρωμες:
Credit card: We accept Visa, Delta, Visa Electron, MasterCard, Eurocard, American Express
Debit card: We accept UK-based Maestro, Solo and Visa cards
Amazon.co.uk Gift Certificates

Geonutr
23-09-10, 21:36
teppich οπως εγραψε μια αλλη κοπελα..εγω ειχα γραψει κ shaggy μαζι..ολοκαινουριο ηταν ,φουντωτο κιολας,ολοι ρωταγανε γι'αυτο!!δειτε στα bid ...

mxv
23-09-10, 22:49
Έχω παραγγείλει εγώ από εκεί..Σε γενικές γραμμές καλά (υπέροχες αποκριάτικες στολές και αξεσουάρ, καλές κούπες και ρούχα, μέτρια εσώρουχα)..Απλά έχει πολύ ακριβά μεταφορικά!

TXARA
23-09-10, 23:48
Έχω παραγγείλει εγώ από εκεί..Σε γενικές γραμμές καλά (υπέροχες αποκριάτικες στολές και αξεσουάρ, καλές κούπες και ρούχα, μέτρια εσώρουχα)..Απλά έχει πολύ ακριβά μεταφορικά!

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση πραγματι τα μεταφορικα ειναι αρκετα αλλα εχει τελεια πραγματα.

ΤΑΤΗ
24-09-10, 00:21
teppich οπως εγραψε μια αλλη κοπελα..εγω ειχα γραψει κ shaggy μαζι..ολοκαινουριο ηταν ,φουντωτο κιολας,ολοι ρωταγανε γι'αυτο!!δειτε στα bid ...

Σας ευχαριστώ!!!!!

Active Member
24-09-10, 01:38

"Ο δεκάλογος του νέου Ebayer" :

1) Δεν αγοράζουμε ποτέ μα ποτέ από κάποιον με λίγες αξιολογήσεις (κάτω από 50 ) ή ποσοστό θετικών μικρότερο από 98%
Για αγορές μεγαλύτερης αξίας ψάχνουμε για εκατοντάδες ή και χιλιάδες πωλήσεις και ποσοστό > 99.5% Στο ebay υπάρχουν και πολλοί απατεώνες!

2) Καλό είναι να επικοινωνούμε πριν τοποθετήσουμε μια προσφορά ή πριν αγοράσουμε, για να διευκρινίσουμε οτιδήποτε είναι ασαφές:
Συμβατότητες, αμεταχείριστο προϊόν ή όχι, τρόπος και χρόνος αποστολής, ταχυδρομικά, τρόπος πληρωμής. Δεν κάνουμε παζάρια. Ακόμη και όλα να είναι ξεκάθαρα καλό είναι να επικοινωνούμε. Από την ταχύτητα και το περιεχόμενο της απάντησης αντλούμε πολύτιμες πληροφορίες για το ποιόν του πωλητή. (Και αυτός για εμάς. Αν είμαστε νέοι στο Ebay θα έλεγα ότι επιβάλλεται η επικοινωνία)

3)Εφόσον κερδίσουμε δημοπρασία, ή αγοράσουμε, πληρώνουμε το συντομότερο δυνατόν, (εφόσον έχει γίνει το βήμα 2), μόλις πάρουμε την ειδοποίηση από το Ebay, και στέλνουμε μήνυμα ότι πλήρώσαμε, ζητώντας να μας ενημερώσει όταν το στείλει.
Επίσης δεν βλάπτει να δούμε τι άλλο πουλά ο συγκεκριμένος, μπορεί να βρούμε και κάτι άλλο που θέλουμε και να γλυτώσουμε τα ταχυδρομικά!

4)Πληρωμές:
Ιδανικός τρόπος πληρωμής είναι μέσω Paypal (http://www.paypal.com/). Η εγγραφή είναι απλή, δέχονται κάρτες Visa και Mastercard, δεν ξέρω αν δέχονται κάρτες τύπου electron. Σε περίπτωση που χρειαστεί επιστροφή μέρους ή ολόκληρης της πληρωμής, αυτό πιστώνεται στην κάρτα μας. Αν όμως θέλουμε να δεχτούμε χρήματα από Paypal, πχ από πώληση, αυτά δεν μεταφέρονται προς το παρόν σε ελληνικό τραπεζικό λογαριασμό, αλλά είναι διαθέσιμα για πληρωμές μέσω Paypal. Εννοείται πως το Paypal password το προσέχουμε ιδιαίτερα και το αλλάζουμε συχνά. (Η Paypal έχει εξαγοραστεί και λειτουργεί ως θυγατρική του Ebay)
Κάποιοι πωλητές δεν δέχονται Paypal. Οι επόμενοι προτιμότεροι τρόποι είναι :
Μέσω Bidpay (http://www.bidpay.com/): Με χρέωση της κάρτας μας εκδίδεται μια εντολή πληρωμής στο όνομα του αγοραστή. Ύπάρχει προμήθεια εις βάρος μας, και κάποιοι περιμένουν να πάρουν την εντολή αν και οι περισσότεροι αρκούνται στην ειδοποίηση από το Bidpay.
Χαρτονομίσματα σε φάκελο εξπρές-συστημένο-ασφαλισμένο. Για μερικές αγορές από Γερμανία, όπου λίγοι δέχονται Paypal, το δοκίμασα μετά από υπόδειξη των πωλητών και απέδωσε. Προσοχή, τα ΕΛ.ΤΑ δεν δέχονται αποστολή χαρτονομισμάτων. Αν το αποφασίσετε, φροντίστε να είναι δύσκολα αντιληπτό το περιεχόμενο και αν σας ρωτήσουν, περιέχει "έγγραφα κάποιας αξίας" ή κάτι τέτοιο. Στα μείον, ο χρόνος μέχρι να λάβει το φάκελο ο πωλητής.
Πληρωμή μέσω Western Union ή με τραπεζικό έμβασμα μάλλον δεν θα σας απασχολήσει, γιατί οι προμήθειες είναι υπέρογκες.

5. Μέθοδοι αποστολής / Τελωνείο
Η καλύτερη μέθοδος αποστολής από Η.Π.Α. για μικρού όγκου αντικείμενα είναι μέσω της ταχυδρομικής τους υπηρεσίας, USPS. Τα ταχυδρομικά είναι χαμηλά και η παράδοση έχει κυμανθεί μεταξύ 2(!) και 13 ημερών. Δεν μου έχει γίνει ποτέ έλεγχος τελωνείου σε τέτοια αποστολή. (Σε μέγιστο μέγεθος πακέτου όσο η συσκευασία ενός laptop και αναγραφόμενη τιμή $300). Επίσης δεν έχω χάσει ποτέ αποστολή (επί μεγάλου αριθμού, πιστέψτε με). Για μεγάλης αξίας παραγγελίες πάντως, συνήθως ζητώ να ασφαλιστεί το πακέτο στο ύψος της τιμής αγοράς, (συνήθως κοστίζει $1-3 παραπάνω)
Αντικείμενα κάποιας αξίας μέσω UPS-Fedex είναι σχεδόν σίγουρο πως θα περάσουν από τελωνείο, με συχνά προβλήματα, δείτε τα σχετικά thread.
Αν το προτείνει ο πωλητής, ή το αφήσει να εννοηθεί, σας συμφέρει να αναγράψει μικρότερη αξία, ή δείγμα ή δώρο ή επιστροφή από επισκευή. Εγώ δεν θα ζητούσα πρώτος κάτι τέτοιο.
Τα ταχυδρομεία Καναδά, Αγγλίας, Γερμανίας και ...Χονγκ Κονγκ είναι επίσης αξιόπιστα από όσα συζητούνται στα forum του Ebay.
Από την Ε.Ε. εννοείται ότι δεν μπαίνει θέμα τελωνείου. Λίγοι πωλητές χρεώνουν Φ.Π.Α.

6. Αξιολόγηση. Είναι κάτι στο οποίο οι πωλητές δίνουν μεγάλη σημασία, για ευνόητους λόγους. Αν πάρουμε το προϊόν και είμαστε ικανοποιημένοι, θα πρέπει να τους αφήσουμε μια θετική αξιολόγηση. Καλό είναι να ενημερώσουμε ότι το λάβαμε και αφήσαμε αξιολόγηση. Συνήθως αυτοί αφήνουν για εμάς μόλις έχει γίνει σωστά η πληρωμή.
Ας είμαστε πολύ προσεκτικοί πριν αφήσουμε αρνητική αξιολόγηση. Να έχει προηγηθεί επαρκής επικοινωνία και να αποκλείεται κάθε περίπτωση παρεξήγησης ή καυθυστέρησης της αποστολής. Είναι το σημαντικότερο όπλο μας και δεν θέλουμε να το χρησιμοποιήσουμε πρόωρα.
Καλή αξιολόγηση είναι σημαντική και για μας. Ένας πωλητής μπορεί να γράφει "Δεν στέλνω στην Ευρώπη", ή "Paypal μόνο από H.Π.Α." αλλά αν του το ζητήσουμε και δει κάποιο αριθμό θετικών, μπορεί να κάνει εξαίρεση για μας.
Σε περίπτωση που δεν είμαστε ικανοποιημένοι, ο επαγγελματίας πωλητής θα κάνει ότι μπορεί για να αποφύγει την αρνητική αξιολόγηση, κάποιες φορές ακόμη και αν δεν έχει πειστεί πως έχει άδικο (θα θυμάσαι σχετικά Nimrod:) )
Σε πάρα πολλές αγορές μου, μια μόνο φορά μου έστειλαν ασύμβατο προϊόν και μια άργησε πάρα πολύ. Και στις δύο περιπτώσεις βγήκε άκρη τελικά.
Τελευταία μας λύση είναι η αρνητική αξιολόγηση και η καταγγελία στα forums του Ebay.

7. Αν δεν βιαζόμαστε περιμένουμε να βρούμε το προϊόν σε καλή τιμή σε δημοπρασία, αλλιώς πάμε σε άμεση αγορά (Buy Now). Σε κάποια προϊόντα δεν υπάρχει σημαντική διαφορά τιμής, σε άλλα μπορεί να φτάσει και το 40%.

8. Εννοείται ότι πρέπει να γνωρίζετε καλά τη χρήση της μηχανής αναζήτησης του Ebay, για να μην μας ξεφεύγουν ευκαιρίες. Προτείνω το Advanced Search, όπου μπορείτε να βάλετε στα κριτήρια να στέλνει ο πωλητής στην Ελλάδα, όρια τιμής, να δέχεται Paypal κ.λπ.

9. Κατά τη δημοπρασία: Έχουμε υπολογίσει από πριν το μέγιστο ποσό που είμαστε διατεθειμένοι να δώσουμε. Δεν χτυπάμε παρά μόνο μια φορά, λίγο πριν το τέλος. Κάθε άλλη τακτική οδηγεί στο ανέβασμα της τιμής. Οι άλλοι ενδιαφερόμενοι (και μιλάμε για το Ebay!) γνωρίζουν την παρουσία μας, και θα φερθούν ανάλογα. Όταν χτυπήσουμε, δίνουμε το μέγιστο ποσό που θέλουμε. Το Ebay θα προσαρμόσει την προσφορά μας στο ελάχιστο ύψος ώστε να κερδίζει. Αν στη συνέχεια κάποιος πλειοδοτήσει, θα αναπροσαρμόσει την προσφορά μας ώστε είτε να κερδίζει, ή ως το μέγιστο ποσό. Άρα δεν έχουν νόημα τα πολλαπλά χτυπήματα.

10. Ε, με τόσα που μάθατε ως τώρα, να και το μυστικό των "μυημένων":
Auction Sniping, To "δολοφονικό" χτύπημα των τελευταίων δευτερολέπτων. Παρακολουθούμε την εξέλιξη σιωπηλά, και συγχρονίζουμε την προσφορά μας ώστε να τεθεί στα τελευταία δευτερόλεπτα πριν τη λήξη. Αυτό μας δίνει τα πλεονεκτήματα του 9. και δεν αφήνει χρόνο στους άλλους να ανεβάσουν την προσφορά τους.
Ιδίως ο μέχρι τότε πλειοδότης ...μένει ξερός http://www.dpgr.gr/forum/Smileys/dpgr/grin.gif. Φοβόμαστε πλέον μόνο τους άλλους Snipers.
Θα μου πείτε, θα κάθομαι στις 5.50 π.μ. στο pc; Και αν μου πέσει η σύνδεση την κρίσιμη στιγμή;
Ε, ας είναι καλά τα sniping tools. Π.χ. www.auctionstealer.com (http://www.auctionstealer.com/). Τους λέτε τη δημοπρασία και το ποσό, και χτυπάνε αυτόματα για σας, 10 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη!

marsolan
24-09-10, 02:22
Ραννια....αυτο το τελευταιο....ειναι το καλυτερο που εχω μαθει μεχρι τωρα για το ebay.Η καλυτερη συμβουλη ever!!!

Active Member
24-09-10, 02:24
Το κατεχουμε το αθλημα οσο να πεις! :P

good luck
24-09-10, 02:36
"Ο δεκάλογος του νέου Ebayer" :

....
9. Κατά τη δημοπρασία: Έχουμε υπολογίσει από πριν το μέγιστο ποσό που είμαστε διατεθειμένοι να δώσουμε. Δεν χτυπάμε παρά μόνο μια φορά, λίγο πριν το τέλος...

Eπεσα σε φλεβα!!! :D
Κι'εσυ ebay-holic;;; :D

Εχω μονο μια ενσταση ως προς το 9.
Ακολουθωντας το σκεπτικο να μην ανεβασω την τιμη, περιμενα παντα τα τελευταια δευτερολεπτα και την πατησα παμπολλες φορες!!!
Την τελευταια εβδομαδα δε, κοντεψα να σκασω γιατι εχασα μια δημοπρασια για ενα ειδος που εδω κανει 180 ευρω και στο ebay θα το επαιρνα με 12 λιρες μαζι με τα μεταφορικα!!! :(
Σε πωλητες που δεν στελνουν Ελλαδα αλλα συνεννοεισαι απο πριν και συμφωνουν να σου στειλουν, καποιες φορες οταν πας να κανεις bid σου βγαζει ενα μηνυμα που λεει οτι ο πωλητης δεν στελνει στη χωρα απο την οποια προερχεσαι και δεν σε αφηνει το συστημα να "χτυπησεις".
Πολλοι πωλητες κυριως αν δεν ειναι επαγγελματιες, δεν αλλαζουν τις ρυθμισεις τους και παρουσιαζεται αυτο το προβλημα. Ή καποιοι εχουν καποιες προϋποθεσεις π.χ. τουλαχιστον 50 αστερια, οποτε ξεροσταλιαζεις σαν τον χανο περιμενοντας με τις μερες και οταν ερθει η ωρα να χτυπησεις σου βγαζει το γνωστο μηνυματακι! :?: evil:
Εγω αν δω κατι που το θελω παρα πολυ δεν το ρισκαρω πλεον και κανω ενα χτυπημα στην αρχη. Αναρωτιεμαι ομως αν ολ'αυτα ισχυουν μεσω του link που παρεθεσες, του οποιου δεν γνωριζα την υπαρξη!
Πληρωνεις κατι γι'αυτη την υπηρεσια; Την εχεις χρησιμοποιησει ποτε;
(www.auctionstealer.com (http://www.auctionstealer.com/).)

natexo
24-09-10, 08:11
Ράννια, είσαι SUPER!!! Θα το τολμήσω και ο,τι γίνει... Τουλάχιστον δε θα χάσω 300?- 400?. Άντε, γιατί έχουν ξεφύγει εντελώς... Με όλο το θάρρος, αν χρειαστώ βοήθεια θα με καθοδηγήσεις "μέντορα";

kelli79
24-09-10, 11:52
koritsia sas diavazw edw k 4 mhnes pou perimenw to mpemph k me th voh8eia sas agorasa apo bimbomarket.it to karotsaki tou chicco trio living mazi me port-bebe tou k ena epipleon ka8isma autokinhtou pou to eixe prosfora k glutwsa gurw sta 500 euro....Euxaristw para polu...H erwthsh pou sas exw apo to chemist.co.uk exei agorasei kamia sas? giati exei polla pragmata se para ma para polu oikonomikes times....K 8a h8ela na paraggeilw to krevataki tou k to strwma tou apo ekei

Raw_Shooter
24-09-10, 12:00
Κορίτσια βοηθήστε και μένα που είμαι αρχάρια στις αγορές από internet.Θέλω να αγοράσω παιδικά παπουτσάκια για την κόρη μου .Εσείς από ποια site αγοράζετε?Προτείνετε μου μερικά. Ευχαριστώ!!

Evelina-A
24-09-10, 12:22
λοίπον κορίτσια έχω για σας ένα δυσκολάκι!!! εντελώς τυχαία έπεσα πριν λίγες μέρες στο ebay σε μια υπηρεσία όπου στέλνεις την φώτο του παιδιού και στην στέλνουν ανάλογα με ότι διαλέξεις ψηφιακά επεξεργασμένη σε νεραϊδα, γοργόνα σε πολεμιστή για τα αγόρια και άλλα τέτοια. Μήπως έχετε συναντήσει κατι τέτοιο να με βοήθησετε να το ξαναβρώ???
Ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!!!!!

ΤΑΤΗ
24-09-10, 15:48
Κορίτσια τα φώτα σας για ακόμα μια φορά...Θέλω να πάρω all star στην ανηψιάμου και σκέφτομαι να πάρω απο το javari.Πόσα είναι τα έξοδα αποστολής και κάτι ακόμα..είναι αυθεντικά?έρχονται με κουτί κανονικά?

maria_s
24-09-10, 15:51
Καλησπέρα σας!!! Διάβαζα παραπάνω τις ωραιότατες συμβουλές της φίλης Ράννιας και σιγοψήνομαι για ebay αγορές :) Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε υπόψην σαν πωλητές εμπιστοσύνης ότι πουλάν αυθεντικές επώνυμες τσάντες, παπούτσια παιδικά, κλπ.

Λέτε να κάνουμε μια λίστα τέτοια; :-D

antu
24-09-10, 19:25
[παραθεση απο ΤΑΤΗ]
Κορίτσια τα φώτα σας για ακόμα μια φορά...Θέλω να πάρω all star στην ανηψιάμου και σκέφτομαι να πάρω απο το javari.Πόσα είναι τα έξοδα αποστολής και κάτι ακόμα..είναι αυθεντικά?έρχονται με κουτί κανονικά? [/QUOTE] το javari δεν στελνει παιδικα παπουτσια

οποια θελει εγω πηρα δυο φορες τις τελευταιες 15 μερες απο εδω http://www.charlesclinkard.co.uk/

fedra
25-09-10, 00:18
Δεν μπορώ να καταλάβω αν μπορώ να παραγγείλω απο το site Marks&Spencer. έχει Ελλάδα αλλά είναι σε μία κατηγορία που γράφει You can also place orders in participating UK stores only for deliveries to the destinations listed below:(ordering in UK stores only). Ποια είναι τα συγκεκριμένα uk Stores. Κάτι χάνω μάλλον. Ξέρει κάποια να με βοηθήσει?

marsolan
25-09-10, 01:39
Ραννια,
αν δεις το μνμ δωσε μερικες λεπτομερειες

Αυτη η υπηρεσια,auctionstealer ειναι δωρεαν αλλα αν θες παραπανω προνομια νομιζω μπορεις και να πληρωσεις αν καταλαβα καλα.
Εγω λοιπον γραφτηκα,και μπαινω να δωσω τον αριθμο αντικειμενου..το επομενο βημα ειναι να ορισω το χτυπημα και ποτε...καλα μεχρι εδω??
Ποιος ειναι ο καλυτερος χρονος για να ορισουμε ωστε να μην προλαβει κανεις να χτυπησει ξανα??στο 1 λεπτο πριν ληξει ας πουμε γινεται???Η επειδη δεν εχεις συνδρομη σου δινει συγκεκριμενο χρονικο περιθωριο που θα ορισεις,πχ 3 λεπτα πριν ληξει???
Ελπιζω να τα εγραψα καλα και να καταλαβες τι ρωταω...
οχι τιποτε αλλο αλλα ειδα κατι κουκλακια hello kitty με 1 λιρα...κριμα να μου ξεφυγουν:-P:-P:-P

matsoulinako
25-09-10, 02:21
Το pingpong-online.de το έχει 180? + 10? μεταφορικά σύνολο 190?
Φιλιά...

τέλειο και στα δυό μου παιδιά αυτο έχω και το αγορασα και στη φιλη μου για την μικρη της απο το ebay http://cgi.ebay.co.uk/NEW-BRITAX-EVOLVA-123-CAR-SEAT-GROUP-1-2-3-MAXIM-2010-/380261307531?pt=UK_Baby_CarSeats_EH&hash=item588957148b#ht_1408wt_1137 μόνο 165? με τα μεταφορικά (κουριερ σε 10 μερες)!!!!!!!!!

Active Member
25-09-10, 02:22
Τα all star στο εbay με 17 USD (περιπου 12,50 ευρω) παντως και με δωρεαν μεταφορικα ....ψαξτο!

http://cgi.ebay.com/NEW-Converse-All-Star-Chuck-Taylor-HIGH-ShoeS-Sneakers-/250686325867?pt=US_Men_s_Shoes&var=&hash=item800f49341f

Τσεκαρε τον πωλητη....απο ο,τι βλεπω εχει χαμηλη βαθμολογια, αλλα θα βρεις πολλους ακομα

Active Member
25-09-10, 02:31
Ραννια,
αν δεις το μνμ δωσε μερικες λεπτομερειες

Αυτη η υπηρεσια,auctionstealer ειναι δωρεαν αλλα αν θες παραπανω προνομια νομιζω μπορεις και να πληρωσεις αν καταλαβα καλα.
Εγω λοιπον γραφτηκα,και μπαινω να δωσω τον αριθμο αντικειμενου..το επομενο βημα ειναι να ορισω το χτυπημα και ποτε...καλα μεχρι εδω??
Ποιος ειναι ο καλυτερος χρονος για να ορισουμε ωστε να μην προλαβει κανεις να χτυπησει ξανα??στο 1 λεπτο πριν ληξει ας πουμε γινεται???Η επειδη δεν εχεις συνδρομη σου δινει συγκεκριμενο χρονικο περιθωριο που θα ορισεις,πχ 3 λεπτα πριν ληξει???
Ελπιζω να τα εγραψα καλα και να καταλαβες τι ρωταω...
οχι τιποτε αλλο αλλα ειδα κατι κουκλακια hello kitty με 1 λιρα...κριμα να μου ξεφυγουν:-P:-P:-P

Βασικα αυτο το εργαλειο χρησιμευει στο αν ληγει η δημοπρασια στις 4 τα ξημερωματα (και ποιος καθεται ξυπνιος !). Και στα 3 λεπτα καλα ειναι ...εξαρταται και τι αγοραζεις βεβαια .

μινουλα
25-09-10, 09:26
Προς ΓΑΤΟΥΛΑ
Με ειχες ρωτησει για ψηφιακο αλμπουμ πριν 10 μερες αλλα ελειπα εκτος, οποτε δεν μπορεσα να σε ενημερωσω. Λοιπον, ηρθε την βδομαδα που μας περασε, ειναι σαν μικρο βιβλιο, χοντρο εξωφυλλο, οι σελιδες μεσα πιο χοντρες απο χαρτι (φαντασου 3-4 σελιδες χαρτιου μαζι-ισως και παραπανω), πολυ καλη η εκτυπωση, με τον φιλο μου ξετρελαθηκαμε!!!
Μας κοστισε 39 ευρω περιπου μαζι με τα εξοδα αποστολης, εκανε γυρω στις 20 μερες να ερθει, εμεις παραγγειλαμε 98 σελιδες και ειναι πραγματικα τελειο!!! Αν θες κατι αλλο με ρωτας:D. Το site ειναι το www.blurb.com (http://www.blurb.com) . Φιλακια!